Kdo je nepřítelem sociální demokracie aneb přátelé, nebuďme soudruzi!

07. 12. 2009 | 17:13
Přečteno 8357 krát
Onehdy jsem se taky zase u piva zmínil, že fušuju do politiky. „Jo? A ve které straně?“ zazněla obvyklá otázka. Z výrazu tazatele bylo ovšem znát, že počítá pouze se dvěma možnými odpověďmi – ODS nebo Zelení. Když jsem přiznal barvu, rozhostilo se napůl šokované, napůl rozpačité ticho, následované neurčitým chlácholivým mumláním. Asi jako kdybych pustil ven, že jsem gay a kamarádi mě poplácali po rameni a řekli „nic si z toho nedělej, za to nemůžeš, my jsme tolerantní. Ale hlavně na nikoho nic nezkoušej“.

Ve straně jsem už dva roky a podobnou scénu jsem už zažil několikrát. Ne že bych z toho nespal, ale přece jen mi to pivo pokaždé trochu zhořkne v ústech. A to prosím piju Bernarda. Nad tím, proč je dnes členství v socdem mezi mladými takové stigma, si lámu hlavu snad ještě déle.

Jistě, politik je tradičně jednou z nejméně oblíbených profesí všude na světě. To je dáno dramatickým a zřejmě neřešitelným rozporem mezi mimořádně přísnými požadavky na poctivost a osobní kvality každého hospodáře s veřejnými penězi a tím, jaké charaktery příslib „hospodařit“ s veřejnými penězi obvykle přitahuje. Jenže český sociálnědemokratický politik je na tom s reputací ještě násobně hůře, zejména v posledních několika letech (což je o to víc zarážející, že socdem byla po většinu té doby v opozici).

Napadají mě čtyři základní důvody, proč po třech letech vlády konkurence vítězí sociální demokracie v průzkumech veřejného mínění jen o příslovečná prsa – neschopnost oslovit mladou internetovou generaci, neschopnost vymezit se vůči komunistům a zbavit se puncu autoritářské a paternalistické strany, zoufale nedostatečný důraz na ochranu životního prostředí v době, kdy je ekologie globálním tématem číslo jedna, a zbytečný populismus. Leckdo by asi na můj seznam připojil i současné vedení strany a jeho neodolatelné nutkání znepřátelovat si i ten zbytek novinářů a intelektuálů, který s námi ještě pořád sympatizuje, leč podle mého jde spíše o symptom výše uvedeného než o pravou příčinu.

Dobrá zpráva je, že „nahoře“ si většinu z toho uvědomují a jeví určitou snahu něco s tím dělat. V socdem právě kolotá vnitrostranická diskuze o modernizaci strany. Špatná zpráva je, že dobré úmysly nestačí a že si často sami sobě podkopáváme nohy. Vezměme si několik příkladů.

Zaprvé komunikace s mladými. Představa, že to takňák stačí „rozjet na fejsbuku a tvítru“ a mladí se k nám pohrnou, prozrazuje zoufalé nepochopení toho, co internet je, jak funguje a v čem je jeho síla. O tom už popsali stohy papíru mnohem povolanější lidé, já bych jen krátce shrnul – internet dokáže lépe než cokoli jiného rozfoukat jiskru v mohutnou vatru. Jenže na počátku musí být právě ta jiskra opravdové, autentické myšlenky, která lidi inspiruje a zapálí pro věc. Protože internet sám o sobě, bez lidí, je jen mrtvou sítí kabelů v zemi a antén a počítačového „železa“. Dnešní poselství sociální demokracie inspiruje mladé na Facebooku k organizování vajíčkových srazů. Řešením není změna Facebooku, nýbrž změna poselství.

A pokud jde o to podkopávání si vlastních nohou, ukázkovým příkladem je tahle stránka a s ní spojené spamování internetových diskuzí. Netuším, kdo tuhle zhůvěřilost vymyslel, jestli jde o oficiální aktivitu našich marketingových „géniů“, nebo o dobře myšlenou, ovšem mimořádně nešikovnou iniciativu sympatizantů, ale pokud jde o marketing, někdo by se měl nad sebou vážně zamyslet.

Dále tu máme distanc od komunistů. Tohle je Achillova pata sociální demokracie už od Zemana. Konkurence šikovně využívá toho, že se obě strany obecně považují za „levicové“, hází nás s komunisty do jednoho pytle. Lidová tvořivost typu KSČSSD je pak jen přirozeným důsledkem téhle strategie. Zaprvé si myslím, že pravo-levé dělení stran a ideologií je ve 21. století, dvě stě let od Velké francouzské revoluce, stejný přežitek jako bryčky a cylindry a jak tak sleduju diskuze a fóra, nejsem zdaleka sám. Pokud to tedy myslíme s tím distancem od komunistů vážně, měli bychom v médiích začít s „ústupovou strategií“ od pravo-levé rétoriky, a ne se jí naopak ohánět, a hrát tím konkurenci do karet.

A za druhé nemůžeme svalovat všechnu vinu na politickou konkurenci či nepřátelská média. I tady si můžeme za leccos sami. Sice se navenek horlivě snažíme vymezovat vůči nedemokratickým stranám a ideologiím, ale nikterak neprotestujeme, když se nám říká „socialisté“. A nejen že neprotestujeme, dokonce se tak občas sami oslovujeme. Zrovna dnes jsem si málem ukroutil hlavu při čtení některých reportáží o kongresu Strany evropských socialistů, jíž je česká sociální demokracie součástí. Burácení o zlu tržní ekonomiky, oslovování „soudružky a soudruzi“, socialismus sem, socialismus tam. Možná bychom se měli zamyslet nad tím, jestli náhodou ČSSD nemá se svými západoevropskými „sestrami“ méně společného, než by se mohlo zdát. Když tak poslouchám některá vystoupení Martina Schulze, říkám si, zda bychom neměli ve vztahu k PES udělat příslovečný úkrok stranou a svým západoevropským partnerům to vysvětlit tím, že některé historické zkušenosti jsou jak vidno nepřenositelné.

Alespoň že se delegáti chovají „bezuhlíkově“. To je rozhodně krok správným směrem. V oblasti ochrany životního prostředí máme vůči svým západoevropským sesterským stranám naopak co dohánět. Vzhledem k tomu, že tzv. aféra Climategate uložila globální oteplování na delší dobu k ledu, bych osobně s tímhle konkrétním tématem moc nešermoval, přinejmenším do doby, než se prokáže, jaká je opravdová souvislost mezi lidskou aktivitou a globálním klimatem. To ale neznamená, že nešťastní britští klimatologové zdiskreditovali „zelenou“ myšlenku jako takovou. Dnes už fakt nevím, jestli spalování fosilních paliv otepluje planetu, nebo ne, rozhodně však nechci, aby mé děti nosily roušku jako běžnou součást oblečení. Je mi jedno, jestli je recyklování a třídění levicové nebo pravicové, zkrátka bych nerad, aby příští generace žily na umělých ostrovech z navezených odpadků.

A nakonec populismus. Pokud si někdo myslí, že podbíhání voličům ála třinácté důchody nebo šrotovné nám přináší víc plusových bodů než minusových, tak já si to nemyslím. V neděli jsem sledoval Moravce. Komunistická poslankyně tam měla na většinu problémů jednoduchou odpověď – všechno je „podfinancované“, zvolte nás a my všem dáme tolik, kolik budou chtít. Tohle má být náš argumentační vzor? Jistě, spousta lidí upřímně věří, že neexistuje problém, který by nevyřešila pořádná dotace. Já jsem si však jist, že mnohem větší spousta si dobře uvědomuje to, co znovu zaznělo například v Moravcově poslední půlhodině – že na chod státu si nemůžeme donekonečna půjčovat, že deficit je hrozivý a že oč víc se dnes rozšoupneme nad poměry, o to víc se budeme muset v budoucnu uskrovnit.

Chci ale skončit na pozitivní notě. Česká sociální demokracie má obrovský potenciál. Tenhle článek (nebo tenhle) nepíšu jako útok na stranu nebo její vedení. Těch je v médiích dvanáct do tuctu a vypadají úplně jinak. Píšu jej, protože v sociální demokracii vidím stranu budoucnosti – pokud si ovšem uvědomíme:

• že budoucnost už z podstaty patří mladým, že časy se mění a že my se musíme měnit s nimi, jinak klesnem ke dnu jako kámen, jak zpívá Dylan
• že naší přirozenou voličskou základnou je 60 % „normálních“ Čechů, nikoli 5 % lidí váhajících při každých volbách mezi námi a komunisty.
• že bismarckovský model sociálního státu si odsloužil své a že by bylo prozíravé nabídnout lidem model nový, dřív než to udělá konkurence. S demografickým, technologickým a společenským vývojem totiž můžeme nesouhlasit, dokonce proti němu protestovat, ale to je tak všechno
• že lidé nechtějí stát jen sociální, ale také právní a že bez přes všechnu solidaritu a jistoty nesmíme zapomínat na nezávislou justici a kompetentní policii, bez které nefunguje ani tržní ekonomika, ani občanská společnost

Ale pro začátek by lidem možná úplně stačilo, kdyby naši politici vystupovali slušně a nefigurovali v korupčních či jiných aférách.

***


Pro zájemce můj Twitter

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

dobry den pane drobku :) a nechcete mezi nas heteroseualy?myslim ze je vas mezi gayi skoda :)
07. 12. 2009 | 17:30

jarpor napsal(a):

Pane Drobku,

až strana, jejíž jste členem, bude preferovat a hlavně skutečně uskutečňovat to, o čem píšete, stručně - rozdat můžeme jen tolik, kolik si vyděláme, pak budu se svým hlasem ve volbách ve prospěch Vaší strany uvažovat...

"Dobrá zpráva je, že „nahoře“ si většinu z toho uvědomují a jeví určitou snahu něco s tím dělat."

Z vonku to tak nevyzerá... si dovolím parafrázovat.

Takže - jste-li takový optimista, že se Vám podaří Vaši stranu změnit - jen do toho.

Hezký večer
07. 12. 2009 | 17:31

Stanislav Křeček napsal(a):

Většinou lze jistě souhlasit, ale obecně bych konstoval, že předvolební dnešek (nevím jak budoucnost)nepatří pražským ntelektuálnům a pod. a že těch 60% normálních občanů vypadá asi jinak než ty, se kterými autor ( článku i této poznámky) chodí na pivo...A jiný než předvolební čas může zajímat vědecké, ústavy, Akademii věd, ale jen do jistí míry politickou stranu. Výsledek soc.dem v Německu je z tohoto hlediska varující. Program měli bezvadný....
07. 12. 2009 | 17:33

vasja napsal(a):

Zdravej, silnej, pracovitej....... to k socanům opravdu nesedí
07. 12. 2009 | 17:37

Michal Macek napsal(a):

pan Krecek:

dobry den,tak intelektualove neziji jen v praze ne?ted nedavno byla takova afera ze nejaky psycholog prohlasil ze vetsina populace sou blbci....urcite zalezi na poctu volicu ale podle me taky na kvalite - budete mit radost kdyz vyhrajete volbz tim ze vezmete 5 procent volicu komunistum a nacionalistum?
07. 12. 2009 | 17:40

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Drobku,
máte pravdu. Ale musíte to vysvětlovat špičkám vaší strany. Tam, kde se rozmohl jakýsi tupohlav.
Jak si vysvětlit, že jinak spíš rozumný Jiří Havel například v diskusi o šrotovném, pokud měl proti sobě pádné argumenty, tak dělal, že je nevidí; soustředil se jenom na vyvracení těch pochybných. To je divadýlko, které zabírá jenom na pár příznivců, ale nikoho dalšího nepřesvědčí.
I on vede spíš válku (hlavní je zvítězit!), než polemiku (hlavní je najít správné řešení). Zkuste jim to tam vysvětlit!
Anebo jim raději nic nevysvětlujte. Když takové samozřejmosti někomu nedocvaknou samy od sebe, tak ať raději spěje k samovolnému sebezničení.
07. 12. 2009 | 17:47

Carlos V. napsal(a):

Stanislav Krecek : Spravne, jen tak do nich !

Levicovych intelektualu az tak moc neni, ale jestli pana Horejsiho a spol. budete takhle castovat, aspon cast - pro p. Krecka nevyznamnych volicu - bude volit nekoho slusnejsiho.
07. 12. 2009 | 17:47

Stan napsal(a):

Aleši, při vší úctě, připadáte mi tak trochu jako takový "pražský kavárenský" socialista, zkuste přijít do venkovské hospody a zjistíte, že nikdo z těch, kterým budete vysvětlovat výše popsané názory, nepochopí, proč jste v ČSSD, a nikoliv v nějaké jiné, "liberálnější" straně.

P.S. Zítra to pověsím u sebe, a sám jsem zvědav, jestli Vám moji "vlčáci" tak trochu nevypráší kožich :)
07. 12. 2009 | 17:47

J. napsal(a):

Křeček:
"...A jiný než předvolební čas může zajímat vědecké, ústavy, Akademii věd, ale jen do jistí míry politickou stranu..."
Víte, pane Křečku, to je asi přesně to, o čem pan Drobek mluvi.
Jinak - pěkný smysluplný článek od sociálního demokrata. Asi tak cca první v tomto desetiletí...
07. 12. 2009 | 17:54

Michal Macek napsal(a):

J.

souhlas
07. 12. 2009 | 18:05

PatientO.T. napsal(a):

Tak vidíte, pane Drobku, jak vám to přítel Křeček vysvětlil...

Pěknou úvahu jste napsal. Hodně štěstí...
07. 12. 2009 | 18:05

mapolenka napsal(a):

Socialisté nejsou a z principu ani nemohou žádnému národu prospět. Mohou prospět několika jedincům, nejlépe sobě. To ano
07. 12. 2009 | 18:12

JQ napsal(a):

Pane Krecku, mlceti zlato. Tady se v podstate nepokryte hlasite k tomu, ze Vasi stranu, pokud se zrovna neblizi volby, zajima deni v nasi zemi jen do "jiste miry". To je opravdu uctyhodna a odvazna pozice.

Misto toho, abyste se snazili prosazovat dlouhodobe cile, a vysvetlovali je svym volicum, na to proste resignujete a omezite se na naslibovani vseho mozneho pred volbami :( To je pro me bohuzel nestravitelna pozice.
07. 12. 2009 | 18:13

myrta napsal(a):

ale,ale mapolenko,poslední 3 roky výrazně ukázaly,komu politici pomáhali a dosud setrvačností pomáhají-jen a jen kapsám svým a svých kumpánů.Takže opatrně s výrazy a když tak spravedlivě,ano?
07. 12. 2009 | 18:17

Karl von Bahnhof napsal(a):

Kdy budou lidé ČSSD více věřit ?? Hádejte pane autore !

Třeba až radnice Prahy 2 na návrh zastupitelů za ČSSD vystěhuje jistého notoricky známého falešného doktora Křečka z regulovaného bytu do pryč.
A nedosti toho, tento levný obecní byt pro chudé, který sociál Křeček zneužívá, nabídne třeba domácnosti důchodců nebo ještě lépe rodině s malými dětmi.

Velice bych uvítal vyjádření autora článku speciálně k nemravnému regulovanému vegetu poslance Křečka v obecním bytě !
07. 12. 2009 | 19:13

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pomoc se dycky hodí... a jinak máte li finanční starosti, staňte se milionáři.
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
07. 12. 2009 | 19:20

Eliška II napsal(a):

no jo, wbgardene, s takovou vizáží vám dá každej aspoň bůra, ale co my, co vypadáme spokojeně, nebo skoro spokojeně?!
07. 12. 2009 | 20:04

Marcus Agrippa napsal(a):

Víte proč ČSSD / Paroubek není oblíbený mezi tzv. mladými?! Protože tuto volební skupinu podcenila a naopak ODS toho využila víc než mistrně ( což je její jediné pozitivum ). Ale slyšet tyhle dětské voliče a jejich argumenty proti je teda síla! Něco jako - nevím proč ale je to sockom sv...
07. 12. 2009 | 20:04

Hewlett napsal(a):

Proč se mladí lidé stydí za sympatie vůči ČSSD? Protože každý krok a každý čin politiků ČSSD je neustále naprostou většinou médií nelichotivě nálepkován. Umírněný Špidla = autista, šedá myš atd. Rázný Paroubek = nabubřelý, arogantní papaláš. Nikdo už neřeší věcnou podstatu, všichni se předhánějí, kdo přišije Paroubkovi "lepší" přívlastek. Váš článek je toho důkazem - neřešíte, jestli měl Paroubek ohledně zmíněných novinářů pravdu, okamžitě se vytasíte s morálními soudy: Paroubek je takový a makový. A vsadím sto bejků proti koženýmu lasu, že kdyby se Paroubek zařídil podle vaší rady a řešil útoky na svoji osobu úsměvem, okamžitě bude nařčen z arogance a zpupnosti: hle, jak zpupně se směje z výšin moci svým spravedlivým kritikům ten arogantní a namyšlený papaláš.
07. 12. 2009 | 20:07

kozoroh napsal(a):

Přepastoval jsem pár otázek,položených u Peheho.Není vám, socani, divné, že v krátké době už několikátý obhájce Paroubka se k němu staví zády? Slyšeli jste, co dnes říkal na sjezdu PES? Ještě vám nedochází, že šéfovat s podporou kolotočářů, kmotrů mafií a

komunistů je jaksi off topic? Že je to vlastně takový Kožený, slibující jistotu desetinásobku?Že si vás koupil za 30 stříbrných?Že až vás využije, jistě najde citlivé zdůvodnění, proč sliby nesplnil?Že to, že nemluví sprostě ještě neznamená, že je slušný? Že slušnou formou je téměř při každém svém projevu sprostý jak dlaždič? Že lže bez mrknutí oka?Že on a jeho svita jsou příčinou děsivých antagonizmů, dělících společnost? Dojde to aspoň někomu z vás? A poslední otázka: budete s tím něco dělat, nebo vám to vyhovuje?
07. 12. 2009 | 20:27

Palice napsal(a):

Jako dávný bývalý volič ČSSD jsem se skutečně zasnil. Jen mi přijde, že k sociálně demokratické straně, o které tu píšete má dneska nejblíže Topolánkovská ODS. Od nástupu Paroubka jsem přestal být schopen mezi ČSSD a komunistama rozlišovat, snad s výjimkou toho, že se komunisti chovají občas méně sprostě (i když si samozřejmě člověk uvědomuje, že v případě komunistů je to hypnozitérská slušnost kobry...).

Myslíte, že takový ethos, o kterém píšete, může do vedení ČSSD v dohledné době prosáknout? Přes Paroubka? Ratha? Zaorálka? Škromacha? Sobotku? ??? Mám neodbytný dojem, že i "mladí" (Sobotka, Tejc, Hamáček...) významní představitelé ČSSD by nutně byli beznadějně zdiskreditovaní, poměřovali-li bysme Vámi nastíněnými východisky pro zživotaschopnění české socdem.

Mně, když slyšim M. Schultze, naskakuje husí kůže, a to ten člověk bude předsedat EP...
07. 12. 2009 | 20:30

veverka napsal(a):

Stan,Hewlett
Naprosto přesné.
07. 12. 2009 | 20:31

kozoroh napsal(a):

To Hewlett.Karikaturista má schopnost několika tahy zvýraznit typické rysy postavy.Novináři dělají totéž, jenže slovy.
07. 12. 2009 | 20:36

veverka napsal(a):

palice
Ty si sociální demokrat asi tak jako je Bursík zelenej.Troubům v malém českém rybníčku naprosto uniká kde je svět.Zatímco na Západě jsou zelení levicoví jak poleno a ten tvůj Schultze je prototypem standartního evropského sociálního demokrata,my tady máme pravicového liberála co vede české "zelené" a osoby jako ty co viděj všude komunisty.Prostě tady tomu celkově ujíždí vlak a je to celý zvrácený.Taky je tady pak náležitej Kocourkov a bordel.
07. 12. 2009 | 20:38

Karel napsal(a):

To Aleš Drobek :

Myslím, že jste se minul ve výběru strany. Vás je skutečně pro ČSSD škoda.
Vám by, dle mého názoru, seděla nějaká liberálnější strana se silným kapitálem a mediální masáží v zádech.

Co tak ODS nebo TOP 09? Alespoň byste se nemusel stydět za své členství.
07. 12. 2009 | 20:41

Michal Macek napsal(a):

veverko:

ja uz tu nejakou dobu ctu vase komentare - nejste nahodou petra paroubkova??? :)))
07. 12. 2009 | 20:45

Skogen napsal(a):

Řekl bych, že mnohé nelichotivé atributy, které zmiňujete, jsou ČSSD prostě přisouzeny. Omílá je opozice, omílají je média a stokrát omleté přijali i konzumenti informací. Která že to strana má ten moderní kabátek? Snobismus ODS s macho hodinkami a taneční party na hřbitově? New style Bursíka s familiárním oslovením "Ta kráva..."? TOP 09 s padákovými a arbitrážními politiky? Jo, fajn, nebýt dříve tolik horlivý, mohl dnes Paroubek uspořádat CzechTek a rázem by byl moderní... Jenže to by byl asi ten pravý populismus.
07. 12. 2009 | 21:14

Hewlett napsal(a):

To Kozoroh:
jsem rád, že jste takto vystihl naše přední politické komentátory - karikaturisté. Neměli by ale spíš uvažovat o kariéře v Dikobrazu? Nejde v politice spíš o program? Já se nepovažuji za idiota, respektive ne za úplného idiota. Pokud budu přesvědčen, že program ČSSD povede k záhubě, ani mě nenapadne, abych tuto stranu volil. Ale zatím slyším pouze populistické výkřiky typu: projídáme budoucnost svých dětí! Ty strašné dluhy, ach, ty strašné dluhy! Případně se média zaměřují na, jak jste výstižně napsal: "zvýrazňování typických rysů postavy". Poslední, kdo se pokoušel z ODS argumentovat nějakými čísly, pokud se dobře pamatuji, byl Tlustý. Dej mu pámbu lehkou vířivku.
07. 12. 2009 | 21:15

Deny napsal(a):

Kdy si pane autore mladí začnou vážit ČSSD? Tak například tehdy, až Paroubek např. odsoudí prominutí daní (26milKč) Sobotkou hoteliérovi Dvořákovi, a to pár dnů před odchodem z funkce ministra. Sobotka měl okamžitě letět. Protože se tak nestalo je důkazem "jánabráchysmu" v ČSSD

Vaši soudruzi z ČSSD jsou stejní korytáři jako z ODS. Nemáte si co vyčítat. Doufám, že lidé budou konečně v následujích volbách volit neparlamentní strany a dají tak snad šanci jiným neprofláknutým "ksichtům"
07. 12. 2009 | 21:18

Michal Macek napsal(a):

Skogen:

tak na techno poradane panem paroubkem bych urcite jel - to by byl ulet :)))
07. 12. 2009 | 21:18

kozoroh napsal(a):

Hewlett:Jsem rád, že jste nepochopil.Takže mne ani nepřekvapuje,že netušíte, kam ten program socdem vede.S ohledem na kodex se nevyjádřím.Mimochodem,moje první programovatelná kalkulačka slula názvem Hewlett Packard.Jste to vy?
07. 12. 2009 | 21:29

Hewlett napsal(a):

To Kozoroh: ano, jsem vaše programovatelná kalkulačka.
07. 12. 2009 | 21:36

PatientO.T. napsal(a):

07. 12. 2009 | 21:36

jepice napsal(a):

Kdy bude sociální demokracie přijatelná pro mladé lidi?
Až ji nepovedou pupíci, kteří těm mladým neustále podsouvají nesvéprávnost, neschopnost vlastního úsudku, podléhání médiím a svodům konzumu.
07. 12. 2009 | 21:38

kozoroh napsal(a):

Michal Macek.
Veverka není Petra.Mohl jste to, při vaší inteligenci, dávno zjistit.Větší fanatik je tu snad už jen suchec a malma.Ten se ovšem někde ztratil.A jak už zde někdo psal, k nalezení bude v Paroubkově pr....!
07. 12. 2009 | 21:40

Longer napsal(a):

Autor: Oceňuji formu blogu.

V několika věcech se ale mýlíte. Především jsou spojeny s Vaším přesvědčenám, že stoupenci pravice jsou nějak spontánnější.

Např. zkratka KSČSSD není žádným výsledkem lidové tvořivosti. Nejprve se objevila v oficiálních dokumentech ODS na jejich webu. Pak byl nějakou chvíli klid a až s určitým zpožděním začala mohutná kampaň spammerů ve všech diskusích. Nevylučuji, že bylo mezi autory pár spontánních uživatelů "zkratky", o lidovou tvořivost však nešlo.

Podobně nenávist některých mladých lidí k ČCSD je dlouhodobě pěstovaná. Ne náhodou Mladá Fronta a Lidové noviny rozdávají své výtisky leckde zdarma. Ne náhodou publikují "školní fotografie". Ne náhodou vedou studentské stránky, v nichž ochotně publikují kdejaký povrchní rádobyracionální blábol. "Fejsbůk" je jen dovršení této systematické strategie, ne podstatou. Kdo vidí, jaké blogy jsou publikovány na titulní stránce idnes apod. a jak dlouho tam zůstávají, má také jasno.

Takto se dá pokračovat. Upozornění nad dehonestujícími "socialisty" najdete pod každým článkem. Leckdy je zřejmé, že je autoři čtou a reagují na ně. Myslíte, že příště svou terminologii změní? Zbytečná otázka. Je to skvělá příležitost ke účinné zlomyslnosti a autor/ka (např. na zde na Aktuálně) jí nesmírně rád využívá.

Webů typu "tojesila" a spammerů, kteří na ně v diskusích donekonečna odkazují, je na straně ODS nespočetně. Nikdo to nekritizuje. Tento (až moc nápadný) je okamžitě řádně rozmáznut. Čím to?
07. 12. 2009 | 21:43

Skogen napsal(a):

Kozoroh, že má ten Paroubek ale štěstí, že mu nelezete do zadku zrovna vy...
07. 12. 2009 | 21:45

Jakr napsal(a):

"Nad tím, proč je dnes členství v socdem mezi mladými takové stigma, si lámu hlavu snad ještě déle."
A co takhle vzpomenout na 8 let socanského drancování? Pamatujete? Tehdy ještě zdroje byly. Víte, oni ti mladí, a i mladí jejich mladých, ty dluhy po vás budou muset platit, když se k tomu Paroubek nemá. To je zřejmé.
07. 12. 2009 | 21:46

Mirka napsal(a):

Volič Topolánka, volič Kalouska, nesvéprávnost, neschopnost vlastního úsudku, podléhání médiím a svodům konzumu.

pupíkem to nebude
07. 12. 2009 | 21:47

kozoroh napsal(a):

Skogen.
Jaksi neumím rozeznat,čí štěstí to je.Ale ještě bych tu chtěl pár dní pobejt.
07. 12. 2009 | 21:51

Skogen napsal(a):

jepice, bla, bla, bla.. Ukažte mi někde společnost, kterou vedou děti. Většinou je to cosi jako rada starších, že ano, zatímco mládí vždy nadšeně revoltuje - vocáď pocáď. Jestli se spokojíte s bulíkama na nose, je to vaše věc.
07. 12. 2009 | 21:53

jepice literární napsal(a):

Pupík je odborný termín a nevztahuje se k objemu v pase. Vymyslela ho kdysi Alexandra Berková.
http://www.academiaknihy.cz...
07. 12. 2009 | 21:53

Skogen napsal(a):

Kozoroh, jak je libo, úplně stačí vzít to oklikou, jenže vy jste zjevně tvrdohlavý..
07. 12. 2009 | 21:54

jepice napsal(a):

Skogen: neříkal něco podobného jeden soudruh na balkonu v ČKD? Dočkal se tenkrát pohotové odpovědi.
Ne, žádný stát nevedou děti.
Ale strana, která se chová ke všem jako ke školákům, nemá budoucnost.
07. 12. 2009 | 21:58

veverka napsal(a):

Michal macek
No já už tady taky nějakou dobu čtu ty tvoje komentáře a mě zase připadáš jako nějakej farář nebo kalousek.:)))
07. 12. 2009 | 22:01

Admirál napsal(a):

Pane Drobku - píšete: "neodolatelné nutkání znepřátelovat si i ten zbytek novinářů a intelektuálů, který s námi ještě pořád sympatizuje."

Až si spřátelíte za panujícího klima mezi těmi, co se považují být "in" většinu novinářů a intelektuálů, ČSSD přetane být levicovou stranou.

Až si spřátelíte většinu novinářů a intelektuálů, bude mít KSČM 35% a ČSSD 10% (viz volby do EU parlamentu za Špidli)

Jestli Vám voliči připadají nenormální, tak máte jedinou šanci: Vystěhovat se.

Populismus stejně jako Vy nemusím. Je však ČSSD jediná strana, která ho užívá?

Chci jen dodat, že nepociťuji nutnost hájit politiku dnešního vedení ČSSD, ale poze upozorňuji na některé fakta, bez jejichž zohlednění postádá jakákoli kritika smysl.
07. 12. 2009 | 22:02

kozoroh napsal(a):

Jepice.
Přesně to mně napadlo.A urazilo mne to, protože školák nejsem už několik desetiletí.

Veverko.
Farář a Kalousek jsou nadávky?
07. 12. 2009 | 22:06

Skogen napsal(a):

Asi jo, jepice, byl jsem tehdy moc mladej, nějaké balkóny mě nezajímaly, měl jsem problém zjistit, jak se připíná trikolóra. Ale třeba sem tam nějaký ten mlaďoch vyfuckuje i vás, třebaže dvacet pátků od balkónku ;)
07. 12. 2009 | 22:11

jj napsal(a):

pane Drobku,
proč si myslíte, že svoji politiku máte provozovat v ČSSD? (je mnoho dalších stran)
07. 12. 2009 | 22:12

Pocestny napsal(a):

To je la komedia!...-))
Leta tu křičíme, jděte do sebe, jen co někteří vyrazí, už jsou hardcorem lynčováni....

Já myslím, že glosáře pod kteroukoliv z těch čtyř dosavadních odpovědí na budovatelskou otázku, které jsou pohříchu stejné a pocházejí od těch, kdo mají více nastudováno než Herr Oberkellner nakradeno, jsou naprosto k věci a to je právě jejich handicap.

Pravej socan, to je smradlavý zvíře, který na hlavě sedí, řiťú promlůvá a pazůrú myslí, tam se takovéhle výstřelky omladiny netrpí.
Kuwa, mladej, kovácký kladivo nezvedne, ale hubou by prášil a hlavu má na myšlení, ty budeš nějakej ten kapitálistickej provokatér, protože našinec, jak známo je blbej jak daleko vidí a jeho víra je pevná jak křižáckej hrad.

Pane Drobek, jestli chcete opravdovou SocDem, tak si jí spolu s civilizovanými levičáky založte.

Tohle je jenom neokomoušská chátra, která se teď ještě roztrhne na midstreampovl a ultras pod vedením našeho Resurektovaného Velkého Bechera.

Víte, proč Jiřík nerad Miloše? On tehdá na svém vítězném sjezdu mohutně požil (jako každý den tou dobou) a když zmerčil Paroubka, jak se k němu žene se zdravicí, odtušil.
"Hele, vrchní, chyťte se za šrajtofle, bude se kasírovat...".
Tehdá Paroubek nosil "placíra z Repre", dneska ho milá moja oblékla jako metrouše od pípy ze Střelené Husy. Taky je dobrý, že už mu nedělá spin doctora Marián Labuda, protože ten jeho ekonomickej závozník Bohuš je jakoby vypadl Menzelovi z těch střediskovejch sluchátek.

Já myslím, že kdo jednou viděl Lásky jedné plavovlásky, Hoří má panenko, Ecce Homo Homolka a Zítra to roztočíme, drahoušku, ví o socanech vše.
Ony totiž tyhle generace levicových demokradů byly pro srandu i tomu bolševiku.
To víte, nad liskou malostí se každej rád zasměje, když to jednou není o něm samotném..-)))
Já zase přemýšlím o straně, která dá socanům strhnout dluhy dodnes nadělané v podobě německého Kirchekopfsteuer, pěkně každému procentem z platu a do úplného umoření.
07. 12. 2009 | 22:13

Skogen napsal(a):

A jepice, populistické podlézání vám sice jde, ale nějak jste neodpověděla..
07. 12. 2009 | 22:14

Hewlett napsal(a):

Zatímco média mají pro ČSSD pouze samé nelichotivé nálepky, pro pravici mají vyhrazenu tu nejlepší: Úspěch. Pravice je sebevědomá, úspěšná, tvrdou prací zajistí našim dětem (těm, jejichž budoucnost chtějí socani projíst...) blahobyt a prosperitu, pozvedne prestiž našeho malého, ale hrdého a poctivého národa. Kdo by se mohl nepřát naší pravici úspěch? Jedině nějaký neúspěšný, závistivý, líný povaleč, čekající s napraženou rukou na drobty ze stolu nabubřelého Paroubka. Divíte se, že se málokomu chce prohlásit se veřejně za pijavici, vyžírku a socku, totiž voliče ČSSD? Nic nového pod sluncem, přivlastnit si úspěch je starý trik, mistrně ho využil např. Ronnie. A program? Koho by to zajímalo, tady jde o boj dobra se zlem, úspěšných proti neúspěšným. Ochránci dětí proti jejich požíračům. Tak na kterou stranu se přidáte?
07. 12. 2009 | 22:16

iga napsal(a):

Pocestny

bohuzel to nebudou platit jen socani, ale uplne vsichni. Premyslite o strane ktera by danila obyvatelsvo podle politickych preferenci? Hmmm zajimave!
07. 12. 2009 | 22:21

ver napsal(a):

pane Drobek , toho Bernarda byste pít neměl. Což nevíte , že je to pravičák jak řemen ? Se socialistickými představami by ten pivovar nikdy nevybudoval
07. 12. 2009 | 22:22

Skogen napsal(a):

ver, no jasně.. Kam se hrabe Budvar na Bernarda.... ;)
07. 12. 2009 | 22:24

ver napsal(a):

nepřítelem sociální demokracie je sociální demokrat
07. 12. 2009 | 22:24

kozoroh napsal(a):

Ááá počestný!
Jak jsem ho zahlíd, už jsem začal brát kramle! Ale zpoza rohu mi to nedalo a přečetl.Tož tak, tak je to.Ale nevysvětlíte,nevysvětlíte jim to i při své počestnosti.Marná snaha!Aby byl byl organismus komplet, musí mít i levou! Čím by si dloubal holuby?
07. 12. 2009 | 22:25

Pocestny napsal(a):

Admirále
1. jedna špidla
2. bez jedné špidlyyyyy

kuwa, chlopi...ani na jméno mu nemůžete přijít!

Kdyby se vystěhoval každej, komu příjdete nenormální, pojdete tu hlady, souzi.
Mám alternativní nápad, v pražské ZOO je nový koště, asi se mu složíme na Národní pavilon opic, klecová lůžka dodá Harry Lotter.
Hele, bude střecha nad hlavou pro každýho hraboše, denně čerstvý ovoce, zatáhnou se vám dásně od kořky, pravidelná hygiena, odpolední vycházky ve výběhu plném hraček, budou vás tam křížit podle posledních výstřelků genetických, zejména uměle, a my lidé bychom se zatím v tom prostoru okolo výběhu pokusili domluvit tak jak Orang utan nedokáží.

Sem chodí glosovat socanská ultrapravice.....

a kruci, captcha povídá: didnt pelvis....
MUHAHA
To bude určitě o Ráthovi, jinej Elvis Pelvis tu není..-)

Sladké sny, broučkové...
07. 12. 2009 | 22:26

jepice napsal(a):

Skogene, a nač jste se to vlastně ptal?
07. 12. 2009 | 22:27

Gerd napsal(a):

Pane Drobku,
co Vám bránilo se prostě zeptat? A proč jste na to čekal 2 roky?
Důvody, proč je situace ČSSD současná jsou:
1. Opoziční smlouva s ODS - mnozí Vám ji dosud neodpustili
2. Standa Gross, o jehož morálním profilu podobném úplatkáři snad pochybuje jen jeho Šárka a po něm Jiří Paroubek, který opustil opotřebovanou ženu a vyměnil za mladší model po vzoru Mirka Topolánka. Taky Tvrdík "tvrdí" partu socanů.
3. Dr. Rath a Stanislav Křeček - argumentace opravdu úsměvná, zářný příklad světlých zítřků
4. Zeman a Škromach - stále mají své příznivce
5. Ochota paktovat se s KSČM a povolební projev Jirky Paroubka - mnoha lidem otevřel oči dokořán
6. KDU-ČSL - čachry s Kalouskem a sestavování vlády s Kalouskem a komunisty
7. Nepomohli jste zakázat komunisty a teď se Vám to mstí, v dobách horších KSČM ubírá ČSSD hlasy
8. Vznik Strany Zelených - přetáhla Vám pár voličů mezi mladými
9. Kočka a spol.
10. ČSSD jde o koryta stejně jako ODS. Jakmile dojde na poslanecké platy, děvčata a hoši z ODS i ČSSD rychle najdou společnou řeč
11. Postoj k radarové základně v Brdech - stačilo ji důrazně odmítnout a prohlásit, že případnou smlouvu s USA vypovíte. nidky jste tak neučinili, naopak to byla ČSSD, kdo jednání zahájil.
12. Vyučování ve školách - jednoznačně vymývání mozků současných studentů a lakování na modro, nesprávné informace o životě za socialismu, neschopnost mladších ročníků rozlišit mezi socialismem a sociálním. Koho že měla ČSSD za ministra školství? Poděkujte jim za mizerně odvedenou práci.

Našel bych i více důvodů, ale takový prostor zde není. Obceně je většina národa spíše levicověji zaměřena, ale ČSSD v dnešním pojetí je až moc doleva. Je s podivem, že nedokážete oslovit část populace, která by podle obdobných statistik měla levici spíše volit.
Kde jen soudruzi socialisté z NDR udělali chybu? Takový program a nic ... Poučte se!
07. 12. 2009 | 22:32

jepice menzelová napsal(a):

Ekonomickej závozník Bohuš se střediskovýma sluchátkama mě dostal. :)
07. 12. 2009 | 22:34

ver napsal(a):

sociální demokrat je sociálnímu demokratu ( tce ... aby se do mě nepustily ) soudruhem , přítelem a nepřítelem
07. 12. 2009 | 22:36

Skogen napsal(a):

Jepice, mezi řádky, proč se domníváte, že s vámi někdo mluví jako se školáky? Když už tedy přijmu, že už zase najednou není řeč o dětech (o ty samozřejmě nejde - bulíky dolů), ale o dospělých. K čemuž se briskně přimknul také Kozoroh. Ono je mezi dospělými infantilních víc než dost, račte si povšimnout. Přiznejte se, vy děláte "PÍ ÁR", což vám umožňuje se Štěpánovi vysmát, protože to on tehdy ve Škodovce opravdu těžce nevystihl. Být on tehdy slizce taktický, mohlo se nám dostat té krve, po které dnes bohémští dětinové hlasitěji volají.

Chtělo by to objektivitu. Což by zhusta znamenalo obětovat kus osobních zájmů, ale snad to za to stojí... Třebaže už dávno není doba prozměnu Havlových projevů, ve kterých také z balkónu odmítal kapitalismus a sliboval nulovou nezaměstnanost.
07. 12. 2009 | 22:42

Vico napsal(a):

Pocestný : nehřešte na své literátství. V socanský třetí cenový by vám nepomohlo ani vašich avizovaných metr devadesát pět.Oni ti kucí stěhováčtí s nízko položeným těžištěm se nezdaj :))

Pan Drobek to vystihl dokonale. Jestli jseš mladej a v příjmové kategorii střed a výše a přiznáš u píva, že jseš socan, je to stejný jak přiznání matince a taťkovi, že jsem spíš na kluky než na holky. Nedělejte nám to Pocestný ještě těžší :))

Soc. dem. nikdy levicoví intoši nezaloží. To se nikdy nestane. To přece víte. Drobek to má těžký. V Praze se na něho dívaj, jak na sociálního gaye a na vesnici zas jako na renegáta. Zrada svý příjmový skupiny z jedné i druhé strany se holt neodpouští.
07. 12. 2009 | 22:43

hankacl napsal(a):

Pane Bože, tento rok jsi mi vzal mého oblíbeného zpěváka Michaela Jacksona, mého oblíbeného herce Patricka Swayzeho, mého oblíbeného člena Boyzone Stephena Gatelyho... Už jsem Ti říkal, že mým oblíbeným politikem je Jirka Paroubek ???
07. 12. 2009 | 22:45

Pocestny napsal(a):

iga
ale copak mají součty hlasů společného se součty dluhů??

Kdepak, rovnice je jednoduchá a patí od časů našich dědů, když nekdo dluhy dělá, musí je také platit.

Chceme sociální stát?
Tak si na něj vyberte, souzi, ne že říznete daní ze šunky nebohého milionáře a ještě ho pak přivedete na buben tím darebáctvím, které tu panuje!

Panstvo, vaším nepřítelem není ODS, ta nemá na to, rozprášit tu masu obvyklých 70%, která tu sprintují na trase rradar - Klaus - Socialismus....zajímavá trajektorie, souzi...-))),
ALE, už jsm tu zažili, jak masy prohnaly komínem celou pravici u nás, takže, hlavně si hlídejte psa na svém řetězu, je větší...
A víte, co větší pes...??
Teda, když na to má...-))

Nezapomeňte, miláčkové, že v současné EU nám současná CSSD může udělat jenom ostudu..-)

A ODS???
Hele, kdyby seděli v base, budete to platit celé vy z daní, je lépe, když je matka Europa drží v hausarestu v Bruseli na své expense.
Pro uvážlivé nestraníky s jakýmkoliv ideovým postojem - nebylo by lépe, než platit v lednu DPH uspořádat sbírku na stavbu tak velkého kriminálu, že se začnou bát i Langr s Tvrdíkem?
Ono je dnes není kam dát, občané si pospíšili....
07. 12. 2009 | 22:46

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, kdo chtěl ty kluky ze střediska...
http://www.ateo.cz/f/images...
Veselé krizování...
07. 12. 2009 | 22:49

jepice napsal(a):

Skogene, a co ty tisíckrát omleté věty o vlivu médií na popularitu pana předsedy mezi mladými? Copak to není těžké podceňování?
07. 12. 2009 | 22:52

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pocty mladých zde...
http://img.aktualne.centrum...
Veselé krizování...
07. 12. 2009 | 23:03

Hewlett napsal(a):

to jepice: samozřejmě, že média nemají na popularitu pana předsedy vliv. Copak naši mladí touží po značkových džínách? Cpou se hambáčema v mekáči? Lemtají coke? Milují Apple? Shánějí nejnovější mobily? Hrají počítačové hry? Kdepak holenku, naši mladí se nedají žádnou kampaní ovlivnit, to se v nich vzedmul přirozený odpor vůči Nabubřelému. Jejich čisté a neposkvrněné duše jim jako světýlka ukazují cestu přes smrdutou bažinu, ve které na ně číhá Papaláš.
07. 12. 2009 | 23:06

kormoran napsal(a):

Hudebni vlozka soudruzi)
https://www.youtube.com/view...
07. 12. 2009 | 23:06

Skogen napsal(a):

Jepice, budete-li o mně šířit zavádějící informace ve snaze vmanipulovat mě do pozice outsidera, pochopitelně vás nebudu mít rád a pokusím se s vámi tak či onak vyběhnout. Zeman častoval lidi od médií daleko vydatnějšími invektivy než Paroubek, který je naopak vzhledem k intenzitě, s jakou je "outsiderizován", ještě dost kulantní...

K těm mladým. V případě termínu "infantilní" není těžké domyslet se, od jakého slova je odvozen. Infantilnosti se sociální a psychickou dynamikou zbavujeme. Ne že bychom měli od mimina patent na rozum. Takže se omlouvám a ačkoliv starý nejsem, mládí v tomto ohledu pokládám za vývojové stádium.
07. 12. 2009 | 23:08

jepice napsal(a):

Hewlette, to dělá dojem, že kolem těch zvláštních bytostí chodíte obloukem. Co kdyby měli tykadla?
07. 12. 2009 | 23:17

Pípa napsal(a):

Pane Drobku díky. Zdá se, že jste to světýlko ČSSD na konci tunelu. Doufám, že je vás více.
07. 12. 2009 | 23:21

Skogen napsal(a):

Pípa, ááá, další, kdo má dojemnou starost o ČSSD. Obdobnou péči o perspektivu SD čas od času projevují různí pravicoví, včetně přímo politiků ODS, což je pro mne, nemohu si pomoci, velmi nepochopitelné...
07. 12. 2009 | 23:26

ver napsal(a):

jo , už jsou dva
07. 12. 2009 | 23:30

Hewlett napsal(a):

Jepice: mně tykadla nevadí, dokonce mi nevadí ani noční můra všech pravičáků - hrozná bradavice!
07. 12. 2009 | 23:32

jepice napsal(a):

Co furt máte s tou bradavicí?
/Na rozdíl od pana Drobka./
07. 12. 2009 | 23:37

Pocestny napsal(a):

Ano, socan socanu vlkem, to platí na aktuálně snad nadruhou!!!

Vico, přemluvte sebe i Drobka, udělejte coming out a zbijte je kabelkama....co mam na to říci.

Nebo si chlapsky přiznejte, že liberální levice může fungovat i v jiné partaji..... proč, když si komouši mohou zakládat ty své Strany Demokratické Levice, si vy nemůžete založit levé křídlo centristické liberální partaje,
myslím, že ve vašich ročnících by to neměl být problém, ale chce to nenechat se nakazit ani ptačí chřipkou, ani prasečím morem...-)

Kdy jindy, než teď, kdo jiný, než vy! -)))

Hele Vico, každej chvilku tahá pilku, co vy nato?, -)))
Je čas být patnáct minut slavný, mam to dvbacet let za sebou, ale musím říci, bylo to dobrý, když to lze, je dobré to zažít, patnáct minut je hrozně dlouhá doba, když je to na pětadvaceti národních kanálech
Je fakt zábavné stát před kamerou a sledovat současně svou tvář ve vysílání CNN a ten chla za kamerou vám pak s úsměvem poví...jo trochus koktal, ale dobrý, rozuměl jsem já, rozuměli i lidi, teda ne v Luisianě, tam nerozumim ani já. Kdybych ti ale dopředu řekl, že na tebe bude koukat půl miliardy lidí, nedostanu z tebe ani jméno...
Hele ...také se pak budete chlubit, že jste dvakrát hovořil s Henrym Kissingerem.... nesmíte ale dodávat, že se vás dvakrát za dva roky zeptal, kudy se chodí ze Španěláku čurat...-)
Uvidíte čtvrtmetrový slint psů veškrnovitých na zádech saka nejmenovaného politika z třetího světa, zjistíte, jak je složité sehnat rakouského premiéra, když "běhá" po humrkoktejlu, jak je jednoduché prostřelit podlahu vládního speciálu i proč se Václavu Havlovi dělá blbě na protokolárním sitsu v limuzíně a proto jezdí vždy jako portýr vedle řidiče...

No a pak jednou bude kravál pod balkonem a vás napadne... je, do pytle, ty lidi, kuwa my zapoměli, tahle moc, to je kuwa dobrej tripík, ale teď jde kocovina....
Takhle dopadl Voloďa Mlynář, Bursík.... je dobré nikdy nemočit výše než k opasku,pak hrozí mokrá tvář, když foukne náhle do tváře.
07. 12. 2009 | 23:43

Pocestny napsal(a):

Skogene, před dvaceti lety jsem byl infantilem, ale ty jsi mi, mazáku, zapomněl zaskočit umejt nohy, poněvádž bez nás bys dodnes byl němej a nikdo nevěděl, že jsi sociální gerontokrat.-)

Dejme jedno královsky celou tuhle admiralitu za drobek naděje....
07. 12. 2009 | 23:49

Skogen napsal(a):

Pocestný, nesmíte to přehánět ;) Jinak bych si musel myslet, že jste z toho nikdy nevyrostl.
08. 12. 2009 | 00:10

Pípa napsal(a):

Pro Skogen,
musím se starat o opozici. Bez ní by to bylo nůďo. Nebo chcete vládu jedné strany?
08. 12. 2009 | 00:14

ld napsal(a):

Pocestný, zahrajeme si na Anežku Českou? Soudě z toho fňukání, nejmenujete se Mejstřík?
08. 12. 2009 | 00:20

Skogen napsal(a):

Pípa, bravo! K takovému argumentu nemám námitek, dostal jste mne :)
08. 12. 2009 | 00:20

Persching-2 napsal(a):

To Deny
Taky doufám, že nás bude co nejvíc, kteří budou volit ty, kteří se ještě neznemožnili.
08. 12. 2009 | 01:26

šaman napsal(a):

Všem těm bojovníkům proti ČSSD a Paroubkovi : jste banda nafrněných neználků a potencionálních ,nebo již vybarvených asociálů.
08. 12. 2009 | 03:11

David napsal(a):

Vtip je v tom pane Drobku, že to, co jste popsal dnes naplňuje daleko více ODS, než ČSSD.

To je koneckonců patrné ve všech zemích EU. Dříve pravicové strany se posunuly do středu a levicové doleva (spoléhaje na dopady krize). Jenže voliči chtějí ten střed.
08. 12. 2009 | 06:12

NL napsal(a):

ÚZIS 2007
Výdaje na zdravotnictví 236 miliard
Pojištění 185 miliard
Stát a územní rozpočty 17 miliard
Soukromé výdaje 33 miliard

Stát a územní rozpočty platí do zdravotnictví 17 miliard, protože v úhradové vyhlášce se počítá pouze s provedením výkonu, poskytnutím léku apod., nikoliv s pořízením nebo obnovou investic. To se řeší výhradně dotacemi. Je opravdu namístě toto nazývat dotacemi, když v ceně výkonů nejsou odpisy započteny?

A teď pojištění 185 miliard
Zaměstnanci 138 miliard
OSVČ 13 miliard
Státní pojištěnci 34 miliard

Je neuvěřitelné, že stát za 5,7 miliónů státních pojištěnců zaplatil pouhých 34 miliard. Mluvíte o dotacích podfinancovaného zdravotnického sektoru opět jako o dotacích. A co například mluvit o zaplacení služeb?

Čerpání péče průměrný pojištěnec za rok podle věku
0–24 let čerpání péče za 8 748 ročně, stát zaplatí 8 124Kč
25–64 let čerpání péče za 15 193Kč, pojištěnec zaplatí na pojištění 26 555Kč
65+ čerpání péče za 42 438Kč, stát zaplatí 8 124Kč
08. 12. 2009 | 07:33

Admirál napsal(a):

Pocestný - píšete: "proč, když si komouši mohou zakládat ty své Strany Demokratické Levice, si vy nemůžete založit levé křídlo centristické liberální partaje"

Zapomínáte na zákon nabídky a poptávky. Ten je Vám pane velmi neúprosný.

Kde není poptávka, tam neprodáte. Smůla.

Můžete jedině své zboží přibalovat k něčemu, co letí. Nebo to zkusit namaskovat za jíné, žádané zboží. A taky Vám to dlouho nevydrží.

To všechno to u nás už bylo.
08. 12. 2009 | 07:51

jepice napsal(a):

Admirál:
Ze zákona nabídky a poptávky plyne, že se tyto veličiny mění. Pan Drobek vyslovil tezi, kterou chápu tak, že nízká popularita ČSSD u mladých lidí může v poměrně blízké budoucnosti snižovat poptávku po této straně, pokud zůstane taková, jaká je.
Možná má pravdu, možná ne. Třeba se autor plete a generace čerstvých voličů najde v kritizované nabídce zalíbení.
08. 12. 2009 | 09:10

jepice napsal(a):

NL:
S těmi odpisy to máte nějak popletené. Nejsem ekonom, takže mě berte s rezervou, ale myslím, že vyloučení vybavení nemocnic z odepisování se týkalo jen toho, co nebylo v jejich majetku nebo co získaly darem, takže to určitě neplatí pro majetek ve zdravotnictví všeobecně.
K tomu podfinancování:
Uvědomte si, že pokud by stát zvýšil sumu pojistného za státní pojištěnce /což by určitě umožnilo radostnější hospodaření všech zdravotnických zařízení/, neměl by stejně jinou možnost, než aby ty peníze vybral od ostatních pojištěnců na daních.
08. 12. 2009 | 09:26

jirka napsal(a):

Pane Drobku, doplnil bych ještě dvě příčiny neúspěchu ČSSD u mladých :
- příliš nápadné nadbíhání dnešním důchodcům, na úkor budoucích, tedy dnešních mladých
- pokud tváří strany bude Jiří Paroubek v zádech s Davidem Rathem, nemáte šanci

Tu šanci ČSSD stejně nepřeju, protože celá strategie strany směřuje pouze k převzetí moci.
Předvolební kampaně mistrně využívají slabých míst protivníka, ale jinak je cítit bezradnost.
08. 12. 2009 | 09:59

hanah napsal(a):

Pane Drobku,
lámejte si hlavu dál, třeba na to přijdete.
Ještě dvě poznámky -
- budoucnost patří mladým, hm, tady nych byla opatrná, už s ohledem na demografický vývoj :-)
- naší přirozenou voličskou základnou je 60% normálních Čechů - Jak moc normálních a jak to víte :-)) ?
08. 12. 2009 | 10:08

Jedla napsal(a):

NL versus jepice:

Čisté řešení je vyšší platba státu za důchodce. Protože současný systém není "levnější". Pojišťovny mají vyrovnávací systém - ty pojišťovny, které mají relativně méně důchodců, přeposílají peníze těm (jedná se hlavně o VZP), které mají nevýhodných důchodců více. Administrativní, umělé, pitomé. Jak zpíval Kryl, třesu se strachem před přízraky, že jednou ze mně bude taky ...
Pojištění je princip. Rozložení rizika, ne předplatné. Kdyby pojištění bylo předplatné, museli byste omezit možnost přestupu mezi pojišťovnami. (V produktivním věku u komerční pojišťovny, na důchod u státní ....?)

Ivan Hochmann - pod Vaši úroveň. Kdo tu hluboko, klesl, pane?

Pocestný a na něj reagující: Slovo liberální nemá jediný význam. Svobodný, svobodu užívající a druhým poskytující a přející - toť ideál v naší praxi neexistující. Svobodu máme, možná ne úplně vlastní zásluhou. Nevíme, so s ní. Pravý liberál bojuje za svobodu - neboť ji postrádá. Karel Havlíček byl liberál. Ale dnes? U nás?
Liberál = nevychovanec
Liberál = sobec
Liberál bere z pramene, do nějž odmítá přispět, čím více čerpá, tím usilovněji hledá cesty, jak nevracet
Liberál = princip 'po nás potopa'
Liberál 'svobodně' nedodrží slovo, slib, 'svobodně' křivě přísahá, 'svobodně' křivě obviní ...
Liberál se domnívá, že má práva bez závazků
Liberál pohrdá druhými lidmi, záminku si k tomu vždy najde
Liberál věří v beztrestnost, v útěk
Liberál nerozumí významu slova odpovědnost, zato ho často užívá. Vždy ve vztahu k druhým, nikdy k sobě samému.

Že tohle není liberalismus? Inu - není. Ale říká si tak. Ničí ten pojem. Až bude (a z historického náhledu k tomu jednou každopádně dojde) svoboda opravdu ohrožena, nebudou ji bránit ti, kdo ji dnes mají vě štítě, kdo se za liberální sami označují. Dnes ale nemusejí riskovat, nemusejí nic obětovat. Dnes jsou liberály.
08. 12. 2009 | 10:25

Tupelo napsal(a):

Pane Drobku, napisi Vam sve duvody proc velmi pravdepodobne CSSD volit nebudu, uvedu jen tri z posledni doby:

1. po krajskych volbach, ktere Vase strana vyhrala, jste uzavirali koalice s ODS, misto abyste vyuzili moznosti nabizenych treba nezavislymi. Cele to na me pusobi tak, ze je to vlastne pojistka pro dalsi volby, az prohrajete tak si opet prohodi misto prvni s druhym a jede se dal. ODS a CSSD mi pripadaji jako zaby na prameni.

2. nejasny postoj vasi strany k otazce americkeho radaru, pokud by byl silove protlacen Topolankovou vladou.

3. pasivita behem Klausova vydirani v otazce podpisu LS.

Naslo by se toho vic (akceptovani poslanecke imunity v soucasne byzantske risi, nebo nejnoveji dalsi zrejme zneuzivani nahrad (nezapomenu na vyjadreni mistniho blogera socdem Krecka, ktery napsal neco v tom smyslu ze cestaky jsou zbytecne, nebot by se stejne falsovaly :( ) viz. http://www.novinky.cz/domac... ), ale pro ilustraci to staci. Pokud vymenou za muj hlas dostane CSSD hlas 5 jinych, tak ji to preji (porad mi CSSD pripada jako lepsi 'alternativa' nez ODS), sam ji vsak volit patrne nebudu. Citim, ze ceska politika potrebuje razantnejsi zmenu (ne, Zeman ci dokonce Kalousek ji opravdu nejsou :)), takze se rozhlidnu jinde. Co se tyce Paroubka, myslim ze je permanentne pod silnym medialnim tlakem (obcas si za nej ovsem muze sam) a jeho nahrazeni kymkoliv(!) jinym by predsedovi CSSD prineslo jen docasnou ulevu. ODS a media typu iDnes ci lidovek by se navazela do kohokoliv jineho v tomto postu uplne stejne primitivne, jak to dosud delala (vzpomente na grosstapo ci spidluv autismus z dilny ODS)
08. 12. 2009 | 10:25

Vico napsal(a):

Tupelo : zdravím. Přečtěte si blog pana Pehe. Píši tam, že kdybych měl zdůvodnit, proč patrně tentokrát nebudu volit ČSSD, okopíroval bych jen článek pana Pehe, kde jsou ty důvody uvedeny. Doporučuji k přečtení /ne mou reakci, ale ten článek/.
08. 12. 2009 | 10:41

Tupelo napsal(a):

Vico, zdravim Vas, diky za tip, ted jsem par dnu vubec nestihal (naposled jsem tusim cetl vynikajiciho Bendu o euro*ismu (ovsem ze ne z ODS ;)) http://blog.aktualne.centru... , tak jsem rad za doporucenou cetbu (Vase prispevky jsem si do ni uz davno zaradil sam ;)), jdu tam nakouknout.
08. 12. 2009 | 10:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvěk obsahující vulgarismy, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 12. 2009 | 11:03

Rumcajs napsal(a):

Vy by jste se pane Drobku měl spíše ptát, kdo jsou vaši voliči.
Křeček to napsal dobře.
Vaši voliči nejsou pražští intelektuálové,ale povětšinou jednoduché duše, co ještě věří na Mikuláše a že vše se dá vyřešit daněma.

Věřte mi, že Vaším přístupem by jste si nezískal jediného levicového voliče, ale naopak by jste si získal všechny pravicové voliče.
08. 12. 2009 | 11:15

Ládik napsal(a):

Kdyby 60% lidí v ČR bylo normálních, tak ČSSD by byla v ilegalitě.
08. 12. 2009 | 11:16

Ládik napsal(a):

Nebo v igelitě.
08. 12. 2009 | 11:17

Jedla napsal(a):

Rumcajsi,

mám raději jednoduché duše, které svému spolku platí členský příspěvek a svému státu daně, než vychcánky, co spolek zakládají s cílem získat státní podporu a přímé daně si "optimalizují" na nulu.

Zvláštní, že /v nereprezentativním vzorku mých známých/ mezi voliči ODS tito "nuloví" daňoví poplatníci vedou prim, ostatní strany volí spíše skuteční daňoví poplatníci.

Stejní lidé, kteří přímé daně neplatí a (jako OSVČ) mají i sociální a zdravotní pojištění prakticky třetinové, mají tu drzost kritizovat zadlužení státu, jemuž morálně dluží svůj "členský příspěvek".
08. 12. 2009 | 11:27

jepice napsal(a):

Jedla: pokud si navýšení peněz do zdravotnictví formou vyšší částky za státní pojištěnce dá nějaká strana do svého programu, proč ne. Měla by ale k tomuto a/ říci i b/. Tj. měla by prozradit, jestli o tu sumu sníží jiné státní výdaje /a to které/, anebo jestli zvýší daně, jaké a o kolik.
08. 12. 2009 | 11:29

Rumcajs napsal(a):

Jedla:

Pletete si jeskyňky jezinkama.

Jediné, co si může podnikatel stanovit je úhrada daní, z nichž jde platba nemocenské. Toť vše.
Ostatní sociální daně musí platit a to v takové výši, že by Vám ty socanský bulvy vypadly ven.
08. 12. 2009 | 11:42

Ládik napsal(a):

Jedlo,
jsem OSVČ a platím měsíčně 43000. Nevolím nikoho. Kolik platíte Vy? Tipuju, že spíše berete.
08. 12. 2009 | 12:11

Admirál napsal(a):

Jepice - až bude poptávka, bude i nabídka.

Naopak to jde, jak je vidět z mnohých příkladů, velmi ztuha.

Mladá gerace? Uvidíme, zda dokáží přijmout obě části svobody (svoboda + odpovědnost).

Přijmou li pouze tu první polovinu, tak jsou to adepti pro úplně jiné směry uvažování, než jsou praví či leví liberálové.
08. 12. 2009 | 12:26

Helena napsal(a):

Pane Drobku,
jestliže je Česká strana sociálně demokratická členem Socialistické internacionály, pak je pojmenování "socialisté"
naprosto logické a přirozené. Nevím, proti čemu chcete protestovat. Je to stejné, jako kdyby například členové skautské organizace tvrdili, že nejsou skauti. Stejně tak oslovování "soudružky a soudruzi". České synonymum ke slovu soudruh je 1) společník, kolega, přítel a až 2) komunista, bolševik.
Jestliže pouhá slova jako "socialisté,socialistický" odvozená od slova "sociální" u Vás vyvolávají osypky, pak nechápu, proč jste si při svém vstupu do politiky vybral stranu, která má označení sociální už ve svém názvu. Zřejmě jste si s tou vyplněnou přihláškou spletl dveře.
08. 12. 2009 | 12:47

Oslýk nepřítel ČSSD napsal(a):

Pane Drobku,
najděte si Gerda, ten vám sepsal docela pěkný seznam stížností, proč na vás koukají jak na Marťany.
A ono je toho víc. Za sebe mám dvě výhrady, které považuji za vážné:

1) Vaše poslední vláda skoro zruinovala stát. Ony v tom pokračovaly všechny vlády okolo, pravda, ale za ministra Sobotky to fakt vzalo obrátky. Zatím to je předmět jen rétorických piruet ze strany ODS, ale ono z toho bude za chvíli opravdu vážný problém, jeden z největších, jakému bude ČR čelit v dosavadních krátkých dějinách.

A zatím se lze skoro vsadit, že vaše příští vláda - skoro nevyhnutelná - udělá nemlich to samé. Silní milionáři zaplatí a přežijí, neb jsou milionáři. Chudí to vážně odnesou. Potud vaše "sociální pomoc".

2) Hodně sice tlacháte o kmotrech a mafiích ODS, ale když máte možnost do toho zasáhnout, skutek utek. Viz třeba odvolání Vesecké - kde je mu konec, že? Jste stejně zkorumpovaní, jako vaši konkurentni, a velkou část "kmotrů" jste vytvořili. Ve skutečnosti vězte, že "kmotři" jako Tvrdík, Dalík, Šlouf a podobní vaši stranu stále řídí; vy jste tam jen ten užitečný idiot. Dokud ČSSD neudělá jakýkoli krok v tomto směru, nelze ji brát vážně. Jakýkoli. Zatím neudělala vůbec žádný.
08. 12. 2009 | 12:49

jepice napsal(a):

Admirále, s vaší hlubokou myšlenkou, že není poptávka po jiné straně, než co leží na pultě, vás ponechávám. Není co řešit.
08. 12. 2009 | 12:53

SuP napsal(a):

Jedla -
(08.12.2009 10:25:00) Jak Vy toho Paroubka dobře znáte!
08. 12. 2009 | 12:57

Skogen napsal(a):

Pane jo, to je najednou rozhořčených přátel ČSSD... Zajímavé je, že voliče ODS až tolik netrápí, jestli to Topolánek dělá dobře, hlavně že to dělá. Schwippel s Ranincem a Tlustým prý měli podle mnohých z nich lepší představy, ale kopat do Topolánka kvůli tomu nebudou.

Zato volič ČSSD, to je machr. Chce buď všechno, nebo nic. A taky podle toho dost často tu druhou variantu dostane. Za což mohou ti druzí. Teď je romanticky pohněván na Paroubka a nic nad tím ho nezajímá. Čert vem řízenou péči s pojistnými plány a s celým zdravotnictvím, proč se babrat s penzemi..

A zamyslel se vůbec ten idealista socan, zda Paroubek mohl jednat jinak? Zda mohl kývnout na vmanipulovaný listopadový termín předčasných voleb, zda mohl dštít oheň a síru nad osudem LS v Čechách, jestli si neměl sám rozklepnout nad kebulí pár vajec? Zda měl kvůli Evropě nechat provizorní koalici protlačit sněmovnou nevratné změny ve zdravotnictví, což by ČSSD sice nejspíš v dalších volbách vítězství přineslo, ale co s tím - pozdě bycha honit?

Fajn. Nebudeme volit ČSSD. Paroubek se chytí za nos a my buďme blahoslavení.
08. 12. 2009 | 13:41

jepice napsal(a):

Skogene, před minulými volbami jsem podobně vandrovala do ODS.
Vyvoďte si z toho, co chcete. Já se přiznám, že nevím, proč mě v kterou chvíli která strana víc provokuje.
Teď mě napadlo, že je to třeba naděje, že by jednou mohla být volitelná.
08. 12. 2009 | 14:05

alesdrobek napsal(a):

Tak především všem díky za reakce, výhodou anonymity netových diskuzí je to, že příspěvky jsou stoprocentně upřímné.

Těch věcí je tady spousta a kdybych měl reagovat na všechny, nikdo by to nečetl, tak krátce alespoň k pár obecným:

1. Gerdův příspěvek reprezentuje všechny ty, kteří mluví především o osobnostech (Paroubek, Gross, Špidla, Sobotka apod.). Tomu jsem se v blogu schválně vyhýbal, ne snad proto, že by konkrétní lidé a to, jak je veřejnost vnímá, nebyli pro stranu důležití, ale protože to zkrátka nebylo téma mého zamyšlení. Já se pokusil soustředit výhradně na programové věci, na ideologii, filozofii, obecný přístup.

2. Dále klasický argument - "ostatní strany to dělají taky". Pravda. Jenže já se zařek, že konkurenci kritizovat nebudu (není to lehké :). Zaprvé si myslím, že by to bylo k ničemu, protože by mě nikdo nebral vážně ("no jó, jasně že šije do ODS, když je to socan"). A za druhé mi na ostatních stranách zas tolik nezáleží, abych o nich psal blog. Kritiku socdem píšu ne proto, abych ji shodil, ale právě protože mi na ní zkrátka sejde

3. Těm, co tvrdí, že jsem se s přihláškou netrefil do těch správných stranických dveří - co na to říct. Snad jen že spousta lidí už mi řekla, že NĚKTERÉ moje názory jsou až moc levicové. Podle jiných jsem prý zase libertarián nebo úplně nezařaditelný (to jsou ti, co mě znají nejlíp). Holt různí lidi vnímají různé věci různě. Jinak ale platí, že pro mě je absolutně nepředstavitelné, že bych působil v jiné straně, natož v ODS.

4. A nakonec to nejdůležitější - že prý našimi voliči jsou především lidé jednodušší, vesničtí balíci, dělníci a ostatní "prosťáčci". Tak zaprvé - nad takovou tou představou, kterou cítím z mnoha příspěvků, že jsem pražský kavárenský intelektuál, který chodí na pivo s jinými kavárenskými intelektuály a nemá absolutně kontakt s "nižší" realitou, se musím smát. Zaprvé jsem se narodil na vesnici, bydlím v Ostravě a když se podívám na veškerý můj okruh známých, přátel a příbuzných, tak lidí, kteří by se dali označit za "intelektuály", je tam možná dvacet, třicet procent.

Můžu všechny ujistit, že kontakt s přirozenými voliči socdem mám víc než vydatný a že ti, kdo se na tyhle lidi dívají tak trochu skrz prsty, jako na nesofistikované nemyté barbary, nevědí, o čem mluví. Jistě, pokud je podle někoho prosťáček ten, kdo se nezajímá o naše vztahy s Kyrgyzstánem nebo nemá přehled o tom, kolik zrovna dělá repo sazba ČNB, pak má v jistém smyslu pravdu. Můžu ale všechny ujistit, že naprostá většina takzvaných neintelektuálů má víc než dostatečnou dávku zdravého rozumu a výborný čuch na to, jestli jim někdo věší populistické bulíky na nos. Velká většina taky volí dnešní socdem nikoli kvůli slibům šrotovného a třináctých důchodů, jak by si tady možná leckdo myslel, ale protože je to prostě nejlepší špatná alternativa.

Tak to možná pro reakci a upřesnění stačí.
08. 12. 2009 | 14:14

Oslýk skeptický napsal(a):

No, pane Drobku, vám to možná stačí, ale moje dvě výhrady jste raději zasklil; zjevně se na ně těžko odpovídá.

Gerdova poznámka se vskutku týkala osobností; i pokud píšete, že jste se soustředil na programové věci, na "ideologii, filozofii, obecný přístup", pak je třeba se asi vyrovnat s tím, že vaši představitelé otevřeně kradou a podvádějí (viz majitel nevěstince).
08. 12. 2009 | 14:22

Skogen napsal(a):

Jepice, pokud jste vandrovala zleva, tak to musela být pozoruhodná pouť. Ne že byste byla ojedinělá, stává se to.
08. 12. 2009 | 14:48

Ivan Hochmann napsal(a):

Zase si pletete pojmy pane Stejskale.

Nic vulgárního jsem nenapsal!

To Vám pane občas šibe.Už se známe.Nejste schopen mě vyprovokovat k osobním urážkám,i když považuji smazání textu panu Pocestnému za osobní urážku.

Víte co jsem napsal minule o svobodě slova ,že?

Vlezte mě na záda člověče.Pocestný stejně ví co jsem mu chtěl říci.

Ivan.
08. 12. 2009 | 15:47

Ivan Hochmann napsal(a):

A poněvadž by se mohl pan Jedla cítit ukřivděným,tak zopakuji polopaticky.

Pocestný klesl na socanskou úroveň.Já se jej jen optal co se mu stalo,že je ochoten blažovat růžové Panoptikum svojí svéráznou inteligencí?
Už je jako oni.

Ivan.

Pane Drobku,

že jste původem vesníčan jste nemusel tak zdůrazňovat.Já se vám do vašich socanských žblechtů
dávno nepletu.Ani jste se nemusel tak vehementně odkopávat.Je poznat na prní otevřenou hubu odkud vítr věje.

Rád bych slyšel tu vaši suitu levicových intelektuálů.To bych snad ani mnepřežil.

Pan Stejskal si mázl moje neutrální slova ,tak se tady chvilku zastavím,(jako Pocestný)
kbyby chtěl náhodou někdo diskutovat o levicovém ksindlu.

Ivan.
08. 12. 2009 | 16:00

jepice napsal(a):

Skogen, ani zleva, ani zprava, ale zepředu. Na komoru. Slušné chování a tak.
08. 12. 2009 | 16:14

Skogen napsal(a):

Jepice, nechtěla jste tedy napsat, že jste vandrovala "od" ODS? Teď už opravdu nerozumím.
08. 12. 2009 | 16:21

Pocestny napsal(a):

Skvělé,
Drobek hits back!
A velmi správně...
Místní admiralita zase nechápe, že životaschopnost moderní strany se prokáže právě účastí neprefabrikovaných občanů v zástupech dupajících wohnoutů.

Je-li Jedlovo přemýšlení o liberalismu opravdovým, ještě více vystoupí potřeba normálních jedinců jako Drobek v té armádě předsudků a pomluv, které šíří hardcore sozan.

Vstupuje tu do hry základní problém - je strana pro lidi nebo jen pro straníky, tedy pro ty, kteří se nespojují, aby rozvinuli možnosti své osobnosti, ale naopak, tlupa jim dává tvář, kterou osobně neumějí nosit?

Je partaj - stejně jako stát výsledkem snažení a diversity názorů jejích členů, nebo je to tak, že strana je orákulum nekritizovatelné, shůry mozky formující?

Odpověď je důležitá, protože nastává doba, kdy je třeba si položit otázku, zda se náhodou ten deficit demokracie neprojevuje jako následek urputného stranictví....
Pokud ano, je třeba se zamyslet nad reformou ne snad ústavy, ale radši stance politické strany ve společnosti, tím, kde její hřiště začíná a kde končí.

Zastupitelská demokracie je asi opět přirozenější v zemích, kde "elity" nevznikají přes noc převraty, ale po generacích evolučním pachtěním se za tím respektem maloburžoazní globální vesnice.

Při našem chronickém nedostatku zodpovědnosti je otázka, zda politický mandát úplně nevázat na osobu volenou tak, aby partaj musela usilovat o zájem lidí, kteří jsou v místě schopni vítězit většinou hlasů a přestala kandidovat chcípácké nýmandy s nulovou společenskou hodnotou.
08. 12. 2009 | 16:22

jepice napsal(a):

Aha. Na vysvětlenou: Vandrovat do někoho znamená navážet se do něj, neboli napadat ho slovně, vyčítat mu něco.
08. 12. 2009 | 16:45

Ivan Hochmann napsal(a):

To všechno jsou filosofie na hovno pane Pocestný.

Vy v tom ještě nemáte jasno,když máte potřebu diskuze se socanským elementem?!
Nebo se chcete s nimi dohadovat o jejich skvělých principech i prioritách?

Přeji pěknou zábavu.

Tak ahoj.Ivan.
08. 12. 2009 | 17:35

Oslýk nepřítel sociální demokracie napsal(a):

"zda se náhodou ten deficit demokracie neprojevuje jako následek urputného stranictví...."

Tohle je přesně na komoru, pane Pocestný.

Deficit demokracie vidím také v tom, že se diskutuje s oponenty omezeně, pouze o vybraných tématech; protože naplno by se mohlo ukázat stranictví neudržitelným.
08. 12. 2009 | 17:51

Charlie napsal(a):

pane Drobku,

nemusíte se od komoušů nijak distancovat.

Už to slibované populistické rozdávání všeho a všem - samozřejmě na dluh - je sám o sobě bolševizmus par excellence.

Když k tomu přidám napoleonského leadra, který se tluče při preferenci o několik procent sebevědomě do prsou - je dokonáno!!

P.S. - když jsem dnes sledoval přenos z konferance PES v Praze, soudruzi ani ten národně osvobozovací bojovník s nataženou dlaní nechyběl.
Málem došlo i na americký imperializmus - nebýt prezidentem Obama.

Pak se levice diví, že prohrála uprostřed krize evropské volby !!
08. 12. 2009 | 17:57

valdštejn napsal(a):

to vasja : poctivej , pracovitej a čestnej , to mi nějak k pravičákům nesedí - spíš lhář , arogant , zloděj a vrah
08. 12. 2009 | 18:11

valdštejn napsal(a):

ivan hochman , co by pravicový ksindl , nebo kindl co nechal jejich modrásky studovat práva v plzni ?
08. 12. 2009 | 18:16

Admirál napsal(a):

Ivan Hochmann - musím se Pocestného zastat, on přece správně nazývá levičáky a podobnou čeládku wohnouty, deprivanty atd. Tím je odkazuje do patřičných mezí.

Dohadování o principech? O tom nemůže být přece řeč...
08. 12. 2009 | 18:26

Gerd napsal(a):

Pane Drobku,
psal jsem hodně o osobnostech, ale o tom přeci politická strana je! A pokud si ČSSD může zvolit do čela člověka typu Stanislava Grosse, nemůže nikdy získat důvěru obyčejných lidí. S tímhle úplatným tvorem jste fakt šáhli vedle. Skoro ve všech politických stranách se takovéto typy vyskytují, ale jen v ČSSD je možné, aby se stal předsedou, přestože o jeho chutí získávat peníze neobvyklou cestou snad museli všichni vědět.
A dále jste pominul fakt, že když dojde na poslanecké benefity, najdou levice i pravice dojemně jednotnou řeč.
Má poslední poznámka - nějak zapomínáte na fakt, že v lapání větru voličských preferencí měníte názory jak korouhvičky. Taky slibovat hory doly není vhodné, to trkne každého, že je nemůžete nikdy splnit.
Bez pořádné čistky se neobejdete, ale na tu zase není v ČSSD chuť.
Tak už Vám jen popřeju hodně štěstí. Tohle přání Vám však bude do doby, než v ČSSD budete schopni přijmout kritiku, houby platné.
Každému jsem na tomhle místě říkal: "Neber úplatky, neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš. Ale je to marný, marný, marný ..."
08. 12. 2009 | 18:52

Karl von Bahnhof napsal(a):

Pan autor Drobek je patrně nějak intelektuálně indisponován. Zřejmě předvolební kampaní. Zatím k věci ani nemek....
08. 12. 2009 | 19:15

Honza napsal(a):

Stává se nám z této diskuse esej "Proč nejsem sociálním demokratem" s kolektivním autorstvím. Příspěvky kolegů "Gerd" a "Oslýk" podepisuju. Když jsem přemýšlel, jestli bych jmenoval jednu jedinou věc, která mne u soc. dem za poslední dobu opravdu rozhořčila, nebyla to ani Paroubkova bradavice, ani jeho povolební projev ani populistický boj proti 30 korunám, ale věc, která prošla takřka bez povšimnutí médií: situace z konce loňského roku, kdy ČSSD odmítla prodloužit mandát našich vojsk v Afghánistánu, a žádala za to jako kompensaci zrušení 30 korunového poplatku ve zdravotnictví. O ničem tak nízkém jsem opravdu léta neslyšel v žádné demokratické zemi.
Aby bylo jasno: respektuju právo každé strany nesouhlasit s vojenským angažmá (ačkoli vojáky do Afghánistánu vyslala vláda ČSSD). Respektuju i právo politické strany být proti nepopulárním poplatkům (ačkoli spoluúčast se prostě bude muset zvyšovat a Dr. Rath poplatky svého času horlivě doporučoval). Chápu dokonce i nutnost politických "obchodů" v parlamentu. Spojení vojenského nasazení, kde jde o životy lidí, s požadavkem na zrušení administrativního poplatku, je však prostě politické bídáctví. V ČSSD se proti tomu nepostavil nikdo, ani "hodní hoši" typu Zaorálka nebo Haška. Ta strana je pro mne nevolitelná.
08. 12. 2009 | 19:39

Andus napsal(a):

karl von Banhof
Ale mek, viz kousek výš
08. 12. 2009 | 20:15

PatientO.T. napsal(a):

Občas se podívám na Paroubkův profil na FB. Je to zábavné i poučné. Odkazy (bez jakýchkoli komentářů) na blogy pánů Drobka a Hořejšího nepřežily dnešní noc. Tak se bojuje o přízeň mladých lidí...
08. 12. 2009 | 20:34

Andus napsal(a):

pane Drobku, pokud se považujete za slušného člověka a chcete jím zůstat, pak jste se neměl dávat na politiku, je jedno,v jakém dresu.
08. 12. 2009 | 20:51

ujo napsal(a):

je to silnější než já - musím na exhibicionistické výlevy Pocestného(které většinou jako negativní energií nabité přeskakuji) reagovat.
Představují extrakt arogance, v hloubi však nenaplněné ambice.
Těch 15´minut slávy na které se slzou v oku vzpomínáte bylo málo.
A tak píšete: "... aby partaj musela usilovat o zájem lidí, kteří jsou v místě schopni vítězit většinou hlasů a přestala kandidovat chcípácké nýmandy s nulovou společenskou hodnotou."
Myslíte si určitě , že jste lepší!
Tak kandidujte!
Ale ono již jednou nevyšlo, nikdo neocenil vaši genialitu.
08. 12. 2009 | 21:11

¨Pocestny napsal(a):

Panstvo,
já se bavím, další alegorický vůz na scéně...

Příteli, ujo, sozane, mé ambice byly vždy naprosto vurštbolševiku vzdálené, proto si myslím jen to, že Drobek má pravdu.

Já děkuji, že svým hýkáním potvrzujete totéž.

To, co jsem psal, bylo adresováno těm, kdo někam mohou dojít, protože myslí. To se vás evidentně netýká, neurážejte imperialistickou svini kariérou socanského schůzomila...-)

Nezůčastňuji se potlachů, na které se nedá dojet v sedle, a nelezu do putyk, ve kterých nerespektují únavu mých chrtů...

V Práci v šest!

P:S. pokud budou stále dominovat výběhové modely biorobota jako je Pupick, nemá smysl se budoucností SD zabývat, stane se odborářskou mafií stejně jako je ODS jen lobbybar jiných "zdělanců".

Je potěšitelné, že pokud se orang utan neuvolní z klinče s modrými, jednou se v tom bahenním zápase utopí, stačí jednou vdechnout sajrajt, ve kterém se válejí.

Pro mentálně a morálně zachovalé levičáky je pak otázka, jestli náklady na rekonstrukci nepřevýší novostavbu, bez nutnosti držet se původních výkresů a stavebních omezení, daných stáří stavby.
08. 12. 2009 | 21:40

ujo napsal(a):

autor asi vstoupil někam, kam nepatří (pokud nemá podobný úkol jako páter Plojhar, dr Šlechta, p. Petr a podobní)
Měl byste zkusit stranu morálních veličin ( ano, tak nazývá ve veřejnoprávním mediu "nezávislý " novinář lidumila Karlíka z Jižních Čech)
08. 12. 2009 | 21:43

Gerd napsal(a):

ujo,
Karlík a morální veličina? Poté, kdy se ztrapnil v čunkiádě? Možná tak mistr světa ve spaní na povel.
a nazývat tOP 09 stranou morálních veličin a jen trochu slyšet o Kalouskovi, to chce hodně kachní žaludek i u novináře "nezávislého".

Pane Drobku,
stručně k Vaší otázce, kdo je nepřítelem sociální demokracie?
No přeci její vlastní vedení! A nepřítel je to úžasně destruktivní.
08. 12. 2009 | 22:00

ujo napsal(a):

ale pane Pocestný,
nikdy jsem Vás nepodezíral, že Vaše ambice míří k buřtům (těch byste si mohl koupit dost, i těch lepších bez drůbežího masa strojně odděleného - ty jsou pro Vámi opovrhované socky, které na Vás dělají).
Vy jste mířil výš a zatím - jen na webu presentujete svou zapšklost.
Opravdu skvělé!
08. 12. 2009 | 22:10

Rumcajs napsal(a):

Není možmé házet vinu jenom na vedení. Tu bandu taky někdo volil. Gross, Paroubek - ti se nezvolili sami.
Ta socanská žumpa je zralá na hovnocuc. (A nejenom ona, aby mě pocestný nemusel opravovat).

Akorát, že momentálně jsem si početl o Paroubkovi, jeho cestě tramvají místo obvyklého Audi , jeho sebechvále a natřásání na sjezdu socanosoudruhů ohledně jasného vítězství ČSSD , které ani nekomentoval jako vítězství ČSSD ale spíše jako sebe v roli předsedy vlády.

Více jak ubožák Paroubek a jeho suita mě spíše znepokojuje to, že se tu najde 30% lidí, kterým ta kreatůra nevadí a jsou ochotni za hrst šrotu do misky takového grázla volit.
08. 12. 2009 | 22:24

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs: Pozdrav. A znepokojeni jeste poroste ... (az propustite dalsi bagroidni ridice :) urcite). Je to tu v diskusi barvite. Salonni socan-autor se nad sebou a stranou zamysli badatelskym zpusobem a mysli to uprimne, dalsi priznivci premysli, jak vymenit vedeni, aby bylo pres padesat procent ... modrasci zase dobre radi, aby prazsky vysledek socanu byl i na Ostravsku a do toho remonstratsky utekar od zodpovednosti (k poctivemu turismu) za poslednich dvacet let prestava zduvodnovat sve slavne generacni vitezstvi nad P.R. a dalsimi a pocita zde alegoricke vozy.

Ja bych rekl, ze po mazanem odroceni voleb na radny termin rozhodne nikoliv bradavice nebo laska volicu k te sve (jiste zcela obrozene nebo severovsky nadejne zcela nove) strane, ale rozhodne zda se bude dale propoustet. Zkratka volby rozhodne, kdo se bude vice bat budoucnosti. Zda se budou bat vice majitele bagru, ze o bagry prijdou bud revoluci nebo majetkovou dani (a pujdou volit) nebo zda se budou bat propusteni bagriste (a pujdou volit), ze jim nezbedny bakalar zprivatizuje zdravotnictvi a dalsi parta pak penze. Inu bojujte. :) Znechucujte ochotu volit protivnikum a posilujte slabnouci rady. Jako vzdy pujde o hodne. I ja si udelam cestu a prijedu zachranit AV pred deformou.
08. 12. 2009 | 23:55

Pocestny napsal(a):

Akademický bloud nám tu zase z protinoží káže o propouštění....
Typický příklad pomatence, který ještě žije v iluzi, že to vláďa a strana rozhodují o tom, koho já vyrazím v rámci optimalizace ....to je ten správnej spasitel Akademie....

Na tebe jsme tu všichni čekli, brouku.
09. 12. 2009 | 08:58

zdesta napsal(a):

I.Hochmann.Jednu dobu jsem byl překvapen změnou vašich příspěvků.(serioznost-objektivita a.t.p.)Opět jste se vrátil ke svému tradičnímu stylu.(vztek,zášť,nenávist) Je zajímavé,že vám pravicovým radikálům vadí více soc.demokraté a Paroubek,než komunisté a případně Filip.(masmediím také) Co s tím? Je tu jedno řešení-naprostá většinová jednota radikálů a ctitelů "svobody a demokracie"a zamést s levičáky.Buď stadiony s kulometama,nebo zavést neoliberální ideologii do ústavy a odpůrce trestat.(lágry-případně otevřít uranové doly)Zaneřáděný společenský prostor tak bude zbaven šmejdu,který nevyznává tu nejlepší ideologii která svět mohla potkat.(podobnost s komunismem)Diskuzní prostor (blogy)na PC budou bezproblémové a v pohodě.Nebude potřeba problémových Stejskalů a.t.p.(jen nevím na co budete nadávat,)Očekávám Vaši vstřícnou kritku mé osoby.Nezapomeňte na šmejd z rudého panoptika,socanského zdegerovaného primitiva,a.t.p. Přeji příjemný den.
09. 12. 2009 | 08:59

StandaT napsal(a):

zdesto, dovolím si na jednu otázku odpovědět já, protože SocDem vadí více než komunisté NEJEN radikálům.

Komunisté se sami do pozic nedostanou (na to nemají elektorát). A Paroubek (a jím vyzdvyžení jedinci, jako Rath nebo Jandák) je vnímán jako klíčník, který jim otevře brány a to, čeho by sami nikdy nedosáhli(!!!), jim umožňuje. A kdo, dle Vás bude vzbuzovat větší obavy: barbar před branami, keré sám nikdy nedobude, nebo klíčník, který v městě za hradbami nevidí nic, coby se mělo bránit?
09. 12. 2009 | 09:21

SuP napsal(a):

Vážení!
Že Vám do toho lezu, ale hovoří Fišer k rozpočtu a STOJÍ TO ZA TO!!
Doporučuji.
09. 12. 2009 | 09:37

Pocestny napsal(a):

zdesta
Člověk vskutku nemusí být radikál, aby se otřásl odporem vůči kreaturám v čele SD....

Nezlobte se na mne, ale pokud hodláte dál hájit člověka, o kterém každý Pražan ví, co je za zloděje a gaunera, snažíte se tu podsouvat naprosto zachovalým občanům zločince jako hrdinu.

To mluví o vaší mentalitě a charakteru.
A nesnažte se mne tu zase malovat namodro, to s tím nesouvisí.

Jestli jste morálně natolik vyčerpán, že nevidíte fakt, že za vás mluví lidé, které bychom my ani na práh nepustili už z ryze osobních důvodů, je načase se zamyslet nad sebou, protože každý vlajkonoš pana ekonomického exnáměstka opokoalované pražské mafie vypadá jako bloud.

Paroubek se takovým jako jste vy u piva s Burgemeistrem, Němcem či Jančíkem zhurta zasměje.

Víte, když nejprve jeden vidí tyhle pány v družném hovoru a pak čte výměšky od lidí jako jste vy, je mu líto toho, jak ze sebe venkovští věřící dělají idioty.

Zdesto,
kdyby měl Paroubek slíznout, co zasel, nelítaly tenkrát vejce, ale ruční granáty....

Kdy už pochopíte, že Sd je taková, jaká je právě kvůli té vaší svaté víře, to s ODS nemá co dělat.

Pro větší názornost, Paroubk v čele SD je pro mne stejný nesmysl, jako Koukal, Bém, Blažek, Purkmistr, Němeec Igorek v čele ODS.

Je to komunální zloděj, takoví do čela státu ani nesmí...

Kdy už pochopíte, že být "lepší než ODS" je na dvě věci, pokud se to "lepší" stejně nevejde do hranic slušnosti.

Stalo se z vás další OH, anitpolitika bez jakéhokoliv scénáře...

On jeden spíš musí být radikál, aby tu SD volil...

Třeba vám to jednou dojde.
09. 12. 2009 | 09:43

Pocestny napsal(a):

Ivánku,
šetři se, tihle za herzšlág nestojí...
Zdravíčko!
09. 12. 2009 | 09:45

Pocestny napsal(a):

zdestaještě jednou!
hele, ty čímane, jako socan jsi tu historickým národněfrontovním bachařem v kriminále, tak si tu žádné lágry neber do huby. Ona ta "pravice", čili nebolševici, totiž na rudý nikdá žádnej lágr nestavěla, ale levice tu koncentráky budovala stejně zavile jako náckové, tak oprvdu pomalu.

Bachař si tu nebude brát mukla tajkhle do huby, brzdi socane, než bude zle.

Říkám ti narovinu, vy o tom modrým koncentráku budete zase tak dlouho kvílet, až si zase otevřete ten svůj...

Když vidím, jaká fantas vás vždy popadne, když z kohokoliv naproti děláte automaticky kriminálníka, vidím i jak vás bolševik pěkně vychoval.

Vy nejste občan, vy jste bachař ze Socanistánu...
09. 12. 2009 | 09:53

Oslýk politolog napsal(a):

Ježto tady ve skutečnosti žádná diskuse neprobíhá (několik mimoběžných monologů s minimálními reakcemi), pověsím tu volně do prostoru ještě jednu informaci, kterou pokládám za důležitou;

Paroubka nenávidí velká část mladých.
Po Czechtechu je pro ně symbolem všeho, co nenávidí, ztělesněním toho "establishmentu", proti kterému se vymezují; a ty vajíčka nebyly náhoda.
Jejich váha při volbách bude zvolna narůstat.
09. 12. 2009 | 10:10

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Dekuji za uvitani. Asi bude zase nutny Vas vetny nebo srovnavaci rozbor. :) To vite sounalezitost se zdestou laka svest na sebe trochu te palby. Tak zacneme:

Jak stale dokazete prekroutit napsane druhymi, to by se klasik Jose, Vas kamarad jezisek Simon i Vasi povestni predci divili. Nedivte se, ze ostra vystoupeni nekterych zde vidi jedni jako navrat komancu a druzi pak jako nastup fasounu. Chapu, ze nalepka protofasounstvi Vas vzteka. Budte klidny, Vy zde zatim za fasouna nejste i kdyz sam lepite na kde koho kde co. Za Radolu G. Vas zde jeste nikdo nema.

Navic doufat, ze odpudivost vedeni stran pro jedny odradi ty druhe je volit, byt je take odpuzuji, je podle mne naivni. Jedni budou volit netopackou (VV) nebo topackou nadeji (po OF, ODA, US, SZ ...). Druzi stalou tradici (KDU), dalsi sve vydobytky (ODS), dalsi protest bud obvykly (KSCM) nebo novy (DS) no a ten zbytek bude volit prevazne z obav a strachu socany. A ani bradavice je od toho neodradi. Vzdyt je tam take Hasek ... :).

U nich rozhodne ekonomicka situace, z ni vyplyvajici strach a z ni plynouci ochota volit. A protoze se situace nelepsi, volice ptrotistrany je tedy nutne znechutit, zviklat, odradit, a to za kazdou cenu. O coz se vyborne Vy i media :) snazite. To ale bude fungovat jen do urcite urovne ekonomicke situace, proto o tech propoustenych bagristech. Znate prece situaci mimo Prahu lepe nez ja. Otazkou je, zda to bude socanum na vitezstvi stacit. Ja doufam, ze ne a ze bude nadale pokracovat dnesni vyborna bramboracka, kde nikdo z tech nahore nemuze skodit "Vam dole". At diletantskymi reformami, jejichz naznaky jsme videli (to se tyka i te akademie) nebo naopak prilisnymi majetkovymi rekvizicemi (nebot u nekterych pro ostatni zdroje prece jsou :) ). Muzete se rozkrajet, dstit svoji bojovnou siru, vedet sam, kde je pravda, ale tak to zrejme v casech krize bude. Presvedcene presvedcite, badatele zostudite k radosti svych, ostatni ale vidi dnesni dusledky konani (ci uteku od zodpovednosti ke svemu prospechu) tehdy bojovneho studentika - dnes spise pavky kohouta po dvaceti letech - a verit mu pokus o mobilizaci po dvaceti letech nemohou. Zkratka vyroci pro mne prekvapive proslo bez "druhe revoluce", a ted se to bude zase smoulat. A DS a jini jim podobni budou silit. Tak hodne stesti v "boji".

oslyk: Pisete pro mne zajimave a ctive. Vaha mladych bude narustat. Pro socanskou ideologii je nemuze ziskat Jan Zlatousty bezbradavicny, ale casem pouze rostouci obtize ziskat zamestnani bez praxe. To je ale bude spise radikalizovat a oni pak posili klony DS. Proto ODS voli vuci nim vhodnou retoriku, aby je stahla pred DS. Proto ODS pusobi, jak pusobi, proto ten utek casti ke "knizeti".
09. 12. 2009 | 10:34

Oslýk skeptik napsal(a):

Přírodovědec:

předpokládáte plán podle mne tam, kde není; ODS řeší především a nade vše svoje vnitřní dramata; Topolánek proti Bémovi, Topolánek proti Klausovi, velryby tam a zase zpátky. Svět venku je už vůbec nezajímá, a přesvědčení o drtivé prohře ve volbách se mění v jistotu.

ČSSD je na tom v něčem podobně, jediná jistota, kterou má, je její vedení; a tu jistotu jim chce pan Hořejší taky vzít. Takže dostane po kokosu.

Já to vidím hodně černě; ČSSD vyhraje, a v rámci naprosté zmatenosti a bezplánovitosti úplně zruinují státní kasu. Vítejte v Řecku nebo v Lotyšsku.
09. 12. 2009 | 11:00

Pocestny napsal(a):

Přírodovědec,
vy jste blázen, pokud tohle vyčtete z mého psaní, jste jen blázen... Zkuste neměřit vše dle vlastních měr.
Urážíte mne od té doby, co jsem sem přišel, celou tu dobu čtu jízlívosti jedince, který se chronicky schovává za lid, mohutně o něj pečuje, zatímco vydělává v protinoží.

Až se seberete z mindráku, který vůči mně nesete, přestanete tu mastit ty své jedy, ty arogantní odsusdky zoufalcovy, který dobře ví, že na víc nemá.

Jestli máte pocit, že si tu sháním hlasy, tak jste ještě větší idiot než jsme mysleli, ale v tomhle směru jsem hlava otevřená a vás rozhodně nepodceňuju.

Zkuste bejt "mentálně světák", když už jste gastarbeiter, s tímhle vidláckým názorem na svět to nikam nedotáhnete, a to vás hněte.

Chlapci, chlapci, proč mmi porád nadáváte za to vše, co jste sami nezvládli..-)

Ty jmenované si ty do huby neberte, i když oceňuju, že nelobotomizujete diskusi, na kterou jste nedorostl.

Hele, matematik se sociální výbavou kopáče, to se může přihodit jen u nás, jinde si vzdělanci dělnické mravy nedovolují.
09. 12. 2009 | 11:06

StandaT napsal(a):

oslýk:

CzechTech má svou váhu, ale dle mě jde spíše to, že nejsou bráni jako dospělí a samostatní v myšlení a úsudku. Nic horšího nemohl Paroubek udělat, než poslat vajíčkáře koupit si "sladký na klacku". Ale to jej jen třešnička na dortu, celé to klima nalevo - a je to krásně vidět i tady v diskusích - je takto nastaveno. Řeči typu oni mají vymytý mozek rodinou, školou, internetem, novinářema... není o ničem jiném, než pohrdání mladými, upírání jim jejich vlastního úsudku, jejich postřehů a zážitků, kterými si formují své vlastní názory. Dokud levičáci budou v mladých vidět polosvéprávné pitomce, budou u mladých za pitomce oni sami. Taky je vhodné si uvědomit, že takové ty typické "levicové" aktivity - solidarita, alturismus, pomoc potřebným a pod. lze dneska dělat apoliticky skrze občanskou společnost a mnohem adresněji a tedy účiněji a s pocitem seberealizace - a tím také vidět rozpory mezi deklaracema a reálným životem s (v podstatě jediným možným) závěrem, že témata solidarita, slušnost, pomoc, jsou levicí pouze zneužívána, protože v LDNkách, hospicech a stacionářích se setkávají povětšinou s lidmi, kteří nemají levicový background, ale křesťanský.
09. 12. 2009 | 11:08

Pocestny napsal(a):

Oslýk,
tenhle akademik nemá k diskusi co dodat, on nikdy nediskutuje o věci, ale rád rejpe to lidí, to je vše, co od něj lze čekat.

Před půl rokem mně tu vláčel bahnem za ten velvet, je to jeden z degenerátů, kteří si myslí, že jsme jim ublížili, když jsme je ponechali jejich lidské trivialitě.

Ale když mu zavážete tkaničku a utřete nos, bude vás mít rád...
Hlavně se dělejte menším a menším, to on rád.
Trpaslíci neradi, když jsou převyšováni, to víme už od Bonacaparta.

Tohle je klasickej akademik - jsem geniální, kde jsou prachy, přece mou genialitu nebudete testovat prací...
09. 12. 2009 | 11:10

Pocestny napsal(a):

Stando,
generační agrese je norma, to tu zavedl bolševik v 69, od té doby je plandavá prostata zárukou moudrosti...-)

Ono to není jen o mladých, levouni opovrhují všemi, kromě sama sebe, oni prostě vyrostli v režimu, kde nemuseli odpovídat filiální generaci, oni jí nevidí dodnes.
Generace sobců, kteří svým zoufalstvím mrví život těm, kdo se dnes rodí, generace nikdy nedospělých dětí, kterým komouš povolil množení...generace mírového pionýráku.

Oni si se svým chcípáctvím vystačí, oni nic než "klid na chcípáctví" nepotřebují.
09. 12. 2009 | 11:15

Oslýk napsal(a):

Pocestný:

To souhlasí; na tomto webu mám v úmyslu být nejmenším na celém světě.
To, že není možno s levicí diskutovat, je smutný stav věcí.
09. 12. 2009 | 11:24

StandaT napsal(a):

Pocestný: Ano. Generační revolta je taky jeden z motorů.
09. 12. 2009 | 11:25

Vico napsal(a):

Dobří holubi se vracejí,byť postupně. Pocestný,Vlk a nakonec Přírodovědec.

Přírodovědec : Revoluce II.se, jak jsme oba předpokládali, nakonec nekonala. Možná i proto, že nachystané kvéry se přetransformovaly ve zbraně hromadného ničení, neb naštvanost po Toskánsku nabyla celopološný charakter a listopadová tlaková vlna by mohla nabrat i zcela neočekávaný směr případně by to vzala kolem dokola.

Jinak úvahy kdo koho kolik nenávidí trochu připomínají pohled z kavárenského okna na Národní třídě. Stačí si vzpomenout na předpovědi těsně před krajskými a senátními volbami. Tsunami často přijde a spláchne slunící se renomované meteorology na plochých Tichomořských plážích.Někdy před potupným utopením nestačí nasadit ani udivený obličej.
09. 12. 2009 | 11:46

Oslýk oceánolog napsal(a):

A jakou to tsunami věštíte, pane Vico? Modrou, oranžovou, zelenou a nebo dočista knížepanskou?
09. 12. 2009 | 12:06

Pocestny napsal(a):

Vico,
on byl mimo mísu už tehdy, je mimo mísu i teď.

Stejné jako Pepa, spousta "chytrých" rýpanců, ale pod tím singulární bída...

Je to arogantní akademik, nic víc, nic méně, jen si ještě nezvykl na to "nic víc"....

Některé to nepřejde do stáří, to je taková ta generační arogance, pocit moudrosti z dožití....
Tenhle pán tu kanalizuje vše, co zatouchá mládím, on je jedním s kantorským syndromem postižených, to se stává těm, kdož svého genia poskytují pravidelným trivialitám výuky prváků....ti uboizéí mezi námi si holt vždy budou pomáhat tituly, věkem, posicemi, majetkem..

Rozum v tom moc nevidím, spíše nutkavost si na někoho vylít svou pálivou žáhu.

Jak je tu tak "je neduživý, země ho neuživí, a kromě toho eremyi!" vytáčím, tak si uvědomuji ten jejich děsivý mindrák z toho, jak je "společnost přehlíží".
Akademik je ještě lepší než Pepa, ten se aspoň neschovává za dělnickou třídu, jako tenhle tatrman.

Žádná revoluce, žádné spiknutí, žádná paranoia, vážený spoluobčane levičáku..-)

Zdraví spoluobčan sobec, lhář, nafoukanec, sudeťák, nacista, bolševik....prostě imperialistická svině..-)

Stando, proč revoltovat, proč se na ně prostě nevy...t?

Život je krásnej a krátkej, není čas na mamrdy.
09. 12. 2009 | 12:07

Pocestny napsal(a):

Oslýk,
to jen genius matematiky předpokládal, že ho zase někdo někam svrhne...

Chce to mít smysl pro tyhle fakultní slepičí paranoie...-)
On má pocit, že někomu musí vynadat za to, jak sám žije, plnej stíh a bázní, které plodí odsudky a agresi.
Jeden z těch, kterým nelze nikdy nic vyčítat, protože se nikdy ničeho nedopustili.
09. 12. 2009 | 12:10

StandaT napsal(a):

Oslýku: díváte ne opačnou stranu. Na to tsunami jste se měl zeptat: bude odborářské, proletářské, dělnickorolnické?

Pocestný: Bez revolty není, slovy básníka, přerod z chlapce v muže dokončen.

Teď jsem si vybavil, jak nám politruci totéž říkali o dvouleté strátě života v ČSLA :))), jak odejdeme do života jako muži a platní členové naší krásné, socialistické... ... ...
09. 12. 2009 | 12:27

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Zdesto,
nerad bych Vás zklamal.

Vstoupil jsem do téhle připitomnělé selanky jen a pouze s kontaktem na Pocestného.

Těchto pár slušných řádků mě Stejskal sprostě ,uváženě a provokačně smazal.
Tak jsem zde napsal pár cílených expresivit a kašlu na to.

Pocestný reaguje jen na objekty svých mnohdy scestných úvah a přátelské slovo mu za to nestojí.

Máte pravdu už tady nediskutuji ,nemám s kým .
O levém ksindlu,komunistckém marastu se už nikdy bavit nehodlám.

Tihle pohrobci mají a budou mít co chtěli a pořád ještě chtějí.

Nemám páky jak jim v tom zabránit,poněvadž na jejich socanský chlív doplatí moje děti i vnuci.

Pane Zdesto,zdravím .Ivan.
09. 12. 2009 | 12:34

Vico napsal(a):

Pocestný : Možná jste si všiml, že už v těch vašich válkách Titánů nejedu, respektive nechávám kolt v pouzdře. Ne vždy tomu tak bylo, ale nyní tomu tak je:)

Oslýk : Já nejsem meteorolog a ani se nepyšním znalostí matematických předpovědních modelů Aladin. Vy jste Oslík já jsem Vico. Pro mne sémanticky nevýhodné slovní spojení.Vychází totiž výsledek :

Oslík Vico. Jaké barvy bude to tsunami? Iá,iá..více ze mne nedostanete:)
09. 12. 2009 | 12:46

Oslýk meteorolg napsal(a):

Vico:

Tak jo. Já se vážně jenom ptal, žádné rafinovanosti v tom nehledejte.

Ona totiž je kolem taková "divná nálada", kdy někteří věští rovnou revoluci, zkázu, apokalypsu nebo tak něco; tuhle někdo mluvil o ledovci, když všichni údajně sedíme na Titanicu. Někteří dokonce (viz poslední glosa u remonstrantů) vyčítají, že revoluce ještě není; a soudě podle věku, měli by to zařídit čtyřicetiletí.

Tak se všude dokola vyptávám na prodrobnosti, ale odpovědi jsou stejně tajemné, jako ta vaše. Zřejmě nějaká konspirace. A nebo se prostě ještě neví; jen v dáli se rýsuje nejasný mrak.
09. 12. 2009 | 12:54

Vico napsal(a):

Oslýk : Inu pokud chcete moudra od meteorologa, který určuje počasí jen podle pohledu z okna a podle loupání v kolenním kloubu, nechť je libo:

Já také věřím,že nějaký ten ledovec tu v podzimních mlhách byl. Faktem je, že pokud loď ledovec mine, už nemůže být nazývána Titanicem.

Vše nasvědčovalo, že v listopadu bude paluba pořádně nakloněná. Na začátku mediální hysterie vrcholícím "bitvou U Anděla, která však měla být ouverturou v případě, že by levici volební preference neklesly. Naštěstí klesly, ovšem v důsledku levicí vyvolaného a uskutečněného pádu vlády. Kromě vlády v zájmu předčasných voleb se měla samorozpustit Poslanecká sněmovna. Z rozhodujících ústavních činitelů by zbýval Prezident a Senát. Dnes už víme, že reálně hrozilo, že proces vedoucí k volbám by byl Ústavním soudem prohlášen za protiústavní a tím i volební výsledky. Pokud by ty volby vyhrála levice a vše se to odehrávalo při příležitosti dvacátého výročí listopadu v umocnělé "Andělské" atmosféře a po kocovině z Bruselského debaklu ...tak bychom si tu zazpívali ústřední melodii z Titanicu od Celine Dion My heart will go on a mohli jít.

p.s.samozřejmě přeháním
09. 12. 2009 | 13:47

ld napsal(a):

Pocestný,
nějak se mi odpověď na mou otázku viz výše zatoulala. Jmenujete se Mejstřík, nebo ne?
09. 12. 2009 | 13:51

Oslýk kardiolog napsal(a):

Vico:
Měřil jsem stav v tepnách společnosti okolo toho výročí; některé reakce nebyly úplně normální a zlost byla značná; například, když prezident kladl věnec na Národní. To by člověk řekl, že už je tu ta proslavená "revoluční situace" a lid si jen hledá důvod, kdy a kde to bouchne. Třeba ten, který jste popsal.

Ale hned vedle se děla ta Inventura demokracie, činnost bezesporu revoluční, kde ale nebylo lidí moc, kteří nepřišli to někomu nandat, ale spíš s otázkou, co se jako děje (právě jako já na tomto netu).
Takže můj dojem je, že revoluce ještě není, a musíme vyčkat ještě několika vážných omylů. Bohužel.
09. 12. 2009 | 13:57

Vico napsal(a):

Oslýk : Tlak v tepnách společnosti okolo toho výročí byl řekněme hraniční 140/90. Při scénáři, který jsem popsal a jehož první dějství i takto probíhalo, by vás možná Oslýku s digitálním tlakoměrem za dva tácy ke kolabující společnosti hoši od záchranky nejspíše nepustili.

Teď si asi vykoleduji pěknou vaječnou kanonádu, ale tím jak Muž s bradavicí navzdory dohodám odmával krátkou cestu k hrozícímu Pyrhovu vítězství,přehodil výhybku na jinou kolej, než-li na tu, která směřovala k řítícímu se mostu u železniční stanice Studénka.

Lepší je být Oslýk kardiolog než Oslýk funebrák :)
09. 12. 2009 | 14:23

stejskal napsal(a):

Pane Hochmanne,

za tu dobu jste si již mohl všimnout, že se zde výkřiky jako "ksindl" či "sráč" zpravidla "sprostě, uváženě a provokačně" mažou. Dost se divím, že Vás to ještě překvapuje ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
09. 12. 2009 | 14:32

zdesta napsal(a):

I Hochmann.Já se těch diskuzí zůčasťňuji z důvodů poznat různé názory a postoje.Nechodím zde za něco bojovat.Na nějaké ideologie již nejsem ve svém věku nijak zvlášť zvědavý.Ctím přesvědčení každého,pokud nejsou argumenty vrcholně pitomé,nepřesvědčivé a demagogické.Toho jsem si užil za těchz 41let dost.Kašlu na K.Marxe,nebo F.von Hayeka,a kašlu na Paroubka, Topolánka a ostatní.Vím také,že lidi nebudou nikdy myslet a věřit stejně.Jsem ale zastánce liberalismu-svobody a tudiž budu zastávat svobodný prostor pro každého kdo je o něčem přesvědčen, nebo čemu věří,i když s ním nemusím souhlasit.Tady nejsou kámoši kterým můžu nadat do volů a poslat je do pr...e.Tady jsou lidé,kteří mi osobně nijak neublížili a tak se k nim snažím chovat v rámci civilizované přijatelnosti.Necítím se natolik soudcem,abych někoho odsuzoval,že uvažuje nějak jinak než si představuji.Možná se v tom budeme rozcházet a mít na věc jiný názor-co naplat. Přeji příjemný den.
09. 12. 2009 | 16:22

Pocestny napsal(a):

Ivánku, nebuď kyselej...
Mám tu pro tebe jinačí rébus...
řešim ježíška, koukni na to
http://c0278592.cdn.cloudfi...

co myslíš? po žluté nebo po červené?
a co tak ten kuloárek co začíná na levym konci červeného traversu? Místo po vorbau lokrovišti pěkně mixem až na kopec...
Nechme putyku putykou, tady se stejně akorát hádáme. Je čas se na to podívat zase seshora...-)
09. 12. 2009 | 17:48

Pocestny napsal(a):

Se tuptal pán/í, zda jsem Mejstřík....
To mi raději říkejte ty vole...-)))
09. 12. 2009 | 17:49

Pocestny napsal(a):

Vico, nesmysl...
já vím, že se vám ta myšlenka hodila v tom letním vejcopalném šílení, ale prostě se zase ukázalo, že ta "manipulovaná a svedená mládež jen a spontánně vyjádřila svůj názor na pána.

Byli zde tací, kteří usuzovali na temná spiknutí a zahraniční centrály a báli se, že budou opět oloupeni o svou nepočestnost.

Tyhle scénáře možná berou ještě u Paramountů..-)

To je celé jedno nedorozumění - oranžoví venkované projevili zděšení nad tím, co si ty pražácy zase dovolili, pražané zase projevili "nadšení" nad tím, koho nám to venkov do voleb posílá... nic víc.
Povídka o šibalovi z Hané a nerudných pražácích...

Vico, jediné neezpečí hrozí tím, že by někdo mohl začít psát Schweika juniora, tentokrát souh přítel Švejk za větové revoluce.
09. 12. 2009 | 17:55

zdesta napsal(a):

Pocestný.Vy nejste schopen ani vnímmat podstatu textu.Když se rozdávalo I.Q tak jste stál určitě na konci řady.Za 1) obracel jsem se na I.H-a ne na Vás. Za2)Bráním jen svobodu projevu a přesvědčení před něčím co představujete Vy.Další diskuzi s Vámi považuji za zbytečnou,tak mne příště vynechte.Buďte té kozí dobroty-nemám zájem.
09. 12. 2009 | 17:57

Ivan Hochmann napsal(a):

To je dost,že ses ozval.

Ty si žiješ.Také bych pod stromeček něco takového ale i s nohama ,rukama a celým masem.

Pokud mohu radit vybral bych tu vzdušnou hřebenovku(podle počasí).Z ní dohlídneš až pod Eiger.Jen ten kousek traversu se zdá být nakyselo.A přeji ze srdce pěknej dojem.

Bude ti líp tam.Tady se jen se zlobou potážeš.Se ti divím.Myslel jsem ,že máš více rozumu.Ale asi máš důvody.
Tak se měj a pozdravuj ve Swizzu.

Ivan.
09. 12. 2009 | 18:19

Rumcajs napsal(a):

Tak jsem si dočetl svůj oblíbený pravicový tisk placeného nepřáteli ČSSD a lidu. Zajímavé počteníčko.

Nábor nových členů ČSSD skrze podbízení se luxusem a o Paroubkův kompars.

Paroubkův kompars, to je opradu síla. Něco tak ubohého , nízkého a narcisního, to se bude těžko hledat i v kuchyni nácků.

Doporučuji k přečtení.

Děláte si marné iluze pane Drobku, když sníte o vyčištění jenom vedení ČSSSD. Ta strana je prolezlá mafiánama od shora až dolu a těch pár slušných lidí, jako ste Vy nebo Hořejší,nemá proti těmto grázlům nejmenší šanci.
09. 12. 2009 | 18:42

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Zdesto,

o svobodě a liberalismu se asi nedohodneme.Nemám tyhle řeči příliš v lásce.Jsem sice víceméně starý konzervativec a každá novota mě spíše nepříjemně překvapuje,ale že bych se kvůli tomu nějak děsil - to zase ne.

Když ale vidím kam vede bezbřehá svoboda čehokoliv,aplikovaná v tomto bezprávním,nemorálním státě,skřípe mě ten Váš liberalismus mezi zuby jako ukousnuté hrdlo od šampusu.

Abych byl konkrétnější.Mám svoje představy o všech těch i vámi jmenovaných společenských atributů,včetně svobodné diskuze,sdělování informací,atd.

Je nás tady takových víc a s rozdílnými,diametrálně odlišnými názory.Nebudu opisovat Váš předchozí článek.Jsem na tom stejně.
Jen snad s tím rozdílem,že tyhle blbé žvásty,pitomé argumentace levých exotů mě evidentně uškodí na životě.Pro ně to je jen pokračování jejich parasitování,nezodpovědných a nesmyslných požadavků na společnost kolem.
Nemám chuti s nimi diskutovat o čemkoliv.Raději zalezu do nory,udělám zásoby a budu se koukat co zase vyvedou za ksindl.(Stejkale nazdar)
Zase se dostanou k lizu (po krisi - jako po válce),než jim to zase nějaký samet "vytmaví".

To už je asi úděl tohoto českého společenství líných vychcánků a pracovitých blbečků.Animozita a viditelný rozpor mezi slovy a činy se tady pořád promítá jako červená nit.
Nebude to lepší.Když tak poslouchám,co se děje zase v parlamentě, je mě na blití.To jsou trhovci,hokynáři dosazení mafiemi prorostlými do stranických sekretariátů,nikoliv státníci,neb dokonce vizionáři-elita.Jsou to vyslanci oněch odpornách holých lebek a tučných zátylků,kterých je vidět čím dál více.

Sere mě to!
Protože už nemám sil kam utéci.Tak 30 let nazpět,abych mohl honit zase svoje kosti po horských hřebenech a dívat se zvysoka a daleka na tu lidskou zhovadilost.

Stáří má jednu chybu.
Sic hodně víte,ale je vám to k ničemu a nikdo o to ani nestojí.
Můžete si s tím akorát tak posvítit v temnotě.

Ivan.Dobrou noc.
09. 12. 2009 | 18:58

Pocestny napsal(a):

Ivánku,
mám perversní náladu..-)))))
tak se socanizuju..-)))

Jo hřebínek je gut, ale není sníh a prší, jestli to bude skleněný,bude to opruz. Já pokukuju po tom žlabu do trychtýře a pak richtig hore...bude to vylitý, pevný, byl jsem na Eigeru, to je kamenolom, drží to sice pohromadě líp než Matras, ale pod houbou nebo na vorbau nejlíp v létě štandovat přes rejč..

Jináč jsem četl to níže, chlape, že se na to nevy... a nejedeš vlakem na Sůlov nebo tak, byl jsem na Slovači naposled koncem září a je tam fááájn... nebo vezmi auto a zajeď s na zuberec, nebude tam ani noha, já jsem pros..ten poslední dlouhej víkend, chystal jsem se na Roháče, jen tak s báglem hřeben ze západu, pak načerno ten kousek na polskou červenou, na Orlí Perč a pak přes Rysy dolů na vlak, ale nakonec jsem ztvrdl v práci... je třeba jezdit a nebát se lesa jako Nietzche.

Když tě tak čtu, tak mne napadají dvě věci
http://www.termalne-kupele.sk/
http://www.treking.cz/treky...
které se dají skloubit.
A když vezmeš nějakou padesátnici....
V týhle zemi je důležitý nebejt půl roku pod inverzí, z toho je ta chára.... slunce, to nám chybí a nejen "v duši"...
kdo přestane lézt za luncem, ztratí se ve tmě....
Tady je hrozně jednoduché se propadat...

Zdar a sílu, náčelníku! -)
09. 12. 2009 | 19:35

Ivan Hochmann napsal(a):

To se Ti to radí parde.

Bral bych Tvoje rady všemi 10-ti.
Jenže už na to opravdu nemám.
A věř mi.Nebečím,ale nejde to.
A nejen kvůli sobě.

A bez sněhu a slunce na gráty nelez.Ať neskončíš jako náš výborný kamarád M.H.na Grossglockneru.Ledy jsou dobré akorát tak v gajblech.

Ahoj a dík za pěkné slovo.Ivan.
09. 12. 2009 | 20:16

Vico napsal(a):

Ejhle reakce Pocestnýho. No nevím Pocestný, dneska jste překročil povolenou dávku socanskýho záření. Dozimetr chřestí,jak při letním krupobití.

Tak raději jen krátce - bez ohledu na barvu v duhovém spektru jsme měli zaděláno na pěknou krizi. Navíc u ústavního kormidla by byl zřejmě jen ten muž s knírkem a s očima úzkýma jak Japonec. Ostatní by byli už zašití v pytli.Já ten ledovec fakt viděl jako ten kandelábr, který mi před dvěma měsíci očísl Oktávku. Nakonec jsem si mohl oddechnout, jako ten Mládkův křeček. Vyšlo to jen na 8 tisíc u lakýrníka a karosáře.
09. 12. 2009 | 20:21

PatientO.T. napsal(a):

2 Rumcajs:
A tohle jste četl:
http://www.denik.cz/z_domov...
Smutné, co?
09. 12. 2009 | 20:25

Rumcajs napsal(a):

PatientO.T.

Tak tohle jsem měl přesně na mysli.
Síla co?

Já bejt socam, tak se vystěhuju minimálně za Ural.
09. 12. 2009 | 20:56

Pocestny napsal(a):

Common,
ty rájecký teplice ještě dáš! -))

teplá bublava po prdelkou, sic to zatouchá po vejcích, ale je to mooc zdravý...
a na martinské vede lanovka, jsme moderní, jsme motorizovaný! -))
Tyjo, já bejt v důchodu, tak jsem alpskej seilbahn šotouš, jsem si říkal, že když se toho dojedu, vyjedu konečně s vnuky na ty kopce, na který jsem zamlada lezl...

Alpenverein je za babku, a rázem je levnější šalinkarta...-)
A až budu na vozejku, budu každoročně jezdit na Lomničák...tam mne vyvezou lanovkou...
09. 12. 2009 | 21:04

Ivan Hochmann napsal(a):

No to jsem si také myslel.

Však počkej,třebas si s tebou čas taky pěkně zacvičí.Já si taky říkal že je pořád dost času .
Kamarádi lákali na různé hovadiny a já jsem ani nestačil polovinu z nich akceptovat.Teď jen tiše závidím.

Tohle jsi už zkusil?

http://www.tubewatcher.tv/198

Ne? Tak nech na důchod.Ahoj Ivan.
10. 12. 2009 | 00:49

Anba napsal(a):

Pocestný: já myslím, že Vy nemůžete být Mejstřík, ten skoro koktá a Vy tak hezky perlíte. Vy budete ten hezký, velký, černý vousáč s děckem v náručí v kostele, že?
Co kdybyste se přírodovědci trochu omluvil, chlapče?
10. 12. 2009 | 02:01

ld napsal(a):

Pocestný,
volem Vás nazývat nemohu, cenzor by to smazal.

Co je však horší, už mne nenapadá nikdo, kdo úpěl na převratových barikádách a nedostal za to koryto. Nikdo, kdo nyní není plácán po rameni, jaký byl pašák, jehož memoáry skončily před branami vydavatelství.

Vlastně jedna osoba by tu byla, ale ta píše jinde. Cibulka. Ale tím nejste, že?

P.S.Jsem rodu mužského.
10. 12. 2009 | 07:07

ld napsal(a):

Ale jestli to byla nabídka na tykání, tak já jsem Luboš.
10. 12. 2009 | 08:43

Oslýk cynik napsal(a):

Tak zas trochu k té sociální demokracii:

Dnes ráno jsem koukal v televizi na pana Sobotku. Toho oblíbeného a socialisty vzývaného Sobotku. To je docela děsivý člověk. Mile se usmívá, je slušný, nekonfliktní, a nepřetržitě lže. Obsah řečeného ho zjevně vůbec nezajímá; jen sleduje, zda se bude líbit. Slíbí cokoli a komukoli; jindy jsem vyslechl jeho originální názor, že státní dluhy se platit nemusí.

Zruinuje stát, přivede chudé lidi k totálnímu krachu, bude se na ně dál mile usmívat, a oni mu za to poděkují a budou naprosto spokojeni
10. 12. 2009 | 09:26

Pocestny napsal(a):

Ivánku,
do luftu se zatím nepouštím, děti ještě neutlačí vozík, zatím jsem "přízemní plaz" -)))

Anba
nejsem, ale jako bych byl, ...jeden z těch fotrů..-)))
Ani mne nehne, matko, dotyčnej pán jest prevít.
Je prd platno, že hezky počítá, když mimo akademii chápe méně než kdejaký kočí.
A když si analytik hraje na hvězdopravce a pokouší se z logru věštit, zaslouží buráka.

Já chápu široké srdce venkovanky, ale pán si ze svého krajanství dělal alibi, loni tu vykřikoval cosi úplně jiného, než se píše dnes, já nezapomínám, ne pokaždé odpouštím....

Luboši, klidně
K otázce koryt tolik:
Představa, že každý vždy vidí "koryto" v tom samém, je spíše vypovídající o jejím nositeli.

Trochu fantasie člověče, na světě je takových koryt, o kterých jsi ještě neslyšel, to, čemu ty říkáš koryto je pro mne svoboda o žádné neusilovat...-)

Já si pořídil živnost, dům, v něm byt, v bytě stůl, kolem stolu židle a ně posadil ženu a děti, máme stůl, nepotřebujeme koryto.
Pro mne bylo tehdá "koryto", když jsem viděl pár "dobrejch soudruhů" ho rejt vlastním rypákem.
To důležitý tenkrát bylo, že jsem přestal být brabenec v systému a stal se svéprávným jedincem.

Od tý doby je mi koryto vzdáleno, ona se po cestách mnoho nepovalují...

Poplácat se za mne dokáží jiní a memoáry nesepisuju, zase se mi líbí, jak bys to bral ty, vidíš, mne nikdy nenapadlo živit se "besedami s partyzány"....
Ale tím už se živí David Gaydečka, von byl tenkrát ještě malej, tak si udělal velvet letos.
Já jsem si jen tak po letech zavzpomínal....

Je zajímavý, že na aktuálně Stejskal žádného "partyzána" nesehnal..-)))
10. 12. 2009 | 10:31

stejskal napsal(a):

Koho byste navrhoval, pane Pocestný?

Libor Stejskal
10. 12. 2009 | 23:35

Ivan Hochmann napsal(a):

NEDLUŽÍM NIC!
**************
Znovu, již po několikáté, jsem se rozčílil nad neomalenou drzostí médií, která mi, jakožto občanovi, periodicky vnucují myšlenku, že mám jakýsi podíl na státním dluhu a vypočítávají mi výši mého údajného podílu.
Znovu důrazně opakuji, že jsem si od nikoho nic nepůjčil a nikomu nic nedlužím.
Nikdo, ani stát, není oprávněn půjčovat si mým jménem a zadlužovat mne.
De facto by se jednalo o trestný čin. Nic také nikomu nebudu splácet.
Mou osobu si tento stát přivlastnil, aniž by se mne na cokoliv ptal, v okamžiku mého narození, ale to neznamená, že si se mnou může dělat co chce, respektive, zadlužit mne.
Pokud je stát podnikatelskou jednotkou a nedokáže splácet své dluhy, pak zřejmě musí vyhlásit bankrot a musí být zrušen. To ale neznamená,že mám být zrušen i já.
Dluh by měl být naúčtován podílově všem, kteří tomuto státu vládli v době od vzniku dluhu. Já jsem tyto osoby nikdy nevolil a jsem, co se týče jejich jednání (proti němuž jsem často protestoval), zcela bez viny.
Z každých 100 % Kč, které vydělám, si tento stát vezme 55 – 64 % Kč formou různých typů zdanění. Další peníze si ode mne stát bere formou daní z nemovitosti a jiných forem zdanění.
Když si za zlomek skutečné hodnoty mé práce, kterou mi stát milostivě ponechá, cokoliv koupím, je toto cokoliv také již mnohokrát zdaněno cestou od těžby suroviny k finálnímu výrobku a jeho prodeji. I zde platím v ceně výrobku státu odvody. Stát mi účtuje nejrůznější poplatky. Platím téměř nejdražší elektřinu v Evropě a jsem občanem energetické velmoci. Hospodář stát platí za kilometr silnice třikrát tolik, co kdekoliv jinde, et cetera. Stát mne připraví zhruba o
tři čtvrtiny hodnoty všeho, co vytvořím a vydělám a tyto prostředky prošustruje, nebo přerozdělí neznámo kam. Ani to mu však nestačí, ještě se mne a mé potomky pokouší zadlužit. Kdosi neznámý si na tento stát nabírá nehorázné půjčky, jako by byl stát jen nějakým bílým koněm zločinecké organizace.
Stát, nebo kdosi, kdo se za jeho nálepku schovává, si ode mne bere několikrát větší berni, než si panstvo kdy dovolilo vzít od poddaného.
Udržuje mne v chudobě, abych si nevyskakoval, aby mi snad ani nenapadlo z přebytků založit firmu, začít podnikat a zaměstnávat jiné. Sám stát však pracovní místa nezajistí a těm, kdo nemají práci pak bezostyšně přerozděluje to, co sebral mně, aniž by se mnou cokoliv konzultoval.
A teď mi ještě oznamuje jak mne zadlužil, za což pochopitelně nikdo nenese odpovědnost, to udělala nějaká anonymní nezodpovědná krize. Zítra na mne pošle exekutora, aby mi sebral i to poslední, co mi ještě zbylo.
Vážený a milý státe! Milá Česká republiko… Pěkně mě sereš......

Toto mě prosím přišlo mailem.
Nějaký občan mě sděluje,že tento pitomý,nezodpovědný ,neprávní,zlodějský stát je třeba zrušit.

Jenže zapoměl říci,kdo bude řídit chod a finanční závazky vůči občanům.Mě to připadá,že na konci bude rabování a občanská válka.

Zatím mají politici jen prebendy a žádnou odpovědnost.Jsem zvědav co se bude dít,až nastane skutečný kolaps.Až nebudou finance na sociální sítě,zdravotnictví, důchody.
Bankéři se budou učit péci chleba,tlupy "poradců" si budou půjčovat kráva a dojit mléko,předseda vlády bude každý pátek chodit do lesa na bukvice,aby měl v zimě co žrát.
Polovina čechů pochcípá hladem.Druhá polovina pomalu pozdechá na neléčené nemoci.

Četli jste Malevil od Roberta Merleho?Tlupy ozbrojenců budou objíždět venkov jako zdroj jídla.Ve vyrabovaných obchodech nebudou ani psí konzervy..

To jsou vize.?!
Už aby to ta Sociální Demokracie a Komunisti vzali do svých rukou.
Už se těším,jak se budou zodpovídat .
Ivan
10. 12. 2009 | 23:54

Pocestny napsal(a):

Ivánku,
lidi jsou zlí, protože si žijí jako prasata v žitě a mají čas nadávat, že maj málo.

Si vzpomenu na Hunzy v létě, musím se smát.

Rímani vztekle krkají, že se jim ucpalo vomitárium.

Až bude krajanu zle, nenapálí pražský rozpočet do forbesů....

Třičtvrtě planety nemá splachovací hajzl, ale horních deset tisíc na netu bude skuhrat na bídu. Hloupá sebestřednost..
11. 12. 2009 | 00:30

Pocestny napsal(a):

Stejskal,
kohokoliv...-)))
11. 12. 2009 | 00:31

Oslýk poš´ták napsal(a):

Ivane Hochmane,

přít se s vámi nikdo nebude. Vysvětlí vám to výplatní páska, pohled na cenovku a pár dalších věcí. Jste zadlužen až po uši. A stěžovat si můžete zde, a nebo na lampárně.
11. 12. 2009 | 09:01

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: Ty emoce vuci mne jsou hrane nebo skutecne? :) Proc ta nenavist a ta zla nalepkovita sluvka (zase po letech - viz sdeleni anbe)? Celkem chapu, ze jsem podrazdil, kdyz jsem si zaryl, protoze jsem videl to Vase uz delsi ryti do jinych predtim. Proto ty stupnovane vstupy? Proto, ze jsem byl pryc a nereagoval drive? Chut probrat?Proc ta vysvetlovaci pomoc Oslykovi? Oslyk si neumi udelat vlastni nazor? Podle mne je chvilemi brilantni a logicky, i kdyz mi jeho psani neladi. S nim muze byt casto vyborna diskuse, pokud ji nebude kazit povestny vodopad cestou. :)

Nestacila jen prvni reakce na moji glosu k Vam (ktera, jak oba vime je dana historickou minulosti diskusi mezi nami)? To musite v tom svem samozahrivacim kole zase ukazovat svoji "skutecnou" pro mnohe nesympatickou tvar?

Proc radeji nepisete casteji tak, jak pisete povzbudive I.H.? Cte se to hezky i tem ve sporu s Vami a ma to jeden prijemny rozmer - ukazuje to Vasi lidskost a zjemnuje to ten dojem toho bezohledneho az generacne sebezahledeneho pravicaka. :)
Snazeji se pak zapomene na tu hranou legracni povysenost, aroganci, nalepky, smesnou generacni nenavist, vzpominani na ty casy na fakulte, kdy vsichni akcniho studenta poslouchali a mnozi na neho vzpominaji dodnes.

Je take skoda, ze necitujete, a tedy bud lzete nebo si nepamatujete presne - viz Vase: "vykřikoval cosi úplně jiného, než se píše dnes, já nezapomínám" Ja si myslim, ze jsem celkem konzistentni. Pokud ne dolozte. Rozpory ve Vasich textech jsou totiz caste a tezko se Vam tedy veri. Spise zapominate a jako podle mne tak casto si minulost prizpusobujete svemu videni.

Proc Vas tolik drazdi me celkem vecne sdeleni, ze volby vice rozhodnou faktory jako mira ekonomickeho tlaku na volice (at uz zamestnance nebo zamestnavatele), z toho plynouci strach z budoucnosti a ochota jit volit nez to, jaci politici jsou na cele stran a jak je to diskutovano v mediich a na blozich? Navic volba bude jiste vetsinove obranna. Strach z hruz pravice i levice.

Jinak opakuji, ze pokud prestrelka (z Vasi strany spise jednostranna strelba) bude pokracovat, rad se vratim k praxi "vetneho rozboru a hledani rozporu ve vodopadovitych textech pocestneho". At ma kolega oslyk celkovy obrazek, jak vypadala minulost. :)

oslyk 09.12.2009 11:00:05: Mate zrejme vystizne pravdu, ze prilis v tom vidim plan a je to zrejme vse jen chaos. I pres Vasi desivou vizi se budu chovat lokalne pro mne logicky: prijedu se podivat a hodim to socanum, protoze ti nezlikviduji AV a tim prodlouzim jeji zivotnost.
11. 12. 2009 | 10:31

prirodovedec napsal(a):

Vico, anba: Dekuji za vstupy. Mohu si za to sam. Utocnost vuci jinym a vodpoadovita sebejistota pocestneho mne provokovala drive i nyni. Zdalo se mi a zda se mi, ze je logicke ozyvat se mu jeho tonem. Padaji pak ty nase natery (prirodovedcu i pocestnych) a vyvera ten nas tak typicky "prazsky kanal", ktery tolik udivuje "venkov". Proc se ma "venkov" divit Jancikum, Bemum, Janouskum, vzdyt je to jen logicke, kdyz ma maticka Praha takove vkusne vzajemne diskutujici pocestne a prirodovedce. :) Navic jeden utekl od zodpovednosti do svobody kdysi a druhy pred par lety.
11. 12. 2009 | 10:46

Oslýk cynik bezostyšný napsal(a):

Přírodovědče,
do místních osobních hrátek se zatím zaplétám co nejméně. Celé mé zástupné osobě nepřísluší mít názor na jiné osoby skutečné.
To, že se tu na podobné věci vyplácá hodně písmenek, to se děje i jinde.

Jinak smysl vaší volby chápu; bližší košile, než kabát. Přesnější asi je, že vás socialisté zruší později, než ODS - až dojdou peníze na podporu nezaměstnaným a státním zaměstnancům. Ukáže se, že vědy nám netřeba.

Stran toho venkova a Prahy - řekl bych, že to je další úspěch komunismu; vytvořit tento problém, a odvést pozornost.paradigma myšlení se hodí i dnes. Propojení kmotrů Prahy a venkova je dokonalé, a po řevnivosti ani stínu.
Dnes se dokonce najdou přátelé i na Seychellách.
11. 12. 2009 | 11:15

prirodovedec napsal(a):

oslyk: OK k prvnimu odstavci. K druhemu - presne. Kazdy badatelsky den navic je mily :). K tretimu odstavci. Mafiani jsou propojeni ostatni ne. Venkov se vraci k Zizkovu - Praha krasna nevypalovat, jen ji zbavit prazanu. :) Jina vec je, ze to jsou stejen casto naplaveniny. :)

Jiste je mnohe vina komunismu, ale jen hra na decentralizaci spravy v devadesatych letech bez podstatnych zdroju, spolehlive zarucuje urcita hlasovani "proti Praze". To bylo mozne promyslet a zmenit. Vysledkem pak byl socansky administrativne byrokraticky nakldany krajsky hybrid, ktery jim nejprve vytunelovali kluci z ODS a ted jej prebarvila tsunami.
11. 12. 2009 | 12:15

Ivan Hochmann napsal(a):

Oslýk cynik bezostyšný klepl hřebík na hlavu.
*********
Je to tak pane přírodovědče.
********
Pocestný hovoří jinýn jazykem.
Nerozumíte mu a ani se nesnažte jej pochopit.Berte ho jako veličinu těchto blogů i když vás svým strohým nekompromisním stylem děsně sere,že?

Přiznejte mu však že jeho hrotitá údernost má něco do sebe.
Všichni ti kecalové alespoń zčásti pochopí,že s některými fakty se nesmlouvá.Také mě imponuje,že pojmenovává povětšině věci pravým jménem a nechodí kolem horké kaše po špičkách.

V tomto kontextu se také škvaří většina jeho oponentů.
Hovořím za sebe,i proto že je Pocestný moje krevní skupina.
Do politiky hovoříme protože jsme nespokojeni s jejím vývojem po listopadu.

Jinak bychom se na všechny kecy tady vykašlali a hleděli si "svých povinností" a svých překrásných koníčků.

Jenže mě ta pracující inteligence popřevratová tak sejří,že bych .........

Nazdar Ivan.

Svoje závěry k poslednímu politickému excesu,na který zase všichni jako obvykle doplatíme, jsem načmáral k panu Šternovi.Pokud ho zase Stejskal nesmaže (kvůli hovnu).
11. 12. 2009 | 15:33

prirodovedec napsal(a):

I.H.: Ja Pocestneho zajiste respektuji. Mozna svym zpusobem, ktery nedocenujete. Venuji mu pozornost. Mne nes..., mne bavi a provokuje spise jako lusteni hadanek. Mne tesi nalezat v jeho vyjadrenich protimluvy, hesla, chabe argumenty. Zkratka rozpor mezi nadherne nadhozenou vetou a treba obsahem te sousedni.

A myslim si, ze umim byt potesen a zaujat jeho projevy vciteni, vhledu a lidskosti. Ze si rozumite, o tom nepochybuji.

S nim to mam ja ale jednoduche, protoze kdyz on vodopadovite mava tou svoji sirocinou a rozdava udery i tak, aby zranil a ranil, protoze on prece vse rika jasne a zretelne a je to jeho prednost (a reakce zranenych dotcenych jsou vzdy jasne) vychazim z toho, ze je take schopny prijimat i zranujici udery. Ze je tou silnou osobnosti z plakatu. Takovy prazsky Arnoldek. :) A tak prilis nepremyslim nad tim, zda vuci zdejsimu "vodopadovitemu" mam byt zdvorily, ohleduplny a pisu to, co jeho psani vyvola. On to prece unese, je silna osobnost. Nebo ne? A snizi se k nekterym zbytecnym reakcim? To je vzdy na nem. Ze se citi dotcen, jak ho vidim? Prece mu na mem nazoru nezalezi a co s tim, kdyz se tak jevi a casto nejen mne. Je to silny hoch unese to. I kdyz trosku hure - vzteka se pak a uz neni svuj.

Snad Vam nevadi, ze ja na tuto velicinu pohlizim take s jistou hrotitosti jako on na jine. Co se tyka politiky - ja tam nehledam a necekam idealy, ktere cekate vy dva, a tak nejsem
nikdy zklaman. Jde tam o moc.
Idealy, ktere se navic pry projevuji nekterymi formulacemi a vystoupenimi i zde pro mne zadne idealy byt nemohou.

Tak je treba hajit svuj zajem - vy to delate, pocestny, i ja. Tvrde v zivote i zde. Protoze clovek nechce svuj zivot prohrat.

Asi bychom se ale shodli na nazorech, ze podstatne jsou krasy prirody, hudby, literatury, ...

Pro mne treba i historicka jadra mest a treba zaujeti lidi lusticich odborny problem.

Dekuji za Vas cas a at zdravi slouzi.
11. 12. 2009 | 16:40

Ivan Hochmann napsal(a):

Pěkně a srozumitelně napsáno.
Děkuji!
Jen ještě jednu repliku.
Samozřejmě ideály.
Zač by pak život stál.
Jenže ono nejde jen o JEJICH MOC.
Dle logiky věcí jsou mými volenými zástupci,služebníky(döbře placenými).Tady ideály stranou tady platí pravidla,které se mají dodržovat.Pokud se tak činit nebude dojde nakonec vždycky k problémům.

A nemusí být řešením vždy samet.

Ale na podstatném se vždy našinec shodne.
Pravdu máte přírodovědče.
Zdravím Ivan.
11. 12. 2009 | 18:12

Anba napsal(a):

Pocestný: co byste přírodovědci měl odpouštět, jde o pouhou trochu slušnosti, Váš vztek přetekl na plotnu a smrdí jak připálené mléko (to víte, jen venkovanské příměry).
Abych Vám řekla, tak mně se nejvíc dotklo, že ho nazýváte gastarbaitrem. Je to pejorativní, at to otáčím ze všech stran. Kdyby byl píár ,tak to by byl na sbírání zkušeností, kdyby byl v žoldu jako Vy, tak by bojoval za svobodu, a když učí nebo dělá výzkum tak je gastarbeiter?
Myslím, že z Vás mluví vztek na ty, co uspěli a nejsou to právě pravicoví čtyřicátníci . Třeba jako Benda, ten uspěl.Nebo jako poslanec Doktor, taky třída. Morava byl taky dobrý, prostě mladá nadějná generace, která nás (vlastně vás) dovede opravdu hodně daleko.
Proč jste při své ambicioznosti po revoluci nešel dělat politiku? Vy nejste nulový nýmand, ještě před 10 lety nebylo pozdě, teď už asi je, protože státní majetek je v tahu, rvačka o poslední drobky - důchody, pojištění-bude krvavá a do smečky neradno vstupovat.
Až bude úplně rozebráno, půjde jen o udržení klidu, takového smrtelného.
Chtěla bych tady být ještě 10 let a ještě vidět na monitor a číst si padesátiletého pocestného, jak se asi bude dívat zpátky.
Ale vůbec Vám to nezávidím.
12. 12. 2009 | 11:50

Pocestny napsal(a):

Tak, abych nebyl nařčen, že jsem utek...

)přírodovědec,
nečekam, že budeš lepší než minule, tos předvedl "nauvítanou", když přicházíš s pěstí napřed, tak nekňuč, že to lítá, když je jeden zdělanec, tak nedříve čte a pak píše, ale ty jsi přišel do starý party, přidal jsi se do rvačky přesně tam, kde jsme tě viděli naposled, tak co čekáš, člověče??

Hele, klidně se ve mně dál rejpej, já se zase nenechám, všechno je při starém, jak jsi si zvolil.
Tak vítej zpět ve Svazu Posedlejch..-)
12. 12. 2009 | 20:16

Pocestny napsal(a):

P.S. pokaždý, než tě chytne psovitá, si připomeň, že můžeš přestat tím, že nezačneš...jestli jsi tu místní bajaja, tak si vezmi brejle, nejsem drak..
12. 12. 2009 | 20:19

Pocestny napsal(a):

Anba
Drahá matko,
rád bych se s tím pánem nesvářil, ale na to musí být vždy dva, kteří uberou plyn.

Zde pán je sice jistě vynikající počtář, ale tak jako Vácslav Velkovezír Všehovesmíra Satanklaus, je to je hezkej překlep...-), je to chlapík, kterej si myslí, že se vším se dá kalkulovat, i s lidskou náturou, duší a myslí.

Co není spočitatelné, je emotivní, tudíž nedůležité....

Jeho národní rovnice je také jednoduchá, "za všechno můžou pražáci". Víte, u Hořejšího vždy chvíli tápu, jestli je věc vážně či ironicky míněna, ale zde pán to sice říká jako invektivu, ale když ho jeden déle čte, dozví se, že to tak i myslí.

Mléko mi nevyběhlo, naopak, já chápu, že nás nesvárné synky srdcem měříte, proto je vám i krajan bližší, a se ho zastáváte, leč rozprava mezi námi, ať verbálně jakkoliv emotivní, jest chladnou šachovou partií, válkou rozumu a argumentu "bez zbytečných keců", jak jest v kraji zvykem tam, kde diktuje mrav místní fabrika a okresní výbor.
Bylo už vyřčeno dost na adresu druhého, já si bral do huby neurvale jeho a on mne, oba jsme v tom dobrovolně, přišel s chutí rohovat, nemohu než opětovat, co jest po mně žádáno. Každému posloužím tím, čím se na mne obrací. On si však ve smyslu své zdělanosti otřel pysk o mé předky způsobem, který se neodpouští.
Pán je nervní, nemůžem mne spočítat, nemá správnou rovnici, tak to otočil, a zvolil negativní selekci urážkami, je třeba vyzkoušet obvinit Pocestného ze všeho možného, však on se jednou zamotá...
Drahá matko, já jsem gastarbeiter, on je gastarbeiter, my kdož jsme vyrazili do světa víme, že to není nic - neobvyklého - pejorativního - dehonestujícího, to opět jen česká projekce našeho českého významu pojmu do naprosto neutrálního německého termínu. Kdybych ho chtěl urazit, napsal bych úplně jiné slovo.
Ja si však máme rozumět, když vy i německá slova významově překládáte jinak, než slovník, já nemohu za to, jaké významy mají obecné termíny...
Zle o mně matko smýšlíte, nikdy jsem nebral žold, nikdy jsem nenosil uniformu žádného existujícího státu a nikdy jsem nebyl na poli válečném za oučelem zabíjení, leč vždy s těmi, kdo v poli službu první i poslední udělují..jen v Afghánu jsem byl po letech tím, kdo se živí svou profesí tak, jak se to v Evropě již nedá. Zde nic zkoumat nelze, protože je vše vyzkoumáno a popsáno, máte to v autě a povídá vám to "odboč do prava, brouku"....

Ještě hůře mne zraňuje, že pokud nejsem jedním z hochů v barvách revoluce, házíte mne do pytle s dobytky, se kterými bych svůj život za jejich na den neměnil.
Nechápete asi, že nelituju ani dne, kdy jsem v tomhle spolku chyběl, že byť i krátkodobá participace by mne navždy znečistila tím, co dnes víme všichni a hlavně bych nikdy nezažil to, co mám dnes v hlavě jako docela barevný filmík..-)

Být lidovým hrdinou je hloupý druh smrti, vy nevíte, matko, jak palčivé může být to bytí "mladym X.", synem "toho...", a vnukem "tamtoho..". Možná je mým životním úkolem ochránit své děti před pošetilostí rodiče jim něco dokazovat skrze slávu veřejnou. Nenechám si ukrást dětsví svých potomků obecní schůzí, je tu dost těch, kdo nemají po večerech co napráci, jen místo v šenku by v radě měli zadek vyhřívat..

Je tu ostatně dost takových, kdož tu hlasitě za budoucnost bojují, nechť každý z nás okusí toho řemesla na dva měsíce, jako já, povíme si o útěcích a odchodech, povíme si, jak moc v těchto podmínkách to vůbec někdo rozumný může dělat..

Drahá matko, za čas zjistíte, že vámi opovrhovaný je vlastně jedním z nejlepších přátel "přátel" a také se konečně dozvíte, s kým vším jste skrze své barvy spřátelena, pak pochopíte, že ODS je Titanic, který jen drží nad hladinou déle, než všichni doufali, protože zběsilý palubní Topolánek se stává chlapíkem, na kterého se v podpalubí sjezdu "hustě sázelo", drží ten šrot nad hladinou nelidskou silou, ztímco Velký Komodor dnes svou loď nepotřebuje, k čemu česká šalupa, když mu jinde stavějí deputátní bitevní křižník třídy Šroeděr...

Ale to dobou už ....be back to my other home..-). Wheels are about to get rolling....je čas se vrátit na kupeckou stezku, jen co sněhy roztají...

Váš vždy chlapec
Pocestny
12. 12. 2009 | 21:18

prirodovedec napsal(a):

I.H.: Dekuji za prijemny dialog. Ze jsou placeni lidmi a maji byt sluzebniky a ne vrchnosti, na tom se shodneme beze zbytku. Vytraci se profesionalita. Roky a roky. Mozna duraz na ni. Proto spise cekam, ze to zase neodvratne skonci nejakou zmenou. Kvuli potrebe nadeje.

Pocestny: Takove narceni z uteku by snad nehrozilo. Snad oba vime, ze take oba pracujeme a musime pauzirovat - nejen zde diskutujeme. :)

Na to "knuceni" mam chut neco rovnocenneho odtusit. Rekneme neco jako, ze se mi zpetne spise potvrzuje to co radi "psovitej" :), ze na "vandraka" :) radeji s pesti napred. :)

Takze na budouci rypani :) - i kdyz obcas upozorni, pokud zmenis notu na tu s I.H. - to se mi cte lepe nez vodopady co negativniho je typicke pro ty "socky", "badatele", "akademiky", ... a co hrdinskeho je zase typicke pro ty sobestacne prave, to vse doplnene hrdinskymi vzpominkami na neschopne generace predchazejici te Vasi nebo neotrele pohledy na prvni, druhou a treti republiku.

Kazdopadne diky za uvitani, ale na to s tim drakem - to si bud hlidat - on to totiz nekdy vypada spise na Jekyll/Hyde problem. Mozna princ zaklety do draka :)? Neco jako Shrek?
12. 12. 2009 | 21:20

prirodovedec napsal(a):

Pocestny: 1) Povazuji vuci Anbe za prijemne gentlemanske.

2) Co se tyka glos k "panovi" musim uznat, ze je to smes bystrych postrehu, ale take obvyklych omylu nasich sebeprojekci do toho druheho (zjednodusene pojeti emoce versus rovnice, pysky otrene o predky versus ty nezminene, ale otrene o generace, zadan respekt k hrdosti na sebe a sve a pritom zbytecny neznaly nerespekt k hrdosti druhych, sachova partie versus nervnost ...).

To je jen maly vetny rozbor. :)
12. 12. 2009 | 21:39

Anba napsal(a):

Milý chlapče Pocestný: věkem bych Vaší matkou být opravdu mohla a mateřské city k Vám asi chovám, protože jste mne zaujal od první chvíle, kdy jste se objevil tady a onde.Už o Vás vím hodně a ač k mužům jsem velmi a velmi skeptická, Vás bych za syna brala i když bych Vás asi občas mlátila, zákon, nezákon.Chytrých mužských je tak málo, více než málo, tak mizivě, že je škoda, když se nějací chytří objeví,(vlk, přírodovědec,I.H) tak se perou jako psi, kdo bude štěkat na našem malém hnojišti hlasitěji. To je škoda.
Jsem moc ráda, že se k těm mnou jmenovaným čtyřicátníkům nehlásíte, pro mne jsou to svého druhu z revoluce tyjící nedospělci a nikdy nebude jinak.
Ano, jste a i moji blízcí jsou a budou gastarbeitři, protože v tomto státě nic jiného lidem nezbude. Být v EU je pro nás záchranou, protože není už skoro nic s čím by se dalo hospodařit na malém písečku. Když jsem svým kdysi koleginím řekla, že toho fešáka, kterého si v 90.tých vylepily na dveře kanceláře, jednou povedou s rukama křížem za jeho hospodaření, byla jsem špatná, dnes mi dávají za pravdu (ty co ještě slouží ze strachu ne, jak se vše vrací), ale moje fantazie opravdu nestačila na ty promyšlené imunity.
O tom, že ti velcí vůdci dvou stran to mají jinde zasichrované, vůbec nepochybuji, nejsem naivka. Jistý obdiv chovám k výdrži pana P., je to buldog, škoda, že to kazí občasným ublíženým kňučením malého ratlíka. Ten druhý je mnou nediskutovatelný, p. Stejskal by musel použít velkou gumu. Ale o ty dvě
osoby nejde.Já mám srdce vlevo, přestože jsem z rodiny živnostníka, který tvrdě makal a dobře nás uživil.Vázané vklady, měnová reforma,přišel o tolik,že to před námi dětmi tajil.Kupodivu jsem se dostala bez protekce na střední školu (50.tá léta) a jak jsem po létech zjistila, spolužáci byli převážně děti obchodníků, profesorů, vnuci velkomlynářů, děti dělníků tam byli minimálně a dcera tajemníka KSČ jedna a nijak se od nás nelišila, protekci u profesorů neměla.Můj živnostenský původ mi nikdy v zaměstnání nevadil, nikdy jsem jej nezatajovala, jako mnozí kolegové, kteří až po revoluci vyrukovali se statky a hotely v restituci.Když se Vám už tak svěřuji, taky jsem jednou zalhala - jako nestraník u prověrkové komise v r.1971 (někdo mne prásknul za nějaké řeči a stávku v r.69) jsem uvedla, že jsem pochopila vstup sovětských vojsk. Tehdy jsem sice lhala, ale měla jsem malé dítě, dluh na rozestavěném domě, muže na vojně(šel by taky) a prověrková komise mne taky pochopila, byli v ní slušní lidé, členové KSČ. Od té doby vím, že lidé nejsou jen dobří nebo zlí, ale jsou směs obojího a odsuzovat někoho a priori pro členství tam a jinde, je hloupé a nedospělé.
Po revoluci jsem ze svého zaměstnání odešla, sama, nemohla jsem dělat a říkat něco úplně opačného, než jsem dělala do té doby (nejsem tak pružná jako ministr financí)i když mi to členové revolučního výboru rozmlouvali. Nelituji, opět jsem se uplatnila ve finančním oboru a mohu Vám zodpovědně říct, kdyby každý zajišťoval správu veřejných zakázek tak, jak se to dařilo mně a kolegům na určitém stupni st. správy, mohli bychom tady žít jako ve Švýcarsku.
Toho chlapa z NKÚ, by měli v kleci vozit po Česku, jedině v těchto případech lituju, že nejsem někde nahoře s pravomocí zakročit.
Jinak jste mne velmi potěšil, že jste nestřílel.Zdravím Vás, možná sem nakouknete.
16. 12. 2009 | 03:51

Ugg Classic Cardy napsal(a):

宜将剩勇追穷寇,莫使沽名学霸王。
天若有情天亦老,人间正道是沧桑。
17. 12. 2009 | 14:33

bigjirka napsal(a):

Příliš mnoho slov.
Nepřítelem sociální demokracie je ČSSD.
19. 12. 2009 | 23:46

AeroKarel napsal(a):

"Konkurence šikovně využívá toho, že se obě strany obecně považují za „levicové“, hází nás s komunisty do jednoho pytle."

Jestli do toho jednoho pytle nelezete podobným programem a společným hlasováním PRO něco.
20. 01. 2010 | 11:50

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 09:57

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 09:57

replica tag heuer napsal(a):

Interesting thing!
Good recommended website.
just want to add a comment
30. 03. 2010 | 06:26

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
01. 04. 2010 | 03:53

WilkinsGLORIA20 napsal(a):

That's cool that we can receive the <a href="http://bestfinance-blog.com...">personal loans</a> and it opens completely new possibilities.
16. 08. 2010 | 00:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy