Poslední sociální síť

01. 10. 2010 | 17:05
Přečteno 4100 krát
Zatímco vláda dělá kosmetické úpravy sociální politiky, Roman Sikora navrhuje odbourat ji zcela a nahradit ji tzv. sociálním poolem. Je neuvěřitelné, kam až jsou někteří lidé schopni zajít.

Roman Sikora napsal:

Volby dopadly mimořádně skvěle a Česká republika bude mít konečně stabilní vládu. Mnozí význační občané začali být opět hrdí na to, že jsou Češi, protože národ vzal rozum do hrsti. Navíc se zdá, že zodpovědnými jsou i zástupci stran vítězné pravice a vyjednávání o podobě příští vlády a jejím programu zdárně pokračují. Kýženým směrem. K rozpočtové zodpovědnosti.

Předběžná dohoda o zavedení školného na vysokých školách je už hotova. Splnil se tak sen prvovoličů a budou moci za své studium ročně zaplatit dvacet tisíc. Rozhodně bude také v blízké budoucnosti nutné opět navýšit spoluúčast pacienta ve stále značně podfinancovaném zdravotnictví a výrazněji do něj vpustit soukromý sektor.

Státní dluh se vinou nezodpovědnosti levicových vlád prudce zvyšuje, bude tedy nutné opět pozměnit daňový systém. Hlavně skrze nepřímé daně, které rozumně nezatíží hlavní tvůrce blahobytu, podnikatele, ale ty, co se na jejich pěkných úspěších jen vezou, tedy lidi s nižšími příjmy.

Je nutné, aby stát fungoval jako zodpovědná soukromá firma. Nejlépe ruku v ruce s úspěšnými podnikateli a kapitány českého průmyslu, s nimiž by měl čile kooperovat a učit se od nich. Pokrizové konjunktuře by tak nemělo už nic stát v cestě.

Zdá se, že vláda bude natolik silná, že se může konečně do značné míry zbavit těžké koule na noze národního rozkvětu, kterou je mimořádně přebujelý sociální systém.

Protože se po dvaceti letech zkušeností s kapitalismem ví, že nejlepším správcem čehokoli je zejména soukromá osoba, měly by se penzijní fondy svěřit přívětivým a zodpovědným tržním vodám, aby skrze podnikatelské aktivity zdárně nabobtnaly a zajistily lidem důstojné stáří.

Také se ovšem, vzhledem ke stále se zvyšujícímu průměrnému věku, musí přehodnotit, zda odchod do důchodu v pětašedesáti není přece jen brzy. A zbytečně celý systém nezatěžuje. Občanům by tak mělo být v budoucnu umožněno odebrat se na zasloužený odpočinek v sedmdesáti, nebo optimálněji v pětasedmdesáti letech. A odpočinek ve stáří si vychutnat naplno.

Vše nasvědčuje tomu, že novou vládou budou také rázně potřeni zneužívači sociálních dávek. Našemu přebujelému sociálnímu státu bude tak definitivně znemožněno, aby naši krásnou zemi přesunul do středomoří. Sociální stát v dnešní podobě je prostě příliš drahý. Obzvláště v časech tíživě na rozpočty dopadající krize, za kterou nikdo nemůže. Proto je zapotřebí ho ekonomizovat. Přizpůsobit danostem. Nezbytnostem. Čím méně sociálních sítí chránících ulejváky, tím lépe. Každý by měl být zodpovědný sám za sebe.

A je v tom třeba být důsledný. V rámci strategie budoucí vlády, k níž se schyluje, by se nemělo zapomenout na žádnou síť, která znemožňuje volný pohyb pracovních sil a činí občany neaktivními při zapojování do pracovních procesů.

Jednou ze sociálních sítí, takřka symbolickou, kterou je proto v této zemi nutné odbourat, je tak rozhodně síť na pražském Nuselském mostě, která vykazuje znaky zjevné bariéry, demotivující a bránící volnému pohybu pracovních sil. Pro lenošné občany, kteří rezignovali na svůj úspěch a odmítají se podílet na tvorbě národního bohatství, a slabochy, kteří nejsou schopni konstruktivně řešit svou životní situaci, by zde už napříště žádná síť být neměla. Pokud se jim pro jejich vlastní neschopnost přihodí, že budou padat dolů, jejich pádu by ve svobodné společnosti nic nemělo stát v cestě. A už vůbec ne na Nuselském mostě.

Nová vláda bude mít pochopitelně na paměti i věci zákona a pořádku. Také ve smyslu platné teze, že svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého. Padající by tak neměli mít možnost padat, kde se jim zamane. Slušní občané Nuslí nemají zájem, aby jim padající padali na střechy jejich domů nebo aby je potkávali ráno na chodnících při cestě do práce. Proto bude nezbytné větší část nuselské sociální sítě přece jen zachovat. A i přesto, že ve vládě zasednou strany poměrně liberální, sociální pády bude nutné alespoň minimálně regulovat.

Jako nejlepší řešení vhodně kombinující deregulaci sociálně padajících s jejich minimální regulací se jeví odstranění jednoho metru sociální sítě a výstavba odrazového můstku, který by neúspěšné navedl na lokalitu předem určenou k jejich sociálnímu pádu. Ta by měla být zbavena porostu, který by mohl pád zbytečně brzdit. Měla by být také obehnána zdí, aby kolemjdoucí a obyvatelé Nuslí nebyli vystavováni obtížnému kontaktu s méně úspěšnými.

Nakonec by mělo být toto doskočiště, nebo přesněji social pool, také vybetonováno, aby se zajistil hladký průběh dopadu a zamezilo se nadužívání českého zdravotnictví a služeb rychlé lékařské pomoci. Bylo by rovněž vhodné zvolit méně porézní, snadněji omyvatelný typ betonu a samozřejmě vybavit doskočiště odtokem, jenž by tekutiny a vodu užívanou k čištění social poolu odváděl z místa pryč a zamezoval, zvláště v letních měsících, nežádoucímu rozkladu, a tedy zápachu obtěžujícímu okolí.

Náklady na údržbu tohoto zařízení jsou ve srovnání s naším dnešním, mimořádně přebujelým sociálním systémem minimální. Šlo by tedy o vlajkovou loď minimálního sociálního státu, kýženého cíle budoucí vlády.

V tomto zařízení by ovšem nemělo být spatřováno nic fatálního a definitivního. Jako pro každý výdobytek svobodné a otevřené společnosti platí, že žádný pád není definitivní. Jsme společností rovných příležitostí, a jednotlivec se může k úspěchu opět odrazit od jakéhokoli dna a vystoupat zpět nebo ještě výš. Chce-li.

Roman Sikora pro Deník Referendum


Děkujeme všem diskutujícím za skutečně podnětnou a inspirující diskusi. Vítězem ve skoku na špek se stává Arlon následován Hadisem, který měl ovšem i nejpřínosnější příspěvek, aby byl totiž skok z mostu zpoplatněn pomocí turniketů. TT a RS

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

PatientO.T. napsal(a):

Hodně slabý pokus o ironii...
01. 10. 2010 | 17:14

arlon napsal(a):

To je dobrý fór, konečné řešení Nuseláku. A pak je ještě jedno o mnoho drastičtější, celý Nuselák zbourat a z Legerky udělat pěší zonu končící v Ticháku.

To se směju, Tožička, zase jste naletěl, nesmíte věřit všemu, levoune.
01. 10. 2010 | 17:15

zdenekb napsal(a):

autor:
Chci věřit, že Váš úvodní odstavec je míněn jako ironicky míněné "uvěření" ironii pana Sikory.
01. 10. 2010 | 17:43

zdenekb napsal(a):

arlon:

Levoun autor možná naletěl, každopádně je fakt, že pravouni příliš odlišné a o moc pronikavější názory a nápady, než jsou uvedeny v Sikorově textu, zkrátka nemají...
01. 10. 2010 | 17:54

Hladis napsal(a):

Jako vtip me to pobavilo a autor blogu asi nepoznal ironii. Jen se obavam aby o ironii neslo. S prihlednutim k tomu co tu nekteri diskutujici dokazi vyplodit by me to zas az tak neprekvapilo.
01. 10. 2010 | 18:00

Jedla napsal(a):

Samozřejmě, že Tožička chápe ironii Sikory. Sám je "kmenovým" spolupracovníkem Deníku referendum.
Ten Sikorův článek je na servru Deníku referendum už dost dlouho. (Od 11.6.2010 - zobrazíte-li si příspěvky Sikory od nejnovějších, bude tak na sedmé stránce seznamu).

Sikorova předpověď vládní agendy se plní.
01. 10. 2010 | 18:01

Jedla napsal(a):

Komu se Sikorův smysl pro humor líbí, tady je další ukázka:

http://www.denikreferendum....
01. 10. 2010 | 18:05

cryzpin napsal(a):

sikora: luxusni ironicky ad absurdum, tleskam.
zdenekb: a pokud nahodou ne a autor to zblajzl i s navijakem, tak je prave cas aby si zabalil fidlatka a stahnul se z blogu muhaha
01. 10. 2010 | 18:09

Pepa Řepa napsal(a):

To Jedla
veselá kopy, kucí z Referenda.
A ta sestava v diskusi.
Kostlán, pavědec Škabraha, Sikora, Tožička....tam je nabito.
01. 10. 2010 | 18:09

almost glossed™ napsal(a):

arlon: Jste si jistý, že je to autor, kdo naletěl? :-)

Víc jak jedna úroveň nadhledu a ironie už je k nepochopení - pro "pravouny".
Zdravím...
01. 10. 2010 | 18:40

Lukáš napsal(a):

Myslím, že protestům proti vládě tzv. "rozpočtové odpovědnosti" by rozhodně neměl chybět humor ani ironie! Nápad přinést ministru Dráb(k)ovi bič jako flexibilizátor pracovní síly je rovněž skvělý.
01. 10. 2010 | 18:46

Marcus Agrippa napsal(a):

Výborná ironie.
01. 10. 2010 | 19:58

Targus napsal(a):

To Pepa Řepa:

Nechtěl jste náhodou napsat......tam je nablito?
01. 10. 2010 | 20:35

Pepa Řepa napsal(a):

A víte, že chtěl.
Nab(l)ito.
To jsem chtěl napsat. Přesně to, ale šetřím editorův žlučník, rozmyslel jsem si to.

Hvězdná sestava. Ti se hledali.
Ještě chybí Patočka a Tydlimáma ze z Plzně.
A pak měl Kostlán takovou klaku, napsal vždycky béééé a tety pěly ódy, jak to ten Frantík hezky vystihnul.Helena nebo tak nějak.

Bigjirka by mohl vyprávět.
Kdepak vůbec je?
01. 10. 2010 | 20:53

máma a táta napsal(a):

Moc hezky jste to napsal, pane autore. Líp by se to nikomu nepovedlo.
Máma a táta
01. 10. 2010 | 20:53

Luba napsal(a):

Skvělé! :)

Možná by bylo ale dobré skloubit nápad se sociálním doskočištěm s táborem pro bezdomovce.
Tak by bylo zajištěno, že by se neúspěšní mohli potkávat jen s neúspěšnými a neznechucovali by tak úspěšným kapitální úspěch.

Dálo by bylo účelné spojit doskočiště s odrazištěm zdviží, aby bylo neúspěšným, utábořeným na dně doskočiště, umožněn společenský vzestup na odraziště mezi skokany.
01. 10. 2010 | 21:23

almost glossed™ napsal(a):

Jé, Pepa Řepa napsal "Tydlimáma"! Jé, to je legrace!

Ježíš to je vám taková bžunda, že se z toho asi neudržím. To je tak kreativní a zároveň tak elegantní, to by hned tak někdo neuměl, to né. Tydlimáma.:-)))))

Pepu Řepu žeru.

Prej, tydlimáma, hehe. Kam on na to chodí? To já bych nevymyslel
01. 10. 2010 | 21:59

almost glossed™ napsal(a):

P.S: To on měl jako na mysli Věru Tydlitátovou, jo, jako abyste rozuměli. To je prostě bomba.
01. 10. 2010 | 22:04

JC napsal(a):

almost glossed,
No jo, tak "hlavička Tožička" chtěl pomocí "double irony" udělat blbce z pravičáků,nechat si dva dny spílat a pak s jim vychechtat....
Zatím, pokud vidím, mu ten jeho špek nikdo neskočil.
01. 10. 2010 | 22:33

Řepák napsal(a):

Dobrý, velmi dobrý. Odvedl bych tam na Nuselák celou vládu, ať to vyzkouší,jestli to opravdu funguje.
01. 10. 2010 | 22:34

Gerd napsal(a):

Pepo Řepo,
jak jste přišel na to, že se v Plzni říká ze z Plzně? Já osobně to nikdy v Plzni neslyšel, zato v Praze se to o Plzni říká běžně.
Co se týká blogu, chybí mu, že v rámci vyššího věku dostanou dotyční před důchodem vyšší flek - budou dělat výškové práce, pochopitelně bez jištění. Stačí jen upravit zákoník práce, že se vztahuje jen na osoby do určitého věku. Odchod přirozenou cestou!
Hezký večer
01. 10. 2010 | 22:43

Čochtan napsal(a):

Tydlimáma ?
Máma je slovo s pozitivním významem. To nemůže pasovat na někoho, kdo se tu naparoval, že poskakuje na hrobech a kope do mrtvol. Něco takového ve středověku upalovali.
Ta ženská už zrušila blog dokonce na levičáckém Respektu.
01. 10. 2010 | 22:45

blue jay napsal(a):

ag?
Jste komunista a nebo socialista?
01. 10. 2010 | 22:48

Holubář napsal(a):

Gerd:
Pepa řepa, při vší úctě, je, zdá se, z řepného kraje.
Ze z Plzně.... já ho mám rád, Pepu z Řepy, rád ho čtu, ale i on zdá se, se utne.

Ze z Plzně... to by se jeden posral, bez urážky. Taková je to blbost.
01. 10. 2010 | 22:50

JC napsal(a):

Gerd,
Nevím jak se to říká v Plzni ale, kolem se říká ze Splzně, tuto a čekuláda.
01. 10. 2010 | 22:51

Luba napsal(a):

Legenda o Velikém Řepovi

Bylo nebylo, někde v Řepích či v Řeporyjích, kdo už ví, žííli býlli, Tydlitáta a Tydlimáma.

Jednoho dne Tydlitáta do Tydlimámy zasadil Řepu, který mu po čase vyrostl a byl převeliký ...
Snažil se ho z Tydlimámy vytáhnout. Tahal, tahal, ale nevytáhl. Přivolal si tedy na pomoc Tydlibábu. Tydlibába se chytla Tydlitáty, Tydlitáta Řepy z Tydlimámy a tahali, tahali, ale nevytáhli.
Tak Tydlibába na pomoc přivolala Tydliholku. Tydliholka se chytla Tydlibáby, Tydlibába Tydlitáty, Tydlitáta Řepy v Tydlimámě a táhli, táhli, ale nevytáhli.
Tak Tydliholka zavolala Tydlireka. Tydlirek se chytil Tydliholky, Tydliholka Tydlibáby, Tydlibába Tydlitáty, Tydlitáta Řepy z Tydlimámy a táhli, táhli, ale nevytáhli.
Tak Tydlirek zavolal na pomoc Tydlimicku. Tydlimicka se chytla Tydlireka, Tydlirek Tydliholky, Tydliholka Tydlibáby, Tydlibába Tydlitáty, Tydlitáta Řepy z Tydlimámy a táhli, táhli, ale nevytáhli.
Tak Tydlimicka zavolala Tydlimyšku. Tydlimyška se chytla Tydlimicky, Tydlimicka Tydlireka, Tydlirek Tydliholky, Tydliholka Tydlibáby, Tydlibába Tydlitáty, Tydlitáta Řepy z Tydlimámy a táhli, táhli a najednou Řepa udělal „rup“ a byl venku ...
01. 10. 2010 | 23:02

Pepa Řepa napsal(a):

almost glossed,
neračte být pan bratr? Tydlibratr?
Ani bych se nedivil, po tom, co jste předvedl u Machovcové.
Takovou hyenu jsem tady ještě nepotkal.
Taky byste si rád zatančil kozáčka na hrobech?
01. 10. 2010 | 23:03

Pepa Řepa napsal(a):

Á sbor Tydlitátu má sjezd.
Jako vždycky.Ve smečce.
01. 10. 2010 | 23:08

Hladis napsal(a):

Stejne ten clanek ma zasadni chybu. Nikde se tam neresi odvoz "biologickeho odpadu". Nekdo tem cernym havranum zaplatit musi. Mozna by tedy pomohlo instalovat turniket a vybirat prislusny poplatek.
01. 10. 2010 | 23:19

arlon napsal(a):

almoste,
domnívám se, že ironii komnunisté nemají ve svém repertoiru nebo jste již z rodné strany ráčil vystoupit?
O mé ironii laskavě neračte pochybovat, na to nemáte a v případě Nuseláku ani omylem.
01. 10. 2010 | 23:26

Luba napsal(a):

01. 10. 2010 | 23:29

Luba napsal(a):

Sociální (záchytná) síť:
http://img.geocaching.com/c...

Asociální (odchytná) síť:
https://www.youtube.com/watc...
02. 10. 2010 | 00:00

VL napsal(a):

Nejhorší vláda za 20 let

Myslel jsem si, že Topolánkovu vládu nic nepřekoná, ale mýli jsem se. Tahle je mnohem horší. Někdy mám pocit, že se vědomě snaží zlikvidovat Česko.
02. 10. 2010 | 00:23

arnazach napsal(a):

Když už i humor je, zdá se, v úpadku, tak to asi musí být fakt už zle.
02. 10. 2010 | 00:33

Pepa Řepa napsal(a):

To Luba
a víte, že přesně tu síť jsem chtěl Tožičce doporučit jako náhradu.

Jenže po Íčkově "Hoďte na něj síť" mně to bylo žinantní.
Proč netahala řepu Tydlihlava mazací? A co Tydliluba?
Jeden se nemůže spolehnout na pomoc bližního.
:-)))
02. 10. 2010 | 08:03

Pepa Řepa napsal(a):

A Tydlibába?
Fuj-Lubo, styďte se. To jste Věrušku-aní jejího obdivovatele- moc nepotěšil.

No, Skořepová Věruška není, o tom žádná.
02. 10. 2010 | 08:16

Luba napsal(a):

Ljuba Skorořepa?
I Vy domýšlivý! :)
02. 10. 2010 | 09:21

Rumcajs napsal(a):

Že to s těma, na jejichž úspěchu se přikrmují nenanžraný podnikatelé nedáš dohromady Tóžičko ?

Vrcholový menežment, Sikora,Tóžička, Švihlíková (Zřejmě odvozeno od švihlá) - to je přece záruka úspěchu.
Takový chytří ,krásní,inteligentní,pracovití a sociálně soucítící lidé - ty by bylo, aby se to nepovedlo.

P.S.

I když se trochu bojím, že ve vlastním zájmu bude, když všichni zůstanete u toho bolševického žvanění a poctivé práci se vyhnete obloukem. Přeci jenom při představě, jak exekutor odnáší z bytu Švihlíkové takové poklady, jako "Jak se kalila ocel", nebo "Timur a jeho parta", derou se mi slzy do očí.
02. 10. 2010 | 11:00

almost glossed™ napsal(a):

arlon: Chápu, člověk vypadá trapně a neví, jak zareagovat,... dáme tam komunisty. To vždycky zabere. :-)
02. 10. 2010 | 11:09

Paterik napsal(a):

Chtěl bych si od Sikory přečíst jeho návrhy, jak bezbolestně překonat hospodářskou krizi a vygumovat bilionový státní dluh. Je otázka, jestli se ovšem kromě rádobyvtipných textů zmůže i na něco konstruktivního. Možná oškubat ty nenáviděné tvůrce blahobytu...
02. 10. 2010 | 11:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rum + cajs

Tak Švihlíková, díš ?
Co "Modrou šanci" a "Modrá, nikoli zelená planeta "?
Už jsi je vyplatil ze zastavárny ?

To je dobře. Beztak by je neudali.
A knihy se blbě spalujou v kamnech.
Je s nimi spousta práce.
02. 10. 2010 | 13:49

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Musíš je obsypat uhlím.
02. 10. 2010 | 14:59

Vico napsal(a):

Luba : Palec nahoru.

Arlon : Jste trochu nechtěně legrační /17:15:14/. Tožička nenaletěl. Ze všech diskutujících jste naletěl pouze vy a snědl to Tožičkovi i s navijákem. Jestli jste kapr, bude vás mít Tožička dnes k večeři/nejspíše na modro/.
02. 10. 2010 | 16:51

jj napsal(a):

Nerozumím tomu, proč p. Tožička zveřejňuje texty p. Sikory. To neumí sám psát?
02. 10. 2010 | 23:05

PatientO.T. napsal(a):

2 jj:

Myslím, že jeho (Tožičkovým) cílem bylo vyprovokovat tradiční krvavou pravo-levou řež, pod kterou by na závěr umístil výsměšný komentář o diskutérech nechápajících nadsázku.
Možná se pletu...
;-)
02. 10. 2010 | 23:17

Cech napsal(a):

Přesunout problém tam kde není děkuji, jste lepší než kdokoli jiný.Prosím vytrvejte ještě 2 roky ještě jednou předem děkuji.
03. 10. 2010 | 11:50

hanah napsal(a):

Pane jo, tak na tenhle humor jsem ještě nedorostla :-))
03. 10. 2010 | 11:53

Kelt napsal(a):

Bohužel v mnohém se autorova nadsáska v krátkém čase od napsání blíží realitě.
Rozhodně ale skvěle napsáno a potrefené husy se ozvaly,i to je příznačné pro jejich smysl pro /poněkud černý/humor a ironii.
Pamětníci si možná vzpomenou na titulní stránku Literáních novin z července ´68-"zprava dobrý,zleva tanky"a na běsnění bolševiků.
Bolševici ať rudí,či modří,pokaždé stejní v..i.
03. 10. 2010 | 18:35

arlon napsal(a):

almost
z vás mám tedy srandu, intelektuálně tipuji, že jste ze žižkovské kapslovny, bída a utrpení se na vás podepsalo s plnou parádou. Ovšem jinak nic nechápete, ani tu ironii.
04. 10. 2010 | 01:07

NavarroJeannette napsal(a):

freelance writer
19. 09. 2011 | 00:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy