Štvanice

03. 03. 2009 | 12:07
Přečteno 18297 krát
S velkým zaujetím, ale i pobavením sleduji urputnou snahu řady novinářů, především z Lidových novin a Mladé fronty, o uštvání vybrané osoby. Má to vždy zcela identický scénář. Novináři vytrhnou málo významnou větu (skutek) z kontextu, případně kontext vhodně upraví vypuštěním slov či celých vět, čímž zcela změní celý význam vyřčeného. Nad novým významem se pak začnou vehementně pohoršovat.

Aby svému pohoršení dali zdání veřejného zájmu, tak obvolávají předem vytipované lidi o kterých vědí, že výrok řádně zkritizují. Pokud je kritika vlažná, tak ji buď vůbec neuvedou, nebo se snaží v rozhovoru dotázaného rozdráždit větami typu: „S tím vy snad nesouhlasíte….je to přeci neomluvitelné a skandální, co říkáte?…“. Tázaný často jen ze slušnosti přitaká, neboť není zvyklý na hyeny z novin a pak se sám diví, že „ostře odsoudil…“.

Navíc o svém zmanipulovaném výroku novináři nechtějí psát jen jeden den, ale připraví rovnou celý seriál. První den se nad svým výmyslem, jehož autorství přisoudí někomu jinému, sami spravedlivě rozhořčují a dumají o tom, že snad lidé to tak nenechají. Druhý den si připraví vyjádření či rozhovor údajného autora, samozřejmě s cílem národu ukázat buď jak se vykrucuje – prostě slizoun, nebo jak se snaží věc vysvětlit – hájí neobhajitelné – prostě morální zrůda. Druhý den je také dobré místo k vyjádření rozhořčených občanů či dobře vybraných autorit. Třetí den pokračují rozhořčení občané, dobíhají mudrlantské komentáře novinářských propagandistů a téma se začne diskutovat z dalších úhlů a pohledů, ale nikdy se neopomene konstatovat, jaký je autor výroků syčák.

Prostě některé noviny neinformují o dění, ale snaží se řídit běh událostí ve společnosti. Cítí se být vybranou elitou, která nemá za cíl předávat co nejobjektivnější informace, ale cítí se býti současně soudci a vládci v jedné osobě. Přes své často mizerné vzdělání a nulové zkušenosti se snaží lidem nařizovat co se smí a nesmí říkat, co se smí a nesmí dělat. Když je neposloucháš, či jsi jim prostě nesympatický, tak ti a celému národu ukážou co jsi vlastně zač.

I když je takových novinářů jen malá skupina, nikdo je nezvolil, nikomu se za své absolutní soudy nemusí zodpovídat, tak žijí pocitem, že hovoří jménem všeho slušného lidu na této planetě. Oni jsou vyvoleni rozhodovat co si lid má myslet, oni jediní to myslí s lidmi dobře. Typickým příkladem dnešních dnů je štvanice na MUDr. Kubka. Na rozdíl od novinářů MF Dnes jsem na jednání výboru sněmovny byl přítomen. Dr. Kubek na precizních statistických datech prezentoval poslancům narůstající nedostatek lékařů v naší zemi. Pani Petrášovou (MF Dnes) to nezajímalo, nebyla vůbec přítomna, ale o to zasvěceněji a rozhořčeněji dnes píše co Kubek na výboru řekl o ženách lékařkách. Nic, o čem včera a dnes píší noviny na výboru nezaznělo. Dr. Kubek jen konstatoval, že lékařky chodí na mateřskou a více na nich leží povinnost starat se o nezletilé děti a tak v práci chybí a tudíž jsou dalším faktorem nedostatku lékařů.

Nedostatek lékařů je pro novináře MF Dnes a Lidových novin nezajímavý fakt, ale udělat z Kubka sexistu je určitě společensky významnější téma, než skutečnost personální krize ve zdravotnictví. Ubohost a morální zchátralost části novinářské obce mě už neudivuje, mám s ní své dlouholeté zkušenosti. Novináři často kritizují politiky, že diskreditují dobré jméno veřejného života, ale zapomínají, že za to mohou především sami. Oni totiž nenastavují realitě rovné zrcadlo, ale vyrábí si své vlastní propagandistické spoty, které prezentují veřejnosti jako nefalšovanou realitu. Lidové noviny, MF Dnes, Reflex už dávno nejsou seriózními médii. Jsou tou nejubožejší propagandistickou stokou, mnohem horší než bulvár, neboť ten si alespoň nehraje na to čím není a být nechce.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mira napsal(a):

Spíš si přiznejte, že vám na těchto tištěných titulech vadí to, že vyjadřují jiné názory, než jaké se MOMENTÁLNĚ hodí zastávat vám. V západních zemích je zcela běžné, že se seriózní deníky otevřeně příklánějí k nějakému názorovému proudu - s tímto vědomím si je také čtenáři kupují. Jenže pro vás je "stokou" každý, kdo s vámi nesouhlasí.
03. 03. 2009 | 12:22

Vladimír napsal(a):

Ta o Budulínkovi je taky dobrá..!
03. 03. 2009 | 12:24

Duroy napsal(a):

Nic nového z pohledu současné novinařiny. To bude zase stupidních výkřiků a nadávek.
Jsem zvědavý, zda se budu na stránkách výše uvedených listů setkávat s rozborem rodiny Kočků, kteří byli osočováni, napadáni, mafiozováni a s nimi ČSSD a dnes opět získávají státní zakázky. Budou také psát novináři o propojení a mafiózním spojení mezi rodinou Kočkových a ODS?
Těším se. :-)
03. 03. 2009 | 12:24

bflm napsal(a):

Souhlas s autorem
03. 03. 2009 | 12:25

Mrmlak napsal(a):

Věřím, že nyní si všichni fanoušci Davida Ratha přestanou kupovat MF Dnes a Lidové noviny, aby jim ukázali, jak píšou špatně:-).

"Nikdo je nezvolil, nikomu se za své absolutní soudy nemusí zodpovídat, tak žijí pocitem, že hovoří jménem všeho slušného lidu na této planetě. Oni jsou vyvoleni rozhodovat co si lid má myslet, oni jediní to myslí s lidmi dobře."

Mohou si psát, co chtějí. Pokud lidé usoudí, že to jsou voloviny, přestanou to kupovat. Takže koupí jejich novin je vlastně volíte.

Na závěr mě napadlo: Co kdybyste ve svém kraji zakázal prodej těchto novin? Jistě by je to stálo značné zisky a novináře, které nemáte rád, by jste úspěšně dostal od korita.

Jinak souhlasím, že úroveň novinových článků je občas mizivá (stejně jako televizní zpravodajství), proto také noviny nekupuji.
03. 03. 2009 | 12:28

zvenku napsal(a):

Rath o voze....
Míra o .....
Přikládat se k určitému názorovému proudu přece ještě nemusí vést k organizovaným štvanicím na jednotlivce zastávající nazor odlišný...
Aspoň v těch západních zemích, kde už po čtyři desítky let žiji,
tomu tak obvzkle není. M.J. též i proto, že v nich funguje určitá politická a mediální kultura, zákonodárství a justice.
03. 03. 2009 | 12:32

Jedla napsal(a):

Dr. Kubek a ČLK jdou s křížkem po funuse, stejný problém a podobné návrhy řešení odprezentoval Dr. Pekárek za stomatology (ČSK) už před několika lety. Udělal to ale lépe, nejprve tiskovka, potom teprve parlamentní výbory a ministerstvo. Pak rozhovory do novin, do rozhlasu, a teprve nakonec jednat s rektory univerzit a děkany lékařských fakult v zemi.
Musíte dodržovat hierarchii důležitosti, chcete-li něčeho dosáhnout.
03. 03. 2009 | 12:33

Fibonucci napsal(a):

Účel světí prostředky. Koneckonců, vám to Rathe vysvětlovat nemusím, že? Koho vyhodíte z práce, až se dostanete ke korytu, co?
03. 03. 2009 | 12:35

VDC napsal(a):

Byť nepříliš je nepříliš objevný, slině doporučuji přečíst blog p. Zahradila. Ten sedne Rathovi jako prdel na hrnec.
03. 03. 2009 | 12:38

valdštejn napsal(a):

Vážený pane Rathe , to co píšete myslící lidé již dávno vědí . Těm druhým není třeba nic vysvětlovat , ti to stejně nepochopí . Zbytečná námaha , neboť jak se říká - házet perly sviním....
03. 03. 2009 | 12:43

Pípa napsal(a):

Perfektně vyjádřeno. Souhlas.
03. 03. 2009 | 12:46

miruna napsal(a):

Dobrý den, noviny se zabývají věcmi, které budou zajímat průměrnou fyzickou jednotku. Tzn. podprůměrně inteligentního čecha (včechny reklamní kampaně a marketingové strategie jsou k tomuto směřovány). Je nezajímají data, čísla a seriózní témata, kde se problém probere z různých úhlů pohledu. Je zajímají pomluvy, drby, házení špíny, zkreslování, případně jsou ovlivněny lobingem a PR velkých firem - což jim zvýší náklad příp. přinese zisk. Boj s tiskem a médii je jako boj s větrnými mlýny - oni si vše a vždy vždychy (třeba demagogicky) obhájí. Je potřeba s tím počítat. :-)
03. 03. 2009 | 12:46

Smart napsal(a):

Davide, máš pravdu. Souhlasím s tebou, vydrž, nedej se otrávit tou modrou zkorumpovanou novinářskou bandou.
03. 03. 2009 | 12:54

Neopřemyslovec napsal(a):

Vy s vysokoškolským vzděláním si to vycincejte mezi sebou. Nižší vzdělance zajímá kolik mu kmitání rukou, nohou či pracovní účast bez "zapnutí mozku vynese". Spor mezi doktory a doktorkama je virtuání číčovina. Éra Rátha je u konce. Hledejme nového neokoukaného ratlíka.
03. 03. 2009 | 12:55

Vasja napsal(a):

Můj středočeský vůdče, sionský mudrcu Rathe.
Stačí slovo a trafiky vzplanou!
03. 03. 2009 | 12:58

kuk napsal(a):

2 mrmlak Mladou frontu jsem odhlásil poté, co celý týden na titulní straně řešili Paroubkovo překročení rychlosti na svatbu či co...
03. 03. 2009 | 12:58

Smart napsal(a):

To Neopřemyslovec: Naopak, éra Ratha začíná.
03. 03. 2009 | 12:58

jorkšír napsal(a):

Pane Rath,jste podle mého názoru ponurá a trapná postava na české politické scéně,dáváte za vinu novinářům za to,že se o Vás nezmiňují v pozitivním smyslu,a přitom si za to můžete sám.
Vy to tak ale nevidíte,že ne.
03. 03. 2009 | 12:59

martys napsal(a):

LN a MF používám akorát k podpalování ohně....pokud se tedy nějakým omylem dostanou do mého domu....protože takkový novinový aušus jsem zakázal v rodině kupovat
03. 03. 2009 | 13:01

Kmet 74 napsal(a):

Kamarádi se nezapřou, obzvláště když je spojuje podvod s atestací.
03. 03. 2009 | 13:03

Kačenka J. napsal(a):

A to ještě, ti zlotřilci redaktůrci, nenapsali, jak ti čpí z úst při každém halasnějším parlamentním projevu. A že to tedy skutečně má "tah a grády" - to si tedy zapiš za své lalůčky a boltce (pravda, ty jsou k zulíbání).
Ale stejně, ty můj kulíšku Davidíšku, nedám na tě dopustit.
03. 03. 2009 | 13:03

Radim napsal(a):

100% souhlas s autorem
03. 03. 2009 | 13:04

Smart napsal(a):

LN a MF Dnes jsou modré plátky. Nemá cenu vůbec tuto žumpu vůbec kupovat. Ale musím uznat, že Rath popsal taktiku těchto novinářských žump přesně.
03. 03. 2009 | 13:05

pepr napsal(a):

Rath pochopitelně není žádný svatoušek, ale že z dnešní úrovně Lidových novin se musí Čapek, Peroutka,Poláček, Bass a další v hrobě obracet, je prostě fakt...
03. 03. 2009 | 13:06

Ládik napsal(a):

Důležité je, že z Vás novináři nic dělat nemusí, Vy se předvádíte sám.
03. 03. 2009 | 13:06

zákazník napsal(a):

Novináři jsou svoloč. Výrok o ženských je "novinářsky" upraven. Ale vadí mi, že novináři nevytkli dr.Koubkovi jeho dřívější výrok: "Žádný pacient nemůže čekat, že za 30 Kč
se k němu budeme chovat jako k váženému zákazníkovi."
Když při tom výroku Kubek zapomněl na ostatní peníze, které
také dostává, tak by měl nějakou dobu být bez nich.
03. 03. 2009 | 13:09

MRe napsal(a):

Ano, Davide.
Stejný metody, jaký používali před 20 lety komouši při štvanicích v tisku (RP) proti disidentům v čele s V.Havlem.
Moc daleko jsme teda nepokročili !
03. 03. 2009 | 13:10

mislivec napsal(a):

Kdo bude náš OBAMA !??!
Rath rozhodně patří mezi kandidáty, myslel bych.
03. 03. 2009 | 13:11

gogo napsal(a):

Reflex, Mladá fronta dnes, hlásné trouby ODS.
Modrý ptáci,
zkrátka zloději a darebáci.
03. 03. 2009 | 13:12

Jirka napsal(a):

Musím souhlasit s tím, že MF je opravdu žumpa. Zvláště ta jejich politická dvoustrana. Myslel jsem, že propaganda již skončila v 89, ale v MF zažívá druhou mízu.
03. 03. 2009 | 13:12

david napsal(a):

Pane doktore, vám by se asi nejvíce líbilo, kdybyste mohl cenzurovat každé vydání různých novin a jiných periodik. Nejlépe však odpovídat tak, jak mohou politici na Slovensku. Kdybyste byl charakter a ne neurotik, reagoval byste bez zbytečných emocí,jestliže opravdu víte, že podání novinářů bylo vytrženo z kontextu.
03. 03. 2009 | 13:13

Franta Nebojsa napsal(a):

Noviny, pokud jsou kokmerční, tak musí psát články, aby se prodávaly. Tedy není se čemu divit, že se v nich nalzenou sr..čky + kurz mateřské jazyka vydavatele na DVD + půlka mapky v 1:bambilionu .

A ještě bez odpovědnosti.

Je čas vydávat vlastní noviny?
Asi ano, ale snažší je přece kritizovat..ale nedělají náhodou to právě ty komeřční?

No nic.

Zásadní pro mě je jedna chyba.
Že i když se Reflex teď změnil na komernční sra..č..tak problém o kterém je v posledním čísle psáno..tedy že naše koncesionářské poplatky jdou v případě ČT i ČRO do převodníku na vládní plky..bez kritiky..je prostě pro mne problém zásadní.
03. 03. 2009 | 13:14

marek napsal(a):

Pane Rathe, vy jste chytrý, inteligentní a znalý prostředí medicíny člověk, ale víte jaká je katastrofa, že jste bez charakteru a díky tomu jste schopen manipulovat s lidmi ve svvůj prospěch, nejhorší je, že s těmi obyčejnými, kterých je většina....neuznávám vás jako člověka
03. 03. 2009 | 13:14

yt napsal(a):

Rath odvádí pozornost od např. trapné ankety o názvu středočeské univerzity s vyhrožováním ředitelům, dalšího vyhrožování ředitelům ZP a krácení krajského rozpočtu kvůli proplácení poplatků u lékaře.
03. 03. 2009 | 13:14

Jana napsal(a):

rathe,ty jsi asi neslyšel nahrávku,přímo z výboru,že?Nebo ta se dá ve výboru pod tvým vedením zfalšovat?????
03. 03. 2009 | 13:16

LINO napsal(a):

Pane Rath. Vubec s Vami nesouhlasim!!! Je to Kubkuv hlas nebo nejni... Nezda se mi ze by v tomto audio zaznamu meli novinari velky prostor pro zkresleni..http://domaci.ihned.cz/c1-3...
03. 03. 2009 | 13:17

Smart napsal(a):

Důležité je KDE a PROČ tu vůbec Kubek řekl. (jeden z důvodů nedostatku lékařů). To MF Dnes a LN taktně zamlčely. Rath má 100 = pravdu.
03. 03. 2009 | 13:20

Paterik napsal(a):

Pan Rath věnoval spoustu času kydáním špíny na své neoblíbené deníky, ale věci samé se de facto nevěnoval. Kubek se vyjádřil v duchu, že ženy-lékařky, sedí jen doma u plotny a proto nemohou zvládat své povolání. To je prostě směšné. Jak by pan doktor chtěl zařídit větší podíl mužů mezi lékaři? Zakáže ženám hlásit se na lékařské fakulty? Bude brát raši muže, kteří neprolezou ani přijímačkami, jenom, aby se tam necpaly ženy-matky? Už to vidím v barvách. A možná by nemuselo zůstat jenom u toho - proč ženám vůbec dovolit studovat, vždyť stejně budou jen sedět doma s dětmi a nebudou moct pořádně pracovat? To je prostě osvícený člověk...
03. 03. 2009 | 13:21

Chatuluka napsal(a):

Zajímalo by mě které noviny jsou tedy seriózní? Nedávno Čssd dokonce kritizovala Právo i to už prý píše pro ODS...musí to tedy být velmi silná strana když si dokáže podmanit nebo snad uplatit většinu novinářů v ČR.. :D No asi nezbývá než se ponořit do časopisu Trend a nebo snad vyhledat něco šťavnatějšího v Haló novinách?
03. 03. 2009 | 13:21

lachim napsal(a):

PRO : martys Vidím, že u tebe vládne doma demokracie asi "sociální" ... Jinak rozumím zastání se Kubka Rátem, vždyť mu hlídá ČLK. Novináři nejsou žádné oběti oni to opravdu umí roztočit, ale Rát je 10x větší kali.brrrrrrrrrrrrrr !
03. 03. 2009 | 13:22

NJ napsal(a):

RATH na HRAD !
slogan do krize
03. 03. 2009 | 13:22

Aridenny napsal(a):

Já jsem četl tištěný Reflex asi 5 let. Po tom, co jsem viděl soutěž o Vašich podobiznách na Hitlera, jsem se totálně zhnusil! Reflex si nekupuji a na jejich webovky se podívám zřídka - mají co chtěli.
03. 03. 2009 | 13:24

r2d2 napsal(a):

Pan Rath mi stylem politiky sympaticky neni (ale o to tady ted vubec nejde), ale s timto jeho vecnym komentarem souhlasim.
03. 03. 2009 | 13:25

mirek napsal(a):

Vzhledem k tomu, jak vystupuje "přítel" Rath v poslanecké sněmovně, jak bohatou úrodou svých urážek, polopravd a lží shodil politickou kulturu na úroveň zaplivané IV. cenové skupiny, se ani nedivím tomu, že se zde strefuje do novinářů. Je to jen odveta za to, že normální, rozumný a myslící člověk se ani nemůže jinak o Rathovi vyjádřit, než jak píší čeští novináři a onen článek v Reflexu, popisující Rathovu cestu na výsluní politiky bych doporučil každému místo večerníčka.
Pan Kubek je Rathovo dítě, není divu, že se vyjadřuje stejně neomaleně a buransky, jako Rath. Konec konců, je to úcta k ženě, mít dvě rodiny, dvě domácnosti a ještě si přát, aby se konkurentky měly rády ? To je morální úpadek, to není morálka.
03. 03. 2009 | 13:26

LINO napsal(a):

Ani nahodou. Rath nema ani trochu pravdu!!!!
Slysel jste tu nahravku???Jestli byla prednaska zamerena na nedostatek lekaru tak nechapu argumenty ze je jich malo protoze zena v lekarstvi nezastane stejnou praci jako muz.. Maji to tezssi, priznavam ale nejni mozne z toho vyvozovat ze kdyz to ma tezssi tudiz pracuje napolovic.. Co to je za Logiku!!!!
03. 03. 2009 | 13:26

Al Jouda napsal(a):

To NJ : Když už, tak RATH na HRADH !
03. 03. 2009 | 13:27

občanka napsal(a):

Nejen noviny,ale i veřejnoprávní televize a vůbec většina českých massmedií zapomněla informovat občany o skutečných problémech,kterým naše republika čelí.Velice smutné,že k mnohým čtenářům tohoto článku vůbec nedošel jeho obsah,jen proto,že jej napsal p. Rath.Je to totiž docela běžný způsob posuzování názorů v naší politice.Nejprve "kdo" a pak "co" ...
03. 03. 2009 | 13:28

ŠV napsal(a):

Davide, drž se !
Chtějí tě odrovnat, jako předtím Drymla nebo kdysi Standu Grosse. Normální člověk to musí dřív nebo pozdějc vzdát. Ale Ty bojuješ. Zasloužíš si obdiv. Drž se !
03. 03. 2009 | 13:28

Smart napsal(a):

Je trapné jak tu modrásci argumentují tím, že Rath pořád někoho uráží. Nikdy jsem Ratha neslyšel říci sprosté slovo, což se narozdíl o Topolánkovi či Langerovi říci nedá.
03. 03. 2009 | 13:28

suchánek napsal(a):

přeji oranžovým, visícím rathovi na rtech, aby je to po vyhraných volbách 2010 za pár týdnů nepřešlo, vážně. podle mě je to neuskutečnitelné, ale třeba...

k článku jen několik řečnických otázek (rath mi na ně neodpoví, ten s plebsem v diskuzích nekomunikuje, tak se nad nimi třeba zamyslete vy, oranžoví diskutující, případně rychlá stranická spojka saliven):

1. má vaše hyperaktivní PR oddělení v mailistu pro rozesílání tiskových zpráv adresy MF a Lidových novin?

2. pokud ano, prozraďte mi jediný důvod,proč?

3. u vašeho dnešního výplodu mi chybí závěr, tedy co si má s výše uveřejněným blogem čtenář počít, co si z něj má odnést a jak s tím bombastickým odhalením stupidity médií pracovat. měl byste, pane rathe, ty své ovečky lépe instruovat, jinak vám tu budou plivat špínu na ty modré plátky nekoordinovaně a všichni přece ví, že jednota hlasu více zní.

proletáři všech zemí, spojte se (proti MF a Lidovkám nejlépe)
03. 03. 2009 | 13:29

Luisa napsal(a):

Jak se noviny hodi, kdyz je treba vyvolat davovou histerii okolo bezvyznamneho tricetikorunoveho poplatku... A jak se naopak nehodi, kdyz tema tricetikacky doslo a noviny pisi o jinych podobne vyznamnych nesmyslech...
03. 03. 2009 | 13:29

Frante napsal(a):

Novináři těží z lidské hlouposti, z toho že většina národa zbaští co se jí naservíruje. Podobně se ale chová i ČSSD svými populistickými rozhodnutími "Zrušíme poplatky!"
03. 03. 2009 | 13:30

znalec napsal(a):

V Lidovkách dokonce psali, že ohrožujete postavení vašeho předsedy pane Dr. Něco na tom bude. Takový mediální zájem neměl ani po prohraných volbách a svém slavném proslovu. Jen zůstává otázkou, kdo táhne ČSSD dolů víc?
03. 03. 2009 | 13:30

Smart napsal(a):

Já bych jen ještě přidal, že většina našich tzv. "objektivních" médií se vůbec nezaobírá popisem skutečně důležitých věcí, ale spíše honem a likvidací na lidi s jiným než modrým (rozuměj vládním a státním) názorem. Přesně jak za komančů, nyní s jinou barvou.
03. 03. 2009 | 13:30

suchánek napsal(a):

přežvýkaný překlad mého předcházejícího příspěvku pro oranžové.

víte, že je navýsost pravděpodobné, že v době,kdy rath mačkal tlačítko odeslat a mail s textem blogu poslal do aktualne, tak ve stejnou dobu tiskové oddělení čssd posílalo na adresu mf a lidovek jednu ze svých statisíců tiskových zpráv?

nenechte se, probůh, pořád houpat jak malí jardové... předem dík
03. 03. 2009 | 13:33

LINO napsal(a):

Pane Smart. Muzete nam tedy vysvetlit jak to ten Koubek na te prezentaci myslel? Jak podle vas byla dana slova vytrzena z kontextu??? Hlavne logika mezi zenou ve zdravotnictvi a nedostatkem lekaru obecne??????
03. 03. 2009 | 13:34

Smart napsal(a):

Proti modré žumpě typu MF Dnes a LN se musí bojovat neustále a na všech frontách. Redaktoři těchto novin jsou novodobý inkvizitoři, ale nikým nezvolení, hrající se na všeználky a přitom ničemu nerozumějící.
03. 03. 2009 | 13:34

Smutný napsal(a):

Zajímalo by mne, proč se pan Rath vměšuje do záležitosti pana Kubka? Je-li to pravda, co pan Kubek řekl o lékařkách, tak ať rychle odstoupí a zaleze 100 m pod zem. Je to ostuda jako hrom. Na ženách dnes stojí české zdravotnictví. Měl by si ženy spíše předcházet a ne takto o nich hovořit. Jeho tvrzení je nepravdivé, neférové a hulvátské.
03. 03. 2009 | 13:35

Frante napsal(a):

Smart:
Urážet lze i slušnými slovy. Chceš uvést příklad jak to Rath dělá?
03. 03. 2009 | 13:36

David napsal(a):

Abych se přiznal tak politiku, kterou praktikujete a prezentujete opravdu nemusím a myslím si o ni své, ale víceméně jste přesně popsal pracovní týden některých našich žurnalistů.
03. 03. 2009 | 13:36

Historik napsal(a):

Ona to asi bude pravda, ačkoliv to říká MUDr. Rath.
A že to platí i o zaměstnaných ženách v jiných profesích, tím hůře pro něj.
Ovšem lékařka, která má už děti "z domu" má právě tolik času věnovat se povolání, jako lékař -muž.
Společnost (řekl bych že žádná) neumí dobře skloubit práci žen v zaměstnání s péčí o rodinu.
03. 03. 2009 | 13:37

Evelina napsal(a):

raděj modrá žumpa SMARTE než Rudé právo, ale to už ti přestali vydávat co...?
03. 03. 2009 | 13:37

Znalec napsal(a):

Dr. Rath popisuje metody StB
v 21. století. A dost výstižně.
03. 03. 2009 | 13:37

Smart napsal(a):

To LINO: Kubek to myslel tak, že když nyní je více než polovina absoloventů a doktorů žen, tak při současném nedostatků lékařů obecně a při potenciálním odchodu budoucích doktorek na mateřskou se problém nedostatku ještě prohloubí. Navíc pokud bychom se podívali na primáře či špičkové kapacity v oboru, jedná se převážně o muže a tady hrozí skutečný nedostatek lidí.
03. 03. 2009 | 13:37

suchánek napsal(a):

Smart:

vyviňte na své oranžové zástupce tlak, aby naprosto ignorovali MF a LN, nic tam neposílali, nic nekomentovali a rozhovory odmítali.

jediná cesta boje proti MF a LN je nekupovat-ignorovat-nečíst

tak vzhůru do toho
budu vám neskutečně vděčný.
03. 03. 2009 | 13:38

talentovaný šibal napsal(a):

No jo článek na obhajobu mámoše z ČLK. Co k tomu říct ? Nudááá

Co říkáte na novýho Yetiho, docela ujde co. Ale ta cena je strašná. 330000 až 350000 za 1.2 to je hrůza. Kdo si to jako koupí v krizi. Nechápu proč ten Yeti nestojí stejně jako Suzuki Sx4 nebo Fiat Sedici.
Nemoch by s tim DAvid Rath něco udělat? Vždyt Škoda má sídlo v Mladé Boleslavi (Středočeský kraj) a Rath tam dělá hejtmana, tak by se moch zasadit o to aby Yeti dávali za 250000 a zbytečně ho nepředražovali. Levnej Yeti by mu určitě zajistil mnoho politických bodů!
03. 03. 2009 | 13:38

Smart napsal(a):

To EVELINA: MF Dnes+ LN=Rudé právo v modrém. Žádnou kladnou hodnotu čtením těchto novin tedy nevidím.
03. 03. 2009 | 13:39

choznaxx napsal(a):

Kdy už to konečně pochopíte pane Rath a nebudete otravovat slušné lidi,Vašimi názory a výskytem v politickém životě??
03. 03. 2009 | 13:39

Smart napsal(a):

To suchánek: Pan Steigerwald osobně? :-)
03. 03. 2009 | 13:39

doktorswife napsal(a):

Pana Kubka nejspíš štve, že lékařky na mateřské (či rodičovské) dovolené neplatí ČLK členské příspěvky a že jich přibývá (což kopíruje demografický vývoj celé společnosti. Pan Kubek by se měl hluboce omluvit ženám - lékařkám, které když měly možnost volby, zvolily povolání lékařské a vzdaly se budování rodiny, celý život zasvětily péčí o druhé. Není jich málo a pane Kubku (i Rathe) nesaháte jim ani po kolena!!!
03. 03. 2009 | 13:42

Silvie napsal(a):

Reflex je skvělý. Ale protože nebere socialisty vážně (speciálně si dlouhodobě střílí z Ratha a Paroubka) je to pro doktora "stoka".Existuje v Čechách vůbec časopis nebo noviny ,který Ratha velebí? Že by Praktická žena?!
03. 03. 2009 | 13:43

selský rozum napsal(a):

David Rath má bohužel úplnou pravdu. Shoduje se s mým pozorováním dění kolem sebe.
03. 03. 2009 | 13:44

Matěj Kopecký napsal(a):

Je to jasné jak facka. Již v Pišné princezně říkali - Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hleda... A pak Rath a pan Kubek jsou vrány a vědí kam sedat... Ale u Kubka se divím, měl by to být inteligentní čloěk, lékař, šéf komory a přitom je to jenom obyčejný sociální debil, který neví co říká a odvolává co odvolal a slibuje co slíbil...
03. 03. 2009 | 13:44

roman napsal(a):

Pane Smutný, právě jsem si Kubkovo vystoupení poslechl na idnes a musím konstatovat, že je to opravdu dělání z komára velblouda a zavání to senzacechtivostí a honem na čarodějnice na sto honů. Říkám to "nerad", protože pan Rath je skutečně jeden z mých nejneoblíbenějších politiků.
03. 03. 2009 | 13:44

fafnir napsal(a):

Však on ty plátky pan hejtman,jen co se stane ministrem nejméně na třech ministerstvech ,zakáže.A bude vycházet jen Právo(rudé) Rathovy hejtmanské listy.
Rád si vzpomínám,jak zdůvodňoval požadované 200 a více % platy lékařů,tím že to vyžaduje práci 24 hodin denně.Lékaře prý stále dělá.Tak to máme 24 hod.Poslanecký plat je tak vysoký,protože vyžaduje také práci 24 hod. denně,natož,když je členem výboru.Tak to máme celkem 48 hodin.A hejtman také pobírá plat tak vysoký proto,že musí bý 48 hod denně v práci.Tak to máme 72 hodin.Tak že buď je nadčlověk,pak chápu tu jeho adoraci Hitlera
nebo fláká všechna svá zaměstnání,a pak by ze všech měl být vyhnán,nebo kecá a ta zaměstnání,z nichž dvě jsou placeny z peněz daňových poplatníků,nejsou ani zdaleka tak náročná,a podle toho by měla být ohodnocena.A měla by mít jednotlivě hodnotu průměrného pětihodinového platu,protože minimálně 9 hodin denně svá zaměstnání nemůže vykonávat,započítáme li spánek a cestu.
03. 03. 2009 | 13:45

Pete napsal(a):

Čím zuřivější výpady proti Rathovi, tím lépe. Signalizují totiž to, že modrá kobyla je ukonce s dechem a už jenom kolem sebe bezmocně bije ve smrtelné křeči. Těmi zmítajícími se údy jsou pseudonovináři v žoldu ODS, kteří naplno pějí píseň svého chlebodárce. Tak páni novináři jen do toho. Vaše labutí píseň je sice drsná, ale signalizuje šťastný konec. Dobrá zpráva pro občany této republiky. Určitě vás rádi pohřbí ve hrobech, které si tak snaživě kopete. A květiny vám na ně nikdo nosit nebude, s tím si můžete být jisti.
03. 03. 2009 | 13:45

Rumcajs napsal(a):

O kdy se vůl štve ?

Ten se snad vodí na porážku, ne ?
03. 03. 2009 | 13:46

Dan napsal(a):

Souhlas s autorem. Opravdu je to typický styl Lidových novin a MF Dnes, vytrhnout z kontextu nějaké tvrzení, pitvat se v tom ,pohoršovat se, a přitom pochopitelně skandalizovat s cílem utopit dotyčného doslova na lžice vody. Pochopitelně ale musí jít o tvrzení levicových oponentů či jiných lidí stavících se do opozice k současné vládní garnituře. Pokud by tomu tak nebylo tak se ptám!:
jak dlouho se tyto noviny pohoršovaly nad Dalíkem oslovujícím se Borman a Topolánka označujíce za vůdce, dále Topolánkovou slavnou SMS - slogan sudetoněneckých nacionalistických němců, Topolánkově mluvení o noci dlouhých nůžů? Vůbec! Jen suše konstatovaly. Přitom to nebylo nic vytrženého z kontextu, byl to obdiv,úcta či alspoň sentiment k fašismu.
03. 03. 2009 | 13:46

Matěj Kopecký napsal(a):

Selský rozume, nebo spíše selský burane a nerozume...?
03. 03. 2009 | 13:46

Hlas_z_Vysočiny napsal(a):

Ač pana Ratha zrovna nemusím a už "od pohledu" je mi nesympatický, musím s ním tentokrát plně souhlasit.

Někdo namítá, že si lidé sami vyberou co chtějí číst a sami vědí čemu věřit. Kéž by to tak bylo. Bohužel z vlastní skušenosti s lidmi vím, že mnoho z nich (a nejen důchodci, jak by někdo čekal) často považují zprávy v televizi nebo novinách za jasně danou pravdu. Často slyším: "přece by si nedovolili to napsat, kdyby to nebyla pravda...", případně "to by jim nedovolili říkat, kdyby to nebylo ověřené ...". Těžko se pak vysvětluje člověku, který je líný (nebo to neumí, nechce) si vyhledat o daném tématu více informací a udělat si vlastní názor. To je pak pravý ráj pro demagogy, podvodníčky a lháře. Bulvár, stupidní seriály, "akční" zprávy a halasné titulky formují společnost tupých, pohodlných rozumbradů, kteří na všechno nadávají, všechno vidí černě a jen závidí a reptají nad svou bídou.

Jen se rozhlédněte po svém okolí. Kolik lidí si jen stěžuje ač se mají objektivně rok od roku lépe? Kolik lidí se rozčiluje nad tématy, kterým se ani nepokouší porozumět? Kolik z nich věří každému slovu, které uslyší na obrazovce televize?
03. 03. 2009 | 13:46

Veselý napsal(a):

Pane Smutný, je neférové to, co řekl pan Koubek a nebo to, co jste si četl o tom, co řekl pan Koubek? A je tedy férový Váš komentář v posledních 4 řádcích nebo je to spíše odraz Vašeho předsudku (na který máte samozřejmě právo) o aktérech situace)?
03. 03. 2009 | 13:46

Občan napsal(a):

LN,MF Dnes a podobný (prý) fašistický plátky již nějakou dobu nečtu. A vidím, že dělám dobře...
03. 03. 2009 | 13:48

Jaroslav Peňaška napsal(a):

I mě se toto stalo, ano, autor má pravdu a kdyby to nebyl pan Rath, mnoho lidí by i souhlasilo, jenže je to pan Rath, někdo, kdo není vždy korektní, někdo, kdo je vhodný cíl k likvidaci pro svoje v této chvíli mediálně a politicky nepopulární postoje. A tak i tento blog, přestože je pravdiví, bude posuzován podle pisatele. Rozhodně ale s jeho obsahem zcela souhlasím, jak říkám, sám jsem nekorektnost Lidových novin a podobných plátků a serverů a různých "takynovinářů", tvářících se seriózně, zažil.
03. 03. 2009 | 13:48

mefisto napsal(a):

Pane Rathe, jsem velmi rád, že se konečně v našem státě našel někdo, kdo se nebojí nazývat věci pravými jmény. Je mi jasné, že tohle je přesně ten důvod, proč vás vládní koalice a jí spřízněná média neustále napadají a ve své nenávistné kampani se neštítí použití nejubožejších pomluv a demagogicky zabarvených účelových lží. S vaší analýzou nemohu než do puntíku souhlasit, osobně považuji stav české mediální scény za největší prohru polistopadového vývoje. Pokud neexistují ve státě nezávislá a nestranná média, která hájí práva občanů, když politici selhávají, je demokracie pouhou mediální bublinou, ať už sebehalasněji propagovanou...Nedejte se otrávit mediální štvanicí ani primitivy z diskusí, držím palce!
03. 03. 2009 | 13:48

ajda napsal(a):

Socani, kdo nejde s vámi jde proti vám, že? Kdyby to řekl někdo z ODS a noviny by to napsaly, tak to bude svatá pravda a pan Drath by řval první, že? Hezký den.
03. 03. 2009 | 13:48

no.j napsal(a):

MF Lidové noviny i Reflex patří do stejné stáje jménem MAFRA. Myslím, že cizímu vlastníkovi snad z Německa. Já osobně si již žádnou tiskovinu z této stáje nekupuji, nemám zapotřebí se od nich nechat obelhávat. Řadím tyto plátky do stejné skupiny s předlistopadovým Rudým Právem a to i bez Dr. Ratha. Na to stačí člověku selský rozum.
03. 03. 2009 | 13:49

Janes. napsal(a):

P.Davide Rathe,je to naprosto přesně jak popisujete,ale jelikož se to děje stále a dělají to mladí lidé i starší a tí by měli být vzdělanější,neboli odpovědnější vuči národu a opak je pravdou,tak těžko říct,že by pracovali na objednávku mocných modrých strak přímo,ale spíš to mají už v popisu práce,ve svých nepsaných stanovách a.t.d. a proto lidi co tam pracují,bud se přispůsobí a vydělají a mají práci,nebo prostě ne a i když se to nedá nějak dokázat,tak ten řád,který tam je a platí,musel někdo zavést u zakládání takovýhoto jednostranného úmyslu jen pro modrý chod a za každou cenu a navíc je i nějak tito dotují a tím vznikly u nás pravděpodobně nezávislé některé noviny,nebo jejich část.Ale tak i tak všichni porušují všechno to,co by jim ohledně svého poslání mělo být vůči čtenářům svaté.
03. 03. 2009 | 13:50

Matěj Kopecký napsal(a):

Občane, nečti, budeš totálně klidný a až ti někdo veme všechno, co jsi našetřil, nebo až tě vyhodí z práce, běž děkovat sám sobě, že nečteš..., čtu, nečtu, jsem negramota...
03. 03. 2009 | 13:51

Jirka napsal(a):

Vazeny pane doktore,
fakt mne bavi Vas hrany udiv, vzdyt Vy jste jeden ze zarnych prikladu, jak vyuzit a zneuzit ony rycloperne ostropisce, Vy jehoz medialni obraz je na nich zalozen.
Prestante s farizejskymi odsudky, Vy a Vam podobni kanalizujete ceska media.
03. 03. 2009 | 13:52

Občan napsal(a):

ajda: Já mám Ajdu psa a ten je táááák blbej, že bych ho nejraději zabil !
03. 03. 2009 | 13:53

Petr napsal(a):

Ráthošík, všem, bohatým i chudým z daní bral, aby opět chudým dával :-) S náklady desetinásobku.
03. 03. 2009 | 13:53

Rumcajs napsal(a):

O mrtvých a socanech jen dobře!

Já bych to uzákonil !
03. 03. 2009 | 13:53

MerryMan napsal(a):

Hon na Ratha se vystupňoval před 2-3 roky, kdy LN nebo HN vytiskly článek s titulkem "Rath připravil farmaceutické firmy o 1 mld Kč". Miliarda je hodně peněz a němečtí novináři píšící česky jsou levní. K tomu ještě přátelství vlády a je to.
03. 03. 2009 | 13:53

DDS napsal(a):

Já s Rathem souhlasím, MFDnes se snaží prodat maximální počet výtisků a proto poslední roky dost ohýbá své zpravodajství směrem k bulváru. Stejně tak stíhání lidí, se kterými vedení redakce nesouhlasí, se stalo v MFD "redakčním sportem". Sám MFD nekupuju a tak mám informace zprostředkovaně z článků, které vycházejí v MFDi na iDnes, každopádně že se v posledních letech MFD dosti blíží svou urputnou snahou některé lidi pošpinit a některé vychválit fanatickým Lidovým novinám, je smutným obrazem novinářské obce.
Škoda, že tím trpí i iDnes. Kdysi kvalitní nezávislé zpravodajství se změnilo v pouhou internetovou verzi stíhaček z MFD.
03. 03. 2009 | 13:53

Občan napsal(a):

Matěji Chytrej: Stoky Zásadně nečtu !
03. 03. 2009 | 13:54

Jeník napsal(a):

Můžeme se bavit o úrovni politiků a o čemkoli. Faktem ale zůstane, nechuť k novinářům prochází "celým politickým spektrem", jak tomu říkají "odborníci".
Někdo tu psal že MUDr. Rathovi táhne z úst. To by bylo možné zjistit na čerstvém povětří a ne v žumpě.
A navíc. Lhát by neměli hlavně novináři. A pokud vypustí nepravdivou informaci, pak ať ji co nejrychleji a s omluvou opraví. A na první stránce. A velkým písmem.
Pokud je tu obava že na omluvy padne první půlka plátku, pak takový tisk může číst jen šprýmař pro své povyražení, nebo naprostý blb.
03. 03. 2009 | 13:54

mira napsal(a):

2 no.j: Až na to, že Reflex patří Ringieru ze Švýcarska.
03. 03. 2009 | 13:54

Smart napsal(a):

To mefisto: Absolutní souhlas, výborně napsáno.
03. 03. 2009 | 13:56

talentovaný šibal napsal(a):

VÝZVA PRO MUDR. DAVIDA RATHA:

Pané doktór nemoch byste mi něco ukápnout z těch vašich 2 platů ? Chci si koupit novýho Yetiho a zachránit tak pracovní místa ve Středočeském kraji v Mladé Boleslavi.
Ten Yeti se mi fakt páčí. Je to fakt kus. Má tak ladné křivky a ten úúúsměv, úplné jako Ferarri. Sem do něj úplně zamilovanej
03. 03. 2009 | 13:56

IronNick napsal(a):

Pro Smarta a další:

Pár názorů vždy slušného politika, který pouze nezištně brání "dvacet let bez přestávky vládoucí" ODS a spřízněným "fašounům" a "lidské špíně" v dosažení "absolutní nadvlády" nad touto zemí: (zdroj: Idnes, 20.2.2009)

Otázka: "Pane Ráthe, nevadí Vám, že se kvůli Vašim regulacím někteří pacienti nedostali ke správné léčbě a kvůli tomu dokonce umírali? Když někdo nemá 30 Kč, tak ho doktor stejně musí ošetřit, ale po Vašich zákrocích ve zdravotnictví někdy pacient neměl vůbec šanci na lék dosáhnout.:"

ODPOVĚĎ: "Jak jste k takové hlouposti přišla?, to jsou propagandistické ODSácké kecy...., kterým může uvěřit leda zase jen ODSák - to je snad už spíš diagnosa, než vyjádření politického názoru."

OTÁZKA: "Pane Rathe, když už se tolik oháníte politováníhodnou minulostí své rodiny v koncntračních táborech, proč zároveň pokrytecky tajíte minulost svého otce, evidovaného Důvěrníka, Agenta (Tajného spolupracovníka) STB?"

ODPOVĚĎ: "Pokud máte nějaké důkazy o tom co tvrdíte, tak je položte na stůl. Já žádné takové důkyzy nemám - opět ODSácké kádrování, pomlouvání. Jste strašná skupina chovající se téměř jako fašouni - uvědomujete si co jste za lidskou špínu?"

OTÁZKA: "Proč děláte politiku?"

ODPOVĚĎ: "Jednak mě baví a mojí motivací je i bránit ODS v dosažení absolutní nadvlády nad naší zemí. Prakticky bez přestávky tu dvacet let vládnou a kontrolují většinu finančních toků. Přes své trojské koně v jiných stranách si zajišťují i pozice po prohraných volbách. Když provedl Topolánek svoji noc dlouhých nožů tak média mlčela, když dnes se zbavuji ODSáckých prominentů tak noviny piští jak podřízlé podsvinče..."
03. 03. 2009 | 13:56

Irena napsal(a):

Nesouhlasím. Rath zde jen napadá novináře a bagatelizuje naprosto neomluvitelné výroky Kubka. Tohle říct v Německu, USA apod, je okamžitě vyzván k odstoupení a byl by daleko větší cirkus. Pokud vím, na mateřskou můžou chodit i ženy, takže paušalizovat problém na žena=mateřská=problém pro zdravotnictví je hrozná kravina! To je jakoby někdo řekl, že rodiče malých dětí nejsou v práci výkonní (ať muž či žena) protože prcek v rodině dá zabrat absolutně všem. Pan Kubek prostě je macho a sexista a neudělali to z něj novináři. Udělal to ze sebe sám.,
03. 03. 2009 | 13:59

Ondřej napsal(a):

Co více dodat, v tomto máte výjimečně pravdu pane Rathe...Obrátil bych se i na Vás s otázkou "a Vy jste jiný?" Vy jste tím kontroverzním politikem, který se neustále snaží shazovat své politické "protivníky" smyšlenými fakty, navíc tedy absolutně nesouvisejícími s podstatou věci... Nejde v politice spíše o lidi...nežli jen o to zajistit si vlastní moc.... (to co předvádíte Vy)... ad.2 tu facku kterou jste "obdržel" ve sněmovně, jste dostal za smyšlený, bulvární, veřejný výrok, vhodný do diskuse na úrovni putyky IV. cenové.... Kritizujete to čeho ve velké míře zneužíváte sám!!!
03. 03. 2009 | 14:00

LINO napsal(a):

Pane SMART. Jetli to tak Kubek myslel tak jsme asi oba poslouchali jiny audio zaznam. Veskere jeho povidani se tyka neschopnosti zen lekarek dosahnout kvalit muzu lekaru.
Jestli problem nedostatku doktoru vytvari Zeny doktorky na materske pak to nema vubec nic spolecneho s tim jak jsou vykonne jestlize posleze do prace nastoupi. Zena stejne jako muz v systemu zdravotnictvi je a pak je to rovnoceny partner nebo zena v systemu zdravotnictvi neni a pak nevim co pan Kubek pocita?? (Kdyz nejsou zeny lepsi nez muzi pro chirurgii tak jsou urcite lepsi treba pro pediatrii)
03. 03. 2009 | 14:00

no.j napsal(a):

2 mira: Pravda , omlouvám se. Reflex opravdu patří Ringieru ze Švýcarska a tady je jeho portfolio vydávané v České Republice

http://www.ringier.cz/scrip...

http://www.ringier.cz/scrip...
03. 03. 2009 | 14:00

Wix napsal(a):

Pane Dr. Razhovi bohužel po jeho výrocích z poslední doby (několika let) bohužel už nevěřím ani slovo, i kdyby měl tisíckrát pravdu, protože se jeho výroky vždy bude ukrývat nějaký útok, demagogie či maskování jiných, mnohdy důležitějších, kauz. Ono je velice jednoduché někoho kritizovat, lhát, degradovat. Bohužel dnes není zde seriozních novin, člověk si musí na základě několika zdrojů udělat obrázek sám, což asi většina lidí už pochopila. Bohužel pan Dr. Rath si přece nemůže ujít příležitost si do někoho rýpnout, shodit ho či pohrozit, to by bylo v naprostém nesouladu s jeho image a celkovm postojem proti všem, jed ON jediný má ty správné názory. Přesně toto dokládá nedávný výrok Dr. Rathova kolegy pana Paroubka o volebních průzkumech: "Když se mi průzkum nelíbí, tak je zmanipulovaný". Přesně ve stylu ČSSD.
03. 03. 2009 | 14:01

hela napsal(a):

pane Rath,i kdyby krásně noviny o vás nepsaly nic,tak lidem stačí ,když vás vidí v televizi ,jak mluvíte a jak se chováte,jak vystupujete v parlamentu,stačí si o vás udělat obrázek,jaký jste arogantní a nenávistný ke každému komu je bližší ODS než ČSSD
03. 03. 2009 | 14:02

Petr napsal(a):

Že jste se tak nezastal pana Drymla, když na něj udělali novináři štvanici. Chápu, že s tím už nepočítáte, ale tak se k přátelům nechová ! I když, co Vy víte o přátelství...
03. 03. 2009 | 14:02

Bejby napsal(a):

Totaliťáci se vždy zastávali svých patolízalů...
03. 03. 2009 | 14:03

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik a jeden příspěvek, který byl celý napsán velkými písmeny - což je v rozporu se zdejšími pravidly (příspěvek psaný velkými písmeny je podle zdejších pravidel nepovolené zvýrazňování vlastního textu na úkor jiných příspěvků). Viz Kodex diskutujících - http://blog.aktualne.centru...

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
03. 03. 2009 | 14:04

Smart napsal(a):

To IronNick: Idnes pro mě není důvěryhodný zdroj. A pokud jste to četl neviděl jsem tam nějaké sporsté slovo, na rozdíl od hovad, č/ráků atd. z dílny M. Topolánka.........
03. 03. 2009 | 14:05

Jirka napsal(a):

Ono na tom neni o moc lip ani Aktualne.cz.

Hul jsem nad nimi zlomil vcera, kdyz jsem videl fotky z Liberce, mezi kterymi trunily vychcane diry do snehu. Zrejme se nejaky novinar chtel zvecnit.
03. 03. 2009 | 14:06

Smart napsal(a):

To Ondřej: Znáš vůbec ten výrok? Ten ti připadá jako výrok do 4.cenové: Mě přijde jako velmi vtipný a elegantní, navíc Mackovu ženu tímto výrokem nikdo neuřážel........
03. 03. 2009 | 14:07

krrrir napsal(a):

Asi takhle. Nevím proč tady nějací zmatenci nadávají Rathovi za to, že kritizuje všechna pravicová média pro jejich názory. To prostě není pravda. Hospodářské noviny se třeba také hlásí k liberálnímu způsobu myšlení, ale narozdíl od MF dnesODS a Langrových Lidových Novin nevedou neseriozní kampaň. O tom, že většina novinářů by v západní kultuře (o které tak rádi poučují) ještě pár let leštila klávesnice svým zkušenějším kolegům snad není třeba nikoho přesvědčovat. Zde stačí mít správný názor a náhled na to co je důležité. Tak např. pro LN je důležitá každé nové auto policie na dálnici (placené z peněz daňových poplatníků) natolik, aby byl rozhovor s Íčkem na první stránce. Zato klesající procento objasněnosti zločinosti (v případě hospodářských zločinů o 10 procent, proč asi zrovna v této kategorii) pod touto atrapou tvrdého chlápka nikoho z LN nezajímají. Mimochodem o kampanovitosti Lidovek svědčí článek pana Weisse, v němž na internetovém portále napsal, že je třeba se Rathovi SYSTEMATICKY věnovat. Vzhledem k tomu, že to neúmyslně prozrazovalo příliš o "roli" tohoto plátku, zmizel bohužel za hodinu ze stránek. Co ovšem ještě dlouho nezmizí jsou netalentovaní spisovatelé a spisovatelky, které si své komplexy léči v posedlosti, že oni sami jsou ti hrdinní obhájci demokracie a nositelé univerzálních pravd.
03. 03. 2009 | 14:08

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivý text ("idiot" apod), který byl v rozporu se záměry těchto stránek - tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
03. 03. 2009 | 14:09

Pete napsal(a):

Doktor Rath a Paroubek jsou mediálně nejfrekventovanějšími cíly. Poslanec ODS nedávno v parlamentu řekl. Nejvíce používáme jména těch, kterých se nejvíc bojíme. Tím je dáno vše.
03. 03. 2009 | 14:10

Riddick77 napsal(a):

To je tatar :-) Dejte mu někdo facana :-)
03. 03. 2009 | 14:12

klaba napsal(a):

Milý Dr.Ráthe, vaši příznivci a obdivovatelé, fanynky a potenciální milenky, voliči Socyjálně-demogratycké partaje a ostatní levičácká svoloč sem nechodí. Ti sedí na chodbách na Úřadech práce a v čekárnách u doktorů, tady je najdete těžko. Navíc většina z nich neumí ani číst. A kdyby uměla, stejně by těm vašim blábolům nerozuměla. A kdyby náhodou porozuměla, asi by vás už nikdy nevolili. Trochu začarovaný kruh, že milý Davide?
03. 03. 2009 | 14:12

Kadl napsal(a):

A komu patří ve Švýcarsku????
Že uhodnete?Chtělo by to proutek a toho radktora trochu polechtat a potom mu oznámit, že to z radostí budete opakovat.
03. 03. 2009 | 14:13

Vico napsal(a):

Rath táhne. sotva se vyvěsí na tabuli Top ten, už je tu skoro pět tisíc návštěv. A vo tom to je. Zvláště, když ta "drzá huba" zas trefila hřebík přesně na hlavičku. To, co předvedla MF Dnes s Kubkem by mělo vejít do učebnice pojednávající o pokleslé žurnalistice.
03. 03. 2009 | 14:15

IronNick napsal(a):

Smart:

Máte pravdu, absolutně žádná "hovada" tam nebyla. Výhradně jen samí "fašouni", "lidská špína", "podřízlá podsvinčata" a "kecy, kterým může věřit jen ODSák". Ani jediná urážka...! ;)

Jestli je pro Vás Idnes důvěryhodný zdroj je tady irelevantní - byly to Rathem osobně psané/diktované odpovědi na jím vybrané dotazy čtenářů. Přeberte si to jak chcete...
03. 03. 2009 | 14:15

Ondřej napsal(a):

to smart:
někomu připadal jako vtipný a elegantní výrok, někomu facan.... těžko říci co bylo vtipnější, to záleží na názoru.... Ale přeci jenom myslím, že sněmovna není místo, kde by se měli politikové, ať už sebevtipněji nebo sebeelegantněji urážet... opravdu myslíte, že postup pana Ratha, načíst si doma bulvární tisk, a s patřičnými vědomostmi "oslňovat" ostatní poslance, je ten pravý pro lepší život v ČR???
03. 03. 2009 | 14:21

Jana napsal(a):

Člověk se tu nestačí divit. Jedni mluví o inteligentních lidech (jako je on), kteří vědí, jak to je. Že ale neumí ani základní gramatiku (v tom si ostatně s dr. Rathem notují), to mu očividně nevadí. Nikdo se tu nepozastavuje nad komunistickým slovníke, kdy slovo "propaganda" bylo skutečně velmi frekventovaným, dnes už je ale pouze vyprázdněným pojmem a ukázkou toho, jak někteří lidé nepochopili, že se tu za těch 20 let řada věcí změnila slovní zásobu nevyjímaje. A ti, kdo dr. Rathovi tykají, snad po vzoru někdejších soudruhů, ti by možná měli taky radši myslet, protože jinak si budu myslet. že dr. rath je opravdu komunista. Novináři mají právo se přiklánět k některému názoru, na základě toho si levicově orientovaný čtenář přečte levicově orientovaný deník a pravicoví čtenáři naopak. Na tom vidím jedině plus, protože konečně člověk může číst noviny, které smýšlejí stejně jako on, a ne jen ty, které prošly cenzurou.
03. 03. 2009 | 14:22

choroš napsal(a):

Milý doktore Rathe,žumpa nejsou noviny,které o Vás píší nelichotivě...Žumpa jsou strany,které produkují a vytahují k moci "politiky" jako Rath,Paroubek,Hašek,Dryml,Langer,Tlustý,Čunek,zelené slípky(nesmím zapomenout na Vašeho křišťálově čistého expremiéra)...Řekl bych,že od doby,kdy jste začal vykonávat funkci hejtmana,neděláte nic jiného(stejně jako Váš guru se sexy mozkem),než že se zbavujete politických nepřátel a donekonečna urážíte všechny okolo...Kromě geniálního a demagogického tahu s poplatky,zaměřeného na tu hloupější část naší populace,za Vámi není vidět kousek poctivé práce,protože na ni ani nemůžete mít čas.Nemůžu si pomoci,ale kritika médií od člověka,o kterém dobře víme,jak "provozoval" svůj plátek,mě přijde nemravná.
03. 03. 2009 | 14:22

chemba napsal(a):

Pane Rath, souhlasím s Vaším pohledem na činnost novinářské " nezávislé " obce.Tento příspěvek se velmi povedl a výstižně odráží realitu sdělování informací čtenářům.MF jsou velmi dobré noviny, když je potřeba vycpat špice bot či položit na zem při malování.K ničemu jinému se nehodí.
03. 03. 2009 | 14:23

SIm napsal(a):

Dobre napsano. Vidim to stejne. Drzte se...
03. 03. 2009 | 14:26

Bukovski napsal(a):

Co tedy Rath doporučuje číst?
No, stejně jsou tyhle pindy k ničemu na Ratha už si každý obrázek udělal. Dle mého je to šílenec, z kterého jde mráz po zádech a nechápu jak může patřit mezi lídry ČSSD?!
B R A V O R E F L E X :-)
03. 03. 2009 | 14:29

li napsal(a):

škoda že takových Rátu nemáme více ,aby těm uřvancům splasko.
Šocdemáci by ho měli nosit na rukou ,je jeden z mála těch, který plní to co Socdem před volbama slibovala .
03. 03. 2009 | 14:29

myrta napsal(a):

Absence morálky u novinářů a medií je více než zřejmá.Já si ale nedovedu vysvětlit proč tomu tak je?Jsou tak dobře placeni a dotováni současnou vládou,že slovo čest jim nic neříká?Vždyť právě oni by mohli tenhle morální marast v této republice pozitivně ovlivnit.
03. 03. 2009 | 14:30

Matt Smorchen napsal(a):

Jak snadné je udělat z Ratha Hitlera...
03. 03. 2009 | 14:30

choroš napsal(a):

Aby nedošlo k omylu : do seznamu "politiků" v příspěvku jsem nezařadil komunistické poslance z jediného důvodu : nepovažuji je totiž za opravdové politiky...Lidé,kteří udávali za kafe,párek a 50,-Kčs a dnes vedou politickou stranu,nepatří ani do politiky komunální...
03. 03. 2009 | 14:31

Audio Zaznam napsal(a):

Mohli by ste prosim pridat na vas blog tento link s audio zaznamom? Myslim, hned pod piaty odstavec Vasho blogu. MF dnes a podobne platky nemusim ale ako by povedala pani Tacheci - ukazte FAKTA.

Tak si porovnajme, co hovorite vy a co povedal Kubek.

tu je link:

http://zpravy.idnes.cz/mult...
03. 03. 2009 | 14:43

Blahopřeji! napsal(a):

Vaše sebekritika je chválihodná, i když své jméno nahražujete termínem "hyenismus novinářů", nicméně alespoň tak. Zbývá už jen poslední Váš krok.Spíše tedy skok. ten uspokojí většinu slušného národa- skok do rakve .
03. 03. 2009 | 14:44

Pavel napsal(a):

Když přehlídnu TY rádoby inteligenty, tak bych něl jeden dotaz.

Proč se tolik cpete pane Ráth do mediií, která podle V ás píší tak nestydatě ???

Ne, že by jste neměl pravdu, ale na každého jednou dojde . Jenom nezapomeňtě, že jste na řadě i Vy.
03. 03. 2009 | 14:44

Jmelí napsal(a):

Pokud je někdo takový jako Rath, pak říkám, dobře za každého šmejda, který mu oplácí stejnou mincí.
03. 03. 2009 | 14:53

Michal Macek napsal(a):

zdravim pane hejtmane

vy nam vazne chcete rict ze 2 nejprestiznejsi deniky s nejvetsim nakladem a nejprestiznejsi tydenik v republice nejsou objektivni ale "nejubožejší propagandistickou stokou, mnohem horší než bulvár"??
pripominate míi silence ktereho vlecou v kazajce chodbami blazince on krici na sve osetrovatele: "jte blazni!vsichni jste blazni!a ja jsem normalni!!!"
03. 03. 2009 | 14:55

L.Kocourek napsal(a):

Přeji všem dobrý den
Ačkoliv mnohdy nesouhlasím s populistickými názory pana Ratha, tak s obsahem tohoto článku souhlasím. Novináři často vyřčená slova zkroutí tak, že se sám řečník diví, co prý řekl.
03. 03. 2009 | 15:02

LEVAK napsal(a):

Ad Michal Macek:malý dotaz,nejste náhodou z rodiny s "Facka Macek"?Tím by se hodně vysvětlila hlubokomyslnost Vašeho příspěvku!
03. 03. 2009 | 15:14

Xaver35 napsal(a):

Čekal jsem tu to nejzuřivější kamenování autora,ale nevěřím vlastním očím, když většina stojí tentokrát do puntíku za ním (např.valdštejn,smart,mefisto,důchodce z vysočiny a desítky dalších).Je potěšitelné,že je nás dost,na něž ty blbé plátky nijak nezabírají.Myslíte,že v časech krize,kdy jejich náklad půjde prudce dolů,se budou chovat vytříbeněji? Měly by,protože nic je "nevyškolí" lépe než obava z ekonomického krachu a zániku.Proto: nekupovat,nekupovat,nekupovat.
03. 03. 2009 | 15:17

eM napsal(a):

kdykoliv přijdu na Aktuálně.cz, musím se podívat na Rathovu fotku u blogů. To mi vždycky zvedne náladu :-))))))))))) Škrhola, to mne napadá nejčastěji....:-))
03. 03. 2009 | 15:28

irinek napsal(a):

2AudioZáznam:Myslíte to jistě dobře,ale dnes není technickým problémem vystřihnout ze slov i jednotlivá písmenka.Takže pozor na autenticitu "záznamů"
2Michal Macek: To,že jsou zmíněné deníky nejprodávanější,neznamená ještě,že jsou "nejprestižnější" a nejsolidnější.Dlé mého opak je pravdou.
03. 03. 2009 | 15:30

mefisto napsal(a):

To Xaver35
Myslím, že i v tomto se časy mění...Arogance a zuřivá bezohlednost deforem současné vládní koalice stihla za ty dva roky otevřít oči řadě lidí, nejen těch s nižším vzděláním, jak se nám neustále náš modrý tisk snaží namluvit. Myslím, že s přibývající krizí a zjevnou neschopností vládních stran na tuto krizi alespon rámcově reagovat bude prozřivších přibývat, jak vidno na případě sklářů. A nactiutrhačné kampaně pánů Šafrů a Steigerwaldů na tom nic nezmění, je to jen kopání dodělávající kobyly...Zkuste se schválně zeptat na názor na současnou vládu např. mezi učiteli na VŠ...Bohužel se obávám, že v blízké budoucnosti bude přibývat také nezaměstnaných a jen se modlím, aby negativní projevy hospodářské krize spolu s obludnou korupcí státní správy neposílily extremistické strany a volání po vládě tvrdé ruky.To už jsme tu jednou měli a co z toho bylo víme víc než dobře...
03. 03. 2009 | 15:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

David Rath:
Přísloví "Hadr tepe onuci." sedí na Vás jako dětská prdelka na nočník. Jenom kdybyste vzpomněl, kolik takových "štvanic" jste inicioval Vy osobně.
03. 03. 2009 | 15:52

StandaT napsal(a):

:-)))

Nikdo TO nečte, nesmí TO do domu, je TO žumpa, jsou TO blbé plátky, žold, modrá, stupidní... a přitom je TO jedno nejčtenějších. A politici do TOHO posílají všechna tisková sdělení, zvou z TOHO na všechny TK, dávají TOMU rozhovory jeden za druhým... není to směšné?

Neplatí tady totéž, co pro presudocelebrity a hvězdičky showbusinessu? Tak, jako by bez bulváru po nich nikdo ani neštěk, přesně tak by nikdo ani neštěk po třetiřadých politicích? Já zde vidím paralely: Podřadné zboží jakoby skuhrá na něco, bez čeho by to zůstalo jako naprosto neznámá a nezajímavá nula.
03. 03. 2009 | 15:53

Filip Sladký napsal(a):

100% souhlas s autorem. Každý rozumný člověk ví že novináři jsou hnuj.
03. 03. 2009 | 16:04

vojnov napsal(a):

Michal Macek: Reflex býval dobrá publicistika, pak publicistika a teď je to reflex. Kvalitu si drží Respekt. Noviny, které musí rozdávat na nádraží, aby je vůbec někdo četl (MfD), bych si za seriozní označit netroufl.
03. 03. 2009 | 16:12

vojnov napsal(a):

StandaT: úkolem politika je vysvětlovat své plány i zabedněnci. Ten to ovšem zhusta nechápe.
03. 03. 2009 | 16:15

¸void napsal(a):

Asi preci jenom funguje zakon akce a reakce, ted mame svoloc na obou stranach barikady :-)
03. 03. 2009 | 16:15

Saliven napsal(a):

MF Dnes je až na dvě stránky vynikající deník. Bohužel právě ty dvě stránky "komentátorů" typu Komárka, Párala a Steigerwalda z něj dělají (pro mne) médium, které skutečně vzít do ruky nemusím. Lidovky jsou v tomhle prakticky stejné - komentátoři (až na výjimky) jsou ideologové.
03. 03. 2009 | 16:28

Paterik napsal(a):

Jak je vidět, Rath tu má početný fanklub. Inu když je někdo hulvát, je v našem státě hned populární. Že Rath masově seká hlavy podřízeným, kteří před ním zapomenou pokleknout, to už nikoho nezajímá. Díky bohu, že nepracuju ve státním a žádný politik mě nemůže vyhodit, protože si chce dokázat svou převahu. Máte to ale pěkný objekt uctívání, děti... Kdyby MF dnes pěla na Ratha chválu, to by byla hned zlatá a zcela objektivní. Když ovšem chválu nepěje, je to hned žumpa a póvl. Dvojí met se snad nikde neprojevuje víc, než ve vašich komentářích.
03. 03. 2009 | 16:37

Enigma napsal(a):

U socanských příspěvků a rathových zvlášť se pravidelně pídím po tom, proč jsou psány. Já se nezabývám úrovní novinářstva, to není hlavní motiv rathova blogu. Rovněž nepodezřívám ratha, že se v něm náhle probudila lidskost a chrání svého pobočníka Kubka. Rath si jednak přes Kubka dodatečně vyřizuje účty z Reflexem (stoka, ale hlavně bojuje o vlastní záchranu. Už před volbami jsem psal, že rath nepochopil, že byl paroubkem odklizen na kraj s opcí, totálně se znemožnit. To se děje. Začalo to parťákem Drymlem. Do toho Škromachovo hodnocení (HAIDROVY KORUTANY)poplatkových průserů za které odpovídá rath. A ještě jeden postřeh. Kubek, nedávno věrný pes Ratha, také proti pánečkovi poštěkává. Tento člověk není typ neohroženého bojovníka. Když si tedy stěžuje na nerovnou soutěž v krajských lékárnách, musí za ním stát někdo vlivný. Že by mu paroubkův poradce nabídl křeslo příštího ministra zdravotnictví? Rath udělal v destrukčním komandu spousty špinavé práce, byl hodně vidět a paroub v obavě, aby mu nepřerostl přes hlavu a v mylné představě, že už to dotlačí s novými nevýraznými postavičkami(J.Havel,Urban,Bublan,Zaorálek) sám, se ho pomalu zbavuje. Rath už minimálně od sjezdu ví, že se sním nepočítá. Žádné skupinové foto, žádný místopředseda strany. Rath není mezi vyvolenými. Kdyby to bylo jak za komunistů, pak bych s přesností na týden mohl vyhlásit den jeho popravy. Prostě je to zákon přírody. Smečka štve kořist společně, ale až kořist skolí, začne platit zákon hierarchie smečky.
03. 03. 2009 | 16:37

mefisto napsal(a):

A propos… velmi se bavím nad zdejšími nenávistnými komentáři modrých svazáků… Myslím, že jejich úroveň věcná i stylistická je největší vizitkou průměrného voliče ODS. Arogance, vulgarita, ideová zaslepenost a neschopnost formulovat souvislé myšlenky je jejich hlavní zbraní… Argumentů se od nich těžko dočkáte, spíše všeobecných obvinění a pavlačového pořvávání…vzhledem k tomu, že si jsou ale jisti svým osudovým posláním v boji s pomýlenou lůzou (tj. se všemi lidmi jiného názoru), zcela jistě by vás chtěli po Mackově vzoru „vychovávat“, nejlépe samozřejmě fackováním… Jestli takto se projevují ti nejvíce vzdělaní, pracovití a slušní občané našeho státu, jak často voliče ODS stylizují naše média, tak to jsme to tedy dopracovali…
03. 03. 2009 | 16:40

Michal Macek napsal(a):

levak:

:) nejsem ale sem v tomto ohledu na sveho jmenovce hrdy :)

vojnov:

mate pravdu ze reflex neni co byval (mam to hned prectene,je to malo tluste a malo zazivnych clanku) a o MF Dnes se da diskutovat,ja ale nepsal nejserioznejsi (to je podle me HN) ale nejprestiznejsi (nejdele na trhu,nejvyssi naklad,nejlepe placeni zurnaliste) takze myslim ze takova neobjektivita jakou popisuje hejtman je velmi nepravdepodobna
03. 03. 2009 | 16:41

Saliven napsal(a):

Paterik:
A vy byste si, být v kůži sociálního demokrata, nechal ve vedoucích funkcích vysoké představitele opoziční ODS, kteří přímo realizovali politiku, proti které jste se v kampani ostře vymezoval? Asi ne co?
03. 03. 2009 | 16:43

Saliven napsal(a):

Michal Macek:
Vy skutečně přes stromy nevidíte les. To, že jsou Právo, MF a Lidovky neobjektivní bije do očí a musí to pochopit každý, kdo čte komentáře - ono to je docela i logické, že pravicový deník komentuje doprava a levicový doleva. Ostatní samozřejmě objektivní je, protože fakta se dají jen prostě konstatovat (ono z bouračky nebo utopeného děcka se žádná politika udělat nedá). Jestli se nejprestižnější deník pozná podle toho, že má nejvyšší náklad, tak je nejprestižnějším deníkem u nás Blesk. Hálelujá. Mimochodem ta vaše spojitost prestiže s výší platů žurnalistů je taky zajímavá (a jak víte, kdo má kde jaké platy?)
03. 03. 2009 | 16:53

Saliven napsal(a):

Michal Macek:
A jestli jste hrdý na svého jmenovce proto, že na veřejnosti udeřil člověka bez varování ze zadu, tak to dost vypovídá o vašem charakteru. Taky zahýbáte hrdině svojí manželce/přítelkyni a rozkrádáte státní majetek jako váš hrdina?
03. 03. 2009 | 16:54

mefisto napsal(a):

To Paterik
On se pan Rath pouze poučil od vašeho idolu, Topolánka, který po svém jmenování předsedou vlády vyhlásil bez valného zájmu médií nacistickým sloganem Noc dlouhých nožů. Ale vám jsou asi patrně čistky ve stylu SS sympatické, totální rozprášení nejdůležitějších útvarů Policie Íčkem považujete za standardní postup ministra vnitra v demokratických zemích, stejně jako vyházení všech zaměstnanců v úřadech typu CzechInvest atd… Nejdřív byste si měli zamést před vlastním prahem, než začnete kydat hnůj. A co se týká objektivity našich médií, ještě bych pochopil, kdyby kydaly hnůj na politiky ČSSD, kdyby ta byla u moci a měla reálný vliv na dění v této zemi, ale vzhledem k tomu, že Paroubek a spol jsou dva roky v opozici, je jejich neustálé propírání na předních stranách MF, LN a Reflexu opravdu směšné. Vpodstatě jim to musí lichotit, protože tato média je paradoxně dělají mocnějšími než jsou…
03. 03. 2009 | 16:55

Klára napsal(a):

Pamatuji si výstup D. Ratha na počátku devadesátých let v Motole.Horoval pro zvýšení platů lékařům. Několikrát se zviditelnil v různých Tv debatách výroky, že lékař má nižší plat než instalatér. A výsledek? Sotva se stal ministrem, na lékaře se vykašlal a dnes bojuje na straně levičáků a jejich demagogických odpustek pár korun. Asi se chce vrátit do předlistopadových let, kdy z nedostatku financí nemocnice losovaly, kdo bude léčen a kdo dostane placebo.
Pane doktore, je mi z vás zle!
03. 03. 2009 | 16:56

Saliven napsal(a):

Klára:
Vy jste lékařka nebo z lékařské rodiny, nespa? Nemají ti dělníci medicíny, pardon, obvodní lékaři, už těch plateb trochu moc? Mají kapitační platbu za každou ovci, kterou mají v registru, dostávají za body a teď ještě 30 korun za každého pacoše. Je to málo, když má obvoďák 2 - 3x víc než chirurg v Nemocnici, který bouchá 24tky?
03. 03. 2009 | 17:03

Saliven napsal(a):

Mimochodem znám povícero lékařů, kteří nejsou nadšení z tahání poplatků z babiček, kteří k nim chodí. A já se jim nedivím Pro ministra Julinka to byli ale jen zneužívači péče, kteří se chodí jen vykecat a tak byli stejně penalizováni jako mladí a zdraví lidé. Tomu říkám koncepčnost. Jako kdyby peníze byly důležitější než zdraví. Pokud byli lidé, kteří dopláceli hodně za léky, nebyl problém jim ten limit udělat taky. To by ale lékárníci a dělníci medicíni nedostali peníze navíc.
03. 03. 2009 | 17:06

mefisto napsal(a):

To Klara
Milá Kláro, on ministr zdravotnictví, jestli vám to neušlo, by měl být ministrem všech občanů této země a hájit jejich zájmy bez rozdílu…Nejen zájmy jedné úzké zájmové skupiny nebo skupin, jak to činí současné vedení, které zastupuje pouze zájmy lékárníků, některých lékařů a farmaceutických firem. Ministr by měl zastupovat také pacienty a na ty jaksi pánové Julínek, Cikrt a Filipiová zapomínají… A jestli máte pocit, že si někdo někoho kupuje za 30 korun, pak podle mne si kupuje ministerstvo lékaře, aby drželi ústa před plánovanou privatizací = největším tunelem v historii ČR. Doufám, že k této velekrádeži 270 miliard nedojde, protože pak by na tom prodělali až na pár zlatokopů typu pana Chrenka, několika málo zainteresovaných úředníků a politiků všichni občané tohoto státu bez rozdílu včetně lékařů samých.
03. 03. 2009 | 17:09

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text (obsahující nadávky "hajzl" apod.), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
03. 03. 2009 | 17:15

Paterik napsal(a):

Saliven:

Ale tady vůbec nejde o krajské funkcionáře, ti se střídají normálně. Jde spíš o ředitele nemocnic a gymnázií, kteří s politikou spojeni nejsou. Těm vládu Ratha fakt nepřeju.

Mefisto:

Kdo řekl, že Topolánek je můj idol? Třeba jsem zelený... Ale můžeme přihazovat dál - já flekuju Drymlem a Mrštinou. Jo a MF píše o krakatici dost často a na předních místech figurují Íčko a Téčko. Kmenta o tom mimochodem napsal celou knihu, kterou byste si měl přečíst. Takže jaképak nadržování. Kdybyste procitnul ze zaslepenosti, zjistil byste, že MF ostřeluje politiky bez rozdílu barev. Nemůžou za to, že Rath ze sebe udělal snazší terč než jiní.
03. 03. 2009 | 17:19

rotty napsal(a):

Dr.Rathe, držte! Fandíme Vám! Na ty ubohé modrostrakovské žumpácké výkřiky nereagujte. Pokračujte ve své práci a vydržte!
03. 03. 2009 | 17:21

Saliven napsal(a):

Paterik:
To se právě pletete - šéfové nemocnic, které vyhodil, jsou poměrně vysokými členy ODS v kraji. Kdyby to byli nestranní profesionálové, neřekl bych ani slovo. Mimochodem co říkáte na tohle?

http://zpravy.idnes.cz/odvo...
03. 03. 2009 | 17:23

mefisto napsal(a):

To Paterik
Máte pravdu, Topolánka vám podsouvat nebudu, za to se omlouvám, ale flekování neberu, protože bychom tu i tak byli do noci :). Co se týká objektivity MF, asi se těžko dohodneme, myslím, že každý si může udělat názor sám. Stačí si spočítat četnost výsměšných komentářů a karikatur Paroubka s Rathem a porovnat je s podobnými zmínkami o politicích současné vládní koalice… Znovu opakuji, noviny by podle mne měly pranýřovat především (ne výhradně) vládnoucí strany a dle obsahu MF,LN a Reflexu mám pocit, že u moci je stále ČSSD…
03. 03. 2009 | 17:36

Admirál napsal(a):

Copak že pořádají štvanice MF, LN, Reflex atd., je sice smutné, ale jsou to sokromé noviny.

Ke štvanici se ale přidají s chutí i státní médi- ČR Radiožurnál (věnovali zrovna tomuto témato celý dopolední blok).

To bych blil.
03. 03. 2009 | 17:39

mefisto napsal(a):

To Saliven
Díky za link, to je tedy pecka, doufám, že se vše nezamete pod koberec jako je běžné...Myslel jsem, že po rozkradení nemocnic panem Bendlem už není o co občany Středočeského kraje okrást a ejhle...Modří soudruzi mají evidentně zvláště vyvinutý smysl na rozkrádačky všeho druhu, ti předlistopadoví pak určitě jen blednou závistí...Jsem zvědav, co nám na to řeknou zdejší antirathovci
03. 03. 2009 | 17:42

Saliven napsal(a):

mefisto:
Co by na to asi tak mohli říct? Že za to může Rath, protože kdyby je nevyhodil, tak by si nevyplatili tak nestoudné odstupné (ale už nenapíšou, že jim to umožnil Bendl). :-)
03. 03. 2009 | 17:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mefisto:
Ta "pecka" je už čtvrt roku stará. Ještě starší "pecka" je o tom, jak kdysi nyní bývalý prezident ČLK parazitoval na úředním periodiku a tahal statisíce od farmaceutických firem za inzeráty i přímo jako "příspěvky", za což byla obviněna jeho tajemnice. Oranžový soudruh není o nic lepší než modrý.
03. 03. 2009 | 17:53

Hajný napsal(a):

Pane Rath!
Čtěte jen Aktualně.cz a ušetříte si nervy.
A na ledničku si přilepte slavný slogan velikého Miloše Zemana.
03. 03. 2009 | 18:16

fafnir napsal(a):

Zbyněk Matyáš,Saliven
vy se tu přete o staré "pecky"Jak to že se nikdo nezamyslí nad tím,že hejtman,poslanec MUDr Ráth,stíhá vykonávat tři zaměstnání s enormě vysokým platem,u dvou z nich placech daňovými poplatníky,jejich výše je zdůvodňována enormním pracovním a časovým nasazením téměř 24 hod denně.A to nějak nehraje.Buďto je jmenovaný superman,který zvládne být na třech místech najednou,vykonává li práci zodpovědně.To asi nebude.Nebo všechna tři zaměstnání vykonává z jedné třetiny a liknavě,pak by měl být vyhnán,a nebo nejsou tak náročná,jak dotyčný tvrdí,a měl by brát třetinu svého ročního platu,a i to je až až.Sice se prsil,že jeden plat rozdá potřebným,nyní to upřesnil na 10% s právem marketingového využití.Ale,nejde o to že plat rozdá.Za třetinu odvdené práce by měla být vyplacena maximálně třetina platu.
03. 03. 2009 | 18:32

bigjirka napsal(a):

fafnire, zapomínáš ještě na jeho dvě ženy!
03. 03. 2009 | 18:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

fafnir,bigjirka:
To nevíte, že pan MUDr. Rath nikdy nespí? Nechce, nemusí a proto může pracovat.
03. 03. 2009 | 18:46

Morová rána napsal(a):

Ať už si o panu hejtmanu Rathovi myslíme cokoliv, faktem je, že předmětem diskuse stejně jako hlavním tématem blogu je udajně zkreslený a zmanipulovaný výrok doktora Kubka o ženách, lékařkách.

No, nevím, já u toho sice nebyla, ale když pan hejtman tvrdí, že nic takového nezaznělo, nebo kdyby tvrdil, že tam Kubek ani nebyl, ba dokonce, kdyby nás snad přesvědčoval že žádný Kubek vůbec neexistuje, všemu bych byla bývala ochotna uvěřit spíš než tomu, co jsem si přečetla v Mladé frontě, kdybych tento pokleslý bulvární plátek vůbec byla ochotna číst.

Chtěl tím tedy říci, že onen pan dokor nemá nic proti svým kolegyním? Tak to je fajn!
A můžete mu někdo, kdo ho znáte vzkázat, že pokud ho opravdu tolik trápí odchody lékařek na mateřskou, nemusí mít obavu. Ony se z ní zase vrátí.
03. 03. 2009 | 19:06

Vico napsal(a):

A´t už je Rath jakýkoliv, je opravdu absurdní, jak už tu napsal Mefisto, že většina celostátních deníků tu pořádá štvanice a kruhové hony na opozici. Je to nevídaná anomálie.
U KSČM, která ve svých herbářích pečlivě lisuje předlistopadové listí to lze pochopit, ale jinak těžko.

Pamatuji, když začínala první Zemanova vláda. Ti hoši nejenže neměli sto dní hájení. Tehdy se tu navozovala atmosféra Titaniku těsně před potopením a to ještě vláda ani neměla audienci u prezidenta.

Přičítám to všechno hysterické reakci na výsledky posledních komunálních a senátních voleb.
03. 03. 2009 | 19:11

Saliven napsal(a):

fafnir+bigjirka+Zbyněk Matyáš:
Mluví z vás bledá závist! :-)

Teď vážně - Paroubek si nemůže dovolit poslat Ratha na kraj. Je to jedinej, kdo v rétorice na Mirka a spol. platí. Stačí už, že ze sněmovny odešel Hašek. O nic jiného v tom podle mého nejde.
03. 03. 2009 | 19:12

trouba napsal(a):

nepřekvapující myšlénkový potrath
03. 03. 2009 | 19:23

Jose napsal(a):

Perfektní rozbor. David Rath uhodil hřebíček na hlavičku. Je to jednoduše pravda.
03. 03. 2009 | 19:39

Jose napsal(a):

To fafnir
To se nikdo nezamyslí nad tím, jak mohl premiét Česka, který pracuje od nevidím do nevidím vedle toho získat titul takzvaného docenta a ještě posléze, navzdory akademickým zvyklostem titul takyprofesora ?
03. 03. 2009 | 19:52

vlkrekkluk napsal(a):

Nemám rád šmouly novinářské,
ty potvory vlezou všude.
Hysterie některých novinářských příznivců strany větších lumpů
nabírá na síle- viz jeden z předchozích příspěvků..
03. 03. 2009 | 20:23

Pamětník napsal(a):

Já Mladou Frontu nečtu zhruba od září 1990. Dále už to skutečně nešlo. Mladá Fronta tehdy začala mohutně propagovat Klausovo křídlo v bývalém OF a proti jeho odpůrcům pořádala štvanice podobné těm dnešním proti Rathovi, Kubkovi či Paroubkovi. A tak to šlo dále, do roku 1997-1998 MFD fandí ODS, pak v letech 1998-2002 spíše US (US-bývalí členové ODS...ti co zbyli v ODS "Klausovi sirotci" se zdáli být pro další fungování pravicové politiky zkompromitováni skandály roku 1997 a důsledky kuponové privatizace) a od roku 2002 zase ODS. Smutné je, že tento fanatický stranický plátek je snad stále nejprodávanějším deníkem v republice. LN jsou v bleděmodrém to samé, nechápu, čím se ty noviny vlastně od sebe liší. Stejně tak Reflex a Respekt. U Davida Ratha mně mrzí, že vůbec mohl vstoupit do ODS a to v době, kdy tu už ODS nějakou dobu řádila a kuponová privatizace byla v plném proudu. Sice tam dlouho nevydržel, ale přesto bych očekával od něho více rozumu. No a účel té současné štvanice je snad jasný, ODS musí udržet za každou cenu přímé platby ve zdravotnictví a později zprivatizovat, co se dá a zavést "americkou řízenou péči". Rath s Kubkem jsou těmto plánům hlavní překážkou. Celých těch 19 let říkám svým známým: nečtěte MFD, LN, Reflex, Respekt...je to jen modrý výplach mozků.
03. 03. 2009 | 20:39

Paterik napsal(a):

Saliven:

inu mě by moc nemrzelo, kdyby je za to zavřeli. Ale tohle nebyl důvod, proč je Rath vyhodil. Ale v jiných krajích vyhazují taky masově - se zajímavým zdůvodněním, že protože někdo udělal chybu, musíme je vyhodit všechny.

Mefisto:

proč by měly noviny kritizovat jen vládu? Pokud opozice dělá neplechy, není důvod o tom nepsat. Kromě toho levice má také své noviny a PR agentury, takže nějakou mediální nouzí netrpí. Paroub a Rath jsou karikovaní často, protože jsou prostě vděčným cílem. Ale Topol s Ćunkem jsou také častými hosty, takže žádnou paniku. A až bude levice zase u vesla, bude MF psát i o přehmatech opoziční ODS. Čili pořád remíza.
03. 03. 2009 | 20:57

bobr napsal(a):

Je opravdu pozoruhodné číst příspěvky některých modrých veleduchů. O samotném problému, o kterém Rath hovoří, nevědí vůbec nic. Ale kopou kolem sebe už jenom proto, že ten blog napsal Dr. Rath.
Pravda je, že slušný člověk MF dnes , stejně jako Lidové noviny a Reflex nečte. Táži se: proč je každé ráno v Radiožurnálu reklama na LN a MF? Protože jejich náklad a prodej klesá, remitenda na stáncích je velká Inu, dobré zboží se chválí samo. To co kdysi řekl o novinářích /určitě ne všech/ Zemen, beze zbytku dodnes platí. Až padne tato vláda, budou novináři zase psát jinak.
03. 03. 2009 | 21:38

suchánek napsal(a):

zdravím, salivene,

položím vám (ještě jednou) dvě otázky.

1. má vaše hyperaktivní PR oddělení v mailistu pro rozesílání tiskových zpráv adresy MF a Lidových novin?

2. pokud ano, prozraďte mi jediný důvod,proč?

-----------------------------
jinak, doufám, že se neurazíte, ale hrozně jste vyrostl. pamatuji si vás odtud z dřevních dob (byl jste tuším ajťák) a vaše argumentace nabrala neuvěřitelný drajv. myslím to upřímně (je hrozné, jak gross tento výraz zazdil, už jej skoro nelze normálně použít), myslím to fakt upřímně a v dobrém :-)
03. 03. 2009 | 21:42

bobřiček napsal(a):

Rád bych se připojil do debaty a měl bych takový návrh,z politiky se stal neprůhledný chaos,přičemž je chaos zřejmě nejdokonalejší řád,zabředli jsme do nekonečných sporů-tak dobře schůzujme,jednejme ve všemožných politických stranách,ale pánové-po šichtě,není to řešení?
03. 03. 2009 | 21:57

george napsal(a):

Z takových lidí jako D.R. by Karel Kryl vstal z mrtvých. Je to 15 let od smrti básníka s kytarou a představuji si ty jeho texty, které by byly víc než třeba.
Mladá generace však ctí Karla Kryla (je to vidět na youtube v komentářích) a nectí Karla Gotta, natož Davida R.

http://amicuswebsite.blogsp...
03. 03. 2009 | 21:58

radek napsal(a):

MF DNES a LN = PR ODS
03. 03. 2009 | 22:17

george napsal(a):

Podíváte-li se na situaci blíže a necháte si poradit, mohlo by to být i takto:

http://amicuswebsite.blogsp...
03. 03. 2009 | 22:17

Saliven napsal(a):

suchánek:
1. zcela jistě má, nicméně frekvence otištěných článků je skutečně nízká. A to ani nemluvím o regionální úrovni. Ono totiž mimo Právo je prakticky nemožné se do médií na nižší úrovni dostat - včetně Deníku. S tím mám poměrně blízkou zkušenost - zastupitelé v našem městě se jinam než do práva nedostanou, média veskrze nadržují jiné partaji.
2. snaha je o přístup do všech médií k oslovení co nejvíce voličů - to je přirozené ne? To, že to pak neotisknou je věc druhá.

Z vaší pochvaly jsem uplně štajf. :-) Děkuji pěkně. Třeba si toho všimne i někdo nahóře. :-D
03. 03. 2009 | 22:26

suchánek napsal(a):

saliven:

trochu schizofrenně spolu diskutujem pod dvěma blogy, takže definitivně dnes poslední vstup:

přečtěte si ještě jednou celého ratha a ještě jednou mi odpovězte, proč už se dávno nepostaral o to,aby byla stranou MF a Lidovky naprosto ignorovány.

dobrou
03. 03. 2009 | 22:40

Kingkong napsal(a):

To Saliven:

Ještě bych dodal, že panu Rathovi se ze sněmovny nechce kvůli imunitě... :)

Proto taky na Mirka platí...

Že je to podle mého přinejmenším amorální, je bohužel věc jiná...
03. 03. 2009 | 22:42

Noaco napsal(a):

Čemu se diví a o čem to mluví? Nicméně na sprosťáky, hulváty, mocichtivé bezpáteřníky za každou cenu a podrazáky to jinak nejde.
03. 03. 2009 | 22:57

Martin Rataj napsal(a):

Pane Rath,
bez ohledu na to, zda s Vámi v politických názorech souhlasím, potvrzuji jedno: Ano, Reflex a Mladá fronta jsou skutečně stoka. ČSSD nevolím, komunisty také ne, ale nenechám se proto krmit tak ubohou a sprostou žurnalistikou, jakou představují tato média. Co mají společného? Obě se do své zbulvarizované podoby dostaly za šéfredaktury Pavla Šafra. Moje teta dlouho pracuje v Mladé frontě, a navíc jako bývalý student žurnalistiky vím, že se na fakultě zcela otevřeně hovořilo o MfD jako o polovičním bulváru.

Pěkný den.
03. 03. 2009 | 22:58

Orthos napsal(a):

Manipulace, manipulace.
Závist, závist.
Cui bono?
Autoři článů zveřejněte
nejen své životopisy, ale i
rodokmeny!
P.S. Pročpak si vždy při čtení denního tisku vzpomenu na Miloše Zemana?
03. 03. 2009 | 23:21

Lojza napsal(a):

Pane Mihalco, proč mažete příspěvky nadávající do idiotů a ty, co nadávají do debilů necháváte? nečetl jsem smazané, ale podle toho, co u Vás projde, do nestrannosti máte hodně daleko. Proč nemůže být Matěj Kopecký idiot, když Ratha označil za debila?
03. 03. 2009 | 23:47

Lojza napsal(a):

to lubos
tak vyhoď to zrcadlo a neposlouchej se, jednoduché řešení.
03. 03. 2009 | 23:56

Lojza napsal(a):

Toaletní noviny, tak jsme říkali Rudému právu za totality. Vyvolávalo nucení na stolici a při nedostatku toaleťáku posloužilo i jinak.Že by o titul"Toaletní noviny"soutěžila Mladá fronta s Lidovkami? Toaleťáku je dnes dostatek, tak snad jen na tu lepší stolici, ale pozor!Některé články vyvolávají i nauzeu, takže hezky sedět na míse a kýbl mezi nohy.
04. 03. 2009 | 00:06

Jan Vaculík napsal(a):

Lojzo,
na to mazání idiotů je jednoduchá odpověď:
když vám řeknu, že jste idiot, tak je to vyloženě nadávka, protože to nemůže být pravda. Idiot má totiž IQ pod 70 a práci s počítačem by v žádném případě nezvládnul.

Zatímco když vám řeknu, že jste debil, tak už se to může jevit jako docela normální pojmenování stavu věcí tak, jak jsou.

A v tom je právě ten zásadní rozdíl! Ale neberte si to osobně, prosím.
04. 03. 2009 | 00:14

Kingkong napsal(a):

Bod pro pana Vaculíka... :)))
04. 03. 2009 | 00:24

Lojza napsal(a):

Jan Vaculík
Trochu jste mě znejistil, ale neuvěřil jsem a podíval jsem se do tabulek. Tak prosím, poučte se:
IQ do 70 Debilita, slabomyslnost. Je-li dobře veden, zvládne zvláštní školu. 6,8 % do 50 Imbecilita, střední stupeň slabomyslnosti. Nevzdělavatelný, ale osvojí si sebeobslužné návyky. 2% do 20 Idiocie, těžká slabomyslnost. Nevzdělavatelný a nevychovatelný.

Uklidnilo mě to, opravdu nemusíme brát osobně. Kingkongu bod? To by se neobsloužil a neuměl by psát :-). ReCAPTCHA po mně chtěla, abych Vám napsal že jste Pindall:-))
04. 03. 2009 | 00:33

Lojza napsal(a):

to Jan Vaculík a Kinkgkong,
děkuji za vtipné poznámky na dobrou noc, jdu spát.

Pane Rathe, i podle mých zkušeností a vnímání, popisujete postupy některých novinářů naprosto přesně, je to nepřehlédnutelné a je smutné že to tak je.
04. 03. 2009 | 00:46

Jan Vaculík napsal(a):

Lojza
Děkuji za upřesnění, já jsem technik a na klasifikaci jednotlivých stupňů oligofrenie jsem se díval kdysi před 30 lety.
Takže to dáme společnými silami dohromady: dle Vašeho návodu číslovku 70 přepisuji na 20 a už to bude úplně v pořádku.

Pogratulujme si ke smyslu pro humor a k tomu, že nám bylo prokazatelně dopřáno aspoň těch 70! (Tedy pokud za někoho z nás tady na klávesnici neťuká pečovatelka.) - Dobrou noc!

:-)
04. 03. 2009 | 01:07

Carlos V. napsal(a):

Nikdy by mě nenapadlo, že budu obhajovat Davida Ratha. Musím ale uznat, že má pravdu - ale jinak, než to napsal.

Nesouhlasím, že je to otázka pouze Rathem jmenovanych periodik.

Pakliže řeknu, že za Hitlera se stavěly stadiony či dálnice, neobdivuju Hitlera a nejsem fašistou.

Pakliže řeknu, že za komunistů byla menší kriminalita, neobdivuju Gottwalda a nejsem komunistou.

Nejedná se jen o politiku. Při sledování zpráv v televizi se domnívám, že být dítě, nyní bych byl televizní hvězdou. Co jsme se narozbíjeli oken, svedli bitev vednými kameny a klaky mezi partami (končícími občas šitím v nemocnici), naprováděly "hrozné" šikany (každý občas utrpěl pupendo).

Kouřili jsme za školou, střiíleli po sobě vzduchovkou, pivo pili od patnácti, jezdili na kole i lyžích bez helmy.... a přesto jsou dnes z většiny z nás normální lidi.

Dnešní děti jsou v tomto paranoidním světě doprovázeny do školy, protože počet úchylů patrně strašně vzrostl. Dnešní děti musí být obrněny na kole, v autě a brzo i na lyžích. Dnešní děti jsou kriminalizovány, pakliže požijí něco piva či vína. Dnešní děti si nesmí hrát venku - svět je přece plný zločinců a úchylů.

V tomto sterilním světě se nás novináři snaží srovnat do lajny sterility a pochodovat v jednom šiku, hezky umyté mýdlem s desinfekcí.

Máme novou totalitu. Totalitu sterility.
04. 03. 2009 | 02:36

Wenda napsal(a):

Nabývám dojmu,že "noviny" na rozdíl od Váas,jsou daleko serióznějšími a je jenom dobře,že tak často nemění politické názory jako některé politické korouhvičky,které jsou názorově stabilní pouze dle stranického dresu anebo jak se jim to hodí.
Možná jste pozapomněl,že média jsou tzv. hlídacím psem demokracie.Jestliže Vám média připomínají Vaše sliby,názory a postoje z doby nedávno minulé,tak fungují jako dobrá paměť.A to je pro voliče vynikající zrcadlo politika,který se pak uchází o jejich hlasy,jakkoli tvrdí,že on tohle a tohle neslíbil,neřekl a neudělal.
Měl by jste být médiím vděčný i za to,že by jste si měl přečíst,jak vytříbený vkus a rétoriku má doktor-poslanec-hejtman ve Vaší osobě.Trochu vlatní sebekritiky ještě nikomu neuškodilo.Pamatujte i na to,že diagnozu i recept může i doktorovi vystavit někdo úplně jiný.
04. 03. 2009 | 06:44

Paterik napsal(a):

Carlos:

Říct, že za Hitlera se stavěly dálnice, není pochvala. Rath to ovšem řekl trochu jinak...

Nevím, co vás vede k tvrzení, že za komunismu byla menší kriminalita. Jednak se kriminality dopouštěl stát na svých občanech, jednak některé dnes nepřípustné činy byly tehdy společností tolerovány (korupce, drobné přikrádání...)

Ono střílet po sobě ze vzduchovky možná nevadí, když ale děto střílejí ze samopalu, tak to by už asi vadilo. Co se týče bezpečnosti - dřív taky nebyly v autě airbagy a lidé normálně existovali - pokud se ovšem nezabili při nehodě. Ne každé opatření je hned výplod paranoie.
04. 03. 2009 | 07:03

xx napsal(a):

Jak hodný Rath myslí na chudé.
http://www.reflex.cz/Clanek...
04. 03. 2009 | 07:23

Roman napsal(a):

Po mnoha letech jsem prostě zrušil předplatné MF Dnes. Snažím se být totiž čtenářem nezávislým a radím to všem.
04. 03. 2009 | 07:38

jepice napsal(a):

04. 03. 2009 | 08:05

silspok napsal(a):

1) Zastupitele za CSSD v kraji - 4 mega pokud hlasuji jinak nez vudce

2) Neznalost dejin, odvolavani se na Hitlera, jasny cil - ziskani nacionalisticky ladenych volicu.

3) "Odmeneni" reditelu skol za ignoraci bolsevicke ankety o jmenu papirove stredoceske VS.

4) Cistky v nemocnicich bez udani skutecnych pochybeni reditelu.

5) Porusovani zakona nevybiranim poplatku.

6) Podivny zisk lekarskych osvedceni

7) Vyhrozovani reditelum pojistoven.

8) Bizardni "ZOO sponzoring" pro vlastni volebni kampan, z penez danovych poplatniku, cili ze sveho platu.

Ty media jsou ale zumpa ... nevim nevim Davide
04. 03. 2009 | 08:08

silspok napsal(a):

Jinak souhlasim, ze to media s Kubkem dost pokroutila, nicmene to nemeni nic na podstate, ze Kubek rekl skutecne grandiozni kravinu ... viz. audiozaznam, viz treba tento clanek http://blisty.cz/2009/3/4/a...

Ale ze se takhle horlive ozval David je pro mne jeste horsi, zvlast kdyz jeho zena i milenka bydli nedaleko od sebe a David se jenom rozhoduje, kde tu kterou noc bude chrnet ... je to takovej nas Don Chuanek
04. 03. 2009 | 08:28

Luděk napsal(a):

Nemluví náhodou pan Rath o sobě?
Podle sebe soudím tebe.
04. 03. 2009 | 08:34

Mirdax napsal(a):

Naprostý souhlas s Vámi!!!
04. 03. 2009 | 09:03

Magda napsal(a):

Pane Rathe, téměř bez ohledu na to, co řeknete, Vás nemusím. Jste ješitný narcista, okouzlený sebou, vodu kážete a víno pijete, nevěřím Vám snad ani nos mezi očima.
04. 03. 2009 | 09:36

PetrK napsal(a):

Pane drathe, plně souhlasím s Magdou. Dělá se mi z vás špatně dřív, než otevřete ústa.
04. 03. 2009 | 09:42

Franc napsal(a):

Rath řekne, že poplatky v lékárně jdou do kapsy lékáníkovi a odvolává se přitom na zákon. Zárověň pomlčí, že následuje cenová vyhláška, která upravuje cenu léků vydaných na recept směrem dolů v návaznosti na zaplacený poplatek. No není to demagog?. Lidé kteří potřebují vůdce mu samozřejmě fandí. Přitom si neuvědomují, že je to návrat k totalitě!
04. 03. 2009 | 09:53

Paterik napsal(a):

Inu Kubek je Rathův oddaný fámulus, skoro siamské dvojče, čili není žádný div, že se ho jeho páníček zastává. I kdyby Kubek plácl sebevětší nesmysl, Rath by ho stejně hájil před zlými médii. Až bude Razh nedejbože zase ministrem zdravotnictví, to bude spolupráce s ČLK najednou pohádkově klapat...
04. 03. 2009 | 10:09

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři texty obsahující nadávky, které jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 03. 2009 | 10:20

NVS napsal(a):

Pane Rathe, naprosto s vámi souhlasím. Lidové noviny a Mladá fronta již dávno nepatří mezi seriózní tisk.Přesně jste to popsal, cílené štvanice. Akorát přemýšlím, jestli jsou novináři v těchto novinách tak sami iniciativní.
04. 03. 2009 | 10:21

starý skeptik napsal(a):

Svět podle Ratha
Na titulní straně všech deníků vychází zásadní projev pana Jiřího Paroubka na XV. sjezdu ČSSD, který objevným způsobem zhodnotil uplynulé čtyřleté období vládnutí ČSSD. Dále všechny deníky přináší v plném znění projevy pana Sobotky a pana Ratha o situaci v naší společnosti s ostrou kritikou přetrvávajících nešvarů, které nám znemožňují dosáhnout stanovených koeficientů rozvoje hospodářství. Pan Rath dále ostře odsoudil propagandistické snahy stanice Svobodná Evropa a navrhl zákon o zrušení souhlasu s jejím umístěním v České republice.
Bylo by to hezké, že?
04. 03. 2009 | 10:34

starý skeptik napsal(a):

Pro NVS:
MF Dnes (bývalá Mladá fronta) vlastní Němci . Ostatně, drtivou většinu novin v České republice vlastní německá nakladatelství. No a máme to
04. 03. 2009 | 10:41

Lex napsal(a):

jepice 04.03.2009 08.05.28
Ten Váš odkaz má komentář, který ve Vašem příspěvku není uveden http://www.zhavydrath.cz/ar...
Opravdu si myslíte, že je to špatně?
04. 03. 2009 | 10:48

hawk napsal(a):

Hail, soukmenovče Rathe!!!!!!
04. 03. 2009 | 11:04

hawk napsal(a):

.....kdybych to napsal správně, tak bych mohl být obviněn, že propaguji fašismus, tak to tedy ne, od toho je tu náš soukmenovec Rath :-)
04. 03. 2009 | 11:29

mleziva napsal(a):

Klasika. Jak noviny nepíší přesně to, co chtějí soudruzi z ČSSD slyšet, jsou zkrátka zmanipulované a je to...
04. 03. 2009 | 11:38

eX napsal(a):

Unie vydavatelů v roce 2008 už potřetí za sebou uznala kvalitu Reflexu opětovným udělením 1. místa a titulu Časopis roku v kategorii Společenský časopis.

Teda to musí být hrozná stoka, pane doktore..
04. 03. 2009 | 11:39

hawk napsal(a):

ano, jakmile se nepíše v duchu mas ...rozuměj podle Paroubka a jeho názorů... jeho důslední leštiči klik, jako Rath, Sobotka nebo zuřivý Zaorálek...to nejde napsat všechny poskoky:-)
04. 03. 2009 | 11:46

mleziva napsal(a):

04. 03. 2009 | 12:43

Kritik napsal(a):

Již v zákonech profesora Parkinsona se uvádí, že člověk jedná podle toho, co je mu bližší a čemu rozumí. Jen fantasta si tedy může představit, že MF Dnes se bude bude zabývat problémy zdravotnictví, když jsou tomuto listu bytostně vlastní demagogie a lži.

Ostatně, přečtěte si MF z doby Husákovské normalizace. Rudému právu v té době nikdo nevěřil. Čehož se chopila MF se svou sofistikovanou demagogií, tvářící se jako objektivní zpravodajství a fundované komentáře. Čímž mimořádně přispěla k dlouhodobé konzervaci Husákovského oportunizmu, podlézavosti a zbabělosti lidu této země. Podstatně víc, než Rudé právo.
04. 03. 2009 | 12:45

PatientO.T. napsal(a):

Prohlášení šéfredaktora Práva Z. Porybného z 4.3.2009:

Nemám ve zvyku využívat své pozice šéfredaktora k publikování svých názorů v listu, který řídím. Mlčet však nemohu v záležitosti, která se dotýká nezávislosti médií a svobody slova. O co jde. V posledních týdnech jsem byl z různých míst opakovaně varován, že pokud bude Právo pokračovat v dosavadním, údajně nepříznivém způsobu psaní o sociální demokracii, může přijít o inzerci firem, jejichž management je jmenován nebo ovlivňován státem.

Jak je něco takového v době, kdy je ČSSD v opozici, vůbec možné? Nechci si hrát na detektiva, ale někdo zjevně sází na to, že část současných podnikatelských či politických „elit“ už najisto počítá s volebním vítězstvím soc. dem., a chce se předem nějak zavděčit krocením „neposlušných“ médií. Mohu k tomu říct jen jedno: Právo od své nezávislosti pod žádným tlakem neustoupí. Naštěstí jsou to čtenáři, a ne stranické zákulisí, kdo posuzují, zda píšeme pravdivě a zda si zasluhujeme jejich důvěru.

http://www.novinky.cz/domac...

Tak to chodí...
04. 03. 2009 | 12:59

honza napsal(a):

Plně s Vámi souhlasím pane Rathe.
Noviny udělají velký boom s kvůli jedné z kontextu vytržené věty. Ale aby se pozastavily nad problémy ve zdrav. to je jim cizí. A věřím, že některé noviny jsou až více než nezaujatý. Každý slušný a chytrý člověk si toho musí všimnout!!!
Pane Davide, my všichni Vás podporujeme a držíme palce!!!
Jen tak dál!!
04. 03. 2009 | 13:08

veselá zubatá napsal(a):

04. 03. 2009 | 13:16

pavlik napsal(a):

Občani,

naši zdravotní pětiletku splníme i kdyby měla trvat deset let.

Že Vy jeden šibale převlíknutý kabáthe - Ráthe.
04. 03. 2009 | 13:53

donald napsal(a):

Nemam sice iluze o novinarich, nicmene Rath je ten posledni, kdo by to mel kritizovat. Pouziva uplne stejne metody, s dodrzovanim zakonu si hlavu nelame, vyhrozuje lidem, takze mu velmi prospeje, kdyz se v te same zumpe, co pomahal napoustet, pekne vykoupe. Ja bych se velmi primlouval, aby uz se z ni nevynoril.
04. 03. 2009 | 14:10

hawk napsal(a):

To David Rath

Kdyby se náhodou někdy na vás pořádala štvanice, napiště něco kémošům do blogu a já se zúčastním a rád. Té štvanice, samozřejmě, na Ratha vždycky, nemám rád fašisty, lháře a převlékače kabátů.
04. 03. 2009 | 14:13

doktor napsal(a):

Na schůzi Výboru pro zdravotnictví Parlamentu MUDr.Kubek, president ČLK, na žádost toho výboru přednesl a doložil tuto statistickou úvahu: http://www.lkcr.cz/document... Náš pravicový tisk se souhlasným huhňáním politgiků ODS, z ní vylovil bez souvislostí jen Kubkův povzdech, že na zhoršujícím se nedostatku lékařů u nás (platí to ovšem i pro sestry) se podílí i jejich větší absence při plnění mateřských úkolů. Ty novináře bych nejen zbavil práva psát (měli by to udělat za neplnění profesních zásad Etického kodexu novináře jejich zaměstnavatelé), ale ještě raději tělesně potrestal. Nic jiného na ně neplatí. Po topolánkovsku zmlátit a zkopat!
04. 03. 2009 | 14:59

Michal Macek napsal(a):

saliven:

1/Komentar je druh clanku ve kterem novinar rika SVUJ NAZOR na neco.takze je jasne ze bude ovlivneny jeho politickymi sympatiemi - jednoducha rada - ctete komentare novinaru s podobnym nazorem jako je Vas

2/platy v MF atd neznam - ktere noviny maji podle vaseho tipu nejlepe placene novinare?
a blesk je bulvar tak tu nemichejte hrusky s jabkama

3/na Miroslava Macka sem hrdy protoze branil cest sve zeny - to je ovsem chovani kteremu Vy asi nerozumite
04. 03. 2009 | 15:09

Michal Macek napsal(a):

saliven:

nekradu a jestli sem verny sve zene je moje soukroma vec,kazdopadne pokud bych nebyl tak se postaram o to aby to nikdo nezjistil :))
04. 03. 2009 | 15:13

sedi napsal(a):

pane Rath, novinari jsou takove zrcadlo vas, politiku. Co vam z ust vyleti, to mate druhy den na papire. Zmente nejdrive sebe a pak pocitite i zmenu okoli. Obavam se ale, ze pro vas uz je pozde. Vy mi prijdete jako takovy pan Cunek v CSSD.
04. 03. 2009 | 15:43

jepice napsal(a):

Lex:
Jak vás jen mohlo napadnout, že by to mohlo být špatné? :)
Kdo by nebyl šťastný, že se může podílet na volební kampani pana doktora?
Konzumovat plody páně hejtmanovy dobročinnosti bez světel kamer by mohl chtít jenom nevděčník - a takový pochopitelně nemá nárok.
04. 03. 2009 | 16:07

Veskawesi napsal(a):

Vy se mozna bavite, ale my ostatni se bojime. Vas a vasich praktik. A pro proti vam pujdeme. My vas nechceme. vy nejste politik, neprinasite nic teto zemi. Vy jen vite, jak v tom "chodit" Dobre mozna pro vas, spatne pro nasi zem.
04. 03. 2009 | 16:37

Saliven napsal(a):

Michal Macek:
1) Já to chápu a činím tak, ale odvozovat prestiž MF dle komentářů..no nevím nevím. Třeba článek páně Párala, že krize je super, že povstanou noví bojovníci a ty silní posílí..no nevím.
2) A jak tedy víte, že v MF berou nejvíc, když nevíte? Já to taky nevím a sama tato informace nemá prakticky žádnou vypovídací hodnotu.
3) Macek nemohl bránit čest své ženy, bránil jen svoje ego. Rath totiž neurazil jeho ženu. Řekl, že si jí vzal Macek pro prachy. Urazil by jí tak, kdyby řekl, že to bylo obráceně. Je tak složité pochopit tento rozdíl? Blochové je mi líto, je to pohledná schopná ženská a vezme si takového...A jestli brání čest svojí ženy tím, že někoho flákne ze zadu, to je vskutku hrdina. Kdyby se mu postavil čelem, tak tedy budiž. Ovšem jak by to dopadlo, kdyby všichni řešili svoje spory tímto způsobem.To by byla krásná civilizace co?
04. 03. 2009 | 17:52

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Saliven:
Zlodějům nezávidím.
04. 03. 2009 | 17:59

Michal Macek napsal(a):

saliven:

M.Macek argumentoval tim ze pana Ratha nekolikrat predtim varoval a vlastne i tesne pred pohlavkem rekl ze si jde vyridit soukromou zalezitost.Ze dr.Rath nepovazoval za nutne se otocit uz je jina vec varovan byl.a s tou cti - ok tak branil cest cele svoji rodiny vcetne zeny - Dr.Rath nema co ventilovat do medii neci rodinnou situaci

ja nevim kolik berou v MF Dnes ale proste si myslim ze jako nejvetsi noviny take nejlip plati

jinak krize neni super ale kazdy ma pravo na svuj nazor ne?
04. 03. 2009 | 18:10

Saliven napsal(a):

Michal Macek:
Nejste jeho příbuznej, když opakujete ty jeho hlouposti? :-)))) Vždyť je to úplně směšné. Vám by snad došlo, kdybyste na ctihodném setkání lékařů zaslechl jedním uchem, že si jde vyřídit soukromou záležitost, že vám chce jednu fláknout? Mně teda ne. Když už - nemohl třeba říct: Ráthe vstávej, teď dostaneš na držku? A vůbec - kam bysme došli, kdyby si to všichni vyřizovali takhle? Přišlo by vám normální, kdybyste mi tu řekl, že jsem levicovej blb. Já bych k vám přijel, počkal až se otočíte a pak vám jednu plesknul?

Největší noviny jsou Blesk, ale nevím, jak platí. :-) Já nikomu právo na názor neberu, nicméně se pak nemůže dotyčný divit, že jeho názor prohlásím za absolutně neobjektivní.
04. 03. 2009 | 18:35

Michal Macek napsal(a):

saliven:

od toho je to nazor ze je subjektivni - obejktivni je zprava.

resit vsechny spory rucne je samozrejme blbost ale v nekterych situacich - myslim tim u nekoho kdo si furt pousti pusu na spacir a urazi vsechny okolo - tak uz proste bylo na case si myslim :))

no a ten rozdil sem myslel tak ze musite rozlisovat mezi bulvarnim a nebulvarnim tiskem

ja si proste nemyslim ze si zurnaliste v takovych periodikach muzou dovolit nejakou neobjektivitu - na to je snad nakej kodex a myslim ze by takovej novinar hodne rychle letel .,,ja nevim,je tu nejakej novinar aby nam rekl jak to je?
04. 03. 2009 | 18:47

Michal Macek napsal(a):

saliven:

a nemuzete prijit zepredu k nekomu kdo sedi na jevisti na tribune - to se tam jako budete splhat?
04. 03. 2009 | 18:49

Saliven napsal(a):

Michal Macek:
Nemohou si dovolit neobjektivitu? To chcete říct, že jsou komentáře v Lidovkách nebo MF Dnes objektivní? Dyk sám píšete, že má každý nějaký názor - to mají všichni názor objektivní? A co potom my? :-D

Nemusel k němu přijít zepředu, ale měl mu říct - vstaň, dostaneš do držky. A nebo si mohli domluvit férovku. Možností by bylo přehršel. To by ale nesměl bejt Macek sráč (pan Stejskal doufám promine). Nechápu, proč ho omlouváte. Chápu, že Rath nemusíte, ale glorifikovat zbabělý útok ze zadu, to je trapnost. Já nemám rád Bendla, ale kdyby mu jí někdo plesknul zezadu, řekl bych, že je to ubožák.
04. 03. 2009 | 18:59

Michal Macek napsal(a):

saliven:

vy me blbe chapete nebo ja nejsem schopen to jasne napsat.dohodli sme se ze budem rozlisovat bulvar a noviny a komentare a spravy ,priklad:

kdyz napisu komentar k mackove facce a napisu to co sem napsal vyse je to muj nazor a je to komentar a je to ok.

kdyz budu psat zpravu - clanek o tom ze dal macek rathovi facku tak to popisu ale nebudu tam uz vsouvat svuj nazor - kdybych to udelal tak sem uz neobjektivni a to si nemuzu dovolit jako novinar

snad uz bude jasno ted
04. 03. 2009 | 19:05

Saliven napsal(a):

Michal Macek:
Spíš nechápete vy. Už výše jsem psal, že MF Dnes je dobrý deník - až na ty 2 stránky komentářů, protože to by jeden blil (alespoň já). Tam není objektivity ani za mák (zvlášť Páral). Na suchých zprávách se nedá co do objektivity nic zkazit, to nejni politikum jako komentáře. Už si rozumíme?
04. 03. 2009 | 19:10

PatientO.T. napsal(a):

Kloním se k Salivenově názoru. Pokud bych připustil řešení sporu duelem, mělo by to být se vší parádou: volba zbraně, sekundanti, určení pravidel a doby klání, atd. Jen lékař by snad nebyl v daném případě nutný, aspoň jeden z duelantů by to pravděpodobně přežil. A jako zubař dodávám, že (byť panem Rathem hluboce opovrhuji) Macek měl být okamžitě skolen někým z přítomných neb coby HOST sněmu ČSK napadl hosta jiného. Škoda, že jsem tam nebyl...

A co, Salivene, říkáte na Porybného prohlášení?
04. 03. 2009 | 19:14

Saliven napsal(a):

PatientO.T.:
:-)))))

No po tom, co jsem si ráno to Porybného prohlášení přečetl, tak ve mě trochu zamrazilo. Pokud to pochází přímo z partaje a ne z nějakého vlčáka cítícího syrové maso, tak jsem hluboce zhnusen (v případě vlčáků taky, ale to tak "nebolí"). Takové praktiky jsou nepřípustné a měly by být tvrdě ztrestány. Jsem zvědav, jak se celá kauza vyvrbí.
04. 03. 2009 | 19:18

Michal Macek napsal(a):

saliven:

asi si nerozumime.kdyz MF dnes napise o nevestinci s dotaci (napriklad) tak p.Paroubek vyda tiskovou zpravu ze je to provladni medium ktere neobjektivne informuje (mirne receno) a to je myslim si blbost - ja myslim ze oni napsali co vedeli a jedine co na tom bylo neobjektivni je to ze se to predsedovi nehodi do kramu.naopak kdyz MF dnes napise o kauze Morava rozohnuje se predseda a zada malem odchod vlady.A to sou prosim stale jedny a ty same noviny - tak kdo je neobjektivni?

no a hejtman Rath je to same v bledemodrem
04. 03. 2009 | 19:53

Michal Macek napsal(a):

Patient OT:
tak mi vysvetlete proc po mackove utoku vetsina vasich kolegu v sale tleskala :))
04. 03. 2009 | 19:55

Saliven napsal(a):

Michal Macek:
A co má podle vás dělat? Říct, že mají pravdu? :-) Chápejte, že si každá partaj si musí chránit xycht. Kdyby to přiznali, klesly by preference. Buďte realista. :-)

Nicméně je rozdíl novinářské sousto - nešlo se toho nechytit a komentáře, které jsou skutečně silná káva. Právě hlavně ty komentáře jsou to, co z MF dělá "vládní" noviny.
04. 03. 2009 | 20:08

PatientO.T. napsal(a):

2 Michal Macek:
Proč? Nevím, ptejte se jich. Mne ostatně většinové postoje téměř nikdy nebraly. Přiznávám, jsem poněkud excentrický, a tak mohu-li se vymezit vůči okolí třeba jen chladným rozumným uvažováním a smyslem pro fair play, jsem tomu rád.
04. 03. 2009 | 20:31

Michal Macek napsal(a):

saliven:

nejlip by udelal kdyby to vubec nekomentoval - me ted rozesmalo ze CSSD jako opozice vystupuje velmi tvrde proti vlade a hodne kroku dela na zaklade ruznych pruzkumu verejneho mineni.Ted jim klesly ty preference tak si udelali vyzkum proc ( :D ) a zjistili ze si lide nepreji aby CSSD sla vlade tak tvrde po krku - a maximalni sebereflexe byla ta ze tusim Skromach (ten jedinej taky uzna chybu) rekl ze se mozna nektere veci neudelali nejstatsneji - kdyby to nebylo k placi tak se musim smat
!
04. 03. 2009 | 20:32

Michal Macek napsal(a):

patient OT:

to vas samozrejme slechti - ale nechete tim rict ze valna vetsina vasich vysokoskolsky vzdelanych kolegu jsou tuoe stado ze ne?
04. 03. 2009 | 20:34

Michal Macek napsal(a):

tupe stado samozrejme
04. 03. 2009 | 20:35

PatientO.T. napsal(a):

2 MM.
Tak jako většina populace, i oni jsou náchylní reagovat jako tupé stádo, co mám říct jiného?
04. 03. 2009 | 20:38

Saliven napsal(a):

Michal Macek:
Jak to může nekomentovat, když mu zavolá 30 novinářů a ptají se ho co on na to :-) Kdyby nic neřek, tak by hned druhej den mediálně zničili. :-) Něco se říct musí - musí se bagatelizovat, překrucovat, aby se minimalizovaly dopady na veřejné mínění. A jistě chápete, že v tomto případě vox populi, vox dei. Hraje se o hodně. V ideálním světě by stačilo přiznat vinu, omluvit se, udělat pokání a všechno by bylo fajn, v tom našem to nejde. :-)
04. 03. 2009 | 20:39

Saliven napsal(a):

MM:
No neřekl bych, že všichni tam jásali. Někteří i pískali a křičeli hamba. Každopádně hosté a poslové byli vždy v minulosti chráněni panovníkem - ublížit jim znamenalo urazit jej.
04. 03. 2009 | 20:41

MASH napsal(a):

Naprostý souhlas s autorem článku! Chápu sice, že existuje "pravicový" a "levicový" tisk, BOHUŽEL! Nicméně, je naprosto nepřípustné, aby si novináři podle svých osobních sympatií, či antipatií k různým politickým stranám dovolovali zcela překrucovat čistě informativní zprávu, či článek.
Ať si své politické plky "vyblijou" na dvoustránce komentářů, ale ať nemanipulují veřejností, jako bolševičtí propagandisté v 50. letech!
Sice zde zcela souhlasím s Rathem, ale podobně bych se zastával klidně i Topolánka, kdyby v Reflexu vyšel, jako Hitler (ač by na to, díky jeho nacistickým výhružkám, které poměrně často používal měl určitě větší nárok, než třeba Rath, jehož rodinu za války nacisté málem vyvraždili).
Každopádně, Lidové Noviny už velmi dlouho považuju podobně, jako Haló Noviny za naprostou žumpu! Velmi mě zklamal Reflex, který jsem si kupoval aspoň kvůli vynikajícímu Zelenýmu Raoulovi. Teď holt oželím i toho Raoula. Nehodlám svými penězi podporovat jakékoliv novinářské bolševiky, či neobolševiky!
04. 03. 2009 | 20:43

Saliven napsal(a):

MASH:
Tak koukejte na webu, já to tak dělám taky. Zelený Raul je bomba. :-)
04. 03. 2009 | 20:44

MASH napsal(a):

Saliven:
Kdyz to uz neni ono :( Byl jsem zvyklej si hezky odpoledne sedout do kavarny (pripadne udelat kvalitni kavicku doma sedet v obyvaku), otevrit si Hospodářky, celý je procíst... a pak, jako bonus, na kterej sem se vzdycky tesil si nechat Reflex, kterej jsem si posledni dobou kupoval skutecne jen kvuli Raulovi (no, mozna jsem ho v rychlosti prolistoval a prohledl fotky).
Takhle vecer u PC si Raula uz tolik nevychutnam :(
04. 03. 2009 | 21:16

Saliven napsal(a):

MASH:
Mně Respekt nikdy nevadil, ale ta honba za Rathem, to je fakt špína. A vyzývat čtenáře, aby zasílali obrázky na Ratha, to už skutečně hraničí s posedlostí. Nechápu..koukám jen na toho Raula.
04. 03. 2009 | 21:20

Lex napsal(a):

jepice
Není to můj styl, jak hodlá dobročinnost dělat pan Rath, ale také není můj styl podezřívat apritori každého z toho nejhoršího. Že chce o tom, komu ze svých prostředků poskytne dar, rozhodovat sám? To je špatně? To má zřídit něco jako "Nadaci Václava a Dagmar Havlových"? Vy víte, jak se tam žádá a rozhoduje o poskytnutí daru? Souhlas se zpracováním osobních údajů je neopomenutelnou podmínkou žádosti, jinak by donátor nemohl žádosti evidovat a ukládat. A konečně, pan Rath už volby vyhrál, jeho akce není na podporu jeho voleb. Že to může být využito v kampani ČSSD v roce 2010 není vyloučeno, ale dám dolar proti bobu, že pan Rath již na kandidátce do Poslanecké sněmovny nebude.
Hezký večer!
04. 03. 2009 | 22:29

beaujolais napsal(a):

Je jedno, jak to pan Kubek myslel, vyjádřil se jako pravé české kopyto, které o věci jakživ nepřemýšlelo jinak než ze svého pohledu nebo z pohledu ryze praktického. Jak si to česká společnost udělala, takové to má, nikdo mužům nebrání rozdělit si práci doma, ale to by střední a výše generace českých mužů nevydýchala. A obvinit někoho, kdo dělá skoro dvakrát tolik, že je příčinou krize, no, v tomhle Banánistánu se fakt dá říct vlastně všechno. Jednou tu skončíme na facky, protože za takovéhoto stavu slova fakt na nic nestačí. A nedivím se, že se tohoto pána zastává právě takový člověk jako pan Rath, známý to podvojný charaktér.
05. 03. 2009 | 00:19

Kormoran napsal(a):

pane Rath , vam by prospela adoptace novymi rodici. Matka - Jilkova a otec- Macek.
05. 03. 2009 | 03:24

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik, který byl v rozporu se záměry těchto stránek - tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
05. 03. 2009 | 09:53

Jos napsal(a):

Noviny typu LN,MFDnes a třeba Reflex nejsou žádné "objektivní" ani ve zprávách. Stačí si třeba vyhledat, co se v těchto plátcích vůbec neobjeví. Nebo se, místo zprávy, objeví nějaký ideologicky zfalšovaný komentář. Tyto noviny jsou totéž co Halo noviny, jen znaménko mají opačné. Rozhodně nepatří k tomu, co se nazývá "seriozní" deník či týdeník. Úděsné ovšem je, že to místo kde by se měly vyskytovat seriozní media je prázdné. Není tam nic,vůbec nic, dokonce ani na př. veřejnoprávní rozhlas nebo TV.
05. 03. 2009 | 15:09

Jakr napsal(a):

to Jos:
A nějaký konkrétní příklad byste neměl? Třeba když "...se, místo zprávy, objeví nějaký ideologicky zfalšovaný komentář."
Víte, jediné co dokazují vaše urážky, je vaše zfanatizované myšlení, které není schopné vstřebat, že by vaše modly mohly dělat věci, o kterých se novinách píše. To je zřejmé.
05. 03. 2009 | 17:08

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lex:
"dám dolar proti bobu, že pan Rath již na kandidátce do Poslanecké sněmovny nebude."
Vaši sázku bych přijal.
05. 03. 2009 | 18:04

Jan napsal(a):

Mladou Frontu a Lidové noviny nekupovat. Souhlas.
Pamatuju Rudé Právo. Rozdíly vidím minimální.
Stupidita a vymývání mozků na režimní objednávku.
Držím Vám palce pane doktore.
05. 03. 2009 | 19:02

kAREL napsal(a):

Souhlas s Janem.

Přestávám vnímat rozdíly mezi MFDnes, LN a RUDÝM PRÁVEM. Čirá propaganda a často uměle vytvařené kauzy.
Stačí si číst názory "hlídacích psů demokracie" či spíše pohunků v rubrice Názory :

- vláda je skvělá, ale nepochopená. My modří úderníci uděláme vše pro správně vnímaný obraz této skvělé vlády a ještě lepší politiky
- opozice je z podstaty hnusná, Paroubek má bradavici a s Rathem jsou nebezpečí pro náš demokratický režim
05. 03. 2009 | 19:13

Maira napsal(a):

Pane dr. Rathe, souhlasím a držím Vám palce. Hlavně se nedejde odradit a vydržte. Někdo tu hrůzu musí zastavit.
05. 03. 2009 | 20:08

Bobina napsal(a):

Sedmilhář Rath!!! On si snad opravdu myslí, že jsme národ ovcí, které si nic nepamatují??? Na jeho politickou turistiku, myšlenkové veletoče, touhu po moci a penězích atd... Je to naprosto bezcharakterní člověk, který degraduje politiku na špínu a hnus. A ještě by chtěl aby novináři na něho pěli samou chválu. ˇOno jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Pro ty co tomu nerozumí : Kdo seje vítr sklidí bouři!!!
06. 03. 2009 | 01:25

Václav napsal(a):

SOUHLAS. Jen pitoma necítí z LN hysterii proti ČSSD....
06. 03. 2009 | 01:35

Petr napsal(a):

Kritika z ust chameleona, kteremu je celkem jedno, za kterou stranu se ke korytu dostane je usmevna. Novinari nejsou o nic vetsi hnuj nez dotycny.
06. 03. 2009 | 08:58

hutor napsal(a):

Diskuze o nicem. Jeden rika to, druhy ono. MfDnes neverim ani slovo, Rathovi taky ne. Kdyby dal odkaz na stranky Lekarske komory a na nich byl elektronicky podepsany zaznam toho, co Kubek rekl, bylo by to aspon k necemu. Vubec se nejedna o nazorove strety. Jedna se o to ze jeden rika, ze se neco stalo a druhy, ze se to nestalo. Uz verim, jen tomu, co vidim a slysim a to naprimo. Ne v televizi, kterou ostatne ani nemam.
06. 03. 2009 | 09:40

Sup napsal(a):

Doktůrku, každej chvilku tahá pilku. To, jak konečně štvou tebe není nic proti tomu, jak ty štveš nás. No a co? Mám blít kref? Kdo se dal na vojnu, musí bojovat.
06. 03. 2009 | 15:31

SuP napsal(a):

Opravuji - SuP (nežeru mrtvoly, ani do nich nekopu.....že?)
06. 03. 2009 | 15:33

jos napsal(a):

To Jakr,
pane račte si zjistit na př. proč v LN už více než 10 let platí embargo a tvrdá cenzura na cokoliv co se týká problémů se sudetskými němci a vyšlo by z pera historika z Historického ústavu ČAV. Patrně je to v zájmu "svobody", ale jen názorů vybrané skupiny. No hlavně těm plátkům všechno věřte. To vám určitě pomůže.
06. 03. 2009 | 16:53

PatientO.T. napsal(a):

https://www.youtube.com/watc...

Ach jo... Chudáček malý, nikdo mu nepůjčí kyblíček...
06. 03. 2009 | 22:40

no comment napsal(a):

07. 03. 2009 | 14:15

no comment napsal(a):

07. 03. 2009 | 15:44

Bobin napsal(a):

To: Bobina
Rath je určitě sedmilhář, vždyť před několika lety měl názor, že jsou potřebné poplatky ve zdravotnictví. To Topolánek těsně před volbami v r. 2006 v pořadu ČT Otázky VM národu sdělil, že regulační poplatky ve zdravotnictví nebudou. Navíc existuje smlouva ODS s voliči, podle které jsou jakékoliv přímé platby pacientů ve zdravotnictví vyloučeny. Chudák Topolánek musel asi ustoupit Bursíkovi a Čunkovi. Ale že se ho za celou dobu žádný novinář nezeptal, jestli ho neznepokojuje, jak jeho nejlepší ministr Julínek v rozporu se smlouvou s občany vyrábí a pak odůvodňuje zákon na poplatky. Zkrátka Topolánek a provládní novináři jsou super!!! a Rath je sedmilhář.
08. 03. 2009 | 22:31

Důchodce68r napsal(a):

Pane Rath.
Nejsem lékař, jen zájemce o zdravou výživu. Zde je můj pohled na věc.

Velká většina z nás, nejenom v ČR, trpíme závažným nedostatkem hořčíku. V zemědělské půdě je obrovský deficit. Stala se chyba, nevědělo se, že má být také základním hnojivem. Je tu deficit milionů tun hořečnatých hnojiv nedodaných do půdy za desítky let nazpět. Zejména v souvislosti s nezanedbaným vápnění.

Co dělá převaha vápníku nad hořčíkem ve stravě, o tom jistě dost víte. Pro diskutující jen poznamenám: mimo mnoho jiného je to vadná funkce nervů, nejenom v oblasti funkcí tělesných (cukání ve svalech, křeče v lýtkách a šlapkách, nepravidelný tep, třes rukou až nečitelnost rukopisu, …), ale také duševních ( podrážděnost, napětí, vznětlivost, hádavost, kverulantství, neschopnost spolupráce, neschopnost usnout ani ve stavu vyčerpání, zmatenost, dezorientace, deprese, ... až hrůzné halucinace a deliria tremens). Příznaky duševní uvádím přibližně v tom pořadí, jak dlouho trvá a roste nedostatek v těle. Lékařsky se prokazuje nesnadno, jeho hladina v krvi se mění velmi málo, odebírání vzorků tkání se nedělá často. Jednotliví lidé jsou na nedostatek citliví velmi rozdílně, jak je tomu i u jiných prvků a vitamínů.

Podotýkám, že k téměř stejným příznakům vede i nedostatek vápníku. Dlouho se chybně napravovaly podáváním vápníku, většinou docházelo ke zhoršení. Ale není velký problém. Prostě zkusíme hořčík (dnes všude nabízený), když pomůže (velice rychle při dostatečné dávce), chyběl on. Když příznaky zhorší, chybí vápník, nebo vzácněji některé další látky. Moje dlouholetá zkušenost i poznatky z literatury praví - v 95% chybí hořčík.

Zpět k našemu problému medií a vůbec zoufalému politickému klimatu. Jsem si jist, že nedostatek hořčíku je jedním z mála nejsilnějších příčin. Že bez jeho vyřešení nemůže dojít k vyhovujícímu zlepšení. A ministerstvo zdravotnictví, jak se mi jeví, už dávno nemá skoro jiné starosti, než o peníze, přesněji řečeno o prachy. Jedna z mých dcer už před dvaceti lety (bylo jí 8) prohlásila „tati, vlastně by se ministrem zdravotnictví měl stát odborník na zdravou výživu!“. Dodávám – nebo na lékařskou prevenci.

Už končím. Diskutující se mě budou nejspíš smát. Ale Vás pane Rath prosím, pokud budete mít příležitost, najděte někoho s dostatečnou autoritou a vlivem, kdo by se o nápravu snažil. (Moje řešení by bylo takové. V prvé řadě, všechny veřejně činné osoby ze zákona testovat na výše uvedené příznaky a povolit činnost až po zjednání napravy. V druhé řadě, pomáhat občanům. Chiméry, viďte! Ale vidím dvě rizika – buď nás někdo pokouše z venku, nebo se pokoušem mezi sebou. Tedy mám-li se vyjadřovat umírněně. ( Pane Stejskal, cítíte tu snahu? )
Zdravím vespolek.
09. 03. 2009 | 00:05

hanka napsal(a):

...ani zajímavé...ani vtipné...jen a jen blbé...jako autor.......
13. 03. 2009 | 18:21

Kristýna B. napsal(a):

Suhlasím s Hankou... Komě obsahu pokulhává také forma - neškodilo by, kdyby si autor ozřejmil pravidla používání interpunkce: alespoň ve třech případech schází čárka před větou vedlejší. Překvapivé od člověka, který neváhá zkoušet premiéry z dějin střední Evropy...
11. 05. 2009 | 12:15

Bisnis Online napsal(a):

Probably some reporters wanted to immortalize.
13. 06. 2009 | 18:10

Omega watches napsal(a):

Omega watches not only rule the third planet but have traveled in space as well. In March 1965 NASA chose Omega as the only watch to have cleared the severe test conditions laid down by them. It won the "snoopy awards" in 1970 for helping divert a potential disaster. Omega''s speed master has been the only watch to land on the moon and thus the name moon watch was earned by it. http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 08:16

Buro napsal(a):

Spíš si přiznejte, že vám na těchto tištěných titulech vadí to, že vyjadřují jiné názory, než jaké se MOMENTÁLNĚ hodí zastávat vám. V západních zemích je zcela běžné, že se seriózní deníky otevřeně příklánějí k nějakému názorovému proudu - s tímto vědomím si je také čtenáři kupují. Jenže pro vás je "stokou" každý, kdo s vámi nesouhlasí.
17. 07. 2009 | 01:20

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
25. 08. 2009 | 23:32

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 06:38

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 07:26

ThereseGRAVES34 napsal(a):

That's great that we are able to receive the <a href="http://lowest-rate-loans.co...">mortgage loans</a> moreover, this opens up completely new opportunities.
03. 07. 2010 | 13:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy