Když se Kmetiněvská výzva (nezletilí vrazi) promítne do svědomí Denisy Klánové

13. 02. 2011 | 23:22
Přečteno 4564 krát
Většina lidí už zcela jistě něco o Kmětiněvské výzvě zaslechla. Dnešní večer měli všichni ti, kdo sledovali na ČT1 ve 21:30 film V hlavní roli zločin – svědomí Denisy Klánové, možnost okusit trochu pocitů všech zúčastněných. Obsah filmu však rozhodně nebyl povrchní…

O filmu
Cituji z www.seznam.cz: „mladá poslankyně, které dal Josef Klíma ve svém příběhu jméno Denisa Klánová, se snaží ovlivnit odhlasování dlouhá léta připravovaného trestního zákoníku. Je přesvědčena, že do něj byla, v podobě jednoho z paragrafů, záměrně vpašována skrytá past, otevírající dokořán dveře tunelářům a která navíc ještě ty, kdo jsou za podobnou činnost již stíháni, de facto amnestuje. Její krok vyvolá celou řadu reakcí těch, kteří by si naopak přáli, aby trestní zákoník byl odhlasován a schválen právě v této podobě. Rozehrají nelítostnou hru, kterou nemůže bezbranná žena bez pomoci paragrafů zákona, který právě ona zpochybnila, vyhrát...Režisérem televizního filmu je Miloš Zábranský si vybral do hlavní role Lenku Vlasákovou. Dále hrají Adrian Jastraban, Vladimír Kratina, Jiří Schmitzer, Simona Stašová, Martin Preiss, Jana Šulcová, Patricie Solaříková, Bořivoj Navrátil a další.“

O co jde v Kmětiněvské výzvě
Cituji z dopisu (úvodního textu) pana starosty Kvapila a autora Kmetiněvské výzvy: „Na základě velmi brutálního trestního činu, který byl v naší obci spáchán před 6 lety – brutální vražda 13 leté dívky, již spáchal její stejně starý spolužák – a na podkladě všech následných skutečností, které po tomto činu nastaly a vešly ve známost se obracím jménem občanů naší obce Kmetiněves na širokou veřejnost, Poslaneckou sněmovnu ČR, Senát ČR a všechny ústavní činitele s výzvou k otevření nové veřejnoprávní diskuse, na jejímž konci by mělo být přijetí zákona o snížení dolní věkové hranice trestní odpovědnosti při spáchání obdobných brutálních trestných a promyšlených trestních činů jakými je vražda.“ Celý text ke stažení zde: http://www.kmetineves.cz/.

A co dál?
Ke snížení dolní věkové hranice trestní odpovědnosti při spáchání brutálních činů by zcela jistě dojít mělo a věřím, že i doje. Jaký je ale hlavní vzkaz právě skončeného filmu? Nemohu se ubránit dojmu, že se snad zdá odpovědnější a lepší, raději se nikdy do ničeho nemíchat, protože bychom mohli dopadnout třeba velmi podobně, jako Denisa Klánová, její rodina a její svědomí.

Opravdu u nás skoro z každých dveří, které pootevřeme, začnou vypadávat kostlivci…?

Už nečekám „happy endy“, ale kdyby mi pan Josef Klíma trochu konkrétněji sdělil, co nejdůležitějšího chtěl filmem sdělit, bylo by to fajn a já mu tímto předem děkuji.

PS: nepřišlo mi to vůbec podstatné, protože pana starostu Kvapila znám poměrně dlouhou dobu a kampaňovat za něho není třeba, karty na Kladně jsou rozdány, nicméně hned první laskavý čtenář/ka, komentátor/ka, mi to hbitě pod blogem připomněl/a.

Tento komentář tedy přidávám k textu, aby to čistě náhodou nezapadlo v propadlišti dějin:

"ld napsal(a):
Autorka,
ještě by se slušelo dodat, že autor Kmetíněvské výzvy je její starosta Kvapil, který kandiduje za vaše uskupení v doplňovacích senátních volbách. A vy mu touto odbočkou děláte kampaň. Je navýsost smutné, že tak činíte na pozadí tragédie, která se tam stala. Jedním slovem hyenismus. Ba hůře, tento kandidát neoslovuje veřejnost ničím jiným, než že je z obce, kde se shora uvedené událo. Nic pak už neříká na životní prostředí, ekonomiku, kulturu, zahraniční věci, ale háže ciframa, o kolik snížit trestní věkovou odpovědnost. To je dost málo uvážím li, že jeho publicita začíná a končí nezměrným utrpením dívčininých pozůstalých.
13. 02. 2011 | 23:39"


howhg

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ld napsal(a):

Autorka,

ještě by se slušelo dodat, že autor Kmetíněvské výzvy je její starosta Kvapil, který kandiduje za vaše uskupení v doplňovacích senátních volbách. A vy mu touto odbočkou děláte kampaň. Je navýsost smutné, že tak činíte na pozadí tragédie, která se tam stala. Jedním slovem hyenismus.

Ba hůře, tento kandidát neoslovuje veřejnost ničím jiným, než že je z obce, kde se shora uvedené událo. Nic pak už neříká na životní prostředí, ekonomiku, kulturu, zahraniční věci, ale háže ciframa, o kolik snížit trestní věkovou odpovědnost. To je dost málo uvážím li, že jeho publicita začíná a končí nezměrným utrpením dívčininých pozůstalých.
13. 02. 2011 | 23:39

mb napsal(a):

to VV ... to bylo filmove opakování ... pan klíma se asi zabýval ve svých pořadech kriminalitou mladých ... pan klíma se asi vymezuje vůči ´pseudohumanismu´ ... a snaží se věci psát nepřikrášleně ... navíc trosku nacrtnul pozadí moci ( viz. preiss junior ) ...

četl bych to jak dílčí kritiku pravdoláskařů kteří mohou v dobré víře působit zlo ( pseudohumanismus )

tak především kritiku tunelářů a mafiánů / kteří tahají za nitky a mají to pod palcem, šéfujou tomu - a pacifikují bouřící se (čisté) jedince .../

takhle bych videl vyzneni filmu ... zdravim
13. 02. 2011 | 23:50

Veronika Vendlov napsal(a):

mb: díky, já to vidím podobně...pesimismus vítězí.
Díky
v.
13. 02. 2011 | 23:57

mb napsal(a):

to snad ani není pesimismus ... jen (chladný) popis věci ...

mocní jsou mocní ( a často zlí )

bezmocní či slabší také žijí své životy ... / viz. bubliny petra zídka /

to co a jak prožíváte vám asi nikdo nevezme ...

/ no a když jdete do střetu s mocnými tak musíte počítat s nárazem ... /

ale asi bych to nenazýval pesimismem ... spíš realismem asi ...

dobrou noc ...
14. 02. 2011 | 00:10

Veronika Vendlov napsal(a):

popis + fakta = realita - to může vést k pesimismu...
třeba
též dobrou noc...
14. 02. 2011 | 00:18

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím Veroniko,

ten film jsem bohužel neviděl a tak nejsem v obraze. Ale z toho, co píšete, se zdá, že jde o variantu tématu sama proti chobotnici.

Neměla šanci. S mafií lze bojovat jen jejími zbraněmi. Jste mladá a tak nemůžete pamatovat celou serii italských filmů o boji proti mafii a mafiálnům v 70. letech.Tuším, že dnes jsou už mafiáni natolik bohatí, že se přetransformovali ve ctihodné podnikatele, nebo natolik mocní, že už nikdo ani nepípne. Nejspíš obojí.

Vrátím se k té Itálii a k tomu hornímu výroku o boji s mafií. Jediný kdo s tím byl schopen něco udělat byl Mussolini, mimochodem jeden z podstatných důvodů, proč za ním Italové tak nadšeně šli. A jistě - metodami poněkud nedemokratickými a poněkud ne zcela právně košer - když se kácí les, lítají třísky, jak řekl klasik. Jinými slovy, musí dojít k revoluci. A k té dochází až tehdy, když se kola přestanou točit, řečeno Huxleym. To zatím nehrozí.

Pokud jde o onu brutální vraždu, tak sice nevím, jak spolu tyto události souvisí, ale ona debata je velmi vhodná. Agresivita žáků a jejich brutalita roste nezadržitelně, důvodů je víc. Třeba to, na co civí na internetu.

Kdysi se podobné problémy řešili dříve, ještě na obecné škole. Byla k dispozici nakládačka od tvrdé otcovské ruky, tvrdé ruky učitele nabo i polepšovna, kam se nikdo nechtěl vrátit.

Ale to je už dávno.
14. 02. 2011 | 00:46

Targus napsal(a):

To VV:

Film jsem viděl už dříve, takže jsem v obraze. Naprosto mi uniká, proč byl tento blog sesmolen.
14. 02. 2011 | 07:29

Olic X napsal(a):

Podle statistik pocet vrazd a nekterych jinych negativnich jevu klesa a soucasne intenzita jejich medializace prudce roste. Nekdo by si mel na ty statistiky poradne posvitit jakou nam tady delaji rotyku. Podobne je to napriklad i s kvalitou zivota. Zatim co vsichni dobre vime jak prudce klesa. Kontaminace vseho mozneho roste, zdravotnictvi se potaci v totalni krizi, vsichni jsme cim dal vic stresovani a navic nam kromne financni krize klepe na dvere upadek zapadni civilizace. Ti blaznivi demografove ale kazdy rok opakovane tvrdi, ze nam stale roste nebyvalym tempem prumerny vek, jehoz se dozivame. To vsechno opakovane publikuji na portale Ceskeho statistickeho uradu www.czso.cz jako by se nechumelilo.
14. 02. 2011 | 07:40

Lubka napsal(a):

Paní vendlová,tentokrár naprostý souhlas. Pan starosta se díky
jednomu úchylákovi stal známý a snaží se z toho vytřískat co se dá. Jak jste to správně nazvala - normální hyenismus. Kde by pan starosta byl,kdyby tam neměl Robina,že?
14. 02. 2011 | 08:03

Vico napsal(a):

Já rozhodně nelituji, že jsem ten film neviděl. Syžet totiž psal sám náš mafiánsko-politický život - před pár lety.

Tehdy se opravdu připravoval zbrusu nový trestní zákon. V rámci jeho parlamentního projednávání jeden z poslanců dnes "rozpočtově odpovědné koalice" Marek Benda se úspěšně pokusil z nového zákona vyprovodit tzv. "tunelářský paragraf" 128 zneužívání informací v obchodním styku. Díky tomu, že tehdy ještě rozpočtově odpovědní neměli drtivou parlamentní většinu a díky dostatečného počtu slušných poslanců napříč politickým spektrem, jak se říká, ta prasárna pana Bendy neprošla.Tunelářský paragraf tak máme do dneška, byť pod jiným číselným označením.

Příběh autorky, která si jej jako bonus opepřila reakcí ID, kterého tu zřejmě má potkat osud Tužky, je opačný.

Nový trestní zákon zavedl snížení trestní odpovědnosti, ale než vešel v platnost, byla odhlasována změna a trestní odpovědnost se vrátila na patnáct let. To vše se stalo, kdy již Kmětiněvská výzva byla vydána. Nechť nás tedy paní autorka seznámí, jak o novele nového trestního zákoníku hlasovali poslanci TOP09 a Nezávislých.Zvedli ruku pro opětovné zvýšení hranice trestní odpovědnosti, či nikoliv?

Autorka naznačuje, že k "nápravě nápravy" tedy dojde. Hledá-li někdo pesimismus v příbězích, tak já jej nacházím v dnešní zákonodárné realitě.

ID má pravdu. Blíží se senátní volby, tak i účelové oživení těžko představitelné tragedie je dobré. V tom má ID svou "pesimistickou" pravdu.
14. 02. 2011 | 08:08

Suchec napsal(a):

Targus:
Kolem jedné ráno jsem přemýšlel nad reakcí, neb ten film jsem taky viděl, ale moc se mi do toho nechtělo, když mi došlo, co bych musel napsat. Napsal jsi to i za mne.
14. 02. 2011 | 08:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Veronika Vendlová:

Snížit věkovou hranici trestní odpovědnosti? Klidně. Co to ale řeší?

Karel Mueller správně poukázal na nárust agresivity. Tam se musí začít.

Prozradím Vám tedy tajemství. Vaše strana má k dispozici ministerstvo školství. Tam je možno udělat hodně práce při prevenci agresivity a násilí. Na MŠMT sedí jistý pan Dobeš, může se problematice věnovat.
14. 02. 2011 | 08:21

Zdeněk Brom napsal(a):

Tarqus:

Možná asi proto:

Statečná bojovnice za spravedlnost je v textu spojena pozitivně s kandidátem strany, kterou zastupuje autorka.Takže kandidát = statečný bojovník za spravedlnost. Možná.
14. 02. 2011 | 08:23

Technik napsal(a):

Snížení věkové hranice není řešení. Tento přístup k problému svědčí o omezeném myšlení právníků. Problém lze řešit jednoduše a přesněji. I dnes se v některých případech posílá pachatel k psychiatrickému přezkoušení, a zkoumá se zda v okamžiku spáchání činu byl schopen rozpoznat nebezpečnost svého konání.
Co brání tomu, aby se takto postupovalo u všech pachatelů maldších 15ti let ? 5tiletý možná neví, že když někoho vezme dlažební kostkou po hlavě, tak může zabít. Ale 10tiletý už to určitě ví.
14. 02. 2011 | 08:31

Luděk Kvapil napsal(a):

Jsem osočován skupinou lidí,že jde o hyenismus- NEJDE! Oběti již nepomůžu a vraha již nepotrestám! Jde mi o podstatu- brutální vraždu,která se může stát kdykoliv v budoucnu znovu a já jen BURCUJI Kmetiněvskou výzvou CELOU SPOLEČNOST k tomu,aby zvedla hlas a nastavila těmto vrahům-DĚTSKÝM !! - mantinely pro jejich tresty!
Proto se ptám vás,kteří po mě za moji snahu o kvalitní zákony ,co jste mimo toho ,že jste po mě plivli jedovatou slinou ,udělali vy? NIC!"!!
Všichni měli stejnou příležitost k tomu,aby upozornili,že jsou špatné zákony a neudělal nikdo nic.
Polemizovat zda jsem něco dokázal nebudu s nikým,kdo se skrývá za anonymitu!! Moje práce za léta,kdy jsem svojí prací pro obec a okolí okrádal svou rodinu o společně trávené chvíle, je v okolí vidět a touto prací jsem dal mnoha lidem pádnou odpověď na to kdo jsem a jak to myslím !
A pokud plivající anonym chce znát moje názory,nechť mne osloví a rád odpovím- odpovím i na otázky které jeho zajímají- ekonomiku.kdy obce mají stále méně financí a přitom je na ně přenášeno stále více poviností shora. Životní prostředí- kdy si myslím,že se příliš zveličuje podstata věci a přitom jsou občané lhostejní k zakládání a budování černých skládek za obcemi a městy.Kultura- kdy jsme všichni ,,krmeni,, lacinými seriály,filmy plných brutality a násilí a normální hodnoty jsou opomíjeny- Vím,mohl bych s těmi anonymními pisateli polemizovat dlouho,ale pro mne ztratili vážnost se tímto zabývat v momentě ,když se schovali za nic neříkající přezdívku pod kterou jsou za ,, hrdiny ,, - naopak ,možná,že ve skutečnosti jsou to ubozí jedinci,kteří se takto vyjadřují proto,že jsou ,,zamindrákováni,, a řeší si tímto svoje vnitřní problémy malosti - Co jste pro společnost vykonali dosud vy :- ptámse.
14. 02. 2011 | 08:39

dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Není nad polepšené komunisty ! Budu vás volit ! Dal.
14. 02. 2011 | 08:48

dalimír napsal(a):

Ale Vážená paní omlouvám se ! Má reakce nepatřila pod Váš blog ale pod bl.soudruha Dolejše ! Jsem to já popleta ! Dal.
14. 02. 2011 | 08:53

Luděk Kvapil napsal(a):

To Dal : V životě jsem nebyl členem žádné strany - jsem nezávislý kandidát a o komunistech vím své od roku 1953 vážený pane !
14. 02. 2011 | 08:54

Pocestny napsal(a):

Brome,
zase jenom nuzácké kecy, řadíte se mezi zdejší "zlé dědky" proto, že jste jeden z nich nebo protože jste "chytrák" a rád kohokoliv obviníte z čehokoliv, co se hodí, aby se nemluvilo o tom, jak zase chcete po někom, aby za vás dělal to, co vaší povinností jest?
VBendlová má na MŠ stejně daleko jako pan "populární učitel", který se spletl v roli. Jste chlap, tak nehýkejte jako svíčková bába nebo místní spolek gerontofrustrátů.
Pověstný učitel Beran se proslavil tím, jak učil, Broma známe s krze to, o čem kecá....
Ministr za vás s tímhle nic neudělá, pokud i vy budete svým psaním živit agresívní nálady mezi dospělými, budou mít děti vždy kde brát. Děti nejsou než to, co jsou jejich rodiče, buďte frajer a chtějte odmítnutí agrese od rodičů, obce, společnosti, pan jí budou odmítat i politici.
Zatím to naopak plošně vypadá, že společenským vzorem jednání je Arnold Schwarzenegger v jedné ze svých intelektuálních filmových rolích.
Zkuste třeba začít tím, že se přestanete chovat jako buran z Balíkova.
Jak říkal náš dědek:
"Písek, Vodňany, Strakonice, škoda že tři řitě blíže k sobě nepřirostly, mohlo to být jedno město... Dlážděná náves město nedělá, je k ní potřeba také ten měšťan..."

Připomenu se, až tu budete zase publikum krmit nějakým tím pastorálním fašismem.
14. 02. 2011 | 08:59

Vico napsal(a):

Luděk Kvapil : Možná byste měl poněkud zklidnit hormony.

Jednak tématem nebyla vaše "dobrá práce" pro obec a okolí, ale účelové vytáhnutí případu z roku 2004.

Jen naivka si nedá do souvislosti celostátně známou petici s doplňovacími volbami do Senátu, kam kandidujete. Hození této emociální karty na stůl dává té tragédii úplně jinou a dosti ošklivou konotaci.

Při vší úctě k vaší práci v obecním zastupitelstvu tu oživováním tragédie připomínáte jen pytláka, který se snaží prudkým reflektorem oslnit a oslepit lovnou zvěř - voliče.

Možná vám však křivdím, pokud to Vendlová udělala z vlastní vůle a bez konzultace s vámi.
14. 02. 2011 | 09:08

Pocestny napsal(a):

VV
klídek, máte vždy navybranou - buď o něčem napíšete, čímž toho hyenisticky zneužijete nebo nenapíšete, pak to hyenisticky ignorujete.

Vaše strana je tam proto, aby srovnala stav kasy, ne aby podkuřovala místním deprivantům. Proto zdůrazňuji, že míra socanské nenávisti budiž mírou "ocenění kvality práce".
Je ovšem nutné říci, že jakékoliv soužití s jakoukoliv formou ODS je pro vás fatální.
S hrůzou zjišťuju, že nám "zambrozkovatěl" i Saša. Vidím, že erárkasa je fet, kterému neodolá ani třídní šprt.
14. 02. 2011 | 09:25

Pocestny napsal(a):

Vico,
vaše nutkavost šířit ornamentální kosočtverečno je vposledku neudržitelná.
Jste negativní až to hezké není, ale je to pokus o takové to řepovo malé domácí žvýkání, takže jsou to jen prázné floskule.
Pučnidrát je terminus technikus, až D-fens zjistí, jak mu tu kradete kopyrajt, přečtete si o sobě u nich něco hezky výživného v terminologii, ze které by Stejskalová dostala menses...

Pokuste se pod tím nánosem slovní barokní sádry vést nějakou myšlenku, protože jinak tu můžete leda kandidovat na uvolněnou stolici vrchního Franka Barnese. No a naopak, bacha na uvolněnou stolici, aby při kandidartuře nebyl nějaký trapas...
Vždyť to znáte: "Udržet meč a moč!"
14. 02. 2011 | 09:33

Pocestny napsal(a):

Frank Bárns (píšu to schválně česky, just for those who arent really familiar with spelling)
zde, pro připomenutí...
https://www.youtube.com/watch?v=m8BcRTassOs&feature=related

Kuním Ksichtům Zdar!
14. 02. 2011 | 09:39

Vico napsal(a):

Pocestný : Nehazardujte s mou knížecí přízní, kterou k vám chovám :-). Když je zle a doktorská elita odchází, i kuní ksicht Frank Barnes je dobrý k vyříznutí kuřího oka.

Pučmidrát jako terminus technikus je vydržen, s tím se smiřte. Váš nově použitý termín "Pučnidrát" nebudu žalovat pro nekalou soutěž/podobnost obchodního názvu/.
14. 02. 2011 | 09:58

modrý edvard napsal(a):

Někdo to nahoře našťouchnul: roste ve skutečnosti agresivita (zločinnost, korupce, nenávist, strach z budoucnosti, záplavy v Austrálii ap.) nebo jejich mediální obraz? Ví to někdo?
14. 02. 2011 | 10:04

Tenco napsal(a):

Od autorky nelze očekávat nějaké hluboké zamyšlení.
Třeba nad jsoucnem zvaným "prisonizace".
Protože šoupnout někoho do díry, je jistě chválihodné, zejména pokud dotyčného koníčkem je přepadávat stařenky a mlátit je tak dlouho, dokud mu nevydají alespoň deset korun. Nebo podříznout krk každému, kdo mu třeba řekne, že by si měl umýt ušiska.
Otázka však zní, do jaké díry a zda i tam lze takovéhoto tvora správně namotivovat tak, aby po vylezení z díry nepřepadával i dědečky a nekroutil krkem každému, kdo mu na pozdrav odpoví jen na půl huby.

Ale to bychom asi chtěli od političek moc, že, vážení přátelé ?

Trest má být trestem, ne konečným ortelem.

K zamyšlení :

Vyšly 4 studie.
První studie dokazuje, že trest smrti zločince odrazuje. Počet vražd v určeném státě po jeho zavedení klesl.
Druhá studie však tvrdí, že trest smrti zločince neodrazuje. Naopak, počet vražd po zavedení trestu smrti stoupl.
Třetí studie uvádí , že zavedení trestu smrti má pouze odstrašující účinek. Odradí až 90 % potenciálních pachatelů.
Čtvrtá studie prohlašuje, že naopak odstrašující účinek nemá, 10 % potenciálních pachatelů žádný trest smrti neodradí.

Která studie je blíže pravdy ? Co myslíte ?
Karel Mueller
Pravda. Ale nelze zakázati budoucím deviantům agresivní počítačové hry.
To je neliberální.
Naopak, lze fotříka, motivovaného snahou vychovati ze svého nezdárného synka a z těchto důvodů udělujícího mu řádnou makarenkovskou výchovnou lekci, tedy lze jej dnes poměrně snadno obviniti z domácího násilí. To je naopak velmi moderní.

Také vzory ve společnosti bývají rozmarné - jako vrcholná nírvána je prožíváno vidění sama sebe na místě harvardského Viktora, setuzáckého Toma, v tom lepším případě pak lžidoktorů Bendy či Řápkové.
Vinetů, Ould Šetrhend a Rychlé Šípy už jen hasí to nejhorší.

Mějte se.

Jen tak na okraj - jak pak se asi milá Veronika vyrovnává s tím, že Občan Schwarzenberg přiznal, že v zájmu urychlení svého případu dal úředníkovi malou pozornost a že místo výroku soudu mu stačí názor soukromé agentury /případ Čunek/. Tedy to na jedné straně.
A na straně druhé - hle ! - tentýž občan se stává ikonou Tradice, odpovědnosti a prosperity. Kdy si na pomoc k prosazení těchto jistě chválihodných záležitostí pozve bratra Kalouska, sestru Parkanovou a další.
Vrtá mi to hlavou a nedá spát. Divné vzory, Vrcholové. Zhusta medializované.

Ale asi je to napuosto noumální.

ad Luděk Kvapil
Argumentace ad hominem.
Sebechvála.
Nadutost.
Nezajímá jej co kdo říká, ale kdo co říká.
Aniž by dotyčného znal, cejchuje jej - opět propagandistický trik.

Také je v TOP 09 ? Hmm. Napuosto noumální, to je napuosto noumální.

Jeho nezajímá anonymní občan. Ani jejich množina. Jeho zajímá JÁ, PARTAJ a PŔÍŠTÍ VOLBY.

Luděk Kvapil
Dobrý den, vážený politiku. Toto je anonymní diskuzní forum.
Pokud jste si toho nestačil všimnout. Je to takové jsoucno jsko třeba marmeláda.
Také je něčím charakteristické.
A pokud někam vstoupím, je to poprvé a tyto lidi vůbec neznám, je slušné pozdravit.
Až pak můžu začít sypat urážky.
A využívat toho, že ostatní mají svázané ruce, neb disponují zde jen rukama virtuálníma.....hmm - vlastně také (zne)využíváte některých z vlastností jsoucna jménem "anonymní diskuzní fórum".

Asi naštěstí pro Vás. Možná totiž, že po Vašem vstupu /i v kontextu oněch vzorů via - no však dobře víte kterých vzorů/, by Vám někdo z těch, kterým zde nadáváte do zamindrakovaných ubohých jedinců, docela s chutí rád jednu nebo dvě střihnul/.
14. 02. 2011 | 10:16

tata napsal(a):

PANÍ VV

Bohužel vše souvisí ze vším,kdy odhalit že tomu tak není,je pravda že plivnout je lehke ,odstranit plivanec je skoro nemožné bud že sedí nebo když nesedí vypravějte že ste to udělal v zajmu,tady svami i mužu souhlasit.

PRODĚLAL sem několik pohledu na vas první byl dost špatny nevim už oco přesně šlo ale něco o narodu vaš kamarad nebo znamí z australie nemusi to byt přesne,není to duležite,pak ste měla serii bych řek kdy sem byl zcela na vaší straně a bral sem vas sice s jinymi nazory ale mladou poctivou krev,pak jste se podle meho soudu přizbusobila toku,samozřejmě ten pohled je zcela ovlivněn mym pohledem na TOP 09,A nejvetšim zlem v naší politice panem Kalouskem,byl naprosto u všeho zla ted kaže o vodě,celou dobu chlemstal vino,ani napišete co stim ma co dělat.?

Pani VV ma,je to vtom duchu co psal pan Muler,ON JE TA HLAVA co to řidí,řika přesně co potřebuje,co je vtom zajmu,jen je nesmirně chytrej a dodal de přes mrtvoly ,přes veškere srovnatelne kauzi jinych on znich vyjde vždy jako vitěz,nebyl by čas se zamysletže těch nahod je nak přiliš?jeho byt tam zmizel vraždou svědek,nikdy nevysvětlil ohledně bytu nebyl tak hloupy jak naš upřimny.....vidite ten rozdil upřimnymu to zlomilo vaz za pomoci pravě tohoto pana,hlasa jak komunisti jsou zhhouba.....když je potřeba neštítí se spojit ,toto neni indicie to je jediny prokazatelny fakt.......kauza bartak veme si ho stejně k sobě,VÝ přesně kdy se distancovat a kdy dělat mrtveho brouka jeho rozdilne chovaní nic nesignalizuje?

proč to pišu,vym že jste se několikrat ohrazovala ale zamyslete se proč vam toto lidi píší nebot vše souvisí ze vším,dam srovnaní jestliže člověk vleze do mafie asi malokdo ho bude považovat že není mafie,a přitom předesilam pořad si o vas myslym že jste člověk sice s protipolovymi nazory ale plna idealu te vaši myšlenky ,zkuste se ale zamyslet nad nami co zakonitě jsou přesvedčeni že to největší zlo je pravě pan Kalousek,NEBERTE VŽDY že to je nesmyslny utok,a dost to souvisí i stimto co pišete,pišete pesimismus ,zkuste probrat nejste vy naopak přehnana optimistka nechcete vidět ty souvislosti?SAmozřejmě nemusím myt pravdu ale přiliš moc nahod indicií mi potvrzuje muj nazor.

mynimalně vemte v potaz proč ste stale kofrontovana a spojovana s timto panem i zdanlivě nesouvisejicim blogu
14. 02. 2011 | 11:23

Tenco napsal(a):

Ještě maličkost.
"Dnešní večer měli všichni ti, kdo sledovali na ČT1 ve 21:30 film V hlavní roli zločin – svědomí Denisy Klánové, možnost okusit trochu pocitů všech zúčastněných. Obsah filmu však rozhodně nebyl povrchní…"

Ano, zejména ten plešáty pán s pejskem.
To jistě nebyla povrchní, banální figurka....
Takoví pánové s pejskem totiž vyrobili toho pána s Hummerem, mnoho polistopadových politických figurek a z převážné části občanstva pak voly.

Kteří chtějí pozavírat kdekoho, bez ohledu na problém prisonizace, ale plešaté pány s pejskem a pány s Hummerem ne.
Ti jsou totiž hodní a veskrze dobře socializovaní. Zejména s politiky jim to dohromady dobře šlape.

Howgh.
14. 02. 2011 | 11:57

Kanalnik napsal(a):

Film jsem nevidel, takze se k nemu nebudu vyjadrovat.

Co se tyce trestni odpovednosti a snizeni vekove hranice: myslim, ze odbornici (predevsim psychologove a psychiatri) by se mohli chopit tematu a poinformovat verejnost o vlivu rodiny na dite, a vlivu spolecnosti na jedince.

Existuje v realu ta hranice trestni odpovednosti vubec? Nebo si ji definujeme proste proto, ze chceme? Kde ta hranice je a co to znamena? A co ma by trestem a jeho ucelem?

Mam dojem, ze lide jsou rychli v odsudku ditete-vraha, nicmene naprosto pomiji okolnosti, ktereho k tomu privedly, zejmena prave pokud je to dite. Budeme detske vrahy zavirat do vezeni az zcernaji? To mi prijde stejne zkratkovite a produktivni jako tazkvana prevence klasickym vypraskem (jak tady bylo navrhovano).

Deti maji byt milovany. Pokud nejsou, vyrustaji deprivovane deti a pote dospeli, kteri pachaji vice ci mene trestnou cinnost. Vsechno zacina v rodine.

Otazku "jsi pro ci proti snizeni hranice trestni odpovednosti" v teto podobe naprosto odmitam. Pokud nebude mit cela vec jasne zduvodneni a koncepci, posuzujici problem z hlediska jednotlivce, rodiny, spolecnosti, jedna se o zcela neproduktivni zkratku.
14. 02. 2011 | 12:39

Veronika Vendlov napsal(a):

Pocestny napsal(a):
Pocestný, ráda Vás vidím! Já jsem naprosto v klidu, nebojte! :-) O hlubší rozbor stavu politiky se nemá smysl pokoušet. Nejdůležitější je to, nemít v zrcadle a zejména sám před sebou, pokřivený svůj vlastní obraz. A bez růžových brýlí je svět neuvěřitelně černobílý....
14. 02. 2011 | 13:12

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Brome, naše strana nemá k dispozici resort MŠMT, takto to nefunguje a Vy to velmi dobře víte. Pokud spolupracujete s někým, kdo Vám může poskytmout podklady pro novinky,které resort čeká, pak se na ně zaměřte a s MŠMT komunikujte. Nic jiného ani delat nejde, leda čekat na další volby...
14. 02. 2011 | 13:14

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane starosto, díky, že jste se zapojil do diskuse. Berte ji prosím co nejvíce s rezervou. Ani jeden z nás nemusí skládat účty, složili nám je především naši voliči a tam jsme nedopadli věru špatně...:-)
14. 02. 2011 | 13:17

Veronika Vendlov napsal(a):

Tenco Vy nemíte co na práci? :-)? Asi ne, ledaže by Vám za Ty Vaše hluboké myšlenky někdo platil...a to nemyslím zle, nopak, velmi laskavě a v dobrém.
Pěkný den.
14. 02. 2011 | 13:19

Veronika Vendlov napsal(a):

Tato, díky. Konfrontace mi nevadí, naopak. Váš pohled beru, nejste rozhodně jediný.
14. 02. 2011 | 13:25

Zdeněk Brom napsal(a):

Veronika Vendlová:

Samozřejmě, co jiného také čekat, že?
14. 02. 2011 | 13:29

Zdeněk Brom napsal(a):

Pocestný:

Vše dobré na Vašich cestách.
14. 02. 2011 | 13:30

Tenco napsal(a):

veronikavendlova
Jsou lidé, kteří si vydělávají tím, že tráví čas u počítače.
Někteří /např. zaměstnanci GS/ si takto vydělávají docela slušné peníze. I tím, že hloupí politikové/např. jistý exbratr ve službách jistého exbankovního komunistického úředníčka/ zadlužují své občany. Díky maržím při aukcích dluhopisů a kupónům si tak přijdou trvale na docela dobré peníze..

Nástroje propagandy :
Argumentace ad hominem.
/Hmm. Další nástroje subjekt nepoužívá. Asi o nich neví. To její kumpán - ten je na tom lépe - ten použil aspoň ...také jen jeden !! Herdek - pak už také jen nadutost, opovrhování...Nu - asi vrána k vráně sedá./
A tak jde jen o jakési bezduché glosování na jednu stranu, vlezdoprdelkování na stranu druhou - takže není CO zkoumat.

P.S. Ve vašem případě se zase domníváhm /neberte to zle, ale velmi laskavě a v dobrém/, že i kdyby jste měla k dispozici pracovního času více než dvojnásobek toho , který máte teď, nijak by to neovlivnilo výsledek.

Lepší hlubokomyslné myšlenky. než žádné.
14. 02. 2011 | 13:35

mb napsal(a):

zřejmě souhlasím s kanálníkem ( + navíc s tim že tim ale nesmí trpět ´obyčejná´ většinová / normální společnost )

pan kvapil napsal: Životní prostředí- kdy si myslím,že se příliš zveličuje podstata věci a přitom jsou občané lhostejní k zakládání a budování černých skládek za obcemi a městy

to nějak nechápu ... jak se může zveličovat podstata nějaké věci .... a jak s tím souvisí lhostejnost k zakládání a budování černých skládek za obcemi a městy ...

to mi prostě hlava nebere ... buď jsem hloupý já nebo pan kvapil, nebo oba ....
14. 02. 2011 | 15:11

ld napsal(a):

Luděk Kvapil,

jste li to skutečně vy, ten, kdož nick a osoba jedno jest, tak vás milerád vybídnu, abyste v mnou položených otázkách pokračoval odpověďmi. Neodpověděl jste takřka na žádnou. Nebudu vám radit, ale takto odflinkávájíc, kampaň projedete na celé čáře.

Můžu li se vrátit k příspěvkům pro společnost, tak to, prosím, nechte na svědomí dotyčných. Nemá každý žaludek se profilovat na tragédii, která se udála ve společnosti kol nás. Až na pár blábolů o apolitičnosti Senátu ČR jsem od vás neslyšel mnoho, čím byste mi ulpěl v paměti. Posoudím li věc vaší optikou, jste tedy havranem, jehož přítomnost je specifická pro danou roční dobu; s nástupem jara povyk zmizí.

Pane kandidáte, pokud chcete být adresný, charakterizujte vaši orientaci přesněji, bez uchylování se k dotazům ranku viz výše. Já do senátu nekandiduji, vy ano. Chcete být placen i z mých daní, tak si laskavě kydy o plivání slin nechte k vám do hospody či stranických kumbálů. Nesete kůži na trh, hodláte být normotvůrcem. Zatím vidím jen žalost. Je však vaší věcí, když chcete v pelotonu skončit poslední. A to mi vrásky nedělá.
14. 02. 2011 | 15:36

Tenco napsal(a):

Id
Tento sebestředný člověk kandiduje na senátora ?
Proč ?

"...Jsem osočován skupinou lidí,že jde o hyenismus- NEJDE! Oběti již nepomůžu a vraha již nepotrestám! Jde mi o podstatu- brutální vraždu,která se může stát kdykoliv v budoucnu znovu a já jen BURCUJI Kmetiněvskou výzvou CELOU SPOLEČNOST k tomu,aby zvedla hlas a nastavila těmto vrahům-DĚTSKÝM !! - mantinely pro jejich tresty!..."

Vždyť nedisponuje ani něčím takovým, co zvykneme nazývati elementární logikou.

"Vraha již nepotrestám / chci mantinely pro jeho trest" ....rabulistika, ne logika

."..Proto se ptám vás,kteří po mě za moji snahu o kvalitní zákony ,co jste mimo toho ,že jste po mě plivli jedovatou slinou ,udělali vy? NIC!"!!..."

Cejch - druh citově zaměřeného slovního a myšlenkového krátkého spojení./má na svědomí miliony lidských životů - stačí vzpomenout holokaust/
Falešné dilema, trilema - nabízí pouze dvě, tři možnosti./buď budete pro můj kvalitní zákon, anebo jste nicky/
Argumentum ad hominem - jedinec nechce vést diskuzi, ale jen protivníka osobně urazit a tak snížit jeho věrohodnost.

pan Kvapil
"Co jste pro společnost vykonali dosud vy :- ptámse. "

My nejsme placeni z peněz daňových poplatníků. Vy máte povinnost skládat účty A TO I ANONYMNÍMU DAVU. My ne. My vás jen platíme.
A některým se to už docela zajídá.
------------------------------------------------------------------------------
Tak jestli tento pán má být senátorem a dokonce snad za Tradici, Odpovědnost a Prosperitu - tak docela začínám věřit, že se jednou stanu papežem za Chytrost, Morálku a Soudnost.

Id, ono je totiž snadné vygůglovávat si chytrácké moudra anebo odpovídat na předem stanovené otázky či psát agitky a něco jiného je pak spontánně reagovat.
Tady se ukáže, jaký člověk je. Ve skutečnosti. Ne jaký je jeho mediální obraz.
14. 02. 2011 | 16:06

mb napsal(a):

tenco nestrašte ... vy se papežem za chytrost morálku a soudnost snadno můžete stát, ale tento pán má li tak velké deficity v logice se senátorem za tradici, odpovědnost a prosperitu stane stěží ... a stane li se, pak tím hůř pro tradici, odpovědnost a prosperitu .... či pro čr ....
14. 02. 2011 | 16:13

Veronika Vendlov napsal(a):

Tenco: nidky by mě nenapdlo, poměřovat se s Vašimi myšlenkami a úctyhodnými činy či pracovními úspěchy. :-) čest Vaší práci, pane Tenco...
14. 02. 2011 | 16:19

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj Veroniko,

už mám takovou sklerozu, že jsem zaoměl, že si tykáme :-)).
14. 02. 2011 | 16:54

tata napsal(a):

paní VV

co řikate poslednimu blogu.....Petr Havlík
Transplantovat lidem zdravý rozum je těžší,byl bych rad ,a bylo by hodně zajimavé slyšet odpovědi ve sve podstatě jste ted politik,za vladní stranu,pohled teda zdruhe strany by byl zajimavý muj nazor je že nic stoho se neděje,samozřejmě vaše pravo je nereagovat ste jedna z mala co komunikuje opravdu by mi to zajimalo není to nic čim bych chtěl provokovat,ale ty pohledy zdruhe strany jsou podnětné,a muj pohled vždy bude ovlivněn mym pohledem ktery je opak vašeho tudiž není s čim srovnat na druhou stranu ste politik začinajicí stary matador vždy odpoví tak že vlastně nic neřekne.

předem děkuji a zaroven i respektuji že neodpovite.
14. 02. 2011 | 16:55

ld napsal(a):

Tenco, mb,

zveličování (jak pravil) tématu životního prostředí, vakuum názorů na zahraniční politiku; improvizace v diskusi bídná, povyšování se nad našince (kdo jste???)...to jsem popsal cestu do pekel, po které kráčí pisatel Kvapil. Já si ale bláhově namlouvám, že to byl pisatel-srandista, který jen "štípl" jméno, aby si jej přivlastnil jako značku. Nemohl bych totiž uvěřit, že někdo takový se uchází o přízeň voličstva do centrální instituce. Prosperita pro ČR? Ne, o tu mu nešlo, neb by jeho příspěvky byly něčím takovým prošpikovány. Zatím jen předvádí plebejství u schnoucích květin na dívčině hrobu.
14. 02. 2011 | 17:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Karle ahoj, promiň, že jsem na Tebe ještě netihla reagovat... nevím co dřív. Zajímá mě, jak se Ti daří!!?? Myslím na Tebe poměrně často, protože nikdo nevíme dne ani hodiny... znáš malíře Jiřího Šolce a jeho obrazy? Na jednom z nich je provazochodec nad Prahou, všichni se dívají nad sebe a čekají kdy spadne a přitom mrška smrtka s kosou chodí dole, mezi nimi...Proto nám zbývá jedniné, neproměškat ani minutu! Moc Tě zdravím a posílám pozdravy!!! :-)
stárnoucí Veronika
14. 02. 2011 | 17:36

Tenco napsal(a):

Id
Víte, ti hodní pracovití strejcové a tetičky - tak, jak nám jsou sebprezentováni, žijící z peněz daňových poplatníků a kasající se tu a tam, jak je moudře utratili - takové nám byl Klaus dlužen. :)))
Věřím, že je lidi ve volbách vykopou tam kam patří - většinu pod most a ty zdatnější na pracák.
A že konečně zvítězí zdravý rozum a místo všelijakých pospávajících tlachalů a jejich přitroublých děveček tady konečně budou vládnout normální lidi.
Za kterými je nějaká činnost , nejen parazitování na veřejných penězích a omílání tisíckrát omletého.

Ale je to možné, jak díte - že to byl nějaký Josef Vyskočil - placený informátor...eh, tedy agitátor. Ale proč to tedy pan Kvapil nedementoval ?
Třeba via klávesnici pracovité paní Vendlové ?
Mě se to, Id, nějak nezdá.

Anebo je to fakt Pepek. A ta druhá Heduš. :)))

Kanálník to napsal dobře. Zejména poslední odstavec.
Ti strejcové a tetky ale vždycky rádi slyší především na to, že někoho zavřou.
A pocit mnohým multiplikuje zjištění, že zatím to nebyli oni. Tedy koho zavřou.

Ale co chcete po Pepkovi a Heduš ?
14. 02. 2011 | 18:35

Pocestny napsal(a):

VV
černobílá vypadá dokumentárněji, věcněji, má ostřejší kontury a hlavně
poskytuje prostor pro nekonečnou diskusi o geniálním odstínu šedé...-)
14. 02. 2011 | 19:48

Karel Mueller napsal(a):

Veroniko,

díky za dotaz i za pozdravy :-).
Žiju na úvěr, nikdy nemohu vědět, jestli a kde se to vrátí. Takže denně citron a hlíva ústřičná jako prevence a samozřejmě klídek a pohoda.

Střídám pobyt u MB a v severních Čechách, ted jsem zase na severu, dělám výlety po kopečkách. Tedy někam dojedu a pak tam pár hodin pobydu - v lese.

Až pojedeš kolem, tak se stav.
14. 02. 2011 | 19:55

Zdeněk Brom napsal(a):

Luděk Kvapil, Veronika Vendlová:

Dovoluji si opakovat otázky:

Co by podle Vás řešilo snížení hranice trestní odpovědnosti?
Nebylo by lepší zapojit se do debaty o prevenci agresivity, která už běží?
14. 02. 2011 | 20:52

Zdeněk Brom napsal(a):

modrý edward 14. 02. 2011 | 10:04:

Nevím, ale mohu vyslovit svůj názor. Média modelují poměrně silně myšlení lidí a strach je emoce, se kterou se dá velmi dobře pracovat. Děti se učí především nápodobou. Co vidí okolo sebe? Dáváme dětem do ruky zbraně jako hračky. Tak jaký údiv. Hodně záleží na rodině, prostředí, společenství a státu, kde dítě výrůstá. Nicméně i v jednom státu to může být různé.

Existuje výborná kniha Dávné budoucnosti o destrukci původní společnosti v Ladaku. S vymoženostmi civilizace se dostavilo i násilí a agresivita.
14. 02. 2011 | 21:03

zdenekbrom napsal(a):

modrý edward:

Malý dodatek:

Agresivita je řešitelný problém. Na řadě škol už si s ní dokáží efektivně poradit. Nelze ji samozřejmě zcela odstranit, ale lze dosáhnout výrazného snížení.
14. 02. 2011 | 21:14

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Brome, protože jste učitěl, tak víte, že snížení hranice své opodstatnění má i když na snížení míry agresivity to nepomůže. Pokud se budeme bavit o snížení míry agresivity, tak bych tedy vážně ráda věděla, jak toho chcete docílit, když chování dětí je ve výsledku víceméně vizitka nás dospělých...
15. 02. 2011 | 00:34

honolulu napsal(a):

Pani Veroniko Vendlova,
Vas nazor je 100 % spravny. Slysel jsem o te vrazde a to nejde omluvit nicim. Rakce a snaha pana Kvapila (08:39) se mi velmi libi.
Take jsem rad, ze zacinate rozumet, kdo z prispevkaru ma lidskou hodnotu a kdo je sasek. Drive jste tomu vubec nerozumela.
Videl jsem kdysi boje o Afriku od Konga dolu. Ztrata zivota mladeho cloveka je nenahraditelna. Ceska vlada bude muset udelat zmeny v zakonech, jinak bude rust radikalizace. Nepovolujte ve svem usili a neuznavejte objektivni priciny.
15. 02. 2011 | 02:48

zdenekbrom napsal(a):

Veronika Vendlová:

Docílit se toho dá jednoduše. Pozměnit vyučovací styl směrek ke kooperativní výuce, pracovat s emocemi žáků, předkládat příklady i jiného chování dospělých, než které je k vidění v "telce" atd. Řada škol už může doložit výsledky.

Nezlobte se, ale "jako učitel" žádné větší opodstatnění snížení hranice zatím nevidím. Mohl bych požádat o upřesnění?
15. 02. 2011 | 07:11

Terry napsal(a):

Dopis otce, kterému znásilnili v Novém Bydžově dceru (http://www.reflex.cz/clanek/dokument/39530/rasova-valka-v-novem-bydzove-kde-se-flaka-policie.html)

Vážení občané Nového Bydžova,

v našem městě žiji již 46 let a dá se říci, že až dosud celkem spokojeně. Jsem dělník, tužku používám spíše pro podpis výplaty, přesto mě události posledních dní donutily napsat tyto řádky.
Ve čtvrtek 11. listopadu byla naše dcera násilně přepadena „cikánským“ spoluobčanem. Paradoxně se to stalo, když zvolila při cestě od autobusu od Hvězdy cestu nikoliv kolem cikánského ghetta - koželužny, ale tu delší (a domnívala se, že bezpečnější) přes centrum města přes náměstí.
Stalo se to kousek od náměstí, u kostela naproti pizzerii. Co to udělalo s její i rodinnou psychikou nebudu popisovat, je to příliš živé a neskutečné. Jisté je, že „to“ mladou dívku i celou naši rodinu bude provázet již celý život. A nepřejeme si, aby to zažili i další spoluobčané našeho města. Jestli toto město ještě naše vůbec je? Nevím přesně, kolik obyvatel má Bydžov. Cikánů je zde asi 400, ale podle jejich chování mi připadá, že páni jsou zde oni.
Je hezké, že máme pana starostu a městkou radu, ale vládnou našemu městu oni, nebo tmavší spoluobčané? Ze setkání s místními Cikány má řada lidí špatné zkušenosti, většinou si ale své zážitky nechávají pro sebe a bojí se nebo stydí se je nahlásit úřadu nebo policii. Mají strach, že další setkání by mohlo dopadnout ještě hůře. Bohužel tímto se tmavá menšina stává sebevědomější a agresivnější.
Rád bych tedy vyzval vás, občany našeho města – nebojte se, oznamujte vše policii. Vím o napadení mladíka Cikánem s nožem v ruce. Naštěstí se ubránil, ale podaří se mu to příště? Podaří se ubránit dalšímu? Zajímalo by mě, jak se k současné situaci staví vedení našeho města. Vůbec se nedivím mladým lidem, že Bydžov opouštějí. Vždyť poslat dítě do školy, na kroužky, pustit ho s kamarády ven znamená trnout, s jakou se vrátí.
Připadá mi, že žijeme jako stádo ovcí, které nemá baču a hrstka vlků si beztrestně dělá, co chce. Z rozpočtu města jdou nemalé prostředky na převýchovu a začlenění Cikánů do společnosti. Říká se, že na ně platí metoda „cukr a bič“. Tady toho cukru už ale bylo dost. Takže bych chtěl poprosit vedení města i spoluobčany o pomoc a řešení problému, jsou třeba činy. A dříve než vás „to“ dostihne jako naši rodinu!
(konec citace)

Očekávám, že tohoto otce naši pseudohumanisté a romské aktivity označí za rasistu...

Werich: "A jede se dál močálem černým kolem bílých skal.."
15. 02. 2011 | 09:07

Tenco napsal(a):

Terry
Ne.
Za neschopného bych já označil starostu a šéfa místní policie.
A lhostejnost. Ne jen jejich. A možná i neznalost zákona.
Všichni jsou si před zákonem rovni. I zločinci jsou si mezi sebou rovni.
Takže je za tím i strach.

Ve své předpojaté glose/Očekávám, ..../ mícháte dohromady různé třídy logických typů.
15. 02. 2011 | 10:03

tata napsal(a):

pane Tenco

jedno je však jiste tato společnost začina vice tolerovat myslym pravně,trestně činy romu,tim ve sve podstatě narust odporu k nim i lidí co dřive byli na jejich straně ,je neunosne pořad řikat chapejme je jsou jiní,jak dlouho se to bude tolerovat.

Nemělo by se začit nekompromisně vyžadovat ano všechny prava/ale take běžne povinosti,nic vic nic min.

SAM na sobě bohužel pozoruju ten posun myho nazoru ale proč je to dusledek velke benevolence k jejich povinostem.
15. 02. 2011 | 11:38

tata napsal(a):

pane TENCO

NA UPŘESNĚNÍ BLBĚ SEM TO NAPSAL,třeba že posilaj děti krast prakticky se stim nic neděla,neposilaj děti do školy,vybydlej byt je snaha jim přidělit byt nerovne posuzovaní v soc davkach
15. 02. 2011 | 12:20

Tenco napsal(a):

tata
Policie, šašci na radnici a obyvatelstvo coby potenciální svědkové mají strach :

1. Že se jim cikánská komunita, nebo přímo deviant pomstí
2. Že je někdo nařkne, případně obviní z rasismu
Otázka tak zní :
Není to alibismus ?
Lze jejich obavy verifikovat na základě zkušeností, potažmo statistik ? Že je tomu skutečně tak - že jejich obavy či strach jsou racionální ?
Není to tedy spíše lenost, neschopnost a lhostejnost ?
/je pokrytecké nevést statistiky o jevech, jako jsou tyto, ale ve společnosti, jako je tato je to asi nutné - tedy takové statistiky nevést/

Proč se stejně nechovají i vůči vietnamcům nebo "bílým" ?

Ale znovu - je snadné 13 letého devianta zavřít do basy a nemít připraveny fungující motivační programy, jak jej v té base socializovat.
A platí to i pro dospělé.
Prisonizace se tomu říká. Antimultikulti a antipseudohumanisti to neradi slyší.
Ale právě z toho pramení i ten jejich strach.
Že deviant z basy vyleze ještě horší, než do ní šel.

Oni nenabízejí řešení.
Oni je chtějí uklidit.

Jak smetí.

Tak jim dejme platy uklízeček.
A pak to bude v pořádku.

Znovu - práva a povinnosti je třeba nadělit všem stejně /jsem ale pro zrušení práva volit v případě vězňů/ a stejně je třeba je hlídat a vymáhat.
Nevím , co je na tom tak těžkého.

Takže brečíte na nesprávném hrobě.
Vybrečte se u toho starosty , nebo co to tu bylo za hulváta a možná na virtuálním klíně pracovité paní Vendlové.
:))
15. 02. 2011 | 12:20

Tenco napsal(a):

tata
ještě maličkost.
Zkuste popřemýšlet o analogickém chování policajtů,šašků v politice a insiderů v institucích ve vztahu k pachatelům hospodářské a ekonomické kriminální činnosti.

Jestli je tedy žalostný stav zapříčiněn chováním korupčníků anebo chováním výše zmíněných.

Devianti a korupčníci zde budou furt.
Aby se pacifikovali a eliminovala se jejich činnost, je jednou z podmínek funkčnost institucí. které toto mají provádět.
S přihlédnutím k fenomenu prisonizace.

I v případě korupčníků by motivační programy ve věznicích mohly vést ke změně jejich návyků.
Třeba že by brali úplatky jen v úterý a to pouze v úředních hodinách. :)))

Howgh.
Nechme to pracovitým starostům, kandidujících na senátory.
Mají na to větší hlavu i plat.
:((
15. 02. 2011 | 12:33

camponotus napsal(a):

Dělá se vše pro to, aby mladiství vraždili a byli stále brutálnější - zejména v televizi krvavými filmy, které televize získá za babku, aby jí vysílání stálo co nejméně, že to má negativní dopady nikoho nezajímá. Proč nejsou blokovány stránky na Internetu s krvavým obsahem, stejně jako nevhodné ideologie? Tomu starostovi bych předem nic nevyčítal, že kandiduje někam, možná, že to myslí fér a skutečně mu jde o prosazování lidumilných prostředků, jak to myslí se uvidí, až bude nebo nebude zvolen. To dělají naše soudy s oblibou, že předjímají věci budoucí a stanou se směšnými. Nebuďte směšní ani vy, občané, dočkejte času, jako husa klasu!
15. 02. 2011 | 13:45

Veronika Vendlov napsal(a):

Tenco, Vy jste neuvěřitelný. Pletete hrušky s jabkama... je to takový slovní průjem a asi podobně vidíte mé bláboly Vy, coý je ok.
Znáte někoho, kdo byl dlouho ve vězení? Soudím, že těžko, protože o tom vážně nevíte ZHOLA NIC. Vůbec nechápu, proč by měli vězni ztratit volební právo...
A prosím neposílejte nikoho virtuálně brečet na můj klín, stává se ze mě totiž velký cynik.
15. 02. 2011 | 19:22

tatabojs napsal(a):

To Tenco : jste vážně psychicky narušený jedinec,který snad trpí tím že se dlouho počůrával-jinak si nedovedu představit co má znamenat ten Váš slovní průjem a dezorientace v soucnu.
15. 02. 2011 | 21:56

wilsonfunding@live.com napsal(a):

Vážený pane, paní,

Potřebujete úvěr?
Použít nyní na množství a všechny druhy úvěru na 3% roční úroková sazba.
Děkujeme za Vaši přízeň.
Pro další dotazy,

Yours Truly,
Wilson Smith.
N: B: Prosím kontaktujte mě na e-mail s následujícími údaji a
Informace: wilsonfunding@live.com
15. 05. 2011 | 15:57

http://www.cityplaceproperties.us/images napsal(a):

Because the admin of this web site is working, no hesitation very quickly it will be famous Veronika Vendlová ? Když se Kmetiněvská výzva (nezletilí vrazi) promítne do svědomí Denisy Klánové , due to its feature contents.
27. 02. 2014 | 15:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy