Hledáme nezkorumpované poslance

01. 10. 2009 | 15:13
Přečteno 5950 krát
V Česku je více herních automatů než v celé Evropské unii. Jen v Praze máme stejně automatů jako v celém Německu. V celém světě se hazardu vytvářejí zábrany, nikoliv však u nás.

KDU-ČSL předložila do Janotova balíčku opatření k řešení deficitu státního rozpočtu návrh na vyšší zdanění hazardu. Tímto návrhem se nejen mělo získat 4,5 miliardy korun do státního rozpočtu, ale zejména se měl vytvořit tlak proti šíření hazardu u nás. V Česku je více herních automatů než v celé Evropské unii. Jen v Praze máme stejně automatů jako v celém Německu. Hazard je v civilizovaných zemích považován za zlořád vedoucí k nekontrolovatelnému návyku na sázení srovnatelné s alkoholismem nebo s drogami. Ve světě se proto hazardu vytvářejí zábrany, nikoliv však u nás. Stali jsme se Las Vegas západní Evropy.

KDU-ČSL má boj proti hazardu jako jedno z hlavních politických cílů, a proto jsme podali zmíněný návrh. Z dohledu médií zcela zmizel fakt, že ve čtvrtek minulého týdne všechny demokratické strany slíbily hlasovat pro zdanění hazardu. Nevím, co probíhalo během noci, ale ráno ve sněmovně pro návrh lidovců byli už jenom zelení. Následující týden v úterý probíhalo hlasování o zařazení zdanění hazardu jako bodu do projednávání ve sněmovně, a opět to neprošlo. Poctivě nutno přiznat, že k lidovcům a zeleným se připojila sociální demokracie. ODS, TOP 09 a komunisté v jednom šiku byli proti. Šokovala mě v této souvislosti reakce předsedy přípravného výboru Kalouskova uskupení Karla Schwarzenberga, který dnes prohlásil, že náš boj proti hazardu jsou jen „kecy, kterými se netřeba zabývat“ a že se jedná pouze o „pokračování nečistého předvolebního boje“ (LN z 1.10.2009). Taková slova bych tedy od pana Schwarzenberga nečekal..

Kladu si otázku, zda jsou výše uvedené strany dlouhodobě zkorumpované společnostmi vydělávajícími na hazardu, protože jinak si nelze jejich postoj vysvětlit. Jejich podpora hazardu poškozuje tuto zemi a oni to dobře vědí.

Ujišťuju všechny, že se v boji proti hazardu nevzdám a že stále budu předkládat další a další návrhy na omezení hazardu, dokud nenajdu dostatečný počet nezkorumpovaných poslanců.

psáno pro Lidové noviny, 1. 10. 2009

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Čtenář napsal(a):

Nevím, paměť už mi tolik neslouží, ale nebyl to Váš pan předseda Kalousek, kdo se zasadil o schválení zákona legalizující hazard přes internet?

Captcha chce "baganda either". Asi ví nejlíp, o co jde...
01. 10. 2009 | 15:34

xyz.xx napsal(a):

Divite se ? Kamaradi CSSD a komunistu podnikaji v tomto odvetvi velmi cile. Kockovi, Dvoracek nebo jak se jmenuje ten vytecnik co si za penize ze statnich dotaci do Ceskych drah zprivatizoval cekarny na kasina.

Ovsem zde samozrejme nejde o hazard. Samozrejme jde o prani spinavych penez. Staci se projit v Praze Konevovou ulici. Prakticky v kazdem dome po obou stranach je nejaka herna s automaty. Jenda mala mistnustka kde je nekolik hracich automatu, zadne vybaveni, neni si kam sednout, kam odskocit. A hlavne za cely bozi den i cernou noc tam nevidite zivacka. Presto jackpot roste, jak nekde umiraji zdrogovani lide :(

Nejsem zadny krestan ani jinak nabozensky orientovany puritan, ale tohle do oci bijici svinstvo ani nesouvisi prilis s nejakymi zakony. Zde jde o prorustani organizovaneho zlocinu do politiky ktera mu pak umoznuje prat spinave penize pomoci heren !

Do Las Vegas mame daleko, tam ty herny maji alespon uroven a jsou plne hracu. U nas napr. na Masarykove nadrazi tam potkate jenom bezdomovce co se skryvaji v pritmi pred hlidkou policie, ktere je tam odsud obcas i vyvede. chodim celkem pravidelne kolem, v ruznou denni i nocni dobu a jakziv jsem tam nevidel nekoho na tech automatech hrat. Presto Casina happy Days prosperuji na nadrazich jiz nekolik let. Z cehopak asi ?
01. 10. 2009 | 15:40

Pavlik napsal(a):

Pane Svobodo, je to napsané hezky...ale, jako pisálek nade mnou se taky ptám....

co Váš kamvítrtamplášť Kalousek, který se jako hlavní patriot zasadil o schválení zákona podporující hazard!
01. 10. 2009 | 15:41

Ghola napsal(a):

Cyrilek má v tomhle smutnou pravdu, bohužel je moc malej pán na to, aby s tím něco udělal. Hazardní lobby je u nás mocná a může rozdávat tučný příspěvky stranám, který na přerušený volební kampani hodně krvácely. Pár (deseti, sta)miliónů tudíž bodne. A tak dál budou růst další a další herny a automaty, a lidi stižený hospodářskou krizí v ní budou dál utrácet obrovský sumy, poroste kriminalita a korupce...
01. 10. 2009 | 16:06

Anba napsal(a):

Pane Svobodo, s bojem proti hazardu jsem s Vámi zajedno, i když vaši stranu volit nebudu, neboť to je taky hazard, až vyrukujete s odškodněním církvím.
01. 10. 2009 | 16:08

Carlos V. napsal(a):

Zleva, zprava, zestredu,

kazdy nas chce ridit, usmernovat, vychovavat.

Svobodo, ja radsi svobodu (s malym s) nez Vase vozeni za rucicku.
01. 10. 2009 | 16:47

MJ napsal(a):

Slova se rozcházejí s činy. Pokud se nemýlím, byl i jeden z nejbližších spolupracovníků pana Svobody z KDU-ČSL v pokušení natáhnout ruku po milionu, a musel rezignovat.
01. 10. 2009 | 17:05

vasja napsal(a):

Jo Svoboda, hlavně mít "téma", mít o čem plkat a nikoho neneštvat. Děte někam. Jsou tu jiný problémy.
01. 10. 2009 | 17:06

Harold napsal(a):

Jak nemám rád Lidovce, tak bych je v příštím parlamentu viděl tisíckrát raději, než tu virtuální Kalouskovu pseudostranu, v čele s pimprlovým knížepánem, který se honosí aristokratickou tradicí, ale chováním je někde na úrovni Topolánka.
A o Kalousovi je škoda slov, ten byl skoro u každé pochybné státní zakázky za posledních 15 let.
Takže ačkoli vás pane Svobodo nemám rád (to kvůli tomu, jak chcete sebrat barák katolické charitě, což je čin hodný prašivého neznaboha a ne dobrého křesťana), tak vám budu držet palce, ať nad TOPáka vyhrajete.
01. 10. 2009 | 17:18

Petr Havelka napsal(a):

Pane poslanče,

Nevím, proč Vám tolik vadí hazard. Některé firmy z tohoto byznysu jsou štědrým dárcem katolické cirkve!

Narozdíl např. od cirkve husitské, která tyto peníze odmítla.

Ještě byste se mohl blíže podívat co parlament vytvořil za "podmínky" pro loterijní společnosti, přes jaké "nadace" odvádějí stanovené podíly ze zisku.

Určitě se v předešlých létech "lobbovalo"v parlamentu a "rozum" zůstal jaksi stranou, poněvadž asi výherní automaty ví, jakou výhru poslancům připravit. Teď si Vaše strana udělala témátko pro své potenciální voliče.

S křížkem po funuse pane Svobodo, to jste měli vědět při projednávání daných zákonů, takhle Vám nevěří ani farářův pes.
01. 10. 2009 | 18:01

jarpor napsal(a):

Pane poslanče,¨

na Váš návrh stran hazardu jste měli spoustu času... při projednávání "Janotova balíčku" to nebyla, dle mého, ta správná chvíle.
Ta byla daleko dříve a ... nic jste nepodali.

Mám silný pocit, že to moc dobře víte a přesto, z tohoto případu, chcete především vytlouct "politický kapitál".
Tak vytloukejte.
Já však na takové a podobné "řeči" nenaskočím...

Hezký večer
01. 10. 2009 | 18:09

ali napsal(a):

pane Svobodo, my také chceme volit nezkorumpované poslance...jenže je jich jak šafránu. To i ten šafrán je líp k sehnání.
Dobře víte jak to chodí s neposlušnými poslanci. Nepomohou-li výhrůžky, zabere čerstvě založené konto ve Švýcarech. Tak nám nemažte med kolem pusy a prolustrujte si bedlivě i svojí stranu, včetně sebe...pokud nevyjdete čistí, zveřejníte to? Prdlajs. Pěkně zamknete do šuplíku a ani nepípnete. Klidně se s Vámi vsadím!
tak s pánem bohem...
01. 10. 2009 | 18:35

Frante napsal(a):

Kdo má závislost na hracích automatech, tomu bych radil si ho koupit domů. Zabaví se a co prodělá si potom vybere. Nebo by ho mohl dostat jako dárek od rodiny aby neměl přístup do kasy.
01. 10. 2009 | 18:37

Ládik napsal(a):

Nevím, proč nezkorumpované poslance hledáte zrovna Vy. Co z toho budete mít?
01. 10. 2009 | 18:41

Lena napsal(a):

"Nezkorumpovaný poslanec"?!?!? Jaký to protimluv.
Tak to Vám přeji příjemné hledání. Aspoň se zabavíte a bude od Vás pokoj.
01. 10. 2009 | 18:45

Targus napsal(a):

Cyrdo, Cyrdo, ty naivo,
já zase hledám zebru bez pruhů, a taky ji ne a ne najít.
Až najdem tygra - vegetariána, masožravou kozu, až zapálíme led, sfouknem atomový výbuch, tehdy bude nezkorumpovaných poslanců jako máku.
A pan kníže se ani nemusí budit. Vždyť on přece nespí jen při důležitých věcech, jak nám důležitě sděluje z billboardů.
01. 10. 2009 | 18:58

Cyrilek napsal(a):

Cyrda kaze moral. Ale pozde. S krizkem po funuse. A copak Vas byvaly predseda Kalousek ? A zakon o internetovem hazardu ? Kdepak asi Cyrda byl ? Cyrda ma proste kratkou pamet. Objevil Ameriku a spravedlivy kaze.
Nick PQJED jeste nedorazil ? Az mily pqjedku dorazis, prijmi me srdecne uvitani v diskuzi. S pranim konstruktivni diskuze a hezkeho podvecera.:-))))))))))
01. 10. 2009 | 19:01

Líný černý pes napsal(a):

to autor :

Sháníte hezky ale pozdě. Kdybyste pře volbami sehnali neúplatné kandidáty, nemusel jste tu dnes bědovat.
01. 10. 2009 | 19:45

Komančov008 napsal(a):

Kupsi papuče Cirdo .Ktomu neni co dodat v poilitice je od začatku a vytvařet si si svatozařt ja nevím ale je hodně falešna.Tomu by snad ani dotovane stado ovcí nevěřelo.Kdaká asi chce aby byli dotovaní aji kohuti.
01. 10. 2009 | 19:54

Inci napsal(a):

No sláva ... to je lepší než poslední blog ... jen jestli to není jen výzva k navýšení ceny ... když jde o prachy jde morálka stranou ...
01. 10. 2009 | 20:16

Gudka napsal(a):

Pane Svobodo,

je to hrozný žvást. Vždyˇvy ani nevíte, v jaké zemi to žijete - jakápak "západní Evropa"? Co si to namlouváte? Východní, pane předsedo, východní...

I kdybyste měl věcně úplnou pravdu, bylo by škoda té myšlenky, protože vaše osobo, jaožto předseda zcela profláknuté partaje, jste tak nevěrohodný, že tu myšlenku prostě potopíte.
01. 10. 2009 | 20:50

im napsal(a):

Jediný čistý, horoucí bojovník proti hazardu byl primář K. Nešpor, ale tan už umdlel, už sem na blogy nechodí. Škoda
01. 10. 2009 | 21:02

greef napsal(a):

Neříkal jste po hlasování o janotově balíčku, že jste s ním spokojen? Proč jste nyní nespokojen, tak najednou? Žvaníte tak, že poppíráte sám sebe, s čestnými a poctivými lidmi na profesionální úrovni pracovat nedokážete, ze spolupráce je vytlačujete, kdo je schopnější pro vás není partner, ale nepřítel, to jste pane předsedo v posledních měsících dokázal vrchovatě, nehledáte nezkorumpované, protože ty by vás mohli převýšit, nemáte na spolupráci s profesionály, ale jen se svými poddajnými a méně schopnými straníky. KDU se zbavila zkorumpovaného póvlu jeho odchodem do TOP, ale nedokázala z toho vytěžit větší otevřeností a kooperativností, spíše naopak.
01. 10. 2009 | 21:22

skanzen napsal(a):

To funguje asi tim zpusobem, ze pro ty nase jako by hlavni strany tecou desitky milionu ze Sazky a Synotu, ale tim se nikdo nezabyva ... potom se objevi nejaky tajtrdlik z MF Dnes a maly strany na to skocej ... problem je v tom, ze v tech malejch stranach to musi demonstrativne procistit, ale velka strana nejaky trubku s mrzkym jenim milionem odmitne ...
01. 10. 2009 | 21:27

Rumcajs napsal(a):

Sím,sím !
Plha se hlásí.
01. 10. 2009 | 21:40

George napsal(a):

Právníci soudce a stará paní.
*
http://utrumque.blogspot.com
.
Pokud jste neviděli Pro kravičku všechno....
jděte sem: http://ninivemail.blogspot.com
01. 10. 2009 | 21:48

vidlemistoklicu napsal(a):

No, nic proti boji s hazardem, ale neškodí naší zemi mnohem více právě korupce politiků zprava, zleva? Nestojí nás mnohem více miliard na rozdíl od hazardu vydaných lidmi nedobrovolně? Tam také hledejte prapůvod. Kdyby nebyli poslanci zkorumpovaní a zkorumpovatelní, lobby by nemělo šanci. A navíc, kdyby fungovala justice a za podvody a za korupci zavírala, hledalo by se v prázdných poslaneckých lavicích dost snadno. Řešte tedy příčiny a ne až následky.
01. 10. 2009 | 22:06

Reo napsal(a):

Jediná věc, kde souhlasím s vámi a nesouhlasím s TOP. Nicméně, ikdyž je to věc jediná, moje pozice je v tomto pevná. Kéž se vám podaří přemluvit co nejvíce "kolegů", zvláště Ti z TOP by mě potěšili.
01. 10. 2009 | 22:24

Adam napsal(a):

Zdravím pane Svoboda,
zkuste se upřímně zamyslet a pokud to uděláte, tak musíte dojít k názoru, že už nemá cenu mezi současnými poslanci hledat, to vaše seskupení je tak zkorumpované, že už pomůže jedině úplná obměna. A těch pár čistých by mělo jít taky, neboť to nejde rozlišit.
Utopie, co ?
Adam
01. 10. 2009 | 22:41

Veronika napsal(a):

Pan Svoboda píše moc hezky, ale měl by se zaměřit i do svých řad, že ...? Ale je to i naše chyba. Proč stále volíme ty stejné, zkorumpované tváře? Protože do nás "nestranná" média neustále tlačí, že jiné " malé " strany nemají šanci a mi o svůj hlas vlastně přijdeme? A co se domluvit. Když se dokázili domluvit přes net na vajíčkové aféře, pojďte se domluvit také. Volte malé strany! Možná už potom nebudou malé a konečně se dočkáme změny. Horší to přece už nebude!!
01. 10. 2009 | 23:28

znalec napsal(a):

Kde je hledáte, pane předsedo?
Mezi svými? To by jste asi neavizoval.
Mezi těmi, kteří nebyli osloveni MFD? Ti zase nejsou prověřeni.
Nemáte to lehké :-(
02. 10. 2009 | 00:04

hamanoha napsal(a):

Jo,kdyby šlo jen o prachy,ale tento křesťan prohlásil v televizi novinářům,že PES JE VĚC,s tím se nedá nic dělat!No to už je citová vyzáblost a duševní nesolventnost,takovéto hodnocení,takže prosím,nějaká morálka je těmto lidem naprosto cizí,takže se obávám ,že hledá stejně spíše kamarády zkorumpované.
Kdo měl někdy psa to pochopí..........nevěřte,vždyť je to jen kariéra
02. 10. 2009 | 00:36

ms napsal(a):

jak kdo hlasoval o janotovo balicku:
http://kohovolit.eu/cs/cz/p...
02. 10. 2009 | 03:21

michal napsal(a):

Je jiste zajimave, ze p. Svoboda, kdyz se ve vlade hlasovalo o rozsireni hazardu (terminaly), tak NEHLASOVAL proti. Proc ne? Proc mu to nevadilo pred pul rokem a nyni ano?
02. 10. 2009 | 03:23

Ládik napsal(a):

Tak nevím, je tady 1007 kliknutí a máte 1 kladný ohlas. Nezdá se Vám to dostatečné k sebereflexi?
02. 10. 2009 | 07:04

MRTVÁ KARTA napsal(a):

Svobodovic Cyrilek byl velký lhář už v dětství.
Církev má v hazardu většinový podíl ,a to že to s tím milionem z automatu neprojde,TO on dobře ví.
02. 10. 2009 | 07:27

Terry napsal(a):

Hledáme nezkorumpované poslance.

V Česku?

Tak to je problém, pane Svobodo!!
02. 10. 2009 | 07:37

defenestrace napsal(a):

V jakém státě to žijeme, když i vrcholný politik otevřeně hovoří o zkorumpovanosti poslanců a policie a soudy nekonají?
02. 10. 2009 | 08:04

hawk napsal(a):

Pane Svobodo, reaguji na nadpis článku "hledáme nezkorumpované poslance". Otázka zní, kde je chcete hledat, myslíte tím tady v ČR nebo někde za hranicemi? Tady je nehledejte, s tím vám pomůžu radou zdarma, nejsou.
02. 10. 2009 | 09:39

Ládik napsal(a):

Všiml jsem si v článku jedné podstatné věci: v nadpisu je "hledáme" (1. os. mn. č.), v poslední je "nenajdu" (1.os.jedn.č.).
Pan Svoboda ještě neví, čí je. Za koho mluví. Za tamty? Za sebe? To je jedno. Hlavně mluvit, mluvit, mluvit. Být viděn, slyšen, vnímán, znovu zvolen...
02. 10. 2009 | 10:06

buldatra napsal(a):

Pane poslanče, co bychom si bez vás počali?
Takže buďte v klidu, však vy se už do toho parlamentu zas nějak dostanete.
I kdyby ty hrací automaty odnesl čert.
Věřím, že příslušné množství hlasů se vaší straně opět podaří někde vyškrábat.

A jedna optimistická zpráva, jako bonus jen pro Vás: Výstavba žumpy, byť s drobnými zádrhely a s Vaší všudypřítomnou nepřehlédnutelnou a nepřetržitou pomocí, pokračuje nezadržitelně vpřed, vstříc kolaudaci.
02. 10. 2009 | 11:14

veverka napsal(a):

No od lidovců je to jako vtip dobrý.
02. 10. 2009 | 11:52

Holubář napsal(a):

Defenestrace:
"...policie a soudy nekonají".
To je legrační. Proč asi nekonají? Nejsou náhodou zkorumpovaní? Jo, aha....
02. 10. 2009 | 14:25

Grenzenlos napsal(a):

Hledáte nezkorumpované poslance? A koho máte na kandidátce?
02. 10. 2009 | 17:45

Ben napsal(a):

Pane Svobodo,
Vy si dokonce berete do .... jméno pana Schwarzenberga, o kterým si myslím, že je jeden z těch nezkorumpovaných, ale že není na stejné lodi s Vámi, tak se Vám jeho slova nelíbí, že Vás dokonce šokují.

Mě zase šokují Vaše slova.

Nejdříve při volbě pana prezidenta, zřejmě jste se bál, jak dopadnete nezvolením V.Klause a podruhé při volbě předsedy KDU-ČSL, kdy jste se za původní slova a volbu omlouval, zřejmě jste se bál, že Vám dřívější postoj přitíží a nebudete zvolen. Opět Vám to vyšlo.

Opravdu příkladný charakter!
02. 10. 2009 | 20:08

klik napsal(a):

Hledáme nezkorumpované poslance...To mluví ten pravý...
03. 10. 2009 | 12:19

Midori napsal(a):

Pane Svobodo,
vaše slova jsou:
"Hledáme nezkorumpované poslance".
*
Já se ptám: PROČ TAK POZDĚ ?
Dále: tam u vás v partaji nejsou?
*
Tragický stav v naší zemi nese váš rukopis, byl jste u koryt nezdravě dlouho. Vždy z vás vypadlo jen pokrytectví a ohebnost. Netrápí vás sny o Iráku? (Jak vás pozoruji delší dobu, na to máte hroší kůži.)
ZALEZTE! Proboha, ať už zmizíte!
03. 10. 2009 | 12:33

Lotras napsal(a):

Pane Svobodo jste nedůvěryhodný protože:
1. Máte vidiny, viděl jste v USA důkazy o zbraních hromadného ničení v Iráku, náš narod jste chtěl stáhnout do té posr. války.Dodneška jste se za tyto lži neomluvil.
2. Zbaběle jste mlčel při ODSaci své strany.
Např váš předchůdce Lux odmítal rovnou daň , vy jste přes smradlavý Topolánkův reformí batoh toto zavedli.Teď chcete jakoby "progresivní zdanění" , které je naprču.
3: V zásadě jste jen křivák a křivák.
03. 10. 2009 | 12:37

JirkaCh napsal(a):

Všichni zde diskutující jsou slušnější a inteligentnější něž autor a celá vláda. Potěšili jste mně!:-) Souhlasím s většinou.
03. 10. 2009 | 13:19

Charlie napsal(a):

Pane Svobodo, dlouho jsem jen tak stál a pozoroval to všechno kolem. Dívám se na ty přízpěvky a říkám si že svobodu jsme si moc nezasloužily. Jedni si ji tu pletou s anarchii, to když si myslí že nepotřebujem pravidla. Dobře víme kam dosáhla neviditelna ruka trhu a komu vytahla peníze z kapes. Na samoregulaci nevěřím. Exekutoři se měli taky samoregulovat a jak to dopadlo. Za padesát za sto tisíc jsou ochotni vám vzít střechu nad hlavou za milion a v neprůhledném prodeji prodat kamarádíčkům za čtyřista tisíc a ti pak zase za milion dalšímu člověku. Kdy už lidi konečně pochopí že pravidla a zákony mají chránit ty slabé před silnými. Nekuřáky před kuřáky. neboť kuřáci taky nejsou ta postižená skupina, byť se nám to poslanci svými polovičatými zákony snaží namluvit. Automaty vyhnat z našich měst pokládám za věc správnou a pokud pánům s Top 09 vadí že jste s něčím takovým přišli pak jen mohu doporučit aby taky přinesli nějaký ten návrh co přinese něco nám všem a né jen těm co mají platy nad 140tisíc.
03. 10. 2009 | 13:29

Luboš R. napsal(a):

Tohle jsou přesně ty kecy, kvůli kterým jsem z KDU-ČSL vystoupil. Hazard se mi hnusí, ale nehrál jsem před tím, ani potom, nehráli moji rodiče, jen obě děti hrají. Ale ne v hernách, ale na kytaru, housle a piano. Tudy vede cesta. Mě dobře vychovali rodiče, já se o totéž (snad úspěšně) snažím u svých dětí. Nido jiný to nespasí. Amen
03. 10. 2009 | 17:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik obsahující nadávku "blbec"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 10. 2009 | 19:47

Medikolog napsal(a):

Svobodo svobodo, Bakteriologický Cyrile. I když Vám půjčím baterku a ZRCADLO, a Vy je použijete správně podle návodu, nanaleznete dnes - ani ve "Vaší době". A vy, advokáte, to víte. Nikdo, kdo se podílel na vládě ve Vašich koalicích za posledních dvacet let - zejména Vy a Vaše KDU-ČSL ve všech vládách z Boží vůle...
03. 10. 2009 | 20:10

Honza999 napsal(a):

xyz.xx

Jen tak článeček přelétnout očima, aniž by čtenář pochopil jeho obsah, to je vlastně jen takové zdržování se, na to ani není čas, teď je nutno honem něco plivnout na ČSSD.

Svoboda napsal jasně, cituji:

"Poctivě nutno přiznat, že k lidovcům a zeleným (TEDY K NÁVRHU NA ZDANĚNÍ HAZARDU) se připojila sociální demokracie.

ODS, TOP 09 a komunisté v jednom šiku byli proti. (TEDY PROTI ZDANĚNÍ HAZRDU)".

Váš výrok: "Divite se ? Kamaradi CSSD a komunistu podnikaji v tomto odvetvi velmi cile." je tímto jaksi mimo mísu. Možná by bylo dobré příště text číst trochu pomaleji (abyste pochopil oč tam jde), nebo raději mlčet.
04. 10. 2009 | 06:04

Cizinec napsal(a):

Pane Svobodo, chcete, aby druzí jednali v pravdě a sám to neděláte. proč jste hlasoval proti spravedlivému odškodnění lidí, vyhnaných z Podkarpatské Rusi, když tato připadla Sovětskému svazu jako válečná kořist a byla Československu zabrána?? S plnými ústy voláte po vrácení majetku církvi a druhým jejich ukradený majetek nechcete vrátit. Přestaňte si kupovat odpustky, zbavte se té hory másla na hlavě a pak Vás občané budou brát vážně.
04. 10. 2009 | 10:01

NEMO napsal(a):

To bude těžký p. Svoboda. Ale, když budete trpělivý tak někde v koutku sněmovny nějakého idealistu(čti troubu)možná najdete. V naší politice je tento druh na vyhynutí. Ale po pravdě, věřím, že se tam slušní lidé nacházejí, ale z nějakého neznámého důvodu nejsou vidět. Zřejmě to bude proto, že nečestní mají tak široké lokty, že jednoduše ty slušné zastíní. Kdyby šel do popředí někdo kdo je zcela čistý a začal tuto svoji zásadu prosazovat a nedej bože poukazovat na ty zkorumpované tak nevím, nevím. Všimněte si, že když jde v tomto směru do tuhého tak všechny strany do jedné, zapomenou na sváry a drží při sobě. I čest má svoji cenu a málokdo odolá, záleží jen na částce. Proto je potřeba zavést kontrolu, ale ne jako státní instituci. Kontrolovat sám sebe( a dobře kontrolora platit) nemá smysl. To nám ukázal NKÚ ve vší své nahotě. Je to začarovaný kruh, velmi dobře uzavřený kruh a taky velmi drahý kruh, který nám má za naše peníze zavřít pusu. Stejně nikdo kloudně nic nekontroluje. Pane Svoboda, jedině občané Vás mohou donutit k jakés takés čestnosti, ale tak jak je to u nás zavedeno tak k čestnosti víceméně vynucené. U nás se do politiky totiž chodí vydělat a ne pracovat pro občany. A dokud to tak bude tak nikoho čistého nehledejte. Hledejte spíš cesty jak toho docílit a to jde jen pevně danými a důsledně kontrolovanými pravidly. Ovšem za celou dobu co jste v politice od Vás žádný takový návrh nevyšel. Není to teď jen snaha se voličům zalíbit? Nějak podezřele najednou všichni voláte po pořádku a odpovědném hospodaření. Co jste sakra dělali do teď???
04. 10. 2009 | 10:12

NEMO napsal(a):

Svoboda nám vlastně sděluje, že sněmovna je jen banda korupčníků a najít tam někoho bez škraloupu je sakra těžké neli nemožné. Přiznání jednoho z vrcholných politiků jiný výklad ani nedovoluje. Udělat z demokracie stejný marasmus jako byl komunismus to je unikát. Naše současná politická reprezentace by dokázala udělat hnůj i z ráje.
04. 10. 2009 | 11:00

Fred napsal(a):

Lidi, nezapomeňte, kdo za to může. Již rok před tím, než padla Vláda ( vyhnutí se zodpovednosti za krach ekonomiky a s předpokladem těžkostí vzhledem ke krizi ) to byl pan Kalousek z KDU-ČSL, který ještě v prosinci lhal, že se nás krize netýká a na jaře blil o nízkém schodku rozpočtu, zcela jasně podseknutého. Topolánek, ač zcela jasně dostával ekonomické zprávy o tom, že krize v USA nabírá obrátky ( počátek ENRON 2007 ) se vysmíval opozici, která na tyto záležitosti upozorňovala ( viz stenoprotokoly z PSP ČR ). Situace došla tak daleko, že záměrně kryli pravý stav ekonomiky státu s tím, že to měli jako pojistku k vládnutí a aby se vyhli odpovědnosti. To, že padla Vláda ČR nebyla ani tak práce ČSSD, ale Vláda a Topolánek se "sundali" sami, jako strategie ODS a KDU. Ještě předtím zadlužili závazkem ČR ve vztahu k církvím. Výsledky v privatizaci už nejsou význačné, není kde brát. Šťastné doby, kdy se prodávalo to, co zdědili po roce 1989 skončily. Koryt je stále méně pro jejich příznivce. Jsou zkrátka v háji.
Pokus o likvidaci sociálního státu prostřednictvím rušení posledních sociálních výhod a podpor je syčárna. Lidi by se měli vzepřít panstvu, které si neváží svých pracovníků.
Modráci budou oblbovat svými nesmysly, stejně jako církevní klerikálové ve jménu mamonu.
04. 10. 2009 | 16:37

Ara napsal(a):

Vážně? Fakt hledá "nezkorumpované poslance"? :-/
Tak to mu teda nezávidím. Hledat perlu v kupě hnoje...
hmmm :-(
05. 10. 2009 | 02:17

Pulec napsal(a):

No nevím nevím.

Jestliže pan Svoboda hledá nezkorumpované poslance, to znamená, že minimálně o některých z těch co tam jsou nyní VÍ, že jsou zkorumpovaní.

Nevím, nejsme právník. Ale někde jsem zaslechl, že pokud jako občan vím o proti právním jednání, mám za povinnost ho nahlásit. (jinak mohu být nařčen ze spolupachatelství). Nemusím tak činit pouze, pokud bych poškodil sebe a nebo své rodinné blízské.

Tak, pane Svobodo, z vašeho příspěvku tedy dedukuji dvě věci. Buď nepovažujete korupci za protiprávní jednání. A nebo by jste jejím zveřejněním poškodil sebe a nebo své blízké.

A nebo si říkáte, že to stejně nemá cenu. PAK ALE JSTE PRO CELOU SPOLEČNOST ČLOVĚK NA .......

Prosím rozklíčujte mi nějak srozumitelně Váš postoj. Mě to jinak připadá jako BLABLA BLA BLA. BLÁÁÁÁ

Děkuji a přeji hezký den
05. 10. 2009 | 08:26

kammil1203 napsal(a):

Pane Svobodo, vy jste úplně mimo mísu, myslím si, že internetové sázení byl dobrý počin, vlastně konkrétní sázející osoby budou pod kontrolou, pro registraci bylo nutne uvést i číslo občanského průkazu, bydliště a číslo mobilního telefonu pro sázení přes mobil. Výhry na netu jsou vlastně legálně zlegalizovány, na rozdíl od kamenné sázkové kanceláře, kde je sázkář anonymní, někteří sázkaři mají kartu, přes kterou v sázkové kanceláři sázejí, vlastně nesázejí anonymně. Čeho chcete vlastně dosáhnout? Zákazem si Česko vůbec nepomůže, protože v okamžiku zákazu si většina sázejících otevře účty u zahraničních internetových sázkových kanceláří a Česko utře nos. Zakázat internetové sázení mohou jen Panbičkáři (Svoboda a spol.) a zprofanování komunisté (Filip a spol.). Ze sázení na netu stát velmi dobře profituje, protože sázkové kanceláře platí státu dost peněz na daních. Zrušením sázení na netu půjde méně peněz do státní pokladny. Je to holý nesmysl, co navrhujete. A ještě ke zdánění výnosů z výher, jak chcete zdaňovat výhry u sázení, když některý sázkář nevyhrává a vyhraje jen jednou za dlouhou dobu, to je obludárium! Sázkář prodělává na sázení a Vy mu ještě to málo chcete zdanit-znárodnit??? To nemohl vymyslet zdravý člověk. Je vidět, že tomu absolutně nerozumíte, jste mimo realitu. Ten, kdo navrhl zdaňovat výnosy z výher, nemůže být normální člověk a měl by se léčit. Raději se zajímejte, kde se ztratily ty stovky miliard z privatizace a neokrádejte poctivé a pracující lidi, kteří si za svou už zdaněnou mzdu chtějí vsadit a Vy jím tu radost chcete kazit nesmyslným dalším zdaňováním z výnosů. Doufám, že nejsou v Parlamentu ČR všichni nemocní a mají zdravý rozum a nepodpoří tento šílený návrh. Děkuji za pozornost. Kammil
16. 10. 2009 | 01:43

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
07. 03. 2010 | 16:03

vitamin shoppe napsal(a):

good article thanks you very much for your information
10. 03. 2010 | 05:58

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
13. 03. 2010 | 01:54

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy