Trump a pedofilie, Putin a homosexualismus

25. 01. 2021 | 19:57
Přečteno 2271 krát
Při útoku na budovu amerického parlamentu hráli význačnou roli příznivci krajně pravicových iniciativ, kteří jsou přesvědčeni, že političtí protivníci Donalda Trumpa jsou pedofilové obchodující s dětmi, pokud je rovnou neprzní. Trump je před tím i poté nejednou veřejně podpořil a pochválil. Sexualita coby záporný symbol zatažený do politického boje ovšem není nic nového, má svůj předobraz v metodách ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho spolupracovníků.

Upírka Hillary

„Když přemýšlím o všech dětech, které Hillary Clintonová osobně zavraždila, rozsekala a znásilnila, nemám vůbec strach se proti ní postavit,“ uvedl v později odstraněném videu na YouTube moderátor krajně pravicového webu Infowars Alex Jones. Šlo o jeden z vrcholů následujících po zveřejnění e-mailů šéfa prezidentské kampaně Hillary Clintonové Johna Podesty na Wikileaks. Lidé posedlí konspiračními teoriemi vyvodili z některých nevinných vět dalekosáhlé spiklenecké závěry, že Demokratická strana obchoduje s dětmi coby sexuálními otroky. (Smyšlenou aféru Pizzagate popsal v roce 2016 Washington Post.)

I na tomto základě vzniklo krajně pravicové internetové hnutí QAnon, jehož struktura a uvažování se blíží náboženské sektě, nejen častými odkazy na bibli. QAnon vyznává více konspiračních teorií, které mají společný základ:

1) Washington je ovládán tzv. deep state, což má být všemocná tajná organizace. QAnon vyznává Donalda Trumpa jako poloboha, jenž USA před touto utajovanou strukturou nikým nevolených státních úředníků, různých institucí a samozřejmě i hlavních médií chrání. Podle QAnon jsou veřejnými tvářemi deep state Hillary Clintonová, Barack Obama, George Sorose či nejnověji Billy Gates, který prý chce všem vložit do mozku čip, jímž by nás ovládal, případně jej vložit do těla při očkování proti Covidu 19.

2) Svět ohrožuje globální skupina pedofilů uctívajících satana, složená z demokratických politiků, podnikatelů i celebrit, jako je Tom Hanks nebo Oprah Winfreyová, která krom dalších prohřešků pije krev unesených dětí, aby nezestárla.

Hrozba vnitřního terorismu

Loni FBI označila dvě hlavní nebezpečí pro společnost. Ředitel Christopher Wray řekl před soudním výborem Senátu: „Většina případů domácího terorismu, které jsme vyšetřovali, je motivována nějakou verzí toho, co byste mohli nazvat bílým rasistickým násilím.“

A ve dříve vypracovaném interním dokumentu označuje FBI extremistické vyznavače konspiračních teorií v čele s QAnon, za rostoucí teroristickou hrozbu. Podrobně o tom informoval server Yahoo News.

V souvislosti s násilnými incidenty uvádí řadu zatčení, včetně těch, která dříve nebyla zveřejněna. Tak třeba spiknutí Pizzagate vedlo 28-letého muže k útoku na pizzerii ve Washingtonu, aby zachránil děti, o nichž se domníval, že je tam drží Demokratická strana, a uvnitř vystřelil z útočné zbraně (nikoho nezranil).

Dokument FBI také cituje nejmenovaného muže z Kalifornie, který byl zatčen 19. prosince 2018 poté, co byly nalezeny v jeho autě materiály na výrobu bomb. Muž prý plánoval „vyhodit do povětří satanský chrámový pomník“ v Capitolské rotundě ve Springfieldu, aby „informoval Američany o Pizzagate a Novém světovém řádu, který demontuje společnost.“

Mezi násilnými vyznavači konspiračních teorii figuruje i muž, který se zaměřil na High Frequency Active Auroral Research Program (HAARP), vládou financované zařízení na Aljašce, které příznivci konspiračních teorií spojují se vším možným, od paprsků smrti, po ovládání mysli. Nakonec zatkla dva muže, kteří „skladovali zbraně, střelivo a další taktické vybavení v rámci přípravy na útok“ na zařízení HAARP. Ti věřili, že se používá „k ovládání počasí a k bránění lidem mluvit s Bohem“.

Hrdí chlapci

Jiné krajně pravicové skupině Proud Boys, složené z pouličních rváčů, Trump v předvolební debatě vzkázal: „Hrdí chlapci – ustupte a buďte připraveni.“ Odpověděl tak na otázku, zda odsuzuje rasistické a militantní skupiny včetně Proud Boys. (Hrdí chlapci přijali tuto Trumpovu odpověď jako výzvu k přípravě akce.) Trump poté trval na tom, že násilí přichází zleva: „Někdo musí něco udělat s antifa a levicí, protože násilí není pravicový problém.“

Proud Boys vyznává trumpovskou ideologii: oslavujte podnikatele, zavřete hranice, libertarianismus (dejte každému zbraň, ukončete sociální péči) a tradiční genderové role (uctívejte hospodyni). – Víc na BBC.

Trump využíval nejen tyto, ale i další podobné iniciativy k získávání voličů a další své politice, víckrát jim poamericku veřejně vzkázal, že je má rád, víckrát je podpořil na twitteru i jinde a tvářil se při tom, že konspirační teorie jsou vlastně pravdivé. Například, když v roce 2015 pochválil Alexe Jonese, který vidí Clintonovou jako upírku vraždící děti, nebo když sám šířil konspirační teorii o deep state jako pravdivou. Trump tyhle nebezpečné blázny legitimizoval, ba povýšil na normativní úroveň.

Putinova protrumpovská kampaň

Konspirační teorie, včetně role Ruska při jejich vytváření a prosazování, přitahovaly během amerických prezidentských voleb v roce 2016 širokou pozornost. Podcast Yahoo News Conspiracyland odhalil, že ruská zahraniční zpravodajská služba byla původcem hoaxu, který spojoval vraždu zaměstnance Demokratického národního výboru Setha Riche s Hillary Clintonovou.

Kampaň, která ovlivnila tehdejší prezidentské volby ve Spojených státech, nařídil ruský prezident Vladimír Putin. Jejím cílem bylo podkopat demokratický proces v zemi a pošpinit demokratickou kandidátku na prezidentku Hillary Clintonovou. Uvedly to během Trumpova prezidentování, v roce 2017, americké tajné služby v odtajněné části zprávy o ruském vměšování do amerických voleb. (Moskva samosebou všechna obvinění jako vždy odmítla.)

Putin připravil Trumpovi tuto parádní předvolební kampaň, protože dobře vycítil, že Trumpovi je demokracie ukradená a může tudíž kráčet v jeho ideologických stopách a používat jeho metody. Trump podporoval a šířil konspirační teorie a dezinformace, Putin vyniká vytvářením chaosu, v něm už „nic není pravda“, za pomoci virálního šíření dezinformací. Pro úspěch a vysvětlení své politiky neváhá použít ani konspirační teorii. A sexualita coby předobraz satanův v tom hraje významnou úlohu.

Minulost je přítomnost

Ruský prezident se během více než dvou desítek let u moci velmi sblížil s pravoslavnou církví a snaží se zemi odpoutat od západních vlivů: ruský národ nepotřebuje západní životní styl, je hodnotou sám o sobě svou nevinností a velikostí. Demokracii odvrhl, protože mu nevyhovuje. Chce zůstat u moci, kdežto demokracie je systémem založeným na nástupnictví.

Neumí Rusům nabídnout dobrou životní perspektivu a naději do budoucna, proto se svou politikou obrací k minulosti a zároveň k nehybnosti, která má z minulosti učinit přítomnost, k níž mohou Rusové vzhlížet; v tomto vede Velká vlastenecká válka používaná pro politické účely jako jeden velký hrdinský epos, který dokazuje velikost Ruska a lidé proto mají být na co hrdí, když už v hrncích chybí maso.

Jako jeden z nástrojů tažení proti „prohnilému západu“ si Putin vybral potírání homosexuality i toho, co považuje za její podporu. (Vypůjčil jsem si pro zpracování „ruské části“ tohoto eseje informace z knihy historika Timothy Snydera CESTA K NESVOBODĚ: Rusko, Evropa, Amerika, nakladatelství Paseka / Prostor, 2019, kterou vřele doporučuji k přečtení. A v následujících odstavcích z této knihy přímo cituji – str. 54, 55, 56, 57)

Sodomie, sexuální dekadence

Snyder píše: Instinktem Kremlu bylo spojit demokratickou opozici s globální sodomií… Prohnilý Západ, permanentní nepřítel Leonida Iljiče Breněva, se vrátil – ale tentokrát měla být západní dekadence jednoznačněji sexuálního rázu. Iljin (ruský fašistický ideolog první poloviny 20. století, o jehož myšlenky Putin opírá svou politiku) označil jakoukoli opozici vůči svým názorům za „pohlavní zvrácenost“, čímž mínil homosexualitu. O sto let později zareagoval Kreml stejným způsobem na bezprostřední nástup demokratické opozice. Původci požadavku, aby jejich hlasy ve volbách byly (regulérně) sečteny, nejsou podle Kremlu ruští občané se zájmem na dodržování zákonů, ctění vůle veřejnosti a přetrvání státu. Jsou to neuvažující pohůnci globální sexuální dekadence, jejichž skutky ohrožují nevinný organismus národa.

Historik k tomu uvádí několik příkladů: Šestého prosince 2011 – den poté, co v Moskvě proběhly první protesty – retweetoval prezident Ruské federace Dmitrij Medveděv zprávu v tom smyslu, že jeden z vůdců protestů je „blbá ovce, co kouří ptáka“. Tehdejší předseda vlády Vladimir Putin prohlásil ve vysílání ruské televize, že bílé stužky, kterými se účastníci protestů označují, mu připomínají kondomy. Pak demonstranty přirovnal k opicím a názorně opici napodobil. Při návštěvě Německa sdělil šokované Angele Merkelové, že ruská opozice je „sexuálně deformovaná“. Ruský ministr zahraničí začal tvrdit, že ruská vláda musí zaujmout stanovisko proti homosexualitě, aby uhájila nevinnost ruské společnosti.

A nyní i jedna konspirační teorie pocházející otevřeně přímo z Kremlu: Putinův blízký spolupracovník Vladimír Jakunin opřel o obraz ovce celou geopolitickou teorii. Podle jeho názoru Rusko odedávna čelí nepřátelskému spiknutí, jež od počátku dějin řídí jejich běh. Toto globální uskupení uvedlo do celosvětového oběhu homosexuální propagandu, aby v Rusku způsobilo pokles porodnosti, a napomohlo tak zachovat moc Západu. Prosazování práv gayů je úmyslná politika s cílem Rusy změnit ve „stádo“, s nímž budou moci globální vládci kapitalismu snadno manipulovat.

Putin na globálním summitu v ruském Valdaji přirovnal partnerství mezi lidmi téhož pohlaví k satanismu. Práva gayů asocioval se západním modelem, který „otevírá přímou cestu k ponížení a primitivismu a jehož výsledkem je hluboká demografická a morální krize.

Hlasování = Západ = sodomie

V té době již v Rusku platil zákon přijatý „za účelem ochrany dětí před informacemi obhajujícími popírání tradičních rodinných hodnot“. Od roku 2013 Rusko trestá „propagandu netradičních způsobů života mezi nezletilci“. Sexuální menšiny mají v některých částech Ruska problém i s otevřeným pronásledováním. V roce 2017 se Putin vyjádřil, že dokud bude hlavou státu, nepovolí sňatky párům stejného pohlaví. „U nás nebude žádný rodič číslo 1 a rodič číslo 2. Budou táta a máma.“

„Lidská sexualita je pro vyvolávání úzkostných stavů nevyčerpatelným zdrojem. Snaha učinit heterosexualitu ruskou výsadou a homosexualitu čímsi, co přichází zvenčí, byla po faktické stránce směšná, ale fakta tu nebyla důležitá. Účelem kampaně vedené proti gayům bylo proměnit jakékoli demokratické požadavky v mlhavé ohrožení ruské nevinnosti: hlasování = Západ = sodomie. Rusko musí být nevinné a za veškeré problémy musí nést zodpovědnost druzí,“ shrnuje Snyder.


Článek vyšel v revue Babylon


Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy