Sen o maškarním bále

14. 04. 2011 | 14:14
Přečteno 4738 krát
Asi to taky znáte. Na chvíli si zdřímnete a probudí vás sen živý jako film. Obrazy jsou trochu rozmazané, ale příběh, který skládají je až děsivě realistický.

Přesně toto mne nedávno potkalo. Zdálo se mi, že sedím v bijáku a koukám na strhující podívanou. Odehrávala se v daleké neznámé zemi. Na dvoře panovníka se schází smetánka na maškarním bále. Masky byly přepestré. K vidění byli šašci s rolničkami, piráti, břišní tanečnice i dominy. Zahlédnout šlo i lodního admirála, hráče golfu, špiona, cukráře, pumpaře, automobilového závodníka, zpěvačku dechovky, hrbatého žebráka, pytláka,“ převlíkače kabátů“.

To vše doprovázela výrazná hudba. Trochu to připomínalo Felliniho nejslavnější kusy. Dekadence mocných, zábava bez hranic, žít a užít. Kamera běhala z jedné masky na druhou. Nechyběl ani Fantomas, hloupý Honza, zlá ježibaba, děd vševěd, Mata Hari, i James Bond, ale taky Napoleon, brouk Pytlík, houpá blondýna. Jedním z vrcholů večera bylo vystoupení hradní rockové kapely pod názvem „Šťastné zítřky“.

Mezi nadšenými tanečníky a posluchači byl i zuřivý reportér, komunistický lampasák, drogový dealer, advokát ve slušivém taláru, malý zelený mužík, šílený vědec, jednooký vojevůdce, kouzelník, pučista. K vidění bylo také mnoho zvířecích převleků – prasata, straky, lišky, veverky aj. Skoro kompletní farma zvířat.

Rej nebral konce. Jídla a pití co hrdlo ráčí. I lokajové byli v dobových kostýmech. Poslední sekvencí toho mého snu byla scéna s panovníkem. Seděl na trůnu, mračil se a hladil si svůj čerstvě zastřižený knír. Masky za ním přicházely a nechaly si podepisovat poslední díl jeho sebraných spisů. Panovník měl krásné a velmi vzácné pero z daleké ciziny…

Film měl takový úspěch, že ho distributoři dávali i ve všech kinech a dokonce na něj upozorňovaly i největší světové zpravodajské televizní stanice. Chvála Bohu, že to byl jenom sen.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ovčan napsal(a):

Mě se zdá něco podobného,ale bohužel to není sen.
Ale oni si z nás jen dělají srandu,protože kdyby to bylo vážně,tak je to vážně na defenestraci č.4!
14. 04. 2011 | 14:32

myrta napsal(a):

Přečtěte si PRVNÍ ZPRÁVY .cz
Kdo stojí za rozvratem vlády.Roman-ČEZ,Janoušek,Martin Dvořák.Jde jen o prachy.
K tomu si přidejte Klausovo ostudu,jak uvedl Švejnar dnes na ČT 24,rozrůstající se ,známé po celém světě.Dopady se dají očekávat.
14. 04. 2011 | 14:33

sigur napsal(a):

bravo, pane havlíku.
dík za váš nadhled, po tomhle bláznivým tejdnu mi to zvedlo náladu.

obiter dictum:
jsem moc rád, že neo2011 se čím dál tím víc ukazuje jako čistý vizionářství. jen asi nikdo nečekal, že se dům z karet začne hroutit tak brzo. čili jsem rád, že jsem podepsal zavčasu, teď se vám tam bude podepisovat každej, kdo ví, možná i hoven a spol.;)
14. 04. 2011 | 14:37

jezevec napsal(a):

Pane Havlík, takovéhle havlovské pindání jsem od vás nečekal.Tímto jste se zařadil mezi pravdoláskové zoufalce.Zapomeňte, že to někam v politice dotáhnete.
14. 04. 2011 | 14:38

otokar napsal(a):

Už Vám hráblo,havlík.
To jste jistě hleděl na odcházení.
14. 04. 2011 | 14:42

Dočekal napsal(a):

Pane Havlíku,

to nebyl film, to byla realita.
Na jaře roku 1991 mi můj stýc Jan vyprávěl o tom, s jakým zhnusením pozoroval na jednom rautu pana Václava Bendu, jak se tento u švédského stolu cpe až z toho krká a přitom mu majonéza teče po fousech na kravatu, sako a košili a ono mu to nejen nevadí, ono mu nevadí ani to, že je přitom obklopen bývalými nomenklaturními komunisty, tedy jeho třídními nepřáteli.
Plný břuch zkrátka dostal přednost před ideály.

A lidé, kteří si uchovali slušnost a sebeúctu, dostali nálepku "zastánců starých pořádků."

Pane Havlíku, promiňte, ale vy jste byl přece u toho, když se tady tyto móresy zaváděly. Dokonce jste jedním z těch, kteří tehdy přicmrndávali panu Václavu Klausovi. Máte tedy na tomto dnešním marasmu pořádný kus viny. A výmluva, že jste tehdy jen škrtl sirkou a za to, jak se ten oheň rozhořel nemůžete, je velice chabá.
14. 04. 2011 | 14:48

Béda napsal(a):

Hlavně bych byl opatrný na populistické politiky a politické exrádce (třeba zrovna ODS), kteří se snaží vyvézt výtahem kritiky ke žlabu. Naposledy to byly VV.

Budou to příště Občané.cz anebo NEO2011? Kdo chce znát kdo stojí za iniciativou NEO2011 ať si rozklikne Občané.cz. Určitou vizi tohoto uskupení nastínil v posledním článku Jan Hnízdil.

Boüdou se opakovat US, praví zelení, VV?
14. 04. 2011 | 14:48

voroshilov napsal(a):

Uz jsem to nekde cetl...?
Aha,Lermontov "Maskarada"-akorat ze to neni ve versich a ma stastny konec.
14. 04. 2011 | 14:52

Béda napsal(a):

Dovětek:
Zajímavá není tolik kritika (kritizují obvykle všichni kdož nejsou u moci - někteří lépe, někteří hůře), jako čeho konkrétně chtějí kritici dosáhnout. Jaký mají konkrétní plán. Jak chtějí organizovat stát (kromě jiného zdravotnictví, školství, důchodový systém). Jaký mají sociální program, daňovou představu, vztah ke korupci (akcie na doručitele, poslanecké imunity, účast politiků ve správních radách, financování stran, přímá demokracie) ... Jakou mají historii"reformátoři" kteří se derou k moci, kdo za nimi stojí - finančně, kdo je autorem myšlenek, jakou mají politickou historii.

Jedině krotický přístup umožní, aby volič nezvolil někoho, kdo jej opět po volbách podvede.
14. 04. 2011 | 15:07

Mud.. napsal(a):

...Asi to taky znáte. Na chvíli si zdřímnete a probudí vás sen živý jako film. Obrazy jsou trochu rozmazané, ale příběh, který skládají je až děsivě realistický.... Židi po ocitnutí se na rampě v Osvětimi určitě pane Havlík takhle vnímali realitu. Občané.cz po loňské volební prohře také dodnes takhle vnímají realitu. Rok je pryč a preference v prkénkovém otvůrku. Všem jsem navíc k smíchu svým misionářstvím! Ne, ne, nehodím si mašli.
14. 04. 2011 | 15:08

voroshilov napsal(a):

Nejasne vlastne co chteji Havliki od dnesni vlady a moci vubec?
Bezplatne skolstvi,zdravotnictvi,plnou zamestnanost?To uz tady bylo,prezitek totality,prece se nevratime k zlocinnemu socialnimu statu jako Kuba nebo KLDR!
Potiranni korupce?Tresty zlodejum?No,dovolte,to prece stalinismus!
Samostatni vyspelou ekonomiku?Zijeme v globalizovanem svete,zajmy vlivnych skupin a nadnarodnich korporaci je dulezitejsi nez ambice neuvedomelich jedincu!
Vsechno jde podle planu,skuhraji nezodpovedne socky ktere se nezbavili zlocinne bolsevicke ideologii a nejsou efektivne napojene na ruku trhu!
14. 04. 2011 | 15:24

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Promiňte, ale neděláte dobře, když takto necháváte cloumat svým majestátem.

Jinak kontakt na mne máte. Já jen, že bych si velice nerad myslel, že se bojíte toho, že vám budu promlouvat do duše.
Jo a to povídání o letcích a létání vůbec mám stále ještě uložené ve svém počítači.
14. 04. 2011 | 15:37

voroshilov napsal(a):

Sladky:
To je dosti podivne srovnani muzskeho a zenskeho IQ argumentovat tim ze zeny bud pachaji min zlocinu nebo lepe maskuji stopy.
To je vec agresivity,obecne muzska agresivita je vetsi protoze chlap musi byt geneticky lovec,valecnik,uspesny zlocinec,alfa samec...proste neustala konkurence vhani muze do nekonecnych souboju na mentalni a fizicke urovni.
Jinak i na klani vedeckem,umeleckem a sportovnim muzi v dejinach lidstva pocetne prevazuji zeny,dokonce i kazdy uspesny sefkuchar je muz,tim nechci zenam ubirat jejich zasluhy(konec koncu nejsem sovinista)ale to jsou spise vyjimky ktere podtvrzuji pravidlo!
14. 04. 2011 | 15:43

neo napsal(a):

Pane Havlíku,

proč mažete podpisy z petice NEO2011?
14. 04. 2011 | 15:45

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore!

Rád bych se informoval, co dělá akce NEO 2011? Jestli po podpisu bude něco následovat, nebo po podpisu se celá výzva stala "fakém", jako koneckonců ostatní předešlé výzvy, a akce NEO2011 směřuje do propadliště dějin pro svou neúčelovost a jednorázovou nutnost vylití srdíčka na blogu?

Děkuji za odpověď

Tomáš
14. 04. 2011 | 15:46

vlasta napsal(a):

Ne, nebyl to sen, bylo to představení za drahé vstupné. Teď už opona spadla, diváci odcházejí, pouze budou muset ještě za vynikající představení vstupné doplatit. Do pondělí se ještě musí zaplatit kritika, která musí toto dílo vyzdvihnout jako mimořádně dobrý kus, který přispěje k uskutečnění tolik potřebných reforem.
14. 04. 2011 | 16:46

anotininovy napsal(a):

Petře,

dle mne, výborný blog, mívám podobné sny a pak se ráno probouzím s jakousi můrou, ale pak dle breviáře pomodlím a je to pryč a nové ráno ahead.

S Tvojí partají, ještě váhám, asi bych to viděl trošku jinak a s a s jinými současníky a parametry, uvidíme.

Tady jsou výborní komentátoři, jako třeba Terry, Almost glossed, Maximus,s těmi bych šel do party, aby jsme se sešli a porokovali, co dělat, jak se dostat ze současného sajrajtu.

Upřímně, jak jsem o tom všem v posledních dnech bádal, napadá mne zatím jen jedna myšlenka - tedy aby se Bohemia stala další spolkovou zemí Bundes Republik Deutschland, bez země moravské.

Co mne k tomuto závěru přivedlo, asi to že pánové Topolánek, Říman, Drobil, Langer, Nečas, Šnajder, Roman a řada dalších pocházejí právě z onoho regionu severomoravského.

Jedná se o hochy, kteří jsou z podstaty lační a ze své přirozenosti sahají po penězích veřejných.

Causa Roman, mladý chlapíček z Havířova, bědné to ostravské čtvrti sáhnul na nejvyšší posty, zprvu jen Janka Radotín a pak šplhal výše.

Celou tu severomoravskou mafii živené na pančování alkoholu bych prostě poslal do prdele, ať si to vyřídí se svými polskými kompaňany. Celá ta dnešní vláda, to jsou severomoravští mafiáni spolu s Chrenkem a dašími, přece. ¨

A to nemluvím o těžké slovenské maffii, která se k nám nasrala ze Slovenska, potažmo z Rossii.

Takže opakuji, naše jediná šance jest, připojit se k Deutschland, ale asi sklídím velký nesouhlas, nevadí, stojí to snad za úvahu.

Zdravím všechny zde v dobrém

an
14. 04. 2011 | 16:47

rejpal napsal(a):

Já měl taky sen.
Že po tomhle radostném křepčení koaličníků nám za něj přijde další složenka od Kalouska.
Ale to si vymýšlím. O Kristýně Kočí a ochotnících všech barev se mi zatím ještě nezdá.
14. 04. 2011 | 16:52

voroshilov napsal(a):

antoninovy:
To je pravda,vsude kam se podivam vidim mafiany z Rossii a spiony FSB podle zpravy BISu,ne nejsou tady zadne Bulgari,Rumuni a Kosovci z EU jenom ty zas...rossianci!
14. 04. 2011 | 16:54

antoninovy napsal(a):

Voroshilov, mne nevadí špioni z Rossiji, jsou inteligentní, mně vadí blbečkovové z CIA, kteří nejsou schopní vyhodnotot situaci.

Jinak příteli, ještě stále louskám Vojnu a Mír. Je to dobré a skvělý nářez, kak ty panimajes. Ostatne zvlastni, oživil jsem svoj ruštinu, někde to tam vzadu asi bylo ale že dnes jsem schopen hovořit celkem plyně pa rusky a lidé mi to ocenili, že nejen po anglijsky i tože po rusky. Empatia, znašej.

Ahoj

an
14. 04. 2011 | 17:11

voroshilov napsal(a):

antoninovy:
Blahopreji,nevim k cemu to je dobre-nechces prece aby jednou ty pred barakem vstala tlupa vesnicanu s pochodnema a vidlema:-)
Plynne mluvit nebudes dokud par let neprozijes...ale i tak je to uspech,chces se seznamit z nejakou holkou po internetu?Muzu delat konzultanta:-)
14. 04. 2011 | 17:19

Josef Holý napsal(a):

Pane Sladky,řekl bych, že by mnoho lidí uvítalo vaši absenci zde.
14. 04. 2011 | 17:25

antoninovy napsal(a):

Voroshilov, to si piš, žš je to všechno prolezlé, jak píšeš.

Kdybych se dostal do příští vlády, první co bych udělal, vyčistil bych BIS. Nasadil bych tam člověka, který je snad čistý a udělal bych velký úklid a podíval se na určité lidi, kteří tam sedí a v podstatě nedělají nic, či naopak, věci zametají.

Kdo s kým a pro koho, velký úklid v BIS.

Umím si představit jak to dneska v Bisce vypadá, maže se, děsně se maže, že soudruzi?¨

AN
14. 04. 2011 | 17:30

mudřec napsal(a):

Černý humor povzbuzuje zvláště při těžké námaze. Já mám oblíbené "povzbuzování" kolegů při práci u pece. Přizpůsobil jsem teorii časové smyčky(sci-fi) k obrazu našemu.
Říkám jim: Představte si, že tahleta dřina je jen sen. Po dvanácti hodinách téhle dřiny se těsně před koncem směny probouzíte doma v posteli. Otevíráte oči a blaženě vydechnete - "Božemůj, to byl ale hnusnej sen! Ještě že to byl jenom sen!" V zápětí si ale uvědomíte, že vstáváte vlastně na šichtu a čeká vás dvanáct hodin dřiny u pece. Zaklejete a dopravíte se na šichtu, kde dřete dvanáct hodin. Těsně před koncem směny se probudíte doma v posteli a blaženě vydechnete - "Božemůj, to byl ale hnusnej sen! Ještě že to byl jen sen!" V zápětí si ale uvědomíte..........
Nevězí nakonec tahle rapublika v časové smyčce? ;-))
14. 04. 2011 | 17:59

Dočekal napsal(a):

Josef Holý napsal(a):
Pane Sladky,řekl bych, že by mnoho lidí uvítalo vaši absenci zde.
14. 04. 2011 | 17:25
--------------------
V tom případě bych si dovolil nabídnout vám jedno řešení.
*****
blue jay napsal(a):
Václav Dočekal alias D47-Vendys byl v komunalni politice.
Za KSCM. Take byl pilot, strojar, stavitel a procestoval 80 zemi za totality. Ve skutecnem zivote byl ale udavac STB. Aspon tak ho poznali ctenari na Outsidermedia.cz. Byl odtamtud vyhozen. To je D47.
18. 01. 2011 | 17:19
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923
*****
Jen nevím, jestli by to zabralo. Jak vidíte, tak na mne takovéto svinstvo neplatí.
---------
Jinak po shlédnutí a hlavně poslechu vyjádření pánů Nečase a Kalouska jsem už úplně v klidu. Přednost dostalo dokončení reforem. O boji proti korupci ovšem nepadlo ani slovo.
Dnes si nenechám ujít dva pořady, vysílané naší Veřejnoprávní "Rudý palcát" ČT. První bude krátce po osmé HYDEPARK a potom Máte slovo. Ne že bych snad byl masochista, ale zajímají mne názory občanů.
Je totiž potěšitelné vidět a hlavně slyšet, že se lidé konečně přestávají bát a začínají klást politikům dost nepříjemné otázky.
14. 04. 2011 | 19:22

Tenco napsal(a):

antoninovy via BIS
Hřebíček přesně na hlavičku.
Ovšem zkřivne v momentě, kdy se podíváte na stránku BIS a její poslání a na to, komu ze zákona předává pravidelně zprávy.
Tak to chilské pero je velmi, velmi signifikantní.

Na hrubý pytel hrubá záplata.
ABL.
:--()
14. 04. 2011 | 19:59

antoninnovy napsal(a):

Tenco
když jsem viděl ty mladé soudruhy, která do agentury uváděla Kořínková, šel mi mráz po zádech.

Kdybych měl tu moc a puvoár, kouknul bych se těm soudruhům na zoubek, co jsou zač, odkud přišli.

Není všem dnům konec, třeba bude.

Zdravím

an
14. 04. 2011 | 20:29

devise napsal(a):

Sen o rozháraném panoptiku.Češi byli jedním krásným celistvým národem,radost žít mezi nimi,všichni obrozenci,nedělili se jako dnes na žádné partaje tak v letech 1869-1969.Příchodem Alexandra Dubčeka se navždy rozpadli na pytel broků.Češství zmizelo,trvá panoptikum.Sám Dubček byl nešťastný a ublížený člověk od toho roku 1968 svým nástupem do funkce.Byl prostě zde cizinec a ubližovali mu za to.A ty politické party vzniklé od té doby nemají pražádnou cenu.Formální společenství jsme,ale národ už ne.Ztrátou Slovenska 1992 byl Masarykův odkaz doničen totálně.
14. 04. 2011 | 20:41

jsem který jsem napsal(a):

Pane Petře Havlíku, čtu Vaše komentáře s potěšením, jen ta cesta je beznadějně nejasná, myslím cesta s politického marasmu, možná by účinná byla defenestrace, a to už tak před deseti lety.
14. 04. 2011 | 21:19

šebány napsal(a):

anotininovy : Máte úplnou pravdu . Všechno zlo, pochází ze sev. moravy.Je na to bezpočet příkladů.Ve Vašem seznamu chybí taky zubař Macek.
15. 04. 2011 | 08:00

Pankrác napsal(a):

http://vasicek.blog.idnes.cz/c/187180/Je-TOP09-nadnarodni-fransiza.html
........Politika je marketingově maskované odvětví v ekonomice. Politická strana podílející se na moci se opírá o vložený finanční kapitál. Vstupní bariera na „trh“ politiky je limitována stamilionovými výdaji za propagaci. Podobně jako trh pracích prášků či žvýkaček.

U nás je vstupní částka celkem nízká. Na trh politického podnikání vstupuje mnoho menších „firem“. Vítězná prezidentská kampaň v USA stála miliardu dolarů, senátorské stojí statisíce. Tam jsou boje spíše uvnitř „firem“, vlivu v politice dominují banky a jejich vlastníci.

Podstatou politického byznysu je poskytování služeb v oblasti organizace života společnosti. Vytváření prostředí, ve kterém lze spokojeně žít.
15. 04. 2011 | 10:49

SuP napsal(a):

Pane Havlíku -
Nejen po vyslechnutí Vašeho rozhovoru na ČRo 6, ale i po sledování vývoje ve společnosti musím konstatovat, že se Vám omlouvám za to, co jsem napsal pod Vaším minulým blogem. Docházím k týmž závěrům a tudíž jsem rád, že se berete za změnu.
15. 04. 2011 | 20:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy