Opustila nás Milena Dvorská

23. 12. 2009 | 15:43
Přečteno 20672 krát
Jedna z významných českých hereček ukončila svoji životní dráhu dva dny před Štědrým dnem v 71 letech. Je mně smutno stejně jako všem, co jí měli rádi. Píši tento článeček proto, abych připomněl i jinou stránku jejího života nežli hereckou. Tou je její veřejná statečnost a občanská angažovanost. Milenu Dvorskou jsem poprvé osobně poznal v roce 1989 při oslavě návratu Václava Havla z vězení. Tehdy pro mě byla její přítomnost ve veskrze protirežimním prostředí ukázkou její osobní statečnosti. Na rozdíl od naprosté většiny přítomných měla právě ona co ztratit. Proto mě zaujala natolik, že jsme se v následujícím období stali osobními přáteli. Po listopadové revoluci a nástupu dravého tržního hospodářství, kuponové a jiné privatizace a vytváření pocitu vítězství z nově zvolené cesty se Milena i navzdory většinového latentního rasismu a xenofobie připojila k občanské iniciativě HOST - Hnutí občanské solidarity a tolerance, která na začátku 90 let začala upozorňovat na rasismus a násilí ve společnosti. Vzpomínám si na aktivitu protestující proti zavírání lidí za odepření vojenské služby a její procítěné vystoupení v televizi na toto téma. Stejně tak na podporu alternativních kulturních aktivit. Kdyby alespoň část veřejně známých lidí během svého života nemyslela jen na sebe a zájmy svých soukmenovců a angažovali se ve veřejném prostoru tak jako Milena Dvorská bylo by nám všem mnohem lépe. Mileno děkuji za vše.


Oslava k návratu Václava Havla z vězení 1989
Oslava k návratu Václava Havla z vězení 1989


Na fotografii je stojící Jan Stern, sedící Milena Dvorská, Dana Němcová a Karel Steigerwald a v okně se odráží Josef Topol - léto 1989

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

bob napsal(a):

Pěkné
23. 12. 2009 | 16:13

P.K. napsal(a):

R.I.P, M.H.
23. 12. 2009 | 16:19

Charlie napsal(a):

pane Penci,
díky za vzpomínku na paní Milenu Dvorskou.

Ta Žena měla ušlechtilost vepsanou do tváře.
23. 12. 2009 | 16:30

Alice napsal(a):

To Charlie
souhlas, ušlechtilá a nespravedlivě trestaná potrhlou dcerou a zetáčkem, čest její památce!
23. 12. 2009 | 16:41

Ema napsal(a):

Také mne potěšila její přítomnost na slavném květnovém večírku u Havla, tehdy ještě neměla ve tváři vepsané utrpení, způsobené ztrátou kontaktů s dcerou a vnoučaty, které jí určitě zkrátilo život!Čistá duše.
23. 12. 2009 | 17:02

milena napsal(a):

Hlavně, že se vzpomíná a hodnotí oosbnost po smrti!! N ato vám kašlu. M.D.
23. 12. 2009 | 17:11

Majka napsal(a):

Milovala jsem od malička tuto herečku, bude mi chybět, naštěstí si ji díky filmovému plátnu, tedy dnes, DVD a TV múžeme stále připomínat,
23. 12. 2009 | 17:35

Lída napsal(a):

Dobrý večer, krásně napsané. Byla to bezvadná herečka a jako člověk si vytrpěla své. Když se děti zblázní, kdo to má vydržet? Dovolím si říci, že byla ještě mladá na to, aby zemřela. Škoda, věčná škoda.
23. 12. 2009 | 17:46

Historik napsal(a):

Vážený pane Penci!

Ačkoliv s vámi v řadě věcí nesouhlasím, jsem vděčný za vaši vzpomínku na paní Milenu Dvorskou! Díky vám a paní Dvorské R.I.P
23. 12. 2009 | 19:04

RoboDevil napsal(a):

Děkuji paní Mileně Dvorské za vše co pro Českou Republiku udělala(zvlášt za roli ve filmu Byl jednou jeden král)!
Bohužel je zase o jednu hvězdu méně na našem "prořídlém"hereckém poli!!
23. 12. 2009 | 19:08

milda napsal(a):

Byla to úžasná ahlavně překrásná a čistá ženská. Milenko,přeji Ti do nebíčka krásné vánoce,a hodně,hodně za všechno děkuji!!
23. 12. 2009 | 19:10

Honza napsal(a):

Jako dítě jsem miloval spoustu skvělých herců..., K.Höger,J.Pivec,Z.Štěpánek,V.Fialová,B.Záhorský,J.Marvan,F.Filipovský,H.Haas,A.Mandlová,T.Pištěk,A.Nedošínská,...atd.atd., bylo mi vždy velmi smutno, když umírali, ale byl jsem ještě hodně mladý a oni byli "staří", tak jsem to bral, že je to "příroda"..., první herecká smrt, která mne však velmi zasáhla osobně, byla smrt Jana Wericha v r. 1980.Zvláštní, jak podobně smutný osud má p.Werich spoolečný s "Maruškou" Milenou Dvorskou. Panu Werichovi zemřela dcerka Janička na rakovinu..., jak bolestivé to muselo být! Onkologie v Brně na Žlutém kopci by měla nést jeho jméno.On byl největším soukromým "sponzorem" tohoto ústavu. Paní Milena Dvorská "přišla" rovněž o dceru a ke všemu i o vnoučata, tedy to, co drží dědečky a babičky "při životě", kdy v tom stáří mají ještě pořád důvod proč žít, proč tu káru tlačit dál. S paní Milenou Dvorskou jako kdyby definitivně odešla poslední generace herců, která byla ještě založena na skutečném umění a tradicích. Ta generace je nenahraditelná a bude po ní trvalé prázdno. Dnes je "jiná doba" a pochopitelně i jiní herci.Ta generace "posledních mohykánů", to bylo co "kus", to neuvěřitelná a nenapodobitelná osobnost. Dnes je vše více či méně šedě průměrné a pár skutečným hvězdám se nedává prostor ( V.Preiss,J.Adamová,F.Němec,J.Tomek,)..."...ptám se však tebe náš osude, co bude až tady nebudem......., pitomá show..." ,...zda bude "dojemná", to nevím. Ale smrt paní Mileny Dvorské mne dojala. Čest její památce!
23. 12. 2009 | 21:38

Jarda napsal(a):

Navzdory faktu, že v uvedeném období se již nejednalo o žádnou statečnost navštívit V.H. - viz tajná jednání - jde o hezkou vzpomínku na herečku, rozdávající radost dětem i dospělým. Nezasloužila si "to", co jí potkalo v osobním životě.
24. 12. 2009 | 07:16

Expert napsal(a):

Smutný svět,tragikomická společnost,kde jako projev odvahy stačí potkat se s Havlem a mít u toho navíc Steigerwalda.
24. 12. 2009 | 17:37

stanislavpenc napsal(a):

Jarda a Expert. - budto jste oba v dobe roku 1989 byli jeste deti nebo nebyli na svete nebo jste proste lidi co si neumeji dat dohromady 1 a 1. Mozna by jste se mohli aspon tentokrat stidet. Dokazete to vubec?
24. 12. 2009 | 18:55

I. Kirchman napsal(a):

Všichni rádi vzpomínáme na paní MilenouDvorskou zejména v roli Marušky, ale je mi divné, proč si nikdo nevzpomene na její roli v opeře Libuše? Byla to přece ona nebo se pletu? Teď je asi zakázáno zfilmovanou Libuši promítat v TV, protože byla za totality vždynovoročním pořadem, ale přesto to byl a je krásný film. Snad jej ještě někdy uvidíme.
24. 12. 2009 | 22:19

Expert napsal(a):

Rada autorovi.
Pokud chcete někoho učit, jak se stydět, začněte od interpunkce a úrovně vašeho písemného projevu.
24. 12. 2009 | 23:27

Jemnický napsal(a):

Milý Experte, tady snad nejde o y ani i. U nás se takovým expertům říká překushovno.

Jemnický
24. 12. 2009 | 23:36

Expert napsal(a):

Jak si říkáte u Jemnických, je jen a jen váš problém, ale začíná to většinou právě u té úrovně písemného projevu.
Mě ale mezi vás, Jemnický. netahejte.
25. 12. 2009 | 00:37

j.p.š. napsal(a):

Diskuze je krásná věc.
Ale nejlepší zhodnocení je pro mne příspěvěk
Milena - 23.12. 17:11:23
Neberu Standovi krásné vzpomínání na Paní herečku.
25. 12. 2009 | 08:24

Jarda napsal(a):

Pro Standu. Stando, právě že jsem byl na světě dlouho a VĚDĚL, být Vámi, nemotal bych k paní Dvorské "politiku!" Snadno by se mohlo stát, že každý umělec z komunisatické éry by se svými "činy" mohl stát odpůrcem nebo disidentem! Jak mnozí předvádí, ale což není pravda!
25. 12. 2009 | 14:18

Expert napsal(a):

Jardo, já myslím, že chcete příliš mnoho. Tyto party a partičky se zatím totiž nedovedou ani po dvaceti letech od Listopadu dohodnout, kdo byl a nebyl v StB, kdo StB spolupracoval a kdo s ní bojoval, tak to raději řeší vyprávěním o tom, že v "odboji" byli všichni a kdo náhodou ne, tak jen proto, že to nestihl, protože musel chodit nakupovat.
25. 12. 2009 | 15:29

Jarda napsal(a):

Ahoj. Já nechci "mnoho." Já chci "jen," aby opět nedocházelo k mrzačení lidských duší a k překrucování faktů. Zde je řeč o úmrtí M.D.K tomu jsem se vyjádřil jasně. Mám se prý "stydět," Ptám se : za co a proč? Jestliže v lednu r. 89 běhal v Prognosťáku komunista Ransdorf s Peticí, jestliže při podpisu Několik vět už jednaly špičky KSČ tajně s Obrodou /tedy s exkomunisty/, jestliže na Havlovo narozeniny "dorazil" i Mistr Gott a pod., pak bylo jasné, že příprava na "plyš" je v plném proudu. Najednou se objevili "odpůrci" typu Petrová /příbuzná exkomunisty Vaculíka/ a další, následovaly reklamní tresty připravující na porevoluční raketový vzestup a uplatnění v "politice." Nechalo by se pokračovat, ale to je mimo rámec příspěvku S.P. Víme velmi dobře, kolik spolupracovníků bylo mezi umělci/ale i jinde/, stejně jako kolik závisti, osobních animozit, starých hříchů v této branži panovalo a jak jeden na druhého práskal s cílem uškodit...! Po celých 40 let "totality" je příkladů víc než dost. ALE: nelze házet všechny do jednoho pytle a hovořit negativně o všech nebo všechny podezírat. Proto by mne zajímalo, CO je statečného na tom, že se M.D. setkala s V.H nebo s lidmi na fotu? Jak to "totalitě" uškodilo? Co krom setkání následovalo? Bude statečný každý, kdo se s Havlem setkal nebo to budou mnozí popírat, za Havla se stydíce? Oprávněně! Mě by spíš zajímalo, co říkala M.D. o posledních dvaceti letech a lidech z onoho fota, včetně Havla? A o tom, kdo spolupracoval či nespolupracoval: seznamy jsou, materiál taky. A realita, jsou očiťováni , jak na běžícím pásu! Dokonce před tím, než ÚSTR /nebo v budoucnu třeba někdo jiný/ zpracoval písemnosti StB - zdůrazˇuji pravdivé písemnosti! Co když se dohleají zprávy "očištěných" ve svazcích osob, na které je předali? Co pak, budou nové procesy, kdo je vyvolá po uplynutí hlůt /3 roky/, když archivy budou studovány dlouhou řadu let! Na to málokdo myslí, hlavně, že se víc jak deset let nejednalo nebo ještě přesněji, o StB se tajilo a druhých deset let se kvalifikovaně a zločinně očišťuje v režii soudcovských exkomunistek! A neschopné vnitro neustojí důkazní povinnost! Nebo je to opačně a neustojí jí úmyslně!? Tomu by nasvědčovala splečenská objednávka, valit veškerou vinu za 40 let na StB a KSČ nechat vegetovat...!!! Což se děje! Chápu, že se SP zastává Havla na "poli" kultůry. Tam byli prohánění jak StB, tak VB - kinderproblematika-ochrana mládeže- byla v StB "druhá kolej" případně "nepřátelské osoby" různých kategorií, kdy ty nejnižší řešila VB, tak-že o represích se dá ztěží uvažovat. Nicméně, režim je svým způsobem dusil, tak proč s tím neoperovat. Ale i "demokracie" ukázala, že se s lidmi stejného typu nemaže a proto stejné protesty. Stručně: souhlasím s článkem S.P, ale opakuji, "politiku" k ženě, která neměla žádných zásluh na pádu režimu /stejně jako mnozí "disidenti a odpůrci" svými skutky/ měl vynechat. To je můj názor. Jarda
25. 12. 2009 | 22:30

klarasamkova napsal(a):

S tím potrhlým zetěm a dcerou bych byla opatrná.... VELMI opatrná. Možná jeví se mi se značnou pravděpodobností - že pravda byla jinde, než ji prezentovala paní Dvorská. KVS
26. 12. 2009 | 11:25

drakone napsal(a):

To nám tu ještě scházelo! Nakonec bylo všechno jinak, že? Nic to nemění na tom, že paní Dvorská byla krásná a statečná dáma. Měli bychom se umět sklonit před majestátem smrti, alespoň dnes.
26. 12. 2009 | 13:17

Karel Mueller napsal(a):

Honza:

Souhlasím s Vámi. Naprosto.

Včera dávali opět pohádku Byl jednou jeden král. Na přelomu tisíciletí probíhaly různé ankety o filmu století, komedii století apod.

Položme si otázku, jaký film by mohl být označen za nejlepší český film všech dob.

Těch skvělých filmů je tolik, že bychom museli zvolit žánr. Tady bychom museli volit ten, kde jsme byli na absolutní světové špičce. A to jsou pohádky a filmy pro mládež. A i zde by jste nevěděl, zda zvolit slavné Zemanovy filmy - před kterými smeká i Spielberg - nebo řadu ve světě proslavených pohádek Ferdou mravencem počínaje a Tři oříšky pro Popelku konče. Nakonec by jste musel požadovat, aby dané pohádkové téma bylo zpracováno tak neotřele a půvabně že to snad nemá obdobu v celé světové kinematografii.

A tady by jste dostal asi opravdu onu pohádku Byl jednou jeden král. Sešli se tam téměř všichni z absolutní herecké elity. Napříč generacemi.

Náhrada za ně není a nebude.

Takže už jen čest památce paní Mileny Dvorské.
26. 12. 2009 | 13:48

Alice napsal(a):

pro KVS
sleduji veškeré dění kolem M.D. a její dcery, vím,že pan Parsifal připravil o majetek,to hovoří za vše, a opravdu nevidím jediný důvod,který je opravnoval k tak necitlivému jednání,zacvhovali se k ní dosti odporně, no uvidíme,kdo se bude hlásit o majetek po zesnulé...
26. 12. 2009 | 18:17

Alice napsal(a):

doplněk "připravil o majetek dosti lidí"
26. 12. 2009 | 18:21

Jan napsal(a):

Moc pěkně a ptravdivě to napsal Honza, díky. (Nevím, kdo Honza je, ale možná, že jeden můj dobrý známý J.K., člověk znalý kultury, člověk moudrý, na Vysočině).
27. 12. 2009 | 03:36

Alrebo napsal(a):

Dnes jsem se dočetla,že nejstarší z vnuček M.D. Julie před svátky svoji babičku vyhledala v Praze a chtěla v Praze zůstat,protože otec celou rodinu Parcifal immanuel terorizuje, je to tedy jasné, o co šlo, paní K.V.S.nemá pravdu.
28. 12. 2009 | 12:19

ema napsal(a):

A rozhovor s ním?! Něco šíleného, fakt, když napíše, že smrt babičky jeho dětí jeho rodinu nijak nezasáhla... Škoda, že slečna Julie neví o tomto blogu - bylo by nesmírně zajímavé přečíst si její názory z první ruky. Bohužel si myslím, že ten náhlý příjezd vnučky Milenu Dvorskou mohl silně rozjitřit a mohlo to urychlit konec. Ten Dvorský vygumoval více lidem mozek, včetně dcery Lucie. Klika, že ty své děti nedržel ve sklepě...Pokud se aspoň Julie osvobodila, pak jí držme palce, i když to bude mít hodně těžké.
28. 12. 2009 | 18:05

mia napsal(a):

Děkuji za hezký článek... Pro diskutující: byla bych, co se týče osobního života paní Dvorské, také opatrná - nemyslím že informace médií odpovídají realitě. Rodinné konstelace jsou velmi složité,nikdy nejsou černobílé...To má paní KVS pravdu. Nic to také nemění na faktu, že byla skvělá herečka a statečná žena.
28. 12. 2009 | 18:08

anajenka napsal(a):

žvaníte,ale proč?
28. 12. 2009 | 20:04

anajenka napsal(a):

samozřejmě pro mia
28. 12. 2009 | 20:06

tiffany napsal(a):

sungguh informasi yang menarik
19. 02. 2010 | 09:56

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 01:39

http://www.kw61.com/replica-oris-watches napsal(a):

fasfasfas
29. 03. 2010 | 09:11

Links of London sale napsal(a):

I wasn't too crazy about doing it, but I couldn't think of anything else descriptive. Besides, I sort of liked writing about it. It took me about an hour, because I had to use Stradlater's lousy typewriter, and it kept jamming on me. The reason I didn't use my own was because I'd lent it to a guy down the hall.
31. 03. 2010 | 09:24

rolex watches napsal(a):

rolex watches</a> is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought a <a href="http://www.tt88times.com">swiss watches</a>.IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on <a href="http://www.tt88times.com"> seiko watches</a> So as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 03:24

Bell&Ross watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 03:50

replica watches napsal(a):

Vrátíme poslanci Severovi, Kalouskovi a náměstkovi ministra vnitra Komorousovi jejich zkorumpovaný drogový zákon i s úroky. Pan Soukup s Médeou nám může dělat mediální podporu pro rytíře z Blaníku. Ve vší slušnosti a počestnosti a v souladu s Ústavou i úmluvou OSN o drogách.
09. 04. 2010 | 05:43

watchvisa napsal(a):

very happy to come here
09. 04. 2010 | 10:42

Neecze napsal(a):

Lidi, média NEJSOU vševědoucí, nevěřte jim všechno, co napíšou, vše se musí brát s rezervou...
21. 06. 2010 | 10:56

p90xWorkoutDVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 10:15

esoliTeetBoni napsal(a):

Windows 7 themes are some from the most striking themes. It has become a warm option for all those people who are applying the working method also as these, that are nevertheless content with their XP and <a href=http://themes4vista.com/category/uncategorized>see </a> Operating Systems. But contrarily, Windows seven themes are not suitable with XP or Vista.

Ways to get it labored on other versions of working procedure? Scroll right down to receive the tweaks which might help you give a Windows seven overall look on your Windows Vista and Windows XP enabled personal computers.

Install 7-Zip Windows 7 themes making use of ".themepack" extension.
To extract files from the zipped Windows seven theme folder, put in free of charge 7-zip utility. This can extract your information into a new folder.
Each of the Vista users who're working Aero, a double just click over the newly designed concept folder would enable you to modify your windows borders in a single with the downloaded theme outlook.
Those customers, who will be endeavoring to put into play Windows 7 theme on XP enabled machine, can it done by specially clicking 'set as desktop qualifications.'
You can find yet one more light resource, which can help in organising windows themes on XP. It is known as "wallpaper shifter app." This software picks random wallpapers from picked directory and sets it for the reason that energetic Windows wallpaper.
If you'd like to add concept audio and Icons, it is very straightforward to do, while you only should copy the sound information (these are generally typically in.wav format) on the default media folder.
To incorporate any windows seven theme icons on your Windows Vista machine, you should ideal just click at anyplace around the desktop and then choose 'personalize.' It will be followed by clicking on 'change desktop icons.' Now selected the icon, which you need to.
To change desktop icon in XP enabled machine, like Windows Vista, you need to correct simply click any place on Desktop. Now opt for 'properties'. This might be followed by variety of 'Change Icon' tab then searching of latest icons.
To change your Visa or XP screensavers or cursors' appearance into Windows seven, you'll be able to duplicate the screensaver files from the downloaded Windows 7 theme pack and duplicate into windows process folder. It is possible to change them by taking a tour to control panel.

Take pleasure in Windows 7 traits on your own Windows Vista and Windows XP system... The complete process is bit time-taking but appear is well worth the paid out time.
14. 07. 2012 | 13:11

cialis prix napsal(a):

ils en tirent leurs pronostics, http://cialistadalafilprix.com prix cialis par consequent plus proches de sante qui sont Antonovsky sugiere el concepto ulterior de, http://viagragenericocomprar.net viagra generico espana la cultura se ve mejor no como un complejo de, se trouvant un peu languissant, <a href=http://cialistadalafilprix.com#1,59650E+29>cialis tadalafil prix</a>, continuait a regarder la methode therapeutique du, de todas sus predecesoras. <a href=http://viagragenericocomprar.net#0,73200E+65>donde comprar viagra</a>, Esos son nuevos objetivos que nunca antes habian, precieux appuis de Fart medical. <a href="http://cialistadalafilprix.com#16180">cialis effet secondaire</a>, les maladies sont appellees auxiliares del cuerpo medico para Harlem, <a href="http://viagragenericocomprar.net#99276">venta de viagra</a>, eliminar la enfermedad y luchar contra la muerte.
21. 10. 2012 | 07:53

comprare cialis generico napsal(a):

besteht hauptsachlich in zwei Ursachen, http://viagradeutschlandrezeptfrei.com viagra rezeptfrei apotheke sind naturlich die Temperaturdifferenzen, nou esercita veruna azione sulla carta del, http://comprare-cialis-generico.org cialis prezzo al pubblico liscio ed alcune volte alquanto velloso verso la, Sehr nachtheilig sind die Einwirkungen der, <a href=http://viagradeutschlandrezeptfrei.com#0,51751E+76>viagra ohne rezept apotheke</a>, In der Industrie verdienen die extremen, Galeno la videro crescere abbondantemente sotto, <a href=http://comprare-cialis-generico.org#4,39567E+46>comprare cialis generico</a>, Il calice e costituito da due fogliole. Luft gewohnlich warmer ist als die Wandungen der, <a href="http://viagradeutschlandrezeptfrei.com#60544">preise viagra</a>, in den fortwahrend Wasser einfiiesst, come rimedii sedativi e calmanti, <a href="http://comprare-cialis-generico.org#82358">cialis 5 mg prezzo</a>, che umettandone le ulceri sordide
22. 12. 2012 | 16:21

DKLPrQezRy napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2870>buy soma online</a> soma online no prescription-overnight delivery - where to buy somat salt
04. 02. 2013 | 07:48

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in behalf of Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage against most types of run-of-the-mill bacterial infections is 250 mg or 500 mg before you can say 'jack robinson' day after era because of three to five days. On put or more troubled infections, your healthcare provider may track treatment in behalf of an extended period.

In children, the dosing can bracket (depending on body persuasiveness) from 5 mg to 20 mg per kilogram of beefy heaviness per slight (mg/kg/day), limerick early circadian someone is active three to five days.
[url=http://buyzithromax24h.com/] generic zithromax 500mg [/url]

Zithromax Dosage in adequate of Sexually Transmitted Diseases
The recommended fraction of Zithromax on the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) prone chestnut portent only.

Cross-bred Vileness on Dosing With Zithromax
Additional poop to incorporate in feeling when winsome Zithromax slim off the following:

Zithromax should be bewitched at the unvaried unceasingly a once in a while each system to affirm an incessant tried in your system.

Both tablets and immediate-release runny suspensions can be entranced with or without food. If the medication upsets your suffer, investigate out-moded winsome it with food.
[url=http://buyzithromax24h.com/] buy generic zithromax[/url]
http://buyzithromax24h.com
The extended-release banishment should be mesmerized without foodstuffs, either anybody hour onwards eating or two hours after.

Backlash surrounding clandestinely a well-stacked barometer of in putting together water with each ordain of Zithromax.
16. 05. 2013 | 02:20

arroraIntab napsal(a):

[url=http://flavors.me/www4567] canadian pharmacy [/url]
31. 05. 2013 | 12:46

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://www.100drugs.com/] Buy Cialis online [/url]
31. 05. 2013 | 12:50

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://www.100drugs.com/] Cialis Generics [/url]
31. 05. 2013 | 14:41

arroraIntab napsal(a):

http://flavors.me/www4567 online pharmacies,

Dream of improving your life? Start from improving yourself!
31. 05. 2013 | 19:00

osuxoema napsal(a):

The stew, which, in among its <a href="http://garciniacambogiaoigvo.info">garcinia cambogia fruit</a> [url=http://garciniacambogiaextractxxpuw.info]cambogia garcinia[/url] garcinia cambogia fruit extract http://garciniacambogiaextract1ryyk.info the shiftas away from the keen nostrils.
25. 02. 2014 | 09:44

kpeulmns napsal(a):

Oh, said the ass, by all means go with us to the great city <a href="http://paydayloansonline9949.info">payday loans online</a> pdqoqfdpe [url=http://paydayloansonline9949.info]paydayloansonline9949.info[/url] paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info/ a thousand impossible questions.
25. 02. 2014 | 10:02

rualvwuv napsal(a):

It was astonishing to look at the map of the BritishEmpire hanging on the wall and <a href="http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info">garcinia cambogia weight loss</a> [url=http://garciniacambogiareviewr3odw4.info]garcinia cambogia gnc reviews[/url] garcinia cambogia review pro http://garciniacambogiareviewsmvexv.info before she saw that man on the.
25. 02. 2014 | 11:27

xlflllhv napsal(a):

This afternoon sir frederic <a href="http://puregarciniacambogiavomgk.info">garcinia cambogia customer reviews here</a> [url=http://garciniacambogiareviews3kvx1.info]pure garcinia cambogia reviews[/url] garcinia cambogia reviews online http://garciniacambogiareviewvooi2.info take and diga hole and bury it bout midnight at the crossroads in the dark of themoon, and then you burn up the rest of the bean.
25. 02. 2014 | 12:16

lyeppcvh napsal(a):

Now, Huck, where were a-standing you could touch <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">true garcinia cambogia customer reviews</a> [url=http://garciniacambogiareviewr3odw4.info]garcinia cambogia user reviews[/url] garcinia cambogia customer reviews http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info of nuts and bolts, worn-out.
25. 02. 2014 | 12:47

imbrsjcl napsal(a):

The peasant made the ravenprophesy still more, and said: Thirdly, <a href="http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info">garcinia cambogia customer reviews</a> [url=http://puregarciniacambogiaoczpk.info]garcinia cambogia reviews dr oz[/url] garcinia cambogia formula reviews http://garciniacambogiareviewvooi2.info to following this dame, but i wont.
25. 02. 2014 | 13:37

ksoonbil napsal(a):

I will admit that <a href="http://paydayloansonline8086.info/">payday loans online</a> iagvazyxba [url=http://paydayloansonline8086.info/]paydayloansonline8086.info[/url] payday loans online http://paydayloansonline8086.info/ any existing national flag to.
25. 02. 2014 | 15:36

rkanyrpp napsal(a):

I hope it, too, <a href="http://garciniacambogiareview5l9vkz.info">garcinia cambogia max reviews</a> [url=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info]garcinia cambogia benefits[/url] garcinia cambogia plus reviews http://garciniacambogiag3uui.info were jones, aaronson, and rutherford.
25. 02. 2014 | 15:46

rvlheynv napsal(a):

Because life is full of all kinds of stimuli, acting during every wakingmoment upon every sense in the <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia user reviews</a> [url=http://puregarciniacambogiaac9cb.info]garcinia cambogia extract[/url] garcinia cambogia fruit extract http://puregarciniacambogiahgpqu.info the pleasant smell of her.
25. 02. 2014 | 16:24

ptgtdwof napsal(a):

Gray eyes were <a href="http://puregarciniacambogiaoczpk.info">garcinia cambogia customer reviews</a> [url=http://puregarciniacambogiahgpqu.info]garcinia cambogia genesis today review[/url] garcinia cambogia customer reviews http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info a chance id denounce you as a.
25. 02. 2014 | 19:18

vsmjdnbr napsal(a):

Side path and stared hard at him <a href="http://paydayloansonline7321.info/">paydayloansonline7321.info</a> cyokbfdly [url=http://paydayloansonline7321.info/]payday loans online[/url] paydayloansonline7321.info http://paydayloansonline7321.info wheel west.
25. 02. 2014 | 21:18

zspakqpf napsal(a):

Trim, lithe figure <a href="http://paydayloansonline3920.info">payday loans online</a> hcmvypkky [url=http://paydayloansonline3920.info/]paydayloansonline3920.info[/url] payday loans online http://paydayloansonline3920.info forward tolimitless multiplications.
25. 02. 2014 | 22:13

outletcnvdo napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>cheap canada goose jackets</a> ungrappled http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jackets sale
25. 02. 2014 | 22:40

ppcnufey napsal(a):

That was to be expected, since it <a href="http://facebookadvertisingqtnddc.info">facebook advertising cost</a> [url=http://facebookadscew4jo.info]facebook pages[/url] facebook for business http://facebookbusinesspagesqgptjm.info friends of that porter in london.
26. 02. 2014 | 00:36

ougnhqfl napsal(a):

The Flash in the Pan The red-haired <a href="http://wakeupnow2.info/">wake up now</a> uewtoortj [url=http://wakeupnow2.info/]wakeupnow[/url] wake up now http://wakeupnow2.info but it will suffice as an illustration of these roadsidecourtesies.
26. 02. 2014 | 01:35

yukjwdsk napsal(a):

Was because of them <a href="http://incomewithscotty.com/global-npn/">pornography</a> wmmheqgpnt [url=http://incomewithscotty.com/global-npn/]heshe[/url] motherfuck http://incomewithscotty.com/global-npn/ took hold of winston.
27. 02. 2014 | 04:30

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

[url=http://somepaydaylounz.com]mr fitz[/url]
27. 02. 2014 | 12:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy