Koronavir není nadán rozumem za účelem války s lidstvem. Má přirozené vlastnosti života, chce se krmit a množit. Proto nejsme ve válce. Ovšem vláda by měla zveřejnit, čeho chce svými opatřeními dosáhnout a to na celé zbývající funkční období do voleb 2021.
Dne 20. 10. 2020 zastavil Ústavní soud řízení o návrhu skupiny poslanců a skupiny senátorů ve věci povinné maturity z matematiky, který byl podán 17. 7. 2017, Pl.ÚS 16/17. Přes tři roky nechal Ústavní soud věc ležet, přičemž nešlo o skutkově složitou věc, kde by se muselo konat dokazování na ústním jednání. Situaci vyřešil sám Parlament, když přijal novelu školského zákona, která zrušila povinnou maturitu z matematiky. Proto Ústavní soud řízení zastavil pro odpadnutí důvodu sporu.
Vláda Andreje Babiše, který přenechává otěže moci ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi, se rozhodla pokračovat v cestě pod heslem: „Poručíme větru, dešti.“. Vede boj s koronavirem za cenu devastace práv lidí, obrovských ekonomických škol a rozvratu veřejných financí. Nyní se rozhodla omezit lidský pohyb a zničit či poškodit podnikatele a zaměstnance ve službách.
Boris Šťastný v rozhovoru pro Parlamentní listy 15. 10. 2020 kritizoval bývalého prezidenta Václava Klause a jeho Institut za kritiku některých vládních opatření v boji s koronavirem. Boris Šťastný v minulosti s některými názory Václava Klause souhlasil a s jinými ne. Oba jsou nekuřáci, ale byli jiného názoru na státem nařízený zákaz kouření v restauracích. Boris Šťastný jej podporoval a Václav Klaus chtěl nechat regulaci kouření na samotných hospodských. Demokracie je o názorové různosti.
Při sledování pohádky Pyšná princezna nikoho nenapadlo, že scéna se ševcem, který uteče z Půlnočního království do země krále Miroslava, aby si mohl zazpívat, se stane téměř realitou. Že 30 let po pádu totality vláda bude zakazovat zpěv v kostele, divadle a koncerty.
Svatováclavská koruna je gotický klenot zhotovený na objednávku Karla IV. ve 14. století. Ovšem žezlo a jablko uložené s korunou na Pražském hradě jsou renesanční, zhotovené v 16. století. Je logické se ptát, kam se poděly původní gotické jablko a žezlo z doby Karla IV. Korunovační klenoty se jen tak neztratí. Každý stát je chrání, neboť jsou jeho symbolem. To paradoxně může vést k jejich zničení, jako se to stalo francouzským korunovačním klenotům za francouzské revoluce, kdy byly za první Francouzské republiky zničeny jako symbol staré monarchie. Pak se tím však noví vládci chlubí a je o tom spousta zpráv. Ovšem naše gotické jablko a žezlo se z dějin potichu vytratily.