Jak jste se už možná dočetli ve zprávách, stát uzavřel smlouvu s majitelem vepřína v Letech u Písku, který stojí na místě koncentračního tábora pro Romy. Po dvou desetiletích se tak věc povedlo dovést v tomto stádiu do konce.
Je smutné, že se v dnešním Rusku najdou lidé, kteří stále nechápou trauma, jaké pro občany Československa znamenala okupace vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Nebylo to trauma jen pro nějaké údajné „revanšistické síly“, ale také pro mnoho komunistů. Tím spíše pro demokraty.
Velké zločiny nepřicházejí znenadání a také jejich následky v historii nemizí. Jedním z takových ke „Křišťálová noc“ (Kristallnacht), což byl organizovaný útok na Židy v nacistickém Německu, který proběhl v noci z 9. na 10. listopadu 1938. Své jméno získal podle střepů z rozbitého skla, které zůstalo na ulicích po vytlučení oken židovských příbytků a synagog a výloh židovských obchodů. Ničeny byly i školy a nemocnice. Poničeno bylo sedm a půl tisíce obchodů a dvě stovky synagog. Došlo k rabování a pálení knih.
Hřbitovy i hřbitůvky po celé naší zemi se v prvních listopadových dnech každoročně rozzáří mihotavými světélky svíček a rozkvétají podzimními květy ozdobených hrobů. V tyto dny častěji než jindy vzpomínáme na ty, kteří již překročili práh mezi časem a věčností.