Zelené maskování

02. 04. 2007 | 13:05
Přečteno 3760 krát
Letošní prudký nástup jara snad všechny potěšil. Zima byla neobvykle krátká a mírná. Pokud mají pravdu ekologové a je to důsledek skleníkových plynů, pak mi nepřipadá až zas tak špatný:). Co je však dobré momentálně pro nás, nemusí být samozřejmě dobré z dlouhodobé perspektivy a pro všechny na naší planetě. To by mohl opáčit Martin Bursík.

On a jeho Zelení se však chovají právě opačně.

K Topolánkovým sprosťárnám zarputile mlčí. Mlčí i k jeho zálibě v nacistických sloganech. Trestní stíhání Čunka sice občas okomentují, ale proti jeho prvnímu místopředsednictví ve vládě nedělají zhola nic. Konečně „nejčestnější muž ve státě“ - ministr Kalousek je už úplně pod jejich rozlišovací schopnost.

Vzmužili se až v okamžiku, kdy Čunek ironizoval sociální dávky pro Rómy. Jsem zvědav, jak jim to dlouho vydrží. Čunkovo stěhování jim také vadilo a nasadili na něj „těžký“ kalibr ministryni Džamilu Stehlíkovou. Všichni víme, jak se jí sbírka vydařila. Doufejme, že nyní přijde s lepším nápadem. Třeba vyměnit ve vládě Čunka za Kalouska. Ten by pak mohl realizovat plán na sloučení Lidovců s ODS, čímž by uskutečnil asimilaci. Nikoliv však Rómských spoluobčanů, což se zdá býti záměrem ministra Čunka, ale svých bratrů a sester. Konečně – nihil novum sub sole. Pan Pilip před lety provedl něco velmi podobného a jak se mu to osobně vyplatilo. Ministr Kalousek určitě není hloupější svého předchůdce exministra a bankéře Pilipa.A Zelní by tak vyřešili problém s Čunkem na vždy – nejsou Lidovci, není Čunek. Zatím to však vypadá, že ministerská křesla jsou pro Zelné takovou slastí, že díky ní opustili všechny své zásady. Místo strany nových přístupů tu máme starou známou ODA či US, tentokrát se zelným kabátkem a kloboučkem se čtyrlístkem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bořek napsal(a):

To je ale dement (to není sprosté slovo, koukněte se do slovníku)... nejenže globální oteplování způsobí že v létě bude pršet a v zimě nebude sníh, ale to navážení do Zelených kvůli tomu že mlčí je hloupé...jestli tu má někdo zálibu v nacistických sloganech tak jste to vy!... a slovo na konec, jestli je pro někoho poslaneské křeslo slast, tak jste to vy... člověk co vybudoval kariéru podlézáním
02. 04. 2007 | 15:23

Kantu napsal(a):

Škoda slov pane Rathe. :-(
02. 04. 2007 | 15:55

weetchko napsal(a):

BURSÍK RULEZZZ!!!
02. 04. 2007 | 16:58

Karel napsal(a):

Pane Rathe!Když otevřete pusu, tak to stojí vždy za to!Vy byste měl učit! Přesně podle staré pravdy:Když to neumím, ani tomu nerozumím, tak to učím!
Co slovo to perla!Klobouk dolů.
03. 04. 2007 | 11:12

Mistr Jan Hus napsal(a):

Popsal jste to dobře pane Rathe, přesně tak. Je to pakáž ti naši tzv. "zelení". A co ta Bursíkavy pleť, Vy jako lékař, není to syfilida?
03. 04. 2007 | 12:19

Diagnostic napsal(a):

Pravdepodobne nenaplnená touha po moci ústí v nespokojenost z osobní životní situace, jež je citelná v neuveritelne radikálních postojích, které David Rath zaujímá k sebemenší kritice. Zpusob, jakým ji vyhodnocuje, je pro cloveka v jeho funkci prakticky neúnosný. Cítí se jí být totiž napadán, zesmešnován i destruován, ale jenom ne osloven. Jde v jistém smyslu o vážné selhání osobnosti, o stále skrytý permanentní fóbický stav, který prakticky znemožnuje postiženému konstruktivne komunikovat se svým okolím. Je možné, že takovýto clovek, pokud má funkci, trpí primárním pocitem stálého ohrožení a nedocenenosti. Stále se snaží delat všechno proto, aby své okolí presvedcil o své jedinecnosti, jejímž úcinným nástrojem je demagogie. Bez schopnosti prirozené kritické reflexe , s myslí neustále preplnenou myšlenkami \"vrátit úder\", se však stává sice nebezpecnou, nicméne smešnou postavou.
03. 04. 2007 | 12:29

Skip napsal(a):

Pane Rathe!
Když něco napíšete, přečtěte si to po sobě a opravte chyby. A kdyžtak se podívejte do slovníku - slovo Róm tam nenajdete.
03. 04. 2007 | 12:56

Daniel napsal(a):

Inu, je malý, neuchytil se jinde než u ČSSD, stárne a bůh ví, jak je na tom s erekcí...
Takový malý chudák.
03. 04. 2007 | 20:39

Student napsal(a):

mně se zda, že nam ti Zeleni nějak začinaji spiše ,,modrat"
03. 04. 2007 | 21:38

honza napsal(a):

Skipe a očmoudlý tam je?
03. 04. 2007 | 23:51

Majkl napsal(a):

Prozměnu zase urážky a zase jen demagogie. Jinak Diagnostic to vystihnul zcela přesně :-). Není to už na léčení?
04. 04. 2007 | 12:07

Terry napsal(a):

to nick Skip:
Nevím, kde se vzal STRACH používat slovo Cikán (a nejvíc u našich politiků) a začali používat "skrytá" synonyma: občané snědé pleti (snad urážka Arabů, ne?), nepřizpůsobiví spoluobčané..
Pokud se neuráží žádný Němec, že je historicky označujeme tímto názvem (když oni sami sebe nazývají přece der Deutscher - viz "Původ názvů Rom" - Cikán na http://www.varianty.cz/cdro...), tak nevidím jediný důvod nepoužívat 700 let v celé Evropě používané pojmenování Cikán (http://cs.wikipedia.org/wik...).
A navíc i v TV byl šot, kdy jeden starý Cikán sám říkal: "Já su cigán, Romové jsou ti, co tady dělají bordel."
06. 04. 2007 | 11:32

Terry napsal(a):

to nick Student:
A mě spíš připadá, že naši politici začínají blbnout, ale zároveň jim to zvyšuje sebevědomí.
06. 04. 2007 | 11:34

Niemander napsal(a):

Pane Ráte, umíte číst? Jestli ano, tak Vám gratuluji. Pane Ráte, umíte psát? Jestli ano, tak Vám gratuluji. Pane Ráte, umíte počítat? Jestli ano, tak Vám gratuluji. Pane Ráte, máte mozek? Jestli ano, tak Vám gratuluji. Pane Ráte, nevím, kdo za Vás napsal tento článek, ale příště mu řekněte, až už nechlastá, pak to vypadá takhle! Pane Ráte, já Vás lituju, myslel jsem si, že takoví hloupí lidi už vymřeli, ale asi ne ... ČEST SOUDRUHU :)
06. 04. 2007 | 23:42

Dan napsal(a):

Přečetl jsem si článek i komentáře a musím kontatovat, že komentáře obsahují spoustu osobních útoků ma pisatele články avšak neobsahují naprosto žádný věcný protiargument. Tedy buď oponenti píší příspěvky po zavíracích dobách v restauracích 4 cenových skupin a nebo má Rath pravdu. A takové to obvyklé peskování typu: nauč se psát, čti to po sobě, tomu nelze jinak než se smát. To nikomu nejde o obsah, raději nesmysly gramaticky správné?
08. 04. 2007 | 10:14

Tereta napsal(a):

Milý pane Rathe,

přijde mi že se zařazujete do kasty dementních opozičáků,omlouvám se ale je to tak.co byste dělal vy na místě zelených?Není vám trapn,se do nich navážet na svm blogu a přitom mlčet jako jehňátko na veřejnosti,nebo se snad bojíte snítu bradavice Jiřího Paroubka?O co Vám vlastně jde?O blaho ČR nebo o pohlazení ega?!
11. 04. 2007 | 18:05

BARA napsal(a):

Dobrý den, pane doktore,
vždyť sedíte ve sněmovně vedle K. Jacques. tak prosím tak nenadávejte na zelené. Předem díky BF
18. 04. 2007 | 15:16

Adso napsal(a):

Utvrdil jsem se ve svém v názoru, že jste bezprizorní hulvát a populista, kterým si podobnými invektivami získává podobné burany.
26. 04. 2007 | 22:14

keçal napsal(a):

to Dan:
to, že v komentářích není žádný věcný protiargument, ještě nemusí znamenat, že má dr.Rath pravdu..souhlasím s tím, že gramatické chyby jsou prkotina, kterou musíme politikům tolerovat stejně jako komukoli jinému
09. 05. 2007 | 16:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy