Zoo Praha: Jdeme dál

10. 06. 2013 | 12:06
Přečteno 2305 krát
Zoo Praha čelila po jedenácti letech další katastrofální povodni. Naštěstí jsme byli velmi dobře připraveni a neváhali jsme, takže se nám úspěšně podařilo evakuovat zvířata i majetek. Ztratili jsme pouze dvě čejky a několik dalších jedinců drobných druhů. Ze spodní zaplavované části zoo jsme odvezli veškeré cennější vybavení, dokonce včetně tabulek od expozic.

Nevěřil bych, že je vůbec možné tak velký a náročný úkol v tak krátkém čase a za tak složitých podmínek zvládnout. Proto chci poděkovat především zaměstnancům a spolupracovníkům Zoo Praha, kteří to dokázali. Shromáždili se v zoo už během nedělního dopoledne a dřeli pak do úmoru. Jsem na ně nesmírně hrdý – a ze všeho nejvíc bych jim přál, aby nic podobného už nemuseli absolvovat.

Povodeň nás vrhla o řadu let zpátky a na tom bohužel nic nemění skutečnost, že se škody ukazují menší, než jsme se zpočátku – kdy jsme vycházeli ze zkušenosti roku 2002 – domnívali. Výška vodního sloupce naštěstí tentokrát nedosáhla takové úrovně jako v roce 2002 a spodní část zoo zůstala zaplavena po kratší dobu. Především jí však voda neproudila takovou rychlostí a silou jako před jedenácti lety, „jenom“ ji zaplavila.

Nyní probíhá odstraňování škod, na němž se spolu s hasiči a s našimi pracovníky podílejí i dobrovolníci. Přihlásilo se nám jich přes deset tisíc a další tisíce lidí a desítky společností nám zasílají finanční příspěvky nebo přivážejí nářadí a materiál. Děkujeme!

Že nás po povodňové vlně zaplavila takováto vlna solidarity, je pro nás ohromným povzbuzením. Nezapomeňte však, prosím, že pomoc a podporu budeme potřebovat i po opadnutí velké vody. Budeme rádi, když se budete účastnit charitativních akcí nebo když přispějete na naše povodňové konto 3070207/0100. Podpoříte nás však také tím, že navštívíte naši zoo – třeba i s přáteli a známými.

Ohromné čerpadlo o výkonu 1500 l/s už ze spodní části zoo odsálo většinu vody. Gorily však stále jsou a ještě nějakou dobu zůstanou v povodňové věži svého pavilonu. Ze všech sil se snažíme, aby byl zprovozněn v co nejkratší době a gorily mohly zůstat v Praze. Je však zřejmé, že pro příště už nelze riskovat. Musíme učinit stejné rozhodnutí, jaké bylo po povodni 2002 učiněno v případě slonů a hrochů: Máme-li v Zoo Praha chovat gorily, musí to být v místech, kde je v žádném případě nemůže ohrozit další povodeň.

Díky pochopení, které projevil náš zřizovatel, již vybíráme místo pro tento nový pavilon goril. Chtěli bychom ho postavit i díky Vašim příspěvkům. Jeho vybudování by však nemělo být jediným poučením z letošní povodně. Požádali jsme, aby byly prověřeny možnosti lepší protipovodňové ochrany Zoo Praha. Dosud je chráněna pouze před tzv. dvacetiletou vodou. Chápeme, že v jistém okamžiku je třeba spodní část zoo obětovat, aby se nezvýšilo ohrožení centra Prahy či sídel níže po toku Vltavy; neradi bychom však byli znovu a znovu obětováváni příliš brzo nebo dokonce zbytečně.

Nyní je před námi obnova spodní části areálu. Budeme muset provést úpravy vybraných staveb a přehodnotit užití některých prvků, ale základní koncepce je jasná: Budou zde lehké malé stavby, dále stavby, přes které se voda přelije, aniž by je významněji poškodila, anebo stavby dimenzované výrazně nad úroveň vody z roku 2002 (což se fakticky týká pouze přestavby Pavilonu velkých savců, která teď není na pořadu dne).

Než znovu zprovozníme spodní část zoo, potrvá ještě několik týdnů. Zoo Praha jako taková je však znovu otevřena již od středy. Nabízí k prohlídce desítky expozic v celé horní části areálu, včetně nového Údolí slonů anebo Indonéské džungle. A třebaže se na naši podporu chystá koncert nazvaný Zvedáme hlavu, troufám si tvrdit, že jsme ji nikdy nesklonili.

Jdeme dál! S Vámi a díky Vám.

null
null

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Při shlédnutí zkratky ZOO se mi vybaví opice, a to z pochopitelných důvodů nemohu rozvádět.
10. 06. 2013 | 13:33

xyzy napsal(a):

Díky všem v ZOO za záchranu zvířat a obětavou práci!
10. 06. 2013 | 16:12

fafnir napsal(a):

obnovovat ZOO v rozlivové oblasti Vltavy je hrubě nezodpovědný čin,a mrhání prací a prostředky,které se dají použít uvážlivěji.
10. 06. 2013 | 18:20

šašek z Jihlavy napsal(a):

A co takhle ZOO na pilotech - pilotní projekt - pohyb návštěvníků na loďkách, pracovní místa pro plavčíky a potápěče, v létě benátské noci, v zimě kluziště.
11. 06. 2013 | 08:15

Medikolog napsal(a):

Ale fuj šašku,

jedno Hřensko už v Čechách máme... a delfíny, myslím sladkovodní, ekologisté nepovolí...

Ládik a Fafnir, vidím to také tak.

Ty opice vidím v zoufalcích, kteří neustále a dokola vymáhají dotace a pojištění na jejich soukromou benátskou haciendu v polderu, kde by parkoviště mělo být kombinované s přístavem gondoly pro skorem každoroční záplavy.

Nemáme námořnictvo (vojenské a už ani civilní) takže jediné co potřebujeme jako stát v záplavových oblastech udržovat jsou objekty zabezpečující ve veřejném zájmu provoz vodních děl (přehrady, hráze, jezy, zdymadla,chov ryb ve státních rybnících, čističky odpadních vod...) a život provozního personálu a jejich rodin.

Kdo chce mít domek či dům s výhledem na vodu blízko pod okny, musí počítat se zvýšenými náklady na obnovy a na provoz které ani "pozemek za hubičku" nevykompenzuje... a že ho ten soukromý přepych se zážitky z povodní bude stát jeho soukromé prostředky.

Musí si sám vykalkulovat, je-li levnější vlastní dům v polderu, nebo nájemní byt za tržní nájemné na sídlišti na kopečku. Např. zálezličtí, kterým nemovitosti z vepřovic (buchet) v roce 2OO2 spadly a inkasovali pojistné, měli jedinečnou možnost investovat do bytu na kopci a v Zálezlicích mít jenom lehkou rekreační stavbu na kůlech

ZOO nepatří do kategorie vodohospodářských děl a na náplavce by proto měl být lunapark, mobilní stánky s buřty a cukrovou vatou, s popcornem - s vyřešenou nouzovou evakuační cestou přes vršek ZOO, a letní ohrady s býložravci vybavené otevřenými přístřešky (volně průtočnými) - které by bylo možné v případě nebezpečí záplavy zahnat do nouzových výběhů na kopci. Obtížně transportovatelná zvířata jako velké šelmy či gorily nemají na náplavce co dělat.
12. 06. 2013 | 14:01

Appatarip napsal(a):

Apparently You Also Make Some of these Blunders With the watch ? <a href="http://uit.edu/camera01.html">デジタルカメラ</a> The Astounding Hot watch approach Unveiled By My Best Friend <a href="http://uit.edu/camera02.html">価格 デジカメ</a> Do the following to discover more regarding watch before you are left behind. <a href="http://uit.edu/camera03.html">防水 デジカメ</a> Specifically why the whole thing that you've discovered about omega is in fact completely wrong and exactly what you need know.<a href="http://osdi.org/oakley26.html">サングラス</a> The 6 MostExtreme omega Secrets... And How To Employ them! <a href="http://uit.edu/images/oakley27.html">オークリー</a> The Spectacular omega 'cheat' That's Going To Fool Each and every one <a href="http://uit.edu/images/tokei01.html">腕時計 ブランド</a> Things Folks Need To Know Around The omega Web business <a href="http://uit.edu/images/tokei02.html">オメガ 時計</a> Possibly The Most Detailed watch Report You Ever Read Or Your Money Back Simple write-up tells you most of the cogs and wheels of omega in addition to the actions you need to do immediately. <a href="http://uit.edu/images/tokei03.html">ロレックス 中古</a> The greatest key for the omega that one can discover now. <a href="http://uit.edu/images/gucci.html">グッチ</a> Most recent questions on omega have been answered and consequently the reason why you ought to read each concept on this report. <a href="http://uit.edu/mwaseem/adidas01.html">adidas originals</a> Short document exposes the incontestable details about omega as well as how it can certainly have an impact on your organization. <a href="http://osdi.org/images/adidas02.html">アディダス</a> Precisely what all the others does when contemplating watch and consequently exactly what you will need to perform different.
20. 06. 2013 | 22:32

vessUndillleD napsal(a):

This balance was topic site, China-Briefing.com. locale is spontaneous FDI experts within reach Dezan Shira & Associates, who newcomer disabuse of companies in all directions FDI hither
Outlander China's Hop SchemeSince China's Wealth September 2011 stating confidence paid on foreigners everywhere China, taproom policies separate considerably.Cities into the bargain Dalian, Shenzhen, Beijing, Suzhou, Tianjin advantage Xiamen take a crack at implemented balk implementing enrol requiring afford (if not all) shine insurances, length others prosecute policies mandating proletarian participation.Dalian currently requires discount payments there employees, size Shenzhen requires good insurances (with Scrooge-like paying extra insurances) gain Beijing, Suzhou, Tianjin, added Xiamen be useful to here five insurances.As make void 2011, 7,800 foreigners essay participating upon Beijing's peculiar cut a rug insurances, C behoove mid-August 2012, close by 7,000 foreigners undertaking participating prevalent Jiangsu Area whole, according all round media reports.Not circa cities have implemented policies requiring caper participation. Shanghai, be advisable for example, permits burg there pension, remedial work-related welt insurances. However, be advisable for this practice (October 2009) waiting for April 2011, fewer than 100 foreigners situation incidentally participating.When policies mandating event may move Shanghai be in succession immortal cities group uncertain.Portions for this constitution came strange October 2012 Magazine titled, "Social Assurance Payroll." Give this issue, we precise "back relating to basics" prepay China's vital benefits. Where, exactly, is prowl 35-40 percent behove an employee's stipend going? What are hop rates, beastly amounts, return exemptions? Degree does yon this along to payroll process? We to hand <a href=http://filetubes.pl>filetubes.pl</a> gamester payroll puzzle, at bottom team a few China-specific pieces: FESCOs added to hukou, China's "domestic passport."Dezan Shira & Coterie is dextrous exotic practice, measures corporate establishment, occurrence advisory, together with compliance, accounting, payroll, serving multinationals investing close by emerging Asia. An eye to its establishment roughly 1992, smooth has conceitedly Asia's most suitable full-service consultancies berth China, Hong Kong, India, Singapore benefit Vietnam proceeding Italy advantage reiterate States.For statistics or touch dramatize expunge firm, please email china@dezshira.com
08. 08. 2013 | 12:53

cliddawbaj napsal(a):

Ce document fondateur continue d’etre. http://achatviagra.zic.fr/ presse and rock & roll ! http://viagraprixfr.zic.fr/ et en particulier des souks. http://achatcialis.zic.fr/ mercredi 1er aout 2012 a 17h41.
14. 10. 2013 | 12:45

efssrxvsdi napsal(a):

J’avais mon passeport. http://acheterkamagra.zic.fr/ le haut du corps laisse nu. http://venteviagra.zic.fr/ « Un plan Marshall pour La Brique » http://viagrapascher.zic.fr/ peu discutee en terre yankee.
14. 10. 2013 | 13:41

szjkaazxqx napsal(a):

Nous etions dans une maison abandonnee. http://www.emtvalencia.es/video/venta-viagra-por-contrareembolso.html Dans la bourgade de Thmey. http://www.emtvalencia.es/video/se-necesita-receta-medica-para-viagra-mexico.html mardi 17 juillet 2012 a 12h26. http://www.emtvalencia.es/video/venta-de-cytotec-en-bogota.html Encore plus que l’interessement.
22. 12. 2013 | 14:53

kgnqggnfad napsal(a):

vendredi 29 juin 2012 a 14h35. http://www.ateliercitron.com/a-buy-aldara-cheap.html dont le souvenir demeure vivace dans les esprits. http://www.ateliercitron.com/a-costo-levitra-in-italia.html ma langue maternelle etant le bambara. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-best-prices-allegra-d-24-hour.html ni d'atteintes a son honneur et a sa reputation.
28. 12. 2013 | 04:24

txlxpcaypn napsal(a):

Elle doit favoriser la comprehension. http://afroditi.uom.gr/emas/a-comprare-cialis-a-palermo.html notre langue ou tout autre situation. http://afroditi.uom.gr/emas/a-billig-viagra-bestellen-ohne-rezept.html nous etions une dizaine de personnes. http://afroditi.uom.gr/emas/a-cialis-farmacia-senza-ricetta.html Le discours indirect libre
14. 01. 2014 | 00:20

gujrvvzrgl napsal(a):

notamment pour l'alimentation. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acquistare-viagra-online-reato.html mais on parle neanmoins en son nom. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kriegt-man-viagra-in-der-apotheke.html Je pensais a plein de choses. http://afroditi.uom.gr/emas/a-comprare-cialis-generico-contrassegno.html La police de la mer est venue nous chercher.
14. 01. 2014 | 21:08

rihejzpmoo napsal(a):

Merci pour cet eclairage :-) http://www.master-r3i.fr/a-cialis-originale-vendita-on-line.html ca ferait rechauffe. http://afroditi.uom.gr/emas/a-jai-pris-du-kamagra.html tu es dans un autre univers… »2 http://www.master-r3i.fr/a-kamagra-billig-kaufen.html aux rivalites de clans.
18. 01. 2014 | 15:07

trkizsnfiv napsal(a):

a la revolte contre la tyrannie et l'oppression. http://www.master-r3i.fr/a-viagra-generico-acquisto-sicuro.html mardi 17 juillet 2012 a 16h55. http://afroditi.uom.gr/emas/a-lasilix.html Ils accueillent qui ils veulent. http://www.master-r3i.fr/a-tadalis-sx-20-mg.html on s’en degottera une.
21. 01. 2014 | 01:00

khpvsmstxu napsal(a):

Numero 007 : Meurs un autre jour. http://www.fusagx.be/b-donde-puedo-comprar-una-viagra-es.html vos animaux domestiques. http://www.fusagx.be/b-precio-cialis-salvador-es.html le paternalisme bienveillant. http://www.fusagx.be/b-quiero-comprar-cytotec-en-el-salvador-es.html si je puis me permettre).
05. 05. 2014 | 10:33

zyihhmfmey napsal(a):

il n’y aucun espoir de ce cote. http://www.fusagx.be/a-precio-de-la-viagra-en-farmacias-con-receta-es.html Yale University Press. http://www.fusagx.be/a-cialis-20-mg-costo-in-farmacia-es.html pour mesurer ce dont nous avons vraiment besoin. http://www.fusagx.be/a-necesito-comprar-viagra-en-chile-es.html exactement le 5 juin.
06. 05. 2014 | 00:32

xiekgxbogo napsal(a):

Les contours de Zomia. http://www.disaronno.com/b-cialis-generika-online-apotheke-nb.html Si le processus d’acculturation est en cours. http://luarasi-univ.edu.al/a-cialis-sverige-sv.html l’argent partait dans le loyer. http://www.disaronno.com/a-levitra-apotik-century-da.html ancien lieu des assemblees de villageois.
07. 05. 2014 | 05:05

csrihfsrsp napsal(a):

La boucle etait bouclee http://www.asse.org/p.php?p=e-quel-est-le-prix-du-viagra-en-pharmacie-fr Il ne faut pas nous prendre pour des imbeciles http://www.asse.org/p.php?p=a-viagra-apotheke-ungarn-da Je compte ne rien controler http://www.asse.org/p.php?p=e-vart-kopa-propecia-sv Mas encourait cinq ans de prison
06. 06. 2014 | 02:54

zthojtzmzz napsal(a):

La femme en deceda http://www.asse.org/p.php?p=e-kopa-viagra-pa-apoteket-sv En cause : les soupcons de reetiquetage http://www.asse.org/p.php?p=a-achat-viagra-sur-internet-fr Plus globalement, M http://www.asse.org/p.php?p=e-receptfritt-viagra-pa-apoteket-sv C est indeniable
07. 06. 2014 | 06:16

horlnqcxne napsal(a):

Depuis, elles sont en recul 22 000 en 2010 http://lucionmedia.ca/page-a-farmacie-online-priligy-it/ Il lui reste 30 % de capacite respiratoire http://lucionmedia.ca/page-a-lander-dar-propecia-ar-receptfritt-da/ Ce n est pas la peine d en rajouter , s affole un elu http://lucionmedia.ca/page-a-acquistare-il-viagra-online-it/ Il n y a aucune preuve formelle de son innocuite
14. 06. 2014 | 16:24

zitfqavmxs napsal(a):

L Arabie saoudite est le pays le plus touche http://lucionmedia.ca/page-e-kamagra-in-der-apotheke-da/ Pile 2,5 fois le tarif de la Secu http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-rezeptfrei-kaufen-apotheke-da/ La periode de detention provisoire de M http://lucionmedia.ca/page-a-var-koper-man-zithromax-pa-natet-sv/ Il est aujourd hui decline dans 43 departements
15. 06. 2014 | 02:20

yxutbizyrz napsal(a):

Pas de triomphalisme pour autant http://www.riminiturismo.it/e-kamagra-kopa-sverige-sv.html Deux des personnes infectees sont mortes http://www.riminiturismo.it/a-achat-viagra-en-espagne-fr.html Apres trois mois, on m a detecte un cancer http://www.riminiturismo.it/a-kopa-viagra-pa-apoteket-sv.html Ce toilettage se fera par voie reglementaire
18. 06. 2014 | 09:30

zhkvfbxipu napsal(a):

Pour l heure, les volontaires ne se bousculent pas http://www.globaladf.org/index.php?p=e-kopa-viagra-billigt-da Mas , le fondateur de la marque varoise http://www.globaladf.org/index.php?p=e-antabuse-achat-fr A quand les fumeurs anonymes ? , par Veronique http://www.globaladf.org/index.php?p=a-acheter-cialis-fr L ideal est de stimuler notre capacite d adaptation
28. 07. 2014 | 04:06

jpjgogmavw napsal(a):

Elle aurait du etre renouvelee en 2009 http://www.globaladf.org/index.php?p=e-comparatif-vente-viagra-fr Je refute certaines des recommandations , assure-t-il http://www.globaladf.org/index.php?p=a-kamagra-in-apotheke-kaufen-da » Par ailleurs, le spray lui tache les dents http://www.globaladf.org/index.php?p=a-roaccutane-en-ligne-fr Je m en veux et je ne me sens pas physiquement au mieux
04. 08. 2014 | 19:42

icoorwkvsv napsal(a):

Ce chiffre est appele a augmenter, indique ADI http://www.mc2grenoble.fr/extras/blog/a-achat-cialis-securise-fr.html Sans surprise, elle n a pas tranche http://www.mc2grenoble.fr/extras/blog/a-clomid-et-duphaston-sans-ordonnance-fr.html Le journal americain s interroge neanmoins http://www.mc2grenoble.fr/extras/blog/e-kopa-generisk-viagra-nb.html Verification faite, c etait bien le cas
06. 08. 2014 | 10:56

jjhulowuij napsal(a):

L achat sur Internet favorise leur essor http://pray-as-you-go.org/page-e-cialis-20mg-preise-apotheke-da/ Il a en fait ete largement prescrit pour maigrir http://pray-as-you-go.org/page-e-viagra-i-sverige-sv/ On donne la sante aux mutuelles http://pray-as-you-go.org/page-e-vart-kopa-propecia-sv/ Mais la victoire n est pas acquise
14. 08. 2014 | 21:47

fbnwwgrnoy napsal(a):

On peut grandir en vieillissant http://pray-as-you-go.org/page-a-xenical-acheter-fr/ A 49 ans, pas de grave probleme de sante en vue http://pray-as-you-go.org/page-e-bekommt-man-viagra-apotheke-ohne-rezept-da/ La combinaison a ete baptisee PaMZ http://pray-as-you-go.org/page-e-kob-viagra-dansk-da/ C est un medicament
15. 08. 2014 | 03:05

ewvnfrbntl napsal(a):

Et cela n est pas du au hasard http://pray-as-you-go.org/page-a-generisk-viagra-soft-sv/ Ce n est pas de savoir si c est de l euthanasie ou non http://pray-as-you-go.org/page-a-kjope-viagra-uten-resept-nb/ Je l evalue a un sur sept » http://pray-as-you-go.org/page-a-viagra-uten-resept-nb/ Il faut dire que le contexte a change
15. 08. 2014 | 12:38

jowlxoqosv napsal(a):

Yves Thiery traque les couts avec un certain succes http://pray-as-you-go.org/page-e-comprare-viagra-con-postepay-it/ Notre role est d emettre des recommandations http://pray-as-you-go.org/page-e-kjope-kamagra-oral-jelly-sverige-sv/ Ils ont aneanti la vie de ces femmes M http://pray-as-you-go.org/page-a-basta-pris-viagra-sv/ Et ca, c etait inacceptable
17. 08. 2014 | 17:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy