Mládí má v sociální demokracii oranžovou

22. 06. 2009 | 12:08
Přečteno 5101 krát
Pár týdnů je ve frenetickém světě dnešních médií věčnost a vajíčkové krupobití vystřídala na titulních stránkách novin čerstvá várka rozličných neštěstí, skandálů a volebních výsledků. Přesto onen nedávný výstřelek politického hulvátství probudil z dřímoty diskuzi o jedné staré bolístce sociální demokracie, která by tak rychle zapadnout neměla.

V České straně sociálně demokratické zní prakticky už od její polistopadové obrody tichá a smutná písnička, že mladí Češi tíhnou spíše k pravicovým stranám. Ten rozdíl sice není zas tak dramatický, jak by se mohlo zdát, mezi studenty a mladými do 30 let ztrácí česká sociální demokracie oproti ODS podle některých výzkumů jen pár procent. Jenže když se člověk rozhlédne po světě, zjistí, že v západní Evropě a jiných vyspělých zemích jako Spojené státy, Austrálie či Nový Zéland, jsou studenti a mladí lidé jedním ze základních volebních kamenů středolevých stran. Kupříkladu takový Barack Obama dnes vděčí za křeslo v Bílém domě především tomu, že jej ve volbách podpořily téměř dvě třetiny mladých voličů. A ve Francii by se dali pravicoví studenti spočítat na prstech jedné ruky. Maximálně dvou.

Odpovědí na otázku, proč naše sociální demokracie nedokáže přitáhnout mladé voliče tak jako její stranické sestry v západních zemích, je mnoho. Všemi se ale táhne jako červená nit jedno ústřední téma – levicové strany na západ od nás jsou společností odjakživa vnímány jako nositelky pokroku, moderních myšlenek, reformního elánu a naděje do budoucna. A taková image je pro mladé jako zpěv Sirén. Západní a anglosaská levice, stejně jako ta naše, staví pevně na tématech jako sociální rovnost či solidarita s důchodci a nemocnými. Narozdíl od nás však mluví také o otázkách, které silně apelují na studentský idealismus, smysl pro férovost, vnímavost vůči životnímu prostředí, na energii mladých a jejich podnikavost a nadšení a na touhu bořit stará a přežitá společenská tabu.

Když jdu před volbami po ulici, vidím oranžové billboardy, které slibují jistotu důchodcům a práci členům takzvané střední třídy. To si samozřejmě zaslouží pochvalu, jenže mě pokaždé napadne – a co ostatní? Jistota důchodcům je fajn, ale kdo dá jistotu dnešním mladým pod třicet, že až oni dospějí k šedesátce, bude je současný penzijní systém schopen uživit? Kdo od nás se staví za drobné a střední podnikatele, kteří jsou klíčem k zaměstnanosti, kdo mluví jménem nezávislých profesionálů a lidí na volné noze, té tiché, ale důležité menšiny, který z českých sociálních demokratů dnes říká upřímně a otevřeně, že drogově závislí nepatří do vězení, ale do léčeben a poraden, že registrované partnerství a právo ženy na interrupci má v jednadvacátém století své nezastupitelné místo, stejně jako právo na důstojný odchod ze života, který podle posledního průzkumu podporují tři pětiny Čechů? Kdo ví, jaký má sociální demokracie názor na svobodu a nezávislosti internetu, nejpřevratnějšího fenoménu moderní doby a dnes již nedílné součásti života drtivé většiny mladých lidí? Jednoznačné odmítnutí radaru je chvályhodné, ale proč vrcholní představitelé ČSSD nedávají najevo větší nechuť vůči válce v Afghánistánu a Iráku a vůbec veškerému militarismu a preventivním válkám a silovému řešení konfliktů, které zadělávají na víc problémů, než jich řeší? Jedno z největších témat dneška, ochrana životního prostředí, je sice v našem volebním programu, ale mělo by být vidět i na našich plakátech a slyšet v televizních debatách s našimi představiteli.

Pokud se v české sociální demokracii chytíme za nos a začneme to několikabrankové „studentské“ manko vůči ODS dohánět, upřímně a s nasazením, jistě se brzy dostaneme do stejného pohodlného vedení jako levice na západě. Až mladí začnou na internetu namísto vajíčkových přestřelek dávat oranžové zelenou, budeme vědět, že jsme na správné cestě.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

radek napsal(a):

mladí volí ODS kvůli propagandě MF Dnes a LN, dále jsou snadno manipulovatelní jednoduchými neoliberálními hesly a neznají historii po roce 89 - veřejná média mlčí, neboť jsou uplacená!!!
P.S. kdy už si modráci přiznáte, že vaše nesmysly uvrhly svět do největší krize a ta následně vygeneruje obrovské dluhy!!! tohle by si měli mladí uvědomit!!!
22. 06. 2009 | 12:14

Paterik napsal(a):

Pane Drobku

já jako člověk do 30 let můžu jen těžko volit někoho, kdo mi slíbí, že mě zadluží až do desátého kolena, kdo se profiluje jako bojovník proti dobře situovaným lidem a solidaritu vnímá spíš jako uplácení voličů. Paroubek zkrátka není Tony Blair a každý to nepochybně vidí.
22. 06. 2009 | 12:16

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ta evropská zelená vůkol, je zelená zneužitá, protože většinou uvnitř rudá, no a o tento druh zeleně česká oranžáda pravděpodobně usiluje...
Jinak, tato zemička si nemůže poctami mladých olepeného premiéra dovolit. Být oranžovým, hanbou bych se propadal..
http://img.aktualne.centrum...
Veselé krizování...
22. 06. 2009 | 12:22

Martin napsal(a):

Pateriku, opakujete hesla novinaru. Po vlade Blaira je v Britanii vetsi deficit nez v CR, zapadni levice ale i pravice vetsinou vladnou z naseho hlediska vyrazne rozhazovacneji nez kdokoliv u nas a stejne mladez voli levici. Socialni stat je tam vsude take vyrazne rozvinutejsi. Chcete tim sugerovat, ze ceska mladez je temer unikatni na svete a v porovnani s temi debily na zapade jen ji doslo co ma spravne chtit ? On je tady totiz jen jeden vyraznejsi rozdil mezi cechami a zapadem a to jsou media. Na zapade jsou temer na polovic pravicova a levicova u nas maji naprostou prevahu pravicova a mlade mozky jeste neumi rozlisit primitivni propagandu, chybi jim zkusenosti.
22. 06. 2009 | 12:29

Hloupý Honza napsal(a):

Co třeba přitáhnout mladé voliče ČSSD na nějaké to dobrodružství. Znovuobjavší se pan Kraus by třeba na besídkách mohl vyprávět o své honbě za kakaovým pokladem, taktéž znovu reaktivovaný pan bachař Ibl by u trampských ohňů třeba popisoval různé způsoby vyslýchání a mučení, a to nejen indiánů, pan Tvrdík by vysokoškolákům přednášel jak udělat z aerolinek hru zvanou letadlo a v neposlední řadě ani pan předseda Paroubek by nemusel zahálet a ve školkách a školách by mohl v převleku, i bez něho, dětem předvádět jak vypadá a kdo to byl pan Papaláš.

To jen pár rad byvšího voliče ČSSD.

Hezký den
22. 06. 2009 | 12:42

Paterik napsal(a):

Martine, tohle nejsou žádná novinářská hesla - to jsou moje hesla, která si nechám patentovat! Ale vážně - Blaira jsem nezmínil pro to, že bych obdivoval, CO dělá. Jde mi o styl JAK politiku dělá (dělal). A tady rozdím mezi ním a Paroubkem prostě je, bez ohledu na to, co kde píšou nebo nepíšou. Jinak nechápu, kde je uzákoněna nutnost mít pravicová a levicové média 50:50? Kromě toho západní média zcela otevřeně kopu za své favority a nikdo se za to nestydí. Naše mládež není unikátní - ale naše levice je unikátní tím že ji reprezentují lidé jako Zeman, Gross, Paroubek a Filip. To chcete, abychom je volili?
22. 06. 2009 | 12:45

Martin napsal(a):

Pateriku, nasi politici jsou stejni jako ti zapadni jen prave problem je v novinarich jak je popisujou takze mate dojem ze je to nejaka vyjimka. Zeman nebo Paroubek nebyli horsi nez Klaus a nebo Topolanek ale jejich novinarsky obraz je uplne jiny, to co poslednim dvema prochazelo a prochazi u prvnich dvou bylo vzdycky duvodem ke strasnymu pokriku - vetsina politiky cesky socialni demokracie byla mnohem mirnejsi nez ta zapadnich kolegu. To neni o zakonnem rozdeleni medii to je jen o tom ze je poctive si priznat ze nase noviny jsou ze zapadoevropskeho hlediska naprosto jednostranne a ze novinam slepe veri prave spis mladsi cast populace.
22. 06. 2009 | 12:55

fil napsal(a):

Pan Drobku,

radeji se starejte o rozkradacky a modre tunely na nejvyssi urovni, na magitratech a radnicich. Aby si jeden nemusel myslet, ze jste jeden z tech elitaru, co potrebuje za kazdou cenu u vlady udrzet modrou mafii, a proto odpoutava pozornost od jejich praktik psanim podobnych clanku
22. 06. 2009 | 12:56

xixao napsal(a):

paterik

takze na to zadluzeni do desateho kolena jste prisel sam zkusenosti sveho 30leteho zivota, prestoze nese zadluzeni je jedno z nejmensich v eu

takze progresivni dan obvykla ve vetsine vyspelych zemi je boj proti dobre situovanym lidem - na to jste prisel taky sam

a prubezny duchodovy system a odvody na zdravsoc je uplaceni volicu to je taky z vasi hlavy

toz gratuluji a nechte si to patentovat
22. 06. 2009 | 13:00

explained rubbed napsal(a):

MF Dnes a Lidové noviny jsou na vysokých školách (a zřejmě nejen tam) rozdávány ZADARMO a ve velkém.

Tak se ta těžkotonážní propaganda dostává mladým pod kůží ať chtějí či nechtějí - už jen účelovým výběrem informací.

Vydavatel těchto interních věstníků ODS dobře ví, proč to dělá. Je to drahá ale užitečná investice do budoucna.

Mladí lidé si tak nenápadně a dlouhodobě zvykají na představu, že demokratická diskuse, to je debata, jestli je lepší topolánkovské nebo klausovské křídlo ODS.

Debata nikdy nepřekročí rámec trenérských a fanouškovských debat, jestli by měla ODS být trochu více nebo trochu méně agresivní a jestli mítinky ČSSD narušovat fyzickými útoky vejci slepičími nebo pštrosími, popř. kdy je záhodno vzít do ruky kameny.

I pasák zvyká svou ovečku na první dávky zdarma.
22. 06. 2009 | 13:05

Béda napsal(a):

alesdrobek,

Víte Aleši, zde bych viděl několik příčin:
- jako první bych viděl fakt, že na západ od hranic ČR je pravice obecně nositelem konzervativních hodnot - udržovatelem dosaženého i za pomoci síly, kdežto levice obecně více obsahuje morální dimenzi problémů prostou egoismu, kritiku slabin stávajícího modelu a hledání nových cest.
- jako druhý problém bych zmínil morální vakuum v naší společnosti po rozpadu hodnotového rámce předsametové společnosti. Princip kolektivismu jako takový a všechno co souviselo s předešlým společenským systémem bylo šmahem zavrženo a na jeho místo nastoupila morálka rychlozbohatlictví, generační bezohlednosti a vlastní individuální výlučnosti.
- jako třetí důvod bych viděl fakt, že špičky sociální demokracie v ČR jsou z morálního pohledu dvojníky špiček ODS. Zde jako kdyby se stíral rozdíl mezi špičkami levice a pravice. Kdyby si prohodili role ve stranách, na základě osobní morálky, plnění daných slibů, používaných metod politického boje by věru nikdo nepoznal žádný rozdíl.

Asi proto je to u nás poněkud jiné nežli na západ od české hranice.
22. 06. 2009 | 13:07

Martin napsal(a):

Xixao dal jste presny priklady to co u nas v novinach je takhle popisovany jako nejvetsi hruza co muze bejt na zapade je brany jako normalni politika od deficitu az k duchodum. Jen tady cokoliv co neni pravicovym resenim je ve vsech mediich ztrhano az na kost a mladi ta hesla prebiraji. Zajimavy ale je ze jak mladi prekroci tricitku tak zacnou svuj pristup menit, ze by lide hloupli a genialita byla jen u tech nejmladsich ?
22. 06. 2009 | 13:07

radek napsal(a):

TO explained rubbed

TLESKÁM VAŠEMU PŘÍSPĚVKU, JEN BY HO CHTĚLO DOSTAT NA FACEBOOK !!!
22. 06. 2009 | 13:10

Martin napsal(a):

Bedo ten treti duvod je velmi vystizny ale je naprosto nenormalni ze i kdyz jsou obe strany svymi predstaviteli temer stejny tak punc zlyho a nenormalniho ma jen ta leva u ty pravy se to omluvi vlastne chlapackym buranstvim ktery neni moc hezky ale je prece pochopitelny.
22. 06. 2009 | 13:11

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat,
pas/š/áci české oranžády zde...
http://media.novinky.cz/918...
A na téma pastelkovné, pivné sexovné a herné, zkrátka především zadarmiko zde:
http://www.ateo.cz/f/images...
22. 06. 2009 | 13:15

Meňo napsal(a):

Dobrý den,
na rozdíl od pana autora to vidím jinak.
Vajíčkové "mládí" je zfanatizovaný lumpenproletariát, schopný kdykoliv čekohokoliv ve prospěch kohokoliv. Nejsou to studenti, nejsou to ti inteligentní mladí lidé, nad kterými my starší smekáme klobouk jako před svými pokračovateli. Je to lůza. Cožpak neexistuje souvislost mezi Kongresovým centrem Praha 2000 (při jednání MMF a SB napadeného militantní mezinárodní lůzou, používající k "vyjádření názoru" ohně a kamení), dále mezi akcí Czech-Tek, na níž se sjely mraky evropských extrémistů, obyčejných zfetovaných provokatérů, kteří neměli s tancem a zpěvem (jak to předkládala naše média) pranic společného ? Když policie zasáhla(tenkrát pod vládou ČSSD), podle všech médií byla vina na straně socanského ministerstva vnitra !
A tady se dostáváme k jádru problému : komu asi na politickém spektru bylo výhodné naházet špínu na ČSSD ?? No a ta souvislost od r. 2000 se táhne dál. Tvoří ji nesčíslné akce fotbalového chuligánství, jehož aktéry jsou mladíci, kteří se tam přišli "vyřádit", nikoliv si zafandit slušnému sportu. Fotbalové chuligánství nebylo dodnes vyřešeno, neboť ODS tvrdí, že fotbal není věc veřejná, nýbrž soukromá ! A souvislost, ta "červená nit", se táhne dál, až k vajíčkovým extrémistům, kterým "někdo" u Anděla "náhodou" před volbami ukázal prstem na cíl, na nějž se mají trefovat. Kdo ten "někdo" asi byl, co myslíte ???
Takže nikoliv problém mladých lidí, ale problém extrémismu, neléčeného (abychom náhodou někoho nezkrátili na jeho právech na svobodu vyjadřování) a možná záměrně udržovaného v slabě demokratickém Česku 21.století. Volební preference ČSSD-OSD mezi mladou generací na tom myslím vůbec nejsou na vině, jak autor ostatně přiznal, jsou zhruba "fifty-fifty". Jde o způsob politického boje, jde o slušnost, která byla právě před 20 lety příčinou pádu mocipánů KSČ. A slušnost, která byla pošlapána nástupem nových mocipánů po roce 1992, hlasatelů ideologie trhu bez přívlastků a trubadůrů "blbé nálady" ve společnosti.
22. 06. 2009 | 13:19

fvrána napsal(a):

to Martin: Velmi Vám děkuji, že ste mi odhalil, že můj mozek nemá zkušenosti a neumí odhalit propagandu. Dle mého to není závislé na věku, ale to jen tak na okraj.

S Paterikem v podstatě ve všem souhlasím a ještě bych přidal, že další věc, pro kterou je u mě soc. dem. nevolitelná, je její zahraniční politika. Pokud jí budou nadále formulovat zahraničně-političtí analfabeti jako p. Zaorálek, poplatky se budou vydírat spojenci v Afghanistánu, člvenové ČSSD budou na vlastní pěst jednat s Hamásem tak to vskutku bude těžká překážka bránící mi, abych jen uvažoval o zvolení soc. dem.
22. 06. 2009 | 13:29

Paterik napsal(a):

Martin:

Za Paroubkovy proslovy typu "budu to schvalovat s Marťany", "kdo z vás to má" mu nemůžou žádná média ale jen on sám. Za to, že shodil vládu uprostřed předsednictví může on sám a žádní zlí novináři, kteří o něm píšou. Pokud si dáte tu práci a přečtete si MF Dnes nebo Týden, tak tam natírají Topolánka nebo Langera, Čunka a spol. úplně stejně, ale ODS je za to nenazývá agenty levice. Pokud Rath utrousí nějaké moudro, nemůže nikomu vyčítat, že se mu za to vysměje. Jeho chyba, má myslet předtím, než něco řekne, ne až potom.

Xixao:

my máme malé zadlužení? A tím myslíte jako absolutní částku nebo poměr dluhu k našemu HDP? Vzhledem k tomu, že náš státní dluh už konečně dosáhl 1 na dvanáctou korun, nemyslím si, že jsme na tom kdovíjak dobře. A zadlužování bude pokračovat, jak za modrých, tak za oranžovo-rudých, ale duo Paroubek-Filip budou mít v utrácení menší zábrany. Jak to řekl sám velký Jirka - "platit dluhy není naše priorita".

nejde o existenci daňové progrese, ale o její propagaci ve stylu "všichni bohatí jsou zloději a my jim to musíme sebrat, všichni zaměstnavatelé jsou otrokáři a my je musíme skřípnout". Ne nadarmo si Fico vybral Jánošíka za svůj vzor...

průběžný pezijní systém - tím myslíte ten náš, co za 30 let padne na ústa? O kterém Jirka říká, že žádné změny nepotřebuje? A co odpouštění poplatků v krajích, 13. důchod, šrotovné... to není uplácení voličů? I vy vtipálku...
22. 06. 2009 | 13:31

Martin napsal(a):

Fvrana opravdu si myslite ze zkusenosti ze zivota vam nepomohou lepe odhalovat propagandu ? Nezda se vam prirozeny ze student stredo a vysokoskolsky ktery vetsinou resi svuj zivot za penize rodicu ma uplne jiny pohled na svet nez ten kdo ze skoly vyjde par let zije pracuje a zjisti ze to vubec neni tak ze by byl obklopen zavistivejma sockama ? A zahranicni politika to je vubec zajimavy tema nase levice je podle evropskyho pristupu mnohem proamerictejsi a pragmatictejsi nez jeji hodni a moudri levicovi kolegove ze zapadu ktere by se hned volilo kdyby nahradili paroubka. Zase jde jen o cisty novinarsky zkresleni reality. Z afghanistanu odjizdej i jiny zeme a nikdo normalni to vydiranim nebo neplnenim zavazku nenazve z hamasem samozrejme jednalo vic politiku a nikde v normalni zemi kolem toho neudelali takovej humbuk jako tady, navic sam jste dokazal jak vam novinari zkreslili realitu protoze clenove cssd nejednali na vlastni pest ale dva clenove cssd spolu s nekolika dalsimi kolegy jednali z hamasem, blbost to byla ale vyzneni je uplne jiny vy jste diky novinarum to popsal jako dukaz na silenost nasi levice a pritom realita byla takova ze akce se zucastnili jeste prinejmensim italove rekove a turci.
22. 06. 2009 | 13:37

radek napsal(a):

Paterik
jenže u modráků jde vždy tak nějak o drobnou vadu na kráse, avšak Paroubek grázl, že většího není..., myslím, že krásně to bylo vidět na osočení Paroubka, že jako socan chodí do drahého hotelu..., to jako do pěkného hotelu smí jenom tuneláři nebo jak to vlastně je???
22. 06. 2009 | 13:38

radek napsal(a):

fvrána
je opravdu chybou čssd, že není schopna vyčíslit dluhy po ODS, to by se facebooková generace asi podivila, kdo zadlužil tento stát, ono totiž nejde jen o těch 700 mld. Kč tunelů ale také ušlou částku která mohla být získána při vhodné privatizaci nerozkradených bank!!!
jenže tohle v MF Dnes a LN nepíšou že.....
22. 06. 2009 | 13:42

Martin napsal(a):

Pateriku a co bylo tak spatnyho na tom ze rekl pokud budou zde zakony ve prospech teto zeme tak je schvalim klidne i z martany pokud budou zvoleni do parlamentu - ono si poslechnete celej ten projev a pak mi reknete co na nem bylo tak spatnyho, jako kdyz budou martani zvoleny do parlamentu tak se s nima hlasovat nema ? Veta kdo z vas na to ma byla samozrejme hovadina ale taky nic tak extremniho aby to bylo tak do kolecka omilany. Prave Tyden a iDnes sice kopou do ODS ale je to v naprostem nepomeru a hlavne v totoznych udalostech mnohem mene a kracej kritizujou pravici. Podivejte se na pripad prebehliku, dva roky se tepalo dnes a denne do paroubka ze nema rad prebehliky, jak jinak nez partaj hlasoval Tlusty a Schwippel tak najednou se zacalo rikat ten prvni je vlastne podvodnik a zlodej a ten druhej je blazen a svrhli nejlepsejsi a nejsuperovejsi vladu na svete a topolankuv natlak na sdruzeni ze jestli ti panove nevypadnou tak je rozpusti vsechny je celkem pochopitelnej.
22. 06. 2009 | 13:42

Meňo napsal(a):

to Paterik
mýlíš se, příteli. Dnešní média nám, co jsme nezažili II. svět. válku, názorně ukazuje, co to je propaganda (dr.Beneš - Národ v kleštích propagandy - se opakuje). Jestli Paroubek opravdu řekl výrok o Marťanech, pak by jistě zapadl jako spousta jiných přebreptů a nedorozumění. Ale protože to VYZVEDLY média, oprášily a možná i trochu namodro přibarvily, a hlavně opakovaly znovu a znovu tisíckráte, proto dnes každý v každé hospodě i v Horní Dolní z četby Mladé frAnty dnes, Blesku a jiných plátků dobře ví, že Paroubek má něco s Marťany, a tedy že je "mimo" realitu.
Ještě máš nějaké iluze o naší svobodě ? Já po 20 letech od Sametu už moc ne.
Zdraví Tě M.
22. 06. 2009 | 13:44

Paterik napsal(a):

radek:

my modráci jsme naustále nazýváni stranou bohatých. Legika by tedy velela, že ČSSD bude stranou chudých - a Paroubek se jako patron nízkopříjmových vrtev také profiluje. Jenže on sám jí v dahých podnicích, vychloubá se cenou svého oblečení... čím se jeho životní styl liší od toho proklínaného Topola? Ničím. Paroubek může být lehko advokátem chudých, když bere tolik peněz.
22. 06. 2009 | 13:45

Martin napsal(a):

Radku, tak se mi pripominaj casto opakovany Kocky. Paroubek se styka s kockama no to je vrahoun napojenej na Korpljakova. Langer a Gandalovic kockam daji statni zakazky, to je vlastne v poho napiseme o tom kratce jednou a priste kdyz budeme psat o micinkach tak uz zas jenom ten paroubek.
22. 06. 2009 | 13:46

miro napsal(a):

Pane Meňo jen k jedné části Vaší kritiky
. Fotbalové chuligánství nebylo dodnes vyřešeno, neboť ODS tvrdí, že fotbal není věc veřejná, nýbrž soukromá.
Nepochybně je věc soukromá. Můžete Vy nebo někdo ze státní svéry ovlivbit nesmyslné částky za přestupy mezi českými kluby ? Můýžete ovlivnit nesmislné milionové nepřiměřené platy trapných fotbalistů? Ne ! Předpokládám, že s tím také nesouhlasíte. A můžete s tím něco dělat ? Ne !To si rozhodují vlastníci klubů, soukromé společnosti. Proč máme platit nákladné ochranné akce policistů z našich daní. Proč si nemůžou zajisti a zaplatit kvalifikované pořadatelské služby a udělat taková opatření aby na stadiony tito chuligáni nemohli. Je to tvrzení údajně ODS , (asi proto, že to říkal ministr vnitra Lange ) nepravdivé ?
22. 06. 2009 | 13:49

Martin napsal(a):

citat s martany - Ty zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat i třeba s komunisty, a kdyby tady spadli marťani, tak je budu schvalovat třeba s marťany, budou-li členy Poslanecké sněmovny. Jestli je na tom citatu neco spatnyho tak leda nedemokraticky mysleni nekterych ze pokud obcane teto zeme zvoli do parlamentu martany tak se spolu s nimi nesmi hlasovat :) I kdyz ono by to bylo stejne jako s komunisty, levice by s martany mela zakaz hlasovat ale kdyby hlasovali spolecne s pravici tak by se vysvetlilo ze je to neco jinyho :)
22. 06. 2009 | 13:49

Paterik napsal(a):

Meňo:

myslím, že jsi naivní. Paroubek ty výroky neřekl někde v hospodě u piva. řekl to na tiskové konferenci, kterou za tím účelem svolal. Vytroubil to do všech médií a to zcela záměrně. Je zajímavé, jak se Paroubek neustále naváží do médií, ale přitom neustále svolává tiskovky, rozesílá články a dává rozhovory. On tu záři reflektorů potřebuje a negativní reklama, taky reklama. Když se na tiskovku dostaví málo novinářů, hned si stěžuje, že ho média ingnorují.

Martin:

jde o to, že kdo rozhodne, které zákony jsou v zájmu této země? To už mi začíná připomínat křížovou výpravu proti nevěřícím. Jinak o přeběhlících MFD nepsala nic pěkného a Wolfa pěkně proprali. Taky Íčko a Téčko se stali tak populární právě díky Kmentovi a MFD. Já bych ODS taky nevolil, kdyby ovšem v současné chvíli nebyla jediná alternativa Paroubek s Komunisty.
22. 06. 2009 | 13:53

Martin napsal(a):

Pateriku, myslite si ze ODS kdyz prosazuje zakony tak si mysli ze nejsou ve prospech teto zeme ? Ze kdokoliv kdo predklada zakon tak si mysli ze bude skodit ? Vase vytka moc smysl nema a sam vidite ze na jeho citatu nic spatnyho nebylo. Wolfa proprali a zaroven branili ze pry strasne ho paroubek mucil i kdyz dukaz na to nedodali a wolf si na to vzpomnel asi az ctvrt roku po volbe. A ejhle jakej desnej byl wolf. A melcak s pohankou byli nejdriv jasny hrdinove zvlast vtipny to bylo u pohanky kteryho tesne nez predbehl ten samej idnes usty cikrta obvinoval z ruznejch podvudku. Ve chvili kdy prebehl nenapsali o tom uz ani carku.

K ruznejm citatum dam jeste jeden priklad. Furt se rika ze paroubek prej nechce splacet dluhy a ted se podivejte jak znely jeho slova doopravdy.

Pani Němcová, já vím, že nemáte ekonomické vzdělání, nemůžete tedy vědět, co je to politika státního dluhu. To je běžná věc, kdy prostě státní dluh až na výjimky se málokdy splácí. V té dluhové službě, podívejte, v Německu třeba, v Německu, kde je ten deficit k hrubému domácímu produktu přes sto procent, tak nikdo neuvažuje o tom, že by se to splácelo. A oni mají větší schodek ze státního rozpočtu k hrubému domácímu produktu, nežli my. Takže oni splácejí úroky tak, jako je splácíme my. To je běžná praxe u státního dluhu. Pokud byste tady někdo měli ekonomické vzdělání, tak byste to dosvědčili. Jenom málokdy se stane, že se, že ty deficity se obrátí, že je zkrátka přebytek, to je asi u třech států na světě. Pak se skutečně začne splácet.

Ta jeho strasna veta je totalne vytrzena z kontextu kterej jasne rika jak funguje politika statniho dluhu v zemich a ne ze on nikdy nic splacet nechce jak se mu dnes a denne v ruznejch idnesech podsouva.
22. 06. 2009 | 13:58

FF napsal(a):

Není náhodou ten úspěch levice v zahraničí dán tím, že je vlastně napravo od naší pravice? Vyjma Francie a dalších několika evropských socialistických skanzenů je v západním světě levice něco ve smyslu naší ODS.

Jinak navážení se několika starších socialistů do toho, jak si mladí nechávají snadno vymýt mozky trochu kontrastuje s úspěšným vymýváním mozků, které předvádí ČSSD a jak psal pan Drobek, tak na mladé určitě necílí...
22. 06. 2009 | 14:01

Michal Macek napsal(a):

CSSD uz nepomuze ani svecena voda - to vas nenapadlo ze mlade odrazuje hlavne paroubek a rath
22. 06. 2009 | 14:02

radek napsal(a):

Paterik
nezlobte se na mě, ale máte tu představu o demokracii (spolu s MF Dnes) nějakou popletenou..., souhlasím s Vámi v tom, že jako volič čssd rovněž neshledávám prezentaci Paroubka podle mého gusta a dovedu si v této funkci představit lépe např. Haška, avšak sociální demokracii volím kvůli programu a ne proto, jestli jsem na 100 % spokojen se šéfem...
22. 06. 2009 | 14:03

Martin napsal(a):

FF vy asi moc levici na zapade neznate ? Socialni vydaje jsou tam vyssi nez u nas, deficity jsou tam vyssi nez u nas a tak bych mohl pokracovat. Zase opakujete novinarskej mytus ze tam je levice vlastne neco jinyho i kdyz je to spis nez mytus polopravda. Levice na zapade je fakt neco jinyho, je mnohem levicovejsi nez cssd :)
22. 06. 2009 | 14:04

neo napsal(a):

Martin, vždyť jo, běžná praxe u sociálně demokratických voličů. Vzali si příklad z Paroubka a teď nadávaj exekutorům:)
22. 06. 2009 | 14:04

...inu, mládí nevybouřené... napsal(a):

Však vy si ještě - Aleši Drobku - s tou svojí levicovou ČSSD pěkně odřete čumáček. No a potom přijdete na jiné (závažnější)myšlenky než je to tuzemské studentské soc.dem. "manko". Pravda, ještě to nějaký čas potrvá, tak ještě pěkně levicově ponoukejte mladé - hořte, zapalujte...
22. 06. 2009 | 14:04

Martin napsal(a):

Neo ja spis vydim beznou praxi volicu pravice neboli opirat argumenty na tom co napsali v novinach na zaklade vytrzeni neceho z kontextu :)
22. 06. 2009 | 14:06

Paterik napsal(a):

Martin:

Je rozdíl, když řeknete "myslím si, že tento zákon je v zájmu této země" a "tento zákon je v zájmu této země". Paroubek zastává postoj č.2. Topolánek také nikdy netvrdil, že má poslání od nějaké vyšší bytosti. Takže moje výtka, dle mého názoru, smysl má.

Bezva ekonomický názor, škoda jen, že ho Paroubek nedokončil - totiž, že až jednou Německo a my ztratíme schopnost platit své úroky, půjdeme ke dnu jako kámen. Jsem si jist, že to Paroubek ví, ale buď nemá odvahu to říct, nebo je mu to jedno. Nemusíme všechno papouškovat po Němcích.
22. 06. 2009 | 14:08

radek napsal(a):

Paterik - ještě jednou

je chybou čssd, že není schopna vyčíslit dluhy po ODS, ono totiž nejde jen o těch 700 mld. Kč tunelů ale také ušlou částku která mohla být získána při vhodné privatizaci nerozkradených bank!!!, kauza LTO, dále zmanipulovaná výběrová řízení na všech úrovních (hlavními aktéry opět voliči ODS) atd...
22. 06. 2009 | 14:12

blue jay napsal(a):

Kdybych byl mladej
Tak bych urcite volil Paroubka. Chtel bych znovu vladu KSC kterou nam CSSD i kdyz velmi potichoucku priblizuje. Chtel bych znovu poslouchat papalese se slovnikem komunistu. Chtel bych snit o socialistickem raji kde si jsou vsi rovni.
A az vyhrajeme tak bych to chtel oslavit s Paroubkem a Rathem v hotelu Kempinski.
22. 06. 2009 | 14:14

Martin napsal(a):

Pateriku, ODS kdyz schvaluje zakony tak hrima ne ze si mysli ale ze je to ve prospech tyhle zeme nasich deti atd. Kazda strana co predklada zakony veri a prohlasuje ze jsou ve prospech tyhle zeme kdyby mela pochybnosti tak je nepredklada protoze by je hned vsichni rozcupovali. Ten citat s vyssi bytosti zrovna patri k prezbleptum ale taky neni totalne mimo misu kdyz si vezmete ze paroubek je verici clovek jestli se nepletu tak evangelik. Kazdy verici veri ze jeho zivot ovlivnuje vyssi bytost, kdyby tomu neveril tak neni verici.

K tomu dluhu my mame polovici zadluzeni nemecka mame jedno z nejnizsich zadluzeni v evrope a na svete takze rozhodne po nekom nepapouskujeme. To byl jen priklad, ze to funguje ale hlavne ze jeho citat byl vytrzenej z kontextu. Na tom co rekl totiz opravdu clovek s ekonomickym vzdelanim :) nic spatnyho videt nemuze, dalsi rozvadeni co a jak je legitimni ale uz s citatem a jeho prekrucovanim nema moc spolecnyho.
22. 06. 2009 | 14:15

neo napsal(a):

Martin: ale jistě, my víme že je běžná praxe dluhy neplatit :)

ale jak u koho, takže já se tím řídit nehodlám, i když mi to potvrdil jeden z NEJVĚTŠÍCH politiků čr, možná na světě:)
22. 06. 2009 | 14:17

Martin napsal(a):

Pateriku

Stejně tak nezaváháme a zvolíme vlastní řešení, pokud to bude ve prospěch této země a jejích občanů.

Rekl to paroubek ? Ne je to citat mirka topolanka
22. 06. 2009 | 14:18

SansLogique napsal(a):

neo, máš to nějaký pomotaný, všechny modrý socky s řadovkou na hypotéku a Ochcáfkou f tédíčku f metle na lízink voe, co se bojej exekutorů, případně už jim nadávaj, jsou hardcore voliči ODS!
22. 06. 2009 | 14:20

Martin napsal(a):

Neo, jste presne tim o cem mluvim, prekroutite citat a pak s nim operujete jako s argumentem :)
22. 06. 2009 | 14:20

Martin napsal(a):

SansLogique jeste kdyz pravice prosazuje aby mlady lidi vstupovali do zivota s dluhem za studium a je to prej spravny ale jinak se zadluzovat nemame. Takze nejdriv par set tisic za studium sekera pak nekde bydlet no tak dlouzek na hypotecku a nejak do prace musime takze lizinka na auticko a hop jsme jako v americe kde rodiny dluh splaci az temer pred smrti :)
22. 06. 2009 | 14:22

miro napsal(a):

Martine k tomu dluhu jak si to pochvalujete to Paroubkovo vysvětlení. Tak si vemte hypotéku od banky a splácejte ji jen úroky, jak dlouho Vás nechá banka na pokoji. Jednou se to bude muset splácet, ale my nebudem mít ani na úroky ani na jistinu , ale to je Vám a panu Paroubkovi jedno, hlavně že získá hlasy a bude moci spolu s Rátem Sobotkou, Škromache a p. vládnout, co si myslí lidi je mu jedno, pokud ovšem nejde o volby.Kromě toho Co se Panu Parobkovi hodí, tak řekne No v oststních státech to dělají také, Když se to nehodí, tak řekne , ale u nás je to jinak my se přece nebudeme řídit podle toho jak to dělají jinde.
22. 06. 2009 | 14:26

Martin napsal(a):

Miro pokud si vezmu hypo od banky a splacim pravidelny splatky jako stat tak vsechno je v poradku, to jestli si na splatku vezmu jinej dluh ale zaroven mam vyssi prijmy takze my celkovy zadluzeni je konstantni banka vubec neresi - navic sama mi tu pujcku stejne jako statu da protoze stejne jako u statu vi ze zdroje jsou :)))).
22. 06. 2009 | 14:28

Martin napsal(a):

Dam vam to miro na prikladu kterej bude snad uplne srozumitelnej, ovsem pred deseti lety muzu mit splatku 1000 a letos 10000 jenze jestli jsem pred deseti lety bral 5000 a letos 50000 tak mne to vubec nevzrusuje pomer zadluzeni mam furt podobnej ale mam mnohem vic disponibilnich penez.
22. 06. 2009 | 14:30

Paterik napsal(a):

Martin:

paroubek se hlásí k církvi Husitské, pokud vím. Mě je jinak zcela jedno, kdo v co věří, ale velmi podezřelé mi je, pokud někdo začne své činy obhajovat argumenty typu "Bůh to chce". To mi už docela nahání hrůzu, protože božím záměrem se, když to přeženu, oháněl i Hitler ve své knížečce. Topolánek řekl ve svém citátu jedno důležité slovo a to "pokud", nikoliv "protože". Chápete ten rozdíl?

Co se týče zadlužení - zatím máme malé. Ale minulý týden jsme slavili jubilejní bilion dluhů a to není málo. Problém je v tom, že dluh stále roste vysokým tempem a není naděje, že by to Paroubek nekdy hodlal zastavit. A to je ten problém. Maďarsko od nás není zase až tak daleko...
22. 06. 2009 | 14:31

Skeptik napsal(a):

Já si myslím , že mladí právě vidí, že to pokrokářství té levice tak trošku likviduje naši civilizaci. Oni totiž hodně cestují a v Paříži nebo Londýně to vidí.
Jinak si myslím, že ČSSD dala hodně příkladů mladých a úspěšných. Např. takový Standa MYSLIMTOUPŘIMNĚ Gross, ten by mohl poradit jak získat diplom a státi se fanančním mágem! Sobotka zase jak se stát NEJLEPŠÍM ministrem financí za posledních 20let! Nebo dr. Rath, jak mít dvě domácnosti, podnikat ve zdravotnictví přitom ho udělat zadarmo a hlavně jako příklad vstřícnosti a slušného chování!Nebo paní předsedová Petra, ta může dívkám poradit, jak si zajistit budoucnost po pětatřicítce! Jenom nechápu, proč ti mladí hlupáci do toho s nimi nejdou.
P.S. na facebooku prý Škromacha nahradí KAKOVÝ Bob, bude vystavovat své poznatky z poslední africké cesty.
22. 06. 2009 | 14:33

Martin napsal(a):

Pateriku
ODS je dnes opravdu jediným subjektem, který pracuje a míní pracovat ve prospěch českých občanů a nikoliv ve prospěch cizích zájmů.

zadne slovo myslim mozna atd.
22. 06. 2009 | 14:35

SansLogique napsal(a):

Skeptik, já jsem v Paříži byl dvakrát a co jsem tam jako měl vidět?
22. 06. 2009 | 14:35

miro napsal(a):

Martin
Plete páté přes deváté. Ono je to s tím studiem a placením trochu jinak než s tím státním dluhem. Stát potažmo vláda a sněmovna má příjmy a výdaje se kterýma může nakládat odpovědně nebo nebo ne. Ten student by také měl odpovědně přemýšlet co bude studovat. Pokud bude myslet jak je teď modní a studovat filosofii, právo, politologii a podobné zajímavé , ale neuž tak potřebné obory, kdy se poměrně těžko hledá uplatnění, tak asi těžko bude splácet případnou možná i výhodnou půjčku. Pokud bude myslet realisticky a půjde na technické školy, tak nepochybně půjčku splatí bez problému , nebo dokonce najde i firmu, která mu poskytne stipendium což je dneska už běžné a nebude mít v průběhu studia problémy a po skončení už vůbec.
22. 06. 2009 | 14:37

Martin napsal(a):

S tim poslanim tam bylo slovo mozna mam poslani od nejake vyssi bytosti. Sam to mam za prezblept ale to jen proto ze nejsem verici ale zaroven to u vericiho chapu.

A k tomu zadluzeni je sice fajn ze rikate jak dosahlo bilionu jenze castky nejsou tak dulezity jako pomer k hdp. Uz jsem to ukazoval na tom prikladu s tim jak se muzete sam zadluzit, drzet dluh a pritom byt naprosto v poradku. I firmy s kazdorocnimi zisky funguji na uverech, podivejte se na pomery zadluzeni u kazdyho vcetne cezu :)
22. 06. 2009 | 14:37

neo napsal(a):

SansLogigue:

nezáviď ty Tédéíčko :) Využij šrotovné a nech tu šunku stodvácu šrotnout aspoň za 30 hadrů, když je to neprodejnej krám:)
22. 06. 2009 | 14:39

Martin napsal(a):

Miro cim hodnotite potrebnost danyho oboru ? Takze min perspektivni obory maj studovat jen ti co maj spoustu penizku jinak zbytek se ma ridit ne tim co je zajimavy v cem muzou uspet ale jen penezenkou a kalkulaci kde se zadluzit nejmin ? Zadluzeni se skolnym hned na startu zivota je fakt a pak prichazi dalsi potreby ale omezeny zdroje jako prave doprava nebo bydleni a ejhle hned po skole jste se sekyrou.
22. 06. 2009 | 14:40

Jochim napsal(a):

Aleš Drobek
Uhodil jste hřebíček na hlavičku. Jsem rád, že jste vypíchl všechny nedostatky soc.dem. politiky u nás.
Chybí ale zmínka o honu na bohaté a to je trochu škoda. Jsem přesvědčen, že mladý ambiciozní člověk více, či méně po bohatství touží a také je potřeba si uvědomovat, že touha po bohatství je hybnou silou ekonomického chování člověka. A tady se ČSSD hodně přibližuje komunistům, jejichž voliči, jsou vlastně ti, kteří už naději na zbohatnutí více méně promarnili. Deklarováním honu na bohaté a akcentování témat, které dráždí závist a nízké pudy jsou mladým lide zřejmě více cizí, než starším.

Programová vyprázdněnost je jinak daná populismem ČSSD, která se snaží vítězit pouze aktuálními tématy, které neumí dát do nějakého vlastního konceptu. Mnohdy se tak stává, že je najednou proti něčemu vůči čemuž byla ještě nedávno aktivní. Viz radar, či poplatky.

Účelovost a touha po moci udělala z naší sociální demokracie pouze nástroj a výtah k moci. Kde je její tradice, morálka, vzor?
Místo ní vidíme aroganci, útoky, prospěchářství a populismus.
Koho to láká?
Vy se snažíte o změnu, jiní třeba čekají stranu, která je skutečně osloví a nebude působit tak mocichtivě. Je to v lidech. A dokud tam budou "tihle", tak se Vám ta reforma bude dělat velmi těžko. Ale držím Vám palce. Česká sociální demokracie si to určitě zaslouží.
22. 06. 2009 | 14:43

Milan H. napsal(a):

FF:
evropská sociální demokracie není od té naší více napravo, jak píšete. Spíše naopak si myslím, že evropští socialisté jsou ještě trochu více nalevo a jejich slovník je občas velmi podobný slovníku KSČM (nikoli náhodou se ČSSD brání tomu být označována jako strana socialistická, ačkoli náleží do klubu evropských socialistických stran).
Zmínil jste ODS, no tak ta rozhodně není podobná evropské sociální demokracii, jak tvrdíte. Naopak ODS by byla na západě považována za stranu ultrapravicovou. Žádná větší pravicová strana nemá za programový cíl destrukci sociálního státu jako ODS. Sociální stát a jeho výhody (ale třeba i progresivní zdanění, povinné veřejné zdravotní pojištění) je něco, o čem se v Evropě už dnes nepochybuje. ODS má však trochu jinou vizi a snaží se nás přiblížit spíše divokému kapitalismu bez sociální stabilizátorů (absence penzijního systému, zdravotního pojištění), jaký je možno vidět třeba v Číně.
22. 06. 2009 | 14:45

miro napsal(a):

Martin
Z Vašeho příkladu je patrné jak to myslíte, ale nepochybně jste nepochopil jak to ve skutečnosti je. Vzhledem k tomu že náš stát a potžmo i ostatní státy NEJSOU podle Vás v krizi a neustále jim narůstají příjmi tak jim každý půjčí že. Ve svém říkladu jste však opoměl, že zítra podle vývoje nebudetemít místo 5000 těch tisíc 10000 ale možná jen 3000 a nebudete mít ani na splátky nemluvě o splacení jistiny. Ale tomu Vy asi nerozumíte
22. 06. 2009 | 14:45

blue jay napsal(a):

Soudruhu SansLogique ?
Co to je to voe? Jelikoz si myslim ze jste odbornik na oranzovy jazyk tak vas zadam o preklad.
Slysel jsem ze by se Ceska oranzada rada po volbach sloucila s rudochama.
Bude to to voe?
22. 06. 2009 | 14:45

SansLogique napsal(a):

ne, ty seš fakt prototyp. Víš co mám za auto? Ochcávku f metle a f tédéíčku, vylepšenou o to, že mi do ní leje naftu zaměstnavatel. Máš nějakej jinej argument? Kde by ses na něj zmotal...
22. 06. 2009 | 14:46

SansLogique napsal(a):

blue jay, to je jazyk z Dfense, bašty pravicoidních hochů, byť poněkud inteligentnějších, než seš ty. Vygoogli si to, jsi-li toho schopen.
22. 06. 2009 | 14:48

Paterik napsal(a):

Martin:

budu drsný - jsem si jist, že v Argentině, Maďarsku, Lotyšku a na Islandu jen čekají na lidi jako vy, kteří jim řeknou, že přece nemohli zkrachovat. Ten váš příklad mi připomněl četbu Marxova Kapitálu - taky když chtěl něco dokázat, tak si vymyslel taková čísla, aby mu to vyšlo. Problém je, že poměr dluhu k našemu HDP stoupá a v jiných zemích také. Firmy můžou financovat svou činnost úvěry, ale jen díky tomu, že stíhají splácet ty staré. Pokud ne, jdou do konkurzu. Jední z našich budoucích problémů je stárnutí populace a to dost drastické, ergo plátců daní bude ubývat a příjemců naopak přibývat. Výsledek si jistě domyslíte.
22. 06. 2009 | 14:53

blue jay napsal(a):

Chtel bych byt socansky papalas,

Bych se zivil zvatlanim o socialnim state. Navstevoval bych nejdrazsi hotely ktere stoji 130,000 Kc za noc a objednaval si jidla na ktere si muj volic nevidela ani za mesic.
Bohuzel nejsem socan a tak me nezbyva nic jineho, nez podnikat a vydirat delniky.
ale stejne na hotel Kaminski damy a panove nemam. Nejsem asi socansky papalas.
22. 06. 2009 | 15:00

radek napsal(a):

blue jay
chtěl bych být modrý politik, práce žádná - vše vyřeší "neviditelná ruka" trhu a úplatečky od podnikatelů zaručeny - jo to bych chtěl!!!
22. 06. 2009 | 15:03

neo napsal(a):

SansLogigue:

ti tu tvou oktávku na lízačku nikdo nebere:) užij si jí a nezáviď
22. 06. 2009 | 15:03

Martin napsal(a):

Miro, paterik lotyssko island nebo estonsko nebo irsko to byly zeme s politikou jakou predkladala ods nizky dane vyrovnany rozpocty. V madarsku taky nejdriv snizili dane a pak se dostali do problemu protoze nesnizili i vydaje a nizsi sazba neznamenala zahadne vyssi vyber. Argentinu neznam takze tam nemuzu rict jak to bylo. Samozrejme ze muze dojit k nejakymu poklesu jen kupodivu nejvetsi pokles hdp byl v zemich vedenejch pravicove i to madarsko bylo na tom lip nez pobalti island a irsko.
22. 06. 2009 | 15:06

Bara napsal(a):

To by taky v čele Socdemáků nesměl být Plnou Parou back! Ten je mladými vnímán jako představitel zpátečnictví, nadutosti a opovrhování mládím a idealismem.
22. 06. 2009 | 15:08

Martin napsal(a):

Miro jeste bych dodal vy si myslite ze krize je vecna ? Kdyz vam jeden rok klesnou prijmy ale vite ze nejpozdej za rok dva mate skoro jistotu ze budete zase rust tak taky z toho neudelate naprosty halo. Na prechodny obdobi si jako firmy pujcite a pak to budete stejne splacet. Zkuste fakt popremejslet proc i firmy s pravidelnym a dlouhodobym ziskem si pujcujou.
22. 06. 2009 | 15:08

blue jay napsal(a):

radku,
Schuze PS uz zkoncila. O neco drive nez skolni prazdniny. Cemu fandis radku?
Btw. Ja to tu uz rikal nekolikrat. Nevolim ODS. Ale jak se zda ty budes CSSD volit i do hrobu. Holt kdo v apatyce nepobral.....
22. 06. 2009 | 15:09

prirodovedec napsal(a):

Jak to tak mezigeneracne ctu, zejmena ty vyhranene znale maldistve soudy, zda se mi, ze s ohledem na vyvoj vekove struktury populace v CR bude muset zrejme mladsi generace vyresit ten svuj problem, ze je starsi zadluzili tim, ze sahnou k nejake forme totality a zbavi starsi generaci volebniho prava a pak pripadne pouzit euthanasii. Je otazkou zda to bude reseni hnedomodre nebo rudooranzove.

Z toho pohledu se musi jevit vystupnovani soucasneho zadluzovani starsim generacim jako velmi rozumne. Podari-li se jim zvladnout vyvolat bankrot CR vcas, dokud jsou u moci, budou to i oni resit a mladym pak nechaji jen to vyresene. Z toho pohledu se jevi vetsi prosazeni privatniho zdravotnictvi, skolstvi a penzi jako vhodny nastroj, stejne jako na opacne strane "zdroje jsou". V prvnim pripade se zadluzi selektivne predevsim ta mladsi generace a stane se starsi (do nepokoju) snazeji ovladatelnou, ve druhem se zase zadluzi cely stat.

Berte to ale mladi s humorem a nadsenim, jako generace pred Vami. Kdo vi, treba budete za ctyricet let vzpominat na svuj vlastni 89, 68 ci 48 nebo 38, 1918 ... :) tak jako Vasi predchudci. A bezesporu takove povalecne dusledky devastace (1918 a 1945) byly pro tehdejsi mlade jiste jeste vetsi vyzvou nez pro Vas nejaky ten bilionek ... :)
22. 06. 2009 | 15:10

SansLogique napsal(a):

neo, seš schopnej tou svojí z nedostatku lepšího výrazu hlavou pochopit, že já jí nemám na lízačku, není moje, jen s ní jezdím úplně stejně, jako by byla moje (pokud to nechápeš, je to mnohem výhodnější, než to auto vlastnit) a OPRAVDU nezávidím těm, co jí maj na tu lízačku, nemaj na naftu do ní a hrdě volí ODS?
22. 06. 2009 | 15:10

neo napsal(a):

SansLogigue:

26Kaček na naftu? to nemaj možná 30tikorunoví:)

Jinak mě nezajímá, na co ji máš?

Já tu moji mám na lízačku, i na další věci a jezdim s ní jako by byla moje, ale to i s ostatními:))
22. 06. 2009 | 15:13

blue jay napsal(a):

No tak Radku,
Ja si osobne myslim ze moderni politik CR je David Rath. Je hejtmanem, poslancem, vlastni privatni kliniku a 2 rodiny. Me pripada idealni socialista. Predstavitel statu, nemyslis?
22. 06. 2009 | 15:19

SansLogique napsal(a):

neo, a teď zásadní otázka, seš schopnej z toho vyvodit poučení, že zdaleka ne všichni, kdo nejsou vodvázaný z modrýho ptactva, musej nutně bejt socky co někomu záviděj?
22. 06. 2009 | 15:19

blue jay napsal(a):

SansLogique znamena bez logiky,
Nechapu proc se to tu porad snazis dokazovat.
22. 06. 2009 | 15:22

SansLogique napsal(a):

blue jay, gratuluju, dokonce umíš použít i slovník! A co se ti zdá nelogickýho?
22. 06. 2009 | 15:27

blue jay napsal(a):

Ale ted vazne, pro volice CSSD

Podle socialistů umírají stařenky v nemocnicích, protože je zlí lékaři nechtějí ošetřit, dokud nezaplatí třicet korun, mnozí zaměstnanci ke konci každého měsíce hladoví kvůli zlým kapitalistům, kteří je vykořisťují a tito chudí nemají vůbec žádné zastání, protože si s nimi mocní dělají co chtějí.
Mediální obraz, který socialisté vytvářejí, je stejně křivý jako jejich charakter. Na jedné straně plná ústa chudých, slova o tom, jak Jiří Paroubek je nejhůře placený poslanec, na straně druhé okázalé předvádění drahých obleků, svatba v dalším přepychu coby svatební dar od kamaráda, bývalého agenta STB, kterému socialistický ministr financí Sobotka nechal vrátit mnoho milionů korun ze státního, okázalé předvolební kampaně a ještě opuletnější "žranice".
Neskutečná ztráta paměti po čtyřech dnech od návštěvy je vcelku obdivuhodná. "V noci z pátku na sobotu jsem tam nebyl, protože jsem si připravoval projev na schůzi ústředního výboru. ... Už si to nepamatuji. ... Jestli tím chcete jako ukázat, že je ČSSD buržoazní strana... a co by na tom bylo špatného?"
Špatného by na tom nebylo celkem nic, i když existují určitě lepší způsoby jak utrácet peníze, pokud... Pokud by nehráli na závist chudých upozorňováním na to, kolik si vydělal expremiér Topolánek. Dokonce se k tomuto kroku, hraní na závist, Jiří Paroubek přiznal v rozhovoru pro MF DNES. Zrovna tak billboardové heslo "Nechceme Evropu pro bohaté".
Pokud by socialisté nehanili všechny úspěšné a bohaté a nechtěli je za jejich úspěšnost či majetek trestat, nevyvolávali vůči těmto lidem závist a nenávist a nedělali z těchto lidí netvory světa, pak by jejich dýchánky v prezidentském apartmá za 130 tisíc na den nechávaly veřejnost chladnou. Kázat lidem obyčejnou vodu a sami popíjet unikátní značkové archivní víno je farizejství.
Opravdu si socialisté myslí, že jim jejich voliči budou věřit, když se provalí jejich večírky v nejluxusnějším prostředím?
22. 06. 2009 | 15:27

Paterik napsal(a):

Martin:

je zase zajímavé, že státy se socialistickými vládami jako Slovensko, Maďarsko nebo Německo (Merkelová je pravicová jen ústy, viz její mamutí balíčky, které ničemu nepomohly) jsou na tom zase hůř než my. Ještě jste mi nevyložil, jak se máme vyrovnat se stárnutím populace a následnými změnami.
22. 06. 2009 | 15:27

neo napsal(a):

Sans: kdo tohle tvrdí?? Naopak, já naprosto podporuji základní právo každého člověka volit strany dle programu, který jim jejich rodinám nabízí nejlepší podmínky pro život.
22. 06. 2009 | 15:28

blue jay napsal(a):

Dear BezLogiky,
Ty slovnik pouzit umis. Bohuzel je z doby pred 1989. Poslouchej tohle bude to hudba tvym usim,,,

Pro nás mladé, kterí jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum predevším historická událost, kdy byla s konecnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentu buržoazie v politickém živote republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. V naší stranické práci je stále co zlepšovat.
22. 06. 2009 | 15:33

Martin napsal(a):

Pateriku neni na slovensku nahodou furt v platnosti rovna dan ? Jakej je nas propad jeste presne nevime nevime jestli se uz zastavil nebo jestli poroste. Co se tyka balicku tak ty nemely a nemohly zabrat behem peti minut tak ekonomika nefunguje. Mozna jim to vyjde a mozna ne. Zatim ale zeme s nejvetsimi problemy jsou a zustavaj ty ktere prosazovaly vizi ods, nizky dane vyrovnany rozpocty. I kdyz se bude furt opakovat jedno madarsko - ktery klesa min nez pobalti - tak furt zustavaj tri zeme v pobalti, island a irsko neboli vlastne uplne vsechny ktery vsadily na politiku podobnou modry. Vsechny to je dost rozdilny nez jedna z, ze jo ?
22. 06. 2009 | 15:33

Martin napsal(a):

Pateriku starnuti populace existuje ale taky se postupne prodluzujou odchody do duchodu navic jak to bude za par let nevime.
22. 06. 2009 | 15:34

roman napsal(a):

Na správné cestě v ČR budeme, až se politici dokážou domluvit na kompromisech bez hádek, urážek, osočování, lží apod. Až jednání mezi politiky budou konstruktivní a na úrovni slušnosti a vzájemného respektu.

ODS rozhodně není strana, kterou budu ve volbách volit, ČSSD také ne. Nevidím důvod, proč bych měl volit ODS, která prosadila např. popletky v lékárnách za každou položku na receptu. Nezajímal jsem se do podrobna, zda tyto poplatky jdou lékárnám nebo ne, ale tento postup se mi zdá nesmyslný i kdyby šly tyto poplatky státu. Je celá řada dalších důvodů, např. premiér Topolánek, využívající vřejně služeb finanční skupiny JaT, která to jistě nedělá z dobré vůle (iz. např. snaha privatizace Ruzyňského letiště apod.)
Podobně nevidím důvod volit ČSSD, která má nedemokratické praktiky (viz. např. článek v časopise Reflex), dále přidává sociálně slabým občanům peníze na úkor zvyšování státního dluhu stylem (po nás potopa), místo aby tyto finanční prostředky zajistila jiným způsobem (na úkor gigantických neúčelných projektů, očividně předražených).
22. 06. 2009 | 15:35

SansLogique napsal(a):

neo, jo, a podle tý tvojí logiky každej kdo volí socdem, tak je socka s holou řití. Kdežto kdo není socka a neschopnej a vůbec je frí kůl a in, tak volí ODS, stranu úspěšných, VŠ vzdělaných a vůbec těch největších borců. Jak prosté, milý Watsone, jinak to přece být ani nemůže.
Ale že je to super, žít v takhle jednoduchým světě, co?
22. 06. 2009 | 15:37

SansLogique napsal(a):

blue jay, ty seš fakt naprosto dokonalej. A nějakej věcnej argument nemáš? Aspoň jeden! Ale já nejsem jako třeba taras na iDnes, mě diskuze s takovejma, jako seš ty nebavěj, takže pa pa.
22. 06. 2009 | 15:41

blue jay napsal(a):

Soudruhu bezlogiky,
Slysel jsem ze CSSD zmodernizovala sve kandidatky o Krause. Urcite Vas to potesilo.
Paroubek nakonec uz 3 roky zvatla jak se ta CSSD zmodernizuje.
22. 06. 2009 | 15:44

Charlie napsal(a):

pane Drobku,

Jednoznačné odmítnutí radaru je chvályhodné, ale proč vrcholní představitelé ČSSD nedávají najevo větší nechuť vůči válce v Afghánistánu a Iráku a vůbec veškerému militarismu a preventivním válkám a silovému řešení konfliktů, které zadělávají na víc problémů, než jich řeší?

A co se stane, až se ujme Afghanistánu vlády opět Taliban??
To pak bude ten žádaný a pravý pokrok?
Co když militantní náboženský režim v Íránu vyrobí jadernou bombu i rakety schopné doletět do Evropy?

Hlavně, že my tady za českou pecí se máme dobře že? Velmi, velmi levicové a pokrokové a protiimperialistické.........
Opět je tady Chamberleinovské - máme za nějakou malou neznámou zemi prolévat krev?

A kdyžtak, ať to řeší jiní velcí - my na to nemáme peníze ani chuť.

Co se týká mladé generace - i tehdy v r.1948 byli v čele aktivit mladí - slepí, hluší ale nadšení. Polednová by mohla vyprávět.
22. 06. 2009 | 15:47

blue jay napsal(a):

Soudruh bezlogiky utekl, vlala za nim oranzova sala kterou obdrzel zadarmo.
22. 06. 2009 | 15:48

neo napsal(a):

SansLogigue:

to není pravda. Znám spoustu lidí, kteří je volí a mají k tomu své důvody. Třeba prarodiče, příbuzní a přátelé pracující ve státním sektoru apod.. Nikdy bych je neoznačil za neschopné socky.
22. 06. 2009 | 15:49

Jirka H napsal(a):

To Aleš Drobek:
Fandím vám, považuji vás za skutečně liberálně smýšlejícího člověka. Ale se současnou ČSSD mi nějak nejdete dohromady. Připouštím, že mám informace o ní pouze zprostředkované, ale přesto mi to nejde do hlavy. Valná část levicově smýšlejících lidí považuje liberalismus za nadávku, vinu za současnou finanční krizi svádí na volný trh apod. Nebo se mýlím a uvnitř naší sociální demokracie jsou i lidé, kteří smýšlejí podobně jako vy? Co už mi vůbec hlava nebere je jedno z hlavních hesel ČSSD - Jistota. Prosím, heslo, které má nalákat starší voliče. Ale mladé lidi? Bohužel mi už dvacet není, ale že by mi v té době imponovalo heslo Jistota to velmi pochybuji.
Neberte to jako nějaký útok na vás, jen mi některé věci nejdou dohromady...
22. 06. 2009 | 16:09

radek napsal(a):

blue jay
můžete si představit čssd bez paroubka??? jste toho schopen??? zkuste to prosím, děkuji
22. 06. 2009 | 16:13

zdesta napsal(a):

Aleš Drobek: Máte v hodně věcech pravdu,ale přirovnávat politickou kulturu a společenské prostředí se zeměmi jako je na př.Francie,Holandsko,Dánsko a další,je nesmysl.Nemají zkušenost s40letou totalitou.Přirovnal bych to ke stavbě baráku.Zbouráte ten strarý,necháte část základů,očistíte cihly,použitelné desky a trámy a další materiál trochu renovujete a dáte se do toho.Barák stojí a tak ho omítneme.Vypadá to dobře a nově,ale je to jen postarší renovovaný barák.Tak tu máme opět obyčejné hlupáky s neobyčejnou mocí,opět tu máme jednu z nejlepších ideologií,jednotná masmedia,připitomělou propagandu,jednotného nepřítele,nové "komsomolce",spoustu demamagogie a spousty politických prostitukek.Potěmkinova vesnice-spousta kulis maskující nepřijemnou realitu, a v tomto bordelu vyrůstá příští generace.Mají to dost těžké a složité,ale doufejme že tu civilizační úroveň posunou k něčemu lepšímu.
22. 06. 2009 | 16:14

neo napsal(a):

Jirka H.

ano, i v čssd se takoví lidé najdou, např. pan docent Havel Jiří :

Dnešní koncept principů hospodářské a sociální politiky České sociální demokracie je nepochybně zastaralý. Projevuje se to již dokonce rozporem mezi programem a prováděnou hospodářskou politikou. Odůvodněním tohoto stavu není jistě tvrzení, že nynější etapa znamená jen dočasný ústup od principů sociálního státu. Změna v podmínkách hospodářského rozvoje světa je trvalá a návrat k modelům šedesátých let není možný. Východiska hospodářské a sociální politiky ČSSD je nutno přeformulovat tak, aby odpovídaly změněné situaci a zároveň nabízely ještě atraktivnější variantu levicové politiky.

Averze ke změnám se u některých sociálních demokratů zřetelně projevuje tam, kde se objeví termíny jako školné, platby ve zdravotnictví, změna penzijního systému včetně zavedení povinného spoření. Podobné reakce ovšem zaznamenáváme také všude, kde chceme omezit prostor ke zneužívání společenské solidarity. Přitom pokud analyzujeme i současné kroky sociální demokracie (minulých vlád, současné koalice) v jednotlivých oblastech, je zřejmé, že celá řada údajně sociálních opatření se míjí účinkem. Naše sociální dávky jako celek jsou relativně (ne absolutně!) vysoké, umožňují však rozsáhlé zneužívání, jsou mnohdy poskytovány těm, kdo je vlastně ani nepotřebují a mnohdy mají výrazně demotivační charakter.

Typickým příkladem nesmyslného zauzlení vztahů je třeba bytová politika. Na jedné straně probíhá regulace nájmů, které jsou udržovány na poměrně nízké úrovni i tam, kde to není nutné (kde v nich bydlí bohatí), na druhé straně sociální byty pro skutečně potřebné v podstatě nejsou. Výhod regulace tak využívají i ti, kdo tuto pomoc nepotřebují, zatímco zbytek (většina!) populace bez ohledu na svou sociální situaci za bydlení platí několikanásobně více. Po šesti letech vlády sociální demokracie se na tom mnoho nezměnilo a do budoucna se ani nic významně nezmění.

Heslo vzdělání a zdraví zdarma zavedl v naší zemi reálný socialismus. Vedle do¬bově nesporně pozitivních prvků ovšem odstranil ze systému jeden ze základních mechanismů kontroly nákladů. Bezplatné zdravotnictví se ve skutečnosti pohybovalo mezi dvěma extrémy, buď část zdravotní péče nebyla dostupná všem a přístup ke zdraví byl v řadě směrů korupční, nebo tento systém vedl k nekontrolovatelnému růstu nákladů. Ačkoli víme, že třetina zdravotnických kapacit je v podstatě přebytečná, po dvou volebních obdobích sociální demokracie se na systému financování zdravotnictví mnoho nezmění.

Obdobná situace je ve vysokém školství. Vysoké školy nejsou v principu bezplatné, to je jen spotřebitelská iluze, avšak většina nákladů na ně zůstává posluchačům a plátcům daní zcela skryta. Náklady nejsou poměřovány efekty. Veřejné vysoké školy nemají u nás autonomní zdroje svých příjmů, jsou tedy závislé na politice. S politikou proto uzavírají kompromis a vyvíjejí na ni pochopitelný tlak. Je to přirozené, protože jiný významný kanál získání příjmů neexistuje. Přestože žádná vláda u nás nevydala na vysoké školství tolik peněz jako vláda současná, žádná vláda nebyla nikdy terčem tak soustředěné kritiky v této oblasti. Ačkoli nijak nepolemizuji s faktem, že vysoké školství, věda a výzkum jsou u nás stále výrazně finančně poddimenzovány, musím jen potvrdit, že tlak na finance vůči politice přetrvá do té doby, než sama politika nesestaví ta¬kový mechanismus, který by fungoval au¬ tonomně. Že jsou školy v takové situaci minimálně ekonomicky zainteresovány na výsledcích své práce, je drsný fakt. Nikomu ani nevadí, že některé školy prokazatelně produkují nezaměstnané.

Politika se nesmí bát nutných zásadních změn. Konzervování situace je nepochybně tím nejhorším, co lze učinit. Problémy porostou a jejich aktivní řešení může spadnout do klína opačné části politického spektra. Pokud nebude změny ve stávajících sociálně eko¬nomických charakteristikách společnosti uskutečňovat sociální demokracie, nebude nakonec řada z nich aplikována tak, aby splňovala alespoň modifikované levicové cíle. Přitom dnes už například známe cesty, jak zavést nediskriminační školné, spoluúčast na zdravotní péči, jak modifikovat penzijní sy¬stém apod. Pokud se jimi levice nevydá, ponechává prostor pravici, aby tak učinila později.

Jiří Havel, Listy 4/2004.
22. 06. 2009 | 16:17

blue jay napsal(a):

to radek,
CSSD si bez Paroubka, Ratha opravdu predstavit nedovedu. Kdo by lhal a sliboval?
Dostal jste mne. Umite si Vy nekoho z CSSD predstavit jako poctiveho politika?
22. 06. 2009 | 16:19

Paterik napsal(a):

Martin:

problém toho srovnání je, že Island i Poblatí jsou maličké ekonomiky s minimální šancí odvrátit globální turbulence. Pokud bychom se podívali na velké ekonomiky, tak v problémech jsou hlavně deficitní obři jako USA, Německo, Rusko... a tam nikde nenajdete rovnou daň ODS. Ve skutečnosti ale vaše argumentace míří úplně vedle. Ve skutečnosti nejde o výši daňové sazby, ale o to, že prostě si všichni půjčujeme rychleji, než roste naše schopnost splácet dluhy. A to je skutečně cesta do Pekel.

a propos důchody - není to náhodou zrovna ODS, která prosazuje pozdější odchody a není to náhodou ČSSD s komunisty, která se jim zuřivě brání? Není to náhodou Paroubek, který navrhuje 13. důchody a také razantní nárůst těch stávajících? Jak to bude za pár let bohužel víme. Predikce demografického vývoje jsou dost pochmurné, zvlášť díky "prorodinné" politice socialistů, která se sestává toliko ze zvyšování porodného.
22. 06. 2009 | 16:19

blue jay napsal(a):

to neo,
Havel veril, dokonce i na skolne.
Ale pak verit prestal. Paroubek mu slibil koryto. Havel je veselej charakter.
22. 06. 2009 | 16:26

Jirka H napsal(a):

to neo:
Znám to, smutné a trapné.
22. 06. 2009 | 16:32

filip napsal(a):

Dnes zde silně zaplevelil diskuzi blue jay - alias mandrake. Někdo před časem napsal, že mandrakemu bylo v ČR už hodně "těsno" pokud jde o trestní zákon. Takže by nám to tento modrý všeználek, který prý se na Západě živí sběrem sezonních plodů, mohl osvětlit, abychom věděli s jakým to učeným člověkem máme tu čest. Tak mandrake, do toho!
22. 06. 2009 | 16:56

Martin napsal(a):

Pateriku, Irsko zas tak malicka ekonomika neni problem je v tom jaky kapital pritahujou zeme s osekanymi vydaji a nizkymi prijmy diky nizke sazbe. Ten nejrizikovejsi. Stabilni investori jdou do zemi ktere sice maj vyssi sazbu ale take mensi rizika socialnich bouri infrastrukturu atd. Jo a v rusku rovna dan je taky rusko ukazovala ods jako jeden z prikladu kde to skvele funguje :) Jak se ted ukazuje tak snad neni jedina zeme s rovnou nebo hodne nizkou dani ktera by nebyla ve vetsim prusvihu nez zeme s progresivnim a prumerne vysokym zdanenim. Zvysovani odchodu do duchodu nas asi ceka ale otazkou je jestli uz dnes je to nutne. A nevim co mate proti prorodinne politice predchozich vlad po zvyseni porodnyho a zavedeni spolecnyho zdaneni prestal ten zurivy propad v porodnosti a to jak to bude za dvacet let neuhodneme.
22. 06. 2009 | 16:58

explained rubbed napsal(a):

A mýty padají:

Výsledek snižování daní v podání ODS aneb "nechci slevu zadarmo":

http://finweb.ihned.cz/c1-3...
22. 06. 2009 | 17:01

radek napsal(a):

blue jay
a co máte třeba proti Haškovi???
22. 06. 2009 | 17:06

StandaT napsal(a):

Problém sociální demokracie je v tom, že není určena pro nikoho. Ani mladýho, ani starýho. Oslovuje pouze pár marxistů, co hledají Svatý grál lidské tváře na nelidském systému. Tohle má se sociální demokracií společný pouze název. Klidně se, pane Drobku, přejmenujte na Obrodu. Alespoň nebudete klamat nálepkama, za kterýma je úplně jiný obsah.
22. 06. 2009 | 17:28

jarpor napsal(a):

explained rubbed

Dnes se píše rok 2009, dańové změny v režii ODS zařaly platit některé v 2007, některé 2008 a jiné až v tomto roce.

Váš odkaz srovnáná roky 2000 - 2007.
Mýty nepadají...

Hezký den
22. 06. 2009 | 17:30

ila napsal(a):

Stále dokola ohrané řeči, např.: socdemáci chtějí prosadit komunisty a odéesáci jsou jediní kdo jim v tom brání...
Kdyby to tak bylo, tak by v PS nemohli příliš úřadovat, protože v mnoha hlasováních se jistě sejdou na stejné straně hlasy komunistů i odéesáků.
Mívám dojem, že KSČ měla být buď zrušena hned po sametu, nebo je třeba ji respektovat jako demokraticky zvolenou stranu v demokratických volbách, ať se to líbí či ne.
Mně se to sice nelíbí, ale kladu si otázku jak tedy demokraticky ignorovat stranu, která má tolik voličů, že to stačí k tomu, aby byla 3.nejsilnější stranou v zemi?
Mimo jiné nepřestává mě zarážet způsob diskuze - diskutuje zde několik lidí, ostatní pouze útočí nebo chtějí za každou cenu prosadit svůj názor. Fascinuje mě např.Martin, který diskutuje a odpovídá a stále, narozdíl od mnoha jiných, argumentuje... Na to bych já tedy v tomto prostředí neměla, dřív jsem občas četla blogy a diskuze, nyní zřídka, protože tady ve většině případů nikoho diskuze nezajímá. No, hezký den všem.
22. 06. 2009 | 17:34

blue jay napsal(a):

Vubec nic radku,

Hasek byl uzasnej spisovatel. V dilu kde byl Svejk presne popsal Ceskou povahu.
Posrani, mali budizknicemove. Vidis to jinak radku?
22. 06. 2009 | 17:39

Martin napsal(a):

A velkej hrdina z Canada co se tu vytahoval ze jak bude nejakej prusvih tak se zakope v Canada lesiku a bude mu hej rika ze nekdo je podelany maly budizknicemu :) Asi se podival do zrcatka.
22. 06. 2009 | 17:42

blue jay napsal(a):

Martine,

Ja cetl Dobreho Vojaka Svejka. Neni to typicky Cech?
O zadnem lesiku v Canade nevim.
22. 06. 2009 | 17:48

alesdrobek napsal(a):

Jirka H. - "hlava nebere je jedno z hlavních hesel ČSSD - Jistota. Prosím, heslo, které má nalákat starší voliče. Ale mladé lidi? Bohužel mi už dvacet není, ale že by mi v té době imponovalo heslo Jistota to velmi pochybuji."

No a proč myslíte, že jsem napsal ten článek? :)) Taky mi vadí, že jedinou zjevnou zásadou socdem je jistota, však to tam přímo píšu.

Jinak ani já nemám přehled, kolik lidí ze socdem si myslí totéž, co já, ale když se bavím s příbuznými či známými, většinou slyším reakce ve stylu: "Jó, kdyby byla čssd taková, jak říkáš, to bych je hned volil."

Můj point je zkrátka a dobře takový - pokud se v socdem nezačneme přizpůsobovat měnícímu se zeitgeistu, tak nám nenávratně ujede vlak. Každá další generace je nezávislejší, sebevědomější, podnikavější, světaznalejší a ten trend bude díky internetu stoupat geometrickou řadou. Mladí pomalu ale jistě začínají přicházet na to, že jistota a sociální benefity jsou fajn, ale nic není zadarmo a všechno má i svou odvrácenou tvář.

Drtivá většina mých vrstevníků, která bude po dalších dvacet let představovat "střední třídu", a tedy hlavní voličskou sílu, už neklade takový důraz na materiální rovnost, na co nejmenší rozdíl mezi chudými a bohatými. Zajímá je spíš rovnost před zákonem, rovnost příležitostí, spolehlivost a efektivita státních institucí, svoboda jednání a vyjadřování a ochrana životního prostředí.

Takoví lidé nebudou volit strany, které evidentně sázejí na populismus a nesplnitelné fantasmagorie. Téhle strategii se musí socdem stůj co stůj vyhnout, protože tenhle voličský segment je dávno obsazený komunisty. Lidé, kteří jsou přesvědčeni, že tajemství bohaté a prosperující společnosti spočívá v co největším přerozdělování, nebudou v Čechách volit nás, ale ksčm. My se musíme zaměřit na tu racionálnější a vzdělanější část populace.
22. 06. 2009 | 17:50

Martin napsal(a):

Blue Jay vyskoc ! a Blue Jay na to Hop, Meee! Jinak jde o klasicka zbabelec co se chlubila jak to v pripade prusvihu se zakope v Canada, proto ma takovy komplex ze zbabelosti. Navic i v Canada pochopili co je takovej ptacek zac a protoze jich vic nechtej tak si rikaj jestli zase nezavadet viza :) Holt jeden blue jay Canada staci uplne na kazeni jejiho renome.
22. 06. 2009 | 17:56

Martin napsal(a):

Alesi Drobku, myslite si ze mladi lide s prubehem zivota ktery neni jen o studiu a vice mene jistotach ktere nevidi ale maji od rodiny nezacnou jinak chapat vyznam toho sluvka jistota nebo solidarita ? Rikal jste napriklad, ze Obama ziskal hlas od mladych, ale preci Obama sliboval silnejsi vstupy statu do hospodareni vyreseni problemu zdravotnictvi atd.
22. 06. 2009 | 18:01

Jirka H napsal(a):

To Aleš Drobek:
Fajn díky za reakci. Takže zase se celkem shodneme. Ačkoliv jsem nevolič ČSSD, upřímně si přeji, aby se vaše přání vyplnilo. Aby se sociální demokracie odvrátila od svodů populismu a nahradila svůj defenzivní postoj - reformami - třeba skandinávského typu. Zaujal mě, vámi popisovaný švédský systém poukázek apod. Nic takové zatím nevidím. Věřte, že kvalitní strana levého středu je i v mém zájmu.
22. 06. 2009 | 18:17

ila napsal(a):

Martine, jistěže to bude mnoho z nich vidět jinak, ale teď o tom nechtějí ani slyšet právě proto, že dostávají mnoho jistot z rodiny. Vidím to u syna, který byl od mala svědkem toho, jak se musí hospodařit a jak, bez alespoň jakýchsi jistot, je život mnohem těžší. Dnes jako student VŠ patří k té části mladých lidí, kteří zbrkle nesoudí,váží si názoru druhých, i když sami mají názor jiný.
22. 06. 2009 | 18:18

blue jay napsal(a):

Hey Martin,
Hop, Meee! ?
"Jinak jde o klasicka zbabelec co se chlubila jak to v pripade prusvihu se zakope v Canada"

You are a smart one Martin, lol.
22. 06. 2009 | 18:25

Martin napsal(a):

Ilo, ja si myslim ze napriklad ten prerod mladeze do leva by velmi urychlilo placene skolstvi, student ktery by po dostudovani odchazel s hrbem dluhu a jen vizi dalsiho zadluzovani (presne u tech kteri se zacinaji starat o vlastni byt a normalni zivot pomalu zacina odklon od pravice) by uplne jinak videl svet a garanci prave onech jistot, pracovniho prava a pripadny solidarity. Hlavne by videli jak jsou novinari naprosto jednostranni u politicko ekonomickyho vnimani sveta a alternativ.
22. 06. 2009 | 18:26

Martin napsal(a):

Jiste hele blue jay vyskoc! A zase dalsi hop a meee od zbabelce z canada diky kterymu mozna zas budou viza :) Ale zluva ted chce vipadaty hitre a zkusovavala to s anglictina, brafo brafo :)
22. 06. 2009 | 18:27

zajoch napsal(a):

Martine, vaše úvahy jsou většinou dobré, jenže když jste teď poukazoval na to proč získal Obama hlasy od mladých, asi to není srovnatelné s naší situací. V USA jsou problémy zdravotnictví a zásahy státu do hospodaření na jiné úrovni než u nás. U nás by slib zásahů státu do hospodaření asi vyvolal zcela jinou odezvu než v USA. A problémy zdravotnictví jsou patrně více pociťovány v honorování zdrav. pracovníků.
22. 06. 2009 | 18:30

Martin napsal(a):

Zajochu, ja to spise myslel tak, ze neni nejaka obecna mladez co by obecne odmitala vizi jistot. Podle mne jde o ceskou a mozna obecne postkomunistickou anomalii zpusobenou pokrivenim medialniho trhu jak jsem jiz rikal na zacatku a obecnym nedostatkem zkusenosti mladeze, ktera kdyz nema vetsi spektrum informaci tak prebira proste to co je ji na tacu predkladano.
22. 06. 2009 | 18:33

Paterik napsal(a):

Martine

Rusko nepoložila žádná rovná daň, ale jednostranně orientovaná ekonomika a pokles cen surovin. Stabilita není o sazbě daně, protože samotná progrese nezaručuje vysoké příjmy - vždyť i sama ČSSD přiznává, že 38% daní získá jen naprosto nicotných 5 mld. Důležitá je celková daňová kvóta. Navíc oranžoví ještě nemluvili o tom, jak hodlají nastavit ostatní daňová pásma - z toho vyplývá, že chtějí snížit daně svým voličům, což by v celkovém součtu mohlo ale znamanat ne zisk, ale citelný propad státních příjmů.

Společné zdanění nezvýší porodnost, možná by mohlo zvýšit ochotu nesezdaných párů se vzít, ale toť vše. Vyšší porodné nemá na porodnost žádný vliv, protože je jednorázové, ale dítě je celoživotní závazek. Porodnost stoupla zcela nezávisle na činnosti vlády, protože začaly rodit silné ročníky. Ale nyní už se trend opět začíná obracet, protože vlna již přešla a další se už konat nebude. Jediné, co by mohlo skutečně pomoct, je podpora řčástečných úvazků a podnikových školek, ale na nic takového se ČSSD nechystá.
22. 06. 2009 | 18:35

blue jay napsal(a):

Martine,

No tak uz prestan. Jsi ze sebe udelal uz nekolikrat hlupaka.
"A zase dalsi hop a meee od zbabelce z canada" ?

“It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt.”
22. 06. 2009 | 18:39

Martin napsal(a):

Hele zluva zas :) Blue Jay vyskoc, a stara zbabelec z canada diky kterymu se zavadeji viza udela co ? Hop, Meee :)
22. 06. 2009 | 18:40

Martin napsal(a):

Pateriku, sam ale ted jste uvedl jiny duvod u Ruska nez puvodne. Ja jen upozornuji na takovou zvlastnost, ze zeme ODS chvaleny jeste pred dvema lety a podavany jako dukaz ze rovna dan je skvela jsou dnes temer komplet v problemech vyrazne vetsich nez zeme se slozitejsim danovym systemem a take vyraznejsim vstupem statu do hospodarstvi.

To co pisete o porodnem a spolecnem zdaneni je vas nazor, budiz, ale jaksi je to zvlastni shoda, ze porodnost u silnych rocniku zustavala i v plodnem veku nizka a cirou nahodou po zavedeni spolecnyho zdaneni, porodnyho a vysoky podpory v materstvi zacala stoupat. Opravdu si myslite ze to vliv nemelo ? Mne to nacasovani pripada fakt velmi zajimavy dokazat samozrejme nemuzu ale nejde to ani vyvratit.
22. 06. 2009 | 18:44

blue jay napsal(a):

Martin, chapu ze neumis anglicky, ale snad ti tohle nejakej chytrejsi pritel prelozi...

"The fool wanders, a wise man travels."
22. 06. 2009 | 18:47

Suchec napsal(a):

Paterik, Neo a etc. etc.

Odkaz zde nechal explain rubbed (ta Captcha je hrozná) LoL.
Za pozornost tam stojí věta:"Češi v roce 2000 zaplatili na daních 33,8 procenta HDP, v roce 2006 36,7 procenta a v roce 2007 36,9 procenta."

Hdp rostlo od 2000 ne o míň, jak 3% .

Takže ODS a Topolánek snížili celkovou daňovou zátěž společnosti a to tak, že % ndaní na HDP vzrostlo.

Pane králi, pane králi, je to dobrý. Lidi platí víc a myslí si, jak na tom vydělali. Bude víc chechtáků

Koukám. To je jako když děti v blbšule uzemnili inspektora písní: "Až nás půjdu miliony".

A Neo s Paterikem seděli v první lavici u katedry, ne?

Chlapi, když už, tak trochu rozumu, a míň demagogie.

Aleš Drobek:
Civilizaci chybí pozitivní cíl, či cíle.
Vše se přetransformovalo do hamty, hamty, jediným měřítkem se stává výše konta a vlivu na státní strukturu.

Levice je dost v tomto odkecaná, protože se zřekla jakéhokoliv revolučního principu, lavíruje, aby si nezadala s oligarchií, rezignovala na změnu systému.
Je to jako v době těsně před reformací, jako v době těsně před 1. sv. válkou (tam se soc. internacionála těžce podepsala na vzniku), jako normalizace za Husáka.
Prachy, egoismus, třídní boj, rasismus nahrazován mezigeneračním "rasismem" postaveným na nejniřších pudech a ideologie zisku za každou cenu.

Lidstvo, jako celek, má jen jednu šanci.
22. 06. 2009 | 18:49

Martin napsal(a):

A hele zluva se zase chlubila jaka byt velka hoch a mluvila blbe anglicky ale je to ve finale furt stejny. Blue Jay vyskoc. A canada zbabelec diky kterymu jsou viza udela co ? Hop Mee :)
22. 06. 2009 | 18:51

Paterik napsal(a):

Martine

vy házíte všechny země do jednoho pytle - že mají rovnou daň. To ale nic neznamená. Proč podle vás je pobaltí v krizi kvůli rovné dani? Jakým způsobem podle vás chrání progrese před krizí, když se v ní koupou USA s progresí a Rusko s rovnou daní? My máme rovnou daň a nejsme na tom jako Lotyško. Jak to? Má Island rovnou daň? Island je krok před krachem, ale myslíte si, že to souvisí s jeho soustavou daní? Jistěže ne, je to tím, že většina jeho ekonomiky je závislá na finančním sketoru a ten šel ke dnu jako první. Musíte analyzovat skutečné příčiny, proč šel někdo do kolen a neupínat se jen na své neoblíbené rovné daně.

Jakmile ČSSD vyhraje volby a zavede společné zdanění a vyšší porodné, porodnost se znovu nezvedne. Tyhle dárky zafungovaly jako šorotovné - páry si "pořídily" dítě dřív, ale nepořídily si jich víc. Počet narozených dětí bude nyní klesat. Pár tisícovek navíc na tom nic nezmění.
22. 06. 2009 | 18:52

blue jay napsal(a):

Martine, kdyz uz jsi fanda socanske aristokracie....mas na tohle?

Naši hlavní zastánci chudých si užívají přepychu. Dámy a pánové, kdo z vás to má? Ale voliči pupkatých "proletářů" jistě pochopí, že je naprosto v pořádku dopřát si apartmá, kde jedna noc stojí tolik, co si oni vydělají za rok.

Po andělském vejcobití či po vzdání kandidatury Brožové zavítalo vedení socialistů do přepychového hotelu Kempinski. Možná, aby v luxusu zapomněli na utržené rány. Vždyť nic nezahřeje lépe než polévka za cenu tří hlavních jídel poledního menu v běžných restauracích.
Jaký kontrast k jejich voličům. Podle socialistů umírají stařenky v nemocnicích, protože je zlí lékaři nechtějí ošetřit, dokud nezaplatí třicet korun, mnozí zaměstnanci ke konci každého měsíce hladoví kvůli zlým kapitalistům, kteří je vykořisťují a tito chudí nemají vůbec žádné zastání, protože si s nimi mocní dělají co chtějí.
Mediální obraz, který socialisté vytvářejí, je stejně křivý jako jejich charakter. Na jedné straně plná ústa chudých, slova o tom, jak Jiří Paroubek je nejhůře placený poslanec, na straně druhé okázalé předvádění drahých obleků, svatba v dalším přepychu coby svatební dar od kamaráda, bývalého agenta STB, kterému socialistický ministr financí Sobotka nechal vrátit mnoho milionů korun ze státního, okázalé předvolební kampaně a ještě opuletnější "žranice".
Neskutečná ztráta paměti po čtyřech dnech od návštěvy je vcelku obdivuhodná. "V noci z pátku na sobotu jsem tam nebyl, protože jsem si připravoval projev na schůzi ústředního výboru. ... Už si to nepamatuji. ... Jestli tím chcete jako ukázat, že je ČSSD buržoazní strana... a co by na tom bylo špatného?"
Špatného by na tom nebylo celkem nic, i když existují určitě lepší způsoby jak utrácet peníze, pokud... Pokud by nehráli na závist chudých upozorňováním na to, kolik si vydělal expremiér Topolánek. Dokonce se k tomuto kroku, hraní na závist, Jiří Paroubek přiznal v rozhovoru pro MF DNES. Zrovna tak billboardové heslo "Nechceme Evropu pro bohaté".
Pokud by socialisté nehanili všechny úspěšné a bohaté a nechtěli je za jejich úspěšnost či majetek trestat, nevyvolávali vůči těmto lidem závist a nenávist a nedělali z těchto lidí netvory světa, pak by jejich dýchánky v prezidentském apartmá za 130 tisíc na den nechávaly veřejnost chladnou. Kázat lidem obyčejnou vodu a sami popíjet unikátní značkové archivní víno je farizejství.
22. 06. 2009 | 18:52

Suchec napsal(a):

Vyhynout, anebo nahradit expanzi vnitřní, expanzí vnější i mimo tutop planetu a dál, i za cenu velkých ztrát.

Tam, kde není pokrok, dochází ke stagnaci, kde je stagnace, dochází k degeneraci a vyhynutí.
22. 06. 2009 | 18:52

Martin napsal(a):

A canada zluva zase nic nechapala :) Je to furt to samy. Blue Jay vyskoc a Blue Jay usmivaje se jako retard udela Hop, Mee :) Ten Canada zbabelec je tak vypocitatelny :)
22. 06. 2009 | 18:54

Paterik napsal(a):

Suchec:

z těch čísel vyplývá, že ČSSD nám za své vlády pěkně zvedla daně. Proč neuvedete čísla za rok 2008? Možná neříkají to, čemu chcete věřit?
22. 06. 2009 | 18:56

Suchec napsal(a):

Moucha:

Hele jsi už jako Adamec.

Jeden nenávistný, druhý poťouchlý, ale výsledek je vždy k pláči, či k soucitu.

Argument není, spamuješ článkem z novin (navíc pochybné kvality).

Náš staříček tomu říkali, že je dotyčný "podštívač".
22. 06. 2009 | 18:56

Martin napsal(a):

Pateriku psal jsem o zemich s rovnou nebo vyrazne nizkou dani a osekanymi socialnimi vydaji, ktere byly nam predkladany jako priklad jak to skvele funguje. A jedno trosku nechapu, muze se rikat Madarsko to ci ono velmi jednoduse ale nemuze se rikat Pobalti, Rusko, Irsko, Island to ci ono a tam mam hledat ruzny dalsi duvody ? Trochu mi to nedava smysl. A takto jednoduse jste Madarsko nekolikrat pouzil sam. A to s tou porodnosti to je jeste min predvidatelny nez duchody a mel byste si to sam trochu ujasnit, bud vubec nezabralo porodny apod. a nebo zabralo ale bohuzel jednorazove, oboje dohromady nemuze byt pravdive.
22. 06. 2009 | 18:58

Martin napsal(a):

Jinak Pateriku diky za diskusi a nekdy priste na prectenou a napsanou :)
22. 06. 2009 | 19:02

blue jay napsal(a):

Hele Suchare,
Take pijes vodu a kazes vino? Se nedivim ze te stve kdyz nekdo poukaze na ty tve socialne uvedomele papalase. Kolik z jejich volicu ma na apartma za 130000 za den? Te to musi stvat, ale asi citis povinost je chranit. Holt kdyz na to nemas, tak aspon knucis.
22. 06. 2009 | 19:03

blue jay napsal(a):

Martine,
Ujistuji te ze nikdo v Canade neskace. Hlavne kvuli rope. A jeste min kvuli komunistum jako jsi ty. Ty by jsi tam byl povazovan za nejakeho podivneho blazna mavajicim rudym praporem. Ale byl by jsi tolerovan. Sice se smichem ale tolerovan. A by ti i zatleskali.
22. 06. 2009 | 19:10

Suchec napsal(a):

Paterik:
Jo? Fakt? A kde?

Ať procházím sazby přímých daní odpředu dozadu, tak vidím, že se snížily , a to dost značně (o 1% se zvýšilo SP - 2004?).

Co nastalo, tak jedině změna zatřídění zboží a služeb v systému DPH (dle směrnic EU a přístupových dohod).
Jenže to je jiná písnička, se kterou nešlo mnoho dělat.

Pokud by růst HDP byl opravdu tvořen zvýšenou spotřebou obyvatelstva, a tím i vyššími výběry DPH a SD, pak by , při min 3% růstu HDP ročně, musel být procentní podíl daní na tvorbě HDP ještě vyšší, než ten uváděný za rok 2007.

Nebo ne?
Jo, a k výsledkům za rok 2008....
Které výsledky mám brát jako relevantní? Ty zveřejněné Kalouskovy, anebo skutečné?
22. 06. 2009 | 19:21

blue jay napsal(a):

Suchare,

Doporucuji ty cisla kterymi te krmi "ekonom" Sobotka.
Ale pry to vyjde jen pokud....pokud...
Ale sliby preci nejsou zavazne, co? Hlavni je co nejvice naslibovat.
Je to jako deja vu..
B. SOBOTKA v r. 2003 k nesplneným slibum:
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvetlil už v roce 2003 deníku MF Dnes tehdejsi ministr financí Bohuslav Sobotka.
LMFAO!
22. 06. 2009 | 19:30

Béda napsal(a):

alesdrobek,

to co jste napsal o mladé generaci je jistě zajímavé, ale pochybuji, že se stane preferencí programu sociální demokracie.

Převzetím takovéhoto obsahu by se sociální demokracie natolik vzdálila svému původnímu charakteru a obsahu, že by bylo vůbec sporné, že se ještě vůbec jedná o stranu sociálně-demokratického charakteru. Pokud vím sociální demokracie jako taková vznikla a vyprofilovala se právě jako garance určitých jistot - zasloužila se o dnešní obsah pracovního práva, sociálních jistot, zdravotních jistot a všeobecné dostupnosti zdravotní péče. všeobecné dostupnosti středního a vyššího vzdělání... kde nad vším ční jednotící princip vzájemné sounáležitosti a solidarity všech, kteří jsou v pracovním procesu a ve společnosti v podřízeném postavení. V jednotě utlačovaných je jejich síla - to bylo jednotící heslo historické emancipace sociáldemokratismu.

Transformace podle vzoru který popisujete jenom kvůli tomu, aby získala životními zkušenostmi nepolíbenou generaci by znamenala naprosté vyprázdnění historicky nabytého obsahu sociální demokracie. To by se mohla sociální demokracií klidně nazvat ODS.

Jestliže většina mladé generace má stejný životní náhled jaký popisujete, pak by bylo namístě vystavit tuto generaci zkušebně jejímu idealizovanému systému bez jakýchkoliv jistot - "všechno anebo nic s příslibem možné výhry v životní sportce".
Co tím míním: především by mladá generace s tímto chápáním měla být po dovršení 18 let vystavena povinnosti plně si hradit školné a veškeré platby související se vzděláváním. Zrovna tak, protože do žádných solidárních programů ani na zdravotní pojištění ekonomicky nepřispívala, měla by si individuálně formou samoplatby hradit veškeré výlohy za zdravotní a nemocenskou péči, v případě, že se stane invalidní měla by se stát samoplátcem - ber kde ber... když tedy princip zásluhovosti a rovnosti tak se vším všudy. A pak bychom si mohli pohovořit o skutečné rovnosti šancí zadlužených s ratolestmi majetných a pod..

Jedno je jisté: mládež jistě přemýšlí o věcech jiným způsobem nežli střední a (rozrůstající se) starší generace. Abyste lépe pochopil mentalitu stáří stačí si zajít do kteréhokoliv domova důchodců anebo sociálního ústavu. Nejlépe mimo Prahu. Dravost, agresivita, výbušnost je zde zcela ojedinělým jevem.
Přitom uplynulo jenom pár desítek let, co i tito lidé byli mladí, stavěli si své vzdušné zámky, plánovali, spoléhali na svou výjimečnost a schopnosti... Možná těm mladým chybí schopnost vžít se do postavení těch starých, životní zkušenosti a schopnost předjímat svoji vlastní ne moc vzdálenou budoucnost.
22. 06. 2009 | 19:42

jarpor napsal(a):

Autorovi

Nic proti názoru, co by měla Vaše strana dělat směrem k mladé generaci. Naopak.

Je jen otázkou, zda je toho Vaše strana při stávajícím vedení takových kroků vůbec schopna na straně jedné, a zda by byly tyto kroky akceptovány...těmi mladými, kteří mají své, zkušenosti... s takovou stranou a jejími představiteli, jaká v současnosti je.

Čeká Vás moc práce - hlavně "doma".

Hezký večer
22. 06. 2009 | 21:03

spider napsal(a):

Aleš Drobek -
ČSSD musí především vyměnit své vedení a tím osloví mnoho dalších, nejen mladých voličů.
22. 06. 2009 | 21:29

Karel napsal(a):

To Spider :

Vy volíte podle bradavice, "papalášství", novinových titulků MFDnes či LN nebo podle programu?

To p. Drobek :
Souhlas s Béďou. Nenapadlo Vás někdy, pane Drboku, že v ODS by Vám s Vaším viděním světa bylo líp?
22. 06. 2009 | 22:20

explained rubbed napsal(a):

22. 06. 2009 | 22:55

alesdrobek napsal(a):

jarpor - jak já to vidím, tak to není otázka schopnosti nebo neschopnosti vedení tyto věci přijmout. Tady jde víceméně o životní nutnost.

Jak říkám, socdem byla, je a vždy musí být stranou střední třídy a tu budou za chvíli tvořit dnešní pětadvacátníci, třicátníci. Pokud se nepřizpůsobíme, tak drtivou většinu hlasů posbírá ODS, případně jiná středová strana, která vznikne, protože uvidí mezeru na "trhu", a do role tradiční levice se postaví komunisti, kteří se za tím účelem ještě rádi zcivilizují.
22. 06. 2009 | 23:26

Honza Český napsal(a):

K té jistotě:

Fakt je, že mladý člověk jistotu zase tak moc nepotřebuje, bez ní je to život dobrodružnější, pestřejší atd.

Jenže se založením rodiny a prvním dítětem se začne trocha jistoty hodit. Že bude na splátky půjček, že bude z čeho živit a šatit děti, že bude na nájem a na zdravotní péči pro děti atd.

A pak se již s věkem potřeba jistoty spíše stupňuje. Tak to prostě je ...

P.S. A komunisté jistě ocení, když se socdem posune do středu ke střední třídě. Uvolní jim prostor na levici …
23. 06. 2009 | 00:30

alesdrobek napsal(a):

Béda, Karel - "Nenapadlo Vás někdy, pane Drboku, že v ODS by Vám s Vaším viděním světa bylo líp?"

Vsadím boty, že něco podobného si musel nekonečně krát vyslechnout i Tony Blair, než provedl v Labour Party naprostou revoluci a dosáhl s takto reformovanou středolevou stranou nejvýraznějšího volebního vítězství v moderních britských dějinách.
23. 06. 2009 | 00:42

Honza Český napsal(a):

Fakt je, že Tony Blair dosáhl výrazného volebního vítězství, ale ty konce …

Taky je ale fakt, že si stačil nadělat takový majetek, že mu jsou nyní voliči u … lhostejní

Zkrátka socdemácký ideál, reprezentant střední třídy
23. 06. 2009 | 02:07

Martin napsal(a):

Jiste topol nas doji vyhledem z rebicku na ctvrty sprusli ale koukni na ty socany oni nepijou burcak z plastaku jak si to muzou dovolit hajzlici. anna proletarka vzor zeny a malej bobes vzor chlapa a konec rozdily staleti nic neznamenaj a obecne zavidet se nesmi ale zavidet soacnum se musi to je cool to je modry a moudry.
23. 06. 2009 | 05:29

Martin napsal(a):

a zluve vzkaz klasicky, protoze odpoved stejne bude takova jako popisu. Hele blue jay, takze blue jay vyskoc. a blue jay natesen ze vzbuzuje pozornost udela co? meeeee, hop ! abychom mu nekrivdili jeste obcas to zdokonali, meee, hop ja byt ze super canada.
23. 06. 2009 | 05:31

neo napsal(a):

Suchec: ano, a kdo v těch letech vládly ty Suchče?

Jinak daňové zatížení není vůbec podstatné. Podstatná je čistá část příjmů a kupní síla...
23. 06. 2009 | 08:08

JAHA napsal(a):

Ad: autor
...že registrované partnerství a právo ženy na interrupci má v jednadvacátém století své nezastupitelné místo, stejně jako právo na důstojný odchod ze života,...".

Mokry studeny rucnik na celo by myslim zatial postacil. A popritom si precitat nieco o moralke, etike... o zakladnych kamenoch tejto europskej civilizacie a o tom, co sa deje, ked sa da slovo a pravomoc takym (neinterupovanych svojou matkou) ako VY - vid sucasna demograficka, kulturalna, eticka..."liberalnej" Europy (Francuzsko, Nemecko, Holandsko...).
23. 06. 2009 | 08:56

jirka napsal(a):

Nahoře už to někdo napsal a já se připojuji - na ČSSD mě nejvíc vadí Paroubek a především demagog Rath !
Nedovedu si představit, jak na tom musí být krajská kasa špatně, když pár měsíců před volbami přizná, že nebude na proplácení regulačních poplatků, přitom právě tím vyhráli volby minulé !
23. 06. 2009 | 09:04

radek napsal(a):

jirka
pro krista pána, je tu krize!!!
23. 06. 2009 | 10:48

marta napsal(a):

Aleši, máte právo říci a hájit svůj názor. Všichni nejsou modří.
23. 06. 2009 | 12:46

zdesta napsal(a):

blue jay:Když jedná G8 o chudobě ve světě,tak tam ti chlápci přijedou v teplákách na kole a žerou topínky.
23. 06. 2009 | 15:04

Saliven napsal(a):

Aleš Drobek:
Nemůžu než nesmeknout. Až založíte vedle křesťanské i středovou frakci v ČSSD, já se hned přidám - a můžem začín na facebooku ;-) Taky mě nebaví se přetahovat o voliče s komunisty. Díky za tenhle text, vytisknu si ho vylepím na nástěnku. :-))
24. 06. 2009 | 00:02

marta napsal(a):

Frakce nejsou špatné, sociální myšlenka má zástupce napříč spektrem. Je třeba si ale stále připomínat hlavní myšlenky, které nás spojují,aby jsme se neroztříštily na malé kousky a neutopili v předvolebním bahně. Když to ustojíme, máme velké šance do budoucnosti. Pisálkové se nás budou snažit rozeštvat, pokud se jim nás nepodaří vystrašit. Držte se.
24. 06. 2009 | 09:00

Mari napsal(a):

Na příští volební kampaň navrhuji oranžové bilboardy opět se spokojenými důchodci s 13. důchodem, spokojené příjemce nejrůznějších sociálních dávek, šťastného příjemce šrotovného s novým autem, spokojené pracující s přehlednou tabulkou progresívní daně a hlavně - pro mladé - digitální display http://www.verejnydluh.cz - k tomu nějaké údernické heslo, jako více naděje do budoucna, více idealismu, více solidarity....možná zpěv Sirén ve stylu hip hop

Pěkná agitka 3 měsíce před volbami, takhle máte nakročeno přímo do salonku hotelu Kempinski.

Měl byste doporučit zdravý selský rozum, více zodpovědnosti, aktivity, podnikavosti a pokory pro všechny generace než lanařit mladé, když jim nemáte co nabídnout. Možná byste mohl přeložit něco zajímavého o bankrotu v Argentině, ať víme, do čeho jdeme solidárně napříč celou Evropou Unií. Nemyslím, že by nám měly být vzorem více zadlužené země.
25. 06. 2009 | 09:20

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
26. 08. 2009 | 06:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy