Proč může být vláda, která má podporu 111 poslanců, křehká

31. 01. 2014 | 11:21
Přečteno 5549 krát
To je otázka, na kterou se pokusím dnes odpovědět. Pomineme-li nejčastěji probírané podezření, že Andrej Babiš spolupracoval se Státní bezpečností, což se snad vyřeší buď rozsudkem bratislavského soudu, nebo zákonem o státní službě či odchodem některých členů ANO z tohoto hnutí, pokud by jeho spolupráce byla prokázána. Další důvody možného rozpadu jsou ale zřejmě závažnější. Tato 13. vláda České republiky, která byla jmenována po 95 dnech, je totiž složena z nováčků, zkušenost s úřadováním ve vládě mají jen tři členové sedmnáctičlenného kabinetu: Sobotka, Mládek a asi 16 let starou zkušenost má i herec Stropnický. Ostatní se budou muset teprve seznamovat s řízením ministerstev. A zorientovat se v bludišti, kde fungují vlivové skupiny napojené na lobbisty, strany a podnikatele, je obtížné. A pokud se to ministrům nepodaří rychle, naopak klany ovládnou ministrovo okolí a on se bude pouze dovídat, proč něco nejde.

Další nebezpečí jsou ukrytá přímo v politických stranách či hnutích: Jak už jsme v minulých dnech slyšeli, pan Hašek z ČSSD odmítá složit mandát poslance a chce být současně i hejtmanem, protože by to prý oslabilo stranu. Odmítá se tedy podřídit červnovému usnesení ÚV, podle kterého by měl jednu z funkcí složit do šesti měsíců po volbách, tedy v dubnu. Tím vysílá signál premiérovi, že svůj prohraný boj nevzdává. Na Hradě má silného spojence a spolu s asi 22 poslanci, kteří s ním sympatizují, bude čekat na jakoukoliv záminku, aby spolu s dalšími na Sobotku zaútočil. Pan Hašek do svého postavení investoval miliony, platil si vlivové agentury a své závazky by jim jistě rád vrátil, což bez premiérské funkce nepůjde snadno. Už i proto lze očekávat, že se situace přiostří a kompromisy, které bude muset pan Sobotka činit, k tomu Haškovi poskytnou důvod. On ani pan prezident si jistě útoky na Sobotku, jak ukázal i jeho projev v Trůnním sále, který rozhodně nebyl hoden prezidenta, neodpustí, protože i pro něj vláda, v jejímž čele stojí podle prezidenta zrádce, vnímá jako prohru.

Další neznámou mohou být jak ministři, tak poslanci za hnutí ANO, protože s nimi nemá žádnou zkušenost ani šéf hnutí a tudíž nebezpečí, že jejich ambice se nebudou krýt s programem Babiše, jsou poměrně velké. Nástroje na korigování takového jednání jsou v politice menší, než v soukromé firmě, a v tom může být další závažný problém. Zvláště, kdyby se neposlušní poslanci z Ano spojili se sociálními demokraty podporující Haška: pak by stačilo dokonce jen dvanáct rebelů a vláda by padla. Je-li ale každý kritikem, pak jsme všichni otroci. Proto bych byl rád, kdybych neměl pravdu.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jak pravil klasik:"Bude-li každý z nás kritikem, je celý národ z kádrů!"
31. 01. 2014 | 11:44

fikus napsal(a):

Je dobře že hlídáte demokracii a prosperitu pane Hvížďala.
31. 01. 2014 | 11:44

Ives napsal(a):

Účelem kritiky, blogů nebo jiných příspěvků není objektivní posouzení, ale přidáním mnoha jiných významů, vlastních názorů a z toho vyvozených většinou chybných závěrů pozvednout inteligenci, osobnost a kredit autora u veřejnosti. Finanční efekt také asi není zanedbatelný, proto je všude tolik Pehe, Hvížďal, Páralů, Kohoutů a dalších Horstů Fuxů našeho mediálního trhu,ryčně nám den co den nutících své výplody.
31. 01. 2014 | 11:56

Qim napsal(a):

I kdybysme padli všici vstanou noví bolševíci ,rudý prapor zavlaje.
31. 01. 2014 | 11:58

Martin1 napsal(a):

Já si myslím, že je i u nás na čase zavést ruskou cestu.
Tam vyhodili 50% meteorologů a okamžitě se vylepšilo počasí o 50%.
To samé bych udělal zde s novináři,
někdy i ty zdánlivě slepé cesty rázem prokouknou.
31. 01. 2014 | 12:06

David napsal(a):

Proč už předem šíříte blbou náladu?

Proč nenapíšete, že vláda může být kupodivu i pevná?

Když se spojí oheň s vodou vznikne pára. A ta dokáže pohánět i stroje. A stát takovým parním strojem je.

To, že ostatní se budou muset teprve seznamovat s řízením ministerstev? A jak to bylo v roce 1990? A také to šlo.

Pokud by Hašek na Sobotku opět zaútočil, tak prohrají oba. Budou předčasné volby a ČSSD skončí, jako skončila ODS. ČSSD dostane 6% a bude ráda, že s odřenýma ušima se dostane do sněmovny.

Pan preziden, když bude nadále intrikovat, tak taky skončí špatně, protože, kdo seje vítr, sklidí bouři a kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

A pokud máte obavy, že:

"...jejich ambice se nebudou krýt s programem Babiše, jsou poměrně velké. Nástroje na korigování takového jednání jsou v politice menší, než v soukromé firmě,..."

----------------------------------

Tak tady je jedno z možných řešení.

Aktuálně.cz:

Řídit stát podle Babiše? To ani náhodou, říká vědec

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=800565

A kdyby ani to nepomohlo, tak mám ještě jeden recept, ale ten si zatím nechám pro sebe.
31. 01. 2014 | 12:08

.K.V napsal(a):

Na to opravdu potřebujeme superznalce Drozda, abychom pochopili že u socanů byl rozpor který určitě nezanikl totální kapitulací a otrockou poslušností, že BABIŠOVO ANO JE NAPROSTO NEVYZPYTATELNÝ SPOLEK, a že od lidovců se dají čekat vždy jen křivárny, přidali se už v historii mnohokrát ke každému kdo byl zrovna u moci, ať už před cinkáním klíči ke komunistům , po cinkání ke každému, ať už byl levičák nebo pravičák.
Vypovídací hodnota blogu nulová
Jen Drozd si z nepochopitelných důvodů pořád píše a píše.
31. 01. 2014 | 12:09

jarpor napsal(a):

Klasik také pravil : Dávám bolševikovi rok, maximálně dva:
Ten klasik se tenktát spletl... bolševik trval hodně let...

V této souvislosti, myslím, že klasik bude mít pravdu... a to ještě tenkrát nebyl přímo volený prezident, který si bude při každé příležitosti vychunávat premiéra i jeho boys... a s jehož spojenectvím přátelé Haška a on sám těch dvanáct "apoštolů" může sehnat.... zvláště když lze očekávat, že kompromisy s ANO pro ČSSD budou velmi dobrým cílem...

Hezký den
31. 01. 2014 | 12:10

Martin1 napsal(a):

K.V.
"Jen Drozd si z nepochopitelných důvodů pořád píše a píše."
--------------
Copak Drozd píše z naprosto jasných důvodů,
ale proč my to čteme a ještě se k tomu nějak vyjadřujeme,
to je těžko pochopitelné.
Drozd to napsal pro Český rozhlas Plus
a určitě za to nějakou korunku dostal.
Já a vy to děláme zcela zdarma a dobrovolně
a ještě se nám to nelíbí.(?)
To je na palici - přemýšlíte o tom?
Já to dělám pro zábavu a vy?
Já bych byl pro, aby byl jednou v týdnu
vytažen vždy z osudí panem Stejskalem jeden
nedobrovolník - dobrovolník a
a ukázal nám ho.
Jak má vypadat správný - blog!
31. 01. 2014 | 12:26

mik napsal(a):

Cim driv padne vlada tim mensi skody nadela a nejlepsi by byla i tak velka bota prezidenta ze by musel abdikovat ale to buhezel v CR zvykem nebyva lze jen aspon doufat ze tech 45 % co volilo hajneho nehodilo po prohre flintu do zita a ze se se pokusi udrzet to co chteli vlastne vsichni po 89 ..ze se to zvrtlo v dzungli je vec jina nakonec je verejnym tajemstvim kolik lidi muselo v 89 rychle obratit kabaty naruby a zahodit rudou knizku ,,To ze Zeman vyvesil na Hrad vlajku EU jeste neznamena automaticky smer zapad ona ta viroza na ruske ambasade nebyla jen tak pro nic za nic urcite cesi jsou nepoucitelni ekomom Svejnar byl pro ne cizak a tak mel prostor opet Klaus .na Schwarzenberga stacilo nastrazit sikovne tema s Benesovymi dekrety trosku neco nalhat a pak spolehat ze starsi garnitura pochazi ze socialisticke ere a ze je tam hodne tech prevlecenych,,,a bylo vymalovano ,, kdyz se scitaly hlasy jen do 45 let sedel na Hrade dneska Schwarzenberg vlada by padla tak jak tak ale nebyla by Rusnokova kterou nikdo nevolil a nebyl by slepenec v podobe KDU CSL ANO a CSSD chapu ze lidi jsou nastvani a ze chteji zmenu ale tahle zmena neni pro ty obycejne a poctive pracujici zadnou zmenou je to jen o vymene lidi u koryt a ze ten boj o koryta pekne dlouho trval a jeste bude trvat dokazuje jen to to jmenovani az tak pozde po volbach .. duvod toho proc komunisti maji v CR tak silnou pozici i proc to jde zase opet doleva smerem k Rusku a ne opacne vidim v tom ze proste cesi chteji porad delat most mezi vychodem a zapadem porad si chteji hrat na mistry sveta ze s prazdnou kapsou a holym zadkem na to nesejde,,, a dokud se tenhle pristup nezmeni tak se nezmeni nic.,.. je treba jasne rict ano chceme byt soucast zapadu tak se proste podle toho chovat prijmout euro a zacit poslouchat Brusel a podporovat nebo chceme byt soucast vychodu a pak treba pozadat Putina o vytvoreni autonomni republiky mozna by mel i velke pochopeni i kdyz ted ma asi hlavni problem v Kyjeve,,,nebo si snad nekdo mysli ze se nezajima a je mu jedno jak to tam dopadne ? stejne jako mu nebylo jedno jestli vyhraje Zeman nebo Schwarzenberg...i kdyz zatim Aeroflot Ruzyn nevlastni a z Karlovych Varu hlavni mesto neni
31. 01. 2014 | 12:41

frňous napsal(a):

Dole odmakáno?,nahoře "přetrůněno".

Nahoře ambiciozními lidmi přelidněno.
3-4 vládní várky ministrů za tři roky,nejhorší ekonomicky za poslední století.

Stát je stále více vtahován do dluhové bubliny,dle EU se má učit(?) to nevidět,že tímto scénářem se stane majetkem v rukou čachrářů ze všech končin,i světa.Je neslušné se k tomuhle chovat slušně,což pan Babiš sice taky říká na bilboardu slovy o "pitomcích nahoře",leč nevíme zda a jak on a s ním vláda,kde je podřízeným tomu unikne.ČR je sice geopoliticky již od Bismarckova výroku "kdo má Čechy,má Evropu", srdcem Evropy,ale krevní oběh lidstva-finanční toky s oběhem peněz Friedmanna jdou mimo něj-ač v živém lidském organismu jdou právě srdcem,pumpou-srdcem.
31. 01. 2014 | 12:46

Míla napsal(a):

Mik
zapomněl jste na Karla.Polepšete se.
31. 01. 2014 | 12:56

Martin1 napsal(a):

mik
1) rusofilové zatím azbukou nepíší, ale vy jste se už nějak rychle zbavil háčků, čárek.
2) Karlovy Vary budou jednou také hlavním městem jedné spolkové země - dočkáte se
3) A aby to nebylo tak brzy a třeba se dalo ještě něco dělat, tak jsme dali přednost alkoholikovy, které má občas výpadky před druhým kandidátem, který vypadl z role totálně a jasné chvilky, když spí.
4) Rusko - já sázím klobouk NA TO, že Rusko se stane součástí EU dříve než Turecko, tak "nepokřikujte" na našeho pozdějšího největšího spojence v EU.
5) :)
31. 01. 2014 | 12:56

Martin1 napsal(a):

korektura:
3) A aby to nebylo tak brzy a třeba se dalo ještě něco dělat, tak jsme dali přednost alkoholikovi, který má občas výpadky před druhým kandidátem, který vypadl z role totálně a jasné chvilky má, jen když spí.
31. 01. 2014 | 12:59

babočka napsal(a):

Vládu máme křehkou ale slušnou mimo ministra vnitra. Padnout může zase jedině kvůli nějaké babě horlivostí justice nebo policie za přispění našeho prezidenta a podrazáků z ČSSD. Zatím jsme měli jen prezidenta zvoleného lží. Teď už máme i ministra vnitra podílejícího se na zradě. Nebo se pletu?
31. 01. 2014 | 13:05

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Já bych byl pro, aby byl jednou v týdnu
vytažen vždy z osudí panem Stejskalem jeden
nedobrovolník - dobrovolník a
a ukázal nám ho.
Jak má vypadat správný - blog!"
31. 01. 2014 | 12:26 "
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Zase jeden mužskej šoviniosta - sexista. Co by pak měly ukazovat dobrovolnicee, he?
Pan Stejskal měl už dávno nabídnout blog švarné Karolině Peak, ta by možná měla co ukázat.
31. 01. 2014 | 13:09

resl napsal(a):

To, jak byli "vyučeni" předešlí poslanci, by této nové sestavě chybět nemělo, spíš naopak. Intrikám se naučit není těžké, viz primitiv Škromach. Politiku dělají většinou poslanecké kluby a ostatní se vezou, nebo to čtou a přemýšlejí. Jak to bude teď říct nemohu, ale je jisté, že to horší být nemůže. Nikdo není vyučený politikem, takže žádný malér nehrozí, to jen Hvížďala sejčkuje. Musíme si uvědomit, že náš parlament tady dosud byl proto, aby škodil lidem, dělal neprůhledné zákony, zvyšoval daně a poslanci v zastoupení kradli podle toho, jak je podplatili lobisté. Na Haška musí Sobotka tlačit přes média a závist lidí i novinářů, za něj udělá špinavou práci na jeho vyhození z hejtmanství.Opravdu, horší to v kocourkově být nemůže. Leda, že by se spojil Fico se Sobotkou a nahnali nás část na Kamčatku a část na Sibiř. Velitele táborů by zastávali komunisti z ksčm + K.V.
31. 01. 2014 | 14:28

kokoshka napsal(a):

mik:
Nikdo Vam nebrani byt současti zapadu nebo severovychodu,mužete jit kam chcete,žadny Putin Vas nedrži za nohu,budete sobe topit iluzornim břidlicovym plynem,budete jezdit ekomobilem,chcete umrznout jak Paulusova armada pod Stalingradem?Žadny problem!
Je videt jake neskutečne štesti přinesla Evropska Unie Litevcum,Estoncum,Lotyšum,Polakum,Řekum,Španelum,Portugalcum,Rumunum,Bulharum...Smele,soudruzi,do vysnene Zemi Oz.Jenom ta cesta ze žlutych cihel bude moc moc dlouha a naročna!
31. 01. 2014 | 14:36

skeptický napsal(a):

Křehkost může být způsobena kalením.Tahle je kalená ve velbloudím trusu.
31. 01. 2014 | 15:18

SuP napsal(a):

skeptický -
Když je někdo měkkej nebo křehkej, nemá co kalit.
31. 01. 2014 | 15:22

koncesionar napsal(a):

kokoska:Kdy se uz vystehujes z Kyjeva?
31. 01. 2014 | 15:24

JardaV napsal(a):

Pokud by se ministr měl dovídat,proč něco nejde,pak stačí jednoduchá věta : Buď to
půjde nejlepším možným způsobem,nebo půjdete Vy pro neschopnost.A je po klanech.Jak
každému půjde o chleba,půjdou zájmy klanu stranou.Nebo se tam dostanou noví lidé.
Ono to nemůže být složité,úřadovat.Zadání - řešení - doložení zdrojů - vyhodnocení
výsledků.A koordinace v případě více řešitelů.To se dá řešit operativními schůzkami.
A samozřejmě - termín a jeho dodržení.Ke křehkosti vlády - uvidíme,kdo ji rozloží.
Já sázím na KDU ČSL.Osloví vnitřní nespokojence (zrádce),a pak už to pojede.Možná
je to smysl jejich účasti.Jenže - pokud bude obsahem práce vlády něco změnit k lepšímu,tak by to stejně měli prohlasovat,bez ohledu na homogenitu ČSSD.A výkřiky v
řadách ANO týkající se bezvýznamného obvinění p.Babiše - však oni si rozmyslí opustit tak skvělá koryta.Taky riziko,že by už žádné další nemuseli sehnat není
zanedbatelné.Kdepak,vláda vykročila,a přejme si,aby kráčela v klidu a hlavně k nějakému dobrému cíli.
31. 01. 2014 | 15:39

Jindra napsal(a):

Jednu věc nechápu. Jak může nějaký novinář, který musí mít nějaké zkušenosti se štábní kulturou textu, kritizovat Zemana za to, že Sobotkovi jeho strašným způsobem napsaný dopis nehodil rovnou na hlavu, ale pouze ho za to zkritizoval?
Když někdo píše prszidentovi, zvláště pak seznam budoucích ministrů, tak by si měl vzít křídový papír, třikrát si text vytisknout na nečisto a pak vzorně naformátovat text tak, aby vypadal o poznání lépe než domácí úkol studenta prvního ročníku gymnázia. A při třetí opravě formátování, aby třeba zkratka ČR nebyla jediná na začátku další řádky, by si možná konečně všiml, že tam má místo Brabce Brabence.
Jak někdo může takovýto dopis podepsat a nechat odeslat? Já kdybych dostal od někoho takto napsanou jen anotaci k diplomové práci, tak bych studentovi vše hodil na hlavu, i kdyby měl obhajovat až další semstr. Jak a kde Sobotak vystudoval nějakou vysokou školu? Nebylo to náhodou těsně po revoluci, když se několik roků téměř nic neučilo?
A jak může novinář tohle pominout. Cožpak sám neviděl, jak vypadají tištěné noviny? Přece dnes se oficiální dopisy tiskou všude tak, aby vypadaly jak precizně ročně vysázené dokumenty. Ovšem emigranti se také asi dosud neměli možnost seznámit s možnotmi počítačů pro administčrativní práci. A slyšel už třeba autor něco o takovém internetu?
31. 01. 2014 | 16:31

Qin napsal(a):

Jindra:Máte to taky samou chybu a to dokonce oslovujete veřejnost!
31. 01. 2014 | 17:18

vico napsal(a):

Článek je psán trochu ve stylu předběžné připodělanosti. Hašek, který ještě před svou lhářskou eskapádou /s kadencí samopalu vz.58/, vstoupil do podvědomí veřejnosti jako sběratel funkcí a největší absentér ve sněmovně, se nynějším lpěním na funkci jihomoravského hejtmana a zároveň poslance jen blamuje.

Nepochybuji, že do téhle kreatury, která se opravdu z devadesátiprocentní pravděpodobností měla stát předsedou ČSSD a posléze premiérem,klientelistické struktury investovaly miliony, ale pokud o ně nechtějí přijít, zvolí jiného méně provařeného panáka.

A vůbec, celou tu klientelistickou verbež bych nepodceňoval.Oni mnohem bystřeji rozpoznají špatného koně a Hašek zakopl a spadl na rypák ještě před Taxisem.Hašek půjde takříkajíc do klobásy.

Rozvrátit současnou vládní většinu sice lze, ale jedinou její alternativou je návrat k středo-pravicové vládě,/ovšem bez Kalouska/. Přikloní-li se ČSSD blíže k Zemanovi,čeká ji propad. Nepřikloní-li se, bude ji dál škodit a hledat spojence v přeběhlících.

Obě varianty pro ČSSD nevěstí nic dobrého. Leda, že by si šel Zeman zalyžovat do Špindlu :-)
31. 01. 2014 | 18:00

Libertad napsal(a):

Pokud ti v ČSSD co nebudou respektovat usnesení ÚV své strany ve věci zákazu kumulace funkcí, a do šesti měsíců si nevyberou jednu z nich, tak by měli být z ČSSD vyloučeni. Paroubek je určitě přijme.
Pokud ti v ČSSD, jichž se to týká, dokáží toto usnesení zrušit, tak ČSSD skončí ja k ODS.

S pozdravem

Sidonio Libertad
31. 01. 2014 | 18:25

pavel v napsal(a):

Určitou pojistkou proti rozpadu koalice je to, že všichni poslanci podepsali programové prohlášení vlády. Tím by se alespoň částečně daly eliminovat podrazy toho druhu, jakého se dopustil Tlustý nebo trio Tluchoř, Fuchsa a Šnajdr na ODS. Teoreticky by nemělo dojít k tomu, že Hašek podrazí Sobotku s tím, že chce jen dodržování volebního programu ČSSD.

Náhodou stroj nejsem. Snad to už vyjde.
31. 01. 2014 | 20:32

Michal napsal(a):

pokud má vážnost lidí, POKUD SE UČÍ ČESKY, nejde o dialekt, ale třeba rozdíl brabec a brabenec v dopise prezidentu , pokud své vyjadřovací kompetence nezpřesní, může to být v zahraničí docela malér
31. 01. 2014 | 21:14

jozef napsal(a):

Nepredpokladam,
ze existuje svojpravna osoba v koalicii,ktora by mala zaujem na predcasnych volbach.
U Babisa su s vynimkou par politickych osob /ktore mozu byt nastrojom nejakych hier/ zodpovedne,zivotom preverene osobnosti.Narod vidi,o co Babis usiluje,Hvizdalovci kazdemu oci nezatvorili.
A priaznivci Zemana v SD tiez nie su na hlavu padli,ved aj kaskaderky utok Sobotku a spol na opoziciu v strane prijali s bravurou tak,aby uchranili sposobilost strany vladnut.Opozicia v SD prejavila vacsi zmysel pre zodpovednost za stranu,nez kaskadersky /ja budem predseda,alebo vsetci padneme!/medialne hnany Sobotka.

Babis dobyl televizie,televizni volici vo vacsine nie su otrokmi printovych manipulatorov.Predcasne volby by Babis suverenne vyhral,ostatni musia mat len obavy.
A "dezerteri" zvlast.
01. 02. 2014 | 01:33

Anna napsal(a):

jozef napsal(a):

Nepredpokladam,
ze existuje svojpravna osoba v koalicii,ktora by mala zaujem na predcasnych volbach.
-------------------------------------------------------------------------------------

Copak to není dobře? Přece se říká: Spěchej pomalu. Práce kvapná, málo platná. Všeho dočasu...
Nezdá se Vám, že se blýská na lepší časy? Doufám, že z toho bude pořádná bouřka a ne jen májový deštíček. Pitné vody je nedostatek... Ale se asi všichni lidi povodňových oblastí potvrdí, že je třeba se na pořádnou bouři připravit, udělat různá předběžná opatření a především se domluvit, jak pak řešit co nejrychleji popovodňové akce !!!
01. 02. 2014 | 06:54

Pavel napsal(a):

Nejde ani tak o souboj dobra se zlem, jako spíše konflikt slušňáků s hovadisty. V součanu Slušňáky zastupuje Bohoušek, zatímco šéfem Hovadistů je Milouš Zemanovič.
01. 02. 2014 | 09:12

e.m. napsal(a):

k *vadnému genetikému kódu Čechů*, o němž onehda mluvil p. Hvížďala za ?"evropany" a p. Klíma za Židy:
bohužel zdá se, že pánové mají pravdu, něco je v poslední době špatně, a rapidně se to zhoršuje; nejedná se však o záležitost ideologickou:

http://www.rozhlas.cz/zpravy/clovek/_zprava/pocet-neplodnych-paru-v-ceske-republice-roste-na-vine-jsou-vice-muzi--1200039

nicméně se nedomnívám, že by šlo skutečně o DNA; navíc se nejedná o specificky českou, ale civilizační záležitost:
http://ispub.com/IJU/2/1/7519

nemusí se jednat jen o rozmnožování, i když to je hodně citlivé, a o jedinou chemikálii a jediný účinek:
http://zpravy.idnes.cz/ddt-a-alzheimerova-nemoc-0wy-/zahranicni.aspx?c=A140129_164314_zahranicni_ert

přičemž nelze vyloučit, že nejlépe proti rizikům jsou chráněni jak ti, kteří si *dobrodiní civilizace, zejména ta levnější* nemohou dovolit (krásné nové materiály, plné formaldehydu a podobných uhhmmm látek; *eurohnojivo* s nadměrnýmm obsahem kadmia....plus další škodliviny, případně nedostatek potřebného v nekvalitních potravinách); no a pak ti, kdo si mohou dovolit chránit se... exkluzivně

:o) takže je možné, že předvolební zvolání p. Payneho *těším se, až vymřou voliči Miloše Zemana*, nebylo jen plácnutím do vody... p. Payne je lékař (sice pravda možná duchovní dědic jiného doktora než Hipokrata, ale takový bohužel svět je; nestalo se to poprvé)... a má přehled.... také zvolání "to se máme" z úst p. Duky zní mým uším falešně...

No a kdyby sem náhodou chodil nějaký kompetentní člověk, který má o další osud tohoto zeměpisného prostoru a jeho obyvatelstva zájem jiný, než jen zájem sterilizační - prosím, zkuste něco udělat; myslím, že by bylo potřeba věc prozkoumat a nšco dělat.
01. 02. 2014 | 11:32

Jirka napsal(a):

Názorný příklad toho, že u nás pisálkové neumějí nic jiného, než všechno hned od začátku odsoudit a říct, jak to bude špatně. Všechno a všechny zkitizovat a přitom vlastně nic nenabídnout. Chápu, asi se to hezky čte, ale každý takovýhle článek dává za pravdu všem, kdo tvrdí, že média a novináři jsou skutečně absolutním dnem společnosti a ten 3. pilíř negativní deviace na ně skutečně pasuje. Osobně jsem byl rád za Nečasovu vládu, vypadala celkem zajímavě a stabilně a fandil jsem ji. Postupem času to přešlo, samozřejmě. Nyní tvrdím, že to byla jedna z nejhorších vlád, co tu kdy byla. A nyní opět, fandím vládě Sobotky, at vydrží celé volební období a ukáže, co v ní je. Třeba zase změním názor, ale bejt negaitvní hned od začátku, to k ničemu nevede.
02. 02. 2014 | 11:18

Jupp napsal(a):

Podívejme se na to realisticky - vláda Petra Nečase začínala s podporo hlasů 118 a do roka se začala drolit vnitřními problémy a handrkováním o funkce, namísto aby něco dělala, mj. i díky účasti (velmi) volných radikálů z VV, načež než jí byla zasazena rána z (ne)milosti. Možná by nebylo od věci zkrátit funkční období PS na dva roky, protože to je reálné maximum kdy jsou vlády Česka poněkud akceschopné, pak následuje agonie, většinou zakončená předčasnými volbami.
02. 02. 2014 | 22:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy