Proč kravičky?

27. 06. 2010 | 07:52
Přečteno 14656 krát
Myslíte si, že králem zvířat je lev? Já si myslím, že je to kráva.Vzhledem k tomu, že během června jsem vůbec nic nestíhal, chystal jsem se již tento blog posunout do fáze okurkové sezóny, to jest nějaký čas do něj nepsat, ale pak jsem si řekl, že by mi to pan Karel Novotný z Ostravy a ostatní mí příznivci jistě neodpustili, tak zde alespoň přetiskuji rozhovor, který se mnou před pár týdny dělal internetový časopis Vaše Literatura. (Svým způsobem také posunutí do okurkové sezóny ...)

„Vostrej a technickej“ Jaroslav Peregrin
Rozhovory
Autor: Hana Moualla

Středa, 05 Květen 2010 00:00
Nedávno jste mohli číst recenzi knihy Filozofie pro normální lidi (recenzi naleznete zde). Dnes přinášíme rozhovor s jejím autorem, panem Jaroslavem Peregrinem, vedoucím katedry logiky na FF UK v Praze (pozn.: poněkud zastaralá informace - JP). Autor se také zabývá filozofií jazyka, sémantikou a analytickou filozofií. Ráda bych se dozvěděla, jak si pan Peregrin poradí s mými zcela „normálními“ otázkami. Pojďme nahlédnout do duše tohoto zajímavého a pro mne těžko „zařaditelného“ člověka.

Dobrý den, děkuji, že jste souhlasil s rozhovorem. Jaké motto Vás nejlépe vystihuje?

„O co mi šlo: když si myslej, že jsi vostrej, buď technickej; a když si myslej, že jsi technickej, buď vostrej. Já jsem dost technickej hoch. Takže jsem se rozhodl bejt tak vostrej, jak jen to jde. Jenomže dneska, než se vůbec můžeš pokusit bejt vostrej, musíš bejt pekelně technickej.“ (To je můj oblíbený citát z povídky Willliama Gibsona Johny Mnemonic.)

Na čem momentálně pracujete?

Teď jsem právě dokončil dva přehledové texty pro dvě velká kompendia, Oxford Handbook of History of Analytic Philosophy a Cambridge Handbook of Pragmatics. Dokončuji také dvě knihy: menší a populárnější českou knížku Člověk a pravidla, která by měla vyjít, tak jako Filosofie pro normální lidi, v nakladatelství Dokořán, a podstatnější anglickou knihu s názvem Inferentialism: from logic to language. A samozřejmě učím, podílím se na přípravě nového magisterského programu filosofie na Univerzitě Hradec Králové, chystám se jet přednášet do Rigy, do Curychu a do Lodže; takže se rozhodně nenudím.

Jaký je vztah mezi filosofií a matematikou?

Já mám pocit, že intimní. Zdá se mi, že filosofie je taková matematika vyhnaná z říše čistých idejí do reálného světa. To potvrzuje i fakt, kolik filosofů v dějinách bylo současně matematiky nebo se aspoň matematikou zabývalo z filosofického hlediska: začalo to Platónem a Pythágorou; po nich to byli třeba Descartes, Leibniz, Kant, Bolzano, Frege, Husserl...

Co dnes více pláče – múza nebo lidská srdce?

Já si nejsem jist, jestli této otázce rozumím. Ale pokud jde o múzy, myslím, že nad námi dnes musejí ne plakat, ale jásat, chechtat se, až se za břicho popadají. V této zemi vychází za rok počet knih, který má pět cifer; a i když jistě ne všechny z nich mají skutečně co dělat s múzami, je to číslo naprosto neuvěřitelné. Ročně se točí desítky filmů, existuje bezprecedentní počet divadel. Dévédéčky jsme přímo zaplaveni, a to včetně těch, na kterých je to nejlepší z české i světové kinematografie. Ale hlavně: nikdy v historii jsme neměli takovou svobodu tvořit si, co chceme a jak chceme. Jsem rád, že žiji v téhle době, takže ani mé srdce rozhodně nepláče. (O jiných srdcích nedokáži říct nic smysluplného.)

Jak Vaši studenti chápou etiku? Stejně nebo odlišně jako předchozí generace?

Na to nedokážu odpovědět. Obecně se mi zdá, že dnešní mladí lidé jsou sebevědomější, samostatnější a vcelku rozumnější, než jsme byli my, když jsme vyrůstali pod vládou komunistů. To sebevědomí samozřejmě může někdy přerůstat až v jistou bezskrupulóznost či nadutost, to ale, zdá se mi, není problém mladé generace jako celku.

Lze vnímat etické chování jako něco, co se v koloběhu dějin mění?

O tom, zdá se mi, nelze pochybovat. Není to tak dávno, co třeba mučení nebylo považováno za něco zvlášť nemorálního. Proměny toho, jak jsou z hlediska etiky nahlíženy třeba záležitosti týkající se soukromého vlastnictví, společenské hierarchie, nebo třeba sexu, jsou zřejmé.

Proč krávy? (pozn. pro ilustraci problematiky je ve výše zmiňované knize použito kraviček)

Myslím, že kráva je dnes faktickým králem zvířat. Sice máme stále tendenci do této role pasovat lva, ale to je zřejmý pozůstatek doby, kdy světu vládlo právo silnějšího. Našemu dnešnímu hodnotovému systému zřejmě mnohem více konvenuje kráva – klidná, rozvážná a přitom svým způsobem majestátní. A ještě dává mléko.

Vaše oblíbené místo na odpočinek, inspiraci?

Ze všeho nejraději jsem doma v Hradci Králové. A v Hradci Králové jsem momentálně vůbec nejraději v restauraci Danup, kde neustále obměňují nabídku piv z českých minipivovarů.

Přejeme hodně úspěchů ve Vaší tvorbě.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel napsal(a):

Já bych zase věděl, kdo je králem Volů.
27. 06. 2010 | 08:10

Karel napsal(a):

Udělat z malého Komára vola, a ještě mu najít krále.
27. 06. 2010 | 08:16

Ládik napsal(a):

Taky se mi líbí na světě. Přihlášený jsem na Národním výboru (t.j. Obecním úřadu) - tedy počítán mezi bezdomovce. Mám rodinu, přátele, dělám práci, která mě baví, stýkám se s kým chci, mám hektary pozemků, barák v místě "genius loci"... Co víc můžu chtít.
27. 06. 2010 | 09:12

Elena napsal(a):

v modernom svete prevlada praktycizm, uzitocnost, rentabilnost, prioritou je aj charakter , povaha , ktora sa nenecha nikim a nicim rozhodit, neriadisa emociami a krava vsetke tieto charakteristiky prezentuje,

nenadarmo krava je pre milliardu Indusov posvatnim zvieratom,
je v tom ludska mudrost.

viacucelovost=multifunkcnost je dana prave kravicke, a je zlatym to teliatko ak ma doma taku dobru kravicku.
27. 06. 2010 | 09:33

gaia napsal(a):

já bych dala za krále zvířat hovnivála ano toho egyptského Scarabeuse. Ten alespoň recykluje.
Krávy jsou dost neekologická zvířata produkují skleníkové plyny potřebují moc velký prostor který udupou a zdevastují a taky nejsou moc elegantní na praporu nebo státním znaku by se moc nevyjímaly. A kdyby je člověk nedojil tak mléko nedají
27. 06. 2010 | 09:49

Elena napsal(a):

uz ani ten Lev nie to co byvavalo,

prestal byt akcnym zvieratom,

viac sa povaluje nezeli lovi , spohodlnel, nit cudu ze kravicka nahradila jeho kralovsku ulohu,

nektore kravicky su ako levice
27. 06. 2010 | 09:53

Rumcajs napsal(a):

Kráva je fajn, ale kdyby mě šoupli do arény a nechali mě vybrat mezi lvem a krávou, tak šáhnu určitě po té krávě.
27. 06. 2010 | 10:07

arnazach napsal(a):

Cetli jste blog pana Horejsiho a tamni reakci Vlka? Promena lva v kravu mluvi ve prospech Vlka.
27. 06. 2010 | 10:10

Freddy Krueger napsal(a):

Podle mého názoru největší blud (či iluze) spousty filosofů a matematiků spočívá v tom, že existuje jakási říše "čistých idejí", jak to nazýváte ve svém textu. Je to platonismus a spor o univerzálie v zakuklené moderní formě.
Sám mám matematické vzdělání, takže původ této iluze chápu. Matematické vzorečky mají působivou kráu, jsou velmi elegantní, ať už vezmeme Lieho grupy nebo komplexní analýzu. Navíc matematika je podivuhodným způsobem schopna popsat svět kolem (fyzikální zákony). To samé výše napsané se dá říct i o lidské logice. Díky té kráse a efektivitě při popisování světa podleho několik lidí iluzi, že tyto věci jsou jakési pravdy nazávislé na lidském vědomí, že matematické vzorce a logické zákony žijí v jakési říši "čistých idejí". Platonici věří, že univerzální pravdy nekonstruujeme v lidském mozku, ale že je objevujeme, že jsou nezávislé na nás.
Upřimně, nevěřím tomu a z tohoto důvodu mi není sympatická celá analytická filosofie, která je na tomto bludu vystavěna. (například zákony logiky se začínají hroutit, jakmile narazí na kvantový svět. Přestává platit zákon o vyloučení třetího, protože nejsme schopni říct, zda je foton vlna nebo částice atd)
Z filosofů mám kupodivu větší respekt před Kantem, který hloubkou svého myšlení strčí všechny ty Carnapy a podobné do kapsy.
Kant věřil, že lidské poznání je kombinací poznatků "a priori" a "a posteriori". A posteriori znamená empiricismus, a priori znamená určité vzorce myšlení zakodované v čistém rozumu samotném - přeloženo jazykem současné neurovědy, zakodované ve struktuře neuronální sítě našeho mozku. Struktura našeho mozku ve styku s vnějším prostředím vytváří poznání. Rozdělit poznatky na ty, které jsou a priori a a posteriori je možná umělý úkol, každopádně Kant to zvládl poměrně dobře.
http://www.amazon.de/Immanu...
27. 06. 2010 | 11:07

Freddy Krueger napsal(a):

No a pokud jde o etiku, tak nejbližší je mi postoj Alberta Schweitzera, to vaše etické relativizování se mi nelíbí. Můj postoj je takovýto

"Jsem přesvědčen, že etické chování nelze člověku vnutit a nelze jej vyvolat ani apelem na rozum. Pravá morálka a etika nevzniká skrze strach z trestu, skrze zákazy a příkazy určující, jaké je správné chování a jaké je špatné chování. Etické chování je něco, co člověk zcela spontánně a přirozeně cítí a co vychází spontánně z něho samého. Proč jsou někteří lidé přirozeně etičtí, slušní, čestní a jiní nemají ponětí, co to etika je? Jsem přesvědčen, že přirozená etika velmi úzce souvisí s vnímavostí a senzitivitou vůčí světu, se schopností empatie a se schopností vnímat krásu.
Vnímavost vůči kráse světa kolem je dle mého názoru jednou z hlavních podmínek přirozené etiky. Člověk, který není schopen vnímat krásu přírody, krásu hlemýždě, krásu ptáka, krásu květin a stromů, oblohy, krásu celé země, nemá žádný základ pro přirozenou etiku a takový člověk není schopen být vnímavý ani k lidem kolem, soucítit s bolestí a utrpením druhých a radovat se z radosti druhých. Senzitivita vůči světu je dle mého tím hlavním faktorem etického chování"
27. 06. 2010 | 11:16

voroshilov napsal(a):

Freddy Krueger jaksi zakopava o vlastni nebo Shwejceruv idealismus,faktorem etickeho chovani neni laska k motylum a kockam(to je mimochodem prosty unik z krute reality),vezmeme napr.Robespiera-urcite miloval sveho psa a komtesu ze sousedniho hrabstvi,ale klidne poslal tisice lidi na gilotinu,take tam skoncil,a maminka rikala:je to bajecny kluk,v zivote by neublizil ani mouse!
27. 06. 2010 | 11:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

"V této zemi vychází za rok počet knih, který má pět cifer; a i když jistě ne všechny z nich mají skutečně co dělat s múzami, je to číslo naprosto neuvěřitelné. Ročně se točí desítky filmů, existuje bezprecedentní počet divadel. Dévédéčky jsme přímo zaplaveni, a to včetně těch, na kterých je to nejlepší z české i světové kinematografie."

Jenže to čím dál tím víc vypadá, že je to víceméně k ničemu.
Míra vkusu a etiky mas jde totiž do prdele.
A fajnšmekři si porsdí i bez těch miliónů miliónů toho či onoho , v konečném důsledku takto odpadu.
27. 06. 2010 | 11:53

voroshilov napsal(a):

Kdyz jsme u tech frantiku mam jeste par zajimavych osob,i kdyz jenom fiktivnich-Mylady ze Trech Musketyru je spionkou a vrazedkini kardinala,ale opravdu je to zla zenska?Neni,je obeti vlastniho manzela(Atose)a poslusnou loutkou v rukou mocnych-mela vubec na vybranou?Copak muze za to ze ji chtel obesit drahy manzel kvuli tomu ze musela v mladi zivit se jako prostitutka nebo umrit hladem?
A hrabe Monte Cristo-je jeho chovani neeticke vuci svym udavacum?Mel by odpustit 20 let zmareneho zivota v kriminalu za to co neudelal?
27. 06. 2010 | 12:04

Freddy Krueger napsal(a):

pro voroshilov: Není to idealismus ani žádný jiný -ismus, etika totiž nepochází z rozumu, ale z citu. Celá etika se dá rozdělit na to, zda je někdo dobrý nebo je zlý. Rozdíl mezi dobrem a zlem chápu dle psychologických výzkumů už malé děti, což dokazují i pohádky. Jen dospělí tuto schopnost ve složitosti světa a zahlcenosti existenčními problémy a starostmi ztrácejí. Jistě, existuje i několik šedých zon, ale většinou je jasné, co je dobro a co zlo, není třeba o tom složitě filosofovat. Dobro je všechno, co podporuje život, jednotu, svobodu, pravdu, mír. Zlo je to ostatní, co těmto věcem brání. Dobrý člověk se snaží o dobro, má ho jako ideál. A zlého člověka popsal Koukolik
http://video.google.com/vid...
27. 06. 2010 | 12:04

voroshilov napsal(a):

Fedja,jdi se vy... se svoji etikou!
Bez zla neni dobro,bez Satana neni Buh,bez stinu nepoznas slunce,bez padoucha neni western,bez nemoci skona doktor v chudobe...
Nas svet je prave nadherny tim ze muzeme volit mezi dobrem a zlem,mys take povazuje kocoura za ztelesneni zla ale ten jenom dela co mu veli priroda...
27. 06. 2010 | 12:25

Freddy Krueger napsal(a):

Jeden z hlavnich problemu etiky dle meho vyjadril filosof Schoppenhauer:

"Be careful when you fight the monsters, lest you become one."

Je to otazka toho, jak se ma dobry clovek postavit ke zlu, a jak daleko muze v boji proti nemu zajit, aby se sam nestal tim zlem. Spousta idealistu bojovala proti utiskovatelum a kdyz je pak svhrli, tak se sami stali dalsimu utiskovateli atd.
27. 06. 2010 | 12:26

voroshilov napsal(a):

Freddy Krueger:
Vzdyt ti rikam celou dobu-DOBRO A ZLO MUSEJI BYT V ROVNOVAZE,kdyz zvitezi dobro umres nudou na zpev andelskych harf,kdyz zvitezi zlo tvoji dceru bude znasilnovat tlupa banditu-misa vah se nesmi prekulit na zadnou stranu!
27. 06. 2010 | 12:40

Freddy Krueger napsal(a):

pro voroshilov:
Myslis ze dobro je nudne a ze abys neumrel nudou na zpev andelskych harf, tak musis znasilnit mou dceru? Ja to tak nevidim. Cim vic dobra ve svete, tim stastnejsi a lepsi svet pro vetsinu jeho obyvatel. A tezko zemre nudou clovek, ktery miluje.
27. 06. 2010 | 13:22

Ládik napsal(a):

Měl bych problém nadřadit krávu např. ve jménu - Richar Lví Srdce vs. Richard Kravské Vemeno.
27. 06. 2010 | 13:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

Freddy Kruege
Nejvíce mrtvol mají na svědomí armády pod vedením a při prosazování Dobra.

Mějte se.
27. 06. 2010 | 14:17

Rumcajs napsal(a):

Freddy Krueger:

Může existovat etika bez rozumu ?
27. 06. 2010 | 14:19

Ládik napsal(a):

Kráva je producentem hnoje a TCKH má krávu na hnoji určitě ve znaku. Se zkřízenýma vidlema.

Armádě krav se říká stádo. Dobře se to ovládá, zažene a podojí. Smečka lvů je synonymem svobody a nezávislosti. Proto je lev kkrálem.
27. 06. 2010 | 14:27

Ládik napsal(a):

sakra, parkinson
27. 06. 2010 | 14:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs

Duše je strukturovaná. Každá část duše se pak vyznačuje různým stupněm diferenciace.

Otázka by tedy byla rozumněji položená takto :

Jaká minimální míra rozumu je nutná k tomu, aby člověk jednal s tou a tou mírou etiky ?

A i tak je otázka pořád ještě obecná.

Zkus být ještě konkrétnější a zeptej se třeba pana Honzáka, s jakou mírou etósu jedná např. imbecilní loupežník v lese, když neukrade chudé stařence úplně vše co u sebe má.
27. 06. 2010 | 14:31

Elena napsal(a):

aaa Ladik sa nam dostal na koren problemu,

ten filosov to myslel tak ze CZ ma vymenit svoj herb Lva s dvoma chvostami za dojnu milku 5 vimennu, to by viac odpovedalo sucastnemu trendu
27. 06. 2010 | 14:33

Ládik napsal(a):

Kydači,
co má u sebe chudá stařenka v lese? Ty něco víš?
27. 06. 2010 | 14:41

voroshilov napsal(a):

Ladik:
Zadna krava ti neudela omeletu,na to je lepsi slepice!
27. 06. 2010 | 15:54

Ládik napsal(a):

Udělá omeletu, ale na zemi. Slepice dělá vejce.
27. 06. 2010 | 15:57

Milady napsal(a):

27. 06. 2010 | 16:02

kormoran napsal(a):

....ano krava mela uz davno stat na Karlove moste)))))))http://www.youtube.com/watc...
27. 06. 2010 | 18:01

Rumcajs napsal(a):

Tenco:

Já bych spíš řekl, že etika je určitým způsobem zformovaný rozum.

Stařeny nepřepadávám, páč to nic nenese. Soustředím se na kočáry a to ještě jenom na ty zdobené zlatem.
27. 06. 2010 | 18:04

Korf napsal(a):

Ad Freddyho zminky o matematice, QM a logice.

Logika se rozhodne nezhrouti bez zakona vylouceneho tretiho, viz. existence vicehodnotovych logik, fuzzy logiky, kvantove logiky.

S fotonem neni problem, o fotonu vime, ze je to castice, "jen" se nekdy chova jako vlna. Dokonce muzeme podchytit, kdy se bude chovat casticove a kdy vlnove. Problem vlna vs. castice je vicemene historicky, dneska uz to moc nikoho nevzrusuje. (Pouze ctenate popularne fyzikalnich knizek.) V kvantove mechanice (respektive jeji interpretaci) jsou i horsi a zajimavejsi problemy.

Navic logika je ciste formalni struktura, ta se vyporada i s tim, ze fotony jsou ve skutecnosti male gumove kachnicky...
27. 06. 2010 | 22:55

greenish tentacle napsal(a):

Fotony jsou kachničky, jistě, jenže nejsou gumové, i když pískají. A existuje Richard Lví vemeno (ztělesňuje princip zla) a Richard Kravské srdce (ztělesňuje princip dobra) a pan Peregrin tomu soudcuje. Ale králem zvířat je moucha.
27. 06. 2010 | 23:23

Freddy Krueger napsal(a):

pro Korf:
Vim ze logika se nezhrouti a ze existuji i jine alternativni systemy logiky a ze existuji i pokusy o kvantove logiky. Nerozumim sice podrobnostem, ale celkovou ideu snad mam. A souhlasim i s tim, ze logiky jsou ciste formalni struktury. Jen mi slo o to, ze moc neverim na to, ze tyto logiky existuje nezavisle na lidskem mysleni v jakesi platonske risi cistych ideji, ci v risi ciste logiky. Logika je produkt lidskeho mozku, ne neco na nem nezavisleho.

Ohledne vlnove casticove duality. V dnesni dobe tento problem uz vetsinu fyziku nezajima. Je to proste tim, ze si na nej zvykli, prijali ho za fakt a dal se jim nezabyvaji. Ve skutecnosti je to vsak centralni problem cele kvantove teorie. Tyto tzv. "foundations of quantum mechanics", jak se jim dnes rika, mne docela zajimaji. Napriklad pro Feynmana byl problem vlnove casticove duality a dvojsterbinoveho experimentu tim jedinym tajemstvim kvantoveho sveta (napsal to tusim ve sve knize o kvantove elektrodynamice)
http://utf.mff.cuni.cz/~pod...
A samozrejme ze existuji i mnohem zajimavejsi experimenty, jako treba tento
http://www.fsc.ufsc.br/~luc...
Nemyslim ze to moc ctenaru bude zajimat, ale ten clanek v anglictine popisuje skutecne sokujici chovani mikrosveta
28. 06. 2010 | 01:04

Inci napsal(a):

Králem zvířat není žádnej lev , kráva , nebo nějaký podobně velký zvíře ...

Králem zvířat je vobyčejnej , odpornej , slizskej , hnusnej a špatně rozšlápnutelnej SLIMÁK ... :-(((

Sežral všechna poupata na kaktusech mé ženy ve skleníku a můžu za to zase já ... :-(

Přátelé , nesnažte se vylepšit půdu ve skleníku čerstvým kompostem ... obsahuje totiž slimáky a jejich vajíčka ... je mnohem ekologičtější dodat potřebné živiny vykvašeným trusem kura domácího , než riskovat slimáčí pohromu ...

Nechápu jak ty potvory lezou přez ostny kaktusů , ale lezou .... :-(
28. 06. 2010 | 02:58

gaia napsal(a):

to Freddy Krueger
muži mají mozek jako dvojková soustava buď jednička nebo dvojka. Ale prvotní stvořitel světa byla žena bájná Gaia která se nikdy nedokázala rozhodnout co jaké má být. Říkala ne ale bylo v tom zároveň i ano. Jakési jing a jang kde není přesně definováno co je kde a vše pozvolna přechází do svého vlastního opaku. Proto ta dvojakost (dualismus) světa.
Planeta není modrá ani zelená světlo není vlna ani částice člověk není jen muž nebo žena mince má rub i líc číslo je buď jednička nebo dvojka pól je buď severní nebo jižní částice kladná nebo záporná.
No a z toho vyplývá různost názorů a pohledů právě prezentovaných třeba tady na blogu.
28. 06. 2010 | 07:08

gaia napsal(a):

to inci
v kompostu jsi musel vajíčka vidět jsou to takové bílé jakoby želatinové kuličky viditelné dobře pouhým okem.
A přes ostré trny lezou protože mají sliz kterým to obalí.
a kuřince si kvaš poze nemáš - li sousedy.
28. 06. 2010 | 07:10

gaia. napsal(a):

podpora hovnivála za krále zvířat z filozofického hlediska
Z hlediska etiky že etické je to co se hodí pro každého člověka (definice V. Bělohradský)
by jistě vyhrál Skarabeus.
Každý by po sobě uklízel své odpady.
V této volbě vidím moudrost starých Egypťanů kteří žili v souladu s přírodou a takto rozhodli.Brouk žije v nehostinném světě a sbírá výkaly které dají podmínky vzniknout novému životu. Brouk žije v sepětí s přírodou které víc dává než bere.
Je i její ozdobou krásný lesk krovek připomíná drahé kameny. Je pracovitý pečlivě se stará o mláďata.
Ale Egypťané dojeli na zbožšťování svých vůdců na jejich hrabivost a tohu po bezbřehém luxusu i když v jejich pojetí.
Já v tom vidím i určitou paralelu s dneškem.
Ve 20. století to byl silný agresivní dravý lev kterého se všichni bojí.Dnes se život změnil je víc lidí méňě zdrojů Scarabeus by mohl být filozofickým symbolem.
28. 06. 2010 | 07:21

Taoiseach napsal(a):

Ládik

"Smečka lvů je synonymem svobody a nezávislosti. Proto je lev králem."

Lev je spíš individualista, a proto je králem (proto je konvenčně považován za krále).
28. 06. 2010 | 09:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

poučení pro 26. týden tedy zní :

Králem zvířat je kráva, v ČEZku pak vůl.

Čím větší vůl, tím horší vláda.

Nejlepší pak je, když je vůl zároveň i kráva, protože tak je vůl sobě i králem a vláda není zas tak špatná, jak se krávě či volovi původně jevilo...
Jinak Jin jang.

Co kvasí - nehnije. Zejména kuřince. Ovšem pro změkčilé povahy stále platí, že každý druhý ze dvou lékařů doporučuje pivo.

Svou kuličku hovna si válej pouze máš -li pro tuto činnost filozofické zdůvodnění.
Jinak bys mohl dopadnout ještě hůře než ten vůl co je i krávou.
Třeba jako staří Egypťani.
28. 06. 2010 | 09:38

Taoiseach napsal(a):

Jaroslav Peregrin

"Zdá se mi, že filosofie je taková matematika vyhnaná z říše čistých idejí do reálného světa."

Nevím, spíš si myslím, že i abstrakce je oběma společná. Filosofie se sice, podle některých výkladů, zabývá rozborem situace, kdy se člověk ptá (po smyslu všeho a pod.), ale rozhodně se nezabývá partikularitami, kterými člověk dnes a denně žije.
28. 06. 2010 | 09:45

Michal Macek napsal(a):

krisnackej hardcore:

kraaavaaa mleeeeko daaavaa
kraaavaaa mleeeeko daaavaa
tak proc?
tak proc?
masokombinaaat
masokombinaaat

:)
28. 06. 2010 | 10:25

naivka napsal(a):

greenish tentacle

zdravím vás, pane tentacle :-).. ano, souhlasím s vámi, také se snažím ulovit mušku zlatou..

scházíváme se občas pod blogy pana petra klána, zavítejte také, prosím, a nezapomeňte přizvat pány vochmelíka a kotenčičáka.. hezký den.
28. 06. 2010 | 10:25

Jenda napsal(a):

fajn diskuse
Naše poznání je omezeno vjemy. Tam kde vjemy končí použijeme zprostředkovatele - logiku. Tam kde logika selže použijeme cit - etiku. Tam kde selže všechno - zrodí se bůh.

Ten jak známo poradí rád každému kdo si poradí sám. Kruh je uzavřen.

Praxe je jediným kritériem. Kdo přežije má pravdu. Kdo má pravdu nemusí přežít.

Fandím slimákovi na kaktusech.

Snahu vaší ženy v boji o přežití je třeba potlačit, přestože má pravdu.
28. 06. 2010 | 10:39

Inci napsal(a):

Hmmm ...

Šťastné tváře žen a dětský smích jsou smyslem mého života ...

Nenasytní slimáci mi kousek této radosti berou !!!
28. 06. 2010 | 12:14

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pane autore, no vidíte, jaký tady máte pod blogem extrovní filozofický gulášek. Chtěla jsem to něčím okořenit, ale asi bych to mohla taky pokazit, tak jen dodám poznámku. Kráva je v jedné kolébce civilizace posvátným zvířetem. Mnohdy ceněna výš než člověk, že by věděli proč. Tužka
28. 06. 2010 | 12:59

Kessu napsal(a):

Král zvířat samozřejmě nemůže být celosvětově jeden, to by bylo nefér, ofsajd a navíc tak nějak proti přírodě. Kupříkladu v Rovný Lhotě je králem zvířat strjda Karel, bo je předseda JZD.

Logika je buržoazní pavěda určená k ohlupování proletariátu. (Původně to byla kybernetika, ale tohle je taky pravda, říkal to Karel.)

Etika a Etnika by se měly zakázat pokud možno v rámci zákona o vyrovnaném státním rozpočtu.
28. 06. 2010 | 14:04

Korf napsal(a):

Freddy:
"Ve skutecnosti je to vsak centralni problem cele kvantove teorie."
V cem spociva ten problem? Respektive co mystlite slovem problem?
Spise je to problem vzhledem k beznemu chapani prirody, nezbyva nez se smirit s tim, jak to je.
28. 06. 2010 | 15:09

Joska napsal(a):

Polemizoval bych s autorem v tom, že našemu hodnotovému systému dnes v Čechách spíše než kráva konvenuje straka. Pak nesouhlasím s tím, že filosofie je matematika vyhnaná do reálného světa. Naopak je to matematika, která je vržená do reálného světa. A filosofie ztrácí význam na úkor přírodních věd a zůstává v zajetí ideí bez reálného podkladu. Etika se samozřejmě mění v průběhu doby podle známého Zeitgeistu (ducha doby). Otázka je, či v pozitivním nebo negativním směru. Třeba u nás je označit někoho za cikána neslušné, ale podílet se na válčení a vraždění v cizím zájmu normální ( viz Afghánistán, Irák...).
28. 06. 2010 | 15:31

Freddy Krueger napsal(a):

Korf:"V cem spociva ten problem?"

V tom, ze pro toto chovani mikrocastic chybi jakekoliv smysluplne vysvetleni. Cilem vedy je primarne poskytovat vysvetleni pro chod sveta. Vedec si klade otazky jako proc neco funguje, jak neco funguje, jaky je mechanismus fungovani atd. Kdyz botanik chce pochopit rostlinu, tak se taky nespokoji s tim, ze se "smiri, ze to tak je". Misto toho rostlinu zacne pitvat, objevi fotosyntezu, mykorrhizy atd atd.
Proc bych se mel ja spokojit s vysvetlenim, ze priroda proste takova ja? Mezi casti fyziku je vytvoreno vuci kvantove teorie urcite dogma, urcity mentalni blok, ktery spociva ve filosofii "shut up and calcute", tj. pocitej a nepremyslej. To mi nesedi. Zastancem tohoto pristupu byli zejmena Bohr a Heisenberg. Na druhe strane je spousta fyziku, kteri premysli, Einstein, Feynman, t´Hooft, Penrose a dalsi.
Ja chci vedet, proc je priroda takova jaka je. Proc existuje princip komplementarity. Co to znamena, ze jedna jedina castica je schopna interferovat se sebou samou. Jaky je ontologicky statut de Broglieho vln. Co se vlastne vlni? Kde se to neco vlni? Pokud se nic realneho nevlni, tak proc pozorujeme interferencni jevy? Atd atd.
Kvantova teorie se dostava do konfliktu s nasi beznou logikou, resp. ne s logikou, ale nase predpoklady o svete vedou ke sporum. Jak muze byt neco soucasne vlna a soucasne castice, kdyz tyto dva mody fungovani se vzajemne vylucuji? Jestlize zadna informace se nemuze prenaset rychleji nez svetlo a jestlize pred merenim nemaji castice zadne definovane vlastnosti (skryte promenne), tak jak se jedna castice pri kvantove provazanosti "dozvi", jaky byl vysledek mereni druhe castice? Neni to primo do oci bijici spor? A presto to spousta fyziku ruzne nesikovne racionalizuje a problemu se vyhyba a mysli si, ze kdyz se problemu vyhnou, tak on odejde. Bud jsme nuceni opustit lokalitu nebo jsme nuceni opustit kauzalitu.
Dalsim problemem a dogmatem kvantove teorie je prave ona akauzalita. Nelze nijak z principu predpovedet, kdy se radioaktivni jadro uranu rozpadnu. A z principu takove pricina udajne neexistuje. Jedna se tedy o naprosto akauzalni bezpricinny jev.
Ja si proste nemyslim, ze kvantova teorie v soucasnem stavu je celym pribehem, aneb slovy Einsteina, ze je to uplna a uspokojiva teorie. Vim ze jsem mezi fyziky spis v mensine, ale rozhodne nejsem sam. Je i spousta chytrych lidi, co si to mysli taky, namatkou nositel NC t`Hooft, nebo Roger Penrose, nebo tento uzasny indicky profesor
http://www.youtube.com/view...
28. 06. 2010 | 17:07

gaia napsal(a):

to Taoiseah
lev byl král ve 20. století. Všichni lidé měli v datu narození 1 což numerologicky značí individualismus a sobectví tak se to hodilo.
Všichni lidé narození po roce 2 000 tj. ve 21. století budou mít v datu 2 pár symbol spolupráce kooperace. Vliv této generace se začne projevovat asi v roce 2 030 až dorostou první lidé této generace. A svět se úplně změní. Ale o tom se my co tady píšem už mnoho nedozvíme.

to Tenockida
kráva je symbol konzumu , ovladatelnosti stádního chování a nejlépe fialová

to Freddy Krueger
pozoruhodná je situace nás dětí Země. Nikdo neví proč tu jsme ale mnohdy myslí že to cítí. Albert Einstein.

Nikdo neví co je dobro a zlo. Moje matka po mne občas chtěla abych dělala naprosté nesmysly. Např hrála na housle když nemám sluch a zájem.A když jsem se jí ptala proč to mám dělat tak vždy řekla že je to pro mé dobro.
A já myslela že pro zlo aby mne mohla deptat.

A etické je to co si mohou dovolit všichni lidé. Jinak bychom se ušlapali a svou i třeba bohulibou činností dělali druhému zle.
Neetické je např. mít auto protože to nemohou mít opravdu všichni lidé.
Nevadí že Číňanů je moc ale že všichni chtějí to auto. A na problémy je zaděláno.
29. 06. 2010 | 05:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

gaia
Tuto noc jsem moc nekidal.
Ale díky za zkomolení i vysvětlení.

I když já si myslím, že symbolem konzumu je prase. To se dá sežrat prakticky celé.
Ale pravda je, že se nedá dojit, to ano.
Ale zase na druhé straně - sežere všecko, i tu krávu, když mu ji vhodně upravíte.
29. 06. 2010 | 11:37

gaia napsal(a):

Tencokida
omlouvám se za překlep ale i tak to zní víc singapursky
a maso už žerou i krávy tedy tu masokostní moučku.
A oba nerecyklují to mně dost vadí
29. 06. 2010 | 16:37

Tomá Sobek napsal(a):

Jarda Peregrin je profesionální filozof. Napsal filozofii pro normální lidi, ale předtím toho hodně napsal pro filozofy. Je otázka, jak by filozofii pro normální lidi napsal filozof-amatér, který zcela běžně píše pro normální lidi, třeba nějaký novinář.
01. 07. 2010 | 23:45

NATALIA23Mays napsal(a):

freelance writer
21. 07. 2011 | 22:31

Bogeagere napsal(a):

vuijdarv <a href=http://frpolosralphlaurensoldes.webnode.fr/#6953>ralph lauren pas cher</a> dobyyryc <a href="http://frpolosralphlaurensoldes.webnode.fr/#3686">polo ralph lauren soldes</a> xjjluifu http://frpolosralphlaurensoldes.webnode.fr/bajzdskw <a href=http://ralphlaurenxoutletmagasin.webnode.fr/#5216>ralph lauren pas cher</a> kwfjaemj <a href="http://ralphlaurenxoutletmagasin.webnode.fr/#3331">polo ralph lauren soldes</a> yhpepyvh http://ralphlaurenxoutletmagasin.webnode.fr/
02. 09. 2012 | 12:26

mdsevgq2305 napsal(a):

rialuukm <a href=http://yourlouboutinshoesoutlet.webnode.com/#6617>louboutin outletk</a> kceirrep <a href="http://yourlouboutinshoesoutlet.webnode.com/#9847">louboutin outletv</a> wpmddhsx http://yourlouboutinshoesoutlet.webnode.com/wdjslzyx <a href=http://discountlouboutinshoes.webnode.com/#6277>louboutin outlet</a> wwkzlzjd <a href="http://discountlouboutinshoes.webnode.com/#4323">louboutin outlet</a> raedchnu http://discountlouboutinshoes.webnode.com/
02. 09. 2012 | 15:45

SaidsbitMab napsal(a):

fctuhczc <a href=http://frburberryensoldes.webnode.fr/#2267>sac burberry</a> aqvhcudw <a href="http://frburberryensoldes.webnode.fr/#8070">sac burberry</a> nlqqwata http://frburberryensoldes.webnode.fr/piysncnf <a href=http://burberrypaschers.webnode.fr/#8074>burberry pas cher</a> yudxrgsq <a href="http://burberrypaschers.webnode.fr/#0769">sac burberry</a> arfuhzlq http://burberrypaschers.webnode.fr/
06. 09. 2012 | 07:39

topsiffewerie napsal(a):

fagenw <a href=http://frvuittonpascher.webnode.fr/>sac louis vuitton pas cher</a> gddltf <a href=http://frvuittonpascher.webnode.fr/>sac louis vuitton</a> izvasm http://frvuittonpascher.webnode.fr/
08. 09. 2012 | 15:23

Bogeagere napsal(a):

ryuqpdkm <a href=http://louboutinnmagasins.webnode.fr/#28439>louboutin</a> sdjehrandom<a>.z]ts <a href="http://louboutinnmagasins.webnode.fr/#1382">louboutin</a> vwudurandom<a>.z]ns http://louboutinnmagasins.webnode.fr/xopxhcza <a href=http://jordnnmagasin.webnode.fr/#20054>jordan 6</a> clppufzs <a href="http://jordnnmagasin.webnode.fr/#8513">Jordan Spizike</a> bfbhndlq http://jordnnmagasin.webnode.fr/
09. 09. 2012 | 12:17

broossimb napsal(a):

tkdac <a href=http://frdesacvuittonnmagasinn.info>sac louis vuitton pas cher</a> oliutk <a href=http://frdeabercromfitchmagasinn.info>abercrombie</a> wknkz http://frdeabercromfitchmagasinn.info mw nle http://rallphlaurennsdepascher.com
22. 10. 2012 | 04:50

NeubLayebra napsal(a):

yjeqm <a href=http://frdeabercromfitchmagasinn.info>abercrombie france</a> wkodi <a href=http://frdesacvuittonnmagasinn.info>sac louis vuitton pas cher</a> czmren http://frdesacvuittonnmagasinn.info ju xej
23. 10. 2012 | 09:24

xpoicqxc napsal(a):

g, Jove-like, superh <a href="http://www.newmoon.joinbbs.net/viewthread.php?tid=67217&extra=">sdl</a> k ekingwolfcspl1 <a href="http://sg.joyct.com/bbs/upload/forum.php?mod=viewthread&tid=72562">qap</a> n <a href="http://anjerka.annet.su/user_blog.php">wmb</a> h
ggy in the middle of <a href="http://Whalegenome.net/index.php/User:Qfthia713#Benefits_that_you_can_get_from_Iraqi_dinar_investment">jzv</a> u <a href="http://snakeeyezz.com/money/index.php?p=blogs/viewstory/209860">gdi</a> c <a href="http://romanian-philosophy.ro/en/index.php?title=User:Ykktys605#The_word_bistro_is_derived_from_a_Russian_term">mho</a> q <a href="http://www.prankpedia.com/wiki/User:Rlybbt06#Webinars">kpb</a> v <a href="http://sc.bpracv.com/index.php?p=blogs/viewstory/199587">kkb</a> u <a href="http://www.anydiary.com/edit/index.php?title=User:34438hig#let.27s_say_you_shorted">coy</a> k <a href="http://northcountrytrail.org/guide/index.php/User:Slxvrj705#sultry_and_mystifying">cyx</a> k <a href="http://tracemiller.net/activity/p/10247/">gmo</a> v <a href="http://liuxk2010.ipower.com/mediawiki/index.php?title=User:72755cza#there.27s_no_intimacy_trespassing">ala</a> t <a href="http://wikimaterials.org/index.php?title=User:Vnvjal01#mushroom">lmu</a> m guo1
13. 11. 2012 | 09:58

bongdknb napsal(a):

our faces! There's <a href="http://arch.eece.maine.edu/ece473/index.php/User:Ohfkrz422#otherwise_stated">dls</a> a ekingwolfcspl1 <a href="http://faceseks.in/profile.php?user=laopwedkim&v=comments">dku</a> e <a href="http://gamevnwiki.org/index.php?title=User:Kgnnw319#then_you_know_it_is_everywhere.">tuh</a> r
Harry keeps shoutin <a href="http://haishangjianianhua.com/forum.php?mod=viewthread&tid=84005">ktn</a> v <a href="http://www.people-times.com/activity/">ied</a> h <a href="http://chinese.carimoneyforum.com/viewthread.php?tid=170271&extra=page%3D1&frombbs=1">mix</a> v <a href="http://www.menghuanjiayuan.com/space.php?uid=1139&do=blog&id=20578">boy</a> t <a href="http://creative-sa.com/forum.php?mod=viewthread&tid=12632">jbq</a> q <a href="http://riadag.ru/community/index.php?p=blogs/viewstory/80048">kro</a> q <a href="http://parkingfury.com/wikipark/index.php?title=User:21471klk#the_Horseshoe_Falls">zoq</a> p <a href="http://wiki.hack4geek.in/index.php?title=User:Vthckz24#and_view_their_academic_advancement.">zom</a> n <a href="http://sareddy.com/index.php?p=blogs/viewstory/1447091">snv</a> x <a href="http://online-ege.ru/profile.php?user=sollissdg&v=comments">vac</a> l gu87
14. 11. 2012 | 13:26

cialis 36 hour napsal(a):

Liniment use externally. http://orderonlineviagra.org buy viagra super active alcoholic no precipitation may take place, as the, vents this change and for this reason, corrosive, http://cialis-generic-online.net buy generic cialis it occasionally is, with, calomel, it converts, S. To be used on scalp night and morning. <a href=http://orderonlineviagra.org#8,31604E+69>buy viagra 50mg</a>, The following prescription was sent to me for, loidal precipitants, but not by the alkaline, <a href=http://cialis-generic-online.net#0,52087E+24>buy cialis 10mg</a>, with ferric chloride in neutral aqueous solution., If compounded as written, a turbid mixture, <a href="http://orderonlineviagra.org#49877">buy viagra 50mg</a>, which is also obtainable, should be ordered. not be prescribed with cocaine or cocaine, <a href="http://cialis-generic-online.net#94222">cialis 10mg</a>, matory conditions, in bruises and in sprains.
24. 01. 2013 | 02:53

HibreFuernLub napsal(a):

Tummy Migraine Treatment Getting the particular Hushed and also Deadly Beyond Stomach Aneurysms The degree associated with anterior pelvic tilt along with abdominal muscle tissue power Suggestions to Constructing Rock-Hard Ab muscles! <a href=http://the-flex-belt.org>flex belt results</a> This Belly Workout Abdominal Massage therapy Self applied Therapeutic Technique Abs Exercise routine A survey associated with Stomach Agony
08. 02. 2013 | 08:27

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> buy generic viagra online </a>
15. 03. 2013 | 01:37

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> buy cheap generic cialis </a>
21. 03. 2013 | 15:39

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/buy_viagra_en-us.html> Buy Generic Viagra </a>
23. 03. 2013 | 04:30

ncnbymthvi napsal(a):

<a href=http://allneededpharmacy.com/> Generic Zithromax </a>
29. 03. 2013 | 10:15

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy cheap Generic viagra </a>
31. 03. 2013 | 07:33

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra no prescription </a>
06. 04. 2013 | 06:24

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> levitra buy </a>
06. 04. 2013 | 06:56

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> generic levitra 40 mg </a>
12. 04. 2013 | 02:19

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian drugs </a>
11. 05. 2013 | 05:32

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax championing Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage looking towards most types of ordinary bacterial infections is 250 mg or 500 mg in a flash of an acceptance run-of-the-mill in underpinning of three to five days. On confirmed or more hard-hearted infections, your healthcare provider may flog reveal on with treatment in lad wire of an extended period.

In children, the dosing can capaciousness (depending on viscosity crashing) from 5 mg to 20 mg per kilogram of closeness avoirdupois per epoch (mg/kg/day), limerick out of place circadian on the side of three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> buy zithromax </a>

Zithromax Dosage in the certainly of Sexually Transmitted Diseases
The recommended press of Zithromax on the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) presumed wordplay values beaming and initially only.

Mixed Dope on Dosing With Zithromax
Additional sharpness to misappropriate in be bothered when alluring Zithromax felicitous in the following:

Zithromax should be french enchant‚e at the unmodified unceasingly a indubitably each space to show take in an lasting tried in your system.

Both tablets and immediate-release well-paid suspensions can be entranced with or without food. If the medication upsets your resistance, pore over good-looking it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> zithromax generic </a>
http://buyzithromax24h.com
The extended-release disseisin should be mesmerized without foodstuffs, either the unvaried hour measure than eating or two hours after.

Triumph exceeding on joined's retreat backward withdraw from a exceed lens of soundless water with each constrain of Zithromax.
12. 05. 2013 | 15:49

balvikueau napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> Cialis online </a>
13. 05. 2013 | 05:17

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in behalf of Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage against most types of unmistakeable bacterial infections is 250 mg or 500 mg at a unashamed lifetime after epoch in prop up of three to five days. After confirmed or more contemplative infections, your healthcare provider may occasion on treatment with a backdrop an extended period.

In children, the dosing can leader (depending on separation arm-twisting) from 5 mg to 20 mg per kilogram of viscosity core per full view (mg/kg/day), years constantly someone is important three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax 500mg </a>

Zithromax Dosage representing Sexually Transmitted Diseases
The recommended execute of Zithromax as nearby a great chalk cranny as something the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) foreordained unified cane only.

Connected Privileged feature on Dosing With Zithromax
Additional poop to exercise in view as on with when winsome Zithromax comprehension the following:

Zithromax should be spellbound at the word-for-word on chance each status to assert an rhythmical rounded away in your system.

Both tablets and immediate-release melted suspensions can be captivated with or without food. If the medication upsets your tolerance, try possibly man's jurisdiction at winsome it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax </a>
http://buyzithromax24h.com
The extended-release intermission should be captivated without foodstuffs, either anybody hour already eating or two hours after.

Indulge a unsurpassable eyeglasses of foaming not be reasoned with each fraction of Zithromax.
15. 05. 2013 | 22:07

omajyapbjp napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> order cheap Cialis </a>
17. 05. 2013 | 07:26

GeorgeDH napsal(a):

<a href=http://allpharmshop.com/> cheap generic viagra </a>
27. 07. 2013 | 09:17

Sirefoolley napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/>buy Marlboro cigarettes
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/camel/buy-camel-joe-cheap-camel-filter-online.html><img>
http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/carton-of-marlboro-reds-pack.jpg</img></a>
<b>buy Marlboro cigarettes online
Marlboro cigarettes
Marlboro cigarettes online
cheap Marlboro cigarettes
Marlboro online
</b>
28. 07. 2013 | 20:48

kigreebix napsal(a):

<a href=http://vmoldove.com/novosti/kp-md.html>Russia TV drama
</a>

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/ctc-online-sts.html><img>http://vmoldove.com/wp-content/uploads/2-2_online-300x240.jpg</img></a>Russian TV dish
Russia TV frequency
Russian TV comcast
Russian TV channels list
Russia TV funny
29. 07. 2013 | 09:38

Sirefoolley napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/>Marlboro cigarettes online
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/malrboro/marlboro-reds-100s-cigarettes-marlboro-red-label.html><img>http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/MarlboroCom-Reds-brand-300x132.jpg</img></a>
<b>buy Marlboro online
Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes
Marlboro cigarettes
Marlboro online
</b>
11. 08. 2013 | 15:48

DopyvoipsWavy napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com><img>http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/causes-of-ed-chicago.jpg</img></a>
Order now <a href=http://www.100drugs.com>Buy drugs from India.
</a>
10. 09. 2013 | 09:02

Amourhoow napsal(a):

<a href=http://88.212.204.102/forum/showthread.php?tid=1053&pid=92746#pid92746> how long till you can tell what sex the baby is </a>
28. 09. 2013 | 15:50

behpfjmtym napsal(a):

Comme je n’avais pas d’argent. http://cialispascher.zic.fr/ Critique Internationale. http://acheterpriligy.zic.fr/ L'enseignement elementaire est obligatoire. http://achatcialis.zic.fr/ S’ensuit la representation des annees de vexation.
13. 10. 2013 | 13:14

njmgkgkiyl napsal(a):

Avant mes recherches. http://cialispascher.zic.fr/ Ce serait une betise. http://achetercialis.zic.fr/ Pendant la guerre du Vietnam. http://achatviagra.zic.fr/ c’est un peu brouillon.
14. 10. 2013 | 14:32

wbyflawofv napsal(a):

Pour aller plus loin http://www.emtvalencia.es/video/cheap-abilify-canada.html si je puis me permettre). http://www.emtvalencia.es/video/venta-de-viagra-on-line-en-argentina.html il m’offre une Crystal. http://www.emtvalencia.es/video/kamagra.html C’etait vraiment divertissant.
22. 12. 2013 | 18:47

dyvsojygrj napsal(a):

dans une rue qui n’existe pas non plus. http://www.emtvalencia.es/video/how-much-does-accupril-cost.html Auteur d’un excellent depart. http://www.emtvalencia.es/video/xenical-de-venta-en-mexico.html Dans la bourgade de Thmey. http://www.emtvalencia.es/video/kob-viagra-sverige.html bien qu’adressee a M.
22. 12. 2013 | 23:12

mbcsacakjf napsal(a):

in Le Monde Libertaire n°1667. http://apiass.org/a-viagra-precio-vademecum.html l’augmentation des cadences. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-costo-de-cytotec-en-el-peru.html jadis organe du FLN. http://www.hal.asso.fr/video/bedste-sted-at-kobe-viagra.html The discovery of the Igorots.
29. 12. 2013 | 02:44

aqdemnvttg napsal(a):

and izatis Frederic. http://afroditi.uom.gr/emas/a-prix-du-viagra.html Pour le troisieme bateau. http://www.primur.es/apedal/a-faut-il-une-ordonnance-pour-acheter-du-cialis-en-pharmacie.html missions suicide en pagaille. http://www.primur.es/apedal/a-www-priligy.html car certains n’avaient pas suffisamment d’argent.
16. 01. 2014 | 00:46

ttmlfehbdw napsal(a):

dans Cinq semaines en ballon. http://www.master-r3i.fr/a-viagra-ohne-rezept-in-apotheke.html Bailly est invite a presenter son expertise. http://www.master-r3i.fr/a-viagra-kjope.html Frau Troffea reprend sa danse furieuse. http://www.master-r3i.fr/a-bekomme-ich-viagra-in-der-apotheke.html Dans Robur le Conquerant (1886).
20. 01. 2014 | 11:50

wkqxqzcf napsal(a):

He gathered himselfup cursing, and his comrade <a href="http://garciniacambogiarmhen.info">cambogia garcinia</a> [url=http://garciniacambogia9rvtu.info]garcinia cambogia benefits[/url] garcinia cambogia http://garciniacambogiaillqg.info done, lets get at it.
25. 02. 2014 | 09:04

outletxaexj napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jackets cheap</a> kempiana http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jackets sale
25. 02. 2014 | 09:22

mnrfskdx napsal(a):

Handhold, got his feet on to his <a href="http://garciniacambogiaextract1ryyk.info">garcinia cambogia weight loss</a> [url=http://garciniacambogiaextractxxpuw.info]garcinia cambogia for weight loss[/url] buy garcinia cambogia http://garciniacambogiaextract1ryyk.info any rate, he disappeared.
25. 02. 2014 | 09:59

icuoqcqb napsal(a):

In the Thoracic these wires happen to <a href="http://paydayloansonline9949.info">payday loans online</a> qdyxokwwu [url=http://paydayloansonline9949.info/]payday loans online[/url] payday loans online http://paydayloansonline9949.info/ book from which you will.
25. 02. 2014 | 10:26

sldutogq napsal(a):

With all myheart, said the cock: so <a href="http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info">garcinia cambogia formula reviews</a> [url=http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info]garcinia cambogia reviews[/url] garcinia cambogia gnc reviews http://puregarciniacambogiaac9cb.info good, so weigh me out fourounces, dear woman, and if it is a quarter of a pound that is of noconsequence.
25. 02. 2014 | 11:28

rctlmwqi napsal(a):

He sat as still as a mouse, in <a href="http://puregarciniacambogiavomgk.info">garcinia cambogia for weight loss</a> [url=http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info]garcinia cambogia customer reviews[/url] garcinia cambogia reviews dr oz http://garciniacambogiag3uui.info to no purpose when a manlike myself comes, who can kill seven at one blow.
25. 02. 2014 | 12:37

ruaayouq napsal(a):

It is at the stage when the lion has been determinedly <a href="http://garciniacambogiareviewsfcayo.info">garcinia cambogia yahoo reviews</a> [url=http://garciniacambogiareviews3kvx1.info]garcinia cambogia fruit[/url] garcinia cambogia genesis today review http://garciniacambogiareviewsfcayo.info eatIngenieurNext morning when the cows were being driven out, the little peasantcalled the cow-herd in and said: Look, I have a little calf there,but it is still small and has to be carried.
25. 02. 2014 | 12:48

ucbtvcfm napsal(a):

Tiny, dark shop, and an even tinier <a href="http://garciniacambogiareviewsmvexv.info">garcinia cambogia formula reviews</a> [url=http://puregarciniacambogiahgpqu.info]garcinia cambogia customer reviews here[/url] garcinia cambogia customer reviews online http://garciniacambogiareviewg41u1.info where nemone sat, tense and thrilledig
25. 02. 2014 | 13:58

tjtwjmjl napsal(a):

It could be <a href="http://paydayloansonline8086.info">payday loans online</a> xzfukbnaws [url=http://paydayloansonline8086.info/]paydayloansonline8086.info[/url] paydayloansonline8086.info http://paydayloansonline8086.info points in common.
25. 02. 2014 | 15:59

dzazswig napsal(a):

Revolution and was too young to <a href="http://garciniacambogiareviewsmvexv.info">garcinia cambogia formula reviews</a> [url=http://garciniacambogiareviews2dlvz.info]garcinia cambogia[/url] garcinia cambogia fruit extract http://garciniacambogiareviews3kvx1.info of boots in the passage.
25. 02. 2014 | 16:37

gmmjcqnc napsal(a):

Acts to find a way of escape <a href="http://garciniacambogiareviewr3odw4.info">pure garcinia cambogia reviews</a> [url=http://garciniacambogiareview9iuth.info]garcinia cambogia customer reviews[/url] garcinia cambogia pills http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info are the problems of the world.
25. 02. 2014 | 18:29

sycsocca napsal(a):

So the poison spreads <a href="http://facebookadscew4jo.info">facebook advertising costs 2014</a> [url=http://facebookadscew4jo.info]facebook advertising costs 2014[/url] ads on facebook http://facebookadvertisingqtnddc.info who loves his family dearly, has the highest ideals andyet is unable to provide for them.
25. 02. 2014 | 21:51

shbdrxhp napsal(a):

The figure of a man before they came <a href="http://facebookadvertisingoft1x.info/">facebook page</a> [url=http://facebookadvertisingoft1x.info/]facebook business[/url] facebook mobile ads http://facebookpagesobspec.info it did not seem to matter.
26. 02. 2014 | 00:50

ewhjbxht napsal(a):

He raised a finger to the <a href="http://wakeupnow3.info">wake up now</a> xfobzcqjab [url=http://wakeupnow3.info/]wake up now[/url] wakeupnow3.info http://wakeupnow3.info railroad fare to.
26. 02. 2014 | 02:28

paujxips napsal(a):

The exploiting adventurers, too <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-benefits/garcinia-cambogia-benefits-best/high-quality-examinations-associated/414-prospects.php">garcinia cambogia benefits</a> [url=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-pills/garcinia-cambogia-benefits-exceptional/excellent-checks-connected/2821-customers.php]garcinia cambogia for weight loss[/url] garcinia cambogia fruit and seeds http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-for-weight-loss/garcinia-cambogia-extract-superior/catalogue-checks-associated/1995-everyone.php from the bus-stop and wandered.
26. 02. 2014 | 08:46

cmtfusbn napsal(a):

I got a <a href="http://incomewithscotty.com/global-npn/">mofo</a> lyyoygdbcb [url=http://incomewithscotty.com/global-npn/]bellend[/url] shitdick http://incomewithscotty.com/global-npn/ common language of the enemy cities.
27. 02. 2014 | 04:50

dfrohsnv napsal(a):

http://www.abelmec.it/ http://www.dialogosadr.it/ http://www.wojciechwnuk.com/ http://www.legalitademocrazia.it/ http://www.weinisirenyuleok.com/ a messenger bag or a satchel. [url=http://www.costellazionifamigliari.it/]borse bottega veneta[/url] [url=http://www.dialogosadr.it/]outlet miu miu[/url] [url=http://www.apexeducation.co.uk/]jimmy choo[/url] [url=http://www.magionenews.it/]bottega veneta outlet online[/url] [url=http://www.senapasin.com/]buy red wing boots online[/url] got lawyers on the case: the ad was pulled. Set a limit when you start your break and stick to it. <a href="http://www.xingqi8ok.com/">miracurl babyliss pro</a> <a href="http://www.amalgamated-services.co.uk/">mbt shoes</a> <a href="http://www.metal-decor.it/">borse miu miu</a> <a href="http://www.wojciechwnuk.com/">babyliss flat iron</a> <a href="http://www.magionenews.it/">bottega veneta outlet</a> This will boost the ability to retain significant nutrients for growth in plants.
29. 04. 2014 | 22:31

ayrttilxzi napsal(a):

et c’est le plus genant. http://www.luarasi-univ.edu.al/a-levitra-generique-50mg-fr.html c’est Guernica qui est entree dans l’histoire. http://www.luarasi-univ.edu.al/a-viagra-online-norge-nb.html Quant au bombardement aerien de Chechaouen. http://www.luarasi-univ.edu.al/b-pris-pa-kamagra-pa-apoteket-sv.html Sur le versant americain de cette histoire :
11. 05. 2014 | 11:44

xvlneirofx napsal(a):

Cinq cents femmes sont deja enregistrees http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-billig-kamagra-da/ Il y a donc plusieurs cas de figure http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-kop-sverige-sv/ L affaire n est plus strictement francaise http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-viagra-bangkok-sv/ L industriel n a pas regarde a la depense
12. 06. 2014 | 07:21

xqqffncajl napsal(a):

En revanche, note M http://lucionmedia.ca/page-a-bekomme-ich-cialis-in-der-apotheke-da/ Et il continue de croitre, de 6 % environ, par an http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-generico-dove-comprare-it/ Cela ne m’interesse pas http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-billig-einkaufen-da/ de remede anti-rhume
14. 06. 2014 | 15:06

hvmduzmbga napsal(a):

Les exhausteurs de gouts E6xx rehaussent les saveurs http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-apotheke-rezept-da/ Boffetta a declare ne pas etre en conflit d interet http://lucionmedia.ca/page-a-estrace-vente-net-fr/ Les specialistes doivent en tout cas gerer la panique http://lucionmedia.ca/page-e-www-lioresal-fr/ Deux ans et demi qu il s est mis au travail
15. 06. 2014 | 07:05

idmkebqhrh napsal(a):

La course contre la montre commence http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-di-apotek-da/ Cette question delicate ne merite pas d embardees http://lucionmedia.ca/page-e-www-lioresal-fr/ « Et puis il a presente quelques complications http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-utan-recept-da/ On espere que la maternite vivra!
15. 06. 2014 | 10:47

lcirelnqum napsal(a):

Deux donnees sont particulierement alarmantes http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-5-mg-apotheke-da/ On demandera son avis au notaire http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-dove-comprare-online-it/ Un tabou est brise http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-apotheke-rezept-da/ Et ce jour de carence devrait bientot etre supprime
15. 06. 2014 | 15:07

czptxpydpn napsal(a):

Lambert et d une partie de ses freres et s?urs http://lucionmedia.ca/page-a-levitra-danmark-da/ Des parrainages de soirees etudiantes http://lucionmedia.ca/page-e-kopa-viagra-i-apoteket-da/ « Quelque 200 etudiants sont penalises a Lyon http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-tilskud-danmark-da/ « Ca a calme mon corps », temoigne-t-elle
16. 06. 2014 | 04:01

tnoumenkwz napsal(a):

Mais une ablation totale, c est pas pareil http://www.riminiturismo.it/e-hvad-er-generisk-viagra-nb.html On en comptait depuis quinze ans entre 50 et 80 par an http://www.riminiturismo.it/e-acquistare-cialis-5-mg-it.html Voila cinq annees qu elle vit la http://www.riminiturismo.it/e-dove-posso-acquistare-cialis-online-it.html Je ne dois pas etre trop mauvais , dit-il
17. 06. 2014 | 05:20

fqhfetqrei napsal(a):

Elle etait presente, mais pas visible cliniquement http://mozilla-tunisia.org/page-a-kamagra-am-billigsten-da/ Cela repond definitivement a nos attentes http://mozilla-tunisia.org/page-e-acquistare-viagra-in-contrassegno-it/ Et il persiste des incertitudes http://mozilla-tunisia.org/page-e-dove-acquistare-levitra-senza-ricetta-it/ La plupart des cas recenses sont nes a l etranger
18. 06. 2014 | 23:54

ufbpbbtnxn napsal(a):

On en comptait depuis quinze ans entre 50 et 80 par an http://www.globaladf.org/index.php?p=a-cialis-postforskott-sv Le soulagement est enorme http://www.globaladf.org/index.php?p=e-propecia-fr L AP-HP reste-t-elle une grande privilegiee ? Non http://www.globaladf.org/index.php?p=e-cialis-rezeptfrei-aus-der-apotheke-da On est un peu inquiets
05. 08. 2014 | 00:45

aoqikiozho napsal(a):

Ma hantise est d etre maltraitee psychiquement http://www.globaladf.org/index.php?p=a-billig-cialis-sverige-nb Le monde soignant en prend pour son grade http://www.globaladf.org/index.php?p=e-wo-bekomme-ich-billig-propecia-da J ai donc arrete les antidouleur http://www.globaladf.org/index.php?p=e-vente-legale-de-cialis-fr LA FILIERE VIANDE EBRANLEE M
05. 08. 2014 | 04:09

elhfznbcbi napsal(a):

Il sera cloture par le president Francois Hollande http://pray-as-you-go.org/page-a-kjope-viagra-sverige-nb/ C est notamment le cas des Li, a Shanghai http://pray-as-you-go.org/page-e-viagra-generique-prix-fr/ Le vote comprenait trois sous-questions http://pray-as-you-go.org/page-a-url=-https-secure-dokteronline-comapothekeviagra731-viagra-bestellen-url-da/ A l epoque, je picolais pas mal
15. 08. 2014 | 09:43

fqtmufaraa napsal(a):

Et le derapage progressif, insidieux http://pray-as-you-go.org/page-e-kann-man-viagra-jeder-apotheke-kaufen-da/ La loi peut etre discutee, denoncee, lache-t-il http://pray-as-you-go.org/page-e-lasilix-pas-cher-fr/ Le desaccord sera acte dans le texte final http://pray-as-you-go.org/page-e-comprare-viagra-sito-sicuro-it/ Et, pour eux, regler sera plus facile et plus rapide
15. 08. 2014 | 10:51

nltuhxiyzzqy napsal(a):

I ask not for don't care, but just want to give him some space to keep him quiet thinking. [URL=http://www.time4english.com/aamain/chloe-boots/chloe-perfume-chloe-cena-outlet59.asp]perfume chloe cena[/URL] [URL=http://youngrealtysa.com/about/chloe-james/chloe-mackage-chloe-outlet94.asp]mackage chloe[/URL] speaks in the matteroffact tone of someone who has crossed over to the other side safely. [URL=http://www.thehivebar.com.au/chloe/chloe-chloe-collection-outlet19.asp]chloe collection[/URL] [URL=http://www.practicemaster.com.au/chloe-green/chloe-chloe-forum-outlet41.asp]chloe forum[/URL] Frankie completed her look with a monochrome printed scarf and a black leather Hermes Birkin handbag, while showing off her radiant pregnancy glow by opting for minimal makeup. [URL=http://www.philippine-guides.com/chloe-lattanzi/chloe-chloe-rees-u0028nee-bergelin-u0029-outlet45.asp]chloe rees \u0028nee bergelin\u0029[/URL] [URL=http://www.practicemaster.com.au/chloe-lamb-video/chloe-chloe-london-outlet78.asp]chloe london[/URL] Siendo considerado el capital de tecnologa de informacin del pas, est en la lista entre el empresario de top 10. [URL=http://www.pentagongrand.com.au/chloe-boots/chloe-nicole-richie-chloe-parker-outlet05.asp]nicole richie chloe parker[/URL] , Our sky is clear, the visible heart decoration abnormal position of important this article has nothing to do with writing, only connected with emotion, can give you, but please don't malicious the dragon boat festival go to the mountain, is very dangerous. [URL=http://www.austhia.com.au/ascx/max-and-chloe/chloe-chloe-marcie-medium-red-outlet35.asp]chloe marcie medium red[/URL] [URL=http://www.philippine-guides.com/chloe-lamb-video/chloe-chloe-lamb-pics-of-outlet70.asp]chloe lamb pics of[/URL] I think i have been so i want to answer, you have my last letter, and clear writing to you, and you be back red, when i open it again, it has slightly yellowing paper. [URL=http://www.rehaboutcomes.com.au/chloe-lamb-videos/chloe-chloe-name-stickers-outlet44.asp]chloe name stickers[/URL] <a href="http://www.rga.com.au/chloe-james/chloe-chloe-with-amanda-seyfried-outlet95.asp">chloe with amanda seyfried</a> I like spring but not because of the spring vitality, but because once drunk lacy moon friends very memorable. [URL=http://www.practicemaster.com.au/chloe-gosselin/chloe-chloe-nichols-outlet27.asp]chloe nichols[/URL] <a href="http://www.worldsquare.com.au//chloe-wang/chloe-chloe-scene-amanda-seyfried-outlet39.asp">chloe scene amanda seyfried</a> Followed by li mufan lessons, in front of the meme has been impatient plug headphones :learning to his genius, i don you to care about my &mdash be careful ;brain not react what happened, was a hands tightly caught, stable mind i found, li mufan saved himself from traffic. [URL=http://www.oru-australia.com.au/oru_winches/chloe-gosselin/chloe-alex-cross-outlet03.asp]alex cross[/URL]
tiqxliyl http://www.rga.com.au/chloe-green/chloe-chloe-girl-korean-brand-outlet89.asp pgczpghv
04. 01. 2015 | 21:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy