Odvoleno. Tak co vy na to?

13. 10. 2012 | 15:00
Přečteno 8289 krát
Co říkáte prvním odhadům výsledků právě skončených voleb? Jak podle Vás může vypadat nové krajské koalice? A kdo se dostane do Senátu?

Chcete-li si vyměňovat názory na tato a související témata, nabízíme Vám prostor pod tímto blogem.

Rádi bychom ale, aby se zde diskutovalo přece jen poněkud věcněji než pod zpravodajskými články či ostatními blogy. Proto budu tuto debatu důsledně moderovat. Předesílám, že není určena výkřikům typu „vyhráli/prohráli modří/oranžoví zloději“ (pokud někdo cítí potřebu něco podobného vyjádřit, jistě si na internetu najde řadu možností), ale věcné diskusi, z níž bychom rádi citovali i v našem zpravodajství. Jinými slovy: urážlivé a osobně laděné útoky, nadávky a provokace budu mazat.

A aby bylo diskutovat o čem, nabízíme přehledné grafické ztvárnění dosažených volebních výsledků.

První odhady, jak volby dopadly, a průběžně aktualizované výsledky i zpravodajství nejen z volebních štábů.

To vše najdete ZDE.

Šéfkomentátor Aktuálně.cz Jan Lipold sleduje od uzavření volebních místností ve svém on-line, co "se kde šustne" a co to může znamenat pro další vývoj, svými postřehy slíbili blogem přispět Michal Škop, Vojtěch Navrátil či Jaroslav Kuchař.

O volbách můžete debatovat na facebookové stránce Aktuálně.cz i na twitteru

Podělte se o své názory, analýzy, odhady s ostatními. Nabídněte nový úhel pohledu, který doplní komentáře renomovaných politologů.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

volil jsem pravici, ale paradoxně si přeju, aby pravice dostala výprask. jak říkal lenin, musíme udělat krok zpět , abychom mohli udělat dva kroky vpřed. pokud by pravicové strany "tak zvaně pravicové" dosahly uspokojivého výsledku, ukonejšilo by je to a pokračovaly by v tom marasmu. na pravici se něco musí stát. a v dostatečném předstihu před parlamentníma volbama.
13. 10. 2012 | 15:16

evix napsal(a):

Naši politici by si měli znovu odříkat některá přísloví, např. "Kdo chce kam, pomožme mu tam"..., či: "Tak dlouho se chodí s dřbánem pro vodu až se ucho utrhne"....no pan Kalousek řekl v televizi, že za to můžou hlavně média :-D. Opravdu vtipný pán, On se odpovědnosti nezříká. Jak v tom vtipu: Proč máme tak vysoký dluh, kdo za to může? Pan Kalousek odpovídá: My za nic nemůžeme, za to mohou 2 Japonci, jeden se jmenuje Ono a druhý Samo....
K volbám jsem nešla,po noční směně mám naprosto jiné starosti, jsme ráda, že za volantem nikdo neusnul a nikdo nás nenaboural...
13. 10. 2012 | 15:37

PK napsal(a):

po oranžovém tsunami se valí další,tentokrát rudé."Demokrati" ti to u nás dopracovali...
13. 10. 2012 | 15:38

třebaKarel napsal(a):

vyžeňPutna ,
asi by se Vás někdo měl zeptat proč jste teda volil pravici viďte . Možná jste zachraňoval svět . Taky jsem to dělal , věděl že nejsou dobrý ale věřil že jsou aspoň lepší . Dneska myslim že to nemá smysl , člověk může být spokojenej jen když udělá něco dobře a volba proti svýmu přesvědčení není . Že nejsem státotvornej je asi pravda , ale dvacet let státotvornosti už stačilo . Proč jste to udělal ? tK
13. 10. 2012 | 15:39

odéesák napsal(a):

Že já blbec roztrhal tu legitimaci KSČ. Teď by se hodila.
13. 10. 2012 | 15:42

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Hovoří se o nízké účasti a jsem zvědavý, jak to při nízké účasti dopadne. Před pár lety by to bylo jednoznačně ve prospěch pravice, která měla skalní voliče. Dnes se hovoří o tom, že tomu tak dnes nemusí být a tak jsem zvědavý.

Doufám, že lidé pochopili, že pravice není to, co o sobě hlásá, ale tím, co skutečně dělá a v tom je obrovský rozdíl. Dokonce mám podezření, že pravicová propaganda záměrně hlásá opak toho, co pravice je a dělá, aby propagandou překryla realitu.
13. 10. 2012 | 15:43

volič napsal(a):

Volil jsem malé strany, ve snaze dát šanci jiným,jsem zklamán,že ti mnozí kritici nezkusí změnit situaci,radši jen chytrolínsky kritizují pod blogy a v hospodě. Jsem opravdu tak osamocen? :-(
13. 10. 2012 | 15:47

aga napsal(a):

No, KSČM, hic Rhodos, hic salta. Bojím bojím, že národ ztratí poslední iluzi.
13. 10. 2012 | 15:53

český maloměšťák napsal(a):

V mnoha krajích nemají ODS spolu s TOP 09 ani tolik , co komunisti /předběžné výsledky/.
Někde dokonce nemají ani půlku toho co KSČM.

Zatím teda propadák jak hrom.
A důsledek vlády " odpovědnosti" a " tradice".

Chce to asi vyměnit lid /neplést s neústavním LIDEM !!!/. Výměna vedení asi už nepomůže. Tedy "vedení" coby věrchuška, nikolivěk "vedení" coby komunikační kanál - výměna tohoto naopak může znovu dopomoci pravici /tentokrát snad skutečně ale pravice - ne konglomerát poskoků lokálních neofašistických struktur/ získat reputaci. Pokud ji kdy (kromě období huránegace realsocíku) v novodobé historii demokracie v ČR měla.

P.S. " Komunisty" jsem nevolil ani tehdy, když se to mělo /muselo ??/. Na rozdíl od mnoha zdejších rádobypravičáků.
13. 10. 2012 | 15:57

PK napsal(a):

to volič

i já volil malou stranu a vidíte jsem naopak spokojen-musíte vědět která z toho množství je ta pravá,která má perspektivu.
13. 10. 2012 | 15:58

PB napsal(a):

Pokud by pravice SKUTEČNĚ něco uměla, a poté dělala, neměla by výsledky tak tragické a katastrofální.
Jsem PRO pravici (zatímco ODS neuznává nikoho krom sebe), ale musí to být lidé empatičtí, nezlodějští, netoporní a neupjatí jako Nečas či "bejvalek" Klaus. Osobně si sama myslím, že i hřebík do rakve pravice včera zatloukl Klaus, když v intencích malého dítěte proklel to, že Nobelovu cenu dostala EU - a nikoli on. Mnoho pravicových hlasů tím urazil a otrávil. Možná přešly k levici.
Bavím se nad úděsem novinářů a politiků. Jako by nikdo nepočítal, že je jen otázkou času - po takovémto politickém amatérismu - kdy se komunisté opět dostanou k veslu. I ta Plzeň nakonec vyplivne výsledek pro levici.
Jenom škrtat a jenom škrtat je cesta do pekel.
Věřím, že po těchto volbách ODS zanikne, Klaus odejde poté z Hradu a "obuje si domácí obuv" a skončí experiment éry "rádoby demokrrrracie"
13. 10. 2012 | 15:58

Hloupý Honza napsal(a):

Především bych něco udělal s tzv. předvolebními průzkumy, jak se zřejmě i nyní ukáže jsou úplně na h..vno. Nemluvím jen o vyhozených penězích nejen veřejnoprávní televize, ale to že na základě těchto "kvalitních" odhadů a dat "renomovaných" agentur pak získávají v médiích nezaslouženě prostor strany, které by už měly být dávno v propadlišti dějin, a jiné, jsou naopak neúčastí dosti poškozeny, neb jejich volební zisk by mohl být daleko větší než je po volbách, a to jenom proto, že místo nich seděl na židli v OVM třeba takový Drábek z OUT09.

Mám za to, že tzv . volební průzkumy jsou jen nástrojem k ovlivňování populace před volbami a argumentem není, že stejně nefungují. Ony fungují, ale jinak než většina očekává, tj. že budou zobrazovat s vysokou pravděpodobností budoucí stav věcí (volebních výsledků), fungují totiž pouze jako posilovač, či tlumič voličských preferencí, a jako takové by se neměly vůbec zveřejňovat, natož provádět.

Ať mi tady někdo méně hloupější než jsem já dá jeden jediný rozumný důvod, proč dělat a zveřejňovat tzv. předvolební průzkumy, kromě toho, že se podle nich obsazují židle v otázkách Moravce.

Byť jsem rád, že spousta krajských vyžírek se již nedostane zpět k lizu, nedělám si vůbec iluze, že sociálně-komoušské koalice v krajích něco změní. Korupční systém je nastaven pořád stejně a nikdo ho měnit nebude, akorát se jen vystřídají prasata u koryta. To je celé.
13. 10. 2012 | 15:58

český maloměšťák napsal(a):

volič
" Malé strany " jse volit nemohl. Pokud tedy nejste nějaký kolektiv.
Mohl jste volit malou stranu.
A nebyl jste určitě sám.
Minimálně jsme byli dva. :)
13. 10. 2012 | 15:59

Jakub napsal(a):

Pane Stejskale,ta fotka na Vašem profilu je aktuální ? Je mě jasné že jste smutný,vaši chlebodárci Vás moc nepochválí.Pravicová propaganda celého aktuálně cz se minula účinkem,zase ta banda levičácká míří nahoru.Málo tu strašíte komunismem,musíte přidat.
13. 10. 2012 | 16:01

stejskal napsal(a):

Dobře, pane Jakube.

Díky za Váš vstup.

Hezký den.

Libor Stejskal
13. 10. 2012 | 16:03

tata napsal(a):

Promě je TO rozčarovaní nikoliv s vysledku ale učasti.KAŽDY kdo nebyl u voleb měl by zavřít usta.Tato možnost byla vybojovana našimi předky,jedno jak vypadá katastrofalně naše politická scena,rezignovat na tuto možnost defakto si beru moralní pravo cokoliv kritizovat,at z leva nebo z prava.A UKAZUJE ŽE AČ proti tomu vždy vystupuji že mame to co si zasloužime,ohledně voleb to bohužel dokazuje naplno.

Ano je hodně duvodu k naštvanosti tím že naprosto rezignujem,jen dokladujem že si to zasloužíme,nejít volit je to nejšpatnější ze všech možností,dalo by se přirovnat k životu,mockrat se nám v životě nedaří kdo složí ruce do klina nemá šanci něco změnit.JESTLI DNES A DENĚ NADÁVÁM,A PAK si nenajdu aspon pul hodinky se pokusit přidat kaminek pro toho okom si myslím aspon že to bude dělat o kousek lepší,pak si zasloužím toto............
13. 10. 2012 | 16:08

Jana Pechová napsal(a):

Myslím, že leckde bude ještě komedie při sestavování koalic.
13. 10. 2012 | 16:09

aga napsal(a):

Dodatek k mé předchozí poznámce - jen se bojím, že poté, co KSČM dostane prostor, ukáže se v celé nahotě, jak málo má tato strana společného s ideou komunismu, jsouc pevným a spolehlivým článkem kapitalistického systému.
13. 10. 2012 | 16:11

Milujte mě napsal(a):

Spokojen, kez by to takhle dopaadlo do Poslanecke snemovny CR!! byl bych spokojen více!!

Ale budeme takhle všichni volit!! Bude rudá vláda, již brzy! Nastup levicových stran k moci! Je třeba zazit "New Age"... Kdyz to nejde po dobrem, tak po zlem!!
13. 10. 2012 | 16:12

tata napsal(a):

JAKUB...........VYTE SEM SKALNÍ LEVIČÁK.........nemyslite si že to je spíš prohra levice,S POHLEDU LEVIČAKA jsem znechucen malou učastí,na co si teda těch 80 procent stěžuje když nezvedne zadek a nevolí,když teda s meho pohledu tato vlada je katastrofa,neučast v ulicích mužeme omlouvat strachem za nasledky,strach o praci,ve volbach nikdo nezjistí co volite ,stoho pohledu mi vaše reakce připadá celkem jako mimo.
13. 10. 2012 | 16:14

Veni, vidi, vici napsal(a):

Pro pravici není nic lepšího, než vítězství komunistů se socany! Všichni s financemi pod zem! Musíme vyjít z podzemí. Nechat KSČM/ČSSD nechat "vyškvařit" ve vlastní šťávě. Vzůru do tvrdé apatie! Hledět si svého majetku, zvětšovat ho a sdružovat se v ilegalitě.
Hrajte falešnou hru. Očima hladi a zezadu čekat na vítězství.
13. 10. 2012 | 16:16

Karel napsal(a):

Teď uvidíme online dva roky rabování státního a veřejného majetku .

ODS, TOP, LIDEM budou zuřivě tunelovat, odklánět, protože po nich naprostá potopa.
13. 10. 2012 | 16:16

Jana Pechová napsal(a):

volič
Nesmutněte, taky jsem zárukou, že strana, kterou volím, zůstane před dveřmi :-)
Už jsem si kolikrát říkala, že při takovém talentu bych měla volit ... raději to říkat nebudu. Leckterý zdejší býk by se za ten hadr zlobil, a navíc takového experimentu nejsem schopna - co kdyby to jednou nevyšlo a já musela s tím pocitem žít :-)
13. 10. 2012 | 16:18

kočka šklíba napsal(a):

Tato naprosto výstižné, všichni, kdo nevolili a mohli, by skutečně měli být zticha. Vlastně jediný možný způsob, jak dát najevo svoji spokojenost, nebo, podle průzkumů, spíše nespokojenost, zahodili. Snad si to uvědomí a ti co budou mít možnost volit alespoň v druhém kole senátních voleb, přijdou.
13. 10. 2012 | 16:18

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
Jen pako dokonale vylízané by mohlo napsat, že ".... „vyhráli/prohráli modří/oranžoví zloději“....", když vyráli rudí. Ne?
Počkám si, až bude sečteno. Nicméně, jak se výsledky změní, když bude 2. kolo? U nás se letos nevolí, tak si to můžeme užít.
I Vy si to užijte! P.
13. 10. 2012 | 16:18

stejskal napsal(a):

Díky, pane SuPe, užívám.

Hezký den Vám i ostatním.

Libor Stejskal
13. 10. 2012 | 16:22

Lovosičák napsal(a):

Tak u nás v Ústeckém kraji bude zřejmě připravena o moc jak ČSSD, tak ODS. Zelenka vládnul a možná i vládne s KSČM a nedělá mu to problém. Takže přístup k penězovodům dostanou "noví" lidé. Jinou změnu v tom nevidím.
13. 10. 2012 | 16:25

cinick napsal(a):

odesákoj
"Že já blbec roztrhal tu legitimaci KSČ. Teď by se hodila."

No vydíte jak nejste prozíravej. Majitel firmy, kde dělám si ji tuhle prohlížel a s úsměvem si brumlal. "Doplním jen stranické příspěvky a bude to zase v pořádku."
13. 10. 2012 | 16:29

Drzá zrzka napsal(a):

Lovosičák

Myslíte, že se "staré struktury" nechají od penězovodů lehce odstřihnout?
13. 10. 2012 | 16:29

neverim komunistum napsal(a):

nez bych volil komunisty, to radej nepujdu k volbam..v cr je spousta lidi nesamostatnych, cekaji jen na prikazy, co maji delat a radi se prizivuji na jinych..proto ta nespokojenost se soucasnou realitou, kdy se o sebe maji starat sami...svobody si nevazi, tady pomuze jen totalita/diktatura..a je videt,ze se jim po ni styska...
13. 10. 2012 | 16:32

neo napsal(a):

Překvapivá je účast. Po všech těch výzvách, hnutí, demonstracích, referendech o vládě apod je to překvapivé. Lidé nemají zájem něco měnit. Buď si v tom libují, jsou lhostejní a nebo už rezignovali na jakoukoli změnu. Senát i kraje je druhořadá záležitost, takže možná i proto je účast nízká. Já si tedy včera odvolit zajel. Byl jsem rozhodnut již delší dobu, komu dám svůj hlas a nezměním to ani při volbách do sněmovny.
13. 10. 2012 | 16:33

Zdenek napsal(a):

No ja volit poprve v zivote tentokrat nebyl.Mira me nasr.ze vsech pater politiky dosahla vrcholu.Tvrdim,ze kandidatum do politiky obecne jde jen o jedno.Od nejnizsi komunalni urovne,az po uroven parlamentni,si vydobyt koryto a napakovat se.Tenhle marast svym hlasem podporovat nebudu.Vidim to i na prikladu naseho starosty.Po 2 letech ve funkci mu malomestske korytko u nas nestacilo (11.500 obyvatel),tak kandidoval ted do kraj.zastupitelstva.
13. 10. 2012 | 16:38

Franta z Prahy napsal(a):

Dobrej Den mě hlavně mrzí udivuje že zase šlo volit tak málo lidí,ale když na to přijde stěžujou si všichni jak to zase blbě dopadlo,ale podlě mě levice pravice to je jako z bláta do louže,co před 4 rokama jedni spravily druhý zničej a naopak takže já volím nové strany pokud možno nenastrčené těmi starými ´=D hezkej den všem ´=))
13. 10. 2012 | 16:41

Maximus napsal(a):

Kde je TOPka sakra? Kalousku pomóóc! Nejlepší ekonom od Vlašimi přes Bechyni do Mongolska nebyl občany doceněn. Sakra, kde je asi chyba? Bůůůů....
13. 10. 2012 | 16:42

SuP napsal(a):

...ale máte pravdu, tahle debata by opravdu mohla být velice zajímavá (když se nezvrhne, ale věřím ve Vaše schopnosti), až ty výsledky budou. Docela se na ni těším.
13. 10. 2012 | 16:43

kormoran napsal(a):

Pane Stejskale dovolim si prednest hen tu basen.)))

Když se ti z dálky šťastně vrátí milý,
oddaný přítel, soudruh ušlechtilý,
tu šťastnou píseň zpíváš rád.
Když potkáš prapor Gottwaldovy strany,
zbrocený krví, bouří ošlehaný,
chce se ti zpívat tisíckrát!
.....
Přemnozí svoje srdce čistá
za pravdu museli položit.
Kdo padne jako komunista -
ten bude věčně, věčně žít!

Maminky mají v rukou děti,
měsíční nocí písně letí.
Orlíku, spinkej, země bdí,
strašidla tě už nevzbudí.

"Jdi, můj malý, klidně spát
soudruh Gottwald má tě rád
a když on tvůj spánek chrání -
nemáš se tu čeho bát,..."
.....
Ta strana musí zvítězit!
Je moudrá staletými boji,
kterými pracující lid
chtěl ke své svobodě a pravdě dojít.
Zpívejme straně na pozdrav!
Je mladá mládím údernickým,
má rozum miliónů hlav
a sílu miliónů rukou lidských.
A jejím praporem jsou slova
Stalinova a Gottwaldova
13. 10. 2012 | 16:43

Franta z Prahy napsal(a):

a eště mi to nedá nenapsat nebuďme závistiví když chceš takovej plat a zodpovědnost taky kandiduj ;o))
PS.:(hehe néé nejsem stroj ´=DDD)
13. 10. 2012 | 16:44

Franta z prahy napsal(a):

kormoran.:to je jako nějaká básnička radikálního islámu ´=DDD

a eště mě tak napadá pěkná diskuze,ale k čemu to je furt se jenom kecá,ale skutek utek ;o)) zdar nazdar ´=))
13. 10. 2012 | 16:47

František Blatan napsal(a):

U Nečasů: Co to pořád hledáš Péťo? Hmmm, nevíš kde jsem dal tu starou svazáckou legitimaci? Bude se mi hodit...
13. 10. 2012 | 16:48

antiovce napsal(a):

Taky jsem zklamaný nízkou účastí. Asi většina rádobypravičáku zůstala doma než aby to hodili levici.
13. 10. 2012 | 16:50

Maximus napsal(a):

Jedna zásadní informace pro pravicové tydýty. To, že lidé 22 let po revoluci volí levici a hlavně získávají znovu komunisté na síle je hlavně zásluhou vaší špatné politiky,
která naprosto opovrhuje občany a svými kroky jde proti občanům! Tak se tomu nedivte vy hlavy pomazaný! Zavinili to hlavně pseudopravicoví politici, kteří nechají rozkrádat stát a všechny následky z toho vyplývající přenášejí na lidi. Je to ochromná ostuda 22 let po ukončení socialismu! Zpytujte svědomí a přemýšlejte o tom bez růžových brýlí!
Pěkný den všem!
13. 10. 2012 | 16:51

kormoran napsal(a):

Franta z prahy, neeeee , to se budete muset ucit))))))
13. 10. 2012 | 16:51

Rudolfek napsal(a):

Volil jsem DR. DAVIDA RATHA ! Tak doufám, že ho socani pustí po půl roce z lochu !!
13. 10. 2012 | 16:56

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

třebakarel,
volil jsem pravicovou stranu, která není v parlamentu. ale přeju si, aby dostala napráskáno ODS proč? aby se vzpamatovala. aby z ní odešli zlatokopové a lidé, kteří se smířili s tím, že budeme pasivně přijímat všechno, co vymyslí němci s francouzema. byl bych rád, kdyby naše pravice přišla s jasným a alternativním konceptem budoucnosti EU. pokud maoista barosso mluví o federaci a nečas ani nehne jeho třetí bradou, tak takhle si pravicového lídra nepředstavuju. ted už neexistuje evropské tema a domácí téma. EU nás ničí daleko víc, než korupce.
13. 10. 2012 | 16:57

František Blatan napsal(a):

Skutečně nechápu plno slabomyslných, kteří dělí politiku na pravici a levici. Nic jim nevyhovuje víc, než dělení slušných lidí na pravičáky a levičáky. Žádná levicová, nebo pravicová politika neexistje. Existuje jen dobrá politika.
13. 10. 2012 | 16:59

MS napsal(a):

bohorodičko, zaspal jsi dobu ! T.zv. pravice je v outu tohoto hřiště. Napříště budou rozhodovat socani s komunistama, což se ukáže i v předčasných parlamentních volbách velmi brzy, až se ten ostudný moloch konečně poroučí !
A lednový prezident ? Miloš Zeman přece !
13. 10. 2012 | 17:01

Milan Tomášek napsal(a):

Po shlédnutí prvních průběžných výsledků jsem a nejsem překvapený. Překvapený jsem ze zisku KSČM za soc demokraci pokulháva o nesmělých 1O%. Pokud je to projev protestního hlasování, ptám se..je KSČM opravdu tím pravým subjektem, kterým měl volič možnost vyjádřit svůj protest s vládní politikou? Nejsem překvapený z výsledků levice. Nečasova vláda, svůj reformní program jistě myslela dobře. Nezadlužovat, nezadlužovat. Jen nějak podle mého názoru, pozapomněla na diskuzi ať už s opozicí, nebo se aspoň pokusit své činění vysvětlovat veřejnosti. Prosazovat reformy se 118 hlasy je na první pohled lákavé. Avšak věci zásadního významu, sociální reforma, důchodová reforma by měla vyžadoavat konzesus jak politických stran tak i veřejnosti.
13. 10. 2012 | 17:02

cinick napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):
třebakarel,
volil jsem pravicovou stranu, která není v parlamentu. ale přeju si, aby dostala napráskáno ODS proč? aby se vzpamatovala. aby z ní odešli zlatokopové

To myslíte, že se ODS má jaksi úplně rozpustit.
13. 10. 2012 | 17:05

LMAO napsal(a):

Tak Kalousek je spokojeny, povazuje vysledky komunalnich voleb a uspech TOP09 v nich za unikat

Samozrejme, vysledky TOP09 mohly byt jeste lepsi, kdyby nebyla volebni ucast tak nizka

Toz gratuluju Mirku
13. 10. 2012 | 17:05

PK napsal(a):

Divíte se nízké volební účasti?Vždyť to vždy znamenalo znechucení voličů stavem politiky,takže naopak přesně to odpovídá realitě-politici klesli na samé dno žumpy proto na protest mnoho lidí k volbám nešlo.
13. 10. 2012 | 17:06

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj SuPe,

celé volby ukazují naprosté znechucení a lhostejnost lidí. No, mají co chtějí, jak trefně napsala kočka Šklíba.

Rudí nevyhráli, když vezmeš účast voličů a k tomu získaná procenta z nich, tak vidíš, že se jen k volbám dostavila členská základna a stálí sympatizanti, nic víc.
13. 10. 2012 | 17:09

dry napsal(a):

Do velkých parlamentních voleb je něco času,aby lidé na krajské úrovni poznali,zda Velká koalice-ČSSD-KSČM by případně po roce 2014 vládla na vyšší centrální úrovni lépe než tradiční Zemanova Velká koalice ČSSD-ODS.KSČM získává poprvé velký vliv v mnoha krajích,za poprvé nedávno předem škrtnutých unijních dotací.Pro to se jevit užitečnou je to horší,ale pro narostlou eurunijní opozici a Klause-to lepší.Navíc komunisté tradičně bývali na izolacionismus zvyklí.
Vzniknou-li třecí plochy mezi KSČM a ČSSD v krajích,kde zatím je to téměř 1:1 mezi KSČM a ČSSD.Nebo výsledkem bude většina o setiny procenta-jako třeba ve Středočeském kraji? Zdá se,že odpadlík od ČSSD M.Zeman právě svým odpadlictvím pomohl na Vysočině ČSSD k nejvýraznějšímu náskoku nad KSČM.Procentům KSČM se nedivím,když voliči jsou zvětší části znechuceni,z menší-aktivní volební účastí hledají změnu.Ti vybrali cestu většině.Ale divím se za jaký konec to ODS v posledních deseti létech vzala.Takové naděje budila a s ní spojovalo dlouho tolik voličů spíše iluse a nyní jsou volebně téměř druhým(za)Jakešem 1989.Dále to znamená menší oporu Nečasovy vlády pro zbytek funkčního období.Možná zmírnění dopadů třeba na nezaměstnané atd.Lidé volí toho,kdo by jim mohl i pomoci .
Konečně to,že zmizel strašák komunisty.Strach z nich u voličů díky médiím.Jak proběhne přizpůsobení s větším dílem problémů jiných než být hlavně v opozici,resp v podřízenosti v koalici s ČSSD?
13. 10. 2012 | 17:09

PB napsal(a):

Líbí se mi licoměrný Nečasův projev. Plácá páté přes deváté, maje po své LEVICI plzeňského studenta (s diplomkou o velkých písmenkách), snaží se udržet rovnováhu.
Jeho urážky na všechny světové strany, kde jsou konkurenti ODS, je nanejvýš trapné.
Kdyby byl chlap, IHNED odstoupí.
Odstoupí časem a bude to nejlepší dárek k Vánocům pro 95% obyvatel
13. 10. 2012 | 17:13

MJ napsal(a):

Poslouchám reakci Nečase, ODS jsou naprosto nepoučitelní, nemají ani špetku sebereflexe a s hledáním "objektivních důvodů" nás naženou do náruče kmunistů, když ne letos, tak určitě při příštích volbách.
13. 10. 2012 | 17:16

Caros V. napsal(a):

Čemu se divit ?
Zavedení progresivních daní.
Zvyšování DPH a jiných daní.
Církevní restituce
Přihrávání peněz bankám - tzv. důchodová reforma
Nové nesmyslné přepisy - ekoštítky aj.
Nové nesmyslné investice - miliardy na "inovace"
Úředníci stále sílí.
Korupce. Špičička korupce už je vidět .. Dalík,Šiška aj. Zavřít všechny, bufet v parlamentu zkrachuje.

Toto má být vláda pravice ?

Volby dopadly stále ještě špatně. Vtěchto signálních volbách měl být výprask ODS a TOP 09 ještě větší.

Ať - až budou volby do parlamentu, a´t má pravičák koho volit.
13. 10. 2012 | 17:19

aga napsal(a):

Karel Mueller

Rudí vyhráli - to, že lidé nešli k volbám, je prohra "demokratických" stran a jejich dvacetileté vlády pravdy a lásky ve spolupráci s neviditelnou rukou trhu. Rudým stačilo jen si počkat na zákonitý vývoj. Samozřejmě, výhra nakonec zničí i je - ani oni nebudou mít prostor ani zájem na skutečné změně v duchu svých původních idejí.
13. 10. 2012 | 17:19

PB napsal(a):

Svoboda - pražský primátor - další prezent do mozaiky zlodějského díla. Jeho "two faced" projev, křečovitý úsměv a kopání kolem sebe jen svědčí o nízké politické kultuře ODS.
Tak, vážení, skončí tato strana, která může mít mezi svými politiky a sympatizanty na kontech celou sumu státního dluhu?
NA KDY to tipujete?
Těším se na soudy a vyvození odpovědnosti s Klausem, Nečasem, Bendou, prodavačkou rohlíků Němcovou.
Máte také dojem, že včerejší oběť na schodech litoměřického soudu mohla být politická?
13. 10. 2012 | 17:20

Maximus napsal(a):

PB
Přesně tak Petro, Nečas moc dobře ví, že kdyby odstoupil, tak už si ve vysoké politice moc neškrtne vč. většiny jeho melody boys. Takže se budou tito naprosto všeho schopní politici držet koryt, jako něco košile! Jenže další 2 roky jejich vlády může tuto pravici doslova zašlapat do bahna. Osobně bych chtěl volit skutečnou pravici, ale tady žádná taková zatím od r.1990 nebyla a jak to vypadá, tak ani nebude. Nečas je obyčejný pokrytec.
Mějte se!
13. 10. 2012 | 17:22

waiders napsal(a):

kraje samy o sobě mnoho neznamenají, soc.dem. prohrála v roce 2000 strašně a další sněmovní volby vyhrála, v roce 2004 rovněž strašně a v dalších sněmovních volbách jakoby to nebylo znát. pravici bych tedy nepohřbíval. je mi smutno z toho, že někdo je ochoten volit lidi jako václav homolka, milada emmerová, miloslav vlček, tedy jedince - bez ohledu na polit. orientaci - prokazatelně hloupé a neschopné. celkově nevěším hlavu, ale poohlížím se po zahraničních pracovních možnostech, nějaké mám a dneska nejsou zavřené hranice. takže až se v roce 2014 zopakují ve sněmovních volbách tyto výsledky, nechť vám ty desetitisíce měsíčně na daních na vaše experimenty platí někdo jiný, soudruzi.
13. 10. 2012 | 17:24

Josef K. napsal(a):

Normalizační mirgorodští komunisté, vající ve větru , prohrávají. Jistě je z Občana, aga atp. velmký smutek.
Je zajímavé, že je někdo považuje za demokratickou stranu. Klausovi hoši vždy připomínla spíše buňku KSSS (b), jak se psávalo.
Na ČSSD a KSČM, SZ, KDU bude nyní ležet úkol o to větší, který když nezvládnou, odsoudí zemi k dlouhodobé krizi.
Tak si snad přejmě, aby k tomu nedošlo...ByŤ?
Pokud někdo hodnotí politiku zprava a zleva nezávisle na reálném stavu společnosti, takoví se zde vždy najdou, Yosif K. aga atp., pak je jistě zmaten.
13. 10. 2012 | 17:25

Josef K. napsal(a):

Nečase je dobré ponechat, on lehce zajistí, že ODS obdrží při příštích volbách cca O,61 % hlasů shodně se Suverentitou a Zemanovci, což jsou typicky mirgorodské strany.
13. 10. 2012 | 17:27

Josef K. napsal(a):

Jinak jistě doufám, že grebeníčkovské tendence KSČ hoši sami rychle a zcela pragmaticky potřou a prokáží změnu oproti KSČ (H).
Kdyby mne někdo osočil z levicovosti, volil jsem SZ.
13. 10. 2012 | 17:29

Veni, vidi, vici napsal(a):

Je naprosto jasné, že dokud nebude EU odstraněna, není v silách levičákům konkurovat. Už dnes by bohatí měli pomalu uzavírat spolky, ostrůvky budoucí moci, řády budoucího tvrdého vládnutí apod. Všichni budou muset chodit do práce i kdyby měli jen odstraňovat papírky! Miliony lidí může pracovat? Každý pracující dostane k sobě "nezaměstnanýho" a bude ho používat k vlasní pomoci. Byl tu vůdce Hitler, byl tu vůdce Stalin a příjde vůdce Spravedlivý. Práce musí nejen osvobozovat, ale i duševně nadnášet. Po vládnutí v krajích komunisty, poznáte čtyři roky temna. Chtějme po porážce EU nový ráj na zemi!
13. 10. 2012 | 17:31

Joshua napsal(a):

Prozatím to vypadá velice nadějně. Doufám, že koalice odklaněčů po krajských a senátních volbách odstoupí. Hezký večer přeji.
13. 10. 2012 | 17:32

volič napsal(a):

PK - koho jste volil? Možná se to mění od kraje. Jsem ze středních Čech a tady je to vzhledem k předvolebním událostem a faktům naprosto žalostné.
maloměšťák: ano máte pravdu, to je asi z toho rozrušení :-)
J.Pechová - díky za povzbuzení.
13. 10. 2012 | 17:34

Petr Havelka napsal(a):

Pane Stejskale,

připadne mi, že část převážně pravicovějších voličů hledá "neumazaná" jména. Pospíšil v Plzni, Michálek v Praze. Zajímavé jsou zisky sdružení ... pro kraj.

Přijde mi to zoufalé hledání. Ještě zoufalejší ovšem pro mne osobně je volení ČSSD nebo ODS.

Kdu-Čsl odchod do ústraní svědčí a mohlo by dojít k velkému návratu :) Ještě by se mi líbil návrat Zelených.

Jentakový potměšilý dotaz. Kde jsou Věci veřejné :)))))) no a vlastně Paroubek!
13. 10. 2012 | 17:35

Hloupý Honza napsal(a):

Rudí tady vyhrávají celých minulých dvacet let. Takže v širším kontextu se vlastně nic nezměnilo. Akorát lidé konečně přišli na to, že je to vlastně prašť jako uhoď a místo komunistických náhražek v oranžových a modrých dresech si pro tentokrát vybrali originál v červeném.

ČEZká politika je jak koncern Volkswagen, podvozek a motor stejný, akorát se dá jiná kapota a hned jsou z toho 4 různá auta.
13. 10. 2012 | 17:37

Maximus napsal(a):

Zrovna koukám na průběžné výsledky z krajů kde jsou už asi
72-88% výsledky a vypadá to, že ODS má ~ 10,5% a TOP09 je naprostý propadák. To znamená, že tyto strany sklízí jen to co zasely a budou to v blízké budoucnosti nevýznamná politická seskupení. Každému, co si zaslouží, každému dle zásluh! Asi před 2 měsíci jsem tento výsledek skoro přesně tipoval, jen u TOPky jsem to trochu přecenil, asi se dám na věštění......
Pěkný den všem!
13. 10. 2012 | 17:38

Parabellum napsal(a):

No, to jsem zvědav co bude, až za pár let tak jako tak levá nekvalifikovaná lůza sezná, že vejplaty jsou menší, benzín a energie dražší, korupce sice stejná, ale míra vyšší (bude toho méně na přerozdělování).

Co bude pak?

Anketa:

Budou levouni volit:
1. NSDAP

2.Čerty

Co tato????
13. 10. 2012 | 17:38

PB napsal(a):

Josefe K., pokud jste byl u voleb, volil jste komunisty.
Vy kupříkladu ve straně SZ.
Nemusíte se tu bát projevit svůj názor.
Grebeníčkovská KSČ a dnešní KSČM je zřejmě rozdíl, nemyslíte?
Zatímco KSČ byla shledána zločinnou, KSČM zde Václav Havel (ten, co po něm pojmenovali Ruzyňské letiště)ponechal, protože tam měl příliš známých.
Pokud se, Josefe K., bojíte projevit svoji levicovost, nebojte se.
Největší politický kamarád Václava Havla - Čalfa Marián - byl "odvedencem" KSČM z KSČ.
Má to logiku?
Toť politika ČR.
13. 10. 2012 | 17:40

Karel Mueller napsal(a):

aga:

Není nic směšnějšího, než strašit komunisty, z nějakých revolučních myšlenek nemohou realizovat nic. Ale co by mohli je zaměřit se na zlodějiny a korupci, úpravu legislativy (např. to, že můžete přijít o střechu nad hlavou kvůli nezaplacené složence) atd.

Pokud svůj program myslí vážně a nejsou jen řadovým "členem" etablovaných stran. pak by mohli drtivě vyhrát parlamentní volby. Uvidíme.
13. 10. 2012 | 17:40

Leo K napsal(a):

Volil jsem Piráty. Proto, že mají v programu všechny požadavky Hnutí za přímou demokracii ale také proto, že jsou to kluci (a děvčata) od počítačů a dobře vědí Jaké nestydaté kšefty se dají zcela beztrestně v IT dělat. Řval jsem už proti Indoši, ne proto - že by to byla úchylná myšlenka. Naopak. Mohla to být akce, která nás mohla v IT posunout o hezký kus dopředu. Stačilo by kdyby zadání bylo svěřeno středoškolákům (nebo vysokoškolákům) jako seminární práce. A takových akcí je... Vybavení pražské radnice softwarem nebo třeba registr vozidel atd. Je to škoda, že na Piráty se zatím většina dívá optikou Pirátů v Karibiku a raději volí "osvědčené" šíbry, lobisty, kšeftmany a podobnou zběř.
13. 10. 2012 | 17:43

PK napsal(a):

P. Nečas mluvil v TV vystoupení dost rozporuplně,kdy na jednu stranu zdůvodňoval propadák hlavně nutnými nepopulárními reformami aby vzapětí hodil veškerou odpovědnost na hlavu krajských kandidátů ODS.Takže díky takového předsedu bych nechtěl.Když se ho to netýká tak proč je na tiskovce hlavním mudrlantem.
13. 10. 2012 | 17:44

PB napsal(a):

Parabellum, závidím Vám, jak vidíte do budoucnosti.
Proč nejdete do politiky?
Mohu-li použít (omezený) slovník ODS, tak Vám doporučím: Můžete podat trestní oznámení, ne?
Já myslím, že státní kasa se za pár let naplní - penězi z účtů těch, kteří si kdysi mohli nakrást. Myslím, že ty dva biliony dáme dohromady.
Máte tam ještě něco?
13. 10. 2012 | 17:46

aga napsal(a):

Parabellum

Pak už nebude volit nikdo nikoho. Fašouni shodí masky a prostě volby zakážou, jistě pro dobro nás všech.
13. 10. 2012 | 17:47

Tonda napsal(a):

Jen houšť a větší kapky, i když mě složení levice nenaplňuje žádným nadšením - speciálně vedoucí představitelé socanů, to je nakyslá polívka... ale NECHCI žádnou hnusnou asociální pravici - nikde. A jiná tu není nijak vidět..
13. 10. 2012 | 17:49

aga napsal(a):

Leo K

Na Piráty se každý dívá optikou těch nedůvěryhodných tipů, co mají ve vedení. Něco jako Bursík u Zelených.
13. 10. 2012 | 17:49

aga napsal(a):

eee typů
13. 10. 2012 | 17:50

Hloupý Honza napsal(a):

Ještě si dovolím upozornit orgány činné v trestním řízení ať zaměří svoji pozornost na ministerstva a úřady ovládané neznámými politickými stranami TOP09 (nyní OUT09) a LIDEM. Existuje totiž velká pravděpodobnost, že v těchto institucích v rámci pudu sebezáchovy vypukne brzy zlatokopecká horečka.
13. 10. 2012 | 17:50

Leo K napsal(a):

Ad Parabellum: ...levá nekvalifikovaná lůza sezná...člověče, vy už mluvíte jako ten kardinál. No, ten Duka. Jenom vám halt vaše kvalifikace strojaře nedovoluje se vymáčknout po latinsku (ochlokracie), že?
Tohle výrazivo, tady používal Stricherův "Der Stürmmer" Že se nestydíte.
13. 10. 2012 | 17:52

antiovce napsal(a):

Parabellum

z čeho usuzujete, že by to tak mělo být? Už jednou se ČSSD podařilo vyvést nás z krize do které nás zavedl Klaus, pamatujete, byl to rok 1997? A nebylo to vůbez lehké po Klausove devastaci bank a firem. No, můžeme za to poděkovat rádobypravicové lůze. Naštěstí jsou levicový voliči inteligentnější než pravicoví, takže ví, že se nepodaří dát ten bordel po Topolánkové a Nečasové vládě dopořádku ze dne na den.
13. 10. 2012 | 17:53

Parabellum napsal(a):

PB napsal

Vy si jako vážně myslíte, že se Vám zvedne vejplata, když nic neumíte, a jste líná? Nevím, proč bych měl na někoho podat trstní oznámení, a nechápu, o jakých 2 bilionech je řeč.

Nebo tedy vlastně vím: Průměrná cena bytu je tak 1,5 milionu, a těch bytů bylo privatizováno za zlomek tržní ceny hodně přes milion.

Takže já jenom uvítám, když rudí zavedou majetková přiznání, a budou po příslušnících proletariátu a lumpenproletariátu požadovat dokladování, jak se dostali k nemovitostem, když jejich příjmy tomu vůbec neodpovídaly:-))))))

Já jsem pro majetková přiznání, ale pro všechny, padni komu padni:-)))))
13. 10. 2012 | 17:54

Joshua napsal(a):

Myslím,že ještě není potřeba předčasně jásat. Lidé, kteří chtějí něco změnit a nechtějí aby odpovědní rozkradli celý stát i s veřejnýma službama, by měli využít druhé kolo senátních voleb a uplatnit svůj hlas. Jinak by mohl propadnout a získat by jej mohli odklaněči.

Přeji hezký večer.
13. 10. 2012 | 17:55

Leo K napsal(a):

To aga: ...Na Piráty se každý dívá optikou těch nedůvěryhodných tipů, co mají ve vedení...
Ták? A co kdybyste něco hodil do placu? Tak máte tam něco nebo vaříte z vody!
13. 10. 2012 | 17:55

D. napsal(a):

Volební účast okolo 36%. To je fiasko. Kde bylo "80% nespokojených lidí, kteří nesouhlasí s touto diktaturou"? Inu, v pátek pršelo - a v sobotu bylo zase moc hezky. Kdo by tam chodil...:)
13. 10. 2012 | 17:55

sax napsal(a):

Kolo dějin se otáčí. Lidé jsou ze zoufalství nepoučitelní,a tak se opět do čela dostává pravá LEVÁ strana.
Co komunisté dokáží,předvedli do roku 1989,pod svým názvem.
Co komunisté dokáží,předvedli od roku 1990 do dneška,pod hlavičkou jiných stran.
Ale abych neházel všechny do jednoho pytle. O osudu státu bude stejně rozhodovat oligarchie,která ochotně spolupracovala s Hitlerem,s Kremlem,prostě s kýmkoliv a pod jakýmkoliv názvem.
Dnešní komunisté 22 let tiše seděli,nic nepředvedli a tudíž nic neskazili. Tzv. pravice svou politikou dala vzniknout povzdechu - ZLATÍ KOMUNISTI.
Vypadá to,že si málo lidí uvědomuje,že vzpomínají na dobu,kdy naši papaláši,na rozdíl od dnešních,byli pod dohledem Moskvy.
Uvidíme. Pro začátek se můžeme určitě těšit na omezení imunity,daňové přiznání,tvrdý postih korupce...jo a ještě se mi líbí ta "O perníkové chaloupce".
13. 10. 2012 | 17:56

český maloměšťák napsal(a):

"...Josefe K., pokud jste byl u voleb, volil jste komunisty.
Vy kupříkladu ve straně SZ...."

Podle vás tedy ten, kdo nevolil některou ze stran, která prošla přes filtr 5 % - volil komunisty.
Hmm - skutečně geniální myšlenka.

A zdravíčko stále slouží že ?

Co byste tedy takovému Josefovi K. poradila pro příště ? Jak se tedy má zachovat /raději prosím vás ani neodpovídejte.../
13. 10. 2012 | 17:58

THAJEC napsal(a):

Jsem spokojen, jen pravičácká klika ODS a TOPka měla dostat ještě víc po hubě a být vymazána z politické mapy úplně!
13. 10. 2012 | 17:58

český maloměšťák napsal(a):

Parabellum
Pak by ale musela být lumpenproleteriátem i četná skupina lidí z ODS. Kteří mnohdy zprivatizovali těchto bytů více než jeden.

Hezký den.
13. 10. 2012 | 18:00

Carlos V. napsal(a):

Parabellum : pravdu díte, ale v jednom se pletete.

O škodlivosti levice a jejích politiků není pochyb. Potíž je ale v tom, že tzv. pravicoví politici mají z pravicových myšlenek (ať liberálních, či konzervativních) vlastní jen jedno - individualismus. V jejich podání ale ne možnost pro každého hrát na sebe, ale jejich vlastní hru na sebe.

Je lepší, že dostali na držku. Měli ještě víc, aby fakt vypadli.
13. 10. 2012 | 18:00

cinick napsal(a):

Leoj K

Myslím, že jsem obstojný uživatel vymožeností počítače, ale nemyslím si, že IT je nějaká záchrana dnešní doby. Naopak I techniciani si pěkně udržují tu svoji SW džungli, aby byli jaksi nezbytní.
Jenom pro info, pamatuji, kdy se konstuovalo kreslením na prkně a vznikly taky dobrý věci. Například třeba Temelín, Dlouhý stráně. Škodováckej motor z embéčka byl použit ještě ve feldě... Ne ne, IT je dobrý podpůrný prostředek, ale sám o sobě nic moc nezmůže.
13. 10. 2012 | 18:01

PK napsal(a):

To volič

volil jsem obrozenou KDU-ČSL.A věřím,že se prosadí i v parl. volbách.Typická ukázka jak krize posloužila k očistě a nastartovala vzestup.
13. 10. 2012 | 18:01

Drzá zrzka napsal(a):

Rudá záře nad Ústím se dala očekávat, ale bude mít KSČM, díky "bohumínskému usnesení", s kým utvořit koalici?
13. 10. 2012 | 18:01

donal napsal(a):

je zcela evidentní že lidi mají ods,top,vv, plné zuby a to díky kradežím a netrestaním techto krádeží v tomto státě zkrátka proč by obyčejný poctivý člověk který chodí do práce platí všechny daně měl volit ods,top,vv a dívat se jak tady nekteří jedinci zazračně bohatnou jak se podporuje hazard a jak se jeho daně rozkradají proto volí levici i já proto volil poprvé v životě komunisty a hodlám je volit dál dokud nebudou zloději pozavirání a jejich majetky zabaveny
13. 10. 2012 | 18:01

Ernesto napsal(a):

Dobrý večer přátelé v čeko ,vykročili jste doleva . to znam. správným směrem pro vaši zemi ! Mám s toho velkou radost ,nějaký čas jsem v čeko pobýval a vaši krásnou zemi jsem si zamiloval ! Je třeba aby zodpověné úřady potrestali pak lapky a tuneláře kteří všechen ten marast v zemi způsobyli a přitom měli soustavně na paměti aby byla vylepšována vhodnými zákony úroven běžného pracujícího člověka u vás ! Pak to bude všechno na dobré cestě k prosperitě vaši země ! ČSSD ,nebát se hlavně koalic na krajské úrovni s polepšenými komunisty ! Jsou tam čestní a inteligentní chytří lidé kteří mohou pro vaši zemi mnoho dobrého ještě vykonat ! Fandím v čeko mladé gardě - křídlu V KSČM A PŘEDSTAVOVAL BYCH SI p,Sonu Markovou i ve vaši příští vládě ! Má nato ! Vydržat přátelé v čeko ,bude to dobré ! Ernesto
13. 10. 2012 | 18:01

Pavel napsal(a):

Jen bych rád věděl, jestli Berill Mascheková půjde dělat tu prodavačku...po jejím úspěchu ve volbách ve Středočeském kraji bych to tak viděl. :))
Ale spíše si myslím, že tuto "klisničku" navyklou panem vinařem Rathem, na snadné penízky, zaměstná nějaký ten uhlobaron a nebo kmotr ve svém sídle jako mluvčí. Líbila by se mi např. v rodině Kočků, kde by mohla vyřvávat do tlampače na pouti.
13. 10. 2012 | 18:03

melčákova pohanka napsal(a):

ODS není schopná žádné sebereflexe viz vystoupení Nečase,takže ji čeká osud HZDS... Ač levicově smýšlející,tak se děsím,že tu nebude žádná pravicová strana a hoven to nezachrání...
13. 10. 2012 | 18:03

Maximus napsal(a):

PB
Petro nebavte se s nickem Parabellum, to je naprosto šílený človíček z Litoměřic a jmenuje se ing.Daniel Višňovský. Rozumí celkem dobře energetice, to zas jo, ale jako člověk je naprosto šílený bigotní ODSák a není schopný normální diskuze. Docela mu přeji, že jeho boubeláček a čuníček Vondra ProMoPro to u nich projel na celé čáře!
Mějte se!
13. 10. 2012 | 18:05

volič napsal(a):

Kalousek: Za neúčast mohou media a nechápající veřejnost....

... tak takhle si přeložil neúčast ministr financí, kouč TOP09. Tak už asi jen ta třetí werichovská facka,co mu chybí do správné výchovy.
13. 10. 2012 | 18:05

mb napsal(a):

já jsem rád že se naše hnutí PRO!Kraj(zelení aspol.) dostalo do krajského zastupitelstva asi na třetim místě nebo jakym ...

takže za mě spokojenost ... možná už se v ústeckém kraji nebude krást ( Oulický aspol.) ... bylo by to fajn ... kdoví ...

njn ... stane se
13. 10. 2012 | 18:06

Carlos V. napsal(a):

Maximus : to se nedělá. Fuj.
13. 10. 2012 | 18:09

Parabellum napsal(a):

antiovce

Aha, no jo.

Do jaké krize nás prosím pěkně zavedl Klaus????

Klausovi se podařil fenomenální kousek - podařilo se mu zajistit konvertibilitu koruny bez toho, aby CŘ ekonomika zkolabovala, a dokonce i nezaměstnanost se podařilo v té době zázračně udržet na uzdě.

A ještě jednou pro Vás nechápavou:

Ekonomiku dlouhodobě pohání technologický pokrok, a levné energie, nikloli privatizace bankovního sektoru a páteřní energetické a komunikační infrastruktury, jako mezi 1998-2006, kombinovaná s dluhovou expanzí.

1) Technologicky je česká republika tak na úrovni pitekantropů, a stále se propadá zejména vůči Asijské konkurenci

2) Levná a snadno dostupná energie je globálně fuč = globální ekonomika nemá moc šanci růst

3) Co šlo, bylo zprivatizováno v minulosti - zbývají drobty

4) Došlo k saturaci dluhů, jak veřejných, tak domácností - takže ani z této strany bych nějaký impuls pro ekonomiku neočekával.

5) Pokud jsou levicoví voliči inteligentnější, tak nechápu, proč mají nižší vejplaty, a mají potřebu chmatat v kapsách těch, kohož si zaměstnavatelé váží více, popřípadě těch, kteří zaměstnavatele vůbec nepotřebují.

Jo, a lůza, což je počeštelé loosers - ztroskotanci je vždy levicová, pravici volí obvykle ti úspěšnější:-)))))


Jaký bordel po Topolánkově vládě máte prosím na mysli? Topolánkova vláda byla první ČR vládou, která stála před problémem, že nebylo co privatizovat, a druhák zdědila poměrně vysokou dluhovou službu.

Alke jak říkám: Už se těším, až přijde opravdová pravice představovaná pány z IMF, kteří přijdou bez ohledu na volebníá výsledky a bude diktovat škrty, ke kterým se zbabělec Kalousek neodvážil ani ve snu:-))))

To potom bude radosti:-)))))
13. 10. 2012 | 18:09

mb napsal(a):

to čm: český maloměšťák napsal(a):
volič
" Malé strany " jse volit nemohl. Pokud tedy nejste nějaký kolektiv.
Mohl jste volit malou stranu.
A nebyl jste určitě sám.
Minimálně jsme byli dva. :)

... mohl volit i malé strany ... viz. naše hnutí prokraj ...
13. 10. 2012 | 18:10

Leo K napsal(a):

To cinick: Váš příspěvek vůbec nenavazuje na můj text. Možná jste mi chtěl sdělit něco objevného, ale v tom případě se musíte snížit na moji úroveň a navázat na některou z mých myšlenek. Jinak děkuji za vysvětlení vývoje Temelína.
13. 10. 2012 | 18:10

PB napsal(a):

Maxime, děkuji Vám, myslela jsem si to.
Parabellum by nám mohl říci (pokud může naznačovat, mohl by naznačit), jak to bylo včera v Litoměřicích s člověkem, který se na schodech okresního soudu upálil a dnes nad ránem zemřel.
Je to jasný důkaz NESVOBODY a POTLAČOVÁNÍ LIDSKÝH PRÁV, pokud se člověk v pseudodemokracii upálí.
Myslím, že počet sebevražd v období let 1990 - 2012 je srovnatelný s počtem obětí v období komunismu.
Snažím se všem "kovaným" ODeSsákům vysvětlit, že jejich pokusná mise skončila, a oni by už mohli odejít tam, odkud přišli.
13. 10. 2012 | 18:12

antiovce napsal(a):

Kalousek: Za neúčast mohou media a nechápající veřejnost....

...ti už jsou opravdu jak komunističtí papaláši před 89. Žádná sebereflexe naprosto odtrženi od reality. Budou dál pro naše dobro budovat mafiánský kapitalismu ze všech sil navzdory všelijakým štváčům a protikapitalistickým živlům.
Oni snad tomu i věří.
13. 10. 2012 | 18:12

melčákova pohanka napsal(a):

ing.Višnovský. Podal jste již tr.oznámení na p.Stejskala,jak jste tvrdil?
13. 10. 2012 | 18:12

Parabellum napsal(a):

Maximus

Neměl jsem na vybranou - vy se zde prezentujete jako můj nepřítel, a pokud uvádíte, že ODS je nepřítel pro Vás, pak se řídím pořekadlem "nepřítel mého nepřítele je můj přítel"

Já se spíše Maxime těším na okamžik, kdy příjmovou a výdajovou srtránku bude sestavovat IMF, a věřte, že úplně budu nadskakovat radostí, pokud v té době budou u kormidka rudí a oranžoví:-)))))
13. 10. 2012 | 18:12

volič napsal(a):

Jinak vysoké skóre u p.Wagnerové,Pospíšila a Michálka znamená ,že lidé chtějí slušné a nekorumpované lidi v politice. Pokud politik prokáže, že je schopen postavit se korupci, pak má dveře do politiky otevřené.To je také jasný vzkaz politikům v těchto volbách.
13. 10. 2012 | 18:13

Baba Jaga napsal(a):

Nu, tak se ukázalo, že naprosté většině spoluobčanů jsou krajská zastupitelstva fuk. Také by je početně mohli řádně očesat a krajské volby by mohli suplovat starostové - z každého okresu třeba 3.
Jak dopadne druhé kolo senátních voleb, to se teprve uvidí. Ve Vsetíně ale mají pana Čunka hodně rádi. Nevíte tu někdo, jak to dopadlo s domečky, co z nich ze Vsetína přesídlovali Romy?
Pochvala pro Vaši operativnost při zveřejňování výsledků. Kam se hrabe statistický úřad...
13. 10. 2012 | 18:14

Joe Ratata napsal(a):

Teď asi vznikne hnutí VYMĚŇTE VOLIČE.
Ukázalo se,že lidé jsou nezodpovědní a nelíbí se jim,když jim politici šátrají v kapsách a šrajtoflích.
Kmotři budou muset sáhnout hlouběji do portmonek a rozjet pořádně diskreditační kampaně proti opozici a oslavné tirády na odpovědnou rozpočtovou politiku vlády odpovědné rozpočtovosti.
Průšvihy budou vydávány za úspěchy a zlodějiny házeny na neodpovědnou rozhazovačnou opozici.
Možná vyhlásí i mobilizaci proti rudému teroru socbolševiků a zavlečení země do područí Moskvy.
A jestli výsledky nebudou uspokojivé,bude třeba zakoupit nový software na sčítání voleb od osvědčené firmy.
13. 10. 2012 | 18:14

antiovce napsal(a):

Parabellum
"Do jaké krize nás prosím pěkně zavedl Klaus????"

jo tak vy nevíte tak závažnou skutečnost??? V to případě je pod mou úroveň s váma dál diskutovat.
13. 10. 2012 | 18:15

volič napsal(a):

Možná byste mohli srovnat průzkumy s výsledky voleb.

Jeden průzkum Aktuálně Vám sem hodím a jak to dopadlo si srovnejte sami.

35 - Jablonec nad Nisou

Do 2. kola postoupí Stanislav Eichler (ČSSD) a Soňa Paukrtová (TOP 09/STAN).

Zvítězí. SOŇA PAUKRTOVÁ (TOP 09/STAN).

Těžko čitelný volební obvod. Favoritem se zdá být hejtman Eichler (který letos do kraje již nekandiduje). Ale ve volbách 2010 skončila ČSSD na Jablonecku až třetí, za ODS a TOP 09. A Eichler předloni prohrál senátní volby v Liberci s Přemyslem Sobotkou. Dosavadní senátorka a jablonecká radní Paukrtová své křeslo obhájí.
13. 10. 2012 | 18:15

Parabellum napsal(a):

PB

Nevím, milá PB, když se to stalo, tak já ještě nebyl z práce doma. Pracuji 184 km od Litoměřic.

Jinak pokud se někde upálí jeden pomatenec, a dalších 100 000 lidí žijících na okrese Litoměřice ne, pak to není důkaz vůlbec ničeho.

A co se týče toho počtu sebevražd, tak by to chtělo nějakou relevantní statistiku.
13. 10. 2012 | 18:16

Joshua napsal(a):

volič,

nebyl odvolán Pospíšil kvůli tomu, že chtěl dosadit na NSZ účelovou zametačku Bradáčovou, která se "udělala" na Ráthovi, přičemž ten případ ani neměl skončit u jejího krajského SZ (navíc seukazuje, že celý případ Ráth stojí na vodě a sloužil pouze jako volební PR "antikorupčníků" proti ČSSD a ukradení jednoho hlasu ČSSD v parlamentu). A také kvůli jakémusi podezření právě z možné korupce?
13. 10. 2012 | 18:18

Leo K napsal(a):

Pro parabellum:
význam slova lůza je chátra, sebranka, holota, deklasované živly - viz slovník cizích slov. Ve středověku, kdy tohle slovo vzniklo jsme opravdu, ale docela určitě nebyli obklopeni Anglánama ale Němci. Vždyť jste opracoval i po revoluci v německé firmě - tak to přece víte. Čili původ slova lůza není od looser, ale od hornoněmeckého los = volný (nesvázaný žádnými pravidly, morálkou atd.)
13. 10. 2012 | 18:18

Josef K. napsal(a):

Joe Ratata. Drobná úprava, do područí Kremlu táhla voliče ODS, vytrvale. S komunisty uvidíme, kam zamíří realpolitika...
13. 10. 2012 | 18:18

Carlos V. napsal(a):

PB : každý má být svobodný a za své činy zodpovědný. Každý může bý hloupý, líný, nešikovný, každý může o své vůili zmeřit hlady či svojí rukou.

Šátráte do mé kapsy pro můj poctivě vydělaný peníz ? Soukromou šaríu na vás ..
13. 10. 2012 | 18:20

PB napsal(a):

Parabellum, Parabellum ...
Tak tedy postupně ...
Umím toho určitě víc než Vy, protože má výplata je závislá na výsledcích mé práce. Práce ... Jak bych Vám to vysvětlila? To je něco, co konají každý den levicově smýšlející lidé a odevzdávají to formou daní tomuto státu, aby pravicově smýšlející měli z čeho žít a mohli dál a dál tunelovat.
Tedy - pokud je dál co tunelovat, nemohu být líná. Pokud něco umím, dostávám za to peníze. Vy jste podobný demagog jako Václav Klaus.
Dva bilióny zhruba naše země dluží - jestli to nevíte. A dva bilióny mohou být zhruba na účtech tunelářů a jiných podnikatelů, lobbistů, Dalíků, Topolánků ... Takže - ten náš Kalouskem stále propíraný v mediích "dluh" je stále "doma".

Koukám, že Vy už víte, co "rudí" zavedou ...-no, já žasnu!!
Tak jste modrý nebo rudý?
13. 10. 2012 | 18:20

Parabellum napsal(a):

antiovce

Ne, opravdu nevím, do jaké krize nás zavedl Klaus. Za Klause se ČR přeměnila z postbolševického bordelu, který byl embargován celým civilizovaným světem na relativně normální fungující tržní ekonomiku.

A pokud máte na mysli měnovou krizi v roce 1997, pak tato byla důsledkem toho, že od roku 1995 se stala CZK plně konvertibilní, globálně akceptovanou měnou - Pokud by klaus zvolil jiný postup, než zvolil, pak by zřejmě ekonomika zkolabovala jako ve většině postbolševických zemích.
13. 10. 2012 | 18:22

antiovce napsal(a):

Pravičáci jsou méně inteligentní než levičáci, zjistila studie•Děti s nízkou inteligenci dospívají v lidi s předsudky
• Hloupí lidé přijímají pravicové názory, protože se s nimi cítí "bezpečněji"
• Studie analyzovala více než 15 000 osob
Pravičáci mají většinou nižší inteligenci než levičáci a lidé, kteří mají v dětství nízkou inteligenci, vyrostou v dospělé s rasistickými a antihomosexuálními názory, konstatuje nová studie kanadských vědců.

Konzervativní politika funguje téměř jako "brána" k předsudkům proti jiným lidem, konstatují autoři analýzy. Lidé s nižší inteligencí podle studie přijímají pravicové názory, protože se s nimi cítí bezpečněji.

O politických názorech však nerozhoduje vzdělání - rozhoduje o nich vrozená inteligence. Sociální postavení nehraje žádnou roli.

Studie vyšla v časopise Psychological Science.

Proč mají nižžší vejplaty?! Jestli to není tím, že nikoho nevykořisťují a nepodvádějí z daněma.
13. 10. 2012 | 18:22

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Nečas s Kalouskem zřejmě nas.rali pravicové voliče, Drábek důchodce no a tak v krajích budeme mít místo modrých bolševíky zpátky rudé.
Větší výprask než jsem čekal a těším se na kongres ODS, pokud se ho Nečas „dožije“ tak bude „popraven“ tam.
13. 10. 2012 | 18:23

Joshua napsal(a):

volič,

a není náhodou nový Občanský zákoník a exekuční řád právě z dílny "slušného" pana Pospíšila?
13. 10. 2012 | 18:24

alojz napsal(a):

Parabellum:
jsem levičák, a přesto inteligentnější a vzdělanější než vy ..jak to vysvětlíte?:-)))
13. 10. 2012 | 18:24

GargantuanaŘípuhledínašlapajícídomorodce napsal(a):

Veni, vidi, vici. Vcelku nepochopitelné prohlášení. To se však stává...ve stavu šoku.
13. 10. 2012 | 18:26

PB napsal(a):

Carlosi V., Vy vtipálku!
Nikam Vám nešátrám (jsem slušná žena), já PRACUJI.
Děkuji Vám o poučení, že každý člověk je svobodný.
To jsem byla od narození. Vždy jsem milovala toho, koho jsem chtěla, komunisté-nekomunisté. Chodila jsem si tam, kam jsem uznala za vhodné stejně, jako si chodím dnes.
Když vidím Stránského Zdivočelou zemi, žasnu, co mě mohlo čekat, a já tomu vždy unikla!!! Asi proto, že jsem soudruhy nechávala a nikde nemachrovala, mohu dnes říci, že jsem komunismus-stejně jako skoro všichni-přežila. Ideologickou vládu vystřídala vláda peněz. Kdo je dnes má, je stejně beztrestný, jako byl kdysi soudruh s knížkou. Tak kde je změna???
13. 10. 2012 | 18:27

Maximus napsal(a):

Parabellum

Máte pravdu, nemám vás rád, protože ve vašem chování vidím sociopatické prvky. Nenávidíte obyčejné lidi a zřejměm si o sobě moc myslíte. Za ta léta praxe ve všech vrstvách společnosti (jsem o nějaký ten rok starší než vy, vy jste tuším r.1965) jsem poznal hodně lidí z různých skupin a segmentů společnosti, navíc 22 let velmi úspěšně podnikám a dnes už jsem naprosto v pohodě a finančně a majetkově zajištěný. Nicméně jsem nestratil dobrý vztah k obyčejným lidem, kteří jsou účastni na vytváření hodnot ve společnosti. Vážím si i obyčejných dělníků co něco umí nebo poctivě se živí. Prostě si vážím obyčejných lidí a nikdy jsem se nas nimi nevyvyšoval. To ovšem u vás postrádám. Vy nevidíte základní věci, které tato parta ODS a TOP podělala, nejenže nechává neustále rozkrádat erár a navíc to přenáší na obyčejné lidi, kteří už to velmi pociťují a ztrácí kupní sílu, ale navíc oni vymýšlí neustále nějaké lumpárny a kulišárny. Nakonec se občas i mezi některými dokonce pohybuji, ale dělám mrtvého brouka, hned by mě smetli a zlikvidovali, vidím do nich jako do hubené kozy! Nedělám si iluze o tom, že ČSSD by mohla být o tolik lepší než stávající parta, ovšem určitě nebudou vymýšlet lumpárny jako např. církevní restituce apod. Pokud se nebudou pokoušet vytvářet dluhy, tak nevím proč by nemohli být nějaký čas u vesla. Zkuste ubrat plyn ve své agresivitě projevu a více přemýšlet, máte na to. Lidé zase tak úplně nejsou blbí, občas Boží mlýny zamelou správně ......
13. 10. 2012 | 18:27

melčákova pohanka napsal(a):

Parabellum. Podal jste tr.oznámení na p.Stejskale či jste jen hysterický žvanil?
13. 10. 2012 | 18:27

Pavel napsal(a):

pro Parabellum:

volíval jsem od první možné chvíle pravici-OF a následně ODS, avšak nejsem zaslepený jako vy a již je nevolím. Spojení s kmotry (Janoušek, Oulický a spol.) s lidmi jako je kotě Bém, Sašík Vondrů a spojení s průsery které jsou dané např. tunýlek Bláňa, dopravní podnik Praha...no prostě volit chátru může opět jen chátra a zaslepenci.
Volil jsem VVerky, což byl taky průser, ale doufal jsem, že John není prodejný idiot...jeho spojení s Janouškem na časáku VZP mne vyléčilo. Přesto ODS prozatím ne!!! Později-snad.
13. 10. 2012 | 18:27

antiovce napsal(a):

Vysvětlení je prosté – p. M. Kocourek ještě jako poslanec za ODS (dnes hlavní ekonomický expert ODS) v televizní „7“ v lednu 2004 (moderátor pí Bobošíková) prohlásil: „ano jsme si vědomi, že za vlády OF a z něj vzniklé ODS bylo v letech 1990 až 1996 rozkradeno v ČR více jak 3 biliony (tedy více jak 3.000 miliard) korun“. V té době byla součástí vlády také bývalá strana ing. Kalouska.

http://blisty.cz/art/52565.html
13. 10. 2012 | 18:27

Parabellum napsal(a):

PB

Nepovídejte:-)))))

A co prosím pěkně umíte????? Přehazovat balíky na poště nebo roznášet letáky? A kam se muhu jít podívat na to, co jste vytvořila?

A kolpa jste od začátku roku zaplatila státu bna daních????

Jinak je to přesně naopak, než píšete - levici v ČR většinou volí státní zaměstnanci, a zaměstnanci státních podniků, dále nezaměstnaní a důchodci - tedy ti, kdož reálné, na trhu globálně směnitelné hodnoty neprodukují, a od státu více dostávají, než tomuto odvádějí.

Dva biliony ČR nedluží, je to asi 1,6 bilionu, a je to díky tomu, že voliči levice dostávají od státu více peněz, než státu voliči pravice odvedou na daních.

BTW. Vysvětlete mi, PROČ levice řve, že chce zprogresivnit DPFO a zprogresivnit zdanění zaměstnanců, když podle Vás levice do rozpočtu odvádí více peněz, než pravice? To byste byla tošku proti sobě ne?
13. 10. 2012 | 18:29

antiovce napsal(a):

Protože Klaus hrubě nepochopil a podcenil preferenci drobných investorů pro fondy, protože obecně, jako totalitní ekonom (?), nedocenil význam právního prostředí a efektivního státního dohledu, jím připravené a prosazené zákony, konkrétně o IPF, byly "děravé" a dohled (viz Komise pro cenné papíry vytvořená až v létě 1997) neexistoval. K tomu navíc počítal-li Klaus (a s ním zbytek vlády, který Klausovi-odborníkovi, jenž 30 let tržní ekonomiku studoval, věřil), že do fondů vstoupí jen 4% z 2 mil. DIKů, tedy 80 tisíc DIKů, došlo kvůli (ve světě protizákonným) "garancím desetinásobného zisku" ze strany Koženého k tomu, že (diky MSPNM ČR T. Ježkem na poslední chvíli prosazeného prodloužení lhůty k nákupu kupónových knížek z konce listopadu 1991 až do ledna 1992 a frontám občanů, kteří kvůli uvedeným "garancím" a mlčenlivosti Klausova MF ČSFR naráz projevili zájem o to stát se DIKy) k tomu, že místo pouhých asi 800 000 občanů, kteří vlastnili kupónovou knížku koncem listopadu, koncem ledna jich již bylo plných 8 milionů. Bežné nezákonné jednání Koženého a jeho zjištění, že mu v Klausově ČR vše projde, vedlo k "demokratizaci" kupónové privatizace v ČR, tedy k tomu, co se vysvětlovací kampani Klausova MF ČSFR nedařilo. Bohužel, Klausova neschopnost a nepřipravenost kvalitnějších zákonů a dohledu umožnily Koženému a jiným kapitál často nelegálně vyvézt, trvale poškodit trhy a přispět k tomu, že stovky miliard Kč, neuvěřitelných 36% úvěrů bankovního sektoru, je špatných a bude si vyžadovat léta dotací z kapes daňových poplatníků.

Místo Klausova ujišťování o tom, že cestou IPF půjdou 4% DIKů, jich svěřilo své kupóny fondům plných 72% z více než 8 milionů . Klausem způsobené nepochopení (jiní uvádějí snad i jiné důvody, viz níže), podcenění problematiky a toho, jak kapitálové trhy fungují, jak se drobný investor chová (preferuje fondy) a jaká je, i v demokratické zemi, dohlížecí role státu, tak bylo znásobeno tím, že doslova přes noc se místo "okrajového problému" kupónů/akcií DIKů v investičních privatizačních fondech objevilo monstrum 70x větší. Místo 80 000 ve skutečnosti 72% z 8, 1 milionu, tedy více než 5,8 milionu DIKů skončilo ve fondech. Samotný Kožený kontroloval svými Harvardskými fondy plných 20% tototo množství, celkem asi kupóny od 1,6 milionu DIKů, tedy 20x více, než Klaus predikoval pro celý sektor IPF!

To že se i dnes Klausovi daří prezentovat následné problémy IPF, respektive jejich tunelování, dopad na bankovní sektor, permanentní malátnost kapitálových trhů, děravé zákony, neexistenci nebo nedostatečnost státního dohledu (nebo alespoň kvalifikovaného self-policing), za něco jako víceméně "standardní riziko investování", to je tragédie sama o sobě.
http://www.blisty.cz/art/60840.html
13. 10. 2012 | 18:30

zemedelec napsal(a):

Pane Hloupý Honza.
Správně napsané a včasné upozornění.
Také podobně uvažuji.Několik signálů tomu nasvědčuje.Přece už Drábek vyhrožoval co ještě musí projít,ohledně důchodové reformy.Proto také rebelanti sklapnou huby a bude po protestech.Rychle s chválit cirkevní restituce,prodat Budvar a Státní Lesy.Kolem toho zdravotnícství bude také fofr a ještě tomu nahrává,že nejsou podepsané smlouvy,nemocnic s pojišťovnami.
Je to vítězství levice,ale je to velice zavazující a nedá se to srovnat,ze žádným sportovním výkonem.
13. 10. 2012 | 18:31

melčákova pohanka napsal(a):

Parabellum.Podal jste tr.oznámení na p.Stejskala,jak jste se dušoval? A nebo jen planě žvaníte a žvaníte?
13. 10. 2012 | 18:34

Carlos V. napsal(a):

PB - vtip je v tom, že každý má možnost dostat se k rozumným penězům - nemluvím o podvodných miliardách, ael o dobrém živobití. Kdo ji svobodně nevyužije, může si pověšinou stěžovat na sebe a ne na vládu peněz.

Ano, mnohé je zde shnilého. Ovšem šátrání v cizích kapsách voláním po progresicvní dani bylo donedávna vyhraženo spíše levicovým zlodějům. Pravda, časy se mění, zdroje k pumpování chřadnou a šátrat by chtěli i zloději pravicoví...
13. 10. 2012 | 18:35

Josef K. napsal(a):

PB. Zvláštní úvaha. Dost těžko intelektuálně vstřebávámn, ať již čtu jakoliv. Nebojím se projevit svou levicovou liberální pozici, proto SZ. Navíc levo-pravo měřím jinak, nezajímá mne, mne zajímá smysluplnost bytí, což je jediné měřítko politiky, od slova Polis...Správa obce. Proto jsem asi špatný fotbalový fanoušek a byl kdysi i tím , čemu se říkalo disident se všemi reálnými sankcemi, co si umíte představit. ehdy mně zase osočovali titiíž v původním kroji, že jsem synem odpadlíka, renegáta, a osbně mám velmi nebezpečné tendence. Bartolomějské chodby si živě pamatuji... a demokracie pro mne není topolánkovský friťák z Vídně. Jo, jinak za bolševiků všichni seděli, někdo v SSSR, někdo v ČSR. Mám však právo volit dle smyslu a ne dle nějakých PB, díkyBohu.
13. 10. 2012 | 18:35

Maximus napsal(a):

Pro pravicové příznivce, kteří netuší pro jdou ekonomiky
některých zemí a včetně té naší do stoupy:

3 základní vady současné společnosti ovládané neoliberály:
• Nemožnost vydávání vlastních peněz.
• Nízké daně
• Volný obchod bez cel a ochrany vlastní produkce
To všechno slouží nadnárodním korporacím a bankám, ale zabíjí to konkurenci těchto korporací. Státy nemohou rozvíjet vlastní výrobu, v nejlepším případě mohou participovat levnou pracovní sílou. To ovšem není nejlepší řešení. Vzpomínám si, jak nám němečtí dělníci v devadesátých letech vzkázali : chcete platy jaké máme my, zapomeňte na to - za pár let skončíme všichni na čínských platech. To byla prorocká slova. Dělnické platy na celém světě klesají. I kdyby nominálně zůstávaly na stejné výši, jejich hodnotu snižuje obrovská inflace. V šedesátých letech byl roční příjem amerického dělníka asi 5000 dolarů. Dnes je to 40 tisíc a nekoupí si toho tolik jako tenkrát.
Cesta z tohoto otroctví je vrcholně důležitým tématem dneška. Že to jde, nám předvedlo zotavení Islandu. Dluhy Islandu přesáhly 11-násobek tamního hrubého domácího produktu. Island odmítl chránit věřitele ve svých bankách, jeho rozhodnutí šoupnout ztráty na držitele dluhopisů místo na daňové poplatníky a zabezpečení sociálního systému, který zachránil nezaměstnané před nouzí, pomohlo národu vyškrabat se z kolapsu do zotavení. Nechat banky zkrachovat – místo aby se trvale vykupovaly – je tou správnou cestou ven. Na rozdíl od jiných národů jako USA a Irsko, které do svých finančních institucí napumpovaly miliardy dolarů kapitálu, aby je udržely nad vodou, Island na své největší věřitele uvalil nucenou správu. Irsko se zaručilo za veškeré závazky svých bank, když padly do potíží a napumpovalo do nich 46 miliard euro (64 miliard dolarů) – aby je oživilo. To zemi přivedlo na pokraj zruinování. A všichni si pamatujeme jak před pár lety nám dávali Irsko jako zářný příklad k následování.
Paul Krugman píše: „Island udělal tu správnou věc … věřitelé, nikoliv daňoví poplatníci musí na svých bedrech nést ztráty bank, nech věřitele soukromých bank zdivočet, a vyžereš si ztráty ty. Tam, kde všichni ostatní vykupovali bankéře a nutili platit cenu za krizi veřejnost, nechal Island banky zkrachovat a ve skutečnosti ještě rozšířil svou sociální záchrannou síť.
Arni Pall Arnason, 44, ministr ekonomických záležitostí Islandu, řekl, že jejich postup zachránil této zemi budoucnost. A Island šel ještě dále. Rozhodl se stíhat podfukáře a protagonisty toho zadlužení. Na rozdíl od USA a Evropy, kde chrání podvodné šéfy podvodných bank, Island stíhá bankéře a dokonce i svého bývalého ministerského předsedu.
Dnes se jejich ekonomika krásně zotavuje … protože se obnovila důvěra ve finanční systém. Ze začátku všechny banky vyhrožovaly, že Islandu už nepůjčí, dnes říkají, že by mohly být připraveny už Islandu brzy půjčit. Experti doporučují, aby se evropští činitelé poohlédli na Island, aby tam našli poučení, že se to dá udělat i bez těch jejich opatření zbídačující pracující v jejich zemích.
Jak je vidět, řešení stávajících problémů existuje, teď už jenom najít odvážné politiky, kteří by je realizovali. Kalousek by se měl jet podívat na Island a neožebračovat rodiny s dětmi, invalidy a lidi závislé na pomoci druhých. To je hyenismus. Ale rozhodně to prospívá Kalouskovým přátelům z bank. A bude hůř!
Shalom!
13. 10. 2012 | 18:36

alojz napsal(a):

Parabellum:
nejsem státní zaměstnanec-na rozdíl od Nečase, či Kalouska:-)))
a nejsem hysterka-na rozdíl od vás:-))
13. 10. 2012 | 18:38

Parabellum napsal(a):

Pavel

Korupce a kujebáctví je sociální konstanta, a podstatou této je chromozomální výbava mainstreamu obyvatelstva, který žije na území ČR.

Je tedy zřejmé, že korupce akujebáctví nelze odstranit výměnou politiků.

Ta tu prostě je, a je potřeba tuto brát jako okrajovou podmínku.

Takže dál je to o tom, čím se kdo živí.

ČSSD jde na ruku především státním zaměstnancům, a částečně těm, kdož jsou organizováni v odborech, a dále těm, kdož se pohybují v segmentu šedé ekonomiky, a nemají legální příjmy - teží z nízkých nepřímých daní, a přímé daně neplatí vůbec.

Současná koalice jde spíše na ruku spíše OSVČ a lépe placeným zaměstnacům velkých korporací, popřípadě střední třídě tím, že danovou zátěž rovnoměrně roprostírá mezi celou populaci tím, že zvyšuje nepřímé daně.
Jinak za vlády levice byla milionkrát vyšší korupce, čehož byly plné noviny. Že si nevzpomínáte? Objasním: Všechna media byla plná mlčení, a kdo se náhodou ozval byl zlikviudován Srbovými pohunky, kteří připravovali vraždy novinářů.
13. 10. 2012 | 18:38

shořelý oživlý ptáček z hořícího keříku napsal(a):

hihi
Parabellum není modropták
ani sociopat
spíš papeženec zhrzelý

je kapoun, skopec,
valach,
život mu ulít v prdeli
13. 10. 2012 | 18:40

melčákova pohanka napsal(a):

Parabellum. V jakém stádiu je Vaše tr,oznámení na p.Stejskala? A jak dlouho jste měl STOP na těchto stránkách?
13. 10. 2012 | 18:43

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

zvítězila demokracie. a i kdyby si lidé zvolili h...o, je to vule lidu. první věc , když chci dělat refromy, musím přesně vědět jak je dělat a tak pro ně získat a udržet podporu alespon 50%. nelze dělat reformy, které nikdo nechce. to nedává smysl. za druhé, vláda dělala nepochopitelné kroky, jako neodchod korupčníka vondry od koryta, nepochopitelná podoba církevních restitucí atd.
13. 10. 2012 | 18:45

Joshua napsal(a):

Jako pozitivum voleb oceňuji,že lidé si již jen tak nenechají nabulíkovat kdejaké reklamní slogany ale začínají volit podle svých zkušeností s politiky a politickýma stranama. Krom příjemného výsledku (abych to před druhým kolem senátních voleb nezakřiknul) oceňuji, že se voliči zvedli a ve volbách ukázali, co si o jednotlivých politických stranách myslí. Ještě příjemnější by asi bylo,kdyby k volbám přišlo víc lidí - zejména těch, kteří k nim ze zásady kvůli zklamání z politické praxe nechodí.

Doufejme, že se to u parlamentních (snad předčasných)voleb změní.
13. 10. 2012 | 18:45

alojz napsal(a):

Parabellum:
současná koalice jde na ruku střední třídě?Chlastáte, nebo fetujete?:-))

dovolím si vás ocitovat:
do se náhodou ozval byl zlikviudován Srbovými pohunky, kteří připravovali vraždy novinářů.

takže jak to je-byl zlikvidován, nebo se na něj připravovala vražda?:-))
13. 10. 2012 | 18:45

Parabellum napsal(a):

Maximus

Zkuste článek pana Alexandra Tomského - jasně tam píše, že Start-up technologickým firmám se daří zdaleka nejméně v socialistické EU, kde je vyská míra zdanění a dalšího přerozdělování, naopak, v "neoliberálních" asijských ekonomikách se těmto daří vznikat.

K tomu dalšímu: Vzestup čínského průmyslu je především záležitostí nelítostných, euroatlantických, neoliberálních, převážně levicových konzumentů, kteří to čínské zboží nakupují, a houby s ostem jim záleží na tom, že tím podkopávají vlastní ekonomiku, a také toho, že euroatlantické mládeži se nechce ve fabrikách dělat, a do druhé půlky třetí dekády věku se potulují na VŠ, aniž by se tam něco na globálním trhu uplatnitelného naučili.
A co se týče Islandu, tak vítězství tamějšího lidu se projevilo tím, že životní úroven tam během 4 let poklesla na polovinu - tímhle bych moc neoparoval.

Jinak Vaše názory jsou spíše ultrapravicové, a označil bych tyto termínem "rasistický fundamentalismus" Vy si zřejmě myslíte, že je trvale udržitelné, aby žlutý člověk, i když dělá více a kvalifikovanější práce, aby byl odměnován zlomkem toho, co bílý člověk že?
13. 10. 2012 | 18:49

S. Vochmelík napsal(a):

Autorovo klíčové tvrzení musím doplnit: "Vyhráli/prohráli/umřeli modří/oranžoví/zelení/rudí/fialoví/batikovaní zloději. Hanba jim, republiku si rozkrádat nenecháme, rozkrademe si ji sami!"
13. 10. 2012 | 18:50

Pavel napsal(a):

pro Parabellum:

proto levou chátru nevolím. Komunismus napáchal stejné zlo, jako církev a církevní inkvizice.
Ani jeden se nedokázal za své prasárny a miliony mrtvých omluvit-tím je to dané. Avšak ODS která zde reprezentuje pravici, je prorostlá rakovinou, kterou jsem jmenoval výše. Prostě ODS ne, do jejího vyzdravení. Volit ODS znamená volit Béma, Janouška, Oulického, Vondru, kena Vodrážku, Richtera a spol. To může jen zaslepenec!
13. 10. 2012 | 18:51

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...nemají se psát jednoslovné výkřiky,...ale někdy je holá věta výstižnější než celá popsaná stránka. A já znám jednu holou větu, která by tyhle volby dokonale charakterizovala,.....můžete hádat,.... jakou,....ale nedoporučuji ji psát,....moc dlouho by tu asi nezářila,....domnívám se jistě správně,....žeano,...Tužka.
13. 10. 2012 | 18:53

volič napsal(a):

joshua: nu,nejspíš máte s panem Pospíšilem problém,přesto - lidé ho na rozdíl od vás vnímají jako někoho,kdo dosadil Pavla Zemana a Bradáčovou,která vypadá jako člověk,který se snaží změnit poměry v justici směrem k lepšímu,za což byl Pospíšil odvolán a justice získala ne zametače Bradáčovou,ale Blažka. Justice se snaží vymanit z vlivu politiky,to je dle mého krok správným směrem. Proto se naše pohlížení na Bradáčovou,Zemana a Pospíšila liší. Ano,Pospíšil měl z kraje slabou pozici,ale když měl v zádech Zemana, jeho postoj začal být pevnější a už se nehodil do krámu kmotrům,a proto byl odvolán. Za to získal oblibu pravicových voličů. Neříkám,že je to správně nebo ne,konstatuji fakt,že lidé hledají poctivé lidi, nebo alespoň zdáním poctivé.
13. 10. 2012 | 18:53

melčákova pohanka napsal(a):

Parabellum. Budete zase s postupem času,kolem půlnoci,vypouštět nahnědlé agresívní a sprosté úvahy,za které vám často p.Stejskal pozastavuje činnost na těchto stránkách a vy pak tvrdíte na svou pravicovou víru,že hned ráno podáte tr.oznámení na editora těchto stránek?
13. 10. 2012 | 18:56

SuP napsal(a):

Karel Mueller -
Ahoj Karle! Taky Tě rád vidím!
Fakt je, že volby dopadly dost podle "průzkumů". Když jsem tak o nich (průzkumech) přemýšlel, došel jsem k témuž co Ty. Už během těch průzkumů totiž spousta lidí "volit nešla", proto byly výsledky hlavně podle těch respondentů, kteří se k volbám chystali. A tam to složení asi odpovídá. To, že nepůjde volit síla standardních voličů pravice, bylo už dlouho zjevné. Obávám se, že si "naši" z toho žádné ponaučení nevezmou, nebyli na to zatím zvyklí.
Připadá mi to podobné, jako když děcku opakovaně říkáš: "Nešahej na ta kamna, když se topí, spálíš se!" A dokud se fakan nespálí, nevěří, nebo to poťouchle zkouší dál. To se furt říkalo, Kdo nevolí, volí levici. A vono to tak je! Zdá se, že poprvé voliči modrých stran k volbám nešli.
Ale každá zkušenost je k něčemu dobrá. Rok 1946 a následujících 43 let bylo poučením, jak je nutné vítěze voleb hlídat. Teď to začíná konečně vypadat, že lidi už nebude potřeba strašit levicí, protože to konečně poznají na vlastní kůži sami.
Nakonec, zatím nejde o život.
Drž se Karle!
Pavel
13. 10. 2012 | 18:57

Joshua napsal(a):

Parabellum,

je tosice marné, ale připomněl bych vám, že technologickým firmám se odjakživa nejvíc dařilo v USA - zemi s vysokou mírou zdanění. To, že se jim nyní daří v asijských otrokárnách je důsledkem rozhodnutí neoliberálních vlastníků těchfirem, kteří outsourcovali práci a přelili know how a kapitál do nákladových "rájů". Primárně o tom nerozhodoval žádný konzument ale NEOLIBERÁLNÍ VLASTNÍK KAPITÁLU. (Podobně jako o hypotečních půjčkách a jiných bankovních spekulacích, finančních tocích nerozhoduje ten co si půjčuje ale manažer banky...)
13. 10. 2012 | 18:57

Maximus napsal(a):

Parabellum

Nemám chuť se s vámi bavit o Číně a podobných věcech. Možná jindy. Spíš bych s vámi nalezl shodu v otázkách kolem energií, tam mě vaše názory nevadí. Spíše bych vám doporučoval se zamyslet, proč se s vámi tolik lidí názorově rozchází. Nebude to spíše tím, že bude chyba na vaší straně?
Vy mě připadáte jako ten děda co jel spokojeně po dálnici a když poslouchal rádio, tak najednou uslyšel, že na té dálnici co se nachází jede nějaký šílenec v protisměru. A děda si zabručel pod fousy: Kdyby jen jeden.....
13. 10. 2012 | 18:58

alojz napsal(a):

Parabellum:
"nelítostný , převážně levicový konzument":-))
nechte nějaký frky na Silvestra:-))
13. 10. 2012 | 18:58

Parabellum napsal(a):

alojz

Nevím co se Vám na téhle větě nezdá

cituji:
současná koalice jde na ruku střední třídě
konec citace.

Vy máte zřejmě problém chápat to, koho lze nazvat střední třídou.

Pokud se dohodneme na tom, že za spodní hranici NIŽŠÍ střední třídy lze považovat hranici, kdy více sociálních transferů poplatník odvádí než dostává, pak vězte, že POUZE zhruba 1/3 lidí do průběžného penzijního systému více odvádí, než dostává. to odpovídá zhruba úrovni průměrné mzdy - tedy cca 24 800 Kč hrubého. Lidé pod touto příjmovou hranicí více sociálních transferů od státu dostávají, než odvádějí, takže těžko lze tyto nazvat střední třídou, byt nižší. Pro tyhle jsem myslím někde zaznamenal označení NIŽŠÍ PRACUJÍCÍ TŘÍDA - ta ovšem vzhledem k tomu, že více od státu dostává, než tomuto odvádí, tak tuto lze těžko označit jako stabilizující sílu v demokratickém zřízení -

Spodní hranici STŘEDNÍ třídy bych s dovolením uvažoval tak někloho, kdo má 1,5 násobek průměrné mzdy - tedy ty, z kohož si ČSSD udělala dojnou krávu, pokud byla u moci.
13. 10. 2012 | 18:58

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Poznámka v pravo - levé
Toto dělení je velmi užitečné a pokud nějaký politik prohlašuje, že se takto zařadit neumí, tak je buď hloupý nebo nemůže či nechce říci pravdu.

Levičáka a pravičáka rozeznáte podle

Politická oblast
Pravice – elitářská demokracie (plutokracie, kleptokracie)
Levice – „lidová“ skutečná demokracie

Ekonomická oblast
Pravice – plošné zdanění (důraz na regresivní daně DPH a pod)
Levice – progresivní zdanění (progresivní zdanění příjmu, příp, zd. nadst maj.)

To jsou dvě základní oblasti, kdy se rozhoduje o svobodě a právech právech občanů a o tom, kdo bude hradit náklady státu.
Pokud se některá strana jasně nevyjádří k těmto věcem, tak nevolit.
13. 10. 2012 | 18:59

alojz napsal(a):

Pavel:
co je TO "levá chátra"?
nemyslíte třeba "levicová"?:-))
13. 10. 2012 | 18:59

donal napsal(a):

pavel
jsou snad obyčejní poctiví lidé členové KSČM chátra? nebo někdo ze současné KSČM má na svědomí nejaký lidský život?

a co zničené životy díky zlodějům kteří v naši zemi podporují hazard místo aby ho zdanili na takovou míru že by od sud vymizel

co současné sebevraždy kvuli ekonomické situaci

je snad zločin chtít potrestat zloděje a zabavit jim majetky tak proč radoby pravicové strany typu ods,top kdu tomu brání
13. 10. 2012 | 18:59

Záškodník napsal(a):

Cítím znechucení. Lidi nadávají na internetu,ale k volbám jich nakonec jde pětina.
Podceńovat volby do krajů je velmi krátkozraké. Do senátu jsem nevolil,protože ho pokládám za parazitický orgán, něco jako slepé střevo v těle člověka.
To, že "lid" opět!!! volil mezi oranžovou a modrou a ještě k tomu přibral rudou, ukazuje, že je nepoučitelný nebo barvoslepý.
Volil jsem nezávislé, ale přemýšlel jsem i o Středočeších a Zemanovcích. Dopadlo to, jak to dopadlo.
Nečekal jsem ovšem po takovém debaklu "pravice" tolik arogance z úst Nečase, jenž si dovolil říci, že volby do krajů ODS svým chováním neovlivnila. K tomu není ,co dodat. ODS do několika let zmizí z politické mapy a Topka už je v podstatě v agonii.

Volby do parlamentu budou pro ODS ranou z milosti.
A my si opravdu zasloužíme vládu ignorantů a zlodějů.
13. 10. 2012 | 19:00

Lion napsal(a):

Tentokrát se mne volby přímo netýkaly. Ale i tak zajímaly. O to víc mne překvapilo, jak malý byl zájem těch, co se vyslovit mohli. Ta letargie je hrozivá.
13. 10. 2012 | 19:01

StandaT napsal(a):

Co k výsledkům napsat? Snad jedině to, že lidi vědomě riskují totalitu. A že střední třída si pod sebou uřízla další větev.
13. 10. 2012 | 19:01

Parabellum napsal(a):

alojz

Jistě, nelítostný neoliberální konzument tím co umístí do nákupního košíku rozhoduje o tom, kdo zkrachuje, a kdo bude prosperovat:-))))

My pravičáci třeba dáváme přednost českému sklu a porcelánu a nábytku, pře cčínskou elektronikou a oblečením:-))))) To neoliberální proletáři mají potřebu dělat na okolí dojem nejnovějšími elektronickými hračkami či značkovými hadry Made in China:-))))))
13. 10. 2012 | 19:01

Lion napsal(a):

To StandaT: Nějak mám pocit, že tu větev pod námi řežou jiní ...
13. 10. 2012 | 19:04

alojz napsal(a):

Parabellum:
Nedohodneme.Svou definici střední třídy jste si vycucal z prstu.
Zkuste jen vzít v úvahu, že každý zaměstnanec odvádí státu polovinu své superhrubé mzdy.Domníváte se, že více od státu dostává, než dává?
13. 10. 2012 | 19:08

Joshua napsal(a):

StandaT,

naopak sedomnívám, že tyto volby přispěly k odvrácení TOTALITY - parlamentního válce, privátního rozkradení veškerého státního majetku a přivlastnění si veřejných služeb...

Kéž podobně dopadly i volby do parlamentu.
13. 10. 2012 | 19:09

alojz napsal(a):

Parabellum:
Chcete říci, že ta nelítostnost spočívá v tržním chování?:-))
13. 10. 2012 | 19:11

Parabellum napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude napsal

Já bych to s tím zdaněním dopřesnil:
Ekonomická oblast:
Levice: Chce zdanovat pouze pracovité, a pouze ty s legálními příjmy - je odpůrkyně majetkových daní.

Pravice: Danit chce ty, kdož hodně spotřebovávají, at jejich příjem pochází odkudkoli - velmi se tohle nelíbí především zlodějům, prostitutkám, pinglům, melouchářům, a daším, kdož neplatí přímé daně, a také jsou opravdu bohatí, a vlastní nemovitosti.

Politická oblast:
Levice:
Protěžovat státní zaměstnance, a zvyšovat korupci tí, že zvyšuje počet těchto, dále podporovat elitářství a dělení na urozené a neurozené (viz třeba dekrety na bydlení pro vyvolené), a s pošetilou arogancí tohle označovat za sociální politiku. Opovrhování tvůrčími zaměstnanci soukromého sektoru.
Dále je modusem operandi české levice vyhlašování války matematické trojčlence.

Pravice: Podporování těch, kdož jsou ekonomicky aktivní, a vytvářejí globálně směnitelné hodnoty tím, že si z nich nedělá dojnou krávu, aby potom tyhle prostředky mohla rozprášit mezi své lajdácké a lemplácké voliče.
13. 10. 2012 | 19:12

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Stejskale,podal na Vás ing.Višnovský alias Parabellum tr.oznámení,jak zde tvrdil? Děkuji.
13. 10. 2012 | 19:14

PK napsal(a):

Pane Maxime

s těma bankama máte samozřejmě pravdu i mi se líbil přístup Islandu,že pohnal ty kdo krizi způsobili k odpovědnosti a uchránil daňové poplatníky před většími ztrátami.Ovšem je otázka zda by si stejný postup mohl dovolit větší stát aniž by došlo k panikám a chaosu.(Island je přece jen malá zemička a ještě ostrov kde se lidi snáze dohodnou).A právě ty obavy bankéři začali zneužívat a ždímou vlády státu co to jen jde.Politici jsou potom buď vystrašeni anebo v horším případě s bankéři "pečou".Řešením je-opravdu nevím -asi časem nějaká revoluce proti těm fin.spekulantům a lichvářům.
13. 10. 2012 | 19:15

Pavel napsal(a):

ano, komunisté jsou pro mne chátra...kdo je zažil, zcela mne chápe.
Pokud máte odvahu jeďte směr severní korea...ta ukazuje to, co komunisté umí.
V Rusku miliony mrtvých, protože se nelíbily Pepovi Stalinovi a jiným...ano, komunisté jsou pro mne chátra a stejné zlo jako bývala inkvizice.
A myslím, že v současné KSČM je zcela jistě někdo, kdo někoho zabil...jsou tam lidé z bývalé KSČ např. otec p.Grebeníčka a zcela jistě i mnozí členové STB. Zapomínáte děti...zapomínáte
13. 10. 2012 | 19:17

Baba Jaga napsal(a):

To: Drzá zrzka
K těm koalicím soc-demáků s komunisty - mám pocit, že sám předseda socanů před volbami pravil, že by v krajích "koalicovali" s lidovci a když by to nestačilo, tak i s KSČM. Nu, považovala jsem to za prohlášení, které oběma stranám z bohumínského usnesení voliče ubere. No, možná jsem se přehlédla a nebo už občané uvažují jinak.
13. 10. 2012 | 19:17

alojz napsal(a):

Parabellum:
Proč se tedy pravice staví proti majetkovýmn přiznámím?:-))
Přestaňte tu už vydávat svoje představy za fakta-ony totiž nějak nesouhlasí s realitou...
A jinak ano, jsem levičák zaměřený proti trojčlence-což je dáno mým matematickým vzděláním a tedy také vědomím toho, že v nelineárních syastémech (jako je třeba ekonomika) je zcela nepoužitelná.
A jsem levičák, a přitom tvůrčí zaměstnanec v soukromém sektoru.
13. 10. 2012 | 19:18

PB napsal(a):

Josefe K., Vy mi asi nerozumíte.
Od konce Vám odpovídám, že TLESKÁM tomu, že jste volil tak, jak jste volil. Divím se, že zmiňujete mě - že bych Vám v tom nějak bránila. Pluralita volby je to, oč tu běží. Pak aspoň uvidíte, a teď vidíte, jak většina voličů smýšlí. Dík, že se do mě nenavážíte, neboť byste musel asi vynadat všem voličům, kteří volili doleva.
Pozor, já jsem také pro zrušení pravice i levice! Jsem pro logická řešení, nikoli pro politikaření.
Chcete mě dojmout s tím minulým režimem?
KDO NEPROVOKOVAL CÍLENĚ, MĚL OD "NICH" KLID.
KDO PROVOKUJE DNES, MÁ I DNES PROBLÉMY.
I já vím, co byla Bartolomějská, ale žádné krvavé výslechy jsem nezažila. Pokud by si bývali příliš dovolovali, zašla bych na KV KSČ. Vždy by se tam našel nějaký Pláteník, kterého by to zajímalo.
Dnes posuďte sám, KDO byli (a jsou ) lidé Charty.
Kam odešly jejich ideály a kam se vrhnul jejich (třeba Vondrův) charakter. A to nechci hodnotit Václava Havla.
O mrtvých jen dobře.
13. 10. 2012 | 19:19

Parabellum napsal(a):

alojz

Máte pravdu - pokud fandíte čínanům, a jste zastámcem toho, že euroatlantičtí málokvalifikovaní proletáři jsou přeplaceni, a neškodí jim se trošku uskrovnit ve perospěch svých čínských a dalších kolegů z Asie, pak to tržní chování je navýsost sociální:-))))) I ta třináctiletá čínská dívka, která smontovala tu klávesnici, která Vám umožníla zformulovat Vaši otázku tím, si v tvrdých podmínkách čínské fabriky vydělá více, než jako rolnice na rýžovém poli - takže vyhození euroatlantických přeplacených a přežraných proletářů, kteří již nevědí co by, a daní šance někomu na druhém konci planety má vlastně sociální charakter - jsem velkým zastáncem takovéhoto sociálního přístupu - at každý na GLOBÁLNÍM trhu předvede, jaká je jeho cena.

Vás netěší, že chudá čínská dívka dostala možnost si vydělat, zatímco přežraný, přeplacený, věčně nespokojený euroatlantický proletář hrozící třídním bojem skrze odbory dostal příležitost, aby mu trošku vytrávilo?
13. 10. 2012 | 19:19

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Parabellum.
Jediné, čím jsi to doplnil, že jsi připomněl, že pravice oslovuje hlupáky.
Děláš pravici "dobrou" reklamu.
13. 10. 2012 | 19:20

alojz napsal(a):

Pavel:
co je TO "levá chátra"?
nemyslíte třeba "levicová"?:-))
13. 10. 2012 | 19:20

StandaT napsal(a):

Joshua: "privátního rozkradení veškerého státního majetku a přivlastnění si veřejných služeb..."

Vy asi nebydlíte ve Středních Čechách, že?
13. 10. 2012 | 19:21

Parabellum napsal(a):

alojz

A proč levice mezi lety 2002-2006 majetková přiznání nezavedla, když měla převahu 111 hlasů ve sněmovně?

I mezi lety 2006-2009 tu vládla levice, a kde nic tu nic. Nebudete Zelené označovat za pravici, že ne???
13. 10. 2012 | 19:22

antiovce napsal(a):

všímáte si našich servilních novinářů? Hlavně žádné nepříjemné otázky na tělo, jestli si za ten debakl náhodou nemůžou sami.
13. 10. 2012 | 19:24

alojz napsal(a):

Parabellum:
Nevím, jak jste přišel na nesmysly, z nichž mě obviňujete.Můžete to vysvětlit?
Ukázat logické odvození, kterým z mých slov dojdete k takovým zavěrům?
Ale prosím-vycházejte jen z toho, co jsem uvedl, ne z vašich fantazií..
13. 10. 2012 | 19:25

Severočech napsal(a):

Hezký den pane Stejskale,
co říci k volbám:, ano dopadlo to přesně tak, jak to dopadnout muselo. Shlédl jsem i Nečasovu reakci v 17:05 a musím říci, že odůvodnění, které nám pan premiér nadnesl je jen alibistické. Říci, že je to následek jen nepopulárních opatření v polovičce volebního období a navíc zdůraznit periodicitu bylo dost špatné(to avokuje jakousi normálnost toho, že se stále dělá stále něco proti lidem). Vtip celé věci je v tom, že pokud činím jakékoliv nepopulární opatření musím ho dokázat i odůvodnit a co více, po čase je třeba také všem sdělit co to v reálu skutečně přineslo, jenže ono to obvykle slavné a k uveřejnění nebylo a není. Navíc skandály, které se objevily nemají jinde obdobu. Část viny nese i Ministerstvo asociálních věcí, protože Čechy nelze urážet a ponižovat neplacenými veřejnými pracemi, na to jsou Češi hákliví a pokud Ústavní soud nezruší Veřejné práce zadarmo čeká pravici další debakl. Zeptejte se mladé generace, jak se jim tady žije a budují rodiny, ano je zde sobectví jak vyšité a divíme se , že není na důchody. A takto se dá pokračovat a pokračovat. Hodně lidí z mladé generace si uvědomuje, že je potřeba tyto věci politikům spočítat u voleb, takže pravice to bude mít napříště těžší a těžší. Když jsem dnes poslouchal cinty politických komentátorů s vysokoškolským vzděláním, musel jsem se smát, stále nedokáží vidět a pojmenovat pravou podstatu toho co se děje a proč se to děje.
13. 10. 2012 | 19:25

Parabellum napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude napsal

A co jste potom Vy, pokud Váš intelekt je prokazatelně pouze zlomkem mého?
Já jsem na rozdíl od Vás Homo Sapiens Sapiens. Biologové a další vědci se svorně shodují, že pouze právě a jedině tento druh je schopen zpracovávat kovy, a já jsem prosím pěkně storjař.

Pokud zpracovávat kovy neumíte, evidentně k tomuto živočišnému druhu vůbec nepatříte.

A ještě něco: I to nejpitomější zvíře na téhle planetě je schopné si obstarat žrádlo a vyhrabat pelech- ne tak levicový volič, který k tomuto potřebuje sociální transfery.
13. 10. 2012 | 19:26

pemětník napsal(a):

jestli to nebylo tím, že neměla převahu v senátu. A jestli si pamatujete tak Topolánek prohlásil (státotvorně), že nepodpoří žádný zákon předložený levicí.
13. 10. 2012 | 19:27

alojz napsal(a):

Parabellum:
To je podle vaší teorie o levici v pořádku, ale vaši teorii o pravici to naprosto popírá.:-))

Jak vás zase napadlo, že bych oiznačoval Zelené za pravici?To bych mohl označit Kalouska nebo Nečase za pravičáky, a to je přece zjevný nesmysl:-)))
13. 10. 2012 | 19:27

expense napsal(a):

Volby dopadly dle očekávání.Levice těžce válcuje novodobé kapitalisty/zloděje kteří už můžou jen čekat na znárodnění majetku který si nakradli.Tet už jen stačí,aby Kalousek vyšrouboval tím svým dépéhá ceny a komouši ani nemusí dělat volební kampan...takový diletanti jako je současná vláda se hned tak zase neobjeví,protože takto podělat parlamentní většinu to je celosvětový unikát.
13. 10. 2012 | 19:28

Joshua napsal(a):

Standa T,

vláda odklaněčů tunelovala a rozprodávala veškerý státní majetek. Korupčníci z ČSSD se alespoň při mlaskání krotili a neopomněli přitompustit chlup do podhradí. nyní vstupuje do hry nezkorumpovaná strana - alespoň všudypřítomná média o tom nic nevědí.To opravňuje k optimismu, že komunisté dohlídnou na kmotry z ČSSD a malinko je skřípnou.

Jsem pln optimismu. Komunistům ani nic jiného nezbývá. Pakliže v tomto selžou, bude to nadobro jejich funus.

Jinak k totalitarismu. Co jiného je vláda kmotrů, které jsou její voliči ukradeni? Co jiného je legitimita "LIDEM" k vládnutí?
13. 10. 2012 | 19:30

Parabellum napsal(a):

alojz

Odvozuji tak z toho, že jste se pozastavil nad tím, že jsem napsal, že levicový konzument se vlastně z jistého úhlu pohledu chová značně neoliberálně.

Pokud se Vám tento pohled nezdá, pak jste zřejmě stoupencem toho, že jeho chování lze označit za proletářsky-internacionalistické.

Přeci doufám nechcete proboha připustit, že levicovému spotřebiteli záleží na poměru cena/výkon, a houby s octem mu záleží na tim, kdo a za jakých podmínek jím zakoupený výrobek vyrobil, že. Sám tvrdíte, že levicový volič je na rozdíl od pravicové bezmozkové chátry uvědomělý, takže si je plně vědom toho, co způsobuje zakoupením čínského výrobku v oblasti ekonomickospolečenskosociální.
13. 10. 2012 | 19:31

Joshua napsal(a):

Parabellum,

o jaké levici mluvíte? Nebyla to levo-pravá vláda? Doposud zde vládly pouze ryze pravicové anebo levo-pravé kompromisní koalice. Taky oposmlouva nebyla nic jiného. Levicová vláda zde ještě po převratu nevládla. Snadse to v budoucnu změní.
13. 10. 2012 | 19:33

alojz napsal(a):

Parabellum:
A co je to strorjař?:-)))

Podle další vaší teorie se ale biologové( kteří jistě neumějí neumějí zpracovávat kovy),a jinmí vědci s touto vlastností-tedy nespadající pod druh Homo sapiens sapiens-
shodli na...:-)))

a ZNOVU -JSEM LEVICOVÝ VOLIČ, A JSEM SCHOPEN SI BEZ JAKÝCHKOLI SOC. transferů pořídit žrádlo i pelech-jen chci, abych měl nadále možnost získávat je poctivou prací.
Proto nevolím pravici, nebo spíš snad "pravici".
13. 10. 2012 | 19:35

Bazzy napsal(a):

Demokracie dneska neměla dobrý den ... Nízká účast, úspěch komunistů, neúspěch pirátů a zelených, toho pozitivního zase tak moc není ...
13. 10. 2012 | 19:35

alojz napsal(a):

Parabellum:
Jsem opravdu překvapen, tím co "tvrdím".
Znovu-nefantazírujte!!!
13. 10. 2012 | 19:37

Parabellum napsal(a):

expense

Hm, a k čemu bude ten znárodněný majetek, který patří převážně nadnárodním korporacím? Bžunda a smůla "inteligentů" Vašeho ražení je ta, že i když se tenhle majetek "vrátí" pracujícímu lidu - sice nevrátí, protože přišel převážně ze zahraničí, tak to proletariátu bude úplně k ničemu, protože kapitalisté byli chytří, a neumístili sem žádnou finální výrobu - takže i když proletářská lůza třeba ukradne panu Bošovi nebo Símnsovi fabriku, nebude jí to vůlbec k ničemu, protože výrobky v této vyrobené nebudou samostatně použitelné, a od zlodějské lůzy nikdo ze zahraničí nic nekoupí:-))))
13. 10. 2012 | 19:37

Joshua napsal(a):

Bazzy,

jak to že ne? Nutil snad někdo lidi volit anebo nevolit? Nutil si vybrat tak jakvolili? Z čeho soudíte, že demokracie dnes neměla "dobrý den"? Zato, že antidemokratické strany u voleb propadly?
13. 10. 2012 | 19:38

PK napsal(a):

Severočech-skvělý příspěvek.
13. 10. 2012 | 19:38

alojz napsal(a):

Parabellum: a termín "společenskosociální" je taky vynikající :-))
13. 10. 2012 | 19:39

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

tata, kočka šklíba:
Dosud jsem vždy po 89 volil a byl jsem proti tomu, nejít volit.

Dnes jsem nevolil. A v dohledné době se nechystám to udělat.
Důvod: moje volby téměř vždy padly pod stůl.
Z toho a z opakovaných výsledků předchozích voleb vyvozuji, že ponechám právo volby našich zástupců jiným. Nechť s pravou českou moudrostí opět zvolí z našeho středu ty nejlepší, slušné a ctihodné gentlemany a dámy, kteří myslí především na vlast a občany. Ať již "zleva", zleva, ze středu, zprava nebo "zprava".

Právo říct svůj názor bych si ale ještě rád ponechal, pokud mi nebude uzmuto.

Dnes jsem ale nevolil také z toho důvodu, že to administrativně nebylo možné :-).
13. 10. 2012 | 19:40

Ernesto napsal(a):

Občané neskutečné intriky a fígle které vám tu koal.vládní strany doposud předváděli zaslouží pohrdání ! Již nikdy nesmíte dopustit aby čeko takhle plundrovali ! Jsou to všechno loupežníci Rumcajsové,neštítící se ničeho ! ODS se ted bude chtít za pomoci svých intrikánů udržet nad vodou aby zůstali u koryt pokud možno co nejdéle ! Nedopustte to ! Žente je od válu svinským krokem ! Lidovce si vážení přátelé v čeko také nepouštějte moc k tělu ,jsou falešní a ochotni spojit se třeba i s čertem aby mohli být u koryt ! Už váš Kalousek to dokládá co se v té straně lidové líhnou za koumáci vychytralí ! Takže poror na ně při dalších volbách ! Hlavně Nečas s tím svým mafiánským spolkem at již táhne do řiti ! Jinak přeji všem pracujícím v čeko lepší a nadějnější budoucnost ! Váš Ernesto
13. 10. 2012 | 19:40

tata napsal(a):

CARLOS.......ZDRAVÍM........Nezlobte se tady jste napsal hodně věc jednostraně,kontraverzně ze svého pohledu.............citace.......
Carlos V. napsal(a):
PB - vtip je v tom, že každý má možnost dostat se k rozumným penězům - nemluvím o podvodných miliardách, ael o dobrém živobití. Kdo ji svobodně nevyužije, může si pověšinou stěžovat na sebe a ne na vládu peněz.
Ano, mnohé je zde shnilého. Ovšem šátrání v cizích kapsách voláním po progresicvní dani bylo donedávna vyhraženo spíše levicovým zlodějům. Pravda, časy se mění, zdroje k pumpování chřadnou a šátrat by chtěli i zloději pravicoví...
13. 10. 2012 | 18:35

NENÍ SPORU že je stale čast lidí kde mate pravdu,chapu že zde zastavate vyloženě sobecké stanovisko,nemá cenu to rozepisovat že plno lidí jen proto kde se narodí sou vesvé podstatě na startovací čaře života uplně jinde než třeba vy ktery vyrustal v harmonické rodině jak předpokladám.SOU předurčeny svym zdělaním,kde vyrustaj v rodinách kde rodiče nezajimá jejich vzdělaní,tim padem je předem jasné že jejich život se bude vyvíjet jinak než VÁŠ,pak je tady skupina kteří nedostanou do vinku to co vy,každy nemuže byt vysokoškolák,ale ani manualně zručny a nadruhou stranu mužete byt rad že tomu tak není,nebot uklizečky,metaře a podobná povolaní potřebujem.JENŽE DNESKA SE vplno krajích sotva uživite i když vykonavate odborné prace ,,řemeslo,, bežny plat v těchto krajích je uměle držen že sotva ty lidi maj na zaplacení bežneho rozpočtu rodiny a to nemluvím o mladych kde maj vzít na koupi bytu a založení rodiny............je plno poctivych,pracovitych lidí přesto pravě touto politikou nemaj žadnou perspektivu,,hlavně teda mlady kteří nemaj rodiče co by jim pomahali.........takže to že každy ma možnost k dobremu živobití je celkem usměvné..................zeptejte se nebo poradte mladym lidem a jejich plat nečiní ani 10000 čisteho a že jich znam plno,přitom to nejsou lemplové so vyučeni,jen se vtěchto krajích využivá nedostatek prace
13. 10. 2012 | 19:42

Parabellum napsal(a):

alojz

Nerozumím:

A co Vám brání v tomm získávat prostředky na obživu poctivou prací??? Zkusme za produkt poctivé práce označit něco, co si zákazník dobrovolně koupí, nikoli to, co mu stát vnutí.

Nikdo Vám přeci nebrání cokoli vytvořit, a prodat třeba čínskému či německému zákazníkovi, nebo pro takovéhoto zaměstnavatele pracovat - jak Vám v tom brání pravice?

Pravice pokud vím omezila pouze příjmy těm, kdož takovéhle hodnoty nevytvářejí. A vzhledem k tomu, že ti dotčení nezměnili ani profesi ani zaměstnavatele, pak je zřejmé, že jednala v souladu s trhem - vy také nenakupujete předražené zboží, takže nevím, proč by tak měl činit danový poplatník.
13. 10. 2012 | 19:42

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Parabellum.
Tvá hloupost je úsměvná, například o tom přerozdělování a hrabání brlohů.
Všichni víme, že pravičák má obě ruce levé a brloh buď ukradne anebo mu jej musí někdo vyhrabat.

Pravičák sice hrabat umí, ale jen pod sebe.

Je to především pravice, jejichž snem je přerozdělování a organizování života druhých.
Levice byla v minulosti pro to, aby každý měl jen to, co si sám vyrobí nebo vypěstuje, je proti parazitování, a to pravičák ne, on musí organizovat levičáky, kteří budou na něj pracovat a on bude přerozdělovat.
13. 10. 2012 | 19:46

evix napsal(a):

kočka šklíba napsal(a):
Tato naprosto výstižné, všichni, kdo nevolili a mohli, by skutečně měli být zticha. Vlastně jediný možný způsob, jak dát najevo svoji spokojenost, nebo, podle průzkumů, spíše nespokojenost, zahodili. Snad si to uvědomí a ti co budou mít možnost volit alespoň v druhém kole senátních voleb, přijdou.
..........................
A proč? Do senátu se tady u nás na severní Moravě volilo před dvěma lety a volila jsem i se synem ČSSD. Tady šlo jen o komunální volby, jedině jsem mohla jít dát lístek komunistům, to udělali to za mě jiní. A Severomoravský kraj je jen dobrý na práci v montovnách!! Jsme občani 2.kategorie...tak je třeba aby si to nejdříve uvědomili lidé v Středočeském kraji, to oni dělají Velkou politiku.
13. 10. 2012 | 19:46

pamětník napsal(a):

Majetkové přiznání prošlo prý kvůli lidovcům

Ve druhém čtení už zřejmě zákon neprojde

Vedlo by přihlašování majetku k menšímu praní špinavých peněz?

/ P R A H A / Mezi sociálními a občanskými demokraty zafungovala při hlasování o majetkových přiznání gentlemanská dohoda, podle níž pokud jedné straně v Poslanecké sněmovně chybí ze závažných důvodů poslanci, tak jsou nepřítomni v tomtéž počtu i poslanci druhé strany. Skutečnost, že při hlasování o zákonu o majetkových přiznáních chybělo sedm poslanců ODS proto označil za manipulaci s údaji předseda klubu této strany Vlastimil Tlustý. Jak sdělil deníku Super, chybělo sedm poslanců ODS proti sedmi poslancům ČSSD. Problém byl v tom, že chyběli lidovci, kteří neměli tzv. páry, čili že nechyběli poslanci levice,~ uvedl. Zdůraznil, že si ODS pohlídá svoji účast v dalších hlasováních a pokud budeme mít někoho nenahraditelně nepřítomného, tak ho spárujeme se sociálními demokraty a komunisty, aby to výsledek hlasování neovlivnilo~. Objasnil, že existuje gentlemanská dohoda, podle níž pokud někdo z klubu občanských demokratů onemocní, tak zároveň v určitém hlasování onemocní~ také někdo z klubu ČSSD. Myjsme to pohlídáno měli,~ zdůraznil Tlustý k hlasování o majetkových přiznáních. U každého našeho jména je s kým byl tzv. spárován, to znamená, kdo chyběl z druhé strany,~ objasnil dohodu s ČSSD. Při hlasování o majetkových přiznáních v prvním čtení chyběl jeden hlas pro zamítnutí této normy. Chybělo sedm poslanců z ODS, osm z ČSSD, čtyři z KDU-ČSL, dva z KSČM a tři z US. Pro zamítnutí hlasovaly kluby ODS, KDU-ČSL a US. Pravice v parlamentu zákon ostře odmítala s tím, že je populistický a zbytečně otravující občany a slíbila, že v druhém čtení po prázdninách, neprojde. Norma, od níž si sociální demokraté slibují, že povede ke snížení praní špinavých peněz a lepšímu výběru daní, klade za povinnost majetkového přiznání těm osobám, které disponují majetkem nad 10 miliónů Kč, popřípadě manželům s majetkem nad 20 miliónů korun. Majetek určený k přiznání zahrnuje nemovitosti, auta, šperky či sbírky obrazů, naopak se do něj nepočítají například vlastnoručně namalované obrazy, hotovost do 200 tisíc korun či obvyklé vybavení domácnosti. Přiznání by se mělo podávat již v roce 2002, pak v roce 2004 a následně vždy po třech letech.


Datum vydání: 9.7.2001
13. 10. 2012 | 19:47

alojz napsal(a):

To je mi jasné, že nerozumíte.
Pokuisím se vám to vysvětlit.

Abych se mohl živit svou prací, je třeba a bych ode mne či potažmo mého zaMĚSTNAVATELE někdo výsledky mé práci koupil.Jinak je mi práce na kočku.

A "pravicová" likvidace ekonomiky vede k snižování spotřeby.A díky tomu mi zvyšuje daně a tím omezuje můj reálný příjem.

A mimochodem změna zaměstnavatele v současnosti není zcela jednoduchá věc, nemyslíte?
13. 10. 2012 | 19:50

Drzá zrzka napsal(a):

Severočech

Kolik z těch mladých bylo volit?
13. 10. 2012 | 19:51

Parabellum napsal(a):

tata

Samozřejmě, že zase lžete. Ukažte mi, ve kterém kraji se človek neuživí kvalifikovanou prací - ukažte mi kraj v ČR, kde se neuživí lékař nebo konstruktér.

A pokud v dané lokalitě práce není, nic přeci dotyčnému nebrání, aby za lepší prací odešel - tedy ano, vlastně v minulosti tomu bránilo to, že dostupné bydlení bylo pouze pro levicově vyvolené - urozené s dekretem na regulovaný nájem.

Mimochodem Tato, já vyrůstal jako poloviční sirotek, má matka byla jao VŠ projektantka vykořistována dělnickou třídou zastupovanou takovými, jako Vy, a přesto jsem vystudoval, a pracují 184 kilometrů od místa bydliště.

Mimulý týden jsem potkal jednoho kamaráda z Kytlice - což je Váš kraj - on tedy není původmě z Kytlice, on je původem z České Kamenice, ale v Kytlici koupil pozemek a postavil si tam barák - za hotové - a dělá přesně tutéž profesi, jako VY - je montér ve fabrice na obráběcí stroje - akorát, že na rozdíl od Vás zřejmě asi neco opravdu umí. Vy jste mohl být úspěšný akorát přes červený řidičák, díky kterémužto jste měl tuzexové konto.
13. 10. 2012 | 19:53

tata napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

NEZLOBTE SE i toto pravo je možné nevolit,ale takovy člověk by měl pak držet usta,ano i když mnohdy není dobré volby,nikdy by člověk neměl rezignovat,ve sve podstatě mužete děkovat svým předkum že nejste v jeskini ,nebo třeba že zde není otroctví ,nebo robota,vyte co usilí muselo stat zrušení třeba roboty,co to stalo životu a namahy.........nezlobte se nikdy nemohu souhlasit že to je zbytečné,vyte co prohranych boju,a zbytečností museli vykonat naši předci,a zaplat panbu že nerezignovali jako VY,ano také propadám skepsi když jako levičak,vyplave napovrch špina na straně levice,nebo když poctivy člověk obhajuje své lumpy,ale takový je život,je plno proher,ale dokavad dokažete stat ma cenu žít,rezignace oto víc nahravá lumpum
13. 10. 2012 | 19:54

alojz napsal(a):

Parabelumm:
vaše reakce na tatu-to je teda sbírka nenávistných nepodložených keců, zplozených mozkem použitelným tak akorát k obrábění kovů:-))))
13. 10. 2012 | 19:55

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Antiovce:
vysvětluju si výsledky té studie o nižší inteligenci tzv. konzervativců také tak, že jak levicová tak pravicová persona se musí postarat především sama o sebe. To intelektuálně zvládnou obě. Jestliže se někdo zajímá také o své okolí, jsou nároky na jeho intelektuální úroveň logicky vyšší. Kdo na to nemá, stane se pravičákem. Viz Mitt Romney.
:-)
13. 10. 2012 | 19:57

evix napsal(a):

Parabellum napsal(a):
alojz
Nerozumím:
A co Vám brání v tomm získávat prostředky na obživu poctivou prací???
Pravice pokud vím omezila pouze příjmy těm, kdož takovéhle hodnoty nevytvářejí. A vzhledem k tomu, že ti dotčení nezměnili ani profesi ani zaměstnavatele, pak je zřejmé, že jednala v souladu s trhem - vy také nenakupujete předražené zboží, takže nevím, proč by tak měl činit danový poplatník.
........................................
Změnila jsem zaměstnavatele několikrát a pochopitelně i profesi, JINAK TO NEJDE! Nevím jak si to představujete...A je mi to k h..nu!
V 90 letech jsme jako familie podnikali a skončili v druhotné platební neschopnosti, to znamená, že jsme měli dluhy, jelikož nám druzí dlužili. KUPODIVU TI CO NÁM DLUŽILI, JSOU PRAVIČÁCI JAKO HROM A PATŘÍ K NEJBOHATŠÍM LIDEM V KRAJI!!!! Pravice prostě krade, tak to je a omezila příjmy těm co nekradou a nemohou za tenhle bor..l.
13. 10. 2012 | 19:58

Severočech napsal(a):

Drzá zrzko:
nesedím ve volební komisi, ale sedím ve vlastní rodině a jak je obvyklé mám krom rodiny i spoustu dobrých přátel a letos obecně k volbám šla spousta mladé generace poprvé a hlavně bez přemlouvání. Už chápou že ke změnám nestačí nadávat doma v práci nebo hospodě, stačí? Věřte, že mladí lidé si teprve začínají pěstovat odpovědnost, ale jak s tím jednou začnou, budou se dít věci, kdo jiný by to tady měl rozpohybovat do budoucna.
13. 10. 2012 | 19:59

alojz napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče:
to je , domnívám se , přesně řečeno..

A navíc si mxyslím, že tzv pravicoví mají sklon věřit pohádkám:-)
13. 10. 2012 | 20:00

alojz napsal(a):

evix:
mě taky jeden pravicový "nebožák miliardář" dluží dost peněz..
no, už jsem je oželel...
13. 10. 2012 | 20:02

Drzá zrzka napsal(a):

Severočech

Kdyby šla k volbám spousta lidí z mladé generace, byla by volební účast poněkud vyšší. :-)
13. 10. 2012 | 20:03

LMAO napsal(a):

Parabellum 19:53

Ale FUJ!
13. 10. 2012 | 20:03

tata napsal(a):

Z lidmi jako PARABELUM............NEDISKUTUJI.........co je zač mnohokrat potvrdil,mohl bych vyvratit každy bod,dokonce kdo mě zde zná sem to mockrat udělal....kčemu se snižovat diskuzi namyšlenemu hulvatovi......reakce je že ho možná někdo nezna ,proto tato reakce jediná.

parabelum alias Višňovský a mnohé jiné nicky........http://tarasz.blog.cz/1010/korespondence-s-panem-visnovskym

http://www.outsidermedia.cz/Typicky-pravicak-1.aspx

jakakoliv diskuze stímto panem je šlapat v lejnu
13. 10. 2012 | 20:04

alojz napsal(a):

Asi nepočítáte s možností polesu volebnmí účasti starší generace..

ale bez legrace, docela by zajímalo "věkové spektrum" voličů..

to se přece zjistit dá..
13. 10. 2012 | 20:07

Severočech napsal(a):

Drzá zrzko,
nezlobte se,ale Vám chybí IQ. Vy ani nečtete, mladá generace s tím začíná, viz. poslední věta mého předchozího příspěvku, nadto si myslím, že nejdete diskutovat a polemizovat, ale prvoplánově zde jen provokujete. Nejsem ten kdo přistupuje na hrátky kohokoliv, takže s Vámi dále nestrávím v diskusi ani minutu. Dokáži ten čas využít mnohém lépe.
13. 10. 2012 | 20:08

Parabellum napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude

Nepamatuji si, že bych kdy nějakému anonymnímu niemandovi s nickem "ten, kdo se hádat nebude" nabídl tykání.
Takže se prosíím chovejte slušně k někomu, kdo Vás zcela zřejmě převyšuje ve všech parametrech, slušné chování nevyjímaje.

Jinak dopoustil jste se nonsensu. Jak může mít pravičák obě ruce levé, když je pravičák? Obě ruce LEVÉ může mít jedině levičák. Pravičák na naproti tomu obě ruce pravé.
Levičák volá po vyšším přerozdělování = vytahování peněz z kapes pravičáků, nikoli opačně.
Jinak to, co popisujete jako levicové, je ve skutčnosti konzervativní, a jasně tím pádem pravicové.

Vy máte jeden ohromný problém - vůbec především nechápete, co pravice a levice je.

Pravice zastupuje konzervativní hodnoty, a levice pokrokové. Pravičáci volají po pravicových hodnotách, levičáci po pokrokových.

Jenomže ti, kdož se zde prezentují jako levičáci ve skutečnosti levičáci nejsou, nebot nějaký pokrok je těmto zcela cizí, a KONZERVATIVĚ - pravicově lpí na něčem, co je neudržitelné.

Cituji:
Levice byla v minulosti pro to, aby každý měl jen to, co si sám vyrobí nebo vypěstuje, je proti parazitování, a to pravičák ne, on musí organizovat levičáky, kteří budou na něj pracovat a on bude přerozdělovat.
konec citace

Jak tedy vysvětlíte, že pravici především volí OSVČ a kvalifikovaní zaměstnanci zahraničních korpoprací, a levici především úředníci, nezaměstnaní, bachaři, benga, bývalí lampasáci, a další, kdož nic nikdy nevyráběli a nevytvořili, pouze ostatníém organizují či organizovali život, a pokud už náhodou něco příznivci levice tvoří, tak v pásmu šeé ekonomiky?
13. 10. 2012 | 20:08

LMAO napsal(a):

Parabellum 20:08
Hahahahaha :)
13. 10. 2012 | 20:12

george napsal(a):

Jsem už dost starý, ale stejně se mě dotýká, co čeká mé děti a vnuky. Splácet to, co nová garnitura oranžových a rudých ve jménu své vlastní moci a slávy zařídí. Dají národu chléb a hry -NA DLUH!. A český národ si to bude muset opět zkusit, je nepolepšitelný. Marně přemýšlím, zda je ve svém celku mentálně retardovaný, a nebo se řídí heslem "Po nás potopa". Kde na to všechno Sobotka zase vezme, natiskne peníze? Je mě smutno, dopadne to s námi špatně. Když koukám na spokojenou tvář redaktora Práva pana Mitrofanova v televizi VM, jak hodnotí výsledky voleb, mám moc chutí se ho zeptat - mají socialisté vůbec plán, jak to budou řešit, nebo do toho jdou především pro svá koryta? Sobotka stále opakuje - lidé rozhodli o tom, aby se vláda poroučela a co s tím ale udělá on sám, se už vyhýbá. Vždyť už to jednou zkusil a jak to dopadlo. Jsou tam stále ti samí jako figurky na orloji.
13. 10. 2012 | 20:13

Observe contiZan napsal(a):

Jak je vidět, cenzor v úvodu napsal své poučné desatero a pak si opět vzal dovolenou.
13. 10. 2012 | 20:14

Parabellum napsal(a):

tata

To tak to začněte pane Hrabě z Varnsdorfu vyvracet:-)))) To bude zajímavé.
Mimochodem, realita je taková, že máte značnou nadváhu, což v kombiunaci s tím, že jste moc vzdělání nepobral, tak Vás nikdo nechce zaměstnat. Chcete popřít to, že máte značnou nadváhu, a jste nezaměstnaný?

Jinak tem odkaz co jste sem dal, nedokazuje vůbec nic - pouze velkorysost z mé strany, že jsem na dotyčného oopbratem nepodal trestní oznámení pro křivé obvinění.
13. 10. 2012 | 20:14

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane tato,
nerezignuju, ani to nechci dělat s podtextem elitářství.
Prostě jsem to vyhodnotil tak, že se svými názory jsem ve výrazné menšině a to dlouhodobě.
A můj hlas neměl smysl, názory drtivé většiny ho demokraticky převálcovaly.
OK, jsou demokraticky opakovaně voleni téměř titíž, většinově gauneři, z nichž nejlepší lháři jsou nejúspěšnějí. Ztratil jsem důvod se toho nadále účastnit.
Celkem aktivně se zúčastňuju jiných akcí, kde se sejde aspoň pár lidí, kteří mají mě sympatické názory. Tam to aspoň není zcela vyhozený čas. A čtu názory jiných třeba zde. S výjimkou několika (Vy mezi nimi) mi zde většina také potvrzuje, že moje úvaha není špatně.
Jinak s Vámi souhlasím.
13. 10. 2012 | 20:15

alojz napsal(a):

parabellum:
OSVČ volí pravici, protože jim dovoluje neplatit prakticky žádné daně-a ty musí doplatit zaměstnanci..

a jinak opět uvádím-jsem kvalifikovaý zaměstanec , a to tvůrčí zaměstnanec:-))
a to v soukromé firmě, a rozhodně ne v nějaké šedé ekonomice

řekl bych , že vy jste typický pravičák:kecal:-))
TĚM SÝM POHÁDKÁM VÁŽNĚ VĚŘÍTE?
13. 10. 2012 | 20:15

Drzá zrzka napsal(a):

Máte pravdu výše mého IQ je nižší než dnešní datum. Věnujte se bohulibějším činnostem než je povídání o IQ druhých, možná Vás to uklidní. :-)
13. 10. 2012 | 20:15

Josef K. napsal(a):

Parabellum., V USA se nesilnější skupina voličů pravice rekrutuje ze sociálně nejslabších. Co Vy na to? Nebo přepíšete statistiky?
Pravice vždy, vč. Mme T. v UK , tíhla k jedoduchým řešením, která jsou vyvětlitelná slovy: zbohatnout. Postoj pravice je dlouhodobě v demokracii davu čímsi jako sázkou do loterie. Proto i ruská KSSS a česká KSČ byly strany od roku 65 spíše krajně pravicové a s republikány i konzervativci se dohodly velmi snadno. Je to kruh, ve kterém se krajní pravice nakonec setká s krajní levicí...
Žádná z konzervativních hodnot není trvalejší než "greedy dream". Jinou težko najít.
13. 10. 2012 | 20:16

alojz napsal(a):

george:
vzpamatujte se ! nevidíte jak nás zadlužuje tady ta "pravicová " vláda?
jak zrychluje zadlužování "obratnými" ekonomickými kroky, likvidujícími ekonomiku?
13. 10. 2012 | 20:17

Karel Mueller napsal(a):

SuP:

Pavle díky za přání, vše nejlepší přeji též.
13. 10. 2012 | 20:18

Josef K. napsal(a):

george. Opravdu splácíte dluh svého praděda? V jaké měně?
13. 10. 2012 | 20:18

alojz napsal(a):

parabellum:
a když už jste tak u té pravé a levé, tak vítě , že v pravé mozkové hemisfeře sídlí emoce a v levé myšlení?
a že že ta levá hemisfera řídí-pravou ruku?:-)))
13. 10. 2012 | 20:22

LMAO napsal(a):

Parabellum 20:14

Ale no tak! Fuj fuj

vypada to jako by vam tata rozšlapal bábovičky nebo tak něco......
13. 10. 2012 | 20:23

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Josef K. 20:18
bingo! pobavil jste mě :-) díky
13. 10. 2012 | 20:23

Josef K. napsal(a):

PB. Nepojedli jsme stejné kaše, omlouvám se. ŘEkl bych každý nějaké jiné.
13. 10. 2012 | 20:24

Stařeček napsal(a):

dovede si někdo představit, jak by dopadly volby, přijít k volbám třeba 80% voličů? Jinak jsem ale zklamán malou účastí. Je to takové Janošíkovské: "ked ste si ma upiekli, tak si ma aj ziecte". Slovákům se omlouvám za možné chyby. Žvanit na Netu a v hospodách, to umíme. Vymlouvat se na otrávenost, a že nic nemá smysl, to nám jde. Až opravdu dopadneme jak V Řecku, to bude vzlyků, že se mělo bojovat. Jít ale k volbám, místo sledování čtyřiadvacítky, tak to je moc obtížné. Opravdu platí, jaký národ, taká vláda.
13. 10. 2012 | 20:24

Maximus napsal(a):

Na facebooku je fotka role toaletního papíru a na něm jsou pěkně popořádku natištění velikáni ODS....... (-:
13. 10. 2012 | 20:24

pamětník napsal(a):

george

opravdu nás zadlužila ČSSD?! Za rok 2008 byl rekordně nízký schodek státního rozpočtu 20 mld Kč. To ještě nezačaly platit Kalouskove daňové pokusy na lidech. Pak to šlo rapidně nahoru. Jak to že to nevíte? Pak se nedivme, že se lidi rozhodují proti svýn zájmům na základě nějakých smyšlenek, lží a mýtů.
13. 10. 2012 | 20:24

Parabellum napsal(a):

evix

Zřejmě jste nebyli podnikatelé, ale podnikavci, kteří mohli ekonomicky fungovat pouze poslevém bordelu 90. let.

Když bjste tak výkoná podnikavec, tak proč nepůsobíte v nějaké civilizované zemi mimo ČR?? Asi zřejmě proto, že jste uměla být přisátá pouze na cecík státních zakázek, že, a globálnímu trhu jste nebyli schopní nabídnout vůbec nic, že????

A SPROSTĚ LŽETE, že pravice omezila někomu příjmy. Tedy ano, omezila - levounům, jkao jste Vy nebo Ráth tím, že začala jít levým korupčíkům po krku. Příjmy lidí, kteří normálně tvoří globálně směnitelné hodnoty jsou totiž nezávislé na lokálních politzických rozhodnutích.
13. 10. 2012 | 20:25

antiovce napsal(a):

Stařeček

rádobypravičáci než aby to hodili levici tak radši ani k volbám nešli, proto ta nízká účast.
13. 10. 2012 | 20:26

george napsal(a):

Aloizi, mrkni na stav veřejných financí státu a hádej, proč se tato vláda chce dostat pod 3% zadlužení. Víš vůbec, kolik nás stojí úroky jen z těch dluhů, co by se za to mohlo pořídit? Jsi asi také jeden z těch, co si chce užívat hned, ale ne ze svého.
Josef K : Já už nic nesplácím, chodí mě důchod a také bych byl rád, kdyby byl větší, ale dnešní pracující splácí hlavně ty úroky výše popisované.
Oba se znovu zabýváte myšlenkou, že se budeme mít lépe, až to vezmou do ruky socialisté s komunisty (možná to bude za nějakou dobu bráceně), ale víra uzdravuje.
13. 10. 2012 | 20:27

george napsal(a):

Pamětníku, za dob vlády socialistů byla světová konjuktura a přesto místo splácení dluhů je naopak zvyšovali. Vy doma také utrácíte a dluhy necdháváte i s úroky na potom?
13. 10. 2012 | 20:30

Parabellum napsal(a):

pamětník

K největšímu nárůstu zadlužení došlo v roce 2009 díky tomu, že došlo v důsledku krize k propadu příjmů státního rozpočtu, ale s výdajovou stránkou toho vláda nemohla mnoho udělat, protože přes 80 procent rozpočtových výdajů je dáno legislativou, vzniklou před rokem 2006. A Kalousek, pokud nechtěl levicově porušovat zákony, ppopřípadě popužít levicí oblíbené nástroje jako prodej ČEZu nebo měnovou reformu prostě neměl na výběr s přihlédnutím k tomu, jaký byl tehdy poměr sil ve sněmovně.

Takže ano, k největšímu nárustu dluhů došlo za Kalouska, protože tento se ČESTNĚ držel legislativy vzniklé před rokem 2006 - tedy za vlády rudooranžových 111.
13. 10. 2012 | 20:30

Luba napsal(a):

Volby dopadly podle očekávání ...

Neschopní zvítězili nad všehoschopnými.

Nejméně vkusu přitom projevili občané Zlínského kraje. Nikde jinde nezískali Ťopíci tolik hlasů (přes 8%), nikde jinde lidé nenaházeli tolik lístků dvěma salátům - Čuňasovi s Kanimůrou :)
13. 10. 2012 | 20:33

Parabellum napsal(a):

george

Ve finále bude fiskální politiku určovat nikoli rudooranžová levice, i kdyby ovládla 200 hlasy sněmovnu, ale modrá pravice s logem IMF, a to nezávisle na tom, zda přání rudooranžových kolnvolucionářů budou pronášena při spatření padajících hvězd.
13. 10. 2012 | 20:33

alojz napsal(a):

Gergu,
to chápu.Jen tvrdím, že kroky, kterými toho chce dosáhnout, jsou nesmyslné.Rozumíte?
Jak jsem uedl výše, ekonomika je nelineární sytém, a trojčlenka je v její analýze
houby platná:-)))CDož se v realu potvrzuje.

A MYSLÍM, ŽE MĚ SVÝMI TVRZENÍMI O TOM, ŽE SI CHCI UŽÍVAT HNED a ne ze svého, nespravedlivě urážíte.
A netykejte mi!
13. 10. 2012 | 20:34

evix napsal(a):

alojz napsal(a):
evix:
mě taky jeden pravicový "nebožák miliardář" dluží dost peněz..
no, už jsem je oželel...
...................
Já taky, jenže jedna osoba s familie ne a léčí se stále alkoholem :-((
Proto mě tyhle pindy vytáčejí,

Severočech napsal(a):
Drzá zrzko,
nezlobte se,ale Vám chybí IQ. Vy ani nečtete, mladá generace s tím začíná
.................
Hm, mladé generaci vděčíme za tuhle stupidní vládu....asi to skvělé IQ....
Když jsem včera večer jela do práce, vycházeli s volební místnosti starší lidé, pokud by jste občas koukl včera na net tak by jste si všiml příspěvků lidí, že volí zatím jen důchodci a invalidé...(ještě že tak)

Drzá zrzka má rozhodně větší IQ než většiná tzv.pravicových pisatelů..

Podle západních médií tady není pravicová vláda, ale ULTRALIBERÁLNÍ...
13. 10. 2012 | 20:34

pamětník napsal(a):

gerge
světová konjunktura možná byla, ale zeptejte se Klause proč nás dovedl do hospodářské krize když byla ta konjunktura. Proč vám dělá problém zjistit si schodky státního rozpočtu a lžete? Schodek se za vlády ČSSD snižoval. Ale když je podle vás zadlužení 23% HDP horší než zadlužení přes 40% HDP pak není dál co řešit.
13. 10. 2012 | 20:36

Parabellum napsal(a):

alojz

Ano vím:-)))))

Jsem levák, stejně jako levičák Clinton, či pravičák George Bush starší:-)))))
13. 10. 2012 | 20:36

tata napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče

ale já VÁM sděluji jen svuj nazor,považuji nevolit za rezignaci,i když s plno argumenty co jste dal souhlasím,přesto je to v konečném dusledku prohra rezignovat.

jestli mi dovolite nejsem moudry,.........(Vy mezi nimi) .........nak sem to četl několikrat,a nevím jestli mé reakce sou pro VÁS NEGATIVUM?.......
13. 10. 2012 | 20:36

alojz napsal(a):

Parabellum:
škoda jen, že vgýsledky fiskální politiky modré pravice jsou tak tristní, že dosahují právě toho, proti čemu modrá pravice VERBALNE bojuje:-)
13. 10. 2012 | 20:37

alojz napsal(a):

Parabellum:
že jstze levák, o tom nepochybuji, takovejch znám:-))
13. 10. 2012 | 20:39

evix napsal(a):

Parabellum napsal(a):
evix

Zřejmě jste nebyli podnikatelé, ale podnikavci, kteří mohli ekonomicky fungovat pouze poslevém bordelu 90. let.

Když bjste tak výkoná podnikavec, tak proč nepůsobíte v nějaké civilizované zemi mimo ČR?? Asi zřejmě proto, že jste uměla být přisátá pouze na cecík státních zakázek, že, a globálnímu trhu jste nebyli schopní nabídnout vůbec nic, že????
.........................
Nějak nerozumím, mohl by jste to PROSÍM napsat pokud možno česky.
Pracovala jsem v Siemensu 11 let a teď 4 roky v Hyundai, VY STÁTNÍ CECÍKU :-D :-D
Manžel pracuje v americko-české firmě a před tím měl autoservis :-D :-D
Nejsem stroj, sakra!!!
13. 10. 2012 | 20:40

1984 napsal(a):

Každý má právo diskutovat s kým chce,ale přesto mě překvapuje kolik lidí ztrácí čas a energii s p.Višnovským,i když mají jistotu,že dialog je nemožný!
13. 10. 2012 | 20:40

Parabellum napsal(a):

alojz

Nemáte pravdu, i zaměstnanci platí méně přímých daní, než za hrůzovlády levice.

Já jako zaměstnanec, pokud by platila danová pravidla jakov roce 2006, bych mel asi o 2000 Kč menší čistý příjem při tom hrubém příjmu, který mám v současné době.

Pravice jde pravda hodně na ruku OSVČ, ale tím, že dává větší důraz na nepřímé daně, tak tu danovou zátěž rozděluje více rovnoměrně.

Mne tedy by se osobně více líbilo, kdyby daně byly rozděleny u každého zhruba v poěru tak, že třetinu by tvořila dan z příjmu, třetina dan ze spotřeby a třetina dan z majetku - majetkové daně jsou v ČR směšné, což v kombinaci s tím, že tu skoro všichni mají nízké příjmy vede k vysokému zdanění spotřeby.
13. 10. 2012 | 20:43

alojz napsal(a):

1984
Jo máte bohužel naprostou pravdu.Jdu se věnovat něčemu užitečnějšímu, konkretně házení hrachu na zeď:-)))
13. 10. 2012 | 20:43

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Parabellum.
Neboj se, jsi pravičák, jen piš, nedej se odradit.
Jsi stejně inteligentní, poctivý a pracovitý jako Kalousek s Nečasem.
Že to nikdo nechce vidět to je jen jejich hloupost.
13. 10. 2012 | 20:43

poblitolog napsal(a):

V příštích dnech očekávám státnický vstup Tolji a spolupředsedy TOP Schwarzenberga s Peake z nikým nevolené LIDEM. V něm všichni odklaněči svorně skonstatují, že své voliče (LIDEM nevoliče) nesklamou a dál je budou podvádět, protože nezbytné odklaněčky je potřeba dovést do úspěšného konce.
13. 10. 2012 | 20:47

pamětník napsal(a):

Parabellum

věřte si čemu chcete, ale skutečnost je jiná. Měl by jste se více informovat. Za stoupající dluh můžou daňové změny vymyšlené chemikem Kalouskem. Někteří opravdu nezávislí ekonomové přesně tohle předpovídali že se stane - budou chybět peníze na důchody a zdravotnictví, roztočí se inflační spirála, začnou krachovat drobní živnostníci a vzroste nezaměstnanost.
13. 10. 2012 | 20:48

alojz napsal(a):

parabellum:
a daně nepřímé snad neplatíte?a nevadí vám, že díky Kalouskové ekonomické "obratnosti" budete platit víc a víc na nepřímých a později i přímých daních?nebo si "jen " nevidíte na špičku nosu?
A kdybyste měl nižší čistý příjem, víte, jak by to snížilo zadlužování našich dětí?:-)))
13. 10. 2012 | 20:48

Parabellum napsal(a):

evix

No výborně:-))))) Předpokládám, že tedy nejste žádný niemand u pásu, ale máte řekněme 40 000 hrubého plat.

Takže mi prosím pěkně napište, jak Vašemu rodinnému rozpočtu pomůže, pokud by byla DPFO podle pravidel z roku 2006 a vy byste ze 40 000 hrubého měla LEVICOVÝCH 28 131 Kč, ale díky v současné době máte čistého PRAVICOVÝCH 29 630 Kč????
Pokud se Vám pravicové zdanění nezdá, můžete každí měsíc poslat slořebnkou na MF 1499 Kč, a je klid ne?
13. 10. 2012 | 20:49

Velorex je taky auto napsal(a):

evix,

pravděpodobně jste v diskusi narazil na starého normalizačního kádrováka. Doporučuji neztrácet s ním čas.
13. 10. 2012 | 20:52

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane tato,
neberu Vám Váš názor, nehodnotím negativní/pozitivní.
Prostě moje stanovisko k mému volebnímu právu je aktuálně takové, jako jsem napsal.

vysvětlení "Vy mezi nimi"
Sem si chodím přečíst názory komentátorů, z nichž jen menšina dokáže dohlédnout dál než jen k rozeznání modré a oranžové barvy.¨Tuto menšinu čtu se zájmem a jak vidíte, tak Vás si s dovolením taky zařazuju do této menšiny. :-)
13. 10. 2012 | 20:52

alojz napsal(a):

Parabellum:k vaší reakci na evix:
hm a proč je člověk pracující u pásu niemand?
13. 10. 2012 | 20:53

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Parabellum.
Přece jenom bys mohl diskutujícím sdělit, zda jsi si noru vyhrabal vlastníma prackama anebo jsi k ní přišel nějak jinak.

A žádné mlžení, že to bylo složitější a tak, ty sám nebo někdo jiný?
13. 10. 2012 | 20:55

george napsal(a):

Pamětníku, za dob vládnutí socialistů (8 let) byl díky konjuktuře ve světě výsledek hospodaření ČR v plusu 6%. Přesto dělal Sobotka jako financér místo snižovaní dluhů veřejných financí další sekery (neplést si veřejné finance a schodek státního rozpočtu vzhledem k HDP).
13. 10. 2012 | 20:56

Max napsal(a):

Volby nepřinesly nic překvapivého. S poklesem životní úrovně, s permanentním úbytkem pracovních míst (bez výjimky pro absolventy škol) a rostoucí beznadějí, bude volební koláč v budoucnosti čím dál víc připomínat třešňový dort.

I kdyby ryze hypoteticky byla rétorika současné vládnoucí koalice relevantní, byla bz tak jako tak odsouzena k zániku. Z jednoho prostého důvodu. Nepřináší lidem ŽÁDNOU VIZI, nic, co by se mohlo proměnit alespoň ve špetku optimismu. I ten pes když poslouchá, čeká po zásluze za odměnu alespoň malý pamlsek. Zato naše vláda nám slibuje neustále jen nějaké imaginární snižování zadlužení. Co si pod tím má vlastně občan představit. Že díky vládě a jejím "úsporným opatřením" nezajde alespoň v nejbližším horizontu hlady? To je ale sakra málo! Když k tomu připočteme škrcení děravého měšce, aroganci a nekomukativnost, výsledek voleb nemůže být jiný. Spíše překvapuje ta setrvačnost, kdy volební výsledky ODS se stále ještě pohybují okolo 10%.
13. 10. 2012 | 20:57

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro alojz.
Nýmand je proto, protože hrabe nory pro druhé a ne pro sebe.
13. 10. 2012 | 20:57

Parabellum napsal(a):

alojz

Jistěže platím nepřímé daně. Jenomže ten nárůst nepřímých daní - zdaela v mém případě nedosahuje toho, oč platím méně přímých daní. A dokonce.....pokud by začal platit ten původní návrh s jednou sazbou 17,5 procetna, platil bych i těch nepřímých daní téměř stejně. Jenomže ty jsou rozložené v rámci populace mnohem rovnoměrněji, protože je platí všichni, a moc se s nimi kouzlit nedá.

Já jsem dosuk furt v plusu.
A co se týče celkové danové zátěže, tak ta pro mne rostla mnohem rychleji mezi lety 2001-2006, díky tomu, že u přímých daní nebyla valorizována danová pásma.

Ještě mi napište, kde si myslíte, že levice vezme na to, aby splnila své sliby především vůči státním zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům- myslíte, někde jinde, než ve vašich kapsách?
13. 10. 2012 | 20:57

alojz napsal(a):

george
pořad čekám na omluvu..tak co bude?
13. 10. 2012 | 20:58

evix napsal(a):

Parabellum:
Opět nechápu, mohl by jste to rozvést? :-D
40 000 pochopitelně nemám :-D, ale vyžiju,to víte bolševik, jo plat se mi trochu snížil, jen průměr....
13. 10. 2012 | 21:00

alojz napsal(a):

Parabellum:
parabellum
Rád.Doufám, že levice nebude pokračovat ve škrcení ekonomiky předváděném "pravicí.
Tím se zvýší výběr přímých i nepřímých daní, poklesne nezaměstnanost a tedy dojde ke snížení výdajů..jednoduché, že?
Zkuste pochopit, že státní zaměstnance-třeba vládu-živí soukromý sektor, a ten musí mít možnost maximální produkce.Pokud ji budeme omezovat, budeme..teda chci říct, tam kam směřujeme s Kalouskem.:-)
13. 10. 2012 | 21:03

george napsal(a):

Aloizi, omluva za co, doufám, že se již věnujete házení hrachu na zeď.
13. 10. 2012 | 21:04

alojz napsal(a):

Max
to jste popsal moc hezky!díky..
13. 10. 2012 | 21:05

alojz napsal(a):

george
za lživé tvrzení, že si chci užívat hned a ne ze svého!!
13. 10. 2012 | 21:07

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

alojz 20:43
evix 20:40
používáte proti parabellovi čím dál lepší formulace, bavím se :-)
ale nebude to moc platné, myslím.

Luba 20:43
absolutně nejlepší, nejstručnější a nejvýstižnější zhodnocení výsledků voleb!! lepší než jakýkoliv moderátor a komentátor !!
13. 10. 2012 | 21:08

Parabellum napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude

No myslím, že už jsem to tu psal několikrát: Takže ješte jednou pro toho, co se nebude hádat s blbem:

Na svou první noru, kterou představoval panelákový 4+1 byt, který jsem kupoval v roce 1998 jsem vydelal za cca 5 měsíců tvrdé práce jako zaměstnanec - kupoval jsem ten byt normálně přes realitku za 450 000 od levičáka, který tento dostal zadarmo od státu. Pokud se pozastavujete nad tím, že 450 000 jsem jako zaměstnanec vydělal za 5 měsíců, tak to trošičku rozvedu - působil jsem v té době na něčem, co má charakter umělého ostrova, který is tím fundamentem, kterým sedí na dně má skoro milion tun, a nenajdete jej v žádné zemi OSN - je situován v oblasti, kterou geologové znají jako Jeanne'd Arc Basin, a kdybych Vám to začal popisovat, vůbec byste to nepobral - informačně a technologicky je tak složitý, že je srovnatelný se střediskem řízení vesmírných letů.

V roce 2006 jsem si pořídil svou současnou noru, kterou jsem opět kupoval za hotové normálně pře realitku, a tato je představována 150 metrovým bytem v nejkrásnějším secesním domě ve městě, ve kterém žiji. Byt i dům levicoví nájemníci za 50 let vlády NSDAP a bolševiků byl téměř v demoličním stavu, takže obojí jsem rekonstruval, částečně za pomoci stavebních firem, a z části i vlastníma rukama. Peníze na toto jsem vydělal jako strojní konstruktér hi-tech výrobků, tedy práci, které se levičáci prokazatelně šítí, a touto opovrhuje.
13. 10. 2012 | 21:09

SuP napsal(a):

Je sice sobota, ale tady je to jak v nedělní škole!
Pane Stejskale, Vy si snad dneska ani nezagumujete? Přál bych Vám to. Tenhle blog se vám povedl. Díky jemu mohu pozdravit i dávné přátele, které jsem už dlouho neviděl -
StandaT, CarlosV, george - všechny vás rád vidím. P
13. 10. 2012 | 21:12

MA-FU napsal(a):

Já jen doufám,že si volební vítěztví JUDr.Pospíšil vychutná a užije.Taky mu to přeji jako satisfakci,ale nic nenadělá,protože nemá s kým do koalice...uvidíme jak to u nás v kraji dopadne.. Já vidím jen to,že poctivce p.Michálka a Pospíšila lidi volili -navzdory,aby viděli Nečasovci ,že pravici chtějí,ale za cenu slušných a poctivých..
13. 10. 2012 | 21:13

alojz napsal(a):

parabellum:neznáte jinou kvalifikovanou práci, než je konstruktér?:-)))
13. 10. 2012 | 21:14

honolulu napsal(a):

Tak Komousi vyhravaji....To je velky PRUSER !
Jak od nich mohou lide ocekavat pozitivni zmenu ve svem zivote - to je zahada ! To zase bude nova doba temna !...
Vite, ze v polovine 80-tych let se jihoceske ENTITY (duch) zvany "Bila Pani" zaslouzil o paniku mezi americkymi vojaky na Cesko - zapado Nemecke hranici ?

Popisi Vam ten maler na bloqu dr. Honzaka jako pouceni,
ze s Komousi neni zadna sranda a ze jsou to zplozenci pekelniku, kteri zasahuji i do jinych dimenzi.

Cesi, krajane, vy jste se tam zblaznili - volit ty certy ! Ted vas postihne hnev nebes a prileti k vam kobylky ze sev. Afriky, nebo bude u vas zemetreseni...

Pane Stejskal, vzdyt jste jednou napsal, ze Vas na universite ucili VYCHOVAVAT davy. Co jste to vychoval za zbloudilce, hmmm ? A ja chtel na Vasi pocest pokrtit (Libor) nejbarevnejsiho papouska zde, na Sanibelu....
13. 10. 2012 | 21:15

antiovce napsal(a):

george

znovu opakuji - za vlády ČSSD docházelo ke snižování schodků státního rozpočtu. Kdyby to dělali špatně, tak by docházelo ke zvyšování schodků. Co na tom nemůžete pochopit? Podle vás to Topolánkova a Nečasova vláda dělá lépe a máme se tudíž lépe?! Už jste se zeptal Klause proč nás dostal do krize přesto že měl k dispozici miliardy s privatizace? Kam se vůbec ty miliardy poděly?!
13. 10. 2012 | 21:15

alojz napsal(a):

george
tak co ta omluva,to neudržíte myšlenku ani 5 minut?
13. 10. 2012 | 21:16

Parabellum napsal(a):

alojz

Aha - takže niemand je to proto, protože před 23 lety tloukl pěstí do stolu, a řval na VŠ projetkantku, která zdaleka neměla plat, jako dělnický niemand, že dělnická třída s bílými límečky zatočí.

A niemand je to proto, protože mezi 17. a 23.11. 1989 se zdivočele dožadoval postřílení studentů, kteří si přáli vyšetřit incident na národní třídě. Po 24.11.1989 otočil delnický niemand o 180 stupnů a zdivočele řinčel rozličnými zbraněmi včwetně klíčů v domění, že si tím do budoucna vylepší kádrový profil.

A vono prdlačku. Dělnický levounský niemand svůj zběsilý třídní boj, který vedl nejprve vůči velkokapitalistům a kolaborantům, posléze politickým odpůrcům středním podnikatelům, posléze střední třídě tvořené sedláky a živnostníky, a v terminální fázi duševně pracujícím, kteří byli placeni hůře než on prostě prohrál, a vítěz byl natolik velkorysý, že si z něj neudělal úplnou rohožku.

Niemand za tuto velkorysost zapomněl poděkovat.
13. 10. 2012 | 21:17

alojz napsal(a):

tak mě napadlo-podle parabellových teorií je každá kurva (tedy prostitutka) pravicová-má vysoké příjmy, a její nabídka je globálně uplatnitelná:-)))
13. 10. 2012 | 21:19

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Parabellum.
Mateš, ptal jsem se tě jasně, vyhrabal jsi si noru sám nebo ti ji musel vyhrabat nějaký levičák?
Jestli to nějaká pravičák organizoval nebo přerozděloval mne nezajímá, zajímá mne jen tvá osobní práce.

Vyhrabal jsi si noru svýma prackama anebo ti ji musel vyhrabat někdo jiný?
Předpokládám, že ti ji musel vyhrabat nějaký nýmand.
13. 10. 2012 | 21:19

Parabellum napsal(a):

alojz

Jistěže znám:-))))) Akorát nevím, proč když jedu třeba na EMO do Hannoveru, tak na práci českého konstruktéra téměř nééé a nééé narazit, když nepočítám svoje brustičky:-))))) Zřejmě tahle profese České levici zapáchá:-)))))
13. 10. 2012 | 21:20

alojz napsal(a):

Parabellum:
tetedy dost omezuje možný věk niemadů u pásu, co?:-))

Prostě pro vás jsou dělníci niemandi.No, jste fašoun.

A proti duševně pracujícím vede boj hlavně pravice.Sám jsem musel za vlády ODS odejít jako začínající vědecky pracovník do soukromého sektoru.
A takovýchj případů je mnoho.jak jste na tom vy a věda?:-)))
13. 10. 2012 | 21:24

alojz napsal(a):

a proč ji teda nevykonává česká pravice,:-))
13. 10. 2012 | 21:25

Stanislav Křeček napsal(a):

Jen dva postřehy:
1. Selhaly předpovědi "odborníků". Ještě ráno na Aktuálně byly u Senátu pro Prahu 2 uvedeni dva největší kandidátu: ODS a TOP09
2. Zdá se , že ti, kteří se na sociálních sítích podivují vzestupu KSČM jen povrzují že nerozumí vlastnímu národu...
13. 10. 2012 | 21:26

evix napsal(a):

Parabellum:
Má charakter umělého ostrova, který is tím fundamentem, kterým sedí na dně má skoro milion tun, a nenajdete jej v žádné zemi OSN - je situován v oblasti, kterou geologové znají jako Jeanne'd Arc Basin, a kdybych Vám to začal popisovat, vůbec byste to nepobral - informačně a technologicky je tak složitý, že je srovnatelný se střediskem řízení vesmírných letů.
.........
A takový inteligentní člověk se tady zakopává v Česku s nýmandy.....jsem opět úplně mimo :-D
Věřím, že umíte, ale jste neskutečně namyšlený člověk.....
13. 10. 2012 | 21:26

Parabellum napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Dům vznikl v roce 1906, takže tento postavila pravicova pani Johanna Ulrich.
Tento jí v roce 1948 UKRADLI VY LEVIČÁCI a nechali tento vybydlet levicovou lůzou.

V roce 1906 tu po levici nebylo ani vidu ani slechu, že.

Takže tak Vy nevychované individuum.

A co Vy, vyhrabal jste si svou noru vlastníma rukama, nebo jste OKRADL o výsledek práce toho, kdož ten dům postavil či nap¨rojektoval????

Už se těším, jak napíšete, že jste dům postavil vlastníma rukama z levicově NAKRADENÉHO materiálu, v pracovní době, kterou jste UKRADL svému zaměstnavateli.

Co jiného také čekat od levicového zloděje.
13. 10. 2012 | 21:28

tata napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče

děkuji za vysvětlení.Nechci Vám brat vaš nazor mate naněj pravo,jako ja nato to vidět jinak,otom je diskuze která má smysl,vysvětlit si postoje třeba nesouhlasit,jak sem napsal splno argumenty souhlasím,jen ten zavěr vidím jinak

diky za debatu

přeji dobry večer a zbytek vikendu
13. 10. 2012 | 21:28

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Parabellum.
Cituji tě:
"Dům vznikl v roce 1906"

Jasně věci vznikají, ale to je pro pravičáka, levičák ví, že to musí někdo postavit nebo vyrobit, ale to je nad tvé intelektiální schopnosti.
13. 10. 2012 | 21:31

1984 napsal(a):

alojz. To je na psychoanalytika . Něco Vás na tom Višnovském rajcuje,a tak místo užitečného házení hrachu na zeď se pořád pokoušíte o nemožné-DIALOG.Trochu mi připomínáte českou společnost,která celé roky nadává a nadává,ale pak v den voleb nemá čas,protože musí hrabat listí na chatě pod jedním malým zákrskem.
13. 10. 2012 | 21:31

alojz napsal(a):

Parabellum:
Začněte se ovládat, a jděte k psychiatrovi.Ten si na vás smlesne.
Vy tady nesmyslně urážíte lidi na základě svých legračních představ o pravici a levici!
13. 10. 2012 | 21:32

říká že mu do trenek nadělali plukovníci napsal(a):

Týjo!
Gottwaldovi s Fierlingrem by vylezly voči z důlků.
K čemu Hácha s K.H. Frankem potřebovali šest let a dobytí Berlína ruskými tanky, to se Nečasu a Kalouskovi podařilo levou zadní za dvaapůl.
Totálně marginalizovaní topenáři a nekroticky vybarvení ptáci se odebírají na smetiště dějin.
Po Dicku Cheneym by Nečas mohl ještě pozvat na nějakou přednášku Saakašviliho, než se nad nimi zavře víko.
13. 10. 2012 | 21:33

evix napsal(a):

honolulu napsal(a):
Tak Komousi vyhravaji....To je velky PRUSER !
............................
Věřte, že mám sestru v Kanadě a ta by se tu ani v době před 10 lety nevrátila!!!!
Zase ti lidé v zahraničí nejsou takoví pitomci, aby věřili Klausovi ty jeho kecy.
Jeho protějšek Mečiar už dávno skončil, jen tady se v té naši manipulátorské demokratuře drží.
13. 10. 2012 | 21:36

Parabellum napsal(a):

alojz

Jaktože nevykonává??? Já na rozdíl od Vás a dalších levounů se CNC obráběcí stroje, na kterých se vyrábí všechny přesné dílce co jsou v autě vyvíjet a konstruovat neštítím:-)))))

Aha, jasně - ono pracovat v soukromém sektoru je pro příznivce levice VELMI ponižující:-)))) Ooooo jak symptomatické.

Jo, a nevzpomínám si, že by se česká dělnická lůza za svoje řádění mezi 17. a 23.11.1989 kterého se štítili i bolševičtí předáci omluvila.

Vám ale zřejmě připadá střílení do studentů levicově korentní, a kdo není stejného názoru, je fašoun - ještěže známe hodnotové měřítko české pseudolevice.
13. 10. 2012 | 21:36

alojz napsal(a):

Jaký je hlavní uspěch české pravice?
V dohledné době nás dovedou do komunismu!!
a ti komunisti toho 40 let ne a ne dosáhnout:_))))
13. 10. 2012 | 21:37

kvak napsal(a):

Alojz , ty jsi jouda Lojza.
13. 10. 2012 | 21:37

alojz napsal(a):

a vy jste c elá česaká pravice, jo?
copak volební výsledky by tomu odpovídaly:-))
cituji vás:"Akorát nevím, proč když jedu třeba na EMO do Hannoveru, tak na práci českého konstruktéra téměř nééé a nééé narazit, když nepočítám svoje brustičky:-)))))"

pracovat v soukromém sektoru pro mne není ponižující, ale silně to snižuje využití mé kvalifikace:-)

a ted mi ještě vysvětlete, jaké střílení do studentů máte na mysli,
a co to je "levicově korentní":-)))
13. 10. 2012 | 21:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy