Za co utrácí biskup

04. 04. 2014 | 13:00
Přečteno 16171 krát
K čemu je biskupovi tolik peněz, ptá se pan Baťa. V rozhovoru pro deník Právo jsem totiž uvedl, že „Papežovi bylo zcela jasné na základě informací, které má, že se tu nevytváří žádná bohatá církev. To musí každému být hned jasné, když řeknu, že plat biskupa je tisíc euro“. Rád se tedy o své útraty s panem Baťou podělím:

Jako držiteli svatovojtěšského stolce a arcibiskupu pražskému (nejsem placen Vatikánem, jak se mnozí domnívají, ale Arcibiskupstvím pražským) mi byla v posledních měsících vyplácena základní mzda 23 710 Kč. Po zaplacení povinných odvodů a daní mi zbývá něco přes 18 tisíc Kč čisté mzdy. Náklady si oproti předpokladu pana Bati hradím sám: v budově Arcibiskupství platím každý měsíc za dvoupokojový byt nájemné 6700 Kč, 1200 Kč za energie a inkaso. Na režii společné kuchyně každý měsíc přispívám 3 000 Kč, a za 1500 Kč si hradím své místo v klášteře. 500 Kč pak činí příspěvek v programu Adopce na dálku pro Kemala Prashanta, který už studuje kněžský seminář a kterého snad brzy přivítám i u nás. Měsíčně si také 1500 Kč spořím. Mé nutné měsíční výdaje tedy činí kolem 15000 Kč. Měsíčně také utratím asi 3000 tisíce korun za knihy; dále pak za soukromé cesty a občasnou podporu charitativních projektů. I když se to může zdát některým lidem podivné, úloha biskupa spočívá také v soustavném studiu nových textů, cestách, udržování společenských kontaktů a charitě.

Nemovitosti, ani automobil nevlastním (k dispozici mám služební vůz Škoda s řidičem). Odškodnění, které mi bylo přiznáno za věznění komunistickým režimem, jsem věnoval na podporu vydávání tematicky zaměřených časopisů. Za dobu dvaceti let u rýsplotny v plzeňské škodovce jsem si navykl na hospodaření se základním dělnickým platem. Dodnes tedy všechny své výdaje poměřuji svým tehdejším platem 2 700 Kčs. Situace rodin, které musejí vyjít s menším platem, než biskup je mi tedy srozumitelná. Aby nebyl dojem o neúměrně vysokých platech duchovních, mělo by také zaznít, že biskupské platy patří mezi duchovními k těm nejvyšším. Mnozí kněží a řádové sestry pracují v náročných podmínkách s nárokem na řádově nižší odměnu.

Pan Baťa tedy čtenáře mate nepřesnými informacemi. Neviním ho ze zlé vůle, spíše jako z nedostatečných znalostí o fungování církve a charakteru náboženství obecně. Podobným důkazem nevzdělanosti pisatele je mi text na blogu iDnes, který mě viní z „kšeftování z dušemi“. Nejedná se o nic jiného, než o šíření předsudků, jak vystřižených ze starých časů seminářů marxismu-leninismu.

Na závěr mi ještě dovolte poznámku ke kritice, že jsme papeže Františka neseznámili se situací přesně. S celkovými materiály, které se týkají restitucí, byla seznámena jednotlivá Vatikánská pracoviště, aby mohla zodpovědně posoudit náš přístup k hospodaření církve. Papež František měl k dispozici nejenom detailní zprávu svých úřadů, ale také informace prostřednictvím české nunciatury. Napsali mu i někteří čeští občané. Neobával bych se tedy toho, že by si nedokázal na základě dodaných informací udělat vlastní obrázek o vyrovnání státu s církvemi v ČR.

Vzhledem k tomu, že úroveň diskuze se dostala do velmi přízemní roviny, tímto textem v diskuzi na dané téma nadále končím.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

tak to abyste zacal varit podle ladi hrusky :) sranda me je jedno kolik berete - dejte biskupovi co je biskupovo....
04. 04. 2014 | 13:08

Bestia triumphans napsal(a):

Ten rozhovor pořídil Jiří Baťa, do roku 1989 člen KSČ a řadový příslušním Ministerstva vnitra...
:-)
04. 04. 2014 | 13:19

pozorovatel napsal(a):

Základní mzda... výsledná bude asi o něčem jiném, že. Sádélko kolem pasu a pusinka našpulená do prdelky nesvědčí o tom, že by se pan držitel stolce měl špatně. Mezi lůzu, která s napětím počítá, z čeho bude celý měsíc žít, očividně nepatří. Nežije se panu arcibiskupovi špatně. Když přihlédneme k tomu, čím konkrétním pozitivním přispívá této společnosti, žije i při té chudobě, kterou zde vykázal, nám všem, kteří se na církev chtě nechtě skládáme, dost na dluh.
04. 04. 2014 | 13:20

jozka napsal(a):

Mno jo, tak plati petikilo za adopci na dalku. Nebude to inspiraci pro sprosty lid? Vzdyt je to levnejsi nez vlastni dite? Ted jeste sehnat auto s ridicem, odmyslet si, ze mnozi musi jeste zivit manzelku...

Ale korunu bych mu dal, to zas jo. Kdybych mu jich nedaval vic nedobrovolne.
04. 04. 2014 | 13:35

Joe Ratata napsal(a):

Proč mám přispívat biskupovi na jeho plat, když ho k ničemu (tedy toho biskupa), ale opravdu k ničemu nepotřebuji?
Raději bych přispíval včelařům. Ti jsou aspoň užiteční.
Ať se věřící přihlásí k víře a nechávají si strhávat církevní daň, když už ty církve a jejich biskupy potřebují. To bychom byli asi ale rázem bez věřících. To neprojde!
04. 04. 2014 | 13:42

Pepe napsal(a):

Joe Ratata:

Copak nechápete, že církve o žádné peníze ze státního rozpočtu nestojí? Ať jim stát vrátí, co jejich bylo a ať si žijí za své!
04. 04. 2014 | 13:48

Baba Jaga napsal(a):

Kněží nepobírají žádný starobní důchod?
Článek pana Bati jsem nečetla, ale asi pana kardinála nakrkl hodně. Není to ale náhodou rozmařilost platit si nájem bytu a ještě zabírat místečko v klášteře?
04. 04. 2014 | 13:49

yaya napsal(a):

Základní otázka, kde bere peníze na požitky arcibiskupství, na řidiče, auto etc? Nám také nikdo nic nedává, ať tedy platí ovce, když budou chtít.
04. 04. 2014 | 13:52

david napsal(a):

Pane Duko, píšete ve vašem textu o předsudcích jak ze seminářů marxismu-leninismu a sám je doslova o do písmene opakujete.

Pane Duko, opakujete je například tím, že se necháváte vtahovat do retoriky, která odopvídá přesně onomu, ne marxisticko-leninskému, ale trapně - primitivnímu uvažování některých "marxistů-leninistů" z doby, kdy jste byl u rýsplotny, jak píšete a možná jste ji tam i okoukal.

Pane Duko, proč se cítíte povinen zpovídat se někomu z využití vašich soukromých peněz, pokud jsou slušně a poctivě nabyté.
Pa vašich soukromých penězích opravdu nikomu nic není.

Problém je v tom , jak se chová církev kterou zastupujete.

Už to, že si necháte schválit příděl peněz, který pokrytecky nazýváte restitucemi poslancem, přivedeným do Parlamentu stranickým příkazem a těsně před tím, než ho justiční orgány té samé republiky, která vám daly "restituce" , zavřely pravomocně do vězení, je více než ostudné, po vašem tedy marxisticko - leninské.

Podobných příkladů chováni současné církve v ČR je možné samozřejmě uvést mnohem více.

O tom by měly být vaše blogy a nepředvádět tady vaše marxisticko-leninské plkání o tom, kam dáváte vaše soukromé peníze.
To jste bohužel pane Dukomdosud nepochopil auýzž asi nepochopíte a ui možná prot o je vaše církev v ČR tak kde je
04. 04. 2014 | 13:56

Pepe napsal(a):

Baba Jaga:

Pan Baťa se předně vyjadřuje k věcem, o kterých nemá páru. Kardinál Duka je mimo jiné i dominikánský mnich, co Vám přijde na odvodu do kláštera tak "rozmařilého"? Kdyby si měl v Krakově, Olomouci, Košicích, Německu apod. kam jezdí navštěvovat spolubratry platit ubytování, 1500 Kč by mu mnohdy nestačilo ani na jednu noc.
04. 04. 2014 | 13:57

david napsal(a):

Oprava poslední věty :

To jste bohužel, pane Duko, dosud nepochopil a už asi ani nepochopíte a i proto je možná vaše církev v ČR tam, kde je.
04. 04. 2014 | 14:00

gaia napsal(a):

myslíte, že je normální, aby měl bezdětný prelát bydlící na faře stejný či vyšší plat, než učitel musející z něho vychovávat děti a pořizovat si bydlení?

Já myslím, že to normální není.
04. 04. 2014 | 14:06

dezko napsal(a):

Kde je Duka tam je jeho tiskovy mluvci a obhajce Pepe

stejne spuchlej?
04. 04. 2014 | 14:08

Miloš napsal(a):

Pane Kardinále,
jste slušný člověk, odvádíte skvělou práci, nejenom pro věřící, ale i pro ostatní, kterým říká něco slovo svoboda. Jako každý jiný, si mzdu zasloužite. Je mi lhostejné kolik. Držím palce.....
04. 04. 2014 | 14:10

člověk napsal(a):

Mnozí kněží a řádové sestry pracují v náročných podmínkách s nárokem na řádově nižší odměnu. pan kardinál nám věší bulíky na nos. řádově nižší odměna z jeho základního platu je totiž 2 370 kč. v čr platí minimální mzda, která je podstatně vyšší. ale katoličtí kněží a vyšší funkcioníři téže církve jsou v šíření bulíků po staletí mistry....
04. 04. 2014 | 14:11

gaia napsal(a):

Pepe

když by na to neměl, tak by tam nejel, jako já nejezdím přespávat do Krakowa Olomouce, Košic a Německa . Preláti slibují druhým ráj až po smrti, ale sami ho chtějí hned.
04. 04. 2014 | 14:13

neo napsal(a):

gaia:

plat se neodvíjí od toho co musíte zaplatit. Naopak, to co musíte zaplatit se musí odvíjet od platu a ten závisí na tom, za kolik prodáváte svou práci. Bohužel státní sektor tu poslední část deformuje svými tabulkami.
04. 04. 2014 | 14:14

Baba Jaga napsal(a):

To: Pepe 13:57
Financování v církvích je mi zcela utajeno a ani nevím, kolikrát ročně pan kardinál nocuje mimo arcibiskupství a zda vždy pouze v klášteře svého řádu.
Proč se rozepsal o svých osobních výdajích ví on sám - mě třeba ještě překvapilo, že si platí potřebné studijní texty a společenské kontakty ze svého.
Ale proč ve svém věku nepobírá starobní důchod? třeba nám to sem napíše on sám.
04. 04. 2014 | 14:15

J.P. napsal(a):

Myslím si, že by se měl každý starat sám o sebe, předpokládám, že každý z nás má dost starostí které by měl řešit. Lidé kteří se starají o druhé, v tom negativním smyslu slova jsou pouze závistiví a zlí. Což je boužel folklor našeho národa. Jen tak dál :-(
04. 04. 2014 | 14:15

Ládik!!! napsal(a):

Já bych Vám přidal, Váš plat je nedůstojný Vašemu postavení. Každý čudla na Národním výboru bere víc. Těm bych to struhnul.
04. 04. 2014 | 14:19

gaia napsal(a):

neo

předpokládám, že práce učitele je důležitější než práce preláta,neb učitele potřebuje každý,kdežto preláta jen úzká skupina věřících.
Proto by mělo byt normální, aby se práce učitele prodávala za vyšší obnos,než práce preláta.Ale to je na vás asi moc složité.
Také jde o kvalitu odvedené práce a to co předvádí Duka je tristní. Sami věřící ho osočují, že kredit církve prokoučoval (v pořadu Máte slovo)
04. 04. 2014 | 14:20

JAD napsal(a):

Baba Jaga napsal(a):

Ale proč ve svém věku nepobírá starobní důchod?..
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Podle kanonického práva podává biskup papeži žádost o uvolnění z funkce po dosažení věku 75 let. papež pak zváží, zda vyhoví či nikoliv, záleží mj. i na zdravotním stavu.
04. 04. 2014 | 14:21

Míla napsal(a):

Helpes,Zdravotní klaun,Nadační fond na pomoc opuštěným dětem,Světlo pro svět,Konto bariéry,Nadační fond při škole Sv.Josefa.Toto je seznam nadačních fondů žádajících o finanční podporu.Při výplatě důchodu jsem střídavě zaslal menší částku na jednotlivé prosebníky.Pane Duka-kdyby Vám to finanční měsíční přebytek dovolil,podpořte Nadační fond při škole Sv.Josefa,jejich slogany-Když jsou Vánoce bez dárků,zahřeje děti Vaše vroucnost-Mrzneme!-Vaše pomoc je lékem na bolesti našich dětí-Děkujeme,že pomáháte našim dětem!-Podělte se o kousíček své velikonoční radosti s našimi dětmi by si Vaši podporu asi zasloužil..Mám dojem,že církevní nadace by mohla dostat finanční výpomoc od církve,vzhledem k nabytým restitucím by to nemělo být žádný problém.Osobně tento nadační církevní fond již nepodpořím,ostatním dle možností střídavě budu dále podporovati.
04. 04. 2014 | 14:21

Observant napsal(a):

Plat českého primase, knížete arcibiskupa pražského, kardinála Svaté Církve římskokatolické Duky je na úrovni lepší prodavačky v boutique, tedy ostudně nízký. Jsem přesvědčen, že většina z těch, kteří zde vylévají obsah svých žlučovodů má má příjmy vyšší.
04. 04. 2014 | 14:23

strejc Josef napsal(a):

Pane Duko, myslím, že problém platů není v jejich výši, ale v jejich hodnotě. Peníze vlastně jen zastupují původní směnný obchod: já tobě kuře, ty mi rýži; ty mě kus masa které umíš "nalovit", já tobě pytel pšenice, kterou umím vypěstovat. Jakkoliv se dnes zaklínáme trhem -. tohle už neplatí. Díky penězům ztrácíme přehled, zda naše užitečnost, kterou jsme kdysi směňovali je skutečně ohodnocena řádným způsobem. A tak máme lidi, kteří jsou málo užiteční a berou vysoké platy, přestože sami za ten "kus masa" co jim společnost dává nabízejí jenom "pár zrnek pšenice" . A jsou lidé, kteří jsou natolik neužiteční, že i malý plat je několikanásobně vyšší, než jejich přínos. A teď: jak poznáme, že je někdo natolik užitečný, že by za hodnotu, kterou směňuje měl dostat větší protihodnotu a naopak? To je problém. Tvrdí se nám, že to řeší nabídka a poptávka. Já si to tak úplně nemyslím, ale dejme tomu. Co nabízíte za svůj plat, který stále dostáváte z našich kapes? Nepodložený mýtus, "slovo boží" (jež si mj. v bibli samo protiřečí) a jež za dvatisíce let nedokázalo naplnit ani jeden ze svých postulátů , církevní školy (v nichž stát platí , podle mého názoru především výchovu k sektářské stádnosti), charitu založenou myslím si, na motivaci příslibu království věčného. Na to vše (přeci) potřebujete prostředky. Dobrá, ponechávám stranou podle mého soudu naprosto nepřiměřený "restituční zákon" a přistupuji na vaši hru. Chce-li být církev podnikajícím subjektem - dobrá. Ale pak ať tedy nabízí a občané mají možnost službu buď platit nebo ne (např. formou daňových asignací či jinak). (Nemluvím teď samozřejmě o vaší činnosti v rámci komunity věřících, to je jejich a vaše věc a to, čemu chce kdo věřit a jak svou víru vyjadřovat nemám žádné právo jakkoliv hodnotit, pouze povinnost to respektovat). Já bych například rozhodně nevyhazoval peníze za žehnání hasičských aut nebo mše za sdělovací prostředky (mimochodem zdá se, že vás pánbu nijak zvlášť nevyslyšel). Také bych vám nepřispíval na cesty (jak pravíte), protože by vás měli platit ti, které na svých cestách reprezentujete a to jak známo nejsou dokonce ani čeští věřící, protože nikdo z nich na vás žádná svá práva v demokratické proceduře nedelegoval. A pokud jde o charitu raději bych investoval do světských zařízení, v níž bych nebyl vystavován náboženské a politické manipulaci. Možná máte pravdu, když říkáte, že "musíte naplňovat svojí činností co od vás společnost očekává" - rád uznám své nesprávné závěry, ale už jste se té společnosti někdy zeptali? A nemyslím jen předáky KDU či katolíky všech stran v parlamentu či v médiích- existuje na to takový docela dobrý prostředek - říká se mu referendum. Uakažte, že už nejste jen středověký relikt, ale moderní instituce ztělesňující demokratické a humanistické tradice moderní společnosti. A o nějakých platech a kolik platíte inkaso už nebudete nikdy muset psát blogy. Mě to nezajímá ani teď.
04. 04. 2014 | 14:27

JAD napsal(a):

Observant napsal:

plat českého primase, knížete arcibiskupa pražského....
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kolego, církev učí, že biskupové jsou nástupci apoštolů..Ani jeden z nich nebyl knížetem, tehdejšími věřícími nebyli takto titulováni. Nikoho z nich nic podobného nenapadlo ani ve snu!!Odkud jste tedy vydoloval tento naprosto nemístný, od skromnosti neskutečně vzdálený titul?? :-))
04. 04. 2014 | 14:36

jaryn napsal(a):

Věřící by si měli platit ty svoje preláty ze svého.Jak rybář platí různe povolenky a brigádnícké hodiny tak věříci svoje kostely a preláty.Heslo pravice-každý se má sám postarat o sebe a ne natahovat ruce jak holota a lůza.
04. 04. 2014 | 14:38

čert }:o) napsal(a):

pozorovatel
vaše logika je neprůstřelná a tudíž si dovoluji
potknout že většinové % tkzv. sociálně slabých
má nesociální a velkou nadváhu

jozka
adopce na dálku je příjemné i při vlastních dětech.
Nejen že je sociálně vychováváte, ale pomáháte
velice chudému dítěti k dosažení vzdělání, což vy
asi nemáte, tudíž vám chybí soucit a empatie

joe ratata a yaya
tak už to ve státě chodí. Já nepotřebuji zase komouše
a přesto na něj platím daně od nepaměti. Ať se věřící
všech politických stran přihlásí a platí si je sami. Vždyť
jen za loňský rok bylo politickým stranám od státu vyplaceno
téměř miliarda korun. To vás nesere?
http://www.denik.cz/z_domova/stat-loni-vyplatil-politickym-stranam-skoro-miliardu-20140128.html

gaia
je to normální asi tak jako když učitelka chodí
v pracovní době na školní PC a na diskuze
To je ráj přímo pozemský!

Nemám za zlé nevěřícnost a jistou nevraživost
vůči církvi. Ale to co tady někteří plijou je úplně
mimo city, emoční kvocient a chápání
04. 04. 2014 | 14:53

david napsal(a):

To : Ládík ve 14 :19

Máte pravdu Ládiku, patří jim struhnuť, tak nějak po našem po marxisticko - leninsku, jak nakonec říká i Duka.

Ladiku víte , že já nevím, co vy vlastně jste?

Dělník nejste, rolník nejste, pracující inteligence už vůbec ne.

Ládiku, co vy vlastně jste, víte to alespoň vy sám ?
04. 04. 2014 | 14:53

resl napsal(a):

klausovci by si měli zjistit, jak zachází intrikán s manželkou a jejich fondem. manželky si nevšímá a do fondu za něj dávají jiní, vše neprůhledné, samotný intrikán neplatí, jako vždy nic.
Starý, dvacetiletý základ zloděje Klause : zdiskreditovat pomocí komunistického redaktora Hájka /dělal šéfa Květů/ všechny disidenty tak, aby nemohli ohrozit jeho vývin v kapitalistu, na což mu dost lidí skočilo. Správně počítal se závistí davu vůči statečnějším a byl v Cesku úspěšný.
04. 04. 2014 | 14:56

neo napsal(a):

gaia :

o tom co je důležitější nerozhodujete vy, naštěstí. Předpokládat můžete, ale to je asi tak vše.

Vy prodáváte práci, tak se tužte. Je to na vás.

A kvalita je taky na vás a její hodnocení na tom, kdo kupuje.
04. 04. 2014 | 14:56

Baba Jaga napsal(a):

To: JAD 14:21
Nevím, jak souvisí kanonické právo s naším důchodovým systémem, když z Vatikánu pana kardinála neplatí, jak se nám sám svěřil.
Pokud ale dobrovolně šetří státní rozpočet a čeká, že bude vyššího důchodu užívat nejméně do 105, budiž mu čest a sláva.

To: J.P. 14:15
Proč právě "závistiví a zlí"? Vy snad takový(á) jste? Pan kardinál se nám tu svěřil docela sám od sebe a jistě ne proto, abychom ho litovali.
Církev má své příjmy a nad rámec platů, hrazených dosud státem, jistě může komukoliv na své výplatní listině přidat dle svého uvážení. Celostátního či církevního referenda na to snad netřeba.
04. 04. 2014 | 15:04

honolulu napsal(a):

Eminence,
chci Vam predlozit text k posouzeni ! Jsem totiz 100 % presvedcen o tom, ze vsechno zlato sveta je hlidano nadprirozenymi bytostmi, - CERTY, kteri v ruznych podobach, (prevleceni) se toulaji svetem a nas svedomite zlatokopi privadi k zoufalstvi.

Pracoval jsem v mladi pro vladu Jizni Afriky..Hedali jsme mineraly v odlehlych, divokych necivilizovanych mistech. Moji andele strazni byli prepracovani z moji cinnosti a jednou jejich ostrazitos polevila - a me se zjevila strasna vec, ve vych. Angole.

Uvidel jsem velkou opici, (Chimpanzee), ktera spechala v Bushi k hustemu hajecku a nesla KNIHU....Tento zazrak prirody, silne zapusobil i na moje kolegy, a my se zacali emocionalne hadat....
Moji kolegove prohlasili, ze ten prizrak musime roztrilet, protoze zadna opice necte knihy !

Uz jsem mel zacileno na toto zjeveni, kdyz muj kamarad porucil : "Nestrilej ! Ta opice je aktivista, johannesbursky arcibiskup DESMOND TUTU ! On prece chodi porad s knihou...Hmmm ?

Jenze dalsi kamos, zacal hulakat : "Odrovname potvoru, ta kniha je cervena. To neni arcibiskup Desmond Tutu, ktery nosi cernou knihu. To je cinsky komunista s cervenou knihou" !
Znovu bylo na opici zacileno ! (Nekolik FN -Fal- 7.62x 51mm)

Jenze nas velitel, dustojnik JAR- Army, se nechal slyset : "Hlupaci, ta opice vam chce neco rict" ! Ale nikdo z nas nevedel co !

Dustojnik to objasnil : "Do Johannesburgu jsou stovky km a do Kahiry jsou tisice km a zadne knihkupectvi v te nasi opicarne neexistuje, mezi temi dvema body. T.zn., ze ta kniha je z naseho campu (male zakladny) vy nemyslici opozdenci".

Strachem se mi podlomily nohy...Protoze to znamena disaster !

(Pokracovani za 1/2 hod. potrebuji kafe.....)
04. 04. 2014 | 15:06

RS napsal(a):

Miluju ten argument, že věřící si mají platit kněze sami, jelikož je ostatní k ničemu nepotřebují...Na sport a kulturu přece odvádí daně taky všichni, i ti, kterým třeba (tak jako mně) sportovci nikterak užiteční nepřipadají a k životu je nepotřebují už vůbec...nemluvě o tom, jaké platy někteří sportovci mají. O to se nikdo do krve nehádá-zvláštní...
Ano, pro část obyvatelstva jsou i pracovníci v těchto oblastech důležití a přinášejí podle nich nějakou hodnotu (zábavu např.), ale to je to stejné, jako když se věřící část ohradí, že kněží zase přináší hodnoty pro ně. Přestaňte se tedy laskavě ohánět pokrytectvím-buď si najděte jiný argument vztahující se skutečně jen a pouze na kněze, nebo buďte alespoň zásadoví a odsuzujte i jiné profese, které nejsou prokazatelně užitečné všem a přesto všemi placené
04. 04. 2014 | 15:13

Jaromír Müller napsal(a):

Pokud bych si měl vybrat přítele a na výběr měl pány Duku a Baťu, vybirám pana Duku...
PS.: V boha nevěřím.
04. 04. 2014 | 15:14

Baba Jaga napsal(a):

To: čert }:o) 14:53
Milá bezpohlavní bytosti - přestáváte být milá a stáváte se zlou, už jsem si toho všimla tuhle. A hrubnete - asi jste přece jen rodu mužského. Takhle by žádná z nás pana Stejskala nezkoušela.
S tím, aby si strany platili straníci, ale souhlasím zcela. Stejně každý z nás i jiné své zájmy a přesvědčení - a vůbec ne určením z povinných daní.
04. 04. 2014 | 15:17

Martin1 napsal(a):

Dominik Duka
Pane Duko, průšvih je v tom, že si většina lidí vaši práci vůbec nepřeje, jste jen symbolem hrozného útlaku prostých lidí v minulosti a váš celý systém řízení a ovládání lidí je ještě horší, než systém komunistický.

S demokracií nemá vůbec nic společného a patříte do starého železa k babám kořenářkám - ty však mají, na rozdíl od vás, někdy na mnohé bolesti přece jen lék. Ve vašich řadách je více než jinde ve společnosti - tolik zvrhlíků, co ubližují sexuálně malým dětem, které z toho mají zničený celý život. Váš spolek tyto lidi dlouhá léta kryl a kryje.

Vaše církev je symbolem zpátečnictví, brzdou pokroku, touhou po moci, okrádání nejchudších lidí, symbolem spojení s jakoukoli diktaturou, která je ochotna se s vámi spojit, oblbování lidí, mučení lidí, pálením lidí na hranicích pro jiné názory - fuj - fuj. Za co chcete platit?

Pro většinu lidí jste jen jakýsi překrmený směšný klaun v noční košili, co předstírá vazbu na Boha. Většina věřících vás - tento byrokratický mezičlánek vůbec nepotřebuje, protože cítí Boha mnohem lépe, než vy, co se jím oháníte za účelem svého "džobu".
A tak i 1Kč pro vás je příliš.

Stoupněte si do řady, nepředbíhejte, najděte si místo opravdu užitečné, nebo alespoň nefňukejte mezi mrzáky a žijte normální život a neohánějte se svou výjimečností z minulosti - nic jste pro společnost neudělal - možná jste trpěl - ale takových byly tisíce a miliony za přičinění vašich předkům patřícím k vašim "zločineckým církvím".

Nyní jste reprezentantem největší zlodějny století - která se nazývá "CÍRKEVNÍ RESTITUCE". Jste jen čekatelem na příští velký pohyb ve společnosti - kde vše bude napraveno.Ta LŮZA vám to spočítá - tomu věřte.
Dočkáte se, pokud se budete střídměji stravovat a více pohybovat.
04. 04. 2014 | 15:17

jozka napsal(a):

Stejne je legracni to prseni se, jak si plati sam dvoupokojak na Hradcanech za 6700 (asi normalni cena), 1200 za inkaso a energie (taky asi normalni cena) a kilo za den za stravu, kterou mu naserviruji. Mozna by nebyl spatny stret autora s realitou.
04. 04. 2014 | 15:18

jozka napsal(a):

RS:

Pokud mate pocit, ze platite na sporotvce, kteri vydelavaji horentni platy, mozna by nebylo od veci si o tematu neco zjistit.
04. 04. 2014 | 15:21

Dáša napsal(a):

Jedna z lidských vlastností je ZÁVIST. Podívejme se sami na sebe a pak suďme druhé. :-(
04. 04. 2014 | 15:29

Bestia triumphans napsal(a):

Martin1 napsal:
"Bolševismus je symbolem zpátečnictví, brzdou pokroku, touhou po moci, okrádání nejchudších lidí, symbolem spojení s jakoukoli diktaturou."

!
Bravo, Martine, konečně jste prohlédl.
04. 04. 2014 | 15:32

gaia napsal(a):

neo

bohužel na to nakupování stačil jeden odsouzený poslanec, odsunování hlasování až po sjezdu ODS, aby se stihlo podplatit a oponenty umlčet a pak to protahovat až do 3 v noci, až všichni měkkýši totálně vyměkli. 
04. 04. 2014 | 15:34

reskátor napsal(a):

Nejlépe to s Vámi pane Duko uměli komunisté ! Jejich praktiky v dnešní době na některé skupiny lidí chybí jako sůl ! V socialismu jste museli církevní hodnostáři makat a ne využívat lidské hlouposti jako v minulých stoletích ! To se vám dařilo ,a jistě je vám všem klerikářům po těch časech smutno ! Lidé ale již nejsou ty tupé ovce jako ve středověku ! S tím musíte počítat !
04. 04. 2014 | 15:39

JF napsal(a):

to že církevní restituce jsou v režii klausovců (včetně Duky) mluví za vše - ohánět se vlastním platem je tak akorát tečka za tímto populismem (měl by snad být vyšší nebo nižší?). Financování církví se mělo řešit grantově nikoliv resistutací feudálních poměrů, tak jak se to jeví (např. si autor mohl odpustit tuto tečku když řádné vyhodnocení ani neproběhlo - např. srovnání s Rakouskem či Německem). Papež byl v této věci realista - nelze si dělat iluze. Jiné by bylo kdyby nepoužil předloženou fabuli "Co bylo ukoradeno má být vráceno" ale "Zda bylo vráceno již všem Těm, kterým bylo ukradeno" Nemluvě v ČR o sudetských Němcích ... tedy čirý populismus, mamon a prospěchářství.

No hlavně aby "Co bylo vráceno nesměřovalo do charity horních 10000".

ps: jinak celá církevní restituce je naprostý diletantismus vedení celospolečenské diskuze. S Klausem měla být odmítnuta zásadně v této věci spolupráce (ani nebyl k tomu ústavně kompetentní). Jsem zvědav kdy církev natáhne ruku po nových milodarech ze státního - řekl bych do cca 15 let či dříve a zda je do tedy budoucna vždy odmítne.
04. 04. 2014 | 15:40

Karel Pucalek napsal(a):

Neagitujte zde, pane Duka. Kriminálník Pekárek vám odhlasoval restituce, tak se z nich radujte a nevymývejte zde mozky. Zvolil jste majetek, tak musíte počítat s následky.
04. 04. 2014 | 15:46

Harry Zephyr napsal(a):

Vážený pane Duko, je skvělé, že jste toto téma takto otevřel - až možná obnažil. Znám řádové duchovní, kteří žijí s minimální mzdou a nikdy si nestěžovali, nestěžují a ještě rozdávají rady a chuť do života jiným. Co mne mrzí je, že musíte svůj čas a svou energii věnovat takovým malichernostem jako je zpovídání se nějakému člověku, který se snaží získávat mediální body. Vaší práce není nikdy a nikde dost a měla by být ceněna daleko více. Druhá věc k zamyšlení nebo spíše k pláči je, jak si tato společnost zvykla vše přeměřovat penězi. Bohužel to mne trápí. A i když z povahy své odbornosti rozhodně nestrádám co do materiálního, nebo možná peněžního, bohatství, tato jednoduchá matematika "jakou to má hodnotu" viděno v penězích, mne opravdu hlumoce rmoutí.
04. 04. 2014 | 15:55

david napsal(a):

To : Jaromír ..

Jaromíre, dvě otázky pokud mohu.

1/ Jaromíre, povinnost mít přítele, je v ČR daná zákonem, že se do toho tak hrnete?
2/ V případě, že bude pan Duka vstřícný, necháte se registrovat ?

Za odpovědi předem děkuji
04. 04. 2014 | 16:04

born65 napsal(a):

Vaše Eminence, předpokládám, že jste nejednoho účastníka diskuzí na blozích aktuálně.cz tímto rozkrytím osobního měsíčního rozpočtu překvapil (mě nevyjímaje), i když to někteří budou obalovat do tvrdých frází.
Pište prosím na svůj blog i nadále. Komunikovat je třeba.
04. 04. 2014 | 16:07

čert }:o) napsal(a):

Baba Jaga
holka to mě mrzí že se vás dotkla moje slova
ale ani vy si nezadáte. Pana Stejskala do toho
netahejte, když bude mít pocit a důvod mě smazat
tak to udělá ani nepípnu. Ale spíš mě mrzí na vás,
že vám emoce nějak vyšuměly. Už tuhle to moje
oko zbystřilo.
Zlo nepoužívám, ale pokud obranu berete jako zlo,
tak holt s tím nic nenadělám. A tím, že někomu
řeknu co si myslím, nebo reaguji na blbosti typu:
"proč mám přispívat biskupovi na jeho plat, když ho
k ničemu (tedy toho biskupa), ale opravdu k ničemu
nepotřebuji?" tím se snažím o to, aby si dotyčný
uvědomil svojí hloupou poznámku.
Že zrovna vás se to dotkne mě fakt nenapadlo =o)
04. 04. 2014 | 16:12

Máša napsal(a):

A co náklady na oblečení, kterého biskup má na sobě určitě více, než malé množství? A taky ty modely, co nosí pod svrchními suknicemi? A to nepočítám klobouky, čepice a jiné kokrhely, jejichž zlaté krumplování nebude asi v ceně kulicha.
Je tady mnohem více nezodpovězených otázek. Náklady na živobytí mnicha jsou však ty nejposlednější.
Kdyby stát nedával peníze na daremnosti, jako jsou církve a jejich "restituce", měly by všechny nemocné děti, kterým nechce pojišťovna zaplatit léčbu a jejichž maminky potupně sbírají víčka od pet lahví, léčbu zajištěnu.
Církve by se měly stydět za to, co dopustily. Ale nic není na věky. To je ověřená věc.
Veselé velikonoční kropení po prostudování průzkumu SANEP o církevních restitucích.
04. 04. 2014 | 16:14

honolulu napsal(a):

Pokracovani 15:06
Do jakych situaci clovek nevleze pro zlato ! Ze ano ?

Nas camp, mala zakladna byla 5 km daleko a byla hlidana partou nam oddanych cernochu... Nejen, ze jsme v campu meli leky proti Malarii a jinym tropickym nemocem, ale my tam meli i benzin , pitnou vodu, strelivo, jidlo, vseho druhu, kunzervy, tlakove lahve s plynem , kuchyn, agregat na elektriku , signalni zarizeni, atd. atd.

V pripade, ze kniha je z naseho campu, tak to znamena, ze camp je v rukou banditu, nebo komunistu, nebo lidozroutu a ze neprezijem, protoze na nase vojenske zakladny na Caprivi Strip je nejmene 150 km, a my se tam nedostanem s tim co mame u sebe a s benzinem v nasich terennich autech.

My nemuzeme brat vodu z rek, je tam Bilhardzia. My musime mit denne leky proti Malarii. Nam proste hrozi dehydrace a bolestna pomala smrt v bushi. Vse se da snadno vypocitat. O zivote rozhouduji pocty.
Budeme-li volat o pomoc na nase zakladny na Caprivi, tak porusime rozkaz o radio mlceni a navedeme na sebe MPLA..("Osbobozenecka proti portugalaska armada")
Oh, co ted ? Bud pomala smrt, nebo boj !

Bylo dohodnuto,
ze to tam vsechno vymlatime, postrilime a camp bude znovu v nasich rukou...
M - 60 (kulomet) jsme vybalili z bedny a pripevnili na nakladak..Napili se alkoholu a rozjeli ke campu.

1/2 km pred campem jsme seskakali s aut, rozvinuli se do odstupu a opatrne se blizili k nacemu campu...
Cim blize jsme byli k nasemu campu, tim vetsi bylo nase prekvapeni .

Camp byl opusten ! Agregat na draty kolem campu vypnut..
Strasny bordel vsude. Stado Pavianu nicilo vse a rabovalo skladiste... Oni sezrali na co prisli a pod vlivem sezranych leku, misto, aby pred name utekli, tak cenili zuby a sapali se po nas... Varovny vystrel nepomohl. Oni nemeli starch.

(Smim pokracovat, vecer po navratu ? Vydrzite eminence moje setkani s kouzlem samotneho SATANA ?. Musim s ted z domu.)
04. 04. 2014 | 16:16

david napsal(a):

To : resl 14:59

Resle, nejste vy takový nějaký opožděný?

Váš otec prý říkal, že když to ještě bylo ideově správné, hlásil jste se Do KSČ a to dokonce opakovaně.

Teď tady nadáváte všem do komoušů.

Potom zase bylo ideově správné obdivovat Klause a váš otec prý říkal, že když šla v televizi "Léčba Klausem" seděl jste u televize a poslouchal s tak vytřeštěnýma očima, že po vás museli utírat obrazovku a na podpis Klause do jeho knihy jste stál frontu jak dříve na banány
A teď tady zase nadáváte na Klause dokonce prostřednictvím nějakého květovaného Hájka.

Resle nejste vy nějaký opožděný ?
04. 04. 2014 | 16:16

Marie napsal(a):

Pane Honolulu,
zajímalo by mně, kam m i z í t e, když "jdete z domu"?
04. 04. 2014 | 16:21

honolulu napsal(a):

Vzdyt on ma strasne maly plat ! Tak co mu zavidite ? Masho, proc se se rodi deti, kdyz je rodice nejsou schopni uzivit ?

Musim z domu budem se hadat vecer.
Eminence zlata je dost ! Ale musi na to byt strategie jak vycurat s certama....
04. 04. 2014 | 16:29

Baba Jaga napsal(a):

To: čert }:o) 16:12
A nevyměnilo Vás peklo, čerte?
Emoce do anonymní diskuze netahám (nebo si toho alespoň nejsem vědoma), jen své názory, které si občas s někým nezávazně vyměním. Dokonce si ani nemyslím, že právě mé pravdy jsou ty nejlepší - každý jsme omylný a zdaleka všechno neznáme.
Nu, Vy v pekle možná ano.
Krásný víkend všem.
04. 04. 2014 | 16:39

Martin1 napsal(a):

Máša
Ano Mášo, nedávno jsem sledoval reportáž televize (nevím stanici - snad ČT24), kde se mluvilo o změnách v lázeňství (návrat k dřívějším délkám pobytu, atd.) a mimo jiné tam byl příspěvek, že pro nějakou nemocnou holčičku musí rodina nasbírat několik tun (snad jsem to nepopletl - několik tun?) těch barevných víček, aby mohla jejich dcerka na léčení, které jí opravdu pomáhá.

Internet je skvělá věc - našel jsem tu holčičku - zde to je:
http://iphone.kulturniservispuls.cz/splnene-detske-prani/2247-sbirka-plastovych-vicek-pokracuje-handicapovana-dominika-potrebuje-7-tun

Zde je ten článek:

Sbírka plastových víček pokračuje – handicapovaná Dominika potřebuje 7 tun!
Pátek, 04 Říjen 2013 09:00
splněné dětské přání O vážně nemocné holčičce Dominice jste se mohli poprvé na tomto portálu dočíst v listopadu 2012. Narodila se mamince předčasně ve 27. týdnu, její váha byla pouhých 950 gramů, měřila jen 35 centimetrů a konečná diagnóza lékařů zněla dětská mozková obrna. Nezisková organizace Splněné dětské přání pomáhá po celý rok této rodině organizovat sbírku plastových víček, aby získala peníze na potřebnou léčbu.

Maminko, již jednou se podařilo nasbírat 7 tun víček pro Dominiku, aby mohla léčbu podstoupit. Z jakého důvodu sbírka stále pokračuje?
„Stále sbíráme víčka a peníze za výkup použijeme na další speciální léčbu v Klimkovicích nebo na zdravotní pomůcky, které bude potřebovat, aby její život byl lepší.“

Kdy plánujete, že byste do lázní v Klimkovicích mohly s Dominikou znovu vyrazit?
„Pokud vše dobře půjde, měla bych jet s dcerou v dubnu, ale bez léčby, neboť mám obavy, že do té doby tolik peněz dohromady nedáme. Vlastně ani nevím, kolik to bude stát po novém roce, protože se to asi bude cenově lišit od toho letošního.“

Prozradila jste nám, že potřebná léčba je velmi nákladná – na čtyřtýdenní terapii jste musela našetřit 48 tisíc korun. Vyplatila se tato investice, bylo po návratu z lázní vidět zásadní zlepšení zdravotního stavu?
„Dominice se zlepšily svaly na ručičkách. Bohužel to není o tom, že jí jedna prodělaná léčba postaví na nohy a bude sedět sama. Aby byl vidět nějaký větší pokrok, je třeba lázně opakovat dvakrát nebo třikrát za rok, což se nám bohužel asi z finančních důvodů nepodaří.“
HANBA - HANBA - HANBA - HANBA - HANBA
A my si platíme ŠARLATÁNA DUKU, jehož organizace nás jenom okrádá !!!

PROTO NAVRHUJI:
AŤ SI PAN DUKA NA ŽIVOBYTÍ VYDĚLÁVÁ STEJNÝM ZPŮSOBEM - AŤ TAKÉ SBÍRÁ TA VÍČKA Z LAHVÍ !!!
04. 04. 2014 | 16:41

Jana Pechová napsal(a):

V prostoru pod zdejšími blogy se občas objevuje, že příspěvky nesvědčí ani tak o obsahu blogu, ale zejména o svých autorech.
Tentokrát je to fakt na dřeň.
A zmínil-li kdo výše, že lidem chybí empatie, pak bych poopravila: nikoli empatie, stud jim chybí.
04. 04. 2014 | 16:43

Kleofáš napsal(a):

za co utrácí biskup?
_________________________________________________________

no většinou jsou to dětší prostituti, alkohol, drogy, hazard, no prostě tak nějak tak běžně jako každý církevního hodnostář.
04. 04. 2014 | 16:48

jorick napsal(a):

Tak jeden navrch JP.
kill them all god will be sort them out.
Podle mne je velmi k věci a Dukovi.
04. 04. 2014 | 16:54

čert }:o) napsal(a):

Baba Jaga
peklo nevyměnilo babo Jago, jen se nelíbí těm nalevo
moje názory a už to jede. A emoce nosíte s sebou
ať chcete nebo ne, ať už záporné nebo kladné.
Emoce nám ovládají myšlenky a to činí každou
bytost i člověka originálem. Vaše mi připadají
v poslední době studené. Ale to je možná to je
jen iluze kterou nám dělají ta písmenka na skle =o)

Taky hezký víkend
04. 04. 2014 | 16:57

JAD napsal(a):

Ad Martin1:

Možná si pamatujete na strašnou pohromu na Haiti. Česká církev tehdy uspořádala v chrámech při bohoslužbách sbírku. Obdobně postupuje při některých dalších přírodních katastrofách.

Bylo by tedy nanejvýš vhodné, aby podobnou aktivitu vyvinula alespoň u těch nejbolestnějších případů u nás doma. Proč jakási víčka? Jak dlouho trvá, než se sesbírá požadovaný počet? Nechť tedy episkopát zjistí ty nejpotřebnější (bude to jistě těžký výběr) a poskytne jim vybranou sumu z celonárodní mešní sbírky.
04. 04. 2014 | 16:59

david napsal(a):

To : Jana Pechová

Paní Pechová , mám pocit že, jste nám chtěla sdělit že právě vy, tady dnes nemůžete chybět.

Je můj pocit správný?
04. 04. 2014 | 17:00

Martin1 napsal(a):

NENÍ DOMINIK JAKO DOMINIKA

DOMINIKA peníze potřebuje - tisíce lidí musí sbírat odpadky, aby se mohla o trochu lépe pohybovat! Viz příspěvek: 16:41

DOMINIK peníze potřebuje, aby miliony lidí dál úspěšně okrádat. Je tak tlustý, že se už skoro nemůže pohybovat a ještě si tu stěžuje, že má málo!

Komu HANBA a komu SOUCIT?
Každý ať si sám demokraticky rozhodne!
04. 04. 2014 | 17:01

Martin1 napsal(a):

oprava: aby miliony - aby mohl miliony
04. 04. 2014 | 17:06

minatomirai napsal(a):

DOMINIK peníze potřebuje, aby miliony lidí dál úspěšně okrádat. Je tak tlustý, že se už skoro nemůže pohybovat a ještě si tu stěžuje, že má málo!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z clanku neni v tom nejmensim patrne, ze by si stezoval. Ty jsi ten, kdo je apoplekticky z jednoho nemocneho decka. Pokud ti na tom decku skutecne zalezi, zorganizuj verejnou sbirku. Pokud do ni das tolik energie jako do ptakovin, ktere tu pises neustale, decko bude mit postarano o lecbu na roky.
Tak se do toho pust a dokaz, co jsi za chlapa.

Cesky primas ma mizerny plat, o tom neni treba vubec diskutovat. Je dobre, ze ho zverejni, ale i tech par supu mu budou zde nasackovani duchodci 24/7 zavidet.
04. 04. 2014 | 17:13

čert }:o) napsal(a):

JAD
kdo chce být slepý a hluchý tak je
Na internetu nejdete mnoho odkazů
takže vaše jen pro malou ilustraci:

http://www.lidovky.cz/armada-spasy-dosud-obcanske-sdruzeni-se-stala-cirkvi-pcz-/zpravy-domov.aspx?c=A130925_180719_ln_domov_ml

http://www.dominikduka.cz/dokumentyd/cirkev-pomaha-pri-povodnich/

http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/ukrajincum-v-cechach-pomaha-casto-20111115.html
04. 04. 2014 | 17:13

Martin1 napsal(a):

Ten ZLOČINNÝ KOMUNISTICKÝ SYSTÉM platil církev a měl i na léčení zdarma pro všechny postižené. Neměl dluhy - kde na to bral?
Žádný postižený tu nemusel být zároveň i ŽEBRÁKEM!
04. 04. 2014 | 17:15

čert }:o) napsal(a):

minatomirai
díky
04. 04. 2014 | 17:15

antipolitik napsal(a):

Srandičky, na to klér užije. Základní plat třeba např." kobyly" byl asi čtyřicet tisíc, ale brala statisíce plus hromady dalších prebend. Duko vysypte na nás celý měsíční měšec a neoblbujte nás jen nějakým základním platem.
04. 04. 2014 | 17:15

JAD napsal(a):

Ad čert:

máte povědomost, že církev významně pomáhá postižené Dominice? Nejsou snad katolíci povinni pomáhat VŠUDE tam, kde je to potřeba?? Jakou aktivitu by asi vyvinuli čeští biskupové, kdyby nějaké neštěstí potkalo pana Duku?? To by jedna sbírka následovala druhou! To by byl fofr. Ale co tam jakási holčina, že, té přece postačí VÍČKA!!!
04. 04. 2014 | 17:22

Martin1 napsal(a):

minatomirai
"Pokud ti na tom decku skutecne zalezi, zorganizuj verejnou sbirku."
---------------------------------
Já už právě nechci žádné sbírky, já chci změnu systému, kdy se nebude muset dotyčný postižený dostat do role žebráků. To bylo humanisticky vyřešeno už v bývalém "komunistickém zločinném systému" a nový systém musí být přece lepší než ten zločinný - jinak bude dříve nebo později svržen.
04. 04. 2014 | 17:23

Martin1 napsal(a):

KDYBYCH BYL DUKOU
Kdybych byl panem DUKOU, tak bych ignoroval nějaké kecy na jeho plat a své blogy bych soustředil na seznamy lidí, kde církev pomáhá, komu a jak přispěla. Možná pro někoho nudné seznamy, ale já bych si pak řekl - ano pomáhá - je užitečná. Měla by mít naprosto otevřenou "politiku" - účetnictví. Příjmy a výdaje. Pak ano - pak bych i přidal, ale já si myslím, že to církev nechce dělat, že podvádí, že to dokonce neumí, že dokonce bude ona sama okradena lumpy, kteří už slintají po jejím nezákonně (zločincem uzákoněným zákonem) nabytém majetku.
04. 04. 2014 | 17:39

jan mlcoch napsal(a):

diskuse pod clankem pana arcibiskupa je nestoudna, svedci to o bolsevickem a sekularnim mravnim nihilismu a prazdnote ducha. Buh je milostivy , obratte se !
04. 04. 2014 | 17:44

Jasmi napsal(a):

Přečetla jsem si text Dominika Duky - děkuji za něj i když bych měla řadu doplňujících dotazů, snad i výhrad atd. nicméně je zde nepoložím a nevyslovím, neboť velká část diskuze pod textem ukazuje, že v této diskuzi nejsou normální myslící lidé, ale lidská stoka, kochající se projevy primitivismu a hlouposti..Důvod takového chování? - patrně neschopnost zvládnout svůj vlastní život ke své spokojenosti...to je pak opravdu zoufalé...
04. 04. 2014 | 17:48

Martin1 napsal(a):

jan mlcoch napsal(a):
diskuse pod clankem pana arcibiskupa je nestoudna, svedci to o bolsevickem a sekularnim mravnim nihilismu a prazdnote ducha. Buh je milostivy , obratte se !
04. 04. 2014 | 17:44
-----------
O prázdnotě ducha nám káže ten, který ÚMYSLNĚ "vyprázdnil" z českého pravopisu všechny čárky a háčky a zprznil nám to poslední - co NÁM - ČECHŮM ještě na tomto NAŠEM světě zbývá. PŘÍZNAČNÉ! Ještě si navíc troufá napsat Buh - namísto Bůh - že se BOHA nebojí! :)
04. 04. 2014 | 17:54

Antonín Hrbek napsal(a):

Vážený pane arcibiskupe!

Dovolte mi uvést některá fakta.
V roce 2001 se k církvi katolické hlásilo 2,7 mil věřících a bylo celkem 2462 duchovních. Takže na jednoho duchovního připadalo cca 1100 věřících,
V roce 2011 se k církvi katolické hlásilo 1,1 mil věřících a bylo celkem 3191 duchovních.
Takže na jednoho duchovního připadalo cca 345 věřících.

Rekordmanem je Jednota bratrská, kde na jednoho duchovního připadalo 19 duchovních.

V roce 2012 bylo církvím na 4869 duchovních vyplaceny 1,4 mld Kč, tedy na jednoho duchovního připadalo měsíčně v průměru 23.961 Kč. Poněvadž je to průměr, tak na cca 20 až 30% duchovních připadá více.

Přitom je cca 80% platů je hrazeno státem a ostatních 20% ze zdrojů církví. Jinak restituční platby mohou být využity na zvýšení platů duchovních.

Cirkev československá husitská již navrhla s plat biskupa cca 35.000 Kč a vikáře cca 25.000 Kč. Že by církev katolická zaostávala?

Jinak obecně se platy duchovních stanovovaly podle dosaženého vzdělání, doby praxe a zastávané funkce a to do deseti platových stupňů

Podle nařízení vlády č. 83 z roku 1993, novelizováno 2006!!!! byly duchovním stanoveny tyto základní platy:

Platový Praxe
stupeň let Platová třída
I. II. III. IV. V.
1 do 3 let 9 070 10 040 11 130 12 570 14 260
2 do 6 let 9 540 10 570 11 720 13 270 15 060
3 do 9 let 10 040 11 090 12 300 13 950 15 860
4 do 12 let 10 500 11 660 12 910 14 650 16 650
5 do 15 let 11 020 12 160 13 500 15 360 17 420
6 do 18 let 11 500 12 710 14 090 16 060 18 230
7 do 21 let 11 960 13 260 14 690 16 730 19 010
8 do 24 let 12 460 13 790 15 270 17 410 19 820
9 do 27 let 12 940 14 310 15 870 18 110 20 620
10 nad 27 let 13 420 14 850 16 470 18 810 21 410

a k domu se připočítával hodnostní přídavek až do výše 7.500 Kč a případně výkonostní příplatek.

Takže něco mi nehraje.
04. 04. 2014 | 18:23

františek Maxmilian Hoffmann von Grünbün napsal(a):

Vaše eminence pane KARDYNÁLE NENECHTE SE OTRAVIT
04. 04. 2014 | 18:32

Divák napsal(a):

Dotaz.
Pokud je pan kardinál placen podle nějakých tabulek, tak určitě někdy dostává nějaké odměny. (Jako skoro každý státní zaměstnanec).
Kdo mu je přiděluje ?
04. 04. 2014 | 18:36

pozorovatel napsal(a):

Plat není celý příjem duchovního - alespoň ne v protestantských církvích. Přidejte bydlení a energie zdarma a auto i pro osobní potřebu, a hned jsme na jinačích částkách.
04. 04. 2014 | 18:39

Karel napsal(a):

Pokud se vám, paní Jano Pechová, stejně, jako panu Dukovi zdají některé zde uvedené skutečnosti přízemní, a proto o nich již nediskutujete, pak vám oběma přeji hezký spánek v nadoblačných výšinách a nebo rovnou na nebesích.
Zjistěte si, kolik bere třeba pekař, jehož výrobky krmí lidi. Prázdných slov a rozstřikování vody se ještě nikdo nenajedl. A dokud nebude člověk řádně nakrmen, na nějaké duchovno nebude mít pomyšlení. To vám potvrdí každý psycholog. Nemá smysl si namlouvat, že lidem v 21. století, kdy měl být dávno materiální nedostatek minulostí, bude stačit ujištění od armády spásy či od nějakého řeholníka, že jakýsi bůh je v bídě s nimi. Tím, že se církvím dá nyní majetek a tím pádem i moc, se ocitáme opět ve středověku. Možná jen s tím rozdílem, že nad hlavami nám nelétají andělé, ale drony. S božím požehnáním z vrtulníku vyzbrojeném samopalem.
04. 04. 2014 | 18:56

Pepa Řepa napsal(a):

Já si myslím, že se pan arcibiskup otrávit nenechá.
Zvykl si. To patří ke koloritu v Čechách.
Na Moravě ,méně.

Co?
No přece dělat tu tyč Prokopa Diviše.
Mimochodem...taky flanďák, soudzi.

To by měl být otec české Církve, atribut klacek s mambilí nahoře.
A jestli má pan Duika smysl pro humor jako Vojta Elijáš nebo Paďour určitě čeká, co vypadne z příběhu Pepina z Honolulu.

Ona Církev totiž v historii všechno prožrala a zůstala po ní jenom samá veteš, soudzi atheisti.
Zato takový kulturák s vymalovaným dělníkem s kladivem a selkou se srpem....to Vám je krása, to určitě naši potomci ocení víc než Santiniho nebo Dientzenhofera., Zrzavýho nebo Reyneka.
04. 04. 2014 | 19:04

Pepa Řepa napsal(a):

To by měl být otec české Církve, atribut klacek s bambulí nahoře.
04. 04. 2014 | 19:06

Myšelín napsal(a):

Pepa Řepa
Pravdu díte. Škoda, přeškoda, že v minulosti služeb Santiniho, Dienzenhofera a dalších nevyužívali také čeští chalupníci, mlynáři a domkaři. To by bylo pokoukání. Nevíte, proč pro tyhle lidičky Santini taky nepracoval?
04. 04. 2014 | 19:13

Martin G. napsal(a):

Je neuvěřitelné, jak dokážou být lidé závistiví a zlí. Je to pozůstatek ateistické nenávistné komunistické výchovy, která poznamenala více či méně nás všechny Vzdělaných lidí jsem si vždycky vážil a vážit budu.
Tlučhuba zůstane tlučhubou. Je mi jich líto....
04. 04. 2014 | 19:23

Pepa Řepa napsal(a):

Proč?
ti chytřejší okukovalii a hned tu byl selský barok.
Zato soudzi měli majlant a ejhle postavili hotel internacionál a v Horní dolní kulturák s kresbou jako na staré stovce.Sochu Vissarionoviče s frontou na maso.

Dnes zase španělskou haciendu s podloubím a palisádou.
Barok podnikatelský.
Čechy jsou země baroka.Selského a podnikatelského.
Zvláštní, že jsem nikdy neviděl církevní sračky i když takový kostel od Gočára není moje kafe.I na vesnici vkusné kostely.Ono to je taky o vkusu.
Do hrobu si to nikdo nevezme.
04. 04. 2014 | 19:24

Joe Ratata napsal(a):

Často slýchám, že to či ono postavil ještě Švacemberk.
Velmi pochybuji, že Jeho Jasnost, Majestát téměř jihočeského formátu, přeložil cihlu přes cihlu. Dokonce pochybuji, že vůbec věděl, že něco takového staví. Ona to totiž stavěla poddaná chamraď.
04. 04. 2014 | 19:26

e.m. napsal(a):

:) výborně, pane biskupe, tak si k tomu představte, že máte 2-3 děti, choť, která je jakožto choť správného katolíka ženou v domácnosti, anebo ať nepapám, vydělává 15 tis. měsíčně, ale 2-3 tis. měsíčně zaplatí za dopravu do zaměstnání a 1500 za vedlejší režii zaměstnání, no a děti a choť jedí, myjí se /tuto banalitu je třeba zdůraznit, protože je docela drahá!/, i když Jiříčkovi říkáte, aby jako správný katolík cupkal po chodníčku a za facku nastavil druhou tvář, Jiříček je v jednom kuse zablácenej a roztrhanej z honění za mičudou a klukovských strkanic, furt plná pračka, té vody, Helenka navzdory nepřehnané výživě odrůstá co rok z šatiček a botiček, už má vejšku tak na basket, a pořád potřebuje nový hadry a boty,ne a ne zarazit, všecko to někam dojíždí, knihy jsou potřeba ne pro vás, ale pro ně /kdepak 3000!/, no a taky byste jim měl spořit na školné! a taky jsou potřeba rovnátka, ortopedický vložky, brejličky... tedy když je to tak jak to obvykle bejvá, sem tam drobný problém, ale nic vážného.../mno, jinak no comment. podle mne se máte celkem fajn, i když máte asi pocit, že jakožto zástupce vaší organizace na patřičným levlu byste měl měl mít alespoň Zlatý Prsten Borgiů nebo tak něco -- ne takový ty obyčejný věci, jako každej Čech..............................:) ale to je Váš problém, že Vám ta skromnost ve skutečnosti NENÍ vlastní....:) projděte se po katedrále, udělá Vám to dobře! ;-) /
04. 04. 2014 | 19:30

ld napsal(a):

Vaše Excelence,

jako kardinál máte vatikánský pas, občanství.
Ponechal jste si též i to české?
04. 04. 2014 | 19:34

Myšelín napsal(a):

Pepa Řepa
No. Na vesnici se třeba za komunistů postavily docela interesantní kostely, třeba v Senetářově. Ale to byly jen takové chuťovky, bylo jich málo. Zato kravíny a vepříny se projektovaly ve velkém, na to byly specializované projektové firmy. Dnes mám pocit, že se situace obrátila. Prasata a krávy dnes už skoro nikdo nepěstuje, chlévy se nestaví. Zato pitvorné kostely - křížence rodinných domků s minaretem rostou jak houby po dešti. Žijeme v divné době.
04. 04. 2014 | 19:39

david napsal(a):

To : Martin G. 19:23

Přiznám se , že vám příliš nerozumím.
Nevím, kdo je ten závistivý a kdo ten zlý, nevím, kdo je ten poznamenaný komunistickou výchovou a kdo je ten vzdělaný.

Jen jednu jistotu mám a sice, kdo by mohl být ten tlučhuba.
Podle toho, co píšete, byste to mohl být téměř jistě vy.
Myslíte, že se mýlím ?
04. 04. 2014 | 19:41

e.m. napsal(a):

P.S. jinak - uvědomujete si, že poměrně dost čerpáte z církevní komunity? :o) není to... nějaký druh... uhmm socialismu či komunismu??

/jinak nic ve zlém. s těmi restitucemi a katedrálou jste mne dožral, ale toto je ;-) tak charakteristicky české.... :o) asi jako když tu pan Payne napíše, že se máme vykvajznout na češtinu, naučit se německy a připlazit se, aby nás vzali za Němce, nebo pan Klíma, že Češi jsou blbí a tož že importuje nějaké židy, aby je trošičku ojebali a vylepšili jim genofond.... :o) naštěstí česky skoro nikdo neumí, tak se nad těmi blbostmi tady jen našinec trochu rozčílí a ostane to doma, mezi svejma.--- já myslím, že by z toho byli ostatní národové dost vykulení, co to tady melem - počítám, že příslušníky - i částečné - ostatních pronárodů by takové úlety fakt nenapadly :o)/
04. 04. 2014 | 19:43

Jana Petrová napsal(a):

Dobrý den, říkám si, zda-li tyto diskuze mají smysl. Když čtu zde některé příspěvky, stydím se, že patřím do českého národa. Proč člověk, který se naváží do lidí či jednoho člověka, má přezdívku a nepodepíše se celým jménem? To se za sebe natolik stydí nebo má problém sám se sebou? Když s něčím nesouhlasím, tak se nikdy natolik neponížím, jak někteří z přispívajících. Svoboda slova je krásná věc, ale někteří si ji začali plést s hulvátstvím a pletou si ji s anarchií a urážením kdekoho.
Ano, církev má i své slabé stránky, protože je tvořená lidmi. Pokud si tady někdo stěžuje na to, že má méně než druhý, tak ať jde více pracovat a nesedí tu u PC, tím víc nevydělá.
Pro ty, co se ošívají nemocnými dětmi: V našem státě by měl být vytvořen takový zdravotní systém, který by se s nemocnými měl poradit. Peníze by byly, ale to by nesměly pojišťovny profitovat a stavět drahé paláce. Kolik si myslíte, že dotujete jenom firmy, které tunelují nejen stát, ale i EU? Není to málo....Kdo rozhoduje o státu?Zase lidé, ti však bohužel ví, že za čtyři roky si mohou nakrást a nikdo je stíhat nebude. Proč odchází "elita" mezi mozky do zahraničí? Protože ve státním sektoru nemá zastání. Všichni kamarádičkové nebo rodina jsou přednější, i když na to intelektově nemají.
Úchylové, pedofilové a jim podobní nejsou pouze v církvi, jsou okolo nás. I kolik se jich najde mezi učiteli a dalšími profesemi, které se setkávají s lidmi? Nepočítaně.
Přeji církvím peníze, neumíte si ani představit, jak jsou důležité hospice, nemocnice a instituce, které pečují o staré a nemocné, případně o ty, kteří jsou na okraji společnosti.
Myslím si, že pan Duka nemůže za to, že beru plat takový, jaký mám. Za to mohou jiní. A beru více než on. Spíš mě ohromně štve, že někdo, kdo ztuneloval státní firmu, dostane ještě zlatý padák, ale to je jiné téma.
A pro zoufalé, zkuste myslet jinak, škodíte vlastnímu zdraví a nechte druhé žít. Peníze si do hrobu s sebou nevezmete....
04. 04. 2014 | 19:47

Joe Ratata napsal(a):

Observant 14:23
Primas Český, kníže arcibiskup pražský, kardinál Svaté Církve Římskokatolické se nechává ostudně vydržovat z platu prodavačky? Tak jste to myslel?
04. 04. 2014 | 19:54

Hagrid napsal(a):

Pořád stejně - slovo osobnosti působí na internetu jako mucholapka na debily. A když je ta osobnost z církve, chytají se většinou masařky.
04. 04. 2014 | 20:04

honolulu napsal(a):

Eminence to je SKANDAL ! Oni Vam davaji ZEBRACENKU, presto, ze jste nejvyssi predstavitel nas Katoliku, v Cesku.
Kazda nezodpovedna Romka, ktera trtka jako kralici v Australii ma vetsi prijem nez Vy.

I kdyz jsem odcizen od cirkve, tak uz kvuli krestanske tradici by potrebovala uznani.
Nevim kdo je zodpovedny za tento system, ale zacinam rozumet, proc chcete restituce....Kdyz Vy mate tak malo, tak velebny pan na malem meste nema nic.

To co je narodu skodlive je prosazovano napr. zameny manzelek na TV Praha. Podpora Cikanat, multi-kulti, atd.,a na druhe strane spiritualita krestanstvi je potlacovana.

Az budete mit pristi kazani, ukonceteho je vetou : "Bezte do p.dele vsichni":.!

Cesi, chtel jsem vam dnes vysvetlit occultisticke pomucky na otevirani zlatych zil v Africe.... Ale protoze jste hamizdni a zavidite nekomu finnacni minimum, nereknu vam NIC....Mejte bidu vy karikatury humanismu. Vy hamizdnici neprejici.
04. 04. 2014 | 20:09

e.m. napsal(a):

ale já nevím, k čemu je to vlastně dobré, ten přetřes p. Dukova platu. p. Duka má pozici, kde tak trošku na platu nezáleží.... asi tak.

není to pozice pro každého, spousta lidí by se v ní cítila nesvobodně, ale p. Duka je s ní srostlý, myslím, že víc, než si uvědomuje - a plat je pro něj cosi úplně jiného než pro člověka, který s žádnou /natož mocnou/ institucí srostlý není.

upřímně p. Duku moc nechápu. mám z něj pocit, jako by se občas snažil najít cestu k *občanovi běžnému*, ale v kritických okamžicích se vždy ukáže, že ničím takovým není.

a pokud jde o ty nešťastné restituce - imponoval mi postoj té církve /už nevím název/, která se rozhodla, že nic nechce - že začne od nuly, tak, jako vlastně začínal odznovu kdokoli jiný. s těmi desátky to svého byla taktéž pochybná politika -- koho panství, toho víra -- to také není o svobodě...násilné potlačování jiných výkladů křesťanských textů ... fůra dalších věcí.... a tož jaképak copak, na tomhle se přece nedá stavět - křesťanství je prostě spjato s "okecanou" represí a těžkým mocenským pragmatismem a nikdy jiné nebude; ty rozpory mezi slovy a praxí ale budou provokovat vždy....

;-) ale to už je každého - i p. Duky - volba...
papež jako autorita p. Dukovi majetek požehnal, má štempl, tož jakýpak copak!
04. 04. 2014 | 20:22

linoleum napsal(a):

Pane Duko, něco s tou figurou udělejte, ta na chudobu nevypadá. Jestli s tím přežíráním nepřestanete, tak i Jana Pechová se dá k ateistům a to bude váš konec.
04. 04. 2014 | 20:22

e-m. napsal(a):

:o) pane Honolulu to je určo zařízni o půlnoci 3 malé černoušky a osoulož bílého kozla nebo tak něco, tož to si ty barevný kovy nechte, fujtajxl!
04. 04. 2014 | 20:24

Martin1 napsal(a):

Jana Petrová
A pro zoufalé, zkuste myslet jinak, škodíte vlastnímu zdraví a nechte druhé žít. Peníze si do hrobu s sebou nevezmete....
-----------
Moc pěkně jste to napsala, ale ještě ten závěr bych upřesnil, aby to bylo přesné
Peníze si do hrobu s sebou nevezmete.... ......odevzdejte je za života CÍRKVI - asi 50 let splátek na ZLODĚJNU - CÍRKEVNÍ RESTITUCE a zbytek jí odevzdejte po smrti, jinak propadnete PEKLU.

P. S. proč si říkáte Jana Petrová, když jste pravým jménem Josef Nykodým :)
04. 04. 2014 | 20:26

jozka napsal(a):

Klasika, po narezu v predchozich vstupech je vse pojisteno, objevila se nam tu spousta novych nicku, ktere zrovna zde projevily neodolatelne nutkani podporit svuj idol.

Pepa Repa:

nedelejte stejnou chybu jako tim kteri se do vas opiraji kviliva Majdanu...
04. 04. 2014 | 20:40

Joe Ratata napsal(a):

Honolulu 20:09
Škoda. Byl jsem docela zvědavý.
Asi nám budou muset stačit zlaté žíly v našich zadnicích. Ty se otevíraly skalpelem, dnes se zavírají laserem.
04. 04. 2014 | 20:41

Evik napsal(a):

Dobrý večer vespolek.Pan kardinál ve své funkci bere tak akorát.Rozhodně méně než manažeři nebo poslanci.Jsem protestantka Z CČSH a tak musím konstatovat že náš pan farář má 16000,-hrubého a 5 dětí.S pomocí Boží a farníků-z restitucí ani Ň stačil obnovit sbor a divadlo které je v něm,dávat charitu potřebným ve sboru a opět s pomocí Boží a farníků adoptovat malého studenta.Kdyby byly daňové asignáty nebo desátky jako v letničních církvích bylo by to lepší.Peníze jen na hospice,nemocnice,památky.Duchovní letničních církví mají občanské povolání které je živí.Slouží zadarmo.Dokud to fyzicky zvládal náš pan farář a jeho paní ještě učili náboženství a angličtinu aby nezatěžovali farnost.On sám i paní odvádí do církevního fondu desátky jako celá rada.Kdyby to tak bylo všude nebylo by pohoršení.
04. 04. 2014 | 20:42

Cassifixtagrian napsal(a):

Tak tímto mě pan Duka nerozpláče, jsou mezi námi lidé, jež musí vyjít s mnohem menším přijmem. Nehledě k tomu, že jej pokládám za představitele naprosto zbytečné instituce, která už nemá v současné době vyšší význam . Být panem Dukou, nepsal bych kolik beru, nýbrž, bych se zaměřil na duchovní konání, ale on je hold zatížený na ten Mamon.
04. 04. 2014 | 20:43

Joe Ratata napsal(a):

Evik
To je úplně jiný přístup. Být užitečný a ne stát s nataženou prackou, z víry si udělat živnost a skuhrat, jak nám sebrali naloupené, vymámené, vydesátkované a na poddanské robotě vydřené majetky.
04. 04. 2014 | 20:55

honolulu napsal(a):

Ale vzdyt to mate vsechno spatne, pane e-m. (20:24).
S takovymi napady Vam occultismus nebude fungovat
Cernousci se predkladaji drave zveri. Zarezavat je necistotne. Jeden je z toho cely uspineny....
Provest sexualni bestialitu s bilym kozlem je lepsi napad a zadouci pro Machometany, ale nez se k tomu Katolik odhodla, tak mu kozla ukradne Machometan.

EMINENCE, kdyz z 18000 zaplatite 7900 za bydleni a inkaso, tak je to 43.9 % a t.j. spatna ekonomie. Za bydleni nesmite zaplatit vice nez 29 % . Jinak budete chudnout.

Vy jste adoptoval nejakeho Kemala ? Jestli ano, tak usilujete o zanik Krestanstvi a spadne na Vas kostelni vez - uz brzi... Vzdyt je to Machmetan podle jmena.
To je velky hrich !
Kdyz uz jsem se zminil o hreseni. Nebylo by pro me misto zahradnika v klastere hezkych jeptisek ? Urcite by me meli radi....Jsem prudce neodolatelny.
Cisty Katolik, humanista - honolulu
04. 04. 2014 | 20:57

čert }:o) napsal(a):

JAD napsal(a):
Ad čert:
máte povědomost, že církev významně pomáhá postižené Dominice? Nejsou snad katolíci povinni pomáhat VŠUDE tam, kde je to potřeba?? Jakou aktivitu by asi vyvinuli čeští biskupové, kdyby nějaké neštěstí potkalo pana Duku?? To by jedna sbírka následovala druhou! To by byl fofr. Ale co tam jakási holčina, že, té přece postačí VÍČKA!!!
04. 04. 2014 | 17:22
---------

Musím vás zklamat. Nejsou povinni.
Přesto pomáhají, ale vy jste vzteky
bez sebe a nenávist z vás teče jak bahno.
Kolik víček jste poslal vy? Nebo jen plkáte
a svádíte na druhé že nic nedělají a měli by
a vy vlastně tu povinnost sám nemáte?!
Koukněte se sem a přestaňte krmit svou
nenávist, nebo vám jednou pukne srdce,
protože neunese tu nálož hnusu.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10492787142-pribehy-ktere-svet-nevidi/213562215900008-kousek-neobycejne-lasky/video/
04. 04. 2014 | 20:58

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Církev byla , je a bohužel asi stále i bude totalitní oganizací - organizovanou na základě jakéhosi fuhrerovského řádu, i její ideologie je lživá, vybásněná a kvality cca na úrovni pohádek pro děti /jak co se týče složky Dobra, tak i Zla/.
Divím se těm státům a civilizacím, které něco takového financují. Proč raději nedají ty peníze např. ekologickým /autenticky ekologickým / organizacím. Nebo do programů na vytváření produktivních /nikolivěk neduhy ekonomiky už jen sanujících/ pracovních míst. Nebo do škol. Nebo aspoň do škol v přírodě.
Tyto civilizace a státy dopadnou špatně.
04. 04. 2014 | 20:59

Medikolog napsal(a):

Jsem rád, pane Duka, že si ze svého platu neplatíte vše, co musíme my. Neplatíte si úklid vašeho bytu a domu, nebo jen symbolicky je vyjádřen v nájemném.. (za podnájem 1+1 jsem platil přes 12 tisíc měsíčně). Navíc vaše chaloupka, Arcibiskupský palác v Praze má větší společné prostory než je v zemi obvyklé.. a na ty (údržba, úklid, osvětlení otop...) občané také platí ZE své mzdy.. Plat vašeho osobního řidiče je další vaší prebendou.. připočtěte si ho ke svému platu, protože každý kapitalista si šoféra, sluhy, komornou a tajemníka PLATÍ ZE SVÉHO PŘÍJMU. Ten řidič vám řídí osobní auto - kde jsou pořizovací a udržovací náklady vozu? Pojistky, úspory na nový vůz, na opravy, na pohonné hmoty?.. Tohle všechno si lidé platí ZE SVÉHO PŘÍJMU a i když nemají na šoféra a na služebnictvo, řídí a uklízejí si, perou, žehlí, vaří nakupují si atd SAMI... tak jim po uhrazení všeho zbyde zlomeček vašeho štědrého příjmu.... na celou rodinu. A to to nemají jako vy coby definitivu.

Plačte dál náš skromný asketo. Za korunu napíšete, deset inkasujete... ano, ani to jedno procentíčko vám to nevynáší... Dal bych vám korunu, kdybych vám a vaší organisaci nedobrovolně celý život ZA NIC NA NIC nedával mnohonásobně víc.

To, že z nás děláte takový duševní suterén.. vypovídá o vás a o vaší církvi, ne o nás. Alláh, budiž jeho jméno nastotisíckrát pochváleno, vám odpusť pane státní zaměstnanče - pohádkáři.
04. 04. 2014 | 21:13

dk napsal(a):

To, že šéf drah bere 500000 měsíčně nikomu amorální nepřijde.A to vlakem nejezdím, tudíž je mohu považovat za zbytečné... Ale nepovažuji. Politické strany dostávají miliardy ročně a nezaslouží si je. Taky je mohou platit jen členové... Když se církve chtějí odstřihnout od státu a hospodařit si samy, tak se levičáci snaží jim co nejvíc znovu ukrást.Ať tedy lidé měří všem stejným metrem...
04. 04. 2014 | 21:22

e-m- napsal(a):

hmm pane Honolulu žádný učený z nebe .. jak se říká..... No a co varianta osoulož 3 černoušky a zařízni bílého kozla?
04. 04. 2014 | 21:31

Martin1 napsal(a):

NOVÉ NÁBOŽENSTVÍ

Já si myslím, že nějaký nový pokus o modernější náboženství tu je. Strašit PEKLEM a ČERTY v dnešní době už nelze. Každoročně prý přibývá po Mikuláši pomlácených čertů více, něž potrestaných zlobivých dětí.

Straší se moderním HŘÍCHEM a moderním PROVINĚNÍM - OTEPLOVÁNÍM - MODERNÍM PEKLEM NA ZEMI už nás straší nová CÍRKEV - KLIMATOLOGIE - a její MATKA EKOLOGIE. Jen se nemohou "noví hodnostáři" dohodnout, kdo je PAPEŽ a kde je jejich rok NULA - kdy to všechno začalo.

Já bych navrhoval STOLETÍ PÁRY. (První vůz, pohybující se silou páry, sestrojil francouzský důstojník J. Cugnot v roce 1769.) V tom byl skrytý ĎÁBEL a už v tom jen jedem.

ODPUSTKY už za "čmoudíky" máme - moc pěkné, už se toho chytají i jiní a budeme brzy platit i za CUKR.
04. 04. 2014 | 21:35

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

dk
Dráhy vytvářejí /spoluvytvářejí / produkt, skutečný produkt. Díky zdanění skutečného produktu je možné platit např. i ty duchovní, duchovní žádný realný produkt nevytvářejí, jen konzumují /nehledě na to, že Církev několik set let brzdila tvorbu realného produktu, tím jak svazovala vědomí, rozum.../.
Zkuste pomocí modliteb dopravit automobil anebo banány - z farmy či z výrobního závodu, do míst spotřeby.
Vsadím se s váma, že nakonec i po té železnici to půjde daleko rychleji a jistěji.
:-)))

P.S. Církev kradla po staletí, její produkt je pak o ničem, jen pohádky pro děti, nevidím tedy žádný důvod proč by ji vůbec KDY KDO měl platit, navíc tvrdí, že není podnikatelským subjektem, její zakladatel ,mluvil dost pohrdlivě o hromadění statků, majetků, dnes by s největší pravděpodobností takovouto smečku rozehnal....
Je to loserovská investice, nic neřeší, žádný problém...jde víceméně o rozhazování zdrojů, to snad už raději dotovat ty biplynové stanice, zde vidím větší přínos - ze sraček se zde tvoří potřebná komodita., velmi potřebná, v podstatě ranku těch, bez kterých by zdejší civilizace zanikla.
Ano, když se tak zamyslím, tak dospívám k názoru že investice z veřej. zdrojů do těchto sraček - je dalako rozumnější volba.

P.S. Lidi v bankách mají daleko více, také vás ale o více už připravili - než dráhy, v součtu produkt/náklady vynaložené na získání produktu.
(pokud však patříte k těm, kteří umí fyzické statky přesouvat z místa na místo silou vůle...pak prosím přijměte mou omluvu, člověk totiž zde samozřejmě neví, na koho přesně kdy v diskuzi naraí...)
04. 04. 2014 | 21:35

david napsal(a):

To : Jana Petrová v 19:47

Na to, že pochybujete zda zdejší diskuze mají smysl, jste ze sebe vytlačšila docela dlouhý text.

Bohužel ale jste svým textem přispěla jen k rozšíření pochybnosti nejen o tom, zda zdejší diskuze mají smysl, ale i o tom, jestli má smysl číst texty jako je váš. Jano.

Takže Jano , abyste přispěla ke smysluplnosti zdejších diskuzí, tak to zkuste ještě jednou a lépe.

Může to být i kratší, ale za to zkuste do vašeho textu dostat alespoň jednu myšlenku , když už pro nic jiného, tak alespoň kvůli té smysluplnosti zdejší diskuze.
04. 04. 2014 | 21:38

vecne zabanovany napsal(a):

Mel bych vcelku jednoduchy navrh, kteru je pozadovan i po jinych politických stranách, coz katolicka cirkev, jak nam ostatne jeji predseda predvadi, rozhodne je. Zverejnit veskere ucetnictvi na internetu vcetne danoveho priznani předsedy a ostatních clenu partaje.
04. 04. 2014 | 21:39

Ateista napsal(a):

Dominik Duka:

Ono asi nejde o to, že by ten váš plat byl nějak zásadně přemrštěný, ale považuji za amorální, že ta vaše nedůležitá a v podtatě iracionální práce má být vůbec honorována z peněz daňových poplatníků. My se vám tady prostě skládáme na plat, abyste se modlil (bez výsledku pochopitelně), abyste občas něco pokropil nebo přečetl z vaších svatých a jistě velice "učených" textů. Máme zde mnoho lidí, kteří se musí starat o rodinu, vykonávají důležitou práci - zkrátka práci mající smysl na rozdíl od té vaší, neušetří ani korunu, nwmají jistptu, že svoun poctivou výplatu dostanou včas a v plné výši a nemají jistotu, že vůbec budou mít práci a vy si tady drze začnete hrát na nějkého chudáčka, který má navíc auto i s řidičem.
Vy jste prostě arogantní a bezcharakterní člověk, jinak to napsat nelze!!
04. 04. 2014 | 21:43

Joe Ratata napsal(a):

dk
Církev Svatá se nikdy od státu neodstřihne. Nikdy to neudělala, tak proč by to dělala dnes. Měla majetky na kterých robotovali poddaní, další jim platili desátky a stejně natahovala pracku k panovníkovi a hříšné šlechtě. Hrozbami peklem vydírala ubohé hříšníky stokrát ctnostnější než sami preláti a nechávala si platit za přímluvu, kterou stejně nemohla zaručit.
Církev je skvělý privatizační projekt s všudypřítomným výrobním prostředkem, založeným na strachu a naději.
A majetek jí navrátí i světskou moc. Když bude mít hodně majetku, může mít málo věřících. Zbytek ovládne ekonomicky a nákupem politiků.
Preláti v Boha nevěří. Aspoň ne v toho, co předkládají k uvěření nám, ubohé lůze.
04. 04. 2014 | 21:44

MA napsal(a):

Tedy
SBOHEM! )
04. 04. 2014 | 21:45

pavel v napsal(a):

Strejc Josef napsal na adresu arcibiskupa Dominika:
"....Také bych vám nepřispíval na cesty (jak pravíte), protože by vás měli platit ti, které na svých cestách reprezentujete a to jak známo nejsou dokonce ani čeští věřící, protože nikdo z nich na vás žádná svá práva v demokratické proceduře nedelegoval...."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Strejci, podle vašich představ by nejdemokratičtěším režimem byl tzv. socialismus, kde pro komunisty pravidelně hlasovalo téměř 100% voličů. Přesto se jednalo o totalitu. Na tomto příkladě je vidět, že podstatou demokracie není hlasování. Její podstatou je svoboda slova a dialog, aby se každý mohl vyjádřit ke společenským otázkám a aby se přihlíželo i k právu menšin.

V církvi neexistuje žádná evidence členů. Kněží a biskupové získávají svoje postavení na základě apoštolské posloupnosti (jsou nástupci apoštolů) - jsou pověřováni staršími členy církve. Tento systém, kdy do vedení jsou lidé vybíráni dle schopností, je kvalitnější, než když když o nich hlasují lidé, kteří je neznají.
04. 04. 2014 | 21:52

santawizard napsal(a):

Je vidět .,že církev je chudá jako myš.
Žádný bohatý katolík už nechce platit desátky.
04. 04. 2014 | 21:55

gaia napsal(a):

ale no tak pavle, copak v totalitní patriarchální společnosti může existovat nějaký dialog nebo svoboda slova?
04. 04. 2014 | 21:57

Martin1 napsal(a):

CÍRKEV MÁ SVÉHO ŠÉFA UŽ PŘES 2 000 LET V ČUDU

Normální organizace by se dávno složila, ale církev si z toho udělala náboženství a "šolich" založila právě na nepřítomnosti svého ŠÉFA. V podstatě si může vymyslet cokoli a blbce tak držet v šachu.

Kdyby se ŠÉF vrátil, tak se zhrozí, tak církev ho sama někde "zamorduje" - už ne tak okázale na kříži, ale zalije ho někde do BETONU po vzoru MAFIE, ke které nemá vůbec daleko - naopak její struktury jsou naprosto stejné. S demokracií nemá CÍRKEV nic společného.

A ILUZE, která nám CÍRKEV předkládá už dokáže lépe provádět každá POLITICKÁ STRANA a nemusíme se k ní modlit a můžeme ji už během jednoho volebního období poslat k šípku.
04. 04. 2014 | 22:02

čtenář napsal(a):

Chudáci se tady vyprázdnili. Je dobře, že pan kardinál nečte vaše výblitky. Ubožáci, jste stoka toho nejhoršího. Pan kardinál je na nadávky a pohrdání zvyklý, soudruzi jej i jeho spolubratry obrnili trpělivostí. Bude vám odpovídat mírností a pokorou.
Duševní suterén, jak píše jeden z vás. Ano, vy většina jste se dostali do suterénu ducha i duše, v kterou nevěříte. Závidíte a nenávidíte člověka, kterého si slušní lidé nejen v Evropě váží. Proto sem nechodím, nemám zapotřebí ten hnus rozebírat. Připadám si pak jako v bahně, ze kterého musím pryč. Duchovní mrzáci, zalkněte se svou nenávistí a závistí.
Otec kardinál nemá zapotřebí se vůbec s vámi bavit. Asi má potřebu vysvětlit své kroky, to, co dělá pro druhé. Děkuju mu za všechno. Otče kardinále, Bůh Vám žehnej!
04. 04. 2014 | 22:02

gaia napsal(a):

no asi by měl vyměnit PR manažera, ty články zde jsou hrozné, a pak taky toho Holuba, na lidi působí strašně. Viděla jsem ho v pořadu Máte slovo a bylo to strašné.
04. 04. 2014 | 22:06

Divobyj napsal(a):

pan Duka napsal:

...napsali mu (papeži) i někteří čeští občané.....
Myslím,že dozrál čas k tomu,aby mu napsala VĚTŠINA českých občanů.

Asi ne jednotlivě,samozřejmě.
04. 04. 2014 | 22:06

Divobyj napsal(a):

čtenář

spíše to vypadá,že jste se tu vyprázdnil vy.
Ulevil jste si,po všech těch invektivách?
Jedna věc mi ale není jasná.
Věřícím evidentně nejste.
Proč zde tedy Duku hájíte?
Asi proto,abyste mohl nadávat lidem......
04. 04. 2014 | 22:11

Martin1 napsal(a):

čtenář
Čtenáři dělejte jen to, co inzerujete. Tak jako má potřebu vysvětlovat své kroky pan DUKA, které mu platíme, tak máme my všichni ostatní potřebu vysvětlovat svou blbost, proč mu na ty jeho skoky po Evropě platíme, když spousty z nás jeho "krokování" považuje za zbytečné.
Ať si platí takové OSLY, kteří ho budou klidně nosit na ramenou i do schodů, ale ze svého - nebo z vašeho a ať své pohádky vypráví vám, nechte si klidně udělat na hrbu sedátko i vám podobným.
A zase sem brzy mezi nás zavítejte - ale už se sedátkem bez našich peněz a třeba i s vaší vírou v netopýra!
04. 04. 2014 | 22:16

gaia napsal(a):

no jak je Duka mírný a pokorný a trpělivý taky už jednou předvedl v Českém rozhlase, jak řval na reportérku
04. 04. 2014 | 22:18

jojo napsal(a):

Já si kladu otázku, k čemu potřebuje ten malý a dobře živený příživník 1000 eur měsíčně ?
On nevytvořil ani jeden materiální ani duchovní statek k povznešení národa, který po převratu
v roce 1989 tolik strádá. Je pravda, že ani jeden zločinec ani jedna konkubína nestádá.Ta spodina si žije jako v ráji, kdežto mnoho občanů a občanek si pozemský ráj nemůže vynachválit a unést, proto si dobrovolně bere i život. Šokující je když matka bere s sebou
i dítě nebo dokonce děti. On nic pozitivního pro společnost nevytvořil, kdežto statisíce občanů, kteří vytvářeli materiální i duchovní hodnoty žijí jako žebráci. Bohužel k Bohu ani
vládní "elitě" se nemohou dovolat, protože oni jsou v tomto ohledu hluší a slepí.
04. 04. 2014 | 22:21

Joe Ratata napsal(a):

Čím to, že největší pohrdání diskutéry a národem těchto diskutérů vyjádřili ti, co se označují za věřící. Přitom jejich víru zde nikdo nenapadá. Jen prostředníky jejich víry.
04. 04. 2014 | 22:42

santawizard napsal(a):

Bohémská pagoda.
Odkážou peníze a internetové adresy.
Bůh otec je strejda a Ježíš Kristus je bratranec.
04. 04. 2014 | 23:12

honolulu napsal(a):

Pane e-m, (20:24)
nase statecna, galantni , neporazitelna , hrdinna JAR- Army, skladajici se z vykvetu nejuslechtilejsi rasy na teto planete, nasi aryjske rasy, nikdy netrtkala s zadnymi kozly, cernoskami, nebo dokonce s cernochy.... To pouze nepratelska propaganda siri o nas atrocitnosti. ...

Drahy pekelniku Leonide Brezneve - nevzhledny skaredo ! Zasilam Ti do tve nezname dimenze PODEKOVANI, ze jsi me inspiroval k uspesnemu uteku za hranice a tim me obohatil zivot ! Desi me predstava, ze kdybych neutekl, tak bych premyslel, tak jako zdejsi nestastnici s uslapnutymi dusickami nevolniku a uplne vyluxovanymi penezenkami.....Jejich zpusob mysleni je predurcuje k finnacnim nedostatkum.
Oni jsou priposr.ni, nesikovni a neplaceni...Bolestna je predstava byt jednim z nich.

Zuslechtete se Cesi ! Spivejte se mnou !

"....when I am called on safari
By him whom I cannot deny
I pray that the old Kalahari
will be part of that land in the sky" !

Neeee, ja nechci, aby jste spivali ! :
"Pec nam spadla, pec nam spadla, kdopak nam ji postavi "...atd.
04. 04. 2014 | 23:16

LD napsal(a):

Nečetl jsem díky Bohu všechny příspěvky, ale i to málo mi stačilo, abych pochopil, že je mezi lidmi mnoho takových, kteří nemají ani tušení, jak náročnou a zodpovědnou službu máte. Děkuji Vám. LD
04. 04. 2014 | 23:25

Yves 2014 napsal(a):

"Arcibiskupství platím každý měsíc za dvoupokojový byt nájemné 6700 Kč, 1200 Kč za energie a inkaso. Na režii společné kuchyně každý měsíc přispívám 3 000 Kč, a za 1500 Kč si hradím své místo v klášteře."

Poslanci humo demokratického státu se nemají lépe :-))

Já, neposlanec, platím 10000 za pokoj, cca 3000 za energie, za jídlo ne méně, než 5000 Kč.
(...)

Vlastně se mám lépe, než biskupové.

Vydědím předky a přihlásím se dodatečně za majetky, za asi 5-50 milionů. Že jsem to hlupák zatím neudělal. Právníkům dám jen 90 procent, asi to přesto zvážím.

Vy nadutý Bubřino!
04. 04. 2014 | 23:28

LD napsal(a):

Je mi smutno z národa českého... LD
04. 04. 2014 | 23:30

queribus napsal(a):

Je opravdu zarážející, kolik primitivů rekrutujících se z původní komunistické nebo novodobé neokomunistické lúzy tady prezentuje své "názory obyčejného člověka". Když uvážím, že kardinálův !! plat (vyplácený státem) je na úrovni třetiny nebo čtvrtiny platů, které pobírá např. komunistická parlamentní chátra (též poslankyně Semelová), je to stěží uvěřitelné.....
A: když jsem si přečetl článek "novináře" Jiřího Batě, ubohostí obsahu i bezduchostí v názorové "intelektuální osvětě" překonávajícího vše, co jsem v posledních několika letech četl (včetně Blesku), nemohu než vyjádřit zděšení, kam soudobá česká žurnalistika může poklesnout: Pokud autor naprosto nezvládá český pravopis a elementární stylistiku, je na místě otázka: kdo ho vlastně zaměstnává...... a nejspíše také: " Za jakou mzdu .....? Potvrzuje se, že Zemanův názor na některé "žurnalistické jedince" byl ještě velmi, velmi shovívavý.....
04. 04. 2014 | 23:48

jenda benda napsal(a):

queribus napsal(a):
Je opravdu zarážející, kolik primitivů rekrutujících se z původní komunistické nebo novodobé neokomunistické lúzy tady prezentuje své "názory obyčejného člověka". Když uvážím, že kardinálův !! plat (vyplácený státem) je na úrovni třetiny nebo čtvrtiny platů, které pobírá např. komunistická parlamentní chátra (též poslankyně Semelová), je to stěží uvěřitelné.....

A nejen komousi ale i chatra z cssd, ods a predevsim kdu a top 09

jo kde jsou ty casy kdy jsem ministroval
3 kcs za msi v tydnu, 5kcs za msi nedelni a 10kcs za noseni krize pri pohrbu a to nemluvim o svatbe
i vinko jsme upijeli
jo bejvavalo dobre i v kostele
za komousu
05. 04. 2014 | 00:16

jenda benda napsal(a):

to queribus
Foresta Gampa mama rikala
pro primitiva kazdy primitiv
a ze vas tu je vy certove ,reslove ,ladici a jini chujici
05. 04. 2014 | 00:21

Da.Rock napsal(a):

Vidíte, jaký jsem skromný, nemám ani auto. Ta oktáva s řidičem je přece služební.
Počítám, že i Babiš by mohl říct něco obdobného.
05. 04. 2014 | 00:47

Karel napsal(a):

LD
Mně je též smutno. Když vidím, že daňový poplatník nemá nárok na slušné sociální zabezpečení, v době nemoci někdy ani na odpovídající léčbu. A tato mezera ve službách moderního státu má být pokryta církevními hospici a tzv. charitou, kterou nám lidé jako Jana Petrová předkládají jako důvod pro existenci církve, čímž jí dělají píar. A některé ovce horlivě přikyvují. Vyrobit chudé oškubáním státu aby byl dostatek potřebných příjemců charitních služeb je odpudivé. Babinský věděl, kam se po své celoživotní zlodějské praxi uchýlit, kde bude vítán. K jeptiškám do kláštera v Řepích, kde dělal údajně zahradníka až do konce svého života.
05. 04. 2014 | 01:09

honolulu napsal(a):

Babo Semelova, bude Ti po vyplate uzmuta kabelka, nepridas-li panu kardinalu nasi svate cirkve katolicke prachy...

Kdybych ja mel takovy prijem, tak se stehuji pod most. To jsou hrozna cisla.

Jak on muze pozvat (tajne samozrejme), nejake pekne devce na veceri do Vidne ? Hmmm ? Socialni zivot ma zniceny !... Vy jste mel uteci s name eminence !

Ale ja jsem take jednou pracoval s lopatou. Musel jsem lopatovat kakance v armadni latrine...Ano panove, za trestnou nekazen !...
To byly krasne casy.
(Zaspivejte si semnou starou pisen - Gods country - Rhodesian song. Idealni na praci s lopatou.)

Atheiste vy hovezi makuvky . Spiritualita je potrebna ! Ja se sklanim v ucte pred nebeskou kralovnou kdykoliv ji vidim... Proto jsem hezky , zdravy a uspesny. Vam vy zivocichove se ona - kralovna, nikdy nezjevi.
05. 04. 2014 | 01:16

čert }:o) napsal(a):

jenda benda napsal(a):
to queribus
Foresta Gampa mama rikala
pro primitiva kazdy primitiv
a ze vas tu je vy certove ,reslove ,ladici a jini chujici
05. 04. 2014 | 00:21
---------

dobrá sebekritika ti sluší soudruhu jeníčku, to se cení
Teď jsi mi fakt rozesmál jak sis naběhl na vidle =o)))))
05. 04. 2014 | 01:27

Marie napsal(a):

Honolulu
Klidně si hrbte záda před kým chcete. A ještě si můžete recitovat s mudrcem Bidpajem: pokorně lížu surovou tlapu, po slabých běháčcích zuřivě chňapu. Také si přečtěte Villonovu Velkou závěť a jeho odkaz biskupům a kněžím.
Proč někdo touží v 21. století resuscitovat mamuta, nad tím bychom se měli vážně zamýšlet.
Ahoj. Marie
05. 04. 2014 | 01:31

honolulu napsal(a):

Pani Marie,
to vubec nema s fofakama nic spolecneho. Spiritualita je uplne neco jineho. To je schopnost prijimat signaly a intuice z neznama.
Vy ale potrebujete urcite symboly a o ty se staraji knezi....
Napr. na Adolfa bylo spachano 20 atentatu. Ani jeden mu neublizil. Varovala ho intuice.

Spiritualita je vnitrni "radar".
Vy treba podvedome "radarem" citite , ze jsem chodici poklad a urcite mate o me fantazie. Vas radar je ohledne me spravny !

To je vyborna vec pro orientaci v zivote. Cim vetsi spiritualita, tim vetsi uspech v zivote. Nikdo se nehrbi pred drevenou sochou, ale pred symbolem.
Kdyz jste byla pionyrka, tak jste mela rudy satek a zdravila jste rudou hvezdu. (Symbol.)
Spirituality je nekolik stupnu. Kdyz dosahnete vysokeho, tak Vas upali na hranici. Budou se vas bat.
Proto spiritualni lide se schazi v kostelech, nebo v New Age.

Traute, Sigrun, Maria Ostrich, Helena Blavatsky, ti vsichni dosahly takove spirituality, ze zmenili svet.
Kdyz oni Vam tam nic o nicem nereknou v tom Cesku, a Vy potom nevite co si mate myslet, kdyz vidite symbol....
Ale ja to napravim az se dostanu do Vaseho Brna a vezmu Vas na vylet do "vesmiru".
To vite, ze Francek z Assisi se umel vznaset ?
A ted si najdete informace o Coral Castle. Leedskalnin tam spiritualitou prehazoval 20 tunove balvany. Az to uvidite tak se opravdu nahrbite...
Good night, docasne vzprimena pani.
05. 04. 2014 | 02:54

FO napsal(a):

Útěchou při pročítání této zvrhle dlouhé diskuse je mi to, že většina přispívajících ani neumí dobře česky. Vskutku inteligentní společnost...
05. 04. 2014 | 04:52

honolulu napsal(a):

From Honolulu to FO (04:52) !
Vazeny pane FOfesore ceskeho jazyka....My vubec nejsme Cesi, proto nemusime umet dobre cesky....(To je vsak duverna informace.)
Moje budouci snoubenka pani Marie je ze zeme zabozroutu. Ona je Francouska.

Ja jsem nedopatrenim vypadnul z UFO a ted se schovavam v ruznych oblastech sveta. Momentalne jsem na Floride... Jelikoz jsem chytl na plazi 'vlka' (vyfukovy opar)., tak jsem znemoznen v pohybu a venuji se vzletnym myslenkam na Aktualne CZ.
05. 04. 2014 | 05:41

honolulu napsal(a):

Eminence, dovolte mi Vam predlozit financni plan na schvaleni...

Skontaktujeme americke vedmy, vestkyne a carodejnice z New Age a donutime je, aby nam nasly, kde je na uzemi Ceska VORTEX energie...
Toto misto zakoupime (pod cennu, mimi scopnostmi) a postavime tam SHRINE Reginy Coeli po vzoru antickych chramu.

Spravne prostredi je velmi dulezite, proto na architekty dohlednu -JA- nick Honolulu.
Kolem chramu musi byt lesopark z 12 vyjevy z Antiky, tykajicich se nevsednich udalosti v te dobe.

(Napr. rvacka mezi Martou Lazarovou a Mary Magdalenou, a nebo useknuti ucha Sv. Petrem zidovskemu policajtovi Annasovi z templu Herodesa. Takove veci prinasi nam Katolikum mnoho radosti.)....Huuu, ha, ha, ha zidovskej policajt bez ucha.....

Az to bude hotove, tak se tam postaram o maly zazrak a udelame z toho poutni misto.

Kdyz to funguje ve state Ohio, tak to musi fungovat i v Cesku...Lide se tam prijdou odreagovat a uzdravovat ! Samozrejme pusti kacku na udrzbu pro zahradniky.

Ja budu poutniky krmit v kantine spagety se zeleninou a trochou mexickych hribecku, ktere zarucuji spiritualni dobrodruzstvi i pro kovane atheisty, Komunisty a jine zivocichy....(Oni radi pusti 2 kacky.)
Eminence mam velke mnozstvi napadu. Jsem si jist, ze budou schvaleny andeli, ale nevim budou-li schvaleny i Vami....
Wichdoktor a humanista, clen New Age Honolulu.
05. 04. 2014 | 06:25

Baba Jaga napsal(a):

Tak pobírá pan Duka jako každý jiný český občan starobní důchod, nepobírá... Proč nám o tom nenapíše, když o svém kardinálském platu ano? (Zkusím prolítnout diskuzi, zda o tom nepsal někdo jiný.) Nyní se již církve pomalinku odlučují od státu, tak si jistě budou své zaměstnance platit zcela dle svého uvážení a nikomu nám do toho nic nebude a ani nyní není.

Ale panu Honolulu musí být řádně smutno - tolik slov tu napsal. Že by mu v New Age poskytovali málo sluchu?
05. 04. 2014 | 08:17

antipolitik napsal(a):

Církevní hodnostáři jsou placeni podle tabulek či tříd jako jiní státní zaměstnanci. Čím vyšší funkce, tím větší plat a prebendy. Regulováno to nijak není a tak máme tady v Česku nejvíc biskupů ne na veřící, ale na všechny ovbyvatele. Máme jich nejvíc na světe. Máme víc biskupů než Německo s mnoha desítkami miliónů obyvatel. Prostě se naši katolíci neustále sami mezi sebou povyšují kvůlivá větším penízkům. Je to stejný jako by škola měla deset ředitelů a jednoho učitele. Pokud má prelát potřebu nám svoje fiňáry vysvětlovat aniž by se ho někdo ptal, tak zřejmě nemá šistý svědomí. A všem věřícím co se tady pohoršují nad ateisty bych doporučil ať si Duku cálujou sami. Naše peníze jim nesmrděj, takže to neudělaj, jen budou blábolit jaká jsme my ostatní lůza a neinteligentní společnost, že FO?
05. 04. 2014 | 08:21

K.V napsal(a):

Duko, za 6700 nájemné +1300 inkaso bych docela palác na Hradčanech vedle pražského hradu bral. Nemáte tam něco volného?? Nepronajal byste jedno křídlo paláce, šli bychom na půl, každý by dal 3350 +650 inkaso? Bydleli bychom v pohodě oba, velké je to dost.
-
Trochu ta argumentace připomíná hraběcí rady, paní hraběnka třeba drží dietu a také sní denně jen pár kousků ovoce, a jeden koláček, chuděrka. A přestože má 200 místností a služebnictvo, spí v noci v jedné posteli jako každý.
.
Platí to zásadní, ať si církev zaplatí věřící, potom to bude záležitost do které nám ostatním nic není
05. 04. 2014 | 08:26

Pitrýsek napsal(a):

Na cigára a pivo je 18 táců docela dost.Mešní víno, šatstvo, ubytování,strava apod. je od církve a jejich oveček určitě zadarmo,že pan Duka?Ještě, že si polepšíte v těch restitucích, zloděj kříčí chyťte zloděje. Komunisti byli proti vám břídilové. Ti dejme tomu kradli 40 let a vy po Kristu ohněm a mečem včetně odpustků cca 2000 let.Krásná práce.Církev nemám tedy vůbec rád.
05. 04. 2014 | 08:29

Bestia triumphans napsal(a):

Pitrýsku, Pitrýsku,
Koukaj se vrátit do školních škamen a dávat tentokrát pozor.
Nebýt církve, nebylo by civilizace.
Komouši civilizaci neznají, umí jen ničit a dělat z lidí mankurty jako Pitrýsek.
05. 04. 2014 | 08:53

JAD napsal(a):

čert napsal(a).

musím vás zklamat, nejsou povinni...
++++++++++++++++++++++++++++++++
čerte, nepište kardinální hlouposti. Přečtěte si bibli, katolický katechismus, kanonické právo a pak teprve mudrujte. Jste naprostým teologickým neználkem, který ze sebe dělá moudrého. Směšné!!
05. 04. 2014 | 09:08

Mac napsal(a):

kruci, mrknu na blogy a hned mám při pohledu na vyžraného kradinála Dukáta zkaženej víkend

takže, Dukáte, říkáte, že jste vlastně socka a oháníte se tady základním platem?????

hmmm, to, že základní plat mnohdy nevypovídá nic o skutečných příjmech, ví dneska každej školáček..... a taky každej tunelář.....

proč z nás, pane Dukáte, děláte voly?
05. 04. 2014 | 09:17

Bestia triumphans napsal(a):

Mac napsal(a):
..."proč z nás, pane Dukáte, děláte voly? "

???
Z vás nikdo vola nedělá, Macu.
Byla by to naprosto nadbytečná práce.
05. 04. 2014 | 09:36

Karel Rorýs napsal(a):

Pro všechny:

Na každé obhajobě čehokoliv jsou nejdůležitější první tři a poslední tři věty.
Neboť lidská mysl, respektive naše podvědomí takto nezávisle funguje.
Pozvednout hlas na začátku, apelovat chceteli a poté kategorický, co nejvíce vyhraněný závěr. Co je mezi tím, je jenom balast na odvedení pozornosti.
Posuďte zde sami:

".....K čemu je biskupovi tolik peněz, ptá se pan Baťa. V rozhovoru pro deník Právo jsem totiž uvedl, že „Papežovi bylo zcela jasné na základě informací, které má, že se tu nevytváří žádná bohatá církev. To musí každému být hned jasné, když řeknu, že plat biskupa je tisíc euro“. ......."

a

"........Napsali mu i někteří čeští občané. Neobával bych se tedy toho, že by si nedokázal na základě dodaných informací udělat vlastní obrázek o vyrovnání státu s církvemi v ČR.
Vzhledem k tomu, že úroveň diskuze se dostala do velmi přízemní roviny, tímto textem v diskuzi na dané téma nadále končím....."

Ergo. Sdělil jsem Vám svou pravdu a nehodlám se o tom dále bavit.
Je potřeba si uvědomit, že autor blogu je představitelem obyčejného politického uskupení, kde jehož -ismus je jen jinak zaobalen. A jako takový vždy bude mít určitě nějaké své následovníky.
Je skutečně jen na nás, zda bude mít i nadále prostor k "podnikání", či nikoliv.
Ne restituovat, neboť precedens vrácení ukradeného v tomto případě vyvolává historickou smyčku, kde k narovnání chybí "reální účastníci práva".
Nebo snad lze uznávat restituční právo politického uskupení? Když se v historickém čase dílem odklánělo od vlastního národa a bylo leckdy poplatné tomu či onomu?
Myslím, že nikoliv.
05. 04. 2014 | 09:57

david napsal(a):

Pane Duko, někteří, ti jednodušší, nechápou, proč se tady rozvinul tento typ dikuze ,někteří ještě jednodušší , jako je třeba Bestia triumphans, se vás dokonce pokouší infantilně chválit a obhajovat.
Já si ale myslím, že v této diskuzi se jen projevují důsledky pokryteckého chování církve.
Pane Duko, vy tady zesměšňujete politické a filosofické názory, které vám nekonvenují, nevynecháte jedinou příležitost kopnout si do komunistů a komunismu.
Ale pane Duko, ruku na srdce, vždyť vy a vaše církev a její konání se od těch komunistů v řadě svých činů odlišujete často jen v čase, někdy o desítky, někdy o stovky let, kdy jste se chovali stejně, nebo velmi podobně.
No a lidi, i ti hodně stádní, jako jsou zatím v této republice, to časem kupodivu poznají a dávají vám to najevo a to nejen v této diskuzi.
A hloupé divení některých diskuterů, ani hloupé adorování vás od lidí jako je Bestia triumphans, na tom nic nezmění.

Napadat a urážet jiné, ani dIvit se, nepomůže, je třeba změnit sebe a církev, pane Duko.

P.S.
Pane Duko , Bestia triumphans a jemu podobní vám nepomohou, to jsou jen takoví jednoduší nosiči vody.
05. 04. 2014 | 09:59

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Bestia triumphans
Církev vybudovala civilizaci ? Kterou ? Sumerskou ? Antickou ? :-)

Na vyvrácení té římské se dokonce podílela fakticky /odmítání voj, služby, rozklad ideové nadstavby.../. Stejně tak důkladně ničila prameny té helenistické, včetně její učenosti. Až v renesanci / a s velkým přispěním arabských učenců, kompilátorů a židovských překladatelů / došlo k znovuobjevení římského práva, řecké filozofie,....tedy toho, co ti vaši "budovatelé civilizace" nazvali zpupně pohanským a co programově a systematicky ničili.
Přičemž paradoxem je, že Pavel z Tarsu byl s největší pravděpodobností skutečně Říman , římský občan a ne Žid !!! - viz Neronův výnos tuším že r. r. 59 n.l. - odebírá Židům právo využívat tkzv. Porciův zákon- kdy ale s Pavlem je dále zacházeno jako s římským občanem, odvolával se právě že na římské právo - když měl být zbičován a popraven, totéž právo pak on ale nedopřál zamordovanému Štěpánovi, ale ani dalším spouluvěrcům Kristovým, které předtím s velkým zaujetím likvidoval...takže celý ten spolek je zřejmě založen na podvodu a výmyslech.
Dále - Církev má stěžejní podíl na ničení původních civilizací v Jižní Americe, v Asii..../zde tedy spíše jen neúspěšné pokusy, " díky " rozporům uvnitř Církve v období papežského triumfalismu (např. jezuiti /žebravé řády v Japonsku).

To vy byste měl žalovat svou soudružku učitelku dějepisu, vysoudíte si něco na důchod.

Takže asi tak - "komunisté" /v podstatě individua stejného ranku jako úchylové z řad Církve/ určitou danou civilizaci pokřivili , páchali křivdy na majetku a životech...ale v tom si nijak s Církví nezadají, Církev pouze působila daleko plošněji a dlouhodoběji, mnohdy i důkladnějí a krvavěji..

Naštěstí dnes již Církev nemá tu moc, s největší pravděpodobností by ale opět pálila, bořila akademie, ničila rukopisy, násilně nutila ke konverzím /stačí jen vzpomenout Židy v katolickém Španělsku/ atd.

Být vámi - tak se příště historie nedovolávám , jen se zesměšňujete. Takové ochránce Církev nepotřebuje, takových hlupáků má na miliony, držte raději pusinku a choďte do procesí, tam se modlete k Synovi, ať vás nepošle do pekla pro bankéře , ale jen do pekla určené por hlupáky. /přičemž tato modlitba je jen iluzorní, Syn MUSÍ poslouchat Otce...a Otec má za vyvolemé nikolivěk křesťany...ale Židy, to si zapište za svá ušiska, když už tedy věříte v Zákony Hospodinovy/. Na tom nezmění nic ani pozdější rasistické teorie o tom, že Abraham, Izak atd, jsou( tuším že dle Origena) jakousi vyvoleno rasou, která bude spasena spolu s křesťany.
05. 04. 2014 | 10:10

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Btw - když už jsem zmínil Židy....tak ona třeba doba panství Hasmoneovců je také zajímavá /např. postava Alexandera Jannaia, ale i Hyrkána 1..../ - tolik krutosti, nenávisti, masového vraždění...a vše ve jmému Hospodina. Opilec Jannai prý dal povraždit několik tisíc souvěrců jen proto, že reptali proti porušení obřadních zvyklostí při obřadu na oslavu vody.
Dále pak "povstání zélotů "- žádná idylka, masové vraždy, dokonce i nemluvňat..opět svých souvěrců....kam se hrabou komunisti na hladové zéloty, párající mrtvioly a hledající v jejich střevech něco k snědku....(viz např. Gerald Messadie : Obecné dějiny antisemitismu).

Dnešní Církev je totalitním způsobem organizované a vedené společenství, s prvky korporativismu /přičemž akcionáři - věřící, nemají žádná práva, jde tedy spíše o privátní ne veřejnoprávní způsob vlastnictví /, proto konvenuje a směřuje téměř vždy napravo, ke konzervativismu - to je její hluboký omyl, ale vyplývá to z její podstaty, tak jak funguje po staletí /dokonce ještě v 20. století hlasuje katolická strana Zentrum s NSDAP a umožňuje tak Hitlerovi i přes odpor soc. demokracie a komunistů zavést fuhrerovský systém, výměnou za Reichskonkordat/ . Bohužel s Kristem to nemá nic společného, je to výsměch původnímu učení, totální devalvace hlásaných hodnot, už od Konstantina Velkého.

Je ostudou zdejšího právního řádu, že tuto totalitně-.korporátní organizaci podporuje z veřejných peněz a že jí pomáhá k lidmi nechtěné renesanci, jejího panství nad přírodou a člověkem.

To, že se Církev legitimizuje občasnými úlitbami ve směru ubohých, to je v podstatě její povinnost, tak splácí aspoň trošičku to, co kdysi natropila. To není žádný výraz její Dobroty, jde o částečné napravování Zla, které způsobila. Ale chápu to neustálé stavění na odiv své dobroty /což ke opět v rozporu s Kristovým učením/ - jde o reklamu, marketing, goodwill.....
--------------------------------------------
Marx možná ještě pravdu bude mít, vývoj výrobních prostředků hraje ve prospěch jeho teorie, Církev nikolivěk, její teorie je mrtvá, věda ji vyvrátila. Navíc je tato teorie opřena o chybný předpoklad - Hospodin /Otec./ rozhoduje, Syn ho jen poslouchá. A jistě není možné obvinit Otce ze lží ...že tedy Židům po celou tu dobu lhal a nyní je nechá prostřednictvím Syna ojebat. Bůh nemůže lhát, nebyl by Bohem - ale podvodníkem.
K podvodníkovi se pak mohou modlit zase a jen podvodníci - třeba prosit Hospodina, aby nedošlo k odhalení jejich podvodu.

Těžko pak jedním dechem volat, že v důsledku událostí 20. století došlo k definitivnímu znevěrohodnění myšlenky socialismu či komunismu a stejným dechem a se stejnou , ne-li větší vervou, podporovat myšlenky, které propaguje a hlásá Církev - jako věčně živé, uskutečnitelné, víry hodné atd.. Kdy tyto myšlenky byly topeny v krvi, páleny na hranicích po celá staletí, ne jen století jedno.
To je tak obrovský paradox... že je to snad jeden z největších současných paradoxů,. kterými jsou aktualně :-) hlupáci nejen v ČR dnes a denně živeni.
05. 04. 2014 | 10:10

zdenekbrom napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):

Cituji: "Nebýt církve, nebylo by civilizace." ....a inkvizice.
05. 04. 2014 | 10:11

Bestia triumphans napsal(a):

Davide,
Jednoduší?
To jako, že mají jednu duši?
A vy jste co?
Dvouduchý?
Trojduchý?
Slabo...ne, to vlastně nemohu napsat, porušil bych kodex...
:-)
05. 04. 2014 | 10:14

Antonin napsal(a):

Po přečtení některých příspěvků je zřejmá snad jediná věc. Tendenční a zkreslené vyučování dějepisu za doby vlády komunistické strany nechalo až udivující zkreslený pohled na církev a její historii....Co se týká platu duchovních, jsou dlouhodobě podcenění. To je můj osobní názor.
05. 04. 2014 | 10:15

david napsal(a):

To : Bestia triumphans

Z určitého pohledu se nedivím, se že se panu Dukovi a církvi v Česku příliš nedaří.

S takovým materiálem jako jste vy, Bestio triumphans, se moc velká evangelizace dělat nedá.
05. 04. 2014 | 10:35

david napsal(a):

To : Bestia triumphans

A teď intelektuální rozcvička pro vás.

Jednodušší = více jednoduchý, než jednoduchý

Jednoduší = množina jednoduchých

Pochopil Bestio triumphans ?

Nepochopil že, ale to nevadí.

Přesto, za odměnu, můžete ještě jednou pochválit pana Duku.
05. 04. 2014 | 10:42

Eva Stančíková8 napsal(a):

JAD:
Zase mi to jednou nedá.
Že je "čert" teologicky neznalý je známo.Několikrát se zde v tomto smyslu vyjádřil.Je to však pozitivní člověk,který obhajuje právo a mezilidskou slušnost VŠEOBECNĚ,natolik dlouhodobě,až se chce ironicky říci,že KATOLICKY.
Nebudu Vás osobně unavovat odkazem na předmluvu Benedikta XVI k novému vydání katolického katechismu pro mladé YUCAT-jistě ji znáte.Vyberu pouze maličkost:
"Všichni dobře víte,jak hluboko bylo společenství věřících zraněno útoky Zlého,pronikáním hříchů do nitra,ano do samého srdce církve.Neskrývejte se před Boží tváří pod touto záminkou!VY SAMI JSTE KRISTOVO TĚLO.VY SAMI TVOŘÍTE CÍRKEV."
Vnášejte nestravitelný ohenˇ své lásky do církve,jakkoliv lidé znetvořili její tvář!
"V horlivosti neochabujte,duchem budˇte horliví,služte Pánu."(Řím.12,11)
****************************************************************************************
Chci říci, že v tomto směru udělal nevzdělaný "čert" více záslužné práce,než vzdělaný JAD.
Amen.
05. 04. 2014 | 11:09

čert }:o) napsal(a):

JAD napsal(a):
čerte, nepište kardinální hlouposti. Přečtěte si bibli, katolický katechismus, kanonické právo a pak teprve mudrujte. Jste naprostým teologickým neználkem, který ze sebe dělá moudrého. Směšné!!
05. 04. 2014 | 09:08
---------
víte mám bibli na nočním stolku permanentně
a na rozdíl od vás, který jste všechno možná
četl, ale opravdu jen možná, jste nepochopil
vůbec nic. Dokážete jen nadávat a odsuzovat.
To je vše na co se zmůžete. Směšné.
05. 04. 2014 | 11:11

čert }:o) napsal(a):

Eva Stančíková8
díky paní Evo

JAD píše:
"Že je "čert" teologicky neznalý je známo.Několikrát se zde v tomto smyslu vyjádřil".
----
hmmm, tak to jste mě překvapil
to ani nevím že něco takového
tvrdím. Můžete mi prosím najít
tyto vyjádřené smysly? Nebo
usuzujete z toho, že nepotřebuji
ke své víře církevní berličku a tudíž
vylžete mojí teologickou neznalost?
Je až s podivem jak lidi dokáží být
zlí a nenávistní a lživí. Ale divit se
nemohu. Jsou to jen lidi, největší
a nejstrašnější predátoři v Univerzu.
05. 04. 2014 | 11:22

čert }:o) napsal(a):

zdenek brom
Ano i ta inkvizice patří bohužel k té civilizaci.
Že to je temný a krvavý čas církevních
dějin se ví. Odčinit nelze miliony životů.
Toho si je církev vědoma. Papež František
začal novou éru církve. Snad se mu podaří
mnohé odtajnit a vysvětlit, neboť inkvizice je
opravdu děsivou minulostí církve.
A tak se nesnažím odsuzovat, ale pochopit.
Je to těžké, ale mnohé knihy napoví
a přivedou na jiné myšlenky, než na ty, které
nám byly předány jen školou a médii
05. 04. 2014 | 11:30

čert }:o) napsal(a):

zdeněk brom
doporučuji Vám tuhle knihu

http://www.bux.cz/knihy/105801-cerna-kniha-cirkve.html
05. 04. 2014 | 11:32

Libertad napsal(a):

Pan Duka je svým založením/způsoby chování etc., komunista.

S pozdravem

Sidonio Libertad
05. 04. 2014 | 11:33

Eva Stančíková napsal(a):

čert:
Ou ou-omyl-to,že jste teologicky neznalý,jsem napsala já-nikoliv JAD.Vyvodila jsem to z některé Vaší starší repliky o tom,že Církev jako instituci neuznáváte...
Asi jsem se zase jednou nevyjádřila jasně.Prominˇte!
Hezký den a dobrou chutˇ k obědu!ES
05. 04. 2014 | 11:42

santawizard napsal(a):

Ve spolek:
Nechodíte náhodou okolo horké kaše?Nehrajete si náhodou na schovku?Hoří přihořívá? Vždyť HDP církve svaté není jako tržba,obrat či manko nějaké hospody.

Milionáři,bilionáři a miliardáři,to je jak armáda v uniformách.
I zpravodajství a vyzvědačství o změněném stavu vědomí může mít svoje vlastní tajné agenty.Dokonce mohou existovat i dvojití agenti v otázce zda-li nirvána =království boží.? Toto zpravodajství a vyzvědačství o změněném stavu vědomí však nemá nic společného s politikou,jak se pro svou víru či nevíru zavírali jeden druhého do vězení a do blázince na převýchovu,kde si navzájem umývali mozky a vymetali dábla,při budování socialismu nebo kapitalismu.
05. 04. 2014 | 11:55

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):
Davide,
Jednoduší?
To jako, že mají jednu duši?
A vy jste co?
Dvouduchý?
Trojduchý?
Slabo...ne, to vlastně nemohu napsat, porušil bych kodex...
:-)
05. 04. 2014 | 10:14
------------------------------------
Obhajujete něco - aniž tomu ,co obhajujete, rozumíte. Dokonce ani základní, bazální fakta předmětu své obhajoby /Církev a její učení/ neznáte.
To Církev /např.římskokatolického ritu/ má ve svém věroučném základu vkomponovány takové absurdity, jako je např." trojjedinost". Takže nějaká " jednoduchost" ve významu "jednoduší" je proti tomu banalita, prostomluva.

Vy asi trpíte nějakou obsesí vyjadřovat se ke všemu, co sem napíšou ti, se kterými názorově nesouzníte a. to tak, že je prvoplánově chcete urazit. Přitom ale - " díky" své slaboduchosti , toto provádíte takovým způsobem, že děláte právě že té " své věci" medvědí službu, často totiž z té pře odcházíte jako zpráskaný pes.
Ani to u vás ale nevyvolá sebemenší záchvěv - povíceru již tak nicotného intelektu a to ve smyslu nějaké sebereflexe.... jak vidno ze seriálu houpostí uvedených vaší osobou už jen zde.

Je skutečně komické, že zrovna vy někomu radíte, aby se dovzdělal.

Libertad
Nikolivěk, komunistou rozhodně není, způsob vlastnictví majetku /výrobních prostředků/ uvnitř Církve /kterou např. předseda ODS Fiala nazývá samostatným...a tedy i cizím státem/ je spíše korporátní a privátní /rozuměj private company vs publicly traded company/. Je tedy jen na obecném právu, jak bude s majetkem nakládáno

http://www.sluzbaverejnosti.cz/news/majetkove-vyrovnani-prvni-cisla-z-diecezi/

Pokud mám správné informace, tak např. v oblasti Bílá mělo dojít k blokaci rozšíření lyž. areálu, s tím, že nyní bude rozhodovat i po takových věcech arcibiskupství.
Kristus by se nestačil divit, do čeho všeho nakonec Církev bude mluvit, bude s emusit naučit snad i provozovat lyžařské vleky.
:-)

Kdyby to nebylo skutečné, tak je to dokonce i komické.

P.S. Pokud se vydáte v létě do Beskyd na houby, tak máte nyní povinnost každého Satana odevzdat olomouckému arcibiskupovi , Jidášovo ucho také....jedině snad kdybyste ho pokropili v lese svěcenou vodou, ale musí to být průkazné, žádné švindly s Mattonkou nebo s Magnesií !!!
Před vstupem do lesa pak požádejte Panenku Marii ať vám nadělí plný košík, jedlých, nečervivých. Mělo by to zafungovat.
05. 04. 2014 | 12:07

Marie napsal(a):

Honolulu

Myslím, že mě přeceňujete ohledně toho pionýra. Tam mně vůbec nechtěli a jestli mi ten šátek nakonec dali, mám pocit, že to bylo v páté třídě, tak jen proto, že museli vykázat stoprocentní plnění. Z toho jasně plyne, že symboly na mě nezabírají.
Toho slavného dne mi na oné šátkovací besídce (nebyla jsem toho dne označena výstražným textilem sama) někdo ukradl přímo z krku zlatý řetízek s pavoučkem, který měl na zádech zasazený český granát.
Byla jsem vždycky spíš za rebela, někdy sice rebela, který se neubránil pláči, třeba když mně nutili ve druhé třídě vystupovat v brněnské Redutě na školní besídce v pyžamku, coby číňana se špičatou ošatkou na hlavě. Rebelovat se má, ale jen s mírou, jako ostatně všeho. Nikdy nevíte, jestli tou dokonalou rebelií nepřivedete spoustu lidí do horšího průšvihu, než v kterém jsou.
Na přenášení obřích balvanů jste tu Vy. Dovolte, abychom se v jejich stínu mohli ukrývat před příliš palčivým sluncem, o kterém vy v USA toho víte jistě mnoho.

O tom, že jste místní poklad, o tom nepochybuji nejen já, ale určitě zástupy zdejších přizpěvovatelů pod blogy.
05. 04. 2014 | 12:10

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

S. Libertad
Jakýsi druh komunistického /společného, vlastněného všemi členy obce věřících/ vlatnictví by Církev mohla dosáhnot tím, že by utvořila akciovou společnost s akciemi, které by zdarma obdrželi všichni občané zaregistrováni coby římští katolíci.
Pak by mohla například vsoupit i na burzu a upsat nové akcie, možná by se nalšo i dosti lidí z řad mimo Církev, kteří by tak Církvi na její bohulibé účely poskytli další kapitál, pokud by byla věc dobře zadministrována /například přes banku Goldman Sachs/ a Církev slíbila vyplácet dividendu - mohlo by to být ku prospěchu všech.
Otázkou ale je, jak blokovat to, aby většinový podíl neskoupila napřčíklad nějaká islámská investiční společnost / to yb se asi Kristus tam nahože dost ošíval a špatně by se Mu to Hospodinovi vysvětlovalo/...ale to se dá zajistit, například pomocí prefrenčních akcií či pomocí omezení institucionálních akcionářů.
U těch Goldmanů by mohl zalobbovat exkomunista Dlouhý, dělal pro ně /pro Goldmany, pro komunisty sice taky - ale to je dnes nanic/.
Není nad užitečné osobní kontakty i zde - na zemi.
05. 04. 2014 | 12:20

babočka napsal(a):

Pane Duko ,jste sympaťák co nemá zapotřebí se nechat urážet lidma , kteří vám nesahají ani po kotníky a navíc zdegenerovánými komunistickou propagandou.
05. 04. 2014 | 12:29

čech napsal(a):

Pěkně se čte, páně Dukova zpověď. Škoda, že zapomněl vysvětlit resp. dementovat nesoulad průměru na osobu z veřejně přezentované částky státního příspěvku, údajně na mzdy duchoventstva, s tou jeho jako nejvyšší.
05. 04. 2014 | 12:48

santawizard napsal(a):

Ve spolek:
Bůh nám dal svobodnou vůli se starat sami o sebe.To jenom ďábel nám slibuje hory doly pomocí triků a kouzel.
Vy pořád zapomínáte ,že atheisté nevěří v Boha ze stejného důvodu proč židé nevěří v Krista.
Ve starém zákoně totiž Satan žil pořád ještě v nebi a dělal nájezdy na zemi.
Dneska je ale doba jiná.Ježíš vládne v nebi ,ale Satan vládne na zemi.
Očekáváme příchod Krista podle zjevení sv Jana.Všichni ti kteří mají boží jméno na čele půjdou do nebe ,ale všichni ti kteří mají 666 napsáno na ruce půjdou do pekla.
22 karet z Tarotu =22 kapitol zjevení sv.Jana.
Tímto způsobem příjde i prorok pannenky Marie.
05. 04. 2014 | 12:51

čert }:o) napsal(a):

Eva Stančíková napsal(a):
čert:
Ou ou-omyl-to,že jste teologicky neznalý,jsem napsala já-nikoliv JAD.Vyvodila jsem to z některé Vaší starší repliky o tom,že Církev jako instituci neuznáváte...
Asi jsem se zase jednou nevyjádřila jasně.Prominˇte!
Hezký den a dobrou chutˇ k obědu!ES
05. 04. 2014 | 11:42
---------

v tom případě omluvu pro JAD

No a vy nevyvozujte jednostranně závěry na základě
několika písmenek na skle. Nemusí se vám to vyplatit
a navíc o diskutérovi nevíte nic, krom pár příspěvků! =o)
Omluva se přijímá a taky hezký den
05. 04. 2014 | 13:09

čert }:o) napsal(a):

santawizard
velice hezký blog, myslím, že ho se zájmem přečtete

http://www.ritual.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1085

p.s. znáte někoho kdo má na ruce tři šestky?
Já ne. Ale možná se někdo z diskutujících
přihlásí, neboť těmi co pomocí triků, kouzel
a lží se tu jen hemží.
Je Satan jenom symbolické vyjádření zla,
kterého si vytvořili lidé, nebo je skutečnou
bytostí?
Zdánlivě jednoduchá otázka, že?
Ale samotná otázka dává zároveň odpověď.
Jakou, to už nechám na fantazii, výčitkách
i hříchu čtenářů =o)

Ano Bůh lidem dal svobodnou vůli starat se
sami o sebe. Leč dnes už se to nenosí a lidi
se sami o sebe starat nechtějí. Chtějí pečený
holubi do huby hned!
Chudák ten, co se neumí sám o sebe postarat
05. 04. 2014 | 13:33

Renata napsal(a):

Dominik Duka
"K čemu je biskupovi tolik peněz"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kéž by církev zaměstnala všechny nezaměstnané Romy.
+++

Cituji:
Marginalizace či exkluze na trhu práce – chápaná obvykle jako dlouhodobá, opakovaná nezaměstnanost a dále jako přístup k nejistým a málo placeným pracovním místům – je na jedné straně důsledkem nízké úrovně lidského a sociálního kapitálu, stejně jako důsledkem strukturálních charakteristik trhů práce. Může být – aniž by to znamenalo zúžení pohledu na komplexnost procesu těchto kumulovaných znevýhodnění – pokládána za centrální prvek celé dynamiky sociální exkluze. Je tomu tak z více důvodů: jednak proto, že v současných společnostech poskytuje pozice na trhu práce sociální status i možnosti spotřeby a pak její absence či podstatné znevýhodnění v této pozici má značné dopady na materiální deprivaci, psychiku a sebeúctu a na sociální vztahy postižených lidí.
http://socstudia.fss.muni.cz/dokumenty/080305104512.pdf

Dnes nevoláme v těžké chvíli všemohoucí
a kámen naše přání neváží
však můžeme žít pouze vírou v lidi
když mnohdy slova naší prosby vroucí
jen do kamenných srdcí naráží?

O pomoc žádá nápis na zdi katedrály ....
http://www.youtube.com/watch?v=bQYFzLrQdmw
05. 04. 2014 | 14:02

Michal napsal(a):

někdo je pyknický, protože hodně jí... jiný jen pro opotřebení stářím a prací, kdy tělo ukládá co nestačí ASIMILOVAT JINAK. .. možná právě prostá jídla, škvarky (když jsem s ním jedl posledně) nejsou ideální... já raději avokádo, což výhoda dvojí, jednak mi je vzácné pro cenu, jednak je dietní... ale jsem jiná generace, v 20 jsem přestal solit (aby si zvykla matka, co to měla nařízeno, v 21 jsem přestal sladit, odlehčilo mi to komunistama pokažený játra dětskou žloutenkou, nejen byli komunisti všude špinaví a nakažliví, ale nebyl ta dieta na léčbu...ovšem realitu český vlastenci znát nesmí, nechutnalo by jim kouření a nemilovali by politika, co vykládá na radiožurnálu ve zprávách, že si dal zrovna celý stejně (asi tím omlouval puch k tomu náležející?)
05. 04. 2014 | 14:10

david napsal(a):

To : babočka 12:29

Babočko, vidím, že do zdejší diskuze dobře zapadáte.

Pro Husáka byl podezřelý každý "imperiálista".
Pro pana Duku je podezřelý každý "oný márxista".

Babočka už to vzal z gruntu, pro něho už je podezřelý každý, kdo je zdegenerovaný komunistickou propagandou.

A tak se to všechno mele dohromady imperiálisti, marxisti, komunisti a hlavně, že se u toho nemusí přemýšlet, že babočko.
05. 04. 2014 | 14:24

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Vzhledem k tomu, že úroveň diskuze se dostala do velmi přízemní roviny, tímto textem v diskuzi na dané téma nadále končím.

Pan kardinal. Spomente si prosim (alebo si pozrite) moje upozornenie voci Vam, ked ste sa rozhodli prispievat na Aktualne.cz svojimi blogmi. Nebudem citovat, co som Vam napisal. ALE - ked ste napriek dobre mienenym upozorneniam tu prisli, tak BOJUJTE, nie rezignujte. Len pre to, aby ste porozmyslali, uvediem.

Ako Slovak som tu zacal pred viacerymi rokmi prispievat z niekolkych dovodov.

1. Vyjadrovania prevaznej vacsiny (urcite vyse 90 %) nickov bol VULGARNE. Chcel som to zmenit, casom samotne Aktualne.cz zaviedlo sprisnene podmienky publikovania - som rad, "dosiahol" som, co som chcel, mohol som odist.
2. Prevazna vacsina, na rozdiel od slovenskeho PRIEMERU, nema ani "sajnu" o realiach na Slovensku. Nepocuvaju slovencinu, necitaju slovenske knihy, casopisy, nesleduju slovensku televiziu... Ako priklad som o tom napisal aj jeden blog (ctenaruv blog), kde som uviedol, ze u nas na Slovensku v hociakom stanku, restauracii...najdete CESKE noviny, casopisy...Blog sa tusim menoval "Preco to neide inde", alebo nieco podobne. Nepisem presne, pretoze ja vzdy pisem PRIAMO, bez prirucnej literatury, jednoducho "z hlavy", ale pri dobrej voli si to najdete. PRETO, co som pisal vyssie, som nadalej prispieval (aj ine blogy)
3. Vas napadaju vulgarne z dovodu, ze ste najvyssi predstavitel katolickej cirkvi v Cesku, mna sustavne napadaju z viacerych dovodov, najma:
a) pisem slovensky
b) pisem otvorene o veciach, ktore Cesi nechcu pocut (nadusene ako kapusta , ale do hlav, prvou republikou, komunistami i dnes - super Masaryk, super Benes, sviniari sudetski Nemci, Slovaci-fasisti, "hamizdna" katolicka cirkev...a milion inych tem podavanych rozpravkarmi o husitoch, Husovi, Masarykovi, Benesovi - knizne viete kto, filmovo viete kto, ideologicky, viete kto)
c) pisem o zdrojoch, kde si pravdu mozu precitat, teda ich usvedcujem z toho, ze pouzivaju len to, co im nadusila do hlavy propaganda a neurobia si na zaklade dnes dostupnych novych informacii svoj nazor (odporucane knihy, texty, zistenia...).
Napriek tomu sa ozyvam nadalej, lebo mam nadej, ze ked sa aspon jeden zo 100 odhodla nakoniec precitat nieco nove, tak ziska novy obzor.

PRETO Vas vyzyvam, aby ste z "bojoveho pola" neutekali len z toho dovodu, ze sa Vam zda reagovat na nezmyselne veci ako nezmyselna cinnost. Boh vie, ci nasa cinnost ma, alebo nema zmysel. Aj keby sme my sami uz v tom zmysel nevideli. Ja som si x krat povedal, ze tu uz na nikoho reagovat nebudem, teda na nezmyselne, hlupe, pokrivene, neznale...reakcie. A potom som si povedal - ty si taky mudry, ze vies, ci za tou vulgaritou, napadanim...nie je nahodou CLOVEK, ktory NEVIE ako dalej, KAM, CLOVEK, ktory chce vysvetlenie, ale nevie to povedat jednoducho, ale radsej to robi PROVOKACIAMI? CLOVEK? ktory HLADA? A ty, JAHA, sa na to vykasles, lebo ta URAZIL?

Preto pisem dalej a preto vyzyvam i Vas, ked ste sa uz tu prihlasil, piste a reagujte dalej. Ludia su SMADNI po pravde, len to nechu priznat.

S uctou
JAHA
05. 04. 2014 | 14:47

JAHA napsal(a):

A dovetok

Treba sa opytat Batu, preco Bata - teda jeho potomci otravuju Cesko i Slovensko ziadostami o majetok. Na Slovensku dosiahli dokonca PODVODOM (da sa o tom precitat na slovenskych serveroch) jedneho sudcu, ktory porusil slovenske zakony, okrem ineho i sudne zakony o pridelovani spisov a v jeden den rozhodol o dvoch veciach, o druhej ako ZAKONNE NEPRISLUSNY!!! ze Batovcom sa ma vratit majetok - inac povedane - ZRUSIL Benesove dekrety!!!

To asi Batu NEZAUJIMA, ale Vy, zrejme, ANO. A asi nielen Batu to nezaujima, ale ani Cechov!!!
Lebo ked sa prelomia takymto sposobom Benesove dekrety na Slovensku, potom Batovci opatovne zazaluju Cesko (budu mat prejudikat)!!!

Ale Cechov zaujima Vas podpriemerny plat (co sa tyka funkcie), nie statisicove platy sefov zeleznic a kadecoho, dosadenych Zemanovou nikym a nicim neviolenou vladou "odbornikov". To je typicky ceske. Sta Cech, mali by ste si na to zvyknut:-).
05. 04. 2014 | 14:56

Rudi Koutek napsal(a):

Jak uz bylo tady uvedeno, zakladni plat nic neznamena. Uz jsem mel par rozhovoru s Cechy, kteri si stezovali na maly plat. Nakonec z toho vyslo, ze maji i s temi vyhodami a odmenami vice nez ja v Nemecku.
05. 04. 2014 | 15:57

honolulu napsal(a):

Pani Marie,
Vy mate krasnou dusi. Vas nechteli u pionyru. Ja si ted zjistim, kde je brnenska Reduta a budu chodit tak dlouho kolem dokola, az Vas tam potkam...

Poznam Vas snadno. Vim, ze jste hezka. Rika to spiritualita. Ona je informativni...
Porad ale nevim kde je Vase oblibena kavarna ? Ono se to tam vsechno meni v tom Brne.
Kamos v Jizni Africe byl z Brna...On chodil popijet mezi inteligenci (Braamfotein -Johannesburg), byla s nim velka sranda. Ucil me pisnicku...
"To nase Brrrrno je srdce Moravy, jak Cechu Praha na brehu Vlatavy"....

Panove, shrnte fakta !
Kdyz ma Kardinal nasi cikve stejny prijem jako Cikanka, ktera vyrabi deti po vzoru kraliku v Australii, tak kazdy z nas straci moralni pravo kritizovat snahu cirkve o restituce, ktere jsem TAKE silne kritizoval !....My ten argument prohravame !

Jsem vdecny Aktualne CZ, ze mi dala nahlednout do zeme z ktere jsem vysel a posmivat se podrbanym prioritam, ktere ve vasi zemi existuji - diky vasim autoritam.

(Psssst - tajemstvi...Pamatuji si nektere z nich z nasi pomocne skoly. Oni tam take propadali a jejich diplomy jsou falesne, tak jako muj aristokraticky titul, zakoupeny ve Vidni na Gurtlu.)

Eminence, nemate k prodeji nejake aristokraticke tituly ? Nemohli bychom udelat spolu nejaky byznys ? Hmmm ?
05. 04. 2014 | 16:29

Marek Kobera napsal(a):

To srejc Josef:

"...demokratické a humanistické tradice moderní společnosti."

Ale fujtajbl. :-(
05. 04. 2014 | 16:41

honolulu napsal(a):

Eminence tajna zprava z New Age...
Biskupove :
Vaclav Albim Helfenbursky,
Vilem Prusinovsky,
Jan Grodecky,
Jan XVIII,
A jeste nekdo, ale nepamatuji si jeho jmeno... Vsichni byli zavrazdeni Philoponem Dambrovskym ...Rikali occultistky, ze on znovu zije nekde v Rakousku a jezdi pravidelne do Vidne...
Potkate-li ho tam, tak ho poznate podle toho, ze Vas pozve na kafe...(Samozrejme, ze to kafe bude se Strichninem.)
Z toho prameni pouceni. Nevahejte pouzit informativnich sluzeb americkych carodejnic z New Age.
05. 04. 2014 | 16:51

honolulu napsal(a):

Babo Jago (8:17),
Ano, je mi smutno - po sousedce z Cape Coral.
Tak k uleve mnoha se musim odmlcet a jet za ni....Kdybych mel prijem jako kardinal Duka, tak se nedostanu pres most, oni chteji mostne...
05. 04. 2014 | 17:00

david napsal(a):

To : Rudi Koutek v 15:57

Rudi, jaký plat myslíte, že můžete dostat za navážení zboží do regálů v Aldi?
Zkuste se pozeptat jestli by vás nepřijali třeba v Dresdner Bank, pak byste možná mohl mít i tolik, co mají někteří v Čechách, ovšem samozřejmě ti, co něco umí.
05. 04. 2014 | 17:58

Rudi Koutek napsal(a):

david
Jake zbozi v Aldi? Dresner Bank? Davide vypada to, ze jste me vubec nepochopil.

Takze znovu. Pokud mi nekdo tvrdi, ze ma malo penez a plat napr. pouze 20 000 Kc a zapomina na ty zvlastni odmeny, premie, stravenky, pracovni mobilni telefon, ktery se pouziva na soukrome ucely, moznost chodit zadarmo plavat na mestsky bazen a zadarmo jezdit mestskou dopravou(jeden znamy pracujici na radnici),atd., atd.
05. 04. 2014 | 18:13

david napsal(a):

To : Rudi Koutek

Tak ještě jednou Rudi . Pokud píšete, že si vyděkláte méně než nešťastník v Čechách, nesmíte dělat posluhu někde v Aldi, ale nastoupit třeba v Dresdner Bank.
Pochopil Rudi?
Pokud ne, máte smůlu, jednodušeji už vám to napsat opravdu neumím.
05. 04. 2014 | 18:31

Rudi Koutek napsal(a):

david
Nejedna se o to, ze vydelavam mene, nebo vice nez nekdo v Cezku. Jedna se o to, ze ten v tom Cezku nepocita do sveho platu to co jsem vyjmenoval.
To je neco podobneho jako kdyz clovek pracujici v pohostinstvi tvrdi, ze vydelava napr. pouze 10 000 Kc a kdyz k tomu clovek pripocte, ze dostane bokem penize od sefa a ma jeste zpropitne, v hospode ji a pije zadarmo, tak se dostane napr. na castku 20 000 Kc.

Ono se daji s tim co clovek vydela delat ruzna kouzla.
Za bolsevika jsem hned po skole zazil v praci vystup jednoho starsiho kolegy, ktery se rozciloval jak ma malo penez. Jelikoz to co mel udajne vydelavat bylo mene nez muj nastupni plat, tak jsem ho pozadal, aby mi ukazal vyplatni pasku. Samozrejme mel asi jednou tolik, ale z vyplaty se mu strhaval najem, pujcka, sporeni a alimenty na dite...
05. 04. 2014 | 18:46

Marek Kobera napsal(a):

To jojo:

Ano, chudáci, spoluobčané pro společnost leccos smontovali. Má to pro ni jistě obrovskou materiální a vlastně i duchovní hodnotu, povznášející asi jako Novosvětská symfonie. To jste tak chtěl říct?
05. 04. 2014 | 19:02

strejc Josef napsal(a):

Pavel V.:
Strejci, podle vašich představ by nejdemokratičtěším režimem byl tzv. socialismus, kde pro komunisty pravidelně hlasovalo téměř 100% voličů. Přesto se jednalo o totalitu. Na tomto příkladě je vidět, že podstatou demokracie není hlasování. Její podstatou je svoboda slova a dialog, aby se každý mohl vyjádřit ke společenským otázkám a aby se přihlíželo i k právu menšin.

V církvi neexistuje žádná evidence členů. Kněží a biskupové získávají svoje postavení na základě apoštolské posloupnosti (jsou nástupci apoštolů) - jsou pověřováni staršími členy církve. Tento systém, kdy do vedení jsou lidé vybíráni dle schopností, je kvalitnější, než když když o nich hlasují lidé, kteří je neznají.

Milý Pavle V,
První věta vaší polemické reakce nijak nevyplývá z mé poznámky, není tedy proč na ni reagovat, snad jen v tom smyslu, že nevychází z logiky a je to v postatě zcela zmatený (v horším případě vědomě demagogický) výrok.
Jinak, nejsem si vědom, že by moje názory jakkoliv napadaly právo na svobodu slova a dialog. Jako demokrat jistě víte, že své názory má právo vyjadřovat svobodně kdokoliv tedy i pan Duka, já nebo vy. Také vstupovat do politiky můžeme i sami za sebe. Jakmile však začneme dělat politiku „jménem“ nějaké skupiny, musíme k tomu mít puvoir. Musíme vstoupit do politické soutěže idejí a musí na nás nějací občané delegovat své právo – říká se tomu volby.
Pokud se vám způsob instalace církevní hierarchie zdá demokratičtější (možná vám ale uniklo že do své funkce byl pan Duka jmenován Vatikánem) máte plné právo ho prosazovat a prokážete-li, že je opravdu lepší, jak uvádíte nepochybně ho rády převezmou všechny ostatní instituce, strany a hnutí.
05. 04. 2014 | 19:26

Marek Kobera napsal(a):

To antipolitik:

"Máme jich nejvíc na světe."

Tak lžete. U nás máme 19 katolických biskupů a kardinálů, v Polsku jich je 156.
05. 04. 2014 | 19:48

Marek Kobera napsal(a):

To Karel Rorýs:

Nic než národ, viďte?
05. 04. 2014 | 19:53

hostitel napsal(a):

Duko,
je mi lhostejná výše tvého platu, pokud jej budou platit jenom ti, kdo využívají tvých služeb.
Pokud jsou státní mocí donuceni platit jej v daních i lidi, kteří s tebou a tvou církví nechtějí mít nic společného, jsi to, co jsou ostatní církevně-političtí hodnostáři - parazit*.

* Parazitismus je vztah dvou organismů, z něhož jeden organismus (parazit čili cizopasník) má zisk a druhý na něj doplácí (hostitel). Parazit se může živit buďto tkáněmi samotného hostitele (aniž by ho sám o sobě zabíjel), nebo se přiživovat na jeho potravě či jinak profitovat z hostitelova organismu nebo jeho činnosti a snižovat přitom jeho fitness (zdatnost).
05. 04. 2014 | 22:17

honolulu napsal(a):

Prof. dr. politicke nekorektnosti Honolulu, (cisty, ale odcizeny Katolik) bude mit prednasku. Podrzte se stolu !

Chci se vam zminit, jak to ti nasi Sv. Apostoleve ZDRBALI ! ..
.Kdyz nas spasitel Krist zil v rimske provicii Judea, tak cele jeho okoli se delilo na 5 politickych stran, ktere se nemely radi, ale pouse 3 rasy, ktere nebyly kulturne, tak propastne vzdalene, jako jsou ty dnesni v Evrope a Americe.....

Zide tenkrat patrili k jedne Semitske rase a svedomite se fackovali mezi sebou a hlavne s Rimany.
(Tenkrat neexistovali Askenazis ! Zide byli sice pomateny, ale zdravi narod. Uz tenkrat meli napr. spravny pomer k Arabum.)

Kdyz Apostole psali Novy Zakon, tak neexistoval Islam, neexistovali Cikani. O lidozroutech na jih od Sahary se nevedelo.

Kdyby Apostolove byli SVATI, tak by meli konekce s vesmirem, ktery by je informoval o budoucnosti a prusvizichch lidstva na ceste casem.

Jejich BIBLE se proste NEhodi pro moderni dobu. Ani slovo tam neni napr. o oddelenosti (cesky Aparteidu), ktery je tak dulezity pro klidne ulice, sporadany zivot, a svet bez kriminality....Apostolove, zaklad vami pro nas stvoreny - je zpotvoreny a bezceny.
dr. politicke nekorektnosti honolulu
05. 04. 2014 | 22:19

honolulu napsal(a):

Oh, odpuste mi nebesa ! Ja cisty Katolik, musim s litosti priznat, (po zapnuti mozku), ze moji bratri v Kristu, jsou v sebe-destruktivnosti na hranicich retardace...

Proto je dulezita regenerace / renesance katolicke cirkve....
Vzdy oni jsou na strane multi-kulti.

Oni sami jsou bez penez, ale hlasaji integracni politiku, ktera pripravi o penize i vas..

Predstavte si, ze rodina tvrdou praci nasetri na bydleni (treba dum). V ramci integrace se ji do ulice nastehuje rasa barbaru a cena domu okamzite klesne o
75 %...Teoreticky !
Ve skutecnosti je dum neprodejny.
Cirkev nemysli na zitrek a nerozumi ekonomii..

(Eminence cardinale Duko, aby jste byl prinosem pro ceskou zem a mel dostatek casu napravit vse co je zdrbano, tak New Age Vam vzkazuje, ze jde vycist z vasich fotografii
zdravotni diagnozu...Bezte k doktorovi !
My vas potrebujeme ziveho !)
05. 04. 2014 | 22:45

honolulu napsal(a):

Zde jsou politicky nekorektni informace pro pro moje spoluzaky z pomocne skoly pro mentalne opozdene, v dnesnich dnech na pozicich moci a zodpovednosti.

UN (organizace spojenych narodu) privezla se svoji prizni a ochranou do republiky Kosovo (cert vi kde to je) i LICHVU a vselijake nemoci, ktere Kosovo neznalo, a ted tam maji velke % AIDS...

Oni tam take zavedli tajnou exterminaci Cikanu ! Tim, ze je systematicky vystavuji olovu.
V jednom decilitru krve, kdyz je 10 points, tak Cikan ma zniceny mozek na dosmrti !
Jenze oni tam Cikani maji ted v prumeru 57 points... Tam se umira ve velkem !

A toto jsou ti stejni lide (UN) , kteri kritizuji Cesko za rasismus.
Cesi nedejte se !
Zadam timto svoje spoluzaky z pomocne skoly pro nedouky, aby se ostre ohradili proti UN a EU hypokratum.....

Zminuji se o tom proto, ze v radach bratru v Kristu je mnoho vlezprdelku, kteri se snazi michat vzdalene kultury a take proto, ze jsem si vzpomel na matku Teresu
z Kalkuty.
Malem me jednou zaslapla v New Yorku....

Eminence kardinal Duka podporuje Kamala... Matka Teresa podporovala Kalkutu...Ja podporuji Stejskalovu universitu zv. Aktualne CZ.

A nyni vam ctenari chci ukazat naseho pana kardinala duku za studenskych let s matkou Teresou, tesne pred tim nez ho Komousi zavreli a matku Teresu deportovali do kalkuty
Najdete to na....... YouTube..... Boogie Woogie.... rachele 9876
06. 04. 2014 | 00:37

antipolitik napsal(a):

Jo, jo Kobera, jasně že lžu. Polsko je silně katolické a má 36 miliónů obyvatel a z toho tak minimálně 25-30 miliónů věřících. U nás je veřících tak možná milión. Asi jste při matice na základce chyběl. Takže jeden z nejvíce katolických států jako je Polsko (Německo tolik biskupů nemá-Polsko jich má po nás v Evropě nejvíc v přepočtu na obyvatele-takže hloupý a manipulativní příjklad) má jednoho biskupa na 190tisíc věřícíh a my na 50tisíc. To je docela v ateistickém státě jako Česko unikum. Podle vašich měříztek by muselo mít Polsko biskupů 600 kousků člověče.
06. 04. 2014 | 06:43

antipolitik napsal(a):

Kubera abyste tomu co jsem psal porozuměl, tak píši ještě jednou. Neexistuje na světě stát, který by měl v přepočtu na věřící tolik biskupů jako má ateistické Česko. Kapišto? Proto jsem psal, že jich máme nejvíc na světě, ale bylo myšleno v přepočtu na věřící a s tím nehnete. Jsme v tomto unikum. Lžete vy.
06. 04. 2014 | 07:02

af napsal(a):

Takže má plat, jaký většina lidí nemá. Nemusí se fyzicky namáhat.
Auto s řidičem k dispozici.
To mu platíme my, nevěřící.
Nelíbí se mi to.
06. 04. 2014 | 07:36

Fialenka napsal(a):

Nemá se arcibiskup a církev snažit zavést na Zemi království nebeské? Ráda bych o tom slyšela aspoň nějaká slova.
06. 04. 2014 | 07:56

Ládik!!! napsal(a):

Prolítl jsem očima diskusi. Je zaráženící, kolik nicků tady vyčnívá, bohužel zejména dolů. Proč si nenajdou nějaký zemědělský blog nebo stránky o kanalizaci, kde by mohli kydat hnůj a pouštět "moudra" v jejich přirozeném prostředí?
06. 04. 2014 | 08:55

Joe Ratata napsal(a):

Ovšem zcela bezkonkurenčně nejvíce vyčnívá nick Ládík!!!
Hádejte kterým směrem.
06. 04. 2014 | 09:04

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Já bych Vám přidal, Váš plat je nedůstojný Vašemu postavení. Každý čudla na Národním výboru bere víc. Těm bych to struhnul.
04. 04. 2014 | 14:19
-------------
Ládíku, nikdo a nic Vám nebrání v tom, abyste ze svého /neboť zde vyzýváte k tomu, ať je arcibiskupovi " přidáno" - z peněz vybraných na daních/ měsíčne panu arcibiskupovi posílal nějakou tu zlatku.
Co tak třeba deset tisíc CZK ?
Jeho eminence jistě ráda sdělí číslo účtu - na které můžete takovou částku posílat, i taková malá částka by jistě přispěla k tomu, že by pak Jeho eminence ve Vašich ctěných kukadlech nabrala vyšších kbelíků důstojnosti. Byl byste spokojen Vy, Vaše svědomí i vědomí, byl by spokojen i tento činovník. Mohl by si kupovat například i ty knihy, které jsou tak trochu v rozporu s učením, o kterém si myslí, že jej vyznává a věří v něj. Vydělali by tak nakonec možná všici.
Chutě do toho a půl platu je hotovo !!! Jistě nejste z těch, co žadoní po ostatních - aby solili místo něj. Vy to chcete - tak si to zaplaťte, to máte to samé jako s těmi ukrajinskými dluhopisy. Také jistě souhlasíte s tím, aby si je lidé kupovali dobrovolně, ne aby jim někdo nařídil, že si je musí /například přes fiskál/ nakoupit povinně, to je tak trochu totalitní způsob uvažování.

Ládíku, nabízí se Vám skvělá příležitost jak dostát svému vědomí i svědomí a realizovat svou svobodu skutečně - prostřednictvím učiněného skutku, ne pouze prostřednictvím navrhovaného tlachu. Pošlete panu Dukovi ty prachy, bude se Vám oběma lépe chrupkat, pan Duka si přečte něco o antisemitismu a jak se na něm po staletí aktivně podílela Církev a že tedy má co napravovat...no a Vy si zase počtete ve výpisu z účtu - kdy Vám pravidelně budou měsíc co měsíc strhávat 10 hadrů a vy si při té četbě potěšeně povzdechnete " Ach, důstojný pane, zdalipavěk víte, kdo dává na tu arcibiskupskou charitu, zdalipavěk víte, komu máte vůbec projevit svou vděčnost a vzdát mu díky, zdalipavěk vůbec znáte i jméno Ládík!!!, nejen Jahve či Synek Jahveho...nu, nechme to tak, co je Ládíkovo!!! arcibiskupovi, co je arcibiskupovo to nebi." Slza sice skane , ale jen dar dávaný neokázale, tajně, bez propagační doprovodné kampaně, bez nároků na odezvy v podobě výlevů vděčnosti a díků...jen takový dar je darem skutečným, takový dar jde od srdce k srdci.

Ládíku, internet bankingem lze zadat příkaz i v neděli, chutě do toho !!! Já to Jeho eminenci neprozradím - že to Vy za tou arcibiskupskou charitou stojíte.
Čestné židovské.
06. 04. 2014 | 11:18

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ládík!!!
Pošlete to když tak přes nějakou židovskou banku /ale nějakou solidní !!! - ať to někam nezašantročí/, ať trochu smyjeme i ty potoky krve, to jak Církev v minulosti zvedala ty stavidla rybníkům svého antisemitismu....ať si hoši pejzatí na tom taky trochu trhnou.
Díky.
Já věděl že jste láska a milost sama.
06. 04. 2014 | 11:23

Baba napsal(a):

Biskup utrácí. Křesťané obětují.
06. 04. 2014 | 11:26

santawizard napsal(a):

Čerte,základem každého náboženství je nejenom víra v posmrtný život ,ale i vědomí a svědomí na cestě životem tady na zemi.Přátelé si mezi sebou čistí svědomí a rozšiřují vědomí ,kdežto nepřátelé si navzájem špiní svědomí a zužují vědomí..V podstatě jde o politiku versus náboženství. Náboženství nás spojuje ale politika nás rozděluje.Tak zvaní "náboženští fanatici" jsou více méně mezi sebou přátelé ,ale tak zvaní "fanatičtí vlastenci "jsou mezi sebou více méně nepřátelé.(Když je to spojené a nakloněné jenom na stranu toho vlastenectví, tak to může být ještě horší,protože oni změní Boha na nic než národ a kult osobnosti atd.jako např.Jan Hus a Jan Žižka v mučednictví a válečnictví samého Ježíše Krista))

Fialenka napsal(a):
Nemá se arcibiskup a církev snažit zavést na Zemi království nebeské? Ráda bych o tom slyšela aspoň nějaká slova.
06. 04. 2014 | 07:56
Ano,tady leží zakopaný pes.Místo aby nám diskutérům a čtenářům kněží kázali království boží (což je v podstatě svatá mše,která očisťuje ),nejenom v kostele ale mohla by i tady na aktuálně cz.tak nám přidávají polínka do ohně politické nevole.Proto divadelní interpelace skončili ve strachu z lůze za plentou.Blogaři se už bojí diskutéru,nebo-li politických fanoušků jako na fotbale chuligánů.To si zavinili sami,protože nechcou kázat království boží.Všichni kněží se tady pletou do politiky a šíří zlo,protože nechou kázat království boží.Nechcou kázat království boží a svatou mši,protože se bojí výtržníků a úrážek .Proto jsou raději připraveni snášet rajčata a vajíčka ,když kážou království pekelné v penězích a v politice.
Do té doby než se to změní bude horší a horší.Faráři a kněží a kazatelé by měli snášet pro Ježíše Krista nějakou tu urážku.(stejně by jich bylo o mnohem o mnohem méně méně než teďka ) Vždyť Kristus byl pro království boží dokonce ukřižován!!
06. 04. 2014 | 12:52

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!!
Nu, já asi nevyčnívám vůbec nikam. Ale když už jste sem znovu nahlédl, zeptám se na Váš názor. Proč asi pan Duka nepobírá starobní důchod? Neb o jeho příjmech jeho blog přece je.
A znovu opakuji - ať si církve platí své zaměstnance úplně dle svého.
06. 04. 2014 | 13:44

Stanislav Cerman napsal(a):

Vážený pane msgr.Duko , rád bych Vám popřál plat třeba dvakrát tak vysoký. Mě by zajímalo jak ŘKC vedete jako její hlava. Ve Vansdorfu zase propukají Romské nepokoje. Viz:http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3096274 Koli kněží jste poslal do Vandsdorfu aby pracovalo s našimi zbloudilými spoluobčany. Napravovat zbloudilé byla vždy doména ŘKC. Děkuji Vám za odpověď.
06. 04. 2014 | 14:09

Mac napsal(a):

mám v svém okolí několik VĚŘÍCÍCH.
Píšu to schválně velkýma, protože tito věřící mají svou víru jako niterní záležitost, způsob rozjímání,myšlení, chování. Víra jim pomáhá překonat různé, i hodně tvrdé životní strasti.
Tito věřící si víru nechávají ve svém nitru a zásadně s ní neotravují své okolí.

Ptal jsem se jich, na co je jim instituce zvaná církev svatá katolická, na co jsou jim vyžraní mamonářtí preláti typu kradinála Dukáta.
Pouze pokrčili rameny. Prostě na prd.
Církví se nejvíce ohánějí ti, kterým nejde o víru , ale pouze o mamon.
06. 04. 2014 | 14:18

Mac napsal(a):

pane kradinále Dukáte,
jste znesvěcením památky Františka kardinála Tomáška.
To byla úctyhodná osobnost, ctěná věřícími i nevěřícími.

Vy jste......... na prostě Duka.
06. 04. 2014 | 14:24

Yosif K napsal(a):

Tak Duka je mamonář, naštestí česko mělo vládu kovaných SPOZISTů instalovaných "zastáncem plebejů" Milošem Zemanem.

Ředitel ČD Zelený se camral že na rouzdáíl od kapitalistického ředitele bude brat pouze 250 měsičně. Ted jej babišisti vykopli a museli mu chtě nechtě vyplatit proletářský zlatý padák 7 milionů Kč.............

Takhle vydělávají peníze zastánci proletářů, vy plebejští a proletářští petlachové....
06. 04. 2014 | 14:56

Janes. napsal(a):

Vážený pane kardinále,především,být váma jsem vděčný i za toto,18 000 kč je dost peněz u nás v porovnání s průměrným pravdivým dělnickým platem co bere 60 % našeho národa za odvedenou práci,tak to je v pořádku.Jenže o tom vašem platu to není,ono je třeba si uvědomit,že taky od r.48 až do dnešního dne i nadále se církve financovaly z peněz dan.poplatníků a bylo vám to přáno a lidi ještě přejícně přispívali,a to,co bylo církvím ukradeno,musí být navráceno.Jenomže to,co uzmula modroodsáckokalouskokchárlová vláda mafianským způsobem našim obyvatelům,nekontrolovatelně a bez řádných výpočtů a předala to vám,je a to určitě s vaší podivnou paličatostí další krádež století a taky právě na vás je vidět jak se chová buldok,jenž se zakousl do velké porce a bojí se o to a nezamýšli se nad ničím.Tím,že bojujete za možné bezpráví,páchané na už tak vysátem a ožebračeném národu,je ubohé a pro církve moc škodlivé,nic neztratite,dojde-li k přepočtu,pouze získate.
06. 04. 2014 | 15:30

Joe Ratata napsal(a):

Yosife,
ale Zelený sem nepsal blog o svém mizerném platu, zatímco generální ředitel české pobočky vatikánské firmy ho sem napsal !!!
Takže se reaguje na jeho výlevy.
06. 04. 2014 | 15:36

honolulu napsal(a):

Pani Fialenka napsala,
ze divadelni interpelace skoncily, protoze se blokeri boji diskutujicich....
Volam z celeho srdce, BLOKERI NEDEJTE SE ! Do boje ! Jinak zakrnite ve vyvoji.

Cirkev katolicka je zde obvinena z antisemitismu....NESMYSL !
Obvinuji ji z praveho opaku ! Z RITOLEZECTVI ke kazde jine rase.

Vzdyt on sam, kardinal Duka podporuje nejakeho Machometana t.zn. SEMITU, ktery se jmenuje Kemal.....(Camel) Kamel je velbloud .
Eminence Vy pestujete velbloudy ?

Uz by jste mel konecne oprasit tu starou krizackou tuniku. Nasadit si zeleznou rukavici a nafackovat zivocichum na Aktualne CZ.

Pane Stanislav Cerman,
Eminence - je osloveni kardinala
Papez se oslovuje - Jeho svatost , nebo Svaty otec.
Oficialni osloveni biskupa je - Excelence
Monsignore - je osloveni biskupa okresniho Coz je dve hodnosti pod kardinalem, ktery je hned po papezovi.
R.D. Reverendus dominus - doslova "dustojny pan" (to jsem JA), ale kdybych se dal k cirkvi, tak by me kamaradi rikali cernoprdelak.
P. znamena Pater - reholni knez.

Eminence, kde se vyplnuje prihlaska na zahradnika v klastere plnem hezkych jeptisek ?
Mam pravo se uchazet o takovou pozici ! Jsem verici, cisty Katolik s uvolnenymi mravy !
Mam take aristokraticky titul (princ) - upne falesny ! Ja si ho koupil kvuli hrabence ve Vidni. Az se prislo na podvod, tak pro hrabenku uz bylo pozde.

- Svata Ni Touche ma patronko, svou prizen a lasku mi uchovej - uz slysim trumpety andelu... Je cas jit na msi
06. 04. 2014 | 16:01

Joe Ratata napsal(a):

Honolulu
Vás čísti, toť nádhera.
Až pojedete do té brrrněnské Reduty, zajeďte i do Holašovic podívat se na místní Stonehenge. Zajímalo by mně, zda tam ten kamenný kruh udělali jen kvůli turistům, nebo zda opravdu má nějaký jiný význam. Nejsem schopen to posoudit.
06. 04. 2014 | 16:57

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.bostonglobe.com/news/nation/2014/04/05/apnewsbreak-archbishop-sell-atlanta-mansion/Y8ReTEEpHwrGL1KFDf4L9O/story.html

V USA dokonce prodávají arcibiskupovi střechu nad hlavou.Po třech měsících, ani se tam nestačil zabydlet. /proč to teda stavěli ?!??/. Straé sídlo mu prodakli za necelé dva mega /USD/. kam s evrtne ? Co když skončí jak ten nuzák a bezdomovec Kristus, neměla by se ho ujmout nějaká charitativní organizace ? Honolulu, jak to tam chodí - když se arcibiskup nemá kam vrtnout ? Snad neskončí pod mostem ?
Nu, ještě že dnes tuláky a bezdomovce již nekřižují, například kvůli nesrovnalostem v účtech či kvůli odlišným názorům na církevní právo.
Ostatně ono to asi ani není možné, aby dopadl jako Kristus, vždyť Kristus byl žid, dnes asi žádný katolický arcibiskup nemůže být současně i židem, to by tak hrálo !!!

Chudák, takové hezké sídlo - v tudorovském stylu, jak z cestovního průvodce Teď mu hledají něco skromnějšího, papá Franci to tak chce - aby Církev vypadala chudě.
Marketing je marketing.
Nepředěláš Církev, dodej ovečkám aspoň slušné píárko v médiích.
06. 04. 2014 | 17:24

honolulu napsal(a):

Joe Ratata,(16:57)
sranda musi byt, nebo neunesem tihu zivota....Stonehenge by me opravdu zajimal, ale mam to do Evropy daleko, a po poslednim toulani na severu Ameriky me dochazi dech.

Biskup Vaclav Maly, verny stoupenec kardinala Duky se rad toula v dejinach antiky.
Myslim si, ze by jste ho mel na Stonehenge upozornit a nalakat ho tam. On pozna, je-li to orginal, nebo turisticky poutac.

Nase vedmy a occultistky z New Age jezdi tajne na Sumpersko. Tam jsem take nikdy nebyl.
Oni tvrdi, ze je tam VORTEX. Chtel bych byt mladsi a mit energii to vsechno proskoumat. Trpim ZVEDOVOSTI a intuici stale jeste vlastnim. Snad me Florida regeneruje...

Pan prof. Prochaska z Badenu je zde. Jdem se podivat na jeho bloq.
06. 04. 2014 | 17:45

čert }:o) napsal(a):

santawizard
souhlasím co jste napsal.
Netrpělivost, posměch, fanatizmus, nenávist, závist,
nepřejícnost či neochota pochopit druhé, ničí duševní
harmonii a překáží ku spokojenosti. Lidé ztrácí smysl
pro romantiku, neboť je směšná a podřadná a stydí se
za ni. Mnozí jí nepřiznají, aby v očích druhých nebyli
trapní. Od druhých očekávají dokonalost aniž by si
uvědomili nedokonalost vlastní a tak nejsou schopní
důvěřovat nikomu, mnohdy ani sami sobě. Nedůvěra
v sebe sama vyvolává negativní vlastnosti. Lidé si také
komplikují své role tím, že jim všechno vadí, ale nesnaží
se změnit nic, krom držkování a urážení ostatních, dle
jejich názoru, nedokonalých. Žijí bez duchovních cílů.
Jediným jejich cílem je být otrokem konzumu, ať již vědomě
či podvědomě. A tak nejsou vnitřně spokojeni a hledají
vinu v jiných lidech.
Svými podpisy si kupují to, co jim reklamní spoty nabízí
v domnění, že budou šťastnější s lepším autem, mobilem
nebo způsobem trávení dovolené. Je krásné říct že jsem
byl na Maledivách než na Mácháči. V tom je jejich image.
Ve věcech. Hromadí pomíjivé věci, ale při tom ukazují na
druhé kteří činí totéž. Žijí minulostí a dovolávají se starých
pořádků, neuvědomujíce si, že to bylo totalitní a omezující.
Ale jejich sobectví to už nepřipouští. A tak, maje mnohem víc,
než kdy před tím, pořád jsou nespokojení a pořád v sobě krmí
tu zlobu vůči všemu i vůči všem. Dusí se sami v sobě.
Stačí číst příspěvky. Hezký večer =o)
06. 04. 2014 | 18:53

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

honolulu
Vy jste zřejmě blázen...že já se vůbec na něco ptal.
A kdo byl Ježíš Nazaretský ? /pokud vůbec existoval /
Asi presbyterián nebo mormon, že ?

Žid jako poleno, z kmene Davidova - píše se v Bibli, vy " katolíku. Vy budete spasen...ale leda tak vepřem, na hnojišti.. .

P.S. Tykejte si podobným intelektuálním troskám jako jste vy sám.
06. 04. 2014 | 18:54

Joe Ratata napsal(a):

Kdysi na vojně (a platí to zřejmě stále) jsme říkali :
Nečti !
Když už čteš, tak nepiš !
Když už píšeš, tak nepodepisuj !
Když podepíšeš...... tak se nediv !
06. 04. 2014 | 19:13

Medikolog napsal(a):

Polovina RODIN v Řecku žije za méně, než 800 Euro měsíčně... hlásí řecký berňák....(zdroj KATEMIRINI citovaný RIA Novosti).
A pan Duka byl za komunistů nucen pracovat a tak už léta má nárok a možná i pobírá starobní důchod.. ke kterému si skromně v Církvi přivydělává... nebo je tak dobře zajištěn, že se o český "starobák" neobtěžoval ani požádat?

Pane HONOLULU, Sefardští Židé, vyhánění ze Španělska za Fersdinanda a Izabely, pociťovali hluboké "zadostiučinění", když je, Židy, katolíci vyháněli ve jménu Žida Ježíše Krista a poté ty samé katolíky viděli, jak se k tomu dávno mrtvému Židovi vroucně modlili...
06. 04. 2014 | 21:32

Jive napsal(a):

to. komu chybí biliony USd

doporučuji navštívit mši a poté tzv. farní kávu, kdy si s těmi, kterým nyní asi nerozumíte můžete promluvit. Třeba v naší farnosti se setkáte s univerzitními profesory, umělci,... Zkuste i to, že různost názorů může sbližovat. Pan arcibiskup se ozval vůči nefér výpadům a Vy se vezete na vlně ...
06. 04. 2014 | 22:17

honolulu napsal(a):

To musim prijit JA, byvaly coordinator z New Age, abych zde vyvracel vsechny lzi nastradane za stoleti. Nemam na to silu ! Ale pokusim se, abych dokazal intelektualni superioritu nad zivocichem Tencokydou.

Kdo byl Krist ? Z jake byl rasy ?
Krist byl nodicky AMORIT ze Sumeru. (Ale vy stejne nevite co to znamana...)
Byl to agresivni revolucionar, ktery chtel zmenit kruty system vladnouci v rimske provincii Judei.

Plidstit podminky pro vsechny. Byl to socialni aktivista stavejici se proti lichve.
Byl odvazny a skvely. Postavil se proti rimskemu a zidovskemu establismentu.
Byl politicky cinny a byl zarasena JEHLA v zadnici kazdeho Pharisees ! (Politicka nabozenska strana.)

Snad si nemyslite, ze zidovsti SADDUCEES (dalsi politicka strana - obchodni) by dali popravit Krista za prevraceni stolu s penezi, kdyby byl Zidem ? Neee panove !!!! Oni by mu pujcili million na vysoky urok, kdyby byl Zidem ! Vzdyt jsou to skveli byznysmeni jeste dnes.

Proc ho nemel rad Pontius Pilatus ?
Protoze jeho manzelka z rodiny cisare Tiberia CLAUDIA PROCULA zdrhla z palace v prestrojeni, kdykoliv byl Kristus na blizku.

Pontius Pilatus, (zastupce Tiberia) zil v agonii pokadeny strachem, kdyby nejaky zidovsky ZAELOT (dalsi politicka strana - osvobozenacka), ji poznal.
Urcite by ji zabil ! Byla to prece prvni dama v zemi !. Co by se potom stalo Pilatovi ? Hmmm ? I nevzdelany Tencokyda si to umi domyslet ! (Zaelot = bojovnik za osvobozeni Judeje.)

Vite kolikrat musela byt vyhlasena bojova pohotovost X. Legie - (Fretensis) ?
A vite kolik to stalo ? Pilatus to nestacil nakrast. Ze Syrie mu nadaval general Vittelius, ze tam ma bordel a z Rima Sejanus mu vycital, ze zabiji malo Zidu. A Tiberius po nem chtel dane...

Vsichni tamni Rekove se pridali ke Kristovi...Mary Magdalena - super krasavice, rozkladala X. Legii sexem. a vsechny zenske z Bethany se k ni pridaly.

Krist byl politicky neunosnym "zemetresenim" pro tehdejsi authority. On jim "cural" do polevky, tak jako se snazim ja v moderni dobe curat do polevky vsem autoritam i na Aktualne CZ ....(At je srandy kopec ! )

Zide si ho PRIVLASTNILI, protoze je previsoval a dodnes maji v jeho blizkosti komlex menecennosti....

(Ja si to vsechno pamatuji ! Pracoval jsem tenkrat v cirku Maximu jako cistic zadku zavodnim konim... Tak jako vy panove dnes, pracujete jako cistici zadku zavodnim oslum.)
Kdo jiny zamlzil Kristu obraz ? (Pokracovani za chvili.)
07. 04. 2014 | 00:02

honolulu napsal(a):

Pokracovani (00:02)
Kdo zamlzil v dejinach Kristuv obraz ? Kdo zmenil jeho osobnost pro svoje politicke cile ?
Fanatik a myslenkove popleteny zbloudilec, trpici halucinacemi Sv. Matthew.

Materialisticky zidovsky RABBI Sv. Pavel. (Rekove ho nekolikrat tak zmalatili, ze se nekolik dnu neudrazel na nohou.)

Tertullian, controversialist ! Sektar a nasilnik, ktery napadal Krestany, verne uceni Krista. Narozen blizko Kartaga se stal Krestanem pozde. Fanaticky spisovatel napsal 30 knih , vetsinou napadajicich Krista.
Misenec Sv. Augustin, nestoji ani za citovani....Nikdo z nich nestoji za citovani...
Oni se vsichni kolem dokola snazi ukrast a spotvorit obraz Krista a kazdy z jineho duvodu.... Nekteri Papezove jsou v techto atrocitnostech daleko sikovnejsi nez Zide.

Eminence Krestansvi musi byt zbaveno pozustatku vlivu etruskeho, syrskeho, zidovskeho a vlivu Katoliku z Asie.
Katolici v Asii delaji velke chyby.
Ale je to stejne vsechno jedno. Konstelace Aquarius je zde a vase Pisces mizi do nenavratna. S touto konstelaci i vase doba, tak jak to rekl Edgar Cayce.

(Ignoruj me Tencokydo, nebo me censor Stejskal vyhodi, jako uz nekolikrat. a potom budes natvrdlik zbytek zivota.)
07. 04. 2014 | 01:02

honolulu napsal(a):

Omlouvam se za vsechny preklepy a chyby. Tak je to, kdyz clovek specha..

Deity a nebo Divinity, tem se vzdava pocta, jako vsem 22 antickym Bohum, ale neplazi se pred nimi. Tak jak to casto vyzadovala katolicka cirkev pro upevneni svoji moci.

Deity nejsou orientalni tyrane. Oni jsou kamardsti pruvodci vasim zivotem... Krist byl socialni reformator a revolucionar, ktery posunul cas k progressu a mluvil s kazdym kdo ho oslovil.

Jeho rodny jazyk nebyl (Hebrew, jazyk Zidu), ale t..zv. MIDLLE Armaic. Presto, ze je to jazyk Semitske rasy, do ktere patri i Hebrew, tak je dulezite podotknout, ze timto jazykem zacali mluvit Assyrane, Chaldejci a Syrane... Ti by se VELMI, VELMI NAZLOBILI, kdyby jste je dali do jednoho pytle se Zidy...

Hlavne Assyrane, ti je nemohli ani citit.... (Nenadavejte me, ja za to nemohu !) Ono je to dost slozite na tom blizkem vychode po strance rasy. ALE MY SE VYZNAME !

Krist mluvil s Pilatem latinsky a s Mary Magdalenou recky... Je zajimave, ze tato recka krasavice zaujimajici hned druhe nejduleziteji misto po Sv. Panne Marii, po smrti Kristove utekla go Gallie (dnesni Francie) a v Galii skoncil i Pontius Pilat.

On sesilel v roce 37 A.D. v Logdunum - Condate (Lyon). Claudia Procula se s nim rozvedla 36 A.D. v Rime.

Kdyby jste se zeptali Pilata, kde je Jeruzalem v jeho pevnosti Antonia v Jeruzaleme, tak on to nebude vedet !... HIEROSOLYMA, tak tomu hnizdu srsnu rikali Rimane za zivota Krista, ale cisar Hadrian to prejmenoval na AELIA CAPITOLINA v roce
136 A.D. !
(Samozrejme, ze to patri nam Katolikum. Zdedili jsme to po Rimanech !
Proto jako cisty katolik navrhuji nechat to Zidy zvelebit a potom vybirat najem. Oni jsou snazivy a pracoviti. Tak to najemne je zatim tajemstvi.)

Je skoda, ze tolik veci o nem bylo zmeneno pro egoisticke nastoleni svrchovane moci cirkve, ktera v urcitych kapitolach dejin byla strazkyne civilizace (1242, 1526, 1683) a jindy to nejhorsi, co se v dejinach Evropy delo. Napr. Inkvizice !

Kdyz nase occultistky patraly po osudu Mary Magdaleny, vselijakymi zakazanymi a nebezpecnymi pomuckami, tak se pohadaly. Oni se nemohli dohodnou mezi NARBONENSIS SECUNDA a nebo VIENNENSIS. (Jizni Francie.)
Ta krasavice prisla z neznama a zmizela do neznama.)

Puvodnim Bohem vsech Zidu byl BALL a to nekdy od roku 1025 B.C... V roce 722 B.C. Assyrane se rozhodli ze znici vsechny Zidy.
Mnoha Zidum se podarilo uteci do Kartaga a sveho Boha Balla si vzali sebou....

Tento Buh BALL byl v pozdejsich dobach, tak nenaviden Rimany, ze byl jednou z pricin Punskych valek.... Duvod proc, at vam rekne nekdo jiny, treba biskup Vaclav Maly...
On se porad toula antikou. Jednou ho tam potkam..
Good night.
07. 04. 2014 | 04:34

Fialenka napsal(a):

honolulu, psala jsem jen ty první dvě věty o úkolu křesťanské církve ... to další už psal santawizard.
Na mši svatou bych někdy šla (zatím jsem na žádné nebyla, nevím v jakém kostele jsou dobré).
07. 04. 2014 | 06:25

olin napsal(a):

Pane kardinále,
mám osobní zkušenost s fungováním vaší církve v jedné specifické oblasti. Opakovaně jsem se přesvědčil, že nejpokleslější světská praxe je schovávána za nejvyšší duchovní hodnoty, což přirozeně může vyvolávat hněv. Pečujte o "poslední z posledních", žijte v příkladné chudobě, pěstujte vzdělanost, buďte trpěliví a skromní ..., věřte mi, nebudete mít v takovém případě problém s ateistickou společností.
07. 04. 2014 | 07:55

pgjed napsal(a):

To David:
Nejsou vám ty vaše řeči trapné? Je-li kdo napadán, že si žije nad poměry, proč by se nemohl bránit tím, že vydá počet ze svých příjmů? Znáte přímější a věcnější protiargument?
To Bumtarata: Není vám hloupé kecat nesmysly o věcech o kterých zhola nic nevíte? Věřící si platí a platí si hodně. Dnes si kryjí veškerý provoz a údržbu + podstatnou část rekonstrukcí a ještě přispívají na charitu v obdivuhodných částkách. KDY, KOLIK A NA CO JSTE PŘISPĚL VY?
07. 04. 2014 | 09:45

pgjed napsal(a):

To olin: Copak se to neděje? A vidíte, stejně jsou zde spousty nedobrých řečí, včetně té vaší. Historické zkušenosti hovoří totiž jinak, než tvrdíte vy. Ostatně, je-li kdo neprávem osočován, proč by se nemohl ba neměl bránit?
07. 04. 2014 | 09:49

honolulu napsal(a):

Pane Oline (07:55),
jakykoliv problem se spolecnosti je spravny problem. Problem prohlubuje dusi. Kdyz do Vas vsichni mlati, tak z Vas vykovaji toledskou ocel.

pani Fialenko, (06:25) santawizard je spiritulne nadany, protoze je kostelnikem a pomocnikem velebneho pana ve vesnici, ktere se rika - Zlamana vrba...

Mimo to studuje vyklady Tarotu, coz je povznasejici cinnost a uz prisel i na to, (pod mojim vedenim samozrejme), proc mu stale padaji na zahradu hromy a blesky. Soused mu tam zakopal bednu stareho zeleza za odloudeni jeho manzelky.

To je pouze otazka casu, kdy si ho vsimnou vedmy z New Age. Akorat nevim dokaze-li zvladnout nekolik druhu orgii....
07. 04. 2014 | 09:56

santawizard napsal(a):

Čerte:
Dominik Duka mne není nesympatický.Klidně by mohl hrát roli samotného papeže.Podle mého názoru by byl výborný papež.Pravda však je že církev a faráři by měli v prvé řadě hlásat království boží.,pro které byl Ježíš Kristus ukřižován.Jestliže arcibiskup Duka bude raději ospravedľovat svou vlastní chudobu , aby se stal příkladem ostatních věřících i nevěřících,kteří jsou ještě na tom horší,tak zbývá otázka co se stane s celým tím církevním bohactvím ,které církev takovým utahováním opasku naspoří.Vždyť katolická církev je nejbohatší církev na světě,jak materiálně tak duchovně.Navíc teďka dostávají obrovské množství dalšího majetku a peněz Jestli jsou však tolik lakomí kázat království boží a stejně lakomí svým církevním majetkem,tak pro koho celé to bohactví je.Pro pána Boha?Vždyť on to nepotřebuje.Z toho důvodů vzniká důvodné podezření že v církví něco neklape.Proto jsou lidi naštvaní a neumí kontrolovat svoje pudy.Lůza však dneska de fakto neexistuje.Každý má alespoň devítiletku za sebou.Proto tento spor mezi příznivci a oponenty církve nebude tak primitivní,jak si to představujete.O to víc se bude ukazovat ,kdo je s Ježíšem a kdo je se Satanem.
Honolulu:
1)Třídní společnosti bílé rasy není totéž jako kasty system cikánů a muslimů,že jo?

2)Ježíš ve svém evangelium léčil nemocné,odpouštěl hříchy,vymetal ďábla,kříšil mrtvé ,kázal království boží a modlil se otčenáš.Za to byl pro naše hříchy ukřižován ,ale Bůh ho zázrakem oživil abychom nalezli ztracenou víru v jeho nesmrtelnost.Už je z toho bojovné umění.Všudepřítomný Bůh je náš vnitřní a vnější přítel, kdežto Satan je náš vnitřní a vnější nepřítel.S pomocí Boží ,bojovný umělec musí nejprve zvítězit nad svým vnitřním nepřítelem a potom nad svým vnějším nepřítelem.Až potom když už nemá žádného nepřítele tak nalezne království boží jako nirvánu.
07. 04. 2014 | 12:07

boží oko napsal(a):

Už dopředu se za svúj příspěvek stydím, ale pandořinu skříňku otevřel jiný. V rámci otevřenosti příjmů mi chybí maličkost. Jak se evidují a k čemu slouží peníze vybrané v ošatkách od věřících na bohoslužbě (jeden asi "zlý" jazyk vyklopil, že byl svědkem, jak tato ošatka plná peněz byla přinesena do Arcibiskupského paláce a pan arcibiskup si do ní zajel rukou).
07. 04. 2014 | 14:47

Ondřej Kolář napsal(a):

Otče kardinále, neházejte prosím perly sviním.
07. 04. 2014 | 15:01

Marek Kobera napsal(a):

To Martin1:

Jste enormní pako.
07. 04. 2014 | 15:12

Marek Kobera napsal(a):

To zdenekbrom:

Nevěděl jsem, že se zajímáte nejen o pedagogiku, ale taky o historii soudních systémů. Tak k tomu něco poučeného napište, abychom se i my ostatní obohatili...
07. 04. 2014 | 15:36

Marek Kobera napsal(a):

To čert:

" Odčinit nelze miliony životů."

Nevím, jak počítáte ony miliony. Jestli chcete skutečné miliony obětí, tak se podívejte třeba na tzv. "kulturní revoluci" v Číně. Přesto tady na diskusích budou lidé psát, že Marx měl pravdu, jak jsem se dočetl, a jiné neskutečné bláboly. Zdravím pěkně.
07. 04. 2014 | 15:45

mb napsal(a):

když se pan Duka nazlobí
tak přestane psát pod blogy
když se ho zeptáš v čem to vězí
tak řekne: je to o penězích
není pravda že intrikán
mohl by být dominikán
a zbohatne li na liškách
pak pozve na hon Františka ...
07. 04. 2014 | 15:54

Marek Kobera napsal(a):

To Renata:

" „Proklet buď muž, který doufá v člověka, opírá se o pouhé tělo a srdcem se odvrací od Hospodina...." Jer 17,5.
07. 04. 2014 | 16:26

třebaKarel napsal(a):

Pane Kardinále ,
každý umí říct svoje a skončit " Já už nehraju ! " , domnívaje se že ho žádná námitka nedohoní . Chtěl jste se koulovat a teď když se trefil druhej křičíte "neplatí "! To je hezká ukázka vůle k diskuzi . Každý si může vybrat horší a lepší , ale říct že všechny repliky jsou stejné prostě není pravda . A jestli nemáte čas což bych pochopil , tak proč tu diskuzi nabízet , viďte .
Víte co ? Nechte těch peněz , dobrá ( přestože téma blogu jste si určil Vy a žádnej Honolulu ) . Snad by bylo užitečnější mluvit o něčem konkrétním . Prosím , co zkusit ukázat pochopení bližních například ve věci rozvedených manželství , kdy jeden odjede do ciziny s někým třetím a ten co zůstane se nejen stará o děti sám , ale ještě žije podle všeho v hříchu když náhodou najde spřízněnou duši . Mladíci srší sírou od oltáře , zatímco Papež vidí možnost vykoupení i pro litující mafiány kteří mají na rukou krev . Takový zvláštní obrázek , křivdy ve formě dvaceti let u rysplotny . To máte jako Pithart jenž bere za křivdu když dělal zahradníka . Propána , kdo jinej než křesťan by měl chápat že cesty kterými nás Bůh vede jsou nevyzpytatelné ? Nevyčítám Vám cestu do Soči ani místo v Klausově kamarile , ale víc by zmohlo něco opravdu udělat . Takhle se nic z místa nepohne a v tom jste , marná sláva , na tahu Vy . Hodně zdraví , tK
07. 04. 2014 | 17:08

Marek Kobera napsal(a):

To antipolitik:

Vy jste zase chyběl v hodinách slušného chování a vyjadřování se. Spíš u vás takové žádné hodiny ani neexistovaly.

Psal jste: "Regulováno to nijak není a tak máme tady v Česku nejvíc biskupů ne na veřící, ale na všechny ovbyvatele"

O pár chvil později to ale už je " Neexistuje na světě stát, který by měl v přepočtu na věřící tolik biskupů jako má ateistické Česko."

Hmm...dost diskvalifikující měnit pravidla za hry.

A dále: prý manipuluji, když jsem po Německu vzal prostě jen dalšího souseda. Tak to je dost trapné osočování.

Mimochodem celkově je Vaše úvaha spíš trapná, pokud by měla být vůbec brána vážně, tak byste ji musel podpořit příslušnými argumenty, proč vznikly diecéze v Plzni a Ostravě.

Je-li u nás milion věřících, tak jde zřejmě o nějaké číslo deklarované samotnými lidmi. Takže pak se nabízí porovnat ČR také s nějakým státem, který má katolickou menšinu.
Třeba s Ruskem.
ČR: 1 biskup na 53 000 věřících.
Rusko: 140 000 věřících dle Wikipedie. Biskupů: 5. Protože jsem navštěvoval otravnou ZŠ, tak podělím 140 000 : 5 = 28 000. Tedy 1 biskup na 28 000 věřících.

Děkuji za pozornost, konec vysílání.
07. 04. 2014 | 17:42

Joe Ratata napsal(a):

Ondřej Kolář
No to tedy byla perla !!!
Od Vás i od toho generálního ředitele české pobočky vatikánské obchodní firmy se strachem a nadějí.
07. 04. 2014 | 18:13

Marek Kobera napsal(a):

To Medikolog:

Škoda, že tu tak chybí takové základní povědomí o věcech jako je tato:

"Potom už není Řek a Žid, obřezaný a neobřezaný, barbar, divoch, otrok a svobodný – ale všechno a ve všech Kristus. "
Koloským 3, 11.

P.S.: Naše paní učitelka říkávala, že Bibli nikdy nečetla, že ji má jen v ruštině a leží ji v knihovničce. Takových lidiček máme u nás asi statisíce.
07. 04. 2014 | 18:36

Marek Kobera napsal(a):

To třebaKarel:

"Mladíci srší sírou od oltáře ..."

Kde prosím?
07. 04. 2014 | 18:48

mb napsal(a):

a zač utrácí biskup
když naplní svůj biskup ?
pak nediví se světa divům
a raděj koupí laxativum
neptej se raděj, co se děje
stejně je mu to u ...
ač bez stonku či lodyhy
má touhy házet koblihy
má tohu házet koule, hrách
až dohází - je na marách ...
post scriptum ... ten váš sekretář to je dílo ... řekl bych klasický psychopat, ale nejsem profesionál ...

naopak mě příjemně překvapil Jeroným Klimeš ...

njn ... stane se ... hezký večer ...
07. 04. 2014 | 18:57

Medikolog napsal(a):

Pane Kobera 18.36

ŽE TO kOLOSKÝM 3.11. nehlásali žádní feldkuráti vojákům před bitvoami kde si křesťané uřezávali navzájem křesťanské hlavy a rabovali jiné křesťany, asi na seminářích chyběli, když se to přednášelo. Všichni.. hmm, divné.

Ale že i pan DUKA to nehlásal českým žoldnéřům v Afghanistánu, když si k nim udělal výlet...to byl s komoušema na pívu když to Koloským 3.11. na semináři jeho ročník vyučovali? Nebo Muslimové nejsou lidé, nejsou Kristus jako Duka? Není Duka Kristus jako Cikán? Nějak to nesedí, že? Teorie je teorie, ale reálný život je loupež církevních "restitucí", arogance kléru, dvojí či trojí metr na stejné pro různé, potom už není rozdílu mezi knězem a zločincem.. v Kristu...
07. 04. 2014 | 20:56

Marek Kobera napsal(a):

To Medikolog:

Podívejte, s tím, co kardinál Duka říkal v Afghánistánu, se obraťte na něj. Já o tom nic nevím. Podobně neznám osobně žádného feldkuráta, jen z knížky, z novin nebo TV.

Co se týká kléru, tak jsem si nevšimnul, že by měli dvojí či trojí metr, ale může být, že jste udělal jinou zkušenost

Za sebe Vám mohu sdělit, že nedělám rozdíl mezi cikánem a Slovákem, poslancem a zločincem, českým a korejským komunistou.
07. 04. 2014 | 21:56

Martin1 napsal(a):

Marek Kobera napsal(a):
To Martin1:

Jste enormní pako.
07. 04. 2014 | 15:12
---------
Ne - jen standard - nenadbíhejte a nelísejte se!
08. 04. 2014 | 00:54

Medikolog napsal(a):

Vidíte pane Kobero.

Tady je chybička. Já nedělám rozdíl ani mezi českým antikomunistou a korejským komunistou... Ani mezi arcibiskupem a nějakám ajatolláhem... co by na to (podle vás) Kristus?

Když sypal vše do jednoho pytle, parasity, zloděje i pracující poctivce, nutně by tak činil i u menšinářů a to by s ním pan Stejskal i redakce A.cz (přeji vám všem, i ostatním, dobré jitro a omlouvám se, že beru vaše jména /ne/nadarmo;-) hrubě nesouhlasili protože sypání do jednoho pytle je podle manter multikulturalismu málem dědičný hřích, málem jako totalitářská standardisace (co poddaný, to katolík např.). Jinak by nemohlo být zatracených ani spasených a Peklo i Nebe by se musely přebudovat na úložiště mrtvých duší ala antické podsvětí... Potom by ale církve neměly čím vyhrožovat ani čím vydírat... takže by měly váhu starého Vency brblajícího něco do píva..éé pardon, do lampičky mešního.
08. 04. 2014 | 08:20

čert }:o) napsal(a):

Marek Kobera napsal(a):
To čert:
" Odčinit nelze miliony životů."
Nevím, jak počítáte ony miliony. Jestli chcete skutečné miliony obětí, tak se podívejte třeba na tzv. "kulturní revoluci" v Číně. Přesto tady na diskusích budou lidé psát, že Marx měl pravdu, jak jsem se dočetl, a jiné neskutečné bláboly. Zdravím pěkně.
07. 04. 2014 | 15:45
---------
pane Kobero
tím, že ukážete na jiné oběti jiného režimu
nesmažete černou dobu církve a inkvizice.
Nesmaže se ani současná hříšná pedofilní
doba, která se církví táhne jako pekelný
kouř. Tím, že na to poukazuji neznemaná,
že jsem ale proti nim. Naopak. Pokud se
bude tajit církevní zvěrstvo, nikam se církev
nedostane.
Nepochopil jste ale vůbec moji myšlenku,
tak si přečtěte všechny mé příspěvky, abyste
pochopil, že proti církvi nejdu.
Naopak. I když jí ke své víře nepotřebuji jako
nějakou berličku.
A Marxe ani jiné bolševické myslitele mi netřeba
podsouvat. Jsou to zločinci stejní jako inkvizice.
Taky hezký den
08. 04. 2014 | 09:22

Ondřej Kolář napsal(a):

Vždycky jsem si myslel, že diskusní dno je na novinky.cz, zatímco aktualne.cz přece jen vyhledávají lidé kultivovanější.
Po shlédnutí této diskuse si to už nemyslím. Podotýkám, že je mi jedno, zda diskutující projevuje s autorem blogu souhlas či nesouhlas. Problém je totiž v něčem jiném. V lidské ubohosti hodné opravdové lůzy.
08. 04. 2014 | 09:53

Girolamo Giormani napsal(a):

Už zase, jako ostatně vždy jde především o peníze někoho jiného. "Socanské" sahání do cizí kapsy se stalo českou normou. Žasnu, kolik lidí nepřeje nic dobrého církvím. Všem těmto maličkým bych chtěl říci jenom to, že turistický ruch v této zemi není díky komunistickým panelákům, ale díky kostelům, hradům, zámků a památkám. Nechte je spadnout (ostatně už se velmi děje) a konečně budeme mít co jsme chtěli. Žádní devizoví turisté. Konečně si budete moci otevřít např. restauraci kam nikdo nepříjde a tak vás přestanou otravovat. A bude lépe, že?
08. 04. 2014 | 10:18

Marek Kobera napsal(a):

To Medikolog:

Je třeba rozlišovat. Opět: neznám tolik ajatolláhů, abych mohl o nich něco obecně soudit. Nicméně jsem četl pár knížek od Chomejního a z některých jeho výroků tryská čirá nenávist. Co na to Kristus (jak zní oblíbená otázka v USA)? Já myslím, že to máte zodpovězeno v Horském kázání. Matouš 5:9 "Blaze těm, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni syny Božími. "

Na úrovni "základní lidštiny" mohu klást rovnítko mezi korejským komunistou a českým antikomunistou. Na úrovni jejich potenciálních skutků ale určitě ne.

Doporučoval bych vám taky přečíst si, kde a komu Kristus říká "běda". O jeden pytel se zde nejedná.
08. 04. 2014 | 11:55

Marek Kobera napsal(a):

To čert:

Ale já jsem nic nehodlal mazat. Jenom jsem to chtěl dát do perspektivy. Podobně: pokud vylezete na Říp, tak těžko se můžete považovat za velehorského alpinistu. Je zapotřebí zachovávat poměry a zdravý rozum. To samé platí pro pedofily. Nevím, proč to pořád opakovat. Někteří lidé neslyší, protože slyšet nechtějí.

Marxe jsem Vám vůbec nepodsouval, Vaše příspěvky jsem četl zde všechny, nečetl jsem jen příspěvky od honolulu a santawizard, protože podle mě jde o ztrátu času. Nevím, kterou Vaši myšlenku jsem nepochopil. Spíš s Vámi nesouhlasím. To, co označujete za temnou a krvavou dobu dějin, bych tak nikdy neoznačil, protože právě v této době vyrostly zástupy světců a světic, vznikaly umělecká díla, která nejsou dodnes překonaná (a v dohledné době pravděpodobně nebudou) atd. Jistě se i v této době mísila víra a pověry, ale vůbec si netroufám to porovnat s dneškem, kdy máte různé horoskopy, talismany, EzoTV a všechno podobné všude kolem vás. Takže bych byl prostě o dost opatrnější, toť vše.
08. 04. 2014 | 12:06

santawizard napsal(a):

Marek Kobera:
proč si myslíte že by bylo ztráta času číst moje přízpěvky.?Nemáte v tom náhodou nějaký zmatek s kým se bavit , s kým se hádat a koho ignorovat?
08. 04. 2014 | 12:40

Marek Kobera napsal(a):

To santawizard:

Vidíte, dělám výjimku. :-d No ne, Vy se pohybujete v trochu jiném prostoru, řekněme v dimenzi X. Tak to vidím. ;-)
08. 04. 2014 | 12:55

Medikolog napsal(a):

Pane Kobero,

Svatý KORÁN a sbírky Hadíth.. tam hledejte, alespoň od data HIDŽRY, odpovědi o lásce, spravedlnosti a o spravedlivém míru. Oni Ajatolláhové jsou šíité a orientálci... do jejich víry se promítá JEJICH STARŠÍ, KŘESŤANSKÁ A PŘEDKŘESŤANSKÁ TRADICE. Msta a genocida jsou přeci vlastní pohanskému a iudaistickému období víry v našeho Pána, loupeživost a pokrytectví vlastní jsou křesťanskému. Proto Alláh, budiž jeho jméno nastotisíckrát pochváleno, zjevil mekkánskému obchodníkovi Muhamaddovi, kéž mu Alláh požehná a dá mu mír, svatý KORÁN.

Neznáte (cituji vás) tolik ajatolláhů, abyste o nich mohl něco obecně soudit. Hmm, zato korejských komunistů tedy znáte dost. Tyto styky vám nezávidím. Já těch našich antikomunistů znám dost - coby synek z antikomunistické rodiny. Lidé na úrovni, i loosa. Korejské komunisty znám asi jako černochy nebo američany... považuji je, stejně jako katolíky, za lidi (druhu homo sapiens). Alláh stvořil ve své moudrosti všechno živé na této jeho zemi. Tedy i komunisty a antikomunisty. Pány Honolulu i Obamu, Duku, .....
08. 04. 2014 | 13:47

Martin1 napsal(a):

Kdo je proti totalitě, ale prosazuje jen tu svou?
Kdo o druhých říká že kradl a sám ukradl zase jiným, kteří s tím nemají nic společného?
Kdo lže - má na tom založený byznys - kdo druhé oblbuje - kdo - kdo?
Kdo si stěžuje, že strádá a přitom sádlo do kalhot už neposkládá?
08. 04. 2014 | 13:51

čert }:o) napsal(a):

pane Kobero
Temnou krvavou dobu považuji dobu inkviziční.
Souhlasím ale i s navrácením majetku.
Už je to jasnější?
Možná se Vám nelíbí můj kontroverzní názor,
ale církev byla okradena stejně zločineckou
bandou, jako sama církev okrádala ve středověku
jménem Božím. Co bylo čí ve středověku už
těžko zjistit, popřípadě jsou majitelé ukradených
pozemků i polností samotnou církví dávno v pánu
a nezanechali potomky. Zdá se být ale velice odpudivé,
když někdo se ohání a zlehčuje či omlouvá následnou
komunistickou krádež. Už jen to, že dokážou lidé
krást druhým jejich majetky je nemorální a odporné.
Nebudeme zacházet do historických událostí,
neboť předpokládám, že načteno máte. Jen každý
si dělá na tuto dobu svůj úsudek, který může být
často odlišný. Pokud úsudek však dostává fanatickou
podobu, kde kolikrát ani není proti těmto fanatikům
obrany, to je pak tragédie.
08. 04. 2014 | 13:54

Marek Kobera napsal(a):

To Medikolog:

Pane Medikologu,
jestli jste se narodil jako medikolog či antikomunista, to skutečně nevím, ačkoli o tom vážně pochybuji.

Jinak si myslím, že se mnou ztrácíte čas. Měl byste si zajet před Jameh mešitu v Tabrízu a tam vykřikovat, že "do jejich víry se promítá JEJICH STARŠÍ, KŘESŤANSKÁ A PŘEDKŘESŤANSKÁ TRADICE" v plynné ázerbajdžánštině, nebo aspoň farsí či arabsky. To by mělo zapůsobit. Na mě to naopak působí značně "kavárensky".

Co se týká hadíthů, tak znám lepší texty, které bych si chtěl přečíst. Jejich studium zatím tedy nechávám na Vás. Mír s Vámi.
08. 04. 2014 | 14:23

Marek Kobera napsal(a):

To čert:

Načteno nemám. Měl bych mít? Jenom se mi nelíbí ta Vaše paušalizace. Církev okrádala? To asi ne. Okrádal pan XY za přihlížení pana AB, za souhlasu dalších a nesouhlasu jiných. A koho okrádali?

Tak bych si představoval slušnou diskusi o těchto věcech. Ne tak, že se řekne "milióny byly okradeny", všude a v celém období středověku a částečně novověku. To za solidní nepovažuji ani trochu. S komunisty to nemá moc co dělat, vůbec bych to nespojoval. To mi přijde bulvární.
08. 04. 2014 | 14:30

Medikolog napsal(a):

to M. Kobera

vy jste dostal vybrat do jaké rodiny a kdy se narodíte? O tom zase vážně pochybuji já. Vybíráme si pouze přátele... Já jsem se narodil jako bělošský neonatus.. nic víc. Vy jste se snad narodil se stigmaty?
08. 04. 2014 | 14:54

Marek Kobera napsal(a):

To Medikolog:

Ne. Já jsem se narodil jako paleonatus.
08. 04. 2014 | 15:34

mb napsal(a):

Ondřej Kolář napsal(a):

Vždycky jsem si myslel, že diskusní dno je na novinky.cz, zatímco aktualne.cz přece jen vyhledávají lidé kultivovanější.
Po shlédnutí této diskuse si to už nemyslím. Podotýkám, že je mi jedno, zda diskutující projevuje s autorem blogu souhlas či nesouhlas. Problém je totiž v něčem jiném. V lidské ubohosti hodné opravdové lůzy.
08. 04. 2014 | 09:53

ochlo ochlo kracie
ta tě jednou zabije
i kdyby třeba na splátky
vesele zaplať desátky
že preláti si vymýšlí
a nadsazují polnosti
to tebe nesmí odradit
od škodolibé radosti
a až ti zase vládnout bude
oltář s trůnem v sepětí
totáč v němž chybí vlajky rudé
již v černé změní vzápětí ...
08. 04. 2014 | 16:25

Medikolog napsal(a):

To M. Kobera

Vy nevíte, že Adam a Eva byli PRVNÍ MUSLIMOVÉ?
08. 04. 2014 | 16:29

Čenda napsal(a):

Teda pane Duko, vaše slova do kamene tesat. Takové kolosální polopravdy by měli sloužit při výuce kritického myšlení. Tak se na to podívejme:
Za 1/ žádný diktátor a jeho nohsledi nepotřebují příjem. Taky na co? Z kasy si vybírají vše, co chtějí a co potřebují. Jejich výhody, moc a život v přepychu je plně závislá na existenci totality.
Za 2/ totalitní režim se vyznačuju základními rysy, a to: 1/ uniformou, její barevností a distinkcemi. Ta ostatním lidem ukazuje, s kým mají tu čest, 2/ pyramidou moci. 3/ rozkaz a prohlášení toho vyššího v pyramidě je pro nižšího závazné a svaté. 4/ dobitá území jsou označeny monumentálními symboly moci.
Kam asi patří Katolická církev? Kde v minulosti nastal zlom, kde karlismus vytlačil víru? Ale to je osud každého ismu.
08. 04. 2014 | 16:33

Marek Kobera napsal(a):

To Medikolog:

"Cokoli vzniklo, dávno dostalo své jméno. A je známo, že ten, jenž byl nazván Adam , nemůže se přít s tím, který má převahu nad ním. " Kazatel 6:10.

A teď bych ještě prosil tu o Parakleitovi na dobrou noc, abyste měl od injilu pokoj. :-)
08. 04. 2014 | 17:58

čert }:o) napsal(a):

pane Kobero
No vidíte a mně zase Váš názor připadá velice
zlehčující a bagatelizující.
V této otázce je zevšeobecňování zcela nutné!
Církev nedokázala zabránit tomuto staletí
přetrvávající honu na čarodějnice. Dalo by
se to pochopit, kdyby se to stalo několikrát pod
jedním, dvěma knězi, kardinály, biskupy...snad
by se našlo dost lidí, aby tyto služebníky boží
obvinili z vražd a mučení. Církev systematicky
pronásledovala Židy (slova Ježíše Krista k Židům:
Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá.
On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž
v něm pravdy není. Když mluví, nemůže jinak než lhát,
protože je lhář a otec lži.
Evangelium sv. Jana 8,44).
Divíte se nevraživé dnešní nenávisti? Já ne.
Ale protože se to táhlo staletí napříč Evropou
ba i světem, je celá církev zodpovědna za tyto
hony.
Ptáte se koho okrádali? Tady máte nějakou literaturu,
když nemáte načteno. Vězte, že Vám budou vlasy
hrůzou vstávat na hlavě.
Církev se dostala všude a když vidím jak někde ve střední
Africe se modlí k panence Marii a Ježíši, tak je mi smutno.

Vhttp://www.bux.cz/knihy/105801-cerna-kniha-cirkve.html

Pokud se Vám zdají moje názory neslušné jen proto,
že se Vám nelíbí, je Vaše věc. Já zase nepovažuji za
solidní Vaše zlehčování církevní otázky.
Přesto to spojovat s komunisty musím. Komunisté
se dopustili totéž čeho církev. Kradení, vraždění,
mučení..jenže Vám to asi připadá bulvární
Doplňte si temné dějiny

http://www.databazeknih.cz/knihy/cerna-kniha-komunismu-1-41766
http://zod.reformace.cz/cerna-kniha-komunismu-cislo-66
08. 04. 2014 | 18:07

Marek Kobera napsal(a):

To čert:

Zajímavá interpretace...mohl byste také citovat, co třeba řekl Ježíš Kristus k Řekům nebo Japoncům?

"Divíte se nevraživé dnešní nenávisti? Já ne."

O jaké nenávisti teď mluvíte?
08. 04. 2014 | 18:23

čert }:o) napsal(a):

Kobera
o žádný nenávisti pane Kobero
Žid miluje křesťana, muslim Žida,
křesťan všechny. Celý svět je plné
lásce a míru a komunista miluje kapitalistu
a všichni si jdou vstříc k lepším zítřkům
a já miluju Koberu jaký je mistr v bulvarizování
zásadních otázek pro lidstvo. Asi je z jiné planety
08. 04. 2014 | 18:59

santawizard napsal(a):

Čerte:
dialektický materialismus a okultní vědy nemají nic společného s theologii.Dneska se však dovolují všechny 3.Podle mého názoru je tato svoboda dobrá.
Upalování čarodějnic ve středověku se ,ale dá více přirovnat k upalování židů Hitlerem než k nějakému komunismu.Rovněž kritizovat středověké procesy na základě toho ,že se dělaly velké chyby a místo pravých čarodějnic se taky upalovali i nevinní a svatí lidi, je podobná chyba jako kdyby se řeklo Hitlerovi ,ano upalte jenom takové židy,kteří se nechou převrátit do křesťanské víry.
08. 04. 2014 | 19:01

Medikolog napsal(a):

to M. Kobera,

O pohádky poproste pana Duku. To je vrchní inkvizitor na úplnost, bezchybnost a čistotu přednesu a prodeje pohádek v české kotlince..
08. 04. 2014 | 19:20

Marek Kobera napsal(a):

To čert:

Podle odhadů je pronásledováno dnes asi 10% křesťanů. Zajímalo by mě, pokud byste mohl uvést, jaká jsou příslušná čísla u židů, muslimů, komunistů či kapitalistů, Vy vtipálku.
08. 04. 2014 | 20:05

Marek Kobera napsal(a):

To Medikolog:

Děkuji. Já si tohle pamatuji skutečně dobře, takže to ani opakovat nepotřebuji. :-D
08. 04. 2014 | 20:40

PeKli napsal(a):

Pane Duko
přijměte obdiv a poděkování za Váš tanec mezi
všemi výše uvedenými zvratky.
08. 04. 2014 | 23:28

čert }:o) napsal(a):

Marek Kobera napsal(a):
To čert:
Podle odhadů je pronásledováno dnes asi 10% křesťanů. Zajímalo by mě, pokud byste mohl uvést, jaká jsou příslušná čísla u židů, muslimů, komunistů či kapitalistů, Vy vtipálku.
08. 04. 2014 | 20:05
-----
na rozdíl od Vás mi nejde o čísla ani procenta
a vůbec mi to nepřipadá vtipný
-----

santawizarde
nekritizuji středověké procesy. Dost se o to zajímám
a snažím se pochopit proč vůbec k tomu došlo
a proč se to stalo, kde je počátek všeho utrpení
a jak je možné, že vůbec došlo a dochází k masakrům.
To se o Vás říct asi nedá a semelete část marxismu
s teologií a okultními vědami do kopy s Hitlerem.
09. 04. 2014 | 09:27

Marek Kobera napsal(a):

To čert:

K tomu už mohu jen dodat následující:

"Smrt jednotlivce je tragédie, smrt miliónů je statistika." (J. V. Stalin)
09. 04. 2014 | 09:37

čert }:o) napsal(a):

Marek Kobera
Stalin byl cynik a Vy taky
09. 04. 2014 | 11:14

santawizard napsal(a):

Neurážejte,čerte .
Patrně mne už čtete s pyskama jako baba mezi nohama.Já jsem vám stručně vysvětlil jak se upalovali čarodějnice ve středověku a jak se upalovali židé za války.Měl by jste mne raději poděkovat ,když se o to , jak sám říkáte ,velmi zajímáte.
Rovněž jsem chtěl jenom říct,že theologie studuje náboženství a ne dialektický materialismus či okultní vědy.
Parně jste to vy který mele část marxismu s teologii a okultními vědami do kopy s Hitlerem,já ne.
Chápu ,že tyto věci jsou složité.Vysvětlit a pochopit je vzájemně relativní.Všichni trochu chodíme okolo horké kaše.S váma je to ,ale obvzlášť těžké,protože píšete pod nikem čert ,ale jste hluboce věřící člověk.Teďka když jste se k tomu ještě prozradil ,že jste čertice,je to ještě komplikovanější.Nejenom pro mne ,ale i pro vás.
Mějte se.XP už přestává fungovat,musím si to předělat na Linuex či jak se to jmenuje.
Nashledanou příště.
09. 04. 2014 | 11:33

čert }:o) napsal(a):

santawizarde
kde vás urážím? Myslíto to "semelete...?"
Vždyť jste to semlel a nesvádějte to na mě
A přiznáním že jsem ženská vás opravňuje
k tomu vulgárnímu nechutnému výrazu?
Vy jste šovinista. Ukázal jste se a díky za to.
Jestli tak hodláte pokračovat dál,tak to
vaše nashledanou už nepotřebuji
09. 04. 2014 | 14:00

čert }:o) napsal(a):

santawizarde
kde vás urážím? Myslíto to "semelete...?"
Vždyť jste to semlel a nesvádějte to na mě
A přiznáním že jsem ženská vás opravňuje
k tomu vulgárnímu nechutnému výrazu?
Vy jste šovinista. Ukázal jste se a díky za to.
Jestli tak hodláte pokračovat dál,tak to
vaše nashledanou už nepotřebuji
09. 04. 2014 | 14:01

matů napsal(a):

Pane kardinále,jsem ateista a nesouhlasím s církevními restitucemi,to stačí na představení.
Došel jsem k názoru,proč rozdáváte dary ostatním církvím,když ještě nemáte skoro žádný majetek vrácený,hlavně peníze,které ještě nemáte.Nebo slibujete,jako ostatní?Bývalá vláda podepsala smlouvy o darech,které dáváte ostatním církvím,kteří neměli na nic nárok,jako vy.Některé církve ještě ani nebyly,když komunisté vám něco ukradli.Nerozumím rozdávání toho co ještě nemáte,jste stejni jako oni.Jste populární a myslíte,že vám lide budou naklonění,za to,že se rozdělíte o to co vám nepatří.
Doufám,že si to přečtete,ale já nevěřím ve vaši spravedlnost,změny neočekávám,muselo to ze mne.
09. 04. 2014 | 15:00

JAHA napsal(a):

Ad: čert }:o
Snazite sa diskutovat s niektorymi, ako je napr. Kobera ohladom prenasledovania, mucenia, upalovania...Mate vo svojich argumentoch trochu, zdanlivo malu, ale v skutocnosti velku chybu. I Vy sam napr. uvadzate:
" Církev nedokázala zabránit tomuto staletí
přetrvávající honu na čarodějnice"
No a tu je podstata problemu. Uzivate pojem cirkev, pod ktorym si samozrejme, ludia odkojeni rozpravkami (Kladivo na carodejnice, Jan Hus, Jan Zizka, Bratrici a podobne rozpravkove fabulacie spracovane literarne a filmovo) predstavuju cirkev - automaticky!!! - rimskokatolicku. O skutocnych "honoch na carodejnice", bez sudov, v protestantskom prostredi, o vrazdach bez sudov, samozrejme, ani reci, pritom obeti bolo pravdepodobne viac, nez obeti, ktore rimskokatolicka cirkev NEODSUDILA, ale odovzadala riadnym vtedajsim sudom na rozhodnutie. Kdezto v protestnanskom prostredi stacili vymyslene fabulacie deti (Svedsko), alebo fanatikov (Zwingli a pod.), dalsich fanatikov a baziacich po majetku (Anglicko, Skotsko, Nemecko, Francuzsko, Spanielsko, ale aj stredna a vychodna Europa...), aby sa masakrovali ludia pomocou "ludovych" sudov. Skratka - odsekli im hlavu, alebo ich upalili bez sudu, stacilo svedectvo kokolvek, ze dotycny (vacsinou dotycna) obcovala s diablom. A uz vobec nechcem spominat zverstva husitov a ich "potomkov" (bratrici, adamiti...). Staci si co to precitat z vyskumov svedskych, svajciarskych, francuzskych...historikov. Udaje su pristupne, dokonca svedska televizia o tom natocila viacdielny dokument. Ako to bolo (odkial sa nabrali miliony obeti rimskokatolickej cirkvi, ked tolko ludi ani vtedy nezilo) sa da zistit napr. citanim a rozmyslanim, napr. tohoto prispevku:
http://katkryptolog.wordpress.com/2012/05/07/pocty-obeti-honu-na-carodejnice/

P. S. Nakoniec, Vy, certe, velmi dobre viete, ako to v skutocnosti bolo ☺.
09. 04. 2014 | 15:38

Medikolog napsal(a):

to Matů 15.00

Staré arménské přísloví: Spatří-li tě někdo při krádeži, ROZDĚL SE S NÍM.... a přesně to Katolická církev udělala.

Rozdělila se se Židovskými obcemi a s menšími církvemi.. aby v tom zločinu nebyla sama
09. 04. 2014 | 17:52

čert }:o) napsal(a):

JAHA
ten odkaz znám a mám uložený a dávám Vám
za pravdu. Ale pokud neuvádím fakta Vámi
uvedená, předpokládám, že se o tom mezi
zdejšími a sečtělými diskutéry všeobecně ví.
Díky ale za ten odkaz i když už ho mám v pc
hezký den

p.s.
vím
09. 04. 2014 | 17:53

santawizard napsal(a):

Není náhodou Bůh tohoto světa je Ďábel.?
Nezažene nakonec Ježíš pána Boha do pekla?
10. 04. 2014 | 00:41

santawizard napsal(a):

Čerte:
Já jsem křesťanskodemokratický člověk.Já neuznávám žádné křesťansknacistické nebo křesťanskomarxistické ideologie.
Podívejte se ,ale na období normalizace a transformace a přirovnejte to k honičkám na čarodějnice ve středověku a honičkám na židy za války.
10. 04. 2014 | 12:43

matů napsal(a):

Medikolg,děkuji za pochopení,aspoň vidím,že nejsem sám.Proč,ale ostatní církve podporují krádež a za bíleho dne nepochopím.
11. 04. 2014 | 10:35

Medikolog napsal(a):

to Matů

Přeci PRO PENÍZE! Pro jejich podíl na lupu. Možná i pro příděl bezplTNÝCH nevolníků na práce na církevním, nevolníků placených státem. Když jsem popsal bizarnost toho posledního, a doložil historickými příklady v následném Dukově blogu, cenzor si to užil. Pravda je holt někdy bizarní i krutá... a odhaluje skutečnou "humánnost" prelatur a "užitečnost" církví a spol. ...
14. 04. 2014 | 07:16

Marek Kobera napsal(a):

To Medikolog:

Já si to vysvětluji diskriminací muslimů v ČR. Demonstrujte!
15. 04. 2014 | 19:22

Berchmans napsal(a):

Vase Eminence, velice obdivuji tento Vas krok. Je krasnym prikladem prave dominikanske Veritas i apostolske holubici bezelstnosti, a zaroven skvelym prikladem pro nas, jak mame jednat s rudymi pomlouvaci: nenechat se vyprovokovat, nenechat se zaplest do jejich lzi, ale jen s prostotou a uprimnosti poukazat na hola fakta a pak se odit dustojnym mlcenim. Jejich pomluvy a lzi to sice nezastavi, ale prinuti je to hrat s cistymi kartami, coz synove a sluzebnici klamu neumeji a nenavidi. Prave proto reaguji i v teto diskusi tak hystericky. Dekuji Vam, otce kardinale, za tento skvely priklad. Kez dokazeme jednat podobne jako Vy.
17. 04. 2014 | 11:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy