Hazardujeme s důvěrou prozápadních muslimů

04. 09. 2009 | 17:45
Přečteno 21132 krát
Dvaatřicetilá Marwa Sherbiniová požádala v drážďanském parku opilého muže, aby pustil jejího syna na houpačku. Začal jí nadávat do islámských kurev. Sherbiniová nosila muslimský šátek a byla farmaceutička a bývalá egyptská reprezentantka v házené. Její manžel skládal v Německu doktorát z genetického inženýrství a koncem roku se chtěli vrátit do Egypta.

Po incidentu podala Marwa oznámení na policii. Útočník, původem Rus z Permu, byl odsouzen k náhradě 750 EUR a odvolal se. Sedmého července přišel k soudu, a když v soudní budově uviděl Sherbiniovou, vrazil do ní osmnáctkrát nůž a ubodal ji k smrti. Marwa byla těhotná a její muž a dítě se na to dívali. Sherbini volal o pomoc. Člen soudní stráže zřejmě podle barvy pleti usoudil, že útočníkem je on, a prostřelil mu nohu. Angela Merkelová tehdy vyjádřila nad tragédií politování: pokud má incident opravdu rasistické pozadí, musí být viník zvlášť tvrdě potrestán. Znamená to snad, že možná rasové pozadí třeba neměl? To je přece nesmysl.

O drážďanské vraždě najdeme v českém tisku jen pár článků, a to ještě jen proto, že po ní následovaly v Egyptě bouřlivé demonstrace, s nimiž se samozřejmě svezli radikální islamisté. Jako by do něčeho tak hrozného u nás nikomu nic nebylo.

Nedávno odjížděla Merkelová do Ruska jednat o dodávkách plynu a v té souvislosti uvedla, že Rusko musí vysvětlit zjevně politické vraždy novinářů a civilistů. Byla to spíš fráze, protože obchod s Ruskem běží nerušeně svou cestou. Ale je to lepší, než kdyby Merkelová neřekla nic.

Právě o tohle jsem se střetla s německotureckým spisovatelem, jehož básně jsem nedávno překládala. „Je to čirý cynismus a Merkelová měla radši v Rusku mlčet,“ řekl, „když může zároveň tak stupidně komentovat drážďanskou vraždu.“ „Co měla říct jiného?“ namítala jsem. Zafer se rozčílil: „Já na vás postkomunistických lidech nemám rád, že vidíte jen to svoje. To je lehké, kritizovat kvůli lidským právům Barmu nebo Kubu. Kritizovat Německo se nikomu nehodí.“

Řekla jsem, že při vší hrůze je třeba uznat, že politické vraždy v totalitních režimech jsou řízeny z centra a nelze je srovnávat ani s nejhoršími incidenty na západě, který má přece jen prostředky jim čelit.

„Ale využívá jich?“ ptal se.

„To nevím. My Češi se necítíme jako členové většinové západní společnosti. Máme historické zkušenosti s totalitou a cítíme potřebu varovat hlavně před ní, protože Západ nemá obranné látky. Nemáme velké muslimské menšiny, máme jen naivní islamofobii,“ řekla jsem. „Ta se třeba dá ještě léčit.“

„Možná se necítíte jako západní bílá většina, ale myslíte stejně,“ řekl.

Tohle mě nenapadlo. Byla jsem vždycky pyšná na český postoj vůči Kubě nebo Tibetu. Nikdo kolem mě nepřikládal zásadní váhu islamofobním incidentům na západě. Tomu jak narůstají. Otázce, kdy za nimi stojí jeden nadrogovaný šílenec a kdy organizovaná společnost holých lebek nebo prostě mlčící většina jinak počestných latentních rasistů.

K lhostejnosti u nás přispívá zoufale naivní postoj k muslimům. Turek na Karlově mostě i Marwa Sherbiniová v šátku jsou totiž v českých hlavách dost blízko třeba Usámovi bin Ládinovi. A ten si přece trest zaslouží! Což může být další důvod, proč Čechy zajímá spíš Topolánkova dovolená než otřesná drážďanská vražda.

Máme ty opravné prostředky doopravdy? Jaké, když Sherbiniová je mrtvá? Jsou ještě nějací „oni“ kteří potrestají viníky zvlášť tvrdě a dají najevo, že Evropa je domovem slušných lidí a s těmi ostatními prostě zatočíme? Jistě, justice půjde svou cestou. Ale to nestačí, musí se ozvat veřejnost. A ta zatím mlčí.

Lidská práva jsou nedělitelná. Sledujme je všude, v Německu, v Holandsku, na Kubě. Právě jsme jako Evropané dostali strašný gól. Vzdělaní Sherbiniovi totiž věřili, že Evropa je prostor civilizovaných a mírumilovných lidí. Jejich tragédie vzala iluze statitisícům a možná milionům podobných prozápadních muslimů. Naše „hodnoty“ pro ně jsou už jen pytlíkem pokryteckých floskulí. Ještě máme čas, ale mnoho ho nezbývá.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel Mueller napsal(a):

Paní Brdečková,
já bych se musel jen strašně rozčílit.

Důvod? Jen jedno slovo: Kurdové.

Tak alespoň mlčte.
04. 09. 2009 | 18:07

asperia napsal(a):

ale to se mohlo stát každému, nejenom zrovna egyptským muslimům v Německu, občas prostě někdo na svědka zaútočí a stát je neochrání....
fakt je, že jak to popisujete, tak v tomhle případě se té paní ublížilo a u soudu se ta justiční stráž zachovala ostudně a trestuhodně.
jak na to v německu stát reaguje dál? potrestají toho útočníka a toho příslušníka just.stráže? odškodní rodinu včetně odškodnění za zranění manžela té paní?
04. 09. 2009 | 18:08

Antropolog napsal(a):

Ad AUTORKA:

Jak to mívám ve zvyku, krátil jsem si i dnešní ráno cigaretou a čučením z balkónu severočeské králíkárny.

Na pískovišti uprostřed sídliště si hráli malí chlapci. Čtyři černí a jeden blonďák. Všichni tak kolem osmi, deseti let. Nějak mě to uklidňovalo. Hrali si. Neřešili diskriminaci, ekonomiku, sex a podobné ptákoviny... hráli si úplně jako jakékoliv jiné děti. Jako kamarádi.

A pak náhle uchopil bloňdáček klacek a jedno z čerňat s ním odehnal. Prý se nenechá ohmatávat. Cikánek došel pár kroků k popelnici a držel se za hlavu.

Nejdříve se ze změny atmosféry vzpamatovalo nejmenší z čerňat. Oháknuté do maskáčů made in Větnam, přiskočilo k albínovi a se slovy: "Co ti dělal moré pyčo, co ti DĚLAL?!" začalo do NEkamaráda kopat.

Nemohl jsem odtrhnout oči. Jako by mi ta dětská "hra" něco napovídala.

Albín nejdříve jakoby zaváhal, překračoval sem a tam, křečovitě svíral svůj klacek. Zatímco cikáně mu okopávalo holeně. Pak položil klacek. Omluvil se svým kamarádům. Otočil se. A zamířil pryč. Asi domů.

Nejmenší cikáně se nadmulo. Snad pýchou. Ten s "rozbitou" hlavou byl teď už naprosto fit. Sebral klacek a se zbývajícími dvěma se rozeběhli za bloňdákem. Maskáčovaný se nadmul ještě víc, teď bylo pískoviště jen jeho.

Dohnali ho po sto metrech u místní drogérie. Narazili kopanci na plot. Zlomili mu klacek a lebku.

A já? Udělal jsem to samé, co každý vyléčený z latentního rasizmu (jak o něm píše autorka). Vrátil jsem se dovnitř, do obývacího pokoje. A pustil si film s Belmondem.
04. 09. 2009 | 18:09

Antropolog napsal(a):

ad BRDEČKOVÁ:

Koukám, že v Německu Jste z případu (pro Stejskala - cituji autorku, nic víc, nic míň) "Islámská kurva" vs. ruský primitiv, udělali vy aktivisté obdobu českého "pogromu" ve Vítkově. Inu, kdo chce psa bít...
04. 09. 2009 | 18:13

PatientO.T. napsal(a):

Tak nevím. Měli jsme demonstrovat před ruskou, německou nebo egyptskou ambasádou...?
04. 09. 2009 | 18:19

Antropolog napsal(a):

ad KAREL MUELLER: Zdravím pane!

No, copak Kurdové. Ale takový Kypr, Arméni, Arménie kontra Azerbajdžán, turečtí žoldáci ve válce v Bosně, světová dálnice fetu, kurev a uprchlíků mířících ke "chtivým" Evropanům právě přes Turky...

Dárečci jsou ti "prozápadní" Turci, jen co je pravda.
04. 09. 2009 | 18:23

MerryMan napsal(a):

Já si myslím, že za to může Paroubek. A proč za to může? No Paroubek přece může za všechno. Má bradavici a nadváhu, rozvedl se a vzal si mladší ženu. Bradavici a nadváhu přece u nás nikdo nemá a poslední rozvod v Česku byl někdy...(1920?).
Tímto příspěvkem chci vyjádřit úroveň textu autorky.
04. 09. 2009 | 18:30

Neopřemyslovec napsal(a):

Kavárenští disidenti nyní na reálné skutečnosti koukají jak tele ne nové vrata. Jsou přesvědčeni, že zavřít se na Václaváku do klecí a protestovat, je vrchol odporu. Ale když teče krev, jo to se podělají do kalhot.
04. 09. 2009 | 18:31

doktor napsal(a):

Milá paní BRDEČKOVÁ,
český postoj ke Kubě a Tibetu je stejně neobjektivní, a založený na vylhaných mýtech a nepravdách, jako ten německý rasismus vůči vyznavačům islamu. Vyjevuje jen černobílé postoje a hodnocení. Hájit kubánské "disidenty" (co víme o jejich programu, kdyby se dostali k moci?)nebo nesnášenlivé a k noži daleko nemající "vlastenecké" Tibeťany a Ujgury (co víme o jejich ideálech a názorech na lamaistický feudální stát, nebo o tom, zda Ujguři chtějí nebo nechtějí zavést stát islamský, včetně šaríji) je ničím nepodložená móda intelektuálů, jako jste vy. K většině Kubánců a Číňanů, a jejich státům se stavíte jako ten (prý) Rus, který zavraždil onu muslimku v Drážďanech.
04. 09. 2009 | 19:12

Karel Mueller napsal(a):

Antropolog:

Zdravím krajana :-),

ono je vůbec skvělé mít přátele, kteří jsou na slovo oddáni ideálům svobody a demokracie. Takové Saúdy nebo Pákistánce, třeba ...
04. 09. 2009 | 19:16

Petr z Tábora napsal(a):

Připomínáte mi české poměry - pokud cikán někoho zavraždí, tak se nesmí uvádět rasa vraha. Pokud někdo zavraždí Róma, tak z toho jistí lidé (i Vy?) udělají rasistickou vraždu.
Rus žijící v Německu byl odsouzen za nevhodné chování k ženě, která shodou okolností byla muslimka. Co měl podle Vás německý soud udělat jiného ? Protože byl magor, tak ji u odvolacího soudu zavraždil = Němci nemají pořádně zajištěnou bezpečnost u soudů, jinak řečeno mohlo se to stát komukoli jinému.
04. 09. 2009 | 19:29

Targus napsal(a):

Nádherná ukázka, jací jsou ti Skopčáci rasisti.
Typický Němec - původem Rus a ještě z Permu, kdo se tam někdy nachomejtl, zjistil s údivem, že tam nežijí Rusové, ale Tataři.
Tak Němec, Rus, anebo Tatar?
A to už do toho nebudu míchat náboženství. Část Tatarů rozhodně pravoslavná není...
04. 09. 2009 | 19:45

kanárek napsal(a):

Děkuji, pani Brdečková za pěkný a lidský článek. "Mlčící většina jinak počestných latentních rasistů." Docela by mě zajímalo, koho jste tím myslela. Jestli např. některé zde "diskutující", kteří považují vraždy a nenávist za něco normálního ("ale to se mohlo stát přece každému, tak vo co de ne?"), tak tedy opravdu, všechna ČEST, vy prozápadní "dárečci"!
04. 09. 2009 | 19:53

Fler napsal(a):

Ano, je to politováníhodná událost, ze které je však jasně vidět, jakou mají muslimové všude pověst. Těžko si budou budovat důvěru, velice těžko a není se co divit.
04. 09. 2009 | 19:58

Zacheus napsal(a):

Samozřejmě, že vraždu v Drážďanech každý slušný občan odsoudí. Ale nevěřím v upřímnost autorky textu, která - pokud mně je známo - se stejným rozhořčením nijak neregovala například na

- nedávnou bestiální vraždu, kterou spáchali muslimové na dvou rovněž nevinných německých státních příslušnic ( 24 a 26 roků) v Jemenu ,

- na nedávné upálení skupiny křesťanů v Pakistánu,

- na skutečnost, že desetisíce křesťanů museli opustit Irák,

- na slova 22 letého šéfa tříčlennné skupiny radikálních muslimů v Rakousku, Muhammada M., jehož skupina vyhrožovala Rakousku a Německu terorem,a jehož skupina v Rakousku měla vazby na Al Kajdá a její odnože v Iráku ( LN 15.9. 2007),

- na pumové útoky indonéského křídla teroristické organizace Al Kajdá na luxusní hotelyJW Mariontt a Ritz-Carlton v Djakartě, kdy cílem útoku měl být také fotbalový tým Manchester United, který se hodlal v jednom z hotelů ubytovat dva dny po atentátu ( v prohlášení teroristů na internetu se mj.uvádělo, že hráči jsou vesměs křesťané a postrádají morální hodnoty),

- na tristní postavení křesťanů ve Svaté zemi,

- na bestiální popravu amerického občana Paula Johnsona, který "byl minulý týden unesen a podříznut ( Právo 22.7. 2004)

- na zavraždění katolického kněze Pátera A. Santory v Turecku z náboženských důvodů
mladým muslimem,

- na zavraždění holandského režiséra Theo van Gogha, který si dovolil natočit film o tom, jaké je postavení muslimek,

- na zprávu o činnosti hnutí Salafi, jež podporuje Saudská Arábie , kdy toto hnutí podle Mf dnes již ze dne 5.6. 2002 "vytvořilo v Belgii náboženský stát s vlastní policií, kdy je vynucováno přísné plnění islámských pravidel, členové hnutí navíc dávají do oběhu nahrávky Usámy bin Ládina a organizují polovojenský výcvik svých přívrženců v Ardenách,

- na teroristické útoky islámských radikálů v Madridu a Londýně, a další obdobné skutečnosti.

" Nemáme velké muslimské menšiny, máme jen naivní islamofobii,“ řekla jsem. „Ta se třeba dá ještě léčit.“ praví paní Tereza Brdečková.

Velmi bych autorce doporučoval, aby další blog věnovala poměrům v okolí Paříže, aby nejlépe po osobním pobytu v těchto místech dále vkusně varovala své čtenáře před hazardem s důvěrou prozápadních muslimů(.
04. 09. 2009 | 19:59

Čochtan napsal(a):

Lidská práva jsou nedělitelná.
Je ovšem rozdíl mezi právy hostů a hostitelů. Zvlášť když jde o hostitele nedobrovolné.
04. 09. 2009 | 20:03

hutor napsal(a):

Ta drazdanska zalezitost je jiste otresna. Ale to je ze ji takto hodnotime a premyslime, jak podobnym zabranit, je nase vec. Je to vec nasich hodnot. Preci nebudeme delat neco proto, abychom se nekomu zalibili! Proste jde o to mit odvahu za svoje hodnoty bojovat a zasazovat se za ne a ne jen s ohledem na to "co by tomu rekli lidi" v tomto pripade muslimove. To je jejich problem, kdyz nechtej, at sem nejezdi. Kdyz jsem se za komunistu s nadeji dival na Zapad, mrzelo by me, kdybych zjistil, ze tam nektere veci delaji jen proto, aby se mi to libilo. Vazena damo, mate to podle meho nazoru spatne.
04. 09. 2009 | 20:06

Antropolog napsal(a):

ad KAREL MUELLER: Ano, musí to být úžasný pocit mít takové přátele. Myslím, že se shodneme ve své závisti pí autorce.

ad KANÁREK: Tady si povídají nejen holubičky, ale i jestřábi, Kanárku. Tak raději hybaj zpátky do klícky.
04. 09. 2009 | 20:07

Čochtan napsal(a):

Prozápadní muslimové ?
Co je to za zázrak ? Buď jsou prozápadní a pak nemohou být muslimové, nebo jsou muslimové a pak nemohou být prosataní, pardon prozápadní.
Paní Brdečková, hloupě a "pokrokově" žvaníte nebo lžete.

Kecáte o něčem, co neznáte. Já tu v Německu žiju už 40 let.
04. 09. 2009 | 20:09

Targus napsal(a):

To kanárek:

navrhuji, abyste vznesl u německého soudu obvinění ze spolčování za účelem vykonání rituální vraždy na muslimské panně - pardon, ona už měla děcko.
První je na řadě ten prý křesťanský Rusotatar, druhý je člen justiční stráže, který střílel na manžela oběti, beztak střílel na jeho hlavu, ještě že dotyčný udělal mazaně stojku. A nejméně třetím bude někdo, kdo měl zkontrolovat ruského Tataroněmce, aby nepronesl nůž. A ještě bych tam přihodil dva tři soudce, kteří měli podle vás beztak toho budoucího vraha vlastnoručně popravit už jenom za tu nadávku.
A postupovat hezky tvrdě, nejlépe podle šaríji.

To Tereza Brdečková:

V této souvislosti bych si dovolil pozeptat se jak kanárka, tak Terezy Brdečkové, proč nevznikl třeba blog o tom, jak český soudce rozhodl, že výrok pronesený při pokusu o vraždu ubitím násady od lopaty "ty bílá svině" není rasistickou nadávkou.
Mohl by se třeba jmenovat:

"Hazardujeme s důvěrou multikulturně naladěných Čechů"

co říkáte? Že by Vás za to pan Stejskal nepochválil?
04. 09. 2009 | 20:17

amigo napsal(a):

Děkuji za článek. Jediné, co bych dodal, že by se těším, až budou debaty jemnější, kultivovanější. Až ten, kdo má jiný názor a podporuje lidi v tu kterou chvíli na okraji - jako například v tuto chvíli Michael Kocáb neklesne tímto v očích velké části veřejnosti. Tomu skutečně nerozumím. Proto si myslím, že se musí projevit i mlčící menšina, která podá pomocnou ruku, byť jen formou otevřené podpory. Vítkov never more!!!
A ještě jedna věc - těším se na debatu na Kampě, kde paní Brdečková, spolu s dalšími, tuto neděli vystoupí. Více info na: http://www.facebook.com/pag...
ZMĚŇME KLIMA V ČESKÉ POLITICE, DOKUD JE ČAS.
04. 09. 2009 | 20:18

Zacheus napsal(a):

To Čochtan. Naprosto přesně jste vystihl problém " prozápadního muslima":). Vzhledem k tomu, že islám nerozlišuje stát a nábožensví ( nezná tedy ono křesťanské "Dejte císaři, co je císařovo..."), pak se obávám,že s loajalitou muslimů vůči západním zemím to nebude tak horké. Ostatně, jak respektují někteří z nich právní normy státu, v němž žijí, je patrné i z toho, že v Evropě již kvete polo oficiální polygamie.

"Nedivme se,že krásná idea prolínání kultur vyhasla v uzavřených enklávách, jako je rozsáhlá islámská kolonie na sever od londýnské Oxford Street" napsal už v listopadu 2007 v deníku Právo komentátor Jiří Franěk.

Ale ona nám to paní Brdečková jistě všechno vysvětlí...
04. 09. 2009 | 20:33

Pepa Řepa napsal(a):

Čochtan napsal(a):
Lidská práva jsou nedělitelná.
Je ovšem rozdíl mezi právy hostů a hostitelů.
----------------
Čochtane, Čochtane
snad jste dost starý, abyste pochopil, že lidská práva jsou skutečně nedělitelná.

Nedají se mezi hosty a hostitele rozdělit.

Platí pouze pro hosty.
04. 09. 2009 | 20:34

Karel Mueller napsal(a):

Pánové,
na posledním blogu Klvani jsem nechal odkaz pro Pepu Řepu. Strašně jsem se nasmál, byt je to k pláči.
04. 09. 2009 | 20:38

Jakovlev napsal(a):

Dvaatřicetilá Marwa Sherbiniová požádala v drážďanském parku opilého muže, aby pustil jejího syna na houpačku.
Otázka: Má dvaatřicetiletá Marwa Sherbini v hlavě na.ráno?
04. 09. 2009 | 20:55

Čochtan napsal(a):

Pepo Řepo,
málem jsem tu jemnou a hořkou ironii nepostřehl.
Určití "hosté" mají pouze jedno právo. Vrátit se tam odkud přišli. A zachránit si tak život.
04. 09. 2009 | 21:01

wit napsal(a):

v Permu jsou snad Komiové,ty jeden Tatare.-to bylo pro toho,co o tom psal.
04. 09. 2009 | 21:07

Čochtan napsal(a):

"..Člen soudní stráže zřejmě podle barvy pleti usoudil, že útočníkem je on, a prostřelil mu nohu. .."

Člen soudní stráže soudil zřejmě podle desítek vražd v Německu, kdy muslimove zabili dcery, sestry, manželky. Většinou to dělali také nožem. Rituálni vraždy "odpadlic".
04. 09. 2009 | 21:14

Čochtan napsal(a):

"..milionům podobných prozápadních muslimů..."
Milionům !!!!! :-)))))
Ženská, vy jste ale hloupá ! Hloupá a naivní !
04. 09. 2009 | 21:18

Antropolog napsal(a):

ad JAKOVLEV: Měla, kolego. Měla. Prosím, důraz na čas minulý.
04. 09. 2009 | 21:26

Zacheus napsal(a):

Dejme slovo také holandskému politikovi Geertu Wildersovi (květen 2009):

"Dlouhou dobu jsem byl přesvědčen, že tyran byl poražen v roce 1945 v Německu a že demokracie zvítězila. Mýlil jsem se. Ve skutečnosti byl jeden tyran vystřídán druhým. Nacionálně socialistická diktatura byla nahrazena politicky korektní, multi-kulti diktaturou.

A násilí, snahy umlčet nás, osočování poctivých občanů z rasismu a fašismu, když protestují proti islamizaci svých měst, to je nepřijatelné zde v Kolíně a Německu.


Ano, masová imigrace z třetího světa ohrožuje naši identitu a náš způsob života.

Ano, islám se neslučuje s mnoha aspekty západní civilizace, s našimi hodnotami a normami chování.

Multikulturní společnost v západní Evropě vede ke kulturnímu apartheidu, ke ghettům ovládaným ajatolláhy. V těchto ghettech evropské zákony a hodnoty nejsou uznávány, a místní musejí snášet mnoho bezpráví.

Multikulturní společnosti jsou v zásadě konfliktními společnostmi a „multi-kulti“ vede k „multi-konfliktu“ a „multi-kriminalitě“.
04. 09. 2009 | 21:41

češka napsal(a):

Vázená paníBrdečková,
Nezlobte se, ale jsem opravdu alergická na různé ohrnování nosů nad někým jiným, vlastního máslíčka máme všichni na hlavě dost. Jsme totiz úplně stejní, jako všichni naši sousedé.
Ten policajt asi nespadl z nebe, podobných soudů zazil asi více a ze zkušenosti usoudil, ze agresorem je ten tmavý. Spatně vyhodnotil situaci.
Mně ukradli cikáni penězenku z kabelky v metru mezi Staroměstskou a Malostranskou. Pachatele viděla celá německá trída, a taky mi to hned po vystoupení rekli. Taky rekli, ze nic neudělali, protoze kdyby zloděj zazmatkoval, mohl do mne vrazit nůz a v nastalém zmatku utéct, jak se stalo v metru v Berlíně.
04. 09. 2009 | 21:53

Zacheus napsal(a):

V zájmu vyváženosti pak ještě ocituji zprávu, podle níž "nejvyšší představitel Saudské Arábike král Abdalláh vyzval k dialogu mezi muslimy, křesťany a židy. Je to první podobný návrh, který vzešel ze země, jež nemá uzavřené diplomatické vztahy s Izraelem, zakazuje jakékoliv jiné bohoslužby než islámské (...) a na jejím území se dosud nesmí stavět kostely. (...).

Saudskoarabský monarcha, který se v listopadu loňského roku setkal s papežem Benediktem XVI, přichází s návrhem v době eskalace napětí mezi stoupenci jednotlivých náboženství.- "Mou ideou je požádat zástupce všech monoteistických náboženství, aby si společně sedli ke stolu ve víře a upřímnosti ke všem náboženstvím, protože my všichni věříme v jednoho Boha" / citováno z Katolického týdeníku, l.-7.4. 2008/.
04. 09. 2009 | 22:02

Gren napsal(a):

Autorka se chce zařadit mezi moderní intelektuální snoby kteří si vyberou nějaký srdceryvný příběh dodají mu rasový motiv a na základě toho odsoudí celou společnost ke které viník patří.
To,že celá Evropa je ve válce a naše vojska někde v Afghánistánu vraždí civilní obyvatelstvo je také vhodné odsoudit,ale toho se od paní Brdečkové nedočkáme.Je to daleko,je na to informační embargo a tak se lidská práva nějakých nevzdělaných vesničanů neřeší.
Ochrana lidských práv jen někde,třeba tam kde se to momentálně politicky hodí je pokrytectví a určitě toho není jen pytlík.
04. 09. 2009 | 22:03

Targus napsal(a):

To wit:

Ano, Mistře, samozřejmě pár stovek tisíc Komiů žije jako většina v pětitimilionové populaci Tatarů, pochopil jsem, že se hluboce mýlím.
Prosím o vysvětlení,kdo je většinovým obyvatelstvem v sousedním Baškortostánu a Ud-Murtské republice. Tataři nebo Baškoři a Udmurti?
Tataři, jak jsem naznačil, jsou muslimové a pokud je mi známo, mají zde poněkud vyšší počet dětí, takže v okolních republikách už převyšují početně původní obyvatele.
04. 09. 2009 | 22:06

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Brdečková
mám Vás i Jirku Dědečka docela v oblibě, máte zrovna Vy, takový článek zapotřebí?
Jistě, tragický případ. A z toho vyvodíte pravidlo a dostanete se k milionu prozápadních muslimů?

Kdepak je učitel národů Jan Amos Stejskal se svým: Hlavně nepaušalizovat?

Příště zkuste něco z kultury, to je Vaše parketa.
Ten úvod je děsivej. Fuj, honem na něj zapomenout.
04. 09. 2009 | 22:09

Jozef napsal(a):

Clanok je infantilny,
ale nie vsetci v Respekte su celkom infantilni.Autorka samozrejme nedokaze zaregistrovat,ze aj prazska tlac je uz peknych par rokov sovinisticka,westrasisticka a nenavistiplna , za asistencie zopar idealistov.
Poctivy medialny konzument pri niektorych slovach /komunista,Rus.../ma tiez chut strielat alebo si aspon z duse odpluvnut.

Autorka netusi,ze jedinym vyznamnym sponzorom islamskeho radikalizmu /vratane krajin Sovietskeho zvazu a Juhoslavie/ je politika Washingtonu a jeho spojencov.

Aj Taliban bozich bojovnikov proti nepriatelom viery je projekt washigt.hlav.Stal niekolko miliard dolarov.
Taliban odmietol spolupracovat ako Saudi,bolo treba ho znicit. Ale cim viac ho Washington nici,tym je silnejsi.Tym vacsi je respekt a sebaucta Talibanu a vsetkych moslimov.
Politika Washingtonu,jeho spojencov a vazalov je proradikalnemoslimska a sebaznicujuca!!!
04. 09. 2009 | 22:16

stejskal napsal(a):

Jsem tu s Vámi, pane Pepo Řepo. Nemáte se čeho bát ;-)

Jen se mi už to těchto duchaplných debatech chce zapojovat jaksi méně než dříve.

Hezký večer.

Libor Stejskal
04. 09. 2009 | 22:30

Martin napsal(a):

Vždyť je to v pořádku. Fanatickou vyznavačku zvráceného islámu, která to ještě o sobě dává okatě najevo, je třeba poslat do patřičných mezí. Samozřejmě spolu se všemi, kteří se jí zastávají. Protože islám v EU nemá co pohledávat a je třeba ho vykmásat pryč. Otázka není, zda islám ano nebo zda islám ne, ale zda my stihneme vyhnat islámisty dřív, než nás oni pozabíjejí. Viz Španělsko, Franci a už to začíná i v Německu.
04. 09. 2009 | 22:31

Čochtan napsal(a):

Martine,
problém je v páté koloně islámu, v politicky korektních politicích a pisálcích, kteří ovládli media.
Ty musíme zlikvidovat jako první, a pak už nebude islám takový problém.
Zrádci musí jít první před soud a popravčí četu.
04. 09. 2009 | 22:57

Targus napsal(a):

To Čochtan:

Mám maličkou(, ale zákeřně se drodírající na svět,) pidiobavičku, že jakýkoli pokus vypořádat se s extrémním islamizmem skončí stejně jako v Bosně, potažmo v Kosovu. I když je pravda, Albánci moc na frak té víře nedají. Tam je islamismus spíše zástěrkou a oni si z něj vybírají jen rozinky - např. polygamii a vztah mužů k ženám. Tam je spíše problémem zvykové právo a klanové pojetí života, které ovšem islám v době jeho vzniku ovlivnilo - šaria a spol.
Co jsem ale chtěl připomenout. Jsou země, které nemají zájem o silnou Evropu, proto tu máme již dva islámské státy. Takže by se nám mohlo stát, že by mohlo někoho napadnout, že by nám mohl zchladit hlavy tu humanitárním bombardováním, onde přiškrcením plynu či ropy, či jinými nátlakovými metodami, které dnes sami mistrně rozpracováváme proti svým současným nepřátelům.
04. 09. 2009 | 23:14

Jozef napsal(a):

Problem je v tom,ze vladne faraon,
ktory nemyslel a nemysli na obranu obyvatelstva.
Volstrit nie je patriot.Je to nemazrany konzument,ktory bazi po stale vacsom mnozstve koristi.A kasle na poddanych.
04. 09. 2009 | 23:39

Englishman napsal(a):

Předem se panu Stejskalovi omlouvám za použití vulgárních výrazů.

Myslím, že paní Brdečková spolu s vrahem s Permu nechtěně předvedli, že násilný konflikt s islámem je nevyhnutelný. Tlak islámu vyvolává protitlak a protože se do čela protitlaku odmítají postavit politické a kulturní elity, které ve své stupiditě islám naopak podporují, iniciativy se chopí primitivové a jejich malí a větší Vůdci.

Jako katolík se děsím kromě toho, co konflikt s islámem v Evropě přinese, navíc i toho, že protiislámská fronta se sama identifikuje s křesťanstvím a pravděpodobně zejména s katolickou církví. Takže tak, jako se v islámském světě svině stávají fanatickými muslimy, v Evropě se svině budou stávat fanatickými katolíky. A značná část těch skutečných křesťanů se k těm sviním sice váhavě, ale jistě přidá.

Takže díky neochotě liberálních a levicových intelektuálů postavit se islámské expanzi se křesťané namočí do krvavého konfliktu, který ani v nejmenším nezavinili, nabalí se na ně násilnická lůza a intelektuálové budou (v případě prohry islámu v Evropě) pár dalších staletí nad křesťanstvím povýšeně ohrnovat nos a moralizovat.
04. 09. 2009 | 23:56

pozorovatel napsal(a):

Co se tyka toho "Rusa", tak to byl Nemec z Ruska, nuz pronesl do soudni budovy proto, protoze to co udelal byl prestupek a u takovych pripadu neni duvod k prohlidce. Tento tyden byl tady nekde v zapadonemeckem meste pripad, kdy u rozvodoveho soudu pobodala manzelka sveho manzela, ktereho tezce zranila, ktery mozna uz mezitim umrel. Maji se tedy nemecke zeny povazovat za muze nenavidici vrazedkyne a nemecke soudni organy (nikdo nestacil zasahnout a ona jeste navic stihla utect)za jejich pomocnice? Co se tyka clena justicni straze, tak ten vystrelil pote, co se egyptsky manzel vrhnul na toho muze s nozem. Proste se v tom zmatku a shluku tri tel trefil do toho nespravneho.
Vite pani Brdeckova ja tady bydlim uz pred dvacet let a jsem s temi darecky denne ve styku. Jednou prijela manzelka domu cela vyklepana. Dovolila si v metru upozornit skupinku tureckych vyrostku, ze se nachazeji v dopravnim prostredku. Odpovedi ji byly nadavky do nemeckych prasat, kurev atd. Pristi stanici radeji vystoupila. Nejhorsi na tom bylo to, ze se ji z plneho vagonu nikdo nezastal. A to vse asi ve 14 hodin. Ja mam s nimi problem kdykoli moje vousy dosahnou urcite delky tak slysim od svych muslimskych spoluobcanu lichotky typu Judensau(zidovska svine), Scheissjude(zasrany Zide), reci o nedokonale praci v 2. svetove valce, kdyz jeste ziji, Hitlera na mne atd., ktemu opovrzlive plivani pod me nohy. Pekne neni liz pravda a to mam s Zidy tolik spolecneho asi jako Cech s Eskymakem anebo Hotentotem. Samozrejme nejsou vsichni stejni tky znam par Turku a Arabu, kteri jsou v pohode, vetsina je ale bohuzel...
05. 09. 2009 | 00:27

danny66 napsal(a):

pani Terezo, pisete, ze to melo rasove pozadi, mate v tom jasno, zajimave... Ptam se Vas, kde berete tu jistotu? Chcete mi snad tvrdit, ze kdybych se s onim Rusem soudil treba ja nebo Vy, ze by nas nebodl, ale omluvil se? Nebudte naivni, tomu snad neverite...
05. 09. 2009 | 01:28

Karel Mueller napsal(a):

pozorovatel:

To, co píšete vcelku odpovídá mým zkušenostem ze SRN. Pro Němce byla 2. WW apokalypsa, při které dostali hodně tvrdě po hubě a jen strach ze Stalina je zachránil ještě před mnohem horším osudem.

K tomu samozřejmě odpovědnost za holokaust, kterou jim tam připomínají snad denně. Takže oni jsou opravdu ušláplí a strašně se bojí říct či udělat něco někorektního. Samozřejmě pomíjím otevřené nácky, kteří jsou zatím zcela marginální.

To ale neznamená, že se nedívají a nemyslí si svoje. Už dávno to přesáhlo únosnou úroveň, názory kolegy Čochtana tam určitě nejsou ojedinělé. Zatím mají vysokou životní úroveň a teď se bojí, že by o ni mohli přijít. Ale pokud se nakonec dá lavina do pohybu, tak tó bude stát za to.

Stále se ještě bojí něco říct ... samozřejmě kromě landsmannschaftu tom, jak brutálně se k nim Češi zachovali...
05. 09. 2009 | 01:38

Pepa Řepa napsal(a):

To pozorovatel a KM
Půl mé rodiny žije u Kolnu a má zcela shodné osobní zkušenosti.
Bohužel.
Jinak bych paní Brdečkové doporučoval procestovat Kappadokii nebo východní Turecko okolo jezera Van.
Turecko není jen Istanbul nebo Antalie.
05. 09. 2009 | 07:56

Baba napsal(a):

Maminka s malým dítětem, s muslimskými znaky, neměla zkušenosti s opilými. Žena cizinka v Německu obtěžovala muže cizince v Německu. Copak nevíte, jak jsou Němci přesní? Cizinkám v Egyptě se nedoporučuje chodit samotným. Něco nejasného?
05. 09. 2009 | 08:42

Ihgo napsal(a):

nevím proč obhajujete že studovali. Všichni ti, co se podíleli na 11. září byli bývalí studenti, vzdělaní atd..............Váš článek je totálně mimo. Multikulti prostě nikdy.sbohem.
05. 09. 2009 | 09:02

Mogula napsal(a):

Důvěra jakéhokoliv muslima je mi šumafuk, nedá se jim stejně věřit.
05. 09. 2009 | 09:48

Emjé napsal(a):

Jak se mohou ty dvě kultury domluvit,když jedna z nich je v době středověké,kde nějaká lidská práva nebo rovnoprávnost ap.nic neříkají?
05. 09. 2009 | 10:55

Opitz napsal(a):

a bude hůř, tak špatně, že i pražští intouši si radši najdou jiné téma, které budou moci opět vyčítat hnusnému rasistickému bílému muži...
05. 09. 2009 | 11:20

Opitz napsal(a):

historie je tvořena, byla tvořena a bude tvořena vždy soupeřením dvou anebo více kultur. Jeden vyhrává, jen prohrává. Jedno my, jednou oni. Vždy to tak bylo a bude. A poslední evropské levicové hnutí "multikulti" je jen znakem SLABOST evropské kultury, čehož samozřejmě jiné kultury využívají, ať se to někomu líbí nebo ne. Je to velice jednoduché - prostě už nejsme konkurenceschopní a každý využije jakoukoliv slabost, aby posílil svůj vlastní vliv a moc. Žijeme totiž na Zemi, kde není nekonečný počet zdrojů, jen tak pro informaci, která na akademickou půdu ještě nedorazila. Že si někdo nárokuje jakési morální právo, díky tomu, že jej zotročili Angličané, to je jedna věc. Druhá věc je, proč se toho všeho tvrdě vydřeného blahobytu tak lehce chceme vzdát... Nechápu... To naše kulturní vítězství nakonec končí tím, že se vítězství vzdáváme, a chceme se stát dobrovolně poraženými.. Bravo levice. Bravo intelektuálové, sláva multikulti... sláva EU... naši vnuci nás budou nenávidět, ale muslimové v Indonésii nás budou o trošku méně nenávidět...
05. 09. 2009 | 11:25

martys napsal(a):

jak může ně+jká novinářka přijet do Německa a říct: My čechové...?!
jaký má mandát vydávat svoje názory za názory celého národa?!!!
05. 09. 2009 | 11:30

Antropolog napsal(a):

ad MARTYS: Protože o tom, kdo má jaký mandát rozhodujeme my, soudruhu. STRANA.

Je to furt ta samá písnička. Jen zase změnili refrém.
05. 09. 2009 | 11:46

Silvie napsal(a):

To, co se stalo té muslimce, se mohlo stát komukoliv jinému. Muž, který ji napadl, byl evidentní psychopat - jinak by normálně zaplatil pokutu a s úsměvem opustil soud.
Nemám ráda násilnosti, ale na druhou stranu, muslimy tady přece nikdo nedrží. Vadí mi jejich protesty v západních zemích, vadí mi jejich kriminalita, jejich chování k ženám.
Tato vražda, byla pouhopouhým excesem, to ,jak se chovají muslimové v civilizovaných zemích, je každodenní syrová realita (viz hořící předměstí Paříže atd.).
Nevím, proč by mě mělo vůbec zajímat, co si nějací muslimové o nás myslí.
05. 09. 2009 | 12:01

Jiří napsal(a):

Případ vraždy paní Sherbiniové je samozřejmě strašný a vrah by měl a jistě také bude tvrdě potrestán.Vražda je čin, který se bohužel může stát kdekoliv,podstatná je reakce moci soudní na tento zločin,jako Evropané bychom se měli stydět, kdyby soud vraha osvobodil.Paní Merkelová jistě není netečná k rasovému pozadí tohoto případu,ale před výrokem soudu pravděpodobně nechce do rozhodování soudu zasahovat.Na druhou stranu by bylo možno popsat několik případů, které se staly v Německu a v kterých muslimská rodina bybrala nejmladšího ze svého středu,aby zavraždil svou sestru,která se provinila milostným vztahem,který její rodina neschvalovala.Myslíte, že se za tyto lidi muslimové stydí?
05. 09. 2009 | 12:12

Silvie napsal(a):

Nutno dodat, že hyperkorektní paní Brdečková napsala neskutečný blábol.
Evokuje mi jaksi šílený verdikt soudce Lněničky, který nekvalifikoval brutální zbití (téměř zabití) bílého občana spojené s výroky "bílá svině neotravuj v našem teritoriu", jako jednoznačně rasistický čin.
Taková do nebe volající nespravedlnost a unfair chování státu vůči majoritě, její neustálé obviňování a ignorance jejích problémů, bude mít jen jedno vyústění. Nedáme si to přece donekonečna líbit!
A paní Brdečková má pocit, že bychom snad ještě (abychom přidali k našim potížím s jistou menšinou další) měli usilovat o přízeň muslimů celého světa a otevřít jim velkoryse náruč. Ta paní se mi snad zdá!
05. 09. 2009 | 12:52

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Brdečková
staré české přísloví praví:
Po posvícení přichází........
no víte přece co.

Vy jste to vzala opačným směrem, začala jste tím, čím přísloví končí.
Chtěl bych být optimista a doufat, že teď přijde posvícení.

Záleží jen na Vás, jestli se zařadíte do pluku naverbovaných zdejších aktuálních džendrtet nebo příště napíšete něco, co má hlavu a patu.

Jestli to měla být provokace, tak dobrý, vyšlo to.
05. 09. 2009 | 13:25

Baba napsal(a):

to Silvie:
Proč by měl být psychopat? Lidé v Německu se kvůli nemocnému dítěti dohodnou na dobrovolném opuštění života, jinde zas z roztržitosti zapomenou prcka na pár hodin v auťáku. Vy byste se snad s kýmkoli přela o místo na houpačce?
05. 09. 2009 | 14:23

Silvie napsal(a):

Baba,

já bych hlavně s opilcem vůbec nezapřádala řeč.
05. 09. 2009 | 14:58

Baba napsal(a):

Silvie,

moje řeč. Ani kdyby volal o pomoc.
05. 09. 2009 | 17:56

pH napsal(a):

No došlo zde ke střetu dvou zcela odlišných kulturních zvyklostí. Na jedné straně člověk pocházející z Ruska se zkušeností z ulice, který se zachoval, jak se zachoval. Což samozřejmě není dobře, jen se to mohlo očekávat. Na straně druhé egyptská muslimka nesprávně posoudila situaci v parku. Vzniknul z toho kriminální čin konkrétního člověka vůči konkrétnímu člověku. Zatahovat do toho multikulti a jiné teorie je pitomost.
Zrovna tak nejde o střet kultur, ale o jeden kriminální čin. Kde byla Tereza Brdečková, když si muslimové doplnili karikatury v dánském tisku o tři další, aby byly jaksi víc úderné? A když zfanatizovaný muslimský dav zlikvidoval norskou ambasádu?
V JAR mají jedno, dnes již vousaté rčení: "Jaký je rozdíl mezi turistou a rasistou? Týden pobytu."
Názor na celou událost si jistě každý udělá sám, a pokud někdo chce vidět výsledek a průběh soužití muslimů a křesťanů, nechť si vzpomene na válku v Bosně a Hercegovině a nejnověji na Kosovo.
05. 09. 2009 | 19:57

Antropolog napsal(a):

pH: Názor na celou událost si jistě každý udělá sám, a pokud někdo chce vidět výsledek a průběh soužití muslimů a křesťanů, nechť si vzpomene na válku v Bosně a Hercegovině a nejnověji na Kosovo.

JÁ: Souhlasím a dodávám jedno - není třeba se soustředit na Balkán a Evropu. Ukažte mi jedinou zemi v Africe nebo Asii, kde muslimové byť jen na části přečíslili "zbytek" a nezačili NEmuslimy tvrdě šikanovat.
05. 09. 2009 | 20:02

kormoran napsal(a):

Koran od bible se odlisuje obsahem i formou .
Termin "prozapadni islamista" je nesmysl.
Krestane vzdy byli, jsou a budou v ocich islamu " neverici psi".
.....Shrnuto a podtrzeno od "islamu" radeji daaaaaal a stejne tak i od rusu.
05. 09. 2009 | 20:27

Karel Mueller napsal(a):

pH:

Tím vousatým rčením jste mě rozesmál. Vzpoměl jsem si na jednoho známého, který pracovně strávil pár měsíců v severoafrických islánských státech a půl roku v ostatní Africe.

Předtím hořící, korektní srdce horující proti xenofobům a rasistům. Mě nadával do zku.vených rasistů a nacistů kudy chodil

Po jeho návratu mu tak dnes nadávám já. Čochtan je slabý odvar.
05. 09. 2009 | 20:32

Čochtan napsal(a):

Paní Brdečkovám
jestli chcete psát o každé zapíchnuté muslimce v Německu, tak to budete mít moc co dělat. Tady je to celkem běžná záležitost. Dobře jednou týdně, ne-li častěji.

Jen nevím, zda se budete tak politicky korektně a hlavně pokrokově rozčilovat, protože vrazi jsou jejich bratři nebo otcové. Rodina vybere nejmladšího syna, to aby nemusel potom do vězení, a ten sestřičku zamorduje.

Jó, důvod byste chtěla vědět ? Ten je jednoduchý. Stačí když holka se zamiluje do Němce, do "Scheißdeutsche", nebo nechce nosit islámský "kroj". To je "pošpinění rodinné cti" a muslimská rodina to může smýt pouze krví té "prostopášnice".

Miliony "prozápadních muslimů" ? Kam vás žene slepá vášeň, ženská ! To bejvalo někdy v 70.letech, že Turci byli vděční za práci, za příležitost nechcípnout hlady v anatolských horách. Jejich parchanti, těm už otrnulo, ti Anatolii nepoznali, těm straší islám v palicích.
05. 09. 2009 | 20:33

Baba napsal(a):

Čochtane,
přece byste tady nechtěl probírat regresi vlivem změny životních podmínek. S tím nemáme nikdo žádné zkušenosti.
05. 09. 2009 | 20:40

Allen napsal(a):

Tak nevím. Měli jsme demonstrovat před ruskou, německou nebo egyptskou ambasádou...?
05. 09. 2009 | 22:52

mila napsal(a):

mila pani autorko, jak vite ze je nejaky muslim v Evrope prozapadni? V jejich zemich sice nebyvaji protizapadni, ale kdyz jim to v mesite poruci, bude jinak, v EU je situace vyhrocenejsi, o moc.
A kdyz se neco takoveho stane v muslimske zemi nekomu z EU, at to udela jejich vlada nebo nejaky jejich rapl, tak EU zahanbene, politicky-korektne MLCI.
Neschvaluji co se stalo, ale take je zapotrebi plakat i na tom druhem hrobe
05. 09. 2009 | 23:59

pH napsal(a):

Antropolog:

Ne, jsou země, kde islám již zvítězil a tam nastolil právo šaría nebo vládu alatoláhů a pak ty druhé země, kde podle představ muslimů islám ještě zvítězí. Prozápadní muslim je pitomost, muslim má povinnost podle Koránu šířit víru všemi prostředky. Pokud šíření strachu někdo vyhlásí za šíření víry, bude stále terorismus v očích mnoha muslimů oprávněným nástrojem šíření víry.
Milá Egypťanka si pod vědomím vyšší kultury myslela, že si může dovolit vše. Dohadovat se s opilcem na houpačce ukazuje, že paní neměla soudnost - i když ani to není důvod, aby ji někdo zabil.
A onen člověk z Permu si zase myslel, že někoho zapíchnout je normální. V Rusku se tak přeci likvidují nepohodlní lidé, tedy vraždí nejen nožem.

Karel Mueller:
Není nad osobní zkušenost. Paní Brdečkové chybí návštěva prozápadních muslimů v Saúdské Arábii jako sůl. To jou naši věrní spojenci a jistě i demokraté, když jsou podporováni největším vývozcem demokracie - USA? Může jít bez šátku a zkusit se přiblížit třeba jen k Medíně (do Mekky ji nepustí). A pak si to srovnat, jak se křesťané chovají k muslimům v Římě a Vatikánu, kam smí a kam ne.

Nemusíme nikam chodit demonstrovat, stačí pár let a oni se muslimové v EU namnoží jak králíci v Austrálii. Díky Francie za Alžířany, Německo za Kurdy a Turky, Londýne za Pákistánce! A díky EU, že je rozveze do všech koutů, kde ještě nejsou.
06. 09. 2009 | 01:12

im napsal(a):

EU: Kvóty na imigranty pro jednotlivé země už jsou tu
Z podnětu Itálie, která opětovně vznesla kritiku ohledně imigrační politiku Evropské unie, se v italském Rimini předminulý víkend uskutečnila předsednická schůzka EU. V neděli po jejím závěru úřadující předsednický ministr zahraničí Carl Bildt ze Švédského království vyhlásil, že unie dospěla k nové koncepci imigrační politiky, která spočívá především v redistribuci imigrantů po celém území EU, přičemž jsou jednotlivým zemím stanoveny takzvané imigrační kvóty, určující, kolik ilegálů musí přijmout.

Tyto kvóty jsou sice zatím dobrovolné, avšak středomořské a další státy západní EU budou nepochybně na ostatní činit nátlak, aby kvóty přijaly a dodržely.

Další schůzka ministrů zahraničí se má konat v říjnu, přičemž ministři jednotlivých zemí, České republiky nevyjímaje, budou referovat o tom, jak se jejich vlády k návrhu postavily. I česká vláda bude muset občanům říci, jak se věci mají, a to může být před nadcházejícími volbami velmi prekérní situace. Zvlástě v době hospodářské krize, kdy se i předseda ČSSD Jiří Paroubek vyjádřil, že by se měli přednostně zaměstnávat čeští občané, a ne příslušníci cizích kultur.....

.... Na palčivý problém živelné imigrace do EU podle předsedajícího švédského ministra Bildta budou již začátkem září předložena nová pravidla o azylových procedurách a zejména o takzvané „relokaci“ ilegálů do ostatních, především východních zemí EU, což se samozřejmě týká i České republiky.

Celý text z týdeníku EURO viz
http://www.euro.cz/detail.j...
06. 09. 2009 | 02:02

Pepa Řepa napsal(a):

To im
Už chápete, proč píšu to, co píšu?

Už chápete, proč nejsem Eurohujer?
06. 09. 2009 | 08:13

Lena napsal(a):

Vážení, mě tedy zaráží, jak víte, že Egypťanka byla blbá nebo se cítila nadřazená, když si dovolila oslovit opilce.

Za prvé: nemůžete vědět, jak smýšlí ve své víře. Zrovna o Egypťanech mám velké pochybnosti ohledně vyhrocování islámu. Tam žijí i křeťané i pravoslavní aj. a není nic divného, že tam křesťanský kostel stojí poblíž mešity. Viděla jsem manželský pár se 4 dětmi, on křesťan, ona muslimka.

Za druhé: nemusela poznat, že je opilý.

Za třetí: když se bude člověk bát na ulici otevřít hubu, tak nám za chvíli budou darebáci skákat po hlavě.

Opět, jako zde obvykle, část přispěvatelů navozuje představu, zda si o to oběť náhodou neřekla sama!!! Kde se ve Vás bere ta drzost to takhle posuzovat?

Pozn.: nevyjadřuji se k "prozápadním" muslimům ani k čemukoliv jiného - aby mi tu někdo nezačal vysvětlovat něco o nebezpečnosti přistěhovalců.
06. 09. 2009 | 09:09

Čochtan napsal(a):

Když jsou politici těchto zemí tak pitomí, a nedovolí potápění lodí s ilegály, pak si je musí živit sami.
Trest smrti politikům, kteří požadují "přerozdělování" barevných immigrantů !
Smrt těm, kteří tento diktát přijmou !
Dokud nezačnou politici za své zločiny platit životem, nebude dobře.
06. 09. 2009 | 09:48

Lena napsal(a):

Čochtane,

Hitler vypravil loď s Židy za účelem prokázání, že je nikdo po světě nechce, tak proč by je měli chtít v Německu. A takoví humanisti jako jste Vy je skutečně nikde nechtěli. Nakonec je kapitán nechal utéct, když ilegálně zakotvil u anglických břehů.
To by mě zajímalo, jaký k tomuto máte postoj.
06. 09. 2009 | 10:01

pH napsal(a):

Leno,
po ovoci poznáte je.
ad 1)Měla šátek a koptského vyznání asi nebyla, když o ní píší jako u muslimce. Co se týká vyhrocování islámu, je to o lidech, ale Korán o tom hovoří poměrně jasně. Šíření víry je jednou ze základních poviností muslima a musí tak činit v případě nutnosti i mečem.

ad 2) Na poznání opilce Egypťanka bydlela již dost dlouho v Německu - a jinak stačí čich, pokud neměla rýmu. Je celkem normální, že fyzicky slabší žena se bude snažit vyhnout konfliktu se zfetovaným nebo opilým mužem. Ten muž pod vlviem omamných látek ztrácí soudnost. Po roce pobytu v Německu to již mohla vědět.

ad 3) Již staří Římané (konkrétně Marcus Tulius Cicero) věděli, že řečník má vědět, co říká, kde to říká a komu to říká. Jestli byla na ulici sama a druhý měl fyzickou převahu, je pitomost stupňovat konflikt. Ostatně mohla jej i slušně požádat, ne?

ad ostatní) Nikdo představu, že si za to oběť může sama kromě Vás nenavozuje. Jen jsou určité obecné zásady bezpečnosti, a když se paní od nich odchýlila, lze čekat i nepřiměřenou reakci. Jestli se pokusíte vydat do Mekky coby křesťanka a muslimové Vás ukamenují nebo roztrhají, měla jste sice pravdu, že se tak chovat neměli, ale budete už mrtvá.
Muslimové nejsou prozápadní, jsou jen okolnostmi nuceni potlačovat své přirozené sklony. Zkuste jejich rodinám sdělit, že jejich příbuzní na Západě nežijí podle zásad Koránu - nemodlí se 5x denně, pijí alkohol, atd. Uvidíte, jak rychle je podříznou.

Leno, máte hodně naivní představy o Koránu. Kdysi se jednalo o pokrokové náboženství ve srovnání s jinými směry (třeba středověké křesťanství), ale dnes jde o prachobyčejné tmářské dogma srovnatelné s Mein Kampf!
06. 09. 2009 | 12:19

Čochtan napsal(a):

Leno:
"Za třetí: když se bude člověk bát na ulici otevřít hubu, tak nám za chvíli budou darebáci skákat po hlavě."

Tak už se slušným lidem děje. V Janově. Slušným lidem tam cikánští darebáci skáčou po hlavě. Někde i do slova, a dostanou za to směšných 2,5 roku. (za dvě slova "národní socialismus" hrozí pachateli 3 roky).
06. 09. 2009 | 12:26

Čochtan napsal(a):

Leno,
1. Židovští emigranti byli KVALITNÍ Evropani, vzdělaní, většinou akademici a jejich rodiny, pracovití a úspěšní. V Německu jim hrozila smrt v koncentrácích. Ti by byli PŘÍNOSEM pro každou zem.

2. To co se k nám hrne z Afriky je NEKVALITNÍ odpad afrického obyvatelstva. Nevzdělaní, analfabeti, líní, Zamoření různými exotickými nemocemi,.... V Africe jim nehrozí koncentráky.
Ti jsou ZÁTĚŽÍ a NEBEZPEČÍM pro každou evropskou zem.

Jasné Leno ? Pochopila ?
06. 09. 2009 | 12:38

Pepa Řepa napsal(a):

To Lena
nemluvil bych o kvalitě, zda je někdo kvalitnější, či ne. O to nejde.

Jde o to, že islamizace Evropy zcela mění styl života. Omezuje osobní svobody, právní systém,kulturní klima,postavení žen a celou řadu dalších věcí.

Nejde o přirozený výběr partnerů z různých kultur, ale o stěhování národů, které se vzletně nazývá redislokace.
Na konci je vytvoření ghett, založení problémů na občanský konflikt. Myslím, že v Brně si to užijete první.

V čem se aktivisté, kteří tuto politiku prosazují, liší od rozzářených svazáků po únoru 48?
Ti byli také přesvědčeni, že konají dobro.

Pravnuk se bude ptát, kde jste tenkrát byli, proč jste proti tomu neprotestovali?
Možná bude prospěvovat: Už jde Ahmed od válu.

Jestli ovšem bude pravnuk-jako menšina ve vlastní zemi-tolerován.
06. 09. 2009 | 13:29

Lena napsal(a):

pH,

1) Korán píše své a Bible je taky plná krve a výzev k potlačování bezvěrců. Takže tohle mě určitě nepřesvědčí o militantnosti oné Egypťanky.

2) Osobně jsem taky za svůj život nepoznala několik opilců. Nesmrděli, nemotali se. Nejsem Sybilla, abych poznala, který chlap je opilý nebo zfetovaný, když vypadá normálně, anebo naopak leží na zemi jakoby v bezvědomí a je slušně oblečen. Taky jsem už na zemi viděla pár lidí, kteří vypadali jak notorici a po zavolání sanitky se ukázalo, že jde o infarkt nebo cukrovku. Takže díky za rozbor, ale je tak trochu mimo.

3) A ona ho slušně nepožádala? Jak to víte, kde jste se to dočetl?

......................
Několik příspěvků, které se mi nelíbí pro předpojatost a Vy je zřejmě přehlédl:

Martin napsal(a):
Vždyť je to v pořádku. Fanatickou vyznavačku zvráceného islámu, která to ještě o sobě dává okatě najevo, je třeba poslat do patřičných mezí. Samozřejmě spolu se všemi, kteří se jí zastávají...04.09.2009 22:31:46

Jakovlev napsal(a):
... Otázka: Má dvaatřicetiletá Marwa Sherbini v hlavě na.ráno?
04.09.2009 20:55:47

Fler napsal(a):
Ano, je to politováníhodná událost, ze které je však jasně vidět, jakou mají muslimové všude pověst. Těžko si budou budovat důvěru, velice těžko a není se co divit.
04.09.2009 19:58:39
............................
06. 09. 2009 | 13:41

Lena napsal(a):

Čochtane,

Pro Němce nekvalitní byli. Někteří provozovali lichvu, což je jistě zavrženíhodné. Také ti olicousovaní prezenti, co se nechají živit od manželek, a sami žvaní s torou na hlavě, ale se ženskou se nebaví, neb oni jsou nadřazení, mají do kvalitního jedince hodně daleko. To ovšem není důvod k vraždám. A ani o těch uprchlících z Afriky nemůžete říct, že jsou nekvalitní. Platím jednomu klukovi vzdělání a bylo mi řečeno, že budou rádi, když proleze ZŠ, ať nic zvláštního neočekávám. Neočekávala jsem a hele, zvládl dva roky ZŠ za jeden a dneska je na střední technické škole. Že bych měla ve výběru takovou kliku?!?
Vsadím se, že Vy žádné dítě z rozvojových zemí nepodporujete. A vsadím se, že znám i odpověď: "Proč bych to dělal?"
06. 09. 2009 | 13:48

Lena napsal(a):

Čochtane,

Píšete:
"Tak už se slušným lidem děje. V Janově. Slušným lidem tam cikánští darebáci skáčou po hlavě. Někde i do slova, a dostanou za to směšných 2,5 roku. (za dvě slova "národní socialismus" hrozí pachateli 3 roky)."
No, tak s tím skoro do puntíku souhlasím.
06. 09. 2009 | 13:49

Lena napsal(a):

Pepo Řepo,

já s Váma souhlasím. Celý problém migrace, obohacování a prolínání kultur bych shrnula do starého známého: všeho moc škodí.

Hlavně by se v evropských zemích mělo dbát na dodržování tamního práva, nikoliv jej upravovat podle toho, jak se přistěhovalcům líbí, aby mohli dodržovat některé barbarské zvyky. To má zase Čochtan pravdu, že jsou tu hosti. Každopádně pořízením dalších generací se z hostů stávají domorodci a více se prosazují. Na tu novou generaci ale můžou působit i učitelé, nejen jejich rodina, takže nová generace už by mohla být vychovávána v duchu evropského způsobu života. Například by jim někdo už dávno měl vtlouct do hlavy, že rituální vraždy kvůli čemukoliv se nedělají, zvířata se žaživa z kůže nestahují atd.

Anebo je ještě jedna cesta: nepouštět sem nikoho. Nechat je vybít nebo zemřít hlady ve svých vlastních zemích a dělat, že nic nevidíme. To by jako bylo lepší?

Jsou země, kde žijí různá náboženství vedle sebe a nic se neděje. Pokud vím, tak například v Ghaně.
06. 09. 2009 | 13:59

Čochtan napsal(a):

Lena: "...nepouštět sem nikoho. Nechat je vybít nebo zemřít hlady ve svých vlastních zemích a dělat, že nic nevidíme. To by jako bylo lepší?"

Čochtan: Ano, to by bylo pro Evropu lepší, a vzhledem k patnáctinásobnému přelidnění zeměkoule i rozumnější.

Koneckonců, za africké poměry si mohou afričani sami. Neměli vyhnat bělochy.
06. 09. 2009 | 14:25

Antropolog napsal(a):

LENA píše: Opět, jako zde obvykle, část přispěvatelů navozuje představu, zda si o to oběť náhodou neřekla sama!!! Kde se ve Vás bere ta drzost to takhle posuzovat?

JÁ: Paní Leno, nechci k Vám být krutý, ale probuďte se a začněte si zvykat.

http://www.euportal.cz/Prin...

Cituji část článku - "Unni Wikan, profesorka sociální antropologie na univerzitě v Oslu, v roce 2001 prohlásila, že “norské ženy se musí přihlásit ke svému podílu na těchto znásilněních”, protože muslimové považují jejich způsob oblékání za provokativní. Její závěr nebyl ten, že muslimští muži žijící na Západě se musí přizpůsobit západním normám, ale přesně opačný:“Norské ženy si musí uvědomit, že žijeme v multikulturní společnosti, a přizpůsobit se tomu”."

TOHLE je ta Vaše emancipovaná, kulturní Skandinávie!
06. 09. 2009 | 14:27

Čochtan napsal(a):

Kdo mi řekne že JÁ se mám přizpůsobit, brát ohled na cizí vetřelce, ten musí počítat s ránou teleskopickým obuškem přímo přes ksicht.
Bez milosti, vší silou a okamžitě.
Nejvyšší čas, likvidovat blbce a zločince.
06. 09. 2009 | 15:29

Čochtan napsal(a):

Leno "Vsadím se, že Vy žádné dítě z rozvojových zemí nepodporujete."
Tu sázku byste vyhrála. Nejsem blbec, abych podporoval cizí, nám nepřátelskou rasu.
06. 09. 2009 | 15:32

Lena napsal(a):

Čochtan:

1. běloši neměli lézt do Afriky,
2. nejste Vy tahle náhodou vetřelec do SRN? Jak jste se tam přizpůsobil?
06. 09. 2009 | 15:35

Lena napsal(a):

Čochtane,
všichni jsme původem černoši. Vy možná nejste blbec, já jsem. Předpokládám, že vzděláním se ta "nepřátelská" rasa stane přátelštější. Kromě toho Afriku běloši celkem slušně drancovali a drancují. Na úkor koho?
06. 09. 2009 | 15:37

Lena napsal(a):

Antropologu,

"profesorka sociální antropologie"
ten titul hovoří za vše. Taky jedna, která roupama neví, co by vymýšlela. Motyčku a na řepu! Až bude muset makat, nebude mít čas vymýšlet blbiny.
06. 09. 2009 | 15:41

Čochtan napsal(a):

Leno,
1. "..všichni jsme původem černoši.." blbost.

2. "vzděláním se ta "nepřátelská" rasa stane přátelštější" Nestane. Kdo prováděl v Africe dekolonizaci ? Černoši, které pitomí evropští humanisti nechali v Evropě vystudovat.

3. Drancování Afriky ? Blbost ! Třeba německé africké kolonie měly NEGATIVNÍ bilanci. Stály Německo víc, než vynesly. Evropani si brali z Afriky nerosty, tedy něco s čím černoši nevěděli co dělat, a dávali Africe hodně. Od zdravotnictví po železnice. Dali jim civilizaci.

Které africké zemi se vede lépe než pod vládou bělochů ?
06. 09. 2009 | 16:14

Čochtan napsal(a):

Leno:
1. Já v Německu díky části mých předků neplatil nikdy za cizince.
2. "běloši neměli lézt do Afriky," A proč ne ?
"Nesouhlasím s tím, že pes u koryta má na ono koryto konečné právo, jakkoliv dlouho tam ležel. Neuznávám toto právo. Neuznávám například, že byla spáchána veliká křivda na amerických Indianech nebo australských černoších. Neuznávám, že byla na těchto lidech spáchána křivda faktem, že silnější rasa, vyvinutější rasa, moudřejší rasa, chcete-li to tak říci, přišla a zaujala jejich místo."
Sir Winston Leonard Spencer-Churchil
06. 09. 2009 | 16:19

Lena napsal(a):

Čochtane,

1. Podle vědců je to velmi pravděpodobný fakt. Podle Vás blbost. Fajn, beru na vědomí.

2. Každý si chce vládnout sám, teba blbě, ale sám.

3. Evropě a Americe nikdo nevnucoval, aby si "braly" nerostné bohatství nebo otroky. Neměly na to právo, nebyla to jejich země. Tvrdit, že něco přinesly ... cože to? Na co jako pastevec či lovec potřebuje železnici? Kdybychom je nechali žít po svém, tak je regulovala příroda a byl by klid.

Druhý příspěvek:

1. No, vidíte, a jsou lidi, kteří Němce doslova nesnášejí (stejně tak, jako Vy nesnášíte jiné rasy). A je jich hodně. Ptala jsem se, jak jste se tam přizpůsobil. Jste tam průměrným občanem? (Při Vašich rasistických názorech?)

2. A proč ano? Jejich země to nebyla. V kontextu s tímto Vaším názorem se tedy ptám: proč by nyní neměli "barevní" lézt do Evropy? Nyní jsou oni tou silnější rasou, protože se více množí a mají drsnější způsoby. Zdá se, že jsou životaschopnější, tak nečůrejte proti proudu, zvláště, když jste vlastně zastáncem spravedlivosti rozpínání těch schopnějších.
06. 09. 2009 | 16:36

im napsal(a):

@Pepa Řepa v 8:13

Mám stejné obavy. Nejdřív jistě bude "relokace" dobrovolná, posléze, obávám se, dobrovolně povinná, a nakonec, z toho mám největší obavy, povinná bez výjimky.

A bojím se, že to nebude jen migrace pár tisíc lidí,které dokážeme "vstřebat", ale kteří se možná budou chtít, nebo možná nebudou chtít přizpůsobit našim zvyklostem a naší kultuře, ale že to bude "stěhování národů", z hladového jihu na "bohatý" sever...

Zatím to, podle volebních programů, zajímá z parlamentních stran asi jen lidovce, kteří varují před islamizací a vyzývají k diskusi. Viz včera rozhovor Cyrila Svobody na novinkách:

Otázka: V programu píšete, že by bylo záhodno rozpoutat diskusi o postupné islamizaci společnosti. Vy v tom vidíte problém?

CS: Neustále se klade otázka, jestli jsou Češi dostatečně tolerantní a otevření. Já bych chtěl otázku položit jinak: vážení přátelé, kteří jste u nás v Čechách, je pro vás šaría (islámské právo) víc než český zákon, nebo není? Ve vašich rodinách má postavení žena takové, jaké předpokládá český právní řád, nebo vaše náboženství? Tento dialog se má vést. Já chci, aby se tady všichni cítili doma, a doma se v České republice může cítit ten, kdo respektuje naše pravidla, myslím právní řád, naše tradice, kulturu.

Otázka: Je otázka islamizace na místě? Nevšiml jsem si, že by muslimové, kteří jsou v Česku, vytvářeli nějaké nebezpečí.

CS: Nenechte oddálit řešení problému, tím se stává ten problém komplikovanější. Proto si mj. myslím, že rozhodnutí muslimské komunity v České republice požádat o další mešitu v Brně je třeba ten moment, abychom o tom začali vést dialog.

Otázka: Není tady spíš problém migrantů z východu?

CS: Žádná migrace není bezproblémová. Ale tady se díváme na svět jiného náboženství, jiné kultury, kterou plně respektujeme, a já říkám: mám hlubokou úctu k islámu. Každého pravověrného muslima si velmi vážím, ale zase se ho ptám, jak se na to dívá on z politického pohledu, protože dnes islám znamená politický fenomén ve světě.

http://www.novinky.cz/domac...
06. 09. 2009 | 16:38

češka napsal(a):

To Lena
V některých spolkových zemích NSR jsou učitelé hodnoceni svými záky, takze kdyz je vedu do katedrály sv. Víta, kluci muslimští zásadně odmítají sundat čepice a učitelé se dívají jinam, to se týká hlavně 2. generace. Mne potom hodnotí jako rasistku / hodnocení CK preposílané z SRN do české CK/.
Z 1.generace jsou všichni velice slušní.
Dnes Němci uvádějí, ze cca 20 proc. mláděze zije pod hranicí chudoby, ve městech jsou výdejny potravin pro lidi s nizším príjmem nez 1 000 Eur.
Rasismus jde ruku v ruce s bezvýchodnou chudobou.
Kazdý imigrant si uvědomuje rozdíl mezi zivotem svým a domorodců a po několika letech i nemoznost je dohnat. Potom v mnoha prípadech prichází nenávist k domorodcům, viz predměstí Paríze.
A mimochodem, jsem podobný postoj zazila i u českých imigrantů v SRN, byt vysokoškolsky vzdělaných.
Tento postoj jsem vzdy cítila i u pana Svejnara, který je mozná genius, ale v USA se společensky dál nedostane, proto chce hrát prim tady, aby vytrel zrak v USA, a hlavně své americké rodině dokázal, kam je schopen se vyšvihnout.
06. 09. 2009 | 16:51

Lena napsal(a):

češko,

díky za zajímavé vyjádření.
06. 09. 2009 | 17:05

češka napsal(a):

To Lena,
jsem uz dost stará, vyrostla jsem v demokratické rodině po válce .
Od dětství jem věděla, ze nám chybí rada lidí v sousedství, v první den, kdyz se začaly nosit hvězdy jich maminka napočítala 120 mezi nám Jirího z Lobkovic a Florou, v Praze, na Vinohradech.
Po válce revoluční gardisté hnali němky, staré, mladé, děti po kolenou po Vinohradské dolů, mlátili je, plivali po nich, na kolejích byly chomáče zkrvavených šedivých vlasů. Naši v průjezdu bezmocně brečeli.
Já nechci vidět nic podobného, a proto se ptám, je současná společnost EU schopna zajistit, aby se nic podobného neopakovalo?
Není naší povinností se nejdrív k všeobecné a oboustranné spokojenosti nejdrív domluvit s Němci, Zidy a Cikány?
Neboli s těmi, kterí tady zili a zijí, nez sem prijmeme další etnikum?
Víte, kolik lidí jsme "odsunuli" z našeho povědomí jen pro to, ze mluvili a psali německy? A kdo vůbec jsme, kdyz po všech válkách a epidemiích z "původních" nezbyl skoro nikdo? To, ze mluvíme a píšeme česky nemá vůbez zádný vliv na naše geny.
06. 09. 2009 | 18:00

Lena napsal(a):

Čochtane,

sorry. Vy mi připomínáte toho bělocha, co jednou anglicky (neb jinak neuměl) vysvětloval svému bílému soukmenovci, jak ten černoch, co tam vedle stojí, je blbej, protože má ty velké nadočnicové oblouky a další znaky v obličeji, které o jeho hlouposti a neschopnosti se cokoliv naučit, neomylně svědčí. A černoch se po nějaké době otočil a sdělil mu plynulou angličtinou, že dosud se slovem a písmem naučil anglicky, francouzky a španělsky, když vystudovával ty dva doktoráty, co z Anglických univerzit má. Asi tak.¨
(Vyslechnuto od očitého svědka.)

Obávám se velmi, že my dva jsme sice běloši, ale společného předka nemáme ani omylem. Aspoň doufám.
06. 09. 2009 | 18:37

Čochtan napsal(a):

Kecy Leno, kecy.
Politicky korektní, hloupé kecy.
06. 09. 2009 | 18:40

Baba napsal(a):

Čochtane,
deset příspěvků na jediném blogu jen za neděli. Když přidáte, že v intervalech mezi nimi běháte kolem domu, budu klidná.
06. 09. 2009 | 18:45

Lena napsal(a):

Babo,
ten spíš v přestávkách studuje Mein Kampf.
06. 09. 2009 | 18:46

Lena napsal(a):

Čochtane,

DOSTAL JSTE MĚ!!!!!
Té Vaší participaci na špičce civilizace jsem se nahlas zasmála, což probudilo moje psy, a tak je musím jít vyvenčit. Nevím, kde berete tu jistotu, že na Vás vnuci budou hrdí. To neví nikdy nikdo, jak se vyvinou. Vy jste fakt neuvěřitelný.
06. 09. 2009 | 18:50

Lena napsal(a):

Kromě toho, Čochtane, já nepotřebuji být politicky korektní. Jsem dostatečný solitér, aby mi tohle bylo naprosto ukradené. Já si píšu jen a výhradně své názory a je mi šumafuk, jestli se Vám to líbí nebo ne a zač je konkrétně Vy považujete.
06. 09. 2009 | 18:52

Antropolog napsal(a):

ad LENA: K té historce s tím VŠ černochem Jste se přichomýtla jak, smím-li se zeptat?

Pokud to máte přímo od VŠ černocha... neptala Jste se ho také náhodou za čí peníze, čas a dřinu ty dvě prestižní anglické VŠ vystudoval? Že by Angličané za dobu mé absence tak ztmavli?
06. 09. 2009 | 19:00

Pepa Řepa napsal(a):

To Lena
to co popisuje češka je označováno jako syndrom druhé, třetí generace. První je vděčná, druhá hledá svou identitu, třetí se vlivem imámů radikalizuje.
U každé mešity máte madrassu, jejíž vliv je mnohem silnější, než učtelů ve škole.Neexistuje konverze od islámu.
Pak nezapomeňte, že každá civilizace má svoji kulturu. Tady je Egypt s respektováním naprosto jedinečné předislámské civilizace výjimkou.Jinde tomu tak není. V Libyi je naprosto unikátní Leptis Magna, s kterou jsou třeba syrská Palmyra nebo Volubilis v Maroku nesrovnatelné.
Turista někdy získá dojem péče místních vlád. Ten dojem je mylný. Veškeré práce i finanční náklady byly hrazeny Italy, Francouzi nebo Unescem. Místní a to i vzdělaní lidé nemají k památkám žádný vztah.Uražené hlavy soch, zničené fresky.Islám zakazuje figurální ztvárnění.
Turecko je na tom obdobně.Zkuste tam postavit kostel.
06. 09. 2009 | 19:38

češka napsal(a):

To Cochtan,
i já mám ráda "naši" kulturu, jen mi trochu chybí definice té kultury?
Patrí k ní i Goethe a Barrande, kterí zkoumali prírodu na území českého státu?
A co Schiele, pocházející z Ceského Krumlova? A co Poláček a Vančura?
Moje generace byla vychována pod tlakem komunisticko-nacionalistické ideologie aniz si to mnozí z nás uvědomují.
06. 09. 2009 | 19:47

Baba napsal(a):

No, Leno, nechat vykrystalizovat svý názory je pro vás třeba hračka. Pro mě ne. Hustit je snazší.
06. 09. 2009 | 19:50

Čochtan napsal(a):

Češko,
Myslím naší evropskou kulturu.
06. 09. 2009 | 19:51

Pepa Řepa napsal(a):

To Antropolog
měl jsem asistenta swahilce Saída z Ugandy. Dva metry, černý jak bota. Dokonalá angličtina, perfektní chovámí, neobyčejně talentovaný na jazyky.Gentleman.
Vykládal mi, jak je Britům vděčný za vzdělání. Jakmile to zabalili šlo to šupem z kopce, jako dnes v Zimbabwe.
Skončilo to řezníkem z Kampaly, Idi Aminem.

Tady se vytvořila a vsugerovala dědičná vina "bílého muže". Za vše, i za to, za co nemůže.
Buď jak buď, nemůžete přestěhovat Afriku do Evropy. S tím přestěhujete i místní antagonismus, mezináboženské a mezikmenové pnutí.
Dneska je všude v Africe plno Číňanů. Dělají to jinak, než v éře kolonialismu. Nechávají místní vládnout, státy začínají ovládat hospodářsky.
Nevšiml jsem si, že by vypisovaly kvóty kolik přijmou Berberů nebo Zulů do Číny.
Chceš si vydělat? Proč ne. Vydělej si a mazej domů.
06. 09. 2009 | 19:53

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:
Totiž to je jediná možnost, jak jim pomoci skutečně.

Tady získají vzdělání, případně pár let pracují a co si vydělají odvezou. Jako Indové v Japonsku. A pak musí pomoci doma a nějak zúročit, co zde získali. Materiálně i duchovně. Jiná cesta není.
06. 09. 2009 | 20:07

Lena napsal(a):

Pepo Řepo,

myslím, že vina bílého muže je v tom, že porušil rovnováhu, nedokázal nastolit novou a teď už se to leckde řeže hlava nehlava.

Naprosto souhlasím s Karlem M. Pomoct se jim musí, aby si pak vzájemně uměli pomoct sami, protože klima se mění a při větších hladomorech ze sucha nebo válkách, je za hranicema možná taky neudržíme.
06. 09. 2009 | 20:13

Lena napsal(a):

Antropologu,

k historce jsem se nachomítla tak, že to viděl člověk, se kterým jsem se setkala.

Trošku mi připomínáte komunisty, když tvrdí, že za jejich peníze vystudovali ti a ti. Nevím, jak to funguje v Anglii a už ani nevím, jak to funguje u nás, ač jsem se na to ptala kvůli svému příbuznému. Ale on pak vystudoval v Mnichově a jeho sestra někde v Americe - taky asi za cizí peníze:-).
06. 09. 2009 | 20:19

Lena napsal(a):

češko,
přečetla jsem si Váš příspěvek, ale nevím, co mám na něj odpovědět.
06. 09. 2009 | 20:24

Baba napsal(a):

Naše kultura je děsná. Je rozparcelovaná mezi domov, školu, kamarády, příbuzný, tuhle dobu, tohle místo a pár dalších. Pořád si myslím, že je to děsný. Než někam vyjedeme a zjistíme, že jsme identifikovatelní na základě těchže měřítek jako před třiceti lety. Česká hlava, která umí zaregistrovat Turka na Karlově mostě, si ho s Usámou bin Ládinem nespojí.
06. 09. 2009 | 20:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky pana Čochtana. Jeden obsahoval nadávku (cosi o "šmejdech") a druhý zavdával podezření z porušení paragrafu 198 Hanobení rasy, národa a přesvědčení. Ostatně zdaleka ne poprvé.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. "Fašismus začíná silnými slovy a končí vraždou."
Arnošt Lustig
06. 09. 2009 | 20:49

češka napsal(a):

To Lena
Vázená paní, bohuzel musíte prijmout fakt, ze máte společné predky s Cochtanem, Hitlerem, Masarykem, Gottvaldem, se mnou , Husákem atd, neb jsme všichni Stredoevropané a své predky si vybírat nemůzeme. Jediné, co můzeme, je ovlivnovat své potomky.
06. 09. 2009 | 21:01

Lena napsal(a):

češko,
s Vámi budu mít klidně i několik předků. Ale se zeleným mužíkem ne. To se radši přebarvím na černo.
:-)
06. 09. 2009 | 21:14

Gerd napsal(a):

Čochtane,
Lena má v jendom pravdu a to v tom, že všichni pocházíme z černochů. Alespoň tak se na to dívá současná věda. Kdysi dávno, zrhuba před 120 - 130 mil. let žila v Africe praEva, od které podle výzkumu mitochondriální DNA všichni pocházím. A zhruba před 65 mil. lety žil opět v Africe praAdam, od kterého opět všichni pocházíme. Protože žili v Africe a neoblékali se od hlavy k patě, je velmi pravděpodobné, že to byli černoši. Po určitých dramatických epizodách nakonec přežilo kolem 50 jedinců, od kterých pak pocházíme úplně všichni.
Pokud máte modré oči a Vaše manželka také, máte společného předka z oblasti odněkud kolem Afgánistánu, kde se tato mutace objevila.

Co se týče islámu, muslimové žádnými pochybami o šíření víry nebo sociálním cítění, ani multikulti a gender teoriemi netrpí. Až Lena a paní Brdečková budou muset chodit pod čádorem, možná změní názor na evropské muslimy. Ale možná ne, přeci je nebudou pohoršovat vyzývavým oblečením!
06. 09. 2009 | 21:14

Lena napsal(a):

Kurnik šopa, Gerde, já se přece islamistů nezastávám a taky nejsem nadšená, že se nám tu množí. Ale apriori názor, že jsou všichni barevní hloupí a zlí a nepřizpůsobiví a líní a ... prostě nehodlám podporovat. A už vůbec ne to, aby tu někdo komentoval vraždu jako že ta hloupá, drzá muslimka si za to může sama.

To jako když nejsem extrémní v názorech na barevné, tak schvaluji islám, nebo co?
06. 09. 2009 | 21:23

češka napsal(a):

To Lena
asi jste nikdy nevzala kufrík a nešla bez peněz "do světa".
I kdyz máte VS, dobrou profesi a práci dostanete hned , stejně co se týče "zivotního pohodlí" domorodce nedozenete.
My jsme se vrátili, kdyz dceri byli 4 roky, získali jsme nezaplatitelné zkušenosti a dcera má pevné koreny tady.
A ted si predstavte, ze neodcházíte dobrovolně a nemáte vzdělání.
Kazdý je v té situaci nesvůj, i ten Rus, i ta Egyptanka. Jak je těchto pocitů zbavit, to je rešení na Nobelovu cenu.
V Holandsku to zkusili tak, ze stát investuje do vzdělávání zen cizinek. V učebních textech je "občanské minimum" zatímco vedle dámy-dobrovolnice si hrají s dětmi cizinek, čtou jim atd.
Není to ideální, ale alespon se snazí.
06. 09. 2009 | 21:47

Lena napsal(a):

češko,
opravdu nechápu, oč Vám jde. V čem se mnou polemizujete? Mám zato, že bychom měly být spíše ve shodě, ale pořád mám dojem, že s něčím nesouhlasíte. A prostě nevím, s čím.
06. 09. 2009 | 21:59

Antropolog napsal(a):

ad GERD: Technická ;-), jistě myslíte tisíce a nikoliv milióny let. Ne, že by černá Eva prchající velociraptory byla k zahození. To vůbec ne:

https://www.youtube.com/watc...
06. 09. 2009 | 22:12

Antropolog napsal(a):

ad PEPA ŘEPA: To se shoduje s mým názorem, pane...

Evropané do té díry vůbec neměli lézt. Anebo měli zůstat a "vyšistit" ji jako Ameriku. Místo toho došlo na tu vůbec nejhorší možnost. Kolonizátoři odešli a nechali za sebou tělo nadopované steroidy, bez mozku.

Dobrý postřeh s Asiaty v Africe. Přidávám, že černoši mají ZAKÁZÁNO v částech Afriky vstupovat do čínských fabrik.

To, že se my ale poučíme od Číňanů je čirá utopie. Evropská kultura stojí na jiných základech a Číňané od západu pragmaticky přebírají jen myšlenky, pro které najdou využití.

Dřív se Čína rozpadne na kusy než, aby dali volnou ruku multikultuře a pozitivní diskriminaci.
06. 09. 2009 | 22:26

Karel Mueller napsal(a):

Gerd:
Z Afghanistánu nikoliv, z náhorních plošin Íránu v jižním Kavkazu, to je kolébka modrookých a světlovlasých. Jako odštěpku ostatních Íránců, z nich se naformovala indoevropská rasa. Jsme Íránci.

V druhohorách se krčil jakýsi rejsek, který se snažil nebýt sežrán velocyraptorem. Z něho jsou všichni savci. Pramáti ještě nepobíhala :-).
06. 09. 2009 | 22:36

češka napsal(a):

To Lena
Já s Vámi nepolemizuji, jen se mi nelíbí prezíravé odsuzování německého policajta, a s ním i celé německé společnosti.
06. 09. 2009 | 22:41

Lena napsal(a):

češko,
a toho jsem se dopustila já? Kde, proboha?
06. 09. 2009 | 22:45

Antropolog napsal(a):

ad KAREL MUELLER: Á ano, ta teorie, že IndoEvropané/Árijci se formovali na Kavkazu se ke mně donesla.

Ovšem světlé oči a vlasy se od nepaměti soustředili okolo Baltského moře (pokud nepočítáme australské černochy). Bylo by jenom logické tady hledat původ těchto rysů.

Finové IndoEvropany narozdíl třeba od Cikánů nejsou a nikdy nebyli, ale ;-) https://www.youtube.com/watc...

Jen říkám, že být bílý a být "Árijec" nemusí být to samé, pane Muellere.
06. 09. 2009 | 22:45

Lena napsal(a):

Karle,

všichni jsme z myši a přes černochy Íránci! To bude mít Čochtan radost.
06. 09. 2009 | 22:47

Antropolog napsal(a):

ad LENA: A co se Vám nezdá, vážená?

Irán znamená v perštině "země Árijců".

Podle přijaté teorie jsou Slované mišmašem, který vznikl po spojení kočovných severoiránských kmenů (Skýthů) a migrantů z pobaltí (předků dnešních Litevců, Lotyšů) na území severní Ukrajiny.

Přece nás nepřinesl čáp, ne?
06. 09. 2009 | 22:58

Karel Mueller napsal(a):

Lenko,
ten černoch v řadě není zcela jistý, spíš se z té pramáti jako společného předka naformovaly jednotlivé rasy. Ale to není tak důležité.

Antropolog:
Nejsem si tak zcela jist. Kmeny mogrookých a světlovlasých se opravdu našly i ve střední Asii a určitě nepocházely z Evropy. Pokud jde o Slovany, s tím bych souhlasil, přijali dost Avarů a ostatních mongoloidních kmenů při svém putování Asií. Rusové pak hlavně Skandinávce, slovo Rus je skandinávského původu a znamená veslař.
06. 09. 2009 | 23:12

Lena napsal(a):

Antropologu,
nepoznáte sarkasmus?

Karle,
hmmm, vždycky jsem myslela, že je to přímá linie.
06. 09. 2009 | 23:22

Čochtan napsal(a):

Stejskale,
vládl nám kdysi nacionální socialismus a gestapáci, po něm internacionální socialismus a estébáci, a pak jsme si mysleli, že je všemu konec, že bude svoboda.
A ejhle, začíná nám vládnou něco horšího a hnusnějšího než vše předtím. Politická korektnost. Jak si říkají ti, kterým dnešní Brettschneideři donášejí ?

P.S. slovo "šmejd" nepoužívám. Alespoň ne v této diskuzi.
06. 09. 2009 | 23:32

Gerd napsal(a):

Antropolog:
ano, jde o tisíce let. Ty miliony let jsou pořádná bota.

Karel Mueller:
Podíval jsem se na to, a ano, Kavkaz. Nějak jsem měl zafixován Afganistán. :-)

Lena:
Nepsal jsem, že schvalujete islám, ale že na něj změníte názor, jestliže budete chvíli pod čádorem. Mimochodem černá barva, hezky v hicu na sluníčku a muslimky se potí jak dveře od chlíva. Taky pěkně smrdí, pokud se nepolily voňavkou. Úžasná kultura. Zuby spravují dost často i na chodníku, nemají pomalu co jíst, ale na Alláha dopustit nedají. Jak probíhá bouračka v islámském státu? Řidiči zavolají policistu a při otázce: "Kdo za to může?" oba řidiči odpoví, že Alláh to tak chtěl. No a viníkem nehody je Alláh. Nebo mladí milenci, co prachali z Afgánistánu do Pákistánu před vynucenými svatbami (chtěli sebe navzájem). Zdrhali přes území Talibanu, a protože nebyli příbuzní, provinili se proti Koránu ( styk ženy s mužem, který není její příbuzný a naopak), tak je v souladu s Koránem zastřelili. Tragédie? Ano, ale nikdo kvůli tomu nedemonstroval. Stejně jako kvůli rituálním vraždám v Německu v muslimských rodinách. Tak osud Egypťanky v Drážďanech je sice smutný, ale je to jeden z mnoha osudů. Tragický, ale nemohu s tím vůbec nic udělat. A demonstrovat při každé vraždě mezi muslimy a nemuslimy opravdu nehodlám. Musím se živit prací a nikoliv demonstracemi. :-)
06. 09. 2009 | 23:44

Čochtan napsal(a):

Politická korektnost je nástrojem americké a západoevropské levice k vytvoření "nového, krásného světa". Ten, kdo tyto názory nesdílí, je automaticky zapuzen. Francouzský filosof Alain de Benoist napsal o politické korektnosti esej s názvem Praxe nové inkvizice. Tak jako kdysi inkvizice měla za úkol vymýtit kacíře, snaží se dnešní cenzoři vymýtit z veřejného prostoru "názory nehodné názoru".
Opačný, tzv. špatný názor je vykreslen nikoli jako mylný, ale rovnou jako "nemorální". Politickokorektní aktivisté přitom používají jeden trik: svým oponentům dávají nálepku fašistů nebo rasistů. Tímto způsobem se diskredituje všechno, co se protiví dogmatu jediné nezpochybnitelné pravdy.
S těmito argumenty se na francouzských univerzitách vyškrtávají ze seznamu studijních knih tituly ne lidí jako Hitler, ale Solženicyn, Burke nebo Madelin. Proč? Inu, prezentují svými díly "špatný" svět, obhajují hierarchii a odmítají pokrokářství.

Nový, okleštěný, politickokorektní jazyk chce vyčistit slovní zásobu od pojmů, na nichž je údajně postavena historická vina Západu vůči rozličným menšinám. Netýká se ovšem jen pojmů, nýbrž i vzorců chování a kulturních zvyků. Ještě není zákonem zakázáno, ale může být společensky nežádoucí nazvat příslušníka menšiny historickým názvem, je také nekorektní slavit vánoce ve školkách a školách s vysokým procentem muslimských dětí. Perličkou zatím zůstává aféra z předloňských vánoc ve Francii, kde byla charita zdarma servírující vepřovou polévku obviněna z netolerance vůči chudině muslimského vyznání.
Z praxe v západní Evropě víme, že důsledkem je posilování extrémních sil. Mediální šikanování ze strany politickokorektních elit vytváří ve většinové společnosti pocity ublížení a xenofobie. Jinak řečeno, pokud nemůžete určité věci ventilovat "normální mluvou", vede vás to k podpoře extrémních sil.

Ve Spojených státech a západní Evropě je politická korektnost vyžadována od tradiční a většinové populace, již politickokorektní elity označují slovy "rasistické" a "utlačovatelské" nebo "bělošsky imperialistické".
Snahy imigrantských gangů o vytváření etnicky čistých čtvrtí jsou naopak považovány za něco samozřejmého. Nutno říct, že politická korektnost je typickým západním produktem, který se šíří do celého světa a paradoxně usiluje o eliminaci kulturní a civilizační identity Západu.
07. 09. 2009 | 00:19

Antropolog napsal(a):

ad KAREL MUELLER: Modroocí a světlovlasí lidé, vysokého vzrůstu osídlili i východní Čínu. Naši kulturní asijští bratři s nimi udělali to, co Evropané s Indiány. A ano, téměř jistě to byli před svým vyhlazením IndoEvropané.

http://www.nytimes.com/2008...

Šlo mi spíše o to, že největší koncentrace světlých očí, vlasy i pokožky najdeme v sev. Evropě (ve Finsku má cca. 90% obyvatel modré oči). Proto se přikláním k názoru, že zmíněné rysy jsou starší než IndoEvropané. Jinak jsme ve shodě.

ad LENA: Deformace povoláním. Příště použijte prosím smajlík. Tenhle je přijatelný... ;-)
07. 09. 2009 | 00:57

Lena napsal(a):

Gerde,

jakékoliv náboženství je mi svrchovaně nesympatické (kromě budhismu, který nepovažuji tak docela za náboženství). A na islám speciálně asi názor nezměním. To jste si mě s někým splet.
07. 09. 2009 | 07:02

Lena napsal(a):

Antropologu,

co to máte za zaměstnání, že Vám bere humor? Není to, doufám, antropologie?
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
a ještě pro sichr ten Váš:
;-)
07. 09. 2009 | 07:08

Baba napsal(a):

Gerd:
Co by vám vadilo na šátku? Moje babička nosila šátek celý život a nikomu to nevadilo. Šátky přes celou hlavu byly v módě ještě v šedesátých letech. V sedmdesátých přišla revoluce. Maminka začala nosit kalhoty. Když uvidíte v televizi nebo na plakátě reklamu, kde krásná sympatická žena v meruňkovém šátku, používá váš prášek na praní, který se tady jmenuje jinak, řeknete si, že tady to tak prostě chodí. Jenže pod šátkem to myslí, a to už je volba.
Zatímco u nás vládne obchodu, počítačovému světu, letecké dopravě a aerobiku angličtina, právu a baletu francouzština, stavitelství, malířství a hudbě italština, medicíně, přírodním vědám a náboženství latina, z ruštiny si žádný termín nevybavuju, snad v kosmonautice, je jazykem islámu, arabština, která má s latinkou společných sotva pár převzatých slov. Učit se v době, kdy hrozí, že budeme muset přijmout čínské znaky, ještě arabské písmo, které vypadá jako rozsypaný čaj, proč ne? Ale kdy se budeme učit tu hudbu, architekturu, tanec, botaniku, sokolnictví, dostihy, poezii ... Vot globalizácija.
07. 09. 2009 | 08:11

Gerd napsal(a):

Babo,
na šátku a potažmo muslimech mně vadí, že k tomu nutí své okolí. Pokud je to jejich náboženské cítění, ať si chodí třeba v čádoru, když se jim to líbí. Jiné ovšem je, pokud nutí ostatní ženy, aby chodily zahalené, protože je to nábožensky uráží. Zde už práva evropských muslimů na toleranci končí. přizpůsobit se musí oni, a pokud je evropský způsob odívání žen uráží, musí s eodstěhovat do země, kde tyto problémy mít nebudou. Jenže oni chtějí změnit nás! A díky multikulti hlasatelům a politické korektnosti se jim to také daří. Pokud zvítězí muslimové a jejich názory v Evropě, první zlikvidují právě umělecká díla, protože Alláh zakázal zobrazovat lidské tváře. Taková Mona Lisa je také urážkou muslimů a jejich názoru na život. Zničíme ji snad kvůli tomu?
Pokud by někde v EU došlo k vítězství islámu, nemusíme již mít obavy o rovnoprávné postavení menšin nebo žen ve společnosti. Menšiny budou mít všechny stejnou 0, tedy nic, a o postavení ženy rozhodl již dávno Korán.
Lena by přestala chovat psy (pouze ušlechtilí chrti afgánští, saluky, apod. jsou z nečistých zvířat vyňati). Všechny žny by absolvovaly obřízku (sex je jen na rození dětí, nikoliv pro potěchu podle Koránu) a ženy by se prodávaly jako na trhu (průměrná cena 5 - 8 velbloudů). Partnera by vybírali zásadně rodiče, a jak je zvykem, před svatbou ukazují tu nejhezčí dceru a pod čádor se pokusí udat tu nejošklivější. Protože je žena zahalena od hlavy k patě, není skoro šance podvod poznat.
A ještě jeden úžasný výdobytek islámské kultury - rozvod. Třikrát před svědky prohlásí muž, že ženu zavrhuje (žena se pochopitelně nerozvádí, návrh na orzvod nepodává) a žena si vezme jen to, co má na sobě. Proto jsou i chudé muslimské ženy ověšeny šperky.
Tak vůbec nedokážu pochopit ženy, které obhajují islám. Ale nevědomost hříchu nečiní. :-)
07. 09. 2009 | 08:35

Gerd napsal(a):

Leno, Babo,
někdy s epodívejte na film bez dcerky neodejdu o manželství Íránce a Američanky. Je tam jeden zajímavý a pravdivý moment, a to o chování toho muže v USA a pak mezi svými doma v Íránu. Je to dost přesný popis, jak by se změnili ti "prozápadní" muslimové, kdyby měli v Evropě převahu nebo pokud někde vytvoří větší koncentraci.
07. 09. 2009 | 08:39

Lena napsal(a):

Gerde,

obávám se, že Ti chrti jsou dovoleni venčit jen prezidentovi. Ostatní lidi za to dostanou holí.
Kromě toho, já přece souhlasím s tím, že se mají asymilovat, nikoliv terorizovat své okolí.
07. 09. 2009 | 09:44

bílá psice napsal(a):

P.Brdečková:
Je velmi cítit,že jste především teoretička a vše sledujete přes prizma svého inteletuálního postoje k lidem i životu.Víte,když katarský princ mohl ujet beztrestně od nás, rozčililo mě to,ale demonstrovat jsem nešla.
Váš básník napsal:„Já na vás postkomunistických lidech nemám rád, že vidíte jen to svoje. To je lehké, kritizovat kvůli lidským právům Barmu nebo Kubu. Kritizovat Německo se nikomu nehodí.“
Hmmm,nemyslíte že i on vidí "jen to svoje"?A co katarský princ?Mluvila jste s ním o tom?Takových případů je, o kterých zase neví on. A dnes je velmi ošemetné mluvit o problémech s muslimy v Z. Evropě...je to také jisté tabu,nemyslíte? Ale máte pravdu,u nás jde o naivní islamofobii - to je pěkné,výstižné spojení.
07. 09. 2009 | 09:51

Čochtan napsal(a):

Leno,
Proč asimilovat? Nebylo by jednodužší kdyby se vrátili tam, odkud přišli ?
Potřebujeme muslimy v Evropě ? NE ! Tak proč je tu nechávat ?
07. 09. 2009 | 09:52

Lena napsal(a):

Čochtane,
a kam chcete vystěhovat Čechy-muslimy, kteří odnikud nepřišli?
07. 09. 2009 | 10:08

stejskal napsal(a):

A kam vystěhovat lidi, kteří už zase chtějí někoho vystěhovávat či dokonce stavět ke zdi?

Libor Stejskal
07. 09. 2009 | 10:24

Čochtan napsal(a):

Leno, ti si mohou vybrat. SA, Tunis, Afghanistan,.... kde je vezmou. Tedy pokud chtějí islám praktikovat, pak musí za islámem a ne tahat islam k nám.

Islám je nepřítel naší civilizace, islám se snaží dobýt Evropu už 1300 let. Duševně zdraví lidi se nepříteli brání. Pouze "pokrokoví" pseudohumanitní masochisti se nebrání a nastavují anál k natržení a krk k podříznutí.
07. 09. 2009 | 10:38

Čochtan napsal(a):

Stejskale,
co říkáte na śoud se zločinci z NSDAP a jejich následnou popravu ? Legální ? Po právu ? Ano ? Pak s vámi souhlasím.

Islám je pro Evropu větší nebezpečí než byl nacionální socialismus. Proto by měli jeho pomahači skončit stejně jako skončili zločinci z NSDAP. Před soudem a na šibenici.
07. 09. 2009 | 10:47

stejskal napsal(a):

A budeme dříve věšet pomahače islámů či střílet cikány, pane Čochtane? (viz Váš příspěvek pod blogem paní KVS z 12.08.2009 21:15:21 "Byli jsme Československo, pak jsme se šťastně rozdělili a jsme konečně jen Česko, ale nikdy se z nás nesmí stát Českocikánsko ! I kdyby nás to mělo stát třistatisíc patron.")

Já jen abych věděl...

Libor Stejskal

"Když přišli fašisté pro komunisty,
mlčel jsem, nebyl jsem přece komunista,
když přišli fašisté pro židy,
mlčel jsem, nebyl jsem přece žid,
.....
když přišli fašisté pro mne,
nebyl již nikdo, kdo by se mne zastal..."

Pastor Martin Niemöller (německý antifašista)
07. 09. 2009 | 11:05

zahara napsal(a):

Čochtane,nechcete se už mírnit,pod každou diskusí,která se jen trochu týká mezikulturních problémů,se vaše jednoznačné názory na tyto problémy rozprostírají v neuvěřitelné šíři i dáli.Už začínáte být přinejmenším nudný...
07. 09. 2009 | 11:38

Gerd napsal(a):

Ale pane Stejskale,
proč střílet? Postačí, aby dodržovali zákony ČR a nechali jiné žít jejich život, tj. neobtěžovali je hlukem a svými názory na vhodnost či nevhodnost oblečení. Žít a nechat žít. Je to tak moc?
Pak by měli zvážit , zda ČR je opravdu země, kde dané menšiny chtějí žít. Ale střílet ne. Postačí jen dodržovat všichni stejná práva, všichni stejné povinnosti, žádná pozitivní diskriminace nebo jen vleice mírná (aby se nezvrhla v diskriminaci té druhé skupiny).
Dnes ráno jsem viděl popeláře cikánské/romské národnosti. To jsou lidé, kteří si zaslouží všechny sociální dávky, které mohou dostat. Protože se snaží pracovat.
Snaha EU o redislokaci imigrantů je jen snahou, aby jim sociální dávky vpylácel někdo jiný. Řeči o hmanismu a solidaritě nejsou to pravé. Imigranti by měli mít možnost si vybrat, v které části EU chtějí žít a pracovat.
07. 09. 2009 | 11:44

zahara napsal(a):

Gerde,pan Stejskal reagoval na p.Čochtana,který by je střílel popř.by jim vyčlenil ostrov apod.
Jinak co vy? Vy jste nikdy nepřekročil zákon,nikdy nejel nedovolenou rychlostí apod.?
07. 09. 2009 | 11:53

stejskal napsal(a):

Pane Gerde,

já se nepřu s Vámi o tom, co jste napsal. Naopak. To je velmi rozumný přístup, naprosto jej sdílím. Vlastně jde jen o to, shodnut se (pokud možno bez emocí a s velkou mírou znalostí různých disiplín) na tom, jak postupovat dál (mimojiné je např. třeba omezit co nejvíce nelegální migraci).

Ve svém textu jsem reagoval toliko a pouze na pana Čochtana a jeho naprosto konkrétní vyjádření, která zde v různých obměnách opakuje ("věšení, střílení, stavění ke zdi, nepřítel, příslušník nekvalitního národa" atd.).

Libor Stejskal
07. 09. 2009 | 11:55

stejskal napsal(a):

Paní či pan zahara byl/a rychlejší :-) l.s.
07. 09. 2009 | 11:56

Denis napsal(a):

Proč by měla mít jedna vražda větší důležitost než spousta jiných? To je právě ta bída multikulturalismu. Samá lidská práva, směšné tresty za násilí, tolerance a ústupky ke všemu problémovému. Že se v takovém prostředí vede neřádům všeho druhu? Nezájem. Tedy až do doby, než úmyslně tolerovaná kriminalita nezačne zavánět (bílým) rasismem. Najednou je z toho hrozná tragédie, kterou je potřeba "zvlášť tvrdě potrestat". Jako by život jedněch měl menší cenu než život druhých.
Evropa nepřestává být "domovem slušných lidí" zásluhou rasistů nebo přistěhovalců, ale díky elitám, které nastavují pravidla dle naivních a hloupých ideálů.
Je chvályhodné, že někomu záleží na "důvěře prozápadních muslimů". A jistě také Rómů, černoušků a marťanů. Škoda že nikoho nezajímá důvěra "mlčící většiny". Třeba by se pak pozvolna rasismus vytratil. Ale zde se spíš počítá s tím, že to přece mlčící většina...
07. 09. 2009 | 11:57

Baba napsal(a):

Gerde,
mě ten islám zas až tak nezajímá. Já žiju v představě, že muslimové v Německu nejsou Turci, ale Kurdové, že sunitů je víc než ší´itů, že knížka se musí napsat tak, aby se dobře prodávala, a že knedlíkem s brusinkama žádnou muslimku neuctíte. Ať se daří.
07. 09. 2009 | 11:58

Čochtan napsal(a):

Stejskale,
s islámem má problémy zatím jen západní a jižní Evropa. My zatím ještě ne. Ale EU už chystá pro nás porci muslimů.

Nám dělají momentálně problémy jen cikáni. Poněkud jiné problémy než dělá islám Evropě.

Evropa stojí před rozcestím. Buď se podrobí islámu, nebo se od islámu v občanské osvobozenecké válce osvobodí.
Než se rozběhnete na gestapo, pardon STB, já to nepropaguju ani nepřipravuju, já před tím varuju !!! A mám-li se přiznat, podrobní se islámu považuji za horší alternativu než občanskou osvobozeneckou válku.
Podobně je to s Českocikánskem. Taky horší alternativa.

Stejskale, známe se už dva roky. Tehdy vše vypadalo dost jinak. Cikáni také lezli lidem na nervy, ale o Dělnické Straně a Národní straně ani potuchy, o lidových demonstracích na Slovensku taky nic, akorát pár cikánů za řevu "máme hlad" vyrabovalo kšeft a ukradli chlast a Malborky. Vidíte, jak se svět kolem nás změnil ? Vidíte kam se řítí ? Není to nic hezkého a budeme si muset vybrat mezi zlem a větším zlem.

To co vy tak směšně nazýváte "zavdávání podezření z porušení paragrafu 198 Hanobení rasy, národa a přesvědčení." to je jen VAROVÁNÍ člověka, který vidí dál než vy.

K Niemöllerovi,
byl to jen pastor, a proto si neuvědomil, že kdyby nepřišli nacionální socialisti pro komunisty, tak by si přišli komunisti pro nacionální socialisty a nakonec i pro Niemöllera. A Židy v té době věšeli v moskevských procesech.
07. 09. 2009 | 12:00

pozorovatel napsal(a):

Tak se znovu pripojuji k diskuzi. Ziji mezi temi "darecky" v Berline. Takze 1. generace byla vubec rada, ze je tady, ze maji praci, ze vydelavaji penize s kterymi byli v jejich puvodni zemi KINGOVE. Nakoupili si ve sve puvodni zemi pozemky, byty, domy, investovali penize (bohuzel casto nestastne - podvodnici jsou vsude). 2.generace mela snahu se prizbusobit zivotu tady, ucili se nemecky, hodne jich vystudovalo dokonce i vysoke skoly - je zde spousta tureckych intelektualu, herci, spisovatele, pravnici, hodne podnikatelu atd.. 3.generace tzv. NULL BOCK GENERATION(zadny zajem), to je max. katastrofa. Prestoze se tady narodili neumi poradne nemecky (zavru oci a poznam, ze dotycna osoba je Turek). Ve skole nic moc,hodne jich nedodela ani zakladni skolu. Spousta jich pacha trestnou cinnost. Nechapu jak muze mit nekdo v 16 na krku napr. 50 Anzeigen (cesky snad trestni oznameni) a jeste beha na svobode. Kdyz dojde k soudu tak dotycni vubec nevi co se zrovna projednava, mezitim stacili udelat dalsi trestne ciny. Je mi to opravdu zahada stovky dalsich narodnosti, ktere tady ziji se i presto,ze sem prisli v dospelem veku se naucili rec a s vetsinou nejsou zadne problemy. Arabove jsou jina kapitola, az na par tzv. velkorodin s nimi nejsou az takove problemy. Jinak nas velka cast muslimu vidi jako "pohanske psy" a "nemecka prasata". Znovu dodam poznal jsem a znam dost Turku a Arabu, s kterymi nebyly problemy a jsou v pohode.
07. 09. 2009 | 12:01

Cech napsal(a):

Mila Terezo Brdeckova,

Je dost hloupe si myslet, ze kdyby Marwa byla Ceska, Ruska, Americanka ci Nemka, tak ze by ji byval ten rozcileny utocnik, nastvany kvuli te pokute, neubodal. Samozrejme, ze ubodal!

Avsak nejenze je velmi prihlouple to popisovat jako “rasovou vrazdu”; je jeste prihlouplejsi naznacovat, ze rasove vrazdy by se mely trestat prisneji nez treba vrazdy a znasilneni deti pedofilnimi fanatiky, jako byl napriklad muslimsky prorok Mohamed, ktery znasilnil svou treti “zenu” Aishu, urcite kdyz ji bylo 9 (jak to popisuje Koran) a mozna dokonce 6 let (kdy se s ni “pro forma” ozenil).

Prosim, premyslejte trochu, kdyz neco pisete.
07. 09. 2009 | 12:03

Čochtan napsal(a):

Zaharo,
cikáni jsou problém v celé Evropě, a pokud se chtějí stát národem, a nezůstat je hordou kmenů, klanů a rodin, pak musí mít vlastní stát na samostatném území, s vlastní vládou a žít z vlastní práce. Jenom kde to území vzít ?

K tomu vystřílení, já to dělat nebudu, ale pogrom je reálná alternativa. Nic hezkého, ale přemnožení cikánů a Českocikánsko by byla horší alternativa. Horší pro český národ.

Jak píši výše, čekají na nás zlé časy, nebo ještě horší časy. Zatím si můžeme vybrat.
07. 09. 2009 | 12:32

zahara napsal(a):

Pozorovatel:díky za jiný pohled než ten "čecháčkovský"...Máte nějakou vlastní teorii, proč tomu tak je? proč když jejich rodiče žijí normálně,mladí se takto radikalizují?Znám obdobný případ,pouze šlo o židy.Staří byli velmi tolerantní,ze syna se stal ortodoxní žid...připadá mi to zvláštní.
07. 09. 2009 | 12:32

zahara napsal(a):

ale tady se,milý Čochtane,bavíme o rasistické vraždě, která se stala v Německu.Ne o cikánech.Zkuste se držet tématu.Díky.
07. 09. 2009 | 12:34

zahara napsal(a):

Napsal jste: Ale EU už chystá pro nás porci muslimů.
Kde jste na to přišel?Mohl byste být přesný?
07. 09. 2009 | 12:36

Čochtan napsal(a):

Zaharo,
o tom jsem už hodně napsal. Rasistická vražda ? A proč ? Protože vrah nebyl muslim, jak to v Německu bývá pravidlem, když zapíchnou muslimku ? Tady je to celkem běžná záležitost. Dobře jednou týdně, ne-li častěji.

Jen nevím, zda se budete tak politicky korektně a hlavně pokrokově rozčilovat, protože vrazi jsou jejich bratři nebo otcové. Rodina vybere nejmladšího syna, to aby nemusel potom do vězení, a ten sestřičku zamorduje.

Jó, důvod byste chtěl vědět ? Ten je jednoduchý. Stačí když holka se zamiluje do Němce, do "Scheißdeutsche", nebo nechce nosit islámský "kroj". To je "pošpinění rodinné cti" a muslimská rodina to může smýt pouze krví té "prostopášnice".

Zapíchnutá muslimka, to je v Německu běžné. To nestojí za blog.
07. 09. 2009 | 12:43

Čochtan napsal(a):

Zaharo,
specielně pro vás:

Z podnětu Itálie, která opětovně vznesla kritiku ohledně imigrační politiku Evropské unie, se v italském Rimini předminulý víkend uskutečnila předsednická schůzka EU. V neděli po jejím závěru úřadující předsednický ministr zahraničí Carl Bildt ze Švédského království vyhlásil, že unie dospěla k nové koncepci imigrační politiky, která spočívá především v redistribuci imigrantů po celém území EU, přičemž jsou jednotlivým zemím stanoveny takzvané imigrační kvóty, určující, kolik ilegálů musí přijmout.

Tyto kvóty jsou sice zatím dobrovolné, avšak středomořské a další státy západní EU budou nepochybně na ostatní činit nátlak, aby kvóty přijaly a dodržely.

Další schůzka ministrů zahraničí se má konat v říjnu, přičemž ministři jednotlivých zemí, České republiky nevyjímaje, budou referovat o tom, jak se jejich vlády k návrhu postavily. I česká vláda bude muset občanům říci, jak se věci mají, a to může být před nadcházejícími volbami velmi prekérní situace. Zvlástě v době hospodářské krize, kdy se i předseda ČSSD Jiří Paroubek vyjádřil, že by se měli přednostně zaměstnávat čeští občané, a ne příslušníci cizích kultur.

Na víkendové schůzce v letovisku Rimini italský ministr zahraničí Franco Frattini, který již jako komisař EU pro vnitřní bezpečnost prosazoval společnou imigrační politiku, nijak nešetřil kritikou.

„EU vypracovává sice krásná prohlášení, ale pořád není známo, co mají země dělat, když na jejich hranice dorazí desítky tisíc imigrantů,“ konstatoval Frattini. Řecko, Malta, Itálie a Španělsko, už si po léta stěžují, že je ostatní státy v otázce tisíců příchozích nelegálních imigrantů nechávají ve štychu.

Na palčivý problém živelné imigrace do EU podle předsedajícího švédského ministra Bildta budou již začátkem září předložena nová pravidla o azylových procedurách a zejména o takzvané „relokaci“ ilegálů do ostatních, především východních zemí EU, což se samozřejmě týká i České republiky.

Další zde: http://www.euro.cz/detail.j...
a mnohde jinde.
07. 09. 2009 | 12:46

Tullius napsal(a):

Cech napsal:
"Je dost hloupe si myslet, ze kdyby Marwa byla Ceska, Ruska, Americanka ci Nemka, tak ze by ji byval ten rozcileny utocnik, nastvany kvuli te pokute, neubodal. Samozrejme, ze ubodal!

... je velmi prihlouple to popisovat jako “rasovou vrazdu” ..."

Opravdu? Cituji:
"Muz, ktery zabil Egyptanku Marwu S. v zemskem soudu v Drazdanech, byl ocividne rasista. Podle informaci casopisu FOCUS si cilene na tento cin pripravil.
Podle informaci casopisu FOCUS vysvetlil rusky Nemec Alex W. behem soudniho liceni..... ze "neevropske rasy" nemaji pravo zit v Nemecku.
.... Ucastnici procesu vypraveli, ze Alex W. klidne prohlasil: "Myslim, ze to neni v poradku, ze tihle netvorove nebyli po 11. zari vyhozeni." "

Zdroj: http://www.focus.de/panoram...
07. 09. 2009 | 12:51

stejskal napsal(a):

Pastor Niemöller viděl poměrně dost daleko. Tušil totiž, že kdykoliv si kdokoliv začne pro kohokoliv chodit jen na základě jeho barvy pleti, politického přesvědčení, náboženství (tedy ne konkrétních, demokratický zákon - který není v rozporu s Listinou práv a svobod - porušujících činů), je zle.

A to nejen z pohledu toho, pro koho si jdou, ale nás všech. Protože pokud připustíme, že si někdo pro někoho začne chodit, dojde i na nás.

A je jedno, jestli je to v nacistickéím Německu, bolševickém Rusku či jestli po tom volají fašisté v demokratickém státě.

Libor Stejskal

P.S. Tak "občanská osvobozenecká válka" proti islámu? V zemích EU žije něco kolem půl miliardy lidí, z toho asi 15 až 25 miliónů muslimů. To vypadá na docela slušný masakr. Zlikvidujeme čtyři procenta evropského obyvatelstva, to nebude takový problém. Asi jako kdybychom vybili všechny homosexuály.
07. 09. 2009 | 13:04

Čochtan napsal(a):

Rasista ? A co má bejt ? Je proto "horší" vrah než jsou bratři těch stovek zavražděných ?

"neevropske rasy nemaji pravo zit v Nemecku".
Na tom něco je. Rozhodně nemají právo usadit se v Německu PROTI vůli Němců. Cizinci jsou jako koření. Když je jich příliš, není to k žrádlu.

Neevropští cizinci pouze když proti tomu většina Němců nebude mít námitky. A Jak se zde říká "handverlesen".
07. 09. 2009 | 13:07

Čochtan napsal(a):

Stejskale,
máte recht. Docela slušný masakr. Ale pořád ještě lepší, než přemnožení muslimů a zavedení šárie a kalifátu Eurabie.

Třetí možnost už neexistuje. Bohužel.
07. 09. 2009 | 13:11

pozorovatel napsal(a):

Pro Zaharu: Tady nejde moc o radikalizaci ve smyslu ted je ze me islamista(radikalni muslim), tech neni doted moc, ale spis kaslani na spolecnost a stat ve smyslu i kdyz kradu a prepadavam, tak se mi nic moc nemuze stat. Jak rikaval jeden muj turecky znamy: "Toto by si nikdy v zivote v Turecku nedovolili. Strasna spusta Turku ma mezitim nemecke obcanstvi takze je Nemecko nemuze odsunout. Kdyz dojde konecne k soudu tak dostanou opravdu mirny trest - verejne prospesne prace, podminku a v nejhorsim pripade vezeni. Videl jsem hodnekrat v televizi nemecke vezeni. Musim rict luxus. Mne by vadilo to, ze bych nemohl ven, jinak si rikam proc ne. Zadna hruza to neni. I u tech co maji povoleni k pobytu ty neni vybec jednoduche je odsunout.Oficialni nemecka verze je, ze tito lide maji identifikacni problemy a z toho frustraci. Tady nejsou doma a v Turecku taky ne. Mimochodem nemluvi dobre nemecky, ale ani turecky. Ja si myslim, ze tato teorie trochu pokulhava, to by tady museli mit problemy i Italove, Rekove, Srbove a Chorvati, Polaci, Spanele, Iranci, Cesi atd., atd., atd. Ja si myslim, ze co je dela takovymi jaci jsou je pocit beztrestnosti a vezenske pohody. Mimochodem pokud se nepletu nesmi od lonskeho roku berlinska policie udavat narodnost zatcene osoby.
07. 09. 2009 | 13:17

stejskal napsal(a):

To určitě. A pak bych se hned vrhl na ty homosexuály. Preventivně. Co kdyby zde třeba chtěli zavést homosexualitu jako jediné uznávaný způsob milostného aktu. Jeden nikdy neví.

Přemnožení muslimů? Brrrrr. Nehezká představa. Ale zatím to na to příliš nevypadá. Spíš se nám množí fašisté a rasisté, volající po různých zjednodušených a většinou násilných řešeních. Což mne přijde ještě o poznání nepříjemnější.

Tak se mějte, pane Čochtane. hezky jsme si opět popovídali. Ostatně už se nějakou dobu známe...

Libor Stejskal
07. 09. 2009 | 13:18

Čochtan napsal(a):

Stejskale,
co máte proti teplouškům ? Vždyť jsou tak srandovní, jak krásně a snadno se o nich vtipkuje, a z umění si je nemůžeme odmyslet. Vám vadil třeba Eduard Cupák ? Mně ne ! Já ho mně jako herce moc rád.
Tak proč je chcete střílet ?
07. 09. 2009 | 13:20

Čochtan napsal(a):

Stejskale,
nedělejte ze sebe blbce.
Podobné blbce ze sebe dělali kavárenští "intelektuálové" v Německu na začátku třicátých let.
Evropě nehrozí fašismus ale islám.
07. 09. 2009 | 13:25

Pepa Řepa napsal(a):

"Když zapíchli mohemedáni Thea van Gogha,
mlčel jsem, nebyl jsem režisér,
když honili Ayaan Hirsi Ali jako králíka,
mlčel jsem, nebyl jsem přece králík,
.....
když přišli islamisté pro mne,
nebyl již nikdo, kdo by se mne zastal..."
----------------
Není žádným hrdinstvím, žádným znakem odvahy, když přitakávám trendu nasazenému oficiálním establishmentem se všemi pákami výkonné moci, řekl bych.
07. 09. 2009 | 13:25

Čochtan napsal(a):

Pozorovateli:
Tady v Mnichově jsme měli případ Mehmet.
Předpokládá že ti Němčina nedělá problém:

Der „Fall Mehmet“ war ein Rechtsstreit um den jugendlichen Serienstraftäter Muhlis Ari (* 1984 in München; bekannt geworden unter dem Pseudonym Mehmet), der Anlass für eine lang anhaltende öffentliche Debatte um Jugend- und Ausländerkriminalität in Deutschland war. „Mehmet“ erlangte Bekanntheit, nachdem er bis 1998 mehr als 60 Straftaten begangen hatte und in die Türkei, deren Staatsbürger er ist, abgeschoben wurde. Sein Pseudonym bekam er als jugendlicher Straftäter aus Datenschutzgründen.

Bereits vor seinem 14. Geburtstag hatte „Mehmet“ mehr als 60 Diebstähle und Einbrüche, Körperverletzungen, Erpressungen, Nötigungen und Raubüberfälle begangen. Als er 1998 mit 14 Jahren – und damit strafmündig – einen Mitschüler krankenhausreif schlug und das bewusstlose Opfer ausraubte, wurde er am 9. Oktober desselben Jahres vom Amtsgericht München zu einer Haftstrafe von 12 Monaten verurteilt. Diese Strafe trat er nie an, weil er stattdessen auf Veranlassung der Stadt München, die seine Aufenthaltserlaubnis nicht verlängerte, in die Türkei abgeschoben wurde. Der Fall sorgte international für Aufsehen, weil erstmals ein Kind von rechtmäßig in Deutschland lebenden Ausländern allein zurück in deren angestammte Heimat abgeschoben wurde.

Před dovršením 14.roku měl na kontě víc než 60 krádeží, vloupání, ublížení na těle, vydírání, loupežných přepadení, atd.
Jestli pak polit-korektníci, kteří tuto zrůdu chránili, nejsou také zločinci ?
07. 09. 2009 | 13:37

stejskal napsal(a):

Tak oni Vám mohemadáni zapíchli Thea van Gogha, pane Pepo Řepo?

A já myslel že to byl Mohammed Bouyerim (a samozřejmě to udělal z rasových a náboženských důvodů).

Fanatici jsou mezi muslimy (t.č. je jich tam bohužel poměrně dost, i když zdaleka ne všichni zapichují Thea van Gogha), křesťany (také občas v dějinách poměrně fanaticky pojímané náboženství), židy (no, tam jich bude též docela hodně) atd.

Tak se Židy (židy) už si to někdo vyřídil před námi (také sem zřejmě nepatřili, jak píše pan Čochtan, o muslimech). Teď ještě ty mohamedány zatracený a bude zase klid.

Oba víme, v čem je problém: Vy považujete islám za ztělesněné zlo (něco jako třeba fašisticku čo bolševickou ideologii). Já si myslím, že je to náboženství poměrně dost podobné tomu křesťanskému. A že obě se dají zneužít. Teď jsme v období, kdy se masívně zneužívá islám. Ale to podle mne neznamená, že každý jeho vyznavač je potenciální vrah Thea van Gogha.

Libor Stejskal
07. 09. 2009 | 13:58

Čochtan napsal(a):

Pepo Řepo,
to sedí !!
Tady už ani Stejskal nenajde repliku.
Klobouk dolů !!!
07. 09. 2009 | 13:58

Čochtan napsal(a):

Stejskale,
tak podle vás sem nepatřil Poláček ?
Proč ze sebe musíte furt dělat blbce ?
07. 09. 2009 | 14:00

pozorovatel napsal(a):

Pro Cochtana: Nemcina mi nedela, zadny problem. Na toho "darecka" si moc dobre pamatuji. S manzelkou jsme se tenkrat rozcilovali co je to za darebaka. Jinak dodam, ze za ctyri roky se mohl vratit do Nemecka.
V roce 2005 byl odsouzen na 18 mesicu za to, ze vydiral, bil a okradl sve rodice. Trest nikdy nenastoupil a utekl do Turecka. Na to nasledovalo jeho vyhosteni z Nemecka a protoze se neodvolal, se ted nemuze nikdy vratit do Nemecka. Myslim si, ze pokud by se odvolal, tak by samozrejme vsechno vyhral.
07. 09. 2009 | 14:01

Čochtan napsal(a):

Stejskale,
už jednou jsem vás přirovnal k hloupým kavárenským intelektuálům, kteří si dělali srandu z Hitlera a nebrali ho vážně. Stejně jako vy neberete vážně islám a nebezpečí, které z něj hrozí.

Islám JE zlá, dobývačná ideologie !
07. 09. 2009 | 14:04

Tullius napsal(a):

"Pepo Řepo,
to sedí !!
Tady už ani Stejskal nenajde repliku.
Klobouk dolů !!!"

LOL!!
07. 09. 2009 | 14:16

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Stejskale
jsem moc rád, že jste ve staré, dobré formě.
------------
Oba víme, v čem je problém: Vy považujete islám za ztělesněné zlo (něco jako třeba fašisticku čo bolševickou ideologii)
------------

Jak já obdivuji Vaše telepatické schopnosti, jak vy vidíte do cizí hlavy.
Napojíte se a máte jasno.Víte, co si myslím, za co islám považuji.
Mimořádná schopnost.

Kdo jen kvikne proti islamizaci, považuje ji za ztělesněné zlo a je zakukleným obdivovatelem DS, potažmo fašismu jako takového.

Svět má mít řád. Brambory jsou opět v řádku.
Hezký den.
07. 09. 2009 | 14:19

Baba napsal(a):

Asi že nejsme bohaté ropné státy a tudíž s odvoláním na lidská práva nemůžeme u nás nechat levnější zahraniční pracovní sílu jen prospívat zdejší ekonomice.
07. 09. 2009 | 14:22

Tullius napsal(a):

"Jde o to, že islamizace Evropy zcela mění styl života. Omezuje osobní svobody, právní systém,kulturní klima,postavení žen a celou řadu dalších věcí."

To by me zajimalo. Kde se napriklad v Nemecku snizuje osobni svoboda, meni se pravni system a horsuje se postaveni zen?
07. 09. 2009 | 14:45

Pepa Řepa napsal(a):

To Baba
mýlíte se. Proč si myslíte, že lidé odjíždějí do ropných států pracovat?

Kvůli tomu, aby pomohli sami sobě.To především.
Pokud chcete jen pomáhat, tak jedete do centrální Afriky.
Jistě, je v tom i touha po dobrodružství, ale po půl roce běžného života se Vám každý stát a každé moře i pouště okoukají.

Takže totéž platí i z druhé
strany.Stejně, jako bude Váš výdělek v ropném státu nesrovnatelně vyšší, než výdělek u Vás doma, tak je výdělek každého pracovníka, který pomáhá zdejší ekonomice, nesrovnatelně vyšší než v domovské zemi.
Je to pro něj mimořádně výhodné.I pro domovský stát. I Ukrajinec získá takové zkušenosti, že nebude doma stavět domyˇ, kde není deset centimetrů žádná míra.

Všude ale platí zásada:
Vydělej si a masalama (sbohem).
Zkuste se usadit s rodinou v SA.
Nemluvím o smíšených manželstvích, to je jiná otázka.

A o tom to celé je i když se Vás houfy aktivistů snaží přesvědčit, že je vaší povinností příchozí adaptovat s celým jejich kmenem. Že máte jakousi vinu bílého muže.

Lidská práva? A nepodepsali náhadou Chartu lidských práv i muslimské země? Proč se nesměřuje boj za práva žen tam?
Vylepit tady články jako je tento nevyžaduje žádnou odvahu.
Zkuste podobné názory hlásat v Turecku.
07. 09. 2009 | 14:46

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon nepodepsaly
07. 09. 2009 | 14:52

PatientO.T. napsal(a):

http://www.novinky.cz/zahra...

Cituji: "Útočníci tmavé pleti měli na hlavách kapuce a jejich věk je odhadován na 12 let."

A teď prosím, co s tím máme dělat?
07. 09. 2009 | 15:03

Gerd napsal(a):

Zaharo,
o mě se nebojte, já nikoho zapíchnout nechci.

Pane Stejskale,
Čochtan úmylsně přehání, aby provokoval. Jsem si skoro jistý, že kdyby narazil na slušné Turky, kurdy, muslimy, cikány/Romy, kteří by jej nechali žít zase podle jeho názoru, neměl by větší problém v soužití s nimi.
Multikulturní společnost nedokáže a nechce rozišovat některé trestné činy podle národnosti pachatele, proto není možné zaznamenat objektivně nárůst/pokles trestné činnosti. Je však možné sledovat druhotně vyvolaný jev, reakci na zvýšenou kriminalitu a tou je podpora extremistů všeho druhu. Obvykle to končí eskalací konfliktu a začíná tolerancí státní moci k darebákům pod záminkou různých omluv - dnes vykořenění, nutnost pochopení a jiné řečičky. Mnoho lidí, ta mlčící rasistická majorita má oprávněný pocit, že všem není měřeno stejným metrem, a ve skutečnosti je diskriminována majorita. Tato nespokojenost se pak projeví zvýšenou podporou extremismu u lidí, kteří by jinak extremisty nikdy nepodpořili. Za nárůst extremismu podle tohoto postulátu tedy mohou nejvíce právě ochránci práv menšin a multikulturní společnosti. Dokud nebudou rovná práva a povinnosti pro všechny a některé menšiny viditelně protěžovány proti ostatní populaci, do té doby bude extremismus nacházet podporu ve většinové společnosti. Což je problém i Romů v české společnsoti, nejvíce jim škodí nejspíše činnost humanitárních pracovníků.
Úplně prvním islámským městem bude švédské Malmo, zde uvidíme multikulturalismus v praxi. Dalšími na řadě bude Francie, Německo a Londýn. A jestli dojde na nějaký hlaodmor v Africe a Střední Asii, dostaneme pořádnou nálož multikulturalismu, kterou nejspíše EU nepřežije. Zcela zásadním problémem je, že mnozí přistěhovalci odmítají měnit své zvyklosti (v pořádku, pokud se je aplikují jen v rozsahu povoleném zákony hostitelské země) a chtějí, aby se naopak hostitelská země přizpůsobila jim! A v tom je pod záminkou různých minulých křivd mnozí politici a multikulti hlasatelé podporují.
07. 09. 2009 | 15:08

stejskal napsal(a):

Tak jsem si zase naběhl, pane Pepo Řepo. Zkusil jsem se s Vámi pustit (po kolikáté už?) do diskuse a dopadlo to stejně jako vždy. "Brambory jsou v řádku" ;-)

A jen tak na okraj, jsem jednoznačně proti islamizaci Evropy. Převládající evropská tradice je židovsko-křesťanská, islám je zde toliko menšinovým náboženstvím (a jsem pro, aby to tak zůstalo).

A snad ještě: mé vstupy zde byly odpovědí na páně Čochtana těžko skrývaný rasismus a fašismus (např. stavění ke zdi, úvahy o tom, že černoši mají blíže ke zvířatům a podobně).

Debatám na téma, jak zabránit střetu mezi agesívními a fanatickými islamisty resp. podobně agresívními nacionalisty či rasisty na straně jedné a ostatními lidmi bez ohledu na barvu pleti, vyznání apod. jsem vždy otevřen a vítám ji.

Libor Stejskal

P.S. Myslíte, že píši své úvahy (třeba i ty ironické) příliš složitě? Zdá se mi, že jim například pan Čochtan ne vždy správně rozumí (soudě podle jeho odpovědí).
07. 09. 2009 | 15:10

Antropolog napsal(a):

07. 09. 2009 | 15:11

Antropolog napsal(a):

ad TULLIUS: Člověče umíte číst nebo vás ve škole pustili jen ke psaní? Padla tu řada osobních zkušeností, zážitků i zdokumentovaných událostí a pak přijdete vy. Velká prázdná hlava se svým: "To by mě zajímalo. Kde se například v Německu..."

Chcete argumentovat? Tak dokažte opak toho, co tu říká pan Čochtan. Moc práce, viďte?

Turci napadli německou policii - https://www.youtube.com/watc...

Turecké děti si užívají šikanu německých školáků - https://www.youtube.com/watc...

Turečtí NACISTÉ v Německu - https://www.youtube.com/watc...

V Belgii Turci vymlátili kavárnu. Důvod? Majitelé byli křesťané a Arméni - https://www.youtube.com/watc...

Atd. atd. atd.

Teď je řada na vás a Stejskalovi. Podsuňte mi, že na své zahrádce stavím plynové komory. Jen do toho.
07. 09. 2009 | 15:20

Kelt napsal(a):

Mohu jen citovat M.Zemana:ne každý muslim je terorista,ale každý terorista je muslim.K tomu jen dodávám,že ETA je vyjímkou-spíše však ve srovnání s islámským terorismem pouhý folkr'ol.
07. 09. 2009 | 15:25

stejskal napsal(a):

Pane Gerde,

opět v podstatě souhlasím, s velkou částí toho, co píšete.

Začnu odzadu: je třeba co nejrychleji hledat přijatelné mechanismy, jak se bránit před nelegální migrací. To je opravdu problém a může přinést katastrofu, pokud se nezačne řešit.

Rozlišovat trestné činy podle barvy pleti, národnosti, náboženství, pol. přesvědčení, plochých nohou a já nevím čeho je zbytečné a kontraproduktivní (tedy pokud přímo nesouvisejí s výše uvedenými atributy - např. rasismus, rituální vražda, politická vražda či kriminality generovaná platfusem). Jen to vzbuzuje averzi mezi lidmi (mimochodem také nepíšeme "Podvodník bílé pleti, etnický Čech vylákal na stařence veškeré její úspory."

Stejně tak jako není možné na základě výše uvedených atributů nikoho perzekuovat, je nepřípustné jej též pardonovat či tolerovat porušení zákona (pokud to někdo dělá, je to selhání a mělo by být postihováno).

Co si myslí "bílá" většina je v tomto ohledu vcelku irelevantní. Stejně jako je jedno, co si myslí většina Cikánů. Důležité je, aby co nejvíce lidí v dané zemi mohlo žít co nejdůstojnějším životem a platili pro ně stejná práva i zákony.

Libor Stejskal

P.S. Jsem po těch více než dvou a půl letech přesvědčen, že pan Čochtan úmyslně nepřehání, pan Čochtan píše, co si myslí (například o méně a více kvalitních etnikách). Mnozí lidé v Německu si též mysleli, že nacisté přehánějí a že to tak úplně přeci nemohou myslet. Nepřeháněli.
07. 09. 2009 | 15:26

stejskal napsal(a):

Nesmysl, že, pane Antropolugu (myslím to takto formulované obvinění na youtube)?

Stejně jako říct, Vy muslimové jste teroristi, násilníci a já nevím co. Prostě oba extrémy jsou nesmyslné. Ostatně jako každý extrém.

Vy na své zahrádce stavíte plynové komory? ;-) To mne nenapadlo...

Libor Stejskal
07. 09. 2009 | 15:31

Antropolog napsal(a):

ad STEJSKAL: Pane s veškerým respektem, který k Vám cítím - nežijeme evidentně ve stejné Evropě. Vyjádřím se jen k poslednímu příspěvku. Bod po bodu.

STEJSKAL napsal: "je třeba co nejrychleji hledat přijatelné mechanismy, jak se bránit před nelegální migrací. To je opravdu problém a může přinést katastrofu, pokud se nezačne řešit."

JÁ píšu: Pozdě. Příliš pozdě i kdybychom začli hned teď. Těch "nepatrných" 20 milionů tvoří lokální majority a jsou ve vzájemném kontaktu. Jsou podporováni z mimoevropských zemí a jejich počet roste geometrickou řadou na úkor všech ostatních.

Čas "integrace" byl před 30 lety, dnes pochodíte se svými mechanizmy stejně jako jugoslávští ouřadové při integraci kosovských Albánců v 80. letech.

STEJSKAL napsal: "Jen to vzbuzuje averzi mezi lidmi (mimochodem také nepíšeme "Podvodník bílé pleti, etnický Čech vylákal na stařence veškeré její úspory."

JÁ: Nemáte pravdu. Pokud Čech spáchá v zahraničí závažný trestný čin, tak se to neututlává. V USA je 50% všech vězněných černé barvy pleti, přestože tvoří jen 13% populace. Černošské organizace takovou statistiku vládě jako rasizmus nevyčítají.

Nicméně podle toho, co píšete Vy se o rasizmus jedná.

STEJSKAL napsal: Co si myslí "bílá" většina" je v tomto ohledu vcelku irelevantní.

JÁ: Česko bylo založeno jako národní stát. Jako útvar, jež má zajistit právo na sebeurčení národu na nějž se odvolává - Čechům.

Pane Stejskale, pokud je názor Čechů na chod Česka irelevantní, pak LOGICKY ztrácí tento NÁRODNÍ stát MORÁLNÍ PRÁVO na další existenci. Česko je tedy podle Vás irelevantní.

P.S.: Nemyslím to zle, za dobu, kdy navštěvuji toto místo jsem se naučil Vaši práci respektovat. Ale zajímá mě zda to, co hlásáte opravdu dokážete domyslet do důsledků.
07. 09. 2009 | 15:46

Antropolog napsal(a):

ad STEJSKAL: Nestavím, to víte, že nestavím ;-)
07. 09. 2009 | 15:48

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Stejskale
Čochtana jsme probírali. Mám stejný názor jako Gerd. Snaží se provokovat, obsadil políčko na šachovnici úplně vpravo, nedopustí, aby ho někdo vyštípal.

Pokud jste proti islamizaci Evropy je to-oproti našim debatám před dvěma lety- zřetelný posun.
Pokud mluvíte o marginálním procentu muslimů, je na netu poměrně dost seriozních výpočtů o vývoji porodnosti.

Nechci se opakovat, ale musím opět připomenout Ghaddáfího výrok před 14 dny, kdy vyhandloval teroristu za ropu.Netřeba teroristických útoků, věci běží podle plánu.

Co se týče argumentů, že ne každý muslim je terorista, tak máte pravdu. Ne každý sebere tu odvahu.
Jak se na něj dívá ostatní polulace jste snad viděl po propuštění teroristy z Lockerbie a přivítání v Tarábulusu.Já jsem mezi těmi lidmi strávil nějaký čas a jejich názory znám.Těch obyčejných z ulice i těch vysoce postavených. Na Shatt el-Nachér jsem měl cottage vedle jakéhosi plk. D., který byl po Mojmírovi druhým mužem v zemi.Dneska je určitě six feet under.

Ostatně, ono se dá argumentovat v obráceném gardu: Ne každý příznivec DS, či nějaké obdobné strany je házeč zápalných lahví.
To ale není silný argument.

Přirozeně, nedá se srovnávat ideologie (komunistická, nacistická) s náboženstvím.

Platí to, ale pouze částečně. Ideologie je o způsobu řešení věcí, o uspořádání věcí veřejných, o vládnutí.

Islám je náboženství. Ovšem náboženství,které v sobě neoddělitelně zahrnuje i způsob řešení věcí veřejných, vlastní právní systém,tedy i vlastní ideologii.Neexistuje odluka.
Už musím jít. Mějte se.

P.S. Debatám se nevyhýbám, ale už vím co přijde.
07. 09. 2009 | 15:53

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě dovětek.
Řeč lidská má být ANO-ANO, NE-NE a ne žonglování hadím jazykem.

EU připravila kvoty.
Jste-při vědomí narůstajícího cigánsko-romského problému ještě pro přijetí většího (jakého) množství muslimských imigrantů, stavbu mešit a tím i nevyhnutelnému zřízení madrass a ghett?
07. 09. 2009 | 15:59

Baba napsal(a):

Pepa Řepa:
Jaké podobné názory? Probírá se tu obava českého čtenáře z vývoje v zemích západní Evropy, co do počtu muslimů. Jak se tam teda vzali, když do SA se vám nepodaří vycestovat ani na dovolenou?
07. 09. 2009 | 16:27

Tullius napsal(a):

@Antropolog

A to dokazuje co? Ze Nemci a Turci jsou si dost podobni?!

Nekteri Nemci porusuji zakon, nekteri Turci porusji Zakon. Nektere nemecke deti sikanuji, nektere turecke deti sikanuji. Existuji nemecti i turecti fasiste. Jenze vy se soustredite jen na cizince. Nezlobte se, ale takove "argumenty" jsou k smichu.

Ale hlavne - co jsem pochyboval byla islamizace, jinymi slovy postupne prebudovani demokraticke spolecnosti na teokratickou diktaturu. A vy ukazujete na problemy s kriminalitou. Mate sice velke sebevedomi, ale netrefite se do tematu.
07. 09. 2009 | 16:27

stejskal napsal(a):

Tak proč se rozčilujete, pane Antropologu, když už je stejně příliš pozdě? ;-)

Ne, vážně. Rozpor je zjevně v tom, že Vy a pan Pepa Řepa považujete situaci s muslimskou imigrací za velmi vážnou a já toliko za vážnou. Od toho se odvíjejí naše úvahy. Nehodnotím, každý máme své zkušenosti, své zdroje, "svoje" čísla (nebo máme i stejná, ale dáváme jim každý jinou váhu). Nikdo nás nerozsoudí, více ukáže toliko budoucnost.

Co se týče statistik: v otevřené společnosti, kde jsou rasismus a xenofobie společensky silně diskreditován a odsuzován, můžete podobné statistiky uveřejňovat. V etnicky homogenní a namnoze xenofobní společnosti podobné údaje bohužel vedou k růstu nenávisti. Nehodnotím, konstatuji.

Česko bylo založeno jako národní stát, protože jinak ani v té době být založeno nemohlo (viz 14 Wilsonových bodů). Dnes už čerpá svou legitimitu z něčeho úplně jiného. Ale to je vcelku vedlejší.

Otázkou je, jak definujete názor Čechů. Jestli jde o názor etnických Čechů (viz. např. rozdíl v preambuli slovenské a české ústavy - "My národ slovenský, pamätajúc na politické a kultúrne dedičstvo svojich predkov..." resp. "My, občané České republiky...") nebo lidí, kteří jsou občany této země bez ohledu na etnicitu či národnost.

Ale ani to není to nejdůležitější. Tím je Základní listina práv a svobod a Ústava. VŠICHNI občané této země mají zaručena stejná práva (jako jednotlivci, ne skupiny) a ta jsou nezadatelná, i kdyby si třeba všichni Češi mysleli opak.

Vím, že to nemyslíte zle, už jsme se spolu přeci jednou shodli, že tyhle věci vidíme vcelku podobně. Jen jsme zřejmě trochu více citliví každý na něco trochu jiného.

Pane Pepo Řepo,

pana Čochtana nechme stranou ;-) Nikdy jsem islamizaci Evropy nepodporoval ani nepodporuji (tedy pokud za ní nepovažujete mou toleranci k výstavbě muslimských modliteben, podobně jako zde vyrůstají modliteby třeba jehovistické či co já vím).

Kaddáfí je podle mne nebezpečný šílenec (něco jako Kim Ir sen či tak), vůbec nepochybuji o tom, že se mu v hlavě rodí různé šílenosti. Ale že by svět (islamizace Evropy) jel podle jeho plánů, tomu nevěřím. Zejména USA jsou si myslím plně vědomi toho, jakým rizikem Kaddáfího autoritaivní režim je. Nepodceňují ho, ale ani nepřeceňují.

Ale v zásadě se asi shodneme v jednom podstatném. Islám je stále pro mnoho muslimů politickou ideologií (podobně na tom bylo křesťanství ve středověku a raném novověku). A to je dost nebezpečné.

Mějte se.

Libor Stejskal
07. 09. 2009 | 16:40

Pepa Řepa napsal(a):

To Tullius
někteří Češi myslí, jiní ne.

Pokud jde o Vás má Antropolog naprostou pravdu. Zkuste se něco dozvědět třeba o požadavku na uplatňování šariátu v GB formou dvojí furisdikce.
Zkuste Korán, hadíthy nebo historii Islámu a neopakujte prázdné fráze.
Nikdo Vám to před nos ma stříbrném tácu strkat nebude.

Vůbec nejlepší by bylo střihnout si půlrok třeba ve východním Turecku nebo Maghrebu, abyste poznal, která bije.
07. 09. 2009 | 16:42

Pepas Řepa napsal(a):

Pane Stejskale, už musím odejít.
Doufám,že najdu večer odpověď na otázku ANO-ANO. NE-NE.

Přirozeně odpovídat nemusíte.

ReCAPTHA hlásí: mongrel day
07. 09. 2009 | 16:50

Antropolog napsal(a):

ad STEJSKAL: Rozčiluji se proto, že Vy pane Stejskale plýtváte svou energií na řešení (integraci) pro které skutečně už ROKY pozdě je ;-)

Mám-li si vybrat mezi jistou ztrátou půdy, identity, hrdosti na straně jedné a válkou s nejistým výsledkem na straně druhé... pak volím raději válku.

To je věcí charakteru a pudu sebezáchovy každého jednotlivce, nikoliv civilizovanosti nebo snad inteligence.

Jsem trochu zklamán Vašim přístupem k naší zemi.

P.S.: Hm... asi máte pravdu, pane. Asi se božuhel neshodneme.
07. 09. 2009 | 17:02

stejskal napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

ad) Jste - při vědomí narůstajícího cigánsko-romského problému - ještě pro přijetí většího (jakého) množství muslimských imigrantů.

Hmmmm, když o tom teď přemýšlím, asi bych chtěl dopřát české společnosti ještě nějaký čas, aby si zvykala na to, že soused nutně nemusí vypadat úplně stejně, jíst úplně to samé, modlit se ke stejnému bohu atd. Ale na druhou stranu, jak si na to má zvykat, když zde mnoho cizinců není. Takže nějaké omezené množství ano.

ad) Pro stavbu mešit

Určitě, pokud k tomu dá souhlas místní zastupitelstvo. Předpokládám, že se při schvalování územního plánu musí vyjádřit i ke stavbě katolického kostela. Celkově bych to viděl na pár měšit v celé zemi.

ad ) a tím i nevyhnutelnému zřízení madrass a ghett?

No, tohle je už složitější. S těmi madrassy si nejsem moc jist. Spíše ne, nebo by se muselo nějak zajistit jejich kontrola, aby se odtamtud nešířil extremismus.

Ghetta nepodporuji. Ale je mi jasné, že je dost těžké úředně zabránit jejich vzniku.

Libor Stejskal
07. 09. 2009 | 17:07

stejskal napsal(a):

Víte, pane Antropologu,

myslím, že tyhle věci jsou tak trochu generační záležitostí (ne až tak láska k vlasti, ale její projevy).

Jsem Čech a velmi mi to vyhovuje. Mám moc rád český jazyk (nejen proto, že jsem se jím rozhodl živit), českou literaturu, věci, které vytvořili lidé mluvící stejnou řečí. Mám velmi rád zemi, ve které jsem se narodil, často po ní chodím a učím své děti poznávat ji. Cítím zde své kořeny.

Bude-li nutné, snad v sobě najdu dost síly a odvahy, abych šel všechny tyhle věci bránit i se zbraní v ruce.

Ale to neznamená, že musím nutně odmítat vše ostatní, jiné kultury, jiné zvyky, jiná náboženství (dokážu si i představit, že bych žil někde jinde).

Do této "mé" země patřily stovky let i německy mluvící usedlíci. Mrzí mne, že tu už nejsou.

Patří do ní lidé cikánského původu (ale jsou jiní, kteří by je chtěli odsud vyhnat).

Dokážu si představit, že se v ní budu potkávat i s lidmi jiných národností (samozřejmě všechno má svou míru, svůj čas a vše se dá uspěchat a přehnat).

Mám za to, že zejména mladší a vzdělanější lidé jsou již kosmopolitnější, nelpí až tak na symbolech, považují se za světoobčany. A vůbec to neznamená, že by nutně museli být méně Čechy.

Ale nevím, jestli se tenhle postoj dá přesně vysvětlit. Je dán životním stylem, který se neustále mění.

Mějte se. Je mi líto, že jsem Vás zklamal.

Libor Stejskal
07. 09. 2009 | 17:21

Tullius napsal(a):

@Pepa Repa

Jasne - kdo ma jiny nazor ne vy, je tupec. To uz znam. To Vam jde - ale na mou otazku (k udajne islamizaci v Nemecku) jste neodpovedel. No nic - stejne Vas nemohu nutit.
07. 09. 2009 | 17:33

Čochtan napsal(a):

Tuliusi,
máte pravdu, že jste tupec. Projděte si části Berlina (Kreuzberg), Kölnu (Deutz), Hamburku a mnoha jiných měst, a uvidíte sám, co je to za orientální hnus.
07. 09. 2009 | 17:44

Tullius napsal(a):

Ja znam Kreuzberg i Neukölln a zadny "orientalni hnus" jsem tam nevidel.
Mozna to souvisi s tim, ze nejsem zadny nacek, ktery si preje vyvrazdeni milionu muzu, zen a deti.
07. 09. 2009 | 18:17

Čochtan napsal(a):

Kdo tu žvaní o vyvraždění ? Návrat do vlasti, případně země předků. Když se vrátili Židi do země předků po 2000 letech, mohou to udělat muslimové po maximálně 40 letech.

Pouze když nepůjdou dobrovolně. Pak to bude muset jít jinak...
07. 09. 2009 | 18:28

Čochtan napsal(a):

Tilliusi,
podívej se na iDnes, na zprávy ze zahraničí, tam pod titulkem "Soud uznal vinnými tři Brity, kteří chtěli odpálit tekuté výbušniny v letadlech" uvidíš co je "orientální hnus".
07. 09. 2009 | 18:36

Antropolog napsal(a):

TULLIUS napsal: "Jasne - kdo ma jiny nazor ne vy, je tupec. To uz znam."

JÁ: A napadlo vás třeba, že k tomu ti lidé mají důvod vás takhle nazívat? Jen se snažím pomoci.
07. 09. 2009 | 18:47

pozorovatel napsal(a):

Tulliusi, jestli jste nekdy byl v Kreuzbergu-SO36, kteremu se spolecne se severnim Neuköllnem rika maly Istanbul tak musite pripustit, ze s Nemeckem maji tyto mista malo spolecneho. Nevim jestli hnus, ale orientalni urcite.
07. 09. 2009 | 19:03

Tullius napsal(a):

Dobre - orientalni to vypada. Ale kdyz potom jdu do Klubu, mam moznost poslouchat klasicky nemecky hip-hop ("Fettes Brot"). A kdyz zacinam mluvit s lidmi, vetsinou je uz citit to nemecke chovani. Nechapu, proc bych mel z toho mit panickou hruzu.
07. 09. 2009 | 19:20

stejskal napsal(a):

Nic si z toho nedělejte, pane Tullie,

mně se v Kreuzbergu též líbí. A newyorském či sanfranciském chinatownu taky. Holt jsme tupci ;-)

Libor Stejskal
07. 09. 2009 | 19:52

im napsal(a):

@Pepovi Řepovi
a ostatním fanouškům Nicka Cavea

Pardon, naprosto off topic

S překvapením jsem zjistila, listujíc čerstvým číslem 28 zpravodaje "Knihy" před Luxorem, že Češi si veelmi přichvátli, a vydávají Caveovu novou knihu v českém překladu ani ne dva měsíce po vydání anglického originálu. :-)

http://www.argo.cz/knihy/14...
07. 09. 2009 | 19:53

Cech napsal(a):

Tullius:

Vazeny/a,

1) kdyz nekdo rekne “Myslim, ze to neni v poradku, ze tihle netvorove nebyli po 11. zari vyhozeni" – pokud napr. mysli “muslimske extremisty” a povazuje je za netvory – tak to neznamena, ze je racista, avsak pouze, ze ma silne protiteroristicke smysleni. Antiterorista neni podle meho nazoru racista – nebo ano? :)

2) I kdyby byl vrah Marwy racista, tak by se to nedalo charakterizovat jako rasova vrazda, pokud by bylo naprosto jasne, ze ji zabil proto, ze byla Egyptanka jine rasy nez on, a nikoli proto, ze ho silene nastvala svou stiznosti a nasledujici pokutou.

Je znacne nahlouple si myslet, ze KAZDA vrazda spachana racistou musi nutne byt “rasovou vrazdou”. A je jeste vic nahlouple si myslet, ze pokud ji zavrazdil “jako Egyptanku”, tak by se to melo trestat vic, nez kdyby ji zavrazdil jako “nekoho, kdo si na neho stezoval”. Proc by se psychopat, ktery smrtelne nenavidi Egyptanky mel trestat vic nez psychopat, ktery smrtelne nenavidi ty, ktere si na neho stezuji?

3) Islam (1,660 – 1,820 milionu muslimu http://www.islamicpopulatio...) a samozrejme jeste vice tzv. “radikalni islam” (zhruba 200-300 milionu “radikalnich muslimu”, kteri si jsou skalopevne presvedceni, ze POUZE fyzicka likvidace vsech nemuslimu a tez tzv. ‘umirnenych muslimu’ je ve shode s Koranem) jsou naprosto neslucitelne se zapadni demokratickou civilizaci.

Strety islamu (vedene hlavne “radikalnim islamem”) s neislamskym svetem budou pouze nabyvat na sile se zvysujicim se prilivem muslimu do Evropy. V USA zatim muslimum moc psenka nekvete, hlavne v dusledku silneho prilivu Mexicanu a Cinanu (jak Mexicani tak i Cinani vetsinou nenavidi muslimy mnohem vic, nez je nenavidi obcane zidovske prislusnosti).

4) Nazev tohoto blogu “Hazardujeme s důvěrou prozápadních muslimů” je nesmyslny. “Prozapadni muslimove” prakticky neexistuji, protoze zapadni pro-demokraticky styl zivota je velice proti-islamsky. A i kdyby jich par existovalo, tak je ti “spravni” muslimove brzy zlikviduji, takze hazardovani s jejich duverou pozbyde jakehokoli vyznamu.
07. 09. 2009 | 20:00

pozorovatel napsal(a):

Tulliusi,
dotaz c.1 napsal jsem nekde, ze by jste mel mit z toho hruzu?
dotaz c.2 bydlite v Berline (nejlepe Kruzberg, severni Neukölln, Wedding, Moabit anebo severni Schöneberg), anebo tato mista navstivujete obcas jako turista?
07. 09. 2009 | 20:12

stejskal napsal(a):

Skvělá zpráva, paní im. Díky (zajíc Munro půjde do knihovny hned vedle "oslice").

Hezký večer.

Libor Stejskal
07. 09. 2009 | 20:19

Tullius napsal(a):

@pozorovatel

Ne, nebydlim v Berline. Ale znam lidi, ktere bydli v Neuköllnu - a jsou tam spokojeni - a nejsou to zadni muslimove.
07. 09. 2009 | 20:31

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Terezo Brdečková,

myslel jsem si,že jste chytřejší.

Ivan.
07. 09. 2009 | 20:40

Gerd napsal(a):

Řekl bych, že každý muslim má povinnost jednou za život navštívit Mekku - podle Koránu a pokud může. Tož bychom jim mohli pomoct Mekku navštívit. O nutnosti návratu se tam nepíše již nic.
Pokud neznáte muslimy přímo z některé muslimské země, nikoliv z ghetta v Německu či na předměstí Paříže, máte na mylné přesvědčení o mírumilovnosti muslimů jistý nárok, ale to neznamená, že by Vám nemohli podříznout krk jako nevěřícímu psovi.
Pro muslima je stravitelnější křesťan (Ježíš je jedním z proroků Koránu) než ateista. Pro ně jsou všichni Evropané nevěřící psi a jejich ženy kurvy (p. Stejskal promine, ale takto Evropanky nazývají). Pro ně jsme nepřátelé a žádnými pochybami o nutnosti dialogu a porozumění netrpí.
A všichni příznivci soužití s muslimy by se měli povinně naučit větu: "La ilaha illa Allah Muhammadun Rasulu Allah." Znamená to "Není boha kromě Alláha a Mohamed je jeho prorok. Jinak je to také formule, kterou přistupujete na muslimskou víru - navěky, odpadlíky podříznou. Tuhle větu se naučte, pokud s muslimy chcete žít v míru.

A trocha aktuální islámské poezie:

Abdul Hasan ten nemá čas na štětky,
kontroluje dráty semtex roznětky,
hlídá ho Alláh, BIS je mu na stopě,
zasadí ránu, Svobodný Evropě...

Několik příkladů prorokových výroků (Hadíth):
"Bůh nemá slitování pro toho, kdo nemá slitování pro jiné"
"Nikdo z vás skutečně nevěří, jestli nepřeje svému bratru to, co si přeje sám"
"Bůh vás nesoudí podle vašeho vzezření a vzhledu, ale dívá se do vašich srdcí a sleduje vaše činy"
"Muslim by měl vůči muslimovi dodržovat šest laskavostí: měl by ho pozdravit; když ho potká, přijmout jeho pozvání; říci "Nechť je Bůh k tobě milosrdný", když si kýchne; měl by ho navštívit, když je nemocný; jít na pohřeb, když zemře a přát mu to, co si sám přeje".
"Člověk jdoucí po cestě měl obrovskou žízeň. Když přišel ke studni, vlezl do ní, napil se a vylezl ven. Uviděl psa s vyplazeným jazykem, který se snažil lízat bláto a tak alespoň částečně uhasit svou žízeň. Člověk viděl, že pes má také tak velkou žízeň jako měl on a proto znova vlezl do studně, naplnil svou botu vodou a dal psovi napít. Za tento skutek mu Bůh odpustil jeho hříchy. Ptali se proroka: "Posle boží, budeme odměněni za laskavost ke zvířatům?" On odpověděl: "Odměna je za laskavost ke všem živým bytostem"
"Ó lidé, poslouchejte mě s vážností, uctívejte Boha, modlete se 5 krát denně, dodržujte půst v době měsíce Ramadánu a dávejte ze svého majetku almužnu. Vykonejte pouť, jestliže můžete. Vězte, že každý muslim je bratrem muslima. Všichni jste si rovni. Nikdo nemá převahu nad jiným, kromě bahobojností a dobrými skutky.
(Z prorokova posledního projevu)

A řídí se tím muslimové? Vždyť i křesťané jsou lidé knihy podle Koránu!

Allah Akbar!
07. 09. 2009 | 21:09

stejskal napsal(a):

No, a podobné traktáty pak vymýšlejí a píší ti inteligentnější muslimové o Evropanech a Američanech (ti hloupí na to kašlou, navíc nemají na podobné nesmysly čas).

A pak že nejsme všichni víceméně stejní a nemůžeme se dohodnout ;-)

Libor Stejskal
07. 09. 2009 | 21:20

pozorovatel napsal(a):

Tulliusi, Neukölln je velmi siroky pojem.
Muzou bydlet v severnim Neuköllnu - hodne Turku a hlavne Arabu, gangy mladistvich Turku a Arabu maji rozdelenou ctvrt na sve rajony. Policie se boji zakrocovat, stejne jako v Kreuzbergu-SO36 dochazi casto k napadani policejnich hlidek, staci, aby chteli nekoho kontrolovat a behem par minut je sroceno ke stovce lidi, kteri ohrozuji policii (casto dochazi k varovne strelbe do vzduchu).Jestli pak Vam neco rika Rütli-Schule - zakladni skola, ktera se v roce 2006 neslavne proslavila po celem Nemecku, pote co mistni ucitele zazadali o zruseni skoly, protoze uz nemohli vydrzet denodenni nasilnosti ze strany zaku. Mimochodem 35% zaku Arabove, 25% zaku Turci, 17 % Nemci, pres 80% zaku muslimove (existuji mezitim i nemecti muslimove). Anebo znate film Knallhart( cesky snad natvrdo), ten se odehrava v severnim Neuköllnu, myslim si, ze bezel i v Cesku pod jakym nazvem ale nevim. Film ukazuje neuköllnskou realitu bez nejakych okras.
Zbytek Neuköllnu - tam jsem chodil pred 22 lety do skoly, uz tenkrat zde byli Turci a Arabove hlavni slozkou obyvatelstva. Oproti severnimu Neuköllnu ale otrochu lepsi. Ted jsem si vzpomnel, jedna znama stejne jako ja alternativniho zamereni a volicka zelenych se nedavnou odstehovala z Neuköllnu s tim, ze uz to mezi temi asocialnimi Turky nemuze vydrzet.
Soucast Neuköllnu je i Britz - vetsinou vilky (nevim jestli znate to s tou Jennifer Lopez, ta taky tvrdila, ze je z toho ghetta(Bronxu), ano byla z Bronxu, ale bydlela ve vile), Buckow a Rudow neco podobneho jako Britz klidne dobre ctvrti. V Rudow je mimochodem nejvic neonacistu v byvalem Zapadnim Berline. Jako posledni Gropiusstadt - panelaky postavene v 70.letech.
07. 09. 2009 | 21:38

Cech napsal(a):

im:

“The Death of Bunny Munro” ma castecne podobnou ‘filosofickou prichut’ napr. Paralovych Milencu a vrahu, avsak na rozdil od Parala, Cave zustava dost povrchni a prilis nenuti ctenare se zamyslet. Jinymi slovy, za 298 Kc to nestoji – zvlaste kdyz si predstavim typicky spatny cesky preklad. [Samozrejme moje ocekavani by mohlo byt mylne (cesky preklad jsem nevidel) a vyjimecne by prekladajici mohl byti schopnym prekladatelem/prekladatelkou.]
07. 09. 2009 | 21:40

argun napsal(a):

Stěhování národů? No možná jo. Už to tady jednou bylo, tak proč by to nemohlo být zas? Stěhujou se králíci, myši i vlaštovky... Někde se přemnoží a jinde zase ne. Zvláštní. Zatím se ale nenašel nikdo kdo by jim to uměl zakázat.

Gerd
"Tak vůbec nedokážu pochopit ženy, které obhajují islám. Ale nevědomost hříchu nečiní".
Zeptejte se Petry Procházkové. Ta se do Kábulu vdala. Dobrovolně. Pokud vím, nevědomá při těch vdavkách pokud jde o islám rozhodně nebyla.
07. 09. 2009 | 21:40

jahrad napsal(a):

To ZAHARA – přemýšlím o vaší otázce a napadá mne:
Třetí generace přistěhovalců má zřejmě nejztíženější proces formování osobní i sociální identity. Dospívající jsou nejvíce ohroženi pocitem vykořeněnosti, protože na to prostě mají čas a prostor. Prarodiče je neměli - se museli rvát, aby obstáli v nových podmínkách. Identitu spjatou v podobě osobního existenčního zadání si přivezli s sebou. Tu energii byli schopni předat i svým dětem, kteří též byli nuceni podat nadstandartní výkon k tomu, aby obstáli. Přesto, že i těm se podařilo (v lepším případě) integrovat se do většinové společnosti, roste počet těch, kteří trpí pocity vykořeněnosti. Ten se ještě v daleko větší míře přenáší na jejich děti, kteří vyrostli již bez prožité paměti starého domova a důvodu pro hledání nového. Klíčovou otázkou identity je otázka „Kde domov můj“. Jak rodiče a prarodiče musí z existenčních důvodů vyřešit v životní praxi kulturní posun, jakého sociálního,kulturního a profesního vzdělání se dostává ovšem vnukům, do jaké míry zůstává rodina ve spojení s původní domovinou, do jaké míry dokáže přijmout nový domov se všemi jeho kulturními a sociálními rysy, to jsou všechno faktory, které hrají důležitou roli v hledání sebe sama. Opora v kolektivní identitě, neboli pocitu sounáležitosti se skupinou, je pro „vnuky“ často jediným vodítkem. Protože ale základní identita menšinových diaspor nebo ghett vychází z „útěku“ a „boje o přežití“, kulturně etnický prvek domoviny bývá deformován, zpovrchněn. Oni už nemají a ani nechtějí mít kontakt s původní kulturou své země, ale nemohou nebo nejsou patříčně vybaveni přijmout kulturu země, do které přišli. Logicky je pak příklon „vnuků“ k původní etnicko-náboženské identitě v základu formován jako OPOZICE k novému domovu. Z toho pak vychází agresivní extremismus, který ovšem se skutečnou a výchozí kolektivní identitou má pramálo společného.
Chybou multikulturalismu je, že tento problém, (neboli pandořína skříňka v podobě 3.generace migrantů) neřeší. Proč ji neřeší ? Protože je produktem konzumní společnosti, totálně ovládnuté trhem.
Argun: zdravím. Když už jste vytáhl případ PP - není to tak úplně. Vzala si Afghánce, ano, dobrovolně. Ale neznamená to, že by šlo o obhajobu islámu. A nežije v Kábulu. Pozor na tyhle argumenty. Ona si vzala člověka, který si prožil svoje, a se kterým v určité chvíli našla společnou řeč. Jejich soužití je neustálým vyjednáváním, které vůbec není jednoduché. Ale to podstatné je, že mají důvod v tom pokračovat.
07. 09. 2009 | 21:55

Cech napsal(a):

Stejskal:

“A pak že nejsme všichni víceméně stejní a nemůžeme se dohodnout.”

No, urcite vicemene stejni nejsme, a proto by TOLERANCE mel byt povinny skolni predmet. :) V risi islamu slovo “tolerance” prakticky neexistuje, obzvlaste souslovi “nabozenska tolerance” je trestuhodne rouhani a nejlepsim trestem je samozrejme podriznout dotycnemu rouhaci krk (pokud je to mozne), a nebo alespon proti nemu vyhlasit fatwu – viz napr. “In 1998, Grand Ayatollah Sistani of Iraq, issued a fatwa prohibiting University of Virginia professor Abdulaziz Sachedina from ever again teaching Islam due in part to Sachedina's writings encouraging acceptance of religious pluralism in the Muslim world.” (http://en.wikipedia.org/wik...)

And to be a devil’s advocate - kdyz Slovaci nepusti na navstevu ani madarskeho prezidenta, proc by Evropani meli poustet na navstevu muslimy nebo dokonce je nechat usazovat se v Evrope? :)
07. 09. 2009 | 23:25

im napsal(a):

@pozorovatel

Film Knallhart tu šel 2007 v kinech a o rok později v TV pod názvem Drsńák, se slušným ohlasem, blíže k filmu viz třeba tady:

http://www.csfd.cz/film/222...

@Cech

Český překlad jsem ještě neměla v ruce, nemohu soudit. Ale vydavatelem je ARGO, kniha vychází jako 100. svazek AAA (edice angloamerických autorů), tak to jistě úplný škvár nebude.
07. 09. 2009 | 23:28

pozorovatel napsal(a):

Pro Jahrada: Vas vyklad ma logiku, ale vysvetlete mi prosim, proc se to tyka Turku a Kurdu. Proc tim nejsou postizeni Rekove, Italove, Srbove a Chorvati, Spanele, Polaci, Iranci, Cesi atd. atd.
07. 09. 2009 | 23:36

Gerd napsal(a):

argun:
ať si PP žije třeba s Marťanem, je to pouze věc její a jejího partnera. O podrobnostech soužití má smysl mluvit až tak za 5 let. Občas si připomeňte film Bez dcerky neodejdu.
Je mnoho Češek, které se vdají za cizince a odejdou s ním žít do ciziny. Některé z nich mají docela krutý osud. Proto má smysl hodnotit soužití s cizincem až po delší době, kdy se vyjeví různé odlišnosti zvyků a názorů.
07. 09. 2009 | 23:52

Gerd napsal(a):

Pane Stejskale,
muslimové bohužel uznávají jen svou víru. Ničím s eneliší od fanatických křižáků za středověkých křížových výprav. A my jsme pro ně nepřítel.
07. 09. 2009 | 23:54

Gerd napsal(a):

A jinak, muslim uzná právo jiných lidí na vyznávání jiného boha AŽ SE HRBATÝ VELBLOUD NAROVNÁ. Na počátku vzniku muslimské víry ještě dokázali být tolerantní k jiným náboženstvím. Dnes už skoro ne.
08. 09. 2009 | 00:13

jahrad napsal(a):

pro Pozorovatel: Výborná, otázka. Vzhledem k pokročilé hodině ovšem neodpovím, jak by si zasloužila. Spontánně mne napadá mne příklad řecké diaspory u nás (ale i např. bulharské, nebo "jugoslávské") - u těchto přistěhovalců v daleko větší míře docházelo ke smíšeným sňatkům, tj integrace probíhala důkladněji, rychleji, přirozeněji. Myslím, že to hodně souvisí s danými podmínkami - oni přišli do země v době, kdy zde byl uzavřený a striktní společenský režim, který sám o sobě diktoval, jak se mají chovat, jak musejí žít, aby obstáli. Přitom je ale zajímavé, že tihleti lidé i přesto, že nový domov a jeho pravidla se vším všudy přijali, udržují často se svou původní zemí kontakt daleko spíš, než ti, kteří mají s integrací celoživotní potíž a kteří mají tendenci řešit své problémy agresivně či invazivně vůči hostitelské zemi. Svou původní kolektivní identitu (Řekové,Balkánci...) nezapřou, ale není jim ani na obtíž, ba naopak, je jim celoživotní oporou.
Každá evropská země má "svoje" diaspory, ghetta, a jejich dějiny. A vždycky jde především o to, co se děje ve vztahu hostitelské země k nově příchozím. Jak, a proč...Možná opravdu nejprostším vysvětlením je, že přítomnost islámu v Evropě (v podobě přítomnosti imigrantů z muslimských zemí) znamená pouze "prostředek vymezení se" pomocí znaku kolektivní identity...Pak to ale nevypovídá moc o islámu jako takovém, leč spíše o krizi Evropy, která není schopna vytvořit fungující autonomní řád, který je oporou pro ty, kteří se rozhodnou ji z jakýchkoli důvodů obývat. Ještě jednou - díky za otázku, budu nad ní přemýšlet dál.
08. 09. 2009 | 00:24

Antropolog napsal(a):

ad JAHRAD: Vše, co jsem měl na srdci k tématu tu už padlo, ale přesto mi to nedá, abych Vám nepřiznal - skvěle argumentujete.
08. 09. 2009 | 00:33

jahrad napsal(a):

Antropolog- ó, díky. Dobrou, pokojnou noc.
08. 09. 2009 | 00:35

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Stejskale,
nezklamal jste, i když to leze z Vás jako z chlupaté deky.

Jste proti islamizaci Evropy, přesto vítáte jistý (nespecifikovaný) příchod muslimských imigrantů.

Jste pro to, aby počet nepřesáhl určitou (opět nespecifikovanou) míru, ale nevíte jak omezit jejich natalitu.

Jste pro výstavbu mešit, ale ne pro maddrasy, které jsou součástí mešit.

Jste proti imámům, kteří jsou nezbytným personálem, vedou bohoskužby, učí a kážou, jen nevíte-ostatně jako celá Evropa- jak je kontrolovat.

Jste proti vzniku ghett, ale nevíte jak jim zamezit.

Jakmile budou jednou tady spustíte obvyklou říkanku o nestydatosti požadavku návratu těch, kteří se místním normám nepřizpůsobí.

Mohl bych pokračovat, za ty dva roky mám Vás dokonale přečteného.
Každý máme svou úlohu. Já můžu mluvit na plnou hubu,jsem nezácislý, Vy musíte plnit úlohu uspavače kober, obratného manipulátora,obhájce předem nastaveného trendu oficiálního establishmentu.

Musím uznat, že svou práci děláte mistrovsky.
Za celou dobu jste ani jednou nešel proti oficiálním názorům. Ať šlo o flagelantství za odsun, války na Balkáně nebo Gruzii, kde jste vždycky hájil i tu nejtupější demagogii a oficiální verzi, které se dnes soudný člověk směje.

Zvolil jste ovšem nešťastnou a zcela ojedinělou formu komunikace. Tím, že jste neoddělil úlohu moderátora-uspavače hadů od Vašich vlastních názorů,od psaní pod jiným nickem jste obě role spojil, naprosto Vás to pohltilo a jak praví klasik, sám už nevíte, zda jste Čuangem či motýlem.

Summa summarum.
Vše už tady bylo. Našli se i tací,kteří při muslimské invazi v sedmém století otevírali brány španělských měst, v naději, že se jim povede lépe.Některým se i lépe vedlo.

Našli se i tací, kteří po únoru 48 s rozzářenýma svazáckýma očima, hlásali světlou budoucnost pod praporem komunismu.
Pouze máte v ruce jiný, multi-kulti, prapor.

V poslední fázi vytáhnete vsugerování, že kdo je proti islamizaci Evropy je xenofob a islamofob nenávidějící islám.

Klidně si to myslete, já se tomu směju. Nějaký čas budete mít ode mne pokoj. Za pár týdnů jedeme do Maroka a chci-pokud to půjde- i západní Saharu.
Mám rád pouště, jen si nepřeju, aby se ČR pouští stala.

Vy budete mít plné ruce práce. EU schvaluje příděly pro nové země. Vy a celá řada dalších-máte jich tady celou rotu- musí lidem zdůvodnit, jak je to obohatí.

Každý máme svůj job.Já bych s Vámi ale neměnil.
Mějte se.
08. 09. 2009 | 08:28

stejskal napsal(a):

Tak jo, pane Pepo Řepo,

jdu plnit svojí úlohu "obratného manipulátora, obhájce předem nastaveného trendu oficiálního establishmentu" ;-)

Hezky jsme si opět popovídali. Je radost s Vámi diskutovat.

Libor Stejskal

P.S. A přeji hezkou dovolenou. Maroko je prý úžasné, žena tam kdysi byla.
08. 09. 2009 | 09:11

Cech napsal(a):

im:

“Kniha vychází jako 100. svazek AAA (edice angloamerických autorů), tak to jistě úplný škvár nebude.”

Priznavam, cetl jsem i horsi veci. :)
08. 09. 2009 | 09:57

Muf napsal(a):

Jak tak na to koukám, nevěřím svým očím...Tady jsou všichni proti muslimům,takže nyní nový problém aby se mělo o čem mluvit, muslimové, ale co třeba křesťanství?Možná vám to tak nepřipadá, ale my jsme stále na jednom bodě, akorát vše ostatní se mění..Co řeba středověk? upalování nevinných žen, znásilňování, žena mající hodnotu psa a občasné děvky?Teď jsou pro nás jak se zdá problém muslimové, kteří mají bohužel špatnou vizitku, ale spousta křeštanů a katolíků a různých odvětví církví má přece taky otřesné způsoby a je stejná! všechno je to ale v náboženství..Na světě jsou lidi dobří a zlí, záleží jen na nic jak si uvědomí moc náboženství, záleží na jejich normalitě a jak moc to ovlivní jejich život.
Udělali vám někdy něco muslimové, jen proto že jsou muslimové?Všichni jsme z jednoho těsta na to nezapomínejte...!!!to všechno není o náboženství, ale o tom jací jsme a jací oni jsou jako lidé, ono je děsně jednoduchý házet všechny muslimy do jednoho..Nejlíp ale uděláte když zničíte svoje předsudky a pojedete se do těch zemí podívat sami..
Pro mě za mě ať si každej věří v co chce, ale ať se chová slušně, ale je to fuk jestli to je barbar, tatar, trpajslík, ind, žid, muslim nebo kdokoli..Mimochodem znám hodně Čechů, kteří jsou větší hovada než muslimové, když už to takhle chcete...
08. 09. 2009 | 11:59

Muf napsal(a):

Jak říkám pořád, ať si každý zamete nejprve před svým prahem, ono je hrozně jednoduchý kritizovat někoho jiného, když se mě to netýká..já nikoho nechci obhajovat, ale chci abyste si uvědomili, že všichni nejstou stejní...

ach jo, je to těžký...
08. 09. 2009 | 12:30

František Kocourek napsal(a):

Všichni ti zastánci,
multi-kulti mi připadají jako nemyslící tvorové.Přemyslovci také zvali do zemí Koruny České německy mluvící obyvatelé ze Svaté říše Římské,výsledky se projevili zejména v létech 1918 až 1945,a to nepíší co se dělo v zemích Koruny České v létech 1403-1424,nejhorší gestapáci,kteří mučili,byli do jednoho sudeťáci,protože před říšskými Němci museli dokazovat,že jsou správnými soukmenovci...........
Němci zvali k sobě na práci Turky,přijeli zejména k nim Kurdové,binec jaký je v Německu v místech kde převažují Kurdové,je znám všem,jen zastánci multi-kulti mají humanistických žvástů plnou hubu,ale hlavně,že oni bydlí a žijí na hony daleko od těchto míst,jako u nás,třeba Václav Havel s Kocábem,proč nežijí třeba trvale v Janově,anebo v Teplicích, nebo jinde
v místech,kde žijí jimi milovaní Romové,kolik Romů za své vlastní peníze zaměstnávají tito milovníci multi-kulti a s nimi žijí a jdou jim příkladem,.
Mešity neslouží k modlitbám,ale ke štvaní lidí,¨toto jsou místa zcela podobná jaké měli komunisté pod názvem Agitační střediska,v mešitách se rozdávají milodary lidem,kteří nepracují,a za to se od nich očekává bezvýhradná oddanost k víře a duchovním autoritám,a vykonají cokoliv jim řeknou,muslimské školy nejsou instituce vzdělanosti,ale hlavní úkol těchto škol je naučit žáky nazpamět citovat korán a jeho súry.
Pak se všichni divíme tomu,co multi-kulti nazývají extrémismus,
nebojujme proti extrémismu,ale bojujme pro to,aby všichni občané této republiky měli stejná práva a povinnosti,pozitivní diskriminace nic nevytvoří,je nedomokratická a rasistická,vytváří extremismus a stojí daňové poplatníka hodně peněz,pak není na základní školy,zdravotnictví ............
Zastánci multi-kulti dokažte ostatním,že nemáte jen plnou pusu humanistického žvanění v kavárnách,ale že sami se odstěhujete do míst kulti-multi a za své peníze zaměstnáte lidi z jiných kultur,budete s nimi žít a svým příkladem a působením oni pochopí demokracií a jejich životní stal bude dodržovat zákony platné v ČR,třeba Havel zaměstná Roma jako osobního řidiče atd.Jinak nikoho nepřesvědčíte a extrémismus bude narůstat,zákon akce a reakce nezměníte.
Francie,Španělsko a Německo se chtějí zbavbit emigrantů,a protože tam jsou u moci levičáci,kteří nechtějí porušit své kavárenské levičáství,budou
emigranty přidělovat od nich k nám a do nových zemí EU,na základě stále zvýšujících kvót.
08. 09. 2009 | 12:41

viko napsal(a):

Čtu korán. Podle rady - Uč se učení svého nepřítele. Furt čekám, kdy se to rozjede. Mám za sebou prvních padesát stran a mám pocit, že jsem pětadvacetkrát přečetl dvě strany. Popis soudného dne, bezva zasloužené utrpení nevěřících, vegáč pro pravověrné. Mohamed to asi neměl lehké a zkoušel, kolikrát že se to ta lež musí říct, než jí lidi uvěří. Jeden odstavec kvalitní evropské knihy může obsahovat nesrovnatelně více důležitější informace a hlubší moudrosti, než těch 50 stran koránu.

Snažím se podporovat věci které se mi líbí (touha po vzdělání, pracovitost, vytříbený humor, soucit s bezmocnými hodnými tvory) a nepodporovat nebo raději potlačovat to, co se mi nelíbí (např. primitivnost, zabedněnost, násilnictví, programovou lenost, zlodějinu, vraždění a mrzačení ve jménu víry). Nevím, jestli je možno islámu házet klacky pod nohy s elegancí a noblesou, nebo jestli se člověk musí uchýlit k metodám, které při rozsévání svého míru po světě používají oni. Jsem pro cokoliv, co bude účinné.
08. 09. 2009 | 14:52

viko napsal(a):

Dalo by se říct, že ve svých extremních projevech se idea multikulturalismu projevuje podobně, jako vir HIV. Totiž že eliminuje obranyschopnost svého nositele (kultury) vůči infekci jinou kulturou, byť by průnik té cizorodé mohl být letální pro "zvířenu/ekosystém" původní kultury.

Je potřeba z myšlenky multikultury obezřetně oddělit potenciálně přínosné aspekty od těch nebezpečně sebevražedných. Jak už bylo na podobných diskuzních fórech x-krát poznamenáno: Kde je islám, tam není multikultura.
08. 09. 2009 | 15:44

Pepa Řepa napsal(a):

To viko
Nemůžete to číst jako knihu.Kodifikace za Uthmána okolo 650 byla provedena mechanicky a to podle délky súr. od nejdelší po nejkratší. Nenajdete tedy dějepisnou linku jako v některých biblických knihách.
Pak si uvědomte, že naprosto chybí tisíciletá tradice jako u Hebrejců, dějepisně se tedy jedná o popis událostí v období kratším než 40 let od zjevení proroctví Džibrílem Muhammadovi až po kodifikaci. Pouhých 40 let.
Ostatní jsou ozvěny židovství a křesťanství, někdy pomotané.

Od té doby nebylo změněno ani jedno slovo a nikdy změněno být nemůže.Pokud hledáte příběhy, tak je najdete v Ahadíth. Měl vyjít český výběr, ale nevyšel, jinak je vydal v několika svazcích Cambridge Press.Jsou tam perly.
Když vydal kdysi Hrbek Korán v českém překladu, byl ohrožen na životě, k překladům je odpor.
Korán je spíše básnická kniha, vždy nádherně kaligraficky vypravená. Znalci tvrdí, že každý překlad je horší než arabská verze, kde jde i o malebnost a rytmus jazyka.
Pokud jde o obsah, ať si každý udělá svůj názor.
Pravdu máte v tom, že to je hodně těžká kniha.
08. 09. 2009 | 15:54

Baba napsal(a):

Safra, vy máte přehled, uměl byste napsat totéž o knihách světových náboženství?
08. 09. 2009 | 16:17

Muf napsal(a):

No ono studovat všechna náboženství by mohlo být vcelku zajímavé, nikdo vlastně neví a nikdy vědět nebude co se tenkrát stalo a nestalo.Já jsem ateista, ale zase na druhou stranu né úplně.Ostatní náboženství respektuju, vždyť ono, některá náboženství dávájí lidem směr nebo cestu životem, co měli v dávných dobách lidé asi tak dělat, když nic nevěděli, tak to všechno asi začalo.
Ale teda musím říct, že obě knihy jak korán tak i bible jsou doost dobře napsané, jakože na to jaké měli v té době chápání...tak že by to fakt bylo něco od Boha? :-D
08. 09. 2009 | 17:29

Pepa Řepa napsal(a):

Vůbec ne, od toho jsou jiní borci. Zacheus, Theofil.

Nejpodstatnější rozdíl je v samém základu.
NZ také popisuje krátké období.Ježíšův život, skutky apoštolů.Myslím, že úsek asi sta let.
Přejímá ale od Hebrejců SZ, kde je vývoj pěkně seřazen popořádku, sledujete dějovou linku po tisíciletí, kdo koho počal. Je to napínavé čtení.

Je také chápán jako výtvor několika lidských autorů, inspirovaný Bohem. Můžete jej kriticky zkoumat, pochybovat o něm, nevěři mu, co chcete.

Islám tvrdí toto:
U Alláha je uložena matka knihy a podle ní byl vyslán archanděl Džibríl, aby sdělil rasúlovi Muhammadovi přesné, věčné a neměnné poselství. Muhammad byl pouze tlampač.

Je to hrubé zjednodušení, ale podstata je ta, že nemůžete koránský text volně vykládat nebo něčemu věřit a něčemu ne.
Očekávat tedy, že bude následovat křesťanské dějiny, že dojde k osvícenectví, racionalizaci je naprosto směšné.

Znalce koránu poznáte podle toho, že má před jménem titul Háfis- zná jej zpaměti.
Jasně, že vzdělanci znají i to, o čem je řeč v Tóře. Obyčejný muslim z ulice o tom ví kulový, chybí mu historická souvislost.To nahrazují Ahadíth.

Hadísy jsou příběhy z lidové tradice. Každý začíná Ahmed slyšel od Džamala, kterému Musa vyprávěl....a už to jede.Některé jsou jako z Dikobrazu, jiné ne.

Kdybyste se někdy dostala do Marrakeshe v Maroku ve čtvrtek večer, tak na náměstí Jemma el-Fna vykládají vypravěči analfabetním Berberům a Arabům obdobné příběhy dodnes.

Je to zvláštní, mystický a irracionální svět, plný dervišské poezie.Do toho zaklínaři hadů, kobry v košíku. Je to paráda, ale že bych to musel mít třeba v Dejvicích?
Ani náhodou.

Arabové mají jedno přísloví, které mluví za vše.

Přijdou-li k tobě dva nebo tři, jsou to hosté.
Přijde-li jich dvacet, jsou to nepřátelé.
08. 09. 2009 | 17:30

Pepa Řepa napsal(a):

08. 09. 2009 | 17:37

Pepa Řepa napsal(a):

Dá se to stihnout i za minutu.
https://www.youtube.com/watc...
08. 09. 2009 | 17:41

František napsal(a):

Předseda vlády Kevin Rudd - Austrálie:

Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Sharia,
byli ve středu vyzváni, aby opustili Austrálii, čímž se vláda
zaměřila na radikály ve snaze odvrátit možné teroristické útoky.
Rudd sám pak rozhněval některé australské muslimy prohlášením,
že podporoval špionážní agentury ve sledování národnostních menšin.
Cituji:
"Přistěhovalci, ne Australané, se musí přizpůsobit! Přijměte
to, nebo odejděte! Jsem unavený obavami tohoto národa z toho, zda
nejsme ohroženi nějakými jedinci či jejich kulturou. Od
teroristického útoku na Bali jsme u většiny Australanů
zaznamenali nárůst vlastenectví. Naše kultura se vyvíjela během
více než dvou století bojů, pokoušení a vítězství milionů mužů a
žen,jež usilovali o svobodu. Mluvíme převážně anglicky, a ne
španělsky, arabsky, čínsky, japonsky, rusky nebo jakkoli jinak.
Tudíž, pokud se chcete stát součástí naší společnosti, naučte se
jazyk!
Většina Australanů věří v Boha. Není to žádný politický pravicový
nátlak, ale prostý fakt, neboť právě křesťanští muži a ženy
založili tento stát na křesťanských principech, což je jasně
zdokumentováno. A je jistě vhodné, aby to bylo vyobrazeno na
stěnách našich škol. Pokud vás bůh obtěžuje, navrhuji vám, abyste
uvažovali o jiné části světa jako svém domově, neboť Bůh je
součástí naší kultury. Vaši víru můžeme akceptovat, a nebudeme se
ptát proč.

Vše, co žádáme, je abyste vy akceptovali tu naši a žili s námi
v souladu a pokojném soužití.
Tohle je naše země, naše půda a náš způsob života dáme vám
veškerou příležitost k tomu, abyste toho všechno mohli užívat.
Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší
vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu
života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé
australské svobody - právo odejít.
Pokud jste zde tak nešťastní, odejděte! Nenutili jsme vás sem
přijít. Požádali jste, abyste tu mohli být. Tak přijměte zemi,
která přijala vás.
08. 09. 2009 | 18:28

Alex napsal(a):

Tereza Brdečková:

Predtim, nez znovu napisete podobny blabol, tak se podivejte, jak jsou ti Vasi “prozapadni muslimove” vychovavani a cim maji prosakle mozky:

https://www.youtube.com/watc...

A pokud si myslite, ze Marwa Sherbiniová mela v hlave neco jineho, tak se zatracene mylite. Tim samozrejme nenaznacuji, ze jeji ubodani za popsanych okolnosti je naprosto omluvitelne.
08. 09. 2009 | 18:28

Gerd napsal(a):

Pepo Řepo,
Arabové mají ještě jendo přísloví: "Neukazuj beduínovi vchod do svého domu."
Objasnění - beduín navštěvuje vždy všechny své přátele, pokud se ocitne ve městě, kde žijí. Bere to jako svoji povinnost. :-)

A kdy do ČR mají přijít muslimové? Až se hrbatý velbloud narovná!
08. 09. 2009 | 18:33

Čochtan napsal(a):

To je keců o tom, že lidi jsou stejní a že muslimové jsou strašně hodní a že křesťanství a středověk, a bla bla,.. kecy kecy kecy. Rovnostářský, vše uhlazující, hloupý kecy ala Stejskal.

Vezmu to po řadě:
1. Křesťanství mělo svůj středověk. Dostalo se z něj. Islám je v tom středověku furt, a nikdy se z něj nedostane. To vám hlupákům dostatečně vysvětlil znalec Pepa Řepa.

2. Umírnění "prozápadní" muslimové.
Studoval elektrotechniku v Hamburku zdravil sousedy, se studenty chlastal alkohol, pokrokové Němky s ním vesele prznily rasu, prostě "prozápadní muslim" k pohledání. Jmenoval se Ata. Tento týden bude mít výročí chcípnutí. Stačí ?

Co mluví pro to, abychom je k nám pouštěli ? To že chtějí ? Já chci hodinky s vodotryskem !

NEEXISTUJE důvod k tomu, abychom měli muslimy v Evropě !!!
08. 09. 2009 | 18:40

Muf napsal(a):

To František: děkuju za velmi inteligentní a logické pobratelné vysvětlení...:-)

Já jsem jen chtěla říci ještě ohledně těch Turků, je jich v Německu-Hamburku apod.,jak na..ano, to jo, ale jsou to většinou migranti kteří tam přilezli dávno, takže to jsou většinou kurdi, kteří se s Turky nesnáší a pak také "poloviční Turci", jenže to pro ně asi taky nemůže být jednoduchý, když žijí najednou v totálně neznámém místě,nemuslimském státě, bez mešit, bez jejich kultury, bez zvyklostí, narodí se dítě a to tam pak žije taky,neví kam by se mohlo zařadit a celý život se hledá a takhle je to dál a dál...pořád dokola.Je škoda, že je jim korán předkládán už odmala, a taky je škoda, jakou mají pověst a historii.Ale v Turecku jsou to ti lidé úplně jiní, však kdo tam byl tak ví, jsou to naštěstí "poslední moderní muslimové", a koneckonců ještě jakoby patří do Evropy...
Ještě k tomu koránu a bibli, opravdu nechápu, jak jedna knížka dokáže zmanipulovat lidi,to musí být vážně síla :-), ale asi vážně záleží na člověku jak moc si to vezme k srdci.Pokud někteří muslimové ale jako např. v Afgánistánu,jsou tak zmanipulovaní, a korán je tam denní chleba a korán je právo, islám je vše, až to začne zavánět terorismem a děti vyrůstají se samopalem v ruce, je to fakt hodně špatný..a škoda, všeho by mělo být s mírou a bráno racionálním uvažováním...když teda náboženství, tak ať je na světě jeden Bůh a je to, ne? ale ono by se pak zase něco našlo, zase by se někdo hádal, vždycky se najde nějaký ten konflikt..
08. 09. 2009 | 18:56

Čochtan napsal(a):

Mufo,
Turecko do Evropy nepatří. Turecko sice Evropu dlouhou dobu dobývalo, ale to z něj součást Evropy neudělalo.
Můj prapředek do turků střílel z vídeňských hradeb.
"Zmanipulovaní" jsou všichni. Liší se jen tím, kdy to u nich propukne. Viz Ata.
08. 09. 2009 | 19:05

Muf napsal(a):

Počkejte, ale vždyť část Turecka je přeci evropská a ještě Evropa, včetně půlky Kypru :-D A nevím jestli zmanipulovaní;
navíc my jim taky můžeme připadat strašně zkažený a hrozný.A náhodou Otec Turků byl Ok, nadělal tam tolik reforem, že bychom koukali,kdyby ne, ještě teď by byli jak za krále klacka,navíc v mnoha směrech jsou na tom líp než my, anebo podobně, ovšem mají smůlu na sousedy, předsudky a historii způsobenou sultánským vládnutím a kurdama (to jsou ty trapiči žen)..prostě stále je to republika a mají mnoho věcí jako my..Dřív to mohla být bohatá zem, jako my jsme mohli být, ale smůla, to už je všechno pryč..
08. 09. 2009 | 19:13

dul napsal(a):

Vraždil rus .....problém ma evropa
08. 09. 2009 | 20:01

Baba napsal(a):

A já si říkám, odkud se ti elfové vzali, no jo.
08. 09. 2009 | 20:07

Antropolog napsal(a):

Hahahahahhaha...

ad MUF: "Počkejte, ale vždyť část RUSKA je přeci evropská a ještě Evropa, včetně Abcházie a Osetie :D"

Milý/á MUF a takhle si můžeme hrát donekonečna ;-) Navíc pro Rusy hovoří i to, že nepřevzali jazyk, kulturu a náboženství kočovných mongoloidních hrdlořezů.

Přesto Rusy do EU narozdíl od Turků nikdo nezve a nikdo tu jejich (ne)vychování neomlouvá.

Čím Vás ti Turkmeni tak okouzlili?
08. 09. 2009 | 20:12

Čochtan napsal(a):

Mufo,
to co je dneska Turecko, to bylo ještě nedávno před 500 lety Řecko.
Pokud máte na mysli ten kousek na západ od Dardanel, také bývalé Řecko, to přece nehraje roli.
08. 09. 2009 | 20:20

Muf napsal(a):

no co, trocha vtipu neuškodí ;-)a čím vás naopak neokouzlili??? co Vám udělali "skuteční Turci" a co dělají nám, občanům nejlepší země pod sluncem, ČR? :-):-D
Myslím, že my sami máme vůbec problém udělat něco sami se svou zemí..měli bychom to udělat ihned, a radši, než koukat na tv,číst v novinách blbosti o Turecku, nebo na to, jak prasečí chřipka zabíjí a je nebezpečné tam jet...jeďte se tam podívat a chvilku tam žijte, sami uvidíte, že spatříte možná jednoho člověka s rouškou a že Turci jsou sice sví, ale prostě normální, ikdyž chodí do mešity..
08. 09. 2009 | 20:34

Gerd napsal(a):

Křesťanství se v rámci odštěpeneckých proudů muselo postupně vyrovnat s kritikou ve svojích řadách a přijmout i jiné názory na život. Minimálně muselo opustit názor na způsob šíření víry.
Na muslimy je multikulti teoretiky a humanisty nahlíženo z hlediska křesťanských, demokratických a humanitních hodnot, z hlediska tolerance, snahy o domluvu a respektování názoru druhého.
Muslimové ničím z toho netrpí. Korán připouští jediný výklad, odštepenecké proudy sunnitů a šíitů se dohadují nejvíce o následnictví po Mohamedovi. Snahu multikulti hlasatelů o dialog považují za projev slabosti. Je to pravá orientální povaha, která je ochotna jednat jen se silnými. Se slabými jedná s pohrdáním. A tak taky muslimům připadáme. Společně s přesvědčením o šíření víry i mečem a neměnnosti výkladu Koránu nastává vražedná kombinace. Muslimové už v Evropě jsou a úspěšně se množí. Pokud z jejich snahy nebude snaha o dialog (a ze strany majority taky), bude se majortia stále více cítit ohrožena vzrůstajícím počtem muslimů. Až přijde nějaký nácek a ohroženému obyvatelstvu určí cíl a řešení. Pak dojde ke krvavému konfliktu.
08. 09. 2009 | 20:38

Muf napsal(a):

Každopádně pokud jde o lidi, tak v Turecku se bojím stejně jako tady, tady taky člověk nikdy neví, cikán nebo kurd, to máte stejný,já se třeba bojím jít i v Čr po tmě domů, nebo jet do Prahy,ve dne, a do Istanbulu?Viděli jste někdy jak moc se tam střeží obchodní domy nebo letiště?
Jasně, je to krutý a musí to být, vůči okolním státům, ale tady, ikdyž je tu nebezpečí také hodně velký, se nic takového nekontroluje, respektive usmrcení třeba i vražda kamaráda,se neřeší....
08. 09. 2009 | 20:43

Baba napsal(a):

Budete-li zticha, podaří se vám být na několika místech najednou.
08. 09. 2009 | 20:46

Muf napsal(a):

Jupíííííííííííííííí :-D a to je právě to, co je v týhle zemi zakázaný a nepřijatelný, říct vlastní názor :-)
08. 09. 2009 | 21:33

argun napsal(a):

jahrad
Díky za korekci ohledně PP, mám jen zprostředkované informace. Orientaci v problému máte bezesporu skvělou, souhlas s Antropologem. Jen ta poslední větička..."Protože je (pandořina skříňka 3.generace migrantů) produktem konzumní společnosti, totálně ovládnuté trhem". Mnóó...to aby asi ještě stálo za úvahu. nemyslíte?

Libor Stejskal
Pepa Řepa napsal:
"Tím, že jste neoddělil úlohu moderátora-uspavače hadů od Vašich vlastních názorů,od psaní pod jiným nickem jste obě role spojil, naprosto Vás to pohltilo"
Má pravdu. Zkuste se nad tím v dobrém zamyslet, budete-li chtít. Vaše dvojjedinost byla jednou z prvních věcí, které mě zde překvapily. Nemyslím, že je to tak dobře.

Pepa Řepa
Máte načteno a podáváte to jazykem, kterému rozumím. Smekám ve stoji spatném.

Ale páč jsem takovej prostej tak mě ještě vrtá hlavou taková obyčejná věc... Zařídit Evropu, nebo třeba Dejvice, bez muslimů, jak to sakra prakticky zařídit? O Vietnamcích před 20 lety jsme nevěděli nic. Najednou jich je u nás ve Widlákově 30 tisíc. A nějak neubývají. Ukrajinci, Mongolové, Albánci, Rumuni jakbysmet. Přestřihli jsme dráty a najednou tady prostě jsou. S bruselskými kvótami i bez nich. Muslimové, kupodivu, tu zatím z řeky žádní nevylezli. Nevylučuju, že přijdou s mloky.

Soudím, že přírodní zákonitosti fungujou nezávisle na našem chtění. Tam, kde zmizí smrky, vyroste habr, líska, jasan. Méně vitální druhy uvolňují místo vitálnějším. Myslíte, že by to někdy mohlo být jinak?

Dcera je teď na pár týdnů na univerzitě v Birminghamu. Předtím v Londýně. Podle toho co říká, muslimy tam vůbec nikdo neřeší. Mezi přednáčejícími je spousta Arabů, mezi studenty je cizinců samozřejmě většina. Kromě Arabů Indonésané, Malajci, Číňani, Íránci, Syřané, Thajci, Indové... Se Saudy by prý klidně bydlela v baráku, nejlíp se s nimi pokecá a je snimi sranda. V předsednictvu Obchodní komory v Birminghamu jsou všechna náboženství. Angličan, Arab, Ind, Rus, Číňan...Všichni slaví vánoce, ramadán i novyj god. Všude spousta krámků s burkami a se sárím, po ulicích chodí ženské v šátcích a jiné zahalené od očí po paty a všichni jsou - zdá se - v klidu. Mešit je v Birminghamu i v Londýně samozřejmě spousta (pan Stejskal by jich pár u nás možná povolil...haha). Jesli s madrasami či bez nich to nevím, ale nikoho z Anglánů to pokud vím nezajímalo. Billy z Obchodní komory v Birminghamu mi tvrdil, že představa, že by všechny imigranty najednou vyhostili, je úplně absurdní. Anglie by podle něj zkolabovala. Mimochodem, nejbohatští tam jsou Sikhové. Samý Bentley a Masserati.
A problémy? Jistě, jsou. Především v chudých čtvrtích. Africké gangy proti arabským, čínské proti malajským. Ale že by někdo podřezal chlebodárce Angličana, o tom prý nic neví...

Tohle chcete zastavit? A když ano tak jak? Já jen vím, že voda do kopce prostě neteče.

Á propos...to Maroko...že jsem tak smělej, individuální čundr nebo jinak? A jak s místní dopravou? Moc mě to tam zajímá.
08. 09. 2009 | 23:33

Generál Rokurota Makabe napsal(a):

Hele, Čochtane, a co vás tak tankuje na těch vraždách muslimek jejich bratry/otci/strýci? Vždyť to přece všechno byly jenom muslimky, a ty přece v Evropě nechcete. Nemuslimky tihle maníci přece z důvodů ochrany rodinné cti dost dobře vraždit nemůžou, ne? A protože, jak jste tu ftipně prohlásil, žádní prozápadní muslimové (tedy patrně ani muslimky) s principu neexistují, ty zavražděné přece byly z tábora úhlavních nepřátel.
Jestli ty svý bizarní teorie myslíte vážně, tak ti příbuzní za vás jen udělali špinavou práci, tak se pokuste být trochu konzistentní a nenadávejte tu na ně. ;)
08. 09. 2009 | 23:59

pozorovatel napsal(a):

pro mufa: Co se tyka Turku a Kurdu, tak jste se svym nazorem mimo. Tureckych obcanu je v Nemecku 1 750 000, dalsich 700 000 tureckych obcanu dostalo mezitim nemecke obcanstvi. To dela dohromady 2 450 000 lidi. Jelikoz Nemecko pocita lidi podle obcanstvi tak Kurdove jelikoz nemaji vlastni stat, nejsou v oficialnich statistikach vedeni. Nemecka vlada odhaduje, ze je v Nemecku 500 000 Kurdu, Centrum pro kurdske studie uvadi cislo 600 000 a Nemecko-kurdska spolecnost cislo 700 000-800 000. Tito Kurdove nejsou jenom z Turecka, ale i z Iraku, Iranu, Syrie a Libanonu.
Pisete, ze jsou v cizim prostredi, narozeni do cizi zeme - chudaci mame je chapat. Uz jsem to psal tady nekolikrat, nejenom tyto dve narodnosti a Arabove, ale i jini cizinci jsou v teto zemi cizim prostredi, narodili se do cizi zeme. Kde meli pravoslavni Rekove a Srbove jejich pravoslavne kostely? V Nemecku urcite ne. Proc nejsou v Nemecku problemovi Persani, Pakistanci a muslimsti Indove, ruzni cernosi islamske viry? Proc to jsou porad a porad dokolecka Turci, Kurdove a Arabove. Zrovna dnes bylo ve zpravach: "Berlinska policie byla v Berline-Mariendorfu pri pokusu zkontrolovat 2 osoby nasledne napadena asi 60 lidmi tureckeho a arabskeho puvodu, krome toho hazeli na policii obyvatele z prilehlych balkonu tezke veci s umyslem zranit policii. Policejni hlidku zachranila privolana posila." Tentokrat nedoslo jako jindy ke strelbe do vzduchu, ale k pouziti peproveho spreje. Toto se deje v Berline mnohokrat do mesice a vzdy to jsou Turci(Kurdove) a Arabove. Nikdy to nejsou Polaci, Italove, Spanele, Rekove, Srbove, Chorvati, Brazilci, Iranci atd., atd. Hlavni problem s Turky(Kurdy) a Araby neni, jak se vetsina Cechu domniva jejich nabozenstvi, ale to, ze nerespektuji zakony teto zeme, mistni zvyky, policii, ucitele (hlavne ucitelky), proste nic, vubec nic. Samozrejme se to netyka vsech, je to hlavne problem mladych. Nenavidi nas jsme pro ne nemecka prasata a nemecke kurvy. Vite znam spoustu Turku a Arabu, kteri jsou muslimove a maji s nimi problem. Jak uz jsem psal, jsou toho nazoru, ze neco podobneho by si u nich nikdy nedovolili a stydi se za ne.
Vite ten Vas otec Turku byl mozna pro Turky O.K., ale byl to on kdo nechal zmasakrovat 50% pontskych Reku, v cislech z 600 000 jich prezilo a dostalo se do Recka 300 000. Neni to narez 50%, takovou uspesnost meli v novodobych dejinach asi jen jeho osmansti predchudci s vyvrazdenim Armenu a Adolf Hitler s evropskymi Zidy.
09. 09. 2009 | 00:47

pozorovatel napsal(a):

Projev berlinskeho policejniho prezidenta E.Körtinga pred vnitrnim vyborem berlinskem parlamentu v lednu 2004: "Napadna je vyrazne zvysena kriminalita v techto oblastech, hlavne trestna cinnost spojena s drogami, vloupani a nebezpecne ublizeni na tele jsou kazdodenni zalezitost. K tomu je nutno pripocitat nechut cizincu k integraci, stejne jako tendence neuznavat policejni moc, napadani statnich organu a hadky a rozbroje resit mezi sebou. V techto oblastech ovladaji urcite narodnosti cele pasma ulic.
Hovori se tady o Turcich(Kurdech) a Arabech. Dodam, ze tito jsou v Nemecku uz od 1961 a doted se jich velka vetsina nebyla schopna integrovat. I po 40 letech neumi nemecky, i ti, kteri jsou tady narozeni a chodili do skol, neumi poradne nemecky a pokud umi tak je na nich poznat podle reci, ze jsou Turci(Kurdove)a Arabove.
Trochu mi to pripomina Cikany v Ceske republice. Rekl bych, ze se jedna o podobny problem, kde u tech nemeckych nezpusobilych hraje jeste roli jejich nabozenstvi.
09. 09. 2009 | 01:44

Antropolog napsal(a):

ad GENERÁL ROKUROTA MAKABE: Hele, možná Čochtana tankuje, že ty muslimky byly zavražděny rodinými příslušníky právě poté, co se snažily integrovat.
09. 09. 2009 | 02:13

Pepa Řepa napsal(a):

To argun
Maroko? Dvě možnosti.
Letem světem s cestovkou, když je víc času (min.3 týdny) v pohodě individuálně. Všude jsou autobusy, někde i vlak.Noclehy do 50 Dirhamů. Rozhodně turisticky nejzajímavější země z Maghrebu.Všechny filmy s pouštní tematikou jsou točeny tam. Jedinečné kasbahy. Dá se tam i lyžovat, král Hassan tam postavil středisko jako v alpách.Můžete si půjčit auto, ale na jihu jsou k ničemu i offroady.Objedete kolečko kolem Ergg Chebbi a šmytec. Není tam kamenitá hammada jako třeba v Syrii, ale ergy, duny, přesypy.
Bez džamala to dál nejde. Můžete si domluvit cestu dál, do pouště, víc než 4 dny ale nechtějí. Neberte ráno tam a večer zpátky, to je o ničem. Je to ale dost drahé, okolo 5000 dirhamů za tři dny, přijde na to, nakolik Vás šacujou.
Není ale nad noc v poušti, oheň vedle stanu a hvězdy na dotek. Dobrý boty. Zmije, škorpici, arbaarbaínky.
Hnusná Casablanka ( pracoval jsem tam), nejezdit do Agadiru (moc turistické), jinak skvělý Fez (středověk se zastavil),Tangier, Tiznit (trh s velbloudy) Rabat (jestli jste na koně, tak Vás s místním někdy pustěj i ho královského hřebčína s plnokrevníky), Meknes a Marrakesh.
Zdaleka nejlepší ale zapadlé díry pod horami jako Tafraout, Tissaf.Zajímavý Moulay Idris,Mekka pro nemajetné, dříve tam nevěřící nepustili policajti.Nebyl jsem tam.

Nejsem žádným znalcem, to je blbost, ale žádnou zem nepoznáte, dokud v ní alespoń půl roku nevyděláváte svůj chleba vezdejší jako pěšák mezi obyčejnými lidmi a ne ve zlaté kleci ambasády.O turistické cestě nemluvě.
Maroko můžu pro turistiku doporučit,stejně jako země s tuhým režimem Libyi a Syrii. Kde je tuhý režim, tam je-relativně-bezpečno. A v Maroku i v Jordánsku tuhý režim je, i když to navenek tak nevypadá.
Platí ovšem zásada: Neprovokovat a plně se přizpůsobit místním pravidlům.

Přirozeně, že je pitomost snažit se udržet etnicky jednotné Čechy. Proč rušit tureckou hospodu v Politických vězňů? Jsou přirozené sňatky. Ostatně, jedna z mých dcer má za manžela cizího příslušníka.

Tady jde ale o něco jiného.Vzletné slovo redislokace je projekt srovnatelný s přestěhováváním celých národů ve stylu Josefa Vissarionoviče. Nechci se opakovat přečtěte si co jsem napsal u Klvaní.
Jestli si myslíte, že je emigrace spontánní a oficiálními místy nepodporovaná, tak jste na omylu.
Je to mnohem větší problém, než nacismu.Arabské země vyvážejí své problémy,natalitu. Zkuste do Birminghamu vyvězt půl Janova.

V Birminghamu jsem nikdy nebyl,nemohu to posuzovat. Ale když jsme u toho, není to zrovna to město, kde před týdnem bylo na ulicích takové etnické maso, že 90 lidí skončilo v base?

Mějte se, budu to tady muset omezit a věnovat se jiným věcem.
Naštěstí tady-zřejmě-nebudu přes volby.
09. 09. 2009 | 08:08

Pepa Řepa napsal(a):

Je to mnohem větší problém, než nacismu
----------
Napsal jsem to blbě. Měl jsem na mysli hrozbu návratu nacismu.
K tomu-podle mne-vede právě cesta,která je prosazována.Když neupustíte páru (návrat těch, kteří jsou hrozbou) a budete topit v papiňáku, tak to jednou bouchne.
Ostatně stačí se podívat na to, kolik lidí reagovalo na placenou repatriaci z Francie.

Řeší se to tak, že se kus horké brambory hodí na východ.
Podívejte se, jak se radikalizuje a narůstá problém s cigány(Romy). A k tomu ještě další ghetta?
Nepochybuju, že třeba u Pšondů kvoty narazej. Nemusíte nic, pokud ovšem nemáte takový počet UI jako tady.

Tady se dá na lidech dříví štípat.Budou se hádat, jestli je větší oranžovej nebo modrej blb.
09. 09. 2009 | 08:28

Čochtan napsal(a):

Je třeba UI likvidovat, než stačí napáchat neostranitelné škody.
Včas se musí jednat !
09. 09. 2009 | 09:07

viko napsal(a):

Multikulturní stanovisko by bylo bývalo určitě na místě v USA kolem roku 1900, kdy v rámci school boarding byly násilím od svých indiánských rodin v rezervacích odtrhávány děti ve věku 5 let. Byly internovány v (křesťanských) školách, převychovávány v duchu naší "civilizace", ty, které to nevydržely pochovávány na školních hřbitůvcích. Jejich starší soukmenovci na ně tudíž nemohli přenášet své znalosti a přírodní filozofii ve věku, kdy člověk začíná brát rozum. Tisícileté tradice a moudra, která se sešněrovaným godblessákům nehodila do krámu jsou v nenávratnu. Z indiánů jsou obtloustlí konzumenti hamburgrů a stupidních TV kanálů.

Nesoudní propagátoři multikultury si ale neráčili všimnout, že zde je situace podstatně jiná. Zde je ohrožena naše tisíciletá bohatá zkušenost. Tu je potřeba chránit před nezadržitelně rostoucím počtem nositelů islámu, kteří jakmile využijí všech našich slabostí a dostatečně se zde zabydlí, zatnou nám tipec a bude po jakýchkoli našich slabých i silných stránkách. Náš příspěvek k multikulturnímu světu by měl spočívat je v tom, že je necháme praktikovat jejich kulturu na jejich teritoriu, a hýčkat a chránit naši kulturu na našem území.
09. 09. 2009 | 10:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane argune,

zamýšlím se nad tím od té doby, co tuto práci dělám. A to dokonce veřejně (Viz můj text Může editor zveřejnit svůj názor v diskusi? z 31.08.2007 http://blog.aktualne.centru...

Někteří lidé sdílejí pohled Váš i pana Pepy Řepy. Jiní naopak nevidí důvod, proč bych si měl nechat někým upírat právo zúčastnit se jakékoliv debaty.

Hodně to podle mne záleží na tom, jak debatu obecně vnímáme. jestli jako boj (zápas, match), který musí někdo vyhrát a jiný prohát (a někdo ho musí nestranně soudcovat). Či jako možnost poznat názory druhého a představit ty své.

Mám za to, že tyto věci hodně souvisejí s tím, že v této zemi chce (umí) jen málo lidí skutečně diskutovat. Za to si skvělě umíme vnucovat svá vidění reality. A když jej druhý nesdílí, je třeba jej z debaty nějak vyřadit (diskreditací, arogancí, zesměšňováním atd.)

Nikdy jsem se netajil tím, že tyto stránky administruji se záměrem přispět ke kultivaci veřejného dialogu a umění debaty vůbec. Vše ostatní je pro mne vcelku druhotné; tedy jestli převáží názor Váš, pana Pepy Řepy či kohokoliv jiného (no, v případě rasistických a fašistických názorů některých jiných zdejších debatérů se upřímně řečeno též snažím, aby zde nepřevážily ;-) Ale to se netýká Vás ani pana Pepy Řepy).

Souvisím to ještě s jednou věcí. Nedokáži si představit, že bych s kýmkoliv se zdejších autorů (kteří mají jméno, tvář i osobní "historii") debatoval pod nickem (jak zmínil třeba pan Pepa Řepa). A tudíž debatuji pod svým jménem. Každý ví, kdo jsem a co ode mne může čekat. To je myslím v debatě dost důležité.

Zkuste se nad tím i Vy zamyslet, prosím.

Mimochodem, nevíte, co je to UI (user interface? umělá inteligence? University of Idaho?). Fakt to netuším. A přitom bych to měl likvidovat ;-)

Libor Stejskal
09. 09. 2009 | 10:11

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
UI znamená užitečný idiot. Bližší najdete u Lenina. Ten UI rád používal a po použití zlikvidoval.
09. 09. 2009 | 10:39

Pepa Řepa napsal(a):

To Stejskal
Proč byste se neměl zúčastnit debaty? Já Vás mám docela v oblibě.

Problém je v oddělení rolí.
Jinak se člověj baví s policajtem v mundůru, s plácačkou nad hlavou a pistolí u pasu a blokem (ne blogem) na pokuty v ruce, a jinak s Frantou Novákem v džínách u piva v hospodě.

Některý Franta Novák se ale tak vžije do role, že by dával pokuty i po službě.
Znám policajta, který byl takový horlivec pro pravidla, že dal -prý- pokutu i manželce. Falt je, že to bylo ještě za bolševika.

Teď už s tím stejně nic nenaděláte.Nick každý odhalí. Stačí věta: Hlavně nepaušalizovat...-:)
09. 09. 2009 | 10:42

Pepa Řepa napsal(a):

Jo, my od Mrázka říkáme úíčka.
09. 09. 2009 | 10:54

Pepa Řepa napsal(a):

Vidíte, paní Hradílková, takhle se to rodí.
Džendrteta, kumysteta, uíčko.
Kolektivní dílo, řekl bych.
09. 09. 2009 | 11:00

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane Pepo Řepo,

ten psychologický moment jistě takto může fungovat (holt máme tu obavu z rány pendrekem v sobě historicky poměrně hluboko zakořeněnou ;-)

Také myslím tuším, na jaké momenty konkrétně narážíte (pana bigjirku jsem mejlem snad stokrát prosil, přemlouval, nabízel zvláštní zacházení, jen abych kvůli jeho opakovaným "ůletům" i.e. totálním rozvrácení debaty výkřiky ty "magore, zrůdo, hajzle" nemusel být u PC 24 hodin denně; Vám ani drtivé většině autorů jsem nikdy nic nesmazal, jen se občas ohradil jako každý jiný diskutující - mimochodem jasně dávám najevo, kdy píšu jako editor a kdy jako debatér, viz podpis).

Čili pokud ve mne někdo chce vidět drába z pistolí, soudce, cenzora, dozorce, policajta a já nevím co, je to jeho věc. S tím mohu jen těžko něco dělat (já se - když už - považuji za toho hospodského, k němuž jste mne Vy přirovnal. Nebo spíše hostitele).

Skutečně nevím, jak bych mohl své role oddělit (když říkáte, že se mám zúčastňovat debaty). Dvojí identita pro mne nepřipadá v úvahu.

Váš

Hlavně nepaušalizovat... ;-) ;-) ;-)
09. 09. 2009 | 11:02

stejskal napsal(a):

Likvidovat "užitečné idoty"...

No, to bude zase mrtvejch... aby tu vůbec některým zůstal alespoň někdo do party...

Libor Stejskal
09. 09. 2009 | 11:04

Čochtan napsal(a):

A co byste chtěl s UI dělat ?
Pane Stejskale,
můj prapředek byl setníkem vídeňských střelců při tureckém obléhání. Alespoň se tak v rodině traduje. I tehdy byli ve Vídni určitě UI, lidi, kteří říkali "...Hlavně nepaušalizovat! Většina muslimů jsou mírumilovní lidi a chtějí nás jen kulturně obohatit, pojďme jim otevřít brány a budeme s nimi tančit multikulturní tanečky, radovat se a veselit, a hrát s nimi zajíček v své jamce, to bude multikulturní nádhera,..to bude multikulturní obohacení !!! Otevřte brány !!!"

Takové blbce můj pradědek narážel na hradbách na kůl. Plným právem. Dřív, než se blbcům podařilo ty brány otevřít.

Islám se od té doby (na rozdíl od křesťanství) nezměnil. Stále dělí svět na část kde už vládne a na část kde bude vládnout. Neexistuje pro něj část, kde nechá vládnout nevěřící psy (mne a vás). Pepa Řepa vám to potvrdí, možná bude vědět i patřičnou sůru.

Vy vidíte JEN toho prodavače kababu, a nechcete vidět vše ostatní. Nechcete, protože by vám to zbouralo vaši naivní multikulturní představu o "mírumilovnosti islámu". Je to pohádka pro UI.
09. 09. 2009 | 11:26

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
co ve vás vidíme ?
Jak kdo. Naivního mírumilovného humanistu, nadšeného nosiče multikulturního praporu, který se od svazáka z padesátých let liší jen barvou fangle.

Moc mi připomínáte "Pavku" Kohouta, jenže ten z toho vyrost, a ve Vídni říkal "že já blbec!"
Nevím, zda vy z toho ještě vyrostete, možná budete mlátit hlavou o zem a myslet si "že já blbec", ale to už bude pozdě a mlátit palicí budete směrem k Mekce.

Já ve vás vidím navíc horlivého Brettschneidra, který sbírá moje "hříchy", aby je mohl presentovat Pecinovým gestapákům. Moc rád bych se mýlil.
09. 09. 2009 | 12:02

stejskal napsal(a):

No, a ještě by to mohlo být tak, že Vy zase vidíte jen toho krvelačného tureckého agu se zahnutým jataganem jako Váš prapředek na vídeňských hradbách (podobně jako ten konkrétní Turek viděl tehdy všechny křesťany jen jako nevěřící ďaury, které je třeba pozabíjet).

A ono to bude někde mezi (a samozřejmě že si rizika milatantního islamismu uvědomuji, a jsou podle mne obrovská, jako hrozba každého fanatismu).

To nemá cenu, pane Čochtane. Život je podle mne o něco složitější, než aby se dal rozdělit jen na islámské zlo a euro-americké (druhdy křesťanské) dobro. Časy křížovách výprav jsou z mého pohledu již překonané.

Nezlobte se, ale mně se s Vámi již nechce diskutovat. Jak napsal pan Pepa Řepa, snažíte se "obsadit políčko na šachovnici úplně vpravo" a to je pro mne příliš daleko, tam někde se podle mne daří jen fašismu (podobně jako na políčku úplně vlevo je bolševismus, maoismus, ču-čche; tam žádný prostor pro diskusi též nevidím).

Vždy se na těchto stránkách snažím podle svého nejlepšího vědomí a svědomí vystupovat proti extrémismu jakéhokoli druhu. Vaše názory na rasy, etnika, národy a možnosti jejich soužití považuji za extremistické.

Libor Stejskal
09. 09. 2009 | 12:06

Pepa Řepa napsal(a):

To jahrad
Paní Hradílková, další příklad, jak se rodí novotvary najdete na blogu pana Honzáka

EU - thanázie

Kouzlo nechtěného, ale výstižné pro původní populaci v Evropě.
09. 09. 2009 | 12:47

Čochtan napsal(a):

Kde je "moje" políčko ?

Tak úplně vpravo nejsem, ještě jsou tam napravo ode mne monarchisti a zastánci poměrů ze začátků 19.století.

Vlevo jsou kromě komunistů, trockistů, anarchistů, maoistů i rudí a hnědí socialisti (NSDAP).

Nejsem hloupý a nadšený rovnostář, ale chladně uvažující realista. Pro mnohé příliš chladně.

Že rasy a etnika nejsou stejné, že jsou sice "rovnoprávné" ale ne "rovnocenné", to vidí každý kdo má oči a nemá na nich ideologické klapky.

A že ve světě, který je mnohonásobně přelidněn, má moje rasa a můj národ pro mne jinou cenu než cizí etnikum, to je samozřejmá a rozumná věc.

Já bych se označil za realistu, a národovce.
09. 09. 2009 | 12:55

Čochtan napsal(a):

Víte co je nápadné, Stejskale ? Že jste nereagoval na "Brettschneidra". Že byste opravdu donášel "peciňákům" ?
Gestapáci, estébáci, peciňáci, jak se to rýmuje ?
09. 09. 2009 | 12:56

jahrad napsal(a):

Pepa řepa: ano, milovnice novotvarů ve mně jásá. Jen ještě neznám historii a tudíž ani obsah slova "kumysteta" - kdybyste mi to laskavě přiblížil, díky.
Pane Stejskale, přemýšlela jsem nad tím statutem debatéra (zda nick či ne) - a spíš bych se přikláněla k postoji pepíkařepíka, arguna atd. Já jsem plynule v debatě přešla na nicka Jahrad, (i když asi všem dochází, že jsem ta Hradilková.) Je mi pod nickem v debatě přiměřeněji. A jistě bych mohla (a už jsem to několikrát udělala) vstoupit i s jiným nickem. I když v mém případě je to trochu postoj chytré horákyně /ha, další dobrej nick), to podstatné je to, že v chuti debatovat a něčeho se s ostatními dobírat jsem opravdu "NIC". Je to osvobozující, a tudíž to vytváří skutečný prostor. Je pro mne zajímavé, že i mnoho mých známých je těmito debatami znechucených - říkám si, jestli nejsme vadná, když je čtu a ještě navíc sem tam přihodím polínko, mě to zajímá často víc než články v tisku. A ve volbě nicku/jména je zcela určitě taky informace pro ostatní. Tady pak (a každý blog to má asi trochu jinak) fungují přes zdánlivou živelnost určitá nepsaná pravidla, na kterých se pak pozná kvalita blogového prostředí. (co to je, je další téma)A to vytvářejí právě ti, kteří do něj vstupují. No, možná by stálo za to trochu hravosti, zkusit, co by se s talo, kdybyste sem vstoupil pod nickem, schválně, kdo ze zdejších matadórů by vás první odhalil... pěkně vás zdravím, a omlouvám se za odklon od tématu. Jo, ještě odpověď Argunovi - Ano, já vím, že jsem to vzala brutální zkratkou - tu souvislost 3.generace migrantů - trh - konzum - multikulturismus. Kýženou úvahu mám v konceptu, ale potřebuji doplnit informační arzenál. A bude to na delší poudání, teď by to byl paskvil. Ale jsem si jistá, že v této detektývce jsem na správné stopě. Krásné babí léto všem
09. 09. 2009 | 13:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Hradilková,

je každého věc, zda tu chce debatovat pod svým jménem či pod nickem (ostatně nicky používají i někteří blogeři). Plně to respektuji.

Za sebe si to ale nedokážu představit. Prostě mi anonymita v tomto případě, kdy bloger není anonymní (nemůže být, odmítl jsem již založení blogu pod přezdívkou) nevyhovuje.

Kdo by mne první odhalil? Pravděpodobně ten, kdo by si první přečetl můj příspěvek (také bych některé stálé debatující odhalil zřejmě hned napoprvé). Co by pak v diskusi v případě mého odhalení následovalo, ani nedomýšlím ;-)

Jinak ke zdejším debatám (či spíše debatám jako takovým) mám ezřejmě dost podobný vztah :-) Je zajímavé pozorovat různé myšlenkové pochody, vzorce atd. A být i jejich účastníkem (se vším, co to nese).

I já Vás moc zdravím. Na vaší úvahu o třetí generaci emigrantů se těším.

Libor Stejskal
09. 09. 2009 | 13:37

Čochtan napsal(a):

Paní Hradílková,
o kterých emigrantech chcete psát ? On není emigrant jako emigrant.
Z těch československých poznáte pouze první generaci a to jen při pozorném naslouchání po přízvuku, a jejich děti a vnuci jsou od Němců k nerozeznání.

Turci a Kurdové, to je něco úplně jiného. Tam poznáte, nejen podle vzhledu, i třetí generaci.
Jsem na váš blog zvědav !
09. 09. 2009 | 16:29

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Hradílková Kumysteta je paní Džamila. Jinak pozor na článek o třetí generaci: Hlavně nepaušalizovat.Asi nenapíšere ani řádku.

Když jsme u těch novotvarů. Jazyk vytvářeli vždycky študáci po hospodách. Ípák, slinták a pod.
Čtu od japonce Cucuie knihu Peklo.
Překladatelka si mistrovsky poradila.
Má tam větu: Ona byla šukatelná.

Ouplně si jí představuju, krasavici jednu.
Navíc to slovo má rytnus. Jako když jedete ve vlaku.
Mějte se. Čím to je, že nejste tak zakyslá jako kolegyně a to byste měla důvod. Ukradli Vám Mendelssohna.
09. 09. 2009 | 17:02

Pepa Řepa napsal(a):

Zkuste: Nahradílková.
Vězeň svědomí tu není.
Ten přidělával starost mazací četě glosami typu: Pan Zaorálek udělá za orálek cokoliv.
09. 09. 2009 | 17:11

zaHrada napsal(a):

pepíku on ten článek hned H. hned tak nesesmolí, neb - píše ztěžka a pomalu jako honzyk nerudu. A stejně z toho nevyleze nic jiného, než další "provokace". Ad Zákys: je zdravý střevům ve s právné míře, ale preferuji droždíčko. Tam je vitamin B a ten působí coby prevence proti krvelačnému hmyzu.
09. 09. 2009 | 17:44

Čochtan napsal(a):

Pepo Řepo,
"Ona byla šukatelná"
To je zajímavý postřeh. Nad tím se dá dlouho a hluboce dumat. Samé asociace.
Přijde na to kým. Slepcem ? Určitě. To je na filozofické pojednání alespoň o 500 stránkách. Z toho by se dal dělat doktorát.

Kam na to chodíš ? :-))) Zaorálek, za orálek,.. a pak že nic nic neznamená,.. takový malý nic " " (blanc) na pravém místě,..
09. 09. 2009 | 17:51

stejskal napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

neříkejte, že jste termín "šukatelná" zaregistroval poprvé až u Cucuii?

Tohle jsme říkávali (budiž nám mladická nerozvážnost omluvou ;-) již před nějakými dvaceti lety.

Libor Stejskal
09. 09. 2009 | 18:31

Antropolog napsal(a):

ad STEJSKAL: Mám pocit, že jako novotvar nepovažovali záklaďáci "šukatelnou" už za dob Švejka.
09. 09. 2009 | 18:41

Pepa Řepa napsal(a):

Jsem opožděnej, co nadělám.
09. 09. 2009 | 18:46

viko napsal(a):

Vidím, že debata se tu rozpr oudila. Zatím zde očividně nemáme moc česky mluvících muslimů, kteří by nám nejdřív po dobrém vysvětlovali, a pak už třeba i trošku nahněvaně sdělovali tu jedinou pravdu. Doufám, že to tak nějak vydrží do konce mého snad ještě dlouhého života.

Na druhé straně moc bych za to nedal, že paní Brdečková už dostala pár pochvalných a povzbudivých poklepání po ramenou od těch rozumí se samo sebou nejneškodnějších lidiček pod sluncem, kteří se dušují, že jediné o co jim jde je mír a klid (rozumí se samo sebou těch ...).
09. 09. 2009 | 18:58

Pocestny napsal(a):

Zdravim džendrstrejce Pepina a spolek vezdejší...
Strýčku, jsem zpět. Náš program byl po posledních průserech v Kábulu navrácen do rukou USAF, my byli vyplaceni, a honem do pryč.
V rovině, ve který to tu servíruješ, máš Pepo recht. Korán je kniha, kterou svym reálnym impaktem na negramota či pologramota (to je maso týhle ideologie) směle figuruje vedle Mein Kampf. Materii jsem nestudoval, jen pozoroval zvyky a způsoby. Co se týče života samotnýho, je směsice trivialismů a naprostých debilit, ale Dolfi může prstíčkem hrabat, protože jeho spisek měl na Bohmerwalder Idioten fragmentální vliv ve srovnáním s touhle "biblí deprivantů". Současnej Afghán je naprostej bazar stylů - převládá gotika, její konec za Václava IV., v Kábulu do toho ještě zaznívá trocha brežněvistickejch pohrobků a zbytek je pure jiddish, teda business English..-)
Systematicky řečeno, je třeba tomu systému čelit vždy a všude, protože tam, kde zakoření, není pro jiné místa. Jako bolševici...

Druhá nota je ale ten nechutnej nihilismus ohledně reportované kausy. To je na buráka, dědečku! -)
Kuwa, ta pani asi nebyla jednou z klasických ruggheads, a její Azíz už určitě ne. Oddělme povl od lidí, když už nesi schopen zde, zkus to i tam.
Je jich jako šafránu a to si jich musíme napěstovat miliony, protože nikdo jinej než oni ten středověk nezmění. Oni se nedají donutit, ale napěstovat. Tak jako si Britské Impérium napěstovalo svou inteligenci v koloniích, ne ovšem tak, jak americká stupida dobývají svůj novej Řím.
Každej případ, kdy arabskou docentku u soudu podřeže dementní alkoholik importovaný v rámci "velkoněmecký otázky" ze Zaricina či Čiernej pri Cipe je průšvih, protože tenhle "white trash" se po Evropě množí jako potkan. Po návratu je naprosto zdrcující pohled na tu masu šedivejch, zpruzenejch ksichtů - od Frankfutu do Prahy to samé.

Utvrzuje mne to v jediném. Oni nás nemohou porazit, doud jsme sami sebou, jen my se můžeme porazit tím, jak s nimi manipulujeme v náš prospěch.

Zde v Evropě se na lidech praktikuje to samé, co v Afghánu - sliby chyby technologie však v Evropě, potažmo u nás trvá daleko déle, oni jsou stejně nedůvěřiví, ale mají i důvěru v sebe. Oni přežili třicet let války, to něco znamená.
Tady už nikdo nepamatuje ten poslední prožitek, tak měkkneme pozásluze stejně jako Řím, hnijeme zevnitř, veškerý message byl doručen a impérium chcípá ve schíze.
Nelze připustit, aby importovaný idiot - notorik vůbec mohl na minutu pomyslet, že by se ohnal kudlou. Američané by ho zaprvé nepustiáli k soudu s kudlou, zadruhé odpálili při prvním napřáhnutí. Hniloba nemeckého živlu už dosahuje hlubin slovanského zoufalství.
Ta poslední taškařice, kterou jsem zažil v Kábulu, byl pohled na wehrmachťáky, jak to fasují ze všech stran. Ne za náckovství, ne za "největší zločin od holokaustu", jak je to ventilováno zde, ale jako total maggotery, fuckup, totální pecka pověsti "nejlepších vojclů z Evropy. Očekávání bylo veliké, oni mají angloamici jistej respekt vůči národu, kterej hnal Rusa až k Mockbě, výsledek je naprosto tristní. Dnes jsou Američany Britové hodnoceni jako mantáci, Němec je za Švejka.

Causa je známá, tak se nebudem patlat v detailech, ale celý je to jako z Černejch Baronů.
Německo je v p.... dosaďte sobě libé, vážení.
Proč?
09. 09. 2009 | 20:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy