Světový meteorologický den

23. 03. 2010 | 17:25
Přečteno 5412 krát
Od roku 1961 se každoročně 23. března slaví Světový meteorologický den. Téma letošního Světového meteorologického dne je „Šedesát let služby pro bezpečnost a spokojený život“.
WMO si klade různé cíle - mezi ně pak patří také propagace meteorologie a její zviditelnění široké veřejnosti. K tomuto úsilí se připojují meteorologové v podstatě na celém světě. V tento den tak často bývají prezentovány významné meteorologické informace a zprávy. Letos se, myslím, podařilo meteorologii významě prorazit do médií i u nás v České republice. Asi víte co mám na mysli:-).

Z mého pohledu je vše výsledkem konkurenčního sporu mezi Meteopressem a ČHMÚ. Do tohoto “klání” jsem byla zatažena bez mého vědomí, bez mého souhlasu, ale hlavně naprosto nesmyslně. Více se k celé záležitosti nemám jak vyjádřit, snad jen, že letos na svůj svátek meteorologie na sebe veřejnost nejenom upozornila, ale i dobře pobavila.

P.s. Všem meteorologům, majitelům meteorologických stanic a barometrů všechno nejlepší!


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ld napsal(a):

Honsová,

musím vás pochválit za pravopis, hrubky nepíšete. Ale to počasí vám fakt nejde. Kdybyste teď například napsala, jestli je den nebo noc, raději bych si to překontroloval mrknutím z okna.

Jak se to tak zadaří, že člověk své živobytí neumí, ale je za něj placen..?
23. 03. 2010 | 17:53

Josef Hanzlík napsal(a):

Zdravím, summary dnešního meteorologického dne aneb co nikdy nezapomenu - zároveň jsem přesvědčen o tom, že tato věta se stane možná hláškou a zároveň pozdravem všem meteorologů.
Doslovný přepis části rozhovoru z dnešního ČRo: "Řekněte mi jednu věc, vážně sebou vždy nosíte numerické modely? Je to tak i dnes je mám v kabelce. Tak já se na ně podívám za malou chvíli...." - připomíná mi to hlášku z filmu vrchní prchni -- ....a máte sklep, a mohla bych ho vidět?
Děkujeme Dagmar
23. 03. 2010 | 18:16

Michal Macek napsal(a):

L.Metelka:

nebudte tak prisny :) dasa musela mit meteorologii minimalne 2 semestry,mozna i 3 nebo 4.tak uplne "meteojelito" byt nemuze.navic ji to asi bavi,tak to dela :)
23. 03. 2010 | 18:18

Pavel Borovička napsal(a):

Paní Honsová,

o tom, jestli jste byla do nějakého "klání" zatažena zcela nesmyslně, si prosím promluvte třeba s hasičskou záchranou službou. A trápí-li Vás vědomí, že se jedná o konkurenční boj mezi ČHMÚ a Meteopressem, zkuste si promluvit s někým, kdo stojí stranou tohoto sporu, např. s meteorology Armády ČR, se zaměstnanci ÚFA AV, KMOP MFF UK apod.
23. 03. 2010 | 18:40

jozka napsal(a):

Bejvaly doby, pani Honsova, kdy se vam dalo verit, kdyz jste psala jak bylo. Po posledni taskarici s blesky uz je i tohle minulosti :-)
23. 03. 2010 | 19:12

Meteo-am napsal(a):

Škoda, že jsem to nevěděl dřív. V ČHMÚ v Komořanech bejvával Den otevřených dveří....
Jinak ale i pí Honsová dobře předpovídá a letos se jí zatím docela daří.
23. 03. 2010 | 19:22

L.Metelka napsal(a):

Chtěl bych vážené čtenářstvo upozornit, že příspěvek v 17:37:37 jsem NEPSAL já a prosím editory blogu, aby ho smazali.
Nicméně bych byl rád, aby se paní Honsová vyjádřila k mým posledním třem blogům. Ty věci se totiž týkají často právě jejích tvrzení.
23. 03. 2010 | 19:34

L.Metelka napsal(a):

Meteo-an:
Den otevřených dveří je na ČHMÚ tuto sobotu, 27.3.
23. 03. 2010 | 19:35

yorick napsal(a):

Pane Stejskale,
nemáte pocit, že někteří bloggers trpí obsesivní touhou být tu jaksi "porád"(pokud to není rovnou vaše programová práce)? To ale nestačí a původní dobrý záměr jde podle mne k šípku. Dášeňka je prostě, promiňte mi mé mínění, jeden velký trapas, který navíc nemá se startovní myšlenkou nic společného o počasí už vůbec nemluvě. Je ale fakt, že není sama (Dušan Dvořák, Pavel Kohout a j.). Je mi líto, ale jde to s tímto kdysi tak zajímavým blogem jaksi k šípku.
23. 03. 2010 | 19:37

hovorka11 napsal(a):

Dagmar Honsová:
Jak můžete být do něčeho "vtažena", když to "klání" sama vytváříte. Ty blesky Vás usvědčili, že tomu vůbec nerozumíte a jen fušujete a opisujete. Jak ubohé...
23. 03. 2010 | 20:16

roman napsal(a):

Den otevřených dveří se koná! V sobotu 27.3.2010 od 9 - 14 hod.
23. 03. 2010 | 20:45

Ládik napsal(a):

Dnes jsem poprvé vytáhl sekačku na trávu kolem baráku, dole na louce je závěj. Divné počasí - když předpovídal dr. Koubek, takové extrémy nebyly.
23. 03. 2010 | 21:03

Holubář napsal(a):

Ládik:
Ale to je hezká vzpomínka - dr.Koubek. Díky. V duchu jsem si vybavil nejen jeho obličej, ale i charakteristickou dikci "....tlaková výše na Biskajským zálivem...". Nějak to bylo všechno jednodušší a když předpověď vyšla, tak jsme se radovali. Spory o meteorologii se tenkrát nevedly.
23. 03. 2010 | 21:12

Marek napsal(a):

Dagmaro, stačilo! Ještě je kolem dost lidí, kterým jsou lež, diletantství a populismus odporné a budeme se bránit. Nedáme pokoj, dokud nedáte pokoj vy a nepřestanete nám věšet na nos bulíky o počasí. Z jakého titulu se vůbec podepisujete jako meteorolog? A jak si můžete dovolit říct: "Do tohoto “klání” jsem byla zatažena bez mého vědomí, ...", když jste vy osobně jeho vlastní příčinou? Je vám tedy vskutku LEŽ běžným pracovním nástrojem či obranou? Proč nejdete raději pěstovat tu trávu? Tam byste snad mohla udělat něco užitečného či alespoň neškodného. Takhle ovšem pácháte těžké škody na důvěře lidí v meteorologii a ještě si za to necháváte platit. Možná nemáte svědomí nebo si to neuvědomujete, ale vaše karma zle krvácí. I to je vám jedno a vyměníte ji za prchavou mediální slávu? Prodáte svou duši za peníze??? Vaše volba ...
23. 03. 2010 | 23:03

wiki napsal(a):

Doporučuji VŠEM záznam dnešního (23.03.2010 10:00) interview s HD na Radiožurnálu. Zejména odpověď na otázku "jak vznikají útvary vysokého a nízkého tlaku" (je to až na konci záznamu na http://www.rozhlas.cz/radio... ) svědčí o "hlubokém" pochopení problematiky ...
23. 03. 2010 | 23:50

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text autora, který se vydával za místního blogera Ladislava Metelku. Vydávání se za jinou osobu je v rozporu se zdejšími pravidly, která jsou shrnuta v Kodexu diskutujících.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
24. 03. 2010 | 00:18

kormoran napsal(a):

....Co se tyce predpovedi, tak ekonomove a meteorologove si s usmevem mohou podat ruce))))
http://www.youtube.com/watc...
24. 03. 2010 | 01:55

Pája napsal(a):

Madam, vy jste živoucí příklad platnosti přísloví "Drzé čelo poplužního dvora lepší". Fuj.
24. 03. 2010 | 08:48

neo napsal(a):

Klid ,

nejspíš se Tolaszovi líbíte a zjistil, že jeho kolega byl úspěšnější. Frustrován svou vlastní neschpností pak kope a kope.. :)
24. 03. 2010 | 09:05

jozka napsal(a):

neo, to je o odbornosti, tomu nemuzes rozumet :-)
24. 03. 2010 | 09:41

neo napsal(a):

jozka:

nerozumím předpovídání počasí...

ale opakované útoky z monopolu čhmú se nenesou jen na vlně odbornosti..
24. 03. 2010 | 09:49

jozka napsal(a):

Tak CHMU ma monopol? To jako nikdo jiny nesmi predpovidat pocasi? A ty utoky, konkretizujes?
24. 03. 2010 | 10:11

Carlos V. napsal(a):

V CMHU jsou jiste vetsi odbornici na pocasi nez pani Honsova.

Na druhe strane je pani Honsova urcite lepsim "prodavacem".

Ponekud me panove z CMHU zklamali - rada blogu o spravnosti informaci, a nakonec jen zase jen o penize.

Panove se stavaji ponekud pitoresknimi. Agumentovat spatnym udaje o poctu blesku minuleho dne ... vzdyt tento udaj je pro odborniky, pro verejnost ma spis hodnotu informace o narozeni dvouhlaveho telete.

A odbornici se hadaji, ze ono dvouhlave vazilo o pet kilo mene, nez kolik psali v bulvaru.
24. 03. 2010 | 10:12

Hanka QS napsal(a):

Carlos V.
Není to o váze telete ale o počtu hlav. Jestliže má tele prokazatelně jednu hlavu a nějaký "odborník" s vážnou tváří tvrdí, že má hlavy dvě, pak jde o klamání veřejnosti a může a má mít důsledky. V případě meteorologie se pak jedná o zbytečný alarm hasičů, špatné údaje pojišťovnám apod.
24. 03. 2010 | 10:20

Jitka Kučerová napsal(a):

Paní Honsová,
zajisté lépe umíte a je vám vašimi šéfy umožněno dělat mediální hvězdu. To vám nikdo nebere. V tom jste bezesporu lepší než celé ČHMÚ. Jen byste si měla dávat pozor, co vypouštíte z pusy po odborné "meteorologické" stránce, když už se za toho meteorologa vydáváte :-) I já jsem meteorolog, a už mě nebaví ty vaše občasné pitomosti číst a poslouchat (ale netvrdím, že blbosti říkáte stále). Měla byste si uvědomit, že tohle není konkurenční boj mezi Meteopresem a ČHMÚ (jak se pan Najman, tj. váš šéf, a vy snažíte už od včerejška lidem namluvit), to je o tom, že lidi nerozlišují mezi meteorologem a meteorologem, a proto někdo jako vy, kdo není meteorologem, ač se za něj vydává, někdo, koho jen meteorologie strašně baví a nosí si ji sebou v kabelce místo v hlavě, nám všem ostatním "normálním" a nezajímavým meteorologům dělá pěknou ostudu! A to je to, oč tu běží! My, obyčejní meteorologové, chceme tím, co se včera rozpoutalo, veřejnost a média naučit, že meteorologem se může prohlásit kdekdo, to ano, dokonce nám vůbec nevadí konkurence a už vůbec si nehodláme dělat nějaké monopolní nároky, ale chceme lidi a novináře naučit, že jsou meteorologové z ČHMÚ!! k nimž se hrdě hlásím i já, a pak ti ostatní, je mi jedno jací! Nemám chuť si stále dokola někde číst a poslouchat, jak meteorologové, všichni v jednom pytli, jsou pakáž, kterou je potřeba zrušit. To mi vadí. Děláte meteorologům odstudu. Měla byste se stydět, nebo se aspoň spoustu věcí doučit, abyste nám tu ostudu přestala dělat... ČHMÚ svoje tiskové oddělení jednou vytvoří, i vylepší své neustále kritizované portálové stránky (oprávněne kritizované, mně se taky nelíbí) a potom, ač jste to jen jednou jedinkrát odmítla (víckrát už vám od nás nikdo nic nenabízel), budete ještě ráda pracovat v ČHMÚ, protože žádný Meteopress už nebude potřeba, jak včera řekl pan Najman, váš současný šéf :-):-):-)
24. 03. 2010 | 11:09

hovorka11 napsal(a):

Jitka Kučerová:
V ČHMÚ by měli pracovat odborníci. Paní Honsová by vzhledem k malé vzdělanosti v tomto oboru a následných logických kiksech při špatné interpretaci výsledků ČHMÚ již neměla dostávat jakoukoliv přednost před odborníky.
To potom můžou vzniknout pořady na úrovni bývalého "Počasíčka" na NOVĚ, který byl sledován hlavně kvůli svlékání hezkých žen.
24. 03. 2010 | 11:22

Carlos V. napsal(a):

HankaQS : pojistovny, hasici - predpokladam ze udaje berou z CHMU. Take by byvali neprofesionalni, kdyby je brali z Blesku, Aktualne nebo z nejakeho blogu.

A agumentace s teletem - breznove blesky nejsou (aspon z pohledu laika) a az tak obvykle, neco jako dvouhlave tele. A blesku bylo opravdu dost. Jak moc (a kolik to tele vazilo) neni pro zpravu pro laickou verejnost az tak podstatne.

CHMU se opravdu profiluje jakoa profesori, zarlici na autory vedecko-popularni literatury ... na popularitu ci penize ?
24. 03. 2010 | 11:33

jozka napsal(a):

Carlos V.

pokud nejsou schopni interpretovat vysledky mereni, pak jsou to (slovo, za ktere by mne S+M smazli) a nikoliv odbornici jak se sami sebe snazi prezentovat. A to je jadro pudla. Jakekoliv jine okolnosti jsou nepodstatne.
24. 03. 2010 | 11:45

hovorka11 napsal(a):

Carlos:
Platíme z daní nezávislé odborníky, kterých práce na rozdíl většiny je možno přímo hodnotit v krátkém časovém odstupu.
Meteopress přímo poškozuje meteorologii jako celek.
Jestli máte rád pohádky, tak je můžete poslouchat, ale vždy by se mělo říci, že ji neautorizují meteorologové ! Považuji to za průšvih sdělovacích prostředků, že dovolují podávat nehodnověrné informace s většinově rozšířeným názorem, že údaje jsou shodné, nebo se přímo ztotožňují s vyjádřením odborného meteorologa !!! Každý automobilista, soukromý zemědělec a pod. nemůže před cestou zatěžovat ČHMÚ, jestli se data o bouřkách, náledích a pod. od údajů paní Honsové shodují s odbornou institucí !!! Jde o veledůležité informace, za jejichž špatnou interpretaci- rozdílnou od zjištěných údajů na výkonném modelovém počítači by měla daná osoba ( paní Honsová a Meteopress) nést zodpovědnost !!!
24. 03. 2010 | 12:15

Pavel Borovička napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/mete...

Paní Honsová,

prosím poučte svého šéfa, že ve střední Evropě se hurikány nevyskytují. I takováto vyjádření jsou odrazem stylu práce firmy, v níž jste zaměstnána. Pokud by Meteopress dělal svou práci dobře, neměl by náměstek ředitele ČHMÚ důvod v otevřeném dopise útočit nikoli na Meteopress, ale na některé novináře, kteří házejí meteorology ČHMÚ do jednoho pytle s Vámi. Nemáme zájem o to, aby pod nesmyslnou předpovědí na květen apod. byli podepsáni všichni meteorologové. To je ten základní problém, o kterém se tu bavíme. Opětovně Vás, stejně jako mnoho kolegů přede mnou, vyzývám, abyste při Vaší komunikaci s médii trvala na tom, že veřejnost bude seznámena se skutečností, že Vámi předaná "informace" má původ v Meteopressu. Copak nejste na příslušnost ke svému zaměstnavateli hrdá?

S pozdravem

Mgr. Pavel Borovička
meteorolog ČHMÚ

PS: V sobotu Vám to na Primě velmi slušelo. Až na to, že již v tu dobu předpověď ČHMÚ naznačovala konec března chladnější, než dny uprostřed týdne bezprostředně následujícího.
24. 03. 2010 | 12:59

Emissary napsal(a):

Tonoucí se stébla chytá.

Pane Borovičko,

on netvrdil, že ve střední Evropě se vyskytují hurikány, spíš to znělo obrazně. Alespoň takovým dojmem to na mně působilo.

No, ale když jste tím meteorologem ČHMÚ, tak se nedivím, že jste si to vyložil po svém.
24. 03. 2010 | 15:11

neo napsal(a):

Borovičko,

když je ten Meteopress tak špatný, proč nejsou publikována data čhmú?
24. 03. 2010 | 15:17

Emissary napsal(a):

neo,

to je zajímavé. Mám takový dojem, že Radim Tolasz si posledně také stěžoval na nekorektnost a interpretaci výstupů v médiích. Ona konkurence získává v médiích rozhodující vliv, a to už začíná vadit, protože stát by mohl přehodnotit počty zaměstnanců i velikost dotací. Přitom nic nebránilo tomu, aby ČHMÚ v tom moři zaměstnanců zaměstnal nějakou mediálně přitažlivou tvářičku a úspěch Meteopressu znemožnil. Jenomže co čekat od státního molochu, plného líných kapříků, když dotace proudí v širokém korytu.

Problémem je interpretace poskytnutých předpovědí. Média by je měla zveřejňovat v nezměněné podobě, aby nedocházelo k dezinformacím. Minimálně by měla agentura vydávající předpověď počasí nesprávnou interpretaci demontovat. Možná by hrozilo zhoršení vztahů se zákazníky a musela by na to vyčlenit jednoho člověka. Přínosem by bylo, že by se vyvarovala útokům konkurence. A s těmi se v poslední době roztrhl pytel, ovšem jen na jednom konci. Řevnivost nevídaná v soukromé sféře. Tam se konkurence nikdy nepomlouvá, tam se bojuje v rámci konkurenčního boje a lepší vyhrává.
24. 03. 2010 | 15:43

Pája napsal(a):

Celý problém by možná šel snadno vyřešit. Co kdyby Novinky.cz a Aktuálně.cz u dr. Honsové přestali užívat označení "meterorolog" a místo toho uváděli "zaměstnankyně Meteopressu". A pak ať tato mladá dáma pouští z úst informace jaké jen ji napadnou.
Ale to neprojde, to jsou dvě slova a to je moc práce :-(

To Emissary:
Bojím se , že jste úplně mimo mísu.
24. 03. 2010 | 16:46

Pája napsal(a):

Oprava: "meteorolog" :-)
24. 03. 2010 | 16:50

Emissary napsal(a):

Pájo,

bát se můžete, to Vám nikdo nevezme.
24. 03. 2010 | 16:54

Jitka Kučerová napsal(a):

Lidi, vy to furt nechápete? Srovnáváte tady ČHMÚ se soukromými firmami? Mluvíte všichni o konkurnceneschopnosti ČHMÚ! Ano, tam je zakopán pes, ČHMÚ totiž mediální oddělení nemá a vzhledem k tomu, že o téma počasí je ze strany médií velký zájem, tak prohráváme na celé čáře. Dopis náměstka Tolasze nevznikl proto, že bychom chtěli napadat konkurenci, vznikl proto, že počasí je dnes a denně kolem nás, lidi to zajímá, zajímá to i fůru různých odvětví, která jsou na počasí přímo závislá, takže meteorologové jsou dnes a denně v médiích, resp. ne oni jako osoby, ale produkty jejich práce, tj. předpovědi počasí, a když se pak objeví někdo, jako třeba paní Honsová, která ze sebe udělá mediálně známou tvář v tématice počasí, nic proti, takových lidí může po naší malé zemičce běhet mnoho, a divím se, že už neběhají, že je slyšet stále jen o paní Honsové a o meteorolozích (obecně). Já jen nesnáším, když mi někdo kazí práci a veřejnost mě pak na základě toho háže do jednoho pytle s paní Honsovou a firmou Meteopress. Tak se vám snažíme spolu s kolegy otevřít oči!!! Na počasí je bohužel strašně vidět. Kdyby náš boj probíhal např. v nějakém matematickém oboru, který se nedotýká dnes a denně 10 mil. lidí v této republice, tak o něm nebude nikdo vědět, protože to nikoho nezajímá. Počasí zajímá téměř všechny...
24. 03. 2010 | 17:06

marek D. napsal(a):

Zdravim vespolek!!A navštivte http://www.bourky.com
24. 03. 2010 | 17:17

Emissary napsal(a):

Paní Kučerová,

dojemná starost.

Ubezpečuji Vás, že nejenom já mám oči otevřené. Protože prioritně hodnotí práci agentury klient a sekundárně koneční uživatele. Ale to je v přímém rozporu s tím, co říkáte.

Já tady ve zprávách skoro denně čtu předpovědi či bilance Meteopressu podávané D. Honsovou a žádnou vadu na nich nevidím. Něco jiného je u dlouhodobější předpovědí, tam už to je tenký led, ale ty dělá i ČHMÚ, díval jsem se na stránky. Jiné kafé je, když předpověď není dána přímo a redaktor rubriky s ní může manipulovat, i když nemá potřebné znalosti, nebo třeba dostatečné IQ. Bohužel ti druzí vám na blogu přitakávají, což pro ČHMÚ není zrovna přínosné.
24. 03. 2010 | 17:20

mara D. napsal(a):

Ještě otazečku...zkoumal někdo vliv předpovědi počasí na počasí samotné??(to vite 3 piva:)Navštivte http://www.bourky.com klikejte hodnoťe,přidávejte!!!
24. 03. 2010 | 17:26

Jitka Kučerová napsal(a):

Ano, všichni máte pravdu: Jakmile se zřídí na ČHMÚ tiskové oddělení, nebude Metopress de facto potřeba, protože ČHMÚ má obrovský potenciál a kvalitní datovou i odbornou základnu pro to, aby převzal média se vším všudy! My obyčejní řadoví meteorologové, a je nás cca 60 v celé republice (a to proto, že máme 6 poboček + centrum v Praze, tedy 7 regionálních ústředí, z toho 4 pobočky mají noční služby, tak si laskavě spočítejte, že dle zákoníku práce a počtu hodin měsíčně na osobu nás na každé pobočce musí být průměrně 8 - říkám to proto, aby mi tady zase někdo nevykládal, že je nás jak psů a předpovědi nám stejně nevycházejí :-), tak my obyčejní poddaní našeho nejvyššího vedení voláme po tiskovém oddělení snad už 10 let!! Jenže to volání je nejvyšším vedením ignorováno a veškeré naše snahy anulovány. Takže se musíme snažit sami, bez koordinace, vám všem vysvětlovat, že ne všichni, kdo se za meteorologa prohlásí, jím také ve skutečnosti jsou...
24. 03. 2010 | 17:35

Emissary napsal(a):

Paní Kučerová,

za všemi úspěchy či nezdary je schopné či neschopné vedení. V případě státní organizace to druhé.

Založte odbory a sundejte je.
Víc už radit nemohu. :)
24. 03. 2010 | 17:41

Jitka Kučerová napsal(a):

To je vpodstatě to jediné, kvůli čemu se celá rádoby "válka" rozpoutala. Naučit veřejnost a hlavně novináře, resp. média, striktně dodržovat zdroj předpovědí. Pokud to bude splněno, ať si předpovídá kdo chce, co chce, když pod tím bude podepsaný!
24. 03. 2010 | 17:41

Jitka Kučerová napsal(a):

A propos... Pročpak se nám do diskuze nezapojí i autorka příspěvku? Snad se bojí? Měla by nám k tomu určitě co říci :-))
24. 03. 2010 | 17:51

Emissary napsal(a):

Paní Kučerová,

to byste měla vědět. Jsou tady blogeři, kteří se zapojují a jsou tací, jež se nezapojují. Je to jejich svaté právo. :)

Zkuste to navrhnout třeba Paroubkovi nebo Topolánkovi.
24. 03. 2010 | 17:56

Jitka Kučerová napsal(a):

Já nikoho nenutím, jen se ptám? A moc dobře vím, jaká jsou svatá práva blogerů :-) Jen mi není jasné, proč Dášeňka ty blogy píše, když se pak ani nepodívá, co tím způsobila? To ji to vážně nezajímá? Kdybych měla svůj blog, jakože nemám a nechci mít, a něco bych do něj plodila, tak se pak aspoň podívám, cože mi na to lidičky říkají? Přece něco vydržím, nebudu strkat hlavu do písku a snesu nějakou tu kritiku, diskuzi apod., ne? :-) To třeba pan Metelka, když něco napíše, tak na to pak také reaguje!! Tomu říkám bloger!! A vy si s panem Metelkou přece tak skvěle rozumíte :-))
24. 03. 2010 | 18:02

L.Metelka napsal(a):

Jitka Kučerová:
Myslíím si, že ty blogy čtou a sledují. Jen dělají to, co dělali vždycky. Mrtvé brouky. Jít s námi do otevřené a veřejné diskuse se bojí...
24. 03. 2010 | 18:16

Jitka Kučerová napsal(a):

Protože vědí, že na to nemají a že by prohráli. To jediné mě na tom všem těší :-) Třeba se nám, moji milí kolegové z ČHMÚ, konečně podařilo tím vším naším rozhýbat nějaké pomyslné ledy...
24. 03. 2010 | 18:46

Jitka Kučerová napsal(a):

Pro pana Metelku:
cituji sama sebe: "...To třeba pan Metelka, když něco napíše, tak na to pak také reaguje!! Tomu říkám bloger!! A vy si s panem Metelkou přece tak skvěle rozumíte :-)) ...." to bylo myšleno, že si tak skvěle rozumíte s panem Emissarym, došlo mi, až když jsem to odeslala, že jsem to neadresovala. Bylo to panu Emissarymu :-)
24. 03. 2010 | 18:51

Emissary napsal(a):

Ó, jaké sebevědomí, Metelko.

S Vámi se nebojím jít do otevřeného střetu ani já. I přesto, že pravdu různě překrucujete a ohýbáte. I přesto, že jste mi zakázal na Váš blog chodit. I přesto, že to popíráte. A neříkejte, že to není pravda. Dám si tu práci, vyhledám to a pověsím na tomto blogu na Váš zprofanovaný klimatologický nos. :)
24. 03. 2010 | 18:57

Jitka Kučerová napsal(a):

Pane Emissary, pan Metelka nemyslel vůbec vás, myslel Dášeňku a Meteopress... Je pravda, že nevíme, kdo se pod nickem Emissary skrývá? Třeba jste od Meteopressu nebo rovnou paní Honsová a živě s námi debatujete? :-))
24. 03. 2010 | 19:02

Emissary napsal(a):

Ó, paní Kučerová,

jsem nezávislá entita. To mi můžete věřit. Nikdy nelžu. A nikdy neřeknu kdo a co jsem. To proto, že socialista vždy a všechno zneužije. :)

P.S. Paní Honsové by se asi Vaše myšlení nelíbilo.
24. 03. 2010 | 19:06

L.Metelka napsal(a):

Emissary:
Myslíte si, že mám právo nebo možnost zakázat Vám sem chodit? Nemám ani jedno ani druhé. A i kdybych měl neudělal bych to. Vy se tu odkopáváte sám. Už umíte spočítat objem kvádru nebo s tím máte pořád stejné problémy jako loni v říjnu???
24. 03. 2010 | 19:11

Emissary napsal(a):

Metelko,

tak proč jste se o to snažil? Já vaše totalitární právo respektuji. Jednou jsem udělal výjimku, abych potvrdil, že takové právo nemáte.

Já opravdu objem kvádru neumím vypočítat. Doufal jsem, že ho vypočítáte Vy i s polovičním nárůstem hladiny světových oceánu vlivem tepelné roztažnosti vody. Ale to Vy ne, k tomu se jaksi nemáte. :)
24. 03. 2010 | 19:17

L.Metelka napsal(a):

Emissary:
Tak už neplácejte a dejte sem ten odkaz, kdy jsem Vám ZAKÁZAL sem chodit. Ať se odkopete ještě víc... :-)
24. 03. 2010 | 19:45

Emissary napsal(a):

Metelko,

možná byste to na sebe měl bonznout sám. Já si to nezapisuji, jen jsem řekl, že vás mám celkem na háku a Vy jste pak divně reagoval. Já už to tady hledám 20 min a na další hledání nemám chuť. :)

Klíčové slovo - mám Vás na háku, to byste si mohl pamatovat. :)
24. 03. 2010 | 20:23

L.metelka napsal(a):

Emissary:
Tak hledejte... :-) Proč bych to hledal já? Vy jste si s tím začal. Buď to najdete a dáte sem odkaz nebo jen hloupě lžete...
24. 03. 2010 | 20:28

Emissary napsal(a):

Aha, už to mám Metelko.

Klíčová slova Emissary, L.Metelka

http://blog.aktualne.centru...

V ideálním případě na Váš blog nelezu. :)
24. 03. 2010 | 20:30

Emissary napsal(a):

Takže to shrneme, nechodím. I když to není rozkazovací způsob, souvislosti tomu nasvědčují. A už vidím, jak se začnete kroutit jako had.

L.Metelka napsal(a):
Emissary:
Tak mě mějte na háku i nadále (je to vzájemné) a v ideálním případě ani nechoďte na můj blog. To by bylo fakt nejlepší...
10.11.2009 17:54:30

Kromě toho jste mé osobě nízko nadával a já Vám to jen oplatil. Ale to už se nikdo nedozví, protože to editor smazal i s mou závěrečnou a kardinální myšlenkou. :)

Ale to bylo právě na blogu: rozhovor s B.T.
24. 03. 2010 | 20:38

L.Metelka napsal(a):

Emissary:
Aha, to jako že jsem se zeptal, proč sem lezete? A Vy jste si to přeložil jako zákaz?
Že Vy jste večeřel vtipnou kaši...?
24. 03. 2010 | 20:40

Emissary napsal(a):

Metelko,

já tam opravdu otáznik nevidím. :)
24. 03. 2010 | 20:42

L.Metelka napsal(a):

Emissary:
Pokud chápete rozdíl mezi doporučením a zákazem stejně jako objem kvádru, nedivím se už ničemu. U Vás ne...
24. 03. 2010 | 20:42

Emissary napsal(a):

Metelko,

pokud nevíte, co je imperativ, trhněte si levou lopatkou. Nemám se s Vámi o čem bavit.

http://cs.wikipedia.org/wik...
24. 03. 2010 | 20:52

Michal napsal(a):

Pánové a dámy z ČHMÚ mají odvahu reagovat na příspěvky v diskuzích pod svými blogy, bohužel vyjádření paní Honsové stále postrádám (pokud se neskrývá pod anonymním nickem).
24. 03. 2010 | 21:41

Pocestny napsal(a):

Vašnostové,
pronikněmež problému na švába..-)
Kromě vás, kdo potřebují nutně vědět, jestli, mámo, jedem nebo nejedem, jsou tu i tací, kteří potřebují místo eseje "jak bude v dubnu" data k létání, polním pracem a podobně. Meteopress je pro tyto k ničemu, podle něj se nedá ani amatérsky létat.

Jo, culí se hezkou tlamičkou, ale nemají co říci.

Komořany,
....chtělo by to PR, prohráváte nedostatky v komunikaci, to je ve vědě běžné, chronický nedostatek prostoru k pochopení potřebného stylu presentace a mylný pocit, že veškerá komunikace může probíhat jako na panelu..-)

Prodáváte zboží, i když jste výzkumák. Reakce zde zastoupené ukazují, jak jste si vědomi odborné převahy, ale nedokážete ji klidně prodat.

Proč si nenajmete učitele mediálních grimas? Proč si neřeknete, že styl výstupu a zjev nositele informace má také velký vliv na to, jak je vnímána? Proč neukecáte Vláďu Kořena aˇť udělá program o meteoslužbě, proč nemá Zárybnická promo jinde než na čtyřce v magazínu o létání?

Pěstujte si své hvězdy, ta armáda badatelů má právo být zakšiltována rasantními komunikátory výstupů.

Jak může vůbec dojít k tomuhle souboji? Interpretační agenturka versus národní sběrnice dat? To mi nedává smysl, vždyť oni pracují s daty, která obstaráváte vy, to nemáte doložku ke smlouvě? Je to vaše duševní vlastnictví...
Honsová má jen tolik prostoru, kolik jste ho vyklidili vy..-)
25. 03. 2010 | 10:55

louis vuitton napsal(a):

ovšem jen na jednom konci. Řevnivost nevídaná v soukromé sféře. Tam se konkurence nikdy nepomlouvá, tam se bojuje v rámci konkurenčního boje a lepší vyhrává.
25. 03. 2010 | 11:23

L.metelka napsal(a):

Pocestny:
Víte, ono je to někdy mylně podávané jako boj o to, kdo bude poskytovat informace veřejnosti (a kdo za to bude taky brát peníze), ale takhle to není. Ať to klidně dělá Meteopress. Ale ať se při tom nezaštiťuje tvrzeními, že "meteorologové předpovídají" nebo "meteorologové spočítali". To je nefér, protože oni tady dělají často hrubé chyby, ale snaží se je podat jménem všech meteorologů a na to nemají nárok. Ať píšou "meteorologové z Meteopressu", pak veškerá ostuda padne jen na ně. A ať nelezou tam, kde nemají co dělat, například do výstražných informací ČHMÚ. Tam už fakt končí sranda...
25. 03. 2010 | 11:40

jozka napsal(a):

louis:

:-D

Ten jeste neznam!
25. 03. 2010 | 12:20

Radim Tolasz napsal(a):

pocestný: Meteopress nemá s ČHMÚ smlouvu žádnou. Pokud tedy někde prezentuje naše data a informace (třeba fotky z webkamer nebo družice na facebooku) a neuvádí tam zdroj a porušuje licenční podmínky, tak já to považuji za zlodějnu.
25. 03. 2010 | 14:16

jonáš napsal(a):

A nemůžete nějak obecně zakázat komerční využívání veřejně poskytovaných dat? Tedy vyžadovat pro "přeprodejce" licenci, jak je to v jiných oborech obvyklé? Pak by stačilo prokázat, že ty radary maj od vás ..
25. 03. 2010 | 16:09

L.Metelka napsal(a):

jonáš:
Věřím, že s tím něco brzy uděláme.
25. 03. 2010 | 16:11

http://www.kw61.com/replica-louis-vutton napsal(a):

abc
30. 03. 2010 | 04:07

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 16:24

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 03:31

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for article!
31. 03. 2010 | 13:47

sesli chat napsal(a):

Thank you for article!
31. 03. 2010 | 13:48

kapr napsal(a):

zdravím, tohle co se tu letos rozpoutalo je jenom následek práce Meteopressu v poslední době..ČHMú se zlepšuje, Meteopress volí opačnou cestu, alespon to je můj pocit..i když moch nechápu, co ho k tomu vede:)

ještě bych se chtěl zeptat, snad někdo odpoví..jak funguje komunikace národních meteorologických služeb s médii v zahraničí, jestli mají takovéto svoje oddělení např. atd..

díky za odpovědi, zdraví meteoamatér Richard
31. 03. 2010 | 20:01

L.metelka napsal(a):

kapr:
Dobrý den,
pokud je mi známo, podobné "meteopressy" existují leckde po Evropě a jejich vztahy s národními meteorologickými službami nejsou často o nic lepší, než je tomu u nás. I důvody budou, myslím si, podobné. Viz např. http://www.primet.org/index...
31. 03. 2010 | 23:25

rolex watches napsal(a):

rolex watches is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought a swiss watches.IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on seiko watchesSo as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 02:58

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 08:01

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 08:38

Poptropica napsal(a):

thank you very much for your information
07. 04. 2010 | 09:04

dunia pewayangan napsal(a):

thanks you very much
07. 04. 2010 | 09:53

watchvisa napsal(a):

very happy to come here
09. 04. 2010 | 05:02

Swiss replica watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 05:32

omega watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
13. 04. 2010 | 09:21

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:37

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:45

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
30. 05. 2010 | 08:54

jameskkorn napsal(a):

check out the <>http://psxboxwiitutors.com/modern-warfare-3-redemption%e2%80%9d-trailer-focuses-on-singleplayer-campaign/]modern warfare 3. this game looks good. what do you think? Do you know any additional resources to read more. Thanks.
11. 10. 2011 | 13:06

cheap car insurance rates napsal(a):

You could definitely see your enthusiasm within the paintings you write. The arena hopes for more passionate writers like you who aren't afraid to mention how they believe. Always follow your heart. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">best car insurance rates</a>
18. 10. 2011 | 09:27

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
04. 09. 2012 | 21:18

Arrinsbrics napsal(a):

<a href=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>buy generic propecia</a> - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>buy propecia online</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz generic propecia
06. 09. 2012 | 03:42

cialis 10mg price napsal(a):

Dionini gr. ii http://orderonlineviagra.org generic viagra without prescription viously mixed, triturated this well, added the, Hydrargyrum Ammoniatum is decomposed by, http://cialis-generic-online.net cialis 10mg the alkaloids. In this case, one should also use the N.F., <a href=http://orderonlineviagra.org#1,59251E+37>recreational viagra</a>, and alcohol or alcoholic tinctures. The, scribed for inflamed eyelids, is apt to be more, <a href=http://cialis-generic-online.net#6,34042E+31>tadalafil</a>, not to dispense Divide into capsules No. xxx. <a href="http://orderonlineviagra.org#81295">order viagra no prescription</a>, Sig. Eye lotion. does not seem to be injured thereby. The only, <a href="http://cialis-generic-online.net#32457">generic cialis</a>, stances, as an explosion is liable to take place.,
15. 01. 2013 | 11:40

škoda radek napsal(a):

Paní Honsova mužů se zeptat jestli můžete spravit předpověď na sobotu aby přes nás přecházela Studená fronta od jihu a před studenou frontu půjde stále prudit teply vzduch od západu. muže odpoledne vznikat kupovita oblačnost přeháňky i misty bouřky velmi intenzivní úhrn a kolem 50mm srážek . na neděli bude zataženo misty přeháňky nebo déšť i vydatnější úhrn kolem 30mm v Čechách i přes 60mm
K VEČERU UBYVANÍ OBLAČNOSTI a ustavani srážek nejvyšší teploty 8 az 13. Děkuji za radu radek
24. 04. 2015 | 16:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy