Amnestie s otázkou, kterou ale nikdo nepoložil

04. 01. 2013 | 08:58
Přečteno 34615 krát
Seznamy VIP výherců prezidentské amnestie, jimiž od úterý média přetékají, mají nepochybně svojí logiku a zcela určitě jsou legitimní. Jen mám trochu podezření, že za řadou bouřlivých reakcí na ně a amnestii vůbec stojí poctivá česká závist, která nevidí ráda, když někdo dostane něco zadarmo. I kdyby to třeba měla být žloutenka. A určitě nejsou ty seznamy objektivní, pokud jde o celkový obraz a faktický dopad amnestie. O respektu k presumpci neviny ani nemluvě. Čímž na druhou stranu nijak nechci zpochybňovat právo na výhrady těch, kteří, zejména ve vztahu k zastavení trestního řízení ve věcech starších 8 let, vyjadřují kultivovanou formou své pochybnosti. To, co je ale v téhle kakofonii akceptovatelné kritiky a více či méně špatně skrývané závisti chybí, je druhá strana mince.

Možná je to logické, že ve společnosti, která primárně staví na přední místa hodnotového žebříčku to, co se dá nějakým způsobem kvantifikovat, objemově vyjádřit, případně rovnou odnést, jsou takové hodnoty jako spravedlivý proces nebo zmíněná presumpce neviny jen slova. V lepším případě bez obsahu a významu, v horším sprostá. Kde ale jsou všichni ti lidumilové, co se rozbrečí nad kdejakým dlužníkem, který si navypůjčoval peníze, dobrovolně je vracet nechce a teď mu exekvují to, co si z těch peněz pořídil? Když jde o to, drbat za ušima někoho, kdo si plete půjčku s darem, není pro ně kam plivnout.

Popravdě, od salonních bojovníků za práva utlačovaných nic pořádného nikdy nepošlo. Ale zaráží mne, že, ani nikdo jiný, poctivější, si nepoložili jednu jedinou otázku. Totiž zda někdo z těch, na které dopadá amnestie z důvodu délky řízení, a do kterých teď mydlí skoro každý, kdo má v zadku díru, není náhodou, opravdu čistě náhodou, nevinný. Přitom už jenom fakt, že se trestní řízení táhne osm, někdy i víc let, by mohl vést minimálně k velmi zdvořilým pochybnostem o jeho důvodnosti. Kolektivní absence ochoty alespoň akademicky uvažovat o možné nevině sprostého podezřelého, jehož vina zatím prokázána nebyla, je dokladem většinového vztahu k trestnímu právu a trestnímu procesu. Pokud se otevřeně hovoří o ziscích těch, kteří nepůjdou do kriminálu, ač nebýt amnestie, by tam zaručeně skončili, a na druhé straně o poškozených, kterým nebudou nahrazeny jejich újmy, je to jasný doklad uvažování v dimenzích presumpce viny. Což je přesný opak toho, na čem je trestní proces postaven. Ale o tom dnes raději nemluvit. Amnestie přeci zasáhla jasné pachatele, pročež je třeba se jmenovitě nad nimi horšit. A samozřejmě i nad amnestií.

Rozhodně si nemyslím, že všichni, kteří díky amnestii ujdou soudu jen proto, že se jejich věc táhla, jsou nevinné oběti. Jen se podivuji nad tím, že nikoho nenapadne ani pochybnost, o vině byť i jen jediného z nich. Kromě kraválu o uniklých zločincích jsem neregistroval třeba jen drobnou úvahu o tom, jak asi musí být někomu, kdo je dlouhá léta trestně stíhán, ačkoliv je nevinný. Jak mu je, když přijde o práci, protože třeba bankovního úředníka, naprosto nesmyslně stíhaného, jen stěží někdo zaměstná na slušném postu. A to i když mu každý po straně řekne, že o jeho nevině a o tom, že celá trestní věc je blbost, ani na vteřinu nepochybuje. Potěšilo by i osamělé zamyšlení nad tím, jak je takovému nevinnému člověku a jeho rodině, když jediná životní perspektiva na léta dopředu, kterou si mohou dopřát, je termín dalšího kola soudního řízení. Nezaregistroval jsem ani pokus představit si, jak se žije nevinnému v atmosféře, v níž tón veřejného mínění, pokud jde o trestní kauzy, vesměs udávají potomci těch, co měli odjakživa předplacené první řady sedadel na šibeničním vrchu.

Zaráží mě, že nikdo nechce připustit možnost omylu i na straně těch co vyšetřují a soudí. Třeba jen na základě prostého faktu, že Nejvyšší soud ČR nebo Ústavní soud krom jiného občas ruší i pravomocné rozsudky „natvrdo“. Možná je to tím, že jen málokdo dostane do ruky obvinění s naprosto nereálnými popisy jednání, k jakému snad ani nemohlo dojít, a pokud ano, tak zase nemohlo být trestným činem. A možná ti mlčící nemohli sledovat vyšetřování, která se táhnou léta, protože je-li věc špatně skutkově založena, je dost obtížné ji vyšetřovat, neviděli spisy, obsahující důkazní makulaturu, které přecházejí z jednoho vyšetřujícího policisty na druhého, přičemž vždy ten další zvedá oči v sloup a říká, že s takovou prasárnou nechce mít nic společného. Spisy, končící na státním zastupitelství, které pak které zdlouhavě bádá, jak zpracovat obžalobu, aby aspoň přežila její předběžné projednání soudem. A nejspíš si tihle poslední spravedliví ani nedokáží představit, s jakými komentáři soudy tenhle věcný i právní šrot vracejí zpátky státnímu zastupitelství k došetření. Začasté ale jen s tím efektem, že se řízení protáhne, protože o pár měsíců později jim to to nadřízený soud hodí na hlavu, ježto dle naší současné praxe, i když existují důvodné pochybnosti o vině, vyjádřit je může pouze soud a nikoliv státní zastupitelství tím, že by trestní stíhání zastavilo. Zatím se taky žádného z těch heroldů pouliční spravedlnosti neviděl prosedět léta v soudní síni u stále stejné soudní tahanice, kdy nechodí svědci, a znalci si v závěrech odporují, padající zprošťující nebo odsuzující rozsudky, které jsou o rok později rušeny odvolacím, případně dovolacím soudem a řízení se musí opakovat, protože se z různých důvodů změnili soudci nebo přísedící. A u toho všeho už obžalovaní obvykle jen statují zatímco pod okny soudu skučí lůza o tom, že řízení protahují drazí obhájci, všechno je zaplacené, protože justice je cinklá. Stačí se přeci podávat na tu babu s hadrem přes ksicht.

Znovu připomínám, že nechci generalizovat, ale podle mých profesních zkušeností, s nimiž se nejspíš zdrcující většina těch, co se dole pod poslední řádek názorově vyzvrací, srovnávat nemůže, se takové věci dějí víc, než je záhodno. Čehož si nikdo programově nevšímá, neboť spravedlnost je, když obžalovaný pevně visí. A tak ani nikdo nechce vidět formální zisk amnestie, spočívajícího v tom, že po létech nejrůznějších tahanic, které sdostatek vyčerpají i případného pachatele, natož pak nevinného, budou některá trestní řízení zastavena. Podle toho, co řekla šéfka Vrchního státního zastupitelství v Praze, v jejím rajónu jde o třináct kousků. Slovy třináct. Tedy porci, kterou bych považoval za zcela zanedbatelnou. Pokud ovšem odhlédnu od toho, že žiju ve státě, kde s chcípne-li koza mě, je věcí boží spravedlnosti aby chcípla též sousedovi.

Nicméně, snad i pro ty hodně rozezlené bych mohl mít i dobrou zprávu U soudních ležáků osm a více let starých lze předpokládat, že nejméně polovina z nich, spíše více, by stejně skončila ve ztracenu, tedy buď vůbec zproštěním anebo tresty, které k němu nemají daleko. A v případě těch zprošťáků by zcela zaručeně následovaly žaloby o náhradu škody. Podle statistiky ministerstva spravedlnosti za rok 2011, jiná zatím není, bylo v tom roce z titulu nároku na náhradu škody způsobené nesprávným úředním postupem, což je i nedůvodné trestní stíhání, vyplaceno 77 milionů korun, soudy přiznaly dalších 23 milionů a v běhu byly spory o dalších deset miliard. A protože za osm let protiprávního procesu by odškodné rozhodně nebylo malé, mohla by informace o tom, že Takže všem ukřivděným by snad udělat radost, že amnestie možnost odškodného zatrhla. Že by někomu bylo líto těch nevinných, s tím příliš nepočítám.

A ještě poslední poznámku. Když argumentuji, mělo by to být férové. Takže je sice pravda, že tam, kde je trestní stíhání zastaveno šance poškozených na přiznání náhrady škody v trestním řízení pochopitelně mizí a čeká je řízení civilní. Ale v nemalém počtu trestních věcí stejně soud odkáže poškozené na pořad práva civilního, zejména jde-li o složitější případ. Ale zejména, ať už je příčinou cokoliv, stejně v koncovce není z čeho brát. Tedy amnestie způsobí těm, kteří uplatnili svůj nárok v některém z nyní zastavených trestních řízeních fakticky jen minimální škodu.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Oslýk zpochybňovatel napsal(a):

"Čímž na druhou stranu nijak nechci zpochybňovat právo na výhrady těch, kteří, zejména ve vztahu k zastavení trestního řízení ve věcech starších 8 let, vyjadřují kultivovanou formou své pochybnosti."

Ve skutečnosti léta letoucí neděláte nic jiného. Zpochybňování práva na výhrady je leitmotivem vaší existence.
04. 01. 2013 | 09:04

hovorka11 napsal(a):

TOMÁŠ SOKOL:
Primitivismus vašeho obhajování nevinnosti je absurdní. Každý se přeci může očistit před soudem, může si najmout vás.
Co když je většina vašich klientů naopak vinná a pouze právními kličkami jako "neprokázání úmyslu" a pod se stalo vaší hlavní kartou při obhajobě zločinců ? Vzhledem k vašim penězi oplývajícím klientům se domnívám, že většina by byla v jiných demokratičtějších státech odsouzena. Takhle se můžou jen smát okrádaným.
Prezidentská amnestie je účelový a sprostý výsměch postiženým od prezidenta s premiérem a celou vládou, která se nerozpadá, ale bude řádit dál.

Skvěle popsáno, jak to půjde u nás (a nejen u nás) dál s demokracií do kytek:

http://www.blisty.cz/art/66765.html
04. 01. 2013 | 09:09

Xaver napsal(a):

Autor výborně popsal bordel v naší justici.
04. 01. 2013 | 09:10

jozka napsal(a):

ad Přitom už jenom fakt, že se trestní řízení táhne osm, někdy i víc let, by mohl vést minimálně k velmi zdvořilým pochybnostem o jeho důvodnosti.

Mohl. Ale taky nemusel. Zvlast, kdyz prutahy namnoze zpusobuji sami obvineni. Ovsem kdyby se soud pochlapil a udelal vse pro urychleni rizeni, vriskal byste zde, jako kdyby vas na noze brali. Treba kdyby takoveho Bartaka sebrali primo na finale DC, Novaka odlifrovali do vezenskeho spitalu, Dalika frkli k Rathovi...
04. 01. 2013 | 09:17

Luba napsal(a):

Sokolíku,
nevím o nikom z otrlých kriminálníků, který by o sobě neprohlašoval, že je nevinnej.

Advokátské pojetí práva dobře slouží obživě advokátů, nikoli však chodu společnosti.
04. 01. 2013 | 09:18

Zyr napsal(a):

Kdysi mi jeden advokát řekl, že právo a spravedlnost mají společný pouze název ministerstva..Váš blog je toho důkazem. Nějak jste ve své pseudobojektivitě zapomněl na situaci kdy vykutálený obviněný na základě rady práskaných právníku jako jste vy se, zcela si vědom své viny (pokud vůbec je v takovýchto kategoriích schopen uvažovat) řízení vyhýbá a zpomaluje ho jak se dá Jak je vidět, nakonec se to vyplácí Jenom holt těm poškoézeným, kteří očekávají alespon morální satiskakci, těm zbydou oči pro pláč. Ale tak to holt u nás chodí...
04. 01. 2013 | 09:21

český maloměšťák napsal(a):

" By" - pokud používá právník...je podivné. Nebo přinejmenším neobvyklé. Pokud pak to použije ve dvou větách následujících po sobě - vzniká podezření, že se snaží pravdu vyrobit - ne dohledat. V tomto případě se mu to navíc může podařit - protože pokus o pravdivý popis byla z procesu vyřazen. Administrativním rozhodnutím sice legálním - ale ve vztahu k okolnostem nelegitimním.

Ti "nevinní" - kdo o tom má rozhodnout ? Že jsou nevinní ?
Kolik z nich je klientů T. Sokola ? Údajně jím je Pitr. Nebo Pitra ?

Žádní " by" nevinní neexistují...leda by tak mimo soudní rozhodnutí rozhodla strana a vláda. Nebo se obě strany sporu usmířily.

A kam se u sokola práva vytratila úvaha o těch advokátech, kteří zastupovai poškozené - druhou stranu ? A z kterých teď amnestie nadělala v tom lepším případě trouby, v tom horším pak vydřiduchy či šizuňky /ve vztahu k JEJICH/ klientům.

http://is.muni.cz/th/12410/pravf_d/Disertace.pdf

Místo jalových frází a " by" - by :)) autor měl uvést, v kolika případech a jak často použili zdržovací taktiky jeho klienti a on sám.
/zajímalo by mě , zda třeba i Pitrovo záhadné zmizení nebylo takovou zdržovací taktikou...neboť pak vzniká " by" úvaha- da to již vše nebylo náhodou dopředu domluvené/.

Prej " by" nevinní.
To je fakt gól. Kdyby to vypustil z huby komunista v roce 1952 - tak by :)) to bylo normální...ale takhle ?
Leda by :)) to vypustil z huby novodobý komunista. / " nám a našim kumpánům dle našich potřeb - ostatní nám dle toho jak jim to nařídíme a jak si to tady zařídíme" /
O vině a nevině prostě rozhoduje soud. A takto paušálně pojatá amnestie je prostě podezřelá - zejména pokud ji udělil dotyčný.
04. 01. 2013 | 09:23

Marty napsal(a):

"U soudních ležáků osm a více let starých lze předpokládat, že nejméně polovina z nich, spíše více, by stejně skončila ve ztracenu, tedy buď vůbec zproštěním anebo tresty, které k němu nemají daleko."
Autor zcela opomíjí skutečnost, že mnohé ekonomické kauzy byly po dlouhá léta zdržovány cíleným politickým ovlivňováním práce policie a státního zastupitelství prostřednictvím personálního obsazení na klíčových vedoucích postech. Toto ovlivňování bylo prakticky prokázáno změnou dynamiky některých z těchto kauz, která následovala bezprostředně po významných personálních změnách ve výše zmíněných institucích ...
04. 01. 2013 | 09:23

Karel napsal(a):

Sokole, obhájci mafiánů a tunelářů , pakujícím se na pěnězích, které tito darebáci nakradli, na tebe taky jednou dojde, až to praskne , nebude ti příjemně.
04. 01. 2013 | 09:25

Plácal napsal(a):

Vzpomínám si, jak jste - co by ministr vnitra ČR - blábolil, kam jste přišel, že zrušíte KSČM. Slovo o tom, že nejdříve musí být prokázáno, že KSČM je nedemokratickou stranou, působící tak, že jediné řešení její existence, je úřední rozpuštění, ale od Vás nepadlo ani náhodou. Pak to vyšumělo, jak Vaše politická kariéra. KSČM Vaše šaškování neuškodilo, naopak jste ji předvedl vděčné veřejnosti jako obět úředního útlaku; nemýlím-li se, je dnes druhou největší stranou co do počtu možných voličů.
Jděte plkat někam jinam, mistře vysokých palmárních sazeb (nikolik vysokých právních kvalit). Mimochodem, Váš nedávný příspěvek ohledně počítání podepsaných na petičních listinách kandidátů prezidentství byl takový nesmysl, že si člověk musel říci, že jste asi četl nějaký jiný prováděcí zákon k prezidentské volbě než vnitro a všichni ostatní.
04. 01. 2013 | 09:25

Občan napsal(a):

Jj, to se dal do moralizování ten pravej.

Cílem advokáta by mělo být co nejrychlejší soudní projednání kauzy a stanovení viny či neviny v trestní věci nebo nároku či nenároku ve věci civilní. A ne vymýšlení obstrukcí, průtahů, nepřebírání zásilek a dalších kliček, majících za cíl oddálení soudního projednání pře, eventuálně přímé spolupachatelství či podílnictví.

8 a více let trvající trestní stíhání je OBVYKLE způsobeno právě snahou stíhaných a jejich advokátů o oddálení soudního projednání nebo o úplné zametení kauzy pod koberec např. promlčením, zánikem trestnosti, znevěrohodněním či likvidací vyšetřovacího týmu a důkazů, zkorumpováním SZ a soudů nebo zajištěním útěku stíhaného. ČR a její advokacie a "justice" je v tomto oboru zemí netušených možností.

Ti, kteří jsou SKUTEČNĚ stíháni nebo trestáni neoprávněně a JSOU nevinní, se obykle spravedlnosti nedovolají, protože na to nemají prostředky a Sokolové by si o ně ani neopřeli kolo (zejména pokud stát obstaví majetek nejen jim, ale i celé jejich širší rodině, že...).
Zato takový Barták, který se neustále "omlouvá" z výslechu, může zcela svobodně na kameru poskakovat s Kalouskem v hledišti tenisového kurtu a nikdo si ani nedovolí ho zhaftnout a předvést. Co Vy na to, sokolíku?
A jak se mají Pancová, Parkanová, Dalík a další Vaše solventní "křišťálově čisté studánky"?
04. 01. 2013 | 09:27

aga napsal(a):

Má snad být smyslem těchto demagogických plků to, že bordel v naší justici bude vyřešen tím, že se bordeláři po zcela neadresném prezidentském "políčku" chytnou za nos a polepší se??

Amnestie oprávněně a definitivně naštve a demotivuje ten zbytek jakž tak poctivých a pečlivých členů justice, ostatní z ní budou mít cynickou bžundu. Pár křiklavých nespravedlností možná po tahanicích zacáluje stát, stejně jako nároky těch nejsprostších, dlouhými soudy "poškozených", které rád zastoupí Sokol - zaplatíme to tedy my a všichni amnestií poškození v zastoupení. Skuteční viníci toho bordelu si nedávno zase zvýšili platy. Nedivím se, za tak hnusnou a špinavou prostituci by nikdo nebral míň.

Tahle amnestie je opravdu nechutným pokusem definitivně destabilizovat a rozvrátit stát, na jehož mršin už se supi slétají.
04. 01. 2013 | 09:31

Drzá zrzka napsal(a):

Zákony napsané tak, že se dají vyložit několika způsoby, které klidně půjdou proti sobě, ale zákonu odporovat nebudou.

Možnosti protahovat líčení(nemoc), neustálé odvolávání se opravdu mohou udělat z případu případ letitý.

O soudcích nemluvě...kolik dostalo postih za pomalost v řízení?
04. 01. 2013 | 09:36

Targus napsal(a):

Dočetl jsem jen k myšlence, že vlastně coby odpůrce amnestie udělené tátou tunelářů všem lumpům, včetně těch neodsouzených, jim ZÁVIDÍM.

Ano, oni jsou ti praví, to jádro podnikatelských elit, ta sůl země, o níž tuneldědek kdysi mlel, kdežto já jsem neschopný závistivý debil, který se nechal dobrovolně okrást a naivně si myslel, že zákony je třeba dodržovat.

Děkuji Sokolíku, otevřel jste mi oči.
04. 01. 2013 | 09:40

výsměch napsal(a):

no to je zase blábol
04. 01. 2013 | 09:42

Petr. napsal(a):

Každý potrestaný, nebo státní zástupce se má právo odvolat. Ale odvolací soud by měl rozhodnout. A ne to vracet tomu, kdo odvedl nedokonalou práci, či rozhodl jinak, než by rozhodl soud odvolací.
Tím se hraje věčný ping-pong, zvláště, že se musí původní soud řídit názorem soudu odvolacího, zločinci z toho těží, soudci se prohýbají pod tíhou práce a daňový poplatník šílí.

Komu tato džungle vyhovuje?
Zkusím odpovědět: Poslancům, senátorům a vysokým státním úředníkům, kteří ve své neschopnosti připravit a přijmout pro český stát dokonalejší zákony, dokazují svoji nepostradatelnost.
04. 01. 2013 | 09:46

jozka napsal(a):

Targus:

Asi tak... zarazilo mne to same. To ale Sokol nepochopi, to jsou veci tykajici se moralky a charakteru.
04. 01. 2013 | 09:50

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pana Sokola jsem si dávno zařadil do kategorie právníků jako jsou Monsport, Teryngrl, Doucha aj., kteří jsou vidět při letmých záběrech na chodbách soudů projednávajících hlavně ekonomickou kriminalitu.
Za patřičný honorář půjdou obhajovat třeba satana, jen když dobře zaplatí.
Škoda času se tímto blogen zabývat, kouká z toho jen mravní kocovina.
04. 01. 2013 | 09:53

Anna napsal(a):

"Amnestie s otázkou, kterou ale nikdo nepoložil"

Za co stojí tato amnestie? Za co stojí naše justice? Za co stojí naše zákony?

3x a dost - ZA VŠECHNY PRACHY ???
04. 01. 2013 | 09:54

Pazout napsal(a):

pane Sokole, nechapu jak vy s vasim ocividne inferiornim IQ jste se mohl stat uspesnym pravnikem. Predstavuju si to asi tak, ze za vasi uspesnosti stoji tymy jinych, mnohem schopnejsich nez vy, a vy jste dosahl uspechu skrze ostre lokty a konexe na mafiany jako je Klaus
04. 01. 2013 | 09:54

český maloměšťák napsal(a):

Nebo by se to dalo upravit.
Novodobý komunista : " nám a našim kumpánům dle našich potřeb - ostatní(tedy ti, co nám závidí)nám dle toho jak jim nařídíme a jak si to tady zařídíme".

Hezký den. Všem , které svrbí ruce a kterým jen tak mimoděk ty ruce dělají jakousi pomyslnou smyčku na provaze.
04. 01. 2013 | 09:56

up_er napsal(a):

Tak tohle je hodne spatnej vtip..
Kolik tech milne odsouzenych je, vuci tem, co jsou odsouzeni pravem?
Kdo to vi? Ma nekdo snad nejaky statistiky, nebo cisla?
Nikdy je nema, tim padem celej tendle clanek ma nulovou hodnotu.
Vsak ti zlodejicci co jsou tedn na svobode...oni az zase budou potrebovat ADVOKATA nato, aby jim ten soud protahl na tech 8 let...tem se to bude hodit..obema stranam.
Totalni vysmech........
04. 01. 2013 | 10:01

Petr z Tábora napsal(a):

Tentokráte s Vámi pane doktore souhlasím.
Ostatně počkejme si na výsledky, zatím se jen vyprazdňují věznice od jasných případů.
04. 01. 2013 | 10:02

tata napsal(a):

pane SOKOL

Ono by bylo zajímavé položit proti otázku.A uvědomil jste si nebo položil otázku jak je stovkám spíše tisícovkám klientům H systému,kampeliček,c.s Fondům..........co myslíte oni se ty peníze vypařili zásahem boha.Je celkem pochopitelné že advokát hold obhajuje i lumpy,pro poctivého to bude občas problém se stím vyrovnat a bude se takovým přepadům vyhýbat

Pak ovšem je typ advokátu které obhajují převážně lumpy,dokonce se neštítí psát vetšinou na obranu lumpů.Já osobně bych si před takovým člověkem uplivl,jo někomu peníze nesmrdí

Kam a do jaké kategorie patříte VY? .........je paradox demokracie že i lumpovy,to přímo sdělit nemůžete,a tak i tato amnestie je spíše o tom že se pěkných par lumpů užívající si svého darebáctví budou smát okradeným.
04. 01. 2013 | 10:02

martin_k napsal(a):

tak si nějak marně lámu hlavu co se nám pan Sokol vlastně snažil sdělit? že je justice (a policie) neschopná? nebo zkorumpovaná? že stíhá a soudí nevinné tak dlouho?
a nebo že jsme všichni jsem tupci a závistivci, takže si žádnou spravedlnost nezasluhujeme?

opravdu zajímavé názory
04. 01. 2013 | 10:04

Martin napsal(a):

" podle mých profesních zkušeností, s nimiž se nejspíš zdrcující většina těch, co se dole pod poslední řádek názorově vyzvrací, srovnávat nemůže"

Tomu říkám otevřenost diskuzi, pane Sokole. Nenapadla vás myšlenka, že jeden velký arogantní názorový zvratek se nachází nad posledním řádkem vašeho příspěvku?

Nenapadlo vás, jak se cítí zcela nevinní poškození věřitelé, když ani po osmi letech nedojde k vyřešení kauzy? Příležitost zastavit vyšetřování, pokud se v průběhu vyšetřování ukáže, že obžalovaný je nevinný, má snad státní zastupitelství, které má o případu potřebné podrobnosti. Zjevné křivdy může prezident omilostnit po důkladném zvážení každého jednotlivého případu. Amnestie je krok zcela nesystémový (když už, tak by to mělo být stanoveno řádně projednaným a schváleným zákonem, že po x letech se řízení zastavuje, třeba by to soudy více motivovalo). Myslím, že pokud by byl obžalovaný nevinný a spolupracoval by s orgány činnými v trestním řízení, tak by byla většina procesů v osmileté lhůtě vyřešena v jeho prospěch.
04. 01. 2013 | 10:05

modrý edvard napsal(a):

Ano. Měli bychom především zjistit, jak se to stane, že soudní řízení se vleče osm let. Těch případů asi nebude tak moc. Jakého druhu jsou ty případy, jaká majetek mají podezřelí, kdo jsou jejich obhájci, kdo jsou soudci, kdo žalobci, kdo vyšetřovatelé.
P. Sokol je zřejmě velmi schopný obhájce.
04. 01. 2013 | 10:06

raze the prisons to the ground napsal(a):

Zcela podle očekávání doktor Sokol kvačí zastat se třinácti miliardářských zjedů. Nikdo od něj nic jiného nečeká.

Očekávatelně argumentuje dlužníky, kteří nic vracet NECHTĚJÍ (ačkoli o tom amňa vůbec není, zato jeho chleba ano) a kteří nic z toho, co si za půjčku opatřili (byt, postel, kotel, sporák) nedokážou obratem zpeněžit (a když dokážou, dá to stejně jen na 1/10 dlužné částky.
Hospodský žvást, který se u nás díky pivním hlavám stal součástí právního systému. Čehož Sokol bohatě využívá.

Skutečný protipohled na mediální prezentaci amnestie bych viděl spíš někde tady:http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013010301.

Je to o dvou nejčastějších skutkových podstatách trestných činů, u kterých se dává do jednoho roku natvrdo. Ty jsou sice z hlediska společenské nebezpečnosti směšné a z hlediska možnosti nějak napravit jimi vzniklé škody zavřením viníků absurdní, ale Sokola nezajímají. Neb by na nich nevydělal na suchý chleba.
Článek obsahuje to vážné varovaní, jak se neoctnout tam, kde se vám nebude líbit, což jej činí, na rozdíl od Sokolova žvástu užitečným.
Určitě je to námět k zamyšlení.

https://www.youtube.com/watch?v=Dmsko6oZjG8
04. 01. 2013 | 10:10

roman napsal(a):

Vážený pane Sokole. Děkuji za perfektní informace o tom, jak funguje česká justice. Někdo tak kompetentní jako Vy u nás málokdy nazývá věci pravými jmény. Takže díky. Tohoto je opravdu třeba.
Ale co to má dělat s touto prezidentskou amnestií? Jestli obhajujete právo a spravedlnost, tak na to slyší samozřejmě většina občanů a já s Vámi určitě sdílím postřehy o slepotě médií a salónních bojovníků za práva utlačovaných. Jenomže tato amnestie je spojována hlavně s osobou Václava Klause. Také zcela legitimně. Je spojována s prezidentem republiky, který nikdy předtím nemluvil o spravedlnosti, který si nechá radit od lidí, jež občané nějak vnímají a který si prostě vysloužil pověst, jakou si vysloužil. Ne moc dobrou. Ne moc důvěryhodnou. Spíše úsměvnou, kontroverzní, extrémní. Já se nebojím říci, že až nebezpečnou.
Takže jestli Váš článek není obhajobou prezidenta, jehož portrét doposud visí nad každou školní tabulí, tak se Vám omlouvám, že jsem to špatně vnímal.
04. 01. 2013 | 10:14

Gru napsal(a):

Autore

i když jsem nepochopil jednu z vašich myšlenek, totiž kdo by vlastně měl závidět, co a proč, přesto jako celek vaše exposé mohu jen uvítat. Protože se stavíte proti primitivní hysterii, a protože uvádít aspekty, s nimiž my laikové samozřejmě do styku nepřijdeme - a bez jejichž porozumění není možné se k věci kvalifikovaně vyjadřovat - a proto se ve věcech práva chováme jako brigádníci, jako Maovy Rudé gardy.
Díky za váš blog.
04. 01. 2013 | 10:19

Jan Novák napsal(a):

Standardní vyjádření JUDr. Sokola. Nemá cenu ho komentovat, není snad lumpárny u které by neasistoval či se ji nezastával. Proboha, u toho Berky H systému, Tykače, Union banky a dalších známých "celebrit" není co řešit !!!!!! Ti už dávno měli hnít v kriminále! Ale pan doktor má pochybnosti. Nu není divu, on na tom vydělává miliony.......Že se estydí. Ale nemá ani mm morálky
04. 01. 2013 | 10:21

hovorka11 napsal(a):

Prodlužování procesů je obvykle způsobeno nejen rozsáhlostí spisu, ale hlavně zdržovací taktikou ( pro výslech vždy nemocen, na nic si nepamatuji- nutí shánět další svědky a důkazy, zastrašování svědků atd.atd.)
Nedávno v televizi jedna z rómských matek účastníků mačetového útoku v restauraci v televizi prozradila, že právnička Samková naváděla jejího syna, aby řekl, že neví, kdo sekal mačetou. Tato odvážná romka řekla jasně, že její syn to nebyl a proto označí ty, kteří sekali hosty restaurace.
Z toho jasně plyne, že obhájci zneužívají své postavení ke krytí zločinců a prodlužování trestních řízení, které chronicky musí neustále shromažďovat důkazy a je neustále některými obhájci cíleně a systematicky přitom velmi efektivně blokováno taktikou obhájců.
Pokud obhhájci nebudou trestně stíháni (jako paní Samková) za navádění ke krytí zločinů a vražd, tak prodlužování soudních řízení bude nadále velmi dlouhé. K tomu jsou stvořeny i zákony vyhovující krytí trestní zodpovědnosti "nemocností" , vyhýbání se svědectví a pod.
Metody úniku z právní postižitelnosti má pan Sokol špičkově zmáknuté.
04. 01. 2013 | 10:21

Petr Havelka napsal(a):

Pane Sokole,

nebylo by od věci zjistit kolika lidí v republice se "článek II" týká, "poctivé české závisti" do toho netahejte. To je oblíbená klička mmch také poctivě česká.

Je od vás hezké, že těm mnohdy tisíce poškozeným jste věnoval poslední odstavec.

To je jak o pohřbu. Poslední sbohem.
04. 01. 2013 | 10:21

Xury napsal(a):

Pro autora:
"...zdrcující většina těch, co se dole pod poslední řádek názorově vyzvrací, .." - řekl bych, že tento popis splňuje více než 90% příspěvků. Bohužel.
04. 01. 2013 | 10:24

VFISCHER napsal(a):

ČÁRY MÁRY PROMINENTNÍHO ADVOKÁTA GANGSTERISMU ! ! !

Kolik je takových skutečně nevinných ? ? ? Ve státě, kde v soudních sporech rozhoduje finanční a mocenská síla gangsterských klik na obou stranách je taková otázka pouze farizejskou zástěrkou práskaného právníka ! Takového, který žije z nakradených milionů a miliard a dobře ví, odkud vítr fouká ! ! Každý, takzvaně „normální občan“, se drží v bezpečné vzdálenosti a má hrůzu z toho, aby se nešťastnou náhodou nedostal do soukolí džungle současné justice, policie a správního aparátu ! ! ! Záměrně leta protahované soudní spory jsou především svědectvím o řežbách finančně mocenských klanů, které se skrytě i veřejně řežou za nakradené peníze, ze kterých parazitují právě takoví advokáti, jako je pisatel blogu ! ! V tomto smyslu je prezidentská amnestie klasickým gestem „po nás potopa“ ! Vládnoucí všežravci v zemičce Absurdistán - Kocourkov - Gangsteristán - neokoloniální rozvojové montovně plechů - si domluvili nepostižitelnost a nedotknutelnost nejen na parlamentní půdě ! Kam se hrabou takzvané zločiny komunismu za celých čtyřicet let !
04. 01. 2013 | 10:27

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Vsetkym je jasne, ze kym niekto nie je pravoplatne odsudeny, je nevinny. I mnoho takych, ktori patria medzi Vasich prominentnych klientov. Su sice ociti svedkovia, ze kradol, podplacal, vrazdil, terorizoval, bol vypalnik..., ale! To ALE. Nemohol sa dostavit - chory. Zaujaty sudca. Nemoc obhajcu. nemoc svedka...dokolecka, dokola...novy sudca - musi nastudovat spis. Namietky proti svedkom - policia mu nieco slubila, vyhrazala sa mu...doplnte si co chcete, ved tie triky su Vasim chlebickom. Obzalovany chce noveho obhajcu - cas na studovanie pardesiatoktisicstrankoveho spisu. Chory svedok cislo 1, potom cislo 2, potom cislo 358. Potom novy obhajca, potom...A vraha, vypalnika, mafiana, zlodeja, nasilnika, tunelara...SUDIA VYSE SEST ROKOV. TO NIE JE PRIPUSTNE!(napr. ani predviest vsetkych simulantov aj s lekarmi v putach pred sudcu), tolko rokov prebiehajuci proces a nic. Asi treba zalovat v Strassburku, ze ho chudaka, tak dlho sudia a ziskat nejake odskodne.Ociti svedkovia vedia, ze je vrah, mafian, vypalnik...sudca to vie, obhajca to vie. No nie je odsudeny, ergo kladivko - je nevinny. Obete ho denne vidaju, ako sa im skeri do oci. To PRIPUSTNE JE!!!

P. S. To nevylucuje, ze jeden zo 100 takych dlhotrvajucich pripadov je NAOZAJ nevinny. Ale to by asi nebol stale chory, nechoreli by svedkovia, sudcovia, obhajcovia, policajti, prokuratori, sudcovia by nerobili take PROCESNE a INE OMYLY, ktore by neurobil ani nedouceny stredoskolak. Vieme svoje, ze obhajcovia☻.
04. 01. 2013 | 10:27

veritas napsal(a):

Autore,

samozřejmě že Vám to je jedno, co lidi si......
Jsem přesvědčena, že jste nemocný člověk. Ani náznakem nechápete zbytek populace, které se zrůdná akce prezidenta citlivě dotkla, neumíte se vžít do pocitů poškozených, skoro až potměšile nám zde sdělujete, jak jsme všichni naivní a používáte k tomu argumenty podobné Urválkovým. Protože jste vyhledáván galerkou a různými pofidérními lidmi k hájení jejich "bezúhonnosti" a umíte v tom našem chaosu plavat, ještě neznamá, že právě vy se nemýlíte. Zato si za svými demagogickými kameňáky stojíte, i kdyby byly debilní. Tak pěknou zábavu.
04. 01. 2013 | 10:27

aga napsal(a):

Gru

Protože autor zřejmě neodpoví, žádám o odpověď vás - jakým konkrétním způsobem podle vás pomůže amnestie vyřešit ty problémy, které Sokol uvádí na její zdůvodnění? Prosím, bez ideologie a k věci - jak se takto pojatá amnestie promítne v praxi například na zrychlení trestního řízení?
04. 01. 2013 | 10:27

marxík napsal(a):

Pan doktor vám chtěl , kolegové, sdělit, že se pan president dobrovolně obětoval na oltář svobody a demokracie. Kdyby totiž toto sebezničení nepodstoupil, byla by vaše víra ve svobodu a demokracii, vzhledem k předpokládaným osvobozujícím rozsudkům sprostých podezřelých, nalomena daleko více než teď, kdy se celá prasárna sveze za ním.
Místo abyste si pana prezidenta, v rámci své víry, vážili, tak ho nespravedlivě osočujete. Styďte se.
04. 01. 2013 | 10:28

Pompeius Magnus napsal(a):

Autor má pravdu skoro ve všem. Je to tak, že soudy stejně drtivou většinu nároků na náhradu škody odmítnout projednávat a odkáží na řízení občanskoprávní. Je i pravda, že PČR přípavné řízení posunuje od jednoho policajta k druhému po léta, a že pak důkazní řízení před soudem podle toho vypadá. Mělo však být poctivě zmíněno, že justice měří nejstejným metrem. Obyčejným lidem za bagatelní delikty naloží, gaunerům s politickou příslušností zatleská a od soudu jako nevinné propustí. Myslím, že drtivá většina amnestovaných stejně sedí za blbosti ( maření výkonu soudního rozhodnutí - typicky za řízení bez řidičáku, neplacení výživného nezaměstnanými, atd., atp.). A ještě, kdyby se většině diskutujících vrátil z lochu kamarád, či příbuzný, jistě by na celou věc nazhlíželi jinak.
04. 01. 2013 | 10:30

martin_k napsal(a):

pan SOkol je zdatný demagog (nic proti tomu, ale je dobré si na to dát pozor) - jako obvykle jeho výroky jsou naprosto pravdivé ale jenom tím odvání pozornost od hlavních problémů
04. 01. 2013 | 10:30

Taoiseach napsal(a):

Tomáš Sokol

Tak se tady taky s odpuštěním názorově vyzvracím - :)))

Poněkud jste "přehlédl" jedno hledisko, a sice to, že řízení zdržovali především sami stíhaní - za vydatné pomoci justiční mafie, jejíž hlavou je bezpochyby slovutný profesor Klaus. Vy to zajisté víte mnohem lépe než já, takže by bylo slušné vzít to v úvahu.

Když se odvoláváte na "hodnoty jako spravedlivý proces" je třeba podotknout, že PRÁVĚ amnestie těmto "podezřelým" právo na spravedlivý proces upřela. Z vůle Václava Klause je již žádný soud nebude moci očistit (tedy pár výjimek na tom trvá, ale drtivá většina si jen tiše zamnula ruce).

Právě z tohoto hlediska si jako právník musíte být velice dobře vědom, že amnestie ve věcech, které nebyly pravomocně ukončeny, byla zásadní chybou.

I když v případě Klause šlo o úmysl, nikoli o chybu...
04. 01. 2013 | 10:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 01. 2013 | 10:36

český maloměšťák napsal(a):

Gru
Pokud sám sebe řadíte mezi příslušníky Rudých gard ...tak nepoužívejte množné číslo - je to odpudivé a navíc by vás někdo mohl žalovat - stejně, jako když vy chcete žalovat Targuse /pod jiným blogem/.

Xury
Už jste zjistil, že politická strana nesmí nechat pozavírat domnělé viníky ?
Hmm - bylo vám to docela solidně vysvětleno...že je to věcí jiných institucí, než si myslíte vy. A že tedy ČSSD nemohla nechat pozavírat ty, které Klaus amnestoval
No nic - jám jen že tak i ten váš zdejší " soud" vyznívá spíše komicky a sebetrefně.

Hezký den ...nebo je trefnější a na místě spíše Heil či Čest práci ?
------------
Sežaďte se pánové vedle sebe : Sokol, Hasenkopf, Koudelka, Jakl, Klaus, Nečas /a zřejmě i celá ODS/ ...Xury, Gru, JC, Rumcajs/mimochodem přiznal se , že participuje na podplácených veřejných zakázkách/...
Tak.
Pěkná fotka. Sice dost jednobarevná...ale i tak.

Pak zde máme jiné foto - Wagnerová, Brožová, Haas, Roithová, Dienstbier, Marvanová...ale i např. celá TOP 09 /překvapivé, co ?/

Zkuste ta fota poslat do západního tisku - s komentářem.
A do východního - taky s komentářem.

Která z nich se vrátí s jakým podpisem ?

Kam nakreslí bývalý kágebák Putin srdíčko ? Na kterou fotku ?
Podle mě na tu první.

Šalom.
04. 01. 2013 | 10:38

český maloměšťák napsal(a):

"...A ještě, kdyby se většině diskutujících vrátil z lochu kamarád, či příbuzný, jistě by na celou věc nazhlíželi jinak. .."

Pane Pompeius Magnus - pozdravte ty své kamarády. Fakt to tam měli těžké...
Ehm...kolik jste jich tam měl ? I příbuzné ?
Tak to jste jistě dnes velmi veselý !!!
Tož to máte zabité dvě lahve jednou ranou - státní i soukromý svátek !!

jen bacha - někteří kamarádi se tam vrátili již po několika hodinách !
Nepřehánět to - s tou lahví a tak vůbec !

Hezký den .
04. 01. 2013 | 10:42

David napsal(a):

To se dalo čekat. Po Koudelkovi další obránce darebáků a velmi schopný MANIPULÁTOR.

-------------

"...Jen mám trochu podezření, že za řadou bouřlivých reakcí na ně a amnestii vůbec stojí poctivá česká závist, která nevidí ráda, když někdo dostane něco zadarmo...."

-------------

Asi to bude - Podle sebe soudím tebe.

Tady totiž nejde o žádnou závist, ale už DO NEBE VOLAJÍCÍ NESPRAVEDLNOST!!!!!!!!!!!!!

Jinak to byla velice pečlivě připravená a promyšlená akce!

Potom co se stalo je už naprosto jasné a nesporné, že:

Podle vicekancléře nynějšího prezidenta Petra Hájka je prezident Václav Klaus v satanových službách a je nástrojem lži a nenávisti.

Nástrojem pravdy a lásky naopak stále zůstává předchozí hlava státu Václav Havel.

Účinek této STRAŠNÉ amnestie je naprosto DEVASTUJÍCÍ a DEMORALIZUJÍCÍ na naši společnost. To je naprostá KATASTROFA!!!

Ta amnestie je plivnutím do tváře všem slušným lidem!!!

Klaus se chtěl zapsat do dějin, aby se dostal do čítanek.

To se mu už splní. Bude navěky považován za služebníka satana - v satanových službách a zosobněním ZLA, LŽI a NENÁVISTI.

Z ČT 1 jsem se dozvěděl, že se připravuje rozloučení senátorů a poslanců s Klausem a hledají se vhodné prostory, kde by se všichni vešli.

Nejlepší řešení by bylo, aby všichni senátoři a poslanci, kteří považují Klause za darebáka, aby se toho posledního setkání NA PROTEST nezúčastnili.

Ať se s ním jdou loučit jen ti, kteří si do váží, aby se nemuseli pokrytecky přetvařovat. Alespoň občané uvidí, kdo je kdo.

---------------

"...Přitom už jenom fakt, že se trestní řízení táhne osm, někdy i víc let, by mohl vést minimálně k velmi zdvořilým pochybnostem o jeho důvodnosti...."

---------------

Jste fakt borec! "Výborně!"

Všechny trestní řízení, co se táhnou déle než osm let zrušme. Stejně jako je jeden rok u správního řízení. Tam taky řidiči, kteří mají platit pokutu, když se jim podaří to prodlužovat a do jednoho roku nejsou pravomocně vyřízeni, tak se vyhnou potrestání.

To nám chcete nastavit "pěkná" morální pravidla.

----------------

"...Znovu připomínám, že nechci generalizovat, ale podle mých profesních zkušeností, s nimiž se nejspíš zdrcující většina těch, co se dole pod poslední řádek názorově vyzvrací, srovnávat nemůže, se takové věci dějí

víc, než je záhodno...."

----------------

A když mluvíte o těch nespravedlivě stíhaných. Kolik procent jich je? Z vašeho "plakání" to vypadá, že až na vyjímky skoro všichni.

----------------

"...Podle toho, co řekla šéfka Vrchního státního zastupitelství v Praze, v jejím rajónu jde o třináct kousků. Slovy třináct. Tedy porci, kterou bych považoval za zcela zanedbatelnou...."

----------------

Zase manipulujete! U těch třináci kousku jde možná o desítky miliard a u to zbytku - 7 400 - jde jen o stovky milionů.

Takže žádná závist, jak se nám snažíte vnutit, ale

NESPRAVEDLNOST.

Jeden ten váš neprávem stíhaný a proti tomu jeden právem stíhaný, který podvedl třeba tisíce slušných lidí.
04. 01. 2013 | 10:44

český maloměšťák napsal(a):

Stejskal
A vy víte, že nezdržovali ?
Apropo - kolik z nich se ještě před amnestií obrátilo na evropskou justici s tím, že je porušováno jejich právo na spravedlivý proces ? Víte to ?
Kolik z klientů pana Sokola to bylo ?
Nevéme to nikdo.
Ale víme např. jak to bylo s Pitrem.

Nebo jste už slepý na obě oči ?

Klasická manipulace z druhé strany.

Jajo novinář byste měl vysypat srovnání s jinými zeměmi. S podobnými případy.
Jako novinář byste měl klást otázky Sokolům - jak to tedy je s tím zdržováním a kdy byl iniciativním on. A jak to bylo např. s Pitrem
Jenže on vám buď neodpoví nebo odpoví vyhýbavě.

NUda v Praze.

" By" nevinní.
04. 01. 2013 | 10:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane maloměšťáku,

ten text byl podepsán mým jménem, ale já jej nepsal. Proto jsem jej smazal.

Libor Stejskal
04. 01. 2013 | 10:52

babočka napsal(a):

Pan Sokol má jistě pravdu, ale to by tu amnestii musel vyhlásit člověk, kterému se dá věřit. Lidem nevadí amnestie ale ten, kdo ji vyhlásil. Já chápu amnestii jako pomstu pana Klause pravdoláskařům a Pehemu.
04. 01. 2013 | 10:57

paprika napsal(a):

Pan Sokol je jeden z největších(censuriert), kteří nás tu oblažují svými velkorysými názory. Má to jen malou chybu, společnost podle jeho gusta je jen pro amorální, bezskrupulozní žraloky. Většina společnosti je ale tvořená slušnými rybami, které chtějí žít na určité civilizační úrovni a chce těmto žralokům odevzdávat co nejméně z hodnot, které tvoří. to je ten vlký rozpor, pan doktor by chtěl jen žrát, mlaskat a ryby ať jsou němé.
04. 01. 2013 | 10:59

Vojťas Koťas napsal(a):

Pane Sokole, tak teď jsem si konečně oddychnul...
Léta letoucí si pamatuji ten váš slogan na billboardech "Grázly nemám rád", s vaším tak úplně nejvíc rozhodně ukazujícím prstem, kterému jsme tehdy tak naivně věřili (počátek 90tých let). V letech následujících jsem si povídal, čím to je, že jste přešel na druhou stranu, a místo soudcování či státního zastupitelování se vydal do advokacie. Povídal jsem si, že to je trošku blbé, jít spoustu těch grázlů hájit, místo abyste je pomáhal dostávat za mříže. Teprve dnes jsem pochopil, že hájíte jen samé slušné a nevinné lidi, aby jim nebylo státní a justiční zvůlí ublíženo, a že jste na té správné straně barikády. Chápu, že je řada vašich nevinných klientů z amnestie rozčarována, neb jim bylo opět upřeno právo na spravedlivý proces, a navždy na nich zůstane ta skvrna - musej z tý amnestie bejt teda vyloženě nasraný...! Pokuste se spolu s nimi nalézt způsob, jak je před ten spravedlivý soud vrátit, budu vám asi nejen já zavázán
04. 01. 2013 | 11:00

aga napsal(a):

eee

asi jsem se spletl v terminologii, zřejmě se jedná o lůzní vohnouty.
04. 01. 2013 | 11:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubé nadávky, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 01. 2013 | 11:00

český maloměšťák napsal(a):

Stejskal
Uff !
Už jsem si myslel, že snad jste nějaký trouba nebo co.
Pěkné svinstvo...eh, tedy ubohé svinstvo. Krástnick /jméno/.
Omlouvámse tedy za výpad.

To srovnání zemí se mi nepodařilo nikde dohledat. Jen jsem našel tvrzení, že např. v Itálii /země sice " komunismem" nezasažená, ale zato VELMI ZSAŽENÁ MAFIÍ !!!!/ se ty procesy mnohdy táhnou i déle - než v ČR.
Bylo by to zajímavé ...takové srovnání (i když to opět bude zjednodušením...via různá historie, různé skutkové podstaty a rozsah trestné činnosti...). Mohlo by to napomoci popisu skutečnosti /rozdíl tvoří informační hodnotu/.

Mějte se.
04. 01. 2013 | 11:01

Sláma napsal(a):

Jako vždy, napsal Sokol velice špatný blog. Nelze se čemu divit, vystudoval právnickou fakultu za socialismu a to mohli jenom komunisté, děti komunistů a děti agentů StB.
V Sokolově textu je spousta velice hloupých momentů. Motá věci dohromady a jediným společným motivem je opovrhování běžnými občany. Například: " Kde ale jsou všichni ti lidumilové, co se rozbrečí nad kdejakým dlužníkem, který si navypůjčoval peníze, dobrovolně je vracet nechce a teď mu exekvují to, co si z těch peněz pořídil? Když jde o to, drbat za ušima někoho, kdo si plete půjčku s darem, není pro ně kam plivnout."
Sokolovi stále nedochází, že veřejnost je rozezlena především nad mafiánskými způsoby, které vymáhání bagatelních dluhů provázejí. Třeba případ, nedávno uvedený v televizi - paní nezaplatila u lékaře Jůlinkovné 30,-Kč, protože to po ní nikdo nechtěl (sám nikdy nevím, kdy platit mám a kdy ne). Nikdo ji ani později k zaplacení dlužných 30 Kč nevyzval. Nemocnice prodala pohledávku mafiánské, pardon exekuční firmě, která po dotčené požadovala téměř 20 tis. Kč. Protože momentálně tolik neměla k dispozici, chtěli ji mafiáni dokonce zabavit dům. To se vám, zdá, Sokole, spravedlivé? Asi ano, vám pojem cti a spravedlnosti nic neříká!
04. 01. 2013 | 11:08

aga napsal(a):

raze the priznons to the ground

Byl jsem pane Stejskalem smáznut za to, že jsem se rozepsal o dfensově článku, na který jste odkazoval, a použil jsem termíny, na kterých stojí dfensovo vidění světa. Tak to zkusím znovu, termín z..d vždy vytečkuji:

Z..., který má vždy a ve všem pravdu, je neprotivnější z...í odrůdou. Dfensovo zjevení pravdy neřeší to, co mi na amnestii vadí nejvíce, to jest, že šlendrián - ať už justiční, státní či jakýkoliv další - dopadá neomylně na hlavy těch, co se v tomto nejlepším ze všech možných světů mohou bránit nejméně - tj. prostých daňových poplatníků a nemajetných poškozených. Lejno shora dopadne vždy neomylně na jejich hlavy. To ovšem dfens neřeší, protože podle jeho vidění světa si za to vohnoutí lůza může sama.

Tak snad už je to formulováno dosti košer, a přispěje to takto k věcné a konstruktivní diskuzi.
04. 01. 2013 | 11:09

Gru napsal(a):

Maloměšťák

Opravdu doporučuji: zkuste mě zažalovat, že považuji vynášení soudů o věcech, jimž já stejně jako vy nerozumíme, za chování srovnatelné s Maovými Rudými gardami - jejichž typickým znakem jednání právě takovéto postupy byly. Jsem skutečně zvědav na výsledek.
(Pokud jde o Targuse, tak toho nechci a nemám žalovat já, protože nejsem správcem veřejného prostoru. Jinak ovšem jeho příspěvek nebyl pouhým názorem, ale výzvou.)
Ale zpátky k otázce "justičního brigádnictví" - pan Sokol se jistě nemýlí, když dává nynější křikllounství do souvislosti s předplacenými předními sedadly u šibenice. Neboť takové jsou kořeny celého toho rozvášnění.
V dnešní době primitiv řízený médii horlivě souhlasí s podezřením vyjádřeným méodiem např. tak, že dotyčný "není celý den doma", nebo "je nemocný". Stejné je, když vám dotyčného ukážou zabíraného odspodu skrytou kamerou - už to z člověka dělá poodezřelého, ba vinného.
Ovšem - jak z kterého. Stále máme probíhající kauzu Rath. Ten člověk je obviněný, ještě není obžalovaný, tím méně odsouzený. Vlastu Parkanovou, která je na tom stejně, až na to, že ji nezavřeli, ani pravomocně odsouzeného Pekárka však, na rozdíl od Ratha, média neparodují, neukazují karikující animace Parkanové či Pekárka. Takže - rozhořčení je selektivní a pečlivě řízené.

JAHA
Prosil bych nějaká čísla - počet případů, které jsou protahovány jen proto, že dotyčný nepřijímá dopis či je nemocný - více než osm let. Stejně tak prosím o názor, zda náhodou není minimálně spoluvinný státní zástupce, který má - a nevyužívá - k zamezení těchto kliček k dispozici nástroj vazby - v tém nemůže stíhaný nepřevzít, musí se dostavit, nemůže odtud ovlivňovat svědky... atd.

Závěrem: pokud má někdo pocit, že obhajuji amnestii (jakoukoliv, Klausovu či Havlovu) - ať sem zkopíruje dotyčnou pasáž mého textu, která to dokládá.
Myslím, že taková neexistuje.
Já se pouze stavím proti rozdmýchávané hysterii, která z podnětu amnestie propukla.
04. 01. 2013 | 11:10

Sláma napsal(a):

Další hovadina, kterou Sokol napsal: " Jen se podivuji nad tím, že nikoho nenapadne ani pochybnost, o vině byť i jen jediného z nich."
Kdo jiný má rozhodnout o vině, než-li nezávislý soud. Pokud jsou skutečně nevinní, mohou přeci amnestii odmítnout a trvat na pokračování soudního procesu. Podle mne, kdo amnestii příjme zároveň přiznává svoji vinu. Protože amnestie je nástroj odpuštění, nikoliv spravedlnosti.
Místo amnestie měl pan prezident tlačit pana premiéra a pana ministra spravedlnosti Blažka k tomu, aby provedli v české justici strukturální změny, vedoucí ke všeobecnému zrychlení činností soudu. Vždyť problémy s délku soudních řízení jsou i mimo trestní právo!
Dále Sokol zapomíná, že v řadě případu jde o pachatele, kteří již byli soudem odsouzeni a jsou ve stádiu odvolacího řízení. Tam už jsou jen malé pochybnosti o jejich nevině.
04. 01. 2013 | 11:14

aga napsal(a):

Gru

Podle posledních zpráv má být amnestováno či omilostněno asi 20 000 provinilců. Vůbec se té hysterii nedivím, být poškozeným či ohroženým terčem propuštěných či stíháním naštvaných nadrženců, taky bych hysterčil, a někteří z nás jsme empatičtí.
04. 01. 2013 | 11:16

Sláma napsal(a):

Sokol je i velice vulgární, například když napsal:"zda někdo z těch, na které dopadá amnestie z důvodu délky řízení, a do kterých teď mydlí skoro každý, kdo má v zadku díru ..."
To je opravdu vrchol neúcty k normálním, běžným občanům, kteří se oprávněně cítí pohoršeni neprostou neschopností a nyní dokonce neochotou státu, resp. politiků, potrestat případy korupce, rozkrádání a tunelování.
04. 01. 2013 | 11:18

Petra napsal(a):

Oni Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Pan Sokol ví naprosto přesně, o čem mluví a jeho sebejistota je trochu děsivá.
Pokud mu na naší společnosti něco vadí, měl by stát na druhé straně. Třídit vinné i neviné hned, když ti policisti a státní zástupci to dělají blbě. Udělat něco pro to, aby se to nestávalo.
Jen nevím, jestli by vydělal tolik, jako exekucemi. To je velký kšeft a má svý jistý.
Na všechny jednou dojde.
PS: skoro se omlouvám za to mé blití, ale když to pan Sokol očekával, nemohl čekat, že se stane něco jiného
04. 01. 2013 | 11:19

český maloměšťák napsal(a):

Ještě jedno zjištění.
N astranu " by" nevinných a paušálně / a blbě/ pojaté amnestie se vesměs staví ti, co jim nevoní evropská integrace - co jim vyhovuje zdejší smrádeček a komunismus /" nám a našim kumpánům dle našich potřeb - ostatní nám dle toho , co jim nařídíme a jak si to zde zařídíme"/.

Náhoda ?
Zcela jistě ne.
Ty postoje jsou konzistnetní.
04. 01. 2013 | 11:19

Zbyněk napsal(a):

Dle mého názoru účelem této amnestie nebylo dosažení spravedlnosti, nebylo to ani gesto dobré vůle. Nakrknout národ, poškodit vládu a premiéra, mimochodem kde je premiér, proč dosud neobjasnil svůj podpis aniž se poradil s vládou, která nese odpovědnost?
04. 01. 2013 | 11:21

Pepino napsal(a):

Jenom tak na okraj poznámku k délce soudních řízení...z důvodu nemoci soudkyně, nemoci obžalovaného,odvolacího řízení a znovu soudu na nižší instanci, opět nemoc soudkyně či už asi jiného soudce...soudní řízení trvalo 8 let !
04. 01. 2013 | 11:22

Dick napsal(a):

Dovedu si živě představit Váš škodolibý úsměv při čtení výše uvedených komentářů.To jsou oni ta "lůza" jak jste nás nazval. A lůzou se netřeba znepokojovat, že pane Sokol. Není mi jasné, co jste vaším příspěvkem sledoval. Vždyť nas..nost národa je již tak vysoká, že hrozí opětné cinkání klíči.
04. 01. 2013 | 11:25

on. napsal(a):

Ti tunelari nedostali penize zadarmo, ale z uctu svych obeti.
04. 01. 2013 | 11:26

Petr Novotný napsal(a):

Naprosto trefně popsáno. Nepřeju nikomu nic z diskutujících zlého, ale byli-li by oni trestně stíháni (zejména ti skutečně nevinní a opravdu si naivně nemyslete, že se to nemůže stát), jistě by slova dr. Sokola ocenili. Vyšetřování (po obvinění) spolu s dvěmi instancemi soudů (což stačí k pravomocnému odsouzení) by nemělo trvat déle než 3-4 roky i u složitých kauz. Pak osmileté a delší vyšetřování tolik let maří život obviněného a obžalovaného a pak má ještě přijít dlouhý trest? Kdyby řízení trvalo ony 3-4 roky, tak by po 8 letech od obvinění, měl již i odsouzený odsezen skoro celý trest (při zohlednění propuštění po polovině trestu) i u poměrně vysokých trestů (8-10 let). Ovšem neshodnou-li se na vině soudy a věc se formou ping-pongu vrací tam a zpět (soudům je to prakticky jedno, ale obžalovaný - ať již skutečně vinný či nevinný - trpí), nemůže to být dáváno k jeho tíži. Pravdu má dr. Sokol také s náhradami škod, jednak se jich mohou domáhat v občanskoprávním řízení a jednak ta naděje u takto starých kauz na úhradu z nějakého majetku je téměř nulová (možná však dr. Marvanová v tomto směru udržuje v naději své klienty a také to nejspíše jako zmocněnec poškozených nedělá zadarmo). Diskutující pak vůbec nemají představu o právu a trestním řízení, jak jsou policisté "fundovaní", jaká je nevůle na státních zastupitelstvích zastavovat i zjevné nesmysly apod., takže pak převládá hloupý názor "už dávno tito lumpové měli viset na lampách".
04. 01. 2013 | 11:27

nadja napsal(a):

Čirá sokolí logika. No comment!
04. 01. 2013 | 11:28

český maloměšťák napsal(a):

Gru
?????
Jak se má kauza Rath či Parkanová k údajnému porušení práva na spravedlivý proces ? To nechápu. Pletete hrušky s jabkama.

To vy jste začal s výhrůžkama o udávání diskutujících.

Média nekarikují zatčení a celou kauzu Rath ?
Vy musíte být pak slepý na obě oči - nejen na jedno.
Média začla s tím karikováním hned druhý den.
A co se týče hysterie šířené zde - tak si stačí přečíst zpětně ty tisíce rozsudků nad Rathem . ještě před tím, než vůbec bylo vzneseno konkrétní trestní obvinění. Natož než proběhl soud.

Ostatně doložte, že média karikují amnestii a její dopady. Že vyvolávají hysterii.
Hysterii vyvolávají ti, co tvrdí, že jde o " by" nevinné.
Zhusta komunisti myšlením a konzervativci svými manifestními postoji.

KOnec vysílání.
Pro svá tvrzení nemáte dostatek informací ani vy - ani já, to pan Sokol by místo svých jalových keců měl doložit nakolik za průtahy může on a jeho klienti a nakolik instituce zřízené a financované občany kvůli tomu, aby dohledávaly pravdu a spravedlnost.
A ať se sám sebe ptá - pan Sokol a ostatní...jak to, že dlouhé doby - a dokonce i delší, jsou k nalezení v Itálii..." komunismem " sice nezasažené...ale zato VELMI ZASAŽENÉ MAFIÍ A JEJÍ VLÁDOU... kde teda tady lze hledat analogie...a jaký má na tom podíl např. pan Klaus.

Vsadém se s Vámi - že to neudělá.
O dobrou whisky. Termín plnění jeden měsíc.
04. 01. 2013 | 11:29

argun napsal(a):

Skvělý text pane autore.

Velmi potřebný. Poučná lekce lekce o praktické demokracii pro všechny "demokratické kazatele". A že jich tu je jak naseto...
04. 01. 2013 | 11:35

český maloměšťák napsal(a):

apendix
Mnohé pak vědí např. Pepa z Honkongu či Lájos Bacsi.
Jenže nepoví.
Z jistých důvodů.
Ostatně oni byli amnestováni taky, že...i jejich peníze.

Ha, ha, ha.....:(

Hůavně strašte " komunisty" . To je důležité. Organizujte hladovky a vymývejte lidem mozky až tam zbyde fakt jen to vzduchoprázdno...nebo hnědý sajrajt.

vysvětlení :
Aktuální komunista je ten, kdo se řídí heslem " nám a našim kumpánům dle našich potřeb - ostatní nám dle toho, co jim nařídíme a jak si to tady sami zařídíme"
04. 01. 2013 | 11:36

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Tomuto Dravci s kachním žaludkem nemalou měrou vděčíme za to, že náš právní systém není nástrojem spravedlnosti, ale něčím velmi nevábným sloužící spíše darebákům.

Podobně jako je pro mne Klaus symbolem toho nejhoršího v naší politice, je pro mne zase tento Dravec s kachním žaludkem symbolem marasmu v našem polistopadovém právním prostředí.
04. 01. 2013 | 11:37

Pavel napsal(a):

A CO JÁ ? NIKDO MĚ AMNESTIÍ NEPOMŮŽE. SOUDÍM SE JIŽ 12 LET S MĚSTEM A STÁTEM O REKULTIVACI SKLÁDKY V CIVILNÍM ŘÍZENÍ. (20let Město vozilo veškerý odpad i průmyslový na naše pozemky, ve smlouvě se k tomu doznalo, ale rekultivaci nechce provést ačkoliv to ve smlově je uvedeno!!!). Tady pan Prezident nepomůže !!! NYNÍ SE PROTISTRANA STÁLE ODVOLÁVÁ, DOVOLÁVÁ A PO 12 LETECH NEPADL JEŠTĚ ANI PRVOINSTANČNÍ ROZSUDEK. HAMBA SOUDŮM !!! JDE TO VŽDY DOKOLA: OKRESNÍ, KRAJSKÝ A NEJVYŠŠÍ SOUD A ZASE DOKOLA. KDO POMŮŽE MĚ ??? TAKY BYCH POTŘEBOVAL OCHRANU PRO NEÚNOSNĚ DLOUHÉ ŘÍZENÍ. PO UKONČENÍ SPORU SE OBRÁTÍM NA EVROPSKÝ SOUD. STÁT PAK DOSTANE PŘÍPADNĚ SMĚŠNĚ NÍZKOU POKUTU, ALE DÉLKU ŘÍZENÍ TO NIJAK NEZRYCHLÍ. CHCI TAKÉ AMNESTII : ABY BYL SOUD POVINNEN ROZHODNOUT PRAVOMOCNĚ JEŠTĚ LETOS, JINAK AUTOMATICKY TENTO PROCES VYHRÁVÁM !!!!!
JAKOU RADU MÁTE PRO MĚ, PANE SOKOLE ??? (nejlépe se oběsit, že.... ??)
04. 01. 2013 | 11:37

Pepa Josef napsal(a):

Strašně dlouhé právnické krasořečnění pod heslem "každá lumpárna se dá v podstatě omluvit". Já nejsem právník a nehodlám problematiku dlouze studovat z vývarů vývarů, ale jestli sakra budou omilostněni tuneláři, co prodlužují trestní řízení neustálými odvoláními a dovoláními a voláními (zakázaným mobilem), jak to umožňuje naše právo nerespektující překomplikované vinou absence přirozené morálku a vytvořené lidmi, bojícími se, že by mohlo v průhlednější podobě dopadnout i na ně, tak to sakra v pořádku opravdu, ale opravdu není. Výklad nevýklad.
04. 01. 2013 | 11:37

Pepa Josef napsal(a):

Oprava
jejda, ona ta věta nedává smysl:), tak si ji přepište na "naše právo překomplikované vinou absence přirozené morálky..." Nebo stručněji: máme tady bordel...
04. 01. 2013 | 11:40

Občan napsal(a):

V souvislosti s amnestií je namístě jiná otázka - CO bude s těmi lidmi dál?

Pokud mají zázemí a práci/příjem, pak není problém.
Ale pokud práci/příjem a zázemí nemají, pak je zde pravděpodobnost až jistota, že se propuštění v krátké době vrátí za mříže. Nic jiného jim totiž nezbude. Že by pro ně něco FUNKČNÍHO udělaly ÚP, Mediační a probační služba ČR a "neziskovky", je krajně nepravděpodobné.
04. 01. 2013 | 11:41

skeptický napsal(a):

Odvolání by mělo být jen jedno.Konec.Když už teda nejsou osvědčené lidové soudy.Takoví atentátníci na Hitlera byli nalezeni stejný den a viseli už ten večer.

Budí to tu dojem,že je snaha,aby se k úplatkům mohlo dostat co nejvíc sudích.

To,že důkazů je 40 šanonů,které má soudce prostudovat je výsměch.Výcuc na jednu stránku,konec.

To,že si exekutor ze dvou nezaplacených třicetikorunových poplatků u stejného lékaře udělá DVA případy po dvaceti tisících je taky nestydatost.
Vše je tu navrženo na vytváření umělé zaměstnanosti pro přemnoženou obec právnickou.

Aby třeba Kájínkovu nemajetnou žádost o nový soud posuzoval stejný sudí,který/á ho odsoudil mi připadá dost k smíchu.

To,že soudkyně ze strachu pouštějí na svobodu lidi,které policajti naháněli dva roky,nebo se předhánějí v originálních rozsudcích už nikomu ani nepříjde.Ti jsou tu ,aby chránili společnost,ne aby dávali na odiv svoje humanitární cítění.

Exekutor je odvozeno od slova exekuce,čili poprava.Mělo by to jít i bez soudů,pěkně po staru,sjednat si spravedlnost sám..

Každý by si měl řešit spory sám,a když na to nemá,měl by si najmout exekutora,jako s nějakým Mrázkem.Určitě to nebyl právník.Proč živit právníky.

Když už je jednou jasné,že z těch co si nakradli miliardy už žádná kompenzace nekouká,nic jiného už nezbývá.Pomsta sladká pro lidi i pro zvířátka.Vede to k zamyšlení,jestli nejsme příliš civilizovaní.Zpět k základům.

Ten příměr se závistí a žloutenkou je hezký.Nad vzdělání není.
Dřevák by řekl,že jeden závidí,že druhý šlápl do většího hovna.

Lidí,kteří nemají do zadku díru je málo; obvykle se jim ďupka zašije po rakovině konečníku,ale pak stejně dlouho nevydrží.
Vím,co chtěl autor říci.

Ohledně amnestie : nikdo se nezavděčí lidem všem.
Když nemůžeš vyhovět každému,vyhov sobě.Druhým na pohřeb nechoď,oni ti taky nepříjdou.
Jo,když jeden umře,už mu přidělí právníka.Od toho by měli být právníci konečně osvobozeni.

Amnestie je voda na mlejn štvavým mediím.Alespoň je vidět,kdo se zasloužil o stát v tomhle vzhůrunohama Kocourkově.
04. 01. 2013 | 11:43

marxík napsal(a):

maloměšťák
Jsme téměř dokonale zprivatizováni okolními kolonizátory a vy jste zjistil, že tu máme komunismus.
Kolego, jste mimořádný exemplář.
04. 01. 2013 | 11:45

Libertad napsal(a):

Považuji za nutné zde sdělit, že si pana Sokola vážím stejně jako pana Klause, tedy vůbec si ho nevážím. Větší cenu má pro mně jakýkoliv bezdomovec.

Sodonio Libertad
04. 01. 2013 | 11:45

Kamil napsal(a):

Jak stárne, Sokol má stále blíže ke Klausovi. V logice uvažování i v občanské morálce. O vztahu práva a morálky se na studiích nic nedověděl a pak už měl jiné starosti.
Ta diskuze pod jeho blogem je marná, on ji stejně nečte a kdyby ji četl, už by jí neporozuměl.
04. 01. 2013 | 11:46

aga napsal(a):

argun

Ano, sokolí blog je názornou ukázkou toho, na čí míru je naše "praktická demokracie" šita, a faktu, že lid není rozhodně tím, kdo v ní vládne nebo kdo z ní benefituje.
04. 01. 2013 | 11:46

Vlkodav napsal(a):

Prezidentova amnestie má jeden velmi pozitivní efekt. Ukázala otevřeně binec v našem soudnictví. Nízké tresty za vážné činy, neúměrně dlouhé řízení a pod.
Je to sice bolestivé léčení, ale po 20ti letech možná nutné.
Takže křičte na soudy a na státní zástupce, ti mají nejvíce másla na hlavě.
04. 01. 2013 | 11:48

Gru napsal(a):

Maloměšťák
Zdá se, že jste již z rozčilení unaven, proto již máte obtíže se čtením textu.
Rozhořčujete se:
"Média nekarikují zatčení a celou kauzu Rath ?
Vy musíte být pak slepý na obě oči - nejen na jedno.
Média začla s tím karikováním hned druhý den."

Přečtěte si dotyčný text ještě jednou,. Zjistíte, že jsem napsal:
"Vlastu Parkanovou, která je na tom stejně, až na to, že ji nezavřeli, ani pravomocně odsouzeného Pekárka však, na rozdíl od Ratha, média neparodují"
Z toho vyplývá, že vytýkám parodování Ratha a zcela rozdílný přístup k jiné stíhané, či dokonce k obviněnému. Neboli, mám na jednu věc s vámi shodný názor a vy polemizujete sám se sebou... Je to k rozbolení hlavy, což?
04. 01. 2013 | 11:48

resident napsal(a):

stejskal:
ad Pavel - velká písmena u tohoto příspěvku nevadí? nebo mažete jen názory, které by mohly vaši židličku rozkývat? nebo na které nestačíte? obec diskutérů, které jste svým hňupstvím vypudil, počtem již převyšuje zůstávajících... chmurný výsledek práce referenta diskuzí! zaměstnavatel by se měl nad vámi zamyslet.
04. 01. 2013 | 11:51

David napsal(a):

Novinky.cz:

Policista mě skoro zničil a vy ho očistíte? Přehnal jste to, napsal prezidentovi

Před čtyřmi lety zaplavily Plzeň hanlivé letáky s portrétem Luboše Kotába a textem, že muž na fotografii je velký podvodník. „Byl to šok, strach, ostuda. Plakáty visely všude, na veřejném osvětlení, na domech, na každém vchodě, na popelnicích, na zastávkách. Byly jich stovky, několik týdnů jsem objížděl město a strhával je. Přítelkyně se mi z toho psychicky zhroutila a jako živnostník jsem přišel o zákazníky,“ vzpomínal 42letý elektromontér.

4.1.2013 Dnes 6:02

A tak se rozhodl na vlastní pěst vypátrat, kdo za očerňovací kampaní stojí. A to se mu částečně povedlo. Zjistil, že v tom má prsty plzeňský policista Zdeněk Kylián, kterého soud za to později potrestal dvouletou podmínkou.

Dnes již bývalý policista spadá do skupiny odsouzených, na které se vztahuje amnestie Václava Klause. A to s Kotábem pořádně zacloumalo.

„Teď se mi akorát tak může smát do očí. Bude očištěný a mě tenkrát málem zničil. Skoro jsem přišel o rodinu a jako řemeslník byl téměř odepsaný. Nikomu jsem nikdy nic nevyčítal, žádné stížnosti nikam nepsal. Ale teď už jsem to nevydržel a poslal dopis prezidentovi, že to s tou dobrotou vážně přehnal,“ prohlásil Kotáb.

S oznámením málem neuspěl

V živé paměti ještě má, jak ho s trestním oznámením všichni posílali od čerta k ďáblu s tím, že není vlastně pořádně co vyšetřovat a že to maximálně může být přestupek.

„Pozor!! Důležité upozornění!!! Tento muž na fotografii Luboš Kotáb (firma The Elektro El) je velký podvodník!!!“
nápis na letáku, který Luboši Kotábovi zničil život„Až po zveřejnění případu zasáhlo krajské státní zastupitelství. Moje zjištění a důkazy, na které do té doby nikdo nereflektoval, začali brát žalobci najednou vážně a policistu obvinili z několika trestných činů,“ vzpomínal na několikaleté peripetie Kotáb.

Podle něj bylo klíčové, že fotografie na plakátu byla totožná s tou, kterou měl v cestovním pase. „Šlo o úřední fotku. Tak mi bylo jasné, že pochází jedině z nějakého policejního archívu,“ vysvětlil Kotáb.

Vytáhl z archivu fotku

Podle rozsudku to byl právě Kylián, který Kotábovu portrétovou fotografii vytáhl z interní databáze ministerstva vnitra. Ta se objevila na plakátech s doprovodným textem: „Pozor!! Důležité upozornění!!! Tento muž na fotografii Luboš Kotáb (firma The Elektro El) je velký podvodník!!!“

„Policista provedl lustraci bez služebního důvodu a tyto osobní údaje vynesl z policejního oddělení s tím, že budou použity k poškození dotyčného muže,“ uvedl v listopadu 2010 samosoudce Josef Prach. Kdo ale plakáty přímo vyrobil a vylepil, se zjistit nepodařilo.

„Byly jich stovky a byly cíleně rozmisťovány na místech, kde byl poškozený známou osobou. To způsobilo, že poškozenému rapidně klesly zakázky a psychicky tím trpěla i jeho rodina,“ konstatoval tehdy soudce.

Kylián za neoprávněné nakládání s osobními údaji a zneužití pravomoci dostal jeden rok vězení s dvouletou podmínkou a zákaz práce u policie na dva roky. Svoji vinu od začátku popíral, ale neuspěl ani u odvolacího soudu.

Patrik Biskup, Právo

http://www.novinky.cz/domaci/289296-policista-me-skoro-znicil-a-vy-ho-ocistite-prehnal-jste-to-napsal-prezidentovi.html
04. 01. 2013 | 11:52

drozd kvíčala napsal(a):

a zase ta závist. Asi na víc nemáš, sokole.
04. 01. 2013 | 11:52

aga napsal(a):

Vlkodav

Tak snad mi odpovíte vy - to, že amnestie na binec ukázala, podle vás pomůže k jeho odstranění? Žijeme ve stejném státě? Poukazy na korupci v rámci tohoto systému korupci vyřešily, nebo naopak přispěli ke kriminalizaci těch, kdo poukázali?

Prakticky amnestie svými dopady na soudy ten binec může jen zvětšit, a osobně nevidím nikoho, kdo by měl zájem a zároveň moc ten binec řešit, a potrestat jeho skutečné viníky. Naopak, ten chaos mocným jen prospívá, i proto si ho pěstují.
04. 01. 2013 | 11:56

Gudka napsal(a):

Skeptický

"Takoví atentátníci na Hitlera byli nalezeni stejný den a viseli už ten večer."

Neviseli. Ti, co byli tentýž večer, byli zastřeleni. Ti, co viseli, nebylí tentýž večer.

"Exekutor je odvozeno od slova exekuce,čili poprava.Mělo by to jít i bez soudů,pěkně po staru,sjednat si spravedlnost sám.."

Exekuce není odbozeno od slova poprava, nýbrž od "executere", což znamená "vykonávat". Tedy jde o činnost, která právě je vázána na rozhodnutí soudu, které je pak exekuováno (vykonáno). Exekucí výroku soudu může být i popuštění z vězení...

Ale je to pěkná ukázka hospodské úrovně vědomostí, příznačná pro tuzemské obyvatelstvo.
04. 01. 2013 | 11:57

skeptický napsal(a):

Občan
Teď se vynalezla finta,že lidé s adresou na obecním úřadě budou přidělováni příbuzným,aby měli exekutoři kam chodit.

Ten zákon o cizincích,kteří udají bez vašeho vaši adresu,a když někde nadělají dluhy,exekutor příjde k vám,stále platí.

Starozákonní zákon ,že lidé z Ruska,kteří se tady usadí budou pobírat naši penzi snad doufám už zrušili.Karlíčkova Varlátka se nám díky tomu zaplnila nemajetnými důchodci.

Zákon,že manželka,s kterou jste se rozvedl před 40 lety má od vás nárok na podporu,stále platí.To byla v telce hezká scénka ,jak dědek babce nadával přes plot do matrací,že v lido-demo armádě prý tenkrát dala i těm ,co si neřekli.Kouzelné.
04. 01. 2013 | 11:58

český maloměšťák napsal(a):

Gru napsal(a):
Milý pane editore blogů,

dvoluji si upozornit, že jste se přehlédnul, či si jinou cestou mylně vysvětlil mé předchozí oslovení, neboť i když jsem měl na mysli přestoupení zákona, nejednalo se o přestoupení z vaší strany.
Nemusíte se omlouvat, já docela chápu strašlivé přetížení, v němž se v dotyčné době nacházíte a které typicky provází každé přelomové období, kdy je třeba změnit orientaci.
Přeji vám, abyste toto období překonal brzy a bez újmy, jakož i jinak vše dobré do roku 2013.
04. 01. 2013 | 11:39
-----------Tak teď už tomu vůbec berozumím. (04. 01. 2013 | 11:10 )------------

O.K. - s Rathem jsem to špatně přečetl. Ale to je dílčí záležitoat.
Mimochiodem - jej jste sem zatáhl vy.
Křiklounství jde z obou táborů - to už tak bývá. Vy ale vidíte jen na jedno oko.
marxík
To vy tvrdíte, že okruh osob , které se řídí oním komunistickým " nám a našim kumpánům dle našich pozřeb - ostatní nám dle toho, co jim nařídíme a jak si to tady zařídíme"-...je takový, že lze tento dnešní režim - v ČR...nazvat komunistickým.
Já nic takového nenapsal.
Já si stále myslím, že se podaří zločiny minulosti vzdálené i méně vzdálené v konkrétním - ne ve žvástavě-bolševickém - popsat a pokud možno strújce a aktéry těchto zločinů potrestat. I přes snahu mnoha podivných "právníků" a stačných důstojníků dnešních komunistů /via ono " nám a našim kumpánům.../ v institucích takovýchn jako je policie či justice.
Pokud ne - nezbývá než emigrovat.

Vy jste mi jen podsunul - estébáckou metodou - něco, co jsem netvrdil....
Není to ve vašem případě poprvé - a podle mě to nebude ani naposledy.
04. 01. 2013 | 12:00

Vlkodav napsal(a):

aga:

Pokud se mají soudy a zastupitelství zlepšit, pak prvním krokem musí být na problém ukázat a co nejvíc ho zdůraznit. Což amnestie udělala.
04. 01. 2013 | 12:00

pěvec napsal(a):

sokole, tak dlouho jsi obhajoval/obhajuješ grázly, až ses stal jedním z nich. Tvé blogy to dokládají.
04. 01. 2013 | 12:04

skeptický napsal(a):

Gudka
Netuzemský nadčlověče.Nevím,odkud jste,ale doma by Vám bylo nejlíp.Určitě vás budou všude rádi vidět odcházet,jako vždy.
Vědomosti jsou něco,co jste si někde přečet.Asi jsme četli každý něco jiného.Co jste sám vymyslel?
04. 01. 2013 | 12:05

Ivan napsal(a):

Vo vazniciach zvacsa koncia ludske bestie..., ktore spachali zlociny viac ci menej voci ludom s vacsou kulturou spravania sa...

ALE ludske bestie su aj medzi sudcami, ktori za uplatu, ci z podnetu silnejsich, spachaju aj ten najohavnejsi zlocin..., zavrazdia nevinneho cloveka, tak ako to chodilo v CSR v patdesiatych rokoch... Najvacsie zlociny nenapachali ani zalobcovia, ALE zlocinecki sudcovia...

Ak si niekto mysli, ze zlocinci v sudcovskych radoch uz neexistuju, je na omyle...!!! Sam so ZAZIL, ako sudkyna OS v Nitre sa spojila s policiou, aby pre cloveka ktory im zjavne zaplatil, vymohli pekny pozemok mojej matky... Napriek tomu, ze Vojensky obvodovy sud v Bratislave odsudil policajta za vypracovanie falosneho a nim podpisaneho tzv. priznania mojej matky, za dvadsat rokov sme sa nedomohli od statu satisfakcie a ani len nahrady skod a nakladov na sudne pojednavania...!!! Presne ako v patdesiatych rokoch minuleho storocia, rozdiel je v tom, ze v tedy ludi poslali na sibenice sudcovia priamo, dnes ich posielaju k sebevrazdam...!!!
04. 01. 2013 | 12:07

Gudka napsal(a):

"tón veřejného mínění, pokud jde o trestní kauzy, vesměs udávají potomci těch, co měli odjakživa předplacené první řady sedadel na šibeničním vrchu."

V tomto má Sokol smutnou pravdu. Tuzemský Kondelík se tetelí blahem, když mu televize tak dvakrát týdně ukáže záběry, jhak zakuklenci vyráží dveře a za strašného řevu srážejí někoho na zem a poutají mu ruce za zády. Cítí rozkoš při pohledu na kdekterého souzeného - nikoliv z násilných činů - jak stojí s pouty na rukou před soudcem - ještě jako pouze obžalovaný. Když komunisti soudili Horákovou, Píku, když nacisti soudili odobojáře, nikdy jim nenakládali před soudcem pouta a nikdy nezveřejňovali foto spoutaných obžalovaných.
Rozkoš, kterou český Kondelík cítí při pohledu např. na spoutanou Jourovou, se skutečně odvozuje od slastných pocitů, které měli jeho předkové když hltali očima tělo zmítající se na oprátce.
Ubohá justice v Čechách!
04. 01. 2013 | 12:08

aga napsal(a):

Vlkodav

Nesouhlasím. Poukazování prostřednictvím amnestie, která už tak zabordelené soudy okamžitě zahltí znovu a ještě více, a navíc zdemoralizuje i ten zbytek pracovitých policajtů a soudců, je naprosto destruktivní. Samotný poukaz nestačí, pokud není vůle a prostředky k nápravě. Znovu upozorňuji na ty, co poukázali na korupci, aniž by se změnilo cokoli vyjma toho, že byl poukazovatel vyhozen z práce.

Na takové poukazování, které máte asi na mysli, tu máme například tisk a novináře - ti ovšem jaksi nepoukazují, že.
04. 01. 2013 | 12:08

Lojzík napsal(a):

Amnestie je především pro gaunery a tuneláře !Prezidenta Klause by měli za amnestii zavřít!Protože omilostnil milionářské zloděje,kteří okradli obrovské množství lidí a teď si budou užívat nakradených milionů !Senátor Kubera ODS obhajovalv TV propuštěné trestance,kteří ihned začali páchat další trestnou činnost,že je to normální,že trestná činost v republice je pořád.Peake před Vánocemi sršela zlostí na premiéra,že ji vyhodil z postu ministrině obrany,přes Vánoce ji to přešlo a dnes zase bude žrát Nečasovi z ruky jak to občané správně očekávají !
04. 01. 2013 | 12:08

aga napsal(a):

Skeptický

Gudky tohoto světa dostanete do první řady pod šibenici až tehdy, kdy někdo natrhne zadel jim. Pak ovšem budou řvát o spravedlnosti pro poškozené nejhlasitěji.
04. 01. 2013 | 12:11

Vlkodav napsal(a):

aga

Máte pravdu, novináři nefungují, zajímají je jen bulvární a příběhy a ne podstata.

Já vím, že ta amnestie je extrémní řešení, taky z ní nejsem nadšen, ale vidím v ní i pozitivní věci.

A mimochodem soudům ulehčila. A nevím, zda může zdemoralizovat nefungující soudy, to je protimluv.
04. 01. 2013 | 12:11

babinský napsal(a):

Pane Sokole, vzhledem k tomu, že jste se od r.1989 angažoval ve vysoké politice, byl jste ve vládních funkcích, i v zastupitelských orgánech máte bohužel podíl na tom co zde kritizujete !
Nyní pouze využíváte problémy justice a nekvalitní legislativy ke svému obohacování jako hvězda soukromé advokacie.
Z těchto důvodů bych vám doporučoval, aby jste se blogování nezůčastňoval.
04. 01. 2013 | 12:11

Ivan napsal(a):

Bude to Václav Klaus, kto bude z Hradu ustupovať s tykadlami na hlave...

Prezident Klaus premeškal vhodný okamih, keď mohol ešte pred Vianocami udeliť menovitú a individuálnu amnestiu Romanovi Smetanovi. Že tak neurobil hneď po tom, ako ho vo väznici na rozkaz akéhosi väzenského strážnika prepadlo väzenské strážne komando, aby mu násilím nahliadlo do telesného vyústenia hrubého čreva, dôvodil som si v mojom osobnom názore tým, že Klaus si nechce nechať ujsť vychutnanie si toho, ako sa vo vlastnej hlúposti škvarí nahlúpla časť vládnej moci..., a ešte v okamihu kým sa kauza nepreklopí do politickej roviny, jej besnenie na Romanovi Smetanovi zastaví. Dnes už vieme, že to neurobil a už niet pochýb o tom, že kauza je politická a tykadlá sa presunuli na hlavu prezidenta Klausa. Už žiadne prípadné ďalšie amnestie Klausovi tykadlá nesnímu a tak s nimi na hlave už koncom funkčného obdobia aj ustúpi z Hradu... A to pre históriu naveky...
04. 01. 2013 | 12:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Vlkodave,

ad "Máte pravdu, novináři nefungují, zajímají je jen bulvární a příběhy a ne podstata."

Tohle platí obecně?

Libor Stejskal
04. 01. 2013 | 12:16

český maloměšťák napsal(a):

Vkodav
Vaše"logika" je zločinecká.

O problému se ví - a ještě jdnou...i v Itálii mají takové dlouhé doby - protože /zřejmě - je to tvrzení spekulativní/ tam taky vládla / vládne ??/Mafie.

Ostatně jistě sem - jako vřdy , dáte nějakou studii o tom, jak je tomu v jiných zemích. Porovnáme - jen si prosím vás tu studii aspoň v tomto případě nejprve přečtěte - ať nejste znovu za kašpárka.

Mít takovouto logiku je zvráceně bolševické - např. zcela vyřazuje postižené ...těmi, kdo byli amnestováni. Je to z bolševického vidění světa ...z ranku zvráceného sociálního inženýrství. Je to jako byste napsal, že pokud se
po amnestii ukáže, že řada lidí se nyní satisfakce ve smyslu nalezení pravdy a spravedlnosti octne v roli hlupáka...je to dobré, protože se tím ukáže , že je třeba tento problém vyřešit / a amnestii zrušit/. Což by se vám a vašim sokolům asi věru že nelíbilo, nicht wahr ?

Jako dlouhpoletý volič "komunistů" jste však omluven . Tam je taková logika " poukazování: na místě.

Tak co - máte ta čísla a fakta o tom, zda zdržoval Pitr nebo justice ?

Btw - Vaše a Pompeia Magna kamarády už znovu zavírají. Tam už pomůže snad jen Klausova milost - aby se ! poukázalo" na problém.

Ach jo.
04. 01. 2013 | 12:16

Pompeius Magnus napsal(a):

to český maloměšťák:
známí nejsou příbuzní, ale když se ptáte: jednoho sice neviděli trestní čin spáchat, ale policie "měla pocit, že řídil bez řidičáku" a soud důkazu nemaje "nabyl přesvědčení" a odvolací soud přesvědčení nalézacího soudu uvěřil a druhému odpustili zbytek podmínky za neplacené výživné ( práci nemaje, neplatil). Samej těžkej basmen pane maloměšťák, víte? Nemohu se ubránit radosti, že jeden nestačil nastoupit a druhému skončila podmínka. A nějak mi uniká jejich společenská nebezpečnost. Ale kdybyste chtěl na mecheche Vás pozveme, jo?
04. 01. 2013 | 12:16

aga napsal(a):

Vlkodav

Je dobré trochu rozlišovat - ne všechny soudy a ne ve všech případech nefungují.

Náhodou mám zkušenost z jednoho městského soudu, kde se řeší ty tzv. bagatelní věci, proto tam není prostředí pro korupci, a soudci se celkem poctivě snaží vyrovnat se se spravedlností. A můžu vás ujistit, že po amnestii je ta marná sisyfovská práce přestává bavit tuplem.

Možná byste to viděl z jiné stránky, kdybyste v roli poškozeného byl sám.
04. 01. 2013 | 12:16

Frant. Lukeš napsal(a):

Již z dřívějších článků Dr. Sokola vím, že má velké pochopení především pro delikventy všeho druhu (ti mu také za obhajoby skvěle platí) nikoliv však pro poškozené - ti mu totiž neplatí. Samozřejmě, je to člověk svzdělaný a zkušený a tak ví jak podobný článek napsat, aby vypadal alespoň trochu přijatelně, ale řadu věcí úplně pomíjí. Tak např. možnost, že řada rozsudků zprošťujících obviněného může být koupena, že mohou být koupena potvrzení o nemoci a pod. Soudci, lékaři, policisté jsou také "jenom lidi" a podléhají korupci. Např. soudce Berka, který může být údajně amnestován a další případy, o kterých Dr. Sokol ví více než já. Například případ p. Kelovského (snad si jméno pamatuji správně), který byl soudem (tuším v Karviné) odsouzen za daňový podvod. Po odvolání (Dr. Sokol o tom, pokud vím, lecos ví) byl shledán nevinným, protože šlo údajně o účetní chybu! Kdo nevěří, ať tam běží. Něco takového je pro mne zcela nepředstavitelné. Dr. Sokol by mne ale za tento postoj nepochybně pěkně sjel.
Vskutku bych rád věděl koho např. z těch obviněných o kterých se hovoří (např. přípah H-systém, Trend, Union banka atd.) považuje Dr. Sokol alespoň za potenciálně nevinného. Jeho dojemné líčení případu nevinně obviněného bankovního úředníka na mne velký dojem neudělalo. Já jsem o žádném takovém případě neslyšel ani nečetl. Již jako bych slyšel Dr. Sokola, že to že jsem o ničem takovém neslyšel ani nečetl nic neznamená - a měl by popravdě řečeno pravdu - ale ať mi tedy takový případ uvede.
Můj celkový dojem z článku je, že Dr. Sokol je zajisté skvělým obhájcem lumpů všeho druhu (je to samozřejmě jeho právo, které mu nemůže být upíráno a za což nemůže být kritizován), ale jeho pohrdání lidmi, kteří mají - možná právně nepodložený, ale upřímný - zájem o spravedlivé potrestání zločinů všho druhu, je gigantické.
04. 01. 2013 | 12:16

stejskal napsal(a):

Smazal jsem další hrubě urážlivý příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 01. 2013 | 12:19

Karel napsal(a):

Dnes již víme ,že ODS škodí této republice!Jak prezident svojí amnestií,tak vláda.Senátor Kubera prohlásil,že nechce socialisty ve vládě !Jak by se tam,ale socialisté dostali?Jedině tak,že by je zvolil lid !Takže Kubera jde proti vůli lidu !Nic divného !Je to ODS !Škůdci !!!!!!!!!! Poženeme je svinským krokem!Nejpozději v r.2014 !!!!!
04. 01. 2013 | 12:21

Vlkodav napsal(a):

Stejskal

Samozřejmě to neplatí obecně. Holt noviny se musí prodávat a bulvární příběhy nebo krvavé story dobře prodávají.

Ale uznejte sám, jak kvalitní je česká investigativní žurnalistika? Jde většinou "po krku" nebo po "meritu věci". Aktuálně patří k tomu lepšímu, ale stále je toho zoufale málo. A nejsilnější médium, televize, je plně v područí "fantastičnosti". Bohužel i ta veřejnoprávní, alespoň z mého pohledu.
04. 01. 2013 | 12:21

v + f = s + 2 napsal(a):

následující kudrnův blog je mnohem lepší než jaký sepsal sokol.
http://jankudrna.blog.ihned.cz/c1-59052680-amnestie-jako-transformacni-tecka

musím přiznat, že kudrnův názor sdílím. Opravdu si myslím, že amnestie je transformační tečkou. Klaus transformaci začal a také ji ukončil.
04. 01. 2013 | 12:23

Gudka napsal(a):

Skeptický

"Vědomosti jsou něco,co jste si někde přečet.Asi jsme četli každý něco jiného.Co jste sám vymyslel? "

Pokud jde o fakta, pak je lepší vědět, než si vymýšlet. Vymyslet po cca 3000 letech význam slova "executere" je nesmyslné - tam pomůže jen vědět. Vzhledem ke stáří výrazu není jiná možnost, než si to přečíst...
Taktéž vymýšlet si, jak to bylo před 69 lety na Bendlerstrasse, je hloupost. Mnohem lepší je přečíst si to (pokud tam tehdy člověk přímo nestál v jednom hloučku s Frommem).
04. 01. 2013 | 12:23

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):

Vkodav
"Vaše"logika" je zločinecká."
"Mít takovouto logiku je zvráceně bolševické..."
"Je to z bolševického vidění světa ..."
"Jako dlouhpoletý volič "komunistů" jste však omluven"
"Btw - Vaše a Pompeia Magna kamarády už znovu zavírají."

Vy jste se regulérně zbláznil. Pletete si dojmy s pojmy. Až budete psát alespoň něco smysluplného pak budu reagovat.

Pěkný den
04. 01. 2013 | 12:25

český maloměšťák napsal(a):

"...A mimochodem soudům ulehčila. A nevím, zda může zdemoralizovat nefungující soudy, to je protimluv. .."

To je třeba dokázat.
Zatím to vypadá, že opak je a bude pravdou.
/administrování kraviny - takto pojaté amnestie, znovunavracení se propuštěných, řízení o nápravu způsobených křivd, spory týkající se odškodnění.../

Apropo . v budoucnu bude stačit docela malý zákon. Může se jmenovat např. Zákon o nápravě některých křivd způsobených v letech .... až .... .
Tomu nikdo nemůže zabránit.
Kor v případě, pokud se "díky" dosavdní činnosti dnešních " komunistů " /nám a našim kumpánům dle našich potřeb.../ dostanou k moci ti formální komunisté.
Ti totiž budou hkedat zdroje všude.
No a pokud jsme zaznamenali, že dokonce nejstarší švýcarská banka , byla přinucena ve směru šetření daňových podvodů vyjít v ústrety US vládě...tak je nabíledni, že časem se takto budou muset chovat i ve směru zdejších šibalů.....chce to ale jedno - zůstat v EU a měnit ji i v tomto směru k lepšímu...a to jsme znovu u tvrzení, že ti, co se zastávají podivně pojímané spravedlnosti via Klaus, Pepa z Honkongu. Lajos Bacsi....ti jsou - až na výjimky - eurofoby.

Jedna a jedna jsou prostě dvě.
ČR s výjimkama nebo mimo EU...nikdy nebude schopna účinně zatlačit např. na švýcarské banky.
S tím s etaké v úvahách šibalů a šizuňků počítá - oni totiž psychopati jsou často velmi inteligentními. /více pan Koukolík/

http://money.cnn.com/2013/01/03/news/companies/swiss-bank-guilty/

Takže pozor - ať se za deset let netvrdí..." my jsme ale na ty švýcarské banky moc slabí...bůůůů....bůůůůů".
04. 01. 2013 | 12:26

Vlkodav napsal(a):

aga

Samozřejmě že ne všechny soudy pracují špatně. Ale tam, kde kauzy trvají dlouho si myslím, že vina na soudech je. A jsou to právě ty medializované kauzy "tunelářů a zlodějů". Tyto kauzy dle mne nejvíc "nasírají" veřejnost a měly by být vyřešeny v rozumném čase.
04. 01. 2013 | 12:27

marxík napsal(a):

maloměšťák napsal
Ještě jedno zjištění.
N astranu " by" nevinných a paušálně / a blbě/ pojaté amnestie se vesměs staví ti, co jim nevoní evropská integrace - co jim vyhovuje zdejší smrádeček a komunismus

Neboli, já jsem vám nic nepodsunul, toliko nevíte co říkáte.
04. 01. 2013 | 12:28

on. napsal(a):

ja byt tunelarama a Klausem, tak se moc neraduju. Jako byly zlociny komunismu (v dobe jejich provedeni dle zakona), tak mohou vzniknout i zlociny kapitalismu.
04. 01. 2013 | 12:29

český maloměšťák napsal(a):

Vkodav
Metodou komunistů /respektive estébáků/ je např. vytrhat věty z kontextu a na základě takto vyrobeného hastroše - nejlépe zmedializovaného /ať se masy dozvědí, co jsou oni zač/...se pak utvoří hodnotící soud - např. že dotyčný je blázen.

No nic - je dobré že sám dokazujete, co jste zač. To je nejlepší způsob jak verifikovat v podstatě jen domněnky druhého.
Volte dál " komunisty". To je v pořádku. Na to máte samozřejmě právo.
04. 01. 2013 | 12:31

karel napsal(a):

Je jasne že se spravedlnost a právo od sebe čim dal vic vzdaluji, že pravo už prakticky slouži bohatým a mocnym aby se ochranili před skutečnou spravedlnosti. Je otazkou kdo je větši zločinec jestli ten kdo zločince haji vymyšlenim ruznych pravnich kliček, ktere nemaji ze spravedlnosti nic společneho nebo jeho klient zločinec.
04. 01. 2013 | 12:32

český maloměšťák napsal(a):

re :"...Na stranu " by" nevinných a paušálně / a blbě/ pojaté amnestie se vesměs staví ti, co jim nevoní evropská integrace - co jim vyhovuje zdejší smrádeček a "komunismus"....

/u slova " komunismus" byly přidány uvozovky - v intencích toho, jak je dnes vymezen " komunista" - viz výše.../
04. 01. 2013 | 12:33

stejskal napsal(a):

To je dost relativní, pane Vlkodave,

s čím to srovnáváte? Se zeměmi, kde se investigativní žurnalistika dělá nepřetržitě už třeba stovku let? Nebo se zeměmi, kde ji diktátorské režimy zakazují? Nebo s těmi, kde se o ní někteří snaží teprve druhé desetiletí?

Myslím, že je zde situace vcelku odpovídající okolnostem. A že by měla být lepší, to každopádně (jako ostatně všechno kdekoliv a kdykoliv a světě).

Mimochodem třeba Reportéři ČT jsou dle mého příkladem velmi kvalitní investigativní žurnalistiky. Několik dobrých investigativních novinářů má ve své redakci prakticky kždý deník. Ale ne každý je investigativní novinář a ne každé medium dělá resp. chce dělat investigativní novinařinu.

Nějak mi tyhle obecné "zásadní pravdy" o novinářích, politicích, soudcích, policistech, lékařích, právnících, úřednících, vědcích, tramvajácích a o těch druhých vůbec ke spokojenosti postačují čí dál méně :-)

Libor Stejskal
04. 01. 2013 | 12:34

Gru napsal(a):

Ivan

K těm tykdalům: bulvární média (t.j. včetně neřejnoprávní) už zase mají další pobuřující informace, a to, že Klaus udělí ještě nějaké milosti. Pochopitelně média, která slouží věrně topmu, co je v tu chvíli hlavní politický proud (ten je nyní, zcela fatálně zpožděněn protiklausovský) už "zaručeně" vědí, že zmíněná milost se bude týdkaz Kajinka.
Já si naopak myslím - a jsem velice zvědavý na reakci médií a proponentů oportunního antiklausismu - že se ta milost bude týkat pana Smetany. Pak ovšem s pomyslnými tykadly skončí soc. dem., TOP, Maloměšťák, Nova, ČT - bude to tady jako na obrázku od Sekory...
04. 01. 2013 | 12:37

skeptický napsal(a):

Gudka
S Frommem jsem nestál.Psychoanáĺlízátorům se obloukem vyhýbám,je to zločin na lidech.

Já bádám.Mám důležitější věci na práci ,než ohromovat méně šťastné bohuželspoluobčany s nějakou Vikinou,nebo se z Olympu dojímat nad lidskou blbostí či špatností.
Neměníte si občas nicky? Pár z vaší líhně už tu je.
04. 01. 2013 | 12:39

Pavel napsal(a):

Pro pana RESIDENTA : Proč se navážíte do pana Stejskala a do mého příspěvku ???
Komentář je napsán dle pravidel = není napsán CELÝ CAPSLOCKEM !!! viz pravidla komentáře:.... " je celý napsán velkými písmeny".......
To není můj případ !!! Pan STEJSKAL dělá svojí práci spravedlivě a korektně !!!
Přeji hezký den ! S Amnestií zásadně nesouhlasím !!!
04. 01. 2013 | 12:41

český maloměšťák napsal(a):

JC napsal(a):
S blogen samozřejmě souhlasím.

P.S. Dav je vůl a internetovej dav je korunovanej.
Čím dál více u mě narůstá přesvědčení, že na prostý lid patří karabáč.
04. 01. 2013 | 12:34
--------
V tom případě byste se neměl radovat z amnestie...tak jako jste se rozplýval nadšením pod bogem Roithové /" má amina ...já jsem tak rád že Klaus udělil tuto aminku !!".
Nebo máte na mysli karabáč používat vůči těm, co mají odlišné názory od těch, kteří jsou ti " vaši" ?
To ale smrdí bolševismem či fašismem.

Asi také patříte - podobně jako zoufalec vlkodav - ke skalním voličům " komunistů". To vás omlouvá. Pak jsou vaše zvrácenosti celkem pochopitelné,
(Pokud tedy jste vůbec plnoletý a svéprávný)

Na jedné straně hrozba karabáčem...na straně druhé oslava takto pojaté amnestie.
--------
JC, vlkodav...
Dík.
I mizerný a zvrácený humor je humorem.
04. 01. 2013 | 12:43

resident napsal(a):

ad Pavel:
klid, panáčku, klid. on mi pan cenzor rozumí! :)
o vás vlastně vůbec nejde.
04. 01. 2013 | 12:45

Vlkodav napsal(a):

stejskal

Chápu váš nesouhlas s paušálním odsuzováním. Ale pokud je v nějáké oblasti nepořádek nebo nefunguje jak má, pak je ono paušální odsouzení snad pochopitelné. To že existuje několik a třeba i dobře fungujících investigativců ještě předci neznamená, že je tato oblast v pořádku. Stejně u soudů. Co politici? Ty taky skoro všichni paušálně odsuzují. A musím říct, že jsem žádné "zásadní pravdy" nepsal. Podívejte se do mých příspěvků, většinou používám obrat "dle mého úsudku" čímž zdůrazňuji, že onen paušální pohled na tu či onu oblat či činnost je můj dojem, neboť na většinu z nich nejsem odborně kvalifikován.

Zpět k meritu. Klausova amnestie mne nenadchla, ale vidím v ní i něco pozitivního. Amnestovalo se do 1-2 let natvrdo a média (i Aktuálně) šílí (jsou vyjímky), jak to že Klaus amnestoval to ho či onoho tak velkého grázla. Ale zřejmě to tak velký grázl nebyl, když dostal jen tak malý tresr. Že měl dostat větší? Možná ano, ale to je otázka na soudy.
A že amnestuje případy starší 8mi let (ne všechny, jen ty do 10 let myslím)? Pak měli soudy konat rychleji, dokážete si představit, že budete 8 let a déle tahán médii a po soudech, budete "veřejně" odsouzen a spravedlnosti se nedočáte? A naopak, když budete vinnen tak si bezstarostně můžete dělat na oběti dlouhý nos a smát se jim desítku let.
04. 01. 2013 | 12:45

Silvie napsal(a):

Ne že bych od Sokola čekala něco jiného.

A ani mě už neudivuje,že čas od času nerozeznám v televizi advokáta od obžalovaného-mají totiž podobnou kriminálnickou fyziognomii.
04. 01. 2013 | 12:45

Pompeius Magnus napsal(a):

to český maloměšťák:

oceňuji Vaše úsilí mě urazit,ale já jsem splachovací...

zrovna od Vás bych čekal, že příjdete s případy, kdy propuštění nechtějí odejít z vězení na amnestii, protože "venku" je to daleko větší dřina - daně, Kalousek, práce, atd. Ale Vy nic!
04. 01. 2013 | 12:46

Dumpling napsal(a):

chce to ale jedno - zůstat v EU a měnit ji i v tomto směru k lepšímu

Jo to je krásná věta. Je to derivát věty: chce to ale zůstat v řadách RVHP a měnit ji stále k lepšímu.

Já se bavím maloměšťákovým běsněním nad amnestií. Nejspíš by otočil, kdyby jako u Zápotockého amnestie, byli amnestování odsouzení homouši. Ti ovšem toho času odsouzení být nemohou, a tak Klausova amnestie nenajde u čm porozumění.
Anebo jste čm taky proti Zápotockého amnestii?
04. 01. 2013 | 12:48

český maloměšťák napsal(a):

Gru
Zatím ale cenu brouka Pytlíka i Goebbelse držíte ve svých ručičkách neotřesitelně Vy.

Ovšem pobavil jste s tím , jak udáváte/neudáváte...Targuse/ Netarguse...Stejkala/ Nestejskala. To byl výkon hodný sloupkaře Blesku

Definitivní konec vysílání. Stejně je to ve vztahu k mnoha individuím zbytečné.
Už tady chybí jen Rumcajs - se svým prohlášením, že je správné, když odběratele jeho služeb amnestují. Že má taky nárok na klid a nové podplacené veřejné zakázky.
A bude tomu tak dána koruna.
04. 01. 2013 | 12:49

jozka napsal(a):

Ze by zrovna Vlkodav, ktery dodneska nepochopil, za co jest popotahovan Janousek byl osobou, jejiz nazor by se mel ohledne spravedlnosti brat vazne... ale co, legrace musi bejt.

A taky je.
04. 01. 2013 | 12:50

skeptický napsal(a):

Na pana Stejskala nesahat.Díky němu se tu občas objeví pravda.
Doufám,že jsem mu nepřitížil.

Pane nadkolego

Nic nemám,co bych Vám dal do Nového Roku,tak Vám jen mohu popřát po beduinsku dlouhý život a rychlou smrt.

Mně už by stačilo to druhé.
04. 01. 2013 | 12:50

Slídič napsal(a):

Petr z Tábora napsal(a):
Tentokráte s Vámi pane doktore souhlasím.
Ostatně počkejme si na výsledky, zatím se jen vyprazdňují věznice od jasných případů.

Odpověď:nebojte se,už se zase plní a to těmi včera propuštěnými.

A autorovi:jak si můžete být tak jistý,že tu nezvracíte ve svém příspěvku vy sám.

A pro naše tv zpravodaje před věznicemi.Ty obrázky tančících příbuzných,čekající na strýce,manžele,manželky už nudí.Dejte si oddych a počkejte si,až budou věznice opouštět větší ryby.A hlavně si ohlídejte zadní vchody.

A našim soudcům-moc mě pobavil rozčilený pan soudce,který byl zděšen z rychlosti pc ve věznicích.
04. 01. 2013 | 12:51

Silvie napsal(a):

Pan Stejskal

A není vám ani trochu podivné, že se Klaus na sklonku kariéry tak snaživě odvolává na hněv Bruselu, z jehož ouřadů si celou dobu tropí šašky?

Průtahy v kauzách H-systém ,Barták atd. jsou způsobeny samotnými obviněnými,chyba je v tomto případě v zákonech, nikoliv v soudech.
Ale soudců se rozhodně zastávat nechci, neodvádějí příliš kvalitní práci.

Nečekala jsem,že Klaus odejde z úřadu až takhle potupně (Smetana,"atentát", amnestie...).
Co se amnestie týká, nemohu uvěřit,že to neudělal účelově(holt se chce na stará kolena ještě zabezpečit). A to nepatřím k jeho kritikům.
04. 01. 2013 | 12:52

stejskal napsal(a):

Dobře, pane Vlkodave,

svůj názor v souvislosti s amnestií a to, proč ji pan prezident vyhlásil (jsou to podle mne dvě věci, které spolu souvisejí, ale zároveň je třeba je posuzovat i zvlášť) jsem vyjádřil pod blogem pana Haase a především paní Roithové.

Hezký den.

Libor Stejskal
04. 01. 2013 | 12:53

šašek z Jihlavy napsal(a):

Divím se, že nikdo nezmínil případy rafinovaného zdržování průchodu spravedlnosti tak, že uprostřed nebo v závěru procesu soudce nebo obhájce z různých důvodů odstoupí (podjatost, nemoc atd.), takže s novým soudcem čí obhájcem začíná vše od začátku, což u spisů čítajících tisíce stran znamená odklad na velmi dlouhou dobu, než se stačí vše prostudovat. Zde dlužíme parlamentu, zvl. všem těm Bendům, patřičnou odměnu i s úroky.
S přibývajícím počtem amnestovaných je již jasné, že cílem bylo usvést pozornost od lidí, kteří vyjádří nebo už vyjádřili svému dobrodinci patřičnou vděčnost.
Jako pamětníka mne zvlášť mrzí vyklouznutí takové persony jakou je Regina Rázlové. Za bolševika se navzdory řečové vadě dostala díky otci na DAMU, byla obsazována ve filmech i TV, a když se zdálo, že hostina končí, objevila se záhadně ve sklobyznysu, který vyssála, co to šlo. A ejhle, tak dlouho se to táhlo, až je najednou bez trestu.
Takové případy ale otrlému cynikovi Sokolovi nevadí, vždyť exotické dovolené s exotickými "hosteskami" něco stojí, vyčistí člověku nejen hlavu, ale i peněženku.
Až se dostane do pekla, přeji mu denní obcování s babiznou typu Rázlové. A jí totéž s autorem tohoto blogu.
04. 01. 2013 | 12:56

Gudka napsal(a):

Gudka
S Frommem jsem nestál.Psychoanáĺlízátorům se obloukem vyhýbám,je to zločin na lidech.

S tím "anallizátorem" (nejspíš jste měl na mysli analytika?) jste tam skutečně stát nemohl, ten byl totiž v tu dobu emigrovaný do USA. Jediný Fromm, který tam tehdy byl, byl generáplukovník Friedrich Fromm.
No, a protože jste tam zjevně tehdy osobně nebyl, nezbývá ani vám, než si o tom něci přečíst. Reálie, které se věci týkají, jsou všude popisovány víceméně shodně, takže ani moc nezáleží na výběru zdroje. Nechcete-li psát hlouposti, jste odkázán si o tom něco přečíst.
04. 01. 2013 | 12:59

český maloměšťák napsal(a):

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/amnestie-pobourila-cely-narod-petice-proti-klausovi-uz-ma-tisice-podpisu.html

"....Nepovažujeme tento krok za správnou cestu, jak oslavit 20 let naší státnosti, stejně jako si nemyslíme, že by se jednalo o dobrý signál vůči nám slušným občanům."
04. 01. 2013 | 12:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Pavle,

mýlíte se, ten komentář porušuje zdejší pravidla. Nesmazal jsem jej jen proto, že by mi to přišlo zcela proti smyslu této debaty (snažím se nepřistupovat k těmto stránkám jako fachidiot). Tím s ním ani nevyjadřuji souhlas, ani jej nijak nepodporuji (osobně si myslím, že se poněkud míjí s tím, co napsal autor).

Dobrý den, paní Silvie,

ani trochu. Václav Klaus dělá vždy to, co považuje v dané situaci ze svého pohledu za nejvýhodnější. Někdo tomu říká politický pragmatismus, jiný machiavelismus či populismus (několikrát jsem zde napsal, jak to vnímám já).

Libor Stejskal
04. 01. 2013 | 13:00

stejskal napsal(a):

Děkuji, pane skeptický,

též Vám přeju vše dobré v začínajícím novém roce.

Libor Stejskal
04. 01. 2013 | 13:02

český maloměšťák napsal(a):

Šašek z Jihlavy
RR je ale stále ještě relativně :)) šťabajzna. To není žádný trest.
Já mu přeji obcování s Kabrhelovou. Ale ne v pekle - v nebi...to je daleko horší...dívat se při tom na všecka ta nádherná, věčně mladá a skutečně moudrá stvoření.

Ale pobavil jste. MInimálně 30 korun opět zachráněných.

Víte co by bylo zajímavé - vědět jaký měl z těch " neustále se protahujících soudních procesů " vývar samotný Sokol.
:--()
04. 01. 2013 | 13:04

Silvie napsal(a):

Šašku,

ježíši, Rázlová byla troškařka
A navíc ji boží mlýny hodně semlely, vždyť si něco odseděla nebo ne?
Těžká nemoc je pro ni tím největším trestem.
Já bych věděla o onačejších frajerech.
04. 01. 2013 | 13:04

Ivan napsal(a):

Proč jsem stížnost k Ústavnímu soudu nepodal
Roman Smetana
http://blisty.cz/art/66289.html

a musím konštatovať, že v predvolebných prejavoch ani jeden prezidentský kandidáttak tak hutne a zrozumiteľne nepredniesol filozofiu demokracie vo vzťahu štátna t.j. odvodená a dočasná moc a občan, držiteľ priamej a trvalej moci...

Citujem:
„Suverénem jsou – tedy alespoň v demokratickém státě – občané, moc státu, včetně moci soudní, je odvozená. Stejně tak psané právo (společenské normy, zákony, konvence…) jsou „jen“ odvozené od práva přirozeného, zvykového. Zákony zde přitom nejsou samy pro sebe, nejsou samy o sobě nějakým cílem, jsou „jen“ prostředkem k vymezení pravidel hry, určení míry, proporcí; v průběhu času se vyvíjí, mění, reagují na aktuální dění. Právo, jeho interpretace a dobový kontext tak vytváří jakýsi dynamický, interaktivní celek. Tupou aplikací práva pak nazývám stav, kdy je aplikováno bez ohledu na kontext. Co je podstatné – pokud orgán státu, na nějž je moc soudní společenstvím delegována a jemuž se společnost podřizuje, vydává rozhodnutí, která jsou vnímána jako spravedlivá, pochopitelná a v souladu s „cítěním“ společnosti, pak je vše v pořádku. V opačném případě vzniká problém, který hrozí vyústit – v krajním případě – až ve ztrátu legitimity.“,
koniec citátu.

Tieto slová by mali byť vytesané do kameňa pred vchodom do každej súdnej inštancie, pred vchodom do parlamentu, prezidentskej kancelárie, budovy vlády, obecných zastupiteľstiev či právnických, filozofických a aj iných fakúlt...!

Občania ČR, ak pôjdete priamo voliť svojho prezidenta a ani jeden kandidát nespĺňa vaše predstavy o osobnosti vhodnej na túto funkciu, škrtnite všetkých a dopíšte meno Roman Smetana...
04. 01. 2013 | 13:06

seriózní chlapík napsal(a):

Klídek. Mr. Sokol zapracoval jen levou zadní. Tradiční cyklické píjár vystoupení. Jen pro utužení neformálních vztahů s gaunery a občasné připomenutí svým potenciálním klientům, že stojí stále na té "správné straně". Inspirován stejně jako otec vlasti pohádkou "Jednou ranou sedm zabil" navíc iritoval slušnou řádku čtenářů.
04. 01. 2013 | 13:14

luk napsal(a):

Polemizovat s autorem tohoto článku, který léta luxusně žije z peněz těch největších tunelářů, které hájí, a který v našich podmínkách klidně dokáže, že v úterý nebylo úterý, ale pátek a v pátek byl jeho klient v letadle do New Yorku nebo tak něco a tudíž je vyloučeno, že by přijal úplatek v Praze, nemá vůbec smysl. A procesy trvají 8 let proto, že náš právní řád je vytvořen tak, aby to mohli mazaní advokáti jako pan Sokol a bohatí obvinění protahovat do ztracena. Například pan exministr Barták, k výslechům nemůže pro nemoc, ale na Davis Capu sedí v hale celý víkend před zraky kamer a náramně se baví spolu s Pitrem a dalšími. Tak, kde to žijeme, pane Sokole ?
04. 01. 2013 | 13:19

resl napsal(a):

Že vás, vyučený právníku Sokole, zase vůbec nenapadne, že by amnestie mohla být cílená na své známé, kteří pro Klause kdysi, nebo nedávno, něco vykonali. Že vás, vyučený právníku a odborníku na černé pasažéry, ani ve snu nenapadne, že zůstavají nepotrestané činy za okradení v bance, za dluhy instituce vůči občanovi atd. Vás napadne taková pitomost, že nikoho nenapadne ani pochybnost, o vině byť i jen jediného z nich. Nemáte z čeho "vařit" a tak jste ve svém brlohu uvařil dlouhou slátaninu na obranu hradního zloděje, který by vás mohl v budoucnu ještě potřebovat a slušně zafinancovat. Je to zbytečné, vás by si Klaus nevybral, na to je příliš opatrný, ale třeba bude časem SSO s Machem, hledat ministra spravedlnosti.
04. 01. 2013 | 13:22

K..Lishak napsal(a):

Soudim, ze Vas pane Sokole nelze brat vazne. Jste ve zrejmem konfliktu zajmu.
Nekterym z tech, podle vas VIP, jste uspesne asistoval v prodluzovaci strategii, seriovym omluvami z nejruznejsich duvodu, nasobnymi znaleckymi posudky, pozadavky na svedecke vypovedi nedosazitelnych svedku etc etc. Vse naprosto legitimni a senaty nadmiru ochotne tolerovane.

A jestlize mame 10 nezavislych kauz, z nichz mozna polovina muze skoncit bez vyroku o vine, tak je to stezi v normalni zemi argument pro vydani ediktu o zruseni stihani vsech...
Sumarni 'spravedlnost' je atributem totalitnich systemu...
04. 01. 2013 | 13:24

Daňový poplatník napsal(a):

No tak by to chtělo z vděku přijmout krátký zákon:
"Tomáš Sokol zasloužil se o právo."
04. 01. 2013 | 13:25

skeptický napsal(a):

GUdka
jak říkám,lepší věci na práci.
Kdo moc čte ,musí si moc pamatovat.To platí i o těch,co moc lžou.

S lidským mozkem je to jako s pčítačem.Když si obsadíte paměti,moc prostoru na pohyb není.
Míval jsem přítelkyni,ta moc v paměti neměla,ale tam to lítalo,tam byl hukot.

Když prominete,vaší radu beru na vědomí,ale jelikož mi to myslí pomalu,ale zato blbě,musím šetřit.
A abych si něco hledal,abych se mohl měřit s dalším rasem na fakta,to nechám druhým.

V američtině je executioner popravčí,v Anglii mu říkali hangman,tak jim jděte říci,že jsou blbí.Latinsky dnes už neumí ani papež.Takže byste jím mohl být i vy,ani Hitlerjugend nevadí,když už znáte toho pravého Fromma.To jste mne posadil na zadek.
Tady je blázinec,každý má zůstat tam,kde se narodil.Ten Franík s dvojitým nosem zase chce bejt Rus,protože se mu nechtělo platit daně.Prase aby se v tom vyznalo.

Mám zaručenou hlášku,že se tu zase jednoho dne zavřou hranice,abychom mohli vydělávat na státní dluh,žádný světoobčanství.Tůdle.Zamyslete se,dokud je čas.
04. 01. 2013 | 13:25

Gudka napsal(a):

"Divím se, že nikdo nezmínil případy rafinovaného zdržování průchodu spravedlnosti"

Jeden si nevybere, jak patrno. Pokud by náš právní systém umožňoval "urychlenou" justici, našlo by se mnoho hlasů (a měly by v zásadě pravdu), že to zavání totalitní praktikou, justicí blížící se vyjímečnému stavu. Když to tak není, tak to je taky špatně. Ale ústava říká, že každý má pravo na řádný proces. To není žádný proces podle představ "revolučních novinářů" a radikálních diskutujících.

K panu Stejskalovi:

Na novináře, právě proto, že si osobují zvláštní ohledy a práva, je třeba uplatňovat rigoroznější hledisko. Jak už tady někteří poukazovali, je "investigativnost" na poměrně ubohé úrovni, především proto, že je výběrová (podezření na objednávku se tu nabízí): jde samozřejmě o skandalizování Ratha - vyvolávání zášti vůči pachateli opakovaným ukazováním (údajných?) luxusních nemovitosti, karikujících animací, neetické zneuživání zmatených výroků otce-stařičkého kmeta - vskutku úpadková, pokleslá žurnalistika. A na druhé straně neadekvátně šetrný přístup těchže médií k jiným delikventům, v jednom případě dokonce už pravomocně+ odsouzenému korupčnímu zločinci.

Své k obrazu žurnalistiky může říct i morálka "korouhviček" mezi nimi: zkuste, vážení diskutující, najít některé výrazné novinářské výpovědi k osobě V., Klause z období před 10-15 lety a ze současné doby.
04. 01. 2013 | 13:27

Gudkaconsul napsal(a):

skeptický

"A abych si něco hledal,abych se mohl měřit s dalším rasem na fakta,to nechám druhým."

Vaše logika je vskutku rozkošná...

V američtině je execuioner popravčí, i když to asi není totéž jako "exekutor". Nicméně v češtině používaný počeštěný výraz exekutor nemá s američtinu zaplaťpánbu nic společního. Spíše jeou tam vztahy k terminologier starého Rakouska-Uherska, a tamní pojmy se vztahovaly k latinským základům.

Řečeno jednoduše: napsal jste několik nesmyslů a nyní se z toho chcete nějak vykroutit.
Nicméně, ona vámi tolik milovaná fakta vám nejsou v tomto ohledu příznivě nakloněna.
04. 01. 2013 | 13:34

stejskal napsal(a):

Dobře, pane Gudko, uplatňujte. Nikdo Vám v tom nechce a ani nemůže bránit.

Osobně jsem jen vyjádřil zcela subjektivní názor, že prohlášení typu "novináři nefungují, zajímají je jen bulvární a příběhy a ne podstata" (možno nahradit jakoukoliv profesí, vyjde to na stejno), je ve své obecnosti nejen vágní, ale zavádějící resp nepravdivé. A jako taková ničemu pozitivnímu nesloužící.

Něco jiného je brát přisná kriteria na jednotlivé novináře či jednotlivá média a něco jiného vynášet paušální, ničím nepodložené odsudky. A netýká se to jen médií či novinářské profese (resp. těch novinářů, kteří to dělají též).

Ale je to samozřejmě každého věc.

Libor Stejskal
04. 01. 2013 | 13:36

Gudka napsal(a):

Něco jiného je brát přisná kriteria na jednotlivé novináře či jednotlivá média a něco jiného vynášet paušální, ničím nepodložené odsudky. A netýká se to jen médií či novinářské profese

Já s vámi v tomto ohledu přímo vřele souhlasím, pane Stejskale.
Nicméně, ruku na srdce - nepředstavuje právě paušalizace jeden z typicky používaných a nadužívaných nástrojů současné (a i nedávno minulé) české žurnalistiky?
Vezměte si například práci s tzv. "zaklínadly" - mohou to být různé slogany /např. reforma, demokracie, socialismus, lidovost, národ, internacionalismus, Evropa, tábor míru, ideová čistota, třídní boj), kterými česká žurnalistika paušálně řeší aktuální skutečnost - či spíše aktuální virtualitu - již co pamatuji.
Co mně vadí a znechucuje, je, že se vyměňují pouze ty slogany, ale struktura české novinářské (de)konstrukce nezměněně zůstává.
04. 01. 2013 | 13:46

JardaV napsal(a):

Pane JUDr Sokole,právě Vy musíte mít dost informací,abyste z "hlediska vyššího principu mravního" usoudil,že obvinění v dlouhodobých kauzách jsou vinni,jenom vytvořili obrovské množství překážek pro dokázání viny.Mají na to prachy.Jsem zvědav,kdy soudnictví dokáže odsoudit skutečného grázla tak,že soudce nabyde přesvědčení,že je vinen i přes to,že dobře zametl stopy a důkazy.To se nejspíš nestane nikdy.Ono totiž to Vaše soudnictví je ve skutečnosti instituce obhajující
převážně bezpráví a zločin.Zvůli jedinců.A něco ještě dalšího,jiní přispěvatelé by Vám to odborněji definovali.Jinak pro justici platí: koho chleba jíš,toho píseň zpívej.Jste to právě vy právníci,kteří cíleně vytváříte děravé a nekvalitní zákony,které jsou víc ukecané než funkční.A děláte to cílevědomě.Proto se taky lidi vykašlou na docházku k soudu,protože si celé mašinérie prostě neváží a pokládají ji za součást podsvětí.Pro vás je největší hrozbou situace,kdy občan vezme do ruky zbraň a křivdu vyřeší přímočaře.A bylo by po kšeftu.
Kdyby u nás lidi měli tolik zbraní jako v USA,hodně právníků by už nežilo.A jiných
dobráků taky.Sázíte na to,že v Evropě se to nemůže stát.Každá sázka ovšem zahrnuje i možnost nevýhry.
04. 01. 2013 | 13:49

Gudka napsal(a):

"novináři nefungují, zajímají je jen bulvární a příběhy a ne podstata"

Tak právě že ne. Bulvár zajímá čtenáře a diváky, leč novináři je v tom utvrzují a pozorně je vedou. Neboť je zájmem českých médií (a média jiného typu jsou jen okrajového významu), aby se populace nezabývala palčivou realitou.
Média plní úlohu, kterou v antice plnila arénä, Circus. Dokonce neplatí pouhý vzorec "chléb a hry", ale i "čím méně chleba, tím víc her" - soutěží, sportovních "tragédií", skandálů, sňatků a rozchodů hvězd a hvězdiček, či vévodkyň. Je to svět, kde média vnukají divákům, že kvůli těhotenství nějaké vévodkyně je možno spáchat sebevraždu, ba, že je to téměř nutné...
04. 01. 2013 | 13:54

skeptický napsal(a):

P.S.

Ono s tím executionerem jako vykonavatelem je to sice hezké,když už se chceme pitvat v hovně,ale veškeré problémy pramení z překladů,aby se třeba nějaké vši dalo nóbl jméno.
Latina jich má pro veš devětatřicet(to jsem si teď našel.)
Proto mám rád Dr.Honzáka,ten má rád češtinu.

Ono když se vezme nevinný obrat "a little bit behind",trochu pozadu,soudružka se státní zkouškou z angličtiny to přeloží jako malý kousek pozadí.

Druhý to přeloží zpátky do angličtiny jako "little piece of ass".Najděte si to ve slovníku,a řiďte se tím.Prý to pomáhá.
El ixir,čili všelék.I kdybyste za to měl platit,je to dobrá investice.Umíte arabsky?Na to holky letí.Možná i zadarmo.
04. 01. 2013 | 13:56

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane Gudko,

představuje nástroj využívaný některými novináři více, jinými méně, některými co nejméně (fakt je, že určité paušalizaci se vyhnout nedá nikdy, snažit se o to by bylo nesmyslné. Jde o to, jak se používají, kdy je to výsledek nějaké podrobné analýzy a kdy produkt intelektové lenosti či dokonce nedostatečnosti).

Vadí mně spíše, když je něco, co se někomu nelíbí, dotyčným obhajováno tak, že jiní to dělají též. A ve větší míře.

Jinými slovy: považuji-li hrubá zjednodušení za nic neřešící a někdy i svým způsobem nebezpečná (třeba společensky), pokusím se jich sám nedopouštět ani je neobhajovat (byť se mi to zrovna hodí).

Libor Stejskal
04. 01. 2013 | 13:56

Pepa Řepa napsal(a):

S blogem problém nemám, neb nejsem takový mamlas, abych si myslel, že úkolem advokáta je bdít nad spravedlností.
Od toho jsou jiní, advokát je od toho aby cedil za syčáka klienta krev a snažil se ho vysekat z maléru.
Za ty prachy....

A to dělá Finist jasný Sokol se zaujetím,dobře a pečlivě dokonce zjistil, že lidské bytosti nemají vzadu špunt. To ovšem zjistili už mnozí před ním.

Dokonce se snaží najít na amnestii cosi dobrého, hrabe se v té kupě sajrajtu jako slepice a hledá perličku na dně.
Kdo hledá najde. Perla ani diamant to-zřejmě-nebudou.
Ale PR klientů v mediích dělá dobře. Chudáci, oni by tak rádi, aby se soudilo rychleji a prokázala jejich nevina.
:-)!!!
Zadarmo ni kuře nehrabe. Účet za právní služby bude náramně omaštěn.
-----------------------------------------------
Čím více amnestovaný, tím přece více nových-potencionálních-klientů.
V base se uvolnilo, dobrá zpráva pro všechny advokáty!!!!
Z toho, kdo už dva roky bručí ve Valdicích nic nekápne.
04. 01. 2013 | 13:57

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon

Čím více amnestovaných, tím přece více nových-potencionálních-klientů.
Lítaly v kanceláři rychlé špunty na oslavu?
04. 01. 2013 | 14:00

pamětník napsal(a):

"Přitom už jenom fakt, že se trestní řízení táhne osm, někdy i víc let, by mohl vést minimálně k velmi zdvořilým pochybnostem o jeho důvodnosti." Aha, tak tedy když se soudci Berkovi, Větrovcovi a dalším zločinným spiklencům daří protahovat trestní řízení, má to vést k velmi zdvořilým pochybnostem o jeho důvodnosti. Od advokáta, který povyšuje subjektivistickou právničinu nad aritmetiku (průměr vs. součet procent), nelze očekávat racionální a objektívní názor.
04. 01. 2013 | 14:06

Vlkodav napsal(a):

stejskal:

Bohužel nečtu všechny blogy a tak jsem Vaše názory a vyjadření nezaznamenal.

Co se týká hrubých zjednodušení pak Vás musím upozornit, že vždy se vyjadřujeme v nějaké úrovni zjednodušení, Vy vydíte svou mez někde a někdo jiný někde jinde. Nesouhlasím s Vámi, že takové vyjadřování může být nebezpečné zde, na fórech. Tady jde o názory lidí, ne o vyjadřování odborníků.
Píšete: " ...a kdy produkt intelektové lenosti či dokonce nedostatečnosti ..." Bohužel tady jste velmi pěkně paušalizoval a navíc pěkně nás, co zde přispívají bez podrobné analýzy označil za inteligentně nedostatečné". Děkuji Vám za hodnocení své osoby, byť bych takové zrovna od Vás nečekal.

Abych se tomu pro příště vyvaroval, nemám se tedy vyjadřovat tam, kde nejdem guru či nespáchám podrobnou analýzu??? Mám pocit, že jste se trochu odchýlil od své zásady svobodné diskuse, pokud je vedena slušně.

Paušalizace, za kterými si osobně stojím (tedy dle mého intelektuálně nedostatečného mozku):
Policie pracuje dobře.
Investigativní novinářina není na úrovni kterou bych v naší zemi očekával.
V Praze je bezpečno.
Češi se mají dobře.
Soudy soudí pomalu.
04. 01. 2013 | 14:09

JAHA napsal(a):

Ad: Gru
JAHA
Prosil bych nějaká čísla - počet případů, které jsou protahovány jen proto, že dotyčný nepřijímá dopis či je nemocný - více než osm let. Stejně tak prosím o názor, zda náhodou není minimálně spoluvinný státní zástupce, který má - a nevyužívá - k zamezení těchto kliček k dispozici nástroj vazby - v tém nemůže stíhaný nepřevzít, musí se dostavit, nemůže odtud ovlivňovat svědky... atd.
Cisla su: jeden, dva, tri, styri, pat...
Na dalsie veci mate odpoved v mojom prispevku, iba treba vediet DOBRE CITAT. Je tam (podla mna jasne) naznaceny subeh kluckovani vsetkych zainteresovanych na pripade - od advokata obzalovaneho, cez advokata, policajta, prokuratora, svedka, sudcu..., ktore sa pouzivaju, pokial je snaha niekoho neodsudit a natahovat konanie. nepisal som NIKDE, ze osem rokov trva konanie zato, ze niekto neprevezne dopis, alebo je (ci sa robi) nemocnym. Skratka, precitajte si to este raz a pomaly.☺
04. 01. 2013 | 14:16

stejskal napsal(a):

Nikde jsem Vás nechtěl hodnotit, pane Vlkodave (pokud jste si něco tak vyložil, pak se omlouvám).

"Investigativní novinářina není na úrovni kterou bych v naší zemi očekával."

Tak to ano, to je v pořádku. Žádný problém. To je dost odlišné prohlášení od toho původního ("novináři nefungují, zajímají je jen bulvární a příběhy a ne podstata").

Proč jsou podobné negativní paušalizace podle mne nebezpečné? Protože zvyšují frustraci té části společnosti, která má největší zálibu v tom, že noc nefunguje a navíc to bude ještě daleko horší :-) Potvrzuje to jejich paranoidní představy, že úplně všechno je zmanipulované, koupené, všichni dělají svojí práci špatně atd. atd. Přečtětět si občas debaty třeba na těchto stránkách :-)

Ad

"Policie pracuje dobře." (Jak kdy a jak v čem. Mnohdy ano, mnohdy ne. Takové prohlášení je možné jen v komparaci s něčím jíným (obdobím, zemí atd.)

"V Praze je bezpečno." (ano, ve srovnání se situací všch velkých měst na světě dokonce nejbezpečněji. To se dá doložit statistikami).

"Češi se mají dobře." (myslíte po stránce hmotného zabezpečení, lékařské péče, životních jistot atd?. Ano, jednoznačně opět na předních místech statistik. Osobně si nemám na co stěžovat. Tak si nestěžuji :-)

"Soudy soudí pomalu." Jakási průměrná délka procesu as existuje. řekl bych, že se zkracuje. V řadě případů na to ale potřebují ve srovnání třeba s oklními státy příliš dlouhou dobu.

Proč jste se naštval?

Libor Stejskal
04. 01. 2013 | 14:21

stejskal napsal(a):

Mimochodem vyjadřovat se můžete k čemu chcete. Nikdo Vám to zde snad ani náznakem nezakazoval (jen jsem se slušně zeptal). Jakou svou zásadu porušuji? l.s.
04. 01. 2013 | 14:26

Dan napsal(a):

Tomáš Sokol nepochopil drobný detail. Právo prezidenta nařídit amnestii není určeno k tomu, aby nahrazovalo právo na spravedlivý proces. Proto v souvislosti s amnestii nelze o spravedlnosti mluvit. V daném případě, vzhledem k tomu, že nepovažuji Tomáše Sokola za nevědomého hlupce, jde ze strany Tomáše Sokola a nepodařenou obhajobu prezidentovy amnestie.
04. 01. 2013 | 14:27

spiderman napsal(a):

Profesionální deformace Tomáše Sokola: všechno zpochybňovat. V tomto případě znejisťovat a znevěrohodňovat (hrozná slova!) výroky soudů. Pak se ptám: proč vůbec soudit, když na konci je nutná nejistota? Proč udělovat jen takto ometzenou amnestii a nepustit všechny? Vždyť pochybovat můžeme úplně o všem.
04. 01. 2013 | 14:28

Vlkodav napsal(a):

stejskal:

Naštval jsem se, protože jste mne sklamal. Teď už je to lepší.

"Policie pracuje dobře." (Jak kdy a jak v čem. Mnohdy ano, mnohdy ne. Takové prohlášení je možné jen v komparaci s něčím jíným (obdobím, zemí atd.)

Předpokládal jsem, že je jasné, že jde o Česko a současnost.

"V Praze je bezpečno." (ano, ve srovnání se situací všch velkých měst na světě dokonce nejbezpečněji. To se dá doložit statistikami).

Nejde mi o statistiky, jde mi o můj osobní pocit. Myslím, že by šlo najít statistiky, kde Praha na tom bude Praha hodně špatně. Statistika a její interpertace je ošidná věc. Viz zdejší debaty např. o klesajícím státním dluhu ČR :)

"Češi se mají dobře." (myslíte po stránce hmotného zabezpečení, lékařské péče, životních jistot atd?. Ano, jednoznačně opět na předních místech statistik. Osobně si nemám na co stěžovat. Tak si nestěžuji :-)

Opět jde o osobní pocit jak vydím své spoluobčany. "Spokojenost" velmi relativní pojem. A ze zdejších debat moc obecné spokojenosti nevyznívá.

"Soudy soudí pomalu." Jakási průměrná délka procesu as existuje. řekl bych, že se zkracuje. V řadě případů na to ale potřebují ve srovnání třeba s oklními státy příliš dlouhou dobu.

Myslím, že někde už 2 roky je neakceptovatelné.
Tady vidíte, že většinou jdou ony paušalizace zaštítěny něčím, co se možná dá dohledat v číslech. Ale pro mnoho "dojmů" je důležitější reprezentace "statistik", než statistiky samy. Mnoho dojmů je taky determinováno reakcí na okolí. Já osobně mám vždy tendenci bránit ty napadané a hledat důvody proč a jak to. proto taky ve sportu ty tými co si vyberu tak prohrávají :)

Ale konec planého paušalizování.

Pane Stejskal rád bych vám popřál vše nejlepší do Nového Roku, hodně úspěchů v rodiném i profesním životě a děkuji vám za práci kterou jste na blozích za loňský rok udělal. Hodně sil do roku 2013.
04. 01. 2013 | 14:36

stejskal napsal(a):

Též Vám přeji vše nejlepší v tomto roce, pane Vlkodave.

Jsem rád, že to ani jeden nebereme osobně.

Libor Stejskal
04. 01. 2013 | 14:44

Ares napsal(a):

„A ještě poslední poznámku. Když argumentuji, mělo by to být férové.“

Proto článek začnu tak, že lidi s jiným názorem obviním ze závisti. A to samozřejmě aniž bych to něčím doložil.
04. 01. 2013 | 14:49

ivan tomek napsal(a):

Myslel jsem si, ze amnestie mohou hrat pozitivni roli, ale zmenil jsem ponekud nazor. Myslim ted, ze tam kde funguje soudnictvi a vse co souvisi s aplikaci rozsudku nema amnestie oduvodneni.

Udelal-li chybu nizsi soud, je mozno odvolat se k soudu vyssimu, objevi-li se nova fakta, naprava by rovnez mela byt mozna, vzniknou-li humanitarni duvodu rozsudek pozmenit pozdeji, melo by to take byt ve fungujicim systemu mozne, a tak dale. Nezustava tedy duvod proc by mel zasahovat president, ktery k tomu ma urcite i se svym poradnim tymem mene kvalifiukace nez cely dobre fungujici aparat spravedlnosti.
04. 01. 2013 | 14:59

Princ Drsoň napsal(a):

Milý pane Sokole,
pokud jde o někoho, kdo evidentně lidi OKRADL, ať už použil jakékoliv kličky, neměl bych nic proti tomu, aby byl na základě rozhodnutí Výboru pro veřejné blaho poslán rovnou pod guilottinu.
Jedná se o manažery fondů Trend, JIA, H-System apod.
Dokonce i kdyby byl porušen princip retroaktivity.
Lidé se totiž málo kdy zajímají o právo, ale vždycky o spravedlnost!!! (c) Erle Stanlej Gardner
Zmocnil se cizích peněz? Zastřelit! TEČKA!
04. 01. 2013 | 15:02

Princ Drsoň napsal(a):

A připomínám, nedávno jsem tady četl volání po "lidovém diktátorovi," který se všemi tuneláři zatočí a sebere majetek nejen jim, ale všem jejim příbuzným." A lidí, ochotných se této funkce chopit jsou statisíce! A společenská objednávka rozhodně nechybí!
04. 01. 2013 | 15:12

Princ Drsoň napsal(a):

A potřetí
Lidé po ničem netoužím více, než "aby na ty zloděje konečně došlo!"
A opravdu si nemyslím, že by třeba vedení H-systému nebo fondu JIA mohlo být nevinné. Jedná se o lidi, jejichž vina je nepochybná, ale proces se táhne kvůli mazaným advokátům a korupci na všech stupních!!!
04. 01. 2013 | 15:17

aga napsal(a):

ad debata pp. Gudka - Stejskal - žurnalistika a kvalita žurnalistů

Mám subjektivní pocit, že v debatě chybí jeden zásadní moment, a tím je zájem vydavatele (vlastníka média), přičemž ten zájem nemusí být zdaleka jen ekonomický.

Také určitá koordinovanost informací, a to dokonce globální - viz např. informace světového mainstreamu před zahájením okupace Iráku - vzbuzuje určitá podezření, myslím. Náhoda či intelektuální lenost je poměrně nepravděpodobná, vzhledem k tomu, že ty náhody míří převážně stále jedním směrem a podporují stále jedno a totéž.
04. 01. 2013 | 15:25

aga napsal(a):

PS

Koukám, že jsem potvrdil páně Stejskalovo mínění o paranoidních škarohlídech, podle kterých je vše zmanipulované a koupené. :)
04. 01. 2013 | 15:31

Josef napsal(a):

Já si pamatuji amnestii ještě za prez.Svobody ,to jsem byl voják.Nějaký Vašák přetáhl dovolenku o nějaké týdny, živila ho nějaká zdrav.sestra a dostal za to jednadvacet jak se říkalo ostrých. Bylo to také někdy v lednu vzal si deku a večer byla vyhlášena amnestie i na vojenské kázeńské tresty a ráno byl zpátky na rotě, jen nám řekl "takhle se to dělá hoši".
04. 01. 2013 | 15:43

gabriela napsal(a):

Sorry, autore ...

Obří amnestie milosrdného samaritána a prezidenta Václava Klause je zřejmě jenom pro "vyvolené". Případy Lessyho a Smetany jsou zářnými příklady, že pokulhává na obě nohy, možná i na tři ...

http://zpravy.idnes.cz/amnestie-a-seznam-odsouzenych-dej-/domaci.aspx?c=A130102_094503_domaci_jw

http://www.novinky.cz/domaci/289374-lessy-dostal-za-pomluvu-podminku-osm-mesicu.html

http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/amnestie-pro-korupcniky-kvuli-korupci_257003.html
04. 01. 2013 | 16:04

český maloměšťák napsal(a):

K.Lishak, Ivan ...
Souhlas. /střet zájmů asi tady je...a to dost velký....míra objektivity Sokolova fejetonku je tak velmi snížena/

P.S. Smetana by byl zdejším panoptikem označen jako nezkušený. Neprošel by.
I Fischerovou bere zdejší panoptikum jako nezkušenou.
Kdoví co za zkušenosti má to panoptikum...asi ne nadarmo zde obhajuje tento způsob amnestie....
04. 01. 2013 | 16:20

Kanalnik napsal(a):

pane Sokole, prvni tri vety vaseho clanku zcela jasne ukazuji na uroven celeho textu... nejde o seriozni pojednani, ale o provokaci (pokolikate uz?)
04. 01. 2013 | 16:20

český maloměšťák napsal(a):

Ostatně časem se možná dočkáme i toho, že zde bude mít blog Pitr. Nebo Berka, Nebo Berka i Pitr.

Hezký den všem, co stojí mimo panoptikum...ale buďte ve střehu....vládcové panoptika a jejich pochopové teď mají navrch.
Buďte zdrávi a zvolte si dobrého prezidenta - dobrého člověka. Ne vládce panoptika - či pochopa panoptika.
04. 01. 2013 | 16:22

pgjed napsal(a):

Velmi správně pane Sokole. Je možné, že se mezi těmi, kterým abolice odpomohla od dalšího vyšetřování, nebo soudních procedur, jsou i nevinní. (Popravdě v těch velkodefraudačních kauzách zřejmě spíše statisticky.) Ale jedinou institucí, která o tom může pravomocně s konečnou platností rozhodnout, je soud. A pak, jedná-li soud liknavě, zdržuje-li svou nečinností průběh,nechť je trestán soud a konkrétní soudce, včetně zbavení funkce, zákazu výkonu povolání a náhrady škod poškozeným. Podobně nechť se stane i vyšetřovatelům a státním zástupcům. Je-li ale vina za zdržování vyšetřování a soudu na straně obviněného a uznávám, že obstrukce, čato s účinnou dopomocí advokátů, jsou oprávněným způsobem obrany obviněného, pak obviněný i jeho advokáti na sebe dobrovolně berou důsledek těchto obstrukcí - řízení se vleče a NENÍ NEJMENŠÍ DŮVOD JAKKOLIV OMEZOVAT DOBU ŘÍZENÍ, PŘÍPADNĚ ZASAHOVÁNÍM DO ŘÍZENÍ ABOLICÍ, POŠKOZOVAT POŠKOZENÉ. A to je jádro problému. Veškeré filipiky vaše, pana Jakla, ministra Blažka, pana Koudelky a dalších, jsou mlácením prázdné slámy. Jsou-li některé kauzy tak rozsáhlé, že jejich dokumentace již nejsou knihy ale knihovny o mnoha tisících stránek, tak nám zkuste spočítat, kolik reálného času zabere studování dokumentace a provádění důkazů, slyšení, zpracování rozsudků na všech úrovních rozhodování, odvolání a dovolání,kterými taková kauza může projít. A souhlasím, že naše demokratická justice všechny tyto možnosti má. Vždyť přece i mezi těmi nevyčůranějšími lumpy může být, čistě statisticky, někdo nevinný.
04. 01. 2013 | 16:36

David napsal(a):

"...Amnestie s otázkou, kterou ale nikdo nepoložil..."

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Ještě je tady další otázka, kterou si nikdo nepoložil, až dnes si ji položila známá advokátka Klára Samková.

Cit.: "...Součástí demokracie je totiž i právní pořádek a takováto jeho demontáž je v podstatě i rozebráním demokratických principů," řekla na dotaz agentury MediaFax advokátka Klára Samková.

Dodala přitom, že lépe než vlastizrada by na tuto situaci pasovalo rozvracení republiky...."

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Amnestie je trnem v oku většiny Čechů. Samková uvažuje o žalobě kvůli rozvracení republiky

4.1.2013 12:23

Autor: Redakce, Patria Online

Amnestie, kterou prezident Václav Klaus vyhlásil k 20. výročí samostatnosti České republiky, vyvolává u většinové části domácí populace značnou nevoli. Ukázal to průzkum SANEP, v němž svůj nesouhlas s krokem hlavy státu vyjádřilo 81,9 procenta dotázaných. Známá advokátka Klára Samková pro agenturu MediaFax uvedla, že uvažuje o trestním oznámení na prezidenta Klause kvůli rozvracení republiky.

Dnes zveřejněný bleskový průzkum společnosti SANEP ukázal, že 40,7 procenta veřejnosti, považuje dílčí amnestii za zcela amorálním a nezodpovědné rozhodnutí, které legitimizuje i závažnou trestnou činnost a bude mít negativní dopad na celou společnost. Dalších 20,3 procenta dotázaných je přesvědčeno, že amnestie pomůže korupčníkům napojeným na politické špičky. Názor, že prezidentská amnestie odlehčí soudům, pak sdílí pouze 6,1 procenta dotázaných.

Z průzkumu SANEP dále vyplývá, že v důsledku posledních událostí je 71,8 procenta dotázaných přesvědčeno, že by prezident neměl mít nadále ústavní možnost udílet takto rozsáhlé amnestie. „Názor, že amnestie měla být vyhlášená pouze na malé a nedbalostní trestné činy sdílí 62,1 procenta dotázaných a 24,2 procenta respondentů se domnívá, že neměla být vyhlášena vůbec. Za prezidentem Václavem Klausem pak stojí 10,1 procenta dotázaných, kteří se domnívají, že amnestie je plně v jeho pravomoci a ve správném rozsahu,“ píše se ve zprávě společnosti SANEP.

zdroj: SANEP

Rozhořčení společnosti odráží také po internetu se šířící výzva, aby poslanci a senátoři obvinili Václava Klause za amnestii z vlastizrady. "Čím víc o tom uvažuji, tím víc mi celá věc připadá závažná. Součástí demokracie je totiž i právní pořádek a takováto jeho demontáž je v podstatě i rozebráním demokratických principů," řekla na dotaz agentury MediaFax advokátka Klára Samková.

Dodala přitom, že lépe než vlastizrada by na tuto situaci pasovalo rozvracení republiky. "Je to samozřejmě hodně široký výklad, ale myslím, že i nepřímý úmysl by se vystopovat dal, protože vyhlášením amnestie se překazilo vyšetřování a potrestání řady lidí, kteří ČR uškodili," uvedla Samková s tím, že právní argumenty pro případné obvinění zatím pohromadě nemá, ale připouští, že se na jejich sběr nejspíš brzy vrhne a možná nakonec sepíše i žalobu.

Bližší pohled by si prý zasloužily i Klausovy milosti, které podle Samkové až podezřele často mířily do řad ekonomických kriminálníků. "Vymahatelnost práva nebo rovnost před zákony jsou zcela zásadní věci, které amnestie pošlapala. A to, co mi nejdřív připadalo jako populistický krok pana Klause, se s odstupem zdá stále víc jako dlouho připravovaný a promyšlený krok," shrnula advokátka.

(Zdroj: MediaFax, SANEP, ČTK)

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2234118/amnestie-je-trnem-v-oku-vetsiny-cechu-samkova-uvazuje-o-zalobe-kvuli-rozvraceni-republiky.html
04. 01. 2013 | 16:40

Lada napsal(a):

....jak říká profesor Koukolík:
V každé společnosti jsou deprivanti, ti neúspěšní jsou za mřížemi a ti úspěšní jsou v justici a manažerských postech.
04. 01. 2013 | 16:43

Jerry Kyselak napsal(a):

Nebudu se ani obtěžovat číst blog pana Sokola.Nemám nejmenších
pochyb,že v tomto "zločinném spolčení"hrál Sokol důležitou úlohu.
Tahle akce"clean sweep"začala již odvoláním Pospíšila a dosazením
na jeho místo"loutku"Blažka!Stvořitele asi musí hodně mrzet,že té
"loutce"umožnil také snahu komunikovat:-)!Pan Sokol zastupuje ty největší zločince,které tahle země vyprodukovala a dovoluji si tvrdit,že jako bývalý ministr vnitra se tímto devaluje na osobu
všeho schopnou a bez morálních zábran!Stačí se podívat jak se zachovali advokáti v Indii v případě znásilnění a vraždy!Já je chápu a co Vy,pane Sokol?
04. 01. 2013 | 17:11

skeptický napsal(a):

To rozvracení republiky se tu děje 22 let lidmi,kteří jsou na nejvyšších místech,za přizvukování medií.Že si toho dodnes nikdo nevšiml?
Že jim v tom Klaus na mezinárodní scéně vadil,chtěli by obrátit stůl na něj.Chucpe.

To by pak jen potvrdili,co dělal jeho předchůdce.
04. 01. 2013 | 17:14

skeptický napsal(a):

P.S.
Pokud má někdo něco proti propuštěným či omilostněným,co jim brání si to s nimi vyřídit sám.Taktéž s různými krádeníky,na které se denně nadává.
04. 01. 2013 | 17:19

Pepa Řepa napsal(a):

Lada
........a ti třetí na internetu.
04. 01. 2013 | 17:23

pamětník napsal(a):

David:
"Známá advokátka Klára Samková pro agenturu MediaFax uvedla, že uvažuje o trestním oznámení na prezidenta Klause kvůli rozvracení republiky." Úplný nesmysl, známá paní advokátka chce být ještě známější. V advokacii se jí nedaří, jak by si představovala, a tak hledá jiné cesty.
04. 01. 2013 | 17:33

issuing tsfure napsal(a):

Žádná amnestie ve skutečnosti není. Je to jen mediální bublina. Stejně tak neexistuje žádný Tomáš Sokol - je to stejný pajdulák jako Jára Cimrman, Karel Gott nebo Vochomůrka.
04. 01. 2013 | 17:33

Petr Příborský napsal(a):

Iterpetovat nesouhlas s touto nehoráznou nespravedlností vůči všem slušným lidem státu tohoto, jako závist, obnáší vskutku vytříbený cit pro spravedlivé a slušné jednání. Vskutku hodno poplatné advokátní praxi pisatele....
04. 01. 2013 | 17:40

Twist napsal(a):

Jak byli potrestáni příslušníci justice za prodlužování kauz? Zvýšením platu, Takže si ty vznešené advokátské kecy strč Sokole někam.
04. 01. 2013 | 18:37

Blanka napsal(a):

Pan Sokol byl ministrem spravedlnosti, co udělal pro nápravu toho, co tady kritizuje ? Jinak je to vždycky ON, kdo zastupuje a obhajuje největší zločince - tuneláře. Chápu, že této amnestii tleská.
04. 01. 2013 | 19:25

on. napsal(a):

nsouhlasite s amnestii? Kontaktujte sveho senatora
04. 01. 2013 | 20:43

JardaV napsal(a):

Pro Princ Drsoň

V kauzách,kde prostě zmizí miliony,by soudce měl jednat přímo.Prostě by se dotázal: kde jsou všechny ty miliony,které vám,obviněný,lidé svěřili?Nejste schopen to doložit,tedy jste vinen krádeží,zpronevěrou.Prostě vinen.Protože jste okradl mnoho lidí,zaútočil jste na společnost.Doživotí s výkonem trestu v uranovém dole.A hotovo.
Za dvacet minut po prokázání neschopnosti doložit kam prachy zmizely.Ne za deset let.
Jenže to by soudce musel být soudce a ne papouch,který opisuje zákony,a když se mu slova nehodí,odloží jednání.Justice by se klidně mohla jmenovat LEŽ a BEZPRÁVÍ,a
ve znaku by mohla mít balík peněz,ze kterých by kapala krev.
K amnestii : možná bychom se měli rozloučit s presidentem transparenty :ODEJDI GRÁZLE. Jenže on stejně z této země uteče do vily ve Švýcarsku,za 180 miliónů,kterou si koupil z presidentského a ministerského platu........
04. 01. 2013 | 21:03

dočasný občasník napsal(a):

Konečně správný blog
Špičkový advokát popsal amnestii a cvrkot okolo ní oprsvdu špičkově.
A pouliční lůza řve.
04. 01. 2013 | 21:55

deník napsal(a):

Klaus přece vždycky prohlašoval, že každou milost důkladně promýšlí. I sobě mohl ušetřit hodiny práce, věděl-li by, že udělá takovou amnestii.
04. 01. 2013 | 21:59

er napsal(a):

kde je to pako rumcajz a ta jeho modra zdegenerovana sebranka?

chce se mi zvracet

http://nr1a.com/privatizace.htm
http://nr1a.com/tunely.htm

blaboly od obhajce tunelaru a jednoho ze stvoritelu tohoto moralniho bahna ani nectu...

jestli chcete vedet, o kolik jsme přišli...

http://www.britskelisty.cz/9905/19990506i.html
http://www.britskelisty.cz/9905/19990506j.html#09
04. 01. 2013 | 22:16

David napsal(a):

k - 04. 01. 2013 | 10:44
04. 01. 2013 | 11:52
04. 01. 2013 | 16:40

---------------------------------------------------------------------------

Takové otázky si pan Sokol neklade. Jak smutné.

Novinky.cz:

Ti, kdo amnestii připravovali, museli vědět, jakých kauz se dotkne, tvrdí vyšetřovatel

Bývalý elitní detektiv Karel Tichý, který stál u šetření řady velkých hospodářských kauz s miliardovými dopady, cítí zklamání nad amnestií prezidenta Václava Klause. V rozhovoru pro Právo také uvedl, že lidé, kteří připravovali amnestii, museli dobře vědět, kterých kauz se bude týkat.

4.1.2013 Dnes 20:22

U protikorupční policie jste před lety rozjížděl vyšetřování některých z velkých hospodářských kauz s miliardovými škodami, které nyní kvůli amnestii prezidenta Václava Klause zůstanou navždy nepotrestány. Jak to vnímáte?

Cítím obrovský pocit zmaru a zklamání. A troufám si tvrdit, že v tomhle směru můžu mluvit i za své bývalé kolegy. Celé to dlouholeté vyšetřování mělo zásadní dopady na naše životy, zdraví nebo rodiny a teď vidíme, že to celé bylo k ničemu.

Jsem přesvědčen, že amnestie se těchto kauz týkat v žádném případě neměla. Pachatelé měli stát před soudem a měly padnout výroky o vině nebo nevině. Tohle je opravdu jen obrovský zmar.

Prezidentův tajemník Ladislav Jakl amnestii hájil s tím, že kauzy se zkrátka nesmějí táhnout dlouhé roky. Připouštíte, že ty případy provázely průtahy?

My jsme dali dohromady všechno, co jsme mohli, u nás ty průtahy nebyly. Státní zástupci od nás dostali vše, co chtěli, a troufám si říct, že ani na jejich straně k žádným umělým průtahům nedocházelo. Musíme si uvědomit, že ty kauzy jsou opravdu složité a nejde je zvládnout tak rychle.

Navíc tam byla spousta odkladů ze zdravotních důvodů ze strany podezřelých, věděli jsme, že si často vyráběli umělé zdravotní důvody. Tam je potřeba vidět to prodlužování, ale s tím nemohly orgány nic dělat.

Myslíte si, že amnestování údajných tunelářů z éry devadesátých let bylo ze strany prezidenta záměrné?

K tomu se nemůžu vyjadřovat, ale moje soukromé přesvědčení je, že to bylo velmi dobře připravené. Ten tým, který amnestii připravoval, musel dobře vědět, jakých kauz se to bude týkat.

Projeví se to podle vás v další práci současných detektivů?

To zcela nepochybně, na tu práci to bude mít velmi negativní vliv. Oni teď uvidí, že i když se budou snažit sebevíc, jako jsme se snažili v těchto případech my, může se vždy stát za pár let něco podobného.

Je to určitý signál. Kde teď mají ti policisté vidět vizi, jak mají vidět smysl své práce?

Tlaky na vyšetřování z nejrůznějších stran byly vždycky a tohle je jen jejich vyvrcholením. Jak ty tlaky vypadají, to už jsme viděli při vyšetřování zločinů kolem Františka Mrázka nebo Radovana Krejčíře.

Jakub Troníček, Právo

http://www.novinky.cz/domaci/289309-ti-kdo-amnestii-pripravovali-museli-vedet-jakych-kauz-se-dotkne-tvrdi-vysetrovatel.html
04. 01. 2013 | 22:41

David napsal(a):

Otázku, kterou si pan Sokol také nepoložil.

Ti, kteří byli propuštěni a budou dělat maximum pro to, aby se mohli do vězení vrátit, protože se tam měli lépe než na svobodě. Co všechno budou muset udělat a na kolikátý pokus se jim to "povede"? Kolik dalších slušných lidí na to doplatí?

--------------------------------------------------------------------------------

idnes.cz:

Venku je to strašně těžké, raději bych seděl, přiznává ostřílený vězeň

4. ledna 2013 10:17

Ne všichni propuštění vězni mají z nenadále nabyté svobody radost. Třeba pětačtyřicetiletý Roman Bochníček,

který strávil za mřížemi už dvacet let života, si spíš zoufá.

Na cestu dostal 900 korun, nemá kde spát ani kam jít. Všechny věci má v zeleném báglu na rameni. Pro pomoc zašel do charity.

Roman Bochníček se těšil, že si ve vězení našetří na motorovou pilu. A až brány českobudějovické věznice letos 5. června opustí, najde si práci v lese. Tu dělá tento vyučený kuchař a číšník z Jindřichova Hradce nejraději.

Jenže teď do jeho plánů vtrhla amnestie. Vysoký, 160 kilogramů vážící muž neskrývá, že ho předčasný návrat do společnosti netěší.

Roman Bochníček krátce po propuštění z českobudějovické věznice. Všechny své osobní věci má s sebou v zeleném báglu.
"Nejsem rád, že mě pustili dřív. Amnestie je dobrá věc, ale nedořešená.

Všichni se na ni těší, ale nikdo si neuvědomuje, že venku je to strašně těžké. A začínat s ničím, bez ničeho a někde, kde to člověk vůbec nezná, je problém.

Já bych si to raději doseděl," říká Bochníček, který je jedním ze zhruba 80 amnestovaných z jediné věznice na jihu Čech.

Vstříc nečekané svobodě z káznice vyšel jen se zeleným textilním báglem. V něm má poskládané oblečení, které měl na sobě, když ho v dubnu 2010 zavřeli. Za koupi kradeného auta, již soud posuzoval v době Bochníčkova podmínečného trestu za jiný delikt, ho poslal na 38 měsíců za mříže.

Amnestie na jihu

Českobudějovickou vazební věznici by mělo podle posledních odhadů po amnestii, kterou vyhlásil prezident Klaus, opustit 80 vězňů. Všechny případy by měly být do pátku vyřízeny.

Při předčasném opuštění věznice dostal na cestu 900 korun. Od sociálního kurátora v místě bydliště dostane tisícovku a to je všechno, s čím může na startu do nového života počítat.

Pro Bochníčka, který strávil za katrem například v Ostrově nad Ohří, ve Vinařicích, na Pankráci, Ruzyni nebo na Borech dohromady 20 let za krádeže, podvody, ale také vydírání či ublížení na zdraví, je běžný život složitým rébusem.

"Když jdu na svobodu, je to pro mě asi takové, jako když vy jdete prvně do basy. Jste z toho rozbitý, naštvaný a nevíte, co přijde," srovnává Bochníček. Za své potetované ruce ve vězeňské košili na bílém tričku s krátkým rukávem se už ale dnes stydí a tvrdí, že konečně dostal rozum a je připraven začít znovu s čistým štítem.

Protože nemá žádné zázemí, práci ani ubytování, jeho první cesta vedla rovnou do diecézní charity. Má s ní dobré zkušenosti, už mu tam v minulosti pomohli sehnat uplatnění i bydlení.

"Jsem zvyklý pracovat, budu dělat cokoli. I ve vězení jsem byl zaměstnaný v prádelně, naučil jsem se tam šít na stroji. Bylo to zároveň praktické, protože nemám zrovna konfekční postavu. Ušil jsem si třeba i tuto košili," ukazuje na svou halenu rozšířenou bočními pruhy.

Ředitelka diecézní charity Michaela Čermáková převezla amnestovaného muže do nové charitní noclehárny v Jindřichově Hradci a chce mu pomoci i najít práci.

"V Hradci se ale práce shání těžko. Když jsem dělala výběrové řízení na správce nové noclehárny, přihlásilo se mi 20 chlapů," popisuje.

Na hlavní nápor práce spojené s prezidentskou amnestií se však budějovická diecézní charita teprve připravuje. Kromě bezprizorních mužů propuštěných z věznice tam hledají radu i pomoc také ženy.

"Amnestie se vztahuje i na odsouzené, kteří mají podmíněné tresty nebo obecně prospěšné práce, což se týká i našich klientek a jejich rodinných příslušníků. Za první dva dny jsme vyřizovali asi dvacet dotazů a očekáváme, že v příštích dnech se tu objeví i propuštění z vězení," shrnuje Lucie Kolářová, vedoucí Poradny Eva pro ženy a dívky v nouzi.

Autor: Ludmila Mlsová

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/amnestie-se-mu-nelibi-05n-/domaci.aspx?c=A130104_100912_budejovice-zpravy_khr
04. 01. 2013 | 23:05

fler napsal(a):

Mě zaráží, že tu někdo pochybuje o tom, že naše justice je vůbec natolik gramotná, aby byla schopna posoudit, zda se jedná či nejedná o trestný čin. A že by někdo seděl neprávem a omylem? Je tu přece možnost přezkoumání a případné pochybnosti řešit milostí. Ne plošnou amnestií. Tohle šílené zdůvodnění, proč je amnestie přínosem bych od tak vyhledávaného pana Sokola fakt nečekala. No, škoda, že nikdo z těch demokraticky smýšlejících není schopen toto rozumně posoudit jako škodlivou záležitost a říci, že prezident své pravomoci zneužil.
05. 01. 2013 | 00:46

fler napsal(a):

A - Vojťas Koťas - absolutní souhlas a díky, na ten bilboard jsem zapomněla a to není dobře, je třeba si stále připomínat, kdo je kdo.
05. 01. 2013 | 00:49

Hafík napsal(a):

Jenom mě udivuje, že tak sebevědomý advokát si dovolí ve svém blogu nazvat všechny kromě platících klientů "lůzou". Tak až jednou , jedinkrát obhájíte někoho z té lůzy, který si třeba naběh v H-systému, ale myslím obhájit ex-offo, tak pak si pište do blogu co chcete. Ale Perry Mason z vás nikdy nebude!
05. 01. 2013 | 01:25

er napsal(a):

to je přece ta kontinuita behani se zhasnoutou svickou pred tema pravnikama...
coz nas majetkove stalo 11 BILIONU dalsi 3 biliony DLUZIME, a JEEŠTĚ z vas jen budou delat blbce - co takovej stbacek dvoraku v ct nebo svazacek (stbacky synacek) v premierskem kresle....

nakouknul jsem do ucebnic a to jsou bolsevici na modro
05. 01. 2013 | 02:02

MV napsal(a):

O vině či nevině rozhodují soudy nikoliv president potažmo politik. To by mohl drahý pan Sokol vědět.
05. 01. 2013 | 03:16

Pepa Řepa napsal(a):

Chce to ještě jednu amnestii, až bude zvolen nový alfa-samec.
To bude krása. V base průvan a před AK bude stát fronta nových klientů jako za bolševika na mandarinky.
Kníže by se šiknul.
05. 01. 2013 | 07:12

Jank napsal(a):

Je to jasne, pane Sokol. Moc dobre vite, kolik klicek je v zakonu a jak pohodlne se da obejit, proto jste radeji obhajcem. Jen by me zajimalo, jestli vecer ulehate do postele s pocitem, ze diky vam se v CR zije lepe a jeden krive obvineny zvitezil. At zije pravda a laska a hlavne , ze se korunky mnozi...
05. 01. 2013 | 07:29

Lucas napsal(a):

Napr: TREND
"Zakladatel firmy Michek, souzený jako uprchlý, dostal u hradeckého soudu v roce 2006 devítiletý trest vězení, spoluzakladatel Dvořák tehdy odešel s trestem 6,5 roku. Vrchní soud verdikt zrušil a rozhodl o vrácení věci k došetření, následně byla v kauze podána nová obžaloba. Firma Progres Invest, jež působila po celé zemi, se zhroutila na podzim 1997 a v únoru 1998 ji královéhradecký krajský soud poslal do konkurzu."
Vsichni negativne kritizujici amnestii pana presidenta jste dementi...Neznate podrobnosti pripadu, jen plivate ve zlobe a frustraci jedovate sliny... Michek s Dvorakem meli na formulari vkladu zhodnoceni 60%!!!, preskrtnute a prepsane propiskou na 45 %, sam js to na vlastni oci videl...Presto se nasla spousta blbu, kteri jim pri vidine mamonu na rybicku skocili!! Proto jim toto prohlednuti z naivity pravem nalezi...Ze js byli v r. 95 tak naivne hloupi a financne nevzdelani, /muj bracha VS,20 000Kc/ muzete podekovat 40ti lete "vychove" ve skansenu komancu!!
Proto je zase volte.... Ja s amnestii nemam problema... viz: http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-amnestie-jako-nespravedlnost-dbi-/p_politika.asp?c=A130103_223902_p_politika_wag
05. 01. 2013 | 08:11

Pavel napsal(a):

Pan Sokol jako vždy obhajuje nikoli slušné lidi, resp oběti trestných činů,ale
ty druhé,kteří se obohatili na jejich účet. Z logiky jeho argumentace,,že tam může být někdo nevinně odsouzený by musela být amnestie každý rok, nebo by se vůbec nemuselo soudit a trestat.
Schází tu někomu morálka,škoda že jsem to četl.
05. 01. 2013 | 09:08

j.horl@centrum.cz napsal(a):

Dobrý den, tak jak vidíme mnoho se zde nezměnilo a proto Vás diskutující chci pozvat na stránky ers.blog.cz, kde jsou i navrhovaná řešení jak dále a hlavně proč. Cíl je všem snad jasný. Jest-li se ovšem dostaneme do zdejší diskuze se svým příspěvkem. Zdraví Vás 4. odboj a Pepa z depa.
05. 01. 2013 | 09:13

antipolitik napsal(a):

Sokole proboha přestaň už blábolit a obhajovat krávoviny! Něco ti prozradím. Každý kdo si bere a chce od světa více než potřebuje k životu, se narodil jako jeho ničitel. Zatím bohužel ničitelé vládnou tvůrcům hodnot a našeho světa. Ty jsi s Klausem zářný příklad ničitele. Bojíš? že to tvůrcům jednou dojde, že jsou ovládáni ničiteli jako jsi ty! nulami, nechutnými až odpornými lidmi, kteří chtějí své živitele pouze vysávat? Jste s Klausem obyčejní hlupáci, protože chytrý parazit nikdy neničí takhle nechutným způsobem své živitele, jako teď učinil Velký Venda. Pokud tak činí tak chcípne a mám dojem, že s Vendou už pomalu chcípáte a tahle amnestie (která se ti tak líbí) je jen kopání chcípajícího parazita!
05. 01. 2013 | 09:23

j.horl@centrum.cz napsal(a):

Milí spoluobčané, mnoho vašich dotazů a nejasností okolo našeho demokratického řádu v naší vlasti, ne těch elit a řídících mafií, najdete na stránkách ers.blog.cz, kde se hlavně zaměřte na dokumenty v archivech ohledně kmotra Mrázka a dalších našich elit, jako Klaus, Havel, Kalousek, Bendl, Dlouhý, spící kníže, Zeman, Sobotka, Langr, Tůma, Tošovský, Mertlík, Mládek, no prostě je to síla. Z toho vychází jen jedno řešení a to dle Ústavy ČR a Listiny základních práv a svobod, když občané ČR v ODPORU dle čl. 23 LZPS, převezmou žezlo vlády a moci do svých rukou, což je uzákoněno v té Ústavě a také nám to doporučuje Evropská komise, Generální ředitelství pro spravedlnost pod č.j. JUST/B1/TC/pka Ares(2012) ze dne 12.6.2012 a to na základě našeho podání a oznámení trestné činnosti proti lidskosti, důstojnosti a svobodám občanů ČR, které jsme podali k rukám NSZ JUDr. Pavla Zemana v Brně dne 26.4.2012 a dne 27.4.2012 bylo zasláno také na Sekretariát EU k rukám presidenta José Manuela Barosse, který začal konat ze všech nejdříve a dotáhl to tak daleko, že naše elity a mafie budou řešeny za mezinárodní zločiny. Vše najdete na shora uvedených stránkách a dnes bude právníky s Prahy a Plzně připravovaná ústavní stížnost na prezidentské kandidáty, kteří se v těchto dokumentech objevují a jsou vlastně svou podstatou vlastizrádci a kolaboranti s cizí mocí. Proto nemohou míti nikdo z nich morální kredit zastupovat a reprezentovat naší VLAST. Ústavní stížnost bude na těch stránkách ihned zveřejněna, co bude prodiskutována s odborníky a může se připojit i pan senátor Tomio Okamura a JUDr. Klára Samková. Hezký den přeje 4. odboj a JUDr. Josef Hörl. Dnes se s námi můžete setkat ve 12.00 hod. na Pražském Hradě.
05. 01. 2013 | 09:56

Peters napsal(a):

Konečně rozumný názor nesdílející mediální hysterii, díky pane Sokole.
05. 01. 2013 | 09:57

David napsal(a):

k - 04. 01. 2013 | 16:40

----------------------------------------------------------------

Klaus, za to co udělal není trestně odpovědný.

Do dějin našeho národa se zapsal nesmazatelným písmem, jako prezident - bezcharakterní darebák. Hned druhý nejhorší po Gottwaldovi.

Teď je nejdůležitější zjistit, kdo všechno další byl za touto šílenou amnestií, a ty pak se pokusit vést k trestní odpovědnosti nebo alespoň k veřejnému morálnímu odsouzení. Dnes pro nás jsou už důležitější ti V POZADÍ, než samotný Klaus!!!

Prezidentův poradce Jakl tvrdí, že vše bylo děláno tak tajně, že o přípravě amnestie věděli jen 3 lidi. (Patrně tedy Klaus, Jakl a ministr Blažek). A Nečas - "pan špinavý", když to bylo připravené, to jen podepsal. Ti dva neodborníci a Blažek doma v posteli sepsal amnestii?

Tomu může uvěřit jen hlupák. Je to zcela nesporně lež a naši investigativci mu to zbaštili. Co dělají? Chrápou? Ta amnestie nebyla žádná nešťastná shoda náhod.

http://www.lidovky.cz/o-amnestii-jsme-se-radili-v-sirokem-kruhu-tri-lidi-rika-jakl-po5-/zpravy-domov.aspx?c=A130102_172651_ln_domov_jkz

Bylo to ÚMYSLNÉ a velmi promyšlené!!!

Je to zločin proti lidskosti, protože neochránil slušné občany před darebáky!!!
05. 01. 2013 | 10:42

ANELLA napsal(a):

"VÁŽENÝ PANE" SOKOLE, DĚKUJI ZA OBJASNĚNÍ, ŽE
"U soudních ležáků osm a více let starých lze předpokládat, že nejméně polovina z nich, spíše více, by stejně skončila ve ztracenu, tedy buď vůbec zproštěním anebo tresty, které k němu nemají daleko. A v případě těch zprošťáků by zcela zaručeně následovaly žaloby o náhradu škody." A NABÍZÍ SE OTÁZKA, NA KTEROU BYCH UVÍTALA VAŠI ODPOVĚĎ, A TO : KOLIK Z TĚCHTO KAUS JE VEDENO VE SPIS.ZN. NAPŘ.VAŠÍ A.K.??
NEJSOU PŘÍČINOU TĚCHTO NEOPRÁVNĚNÝCH PRŮTAHŮ PRÁVĚ PRAKTIKY MAZANÝCH PRÁVNÍKŮ, KTEŘÍ ZA "TRIBUTE MONEY", NEBOLI MRZKÝ PENÍZ REZIGNOVALI NA SKUTEČNÉ HLEDÁNÍ PRAVDY__?? RÁDA BYCH ZNALA VAŠI ODPOVĚĎ - ZDE.
05. 01. 2013 | 10:59

Petr napsal(a):

Amnestie je samozřejmě výhodná tunelářům!Ti okradli občany o miliony a teď si jich budou v klidu užívat !Žádám,aby v Českých televizích byla politika i v sobotu!!!!!Komentáře aspoň na 1/2 hodiny. !Politika mě velice velice baví !Přímo miluji brífinky !!Politika -o vládě,o volbách,o Peake ,o amnestii atd.75% televizních pořadů ČS televizí mě vůbec nebaví.Zachraňuje mě DVD přehrávač.Pouštím si filmy jako např.Sissi,Kopyto s P.Richardem nebo Majora Zemana,to mě baví !Pokud bude pořad o amnestii,nezvěte nikoho z prezidentské kanceláře,protože ti jdou Klausovi na ruku ,takže jejich vlastní názor se nedovíte !!
05. 01. 2013 | 11:00

Petr napsal(a):

Amnestie by se měla týkat pouze odsouzených - tedy kde je prokázáma vina!
Takto se ti amnestobaní (netoužící pochopitelně po soudu) před veřejností nikdy neočistí, ale jak vyznává každý advokét - účel světí prostředky a pro obranu klienta je i amnestie vítězství obhájce - že pane Sokole !!! Jen je potřeba to patříčně okecat - kolik asi ti miliardářští grázlové zaplatily výpalnoho za tuhle sviňárnu?
05. 01. 2013 | 11:49

kolťák napsal(a):

Takže budu-li mít k dispozici cca 10-15 mega,můžu klíďo píďo odstřelit t=měř kohokoliv v přímém přenosu a Sokolík mě z toho vyseká.Jen před tímhle aktem ze se musím nechat vyrobit celebritu.Protože vážení,pan Sokol se nebude zabývat pouze super prachatým leč mediálně neznámým klientem.Na takovým kšeftu si reklamu neudělá i když vaty dost.Ta reklama totiž spolehlivě přitáhne každého gaunera.A zapátrejte v paměti,jaké šikuly že to Sokol obhajoval.
05. 01. 2013 | 11:51

Platan napsal(a):

Účelovost této amnestie čouhá jak sláma z bot. To, že ji obhajují takové "právní kapacity", jako je Sokol nebo Koudelka, je jen další indicií toho, co už dávno víme, totiž že to jsou "členové klanu"...
05. 01. 2013 | 12:03

David - 1. část napsal(a):

Parlamentnilisty.cz:

"Lovec politiků" potvrzuje. Na Klause se chystá obvinění z vlastizrady

JINÝMA OČIMA Tým novopečeného senátora Tomia Okamury zvažuje žalobu na prezidenta Václava Klause kvůli jeho nedávno vyhlášené amnestii. ParlamentnímListům.cz to řekl jeho poradce a blízký spolupracovník Jaroslav Novák, jenž má přezdívku Lovec politiků. V souvislosti s prezidentskými volbami podezírá Ústavní soud z dost nekalých praktik.

Autor: Hans Štembera

5.1.2013 8:13

„S Tomiem Okamurou a Klárou Samkovou budeme do pondělí zvažovat, jestli nepodáme Senátu návrh na obžalování prezidenta pro vlastizradu. Ústava totiž vlastizradu definuje i jako čin závažného narušení demokratických principů fungování státu. A to se jeho amnestií stalo,“ sdělil Jaroslav Novák Večerníček, pravá ruka novopečeného senátora Tomia Okamury. Ostatně jeho tým má v současnosti plné ruce práce.

TÉMA: Amnestie

Tečka za rozkrádáním

Anketa

Souhlasíte s dílčí amnestií, kterou vyhlásil Klaus?

Ano

6%

Ne

94%

31103

Celkem hlasovalo:

„Jedna věc je amnestie k dvacátému výročí vzniku republiky. Lze omilostnit lehké typy trestních činů a dát společnosti signál, že bychom měli všichni pracovat na nápravě sebe sama i celé společnosti. Nicméně Klaus dal zcela špatný signál. Kromě bagatelních trestných činů omilostnil zpětně i trestné činy do deseti let a hlavně ekonomické trestné činy. Podvodníky a tuneláře, což je pro zemi velmi špatné,“ pokračoval pro ParlamentníListy.cz v kritice hlavy státu Novák Večerníček.

Ve své knize ODS aneb hoši, co spolu mluví zkritizoval způsob privatizace, za který je odpovědný právě Václav Klaus. Tehdy prý začalo rozkrádání země ve velkém a amnestie je za ním definitivní tečkou. „Nejenže zastavil šetření a stíhání trestných činů. Navíc tam připojil větu, že na stíhané a odsouzené osoby se bude hledět jako na netrestané. V praxi to znamená, že se ti lidé budou moci domáhat náhrady škody. Třeba bývalý soudce Berka, co dělal konkursní podvody, může po státu požadovat náhradu škody. To je děsivé a nenormální,“ doplnil.

Havlova amnestie v pořádku

Při srovnání amnestie, kterou vyhlásil Václav Havel v roce 1990 a té dnešní, stojí jednoznačně na straně prvního prezidenta demokratického Česka. „Za Havla ve vězeních nebyli tuneláři. Šlo o totální změnu režimu a rozumím tomu, že Havel řekl, tady máme startovní čáru a pojďme si dát všichni rovné šance. Rozumím i tomu, že se někdo dal za komunismu ke galerce a kradl, protože před sebou neviděl žádnou budoucnost. Ale nyní jsme zde měli snad demokracii a šanci poctivě pracovat měli všichni,“ podotkl.
05. 01. 2013 | 12:06

David - 2. část napsal(a):

.
Novák Večerníček dává řečnickou otázku, jak můžeme chtít po lidech, aby se chovali slušně a čestně, když prezident řekne, že je vše smazáno? „Rozuměl bych tomu, kdyby dal milost prvotrestancům a lidem v podmínkách, aby do nového údobí republiky vyšli s čistým štítem. Tato republika má za sebou nicméně dvacetiletou minulost zlodějin a ta byla amnestií vymazána,“ dodal s tím, že do Senátu nyní chodí stovky mailů proti amnestii. I proto se tým kolem senátora Tomia Okamury rozmýšlí, zda podat návrh na obžalování prezidenta z vlastizrady, aby lidem jasně sdělil, že za nimi stojí. „Senátem to sice neprojde, nedovolí si to. Ale chceme se tím zastat naštvaných lidí a sdělit, že prezident jednoznačně naboural vnímání demokracie v téhle zemi,“ řekl dál ParlamentnímListům.cz.

Psali jsme:

Amnestie je jako vzkaz pro kmotry a mafie, míní Dvořáková

Průzkum Medianu: Osmdesát procent lidí nesouhlasí s rozsahem amnestie

Amnestie se dotkne více než 32 tisíc lidí, tvrdí ministerstvo spravedlnosti

Státní zástupci proti Klausovi a jeho odůvodnění amnestie

A už to jede. Desetitisíce lidí se houfují k odporu proti Klausově amnestii

Protiústavní volba prezidenta

Ústavní soud minulý týden nevyhověl návrhu Tomia Okamury, aby byly odloženy prezidentské volby, ale jeho stížností se zabývat bude. „Soud rozhodl, že jediná stížnost, která je relevantní a oprávněná, je ta Okamurova. Všichni komentující politici i právníci se shodli na tom, že prováděcí předpis k prezidentským volbám je protiústavní. Když ústava praví, že má padesát tisíc voličů vyjádřit svou podporu podpisem a ty se nekontrolují, tak je celá prezidentská volba zpochybněna. Když na to rezignoval prováděcí zákon, tak by na to ale neměl rezignovat soud. Ústavní soud rozhodl dost divně. Bude se tím zabývat, ale volby budou. Přece není možné, aby byl prezident zvolen na základě neústavního zákona,“ okomentoval událost Novák Večerníček a naznačil nekalosti, které tomu předcházely.

„Za mnou i za Tomiem byli emisaři nejvážnějších prezidentských kandidátů a nabízeli bonusy za to, že nepodáme ústavní stížnost. Vše jsme odmítli. Navíc si nemyslím, že byli jen za námi dvěma, ale snažili se orodovat i u těch lidí, co o tom rozhodují. U sedmi členů Ústavního soudu se bude zanedlouho rozhodovat, jestli zůstanou ve svých funkcích. Navrhnou je politici a budoucí prezident, schvalovat je bude Senát. Mají před sebou existenční otázku, jestli chtějí zůstat ve funkcích a dál brát úžasné platy,“ prozradil. Dlouholetý Okamurův kamarád Jaroslav Novák Večerníček je mimo jiné nazýván „Lovcem politiků.“ V posledních deseti letech podal nespočet trestních oznámení, žalob anebo stížností spojených s korupcí a jinými zločiny politiků či dalších odpovědných osob z exekutivy. S jeho pomocí příslušné orgány například připravily podklady pro stíhání exposlance Petra Wolfa.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/-Lovec-politiku-potvrzuje-Na-Klause-se-chysta-obvineni-z-vlastizrady-258634
05. 01. 2013 | 12:08

jamo napsal(a):

Díky pane Sokole. Nikdy jsem neměl s žádným soudem co do činění, ale to mediální běsnění proti amnestii a tím drážděním lůzy, je ohromující. Kde se proboha poděli ti vykládači a zastánci lidských práv nejrůznějších podivných individuí, když teď vlastně veřejně lynčují neodsouzené lidi, kterým ničí život letité soudní tahanice (jak jste naprosto přesně popsal)? Je přece nelidské i KDYBY MEZI NĚMA BYL JEN JEDINÝ NEVINNÝ!!
05. 01. 2013 | 13:04

Platan napsal(a):

Díky pane Klausi.
"Léta vyšetřování a policejní práce přijdou na zmar, oběti trestných činů se nedočkají odškodnění. I takový bude podle Unie státních zástupců důsledek amnestie prezidenta Václava Klause."

http://www.lidovky.cz/statnim-zastupcum-se-na-amnestii-nelibi-narizeni-o-zastaveni-trestniho-stihani-gd7-/zpravy-domov.aspx?c=A130105_083843_ln_domov_jkz
05. 01. 2013 | 13:36

jamo napsal(a):

Díky pane prezidente Klausi,
že jste ukončil ty nekonečné soudní tahanice, kde už ani poškození nevěřili v odškodnění a kde obvinění (ne VINNÍ!) už neměli šanci na spravedlivý rozsudek.
05. 01. 2013 | 14:08

silspok napsal(a):

Pane Sokol

nepiste zde prosim o exekucich ... vy sam mate za kazdou nezaplacenou pokutu v prazskem MHD minimalne 3000 Kc. A to, ze se par stovek muze navysit na par desitek tisic neni normalni ani nahodou. Ono si toho clovek za tech par stovek moc nekoupi, ale exekutor mu klidne proda strechu nad hlavou.

Jinak nekteri z omilostenych jiz byli shledani vinnymi, ale odvolaci soud rozhodl, ze udeleny trest je prilis mirny - treba H-system.

To, ze neuznavate pravo poskozenych na vyreseni a odskodneni je hanba. A jestlize se tu ztratilo par miliard ...

Jinak snad jeste fakt, ze mame v zakonech totalni chaos a obvineny se muze dostavovat na preliceni podle momentalni nalady neni vina soudcu, ale zakonodarcu.
05. 01. 2013 | 14:34

Wenzel Stieglitz napsal(a):

Stručně řečeno, situace je následující. Ústava jasně řekla 50 tis podpisů, a zákon řekl, ok, my to jen pravděpodobně zjistíme. Tak kde se nám vloudila chybička?
05. 01. 2013 | 14:35

Proto napsal(a):

Toto je druhý komentář, který od vás čtu. První se týkal stanovení počtu podpisů a byl v podstatě obhajobou negramotnosti proti zlým "matematikům" (lidem co umějí počítat s procenty). Teď jste pro změnu obhájcem nespravedlnosti, demagogie a organizovaného zločinu.
Už od vas číst nic nebudu jsou to zvratky.
05. 01. 2013 | 16:09

Král Lávra napsal(a):

Většinu "neodsouzených lidí," kterých se pan Sokol zastává a spoustu dalších, kteří nejsou ani stíháni, bych dal postavit ke zdi na základě dekretu místního velitele Čeky. S nějakým soudem bych se nezdržoval.
Jejich vina je totiž NEPOCHYBNÁ a není vůbec důležité, jak přišli k penězům. Oni je mají, jejich oběti je nemají, tečka!
Pokud by vrátili, co nakradli, dal bych jim milost a změnil jim trest na 10 let vězení.
05. 01. 2013 | 17:21

Já I. napsal(a):

Pane Stejskal, co říkáte volání po "lidovém diktátorovi," který by všechny tuneláře po právu zlikvidoval??? Našel jsem to v jednom příspěvku, možná dokonce na Aktuálně.cz Myslíte, že to tak daleko nemůže dojít?
05. 01. 2013 | 17:29

Glosator napsal(a):

Pane Jamo, Machiavelli popisuje tři dobré a tři špatné režimy jako jejích protipóly.
monarcjie x tyranie
aristokracie x oligarchie
demokracie x anarchie
Vy si neuvědomujete, jak špatná je ta anarchie. A připomínám, že podle práva !! ve Vaší představě byl Al Capone onchodník s nábytkem, který neplatil řádně daně.
05. 01. 2013 | 17:35

Glosator napsal(a):

Jinak, to celé je alibistické. Manažeři H-systému měli být souzeni za ZPRONEVĚRU nad 5 milionů korun. Tam je horní hranice sazby 12 let a Klausova amnestie se na to tudíž NEVZTAHUJE. Když ale dát tuneláři bagatelní trest, je jasné, že amnestování bagatelních trestů se na toho tuneláře bude vztahovat. To ale NENÍ chyba amnestie!
05. 01. 2013 | 17:44

čert }=o) napsal(a):

Sokol má pravdu
i když ho nemusím
a s amnestií nesouhlasím

a tak koukám jen jak se
tady vyrojilo
soudců a advokátů
z lidu
jako máku
s mluvou lidovou
myslí zatemnělou
zlobou závistí
i nepochopením
a všichni všechno
ví nejlíp

chytrej národ }=o)

p.s. opravdu si myslíte
že zločinci a tuneláři
nedojdou ke spravedlnosti?
Dojdou a kriminál je čeká
05. 01. 2013 | 17:54

Karel napsal(a):

A jak vidí amnestii studenti v jižních Čechách, jako budoucí absolventi práv v Plzni? Budou protestovat nebo nadšeně Klausovi tleskají, média o tom podezřele mlčí !!!!!
05. 01. 2013 | 17:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Já I.

Proč by nemohlo, může. Řada lidí o to dokonce usiluje, hledá spasitele (politického), věří, že se dá najít najít jednoduché řešení (vždycky to tak je). Na druhou stranu to ale neznamená, že to tak skončí. Nikdo to nedokáže odhadnout dopředu. Mimo jiné záleží na tom, kolik lidí o to bude usilovat a kolik se bude snažit hledat nějaké jiné východisko (i když ani to není jediný faktor, který rozhoduje, je jich celá řada, většina z nich předem neznámá).

Libor Stejskal
05. 01. 2013 | 18:00

Petr napsal(a):

Nevím jestli si pan Sokol pomohl,
ale snad je ještě možné říci vlasní názor bez toho,
aby najednou všichni zvraceli.
05. 01. 2013 | 18:35

nic napsal(a):

sOKOL ZVRACÍ NEPRAVDU A MOC DOBŘE O TOM VÍ. pOKUD JE NĚKDO NEVINNÝ, MÁ PRÁVO, IKDYŽ JE AMNESTOVÁN, NA VYSLECHNUTÍ ROZSUDKU VE VĚCI. tO ZNAMENÁ, ŽE NA OBVINĚNÉHO SE VZTAHUJÍ VŠECHNA PRÁVA. pOKUD JE NĚKDO NEVINNÝ, MŮŽE POŽÁDAT SOUD O PROJEDNÁNÍ PŘÍPADU. A to ikdyž jde o amnestovaného. Je zřejmé, že někteří z amnestovaných si chtějí vyslechnou rozsudek, který je osvobodí. Pane Sokole, lžete a to zcela úmyslně.
Ještě k tomu, proč se některé kauzy táhnou déle než osm let. U jedné z významných kauz (tuším H-systém) už byl rozsudek vynesen, státní zástupce se však odvolal, protože trest se mu zdál nízký. Teď nebudou aktéřiá potrestáni vůbec. O ujakých nevinných nám tu pan Sokol káže?
05. 01. 2013 | 19:02

kocman napsal(a):

Kultivovanou formou se vyjadřujete,pane doktore,že náš prezident je starý dement,lump a nestyda a mnoha z nás připadá,že máte pravdu.
Není vyloučeno,že v přemíře kultivovanosti by se někteří nezdráhali použít výrazy jako kretén či idiot, a kdoví,zda by nepadla i jemnější synonyma pro nemilovaného až nenáviděného představitele našeho státu,která nemohu vzhledem k veřejnému charakteru tohoto fóra uvést.
05. 01. 2013 | 19:29

Marek Blomský napsal(a):

V bahobytu pisatele, který povstal z lesku a bídy společnosti se narodil příspěvek jako hrom. Typicky "modrá" a ošoupaná protikomunistická rétorika závisti. Co takhle cit pro spravedlnost a její naplnění pane advokáte bohatých. To vám asi nic neříká, já také nejsem zrovna chudý, ale takovéhle degenerované názory nemám
05. 01. 2013 | 20:12

nahodny ctenar napsal(a):

asi je tu debata o dvou ruznych vecech. jednak o tom, zda bylo spravne rozhodnuti prezidenta o amnestii, ale to pri vsi ucte k prevazujici casti polemizujicich nebyla podstata clanku pana Sokola. podstatou byla diskuse o tom, ze podstatne problemy s fungovanim nasi justice by velka cast naroda zrejme chtela nejlepe napravit lyncovanim, protoze o vinne nekterych lidi v medialne sledovanych kauzach "proste nemuze byt dopredu jakkycholiv pochyb". v tomto ohledu se prinejmensim na zaklade vetsiny reakci zda, ze pan Sokol uderil hrebicek na hlavicku - je naprosto nechutne, jak si nekteri predstavuji spravedlnost a jak by radi nahrazovali praci statnich zastupcu a soudu (ktera bohuzel neni zrovna prikladna) svym usudkem zalozenym na medialne prekroucenych a stvavych informacich. ale myslim, ze mnoho z techto prispevatelu si alespon jednou za zivot jeste zkusi, ze ne vse je cernobile a ze stat (a uz vubec ne media) neni vzdy vzorem spravedlnosti. mozna pak pochopi co byl smysl tohoto blogu. jenom doufam, ze to nepochopi az pote, co spolecnou hysterii dosahneme obdoby procesu 50. let.
05. 01. 2013 | 20:43

alidavali napsal(a):

pane doktore, určitě byl amnestován i nějaký váš bonitní klient. Vyčíslíte nám blbcům, o kolik peněz jste přišel ??
05. 01. 2013 | 21:10

justiční pramenitá kyselka napsal(a):

Pan Sokol klade otázku, proč se nikdo nezamyslí nad nevinou a vztahuje to k dlouhotrvajícím procesům. Proč? Protože empirická zkušenost říká, že procesy zdržují především sami obvinění s vydatnou pomocí svých advokátů. Někteří (advokáti) se dokonce specializují v první řadě na procesní chyby během vyšetřování a soudního řízení. Ovšem uznávám, že kdybych byl obviněn ze závažného trestného činu, první jméno v mé hlavě bude Sokol :)P.S.:Klausův tunelpardon odnesou především slušní pravicoví voliči a to mne zvedá ze židle.
05. 01. 2013 | 21:28

Ivan Růžička napsal(a):

"v koncovce není z čeho brát"
jak vtipná poznámka drahého pana advokáta :-)))
co jsme si - to jsme si
a smažme to
05. 01. 2013 | 21:49

Almería de Sayo Santander napsal(a):

Soudě podle hysterie, kterou tento článek vyvolal, se odvažuji tvrdit, že se autor trefil do černého. Ať se na to koukám, jak chci, na amnestii nevidím nic nerozumného. Opravdu si zdejší diskutující, zajisté velice inteligentní a přemýšliví lidé, myslí, že schopný kmotr musí spoléhat na amnestii? Že někdo, kdo má na to, aby zpronevěřil miliardy, není schopný si zařídit, aby ho neodsoudili? Vážně, tohle mě udivuje. Když spáchá zločin inteligent, odsoudit se nenechá. Když je někdo... Politicky korektní termín tuším zní intelektuálně slabší? Tak ho odsoudí včas a je to.
05. 01. 2013 | 21:57

Almería de Sayo Santander napsal(a):

Nedělám si iluze, že v těch několika tisících není jisté procento těch, kteří by měli sedět, ale... Není to už jedno? Opravdu vás to tolik žere? Nejsou ve vašich životech důležitější věci? A víte vy co? Já si jdu otevřít víno a jdu psát svou knihu. Mám totiž na práci mnohem zajímavější věci, než někomu spílat a závidět.
05. 01. 2013 | 22:01

olDa napsal(a):

Priznam se, ze jsem na docteni clanku nemel zaludek, takze asi nejsem z tech, ktery jej mohou kvalitne posuzovat, ale alespon zde vyslovim otazku, na kterou by si, myslim, mohl pokusit zodpovedet i pan autor clanku: kdo vic pospinuje vzneseny (a nutny) princip presumpce neviny? Ti, kdo se nyni poburuji nad Klauzovym zastavenim stihani nedoresenych procesu tykajicich se tezke hospodarske kriminality nebo ti (obzalovani a advokati), kteri tento princip odcizuji jeho smyslu/ucelu a zneuzivaji jej pro to, aby se vyhnuli spravedlnosti?
05. 01. 2013 | 23:05

pavel napsal(a):

Amnestie aneb vohnoutí ruka spravedlnosti !!!
---
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013010301
05. 01. 2013 | 23:16

Almería de Sayo Santander napsal(a):

Zaprvé, i když si o panu prezidentovi může každý myslet, co chce, napsat jeho jméno správně by mělo být elementární slušností, kterou si zasluhuje každý. Zadruhé, snažíte se srovnávat. Proč? Je tak důležité, kdo víc? Princip presumpce dehonestují svými výroky jak zde diskutující, protože se ve své zaslepenosti nedokážou povznést nad každondenní sváry, stejně jako jej zneužívají právníci, kteří se snaží obhájit jen těžko obhajitelné. A konají tak samozřejmě svou práci. Co jiného čekáte od právníka? Právník není někdo, kdo má najít spravedlnost, právník se má snažit, aby z toho jeho klient vyšel co nejlépe. A upřímně, i když existují děvčata, která jdou na práva s tím, že budou obhajovat jen "ty hodné", tak o tom advokacie není...
05. 01. 2013 | 23:17

Borochovsky napsal(a):

Klaus pro Mf Dnes 3.1.:
"Znovu opakuji, že jsem při rozhodování o amnestii nezkoumal žádné konkrétní případy. Vy zmiňujete zcela nahodile případ zkrachovalé Union banky, o kterém nic konkrétního nevím a ani si nejsem vědom, čeho se to týkalo."

Takže škoda 17 miliard a tisíce poškozených je pod rozlišovací schopností našeho taťky.Tomu říkám nadhled.Taky to může být lež!
06. 01. 2013 | 01:14

bsim napsal(a):

Pravda vážení. Vždycky je lepší rychle oběšenej, než pro nedostatek důkazů propuštěnej...
06. 01. 2013 | 01:31

jamo napsal(a):

Už mi to připomíná padesátá léta: média běsní a odsuzují (na rozdíl od soudů), lůza sepisuje petice a třese se vzteky...A aktuálně: Zaorálek v TV řve o tunelářích a vrazích v ulicích. Kdo někdy viděl/slyšel prokurátora Urválka, muselo ho zamrazit při té neskutečné podobnosti obou projevů!!
06. 01. 2013 | 11:48

Petr Dvořáček napsal(a):

Odhlédnu od skutečnosti, že pan Sokol pokládá apriori všechny zde uvedené názory za zvratky a jeden přidám: Jenom dokončený proces mohl vinu nebo nevinu prokázat. Pokud někdo vynesení rozsudku znemožnil, můžeme mít důvodné podezření, že ti z obžalovaných, kteří nepožádají sami o pokračování trestního řízení, vinni jsou a ten, kdo ukončení řízení znemožnil (Klaus a Nečas) je jejich spoluviník. Obvinění sami mohou obnovit svůj nárok na presumpci neviny, postaví-li se znovu a z vlastní iniciativy před soud.
A ještě něco: Ta závistivá "lůza" pod okny soudů jsou daňoví poplatníci okradení cca o 1.5 bilionu nebo přímo oběti miliardových loupeží. Pachatelé neexistují. Nejsou... Nepřipadá vám, pane doktore, že jiná reakce než revoluce je ještě velmi umírněná? Že taková justice fungující na politickou objednávku by si zasloužila spíš defenestraci než pohoršené komentáře? Nepřipadá vám, že země, která je v hodnocení hospodářské zločinnosti a korupce někde mezi Saúdskou Arábií a Namíbií by potřebovala něco jiného než zastavení jediných kauz, které se dostaly aspoň k soudu?
06. 01. 2013 | 13:01

Anastazie Králová napsal(a):

Ad autor
Vy jste morální zrůda /ne vzhledově,ne postavením-jistě jste dostatečně chytrý,abystezemřel přirozenou smrtí pod dohledem vrcholných odborníků.
Přála bych Vám,abyste zemřel jako ten nejbohatší občan světa-jistý Texasan,který už nikomu nevěřil,že ho nechce otrávit-a tak raději nepožíval nic,až zemřel hlady.
Vy,názorem materiaLISTA,JISTĚ NEVĚŘÍTE V NÁBOŽENSTVÍ ŽÁDNÉHO DRUHU.
Co když nemáte pravdu? A změníte se v ropuchu či hada/jehož s potěším pozřou obyvatelé JV Asie.
Já ví,teď se cítíte zdravý,silný a mocný.Takových bylo.

O nikom se nedá říci,že zemřel šťastný,dokud nezemřel/jeden maloasijský král před naším letopočtem-ale co záleží na našem letopočtu?/
06. 01. 2013 | 13:24

Anastazie Králová napsal(a):

Své mínění na bezchakterního T.Sokola neměním.
Ale přece jen se musím zamyslet na V.Klausem.
V 9O.letech by neexistovalo,aby udělal takovouto fatální chybu.
A docela věřím tezi,že chtěl odejít z presidendtského ústavu se ctí /ostaně k narcismu,vytýkanému mu mnohými-dr.hHnízdilem počítaje-mi to nesedí /.

Obávám se,zda se v tomto případě nestl Klaus obětí svých poradců-dali mu dokument,řekli,že už ho nemusí podrobně číst,že je to stejná amnestie,kterou V.Havel získal oblibu.

Co je hlavním cílem narcise?-Ne bohatství,ne moc,ale touha být obdivován.

TAK VÁM VŠEM,ZAPOJENÝM V POSUZOVÁNÍ TÉTO AMNESTIE,DOPORUČUJI
SLEDOVAT NEJBLIŽŠÍ PORADCE.
aA V.KLAUSE VÁM VYSLÝCHAT NEDOPORUČUJI-CO BY ČLOVĚK S JEHO OSOBNOSTRNÍ STRUKTUROU UDĚLAL-RADĚJI BUDE ZA ZLOČINCE NEŽ ZA hluzpáka.

Soustředit se na poradce V .Klause!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
06. 01. 2013 | 13:46

Jan Dobiáš napsal(a):

kdyby bylo méně zjevně vinných, kteří nebyl odsouzeni nebo ani žalováni, byl by i větší respekt k presumpci neviny
06. 01. 2013 | 14:03

čert }=o) napsal(a):

nekřičte lidi
Krejčíř obžalován bude
a na ostatní taky dojde
tak nechte toho hulákání
a nadávání

trochu kultury
by vám slušelo
06. 01. 2013 | 15:59

Přemysl Škaloud napsal(a):

Vážený pane Sokole, děkuji za kritický hlas rozumu.
06. 01. 2013 | 16:31

bsim napsal(a):

Dnes se neobviňuje a nezavírá kvůli vině. Dnes se zavírá na společenskou objednávku, ve jménu vůle "lidu" a proto, aby média měla o čem psát a zvedl se zájem inzerentů
06. 01. 2013 | 16:35

bsim napsal(a):

Od nepaměti platilo, že lépe deset lumpů propustit než jednoho nevinného odsoudit. Ale vidím, že u nás budou už brzy zase rozhodovat lidové tribunály....
06. 01. 2013 | 16:39

jamo napsal(a):

Tak koukám, že tento blog doktora Sokola byl na aktuálně hrozně rychle potlačen z titulních stránek, na rozdíl od stáda těch, co ve svých příspěvcích zvracejí proti amnestii a hlavně prezidentu Klausovi. Taky objektivita!!
06. 01. 2013 | 21:43

olDa napsal(a):

Almería de Sayo Santander za preklep se omlouvam. Nebylo mym cilem komolit Klausovo jmeno a uprimne si nemyslim, ze by to bylo komoleni. Nad nerespektovanim principu presumpce neviny se pohorsoval pan autor, ktery na to ma moralni pravo teprve tehdy, kdyz ho sam nebude pospinovat. Jedna vec je co je ukol advokata (rozlisoval bych mezi pravnikem a advokatem, takze nebudu pouzivat Vas termin) a druha vec, co je ukol soudcu a hlavne, jak se to, co se ma (a do toho prave patri i onen princip presumpce neviny) v Cesku obchazi. Kdyz uz argumentujete podle vzorce: "advokatovym ukolem je vysvobodit obzalovaneho" (nehlede na to, zda je to spravedlive nebo ne, cili nezavislost pojmu zakona a pojmu spravedlnosti), pak byste se mel/a kriticky ptat autora clanku: co sem michate zavist lidi???? Je zavist snad nezakonna?
07. 01. 2013 | 01:13

Vašek napsal(a):

Chápu, že pro advokáta je pojem "spravedlnost" velmi relativní, ALE nemáme právě celý ten soudní aparát, advokáty,obhájce,žalobce proto, aby bla spravedlnost naplňována ? Vy v podstatě říkáte, že to celé nefunguje a jsou odsuzováni nevinní - budiž, já tvrdím totéž, celé to nefunguje a jsou propouštěni vuníci.
Te´d je zde jen otázka společenské dohody, jak bude společnost fungovat a ta dohoda zní, kdo se proviní proti pravidlům, má být potrestán, jeli mu vina dle našich nedokonalých schopností prokázána - ano, mohou nastat justiční omyly a z historie víme, že k nim občas dochází, aby jich bylo co nejméně, od toho zde jste mimo jiné vy p.Sokole (myšleno advokáti).
Obecná spravedlnost je však bez pochyb porušena (jakkoliv je nedokonalá) tím, že není všem měřeno stejným metrem a to zcela pomíjím fakt, že v případě této amnestie může jít o čin zcela účelový.
na závěr je si třeba položit tedy otázku, na kterou si již podle mne společnost odpověděla, zda je lépe prominout 1000 podezřelým vrahům, protože by mohl být jeden z nich nevinný, nebo odsoudit 1000 vahů a s nimi i jedoho nevinného, pokud položíme na misku vah tyto dvě hodnoty, společnost si jednoznačně přeje variantu druhou a přijímá míru rizika, že dojde k omylu , ale obhajovat tím současnou amnestii.......to bch při Vaší inteligenci opravdu nečekal.
08. 01. 2013 | 10:48

pan Sedlak napsal(a):

Dobre pane Sokol vite, ze do vyneseni rozsudku je clovek nevinny. A pokud je obzalovany o sve nevine presvedcen, pak zajiste vyuzije sveho prava v rizeni pokracovat (i pres amnestii pana Klause) az do vyneseni onoho ocistneho rozsudku. A timto rozsudkem bude prokazana jeho nevina. Pokud tohoto sveho prava onen obvineny nevyuzije, tak tim rika, ze o sve nevine neni presvedcen. Jak jednoduche, ze :)

Ja bych pak privital seznam lidi, kteri se rozhodli pro sve ocisteni v rizeni pokracovat, i pres onu amnestii pana Klause :)
08. 01. 2013 | 11:04

Vašek 87. napsal(a):

Vážení, fascinuje mě, kolik vás má potřebu se pořád k něčemu vyjadřovat - stačí jen podnět. :-)

A´t žijí soc. sítě!
08. 01. 2013 | 14:24

Robert napsal(a):

Nesouhlasím. Proti konkrétnímu nespravedlivému procesu se dá bojovat i jiným způsobem než plošnou amnestií. To jistě pan právník ví. A když už je nedejbože trest vyřčen, je tu opět možnost prezidentské milosti.
08. 01. 2013 | 14:42

Alf napsal(a):

Je mi jasný, že PRVNÍ kolo prezidentské volby je zase na dlouho JEDINÝ POKUS o ZMĚNU po letech vlády mafiánského kapitalismu. NEJVĚTŠÍ ŠANCI z nezkompromitovaných kandidátů má JIŘÍ DIENSTBIER. Proto BUDU VOLIT JIŘÍHO DIENSTBIERA !
09. 01. 2013 | 00:19

Alf napsal(a):

Bobošíková jen opět dělá křoví jako před lety Klausovi, tentokrát Zemanovi. BOBO ani Zemana VOLIT NEBUDU !!!
09. 01. 2013 | 00:20

Martin1 napsal(a):

Tomáš Sokol
Vy víte, že těch rošťáků jsou tisíce a tak budete mít vždy práci. Tady je vaše práce v souladu se zákony pozemskými, ale jinak skončíte všichni v pekle!
10. 01. 2013 | 00:43

jasnovidec napsal(a):

Předpověď věcí budoucích:
Historici z Akademie věd se někdy okolo roku 2060 konečně shodnou na definici:
Václav Klaus byl nejlepší president a největší státník, kterého Česká republika kdy v historii měla.
A tuto definici dají napsat do učebnic,
A dítka školou povinná ji budou muset umět nazpaměť. Jinak dostanou pětku.
A právník Sokol, protože to je PAN právník tohle holt ví o 50 let dřív.
I bez Akademie věd.
10. 01. 2013 | 04:05

dino napsal(a):

Chápu Váš postoj, pane Sokole. Ve většině věcí máte pravdu. Myslím v jednotlivých argumentech, které uvádíte, včetně logických spojení mezi nimi. Bohužel však konzistentnost celého článku, ani jeho pevná logická stavba, nezaručí jeho obhajitelnost jako celku.

Domnívám se, že nástrojem pro omilostnění z důvodů/podezření nespravedlivého odsouzení není předmětem obecné amnestie, nýbrž milosti individuální. A těmi jak známo pan prezident Klaus tolik šetřil (a vytýkal je svému předchůdci, panu prezidentu Havlovi), protože se necítí být oprávněn revidovat výroky soudu a tím podkopávat nohy a snižovat důvěryhodnost soudního systému. Proto si myslím, že tím spíše neměl toto na mysli při rozhodování o obecné amnestii.

Naopak jsem přesvědčen o tom, že měl v úmyslu provést hluboký systémový zásah (A Bůh nás chraň, jestli ne!) A totiž "vyklidit Augiášovy chlévy" tak, aby si jejich "správcové" mohli udělat pořádek v systému. Jen si nejsem jist, jestli jsou pro to vhodné podmíny. Tedy jestli jsou "správcové" (státní zastupitelství, soudy, PČR, ale i legislativci a další) na toto připraveni, případně jestli se k tomu přes nesmírný administrativní nával coby přímý důsledek amnestie, vůbec dostanou. Evidentně mají co dělat už jen s tím, aby situaci jako šanci pochopili. Zároveň jim pan prezident pěkně zatopil tím, že na to nikoho nepřipravil. Ani legislativu, ani celé rezorty spravedlnosti a vnitra, a nakonec ani ty amnestované, kteří v mnoha případech končí v letním oblečení a s igelitkou na hlavním nádraží v Praze, natož potom jejich rodiny, které Hrad uvádí jako hlavní adresáty prezidentovy milosti.

Také velmi dobře víte, že naprostá většina trestních řízení končí na procesních pochybeních, nikoliv na věcných, takže argumentace malou skupinkou odsouzených/souzených nevinných je velmi nevyvážená. Ostatně to je přesně ten typ argumentace, která ukončuje trestní řízení. Jste holt hodně dobrej! Ale to bych otevíral úplně jinou debatu, do které se teď nehodlám pouštět.

Na závěr si neodpustím jedno porýpnutí: Tuším, že na Mírově sedí jeden kandidát na justiční omyl. Je odsouzen na doživotí za dvojnásobnou vraždu a domáhá se obnovení procesu. Je to sice recidivista, ale existuje důvodné podezření, že za celou věcí stojí nějací policisté. Nemyslíte, že by to stálo za revizi? Co když je ten člověk ve věci dvojnásobné vraždy nevinný?
10. 01. 2013 | 08:29

Miki napsal(a):

Pane Sokole,
Vy pláčete snad nad svým vlastním hrobem.Co jste udělal vy v éře, kdy se přijaly zjevně účelové zákony, dávající prostor státní správě ke korupčnímu chování ??? Co ?? Tuším, že nic a byl jste u zrodu... A teď se snažíte odklonit od jádra problému tím, že vykládáte něco o presumpci viny - neviny.

Je to asi jako kdyby Váš kamarád něco ukrad a Vy stále dokola mluvíte o tom, že on je nemocný a má ženu histerku apod...

Prosím Vás už nic neříkejte a suďte si dle Vámi nastavených pravidel skrze pro korupčně nastavených zákonných norem...

Pane Vy jste PRÁVNÍK a ani jednou za 22 let jste tvrdě nevystoupil proti těm účelovým zněním zákonů, které v tichosti vzešly v parlamentu...Hlavně, že je se za koho schovat co?

Prostě, zahrabejte se, nemluvte, je to k pláči, stejně jako nesmysly co mluví Klaus, Schwarzenberg, Topol, Nečas, Blažek, Benda- ten co radil,Němcová, Kalousek a jim a Vámi podobných...
Vzbuďte se, není to o ZÁÁÁVISTI, ALE O MORÁÁLCE a ZNĚNÍ jak zákonných norem přijatých v 90.letech,tak morálce členů vlád a parlamentu!!!
10. 01. 2013 | 09:42

Miki napsal(a):

Pane Sokole,

Proč jste neprosazoval při předkládaných zákonech ve vládě třeba znění zákonné normy ve stylu:

- za porušení nedbalostní a jakékoliv nastupuje vysoká konkrétní sankce, která by se v životě nikomu nevyplatila v případě , že by znění normy porušil, obešel apod..???

- účinné a nezávislé kontrolní mechanismy dodržování pravidel s tím, že výsledky jsou publikovány ve veřejných médiích..??

- zákony, co mají dovětky, že při odhalení porušení pravidel jakéhokoliv zákonného procesu ve státní správě kýmkoliv, tento dotyčný bude výsostně oceněn...

A můžeme pokračovat dááále a dáále pane SOKOLE...vidíte že to je o MORÁLCE???? Morálce lidí co u toho byli???

Vidíte u sebe tu sebereflexi? Žádná není, stejně, jako u toho Klause.... proto nic neříkejte, buďte rád , že jste rád...protože toto je do nebe volající...
10. 01. 2013 | 10:07

mik napsal(a):

Pane Sokole jste znamy pravnik ale zkusim napsat neco z jineho soudku kdo vstoupi do politiky kdo se stane spickovym sportovcem kdo je hercem umelcem znamou osobnosti vymenuje sve soukromi za popularitu slavu i sledovanost a musi si byt vedom ze se nesmi dopustit jakehokoliv spolecensky neprijatelneho prohresku musi byt proste kristalovejsi nez kristal a to pochopitelne nelze protoze ac jsem ateista pousiju toto rceni ze svaty neni nikdo jinak dokud spolecnost bude videt ze se meri dvojim metrem tak zase nemuze byt rec o vine ci nevine proste pak vzdycky bude nekdo kdo je rovnejsi nez ti druzi dnes je v CR slendrian i Ustava a lide si prekrucuji veci jak se jim hodi zakony jsou kazdemu pro smich v ceske menatlite je bohuzel prvek kde se vzdycky hleda jak obejit prekazku jak podlezt obejit jak s nekym lidove receno vydrbat pochopitelne ve svuj prospech napred mustite chtit navrat k tomu aby ze zakon stal pro vsechny zakonem a proc ma obycejny obcan neco dodrzovat kdyz Ustava treba pravi ze prezident za sve jednani nenese zodpovednost proc ma obycejny obcan neco ctit kdyz nikdo z vlady nenapadne zakon ktery je proti Ustave i proti zakladni listine prav kazdeho obcana demokraticke zeme namatkou uvedu Drabkovo hlaseni se na poste a verejne prace zadarmo tak jak se na silnicich nehody nevymyti represi tedy premirou dopravnich prikazovych znacek a radary tak se nedojde k dodrzovani zakonu jejich slozitosti a mnozstvim pro obycejne lidi musi byt zakon jasny a musi si ho vzit proste tak jako si pri sednuti do vozidla automaticky zapnete bezpecnostni pas a nepremyslite o tom jiste najdou se lide kteri si ho nezamnou obcas si ho nezapnou ani ti poctivejsi kdyz vi ze budou za 2 km vystupovat ale ve sve podstate o tom neuvazuji jenze v CR jsou zakony o kterych nelze neuvazovat jsou veskrze spatne s moznosti ruzneho vysvetlovani ruznych klicek a moznosti i proto vetsinu mezinarodnich arbitrazi a soudu CR prohrava i proto je ve vezeni tolik lidi souhlasim s nazorem ze ne vsichni tunelari museli skutecne udelat tunel ale proste vsoupili na tenky led kteremu se rika polni trava svetska slava,,,a tam se proste neodpousti nic at je ten dotycny vinen nebo neni ten kdo je verejne znamy musi hodne zvazit nez se k necemu rozhodne nez vykona cokoliv kazdy zna sve moznosti a kazdy zna pravidla hry tedu pravidla spolecnosti a bud je prijme a vstoupi do hry nebo ne kazdy vi ze heslo ze s poctivosti nejdal dojdes neni az tak uplne pravdive ale kdo chce pravdu a skutecnou poctivost nema jinou volbu nez se ji ridit i za cenu ze bude chudy a neznamy
10. 01. 2013 | 11:57

Likeke napsal(a):

Jsem výjimka. Ano. Já jsem si tu otázku položil. Ale trochu jinak. Tedy ne, že je někdo z obviněných nevinný, ale:
Že by se možná některému obviněnému nepodařilo vinu prokázat.
To ovšem neznamená, že JE nevinný, ale pouze to, že na něj tak musíme HLEDĚT! A to je velký rozdíl. Předpokládám, že většina obviněných vinna je. Ostatně věřím tomu, že se Vám mnozí z nich přiznají a Vy se jako správný advokát snažíte dokázat, že nic neudělali. A proto si Vás Ti bohatší zaplatí, protože jste na to šikovnej.
10. 01. 2013 | 14:22

Václav Světlík napsal(a):

S pobavením jsem si přečetl názor p. Sokola na nevinnu-osm let vyšetřovaných a nějak neumím pochopit že prokázat nevinu může trvat tak dlouho ? ....nemůže a jelikož v těchto případech je toto jediná jistá věc,tak celé to obhajováni svých zdrojů své obživy mě připadá víc než ubohé. Chápu že je mnohem méně pracné a finančně zajímavější snažit se legalizovat zisky kriminálníku než hledat spravedlnost . S pozdravem práci čest a rukám klid Váš Václav Světlík
14. 01. 2013 | 18:55

Jiří Šinkora napsal(a):

Sokole, já nikomu nic nezávidím. Ale vy byste pravděpodobně měl závidět slušným lidem jejich morální integritu a lidem inteligentním všeobecně. Jste jen vychytralec a lump, který se politicky podílel na nastavení existujícícho právního humusu a následně z něj prosperujete. Nejsem schopen Vaše bláboly přečíst celé, takže s vámi polemizovat nebudu. Jen bych rád poprosil redakci aktualne.cz, aby link na ten váš úchylný blog odstranili.
10. 02. 2013 | 21:35

Petr napsal(a):

Souhlas s autorem. Víc nemá cenu psát, protože zdejší psavci to stejně nepřijmou.
Že takto nevyřvávali na Havla, když amnestoval 23 360 lidí, a to jen pár dní poté, co vyhlásil velkou amnestii Husák - 8.12.89
20. 02. 2013 | 22:36

Rosa napsal(a):

Souhlasím s autorem. Klaus jenom vystavil vysvědčení soudcům. To soudci nebyli schopni žalované odsoudit. Řada z nich je totálně neschopných.
Ocitla jsem se v posledních letech 2x u soudu. Jednou jako žalovaná jednou jako žalující.
V prvním případě, kdy se klient soudil o 2400,- Kč !!! trval soud 3!!! roky s mnoha stáními. Soudkyně se divila jak je možné, že cena zájezdu byla o 10% vyšší než náklady na dopravu, ubytování a stravu a průvodce. Svatá prostoto a tohle u nás soudí!! A protože jsem byla zvědavá jak to rozhodne vyšší soud, odvolala jsem se a soud rozhodl opravdu šalamounsky - neprohrála jsem ani nevyhrála. Takže celé tři roky daňový poplatník královsky platil jednoho neschopného soudce.
A druhý případ? Vyhrála jsem soud a žalovaný mi měl vyplatit cca 600 000,-Kč. Je to už 7 let a do dnešního dne nic nemám a zřejmě nikdy už mít nebudu. Kde nic není ani čert nebere.
Takže vy všichni, kteří svou nenávist obracíte vůči presidentovi, pláčete na špatném hrobě!!
06. 03. 2013 | 14:25

jirka napsal(a):

Američan vysoudil miliony dolarů za dva roky strávené na samotce
- -
- -
http://zpravy.idnes.cz/american-vysoudil-miliony-dolaru-za-dva-roky-stravene-na-samotce-ph9-/zahranicni.aspx?c=A130308_225634_zahranicni_brd

- -
- -

'Forgotten' solitary confinement prisoner wins $15.5m
- -
http://www.telegraph.co.uk/news/9917429/Forgotten-solitary-confinement-prisoner-wins-15.5m.html
09. 03. 2013 | 01:04

ArmenMejen napsal(a):

Сдравствуйте дорогие, завут мене Армэн, мы занемаимся ремонтам квартир, хорошэя брегада у нас, все дэлаем, што душа пожилаэт.
Ест брегады в Москве, питэре, навасипирске. Делаем харашо и качествина.
Мне знакомий друг сказаль што бес интирнета щас никуда, вот решил зделать саит по стройке и римонту.
http://domastrouka.ru и http://sibstroidom.ru пилять пока напишиш весъ техст гласа сламаиш.
Захадити дарагии, сматрити читате.

Вот братан фота прасил вылажит

<img>http://s008.radikal.ru/i306/1101/df/10dcd2857d92.jpg</img>
16. 05. 2013 | 00:05

Anatolb napsal(a):

Кузовные детали и оптика для иномарок! Автозапчасти в наличии и под заказ!
На нашем сайте, вы можете найти <a href=http://kuzzof.ru/shop_content.php?coID=12>Воздуховод для Volkswagen Passat B5 (Фольксваген Пассат Б5) Б/У Оригинал</a> товар у Нас хорошего качества так же удобная для вас доставка по России.
Ваш железный друг забарахлил? нужны запчасти. К нам обращаются многие клиенты со всей России. Имеем хорошие отзывы и рекомендации.
<img>http://www.admir-ryazan.ru/content/2011/20110701/visitor/images/201107/p20110701144700-53707086.jpg</img>

Обновлен каталог ТО. Добавлены Audi A3 III, A3 Sportback III, Toyota Venza, Mazda 6 седан III, Infiniti QX56 I, Acura MDX I, MDX II, RDX I, Mazda CX-5 модификации
10. 09. 2013 | 18:01

Kicenemssew napsal(a):

Коллеги, набрел на сайт классных игрушек, не соображу на этом сайте требуется заплатить или нет, смс не надо.
Есть ссылки на файлообменник, то там уже есть быстрая скачка и медленная, что выбирать.
Попал по запросу в яше <a href=http://dcgames.ru>самые популярные игры на пк 2013</a>

Если не туда запостил перенесите.
10. 12. 2013 | 15:34

Karlsson napsal(a):

No. Pan JUDr.Sokol je jistě dobrý právník, ale je dobrý právník ten, co káže vodu a sám pije víno?
Pan Sokol je bohužel obhájce bohatých a zkorumpovaných a to včetně celebrit. Viděl jsem ho v radotínském obchodě a měl jsem opravdu chuť ho nakopat do prdele a doporučit mu, aby nakupoval jinde, ale byly tam děti. Možná jsem primitiv, ale nikdy jsem nikoho neokradl.
Každý právník má tabulky, podle kterých je mu určena odměna, ale mnoho " věhlasných " právníků si nechá zaplatit i to co není pravda.
Takže pane Sokolíku, opravdu mi můžete i se soudy políbit prdel.
08. 12. 2014 | 00:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy