Proč kandiduji

17. 09. 2013 | 06:22
Přečteno 4773 krát
Politika je špinavá a všem jde pouze o korýtko, to slýchávám velmi často. Politika je ale věc veřejná. Současný stav je bohužel žalostný, kdy v politice jsou převážně lidé ziskuchtiví, a podle toho náš národ spravují. Pokud takové lidi budeme stále volit, nic se nezmění. Navíc reálně hrozí, že ve volbách vyhrají komunisté a na ministerská křesla se dostanou udavači z dob minulých. Neobhajuji vládní koalice za posledních 23 let, které se podílely na rozkradení našeho státu, ale zrůdnost doby minulé je neoddiskutovatelná a s dnešním režimem neporovnatelná.

Důvod, proč jsem se rozhodl aktivně zapojit do politického dění, je ten, že odmítám sedět u piva, sledovat rozkrádání našich daní a co hůř, přihlížet tichému, plíživému a nebezpečnému nástupu komunistů.

Důvod, proč kandiduji za KDU-ČSL v Jihočeském kraji, je ten, že jsou mně křesťansko-demokratické principy nejbližší. Navíc strana prošla v roce 2010 katarzí a kompletně se od té doby vyměnilo vedení strany, kde je dnešní průměr 44 let. Je mi jasné, že KDU-ČSL má řadu chyb, na kterých je třeba tvrdě pracovat. Jsem však přesvědčen, že své voliče strana nezklame a pokud nebude schopna prosadit svůj program, raději půjde do opozice.

Nabídek spolupráce s politickými stranami jsem měl několik a řada by se pro mě mohla jevit jako výhodnější při realizování mého osobního zisku. To je odpovědí na výtku, že vše dělám pouze z vlastního prospěchu, pouze pro korýtko.

Jako demokrat se chci aktivně věnovat poukazování na zločiny doby minulé a nedovolit opakování hrůzné minulosti. Jako učitel chci být aktivní při utváření tak potřebné reformy školství. Jako dobrovolník chci pomoci rozvíjet spolupráci státu a neziskových organizací. Jako manžel chci zajistit rodinám dobré podmínky pro výchovu jejich dětí. A v neposlední řadě chci jako občan vrátit do Poslanecké sněmovny slušné jednání.

Závěrem snad jen to, že je mi ctí být na kandidátce s řadou osobností, kterých si velmi vážím.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jaryn napsal(a):

To jste křestan jako řemen.To vám nevadí ,že KDU-ČSL byla před rokem 89 součástí Národní Fronty a rozhodovala spolu s KSČ.Také to že takový gigant kterým bezesporu je chemik Kalousek zplodila ta vaše strana?Kalousek je v politice od roku 1985.Prostě pánbičkáři se nezapřou.
17. 09. 2013 | 06:34

Fanatiky zejména fanatické jednozávitové napsal(a):

bolševiky autorova typu nebrat!
17. 09. 2013 | 06:36

Analytik napsal(a):

Hleďme, další důmyslný rytíř don Quijote, tentokrát de la Třebíč.
Ukažte se nám zase za čtyři roky, jak Vás parlamentní mlýn převálcoval.

Sláva všem, kdo s čestnými úmysly do Parlamentu vcházejí, aby po čtyři léta u koryta mlaskali!
17. 09. 2013 | 06:53

Maximus napsal(a):

Hellere Hellere,
vlez raději do celere!
Pan autor je přesně takový typ,
kterým by politik neměl být,
Mladý, chytrý, akční, přesvědčený,
ano, to byli i lidé z jisté strany,
říkávali pojďte sem, pojďte sem,
založíme "esesem"!
Jistá podoba byla kdysi i v "Némécku",
tam si mladí nechali růst knírek a zdvihali pracku.
Heller, já ti šikala, ty musíš do politiky nepšijít,
ty být MBA (mladý arogantní a .lbý) já vědít!
Je to věc naozaj jistá,
Heller by mohl být i komunista,
je tu však nyní jiná doba
a tak vzívá hoch pána boha!
Škoda, že nemůžeme udělat na chvíli střih,
a porovnat jak by Heller za komančů dělal kvík kvík,
určitě by byl mladým akčním soudruhem,
aby nemusel stát šichtu za soustruhem.
Možná by byl chytrý jako feldkurát Míra Kalousek,
který za komančů si pořídil made in Lidovec ubrousek.
A tak vlastně nebyl a nemusel být soudruhem,
ale schovával se na příhodno za rohem.
Ta doba pak věru náhle přišla,
a Míra hup do politimky a vždyť byl čistý nekomunista.
Heller to však dnes má fakt blbé,
vše je rozkradeno a rozděleno a nic na něj už nezbude.
A tak mu popřejme, že bůh bude stát za Šimonem
a on v politice se stane lidoveckým Luxíkem a démonem.
17. 09. 2013 | 06:56

Luba napsal(a):

Tedy, pane Hellere,
napsal jste: "Politika je ale věc veřejná. Současný stav je bohužel žalostný, ..."

Ale proč do ní lezete ještě ke všemu Vy?
Aby byl "stav politiky" ještě žalostnější?

Je vidět, že v KDU-ČSL teď budou samí krásní a charakterově čistí lidé, jako je klerofašista Herman, podvodník Čunek a kádrovák Heller.

S takovým étosem mohou lidovci na překročení pětiprocentní hranice zapomenout.
17. 09. 2013 | 07:00

Medikolog napsal(a):

UDAVAČ z doby současné má geniální nápad. Obsadí-li vlastním (_!_) lukrativní místo, nebode je moci obsadit jeho kolega z dob minulých.

U dob, o kterých píše, protože je dokonale poznal mezi plněním jednotlivých plínek. Proto jeho bubákování není politováníhodným blábolením, ale hlubokou niternou zkušeností z komunistického Sunaru a maminčiny krupičky. Jo, jo. Šimon Heller je katolický přeživší totality, jemuž děti naslouchají se staženými (_!_) a s otevřenými pusinkami... zatímco pamětníci s nevěřícným údivem. Věř mu farář...

A teď přidejte pro velký úspěch ještě tu O Červené Karkulce, víte přeci, jak ta rudá svazačka s bábou a s hajným umučila pravého Vlka...
17. 09. 2013 | 07:03

Občan napsal(a):

Tak si to shrňme.
1) Stát se učitelem zjevně nehodláte. Jako Bc. totiž nejste kvalifikovaným pedagogem a mohl byste učit maximálně na prvním stupni; vzhledem k tomu, že na ÚP je evidováno cca 7500 KVALIFIKOVANÝCH učitelů, nesjpíš ani na tom prvním stupni ne.
2) S podnikáním to asi také nebude žádná sláva - jedna knížka a pár přednášek člověka moc dlouho neuživí.
3)) Zbyla Vám tedy politika. A z ní to nejhorší, co kdy zplodila - totiž KDU-ČSL. Partaj, která za posledních 100 let byla tařka ve všech vládách a která se AKTIVNĚ podílela na všech marastech, jimiž se Československo a ČR dosud probrodily.

Váš osobní "politický program" je zcela primitivní a založený na nenávisti. Nenabízíte žádné řešení SOUČASNÝCH problémů. O důvod víc hodit zmačkaný volební lístek KDU-ČSL s rozmachem do kamen.
17. 09. 2013 | 07:04

Občan napsal(a):

A ještě jedna drobnost.
Narodil jste se, hochu, v r. 1988; o socialismu tudíž víte úplný kulový. Co se zrůdnosti režimů týče, tak nic zrůdnějšího, než je současná celosvětová vláda finanční oligarchie a celospolečenská devastace, kapitalismus dosud nevyplodil.
Socialismus zajistil lidem to, co je pro přežití lidstva jediné důležité - práci, dostatek jídla, volný čas, střechu nad hlavou a fakt, že se nikdo nemusel bát stáří. Byl, pravda, citelně skromnější, ale existenční jistoty zato zajistil všem - i těm nejhorším "disidentským" lemplům.
17. 09. 2013 | 07:17

v + f = s + 2 napsal(a):

proč kandiduješ? protože nic neumíš.
17. 09. 2013 | 07:19

zemedelec napsal(a):

Pane Heller.
Nejprimitivnější volební agitace.
Agitace proti komunistům už nezabírá,právě k vůli takovým jako Vy.Pokud vstoupí do parlamentu takto omezené osobnosti bude hůř a ne lépe.Vlastně svým vstupem na kandidátku KDU-ČSL,podporujete ve všem Kalouska.Mohlo by se stát,že by vládla pravice,právě i tím,že by KDU-ČSL postoupila do parlamentu,takže byste jenom prosazoval Kalouskove nápady.Podobně může dopadnout i pan Krása,že by schvaloval nadále škrty zdravotně postiženým.Nebo dejte chlapské slovo,do koalice s Kalouskem,nevstoupím.
17. 09. 2013 | 07:30

vico napsal(a):

Do filharmonického orchestru patří i triangl. Heller, pokud se za lidovce dostane do sněmovny, bude trianglem.Triangl jako bicí hudební nástroj. Jen, aby se i lidovci jako strana nestali trianglem, nebo dokonce dvojitým trianglem /triangl je rovnostranný trojůhelník, dva triangly tudíž kosočtvercem/.

Hellerovi osobně přeji, aby zůstal pouze rovnostranným trojůhelníkem a svým jednoduchým cinkáním nerušil smyčcové a dechové sekce.
17. 09. 2013 | 07:32

muromec napsal(a):

to Občan
Nějak na mě leze celkový splín ze světa a z lidí, a mezi jiným se chystám, že na aktualne.cz a vůbec mezi internetové spolky přestanu chodit. Kdybych si to nerozmyslel, chci vám alespoň naposled poděkovat, jak jste to o kousek výš v 7:17 hezky napsal. (Jako i mnoho jiných vašich příspěvků.) Jenomže svět zřejmě nezadržitelně zhellerovatívá, a normální rozumní lidé, tolerantní, zdravé mysli a dobrého srdce, nemají proti takovým Hellerům, Urbanům, Fendrychům, Sedláčkům a pod. šanci. Takže se tady mějte, Občane.
17. 09. 2013 | 07:38

ttcouple napsal(a):

"Blahoslavení chudí duchem neboť jejich jest království nebeské", co jiného k Šimonu Hellerovi dodat...
17. 09. 2013 | 07:48

juvel napsal(a):

Hellere, kdybyste raději poctivě držel hladovku.
17. 09. 2013 | 07:48

David napsal(a):

"...Navíc reálně hrozí, že ve volbách vyhrají komunisté a na ministerská křesla se dostanou udavači z dob minulých.

...a co hůř, přihlížet tichému, plíživému a nebezpečnému nástupu komunistů.

...Jako demokrat se chci aktivně věnovat poukazování na zločiny doby minulé a nedovolit opakování hrůzné minulosti...."

-----------------------------------------------------------------------------------

Zapište si, pane "učiteli", za uši. Vy nejste žádný demokrat!!!

Váš slovník a hlavně obsah sdělení mně velmi silně připomíná žvásty svazáků před rokem 1989, ale v opačném smyslu.

Jste přímo vzorovým příkladem mladého kariéristy, který by se do sněmovny neměl nikdy dostat.

Co Vy tak víte o životě ve svých 25 letech, bez životních zkušeností?

Vůbec Vám ještě nedošlo, že společnost založená na lži, podvodu a krádeži musí zcela zákonitě skončit katastrofou, a to bez ohledu na to, zda ty lži, podvody a krádeže přicházejí zleva nebo zprava.

Jediné rozdělení lidí, které má smysl, je to - na lidi slušné a lidi neslušné, a to bez ohledu, zda jsou komunisté nebo křesťani.

Vůbec jste nepochopil, že jsme všichni na jedné lodi, a to bez ohledu zda se nám to líbí nebo ne, a že v zájmu přežití bychom se měli podle toho i chovat.

Pokud tady někdo může za vzestup komunistů, tak to je zcela NESPORNĚ protilidová a nespravedlivá politika ODS a TOP 09.

Takže nejdříve musíte, jako KDU-ČSL, bojovat proti ODS a TOP 09 a ne už skrytě plánovat, že se po volbách s nimi spojíte stejně, jako to udělaly Věci veřejné.

-----------------------------------------------------------------------------------

"...A v neposlední řadě chci jako občan vrátit do Poslanecké sněmovny slušné jednání...."

-----------------------------------------------------------------------------------

Potom, co tady předvádíte se svým falešným a militantním antikomunismem se strašně divím, že Vás KDU-ČSL (středová strana, která dle Hermana nechce společnost rozdělovat, ale spojovat), dala vůbec na kandidátku.

To, co jste zatím předvedl nepovažuji za slušné jednání.

Při Vašem vzdělání byste mohl konečně pochopit, že toho přihlouplého rozeštvávání už bylo dost!
17. 09. 2013 | 07:52

born65 napsal(a):

Sázka na přepjatý (a již zcela mimózní) antikomunismus v podání takového Hellera a Bělobrádka lidovce sráží zpět pod 5%ní limit, troufám si tvrdit. Jmenované persony nejsou ve srovnání s dobami Cyrila S., Kasala a Šojdrové vůbec žádným pokrokem.
KDU-ČSL tragicky nedokáže využít potenciál lidí jako je Ludvík Hovorka. I ta Roithová by byla přijatelnější pro určitou část venkovského voličstva než H + B.
Lepší asi bude, když lidovci ještě jedno 4leté období zůstanou mimo PS. Až budu třídit lístky z obálky, ten lidovecký skončí v tříděném odpadu. Amen.
17. 09. 2013 | 07:58

halíř napsal(a):

Heller jejich cena je přesně jako jejich jméno "HALÍŘ". Šimon Halíř.
17. 09. 2013 | 07:59

kokoshka napsal(a):

Šimon Heller se narodil v roce 1988 v Třebiči,jenom rok před Sametem a dva roky před rozpadem SSSR ale zajiste už v kolebce a v kočarku vedel že zrudnost doby je neoddiskutovatelna a s novym režim neporovnatelna!
wbgarden:
Sorry,do matičky te nedostanu a kamaradit s Tebou nemužu jelikož jsem jako kovany levičak nemam rad anitikomo,pravicove živly a podobnou havet'(nemluvim o Tobe)i když mam vyhrady k minulemu režimu spiše nejsem tak ten Novy jako ten Stary,sedet za jednim stolem s ideologickym nepřitelem pro mne neni zabava non plus ultra,i když zdalky je mužu poslouchat(a posloucham)a často vedu s nima neplodne a destruktivni diskuse!
17. 09. 2013 | 07:59

Čankajšek napsal(a):

Hellere, mně stačí, jak jste dokázal zmanipulovat a zfanatizovat mladé a nezkušené studenty proti jedné bezbranné ženě, která taky chtěla zlepšit školství. Svým chováním jste ohrozili její zdraví a to jen proto, že vyznávala jiné myšlenky než vy. Čím jste tedy lepší než oni. Děkuji. Takoví jako vy se mi břídí a nikdy je volit nebudu.
17. 09. 2013 | 08:00

Míval napsal(a):

Politika není špinavá ani čistá. Je to zcela neutrální řemeslo. Záleží pouze na lidech, kteří ji provozují. Problém je v tom, že u nás se politikem může nazvat kdokoliv, aniž by měl sebemenší předpoklady odborné i lidské, a podle toho to vypadá. Vy, pane Hellere - studente pedagogu, jste toho zářným příkladem.
17. 09. 2013 | 08:03

kokoshka napsal(a):

Paroubek tady mel blog Proč nechci kandidovat do Snemovny?
Heller dava Proč kandiduji?
Mne jejich proč nezajimaji,ale upřimne byl bych rad kdyby se vymenili!
17. 09. 2013 | 08:05

Alice napsal(a):

Pane autore! Politika by nebyla špinavá, kdyby ji nedělali špinaví lidé. A bude špinavá, pokud bude přitahovat lidi, jako jste právě vy. Ale naštěstí to už většina voličů ví ....
17. 09. 2013 | 08:08

kokoshka napsal(a):

"Jako demokrat...jako demokrat...jako demokrat..."
A čim je vlastne Heller tak svedomity a zařny demokrat?Jak velkou obet prave tento charismaticky mlady muž polozil na oltař boha Demo(no)se?
17. 09. 2013 | 08:11

neo napsal(a):

Ačkoli s Vámi ze srdce souhlasím, hlas vám dát nemohu. Bojovat proti zrůdnému komunistickému režimu je potřeba, nicméně musíte nabídnout i něco navíc pro slušné a poctivé lidi a jejich děti.
17. 09. 2013 | 08:12

neo napsal(a):

Občan napsal(a):
A ještě jedna drobnost.
Narodil jste se, hochu, v r. 1988; o socialismu tudíž víte úplný kulový./////////// vy jste se narodil o pár let dřív, takže podle vaší logiky víte kulový o všem co se stalo před vaším narozením. To ale budete naprostý hlupák.
Co se zrůdnosti režimů týče, tak nic zrůdnějšího, než je současná celosvětová vláda finanční oligarchie a celospolečenská devastace, kapitalismus dosud nevyplodil.//// nacismus, komunismus - chápu, že jste jejich , ale fakta nepopřete.

Socialismus zajistil lidem to, co je pro přežití lidstva jediné důležité - práci, dostatek jídla, volný čas, střechu nad hlavou a fakt, že se nikdo nemusel bát stáří./////// ZA jakou cenu?

mizerně placená práce pro všechny, mizerný výběr pro všechny.... výměnou za tento "luxus" si vzali jen svobodu, paráda. Děkuji nechci. Nikdy. Historie ukazuje nespočet bitev a válek za něco pro vás tak bezvýznamného, jako je svoboda. Ochota zemřít za svobodu tu dnes lidem chybí a neobjeví se, dokud jim jí zas někdo jako vy nesebere, bohužel.
17. 09. 2013 | 08:17

kokoshka napsal(a):

neo,jenom se nepodcenuj,ty tady bojuješ proti zrudnemu komunistickemu režimu co pamatuji,vy s ladikem stojite cele jednotky Helleru!
17. 09. 2013 | 08:18

neo napsal(a):

kokoshka:

no vždyť píšu, že je to potřeba.
17. 09. 2013 | 08:25

Mascotte napsal(a):

Prosím místní diskutující, kteří umírají hlady o kontakt.
Jídla mám spoustu, rozdělím se.
17. 09. 2013 | 08:26

Ládik!!! napsal(a):

"Nadměrné a dlouhodobé užívání se nedoporučuje, protože kokoška může způsobit ochrnutí centrální nervové soustavy".
17. 09. 2013 | 08:30

Míla napsal(a):

Neo
já se narodil 12 roků před Únorem.Také jste přesvědčen o tom,že vím kulový?A k článku-zbytečná diskuze,demokrata mě už jednou předvedl a to zcela stačí.
17. 09. 2013 | 08:34

kokoshka napsal(a):

Mascotte:
Prosim o tatarak s krvi a la Heller.
Hodne pepřu a česneku neuškodi.
17. 09. 2013 | 08:38

neo napsal(a):

Míla:

neumíte asi číst. Zeptejte se Občana, on vám to vysvětlí.
TO ON TVRDÍ, ŽE ČLOVĚK VÍ O DOBĚ PŘED SVÝM NAROZENÍM KULOVÝ.
17. 09. 2013 | 08:40

Míla napsal(a):

Ládíku
když ono to nové bývá obvykle produktem toho starého.Nemáte stejný názor?
17. 09. 2013 | 08:40

xx napsal(a):

Občan: „existenční jistoty zato zajistil všem - i těm nejhorším "disidentským" lemplům“

To jste myslel vážně, nebo vám jen ujela huba v návalu emotivní křeče ? Tohle vás řadí kamsi mezi Švrocovou, Kabrhelovou a doktora Vaše.

Vskutku vybraná společnost.
17. 09. 2013 | 08:41

krajan napsal(a):

Vy, kterému se znelíbily výsledky legálních voleb a vedl jste proti nim poměrně hnusnou kampaň si říkáte demokrat ?! Směšné !
17. 09. 2013 | 08:44

jarpor napsal(a):

Nenacházím ve vyjádření autora nic, s čím bych zásadně nesouhlasil, pravda... některé body bych raději viděl formulované jinak ... ale o tom to je - nejsme stejní - a zde -jeden mladý člověk se vyznává, proč se rozhodl jít do "špinavé politiky".

Za své vyznaní si to schytává... asi jen proto, že se nerozhodl jít do té partaje, která je těm, kteří se do autora strefují, blízká...

Tak se, pane Helere, na ty plivající strejce vykašlete, protože to jsou přesně ti, co umí jen kafrat od piva a nostalgicky vzpomínat, jak za jejich mládí bylo dobře... a jak to na stáří všechno stojí za h...o, jak to za socíku, o kterém podle jednoho víte kulové, bylo skvělé... kteří si na jiných vybíjí svou frustraci, co se jim v životě "nevyvedlo"... přece za to "nevyvedení" můžou všichni ostatní, režim, zloději... jen oni ne.

Nechť Vám zůstane chuť pro dobro ostatních něco udělat "svýma rukama" či "vlastní hlavou" a snad Vás nesemele ta "špinavá politika" jako mnohé před Vámi. Nezbývá než doufat...

Politika, dle mého, sama o sobě špinavá není... jací lidé jsou v politice, taková je. A to bude platit i pro Vás.

Hezký den
17. 09. 2013 | 08:45

kokoshka napsal(a):

Ladik:
Přeji Ti abys žil v dobe velkych zmen!-stara činska kletba.
17. 09. 2013 | 08:45

Míla napsal(a):

Neu
ale umím,on ten Váš závěr příspěvku to zcela zpochybňuje.
17. 09. 2013 | 08:45

Joachym Brezina napsal(a):

Souhlasím s tím, že komunistické a nacistické myšlenky cloumaly a někde i ještě zvadle cloumají světem ... ty režimy byly kruté a nelidské, to ano, ale Váš boj je hezky bezpečný z dálky. To zvíře vůči němuž burcujete, je z větší části dávno chcíplé a to co se hýbe je jen pohyb larev muších v mase.

Váš antikomunismus je směšný pane Hellere stejně asi jako je burcování proti návratu kacířství. Jste jako ti dva kašpárci tuším že sedí v senátu, ména nevím, ale ti bojují i proti MDŽ a podobně jako reliktům komunismu. Vy kteří víte, budete vědět o koho jde.

Pane Hellere právě lidé jako jste Vy mi znechucují vůbec jokoukoliv chuť se dostavit k volbám, takže letos opět, děkuji odejdu!
17. 09. 2013 | 08:46

pozorovatel napsal(a):

Ten člověk se zbláznil. A pokud ho lidovci staví, svědčí to o jejich morálce.

Řešení jasné - nevolit je.
17. 09. 2013 | 08:46

neo napsal(a):

Míla:

ne neumíte. Já tento blud Občanovi vyvracím. Má dvě možnosti. Přiznat že je hloupý a nebo přiznat, že lhal.

Ani jedno sice neudělá, ale to mě netrápí.
Co zpochybňuje můj závěr příspěvku? (tedy že ochota zemřít za svobodu tu chybí..)
17. 09. 2013 | 08:52

Xury napsal(a):

Musím říct, že mě fascinuje tupost některých komentátorů, kteří neustále píší o potřebě nových lidí v politice a pak když tu někdo napíše, že do ní jde a je zcela prokazatelně nový, tak po něm plivou jen proto, že si nenavlékl tu jejich barvu. Jakoby si neuvědomovali, že na ty jejich "vyvolené" se zákonitě snese stejná sprška. Logickým důsledkem je pak stav, kdy ti, kteří by do té politiky jít měli, to pochopitelně odmítnou.
17. 09. 2013 | 08:57

Baba Jaga napsal(a):

No není hezké, že pana Hellera k rozhodnutí se kandidovat vůbec nepřimělo, že je poslanecký plat zajímavější nežli učitelský? Jak je to s pracovní dobou, to nedokážu posoudit.
Před rokem 1989 dostávali naši poslanci pouze náhradu za ušlou mzdu při zasedáních - počítanou z jeho průměru, neměli žádné asistenty, zda měli jiné výhody - to nevím. Kolik nynějších kandidátů by asi mělo o práci v zastupitelských sborech za stejných podmínek zájem?
Troufám si tvrdit, že výsledek jejich konání nebyl horší nežli u oněch, co si je demokraticky volíme, zákonů bylo pravda méně a byly přehlednější. Ale nynější často až zákonná džungle asi mnohým vyhovuje. Uvidíme, co pan Heller ve sněmovně dokáže, bude-li zvolen. Dle mého ale škoda každého dobrého kantora, který svého povolání zanechá - vždyť pan Gazdík už zapomněl i základní kupecké počty.
17. 09. 2013 | 08:58

Pane Heller, držte se! napsal(a):

Dobrý den,

chtěl bych vám pane Heller vyjádřit podporu a uznání. Jsem velmi rád, když vidím vás mladé, kteří se nebojíte postavit proti proudu a bojovat proti totalitnímu režimu, který nás poslal o několik desetiletí zpět a napáchal mnohé nevratné škody a zvěrstva.

Držím Vám palce a přeji lidovcům úspěšný comeback do Sněmovny!

Josef Krátký
17. 09. 2013 | 09:02

Míla napsal(a):

Xura
jestli ta odezva nebude kvůli tomu,jak předvedl že si představuje dodržení demokracie a respektování toho,co z té demokracie vyplývá.
17. 09. 2013 | 09:03

Homunkulus napsal(a):

Xury: Souhlasím, píšete to i za mě. Pan Heller tu napíše zcela kultivovaný příspěvek, v politice představuje rozhodně zajímavou alternativu - a opět se tu strhne takováhle smršť posměšků, odsudků a pohrdání. Hm.
17. 09. 2013 | 09:03

Xury napsal(a):

Pro nea:
nesmíte se na Občana zlobit. Jediné, co od státu a života chce je nasypat něco do žlabu, zalehnout k bedně a pustit si Ženu za pultem nebo Muže na radnici.
Dál jeho fantasie nesahá. Pro něj je slovo svoboda stejně srozumitelné jako supercalifragalisticexpealadoshis.
17. 09. 2013 | 09:05

Xury napsal(a):

Pro Mílu:
co máte přesně na mysli?
17. 09. 2013 | 09:06

Filuta napsal(a):

Proč kandidujete?
No přece proto, že je to "výzva"!
Chcete zastavit Zemana, spasit demokracii a nastolit nám tu lidovecký ráj na zemi.
Anebo kvůli korytu, protože učitelský plat není nic moc.
17. 09. 2013 | 09:07

Baba Jaga napsal(a):

To: Mascotte 8:26
Nabídněte své přebytky nejbližší Charitě,jistě si s nimi poradí. Co vlastně nabízíte - vlastní "ekologickou" produkci? Možná bych od Vás koupila.
17. 09. 2013 | 09:07

Míla napsal(a):

Xury
jakým způsobem demokraticky respektoval demokraticky zvolenou ženu.Obzvláště když se trojkolka oháněla tím,že byli demokraticky zvoleni občany a že dostali jejich hlasy které je opravňují vládnout.
17. 09. 2013 | 09:13

pop napsal(a):

Pane Hellere!
Po všetkém hovno ,enem po včelách med.
17. 09. 2013 | 09:16

kokoshka napsal(a):

Pro Xury je svoboda platit třicet let hypoteku,pet let auto na leasing a dva roky bankovni vyhodni uver,takovou svobodu rad přenecha jinym vždyt oni s Neo budou umirat za VAŠI svobodu,spoluobčane,ocen'te,to,až mi slza ukapla pro to hrdinstvi a sebeobetovani.
Nebo chteji umirat za SVOJI svobodu,neni problem,Xury a Neo zbrane do ruky a hura na Hrad delat revoluci,řekl jsem fofrem,vojine Kefaline!
17. 09. 2013 | 09:18

Targus napsal(a):

To: Šimon Heller

Bratře Šimone, už jste si doplnil pedagogické vzdělání, že se prohlašujete učitelem?

To: xx

Jste si jist, že v rozvinutém socializmu existoval stejný nebo vyšší počet bezdomovců a dětí, jejich rodiče nemají na zaplacení školních obědů, než je dnešní skutečnost?
Já o tom jaksi nemám povědomí...
Ale samozřejmě, cizí haranti žrát nemusejí, že ano. A bezďáci si můžou za všechno sami, je to přece jejich svoboná vůle, kdyby chtěli, klidně by mohli být třeba milionáři.

Přeji vám hezký den a dobré trávení.
17. 09. 2013 | 09:22

Petr T. napsal(a):

Máme štěstí - díky Hellerovi se KDU do sněmovny nedostane..
17. 09. 2013 | 09:23

Ládik!!! napsal(a):

Mílo -
samozřejmě, že nové je produktem starého. Postkomunisté vyrostli z komunistů, postdemokraté z demokratů. Kolik tady bylo za 40 let aktivních demokratů?
Já bych do politiky nešel - mám práci, která mě baví. Do politiky podle mého soudu se dá ten, kterého práce neuspokojuje nebo ji nemá - a to je ten dobrý případ. Jít do politiky s cílem vyhnout se práci a nadstandardně si nahrabat je horší případ, a myslím, že silně převažující. Tak to bylo 40 let, zákonitě to šmahem nezmizelo - lidi zůstali stejní.
Nechtěl bych panu Hellerovi křivdit - přeji mu, ať dosáhne svých cílů. Třeba budou přínosem i dalším lidem.
17. 09. 2013 | 09:30

mira napsal(a):

Pan Heller se vymezuje na boji proti komunismu. Já bych chtěl zase bojovat proti fašismu. V parlamentu se budeme bít za a proti ideologiím a občané a jejich problémy nám budou jako většinou vždy ukradení. Lidé typu pana Hellera by měli už konečně pochopit, že čas bojů už skončil. Jestli to nejsou schopni akceptovat někteří přímí účastníci represí, to ještě lze pochopit, ale že to nechápe ani mladší člověk, který s minulým režimem neměl přímou zkušenost, to je na pováženou. Přinejmenším to svědčí o nebezpečí fanatismu. A takoví lidé nejsou dobří zástupci v politice, která by neměla být konfrontační, válcovací, netolerantní, ale naopak. Doba atomizující se společnosti by měla skončit. Člověk je tvor společenský. Kteří poslanci v Německu se profilují na boji proti možnému návratu fašismu, se kterým měli jejich předci takový problém ? Jak dlouho se u nás bude bojovat proti chiméře a odvádět tím pozornost od skutečných problémů ve společnosti.
Slyším námitku, ale komunistická strana u nás existuje, jistě. Že se nedokázali reformovat jako v jiných státech je zřejmě ukázka stejné míry fanatismu, jaká se vyskytuje v mysli pana Hellera. Ale je to strana, která je legálně součástí parlamentní demokracie. A to se někomu líbit může a jinému nemusí. Tak jako jiným zase strany jiné. Ale bojovat proti nim slovně nezabere, naopak, nažene jim další hlasy. Eliminovat takové ideologie lze jedině prevencí a praxí. A právě to se neděje. Naopak.
Vykašlete se na boje a hledejte nová řešení, která budou prospěšná pro většinu společnosti, nikoli jen pro uspokojení vlastních ambicí, které mají své kořeny mnohdy bůhví kde.
Nová politika potřebuje jiné přístupy s novými lidmi. Pan Heller je takový mladý starý. Pokud se do politiky skutečně dostane, obávám se, že nic lepšího nepřinese. Mladší Štětinova verze. To není změna k lepšímu stylu a slušnější politice, ale zase jen ke konfrontaci. A to už tu bylo. A nic dobrého nepřineslo.
17. 09. 2013 | 09:32

xx napsal(a):

Targus: no možná by ti bezdomovci byli raději v kriminále a děti v dětských domovech, protože jejich rodiče sedí za svůj projevený názor ve vězení.

Ale to bychom se museli zeptat jich, co chtějí radši.

Vám také dobré zažívání a klidný spánek.
17. 09. 2013 | 09:32

Honza napsal(a):

Díky vyjádření pana Hellera je jasné, že lístek KDU-ČSL skončí v koši. Člověk, který není schopen reflektovat realitu, který nevidí, že současný stav naší společnosti má na svědomí pravice v podání ODS, TOP09, nikým nevolená LIDEM atd., ale žije stále v době studené války, takový člověk nemá ve školství co dělat. Jak má pokřivené vidění světa, tak stejně pokřivení budou jeho žáci.Zatím žádná jeho "nosná" myšlenka nenabízí řešení problémů této společnosti.
17. 09. 2013 | 09:33

xx napsal(a):

Honza: a vy byste takovou nosnou myšlenku poznal ?
17. 09. 2013 | 09:37

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, že nejem ani levý ani pravý anóbrž normální, kokošo.
Ale je nesporný fakt, že veškeré iljičoviny jsou mi cizí a místy i velmi odporné v českém podání pak obzvlášť.
Takže zapomeň kokošo.
Veselé krizování.
http://ateo.cz/f/images/a/alternativa_.jpg
17. 09. 2013 | 09:44

šebány napsal(a):

Pane Heller najděte si přítelkyni a choďte třeba na golf. Hlavně si běžte popovídat s psychologem - řekněte mu opravdu všechno a on Vám pomůže a poradí. Vezměte sebou Vaše články a cestopisy.
17. 09. 2013 | 09:46

bin Ládík!!! napsal(a):

A neo zase lže a lže
17. 09. 2013 | 09:46

strejc Josef napsal(a):

Blahoslavení chudí duchem Pan Heller si vážně myslí, že je demokrat (to je síla). A jestli tak odborně připravený pedagog jako je pan Heller bude připravovat reformu školství pak už teď je mi líto příští generace školáků. Skoro bych si přál, aby se pan Heller do sněmovny dostal, abych mohl vidět v přímém přenosu jak tam vnáší slušné chování. Ach bože, bože, to jsou paradoxy pane Vaněk...
17. 09. 2013 | 09:54

Xury napsal(a):

Pro Mílu:
ale právo protestovat je jedno ze základních práv. Navíc, pokud vím, tak oni protestovali proti tomu, že ČSSD šla s komunisty do koalice a navíc svěřila post školství komunistce.
Kdyby měl Bátora (a to ho rozhodně nepovažuji za takový extrém jako většinu členů KSČM) u vás v kraji řídit školství, tak byste určitě taky protestovala a zároveň se považovala za demokratku. I kdyby byl před tím zvolen do zastupitelstva.
17. 09. 2013 | 09:55

neo napsal(a):

Xury:

já se na něj nezlobim :)
17. 09. 2013 | 09:55

Xury napsal(a):

Pro kokoshku:
za VAŠI svobodu bych rozhodně neumíral. Jinak zbytek vašeho příspěvku dokládá, že vůbec netušíte,která bije a rovněž patříte do té skupiny Čechů - "nažrat a lehnout".
17. 09. 2013 | 09:57

neo napsal(a):

bin Ládík!!! napsal(a):
A neo zase lže a lže
17. 09. 2013 | 09:46

---------------------------

buďte prosím konkrétní, kde přesně lžu, děkuji
17. 09. 2013 | 09:57

resl napsal(a):

Důvod Hellere proč vám nadávají je ten, že jste se veřejně opřel do komunistů a že jste mladý. Nenechte se od lůzy znechutit. Mimo nenávist a lásku k východním bratrům, nic nedokázali a to jim zůstane.
17. 09. 2013 | 10:04

mik napsal(a):

Tak se tu zamyslim kdyz ctu tohoto mladeho muze ke kteremu se asi hodi nejlepsi prirovnani z te basne Maximuse stat o SSM alespon tou plamennosti jinak o komunistech a socialismu vi velke kulove kdyz je rocnik 88 ,, koho vlastne budou Cesi volit ?
Ja sam volit nejdu protoze jsem se uz pred delsim casem rozhodl nepodporovat ze svych dani ten skvely vykvet 24 let a divam se na to vse z duhe strany plotu ktery uz plotem neni takze neni problem si za sve eura doprat to co jeste v CR zustalo dobreho ,,, kdyz jsem pred casem prohlizel a premyslel o tech co se rozhodli kandidovat na prezidenta nebo ti co byli pripusteni Ceske svejkovstvi uz zacalo anabazi z podpisy jako by byl nejaky technicky problem zaridit vse tak aby nebyly nad podpisy zadne pochybnosti ..docela jsem se bavil tim bojem a posleze me mrzelo ze jsem si nevsadil ,,ale asi plati nestesti ve hre stesi v lasce ,,byl bych prohral ale byl jsem rad ze do druheho kola prosel Schwarzenberg se Zemanem ,,prvni kolo bych byl trefil dobre vysel jsem z logiky ze zneske nemaji v CR tu spravdnou historickou pudu pod nohama navic dve nezname slusnacky a naivky a jedna znama suverenka co uz zametala v televizi pak jeden evidentne do pctu jeden mladoch zijici s tatikovy slavy a jeden co by nejspis uspesne kandidoval u Maoru a jeden co uz oteze v ruce drzel byt urednicke ,,kdyz jsem z toho udelal semifinale tak mi vyslo ze jedina mozna ctyrka Zeman -Swarzenberg -Fischer- Dinsbier .. tri byli jasni a toho ctvrteho jsem po zvazeni dosadil mladika pred exotikou jako jednoho z finalove dvojky jsem pak podle vyvoje stanovil Zemana a tusil jsem ze Fischrovu mlady Dinsbier a svym zpusobem i Avatar seberou tolik hlasu ze do finale nepropluje stalo se a najednou tam byl stary Schwarcenberg a CR mohla jit stejnym nebo podobnmym smerem jako kdyby pred 5 lety nevyhralo kupceni a intriky z hlasy a prezidentem se stal Svejnar,,, ano fandil jsem Swarzenbergovi ale tusil jsem kam povede cesky nacionalismus a narodni hrdost,,,Zemanovi stacilo vytahnou neco co uz dneska nikoho nezajima zabrnkat na tu narodni strunu a bylo vymalovcano bohuzel k dalsimu prognostika a samoliby navic s virozou hodnou ruskych velkych stamprlat tusim ze se jim rika stakan ... mnoho lidi to zduvodnovalo mensim zlem ,,,je dnes zbytecne o tom polemizovat ale onech 45 % ktere ziskal Schwarcenberg to asi videlo jinak,,, a co dnes ? jak to asi bude videt Cesky mistr sveta co porad dela most mezi vychodem a zapadem byt presel na zapadni stranu s prazdnou kapsou ? bude zase lavirovat zpet na tu vychodni ? nebylo by dobre uz jednou ten most zbourat ? a rozhodnout se kam chci patrit ? jenze jak s toho ? ODS asi jasna politicka mrtvola bez kapitana ktery uz opustil tuhle lod davno co sam vysplhal po stozaru na vrchol a pak lod potopil kdyz preskocil na Hrad druhy takovy splhavec vyuzil stejnym zpusobem CSSD CSSD se sice jeste nepotopilo a hrajici Titanic z teto strany uz skoro je byt ty diry v podpalubi nejak jeste lata a do zachraneho clunu jeste lidi nenasedaji,,,ovsem hodit pres palubu Dinsbiera jen za to ze podporil Schwarzenberga se nemusi vyplatit ..no Komunisti,,ze se nezmenili dokazuje intrikarstvi kdy 2x zvolili Svejnara a pak navrhli nesmysl Bobo aby pak odesli a umoznili vitezstvi Klause za pomoci prebehliku ,, KDU-CSL za ktere se tady bije mlady matematik ? kam vitr tam plast jinou charakteristiku tahle strana mit nemuze no a co zbylo VV nejake nove podnikatelske ANO Zeleni a dalsi extremisti nic co by se dalo volit ,,,a tak logika spadla na to vecne kritizovane a vlastne nechtene TOP 09 lidi co volili Scwarzenberga asi krom Kalouska a individui typu Drabka budou krouzkovat v tehle strane v Praze a dalsich mistech kde vyhral zapad vychod volit nebudou ani prezidenstkou diktaturu ostatne Zemanovci jeste nikde nejsou a uz si malem nafackovali ..fackovani v parlamentu je asi v mode,,nejspis i s ochrankou za zady na ulici,,, kam jen ta ulice dospeje ? a kdo bude premier v tom aby se cert vyznal ...
17. 09. 2013 | 10:04

bin Ládík!!! napsal(a):

a kdo lže , ten krade
17. 09. 2013 | 10:08

marxík napsal(a):

neo
" Ochota zemřít za svobodu tu dnes lidem chybí a neobjeví se, dokud jim jí zas někdo jako vy nesebere, bohužel."
----------------

Jsou ovšem vyjímky, jako třeba neo.
Ten se už rozhodl, že v případě uchvácení moci sockom. levicí bude zbaběle emigrovat.
17. 09. 2013 | 10:16

Míla napsal(a):

Ládíku
máte pravdu,zapoměl jste dodat že z bývalých komunistů jsou největší komunistobijci.Zřejmě účelově prokoukli.
17. 09. 2013 | 10:18

kokoshka napsal(a):

Xury:
Mužu Vas ujistit že do žadne skupiny Čechu a vubec k te narodnosti nepatřim.
Ja po vas ani nežadal abyste umiral za moji svobodu,o tu se postaram osobne,ja povidam že vaš patosny honor pusobi nepatřične.
17. 09. 2013 | 10:20

Aleš napsal(a):

Program pana Hellera:

Aktivně poukazovat na zločiny minulosti (Každý ambiciózní diletant v politice potřebuje nepřítele, jinak nemá co říci)

Reformovat školství (Největší polistopadový úder, který školství dostalo, je zástup jeho reformátorů. Takže skvěle, další v pořadí)

Spolupráce neziskovek a státu (Už se stalo, neziskovky čerpají několik desítek miliard ročně z veřejných rozpočtů, dosti podstatné sumy pak přelévají do privátních kapes. Takže další natažená ruka?)

Péče rodin o děti (Na to musíte do politiky???)

Z páně Hellerova programu vyplývá jeho koaliční potenciál velikosti tak -5, což je přibližně na úrovni exsenátorů Štětiny a Mejstříka. Ale zase je to o 15 více, než by činil koaliční potenciál Jana Slámy, řečeného wbgarden (pokud by se našla strana, která by si jím nechala rozvrátit kandidátku).
17. 09. 2013 | 10:22

kokoshka napsal(a):

wbgarden:
Bez uřažky,co jsme to jsme!
Ovšem rad poradim nebo neco doplnim když budeš chtit rozšiřit sve obzory pri dalšim obščeniji s devuškami.
17. 09. 2013 | 10:24

Míla napsal(a):

Miku
nejlepší volební taktiku zvolili komunisté.Na ty bohužel žádná strana nemá.Z mninimálních finančních nákladů na volby,maximální zisky.A ani k tomu nepotřebují sdělovací prostředky,to za ně dělají pomlouvačné kampaně ostatních stran.
17. 09. 2013 | 10:25

neo napsal(a):

marxík:

ano, já emigruju, než mi nějaký nový stalinoleninosobotkogrebeníčekosemelzavadil tu svobodu vezme.
17. 09. 2013 | 10:30

Ládik!!! napsal(a):

Mílo -
neexistuje "bývalý komunista". Analogie s bývalým černochem.
17. 09. 2013 | 10:32

Halíř k halíři - a je tu miliarda ! napsal(a):

Heller
Při dostatečně působivém PR se tam dostanete. následovat bude školení z stranické poslušnosti...no a máme na světě novou tvář české politiky.
Doufám jen, že nebudete příliš často hladovkařit - v parlamentu asi bude přeci jen více "komunistů" , než lidovců, důvodů k hladovkaření bude mnohem více bež tomu bylo v Jižních Čechách, bratře Hellere. Když tak si dávejte v parlamntním kantýně jen dětsské porce - po celou dobu výkonu svého mandátu, bylo by to i originální.

Vysv.
" Komunista" je velmi široký pojem, ne nutně musí být " komunista" členem KSČM, komunista se pozná tak, že vyznává krédo " mně, mé rodině a mým kumpánům dle našich potřeb, ostatním dle jejich práce pro nás či na nás", komunistou pak může být například i zdánlivě spořádanýa solidní miliardář, který jde v případě potíží za státem a prosí ho o finanční či jinou /např. legislativní, dotační / pomoc /megasocdávku, jak takové pomoci říkám já/ a tu pomoc pak dostává - takovou či onakou mírou pravidelně.
Heller ale je přichystán s takovými "komunisty" spíše spolupracovat, ostatně jinak by byl povolební, kopulační potenciál jeho party nulový, to by pak bylo nesmyslem a mrháním fyzickými i mentálními silami....volit takovou partu.
To už snad je logicky, ale i eticky a esteticky čistší volit rovnou TOP 09.
17. 09. 2013 | 10:33

Míla napsal(a):

Neo
než budete emigrovat,tak si počkejte na zábavu a na Dukovu lůzu tancující na náměstích.Potom urychleně emigrujte,bude se zatýkat a na hranici natahovat dráty.Akorát do Ruska bude tunelový průchod přes Slovensko,v případě že se přidá,tak dráty budou až na hranici s Ukrajinou.Spokojen?
17. 09. 2013 | 10:37

marxík napsal(a):

neo
Svobodny demokrate, jestli jsem vás dobře pochopil, tak vaše představa boje za svobodu spočívá v emigraci z nesvobodné země.
Nemůžu říct, že bych byl vašimi postoji nějak zaskočen.
17. 09. 2013 | 10:39

kokoshka napsal(a):

neo,nesvoboda začina tady na ACZ,všiml jseš jak nas diskutery tyraji svazaci Lipold a Stejskal,založime hnuti odporu,co řikaš?
17. 09. 2013 | 10:41

neo napsal(a):

Míla:

jakmile se dostane do vlády komunista se socialistou, zdrhám.
17. 09. 2013 | 10:43

kokoshka napsal(a):

marxik:
Neo rozmyslel umirat za vaši svobodu,takova luza mu za to nestoji.
17. 09. 2013 | 10:43

buldatra napsal(a):

Kdekdo ví, že jsou na tom lidovci blbě.
Ale až tak?
17. 09. 2013 | 10:44

neo napsal(a):

marxík:

pochopil jste špatně.
emigrace následuje ještě předtím než bude svoboda sebrána, pročež se jedná o prevenci před bojem za svobodu. Když není svoboda sebrána, není nutné za ni bojovat, což je logické.
17. 09. 2013 | 10:44

Míla napsal(a):

Ládíku
a kam mám zařadit Hvížďalu?Zemana,Fišera a další blogery?A miliony bývalých komunistů kteří ještě nevymřeli?
17. 09. 2013 | 10:45

Míla napsal(a):

Neo
než budete emigrovat,tak si počkejte na zábavu a na Dukovu lůzu tancující na náměstích.Potom urychleně emigrujte,bude se zatýkat a na hranici natahovat dráty.Akorát do Ruska bude tunelový průchod přes Slovensko,v případě že se přidá,tak dráty budou až na hranici s Ukrajinou.Spokojen?
17. 09. 2013 | 10:47

buldatra napsal(a):

neo napsal(a):

Míla:

jakmile se dostane do vlády komunista se socialistou, zdrhám.

To budete muset co nejdřív a hodně daleko, páč vokolo je to dost narvaný.
A připlouvají z Afriky další a další.
Z Bangladéše a Indie jakbysmet.
17. 09. 2013 | 10:47

gaia napsal(a):

buldatra

ale u nás se objevily jejich bilboardy s nápisem

dáme zemi do pořádku
asi mají víc sebevědomí, než soudnosti
17. 09. 2013 | 10:48

marxík napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Mílo -neexistuje "bývalý komunista". Analogie s bývalým černochem.
-------
Svobodný demokrate, jestli ta samá poučka platí i o voličích komunistů, jste ztracen.
Budete nucen opustit své hospodářství a přidat se k neovi.
17. 09. 2013 | 10:48

neo napsal(a):

kokoshka:

promiňte, nechápu tu větu co jste napsal o ACZ. Zkuste to česky.
17. 09. 2013 | 10:52

marxík napsal(a):

neo
Svobodný demokrate, pochopil jsem tentokrát dobře, že vlastní boj za svobodu jste ochoten podstoupit teprve tehdy, až nebude kam utíkat?
17. 09. 2013 | 10:53

kokoshka napsal(a):

marxik:
Bude to trio bratru Marxu v ladikove režii,protanči se mezi estebaky na celnici a Xury jim bude delat kryti cirkusovymi čisly.
17. 09. 2013 | 10:55

zemedelec napsal(a):

Vážení.
Ono to vypadá,že se bude emigrovat,jak zprava tak zleva.
To co leze do sněmovny a právě přes KDU-ČSL,ubohé.
17. 09. 2013 | 10:55

neo napsal(a):

buldatra:

ani ne
17. 09. 2013 | 10:57

Ládik!!! napsal(a):

Mílo -
to jsou všecko komunisti, jen u Hvížďaly si nejsem jistý - jenže studoval v Moskvě. Kdo jednou vlezl do KSČ, má cejch. Zahozením legitky se přece nevymaže důvod, proč tam vlezl. Všichni byli příslušníky zločinecké organizované skupiny, všichni zůstali nepotrestáni, všichni stavějí na svých starých základech. Jejich dílo vidíme a zažíváme.
17. 09. 2013 | 10:57

neo napsal(a):

marxík :
ne, jako obvykle nepochopil.

Za svou svobodu budu ochoten bojovat až mi bude odjata.
Co je na tom nejasného ?
17. 09. 2013 | 10:59

kokoshka napsal(a):

"Neni treba bojovat za svobodu pokud neni sebrana,rozumite?"
Dejte mi ihned dve porce!!!
Ono se z vezenske cely nebo z lagru se bojuje za svobodu podstatne obtižneji než na svobode,vime,neo?
17. 09. 2013 | 11:02

Ládik!!! napsal(a):

kokoška -
myslíte na Ratha?
17. 09. 2013 | 11:07

marxík napsal(a):

neo
A odjata vám může být pouze tehdy, až nebudete mít kam utíkat.
To je přeci logické.
17. 09. 2013 | 11:07

kokoshka napsal(a):

Dve z prominutim nedoumku ze zvlaštni školy pro postižene deti tady rozvadeji čiste detinsky kretenismus-Ladik a Neo sami nevedi jestli chteji umirat,emigrovat nebo bojovat,a Xury jim ješte přitakuje.Brabrabraatřičku resle,poojd nam pomooct,hyyyeee?!
17. 09. 2013 | 11:09

sectlyothe napsal(a):

Milý Hellere, neztrácím naději, že jednou prohlédnete a stane se z vás lepší člověk. Šavel - pavel, to jistě znáte, ne? Teď bloudíte s šupinami na očích, ale snad z toho vyrostete.
17. 09. 2013 | 11:13

sectlyothe napsal(a):

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tvrzeni-znalce-temnych-nitek-Kandidat-lidovcu-exsef-USTR-se-kamaradi-s-teroristy-285945
17. 09. 2013 | 11:23

kokoshka napsal(a):

neo:
Ukazuji na prstech pro duševne zaostale.
Centrum´=Aktualne.cz
Aktualne.cz=Lipold
Lipold=Stejskal
Stejskal=Kodex diskutujicich
Kodex diskutujicich=cenzura
Cenzura=nesvoboda slova
Nesvoboda slova=protistiustavni a nedemokraticke
Nedemokraticke=nesvobodne
Ted je to jasne?
17. 09. 2013 | 11:26

Baba Jaga napsal(a):

Ládik!!! 9:30
Tak jsme kdysi žili v jednom kraji - napište mi, prosím, nějaký příklad "nahrabání si" z politiky za Vámi vzpomínaných 40 let.
Co třeba krajský tajemník strany pan Mamula (jiné jméno jsem si nevybavila) a jeho rodina? Nebo někdo z těch nejvyšších?
Stejně je zajímavé, jak jste se Vy při Vašich názorech objevil na (snad) vysoké vojenské a u rakeťáků. Bez cejchu. Výjimečný talent?
17. 09. 2013 | 11:26

Ládik!!! napsal(a):

kokoško -
znáš 2. Boží přikázání? Tak se tím řiď.
17. 09. 2013 | 11:26

neo napsal(a):

marxík:

pouze tehdy, pokud se k moci dostanou rudí ďáblové a neaplikuji preventivní opatření.

Pravděpodobnost je velmi nízká, netototalitních států, kde totalita má jen minimální šanci na úspěch je hodně.
17. 09. 2013 | 11:35

neo napsal(a):

kokotshka:

znovu vás žádám, pište česky, protože některá slova vámi používaná neexistují.

co se týče druhého příspěvku, kodex není znakem nesvobody.
17. 09. 2013 | 11:37

Ládik!!! napsal(a):

Babo Jago,
byl jsem sice u soudruha Mamuly doma (bylo mi 6 let a chodil jsem do třídy s jeho potomkem (jedním ze 6), zde 49°50'50.123"N, 18°17'16.171"E nebo ten dům vlevo), ale v dětském věku jsem nedokázal posoudit jeho majetkové poměry. Pak už jsem se do blízkosti papalášů nedostal, až k Topolánkovi někdy v roce 91, kdy byl vedoucím zájezdu na Gerlach. Každý komunista měl chatu, pořádnou vilu, Kempný měl bílou Simcu (bydlel zde 49°50'41.900"N, 18°17'12.057"E).
VVŠ nemám a útvar jsem si nevybíral, rozhodoval prospěch, technický obor a bezúhonnost příbuzných.
17. 09. 2013 | 11:44

Míla napsal(a):

Baba Jaga
to víte že v minulém režimu se nevyskytovali ve vysokých funkcích jedinci s odkloněnými miliony.Kdyby tomu tak bylo,tak už by to bylo presentováno v předvolebním boji proti komunistům.A jak vidíte ticho po pěšině.
17. 09. 2013 | 11:46

resl napsal(a):

Ivan Vladimírovič Kokoška se probral z opice, šáhnul do hrnce pro vokurku a zařval na usmolenou babu ať mu jde pomoc z pece. Po té si oblékl sako po dědovi, prožrané od molů, připnul řád práce a znovu upadl do opileckého spánku. Sláva sovětům. Náš báťuška má nedělní oblečení, což jest usmolenou rubášku, láptě od bláta a sdělané, zapáchající tepláky s lampasama. Vyspává. Sovětský svaz náš vzor. Davaj děngi.
17. 09. 2013 | 11:49

Míla napsal(a):

Ládíku
uveďte prosím jmenovitě ty,co si nahrabali.Stačí ty,kteří měli vilu.Chatu za komunistů měli i ti,kteří pracovali manuálně.
17. 09. 2013 | 11:50

Ládik!!! napsal(a):

Mílo -
uveďte je Vy. Já mám strach. Jsou všude, počínaje Hradem.
17. 09. 2013 | 11:53

Míla napsal(a):

Ládíku
v odpovědi BJ jediné,lze věřit i mít pochybnosti.Nelze důvěru prověřit.
17. 09. 2013 | 11:55

Míla napsal(a):

Ládíku
nemohu posloužit,já to nevím.Zeman má nějakou chalupu,Topolánek něco za miliony staví,rovněž tak Palas.O Grossovi není pochyb,ale to přeci nejsou komunisté.
17. 09. 2013 | 11:58

patriot napsal(a):

Nedouk Heller, se zkušenostmi a rozhledem Kristýny Kočí, nám zde vypráví o jakémsi „zrůdném“ režimu, v němž jsme prý před převratem žili…

700 000 nezaměstnaných, 30 tisíc bezdomovců s výhledem na 150 000, státní dluh téměř 2000 miliard, rozkradených 2300 miliard…

Tomu já říkám zrůdný režim. Zločinný a zavrženíhodný.
17. 09. 2013 | 11:59

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!!
Vida, jméno pana Mamuly jsem nepopletla, na internetu jsem si i našla, že zemřel v roce 1986.
No, v naší vesničce měl za mého dětství první simku - černou a druhou ze dvou aut v obci (spartaka měl místní řezník) jeden místní mladík z malého domku, ve straně nikdy nebyl - ani ten řezník. Nyní už přes auta přehled nemám, jsou to pro mne plechové krabice jedno jako druhé, ale tehdy se v neděli, kdy jich jezdilo nejvíce, na "auta" hrávalo.
Můj strýček měl chatu, bezúhonní všichni naši příbuzní nebyli, když si jeden z nich odjel bez povolení vzít rakouskou tetičku a žil v Kanadě.
Nepřipadá mně příliš, že by tehdejší majetkové poměry souvisely s příslušenstvím ke stranám - nejste něčím lehce zaslepený?
17. 09. 2013 | 12:11

siven napsal(a):

"Proč kandiduji"...

A koho to vůbec zajímá?

"Navíc reálně hrozí, že ve volbách vyhrají komunisté a na ministerská křesla se dostanou udavači z dob minulých..."

Komunisté vyhrávají už nějakých 65 let a volby k tomu vůbec nepotřebují.

Každopádně pár užitečných maňásků, ať už občanů, či neoliberálních autistů, se jim hodí i tak, to ano.

Rozděl a panuj.

Zatímco se zfanatizovaná lůza hádá o pseudoteoriích a nesmrtelnosti chrousta, oni mají klid na práci, respektive na kšefty.

A tak to má být. Navěky v téhle zemi.
17. 09. 2013 | 12:14

marxík napsal(a):

neo
Jak vás tak v posledním příspěvku pročítám, k boji za svobodu se rozhodně nechystáte.
Což je ovšem v přímém rozporu s vašimi původními stesky stran všeobecné neochoty zemřít v boji za svobodu.
17. 09. 2013 | 12:14

kokoshka napsal(a):

resl:
A vyvenčit medveda?A vypit kalich samohonky?A nastarovat jaderny reaktor aby zahřal v zimni izbe?Ne,bez toho to nepude!
Karpova jsem se dodival,ted sahnu po druhe sezone až bude čas,a ja ho uřčite najdu,čao,privet z barbarske severni zeme,brzo se uvidime,čao kakao:
Karpov-final prvni řady serialu stručne:
https://www.youtube.com/watch?v=d-xUEho6deE
17. 09. 2013 | 12:18

Joachym Brezina napsal(a):

Pane kokoshko,
chtěl bych Vám poděkovat za dnešní příspěvky zde na blogu, od rána procházím chmurami až depresí, ale co jsem si dočetl diskusi s ostatními pány ..tak mám hubu od ucha k uchu. Chmury jsou pryč, děkuji Vám a s přáním pěkného dne
Joachym Brezina
17. 09. 2013 | 12:29

pěvec napsal(a):

hellere, je pravda, že tě nechtěli vzít ani do ksčm a tak jsi skončil u lidovců?
17. 09. 2013 | 12:33

neo napsal(a):

marxík:

opět se mýlíte.
Už jsem to výše psal, ale evidentně nedokážete pochopit základy.

Takže speciálně pro vás znovu:

Jsem ochoten zemřít v boji za svobodu.
Ale abych mohl toto naplnit, musela by nejprve ta situace nastat.
Logicky se budu snažit udělat nejprve vše proto, aby nenastala - tj

jít k volbám
(pokud to nevyjde)
emigrovat
(pokud to nevyjde)
bít se za svobodu

vzhledem k současné situaci je nejpravděpodobnější varianta první, kdy to u voleb vyjde a rudí se do vlády nedostanou.

Pokud by ovšem toto selhalo, tak je na řadě emigrace.
Teprve pokud by ta nevyšla a byl jsem nucen zůstat v zemi teroru rudých (pravděpodobnost je zde minimální), pak bych mohl bojovat za svobodu.

předpokládám, že nyní je vám to již zcela jasné.
17. 09. 2013 | 12:38

schlimbach napsal(a):

Tento blog je jako by ho napsal sám bolševik - blahopřeji pane Hellere -(
17. 09. 2013 | 12:43

kokoshka napsal(a):

Dekuji,pane Brezina,hudebni vstavka se povedla?
17. 09. 2013 | 12:50

Míla napsal(a):

Neo
takže demokratické volby v případě úspěchu komunistů nejsou demokratické a volila je nějaká rudá svoloč,či lůza/Dukova/.Má to být důvod k emigraci?Jenom pro zajímavost,členská základna komunistů má cca 25-30000 členů.Domníváte se,že to nějak významně ovlivní těch 12-15% volebních preferencí komunistů?Komunistům to tam musí hodit bezpartijní,což svědčí o kvalitě předkládaných pravicových stran.
17. 09. 2013 | 12:51

pozorovatel napsal(a):

První, kdo by KDU s fanatickým Hellerem nevolil, by byl Ježíš Kristus. To není věc názoru, ale poznání. Stačí přečíst si Nový Zákon.
17. 09. 2013 | 12:55

smutný napsal(a):

napsal Heller:
"Důvod, proč jsem se rozhodl aktivně zapojit do politického dění, je ten, že odmítám sedět u piva, sledovat rozkrádání našich daní a co hůř, přihlížet tichému, plíživému a nebezpečnému nástupu komunistů."

- za to poděkujte pseudopravicové ODS a TOP09.
Jaký máte názor na megazlodějnu nazvanou církevní restituce, schvalujete ji? Pak jsou ovšem vaše slova jen prázdné fráze.
17. 09. 2013 | 12:59

jozka napsal(a):

Musim rict, ze dnes taky kralovsky bavim. Jen ne kokoskou, ale pri prestave za svobodu bojujiciho nea. On uz ten vyvojovy diagram, kterak ho okolnosti k tomu boji dokopou je se svymi podminkami docela bozi.

Predpokladam, ze boj bude spocivat v privlastnovani tuzek az do poctu, ktera bude na pozici referenta ekonomickeho odboru (jo, temhle lidem se dnes rika financni analytik) jeste stale "nepodezrela". Ale udelame-li to kazdy, to by bylo, abysme tu tyranii nesvrhli!

:-)
17. 09. 2013 | 12:59

Hrdinou není ten, o kom se to neví. napsal(a):

neo
Co kdybyste bojoval už tím, že utečete /emigrujete/ a takový ten fádní, každodenní boj přenechal těm, co neutečou ?
Tak byste mohl být možná být v tom boji užitečnějším, nejen radami předávanými do vlasti po internetu, ale třeba i tím, že byste se připravoval na budoucí triumfální návrat tak, abyste mohl být vlasti užiteřný i po tom návratu - kdy , například coby mrtvý, zabitý, hrdinně padlý...byste takové užitky přinést nemohl.

Já ten "Váš boj" docela chápu, sám se tak snažím v životě vždy zařídit, vždy zvažuji, co je užitečné - z hlediska mé stávající a další existence, nejen pro mě, ale zejména pro mou vlast, mé okolí, pro národ atd... avždy přicházím na to, že to není být mrtvým, byť zemřelým zdánlivě coby hrdina, ale vždy a jen zůstat naživu a tak bojovat, byť z emigrace a jen pomocí radění.

Hezký den - i jarporovi.
17. 09. 2013 | 13:07

Joachym Brezina napsal(a):

Pane kokoshko, na Váš odkaz na youtube se podívám v klidu večer, uvařím si kávu, natáhnu nohy z kanapete a podívám se.

Víte, snad jednou se mi povede udělat si výlet do Ruska, jako malý jsem si dopisoval s nějakým klučinou, ono to tehdy bylo povinné mít kamaráda v tehdy ještě SSSR, ne že bych ho chtěl navštívit, ty dopisy se už asi ztratily, ale ta země...hmmmm podívat se po širé rusi. Rusky sice už neumím, jen nějaké ty písmenka přelouskám :)
17. 09. 2013 | 13:08

svatý Václave... napsal(a):

Šimon Heller, proč kandiduji? Proto, že chci zachovat současný stav společnosti, případně pomoci tento stav ještě zhoršit.
17. 09. 2013 | 13:08

Baba Jaga napsal(a):

To: neo
Která země je dle Vás pro Vaši případnou emigraci správně demokratická?
(Předpokládám, že Vy najdete zaměstnání či se uživíte při Vámi deklarovaných osobních kvalitách všude.)
17. 09. 2013 | 13:08

neo napsal(a):

Míla:

proč by neměly být demokratické? Nekde jsem snad něco takového uváděl? Nevzpomínám si.

Já situaci hodnotím pouze z mého hlediska. Komunisti ve vládě rovná se emigrace, nic víc za tím nehledejte.
17. 09. 2013 | 13:17

Nevěřící Tomáš napsal(a):

neo. Předpokládám, že budete následovat pani Pilarovou.
17. 09. 2013 | 13:23

neo napsal(a):

jozka:

řekl bych spíš ve střelbě do tyranů :)

nevim co je či byl referent ekonomického odboru
17. 09. 2013 | 13:24

neo napsal(a):

Hrdinou není ten, o kom se to neví.

český maloměšťáku, nechápeš nebo nechceš chápat?
už jsem to psal. Emigrace je prevence před bojem.
17. 09. 2013 | 13:26

kokoshka napsal(a):

Joachym Březina:
Ten klip je jednoduchy v podstate ale pisen je skvela,rovnež jako hudebni titulky na začatku každe serii od stejneho zpevaka byli uletne v kombinaci s počitačovou grafikou(bohužel tu zastavku jsem primo nikde nenašel),Karpova policejni mafie samozvanych mstitelu nuti pod vyhružkou zabiti jeho holky(ta co leži v temrave)a velky zlodej vylakal jeho dceru na daču a tam uveznil(ta co se diva do oken)-mezi dvema ohne!A Karpov musi zabit svoji obet',starou znamou spolupracovnici a kamaradku,načelnici okresku jinak...
Je to složitejši ale postup je jasny-Karpov pod hrozbou zabiti sve divky zabije Irinu a policajti ho dostanou nebo zastrřeli na miste činu,tak to vymyslel Kat,hlava policejni tajne organicace,jenže vše nakonec bude jinak...
Přeji hezky den všem a hodne štesti!
17. 09. 2013 | 13:27

neo napsal(a):

Baba Jaga:

jakákoli, kde nejsou ve vládě komunisté.

ano, předpokládám také.
17. 09. 2013 | 13:28

neo napsal(a):

Nevěřící Tomáš :

koho?
17. 09. 2013 | 13:29

jozka napsal(a):

jasne neo :-)

Tedy pokud se predtim nebjevi jeste nejaka podminka, ktera strelbe zabrani. Jako ze se objevi, jak je obvykle u netovych hrdinu.
17. 09. 2013 | 13:39

neo napsal(a):

jozka:

je mi líto jozko, ale je to můj život a já si stanovuji podmínky. Dělá to tak každý.
Předpokládám, že bys třeba svému dítěti daroval ledvinu, že?
Ale také předpokládám, že ho teď nepůjdeš zkopat tak aby o ni přišel a tys mu ji mohl darovat, nýbrž budeš dělat vše proto, aby k takové situaci vůbec nedošlo.

pokud se mýlím a ty ho půjdeš zkopat jen proto, abys ukázal že jsi boreček, tak nevim... to si musíš ujasnit sám.
17. 09. 2013 | 13:43

marxík napsal(a):

neo
Vůbec si nedovedu představit, že by vám nemohla vyjít emigrace, když už jste v podstatě nachystaný. Popiste mi, prosím, situaci, která by musela nastat, že byste to nestihl. A ohodnoťte ji pravděpodobností, ať se nasmějeme.
17. 09. 2013 | 13:49

Míla napsal(a):

Neo
jen pro zajímavost,kdeže budou Vaše ostatky uloženy?Na Olšanech,nebo na Slavíně?
17. 09. 2013 | 13:52

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Proč? - Aby byla KDÚ nevolitelná.

Lidovci (přesněji jejich vedení) jsou schopni na sebe nabalit cokoliv.

Heller je taky komik s ohledem na to, že „demokraticky“ cenzuruje to, kdo může vládnout a kdo ne s ohledem na minulost a pak kandiduje za Lidovce, kteří byli ochotni vládnout s kýmkoliv včetně KSČ v předlistopadovém režimu.
Nebo tento jednoduchý člověk neví, že nám Lidovci vládli společně s komunisty?
Byli i v nejvyšších patrech vzpomeňte poslance Bartončíka

„JUDr. Josef Bartončík (* 18. března 1944 Pozlovice u Luhačovic) je bývalý český a československý politik Československé strany lidové, poslanec Sněmovny lidu Federálního shromáždění za normalizace a počátkem 90. let. V letech 1989-1990 předseda Československé strany lidové. „
17. 09. 2013 | 13:56

neo napsal(a):

Míla:

nemám zdání
17. 09. 2013 | 13:57

resl napsal(a):

Komouši se posmívají, oni nikdy emigrovat nemuseli, bolševik jim vyhovoval a demokrat je nezavře. Jen jim ale dejte moc a jste v nejlepším případě v kriminálu.
17. 09. 2013 | 13:58

neo napsal(a):

marxík:

v prvé řadě by musela nastat situace první a té nedávám moc šancí.

Ani Sobotka neni sebevrah, aby vzal do vlády komunisty.

Také si nedovedu představit, že by při selhání volebním nevyšla emigrace, takže vám nemohu odpovědět.
17. 09. 2013 | 13:59

SuP napsal(a):

Milý mladý autore!
Vcelku souhlasím s příspěvkem Jarpora, nicméně měl bych jednu otázku.
"....Je mi jasné, že KDU-ČSL má řadu chyb, na kterých je třeba tvrdě pracovat. Jsem však přesvědčen, že své voliče strana nezklame a pokud nebude schopna prosadit svůj program, raději půjde do opozice...."

Máte za to, že smyslem stranické politiky je prosazovat svůj program proti všem i za cenu setrvávání v opozici? Strana, která může být schopna prosadit SVŮJ program, musí dosáhnout volebního zisku nad 50%. Protože to je těžko představitelné, tvoří strany koalice. Za normálních okolností tvoří koalice strany, které mají největší průnik svých programů, tedy mají většinu bodů svých programů shodnou, neboť je považují za podstatné pro správnou funkci státu ve prospěch občanů.
Máte snad dojem, že ty části programů, které se liší, je nutné "prosazovat" bořením jinak funkčních a akceschopných koalic? To nám tu předvádějí koaliční ministrany už několik (přesněji pět) volebních období se známými výsledky. Očekával bych, že jako mladý a akční už to chápete líp?
17. 09. 2013 | 14:11

Míla napsal(a):

Neo
já bych Vás tipoval na Slavín,zní to vznešeněji než Olšany.Myslet na budoucnost je nutné,já už mám místo zamluvené,roky a nemoci se zastavit nedají.Ale musím uznat,že umíte pobavit,předpokládám že do voleb vydržím a už předem se těším na Vaše reakce.A je mi srdečně jedno zdali budou pravotočivé,či levotočivé,hlavně že se pobavíme.
17. 09. 2013 | 14:12

marxík napsal(a):

neo
Tím spíš mi není jasné, proč mluvíte o neochotě položit za svobodu život, když pravděpodobnost tohoto krvavého scénáře se rovná součinu pravděpodobností tří velmi nepravděpodobných jevů.
Daleko pravděpodobnější je, že zařvete na silnici. A takto odvážný je každý z nás.
17. 09. 2013 | 14:16

neo napsal(a):

Míla:

stále věřím, že lidé v této zemi nedají přednost pivu a párku před svobodou.
17. 09. 2013 | 14:37

Čochtan napsal(a):

Pane Hellere,
přeji vám hodně štěstí, a zdejší komunistické důchodce neberte vážně. Je to jen odpad českého národa. Plebs ze 4.cennovky.
17. 09. 2013 | 14:39

neo napsal(a):

marxík:

ta pravděpodobnost se ale týká mě smaotného, pokud ji ale aplikujete na celý národ, je mnohem vyšší. Ne každý může emigrovat a ne každý nebude volit rudé.

Už ve volbách se ukáže, komu je přednější buřtguláš před svobodou.
17. 09. 2013 | 14:40

Ládik!!! napsal(a):

Já bych položil za svobobodu i život někoho jiného.
17. 09. 2013 | 14:47

Míla napsal(a):

Neo
věřil byste tomu,že v minulých volbách jezdil pan kníže po městech a v pokecu pořádal trachtace s občerstvením?Jenom nevím zdali to byl guláš nebo obložené chleby.
17. 09. 2013 | 14:51

neo napsal(a):

Míla:

věřil no a?
17. 09. 2013 | 14:59

marxík napsal(a):

neo
No právě. Vy samotný jste mluvil o neochotě položit za svobodu život.
Taky už cítíte, že z vašich úst postrádá takové silné prohlášení ty správné grády.
17. 09. 2013 | 15:01

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!!
Tak jsem se chtěla pokochat krásnými ostravskými vilami dle Vašich odkazů - nějak je na mapě ani na show my street nevidím.
Ale měli jste k Ostravici blízko, určitě na své dětství vzpomínáte rád.
Já odkaz na domy majitelů prvních dvou aut v naší vísce nedávám. Jednak jsou oba přestavěné, jednak zde pořád žiju.
Jó - svoboda, toť široký pojem s všelikými výklady...
17. 09. 2013 | 15:04

Míla napsal(a):

Čochtane
já bych ty důchodce nepodceňoval.Z toho milionového zástupu se ty hlasy hodí.A co se týče těch hospod,ona cenová relace točeného piva toho piva mnoho nedovolí.A ten odpad vytvořil hodnoty které se s úspěchem rozkradly.A mimochodem důchodci budou volit tu stranu,která jim zaručí zvyšování důchodů dle inflace.A proč?No protože se přeci chovají tržně.Máte jiný názor?
17. 09. 2013 | 15:04

Joachym Brezina napsal(a):

Pane Ládik!!!u
naprostý souhlas, také jsem ochoten za svobodu, třeba i moji, položit desítky, stovky, tisíce až desetitísíce životů jiných lidí.
Takový bodákový útok jako z první světové má pořád to určité kouzlo i v době raptorů a dronů a kdo ví čeho ještě :)

No v mém případě, páč se nejmenuji Kim ani Asad či podobně jako nekteří jistí velikáni historie, nehrozí, že bych tak urputně bojoval za svobodu kohokoliv včetně sebe :)
17. 09. 2013 | 15:06

Ládik!!! napsal(a):

Joachym Brezina -
já bych upřednostnil meč a štít, žádnou pušku s bodákem. Takhle bych vyzbrojil armády, včetně velitelů. Hned by ubylo zbabělců a mnohá páteř by se narovnala.
17. 09. 2013 | 15:10

Qin napsal(a):

Maximus 06.56:Z utrpení se rodí největší umění.Je vidět,že soudruzi trpíte ještě málo,protože verše kulhají a postrádají jakoukoliv ideu.Ale nevzdávejte to,případně si zatáhněte prsty do svěráku.
17. 09. 2013 | 15:17

neo napsal(a):

marxík:

ne.

já jsem ochoten.
17. 09. 2013 | 15:27

Joachym Brezina napsal(a):

Ládik!!!

mno, může bejt aj štít aj meč. Teď jsem se díval na seriál o Římu, něco jako vzestup a pád v deseti dílech, hezké to bylo, a páteře, páteře měli rovné :) ...asi :)

Ale považte, útok na bodák ...to je klasika .... co myslíte...přemluvím Vás? Tedy ne k účasti to se rozumí, spíše k odklonu od meče a štítu :)
17. 09. 2013 | 15:27

marxík napsal(a):

neo
Daleko povolanějším přemítat nad neochotou krvácet v boji za svobodu by byl např. pan Heller. Ten by jistě po dosazení komunistů do vlády neemigroval, ale nasazoval by svůj mladý život ve své zemi.
Jeho ochota bojovat za svobodu je tedy nepoměrně větší než vaše.
Z jeho úst by předmětná věta měla daleko větší váhu. Už chápete podstatu mé polemiky s vámi?
17. 09. 2013 | 15:34

neo napsal(a):

marxík:

ne není. Vy stále nerozumíte základnímu faktu !

MUSÍ TA SITUACE NASTAT !
pokud tedy nastane u mě i u něj, bude naše ochota bojovat za svobodu řekl bych stejná.

vystavit se nebezpečí s tím nemá co dělat. Můžete být stokrát ochoten zachránit topícího se člověka, ale přeci nebudete do vody ty lidi strkat abyste se mohl předvádět jak umíte zachraňovat, nebo ano?

Chcete mi tvrdit, že je ochotnější hasit požár člověk, který se mu nesnažil předejít, než ten, který ano?
17. 09. 2013 | 15:42

qIN napsal(a):

Míra 0932:TakžeVy jste proti jakékoliv konfrontaci?Takže proti parlamentarizmu a diskusi?To ale nelezte na blog!A modlete se!
17. 09. 2013 | 15:53

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

pan Heller je fanatik. má leccos společného s panem Bendou (KDS-ODS), ale na rozdíl od něj přece jenom přičichl k jakés takés práci. už mu ale zřejmě nevoní, vydal se napravovat pokřivené poměry v naší zemičce. zatím jsem si ale nedokázal uspokojivě zodpovědět otázku, zda více škod napáchá b.b anebo fanatik. asi přec jen ten druhý. ovšem i b.b typu pana Marečka B., získav moc, mohutně zaškodil. to jsem zvědav, kam to pan Heller ještě dotáhne.
17. 09. 2013 | 15:54

kos napsal(a):

Může mi někdo rozumně vysvětlit proč argumentujete na hodnotný příspěvek pana Hellera?
17. 09. 2013 | 15:59

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

hodnotný v čem, Turdus merula?
17. 09. 2013 | 16:06

marxík napsal(a):

neo
Pripadám si jak v mateřský škole. Vaše ochota bojovat není stejná. Vy jste opakovaně prohlašoval, že budete emigrovat, a zároveň jste přiznal, že nevíte, co by vám mohlo v emigraci zabránit.
Proti tomu pan Heller, jak jsem ho tak stačil poznat, má přímý boj s komunistama v krvi a rozhodně by neutíkal za hranice.
Tedy jeho ochota pokládat život za svobodu je podstatně vyšší. A to přibližně tolikrát, kolikrát je větší pravděpodobnost jevu A (komunista se dostane do vlády) než součin pravděpodobností jevů A a B (komunista ve vládě, a zároveň se neovi nepodaří prchnout).
17. 09. 2013 | 16:07

kos napsal(a):

Pro strýce viruse

Samozřejmě že v ničem. Domnívám se, že čím víc argumentů, tím více se pan Heller cítí mučedníkem.

Můj názor:

Já osobně si myslím, že pan Heller, který se pasoval do role komunistibijce je obyčejný tajtrlík, který se pouze snaží ve svém přesvědčení mastrubovat své nesmysly. Myslím si, že je to pouze úlisna karikatura, která se dokáže přizpůsobit každému režimu když má z toho prospěch. Věřím, že se ke korytu nedostanou Tataři. Nedokáži si představit, jak pan Heller žvýká syrové maso! Prosím, nechte ho být, on zajde sám a to mu už dochází. Lituji, že jsem mu před nedávnem také uvěřil. Je mi to líto.

Omlouvám se za ty výrazy (tajtrlík). Můj styl není někoho titulovat, ale u pana Hellera to prostě nejde.
17. 09. 2013 | 16:10

neo napsal(a):

marxík:

je stejná.

Ochotu musíte počítat od nastalé situace. Nelze přičítat navíc vyhledávání oné situace.

když se hasič dostane k požáru má podle vás větší ochotu ho hasit než ten, který se k němu dostane třeba zítra? Nebo si ho má ten druhý založit aby byl dle vás ochotnější?
17. 09. 2013 | 16:11

buldatra napsal(a):

Dneska by bojoval kdekdo.

Páč neví, co to obnáší.
Aby se to dozvěděl, měl by sbalit výstroj a sfóknót na zkušenou do Sýrie.
Tam bojují všichni proti všem a všichni ví proč.

No a já stále zastávám názor, že kdo uteče, ten vyhraje.
Uznávám, že to nezní nijak vznešeně, ale na druhou stranu je lepší být živej za kopečkama, jak mrtvej doma.
marxík píše o autorovi:

Tedy jeho ochota pokládat život za svobodu je podstatně vyšší...

A já dím: prdlačky.
Ten týpek by zdrhl jako první. Aby mohl vypouštět bubliny a dělat vlny jinde.
17. 09. 2013 | 16:25

marxík napsal(a):

neo
Bojovníku za svobodu, myslím, že je zbytečné cokoliv dodávat.
Náročné cvičení asertivity tímto končím.
17. 09. 2013 | 16:33

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Budu se hodně smát, až českou pravici sjednotí bývalý komunista, o kterém někteří tvrdí, že nebýt Listopadu, ta dnes komunisty vede, který měl být rovněž agentem STB.
To už pak minulost vadit nebude a Heller bude akceptovat nového vůdce.
17. 09. 2013 | 16:43

Kdo se přidá k Neovi ? napsal(a):

Mě by zajímalo, jak by asi slušný hoch neo BOJOVAL za svou svobodu / chystaje se při tom položit i život, předpokládejme že jeho, nikolivěk životy osob druhých/ když na jiném místě napsal :

"....evidentně nechápeš rozdíl mezi dohodou a vynucováním vřískáním na náměstích. návrhy odborářů nikdo neodmítá, navrhovat můžou co
chtějí, když se dohodnou. Nepatřičné je vynucovat si to vyhrožováním, což ale ty nikdy nepochopíš...."

Když tedy jej pobuřuje již jen vyhrožování, manifestace..ostatně jinde zase napsal, že je nepatřičné, aby například při protestech odbotářů byla omezena doprava..

Snad ná na mysli skutečně ten boj internetový, virtuální, s nějakou tou herní konzolou v ruce...jinak si to neumím vysvětlit, on si boj představuje jako spořádanou frontu na pivo a párek.
17. 09. 2013 | 16:49

marxík napsal(a):

buldatra
Hellera jsem použil pouze z didaktických důvodů, aby měl neo konkrétní představu bojovníka. Z pohledu výkladu problematiky je úplně jedno, kdo konkrétně to je. Pouze předpkládám, že v situaci A by tady aspoň jeden současný mašín zůstal a bojoval.
17. 09. 2013 | 16:52

Ládik!!! napsal(a):

Joachym Brezina -
útok na bodák už nikdy! Bylo to strašně trapné. Nacvičovali jsme ho na vojenské katedře VŠ, útok proběhl zde 49°49'22.875"N, 18°16'22.203"E - někdy v roce 1980, zato čas si pamatuji přesně: bylo 14:30 - lidi šli ze šichty na autobusák. Bylo nás asi 30, v maskáčích, sapíky vz.58 s nasazenými bodáky. Nepřítelem byly figuríny z hobry, v životní velikosti. Na povel jsme se vrhli figuríny pobodat za přihlížení kolemjdoucích. Aby byla sranda, nekřičeli jsme "hurááá", ale "pých ho!" (schválně s tvrdým y). Bodali jsme je shora, do hlavy a do hrudi, pokaždé s výkřikem "pých ho". Zvítězili jsme. Lidi se smáli a my taky, jen naši velitelé ne (byli 2, oba pplk.). Takovou srandu a trapárnu zároveň dnes mlaďoši nezažijí.
17. 09. 2013 | 17:03

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Ještě pro připomenutí, jedem z mála odessáků, kterého lidé ještě volí - Kubera, byl taky v KSČ.
Je to dnes kovaný pravičák, tak se mu to moc nepřipomíná a takových je, jako partyzánů po válce.
17. 09. 2013 | 17:04

dhiennastejskal napsal(a):

To Neo
Kam Ty by jsi chtel emigrovat bojovniku za demokracii? Do Nemecka nemuzes , jedine delat haluzema a to Ty neumis. V Nemecku takovych analitku jako jsi Ty ves.rou za hodinu barel. V Irsku je to samej Polak a Ty polsky neumis. No a v Englandu je to same a jeste navic muslimove kterych Ty se bojis az se.es. Tak nevyskakuj a zustan tam kde jsi.
17. 09. 2013 | 17:08

Bakalův nezvaný host napsal(a):

No a náš Pan Čistý?
Povídá se, že měl podobné rodinné zázemí, jako Topolánek. Na škole prý byl zapálený pro SSM a vojnu.
V parlamentu velký bojovník proti KSČ ale Janička, o které lidé z fabriky, kde pracovala, tvrdí, že byla za mlada kovaná komunistka, mu v posteli nevadila.
17. 09. 2013 | 17:10

neo napsal(a):

multinick 17:08:

můžu kam chci.
a dělat rukama samozřejmě umim :)
17. 09. 2013 | 18:10

neo napsal(a):

Kdo se přidá k Neovi ? napsal(a):
:
maloměšťáku, o jakém vyhrožování píšeš?
KOMANČ U MOCI JE TEROR. Není třeba vyhrožovat, fakta a zkušenosti s krvavým 40letým tyranským komunistickým režimem zde již máme.
17. 09. 2013 | 18:13

Míla napsal(a):

Neo
uznáte-li za vhodné,prozraďte svůj věk.Se svým se netajím,v blízké době dovrším dvě sedmy.Pomohlo by to i vzájemné diskusi a zbytečně bychom se vzájemně neblamovali.Já bych nereagoval na údaje Vašeho dětského věku a reagoval bych pouze na současnou politickou situaci.Pokud jste mlaďoch tak jste v té totalitě příliš netrpěl,jedině snad za klukovské neplechy.A to v každém režimu,mě osobně táta občas také zmydlil a nebylo to na škodu.
17. 09. 2013 | 18:36

dhiennastejskal napsal(a):

neo napsal(a):
multinick 17:08:

můžu kam chci.
a dělat rukama samozřejmě umim :)
---
Jo to umis, hlavne tady na Aktualne .cz. Ty a Ladik jste tu prilepeny od boziho do noci
17. 09. 2013 | 18:40

Ládik!!! napsal(a):

dhiennastejskal -
jsem přilepený k lopatě, den daňové svobody byl už dávno.
17. 09. 2013 | 18:46

franky napsal(a):

Jak žalostné je vidět vstup do veřejné správy těch, kteří aniž napravili samy sebe, chtějí napravovat jiné.
17. 09. 2013 | 18:48

skeptický napsal(a):

Mně tu nesedí věta :

Jako manžel chci rodinám zajistit podmínky...
Kolikoližepak těch rodin jako křesťan račte mít?
17. 09. 2013 | 18:51

neo napsal(a):

Míla:

netajím svůj věk ani povolání, nemám se za co stydět. Je mi 30.
17. 09. 2013 | 18:57

neo napsal(a):

multinick 18:40:

toto je jen pro zábavu. Výhoda demokracie, dělat co se vám zlíbí v mezích zákona...
17. 09. 2013 | 18:59

buldatra napsal(a):

marxíku,

ale použití Hellera z didaktických důvodů jeví se mi jako silně kontradidaktické.
Čímž neovi fakt moc nepomůžete.
Na druhou stranu však kvituji s povděkem, že se snažíte.
To zas jo.

Kdybych chtěl já neovi pomoci, vtloukal bych mu do hlavy didakticky i polopaticky to o tom utíkání a vyhrávání. Ale to neudělám, protože co kdyby nakonec doopravdy utekl? Někam do tramtárie (výběr vhodné destinace je vždy zásadní problém)
A co by si pak počal?
Sám v cizině, nikým nepozván, vydán osudu napospas. Kůl v plotě.
17. 09. 2013 | 19:22

neo napsal(a):

buldatra:

o mě se nebojte, práce se "válí" všude dost, stačí se jen "ohnout a sebrat".
17. 09. 2013 | 19:29

dhiennastejskal napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
dhiennastejskal -
jsem přilepený k lopatě, den daňové svobody byl už dávno.
----
Tak to mi je lito, omlouvam se. Jen s tou nasadou nerozmlat klavesnici
17. 09. 2013 | 19:29

Míla napsal(a):

Neo
dík za informaci,tak slibuji o politice od jiskřiček/ty byly přede pionýrem/výše,resp.od roku 89.Začneme maximálně Obč.fórem.
17. 09. 2013 | 19:37

neo napsal(a):

Míla:

nevim jak vy, ale já nepocházím ze zkumavky.
17. 09. 2013 | 19:46

Jáchym napsal(a):

Pane Hellere,
voliči si vybírají politickou stranu, které to "hodí" jednak podle programu, dále podle osobností, kterých si váží - a ve stejné míře podle osobností, které stranu jaksi denaturují, kteří ji činí stravitelnou asi jako uhynulá myš v bramborovém salátu.
I kdyby byl salát jinak jakkoli chutný, jedna jediná mršinka jej učiní odpudivě nepoživatelným.

Vzhledem k tomu, že lidovcům nevěřím ani nos mezi očima,jsem vám vděčný že za ně kandidujete a doufám, že jim odradíte co nejvíce voličů.
Pokud mohu soudit, docela se vám to daří.
Několik mých pravicových známých bylo ze zoufalstvína vážkách, zda přece jen lidovce nevolit.
Poslal jsem jim odkaz na vaše blogy.

A už je jasné, že žádnou stranu, kde bude sedět "demokrat" a "intelektuál" vašeho typu volit nebudou ani za pytel buráků.
Vyjádřili se o vás v rozporu s kodexem diskutujících, takže je necituji.
Takže vám srdečně děkuji za diskreditaci lidovců.

Ať vám pánbu čelíčko pozlatit ráčí, když už se mu to s ručičkama a mozečkem takňák nepovedlo.
17. 09. 2013 | 19:49

Míla napsal(a):

Neo
2O13-30=1983-pokud je těch 30 let pravdivý údaj.Za první republiky zkumavky neexistovaly.
17. 09. 2013 | 20:01

neo napsal(a):

Míla:

nechápete, ale není divu.

tak pro vás to zkusím napsal srozumitelněji. Jelikož nepocházím ze zkumavky, tak to znamená, že mám rodiče a ti také nepochází ze zkumavky, takže mám i prarodiče. To bude někde zhruba vaše věková kategorie. Předpokládám, že jste tedy pochopil, kam směřovala má původní poznámka o zkumavce a tedy i o možnostech vyjadřování se k dobám před mým narozením. Stejně tak předpokládám, že i přes váš věk jste nebyl např gladiátorem v římě a přesto jste o nich asi slyšel...
17. 09. 2013 | 20:07

mb napsal(a):

Kolikátka sou pane Heller ... ??
17. 09. 2013 | 20:11

Míla napsal(a):

Neo
on je velký rozdíl z doslechu,nebo prožít.
17. 09. 2013 | 20:32

neo napsal(a):

Míla:

ne zas tak velký, zvlášť pokud jde o nejbližší rodinné příslušníky
17. 09. 2013 | 20:45

Suchec napsal(a):

Mila:

Já tu řvu smíchy , jak se snažíte z Nea dostat alespoň nějakou slušnou myšlenku, či vůbec něco rozumného :-)
Je to marný, je to marný , je to marný.

Z inteligentního a vzdělaného voliče pravice nikdy nedostanete nic, co by člověk dostal ze vzdělaného a inteligentního člověka, natož voliče :-D
17. 09. 2013 | 22:01

pamětník napsal(a):

Perla:
"Nenechte se od lůzy znechutit"
Lůza prý se nemá nechat znechutit od lůzy, vyjadřuje podporu jiná lůza.
resle, Vy opravdu nikdy nezklamete.
:)
17. 09. 2013 | 22:19

pamětník napsal(a):

Vstal nový bojovník.
Šimon Heller.
17. 09. 2013 | 22:21

kokoshka napsal(a):

Chtel bych ja k tomu ukamenovani neco dodat?
Nechtel,mlady charismaticky politik,ambiciozni a plny planu ted skonči v propadlišti dejin.Nenejvyše to dotahne na rektora-smula.
Adik take tak začinal a byl mnohem uspešnejši,v dobe Ady bohužel neexistoval internet a blogy,možna už tehdejši obecenstvo by ho mohlo nakopat do zadku jako zdejši čtenařstvo a dejiny by se ubrali jinym smerem.
17. 09. 2013 | 22:24

pamětník napsal(a):

Další perla:
´´nexistuje "bývalý komunista". Analogie s bývalým černochem´´
Sice obehraná, ale co taky chtít po Ládikovi!!!
17. 09. 2013 | 22:26

kokoshka napsal(a):

Nam spisovatelum je hodne veci jsou jasne dopředu,musime se vyznat v lidskem charakteru a neco předvidat,tady to ani nedava moc prace.
17. 09. 2013 | 22:31

pamětník napsal(a):

A opět perla:
"Je to jen odpad českého národa. Plebs ze 4.cennovky."
Čochtan má zatím největší invenci.
17. 09. 2013 | 22:40

pamětník napsal(a):

A opět perla:
"Už ve volbách se ukáže, komu je přednější buřtguláš před svobodou."
Velký bojovník neo, který v zápalu boje používá i udavačské metody, dnes perlí vskutku obdivuhodně.
17. 09. 2013 | 22:43

Qin napsal(a):

neo:Všichni tihle teplákoví soudruzi musí nutně dokázat,že nemáte pravdu,protože všichni mají mindrák,že byli srabi a ahrbili hřbet.Hryže je svědomí,a rádi by dokázali,že to jinak nešlo.Proto i Havel byl špatnej i když se nechal zavřít.Šlo to,ale musel si člověk udržet charakter a to bylo v té době těžký,zvlášť když to třeba odnesly i děti.Proto si z nich nic nedělejte a zachovejte si ideály.
17. 09. 2013 | 23:20

pamětník napsal(a):

Správně, pravicoví soudruzi bolševici musejí držet při sobě. To by tak hrálo, aby pravice prohrála a přestali být okrádáni důchodci a naopak aby začali být okrádáni kmotři. Tomu pravice musí zabránit. A proto vstali noví bojovníci v čele se Šimonem Hellerem k hrdinnému boji proti zločinnému komunismu.
17. 09. 2013 | 23:44

evix napsal(a):

Neměl by jste se nejdříve něco naučit? A začít pracovat?
Takových švarných hochů už jsme měli, namátkou Benda, Sobotka, Gross.......
18. 09. 2013 | 00:54

Ládik!!! napsal(a):

evix -
neměl byste se naučit česky?
18. 09. 2013 | 06:39

neo napsal(a):

pamětník:

hele klídek, jaké udavačské metody používám?
18. 09. 2013 | 08:19

Joachym Brezina napsal(a):

Pane Ládik!!u,

také jsem zažil na VA v rámci výcviku krásný útoky na bodák. Bylo horko k zbláznění, my v maskáčích v zápopu, před náma chodil lampas a řval po nás a my měli všeho plný zuby. Nekontrolovali jsme si masky, nedávali lopatku na srdce a já nevím co všechno, páč po několika hodinách tupého vybíhání ze zákopu ven nás to už krutě nebavilo, ale lampase jo, toho to bavilo neskutečně.

Hlavně se nák stávalo, že někdo byl rychlejší než druzí a běžel šikmo a tak se dostal před hlavně kamarádů, z toho lampas šílel. Jenže my běhali po obrovský louce plné křoví a šípků a podobně a když jsme měli doběhnout na druhou stranu a zaútočit na zákopy co dělat?
Jednou jsme mu udělali, že jsme běželi rovně a útok dopadl tak, že v poli postávali kluci před křákama co jim stáli v cestě a jen pár jich doběhlo na druhou stranu.
Lampasovi došlo že už to bojkotujeme o to víc řval.

A když zuřil nejvíc, přišel pplk co měl tak metr šedesát, starý chlap a řekl lampasovi, že nám má dát hodinu voraz za to jak krásně křičíme to hurrrá při výběhu ze zákopů. Lampas vypadal že sežere výložky, ale nic nezmohl.

Za odměnu jsme pak měli bodákový útok v plynových maskách a on nás prcal že neslyší jak křičíme to hurrrá. Pravdou je že to slyšet nemohl, páč jsme křičeli všechno možné, ale hurá to nebylo :)
18. 09. 2013 | 08:20

neo napsal(a):

Qin:

mají smůlu, já se nevzdám ideálu žití ve svobodné demokratické zemi. Svoboda je pro mě nejdůležitější atribut, ne 13 nebo 14 plat nebo vánoční prémie jak je tomu u demonstrujících horníků.
18. 09. 2013 | 08:23

pamětník napsal(a):

neo:
Už jste zapomněl na svůj podraz proti Silvii a její rodině? Já a možná někteří další ne.
18. 09. 2013 | 10:06

krokus napsal(a):

Jáchym 17. 09. 2013, 19:49

Potěšil jste mě - a to není v dnešní době málo.
Děkuju.
18. 09. 2013 | 10:33

evix napsal(a):

Ládíčku, švarný chlapečku, co jsem nenapsala česky? Dyť to mládě Šimonek je mladší jak můj syn! Co umí, že jde kandidovat? Mladí vpřed se nám těžce nevyplatilo, synku, VVčka jasně ukázala, že do parlamentu mládež NEPATŘÍ...
18. 09. 2013 | 11:32

neo napsal(a):

pamětník:

víte dobře jak to bylo. Ona začala napadat mne a mou rodinu.
18. 09. 2013 | 11:52

Ládik!!! napsal(a):

evix -
"by jste" a "byste" není to samé. Česky je jen jedno.
18. 09. 2013 | 12:43

skeptický napsal(a):

Šimony znám dva.Jeden apoštol Šimon,zvaný Zealot vulgo Horlivec skončil v Persii ,kde ho přeřízli pilou.Dneska se tomu říká Irán.Tam bych nejezdil.Chodil s Judou,taky apoštolem,a mají v Praze kostel.
Tam pražská obec vybírá na Vánoce v televizním koncertu od lidí peníze.

Druhej Šimon zvanej Petr byl rybář,taky apoštol,a skončil papežem.Měl líbací prsten,což se traduje dodnes.Rozbíjí ho kladivem.

Vlastně tři,s jedním jsem chodil do školy,ale moc jsem ho neznal,on byl trochu divnej.Ten zase chodil s Herškovičem.Ten nebyl žádný apoštol,ale vybijvokno.

Pak byl nějakej Heller,co napsal Catch 22.Dodnes nechápu,co na tom lidi vidí.

Mladý muži,nedělejte to.Slušnej chytrej člověk do politiky nejde.
Cestovatel a dobrodruh dobrá,ale až tak?

Takové práce kolem,kam se jeden podívá.Jako vzělanec byste se měl třebas jménem studentstva ohradit proti nařčení,že čeští studenti nejsou žádní studenti,ale podvodníci.

Na druhou stranu,v politice to zdá se nevadí.Asi je rozumnější jít do politiky napřed,a pak študovat.

Takovej hokejista nadělá miliony,a pak je jeho snem si udělat maturitu.Kdo napsal Rudou záři nad Kladnem je mi srdečně jedno,a dnes se zase učí co napsal Lustig.Taky je mi to jedno.Velké mysli nechápu.

I když jsem o tom taky uvažoval,ale s tím hokejem už je pozdě.
18. 09. 2013 | 18:57

skeptický napsal(a):

P.S.
Na kandidátky se dostávají nejlépe kundydátky.Máte smůlu.
18. 09. 2013 | 18:59

pamětník napsal(a):

"Pak byl nějakej Heller,co napsal Catch 22.Dodnes nechápu,co na tom lidi vidí" To byl takový neumětelský pokus o amerického Švejka.
19. 09. 2013 | 00:31

skeptický napsal(a):

Pamětník

Zdravím,doktore.
Arkin,ač hraje šlemiela výborně-jde mu to samo-to nezachránil.
Kniha byla in,ale viděl jsem film.To mne odradilo.
19. 09. 2013 | 03:20

JaSpa napsal(a):

"Politika je špinavá a všem jde pouze o korýtko, to slýchávám velmi často. Politika je ale věc veřejná. Současný stav je bohužel žalostný, kdy v politice jsou převážně lidé ziskuchtiví,...."
ještě by bylo vhodné poznamenat, že politika je obrazem společnosti, a to i v návaznosti a souvislosti s komentáři a komentujícími. Nevím do jaké hloubky znají diskutující základní ideály křesťanství. Mnozí evidentně vycházejí ze školních znalostí předaných v době jejich studií ve školách, které byly pod dohledem vládnoucí strany, dnes zločinné KSČ.
Pokud chce někdo posuzovat dnešní KDU-ČSL podle pana Kalouska a dalších podobných, měl by vzít také v úvahu, že se s ním, a dalšími takovými, "lidovci" rozešli již před nějakou dobou, a to jak názorově, tak fakticky. Ještě malou poznámku k panu K. - inu, když krteček mohl být chemikem, proč by chemik nemohl být ministrem financí. Ve výsledku si myslím, že výsledek byl stejný, jen ten krteček je (a to nejen mně) sympatičtější.
19. 09. 2013 | 10:52

šašek z Jihlavy napsal(a):

"snad Vás nesemele ta "špinavá politika" jako mnohé před Vámi. Nezbývá než doufat..."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Doporučuji heslo na bilboard:
Nesemele-li mě Semelová, semelu se sám!
19. 09. 2013 | 11:06

František Odstrčil napsal(a):

Bohužel úroveň zdejší diskuze asi vyjadřuje úroveň tohoto rádoby zpravodajského portálu. Méněcené duše duše skryté za podivné přezdívky tu vyplivují své urážky jen proto, aby urazili. Bez rozdílu, kohokoliv. Je-li tohle prezentace názorů řadového voliče či občana, pak si asi lepší politiky nikdo z Vás nezaslouží. KDU-ČSL je asi jedinou stranou, která nabízí neokoukané tváře spojené s pseudobolševickými lotry modrých a oranžových barev.
19. 09. 2013 | 19:43

pamětník napsal(a):

Úroveň diskuze je stejná jako úroveň autora blogu.
19. 09. 2013 | 20:45

2-3=x napsal(a):

Výborně.super.paráda
20. 09. 2013 | 10:27

Ondra t napsal(a):

Vážení komentátoři,
narodil jsem se 1980 proto jsem komunismus zažil oproti panu Hellerovi jen 9 let (a to v dětství). Proto se ptám vás, kteří jste komunismus zažili, kteří jste byli svědky masakru, znárodnění a mučení StB....kde jste a proč nám svým hlasem daným KSČ chcete ukázat jaká to byla zlá doba. O tuto ukázku vážně nestojím! Ptám se, kde jsou ti co byli na Národní třídě a na Strahově 1989???
Pan Heller možná nemá velké zkušenosti, ale co je jisté nestojí jako já o ukázku minulého režimu!!! Nezapomínejme, je to naše volba!
24. 09. 2013 | 21:00

Marcel Pudich napsal(a):

Zajímalo by mne, jestli tihle anonymové psali své příspěvky opravdu všichni z domu a ve svém volném čase, nebo na úkor zaměstnavatelů a de facto za odměnu od někoho jiného, tzn. v době, kdy pobírají plat a mají se věnovat něčemu jinému, něž surfování na internetu a urážení lidí. Kdo nemá sílu se podepsat pod svůj vlastní text je pro mne srab a alibista a těmito názory se nemá cenu zabývat.
Druhá věc, která by mne zajímala, je jestli někdo z anonymů někdy udělal něco navíc pro společnost, nebo si každý jen stěžuje a uráží jiné lidi. Sáhněte si do svědomí, začněte u sebe a podepište se.
15. 10. 2013 | 18:37

Ilja Stibor napsal(a):

Pane Heller-o jaké svobodě to mluvíte?Tady je to mnohem horší než za doby socialismu!!!Nezaměstnaní se museli hlásit 3x týdně na poště!!!Dál nemá cenu ani pokračovat v tom jak se žilo tehdy a dnes-raději budu stát frontu na banány,než na úřadu práce.....
19. 10. 2013 | 16:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy