Tohle je o tobě, online diskutére

10. 12. 2007 | 17:36
Přečteno 6798 krát
Příležitostem je radno jít v ústrety. A já dostal prostor (tedy pokud tento text čtete) podělit se s vámi o svůj náhled na lidské pokolení rodu HOMO INTERNETUS a především její odnože ONLINE DISKUTÉR. Pro dnešek jen teoretický výklad pojmů, příště (pokud bude nějaké příště) použiji konkrétní ukázky a příklady (a že je z čeho čerpat). Za normálních okolností by tento materiál čítal stovky stran, tato zkrácená (a přesto dlouhá) verze je napsána speciálně pro blog čtenáře na Aktuálně.cz.

Tak tedy, seznamte se:

1. AUTOR STOLIČ TÉMATU –
patří do řádu vyvolených. Je jim dán veřejný prostor a to paradoxně z důvodu, že ho dostávají v hojném množství jinde. Ta sláva občas deformuje, proto jsou bytostně přesvědčeni o tom, že uvedenému tématu rozumí, jejich pravda je neotřesitelná a všechno ví nejlépe. Dychtivě pak čekají na ortodoxní nesouhlasiče a vedou s nimi třídní boj. Bitva je to úmorná, zdlouhavá a s naprosto neuspokojujícím výsledkem pro nezávislého čtenáře. Ono totiž nikdy nedojde k uznání pravdy či argumentů druhé strany. Někteří by to bez vlezdořiťů okatých neustáli, jiní po čase prchají a privilegium blogu dobrovolně opouští, další se pak diskuze pod článkem vůbec nezúčastní. Jaké že je k tomu vedou pohnutky? Buď jsou natolik uspokojeni samotným vytvořením veledíla, že samoukojeni zhluboka oddychují v doznívajícím orgasmu, nebo již strukturálně pochopili složení osazenstva diskuze a ví, že jakýkoliv argumentační boj je předem prohraný, nebo na to prostě nemají.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. ORTODOXNÍ NESOUHLASIČ – nejhojnější, nesmírně zajímavá a rozvětvená skupina diskutérů spojená jediným zájmem – NESOUHLASIT.

a) Nesouhlasič inteligentní (autorita)
třese se na každý nový článek, zhodnotí téma článku a svou sílu, uvaří si kafe a táhne do boje. Baví ho provokovat inteligentní stoliče tématu. Jeho argumenty jsou hutné, dopadají velkou silou a boří frontové linie stoliče tématu. Nastává třídní boj. Nestojí o to mít vlastní blog a prezentovat svůj názor, baví je létající kulky, šípy a torpéda. Časem při správné konstelaci a dobytí hradeb třídního nepřítele získávají autoritu. Jsou pak téměř stejně populární, jako samotní stoliči tématu. Nováčkové nemají šanci, při střetu s autoritou jsou biti do krve. Paradoxně i mezi inteligentními nesouhlasiči funguje třídní boj, proto se lehce může stát, že se jedna autorita postaví na stranu stoliče tématu se zájmem zničit jinou nesouhlasící autoritu.

b) Nesouhlasič protivný (křikloun)
je to modelový strejda. Potkáváme je třeba na hokeji. Jsou to ti strejdové, co si koupí lístek jen proto, aby si hned ze startu zařvali na rozhodčí (aniž by ti ještě vstoupili na led), poslali je do nejtemnějších míst a projevili hlasitě svou automatickou nedůvěru. Ve řvaní na sudí pokračují po celou dobu zápasu, byť by neudělali ani jednu chybičku. S vývojem skóre k tomu přidávají hulákání na domácí hráče, jak blbě hrají, na trenéry, proč tam to nemehlo staví, na prezidenta klubu a v neposlední řadě na prezidenta zeměkoule. Výsledek 5:0 pro domácí po první třetině je pro ně noční můrou. Vyřvaní a uspokojení se pak vracejí domů, kde si poslušně navlečou zástěru, preventivně se nechají seřvat ženou, upečou rohlíčky, vytřou chodbu a v pondělí mažou do práce, kde na ně celou dobu řve šéf. Je pro ně příliš složité vstupovat až do proudící diskuze a hodnotit, na čí stranu se přidat. Proto z 99% útočí na stoliče tématu, tedy autory článku.

c) Nesouhlasič roztržitý (je mi šumafuk, s kým nesouhlasím)
z nedbalosti, nerozhodnosti, nedochvilnosti či neznalosti tématu vstupují do proudu již rozjeté diskuze. A briskně si vybírají objekt napadení. Tím se můžou stát úplně všechny ostatní kategorie včetně editora svatotrpělivého. Vlastnosti má naprosto shodné s nesouhlasičem protivným.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. VLEZDOŘIŤ OKATÝ –
naopak velmi jednoduchá skupina. Jejím zájmem je dostat se pod ochranná křídla stoliče tématu nebo nesouhlasiče autority. Mají potřebu někam patřit a boj v osamění je děsí. O to více povznášejí prapor a rvou se za své idoly. Zaslepeně. Nepřipouští si, že by se jejich idol mohl mýlit. Naprosto mě šokoval fakt, že vlezdořitěm může být i stolič tématu, který našel zalíbení v jiném stoliči tématu a vzájemně se tak plácají po ramenou v naprosto odlišných diskuzích. Počet vlastních vlezdořiťů na oko vzbuzuje sílu stoliče tématu, druhý pohled však odhalí do nebe volající trapnost.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. DRŽKOPACH VULGARIS –
je to extrémní radikální odnož nesouhlasiče protivného. vyznačuje se tím, že pokud okopírujete jeho text a vložíte do Wordu, naskáčou vám pod 90% textu červené vlnovky. Je složité tuto skupinu hodnotit, protože velmi důsledně využívají anonymitu, proto je v běžném reálném životě nepotkáte. Život mají jepičí, záleží jen na frekvenci kontroly editora, při střetu držkopacha a editora je vítěz vždy jen jeden. Vypráskán bičem za hlasitého souhlasu ostatních buď krátkodobě ukojil svou potřebu, nebo se okamžitě vrací na místo činu pod jiným nickem. Interesantní je, že ač jej téměř všichni považují za naprostý lidský plevel, to krátkodobé vzrušení a halasný rozruch některé baví a diskuze tak na chvíli získává jiný směr. Může tak být také odvracečem pozornosti a pro stoliče či nesouhlasící autoritu malým osvobozením, které umožní se znovu nadechnout, občerstvit nebo osprchovat.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. PRAVÝ DISKUTÉR –
jeho zájmem je reagovat na autora a téma článku, jenž ho zajímá a oslovuje. Není postižen jinou kategorií, jeho postoj je dán vlastním názorem. Motivem příspěvku může být buď podělení se o vlastní zkušenost, k čemuž ho opravňuje nepopiratelná specializace na téma (větší než autorova), nebo naopak tužba po upřesnění či doplnění části výkladu autora, o které chce vědět víc. Samotný impuls nemusí vyvolat jen autor článku, ale i jiný diskutující. Pravý diskutér se za anonymitu neschovává, pokud neuvádí své celé jméno, bere anonymitu jako součást pravidel online diskuze. jeho život je krátký. Velmi záhy se totiž dostane do spáru ortodoxních nesouhlasičů nebo naopak zhrzeného autora stoliče tématu. Jeho velmi konkrétní dotaz či upřesnění bourá zavedený systém boje autorů a nesouhlasičů, téma zbytečně zesložiťuje a do rozpoutané bitvy těchto dvou stran, která má jasná pravidla, vnáší chaos. Osud pravého diskutéra je trojí.

1. opouští server, aniž by se cokoliv dověděl, a již nikdy se nevrací.

2. ještě párkrát se pokusí diskutovat, po shodném vývoji se v lepším případě pro editora stává pasivním čtenářem článků a do diskuze nevstupuje, i když ji čte.

3. podepíše prapodivnou shodou okolností stranickou knížku v kategorii nesouhlasič či vlezdořiť. Pravý diskutér možnost přímého kontaktu s tématem, jenž mu internet dal, briskně přesouvá z poličky malý zázrak na poličku velké rozčarování.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6. SPAMMER PROTIVNÝ –
diskuzí se účastní nesmírně rád. Jejich plechový mozek či manuálně zdatné ručičky tématu ani zbla nerozumí, mají však rádi ten cvrkot okolo. Čím delší diskuze, tím pro ně lépe. Svým vstupem ji samotní natáhnou do intergalaktických rozměrů. Jsou tasemnicemi internetu. Nikdo o ně nestojí, nejméně pak editor, jehož jsou úhlavním nepřítelem. Díky za projekty typu Recaptcha.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7. EDITOR SVATOTRPĚLIVÝ –
z mého subjektivního hlediska jeho přívlastek (svatotrpělivý) hovoří za vše.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nedávno jsem fascinovaně sledoval do brzkých ranních hodin přenos z Poslanecké sněmovny ČR. Dokončoval jsem tento svůj náhled na jedinečnou skupinu tvorů kategorie ONLINE DISKUTÉR, kterou v běžném životě nepotkáte a s hrůzou si uvědomil, že PARLAMENT je její dokonalá LIVE kopie. Bohudík v ní není spammer protivný, bohužel v ní není editor svatotrpělivý.

Jan Suchánek
Ostrava

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Čochtan napsal(a):

Dobrý !!!
Jsem zvědav na pokračování. Tak hybaj ke compu Suchánku a tepej do kláves jako datel!
Už se těším na virtuelní duell.
10. 12. 2007 | 18:22

sonny napsal(a):

To jsem blázen. Na mně se hodí všechno.
10. 12. 2007 | 18:22

smolny napsal(a):

Určitě by bylo zajímavé si přečíst delší pojednání i s příklady. Snad diskuse pod článkem autora k tomu dostatečně vybudí. Pokud diskuse bude narůstat do zázračných délek, nejen že to pohladí autorovo ego (Honzo, pozor, toto je pouze virtuální pozlátko), ale poskytne mu to snad i neocenitelný materiál ke studiu. A já se na závěr autora ptám, jak by charakterizoval někoho, kdo se do diskuse (snad slušně) zapojil poprvé. Co k tomu takové osoby vede?
10. 12. 2007 | 18:37

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Ráce komentátora se mění podle článku, k němuž se vyjadřuje, nebo musí být konstatní?
Ve psu je od každého něco, tak co s tím? Ono to bude asi jako s těmu 4 základními lidskými povahami, co osoba, to originál.
Jen doplněk : existuje jeden, který by měl mít svou kategorii "Franitšek Adamec".
10. 12. 2007 | 18:41

suchánek napsal(a):

:-)
čochtane exaktních příkladů je zde něúrekom, momentálně studuju. ovšem jako upoutávku vyslovím dvě jména z řad stoličů tématu:
Kostlán František
Kováčová (Paroubková) Petra
a teď mě omluvte, jdu shánět právníka
10. 12. 2007 | 18:44

Teta Eva napsal(a):

Fajně a pjekně!
10. 12. 2007 | 18:45

vlk napsal(a):

Skvělé! Náramně se bavím. Mám jen starost, aby mne následkem toho třeba čochtan nezařadil do kategorie č. 3....

Protože on si ve své chvále dokázal zachovat jistý, řekněme-filosofický, odstup.
Já nikoliv -já s eprostě řehtám ,nikoliv jako vlk, ale jako kůň!

Už se těšímna pokračování.
10. 12. 2007 | 19:44

Hudryper napsal(a):

Vlku,
nedávno jste měl dle mého názoru skvělou radu
pro editora blogů.A totiž
zařadit kategorii profi
stoliče tématu,kterým by
mohl být zcela ideálně
Ivan Hoffman,kdyby se
přestěhoval do Aktuálně.
Stejně,dělat pod Tachecí,
to je skoro jak pod Julínkem nebo Langrem.
Umí každý den vystihnout
kouzlo meinstreemem nechtěné absurdity toho,
co se z něho dovídáme.Ty
jeho poznámky na Radiožurnálu miluji.Co Vy
na to ? Bude nás víc,co
si myslí něco podobného?
Jsem si jist,že by se tenhle blog v takovém případě mohl stát pojmem.
10. 12. 2007 | 20:54

Čochtan napsal(a):

Suchánku, právník není na škodu, a kdybys potřeboval kluka od rány, mám v rodině mistra světa v kickboxu.
10. 12. 2007 | 21:22

RUMCAJS napsal(a):

Chybí tu katageroie, která nemá škatulku a to je kategorie "Car".
10. 12. 2007 | 21:27

vlk napsal(a):

´Hudryperovi

přiznám se, že vašemu textu nepříliš rozumím. Beru to jako svoji, nikoliv vaši chybu.
Paní Tachecí jsem zažil zblízka dvakrát. připomínala mi břitvu....
Čemu rozumím z vašeho příspěvku je to, že oba považujeme Ivana Hoffmanna za naprosto mimořádného glosátora! To tedy ano.
Stejskal ho kontaktoval, zdali by se neuvolil. Výsledek zatím není znám.
Jen si myslím,že pokud by zde svůj blog otevřel, zas ho rychle zavře.
Kategorie nesouhlasič protivný a džkopach vulgaris ho rychle vyženou. Obávám se. Jde o velmi jemného pána. A v eteru mu nikdo neodporuje.
10. 12. 2007 | 22:38

vik napsal(a):

honzo, ja nestiham ani korneto natoz cist web a natoz pak blogy a to uz ani nemluvim, o jejich kategorizaci:-)
10. 12. 2007 | 23:11

J. Švorčík napsal(a):

Pane Suchánku, jste nenapravitelný optimista.
Já se občas pokouším zapojit do diskuze a mohu Vás ujistit, že se ustálí skupiny 2b,2c,4 a 6. Po krátké době zůstanou tři diskutéři, kteří se znají a hádají se mezi sebou a mezitím opustí původní téma a autor blogu jim může být srdečně ukradený.
Tak silné nervy, pane Suchánku!
11. 12. 2007 | 00:24

Honza Suchánek (nick constantin) napsal(a):

Pane Švorčíku, pravděpodobně patříte do skupiny pravý diskutér, pak vaše rozpaky plně chápu. Určitě jste zaregistroval, že u skupiny 1 popisuju případy častého nezapojení se do diskuze a skupině 5 dávám jepičí život, takže s vámi souhlasím, akorát nerozmím, v čem jsem optimista. A věřte mi, že je to pro mě obrovská zábava, silných nervů není třeba :-)
11. 12. 2007 | 00:37

Honza Suchánek (nick constantin) napsal(a):

smolny:
diskutérské panictví je krátkodobá záležitost. tak jako jsme koukali holkám pod sukně a nemohli se dočkat prvního frenchkiss, tak i nováček pravděpodobně zavítal do vzrušujícího proudu online diskuze získat zkušenosti, vzrušení, rozproudění adrenalinu a potřeby se předvést. a výsledek? a) pokračující panictví, b) škatulka 2,3,4,5 nebo 6.
a teď vážně, existují výjimeční, minoritním skupinám jsem se v tomhle článku nevěnoval, to je fakt.
11. 12. 2007 | 00:47

Honza Suchánek (nick constantin) napsal(a):

čochtane,
Petr Ondruš?
11. 12. 2007 | 00:56

jaspet napsal(a):

Vítej mezi blogery "Honzíku" :-D

Těším se na to pokračování s příklady, ta suchá teorie přeci jen nemá ten šmrnc.
11. 12. 2007 | 07:55

Zach napsal(a):

Moc hezký,jen bych navrhoval ještě jednu kategorii,Žumpoplnič fekálotvorný,kterého sice pan Stejskal neodstřelí,ale nevejde se do žádné jiné odnože(a pár jich tady žije).
11. 12. 2007 | 08:00

bigjirka napsal(a):

Článek vtipný a k zamyšlení.. Začne se nálepkovat?
11. 12. 2007 | 09:25

Čochtan napsal(a):

Honzo Suchánku,
říká ti něco "Hakim" ? Jinak Pavel Majer ?
11. 12. 2007 | 12:03

Honza Suchánek (nick constantin) napsal(a):

čochtane,
jasně, 200cm - 122 kilo živé váhy, holeň už má v pořádku?
11. 12. 2007 | 12:27

Čochtan napsal(a):

Jó díky, úplně. V dubnu bude otcem.
11. 12. 2007 | 14:25

Vendys napsal(a):

Přestože jsem se zařekl "už nikdy", činím výjimku.
Před časem jsem se vícekrát zapojil do diskusí, i na Aktuálně.cz. Vždy jsem se snažil zařadit do kapitoly 5, tedy k těm, co diskutují slušně a k věci. Reakce mne ale dost překvapily a znechutily.
Jenže tím to neskončilo. Ta adresa pod mým nickem je pravá. A v mojí poště se začaly objevovat dopisy, samozřejmě anonymní. Tolik sprostoty, urážení a stupidity jsem ještě neviděl. Přišly mi ale také dopisy i s mailovou adresou. S těmi si teď dopisuji a náš diskusní klub se utěšeně rozrůstá. Takže jsem nakonec rád, získal jsem nové přátele.
Budoucnost internetových diskusí vidím jako problematickou. Anonymita způsobila, že se namnožili demagogové a sprosťáci, kteří už hodně diskutujících odradili. Mne také. Bohužel.
Přeji všem jen to dobré! Vendys
11. 12. 2007 | 14:26

Ivan Hochmann napsal(a):

Mám podobné pocity jako Vendys.Tímto mu děkuji,že nemusím nic dopisovat...ačkoliv snad.Že mě tak nevadí sprosťáci,jako demagogové a manipulátoři.Lidé co vymýšlejí všelijaké konstrukce,a zkoušejí jimi ohlupovat svoje ne tak vehementně uvažující okolí.Lidé,kteří vyrabují dějinné faktum a zkomolí je pro svoje levičácky zasviněné mystifikace.Vadí mě lidé co se chtějí za každou cenu předvádět.Nikdy nepochopím člověka o kterém je známo,že má fenomenální paměť a tento je přitom vysoce postaveným členem rudé partaje.A tak bych mohl pokračovat....Ale přeji všem jen to dobré.Ivan
11. 12. 2007 | 15:19

Ivan Hochmann napsal(a):

Ještě jednou jsem přečetl onen vtipný elaborát.Snad abych se mohl sám přesvědčit o skupinové příslušnosti,což tedy těžké nebylo. Však zaujala mě Líný černý pes.Byl bych povděčen ,kdyby někdo osobu pana Františka Adamce povšechně přiblížil.Ono se skutečně jedná o až neuvěřitelnou anomálii.Ivan.
11. 12. 2007 | 18:20

pedagog napsal(a):

Rétorika byla uznavanou vzdělanostní disciplínou antiky,Možná by se dala kategorizace ještě rozšířit,pak by to tu mohlo být pošušňáníčko.
11. 12. 2007 | 22:24

Líný černý pes napsal(a):

to Ivan Hochmann :
Osoba FA je přírodní úkaz, něco jako sopečný výbuch, jen zkušený odborník pozná, že se výbuch blíží, neví však přesně kdy a nemůže s tím nic dělat. Jediné známé řešení je evakuace. Všimněte si, kde se FA objeví, diskuse se na čas přeruší a po ukončení sopečného výlevu pokračuje (obodbně popis osídlení svahů Vesuvu).
12. 12. 2007 | 10:43

wrana napsal(a):

Krásné, krásné.Jenom u těch autorů bych čárku před "nebo" nedělala. Je zde možné pozorovat případ, nechci jmenovat, kde platí všechno současně. "Buď jsou natolik uspokojeni samotným vytvořením veledíla, že samoukojeni zhluboka oddychují v doznívajícím orgasmu nebo již strukturálně pochopili složení osazenstva diskuze a ví, že jakýkoliv argumentační boj je předem prohraný nebo na to prostě nemají."Jenom mě udivuje, že si pořád " nabíhají na vidle". Masochisté. Jeden z nich, co napíše sem, vzápětí zveřejní na NP. Tam to všechno dostane na kvadrát.A nedá si pokoj a nedá.
12. 12. 2007 | 12:06

Karel napsal(a):

Mne to prijde trapny.
13. 12. 2007 | 00:09

Ivan Hochmann napsal(a):

Asi to tak nějak bude Vážené.Už sestava,styl jeho vebové stránky o něčem svědčí.Takových nehorázně zapálených nadšenců,přesvědčených do morku kostí o Svých Pravdách se pohybuje v našem životním teritoriu čím dál více.Vždy,když se někdo takový objeví zkouším úvahu kolik lidí asi zachytne drápkem.Ne snad že bych měl obavy o jejich duševní zdraví.Starost je čistě pragmatická .Tito lidé prostě narušují moje životními zkušenostmi pracně nabyté požadavky na diskusi,vzájemnou komunikaci,úroveň i styl.Zajisté-nikdo mě nenutí,abych akceptoval,co mě nevoní.Také mohu kdykoliv třebas prásknout dveřmi,ale takový postup je kontraproduktivní.Jsem přesvědčen,že Pohoda vzniká při objevech jakýchsi společných styčných bodů,při vstřebání nových třebas překvapivých informací,-nikoliv v bezbřehém prosazování Svých Pravd.Je jasné,že každý máme ty svoje rádi a neradi jsme,donutí-li nás informace,nezvratné argumenty k,přehodnocování natož abychom se přesvědčili,že naše pravdy přispěli k destrukcím,nečistým postupům a skutkům.To snad je hlavní problém této zašpiněné generace,či generací a FA a jemu podobní pouze dále špiní nastavené zrcadlo.A vůbec....asi mě nebude rozumět,poněvadž o uvedeném zrcadle mnoho lidí nechce ani slyšet,natož aby do něj pohlédli.Jsou i tací,kteří nechtějí pochopit,že složení diskusního kroužku je mu nepřístupné.Ano -komu není shůry dáno v apatyce nekoupí,sorry.Ivan
13. 12. 2007 | 16:55

Líný černý pes napsal(a):

to Ivan Hofmann:
Ale rozumím, jen si v součané situaci raději dělám ze všeho lehkou legaci, abych neklesala na duchu
14. 12. 2007 | 00:49

Ivan Hochmann napsal(a):

No právě.Já to řeším,že střídám předměty zájmů.Pobyt na blozích je záhy vystřídán četbou mých zamilovaných knih,učením možností PC a fysickou prací.Není vždy nálada a když tak může být i blbá.Tudíž je dobré jen číst a poslouchat-nemluvit a nepsát.Hlavně ne k tématům o nichž vím málo.Krom toho jsou zde úžasné zajímavosti,ke kterým se ani vyjadřovat nelze.Dám příklad.Nemám rád levičácké profesory,jejich politické názory mě přinejlepším iritují.Také to dám najevo ať se to komu líbí,či ne.Avšak jejich profesní pojednání je zážitek a noblesa sama.Několikrát jsem pročítal pojednání pana prof.Hořejšího v blogu Věda a náboženství-možné i plodné partnerství.Je to vynikající a poučný elaborát a velmi dobře zpracovaný.Doporučuji.To je ta úžasná výhoda těchto stránek.Bez PC bych se tady v lese na Vysočině k moudrým filosofickým názorům těžko dostával.Byl bych odkázán pouze na pravidelné filosofické exkurzy pana prof.Stan.Komárka v LN.Takže ,abych neklesal na duchu musím číst moudra moudrých v domnění,že kousek urvu pro svoji vybíravou hlavu. Ivan.
14. 12. 2007 | 13:25

Pepa Řepa napsal(a):

Živá voda.

Konečně někdo pochopil absurditu těch keců, co tady všichni vedeme.Všichni si myslíme,že jsme katagorie 5. Pěkná blbost.Dvojky, čtyřky.

Naše manželky si klepou na čelo, když zalezeme k počítačům. Ty chytřejší si na čelo neklepou,jsou rády, že je od nás pokoj.Je to jen hra, někdy docela zábavná.Návyková.Většině z nás kouká přes rameno Alzi Heimmer nebo Park-In-Son.Bereme se moc vážně.

Někdy mně je těch Stoličů až líto.Když se ale snoubí pěkný mesiášský komplexek bloggera se sado-maso zálibou, pak je to nádhera psát jedovaté příspěvky.
Lítost mně přejde, stolič si to vykoledoval. Všichni jsme možná úchylové.Kabátkáři 21.století.
Proto je tu ten Karel Nešpor.Sejdeme se u něj nebo u Ivana Davida.
Pak teprve se našim partnerkám uleví.
17. 12. 2007 | 16:55

Pepa Řepa napsal(a):

To pes
Ten František Adamec je taky můj miláček.Diskutér roku. Zasloužil by si speciální cenu.Škoda, že někde hibernuje ve sklípku.
17. 12. 2007 | 17:05

Ivan Hochmann napsal(a):

Pepo nepřeháněj,Představ si,že místo jakés takés demokracie bys tu měl pořád bolševika,místo počítače sčot,a sotva bys otevřel hubutak by ti ji nějaký soudruh chtěl zavřít.Nesmíme to přehánět ,ale je to fajn.Ivan.
17. 12. 2007 | 17:35

Pepa Řepa napsal(a):

Milá wráno,
nevím, kdo si nabíhá na widle. Jestli myslíte špičkovou matematičku a znalkyni pachů Fabiánu, tak ta se v poslední době pohoršila.
Možná si koupím NP.Kromě exhibicionismu, je i masochismu u bloggera třeba.
17. 12. 2007 | 17:54

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Suchánku, ještě jednou a naposled.

Kategorii č. 1 označujete jako
AUTOR STOLIČ TÉMATU

Zajímalo by mě, jak je to s označením osoby ženského rodu?
Děkuji za odpověď.
17. 12. 2007 | 18:03

Honza Suchánek (nick constantin) napsal(a):

Pane Pepo,

tuším, co chcete slyšet, uspokojím vás :-)

STOLICE - ta co píše o ničem, řídce nebo ztuha a hlavně bez ladu a skladu na velkou kupu

STOLIČNAJA - ta co píše pěkně zostra a její text má řádné volume

STOLIČKA - ta co napíše něco tak úžasného, že si z toho sednete na zadek a nebo něco tak otřesného, že číst to je horší než vrtání zubů

vážně: i když je to žena, je to STOLIČ
18. 12. 2007 | 15:03

Fakír napsal(a):

Nejvíce mne vyvede z míry takový Hochmann, který zřetelně dává najevo, že je fanatický pravičák, pro kterého jsou levičáci póvl a jejich názory jsou pod úroveň jeho vnímavosti.Tento člověk by byl schopen postavit se do cesty Marxovi, či Leninovi. Kdyby nebyl tak vyhraněným pravičákem, pak bych jeho identitu odhalil. S fanatiky se prostě diskutovat nehodí!!! A co víc, své "sebevědomí" nám zde prezentuje jako něco samozřejmého, i když je to bytost spíše k pláči než k obdivu.
26. 12. 2007 | 20:17

Pepa Řepa napsal(a):

To Fakír
to jako kdybych náhodou potkal na cestě Marxe nebo Lenina, tak mám uctivě uskočit do pangejtu?
28. 12. 2007 | 21:01

Čochtan napsal(a):

Pepo Řepo,
když potkáš Marxe nebo Lenina, pak neuskakuj do pangejtu jak by se to líbilo Fakirovi, ale s úsměvem a pocitem dobře vykonané práce je střel mezi světla.
Bůh ti při tom žehnej !
03. 01. 2008 | 11:56

dani.ellka napsal(a):

Ježííííííííííš to uplně sedí...a nejlepší je Držkopach vulgaris...haha, to se vážně povedlo a velmi mě to pobavilo. Díky za skvělý článek :-)
10. 01. 2008 | 17:19

Korejec napsal(a):

Hezký popis, zasmál jsem se těm přirovnáním :)
09. 08. 2008 | 13:30

Jirkas napsal(a):

bleblebleble Lidi, ty virtuální kydy jsou často, z 90% na ho... nic , chybí tomu fyzično, duch, duše, oční kontakt, barva hlasu, smrad vašich těl, hloubka vašeho zoufalství, rozměr vaší radosti, vaše krása i u ubohost, vaše karma, prostě váš lidský rozměr, je to odlidštěný, svět robotů, kecejte tu OK, ale radši choďte do hospod, mezi lidi,za holkama, povídejte si s rodičema, sourozencema, sousedama... uděláte líp pro svou duši, která je často vykotlaná.
12. 05. 2009 | 22:41

Elena napsal(a):

Vážená redakcia Aktualne.cz
Neviem do akej kategorie diskuterov som bola zaradena, ale chcela by som Vám všetkím napisať otvorene, prečo som sa zučastnila debaty a v nej vytrvala. Na Váš server som sa dostala nahodou , bolo to v auguste minuleho roka,po prečitani članku o Gruzinskom konflikte, v ktorom autor odsudzoval postup Ruskej vlady v tom to konflikte a samozrejme sa zastaval postupu Gruzinskeho vedenia, nasledne som prečitala vyjadrenia diskuterov, bola som zhrozená tou protiRuskou retorikou, ako od autora članku, tak aj od debaterov, dlho som vahala či vstupiť alebo nie do debaty, mám problem zo slovenčinou a z češtinou vonkoncom, ale ryskla som, snažila som sa vysvetliť diskutujcim, že situacia na Kavkaze nie jednoznačna, že ten konflikt je oveľa zložitejšý , neuspela som, neskôr som zvolila uplne inu formu komunikacie, mam dojem že som našla pochopenie, problem podľa mňa nie v diskutujucích ale v autorch člankov, podceňujete učastnikov debyty, pišete jednostrane neobjektivne članky
10. 06. 2009 | 19:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy