Přemlouvání báby a dědy – že by testík, zda jsme bdělí, či nikoliv?

26. 04. 2010 | 08:46
Přečteno 24359 krát
Sedím o víkendu chvíli u FB, doputuje ke mně stejně jako k mnoha dalším odkaz na Martu Issovou a Jirku Mádla a tak si ho pustím. Jo, to je dobrý, řeknu si. Víc to neřeším a rozhodně nemám v úmyslu ten klip intelektuálně rozebírat.

S odstupem času koukám na pohoršené reakce kolegů blogerů, s úžasem si čtu některé reakce pod jejich texty a díky tomu o tom klipu začínám přemýšlet víc. Jo, jsou v tom klipu momenty, které by se daly označit za nevkusné. Můj celkový dobrý dojem to ale neovlivnilo.

Tak čím to teda je, že mě to tolik nepohoršuje… Jsem příliš mladá? Neberu život vážně? Nemám úctu ke stáří? Ničeho si nevážím? Jsem neoliberálka dle definice pana Šterna?! To bych neřekla, spíš naopak.

A nebo jinak, co bylo cílem toho klipu? Soudím, že kromě toho, upozornit mladší lidi na to, že mají především svojí vlastní volbou šanci zpravidla jednou za 4 roky ovlivnit politiku země, ve které žijí, chtěl klip možná svojí přehnaností nadzvednout lidi ze židlí a vyvolat diskusi. A to nejen na téma levice a pravice. No a to se mu co? No podařilo!

Přesně to je možné sledovat. Zatímco na FB roste počet fanoušků, v serióznějších akademicky laděných komentářích se bije na poplach.

To, že se nejen mě klip líbí, neznamená, že vidím/e život zjednodušeně či čermobíle, že nemám/e úctu ke stáří, nebo nedokážu/eme rozlišit odstíny levice. Víme to všichni, že ČSSD není rudá, ale oranžová.

A hádanka na konec: v jakém filmu zaznělo:
„nežereš maso, nerozumíš vtipu“

A vy maso jíte? :-)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Monika napsal(a):

Paní Vendlová, není to Klára Issová, ale MARTHA Issová. Herečka Klára Issová je její sestřenice.
26. 04. 2010 | 08:55

Béda napsal(a):

VV,

to bude asi tím, že jste zainteresovaná politická aktivistka (kandidátka na volitelném místě, celostátní tajemnice, členka volebního štábu...) a klip i při své stupiditě a nevkusu vašemu uskupení do karet. (viz "volte malé strany...")

Všimla jste si, že umělecké rychlokvašky zde radí jak používat levou (klip s bábou a dědou) a pravou ruku k pozdravu (viz klip s Madlou http://www.bomba.cz/video/p...
26. 04. 2010 | 08:55

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,pro ty,co si dokáží dát i na talíř exkrement,co bychom neudělali za peníze, že? Dobrou chuť.Tužka, a po ránu bez chuti.
26. 04. 2010 | 08:58

tomas napsal(a):

Nekolik otazek pro rezisera Zelenku:
Vazeny pane rezisere, ve svem klipu Premluv babu jste vyjadril svoji podporu pravici a tedy i trzniho hospodarstvi. Predpokladam, ze se z vasi strany nejedna pouze o prazdnou proklamaci, ale o autenticky zajem o nastoleni skutecne pravicoveho prostredi pro vsechny. Ceska kinematografie ziskala v minulem roce temer sedesatimilionovou statni podporu, dotace smeruji i na poradani festivalu, provoz divadel, kazdy mesic plati obcane Ceske republiky koncesionarsky prispevek Ceske televizi, prestoze v soucasne dobe existuji stovky televiznich kanalu, o jejichz uspechu na trhu rozhoduje pouze to, zda si jejich programy zajemci predplati. Ze statni podporou, vyplacenou z prostredku ziskanych od vsech, tedy i levicove zblblych duchodcu, vykonavate svoji umeleckou cinnost vy i protagoniste vaseho klipu. Jste ochoten, jako sympatizant pravice a volneho trhu, vzdat se jakychkoliv statnich dotaci? Jste ochoten , jako zastance pravice a volneho trhu, jiz vami ziskane dotace vratit? Podporujete, jako zastance pravice a volneho trhu, zruseni koncesionarskych poplatku pro Ceskou televizi a narovnani jejich vztahu s ostatnimi televizemi? Podporujete, jako zastance pravice a volneho trhu, zruseni jakychkoliv dotaci do kultury a narovnani jejich vztahu s ostatnimi podnikatelskymi obory? Podporujete myslenku, jako zastance pravice a volneho trhu, ze pouze a jedine trh musi rozhodnout o tom, zda dany subjekt muze ve svem oboru nadale pusobit? Pane rezisere preji vam, aby vase filmy , ktere se mi libi, oslovily dostatecny pocet divaku, aby vas uspokojovaly nejen umelecky, ale v co nejvetsi mozne mire i financne a mohl jste sve zajimave povolani i nadale vykonavat bez toho, ze by vas musely nedobrovolne sponzorovat i ti, kteri davaji prednost jinym filmum, jinym hercum i jinym reziserum. Preji vam i vasim protagonistum, aby o vasi praci mela zajem i pravidly trhu ridici se Ceska teklevize, aby si vase progarmy predplacelo co nejvice divaku a co nejvice divaku naslo cestu do vasich divadel. Pokud by se ukazalo, ze o vami nabizeny produkt neni takovy zajem, aby se dokazal na volnem trhu uzivit, jiste, jako pravicove orientovany clovek a zastance volneho trhu, s pochopenim, byt k me litosti, zavrete kram a obratite se k oboru, se kterym se na volnem trhu dokazete uplatnit. Nepochybuji, ze by se vam to povedlo, ostatne takto funguji miliony vasich spoluobcanu.V pripade nouze se vzdycky jeste muzete odstehovat na venkov k babe a dedkovi.
26. 04. 2010 | 08:59

myrta napsal(a):

Paní Vendlová se klip líbil.Další komentář netřeba.
26. 04. 2010 | 09:00

Karel napsal(a):

Vy Veroniko, nemůžete intelektuálně rozebírat nic.
...
Intelekt jde mimo Vás, asi jako slušnost okolo Topolánka.
...
Vy se tím netrapte.
26. 04. 2010 | 09:00

Michal Macek napsal(a):

ahioj Veroniko,

moc dekuju za konecne normalni nehzsterickou reakci - sem na tom uplne stjne jako ty v nazoru na toto video
26. 04. 2010 | 09:02

alarm napsal(a):

Od starých lidí měla správně přijít jasná reakce. Mladá rodino, nemáš peníze na děti - trhni si nohou, potřebuješ pleny - bábo kup je za deset tisíc a podpal je, apod. Zkrátka škodit mladým kde se dá. Je nutné boj s mladými hodně vyostřit. Mladí vybírají do kasičky, dědo řekni - jdi pryč ksingle apod. Vybíráš pro neziskovky? Táhni k čertu, vydělej si. Chceš solidaritu? Rypákem padni na zem a pros!
26. 04. 2010 | 09:06

tonicka.1944 napsal(a):

Zastávám stejný názor jako Veronika Vendlová – zasmála jsem se, pobavila. Sice nenadchla, ale ani nerozčílila! Ano, mladí se dnes vyjadřují jinak, často drsněji. Jejich slovník bývá k uzoufání a čeština k pláči! A jak mluví, tak i myslí – přímo a také drsně. Ovšem většinou jdou rovnou k jádru věci a to my starší a staří neradi přiznáváme. Vyjadřují se tak, jak byli (doma a ve škole) vychováni. Kdo že je to vychovává? A také viděli své rodiče, jak se chovají ke svým rodičům, k té ještě starší generaci. Tak co chceme?! Je mi 66 a ve vlasním zájmu se snážím dívat se na svět očima mladých. Tonička
26. 04. 2010 | 09:06

Tupelo napsal(a):

Video na ktere odkazuje Beda mi jako nadsazka pravicove propagandisticke nadsazky prijde mnohem zajimavejsi. :)

Krom toho, jsem dalek nekoho premlouvat koho ma jit volit (nebo mu schovavat obcanky v den voleb nebo mu zahazovat vsechny volebni listky krom te jedne, prave samozrejme :), strany, jak v diskuzi na aktualne jiz zaznelo), ale souhlasim s tim ze tento klip by se mel dostat pokud mozno co nejvic mezi starsi volice (myslim i na umelce, ti preci nepisi do supliku ;)), uz se pracuje na tom, aby bylo mozne oba klipy rozesilat emaily (ve forme souboru AVI) pro technicky vic zdatnejsi prarodice (vlastne, muze jit i o rodice, proc cilovou skupinu omezovat? :)), pro ty mene zdatne prapredky bude pripraveno ke stazeni treba do notebooku (rapidshare?), za ucelem prezentace. Myslim ze to pomuze k rozhodnuti nerozhodnutym volicum starsi vekove kategorie a utvrdi volice jiz rozhodle v tom koho volit - obavam se, ze vsak s jinymi dusledky nez v jake autori pravicove agitky doufali.
26. 04. 2010 | 09:10

Veronika Vendlov napsal(a):

Moniko dík, to jsem tomu dala....
v.
26. 04. 2010 | 09:10

Jedla napsal(a):

Ano, hloupí zaostalí venkované volí levici, protože jsou staří. Přemluv Babu, ať volí pravou rukou, nejlépe ve výši ramene. Bude z ní v tu ránu chytrá moderní pražačka, protože bude okamžitě mladá. Díky Bédovi za len link - nyní na bomba.cz - z youtube ho před tím (asi svodomyslní liberální pravičáci) vymazali. Nejspíš kejhala potrefená husa.
26. 04. 2010 | 09:11

klient napsal(a):

Děvenko zlatá, dnes jste mi tedy vytřela zrak! Angažujete se pro sociální sektor, že? Opravdu byste takto jednala se svými rodiči?!
Tak nevím, nevím, jestli povolit volební právo ženám a omladině do 21 let bylo správným krokem
26. 04. 2010 | 09:14

Veronika Vendlov napsal(a):

Michale ahoj! Možná jsem to ještě měla pustit prarodičům, co oni na to...docela by mě to zajímalo...
26. 04. 2010 | 09:14

Rumcajs napsal(a):

Klip mě přišel blbej, ale to nic nemění na tom, že s Váma souhlasím. Jidiná adekvátní reakce přišla od Hořejšího. Ten blbé oplácí blbým. Ale ten Štern, to jsem ani nedočetl. To byla reakce muslima na Mohameda s vousama. Ještě že Mádla nedal do klatby.
26. 04. 2010 | 09:16

voroshilov napsal(a):

Pani Vendlova mi nepripada tak mlada jak se dela(ja bych ji nespletl se skolackou)ale kdyz bude mit stesti dozije se duchodu v 70 letech a za to muze podekovat tomu sprostaku z Vytahovaku a nejsedivejsi mysce ceskeho filmu!
26. 04. 2010 | 09:18

Holubář napsal(a):

Že vás to všechny tak vzrušuje.
Nechápu.
Už jste/jsme to probrali horem dolem a ono to za to ani nestojí.
26. 04. 2010 | 09:18

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ach, ta nesnesitelná lehkost bytí fanynek konzervativní strany konzervativního občana Schwarzenberga a ještě konzervativnějšího bratra Kalouska.
26. 04. 2010 | 09:19

Rumcajs napsal(a):

voroshilov:

Když tě tak čtu voroshilove, tak mám pocit, že ten klip nebyl zas tak mimo mísu.
26. 04. 2010 | 09:20

Michal Macek napsal(a):

VV:

reakce senioru sou zajimave - i seniorskych celbrit.nekteri hysterci a hrozi generacni valkou,jini - napr pani Kavalirova z konfederace polit veznu to podporuje protoze rika ze maji martha s jirkou pravdu a napr Zdenek Sverak rekl ze jeho premlouvat nemusi ze on vi ze ma volit pravici :))
26. 04. 2010 | 09:21

tomas napsal(a):

to michal macek, pak tedy pane sverakovi pripojuji stejne otazky jako panu reziseru zelenkovi
26. 04. 2010 | 09:23

Veronika Vendlov napsal(a):

Kliente, zdravím!! Vy taky žijete? :-) To jsme ráda! A jinak klid. Já to mám snadný, celá rodina volí TOP09 :-).

Až na jednouho strejdu, ten volí ČSSD a další dva, ti zase KSČM. To je v pořádku, já nikoho nepřemlouvám, jen si myslím, že na tom klipu nění nic tak strašného, abych ho nemohla brát s nadsázkou.

O co je horší, než oficiální předvolební kampaně? Nebo ty neoficiápní...návrat Elvise? :-)

Neziskový sektor to měl, má a bude mít težké. Zda mu nějak pomáhám a v budoucnu pomůžu, je nyní těžké říci. Spolutvořila jsem sociální program TOP09, to, co nás všechny případně čeká, není žádná pohoda...

A jak napsali někteří mí "fandové" výše, kandiduji za TOP09 na volitelném 16.místě ve Sředních Čechách. Mé politické názory jsou ale neměnné, jen u Mirka Topolánka jsem se trochu sekla... :-)

Moc zdravím a berte mě s rezervou, vždyť víte, že reálný život je mnohem důležitější, než ten virtuální... :-)
26. 04. 2010 | 09:26

Veronika Vendlov napsal(a):

TCH: :-D jak jinak...:-D
26. 04. 2010 | 09:27

Veronika Vendlov napsal(a):

Žejo, Rumcajsi! :-)
26. 04. 2010 | 09:28

Háta napsal(a):

Musím soulasit s paní Vendlovou, klip se mi taky líbil. Vždyť je to vtipné. rozhodně lepší než bilbordová kampaň politických stran, která mi připadá nesrovnatelně agresivnější. S reakcí na blozích mi připadá, že se z českého prostředí vytratil absolutně smysl pro humor. A myslím, že česká oranžová levice přispívá svou politikou k vyostřování vztahu mezi generacemi mnohem víc, než jeden nevinný klip. A pokud to dikutující a blogerři nevidí, tak je to smutné. Potom tedy nezbývá než říct, více provokativních klipů. Pozn. nejsem mladá, ani volič ODS, ani nežiji ve městě. A klip mě neurazil.
26. 04. 2010 | 09:28

tomas napsal(a):

to vendlova, souhlasite s dotovanim ceskeho filmu?
26. 04. 2010 | 09:28

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, je moc fajn, že jste tu vždyck a mezi prvními. Jsem Vám za Vaši přízeň opravdu vděčna... :-)
26. 04. 2010 | 09:29

valdštejn napsal(a):

Ač zastánce nezastupitelné role státu pomoci potřebným , často jsem věnoval malou částku organizacím neziskového typu na různé pomoci .Nyní přestanu a je to výsledek toho , že tam zřejmě sídlí lidé chrakteru paní Vendlové .
26. 04. 2010 | 09:31

Olda napsal(a):

Vážená paní, to, že Vás klip nechává poměrně klidnou, vypovídá především o Vás, o klipu a jeho obludnosti nic. Ve Vašem krátkem životipisu se lze dočíst, že kandidujete do PS. Jediné, co k tomu lze říci ve světle Vaší reakci na Zelenkův klip je, že generační výměna dinosaurů za mladší, přesvědčené deomkraty se evidentně ještě nekoná...
26. 04. 2010 | 09:31

voroshilov napsal(a):

Rumcajs:
"A ted se budeme divat na kozy"(Stahovak)
Jirka m
endel:A holky taky maji orgasmus?(Stahovak)

Presne podivana pro Rumcajsa!
26. 04. 2010 | 09:32

Vico napsal(a):

Tupelo, zdar : Pokud fakt na té iniciativě - Mádla do každé rodiny - pracuješ, držím ti palce a ať se dílo podaří.:-)

Jinak článek VV rozhodně není příslovečný křížek po funuse, neboť otevírá diskuzi na dosud opomíjené téma -

Proč taková nevinná krávovinka vyvolala tak bouřlivé reakce, možná větší, než pád Topolánkovy vlády? Proč?

VV neví, nechápe. Je to možná stejně nepochopitelné, jako pád Topolánka kvůli žvanění při focení pro časopis LUI. Jak je to možné, když mu nezlomilo vaz ani Waterloo v podzimních volbách do Senátu a do krajských zastupitelstev?

Faktem však je, že reakce je nebývale bouřlivá a plošně bouřlivá.

VV neví, nechápe. Snad se tu rozvine tentokrát již "nevirální" diskuze mezi těmi, kteří ví nebo alespoň tuší.

Já bych jednu takovou predikci měl - Pohár přetekl.
26. 04. 2010 | 09:34

Taoiseach napsal(a):

Veronika Vendlová

"Soudím, že kromě toho, upozornit mladší lidi na to, že mají především svojí vlastní volbou šanci zpravidla jednou za 4 roky ovlivnit politiku země..."
OK, jenže právě starší a nejstarší lidé k volbám svědomitě CHODÍ, přestože mají díky životním zkušenostem důvody nevěřit nikomu z politiků.

Měl by tedy pan režisér Zelenka raději natočit klip "PŘEMLUV SVÉHO VNUKA", aby si sundal sluchátka (nejlépe taková, co nosil János Bán - :) ), zvedl zadek od počítače, odebral se k urnám (tentokrát volebním) a volil, koho uzná za vhodné.

Pan Mádl se v rozhovorech nezřídka vyjadřuje k politickým potázkám a neváhal bych jeho přístupy označit za primitivní. Na druhou stranu je to skvělý herec, který velmi přesvědčivě stvárňuje zejména lidi mladší, než sám ve skutečnosti je, a nekomplikované - :) .

Když píšete, paní Vendlová, o své nepředpojatosti, měl bych konstatovat, že jsem v dědkovském věku, přičemž KSČM jsem nevolil nikdy a ČSSD (s výjimkou komunálních voleb) také ne. Ostatně ODS, ODA, US také ne.
26. 04. 2010 | 09:35

Michal Macek napsal(a):

voroshilov:

co mate proti kozam a vyvrcholeni?kozy prsa dzbany orgazmus vyvrcholeni extaze....neni ta cestina krasna?mimochodem kdy ste mel naposled v ruce poradny kozy a zazil poradnej orgazmus???
26. 04. 2010 | 09:38

Veronika Vendlov napsal(a):

valdštejne, pozor, paušalizace škodí...
26. 04. 2010 | 09:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Oldo, někdy je prostě méně - více... :-)
26. 04. 2010 | 09:39

Béda napsal(a):

Klip záměrně vybízí ke zjednodušování a schematismu. Je příkladem černobílého vidění - levá je špatná (tou se vytírá...), pravá dobrá.

Současně nereflektuje, že jsou mladí a mladí, staří a staří, kteří jsou rozrůzněni v pohledu na svět, tedy v přemýšlení, zkušenostech, hodnoceních.

Snaží se "nenásilněů manipulovat veřejné mínění.
26. 04. 2010 | 09:41

voroshilov napsal(a):

Michal Macek:
Ja nic proti kozam nemam(mila zviratka)a ohledne orgazmu-ja mam snoubenku,verte ze mi nedava moc sanci zahalet!
26. 04. 2010 | 09:43

Rumcajs napsal(a):

voroshilov:

Budeš se divit voroshilove, ale mě ten tvůj příspěvek,že v ...."70 letech a za to muze podekovat tomu sprostaku z Vytahovaku a nejsedivejsi mysce ceskeho filmu ".... , přijde mnohem blbější.

Zlatý kozy a orgasmus.
26. 04. 2010 | 09:43

Veronika Vendlov napsal(a):

Taoiseach: Díky za komentář. Víte, já lidi nesoudím za to, koho volí. Vadí mi spíš nezájem, ale ten taky neodsuzuji, i nezájem je názor. Respektuji názory druhých, pokud nesklouznou do roviny v osobních invektiv, jak je zde na blozích možno sledovat. Tomu se těžko brání, takže se už moc nebráním...

Já osobně předpojatá jsem, vždať si to můžete o mě přečíst. Jen moje předpojaté názory se nemění.
26. 04. 2010 | 09:44

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, zkuste si nastudovat něco o marketingu...
26. 04. 2010 | 09:45

Michal Macek napsal(a):

voroshilov:

tak co se tak cilite ze nekdo rekl v tv "orgasmus"?
26. 04. 2010 | 09:48

tomas napsal(a):

to veronika, nejak se vam nechce odpovidat na ty dotace ..nejste vy tzv. pravicova socka, plna pusa trhu a svobody,a le do cizi kapsy si neziksove radi sahneme, stejen jako zelenka, madl a issova
26. 04. 2010 | 09:48

Jedla napsal(a):

26. 04. 2010 | 09:49

lock napsal(a):

Paní Vendlová,
pro člověka disponujícím bazální slušností a ohledem k ostatním je ta nechutnost neobhajitelná. Klip není originální, není chytrý a není ani vtipný.
26. 04. 2010 | 09:50

Veronika Vendlov napsal(a):

tomas: jaké dotace.....?
26. 04. 2010 | 09:51

tomas napsal(a):

ptal jsem se vas, zda souhlasite s dotacemi a podporou ceskeho filmu?
26. 04. 2010 | 09:51

frantisek.kocourek@centrum.cz napsal(a):

Už mi táhne na šedesátku a těm mladým co pracovali na klipu "Přemluv bábu......" děkuji.Už dlouho jsem se tak vtipnému klipu nezasmál a nepobavil.Mám nejen děti,ale i vnoučata a stále jím maso a 20 let volím pravici,hladový, ale svobodný.Je správné,že mladá generace nevolí komunisty a socany,kteří jen vraždili a zotročovali občany,z republiky udělali koncentrační tábor,který obehnali plotem,pustili do něj vysoké napětí a okolo plotu nahnali bachaře s povelem zavraždit každého,kdo touží po svobodě a pravdě.Komunisti,sociální demokraté a národní socialisté dělničtí jedno jsou,nechavají za sebou jen mrtvé,hlad, bídu a zdevastovanou zem,bojují za mír do poslední kapky tvé krve a tak dlouho až nezůstané kámen na kameni.
26. 04. 2010 | 09:52

Veronika Vendlov napsal(a):

tomas: jo tady, to bylo pro pana režiséra, ne? Ale možná jsem něco přehlídla...
26. 04. 2010 | 09:52

Taoiseach napsal(a):

Michal Macek

"reakce senioru sou zajimave - i seniorskych celbrit"
Paní Kavalírová je ostudou Konfederace politických vězňů - zamindrákovaná nacionalistka. Holt seniorské "celebrity" občas stojí za totéž, co ty juniorské.
26. 04. 2010 | 09:53

lock napsal(a):

oprava, píšu jak tatar...
...pro člověka disponujícího...
26. 04. 2010 | 09:53

Tupelo napsal(a):

Vico, zdarec, zatim se odezvy s padem konzervativni-liberalni vlady CR nedaji srovnavat, o propagandistickem klipu pravice pise zatim jen 5 blogeru (tusim ze o padu vlady jich bylo 12), zatim 4:1 v neprospech klipu. Nejde ani tak o pocet, ale treba prispevek p. Sterna byl na uplne jine urovni nez tento (podle me tedy :)).
O vysledku aktivit Ti dam vedet, nektere veci necham radsi na jinych, ale vecer nebo zitra bude hotovo. Vysledky Ti poslu, nejaky retezovy dopis ve stylu, 'pokud tento dopis neposles nejmene peti znamym, prijde Te presvedcovat zdvizenou pravici Madl' by mohl mit zajimave reakce ;).
26. 04. 2010 | 09:54

tomas napsal(a):

tak ted je to i pro vas
26. 04. 2010 | 09:54

xx napsal(a):

No ze to tak dobre znate vorsilove, asi to sledujete take, ne ? Ze by podivana i pro vorsilova ? Nebo naopak spise pro neho ?

Klip je pitomej. Nechce se mi moc verit ze to bylo mineno vazne jako podpora pravici. Jaetli ano, je to medvedi sluzba.

Levice toho samozrejme velmi silne vyuzije poukazem na nizkou uroven pravice a pravicaku. Stale si myslim, ze Horejsi ac to minil jako ironii byl nejblize pravde, a ze to je dilo medialnich agentur levice aby meli v ruce jasny pro kazdeho blba srozumitelny argument proti pravci.
26. 04. 2010 | 09:55

Michal Macek napsal(a):

Taoiseach:

jak si muzete vubec brat do ust zenu ktera za komancu sedela ve vezeni zatim co vy ste delal buhvi co???
26. 04. 2010 | 09:56

Béda napsal(a):

Paní Veroniko,

není mi sice známo v jaké neziskovce působíte a kdo jsou jejími hlavními sponzory, resp. z jakých fondů je financována.

Jestliže jsou vašimi klienty senioři, rád bych se zeptal: Využijete návodu uměleckého tria a budete ty seniory přesvědčovat tímto způsobem?
26. 04. 2010 | 09:57

Michal Macek napsal(a):

Taoiseach:

jak si muzete vubec brat do ust zenu ktera za komancu sedela ve vezeni zatim co vy ste delal buhvi co???
26. 04. 2010 | 09:58

*** napsal(a):

Veronika

s Vaším náhledem a hodnocením docela souhlas. Jen mi přišlo s podivem, že do takové prkotiny potřebuje šťourat každé Pehe.

Vadí - nevadí, mně je to jinak srdečně jedno, řekl bych však spíše, že billboardech se hanlivých a ještě více přihlouplých a superpodpásových útoků vyskytuje více než dost.
To zřejmě politologům a jiným mravním ochráncům přijde zřejmě samozřejmé. Debata kolem klipu je mnoho povyku pro nic, stejně jako s Mikešem.
***
Pěkný den všem a VV obzvlášť.
26. 04. 2010 | 09:59

Michal Macek napsal(a):

franta kocourek:

dik ze existuji seniori kteri to berou normalne - jako vy
26. 04. 2010 | 09:59

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, vždyť je to nadsázka...
Proč bych seniory přesvědčovala, mají vlastní názor, ne?
26. 04. 2010 | 10:00

klient napsal(a):

Děvenko zlatá, žiju, ale jak to tu tak čtu, asi by bylo lepší, kdybych přestal překážet - mé tempo je vražedné :-(
Jestliže budete srovnávat blbé a blbější, vždycky to blbé bude nakonec "dobré". Ale mně maminka vždycky říkala, abych se nepoměřoval s těmi nejhoršími (z toho jsem vždycky vyšel báječně!), ale s těmi nejlepšími - a to jsem měl vždycky co dohánět
26. 04. 2010 | 10:01

voroshilov napsal(a):

Vidim ze Rumcajs a Michal Macek jsou nadrzeni pubertaci,hosi,poridte si pritelkyni aby vas nevzrusoval Jirka Madl!
26. 04. 2010 | 10:02

Béda napsal(a):

xx,

Dotaz: co myslíte, čím ti "komunisté" dokázali zviklat Mádla, kterého taťka je (trestně stíhaným za střet zájmů)zastupitelem za ODS na Prachaticku, aby pro ně vytvořil klip?

A ještě podotázečka: To si ten Mádl (který je podle Zelenky jedním ze spolutvůtců klipu) nepřečetl předem scénář a své vstupy?
26. 04. 2010 | 10:02

Michal Macek napsal(a):

***:

pehe a spol do toho stouraj si myslim proto ze se bojej ze ty pubertaci ty baby a dedy premluvej :)
26. 04. 2010 | 10:02

Veronika Vendlov napsal(a):

***: Moc díky a SOUHLAS! Na kraviny, na to nás užije... ;-) :-D.
26. 04. 2010 | 10:04

Taoiseach napsal(a):

Veronika Vendlová

"Vadí mi spíš nezájem, ale ten taky neodsuzuji, i nezájem je názor."
Nojo, chtěl jsem být vtipný, ale moc se mi to nepovedlo. Takže natvrdo: já nezájem odsuzuji. Nezájem jít k volbám, nezájem formulovat vlastní věcné argumenty, nezájem pochopit postoje jiných.
Místo toho se nám nabízejí jen "sexy" hesla, např. "volte pravou rukou" (což v nejmenovaném časopise upravili na "hoňte pravou rukou"), načež z druhé strany se ozve neméně duchaplné "srdce bije vlevo"). Do takového "dialogu" klip skvěle zapadá. Ale za diskusi nestojí.
26. 04. 2010 | 10:04

tomas napsal(a):

a veroniko, co ty dotace
26. 04. 2010 | 10:06

toytoyen napsal(a):

Souhlas s článkem, taky nevim proč má každej intoušskej ejakulátor potřebu vyjádřit se k takový kravině ;-).
26. 04. 2010 | 10:07

voroshilov napsal(a):

toytoyen:
Ano,kazdy se ma povinne bavit o islandske sopce!
26. 04. 2010 | 10:09

Michal Macek napsal(a):

voroshilov:

my nejsme nadrzeny - my nejsme hotovy z toho kdyz nekdo rekne "kozy" :))
26. 04. 2010 | 10:09

Targus napsal(a):

To veronikavendlova:

Skoro se mi chce říci, že tvůrci a aktéři tohoto klipu, stejně jako Vy, jste etalonem toho, co by mělo opouštět v budoucnu naše inkluzivizované vzdělávací ústavy.
Já jsem se opravdu snažil, ale nic veselého a satirického jsem tam fakt nenašel. Ať je to míněno vážně, anebo jako satira - stále to zůstává dost (nebo spíše hodně) nízko.
Chce se mi z toho plakat...
26. 04. 2010 | 10:11

Veronika Vendlov napsal(a):

Taoiseach: Dobře, mě taky vadí nezájem, ale co s tím? Nikoho nemůžete do ničeho nutit. Když to budete dělat, jako třeba že volit bude ze zákona povinné, nebude to vracení se zase zpátky?

Kampaně - nahlédnutí pod pokličku: je to náročné, neustále přicházet s něčím novým, snažit se zaujmout a přitom se neztrapnit nebo někoho zbytečně neztrapňovat a ještě na to mít minimum financí. O to je to ale větší zábava. Nejsnazší je, vymezit se. A to se přesně děje podřád dokola.

I reakce na tenhle klip je vymezování. Proto i taková "blbka" jako jsem já :-), na to může mít, pro někoho bohužel, svůj názor. Na to nemusím mít ani VŠ, ani SŠ, ani ZŠ, abych mohla říct, že se mi to líbí, nebo nelíbí a nebo trochu jo a i trochu ne...

Já je čekám, kdy se klip objeví v TV jako letošní hit voleb - a pak to už bude dokonalé....
26. 04. 2010 | 10:12

Rumcajs napsal(a):

voroshilov:

Já byl naposled nadrženej, když ty jsi si ještě hrál v uhláku na horníka.
26. 04. 2010 | 10:12

voroshilov napsal(a):

tomas:
Prestante otravovat vecne mladou Veroniku Vendlovou,dotace na film existuji kvuli tomu aby nekdo ti penize ulil do vlastni kapsy,zadny navrat v kinech na zadny cesky film se nekona-je to jenom ruka ruku myje!
26. 04. 2010 | 10:13

voroshilov napsal(a):

Rumcajs:
Stary impotent?
"Jed do Pilihrimova,prohlidni si krematorium,snad se ti bude libit"
26. 04. 2010 | 10:15

Taoiseach napsal(a):

Michal Macek

"jak si muzete vubec brat do ust zenu ktera za komancu sedela ve vezeni zatim co vy ste delal buhvi co???"

Vidím, že jsem Vás naštval natolik, že jste sem repliku vrazil hned dvakrát.

Nejen bůhví, ale i já vím: chodil jsem do práce, čímž jsem nepochybně kolaboroval a držel bolševický režim při životě - :( .

Politických vězňů si vážím, ale paní Kavalírová pro mne není autoritou ("celebritou" možná). Je snad moje chyba, že při svém projevu v Národním muzeu žvanila věcné nesmysly o tom, čemu vůbec nerozumí?

Autoritou pro mne je (např.) Jiří Stránský, kterého právě takoví NACIONALISTI vyštípali ze Svazu bojovníků za svobodu. Obávám se, že si budete muset vybrat.
26. 04. 2010 | 10:18

Čochtan napsal(a):

Našel jsem něco krásnýho na blog iDnes:

"...Tak jsem se vydal na úřad práce abych získal sociální dávky pro svého psa. Paní u okénka mi řekla : "to nejde, psi dávky dostat nemohou. Sociální dávky jsou určeny jen pro ty, co je skutečně potřebují ". Tak jsem jí vysvětlil, že můj pes je černej, nezaměstnanej, línej a neumí česky. Byl několikrát napomínán za sexuální obtěžování a má plno potomků po celé vesnici. Navíc neplatí daně, na záchod chodí do parku, obtěžuje cizí lidi a žebrá. Krade jídlo a netuší, kdo byl jeho otec. Paní se ještě jednou podívala do papírů a říká : " v pondělí se stavte pro peníze".........."

Češi jsou v politických vtipech nepřekonatelní !
26. 04. 2010 | 10:18

vlaďa napsal(a):

I tady je nějaká škvírka...zdá se mně,že nikdo nechce vědět a vidět,že má zmiňovaný klip víc variací."Pověz mi zrcadlo..."
http://video.yahoo.com/watc...
26. 04. 2010 | 10:19

tomas napsal(a):

to voroshilov, ale at si klidne ulevaji, ale at pak nevoli pravici, protoze pravici prece vyznava trh bez privlastku, bud o tvuj produkt bude zajem a prezijes, nebo si hledej misto pokladni v Tescu. Kdyz chce dotace levicak, tak mi to pripada velice konzistentni, u pravice to je schizofrenie. Strana pani Veroniky ma nejpravicovejsi program v Ceske republice, takze v zajmu jejiho dusevniho zdravi ocekavam, ze nebude podporovat zadne dotace pro cesky film,ani pro sve enziskove organizace. Ve zkratce, Ivanku, muzes si telefonovat, ale za svy chlapce, za svy.
26. 04. 2010 | 10:20

lino napsal(a):

Ač pravičák tak tohle video je opravdu hrozné. Snad jen doufám že to nemysleli ti dva vazne. A jestli ze srandy, tak se jim to asi nepovedlo. Scenář venkovského důchodce volící levici a myslící na své vnoučata, a zároveň vnoučata hrdě držící prapor pravdy a agitace je prostě odsouzeníhodné zjednodušování hodné dob socialismu. Přesně tyhle lidi by měli vysvětlovat proč pravici volí a ne proč nevolí levici. Ale z tohodle klipu to tak vypada, jako že ani sami nevědí , jen vědí že komunismus je zlo. Ale proč milé děti, proč????
26. 04. 2010 | 10:22

zdenekmihalco napsal(a):

Veroniko, díky za blog. Zdraví ZM
26. 04. 2010 | 10:24

Michal Macek napsal(a):

Taoiseach

aspon ze ste se priznal ze ste proti komancum nedelal nic...jestli myslite ten projev pri vyroci vzniku republiky tak nechapu co tam bylo cemu pi kavalirova nerozumi - myslim ze mluvila naprosto jasne a ja s ni souhlasim
26. 04. 2010 | 10:24

voroshilov napsal(a):

tomas:
S tim ja souhlasim,v halejvudu nikdo netoci filmy za statni penize!
26. 04. 2010 | 10:27

Gru napsal(a):

Autoirka to nemíní "intelektuálně rozebírat". Ono to ani nejde. Intelektuálnost se tam prostě nevyskytuje.
Mysdlůím, že reakce členky volebního štábu TOP zcela vyvrací možnost, že by u klipu šlo o provokaci komunistů- Nikoliv, je to poměrně příznačná ideologie - řekl bych tak dle Hugo Banzera.
26. 04. 2010 | 10:29

Taoiseach napsal(a):

Veronika Vendlová

Původně jsem měl na mysli, že je poněkud chucpe, aby skupiny lidí, které mají nízkou volební účast, paušálně (skupinami na FB) kritizovaly skupiny s vysokou účastí. Toťfše.

"Nejsnazší je, vymezit se. A to se přesně děje podřád dokola"
Ba právě. A ten klip je (zatím) NEJPOKLESLEJŠÍ formou takového vymezení se. Tímto hodnocením se tedy vymezuji já.
26. 04. 2010 | 10:32

Tupelo napsal(a):

lino: jsem rad ze existuji i zde stoupenci pravice, ktere si kladou podobne otazky (pripomenuly mi nazor http://www.blisty.cz/2010/4... ) a neprebireji bezmyslenkovite vse, co jde jakkoliv proti levici (i kdyz vysledny efekt teto propagandy bude nejspis opacny). Podle me se v klipu jedna o silne zevseobecneni, ktere muze vzdalene pripominat dnes jiz vzdalene nadseni mladych budovatelu v 50. letech, kteri byly nejspis taky chytrejsi nez rodice.
26. 04. 2010 | 10:34

tomas napsal(a):

voroshilov, tak tak, jenomze v dobe, kdy uz j erozkradeno, hledaji pravicove socky dalsi zdri\oje, zbyvaji penze, zdravotnictvi. Takze nyni nas presvedcuji,a bychom vystoupili z penzijniho systemu a ulozilio si to do jejich byznysu, ktery jeste pridavkem mohu vytunelovat. Procpak nas nepremlouvaji,a bychom ze systemu vystoupili a delai si spenezi, co uzname za vhodne? protoze by pak nedoputovali k nim, na jejich penzijni fondy, filmove projekty aneziskove organizace> podivna to pravicovost
26. 04. 2010 | 10:37

Rumcajs napsal(a):

voroshilov:

Voroshilove ! Bejt nadrženej a bejt impotent, to jsou dvě různé věci. A nebejt nadrženej, to neznamená bejt starej.

To ti to máme ještě nevysvětlila ?

Ale co se divím. Vy levičáci máte problém s chápáním tak nějak geneticky danej.
26. 04. 2010 | 10:44

toytoyen napsal(a):

voroshilov:

Jsem rád, že jsi se našel. Aspoň máš naději :).
26. 04. 2010 | 10:45

Pegas napsal(a):

Dnes, v pondělí 26. dubna 2010 má předvolební projev v Děčíně pan Paroubek. na základě zmiňovaného klipu jede celá naše vesnice (věkový průměr 68 let) do Děčína, pana Paroubka podpořit. Při tom si dáme pivko za 2 Kč a poslechneme si našeho Míšu Davida. Vesnice žije a ČSSD má naše hlasy jisté!
26. 04. 2010 | 10:45

Taoiseach napsal(a):

Michal Macek

"aspon ze ste se priznal ze ste proti komancum nedelal nic..."
Víte, dost velká část politických vězňů taky nedělala nic - režim zavíral i lidi, kteří se prostě jenom znelíbili. Mně by ale NIKDY nenapadlo vězně kádrovat.

"jestli myslite ten projev pri vyroci vzniku republiky"
Ano, právě ten. Ten, kde NK kritizovala rozdělení Československa a současně chválila toho, kdo je nejvíc prosazoval. KPV na svých strákách jeho znění nemá, takže "perličkami" posloužit nemůžu.
26. 04. 2010 | 10:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text (označující současného politika titulem, který používal válečný zločinec, "duce"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 04. 2010 | 10:52

voroshilov napsal(a):

Budu muset to vysvetlit po lopate:
Rumcajs:
Vzdt jsi rekl ze jsi byl nadrzeny kdyz jsem jeste tahal kacera,co,proboha,z toho jsem mel vyvodit?
toytoyen:
Vy jste se chtel bavit o necem jinem?
Tak,proc,jsem vubec lezete?
26. 04. 2010 | 10:57

Rumcajs napsal(a):

voroshilov:

Ještě jednou ti pomůžu, když to teda tvá matka tak zanedbala.

Bejt nadrženej, znamená sex nemít.

Kapišto ?
26. 04. 2010 | 11:06

vaan napsal(a):

Paní Veroniko,
nesdílím Váš názor, že tento videoklip je v pohodě, já si myslím, že není a to jsem stejná věková ketegorie jako Mádl, možná trochu starší.

Vyzývat mladé lidi, jděte a vydírejte své prarodiče ať volí někoho, kdo nechce hájit zájmy jejich voličské skupiny. Věta výše je jedno z poselství otevřeně vyslovených ve videoklipu. Tam už chyběla jenom výzva k násilí na starších lidech. Tohle chování má přijmout mladá generace? Vždyť to je skoro výzva k fašismu!! A pro mě je naprosto děsivé, kolik mladých lidí je o tom schopno říct, to je v pohodě, na tom přece nic není.

Problém zadlužování je jenom jeden a tím je, že náš národ stárne, ostatně s tímto má problém celá Evropa, všude obrovským tempem rostou výdaje na sociální systémy, nic víc nic míň, to zda vládne levice, či pravice je úplně jedno(pokud vím tak elixír mládí neslibuje ani Paroubek ani Nečas), ty dluhy budou muset další vlády vytvářet stejně a v budoucnu ještě vyšší, bez rozdílu politické barvy.
26. 04. 2010 | 11:15

toytoyen napsal(a):

voroshilov:

O čem bych se tak mohl bavim s hlupákem tvojeho formátu? O hovnech.. a to mým zájemm neni, tak si trhni nohou.
26. 04. 2010 | 11:16

xx napsal(a):

Beda: jednak jsem nemluvil o komunistech, proto jsem napsal levice a ne komuniste.

A odpoved na vasi otazku je jedine slovo, penize. Prave proto ze tatinek ma problemy se zakonem, nelze predpokladat u Madla nejake vyssi moralni zasady a motivy. Jablko nepada daleko od stromu. Ze by madl mel nejake silne politicke cile je nepravdepodobne. Spise prospecharske.

A nelze vyloucit ani najivitu, ci hloupost. Zkratka ze naletel na spek a byl manipulovan. Zatim neprokazal nejaky alespon prumerny rozhled a schopnost tyhle veci rozpoznat, spise naopak.

Prikladu kdy se clovek pro penzie upise treba dablu snad zname dost ne ?
26. 04. 2010 | 11:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

veronika vendlová

Občanu Schwarzenbergovi se dozajista (coby konzervativnímu politikovi) tento klip také líbil, neníliž pravda ?

Nepovažuje ho za "vyhazování peněz z vokna", že ? Chce býti "in" ?

Děkuji za odpověď.

P.S. Ach, ta nesnesitaelná lehkost bytí politiků podle toho ke které skupině voličů zrovna mluví !
26. 04. 2010 | 11:20

Béda napsal(a):

xx,

díky za odpověď.

Takže levice ( levou se utírá...), nikoliv komunisté. Jak to koresponduje s tvrzením hlavního autora Zelenky s tím, že klip vyjadřuje v zásadě jeho životní postoj a že Mádl s Issovou jsou spoluatory? (viz Událosr¨ti, komentáře - snadno dohledatelné na netu) Žeby to byli gruntovní levičáci? Anebo jsou to tedy, jak plyne ze Zelenkovy mluvy pravičáci, kteří se "nechali levicí koupit, aby poškodili pravici"?

Vy tomu věříte?
26. 04. 2010 | 11:29

Konrad napsal(a):

Pani Vendlova je bezcharakterni pravicak, zrovna jako akteri videoklipu..Je videt ze Topolankovska propaganda padla u casti mladych na urodnou pudu. Vytvorila legendu o nenazranych duchodcich, aby zakryla skutecnost, ze je republika rozkradana modrou mafii.Nyni utoci na nase seniory, jako na puvodce "levicoveho nebezpeci. Nenavist, a rozdelovani spolecnosti zdarne pokracuje, za prispeni takovych, jako je pani Vendlova.
26. 04. 2010 | 11:30

Béda napsal(a):

vsuvka:
... kteří se podle vás "nechali levicí koupi, aby poškodili pravici"...
26. 04. 2010 | 11:30

Platan napsal(a):

"Tak čím to teda je, že mě to tolik nepohoršuje… Jsem příliš mladá? Neberu život vážně? Nemám úctu ke stáří? Ničeho si nevážím?"

Napadá mě jeden citát (autora si bohužel nepamatuji): Rozum je jediný boží dar, u něhož si nikdo nestěžuje, že jím byl obdarován nedostatečně.
26. 04. 2010 | 11:32

Jan Vaculík napsal(a):

Konečně někdo, kdo dokáže přijmout happening tak, jak je. (Neříkám, jestli je dílko povedené.)

Všichni předchozí čtyři blogeři mi připadali jako mudrcové, kteří začnou analyzovat dílo, ale chtějí předvést svoji povznesenost tak horečně, že si ani nevšimnou, jak se potřísnili exkrementy on hlavy k patě.

Zatím nejpřiléhavější komentář jsem našel ocitován v resumé, které k této "kauze" sestavila redakce Aktuálně.cz:

"Ani v USA nebyl primární smysl opravdu přemlouvat floridské voliče-seniory, jako spíš aktivizovat mladé voliče, aby si uvědomili, že volby jsou důležité, a vyvolat rozruch zajímavou provokací," prohlásil například Tomáš Mrkvička z agentury Ogilvy. "Česká verze kampaně je mnohem konfliktnější, těžko tedy říct, jak bude fungovat," dodal.
26. 04. 2010 | 11:34

Béda napsal(a):

Jan Vaculík,

vždyť je to jako Černý s Entropou. Cílem bylo jenom pošimrat, zviditelnit, vzbudit odezvu.

Jak se posléze ukázalo, ke zviditelnění skutečně došlo, akorát ta kostka cukru, kterou chtěl cikrovat Evropě, po odhalení díla ministru pro "evropské" záležitosti Vondrovi v ůstech malinko zhořkla.

Holt kouzlo nechtěného.
26. 04. 2010 | 11:40

Jan Vaculík napsal(a):

Vidím, že většina diskutujících při své představivosti asi musela mít velký morální problém s pohádkou o Červené Karkulce: buď je tam demonstrace fatální neúcty ke starým lidem, nebo týrání zvířat, nejspíš však obojí dohromady...
26. 04. 2010 | 11:40

Jedla napsal(a):

Já už bych se tím tolik nemazal. Vždyť provokovat byl vždy jeden z cílů a reakce na provokaci jsou součástí "kampaně".
Je to vtipné asi jako "Žid Arašid" (co už třikrát propadl roštem v peci) nebo "bohatý Somálec" (co má kolem pasu digitálky).
Ti hoši a děvče jsou prostě Svazáci - "Svět patří nám".
Můj děda byl v padesátých letech buržoazní přežitek. Patřil do minulé doby, a jedenácti lety (do amnestie, rozsudek byl delší) ho mládí světa převychovávalo v uranových dolech v Jáchymově. Nepřevychovalo. Do smrti věřil, že na světě je dost místa pro každého, a že každý má právo hájit svůj zájem.
Ti, kdo to nestrpí, kdo věří, že svět je jen jejich a žádný děda jim tu "jejich" budoucnost nesmí kazit, to jsou komsomolci, svazáci, hitlerjugend, Mao-Ce-tungova mládež ...
Dnes jsou shodou okolností modří, no ...
26. 04. 2010 | 11:42

iga napsal(a):

Dobry den Veroniko,

mne se ten klip libil dokonce moc. Akorat ja jsem mela puvodne za to, ze nebyl natocen jako podpora takzvane pravici, ale ze mel proste ukazat na uroven te stavajici kampane.

Jestli je to podpora pravici, tak opravdova vyzva pro trio Zelenka - Issova - Madl, je presvedcit konkretniho dedka a sice primo pana Sterna at to hodi knizepanovi!

Nekdy me mrzi, ze jsou ty volby tajne:-DDD
26. 04. 2010 | 11:44

jos napsal(a):

To autorka,
není ani trochu překvapující, že člověk, který se angažuje v TOP 09 je zároveň totálně anetický. To k sobě logicky patří.
26. 04. 2010 | 11:58

almost glossed™ napsal(a):

autorka: Dodatečně děkuji za Vaše odpovědi na minulém blogu - přišly o něco později, takže jsem je zaznamenal se zpožděním.

Byly zhruba toho druhu, jaký jsem očekával:

Z hlediska mých hodnot, které vyznávám nepochopitelné v tom, jak si vzájemně odporovaly. Nerozumím, jak si můžete udržet nějaký pocit vlastní (např. názorové) konzistence. Tam, kde šlo o víc - jste navíc napsal "Nic o tom nevím.", což je pro mě odpověď na úrovni malého dítěte, které se usilovně brání slyšet nepříjemnou pravdu, protože není nic jednoduššího, než si zadat jednoduché heslo do vyhledávače a zalistovat v archívech zpravodajských serverů. "Nic o tom nevím." pro mě u kandidáta na politiku je nepřijatelná, pokud to s kandidaturou myslí vážně. Něco jiného je "Nic o tom nevím, ale podívám se na to, jakmile budu mít více času", "Nic jsem o tom nevěděla, ale na základě Vašeho podnětu jsem si ověřila, že...".

Je však také možné, že Vás to prostě nezajímá. Pak samozřejmě nejste kandidátkou podle mých představ. Pro mě jsou to otázky závažné a týkají se špiček strany a Vašich spolupracovníků a kolegů, kterým zde děláte PR.

A ke klipu. Je to samozřejmě důležitá informace, že Vás video nechalo klidnou. Budu ji šířit všemi prostředky dále. Myslím, že by to lidé, kterým je Vaše strana sympatická, měli vědět.
26. 04. 2010 | 11:58

Platan napsal(a):

To Jan Vaculík:
Že je hlavním smyslem, aby si mladí voliči uvědomili, že volby jsou důležité, tvrdí i sám Zelenka. Pak je ovšem trochu zvláštní, že obsahem celého klipu je jen návod na tu "jedině správnou volbu"...
26. 04. 2010 | 12:03

Vico napsal(a):

Čert vem klip. Zajímavější je vzorek těch, kterým se líbil. Například zdejší diskutér František Kocourek, který se tu vyznává : "Už dlouho jsem se tak vtipnému klipu nezasmál a nepobavil."

Jaké předpoklady musí splňovat člověk, který při sledování málem umřel smíchy. Například mít mádlovitý názor na jednolitost levice, jak si všímá pan Štern : Nechám volně plout tok kocourkovských myšlenek :"..je správné,že mladá generace nevolí komunisty a socany,kteří jen vraždili a zotročovali občany,z republiky udělali koncentrační tábor,který obehnali plotem,pustili do něj vysoké napětí a okolo plotu nahnali bachaře s povelem zavraždit každého,kdo touží po svobodě."

O těhle a tomto vidění Kocourků píše ve svém vynikajícím blogu pan Štern.
26. 04. 2010 | 12:10

Jan Vaculík napsal(a):

Platane,
já tam nikde žádný návod na "jedině správnou volbu" nevidím. Protože vše, co je řečeno, je zároveň zase zesměšněno a popřeno.
Na takovou věc můžete reagovat několikerým způsobem:
- usmát se a jít dál;
- využít toho, abyste demonstroval svoji vysokou etickou a kulturní úroveň;
- pozvracet se skrytě do kapesníku;
- začít přemýšlet.
26. 04. 2010 | 12:16

JDU napsal(a):

Dobrý den Vážení diskutující,
nestačím se té spoustě reakcí divit. Všechny plochy kolem nás jsou plné barevných slibů, úderů a protiúderů té nejnizší úrovně (když nemluvím o nahých zadcích a jiných částech většinou ženských těl, které kolem nás visí celý rok). A vy se tady všichni horlíte nad jedním klipem, který jen s minimem nadsázky a poťouchlosti zachycuje realitu. Proč Vás bere zrovna tohle?
26. 04. 2010 | 12:19

Eliška II napsal(a):

Veroniko,
"zatímco na FB roste počet fanoušků, v serioznějších akademicky laděných komentářích se bije na poplach" ...
Tak nevím, rozesmál mě blog pana Hořejšího, ale vy jste si možná měla svůj odpustit. Zbytečně jste se odkopala
26. 04. 2010 | 12:26

veverka napsal(a):

No bodejť by se to svazačce Vendlové nelíbilo,když tam vyzývají k volbě její strany,že?T je jako kdyby tady Husák obhajoval agitky svých mladých nadšených pionýrů.Hnus.
26. 04. 2010 | 12:27

Platan napsal(a):

Jene Vaculíku:
"Protože vše, co je řečeno, je zároveň zase zesměšněno a popřeno."
Tak řečeno je např. to, že staří už nemají intelektuální kapacitu na "správnou volbu" - je tedy třeba je přemluvit nebo "citově" přitlačit. Kde je to podle vás zesměšněno a popřeno?
26. 04. 2010 | 12:36

Rumcajs napsal(a):

Levouni ucítili příležitost se morálně trochu vystříkat. Po těch všech střílečkách a rozkrádačkách co má ČSSD za sebou se jim ani nedivím. Tož jim to dopřejme.

A že ty případady nejsou adekvátní ? No nedivte se. Tonoucí se stébla chytá.
26. 04. 2010 | 12:39

Taoiseach napsal(a):

Jan Vaculík

"...můžete reagovat několikerým způsobem:
- usmát se a jít dál;
- využít toho, abyste demonstroval svoji vysokou etickou a kulturní úroveň;
- pozvracet se skrytě do kapesníku;
- začít přemýšlet"

a) je správně; naopak
d) předjímá, že jsem až doteď dělal všechno bezmyšlenkovitě a reflexivně a teprve náraz na páně Mádlovu prudkou inteligenci mě probudil - :) .
Fakt škoda slov.
26. 04. 2010 | 12:44

Platan napsal(a):

To Rumcajs:
Bravo Rumcajsi, zase jsi do toho vpadnul s tou pověstnou řáholeckou jadrností! Tonoucí se stébla chytá. A zloděj křičí, chyťte zloděje...
26. 04. 2010 | 12:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Máš na mysli jednooký loupežníku i tyto levouny ? Je to adekvátní ?

http://www.denikreferendum....

Mádl...ODS....Vesecká...????
26. 04. 2010 | 12:48

veverka napsal(a):

Tencokida Hnuj
Bingo.Obávám se však že něco takového je mimo rozlišovací schopnosti lidí jako je Rumcajs.
26. 04. 2010 | 12:54

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

No třeba by za ně ztratil slovíčko Havel, jako za Vlčka ?
26. 04. 2010 | 12:57

Rumcajs napsal(a):

veverka:

Hlodavče, kde bereš tu drzost mluvit o rozlišovacích schopnostech, když sám máš hodně tlustek rudej hadr přes oči ?
26. 04. 2010 | 12:59

kočka šklíba napsal(a):

Eliško II ano, přesně to si myslím i já. Podle mého zde vůbec nejde o to, jestli je člověk levičák, pravičák ... Myslím, že názor na tento počin rozděluje lidi na slušné a ty druhé. Protože recese je jedna věc, ale hnus, kdy se zde pomalu ale jistě vyvíjí už zcela nepokrytě kampaň proti starým lidem, musí každého slušného člověka znechutit. A to hnus v podobě urážení starých lidí, kteří nejen, že "všude překážejí, ale zatěžují SR svými důchody a ještě si, považte , dovolí škodit Mádle a P.Issové volbou, která je přece proti nim.
Proto jsem moc ráda, že se zde našlo nemálo pravicově orientovaných lidí, kterým jejich přesvědčení nezabránilo tuto lidskou žumpu uvidět. A lidskou žumpou v tomto případě myslím i ty z dikutujících, kteří se dobře "pobavili" a klip se jim líbí. A Vendlová jak píšete, se odkopala, ano navrch huj a vespod fuj.

Tupelo, pokud se podaří nejlépe oba klipy, tzn. i Přemluv Mádle převést do podoby takového formátu, any se dal posílat mailem, případně přes kecálky, měla bych také velký zájem. Přece neochudím ty "staré balíky z venkova" o tak skvělý počin, kterým se baví i tak nezištná a skvělá pracovnice neziskových oragnizací a spolupracovnice toho "skvělého a ušlechtilého Schwarzenberka" a "schopného (všeho)" Kalouska. Myslím, že hlasy se TOPce jen pohrnou.
26. 04. 2010 | 13:02

Jan Vaculík napsal(a):

Platan
Jestli jste si nevšiml, tak obrázky jdou buď vysloveně proti smyslu řečeného, anebo jej ironizují.

Taoiseach
Jak vidno, taky o tom přemýšlíte, já také - a to přitom žádný z nás nenáleží do hlavní cílové skupiny.
26. 04. 2010 | 13:08

irinek napsal(a):

Pane Mihalco,
nemáte být náhodou nestranný,což znamená,že neprojevujete přízeň ani té,ani oné straně? (Ptám se proto,že se paní VV přímo vnucujete)
26. 04. 2010 | 13:13

myrta napsal(a):

V rozhovoru se Zemanem přiznal Schwarzkníže,že program strany TOP O9 nezná.Jeho vlastní syn o něm prohlásil,že je magor.V anketě by si ho nejvíce lidí přálo za premiéra.Vendlová by za něho dala život včetně Starostů a nadšení pro Mádla a Issovou hraničí s obdivem.Připadám si jak Alenka v říši divů,asi jsemten magor já.
26. 04. 2010 | 13:14

Platan napsal(a):

To Jan Vaculík:
Aha, ty obrázky... Tak třeba obrázek "simpsonovského minimozku" má ve skutečnosti vzdávat hold moudrosti stáří?
26. 04. 2010 | 13:18

Jirka napsal(a):

myslím, že podle obsahu blogu topařky Vendlové ji nejvíc rozjařil opravdu geniální vtip s Milanem Kunderou... no, holt každý k svému
26. 04. 2010 | 13:21

grőssling napsal(a):

Paní Vendlová, to je dobře, že jsou tu lidé, kteří věc vidí jako Vy.

Je třeba ještě další takové klipy, česká levice si nemůže přát lepší způsob nas..ní nerozhodnutých starších voličů než je tento.

Marno jim Paroubek vykládá, že v těchto volbách jde o jejich důchody a nemocenskou péči, že jde o to, zda si Trautenberci ještě víc nahrabou.

Teprve Mádl s Issovou je jistě donutí k volbám dorazit a hodit to levici.

Jako s tou podporou eroticky přitažlivého Topolánka, jste opět vedle. Ale pokračujte, Paroubek tu propagaci má zadarmo.
26. 04. 2010 | 13:21

Tupelo napsal(a):

@kocka skliba, oba klipy budou k dispozici patrne zitra rano, dam jsem linky odkud je bude mozne stahnout (budou se dat posilat emailem i pres kecatka ;))

@myrta, kdyz jsem se dozvedel ze Schwarzenberg nezna program sve vlastni strany (na omluvu mu snad je, ze sefem je stejne spis Kalousek), promitl jsem si v hlave pripadny klip, ktery by vyzyval cleny TOP09: "Vzbudte sveho dedu" ;)
26. 04. 2010 | 13:25

almost glossed™ napsal(a):

irinek: Pan Mihalco hbitě převzal přesvědčení svého cenzorského guru, že je může vše, nemusí být nestranný, netuší nic o střetu zájmů a rolí. Oběma okamžitě zachutnala zkušenost, že i drobným zásahem v diskusi někdy ovlivní obrovskou spoustu lidí, poukáže na jediný správný názor, popostrčí interpretaci toho, co není v danou chvíli zcela jasné....

Zdánlivě nadřazená role u mnoha lidí vyvolává umělý respekt, což si oba vykládají tak, že jsou respektováni jen a jen pro svou osobnost. Tento princip je mj. dobře popsán v této diskusi: http://blog.aktualne.centru...

Vymysleli si (jeden více, druhý méně) - i geniální obhajobu, že čtenáři nejsou hloupí a manipulovatelní. To se samozřejmě nedá napadnout, aniž by si kdokoliv přiznal, že manipulaci podlehnout za určitých okolností může.

Tím jsou z obliga a dokonce si průběžnými lichotkami nebo zveřejňováním blogů čtenářů zajišťují podporu své kliky obdivovatelů. Ti okamžitě vyskočí v houfu, jakmile na tyto principy poukážete a vytvářejí neetickému chování cenzorů alibi.

Jednoduché, ale účinné. Nikdy bych nevěřil, jak to může dobře fungovat. Funguje.
26. 04. 2010 | 13:28

Veronika Vendlov napsal(a):

Kočka šklíba a Eliška II: dámy, trochu to přeháníte. Ano, ten klip mě pobavil, ale to nevypovídá nic o tom, jak se chovám ke svým rodičům a prarodičům, nebo lidem kolem sebe...(bez rozdílu věku, pohlaví, barvy kůže, či sexuální orientace). A určitě jsem jej já sama nevnímala jako "návod", jak se ke svým seniorům chovat.

Že to tak vnímají jiní, je jen jejich pohled na věc.

Řekla bych, že to velmi trefně popsal pan Urban.

Já k tomu nemám moc víc, co bych dodala. Snad jen, že by moralizovat měli Ti, kdo jsou skutečnými morálními autoritami.
26. 04. 2010 | 13:28

Veronika Vendlov napsal(a):

Tupelo: Váš nápad na "vzuďte svého dědu", jsem právě předala centrálnímu volebnímu štábu. :-D

Hlásím, že jste nás všechny pobavil. :-)
26. 04. 2010 | 13:32

almost glossed™ napsal(a):

grőssling:

"Teprve Mádl s Issovou je jistě donutí k volbám dorazit a hodit to levici."

Moc tomu nevěřím. Spíše je to znechutí a zůstanou doma. Vidím to ve svém okolí: "Politika je špína", "Nemá to smysl, stejně se nic nemění, ať je tam kdokoliv.", "Volil bych levici, ale Paroubek má bradavici a vypadá jak papaláš." apod.

(Mimochodem, Nečas má také bradavici. :-))
26. 04. 2010 | 13:33

Admirál napsal(a):

Tupelo - s Vaším dovolením bych též linky použil a šířil.

Je zaslužné, aby se tak pěkné a vtipné dílko (paní Veroniku pobavil) s neméně podařenou parodií dostalo k co největšímu okruhu spoluobčanů.

Ať se také pobaví.
26. 04. 2010 | 13:36

Platan napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
...Že to tak vnímají jiní, je jen jejich pohled na věc...

Že to tak může vnímat naše (jako každá jiná, snadno manipulovatelná) mládež, to je paní V.V. zřejmě jedno. Tím se ovšem řadí k lidem (v jejím případě bohužel veřejně činným), kteří si nevidí dál než na špičku nosu.
26. 04. 2010 | 13:42

Alf napsal(a):

Být levicový, stejně jako pravicový, je jeden z nesčetných způsobů, jež si člověk může vybrat, chce-li se stát imbecilem – oba tyto způsoby jsou ve skutečnosti formami mravního ochrnutí
26. 04. 2010 | 13:47

Koudelka napsal(a):

O tom báby přemlouvání převeselé veršování
Ku vesničce u Brodku, řídí kdosi Škodovku.
Paže silné, jasné líce, měšťan míři do vesnice.
Po projetí třetí louže, sezná, že to trochu klouže.
"Proč nežije, babka stará, někde, kde je magistrála?"
Jeho auto, jen se blyští, zastavilo v mraveništi.

A už moří dveře zostra. "Babko, babko, máš tu hosta!"

"Ach to jsi ty, Vojtíšku? Jen otevřu petličku.
Jaké milé překvapení. Už je svátek? Nebo není?"
Pokr. http://www.outsidermedia.cz...
26. 04. 2010 | 13:52

Platan napsal(a):

Alf napsal(a):
Být levicový, stejně jako pravicový...

"Filozof" Alf konečně našel místo, kde mu jeho "moudrosti" tisknou... :-)
26. 04. 2010 | 13:54

Béda napsal(a):

VV,

něco málo o bezcitnosti pro pracovnici neziskové organizace.

http://www.novinky.cz/zahra...
26. 04. 2010 | 14:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

Fanatismus může mít různé podoby. Jeho stále sytícím pramenem je však vždy stádnost.
Neb jen ve stádě jsem schopen a ochoten odhodit své zábrany.
Stádo může být rudé či oranžové. Může být však také modré.
A já mám strach, že může být i virtuální.

Proto volím jediné.
Diskuze o volební agitce modrého čeledína Mádla a modré děvečky Issové, kdy nám oba oznamují, že hodlají navštívit
své zřejmě stejně přisprostlé předky jako jsou oni a sdělit jim, co a jak musí udělat v letošních volbách,
se již nebudu dále účastnit.

Sbohem.

P.S. Leda že by blog věnovaný tomuto virtuálnímu hovínku věnoval i pan John z Věcí Veřejných. Věřím, že tak neučiní.
26. 04. 2010 | 14:01

Pepa Řepa napsal(a):

Zavařila jste si.
Na Odolenou vodu táhne zástup důchodců vyzbrojených holemi.
26. 04. 2010 | 14:05

černovláska napsal(a):

platan 26.04.2010 13:42:44 ....a pivo za 2 kačky není manipulace? Všechny strany před vobama manupulaci používají, někdo nasadí prsatou blondýnu, někdo rockera, někdo slogany, řekněte, tohle vám připadá víc fér? .............ČSSD zvedne průměrný důchod na 15 000 korun, prohlásil před dvěma týdny místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Dnes ale přiznává: nemyslel jsem to vážně. Píší o tom Hospodářské noviny.....http://aktualne.centrum.cz/...
26. 04. 2010 | 14:13

Platan napsal(a):

Zavařila jste si.
Stala jste se objektem řepného humoru.
26. 04. 2010 | 14:13

Jedla napsal(a):

"...Snad jen, že by moralizovat měli Ti, kdo jsou skutečnými morálními autoritami. (VV, 13:28)"
... nemyslím. Standardy etiky se vyvíjí, co není společností odmítnuto, bude příště normou. Odmítnout to musí podstatná část společnosti, ne jen jakési "morální autority". Když jsou někomu upírána práva (zde starším lidem a obyvatelům venkova svobodné, rovné a tajné hlasovací právo), nestačí protest elit. Podobně má každý - nejen "vybrané" autority právo a morální povinnot odmítnout třeba neonacistické srazy a pochody, hanobení hrobů a hřbitovů, nebo útoky na kohokoliv, kdo se sám neubrání (třeba hendikepovaní včetně mentálních postižení). Je slušnost a samozřejmost pozvednout hlas. Okřiknutí typu - mlč, to je věc (morálních, úředních, církevních či jakýchkoli jiných) autorit - mne neoslovuje.
26. 04. 2010 | 14:16

Taoiseach napsal(a):

Jan Vaculík

"Jak vidno, taky o tom přemýšlíte, já také - a to přitom žádný z nás nenáleží do hlavní cílové skupiny."

Nevím, nevím. Důchodový věk budu mít zanedlouho (pokud budu natolik bezohledný k deficitu důchodového účtu a dožiju se), ale jako cílová skupina se opravdu moc necítím.
O klipu bych vůbec nepřemýšlel; přemýšlím o tom, koho MÁM volit, a rady, koho volit nemám, jsou mi celkem k ničemu.
Bohužel jsem se nechal vyprovokovat sérií blogů a diskusí k nim a hlavně nekonečnou drzostí skupiny lidí, kteří jsou zcela nezodpovědní, a přitom budou nabádat k zodpovědnosti ostatní.
26. 04. 2010 | 14:20

Veronika Vendlov napsal(a):

Platane, Pepa Řepa mi fakt nevadí, považuju jej za zdejší klasiku! Jeho řepný humor se dá přežít... :-)
26. 04. 2010 | 14:22

Veronika Vendlov napsal(a):

Jedlo, kéž by takto uvažovala větší část lidí této země...no, možná týhle planety...
26. 04. 2010 | 14:25

xx napsal(a):

Bedo: Horejsi psal o KSCM ale ja si myslim ze KSCM nema na takovehle akce penize. Ty ma spis CSSD. To plyne z velikosti, to je jasne.

Jde o to, ze nevidim ani u jednoho z protagonistu, ze by byli nejak politicky vyhraneni. Co rikaji v mediich dal muze prece byt nedilnou soucasti cele te saskarny. Jak by to vyznelo, kdyby ted najednou otocili a rikali ze to udelali jenom jako legraci, nebo ze to udelali na neci objednavku ? Cele by to prislo vnivec a nezaplatil by to nikdo.

Vsichni tri jsou proste jenom najemni komedianti a jsou radi v dobe krize za kazdou prilezitost si vydelat na zivobyti. O penize jde vzdy a vsem az v prvni rade, to si pamatujte. A kdo rika ze mu o penize nejde, snazi se jen svou snahu nejak zakryt a clovek by mel byt dvakrat opatrny.

Penize jsou nedilnou soucasti nasich zivotu a zajistuji nejzakladnejsi potreby, jak by tedy clovek mohl rezignovat na zajistovani svych zakladnich potreb ? To muze udelat jenom dusevne nemocny clovek.

To pisu jenom abych dokreslil, jak silnym motivem penize jsou. Tomu odolaji jen mimoradne silne osobnosti, kterych je jako safranu.
26. 04. 2010 | 14:25

Platan napsal(a):

To černovláska:
Jenomže tady se jedná o vztah mládeže ke starým lidem. Pokud jde o pivo za 2 kačky, tak vám asi uniklo, že se původně jednalo o negativní kampaň proti ČSSD (viz též hesla o zrušení ranní kocoviny a pod.).
26. 04. 2010 | 14:26

lock napsal(a):

Jedlo, souhlasím. Nejen, že mně takové chování neoslovuje, nýbrž od paní Vendlové jde o navýsost arogantní a povýšenou reakci. Definitivně mě přesvědčila, že TOP můj hlas skutečně nezíská.

Pro paní Vendlovou ještě dodávám, že je celkem pochopitelný fakt, že jí video připadá vtipné, neb kope do druhé strany barikády. Od strany, respektive členky strany, která hlásá cosi o slušnosti a mravnosti a neváhá si brát do úst T.G.M., je to ovšem postoj, řekněme překvapivý. Škoda, že jsou reakce politických představitelů celkem čitelně determinovány jejich politickou příslušností. Pořád čekám, kdy přijde někdo s takovou mírou charakteru a slušnosti v těle, že ačkoliv pravičák - odmítne to video jako hloupý nepodařený vtip. Asi je to naivní očekávání, protože svůj stín momentální politická reprezentace není schopna překročit. Včetně vás, paní Vendlová.
26. 04. 2010 | 14:31

Ládik napsal(a):

Taky jsem se podíval ne ten "klip". Přijde mi to jako parodie na volební vysílání, důležitost to bude mít stejnou, jako reklama na záchodové bakterie (či co to je, co pořád běží v TV, když ji zapnu).
26. 04. 2010 | 14:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Platane, podle Vás je mládež snadno manipulovatelná? Od kdy? Vy,když jste byl náctiletý, nebo třeba pár let po dvacítce, jste byl manipulovatelný? OK, já tedy například jen velmi těžko...

Tímto:"...Že to tak vnímají jiní, je jen jejich pohled na věc..." jsem chtěla říci, že je na každém, jak co vidí.

A jinak teď jsem to zkoušela, zatím si na špičku nocu vidím...
26. 04. 2010 | 14:42

Kanalnik napsal(a):

Co dodat? Cim to je? Slepa skvrna? Popreni reality? Odmitnuti?

...

Delat si legraci(?) ze smrti starsich lidi a vztahu k nim mi prijde krajne nevkusne a hnusne, stejne jako by mi to prislo nevkusne a hnusne vuci kterekoli jine skupine lidi.

Ten klip je smeskou veci, ktere jsou mysleny vazne, a veci, ktere maji byt vtipem. Ani jedno se nepovedlo, vysledkem je nepozivatelny vulgarni mix, ze ktereho se dela cloveku s urcitou vybavou EQ spatne.

Intelektualni diskuze tech, kterym se klip libil, povazuji za zvlastni. Vyzniva mi z ni, ze mladi lide maji pravo na popreni jakychkoli hodnot, tak proc ne? Vzdyt je to sranda.

Problem je v tom, ze za poprenim hodnot nasleduje devastace tech, ktere je popiraji. Diky emocni povrchnosti a rodinnemu zazemi a prostredi, ktere je formuje a formovalo, si toho ale casto nejsou vedomi. Chybi emocni brzda.

Mladi a revolta - ano. Mladi a popreni zakladnich hodnot - ne, vrati se to obloukem jim samym a cele spolecnosti.
26. 04. 2010 | 14:42

Pepa Řepa napsal(a):

Ládíku, moje oblíbená reklama je ta na vložky proti inkontinenci.
Nějaká důra tam tančí salsu jako vzteklá.

Běží to vždycky když večeříme.
Zdravím značku Platan. Jestli se nepletu, pochází z Protivína.
Symbolický původ, řekl bych.
26. 04. 2010 | 14:43

Veronika Vendlov napsal(a):

Locku: to snad ne, já a arogantní? Kdepak by se vě mě tenhle rys povahy vzal... :-)

Ano, svůj stím překročit nedokážu, ale zkuste to Vy, držím Vásm palce.

Nějak jste taky pozapomněl, že je všechno, co se zady děje - dobrého i špatného, taky Vaše spoluzodpovědnost...

Já se jí, narozdíl od Vás, nezbavuji.
26. 04. 2010 | 14:46

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: té zodpovědnosti, samozřejmě...
26. 04. 2010 | 14:47

Platan napsal(a):

To veronikavendlova:

Máte pravdu, přežít se to ("řepný humor") dá. Je hezké, že se aspoň na něčem shodneme... :-)
26. 04. 2010 | 14:48

Michal Macek napsal(a):

kanalnik

proc se nesmi delat legrace ze smrti?copak smrt neni prirozenou soucasti zivota?a o cem se jeste nesmi vtipkovat?o AIDS?o senilite?o homosexualech?o romech?o policajtech?o politicich?o nicem???
26. 04. 2010 | 14:49

hihihi napsal(a):

Já mám taky inkontinenci, a to už mi není třicet jako té paní/slečně v té reklamě, a nechlubím se s tím na potkání, natož každý večer v televizi, vlastně několikrát denně... :-PPPP

PePo ŘePo
jestli to není nekalá nedovolená reklama.... :-), myslím na Platan... :-)
26. 04. 2010 | 14:49

Veronika Vendlov napsal(a):

A už to frčí, my budeme mít "probuď dědu" DÍKY TUPELO a Zelení jsou zde: http://www.novinky.cz/domac...

Jak málo stačí...
26. 04. 2010 | 14:50

hihihi napsal(a):

Veroniko, už Vám zase svítí... dávejte si prosím na to pozor...

.... myslím ta Vaše svatozář...
26. 04. 2010 | 14:51

Veronika Vendlov napsal(a):

Michale Macku, že je to všechno absurdní???
To je ale řevu...to bych fakt nečekala. A republika má co řešit. A vo to šlo... ;-)
26. 04. 2010 | 14:53

Veronika Vendlov napsal(a):

hihihi: ne, dneska jsem ji ráno vypnula...abych mohla svítit v noci....
26. 04. 2010 | 14:54

Béda napsal(a):

Michal Macek,
V tom druhém dílu "Přemluv Mádlu" autoři asi opomněli do té "srandy" zakomponovat oncentrační tábory.

PS: možná to nakonec stihnou v dílu třetím.
26. 04. 2010 | 14:54

Kanalnik napsal(a):

Delat si legraci ze sve smrti a nebo ze smrti jako takove je jedna vec, spojovat legraci ze smrti s celou jednou skupinou konkretnich lidi je vec druha. Pro mne to neni totez. Pro mne je to v tom druhem pripade jiz za hranici, a je to pro mne jiz popreni urcitych hodnot.

P.S. Psal jsem o tom, jak mi to prijde, ne, ze se neco nesmi ci musi.
26. 04. 2010 | 14:55

Kanalnik napsal(a):

Muj posledni prispevek byl adresovan nicku Michal Macek.
26. 04. 2010 | 14:56

kundám a pičím napsal(a):

Myslíte si společně se mnou, že ten klip má šmrnc , že ?
26. 04. 2010 | 14:58

Platan napsal(a):

To Pepa Řepa:
Platan (platanus) je také krásný strom, milý Řepo.

http://commons.wikimedia.or...

Ale že tebe napadlo jenom to pivo mě nijak nepřekvapuje. To už je zjevně za tvým intelektuálním obzorem...
26. 04. 2010 | 14:59

Gudka napsal(a):

Tak koukám, žed v té ČR už vzešla taky docela pěkná spodina. Taková lepenovsko-haiderovská. I s podhoubím.
26. 04. 2010 | 15:06

Béda napsal(a):

Gudka,

v druhém dílu máte Áďu, hajlování, paternalistický přístup německých "osvoboditelů".

Zdá se že ještě chybí vtipné podchycení masových "hrobů" a osvobozujícího nápisu nad vjezdem do koncentračních táborů.

PS: Proč by měla existovat nějaká omezující tabu. Mládí se nese*e. Mládí vpřed!
26. 04. 2010 | 15:13

Jan napsal(a):

Kandidátce TOP 09 v čele s panem Kalouskem se klip líbí.
Signifikantní.
Svůj k svému.
26. 04. 2010 | 15:14

Michal Macek napsal(a):

VV:

ja kdyz to vidfel vcera tak sem si rekl ze je to sranda a to je vse

dnes kdyz vidim co to zpusobilo tak musim autorum poblahoprat - mluvi o tom fakt vsichni a prijde mi ze to generace spis spoji nez rozdeli.vzdyt kdy naposled debatovali "nactileti" se svymi "dedky a babami" o politice?
26. 04. 2010 | 15:18

Michal Macek napsal(a):

kanalnik:

a tou legraci konkretne myslite to misto kde madl rekne: "oni si totiz v klidu umrou a my abychom to splaceli"?

no to me treba taky jako sranda neprijde - to mi prijde jako tvrda realita....
26. 04. 2010 | 15:20

kundám a pičím napsal(a):

Copak ? Nějak to tady zatuhlo. Pročpak mi nikdo neodpovídá ?
Mějte se. (A neberte to tak osobně. Vždyť jde o nadsázku a ironii.)
26. 04. 2010 | 15:21

Michal Macek napsal(a):

beda

vono to ma nejakej 2 dil?
26. 04. 2010 | 15:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

kundám a pičím
Já Vám rozumím (ne tedy, že bych si myslel, že se obracíte na mě, to si prosím vyprošuji !). Vy reagujete na nick "hoven", že ?

Ale s tou genderovou vyvážeností byste měl něco udělat ! Takhle to působí dosti přisprostle.
26. 04. 2010 | 15:23

černovláska napsal(a):

Platan....a k tomuto máte také vysvětlení? ...ČSSD zvedne průměrný důchod na 15 000 korun, prohlásil před dvěma týdny místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Dnes ale přiznává: nemyslel jsem to vážně. Píší o tom Hospodářské noviny.....http://aktualne.centrum.cz/... možná uniklo Vám, že v mém přípsěvku nešlo "jen" o 2 kačky, ale o to, že jsem psala, že všechny strany manipulují, pouze v tomto případě, se z toho dělá skoro "svatý" mezigenerační boj ...kdo ví, kdo v závěru posbírá nejvíc bodů?
26. 04. 2010 | 15:23

kundám a pičím napsal(a):

Tencokida Hnuj

Ano.

Víte, prarodiče, rodiče a tím i jméno si člověk nevybere. Musíme se s tím nějak naučit žít, pane Tencokida Hnuj (prostřednictvím pana "hoven").
Tolik asi k té emancipaci. Není to prvoplánové, ba řekl bych že (vzhledem k genderové statistice komentářů zde), že právě naopak.

Ale všem dotčeným (ad kočka šklíba a její narážce na diskriminaci) se hluboce omlouvám.
26. 04. 2010 | 15:25

Tupelo napsal(a):

Vico, kocka skliba, admiral (a vsichni ostatni co maji zajem): takze dostal jsem zpravu ze je hotovo, zde jsou adresy pro stazeni video klipu:

Horsi kvalita (pomalejsi pripojeni):

http://rapidshare.com/files... (puvodni klip)

http://rapidshare.com/files... (reakce na puvodni klip)

O neco malo lepsi kvalita:

http://rapidshare.com/files... (puvodni klip)

http://rapidshare.com/files... (reakce na puvodni klip)

Po kliknuti na link, stisknete tlacitko pod levym tachometrem ('Free user') a pockejte par sekund, pak by se mel soubor zacit stahovat. Zkuste jestli vam klipy jedou a jsou ok (s kvalitou se pry moc udelat uz neda, i na youtube to bylo dost nekvalitni) a vesele posilejte pres emaily nebo kecatka, kopirujte odkazy na jakekoliv diskuzni fora, atp... ;) Kdyby nektery z linku selhal (nebo byl vymazan - viz youtube; stahujte rychle ;)), dejte vedet (treba si uz poslem mailem ;))

Pani Vendlova: parada, uz se tesim na klip TOP09 Vzbudte sveho dedu (ale stejne, jste az treti, bude tezsi prijit s necim novym; nejakym neoviralem); autorske prava me nezajimaji, klidne si ponechte i nazev pripadneho klipu ;)
26. 04. 2010 | 15:28

Béda napsal(a):

Michal Macek,

asi máte pravdu. Každý dialog je důležitý.

PS: ještě vzpomínáte na přesvědčovací dialog pana Íčka před prezidentskou volbou? Přesvědčoval pana Bursíka a pánové Schwarzenberg - symbol čistoty (vy zíráte, my zíráme) a Nečas stoicky statovali.
Mluvit se prstě musí. I se seniory.

Jistá paní Pavla (demokratka tělem a duší, která mladým tůze rozumí) dala včera k dobru návod - Občanky nebrat! Nezavírat! Stačí nechat pouze jeden volební lístek - ten správný.
26. 04. 2010 | 15:28

Jan Vaculík napsal(a):

Jasně,
že ten klip je blbý!
Ale co s tím, když cílovou skupinou mají být pitomci?
Je fakt, že levice umí pitomce oslovit líp.
Když už někdo úmyslně vytváří pitomosti, neměl by si z toho sám dělat legraci; to je poučení, které z toho vyplývá.
Ale dědovi o tom raději řeknu, to jo...
26. 04. 2010 | 15:28

Michal Macek napsal(a):

beda:

volba prezidenta bylo dost chucpe to je fakt
26. 04. 2010 | 15:29

jos napsal(a):

Vendlová,
už i ten bulvár má více rozumu a etiky než vy. http://www.super.cz/clanek/...
26. 04. 2010 | 15:32

Béda napsal(a):

Michal Macek,

zde reakce na váš dotaz:
http://www.bomba.cz/video/p...
26. 04. 2010 | 15:34

Veronika Vendlov napsal(a):

Pro ještě větší odlehčení:
https://www.youtube.com/watc...
:-)
26. 04. 2010 | 15:39

Platan napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
Platane, podle Vás je mládež snadno manipulovatelná? Od kdy?..

Mládež má tendenci se vůči ostatním věkovým skupinám ostře vymezovat, ale v jejích vlastních komunitách můžeme pozorovat opačný trend ke konformitě (nevybočovat, neztrapnit se, být in...) kterému odolávají jen ti nejsilnější jedinci. Pokud mezi ně patříte, tak gratuluji. Co se mě týče, přiznávám se, také jsem kdysi párkrát kouřil v průjezdu, ačkoliv mi to vůbec nechutnalo :-) Zelenkův klip prezentuje staré lidi jako duševně méněcené (a né že ne - viz obrázek "simpsonovského minimozku") a nabádá mladé, aby se podle toho k nim chovali ("přesvědčte je o svém správném názoru, nebo na ně citově zatlačte"). Jaký to má u mládeže ohlas se můžete přesvědčit na facebooku.
26. 04. 2010 | 15:43

Platan napsal(a):

To černovláska:
Ale no jistě, určitý stupěn demagogie k předvolební kampani patří, řečeno slovy klasika, jako k velbloudovi hrby. Jenomže 1. protagonisté klipu se dušují, že za žádnou konkrétní partaj nekopu a 2. já prostě vidím problém v něčem jiném viz můj předchozí příspěvek.
26. 04. 2010 | 15:52

Pepa Řepa napsal(a):

Jak to zpívali V+W ?

jseš mladej, jseš hloupej
já jsem.......
Ale, co to zase píšu.
26. 04. 2010 | 15:53

blue jay napsal(a):

Veroniko Vendlova,
Jsou ruzne stupne nechutnosti. Ja bych povazoval klip Premluv babu za celkem neskodny. Me vadi spise tohle
https://www.youtube.com/watc...
to povazuji opravdu za nechutne. Obycejnej clovek?
26. 04. 2010 | 16:06

Pepa Řepa napsal(a):

To Platan
že jsem tak smělý, nejste potomek jistého pana Faista?

Jo, toho: Pan Faist, buřta zblajs, pak koupil koninu, pro celou rodinu.

Taky chodíte s bandaskou a vykřikujete, že mládež roste pro šibenici?
26. 04. 2010 | 16:07

trouba napsal(a):

/no tak už toho nechte/mladí si udělali srandu ne ze starých věkem, ale duchem/a hned pěna u huby/ nejvíc to asi sežrali ti šternové, vlkové,křečkové,lexové, ale to se nenechá nic dělat/pánové, nevrhejte se na mne, já už taky bych mohl být dědkem a ten klip se mi taky nelíbil, ale ne kvůli stáří, levičáctví či pravičáctví/ prostě se moc nepovedl/trapný/ ne každý žert se dobře dopadne, o tom pan kundera ví své, že ano/ pro koudelku a ostatní nabízena jest možnost/
http://www.vymentepolitiky.cz/
26. 04. 2010 | 16:09

Pepa Řepa napsal(a):

Vedle na blogu máte kolegu.
Krtka nebo Křečka(vždyť je to jedno).
Tvrdí zase: Spratci.
Není to pan bratr?
26. 04. 2010 | 16:10

Platan napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
To Platan
že jsem tak smělý,...

Pepo,
s paní V.V. jsme se shodli, že se řepný humor dá přežít, ale pozor, tohle tedy byla koňská dávka... :-)
P.s.
Nebudeme si raději tykat?
26. 04. 2010 | 16:18

Pepa Řepa napsal(a):

Já chovám k Fajstům úctu, to bych si nedovolil.
:-)
26. 04. 2010 | 16:21

Platan napsal(a):

To blue jay:
Já jsem si zase přečetl, že jste v blogu prof. Hořejšího psal příspěvky pod jeho jménem (prý se to poznalo podle IP adresy). Viďte že to není pravda, to by totiž opravdu bylo nechutné...
26. 04. 2010 | 16:29

Pepa Řepa napsal(a):

K lidem buď -Pepo- uctivý. Říkala maminka.
V každém případě děkuji za poctu.
Mějte se, Musím pryč.
26. 04. 2010 | 16:30

tata napsal(a):

dobry den

CO k tomu řic promě zklamaní paní veronikavendlova,nerozumim takovemu druhu humoru,at by byl i obraceně,nevim jestli toto ma přispět k urovni naší pol. kultury,ve sve podstatě je to negativismus,hrubost,TROŠKU SI MYSLIM ŽE JSTE ODKRYLA KARTY,v zajmu meho nazoru je vše připustne,beda když s nečím takovym přide druha strana.jen doufam že něco takoveho nevyplodí někdo s leveho spektra,asi opravdu teto společnosti nerozumím,když otomto někdo muže prohlasit ,...Jo, to je dobrý, řeknu si.
26. 04. 2010 | 16:49

Koudelka napsal(a):

Platane
Nemůžete přesvědčovat zmanipulovaného člověka o nějakém manipulování. Nepochopí to. A že je VV jedním z nejvíce zmanipulovaných blogerů zde je nasnadě. Stačí si přečíst vyprodukované blogy a srovnat časově s momentální módní mediální vlnou...
26. 04. 2010 | 16:53

siven napsal(a):

Nedokážu pochopit, kde se v lidech vzalo tolik času a energie řešit nějaký potroublý klip neherce mádla, který by obsahově trumfnulo i dítě I. stupně ZŠ v ČR.
26. 04. 2010 | 16:55

Platan napsal(a):

To Koudelka:
Od paní V.V. jsem zatím četl pouze tento blog, takže dám na vás, přeču další a srovnám. V její prospěch bych ale chtěl poznamenat, že dokáže na kritiku reagovat s humorem.
26. 04. 2010 | 17:04

Béda napsal(a):

"Přemluv vnučku"

http://www.denikreferendum....
26. 04. 2010 | 17:07

Platan napsal(a):

siven napsal(a):
Nedokážu pochopit, kde se v lidech vzalo tolik času...

No, stylisticky jsi to, sivene, moc nezvlád', ale věcně na tom něco je, takže jdu vytírat podlahu... :-)
26. 04. 2010 | 17:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

tata

Přeji Vám, ať Vám Váš skutečně gemtlemanský tón vydrží na zdejších blozích co nejdýl.
Já se asi brzy dám spíše cestou pana F. Adamce.

Asi máme v žilách různě teplou krev. Ale svým způsobem Vám závidím.

Mějte se.
26. 04. 2010 | 17:27

Jan napsal(a):

"...suchary, "levopravé politickykorektní vzorňáky" a šťoury to značně rozčílí..." píše kreslíř humoru: http://oldrichdworak.sblog.cz/
26. 04. 2010 | 17:30

tomas napsal(a):

to veronika, pripadala vam moje otazka, zda souhlasites dotovanim ceska kinematografie, tak slozita?
26. 04. 2010 | 17:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

tomas

pravicové postoje + levicové výdobytky

(grantíky, dotace , sponzorské dary erárem vlastněných firem...)

Takhle to bude lepší. Teď to paní(slečně) Vendlové snad zapálí.

Hmm. A kdo ještě v téhle rovnici prostřednictvím levicových výdobytků umí zpeněžit i ten pravicový postoj, neřkuli v televizi placené koncesionáři, ten by měl dostat nejméně 4 Lvy a Zlatého Slavíka návdavkem k tomu.

Mějte se. Jdu si pohovořit s obyčejnýma lidma (ha, ha, ha) do hospody. O pravici, levici, ukazováku i příjici.
26. 04. 2010 | 17:39

LEVAK napsal(a):

Paní někdy se člověk odhalí aniž by chtěl.Vám se to podařilo a předvedla jste nám,že Vaše úroveň myšlení je trochu jinde.Podle mého názoru jste zřejmě snaživá čtenářka Blesku,AHA a podobných tiskovin a zájmů tomu odpovídajích.Bylo to už vidět dříve a dalo se to odvodit z Vašeho fanatického zbožňování napřed Topolánka a teď padákového myslivce s Trautenberkem.Fanatici nepřemýšlejí,ti pouze přejímají a to je Váš případ.
Váš článek mi připomenul citát G.B. Shawa :
„Diskutoval jsem s idiotem. Mám dojem,že jsem zblbnul“ Abych se toho pro příště vyvaroval nebudu již na žádné Vaše výplody reagovat!Sbohem!
26. 04. 2010 | 17:56

tomas napsal(a):

hnuj, ano,a no, takze si ted jen chvili pockejme, kdo bude sponzorovat pristi projekt premlouvaciho tria, filip renc si svuj honorar vyzvednul od ceskych drah. madl by ho mohl dostat od vesecke, u zbyvajicich se necham prekvapit.
26. 04. 2010 | 18:17

Alice napsal(a):

To Levak - přesné. Když nic jiného, tak to alespoň přineslo poznání kdo je kdo. Někdy je to k nezaplacení. Ale ono to zítra zas může být jinak. Včera na ČT tvrdila Šiklová, že je to vtipné a ji to neuráží. Dnes myslím v Lidovkách říká: Je to snaha velice vulgárním způsobem oslovit mladé voliče. A dál .... je to urážlivé pro staré lidi, protože z nich dělají nevědomé lidi bez názoru. Tak co si o tom myslet :-))
26. 04. 2010 | 18:50

Kateřina napsal(a):

I situace lze cítit jakoby čichem. Z tohoto videa mam dojem pachu zkaženého nebo spálenéno masa. Je v něm náznak erotiky, ale spojené s brutalitou a ponížením, což bude nejspíš mnoho lidí přitahovat.

Video působí hnusně, ale furt si nejsem jistá, co tím chtěli ve skutečnosti říct.
26. 04. 2010 | 18:54

tomas napsal(a):

to katerina marketingove velice dobre zacilene na skupinu, ktere se n afacebooku sdruzuje ve skupin enesnasejici duchodce, zadna generacni vzpoura, chaldne a velice dobre vypociatny kalkul, langerovsky rukopis
26. 04. 2010 | 18:58

Veronika Vendlov napsal(a):

tomas: ano, připadá... pořád nad tím přemýšlím a ještě asi doooouho budu... :-)
26. 04. 2010 | 19:05

tomas napsal(a):

no vidite a zelenka s amdlem, to maji vyreseny, pravice a dotace ..cista schizofrenie
26. 04. 2010 | 19:09

Pepa Řepa napsal(a):

To Kateřina
po čuchu?
Asi jste nepodlila vepřovou, řekl bych.
26. 04. 2010 | 19:11

Veronika Vendlov napsal(a):

Tedy to je zase exhibice "tolerance" k odlišnéhu názoru. Ne že by mě to překvapilo...

Minulý blog mě zocelil. A je to dobře.
Díky MOC. :-)
26. 04. 2010 | 19:14

Dalimír napsal(a):

Fanc Kocourek člověče vy jste se asi zbláznil že zde píšete takové bláboly ! To se nedá vůbec komentovat!!! Dal.@
26. 04. 2010 | 19:20

tomas napsal(a):

to veronika, ten klip, ktery to satrtoval je primo ukazkovym prikladem tolerance, tedy jestli jste atm tuhle rovinu nejak postrehla, tak cemu se divite
26. 04. 2010 | 19:21

Veronika Vendlov napsal(a):

tomas: vždyť jsem psala, že se nedivím...
26. 04. 2010 | 19:28

Kateřina napsal(a):

tomasi,
asi to je protiakce k Paroubkovic 2 400,- důchodcům

Pepo Řepo,
jste vedle jak ta jedle, pečínka se u nás dneska nekoná
26. 04. 2010 | 19:30

Skogen napsal(a):

Já to taky neřeším. Jen si letmo pomyslím, že ty naše célebrity jdou od desíti k pěti - celebrity, pokud ten termín chápeme přesně v émerickém významu "ten, kdo dostane pro sebe kousek prostoru v médiích", ne jako něco superextra, co by stálo za to vážně poslouchat.. V tom cele souhlasím.

A když se pozastavím, u Mádla bych to vcelku chápal, ten infantilní image ještě neodrostl, u Zelenky docela taky, protože Zelenka se do ní vytrvale a zdařile stylizuje, ale Issovou jsem měl za poněkud vyspělejší.
26. 04. 2010 | 19:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Dalimíre, mě to taky překvapilo, že zfanatizovaná a zmanipulovaná...

A tak jo, já se přiznám, jak vypadá můj průměrný den, je to takhle:
ráno se vzbudím a už myslím na své modly, toho času na dvě hlavní tváře Top09 a jednu hlavní tvář Starostů. Pak jim všem zavolám, ujistím je, že je všechny tři pořád stejně zbožňuju a poprosím je, aby mi řekli, jaký další totálně zmanipulovaný blog mám napsat, abych jim udělala radost a zvýšila preference. Pak ho napíšu, nechám si ho schválit nejen nejvyšším vedením obou politických subjektů, ale i všemi kolegy a kolegyněmi, kteří mi pak drží po celou dobu mého marného boje palce. Já pak brečím, zoufám si a klečím na kolenou, ať mě pod těmi blogy proboha brání. No a oni nebrání...Tak znovu zavolám všem mým třem idolům, znovu je ujistím, že je miluju a tak je to pořád dokola. No a večer usínám s pocitem soudružky, která splnila svoji povinnost - budovat lepší zítřky. Žiju jen pro blogy, pro komentáře pod nimi a ze všeho nejvíc se snažím zalíbit důlžitým osobám, abych o tu zlatou klícku, co nyní mám, nepřišla... :-)
Co bych taky já, genderteta a kehkoživkaa ještě k tomu trapně blbě snaživá, mohla jiného dělat...:-D

Tak co, takhle už je to lepší? Věřím, že určitě ano.
26. 04. 2010 | 19:43

Veronika Vendlov napsal(a):

Levák: super, konečně mi dáte pokoj, celou dobu se o to snažím a povedlo se t až dnes...
Ta úleva...

Ale jak Vás znám, šup, hned tu bude jiný "nick", pod kterým budete řádit vesele dál...
26. 04. 2010 | 19:46

Béda napsal(a):

VV,

škoda, že umělecké trio nepostavilo svůj klip na kontrastu. Třeba mohlo vyzvednout některé důchodce - politiky, kteří jsou tolik odlišni od důchodců v klipu.
Nepředložili mladé generaci žádné vzory. Já bych navrhoval sáhnout do fotoalba vašeho politického uskupení. Jak krásně by se v klipu vyjímali třeba oduševnělý předseda TOP v motýlku s fajfkou, resp. senátor Štětina.

PS: Zdůraznit mohli, že kupř. bohatému p. Schwarzenbergovi, na rozdíl od hamižných důchodců, kteří visí na každé koruně a dají se koupit za třicet korun
a dumpingové pivo, na penězích vůbec (ale vůbec) nikdy nezáleželo. Spolu s přítelem Bakalou vždy bazíroval zásadně na duchovních hodnotách. Po rozšíření dua v trio přestupem bratra Kalouska do strany tradic - odpovědnosti a prosperity byla filosofie obou pánů ještě víc produchovněna. Od té doby jim jde již pouze o blaho ostatních spoluobčanů, bez ohledu na vlastní oběti.
26. 04. 2010 | 19:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

Kateřina
Já důchodcům , v kontextu Řebíčků a Kalousků etc., těch 2.400,- z celého srdce přeji. Vy ne ?

Ale přeji těm mladým aktivistům i to, aby na výzvu bezduché, prvoplánové agitky daňových recipientů zareagovali. A vydali se za těmi, o kterých klip hovoří jako o bábách a dědcích.
Pokud budou mít kromě úst otevřené i oči a uši, tak jim to opět přeji z celého srdce.

Nehledě na to, že báby a dědky jejich, sice účelově pojatý, ale alespoň nějaký, zájem jistě potěší.

Neb nic není horšího, než osamělé stáří.

Mějte se.
26. 04. 2010 | 19:47

Koudelka napsal(a):

Beda
fotoalbum, hm..co toto http://www.ivodolka.cz/inde... jen ten s motýlkem nějak začal za mikrofonem opět usínat :-)))))z čehož VV evidentně nejásá :-))))))
26. 04. 2010 | 19:54

fedor napsal(a):

LEVAK
Plně se ztotožňuji.
Je mi 70.
26. 04. 2010 | 19:55

Veronika Vendlov napsal(a):

Michal Macek
já to vnímala stejně, jako Ty.
A taky mám pocit, že to generace psíš spojí, než "rozpojí".

Váhala jsem, zda veřejně říct, že se mi ten klip líbí, že mě to zase tak moc nepohoršuje. O co je horší, než raálné oficiální předvolební kampaně?

Takže jsem ten "kartáč" pd blogem čekala, je to součást téhle virtuální reality.

Jsme spratci. tak to vidíš... :-)
26. 04. 2010 | 19:56

Veronika Vendlov napsal(a):

Koudelko: jasně, měla jsem totální depku...
že se akce mimořádně povedla...jako ostatně vždy.
26. 04. 2010 | 19:58

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo, nebojte, klip je pro nás velkou inspirací, už se tvoří...trochu díky Tupelovi...

Budeme všichni budit knížete...aby nezaspal volby... :-D.

PS: nápady na různé variace klipu, směřujte na mě...
26. 04. 2010 | 20:01

Béda napsal(a):

VV,

budu se těšit. Doufám, že bude alespoň stejně citlivě pojato, jako to předešlé. Autoři by mohli scénář nechat připomínkovat i vám, jako osobě - díky profesionální deformaci - obzvlášť vnímavé a empatické.

Snad se vám bude opět líbit.
26. 04. 2010 | 20:08

Koudelka napsal(a):

VV
Nezapomente tam zakomponovat toto https://www.youtube.com/watc... to se bude smát hodně lidí..
26. 04. 2010 | 20:10

tata napsal(a):

paníveronikavendlova

TED trochu nerozumím,mužu myt otazku,takže považujete že je v pořadku negativni volební kampan,jako takova nemam na mysli konkretní stranu ale prostě jestli podle vas je negativní kampan nakym přinosem.?
26. 04. 2010 | 20:14

Veronika Vendlov napsal(a):

vaan: ano, to je v pořádku, že můj názor nesdílíte. A že je možné klip vnímat tak, jak jste popsal, mi přijde přehnané. Asi tak, jako přijde přehnaný klip Vám.

A k dluhům: ano, stárne celá Evropa, ne tak jiné kontinety...myslím, že si moc neuvědomujeme, jaké nás ještě čekají období. Asi je to dobře, že to nevíme.

Viz náš předmět na VŠ: globální problémy světa.

Zůstaňme ale u nás doma: mě by bohatě stačilo, kdyby měly státní zakázky reálné ceny a státní správa víc a víc nebobtnala. Stačilo by mi, kdyby pobírali sociální dávky Ti, kteří je skutečně potřebují a ne ti, kteří je zneužívají. Stačilo by mi, kdyby se politici a političky naučili více naslouchat. Ale to už jsme jinde.

Je však tohle v pořádku?
http://www.verejnydluh.cz/

...ale co je vlastně v pořádku...že?
26. 04. 2010 | 20:18

Veronika Vendlov napsal(a):

tata: v kampani, kterou zítra představujeme, je toho "negativního" minimum, ale myslím,že se paradoxně "chytne" právě to negativní.

Tím odpovídám na Vaši otázku, že i když nemám negativní kampaně moc ráda a snažím se je v mé práci nepoužívat, prostě jednoduše fungují. Bohužel.
26. 04. 2010 | 20:22

Béda napsal(a):

VV,

myslím, že existují věci na kterých bychom se dokázali shodnout.

Myslíte si, že lze popsaného obratu dosáhnout v čele s univerzálním spořílkem (na MO a MF) Kalouskem a tandemem Bakala - Schwarzenberg?
26. 04. 2010 | 20:22

Veronika Vendlov napsal(a):

tato, k Vašemu příspěvku výše: já myslím, že druhá strana už možná něco točí... :-D.
26. 04. 2010 | 20:24

Veronika Vendlov napsal(a):

Bédo,přesně na to jsem chtěla odpovědět s předstihem, než se zeptáte Vy, Vaše výsosti.

A taky víte, Vaše jasnoti Bédo I., že ať dopovím, co odpovím, bude to trapně blbě snaživé.

Takže nemá smysl odpovídat...:-D
26. 04. 2010 | 20:27

Veronika Vendlov napsal(a):

oprava: odpovím... :-)
26. 04. 2010 | 20:28

Skogen napsal(a):

Ještě bych zareagoval na ten argument prospěšnosti provokace k diskuzi.

No jo, takových už bylo. Třeba Krakatice, která měla provokovat k likvidaci "papalášských mafiánů z ČSSD", jenže Íčkova parta spisu asi sama zavčas zatla tipec.. Není divu, Íčko není sebevrah.

Taky vejcování Paroubka a spol., to bylo báječně provokativní vyjádření názoru. Takové intelektuálně vysoce na výši, takřka akademické, radost pohledět. Ale to bylo vždycky. Včera mi jeden sedmdesátník se smíchem vyprávěl, jak na ně, co by děti, farář vždy po zpovědi donášel hříchy rodičům. Tak vylezli na kruchtu a pochcali ho. Dnes by z toho bylo pozdvižení a mocný argument o čím dál zkaženější mládeži. No, taky z toho vyrostli.
26. 04. 2010 | 20:32

Béda napsal(a):

VV,

pokud jde o stárnutí. Řečeno s klasikem: můžete se o tom ve vyšších kruzích bavit, můžete o tom polemizovat, můžete o tom pochybovat, ale to je asi tak všechno co proti tomu můžete.

Ten problém zdá se být neřešitelný. Lidí na Zemi soustavně přibývá. Ze cca 2 miliard na začátku 20. století na nějakých 8 miliard na jeho konci. (A to mezitím proběhly 2 světpvé a řada regionálních válek, několik epidemií a pod.)
V regionech Evropa, část Asie, severní USA je nízká porodnost (když pomineme přistěhovalce) a "původní" (nevztahuje se na USA) populace stárne.

Žádná transformace penzijního systému - větší rozrůznění důchodů, resp. privatizace důchodových fondů na tom nic nezmění a nic v podstatě nevyřeší. A žádné skutečné řešení tohoto problému dodnes nikdo nevynalezl. Podpora porodnosti (anebo přistěhovalectví) je řešením dočasným a vede k tendenci dalšího přelidňování planety. Základní životní potřeby budete muset uspokojit ať z fondů organizovaných - a garantovaných - státem anebo privátních - negarantovaných.

Tolik jenom zjednodušeně a v kostce.
26. 04. 2010 | 20:36

Josef K. napsal(a):

Milá paní Vendlová, já se-po přečtení Vašeho blogu- ani nedivím, že se Vám ten klip zalíbil. On se od něho příliš neliší. Především Váš závěr je úžasný. Nemyslím si ale, že jej sama vůbec chápete.
26. 04. 2010 | 20:37

Tupelo napsal(a):

VV: jak trochu? :) To je neskutecne ta ceska pravice, clovek jim to prinese div ne na podnosu a ono se napise 'trochu'. :)) Jsem opravdu zvedav, doufam ze kdyz uz to je 'tak trochu' spojovane s mym nickem, ze to bude mit (aspon 'trochu' tedy) uroven...;)
26. 04. 2010 | 20:39

Béda napsal(a):

PS: a to ještě za dveřmi čeká krize stárnutí čínskou velmoc díky politice jednoho dítěte. Pokrok v medicíně, likvidace hladu a nemocí prostě vede k přibývání seniorů.

Co s tím vy politici chcete dělat?
26. 04. 2010 | 20:42

Alice napsal(a):

Paní Vendlová, já nestačím žasnout. To si na něco hrajete? Nebo si občas dáte do nosu? Přečtěte si prosím po sobě Vaše dnešní příspěvky (možná i z jiných blogů v poslední době). Myslíte, že takhle by se měl předvádět člověk, který se chce stát politikem? Víte, člověk by měl mít alespoň tolik moudrosti, aby svou hloupost nevykřikoval do celého světa.
26. 04. 2010 | 20:57

Skogen napsal(a):

Béďo, ono se toho napovídalo o budoucí demografické krizi v Číně v důsledku nedostatku jedinců ženského pohlaví. A nikoho z těch anabolických mozků neomylných konzervativních think-tanků nenapadlo, že si Číňané ženy "naimportují", jestliže budou ekonomicky úspěšní. Zkrátka je to dobré bydlo přitáhne, tak jako na něj tisíce let slyšely v jiných souvislostech. Co se týče nedostatku dětí, myslím si, že s venkovem to Čína nevytrhne, a cynicky řečeno, perspektivní míří do města. Vejdou se tam všichni?

P.S.: Captcha mi nabídla spojení "bushido Home" (inu, synchronicita, poznamenal by možná Jung). Já vím, že to asociuje se zemí ještě dále na východ od Číny. Jenže nám v domovech takové "bushido" dost výrazně chybí. Číňanům ne, i když tomu říkají jinak.
26. 04. 2010 | 20:59

tata napsal(a):

paní veronikavendlova

ja nevim co sme se všichni zblaznili,ja teda všude slyším jak je negativní kampan odrazuje neni to tak trochu tim,že i vy jako začinajicí politička pišete bohužel ale funguje,není to mor ktery všechni nakazil?ted nemyslim konkretní stranu ale všechny,podle čeho se odhaduje že funguje,umně pravě nejvic strací to negativum,a plno lidí toho maj plny zuby,nevyhodnocujete myslim tim politiky a to všechny pravě tito signali špatně?podle mě pravě negativní kampan podle mych poznatku třeba čssd bere hodně hlasu,a jestli ji davaj hlas lidi jako ja tak jen proto,že to co pravice vyčita levici děla taky,navic prostě muj pohled na svět je jinej jak třeba vaš ale to je přece normalní že lidi maj ruznej pohled,,,,PROČ TO PIŠU,,,NEVYHODNOCUJETE tento muj hlas a hodně meme nazoru podobní,že skačem na negativní kampan ale pravda je jinde?

DOBŘE sem jina generace ale copak normalní lidska slušnost se vytratila,proč použivat na protivnika uražky,ano nemusim souhlasit,mužu myt jiny pohled,ale tim že budu lit špinu jako on se stavam stejny,asi sem najivní ale pravě u těchto začatcich bych očekaval,naprosto vymezení proti těmto praktikam,a jestli to někdo toči jak jste to napsala,tak jako sem nepochopil toto video odsoudim jakekoliv video stejne hrubosti o pravici
26. 04. 2010 | 21:02

člen Nacionálního odporu napsal(a):

VV: "Tedy to je zase exhibice "tolerance" k odlišnéhu názoru."

Moje řeč.
26. 04. 2010 | 21:06

Béda napsal(a):

Skogen,

Číňané nepotřebují nic importovat, jejich populační explozi blokuje pouze politika zákazů, která (krom absence sociálních programů) prakticky vede k převaze mužské populace. Když zákaz pomine, populace naroste a počet ženské populace "doroste". Jak jsem naznačil výše, to ovšem není ve skutečnosti žádným řešením, protože bude docházet k dalšímu přelidňování Země. Když to tímto tempem půjde dále, na konci století bude na Zemi minimálně 15 miliard lidí, při ubývání hlavních strategických surovin, orné půdy, vegetace, biologických druhů... A díky dalšímu pokroku v medicíně bude docházet k prodlužování věku, tedy k přibývání důchodců v populaci.
26. 04. 2010 | 21:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

tata
Znáte to pořekadlo o hrachu a stěně ?
V prostředí zaprděné zákopové války platí dvojnásob.
Smutné je ovšem, že se nenajde parlamentář.
Já doufám, že se tím parlamentářem mohou stát Věci Veřejné.

Neb pokud zklamou i ty, nezbývá než Verdun.
Permanentní, metastatický, s rozsevem po celém organismu, neléčitelným žádnou z terapií. Pak bude muset být vyříznut.

Z toho já osobně mám největší strach.

Mějte se.
26. 04. 2010 | 21:12

Skogen napsal(a):

Béďo, nějaký populační výpadek (a odchylku od přirozeného vývoje) mít budou, takže i k migraci dojde.

Uberte, nic lineárně (natož exponenciálně) vzhůru neporoste. S tím, že žijeme v uzavřeném systému a realitě omezených zdrojů, zatímco jsme disponováni k neustálé expanzi, absolutně nic nenaděláme, tedy budeme v prosperitě omezeni nedostatkem. Můj osobní tip je, že nedojde-li k zásadnímu zvratu v konečnosti zdrojů, jež má lidstvo nyní k dispozici, demokracie do budoucna nemá žádnou šanci.

S tím, jak se faktická moc neustále soustředí do menších a koncentrovanějších ohnisek, až jednotlivců, zatímco vzrůstají technologické možnosti pro udržení a prohloubení takového stavu, vsázím na nový otrokářský řád.

A s tím se Čína vyrovná snáz než západ ;)
26. 04. 2010 | 21:19

tata napsal(a):

pane Tencokida Hnuj

TAKE ZNAM o vědru a uchu,ale bohužel na ktere to platí to stejně nepostihne i když žadny strom neroste do nebe, listopad taky začal jako blesk,ikdyž si nekdy myslim že to někdo naplanoval,ale pak to zavrhnu jako moc šilené,ale jak je vidět politika je jedna velka šilenost.
26. 04. 2010 | 21:25

Béda napsal(a):

Skogen,

myslím, že v zásadním pohledu se shodneme. Podle všeho budou vládnout kosmopolitní suprelity nějakou formou organizovaného násilí. Co mi nejde do hlavy, jak chtějí řešit populační otázku a rozpor mezi celkovým nárůstem populace a úbytkem zdrojů. Možnýma variantama se raději z pochopitelných důvodů nebudu zabývat.
26. 04. 2010 | 21:26

Koudelka napsal(a):

"Podle všeho budou vládnout kosmopolitní suprelity nějakou formou organizovaného násilí. "

Shodou okolností..sice trochu silná káva ale...http://www.zvedavec.org/kom...
26. 04. 2010 | 21:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

tata
Víte, ekonomické teorie jsou jedna věc a emaily a telefonáty Goldmanů a Sachsů věc druhá.
My, obyčejní smrtelníci jsme v případě prvém vždy off line a v případě druhém bohužel on line až moc.
Takže nezbývá než stručně a rázně, pěkně po leninsku konstatovat:

Kultivovat. Kultivovat. Kultivovat.

Neb bič má v rukou někdo jiný.

Doufám, že nepřijde druhý Dallas. Protože ten černoch ví o čem mluví. A snaží se podle toho i konat. A to co snad vykoná ovlivní jednou i životy vnuků a vnuček Issovém a Mádla či jak se ti recipienti našich daní zovou.

Mějte se.
26. 04. 2010 | 21:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

tata: Mělo to být naopak, s tím off line. Pardon.
26. 04. 2010 | 21:50

prirodovedec napsal(a):

Zdravim pani VV. Nejprve ji pochvalim za minuly blog. Sice jej napsala se zpozdenim jednoho tydne (protoze vnitrne puzena "musela" nejprve napsat o sve odolce/idylce s knizetem :) ) a az po me rade, kterou nejprve oglosovala (presny citat si kazdy najde, bylo to v duchu, "kdybych vzpomnela pamatku prezidenta a dalsich, Vy byste byl prvni, kdo by mne rozcupoval") napsala zase neco od srdce, tentokrat o nestastne zesnulych.

Bylo mi ji celkem lito, ze ji nejprve "napraskali ti", co ji sleduji od vstupu do politiky daleko kriticteji a chytili ji za jednu nestastnou vetu (nestastnou zamerenim na vyznam te katastrofy mezi jinymi katastrofami), ale rekl bych, ze spise pro ni typickou neohrabanou, asi umocnenou snahou autorky vzivat se od sve politicke role.

Mela tedy pravdu v tom, ze se na ni nekteri vrhli jak cekala. Na druhe strane se nepotvrdila jeji jiz tradicni :) predpojatost, ze na ni jako prvni zautoci vlk a autor techto radku. Vlk dokonce nalezl jen slova chvaly. :)

Mne se blog zamlouval, mel pro mne zablesk drivejsiho lidskeho rozmeru autorky v tom uhoru jejich pro mne prvoplanovych politagitek posledni doby. Kdyby ten lidsky blog napsala rovnou, bez meho vybizeni a bez casoveho odstupu, asi by sklidila jen priznive hlasy a neobratne formulace by zanikly.

Tento blog je ovsem jiny salek kavy. :)

Abych naznacil v cem, napisu jednu vetu inspirovanou madlovitou formou klipu.

Madlovinu, jak napisi dale, je vhodne rozvijet a je dulezite ji aplikovat, jak na autory, tak samozrejme na "schvalovatele atentatu/pobytu/klipu" :). Proc? Myslenka je jednoducha: "Co se ti libi vuci druhym, jiste ocenis stejne kladne vuci sobe." A proto je treba vsem vychazet vstric. :)

Cili pokracovani telenovely "Vendelina Vendulova aneb Presvedc maminu" bude nasledovat. :) (na rozdil od Tupela prosim respektovat copyright :) )
26. 04. 2010 | 21:58

Béda napsal(a):

TCKH,

Obávám se, že ten pán nic nevyřeší. Nevyřeší ani Afghánistán, Irák, Guantanámo a to jsou proti naznačenému problému pouhé prkotiny.

Nevyřeší ani otázku FEDu a bank - pod kontrolu státu se mu je nepodaří postavit. Systém privatizace zisků a socializace ztrát zůstane zachován, protože i tento pán byl a bude jeho součástí. Krom toho na skutečné zásadní změny nemá faktickou sílu - myslím, že to již pochopil.
26. 04. 2010 | 21:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

Béda
Volím VV. Uvidíme.
Obamovi mohu jen držet palce. Myslím si ale, že je to formát Kennedyho,Adenauera či Jana XXIII. Dejte mu čas.

Jsem však jen.... však to znáte. I o těch GS.

Dobrou noc.
26. 04. 2010 | 22:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

Béda
Volím VV. Uvidíme.
Obamovi mohu jen držet palce. Myslím si ale, že je to formát Kennedyho,Adenauera či Jana XXIII. Dejte mu čas.

Jsem však jen.... však to znáte. I o těch GS.

Dobrou noc.
26. 04. 2010 | 22:08

praicový dědek napsal(a):

no, Veroniko, děláte chudákům Schwarzenbergovi a Kalouskovi pěknou reklamu ...
26. 04. 2010 | 22:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pravice, levice, ukazovák, příjice ...

Zlý klip na dobrou noc přeje všem Tencokida.
26. 04. 2010 | 22:23

Skogen napsal(a):

Tencokido Hnoji (snad oslovuji správně..), mně jen velmi nejde na rozum, proč by ho proboha ti fakticky mocní do prezidentského křesla dosadili, kdyby jim neměl dělat křoví?

Nejde jen o to, že jako senátor prošel sítem, které ho do tamní politiky a tedy i poměrů kvalifikovalo, jde také o volební kampaň a financování, ve kterém byl Obama velmi úspěšný. Obama má podporu neoconů, soukromé pařby "Bilderberg group" se jako osoba veřejná rovněž účastnil..
26. 04. 2010 | 22:30

Tencokida Hnuj napsal(a):

Skogen :))
Skepticismus je dobrá vlastnost.
Dávejte si ale sakra pozor, ať nepřeroste v obsesi.

Mějte se. Už fakt jdu.
26. 04. 2010 | 22:37

vlk napsal(a):

Za mne všechno napsali v prvních dvou příspěvcích myrta a Karel. Oběma děkuji, že mi ušetřili práci.

jo a moc se těším, až jednou dítka autorky vyrazí jednou k rodičům autorky . aby těm / no zdráhám s e napsat komu/ vysvětlili , jak jsou totál mimo a jak že je t správně. doufám, že autorka si to taky užije.
26. 04. 2010 | 22:42

Skogen napsal(a):

Vy taky, dobrou :)
26. 04. 2010 | 22:43

prirodovedec napsal(a):

Nelituji niceho zpivala Edith Piaf. A dnes zpivaji nasi herci:

http://zpravy.idnes.cz/madl...
26. 04. 2010 | 22:45

vlk napsal(a):

Jo přírodovědče,

člověčinu a zdravý rozum dokázal zase bezpečně zapudit zápal zapalovat jiné. ty a já si to jako kluci pamatujem..

Vyjímala by s e fakt dobře na opentleným žebřiňáku s transparentem o rozorávání mezí...a garmoškou...

Současná varianta by mohla být opěntlený Range Rover a reprobednama a nějakou místní dvojnicí Maddony..
A't balíci viděj!

Ty jooo ! Já se fakt z tohohle blbostánu nakonec vystěhuji.. A chraň tě nejvyšší se sem vracet! Tihle nám chtějí vládnout....
26. 04. 2010 | 22:48

Béda napsal(a):

prirodovedec,

tak teď jste mě fakt (v dobrém) nakrknul. Právě jsem na to chtěl nechat odkaz a vy takhle!

Přeji dobrou noc!
26. 04. 2010 | 22:49

Vico napsal(a):

Než zalehnu na kutě a vzhledem k tomu, že přírodovědec je na drátě : Ten "virální" večer a noc pod Shanaáhem stál za to. Zmatené nicky hoven a spol čmuchající u nory Pehe byli mimo. Díky tomu noc s šampáněm Don perignon byla skvělá. Přírodovědče, přijďte občas pobejt.
26. 04. 2010 | 22:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Alice, buďte v klidu, pokud je to tak, jak Vy píšete, tak mě nikdo nezvolí. Není co se "plašit". A jsem moc ráda, že žasnete. Možná třeba jen jíte málo maso...
26. 04. 2010 | 23:11

Jan Vaculík napsal(a):

Čím víc tady těch dikusí narůstá, tím víc se mi ten (původně připblblý) klip začíná líbit.

Napřed jsem si myslel, že je to jen méně podařený happening. Jenže teď vidím, že asi bude opravdu potřeba začít s námi starci diskutovat!
26. 04. 2010 | 23:23

prirodovedec napsal(a):

Je zajimave srovnat myslenkovou narocnost a hloubku nekterych textu zde s vyberem tzv. "blicich listu" nize. Jsou tam ohlasy pro a proti, levice i pravice.

Od VV, Urbana, Peheho se ale lisi minimalne napaditosti a myslenkou.

A jednou "drobnosti" se blici listy odlisuji od aktualne i teto autorky. Daleko drive nez celkem suverenni editori (a pozdeji zaskoceni) aktualne vytusil Culik a spol., ze tento klip je zajimave tema, ktere stoji za to sledovat. Zatimco media mlcela a na aktualne jsme si hrali u Sadiho v diskusi, tam bylo mozne cist nejen sziraveho Kotrbu, ale napr. precizniho pravicoveho liberala Cveka a dalsi. Jak vypady, tak rozbory ...

Je take zajimave sledovat, ze u zbytecne mnoha priznivcu madla :) zde nastava pouze jedna ze dvou moznosti:

- obdiv ke klipu, presneji k jeho prvnimu planu
- bagatelizace vyznamu klipu, zminovanim druheho planu

O to zajimavejsi je cist nektere pravicove osobnosti jako je Stern, ktery svym glosovanim povestneho "ceskeho neo- -ismu", ktery je ve sve realizaci karikaturou toho opravdoveho i svych korenu, dovedl do extase nektere z tech, kteri ho nepochopili podobne, jako jini nepochopili klip. :)

Nebo si srovnejme promyslenost argumentace Vendelin Vendulovych treba s:

http://www.denikreferendum....

nebo

http://www.denikreferendum....

(nadherne plasticke z vice stran)

nebo skvele pravicove - nema chybu, kdyby takove texty "Vendeliny" i jen opisovaly, hlasy by se jim jen hrnuly.

http://www.denikreferendum....

Na zaver hejno blistu:

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

Zestárla jsem, ale ne zpitoměla
Milá vnučko,

jsem opravdu ráda, že jsi mě opět po 10 letech navštívila. Tehdy jsi potřebovala kočárek a rodiče na něj právě neměli, takže sis jej přijela vyprosit ke mně. Vidím, že jsi opravdu vyrostla, je z tebe skoro slečna na vdávání.

Ale já jsem za tu dobu pouze zestárla a ne zblbla. Ještě nejsem tak senilní, abych si nemohla sama rozhodnout, koho budu volit. A protože mi to stále ještě myslí a koukám se kolem sebe, budu volit toho, koho chci. Toho, kdo mi zajistí, že při zvýšení cen potravin, se mi také zvedne (byť i opožděně) důchod.

Toho, kdo pochopí, že staří lidé jsou více nemocni než mladí, takže ty poplatky u lékařů a další platby jim ujídají chlebíček.

Budu volit stranu, kterou volí ta paní od vedle, která mi každé 3 měsíce umyje okna a uklidí a nechce za to ani korunu. Protože prý jí to snad někdo vrátí, až bude taky stará.

Ty jsi, děvenko, jezdila vždy je v případě, že jsi něco potřebovala. A to jsi udělala i dnes. Přijela jsi za starou bábou, protože je to mládežnická akce. My jsme jezdili na brigády na brambory a vy jste si jako brigádu dali přesvědčit staré, aby volili váš lepší život. Já jej určitě volit budu. I když jsem si jistá, že to nebude ta strana, kvůli které jsi obětovala celý den, abys zase něco ze své staré báby dostala, píše Dáša Vestrá.

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...

http://www.blisty.cz/2010/4...
26. 04. 2010 | 23:31

Veronika Vendlov napsal(a):

Prirodovedče, respektuji Vaše názory, rozumím tomu, že lepší psát o autorce, která zde "jakoby" není, ok, ale zkuste snad jen jediné, nekomolit mi jméno. Tuším, že je to z Vaší strany jistý způsob opovržení mojí osobou, i to beru, nicméně mi to k Vám jaksi nesedí, zvláště stavíte-li se do role vševědoucího vědoucího vedoucího.
Zvládnete to?
26. 04. 2010 | 23:43

vlk napsal(a):

Přírodovědče
ta diskuse u Sadiho byla nejlepší, kterou jsme na Aktuálně aktivně zažil. Připojuji se k Vicovi.A jeho hodnocení. A také k jeho výzvě.
26. 04. 2010 | 23:45

almost glossed™ napsal(a):

autorka: Nechci mluvit za prirodovedce, ale řekl bych, že se Vám (účinně, jak je vidět) snaží naznačit, že i Vy máte určité slabé místo, nebo místo, na kterém Vám záleží. Kde už šoufky nejsou taková bžunda a které si člověk instinktivně chrání.

Každému na něčem záleží - ti kdo zde bagatelizují útočnost vtipu nebo jej považují za zajímavý podnět do diskuse, by měli být připraveni dokázat, že dokážou se stejným nadhledem a úsměvem zvládnout i "podnět" do svých slabin.

Takže respektu v podobě nekomoleného jména se Vám zachtělo?

Dvojice Issová-Mádl by z něj jistě dokázali udělat bžundu, nad kterou by se všichni ostatní notně nasmáli. Pěkná představa, není-liž pravda?

Prirodovedec odhadl směr dobře...
27. 04. 2010 | 00:08

Jan Vaculík napsal(a):

Přírodovědec
Jo, tu paní od vedle, tu, co umeje baběnce okna a nechce za to ani korunu, tu znám; ta bude volit TOP09...
27. 04. 2010 | 00:08

Veronika Vendlov napsal(a):

almost glossed™: jasně, on už mi to účinně naznačuje hodně dlouho. Jak jsem psala výše, je to ok. Jen jsem to zkusila, komolit je možné vlastně libovolně a cokoliv, máte pravdu.
27. 04. 2010 | 00:16

Veronika Vendlov napsal(a):

Jedno doporučení pro ty, kteří pochybují o tom, zda a jak je možné myslet bez přemýšlení. Stačí si přečíst knihu Mžik. Dle mého soudu poměrně zásadní čtení.

Překlad Martin Weiss, váz. s přebalem, , 135x205 mm, 248 stran, 298 Kč, ISBN 978-80-7363-097-3, EAN 9788073630973, řada Zlom, poprvé vyšlo 02.07.2007, 1. dotisk 03.12.2007.

"Co se děje v našem mozku, když se musíme rychle rozhodnout a nemáme čas přemýšlet? Jak je možné, že znalec umění rozpozná na první pohled padělek, který neodhalily komplikované testy? Jak se stane, že vycvičení policisté zabijí v přestřelce nevinného člověka, protože ho považovali za zločince? Můžeme se spoléhat na stereotypy, anebo nás zradí? Momenty našeho instinktivního rozhodování zkoumá ve své nejnovější knize Mžik americký novinář Malcolm Gladwell. Ukazuje, že není důležité mít co nejvíce informací, ale vybrat si ty podstatné. Sílu, ale i rizika tohoto myšlení bez přemyšlení, jak zní podtitul jeho knihy, ukazuje pomocí nejnovějších vědeckých poznatků, ale hlavně na příkladech lidí, kteří jsou v instinktivním rozhodování fenomenálně úspěšní a také těch, kteří se při něm dopustili fatálních chyb."
27. 04. 2010 | 00:24

prirodovedec napsal(a):

Kdyz se zabyvam tim kulturnim ukazem, ktery jiste bude promitan na Febiofestu a dostane nejakou cenu v Karlovych Varech, zpresnuji body, ktere jsem psal jinde:

- Kde je pravda o klipu? Jak je to mineno? To je podle mne nepodstatne. Kazdy to interpretuje, jak chce:

Je tu 1.celkem trapne elementarni plan: cilena a selektivni mobilizace mladych, vynechani ostatnich, rikaji to sice tvrde, ale je to prece pravda, koneckoncu, co k tomu starici diskutujete, bylo to jen pro mlade - k tomu glosy stoji za tim ODS nebo TOPka emigranta knizete - viz odkazy. Nasleduji odmitave blogy od nesmyslne/ocekavane vztekle Kreckovy reakce po Peheho tentokrat pro mne povrchni pohled, ktery proti Sadimu nic moc neprinasi. Tamni diskuse ale vede k Tupelovu/Admiralovu sirit, sirit. Samozrejme ve dvojici s "presvedc madlu", kterou nejprve autori nechali smazat, nyni v idnes pisi, ze parodie vitaji. Pointa ideje sirit je jednoducha, zalozena na odhadu, ze vetsina stariku tu trapnost z jejich pohledu nevydrzi (az samozrejme na zde zminovane pribuzne pravicovych zen, kterym se podle zminek zde bud probiraji volebni listky nebo jiz jsou zamykany, protoze trpi nejakou chorobou). Fandove klipu pri takovych navrzich ponekud meni takove to predesle spiklenecke pomrkani - "to jsme to zase tem, co neovladaji hledani na Youtube natreli" v ulekane - co hloupnete, proc to chcete rozesilat, proc tomu davate takovy prehnany vyznam. Predstaviteli techto pristupu jsou zde blogeri Vendlova a Urban.

2.plan: je to tak b.be, ze to nastojili levicaci na pravicaky. Bizarnost tohoto podtrhl svym blogem V.H.

3.plan: Je to cele nadsazka a s jako takovou s tim lze zachazet. To rozvinu dale. V jemnejsi podobe tento plan rozvinul Stern, ktery celkem genialne zvolil soft-polohu tohoto planu v opacnem gardu, kdyz spojil klip z tzv. "existujici ceskou parodii na realny neo- -ismus".

4.plan: Nabidl dnes nekde zmineny blogger na idnes. Brilantne vysvetlil, ze Zelenka chtel nastavit zrcadlo mladym, ukazat jejich stereotypy. Opet vynikajici text, vzor pro ruzne Honzy a Vendeliny.

5.plan: Je tam vse. Mnoho dalsich planu. Vetsinu ani autor netusi. :) Plati vsechny plany, zalezi na tom, kdo to cte.

- Podstatnejsi nez mozne vyznamy je ale podle mne jedno zasadnejsi. Forma klipu. Na Sadim je vyborny odkaz na Monthy Python Hell´s grannies. Brilantni. Pro mne. Tento klip podle mne a pro mne je formou mirne stupidni uhlazene receno. Mnozi jej prave proto pry nedokazali dodivat. Podle mne klip je pro nas jeho divaky genialni v tom, ze nastavil latku. Latku, kterou podle mne jiz temer nelze podlezt. Forma klipu vlastne uvolnuje bariery a tabu. A protoze dnesek je demokraticky, tezko nekdo muze uhajit pozici, ze takto lze zertovat z pohledu mladych hercu na neurcitou adresu baby a dady, ale jiz by bylo nespravne takto zertovat na adresu hercu, tvurcu a jejich obdivovatelu. Naopak. Myslim si, ze je to spravne a korektni a jak akteri tak obdivovatele, at Honzove ci Vendeliny, musi pece pocitat s tim, ze stejne pokleslou formou budou soucasti "viralu" diskutujicich. Kdyby ne, bylo by to nespravne a nerovne. :)

- co je pro mne podstatne je, ze jsem se setkal s ohlasy od lidi i blizkych, ktere zejmena forma klipu boli a zranuje. Pro mne je signifikantni, ze nikdo z autoru a priznivcu neresil zakladni otazku. Nezranim nekoho? To je pro mne jeho zakladni silna stranka a i slabina. Tento klip nedela problem lidem, kteri neciti potrebu se prilis ohlizet na druhe, vcitovat se do nich. At jsou to autori nebo kyvaci. A oni to ani vetsinou nechapou, at uz jsou ruzni Honzove nebo Vendeliny, ktere mozna maji vnejsi nalepku socialnich sluzeb, ale to zasadni, schopnost vcitit se do druhych asi potlacuji nebo nepovazuji za dulezite.

- proto si myslim, ze temto lidem je treba pomahat, nalezat jejich citliva mista a zaryvat do nich podobne ucinne, jako to uz oni dokazali s mnoha temi zrejme zbytecne precitlivelymi, kteri zhledli "premluv babu" a pro ktere medicina "premluv madlu" byla prilis slaba. :)

Zaverem proto prosim v duchy Madly a p Issove - pomozme tem, kteri se nedokazi vcitit do pocitu tech, na ktere jejich ciny/klipy dopadaji a najdeme jejich citliva mista a osvobodme je z jejich necitlivosti a ucinme z nich bytosti citlive tim, ze jim doprejeme pocity tech, kteri se citili klipem zraneni.

To je svatosvate poselstvi genialniho klipu. Zranujme se vzajemne a ucinme svet lepsim. :)

(podotykam, ze viral ma mnoho planu a ani text o viralu nemuze mit plan jediny - nekdo jej vezme vazne, nekdo ne ...).
27. 04. 2010 | 00:29

almost glossed™ napsal(a):

autorka: Vypadá to, že jsem se trefil. Citlivá místa. Slabiny.

To přece nemůže bolet, vždyť je to bžunda. Nebo ano? A pokud ano, nemůže to bolet i ty druhé?
27. 04. 2010 | 00:42

almost glossed™ napsal(a):

"A oni to ani vetsinou nechapou, at uz jsou ruzni Honzove nebo Vendeliny, ktere mozna maji vnejsi nalepku socialnich sluzeb, ale to zasadni, schopnost vcitit se do druhych asi potlacuji nebo nepovazuji za dulezite."

Pro mě nejdůležitější věta.
27. 04. 2010 | 00:43

černovláska_kdysi černovlasá napsal(a):

mladší bývají často spíše pravicově naladěni (mládí patří svět; ještě neví, že hlavou zeď neprorazí; mají touhu měnit svět, a plno jiných ideálů, tu lepších, tu horších), k volbám jich ale myslím přichází menší % než těch odrostlejších, ..........a o to tady jde ;-), jinak by se snad musela pohoršená část pohoršovat i nad celkovou výchovou celé dnešní mladé generace, kterou někdo musel vychovat, usměrňovat, jít příkladem..................Ačkoli hejtmani z řad ČSSD akci kritizovali s tím, že by mohla být v rozporu se zákonem, který ve školských zařízeních zakazuje politickou agitaci, pardubická škola se odradit nenechala.

"Kritika hejtmanů nás rozhodně neodradila, spíše posílila. Naše škola se o tom radila s právníky a v rozporu se zákonem to rozhodně není. O žádnou propagaci politických stran nebo hnutí nejde," řekl Marek Výborný........a tohle je výchova příkladem? zákazem? výchova k čemu? K mlčení? ........http://aktualne.centrum.cz/...
27. 04. 2010 | 00:46

prirodovedec napsal(a):

VV: Necetl jsem Vasi reakci ani almost glossed. Pokud ano, zrejme bych svoji budouci literarni postavu Vendelinu V. prejmenoval napr. na Gvendelinu Gvendulovou, abyste se s ni zbytecne nespojovala a nedomnivala se chybne, ze jde o komoleni.

Minimalne pri vzpomince na posledni citlivy blog.

Je to pro mne jak se pise postava zcela fiktivni, ktera nema odraz v realnem svete. Neco jako Kabrhelka a Svorcka dneska a to Vy nejste.

Pri pohledu na ruzne premluv babu, premluv madlu, probud dedu,
poslouchej foxe a siklovou jsem si jiz drive predstavil klip "premluv maminu", ktery jsem zminil v uvodu a s jehoz scenarem jsem Vas a ctenare chtel seznamit:

- Na gauci vesele poskakuje (presneji pred gaucem se opiraje o berle kymaci) utla cinoroda starenka (neco jako ta z Kamenaku s modrym pramenem - omlouvam se, ze saham po zdroji, ktery odpovida madlovskym produktum, musime znat i to, k cemu se nechceme znat :) )

- starenka dava najevo, ze dostala vzkaz madly a p Issove. Na stenu za ni se promitaji zabery predni sportujici i fetujici mladeze (sympaticke obliceje naprosto neskrivene zlosti hazejici vajicka, vedle toho podobne sympaticke tvare vrhacu kamenu z koupaliste, vedle hrimavy projev Vandase, Baros strili gol a vzapeti kona potrebu na gauc, herec hraje Hamleta a zfetovany se vali po Vaclavaku, utajena fotografie nezletilych chlapcu, kteri znasilnili spoluzacku, fotografie chlapce, ktery zabil nezletilou spoluzacku...), mladych socanu, konzervativcu, mikiho, petra macha, spiciho knizete s citaci jeho syna, jyrky a myrka, prezidentu vaclavu, klementu i eduardu ...

- starenka sdeluje sve poselstvi na vnukovo prani a rika "ja cely zivot pracovala u pasu, nez se rozhodnu, znas pohadky, nejdrive bez za maminou a tatuldou at vrati to, co nechali rozkrast za poslednich dvacet let, aby se alespon cast dluhu splatila a abych prezila v domove duchodcu v lepsich podminkach"

- po kratke odmlce, kde probiha obrazova kolaz upadajicich objektu za komancu a jejich srovnani s dnesnim skvelym stavem (plusy i minusy), babicka rika a nenechej se odbyt, tvuj tatulda urcite rad doplati skolne, protoze vystudoval zadarmo a zvysil tim dluh, fabriku dostal na dluh i se siti zapadnich zakazniku a casem ji prodal za nasobek a mamina pracoval bud v politice nebo ve statni socialce, podivej se kam to spoludovedla, jen at vrati sve platy a umori krapet dluhu.

- A az tak ucini, baba rika, ze jim opet je ochotna verit, ale bude premyslet o tom, zda pokud to hodi te pravici, zda to mamina s tatuldou zase neprerozkradou tak jako drive (vsichni) nebo zda budou citit to, co bohuzel prestali pocitovat - to je zodpovednost za osud svych deti.

- vsuvkou je mezipouceni: kdyz uz okradas druhe jako trhovec, trhan, ci trzni komsomolec nebo netrzni socka, socam, ci komanc, hled, at s tebou nakradeneho maji neco i okradani nebo te nakonec okradou zpet.

- klip konci Avatarovskym 3D efektem, kdy kostnaty prst starenky trci z obrazovky se slovy i ty mamino a tatuldo muzes prestat krast a vratit co jsi nakradl a umorit nas dluh. :)

(neberte to vazne, je to madlovina :) )
27. 04. 2010 | 01:06

Jan Vaculík napsal(a):

Kozma Patrovič Prutkov:
Co bych řekl ošklivé řecké stařeně, kdyby se domáhala mé lásky

Odprýskni, bezzubá,
nech si své nadbíhání!
Tvá sterá líčidla
ze spráchnivělých skrání
jak stará suť
se sypou na tvou hruď!

Na lásku zapomeň,
ve Styxu myslí buď...

(Dál si to nepamatuju. To je klasika; polovina 19. století. Jak vidnou, s úctou ke stáří to ani v minulosti nebylo až tak jednoznačné... tolik k pánům Fajstům...)
27. 04. 2010 | 01:15

prirodovedec napsal(a):

cernovlaska: Domnivam se, ze ve veci voleb by meli zucastneni ucitele (napr. ucitelske odbory) usporadat doprovodne referendum na tema projevu vdecnosti tj. zda by mel byt Simon Panek prezidentem od 2013.

Jinak predpokladam, ze vetsina mladych neni jako Madla nebo p Issova a ze budou ve velke mire volit podle svych zajmou, tj. Ceskou piratskou stranu. Snad si uvedomi, co je pro jejich nejblizsi budoucnost nejdulezitejsi.

Jinak si samozrejme myslim, ze pro vytvoreni realnych obcanskych podminek by volby mely probihat az po skonceni skolnich povinnosti a rozdani vysvedceni ve volnem case nejlepe o vikendu - tim napodobeni atmosfery skutecnych voleb bude pro mlade uplne a zaroven by se mela povolit alespon tydenni agitace politickych stran.

Pak by to teprve melo ten spravny smysl.
27. 04. 2010 | 01:23

Veronika Vendlov napsal(a):

"A oni to ani vetsinou nechapou, at uz jsou ruzni Honzove nebo Vendeliny, ktere mozna maji vnejsi nalepku socialnich sluzeb, ale to zasadni, schopnost vcitit se do druhych asi potlacuji nebo nepovazuji za dulezite."

Tak to je asi nejdůležitější věta i pro mne.

Ale - pokusila jsem se odnaučit soudit druhé, jen politika má výjimku. Politici na všech úrovních (a to není málo lidí), nesou dle mého soudu zodpovědnost za to, co se podařilo, či nepodařilo. A tam mohu (a často se možná dopouštím subjektivity), hodnotit.

Opustím politiku. Schopnost vcítit se do druhých, chybí více či méně všem z nás. Je to o nedostaku citu, nebo soucitu? Je to o sobectví, nezájmu, nebo o všem dohromady? Lidé, kteří pracují v nevládkách, které jsem mohla osobně poznat, netrpí ani nedostatkem citu, ani soucitu... Myslím ale, že někdy sami hodně trpí. Jak mi řekl dnes jeden můj vzácný přítel: je to o detailu, ne o nějakých politických ideích.

Sleduje mě, mé blogy jsou jen špičkou pomyslného ledovce, takovým oddechem. Rozhovor byl dlouhý. Vzhledem k jeho věku, odpovědnosti za samosprávu a odpovědností za své 4 děti, mi s autoritou jemu vlastní vysvětlil, že opravdu mohu občas působit, i když to tak nemyslím, jako ony soudružky budovatelky 50. let v klipech o tom, jak je dobré vybudovat JZD.

Ani jemu se klip nelíbil a to zejména proto, že mu oba protagonisté nepřišli přesvědčiví. Považuje je za "zlaté děti", které moc neví, o čem je život. Já moc nesouhlasila, ale akceptovala jeho úhel pohledu.

Snažím se držet celou dobu jeho radou, že život je o detailu. Přiznávám, že ne vždy se mi to daří.
27. 04. 2010 | 01:44

tomas napsal(a):

to prirodovedec, ten vas klip se mi libi. navrhuji vam jine premlouvani
obraz 1 dav hajlujici na vaclavskem namesti
obraz 2 neodolatelna Lida Baarova
obraz 3 proces se Slanskym
obraz 4 Andel na horach, zitra se bude tancit vsude ..vyber dl elibosti publika
obraz 5 prijizdeji ruske tanky
obraz 6 tak tady mame na vyber pekny vejir normalizacnich filmu
obraz 7 televizni noviny komentuji Chartu 77
obraz 8 anticharta s plejadou ceskych hercu
obraz 9 Plastic People
obraz 10 Labus s Kaisrem v makjorovi zemanovi
obraz 11 stazene hranicni zavory
obraz 12 milos kopecky v protiemigrantske agitce Ceske televize
obraz 13 oslavy Dne osvobozeni
obraz 14 Petr Stepanek ve filmu Sokolovo
obraz 15 oslavy Vitezneho unora
obraz 16 Jiri Stepnicka v serialu Gottwald
obraz 17 Jiri Bartoska a cela ceska herecka spicka v serialu Rodaci
obraz 18 Jiri Bartoska na balkonu Melantrichu
obraz 19 rozhovor s Viki Kozenym
obraz 20 ja budu investovat s tim fondem s americkym jmenem .. reklama ceskych hercu
obraz 21 George Bush
obraz 22 labus agituje pro radar
obraz 23 Madl s Issovou
27. 04. 2010 | 02:42

Béda napsal(a):

Řekl bych, že cílem autorů klipu bylo skrze jakési umělé vykonstruované mediální vzory svých úspěšných kolegů přimět mladou generaci nerozhodných nezkušených voličů, aby jednali podle určitého schématu. Aby donutili své prarodiče "správně" resp. "in" volit. Levou se přece vytírá... a pravá je in.

A pak po volbách půjde zas všechno po starém. Senioři budou ponecháni svému osudu a mládeži bude dál vštěpováno, že jde o vyžírky, příživníky, cizopasníky...
27. 04. 2010 | 04:31

kočka šklíba napsal(a):

Tomáši, ani byste tam všechno nedostal, každý druhý by vám tam spoustu obrazů dodal, ale již 20 let všichni tvrdí(herci a ostaní "umělci")že oni strašně trpěli, ano pár desítek,no tak 3 desítky, možná, ostatní ?. Ale je to mimo téma.

Jinak Přírodovědče, zas bylo co číst ;). Vendelína to trochu neunesla zdá se ;). No to je přesně to, co jste říkal a podle mě to platí i na ty, co sem jim ten úžasný klip , virál, recese líbí, přece Vendelína je docela hezké oslovení, že?. Podle toho jak to nyní vypadá, se může v 70 dožít (tedy pokud už nebude uzákoněna euthanasie) i jiných oslovení, ale to zase budou ti mladí přece. A všichni jsme Vendelínama a a Urbanama a spoustou "happy lidí" co ty mladý chápou, přesvědčováni, jak je to v pořádku, to jen zapšklí levičáci je nechápou, případně intoši, báby a dědci. To je v pořádku ;), ale VV vadí Vendelína, ale to je milá VV taky recese, jistě cítíte z přírodovědcových slov, jak si Vás jinak váží ne? Pravda už asi není ve věku Mádly a P.issové, ale nakonec můžete být ráda, že stojíte i intošovi za tu skvělou recesi milá Vendulko. No je to trochu drsnější, no,ale chápejte Vendelíno, to bude zas jiná mládež ,až y budete ta bába si s váma ani tu starost nedělala, pokud by to šlo dál jak to docela postupuje. .A Vy to přece určo pochopíte, tady máte takový trénink. Mimochodem pod vašimi minulými blogy ho dost nezvládáte, ale to poznaly zdá se jen ženy, muži vám to dost žrali ;). Pro mě váš postoj nebyl vůbec překvapením ;). Ony ženy ty mrchy poznají pánové o dost dřív ;). Vím, že zde používám slov, které jsem za celou dobu psaní zde na blozích nepoužila a nebýt tohoto blogu, tak zůstala tato slova v mé hlavě, ale věřte, že vím proč.
27. 04. 2010 | 04:42

Béda napsal(a):

ještě dovětek:

prostředkem manipulace autorů a mládeží jsou výrazové prostředky které "jsou jí vlastní" a přesvědčovací taktikou, kterou má mládež uplatnit na seniory - vzbuzení pocitu viny a dluhu vůči mladé generaci.
27. 04. 2010 | 05:03

Béda napsal(a):

PS: Konečným cílem je dosáhnout toho, (a o tom v klipu nepadne ani zmínka) aby frustrovaní senioři hlasovali PROTI SVÝM NEJVLASTNĚJŠÍM ZÁJMŮM - to jest v podstatě pro privatizaci zdravotního a důchodového systému.
27. 04. 2010 | 05:17

tomas napsal(a):

to kocka, no vite, ja si myslim, ze zelenka nebo jakykoliv jiny odvazny mlady reziser by se mohl pokusit o reflexi minulosti amohl by to zkusit mezi svymi kolegy a ptat se jich, proc hrali ve vsech tech normalizacnich srackach, proc se k tom bolesevikovi tak privijeli, na rozdil od polskych hercu, kteri si takhle nikdy nezadali ana lamani celonarodni patere se tak obludnym zpusobem se nepodileli. Nejen duchodci maji selektivni pamet, selektivnim vytesnneim trpi zejmena cela tzv. umelecka fronta, dvacet let jiz tak silne pravicova. Jenze, ptat se kolegy , proc si uhnul, j enepochybne tezsi, nez zamirit n aduchodce
27. 04. 2010 | 05:38

otokar napsal(a):

Veroniko, Veroniko,
tu husí kůži opravdu nenosíte zbytečně. Člověk může být hloupý, ale neměl by psát a nikomu by to nevadilo.
Zabij fotra řetězem, bude zřejmě další madlovina, nezapomeňte se k tomu vyjádřit.
Pomyslím-li, že když motyka spustí a já budu mít tu čest platit na Vás daně,je mi podobně, jako když mě okradli v tramvaji.
27. 04. 2010 | 06:49

Tupelo napsal(a):

Zdravim prirodovedce, paradni ctivo, diky. Sam nevim jestli uz samotne pusteni obou klipu nezpusobi nekomu starsimu a citlivejsimu bolest, bude to pripad od pripadu (jineho muze zas nazhavit), ale nakonec si myslim take: sirit. Kdyz jsme zabrousili do sloganu, treba pod heslem:

Nepresvedcujte sveho dedu a babu - nechte je at se presvedci sami.

Myslim ze je to takove individualisticke, neco co by se mohlo libit i pravicakum. ;) Samozrejme myslim tem autentickym, ne tem co schovavaji jinym lidem obcanky, davaji jim domaci vezeni na den voleb, nebo vyhazuji volebni listky.
27. 04. 2010 | 07:37

KVS napsal(a):

přírodovědče, Jan Štern a PRAVIČÁK??? Mlátím se smíchy o zem...

Vendy, čau, to je zase vznešenejch a pohoršenejch, co?? Vůbec se nedivím, že si naše mládež s námi..... použije levou ruku. Čau, Klára
27. 04. 2010 | 08:02

Michal Macek napsal(a):

prirodovedec:

kdybych se mel furt ptat jestli nekoho netzranim tak nemuzu delat nic.VSECHNO NEKOHO zranuje
27. 04. 2010 | 08:06

vlk napsal(a):

No ještě že má autorka aspoň rozumné přítele, kteří jsou , zatím, pro ni autoritou.
Ten pán to trefil správně, Issová i Mádl jsou pro něj zlatá mládež. Pro mne také.
Nicméně - nebude trvat dlouho, než tohohle moudrého pána nám Vendlová vymění za Kalouska. Tedy - vymění ho soubě.
Nelze zůstat na půl c esty , když umanutá ideologická údernice vyrazí dělat nový svět.
27. 04. 2010 | 08:08

Pepa Řepa napsal(a):

To přírodovědec
nadřel jste se, jako Bulhar na rajčatech.

Jen jednu poznámku- vy ji pochopíte.
--------
Nahlédneme do jeho tajemství, když o ně nestojíme a shlédneme jen vnějšek, když se pídíme.
--------
Vy se pídíte-věren své profesi-až moc.Jako kuli v Asii.

Zkoumáte, proč je modrá modrou, verš tento a ne jiný, nota na tomto řádku.Chcete se lopotně dobrat toho, co chtěl mistr říct.
Mezitím vám uniknou souvislosti, celkový dojem.
Neřešte to, nastavte nozdry, ucítíte vůni, zavřete oči ucítíte hudbu.

Poznámka pro pány Fajsty:
Aby nedošlo k mejlce. To nemá žádnou souvislost s propíraným klipem, neb ten uměleckým dílem není, jedná se o soukromou poznámku k hledači atomů.
27. 04. 2010 | 08:20

Pepa Řepa napsal(a):

uslyčíte hudbu, přirozeně
ta Kristýna s připálenou vepřovou mne zblbla.
27. 04. 2010 | 08:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy