Pozor na chystanou cenzuru internetu, náznaky už jsou tady

11. 05. 2010 | 18:48
Přečteno 4473 krát
Ve středu 12. května 2010 v sídle Úřadu na ochranu osobních údajů v Praze 7, ppl. Sochora budu seznámen s výsledky kontroly.
Již více než půl roku probíhá řízení Úřadu na ochranu osobních údajů proti mé osobě za zveřejnění databáze komunistické StB – evidence zájmových osob EZO, na stránkách www.svazky.cz, která obsahuje jména cca 800tis lidí, o které měla tajná policie z jakéhokoliv důvodů zájem.

Tento seznam jsem zveřejnil bez označení, proč o toho či onoho člověka měla zločinecká StB zájem , s odkazem na svazkové případně archivní číslo, pod kterým se dá v Archivu bezpečnostních složek vyhledat další informace a to z důvodů, že to Ústav pro studium totalitních režimů, ani dva roky od svého vzniku neučinil. Odstupující vedení ústavu v posledních týdnech v tichosti zveřejnilo na svých stránkách vyhledávání, která obsahuje ještě více údajů, sporné označení a potvrzuje pravdivost mnou zveřejněné databáze EZO a to i přesto, že dosavadní ředitel Žáček byl největším kritikem tohoto zveřejnění a řadu lidí zmátl svojí nepravdivou nebo vyloženě lživou argumentaci.Úřad na ochranu osobních údajů, přestože zkoumání archiválií nespadá do jeho působnosti, proti mě vede šetření v jehož rámci se dopouští porušování zákona.
Uvidíme jak celá věc dopadne, prvni dějství se odehraje zítra.

Stránky www.svazky.cz byly během svého provozu několikrát terčem útoku, vyhrožování a několikrát byl přerušen jejich provoz. Naposledy na základě zjevných výhružek obsah stránek vymazal jičínský počítačový technik Kovář (tel.604 541 064). Obsah stránek postupně doplníme s pomocí členů Pirátské strany, která se pod číslem 23 bude ucházet v těchto parlamentních volbách o přízeň voličů.

Více informací na tel 605/701081

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

Které náznaky na cenzuru internetu jsou tady?
11. 05. 2010 | 19:02

vogel napsal(a):

třeba na iDnes !! tam je už sprosté slovo i knihovna a modrý !!!!!!!!!!!!!!!
11. 05. 2010 | 19:53

Ládik napsal(a):

Soudruzi, zpívejte si:

Ta práce, matka pokroku
a s ní armáda otroků
jde hájit svoji čest
Zásada naše na světě
po šťastném boji rozkvete.
Buď práci čest,
buď práci čest.
11. 05. 2010 | 19:55

JenTak napsal(a):

Pirátská strana vám určitě poděkuje za propagaci. Ještě že vám ti lumpové s tím pomůžou.
To není jako když Gejza pomáhá Lacovi s ukradenou mědí do sběrny. Vám pomáhá oficiální strana obhajující krádeže softwaru. Požádejte o pomoc komunisty, ti uměli krást ještě v době, když software byl pavědecký výmysl imperialistických kybernetiků.
Nebo se vám pomoc jiných zlodějů ekluje?
11. 05. 2010 | 21:46

Václav Žák napsal(a):

Milý Stanislave,

nechci poučovat, ale liberální demokracie je založena na dodržování pravidel. Pokud se mi pravidlo nelíbí, měl bych se ho snažit změnit. Když se na něj vykašlu a chovám se, jako by se mne pravidla netýkala, pak nepomáhám demokracii, ale měním ji v anarchii.

Nevím, kdo Ti vnuknul myšlenku, že na archiválie se ochrana osobních údajů nevztahuje. A také, kdo Ti vnuknul myšlenku, že když zveřejníš osobní data na svém webu, že se jedná o archiválii. Obávám se, že archválie je definovaná pouze vzhledem k zákonu o archivnictví a pochybuji, že by se na Tebe vztahovala jakákoliv kategorie subjektů, na něž se zákon o archivnictví vztahuje.

Takže hovořit o Tvém zveřejnění dat na http://www.svazky.cz jako o legálním aktu je problém. To, že Úřad na ochranu osobních údajů s Tebou zahájil správní řízení, není žádnou cenzurou internetu. Cenzura je PŘEDBĚŽNÝ zásah, mohl bys o ní mluvit tehdy, kdybys před zveřejněním dat musel žádat o povolení to udělat.

Nic takového jsi dělat nemusel. Data jsi zveřejnit mohl. Ale, obávám se, neměl. Pravidla vypadají jinak. Můžeš být nespokojen s prací ÚSTR, ale těžko můžeš reagovat tím, že si zavedeš vlastní pravidla pro zveřejňování dat pořízených Státní bezpečností.

Je mi jasné, že se mnou nebudeš souhlasit. Leč Charta chtěla právní stát, ne anarchii.
Srdečně zdraví
Václav Žák
12. 05. 2010 | 00:25

Ara napsal(a):

Věc zveřejnění těch svazků je trochu sporná hlavně proto, že není zcela jasné, proč se vlastně StB o ty lidi zajímala.
Vesměs se dá usoudit jen tolik, že nejspíš byli v evidenci proto, že se jevili pro tehdejší režim nějak nebezpeční, event. potencionálně nebezpeční. Bolševický zločinecký režim byl totiž značně paranoidní, zejména v paesátých letech a stačilo často jen trochu víc "zaremcat" proti soudruhu řediteli, či poukázat na nekalé praktiky tehdejších komunistických mocipánů (byť by to byli jen nižší "kádry" ve vedení podniku nebo obce) a už se mohla o "rebela" zajímat StB, namíchnutých pomstychtivých udavačů se v takovém případě našlo vždy dost.
No nic, lze jen doufat že ta strašná minulost je už za námi, třebaže to co se děje nyní, mě taky bůhvíjakým optimismem nenaplňuje.
:-(
Ps. A kdyby měl náhodou někdo o výše uvedeném pochybnosti, tak tyto tehdejší praktiky jsem schopen doložit i na konkrétních mě osobně velmi dobře známých lidech.
Tento režim jistě stojí taky za starou belu, ale se zhovadilým režimem bolševickým se srovnávat dost dobře nemůže. I když je fakt, že pár věcí bylo i za toho "bolševika" lepších.
12. 05. 2010 | 02:05

Hurá napsal(a):

Zveřejněte utajované prominentní seznamy "Z", to jediné má smysl.
12. 05. 2010 | 02:54

Ládik napsal(a):

Nezveřejnění seznamů je horší, než zveřejnění. Zveřejněním se ukřivdí možná nějaké skupině lidí - ale ti se obhájí (nebo nemusí, když je okolí zná), nezveřejněním někdo manipuluje míněním 10 milionů lidí.
12. 05. 2010 | 05:25

Karel Dopekla napsal(a):

Milý Václave Žáku,
demokracie je jedna a ne nějaká liberální anebo ještě nějaké další. My však v žádné nežijeme. Nikdo nebyl potrestán.
Takovými řečmi jen chráníte zločince.
12. 05. 2010 | 12:38

Jaroslav Kučera napsal(a):

Příslušná tiskovka ČPS:

http://www.ceskapiratskastr...
12. 05. 2010 | 19:24

Oslýk moralista napsal(a):

Ono uveřejnit něčí telefon taky není úplně košer.
29. 06. 2010 | 11:00

yH7VsZoUG7v napsal(a):

Bože, ty obre1zky na zdi jsou kre1sne9! Stejně jako hodiny. Me1m re1da takovfd styl, ale bohužel me1m dubovfd ne1bytek, takže by to tam vapldayo jak pěst na oko. :-(
22. 08. 2013 | 19:09

otIcaLV4ZRY napsal(a):

Lets look at each of JWZ's statements and see if they are loigcal, self-consistant, and useful:The "Twentieth Century" ran from Jan 1901 through Dec 2000.This seems loigcal to me. A Century is defined as one hundred years and natural numbers start with one.The "Nineteen Hundreds" ran from Jan 1900 through Dec 1999.This makes sense to me. The Nineteen Hundreds are the years whose century value is 19.The "Nineties" ran from Jan 1990 through Dec 1999.This makes sense to me for a similar reason (but using the decade value instead the century).The first "decade" only contained nine years, making it an "enneade".The first part of this statement is a consequence of the earlier statements. Following the logic of the earlier statements, the first nine years of CE/AD would be called the Aughts or the Aughties. The first ninety-nine years would be called the Aught Hundreds and the first hundred years would be called the First Century. There is no year zero, so the first Aughties decade is not a decade (since it is defined as ten years). JWZ provides a word for this not-a-decade-but-still-like-a-decade concept: enneade. I do not know where he got this word, but for now it serves as a decent placeholder until either it is accepted as the correct word or a better word is found.So, the rules are loigcal and self-consistant, now the question is: are they useful? They seem to map onto how people I have observed behave with respect to naming the years, decades, and centuries and provide a rational basis for the behavior. That seems mighty useful to me.Either provide reasoning for your attacks (grammatical or otherwise) or I will simply write you off as an ignorant grammar nazi.
23. 08. 2013 | 05:00

XMBTcZeJiur napsal(a):

dit :Je suis super contente que e7a vous<a href="http://kqjhcnmha.com"> psalie</a> J'ai de9ja une contribution pour ce vendredi le0, c'est ge9nial!Vous pouvez quand meame envoyer les votres, je vous dirais quand elles seront publie9es
24. 08. 2013 | 14:33

oy8BbqBMbM napsal(a):

I’m grateful for such an elxelcent blog! Cheers!|I’m happy that I had a chance to visit this blog and broaden my horizons.|I’m really fond of what I have just read here. Congrats!|I’m really keen on what you have written. It is so involving and almost addictive.|I’m sure that you have not heard it for the first time but I need to repeat it: this blog rules!|I’m sure you cannot imagine how much people can learn from this blog. It’s great.|I’ve been wondering how it is possible that this blog has only strengths.|I’ve got the feeling that I will come back to make some reading here.|I’ve got the impression that I will drop by from time to time here.|I’ve got the impression that I will never be bored with this blog. Excellent!|I’ve got the impression that it is hardly possible to be fed up with this blog.|If I hadn’t come across your blog, I would have plenty of time. It’s so addictive.|If there weren’t your blog, it would be such a waste…|Impeccable … easy as that |It couldn’t be better. That’s elxelcent!|It couldn’t be more accurate. Your blog is perfect.|It is a unique blog and it is almost impossible not to notice that.|It is easy to get to know what you want to say and share with others. Well done!|It is enjoyable to read, at least, a couple of bits posted on this blog.|It is hard to imagine that your blog could be even slightly better.|It is hardly possible to write that better. This blog rules!|It is joy at comes to my mind when I read this blog.|It is not necessary to say how good this blog is. Cheers!|It is possible to describe your blog using one word… PERFECT!|It is so good and so easy to read. Not only can I enjoy reading but also finding so much interesting opinions and information. Thanks a lot!|It is very easy to get the gist so that everyone will definitely read more and more as I do.|It is worth noticing that you did great work to prepare such a good blog.|It seems to me that you are the expert. Everything seems to be well-maintained. http://zmgvtzmew.com [url=http://mxdrdvcu.com]mxdrdvcu[/url] [link=http://gtopieqqsu.com]gtopieqqsu[/link]
26. 08. 2013 | 11:36

kOt7lrmig napsal(a):

As an avian ecologist porefrming for Bureau of Offshore Energy Management, Regulation, and Enforcement (formerly MMS) I am extremely interested in results of function completed on marshbirds related to your oilspill. BOEMRE is not a trust agency, nevertheless the agency is within the Department of Interior and I have participated in several with the conference calls for the Marshbird TWG. The data researchers can present is particularly suitable to future NEPA do the job (EIS, EA, BOs/BAs) here during the Region. In addition, there is certainly the potential to fund waterbird research, in particular, individuals species most heavily impacted, avian mortality estimation, carcass detection probability, and carcass persistence related to oil spill events (e.g., Flint et al. 2010). More priorities for your agency includes any T&E avian species potentially impacted by oilspills. I'd choose to know in the group what the research priorities are for waterbirds. As I consider projects for funding with the internal procedure I want to minimize potential overlap with other NRDA-based projects. I've provided my contact information and facts below. http://lyacak.com [url=http://custiijr.com]custiijr[/url] [link=http://kxespsfw.com]kxespsfw[/link]
26. 08. 2013 | 12:40

CR0PjQQG napsal(a):

hello there and thank you for your information I have<a href="http://tubftjpnq.com"> dlefniteiy</a> picked up something new from correct right here. I did however expertise some technical points using this web site, since I experienced to reload the website a good deal of times previous to I could get it to load effectively. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I’m complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your placement in google and can damage your excellent score if ads and marketing with Adwords. Effectively I'm adding this RSS to my e-mail and could appear out for any lot much more of your respective intriguing content material. Ensure that you simply update this yet again very quickly..
28. 08. 2013 | 18:55

0j1R76QnabJY napsal(a):

I precisely <a href="http://knypmjsgmia.com">degsnied</a> to thanks a lot over again. I would not know about items that I will get superior without the presence of whole inner thoughts pointed out for you directly on these types of firm. Absolutely was a distressing challenges lots of individuals really feel, nonetheless deciding this kind of expert procedure a person solved the idea got me personally for you to to step related to delight. We're merely more joyful against your deliver the results and therefore would like do you know what an amazing work your are supplying instructing others through the help of your internet web site. Most likely you have not dealt with most of us.
28. 08. 2013 | 20:05

rIgZNm90 napsal(a):

I in addition to my biddues appeared to be examining the nice pointers located on the blog and instantly came up with a horrible feeling I had not expressed respect to the site owner for those tips. My women came passionate to read through all of them and already have in fact been enjoying these things. Appreciation for truly being very helpful and then for deciding on these kinds of outstanding issues millions of individuals are really desirous to be aware of. Our sincere regret for not expressing appreciation to you earlier. http://kizqskudue.com [url=http://ysynaftgcd.com]ysynaftgcd[/url] [link=http://tkxnldxsdfe.com]tkxnldxsdfe[/link]
06. 09. 2013 | 17:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy