Omluva

18. 01. 2013 | 10:40
Přečteno 54310 krát
Neměl jsem se nechat zatáhnout do této mediální bitky.
Byť ve chvíli, kdy hlavní servery mojí kritiku neznalosti české hymny (neurčenou veřejnosti) začaly rozehrávat ve stylu „posmívání se kvalitě zpěvu“ má člověk chuť se bránit.
Jak mi radili moudřejší mužové, souboj s médii se nedá vyhrát.


Nicméně uplynulý týden ukázal i něco jiného.

V České republice 2013 již není možné veřejně říci, že „Vlajka byla protižidovská, protimasarykovská a xenofobní organizace.“

Fakta: Vlajka bylo převážně studentské fašistické hnutí působící ve dvacátých a třicátých letech 20. století v tehdejším Československu. Po jeho zákazu se malá část bývalých členů pokoušela zformovat organizaci stejného jména a kolaborovat s nacistickou mocí.
Předchůdcem Vlajky bylo Fašistické studentské sdružení, které se kvůli neshodám s Radolou Gajdou odštěpilo z Národní obce fašistické a přeměnilo se 20. 3. 1928 na Národní svaz mládeže a studentstva, který začal vydávat časopis Vlajka.
Výrazným katalyzátorem se se staly nepokoje na podzim 1929 na pražských fakultách, kdy studenti Vlajky protestovali proti přítomnosti židovských studentů.
7. března 1930 byla založena Vlajka jako politický klub. Programem byl mj. stavovský stát podle italského vzoru, „osvobození národa od Masarykova realismu a pozitivistických pověr“, silný národní stát, podpora katolické kultury a slovenské autonomii, boj proti mezinárodnímu kapitálu, „židomarxismu a světovému zednářství“.

V druhé republice byla silami české konzervativní pravice (v čele s agrárníky) činnost Vlajky 11. 11. 1938 zakázána, což se vnímá jako obrana chabých sil druhé republiky před agresivními protižidovskými silami Vlajky.


Ptám se nyní například Vás, pane veřejnoprávní redaktore Veselovský, zda nadále trváte na obsahu Vašich tvrzení ve včerejším rozhovoru (Radiožurnál, 17. ledna 2012, 17:05), kdy jste mne v rámci svých inkvizičně laděných otázek v této otázce napadal a činnost Vlajky obhajoval.
Ptám se právě Vás jako veřejnoprávního redaktora, zastupujícího např. i naše židovské spoluobčany.
Ptám se Vás, zda uznáváte dosud platné československé poválečné zákony a dekrety prezidenta Beneše, kde je Vlajka uváděna na prvním místě Československu nepřátelských organizací, dokonce před údernými oddíly Hlinkových gard. Viz obrázek

Benešův dekret
Benešův dekret


Ptám se Vás, zda Vaší motivací byla neznalost; osobní antipatie k mé osobě; Vaše podpora antisemitismu a dalších myšlenek Vlajky obecně; nebo to, že jsem si na svém blogu dovolil napsat, že vlivným členem Vlajky byl Karel Schwarzenberg, což vnímáte jako útok na Vašeho prezidentského kandidáta.
Žádám Vaší omluvu.

Členský průkaz
Členský průkaz


Český mediální svět je plný útoků, ničím nepodložených spekulací, obvinění, konstrukcí. Stačí se jen začíst například na blogy na tomto serveru. Výrazy jako „mafián“ se to jen hemží. „Záštita severočeských nacistických skinheadů“ (toto například napsal jeden z předních relativizátorů činnosti Vlajky aktivista Putna na adresu dosluhujícího prezidenta v Orientaci Lidových novin).
Odpovědnost a důkazní břemeno autora nulové, pokud je útok v souladu s hlavní linií současného zpravodajství. Mediální reakce nulová.
Jako jeden z mála jsem na svém blogu uvedl tvrzení, které se doslovně opíralo o zdroj a o svědectví. To je v historii běžné, ale i například u soudu běžné.
Reakcí mi byly vpravdě kojzarovské ataky typu „plivnutí Jany Bendové“ , útoky na mou profesní existenci a podobně.

Útoky však obsahovaly především vzkaz. Vzkaz normálním historikům i lidem s odlišným názorem od současné mediální většiny:
Buďte zticha, neopovažujte se vstupovat do veřejného prostoru a křížit naše zájmy. Ničemu nepomůžete a uškodíte jen sobě. Vaše názory si nechte na doma nebo v tichosti k volební urně. Pohleďte, co dokážeme. Je nás hodně a jsme připravení.

Ano, uznávám.

Ještě asi vyjde včera natočený rozhovor v Mladé frontě a dále se nebudu vyjadřovat k věcem jako:
„Jaká byla role Johanna Hardegga – otce budoucí české „první dámy“ paní Therese, člena SA a NSDAP v červencovém (1934) nacistickém puči v Rakousku (při kterém byl mimo jiné zavražděn kancléř Dollfuss)?
Je pravda, že byl po potlačení puče JH stíhán rakouskými orgány? Byli na jeho zámku cvičení ilegální členové SS ve střelbě?“
Či na čí žádost vytvořila protektorátní vláda cikánský pracovní tábor zrovna v Letech?

Jak již řekl Orwell „Kdo kontroluje minulost, ovládá přítomnost.“
Uznávám, máte to pod kontrolou.

Párkrát jsem v životě cítil strach. Například 17. listopadu 1989 na Národní třídě, kdy se zlověstně pomalu blížily zezadu od Národního divadla obrněná auta s radlicemi. Vepředu pak byl kordón policistů se štíty. Vypadalo to jako past.
Přišlo mi, že nemám odejít (stejně nebylo kam). Lidé začali skandovat „To je naše země“.

Teď cítím strach o školu, jak se mediální vánice dotkne našich 160ti zaměstnanců, kteří s mými názory nemají žádnou souvislost. Tisíc věcí mne zrazovalo od toho vyjádřit se (jak by to bylo pohodlnější), ale mám pořád pocit, že to je „naše země“, kde nemá znít veřejný prostor jedním hlasem. Kde hlavní média jsou skutečně nezávislá a tvrdá ke všem veřejným osobám „padni komu padni“ a tvrdě trestají chyby, nedostatky a otazníky prezidentských kandidátů.


Prameny: crwflags.com, freeglobe.cz, de.wikipedia.org/wiki/KZ_Lety ; Gothaischer Hofkalender 1863-1942, Petr Stehlík, Skandální pozadí velkých restitučních caus šlechty, Brno, 2003, Genealogisches Taschenbuch des Adels, Fürstliche Häuser (1952-) Starke Verlag, Stephan Malinowski: „Vom König zum Führer. Sozialer Niedergang und politische Radikalisierung im deutschen Adel zwischen Kaiserreich und NS-Staat“, Akademie Verlag 2003, Nikolaus von Preradovich: „Österreichs höhere SS-Führer“, Vowinckel-Verlag 1987, Radomir Luza: „Der Widerstand in Österreich 1938–1939“, Österr. Bundesverlag 1985, Gudula Walterskirchen: „Blaues Blut für Österreich. Adelige im Widerstand gegen den Nationalsozialismus“, Amalthea 2000, Heinrich Schuschnigg/Dieter Binder: „Sofort vernichten. Die vertraulichen Briefe Kurt u. Vera von Schuschniggs“, 1997, Enzyklopädie des Holocaust, Argon 1989, Jonathan Petropoulos: Royals and the Reich. The Princes von Hessen in Nazi Germany, Oxford University Press, 2006, Profil.at, wikipedia, cs.metapedia.org/wiki/Vlajka_(hnut%C3%AD)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mb napsal(a):

jaj Klaus zas něco vytrhl z kontextu, dezinterpretoval to a zmanipuloval to ...

prosím všechny ať si pustí 20 minut radiožurnálu ze dne 17.1.2013

doufám že klausovci za trest radiožurnál nezprivatizujou a nezrušej ...

všichni si prosím ten rozhovor pusťte ... Veselovský byl úzkostlivě korektní ...

njn ... stane se .... Klaus, Klausi ... svůj (k) svému ...
18. 01. 2013 | 10:48

resl napsal(a):

mlčeti zlato, demagogu.
18. 01. 2013 | 10:48

Miloš napsal(a):

Pane Klaus,
vydžet, vše je jen otázkou času, kdy pomine štvanice na Vás a Vašeho otce. Kulturní frontě jde teď o vše. Másáž před volbami se bude stupńovat, a tak nezbývá než zatnout zuby. Situace ve společnosti je bohužel taková jaká je,ale víme z historie, že opět bude lépe. Držím Vám palce.
18. 01. 2013 | 10:49

minatomirai napsal(a):

Teď cítím strach o školu, jak se mediální vánice dotkne našich 160ti zaměstnanců, kteří s mými názory nemají žádnou souvislost.
--------------------------------------------------------------------------
Kdo seje vítr, sklízí bouři, jak je známo mezi moudrem světa.
Nesete za to plnou zodpovědnost a patřičné pohrdání.
18. 01. 2013 | 10:52

Míra napsal(a):

Vlajka je w pohodě, nvm co na ní klauzovi wadí ??
https://www.youtube.com/watch?v=sPuDwh-I7bo
18. 01. 2013 | 10:53

gabriela napsal(a):

Rozhodnuto. Volím Miloše ...

http://tinyurl.com/nechcikarla
18. 01. 2013 | 11:01

antisoudruh napsal(a):

Karel jakémusi VK vzkázal:
Českou hymnu jsem zpíval, když jste ještě nebyl na světě.
K Vlajce - KS starší byl členem vlajky a z vlajky vystoupil, když se ve vlajce začaly vyostřovat protižidovské tendence. K tomu tou dobou bylo potřeba mít odvahu a občanskou kuráž. Tato skutečnost ale nebrání demagogům jako jste vy k napadání i potomka KS seniora. Pane Klaus, znal jsem vaše prarodiče - Klausovi osobně. Byli to komunisté toho nejhoršího ražení. Kolaboranti, prospěcháři,... tedy komunističtí zločinci. Bohužel se rozmnožili a předali své geny i vám.
18. 01. 2013 | 11:01

hodina lůzy napsal(a):

Pane Klausi
Chtěj bych vám vyjádřit svoje uznání a podporu za vaše stanovisko k deníkům, které se projevily jako morálně prodejné a neobjektivní.
S vaším dnešním článkem v zásadě, až na několik drobností souhlasím.
Kvůli důvodům uvedeným v posledních dvou odstavcích nad uvedením pramenů se nepodepisuji skutečným jménem.
Pocítil jsem tuto skutečnost několikrát na vlastní kůži.
18. 01. 2013 | 11:03

Viola napsal(a):

sakryš, já vás začnu mít ráda.
18. 01. 2013 | 11:04

ajeto napsal(a):

k autorovi blogu: Jsem rád, že i Vy máte pocit, že veřejně vyjevit svůj názor, který nekoresponduje s názory na sociálních sítích nebo veřejnoprávních redaktorů čt, není vhodný, pokud je tento názor odlišný. Škoda, že jste to tak necítil např. před posledními volbami do PS.
18. 01. 2013 | 11:06

Kleofáš napsal(a):

Fakta: otec prezidentského kandidáta byl členem Vlajky. členové Vlajky byli dekretem prezidenta Beneše označeni za státu nepřátelské osoby. Vlajka byla antižidovská fašistická organizace.
Závěr: Otec prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga byl zákonem označen za nepřátelskou osobu a byl antisionistou a fašistou..

Fakta: otec manželky prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga byl nacista.

Závěr: otec prezidentského kandidáta byl fašista a antisionista, otec jeho maželky byl nacista. Prezidenstký kandidát Karl von und zu Schwarzenberg je příbuzný nacistů a fašistů.
Poznámka: takovouhle nahnědlou a načernalou fašisticko nacistickou figurku jsme na Hradě ještě neměli, a že tam sedělo kde co.
18. 01. 2013 | 11:13

scallop napsal(a):

Autor

Z otce KS jste se tu minule snazil udelat kolaboranta. Za to jste se neomluvil, naopak, presel jste do protiutoku. Vas taticek Vas "dobre" vychoval.

Chybi dodat cosi o naseptavacich, ztroskotancich a samozvancich. Myslim, ze hodne lidi bude volit KS jen proto, aby lide Vaseho typu pukli vzteky.
18. 01. 2013 | 11:14

jsem naivní napsal(a):

já fakt myslel že se chcete omluvit
18. 01. 2013 | 11:16

scallop napsal(a):

Kleofas

To nema chybu ! Svet je krasne jednoduchy, ze ?

Dodam: historii drive "vyrabeli" naciste, pak komuniste a dnes kleofasove.
18. 01. 2013 | 11:20

gabriela napsal(a):

Hříchy možného krále Karla ...

http://www.osud.cz/hrichy-mozneho-krale-karla
18. 01. 2013 | 11:21

Kleofáš napsal(a):

to scallop:

Máte proti tomu shrnutí něco? Je tam něco, co není pravda?
18. 01. 2013 | 11:26

milos novotný napsal(a):

Vidím, že oba Klausové mají dokonalé informace z estébáckých archivů a dokážou je zneužít pro presidentskou kampaň . V současnosti potřebují pošpinit Karla a zachovat tak proruskou kontinuitu směřovní hradu za pomoci pana Zemana a jeho rádců. Cítím ke Klausovskému klanu a jejich nohshledům hluboký odpor.
18. 01. 2013 | 11:27

Čech napsal(a):

Kárl se včera odkopal sám když prohlásil že Benešovy dekrety neplatí a Beneš prý patří před válečný soud za to,že si dovolil německé okupanty odsunout.

Kdo volí Kárla je vlastizrádce.

Že byli jeho otec a švagr nacisti to je sice taky pravda,ale to už je jen taková třešnička na dortu brutální propagandy,kterou předvádějí "naše" média s německými vlastníky.
18. 01. 2013 | 11:27

Libertad napsal(a):

Pane Klasu mladší,

zdvořile si dovolím zopakovat otázku, kterou jsem již zde položil při Vašem předchozím blogu. Doufám, že smysluplně odpovite.
Proč v době polodemokracie v letech 1945-48 kdy byl zabírán majetek kde komu, nebyl majetek rodiny Schwarzenberka jednoduše znárodněn podle Benešových dekretů, a proč polodemokratický parlament musel přijmout speciální zákon známý jako "Lex Schwarzenberg", který není pojat jako obecně platný zákon, ale jako zákon týkající se pouze rodiny S.


Dodávám že pan K.S. je pro mně největší zklamání v politické sféře, je to asociál etc.

Přesto ho budu volit, neboť vaše povaha vtělesněná do M.Z. je horší možnost.

Sidonio Libertad
18. 01. 2013 | 11:36

Libertad napsal(a):

Oprava: Pane Klausi mladší,
18. 01. 2013 | 11:37

resl napsal(a):

Hezkej nadpis. Jako vždycky od rodiny Klausových jemný podtrh. Ne, že by se junior omlouval, to po něm nemůžete chtít. Tak vypadá profil ředitele školy, kterou mu tatík "vybojoval" přes své bolševické pleticháře. Je na vás Klausi vidět až moc dobře, a vaše celoživotní chyba j stejná, jako u otce. Podceňování lidí a zkoušení, kam až můžete ve své buranské letoře dojít.
18. 01. 2013 | 11:40

svatý Václave..... napsal(a):

Miloš Novotný - Schwarzenberga není třeba špinit, vylezl ze špíny, ve špíně se pohybuje a špínu by zanesl i na hrad.
18. 01. 2013 | 11:44

kolemjdoucí napsal(a):

Za "viny" svých rodičů jsem měla kádrové problémy za minulého režimu a jsem proto hodně alergická, když jimi někdo někoho kádruje dnes...
18. 01. 2013 | 11:45

Jirka Staněk napsal(a):

už brečí, nechte ho bejt :)
18. 01. 2013 | 11:49

scallop napsal(a):

Kleofas

Je v mem prispevku neco co neni pravda ?

Neni pravda jako pravda. Meli ji komuniste i naciste.
18. 01. 2013 | 11:52

Fibonucci napsal(a):

Pane Klausi, počkejte, až Vás budou kádrovat za činy vašeho tatínka... To se budete divit sám. A pak možná doznáte, že to není fér, a že syn za činy svého otce nezodpovídá...
18. 01. 2013 | 11:52

Realita napsal(a):

jen jestli tady Klaus ml. nebojuje za sebe. Jejich otec jim jméno Klaus také pěkně pošpinil. A bude zřejmě špinit dál v tom americkém konzervativním institutu Cato, závislému na příspěvcích od sponzorů.
už vidím, jak se přes něj přepírá státní rozpočet a jeho nakradený prachy.
Vlajka je záležitos přes 80 let stará, Klaus senior je bohužel žhavá současnost.
18. 01. 2013 | 11:53

babočka napsal(a):

Pane Klaus běžte do háje s nějakou vlajkou a raději přinuťe svého otce aby finančně odškodnil oběti jaho zkurvené amnestie. Jinak si klidně volte Zemana i s fotrem ale v historii budete oba zapsáni jako lháři a kolaboranti.
18. 01. 2013 | 11:55

Kleofáš napsal(a):

Neni pravda jako pravda. Meli ji komuniste i naciste
__________________________________________________________
Tak jinak, co z mého shrnutí je LEŽ ( chápu, že kategorie jako "pravda" je pro vás z nějakého důvodu nesrozumitelná)?
18. 01. 2013 | 11:56

Sklerofašista napsal(a):

to babočka: jak se tak odhaluje ten nacisticko fašistický background Kódla začínají Vám téct nervy, co?
18. 01. 2013 | 11:58

Gustáv Kočí napsal(a):

Pane řediteli, vaše poslední dva blogy jsou pro mě větším rozčarováním, ba zklamáním, než výsledky prvního kola přímé volby presidenta České republiky. A to by mě ve snu nenapadlo, že je může něco "přebít":(
18. 01. 2013 | 12:00

Čochtan napsal(a):

Pane Klausi juniore, přestal jsem si vás vážit. Vysmívat se vadě řeči, to je sprosté. Máte co napravovat. Hodně zdaru při tom.
18. 01. 2013 | 12:01

Čochtan napsal(a):

„Vlajka byla protižidovská, protimasarykovská a xenofobní organizace.“
Byla a nebyla. Přijde na to kdy, v kterém období.
18. 01. 2013 | 12:05

Marek napsal(a):

Nechtěl bych studovat na PORGu. Když si představím, že by mě moje předky lustroval Klaus mladší a zkoumal jaký asi budu darebák, když mám takové nebo onaké rodiče a kamarádím se s dcerou darebáka.

Když už jsme u toho. Klaus mladší je sám z rodiny komunistického kolaboranů. Jeho rodiče Livie a Václav (svazek Rek skartován v r. 1989) patřili mezi promile lidí -nomenklaturních kádrů, kteří mohli studovat v západních zemích, studovat zahraniční obchod, pracovat v ČNB, jezdit na konference do USA. Prarodiče Klause mladšího z jedné i druhé strany byli komunisti. Klaus starší byl celý život zbabělec, usiloval o členství v KSČ a nenašel odvahu podepsat ani tu nejmírnější petici, kterou v roce 1968 podepsaly miliony lidí.

Václav Klaus starší dodnes podporuje hnědé organizace typu DOST což je v podstatě obodoba tehdejší Vlajky.
18. 01. 2013 | 12:09

Iwan napsal(a):

KÁDROVÁNÍ. Tak už je to tu zase. Pane Klausi ml., kdy prokádrujete vaší rodinu? Bylo by to třeba. Jedna paní povídala, že na tom není zrovna moc dobře. :- ))
18. 01. 2013 | 12:10

tolik jsem se po těch dírách najezdil napsal(a):

Čochtan je fašoun.
Je a není.
Záleží na tom, kdo a odkud se na to dívá.
BTW Prachatice. To jste musel být u mladých strážců hranic. Pamatuji to město, profízlované jako málokteré.
18. 01. 2013 | 12:16

Bestia triumphans napsal(a):

Jako jeden z pramenů uvádí p. Klaus freeglobe.cz.
:-)
V redakci sedí duševní titán Adam B. Bartoš a je to vlastně známý eportál či euportál.
V hlavičce webu ještě zůstalo: Zednáři, ilumináti, bankéři, zbrojaři a další válka.

Prostě solidní a hodnověrný zdroj.
:-)
18. 01. 2013 | 12:16

kája napsal(a):

Milý Václave nejdříve se podívej do zrcadla a pak se někomu posmívej kvůli slovům hymny.
18. 01. 2013 | 12:16

antisoudruh napsal(a):

Kleofáš,
pravdu máte ve všem, až na drobnosti. Pan K.Schwarzenberg z vlajky též i vystoupil a to v době kdy se vlajka začala antisemitisticky vyhrocovat. Zaslepenému nenávistivci takový detaqil uteče, chápu, ale pro normálního člověka to je jasný důkaz, že pan KS nebyl fašista.
18. 01. 2013 | 12:17

mb napsal(a):

Na vteřinu jsem si myslel, že se v Klausovi hnulo svědomí a chce se skutečně omluvit za svou demagogii a difamaci K. Schwarzenberga ...

to jsem se ovšem spletl ...

LŽI VÁCLAVA KLAUSE JUNIORA(v tomto blogu): Václav Klaus tvrdí, že Veselovský činnost Vlajky obhajoval ...

to není pravda, nic takového v pořadu nezaznělo, je to Klausova lež ...

podpora antisemitismu ze strany Veselovského je další Klausův hrubý faul ...

další Klausova manipulace: Buďte zticha, neopovažujte se vstupovat do veřejného prostoru a křížit naše zájmy. Ničemu nepomůžete a uškodíte jen sobě. Vaše názory si nechte na doma nebo v tichosti k volební urně. Pohleďte, co dokážeme. Je nás hodně a jsme připravení.

... Klausové umně pracují s pocitem/pocity ohrožení ...

NAŠE ZEMĚ, NÁŠ NÁROD, NAŠE VLAST ...

njn, stane se ...

ps pps... : kdo je tady vlastně nácek ... ???
18. 01. 2013 | 12:17

JAHA napsal(a):

Ad: Kleofáš
Sudruhovia vyhlasili, ze mandelinka zemiakova je Americanmi vyslany skodca socializmu. Kazdy, kto ma akukolvek suvislost s Americanmi, ich prostriedkami, peniazmi vecami a myslienkami je imperialisticky agent a rozvracac ludovodemokratickej krajiny a je verejnym nepriatelom statu.
Otec pana Kleofasa nasiel mandalinku na svojich zemiakoch a nenahlasil to narodnemu vyboru, ani prislusnikom STB. Ergo - co je zac ten Kleofasov otec? Kleofasovsky logicky?

Ponimajete, Kleofaasi, ili net?
18. 01. 2013 | 12:21

mb napsal(a):

jsem naivní napsal(a):
já fakt myslel že se chcete omluvit
18. 01. 2013 | 11:16

... Klaus se omluvit ??? ...
18. 01. 2013 | 12:22

Cech napsal(a):

Nevím, nejsem Váš fanda pane Klaus ale máte u mne kus pořádné podpory.

Pokud bude možné zdarma používat k cílené předvolební kampani veřejnoprávní redaktory typu Veselovský k propagaci podpory antisemitismu a dalších myšlenek Vlajky, byť i svázaných s kandidaturou Karl zu Schwarzenberga, můžete se mnou počítat.
18. 01. 2013 | 12:24

Daňový poplatník napsal(a):

Několik dobrých vtipů 2013:

Nezávislé sdělovací prostředky
Svoboda slova
Občané si sami zvolí svého prezidenta
Stejné možnosti pro všechny občany
Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí

A jedno české přísloví: Alles zur Zeit.
18. 01. 2013 | 12:25

Zuřivá znechucenost napsal(a):

Klausi, vy jste tak neuvěřitelně odporný člověk...

1)
"Nicméně uplynulý týden ukázal i něco jiného.

V České republice 2013 již není možné veřejně říci, že „Vlajka byla protižidovská, protimasarykovská a xenofobní organizace.“"

LEŽ! Minulý týden nic takového neukázal. Vlajka jako kdekterá jiná organizace (například ODS) měla svůj vývoj. Až se budou jednou zatýkat členové zločinecké organizace ODS, taky asi nebude mít smysl zavírat lidi, co tam vstupovali začátkem 90. let, protože ti fakt nevěděli.

2)
"nebo to, že jsem si na svém blogu dovolil napsat, že vlivným členem Vlajky byl Karel Schwarzenberg, což vnímáte jako útok na Vašeho prezidentského kandidáta."
Zavádějící demagogický žvást. Ten blog BYL útokem na "mladého Kchárla" a ničím jiným. Kchárlovi můžeme vytýkat opravdu leccos, je to takřka nepřeberné, ale "mladý Klaus" se rozhodl typicky komoušským způsobem kádrovat ho podle pradávného škraloupu jeho otce. Jednak je ten škraloup překroucen a vytržen z kontextu (neudělal třeba pak ten člověk něco, čím ukázal, že tak závadný není?) a jednak... co to sakra je? To, že byl něčí otec fašista, nacista (tohle moc mimochodem neumí tady pan ředitel rozlišovat, že...), komunista, monarchista, anarchista, socdemák, lidovec nebo kapitalista, přeci nezavdavá žádné podklady k hodnocení člověka jako takového!

3)
Klesnu teď na úroveň Klause mladšího. ČÍM BYL A JE JEHO OTEC?
- Nebyl snad opakovaným kandidátem KSČ?
- Nestudoval snad jako prominent za tvrdé normalizace na prohnilém západě?
- Nepracoval snad v Prognosťáku, odkladišti pro vysloužilé agenty KGB a StB?
- Nepodílel se snad na rozkradení republiky v 90. letech?
- Neudělil snad letos prominentním tunelářům amnestii?
- Neobklopuje se sám podobnými nacionalistickými a fašizoidními kreaturami, jako je Hájek, Jakl, Bátora, Semín, Bartoš a další?

O Kchárla ze Švarcenberku bych si neopřel ani kolo, natož abych ho volil, ale totalitářské kádrováctví tak vlastní a blízké smýšlení obou Klausů mi připadá ještě nechutnější a špinavější. Raději oba zalezte do kanálu, nevylézejte a modlete se, aby se na vás zapomnělo a nezavřeli vás, protože všichni dobře víme, že je za co!

Fujtajxl.
18. 01. 2013 | 12:28

marxík napsal(a):

Pane Klausi,
Chybně jste se zorientoval v prostředí. Stačilo uvést, že Vlajka byla protikomunistická organizace (a na to další zapomenout), a byl byste veřejně veleben a nemusel byste se bát.
Byla by to přitom taky pravda. Pro příště už víte, že musíte pečlivě rozlišovat mezi pravdou povolenou(tedy aktuální) a pravdou zakázanou (tedy budoucí).
Začínáte se dostávat pomalu do věku, kdy Vás bude adolescentni idealismus opouštět a já Vám k tomuto významnému údobí života přeju našponované smysly a nezávislé hodnotící centrum.
18. 01. 2013 | 12:34

karelgr napsal(a):

Přátelé, ač velmi nesnáším Klause staršího a nemusím vůbec ani tohoto mladšího,drtivá většina příspěvků jsou hrozný sra.ky!Buď máte argument,že lže nebo manipuluje, nebo nemáte a není co psát.Na rozdíl od svého otce má syn alespoň trochu slušnosti, ukázal zdroje z kterých vychází, a pokud lže, hr na něj.
Nebo máte všichni problém s jiným názorem než vlastním?
Kdosi moudrý řekl- nesouhlasím s vaším názorem, ale budu dělat vše, aby jste jej mohl říkat. Urážení nesouvisející naprosto s obsahem blogu je zde stále běžné a ubohé.
18. 01. 2013 | 12:36

Zuřivá naštvanost zeZuřivé znechucenosti napsal(a):

To Zuřivá znechucenost
Jste ochoten přijmout historická fakta nebo jste placen jako člen týmu volím Karla.
18. 01. 2013 | 12:37

klv napsal(a):

Karel Schwanzenberg:
Můj otec byl jako student ve Vlajce, ovšem ihned jakmile tato organizace, původně velmi národovecká, začala kolaborovat, okamžitě z ní odešel. Bylo to během mobilizace v roce 1938. Byl tehdy na Slovensku jako voják, na otočku jel do Prahy a narychlo z Vlajky vystoupil. Později vedl povstání proti německé okupaci na Milovicku a Miroticku.
Wikipedie:
Mezi prvorepublikovou a protektorátní Vlajkou je značná personální i ideová diskontinuita, ale často je o nich pojednáváno jako o jedné organizaci.

Jozef Ševčík: Ústredňa štátnej bezpečnosti: "... oddelenie sa zaoberalo evidenciou časopisov a cenzúrou; jeho vedúcim bol Štefan Miština"

Že by tchán pana prezidenta?
Proboha, koho to pořád kádrujeme? Kam až to půjde????

A nejhůř to odnesou profesoři a studenti školy, kteří na ni byli doposud hrdí a teď aby se styděli, protože doteď čelili jen útokům typu, že jsou zpovykaní fracci zbohatlických rodičů (jak jiná je realita!), ale teď se na ně střílí z vlastních řad. Největší škůdcem je ředitel, to je pane situace!
18. 01. 2013 | 12:39

Jan Vilem napsal(a):

Neuveritelne ODPORNY MANIPULATIVNI A ZAVADEJICI CLANEK.
Uz jen prosty duvod, ukazuje, ze rodina Schwarzenbergu nikdy nekolaborovala, neb by byl jeji VESKERY MAJETEK po valce znarodnen Benesovymi dekrety. Ovsem k tomu nikdy nedoslo. Proto byl v r. 1947 vytvoren specialni zakon tzv Lex Shwarzenberg, na zaklade ktereho veskery schwarz. majetek propadl cs statu. / jiz nekdo nahore spravne poznamenal.

Zaroven cerpa clanek z jednostrannych zdroju - viz predtim Stanislav Motl - Stbak + zpoved sefa Hitlerjugend Siegfrieda Zoglmanna.

ODPORNE, NEOMLUVITELNE, TYPICKY POSTOJ CLOVEKA, ktery ma Minderwertigkeitkomplex. FUJFUJFUJ.

A jeste na okraj:
Ze takto Klausi juniore nekadrujete rodinu Zemana - nebo nam predlozte vlastni rodokmen.....chce se mi z vas zvracet
18. 01. 2013 | 12:44

krajan napsal(a):

KarelIgr
Pane, já s vámi naprosto souhlasím do nejmenšího detailu vašeho příspěvku! Ze solidního diskuzního prostoru na Aktuálně se postupně stává pěkná špína.
18. 01. 2013 | 12:51

Stařeček napsal(a):

pro autora, nedivte se části našeho mladého obyvatelstva a mládeže, že činí, jak činí. Některá naše umělecká část se už jako korouhvička otáčí správným směrem. Například dnešní filmová a televizní tvorba je přesvědčuje, že Němci u nás úpěli. Je to uměle vytvářeno německými majiteli sdělovacích prostředků a německými penězi. Jako protipříklad uvedu jednu moji starší spolupracovnici, původem ze Sudet, která ač dcera otce protifašistického odboje byla spolu s celou rodinou v odsunu a při nakládání utržila jako malé dítě pár facek a jeden taky antifašista jí náušnicí přetrhl ucho. Nakonec na zásah kolegů z odboje tu celá rodina zůstala. Její otec přesto odsun schvaloval. Tvrdil, že odsun, mylně udávaný za důsledek Benešových dekretů, ve skutečnosti výsledek rozhodnutí mocností, Sudeťáky zachránil od pohromy.
18. 01. 2013 | 12:56

pan Sedlak napsal(a):

Amen :)

Pan Klaus jr. zde predvedl jak s historii pracuje matematik. Kousek vedle mame priklad, jak s ni pracuje historik :). http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=18796

Pane Klaus, nechte historii historikum, bude to lepsi i pro vas. Dekuji :)
18. 01. 2013 | 12:57

volnicko napsal(a):

mam vas rad, tak tady je odkaz na debatu:
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2810129
18. 01. 2013 | 13:00

Zbyněk napsal(a):

Jaký jsem byl vůl, když jsem uvěřil, že následovat bude omluva.Nenásledovala, naproti tomu zní opět pouze propírání studentské organisace Vlajka, mimo jiné lživé. Ale to je fuk, pedagog by však měl vědět a hlavně rozumět mládeži. Mládež je vždy revoluční. Tak Vám poradím neoperovat příliš tím slůvkem studentská, nemuselo by zůstat pouze u petice. Jistě je Vám známo jak pochodil s podobnou argumentací jeden Váš soudruh. Mohl byste se dozvědět, že nejsou děti.
18. 01. 2013 | 13:01

Desiderius napsal(a):

Váš text je velmi primitivně machiavelistický.Snažíte se propojit - marně - několik věcí dohromady.Vaše zmínka o tom,že otec Karla Schwarzenberka byl vlajkař,byla účelově načasována do doby,kdy jeho syn kandiduje na prezidenta, v očividné snaze jej poškodit.Důkazy pro členství ve Vlajce nejsou.Pomáháte tím Zemanovi,který je kamarád Vašeho otce.Jste pravý syn svého otce:demagogický,útočný,primitivní.Vaše zmínka o Národní třídě:jistě, jste antikomunistický hrdina,riskoval jste zdraví.Abychom neměli pochybnosti o Vašem antikomunistickém postoji.Vaše pravé smyšlení se ovšem vyjevuje právě v těchto Vašich reakcích,ve znesměšnění zpěvu Schwarzenberga,to byla Vaše opravdová spontánní reakce,ta je skutečná.Naopak Vy jste pravým synem svého otce.Pokud on sál komunistické ideje s mateřským mlékem od svého dětství,pak vy děláte vše pro podporu svého otce a jeho kamarádů,jako ze Zeman.Jediné Vaše práve je mlčet,mlčet a mlčet.
18. 01. 2013 | 13:02

Joe Ratata napsal(a):

klv
To měl tedy pořádně rozkročeno,z Milovic až do Mirotic.To jsou celé střední Čechy včetně Prahy.Svoboda by mu záviděl.

Vlajka byla protimasatykovská a při tom mi Kadel poslal dopis,že je vychován v duchu masarykovských tradic.Tady mi něco nesedí.Že by šlechtic nemluvil vždy a všude pravdu?
18. 01. 2013 | 13:02

Zuřivá znechucenost napsal(a):

pan Sedlák:
Ale houbelec, pan Klaus jr. předvedl, jak s historií pracuje komunistický kádrovák. Takhle jedovatou slinu jsem tu snad ještě nečetl... to i ten blog od estébáka Ratmíra Ratha měl nějakou pochybnou úroveň.
18. 01. 2013 | 13:02

Zbyněk napsal(a):

Stařečku....
Vskutku charakter ten otec Vaší známé. Já zůstal i barák mě zůstal, tak prima že sousedy odsunuly.Doufám, že nezapoměl zabrat ještě sousedovic chalupu.
18. 01. 2013 | 13:08

Hloupý Honza napsal(a):

Já si taky naivně myslel, že se chcete za něco omluvit :-)

Trochu odbočím, pan Hájek, kancléř pana prezidenta, byl včera u paní Jílkové v Máte slovo, jehož tématem byla amnestie, mnohem více emotivnější než cítím z vašeho textu, když obhajoval amnestii jako určitou ochranu nevinných lidí před zlovůli státu a jeho soudní moci, která chudinky neviňátka vláčí x let po jednacích síních. Pan prezident vlastně svým krokem zachránil občany před špatně fungujícím státem a systémem.

Nikdo se však panu Hájka nezeptal, kdo po celých dlouhých dvacet let tady v této kotlině "pomáhal" celý tento systém budovat tak jak funguje, s justiční mafií, která existuje, jak nakonec potvrdil Nejvyšší soud, s privatizačními tunely, s IPB, s Konsolidační agenturou, s Koženým atd., atd..

Celá vaše rodina tehdá profitovala z různých dozorčích rad v těch a oněch bankách, dnes pokračuje v ČEZu a jinde, přisátí na státní cecík, či dary státních manažerů máte plnou hubu neviditelné ruky trhu a podnikání, neznalí rozdílu čistých a špinavých peněz kážete o morálce a demokracii, to vy jste za zdejší morální úpadek, korupci a absenci jakékoliv kvality v čemkoliv i dejme tomu v novinařině zodpovědní, neboť vámi zavedené kamarádíčkování funguje stále, kvalitu vytlačuje korupce, neschopní politikové jsou upláceni státními posty po vzoru, jaký jste zavedli vy.

Vy nemáte jakékoliv morální právo si na něco v této zemi stěžovat, natož žádat omluvu.
18. 01. 2013 | 13:09

myrta napsal(a):

Víte co pane Klausi ml.?
Dejte nám pokoj jak vy, tak celá vaše rodina.
Nahrabáno máte na generace,strádat nebudete.
Za to bude strádat celý náš národ a to hodně dlouho. To co váš tatíček provedl morálně s tímto národem,nemá obdoby.
Těšíme se až zmizíte ze scény.Na nikdy neshledanou.
18. 01. 2013 | 13:12

Petra napsal(a):

Nevím,proč se do p.Klause pořád navážíte. Prostudujte si něco a pak mluvte. Jsem s oběma pány Klausy, je dobře, že ještě někdo vysloví pravdu, jak věci skutečně jsou. Nebojte, všichni nejsme zmanipulováni médiemi, i když to bohužel vidím i kolem sebe. Držte se,i pan prezident.
18. 01. 2013 | 13:14

Hrabal napsal(a):

Omluvu by měl zajisté vyplodit zejména Václav Klaus ml., no ne?
Ale co, zkusme toto, Jindřich Středa jest Karel VI. Schwarzenberg.
http://katolicka-kultura.sweb.cz/ceske_hereze/ceske_hereze.html
18. 01. 2013 | 13:15

yaga napsal(a):

Tenhle ufňukaný žalobníček s mezerami v české historii že je ředitel "prestižního" gymnázia?!
18. 01. 2013 | 13:17

Čech napsal(a):

Kárl považuej prezidenta Beneše za zločince a tvrdí že Benešovy dekrety neplatí.

Tím u Čechů skončil.

Volit ho můžou jen vlastizrádci jako redakce Aktuálně.cz,Mladé fronty,Lidovek a dalších Němci vlastněných médií. O naší lokajské kulturní frontě se raději ani nezmiňuji,to je naprosto k zblití.
18. 01. 2013 | 13:19

Čochtan napsal(a):

Čechu,
K.S. řekl, že dnes by Benešovy dekrety skončily u soudu v Haagu.
Nic víc, nic míň.
18. 01. 2013 | 13:20

karelgr napsal(a):

Čochtane, nic míň, ale trochu víc: prý Benešovy dekrety už 20 let neplatí.
18. 01. 2013 | 13:26

Zajíc napsal(a):

Celou záležitost sleduji od okamžiku, kdy jsem v přímém přenosu vyslechl onu diskutovanou hymnu a osobně zvědavě poslouchal jak Karel Schwarzenberg zvládne skaliny/lučiny resp. lučiny/skaliny. O to mi však již nejde. Myslím, že ač původně nechtěně, tak nyní již jako součást v mediálního soukolí využívá příležitosti a veřejně sděluje své názory a nestrká hlavu do písku, a to je naprosto v pořádku. A dělá to dobře! Jsou ho plná média. Lidé si o tom povídají, hledají na internetu. Ještě dodám, že si ho za jeho odvahu vážím i když ne se všemi jeho názory souhlasím.
18. 01. 2013 | 13:26

hanah napsal(a):

Nejsmutnější na celé věci je to, když se redaktoři médií veřejné služby nechovají profesionálně, dávají jednoznačně najevo svůj názor , jsou neobjektivní, povrchní a zkreslují skutečnost.
Vydržte prosím tu hysterii, myslící lidé vnímají fakta a jsou schopni si učinit vlastní názor.
18. 01. 2013 | 13:30

antisoudruh napsal(a):

Čech,
Vlastizrádci jsou lidé, kteří vlasti ublíží. To ví i malé dítě. Naši vlasti ublížil Beneš rozhodně víc jak KS. Benešovi vyhovovala rudá soldateska řádící po republice ke konci a po válce. Benešovy dekrety dnes pro normálního člověka nemají žádnou váhu. Pro hajzlíka, který rád vinní potomky za hříchy jejich otců, dědů a pradědů je tomu ale jinak. Pro demagoga je takový dekret něco jako omluvenka pro jeho podlé aktivity. Aby se taková lidská blbost vykompenzovala, měly by mít volební právo automatické pračky.
18. 01. 2013 | 13:33

Jan Vilem napsal(a):

Cechu,

to jste asi spatne pochopil. Karel Schwarzenberg sice rekl, ze dnes stejne Benesovy dekrety neplati....ale mel tak na mysli cely spis B. dekretu. Ony ty dekrety zdaleka nebyly pouze o odsunu Nemcu a konfiskaci majetku, tykaly se take spoluziti Cechu a Slovaku a spousty dalsich. Je nezodpovedne a povrchni takhle pausalizovat, zejmena je to velice nebezpecne, sirit vasi zjednodusenou propagandu. Tuhle atmosferu strachu jsme zazili a neni to az tak davno.
18. 01. 2013 | 13:33

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
Pokud jste považoval za nutné se ještě jednou vyjádřit, stačila úplně první věta blogu. Někdy je skutečně méně více a je zbytečné polemizovat s těmi, co uznávají pouze své argumenty.
PORG vykazuje výborné studijní výsledky, za které Vám rodiče Vašich studentů jistě budou rádi dál platit školné. Docela by mě zajímalo, jak u Vás oni strůjci petice v matematice prospívali...
18. 01. 2013 | 13:35

Karel napsal(a):

Kolego, šlápl jste do exkrementu, nemusíte se v něm klouzat...
18. 01. 2013 | 13:37

jan napsal(a):

stejně vylízanej jako jeho otec
18. 01. 2013 | 13:38

Kateřina Švandová napsal(a):

To už vám (a nemyslím tím jenom vaši osobu) asi hodně teče do bot, když jste se snížil k takové, mírně řečeno, nehoráznosti. Jak kdo zasil ... tu sklizeň vám opravdu nezávidím.
18. 01. 2013 | 13:42

todi napsal(a):

Pane Klausi, otec mé manželky byl komunista, předseda stranické buňky na vsi a předseda MNV. Stačí vám, když se s manželkou rozvedu nebo ji mám ještě navíc zmlátit?

Za radu předem děkuji.
18. 01. 2013 | 13:42

jj napsal(a):

Klaus Jr.

člověk, který svůj manipulativní a křivý, v nenávisti nadále pokračující článek nazve "omluvou," je jen xenofobní a zakomplexovaná, nechutná držka.
18. 01. 2013 | 13:44

český maloměšťák napsal(a):

http://cs.metapedia.org/wiki/Vlajka_%28hnut%C3%AD%29

www.vlasteneckafronta.cz/knihovna/prednasky/predVL.doc

http://www.ucl.cas.cz/edicee/data/sborniky/2007/SMVI/9.pdf
např. : "...Většina katolických publicistů – za všechny jmenujme např. A. Pimpera, autora zásadního článku „Kolem židovské problému“,23 a J. Středu (K. Schwarzenberg), autora článku „Slovo o Židech“24 – unisono zdůrazňuje nenárodní charakter židovského etnika, které nemůže nikdy pochopit ideu svatováclavské identity českého národa. J. Středa ve zmíněném článku jen znova
podtrhuje židovskou odlišnost: „A tak se Žid dostal na místa, kde jeho odlišnost nepříjemně se dotýká okolí; na místa, kde každý národ chce vidět vlastní příslušníky.“ Zároveň ovšem J. Středa zdůrazňuje, a to je podstatné, závažný fakt, že k a t o l i c k ý k ř e s ťan nemůže a nesmí být antisemitou...."

nebo :

"....Na půdě Kondakovského institutu pronesl Karel VI. 27. ledna 1943 přednášku Cesta předoasijské říšské myšlenky. V ní dal první tvar jedné ze svých trvale znovu promýšlených a novými doklady prokazovaných idejí: Že po celé kulturní dějiny euroasijského prostoru, od Mezopotámie a Egypta přes římskou říši v ideovém pojetí Augustově a poté Konstantinově až po Svatou říši římskou, rakouské císařství a ruské carství trvá genetická souvislost představy o říši, nadané božským posvěcením a nárokem univerzální vlády nad světem - a že tento nárok je vždy vyjadřován stejnou dvojicí erbovních zvířat, heraldických symbolů: Na jedné straně stojí orel jako symbol této říše, její síly a posvátnosti, na druhé straně drak jako symbol tmy a barbarství, jež má být orlem přemoženo. .."

http://www.souvislosti.cz/clanek.php?id=213
18. 01. 2013 | 13:45

šláfnberg napsal(a):

Darmo, Klaus mladší, není hloupej chlap.
Nejdřív jsem měl k němu poněkud odtažitý vztah, ale když jsem viděl kdesi v TV debatu o školství a všichni tam vyplakávali a vřeštěli, že chtějí víc peněz, tento mladý pán řekl, že ve školství je peněz dost, jen jsou špatně používané a uvedl důvody, proč to tak vidí. Nikdo z těch vyplakávajících mu to nevy vracel, tiše uznali, že má pravdu.
18. 01. 2013 | 13:54

Opravil Fr. napsal(a):

Jen se neomlouvejte, pane Klaus ml. Napsal jste ¨to DOBŘE !
18. 01. 2013 | 13:54

šláfnberg napsal(a):

JJ, dávej bacha, už tě hledá: http://www.postavy.cz/docent-chocholousek/obrazek-102113.jpg/
18. 01. 2013 | 13:56

tRest napsal(a):

Syn Václava Klause plive na někoho špínu kvůli jeho předkům??? A to jako myslíte vážně? Je mi vás líto. Obou. Vlastně i matky.
18. 01. 2013 | 13:58

český maloměšťák napsal(a):

Čochtan napsal(a):
Čechu,
K.S. řekl, že dnes by Benešovy dekrety skončily u soudu v Haagu.
Nic víc, nic míň.
18. 01. 2013 | 13:20
--------
Takto by ale u soudu v Haagu skončila i jedna z vlastí předsedy TOP 09 Schwarzenberga - Švýcarsko. Respektive jeho volební systém.
Nebo Lichtenštejnsko.
/volební právo žen/

Pokud bychom pak šli ještě dál - do historie...našel by se málokterý jedinec či státní útvar...kterého by nebylo možno popohnat před soud v Haagu.

Tedy - jde opět o žvást.

Odsun byl dohodnut mezi Spojenci. Byl součástí dohod o poválečném rozdělení sfér zájmů. Proto také např. v roce 1948 nedošlo k žádné intervenci Západu do Československa. Karty byly rozdány jinde. NIkdo neměl zájem o konfrontaci.

Soudit viny se pak má v konkrétním. V konkrétním se pak má i odpouštět /amnestie je tedy žvást/ a trestat. Jinak jde jen o žvást.
O tom podle mě předseda TOP 09 mluvil. Bohužel se do toho zamotal a aniž by zřejmě chtěl - vypadlo z něj, co soudí o tkzv. Benešových dekretech. Respektive že o nich lže, žvástá.

P.S. Za komunistů si naše rodina užila svoje. Na druhé straně - část naší rodiny měla jít na odsun...ale díky svěděctví člena odboje - čirou náhodoou sociálního demokrata....zůstali v Československu.
Jiný z mých předků dostal za odbojovou činnost medaili.
Jeden z mých dávných předků se dokonce znal s Masarykem osobně - ale to už je hodně stará historie.

Masaryk by Schwarzenberga nevolil . Spíše by ho vyvlastnil.
18. 01. 2013 | 13:59

Petr. napsal(a):

Amnestie pro zločince tak i tak. Je to jedno kdo v Česku vládne.
Jen obyčejný občan chodící poctivě každodenně do práce dostane přes (d), třeba daněma a žádný současný český panovník mu nic neodpustí.
18. 01. 2013 | 14:01

Pavel. napsal(a):

Mne zajímá, zda cikáni též budou volit svého kata.
http://slidil.cz/super/clanek.php?id=7006
18. 01. 2013 | 14:05

Sofi napsal(a):

Pane Klausi,
považuji za neuvěřitelnou drzost obouvat se do předků jiných osob (navíc nepravdivě), když vaše rodina je velmi problematická - co babička Klausová?, dědeček Klaus (kdoví, jak se původně jmenoval)?, co rodina vaší matky Livie? O vašem otci radší pomlčím. Já mít takové předky, tak lezu kanály. Jo a zpěv, který si dovolujete kritizovat. To nevíte, že váš otec nemá hudební sluch a ještě měl tu drzost veřejně zpívat na předvolebních akcích (a jeho matka měla tu drzost ho přihlásit do dětského souboru)? Krásně je to patrné v jeho výslovnosti při používání cizích řečí. Už radší nic nepište!
18. 01. 2013 | 14:09

Kokoška Naštvaný napsal(a):

Taky jsem si myslel, že se chcete omluvit.Já vůl.
Slyšel jsem tu půlhodinu na Raiodžurnálu s vámi a p. Veselovským.
Nejsem nadšencem "knížete", ale jak vy jste působil psychopaticky, skákal jste p. Veselovskému do řeči, divil jsem se, že vás nesetřel. Působíte jako narcis a protekční floutek. Je na čase vás oba vyměnit.
Mimochodem, vadí vám výslovnost na prezidnestkéím kandidátovi, a co vy ? Proč jste se nenaučil vy pořádně "r" ? A to jste učitel.
18. 01. 2013 | 14:16

kerich@seznam.cz napsal(a):

Já tedy nejsem příznivec rodiny Klausů, ale řada diskutérů tady odsuzuje to, že se vytahují věci jako je třeba členství v nějaké fašiastické organizaci, hříchy rodičů a pod. Ale ti sami tyto argumenty používajízvesela při každé jim vyhovující příležitosti, ovšem v kontextu s komunisty. Tak se nad sebou zamyslete ......
18. 01. 2013 | 14:17

šláfnberg napsal(a):

Sofi, co se ti nelíbí?
Tobě se nelíbi asi pravda, že?

Radím si přečíst si toto, otevře ti to oči: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Profesorka-Dvorakova-ke-knizeti-Skoda-ze-uz-lide-zapomneli-na-restituce-259893 a všechny související odkazy.
Ten chlap patří do basy, ne na hrad.
18. 01. 2013 | 14:18

Konec napsal(a):

V.Klausi ml., od teďka se vám budu vyhýbat. Jak vás slyším, vidím, nebo něco od vás čtu, je mi na zvracení.
Jste veskrze šptaná osoba. Chudáci vaši studenti.
18. 01. 2013 | 14:21

PB napsal(a):

Byli jsme před Klausem, budeme i po něm!
Považuji za neuvěřitelnou drzost, když se zde - po skandálech, které tu v ČR dělá Klausovic-Pružinských rodina - jeden z jejich klonů dál objevuje.
Co si to ty řediteli soukromého ústavu vůbec dovoluješ???
Běž si vychovávat svoje žáčky z milionářských rodin nebo osvěžovat paměť tomu tvýmu povedenýmu tatíčkovi - bude to brzy potřebovat.
Pokud by tu něco mělo být z dokumentů, tak bys moh začít protokolem o tom, kdo s hradním strašidlem připravoval a konzultoval amnestii.
Mít za matku Lívii, tak bych se styděla!
Těším se, až na vaši famílii dosáhne ruka spravedlnosti!
18. 01. 2013 | 14:21

kokoshka napsal(a):

Omluva sudetskym nemcum je zcela na miste,ale nebyla uplna,treba dodatek:
Važeni nemečti spoluobčane,omlouvame se vam že jsme nevyrobili dost tanku,kulometu a samopalu pro vitezstvi furhera a Řiše na vychodni frontu!
18. 01. 2013 | 14:23

franky napsal(a):

Volby presidenta přešly v davovou psychózu v kyberprostoru projevující se růstem nesnášenlivosti vůči všemu odlišnému. Symboly byly dány a „vybraní“ charismatičtí jedinci schopni s přesvědčivostí ovládat masy se ujali svého úkolu pobízet k davovému šílenství. Odborné argumenty jsou nahrazovány demagogií, dřívější osobnosti jsou svým odlišným názorem přes noc zatraceny. Pomocí internetu je do prostoru záměrně uvolňováno velké množství rozporuplných emočně zabarvených informací cílených na určité skupiny občanů, kteří je nejsou schopni objektivně posoudit a v prostředí extrémního napětí z očekávaného výsledku vznikají další blogy a příspěvky nabývající stále výraznější formy davové psychózy. A tímto prostředím zmanipulovaný člověk může následně už jen litovat svého rozhodnutí, nicméně účel byl splněn. Pocit z podvodu jen dále zvýši frustraci v již tak frustrované společnosti. Uklidněním může být to, že v tomto případě jde jen o volbu presidenta, která cenu chleba neovlivní. Horší bude, až na základě podobné manipulace uděláme špatné rozhodnutí, které se nás dotkne osobně.
18. 01. 2013 | 14:29

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Lichtenštejnsko má knížectví, to naše by mohlo jmenovat
Schwarzenberg-české knížectví.
18. 01. 2013 | 14:31

Tomáš Bulba napsal(a):

Vážený pane Klausi,
po všem co se v minulých dnech stalo si Vás již nedokážu představit jako ředitele. Slušně Vás žádám, prosím odstupte ze své funkce.
Děkuji.
S pozdravem,
Tomáš Bulba
18. 01. 2013 | 14:33

unref napsal(a):

Já myslím,že bychom se pořádně zapotili,mít na starosti "objektivní" rozbor Háchovy II.republiky a Háchova protektorátu.Nicméně 15 let po válce 1945-1960 (rok všeobecné amnestie,i pro gen.Syrového)se to třídilo,škatulkovalo:účast,vina,trest.
Řekněme si upřímně,že byly dva přístupy :Kdy se řeklo "na účet tamté špatné doby" odpouštíme-jako Schwarzenbergům,kdy se řeklo "na účet Vaší osobnosti" neodpouštíme-jako Havlům nebo Buqoyům.
Tedy to,že Havel předek pracoval jako manažer u Bati-kratší kriminál.Že Lénárt a Jakeš jako pracovníci provozu Bati ve Zlíně -vedoucí místa KSČ-od Bati do čela.
Schwarzenbergové stojí v úplně jiných pozicích té doby před Háchou i za něj,nebyli vázáni svým velkostatkem k průmyslovým dělníkům,ale k zemědělským nádeníkům odjakživa.1945-1947 včetně spravedlnost dělá E.Beneš s ministrem spravedlnosti-nekomunistou Prokopem Drtinou.1948 E.Beneš umírá a Prokop Drtina je mezi únorovými zrádnými ministry-jako třeba Krajina,přítel M.Horákové z minulosti,Zenkl a další.
Vyjímečný je mnohempozdější trest bývalé hvězdě nesloučené sociální demokracie,členu KSČ posloučení, B.Laušmanovi,za to,že ve funkci náměstka předsedy vlády za presidentství Klementa Gottwalda emigroval do Rakouska i s celou rodinou,které ho vrátilo zpět.Zemřel ve vězení 1966.Podobně jako Tisa Slovákům 1947 Rakousko vrátilo k hrdelnímu trestu.Klerofašismus.Na protestantské větvi víry a církve,i po Bílé Hoře 1620 zůstavší na rozdíl od Čech na Slovensku v převaze vždy.Její příslušník prvý v našich dříve společných zemích vůbec okolo roku 1680 překládá do slovenčiny (i tím češtiny první) dílo emigranta J.A.Komenského z latiny.
18. 01. 2013 | 14:34

JenTak napsal(a):

Můj dědeček byl za 1. republiky komunista. Kdo by také nechtěl být laskavý a hodný ke spoluobčanům a přejícím jim podíl na bohatství státu. Stal se komunistickým činovníkem, seznámil se do hloubky s jejich programem, s jejich skutečnými cíli a promptně z této strany vystoupil i s několika fackami jiným komunistům. Zahynul při bombardování během války. Tím ulehčil práci mstivé komunistické mašinérii.
Jsem názoru, že každý člověk může chybu, jen v té chybě nesmí setrvat až poznal pravdu.
Další chybou je, že bez hlubších znalostí souvislostí je potomkům vyčítána "chyba" jejich předků. To dělali jen komunisté a Klaus. Vy pane Klausi děláte zlou, černou propagandu. Vezmete kus nějaké pravdy, přidáte polopravdu a lež, a tím argumentujete.

Do teď jste mi byl celkem lhostejný, protože jsem si myslel že nemůžete za toho kdo vás zplodil, i když ve vašich intencích myšlení a vyjadřování mu máte co vyčítat. Od nynějška jste mi však protivný jako váš otec. Jste typický protěžovaný synek sedící na postu, kde požíváte prebend a výhod které vám přihrál váš otec. Může být, že po volbách vám budou přicházet prebendy přímo z Moskvy.
Buďte jim dopředu vděčný...
18. 01. 2013 | 14:37

Rejpal napsal(a):

Mně by teda dost děsilo jako rodiče, že ředitel prestižního gymnázia píše "160ti".
18. 01. 2013 | 14:40

Observator napsal(a):

Pane Klausi,
jak hodnotíte prezidentské duely v České televizi? Zadávání dotazů prostřednictvím kanálu You Tube naprosto vyřadilo z možné diskuze příslušníky nejen starší generace voličů, ale také těch, kteří nemají přístup k internetu. Jsou to nefér podmínky předvolebního boje. Děkuji za odpověď.
18. 01. 2013 | 14:43

Petr napsal(a):

Problem Klause je, ze v textu (umyslne ci neumyslne) cituje z pochybnych zdroju. Predni uznavani historici (Milan Nakonecny) maji na Vlajku jiny nazor, respektive daleko presnejsi popis.

Nemluve o pouzite citaci z knihy Stanislava Motla (novinar a spisovatel, znam napr. z poradu Na vlastni oci) v predeslem clanku. To byla vylozene podpasova zalezitost, proti tomu se ohradil i sam autor knihy Motl.
18. 01. 2013 | 14:44

Karel napsal(a):

PANE KLAUSI - VYDRŽTE, JEN TAK DÁL. V politice jsem odpůrce vašeho otce, ale nyní je důležité to, že v globálu stojíme na stejné české lodi a jsme lidmi navazujícími na odkaz Masaryka, Borovského nebo Komenského. Je jasné , že média jsou zapojena do tvrdého politického boje na straně ultrapravicového katolického německého revanšistického zájmu. Média a pár hloupých tzv celebrit zblbla tu jednodušší historie neznalou část národa a podsunula jim prý dobráckého sympatického šlechetného slušného knížete, a to stádo našich spoluobčanů to tak skutečně vidí. ˇKdyby si dali trochu práci se sběrem informací, měli by jasno, že SCHW je darebák v rukou německého revanšismu. Ti naivní stádní bezmozci si myslí, a média je v tom utvrzují, že o nic nejde, jen o reprezentaci na hradě. Omyl, těmto lidem nedochází, že prezident má jednu velkou pravomoc - jmenuje soudce. A soudy dokáží zrušit i zákony nebo volby. Copak normální inteligentní čech připustí, že sudetoněmečtí revanšisté budou mít možnost ovlivňovat v naší zemi kdo bude soudcem a jak budou soudy soudit ? Jak budou soudit až se němci začnou domáhat vrácení majetku, což je výlučně věc soudů a nikoliv vlády nebo parlamentu ? Nechtěl jsem volit Zemana, mám k němu spousty výhrad ale, proti SCHW musím tuto volbu udělat, jde o existenci a hrdost českého národa, zde musí ostatní věci stranou. A vás pane Klausi prosím, jste známý, JE POTŘEBA SLYŠET VÁŠ HLAS I DÁLE, MÁTE ZNALOSTI, JE POTŘEBA ŠÍŘIT MEZI LIDMI FAKTA, ABY JIM DOŠLO O CO JDE. Moji předci bojovali za války proti německému fašismu, mám se dožít toho, že stádo hloupých českých médii propláchlých bezmozků zvolí na Masarykovo nebo Benešovo místo zetě aktivního esesáka, manžela rakouské kněžny která neumí slovo česky a podporovatele sudetských němců, jehož otec byl český fašista ? kam jsme to díky hlouposti spoluobčanů dospěli ?
18. 01. 2013 | 14:49

David napsal(a):

Nemohu rici, ze by me tento text prekvapil. Byt se nazyva "Omluva", toto slovo se v textu vyskytuje pouze jednou, a to v situaci, kde se autor naopak omluvy zcela paradoxne dozaduje. Proste nezbyva nez si opet osvezit, ze pro rodinu Klausu je slovo "omluva" ve vztahu k vlastni osobe ci snad dokonce uznani alespon naznaku moznosti vlastniho pochybeni naprosto neznamym pojmem ci situaci. Mane si v teto souvislosti vybavuji (aby nebyla rec pouze o obou Vaclavech) zmrazeni financni podpory pro organizaci venujici se opustenym detem pote, co jeden z nezletilych ucastniku pravdepodobne velice trefne nazval pripravy na navstevu prvni damy v onom detskem domove Potemkinovou vesnici. Jeji urazena reakce tenkrat jako by z oka vypadla podobnym reakcim jejiho muze i syna.

Rada diskutujicich vice ci mene kultivovane panu rediteli naznacila, ze prestrelil a ze jak v oblasti moznych telesnych nedostatku tak v oblasti zodpovednosti deti za ciny svych rodicu (zde skutecne neresim, zda obvineni otce pana Schwarzenberga byla pravdiva ci nikoli, byt je osobne povazuji za nepravdiva a prvoplanove a lacine urazejici) se pohybuje na velice tenkem lede. Odpovedi byl dalsi ubohy utok.

Nezbyva nez si pripomenout a parafrazovat vcerejsi televizni slova pana Schwarzenberga v reakci na mentorovani V. Klause, tentokrat tatinka - "Clovek si casem zvykne na vsechno, i na reci pana Klause". Nezbyva nez si prat, aby tyto reci zaznivaly po vzoru rady dalsich zazracnych jedincu, kterymi se nase historie bohuzel jen hemzi, jiz jen ze smetiste dejin.
18. 01. 2013 | 14:50

Václav Kovář napsal(a):

Vážený pane Klaus, dovolte mi vyjádřit svůj názor. Věřím, že jste chytrý člověk, který má svůj názor ale chci Vás upozornit, že všichni inteligentní lidé v této zemi mají možnost zjistit si skutečnou pravdu od historiků, kteří jsou uznáváni odborníky a ne vycházet z údajů "bláznivého" repotéra, který honí duchy nacistů po sklepeních. Zkuste se vžít o 70 let dopředu. Kdy budou o Vašich dětech psát, že školu jejich otce financovali všichni občané ČR prostřednictvím pana Romana a ČEZu. Položte si otázku, zda se jim podaří vyvrátit lež, či potvrdí pravdu?
18. 01. 2013 | 14:51

Dalibor napsal(a):

Pane Klausi, vaše omluva je opravdu pokorná, jak by člověk u vaši rodiny ostatně očekával. Škoda, že vyznívá jako ještě větší amorální agitka.

Až budete mít volnou chvíli, zavzpomínejte prosím - v rámci nového trendu osočovat rodiče a prarodiče, za které jsou samozřejmě jejich synové a vnuci odpovědní - taky na svého dědečka a babičku, to byli myslím hodně velcí bolševici, viďte?
18. 01. 2013 | 14:51

Luděk napsal(a):

Pane Klausi,
šel jste dělat rozhovor do 20minut dobrovolně?
Asi ano. Myslím, že jste místo blogů a rozhovorů mohl v klidu odpovědět, že se jednalo o privátní email(možná hloupý, to nechám na Vás) a že se o politiku v práci nezajímáte.
Místo toho jste ze sebe udělal manipulativního hlupáka.
Zkuste být lepší než Váš otec, připusťte chybu.
Každý, kdo ten rozhovor slyšel si udělá obrázek o Vás i o prostředí, které Vás zformovalo.
Luděk
18. 01. 2013 | 14:53

šláfnberg napsal(a):

Bulbo, ty si co?
Soudím, že školník, co dostal padáka, protože chlastal v pracovní době a děcka ho museli překračovat, když se válel na chodbě školy.
Tomáš Taras Bulba...
18. 01. 2013 | 14:54

hel napsal(a):

I já se bojím o zaměstnance školy Porg, bojím se, aby nepodali hromadnou výpověď kvůli názorům svého ředitele, které se nezakládají na historickýh faktech. Té školy by byla škoda. Jejího ducha tvoří především zmínění pedagogové a jejich žáci, ne už tolik pan ředitel, který je v současnosti spíše jen manažerem. Je to škola kvalitní a úžasná. A její žáci se v těchto dnech za svého ředitele stydí. Stydí se proto, že je jejich učitelé učí kritickému myšlení, úctě k faktům, k formulování vlastních názorů, k soucitu se slabšími a slušnému chování. Stydí se, že jejich ředitel se chová přesně opačně. Ztratil jejich respekt... A pravděpodobně se za něj stydí i někteří pedagogové školy.
Slova pana ředitele školy slouží zejména k manipulaci veřejným míněním s cílem podpořit ve volbě kandidáta M. Zemana, protože jej podporuje i pan Klaus starší. Volba Zemana totiž zaručuje další fungování společných ekonomických a politických zájmů dávných přátel z dob opoziční smlouvy. Prosím pana Klause juniora, aby zde podrobně popsal vzdělání, pracovní pozice a politickou příslušnost svých prarodičů z otcovy strany, pokud je i nadále přesvědčen, že pro kvalifikaci na prezidenta státu je nejdůležitější, čím a kým byli jeho rodiče.
18. 01. 2013 | 14:57

L. napsal(a):

hel:
Ano, to jste napsal(a) velmi přesně. V tom vidím největší chybu a problém.
18. 01. 2013 | 15:03

Opitz napsal(a):

A já myslel, že se tento Klaus ml. pochlapil a chtěl se omluvit, za ty lži a pomluvy o otci Karla S. a ono ne... On naproti tomu tohle pořád dál hrotí, a zatahuje do svých bojůvek další lidi... No krása... Tatínek je obět, synáček je obět... Kam jsme to s tou demokracií dopracovali...

Qui bono, Klausi ml.?
18. 01. 2013 | 15:09

český maloměšťák napsal(a):

hel
"...Volba Zemana totiž zaručuje další fungování společných ekonomických a politických zájmů dávných přátel z dob opoziční smlouvy...."

Máte na mysli onu pokoutní dohodu s Peake a jejím lidem, kdy vytunelovaní polanci KDU ČSL spolu s ODS nakoupili poslance z řad VV ?
Tam ale Zeman nefiguruje. V takovéto dohodě.
Máte ale pravdu, že volbou předsedy TOP 09 Schwarzenberga by se tato pokoutní opoziční smlouva dál úspěšně rozvíjela. V tom souhlas.

Hezký den.

/celkem dobrá zábava...pokračujte....mystická vysvětlení a symbolický jazyk by vám šly velmi dobře :-D /
18. 01. 2013 | 15:11

Lubka napsal(a):

Pro hel:
Příteli,myslím,že pokud vám pan Klaus odpoví,tak ve stylu: "no nezlobte se,ale to je opravdu,ale opravdu,
špatně položená otázka. Kdo ji položil...?"
V jejich rodině se na nepohodlné otázky přeci nikdy neodpovídalo.
18. 01. 2013 | 15:11

Da.Rock napsal(a):

Nezávislá a nestranná média u nás???
Dovolte, abych se zasmál!
Celá TOP 09 je mediální produkt. Ještě ani nevznikla a média už ji označovaly takřka za vítěze voleb. Takový prostor, jaký dostali před posledními parlamentními volbami představitelé Topky, neměl v médiích žádný jiný subjekt. Dodnes je Topka médii hýčkána jako něco čistého, nezkaženého a autentického. Přitom ji stvořili odpadlíci od lidovců, které spojovalo jedno - máslo na hlavě a touha po moci. Do čela si postavili stařičkého mocnáře, který představoval mediálního maskota a zároveň garantoval, že se nebude plést ani do konkrétní politiky Topky, ani do kšeftů jejích zakladatelů.
Teď si jej ještě chtějí dosadit na Hrad, aby měli jistotu, že pokud jednou Boží mlýny konečně zamelou, budou tam mít někoho, kdo jim ve své slepé loajalitě garantuje beztrestnost, stejně jako ji svojí amnestií garantoval Klaus svým souputníkům z devadesátých let.
Nestranná média u nás neexistují.
Vždyť MF Dnes hned po skončení prvního kola veřejně oznámila, že bude podporovat Schwarzenberga!
Na západě si seriózní média a jednotliví novináři úzkostlivě hlídají svoji nestrannost.
Naše média si úzkostlivě hlídají svoji stranickost.
18. 01. 2013 | 15:13

Tomáš Bulba napsal(a):

Pro šláfnberg:

Člověk, co se nestydí uvést své pravdivé jméno.

Pana Václava Klause ml. si vážím jako pedagoga. Svým vyhraněným názorem vstoupil velmi razantně do prezidentské kampaně. Myslím, že v rámci zachování dobrého jména školy a zárověň obhajoby svého jména by se měl od školy oddělit.

Tomáš Bulba
18. 01. 2013 | 15:14

PB napsal(a):

Bylo by škoda školy Porg???
Ať přece klidně skončí!
Copak by se pár znuděných a rozmazlených dětiček z milionářských rodin nemohlo upíchnout jinde??
Vždyť to může být podobný princip - rodičové zaplatí
a dětičkám to absolutorium dají písemně. Ať je IQ jakékoli.
A ředitel může mít pomačkané po těle cokoli.
Jen charakter by vadil, pokud by byl pomačkaný.
18. 01. 2013 | 15:14

kokola2118 napsal(a):

pane klausi,vaší rodiny už bylo dost
18. 01. 2013 | 15:19

squid napsal(a):

aspon se neda zpochybnit paternita; tohle fakt zvladne jenom klausova krev
18. 01. 2013 | 15:21

zdarv napsal(a):

Pane Klausi ml., kádrovat někoho podle činů jeho předků je naprosto podlým úderem pod pás, přibližně stejným, jako kdyby Vaše kvality byly hodnoceny podle toho, že máte otce, za kterého by se každý slušný člověk musel stydět do hloubi duše. Ovšem jak vidno, jablko nespadlo daleko od stromu a je zřejmé, že od Vás nelze očekávat ani minimum slušnosti a férového jednání.
18. 01. 2013 | 15:22

Joe Ratata napsal(a):

Vorošo
Ano,donutili nás otrocky pracovat pro Říši,drancovali hospodářství,vyvyšovali se a zavírali nás a popravovali.
Dokázali,že s nimi nelze žít v jednom státě.
Za to byli po válce odsunuti.
Spolkovou republikou byli odškodněni a za to nebyly Československu vyplaceny válečné reparace.
Teď chtějí omluvy a vracení majetků.
Paměť selhává?
18. 01. 2013 | 15:26

Petr Drobrný napsal(a):

Vážený pane, i kdyby náhodou něčí otec byl členem nějakého sdružení, tak snad za to jeho syn nemůže. Jestli to ale vnímáte jinak, tak se docela divím že jste sám ještě nespáchal sebevraždu. Být synem homosexuálního zloděje a největšího mafiána v ČR to by asi měl být dostatečný důvod. Nejdříve si zamyšlete nad svojí rodinou a pak kritizujte někoho jiného. Vy osobně jste úplná nula, která nic nedokázala. Vozíte se jen na svém otci, který vám dohazuje špinavé peníze pro vaší školu. Protože kdo má peníze může být i úspěšný. Vy jste ideálním příkladem.
18. 01. 2013 | 15:35

hel napsal(a):

Zde, myslím, není záměrem diskutovat o škole Porg. Zkreslené povědomí veřejnosti, že jde o školu pro bohaté, kde si studium zaplatí a učit se nemusí, se nezakládá na pravdě. Je to škola náročná a kvalitní a kdo chce obstát a dokončit ji, musí se učit, bohatí i "chudí" stejně. Kdo je ze sociálně slabšího prostředí a udělá náročné přijímací zkoušky, může čerpat sociální stipendium.
Proto mne mrzí,že ji svým veřejným vystupováním, ať už je jeho motivace jakákoliv, její ředitel poškozuje. Věřím, že neúmyslně. Ale vypadá to, že do podivné kampaně před prezidentskou volbou vstoupil velmi úmyslně...
18. 01. 2013 | 15:35

Arnie napsal(a):

Autor, citace:
"Teď cítím strach o školu, jak se mediální vánice dotkne našich 160ti zaměstnanců, kteří s mými názory nemají žádnou souvislost."

Vážený pane řediteli soukromého gymnazia, to jste si přeci měl rozmyslet dřív, než jste začal plivat jedovaté sliny na pana Schwarzenberga, respektive jeho otce. A to ještě na základě velice chatrných podkladů z knihy pana Motla.

Klesne-li ředitel soukromého gymnazia na takovouto úroveň, kdy vytahuje neověřená data minulosti, aby sprostě pošpinil veřejně činnou osobu a navic to ještě "vylepší" výsměchem jeho osobním vlastnostem, pak se přeci nemůže divit následné reakcí.
Doufám, že 160 vašich zaměstnanců (ale i studentů, které nezmiňujete), si udělalo úsudek o vašem charakteru a jistě vás za takto získanou mediální slávu gymnazia PORG nepochválí.

To, že Karel Schwarzenberg je prezidentský kandidát, a bude/nebude prezidentem v této záležitosti nehraje roli.
Jde o projev charakteru osoby ředitele, představitele soukromého gymnazia PORG, kterému tento punc už zůstane v budoucnosti.
(Pokud se ovšem osoba ředitele nezmění).
18. 01. 2013 | 15:38

resl napsal(a):

Protokol registrace svazků agenturního a kontrarozvědného rozpracování 14519-15500 07.10.1974 SEO KS SNB Hradec Králové 13799 Michl Motl Stanislav 06.03.1952 zobrazit PDF
Archivní protokol agenturních svazků a spisů spolupracovníků 952136-989932 06.02.1997 SOUS ASS MV ČR 13799 952387 Michl Motl Stanislav 06.03.1952 krycí jméno Michl
.......................................
poradce Klause ml. je vedený od r. 74, jako spolupracovník STB, pod krycím jménem "Michl"
18. 01. 2013 | 15:40

PB napsal(a):

to hel, vy asi víte o škole Porg tolik,
co prezident o správném provedení amnestie, že jo?
Škola Porg JE PRO BOHATÉ a studium je dle toho "náročné".
Soukromá škola je od toho soukromá, že nemůže být pro ty, kteří by si ji nemohli dovolit platit.
A "ředitel" Klaus ml. by jako ředitel v kterémkoli státním školském zařízení pohořel. Musel by totiž něco umět, dělat, zařizovat a starat se. Tady zvedne sluchátko a je vyřízeno.
Pokud by se jakýkoli ředitel státní školy takto prezentoval v mediích, byl by ihned odvolán. To je to měření dvojím metrem. Je to synáček pana prezidenta - osůbka nedotknutelná.
18. 01. 2013 | 15:40

PORG napsal(a):

PORG je osmileté nestátní gymnázium, jehož posláním je připravovat studenty k plnohodnotnému uplatnění v životě a poskytovat jim podmínky pro všestranný a vyvážený rozvoj jejich osobnosti. Naprostá většina absolventů školy pokračuje úspěšně ve studiu na vysoké škole, přestože příprava na vysokoškolské studium je pro PORG pouze jedním z mnoha důležitých cílů a studenti se systematičtěji věnují přípravě na přijímací zkoušky až v posledním roce studia.

Cílem školy je vytvořit studentům co možná nejlepší podmínky pro rozvoj jejich osobnosti. Škola prosazuje samostatnost studentů při studiu a zcela záměrně na ně přesouvá s rostoucím věkem odpovědnost za studijní výsledky. I v dalších oblastech školního života se škola snaží především vytvářet příležitosti pro rozvoj pocitu odpovědnosti studentů, jejich cílevědomosti, soustavnosti a ohleduplnosti. Jsme vedeni přesvědčením, že nejefektivnější cestou k dosažení obecných výchovně-vzdělávacích cílů je vlastní opakovaná zkušenost studentů.

PORG vznikl v roce 1990 jako první nestátní škola po roce 1948 a stal se tak mimoděk školou, která spoluvytvářela prostor pro vznik dalších nestátních škol u nás. Vedle podílu na vzniku legislativních podmínek pro další nestátní školy se škola stala průkopníkem nových přístupů a metod ve výuce. Potvrzením toho jsou dnes již zavedené předměty jako například "integrovaná přírodověda" nebo "kořeny evropské kultury", které se v nejednom případě staly inspirací i pro další školy.

PORG je školou poskytující všeobecné vzdělání, v učebním plánu je kladen velký důraz na vyváženost humanitních i přírodovědných předmětů. Na druhou stranu škola vytváří prostor pro možnost vlastní orientace studentů na předměty jejich zájmu - hlavním prostředkem k tomu je rozsah volitelných předmětů ve vyšších ročnících studia.
18. 01. 2013 | 15:41

antiklaus napsal(a):

prosím i s tatíčkem již jděte do pryč. OPRAVDU... Nemáte ani trochu empatie, abyste poznal, kdy má Klausovic rodina mlčet a šoupat nohama? Včera měl tatíček jít do parlamentu vysvětlit amnestii, ale raději lyžoval. A vy tady kydáte své hnoje... jděte už fakt do pryč...
VY tam potřebujete Zemana hlavně proto, aby až se budou zkoumat prachy vaší famiglie, a vyjde to najevo, tak aby vám dal amnestii.... kámoš. Máte moje hluboké opovržení...celá ta vaše korupční klíštěcí rodina přisátá na daně a státní firmy... ježišmarja že vás hanba nefackuje, že máte tu drzost se objevovat ve veřejném prostoru se svou "OBJEKTIVNÍ PRAVDOU", ....
18. 01. 2013 | 15:44

Pavel napsal(a):

Takže pane Klausi,co takhle si zamést před vlastním prahem. Kdo byli rodiče prezidenta Václava Klause? Nebyli náhodou jeho rodiče ve vysokých stranických/komunistických/ funkcích za minulého režimu? Proč asi Váš otec mohl za minulého režimu studovat v cizině? Ofoťte sem též tyto dokumenty. A Vy jste jen pokračováním tohoto rodu, který se snaží parazitovat na každém režimu,že? Těch 100 ml. od Romana z Čezu, lukrativní místo dalšího Klause v Čezu,prezident který nezná pojem korupce a amnestuje všechny velké podvodn íky.To jsou Vaše geny! Plivat okolo sebe to Vás otec naučil,morálku ne, to sám nemá.
18. 01. 2013 | 15:45

PORG napsal(a):

PORG - gymnázium a základní škola, o.p.s.

Správní rada:

předseda správní rady:
Dr. Martin Roman, dat. nar. 29. října 1969
Praha 5 - Velká Chuchle, U Bažantnice 484/43, PSČ 159 00
den vzniku funkce: 8. října 2007
den vzniku členství: 8. října 2007

člen správní rady:
Milan Hejl, dat. nar. 6. června 1966
Praha 3, Jagellonská 1, PSČ 130 00
den vzniku členství: 8. října 2007

člen správní rady:
JUDr. Patrik Roman, dat. nar. 4. června 1974
Praha 9 - Satalice, Dany Medřické 21, PSČ 190 15
den vzniku členství: 4. října 2008

člen správní rady:
Mgr. Milada Romanová, dat. nar. 7. června 1944
Havířov, Balzakova 6, PSČ 736 01
den vzniku členství: 4. října 2008

člen správní rady:
MUDr. Michal Uhlíř, dat. nar. 10. dubna 1968
Lohniského 853/8, Hlubočepy, 152 00 Praha 5
den vzniku členství: 4. října 2012

člen správní rady:
Mgr. Romuald Kopún, dat. nar. 11. července 1969
Na křivce 1399/21, Michle, 101 00 Praha 10
den vzniku členství: 4. října 2012

Statutární orgán - ředitel:
Mgr. Václav Klaus, dat. nar. 10. září 1969
Praha 8 - Kobylisy, Ke Koupališti 12, PSČ 182 00

Dozorčí rada:
člen dozorčí rady:
Ing. Petrana Slámová, dat. nar. 26. února 1970
Praha 4 - Nusle, Marie Cibulkové 788/1, PSČ 140 00
den vzniku členství: 4. října 2011

člen dozorčí rady:
Ing. Martin Buranský, dat. nar. 9. dubna 1968
Čerčany - Vysoká Lhota 46, PSČ 257 22
den vzniku členství: 4. října 2008

člen dozorčí rady:
Alice Šikošová, dat. nar. 24. července 1971
V kolkovně 910/8, Staré Město, 110 00 Praha 1
den vzniku členství: 4. října 2012
18. 01. 2013 | 15:48

Dr. Martin Roman napsal(a):

http://goo.gl/maps/fjxbA
18. 01. 2013 | 15:55

ALe napsal(a):

Sárkyš, sákryš, pane Klausi, nejde přece o vaše názory, na něž máte plné právo, Ale o vaše neslušné chování!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
18. 01. 2013 | 15:59

Miroslav napsal(a):

Děti byly trestány za své rodiče za nacismu a za komunismu. Václav Klaus mladší se tímto hrdě přihlásil k tradici svých komunistických předků. Navíc vědomě zneužívá a překrucuje fakta publicistů, která jsou historiky vykládána v kontextu zcela opačně. Pokud má někdo z rodičů žáků PORGU aspoň trochu hrdosti a slušnosti, odhlaště své zěti z tohoto ústavu.
18. 01. 2013 | 16:06

pearmen napsal(a):

Klausové! Je nejvyšší čas zalézt do kanálu, kam patříte!
18. 01. 2013 | 16:10

Jáchym napsal(a):

Pane Klausi,
už jsem tady řel jednou - Váš otec udělal kdysi zásadní chybu:
Zhasl a pokusil se vybudovat národní ekonomickou elitu z vexláků a tunelářů.
To mu těžko můžeme zapomenout.

Pravda, byla to - zpětně viděno - nejspíše reakce na již tehdy jasné snahy lidí, manipulující s morálně nepříliš odolným Václavem Havlem, snahy, podporující mnohem více nároky sudetských Němců než Havlem ošklíbané a Schwarzenbergem opovrhované "čecháčky".

Přiznám se, že jsem tomuto pravdoláskovnímu divadlu docela věřil.
Psal jej Havel, dramaturgii dělali prezidentovi poradci, od prvních dní režíroval Karel Schwarzenberg.

Čekal jsem, že - s takovým nasazením peněz, s takovou podporou NĚMECKÝCH médií (jiná v této zemi snad už téměř nejsou !) bez problémů zvítězí.

Čekal jsem, že první státní návštěvou, kterou pan Schwarzenberg pozve, bude předseda sudetoněmeckého sdružení pan Posselt.

Teď mám ale dojem, že to v televizi pan SchwarzenKalousek přepískl.
Lidé nám nějak začínají přemýšlet, že zůstat doma a nevolit by se mohlo jejich dětem setsakra nevyplatit.

Ne všichni také stačí pochopit, že volit Schwarzenberga je totéž, jako skočit do mísy a zatáhnout za řetízek.
Prvních půl vteřiny dobrej fór, že...
18. 01. 2013 | 16:10

Zdena napsal(a):

Přečetla jsem si záznam dvaceti minut rozhovoru pana Veselovského s panem ředitelem Klausem. Pan Veselovský byl korektní a připravený. Pan ředitel Klaus byl trapný. Překvapila mě nízká úroveň jeho vyjadřování. Takto by ředitel gymnasia vystupovat neměl.
Výpady proti Karlovi S. staršímu byly hloupé. Tak na úrovni 4. cenové.
18. 01. 2013 | 16:11

Mc. Boulder napsal(a):

"Začínám se kvůli mediální štvanici bát o svou školu." - myslíte pane Klaus, že budete muset vrátit ten 100 milionový úplatek? Nebojte tak daleko to nedojde. Ani pan Pitr anebo Smetka nemuseli nic vracet, a vy jste malá ryba.
18. 01. 2013 | 16:11

Vojtěch L. Tor napsal(a):

Pan Klaus, chce pošpinit a poškodit pana Schwarzenberga, tím že na něho bude vytahovat rodiče jeho ženy. Pane Klausi ml. pozor to samé Vám může udělat někdo jiný. Moc dobře víte, že každé rozhodnutí Vašeho otce nebylo správné, ale hlavně v mezích zákona.
18. 01. 2013 | 16:14

o. malstoka napsal(a):

Zařekl jsem se, že veškeré diskusní stránky budu ignorovat. Dnes jsem udělal výjimku a vcelku jsem ani nebyl překvapen. Kdyby se nejednalo o jméno Klaus (nezáleží že ml.) tak by se nikdo ani neobtěžoval něco psát. Tak byl prostřen "rudý hadr" a býci KS se mohou zbláznit. To že páni redaktoři, a především z ČT (Drtinová, Veselovský) při rozhovorech se chovají stylem, odpovězte mě na otázku jakou já chci slyšet odpověď, jinak z vás učiním nepřítele i kdybych měl jako komentátora přizvat mé věrné přicmrdovače. Je to žumpa.
18. 01. 2013 | 16:15

prorok napsal(a):

Lidicky, vzdyt to hrabatko v ty hymne vyzpivalo vlastne pravdu ... voda huci po SUTINACH, .. Inu, co nam vlastne z ty zemicky zbylo. Soudim, ze samou radosti z vyvoje udalosti nezvladl emocni pretlak a vyhrkl co si skutecne mysli nebo je jeste vetsi cynik a skodolibej dareba, nez byl nas obecni Vasek I.
18. 01. 2013 | 16:15

Josef napsal(a):

Kalus mladší je možná dobrý matematik, Klaus starší je možná dobrý (teoretický) ekonom.
Oba jsou to ale lidsky chudáci.
18. 01. 2013 | 16:16

torrybiz their napsal(a):

Proti PORGu ani jeho zaměstancům nemám vůbec nic. Teda byl bych raději, kdyby byl financovaný průhledněji než skrze účty domácností za elektřinu, ztráty českých drah a tunelování Škoda Transportation.
18. 01. 2013 | 16:17

j.horl@centrum.cz napsal(a):

Milá Klausova rodinko, no konečně se začínáte bát o něco co jste získali protiústavně za spolupráce s mafií. My občané se ale již bojíme o svojí důstojnost, demokratická práva a svobody i někteří o holé životy. Tak klidně zklidněte své hormony a potom se přestanete bát, až všechno vrátíte a odsedíte. Hezký den přeje 4. odboj a jeho zakladatel JUDr. Josef Hörl. Smůla nechodí po horách, ale dohonila všechny GAUNERY. A to je moc dobře. Vzkazuje Pepa z depa.
18. 01. 2013 | 16:18

Eagle napsal(a):

Ehm, mně by jen zajímalo, proč jste výše napsané nedokázal obhájit v tom rozhlasovém pořadu?
Já myslím, že na názor máte plné právo, ale, proboha, chtělo by to nejprve zjistit všechna fakta, když už se hodlám pouštět na tenký led.
Nicméně některé názory z Vás udělají hlupáka.
18. 01. 2013 | 16:21

Miroslav napsal(a):

"Začínám se kvůli mediální štvanici bát o svou školu." Tak nevím: Napsal urážlivý a fakticky ničím nepodložený (jen povídačky amatéra Motla) článek Klaus o KS nebo KS o Klausovi? O čem to proboha Klaus mluví? Jen prostě netušil,kolik lidí si ta zkreslaná fakta ověří a kolika lidem se tahle demagogie zajídá. A to v kontextu, kdy Václav Klaus st. pustí zcela vědomě na svobodu Berku a ještě mu dá 5 mil navrch. Řeště si svého otce nebo taky svého komunistického dědečka. To by vám prospělo.Jak včera řekl KS : Vy jste jeste ani nebyl na svete, kdyz on zpival hymnu i s tou sloveskou. A jeste se u toho usmíval. To je noblesa a Klausové - to je ta největší česká malost.
18. 01. 2013 | 16:22

Petr Novotný napsal(a):

Pane Klausi, já jsem měl to štěstí těch 20 minut slyšet. Nechci hodnotit pana Veselovského - v některých okamžicích byl opravdu za hranou své role moderátora. Ale fakt je, že vám položil několik zásadních otázek, na které jste nedokázal odpovědět jinak než vyhýbavě, zbaběle, nebo vůbec. Váš blog, kolem kterého se celé téma 20 minut točilo, byl demagogický, vynechával důležitá fakta, o kterých - soudě podle vaší nesporné inteligence - víte a která se vám zkrátka nehodila. Věnoval jsem dnes dost času tomu, abych si celou "kauzu" prošel - a nejen v médiích - a dospěl jsem k názoru, že buď jste hloupý, nebo jde o z vaší strany o ubohost. Nemyslím si, že jste hloupý.
18. 01. 2013 | 16:22

................ napsal(a):

Vy máte školu? To gratuluji, konečně jste se přiznal. Za peníze ČEZu se dobře podniká.......
18. 01. 2013 | 16:27

www.facebook.com/sabrina.kocickova napsal(a):

Ke kádrování předků. Pane Klausi no totok?
Píše se že prý: "Dá se říct, že V. Klaus pochází z komunistické rodiny. Oba rodiče byli členy matičky strany. Podobné je to i u jeho manželky Livie, která pochází z Oravy na Slovensku a div se světe, i paní Livie má stejné komunistické rodinné zázemí. Řeknete si, děti nemůžou za své rodiče. To je sice pravda, ale jenom částečná. V. Klaus se opakovaně hlásil do KSČ, ale měl nevídanou smůlu, komunisté jeho žádost opakovaně zamítli. Že by z obavy z ješitnosti a neskonalé touhy po vůdcovství u páně Klause? Je známo, že V. Klaus byl vzorným pionýrem a jako jediný ze třídy si pořídil hedvábný pionýrský šátek. To mu vlastně zůstalo podnes, jen rudý šátek nahradily vázanky!"
18. 01. 2013 | 16:29

M.Střítezská napsal(a):

Velice špatně se hledají informace o Viliamu Šalgovičovi a jeho rodině. Byla bych vděčná panu Klausovi, aby je zveřejnil...jistě má velmi dobré zdroje
18. 01. 2013 | 16:29

Jiu napsal(a):

Aha, čtu titulek, myslím si- že by se V.K. zastyděl a omluvil se :-))
Věru ne! Pane Klausi, proč nediskutujete o historii vaší komunistické familie?
18. 01. 2013 | 16:30

hel napsal(a):

Souhlasím zcela s Ale... Pan Klaus jr. se nechová slušně,a mně to u ředitele školy, zaráží. I proto, že zde platím, a tudíž očekávám, že vedení školy bude zárukou jisté úrovně.
Pro PB: o škole vím dost. Rozhodovali jsme se pro ni ne kvůli majitelům, ale kvůli kvalitě výuky,ne kvůli snobství, ale protože jsme při průzkumu mezi státními a na dojíždění dostupnými nenašli lepší. Naše rodinné příjmy jsou v pásmu půměrné mzdy v naší republice. Náklady na studium činí cca 4 000 měsíčně. To, co dostáváme, je této ceně adekvátní.
Považuji za velmi nešťastné, pokud mediální vystupování pana ředitele tuto kvalitní školu poškodí.
18. 01. 2013 | 16:33

M.Střítezská napsal(a):

Ještě drobná otázka... Do kterého roku byla paní Livie Klausová členkou KSČ?
18. 01. 2013 | 16:34

Miroslav napsal(a):

Styděl bych se být studentem PORGU, dokud by jeho ředitel Václav Klaus ml. nebyl odvolán. Ne za jeho názory, ale za zcela vědomé kydání špiny v podobě zkreslených až lživých argumentů (již je možné si ověřit) v rámci předvolební kampaně na jednoho z kandidátů. To je jendoznačné překročení jeho kompetencí a měl by z toho vyvodit patřičné důsledky.
18. 01. 2013 | 16:36

Radek Kolibík napsal(a):

Pane Klausi, já jsem z Vašich slov šokován. Jablko nepadá daleko od stromu. Za svého otce nemůžete. Za své lži a agresivitu - ano. Nepřeji Vám nic zlého. Chováte se jako soudržka Semelová. S pozdravem
Radek Kolibík, Tábor
18. 01. 2013 | 16:40

Petr napsal(a):

Dobrý den. Poradí mi prosím někdo ? Když předci pana prezidenta Klause byli přesvědčení komunisti, jak je možné že byl zvolen do funkce hlavy státu ?
Prosím pověste mi někdo jestli jsem dalek od pravdy když vidím jeho syna kálet si dovlastních úst ...
18. 01. 2013 | 16:40

Radek Kolibík napsal(a):

Pane Klausi, já jsem z Vašich slov šokován. Jablko nepadá daleko od stromu. Za svého otce nemůžete. Za své lži a agresivitu - ano. Nepřeji Vám nic zlého. Chováte se jako soudržka Semelová. S pozdravem
Radek Kolibík, Tábor
18. 01. 2013 | 16:40

j.horl@centrum.cz napsal(a):

To samozřejmě platí i na znovu člena ODS Béma a další smetánky s ČEZu, České spořitelny, guvernéry ČNB, ministry vnitra, soudce, státní zástupce a další, protože HNĚV LIDU je zákonný, legální, ústavní čili podle čl. 23 Listiny základních práv a svobod, zvoucí se ODPOR, který je absolutní a umožňuje použití všech prostředků a způsobů včetně ozbrojených složek, které to mají podle ÚSTAVY ČR, na kterou přísahali v popisu práce. Pro pochopení se jedná o ARMÁDU ČR a POLICII ČR i bezpečnostní složky státu, které jsou také ozbrojeny a ne proti lidu, že? Hezký den přeje 4. odboj a ERS. Bližší najdete na stránkách ers.blog.cz.
18. 01. 2013 | 16:48

Mentor napsal(a):

Vážený pane Klausi,
musím Vám dát za pravdu. Stačí si přečíst pár komentářů pod Vaším příspěvkem,
pak je zcela zřejmé, že naše společnost je vážně churavá! Je neschopná rozeznat
smysl debaty, neschopná naslouchat názor, ověřovat si skutečnosti. Bojím se,
že je neschopná další suverénní existence. V této společnosti se nejprve vynese
rozsudek a pak se provede výslech. Většina autorů komentářů pod Vašim přispěvkem vůbec Váš rozhovor s panem Veselovským neslyšela, ale rozsudek již vyřkla!!
Nedivte se, kaková je realita. Myslící občan je v této společnosti zatím
nepohodlný, ale to se brzy změní! Již brzy bude nebezpečný!!!
18. 01. 2013 | 16:50

Jakub M. napsal(a):

Pane Klausi Jr., čím více se v hovnu šťourá, tím víc to smrdí. Příště si to líp nastudujte, než začnete někoho zase kádrovat. Ono už samotné kádrování dětí podle jejich rodičů je naprosto nechutné. To, co jste předvedl "citací" z Motlovy knížky, to už byla jen demagogie nejhrubšího zrna. Veselovský vás jasně usvědčil z neznalosti a pořádně vás v tom - po zásluze - vykoupal jako prvňáčka. A teď kolem sebe kopete jako malý rozmazlený fakan, kterému sebrali hračku.

P.S. Váš otec je arogantní sebestředný narcis. Diskutujme o tom.
P.P.S. A jablko evidentně nepadá daleko od stromu, že...
18. 01. 2013 | 16:51

jamo napsal(a):

Kdyby to nebylo tak ubohé, tak by skoro pobavily ty nenávistné plivance Kadlových spoluvěrců, kteří tak "spravedlivě" lynčují Klause mladšího (a hned s nim "spláchli" ze zvyku i staršího) za KÁDROVÁNÍ!! :-) Ti nešťastníci přitom spílají, urážejí a vyhrožují tak, že by se z toho blahem zatetelil nejkovanější kádrovák 50tých let, včetně prokurátora Urválka, který by se měl stát po KS také jejich ikonou. Ten by totiž prezidenta Klause za amnestii podle jejich gusta popravil...Mimochdem, když se před týdnem horem dolem kádroval Fischer, tenhle KS-dav pro změnu řval nadšením.
18. 01. 2013 | 16:54

................ napsal(a):

je mně z toho smutno, budeme nyní vytahovat, který pračlověk komu ublížil. Já bych neřešil rodiny, ale skutky daného jedince. Klaus junior dostává dary od divných lidí na svoji školu, to je doložitelné, Zeman byl komunista, to je doložitelné. S finanční podporou, jakou má Klaus junior, může provozovat takové zařízení i .............., to se to podniká, když se člověk "zná"
18. 01. 2013 | 16:56

Vladan Hanulík napsal(a):

Je mi líto, že se ředitelem soukromé školy může v ČR stát osoba, která není schopná kritického čtení textu a nedokáže rozeznat informační validitu relevantních historických knih uznávaných historickou obcí (např. Nakonečný) a nadřazuje nad ně bulvární zpracování témat v podání televizního redaktora (Motl). Pokud vybírá pan ředitel podobné pedagogy, lituji studenty PORG.
18. 01. 2013 | 17:01

Karel Schweitzer napsal(a):

Pane Klausi,
není Vám někdy za činy Vašeho otce stydno? Vzhledem k tomu, že se oháníte tvrzením, že Vlajka byla nacistická organizace a k tomu, že KSČ dělala ve své minulosti stejná zvěrstva by mne zajímal váš názor na působení Vašeho otce v KSČ. Budu-li se vyjadřovat stejně jako vy - potom Váš otec byl z dnešního pohledu kolaborant a zrádce národa neboť byl vědomě členem KSČ. Je třeba si zamést před vlastním prahem než se začne kydat špína na ostatní.
18. 01. 2013 | 17:04

Kanalnik napsal(a):

Skoro tenhle cely clanek je o rodicich K.S. a jeho zeny? Proc? Deti mohou za svoje rodice? Takze se na vas, pane Klausi, mame divat podle toho, jaky je vas otec, nebo podle toho, jaky jste vy?

nerozumim tomu

podle meho nazoru zde prezentujete totalitni mysleni non plus ultra a radikalizujete
18. 01. 2013 | 17:05

okradený družstevník napsal(a):

A co kdyby pan Václav Klaus ml. sdělil občanům, jak přišla rodina Klausových k těm dvěma bytům a třem garážím v Libni? Zejména proč za bylo za tyto nemovitosti zaplaceno bytovému družstvu pouze 50% pořizovací ceny (zbývajících 50% činila sekera vyťatá do majetku družstva). V důsledku toho musely stovky členů družstva utratit statisíce na splacení vytvořených dluhů a když se jim podařilo stabilizovat hospodaření družstva, tak byl na družstvo za velmi podivných okolností prohlášen konkuz.

Místo okopávání prezidentského kandidáta by měla rodina Klausových vysvětlit členům družstva proč se na jejich úkor obohatila v době, kdy byl pan Václav Klaus st. předsedou vlády a paní Livia klausová členem dozorčích rad ČEZ a.s. (1994-1998), ZVVZ a.s. (1995-2003) a České spořitelny (1993-2003). Účast Livie Klausové v dozorčích radách ZVVZ a.s. a ČS a.s. byla ukončena krátce po odhalení katastrofálního hospodaření v bytovém družstvu v září 2003 !!!
18. 01. 2013 | 17:10

Jakub M. napsal(a):

Vladan Hanulík: Ano, to je naprosto přesné. A pokud pan ředitel Klaus "cítí strach o školu", tak to ten strach cítí správně. Ono, jak to včera někdo jiný napsal - Na takovou honoraci si hráli a teď všichni vidí, že jim čouhá sláma z bot. :-) Z mediálně pečlivě budované image vzdělaného konzervativce se najednou vyloupl buran, který nejen podpásově a neuvěřitelně hloupě kádruje, ale ještě si dělá legraci z nemoci někoho jiného, přičemž svojí vlastní křivou hubu sám nevidí (obrazně i doslova). Co kdyby takhle někdo prokádroval vaši rodinu, Mr. Klaus?

Mluviti stříbro, mlčeti zlato, že...
18. 01. 2013 | 17:15

okradený družstevník napsal(a):

Družstvo se věc snažilo řešit i prostřednictvím pana Václava Klause ml. - aby nemusela být věc řešena soudní cestou. Po odmítnutí byla podána žaloba k Obvodnímu soudu pro Prahu 8, řízení je vedeno pod sp.zn. 11 C 261/2008.

Lidé s nadstandardními příjmy se obohatili na obyčejných občanech !!!

To jsou ty pravé tzv. "pravicové" postoje !!!
18. 01. 2013 | 17:18

okradený družstevník napsal(a):

Pan Václav Klaus ml. použil pro své výpady článek Adama B. Bartoše, se kterým se žádný slušný novinář nebaví...
18. 01. 2013 | 17:22

Franta Navrátil napsal(a):

Po nesympatickom prezidentovi Vaclavovi Klausovi musel prist na scenu velmi sympaticky syn Vaclav Klaus.
Musel prist a zamiesat kartami aby nas presvedcil o tom že pan Václav Klaus starsi bol iba čestny disident trpiaci vo svojom urade v prognostickom ustave a nie skutočne to že by ako konfident STB sledoval pocinanie pana Komarka a pana Zemana, boli len reči ktoré sirili jeho neprajnici aby ho osočili v jeho do buducna tak skvele nssmerovanej kariere. Zaroven si bol náš geniálny ekonóm tak isty svoji kryštálovou čistotou že sa rozhodol v tomto ustave radsej nepodpisat pamflet Několik Vět...však kto mohol vediet čo to bol iba paskvil ktorý by mu tu karieru jeden krat mohol nejak hrozne narušit... Howgh V.B. podpisany v.r.
18. 01. 2013 | 17:23

mb napsal(a):

mentor napsal: Většina autorů komentářů pod Vašim přispěvkem vůbec Váš rozhovor s panem Veselovským neslyšela, ale rozsudek již vyřkla!!

... mluvte prosím za sebe ...
18. 01. 2013 | 17:25

J.Holík napsal(a):

Pane Klausi, dělá Vám to dobře, či trpíte nějaký komplexem ? Mrzí mne, že se jako inteligentní člověk necháváte do této diskuze více a více vtahovat. Je to snad snaha zviditelnit se za každou cenu a jdete snad ve stopách svého otce ? Zkuste být jiný než on, nebojte se vymanit se z rodinné tradice. Chce to trochu odvahy, ale půjde to, uvidíte....
18. 01. 2013 | 18:00

Hloupý Honza napsal(a):

Malkoviche si pan Stejskal podle mne smazat nedovolí, vždyť byl i ve Varech a s Bartoškou si poanglicku potykali.

Jinak je zajímavé jak někteří lidé vidí pana V.Klause mladšího ...
18. 01. 2013 | 18:01

Jana Hofmannová napsal(a):

JH: Pane Klausi juniore. Mohl byste mi napsat odkud pochází rodiče pana ing.V.Klause seniora, kde se narodil jeho otec (zda to opravdu byla Podkarpatská Rus) a zda je pravda, že se jmenoval Prudzinski či nějak podobně a že byl známým kolektivizátorem? Koneckonců mnoho se toho ani neví o rodičích Vaší matky paní Lívie- jistě by si občané zasloužili dozvědět se konečně pravdu. Nezapomeňte prosím uvést v jakých stranách byli Vaši předci registrováni, či jakých stran byli kandidáti(samozřejmě včetně pana ing. Klause). Možná by bylo lepší, kdybyste se staral o vlastní problémy a zamyslel se nad tím, za dal pan Roman dal sponzorský dar. Jistě nějaký dluh musel splatit , že ???
18. 01. 2013 | 18:02

Michal napsal(a):

Vážený pane Klausi,

pevně věřím, že vše co se kolem tohoto tématu událo je zapříčiněno vaší křivou pusou, která postrádá jakoukoli schopnost sebekontroly. Proto bych Vám navrhoval nechat si ústa operativním zákrokem narovnat a jsem přesvědčen, že se podobná situace již nebude opakovat.
18. 01. 2013 | 18:02

Hynek napsal(a):

Klausi, Klausi - už to nebude tak jak když fotr šéfoval... To se ti valili žáci i s rodiči. Proč jsi radši nedržel hubu, vysmívat se mnohem staršímu člověku. Asi Tě doma moc dobře nevychovali a rodinná arogance se v tobě natrvalo usídlila.
Já se Ti fakt divím.
18. 01. 2013 | 18:07

Petr B. napsal(a):

Naprosto správný historický rozbor. Nenechte se zastrašit mediální úderkou strany TOP09. "Vlajka" byla fašistická organizace a s tím TOP09, její voliči v Praze, svěrákové a mádlové... nic nenadělají.
Mně znepokojuje pouze neobjektivní vysílání ve veřejnoprávním rozhlase, které je financováno z peněz přívrženců všech stran, nikoliv pouze TOP09. Před několika dny takto porušil zákon Jiří Černý, fanoušek Schwarzenberga a volič TOP09. Pro někoho zřejmě zákony neplatí.
Pokud fanoušci TOP09 připustí, že Vlajka byla přece jenom fašistická organizace, ale Schwarzenberg za svého otce nemůže a ani nebyl zasažen jeho smýšlením, pak by mněli připustit, že to platí pro všechny politiky. Např. Grebeníček junior nemůže za svého otce, ani ho nemohla zasáhnout jeho výchova.
Také mně vadí, že tyto skutečnosti jsme nevěděli, Schwarzenberg všechno negativní o svých předcích (samozřejmě i o sobě) zamlčel.
18. 01. 2013 | 18:13

Pavel napsal(a):

Tu vaší účelovou pravdu si strčte někam Klausi.
Bohužel je něco pokřiveného i ve vaší hlavě, to jste asi zdědil.
Doufám, že dlouho ředitelem vaší protekční školy, za ty bláboly nebudete.
Měl byste přestat kádrovat.
Jsme rádi, že váš tatínek brzy vypadne z Hradu.Nezbude než vyčistit puch, co tam poněm zbude.
18. 01. 2013 | 18:16

Miroslav napsal(a):

Vám bude v tom případě chybět i Berka a Pitr, ale s tím už se budete muset ve své životní tragedii vyrovnat, vlastenče... BTW: Miloš Zemna je tak silně napojen na ruské zájmy, že každý kdo má oči a uši a říká si vlastenec, by ho nemohl volit ani v prvním kole. Ale klidně si můžete lhát do kapsy a zvolit bývalého komunistu a figurku Lukoilu. KS odkryl své financování na 100%. Zeman není schopen vysvětlit desítky finančních příspěvků a jen mlží. Stačí se podívat ne jeho stránky a uděláte si obázek sám.
18. 01. 2013 | 18:18

Jakub M. napsal(a):

Vida, už dorazili do diskuse i studenti PORGu, u kterých pan ředitel suploval dějepis z pramenů STBáka a bulvárního novináře. :-)))
18. 01. 2013 | 18:19

Miroslav napsal(a):

Petře B, prosím přečtěte si příslušnou literaturu (Karlova Univerzita)o působení Vlajky před a po roce 1938 a potom přestanete dál šířit podobné nesmysly. Samozřejmě Václav Klaus ml. tyhle informace před napsáním článku znal, ale velice se mu hodilo, že soudružky učitelky toho moc naše děti o daném období nenaučily (nebo jen to, co nastudovaly na komunistických pajdácích),a proto sázel, že si nikdo tato fakta neovšří. Ověřili so je mnozi včetně Veselovského a Klaus teď může mačkat čepici - vypadá jako totállní hlupák
18. 01. 2013 | 18:23

af napsal(a):

Že Vlajka byla fašistická organizace (nikoli nacistická), to vím dokonce i já. No, s Hitlerem se pak už nedohodli. To není jejich zásluha, ale Hitler měl se Slovany jiné úmysly.
Obrázky jsou zřejmě průkazné. To mi stačí.

Děkuju za článek.
Vždycky jsem se divil blbosti některých obdivovatelů "knížete", teď se divím ještě mnohem víc.
Zde někteří píšou už takové hlouposti, že jimi už musím pohrdat.
Klaus - Mileč u Nepomuku. Ať si to někdo najde.

Ale ne, nikdy jsem neobdivoval ani Havla, ani Klause a podobně. Ale ani "spícího knížete".
18. 01. 2013 | 18:24

Observator napsal(a):

Zde je prohlášení Českého svazu bojovníků za svobodu k prezidentským volbám: http://www.zasvobodu.cz/news/zeman-kontra-schwarzenberg/
18. 01. 2013 | 18:24

Petr Lusk napsal(a):

Vazeny pane Klaus
Pustil jsem si tech zminovanych 20 min a pan Veselovsky byl vuci Vam nesmirne korektni.

Vase prekrucovani pravdy a historie je neuveritelne. Pevne verim, ze neucite na vasi skole hostorii.

Preji Vam ve Vasem zivote vice pokory
18. 01. 2013 | 18:25

Miroslav napsal(a):

Milý/á af, stačí si přečíst názory skuteč´ých historiků a nikoliv publicistů: Npříklad zde: http://www.lidovky.cz/klaus-junior-nerika-pravdu-otec-schwarzenberga-byl-vlastenec-puu-/zpravy-domov.aspx?c=A130117_140304_ln_domov_vsv
18. 01. 2013 | 18:28

Jan Vilem napsal(a):

Neuveritelne ODPORNY MANIPULATIVNI A ZAVADEJICI CLANEK. Takze podle nekterych ma zdroj=Stanislav Motl, vedeny ve svazcich StB jako duvernik, vetsi duveryhodnost, nez overene historicke prameny ??? ODKDY? Samozrejme jej pouzil Klaus jun. zcela UCELOVE a UMYSLNE .
Uz jen prosty duvod, ukazuje, ze rodina Schwarzenbergu nikdy nekolaborovala, neb by byl jeji VESKERY MAJETEK po valce znarodnen Benesovymi dekrety. Ovsem k tomu nikdy nedoslo. Proto byl v r. 1947 vytvoren specialni zakon tzv Lex Shwarzenberg, na zaklade ktereho veskery schwarz. majetek propadl cs statu. / jiz nekdo nahore spravne poznamenal.

Zaroven cerpa clanek z jednostrannych zdroju - viz predtim Stanislav Motl - Stbak + zpoved sefa Hitlerjugend Siegfrieda Zoglmanna.

ODPORNE, NEOMLUVITELNE, TYPICKY POSTOJ CLOVEKA, ktery ma Minderwertigkeitkomplex. FUJFUJFUJ.

A jeste na okraj:
Ze takto Klausi juniore nekadrujete rodinu Zemana - nebo nam predlozte vlastni rodokmen.....chce se mi z vas zvracet
18. 01. 2013 | 18:28

český maloměšťák napsal(a):

Na Hrad ovšem, šmoulové roztodivní, tak jaksi nekandidují ani Pružinskij, ani Bojna, ba dokonce ani taťka Šmoula, To je ale překvapení, že ?

Masarykovu památku pak nejvíce špiní ti, kteří, ač vedeni zjevně dobrým úmyslem vyrobit z toho svého dobrého a moudrého vládce a správce...a z toho druhého idiota, ochlastu a grázla, používají metod podivných, faktů překroucených či různých "vysvětlení" mystické povahy - někdy hraničících s nějakou blíže neurčenou formou osobního šílenství.
Toto je jim však celkem jedno...hlavní je zahnat nudu a rozbít pár bábovek.
18. 01. 2013 | 18:33

český maloměšťák napsal(a):

Ba ani Motl a Nakonečný...nekandidují.
Zato je zde plno zvratek...však je také konečně ten pátek.

Hezký den všem ! A dnes jointy řeďte !!
18. 01. 2013 | 18:35

pavelp napsal(a):

Dobra pane autore..otec kandidata na prezidenta byl podle vas nacista..dejme tomu ze i mohl byt i kdyz zrejme nebyl ale kdyz uz se otirate o familii nekoho jineho nemuzete pripomenout narodu kdo je vas otec???
18. 01. 2013 | 18:36

Nováková napsal(a):

Možná to s tímto článkem nesouvisí, ale opravdu většina lidí nechápe jednoduché řešení buď nabíjím záležitostiv a vztahy tahy atd pozitivní energií, mluvím s respektem o dalších osobách, jednám čestně a pak se vše rozvijí a dosahuji pozitiv nebo naopak neustále kritizuji, šokuji a dávám věcem negativní náboj a pak to jde tzv do kytek..............

stále více mám dojem, že osoby, které jsou tzv vidět a jsou označovány jako VIP jsou přesně na druhé straně a ti tzv normální občané jsou v mnoha případech lepšími osobami....
18. 01. 2013 | 18:40

U nás v Kocourkově napsal(a):

Pane Klausi, bohužel v tomto musím s Vámi naprosto souhlasit. Mám pocit, že se kolem nás ztratila soudnost, stačilo se včera podívat v prezidentském duelu České televize na fanatickou klaku tleskačů Karla Schwarzenberga, reagujících na jeho sebevětší trapnost hurónským pokřikem. Dokonce když jedna posluchačka zřejmě omylem zatleskala Miloši Zemanovi, její soused do ní s nasupeným výrazem nevybíravě šťouchnul - byl to jen okamžik, kamera okamžitě uhnula stranou. Přitom dodávám, že jinak mám na svět jiný pohled než Vy - pravicové strany nikdy nebyly předmětem mé volby a Českou republiku mimo Europskou unii si neumím a ani nechci představit. Ale upřímně Vás zdravím!
18. 01. 2013 | 18:40

čert }=o) napsal(a):

při pročítání blogu mi
na mysl šlo neustále
mlčeti zlato - resl mě
předběhl

Navíc jestliže chce MZ
do rady Národní banky
dosadit Švejnara a odbory
tak už to může rovnou
znárodnit!
18. 01. 2013 | 18:41

Karel (taky) napsal(a):

Z těchto předvolebních diskusí čiší na tisíc honů jediné: Schwarzenberg má peníze a ví, kam je strčit.

Vy všichni, co tady za prachy tu lidskou a morální trosku obhajujete, byste se měli (a měly) opravdu hodně stydět. Jenže to nikdo z vás neumí, co? Prodejná sebranko...
18. 01. 2013 | 18:42

Jakub M. napsal(a):

Milý Karle, nejsem Schwarzenbergův volič. Leč, označení lidská a morální troska se mi opravdu rozhodně dříve vybaví při vyslovení jména Klaus. Původně ta asociace fungovala pouze na Klause seniora, nicméně po tomhle si pod tím představím celkem barvitě celou povedenou Klausovic family.
18. 01. 2013 | 18:46

Čech jako poleno napsal(a):

Pane Klausi, navrhuji další odsun českých Němců. Tentokrát všech, kteří nemají opravdu české nebo aspoň slovenské příjmení a dokládá se tím tedy, že mají cizácké předky. Takový tu nemají mezi námi Čechy a Slovany co pohledávat. A že jste se snažili po staletí asimilovat? Málo. Zde už nemáte nárok!!!
18. 01. 2013 | 18:46

čert }=o) napsal(a):

p.s.
návrh znárodnit NB je vskutku
myšlen ironicky
to jen pro ty co nemají
smysl pro nesmysly =o)
18. 01. 2013 | 18:47

Čech jako poleno napsal(a):

Klause ml. už kritizoval i jeho štědrý chlebodárce Roman. Tak co vy na to, obranáři V.K. ml.? Že by to došlo už i vám?
18. 01. 2013 | 18:51

Opinion napsal(a):

Ústy Romana promluvily peníze a pokáraly VK ml. . Nedá se určit , jestli ty peníze jsou čisté či špinavé . Nicméně VK ml. určitě zmlkne .
18. 01. 2013 | 18:52

pavelp napsal(a):

To Karel..pane tady nejde asi o penize ale o moralku... autor napadl familii nekoho..jedno jestli to je kandidat na prezidenta..ja osobne bych ho nevolil i kdybych mohl..tady jde predevsim o slusnost a ta autorovy asi nic nerika!!! A ted jeste bude plakat ze se boji o svou skolu a zamestnance??? Moje matka mluvila mlceti zlato!! Hezky vecer
18. 01. 2013 | 18:53

23 let po Sametu KONEC éry Prognosťáků napsal(a):

Pane Klausi:

PORG, pokud vím, není VAŠE škola. Tedy zatím, oficiálně, viz. Obchodní rejstík zde: https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypis?subjektId=isor%3a331746&typ=full&klic=jig7p9

To, že Váš otec a náš (opakovaně díky hlasům stranicky disciplinovaného poslaneckého klubu KSČM za prezidenta zvolený) otec opakovaně, NEPOTICKY zneužívá prestiž zastávaného úřadu k propagaci jedné, "jakoby náhodou vybrané" střední školy, "VAŠEHO" PORGu (viz. jeho zneužití tradičního začátku školního roku hlavou státu, když jste si v Klausově klanu zaúkolovali, že pojede na otevření pobočky PORGU v Ostravě a tak mediální krytí pomůže vybrtané soukromé škole v MARKETINGu), jen ukazuje na habituální, vulgární, stále více nekontrolované usurpování moci a korupci "první rodiny" této "maličké" země.

Jako Vašemu otci, i Vám evidentně chybí sebereflexe.

Místo ředitele jste dostal kvůli Vašemu jménu, 100 miliónů od pana Romana, sedřených z nebohých spoluobčanů, od důchodkyň po drobné podnikatele cestou jedné z relativně k platům nejdražší elektřiny v Evropě. Většinově stále státní moloch, ČEZ, je po desetiletí velice NELIBERÁLNĚ dojen rodinou Klausových:

a) Nejdřív v KŘIKLAVĚM středu zájmů Vaše matka, Lívie ROSAMUNDA Miština-Klausová, ač choť MF ČSFR, předsedy vlády ČR, předsedy PSP ČR bere své milióny ze statutárních orgánů ČEZu

b) Mezitím k cecíku ČEZu přiloží Vašeho mladšího bratra, Jana

c) Vrcholem bezuzdného NEPOTISMU "první famílie" je pal oněch 100 mega "VAŠEMU" PORGu.

Pane Klaus, buďte zticha a RÁD, že se korupčnost "první rodiny" (zatím stále) nevyšetřuje a právně nepostihuje.
18. 01. 2013 | 18:53

................ napsal(a):

Karlovi, K.S. nedostal od Martina Romana 100 milionů na školu...... to tak se dá Klausovi juniorovi 100 mega na školu, aby nezlobil a mohl si hrát,jen tak......
18. 01. 2013 | 18:53

Jan Vilem napsal(a):

Karel(taky),

jestli vy jste zvykly psat do diskuzi za penize, tak to prosim nevztahujte na vsechny prispevatele ! Princip kolektivni viny uz tady rovnez kdysi byl.
Je smesne, ze nekdo jako vy kaze o moralce.
18. 01. 2013 | 18:53

Jakub M. napsal(a):

A jak tak koukám, tak Klaus Jr. stihnl svým rozmazáváním lejna již vytočit i svého dvorního sponzora, který tak štědře za přispění papínka jeho ústav dotoval převážně z peněz odíraných zákazníků ČEZu. To vidím na rychlou rezignaci.

http://www.lidovky.cz/krajne-nevhodne-rekl-martin-roman-k-ataku-reditele-porg-klause-mladsiho-na-schwarzenberga-gv9-/zpravy-domov.aspx?c=A130118_163129_ln_domov_jkz
18. 01. 2013 | 18:54

Miroslav napsal(a):

Volební tým K.S. děkuje Václavu Klausovi ml. za tuto skvělou kampaň, tak stejně Václavu Klausovi st., že se jako autor amnestie, která v minulých dvou týdnech pustíla na svobodu nějvětší zloděje v této zemi, jedmomyslně vyjádříl pro prezidentského kandidáta Ing. Zemana. Šampaňské už se chladí a Karel se směje :-))
18. 01. 2013 | 18:57

Martina H napsal(a):

„Benešovy dekrety neplatí již 20 let“.... (ČT 1 17.1.2013...)

Rozvracení republiky je trestný čin, jehož skutková podstata je obsažena v § 310 trestního zákoníku. Patří tak mezi skupinu trestných činů proti České republice, cizímu státu a mezinárodní organizaci.Rozvracením republiky se míní úmyslné rozvrácení ústavního zřízení, územní celistvosti nebo obranyschopnosti České republiky anebo zničení její samostatnosti, a to účastenstvím na násilných akcích proti ní nebo proti jejím orgánům. Trestem pak může být odnětí svobody na 8 až 12 let, popřípadě navíc i propadnutí majetku.Trestná je navíc i jen příprava tohoto trestného činu. A Vlastizrada : Pokud by trestný čin rozvracení republiky spáchal český občan ve spojení s cizí mocí, spáchal by trestný čin vlastizrady a hrozil by mu trest odnětí svobody na 15 až 20 let, popřípadě navíc i propadnutí majetku, ale také výjimečný trest. Trestná by byla opět i jen příprava §309 trestního zákoníku
18. 01. 2013 | 18:58

Miroslav napsal(a):

Roman jen zjistil, kdo má šance na zvolení, takže jako poněkolikáté začíná manévrovat směrem ke zdrojům. Klausové už to nebudou...
18. 01. 2013 | 18:59

................ napsal(a):

již nám to došlo, asi pan šiditel dořediteloval, ono to není 160 zaměstnanců, co přijde o práci, ale jen jeden......
18. 01. 2013 | 19:03

Hrad dělá zdarma reklamu PORGu napsal(a):

Proč si PORG může dovolit hrozit neinzerováním v nejrozšířenějším deníku v zemi, tedy to čím zde přítomný synek hlavy státu MAFŘE hrozil spolu s nejnižším možným urážením jiného člověka, který musel v 11 letech republiku s rodiči opustit a má zřejmě také logopedický handicap?

Protože PORG opakovaně zneužívá a prezident republiky takové zneužívání v rámci již jinými zmíněného nepotismu Klausovou rodinou milerád umořňuje, tedy že místo placené inzerce v médiích tak, jak to musí činit jakákoliv jiná střední škola a jiný subjekt ....

byznis V. Klause ml., PORG, opakovaně teží z toho, že jeho otec ať již přítomností na zahájení školního roku v ostravském PORGu nebo při mnoha jiných příležitostech, dělá reklamu škole svého synka tím, že za sebou do PORGu táhne všechna média.

PORG si může dovolit zastrašovat Mafru, protože Klaus st. zneužíváním prestiže úřadu prezidenta republiky k propagaci PORGu jakoukoliv placenou inzerci mnohonásobně a zdarma dožene.
18. 01. 2013 | 19:04

JK napsal(a):

Klasovo stále silnější doporučování Zemana = polibek smrti.
18. 01. 2013 | 19:06

Miroslav napsal(a):

"Jsme rádi, že to uznal a omluvil se za to. Jeho osobní názory komentovat nebudeme, pokud je bude v budoucnosti držet mimo půdu školy," uvedl za správní radu školy k omluvnému blogu někdejší šéf energetického gigantu ČEZ Roman.

Prosím vás, mohl by mi někdo text té "omluvy" poslat? At to čtu tam i zpátky nikde nic omluvného nevidím. Jan stále arogantnější útoky na základě lží a polopravd. Doufám, že Klaus v PORGu skončí. Jinak bych se styděl přiznat, ze jsem studentem této školy. Je to hanba!!!
18. 01. 2013 | 19:08

ondráš napsal(a):

Pane Klausi,
je dojemné, jak přiznáváte strach tím, že se chlubíte svojí odvahou účasti na demonstraci na Národní 17. listopadu. Působivé. Já tam byl taky a taky jsem měl podobný pocit ani ne tak z oněch radlic, ale z profesionálních bijců, kteří vyskákali z antonů a rozcvičovali se s pendreky a s chutí nás pozabíjet. Ten podstatný rozdíl mezi námi byl v tom, že se mnou tam byl i můj již starší otec-kardiak, kterého jsem v té vřavě ztratil a o něhož jsem měl opravdový strach (sešli jsme se pak v Mikulandské) a VÁŠ tatík byl v prognosťáku kandidátem strany (KSČ), kterou můj charakternější otec demonstrativně opustil o 20 let dříve a odskákal si to. Vy jste pak s podporou svého otce založil soukromou školu s maximální státní dotací (dodnes tento tunel soukromých škol trvá), já dále učil na střední státní škole za směšnou almužnu, která se také dodnes nezměnila, spíše ještě zmenšila. Státní školy dnes podléhají "válečnému hospodaření" zatímco soukromé (většinou horší) vysávají jejich peníze z rozpočtu a jejich majitelé si za ně kupují audiny. Co dodat? Vy pomlouváte prezidentského kandidáta tím, že ostouzíte jeho otce a otce jeho ženy (jak podlé a normalizační!) a já tohoto kandidáta půjdu volit v naději, že do této země pomůže přivést slušnější mravy ze západní Evropy a pomůže neutralizovat famiglie podobné té vaší.
18. 01. 2013 | 19:09

děkujeme, odejdětě napsal(a):

to: Hrad dělá zdarma reklamu PORGu

Je s podivem, že třeba Vámi zmiňované, korupčnické, nepotické využívání a zneužívání úřadu prezidenta republiky rodinou Klausů

1) K propagaci Porgu m.j. opakovanou účastí prezidenta republiky na akcích Porgu, zahájení školního roku zase v ostravském Porgu

2) Asociací Porgu s prezidentem republiky cestou ředitelování Porgu jeho synem, který navím má - super marketingová výhoda! - i stejné křestní jméno jako hlava státu

stále víceméně beztrestně prochází.

Navíc, jak z ČEZu, tak z juniorem šéfovaného Porgu si Klausovi dělají svůj pašalík. Milióny z ČEZu dostala matka, tehdy manželka ministra financí a premiéra, další milióny dostává mladší syn Jan a vrchol všeho je zmíněných sto mega staršímu synkovi, zde přítomnému řediteli Porgu(na odchodu? výhazovu?)
18. 01. 2013 | 19:16

Jiřina S. napsal(a):

Je to syn toho "echte liberála", kterého nereformovaná KSČM nejenže nikdy nekritizuje ale naopak ho opravdu, ale opravdu konzistentně v kritických věcech podporuje, ať je to česká cesta tunelování podniků ve prospěch nomenklatury nebo dodání hlasů poslaneckého klubu při volbě prezidenta v roce 2003 a 2008?

Takže on a KSČM, navíc s Putinem, který ho má v celé EU za svého favorita, takto vlastně hájí české národní zájmy?

Bobošíková a Klausova rodina dobře suplují Sládkovy republikány svojí masáží a strašením s dekrety, brnkáním na národoveckou strunu.

Vot pedagog ten V. Klaus ml. je!

Svá děcka bych do jím vedeného Porgu neposlala ani kdyby bylo zadarmo.
18. 01. 2013 | 19:26

napsal(a):

Klaus mladší je trochu zmatený a moc se v realitě neorientuje, ale oni to prostě mají v rodině:

Václav Klaus Starší, 3. dubna 1997
"Více takových Kožených je jiná úvaha. Nevím, a nechci nyní analyzovat, jak se vše v této věci otočilo, jakým způsobem byl on dotlačen k odcházení z této země a podobně, ale myslím si, že obrovskou vinu na této změně jeho chování má česká závist, závist lidí vůči komukoliv, kdo o něco usiluje a kdo v něčem získá nějaký úspěch. Takže trivializovat tuto věc já považuji za velmi, velmi nešťastné."
18. 01. 2013 | 19:33

Jan napsal(a):

Pane Klausi ml.,o tu školu, na kterou jste dostal dotaci 60 mil. Kč z Čezu se obáváte oprávněně, pokud Vám tatínek ještě preventivně neudělí nějakou tu milůstku! Jinak jste jen synek svého nepodařeného otce, a stydím se za celou vaši rodinku!!!
18. 01. 2013 | 19:34

Věra Smičková napsal(a):

ondráš
Pak stáloe ještě ředitel Porgu by vám na to, že vy drtivá většina učitelů středních škol učí za almiužnu odpověděl liberálně, že máte všichni smůlu.

Přejmenujte se na Klause, vstupte do správné partaje, vykřikujte co nejsměšnější pravičácká a národovecká gesta a on si vás nějaký ředitel nějaké soukromé školy nebo miliardář Klausovy éry tržně všimne a dá nabídku.

Což nevidíte, jak neviditelná ruka Klausem nastaveného a udržovaného trhu bez přívlastku obohacuje (všeho)schopné?
18. 01. 2013 | 19:34

Honza napsal(a):

Za tyto nejapné projevy vlastního názoru vás taťka asi nepochválí. Podle reakcí nás voličů je, myslím, jasné, komu tím prospíváte. Karel na hrad! :-)
18. 01. 2013 | 19:35

Miroslav Poul napsal(a):

Vazeny pane Klausi, nechapu, ze vy jako matematik se branite zkousce "falzifikaci" svych verejne publikovanych nazoru? A. Einstein primo vyzval sve kolegy, aby jeho teorie podrobili teto vedecke metode! (mimochodem jak jste v prechozim clanku uvedl v souvislosti s Ceskem - "miliony padlych". Prosim o uvedni zdroje. Standardne se uvadi cca 350 000 a to vcetne vojaku a Zidu do koncentracnich taboru (cca 215t.Encyclopaedia Brittanica).
18. 01. 2013 | 19:35

pražačka napsal(a):

Bojkotujme Porg dokud budou stále jako ředitele trpět, tedy de facto podporovat tohoto člověka.
18. 01. 2013 | 19:38

JeROTH napsal(a):

Jako komunisti a jiní diktátoři, Klaus a Zeman, teď i Klausův synek si opakovaně a hlasitě nažíkají a vyhrožují médiím.

Je to docela dobrý lakmusový papírek a napovídá to o jejich skutečné povaze a charakteru.
18. 01. 2013 | 19:41

dotaz napsal(a):

Je tento synek odcházející hlavy státu doopravdy přínosem kterékoliv, prestižní nebo i "normální" škole?

Jeho přidaná hodnota se jeví spíše jako záporná.
18. 01. 2013 | 19:46

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

pražačka Takze ma Klaus pravdu. Uz je treba bat se vyjadrit nazor. Co nejaka petice, nebude? Mel bych tu nekolik krasnych vzoru z let 50. Treba hezkou ilustrovanou petici pinoyru za spagat pro Horakovou.
18. 01. 2013 | 19:47

pavelp napsal(a):

Klausi Klausi...cim vic se hov..mazes tim vic smrdi..ovsem zlataky od CEZ nesmrdi..jste opravdu zvlastni clovek!!!
18. 01. 2013 | 19:48

Petr B. napsal(a):

Miroslave, příslušnou literaturu znám a vyplývá z ní jediné, Vlajka byla fašistická organizace a Schwarzenberg senior byl fašista. Samozřejmě z toho nevyplývá, že musel mít nutně rád Hitlera. Mussolini také dlouho neměl rád Hitlera. Salazar se pro jistotu s Hitlerem nikdy nekamarádil. Je jasné, že tyto skutečnosti se volebnímu štábu TOP09 nehodí a že 1/2 až 4/5 pražských voličů nosících pankáčskou placku se Schwarzenbergem podléhá hysterii, když se řekne pravda o jejich idolu.
18. 01. 2013 | 19:49

Jakub M. napsal(a):

Sice dost off-topic, ale po klausovském morálním bahnu to potěší: http://vary.idnes.cz/grand-restaurant-festival-ukoncil-spolupraci-s-vyrobcem-mattoni-pyx-/vary-zpravy.aspx?c=A130118_173641_vary-zpravy_slv

Alespoň někdo tady zbyl, u koho má ještě morálka přednost před penězi.
18. 01. 2013 | 19:49

Petra Koutná napsal(a):

Vážený pane řediteli,
Ponechám stranou většinu Vašich podivuhodných (prosím, nezaměňovat s obdivuhodných) historických náhledů opřených ještě o podivuhodnější zdroje. Můžete mně i ostatním při svém tažení proti předkům Karla Schwarzenberga (momentálně koncentrovaného do tažení proti Vlajce a jejím předválečným členům) vysvětlit tohle? http://www.klaus.cz/clanky/2943.
Děkuji.
18. 01. 2013 | 19:50

Elisabeth napsal(a):

pane Ondras, je to tak u nas a tohle je nas spoluobcan:

Karel:
"Karel (taky) napsal(a):

Z těchto předvolebních diskusí čiší na tisíc honů jediné: Schwarzenberg má peníze a ví, kam je strčit.
Vy všichni, co tady za prachy tu lidskou a morální trosku obhajujete, byste se měli (a měly) opravdu hodně stydět. Jenže to nikdo z vás neumí, co? Prodejná sebranko...".
18. 01. 2013 | 19:52

Jan Vilem napsal(a):

Petr B.

prestante hlasat nesmysly a lzi a prectete si uznavane historicke zdroje a prameny !
Kdyby byl Karluv otec fasista, jak uvadite, byl by jim po valce zabaven majetek na zaklade Benesovych dekretu. Coz se ovsem NIKDY nestalo.
18. 01. 2013 | 19:56

Václav Polda napsal(a):

Vážený pane Klausi,
nemohu jinak. Myslím si, a je to můj soukromý názor, že jste hulvát, demagog a lhář. Protože lhář nemusí být jen ten, kdo zamlčuje pravdu, ale i ten kdo jí záměrně neříká celou nebo pokřivuje. Myslím si, že při Vaší nesporné inteligenci a schopnostech takové jednání opravdu nemáte zapotřebí.
18. 01. 2013 | 19:58

Tereza napsal(a):

Vážený pane Klausi,
velmi se bavím tím, že i v dnešní demokratické době jsou mezi námi stále lidé, kteří kádrují člověka prostřednictvím skutků jeho otce.
Docela se těším, až budou kádrovat Vás.
18. 01. 2013 | 20:02

Lenka napsal(a):

Pane Klausi, vážím si toho, že se v dnešní době nebojíte říci nahlas svůj názor. Určití lidé v naší zemi nám totiž tvrdí, že je zde demokracie, ale sami vidíme, jak je tato "demokracie" myšlena. Podle jistých kruhů a mediálních i ostatních zaprodanců demokracie znamená, když říkáme jen to, co oni chtějí. Ostatní je nepřípustné. Když budu mít jiný názor, než je teď mediálně překládán, možná skoro diktován, budu označena za nedemokrata, komunistu, aktivistu, možná i teroristu. To je strašné. A o to strašnější je, že tady se nejedná jen o názor, ale o pravdu.
O fakta doložená historicky. A stejně se ta smečka na člověka, který na ta fakta upozorní, vrhne. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale to, co se tu nejen dnes, ale posledních dvacet let děje, není demokracie. Zdálo by se, že to vzniklo až nyní, ve "volebním období". Ale není tomu tak. Jen člověk, který řekl svůj názor odlišný od mediální předlohy, je hodně vidět. Ostatní, "neviditelní" slušní lidé se SVÝM názorem už jsou málem v ilegalitě, protože když nemáte stejný názor jako politici, jako média, tak jste podle řady lidí trapní, zpátečničtí, možná si o vás myslí, že jste dokonce nebezpeční! Kam tohle asi spěje???
18. 01. 2013 | 20:11

aleš napsal(a):

Pane Klaus, měl by jste se panu Veselovskému omluvit. Rozhovor s Vámi vyžaduje pevné nervy. Jinak tatínek je zdráv?
18. 01. 2013 | 20:14

Helena napsal(a):

Klaus senior i junior: pravidelné střídání arogance, demagogie a ubrečené sebelítosti - proberte se pánové - v genech nemáte ani genialitu ani mučednictví. Dudlíka za státní peníze tatínek asi dostane, ale proč toto tolerovat u syna???? Ano proč jste se nechal Klausi jr. vtáhnout???? Pročpak ještě pokračujete??? Že by ta rodová hysterická ješitnost??? Názor sem, tam. Chybí Vám nonšalance, styl a formát. ...Zneužívat selektivním způsobem data, vytrhovat jednotlivosti z kontextu? Ve vaší rodině neznám žádný příklad osobní statečnosti, jen alibismus, bolestínství a trapnost. Jak vůbec můžete navrhovat (Vy z tak provařené rodiny) pohled do minulosti??? Doufám, že to Vaším otcem končí, že někam odjede a bude zase oblažovat jiné národy. V ČR už to snad stačilo. Jako pedagog jste u mě skončil - !!!
18. 01. 2013 | 20:16

Jan Vilem napsal(a):

Lenko,

az na to, ze Klaus jun. neuvadi historicka overena fakta, tzv. prameny - ktere mimochodem tvrdi opak - nybrz cituje dosti pochybne svedectvi z druhe ruky publicisty S. Motla. Klaus jun.zcela zjevne jednal v kalkulu, ucelove, vypocitave a ve zlem umyslu.
S historickymi fakty nemuzeme libovolne zachazet a vytrhavat je z kontextu.
18. 01. 2013 | 20:18

Franta Frantovič napsal(a):

Pane Klausi,
jestli vám jde o pravdu, pak se ptejte svého otce, proc jeho privatizace byla jen samá zlodějna a proč dnes zloděje pouští z basy a dává jim sebou nakradené peníze. Pak dloho počkejte a teprve pak se osmělte bavit o něčem jiném.
18. 01. 2013 | 20:21

Luboš Bárta napsal(a):

Dlouho jsem se přemlouval, že do toho nepůjdu, nebudu nikde psát své názory – jen odevzdám volební lístek svému spolužákovi z kruhu na právech Vláďovi, o němž vím, že je slušný člověk, a pak se svobodně rozhodnu podle výsledků, komu dám hlas ve druhém kole. Tedy nejraději jemu - ale to neprošlo.
Ale čím víc se to druhé kolo blíží, tím víc to ve mně vře, i když vypínám televizi, abych to všechno nemusel poslouchat. Vře to natolik, že to musí vybublat - a tak nakonec přeci jen jako ventil píšu tuhle pozvánku navzdory předchozím předsevzetím.
Václav na Hradě se musí po zpackané amnestii aspoň trochu mírnit (nenáhodná vsuvka: "Filosofie té amnestie skutečně vznikala několik let, a má tři pilíře..." viz iDnes), a tak vyslal do boje svého učitelského synka. Tomu nevadí, co si o něm myslí jeho studenti a že píší petice. Taťka zavelel, tak do boje.
Ale proč?
Zatrnulo mě, jsem si dal do kupy dvě a dvě a rozjasnilo se, proč z Hradu hřmí:
Původní scénář byl, že levice v jednom šiku zvolí Zemana, protože my ostatní budeme líní to tam jít ve druhém znovu hodit, když ti "naši" neuspěli. Klaus zatáhne za šňůrky a Nečasova vláda zničehonic padne. To je pro něj lehké, důvod se najde, stejně jako hlasy. Zeman bude inaugurován - a co čert nechtěl, bude stát zrovna před otázkou, koho jmenovat, aby sestavil novou vládu po té padlé. Koho zná lépe, než Václava z Hradu! Tuhle rošádu už nazkoušel Putin a funguje! Tak mu to dá, a je to zas osvědčený tandem. Superkoaličně-opoziční smlouva nás povede ... kam si už doplní každý sám.
Jenže ono se to šmodrchá a předjednaný scénář je ohrožen! Stále více lidí fandí knížepánovi, který je vtipný, inteligentní,ve světě oblíbený a nelepí Becherovkou. Nepije, dokud v láhvi něco je, ale pro radost a potěšení. Sám jsem mu v životě pár skleniček dobrého vína nalil. Je normální a vyzná se.
A tak byl vyslán Václav Džejár na zteč. Proč nepodpíchnout, nerýpnout, nezasmrdět. No nevím, nevím, řekl by taťka, jestli zrovna tohle není falešné...
Tak to jdu hodit Karlovi.
18. 01. 2013 | 20:30

Luděk Štipl a Zdeňka Míčová napsal(a):

Při poslechu popichování pana Klause staršího i mladšího na téma, že prezidentem by neměli být ti, kteří se zdržovali v zahraničí, když my jsme zde trpěli, mi přišlo na mysl, jestli náhodou či záměrně tito pánové nezapomněli třeba na otce vlasti Karla IV., který strávil dětství i mládí v cizině a dokázal zkušenosti tam nabyté využít ku prospěchu celého národa tak, že jsme na něj hrdi do dnešních dnů. Také asi při své nedůstojné snaze si nevzpomněli na učitele národů Jana Amose Komenského ani na prezidenty emigranty Masaryka a Beneše, kteří se ve spolupráci s českými vlastenci žijícími v zahraničí zasloužili o vznik samostatného Československa. V období obou totalit byli všichni, kteří žili v cizině představováni veřejnosti jako zrádci a podezřelé osoby. Pokračovat v tom 20 let po sametové revoluci mi připadá matoucí a nedůstojné. Aby si mohl čtenář udělat svůj vlastní úsudek, dovoluji si uvést pár dat, jež se vztahují ke vzniku našeho státu.

1914 Vypuknutí první světové války. První výzvy v česko-americkém krajanském tisku k zahájení sbírek na podporu osamostatnění Českých zemí. Vznik Českého národního sdružení, ve kterém se spojily síly několika organizací včetně Česko-americké tiskové kanceláře, aby mohly účinněji podporovat události ve staré vlasti a lépe informovat americkou veřejnost o historii a budoucnosti Českých zemí.
Téměř 2 500 krajanů nastoupilo do československých legií a mnoho dalších bojovalo v americké armádě. Finanční příspěvky amerických Čechů a Slováků hradily převážnou část nákladů prvního odboje. Sbírky a pomoc nové republice pokračovaly i po vyhlášení samostatnosti 1918. Diplomatické úsilí o samostatné Československo vrcholí jednáním, které vedl Tomáš G. Masaryk a americký prezident Woodrow Wilson. Během roku se sešli čtyřikrát. Rozhodnou roli v tomto sehráli vysoce postavení američtí přátelé, bez jejichž pomoci by se setkání a jednání sotva uskutečnilo. K nejvýznamnějším patřili:

Charles R. Crane (1858 – 1939), filantrop, průmyslník a blízký přítel prezidenta W. Wilsona. Přítel a podporovatel českých snah o samostatnost. (Financoval mj. i rozsáhlé dílo Alfonze Muchy „Slovanská epopej“).

Richard Crane; syn předchozího, v době války zastával funkci tajemníka amerického ministra zahraničí a po válce se stal prvním americkým velvyslancem v Praze.

Adolph Joachim Sabath (1866 - 1952), přistěhovalec židovského původu ze Záboří u Písku. Patřil k nejvýznamnějším a nejoblíbenějším Čechům v USA. V roce 1907 zvolen do Kongresu Spojených států, jehož členem zůstal až do roku 1952 - byl zvolen 23 krát za sebou což je druhý nejvyšší počet následných zvolení dosažených v americkém Kongresu. V Kongresu prosadil rezoluci, která Českým zemím přiznala právo na svobodu a nezávislost. Sabath připravil triumfální přivítání T. G. Masaryka, kde jej slavnostně přivítalo 27 členů Kongresu (květen 1918). Sloužil pěti americkým prezidentům a s mnohými z nich udržoval osobní přátelství.

Gutzon (John) Borglum (1867 – 1941) Slavný americký sochař, který vytvořil věhlasné portréty čtyř amerických prezidentů ve skále Mount Rushmore (Black Hills, Jižní Dakota). Své pozemky věnoval pro potřeby výcviku československých legií a jako osobní přítel T. G. Masaryka se podílel na sestavení textu československé deklarace nezávislosti.

Louis D. Brandeis (1856 – 1941), syn židovských vystěhovalců z Prahy. Vystudoval práva na Harwardské univerzitě, kde dosáhl nejlepších studijních výsledků v historii školy. V roce 1916 jej prezident Wilson jmenoval soudcem Nejvyššího soudu USA. Zastával se práv žen, odborů i malých národů a chránil prosté lidi proti korporacím, pojišťovnám a bankám, čímž si vysloužil přezdívku Obhájce lidu (People‘s Attorney). Jeho jméno nese Brandeis University ve Waltham (Massa.). Masaryk se nikdy netajil tím, že přízeň americké židovské komunity si získal svým dřívějším neoblomným postojem při Hilsnerově aféře.

Thomas Čapek (1861 – 1950) pocházel z Chraštovic v Jižních Čechách. Doma se dostal na policejní seznam nepřátel státu. V USA vystudoval právo, věnoval se právnické praxi a také české historii literární činnosti. V roce 1912 se stal předsedou Bank of Europe. Má zásluhy zejména na finanční podpoře prvního odboje.

1918
18. října T. G. Masaryk předkládá deklaraci nezávislosti Československa, presidentu Wilsonovi, který ji schválil, čímž bylo rozhodnuto o rozpadu Rakousko-Uherska a o vzniku Československé republiky.

28. října vyhlášení nezávislého Československa v Praze.
18. 01. 2013 | 20:33

................ napsal(a):

průběh vyhnání Němců neměl nic společného s civilizovaným odsunem. Dodnes se nevyřešilo dost vražd Němců, až dnes se starším lidem o tom lépe mluví, protože vrazi již nežijí...... pokud se někde děje něco podobné našemu odsunu Němců, jde to do Haagu
18. 01. 2013 | 20:51

malalaj napsal(a):

veřejnoprávní televize je bašta pravdy a lásky. názory knížete na benešovo dektrety jsou skandální. měl by okamžitě odejít z vlády.
18. 01. 2013 | 20:52

Petr B. napsal(a):

Jarda P:
Tušil jsem, že ministerský předseda Klaus se svým liberalismem, "neviditelnou rokou" a arogantním chováním vůči oponentům nepředstavuje to největší polistopadové zlo. Na pravici celou dobu číhalo daleko větší zlo.
18. 01. 2013 | 20:54

Jan Vilem napsal(a):

Jarda P.,

vzdyt taky jo, Schwarzenberg je Cech - a mozna vic, nez ti, kteri o tom cesstvi tak najednou zapalene horuji.
18. 01. 2013 | 20:55

Jan Vilem napsal(a):

malalaj:

skandalni je pausalizovani a naproste nepochopeni. Schwarzenberg vcera svym prohlasenim mel na mysli, ze Benesovy dekrety jsou uz vyhasle, mrtve, cili nelze je zrusit se zpetnym ucinkem. To je snad naprosto logicke a uvazujicimu cloveku jasne.
Dokladuje to rovnez prohlaseni K. Schwarzenberga pro rakouský deník Die Presse v červenci 2010. "Uvedl jsem jasně, že Benešovy dekrety nelze zrušit: 'Protože zpětný účinek není možný, stejně jako u Mnichovské dohody. Dějiny se nedají vrátit zpět," dodal.
18. 01. 2013 | 20:59

Petr B. napsal(a):

Ten prazvláštní tvoreček léčící si své poškozené sebevědomí ubohým posmíváním jako malý školáček je stejný demagog a sebestředný egocentrik po tatínkovi. A plínky Vám pane Klausi mění papínek nebo maminka? Nikdy jsem si nemyslel, že se rodina člověka, kterou jsem kdysi uznával a v mnohém hájil a bránil takto znemožní, ztrapní a hlavně poškodí naši republiku. Je to hanba!
18. 01. 2013 | 21:08

Dom napsal(a):

Jaký tatík takový synáček. Velký zlojed a malý(zatím) zlojed.
18. 01. 2013 | 21:08

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících příspěvků, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 01. 2013 | 21:08

Denisa napsal(a):

Pane Klausi,
nemusite se omlouvat - predpokladam, ze jako reditel skoly vite co pisete, takze nechapu, proc se za to potom omlouvate. Jenom jste sam na sebe ukazal, co jste zac. Tak absurdni a nizke a trapne argumentace by hned tak nekdo schopny nebyl. Sam se ohanite velkohube vlastenectvim, ale zatimco Schwarzenbergum vsechno vzali a byli nuceni emigrovat, na statky, ktere jim po generace patrily a k nimz meli citovy vztah (to vy samozrejme neznate) se nemohli ani podivat, tak v teto dobe, za komunismu, Vas tatinek studoval, dokonce v zahranici, a v teple Ceske narodni banky si zil svuj pohodlny priposrankovany zivot. A co jste tak uzasneho udelal Vy, ze muzete mluvit o vlastenectvi? Osobne si myslim, ze kdyz nekdo zadupe, vy budete prvni, kdo honem spusti kalhoty a zaleze rychle do diry. Samozvani velkohubi vlastenci jsou vzdycky ti nejhorsi.
18. 01. 2013 | 21:10

Dom napsal(a):

Už bychom toho chudinku měli nechat a nevšímat si ho. Trapáka.
18. 01. 2013 | 21:15

malalaj napsal(a):

kte tomof muj, kte tomof muj??
v rakousku.
18. 01. 2013 | 21:22

................ napsal(a):

moji předkové nekolaborovali ani s fašouny a ani s komanči. Postarali se nemalou částí o vznik Československa, ale dnes by se zde styděli žít
18. 01. 2013 | 21:23

malalaj napsal(a):

zuřivost a nenávist pravdoláskařů připomíná milicionáře po roce 48. někdo se odvážil napsat o knížeti pravdu. ukřižovat! nebojte se pravdoláskaři, zase to projedete jako vždycky všechno. presidentem bude miloš.)))))))))))))urban nakonec skončí ve svěrací kazajce.
18. 01. 2013 | 21:33

Adam Admirál napsal(a):

Nebudu se mu smát za křivou hubu; nicméně syn největšího zloděje postkomunistické éry by ji měl držet.
18. 01. 2013 | 21:35

José napsal(a):

Výborně se bavím, jak pravdoláskaři nadšeně hájí starou Vlajku. Psát o ní a jejích členech někdo takhle pozitivně před rokem, nadávali by mu nejspíš do extrémistů a hnali by ho do kriminálu.
A abychom to rozsekli, diskuse o Karlově otci, zda byl či nebyl fašista, je opravdu směšná; možná by stačilo připomenout, že původní název Vlajky zněl Fašistické studentské sdružení. Karel VI. byl dlouholetým členem organizace, spolufinancoval ji, psal do jejích tiskovin. To je prostě fakt a s tím nehnete, i kdybyste se stavěli na hlavu a odstrkovali se ušima (přesto mi je osobně starý pán mnohem sympatičtější, než ten jeho názorově rozplizlý synáček.)
18. 01. 2013 | 21:36

S. Vochmelík napsal(a):

Neboj se, Václave. Stejně skoro nikoho - až na pár zapálených nadšenců - nezajímá, co si já nebo ty myslíme. Klidně jdi do školy a dobře a zodpovědně uč své žáky.
18. 01. 2013 | 21:36

Petr Černý napsal(a):

Omluva hodna koledníka.
18. 01. 2013 | 21:51

Helena L. napsal(a):

V ČR si můžete pane Klausi juniore říkat vše, ale případně musíte být ochoten nést i následky. Někdo jde k soudu za urážlivá a lživá obvinění. Jindy zas musíte čelit tomu, že si dle vašich informací udělají lidé obraz o vaší inteligenci, rozhledu a cti. V případě účelově vytržených informací z historického kontextu si koledujete dost a dost (na pedagoga). Ani u Vás ani u Vašeho otce nevidím nic, co by nebyly spíše výkřiky slabochů o cti, spravedlnosti a svobodě. Palach prý řekl, že člověk má bojovat proti takovému zlu, na které právě stačí. Já se proto chci proti Vašemu zneužívání demokracie ohradit. Určitě nic nezmůžu. Napíšete jistě hanopis podobného druhu. Miluji historii a pátrání v ní. Příběhy, jako je Háchův, Eliášův i Schwarzenbergů a dalších jsou tak složité, že proklamace demagogů jako jste Vy, by měly být stiženy bleskem z nebe. Opravdu nemáte právo kohokoliv kritizovat. Prominentní dítko, vyrostlé na podivně úspěšné cestě rodičů komunismem. Postavte se na vlastní nohy a vykonejte něco. Váš otec mi v uplynulých 20 letech způsobil tolik pocitů studu, že si to nedovedete představit. Ohrazuji se proti tomu, že budete námitky mého druhu zařazovat mezi oběti mediální masáže. Vašeho otce jsem vnímala negativně, i když měl podporu většiny veřejnosti. Akce poslední doby jsou pouhým potvrzením dlouhodobého dojmu, žádné překvapení. Minulost Vašeho otce je plná ožehavých otazníků, Vaše budoucnost je jen ve Vašich rukou - buďte tedy férový chlap, můžete-li!! Vím o Vás opravdu málo, rozhovor, který Vás rozhněval jsem neslyšela. Četla jsem Vaše 2 poslední příspěvky na blogu a je to ostuda - jste snad ředitel prestižní školy? - Já nejsem ničí příznivec, ničí volič, jsem znechucená z Vaší mediální masáže.....a hlavně účelově pokroucené prezentace historie..

Zdar Vašim žákům a Vaší rodině delší pobyt někde za mořem při pilné práci(privilegia Vám zjevně nesvědčí)

Helena
18. 01. 2013 | 22:01

Vaníšek Lipník napsal(a):

Smekám před Vámi klobouk pane Klausi je odvážné napsat svůj názor a nechat se "obšťastňovat" zvratky některých místních diskutujících.
18. 01. 2013 | 22:06

malalaj napsal(a):

já vubec nechápu, za co se klaus omlouvá.když sem viděl a slyšel knížete zpívat hymnu spadl jsem smíchy z křesla. pořád sem čekal, že každou chvíli přijde deutschland deutschland uber alles.
18. 01. 2013 | 22:24

F. Bednář napsal(a):

Stanislav Motl, na kterého se Klaus odvolává, uvádí na pravou míru jeho zlovolná tvrzení http://zpravy.idnes.cz/publicista-motl-o-klausovi-mladsim-duo-/domaci.aspx?c=A130118_180005_domaci_jw
18. 01. 2013 | 22:29

which uandsf napsal(a):

malalaj
musím opatrně naznačit, že se Klaus neomlouvá - nebo se takto někdo někdy omluvil??? Stejně jako u dalších kroků jeho rodiny, dojdou nám záměry časem (jako u privatizace, amnestie, podpory Zemana). Zájmy obyvatel ČR jsou na pořadu dne, až se vypořádají s opozicí, odpadem společnosti a zahojí si ego
18. 01. 2013 | 22:29

honza.skypala napsal(a):

Aby bylo jasno předem, ve volbách Schwartzenberga volit nebudu. Nicméně:

Rodiče si člověk nevybírá. Proto je útok kohokoliv na základě jeho rodičů či dokonce na základě rodičů jeho manželky jen prachsprostým pliváním, ničím jiným to není. Odsuzování někoho za to, že jeho rodič byl tím či oním, prováděli nacisté a komunisté. Přesně na této úrovni je argumentace tím, co dělal otec Schwartzenberga nebo dokonce otec jeho ženy.

Nemám víc, co bych dodal. Váš blog svědčí nejvíc o vás samotném.
18. 01. 2013 | 22:29

Marie K. napsal(a):

Václav Klaus nedávno prohlásil, že Karel Schwarzenberg není politik a není ani Čech! Touto hrůznou neomaleností prokázal nejen svou ubohost, ale opětovné zostuzení role prezidenta. Urazil nejen památku a důstojnost šlechtického rodu, ale i všech, kteří proti nacistům a komunistům bojovali. Řada občanů však o vlastenectví Schwarzenbegových bohužel neví. Dovoluji si stručně popsat několik historických faktů, které je prokazují:

- Pád prohnilé habsburské monarchie, vznik ČSR a nástup demokracie pochopili Schwarzenbergové jako dějinnou nutnost. I když jim byly v r. 1922 odňaty mnohé majetky, stali se z vlastní vůle Čechy, správněji Čechoslováky, a Masarykovými stoupenci. Jak Karel VI, tak jeho bratr František přísahali jako čs. vojáci věrnost své vlasti, což dodrželi. František se stal velvyslancem ČSR ve Vatikáně a snažil se urovnávat vztahy s touto institucí.

- V roce 1938 před Mnichovem iniciovali prohlášení české šlechty o věrnosti ČSR, text sepsal Karel Schwarzenberg. Jejich čin podnítil obrovskou petiční akci – manifest „Věrni zůstaneme“, který podepsalo 1,5 miliónu občanů.

- Nacisti jim konfiskovali většinu majetku, jakož i těm šlechtickým rodům, kteří prohlášení věrnosti podepsali. Brutálnímu nátlaku nácků, aby se prohlásili za Němce odolali. Člen hlubocko-krumlovské větve Jindřich Schwarzenberg byl uvězněn v koncentračním táboře Buchenwaldu, jeho bratr Adolf emigroval do USA.

- Bratři Karel a František z orlické větve se během nacistické okupace stali členy odbojových organizací. František patřil k těm, kteří zprostředkovali radiové spojení gen. Eliáše s prezidentem Benešem! Oba se podíleli na květnovém povstání se zbraní v ruce. Karel byl ve vedení odboje v Čimelicích a byl raněn, František působil na štábu povstání v Praze.

- Přikládám výňatek z knihy Vlad. Škutiny „František Schwarzenberg“, ve kterém tento čs. vlastenec popisuje, jak byl pověřen gen. Kutlvašrem, aby v uniformě poručíka čs. armády převzal kapitulaci od velitele nacistických vojsk gen. Toussainta. Dále jak byl poslán na Wilsonovo nádraží, aby dojednal kapitulaci a odjezd německých vojsk do zajetí k Američanům. Zároveň vystihuje svůj vztah ke státu.

- Po válce v roce 1947 byl hlubocké větvi veškerý majetek znárodněn, orlické větvi byl znárodněn částečně, ale v roce 1948 byli komunisty přinuceni vystěhovat se z ČSR.

- Syn Karla VI - současný min. zahraničí Karel Jan se stal významným a aktivním činitelem našeho exilu. Mimo jiné umožnil, aby se na hradě Schwarzenberg ve Scheinfeldu každým rokem konaly o letnicích konference čs. exilu, jejichž hlavním tématem byla cesta ke svobodě naší vlasti. Účastnily se jí všechny významné osobnosti celého politického spektra - od Pavla Tigrida po soudruha Mlynáře. Projevy účastníků poté zveřejnil Tigrid v edici SVĚDECTVÍ.

- Rovněž umožnil (a financoval) na témže hradě založení Čs. dokumentačního střediska, které vedl Dr. Vilém Prečan. Zde byla soustředěna veškerá samizdatová a exilová literatura, dokumenty a doklady. Jejímu přemístění do vlasti nebylo od vlády ČR přáno; přemístění se vleklo po dlouhou dobu.

- Karel Jan se stal předsedou Mezinárodního helsinského výboru pro lidská práva. Tento helsinský proces byl významným bojem za dodržování lidských práv v zemích komunismu a znamenal počátek jeho pádu.

- Jako člověk s velikými známostmi po celém světě vykonal ve funkci kancléře prezidenta Havla velikou práci a přispěl k sympatiím světa k naší zemi. K důstojnosti tohoto šlechetného muže patří, že se svými a rodinnými zásluhami o ČSR a ČR nechvástá. Předpokládá totiž, že si je naši lidé uvědomují.

Dovoluji si Vás požádat, abyste při výběru prezidenta volili toho, kdo by svou mravní čistotou, pevnými zásadami a světovými styky pomohl vrátit naší zemi úctu, jakou jsme měli za Václava Havla.


Plnohodnotná odpověďRychlá odpověď
18. 01. 2013 | 22:38

Hokynář napsal(a):

Bůh nadělil každému podle jeho uvážení. Vy si svůj vzhled zasloužíte. Posmívat se člověku který špatně mluví, je od Vás (takového krasavce) trefné. Tvrdit o jeho otci že byl antisemitický, je od Vás (s otcem ne zcela heterosexuálním a člověkem který prodává svobodu jako hrušky na krámě) taky příhodné. Velice mě těší že se Vám a Vašemu bratrovi (ČEZ - sponzor školy ;)) daří, nepochybně Jste zdědili po svých rodičích báječné geny (Livie - dozorčí rádce národa). Zalezte, už Vás má národ dost. Na každého se někde vaří voda. Přimluvte se u otce za Janouška s milostí.
18. 01. 2013 | 22:39

kuk napsal(a):

http://trcalek.bigbloger.lidovky.cz/c/316287/Jaky-fotr-Klaus-takovy-synek-Klaus.html
18. 01. 2013 | 22:40

antoni.n napsal(a):

Dobrý večer všem zde,

právě jsem vyslechnul rozhovor Veselovského s Klausem Jr., a věru mám nedobrý pocit.

Nevyjadřuji se k obsahu debaty, ale způsob vedení debaty Cro s V. Klausem Jr. připomíná místy spíše dosti tvrdý výslech, než korektní rozhovor.

Pan Klaus vyjadřuje svůj názor a jako host debaty jej slušně presentuje, Veselovský se jeví jako trošku navedený žurnalista. U Klause oceňuji i schopnosti uvědomit si a omluvit svůj netaktní přešlap vůči Schwarzenbergerovi, i když pak omluvu dále v textu znevěrohodňuje.

-----------------

Shlédl jsem na inetu i včerejší presentaci a debatu Zemana a Schwarziho, jistě pan Zeman má řadu nezpochybnitelných kvalit, ale osobnostní a verbální projev a jeho obsah a smysl pro humor a lidské ,sdílení, /podobné sdílím ze své přirozenosti/, mne jistým způsobem dostaly.

Začal jsem rozumět, proč je v této neblahé vládě, navzdory, proč se zúčastňoval i jinde. Karel Schwarzenberg je politicky a evropsky vzdělaný pragmatik, ví že si musí počkat na svoji šanci, jako dobrý myslivec.

Tu šanci nemůže dostat, když bude klímat za humny v café, ale musí být na honu, zúčastňovat se. Zřejmě cítí povolání a dokud to jde, chce sloužit ve prospěch společenství, které má osobně rád, nejen aby po něm zůstala stopa v dějinách.

Tady hodně lidí rozlišuje jen prav, levá, gottwaldovsky, buď jsi s námi, nebo proti nám, obávám se, že život a jeho kreativní dynamika kráčejí po jiných cestách.

Nevím, třeba dávám jen na svoje současné vnímání a pocity, ale jinak nemohu.

Pozdravy všem dobré vůle ---

an
18. 01. 2013 | 22:48

Alivalik napsal(a):

Pane Klausi,
Vás ani vašeho otce si ani trosku nevážím, neb si myslíte, ze svět je spravny jen podle vás... Vyčítat někomu zpěv, když sám sotva mluvite... Možna by stalo za to se nejdrive kouknout do zrcadla... Jsou věci, které ovlivnit nemůžete, i když se o to usilovně snažíte... Díky Bohu... Ať žije Karel !!!!
18. 01. 2013 | 22:51

Marie K. napsal(a):

Vážení diskutující, moje tři děti navštěvují třeboňské gymnázium...troufám si tvrdit, že ředitel prestižního pražského gymnázia pan VK zdaleka nedosahuje morálního kreditu tamních vyučujících. Posmívat se, znevažovat historická fakta, přehlížet vysvětlení od historiků, urážet...Nerada bych debatovala na této úrovni. Raději od takových lidí dál.
18. 01. 2013 | 22:52

David Josef Merta napsal(a):

Pane Václave,
pseudořediteli gymnázia,
ocenil bych, kdybyste se raději věnoval šachovým partiím než politice, protože jeden Klaus a jedna Lívie jsou na českou politiku až moc.
Myslím, že tím, že si otvíráte hubu v médiích svýmu otci uškodíte ještě víc, než mu uškodila jeho pitomá amnestie.
Myslím, že jste debil.
Schwarzenberg vystoupil z vlajky v 38. Myslím, že akorád včas.
Jste chudák.
18. 01. 2013 | 23:04

Blanka napsal(a):

Proč si neříct víc k Vlajce a k situaci v Československu mezi 1. a 2. světovou válkou? Ano. Zajímavé téma, pane Klausi. Ale to, že zmíníte jedno jméno, jméno otce někoho s kterým má Váš "tunelpapínek" problém, a nezmíníte jednoznačně kladné informace k jeho protinacistické činnosti je ošidné. Omlouváte tím svůj "divný" úlet s hymnou a probouzíte divné nacionalistické emoce. Beneš nás prodal Rusku, chce Váš otec a Zeman totéž? Já chci zůstat tady, tady, tady. Chci se vrtat v necenzurovaných knížkách a rozhodnout se, zda budu mluvit anglicky, rusky, francouzsky či německy. Nezkoušejte nás z hymny ani z vlastenectví. Váš otec zlomil důvěře v právo vaz, to vám nevadí? Může si každý říkat co chce? Zjevně ano... i historické blbiny a všichni tím ztrácíme čas...
18. 01. 2013 | 23:05

Stanislav Šmejkal napsal(a):

Váš otec osvobodil ekonomické zločince (např. Pitr) a vrahy (např. Srba). Přesto bych si nikdy nedovolil hodnotit vás podle vašeho otce.

Ale dovolím si hodnotit vás podle vašich vlastních činů. Zneužil jste svoji funkci ředitele školy, i když vám škola nepatří (aspoň oficiálně). Takže tu teď neplačte, že s tím máte problémy. Pochopitelně jste naštval své studenty a jejich rodiče, což je pochopitelně problém.

Jako ředitel školy byste měl vědět, jak citovat, jak používat prameny. Každý akademik, který musí být citovaným autorem veřejně opravován (Stanislav Motl) je svým kolegům k smíchu. To je pro vás také pochopitelně problém.
18. 01. 2013 | 23:12

Jan V. napsal(a):

Nechtěl jsem jít volit ve druhém kole ani jednoho z kandidátů, ale pane Klausi děkuji že jste mě mobilizoval a vaše mamča těmi stupidními rasistickými dnes zveřejněnými výroky taky, půjdu za týden volit knížete čistě kvůli vaší family.
18. 01. 2013 | 23:13

Stanislav Šmejkal napsal(a):

PORG získal v červnu 2007 dar ve výši sto milionů korun. Deset milionů obdržel přímo PORG v Libni a za zbývajících devadesát milionů se postavila nová pobočka na Praze 4 – dvojjazyčné gymnázium a základní škola Nový PORG.
Dárcem byl generální ředitel energetické firmy ČEZ Martin Roman. Nesystémové přidělení vysokého daru od ředitele polostátní firmy, jejímž příjemcem byla firma syna prezidenta, byla kritizována řadou osobností i sdružení (mj. Transparency International). Bratr ředitele školy Jan Klaus je v ČEZu zaměstnán na vyšší manažerské pozici.

zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/První_obnovené_reálné_gymnázium
18. 01. 2013 | 23:15

eurohujer napsal(a):

jediný důvod, proč by jste se měl bát o osud Vaší školy pane Klausi, je ten, že by Vám mohly vyschnout ruské zdroje (Škoda JS atp.), jakmile ve funkci Váš papá udělá pápá...
nervozita stoupá, termín se blíží:)
18. 01. 2013 | 23:18

Martin napsal(a):

Pouze dotaz? Víte kdo byl otec paní Lývie Klausové. Kdo hledá najde a odpoví si sám.
18. 01. 2013 | 23:34

Pavel napsal(a):

Chytrý lidi to měli vždycky blbý. Já kdybych řekl svým kolegyním (dříve fanatické fanynky jakéhosi V. Klause a ODS) že nevolím knížete, tak by mě vyštípaly taky.

Vítejte v klubu :-)) .
18. 01. 2013 | 23:34

Psychoanalytik napsal(a):

Nezlob se na zrcadlo, když máš křivou hubu. (N. V. Gogol)
Zrcadlo nemůže odrážet bohy, když se do něho dívají opice. (E. Hemingway)
18. 01. 2013 | 23:36

Čertuv Vrsek napsal(a):

Vážený pane Klausi, nemáte vlastně odvahu říci ve skutečnosti svůj názor. Neboť to, že s Vámi někteří nebudou souhlasit, je přece zcela přirozené a musel jste s tím počítat. Místo toho ihned po prvním nesouhlasu, slabožsky začnete vykřikovat něco o usurpování práva se vyjádřit a mluvíte o vzpouře médií. Stejně jako Váš otec v klíčových okamžicích selháváte. Je dobře že to vidí veřejnost. Pro Vás nedobrá vizitka.
Vzpomínáte na toho pána, co nakreslil tykadla politikům na billboard? Byl odsouzen za vyjádření svého názoru nepodmíněčně do vězení. A vzpomínáte na předsedu ODS Klause, který začal kariéru praním špinavých peněz neexistujících pánů Singhy a Bacse, aby z nich financoval sebe, rodinu a politickou stranu. Vzpomínáte na jeho výrok, že neexistují žádné černé peníze a mnohé jiné. Za korupci a klientelismus prezentovaný stovkami kauz, které Váš otec přivlekl do české společnosti by měl být souzen, což bohužel není možné. Zasvěcení vědí, že nebyl žádný větší obchod, do kterého by nebyl namočen. Snad se někdy podaří odhalit Vaše zahraniční konta. Neměl jste doma dobrý příklad a výchovu a je mi Vás proto trochu líto.
18. 01. 2013 | 23:38

sedlak napsal(a):

copak tenčí se peníze? nebo potřebujete ustát kritiku vašich studentů za zesměšňování pana KS a tak je třeba to obalit do "vyšších cílů", víte co je na KS mimo jiné zajímavé, jeví se laskavý, velkorysý, žádná pavlačová kotníková štěkna a umí přiznat chybu, už i vaše matinka se snaží, že prý si přeje.....,(už píše srdcervoucí dopis?) já bych si přál hodinky s vodotryskem

ne, nemám vás rád, že opravdu ne
18. 01. 2013 | 23:40

ch@ch.ar napsal(a):

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=18822
18. 01. 2013 | 23:45

antoni.n napsal(a):

P. S. a omluva, viz příspěvek výše - osobnostní a verbální projev, týkalo se K. Schw.

an
18. 01. 2013 | 23:59

Berta napsal(a):

Díky, že někdo pojmenoval, co vyslovit bylo nutné. MlaDÍ SE SNADNO V KAŽDÉ DOBĚ DALI ZFANATIZOVAT. Vlajka byla fašistická organizace, pan kníže vyrůstal v jiném prostředí než český národ. My tu žili společné dny lidí sevřených do kazajky »socialistických« mantinelů a máme stejnou historickou oaměť, kterou pan kníže mít nemůže. Proto ho nemohu volit za českého prezidenta a doufám, že část mladých to ještě včas pochopí. I když k vám nechovám žádnou náklonnost, tak za tyto objektivní řádky děkuji
19. 01. 2013 | 00:08

Arbitraz napsal(a):

Pane Klausi ml, to co předvádíte jed pod úroveň jednání slušného cloveka natož pak cloveka vykonávajícího pozici v jake jste. Je to ubohé a prizemne, včetně vaši reakce ná poslední rozhovor v českém rozhlase. Místo hodnot a prezentace jak by mělo vypadat slusne a zrale jednání prezentujete ubohost, spatny smysl pro humor a aroganci.
19. 01. 2013 | 00:11

sedlak napsal(a):

berta...myslíte třeba ty zfanatizované mladé, co pomáhali uvolňovat kazajku "socialistických" mantinelů zatímco jejich rodiče někdy už rezignovali? Možná je lepší, že si tohle pan KS nemusí pamatovat.
19. 01. 2013 | 00:18

Salome napsal(a):

Sedm závojů Salomé. Text pana Klause jr. se jmenuje Omluva....omlouvá se, ale jen sám sobě, že se nechal neviňátko vylákat do mediální bitky, cítí se ve svém intelektu zneuctěn a omluvu žádá pro svou egolásku (byl žádán o relevantní komentář k svým plivancům) a nyní si udělal selektivní rešerši na selektivně zvolené téma. Obávám se, že pan Veselovský (ač patrně nemá tak prominentní hnízdo) ho intelektem překonává a to se u Klausů neodpouští. O Klausovi juniorovi vím málo, odhalil se mi tímto článkem svým třetím závojem (dotace, hymna, rešerše na Vlajku). Salomé jich odhalila 7, aby žádala Janovu hlavu. Co bude dál??? Tak jako Salomé nemohla snést Jana Křtitele živého, žádá junior papínka Heroda o satisfakci.Čí hlavu žádá, co odhalí o sobě dále.... Doufám, že papínek Klaus mu nedá hlavu pana Veselovského na podnose (ač by chtěl) nebo dokonce po poplivání práva Klaous sáhne ještě demokracii na zoube;, či přímo vyhlášení válečného stavu (Sovětský svaz náš vzor?)??!!!!
19. 01. 2013 | 00:19

Tomáš napsal(a):

Pane Klausi jr., otec první dámy, Livie Klausové, pan Štefan Miština, vedoucí 4. oddělení Ústredie štátnej bezpečnosti pri Ministerstve vnitra, které mělo na starosti evidenci časopisů a cenzuru. Opravdu myslíte, že za to paní Livia může?
19. 01. 2013 | 00:23

sedlak napsal(a):

koukám, že máte co napravovat, i sponzor PORGu vám dává do těla....zdá se, že tahle "mobilizace" vám nějak přerůstá přes hlavu, jen houšť a víc

http://www.lidovky.cz/krajne-nevhodne-rekl-martin-roman-k-ataku-reditele-porg-klause-mladsiho-na-schwarzenberga-gv9-/zpravy-domov.aspx?c=A130118_163129_ln_domov_jkz
19. 01. 2013 | 00:49

Skal a stepí, divočinou - máte za 5 napsal(a):

Proč se proboha věnuji pátrání v minulosti Karla Schwarzenberga, kterému bylo asi 1 rok, když jeho otec vystoupil z Vlajky a v atmosféře nástupu Hitlera dělal vše, aby dal jasně najevo, že hodlá být loajální k Československu a navíc to dokázal??? Proč se nevěnovat Klausovi juniorovi, který je zjevně zcela dospělý, těží z vaty, kterou ho obložil jeho všeho schopný otec a jeho matka je dle infa (tam si udělám průzkum zase já)z pěkně hnusného hnízda. To Klausík je jiný tábor. Tábor prorežimních, prokomunistických kolaborantů - Určitě jste v Internacionále vynikal Vy i otec??? Tábor exkomunistických promintentů, kteří jako korek proplouvají všema érama. Hodlám si po proklepnout. Dle audionahrávky Radiožurnálu výslovnost nic moc, zpěv si zjistím, rodinku prokádruju - komunismus, protektorát, 1. republiku i Rakousko-Uhersko. Moc hezky tento ředitel školy vychovává veřejnost. Skoro bych klesla na Vaši úroveň.
19. 01. 2013 | 00:49

Světlana napsal(a):

Pane Klausi, vaše matka se pokládá za "první dámu", ač není dámou vůbec, dokonce ne ani tou poslední. Za co se ale pokládáte vy? Myslíte, že je normální, aby se ředitelem školy stal člověk s ani ne 5letou pedagogickou praxí? Pletete se do historie, ač historikem nejste, komolíte a překrucujete historická fakta, abyste dehonestoval lidi, jimž nesaháte vy ani váš otec ani po kotníky. Držte se raději své profese, i když po pravdě řečeno nevím, proč vám někdo nedoporučil, abyste si vybral jiné povolání. Mohl jste vystudovat třeba tu historii a zalézt někam do archivu.
19. 01. 2013 | 00:50

Martin Janata napsal(a):

Klaus junior si tak jako senior plete vlastenectví s nacionalismem , který za vlastenectví vydává.
Je to zbytečné a tipicky česky malé, tedy Klausovsky- Zemanovské . Samozřejmě , že hlupáci mu to baští.
19. 01. 2013 | 00:50

tigij napsal(a):

pramen freeglobe.cz ....
19. 01. 2013 | 01:26

Manfred napsal(a):

Já se divím, že se v tom ještě šťouráte.Národu už byl vybrán hrdina-tady musím připomenost že jeden čas v této roli i váš starší jmenovec.A jako vždycky je to hrdina bezchybný, perfektní, dokonalý a krásný.Jako vlastně všichni jeho předchůdci.Ještě to tedy není dokonalé, nemá ještě manželku geniální matematičku, syna hudebního skladatele apod.(čaučesku asi platil jinou PR agenturu) ale i tak, ještě to trochu poladit a je to dokonalý.Kolo dějin se prostě pootočilo.
Stačí jen počkat.Až se nedostaví blahobyt, spasení a nanebevzetí, řvoucí dav ho posléze odsoudí, poplive a začne zbožňovat jiného geroje.
Nyní je to ale ve fázi, kdy jakékoliv protiargumenty jsou k ničemu.Chce to nechat je prostě vyřvat, vyblekotat,vylít si zlost.V tomhle stavu s tím zkoušet polemizovat, to je jako přesvědčovat bandu svazáků, že Kléma nebyl genius :-)
19. 01. 2013 | 02:30

Karel napsal(a):

Těmito řečmi jste se sám zařadil mezi spodinu.
Možná si na to vzpomenete, až budete sám napadán kvůli zločinům Vašeho otce.
19. 01. 2013 | 02:44

JF napsal(a):

autore, dobrý začátek začít se zabývat skutky rodiny Klausů a jejich legitimacemi. A nepleťte to s kádrováním, protože jen záleží co se posuzuje, jak se posuzuje ale především KDO posuzuje. To ve vašem případě nesedí ani v jednom případě. A to je u Klausů tuším tradice. O kádrování ledasco víte, to vám upřít nelze. Ono myšlení jako disciplína,není zas tak svobodomislné. To duchem chudí jsou blahoslavení.
19. 01. 2013 | 03:26

mrdounberlusconi napsal(a):

může se říkat pravda.Proto jen v rychlosti.Jsi stejný debil jako fotr
19. 01. 2013 | 06:15

Tetanovka napsal(a):

Za prvé - co se dělal tatínek Schwarzenberga v roce 1930 bych do volby prezidenta netahal. Ale když už k tomu došlo, jsou tady jasná fakta, která se komunidtům do krámu nikdy nehodila - statečný postoj české šlechty vůči okupantům. To se zpochybnit nedá, tak si vymýšlejí legendy buď úplně, nebo překroutí fakta. Mimochodem, chtěl bych vidět dnešní boháče, jak si z vlastenectví nechají zabavit majetek...
19. 01. 2013 | 07:42

jana napsal(a):

http://www.lidovky.cz/klaus-junior-nerika-pravdu-otec-schwarzenberga-byl-vlastenec-puu-/zpravy-domov.aspx?c=A130117_140304_ln_domov_vsv

jak už titulek napoví, výše zmíněný rozhovor označuje tvrzení václava klause ml. z posledních dnů za nepravdivá. odborník z AVČR jasně a přehledně vysvětluje proč. stále je otázkou, zda tak klaus ml. činil z neznalosti (respektive neschopnosti porozumět psanému textu) nebo s jasným úmyslem poškodit kandidáta, jehož nepodporuje. druhé z možností napovídá fakt, že v aktuálním textu zcela vynechal nejzávažnější ze svých předchozích tvrzení o účasti otce ministra Schwarzenbergera na jednáních v berlíně. nemlže se o nich zmínit, protože by zároveň musel přiznat, že tuto informaci účelově vytrhnul z kontextu a použil ji mírně řečeno nekorektně.
stále si myslím, že by pokud by ho tlak ze strany lidí kolem PORG donutil k odstoupení, byla by to dobrá zpráva o této zemi.
19. 01. 2013 | 08:15

Radovan Wicha napsal(a):

Vážený pane Klausi,
vždy jsem si Vás vážil jako člověka, který své práci rozumí, má rozumné názory na české školství a vždy, když jsem Vás poslouchal, měl jsem dobrý pocit, že jsou zde stále inteligentní lidé, kteří jsou schopni věci posouvat správným směrem.
Ale můj respekt vůči Vám skončil. Skutečně, po Vaší debatě s panem Veselovským jste ztratil "glanc" - nejistý, vyhýbavý, neinformovaný a poněkud zákeřný. Je vidět, že nakonec neumíte vystoupit ze stínu Vašeho otce. A je zajímavé, že vývoj mých sympatií v jeho případě byl téměř totožný s vývojem vůči Vám. Myslím, že dost bylo Klausů.
19. 01. 2013 | 08:32

www.facebook.com/sabrina.kocickova napsal(a):

Publicista Motl: Klaus ml. měl mé citace o Schwarzenbergovi uvést celé

Tvrzení syna současného prezidenta je mimořádně závažné. Cestu Karla VI. Schwarzenberga do Berlína podává jako jasný a nezpochybnitelný fakt a ani slovem se nezmiňuje o dobře zdokumentované vlastenecké a později odbojářské činnosti tohoto muže. Klausův text tak budí dojem, že Karel VI. Schwarzenberg byl podle badatele Stanislava Motla kolaborant, který tajně rozbíjel Československo.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/publicista-motl-o-klausovi-mladsim-duo-/domaci.aspx?c=A130118_180005_domaci_jw
19. 01. 2013 | 08:49

Robert Horáček napsal(a):

Vlajka byla sice nacionalistické sdružení, ale je třeba rozlišovat několik fází. První fáze, kdy se angažoval Bojna (KS), byla sice radikálně nacionalistická s projevy antisemitismu, ovšem nikoli více než se dělo např. v radikálním křídle národních socialistů nebo národních demokratů. Pojem Český fašismus, který byl používán, je sporný. Nešlo o fašismus v pravém slova smyslu, ten pojem byl používán jako synonymum slova národovec. Zaměření Vlajky bylo v té době ostře protiněmecké - tzv. boj o insignie. V dalších fázích se Vlajka radikalizovala, aby se později stala čistě kolaborační pronacistickou ultraantisemitskou organizací. S touto fází neměl Bojna nic společného. Členem Vlajky byla řada významných osobností jako třeba historik Pekař nebo řada vysokoškolských profesorů, hrdinů legií apod. České tzv. fašistické organizace měly velkou členskou základnu a prošli jimi statisíce lidí. Jinak základními idejemi českého fašismu bylo antibolševictví a antigermánství.. Což jak dějiny ukázaly byly opravdu dvě největší ohrožení našeho národa.
19. 01. 2013 | 09:05

Josef Zemek napsal(a):

Vážený mladý Klausi. Komunisti si brali do huby, co dělal otec, a posuzovali se tak jejich děti. Přesvědčil jste nás, že jste myšlenkově stejně "degradovaný", jak ti komunisti. Zažil jsem to v životě, když byl vyloučen můj otec z KSČ. Vy se nechováte jinak. Pravděpodobně by jste potřeboval pořádně "liskat" po papuli a ne dostávat miliony z Čezu a ještě "machrovat".
19. 01. 2013 | 09:16

Jakub M. napsal(a):

Lidové noviny mají k dispozici interní dokument Kanceláře prezidenta republiky, který ilustruje hradní debatu kolem amnestie. Z dokumentu vyplývá, že poradci zvažovali, zda amnestie dopadne na dva lidi, které Václav Klaus nemá v lásce - na dělníka Pavla Vondrouše, který loni vystřelil na prezidenta z airsoftové pistole, nebo na olomouckého řidiče autobusu Romana Smetanu, který pomaloval volební plakáty. Dopady na kauzy ekonomické kriminality se v dokumentu nerozebírají, píšou LN.

Inu, jakej fotr, takovej synáček, že, pane Klausi ml. Diskutujme o tom. :-P
19. 01. 2013 | 09:18

Pokorny Ivo napsal(a):

Pane Klausi, ve Vašem případě bych otce ostaních radši nekritizoval, ten Váš taky stojí za to. A také věřím, že pokud se posmíváte nedostaktu druhým, tak Vám zajisté nevadí pokud se někdo posmívá Vám. Dost bylo Klausů.
19. 01. 2013 | 09:21

Petec ze Strakonic napsal(a):

Nehodlám se vracet zpět do dob kterou jednak nepamatuji a historie stále přepisuje a rozhodně nebudu volit pana Schwarzenberga. V minulém kole jsem volil proti Fišerovi v tomto proti němu. Za největší zlo které nás potkalo a které pamatuji na vlastní kůži je váš otec, Václav Klaus starší, který společně s pravdoláskovým Havlem a jeho suitou včetně knížete nás vydali místním obratným šíbrům a hlavně zahraničnímu kapitálu. Než jsme se probrali, vše strategické bylo v cizím lénu. Pana Zemana pamatuji z těch dob jako jednoho z mála, kdo se stavěl proti tehdejší divoké privatizaci a i když sám se dopustil i jistých chyb, nechal na sebe přisát i podivné existence, tak jej stejně budu volit i bez vaší negace knížete. A vy si zametejte hlavně před svým prahem. Kde vzala vaše mamka po ne tak dlouhé době v politice 4 miliony na šperky, nebýt zlodějů nikdo netuší jak je mamka shánčlivá. A jak jsem se dostal vy k neskutečným dotacím na vaší školu. Také by jste měl zpytovat i svou vlastní rodinu, když jste slečně Pojslové nadělal děti a nahradil ji přítelkyni. Nechci se nikomu hrabat do rodiny, kdo si ale nedokáže ukočírovat osobní život, má si zamést před vlastním prahem a nerýpat do životu jiných před dvěma generacemi. Případná podpora pana Zemana vámi i vaším otcem jsou jen farizejské políbky smrti a panu Zemanovi velmí škodí.
19. 01. 2013 | 09:24

Az napsal(a):

Je vidět, že některých případech je povaha dědičná. Nebo jste se podrazáctví vyučil u tatínka, pane Klausi?
19. 01. 2013 | 09:52

Shabatnikoff napsal(a):

Rád bych měl tolik času, jako má pan V.K. Jr., abych se mhl prohrabávat archívy. Ředitelé českých gymnázií jistě rádi potvrdí, že toho času mají fůry nazbyt.
19. 01. 2013 | 09:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy