Zpěv

15. 01. 2013 | 10:54
Přečteno 83874 krát
Moje odmítnutí nabídky inzerce v nejmenovaných denících se dostalo na veřejnost a tak bych ho rád vyjasnil.
Posmívat se kvůli zpěvu jsem neměl v úmyslu (sám nezpívám o moc líp),
jen považuji za neuvěřitelné, když kandidát na prezidenta nezná slova české hymny.

Nicméně můj mail byl primárně o médiích, která se tváří nezávisle, nicméně fungují jako dobře promazaný volební štáb.
Koneckonců i můj mail tato aktivistická média mazaně uchopila ve stylu „posmívání se zpěvu“.


Tohle mediální otáčení pohnutek a konání - mě prostě (chtě nechtě) nutí se k celé věci vyjádřit podrobněji.

Historie a současnost
Cítím úctu k tradicím českého obrození, roku 1918 a založení I. republiky, mezi největší hrdiny uplynulého století řadím výsadkáře beznadějně se bránící v kryptě kostela v Resslově ulici.
Naopak nesnáším historickou relativizaci. Kdy o vyhánění (a vraždění) Čechů v pohraničí v roce 1938 se zcela mlčí. Kdežto poválečné vyhnání německého obyvatelstva se dává na roveň válečným zvěrstvům, vyhlazování milionů lidí a teroru oficiální okupační správy.

Zde se mi jeví, že jeden z kandidátů patří z hlediska pohledu na českou historii do jiného tábora než já. Je sám jakoby „odsunutý“; jeho otec patřil k předním podporovatelům a členům prvorepublikové Vlajky (extrémně protižidovská, protimasarykovská a xenofobní organizace). Jistě měl k tomu nějaké své důvody.

Nevím, jaké důvody měl (otec) ještě v lednu 1939, kdy cestoval spolu s Krychtálkem (aktivistický novinář a kolaborant; 1947 trest smrti) a Teunerem (Vlajkař a zakladatel Kuratoria; blízký spolupracovník Emanuela Moravce; 1947 trest smrti) za Goebbelsem do Berlína s plánem projednání likvidace II. republiky a vytvoření měnové unie s Německem. (pramen: Oběti a jejich vrazi, Stanislav Motl, Rybka Publishers, 2008 + zde uvedené historické prameny)
Mě v těchto souvislostech prostě parodie na českou hymnu v sobotu rozzuřila.

A nejde jen o minulost.
Právě dnes jsou vidět extrémně silně dost podobné pozice: „My Češi si neumíme a nemáme sami vládnout“. Nechme to na Bruselu či jiným zahraničních autoritách. Abychom – tam někde nevypadali špatně. Tam se o nás už postarají. V cizině nás mají všichni rádi, chtějí nám hlavně pomoct. …

Chápu, že řada lidí (a čím dál více, zejména ti mladší; mj. drtivá většina našich zaměstnanců, rodičů i studentů) to vidí jinak či s naprosto jinými prioritami.

Mají na to svaté právo, já však jejich postoje nesdílím, i kdybych měl zůstat v naprosté menšině.


Z mé strany byla chyba, že jsem tyto své soukromé názory zkratkovitě projevil v odpovědi na nabídku inzerátu týkající se gymnázia. Protože do korespondence školy (zcela apolitické) nepatří.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (cosi o posílání "do prdele").

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 01. 2013 | 11:05

Baba Jaga napsal(a):

Je potěšující, když i učitel matematiky má potřebu presidenta, hovořícího hezky česky.
15. 01. 2013 | 11:06

jo napsal(a):

Buďte v pohodě. Váš povedej tatínek by vás jistě propustil! ;)
15. 01. 2013 | 11:14

Petr z Tábora napsal(a):

Dobré připomenutí pane Klausi.Prezident Masaryk bojující proti šlechtě a vlivu katolické církve by se musel v hrobě obracet nad podporou knížete od Pražanů po více než devadesáti letech.
15. 01. 2013 | 11:15

Jana Kaas napsal(a):

Až dojemná je snaha klausovské kliky kádrovat a radit a mentorovat. Tata kůl v plotě (končí jak Jakeš, už ani ne jak Husák), synek jako tata... Ve druhém kole budete čubrnět :-D.
15. 01. 2013 | 11:17

Hynek Boháč napsal(a):

Poněkud tendenční, ale co jiného se dá od autora čekat.
15. 01. 2013 | 11:17

Pepan napsal(a):

Myslím, že ten článek je proti knížeti - otci trochu nefér. Byl to slušný a poctivý fašista starého střihu a navíc měl v sobě dost noblesy, aby odmítl v r. 1938 po odchodu Beneše prezidentskou kandidaturu, kterou mu Vlajka nabídla.
Naopak se domnívám, že by byl dnes ze svého syna dost nešťastný. Těžko říct, jaký byl jejich vztah, ale pokud by se můj syn nechal kvůli majetku adoptovat svým strýcem, asi bych z toho byl taky trochu nesvůj.
15. 01. 2013 | 11:21

seriózní chlapík napsal(a):

To se vám to kritizuje pane Klausi, když dobře víte, že na lesnickém učilišti v Mnichově se česká hymna nevyučuje...
15. 01. 2013 | 11:21

Čech napsal(a):

Odporná masáž odporných němci vlastněných médií za Kárla von Kalouska pokračuje i dnes odporně plným tempem.

Provádějí jí stéle ti samí odporní mediální a "kulturní" lokajové.

To v klidu vydržíme a budeme se jen dívat kdo všechno se přitom ještě odkope.

A potom půjdeme a budeme volit Miloše Zemana,protože českým prezidentem musí být Čech!

Ktééé tomof muj ktéééé tomof muj.....eh...mmmm..no...Kalousku spivat ja to dobře?
15. 01. 2013 | 11:22

jozka napsal(a):

stejskal:

Kecate, pane hollanuv blog tu porad je.
15. 01. 2013 | 11:22

arnazach napsal(a):

Hm, udelal jednu chybu - prehodil slova v miste, kde je vzdycky prehazuju ja. To je tedy argument, jen tak dal. To je asi tak relevantni, jako tvrzeni, ze naivni matematik Janecek ma fasisticke sklony.
15. 01. 2013 | 11:23

roman napsal(a):

Vážený pane Klausi. Víte proč lidé volí knížete? Protože je to moudrý muž a nějakou tu moudrost se mu podaří i sdělit národu. Například, že na historii nesmíme zapomínat, ale soudit podle ní současnost není rozumné, pokud si uvědomíme v jaké době žijeme nyní. A co se týká neznalosti slov české hymny? Myslím, že kandidátovi bude odpuštěno, protože je prostě oblíbený.

Víte co říkal můj otec? Že matce vděčí za to, že nebyl nikdy nachlazený, protože mu dávala psí sádlo. Já jsem psí sádlo nikdy neviděl, také na to mám svůj názor a tátu mám pořád stejně rád. Přeberte si to, jak je Vám libo.
15. 01. 2013 | 11:25

Juliane napsal(a):

Nejdříve bych hodnotila angličtinu prezidenta Klause, o níž se z nepochopitelných důvodů píše, jak je impozantni...je to slabý nadprůměr a mnozí gymnazisti jsou dalece lepší. Potom bych na místě Klause jr. navštívila psychiatra, protože je vidět, že nezvládá svůj handicap a ukazuje na posměchu, že se sám nesrovnal s tím, jak se mu jiní smáli a posmívají dosud - dost si to ale dělá svým chováním, což si odmítá připustit, takže je to na dost roků psychoterapie. Jedná se o poruchu osobnosti. Mít takový handicap je těžké a nikdo za něj nemůže, ale mstít se ještě na veřejnosti, když vykonává funkci ředitele a ukazovat tak, jak trpí svědčí jenom o tom, že je na tom psychicky hodně špatně, takže místo odsouzení ho lituju, jak klesl. Jste ubožák.
15. 01. 2013 | 11:29

veverka napsal(a):

ODS podpoří Schwarzenberga

http://www.novinky.cz/domaci/290278-ods-podpori-schwarzenberga.html

Takže mafiáni a kmotři z ODS volí Kárla. Kdo by to byl bejval čekal že jo?

Určitě Kárla podpoří i Karolínka Peak a její LIDEM,abychom měli tu sestavu největšího odpadu v zemi a jejího kandidáta Kárla komplet.
15. 01. 2013 | 11:30

Tohle už je moc!!!!!!!! napsal(a):

Tohle je svinstvo hodné svého autora.

Orličtí Schwarzenberci, k nimž patří i Karel, se od vzniku republiky hrdě hlásili a hlásí ke svému češství http://blisty.cz/art/51600.html. Iniciovali podporu šlechty prezidentu Benešovi v roce 1938, zúčastnili se aktivně odboje proti nacistům.

To už není typická klausovská zlovolnost, ale odporná lež zlého člověka.
15. 01. 2013 | 11:30

šašek z Jihlavy napsal(a):

Juniore, nastává čas platit dluhy, máte to spočítané? Alespoň váš otec to spočítané má. Ať už tam bude Schwarzenberg nebo Zeman, pod tlakem většiny s tím budou muset něco udělat. Pro vaši rodinu bude nakonec to Švýcarsko jediné východisko. Pořád lepší než Mírov. A lyžovačka je tam lepší.
15. 01. 2013 | 11:32

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Nemám rád Klause ani ODS, ale existují v naší společnosti skupiny, které ne že nemám rád, ale z kterých se mi přímo zvedá žaludek.

Klause a ODS jsem zavrhl již někdy v první polovině devadesátých let, kdy byly debaty o špinavých penězích, ale když se proti Klausovi a ODS zvedla mediální kampaň v období tzv Televizní krize, tak kdyby se v té době konaly volby, tak bych šel volit ODS.
Dnešní situace mi to připomíná, a kdyby proti Schwarzenbergovi Kandidoval Klaus, tak bych patrně volil Klause.. Je to podle mne velmi špatný prezident, ale do špinavosti českých „novinářů“ a „umělců“ má ještě daleko. Schwarzenberg reprezentuje přesně takovou politiku a charakter, jako jeho propagátoři.

Nevolil jsem Zemana v prvním kole, ale v druhém rozhodně budu.
Volby budou o demokracii, a jediný demokratický kandidát je Zeman. Budu si volit prezidenta, někteří zřejmě monarchu, o kterém navíc vůbec nic nevědí, jen různá klišé z medií.

Současný prezident VK by se měl zamyslet nad tím, zda přehlížení špinavých peněz není náhodou příčinou toho našeho dnešního stavu.
15. 01. 2013 | 11:33

Juliane napsal(a):

Ráda si poslechnu Váš zpěv v němčině a popovídáme někdy v různých jazycích, souhlasíte pane chytrý - narcisto? Už se těším na setkání na Vašem gymnáziu. V příštím článku nám sdělte, zda už se léčíte a jak to jde. Děkujeme Vám.
15. 01. 2013 | 11:33

ficoland napsal(a):

Tendenčný názor:
Som za Karlika, naš na cestach,nikdy nevie v akéj krajine sa nachadza, vaš tiež, lebo cestu prechrape, nech nie sme len mi na smech.
15. 01. 2013 | 11:34

krupa vaclav napsal(a):

„My Češi si neumíme a nemáme sami vládnout“.
Pane Klaus, je mi líto, ale právě Váš otec svým přičiněním tuto větu na dalších minimálně dvacet let znovu oprášil.
15. 01. 2013 | 11:35

paprika napsal(a):

Vůbec mně nepřekvapuje, že vylézá z kanálu a servíruje nám jeho obsah, zrovna syn hradního zloděje a bojovníka za dobré mravy a morálku. Ještě to zkonzultujte s dalšími autoritami dobrých mravů, Hájkem, Jaklem, Muzikářem, Pecičem, Berkou a Lukešem. Je mi z té sebranky zle.
15. 01. 2013 | 11:35

Ondřej napsal(a):

Pane Klaus, jsem vaším článkem zklamán. Doufal jsem, že se tedy budete více věnovat právě mediální manipulaci, než osobě Schwarzenberga. Trochu jsem se obával, že někteří veřejní příznivci Miloše Zemana sklouznou k podobným osobním útokům, jako tomu je na druhé straně.
15. 01. 2013 | 11:37

Realista napsal(a):

Neni dno tak hluboke, kam by Klaus a jeho klan neklesli.
15. 01. 2013 | 11:37

Ondřej napsal(a):

Juliane: A proč by měl Klaus zpívat v němčině? Dává vám to nějaký smysl?
15. 01. 2013 | 11:38

veverka napsal(a):

Jinak k tomu zpěvu.... copak kníže,ten ještě aspoň cosi zamumlal,ale jeho manželka která by měla být nedejbože první dámou,neumí česky ani slovo.

Čésky fojak ,tóbry fojak.

Kalousek s Hávou se musejí za břicho popadat,jak jim na to ty tupé ovce opět skočili,to budou kšeftíčky panečku. Standartní Kalouskův vejvar půl miliardy ze zakázky to jistí. Benešovi dekrety se zruší(prezident už tomu nebude bránit) a radar se do Brd ještě šoupne.

Kam jste lidi dali rozum? Jak můžete podporovat něco tak odporného jako je Kalousek a jeho loutka?

Mimochodem kde vůbec je Kalousek? Všimli jste si jak se v posledních dnech zcela vypařil? Jindy kecá naprosto do všeho a ted zmizel?
15. 01. 2013 | 11:41

Anička napsal(a):

Ještě že je alternativa v Zemanovi, náš národ asi zase potřebuje nad sebou feudální bič!

Jen aby nám ten feudál vydržel aspoň jedno volební období. Ne že bych mu přála něco špatného, ale zaslouží si už odpočívat a užívat majetku, nakradaném na našich předcích! Lidé, otevřete oči!
Proč mám opisovat anglická slova proti spamu!!!
15. 01. 2013 | 11:43

Miki napsal(a):

Neznamená, že když jste taky Klaus, že jste stejný člověk jako Váš otec. Píšete, že i kdyby jste byl v menšině...Tak řekněte svému otci, že z pozice své funkce, ekonomického premiéra, ministra financí, prezidenta svými kroky v politice umožnil a dal směr, který má a měl tento dopad na stav společnosti.

I kdyby to byl můj bratr, nemůžu za své rodiče, ale určité věci se nedělají a mohl je Váš otec rázně omezit, protože měl možnost napadnout zákony od roku 1989, které dávaly prostor pro korupci a stále zvýhodňují jednu vrstvu obyvatel na úkor druhé vrsty obyvatel.

To je ten stav, který je důsledkem toho co se nyní děje...výrazná nerovnováha společenská způsobená tím, že jsou zákony této země v duchu popírající práva na spravedlnost-rovný přístup-morálky a vduchu pro-korupční...A u všeho byl Váš otec, který pouze suše konstatoval: " Víte, to je daň za demokracii "...
Volná ruka trhu:asi nepůjčíte někomu peníze s tím, že mu řeknete, že mu věříte, že Vám ty peníze vrátí...to udělá zloděj, diletant nebo nemocný člověk....
15. 01. 2013 | 11:46

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pokud se médiím podaří prodat nám Schwarzenberga, tak zvětšina z nás bude na Klause ještě v dobrém vzpomínat.

Jen posledních pár let
Klaus nebyl ten, kdo se nám snažil vnutit cizí vojenskou základnu s radarem,
Klaus nebyl přívržencem vyznamenávání vrahů Mašínových,
Klaus nebyl Topolánkovým kamarádem
Klaus nesnížil daně Bakalovi a nezvýšil nám ostatním
Klaus nebyl iniciátorem obdarovávání církví
a další.

Vládnutí Topolánka, Kalouska a Schwarzenberga bylo či je mnohem sprostější, než vládnutí Klause.
15. 01. 2013 | 11:47

petrF napsal(a):

juliane chytrá: až bude Klaus jr.kandidovat na německého prezidenta, tak si ho klidně z němčiny zkoušejte.
15. 01. 2013 | 11:49

český maloměšťák napsal(a):

Ja....to je ta novinaržska žumpa - jak sprafně pisala Zeman.
Pržislušnici rčeska šlechta naopak bojofat proti Fuhrer - napržiklad aji takim prochlašenim :

"....Zděděná příslušnost k národní pospolitosti není tedy určová­na okolnostmi dne, nýbrž jest způsobena skutečností společenství života, politické, kulturní a hospodářské spolupráce, jedno­tou dějin, osudů a zodpovědností za budoucí generace národa.
Národ český, jemuž slavnostním způsobem byla zaručena Vůdcem národa německého a říšským kancléřem jeho národní svébytnost, zajisté může považovati za své právo i svou povin­nost tvrditi se vším důrazem - kdyby o tom pochybnost vznik­la - skutečnost, že má českou šlechtu jako svou složku, jež od těla národního se nikdy neoddělila a nikdy svým přičiněním oddělena nebude.
Při posledním sčítání lidu v Německé Říši byla příslušnost k národnosti postavena na základ dobrovolného přiznání. Pří­slušné správní předpisy vycházejí ze zásady, že každý jest pří­slušníkem toho národa, s nímž se cítí niterně spjat a k němuž se hlásí. Nepochybně se budou německé říšské orgány říditi touto zásadou i na zdejším území. V úplné shodě s národem ně­meckým, který žádá ode všech svých příslušníků přesné konání všech povinností vůči národní pospolitosti, jsou důvod ně i čes­ký lid a česká šlechta přesvědčeni o své sounáležitosti...."
/září 1039/

http://nassmer.blogspot.cz/2009/12/prohlaseni-prislusniku-historicke.html

A otec občana Schwarzenberg dokonce bojofat s nacismem. Už na konci WW2 on sakladat ilegalni Narodni vybor a v květnu 1945 velet protinacistickemu povstani v Čimelicích.

http://virtually.cz/journal/?q=otec-karla-schwarzenberga-byl-hrdinou-protinacistickeho-odboje

Co dělat faš dědeček - běchem WW2 a těsně pržed jejim konec ? Herr Klaus...pržiznala se.
/můj byl málem oběšen - Němci....ale to bylo ještě do konce WW2 daleko.../
--------------
Vytahovat něčí předky jako protiváhu zpochybňování autority T.G. Masaryka...já vím, že je to reakce...na tu schwarzenbergovskou a protizemanovskou mediální bublinu...ale je to mimo relevantní diskuzi. Jde přece o to, že Masaryka zajímaly fakta...že chtěl vést debatu nejen slušnou...ale i vědeckou.

Mimochodem - víte, že Masaryk tbvrdil něco v tom smyslu, že je lepší mít komunisty v parlamentu ....než je mít v ulicích ?
A že několik jich amnestoval ?

KOho amnestoval váš otec - pane Klausi ?
Novodobé komunisty ? / " nám a našim kumpánům dle našich potřeb - ostatní nám dle toho jak jim to nařídíme a jak si to mapř. v justici zařídíme/.

Tak vidíte - nakonec jste se chytil do té mucholapky , kterou jste sám nastražil.

S disproporcionální přístupem médií a částí tkzv. " historiků " k vyhánění Čechů a naopak později Němců ze Sudet...také souhlasím. /stejně tak ale i např. s tím, že tvrzení, že Hitler je produktem dělnického hnutí - je velkým nesmylem byla to najatá figurka , která se v jistém čase přestala nechat zcela ovládat/.
MImochodem jiný z mých předků šel také do odsunu. Ale zaručil se za něj člen odboje - sociální demokrat. Takže nešel.

Dalo by se psát i o tom, kdo ty komunisty/formální komunisty - ne ty " komunkisty" amnestované např. / do ulic žene....ale to je na jinou debatu.
--------------
K blogu.
Představa že Gauck zpívá " Einmals nur die Fraulain fur das deutsche Vaterland..." jistě není komická. Spíše děsí.
15. 01. 2013 | 11:49

český maloměšťák napsal(a):

re : 1939
V 1039 by sedli na koně a vijó na ně. Na prohlášení by srali.
15. 01. 2013 | 11:51

Gustáv Kočí napsal(a):

Standa Motl! To je zdroj hodný ředitele ústavu!
15. 01. 2013 | 11:53

Ládik!!! napsal(a):

President nevládne. President není zpěvák ani písničkář. Kompetence presidenta vysvětluje Pehe http://www.pehe.cz/prednasky/2000/postaveni-prezidenta-jeho-kompetence
President se nemá hrabat ve šroťáku.
15. 01. 2013 | 11:53

Tomáš Jubánek napsal(a):

http://jubanek.bigbloger.lidovky.cz/c/316079/Volba-knizete-za-ceskeho-prezidenta-jde-proti-smyslu-ceskych-dejin.html
15. 01. 2013 | 11:55

siven napsal(a):

Bože to je slepičinec...

Výběr mezi Skyllou a Charybdou a kolem nich poskakujících houfů fanouškovských čertíků, házejících hovínky?

Je mi líto, ale tohoto se neúčastním.

Hezký fekální den přeji.
15. 01. 2013 | 11:55

pan sprvedlivý napsal(a):

takovou pohromu by pro Česko Schwarzenberg nezanamenal, jako 20 letá doba temna Klausovic rodiny. Od ČEZu po privatiztace, tajemná konta, proruský směr, tlustá čára za zlodějinama,...,..., klausovic rodino zmizte lidem z očí, raději slušného rakušáka, než takového čecha.....
15. 01. 2013 | 11:56

paprika napsal(a):

český maloměšťák- člověče, zkuste si vložit přirození do vlažné vody, ztrácíte nad sebou kontrolu!
15. 01. 2013 | 11:57

Karel napsal(a):

Pane Klausi, vašeho tátu nemusím, ale zde jsem s vámi na stejné vlně. Děsí mě poznání, že u nás je tak vysoká koncentrace potomků ohnutých lokajů a služek, pro které bylo největším blahem, když je jejich pán katolický rakouskoněmecký feudál žoviálně podrbal za uchem. I zde v diskusi se to těmito lidmi jen hemží (je to každý volič karla). Bohužel lidí, kteří ctí odkaz Husa, Komenského, Havlíčka a Masaryka je menšina, ti přitroublí stádní voliči karla o těchto našich velkých předcích, jejich boji a ideálech ve své primitivnosti a nevzdělanosti mnoho nevědí. To je naše národní katastrofa, takový národ nemá právo na svobodnou existenci, dokáže zničit sám sebe. Američané jsou velký národ, protože jsou hrdí na odkaz svého prezidenta zakladatele. Vělká část stádních jednoduchých občanů našeho státu naopak odkaz svého tatíčka prezidenta zakladatele pošlapala svojí volbou a podporou katolického rakouského feudála. Zemana jsem nevolil, je to mafián a darebák, avšak jako hrdý čech cítím povinnost jít mu to se skřípěním zubů nyní hodit, neboť musím se vymezit proti svým stádním lokajským spoluobčanům, od kterých to zde určitě schytám.
15. 01. 2013 | 11:59

Pospíšilík napsal(a):

Dobrý den
Pane Klausi jste "mladík" a i Váš otec je relativně mladý a válku prožil jako dítě. Můj dědeček bojoval za 1. války v Tyrolích, otec pak byl v pevnůstkách při mobilizaci 1939. V zásadě poměřujete dobu z dnešních hledisek a to je špatně. Dědeček miloval císaře pána a naopak nesnášel Masaryka, vždyť rozbil Rakousko-Uhersko, stejně jako otec měl výhrady k republice. Nakonec ten "Ráj to napohled" patřilo po 45 let Moskvě a nevím jak Vám, ale Vašemu otci to rozhodně nevadilo. Pokud se mýlím opravte mě, ale rozhodně jsem nezapsal jeho aktivity v době normalizace a byl daleko od toho aby se kamarádil v těch letech se signatáři Charty 77. To by si pokaňkal rodinný rodokmen a to moc dobře věděl. Váš otec odchází, bude v čítankách jako jeden z presidentů ČR, nicméně moc tady po něm nezbude na co by lidi byli hrdi. A to si prosím uvědomte....
15. 01. 2013 | 12:01

vrk napsal(a):

Proč pan ředitel Porgu vůbec zmiňuje, že jeho zaměstnanci, rodiče i žáci mají jiný názor než on? Co má jako být? No však sláva... Ještě, aby měli názor stejný. Jako rodič žáka z Porgu (jinak úžasné školy, a to nejen pro bohaté...) doplňuji, že studentské prezidentské volby na škole týden před termínem státním s hodnotou 65 % vyhrál Karel Schwarzenberg. Možná by se pan ředitel měl spíše někde uvnitř zamyslet nad tím, proč je jeho názor tak odlišný od názoru jeho žáků a mladé generace obecně. Pokud setrvá v postoji, že se všichni okolo něj mýlí, nebude se mu žít dobře a radostně a svým žákům jen těžko porozumí. To je pro ředitele školy a jeho práci s mladými jiště nedobré. Chce jim vůbec rozumět?
15. 01. 2013 | 12:02

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Komici jsou ti vás diskutujících,
kteří čekají od Schwarzenberga nějakou pozitivní změnu například v oblasti špinavých peněz.
Patrně neví, že Schwarzenberg byl člen ODA, která se společně s Klausem podílela na „krásných devadesátých“.

Schwarzenberg = Kalousek + Bakala, a to v jistém ohledu pokud to není stejné jako Klaus, tak možná ještě horší.
15. 01. 2013 | 12:04

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Ja bych rad diskutujici upozornil, ze zakladem cele tehle "kauzy" bylo zverejneni soukrome korespondence mezi Klausem jr. a redakci jednoho periodika.
Jen dalsi vizitka urovne ceskeho medialniho chlivu.
15. 01. 2013 | 12:05

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

vrk Poslyste, porc platite decku drahou soukromou skolu, kdyz ho vychovavate ve stylu: Koukni co delaji druzi a delej to taky. Uplne by vasim detem stacila zakladka a vy usetrite...
Klaus si dovolil vyslovit odlisny nazor a pouze upozornil, ze ho nikomu nevnucuje i kdyz je dosti odlisny od jeho pracovniho okoli.
15. 01. 2013 | 12:08

Čech napsal(a):

Českým prezidentem by měl být Čech a neměl by se pomočovat a usínat uprostřed věty s německým přízvukem

Ostudy už jsme si s Klausem užili dost,takže....

Zeman na Hrad!
15. 01. 2013 | 12:08

Marie napsal(a):

veverka 11.30

hezké )))
15. 01. 2013 | 12:11

paprika napsal(a):

4.M.-sorry,ale píše za mně nějaký jiný, klausovský paprika-já s Vaším příspěvkem tentokrát souhlasím.
15. 01. 2013 | 12:12

Pavel napsal(a):

Brutální masáž a vymývaní mozků za Kadla nabírá sílů. Matrix jako hrom. Moc mladého p. Klause nemusím, ale tady souhlas.

Dotazy na příznivce Karla :
- Kde prosím vidíte Karlovou moudrost ? Konkrétně ?
- Nevadí Vám jeho hulvátství (blbec, magor, prdel, ...), neznalost hymny a češtiny, pospávaní v zahraničí atd. .. ?
- Nevadí Vám jeho lhostejnost k špinavým penězům, majetkovým přiznáním, korupci atd, ?
- Nevadí Vám učinkování v Kalouskově ansámblu ?
15. 01. 2013 | 12:12

Paul napsal(a):

Nemohu nepřiložit z BL
Ředitel soukromého gymnázia PORG Václav Klaus jr. prý odmítl inzerovat v nakladatelství Mafra. Na e-mail, nabízející reklamu v příloze o přijímačkách, prý odpověděl takto:

Dobrý den, 


inzerujeme jen v nezávislých médiích, nikoli pobočkách volebních štábů.
Vyřaďte si prosím naši adresu z Vaší databáze.

S pozdravem „ktéé tomof muj, ktééé tomof muj“

Václav Klaus
 PORG

CC. ředitelé všech poboček PORG

Každý má právo dávat reklamu, kam chce. Když se ale ředitel prestižního gymnázia někomu vysmívá, že neumí česky, měl by sám svůj jazyk ovládat. Místo „vyřaďte si prosím naši adresu z Vaší databáze“ je správně „ze své databáze“. Ono to tak prostě někdy člověka dostihne...

Autorem pozn. je Štefan Švec a odkaz http://www.blisty.cz/art/66941.html
15. 01. 2013 | 12:12

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Pospíšilík Ovsem to, ze se nekdo nekamardil s partou kolem Charty 77 jeste neznamena, ze se s komousi ztotznil. To se jen tito snazili pozdeji takhle interperetovat. Je to paradoxni, kdyz si uvedomite, kolik stalinistu bylo kolem Charty shromazdeno. Opet invalidni argument.
15. 01. 2013 | 12:13

český maloměšťák napsal(a):

Ještě k tomu zpěvu...víte, ono fakt nejde o intonaci....ani možná o text...ono je důležité, co za tím je...co je obsahem sdělení, kdy jeden zpívá hymnu...PROČ ji zpívá a co ta slova pro něj znamenají tak, jak je sám vyjadřuje svými postoji a skutky.

Protože tady třeba máte ukázku krásné intonace i velmi hezkých slov.....ale to, co bylo pak za tím - to nebylo hezké a už vůbec ne krásné :

https://www.youtube.com/watch?v=UUwpLyIDIJw

Thats the question. Jaká bude ta moc a jak ji lze korigovat. Na to se to v podstatě smrskne.

P.S. Nic to ale nemění na tom, že prezident by hymnu měl umět zazpívat tak, aby nebyl komický.
15. 01. 2013 | 12:13

paprika napsal(a):

Má být č.m.!
15. 01. 2013 | 12:13

babočka napsal(a):

Pan Karel napsal, že Zeman je mafián a darebák. Asi má dobré informace. Kníže nepředstavuje pravici ani levic ale slušnost. Je horší neznat naši komunistickou minulost a jejich oběti zavražděných a umučených hrdinů našeho národa, než slova hymny.
15. 01. 2013 | 12:15

Kyle napsal(a):

Prostě jak říkala moje prababi, " každý cikán soudí podle sebe", což je perfektní laický popis fenoménů projekce a přenosu.
http://www.rajdl.cz/rajdl/Prezidenti/klaus-rebjonok/index.html
Schwarzenberg rád německou šlechtu, Klaus sen. zase tu ruskou. Já radši německou, protože se cítím být součástí střední Evropy a nikoli moskvičem.
15. 01. 2013 | 12:16

veverka napsal(a):

ODS ,TOP 09 a LIDEM volí Karla

Slušný člověk proto volí Zemana.
15. 01. 2013 | 12:19

český maloměšťák napsal(a):

Bijte je, nicte je, palte je....
Za to v USA dotyčného zavřeli.
odsuzujete ale stejně i krádež osobní pošty v kauze Hnízdil a dal. ? /lékaři vs Klaus st./.

Já odsuzuji obojí.
Např. u Wikileaks to ale vidím naopak. Tam jde o snahu o zlepšení symetrie ve sdílení informací...ti hoši a dámy jsou totiž placeni z peněz daňových poplatníků...a tak pokud nejde o skutečně informace vojensko-bezpečnostního charakteru...je správné odtajňovat politiku tak, aby se lidé dozvěděli jak se děje. Jde o právo občanů a daňových poplatníků.
Ne tak v případě pošty ryze soukromého charakteru - tam lze špehovat a krást pouze se souhlasem příslušných institucí.
15. 01. 2013 | 12:21

český maloměšťák napsal(a):

Paprika jak paprika. :))

Kradení nicků je také nízkost. Stejná jako kradení soukromé pošty.
15. 01. 2013 | 12:23

hanah napsal(a):

Jsem v šoku, jaká vyvěrá zloba od voličů té staré noblesy, co pamatuje pazdeří a co komolí češtinu, čertví jestli stářím, či proto, že ji nikdy neuměl.
Je ostuda, jak mnozí podléhají nehorázné mediální kampani ve prospěch člověka, který se podílí na asociálních činech této vlády. Hlavně že se "vrátí" církvi, důchodci můžou šmejdit v popelnicích.
Je to hanba, že se k médiím vlastněných Němci přidávají i média veřejné služby, placené všemi občany.
15. 01. 2013 | 12:26

Diana F. napsal(a):

...nevážený pane Klausi jun., váš komentář ZPĚV je podlost nejhrubšího zrna!!!! Je až s podivem, že člověk vašeho uvažování může stát v čele vzdělávacího institutu.
Odhlédnu-li od naprosto primitivní hnusné reakce na nabídku inzerce, je váš nynější příspěvek ukázkou, kterak lze manipulovat, lhát, vytrhávat z kontextu.Pokud vy vychováváte mladé lidi, vůbec se nepodivuji již ničemu......
bez úcty Diana F.

Pro všechny, kteří mají zájem o osobu otce Karla Schwarzenberga přikládám historický odkaz: / úplně dole je profil čimelického Karla Schwarzenberga, otce KS
http://www.ustrcr.cz/data/pdf/pamet-dejiny/pad1002/004-022.pdf
15. 01. 2013 | 12:27

Diana F. napsal(a):

hanah:

...a já jsem v šoku z lidí jako jste vy...bez jakékoliv úcty k nikomu, k ničemu...
bez znalostí historie, genealogie a souvislostí..
jen tupě papouškujete naprosté výmysly a účelové dezinterpretace...
snad raději opravdu jděte šmejdit k těm popelnicím, třeba budete mít štěstí a objevíte Dějiny národa .....
15. 01. 2013 | 12:33

resl napsal(a):

Já zas chápu, že musíte stát za každou pitomostí, kterou vám a národu nabulíkoval váš otec. Takže příště pište o amnestii, o euru, o tom, co znamená Lis. smlouva pro nás a o tom, zda už otec přestává krást. Samozřejmě, že se posmíváte, ale tak hezky, škodolibě, po klausovsku, abyste uhodil a přesto se z toho mohl vykecat.
15. 01. 2013 | 12:35

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

„Občan Schwarzenberg, když podřimuje na schůzích Sněmovny, si možná sní svůj sen o tom, že se vrátila doba, kdy by mohl být skutečným knížetem a kdy by nevolníci ani necekli. Po sobotní demonstraci ztratil tento okázalý kliďas nervy a na české občany vyjel: Ať všichni drží hubu, nemá smysl ve složité situaci ještě hospodskými výroky ztěžovat nutný společenský dialog, vyzval nás. Přinejmenším od roku 1848 si však už ani obyvatelé ověšení všemožným „von“ a „zu“ nemohou dovolit na občany hulákat. „
http://denikreferendum.cz/clanek/10653-tentokrat-se-lekli
15. 01. 2013 | 12:36

Marcel Řezníček napsal(a):

Pane Klausi, neznám Vás a nic proti Vám nemám. Ale tento text jakoby byl napsán Vaším otcem. Podlý, nenávistný, lživý. Pro mnoho lidí reprezentujete to nejhorší, co tento národ v současné době sráží na kolena.
15. 01. 2013 | 12:36

Karl von Friedhof napsal(a):

Češi si žádné výsadkáře nezaslouží.
15. 01. 2013 | 12:36

Diana F. napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude:

ten občan Schwarzenberg, je skutečným knížetem, ať se vám to líbí, či nikoliv....
Za to, že máte povrchní a černobílé vnímání světa, za to pan Karl může nejméně.
Kdybyste si něco laskavě přečetl z historie, pak byste jistě věděl, že rodina orlické větve / čili otec a matka KS / byla milována a ctěna....
15. 01. 2013 | 12:41

Viola napsal(a):

Děkuji pane Klausi. Napsal jste to dobře. Kdo neumí českou hymnu to je jako kdo neskáče, není Čech. Hlavně teď by si to měli uvědomit všichni fanoušci všech možných sportů a měli by volit Zemana, Zemana na Hrad.
Zeman řekl, že není důležité, jak kdo vypadá, no není, mnohem důležitější je, jak myslí a na které straně má srdce.
15. 01. 2013 | 12:41

Viola napsal(a):

Pane Stejskale, pěkně vás pozdravuji,

ale to jste hned v začátku snad nemusel oznamovat, že jste něco smazal. Od vás to teď vypadá, jako rafinovaná taktika.
15. 01. 2013 | 12:43

resl napsal(a):

Nejvíce překabátovaní jsou ti, co začínají větou : Klause nemuím,ale ... Tak přesně ti mu léta viseli na rtech a dosud visí. Jen ho nejde rozumně obhajovat, tak se za svou pitomost stydí a to působi dost strašně. Tak nějak československy. Co říkáte, potrefení ?
15. 01. 2013 | 12:45

VašeK napsal(a):

Když už se tady tak strefujete do tatínka autora, je nutné tedy oplatit stejnou mincí:
otec manželky K. Schwarzenberka byl vysoký velitel SA !!!
15. 01. 2013 | 12:46

Viola napsal(a):

Tohle už je moc!!!!!!!!

i někteří Češi byli nacisti a fašisti.
15. 01. 2013 | 12:50

je dobré, když někdo vytře i za lednicí napsal(a):

Gustáve, Standu nechte bejt.
Z nejobjektivnějších sice není, ale zato vyštrachá věci, o kterých by jiní z pekuniárního přesvědčení nenapsali nikdy ani bé.
Že má někdo větší vypravěčské gusto než příchylnost k suchým faktům z něj ještě nedělá padoucha.
15. 01. 2013 | 12:51

Viola napsal(a):

to bylo pro nick "Tohle už je moc!!!!!!!! "

to aby si někdo nemyslel, že tu hulákám na černými lesy v černých horách.
15. 01. 2013 | 12:51

Saxana napsal(a):

Jsem za trest 200 let po škole a můj otec je netopýr. :-)
15. 01. 2013 | 12:51

Vítr z hor napsal(a):

Dobrý den.Váš tatík teď propustil fašouny na svobodu,vy i on prosazujete komunistu na Hrad.Nejste oba dva zralí na nějaké to potrestání za propagaci fašismu a komunismu ? Jinak lžete jako Rudé právo tisklo !!!
15. 01. 2013 | 12:52

resl napsal(a):

Viola napsal(a):
Děkuji pane Klausi. Napsal jste to dobře. Kdo neumí českou hymnu to je jako kdo neskáče, není Čech.
hanah napsal(a):
Diana F
Jste husa. V tom smyslu, že jste se jako potrefená první ozvala.

Takto "vyspělé" voliče a diskutéry, má náš Miloš Zeman.
15. 01. 2013 | 12:54

Viola napsal(a):

Diana F.

A já jsem také kněžna, když jsem milována a ctěna a moji rodiče rovněž? Všichni kdo jsou ctěni a milováni tak jsou kněžny a knížata?
15. 01. 2013 | 12:55

Viola napsal(a):

resle

první jste vypálil slovo husa, tedy kdo to říká ten to je, na toho to pasuje.
Jste husa - ženská a ne chlap, pochlapte se huso.
15. 01. 2013 | 12:57

český maloměšťák napsal(a):

resl napsal(a):
Viola napsal(a):
Děkuji pane Klausi. Napsal jste to dobře. Kdo neumí českou hymnu to je jako kdo neskáče, není Čech.
hanah napsal(a):
Diana F
Jste husa. V tom smyslu, že jste se jako potrefená první ozvala.

Takto "vyspělé" voliče a diskutéry, má náš Miloš Zeman.
15. 01. 2013 | 12:54
---------
Lze doložit řadu mnohem nechutnějších výpadů těch, kdo zde propagují Schwarzenberga. proti Zemanovi...ale často jen proti těm, kdo se rozhodli volit Zemana.

Vy jste vkastně bolševik, resle. Paušalizujete jak oni.
Vy jste jen vyměnil třídní nepřátele za voliče Miloše Zemana.
To je vaše představa demokracie ? Metody hledání pravdivých popisů ?

Jste divný, začínám z vás mít nepříjemný pocit.

hezký den.
15. 01. 2013 | 12:58

Viola napsal(a):

Vítr z hor

jak pan trautnberg budoval naší zemi oproti panu Zemanovi? Byl zalezlý v zahraničí, aby nepřišel o svůj majetek jednak v zahraničí a jednak aby nepřišel k úhoně tu. Koho tu podporoval, podporoval disidenty, u kterých se pak ukázalo, že co slovo, to lež. (ne u všech, ti kteří nelhali, také špatně skončili ve vězení ubiti)
15. 01. 2013 | 13:01

Radim napsal(a):

O činnosti rodičů knížete za války a důvodech založení koncentračního tábora v Letech u Písku doporučuji knihu Bouře od Paula Polanského, více odkaz na The Prague Post v angličtině http://www.praguepost.com/archivescontent/6066-lety-novel-implicates-foreign-affairs-minister.html nebo na ulozto je kniha ke stažení, hezký den
15. 01. 2013 | 13:02

Viola napsal(a):

český maloměšťáku, pozdravuji

resl mi svou dikcí připomíná jako by to psal sám trautnberg.
15. 01. 2013 | 13:02

Diana F. napsal(a):

Viola:

očekávala bych poněkud jiný dotaz...
Pokud by platilo, co píšete, byl by porušen princip kauzality...
To co jsem psala výše, se vztahovalo k vyjádření o KS:
"...možná sní svůj sen o tom, že se vrátila doba, kdy by mohl být skutečným knížetem a kdy by nevolníci ani necekli..."
To je na mě paušální a povrchní vidění, potažmo plácání bez přímých souvislostí.
15. 01. 2013 | 13:05

Karel Mueller napsal(a):

Pane Řezníček,

kritické myšlení vyžaduje objektivní posouzení obsahu blogu, někde můžete souhlasit, jinde ne. To je otatně i legitimní, jak se dnes vzletně říká.

Ale to, co např. říká pan Klaus v odstavci pod nadpisem Historie a současnost je skutečnost, která "tento národ" (jak jsme korektně nazýváni představiteli asi jiného národa) srazila ne kolena víc než cokoliv jiného.
15. 01. 2013 | 13:06

Gustáv Kočí napsal(a):

je dobré, když:
Nic proti panu Motlovi nemám, nemám ho ani za padoucha. Nakonec se se na naši pavlač docela hodí, ale pan Klaus ml. mne udivuje.
15. 01. 2013 | 13:08

malalaj napsal(a):

karel neumí moc česky, takže když se ty sloky snažil po publiku opakovat, tak vynechával slova. ale jinak jsem se u televize tak dlouho nenasmál.
15. 01. 2013 | 13:09

Klik napsal(a):

Ten K.Sch. je tak problematická osoba
- jméno, původ, jeho národnosti, jeho adoptování v dospělosti, jeho dvojitá manželka z nacistické rodiny, podivná restituce, podivná privatizace Becherovky, podivné dotace na jeho podnikání, podivné odpuštění pokut ministrem fin. jeho strany, několik stran( levicoví zelení, pravicoví US-DEU,TOP), účinkování s Vlastou a Kalouskem, ..... , že nechápu jak mohou být lidi tak hloupí a co od něj ještě čekají.

A ta adopce v dospělosti - je to vůbec možné ? Vždyť z toho čiší účelovost - adoptují se přece nezletilé děti dospělými zákonnými zástupci.

Kolik již od nás dostal majetku - ví to vůbec někdo ?
15. 01. 2013 | 13:10

nevytahujte se, stejně jste opisoval napsal(a):

Paule
To pravidlo není nepřekročitelné, pokud má mluvčí pocit, že by svůj nedostatečně indikovalo o čí předmět se opravdu jedná, může to klidně zdůraznit použitím váš.
Většina lidí to tak dělá.
Pravidla jsou vodítko, podstatná je praxe. Vyjma kantorek čestiny a několika útlocitnějších novinářů k tomu nikdo výhrady nemá.

Ostatně mi zkuste vysvětlit co znamená "Svůj k svému".
15. 01. 2013 | 13:10

Vašek napsal(a):

"považuji za neuvěřitelné, když kandidát na prezidenta nezná slova české hymny"
Napíše syn největšího polistopadového zločince v této zemi, smekám před Vaší drzostí pane.
Druhý synáček páně Klausův sedí pro změnu v dozorčí radě ČEZu, samozřejmě náhody.........
15. 01. 2013 | 13:11

Bavor napsal(a):

Tohle už je moc!!!!!!!! napsal(a):
Tohle je svinstvo hodné svého autora.

Orličtí Schwarzenberci, k nimž patří i Karel, se od vzniku republiky hrdě hlásili a hlásí ke svému češství http://blisty.cz/art/51600.html. Iniciovali podporu šlechty prezidentu Benešovi v roce 1938, zúčastnili se aktivně odboje proti nacistům.

To už není typická klausovská zlovolnost, ale odporná lež zlého člověka. KONEC CITÁTU. Jaký to byl !český vlastenec" lze usoudit z toho, že za okupace Němci využíval k laciné práci na svém panství lidí, vězněných v koncentráku Lety. Kdo má zájem, může se o tom poučit zde : http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/ShowArticleMobile.aspx?id=1501
15. 01. 2013 | 13:11

Viola napsal(a):

Diano

omlouvám se, ale otázka je stejně k věci, protože titul kníže tu nepoužíváme z důvodu práva rovnosti. Jsme si všichni rovni, žádný kníže, žádný rytíř, žádný šlechtic a jánevím co ještě, máme tu jiná pravidla oceňování. Buď po smrti vyhlásí církev člověka svatým a vtoupí do převelikého seznamu ve svatých knížkách, anebo je odměněn prezidentem za zásluhy, což je docela dobrá tradice, anebo jen obyčejně je mezi lidmi oblíben tak nějak neformálně, ale nikdo mu nebude kvůli oblibě říkat kníže.
15. 01. 2013 | 13:12

scallop napsal(a):

Autor

No Vam ale ten knize lezi v zaludku. Tatka Vas vychoval dobre, krast se muze ale slechtu tady - my pravi cesi - prece vladnout nenechame !

Je to nemcour, neumi cesky - tak radsi ryziho Cecha, ktery mista ve vlade proda .. ehm nemcum.

Piste dal, treba zjistite, za Schwarzenberg je prevteleny satan jako ten bidak Havel. Skoro Vam to uverim ... jen do chvile, kdy si vzpomenu na chilskou corku Vaseho tatky. Byl dobrej, ze ?

PS Pripadnym kritikum predem rikam: pisu stylem, jakym je blog napsan. Kdyz se Vam tento styl nelibi, stezujte si Potatovi II.
15. 01. 2013 | 13:13

Viola napsal(a):

Pořád lepší český synek v ČEZu, než německý synek v Česku na snad ještě na Hradě.
15. 01. 2013 | 13:15

český maloměšťák napsal(a):

Apropo - krade se nejen soukromá pošta...ale na aktualně.cz se dokonce maže celá diskuze...asi proto, že neodpovídá tomu, jak si ji bloger přdstavoval.
Viz Just (aktualizace No 2).

Viola
To asi ne. Ale nějaký zištný zájem tam možná může být.
Každopádně je tragikomický v tom, jak se zde dlouhodobě vymezue proti bolševismu...ale sám neváhá expolicitně cejchovat an bloc voliče Zemanovy. Přičemž Vy tvrdíte, že dokonce podpásově /že s tou husou začal on/.
Ostatně co soudíte na Justa ? Na tu smazanou diskuzi ?
15. 01. 2013 | 13:15

m16 napsal(a):

Já být Vámi, tak se do kádrování otců nepouštěl, taky byste nedopadl nejlépe...
Ale je to typické pro Vaše, jak říkáte vnímání světa, s kterým snad budete opravdu jednou v naprosté menšině. Když nemůžete nic vymyslet na Karla, tak si odplivnete nad rodiči
15. 01. 2013 | 13:19

Paul napsal(a):

nevytahujte se, stejně jste opisoval napsal(a): Klid, klid... jen jedna interpretace a navíc ne moje... upozornil jsem pouze na něčí názor...do jaké míry je relevantnější než Váš nechám na čtenářích,..
15. 01. 2013 | 13:19

Viola napsal(a):

Já se nestačím divit tomu Svěrákovi, takový lidumil češtiny, vyučuje v TV lekce pravopisu pro celý národ a nakonec si do čela státu chce posadit patlalu jak v mluvnici tak hovorově. Já to nechápu, může mi to někdo vysvětlit?
15. 01. 2013 | 13:19

Diana F. napsal(a):

Violo,

myslím, že jste nepochopila moji odpověď tomu, kdo se hádat nebude....

KS je urozeného původu, ať se to někomu líbí, či ne. To je podstata mého sdělení.
On je jedním z posledních, kdo by trval na titulování...o to přece vůbec nejde.
Pěkný den, Diana F.
15. 01. 2013 | 13:20

Stařeček napsal(a):

vrk - tak si vážený volte hezky česky! Jenom nevyčnívat z řady! Němečtí majitelé novin a časopisů zavelily: "volte Karla, pojďte s Karlem na hrad". Tak si jděte s tím Karlem někam, třeba do Řitky (česká obec prosím). Já jsem volil Dienstbiera. Byla to dle mého názoru lepší volba než Zeman. Když ale vidím a čtu, co mně tu dnes a vlastně již 23 let našeptávají majitelé sdělovacích prostředků, tak volím Zemana. Klase moc nemusím a jsem rád, že už končí. Přesto si jej vážím pro jeho postoje ke Kosovu, sudeťákům a podobně. Ten rádoby lidový lesník Karel mne neoblbne. Vás možná ano. Mně by ani tak moc Karlův falešný zpěv nevadil. Mně vadí Karlův falešný charakter!
15. 01. 2013 | 13:20

Viola napsal(a):

český maloměšťáku

diskuzi pod Justem jsem nečetla, zas nemám tolik času. Ale když sem vtrhnu, snažím se rychle napsat a přečíst v krátkém čase a už zas běžím posvých. Ale dodatečně se kouknu.
15. 01. 2013 | 13:23

Viola napsal(a):

Stařečku

" Mně by ani tak moc Karlův falešný zpěv nevadil. Mně vadí Karlův falešný charakter! "

velmi dobře napsané.
15. 01. 2013 | 13:25

český maloměšťák napsal(a):

Diana F.
"...Mluví-li se o "skupině vybraných", vždycky se najdou ničemníci, kteří smysl tohoto výrazu obrátí naruby a tváří se, jako by nevěděli, že člověk "vybraný" není domýšlivec, jenž se považuje za něco víc než ostatní, ale ten, kdo od sebe žádá více než druzí, i kdyby potom ve své osobě vyplnění těch vyšších požadavků nedosáhl....

...Ale koneckonců, uvnitř každé sociální třídy je autentický dav a elitní menšina...

...Totéž se děje ve zbylých skupinách mužské i ženské "šlechty". A naopak nezřídka mezi dělníky, kteří dřív byli snad nejryzejším příkladem toho, co nazýváme "davem", dnes potkáme lidi se znamenitě ukázněnými dušemi...."

(J. O. y Gasset : Vzpoura davů)

Urozenost nemá nic co dělat s osobními kvalitami.
Ostatně je to náhoda...do jaké rodiny se jedinec narodí.

A co se týče majetku...osobně obdivuji spíše JObse či W. Buffeta...než ty, kterým majetek spadl do klína díky dědictví.
15. 01. 2013 | 13:26

Čech napsal(a):

Českým prezidentem by měl být Čech a ne Kalouskova cvičená opička.

ODS a kmotři podporují Kárla

Takže není co řešit

Zeman na Hrad!
15. 01. 2013 | 13:27

Karel napsal(a):

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2531-predstavoval-by-prezident-schwarzenberg-bezpecnostni-riziko-pro-cesky-stat-.aspx
15. 01. 2013 | 13:32

Pedro napsal(a):

Pane Klausi,

styďte se, hážete pouze špínu na člověka, který má určitý handicap ve výslovností a nemá hudební sluch. Vyčítáte mu činy jeho otce, ačkoliv v r. 1939 k nim nemohl jako 2 letý zaujmout zádné stanovisko. Demagogicky argumentujete v otázce sudetských Němců, jakoby ministr zahraničí Schwarzenberg po celou dobu výkonu své funkce nedělal nic jiného, než usiloval o prolomení Benešových dekretů. Zaštiťujete se Masarykem a parašutisty, aniž byste se jim pouze na milimetr morálně přiblížil.

Poradím Vám. Udělejte následující krok: Běžte za svým otcem a vynadejte mu, když už jste tak rozzuřen, za to, že 2x jmenoval takového vlastizrádce ministrem zahraničí!!!

A to vše Vám sděluji ne jako volič Karla Schwarzenberka.
15. 01. 2013 | 13:33

Diana F. napsal(a):

Viola:

k Vaším komentářům výše.....ad "pořád lepší synek...."

Udivujete mne.
KS je Čech, narodil se tady - a že má vrozenou vadu řeči a mnoho let zde žít nemohl snad nezakládá odsudek...
Nerozumím a snad ani nechci rozumět.
Mějte se tu všichni, jak nejlépe dokážete !
D.F.
15. 01. 2013 | 13:34

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Viola - K tomu Svěrákovi: On to bere politicky, ne mluvnicky. A co chcete od člověka, který se ve svém politického myšlení nedopracoval dál než k srandičkám a la Jára da Cimrman. Stejně tak jako spousta jeho obdivovatelů. Teď jen sklízíme důsledky toho, co Sv+Sm po celá léta zasévali svými hrami do myslí lidí. Poláci nám naznačovali už dávno, že se nám jednou ta dětinská bezstarostnost a povrchnost ošklivě vymstí.
15. 01. 2013 | 13:37

Stařeček napsal(a):

Diana F., kde se ve Vás bero to lokajství. Co to je ten urozený původ? Vy jste se narodila nějak méněcenná? Ta urozenost se rodí tím, že se někdo narodí v posteli s baldachýnem, zatím. co ten druhý vypadne z pod rubáče a rodička musela s manželem doseci pole? Takýto "Karel" poslal dva mé dědy na smrt, abych já zase dělal slouhu nějakému Karlovi? Kdo z Vás udělal tu služku mocipánům?
15. 01. 2013 | 13:38

Diana F. napsal(a):

ad český maloměšťák 13:25:

samozřejmě

ad Pedro:

takových postojů je málo, díky za něj.
D.F.
15. 01. 2013 | 13:38

Tetanovka napsal(a):

S t9m Karlem VI je to evidentně omyl žádný fašista to nebyl, naopak
http://www.souvislosti.cz/clanek.php?id=213
15. 01. 2013 | 13:39

Diana F. napsal(a):

Stařeček:

jste naprosto mimo

D.F.
15. 01. 2013 | 13:40

malalaj napsal(a):

je trošku nefér vyčítat němci, že neumí českou hymnou. at si de zeman do německé televize zkusit zaspívat německou!
15. 01. 2013 | 13:41

VašeK napsal(a):

Zeman nekandiduje na německého prezidenta!
15. 01. 2013 | 13:45

Taoiseach napsal(a):

Václav Klaus

Stěžujete si na nekorektnost a přitom jste sám velice nekorektní - soudíte lidi podle jejich předků. Přitom právě Vy sám máte velmi vážné důvody se za svého otce - toho starého zbabělce - stydět. Ano, myslím toho šaška, co nám vypráví o tom, jak ve čtyřech letech nosil kostičky na barikády.

Masaryk šel vždycky proti vylhaným národním mýtům. Proti lidem, jako je Klaus & Söhne GmbH.
15. 01. 2013 | 13:45

LSER napsal(a):

Pane Klausi, dobrý blog.
to Diana F.
Vaše adorační příspěvky ve prospěch protiprávně adoptovaného knížete jsou komické.
Vysvětlete, jak je možné, že potomek bojovníků proti fašismu z Čimelic si dokonce vzal za manželku dceru zfašizovaného šlechtice, funkcionáře SA tzv.III.říše.
Voliči by si měli především uvědomit, že Schwanzerberg vždy reprezentoval špinavou korupční politiku nové české pravice. Navíc přebíhal z jedné strany do druhé, tak jak se mu to právě vyplácelo. Vrcholem všeho je funkce maskota ve prospěch Kalousků a Gazdíků při vytvoření top09. Voliči by si měli uvědomit, že Schw. je místopředsedou současné vlády, co více k tomu dodat.
P.S. Vás Diano bych si tipnul na třetí asistentku zástupce šéfa předvolebního štábu K.Schw.
15. 01. 2013 | 13:46

Kadlec napsal(a):

To není omyl, tetanovko, to je záměr. Ta lež už žije svým životem. A ti, které fakta nezajímají, zuřivě aplaudují.
15. 01. 2013 | 13:47

modrý edvard napsal(a):

Kdyby někdo hledal, jak to bylo ..
http://www.lidovky.cz/klaus-junior-graduje-kampan-vysmal-se-schwarzenbergove-zpevu-p6y-/zpravy-domov.aspx?c=A130114_145626_ln_domov_mpr
a pokud je rozhodující, jak prezident zpívá, asi jsme opravdu měli volit Gotta.
15. 01. 2013 | 13:50

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Viola – Před lety napsal jeden americký novinář něco v tom smyslu, že nejsme schopni uctívat své skutečné hrdiny, a tak nám nezbývá než uctívat hrdiny vymyšlené, falešné. Ta neschopnost opravdu si vážit nějakých reálných osobností českých dějin u Svěráka a spol. i mnoha jiných v ČR přímo bije do očí. Ve virtuálním světě se ale natrvalo žít nedá, dřív nebo později přijde nepříjemné vystřízlivění, někdy i pořádná „nakládačka“.
15. 01. 2013 | 13:50

Kadlec napsal(a):

... a soudruh LSER nadšeně zatleskal pravičákovi Klausovi, protože je spojuje nenávist a podlost.
15. 01. 2013 | 13:50

VašeK napsal(a):

Kadlec: Proč u Fishera vadilo, že byl v KSČ a nevadí, že Schwarzenberkovo tchán byl vysoký nacistický velitel?
15. 01. 2013 | 13:51

malalaj napsal(a):

vašek "profesor zelí" K,
pochopil jste muj špatný vtip, budeme v neděli na výletě a vy jako hlupák budete zvonit u dvěří.
15. 01. 2013 | 13:55

Dáša N. napsal(a):

Pozoruhodný výrok pana Schwarzenberka, na dotaz novináře, zda mu nevadí sedět ve vládě s politiky, jejichž aktivity nejsou v souladu s dobrými mravy:
"Pokud mi neplivou do polívky, tak mi to nevadí."

Jakou asi polívku měl pan ministr a místopředseda vlády na mysli?
15. 01. 2013 | 13:56

třebaKarel napsal(a):

Schwarzenberga nevolím .
Nicméně Vaše starost o počínání jeho otce s tím že nám dáte hezký návod co si máme myslet , to už milej pane přeháníte . Udělali jste to už jednou , právě v prezidentský volbě ,znectili jste protivníka , o jehož otci se vzápětí ukázalo , že dostal protektorátní vyznamenání ( řekli jste že německé ) jako rektor UMPRUM , kde uchránil zdejší studenty před nasazením . Stejně jako Václav Talich , kterýmu komunisti tímhle zkazili život . Kdo umí číst , měl by se stydět kdyš lže , protože dnes je tak jednoduchý zjistit fakta .Jinak - je to jako by Vám tady někdo vyčítal amnestii tatíka jako vaši vlastní . Proč ne ? Když vám tohle vadí u Schwarzenberga , tak by to mělo platit i na vás , co říkáte ?
Když média působila ve prospěch vašeho táty jako skvělý vymývač nebo jak jste to nazval , nevadilo vám to . A to ještě zdaleka nejsou nutrální . Ta hymna , kdyby člověk chtěl a nebyl hnusnej ke starýmu pánovi , mohl by to vidět i jako strach aby nebyl příliš slyšet , ale to vy neznáte , co se hodí to se sází , férovost nechápete . Je to nádhera vidět , jak se kluci snažíte a je vám to houby platný . Jen to trvalo trochu dlouho a leccos je shořelý na troud . No jo . tk
15. 01. 2013 | 13:56

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro VašeK
Schwarzenberg má mezi bývalými komunisty spoustu podporovatelů,
od Svěráka až po takového Dlouhého s jeho Goldman Sachs.
U Knížete nevadí ani totalita ani byznys.
15. 01. 2013 | 13:56

resl napsal(a):

Viola 12:57,

omyl, Violo, to bych si nedovolil, to jsou zase slova jisté "hanah", máte v tom zmatek.
15. 01. 2013 | 13:57

Johny napsal(a):

Vono by bylo rozumnější si nechat rači srovnat pusinku,aby si přestala srát přes pysky,že?
15. 01. 2013 | 13:57

JAHA napsal(a):

Mam taky dojem, ze to falosne kvilenie (akoze spev hymny) na tlacovke kniezata pri jeho prvom vyjadreni zacal zo zadnych radov autor blogu zamaskovany za novinara☺.
15. 01. 2013 | 13:58

insider napsal(a):

Dienstbier už podal přihlášku do TOP 09

Kalousek mu nabídl v příští vládě jmenované Kárlem post ministra zahraničí.
15. 01. 2013 | 13:59

hanah napsal(a):

Kde jste se tu , Diano F., tak najednou vzala ? Jste nějaká divná .....:-(
Jakoby vám někdo něco blbě našeptával, či co.
Ale spíš to vyznívá jako medvědí služba.
15. 01. 2013 | 14:00

jin napsal(a):

Tatínek odmítal EU protože nechtěl ,aby se mu někdo pletl do jeho zločinecké činnosti,kterou způsobil větší škody než armáda záškodníků !S amnestií to pěkně pohnoji.Už byste měl zase psát dopis na jeho obhajobu a oslavu jako při "Sarajevu"!
15. 01. 2013 | 14:07

Dattelhein napsal(a):

Viola

pan Svěrák už také stárne a zapomíná, že coby Jára Cimrman Habsburkům nikdy s ničím nepomohl.
Také zapomněl, že nejlepším zřízením je republika a ne knížectví. Je pravděpodobné, že s panem Schwarzenberkem by se velká část Moravy stala Lichtenštejnskem (Lednicko-Valtická oblast).
15. 01. 2013 | 14:08

U nás v Kocourkově napsal(a):

Pane Klausi, snad poprvé v životě s Vámi naprosto souhlasím!
15. 01. 2013 | 14:10

Ifipuld napsal(a):

Pane Klausi,
laskavě nefaulujte a hodnoťe prosím Karla Schwarzenberga podle jeho vlastních činů a postojů a ne podle jeho otce. Objektivní část veřejnosti Vás také hodnotí za Vaše vlastní činy a postoje a ne za mírně řečeno přehmaty a fauly Vašeho otce, za které u veřejnosti, obzvlášť za ten poslední, definitivně prohrál! Bráno podle Vašich měřítek a Vašeho kádrování, už byste tedy ředitelem PORGu také být neměl, kteréžto důvody byste sám jistě považoval za krajně nefér!
15. 01. 2013 | 14:10

veverka napsal(a):

jin

"S amnestií to pěkně pohnojil."

Přesně tak. A proto je třeba volit Zemana,který by nikdy žádnou amnestii nevyhlásil a ne ministra vlády,která je za ní odpovědná.

Vězni volí Kárla

Vězni volili Schwarzenberga. Získal si je, když schválil amnestii

http://zpravy.idnes.cz/vezni-volili-schwarzenberga-dgx-/domaci.aspx?c=A130113_151752_domaci_klm
15. 01. 2013 | 14:11

VS napsal(a):

Jak starého nemusím, tak v tomto mi mladý mluví z duše.
15. 01. 2013 | 14:14

Silvie napsal(a):

Pane Klausi,

tentokrát vyjadřuji s vaší iniciativou absolutní souhlas.
Můžete ,prosím, nějakým způsobem zveřejnit,že na Aktuálně blokují FB diskuse odpůrcům K.S. a tady pod Justem vymazali celou diskusi,která nebyla dle představ "kulturní fronty"?!
Faktické zmínky o nacistické minulosti tchána K.S. nejsou cenzuře po chuti.

Podotýkám,že vulgárních příspěvků bylo pomálu,ale těch kritických k způsobu volební kampaně K.S. a odporné manipulaci médií většina.
15. 01. 2013 | 14:18

podružnosti, ať Pacepa vydá CV napsal(a):

Hymna a znak na prezidentské standartě jsou symboly státu. Pokud to někdo (a těžko říct, že ne úmyslně) komolí a místo lva by raději krtečka (že by si sám dal na erb kupku hnoje se zkříženými podávkami?), sděluje tím obyvatelům státu, co mu můžou.
Pokud jsou tak nechápaví, že mu nerozumí...

Že bych zase začal číst Respekt?
http://rataj.blog.respekt.ihned.cz/c1-59121090-vzkaz-pro-23-40-procent-spoluobcanu

Doufal jsem, že když Secret service natáhla Hillary po kokosu, Obama nám proti Klvaňovi nějak pomůže. Ale asi má svého dost, tak až Chuck Hagel. Sekvestrace není daleko a pak už si radaroví podvodníci nenahrabou.
BTW: vizáže podporovatelů Kárla jsou tytéž, jako podpůrci hnutí ANO RAKETÁM, hlouběji to nejde.
Hillary teď nosí helmu.
15. 01. 2013 | 14:21

Martin Junek napsal(a):

Nezvládl jsem přečíst všechny příspěvky, neboť je jich příliš. Snad tedy nenapíši něco, co zde již zaznělo.
Volba do druhého kola je jasná. Nebo jste již všichni zapoměli, co všechno Zeman předvedl, než se stáhl na Vysočinu????? Copak 10 let stačilo, aby byl ze Zemana nový člověk?
Nechápu, co pak vyčítáte člověku, který je nyní Zemanovým protivníkem v prezidentské volbě.
Pozorně se podívejte na Zemanův obličej, když mluví. Je naprosto jasné, že poslouchá velmi rád především sám sebe. Je neupřímný - jeho sociální cítění neexistuje. Levičáka ze sebe jenom dělá - jsem přesvědčený, že sociálním demokratem se stal kdysi proto, protože místo na pravici bylo obsazeno Klausem a on se potřeboval vymezit, prostě nebýt s Klausem.
Karel není jistě ideální kandidát. Ale vedle Zemana jediný možný.
Člen klanu VK ať mlčí. Apropó, nemáte někdo propisku? Došla mi náplň.
15. 01. 2013 | 14:24

dříve čtenář napsal(a):

Pochopil jsem, že být knížetem, je jediná určující profesní znalost a schopnost kandidáta na prezidenta. Je to záruka čestnosti, vybraného chování, péče o slabší, neústupnosti a neuplatitelnosti. Zapomněl jsem Diano F. na něco? Nejste taky Lady? To, abych si moc nedovoloval.
Tak je to správné a tak to má být. Poddaní, padejte na kolena a ne, aby vás náhodou napadlo, podívat se vrchnosti do očí!
15. 01. 2013 | 14:25

Němec ví, co je Německo napsal(a):

hovene
Myslíte:
Auferstanden aus Ruinen und der Zukunft zugewandt?
I kancléř Kohl to citoval: Deutschland einig Vaterland!
15. 01. 2013 | 14:29

pamětník napsal(a):

vrk:
"Možná by se pan ředitel měl spíše někde uvnitř zamyslet nad tím, proč je jeho názor tak odlišný od názoru jeho žáků" To je jednoduché a srozumitelné: až budou mít žáci stejné znalosti a zkušenosti jako jejich učitelé, nebudou už je potřebovat a zcela jistě změní své názory. Zatím ale ještě jsou nezralí.
15. 01. 2013 | 14:31

VašeK napsal(a):

Martin Junek:"Člen klanu VK ať mlčí. Apropó, nemáte někdo propisku? Došla mi náplň."
Co je jedna propiska proti tisícům zavražděných rukou tchána KS?
15. 01. 2013 | 14:32

Honza napsal(a):

Je to mnohdy smutný pohled na zdejší blogy! Různé masážní články v tištěných periodikách a v neposlední řadě také tendenční masážní pořady v našich televizích (aktuálně na podporu Schwarzenberga)jsou téměř standardem. Ale to co je vidět v diskuzích pod blogy, to už je vrchol! Lidi, copak jste se už všichni nadobro zbláznili? To myslíte vážně s tou adorací jednoho zdegenerovaného, rakouského knížete? To mi neříkejte, že již nejste schopní svého zdravého úsudku, že nejste schopni používat svoje makovice? To vám již dočista ty hlavy vygumovali? Vždyť už jen samotná kandidatura pana Schvarzenberga zněla jako špatný vtip! Zakladatelé našeho státu a hrdinové, kteří umírali na frontách nebo popravištích zejména 2. světové války se musí obracet v hrobě! Je to ostuda! Těmto lidem plivete do tváře! Nic méně, tímto je již jasné, že si opravdu nic jiného asi nezasloužíme. Mám pocit, že náš národ dopadne velmi špatně.
15. 01. 2013 | 14:33

pamětník napsal(a):

Diana F.:
"KS je urozeného původu, ať se to někomu líbí, či ne." :))))
To už ani není perla blogu, ale blbost roku.
Na podobnou hloupost v jednom muzikálu reagovala postava jménem Adams, že jeho rodokmen je starší, protože sahá až k Adamovi.
Je vskutku příznačné, jací mentální zaostalci jsou fandy "knížete". :))
15. 01. 2013 | 14:42

Polackovakarin napsal(a):

Nemusím Klause, ani jednoho. Ale. Všichni co jste volili knížete, četli jste nějaké kroniky z jížních Čech? Přečetli jste si jak zacházeli předci tohoto pána, s našimi předky? Jak naši prapraprarodiče museli sloužit , jak byli trestáni za to , že v sobotu neodevzdali 6 plíšků ,které potvrzovali , že se zůčastnili 6 dnů tvrdé roboty pro blaho knížcího rodu? Byli tvrdě zbiti a pak posazeni na špičatou kládu tak , aby jim nohy nedosáhly na zem. Zkuste si ten posed, zdá se , že se vrací staré časy!!!Nebo si myslíte, že se knížecí myšlení změnilo a bude najednou myslet a konat něco pozitivního pro nás "pracující lůzu?"
15. 01. 2013 | 14:51

Diana F. napsal(a):

pamětníku,
/ jak nepříznačná přezdívka /

kdybyste laskavě četl v souvislostech, snad byste pochopil.....
Proč byste se ovšem namáhal pochopit, když můžete anonymně urážet...

Jak příznačné, jak šarmantní...
Diana F.
15. 01. 2013 | 14:54

dejeune napsal(a):

Pan Klaus junior se myslím aktuálně správně dotýká i ožehavého tématu II.republiky.
Já si myslím,že není málo těch kdož dnešek vidí jako "Císařská milosti,varuji Vás,Šlikovy moravské pluky tvrdě nastupují na naše mušketýry ve středu nalevo od Bílé Hory..." Pravda v těch vteřinách kdysi by si nikdo ani nepomyslel,že je zakleto celých dalších 300 let nejstrašnějšího otroctví a národního ponížení,kterému poslední dvě až tři generace Čechů díky E.Benešovi a T.G.Masarykovi unikly.Šlechta-Valdštejn,Buqoy,Schwarzenberg šla na ruku císaři.
A mnozí si srovnávají zda mučení Berijou nebo mstivým Ferdinandem-Habsburgem,vítězem od Bílé Hory bylo lepší?
Mám pocit,že co se týče II.republiky by bylo třeba,aby kvalifikovaní a poctiví historici zde toto pole nezorané více probádali.Uniká nám z toho mnohé.Mně osobně třeba :
Jestliže v roce 1936 -při volbě E.Beneše presidentem (poprvé) bylo rovnocenně silné protiBenešovské opoziční křídlo "českého fašismu "(terminus technicus ) reprezentováno třemi rektory Karlovy university:K.Dominem,F.Marešem a B.Němcem-protipresidentem k E.Benešovi,
co má znamenat třeba,že F.Mareš v roce 1937 vydal svou knihu o "Dialektickém materialismu",že jeho dcera byla v II.sv.válce vězněna za antifašistický odboj a po válce byla členkou KSČ. Co má třeba znamenat,že generál Vojtěch Luža padl 1944 v nerovném boji s fašisty se svou jednotkou na území Čech,ale nikdy se mu později nedostalo cti,jako třeba Evženu Erbanovi,který údajně s nacisty kolaboroval a za normalizace byl dlouho předsedou Národní fronty.
??????? Otazníky -jeden za druhým...desítky otazníků....
15. 01. 2013 | 14:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 01. 2013 | 15:04

Adolf napsal(a):

Žasnu nad slaboduchostí některých komentářů.
Schwarzenberg není ani inteligentní ani slušný ani vzdělaný ani státník a ani lesník nebo hospodský, za které se taky často vydává.
Je to v prvé řadě velkopodvodník, velkozloděj, ultralhář, neschopný politik bezcharakterní lump, senilní slintal, ráčkující šišlal.
A především NIKDY nehájil zájmy této země. Ani v exilu a už vůbec ne po svém návratu, kdy dělal kancléře Ruzyňskému Veškrnovi. To ukázal svou pravou tvář, kterou dnešní usmrkanci s vymytýma palicema evidentně neznají, protože je ve škole učili jen pitomosti.
Jednoduše celoživotní kavárenský žvanil a budižkničemu.
Neumí ani tu základní věc, kterou by měl prezident znát, a to je státní hymna naší země.
Ten, kdo podporuje tuhle kreaturu, je evidentní psychopat.
15. 01. 2013 | 15:05

pavel napsal(a):

Jak se to říká o trefené huse?? Klausovce nemusím, ale tady má Klaus ml. pravdu. Prezident má alspoň mluvit a ne koktat tak,že si potřebuju k tomu co říká vzít překladatele. Pro mladé je to exot, tak se jim nedivím, vždy chtějí něco extra. No jenom aby jim ten kníže neusnul na nějaké té důležité poradě o nich ! Co takhle přeměnit ČR na knížectví !!
15. 01. 2013 | 15:13

český maloměšťák napsal(a):

Dobře, tak jinak :

Nikdo si své předky nevybral, vy milánci /toto jistě nebude zcenzurováno/ !
Což se vám fakt to seno ve stodole /toto také ne/ vzňalo ?

Kdyby občan Schewarzenberg byl skutečně konzistentní ve svých názorech tak, že by je potvrzoval i svými činy...a ne že je v mnoha případech devalvuje...a dělá tak z toho celého žvást...tak bych jej klidně volil i kdyby jeho předek byl Torquemada a on sám se jmenoval Čou Fao Pao Mao a místo " tčeska semě " zpíval " basta fidli".

Děláte opačné straně medvědí službu...je správné vyvracet mýty...ale nedělejte to tak hysterickým způsobem, že vinu za eventuální chyby předků hodíte na hlavu potomka.
Pak je to nejen hnusné...ale může to být i nebezpečné. Pokud byste takto přemýšleli dál...a dohrabali se k nějaké moci.

Mějte se. A nezlobte. Podivínů /taky jistě cenzurou projde/ tu už tak pobíhá dost na té druhé straně.

P.S.Jedna věc je sranda...ale druhá věc je to vzít vážně. Programově. Tu nenávist vůči náhodě -narození se do určitých poměrů.

Pište o tom, že miliardář pobere státní dotace a sám mluví o tom, že je státní kasa prázdná a že ti dole musé šetřit a na invalidy pošle drábky.
To má hlavu a patu.
Ne čím byl koho fotr /pane Stejskal...smí být fotr ???/. To už je pak stejný hon jak ten na Zemana.
-------------------------------------------------------
Není nad řádnou, včasnou a objektivní cenzuru !!!
15. 01. 2013 | 15:15

Jiří napsal(a):

Také mě rozhořčilo Vaše povídání. Ale z jiného důvodu.
1) Soukromá média nemusí být nezávislá.Pokud se Vám nelíbí Mladá fronta DNES, kupujte si Haló noviny.
2) Kritizovat někoho za činy svých rodičů je primitivní.Pokud bych přijal Váš pohled, pak Vy byste byl velmi špatný člověk, neboť Váš otec ukradl v zahraničí pero před zraky veřejnosti.Nikde jsem však nečetl Vaše rozhořčené komentáře na toto téma.
3) Posmívat se někomu za špatnou výslovnost je ubohost.
15. 01. 2013 | 15:19

Jiří napsal(a):

Také mě rozhořčilo Vaše povídání. Ale z jiného důvodu.
1) Soukromá média nemusí být nezávislá.Pokud se Vám nelíbí Mladá fronta DNES, kupujte si Haló noviny.
2) Kritizovat někoho za činy svých rodičů je primitivní.Pokud bych přijal Váš pohled, pak Vy byste byl velmi špatný člověk, neboť Váš otec ukradl v zahraničí pero před zraky veřejnosti.Nikde jsem však nečetl Vaše rozhořčené komentáře na toto téma.
3) Posmívat se někomu za špatnou výslovnost je ubohost.
15. 01. 2013 | 15:21

K. H. Dvorský napsal(a):

Drazí a milí, i když možná asi nějaká historická paměť národa možná existuje, tak v případě naší republiky moc ne. Učenci tvrdí, že vývoj jde po spirále, já se přikláním, že u nás to jde ode zdi ke zdi. Tatíček Masaryk, na kterého se téměř všichni naši političtí velikáni rádi odvolávají, by se zřejmě nestačil divit.
Jeho přístup k republice a lidem v ní - a týkalo se to i těch méně majetných, prostých lidí, byl evidentně odlišný. On dělal velkou pozemkovou reformu, posléze též došlo na malou, a obrazně, do roka a do dne resp. do sta roků, vybojovala naše politická reprezentace pravý opak - pozemky a majetky vracíme. Zrušil šlechtice, no a nynější politická reprezentace, s podporou těch nejprogresívnějších technologií je znovu instaluje. Co to bylo za člověka, politika ten Masaryk, že prosadil, zaštítil váhou své osobnosti - a určitě to ani v té době nebylo lehké - aby se takové věci dály - a proč to vlastně chtěl? Člověku se chce hrdě zvolat: Veď nás chrabrý reku, zapěj naši píseň z plných plic, my se k tobě přidáme, spojíme se v jeden šik.
Co teď zažíváme? Vláda a parlament s aristokracickým nádechem v pohodě šmelí s poslaneckými hlasy, místo boji s korupcí používá zjevné korupční techniky - uplácí zcela bezostyšně poslanecké hlasy výnosnými trafikami, kníže se na to klidně dívá a občas to zřejmě i zaspí, ale aby chrabře vystoupil, dupnul nohou a řekl dost, té špíny, kterou děláme je už moc! to od něj neuslyšíme. Tož na závěr ještě něco běžnějšího - jste majitel velkých pozemků v jižních čechách a do jednoho z nich zasahuje zahrada jednoho domkaře - a to spoustu a spoustu let. Za normální situace by se to vyšešilo nějakým rozumným penízem. No, ale protože nežijeme v normální době chceme velké peníze, nebo zbourání plotu i s podezdívkou - prostě domkaři máš smůlu - tento příběh se stal údajně nedávno - věřte nebo ne.
Na závěr - VK má možná dobré rádce, na které bohužel, v závěru svého působení, dal.
A na jeho synka to nelze vztahovat - již dříve dokázal říci svůj názor a neschovává se za máminy sukně. No a v neposlední řadě je pracovitý - to mu nikdo nemůže vzít i když s ním, třeba při jiných příležitostech, nemusím zrovna souhlasit.
15. 01. 2013 | 15:24

Lodo napsal(a):

Vážený pane Klausi,

píšu sem, protože skoro všude jinde už je tvrdá cenzura vyžadující pomalu prozradit délku penisu softwaru na zpracování osobních dat předtím, než se mohu vůbec vyjádřit. Volné, anonymní vyjadřování je na internetových diskusích bohužel omezováno pod pláštíkem vymáhaní slušného chování. Přitom se tam toleruje podněcování k rasové nenávisti.

Ale k věci. Petice studentů je absurdní ukázka naprosté absence kritického myšlení. Čelíme uměle vyvolaným a bezoobsažným hurá kampaním jako např. "Volte Karla". Je to nechutné sebemrskačství části občanů ČR, kteří už jsou ochotni vyhodit republiku oknem jen proto, aby jejich malost zastínil odlesk knížecí jasnosti. Jedná se zde o tragickou ukázku rezignace na osobní zodpovědnost každého občana za rozvoj státu; o vybičovaný atavismus - víru v magicky hojivý dotek představitele rodu konfiskátorů, že zkrátka jakási svatá relikvie nás zachrání. Trvale médii pěstovaný pocit méněcennosti, že jsou všichni Češi zloději a budižkničemové přináší své plody - touhu spočinout bez výhrad a bez podmínek v náruči tyrana, který z nás sejme břemeno těžkých rozhodnutí a pracného budování. Sebranka kolem Schwarzenberga je typická ukázka politického bahna, je to s prominutím naleštěné hovno, tedy kýč.

Dodávám, že přesvědčením jsem levicový. Ale na Hradě bych stokrát raději viděl pana Sobotku nebo paní Bobošíkovou než produkt spindoctoringu a symbol popření principů našeho státu, na kterých byl založen. Rozhodně neberu tyto státnické tradice jako nějaký fetiš, který by se neměl kriticky analyzovat, ale v tomto případě jde o sprostý útok na náš ústavní režim, který nemá s racionalitou nic společného.
15. 01. 2013 | 15:27

Randák napsal(a):

Ubohé, myslel jsem si o něm, že má trochu úroveň...Ale jablko...
Tén účelový a z kontextu vytržený historický exkurz...blee..
Když už zmiňuje druhou republiku, má tímto příspěvkem dost blízko k tehdejším fašizujícím novinářům, ostatně obdobně jako DOST...
Obdobně kritika zpěvu: Šlo o spont. akci, Karel byl překvapen...
Pro všechny ty, co jej označují za cizáka: Má vadu řeči a hymnu se učil venku, kam jejich rodinu vyhnali komančové, přesto umí slova lépe, než leckterý lůzou/Bohdalkou oslavovaný fotbalista...
Dotaz na pana ředitele: Bude PORG prát Lukoil/Gazprom peníze pánů Klause st. a Zemana a třese se na ty z tendru o Temelín?;-)
15. 01. 2013 | 15:28

libor napsal(a):

je neuvěřitelné, co jsou schopni lidé napsat, pokud má někdo jiný názor, než se někomu osobně líbí, nezúčastňuji se diskusí, ale toto mě donutilo napsat, milí spoluobčané,budeme mít presidenta, jakého si zasloužíme........také si vzpomínám na jedno hezké přísloví : "krása je pomíjivá, blbost věčná", vzpomněl jsem si po přečtení různých urážejících příspěvků zde a nedivím se, že se ani neumí nikdo podepsat, protože pod toto se nelze podepsat
15. 01. 2013 | 15:28

Kamil Buček napsal(a):

Myslím, že to má pan Klaus ml. pěkně promyšlené a Karel Schwarzenberg mu k tomu dal jen příležitost. Každý se chtěl před volbou vyjádřit k tomu či onomu kandidátovi, ale ne každý dostal, vzhledem ke své důležitosti, tu možnost. Té se pan Klaus chopil ihned po první volbě a bezezbytku využil k tomu, aby na onoho kandidáta a jeho předky nakydal dvě tuny hnoje. Muselo mu být jasné, že jeho reakce nebude bez povšimnutí, obzvlášť vzhledem k té bizarní škodolibosti a onoho "Ten má co říkat!" Naznačujete-li pane Klausi, že Schwarzenbergův otec byl kolaborant a vlastizrádce, tak jste si docela naběhl. Co je potom Váš otec? Každý si jistě domyslí...
15. 01. 2013 | 15:28

Pavel R. napsal(a):

Asi jsme té šlechtě něco dlužni pane. Nic není černobílé, ani media ne, ale ve skutečnosti používáte tento argument ryze účelově. I já mohu tořit media, i Vy je svým blogem tvoříte. V tom je ta svoboda dobrá.
15. 01. 2013 | 15:30

antonin.kucera napsal(a):

Je smutné, že člověk se zdeformovaným obličejem křečovitě hledá jakékoliv postižení někoho dlašího, komu by se mohl konečně vysmát. A ještě víc je to smutné od syna prezidenta, který krade propisovačky v přímém přenosu. Co je horší - mít defekt řeči nebo dělat ostudu celé zemi krádeží?
15. 01. 2013 | 15:30

LUCEJ napsal(a):

Kdo si přeje, aby vzrostl vliv ministra Kalouska,může s klidným svědomím volit K. Schwarzenberka. Kdo zapomněl na otřesné nápady bývalého ministra "veřejné služby a asociálních věcí" Drábka, může také s klidným svědomím volit K. Schwarzenberka. Já chci mít na Pražském hradě skutečně českého prezidenta, který dovede srozumitelně argumentovat a bude hájit české národní zájmy. Můj hlas nedostane člověk, který klimbá v pracovní době a média to líčí jako roztomilou přednost. Můj hlas obdrží pan Miloš Zeman!
15. 01. 2013 | 15:32

krupa vaclav napsal(a):

Mám v hlavě guláš. Za Polackovakarinem (14:51)o jeho kronikách z jižních Čech kde dnes paradoxně trucujou študáci, kteří budou nejspíš volit K.Š. jehož předkové nutili své spoluobčany k robotě, píše č.m. o někom kdo si přivlastňuje miliardové dotace jehož spoluobčané si musí poradit s prázdnou pokladnou, dejejune o desítkách a více zajímavých otázkách, jsem si musel odskočit a než jsem se vrátil už je č.m. fuč. Pane Stejskal to Vy?
15. 01. 2013 | 15:34

český maloměšťák napsal(a):

Jsem zvědav, zda i pan Klaus vymaže diskuzi, kdy se objevují na straně příznivců Schwarzenberga i takové vstuoy, kdy si různá pochybná individua dobírají jeho fyziognomie. Za kterou - podobně jako občan Schwarzenberg za svůj původ...nemůže.
Myslím, že na rozdíl od pana Justa...to pan Klaus neudělá.
15. 01. 2013 | 15:36

Robert napsal(a):

Pardon, jestli to tady zaznělo, ale myslí pan Klaus tím otcem Karla VI Schwarzenberga, který napsal prohlášení české šlechty o loajalitě k Československu, kterou přinesli v září na Hrad prezidentu Benešovi? To asi nastal nějaký omyl, ne? Tento člověk že by vyjednával s nacisty? K dalšímu čtení navrhuji třeba tuto bakalářskou práci na téma oné deklarace: http://is.muni.cz/th/361371/ff_b/bakalarska_prace_Katerina_Kucerova.txt
15. 01. 2013 | 15:37

zasMeňo napsal(a):

V tomto případě PLNĚ SOUHLASÍM s panem řed. Klausem ml. Podobně jako on se i já divím, že kandidát prez. na Hrad neumí česky - ale zejména že to nikomu v Praze nevadí, když volí MASOVĚ (to je slovo z komunismu, dnes působící obdobně) volí knížete-pána.
15. 01. 2013 | 15:37

Pavel Novak napsal(a):

http://2013.forumczech.com/t1-volba-prezidenta-cr#1
15. 01. 2013 | 15:40

Jarda napsal(a):

Pane Klausi, souhlas s Vaším názorem. Cizák zůstane cizákem,ale já myslím, že dlouho prezidentovat nebude, myslím že všichni ví proč. Zůstala nám bohužel volba mezi angínou a chřipkou. Protože nechci brát antibiotika, tak volím chřipku.
15. 01. 2013 | 15:40

Paulus napsal(a):

Pane Klausi,
je skutečně ubohé, počínat si tak, jak jste předvedl v případě pana Schwarzenberga. Nikoliv věcná kritika vážné charakterové vady. Tu jste zřejmě přes veškerou snahu nenalezl, jinak byste ji jistě a v takovém případě i oprávněně mohl použít. Posmíváte se člověku, který má zřejmý handicap, ne zcela zřetelnou výslovnost. Myslím, že Schwarzenberga by ani ve snu nenapadlo se posmívat vám a jistě by nemusel přemýšlet jak. Žasnu, kam až může člověk ve své zapšklosti klesnout.
Že zřejmě neznáte, nebo falšujete historii jste předvedl výčtem údajných nectností Schwarzenbergova otce. Konstatuji prostě:buď jste(v historii) ignorant, nebo nactiutrhač.
A teď už jen v lehkém tónu: Ve slohu jste zřejmě nebyl žádný kanón - malá ukázka z vašeho výlevu: "...Nicméně můj mail byl primárně o médiích, která se tváří nezávisle, nicméně fungují jako dobře promazaný volební štáb." Našlo by se toho víc.Jste vskutku syn svého otce.
15. 01. 2013 | 15:43

mik napsal(a):

Myslim ze kdyby nebyl Klaus prezidentem tak takove podminky jake ma v Ostrave soukroma skola Klause juniora by nebyly kdovi jestli by tato skola vubec vznikla on uz Klaus taky schytal kritiku za to ze jel strihat pasku pri otevreni svemu synovi a kdo taky podporoval dlouho ministra skolstvi ? ale pochopitelne ze je logicke kdyz Klaus nema ze Schwarzenbergem slusne receno prilis dobre vztahy tak ani Klaus junior pochopitelne nebude na jeho lodi je spravne ze studenti se distancuji od zasahovani do politiky takovymto zpusobem a jak se rika na kazdem sprochu pravdy trochu kdyby to nebylo vysmivani a zesmesnovani jak Schwanzenberg zpival hymnu tak by se o tom tolik nepsalo a tezko to ted Klaus junior zahraje do auto ze to tak nemyslel prave tim zpevem nezpevem si myslim ziskal srdce volicu kterym se nelibi alibismus soucasneho prezidenta ani jeho spatne maskovana podpora Zemanovi Karel Schwarzenberg neni bez chyb ale je zaruka ze CR pujde smerem EU a ze to bude vnimani pokracovani smeru Vaclava Havla i kdyz jeho vehlasu Karel Schwarzenberg nedosahuje ovsem Evropa i svet to bude takto vnimat a to je dulezitejsi nez domaci scena a pokazovani na Kalouska je irelevanti protoze Kalousek ani v nove vlade ministrem financi nemusi byt a i kdyz by ano tak porad bude jejich vztah jiny nez dnes
15. 01. 2013 | 15:44

Holoubek napsal(a):

Volím Karla, mám k tomu spoustu důvodu a tím posledním je to abych vás včetně autora blogu nas*al...)
15. 01. 2013 | 15:46

Michal Štipský napsal(a):

Milý pane Klausi mladší,

pokud jste opravdu svůj dopis, ve kterém odmítáte inzerci, skutečně zakončil "s pozdravem ktéé tomof muj, ktééé tomof muj", klesl jste na úroveň primitiva. Nikdy bych vám neupíral právo na vlastní názor, neupírám vám jej ani teď. Zřejmě jste nepochopil, že to, co je vám vyčítáno, je trapný způsob, kterým jste se pokusil shodit někoho, kvůli jeho indispozici.
Klesnu na vaši úroveň, když napíšu, že bych od někoho s křivou hubou neměl čekat rovná záda?
15. 01. 2013 | 15:48

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Ovsem ta informace o Schwb otci by tedy opravdu stala za nejake overeni.
1) jedna so o otce biologickeho nebo adopotivniho?
2) je to vubec pravda?
O ceske slechte pod hakovym krizem viz:
http://www.ustrcr.cz/data/pdf/publikace/sborniky/valecny-prozitek/hazdra-zdenek.pdf

Zde se ale naskyta jina otazka na Karla Schwarzenberga, a to jestli podpori narok sve nevlastni sestry na vraceni majetku znarodneneho na zaklade Lex Schwarzenberg, coz tedy byla zrejme pekna zlodejina? Bude mit odvahu prokazat sve zasadove postoje a postavit se proti ceske bolsevicke zavisti?

http://zpravy.idnes.cz/rozdeluje-nas-majetek-rika-nevlastni-sestra-karla-schwarzenberga-p9h-/domaci.aspx?c=A081011_103940_domaci_klu
15. 01. 2013 | 15:49

Baba Jaga napsal(a):

A už i petice na PORGU... Hm, možná se tam bude i hladovět. Nebo ne, bývalí i dnešní studentíci a rodiče?
"Frlág Junge Front" holt nenatržil - třeba škola nebude zvyšovat školné.
Pan Klaus učí matematiku, nemýlím-li se - tak mu odpusťte, že se česky správně nevyjádřil a že do obchodní korespondence přičinil osobní názor.
Zajímavý není výsledek voleb nanečisto, ale třeba výsledky maturit. Školu má pan ředitel asi pevně v rukou. Pokud si ale rodiče za své peníze zvolí ředitele jiného, nic proti.
15. 01. 2013 | 15:50

Viola napsal(a):

Holoubek si nasere do vlastního hnízda. :-) To holoubci dost často dělají a páníček to pak musí uklízet.
15. 01. 2013 | 15:57

Milan napsal(a):

Pan Schwarzenberg slova pravděpodobně umí, jen se na začátku spletl a protože mu nejde zpěv, tak nevěděl, kdy má zpívat dál. Toť vše. Rozhodně je to slušný a poctivý člověk, takže určitě na Hradě chci jeho. Hlavně, aby se tam nedostal ten pomstychtivý šílenec Zeman, který tu společně s narcisem Klausem st. spunktovali v roce 1998 oposmlouvu a od té doby tu žijeme v prostředí, ve kterém krásně bují korupce. Schwarzenberg nechce být prezidentem z důvodu moci, ale pomoci. Může pomoci zvrátit politický a korupční hnus v ČR.
15. 01. 2013 | 15:59

Petr Havelka napsal(a):

Pane Klausi,

pokud se nepletu má Schwarzenberg vadu řeči, což jaksi nemusí ale může mít vliv na zpěv. Snahu o zpěv nelze Schwarzenbergovi upřít :)

Berte to tak, že Schwarzenberg zpěvem mohl i potěšit, vždyť je to vlastně roztomilá vada a tolerantní člověk ji jak jinak toleruje. Člověk vůči kandidátovi na prezidenta předpojatý to ověm může vidět jinak. Nejspíše jako vy.

Oceňuji, že umíte uznat chybu stran autority školy.
15. 01. 2013 | 16:02

český maloměšťák napsal(a):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2242578/skrty-nuti-k-usporam-i-evropske-kralovske-rodiny-mnozi-se-obvineni-z-neplaceni-dani.html
15. 01. 2013 | 16:03

Syn svého otce napsal(a):

Vážený pane Klausi,
z vašeho argumentu ad "otec-grázl"(u otce K. Schwarzenberge navíc velice komplikované téma) je mi zle. Podle stejné logiky byla kupříkladu královna Alžběta I. či J.F.Kennedy a priori křiváci jenom proto, že jejich tatíci nebyli zrovna k pomilování. Nebudu se ani domýšlet jaký máte názor na miliony svých spoluobčanů, potomků těch 44% Čechů, kteří v roce 1948 de facto kolaborovali s SSSR a volili při POVINNÉ volební účasti KSČ. Nebudu vás nazývat ani považovat za křiváka jenom proto, že si toto myslím o dnešním prezidentovi, ašem otci. K usvědčení z ignorantsví a omezenosti se vystačíte pouze a jenom vy sám.
S pozdravem jeden z potomků Adama.
15. 01. 2013 | 16:03

Vašek napsal(a):

Pokud byl otec K.S. kolaborant a zrádce (nevěřím), co je potom otec Václava Klause ml. ?
15. 01. 2013 | 16:03

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
v pripade, ze budete mit zablokovan pristup na Aktualnbe CZ, tak musite psat jinym computrem a odjet 3 mile z bydliste, ktere spada pod Vasi I.P. addreess.

Bruselsti TAJTRLICI se nestiti metod stalinskych hitlerciku. Jen aby jste neplakali jednou kvuli stejnym methodam !

Byznysmeni na strane knizete ! Po splneni vasi politecke potrebnosti budete bez byznysu...Jste hloupy a nevite nic o planech pro vas pripravenych.

At zije Vaclav Klaus mladsi ! ! CESKY PRINC ! Hanba jeho opozici.
Koncim pozdravem : Kte domof muj. Foda chluci po chlucinach FORY cumi po skalinach....Dal neznam slova. Proto vas naucim krasnou pisen na pocest knezny ceskeho naroda - Johannky z Arku - pani Bobosikove.
15. 01. 2013 | 16:04

Ferenz Futurista napsal(a):

Ještě zásadní příspěvek k tématu Schwarzenbergovy minulosti, respektive jeho vlastenectí, shrnutý Janem Krumlem: https://www.facebook.com/notes/filip-nov%C3%A1k/n%C4%9Bkolik-v%C4%9Bt-o-vlastenectv%C3%AD-rodiny-schwarzenbergovy-aneb-stru%C4%8Dn%C3%A9-shrnut%C3%AD-historie/10151259647668952
15. 01. 2013 | 16:06

Silvie napsal(a):

Silvie
Jiří napsal:
Také mě rozhořčilo Vaše povídání. Ale z jiného důvodu.
1) Soukromá média nemusí být nezávislá.Pokud se Vám nelíbí Mladá fronta DNES, kupujte si Haló noviny.
2) Kritizovat někoho za činy svých rodičů je primitivní.Pokud bych přijal Váš pohled, pak Vy byste byl velmi špatný člověk, neboť Váš otec ukradl v zahraničí pero před zraky veřejnosti.Nikde jsem však nečetl Vaše rozhořčené komentáře na toto téma.
3) Posmívat se někomu za špatnou výslovnost je ubohost.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
1) V demokratických zemích není zvykem,aby všechna tištěná média(mimochodem u nás vlastněná německými majiteli,vyjma snad Práva),včetně veřejnoprávní tv, tvořila s umělci jednotnou kulturní frontu za vydatné finanční podpory magnátů. To už jsme tady myslím všichni zažili.

2) Srovávat "ukradené pero" s tchánem, jenž byl pohlavárem SS a s rakouským rodem,jenž sloužil po celou svou existenci Habsburkům (pokud jste právě chyběl ve škole, Habsburkové vládli c.k.monarchii),kteří se snažili potlačit ze všech sil českého ducha, je poněkud pošetilé.

3) Není hezké posmívat se hendikepovaným,ani starcům stiženým demencí.
Ovšem lze učinit výjímku,pakliže někdo takový projeví drzost kandidovat na uprázdněný prezidentský post a za 23 let není schopen naučit se českou hymnu. Dalo by se to dokonce pokládat i za urážku národa,jemuž tak dává najevo svou přezíravost a pohrdání. Nemluvě o tom, že by si zcela jistě žádný kandidát na úřad prezidenta v jiné zemi nedovolil to, co si dovolí jeho jasnost u nás. Přitáhl ho sem Havel a od té doby se drží české politiky jako pijavice. Kde jinde by taky angažovali jako kancléře a ministra lesníka,že?
15. 01. 2013 | 16:07

Silvie napsal(a):

Honolulu,

oni zablokovali přístup mé matce, ta má svůj počítač.
Ale je to humus.
A bude hůř...
15. 01. 2013 | 16:09

Tomáš Novák napsal(a):

K té Vlajce:
"Zůstane provždy zásluhou Milana Nakonečného, že ve své monografii o dějinách Vlajky1 - jakkoliv lze s mnoha politickými postoji, které v knize prezentuje, polemizovat - poprvé rozlišil, co se doposud nerozlišovalo a co je třeba rozlišovat: Vlajku prvorepublikovou, tedy hnutí nacionalistické, vymezující se proti kapitalismu, marxismu a německému nacismu, a Vlajku protektorátní, pronacistickou a udavačskou. Karel VI. Schwarzenberg byl členem první Vlajky, stejně jako řada dalších radikálně naladěných studentů pražské filozofické fakulty, a psal do časopisu Vlajka (a dalších jeho mutací), stejně jako kupříkladu Viktor Dyk.

Jako jiní protagonisté prvorepublikové Vlajky, i Karel VI. pochopil marnost svých dřívějších nadějí, že by Vlajka mohla obrodit klima české společnosti. Vystoupil z Vlajky na podzim 1938. Kromě obecného zklamání měl k tomu konkrétní důvod: Vlajka, v níž se právě počínala prosazovat druhá garnitura - ta, která ji dovedla k nejhorším protektorátním koncům -, ho tehdy, v době kolem mnichovské krize, označila za svého kandidáta na novou hlavu státu, a to bez jeho vědomí. Dochoval se leták Vlajky z podzimu 1938, který ústí do výzvy pro národ - a pro Karla VI.: "Komu svěřit reprezentaci národa? Nevěříme více hladovým politikům, kteří utíkají od odpovědnosti do ciziny s milióny peněz pracujícího lidu. VOLÁME KARLA SCHWARZENBERGA. Co odpoví národu?" [2] Karel Schwarzenberg, který těsně před Mnichovem zformuloval a spolu s představiteli dalších rodů prezidentu Benešovi předal Prohlášení příslušníků historické šlechty, text vyjadřující věrnost starých rodů českému státu a jejich připravenost postavit se znovu do služby, ovšem nemohl odpovědět jinak než jasným dementi a okamžitým rozchodem s Vlajkou."
http://www.souvislosti.cz/clanek.php?id=213
15. 01. 2013 | 16:10

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Milan.
Ale Schwarzenberg ten korupční hnus už dávno „napravuje“ , začal s Topolánkem, Dalíkem a Řebíčkem, dnes s Kalouskem.

Má s korupcí zkušenosti, přiznal se nejen k tomu, uplatil úředníka kvůli snadnějšímu průchodu restituce, ale naposledy i k tomu, že souhlasil s trafikami pro tři odesácké rebely, aby nepadla vláda.

Kníže s Kalouskem, Bakalou a dalšími jsou nejlepšími bojovníky proti korupci.


Knížeti a českým médiím vděčíme za současný politický marasmus, za to že vládě důvěřuje stand deset procent lidí.

Kníže to již napravil, poslal to tak nízko, že to již nízko nemůže snížit.

Ani si nedovedu představit horšího kandidáta, než je KS, snad už jen Kalouska.
15. 01. 2013 | 16:12

Petr Kamberský napsal(a):

Vážený pane Klausi,
vysoce ocenuji že jste uznal chybu (smíchat Vaše názory s vaším úřadem.)
Ale jedna věc je, nezlobte se, hrozná: myslím že jste se stal ředitelem libeňského PORGu nikoli proto, že jste synem svého otce, ale NAVZDORY tomu - správní rada, která neměla Vašeho otce nijak v oblibě, nebyla tak nízká aby Vám je předhazovala. Naopka - ocenila Vaše osobnostní kvality. A to byl Váš otec v té době aktivní a vlivný politik.
To, že Vy předhazujete starci činy jeho dávno zemřelého otce je neuvěřitelně pod úroveň. Nejen Vaši.
15. 01. 2013 | 16:12

José napsal(a):

Tomáš Novák : Problém je, že názory Karla VI. a Karla VII. jsou v tak příkrém rozporu, že to snad ani víc nejde. Kdyby Karel VI. psal v dnešní době to, co ve třicátých letech, jeho vlastní syn by ho nejspíš vláčel médii a řval by, že takový člověk nemá nárok pracovat ve státní správě.
Asi jako v případě Bátory, jehož veřejně hlásané názory přitom byly v porovnání s Karlem VI., propagujícím veřejně ve své době myšlenky Drumonta nebo Maurrase, jen slabý odvárek.
15. 01. 2013 | 16:16

Kníže napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=1yk6J1SRKKE
15. 01. 2013 | 16:19

Silvie napsal(a):

Pane Kamberský,

vy píšete do LN, že?
A LN tvoří s HN jednotnou kulturní frontu,jíž napadl jako něco velmi odporného politický analytik Pečinka.
Neměl byste proto tady školit ostatní a dávat jim lekce z morálky.
Jste součástí toho hnusu a té nechutné manipulace,kterou tady za peníze Bakaly provádíte s občany na objednávku německých majitelů novin.

Jen málo skutečných žurnalistů projde etickým sítem po těchto dvou týdnech-zrno se oddělí od plev a obnaží charaktery v plné nahotě.
15. 01. 2013 | 16:22

grt napsal(a):

"Pozemková reforma vyburcovala šlechtu k činu. Už v březnu roku 1919 se ve Schwarzenbergském
pražském paláci sešli přední šlechtici a začali jednat o ustanovení kolektivní organizace, která by
si vzala pod patronát snahu o zmírnění pozemkové reformy. Cílem bylo, jak řekl Bedřich
Schwarzeneberg: „Zachránit, co se dá zachránit.“[49]."

Citace je z odkazu výše -práce Kučerové

Je jasné,že Scwarzenbergové vedli brzy po roce 1918 boj s Masarykem a Benešem non-plus ultra.Patří poprava Milady Horákové-vězně koncentráku,bořitelky Mariánského sloupu-v padesátých létech do jejich "podprahového vlivu" ? Sečteme-li českou šlechtu 1919 s rektory Karlovy University 1936,pak už se divíme méně lidovým soudům 1945-poprava do půl hodiny po rozsudku pro 800 exponentů,prvním byl blízký Pekařův přítel-primátor,Pekař za Schwarzenbergy 1919,Vlajka byla lékaři a právníci
15. 01. 2013 | 16:24

Kádrovák napsal(a):

Proč tato osoba kádruje jiné přes jejich otce? Je to komunista kádrovák nebo se za sám za svého fotra tak strašně v duchu stydí, že si nemůže pomoci?
15. 01. 2013 | 16:24

Neverim svym ocim napsal(a):

Václav Klaus mladší je ubožák, zamindrákovanej. Nemá cenu vyvracet jednotlivé výpotky jak z padesátých let. Od ředitele exkluzivní střední školy jsem čekal větší noblesu, ale potatil se. Syn nomenklaturního kádra a matky z komunistické rodiny asi takto reagovat musí. doufám, že stejnou mincí zareagují rodiče PORG škol a dají své děti jinam.
15. 01. 2013 | 16:26

honolulu napsal(a):

Dva SMUTNE STINY, to je sklamany honolulu, protoze pani Bobo bylo sabotovano porozumeni s obcany a nebylo ji dovoleno se cestne uchazet o pozici pani
presidentky ... Od atrocitni propagandy, ze je populistka, az po nadavky karieristek a kradeni volebnich hlasu, to udelalo smutny stin i z ni a jeji kampane.
A ze me take ! Vy fasisti !

TWO SHADES OF BLUE : (Dva smutne stiny).
We painted a beautiful scene,
with brown eyes and emerald green.
The black of the night and silver moonlight on you and me.
But the tears that we're crying each day
have bled all colors away,
now all I can see.

Two shades of blue,
poor me and you,
what will we do,
Two shades of blue.

Dalsi verse a melodii najdete na YouTube - BZN - Two shades of blue.
Tato pisen je venovana nickem honolulu strane Suverenity.

At zije Zeman ! At zije mlady Klaus ! At zije ceska knezna pani Bobo.
15. 01. 2013 | 16:28

Ivo Aubrecht napsal(a):

Pro hodnocení prvorepublikové a protektorátní Vlajky stojí za přečtení toto:

www.vlasteneckafronta.cz/knihovna/prednasky/predVL.doc

od Prof. Milana Nakonečného.
15. 01. 2013 | 16:31

rosclays napsal(a):

Karel:
"ti přitroublí stádní voliči karla o těchto našich velkých předcích, jejich boji a ideálech ve své primitivnosti a nevzdělanosti mnoho nevědí."
Vážený pane,
pokud již operujete pojmy jako "primitivnost a nevzdělanost" mezi voliči Karla, mohl byste mi laskavě udělat takovou malou statistiku, kolik procent připadá právě na ty vámi jmenované (primitivové a nevzdělanci....vylučuje jedno druhé?), např. mezi signatáři "Tříkrálové výzvy" ? Stačí mi vysokoškolští "primitivové a nevzdělanci", protože středoškolští "primitivové a nevzdělanci".....to je tam snad každý.
Děkuji.
15. 01. 2013 | 16:33

sasa napsal(a):

Pane Kambersky, az vyhraje feudal, tak bude zajimave sledovat jak kazdy vecer potahnou umelci a novinari = komedianti z mesta za hradby :-)
15. 01. 2013 | 16:35

Petr Beránek napsal(a):

Pane Klausi ml., vy jste pouze ubohý chudáček který si snaží léčit komplexy primitivním vysmíváním člověku kterému intelektem nesaháte ani po kotníky. Namísto konstrukce se zabýváte pouze destrukcí - inu jablko nepadá daleko od stromu!
15. 01. 2013 | 16:36

honolulu napsal(a):

Protestuji proti prirovnani prodejnych, povetrnech devcat -STETEK-, k tisku a mediim vubec, v Cesku. Toto prirovnani stavi vsechny prostitutky do spatneho svetla.

Dekuji, Zemanovi, ze konecne nejaky statnik - ON- poslal Slovaky do prde.e !
Tento Cech (Zeman) je clovek velkeho ducha a vysoke inteligence.
Volte Zemana ! !
15. 01. 2013 | 16:37

Dominika napsal(a):

Dobrý den, měl byste si ověřovat fakta...
"Jako jiní protagonisté prvorepublikové Vlajky, i Karel VI. pochopil marnost svých dřívějších nadějí, že by Vlajka mohla obrodit klima české společnosti. Vystoupil z Vlajky na podzim 1938. Kromě obecného zklamání měl k tomu konkrétní důvod: Vlajka, v níž se právě počínala prosazovat druhá garnitura - ta, která ji dovedla k nejhorším protektorátním koncům -, ho tehdy, v době kolem mnichovské krize, označila za svého kandidáta na novou hlavu státu, a to bez jeho vědomí. Dochoval se leták Vlajky z podzimu 1938, který ústí do výzvy pro národ - a pro Karla VI.: "Komu svěřit reprezentaci národa? Nevěříme více hladovým politikům, kteří utíkají od odpovědnosti do ciziny s milióny peněz pracujícího lidu. VOLÁME KARLA SCHWARZENBERGA. Co odpoví národu?" [2] Karel Schwarzenberg, který těsně před Mnichovem zformuloval a spolu s představiteli dalších rodů prezidentu Benešovi předal Prohlášení příslušníků historické šlechty, text vyjadřující věrnost starých rodů českému státu a jejich připravenost postavit se znovu do služby, ovšem nemohl odpovědět jinak než jasným dementi a okamžitým rozchodem s Vlajkou..."
Zdroj : Martin C. Putna / Předběžný náčrt díla Karla VI. Schwarzenberga na základě jeho pozůstalosti, Souvislosti 4/2004
15. 01. 2013 | 16:49

honolulu napsal(a):

Pane Stejskale cenzore,
ja vim, ze Vy jste prilis inteligentni na to, aby jste se propujcil k systematickemu sabotovani prispevku, ktere jsou na strane Zemana a byly i na strane pani Bobo.

To je fasisticko/komunisticka cinnost, neslucitelna s prvnim clankem konstituce. To je typicke pro degenerovane Rakousko / Uhersko.
Aspon by jste nam mohl napsat, kdo to dela ?
Ta cestina, kterou je mi zamezen pristup na Aktualne CZ je tak podrbana, ze to by napsal lepe i Cikan z Rumunska a castecne ji nerozumim.
Tak at to dotycny "cenzor" napise aspon anglicky. Opravdu neni rozumet.
15. 01. 2013 | 16:50

Je mi smutno napsal(a):

Pane Klausi,řediteli elitního gymnasia.Tak jste odhalil i svoji duši.
15. 01. 2013 | 16:53

Ládik!!! napsal(a):

Klausi, a co Vy?
Vy máte jistě rád Zpěv míru:

Aby si přes panický strach,
až budou muset žíti skromně,
uvědomili v bílém domě,
proč lidstvo nedopustí krach,
zpívám zpěv míru.

Aby si špatní počtáři
spočetli milióny hlasů
tvořící nespočetnou masu,
které se všechno podaří,
zpívám zpěv míru.

Zpívám zpěv míru! Volám vás,
volám vás, lidé, k boji za mír,
v němž ční jak nebetyčný Pamir
Sovětský svaz, Sovětský svaz,
zpívám zpěv míru.
15. 01. 2013 | 16:57

honolulu napsal(a):

Proti vasemu presidentovi V. Klausovi, take byla zorganizovana stvava kampan. Casto byl kritizovan i za neco, na co absolutne nemel vliv, a co vzniklo u nas.

To je podobne jako kdyz na B.J. Vorstera (JAR) byla organizovana stvava kampan placena ze zahranici.

On se branil tim, ze na ZADOST jemu vernych (napr. ME), zalozil noviny zv. CITIZEN
(Obcan). Byl obvinen z korupce, protoze cast penez byla z vladnich fondu a ne z jeho soukromnych. Kvuli nemoci se prestal branit a zemrel 1983.

Jeho smrt byla pricinou smrti nescetnych.

Az Brusel vyhra,tak rasova integrace prosazovana Bruselem znici vas.

Funebraci vasi statnosti, to jsou agenti Bruselu.
15. 01. 2013 | 17:05

faktor x alá Bátora napsal(a):

Klausi akce "česko-slovensko hledá superstár" je na NOVě a hlavně jindy.

Tohle je volba prezidenta.

Chudáček malej a to tam tomu jako šéfuje?
A dejte pokoj. Nebožátko jedno protekční.

Asi tam má někde poblíž Bátoru.
15. 01. 2013 | 17:07

Jan Vilem napsal(a):

Klausi, to jsi sakra prehnal.
Tvoje prohlaseni o Karlovi VI. Schwarzenbergovi - otci Karla Schw., je PRACHSPROSTA LEZ ! Jak si clovek v tvym postaveni vubec dovoli tak podlou manipulaci???
To je naprosta ubohost. FUJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


http://nassmer.blogspot.cz/2009/12/prohlaseni-prislusniku-historicke.html
15. 01. 2013 | 17:10

Jan Vilem napsal(a):

a jeste neco k v soucasnosti po internetu tolik sirenym vymyslum, nesmyslum a lzim:

http://apolach.cz/?p=661
15. 01. 2013 | 17:16

jiwwi napsal(a):

"Juliane napsal(a):
Ráda si poslechnu Váš zpěv v němčině atd..." Juliane, jsi naprosto mimo mísu, český president přece musí umět hovořit plynule česky - což Karel neumí a to už vůbec nehovořím o znalosti textu české hymny. A stejně tak tato podmínka platí i pro první dámu - paní kněžna česky neumí vůbec - kdyby byl tedy Karel, nedej bože zvolen, nejspíš by musela využívat služeb tlumočníka :-)
Pan Klaus, ať už starší nebo mladší nemusí umět německy hovořit ani zpívat vůbec - oba žijí v Česku a německým presidentem se nikdo z nich stát nechce....
15. 01. 2013 | 17:23

lidová moudrost napsal(a):

koho chleba jíš, toho píseń zpívej.

Za tech 100 milionů od Romana už nikdy nebudete beztrestně moci říkat, co si sám myslíte
15. 01. 2013 | 17:23

honolulu napsal(a):

ACCENT,
nebo-li prizvuk neni zadna vada reci a kazdy z nas ho ma.
To je proste SRANDA, kterou se bavi vsechny narody sveta. Na to existuje mnoho vtipu.
Amerika ma take nekolik prizvuku - Accentu
Vy neandrtalci vy napadate mladeho Klause, protoze udelal bezny vtip ohledne prizvuku A BUDUJETE proti nemu ARTIFICIAL CASE. (Umnele obvineni.)
Kte domof muj....
Ja mam take nekolik ACCENTU a v nekterych mistech Ameriky domorodci jeci smichem.
Nejvice vsak pooskakuji a jeci male americke deti, kdyz mluvi kralovna Britanie.

To dokazuje , ze jste male dusicky bez smyslu pro humor. Provicionalni parezi ! A take nekteri z vas maji smysl pro humor stejny jako bullterieri. Hanba vam ! ! !
15. 01. 2013 | 17:24

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Pro vsechny, kteri odsuzuji Klause jr za to, ze odsuzuje Schwb za ciny jeho otce (a ja souhlasim, ze je to prinejmensim pitome) mam dotaz:
Protestovali jste stejne silne, kdyz Jiri Grusa ostouzel Jiriho Hajka kvuli bolsevicke minulosti jeho otce?
Nazvali jste Grusu senilnim hlupakem? Ja jo, protoze to presne v te chvili byl.
Odsoudili jste trapny vystup ozraly Landovskeho, ktery pro charakteristickou dikci nazval Klause sr. polobuzerantem? Ja jo...
Co vy?
15. 01. 2013 | 17:25

rosclays napsal(a):

Jan Vilem:
Díky za ten odkaz (http://nassmer.blogspot.cz/2009/12/prohlaseni-prislusniku-historicke.html)
Ovšem nejsmutnější na celé věci je to, když si to potom člověk porovná s "argumenty" proletariátu...
15. 01. 2013 | 17:28

Karel Čech napsal(a):

Pěkné komentáře.Fakt.
Na zvracení.
Ale měl bych několik otázek.
Kdo mohl přežít celého Hitlera s majetkem do února 48?Asi tak jako rodina Havlova.
Proč mu byl vrácen majetek podle rakouského zákona?U nás přece zákon neumožňuje adopci dospělého.
Proč zmizel z ústavy článek o zákazu členů vlády v zahraničních org.jako Bilderberg apod.?
Proč Sch.nezkoušeli z češtiny /jako v duelu Fišer-Zeman z angl a ruš./
Proč jste všichni zapomněli na jeho vlastenecký projev po Bílé hoře?
Proč musí mít náš pres.za první dámu dceru nacisty?
Proč hlasoval o restitucích proti článku ústavy o celistvosti území státu?
Proč jste všichni zapomněli,že jeho přechůdce postavil u nás první tábor pro nepřizpůsobivé?Třeba potomek a dědic postaví něco podobného pro nás.
15. 01. 2013 | 17:33

pamětník napsal(a):

Diana F.:
Výmluvy na souvislosti jsou nanic. Napsala jste obrovskou hloupost. Někteří z nás, pamětníků, pamatujeme výrok jiného skutečně českého šlechtice z rodu Šternberků, který na téma urozenosti prohlásil, že šlechtici se nijak neliší od nešlechticů, pouze své předky mají zdokumentované.
15. 01. 2013 | 17:34

rosclays napsal(a):

Chudinka Charlotta Garrique Masaryk - jak ta by to tady asi s češtinou schytala....
15. 01. 2013 | 17:38

Petr Andrs napsal(a):

Tělesně postižený člověk, vybavený vzděláním a navíc pedagog se vysmívá postižení jiného člověka?
15. 01. 2013 | 17:41

Zbyněk napsal(a):

Bohorodičko ochraňuj tuto zemi. Ředitel nejprestižnější školy v zemi vypotil něco, co je ještě horší, nežli výplod pana režiséra Svobody. Klaus juniór, jsa ovládán vstekem, přišel o poslední zbytek rozumu právě tak, jako mnoho zde diskutujících. Snažit se někoho zesměšnit, to se může státi každému jedinci zaslepenému vstekem, když vše neprobíhá dle plánů jeho, ale hlavně jeho otce. Stále se ohánějí češstvím, jejich jméno však signalisuje něco jiného. Děkuji panu řediteli, že mne seznámil s rodokmenem budoucího presidenta a já jej na oplátku seznámím jaký Čech byl president Masaryk. Otec Slovák-matka Ňemka, takže Čech nebyl nikdy, stal se později Čechoslovákem. Jeho manželka také neuměla česky a zvládli to docela dobře. Takže pane řediteli veškeré úsilí, věnujte škole, bude to lepší pro Vás i pro nás. Tak strašně ubližovat tomuto národu a pověsti země jako Váš otec, by bývala mohla pouze paní Bobošíková a ta zatím nehrozí. Takže Miloš nebo Karel rozhodne národ.
15. 01. 2013 | 17:43

Robin Mana napsal(a):

Chyťte se s tatínkem za ruku a běžte do.....
Ruska.
15. 01. 2013 | 17:43

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
skontaktujte Bobo a Zemana a domluvte se na nejake strategii, jak SABOTOVANI jejich kampane vyresit... Je mnoho veci v Cesku, kterym nerozumim, ale vim co se deje ve svete a jake jsou plany pro Cesko...

Lide, kteri to delaji si neuvedomuji, ze tim PODRYVAJI autoritu kazdeho, kdo bude zvolen....
15. 01. 2013 | 17:44

PB napsal(a):

Mít otce, jako máte, už bych nevylejzala.
Pamatujeme si, jaký tyjátr předvedla vaše (v dozorčích radách působící) mamá ve dnech Sarajevského atentátu.
Udělala jsem si obrázek o Vaší famílii a dodnes se to pouze podstatně zhoršilo.
Nechápu, jak jste mohl vyrůstat s tak arogantním, sobeckým, narcistickým, všehoschopným, diktátorským a tak strašně jízlivým člověkem.
Víte, kolika lidem mohl ten Váš otec zkomplikovat život? Nenapadlo Vás - po tom "Sarajevu" na podzim 1997 - že byste mu řekl, aby skončil? Mysíte si - stejně despoticky jako on - že bychom nemohli existovat bez Klause?
Jakou můžete mít jako učitel autoritu Vy, když můžete mít otce "napadeného" tolika negativními vlastnostmi?
Pamatujete někdy dobu, že by lidé s takovým vztekem sundavali ze stěny portréty ne přiliš oblíbeného státníka?
Víte, že by bylo nutné, kdybyste se za svého papá omluvil?
On by to možná nepřežil, on si stále myslí, že je nad Bohem a že dokonalost není tak dokonalá jako on.
Přijmete můj názor?
Nestydíte se, Klausovi, aspoň trochu?
15. 01. 2013 | 17:53

flame napsal(a):

Já si tak říkal, jestli se za tatíka tuneldědu nestydí a nebojí se , že mu někdo plivne do ksichtu, ale ne, starý Vklouz dá amnestii acilotrům(asi ne zadarmo a dělat ze sebe hloupého je směšné, jako se ohánět EU) a protekční synáček se diví zpěvu Schwarcenberga. Mnoho lidí to tak plete. Zajímalo by mě, jestli je to genetická porucha, ale všiměte si Vklouze se můžete zeptat na cokoli chcete, odpoví cokli chce, stejně jako Zeman, který pohrdavě mluvil o politických turistech, sám střídal partaje jako nic. Za pozornost stojí i Zemanovi výkřiky o prokázání majetku(chvályhodné), sám neprokáže transparentnost svojí volební kampaně. Tvrdík s Parubšenkem oblepili republiku a vykládali, že platili jenom deset procent. Uplně nelepší je, když prohlašují, že koryta chtějí pro naše dobro. Děkuji pěkně.
15. 01. 2013 | 17:55

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
to jejich sabotovani a umlcovani opozice je methoda Komunistu a Nacistu. Delat neco takoveho v dnesni dobe je kriminalni cin, nebo dukaz retardace.
Zeman, by si mel zalozit index (list) lidi, kteri mu to delaji a napiste Klausovi dopis, ze NESMI odejit z politiky. Zeme ho potrebuje. Na poli mezinarodnich vztahu byl velmi chytry...

Zemane na Vasi pocest jdu shanet slivovici z Moravi a preji Vam uspech. Prohrate - li je to zacatek konce, existence vasi zeme. To se zase bude opakovat Johannesburg a v nejlepsim pripade degenerovane Rakousko / Uhersko.
15. 01. 2013 | 17:55

Diana F. napsal(a):

pamětník:

.....nepotřebuji výmluvy. Mám historická svědectví z první ruky.
Věřím svým předkům a velice dobře vím, co píšu a říkám.

Nezbývá mi než opakovat: čtěte v souvislostech.
Diana F.
15. 01. 2013 | 17:58

Áda napsal(a):

za ten článek by se nemusel stydět ani politruk Sloup
15. 01. 2013 | 18:29

Silvie napsal(a):

Honolulu,

právě o to prosím pana Klause ml.-on má možnosti rozmazat to,co se tady děje v médiích. Resp.spíš na netu,protože v těchto dnech se prokázalo,že idea nezávislých médií je jen chiméra.
Pane Stejskale,
proč byl mé matce deaktivován FB účet?
Nepředpokládám,že by své oponenty častovala vulgaritami.
Blokujete tady všechny,na které ostatní reagují spontánně souhlasně???
15. 01. 2013 | 18:34

Jan Vilem napsal(a):

rosclays

ano, je to smutne; nicmene ocituji J. Wericha:
Nad lidskou blbosti se taky neda zvitezit. Ale nikdy se nesmi prestat proti ni bojovat.
15. 01. 2013 | 18:35

mb napsal(a):

Klaus je ještě nechutnější, než bylo lze čekati ...

když má vadu řeči schwarzenberg a ještě žil léta v exilu ...

je opravdu nechutné, že se do něj Klaus naváží ...

je to jako bychom se my jemu posmívali, že má křivou hubu, a přitom to tady nikdo nedělá ...

zatímco Klausův fotřík za komárů jezdil na stáže a pak zařezával v bance, ani podporu na propuštění Havla nepodepsal

tak Schwarzenberg ze všech sil pomáhal domácímu disentu tedy víceméně odboji ...

a teĎ si tu Klaus jr. bere do huby výsadkáře ...

ještě měl připomenout jak jeho čtyřletej otec stavěl v pětačtyřicátym barikády ...

fuj ... klausovskej hnus ...
15. 01. 2013 | 18:38

pamětník napsal(a):

Diana F.:
Já vím, a nejen já, že Vám nezbývá nic jiného, než opakovat totéž. Kde chybí argumenty, Vaše urozenosti..... :))
15. 01. 2013 | 18:40

Bestia triumphans napsal(a):

Dík za odkaz, který zde dal Modrý Edvard.

http://www.lidovky.cz/klaus-junior-graduje-kampan-vysmal-se-schwarzenbergove-zpevu-p6y-/zpravy-domov.aspx?c=A130114_145626_ln_domov_mpr

Pan Klaus se mýlí.
Pan Schwarzenberg slova české hymny zná.
15. 01. 2013 | 18:44

Georg N napsal(a):

OTÁZKA (29.05.2008 20:27) ferdizon
Pane Klausi, proc nam neustale nastavujete na snimcich pravou, odvracenou tvar? Ukazte nam tu spravnou, levou. Diky a zdravim.
ODPOVĚĎ (30.05.2008 11:08)
Většinou mě tak profesionální fotografové fotí. Jinak jsem se narodil s vrozenou vadou obličeje. Přeji Vám, ať se to nestane Vaším dětem nebo vnoučatům, není o co stát.
a proto kte tomof je to další zakomplexovaný idiot co se opírá o tatínkovu slávu

VOLTE KARLA
15. 01. 2013 | 18:51

Diana F. napsal(a):

pamětník

mějte si tu Vaši pravdu, neberu Vám ji, neurážím Vás, pouze jsem chtěla odpovědět... / jak už jsem tak vychovaná /.
Argument ve formě odkazu jsem vložila hned v mém prvním příspěvku k tématu nahoře.
Nejsem zvyklá na styl, který se mi snažíte podsouvat, ale budiž; nezbývá mi než zopakovat - mějte si svoji pravdu, já si, s dovolením i bez dovolení, budu mít tu svoji...
Diana F.
15. 01. 2013 | 18:53

Radim Kupka napsal(a):

Vážený pane Klausi ml.
plně souhlasím s Vašim názorem a je mi špatně z lidí( mladí a tzv.umělci - přeléčení, nebo aktivní alkoholici, prostoduší sportovci apod.), kteří se nechají tak snadno zmanipulovat k volbě něčeho takového, jako je tato Kalouskova loutka. Je divné, že nikomu z těchto lidí nevadí, že tento kandidát není v podstatě schopen vytvořit souvislou větu, která by alespoň vzdáleně dávala smysl. V případě, že bude tento.... zvolen presidentem, já osobně budu silně uvažovat o emigraci, nebo se alespoň po mnoha letech opět stydět, že jsem občan ČR .
15. 01. 2013 | 18:59

Berka napsal(a):

Pane Klausi ml.- chápu, že se radši věnujete rodinám cizím, než té své.

P.S. o jazycích si můžeme promluvit, až Vás někdo vyžene jako dítě z vlasti a vy se za 40 let vrátíte- do té doby nemáte ponětí, o čem mluvíte. Ale je vidět, že jablko nepadá daleko od stromu- už Vás otec lhal, když pana Schwarzenberga prohlásil za Rakušáka, který nebude hájit české zájmy.

P.S.S. více pochopení by Vám slušelo.
15. 01. 2013 | 19:02

PB napsal(a):

Radime Kupko, ani slovo "panu ředitelovi" o jeho roztržitém otci a o zpackané amnestii???
Tu vy schvalujete???
15. 01. 2013 | 19:03

Ada68 napsal(a):

Faktem je, že "Karel" za své předky a ani za rodiče své ženy nemůže.
Je to ovšem jenom tvář, mediální produkt prostituujících médií a za nimi stojících šíbrů s vlastními finančními zájmy.
Volba "Karla" je dle mého názoru popřením odkazu 1. republiky a presidenta Masaryka, plivnutím do tváře československým legionářům bojujícím na Sibiři za demokratickou republiku.
Můj praděda, "ruský" legionář by mě propíchl bajonetem, můj děda, účastník SNP a spojka na generála Viesta, by mě na místě zastřelil, kdybych chtěl volit za presidenta republiky "Karla".
Jinak proti němu nic nemám.
15. 01. 2013 | 19:09

houmelesák napsal(a):

Ať žije kancléř Kalousek!
15. 01. 2013 | 19:27

Šimík Vlastimil napsal(a):

pane Klausi ml., plně s vámi souhlasím. Nedejte se otrávit lidmi, kteří podporují na funkci prezidenta člověka , který svými charakterovými vlastnostmi nesplňuje základní požadavky na funkci o kterou se uchází. Co to je za individuum které zneužije své vládní funkce k tomu, aby uznával za státní představitele a navazoval diplomatické styky za ČR s drogovými dilery, lidskými řezníky a "bývalými" teroristy či podporoval zajištění ústavního pořádku v Cchinvalli dělostřelbou do spícího města ? Je paradoxem dnešní doby že takovýto darebák není v base za podporu teroristů a může se ucházet o prezidentský úřad.
15. 01. 2013 | 19:29

Klausí lži napsal(a):

pro Ada68:
V roce 1940 byla na majetek hlubocko-krumlovské a v roce 1942 také orlické větve Schwarzenbergů dosazena německá nucená správa...
... Členové hlubocko-krumlovské větve Schwarzenbergů, z nichž nejstarší Adolf Schwarzenberg byl v době světové války v exilu v USA a Jindřich Schwarzenberg uvězněn v koncentračním táboře Buchenwaldu, ... a otec Karla psal toto:

http://nassmer.blogspot.cz/2009/12/prohlaseni-prislusniku-historicke.html

Klausi vy jste ale dob.tek!
15. 01. 2013 | 19:32

hymnus napsal(a):

Nijak neobdivuji pana Klause ml., ale nyní s ním souhlasím. Pokud je ředitelem soukromého gymnázia, muže si rozhodovat jak chce.
Zfanatizovaní studenti, pomatení rodiče a další trumpety ať si píší milóny petic, prd jim to bude platné. Šchláfenberg zesměšnil Českou hymnu.
15. 01. 2013 | 19:34

čech napsal(a):

Ani Endiaron ti na ten tvůj slovní průjem nepomůže, ty jedna pikosekundo. Vsadím se, že vás Karlův úspěch fakt sere napříč celou rodinou. Vím že vás to žere, ale když vezmou lidi rozum dostatečně do hrsti, konečně budeme mít zase "pana prezidenta", víte? Lidi, neblázněte, Zeman zmrvil téměř vše co šlo. Kdyby tenkrát nevyhnal investory, když je stát nejvíc potřeboval, bylo by nám tu dnes jinak! Ahoja a hezký večer.
15. 01. 2013 | 19:34

houmelesák napsal(a):

čechu, budu volit Karla s celou rodinou, pokud sestaví větu, v níž budou obsažena slova "pes", ˇštěkat" a "bouda". Takže to nehrozí. I když ausgerechnet Zeman je hned druhý nejhorší po něm.
15. 01. 2013 | 19:41

čech napsal(a):

houmlesáku, pes štěká z boudy by Karel určitě dal... Chceš snad prezidenta kterej lže? Já ne, proto já osobně Zemana rozhodně hlasem neobdaruji.
15. 01. 2013 | 19:48

houmelesák napsal(a):

Myslíš, Čechu? Já bych neřekl, ona to pro někoho může být těžká otázka... Víš, snad bych dokázal pominout duchovní výbavu člověka, který nezná ani slova hymny státu do jehož čela kandiduje. Ale být léta letoucí dobrovolným souputnikem a hlavní oporou Kalouska, Drábka a spol, to je prostě neodpustitelné... Je hrozné, komu všemu musím dávat za pravdu...
15. 01. 2013 | 20:00

stejskal napsal(a):

Paní Silvie,

to opravdu nevím. Doporučuji se zeptat lidí z FB, Aktuálně.cz nemá s FB nic společného, tím méně může komukoliv deaktivovat FB účet (ostatně pochybuji, že FB vůbec tuší, že nějaké Aktuálně.cz existuje. Má přes miliardu klinetů, těch pár stovek či tisíc, kteří jeho prosřednictví debatují pod texty na Aktulně.cz bude pod jeho rozlišovací schopnosti).

Libor Stejskal
15. 01. 2013 | 20:01

Petr B. napsal(a):

Ať si tohle přečtou ti členové ODS, kteří by chtěli podle rady vedení ODS hlasovat pro Schwarzenberga.
15. 01. 2013 | 20:03

Petr Hus napsal(a):

Je to skutečně smutné. Po dvaceti letech již nemůže být pochyb. Václav Klaus a to co jsme si nechali naservírovat jako zlopověstnou "českou cestu" byl hrubý omyl, který draze platíme.
Než pokračování šovinisticko nihlistické kleprokracie, instalované lokaji KGB, raději volíme knížepána, který vše prospí, šišlá a jeho rodina je německá. Hořká sklizeň desetiletého účinkování nejhoršího prezidenta, jaký kdy usedl na pražský hrad.
15. 01. 2013 | 20:20

StandaT napsal(a):

Tak už se začaly vytahovat i dědičné viny...

Co takhle už tu ODS konečně doštěpit, ať už je pokoj.
15. 01. 2013 | 20:21

Lajos Bács napsal(a):

Pokud jsme u hříchů otců, tak autor má sám co povídat: jeho papá prodává odpustky v takové míře, že ani středověká katolická církev by se neměla za co stydět. Pokud někdo přispěl k "poznání", že by si Češi neměli vládnout sami, pak to byl především on.

Bohužel kandidáti ve druhém kole jsou tací, jací jsou. Jeden kryje Šloufla a zaručuje pokračování prodeje odpustků ve velkém. A druhý kryje Kalouska, který osobní zárukou danou v poslanecké sněmovně kryje již druhým rokem daňové úniky z hazardu. Radost z postupu této dvojky má opět leda tak autorův papá, slušný člověk si může jen povzdechnout a volit menší zlo nebo nevolit vůbec.
15. 01. 2013 | 20:23

geograf napsal(a):

Měl jsem tu pochybnou čest sdílet asi po dvanáct měsíců s Václavem Klausem ml. v roce 1994 kancelář na PřFUK. Již tehdy to byl sice inteligentní, ale bezmezně arogantní, vulgární a povýšený spratek, který nikdy neváhal oponenta setřít tím nejsprostším způsobem. Co je pravda a co ne, to ho nikdy nezajímalo - podstatné pro něj vždy bylo pouze zadupat protivníka do země a prosadit svůj názor, bez ohledu na fakta. Mezi jeho hlavní "argumenty" vždy patřily nadávky a zvýšený hlas. Prostě odraz svého otce, s tím rozdílem, že Václav Klaus jr. neměl potřebu se na veřejnosti příliš ovládat. Causa "Kte tomof muj" a jeho chování vůči Karlu Schwarzenbergovi je přesně v intencích jeho tehdejších postojů. Že se trochu nestydíš, Václave!
15. 01. 2013 | 20:37

Tankred napsal(a):

http://www.epravo.cz/top/clanky/nebudme-hloupi-aneb-o-heraldickem-pravu-u-nas-vii-cast-malo-zname-dokumenty-deklarace-ceske-slechty-1938-1939-23941.html?mail

- Nacisti jim konfiskovali většinu majetku, jakož i těm šlechtickým rodům, kteří prohlášení věrnosti podepsali. Brutálnímu nátlaku nácků, aby se prohlásili za Němce odolali. Člen hlubocko-krumlovské větve Jindřich Schwarzenberg byl uvězněn v koncentračním táboře Buchenwaldu, jeho bratr Adolf emigroval do USA.

- Bratři Karel a František z orlické větve se během nacistické okupace stali členy odbojových organizací. František patřil k těm, kteří zprostředkovali radiové spojení gen. Eliáše s prezidentem Benešem! Oba se podíleli na květnovém povstání se zbraní v ruce. Karel byl ve vedení odboje v Čimelicích a byl raněn, František působil na štábu povstání v Praze.

- Syn Karla VI - současný min. zahraničí Karel Jan se stal významným a aktivním činitelem našeho exilu. Mimo jiné umožnil, aby se na hradě Schwarzenberg ve Scheinfeldu každým rokem konaly o letnicích konference čs. exilu, jejichž hlavním tématem byla cesta ke svobodě naší vlasti. Účastnily se jí všechny významné osobnosti celého politického spektra - od Pavla Tigrida po soudruha Mlynáře. Projevy účastníků poté zveřejnil Tigrid v edici SVĚDECTVÍ.

Takto bych mohl pokračovat. Myslím, že tento rod a pan Karel Schwarzenberg toho udělal pro tuto republiku víc, než vy a váš otec.

A pokud byste snad ještě pochyboval o sociálním cítění tohoto rodu, zkuste si vyhledat něco o Schwarcenberském penzijním fondu. Odkdy fungoval, pro koho byl určen a kdy ho zrušili.

Doufám pane Klausi, že Vám zbylo trochu slušnosti v těle. Přečtěte si tyto dokumenty a pak se s čistým svědomím znovu podepište pod to, co jste napsal. Ovšem vaše trapná parodie na Kte tomoff muj, je neomluvitelná. Měl jsem vás za inteligentního člověka. Jste hrubec.
15. 01. 2013 | 20:39

Vladimír Bárta napsal(a):

Václave Klausi mladší,

jistý autor, jakýsi Dr. Ladislav Andrey podal v NN (čís. 12/1996) údajné svědectví o Vašem otci. Mimo jiné se tam píše, že původně lichvářská rodina pochází z Haliče a ve vhodnou dobu si změnila jméno z Pružinskyj na Klaus. ... Dále se zdůrazňuje, že Václav Klaus starší pochází z komunistické rodiny. Oba rodiče byli a zůstali členy matičky státostrany. Podobně je to i u jeho manželky Lívie, rozené Mištinové, která pochází z Oravy na Slovensku a div se světe, i paní Lívie má stejné ultra-komunistické rodinné zázemí... V. Klaus se opakovaně hlásil do KSČ, ale měl tu nevídanou smůlu, komunisté jeho žádost opakovaně zamítli...

Jsem přesvědčen, že jde o pomluvu, jíž nemá smyslu se zabývat (zejména kvůli její dikci). Pomluva z Vašeho pera vykazuje stejné rysy, včetně odkazu na stejně pochybného autora.

Až dosud jsem měl o vzdělávacím ústavu, který jste založil a vedete, vysoké mínění. Pokud jste však coby jeho ředitel ochoten uchýlit se k takovéto difamaci, své mínění opravuji.
15. 01. 2013 | 20:48

Silvie napsal(a):

Pane Stejskale,

já FB neužívám,protože ho nesnáším.
Matka mi ráno rozhořčeně volala,že jste jí deaktivovali na Aktuálně FB účet, protože její protiknížecí příspěvek obdržel hodně "liků".
Můžete mi vysvětlit,jak je možné,že VY nemáte kontrolu nad příspěvky na VAŠICH stránkách??? Co je to za nesmysl.
Teď jsem to konzultovala s dcerou.
Pokud o tom nevíte, tak si asi na Aktuálně dělá každý ,co chce. Včetně blogerů.
Jinak si to vysvětlit neumím.
15. 01. 2013 | 20:56

Silvie napsal(a):

Tankred


Ovšem tchán Karla zase bilanci vylepšil.

Jak je vidět, zase takový odpor vůči náckům v rodině nepanoval.
15. 01. 2013 | 20:58

Pavel Bela napsal(a):

Ty také, Klausi juniore . I se svým otcem..!
15. 01. 2013 | 20:58

mb napsal(a):

jestli tohle nepřesvědčí českého maloměšťáka volit schwarzenberga ... tak už nic ... viz. tankred 20 39
15. 01. 2013 | 21:01

Antroid napsal(a):

@Autor

Tak Vy se Klausi obouváte do Schwarzenberga s poukazem na domnělé či skutečné hříchy jeho otce? To bych od inteligentního člověka, za kterého Vás považuji, nečekal. Nabíháte si tím na tisíce vidlí, které Vás obklopují: kdokoli Vám může omlátit ohlavu DOLOŽENÉ a historicky velmi čerstvé lapsy Vašeho otce - z posledních chilské pero a amnestie. Musím se smát...
15. 01. 2013 | 21:01

houmelesák napsal(a):

Bože můj, když on ten Karel v tom odboji tolik trpěl! Denně si musel zazpívat českou hymnu, aby tím steskem neuchřadl! A co Kalousek, vévodo Tankrede? Taky souputnik z odboje, taky?
Tím ovšem netvrdím, že kterýkoli z Klausů není vážná konkurence.
15. 01. 2013 | 21:02

Jarmila Dušková napsal(a):

Jsem zděšena, že člověk (V.Klaus ml.), kterého jsem si dosud vážila, může napsat takovou demagogii a jeste k tomu zlou. To je mi fakt líto.
15. 01. 2013 | 21:03

Silvie napsal(a):

Ještě bych dodala, že rakouským šlechtickým rodům,které tady po Bílé hoře konfiskovaly zdivočele majetek české šlechty a měšťanů a prováděly násilnou rekatolizaci, nemáme být opravdu za co vděční!!!

A pokud tu utrousí na charitu něco z peněz získaných ohnutím práva (za Havlova přispění )v majetkové rest., co má být???
Vždyť díky jemu ,lidovcům a Kalouskovi prošly církevní restituce, tunel,jaký nemá v historii země obdoby.
15. 01. 2013 | 21:04

Hugo M napsal(a):

Jen si nějak nedovedu představit Klause st., ani Zemana na Schwarzenbergově místě..jako, že by se vůbec "snížili" na úroveň plebsu a odzpívali hymnu s ním, nebo alespoň otevírali pusu naprázno. Ostatně, nikdy jsem to od žádného našeho politika neviděl, nebo mi to alespoň neutkvělo v paměti, KS v euforii zapěl a u mě s tím silně zabodoval a mám pro jeho výkon pochopení...taky jsem nezpěvák, taky občas zapomínám slova hymny, a to jsem podstatně mladší, ale s hrdostí ji "zapěji", když je k tomu příležitost...
15. 01. 2013 | 21:10

MA-FU napsal(a):

Klausi jun.
...Jste synem svého otce...podraz, podraz,podraz
15. 01. 2013 | 21:17

Jaroslav Kyselak napsal(a):

Tady se nám jenom snažíte ukázat tu Vaši "lepší tvář" pane Klausi juniore!!
15. 01. 2013 | 21:18

stejskal napsal(a):

Aktuálně.cz nemůže deaktivovat žádný účet FB, paní Silvie. Už jsem to psal.

Jediné, co může admin debat pod zpravodajskými texty udělat, je, že zamezí tomu, aby se vstupy uživatelů, kteří porušují deklarovaná pravidla debaty, zobrazovaly pod našimi texty. Pokud se tak stalo, pak majitel konkrétního účtu opakovaně porušoval zmiňovaná pravidla (ano, všichni pak tvrdí, že to není pravda).

Pokud má Vaš maminka nějakou stížnost, nechť ji prosím pošle na příslušnou mailovou adresu. Bude-li obsahovat konkrétní údaje, bude se jí - stejně jako v případě všech ostatních - zabývat kompetentní člověk z naší redakce.

Libor Stejskal
15. 01. 2013 | 21:19

Silvie napsal(a):

Pane Stejskale,

já jí to vyřídím.
Pochybuju ,že by moje máti měla tvrdší vyjadřování,nežli já. Je to sedmdesátiletá paní.
A i já si dávám sakra majzla,abyste neměl důvod mě mazat.
15. 01. 2013 | 21:22

Libertad napsal(a):

Pane Klausi, vy protekční dítě, který byste si patrně bez papínka, zloděje per, mohl o pozici ředitele nechat jenom zdát, pomlouváte z pozic historických K.S.
Prosím, abyste veřejně sdělil (odpověděl) proč v době polodemokracie v letech 1945-48, nebyl majetek rodiny Schwarzenberka jednoduše znárodněn podle Benešových dekretů, a proč polodemokratický parlament musel přijmout speciální zákon známý jako "Lex Schwarzenberg", který není pojat jako obecně platný zákon, ale jako zákon týkající se pouze rodiny S.

Dodávám že pan K.S. je pro mně největší zklamání v politické sféře, je to asociál etc.

Přesto ho budu volit, neboť vaše povaha vtělesněná do M.Z. je horší možnost.

Sidonio Libertad
15. 01. 2013 | 21:24

Milan Hošek napsal(a):

Pane Klausi, velmi si Vás vážím. Máte pravdu.
15. 01. 2013 | 21:35

Opitz napsal(a):

Parašutisté zemřeli za svobodu Československa. Tedy zbytečnĕ. Váš otec rozdělil Československo jakoby se dělil nefunkční podnik. Prý se tomu říká pragmatismus.

Každopádně vsadím se, že Klaus tu hymnu nezazpívá o moc líp. O jeho kolegovi Zemanovi nemluvĕ.
15. 01. 2013 | 21:46

mb napsal(a):

maloměšťák napsal: MImochodem jiný z mých předků šel také do odsunu. Ale zaručil se za něj člen odboje - sociální demokrat. Takže nešel.

to mu zajistil hezkou budoucnost v diktatuře ...

... případně jej mohli umlátit stbáci na služebně ...
15. 01. 2013 | 21:50

von kulak napsal(a):

Václav Klaus podporuje Miloše Zemana - to je dobré si pamatovat do druhého kola voleb. :)
15. 01. 2013 | 21:55

x-man napsal(a):

Autor lže jako ohledně Schwarzenberga seniora jako kovaný komunista odkojený RUdým Bezprávím, gratuluju.
15. 01. 2013 | 21:58

Silvie napsal(a):

mb


Co vás,proboha, vede k tomu, chtít na hradě kariéristu toužícího po moci,který poskytuje celé téhle zločinecké vládě krytí?

Jste všichni jako stižení kolektivní slepotou.

Jen málokdo z nás bude volit Zemana s obzvláštním potěšením-ale po deseti letech mimo politický život je přece jen kompromitován poněkud méně,nežli K.S., který statuje u každé Kalouskovy špinavosti(církevní rest., kšefty s Hávou, důch.ref., Drábek-Šiška....)

Vyčítat Zemanovi staré "přehmaty" v kontextu těchto gigantických prasáren , je maličko legrační.

A ten váš J.D. je jenom malicherný narcista,který raději popře vlastní levicovou orientaci(má-li vůbec jakou), nežli by riskoval případný střet se silnějším soupeřem. Jak zbabělé! Proto z něho nikdy nic nebude.
15. 01. 2013 | 22:13

Ivochee napsal(a):

A jak by jste to zazpíval vy stou křivou hubou ! Inu proti gustu zádný dišputát že...
15. 01. 2013 | 22:14

Fichtnerič napsal(a):

Stydím se, že jsem Čech. Fraška zvaná "volby", už přesahuje mé meze. Je mi hanba za kandidáty. Hledání zástupných problémů v zájmu jednotlivých kandidátů.
Oba dva jsou hanbou obyčejných lidí, i když každý z jiného důvodu. Jeden pomáhal rozkrádat republiku, druhý si utrhl na co neměl právo a žene nás do rukou Rakušáků.
Lituji ty, co to nevidí! Volte si koho chcete a potom se nedivte
15. 01. 2013 | 22:22

MN napsal(a):

Martin C. Putna / Předběžný náčrt díla Karla VI. Schwarzenberga na základě jeho pozůstalosti
http://www.souvislosti.cz/clanek.php?id=213
Souvislosti 4/2004
Karel VI. Schwarzenberg byl členem první Vlajky, stejně jako řada dalších radikálně naladěných studentů pražské filozofické fakulty, a psal do časopisu Vlajka (a dalších jeho mutací), stejně jako kupříkladu Viktor Dyk.
Vystoupil z Vlajky na podzim 1938. Kromě obecného zklamání měl k tomu konkrétní důvod: Vlajka, v níž se právě počínala prosazovat druhá garnitura - ta, která ji dovedla k nejhorším protektorátním koncům -, ho tehdy, v době kolem mnichovské krize, označila za svého kandidáta na novou hlavu státu, a to bez jeho vědomí.
15. 01. 2013 | 22:26

eurohujer napsal(a):

autentický nacionální socialista zajisté nemůže cítit úctu k synovi údajného fašisty:)
dlouho jsem se tak nezasmál, jako při četbě tohoto blogu.
nicméně, panu Klausovi ml. naprosto rozumím, jelikož chápu, že koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
chleba Kremlu (pardon, Škody JS), píseň Kremlu (navíc bez falešného tónu).
15. 01. 2013 | 22:32

Pepa napsal(a):

Pane Klausi, v tomto s Vámi naprosto souhlasím. Ta podpora Schwarzenberga ve většině "nezávislých" médií je opravdu trapná.
15. 01. 2013 | 22:40

Josef K. napsal(a):

Zdá , že dnes veřejně může psát i člověk zcela nezpůsobilý. Tento text se neliší od textů pana otce z cest, který by neobstál v elemtární zkoušce domácí eseje.
Nepřekvapoí ani lehká hra s fakty, neznalost historie a snaha potvrdit národovolecké mýty stalinské paměti.
15. 01. 2013 | 22:51

mb napsal(a):

He, Silvie se probudila ...

to je úplně jednoduché Silvie ...

je to volba menšího zla ...

Zeman mi na hradě vadí víc než Schwarzenberg ...

(obdobně ostatně bude volit Jiří Dienstbier)

mimochodem dienstbier jr. riskoval střet se silnějším soupeřem mnohokrát, v tomto punktu se tedy mýlíte/lžete ...

Silvie, mě vůbec nebude vadit až vyhraje levice za dva roky volby ...

ale obávám se, že vy bude křičet jako protržená ...

myslim že Schwarznberg bude všestranně lepší prezident než Zeman ...

ale třeba se pletu ... zatim ...
15. 01. 2013 | 22:53

Ulhaná undatra napsal(a):

"Zde se mi jeví, že jeden z kandidátů patří z hlediska pohledu na českou historii do jiného tábora než já. Je sám jakoby „odsunutý“; jeho otec patřil k předním podporovatelům a členům prvorepublikové Vlajky (extrémně protižidovská, protimasarykovská a xenofobní organizace). Jistě měl k tomu nějaké své důvody."

Zato tvůj otec je jednička, ty deviante.
15. 01. 2013 | 22:56

Karel napsal(a):

Pane Klausi plně Vás podporuji - so bychom to měli za prezidenta, když nezná pravopis a slova České hymny. První dáma umí jen německy , mládež je úplně zblblá když chce volit raději mocnářství s pupeční šňůrou na výplody hysterika Kalouska.
15. 01. 2013 | 22:56

RaduskaCZ napsal(a):

Je tezke zit tolik let v cizine a nezapomenout rec. ucim svoji dcerku cesky, cte ceske knizky, ale obcas pouzije nespravny vyraz nebo nespravny bid u sloves. Je ji vsak teprve 9 let a o prazdninach muze jezdit do Cech k babicce. Pan Schwarzenberg tuto moznost nemel a 40 let stravil v zahranici. Obdivuji ho, ze nezapomnel svoji rodnou rec, i kdyz nemohl vedet, ze nastane doba , kdy se bude moci vratit zprt do vlast, presto cetl ceske knihy a podporoval cesky disent. Je vzdelany, zna ceskou historii a ma noblesu. To se, bohuzel, neda rici o mnozich, kdo stravili cely svuj zivot v Cechach. I ja ucim svou dceru ceskou historii, divame se na dokumenty na CT2, chodime na koncerty ceskych umelcu v DC. Kolik rodicu v Cechach vzdelava sve deti jako ja tady v USA? Vychovavam z ni hrdou Cesku a nechci, aby byla povazovana za obcana druhe kategorie, pokud bude mit prizvuk. My stojime pred televizorem a zpivame ceskou hymnu se slzami v ocich. Kolik Cechu zijicich v Cechach toho je schopno? Pane, Klausi, je mi Vas lito. A vsech Vam podobnych.
15. 01. 2013 | 22:58

mb napsal(a):

Naznačovat, tak jak to učinil pan Václav Klaus mladší, že rodina Schwarzenbergů není česká, a jakoby podléhala nacismu, je nečestné a nízké. A, co je horší, odporuje to známým historickým faktům a pravdě. S trochou alespoň minimální slušnosti by to stálo za omluvu stejně veřejnou, jako byl Váš neinformovaný a žlučovitý výpad, pane Klausi.

...

viz, urbanův blog
15. 01. 2013 | 22:58

... napsal(a):

Pane presidente,
za těchto dnů všechny stavy a třídy našeho národa svorně projevují svou vůli, zabránit porušení starých hranic našeho stá­tu. Proto i řada členů starých rodů naší vlasti nás pověřila, aby­chom se k Vám dostavili s podobným projevem. Věrnost k Čes­kému státu, který naši předkové pomáhali budovat a po tisíc let udržet, je pro nás povinností tak samozřejmou, že jsme se roz­mýšleli ji výslovně zdůraznit. Považujeme za svou povinnost, uchovat dědictví svých otců. Země Koruny české byly pohro­madě po tolik věků a přetrvaly spolu tolik bouří, že doufáme v přejití těchto časů nepokoje a násilí…
Spolu s ním ho podepsalo dalších deset českých šlechticů. Láska k vlasti se mu, ale stala osudná, protože nacisté tento vzdor nepřehlédli a pomstili se všem signatářům. Ta chvíle nastala po nástupu říšského protektora Reinharda Heydricha, který v květnu 1942 na majetky všech šlechticů, kteří dotyčný text podepsali, uvalil nucenou správu. Schwarzenbergové tak museli opustit své hlavní sídlo zámek Orlík a k pobytu jim byl vyhrazen jejich další zámek v městečku Čimelice.
Na konci II. světové války zakládá Karel VI. Schwarzenberg v Čimelicích spolu s několika dalšími místními občany ilegální národní výbor a stává se jeho předsedou. V květnu 1945 se pak ujímá velení zdejšího protinacistického povstání. Byl urostlý, a v uniformě nadporučíka Československé armády na koni-běloušovi budil respekt, měl přirozenou autoritu a pro rázná slova nechodil daleko. Když viděl nějaké povstalce, jak bijí zajaté německé vojáky, tak jim důrazně vzkázal. Řekl, že „to jsou váleční zajatci a ti se nemlátí, a kdo by tomu nechtěl rozumět, tomu dá osobně přes hubu.“
Dále organizoval vojenské jednotky, řídil obsazování Čimelic povstalci s okolními obcemi a také jejich obranu před nacisty. Tři dny před koncem války však havaroval na motocyklu, když objížděl pozice svých jednotek. V bezvědomí a se zlomenou nohou skončil v písecké nemocnici.
Po válce zůstal nějaký čas předsedou Místního národního výboru v Čimelicích, jenomže jeho zásluhy v pronacistickém odboji mu nepomohly. Z politických důvodů se nesměl stát předsedou Československé heraldické společnosti a komunisté už před únorem 1948 začali usilovat o zabavení jeho majetku.
To se jim sice ještě tehdy nepovedlo, ale Karel VI. Schwarzenberg i s rodinou nakonec po únorovém komunistickém puči emigroval do Rakouska. Žil převážně ve Vídni, kde zpracovával rodinný archiv a také se zabýval českými dějinami. Zemřel v roce 1986 ve Vídni a je pochován v rodinné schwarzenberské hrobce v rakouském Murau.

http://ziegler.blog.idnes.cz/c/315740/Otec-Karla-Schwarzenberga-byl-hrdinou-protinacistickeho-odboje.html
15. 01. 2013 | 23:00

Mlčeti platina napsal(a):

Jestli se vám nelíbí předkové a zadkové Karla Schwarzenberga, řekněte tatínkovyi, ať je amnestuje.
15. 01. 2013 | 23:08

mb napsal(a):

Praha - Až dva dny po prezidentské amnestii požádal Václav Klaus ředitelku Odboru legislativy a práva Hradu, aby mu k nejvíce kritizované části amnestie (tzv. článek II) připravila odborné stanovisko.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider, který připomíná, že právě druhý článek je ten, díky němuž získali beztrestnost mocní a vlivní lidé obžalovaní z tunelů či úvěrových a jiných podvodů, které poškodily desítky tisíc Čechů.

Prezidentovi šlo podle zadání zejména o právní posudek k takzvané nepřiměřené lhůtě trestního stíhání, o niž je článek II opřen.

"S odvoláním na judikaturu Evropského soudu pro lidská práva se za nepřiměřenou délku řízení považuje doba přesahující šest let. Tento časový úsek jsem si já v žádném případě nevymyslel. Zdál se mi krátký, a proto jsem do textu amnestie místo čísla šest dal svým vlastním rozhodnutím číslo osm," napsal například prezident v MF Dnes.

Dodatečné stanovisko právničky Dany Římanové, které má Insider k dispozici, ale rozhodně prezidenta nemohlo potěšit.

Ředitelka hradních právníků v něm totiž píše, že nelze tvrdit paušálně, že když řízení trvá déle než šest let, je to doba nepřiměřená.

Právě dlouholeté průtahy v řízení byly sice důvodem, proč v tomto bodě Václav Klaus amnestii vyhlásil, Dana Římanová mu v posudku, který je datován 2. ledna 2013, napsala, že každý případ "je z tohoto hlediska (délky řízení) zapotřebí zkoumat individuálně".
... Klausové lžou vždycky, bohužel, je to marný ...
15. 01. 2013 | 23:11

mb napsal(a):

nejlepší příspěvek resl: Takže příště pište o tom, zda už otec přestává krást....
15. 01. 2013 | 23:16

von kulak napsal(a):

Václave, Václave - myslel jsem že jsi na rozdíl od svého papá soudný.
Pamatuj - kdo lže ten i krade.
15. 01. 2013 | 23:31

JF napsal(a):

je dojemné jak pan řediltel, soukromé školy, nebude utrácet čezké peníze v dříve rudé dnes modré frontě. Ta fronta tam furt je, levá nebo pravá. Soudruhu Klausi začněte se ovládat. Aspoň trochu a nepište kraviny natož nezpívejte!
15. 01. 2013 | 23:42

mb napsal(a):

dík za saxanu ...

vašek 13 11 dobře ...

viola 13 15: víte jak to řekl Herr Srossmayer ???

všem všem všem ... volit schwarzenberga neznamená býti lokaj(em) ...

Jarmila Dušková, smutné prozření ...

... tak zatím, hezký je i příspěvek radušky 22 58 ... takový poučný ...

njn ... stane se ...
15. 01. 2013 | 23:44

hanah napsal(a):

pane Stejskale,
proč mi byl smazán příspěvek, ve kterém jsem Dianě F. napsala, že se jako první potrefená husa ozvala? Šíří zde nenávistné a zlobné příspěvky a kdekoho uráží. To nevadí, protože je to ve prospěch vašeho (aktuálně.cz) favorita?
Přestává to být únosné, co aktuálně.cz předvádí.
15. 01. 2013 | 23:46

Platan napsal(a):

petrF napsal(a):
juliane chytrá: až bude Klaus jr.kandidovat na německého prezidenta, tak si ho klidně z němčiny zkoušejte.

Předběhl jste mě. To bylo od "juliane chytré" opravdu hloupé...:-)
15. 01. 2013 | 23:48

husák napsal(a):

2 hanah:
Tak si najdi pro ty svoje přitroublý blafy jiný stránky, když je to tu neúsnosný, ty potrefená huso.
15. 01. 2013 | 23:51

Barkalka napsal(a):

Pane Klausi, pamatujete si, co to byl kádrový posudek? Není vám hanba vyčítat někomu historii jeho rodičů? Vám asi taky amnestii pana otce nikdo nevyčítá, že?
15. 01. 2013 | 23:54

crowley napsal(a):

Jablko nepada daleko od stromu. Hloupse narodovectvi zalozene na nepravdach. To uz radsi EU.
15. 01. 2013 | 23:59

stop09 napsal(a):

http://stop09.nazory.eu/noblesa-az-za-hrob
16. 01. 2013 | 00:02

Božena Růžičková napsal(a):

K lidem se má přistupovat bez předsudků a s vírou, že jsou uvnitř dobří. Proto si mohu dovolit předpoklad, že pisatel tohoto blogu je spíše neznalý než podlý. Jinak si nelze vysvětlit, že v něm vrší polopravdy a lži a z nich vyvozuje kýžený závěr. Možná by při sběru materiálu mohl V. Klaus ml. sáhnout i po jiných pramenech, například po článku pana docenta Martina C. Putny: http://www.souvislosti.cz/clanek.php?id=213
nebo po odborné práci pana profesora Milana Nakonečného s názvem Vlajka.
Věřím, že pak napíše blog nový a lepší.

P.S. Zesměšňování přízvuku člověka, který byl v dětství z rodné země vypuzen komunisty, raději nekomentuji.
16. 01. 2013 | 00:19

STOP KGB ! napsal(a):

Pane Klausi i s Vaším povedeným tatínkem. Doporučuji si o rodě Schwarzenbergů přečíst tuto zajímavou knihu. http://www.kosmas.cz/knihy/160100/cesky-slechtic-frantisek-schwarzenberg/
16. 01. 2013 | 00:36

Anba napsal(a):

Pokud má pan Schwancenberg loajální vztah k českému národu ( a vůbec to nemusí být láska), tak se po přečtení takovýchto diskusí musí vzdát boje o křeslo presidenta ČR. Jeho osoba tak rozděluje národ, že to jistě pochopí a nebude nadále zavdávat důvod k bratrovražedným rozporům.
16. 01. 2013 | 02:17

S.Š. napsal(a):

Anba :
Máte za to, Anbo, že těch několik pisatelů se zpěněnou krví, ať již tady, anebo jinde, představuje NÁROD ? Tak tomu přece není. Jsou také rozumní lidé, a řekla bych, že jich bude naprostá většina, kteří zvolení toho nebo onoho kandidáta akceptují - rádi či méně rádi - jako výsledek demokratické volby. A dále budou prezidenta pozitivně či negativně hodnotit podle toho, jakou bude - v souladu s ústavním vymezením pravomocí - odvádět práci. Ti, pro něž prof. Höschl vymyslel trefný termín "samonasírači", předvádějí jenom zášť a negaci. A je smutné, když lidé, kteří by ostatním měli jít příkladem, takové nálady a nepřátelství mezi lidmi podněcují, speciálně jde-li o ty, kteří pracují s našimi dětmi a mladými lidmi vůbec, přestože nevyjadřují právě postoj školy, ale toliko svůj občanský postoj. Předvedený občanský postoj pedagoga, který je shodou okolností synem prezidenta republiky a který evokuje negativní emoce části veřejnosti použitím fabulací, je v každém případě politováníhodnou vizitkou. To i v případě, že je autor patrně skálopevně přesvědčen, že novým prezidentem státu se má stát rovnou samotný Antikrist.
16. 01. 2013 | 04:39

ben napsal(a):

Karel napsal(a):

Pane Klausi plně Vás podporuji - so bychom to měli za prezidenta, když nezná pravopis a slova České hymny. První dáma umí jen německy , mládež je úplně zblblá když chce volit raději mocnářství s pupeční šňůrou na výplody hysterika Kalouska
16. 01. 2013 | 05:19

Petr napsal(a):

Vážený pane Klausi Juniore. Vy také jste zodpovědný za všechny činy svého otce? Karlu Janu Schwarzenbergovi byly v roce 1939 dva roky.
16. 01. 2013 | 07:10

js napsal(a):

Až na čestné výjimky děsivá koncentrace zaprděného postkomunistického náckovství v těchto reakcích. Budu volit knížete, protože dokáže ctít podstatu české státnosti, o které on i celý jeho rod ví víc než bývalí soudruzi typu Zemana a další výše se vyjádřivší přispěvatelé včetně Klause ml. (o st. nemluvě).
16. 01. 2013 | 07:28

Petr napsal(a):

S Klausem musím jedině souhlasit.Co by to bylo za prezidenta,který nezná hymnu.Takový člověk nemá co dělat na postu prezudenta.
16. 01. 2013 | 07:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy