Temná podezření a media, začarovaný kruh

17. 12. 2010 | 14:08
Přečteno 27861 krát
Lehkost s jakou se dnes v mediích žongluje s informacemi o podezření z korupčního jednání je pro mne jako pro právníka zneklidňující. Korunou všeho je údajný výrok ministra vnitra, který měl občanstva vyzvat, aby pokud nevěří policistům, oznamovali korupci novinářům. Pokud to neřekl, omlouvám se, výrok jsem nahlédl kdesi webu, ale než jsem si ho stačil uložit, zmizel. Což ale není podstatné, o ministra nejde.

Pomalu už zaběhnutým rituálem je, že novináři zachytí informaci,podle níž došlo k čemusi, co by se dalo označit za korupční jednání. A zahájí vyšetřování. Tedy tak jak to umí a mohou. Cosi zjistí, občas obstarají zvukový nebo obrazový záznam, a pak to, podle své úvahy a pravděpodobně s ohledem na redakční zájmy, zveřejní. Nastane větší nebo menší rozruch a veřejnost, vcelku pochopitelně velmi senzitivně reagující i jen na mlhavé podezření, že zas někdo někoho podplatil, si žádá přísné vyšetření v duchu aktuálního hesla „Padni komu padni“. Pokud se poodezření i jen vzdáleně týká nějaké politické strany, začnou ty ostatní vřeštět o tom, k jak astronomický skandál se právě provalil a někdy hluk vylepší i voláním po parlamentní komisy, eventuálně, jako nyní, se rovnou domáhají pádu vlády. A pak, až na výjimky nic, protože prostě chybí důkazy o spáchání trestného činu. Což ale publikum vnímá jako další doklad neschopné, nebo rovnou zkorumpované policie, protože přeci v novinách nebo v televizi to bylo jasné. Případně trestní stíhání následuje, což je adorováno co významný úspěch v boji se zločinem. Pokud to pak skončí jako aféra s biolihem nebo toho starosty, co se tuším jmenoval Péťa a s nímž to spláchlo do vazby i náměstkyni ministra, pochopitelně zcela bezdůvodně, veřejnosti to nijak nevadí a ochránce lidských práv to ze taky spaní nebudí. Neboť, jak by napsal nebožtík kardinál Richelie, co držitel tohoto listu v boji proti korupci učinil, dobře učinil. Ve jménu tak závažného poslání na nějakém nevinně sejmutém nezáleží. Stejně to byl jen lotr co se s pomocí advokátů vykroutil. Také není čas se nad něčím hlouběji zamýšlet, protože už je na pořadu nová kauza a je třeba voskovat provazy pro další veřejný lynč. A abych byl objektivní, to vše za pobaveného přihlížení těch, kteří tu s velkou pravděpodobností nejspíš skutečně korupci provozují. Míním závažnou korupci. Protože těch se to celé nijak výrazně nedotýká.

Zkrátka všechno je poněkud špatně. Především tu mámě § 367 a 368 trestního zákoníku, podle kterých je krom jiného trestné nepřekažení a neoznámení trestného činu přijetí úplatku a podplácení. Z čehož, poněkud zjednodušeně řečeno, vyplývá povinnost pro kohokoliv, kdo se hodnověrným způsobem dozví o tom, že má být nebo byl spáchán tenhle trestný čin, oznámit to státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu. Pravda, je to jisté novum, platící to od začátku roku. Do té doby byla tahle povinnost, občas zvaná práskačka, podstatně redukovanější a na korupci se nevztahovala. Ale časy se holt mění. Vynechám-li ne zrovna šťastný výraz „policejní orgán“, je smyl normy jasný.Potíž může být pouze s posouzením toho, zda jde o hodnověrnou informaci o tom, že někdo někoho jaksi uplatil. Pokud ovšem ale už někdo zveřejňuje takříkajíc hotová obvinění a dokonce to dokládá zvukovými záznamy, pak lze předpokládat, že minimálně subjektivně to za hodnověrné považuje. Pak se ovšem nelze vyhnout otázce, proč s tím nešel na policii za zmíněným orgánem. Námitka, že si to orgánové v těch novinách mohou přečíst nebo v televizi zhlédnout se nepřijímá. Jedna věc je podělit se diskrétně s policií o podezření, že se něco chystá, případně stalo, a něco úplně jiného je to veřejně vyřvat. Je s podivem, že to mnohým nedochází a je také trochu s podivem, že jim to prochází. Zkuste si představit, co by se asi dělo, po reportáži o tom, jak kdosi kohosi zavraždil a autor chtěl tvrdit, že tím plní svoji zákonnou oznamovací povinnost. Zejména, pokud by pak policie by pak samozřejmě zjistila, že všechny použitelné stopy jsou fuč, neboť vrah je také mediálním zákazníkem a tentokrát velmi spokojeným.

V řadě mediálních kauz, tu poslední nevyjímaje, se policii nabízela možnost operativně sledovat další vývoj. Zveřejněním novinářského úlovku to ovšem definitivně končí. Nebo si myslíte, že má smysl nasazovat odposlechy na někoho, kdo si právě z medií dozvěděl, že by mohl být podezřelý? Tak zatvrzelí asi naši korupčníci nebudou. Je mi jasné, do čeho jdu a co nastane, ale jednoznačně tvrdím, že pokud někdo v uplynulé době významně přispěl k tomu, že zveřejněním podezření z možného korupčního jednání skončila možnost policie věc vyšetřit anebo se významně zredukovala, jsou to novináři, kteří upřednostnili svůj autorský a možná komerční zájem před zájmem veřejnosti. Neexistuje nic, co by jim bránilo předat získané informace policii a vyčkat. Což platí pro dobu před 1.1.2010, kdy bylo možné uvažovat v alternativách oznámím vs. zveřejním. Letos už žádná taková alternativa neexistuje, je tu jen povinnost oznámit. Leč hlídací psi demokracie, vždy tak neúprosní, jde-li o pochybení jiných, nepovažují zákony za něco, co by se jich až tak bezprostředně týkalo.

Mám chuť se vsadit, že ta dnešní kauza dopadne stejně jako předchozí podezření. Nemohu pochopitelně vědět oč ve skutečnosti šlo, ale nemyslím si, že těch pár vět, stačí na odsouzení pro trestný čin. Přepis rozhovoru pánů Drobila a Michálka je možná politicky brizantní, ale na trestní stíhání tam nic nevidím. A jestli za tím něco takového bylo už nejspíš nikdo nedohledá.

Takže to skoro vypadá na začarovaný kruh. Novináři zřetelně nevěří policistům a tak vyšetřují a někdy i soudí sami. A tím současně znemožňují policie vyšetřovat tak, aby se na konci dalo soudit doopravdy, tedy říct s jistotou, že se něco stalo anebo, se stejnou jistotou, že věc je čistá. Když už jsem použil ten příměr s vraždou, je to tak, že než dorazí policie, je podstatná část stop pošlapaná nebo jinak zničená a zbylé k ničemu. Ovšem senzaci, těch tu máme.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sláma napsal(a):

Pan Sokol má trochu pravdu, ale jen trochu! Zapomíná na to, že policie u nás nikdy žádnou kauzu nedotáhla do konce. Jedinou výjimkou, kterou znám byla kauza Jaroslav Liznera, bývalého šéfa Centra kuponové privatizace. Když kdysi tehdejší premiér Pithart oznámil pokus o podplácení své osoby, kauza potichu vyšuměla.
Pan Sokol také zapomíná na pana Langera. Jestliže je bývalý ministr vnitra a dosud šedá eminence policie zároveň správcem černých fondů ODS, jak alespoň vyplývá ze zpráv médií, tak by bylo asi naivní jít na policii. Pokud vím, tak pan Michálek chtěl po premiérovi, aby na věc nasadil BIS. Takováto aféra je přesně to, k čemu má BIS sloužit a ta na to má i zpravodajskou techniku. Nelze se divit, že poté, co Nečas odkázal Michálka na Drobila, tedy člověka, o kterém se Michálek musel důvodně domnívát, že o pokusu krádeže 0,5 mld. Kč přinejmenším věděl, tak se nemůžete divit, že se pan Michálek nakonec obrátil na tisk. Ostatně, je to jediná možnost, aby byly vůči Drobilovi, a patrně i Nečasovi uplatněna alespoň politická odpovědnost, když už ne odpovědnost trestní.
17. 12. 2010 | 14:25

Ostrov napsal(a):

je mi jasné Sokole,že jste přesvědčený o Krejčího nevině
17. 12. 2010 | 14:26

Ostrov napsal(a):

Ostrov napsal(a):
je mi jasné Sokole,že jste přesvědčený o Krejčího nevině
17.12.2010 14:26:00
OPRAVA:

je mi jasné Sokole,že jste přesvědčený o Krejčířově nevině
17. 12. 2010 | 14:31

Milan napsal(a):

Citáty z rozhovoru básníka a performera Milana Kozelky (Tvar) :

„Tahle země je totálně v prdeli a intelektuálové, včetně básníků, ji svojí loajalitou, zbabělostí a neochotou a neschopností diagnostikovat současnou dobu a pojmenovávat jednotlivá fiaska pomohli do zmíněné prdele vecpat. Všichni statečně bojují proti komunismu, ale nikdo ani necekne proti vzrůstajícímu ekonomicko-lobbistickému fašismu.
Tradiční pojem revoltující mládeže tu byl nahrazen anomálií mladých kariérních pravicových zmrdů.
Média v této zemi nejsou hlídacími psy demokracie, ale jejími hrobníky. Média nenávidí svobodu stejně jako tzv. špičkoví politici a dělají všechno pro to, aby se vrátila diktatura v té nejděsivější podobě. Média jsou největším nebezpečím pro současný svět a prokletím pro svobodnou kreativitu.“
17. 12. 2010 | 14:32

00 napsal(a):

Pane Sokole, jak by policie skrytě! vyšetřovala předsedu vlády?
Který řeší vykrádání státního fondu se svým ministrem, anežto předsedu a místopředsedu jedné partaje.

Tomu opravdu věříte?

BTW myslím že "komisi" pokud to tedy nemá znamenat že jsou natvrdlé..
17. 12. 2010 | 14:41

todi napsal(a):

Jen na okraj autorovi doporučuji text před odkliknutím na blog po sobě přečíst a opravit.
Jinak ale musím konstatovat, že jste pane Sokole svým textem nic nevyjasnil. Zase tu bude skupina, která si najde důvody s Vámi souhlasit a jiná, která naopak souhlasit nebude. A mezi nimi pak bude asi nemálo těch, kteří si řeknou, že na Vašich vývodech něco bude (já mezi ně také patřím), tak jako si to řeknou i na po konzumaci Vámi kritizovaných "odhalení" v médiích. A tak se stále motáme v jakési mlze, kde ti čistí zřejmě až tak čistí nejsou a ti ušpinění možná nejsou nejšpinavější. Bohužel si ale myslím, že zkušeností s korupcí nebo s plýtváním rozpočtovými prostředky v populaci stále přibývá a nepřímo úměrně tomu ubývá lidí, kteří mají pochopení pro vládní škrty a chystané reformy. Stát dlouhodobě prokazatelně neumí(nechce)regulovat černou a šedou ekonomiku, neumí vybrat daně a povinné dávky zdravotního a sociálního pojištění, plýtvá a je rozmařilý a když v kase o dno zacinkají poslední groše, jedná s občany jako by je oni probendili. Co s tím?
17. 12. 2010 | 14:44

Ing.František Švarc napsal(a):

Pane Sokole, jste neuvěřitelný odborník. Dlouhou dobu si všímám vašich publikačních exhibic, ale dnes jste se touto (plnou formulačních i gramatických chyb) opravdu předvedl. Co je zarážející úplně, že v době bojůvek/intrikaření o nejvyšší pozice (prezidenta) Policie ČR, do které se aktivně zapojuje prezident republiky, očekáváte od člověka vybaveného mozkem, že půjde na nějakou služebnu, kde na vrátnici odevzdá diktafon a vyčká jak to dopadne. Opravdu si myslíte, že v současném stavu Policie ČR by nedošlo k okamžitému varování dotyčných gaunerů, aby se více jistili ? Jak myslíte, že by lidé měli hodnotit slova Nečase, že lidé kolem Drobila měli charaterové vady ? Je možné člověka, který bez snahy o komunikaci výše (ač porušujíc "subordinaci") rovnou vypálí rovnou na policii ? Kdo je vlastně charakterově vadný ?
17. 12. 2010 | 14:45

paco napsal(a):

Obecne lze se vsim z tohoto textu souhlasit, vidim jen jednu vadu: nynejsi afera na Ministerstvu zivotniho prostredi by se nejspise nedala nijak vysetrit ani pri diskretnim udani na policii. Leda ze by udajny svaty Michalek sel delat agenta-provokatera a z pouheho neurciteho zameru trestniho cinu svym energickym primlouvanim (Knetiga, Fibingera a mozna dalsich, kdo je tam vsechno ve hre) vyburcoval skutecne trestne jednani. Ale v tom pripade, at mne p. dr Sokol opravi, soudy snad nikoho neodsuzuji, nebot trestny cin od zacatku do konce iniciovany policejnim provokaterem stihat nemohou.
Zavaznejsi se mi na aktualnim "Drobilgate"u zda zvlastni shoda nahod: nahravky svaty Michalek ma nekolik tydnu (no co, takova Cunkova sekretarka cekala nekolik let nez ji ovladla touha po spravedlnosti, prece jen pokrok!), ale do pohybu se veci dostanou az ve chvili, kdy
A. premier jede do zahranici (stejne jako v r. 1997 Klaus letel do Sarajeva)
B. stahuji se mraky nad ekologickym supertendrem, jehoz nejvestsi fandove sedi v TOP09
C. v Praze TOP09 neuspeje s navrhem pozastavit projekt nove cisticky.
Nechteli by medialni moralisti investigativne zjistit, jak tu co s cim souvisi?
V pripadech B a C jde o tolik miliard, ze by i sv. Frantisek z Assisi neunesl tihu pokuseni. Takze i kdyby zadna korupce nebyla, neuspesni uchazeci stejne budou do omdleni tvrdit, ze byla, a zaplati mediim dost na to, aby traoubila do sveta jejich verzi. Takze pravdu jiz nikdo nikdy nezjisti.
17. 12. 2010 | 14:46

Marcus Agrippa napsal(a):

Nebyl náhodou pan Sokol spoluautorem tzv. náhubkového zákona?!
17. 12. 2010 | 14:46

Emissary napsal(a):

Autore,

za blog Vás někteří socialisté mohou ukamenovat. Souhlasím s tím, že důkazy už mohou být dávno zničené.

Poraďte, proč pan chodil po ministerstvech se záznamovým zařízením a v případě obav z postupu policie neoznámil věc na:

http://www.transparency.cz/index.php?lan=cz&id=2930

Marně si nad tím lámu hlavu.
17. 12. 2010 | 14:50

wiki napsal(a):

Bohužel se u nás policii nedá věřit a zvlášť ne té pražské, tak se dá pochopit,
že nezbývá nic jiného, než jak říkáte to veřejně vyřvat.
Výsledky jsou dneska vidět hned a nejdou doztracena jako při případném mnohaměsíčním nebo několikaletém vyšetřování.
Je dobře, že Michálek nebyl tak naivní a nešel na polici hned, ale až po tom co si pořídil nahrávky a měl něco v ruce. Pokud šlo opravdu o půl miliardy, tak by zkorumpovaná pražská policie stejně nic nevyšetřovala a hezky vše odložila, stejně jako v případě Jančíka a jiných.

Takže, co si kdo naDrobí ať si taky sní.
17. 12. 2010 | 14:52

Vosavbotě napsal(a):

Poslouchaj Sokol,

já jim neberu, že jsou schopnej jako právník vymámit tele z jalovice nebo ukecat hluchýho a nechat si za to královsky zaplatit.

Ale na zdravej selskej rozum, na ten mi šahat nebudou! Slyšel jsem, co jsem slyšel, četl jsem co jsem četl a udělal si obrázek.
Ten chlap to měl dát novinářům I policii, tečka.
17. 12. 2010 | 14:52

wiki napsal(a):

Bohužel se u nás policii nedá věřit a zvlášť ne té pražské, tak se dá pochopit,
že nezbývá nic jiného, než jak říkáte to veřejně vyřvat.
Výsledky jsou dneska vidět hned a nejdou doztracena jako při případném mnohaměsíčním nebo několikaletém vyšetřování.
Je dobře, že Michálek nebyl tak naivní a nešel na polici hned, ale až po tom co si pořídil nahrávky a měl něco v ruce. Pokud šlo opravdu o půl miliardy, tak by zkorumpovaná pražská policie stejně nic nevyšetřovala a hezky vše odložila, stejně jako v případě Jančíka a jiných.

Takže, co si kdo naDrobí ať si taky sní.
17. 12. 2010 | 14:53

siven napsal(a):

Už jsem se bál, že si pan doktor nepřiloží...

O "úspěšnosti" jím navrhované taktiky se lze přesvědčit nějakých 15 let nazpátek.

Policie a soudy v ČR stačí tak akorát na okresní starosty (některé).

Policie, která úspěšně vyšetří vládu, její náměstky, ministra ŽP, premiéra (za kterým chodí samotný Ivánek)?

Cítíte se pane doktore zcela zdráv?

Nebo brečíte, že jste přišel o kšeft?
Respektive vám tu někdo brání v klidu na práci, že ano?
17. 12. 2010 | 14:54

almost glossed™ napsal(a):

Sokol opět nabízí své služby. Nenápadně ale jasně. Lepší inzerci by nenašel.
17. 12. 2010 | 14:56

Hans napsal(a):

to Sláma: A kdo jiný by měl vyšetřovat když ne policie - parlamentní komise, nějaká politická komise a nebo někdi jiný ? V zákoně je jasně napsáno, to co popisuje Sokol. Michálek měl jít na policii a řečem že polici nevěří, zase nevěřím já. Nějak je to vše zamotané.
17. 12. 2010 | 14:57

Fibonucci napsal(a):

Oznamovat něco Íčkově policii? :-) A nechat to případně soudit soudem, který dává podmínku za 40-ti milionový úplatek? Sokole, už vám ta mašina přestává fungovat. Nikdo v tuto frašku nevěří.
17. 12. 2010 | 15:06

myrta napsal(a):

Sokol zahájil obhajobu .Kdo jiný by měl korupčníky z řad politiků a bohatých je z toho vysekat,že ?
17. 12. 2010 | 15:07

miro napsal(a):

spousta chytrých, kteří ví prd, ale zásadově zaujímají zasvědcená stanoviska, jako vždy
17. 12. 2010 | 15:08

anti politik napsal(a):

Sokol četl jsem rozbory od několika právníků a jedinej p. bývalý politik Sokol má názor zcela opačný než jeho slušnější kolegové! Oni se dívají na věc z hlediska jak se měl zachovat občan Nečas (popřípadě další "bojovníci", ale hlavně hubou, proti korupci) ale p. nejlepší ohýbač práva v ČR Sokol se na to dívá jak z toho tu politickou lůzu vysekat! Hrůza co se nám v politice prohánělo (Sokol) a prohání za odporná individua!Pročpak asi neletěl Michálek na Českou policii? No inu, protože ji ovládají lidé jako náš p. právník a jeho kamarádi ze sladkých dob v politice! Tam by to totiž chtěli mít, že právníku? Klika, že právě tam se to nedostalo, protože by se kradlo až by se zelenalo a policajti by k tomu dělali akorát stafáž!! Přestaňte už vážně s tím otravováním slušných lidí a netahejte nás do toho svinstva v kterým se tak rád pohybujete!!
17. 12. 2010 | 15:09

svatý mstitel napsal(a):

Uvědomte si diskutující! Jste je ubožáci z ulice. Vylágrované mozky. Každý z vás má jen cenu jednoho čtverečku toaletního papírku! Tzn. váš případně ukončící život osobou z vás zhnusené není trestně stíhatelný. Likvidací provedl z osobního rozhodnutí. Je odpovědný pouze svému vůdci. Tak pozor, ať vás není příliž moc.
17. 12. 2010 | 15:10

Emissary napsal(a):

sivene,

a jak to vyřeší novináři či veřejnost? Případ nakonec stejně skončí na policii a soudu. A když nic nevyšetří a nevysoudí, dopadne to stejně nebo hůř (důkazy je možné odstranit, než policie začne šetřit), jako kdyby se novináři toho neúčastnili hned na začátku, ale až v průběhu.

Jde tedy o politický kapitál? A kdo má z toho prospěch? Hned tady byly články, jak by se měla odvolat vláda.
17. 12. 2010 | 15:11

Marcus Agrippa napsal(a):

miro:
víte ono by to lidem možná bylo i"šumák", ale SR je ve schodku cca 140 mld. a 1/2 mld. sem, 1/2 mld. tam a máte z toho 140 mld. Navíc snad chceme patřit mezi civilizované, slušné a právní země?!
17. 12. 2010 | 15:11

Jana napsal(a):

Pane Sokole, jste neoddělitelnou součástí mocenské mafie, která si vás zve na pomoc v nouzi nejvyšší, neboť jen ona má na zaplacení.Vaše schopnost zamotat čestnost, slušnost,charakter a bezúhonnost, nebo jejich absolutní absenci,do takové sítě paragrafů, že jsou vlastně úplně nepodstatné.Podstatné je to, že kdo vás osloví, má vždy velkou naději, že se vám to podaří.
17. 12. 2010 | 15:12

Tenco napsal(a):

Já se nejvíce obávám toho, že podle všeho dobře míněné Johnovy záměry a návrhy jak proměnit protikorupční boj zatím vedený v rovině ohýbání čím dál tím víc pružnějších paragrafů a bezedných kapes advokátů v rovinu logickou, kdy advokát nembude komplicem zločinců, ale tím, kdo pomáhá nalézt pravdu a naplnit právo, tedy že právě právnici jeho návrhy budou anihilovat - promění je v JEŠTĚ pružnější paragrafy než jaké máme dneska.

Tento blog je důkazem toho, že mé obavy jsou opodstatněné.
Včetně autorových obav - či zbožného přání ?

Maucta.
17. 12. 2010 | 15:14

antoninovy napsal(a):

Pane Sokole, zdravím,

ale to Vás na té právnické škole neučili, jak se má pracovat s textem?

Nebo je to záměr, či již vžitá praxe, sesmolit text do jednoho sloupce, aby se to nedalo číst?

Víte něco o frázování do odstavců?

Fakt je však, pak by si to jeden těžko četl a dá se tam zamotat tolika pravnických kliček, že?

Kdysi v Řecku starém, říkalo se tomu perikopy.

Měl jsem chuť vstoupit do Vašeho stylu myšlení a praxe, a přečíst si to, pak odhodil jsem to.

Jinak - no comment.

Buďte zdráv na těle i na mysli

an
17. 12. 2010 | 15:21

Pierrot napsal(a):

Přemýšlím, zda napsat něco konstruktivního nebo p. Sokola prostě poslat do... Ale ne, nebudu se pod tímhle blogem zbytečně trápit. Já i Sokol máme momentálně k dispozici zhruba stejné informace, tj. z médií. A já nechápu, jak může na základě aktuálního kontextu psát takové provokativní žvásty. Teda vlastně chápu. Bohužel.
17. 12. 2010 | 15:26

rejpal napsal(a):

Za sebe mohu říci jediné. Před šancí, že policie něco vyšetří a soudy pošlou viníky do tepláků, která se limitně vlíží nule, dám přednost pořádné POLITICKÉ aféře, která některé možná bude stát křeslo a jiné přivede k zamyšlení, že úplně všechno beztrestně nelze. Jako občanu této země mi daleko víc zaléží na tom, aby lidé s podobnými názory, zásadami a chování, jací sedí ve vládě, byli v ofsajdu, než aby po několikaletém vyšetřování, během kterého budou dál ve funkcích, dostali v nejlepším případě podmínku. LEPŠÍ VRABEC V HRSTI, NEŽ HOLUB NA STŘEŠE.
17. 12. 2010 | 15:38

t... napsal(a):

Dejte pozor diskutující, JUDr. Tomáš Sokol nechá vypátrat kdo se skrývá za těmi nicky, a zažaluje Vás za pomluvu a za urážku na cti, to trestné je.
17. 12. 2010 | 15:45

Tenco napsal(a):

ad t...
Vše , co jsem kdy napsal špatného o panu Sokolovi, Krejčířovi, Pitrovi, Mrázkovi, Rebíčkovi, Grossovi přépadně mnohých policii a justici dosud neznámých lidech odvolávám.

Maucta.
17. 12. 2010 | 15:55

Luba napsal(a):

Sákryš,
pane Sokole, vy máte ale čuch!

Podle všeho soudíte, že by byla "kauza Drobil" tou první korupční kauzou v historii nové české politiky, která by byla dotažena až k trestnímu stíhání! :)

Z poslední doby musím ocenit, jak jste v "Kontextech" zacvičil s tím hajzlíkem Jehličkou (Centrální registr dlužníků, Registr pedofilů). Ale tato exhibice se Vám moc nepovedla.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210572230810025-kontexty/

O podvodníku Jehličkovi v pořadu Reportéři ČT:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/

U politiků, našich zaměstnanců, by měla platit presumpce viny.
Jak u Drobila, tak u Nečase.
Zvlášť když to na občanstvo koulí s protikorupční strategií a škrty.

Váš postoj k této kauze je ale pochopitelný.
17. 12. 2010 | 15:59

Pavel13 napsal(a):

Novinář není policejním donašečem. Ten je šéfem placen za to, že zjistí a napíše, co nikdo neví. Přece s tím nepoleze na policii, aby se pak večer na TV Nova díval na ušlé prémie.
17. 12. 2010 | 16:02

Jerey napsal(a):

Hlavne to volani po parlamentni komisy je zneklidnujici :o)))
17. 12. 2010 | 16:07

ok napsal(a):

Mě zase zneklidňuje to, že se člověk, který hájí zločince, odvažuje vyjadřovat ke korupci v ČEZku.
To, že ČEZko není právní stát, znamená, že občané musí suplovat "konání" policie seč jim síly stačí, třeba přes média, milý pane obhájče zločinců Sokole.
V tomto státě jsou miliony občanů, kteří nikdy žádného zločince neobhajovali - tito lidé chtějí skutečnou spravedlnost a skutečnou demokracii nejen pro právníky. Takže nazdar! milý pane Sokole.
17. 12. 2010 | 16:10

Hans napsal(a):

Pane Sokole. především lidé nevěří ničemu, co smrdí justici a advokáty. Všichni znají Justiční mafii ODS a to, že justice sama proti tomu naprosto nic nedělá. Všichni ví, že hodně advokátů by pro peníze prodali vlastní matku. Např. vy, který se soustřeďuje na nejbohatší klientelu, přestože asi víte, že váš honorář nejspíše pochází z trestné činnosti a vůbec vám to nevadí. Peníze nesmrdí. Vy máte nejmenší právo něco ostatním lidem kázat. Jestli je někdo opravdu velký lump a má nakradeno hodně peněz, jsem schopen na 99% odhadnout, kdo ho bude obhajovat a pak nás poučovat o morálce.
17. 12. 2010 | 16:27

jedenkouká napsal(a):

Souhlasím s panem Sokolem. Řekl bych, že téměř se vším. Hysterie v této zemi, pokud zde vypukne, je nekonečná. Nejvíce pobaví kritika hodnostářů ČSSD. Spupidita jejich veřejných projevů dosahuje téměř dokonalosti. A ostatní? Kromě několika zpráv z tisku nikdo nic neví, ale všichni už výrok sdělili. Chtějí lynč. Země je už tak jako tak rozvrácená. Ke korytu se znovu cpou staří známí, kteří jednoznačně nebudou schopni nic pro nikoho v této zemi udělat, leda tak zase pro sebe. Nejsme schopni si v této malé zemi vládnou. Závist, vztek a vendeta tu bují dlouhé věky a tisk to dobře ví. Že tu nikdo není prorokem je dobře poznat na celkové kultuře a projevu všude kolem nás. Humus, binec a smetiště. To je účet za těch několik málo let samostatnosti. A všichni tito hospodáři teď soudí. Všem těmto samozvaným soudcům radím, udělejte si pořádem před vaším páchnoucím prahem.Povětšině nejste lepší.
17. 12. 2010 | 16:27

t... napsal(a):

Pane Sokolole,

také se mi líbilo jak jste zacvičil s tím ..... Jehličkou.
17. 12. 2010 | 16:29

Máme nařebíčkováno! napsal(a):

Češi mají do Civilizace ještě hodně daleko.....
17. 12. 2010 | 16:31

Targus napsal(a):

Lehkost s jakou se dnes v mediích žongluje s informacemi o podezření z korupčního jednání je pro mne jako pro právníka zneklidňující.

Myslím, že v kontextu s Drobilovým problémem dále čísti netřeba.

Neboli vzkaz všem Drobilům na světě. Jsem zde, pojďte pod má ochranná křídla. Za patřičný desátek zacpem všem okolo hubu a nebude-li zbytí, sfouknem to na podmínku.
Na reference se ptejte pana Krejčíře. Telefon do JAR sice není z nejlevnějších, ale stojí za to.
17. 12. 2010 | 16:36

antoninovy napsal(a):

Ad Pierrot, nebuďte naivní, ale já taky jsem naiva, jak mne označil milý Kelt někde výše, či kousek stranou,

pan Sokol jistě má i jiné informace než z tisku a teď bojuje za tu jedinou správnou stranu.

Tím se však odkopal a je politicky vyřízený, již nikdy nebude moci fungovat v politice, bude jen hrabat palmare ze souboje zločinců se státem

Asi se mu to takto líbí a líbí se mu být děsně bohatý. A taky má konexe na lidi, které zavolá, když se mu někdo nelíbí a jdou v sudu do přehrady.

Jestli si to užije, nevím, typoval bych to na mrtvičku velice brzy. Moc, příliš moc se mu honí hlavou.

Moc se honí a snaží a ta jeho tělesnost, jako já i trochu lékař, moc šancí bych mu nedával, asi má kolem sebe spoustu zkorumpovaných lékařů se slavnými jmény, ale ti mu nepomůžou, nejsou to skuteční odborníci, jen hrabou extra poplatky a kasírují.

Čili žádná empatie pro pacienta, tito lékaři mají před sebou mlhu zlatou, těch peněz.

A to víte, že v některých nemocnicích v Praze mají speciální příjem pro pacienty - manažery?

Kdysi to byly příjmy pacientů pro příslušníky sekretů, tedy stranických aparátů KSČ. Taky pěkné.

Možná se také budu brzy koupat v Orlíku, i když . můj Anděl strážný je velký bijec a šikula.

Zdravím všechny zde

an
17. 12. 2010 | 16:38

DavidS napsal(a):

Jo tak Policie ČR a další úřední orgány ? Výsledek - Drobil o ničem neslyšel, nevěděl, neviděl. Knetig s Fibingrem odchází od soudu s brutální dvouletou podmínkou a za odměnu, že neporušili Omertu, dostávají potichu pelech v ČEZu nebo jiné trafice pro občasné obětní beránky.
17. 12. 2010 | 16:41

medvěd napsal(a):

Pane doktore Sokole , sleduji Vaše mediální výstupy již značně dlouho . Lidé vždy posuzují to co někdo říka a pak také kdo to říká a podle toho si vytvářejí názor jak na věc samu tak na toho kdo ji prezentuje a to druhé pochopitelně ovlivňujě to první . Jájsem si z Vašich vystoupení vyvodil, že pro mne osobně prostě již nejste osobou jíž chci a mohu věřit a proto i skutečnosti které prezentujete beru vždy s opravdu velkou rezervou.
17. 12. 2010 | 16:41

G. Giormani napsal(a):

Vážený pane doktore. Je z podivem, jak si vysvětlujete konání českých soudů a policie. Chápu, že především se soudy severomoravského kraje máte velice "přátelský" poměr. Jak si jinak vysvětlit, že zastupování bývalého ministra vnitra a bývalého komunisty Hradílka proti panu Hučínovi dokážete "VYHRÁT". Ono když se napíše v Lidových novinách článek ve kterém se zmiňuje Váš velmi podařený klient o Hučínovi jako o GAUNEROVI a dokonce jako o TERORISTOVI, pak skutečně není co řešit. To, že u soudních jednání hrajete na svém počítači passiáns už mě nemůže ani překvapit. Ono byt domluven s velkou pravděpodobností se soudním senátem je jistě nudná záližitost.
17. 12. 2010 | 16:41

vlk napsal(a):

Mám drobný dotaz- platí ony dva zmíněné paragrafy také pro osobu ministerského předsedy? A další platí ony dva zmíněné praragrafy také pro ministra vlády?Pokud ano, pak jim jejich podřízený ohlásil korupční jednáání, sdělil , že má pro to důkaz, sdělil i jaký. A měl naprosté právo očekávat, že oba tito jeho nadřízení s jeho hlášením , naprosto loajálním, naložení dle zákona. Rozhodně neměl právo aproximovat, že jeho přímý nadřízený mu nabídne vyšší post, když to zničí. A už vůbec ne to, že ministerský předseda bud e dělat všechno možné, aby s es ním - poctivým občanem nesetkal. Takže ony jsou opravdu dvě roviny. To , co by se mělo dělat podle zákona a to, co vexe alespoň k nějakému výsledku. A jestliže figura jako Ivan Langer je stínovým loutkářem na vnitru, jestliže ministr vnitra je trapná s měšná figurka, která pokládá za s vé životníposlání zlikvidovat policekního presidenta, když před tím oba tihle výtečníci doslova rozprášili ty nejspeciálnější útvary policie , zaměřené právě na korupci a podobné ou zločinnost, tak logicky zůstává jediná reálná cesta - medializace afery!
Ta totiž funguje raspoň rychle.A žádný prominentní advokát není schopen mediální ostudy vysekat svého "Krejčíře" : Mimochodem - - jako odstrašující příkla d "boje s korupcí" jste použil případ Jourová! Neuvěřiteln logika. Aspoň pro mne.
Jourovou do vyšetřovačky neddostala media. Nýbrž policie. SVým "vyšetřováním". Pro které tu adorujete. Dodejme pro úplnost, že policie pod vedním Ivana Langera a že tehdy bylo pár dní před senátními a obecními volbami. A že akc e kubic e už byla použita půl rokupřed tím....
Takže -s rovnám li efektivitu práce Janka Kroupy a orgánů , činných v trerstním řízení, je zcela jednoznačné, že Kroupa, na rozdíl od policie má aspoň nějaké výsledky.
17. 12. 2010 | 16:43

antoninovy napsal(a):

Pane Vlku - souhlas

a příště se zaměří na nás, jako na rozvračece onoho skvělého, spravedlivého systému a půjdeme bručet.

Hoch Nešas, Hoch Langer

Zdravím Vás a má Vás rád

AN
17. 12. 2010 | 16:49

Cech napsal(a):

Nevím ale existuje antikorupční příručka.Možná že jste na ni spolupracoval.Pakliže o ni víte, tak je Vám jasné,že v rámci tohoto blogu totálně popíráte její obsah.Snažíte se zesměšnit člověka který tuto příručku aplikoval v praxi.
Pakliže na svém blogu trváte buďte tak laskav a pokuste se tuto nesmyslnou příručku stáhnout.Nebo můžete spolupracovat na další příručce, jejíž aplikování v praxi již bude účelné.
17. 12. 2010 | 16:52

stále rebel napsal(a):

""Příliš si 'pouštíte pusu na špacír'," obvinil známý pražský advokát a někdejší ministr spravedlnosti Tomáš Sokol ve svém blogu na Aktuálně.cz předsedkyni akreditační komise pro VŠ Vladimíru Dvořákovou."
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/clanek.phtml?id=650748
17. 12. 2010 | 16:55

děda vševěda napsal(a):

V této situaci, se nedá tento článek nazvat jinak, než mlžením. Poprvé může běžný občan nahlédnout nesmírné rozměry této žumpy a co v ní všechno plave. A Vy, autore, jste toho součástí, ne že ne. Jenom jste inteligentnější, než třeba tahle soudružka (přikládám pro pobavení - chybí jen: "republiku si rozvracet nedáme"): http://portesova.blog.idnes.cz/c/168463/Pokusy-o-destabilizaci-Ceske-republiky.html
Nenapíšete něco, co není dostatečně "vypodložené" argumenty. Ale sám uznejte, je toho žalostně málo.
Vaším cílem je v tomto článku odvést pozornost od "prohnilosti systému" vyžadující zásadní změnu k jednotlivé kauze a k tomu, že jednotlivci nedělají co mají. A co justiční a policejní mafie? Kdybych byl na Michálkově místě, rozhodně bych nešel na policii, notabene pražskou. Nemusel bych se dožít dalšího dne.
Vy jste stál u základů budování MV a nesete stejnou odpovědnost za současný stav, jako kdokoliv ze stávající politické elity!
17. 12. 2010 | 16:55

MUDr. Jiří Šabrata napsal(a):

Pane doktore Sokole, dík za moudrý hlas rozumu! V této ublábolené době balzám na ublábolanou duši :-) Šabrata
17. 12. 2010 | 16:59

Jan11 napsal(a):

Vím, Váš názor je ten, že měl nahrávku strčit do kapsy a odnést policajtům, odevzdat na vrátnici a jít domů. Kopii mohl přepustit Nečasovi a byl by povýšen. Podle Vás, jednoho z nich, by udělal dobře. Teď aby se klepal o kejhák. Jděte do hajzlu.
17. 12. 2010 | 17:01

stále rebel napsal(a):

Pro MUDr. Jiří Šabrata.
Myslím, že budete jeden z těch, kterému můžeme poděkovat za dnešní poměry.
Děkovat vám ovšem nebudu.
17. 12. 2010 | 17:07

Béda napsal(a):

Autor,

nevíte náhodou, proč "nevinný" pan Drobil odstoupil? Není to takpovědíc nepřímým přiznáním viny?

PS: myslím, že psychologové specialisti na mluvený projev z vystoupení pánů Nečase a Drobila po profláknutí kauzy ledacos vydedukovali.
17. 12. 2010 | 17:14

myrta napsal(a):

Zdravím Vlka,konečně zpátky,chyběl jste tu.Jak se daří po operaci,doufám že dobře a přeji rychlé uzdravení.
17. 12. 2010 | 17:16

vlk napsal(a):

Antonín Nový

díky za květiny. Nicméně na oplátku píšete tu s kvělé věci.
Já teď , ze zdravotních důvodů dlouho nenapsal vůbec nic a nějaký ča s budu jen přicmrdávat.

A říkáte do basy? ANo i to se může stát.....Ve světě , kde Krejčířové utíkají z vil obsazených policií a kde elitní právník napíše co napíše , k tomu máme velmi slušně nakročeno. Zejména tehdy , když pro nějakých 20% voličů je ODS stále volitelnou stranou.
17. 12. 2010 | 17:18

vlk napsal(a):

myrta
díky za uvítání..Kokám, že jste četla na VAsevec.cz Jo hned po operaci jsme byl docela frajer...
No a le snad se to pozvolna lepší. Díky za přání.
17. 12. 2010 | 17:19

Čvančara napsal(a):

Dědo Vševědo, velice správně. V této zemi nevěřím naprosto ničemu, zejména ne policii, justici a politikům. Ono se to vlastně všechno navzájem hezky prolíná. Největší grázlové si nějakou tu korunku pro exelentního pana advokáta Sokola vždycky, když bude potřeba, najdou.
17. 12. 2010 | 17:22

Frant. Lukeš napsal(a):

Svaté rozhořčení JUDr. Sokola by se dalo snad pochopit, kdyby občané tohoto státu měli zkušenost, že pokud se stane nějaká nepřístojnost a je oznámena policii, policie pátrá, vypátrané předá soudu, ten spravedlivě soudí a vše skončí tak jak by teoreticky skončit mělo. Skutečnost nám ale říká, že policie - především v závažných, politicky významných případech (a tím případ "Drobil" nepochybně je) ani moc nepátrá, často se to ukládá "k ledu" a pokud případ příjde k soudu, tak ten také často jedná podivně (případ "Čunek", případ půjčky Komerční banky Baraku Alonovi, z poslední doby případ bratra exministra Řebíčka a exsenátora Nováka, který za prokázaný úplatek v čístce 41 mil. Kč dostal pokutu 5 milionů -pak by měl tedy čistý zisk 36 mil. Kč) a je zřejmé. že projednávání těchto případů v pořádku nebylo. A tak je dobře, že případ "Drobil" probíhá tak, že to všichni mohou sledovat a vyvodit vlastní závěry.
Zajímalo by mne zda pan JUDr. Sokol má také tak negativní postoj, který vyjevil v případě "Drobil" i k případu Watergate.
Podle mého soudu se JUDr. Sokol projevil jako evidentní pokrytec.
17. 12. 2010 | 17:31

Petr z Tábora napsal(a):

Pane doktore, líbí se mi Váš realismus.Také si myslím, že předání informací novinářům a ne policii zamezilo účinné policejní akci k prokázání případné viny. Teď to právně vyšumí do ztracena, protože pár nahrávek se dá vykládat různě. Myslím si, že pan premiér postupoval víceméně správně - nevstupoval do sporu dvou podřízených jeho podřízeného a doporučil obrátit se na policii. Ta to musí řešit, ne premiér či ministři.
17. 12. 2010 | 17:35

trt napsal(a):

Lide chteli zmenu, ale chteli ji malo
nikdo nemuze cekat zmenu od tech, kteri nasi zemi rozkradaji pres 20 let.

Cela ta tunelarina, rozkradacka a likvidace nasi zeme predevsim zlodejskou koallici ODS-CSSD je prave zalozena na vzajemnem kryti..Kdyby tyto dve strany byly skutecne v opozici, museli bychom byt svedky mnoha vysetrovani a zeme by nebyla jednoduse rozkradena.

Zatim si vsak hraji za vydatne pomoci zmanipulovanych medii na "pravici" a levici a v opozici jsou jen pred volbami v boji o koryta.

Nase politicka stoka kryta justicni zumpou ma vyvinutou silnou zavislost na zlodejine.

Jedina mozna zmena byla ve volbe neparlamentnich stran. Gauneri a grazlove z ODS,Topky a CSSD se nikdy nebudou mezi sebou zavirat.Vsichni vi vsechno na vsechny. Lide musi zaplatit za blbost a nezodpovednost pri sve volbe.Opakovane a vedome si voli zkorumpovany smejd..Dnes fnukaji a vyhrozuji v ulicich a to jeste nezacalo..Zeptejte se jich, koho volili a co potom na te ulici vubec chteji...
17. 12. 2010 | 17:39

trt napsal(a):

a nebo se podvedeni volici konecne poradne nastvou, nenechaji si to dalsi 4 roky libit a pristoupi k jiz tradicni a ucinne defenestraci
17. 12. 2010 | 17:42

hoven napsal(a):

je velice zajímavé, že sockomouši už mají jasno v tom, jak to celé bylo a kdo je viník, ale zatím nikdo neslyšel co je te nahravce, kterou si michaek pořídil. docoela by me zajímalo, co na ní vlastně je a proč dva mesíce nešel na policii. myslím, že to je klíč k cele te pseudokauze. cele to připomíná kubiceho zprávu. že by sockom vrátil úder????
17. 12. 2010 | 17:43

martys napsal(a):

motivace páně Sokola je křišťálově průhledná.....všechno zpochybnit aby se mu dobře ohbajovali lumpové všeho druhu......dyť je to jeho práce!
17. 12. 2010 | 17:48

Lenka napsal(a):

Po přečtení článku mne Sokole napadla jen slova velkého Českého básníka a vlastence Kryla :
NA ROHU ULICE VRAH O MORÁLCE KÁŽE
17. 12. 2010 | 17:48

Colt napsal(a):

pane Sokole

Vy byste měl pravdu v nějaké zavedené a fungující demokracii.
Ale to, co jsme tady i s Vaší pomocí vybudovali je tomu nahony vzdáleno.
Příklad, jak to tady spravedlnost funguje se lidičky poučili už dávno - se Železným.
Ten gauner si dovezl drahé obrazy - DPH 6,5mil doplatil, až byl přistižen.
Potom se pokusil ukrást Lauderovi investici - za to jsme zaplatili 11 miliard, a navíc se tou arbitráží otřesené Česko stalo zlatým dolem pro další drzé zlatokopy.
A aby nemusel vrátit všechno, tak si vypsal fingovanou miliardovou směnku na smyšlenou firmu Astrona.

V podstatě se mu nic nestalo, a pan prezident Ješita I. za ním ještě jezdí na oslavy (podobnost jeho volby s mafiánským Capo di tuti čistě náhodná).

Zrovna tak je to s OpenCard a desítkama dalších zlodějen a podrazů. Téměř nikdy nebyl nikdo vypátrán a natož člen ODS potrestán.
Tak jako to kdysi praktikovali komouši.

Zajímavé taky je, že se nepohoršujete nad morálkou mocných, ale nad morálkou obyčejných lidí.
17. 12. 2010 | 17:50

Pepa napsal(a):

Jak příznačné. Pan Sokol, který obhajuje výhradně lumpy se hlásí do služby.
17. 12. 2010 | 17:51

karel kuba napsal(a):

Je tomu asi dvacet let, kdy jsem z balkonu Liberecké radnice slyšel hřímat apoštola pravdy, lásky, spravedlnosti, nesmiřitelnosti s nepravostmi.
Že se ZTOHO ČLOVĚKA časem vyvine přední obhájce gaunerů největšího kalibru, to mně nenapadlo.
Pane Sokole, jen blbec by šel s tak výbušným materiálem na policii.Jestli nechce riskovat kůži, musí to vyřvat do světa.
17. 12. 2010 | 17:57

Genom napsal(a):

Nazdar Ďáblův advokáte.Jak se máš?Víš co s tebou jednou ten ďábel udělá až tě nebude potřebovat?Zahráváš si s ohněm,věř že ti ty prachy budou úplně k ničemu,tvá duše bude mučena a soužena,zastav se už konečně a dej se na cestu dobra.Propadnout peklu je tak snadné,zachraň co můžeš,myslím to s tvojí duší dobře to mi věř,líp než ten ďábel co mu nasloucháš.
17. 12. 2010 | 17:58

hoven napsal(a):

tak se si přečetl na idnesu, co si michalek vlastně nahral. z toho vyplývá, že tam korupce byla a drobil skončil. a nečas má problém. nemužu vystat lidi, co rozkrádají státní peníze, notabene v době, kdy se bere lidem chleba od huby. souhlasím s čínským modelem za korupci kulka. je jedno, jaké strany se to týká. jsem naprosto zhusenej.
17. 12. 2010 | 17:59

Jan11 napsal(a):

Pane Petře, že to vyšumí, máte jistě pravdu. Vyšuměla jiná svinstva. Ale premiér správně nepostupoval, ten měl jít první na policajty. On je šéf "protikorupční" vlády. A pár nahrávek se v normální zemi nedá vykládat různě, v tomhle bordelu ale ano. Zejména, pokud by to vykládal pan Sokol, ten by z nich ještě udělal oběti a požadoval odškodnění. Co by ještě policajt chtěl za důkaz, vždyť tam se nedá nic zatlouct. Řekli si to mafiáni zcela naplno, co můžou zapřít? Kdyby se to dostalo k policajtům, nikdy bychom se o tom nedozvěděli a jelo by se dál temným lesem dle "protikorupčního manuálu". Ti lumpové teď Michálkovi nadávají do práskačů. Tohle asi schvalujete. Takže pane, chválíte lumpárnu.
17. 12. 2010 | 18:00

pearmen napsal(a):

Teda pane doktore, tolik pravopisných chyb v jednom článku, to je tedy síla. Kdepak jste chodil do základky?
17. 12. 2010 | 18:07

stále rebel napsal(a):

"Knetig se také svěřil s obavou, že pokud nesežene dost peněz, Drobilovo vedení ho vymění. "A na rovinu, já jsem o tom komunikoval i s Ivanem Langerem, kterej je člověkem, kterej má v tuhletu chvíli na starosti centrální pokladnu. A já pokud jsem v situaci, kdy už to nebudu schopen krýt, tak já se budu muset sbalit a odejít, protože to je jediná šance, co budu muset udělat," říká na nahrávce Knetig."

"Zničte důkazy, vyzýval ministr Drobil

Šéf SFŽP Michálek čelí na půlhodinové nahrávce nátlaku

Michálek nátlak a vyvádění peněz odmítl, načež byl v pondělí odvolán. Ministr Drobil kvůli aféře rezignoval o dva dny později. Premiér Petr Nečas se za něj přesto postavil: Michálek prý selhal, protože nahrávky nepředal hned policii. Šéf SFŽP však udělal to, co doporučuje i protikorupční manuál pro občany vydaný ministerstvem vnitra: pořídit si záznam ze schůzek jako důkaz"
http://zpravy.idnes.cz/audio-drobiluv-poradce-knetig-zaucuje-michalka-jak-vyvadet-penize-1cq-/domaci.asp?c=A101217_134333_domaci_kot
17. 12. 2010 | 18:09

snowfox napsal(a):

Mám chuť se vsadit, že Sokol líčí na své budoucí klienty. Jeho odstavec, začínající větou "Mám chuť se vsadit, že ta dnešní kauza dopadne stejně jako předchozí podezření", ukazuje na autorovu orientaci v sajrajtu, zvaném česká justice, i zdravou sebedůvěru, které si obhajoby potřební jistě všimnou.

Štěstíčku (dá-li se to tak nazvat) je třeba jít naproti.
17. 12. 2010 | 18:15

elf napsal(a):

Jak a co věřit člověku co si vzal za zákaz strany 16 melounů?
17. 12. 2010 | 18:18

prorok napsal(a):

Beda vam ucenym v zakone nebo jste vzali klic vedeni; sami jste nevesli a tem, kteri zadaji, branite.

Beda vam pokrytci, zvenci konvice a misy cistite, ale vevnitr jsou plny loupeze a neslechetnosti.
17. 12. 2010 | 18:22

Marcel napsal(a):

Sokole,Sokole,co to zase blábolíš o temných podezřeních?Vždyť Knetig se tam sám doznává ke krádeži za bílého dne?Co chceš víc?Tady snad ani není co vyšetřovat a soudit,stačí tu partičku pochytat a pozavírat,včetně Íčka.
17. 12. 2010 | 18:31

Vladimir napsal(a):

Pan Sokol si právě udělal menší reklamní agitku pro svou advkátní kancelář, že vyseká z maléru Nečase s Drobilem, protože ...
Protože dle §367,368, měl Michalík vše oznámit policii ... Ale ta by nic nevypátrala, protože žádný důkaz neexistuje (neexistoval by), Michalík by se blámoval a s ostudou by byl vyhozen.

Sokol jaksi pomíjí fakt, že na Michlíka byl vyvíjen nátlak, aby on provedl lumpárnu ... Morálku Sokola bych oprvdu nechtěl. Je to opravdu dacan, který je schopen provést jakoukoliv lumpárnu a snažit se to něak okecat... pokud se u soudu vykroutí, je nevinný a čistý jak lilie.
Takoví lidé jako Sokol spoluzavinili devastaci morálky v posledních 20 letech v ČR.
17. 12. 2010 | 18:55

Vladimir napsal(a):

Pan Sokol si právě udělal menší reklamní agitku pro svou advkátní kancelář, že vyseká z maléru Nečase s Drobilem, protože ...
Protože dle §367,368, měl Michalík vše oznámit policii ... Ale ta by nic nevypátrala, protože žádný důkaz neexistuje (neexistoval by), Michalík by se blámoval a s ostudou by byl vyhozen.

Sokol jaksi pomíjí fakt, že na Michlíka byl vyvíjen nátlak, aby on provedl lumpárnu ... Morálku Sokola bych oprvdu nechtěl. Je to opravdu dacan, který je schopen provést jakoukoliv lumpárnu a snažit se to něak okecat... pokud se u soudu vykroutí, je nevinný a čistý jak lilie.
Takoví lidé jako Sokol spoluzavinili devastaci morálky v posledních 20 letech v ČR.
17. 12. 2010 | 18:55

Petr Havelka napsal(a):

Inu pan Sokol je právník. Ty člověk nejraději střílí, než nastane čas kdy je potřebuje :)
17. 12. 2010 | 19:02

stále rebel napsal(a):

 Michálek se zřejmě obával "Langerovy policie"

Pozici premiéra Nečase pochopitelně znedůvěryhodňuje také prohlášení "korupčníka" Kretiga: "Na rovinu. Jsme domluveni s Ivanem Langerem, který má momentálně na starosti pokladnu ODS".

„Libor Michálek už jednou za upozornění na finanční machinace z práce letěl.  V polovině 90. let kvůli tomu, že jako makléř Fondu národního majetku veřejně upozornil, že ze 140 miliard v investičních privatizačních fondech skončilo 50 miliard neznámo kde.„
http://okamura.blog.idnes.cz/c/168648/Boj-o-duveru-uz-definitivne-vlada-prohrala.html
17. 12. 2010 | 19:04

pepa napsal(a):

"po parlamentní komisy" Y ! Y !! Y !!! :-) :-) :-)
17. 12. 2010 | 19:10

pepa napsal(a):

"po parlamentní komisy" Y ! Y !! Y !!! :-) :-) :-)
17. 12. 2010 | 19:11

pepa napsal(a):

"po parlamentní komisy" Y ! Y !! Y !!! :-) :-) :-)
17. 12. 2010 | 19:11

Tceld napsal(a):

Kvalitně napsaný článek.
17. 12. 2010 | 19:23

speci.men napsal(a):

Pane Sokole, vy asi dlouhodobě žijete ve skleníku nebo mimo ČR. V zemi, kde policie pracuje na objednávku organizovaného zločinu a parlamentních stran (ÚOOZ, útěk Krejčíře a Pitra). V zemi, ve které dokonce i soudy a státní zastupitelství řeší/neřeší kauzy podle instrukcí vrcholných politiků (kauza Čunek). V zemi, kde soudci sami jsou pachateli trestné činost (Nagy, Berka). V takové zemi vyzývat lid, aby se s podezřením na korupci politiků obracel na policii, může jen totálně najivní člověk.
17. 12. 2010 | 19:45

Novák napsal(a):

Obhájce zloděje Bartáka a dalších lupičů, v podstatě odpovědných za schodek národního rozpočtu konečně promluvil. Zvukový záznam korupčníka není "hodnověrným zjištěním spáchání trestného činu", že to myslel vážně. Ani když to říká ministr, kterému jeho podřízený hlásí korupční jednání. Komunisti byli proti této svoloči, která je teď u moci svatí.
17. 12. 2010 | 19:46

Novák napsal(a):

Obhájce zloděje Bartáka a dalších lupičů, v podstatě odpovědných za schodek národního rozpočtu konečně promluvil. Zvukový záznam korupčníka není "hodnověrným zjištěním spáchání trestného činu", že to myslel vážně. Ani když to říká ministr, kterému jeho podřízený hlásí korupční jednání. Komunisti byli proti této svoloči, která je teď u moci svatí.
17. 12. 2010 | 19:49

Evžena napsal(a):

Nováku, Nováku

kdyby před dvaceti lety byla dostupná technika, možná bychom slyšeli ze záznamu to samé jako dnes, jenže v červeném.
17. 12. 2010 | 19:53

abc napsal(a):

Michálek měl postupovat následovně:
1.zničit nahrávky
2.oznámit věc na Místním oddělení službukonajícímu strážmistrovi
3.sepsat testament
17. 12. 2010 | 20:00

Katovna napsal(a):

Sokole,odsoudil jste se sám svým blogem
17. 12. 2010 | 20:00

t... napsal(a):

Michálek měl postupovat následovně:
1. jít se poradit s JUDr. Tomášem Sokolem
2. zastřelit se
17. 12. 2010 | 20:02

*** napsal(a):

V poslední době je slyšet stále častěji, že policie nic nevyšetří, že vše je na novinářích. Tady je asi namístě se policie trochu zastat. Novinářům samozřejmě stačí mít k dispozici podobný materiál, předložit ho veřejnosti a tím zabodovat, protože veřejné mínění je cílem. K dotažení podobného případu před soud a tam dosáhnout odsouzení vyžaduje "tisíckrát" víc. A leckdy stačí /trochu s nadsázkou/, aby podezřelý dostal k podpisu dva listy protokolu v opačném pořadí a už je stížnost pro porušení zákona. Obviněný byl krácen a svých právech a je po stíhání.
17. 12. 2010 | 20:08

stále rebel napsal(a):

Pro Evžena.
Jmenuj pár předlistopadových kmotrů.

Ne že by nebyla korupce před listopadem, ale v porovnání s tím, co se děje dnes, tak šlo o prkotiny.
17. 12. 2010 | 20:10

blue jay napsal(a):

stale rebele?

neni ten okamura uzvatlanej milionarskej japoncik co se stale snazi sebe zviditelnit? V cestovkach, v ruznych soutezich a jak se zda tak ted i v ceske politice. A nebo myslite nekoho jineho?
17. 12. 2010 | 20:12

blue jay napsal(a):

stale rebele?

A kdo by o predlistopadovych kmotrech psal? Rude Pravo?
17. 12. 2010 | 20:14

Jitka napsal(a):

S tím štvaním novinářů souhlasím. Hledají jen senzaci bez ohledu na důsledky a dopad jejich jednání.Nikde jsem se nedočetla, jak tyto velké bubliny, kolikrát také zkreslené dopadly. Najednou jak když se po nich slehne zem.Spousta lidí, kteří neustále věří tomu, co se píše se stávají naprosto manipulovatelnými panáky a přestávají používat vlastní rozum.
17. 12. 2010 | 20:20

Evžena napsal(a):

stále rebel

Každej od okresního tajemníka vejš. :o)

Z těch prkotin vyrostly obludy obřích rozměrů.
17. 12. 2010 | 20:20

stále rebel napsal(a):

Pro Evžena.
Blábolíš nesmysly. Ukrást fabriku nebo si zřídit konto ve Švýcarsku nebylo jednoduché. I kdyby si někdo dokázal nakrást větší majetek, tak si jej nemohl užít bez toho, aby si toho okolí všimlo.
Multimilionáři a miliardáři se začali tvořit až po listopadu.
17. 12. 2010 | 20:36

xxx napsal(a):

To Lenka: moc hezka citace. A od cisteho!
To hoven:Tentokrat koukam. Ze by se probudil?
To snowfox: Clovicku, sebral jste mi myslenku
z huby: Mam chut....,stejny nazor!
To moucha:
Jsou lidi, kteri maji sikme oci a jsou rovni/i Okamura a Fiser/, a na druhe strane lidi s evropskym vyzorem a africkosicilskymi nebo asijskymi nazory/ na vse/.
17. 12. 2010 | 20:37

Obi Van napsal(a):

Tady je rudo, jak na prvního máje, co? A každej chytrej jak rádio. Právníci do výroby, a místo policie dělnická pěst! Pro vohnouty - je to myšleno ironicky!
17. 12. 2010 | 20:42

Evžena napsal(a):

stále rebel

Blábolím nesmysly. Tím jsem poměrně dost známá. :o)
17. 12. 2010 | 20:45

jetotukormoran napsal(a):

Soudruhu Rebele ,
'kapitalisti'po 89-tem se v cr nevyskytli vysadkem ze zapadu ,ac byste si to tak vroucne pral.
To jsou prekabateni sockom , takze ve finale nadavate na sve soukmenovce))))))Vy ruda opicko)))
17. 12. 2010 | 20:49

starej pes napsal(a):

zrušit veškeré dotace a půl problému s korupcí je pryč.navíc veškeré dotace jdou z našich kapes
17. 12. 2010 | 20:50

jetotukormoran napsal(a):

P.S. Pravy kapitalismus nema s vasim systemem nic spolecneho.
17. 12. 2010 | 20:54

blue jay napsal(a):

Stale rebele?
A kdo byli ti komuniste co meli k dispozici velkolepe hotely, lazne, jezdili si na jachtach v jadranu? Oni nic krast nemuseli, vse jim patrilo. A ted me rekni jak se lisili od tech komousu co si vse po 1989 privlastnili. A nebud na omylu, ti co meli znalosti a vedeli jak statni aparat funguje byli hlavne vysoce postaveni komuniste, predsedove ROH ..atd. A nebo to bylo jinak rebele?
17. 12. 2010 | 20:57

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mno,
novináři "cosi" zjistí,
ministr odstoupí a pan Judr. se diví, proč vlastně odstupuje ...

Doktůrku, tomu se říká DEMOKRACIE !!!

Kéž, by tak odstupoval např. Jirka Čunků a podobné vlivné osoby ..
To by bylo v eráru peněz a pak se může mluvit o skutečné demokracii.

Zatím, zde máme pseudodemokracii...

Nakolik ji kdo ovlivňuje, nechám na čtenáři.
17. 12. 2010 | 20:58

poznámka napsal(a):

S tím štvaním novinářů souhlasím.
Nebýt jejich předvolební propagandistické štvanice na levicové politiky, dnes by nebyl premiérem asociál Nečas, ale někdo úplně jiný. Ovšem když na mafiánského lídra Nečase zaútoči samotný tiskový orgán ODS „Junge Front Heute“ tak něco v tomto státě hnije opravdu, opravdu, od hlavy
17. 12. 2010 | 21:02

Evžena napsal(a):

Aničko z Kuřimi

Cítíte jakýsi rozdíl mezi větami "Novináři zjistili" a "Novinářům bylo předloženo" ? Ale moc toho nevšímejte, páč si jen tak plácám, někdy i blekotám, občas zablábolím. :o)
17. 12. 2010 | 21:06

ujo napsal(a):

Korupce před listopadem:

ne bylo to tak složité, strana měla dost peněz z příspěvků členů, bilbordy nepotřebovala, novináři měli všimné v platu, boj ideologií probíhal na Orlíku při desetníkovém mariáši.

Spíše než korupce (korumpovat se mohlo nanejvýš dobře placeným místem - a ty rozdíly v platech a požitcích byly oproti dnešním směšné ) to byl takový jánabráchismus.

Samozřejmě v začátku padesátých to bylo jiné kafe
17. 12. 2010 | 21:08

hoven napsal(a):

nečas by mel vzít michalka zpatky a omluvit se mu
17. 12. 2010 | 21:10

blue jay napsal(a):

kormorane,

souhlasim. Kde zijes? Ja zil 35 let v Alberte. A rozhodne ceskej kapitalismus neni to co v USA ci v Canade. Tady se o to sice snazi, ale nemaji tresty pro podnikavce z "Enronu". Tady bud nekam utecou a nebo je pripad odlozen. Ale me se tu libi, ziju tu jiz pohodlne 7 let. Staram se sam o sebe, nepotrebuji od nikoho zadnou pomoc. Proste se bavim. Akorat nechapu tu ceskou malomestkost. Hlavne zavist. Cesi nenavidi nekoho kdo ma vic nez oni. In English "Socialism is a philosophy of failure, the creed of ignorance, and the gospel of envy, its inherent virtue is the equal sharing of misery.”
Nastesti ja nejsem a nikdy nebudu socialista,lol.
17. 12. 2010 | 21:10

David napsal(a):

iHNed.cz 17. 12. 2010:

Muž, který "sestřelil" Drobila: Ať pánové přiznají chybu a stáhnou mé odvolání
Za novináři jsem šel,

abych se pojistil,

říká odvolaný šéf fondu životního prostředí Libor Michálek.

Petr Nečas: Je mi záhadou, jak by mohl pan Michálek vidět do financování ODS

Michálek porušil zákon, Drobil se zachoval skvěle, brání se ODS

Pád ministra: Drobil tvrdí, že si jen vybral špatné lidi. Ale vybral si je sám

Drobil, Michálek, korupce, životní prostředí

Ze dne na den se stal vládním nepřítelem číslo 1. Skrytě si nahrával ministra životního prostředí Pavla Drobila a jeho poradce Martina Knetiga.

A když jej nevyslyšel premiér Petr Nečas, obrátil se na novináře.

Libor Michálek i zpětně trvá na tom, že postupoval správně. "Optimální scénář je, aby pánové přiznali chybu a stáhli zpět mé odvolání," říká Michálek.

HN: Proč jste vše policii neoznámil dřív?

Trestní oznámení se zpravidla podává v okamžiku, kdy člověk má alespoň nějaké důkazy. Řada těch jednání probíhala se zapnutou rušičkou. Vzhledem k tomu, že je to vláda a prezident, kdo má pravomoc podle zákona úkolovat Bezpečnostní informační službu, tak jsem v polovině října požádal premiéra, aby mně poradil, jak třeba v součinnosti s BIS zajistit důkazy.

Podle zákona je právě kontrarozvědka od toho, aby shromažďovala informace, které mohou ovlivnit významné ekonomické zájmy státu. Já opravdu nemám techniku na to, abych nahrával v okamžiku, kdy jsou zapnuty rušičky. Možná jsem pochybil tím, že jsem měl ještě vyzvat pana prezidenta ke schůzce. To by pak ale mohl někdo interpretovat, že jsem chtěl pošpinit i jeho.

HN: Nakonec jste se setkal s vedoucím Úřadu vlády Lubomírem Poulem. Co vám poradil?

To bylo plonkové jednání. Zaprvé: jednání proběhlo zhruba čtyři týdny poté, co jsem žádal o schůzku s panem premiérem. Takže jestliže někdo dneska mluví o tom, že jsem já kvůli pozdnímu oznámení zmařil další vyšetřování, tak upozorňuji, že to byl v prvé řadě Úřad vlády, kdo čtyři týdny nezareagoval. Zadruhé: na schůzce mi bylo řečeno, že mi bude oznámen další postup. A jediné oznámení znělo: Všechno řešte s panem ministrem Drobilem.

HN: Premiér Nečas se však brání tím, že neznal podstatu kauzy.

To souvisí s tím, že když jsem se snažil Úřad vlády kontaktovat, tak vás pochopitelně nepřepojí přímo na premiéra. Byl jsem vyzván, abych ředitelce sekretariátu alespoň náznakem dal vědět, o čem by ta schůzka měla být. To, co jsem jim sdělil, považuji za maximum možného.

HN: Hraje se o dny. Policie si stěžuje, že má ztíženou startovní pozici. Nebylo možné podat to trestní oznámení o pár dní dřív?

Teprve sedmého prosince na setkání s jedním z advokátů jsem měl z druhé strany potvrzeno, že ten scénář je takový, jaké jsem měl předběžné indicie (zmapování výběrového řízení - pozn. red.). V okamžiku, kdy byl pořízen tento záznam, začal jsem zvažovat, že už nastala správná chvíle a že shromážděné důkazy jsou snad dostatečné pro zahájení trestního řízení. Očekával jsem, že na čtvrteční schůzce s panem Drobilem bude věcná diskuse o podstatě problému.

Kauza Drobil: Jak šel odvolaný šéf premiéra upozornit na korupci - čtěte ZDE

Kauza kolem Drobila odhalila zrůdný systém korupce v české politice - čtěte ZDE

VV vyzvaly Nečase, aby se vrátil z jednání EU a řešil Drobilovu aféru - čtěte ZDE

Mohl jsem to teoreticky podat v pátek. Ale není to o tom, že člověk jenom zabalí do sáčku nahrávky. Považoval jsem za důležité ty skutečnosti alespoň v základním scénáři naformulovat. Takže jestli je tam jeden pracovní den prodlení, tak to je maximum, co si beru na sebe. Čtyři týdny dávám panu Nečasovi.

HN: Ještě předtím jste ale oslovil novináře. Proč tak brzy?

Je to o tom, že řešíte, co kdyby se něco přihodilo. Když je člověk v reálu, tak hledá cestu, jak se pojistit, aby ty informace byly ještě někde jinde než u něj doma.

HN: Co teď budete dělat?

Podle mě je opravdu pochybení, když člen vlády, která se nazývá vládou boje proti korupci, odvolá člověka, který na korupci upozorní. Optimální scénář dle mého názoru je, aby pánové přiznali chybu a stáhli zpět mé odvolání.

Sautor/ři: Radek Kedroň, foto: Jan Zátorský/mf dnes/profimedia.cz
17. 12. 2010 | 21:12

Karel napsal(a):

Samozřejmě, pan advokát tam žádný problém nevidí. Já to tam ale jasně vidím a slyším. Bohužel v mnohém má pan advokát pravdu, ale zdaleka ne ve všem. Podle toho, co já jsem slyšel z nahrávek, tak politicky je pan Drobil doživotně diskvalifikován. Pokud ne, je to vše marnost nad marnost. Bude jistě zajímavé, jak tento případ skončí. Pokud bude tento případ opět zahrán do autu, potom už nevím, co dosud spící společnost, která je již mnoho let okrádána probudí?
17. 12. 2010 | 21:13

Anička z Kuřimi napsal(a):

Evžena

já vím, jen jestli i ostatní ví.
Neví, kdyby věděli, co my víme, že oni vědí, a oni věděli co my víme, nebylo by o čem psát.
17. 12. 2010 | 21:19

Ikena napsal(a):

Blue Jay,

vzdy, kdyz vidim Vase prispevky, vzpomenu si na slavny roman

F.M. Dostojevskij - Idiot.
17. 12. 2010 | 21:20

KZ napsal(a):

konečně rozumný článek v současné hysterii
díky
17. 12. 2010 | 21:26

Evžena napsal(a):

Anička z Kuřimi

ale bylo. Třeba o tom, jak v prosinci padá sníh. Že budou vánoce pro někoho svátky světla (zimní slunovrat). Otevřete jedny noviny...Drobil, otevřete druhé noviny... Drobil nadrobil, otevřete třetí noviny... Drobil nadrobil Nečasovi nečas. Juknete na jeden portál Michálek Drobil, juknete na druhý pro změnu Drobil Michálek, bojím se juknout do lednice. :o)
17. 12. 2010 | 21:34

Petr Houdek napsal(a):

U nás na vesnici se říká, že na každou svini se voda uvaří, takže i na Vás pane Sokole jednou dojde. Je až dojemné, jak brojíte proti médiím. Škoda, že se tu nerozepíšete o tom, jak se advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák dostala k zakázce vymáhat pokuty pro Dopravní podnik hl. města Prahy.
Pláca-li advokát v zemi, kde je třetina soudců zkorupována a policie vyšetřuje, resp. nevyšetřu, o přenechání vyšetřování polici, pak je pokrytec.
Již několik let si tvořím seznam zkorumpovaných politiků a podnikatelů a mohu Vás ujistit, že už Vás tam několik let mám.
Je ale hezké, kolik naivků a lidí Vám podobných, tedy lidí, pro které peníze znamenají vše a udělají pro ně cokoliv, Vám tady přizvukovalo. Ale to je taková česká nátura, lézt lidem do prdele, být křivý a oportunistický.
Hezky si o víkendu zahrajte golf s Dalíkem a Tykačem, určitě zase vymyslíte nějakej byznys, který tuto zemi připraví o pár set milionů.
17. 12. 2010 | 21:40

jetotukormoran napsal(a):

blue jay .... city of Orange -zapadni pobrezi ,asi 50 mil jihovychodne od LA.
Do cr se mi nechce ,(uz z tech rudejch zavistivejch ksichtu , se mi dela zle), ale urcite se tam vratim , na stari , nejaka chaloupka na samote , nebo polosamote.)))))
Plne te chapu , jak do tech blbcu sijes!))))))
S tim co jsem se naucil a pochopil , urcite po navratu zalepim nejakou diru v trhu))))
..Hodne stesti ty 'moucho' ))))
a Merry Christmas))))
17. 12. 2010 | 21:40

Anička z Kuřimi napsal(a):

Evžena

Pěkné, móc pěkné, s chutí jsem se zasmála.
17. 12. 2010 | 21:44

David napsal(a):

...“Jedna věc je podělit se diskrétně s policií o podezření, že se něco chystá, případně stalo, a něco úplně jiného je to veřejně vyřvat.“...

Problém je v tom, že mnoho slušných lidí se už u policie spálilo.

Proto policii nikdo nevěří.

Proto jediné účinné řešení je to veřejně vyřvat.

Policii to diskrétně vykecáte, aby oni věděli jak nejlépe s vámi zatočit. Taková je realita. Policie za 20 let žádnou velkou korupční kauzu nevyšetřila. Proč asi?

...“ale nemyslím si, že těch pár vět, stačí na odsouzení pro trestný čin“...

Nejde o pár vět, ale jde o hodnověrné důkazy - zvukové záznamy, které ve vzájemných souvislostech dokazují, že se jednalo minimálně - o přípravu trestného činu. A k odsouzení stačí i příprava k trestnému činu. Nebo snad né?

Michálek mailem nepřímo žádal Nečase o pomoc, o nasazení odposlechů a o pomoc BISky. Nebylo mu vyhověno. Naopak byl posílán od čerta k ďáblu. Úmyslně nechali laika v tom plácat, a pak jej ještě potrestali. Proč? Je to systém!

Z toho co už bylo zveřejněno zvukové záznamy jednoznačně dokazují snahu Drobilova poradce Knetiga získat ve prospěch ODS i ministra stamiliónové částky mimo jiné i z údajně nadhodnocené zakázky na modernizaci pražské čistírny odpadních vod.

To snad stačí. To je přece příprava k trestnému činu. Nebo je měl Michálek nechat ten trestný čin dokonat? A až pak si stěžovat?
17. 12. 2010 | 21:46

blue jay napsal(a):

Mery Xmas kormorane,

Let's be naughty and save Santa the trip.
17. 12. 2010 | 21:49

Lidový pozorovatel z krčekého lesa napsal(a):

Vše co je zde napsáno je pozoruhodné.
Příčiny a okolnosti které k tomu vedou se
mně ovšem zdají být zajínavější než celá lauza
17. 12. 2010 | 21:52

blue jay napsal(a):

my west coast buddy,

somehow in the midst of celebrations, I've lost an r. So again, Merry Christmas and Happy New Year.
And that goes for everyone.
17. 12. 2010 | 21:59

blue jay napsal(a):

Ikeno,
Dostojevsky aspon psal o mne. O Vas by nepsala ani Petra Paroubkova.
17. 12. 2010 | 22:02

tata napsal(a):

pane vlk

upřimně zdravim chyběl jste,přeji brzke uzdravení

MUJ SELSKY ROZUM VUBEC nechape jak na tak jasne dukazy,,,tim nemyslym trestně protože tam jstli se nemylym takovy dukaz nema tu vahu,ale lidsky vubec nechapu,jak toto někdo muže zpochybnit,to je ten problem pane SOKOL KAM JSTE TEN SVĚT,pravě VAM podobní lide s pravním vzdělaním dostali tetnto svět,ve sve podstatě je zazrak dokazat trestnost i když všichni vy že skutek byl,ovšem ještě mate tolik drzosti mluvit o histerii smutné že vtip se stal skutečnost.

10krat mi upadl na nuž?sem naprosto nevinen.JE smutne co lidi jako vy dokaží udělat ze spravedlností,a ještě otom takto psat,vtomto demokracie ztrací naprosto smysl začala hrat pro darebaky a jejich advokaty kteří dokazou udělat z vineho nevineho a ještě udělit mravokarné poučení o histerii tech poškozenych
17. 12. 2010 | 22:43

Pepa z depa napsal(a):

Tak milý p. Sokole již jste se pěkně vykecal a MY víme, že právo ovládáte, ale jenom když chcete, že? Vysvětlete Nám plebsu, jak je možné, že Nečas jako zákonodárce nevěděl, že nechal připravit právní normu, která podle vás od 1.1.2010 je platná a tedy vymahatelná a že ten zákonodárce to nosí vhlavě 1,5 měsíce a ví, že se jedná o korupci v jeho vládě v jednom z mimisterstv, kde má svého velmi šlušného a poctivého člověka, tak se na to vyprdne i když je to jeho zákonná povinnost. A teď nám chce nabulíkovat, že MY jsme ti ZLÍ a on SVĚTEC, ale to samé vy do Nás teďka hustíte a proto vám mohu zodpovědně oznámit, že vás považuji za jeho spolupachatele, jako se projevujete vůči NAŠEMU LIDU v těch kauzách, které proti nám hájíte. Jsem jeden z těch , který ve vazební věznici na Ruzyni sedával proti vám jako vyšetřovatel a vy jako vyvalenej obhájce. Tenkrát jste se ale za ty obžalované takto vehementně nebral, jako dnes od vás můžeme sledovat. Co vy na to, vystudovaný právníčku za peníze těch dělníků, kteří vás tenkrát museli živit a dnes k tomu přibylo ještě mnoho krku a trezorů tzv. vykořisťovatelů, což u Nás v ČR znamená zlodějů, tunelářů s hraničící činností proti vůli lidu, s velezrádnými aspekty. Tak to vidí 4. odboj a Pepa z depa.
17. 12. 2010 | 22:45

Pepa z depa napsal(a):

Tak PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR, teď jste v praxi zažili to co musíme v NAŠÍ ZEMI VYMÍTIT DO KOŘENŮ a jak na to, prostě nedáme si to líbit a uděláme repete února 1948, řekli si o to. Jinak tu nikdo nemůže býti jist svojí bezpečností a vůbec né spravedlností. Teď již všichni vidíte kde ten marast leží a co obsahuje. Tak co kdy se toho zbavíme? A udělejme to HEDVÁBNOU ZMĚNOU ale pěkně od podlahy a to je OD HLAVY AŽ K PATĚ. Kdo s tím souhlasí, může zítra po dobrém obědě a střizlivé úvaze říci, jest-li má vůdce a kterého, a kdy se potom máme dostavit KAM A KDY. Na GENERÁLNÍ STÁVKU máme zákonné právo dle ÚSTAVY ČR, tak si zjednejme pořádek a převezmeme MOC A VLÁDU DO SVÝCH RUKOU. Není již na co čekat. Tak VÁM doporučuje 4. odboj a Pepa z depa.
17. 12. 2010 | 23:00

David napsal(a):

richter.blog.ihned.cz 17. 12.2010

Poučení z krizového vývoje v SFŽP

Z dosavadních zpráv o pokusu vytunelovat Státní fond životního prostředí lze vyvodit několik předběžných poučení.

Výběr z textu:

Poučení pro ministra Johna

Jedním z bodů rozsáhlé protikorupční agendy, kterou na začátku tohoto mimořádného týdne představil ministr John, je i ochrana „whistleblowerů“ - tedy zaměstnanců, kteří se odhodlají oznámit nepravosti, páchané či hrozící u jejich vlastního zaměstnavatele. Ministr John může být se svou prací spokojen – hned další dny ukázaly, jak naléhavě daňoví poplatníci tuto ochranu potřebují, a to mj. před Johnovými vládními kolegy. První reakcí ex-ministra Drobila totiž byl vyhazov whistleblowera Michálka.

Poučení pro další Libory Michálky

Chcete-li zastávat pozici s jakoukoli mírou diskrece nad majetkem a zároveň se nedopouštět zpronevěry, vyhněte se pro boha živého veřejnému sektoru. Jinak Vám není pomoci – a to ani od ministerského předsedy. A problémem pro Vás pak může být najít nové zaměstnání nejen ve veřejném sektoru, ale i v tom privátním, bez jehož čilé součinnosti by plundrování v sektoru veřejném samozřejmě nebylo možné (k tomu viz - http://www.fsfinalword.com/data/FW101216.pdf). Hrozí vám zkrátka vážné riziko, že dopadnete jako onen nešťastný řezník z Hypernovy, který měl nevím proč za to, že lidem se nemá prodávat hnijící maso.

Poučení pro ministerského předsedu Nečase

Až ministerskému předsedovi příště zavolá některý jeho kolega úředník a bude od něj naléhavě žádat pomoc v souvislosti s podezřením na závažnou trestnou činnost, co kdyby odpověděl třeba: „Děkuji Vám pane kolego, počkejte prosím u telefonu, do minuty Vám zavolá plukovník ten a ten, velitel toho a toho ředitelství Policie ČR, kterému můžete naprosto důvěřovat a případ mu bez obav oznámit.“ Nečasův postup, zveřejněný v MfD 16.12.2010, je totiž stejně neuvěřitelný, jako kdyby mu volal někdo s tím, že v centru hlavního města tiká špinavá bomba, a on jej prostě poslal „na policii.“ To měl pan Michálek jít na místní oddělení? Nebo zavolat na 158?

Člověk si z toho musí udělat závěr, že premiér je buďto moula, který v úřadu představuje akutní ohrožení bezpečnosti národa, nebo že už je součástí Systému.

Poučení pro národ

Pro bezpečí národa je třeba doufat v to druhé. Není ostatně třeba se obávat, že by revoluce, vyvolaná třeba nějakou další nahrávkou dokumentující fungování Systému, svrhla Systém nějakou nesametovou cestou. Bude to zase milý happening s kytarami, čajem ve várnicích a chrastěním klíčů. Jen doufám, že tentokrát bude na náměstích tepleji – s ohledem na povětrnostní situaci je tedy třeba s revolučním vystoupením pracujícího lidu počkat na nějaké další nahrávky, nejlépe na květen.

Tomáš Richter
17. 12. 2010 | 23:04

jetotukormoran napsal(a):

Pepo z depa , vis co? Stavkuj si jak chces , stejne se svym mozkem,nenavisti, vatakem a odrenym esusem pujdes druhy den do kolbenky a s tim unorem 48' si pospes , protoze jestlize se do te doby vratim, a prestoupis mi prah 'meho' pozemku , vystrelim ti tvuj polomozek z hlavy , vis soudruhu - casy se meni!
17. 12. 2010 | 23:19

jetotukormoran napsal(a):

Jestlize si Jack rozparovac najme Sokola na obhajobu, je ciste jeho vec a pravo.
Sokol svoji praci odvede jako obhajce zakonem mu urcenym, zakonnych moznostech bez ohledu zaujatosti.Soud urci - vinen , nevinen.

Takove kecy o mafianech a zlodejech a slusnych lidech jsou ciste irelevantni))))))
Polomozci si neuvedomuji , ze Sokol zakony netvori, ale ciste je pouziva ke sve praci.
Navic spojuji obhajce, zalobce a soudce v jedno))))))
18. 12. 2010 | 00:04

Tomáš Nevěřící napsal(a):

Ano, a jsme u morálky a silného (Krejčíř a Sokol) žaludku, tedy bohatý a tedy úspěšný, a u slušných lidí, kteří prostě nemají žaludek na zlodějinu, korupci a vraždy jako zmínění pánové a proto jsou chudí a neúspěšní, že...
18. 12. 2010 | 00:17

hutor napsal(a):

Pan Sokol je vyhledavany a drahy advokat. Sluzby jeho kancelare vyuziva i dopravni podnik Prahy a panu Sokolovi za to plynou znacne penize. Pritom vyjet z pocitace zalobu s doplnenim jmena by umel kazdy. Jak se pan advokat k takovemu kseftu dostal? Jiste je to jen nahoda, ze byval ministrem vnitra. Takovym lidem nelze verit nic, ani nos mezi ocima. Necist, nezdravit, delat ze neexistuji. To je podle me jedina obrana.
18. 12. 2010 | 00:19

Tomáš Nevěřící napsal(a):

Pan Sokol a pan Krejčíř jsou kamarádi z Černošic, pouze Krejčíř podkročil to minimum morálky, které v daném společenském systému představuje platné právo, tedy zákony. Sokol ho obhajuje a sám se pohybuje, vydělává a krade na hranici tohota minima morálky. Slusní lidé mají svoji morálku daleko výše než minimum dané zákony současné totalitní diktatury ekonomického fašismu. Stejný je ovšem Klaus, Topolánek, Nečas... a 90% tzv. pravicových politiků, vč. Radka Johna. Je jedno zda tam sedí "Ičko" Langer nebo John. Oba jsou to zloději jako Sokol a Krejčíř. Řešením je pouze změna společenského systému. Ta však bude možná až sdělovací prostředky nebudou vlastnit tito všeho schopní hajizlové. Tzv. DEMOKRACIE je pouhý mediální podvod na lidech s vymytými mozky, volíte totiž jenom ten stejný EKONOMICKÝ FAŠISMUS ať volíte kteroukoli volitelnou stranu. Žádná volitelná politická strana nenabízí alternativu k současnému systému Ekonomického fašismu krome strany komunistické.
18. 12. 2010 | 00:48

Emil napsal(a):

Konstelace Martinu, Icko, Necas jiny postup panu Michlovi neumoznovala.
Autor clanku dava opravdu detinska doporuceni.
18. 12. 2010 | 00:53

Heinrich napsal(a):

Jit oznamit korupci na policii ?
V Cesku ?
K ceske policii ?
Pane Sokol vy mluvite jako kdybyste se vcera narodil !
Vy byste byl prvni kdo by si na takovym duverivym cloveku uhral par milionu !
18. 12. 2010 | 01:12

Student práv napsal(a):

Pan JUDr. Tomáš Sokol nemusí být na vládě ČR nezávislý, vždyť ho minulá vláda najala za peníze, aby vedl žalobu na zrušení jedné politické strany. Pan doktor může předpokládat, že další vláda může jeho služby opět potřebovat. Takže může být pro obchod výhodnější současného předsedu vlády nepřímo podpořit tímto článkem. Novináři odhaluji trestné činy pro noviny, aby zvýšili jejich prodejnost a svoji odměnu. Pokud by tento motiv pro dobrou novinářskou práce přestal platit, málokdo něco vůbec vyšetří. Už vidím, jak policista nezávisle vyšetřuje předsedu vlády. Lepší je, aby veřejnost věděla, co se tady děje.
18. 12. 2010 | 01:59

ex-nemo napsal(a):

Blue jay, Kormoráne

Já vím že jste Amerikáni nad nás všechny tady povznesení, ale přece jen byste mohli něco pro nás udělat, když už jste se tu narodili. Prosím vás řekněte nám v čem to je že obyčejný Čech, jak se zdržuje pár let v Americe tak je hned o dva řády chytřejší než ti co tam nebyli; tak jak je to ve vašem případě. Je to podnebím, stravou, geologickým složením půdy nebo něčím jiným ? My bychom byli rádi taky tak chytří jako vy, ale holt jsme nebyli v té Americe, tak jsme zůstali obyčejní hloupí čeští balíci. Velice vás prosím udělejte to pro nás a prozraďte to tajemství té vaší chytrosti.Děkuji, heva najsdej !
18. 12. 2010 | 03:12

ex-nemo napsal(a):

Někdo tu dobře napsal; Sokol zahajuje obhajobu.Zatím není ani trestní oznámení, nemluvě o obvinění, žalobci a obhájci, ale pan Sokol má jistě dobré informace, že to všechno bude.A blog naznačuje jaká asi bude strategie té obhajoby, protože osoba obhájce je už jasná;pan Sokol není žádný troškař.
Prozradit strategii před střetnutím, to ale nevypadá moc chytře.To by dávalo velké šance protivníku se předem připravit.
Pokud ovšem nějaký protivník bude, a to je v podstatě vyloučeno. Protože jestli něco v této věci proběhne bude to spektákl s předem důvěrně dohodnutým výsledkem, jako všechny naše „právní“ procesy.Takže na nějaké strategii i taktice málo záleží; rozhodující jsou styky a konexe.
Celkem je to jednání i projevy pana Sokola dost primitivní.I celý jeho článek s chybami v pravopisu i formulaci.Od vyučeného elektrikáře bych rozhodně očekával vyšší úroveň.
18. 12. 2010 | 03:31

Tomáš napsal(a):

"parlamentní komisy", "smyl normy", chybějící interpunkce, překlepy. To vypovídá "jen" o pečlivosti autora a o tom, jak mu záleží na jeho veřejném obrazu.

Ovšem to, když se podivuje, že česká veřejnost nevěří ve schopnost a zájem státních úřadů řešit korupci, to je tragikomedie.
18. 12. 2010 | 03:38

zdeněk napsal(a):

K osobě pana Sokola se dá uvést jen, že jako člen vlády po r. 1990 on sám spolupracoval při zavádění právního marasmu, který v dnešní době nese jemu i jeho komplicům plody. Za jeho ministrování vnitru byly zákony, chránící ekonomiku, zrušeny bez náhrady, tedy se zhaslo. Bylo ochromeno trestní řízení zrušením trestního stíhání neznámého pachatele.
Vzhledem k předmětné kauze se dá jen konstatovat, že svítání není v dohledu. Fyzický majetek je již dávno úspěšně privatizován, nyní šikulové dojí státní rozpočet. Symptomatické ovšem je, že osoba, která spoluzpůsobila, že se současná právní praxe v naší zemi netěší důvěře občanů, dovolává zákonných postupů, přestože tyto málokdy vedou k odsouzení pachatelů této tr. činnosti.
Důsledkem postupu p. Michálka je, že naši šikulové přestali mít kauzu pod kontrolou, což by jim umožnilo ji nejen zamést pod koberec, ale i realizovat.
18. 12. 2010 | 07:06

anti politik napsal(a):

Sokol si tady hraje na právní stát. Jen blb ještě věří, že tady panuje právo! Hošani v politice musejí mít za zadkem i tyto "osoby" o kterým by slušný člověk nepodal ani ruku!
18. 12. 2010 | 07:34

fred napsal(a):

todi 17.12.2010 14:44:10 napsal(a):
"Stát dlouhodobě prokazatelně neumí(nechce)regulovat černou a šedou ekonomiku, neumí vybrat daně a povinné dávky zdravotního a sociálního pojištění, plýtvá a je rozmařilý a když v kase o dno zacinkají poslední groše, jedná s občany jako by je oni probendili. Co s tím?"

Jednoduché - omezit pravomoce státu a omezit prostředky státu na plýtvání. Přeloženo = menší daně a odvody státu.

Už vidím, jak jak se ma mne snese spílání potíračů všeho soukromého. "Stát zajistí, stát zaručí, stát nám zaplatí,..." Kdyby to nebylo tak smutné, tak by to bylo legrační. Spolehlivý stát nyní vybrabčil stavební spoření, penzijní spoření (zatím v Maďarsku). Co ješte potřebujete, abyste přestali spoléhat na spasitelský stát?
18. 12. 2010 | 08:16

stále rebel napsal(a):

Pro fred.
Pokud to myslíš vážně, tak jsi spíše k politování, protože jsi neuvěřitelný hlupák.

Pokud chceš vidět jak vypadá ten tvůj stát, tak se podívej například na Mexiko. Jsou to právě mafiáni, kteří se snaží oslabit stát, protože jen stmelená společnost jim dokáže čelit, jednotlivci jsou jejich snadnou kořistí.
18. 12. 2010 | 08:31

fred napsal(a):

pro stálého rebela:

Popište mi prosím, jak u nás stmelený stát brání třeba pokusům o rozkrádání fondu životního prostředí.

Hlupák fred.
18. 12. 2010 | 08:47

Trochta napsal(a):

Jsem trochu cinik, ale pan Sokol mne dnes ráno opravdu rozplakal. Když si představím ty poctivce, naše politiky, kteří samou starostí o naše blaho nemohou večer usnout. A novináři do nich bum, jedna mediální vykonstruovaná kauza za druhou. To mají za odměnu za svoji poctivou pracovitost. A naše neúplatná policie, slzím, když vidím zarmoucenou tvář policejního prazidenta, kterému média zase zabránila odhalit cokoliv. Pane Sokol, prosím, pište méně nebo ten žal nebude k unesení!
18. 12. 2010 | 08:50

Subusidiental Error napsal(a):

Vyzvoňte to policii, ta to s Langrerovým neodvolatelným manažerským policejním prezidentem rovnou vyžvaní těm, kterých se ovinění týkají. Vážený pane Sokole, jste spolutvůrce mafiánského systému, na kterém sám jako podnikatel a realizátor mnoha veřejných zakázek participujete. Vykládejte si svá moudra laskavě lidem, se kterými se stýkáte a kteří mají elementární důvod Vám věřit.
18. 12. 2010 | 08:52

stále rebel napsal(a):

Pro fred.
Příliš nevěřím tomu, že vám vadí tento stav. Z vašich slov mám dojem, že jste to byl právě vy, kdo zvolil Nečase a spol.

Ten, komu současný stav vadí, tak nevolá ideologicky po slabém státě, ale po fungujícím státě. Slabý nic neřeší a ze zahraničním zkušeností je zřejmé, že čím slabší stát, tím více korupce a hůře fungující ekonomika. Tam, kde stát vyklidí pozice nastoupí jiní správci, nad kterými jž nebudeme mít vůbec žádnou kontrolu.

Garantem demokracie a dobře fungujícího státu může být jen občanská společnost.
18. 12. 2010 | 09:20

stále rebel napsal(a):

Pro fred.
S nástupem Topolánka a s voláním o menším státu vzrostly výdaje na veřejné zakázky o 60 miliard a snižil se objem realizovaných přes veřejné soutěže. Snižily se daně nejbohatším, rostly a porostou daně lidí.
To je praktická politika vyznavačů slabšího státu, který není ničím jiným než demagogii.
18. 12. 2010 | 09:30

fred napsal(a):

stálému rebelu:

Já nechci slabý stát, já chci fungující stát. Ale ne přebujelý stát, který není schopen zabránit dojení státních prostředků spřátelenými kmotry a šibaly.

Základní rozpor mezi našimi názory je ve Vaší větě: "Tam, kde stát vyklidí pozice nastoupí jiní správci, nad kterými jž nebudeme mít vůbec žádnou kontrolu." Kde, pro pána Jána, máte nad dnešním státem kontrolu??? Jednou za 4 roky ve volební místnosti? Tomu snad nevěříte ani Vy.

Smyslem mého původního příspěvku bylo upozornit (i Vás) na iluzi, že stát mají občané pod kontrolou. Stát není imaginární, dokonalá, spravedlivá bytost, ale jsou to nedokonalí politici a úředníci, na které tady všichni nadávají. Vy si asi myslíte, že až jednou, konečně, najdeme ty správné politiky a úředníky, tak tu bude Boží ráj na zemi. Já jen této utopie nevěřím.
18. 12. 2010 | 09:47

David napsal(a):

Novinky.cz:

Výsměch boji s korupcí, hodnotí kauzu Drobil politologové

Jako výsměch boji s korupcí hodnotí politologové způsob, jímž současná vláda čelí korupčnímu skandálu na ministerstvu životního prostředí. Aféra podle nich poukazuje na neudržitelné poměry ve všech politických stranách.

Dnes 4:05 18.12.2010

Podle politologa Jiřího Pehe dostává díky způsobu, jímž se

zejména premiér Petr Nečas (ODS)

poměrům na ministerstvu životního prostředí postavil, trhliny celá protikorupční strategie vyhlášená vládou.

„Je to naprostý výsměch

tomu takzvanému boji s korupcí, který mimo jiné vůbec nezačal,“ řekl Právu Pehe.

„Co se stalo, je jen logickým výsledkem a ukazuje to, že korupce, tedy takové to přikrádání různých podnikatelů a politických stran ze státních zakázek, že je to systémová záležitost.

Premiér s tím evidentně ani nic moc dělat nechce.

To, že o tom konkrétním případu věděl od října, to už samo o sobě o něčem svědčí,“ podotkl politolog.

Kauza zaskočila i dalšího experta na domácí politické poměry Zdeňka Zbořila.

„Rozum zůstává stát, že k něčemu takovému může dojít.

Že někdo může být takový hlupák a pouštět se do takové akce – myslím tím pana Drobila –

včetně té tolerantnosti, kterou projevil pan Nečas, ale i pan prezident,“

nešetřil kritikou Zbořil.

„Nechci si připustit, že to takhle vlastně pokračuje z té minulosti počátku 90. let až do současnosti a není síla to nějak zastavit,“ dodal.

Odvolání Michálka je demoralizující

Fakt, že v době, kdy vládní činitelé hovoří o nutné ochraně svědků v korupčních kauzách a whistleblowingu jako jedné z možností, jak korupčníky usvědčovat, smetla kauza jako prvního právě oznamovatele Libora Michálka, je podle politologů též zarážející.

Ministr vnitra Radek John (VV) totiž nedávno vydal dokonce příručku, jak by měli případní svědci korupční jednání dokumentovat a oznamovat.

„On vlastně postupoval podle té brožurky,“ upozornil Zbořil. „To se snad už ani nedá komentovat.

Pokud je pravda, že o tom Nečas půl druhého měsíce věděl, nechápu, jak to, že se to nedostalo na jednání vlády nebo koalice už tehdy. Nebo je to prostě běžná praxe,“ pohoršoval se politolog.

Odvolání Michálka nedokáže pochopit ani Pehe.

„To má obrovský demoralizující efekt.

Člověk, který na to upozornil, bude teď vláčen médii a očerňován, protože ze strany ODS se proti němu povede kampaň,“ varoval politolog.

Upozornil však i na to, že konkrétně v Michálkově případě může mít vláda silného soupeře. Úředník už v minulosti vyhrál spor o výpověď z Fondu národního majetku.

„Je to odvážný a za svými principy si jdoucí člověk,

takže bych nebyl překvapen, pokud by se o tu pozici soudil a pokud by nakonec soud vyhrál. Vždyť kromě toho, že věc okamžitě neoznámil policii,

se nedopustil ničeho,

co by se mu dalo vytýkat,“ dodal Pehe.

Důvod pro konec vlády?

Aféra s rozdělováním dotací na Státním fondu životního prostředí by mohla být podle Zbořila i důvodem pro pád vlády.

„Z morálního hlediska ano.

Ale je to tak vážné varování, že musel do boje i prezident,“ podotkl politolog.

Poté, co vláda, která si do štítu vetkla boj proti korupci, sama čelí trapnému korupčnímu skandálu, bude podle expertů pro veřejnost obtížné

příště uvěřit

další politické straně, která bude chtít protikorupčním praporem před voliči mávat.

„Veřejnost, která se podílela na té voličské revoluci, ať už kroužkováním nebo vynesením nových stran do Poslanecké sněmovny, by příště měla být mnohem opatrnější,“ míní Pehe.

„Věci veřejné,

které prapor s bojem proti korupci zvedly jako hlavní předvolební téma, nakonec šly do vládní koalice, kde to téma je zcela upozaděné, a to nejradikálnější, na co se zatím zmohly, je hrozba, že pokud do konce roku 2011 nebude přijat jejich protikorupční program, tak zváží odchod z vládní koalice.

To je výsměch voličům,

ale i důvod, proč jich několik set tisíc od voleb

ztratili,“

dodal Pehe.

Josef Koukal, Právo

Související články

Policii měl informovat sám Nečas, soudí právníci

Michálek: Drobil si o důkazy řekl sám, ale kvůli rušičkám nešly pořídit

Drobila vyslýchala protikorupční policie,

řada je na Nečasovi

------

Stydím se za svého premiéra!!!

Pan "čistý" se stal panem absolutně nedůvěryhodným.
18. 12. 2010 | 09:49

overal napsal(a):

Pane Sokole jako právník jste si už dávno mohl všimnout, že z hlediska zákona jsou dvě kategorie bohatí a plebs! Když podlatíte STK a chytnou Vás budete pronásledováni jak prní křesťané. Když někdo podplácí v rámci alespoň milionů je neodsouditelný. Stejné je to s polašnou zprávou. Pokud někdo nahlásí i neexistující bombu a je dopaden tak jde sedět. Když ČLK nejen poplašnou nejen šíří, ale i vytváří tak žádný státní orgán nekoná, přestože je to ve všech novinách!! A tak je to se vším v tomto státě!!
18. 12. 2010 | 09:49

pgjed napsal(a):

Pane Sokole,

To je krásné, jak věci zapadají do sebe. Nejprve chci poděkovat, jak věrohodně jste popsal, jakým způsobem se za spoluúčasti novinářů z potenciální trestní kauzy dělá mediální případ a štvanice, chce-li se. Je to tím zábavnější, že podle jedné z velmi pravděpodobných hypotéz byla kanálem, ze kterého proudily informace, původem z vyšetřovacího spisu, roztáčející kauzu Čunek do turbootáček právě kancelář NS.

Dále je to zábavné díky známým politickým vazbám a evidentní potřebě znevěrohodnit právě dnes mediální tušení korupce v nejvyšších kruzích. Jak to říkal onen profesor panu Peškovi ve známém filmu? Nó, pokračujte Čuřile, pokračujte. I my se těšíme, co z vás ještě vypadne.
18. 12. 2010 | 10:15

Nuba napsal(a):

Langer má v tuhletu chvíli na starosti pokladnu ODS

Úryvky ze skryté nahrávky schůzky Martina Knetiga a Libora Michálka. Schůzka se měla konat 26.10.2010 v Knetigově kanceláři nad restaurací U Modrého orla v Praze.

Michálek: Ale Martine, i dotaz na tebe, ty seš v tom jakoby happy ? Nebo prostě, fakt mě to do jisté míry překvapilo.

Knetig: Já jenom v zásadě to, co vnímám, že v rámci politiky je tý špíny strašný množství, ale strašný. A to, co jsem zažil v Lesích vedle Pavla (Drobila), kde se fakt jako by, ale opravdu, to byly krádeže za bílého dne. A v zásadě pro toho Pavla, aby měl taky šanci být prostě premiérem (nesrozumitelně) tak on bez toho, že prostě pro tu stranu (ODS) mimo jiné i vydělá peníze, tak to znamená, aby jinými slovy ta strana mohla být dál. To je prostě o tom, že když vezmeš rozpočet na mediální kampaň na úrovni 130 milionů korun, tak zjistíš, že ta mediální kampaň stála dvě a půl miliardy. A teď si samozřejmě říkám, ano není to správný prostě, že víceméně se z těchhle věcí musí financovat tohle.. Ale děje se tak všude na světě. A když ten člověk nebude mít možnost tam být, tak neudělá nic dobrého. Jinými slovy prostě, opravdu to budou loupeže za bílého dne.

A na rovinu, já jsem o tom komunikoval i s Ivanem Lengerem, kterej je člověk, kterej má v tuhletu chvíli na starosti centrální pokladnu. Potřebuju tvou součinnost prostě v tom, že ty přijdeš a řekneš: Martine, za tímhle stojím a jsem schopen to obhájit. Pavel mi řekl: Martine, já prostě potřebuju dělat politiku, a ty se mi starej o fond.

A jestli budeme za rok, za dva vést debatu o tom, že to potřebuju prostě zvednout, tak abys mi tam dal miliardu navíc, tak se budeme bavit o tom, jestli je to riziko skutečný nebo neskutečný, nebo jestli to prostě vygradovat na něčem jiným, tuhle diskusi s tebou povedu. Ona ta diskuse je syrová, protože to samozřejmě ochraňuje celej systém.

Ale nesmí to skončit ve stavu, že to vlastně paralyzujeme … V první fázi ztratím kredit já, protože nebudu schopen dodržet ….a Ivan Langer se prostě s jinejma… Jde o to, že nikdo z těch lidí nemá dosud podepsanou smlouvu.

Uveřejněno v dnešním Právu

VLÁDNOU NÁM ZLODĚJI NAŠICH PENĚZ ZA BÍLÉHO DNE A POTLESKU NĚKTERÝCH

Předpokládám, že za použití formálního práva a spolupráci zaiteresovaných právníků bude i tato kauza tak nějak ukočírována bez ztráty desítky.
18. 12. 2010 | 10:21

stále rebel napsal(a):

Pro fred.
Klaus lidem v devadesátých letech nakukal, že když půjdou jednou za čtyři roky k volbám a mezitím nechají politiky jednat, tak vše bude fungovat.
To je tragický omyl. Nestačí chodit k volbám, ale lide se musí o politiku neustále zajímat, vstupovat do ní a když se jim něco nelíbí, musí chodit taky demonstrovat svou nespokojenost.
Politika nebude slušná, pokud si to lidé na politicích nevynutí.
V politice a veřejné správě potřebujeme nahradit současný klientelismus profesionalitou. Nepodporovat kamarádíčkování, ale otevřenost.
18. 12. 2010 | 10:26

tonda napsal(a):

mlčeti zlato
beru to jako reklamu pro Vaše služby. Je jedno kdo je v právu.
Nakonec to odskáče ten poctivý úředník. Ještě že zastává přsvědčení a nevezme si život. Tak doufám, že ho nepřejede auto. Přeji mu hodně odvahy. Uvidíme v neděli po 15.00
18. 12. 2010 | 10:35

SuP napsal(a):

Přátelé -
Zkuste se na věc podívat i z jiného úhlu.
Pokud šlápnete do hovna, přilepí se vám skoro celé na botu a na chodníku nezůstane skoro nic. Když v této situaci začnete řvát, že by to měl "někdo" uklidit, všichni uvidí jen to, že vy tím hovnem každým krokem jen mažete chodník.
Co tím chci říct? upozornit nas hovno na chodníku musí ten, kdo do něj nešláp!
18. 12. 2010 | 10:53

Saturňin napsal(a):

"Dva dobře informované zdroje týdeníku Euro z okruhu premiéra Nečase tvrdí, že už na přelomu října a listopadu se John sešel na půdě Poslanecké sněmovny s hlavním aktérem celé kauzy, tehdejším šéfem Státního fondu životního prostředí Liborem Michálkem, který si tajně nahrával rozhovory s ministrem životního prostředí Pavlem Drobilem jeho poradcem Martinem Knetigem.
Ale nejen to, podle těchto informací to měl být právě John, kdo měl Michálka kontaktovat s novinářem Mladé fronty Dnes Jankem Kroupou, jenž posléze korupční skandál zveřejnil. "
------
Takže v podstatě chtěl Michálek s Johnem nelegálně nahrávat předsedu čeké vlády a zatáhnout jej tak do předem několik měsíců připravované hry. Jestli toto Johna nesemele, tak už nic. V podstatě Jon , Michálek a Kroupa dle § 367 a 368 trestního zákoníku ponesou za tento malér přímou zodpovědnost.
18. 12. 2010 | 11:17

snowfox napsal(a):

fred

Souhlas. Je načase budovat menší stát s lépe řízeným a integrovaným rozsahem služeb a pravomocí. Současný model je jednak zastaralý z hlediska řízení a komunikace, a druhak není připraven čelit základním problémům typu demografixký vývoj, konkurence atd.
Ale to se zjevně obtížně vysvětluje lidem, kteří v tomhle bizarním společenstvu žijí.
18. 12. 2010 | 11:19

Ivan napsal(a):

Tosi pan SOkol připravuje půdu pro obhajobu? Doufám, že si už nechal udělat zuby. Peněz má jistě dost a dost.
18. 12. 2010 | 11:20

Eva napsal(a):

Pan Sokol má jistě pravdu a zní to logicky. Ale o policii si také myslím své:-(((
Bydlím ve městě, kde je policejní služebna naproti dosti frekventovanému chodníku, po kterém se po celý den prohánějí i cyklisti.Jednou jsem takovému cyklistovi z chodníku neuhnula a už to nikdy neudělám, byla jsem ráda, že jsem vyvázla se zdravou kůží. Mému příbuznému vykradli byt. V noci, když celá čtyřčlená rodina spala, málem si v kuchyni zloději uvařili i kafe:-))) A já jsem byla šťastna, že je zloději neprobudili a tak se nic nestalo. Nejsmutnější na tom je, že postižení nepočítají s tím, že se něco vyšetří..prostě ani ve snu je nenapadlo, že by se to vyšetřilo. Denně přechází silnici 35, prakticky denně vidím, co řidičů telefonuje za jízdy, když mi jeden řidič zastaví, abych přešla, ten druhý za ním gestiguluje a troubí, protože spěchá a nějaká chodkyně ho nezajímá. Nikdy nevstupuji na přechod tak, abych si říkala, jen ať zastaví, mám na to "právo". A pokud řidič i v rušném provozu zastaví, spraví mi to naládu na celý den, jsou to takové čisté radosti mého života v tomto bezprávním státě.
18. 12. 2010 | 11:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých textů, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 12. 2010 | 11:21

SuP napsal(a):

Saturňin -
Když tak Saturňyn!
Nicméně ta Vaše úvaha zní o dost pravděpodobněji, než celé to zdejší mlácení prázdné slámy (viz pod Pehe a dalšími).
Protože John už dlouho nedokáže kamuflovat, jak špatný je ministr a jak chabé výsledky mají VV ve svém vládním angažmá (zatím až na Bártu).
18. 12. 2010 | 11:34

toska napsal(a):

Nikdy nereaguji na hrubky a už vůbec ne na podivné vazby a další vymknutiny jazyka českého v textech příspěvků. V textu pana Sokola mě to ale překvapilo značně.
A s úrovní formy souvisí i obsah...

Již příliš mnoho lidí v tomto státě má takové zkušenosti s tzv. kompetentními orgány státu - policie, justice... - že by se s takovouto informací obrátila na media rovnou, jako na poslední naději, že se něco možná zastaví...

Pro úplnost: dost často se zapomíná, že mělo dojít k umělému navýšení ceny zakázky o 3 mld. Pochopitelně: aby byla motivace pro kamarádíčky se podělit s politiky, přenechat jim těch 500 milionů...
18. 12. 2010 | 11:37

t... napsal(a):

Pane Stejskale,

děkuji, že jste mě nesmazal, ve svých příspěvcích(2 ze 3) si dělám z politickým poměrů v ČR legraci, to by se také dalo vzít jako urážlivý text.

Jinak děkuji(vážně) novinářům za jejich práci, bez nich by si někteří naši politici mohli hrát na svatoušky a bojovníky proti korupci, přestože jsou to ti nejméně praví.
18. 12. 2010 | 11:44

fred napsal(a):

Mám pocit, že někde reagujete na něco, co jsem neřekl a jinde se mě snažíte o něčem přesvědčit, i když jsem už dříve napsal, že s tím souhlasím.

"S nástupem Topolánka a s voláním o menším státu vzrostly výdaje na veřejné zakázky o 60 miliard" - to, že politici něco říkají, není přece rozhdující. Rozhodující jsou skutky. A ty růstem o 60 mld ukázaly, že stát se nezmenšuje a neoslabuje, ale naopak rozrůstá. To podle mne a ani podle Vás v tomto případě není správné. Vy navrhujete jako řešení posílení státu a nalezení lepších politiků. Kde je chcete vzít?

"Klaus lidem v devadesátých letech nakukal..." + "Politika nebude slušná, pokud si to lidé na politicích nevynutí." To znamená, že lidé budou mít silnější vliv = stát oslabí (ať se Vám to třeba nelíbí) a vlastně tím potvrzujete to, co jsem napsal hned na začátku: lidé se nemají slepě spoléhat na to, že stát (= politici, úředníci) za ně správně všechno zařidí a zajistí.
18. 12. 2010 | 11:47

fred napsal(a):

To bylo pro rebela.
18. 12. 2010 | 11:48

SuP napsal(a):

fred -
"Politika nebude slušná, pokud si to lidé na politicích nevynutí." ...
Jenže nezapomínejme, že to by lidé museli být aspoň o třídu lepší než "jejich" politici. A v tom vidím problém. Asi bude nutno najít jiný způsob. A tam se přikláním k Vašemu řešení - co nejvíc omezit objem peněz, které dostanou do pracek.
18. 12. 2010 | 11:56

Bavor napsal(a):

Vyňatá slova po s podle pana Tomáše Sokola: Sytý syn sýr syrový, sychravý usychati, komisy. Jinak ještě k hodnotě těch nahrávek jako soudního důkazu: Pane advokáte, právě proto, že věděl pan Michálek o této nedostatečnosti, se obrátil na pana protikorupčního premiéra Nečase, který mohl a měl dát příkaz BIS, aby opatřila takové důkazy, které by obstály před soudem. Pan Nečas to neučinil. To také o něčem svědčí.
18. 12. 2010 | 11:59

hanah napsal(a):

Co jste nám chtěl sdělit, pane Sokole ?
18. 12. 2010 | 12:04

Jirka napsal(a):

Chtěl nám sdělit na které straně stojí a kdo si ty kecy u něj objednal. Jo, kšeft je kšeft.
18. 12. 2010 | 12:11

stále rebel napsal(a):

Pro fred.
V prvním případě jsem vám chtěl ukázat, jak v praxi funguje to oslabování státu. Výsledek bývá zpravidla opačný. Po tom, co je oslabena demokracie, nastoupí nanasytný byznys.

Druhý odstavec. Stát musí garantovat demokracii a rozvoj občanské společnosti.

Demokracie má mít například taky tyto znaky:

účinná a informovaná veřejná diskuse – k ní patří nejen svobodná a nezávislá média, ale i politická kultura, která je zpravidla kultivována historickými zkušenostmi dané společnosti,
zajištění lidských práv,
ochrana menšin a jejich práv a umožnění jejich integrace (zapojení do většinové společnosti),
dělba moci na zákonodárnou moc, výkonnou moc a soudní moc, byť v kontinentálním modelu není exekutiva od legislativy striktně oddělena, neboť bývá na parlamentu v různé míře závislá mechanismem vyslovování důvěry resp. nedůvěry. To neplatí v USA, kde je plná dělba moci prezidentským systémem. Justice ale musí být od exekutivy oddělena – být na ní nezávislá. Exekutiva je vázána odpovědností k lidu – buď přímo (v systému plné dělby moci), nebo nepřímo – přes zákonodárný sbor.
právní stát spravedlivé (legitimní) zákony a účinné prosazování jejich dodržování,
transparentnost, průhlednost rozhodování, přehledné financování, účinný veřejný dozor nad státní mocí a použitím jí svěřených prostředků,
rovnost šancí pro každého, bez ohledu na jeho původ (například rovný přístup ke vzdělání, právní ochrana rovných a spravedlivých podmínek v podnikání)
poskytnutí základních sociálních podmínek pro důstojný život všech.
Pramen wiki

To nedokážeme garantovat jako jednotlivci, na tom se musíme dohodnout společně. Problém této naší společnosti je právě v tom, že je rozdělena, systémem rozděl a panuj.
18. 12. 2010 | 12:15

hanah napsal(a):

Hm, asi to tak je :-). Jen se potvrzuje to co si dávno myslím. Totiž, že pan Sokol zdaleka nebude tak excelentní právník, jak je veřejnosti prezentován. Jen si za doby svého ministrování vytvořil ty správné kontakty (asi nebyl jediný :-))). A to taky není zadarmo...
18. 12. 2010 | 12:16

stále rebel napsal(a):

Pro fred.
Poslední poznámka. Voláním po menším státě je jen odvádění pozornosti směrem, kde není řešení. Cíl musí být zlepšít fungování, oslabování státu v naprosté většině vede ke zhoršení jeho funkce, což se projeví nejen na oslabení demokracie, ale i zhoršení ekonomické funkce.
18. 12. 2010 | 12:21

Jirásek napsal(a):

Pane Sokole,20 let jsem sloužil u Policie na vlastní žádost jsem odešel jako důstojník PČR.Jak se změní poměry tak jsem ochoten nastoupit zpět a za 200 dní pozávírám všechny.Pošlu je na hrad ale mírov.Tam budou na své náklady.Ředitelem jmenuji Kajínka.Bude jim tam fajn
18. 12. 2010 | 12:24

Stanley napsal(a):

Několik technických připomínek.
Nemyslíte že právní osvěta a povědomí je u nás na mizerné úrovni.
Nemyslíte že masivní nasazování odposlechů nese jen minimální ovoce.
Nemyslíte že v ČR vládne právní beznaděj.
Neměli by čirou náhodou mluvčí PČR a MV začít pracovat na propagaci pozitivních výsledků jejich práce. Kdykoli je totiž vidím nebo slyším omezují se pouze na negativa plnící bulvár. Kdo kdy naposled slyšel zprávu - zatkli jsme, shromáždili jsme důkazy a byl potrestán konkrétní viník ?? Přijdou mi jako kolovrátek. Vyhořeli, byli okradeni, utrpěli škodu, havarovali. O nějakém zavřeném úředníkovi z důvodu korupce jsem četl naposledy v článcích z první republiky. Dokonce i rozdávání právnických titulů nemá viníka.
Co tedy za této situace občanovi skýtá větší šanci na prošetření PČR, nebo rozmázlá kauza v tisku ??
Obávám se že teoreticky máte pravdu vy a prakticky v našich podmínkách má pravdu Jón.
18. 12. 2010 | 12:25

liberál napsal(a):

Michálek měl jít okamžitě na policii. Proč to neudělal, když mohl? Asi je to jenom další provokatér asi placený demagogy z Lihového domu.
18. 12. 2010 | 12:26

liberál napsal(a):

Michálek prý o tom věděl již v říjnu? Tak proč mu trvalo dva měsíce než to oznámil?
18. 12. 2010 | 12:28

SuP napsal(a):

Když si stát danil 95% a všechno přiděloval, nebylo nic a co obce potřebovaly, musley stavět v "Akci Z". Dnes daní stát 48%, všechno je a všechno aspoň nějak funguje. Svoboda občanů by měla sloužit k tomu, aby hledali cesty k lepšímu fungování toho, co ještě není ono. Zatím se využívá hlavně ke kafrání do všeho.
18. 12. 2010 | 12:31

Novy rezim radikalne horsi starsiho napsal(a):

Pokud na prvnim miste neukazi vuli zastupci obcanu k potirani trestnich cinu, tunelovani, korupce ... nemuzete ocekavat od beznych obcanu, kteri jsou v tomto mnohem zranitelnejsi, podobne jednani. Ja se choval v CR jako slusny clovek a vsem jsem byl za blba.
18. 12. 2010 | 12:40

SuP napsal(a):

Novy rezim radikalne horsi starsiho -
Otázka je , co považujete za "slušný člověk"...?
18. 12. 2010 | 12:46

fred napsal(a):

pro rebela:
Opět se vlamujete do otevřených dveří.
První případ: ani mně, ani Vám se nelíbí zvýšení výdajů bez výběrových řízení o 60 mld. Vy tomu říkáte důsledek oslabování role státu, já v tom vidím, že stát narostl a rozhodoval o větším balíku, tedy poskytl větší prostor potenciálním kmotrům a šibalům.

ad 2) Ani já nechci demontovat stát na prvočinitele a zrušit ho, jen si myslím žě stát (opět: = politici a úředníci) mají moci a prostředků až příliš, aby je dokázali (chtěli?) ubránit před kmotry a šibaly. Proklamace z Wiki jsou hezké, proč to ale jenom nefunguje?

Vylezlo sluníčko, jdu odhazovat sníh.
18. 12. 2010 | 12:53

veverka napsal(a):

Nic nesmí ohrozit záměr vykrást zdravotní a sociální pojištění. Jde o hodně. Jde o desítky miliard každoročně pro majitele zdravotních pojišťoven a soukromých penzijních fondů. Tomuto účelu se musí podřídit vše, nějaká korupce musí jít stranou.
18. 12. 2010 | 13:07

Jedla napsal(a):

liberále,

Michálek v říjnu napsal e-mail premiérovi této země (premiér má právo úkolivat BIS), že žádá o schůzku, proč o ni žádá, a že navrhuje součinnost BIS.

To je víc než oznámení na obvodní oddělení. Co asi zmůže policajt na obvodě, když premiér očividně pověřil ministra, aby si udělal pořádek mezi svými lidmi, páč má mezi nimi práskače, a ten to řešil nabídkou na post náměstka ministra (tj. povýšením), budou-li důkazy zničeny? Obvodní policajt je bez šance, může být nanejvýš také vyřízen, začne-li něco vyšetřovat, stojí-li proti němu vrchnost nejen policie, ale celé exekutivy a prezidenta země jako třešničky na dortu.

Tento stát se blíží k puči: Korupce je tak systémová, že kdyby se jeden ambiciózní policajt rozhodl, že udělá státní převrat, může to legálně udělat: Zde je prostě možné zatknout a vzít do vazby celou vládu od Nečase, Drábka, Drobila, přes Schwarzenberga a Kalouska po Bártu a Jóna, neboť to všichni prostě jsou zločinci a je jen otázka kousíčka policejní píle to zdokumentovat. Zůstal by na svobodě nanejvýš Heger, a ten sám vládnout nemůže, neb vláda dle ústavy rozhoduje ve sboru a sám hlasovat dost dobře nejde.

To by ovšem byla bomba pro autora blogu, to by byly honoráře advokátovi !
18. 12. 2010 | 13:12

David napsal(a):

iHNed.cz 18. 12. 2010 12:42:

Muž, co rozpoutal Drobilovu aféru:

John mě za novinářem Kroupou

neposlal

EXKLUZIVNĚ Odvolaný šéf Státního fondu životního prostředí šel za ministrem vnitra Johnem

až po marném "čekaní" na premiéra Nečase.

Reakce podnikatelů na kauzu Drobil:

Ten chlív se už musí začít čistit

Korupční kauza na Státním fondu životního prostředí se definitivně mění v komplikovanou politickou hru, v níž se nejnověji ocitl i ministr vnitra Radek John (VV).

Podle serveru euro.cz to byl totiž John, kdo šéfovi fondu Liboru Michálkovi poradil, aby se obrátil na novináře Janka Kroupu, novináře Mladé fronty Dnes.

Michálek připouští jediné: s Johnem jsem se potkal.

"Je to dezinterpretace. V žádném případě to nebylo tak, že by mi ministr John řekl, ať běžím za novinářem Jankem Kroupou a ať si nahrávám jednání na úřadu vlády," řekl pro iHNed.cz Libor Michálek.

A navíc: Michálek zdůraznil, že na pozdějším jednání s šéfem úřadu vlády Lubomírem Poulem žádnou nahrávku nepořizoval.

Stále prý věřil, že mu někdo pomůže rozetnout korupční sítě, které

kolem něj začali splétat

lidé exministra životního prostředí Pavla Drobila.

Marné čekání na Nečase

Schůzka s Johnem se odehrála

až poté,

co marně žádal o setkání s premiérem Petrem Nečasem.

"Byla to další z osob, u nichž jsme předpokládal, že mi poradí, co mám dělat," vysvětluje Michálek důvod, proč oslovil Johna. Víc o schůzce prozradit odmítá, policejní vyšetřovatelé jej totiž důrazně vyzvali, aby o detailech kauzy a vyšetřování mlčel.

Ministr vnitra v sobotu oznámil, že chystá na odpoledne tiskovou konferenci.

Celou kauzu řeší i všechny tři strany vládní koalice. Jejich zástupci se sešli kvůli skandálu vyvolanému korupční kauzou Pavla Drobila v pátek večer. Po dvou hodinách, ale byla jednání přerušena a lídři stran se znovu sejdou v neděli v 15:00 hodin.

Autor/ři: Radek Kedroň
18. 12. 2010 | 13:23

kabala napsal(a):

Leč hlídací psi demokracie, vždy tak neúprosní, jde-li o pochybení jiných, nepovažují zákony za něco, co by se jich až tak bezprostředně týkalo.

Soudruh Sokol zase oblbuje na všech frontách ,jako vrah o morálce káže.
18. 12. 2010 | 13:36

Nostradamus napsal(a):

Pikantní na tom elektrikářovi je, že se dovolává klidné a tvořivé práce ORGÁNŮ ( to nabral z odborových schůzí, když roztáčel kola socialismu v národním podniku ). Jinými slovy, nechť se každý stará o svůj soustruh, hospodu, autodílnu či fabriku a ON si bude s orgány dělat taktéž svou práci. Nicméně nějakou výjimku si elektrikář nalajnoval a sice novináři nechť si konají svou práci, ALE TAK NĚJAK OPATRNĚ - POKUD MOŽNO POČKAT DO VYŠETŘENÍ ORGÁNŮ...Konečně milí novináři máte tolik témat, jak psát: např. o sněhu, o zásobách řepky, o pekárnách o tekoucí vodě...

P.S. Lidičky a co říkáte na nový průser Saši Vondry. Ten teď před vánoci měl rozdat na nejprůserovějším min.světa odměny za nějakých 120 mega.To jsou ta úsporná opatření budižničemného nýmanda v budižničemném aparátu zelených mozků.To vlezdořitě podřízeným je jen velmi průhledná a velmi sprostá úlitba se vetřít a zavsěčit, hrát si na nepostradatelného a solidního-co kdyby náhodou se znelíbil a někdo napsal anonym, dobrá prevence...
Peníze na lékaře a samoživitelky matky, či na porodné nejsou, ale na lumpárny, trachty, mimořádné odměny za nic ( co ty milionové odměny na policejním prezidiu-další držhubné )- to je peněz dost!
V neposlední řadě co si konečně od tuposti a stádovitosti voličů této zemičky lze slibovat-vždyť jim to-Bohužel patří!
18. 12. 2010 | 13:45

t... napsal(a):

Pro ty kdo tvrdí, že Michálek měl jít s případem korupce, v tak vysokých politických patrech, na policii, doporučuji shlédnout film Serpico.
http://www.csfd.cz/film/6220-serpico/

Prý natočeno podle skutečného policisty, několik zdrojů na internetu to tvrdí, nemám možnost je ověřit. Je to o policii v USA, byť historie, ale u nás to nebude lepší.
18. 12. 2010 | 13:52

David napsal(a):

Neviditelný pes 18.12.2010:

ODS: Aféra, ke které muselo dojít.

Výběr z textu:

..."Pavel Drobil - jako kdyby poslední dva měsíce strávil kdesi v Tibetu - vydal 14. 12. 2010 prohlášení, ve kterém stojí

„Dnes

jsem byl seznámen s tím, že ve Státním fondu životního prostředí pravděpodobně zuří personální válka. Projevuje se tím, že členové vrcholového vedení fondu včetně mého poradce, pověřeného dohledem nad přípravným procesem transformace fondu na Zelenou banku, ztratili naprosto schopnost elementární komunikace.“

Nemluvil ale pravdu,

o obviněních věděl daleko dříve a věděl, že zdaleka nejde o „personální válku“,

ale o upozornění na možnou závažnou trestnou činnost.

Přesto mu pan premiér nadále věří.

Možná proto, že o tom, že se cosi se děje ve Státním fondu životního prostředí, věděl

daleko dříve i on sám.

Pro jednání pana premiéra a pana ministra není jiné vysvětlení, než že se oba snažili a stále snaží aféru zamést pod koberec.

Bohužel se o to snaží i lidsky nejméně chutným, ale v podobných případech ne neobvyklým způsobem, snahou zpochybnit charakter toho, kdo „blew the whistle“2.

V pátek pan premiér prohlásil, že si je

jist,

že ODS aféru a hlasování o vyslovení nedůvěřy vládě

„ustojí“.

O tom, že by z ní ODS vyvodila důsledky a udělala něco pro nápravu své opět závažně poškozené důvěryhodnosti, nepadlo ani tentokrát jediné slovo. ODS to, jako vždy před tím, „ustojí“.

Aféra je logickým pokračováním politiky ODS, politiky mlžení a popírání problému, který ji ničí.

Tak končí „snaha“ o novou a jinou ODS, o „návrat ke kořenům a o konec „ideové vyprázdněnosti“. Nad ODS se bude i nadále jako mlha snášet „cejch nečistých a čistých“. Jenom těch čistých bude rychle ubývat a ještě rychleji bude ubývat jejich příznivců a voličů.

A tak se k neslavnému konci blíží i ODS sama."...

Tomáš Haas
18. 12. 2010 | 13:54

Pipin napsal(a):

Policie u nás nevyšetří ani to, co jí dokáže říci řidič v autobusu,pokud jde o zjištění osoby, ktará dorazila na autobusovou zastávku v malé obci a vystoupila na zastávce jako jediná a pravidelně dojíždějící.Směšné řeči od lidí, kteří si za informace o činech i trestných nechávají zaplatit v několika instancích-u žalobců,soudních znalců,soudů,obhájců.Na to si normální člověk s normální mzdou nikdy nevydělá a je předhozen ještě exekutorům.Systém byl účelově zaveden po r. 89.Komunisté to nepotřebovali, a přesto se darebáctví vyšetřila.Kromě polit. troubů a darebáků nikdo nebručel.Dnes sedí chudáci,zločinci pijí šampaňské v drahých restauracích.Pan advokát stál u počátků.
18. 12. 2010 | 14:11

todi napsal(a):

pro Fred
Bohužel záruku "nevybrabčení" privátně spravovaných fondů nevidím, tedy určitě ne teď a tady. Vždyť právě náš soukromý sektor je druhým aktérem v těch nejšpinavějších kauzách.

Stát si lidé založili "na horší časy" a některé jeho funkce jsou nezastupitelné. Tedy jinýmy slovy, korupce nebude omezením role státu vymýcena, ale její část se jen přesune jinam.
18. 12. 2010 | 14:13

L. Podlipný napsal(a):

Pane doktore, vraťte školné. Český jazyk je pro vás stále cizím!! Váš článek je napůl hloupý a napůl arogantní reklamou. To, že hájíte Krejčíře a nejnověji i Bartáka, to má znamenat, že nabízíte služby i ODS a tedy potažmo Drobilovi a Nečasovi? Já jsem z těch špatnou gramatikou napsaných blábolů vyčetl jenom toto poselství: kraďte, vražděte a uplácejte, doktorovi Sokolovi potom zavolejte.
18. 12. 2010 | 14:27

hanah napsal(a):

nostradamus

Vondra nerozdal 120 mil. , ale 210 mil., které ušetřilo ministerstvo na mzdách.....
18. 12. 2010 | 14:40

ten co se nepodepisuje napsal(a):

Jirásek,
Když čtu Jiráska, říkám si že je dobře, že odešel.
Ani za dvacet let nepochopil, k čemu policie slouží.
18. 12. 2010 | 15:36

Jarda napsal(a):

Pane Sokol Váš problém je v tom, že už neumíte rozeznat gaunera od poctivého člověka. Ve Vaší branži je to ale předpokládané pokřivení vnímání reality.
18. 12. 2010 | 15:53

Honza999 napsal(a):

Petr Houdek

"Již několik let si tvořím seznam zkorumpovaných politiků a podnikatelů"....

Nechápu, proč si to děláte tak složité, to abyste tak hodinu denně stále připisoval nová a nová jména. To já již několik let vytvářím seznam NEZKORUMPOVANÝCH politiků a podnikatelů. A je to úplná hračka, zatím jsem za těch několik let s tímto seznamem neměl sebemenší práci.
18. 12. 2010 | 16:15

Anton. napsal(a):

Pan Sokol sice moudře vše hodnotí ale to je tak vše! To je pro zlepšení této zoufalé situzace v ČR hodně málo!Nakonec on je už za vodou,nehrozí mu živořit v důchodu za pár tisíc!
18. 12. 2010 | 17:08

anti politik napsal(a):

Ale, jistěže se o všem vědělo Sokol! Jedou v tom všichni a v čističce jede i pražská ČSSD! Je to systém, který si hýčká kompletně celá politická scéna i s nohsledy typu Sokol. Sokol je taky dítkem klientelismu a proto je tam kde je, proto to tolik obhajuje, protože ví, že když padne systém padne taky!
18. 12. 2010 | 17:31

ales napsal(a):

na policie muzes nahlasit korupcni jednani, az kdyz mas dukazy. Shromazdeni dukazu muze trvat i nekolik mesicu. Pokud se jedna o ministra, byl by to pro policie opravdu velke sousto a asi by nekdo zvednul telefon a zavolal na vladu predem.....
18. 12. 2010 | 17:43

Honza napsal(a):

Opravdu má vše soudit ulice a Janek Kroupa.
Pan vnitrák a janek to podělali, že se nic nevyšetří. Pan Janek měl důkazy a jak postupoval jako vždy, podle toho kdo dá víc. Mohl čekat po předání důkazů jak bude pracovat policie, zastupitelství, soudy. Když by to bylo zahráno pod koberec tak mohl nastoupit.
18. 12. 2010 | 17:52

Franta z Ostravy napsal(a):

Já bohužel musím konstatovat, že pan Michálek se sice snažil získat důkazy, ale pokud tyto nejsou doručeny PČR , tak nemají v žádném případě nemohou sloužit jako oficiální úřední důkaz pro soud Tak je stanoven trestní řád i tr.zákon Toho, kdo ví o trestné činnosti a neoznámí jej PČR může být stíhán pro tr. čin neoznámení tr.činu. Není to obligatorní. Novináři nemohou nahrazovat činnost PČR a to nikde ve světě, protože by byl chaos. Předpokládám, že případ bude pro nedostatek důkazů odložen. Může se stát tak proto, protože některé důkazy, které byly získány neúředním postupem a nelze je pro neprůkaznost realizovat před soudem.
18. 12. 2010 | 19:00

999 napsal(a):

Tak pan Sokol asi taky patří k těm parchantům - což se mi nechce věřit - anebo prostě podlehl provozní slepotě.
Kdo OZNÁMÍ policii, že někdo dojde nebo dochází ke korupci, vyvádění peněz nebo podobně, DOPOUŠTÍ SE přečinu, za který bude potrestán. Na to sice není zákon, ale zato je to tvrdá REALITA.
Nejčastějším trestem je vyobcování z branže, může přijít i veřejná omluva a odškodnění. Ale to první, že i dotyčný musí změnit povolání a možná i jméno, platí pravidelně.
18. 12. 2010 | 19:17

nostradamus napsal(a):

lIDE ČESKÝ, já nevím co se pořád někomu nelíbí. Tomášek je dobrý chlapec. Za něj by to bylo přes noc spláchnuté a pan Michálek by se ještě omluvil. Tomášku dobře to říkáš, co se těm štváčům nelíbí? Vždyť se už za tebe ty zákony napsaly perfekt, neměly chyby.
Říkáš to správně,zvítězíme a plebs, no šak víš. Seš dobrej a budeš !!!
18. 12. 2010 | 20:20

Tomáš Jadrný napsal(a):

Nijak jste nepřekvapil, pane Sokole. Těžko půjdete proti svému chlebodárci, že?
18. 12. 2010 | 20:20

Arthur Longen napsal(a):

I diky Vam je tato zeme pro poctive lidi na zvraceni. Pozdravujete Icko a hajte dal mafiany..
18. 12. 2010 | 20:23

David napsal(a):

Novinky.cz:

John poslal inspekci na policejního prezidenta kvůli vynášení informací

Ministr vnitra Radek John (VV) v souvislosti s aktuální kauzou Drobil zadal Inspekci policie, aby prověřila, jestli policejní prezident Oldřich Martinů neoprávněně nevynesl citlivé informace z vyšetřovacího spisu.

Dnes 20:10 - Praha 18.12.2010

Šéf policie se v pátek sešel s premiérem Petrem Nečasem (ODS) a John mu v této souvislosti má za zlé, že ho jednak o schůzce neinformoval, a hlavně, že na ní

Nečase těsně před jednáním koaličních špiček seznámil s obsahem teprve den starého výslechu oznamovatele celé korupční aféry

a odvolaného šéfa Státního fondu životního prostředí Libora Michálka.

Chování Martinů označil John odpoledne za šokující. „Pan ministr se kvůli nestandardnímu postupu policejního prezidenta obrátil na inspekci, aby jeho postup náležitě prověřila,“ potvrdil Právu Johnův mluvčí Pavel Novák.

Zároveň upřesnil, že informace vynesené prezidentem ze živého spisu pak

Nečas sdělil všem účastníkům následného jednání koaličních špiček.

Na inspekci by tak měli v brzké době kromě Martinů, Johna a Nečase vypovídat také Miroslav Kalousek, Karel Schwarzenberg a Jan Gazdík z TOPO 09, Petr Tluchoř a Alexandr Vondra z ODS a za Věci veřejné Vít Bárta a Kristýna Kočí.

Jakub Troníček, Právo
18. 12. 2010 | 20:25

Pavel J. napsal(a):

Podepisuji vše do posledního písmenka. Velmi krásně napsáno...
18. 12. 2010 | 20:32

t... napsal(a):

Franta z Ostravy:

Pan Michálek, když nevěděl jak v těchto případech postupovat a nevěřil policii, se měl obrátit na nějakého advokáta, pokud nějakému věří, ti už vědí jak správně postupovat a hlavně při tom neudělat nějakou právní chybu, která může zhatit odsouzení pachatelů trestného činu.

No ale po bitvě je každý vojín chytrým generálem.

Pokud by pan Michálek nějakého takového advokáta znal, tak nevím co by se dělo dál. Je-li mezi diskutujícími nějaký právník, tak popište.

Osobně bych se bál jít s případem korupce, v tak vysokých patrech politiky, na nejbližší oddělení policie, protože bych se obával, že se, mezi mně zcela neznámými policisty, najde někdo přes koho se informace dostanou až k bývalému ministru vnitra Ivanu Langerovi.
18. 12. 2010 | 20:46

David napsal(a):

pokračování k 20:25:42

..."Zároveň upřesnil, že informace vynesené prezidentem ze živého spisu pak

Nečas

sdělil všem

účastníkům následného jednání koaličních špiček.

Na inspekci by tak měli v brzké době kromě Martinů, Johna a Nečase vypovídat také Miroslav Kalousek, Karel Schwarzenberg a Jan Gazdík z TOPO 09, Petr Tluchoř a Alexandr Vondra z ODS a za Věci veřejné Vít Bárta a Kristýna Kočí."...

--------

Martinů i Nečas použili velmi, velmi osvědčenou metodu, jak zmařit vyšetřování.

To, je přesně ta metoda, která se velmi často používá, když je potřeba zachraňovat kamarády. Stalo se to např. i u kauzy Čunek. A soudy to pak MUSÍ celé shodit ze stolu, protože byly porušeny procesní postupy.

Martinů si maření vyšetřování může už dovolit. Nemá co ztratit. V brzké době bude vyhozen z prezidentské funkce na nějaké vyšší pěkné teplé místečko do Bruselu a kamarádům ještě udělal nakonec pěknou službu.
18. 12. 2010 | 20:47

vajan napsal(a):

Všechno je přece v pořádku. Ministr podal demisi, autor byl vyhozen (možná ho přejede auto), policie nemusí nic dělat (protože by se stejně vykecala), soudy se nekonají, peníze dojdou kam mají a my to zaplatíme.Vidíte někde chybu?
18. 12. 2010 | 20:58

Kmet76 napsal(a):

Demokracie nebo anarchie? Platí zákony pro všechny stejně? A je nutné si také uvědomit, že případná neznalost zákonů nikoho neomlouvá, a to platí i o "hlídacích psech demokracie", novinářích.
§§ 367 a 368 tr.zákoníku přesně definují trestní odpovědnost a oznamovací povinnost. A tak není možné aby ministr vnitra namísto toho aby úkoloval policii, "přihrál" podezření z trestné činnosti svým bývalým kolegům. Ti se jmenují do funkcí vyšetřovatelů, soudců a nakonec možná i katů. Stačí jen vyvolat patřičnou atmosféru, počínaje neschopnou a zkorumpovanou policií a konče zkorumpovanými politiky. A tak jediní, kterým svítí nad hlavou svatozář, jsou novináři. A konec příběhu? Vyletí a následně zmizí jako kometa a začne další nový příběh. A ministr John? Ten se choval jako slon v porcelánu, velice úsměvné jsou jeho rady Michálkovi, jak si opatřit nahravací techniku.
A pokud jde o JUDr. Sokola a koho obhajuje, k tomu lze pouze dodat, že i hromadný vrah má právo na kvalifikovaného právníka.
18. 12. 2010 | 21:00

urtem napsal(a):

Pokud budou na vysokých státních postech bývalí: podnikatelé, manažeři, členové dozorčích rad, správních rad apod., tak to bude pořád stejné. Bohužel existuje společenský konsenzus, že pokud má někdo v životopise napsáno, že byl někdy "manažerem" - povede úřad k dokonalosti. Toto je potřeba lidem vysvětlit, že pravda není. Já pracuji ve veřejné správě a nikdy bych nekradl, na vysoké místo se ale těžko dostanu. proč? Zkuste hádat.. nemám v životopise napsáno, že jsem byl manažerem. Možná jednou podnikatelem a manažerem budu, to už ale bude pozdě.. budu mít totiž hodně kontaktů na ostatní podnikatele a manažery.. a potom určitě budu zadávat zakázky lépe, než teď, když žádného podnikatele osobně neznám. Nebo ne? Lidi přemýšlejte..
18. 12. 2010 | 21:19

t... napsal(a):

Kmet76:

Občané státu mají zase právo na kvalifikované a morálně bezúhonné státní zástupce(žalobce), tím více na čím vyšším postu se ve státním zastupitelství nacházejí. V této souvislosti připomínám, že až do konce roku je ve funkci nejvyšší státní zástupkyně nepravomocně označená/odsouzená členka justiční mafie Renáta Vesecká.

Bývalý ministr vnitra Ivan Langer, který zcela ztratil důvěru, dokonce i mezi voliči ODS, takže byl vykroužkován, jak ukázala aféra, má stále vliv na vládnutí v ČR, podle některých zdrojů i na policii.

Lze se za takové situace divit, že se občané státu neobracejí kam mají, tzn. na policii a státní zastupitelství, ale na novináře?

A ministr John? Pořád lepší než ministr vnitra Ivan Langer, který má právnické vzdělání(nevím odkud), kromě lékařského, takže byl pro funkci ministra vnitra příhodněji kvalifikován než novinář a scénárista John. Osobně jsem pro (celkově) menší zlo, v tomto případě pro Johna.
18. 12. 2010 | 21:32

asdfg napsal(a):

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, že pane Sokol?
18. 12. 2010 | 21:47

t... napsal(a):

Podle mých nehodnověrných a neověřených informací má advokátní firma Brož-Sokol-Novák, jejíž je pan Sokol společníkem, přibližně 10% podíl na advokátním trhu ČR. Zda se někde dají sehnat oficiální a ověřené informace, netuším.
http://www.akbsn.eu/
18. 12. 2010 | 21:56

x-x napsal(a):

bezchybný text s bezchybnými závěry. A jezcela logické, že nyní se na policie může s klidným svědomím vybodnout neboť všichni aktéři budou svatí. Takhle se to nedělá.
18. 12. 2010 | 22:08

Pepa z depa napsal(a):

Milý diskutující, děkuji těm, kteří měli podobné názory jako Pepa z depa a viděli to v tom samém úhlu pohledu. Vidíte než se sešel den se dnem, je to všechno jasnější a jasnější a zítra to bude tak jasné, že si Sokol může zalezt do kanálu a doporučuji tam zůstat co nejdéle, aby jste poznal kam jste svým kapitalismem uvrhly většinu pracujících. Já vím, vám je to jedno, vy totiž jste se rozhodl, že v životě nebudete dělat nic jiného, než samé sviňárny. Tak proti gustu žádný dišputát, kdo chce kam, pomozme mu tam. Děkuji za pozornost a karavana jde dál a jde a jde a jde. Přeji vám Sokole dobrý spánek, na každého jednou dojde.Těpic nemusím tě mít víc, 4. odboj a Pepa z depa.
18. 12. 2010 | 22:39

dnesni rezim horsi minuleho napsal(a):

SuP - slusny clovek je ten co nekrade, cili logicky ani nevyuzije situace kdy mu nehrozi trest za kradez, je k druhym mily, pozdravi, pusti starsi sednout v doprave, chce dobro vsech lidi a ne jenom svoje, ... proste chova se jako uprimny krestan - ja kdyz miluje boha celym svym srdcem a blizniho sveho jako sebe sameho.
18. 12. 2010 | 22:56

J. Dvořák napsal(a):

Vážně "voláním po parlamentní komisy", pane doktore?
18. 12. 2010 | 23:45

Pravda vítězí (ale ne v ČR) napsal(a):

Jen blázen bude chodit na policii s důkazy o korupci když současně ví,že vrchní policejní komisař je kamarádem korupčníka.
19. 12. 2010 | 01:36

Důchodce68r napsal(a):

Tak jsem si diskuzi přečetl,
a v kostech cítím co, pane Sokol?
Jakoby se blížila nesametová.
Co vy na to?
Docela rád bych se přidal.
19. 12. 2010 | 02:00

jamo napsal(a):

pane Sokole, to tomu mediálnímu póvlu těžko vysvětlíte. Hlavně v českém prostředí, kdy každý je schopen šmahem odsoudit a málem popravit dokonce i ty, o kterých nepadlo ani v těch prapodivných záznamech jediné slovo (viz. starej Veškrna)
19. 12. 2010 | 02:43

Honza999 napsal(a):

t...
Co by se stalo kdyby pan Michálek znal nějakého advokáta?
10 sekund po odchodu pana Michálka z kanceláře tohoto advokáta by zvonil telefon u Sokola a za 1 minutu u Langera. Ten advokát se přece nenechá vyhodit z advokátské komory za to, že by projevil zbabělost tváří tvář nepříteli na korupční frontě (PS: pro méně chápavé - nepřítel v boji na korupční frontě je pan Michálek, protože stojí na druhé straně než korupčníci a jejich advokáti..)
*************
Vajan
Co myslíte, co je čestnější metoda politického boje? Když bolševici svého nepřítele veřejně obžalovali a odsoudili, nebo když "demokraté" nechají svého nepřítele (nemotoru jednoho) "zahynout při autonehodě či (zbabělého slabocha) "spáchat sebevraždu"?
*************
Kmet76
"i hromadný vrah má právo na kvalifikovaného právníka."
Jistě... Nejvíce žádaná kvalifikace je pak padělání či zatajování důkazů, zastrašování svědků a překrucování paragrafů.
19. 12. 2010 | 03:14

jamo napsal(a):

to Honza999 je přesně typ hospodského rétora, který má vždycky připravené horrorové/přiblblé pohádky. Asi mu vynesou u stejně zblblých/zpitých kámošů dalších pár panáků.
19. 12. 2010 | 03:21

Emil napsal(a):

Drobila si dosadil do pozice Necas

ODS ma cca 800 milionu dluhu. Fond zivotniho prostredi bylo momentelne nevhodnejsi misto na vybrani uplatku.
Necas se snazi udrzet Martinu.
Necase a Martinu ridi Icko.
Icko je zodpovedne za finance ODS.
19. 12. 2010 | 03:50

Vladimír Loula napsal(a):

Víte, pane Sokole, ono s tou korupcí je to jako s kouřením. Že kouření škodí zdraví, o tom nikdo nepochybuje, včetně seznamu nemocí, které kouření způsobuje nebo významně zvyšuje riziko jejich vypuknutí. Ale kdyby jste měl jako žalobce před soudem usvědčit jednu zcela konkrétní krabičku cigaret, že právě tato krabička způsobí rakovinu, tak neuspějete na důkazní nouzi. A s tou korupcí je to stejné. Těch "přehlédnutí, omylů atd atd" je prostě tolik ( pochopitelně všechny měly negativní dopad na státní finance, ukažte mě jediné přehlédnutí, na kterém by erár vydělal), že z hlediska statistiky je krajně nepravděpodobné, že jde o náhody. To, že konkrétní případy nelze podepřít nevyvratitelnými důkazy, na statistickém závěru naprosto nic nemění. Takže, tato země je zkorumpovaná, ale konkrétní důkazy se hledají velice obtížně, protože tyto korupce mají mj. i politické krytí.
19. 12. 2010 | 07:05

Jana napsal(a):

Milý pane Sokole, přes veškerou širokořeč o dotčených paragrafech, platí především, a ve vztahu k legislativě ČR zejména, že nikde není jednoznačná definice nejen pojmu úplatek, ale i dlouhé řady pojmů dalších. Takže závěrem, i u ÚS pak není výjimkou, že: kobila bila byta!
19. 12. 2010 | 07:09

Jana napsal(a):

A ještě maličkost, kolik z těch kšeftů pro DP apod. padne na "charitu"?
19. 12. 2010 | 07:20

Russo napsal(a):

Že není co soudit?Nemusím být znalec práva a je přeci každému jasné, když ústavní činitel nabádá k ničení důkazů, že už to je překročení jeho pravomocí.A je za to trestně odpovědný i když by mu korupci nikdo nedokázal.Ta dívka z vahami je slepá zvláště pak v ČR.Zdravým selským rozumem je vše jasné a různé kličky advokátů např.neuznání nahrávky jako důkaz apod.to je to co náš právní systém ničí.
19. 12. 2010 | 08:19

anti politik napsal(a):

Sokol celou aféru tlumí speciálně namixovanými argumenty a je až s podivem kolik lidí mu to žere. Fred, Pavel a spol. Sokolovi o řádný průchod spravedlnosti nejde. U něj je to stejná fantasmagorie jako kdyby proti korupci bojoval Langr, Klaus, Topolánek, Bém-není tady tolik místa abych celý to panoptikum parodií na lidskou bytost vyjmenoval!
19. 12. 2010 | 08:45

SuP napsal(a):

dnesni rezim horsi minuleho -
Tak to jó!
Škoda že jste si zvolil tak stupidní nick. Vyvolává předpojaté reakce....
19. 12. 2010 | 09:32

V.T. napsal(a):

Nevím na co si tu v tom státě stále hrajeme. Státní úředníci jsou prostě korumpovatelnou chátrou, politici prošli sítem výběru těch nejméně charakterních a vyřazením těch snažících se o spravedlnost mimo politickou scénu. Novináři jedou čistě po čtenosti a redakčních zájmech daných majiteli tisku či média. Rozhodně novináři nejsou ryzími charaktery a je jim u zadele pošpinění nevinných. Podstatné na těchto faktech je to, že soudci a policie jsou státními zaměstnanci! Pro ně platí především to o oné korupci. Občané jsou vesměs pitomci, ale to rozhodně není ospravedlněním pro korupčně jednající a bezcharakterní politické hrátky.
19. 12. 2010 | 09:33

anti politik napsal(a):

V.T. je tady jediný ryzí charakter. Tak ho přátelé nepřehlédněte. Pro něj je každý občan pitomec prostě proto, že je jen obyčejným člověkem!
19. 12. 2010 | 09:55

karel martel napsal(a):

Proto to taky, soudruhu rozhodčí prokurátore, šel Michálek vyprávět Nečasovi a Johnovi. A proto mu taky John poradil ty noviny. Protože, jak říkáte vy, na vyšetřování (v téhle zemi a v právním systému vytvořeném lidmi jako jste vy) tam nic nevidím.
Pokud se sám policejní prezident jde Nečase zeptat, co má s takovou věcí dělat, je naděje na jakékoli vyšetřování jistě nulová.
Podle vás je samozřejmě třeba především zavírat různé ty Michálky a novináře.
19. 12. 2010 | 10:27

SuP napsal(a):

anti politik -
Kdybyste si třeba přečetl, co V.T. napsal, zjistil byste, že má pravdu (nakonec i s těmi pitomci- podle Vaší reakce). A dokázal to napsat velmi sručně.
19. 12. 2010 | 10:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek ("zmetek","prase"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 12. 2010 | 11:31

vidlemístoklíčů napsal(a):

Bože, co to je za rádobyanalýzu současného sajrajtu? Za prvé ani v případech, kdy byl odposlech dokonán, všichni věděli o čem je řeč a dokonce se kauza dostala k soudu, odešli všichni obžalovaní spokojení a vysmátí nanejvýše s podmínkou. Tak tam novináři opravdu nic nezkazili. Za druhé bych měl dotaz, zda mají v opravdu právních státech taky takové problémy s dokazováním evidentních podvodů? Že by tam novináři nefungvali se mi nechce věřit. Přestaňme už útočit na novináře. Kdyby nebylo zmetků a jejich gauneřin nemohou novináři gauneřiny o zmetcích zveřejňovat. A kdyby fungovala justice a přiměřené tresty, zmetků by ubylo. Neubyde jich ale tím, že o nich novináři přestanou psát.
19. 12. 2010 | 11:43

anti politik napsal(a):

Sup já nezastávám názor a ani si to nemyslím, že lidé jsou pitomci, to nechám takovým jako vy! Kde máte jistotu, že mezi ty pitomce nepatříte z hlediska V.T. i vy? Tím, že se ho zastáváte? Jedna otázka-podle jednoduchého myšlení V.T. a vás jsou lidé pitomci povětšinou proto, že se svinstvu nepostaví, aspoň to bývá argumentem V.T. a Supů. Hm a cože tak vynikajícího a nezapomenutelného dělá pro zlepšení situace p. Sup či V.T., že mezi ty pitomce nepatří?
19. 12. 2010 | 11:43

Levandule napsal(a):

Pane Sokole,
máte v mnohém pravdu, ale...

Možná je řada lidí podle Vás naivních, ne-li hloupých, že se dovolává a prahne po aspoň "blízko spravedlnosti". To mají všichni jen přijmou status quo, nedivit se, být pragma až za hrob,...... Připomíná mi to alibistické kecy za totáče. Až na pár vyjímek každý používal tu obřidlivou floskuli- tak to je, nic nezmůžem,....Jen aby se nemuseli mentálně, citově i fyzicky angažovat. Disidenti i ti prozřivší byli davem za blbce, nevzpomínáte?
Vám nedělá radost, že se lidi i dnes zajímají, rmoutí, jsou doslova nešťastní ze současné polit. situace? Hledají východiska. Je hodně lidí, co krizi přijímají pokorně, i když strádá kdekdo, víc je zajímá chod a osud vlasti. Váš cynismus mě mrzí. Od Vás bych čekala, že právě Vy občas společnosti pomůžete. Umíte nadmíru své povolání, máte jméno, nejste na tom fin. špatně, máte zářivý intelekt i vizáž titána. Tak nějak se to od schopných Vašeho typu žádá. Bylo-li Vám naděleno shůry, měl byste pomoci dole. Každého borce naše společnost potřebuje.
Ať Vás um a sebedůvěra neopouští!
19. 12. 2010 | 12:37

t... napsal(a):

Už od několika právníků, kteří se zastávají těch ...... (autocenzura, nerad bych se ocitl u soudu za křivé obvinění, případně za urážku na cti, kde bych byl dotazován zda mám pro své tvrzení nějaké právně uznatelné důkazy), jsem četl:

"Jedině nahrávky provedené se souhlasem soudce mohou mít charakter důkazu."

Moc dobře je to u nás zařízeno. (ironie)
19. 12. 2010 | 12:45

Václav napsal(a):

Myslím,že lepší zpětnou vazbu na své názory nemohl pan Dr.Sokol dostat. Myslím, že to co napsal nemohl ani vnitřně myslet vážně, protože musí být více než kdo jiný seznámen se stavem policie a justice jako takové. Takže pokud by konkrétně pan Michálek šel na polici či na Státní zastupitelství podezření oznámit, bylo by to jako by držel v ruce usnensení některého z těchto orgánů o odložení věci s tím, že se nic nestalo. Děkuji Všem lidem, kteří panu Sokolovi napsali, by byl v realitě a svými bláboly neotravoval veřejnost.
19. 12. 2010 | 14:32

náhodný čtenář napsal(a):

Pane Sokole, Všechnu vaši inteligenci používáte k obhajobě loupežníků a lumpů, samozřejmě těch s penězi. Prostě vy nejste etalon slušnosti ani omylem.
19. 12. 2010 | 15:14

JardaV napsal(a):

Pane Sokole,Vy jste přeci právník,tak musíte vědět,že impotentní zákony sestavují také právníci.V této kauze je nejdůležitější skutečnost,že ODS chtěla ukrást státu 500 miliónů.Nejspíš prokazatelně,vypadá to tak,že k tomu směřovala svoji činnost.Pak by tato strana měla vypadnout z parlamentu - jak to,že zákony na takovouto kriminalitu nepamatují??Nejspíš proto,že zákony vznikaly pod taktovkou právě ODS.
Mám k vám prosbu.Máte proslulé jméno,Vaše slovo nikdo neukřičí.Navrhněte vypracování a schválení zákona o nepromlčitelnosti hospodářské kriminality proti státu.Nepromlčitelnost sama o sobě zanmená,že samozřejmě od 17.11.1989.Možná i od dříve,odjakživa.A přístup stran ke státním penězům se možná změní.
19. 12. 2010 | 18:59

Keke napsal(a):

Vlastně se nic neděje, že? To se nám snažíte říct?
Jediné, co mi v článku chybí, je etický pohled na věc. Ale člověk těžko může hodnotit z etického hlediska, když už ho v sobě v rámci pudu sebezáchovy dávno zničil.
Sokole, když třeba zabiju dvě děti (důkazy proti mně nic moc)a dám vám 20 melounů, vy mě hájit budete, že jo? Nemám pochyb. Taky proč ne, je to jen vaše práce, ne? - já vám připomenu něco ze studií, jo? "Tvrdím, že mrtev je ten, komu odumřel stud." Plautus
19. 12. 2010 | 20:41

David - 1. část napsal(a):

Ještě ke kauze „Drobil“.

Podle mého laického názoru vidím vzniklou situaci následovně.

Bylo jen otázkou času, kdy se musely objevit dvě proti sobě bojující skupiny.

Na jedné straně jsou Michálek a John, s podporou Věcí veřejných.

Na druhé straně je skupina ve složení Klaus, Nečas, Martinů, Langer, Drobil, Knetig s podporou ODS, TOP 09 a některých advok

Vměšování prezidenta Klause do této kauzy s jeho osobitými „komentáři“, považuji za nepřípustné ovlivňování v průběhu vyšetřování.

To také jasně ukazuje na to, že „systém“ je ve velmi, velmi velkém ohrožení, a proto byl „povolán“ na pomoc i prezident, aby alespoň naznačoval, kdo je a kdo není jeho oblíbenec.

To, že Martinů mohl prozradit Nečasovi co obsahuje spis a Nečas následně s tím částečně i seznámil K9, tak to je vrchol a nenacházím už dalších vhodných slušných slov. (Únik ze spisu a za bílého dne, to je vrchol!!!)

Představme si, jak by mohla vypadat varianta, kdyby se postupovalo podle „dobrých“ rad ODS.

Michálek měl velké podezření, ale neměl vůbec žádné důkazy.

Protože svému ministrovi Drobilovi z pochopitelných důvodů nemohl důvěřovat a nedůvěřoval ani policii, tak vzhledem k závažnosti případu se obrátil o radu na Johna. Ten mu poradil, aby si nejdříve pořídil důkazy a až pak to šel oznámit na policii.

Prostě „na jedna paní povídala“ se policie nezvedne ani ze židle.

John poradil správně, protože policie nezahájí vyšetřování pokud neexistuje nějaký důkaz! Proč by to dělala? Na poslouchání tvrzení proti tvrzení nemá policie pochopitelně čas.

Ukázalo se, že to co poradil John je velmi, velmi účinné. Prostě „paráda“.

ODS říká, že měl jít hned na policii. (Nechci rozebírat další „dobré“ rady - nátlak a vydírání Drobila – ve stylu zničte důkazy, když mi budete sloužit udělám z vás náměstka, když budete nadále zlobit, tak vás odvolám z funkce)

A tady je už další „zakopaný pes“.

Praxe je taková, že pokud nemáte konkrétní důkazy a jdete svá „podezření“ (dojmy) oznámit na policii, tak policie vám sdělí, že až budete mít důkazy tak přijďte. Ve stádiu pouhého podezření a bez důkazů ani nesmí nasadit odposlechy.

A bez odposlechů se nedá vůbec, ale vůbec bojovat proti korupci!!!

A teď další finta.

Tím, že to oznámíte na policii a při tom nemáte žádné důkazy a jedná se o velmi, velmi choulostivou kauzu, přesně takovou, jakou je kauza „Drobil“, tak dochází k řízenému „úniku“ informací od policie všem těm mocným, aby si dali pozor. (Akce Martinů je jasným důkazem.)

V případě kauzy „Drobil“ by byli všichni ti v „ohrožení“ varováni!!!

Dejte si bacha na Michálka, asi něco tuší! Takže Michálek by měl velmi ztíženou možnost vůbec nějaké důkazy získat. Naopak by se začalo proti němu intrikovat, jak jej namočit do nějakého problému, prostě na něho ušít nějakou tu boudu. Byl by čas na konstruování důvodů proč jej odvolat z funkce a pokud možno mu ještě na rozloučenou dát „dáreček“ v podobě nějakého trestního oznámení. Až by bylo vše „pěkně“ připraveno, tak by byl Michálek odvolán z funkce a nahrazen člověkem, který bude ochoten plnit příkazy Knetiga. A kauza tak zametena pod koberec.

Když až z odstupem řady měsíců by Michálek chtěl tuto kauzu nějak otevírat, tak by byl tvrdě potrestán za to, že podezření z korupce hned neoznámil polici, a tím sám zmařil možné odhalení korupce.

Proto také Nečas posílal Michálka za Drobilem a nebo na policii. To že posílal Michálka za Drobilem jasně dokazuje, že výše popsaný systém přesně takto funguje. Michálek vše „vyzvoní“ Drobilovi, a ten už varuje ostatní. Když to neudělá Drobil, udělá to policie!!!

Protože Michálek na tyto jejich „dobré“ rady nepřistoupil, tak jim tento „zločinný systém“ zásadním způsobem narušil a velmi tak zkomplikoval „systémový“ způsob OBRANY.
19. 12. 2010 | 22:00

David - 2. část napsal(a):

Když už dojde k medializaci, a je z toho kauza jako brno, tak všichni ohrožení se spojí a útočí především na dobrou pověst Michálka, aby ho zdiskreditovali. Jsou vyděšení a chaotičtí, protože vědí, že má pravdu, ale nevědí co všechno má ještě zaznamenané, a to jim způsobuje velmi špatné spaní.

Zdůrazňování toho, jak „strašně důležité“ je to, že Michálek se neshoduje v přesném datu, kdy se setkal Johnem je přesně ta metoda, jak odvést problém na nepodstatnou věc. To totiž není vůbec podstatné!!! Michálek i John si přesné datum schůzky těžko mohou pamatovat, protože jejich pracovní náplň je taková, že kdyby si zapisovali, s kým a kdy se setkali a o čem všem jednali, tak by nedělali nic jiného.

Právě to, kdo koho kam posílal a co kdo komu radil přesně ukazuje na to, která skupina je ta „méně“ slušná!!!

Myslím si, že způsob, který použil Michálek zasáhl korupční systém na tom nejcitlivějším místě. Rozkryl jakým způsobem je vysáván státní rozpočet – předražené zakázky, poradci ministrů - bílé koně, únik informací od policie – Martinů osobně - zametání pod koberec atd. atd.

Nyní záleží na tom, jak se rozhodnou Věci veřejné. Jedno řešení tady je.

Věci veřejné by mohly vytvořit vládu s ČSSD, za podpory komunistů. Za zkoušku by to určitě stálo.

Myslím si, že občané jsou „z vlády hloupých škrtů“ už psychicky úplně vyřízeni a o doktorech ani nemluvě.

Z vládních stran jsou „veverky“ stranou, která není zatížena korupčními skandály. Na rozdíl od ČSSD, která zas tak „křišťálově čistá“ není.

Situace ve státě je však natolik vážná,

přímo katastrofální,

že vytvoření vlády ČSSD a VV je tím menším zlem.

Pokud by k dohodě nedošlo, považuji pokračování současné vládní koalice za největší katastrofu pro náš stát od roku 1989. Zcela jistě přijdou další kauzy a problémy a koalice se stejně rozpadne. Čím později se rozpadne, tím horší to bude mít důsledky pro nás všechny.

Vzájemná důvěra uvnitř koalice je – NENAPRAVITELNĚ - ztracena!

Předčasné volby nejsou dobrým řešením. V parlamentních volbách voliči rozdělili své hlasy mimořádně zvláštním způsobem, a s tím se dá 4 roky vydržet.

Nyní nastává situace, kdy je možné pravicovou vládu vystřídat levicovou. Obě budou většinové (118 nebo 106).

Věci veřejné se chtějí ukotvit v jasném politickém středu, tak to teď by mohly předvést v praxi.

Tak mimořádně výhodné rozložení politických sil se už nebude NIKDY opakovat.

Všechno teď záleží na tom, jak se rozhodne v úterý strana Věci veřejné – zdůrazňuji - strana přímé demokracie.

Je třeba hledat to nejlepší možné řešení. Rozhodně to nevidím v pokračování vládní koalice, která kauzou Drobil definitivně, zdůrazňuji definitivně a nenávratně ztratila důvěru voličů.

Potom, co se stalo, může jen hlupák věřit, že máme vládu rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci!!!
19. 12. 2010 | 22:01

Mirek napsal(a):

Tady je taky zajimavy nazor - reakce na to co tu uvadi Sokol:

http://www.plebs.cz/aktuane/sokol-na-trestni-stihani-tam-nic-nevidim/
20. 12. 2010 | 01:09

Augustin napsal(a):

Vážený pane doktore,
podle mého názoru jste tímto Vaším příspěvkem,na blogu, jen chtěl"marketingově"presentovat své jméno.Souhlasím s výtkami dalších(stylistika,gramatika).
Vaše hrdinství by podle mne bylo,kdyby jste napsal jen"několik vět",že toho člověka (myslím pana Libora Martínka),v případě trestního stíhání budete bezúplatně obhajovat.A není o čem hovořit.Budeme si pamatovat "advokáta zoufalých".
20. 12. 2010 | 01:11

David - 1.část napsal(a):

Novinky.cz:

Kauza Drobil: přehlídka starých známých praktik

Kauza kolem Pavla Drobila, respektive Státního fondu životního prostředí (SFŽP) ukazuje na nekalé praktiky, o nichž se v médiích marně píše už léta. Málokdy jsou k dispozici otevřená přiznání aktérů. Na skrytých nahrávkách ale slyšet jsou.

Dnes 4:16 - 20.12.2010

1. Manipulace s veřejnými zakázkami

Celý výbušný případ se točí především kolem manipulací s veřejnými zakázkami. V Česku nejde o neznámý jev, na druhé straně se však téměř nikdy nepodařilo pletichy dokázat. Z nahrávek, které MF Dnes poskytl bývalý šéf SFŽP Libor Michálek, vyplývá, že Martin Knetig, rovněž již bývalý Drobilův poradce, chystal hned několik podivných operací.

„Hned druhý týden po jmenování mi pan Knetig řekl, že advokátní kancelář, která dosud poskytovala právní služby, je už poskytovat nebude a bude to dělat jiná firma,“ uvedl například Michálek. Mělo jít o zakázku za 80 miliónů korun. „Po mém nástupu bylo požadováno, abych zrušil zakázku na poradenství za 30 miliónů korun. Nová zakázka měla být za 80 miliónů s tím, že kritéria, která jsou připravena v zadávací dokumentaci, jednoznačně zvýhodňují firmu KPMG,“ řekl také Michálek. Na operaci se měl podílet rovněž náměstek fondu Dušan Fibingr.

Knetig také po Michálkovi žádal, aby si fond životního prostředí uložil své peníze u předem určené banky. Mělo jít o pět miliard korun. Provize se pak měla počítat z úroků dané banky.

Drobil všechny tyto případy označil za nesmyslné. Podle něho ani nebylo možné podobným způsobem zakázky manipulovat. Navíc veškerou zodpovědnost podle něj nesl právě Michálek jako šéf fondu s podpisovým právem.

Problémy kolem právních služeb a podezřelých zakázkách provázely například ministerstvo spravedlnosti v souvislosti s exministrem Pavlem Němcem. Důvodem kritiky byl jeho vliv při vyšetřování Čunkovy aféry nebo v přípravě dvoumiliardové zakázky na náramky pro domácí vězně.

2. Nekalé financování stran

Ani temné financování politických stran není nic nového. V roce 1997 vedly skandály ODS s mrtvými či neexistujícími sponzory, jejichž dary byly ve skutečnosti úplatkem za privatizaci Třineckých železáren, k pádu tehdejší Klausovy vlády a k rozštěpení strany.

„Pro toho Pavla (Drobila), aby měl někdy šanci být premiérem, tak bez toho, že pro tu stranu mimo jiné i vydělá peníze... Jinými slovy, je to loupež za bílýho dne,“ říká v nahrávkách Knetig. Ten také uvedl, že „mimorozpočtové“ financování ODS má na starosti bývalý místopředseda Ivan Langer. Ten to později důrazně popřel s tím, že jde o „mentální zvratek“.

Dalším případem je stavba čistírny odpadních vod v Praze. Podle Michálka ze zakázky údajně předražené o tři miliardy mělo jít 500 miliónů korun na financování ODS.
20. 12. 2010 | 06:49

David - 2.část napsal(a):

--
3. Dosazování přátel na vlivné posty

Systém obsazování vysokých úřednických míst na nahrávce popsal sám Drobil v rozhovoru s Michálkem: „Na začátek říkám, že absolutně nezpochybňuji vaši kompetenci... pracovní, ale to je polopolitická funkce, ať se vám to líbí, nebo ne, jste v dění těch politických vlivů, je to jeden z mála fondů v dané situaci, který má peníze.“ Pak zdůraznil, že Michálek i Knetig mají politické krytí.

Později se objevily informace, že svého člověka dosadil i premiér Petr Nečas. Ekonomickým náměstkem fondu se měl podle MFD stát bývalý starosta Chropyně Radovan Macháček (ODS). Sám přiznal, že místo mu měl zajistit Nečas. „S panem premiérem se dlouhodobě známe a jsme z jednoho regionu, požádal mě, jestli bych s ním nechtěl spolupracovat i v Praze, zda bych se nezhostil role náměstka na fondu životního prostředí,“ řekl Macháček.

Drobil zase dosadil placeného poradce fondu Víta Rupricha, bývalého náměstka moravskoslezského hejtmana. Také Drobil je exnáměstkem šéfa Moravskoslezského kraje.

4. Kdo skutečně vládne úřadům?

Stálým rysem české politiky je také skutečnost, že v mnohých případech státním úřadům a někdy i samotným ministerstvům vládnou nikoli oficiální šéfové, ale lidé v pozadí. Ti pak pomocí odkazů na vůli šéfa (smyšlenou nebo skutečnou) „úkolují“ státní úředníky. Fakticky ovládají jejich kariéru a existenci.

Tuto roli ve fondu životního prostředí nejspíš měl hrát Knetig, od něhož se dnes Drobil distancuje. V nahrávkách za něj však dává ruku do ohně. „Martin Knetig je člověk, kterému já absolutně věřím, zejména pokud se týče finančního poradenství...“ uvedl Drobil, když naléhal na Michálka, aby s Knetigem obnovil komunikaci.

5. Lidé na špinavou práci

Dalším typickým jevem je najímání lidí na „špinavou práci“. Knetig v nahrávce ze schůzky s Michálkem popisuje, jak by mělo probíhat jednání s bankami.

„Pokud má to výběrový řízení nějak proběhnout, tak to musí dělat finanční poradce. Pokud se ty nabídky (bank) budou soustředit přímo u fondu, může se stát, že ty najednou zjistíš propočtem z toho, co tam přišlo, že pokud to někdo o jednu desetinu nezvedne, tak to neudělá. Tohle nemůžem chtít po tobě, nemůžem to chtít po nikom z fondu. To musí chtít ten poradce, a pokud u té věty bude jakejkoli problém, tak to musí padnout na hlavu toho poradce.“

Jinými slovy, kdyby nekalé praktiky vyšly najevo, fond, respektive ministerstvo se od zmíněného poradce může distancovat.

Lukáš Bek, Právo

-------------

Prostě v této kauze někdo sprostě lže!

Buď Michálek s Johnem a nebo Drobil a spol.
20. 12. 2010 | 06:50

Terry napsal(a):

"Zkrátka všechno je poněkud špatně."

Tak to s vámi, JUDr. Sokole, souhlasím.

A nemíním tu pouze stav korupce a práva, ale obecně stav toho, co se hrdě označuje za "demokracii".

Označovat stát, ve kterém "legálně", beztrestně bylo možno a stále lze TUNELOVAT (jistý pan "profesor" může být hrdý, že i jeho zásluhou, jako druhého Čecha, byl světový slovník obohacen o výraz "tunelování":
Tunelování-Wikipedie - http://cs.wikipedia.org/wiki/Tunelov%C3%A1n%C3%AD ; pravda - Čapkův "robot" nás nestál stovky miliard), i když metody a způsoby (i rozkradené majetky; ale stále je co tunelovat!) se od doby privatizace změnily, kde je stále se prohlubující a netrestaná korupce nosným "pilířem" ekonomiky, kde největšími beztrestnými škůdci jsou "demokratičtí" politici a zakonodárci (!! oni tvoří špatné zákony, které pak mohou gauneři využívat a jejich právníci je pak mohou úspěšně obhajovat; ale to vy, pane JUDr. Sokole, víte nejlíp!!), za "demokratický" je URÁŽKOU tohoto pojmu!!!
20. 12. 2010 | 10:56

Margot napsal(a):

Po precteni musim bohuzel souhlasit s vetsinou lidi z diskuze.
Nejen ze je text plny gramatickych chyb a preklepu. on je i spatne a nesrozumitelne napsany.
Neprinasi nic noveho a vlastne potapi Michalka, ktery jako jediny mel odvahu jit s kuzi na trh aby se korupce ve vysokych pozicich trochu objasnila. Teda spis, aby se o ni dozvedelo.

Co porad nechapu a nevyjasnily mi to ani Otazky Vaclava Moravce je fakt, proc to ten Michalek vubec delal. Musel vedet, ze se ho vsichni pokusi potopit, protoze kdo dneska neni namoceny v pruseru zasadne nejde do politiky. Je mi ho trochu lito, ale asi doufal, ze jeho prace nevyjde vnivec a neco se v boji proti korupci pohne. Ne, bohuzel nepohne.

Dale: muzeme v tomto state jeste nejake instituci verit? Policejnimu prezidentovi ktery donasi premierovi? Ministru vnitra, ktery neumi ochranit cloveka, ktery by v zajmu jeho i strany VV mohl byt velkou zbrani v boji proti korupci (tak prosazovany Veckarema)? Prezidentovi ktery sam ODS zalozil?
O podelu na Magistratu Prahy se uz bohuzel nemluvi. Zastinil ho skandal vyssi urovne. A tak je to se vsim. Jedna voda prelije druhou a potrestan zustane jen obycejny clovek, protoze je natolik hloupy, ze se jeste snazi jednat poctive.
20. 12. 2010 | 11:37

Uljanov napsal(a):

Není už dobrý čas toho Sokola poslat konečně do tepláků?
20. 12. 2010 | 11:48

Mirek napsal(a):

Pan Sokol je jeden z lidí, jimž současný páchnoucí status quo vyhovuje nejvíc. Z miliard, kterých se zmocnili korupčníci a šibalové k němu za jejich úspěšné obhajoby tečou ohromné peníze. Nemá nejmenší zájem ani na tom, aby nebyla korupce, ani na tom, aby byla úspěšně postihována. Paragrafů máme spousty (na tvorbě řady z nich se sám podílel). Co nemáme je právní stát. Jít v podobné kauze na policii znamená druhý den se najít v novinách s nahými holčičkami po boku. Nebo se najít po pár měsících na dně nějaké přehrady. Po řádění pana Langera je z policie ekvivalent SNB nebo spíše LM - ozbrojené složky vládnoucí strany.
20. 12. 2010 | 12:42

David napsal(a):

iDNES.cz:

Nečas se omluvil Michálkovi, Bárta mu zase nabídl práci

20. prosince 2010 13:29

Liboru Michálkovi, který upozornil na korupční kauzu a přišel proto o místa šéfa fondu životního prostředí, se dostalo hned dvojité satisfakce.

Premiér Petr Nečas se mu omluvil za obvinění, že ho Michálek chtěl tajně nahrávat a ministr dopravy Vít Bárta z Věcí veřejných mu nabídl místo na státním fondu dopravní infrastruktury.

Nečas se totiž po vypuknutí kauzy Drobil vyjádřil v tom smyslu, že se ho zřejmě Michálek pokoušel tajně nahrávat.

"Tento výrok byl řečen v kontextu, kdy již bylo zřejmé, že si pan Michálek nahrává své spolupracovníky a nadřízené, proto se tento záměr nedal zcela vyloučit. Přímý důkaz pro toto svoje tvrzení jsem však neměl, a proto se za něj panu Michálkovi omlouvám," uvedl premiér v tiskovém prohlášení.

Jen krátce předtím zase ministr dopravy Vít Bárta nabídl Michálkovi místo. "Chceme ukázat, že oznamovat korupci se vyplácí," řekl na tiskové konferenci Bárta.

Ministr dopravy, považovaný za muže s největším faktickým vlivem na Věci veřejné, odmítl, že by další osud Libora Michálka byl předmětem sporu uvnitř koalice. Podle všeho se ale zdá, že ODS se zdráhala vrátit Michálkovi jeho post v čele státního fondu životního prostředí a VV se proto rozhodly konat sami.

"Pan Michálek je nevinný. Je otázkou, zda to bude on, kdo bude dehonestován a obětním beránkem. S ODS se nám nepodařilo najít shodu na tom, že věc je třeba řešit rychle," řekl Bárta. O Michálkovi budou zřejmě dnes večer jednat i špičky koaličních stran.

Michálek přišel o místo, když předal médiím nahrávky, na nichž poradce ministra Drobila Martin Knetig hovoří o plánech, jak vyvést peníze pro financování Drobilovy další politické kariéry a ODS. Knetig otevřeně popisuje korupci jako zavedený systém, hovoří o tom, že "to bude loupež za bílého dne".

Drobil se nejprve zbavil Knetiga i Michálka, později podal rezignaci sám. Prezident Václav Klaus ji dosud nepřijal.

Šéf strany Radek John také opět zopakoval tvrzení, že do děje kolem kauzy "Drobil" zasahuje bývalý ministr vnitra a místopředseda ODS Ivan Langer. Ten prý 12 hodin po výslechu Michálka na policii nabízel novinářům informace z policejního spisu.

VV se dnes v podvečer opět setkávají s koaličními partnery ohledně korupční kauzy. Až po této schůzce bude podle Johna jasné, zda VV podpoří vlastní vládu v úterním hlasování o nedůvěře kabinetu vyvolaném opozicí.

"Všechno závisí na dnešním jednání K9. Byl bych šťastný, kdyby bylo krátké," řekl novinářům John. Věci veřejné tak stále váhají, jak se v úterý k hlasování vyvolaném ČSSD postaví. Dotazy novinářů na podrobnosti z jednání ale zástupci VV odmítli zodpovědět.

Kam dál?

ODS a TOP 09 slíbily věrnost koalici, VV kvůli korupční kauze zatím otálejí

Před hlasováním o vládě musí Nečas vysvětlit VV svou roli v kauze Drobil

Autoři:

Jiří Šťastný iDNES.cz

Zdroj:

http://zpravy.idnes.cz/necas-se-omluvil-michalkovi-barta-mu-zase-nabidl-praci-pf4-/domaci.asp?c=A101220_132922_domaci_jw
20. 12. 2010 | 14:35

al.mucha napsal(a):

Sokolík si spokojeně přede, zase bude mít koho obhajovat. Nerozumím tomu, proč jako slovutný obhájce morální spodiny mluví o korupci, když se jedná o prostou krádež za bílého dne.
20. 12. 2010 | 14:37

David napsal(a):

pokračování - 14:35:01

Pane Sokole, není to jasný trestný čin, to co udělal Langer?

Teď by měl policii pěkně říci, kdo mu ty informace z policejního spisu dal. Langer není novinář, aby mohl chránit svůj zdroj informací. Pokud mu ty informace nikdo nedal, tak z toho logicky vyplývá, že tyto informace ukradl sám.
..."Šéf strany Radek John také opět zopakoval tvrzení, že do děje kolem kauzy "Drobil" zasahuje bývalý ministr vnitra a místopředseda ODS Ivan Langer. Ten prý 12 hodin po výslechu Michálka na policii nabízel novinářům informace z policejního spisu."...
20. 12. 2010 | 14:45

Adolf napsal(a):

Je třeba říct, že vadný je hlavně Trestník zákoník, a ti, co se na něm vyřádili. Je to největší paskvil od převratu 89 a svou represí předstihuje i zákoník Josefa II. Dnes máme suverénně nejvyšší trestní sazby, taková jsme společnost, tak vyspělá, tak humánní. Jak se nám to vrátí, to všichni uvidíme. Za pár facek až tři roky, při šikovné manipulaci až 8. Za okradení staré babičky v obchodě vpodstatě nic. Brát si zrovna v tomhle příklad v USA je opravdu nemorální. Hnus fialový.
20. 12. 2010 | 15:10

pol napsal(a):

Nejsou to první intriky Langra, které se dopouštěl ve své kariéře. Teď musí lízat zad.., aby dostal plat. A to on umí!!!!
20. 12. 2010 | 15:30

al.mucha napsal(a):

Nahoře v příspěvcích jedenkouká, ale nevidí.
20. 12. 2010 | 15:50

kokos napsal(a):

Pokud vezmu v potaz tuto poznámku, pak musím dojít k závěru, že u nás korupce prakticky neexistuje. Kdo z vládních činitelů podal trestní oznámení na podezření z korupce. Opravdu mizivé množství a vesměs v případech, kdy se někdo znelíbil. Znamená to buď, že u nás korupce není nebo že všichni porušují zákon? Odpověď zná každý sám.
20. 12. 2010 | 16:31

Hebix napsal(a):

Co pise Sokol je podle me blbost. Ne vsecko, co neni prokazatelne trestny cin, je vporadku. Existuje cela rada podezreni, ktera sice nezakladaji duvod nekoho trestne odsoudit, ale zato zakladaji setsakra dobry duvod takoveho cloveka odsoudit politicky, a to nadosmrtnym vyloucenim z politiky. Toto by se melo stat normou a zrovna v tomto pripade to sedi jako ulite na modre straky Drobila a company. Pitome vymluvy, co ten pan pouziva, snad musi pripadat smesne i jemu samotnemu.
20. 12. 2010 | 17:48

Otrava, pardon: OPRAVA napsal(a):

Pan Sokol napsal o jakémsi volání po "parlamentní komisy"...
V Čechách už právníci ani nemusí psát česky...
21. 12. 2010 | 03:05

Otrava, pardon: OPRAVA napsal(a):

Pane Sokole, ten kardinál se jmenoval Richelieu... Račte si dohledat...
21. 12. 2010 | 03:12

David napsal(a):

Neviditelný pes:

POLITIKA: Kauza Drobil

21. prosince 2010

Aféra bezprostředně ohrožuje premiéra a vládu
Nejvýstižnějším textem, který jsem k nejnovějšímu skandálu v nejvyšších patrech domácí politiky zaznamenal, je čtvrteční sloupek Janka Kroupy v MF Dnes.

Vysoce postavený státní úředník je potrestán za poctivost a z dnešního pohledu za marný protikorupční boj s politicko-hospodářskými klany. Snaha pana Libora Michálka ohleduplným postupem plnit jeden z hlavních cílů stávající vládní koalice

se setkala s neobyčejně tvrdým protiútokem samotného

zla.

Poctivý a slušně jednající úředník byl zbaven místa, je lživě a nespravedlivě obviňován z věrolomného natáčení rozhovorů se silným korupčním odérem těmi, kteří evidentně kuli pikle nebo jim neomluvitelně přihlíželi, stejně jako Pavel Drobil a Petr Nečas.

Nejdůležitější osobnosti ODS se navíc snažili věc zakrýt nejhoršími z možných prostředků.

Libora Michálka by měla tato vláda jednoznačně podpořit a usadit jej do ministerského nebo jiného důležitého křesla.

Poctivému loajálnímu úředníkovi je představiteli „očisty ODS“ sprostě demagogicky vyčítáno, že podle zaznamenával obsah schůzek s důležitým poradcem ministra, že přišel se záznamy rozhovorů tak pozdě a proč je okamžitě nezanesl na policejní stanici.

Libor Michálek udělal přesně to, co udělat měl.

Nejdříve zřejmě chodil za svým přímým nadřízeným, aby upozornil na aktivity jeho důležitého poradce. Nic se nedělo. A tak natočil záznamy ze schůzek a předložil je nadřízenému. Ten však jednoznačně neodsoudil a rázně neukončil aktivity poradce,

ale nevybíravě zaútočil na člověka bránícího jedinými možnými prostředky státní finance před tuneláři,

a to právě kvůli zvolené metodě. S ohledem na další vývoj událostí pak musel Libor Michálek pochopit, že s budováním penězovodu do pokladny ODS (nebo do soukromých rukou?) musí být srozuměn i sám pan ministr. Když tedy evidentně neuspěl, vypravil se k nejvyšší příčce státní správy, na které sedí pan premiér.

Stále zřejmě věřil, že tato – pro vývoj místní demokracie superjedovatá – bobule půjde eliminovat bez skandálu v samém zárodku a že jeho nadřízení přijmou taková opatření, která by chystaným krádežím zabránila. Čas letěl, důvěra v důležité osoby pochopitelně postupně klesala na nulu, policie stejně nic nevyšetří a když, tak soudům docela často předloží materiál, který pak vede k osvobození výtečníka…

Nezbývalo tedy než se obrátit na sdělovací prostředky.

Po zvolení Petra Nečase do čela potápějící se ODS jsem někde napsal, že si přílišné naděje nedělám a v jeho spasitelskou roli, stejně jako v naplnění jím silně deklarovaného tažení proti korupci vycházející z této strany nevěřím.

Po dvaceti letech v politice je samozřejmě pevně provázán se strukturami, které nedávno největší pravicovou stranu přivedly na okraj propasti.

Po jedné zprofanované vlně vlivných straníků přišla další, téměř stejného ražení. V takto zamořeném prostředí totiž není kde brát. Ministerský předseda sám šel po dvacet let stejným směrem,

a i on tedy nese odpovědnost za to, kam ODS dospěla.

Po celou dobu mlčel, nebo i občas zakrýval. Stejným, a pro mě očekávaným, způsobem se postavil také k nejnovější kauze.

Mám za to, že by měl razantně a uznale vykročit vstříc směrem k Liboru Michálkovi nebo uvažovat o demisi.

Hustopeče 17.12.2010

člen Předsednictva Konzervativní strany

Jaroslav Cabal

-------

Místo pokory a pokání, drzost, arogance a útok.

Nečasova vláda je pro občany už naprosto nedůvěryhodná a nejde to už NIČÍM zachránit, než pádem vlády!

Pokud Věci veřejné svým postupem zabrání pádu vlády, stane se z nich hlasovací stroj tupých ovcí a nakonec zmizí z politické scény stejně tak rychle, jak se objevily.

Kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje!
21. 12. 2010 | 09:06

anti politik napsal(a):

Postavit se za Michálka (podle všeho člověka, který chtěl skutečně na korupci upozornit) tohoto právníka vůbec nenapadlo, ale co ho napadlo ihned bylo postavit za ty co v korupci jedou! Sokole jednou vás to dožene a specielně vám přeju tvrdý dopad! Etika je to poslední co tohoto pseudoprávníka zajímá, ale prachy je to oč tu běží a Michálek není zajímavým klientem, zajímavými jsou ti které z těch sraček bude toto právnické individum vysekávat!! Můžu ujistit, že i když ukecáte soud a vysekáte je z toho nic to nezmění na tom, že pro veřejnost jsou vaši klienti i vy pouhé morální nuly bez důvěry! A operovat s PČR, které se to mělo nahlásit je trapná hra na právní stát! Z té polomafiánské organizace utekly informace pár hodin po výslechu Michálka! Já nevím Sokol vy nás máte za hlupáky a my vás na oplátku za jednoho z těch kteří udělali z politky hnůj, svinstvo a kteří se podepsali na marasmu o kterém už není pochyb! A vaše parketa ja jasná a nezpochybnitelná, obhajování klientů na hnojišti české justice!!
21. 12. 2010 | 10:50

ironik napsal(a):

Sokole Sokole co takle přiznání že jsi stál u počátku této demokracie po česku , a přispěl jsi svou zvrácenou myslí k dehonestraci práva v tomto státě, doporučuji sypání popela na vlastní hlavu a nácviku chození kanálama, když už vám ty tunely nevyhovují.
21. 12. 2010 | 11:08

max napsal(a):

je zajímavé, jak ti, kteří volají po právním státu a označují tuto zemi za banánovou republiku (aniž tuší,co ten výraz ve skutečnosti znamená) jedním dechem tvrdí, že se podezření z trestných činů ani nemají policii oznamovat,protože se to v Česku stejně "vykecá", takže se to raději vykecá předem do novin a podezřelí mohou poté (a beztrestně) zahlazovat stopy. Ministr vnitra osobně odešle člověka možnou korupci oznamujícího za spřáteleným novinářem a premiér se schází s policejním prezidentem,kterému by se měl obloukem vyhnout. Do toho se objeví jakási ČOV zakázka, která měla být předmětem korupce, ale ejhle, zjistí se,že zakázku měl vypsat magistrát města Prahy,kde sedí jak ODS, tak i ČSSD. Jedna část ČSSD se pak od zakázky a pražské ČSSD distancuje a žádá o vyslovení nedůvěry vládě (co takhle vyslovit spíše nedůvěru své pražské stranické buňce), premiér podpoří bezvýhradně Drobila, mezitím všechny seřve prezident, takže hlasování proběhne OK a .... Jedeme dál. Jen tu cosi hodně před vánoci zasmrdělo.

P.S.: Pane Sokole, vynechal jste ve své analýze roli státního zastupitelství, doufejme, že aspoň to koná, co má.
22. 12. 2010 | 12:35

kuba napsal(a):

Judr Sokol je soucasti tohoto systemu. Staci si trochu zagooglovat jak ziskal zakazku na vymahani pokut a pronajem kancelari od Dopravnich podniku.
22. 12. 2010 | 23:14

Ferda napsal(a):

Stále v mírně podnapilém stavu.
01. 01. 2011 | 23:39

virginia auto insurance napsal(a):

Very nice post. I simply stumbled upon your weblog and wanted to say that I've truly loved surfing around your blog posts. In any case I’ll be subscribing for your feed and I am hoping you write again very soon! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">car insurance virginia</a>
11. 08. 2011 | 08:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy