Do magické tisícovky odpovědí už chybí jen 242 Vašich hlasů! Laskaví čtenáři, pomůžete mi ji, prosím, dosáhnout a případně i překonat?
V Rakousku vznikla občanská iniciativa k vystoupení Rakouska z EU, která od 24. 6. 2015 do 1. 7. 2015 bude sbírat podpisy s cílem vyvolat referendum o jeho odchodu z EU. Na závěr tohoto příspěvku můžete hlasovat i Vy, zda obdobně jako Rakušané, požadujete referendum o vystoupení ČR z EU.
Z „Odůvodnění návrhu vystoupení Rakouska z EU“ cituji: „Všechny sliby před vstupem Rakouska do EU před 20 lety, které vedly k rozhodnutí o vstupu, byly porušeny. Místo rozvoje došlo téměř ve všech oblastech ke zhoršení vývoje Rakouska. K růstu nezaměstnanosti, rostoucímu zadlužení, ztrátě kupní síly širokých mas, růstu kriminality až k odumírání selského stavu a zániku farem zemědělců, kteří by byli schopní vyžít z vlastní produkce. A zejména došlo k výraznému zhoršení kvality životního prostředí. Rozhodnutí na úrovni EU jsou řízena a diktována finanční lobby, farmaceutickými koncerny, genovou technologií a mezinárodními obchodními řetězci, které nedávají šanci producentům středního stavu, usilujícím o zásobování regionálními produkty a respektujícím více přírodu.
Především je těžce zasažena mírová politika zemí Evropského společenství. EU porušuje stále více právo národů na sebeurčení jako základu svobody a míru. To, že neseme na svých bedrech ekonomické sankce proti Rusku a probíhající válku na Ukrajině, je neslučitelné s uzákoněnou neutralitou Rakouska. Chceme opět svobodné a neutrální Rakousko a nebýt žádnou kolonií ani Bruselu, ani Washingtonu. A už vůbec nechceme být zatahováni do zahraničně-politických konfliktů, které se nás netýkají a které jsou z hlediska vojenského ohrožením míru. Braňme se, než bude pozdě! Tím, že vystoupíme z EU, se vyhneme nebezpečí, které ženou dopředu politici v podobě tajného vyjednávání transatlantické smlouvy mezi EU a USA (TTIP) a EU a Kanadou (CETA). Stejně jako se vyhneme našim netto platbám do EU, které musí Rakousko platit již 20 let. Z těchto miliardových obnosů dostává pak nazpět pouze malou část a naše příspěvky jsou označovány propagandisticky jako „podpora EU“. A Rakousko o penězích, které jsou našimi vlastními penězi, rozhodovat svobodně nesmí. Pro Rakousko je to 20 let trvající ztrátový obchod a také důvod k odbourávání sociálního státu a likvidace funkcí státu, které zajišťoval stát ve prospěch všech obyvatel. O nějakých platebních závazcích v případě vystoupení nemůže být řeč, zcela naopak. Rakousko by ušetřilo své každoroční transfery do Bruselu, především ale peníze na tzv. „záchranné deštníky“. Znamenalo by to zrušení miliardových vkladů do ESM, stejně jako povinnosti ručení za EFSF. Rakousko by opět mohlo zavést svou měnu – šilink, který by sloužil ku prospěchu především rakouskému hospodářství. Národní parlament má právo rozhodnout o vystoupení Rakouska z EU. V lidovém referendu bude mít poslední slovo občan. Záležitost ve věci referenda je nanejvýš demokratická, nikdo nesmí být z účasti na referendu vyloučen. Konec citace.
Plné znění: Květa Lauterbachová: Rakušané připravují referendum o vystoupení z EU (zde).
V ČR taková občanská iniciativa neexistuje. Neznamená to ovšem, že hlasovat o tom, zda by i ČR měla vystoupit z EU, nemůžete. Laskavý čtenář má možnost hlasovat zde!
Předem děkuji za Vaše odpovědi. Výsledky ankety zveřejním v příštím příspěvku.
Díky sporům s euroatlantickým blokem se Rusko čím dál tím více obrací do Asie. Problém, kterému tam musí čelit, spočívá v tom, aby vůči silné Číně nemuselo hrát a nehrálo (druhořadou) roli „mladšího bratra“.
Jednou z možných variant jak posílit své postavení, a to nejen vůči Číně, ale i USA a EU je vytvořit v Evropě vlastní říši, která bude stát na společném jmenovateli a společných hodnotách pravoslavného náboženství. Spolu s Ruskem by ji mohli pro začátek vytvořit Bělorusko, Řecko, Kypr, Srbsko, Makedonie a případně i Černá Hora. Velký počet pravoslavných věřících je i v Albánii. Společně by mohli vytvořit „Pravoslavnou unii“.
Nenaplní-li EU a USA očekávání Bulharska, Rumunska a Gruzie, které jsou dnes vůči Rusku vyloženě nepřátelské, nelze v dlouhodobějším horizontu vyloučit, že se k pravoslavné říši nakonec nepřipojí i ony. Konec konců budoucnost ukáže, zda se k ní nepřipojí i pravoslavná část Ukrajiny. Souhrnně řečeno: bude-li, na straně jedné, vliv USA a EU ve světě upadat a na druhé straně, pokud Rusové s Číňany v zádech nabídnou těmto státům výhodnější ekonomické podmínky pomoci a spolupráce, je velmi pravděpodobné, že tyto země z vlivu Západu dezertují. Pokud by se Rusům povedla pravoslavná říši ve východní a jižní Evropě a Gruzii vytvořit, řádně by zamíchala chodem dějin nejen v rámci Evropy, ale i celého světa. V každém případě jde ze strany Ruska o běh na dlouhou trať.
Do tohoto rámce úvah zapadá i ruská pomoc Řecku, kterou jsem předpověděl již před dvěma měsíci. Rusko může Řecku finančně pomoci například formou zálohy na zisky, které Řecko v budoucnosti získá výběrem tranzitních poplatků za zemní plyn dodávaný Ruskem do Turecka až na jeho hranice V první fázi by se mělo jednat o pomoc v řádu jednotek miliard eur. Připomínám jen, že plynovod „Turkish Stream“ by podle současných plánů měl začít fungovat v roce 2019. Možná že pomůže takovým způsobem, o němž se v přejnost vůbec nedozví. Osobně tuto možnost považuji za nejpravděpodobnější.
Nezdá se mi jako náhoda, že ruský prezident, Vladimír Putin, hovořil na tiskové konferenci určené národu o vlivu a hodnotách pravoslaví a o rodině pravoslavných národů. Naprosto chápu, že se vznik pravoslavné říše (unie) může řadě laskavých čtenářů jevit jako utopie. Nicméně historie nás učí, že řada na první pohled velice nepravděpodobných událostí se pak skutečně stala. Vznik nějaké varianty „Pravoslavné unie“ v delším časovém horizontu bych předem úplně nevylučoval.
Největší ukrajinští věřitelé soustředění okolo fondu Franklin Templeton - ovládaného rodinou Rothschildů - odmítli Ukrajině odepsat dluh ve výši 10 miliard USD, což jsem nejen očekával, ale v předchozím příspěvku i předpověděl. A teď to nejlepší nakonec: nedohodne-li se Ukrajina se svými věřiteli do konce června, žádné další půjčky už od MMF nedostane! Věřitelé tak drží Ukrajinu pěkně „pod krkem“ a s ním i její další osud.
Eminentním zájmem Rothschildů je získat Dněpropetrovskou oblast (gubernii), která se rozkládá po obou březích řeky Dněpr. „Šťastnou shodou náhod“ se podél nich nachází ona pověstná černozem! Samotné město Dněpropetrovsk je velmi významným průmyslovým centrem - soustředěn je zde například zbrojní a hutnický průmysl, včetně továren na obsluhu (bývalého sovětského) vesmírného programu. Do rozpadu SSSR sem vzhledem k strategickému významu výroby zbraní nebyl povolen vjezd cizincům bez oficiálního povolení. Dněpropetrovsk je současně důležitým železničním uzlem. Leží na trati vedoucí z Kyjeva a západní Ukrajiny přes Dněpropetrovsk do stanice Synelnykove, kde se větví na tratě ve směru Charkov - Moskva, Donbas, Záporoží – Krym.
Gubernátor Ihor Kolomojskij, který tu dosud vládl, byl - kvůli zájmům Rothschildů - „odejit“. Prezident Petro Porošenko jej před nedávnem z funkce gubernátora odvolal ze dvou hlavních důvodů:
1. byl to právě on, kdo ve skutečnosti zahájil válku o Donbas, s cílem (ne samozřejmě bojovat „vlastenecky“ s Rusy) uchvátit majetek nebohatšího Ukrajince, Rinata Achmetova, čímž rozpoutal válku oligarchů, kterou prohrál;
2. Petro Porošenko a celá prozápadní klika v něm vidí příliš velkou hrozbu a obtížného konkurenta.
Místodržící nové transatlantické gubernie může být jen jeden, a ten už byl impériem Rothschildů určen, takže karty jsou rozdané!
Výměna „dluhu za území“ bude pro Rothschildy jistě výnosný obchod. Rockefellerové stejným způsobem získají západní Ukrajinu a Moskva neoficiálně východní část. Ukrajina se poté buď skrytě (formou federace), nebo otevřeně rozpadne (na několik samostatných států) a máme po problému. Rockefellerové a Rothschildové si dosadí vlastní vládu a Majdan tím úspěšně skončí. Ukrajinci konečně spokojeně spočinou v tolik očekávaném náručí a blahobytu západní demokracie…