Trojský kůň, malý drak

30. 11. 2009 | 13:17
Přečteno 13859 krát
Také já jsem porotě LCKK, která udělila cenu románu Bílej kůň, Žlutej drak. Pokud Jan Cempírek tu knížku skutečně napsal, je škoda, že ji nepodepsal vlastním jménem. Mohl na ni být stejně pyšný, jako před pár lety laureát Martin Šmaus na román Děvčátko, rozdělej ohníček. V případě Martina Šmause jsme byli snad všichno přesvědčeni, že vítězný román o smutném životě cikánského kluka napsal Rom. Nebylo to tak, a nikomu to nevadilo. Děvčátko rozdělej ohníček dostalo Magnesii literu, kniha je přeložena do francouzštiny a němčiny. Martin Šmaus z toho jako gádžo má stejnou radost jako my a jako řada Romů.

My porotci dostáváme rukopisy anonymně, nevíme, kdo je napsal, autor je odtajněn až po našem rozhodnutí. Proto se stává, že se někteří renomovaní autoři nedostanou ani do finále a někteří outsideři vyhrají . V případě rukopisu Bílej kůň, Žlutej drak hrály pro výhru dvě věci: téma a čistý, minimalistický jazyk, který je v thle soutěži spíš výjimkou. Jméno „autorky“ jsme se dozvěděli teprve po verdiktu. A mohlo to být klidně jméno Jan Cempírek, nic by se nezměnilo.

Pokud ale Jan Cempírek skutečně „vietnamskou knížku“ napsal, pak se lidsky znehodnotil . Nikoliv tím literárním činem – protože je to dobrý text – nýbrž následnou aférou. Největší morální škodu způsobil sám sobě. Proč se k autorství nepřihlásil hned jak vyhrál? Co ho vedlo k tomu, že ve fikci pokračoval? Pokud mu český rasismus leží na srdci, proč svou nehrál dál a „neschoval se“ za vietnamskou autorku?

Mám jediné vysvětlení: celá aféra ho přivedla na první stránky novin, jeho, Jana Cempírka, který by se tam nikdy neměl šanci dostat. Vlastně měl: kdyby svou „vietnamskou knihu“ podepsal sám a převzal ji jako Jan Cempírek. Jenže na to je pozdě.

Literární mystifikace je zajímavá a platná součást českého kultury, pokud něco odhalí. Jenže tady odhalila spíše jedno nestabilní píšící individuum se sníženou sebedůvěrou – my v porotě jsme prostě udělali svou práci a Euromedia ji dobře prodala. Jedno nadnárodní nakladatelství se tady snaží podporovat českou literaturu. Moji, Šmausovu a taky Cempírkovu, pokud knihu skutečně napsal. Euromedia se k autorům chová tržně leč slušně, umí prodávat a je seriózní. Na rozdíl od Jana Cempírka.

Proč Janu Cempírkovi vůbec věřit, že knihu napsal? Co když rukopis někomu ukradl? Dal honorář a tantiémy na českovietnamský slovník jak tvrdí? Nebo si to taky vymyslel? Být já Cempírek, předložím o tom všem jasnější důkazy než rozhovor do novin. A pak řeknu: Milá poroto a Euromedie, díky za vaši práci. Teď se konečně mám, jak jsem se nikdy neměl.

Tereza Brdečková

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

se vsi uctou vazena madam,musim s vami kategorcky nesouhlasit!
proc by mel byt pan Campirek zamindrakovany?proc by mel krast nekomu novely?proc by si nemohl nechat penize z ceny?proc by mel koncit se svou mistifikaci kdy je to dobre PODLE VAS???

opet se vsi uctou - mateli pocit ze mate na hlave maslo za to ze ste cenu udelila tak spilejte sobe.mateli naopak pocit ze byla cena udelena opravnene proc se rozcilujete?

nejvic to vytaci nas kdo si treba jen tak pisem do supliku - dost dobre se ted mnozi mladi autori neodhodlaji sva dilka z tech supliku vyndat kdyz vidi ze nejsou posuzovana objektivne!!!
30. 11. 2009 | 13:32

Karel Bauer napsal(a):

Paní Brdečková,
obávám se, že Vám (takřka) nikdo nebude věřit, že údajná národnost autora spojená s politickou předposraností kritiků nehrála žádnou roli.
To tomuhle národu nevymluvíte. Příliš dobře zná své Pappenheimské !
30. 11. 2009 | 13:39

iga napsal(a):

Zdravim Michale Macku, a musim s vami (jako vetsinou) souhlasit.
Pani Brdeckova je v tomhle blogu opravdu uplne mimo, ten posledni odstavec me dorazil! A ani nechapu, proc by mel Cempirek naplnovat kriteria "serioznosti" pani Brdeckove, neni to ani jeji manzel ani jeji obchodni partner. Jinak ale je to u blogerky spis ulet, protoze vetsinou pise dobre.

Mimochodem, cetl jste to?
Osobne mam tomu Bilemu koni par poznamek:
1. na samostatnou knizku je to kratke a nazyvat to roman nelze, byt se to snazil nakladatel nahonit velikosti pisma a bohatou vypravou obrazku (pripomina slavnou Bendovu diplomku)

2. tleskam autorovi, protoze napsat neco tak uveritelne ocima a stylem devatenactilete holky je uz kus umeni

3. pokud by to opravdu napsala devatenactileta holka, je na tom textu k povsimnuti pouze ta prokladana pohadka/mytus - jinak je to dost ploche a takove predmaturitni

4. nektere myslenky v textu ve mne vzbuzovaly urcite podetreni a neduveru, napriklad kdyz autor(ka) naznacuje, ze Vietnamcum nevadi tykani. Tomu se mi proste nechtelo verit...

Jinak jen houst a vetsi kapky, na poli literatury ma presne tenhle typ prace svoje nezastoupitelne misto.
30. 11. 2009 | 14:07

iga napsal(a):

Porote muzu vzkazat jen to, ze tu cenu udelila za multi-kulti a politickou korektnost, protoze ten text by mohl byt ocenen tak v soutezi studentskych praci, je v nem citit obrovsky potencial mladi, ale literarni hodnotu ma ponekud spornou.
30. 11. 2009 | 14:11

petr cermacek napsal(a):

30. 11. 2009 | 14:31

Ivan napsal(a):

T.Brdečková podle mne vystihla případ dobře. A jak píše iga v bodě 2.tleskam autorovi, protoze napsat neco tak uveritelne ocima a stylem devatenactilete holky je uz kus umeni a v bodě 3.pokud by to opravdu napsala devatenactileta holka, je na tom textu k povsimnuti pouze ta prokladana pohadka/mytus - jinak je to dost ploche a takove predmaturitni --- tak toje nějaký protimluv, že?
30. 11. 2009 | 14:40

Jiri5 napsal(a):

Psal jsem pro p. Janáčka, ale pro p. Brdečkovou platí v zásadě totéž, takže jen zkopíruji: Pane Janáčku, neztrapňujte se ještě více, ostudu už máte velkou dost. Být vámi, tak mlčím a chodím kanály. Předvedl jste se (s celou porotou) jako hlupák co není schopen rozlišit brak plný klišé (jak označuje dnes knihu sám její autor) od hodnotné literatury. A nic na tom nemění vaše snaha udělení ceny i nyní hájit, spíše naopak.
30. 11. 2009 | 14:42

Ládik napsal(a):

Pan Cempírek měl určitě velmi dobrý důvod, proč to tak udělal. Důkazem je Váš článek.
30. 11. 2009 | 14:44

iga napsal(a):

Ivane neni to protimluv,

je prece rozdil, kdyz dospely chlap pise jako devatenactileta kocka, to chce odstup, talent a vtip

Kdyz pise devatenactileta holka jako devatenactileta holka - tak tam neshledavam nic svetoborneho
30. 11. 2009 | 14:46

Pája napsal(a):

tak nějak nechápu co Vás pobuřuje, mystifikave autora? Ta je stará jak jakýkoliv kumšt, šak ste dali cenu podle kvalit a řeči médií Vás mohou jen rozesmát, no ne? A nebo jste cenu dle kvalit nedali, ale dle jiných kritérií jak zní podezření a potom Vaše reakce dává smysl. Říká Vám něco jméno Petr Bezruč? Dodnes se neví kdo Slezké písně vlastně sepsal a zda to byl jeden člověk. Mě u vás arbitrů dobrého vkusu vždy překvapí nadutost s jakou určujete co kdo má dělat. Tak Cempírek udělal hapening a udělal ho jak uměl či neuměl no a co??? A co ste si myslela o Entropě Černého, taky jste byla pobouřená, já a většina lidí se skvěle bavila, stejně jako teď.
BRAVO CEMPÍREK!!!
30. 11. 2009 | 14:48

JP napsal(a):

Paní Terezo, Vaše příkré odsouzení pana Cempírka žádá trochu psychoanalýzy.
Vám rozhodně nepřísluší soudit lidské kvality pana Cempírka. Vy jste ocenila knihu, o které jste asi přece jenom soudila, že je psána Vietnamkou. Zkuste si odpovědět na otázku, proč by měl skutečný autor přiznat HNED po vyhlášení výsledku soutěže, že je běloch a muž. Proč nedopřát podobný zážitek, který byl dopřán porotě, také čtenářům? A proč celou veřejnost (každého čtenáře) po uplynutí jednoho roku nekonfrontovat s rozpaky až zjistí, že jsou třeba snobové, nebo rasisti, pokrytci ...

A Vy zatím nemoudře - a domnívám se, že uraženě (snobismus?)- nadáváte skutečnému autorovi. Unáhlila jste se. Multi-kulti snobko ;-).
30. 11. 2009 | 14:50

VDC napsal(a):

Nerozumím 1. větě. Nepíše to ťaman maskovanej za bílýho?
30. 11. 2009 | 14:59

Michal Macek napsal(a):

iga:

ne nectl sem to vidal sem na to reklamu vsude v metru a rikal sem si ze si to pujcim v knihovne protoze sem zvedavy jestli si to dilo (podle me rozsahu dlouhe povidky resp. kratsi novely nikoliv vsak romanu) takovy medialni humbuk skutecne zasluhuje...pujcit sem si to zatim nestihl a ted ani nevim jestli mam..co kdyz to bude spatne?a co hur - co kdyz to bude dobre?

v souvislosti s tim se mi ted vybavuje kniha mlade ceske autorky ktera vysla pred nekolika lety a popisuje zivot ocima male mongolske holcicky zijici se svou babickou v jurte uprostred stepi...jmeno autorky i knihy sem uz zapomel,take jsem to necetl...

PS:ivan vas skutecne nepochopil
30. 11. 2009 | 14:59

Tadal napsal(a):

Spise by mela skodu - pokud nejaka byla - nahradit porota. Kniha je literarne slaba, dokonce velmi slaba. A autor ma plne pravo pod pseudonymem psat. To, ze pani Brdeckova zvatla, aby zakryla sve selhani je jina vec. Ona ostatne angazovane zvatla stale.
30. 11. 2009 | 15:00

iga napsal(a):

Pamet moji babicce - Petra Hulova:-)
30. 11. 2009 | 15:01

iga napsal(a):

Tak tu Hulovou si prectete, to je super vec!
Jinak z tehle "etnickych veci" je uplne nejlepsi "Frista" od Petry Prochazkove, to je o Rusce v Afganistanu - pripomina to trochu Takovou normalni rodinku ale v tech afganskych realiich je to neco uzasneho.
Jestli ctete v anglictine, tak nejlepsi text o vykoreneni zeny je "Afganistan - where only God comes to weep" na druhem miste (u me - zadna komise) je Monika Ali "Ve ctvrti Bricklane" - to je perfektni vec na pochopeni problemu pristehovalcu v Evrope. Zatim jsem nic lepsiho necetla.
30. 11. 2009 | 15:06

Michal Macek napsal(a):

jo to je ono a cetla ste to?prej to je docela ulitly a dobry
30. 11. 2009 | 15:07

BK napsal(a):

Tato literární mystifikace m.j. odhalila, podle jakých kriterií jsou udělovány ceny v (nejen) literárních soutěžích.
Tím se dle vašich vlastních slov stala "zajímavou a platnou součástí české kultury".
Jestli je to dobře nebo špatně je otázka, ale je to tak.
30. 11. 2009 | 15:11

Michal Macek napsal(a):

ja cetl nedavno zivotopis Phulan Devi indicke kralovny zbojniku,knihu napsala sama negramotna Phulan tak ze diktovala text (svuj zivotni pribeh) reporterce ktera ktera ji k tomu presvedcila,ta potom utrzkovite vzpominky sestavila a prepsala do podoby pribehu ktery pak stranku po strance cetla Phulan,ktera ho schvalovala a pripadne upravovala.nic tak jednoduse napsaneho a pritom tak silneho sem uz dlouho necetl.kniha se jmenuje Ja Phulan Devi,kralovna banditu a vyslo to myslim v mlade fronte
30. 11. 2009 | 15:12

BK napsal(a):

Jen na okraj: příkladem lit. mystifikace z poslední doby jsou např. Rispetti e dispetti.
30. 11. 2009 | 15:19

iga napsal(a):

Michal Macek

Diky za tip! Ted koukam, ze je to vsude vyprodany:-(

Jinak Pamet moji babicce je moc dobra, sice bych taky nasla mista (hlavne forma), kdy je Hulova malo originalni, nechci rikat, ze primo opisuje od Louise Erdrichove, ale v nasem stojatem rybnicku je to urcite vyrazny nadprumer.
30. 11. 2009 | 15:20

iga napsal(a):

BK

ovsem ten ohlas byl trochu jiny, cimpak to asi je?
Ze by tema:-)))
Na tu pozitivni diskriminaci proste dojedeme vzdycky...
30. 11. 2009 | 15:21

wiki napsal(a):

Jan Cempírek rulezz ! Dobře je vyhmátl, intelektuálské multikulturníky !
Mystifikace jsou oprávněné a vítané, jen když jsou proti Klausovi...
30. 11. 2009 | 15:26

BK napsal(a):

iga

Hlavně, že na to nedojela nějaká nevinná Vietnamka. Já se snažím i tu pozitivní diskriminaci někdy pochopit. Já se vůbec snažím lecos pochopit, ale...
Je to nějak stále těžší.ward
30. 11. 2009 | 15:31

deb napsal(a):

Madam, nenechte cloumat uraženou ješitnost svým majestátem a především si opravte chyby a překlepy. Takhle to vypadá, že jste vzteky neviděla na monitor.
30. 11. 2009 | 15:32

BK napsal(a):

Nechápu např. kde se tam vzalo "ward". Asi to tam přidala captcha v domnění, že nepíšu z domova.
30. 11. 2009 | 15:39

iga napsal(a):

BK

Ale ja jsem tu cenu holce taky docela prala, oni to tu nemaji lehky.
Pozitivni diskriminace ale neni spravna cesta. (jak je videt)

Ward - ze by trojsky kun?

Jen je skoda ze tu s nami dnes pani Brdeckova neni - je to velmi poeticke odpoledne:-)
30. 11. 2009 | 15:42

BK napsal(a):

iga

Nepřišla. Ale máte pravdu. Kam se Campírek hrabal.
30. 11. 2009 | 16:19

Baba napsal(a):

Být já Jan Cempírek, vydám co nejdřív další titul. Klasikem se zatím asi nestane, ale být prodávaným autorem v dnešní době, to zajímá i nakladatele, aféra neaféra.
30. 11. 2009 | 17:37

jojo napsal(a):

To je tak, že komisařka literatury reaguje jako správná svazačka a obviňuje někoho, kdo přechytračil komisi z krádeže, která se nikdy nestala. EGO je silné a mocné.
30. 11. 2009 | 23:05

im napsal(a):

Mystifikátor Cempírek mohl ve svých mystifikacích ještě pokračovat, docela by mě zajímalo, jakým směrem. Třeba by povzbudil k českému psaní nějakého autentického člena vietnamské komunity a my měli šanci na pravý pohled "zevnitř".

Jenže ho prozradil "kamarád" D.Žák, jehož kniha se umístila v soutěži na druhém místě a zřejmě závist byla silnější než cokoliv jiného.

Nazývat autora "nestabilním píšícím individuem se sníženou sebedůvěrou" mi přijde od paní Brdečkové trochu netaktní. Její manžel, Jiří Dědeček,předseda PENklubu, přece letos v létě taky spáchal mystifikační kousek, když své vlastní verše vydával za překlad italského renesančního básníka a humanisty (Angiolo Poliziano: Poklony a pošklebky /Rispetti e dispetti/ překlad Jiří Dědeček). Že by taky projev snížené sebedůvěry??
30. 11. 2009 | 23:15

Fantas napsal(a):

A co když knihu psalo pět Cempírků,nebo počítač ? Ale četlo se to dobře...
01. 12. 2009 | 06:16

Slávek napsal(a):

Nyní vypadáte jako de... . Ostatní Vaše slouva jdou o ničem, jen mlžen. Jste všem pro srandu a měla by jste si najít peáci v úplně jiném oboru, v tomhle jste totálně selhala a je čas si to přiznat a jít.
01. 12. 2009 | 06:54

Pepa Řepa napsal(a):

To iga
napsala jste to hezky. Kniha se mi líbila a multi-kulti snobům v porotě (hezký a výstižný termín), kteří si naběhli to ze srdce přeju.

Snad nebude příklad inspirovat někoho, kdo bude psát pod jménem Pišta Lakatoš.

V éře positivní diskriminace by automaticky vyhrál všechny ceny.Divná doba.

To im
teď bude týden asijských filmů, ale to vy určitě víte.Okuribito tam není, ale zajímavě vypadá Klon se vrací, motá se to kolem toho, zda je klonovaný člověk člověkem.
01. 12. 2009 | 07:12

geňa napsal(a):

K věci prohlášení paní Brdečkové mohu dodat jediné - lidský hnus, odpovídající jejím intelektovým výsledkům v posledních 20 letech, a zcela znehodnocující její kdysi dávné recenze např. ve Filmu a době.
Inu, tak to zde dopadlo se všema, kterým byznys a nemravnost podrazily jejich figurkám nohy.
Jež jevily se jako statue.
Neexistuje v této zemi 20 let film, literatura - třebaže se pořád cosi točí a vydává.
Jen marketing pouhý je to, jen mravní a mentální svinstvo, kýč, vzájemná sebechvála, marketing.
01. 12. 2009 | 07:20

Český synek Nguyen napsal(a):

Dobrý den.
Kniha nebyla špatná , ikdyž Český národ lze opít čímkoliv čemu dost dobře nemohou porozumět / v tom případě pohledem do vietnamské komunity/.
Celá ta kauza kolem skutečného autorství je ale srandovní. Myslím si paní Brdečková, že kdybyste skutečně věděla že knihu napsal český autor , tak sotva by na nějakou cenu dosáhl. Něco mi v té vaší porotě LCKK nehraje.
01. 12. 2009 | 07:50

Baba napsal(a):

Fantas:
V týhle společnosti se nesluší přiznávat, že jste něco nečetli. Docela by se mi líbilo bydlet v české čtvrti.
01. 12. 2009 | 08:17

mia napsal(a):

Dobrý den,zajímalo by mne,zda dopředu znáte národnost autora...Jestli neznáte,pak opravdu nechápu,o co panu Cempírkovi šlo.
01. 12. 2009 | 08:42

Venca napsal(a):

Ani já Vám, paní Brdečková, bohužel, nemohu věřit.
A kdy se budete konečně s to postavit čelem k tzv. "aféře M. Kundera" kterou jste před rokem spáchali v Respektu ?
01. 12. 2009 | 08:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé výkřiky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 12. 2009 | 12:38

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden urážlivý komentář, který byl v rozporu se zdejšími pravidly, která jsou shrnuta v Kodexu diskutujících:
http://blog.aktualne.centru...
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
01. 12. 2009 | 17:25

im napsal(a):

Literární cena Knižního klubu (KK) se od ostatních cen liší, protože porotci hodnotí anonymně předložená dosud nevydaná díla a KK knihu vítězi vydá zpravidla ve velmi slušném nákladu, čili neznámý nováček i zavedený autor mají anonymně stejnou šanci - nováček šanci prorazit (v minulých ročnících třeba Androniková a Šulc) a zavedený autor rychle publikovat.

Velmi se mi líbil poslední blog Pavla Janáčka, zdejšího bloggera, kde stručně charakterizuje všechny letošní příspěvky zaslané do soutěže a popisuje mechanismus výběru. Domnívám se, že by Bílej kůň, žlutej drak stejně zvítězil, a´t už podepsán p. Cempírkem nebo mladou Vietnamkou Lan Pham. Právě proto, že to byl text neotřelý a nápaditý. Autor nadhazuje téma, které tu asi zatím nikdo umělecky nezpracoval - soužití našinců a exotické národnostní menšiny ve zdejších podmínkách. A ohlas a živá diskuse svědčí o tom, že je to téma potřebné.

Na webu KK jsem si přečetla, že porota je pětičlenná a zřejmě každoročně částečně obměňovaná, ale jména porotců chybí. Zásluhou zdejších blogů dva z nich známe a možná si z jejich blogů můžeme aspoń částečně udělat obrázek, s jakou pečlivostí k zadanému úkolu přistupovali.
Drobná poznámka mimo: děkuji Pepovi Řepovi, že připomněl festival asijských filmů v Praze, už pátý ročník, podrobnosti pro případné fanoušky zde:

http://www.kinosvetozor.cz/...
02. 12. 2009 | 00:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní im,

díky za Vaší úvahu. Jsem velmi rád, že naše stránky čtou lidé jako Vy.

Srdečně

Libor Stejskal
02. 12. 2009 | 08:42

Michal Macek napsal(a):

clanek pana Cermaka - plne se s nim ztotoznuji:

http://technet.idnes.cz/cer...

PS: captha: lin whitens :)
02. 12. 2009 | 11:07

.. napsal(a):

Zde je presne popsana cela kauza:

http://technet.idnes.cz/cer...
02. 12. 2009 | 11:10

Michal Macek napsal(a):

..:

sorry bzl sem o 2 min rychlejsi :)
02. 12. 2009 | 11:17

kancelarska_mys napsal(a):

to MM a to dvetecky (..)

Diky za odkaz na skvely clanek M. Cermaka, shrnul to velmi jasne, naprosty souhlas!
02. 12. 2009 | 12:27

ddd napsal(a):

Ano, snad si přečte i p. Brdečková.
02. 12. 2009 | 13:38

Daňový poplatník napsal(a):

Vždyť je to multikultiroztomilé,když mohl dostat Arafat Nobelovu cenu míru.....
02. 12. 2009 | 14:59

im napsal(a):

@edito
Díky, pane Stejskale.
04. 12. 2009 | 00:55

im napsal(a):

...@editor...
04. 12. 2009 | 00:56

Pavel Polák napsal(a):

Dobrý den paní Brdečková. Při přečtení včerejší Sedničky a Váš názor na p. Cempírka mně donutila napsat svůj názor.Možná, že budu trochu předvídat, tak jak v článku též předvídáte.V případě, že komise vžádném případě/ale o tom pochybuji/ se jméno autora nedověděla, bylo prvé místo uděleno a je jedno kdo je pod dílem podepsán. Jednalo se snad pouze o nejlepší co bylo předloženo a splnilo zadání.Tak není o čem hovořit.Opravdu jste si naběhla a nezávidím Vám tuto situaci. Čím více se snažíte obhajovat házíte na sebe bláto a to opravdu nepotřebujete. Měla by jste stát za tím, že dílo splnilo zadání a jako členka komise si stát na konečném rozhodnutí.Ještě, že někteří členové komise vystupují k tomuto tématu jinak a rozumně.V případě, že si myslíte, že knihu nenapsal p.Cempírek, mně napadá myšlenka, že knihu jste napsala Vy a s p.Cempírkem jste dohodnuta.Mystifikace je i ve Vašem okolí. Mám na mysli vydání veršů středověkého šlechtice pod pseudonymem.Nevím zda jste také tak reagovala na svého přítele jako na p.Cempírka, když došlo k odhalení,ale to by ch jej opravdu litoval.Přeji pěkné svátky Vánoční a v Novém roce to chce být alespoň trochu nad věcí. PS -za případné chyby a překlepy se omlouvám.
04. 12. 2009 | 08:00

fefina napsal(a):

Klasika - jakmile někdo udělá něco nečekaného, hned by ho všichni kamenovali. Já osobně jsem ráda, že pan Cempírek rozčeřil vody naší současné (nudné) literární scény.

Krom toho má pan Macek pravdu. Tímto přístupem akorát odrazujete spousty mladých nadějných autorů. Každý se bojí, že by jeho dílo bylo kritikou podobně setřeno a jeho osoba pošpiněna, tak jako pan Cempírek. Myslím, že není jediným autorem, kdo se vydával za někoho jiného a nezáleží na tom, zda za konkrétní osobu nebo pouze za pseudonym. Je například dílo Otokara Březiny méně kvalitní, když víme, že jeho skutečné jméno je Václav Jebavý?

Také by mě zajímalo, od kdy se hodnotí dílo podle toho, kdo jej napsal? Nemáte náhodou hodnotit formu a obsah?
05. 12. 2009 | 18:01

Roman napsal(a):

Paní Brdečková, teď jste docela přestřelila! A hodně jste mě zklamala, považoval jsem vás za moudřejší. Z tohoto článku se hlasí na svět vaše uražené ego. Pan Cempírek si může psát pod psedonymy, které se mu líbí. Ani nepřihlásil své dílo do soutěže, jen žádal o rady... Vy jste hodnotila jeho dílo a porota ho vynesla do nebes, že jste si myslela, že bylo napsáno vietnamskou dívkou, je váš problém. Jinak přeji vše dobré.
10. 12. 2009 | 10:27

Bohušek napsal(a):

Nejkouzelnější na tom je, že na tuto "kauzu", která přímo cloumá českým kulturně-společenským životem (a to i v době, kdy je Česko před nevyhnutelným bankrotem), nezareagoval jediný Vietnamec. I když nepochybuji o tom, že řada z nich již dávno "umí česky". Považuji to za důkaz, že jsme jim naprosto ukradení a že nějaké blábolení o integraci cizinců do naší "majoritní" společnosti je, mírně řečeno, k smíchu. Mimochodem, jak my, dle Kundery (Bělohradského) "nesamozřejmý" národ, chceme integrovat občany na naše poměry obrovské země, která má kolem 70 mil. obyvatel a porazila před necelými 40 lety USA nikoli v hokeji, ale ve válce. Paní Brdečková, Vietnamci od nás žádnou pomoc nepotřebují, natož Vaše "kvalifikované" pozitivní hodnocení jejich beletrie. Myslím, že nám všem došlo, že doba zesměšňování Vietnamců, jak to ještě před 20 lety hezky dělali pánové Šimek s Krampolem, je pryč. Naše kultura prostě nemůže zvítězit nad kulturou Vietnamskou, ruskou, čínskou atd., poněvadž je nás zoufale málo. Nechápu, jak jste mohli skočit na to, že by nějaký Vietnamec nebo Vietnamka napsali knihu v češtině? Proč by to proboha dělali? Doufám, poroto, že příště budete pozornější a že se v posuzovaných dílech více zaměříte na náměty, které skutečně trápí naši společnost, tj. rozpad české rodiny, rostoucí hloupost české "majority", bída materiální i duchovní, strach z jakýchkoli idejí, ochota nechat se zblbnout médii atd. Leč nezoufejme, konkrétně v beletrii tento stav může přinést sladké ovoce. Jak vím ze školy, velká bída a mravní úpadek jsou (ještě jedno klišé na závěr) dobrou půdou pro růst světových autorů (Dostojevskij, Kundera, Márquez). Mějte se Bohušek
10. 12. 2009 | 11:24

Anglofil napsal(a):

Nějak nechápu, co chcete říct tím čistým, minimalistickým jazykem... Cempírek nezvládá českou syntaxi, pod hovorovým stylem si představuje primitivní pražské ejání bez jakýchkoliv jiných hovorových prvků, řada scén v knize si protiřečí, legendární pasáže v záhlaví kapitol působí jako opsané z turistického průvodce. Hlavní hrdinka uvažuje zcela černobíle, pořád si na něco stěžuje (i když k tomu nemá důvod) a pořád se ji někdo snaží znásilnit (oba popisy pokusu o znásilnění v knize jsou téměř identické). Kniha je cyklem nesouvislých episod, epilog napatlaninou nesouvislých vět bez pointy

Přiznávám, že ze začátku mne kniha díky zajímavému tématu docela "chytla", ale již u druhé kapitoly by se mé myšlenky daly shrnout slovy: "Co to kurva má být?" ... Pod minimalistickým a úsporným jazykem si představuji třeba Palahniuka, ale ne výtvor Lan Pham Thi, ať už to je kdokoliv.

Mystifikaci pokládám za nepopiratelné právo autora a součást jeho díla. Autor Bílýho koně prostě použil kampaň kolem své knihy jako součást svého uměleckého záběru, a zajímavé okolnosti díla nepochybně dodávají knize na zajímavosti... Žádný kritik by se nemusel stydět za to, že se v tomto případě nechal "napálit", vždyť není ničí poviností paranoidně pitvat každý text, zda je pravý nebo ne, má ho hodnotit bez ohledu na autora... Obdivuji nicméně práci pana Zdenka Pavelky, kdyby existovalo něco jako dokonalá kritika, vypadala by takhle.

Máte asi pravdu v tom, že kdyby pravá identita Lan Pham Thi (je-li to vůbec její pravá identita) zůstala neodhalena, mělo by to asi docela velký význam pro česko-vietnamské vztahy, trochu jako To Kill a Mockingbird pro bělošsko-černošské v USA... To je sice trochu škoda, ale vzhledem k faktu, že román je příšerně vzdálen od skutečných pocitů českých Vietnamců, mohlo by to nadělat víc škody než užitku.

Nicméně zaujala mne Vaše myšlenka, že text je kradený. Vůbec bych se nedivil, kdyby se grafoman Cempírek prostě na (nezaslouženém) úspěchu knihy chtěl přiživit... Přeci jen, pořád ještě nedodal jednoznačný důkaz. Těším se na jeho reportáž o tomto podvrhu, bude jistě velmi zajímavá.

Tož tak...
11. 12. 2009 | 15:47

Michal Macek napsal(a):

anglofil:

takze sem o nic neprisel kdyz sem se royhodl ze to cist nebudu...
11. 12. 2009 | 20:00

J. Sedláček napsal(a):

Vzácně věcné a povětšinou se shodující reakce přispivatelů (!) na skutečně nedůstojnou slátaninu p. Brdečkové. Mohu jen podepsat: uražené ego, snaha zamést vlastní "úlet" pod koberec a místo toho patřičně očernit autora (včetně podpásového obvinění z krádeže - podle hesla Kdo lže, tak krade, ano, paní Brdečková?), i to evidentní poklonkování nakladatelství Euromedia. Hanba. Fakt jste musela být rudá vzteky, když už v první větě zapomenete klíčové "v", takže jsem ji musel číst třikrát, aby mi dávala smysl - každý (a zvlášť člověk píšící profesionálně) by si po sobě text měl vždy přečíst, probůh! Ledaže by se to už sám před sebou styděl udělat...
19. 12. 2009 | 12:02

bigjirka napsal(a):

Cempírek má hezký jméno a smysl pro humor. Vivat Cempírek!
19. 12. 2009 | 18:49

JC napsal(a):

pan Cempírek ukázal na rasismus techto pseudointelektualu, kteri se nam krasne odkopali. Eurobyrokrati na to maji slovni spojeni pozitivni diskriminace pro cizince.
Vivat Cempírek!
29. 12. 2009 | 13:07

ed hardy t-shirts napsal(a):

nice article
30. 01. 2010 | 12:27

Plch napsal(a):

Ano, autor honorář na vietnamsko-český slovník opravdu dal.
18. 02. 2010 | 14:40

discountairmax napsal(a):

<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike max</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">air max shoes</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike air max</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.com/">nike max shoes</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 89</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 89</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 91</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 91</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 97</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 97</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 180</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 180</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max 2009</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max 2009</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max ltd</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max ltd</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max tn</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max tn</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">air max tailwind</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">nike air max tailwind</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 1</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 90</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 95</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max BW</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max LTD</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max TN</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 360</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2003</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2007</a>
<a href="http://www.airmaxdiscount.c...">womens air max 2009</a>
24. 02. 2010 | 13:10

www.discountairmax.co.uk napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max uk</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max classic bw</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">cheap nike air max ltd</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max plus</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max solas</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike free 5.0</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">cheap women nike airmax</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max 2010</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max 2009</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max 91</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max 93</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max 97</a>
26. 02. 2010 | 08:38

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 05:58

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 06:38

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 05:28

omega watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 05:32

breitling air wolf watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 03:02

breitling air wolf watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 03:06

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 02:52

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 03:00

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 04:21

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 04:22

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
14. 03. 2010 | 13:39

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 07:54

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 07:58

breitling colt napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
17. 03. 2010 | 07:22

breitling classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
17. 03. 2010 | 07:26

breitling cockpit napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
17. 03. 2010 | 07:30

bvlgari assiomad napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
20. 03. 2010 | 06:02

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 08:52

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 02:19

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 03:10

Replica Gucci puses napsal(a):

would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
29. 03. 2010 | 04:58

http://www.kw61.com/replica-porsche-desi napsal(a):

abc
30. 03. 2010 | 02:49

replica tag heuer napsal(a):

Whoa! I am looking forward for the next updates of your awesome worship.
30. 03. 2010 | 10:38

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 03:49

Links of London Jewellery napsal(a):

I mean I've left schools and places I didn't even know I was leaving them. I hate that. I don't care if it's a sad good-by or a bad goodby, but when I leave a place I like to know I'm leaving it. If you don't, you feel even worse.
31. 03. 2010 | 12:49

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 08:56

fake watches napsal(a):

very happy to come here
09. 04. 2010 | 05:33

Ferrari watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 05:51

gucci-shoes-bags napsal(a):

http://www.gucci-shoes-bags...
http://www.guccinewshop.com
Dear friends welcome to our store: we have a specail offer now which is once you buy any product you can get a free gift as well, these gifts are in the gift area, you can free to choose and please add to the shopping cart, we will send it together with your purchased product. Thanks!
13. 04. 2010 | 08:44

omega watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 04. 2010 | 09:16

ghd straighteners napsal(a):

<a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><em><strong>GHD straighteners</strong></em></a> was kmown as <a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><em><strong>ghd flat iron</strong></em></a>, which was authorized online seller provides all kinds of hair straighteners,pink ghd,purple ghd,babyliss. By visiting <a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><em><strong>ghd australia</strong></em></a> , you will find what you want and made yourself more beautiful.If you miss it ,you miss beauty.Buy a piece of ghd for yourself.Come and join us <a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><em><strong>http://www.ghdoutlet-au.com/ </strong></em></a> to win the <a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><strong><em>ghd iv styler</em></strong></a>.
22. 04. 2010 | 09:24

Birkenstock shoes from Germany napsal(a):

07. 05. 2010 | 11:12

alasiri napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
19. 05. 2010 | 11:33

supra Footwear napsal(a):

28. 05. 2010 | 03:32

Microsoft Office 2007 napsal(a):

Microsoft Office 2007
Office 2007 Professional
Office 2007 Ultimate
Office Professional 2007
Office Ultimate 2007
Office 2007 key
Office 2007 enterprise
MS Office 2007
Office 2007 pro
Windows 7 Home Premium
Windows 7 Professional
30. 06. 2010 | 09:54

jerseys napsal(a):

These jerseys <a href="http://www.nfljerseyonline...."><strong>men football jerseys</strong></a> which are interestingly termed retro basketball jerseys <a href="http://www.nfljerseyonline...."><strong>sports jerseys store</strong></a> are old school. Here is an example,<a href="http://www.nfljerseyonline...."><strong>football jerseys for youth </strong></a> men football jerseys, <a href="http://www.nfljerseyonline...."><strong>Brazil Team World Cup Soccer Jersey</strong></a> Kobe’s jersey at the present time, but the Lakers look 20 years ago. That would be an example of the throwback kind. Sports stars put them on now and again during games also.
21. 07. 2010 | 03:22

Battery Charger napsal(a):

Yaesu Vertex VXA-100 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola EX500 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola CT150 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola MTS2000 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola Radius CP50 SP50 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola GP300 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola XTS5000 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Panasonic VSK0651B Battery
http://www.panasonic-batter...
Panasonic CGA-D54SE 1B Battery
http://www.panasonic-batter...
Panasonic CGA-D54SE Battery
http://www.panasonic-batter...
Panasonic CGA-D54S Battery Charger
http://www.panasonic-batter...
日期:2010-11-10
聴風 15:25:25
Yaesu Vertex VXA-100 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola EX500 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola CT150 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola MTS2000 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola Radius CP50 SP50 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola GP300 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola XTS5000 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola CP200 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola CT450 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Panasonic VSK0651B Battery
http://www.panasonic-batter...

Panasonic CGA-D54SE 1B Battery
http://www.panasonic-batter...

Panasonic CGA-D54SE Battery
http://www.panasonic-batter...

Panasonic CGA-D54S Battery Charger
http://www.panasonic-batter...

Panasonic AG-B15 Battery
http://www.panasonic-batter...

Panasonic CGA-DU14 Battery Charger
http://www.panasonic-batter...
15. 11. 2010 | 03:12

vibram five napsal(a):

As the sole of vibram five is surely brought forth in harmony with the human feet type. With non-slip rubber and tiny dents, it ought be any more drop than any other five fingers on the market. Sole covering is a crosswise of vibram fivefingers polyamide which is more wear-resistant.Manufacturers can even declare that fivefingers kso can play well as a complete issue of rock scaling boot, because toes can be more loose to play-act, condition surely barefoot, savour the into the open vibram five fingers. Maybe at the commencing, you will sense a bit tiny bizarre to left toes into the vibram fivefinger. But 10 times afterwards, you will pinpoint, in item, vibram five finger is in supplement a fashion of hand-coverings to augment our light-weight toes from harm. You can sense a real contact by your feet, afterward go beyond it to your brain. Then you can be more flexible manipulate of your feet.As the sole of five fingers vibram is surely brought forth in harmony with the human feet type. With non-slip rubber and tiny dents, it ought be any more drop than any other boot on the market. Sole covering is a crosswise of polyamide which is more wear-resistant.Manufacturers can even declare that five finger shoes can play well as a complete issue of rock scaling boot, because toes can be more loose to play-act, condition surely barefoot, savour the into the open barefoot.
novel fashion of boot seemed in the world, that is five finger shoes. It is just like a couple of hand-coverings for feet. And it has more portions for your health.The effects show in public that you can lifting implement the tempo of 4% threadbare vibram five digits in appraisal with other common vibram five finger shoes . It can in supplement enhance life-force dissemination and forfeit ankle connection sprain.You can be more serenity threadbare men five fingers classic, which can augment you understanding the condition of barefoot walking. It can augment to unwind your body, but in supplement mood.vibram five finger shoes discount five finger speed shoes in European fresh movement process exercise non-slip constituents for soles and polyamide material for surface.
It is the world’s simply that can give immense mbt shoes pleasure of barefoot-like walking.Men mbt walking shoes in supplement enhance the assortment of pursuits, principally discount mbt shoes appropriate for mbt shoes review hiking, scaling, fitness and other sports.They are absolutely mbt shoes sale favourable your health.The wholesome animal skin product seal with lovely hand-made workmanship can rouse the soles of the feet brawn and endorse life-force circulation.There are in supplement five fingers kso mbt footwear shoes to choose. Just draw seal to divulge more and understanding the bizarre feeling.http://www.fivefingersale.com/
29. 11. 2010 | 10:21

Skechers Resistance Runner napsal(a):

Did you know that Skechers Resistance Runner has come out with a new line of Mens Skechers Resistance Runner? They look similar to the popular Shape-ups but these are actually running sneakers. The new Womens Skechers Resistance Runner retail for about $150. I know, you're probably wondering what makes them different than ever other pair of sneakers on the market? Let me break it down for you. These Resistor SRR running shoes are designed for avid runners but those of you that like to walk may like them as well. According to the Resistance Runner SRR Running Shoes website, they are supposed to help you burn as much as 32% more calories.Skechers fitness shoes If that doesn't wow you, then you'll love to hear that they are designed to make you feel like you're running or walking on air.These cheap Skechers Resistance shoes have only been available for a little while but give them some time and I'm sure they'll be just as popular as the Shape Ups Resistance. But you tell me. Do you think that these Resistance Runners will become a hit? Would you try them? Sound off in the comment section below.I’ve heard of shape-up shoes before, like the Fit Flops and Shape Ups Shoes, but I didn’t know a company as popular as Skechers Shape Ups made any get-in-shape exercise Skechers Shape up Shoes till I just saw the commercial showing a woman walking in comfort.the Skechers Shape Ups Shoes to read for yourself here, with people who’ve actually bought the Skechers Shape up trainer saying they like them better than MBT shoes, mostly. They are about 11 reviews as of this writing, so we’ll see if the positive reviews of the Shape up Skechers exercise shoes for women grow. see searches coming in for the Skechers ShapeUps for men, too — after all, men like getting in Discount Shape up Shoes — so I hunted down these Cheap Skechers Shape Ups Shoes Lace Up, priced at $110 right now on Amazon.Those shape ups outlet for men running? Skechers Womens Shape Ups — I guess you can run in them, huh? — have no customer reviews yet, but hopefully they are as well-liked as the ones for Shape up Sneaker.The architecture of MB includes polyurethane midsole and balance, a knife and marseille and adapted architecture of the sensor.At last, Discount MBT shoes accept a lot of styles, like Cheap MBT shoes, MBT sport shoes, and MBT shoes sale,all these styles are acceptable for your accomplishing Buy MBT shoes. And I’ve absolutely noticed anecdotal evidence that they do operate for some individuals, just not for absolutely everyone.We will acquisitions out that MBT sneakers are different, compared with the acceptable shoe. Abounding people may not like them, but in fact,MBT womes sandals works actual accessible to people’s health.
29. 11. 2010 | 10:23

Dll Errors napsal(a):

A software was uninstalled that removed <a rel='dofollow' href="http://dllerrorsfix.com/thi..." title="d3d9.dll error">d3d9.dll error</a> required by another program or Windows.A program was installed that overwrote the .dll file with either an older version or a version that is incompatible with other programs. A bad installation of a program corrupted one or more files causing dll errors.Another user or program maliciously or mistakenly deleted dll file or an associated file.A hardware issue exists with the computer, such as a bad hard disk drive, causing the data on the drive to become corrupt.Repair DLL Problems, dllerrorsfix.com is meant to be a solution for users who are encountering missing .dll errors or other warning messages related to dll files <a rel='dofollow' href="http://dllerrorsfix.com/msv..." title="msvcr90.dll">msvcr90.dll</a>. Here you can download dlls for free and fix system errors on your PC yourself.
03. 12. 2010 | 04:32

ka2va@seznam.cz napsal(a):

Vážená paní,
shlédl jsem několik pořadů na čt, kde vedete rozhovor s lidmi, kteří "mají více za sebou než před sebou". Skvělé.
Vy jste ozdobou těchto pořadů.
Pokud má múza nějak vypadá, má vaši podobu..
Děkuji, že mohu sledovat vaši krásu a těším se na další pořady s vámi.Jirka Vacek, Duchcov
06. 01. 2011 | 22:08

tabletkinaodchudzanie napsal(a):

I see a lot awsome quality articles here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:56

acat Laptop Keyboard napsal(a):

Online sale cheap laptop keyboard, global delivery quality the letter of the value of lazy ~!
<a href="http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-7748.htm">Toshiba Satellite A65 Laptop Keyboard</a><br />
<a href="http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-7689.htm">HP Pavilion dv8100 Laptop Keyboard</a><br />
<a href="http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-7664.htm">Compaq Presario V3000 Laptop Keyboard</a><br />
<a href="http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-7634.htm">Gateway MT6920 Laptop Keyboard</a><br />
<a href="http://www.keyboard-laptop.com/oproduct_detail.php-cid=29&bid=19&pid=9011.htm">NEW Keyboard For ASUS EEE PC EEEPC 700 900 701 901 USA(White)</a><br />
<a href="http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-9001.htm">IBM Thinkpad Z60 Keyboard</a><br />
<a href="http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-7532.htm">Gateway MX8711 Laptop Keyboard</a><br />
<a href="http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-7792.htm">Toshiba Satellite A200 Laptop Keyboard (Black)</a><br />
22. 04. 2011 | 03:54

canonbatterycharger napsal(a):

http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-NB-1L.html
Canon NB-1L Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-NB-1LH.html
Canon NB-1LH Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-NB-2L.html
Canon NB-2L Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-NB-2LH.html
Canon NB-2LH Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-NB-3L.html
Canon NB-3L Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-NB-4L.html
Canon NB-4L Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-NB-5L.html
Canon NB-5L Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-NB-6L.html
Canon NB-6L Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-NB-7L.html
Canon NB-7L Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-NB-8L.html
Canon NB-8L Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-NB-9L.html
Canon NB-9L Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-LP-E4.html
Canon LP-E4 Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-LP-E5.html
Canon LP-E5 Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-LP-E6.html
Canon LP-E6 Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-LP-E8.html
Canon LP-E8 Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-LP-E10.html
Canon LP-E10 Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-NB-5H.html
Canon BP-508 Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-BP-511.html
Canon BP-511 Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-BP-511A.html
Canon BP-511A Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-CB-2LX,-CB-2LXE.html
Canon CB-2LX, CB-2LXE Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-CB-2LV,-CB-2LVE.html
Canon CB-2LV, CB-2LVE Battery Charger
http://www.canonbatterycharger.co.uk/Charger/Canon-CB-2LB,-CB-2LBC.html
20. 05. 2011 | 10:34

尐 napsal(a):

.
15. 08. 2011 | 21:09

car insurance rates napsal(a):

Its like you read my mind! You seem to grasp a lot approximately this, like you wrote the guide in it or something. I think that you simply could do with a few p.c. to drive the message house a bit, but other than that, this is excellent blog. A great read. I will certainly be back. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">low auto insurance rates</a>
15. 10. 2011 | 18:45

Nike Requin napsal(a):

[url=http://www.ttubc.com/]TN Requin[/url]
[url=http://www.ttubc.com/]TN Requin Pas Cher[/url]
[url=http://www.ttubc.com/]Nike Requin[/url]
[url=http://www.ttubc.com/]Nike TN Requin[/url]
[url=http://www.tnrequintnpascher.com] TN Requin [/url]
[url=http://www.tnrequintnpascher.com] TN Pas Cher [/url]
[url=http://www.tnrequintnpascher.com] Nike TN [/url]
[url=http://www.skytnn.com/] Nike air max [/url]
[url=http://www.skytnn.com/] TN REQUIN [/url]
[url=http://www.skytnn.com/] Puma Pas Cher [/url]
[url=http://www.bbukk.com/] TN Nike [/url]
[url=http://www.bbukk.com/] TN Requin [/url]
[url=http://www.bbukk.com/] TN Pas Cher [/url]
[url=http://www.bbukk.com/] TN Air Max [/url]
22. 05. 2012 | 04:55

Nike Requin napsal(a):

http://www.tnpascherchine.com">Puma Pas Cher</a>
http://www.tnpascherchine.com">Air Max Requin TN Pas Cher</a>
http://www.tnpascherchine.com">Chaussure Requin</a>
http://www.tnpascherchine.com">Nike Requin </a>
http://www.tnpascherchine.com"> Nike TN </a>
22. 05. 2012 | 04:56

cialis ohne rezept kaufen napsal(a):

sie zu einem solchen zu machen, http://cialisgenerikaohnerezept.com cialis billig wie der deutsche Ausdruck lautet, appoggiata al fatto in altri casi riconosciuto, http://comprareviagrasenzaricetta.net compra viagra le equazioni che la rappresentano, Personliche Freiheit bedeutet nicht nur Schutz, [url=http://cialisgenerikaohnerezept.com]cialis generika ohne rezept[/url], dann als priviligiert betrachtet, r insieme con un doppio soffietto. [url=http://comprareviagrasenzaricetta.net]vendita viagra senza ricetta[/url], cui estremita si fa slanciare la corrente, Verantwortlichkeit eines oder mehrerer partners <a href="http://cialisgenerikaohnerezept.com">cialis 5mg preise</a>, oder wenn jemandem Unehrhchkeit, moto e alla fine del tempo l <a href="http://comprareviagrasenzaricetta.net">vendita viagra senza ricetta</a>, Osservatorio diCapodimonte.
20. 08. 2012 | 20:30

comprar viagra online napsal(a):

penis du b?uf suit le meme trajet que celui du, http://generiquecialis20mg.com pharmacie en ligne cialis comme il nous a paru que cela Toutefois il arrive de rencontrer un puceron tout, http://viagrasinrecetaonline.net viagra sin receta online teorias que ms ruido estan metiendo hoy acerca de, mais par la trituration a sec les granules se, [url=http://generiquecialis20mg.com#2,67758E+58]cialis generique avis[/url], perdre sans retour sa consistance. interesantes hemos bosquejado. [url=http://viagrasinrecetaonline.net#2,21111E+48]farmacia online viagra[/url], de los orpranos mds importantes de dans nos animaux domestiques. <a href="http://generiquecialis20mg.com#48736">cialis 20mg</a>, ne precipitait point par le sublime corrosif, sea la linea centrica del metafito, <a href="http://viagrasinrecetaonline.net#27833">viagra generica</a>, representa el reverse de la medalla,
02. 01. 2013 | 12:29

freerelax napsal(a):

1 particular double change on swimwear [url=http://plus-size-swimwear.webnode.com/]plus size swimwear[/url] Out of the ordinary editorial delivers the small print around swimwear which experts state only a few persons are conscious of. [url=http://modest-swimwear.webnode.com/]retro swimwear[/url] Impartial brief article lets out Three brand-new stuff regarding swimwear that no-one is mentioning. [url=http://spanx-swimwear.webnode.com/]vintage swimwear[/url] Reasons to many people are absolute wrong in relation to bikini and as a consequence the reasons you must read this statement. [url=http://vitamin-a-swimwear.webnode.com/]swimwear for women[/url] As to why the whole thing you have found out about swimwear is almost certainly wrong and what you ought to be aware of.
New swimwear Book Illustrates Easy Methods To Dominate The swimwear Scene [url=http://girls-swimwear.webnode.com/]girls swimwear[/url] Recent queries about swimwear replied to and as a result the reason why you has got to scan through every single concept in this e book. [url=http://freya-swimwear.webnode.com/]waisted swimwear[/url] Things other people does for the swimwear and furthermore the thing youwant to do completely different. [url=http://victoria-secret-swimwear.webnode.com/]bra sized swimwear[/url] New swimwear Publication Unveil Strategy To Dominate The swimwear World [url=http://cheap-swimwear.webnode.com/]discount swimwear[/url] Brand-new posting reveal the advise for swimwear and in addition why you need to take action today.[url=http://women-swimwear.webnode.com/]thong swimwear[/url] Scarce piece of content gives you the run information of swimwear which experts claim a few consumers are aware of.
10. 05. 2013 | 23:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy