Klanění před Zemanem aneb Jak Český rozhlas potrestal „nevyváženost“

01. 02. 2013 | 20:18
Přečteno 22099 krát
Vedení veřejnoprávního Českého rozhlasu „interně“ potrestalo editora a šéfredaktora stanice Rádio Česko. Můj bože, říkal jsem si v první chvíli. Asi moc dlouho seděli u piva a propásli vysílání. Znáte přece ten vtip: „Prošli takhle jednou dva novináři kolem hospody.“ Pak už nic nenásleduje, to je celý vtip. Samozřejmě, že žádný novinář neprojde jen tak kolem hospody.

Ne, ti oba vysoce postavení novináři z Rádia Česko neseděli moc dlouho u piva. Byli potrestáni z politických důvodů, protože připustili, aby byl v jejich programu odvysílán jistý komentář. Jeho autor, renomovaný novinář Adam Drda, v něm vyjádřil radost nad tím, že se Karel Schwarzenberg probojoval do rozhodujícího kola boje o český prezidentský úřad.

Drda mimo jiné řekl, že je rád, že se našel víc než milion lidí, který není stižen „stupidními předsudky“. Těmhle lidem nevadilo, že jejich kandidát (Schwarzenberg) nemluví perfektně česky, že je spjat se šlechtou v Rakousku, je katolík a nad to podporoval protikomunistickou opozici.

Drda tím byl pozitivně překvapen. Bál se, že „například paní Bobošíková“, byť je směšnou figurou, dostane nejméně sedm nebo osm procent hlasů.

Jak Drda dále uvedl v komentáři, Češi nejsou „eurofobní“. Proto na ně nezapůsobila ani „nacionalistická kampaň“ Přemysla Sobotky, jejíž pojetí se jen velmi nepatrně lišilo od těch Bobošíkové nebo Klause a která byla „strašně hloupá a absolutně iracionální“.

Vedení Českého rozhlasu považovalo tenhle komentář za „politicky nevyvážený“. Podle něj se vůbec neměl dostat do vysílání. A šéfové rádia rychle dodávali i to, že Drda je externista. Což má asi znamenat, že se měl text jeho komentáře před odvysíláním také zvláště důkladně přečíst. Zkrátka a dobře, že komentář „skutečně nebyl v souladu s interními předpisy Českého rozhlasu“, zvláště ne v době předvolební kampaně, jak uvedl při zdůvodnění potrestání svých kolegů ředitel rozhlasového Centra zpravodajství Tomáš Pancíř.

Já osobně „interní předpisy Českého rozhlasu“ neznám, a už vůbec ne ty, které platí „speciálně v době předvolební kampaně“. Ale samozřejmě si dokážu poradit s pojmem „nevyvážený“.

Tenhle pojem, přeloženo do zjednodušené a srozumitelné řeči, znamená, že je třeba principiálně, zvláště pak ale v časech předvolební kampaně, vyhovět všem. Proti tomu nelze nic namítat. Jenže: komentář je jediný novinářský žánr, který – tak jako žádný jiný – odráží osobní názor autora. Subjektivní názor nemůže být nikdy objektivní. Pan Drda zformuloval svůj subjektivní názor. S tímhle názorem můžeme souhlasit nebo ho taky rozhodně zavrhnout. Ale je to a zůstane názor komentátora.

To, že komentátor může vyjádřit svůj názor ve veřejnoprávní instituci, jako je Český rozhlas, souvisí se svobodou tisku. Svoboda tisku je zase jedna z velice důležitých součástí demokracie. Mimo jiné je zakotvena v české ústavě, jejíž součástí je charta základních práv občanů. V článku 17 se mimo jiné praví: 1. Je zaručena svoboda projevu a právo na informace. 2. Každý má právo říct svůj názor… 3. Cenzura je nepřípustná.

Česká ústava pravděpodobně platí i pro Český rozhlas. Nebo přece ne? Jsou „interní předpisy, zvláště v době předvolební kampaně“ ústavě nadřazené?

Přísně vzato by měli být ti z vedení Českého rozhlasu, kteří oba redaktory Rádia Česko „interně“ potrestali, okamžitě propuštěni. Protože porušili českou ústavu.

„Vyvážený“ program se může vždy vztahovat jen na „celkový program“ stanice. Nebo, jak napsal jeden čtenář pod článkem o potrestání redaktorů na internetu: „Vyváženost není nechat mluvit pět minut Hitler a a pět minut Churchilla.“

V tomto případě jde ale v zásadě o něco docela jiného: Vedení Rozhlasu chce novému prezidentovi Miloši Zemanovi ukázat, že se na něj může spolehnout, že nepřipustí žádnou kritiku jeho osoby a jeho politiky. To ovšem není jen protiústavní, ale – a to je mnohem horší – ještě k tomu lidsky ubohé. A už vůbec to nemá co dělat s étosem novinářů, kteří mají být kritickými průvodci politiky a žádní „vlezdoprdelkové“.

Psáno pro Aktuálně.cz a Landeszeitung Prag

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

aga napsal(a):

Pokud má někdo zájem o fakta, tak zde jsou:

http://www.blisty.cz/art/67278.html
01. 02. 2013 | 20:28

was Vnstion napsal(a):

Souhlas, doba Mečiarismu začíná. Už se podělali v rozhlase, za chvíli přijde na řadu televize.
01. 02. 2013 | 20:29

malalaj napsal(a):

to už jsem si take všim , kolik patolízalů se ted plazí před zemanem. ty usměvy, člověku se z toho zvedá žaludek. to je takové "české". kdyby vyhrál jakeš , ti zm..i by se plazili před jakešem. a kdyby vyhrál kníže, budou se platit před knížetem. je to jedno. lidské fekálie. a miloš je v sedmem nebi, blažeností se za chvíli rozplyne.
01. 02. 2013 | 20:31

mondkarte napsal(a):

Pane Hans, jste opilý a nebo jste si šlehnul ??? Ty bláboly jsem byl schopen přečíst tak do 10ti řádků a vic ani prd. Prostě nechtělo se mi už.....
01. 02. 2013 | 20:34

victor napsal(a):

Je posláním veřejně/právního media přinášet subjektivní názory komentátorů? Snad ve vyhrazeném pořadu pro tento účel nebo pokud k tomu jsou přímo vyzváni, jinak bych to moc nechtěl poslouchat... Představa, že v např. událostech/komentářích v ČT ke každé zprávě komentátor přidává svůj subjektivní názor je absurdní, ale dle autora blogu na to mají komentátoři ve veřejnoprávní instituci nezpochybnitelné právo dle ústavy. Samozřejmě někoho trestat je blbost a zavání to cenzurou.
01. 02. 2013 | 20:34

Luba napsal(a):

Pan Schmidt napsal:

"A už vůbec to nemá co dělat s étosem novinářů, kteří mají být kritickými průvodci politiky a žádní „vlezdoprdelkové“."

Pane Schmidte,
ale my to co Vy píšeme pořád - že je nesmysl, aby Aktuálně.cz demonstrativně volilo jednoho kandidáta, psalo jednostranné komentáře, sjednotilo se se sjednocenou kulturní frontou a 90% "nezávislého" tisku a webu - a protlačovalo toho jednoho jediného volitelného, zcela ve shodě s propagandistickou tradicí protektorátní i komunistickou.

Ne, a ne, a ne! Prostě si vzalo za své heslo z jednoho knížecího erbu:
"Nil nisi rectum!"
01. 02. 2013 | 20:34

Josef K. napsal(a):

Normalizační mentalita začíná s nástupem pana Zemana a jeho "komandy" fungovat.
Např. na Seznam je zpráva o uneseném irském miliardáři, ovšem ve zprávě chybí, že byal unesen ruskou mafií, média nereferují o útoku Izraele na syrské údajně výzkumné středisko, na kterém byly umístěny tisíce bojovníku Iránský gard a ruských vojenských instruktorů, zprávy o ´přímém intervenčním angažmá Ruska v Sýrii jsou v této členské zemi NATO patrně nevhodné.
Bude jistě veseleji, alespoň si generace narozené po roce 1989 zažijí normalizační vlnku po svém, včetně postnormalizačních let 90tých.
Soudružská atmosféra Zemanovy kanceláře se jistě opět, jako před oněmi desetiletími, rozporostře radostně po celé zemi, ostatně slíbil jen pozitivní zprávy, podobně soudruhovi Stalinovi, Gotwaldovi i Husákovi.
Ve slovníku Mirgorodských Zemanovců jest pozitivní zpráva i ta, že někdo je pro názor vyhozen z práce, připomínka let 70. , kdy ta věc postihla statisíce, i to, že Sovětské Rusko svým mírovým úsilím rozpoutalo třetí světovou válku.
Báječné časy nás teprve čekají.
01. 02. 2013 | 20:41

stejskal napsal(a):

Také to pozoruji, pane Josefe K. Ale někdy si k tomu říkám: "To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně skutečně nejdou." Hezký večer.

Libor Stejskal
01. 02. 2013 | 20:50

nestranný napsal(a):

Všechno,co je v tom článku napsáno,je naprostý blábol.Tím,že ČR je veřejnoprávní
sdělovací prostředek a je placen koncesionáři,je povinen za všech okolností
mít své relace ve vyváženém stavu.To samé platí i o ČT,která také podávala
zcela jednostranně koncipované diskuse a reportáže.CHce-li některý sdělovací prostředek mít vše vedeno podle přání některé strany,již nemůže být finančně
vázána i na oponenty.V tomto případě bych zrušil koncesionářské poplatky
a potom by média mohla vysílat vše jen podle svého uvážení.
01. 02. 2013 | 20:56

Demosthenes napsal(a):

Čekám, kdy bude sepsána první petice spravedlivě rozhořčených dělníků ze závodu XY požadující uvěznění či popravu zmíněného novináře... Jelikož co je moc to je moc - republiku si rozvracet nedáme.... Zdá se mi, že vskutku přituhuje
01. 02. 2013 | 20:57

Mondkarte napsal(a):

Žiši, to co to nezávisle čtu.... to jsou ale kydy. Vy tomu snad i věříte ne ??? Vemte si prášek a nebo se jděte léčit.
01. 02. 2013 | 20:58

pamětník napsal(a):

Autor:
Od publicisty Vašeho kalibru bych očekával odkaz na zmíněný komentář. Podle mých zkušeností je Adam Drda všechno možné, jenom ne renomovaný novinář.
01. 02. 2013 | 21:04

dezo napsal(a):

„Vyváženost není nechat mluvit pět minut Hitler a a pět minut Churchilla.“
Citat zni :Vyvazenost neni nechat mluvit 5 minut Hitlera a 5min zidy. Ne zidi moc mluvit nemohli ale o tom u Vas neco vite, nebo ne?
01. 02. 2013 | 21:06

Naštvaný napsal(a):

Autore, svoje bolševické žvásty si nechte do Německa. Tam se možná uplatníte. Divím se, že vás sem vyslali, když se proti vám tolik vašich čtenářů bouří. Češi proti Němcům nemají ani mrť! Vůbec nic! Jsme rádi za dobré oficiální vztahy. Jsme však rozzlobeni na prolhaná individua, která píší opak. Tomu se říká lež! A dále se hněváme na politiky, kteří napadají závěry Postupimské mírové konference, díky jíž byl v Evropě zachován mír!
01. 02. 2013 | 21:07

Michal Macek napsal(a):

Josef K.

a nebude to spis chyba tech novinaru ze o tom nepisi nez zemana?ja teda nejsem novinar ale myslim ze kdybych jim byl tak to ze mi nekdo rekne "nepis o necem" beru automaticky tak ze o tom musim zjistit co nejvic a napsat o tom bych povazoval za svou temer povinnost.kdyby mi nekdo rek at neco ignoruju nebo o tom nepisu tak uz bych cejtil dobrou reportaz,pullitzera....
01. 02. 2013 | 21:11

pamětník napsal(a):

aga:
Dík, že jste zastoupila autora a za něj splnila profesionální povinnost dát odkaz na komentovaný komentář. Není divu, že Rada ČRo zaujala takové stanovisko, Adam Drda je nejen externista, ale především extrémista, jeho výplod byl za hranicí slušnosti profesionála.
Ostatně u stoupenců Karla zu Schwarzenberg není se co divit, jejich idol občas nehledě na profesionalitu mívá ke slušnosti značně daleko:
"Podívejte se, já vím, co dělám,..a konec!"
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/213411000100131/ 10:54
01. 02. 2013 | 21:18

brzo si pro tebe přijdeme napsal(a):

Stejskal si notuje s Josefem K., dvě netáhla a pravicoví šašci se konečně našli! Možná, že se znají z StB nebo z milice.
01. 02. 2013 | 21:26

Josef K. napsal(a):

stejskal.
Milý pane Stejskale, mám značnou zkušenost s tuzemskými politickými poměry od svých osmnácti let, tedy hlubokých sedmdesátých let, a kupodivu si nepřipadám paranoidní, až bych i na to měl v rámci své zkušenosti snad nárok. Považuji ty příběhy za absurdity života a veřte, že ani udání dorostové lékařky o mém protistáním působení a zapojení do aktivit VH, jehož jsem byl poslem svému vojenskému posádkovému lékaři, ani následná reakce, ani donášení na mou osobu lidmi, které jsem považoval za bytostné přátele, výslechy na Stb, a mnoho dalších laskominek normalizačních časů dítěte nepřátel atp. mne nevychýlilo ze stavu psychické normality . V podobné situaci byl můj otec po celý život, vč. Gulagu, mí nejbližší příbuzní a předkové ještě v dobách, kdy se psala léta s dvojčíslím 18.. v lágrech obou totalit atd. Byl jediný okamžik blízký k paranoe, a sice má pracovní návštěva Ruska, před několika lety, která byla opravdu, po mnoha letech , kdy jsem v té zemi nebyl, kulturním šokem, o to více, že jsem přišel do intenzivního styku s ruskými elitami. V té době jsem také přišel do styku s ruskými exponenty s českým občanstvím, což však odpovídalo mé zkušenosti z let sedmdesátých.
Nemíním srovnávat svou zkušenost s Vaší, ze své zkušenosti vím, že ta má je jaksi nadprůměrně rozverná a pro mnoho lidí šokující, neboť se domnívali, že takové věci nejsou možné.
Ostatně mám jisté sebevědomí a opírám se o drobná pozorování, která se, bohužel, i přes mou vůli a optimistický životní styl, potvrzují.
Můžeme si napsat za rok, čas nás rozsoudí.
01. 02. 2013 | 21:28

Karel napsal(a):

Posselt označil Schwarzenberga za "morálního" vítěze voleb, protože s obrovskou odvahou mluvil o tom, že by dnes Benešova vláda s velkou pravděpodobností skončila před mezinárodním soudem v Haagu.
Jen mi není jasné jestli by tam skončili představitelé USA, V.B,, Francie a Sovětského svazu, kteří o tomto odsunu sudetských Němců rozhodli.
A divím se proč POsselt neustále zapomíná na reparace, které nám Němci dosud v plné výši neuhradili.
01. 02. 2013 | 21:32

Josef K. napsal(a):

brzo si pro tebe přijdeme...
Samozřejmě, demokracie internetu umožňuje vstoupit do veřejných diskusí i lidem, kteří bývávali vykázáni kdysi i z hospod, zvláště, když si volili tak podivné přezdívky. Vstup těchto lidí nikterak nepřispívá obecně kultuře , ale snad podporuje trpělivost a snášenlivost, kterou ovšem oni sami postrádají.

Zvláštním typem pak jsou ti opravdu paranoidní, kteří neustále střídají nicky v domění, že chameleonský způsob komunikace zastře jejich původ.-
01. 02. 2013 | 21:32

brzo si pro tebe přijdeme napsal(a):

Josefe K.
Ovšem tvůj původ je zcela jasný, ty asi pocházíš z Norska z osla viď? Nebo tě máma měla s oslem!
01. 02. 2013 | 21:34

victor napsal(a):

pro Josef K.
máte zajímavé životní zkušenosti, o to více mě překvapují Vaše řádky viz.:
"Soudružská atmosféra Zemanovy kanceláře se jistě opět, jako před oněmi desetiletími, rozporostře radostně po celé zemi, ostatně slíbil jen pozitivní zprávy, podobně soudruhovi Stalinovi, Gotwaldovi i Husákovi"
Já osobně ve Vašem projevu cítím trochu demagogie s přídavkem trochy hysterie... neberte to osobně prosím
01. 02. 2013 | 21:35

dezo napsal(a):

Josef k
Např. na Seznam je zpráva o uneseném irském miliardáři, ovšem ve zprávě chybí, že byal unesen ruskou mafií, média nereferují o útoku Izraele na syrské údajně výzkumné středisko, na kterém byly umístěny tisíce bojovníku Iránský gard a ruských vojenských instruktorů, zprávy o ´přímém intervenčním angažmá Ruska v Sýrii jsou v této členské zemi NATO patrně nevhodné.
Jak jste prisel k temto informacim?
Muzete mi poslat link nebo jenom blouznite?
01. 02. 2013 | 21:36

babočka napsal(a):

Ministr zemědělství Bendl vypracoval perfektní koncepci obnovy zemědělství, která byla dobře přijata odborníky. Zeman, náš nový prezident Bendla zešměšňuje výrokem, že nerozezná oves od žita. Tuto hrubou uřážku rozhlas několikrát odvisílal. Toto je jedna ze sviňáren, kterou používá náš prezident. Na tyto sviňárny slyší primitivní část naší republiky. Může se někdo divit Hřebejkovi jeho výroku o prasatech, za který ho nějaký advokát žaluje?
01. 02. 2013 | 21:37

stejskal napsal(a):

Pane Josefe K.,

neznám Vaše zkušenosti z minulého století a vůbec je nezpochybňuji (lágry znám jen z literatury, vcelku jsme o nich přečetl dost, praktiky StB už poněkud intimněji).

Nicméně nyní se píše rok 2013. Dovolím si tvrdit, že mé zkušenosti z médií po roce 1989 jsou docela bohaté. To, co jste napsal v prvním příspěvku, je jako kdybyste psal, že všichni novináři za totality byly disidenty, protože to vyplývá z Vašeho pozorování a znalosti lidí.

Nezlobte se, nechtěl jsem se Vás dotknout, ale první, co mne napadlo, byla paranoia. Beru zpět. Nicméně s realitou to nemá vůbec nic společného (mimochodem Miloš Zeman opakovaně vyjádřil pochopení pro silové akce Izraele, netuším, proč by redaktoři kvůli němu naopak zprávy o nich nezařazovali).

Libor Stejskal
01. 02. 2013 | 21:39

malalaj napsal(a):

no tak se všichni smiřte s tim, že za chvili budete řikat zlatej klaus. a jak ste na něj nadávali.
01. 02. 2013 | 21:41

antisoudruh napsal(a):

Ano pane Schmidt,
Kampaň proti svobodě slova je již delší dobu nepřehlédnutelná. Nejpozději od volební kampaně soudruha Paroubka (který to odkoukal od soudruha Fica). I zde se snaží (dle mého názoru mnohdy placení diskutéři) vyvolat dojem spiknutí reportérů, redaktorů, novináířů a majitelů tiskovin proti národu (tudíž v poslední kampani proti Zemanovi). Přitom se jednalo o svobodně vyjadřované názory jednotlivců, které se, není se čemu divit, v negativním náhledu na Zemana navzájem shodují. Samozřejmě se najdou i tací, co Zemanovi straní. Existuje i třetí sorta - ti polezou do zadečku každému, kdo je momentálně u moci.
Neviděl bych to až tak tragicky. Máme teprve 23 let od totáče. Jak dluho to trvalo Němcům, než se "im Rundfunk" projevila demokracie beze zbytku, bez různých klišé a zvyklostí z dob fašismu? Bylo to v osmdesátých letech? No a teď si uvědomte, že náš fašistickokomunistický totáč trval padesát let (1939-1989). Řekl bych, že my Češi máme ještě jednu generaci čas. Zemanova předvolební kampaň jednoznačně dokázala, že český národ stále ještě není pro demokracii zralý.
01. 02. 2013 | 21:41

babočka napsal(a):

Ministr zemědělství Bendl vypracoval perfektní koncepci obnovy zemědělství, která byla dobře přijata odborníky. Zeman, náš nový prezident Bendla zešměšňuje výrokem, že nerozezná oves od žita. Tuto hrubou uřážku rozhlas několikrát odvisílal. Toto je jedna ze sviňáren, kterou používá náš prezident. Na tyto sviňárny slyší primitivní část naší republiky. Může se někdo divit Hřebejkovi jeho výroku o prasatech, za který ho nějaký advokát žaluje?
01. 02. 2013 | 21:45

Bestia triumphans napsal(a):

Autor napsal: "Drda tím byl pozitivně překvapen. Bál se, že „například paní Bobošíková“, byť je směšnou figurou,"

Musím protestovat.
Paní Bobošíková není směšná figura.
Podle LN je šovinistický prejt v latexu.
To je přece zcela něco jiného.
:)

http://www.lidovky.cz/penas-kdo-z-kandidatu-je-sovinisticky-prejt-v-latexu-pc1-/nazory.aspx?c=A130111_131221_ln_nazory_ase
01. 02. 2013 | 21:48

victor napsal(a):

to babočka:
Ano, Já se Hřebejkovi divím... Co se mi nelíbí a kritizuji na ostatních, sám nedělám. Sprostotu a vulgaritu kritizovat výroky o prasatech je k ničemu. Pan Hřebejk tím popírá hodnoty, které u KS byli nejvíce vyzdvihovány - kultivovanost a slušnost... Mě tím zklamal. Svůj názor může vyjadřovat, dokonce někoho i zajímá, ale takto?
01. 02. 2013 | 21:50

Bestia triumphans napsal(a):

pamětník napsal(a):
..."Podle mých zkušeností je Adam Drda všechno možné, jenom ne renomovaný novinář."

!
Souhlasím.
Podle vašich zkušeností, pamětníku s malým p, renomovaný novinář bude nepochybně Kojzar...
01. 02. 2013 | 21:51

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane antisoudruhu,

"dojem spiknutí reportérů, redaktorů, novinářů a majitelů tiskovin proti národu" se nesnaží (tedy aspoň podle mého) vyvolat placení diskutéři. A není to ani žádná organizovaná kampaň. Ani zleva, ani zprava.

Na to si nikdo nikoho najímat nemusí, na to stačí lidé, kteří vidí celý svět jako spiknutí svých nepřátel a hledají pro tento svůj pohled argumenty. Bez ohledu na to, kdo je zrovna u moci. Ale samozřejmě mocní s tímto rádi pracují. Novináři jsou pro ně vždy nepříjemní, není od věci proti nim štvát veřejné mínění (pan Paroubek je dobrým příkladem, pánové Zeman, Klaus, Topolánek, Kalousek též).

Libor Stejskal
01. 02. 2013 | 21:52

Josef K. napsal(a):

Milý pane Stejskale, nemluvme o Zemanovi, ale o české vrstvě normalizačních byznysmenů a jejich ruských kontaktech, jejichž zájem je jednoznačně ovlivňovat způsob zpravodajství o Rusku. Ostatně něco podobného proběhlo i v Německu se společností Gazprom Deutschland.
O vlivu ruských podnikatelů spojených s jejich vládou v této zemi cosi vím.
Při jisté znalosti zákulisí toho, co se rusky jmenuje "technologie moci" a praktik ruské politiky, byste možná nebyl tak důveřivý ve slova jedince. Chápu, že to vypadá na paranoidní úvahu, ale mám plné šuplíky podobných příběhů.

Novinář není rozhodující veličinou médií, jak víme nejen z U.K. po posledních skandálech. Ostatně novinář sám sebe nevybírá pro práci v tom kterém médiu. Ostatně asi i Vy jste poznal nutnost drobných či větších nevinných ústupků a nerozpoznal kam směřují ve svém souhrnu,. jako každý z nás.

Nic Vám nevytýkám, ale se svou zkušeností z této země chápu, že němečtí občané, provázení americkými vojáky po sousedícím teritoriu koncentračního tábora opravdu nemuseli za celé čytři roky tušit, co se děje za jeho zdmi. Nevšímavost je to, o čem mluvila Mme Merkel v projevu o nacismu.
01. 02. 2013 | 21:54

ampersand napsal(a):

Sie haben mich sehr enttäuscht, Herr Schmidt.
Von einem seriösen Journalisten hätte ich die Weblinks zu Originalquellen erwartet: Herrn Drdas Sendung/Kommentar und Stepan Kotrbas detaillierte Beschwerde auf blisty.cz.

In Ihrem Blog können Sie natürlich absolut frei Ihre Meinung äußern und total richtig oder falsch liegen. Ihr Blog und Ihr Kampf. Uns bleibt die Freiheit zu kommentieren, dass ein Journalist so souverän das fremdsprachliche Grundgesetz (die Verfassung) bzw. den potentiellen Konflikt mit dem entsprechenden Rundfunkgesetz interpretiert. Ziemlich gewagt, besonders wenn Sie, wiederum so souverän, ohne wenigstens „meiner Meinung nach“ o.ä. schreiben, die Rundfunkchefs sollten entlassen werden.

Das halte ich für keinen guten Journalismus. Zwar nur Ihr Blog, aber woher sollten wir wissen, dass alle Ihren Berichte aus Tschechien nicht genauso aussehen?

Da könnte sogar jemand meinen, es wäre kein Zufall sondern vielleicht Absicht. Und cui bono?
01. 02. 2013 | 21:55

Borussenfront napsal(a):

Myslel jsem, pane Schmidte, že píšete do Weltu ty jedy, jak by našeho prezidenta neměli do Berlína zvát, když si dovolil vyhrát volby nad Posseltovým kamarádem (což je původně popíraný fakt, který se teď v plném světle ukazuje).

Ale pokud se váš akční rádius omezuje na Landeszeitung Prag, bien. Tam si pište co chcete. Hlavně když vás nebudou mainstreamová média v Německu citovat jako významného analytika.
01. 02. 2013 | 21:55

aga napsal(a):

V IDnes by se měli poučit, co je to veřejnoprávní vysílání
BBC nevysílá žádné "komentáře"
Jan Čulík
Bulvární server IDnes zuří, že Rada ČRo uznala stížnost Štěpána Kotrby proti zaujatému komentáři Adama Drdy, odvysílanému v Českém rozhlase. IDnes tvrdí, že "podstatou komentáře je subjektivnost, snaha získat posluchače pro určitý názor".
To právě ale veřejnoprávní mediální instituce nesmí dělat. Je s podivem, že v IDnes to netuší. BBC samozřejmě nevysílá žádné komentáře. Její reportéři nesmějí vyjadřovat žádný osobní politický názor. Dělá rozhovory a reportáže. Její novináři směji projevit "profesionální úsudek", nikoliv osobní politické zaujetí. Profesionální úsudek se projevuje zohledněním nejméně dvou protikladných názorů v předkládaném materiálu. To je přesně to, co člověku, zvyklému na britská média, v českých médiích chybí nejvíc.
Tak se chovají všichni seriozní novináři, kteří ve svých analýzách věcně zohledňují fakta z obou stran. Je sice fakt, že ve světě existuje mnoho aktivistických periodik, čtenáři je však z toho titulu neberou příliš vážně. Všude platí: čím zaujatější médium, tím víc si z něho čtenáři dělají legraci. Obávám se, že pražská média jsou na nezadržitelné trajektorii pádu. Snaží se usilovně o co nejsilnější vlastní diskreditaci.
Instituce veřejné služby nesmějí šířit subjektivně pojaté materiály a mají za povinnost seznamovat své konzumenty s protikladnými pohledy a postoji, aby si konzument sám mohl udělat vlastní názor.
IDnes svým zuřivým výstupem proti Kotrbovi jen dále prohlubuje svou diskreditaci.
Osobně bych chtěl dodat, že sleduju "práci" Adama Drdy už léta a je to jeden z nejzabedněnějších propagandistů v České republice. Za novináře bych ho tedy neoznačil.
01. 02. 2013 | 21:57

victor napsal(a):

Stejskal
Pokud někdo (Paroubek, Zeman atd...) štve veřejné mínění proti novinářům, vždy se to děje zase jenom prostřednictvím medií. Takže pak z logiky věci vyplývá, že novináři štvou sami sebe :-) Já bych to tak neviděl. Naopak, novináři mají ohromnou moc, ale s velkou mocí přichází i velká odpovědnost... A je potřeba tuto moc umět využít
01. 02. 2013 | 22:00

stejskal napsal(a):

Určitě, pane victore. Mám to coby novinář neustále na mysli a snažím se tím řídit.

Problém je, že novináři nejsou žádná jednolitá entita (stejně jako jí nejsou prezidenti, premiéři, ministři financí, předsedové opozičních či koaličních stran, voliči, čtenáři...). Někdo prostě tu zodpovědnost cítí, jiný asi méně. Proto mne spíš vždy zajímá chování jednotlivce a když někdo začne hovořit o nějaké entitě en bloc, jsem poněkud ostražitý.

Hezký večer i Vám.

Libor Stejskal
01. 02. 2013 | 22:05

Repelent proti stranícím novinám napsal(a):

Vážený pane, píšete o ubohosti. A vám nepřišly ubohé jednostranné podpory Schwarzenberga v Hospodářských novinách, na Atlas.cz, Seznam.cz, v Lidových novinách, MF DNES a IDNES.cz a jinde? Nikoli v komentářích, to by bylo normální, jak jste uvedl, a každý čtenář by pochopil, že se jedná o soukromý názor pisatele, ale v hlavních zprávách. Už jen ty zavádějící nadpisy a fotky. Např.Zeman přihřál miliony pro ČSSD, abych si v samém závěru článku přečetl, že jeho podpis byl na smlouvě zfalšován, jedná se o podvrh a vše je stále v šetření. Paní Zemanová se schovává atd. Tohle bylo a je ubohé!
01. 02. 2013 | 22:06

Bestia triumphans napsal(a):

Aga:
No, vida!
Konečně umíte zdrojovat!
U toho Schwarzenberga, který měl podle vás spoluvlastnit Blesk, se vám sice nepodařilo dodat zdroj této "exkluzívní" informace, ale neva.

Jsem rád, že aspoň trefíte na stránku Blistů a zvládnete ctrl+c a ctrl+v.
Blahopřeji a držím palce.
01. 02. 2013 | 22:07

Sylva Šauerová napsal(a):

S normalizací nezačíná jako první ČRo, doporučuji podívat se na rozhovor Martina Veselovského s Monikou Le Fay v Událostech, komentářích ČT 29.1.2013.
Smutné je, že věci Adama Drdy si musel jako první všimnout německý novinář. Že už by si ti čeští v předstihu sami iniciativně nasazovali náhubky ?
Díky, pane Schmidte.
01. 02. 2013 | 22:09

Karel napsal(a):

Pokud se podíváme na veřejnoprávní televizi ČT, tak bych jako koncesionář předpokládal, že bude informovat objektivně nejen o počasí. Stačí se podívat na kanál čt24 a jeho protagonisty Borka, Kroužkovou a hned si uvědomíte, že oni se domnívahí, že je to "jejich" televize a mohou ji používat pro své účely. Protože oni jsou"novináři" a kdo je víc !!
A podobně si někteří lidé počínají v Českém rozhlase. Proč si tedy neudělají svoji stanici a budou se moci projevovat čistě soukromě.
01. 02. 2013 | 22:10

antisoudruh napsal(a):

Karel
"A divím se proč POsselt neustále zapomíná na reparace, které nám Němci dosud v plné výši neuhradili."
Slyšel jste milý Karle o sudetké otázce od někud jinud, než z komunistické jednolampovky?
Němci přijali několik milionů československých občanů. Vyčlenili pro ně životní prostor, postavili jim celá města (např. Nový Jablonec) a financovali jim veškeré sociální náklady (důchody, nemocenskou...). Jinými slovy Němci československým občanům suplovali jejich domovský stát. Tudíž reparace tekly do vyhnaných českoslovanských občanů, kteří by bez této pomoci nejspíš nepřežili.
Dalším důvodem k neplacení reparací byl majetek, který protiprávně vyhnaní českoslovenští občané byli nuceni v Československu zanechat a který byl, a dodnes zůstává, československými občany rozkraden.
Paradoxem dějin je, že se tito násilně vysídlení českoslovenští občané a jejich potomci nakonec mají podstatně lépe, než zloději jejich majetků.
Dalším paradoxem dějin je, že zloději oněch majetků, nebyli schopni tyto majetky zhodnotit a dnes, s holou řití, šilhají po jakýchsi reparacích.
01. 02. 2013 | 22:25

Joe Ratata napsal(a):

aga 21:57
Asi tak nějak.
Ale že se jim nepodařilo protlačit noblesního mediálního svatého nějak nemůžou překousnout.
01. 02. 2013 | 22:37

Viola napsal(a):

Oprqavdu velmi blbá nálada, tady tenhleten a v televizi Kraus, který si evidentně nevšiml, že na budoucího prezidenta chválně narafičili směr cesty, kde nebyl označen schod, ač kousek před tím byly označeny velmi ostře. Je to hnus, co se odevšad valí. Tady na diskusích Aktuálně už je to až nesnesitelné, nakonec si tu budou povídat jen ti spříznění a budou se poplacávat po plecích, jo, jo jste všichni svatí a láskyplní.

BDŘ
01. 02. 2013 | 22:40

Joe Ratata napsal(a):

antisoudruh
Prakticky všichni sudetští Němci po zabrání Sudet se stali říšskými občany.
01. 02. 2013 | 22:43

numero napsal(a):

Zemanovy roky jsou 1993,1998,2003,2013 že tedy koncové 3,nebo 8 jako i 1933,1938,2008-krize .Tak 2018 bude asi jeho rok.Tedy 1998-1993=5 a 2013-2003=10
01. 02. 2013 | 22:48

tarara napsal(a):

ratata: protože to bylo automatický. nikdo se jich a nic neptal. stejně jako se všichni češi stali po roce 1948 občany sovětského satelitu, taky se jich nikdo na nic neptal.
01. 02. 2013 | 22:53

Honza napsal(a):

Tak to je vrchol, Shmidt nám tady bude moralizovat. Kde jste byl Schmidte, když tady téměř ve všech médiích probíhala schwarzenbergovská hysterie? Že jste se tady nikde nepohoršoval, když tady naši svobodomyslní novináři včetně Drdy manipulovali ovčany a doslova jim vymývali mozky ve prospěch Schwarzenberga? A že ti mladí měli slušně vypláchlé hlavy o tom myslím není pochyb, stačilo se jen kolem sebe dívat. No vidím, že to asi ti naši novináři mají odkoukáno od vás správných německých novinářů, že?

Antisoudruh 22:25

Vy jste asi trošičku, nebo spíš více postižen pravdoláskou. Taky jsem byl po plyšáku takto postižen. No někdo kdo má smysl pro realitu a dokáže používat makovici a udělá si na věci sám svůj názor se z toho časem dostane, někdo jako třeba vy bohužel zastydne. U takových je to asi už bohužel beznadějný. Jinak pěkný příspěvek, ten jste opsal od nějakého sudetoněmeckého "historika" asi ne? K popukání!
01. 02. 2013 | 22:53

Hans-Jörg Schmidt napsal(a):

@ampersand: ich habe bewusst keine wort in meinem blog über herrn kotrba verloren. herr kotrba scheibt auf seiner facebook-seite unter anderen zum thema einer ausastellung in prag über die vertreibung. darin beschwert er sich darüber,dass der prager primator die schirmherrschaft über die ausstellung übernommen hat, und er schreibt dazu: die sudetjakden haben die vertreibung verdient, weil sie ihre tschechischen nachbarn an die gestapo verraten haben. herr kotrba hat offenbar gut von der gestapo gelernt. er hat den rundfunkrat auf den "schrecklichen kommentar" von herrn drda aufmerksam gemacht. ein prima denunziant....wie die sudetjaken einstmals.../ velmi cileni nenapsal jsem tu o pan kotrba. on napise na facebook napriklad o vystave o vyhaneni nemcu v Praze, ktera ma podpora pana primatora. on napise k tomu: vyheneni sudetjacu byl uplne v poradku, protoze nadavali ceske sousedi. pan kotrba asi se ucil pekne od gestapa. on "informoval" dozorci rada ceskeho rozhlasu o tom, ze by mely tam strasny komentar pana Drdy- perfektny denunciant...jaky tedy sudetjaci...
01. 02. 2013 | 22:57

Zdenda napsal(a):

Je zbytečné a otravné stále ohřívat starou polévku poválečného uspořádání kvůli tomu, že se starý popleta ukecl. Aktuální je, že aktuálně.cz se otevřenou podporou Schw. zařadilo do kategorie bulváru, čímž pravděpodobně překvapilo mnoho svých dosavadních čtenářů včetně mne. Na to bychom zapomínat neměli a předkládaná čtiva brát s velkou rezervou a s pozorností, kdy a komu mají sloužit
.
01. 02. 2013 | 22:58

licius napsal(a):

Felix von Schwarzenberg potlačil 1848 tři revoluce :V Praze,Vídni a Budapešti a na tři už neměl sil zastavit.Průmyslovou,technickou a vědeckou.To za něj dodělá Karl von Schwarzenberg VII větve Orlické.
V Chlumci už se voliči těší na motyčku do packy,jezulátko nad postýlku,četbu o životě Sv.Floriana.Soudruhům spadne hřebínek.
01. 02. 2013 | 22:59

Josef K. napsal(a):

Přečetl jsem si článek na BL. Pan Š. Kotrba je opravdu velmi podivný,. snad zvrácený moralista a jeho vychloubání v celé aféře je chloubou Michaela de Causis na Kostnickém koncilu, ostatně připomíná trochu ty normalizační praktiky.
Logika textu na BL je dostrašující svou příchylností k logice textů VK.
01. 02. 2013 | 23:04

aga napsal(a):

HJ Schmidt

Nadávali nebo udávali, vždyť je to jedno, žejo. Kdybyste byl turista, tak vaši němčinu kritizovat nebudu, ale pokud si někdo s takto bídným porozuměním jazyku (a zřejmě i proto zdejšímu dění) osobuje právo moralizovat a mustrovat, tak jen potvrzuje ta klišé, která tu o Němcích panují.

Za odvahu pana Kotrby jsem vděčný, na ten hrubý pytel musí přijít režná záplata.
01. 02. 2013 | 23:05

Josef K. napsal(a):

Honza . Snad si přečíst historika Křena, aspoň pro začátek a pak se pouštět do debat.
01. 02. 2013 | 23:05

pravdaláska Stejskal napsal(a):

stejskal napsalve 22:05 :
Určitě, pane victore. Mám to coby novinář neustále na mysli a snažím se tím řídit.

Stejskal, že je novinářem? A co jsi napsal za díla machře? Pochlub se. Myslíš to co si dělal pro StB pod reg.číslem 41957 a krycím jménem "novinář" Stejskale, nar. 17.1.1961? Vedený u VSEo.S-SNB v Praze a stř.kraji od r.1985.
01. 02. 2013 | 23:05

Honza napsal(a):

Zdenda

naprostý souhlas! Jenomže mne zaráží ta nebývalá agresivita jak novinářů, tak těch pomatenců co jim na to naskakují! To přeci není normální, o co tady jde? Vždyť ta smečka je uplně sfanatizovaná! Člověk si pak musí nutně myslet, že tady jde opravdu o mnoho. Ale o co? O něco o čem většina z nás ještě nemá tušení? Nebo co? Vždyť to je uplně na palici.
01. 02. 2013 | 23:11

pravdaláska Stejskal napsal(a):

Pardon virus zasáhl nar. 18.1.1961.
01. 02. 2013 | 23:12

Josef K. napsal(a):

Je smutným historickým faktem, že česká literatura vůbec historicky. t.j. v 16.-18. století, nezná literaturu hedonistickou.
Úroveň diskusí ze strany oné většinové populace zde tomu odpovídá.
Nacionalistické idee státem monopolizované historie zůstávají, nehledě na poznání za posledních dvacet let, pilířem středobodého většinového českoobčana. Snad by se měl vrátit i technologicky do dob bří Veverků, aby dokázal pravdivost takového pojetí dějin.
01. 02. 2013 | 23:12

Hans-Jörg Schmidt napsal(a):

Qaga: prominte, pana "aga", ze tady napsal jsem spatne v cestinu. gratuluji Vam, kdybyjste mluvil lespi v nemcinu nez ja v cestinu. Ale ja rozumim docela dobre, co se momentalne deja v Cechach, A ja nemam z toho jen hruzu, ja budu i dale napsat o tom, nejenom na blog na Aktualne,cz, ale take v Die Welt. Vam jeste krasny vecer! hjs
01. 02. 2013 | 23:13

krokus napsal(a):

Sylva Šauerová napsal(a):
Smutné je, že věci Adama Drdy si musel jako první všimnout německý novinář. Že už by si ti čeští v předstihu sami iniciativně nasazovali náhubky ?
Díky, pane Schmidte.
01. 02. 2013 | 22:09

Omyl, paní Šauerová. Britské listy to napsaly už 30.1.2013 s uvedením komentáře Adama Drdy, stížnosti Štěpána Kotrby a vyjádření Rady Čro http://www.blisty.cz/art/67278.html
a server Idnes.cz to publikoval dnes tj. 1.2. v 15:00 hod.
http://zpravy.idnes.cz/trest-za-komentar-proti-zemanovi-dqb-/domaci.aspx?c=A130201_142543_domaci_jw

Takže pan Schmidt jen přikápl oleje do Vašeho ohně svým subjektivním popisem.
01. 02. 2013 | 23:18

aga napsal(a):

HJS

Tak určitě mluvím i píšu lépe německy než vy česky, ale furt ještě dost špatně na to, abych s tou bídnou znalostí dělal novináře v Německu a kafral jim do jejich vnitřních záležitostí. Když vás tak poslouchám, nedivím se, že to v Jugoslávii dopadlo tak, jak to dopadlo.
01. 02. 2013 | 23:22

S.Š. napsal(a):

krokus :
To si zjevně nerozumíme. Pan Schmidt nepochybně jako první upozornil na Drdovu (a nejen jeho) penalizaci, o tom jsem psala.
O Kotrbovi samozřejmě vím, nebylo by-li jeho zásahu, nedošlo by k jednání Rady ČRo a následným krokům ČRo.
Musím tak trvat na tom, co jsem napsala. Nevím o žádném českém novináři, který by se nad tím, co se stalo v ČRo, zamyslel. Pokud o někom takovém víte, dejte mi, prosím, odkaz, nevylučuji, že by mně něco mohlo utéct, děkuji.
01. 02. 2013 | 23:27

Karel Mueller napsal(a):

Pane Schmidt,

četl jsem Váš článek po volbách, terý jste publikoval doma a musím říct, že jste střelil hodně vedle (vážím slova). Doufám, že ne úmyslně.

Co rozhodlo volby? na to budou ještě vypracovány podrobné analýzy, ale přinejmenším následujících 5 faktorů výsledek významně ovlivnilo:

- Dryáčnická až hysterická kampaň takřka ve všech mediích, naprosto neobjektivní, která i Vám musela připomenout kampaň v někdejší NDR
- Současná vláda je mimořádně nepopulární a zdaleka ne všichni Češi přijali, že pan Schwarzenberg je "jaksi mimo" přes klíčové funkce 1. místopředsedy a ministra zahrančí
- Prohlásit, že BD jsou neplatné místo vyhaslé je bohužel velmi podstatné faux pas, Čechům to samozřejmě znělo jako jejch odmítutí od samotného počátku
- K poznámce o Benešovi: Víte velmi dobře, že bobardování Drážďan nemělo vojensky význam, zemřely tam desítky tisíc žen a dětí. Ale až ministr zahraničí GB označí Churchilla za válečného zločince a vyhraje s tím volby, tak bude možné kritizovat Čechy za obhajobu Beneše
- Reakce na válečného veterána, která velmi popudila starší generaci

Upřímně: Neumím si představit jiný stát v EU (snad kromě Hitlerových spojenců), kde by po této volební kampani pan Schwarzenberg dopadl tak dobře.

Jako Němci Vám nijak nevyčítám, kde "bije Vaše srdce" a na čí straně stojíte. Ale trochu objektivnosti by nezaškodilo, dnes je snadné si sehnat fakta a česky umíte určitě docela dobře.
01. 02. 2013 | 23:28

Honza napsal(a):

Josef K.

jako vždy trochu mimo. Ale Josífku my jsme si zde už jednou pozice vyjasňovli, že? A vy víte, že o vás příliš vysoké mínění nemám. Já nereaguji na vás a tak prosím neresgujte vy na mne, ke všemu ještě takto hloupě. Děkuji. Jinak pro vaší informaci nějaké ty historiky např.od Pekaře, Křena, Richtera, Třeštíka až po třeba Churaně mám načtené, aspoň něco málo.

Jó Danubiovy teze to tedy ale opravdu není moje káva. Pan Mlynárik je totiž zářný příklad vděčného dlužníka děkujícího svým sudetským ochráncům a chlebodárcům, nezištným to pomocníkům českým protikomunistickým disidentům!
01. 02. 2013 | 23:28

Hans-Jörg Schmidt napsal(a):

http://www.aust.cz/2007-04-13/lidem-z-rozhlasu-vadi-zasahy-radniho/
01. 02. 2013 | 23:30

Martin1 napsal(a):

Hans-Jörg Schmidt
Mimo jiné uvádíte:

„Vyvážený“ program se může vždy vztahovat jen na „celkový program“ stanice. Nebo, jak napsal jeden čtenář pod článkem o potrestání redaktorů na internetu: „Vyváženost není nechat mluvit pět minut Hitlera a a pět minut Churchilla.“

Není to dobrý příklad (je vyloženě podpásový a podprahový - má asociovat zlo na straně Zemana a dobro na straně Karla). Každý pak řekne, že vyváženost není na místě, když je jeden spasitel a druhý darebák. Ale budiž, vybral jste si to sám a já vás na tom uvrtám:

Vaše (podprahová) zmínka o tom, že by nebylo vhodné dát stejný prostor Hitlerovi jako Churchillovi mluví proti vám.
Ano není možné dávat větší prostor v médiích Karlovi (podle odhadu 15:1), nemyslím ten oficiální - jejich volební spoty, ale ty různé kritické komentáře na adresu Zemana a chválu na Karla. Chválo - pěvcům Zemanovým nebyl dán stejný prostor si zazpívat.

Jak se mohl dávat a stále dává větší prostor Karlovi, který svým postojem k dekretům prezidenta Beneše stojí pro mne na straně Hitlera (zní to hrozně, ale je to tak)a ne na straně Churchilla a ostatních spojenců, kteří o odsunu Němců rozhodli. To přece nerozhodl Beneš, ale spojenci na základě těch milionu mrtvých a možná i pro ochranu samotných Němců, aby jim to pak Čechoslováci nespočítali i s úroky. Beneš to uvedl jen těmi dekrety do života.

Pro objektivní posouzení je vždy nutné nechat více mluvit samotného autora myšlenek, než různé kritiky nebo obhájce těchto myšlenek.
Pak opravdu stačilo nechat promluvit samotného génia Karla tři minuty o Dekretech prezidenta Beneše a jeho genialita splaskla jak prasklý dětský balónek.

Co kdo pindal před tím a pindá nyní, už není podstatné. Je po bitvě a všichni už vidíme, že Císař - kníže je nahý - je nahý.

Je to jako s tou Chartou 77, nikdo ji nečetl, celá umělecká fronta ji odsuzovala, mnozí umělci se k ní vyjadřovali zasvěceně a z dnešních podpisových akcí proti Zemanovi se mohou někteří najít i na archivních záběrech z ND jak se zamyšleně tváří, jako by ji studovali u snídaně, večeře a usínali s ní pod polštářem - pak podepisují antichartu.

Nikdo tu Chartu77 nečetl a dnes se k podpisu Anticharty nehlásí a tvrdí, že si mysleli, že podepisovali jen docházku. Prosím, čtěte dnes pořádně, co podepisujte, nenechte si doma brýle. Hlavně vy mladí umělci - jednou vám bude zase trapně, jako těm dnešním starochům, kteří se dřívější poklesek snaží zahrát trapně do autu.

Mám pro ně pochopení, to byla totalita, ale dnes??? Ty tečky znázorňují vnitřní smích, ten je bez rozesmáté pusinky ...................
01. 02. 2013 | 23:33

Sylva Šauerová napsal(a):

Děkuji za odkaz, pane Schmidte.
01. 02. 2013 | 23:34

Hans-Jörg Schmidt napsal(a):

@Karel Mueller: to je nedorozumeni...nejde mi o tom, ze pan Zeman bude novym prezidentem. prosim Vas, gratuluji pana Zemana srdecne! jde mi tom, ze vedeni CRo potestral lidy. kde zijeme? v Belorusku u Lukasenka, nebo uplne uz u Putina? TO je muj problem. nic jineho!
01. 02. 2013 | 23:40

Hans-Jörg Schmidt napsal(a):

@Martin1: skoda, ze nikdy necetl jste charta 77....je to krasny vec....nic jineho k tomu nemuzu psat
01. 02. 2013 | 23:48

Hans-Jörg Schmidt napsal(a):

@aga: "tak určitě mluvím i píšu lépe německy než vy česky"...parada! jsem pysny na Vas! ale asi rozumil jste ten blog...mam z toho radost!
01. 02. 2013 | 23:52

victor napsal(a):

Kampaň nebyla tak děsná, jako KANDIDÁTI, kteří postoupili do druhé kola. Stokrát zaznělo, že zůstal výběr mezi "Ptačí a Prasečí chřipkou" slovy pana France. TO JE PODSTATNÉ!!! Volba většího nebo menšího zla, to je podstata problému, s tím už pak kampaň sebe lepší či horší nic neudělá. ŘEŠME PODSTATU PROBLÉMU!!! Dle diskuze to vypadá, že existují dva nesmiřitelné tábory voličů, kteří BEZVÝHRADNĚ podporovali a podporují svého kandidáta, ale to neodpovídá mé zkušenosti. Většina voličů z mého okolí řešila neskutečně těžký kompromis... Moje otázka zní jinak:

JE ČESKÁ POLITICKÁ A VEŘEJNÁ SCÉNA TAK VYPRÁZDNĚNÁ, ŽE NENABÍZÍ OSOBNOST, KTERÁ BY BYLA VOLITELNÁ BEZ MASOCHISTICKÉHO KOMPROMISU?

Jsem optimista, takže pro sebe si odpovídám, že NE. Ale proč to tedy nakonec dopadlo tak, jek to dopadlo.
01. 02. 2013 | 23:53

Karel Mueller napsal(a):

Ale pane Schmidt,

já jsem přeci psal o něčem jiném, protože jsem považoval za nutné reagovat na onen Váš článek, neboť německý čtenář musel mít pocit, že volby rozhodla jakási protiněmecká averze. Chtěl jsem tím říct, že to není pravda.

Pokud jde o téma v dnešním blogu: Neznám ten případ, ale samozřejmě máte pravdu v tom smyslu, že svoboda slova by měla být respektována. Ale bohužel praxe byla, je a bude poněkud jiná, ono "koho chleba jíš, toho píseň zpívej" je univerzálně platné. Thilo Sarrazin (jehož názory zcela sdílím) přišel obratem o funkci po napsání Deutschland schafft sich ab ...
01. 02. 2013 | 23:54

Honza napsal(a):

Schmidte, vy tady polemizujete s diskutujícími, ale vždy odpovídáte na úplně něco jiného, než co bylo jádrem jejich příspěvku. Viz. odpověď na Karel Muller, Martin1. Jak příznačné!
01. 02. 2013 | 23:55

Vandal napsal(a):

antisoudruh

Slyšel jste milý Karle o sudetké otázce od někud jinud, než z komunistické jednolampovky?
Němci přijali několik milionů československých občanů. Vyčlenili pro ně životní prostor, postavili jim celá města (např. Nový Jablonec) a financovali jim veškeré sociální náklady (důchody, nemocenskou...). Jinými slovy Němci československým občanům suplovali jejich domovský stát. Tudíž reparace tekly do vyhnaných českoslovanských občanů, kteří by bez této pomoci nejspíš nepřežili.
Dalším důvodem k neplacení reparací byl majetek, který protiprávně vyhnaní českoslovenští občané byli nuceni v Československu zanechat a který byl, a dodnes zůstává, československými občany rozkraden.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

soudruhu

nelži

- nejednalo se o československé občany, ale o občany třetí říše, kam byli odsunuti,
když tam tak nadšeně chtěli jít. Vítězné velmoci jim jen splnily dlouho vyřvávané
přání.

- občané třetí říše byli odsunuti zcela po PRÁVU, soudruhu. A to právo měly vítězné velmoci, které rozdrtily Německo. Tak už to, soudruhu, chodí. Němci prohráli válku, ostatně tak jako vždycky, a byli podle práva vítězů spravedlivě potrestaní. A aby
vítězové zabránili do budoucna opakování německé agrese, rozhodli podle práva vítězů zmenšit životní prostor Němců o jednu třetinu. Takto rozhodli vítězové druhé světové války, jejich rozhodnutí trvá, je neměnné. Takže je zcela zbytečné,
soudruhu ratlíku, donekonečna ňafat nesmysly, je třeba s germánskou tvrdostí
přijmout PRÁVO silnějšího. Vyřízeno k dnešnímu pořádku, soudruhu, stěžovat si můžeš na pátém nástupišti.
01. 02. 2013 | 23:58

pamětník napsal(a):

antisoudruh:
Sudetští Němci neebyli odsunuti protiprávně, ale naopak dle práva. Tím nemám na mysli divoké vyhánění.
02. 02. 2013 | 00:00

Hans-Jörg Schmidt napsal(a):

@ Karel Mueller: no vidite, jestli fandite pana Sarrazina, uz nemame stejny grunt, vubec spolu mluvit, pan Sarrazin neni pro me nic jineho nez pekny "salonovy" nacista.
02. 02. 2013 | 00:05

Hans-Jörg Schmidt napsal(a):

@ Karel Mueller: no vidite, jestli fandite pana Sarrazina, uz nemame stejny grunt, vubec spolu mluvit, pan Sarrazin neni pro me nic jineho nez pekny "salonovy" nacista.
02. 02. 2013 | 00:05

Martin1 napsal(a):

Hans-Jörg Schmidt napsal(a):
@Karel Mueller: to je nedorozumeni...nejde mi o tom, ze pan Zeman bude novym prezidentem. prosim Vas, gratuluji pana Zemana srdecne! jde mi tom, ze vedeni CRo potestral lidy. kde zijeme? v Belorusku u Lukasenka, nebo uplne uz u Putina? TO je muj problem. nic jineho!
xxxxxxxxxxxxx
Pane bože, kde já dneska mohl být, kdybych se nestyděl za svou němčinu v klukovských letech vedle svého otce, kterého nemohli samotní Němci rozpoznat od pravého Němce.
"Tati, kdybys se přede mnou tolik nepředváděl - mohl jsem to překonat a dnes být někde v Berlíně novinářem, určitě lepším, než je tento"

Asociace, to je hrozná věc:
K vašemu textu v tomto příspěvku (pokud to není od vás - tak se omlouvám) mi hned naskočila věta:
" Vlezete ven, nis se vám nestane, opakuji nis se vám neztane - vylezete ven!"
A pak jen už sebevražedné výstřely našich hrdinů. Je to tolik let, znám to jenom z filmů, promiňte a prosím vás, zkuste nás pochopit.
02. 02. 2013 | 00:11

Ares napsal(a):

Hans-Jörg Schmidt: „Já osobně „interní předpisy Českého rozhlasu“ neznám, a už vůbec ne ty, které platí „speciálně v době předvolební kampaně“

1.4. Redaktoři se nesmějí aktivně podílet na jakékoliv propagaci kandidátů nebo kandidujících subjektů. Redaktoři jsou povinni zdržet se jakýchkoliv vystoupení na podporu kandidátů nebo kandidujících subjektů, a to i ve formě publikování osobních názorů a komentářů v jiných médiích, na internetových stránkách (včetně blogů) a na sociálních sítích.

3.1. Úlohou ČRo není nějakou stranu, skupinu nebo jednotlivce podporovat či naopak někoho potlačovat. Zpravodajství ČRo musí reflektovat rozložení sil, jaké si strany a kandidáti svou činností získaly. ČRo nevytváří dění ani se ho nesnaží usměrňovat, ale přesně zrcadlí skutečnost.

Přijde Vám, že ten komentář byl v souladu s těmito pravidly?

A pokud byl v rozporu, tak pak mají tyto pravidla.

3.2. Za vyváženost vysílání zodpovídá šéfredaktor stanice.

8.1. Tato pravidla jsou součástí základních pracovních pravidel ČRo. Jejich případné porušení bude u zaměstnanců považováno za závažné porušení pracovní kázně s příslušnými pracovně právními důsledky a u externistů za důvod k ukončení spolupráce.
02. 02. 2013 | 00:14

Honza napsal(a):

Karel Mueller

To máte marný, Schmidt sice jako polemizuje s váma, ale jeho vůbec nezajímá co říkáte nebo jak argumentujete, on si prostě bude říkat svoje hlava nehlava. Vždyť to je přesně ono, to je stejný jako s těmi našimi mocnými, oni vůbec neposlouchají hlasy nás ovčanů a melou si stále tu svou, třeba až do omrzení, až nás tím unaví a uvěříme tomu!
02. 02. 2013 | 00:15

Hans-Jörg Schmidt napsal(a):

@Ares: no, pak CRo ma proste pech, ustava CR rika neco jineho...a snad to plati take pro CRo?
02. 02. 2013 | 00:21

stejskal napsal(a):

Je to tak pane Muellere,

volby nerozhodla jen "jakási protiněmecká averze". Těch faktorů tam bylo mnohem víc. Všechny hrály nějakou roli, některé větší, jiné menší. Obecně mi to připadá, že volby rozhodly faktory, které by se daly charakterizovat jako "proti" (včetně historických resentimentů). A pracovali s nimi všichni. Ty, které by se daly charakterizovat jako "pro" (tedy pozitivní), naopak zůstaly podle mne upozaděny. Ale tak to prostě chodí. S negativním obrazem se směrem k voličům pracuje daleko jednodušeji než s vizemi pozitivními. Tedy dokud to voličům takto stačí.

Hezký nadcházející víkend.

Libor Stejskal
02. 02. 2013 | 00:22

Da,rock napsal(a):

Subjektivních názorů jsou plná komerční média (i když - co si budem povídat - když někdo v takovém médiu projeví subjektivní názor jiný, než je ten šéfredaktorův nebo majitelův, dlouho se tam neohřeje), od veřejnoprávního média očekávám naprostou a nekompromisní nestrannost. Pokud to nějakému redaktorovi činí potíže, nechť odejde do komerčního média a tam může své subjektivní názory šířit dle libosti.
Od spolupracovníka Die Weltu, který otevřeně stranil Schwarzovi, bych ani jiný, než tento subjektivní názor nečekal. Koho chleba jíš...
02. 02. 2013 | 00:26

sasa napsal(a):

Hansi, mily Hansi, kam staale pospichas. My mame program pro deeti, ktery musis s nami videti. Ty jej jiste raad mas. A ted pohadku :-)
02. 02. 2013 | 00:33

jozef napsal(a):

Toto je uder slobode medii.
Treba to oznamit svetu,lebo solidarita slobodneho sveta moze ceskej elite,cekej mladezi a vobec vyspelejsej casti naroda velmi pomoct.

Musim konstatovat,ze na Slovensku takyto utok na slobodu medii vobec nehrozi.Slovenske media su totalne slobodne,havlovske,schwarzenbergovske,hrebejkovske.Seriozne,objektivne,zodpovedne.

Napriklad
tesne pred terajsimi volbami a okamzite po nich Slovaci mali plnu slobodu z mnohych zdrojov zistit,co za .... je ten novy cesky prezident/ozran,len nahodou nie v base.../.A ze ten cesky buran mozno je este katastofalnejsie cosi ,nez ten slovensky Ficov gasparko /Gasparovic.Hrubo porusuje slovensku ustavu a zda sa,ze sa podielal aj na vrazde isteho polovnika.../.

Napriklad
dnes preslaveny moderator Wallner z Radia expres na Slovenku tesi sa plnej mentalnej slobode s chutou si kopnut rovnako do ceskeho prezidenta Klaus-zemana,ako bezne do slovenskeho Gasparka.Ak totiz do takeho politickeho materialu ,ako je slovensky,alebo cesky prezident takmer denne kopu spickovi printovi mienkotvorcovia zo Sme,HN ai./ ruka v ruke s ceskymi "politologmi","odbornikmi" Komarkom i Pehem ai./ preco by si nekoplo Radio expres a ostatne slobodne media?

Sloboda medii nadovsetko!

Bratislavske media
su s ceskym bojom proti klaus-zemanizmu plne solidarsne.Ako revans za cesku podporu Slovensku v boji proti meciarizmu a ficoizmu.
02. 02. 2013 | 00:34

DUBLET napsal(a):

Vymazali to,tak znovu:

http://books.google.cz/books?id=UHkrRTTXyxcC&pg=PA141&lpg=PA141&dq=Whitesun+1848+Prague&source=bl&ots=Yr817pDkbs&sig=NJxeWOhs-zsFLhrrFqPYix-knyY&hl=cs&sa=X&ei=6U4MUY-wEaOB4gSnmID4Cg&ved=0CFUQ6AEwBQ

Odkaz na google book v AJ Polišenský o roce 1848 v Praze.Podrobné až nepřehledné,jména mrtvých i jak se to stalo.Prolito mnoho krve katanem Windischgraetzem na Češích.Bezpočet barikád,boje na mnoha místech Prahy,převaha vládních 3:1 početně nad povstalci,krom zbraní navíc.Mezi vůdci povstání (Sladkovský,Frič,von Auersperg,Vojta Náprstek a mnzí jiní)i MichalBakunin.
Studenti bojovali masově,mnozí dělnící-přišli o život s bezpříkladnou statečností v bojích.Padli i mnozí vládní:např.i společná příbuzná Windischgraetze a Schwarzenberga -zastřelena povstalci.
Podobně jako prolitá krev sedlákůu Chlumce 1780 z panství Schwarzenbergů zde prolito mnoho české krve
Otázka QUI BONO ? Odpověď :Ano posloužilo to Schwarzenbergům.
02. 02. 2013 | 00:36

Martin1 napsal(a):

Hans-Jörg Schmidt napsal(a):
@Martin1: skoda, ze nikdy necetl jste charta 77....je to krasny vec....nic jineho k tomu nemuzu psat
01. 02. 2013 | 23:48
Ty ""novináři""já ji četl (Chartu 77)později a tehdy ji poslouchal ze Svobodné Evropy.
Víš to byla taková rozhlasová stanice, kterou tady za totality poslouchal každý druhý, ale já se v tom článku patlal s tím, abych ti vysvětlil, že ji neznali tehdy - tehdy - tehdy ti umělci a podepisovali proti ni antichartu.

A že i dnes něco podobného podepisují a neznají fakta a v průběhu toho psaní jsem zjistil, že ty ani pořádně neumíš česky a jak můžeš znát naše poměry a kritizovat je. Jsi na tom stejně jako ti antichartisti.
Nebo si z nás děláš(nebo někdo jiný)prdelku, to je to takové pěkné na ženách a ještě mají pěkná prsa.
No a ať se ti ten překladač zavaří.
02. 02. 2013 | 00:37

sedlak napsal(a):

zareagovala také ČP ...
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/sebekastrace-ceskeho-rozhlasu
02. 02. 2013 | 00:44

Ares napsal(a):

Hans-Jörg Schmidt: Takže když místo počasí, začne v rádiu vykládat, jak se včera ožral, tak je to v pořádku, protože to není proti listině základních práv a svobod. A nějaký ČRo mu do toho nemá co kecat. Cenzura je přeci nepřípustná :-).
02. 02. 2013 | 00:45

Karel Mueller napsal(a):

Pane Schmidt,

to se mi snad zdá ...

Léta neoblomně bojuji proti falšování historie s tím, že co se stalo stalo se a nedá se odestát. Protože když čtu některé tiskoviny landsmannschaftu, ta mám pocit, že jsem někde ve 40. letech minulého století. Nakonec i Heider Heydrich v podstatě odmítl soudit otce, jak jsem četl rozhovor s ním.

Na druhou stranu budu snad označen za salonního nácka proto, že společně se Serrazinem nechci, aby Němci zmizeli za dvě generace ...

Chtěl jsem Vám následující věty napsat německy, ale chci, aby si je přečetli i Češi němčinu neovládající:

Nezlobte se na mě, ale to je opět německý extrém "ode zdi ke zdi". Někde tam je hlavní příčina tragedií tohoto schopného národa ...

Deutschland, Deutschland ...
02. 02. 2013 | 00:46

antworteverfasser vom dienst napsal(a):

Lieber Herr Schmidt,
Ich antworte hiermit auf Ihre Beschwerde, deren Belang die angebliche Tendenz des Böhmsch-Mährischen Rundfunks kollektiv in den Arsch von Miloš Zeman zu kriechen ist.
Der von Ihnen angenommene Tatbestand ist aus rein physikalischer Hinsicht nicht vollziehbar.
Wenden sie sich bitte an Herrn Zeman mit der Bitte seinen Arsch bemessen zu können.
Sie werden schon selbst merken, das ein Gebäude von Ausmassen des Hauses Nr. 12 auf der Stalinallee in Prag-Vinohrady nicht hereinpasst.
Sie können mich in jedem Fall über die Ergebnisse Ihrer Bemühungen informieren.

Was Ihre Annahme anbelangt, das neun millionen Tschechen durch stupide Vorurteile angesichts der Sympathien zwischen den Herrn Schwarzenberg und Posselt und deren Konsequenzen für die Sicherheit unseres Staates betroffen sind, so kann Ich Ihnen nur mitteilen, dass Herr Posselt inzwischen diese Sympathien selbst beteuert hat.
Was für Kreise Herr Posselt räpresentiert finden Sie, alsbald Sie sich aus der Kneipe nachhause befördern hier:
http://www.tagesschau.de/inland/vertriebenestudie100.html

Ich sende eine Kopie meiner Antwort an die Zeitung Die Welt und vorsichtshalber auch an die taz.
02. 02. 2013 | 00:47

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejskal,

nemám zásadní námitky, hezký víkend přeji též.
02. 02. 2013 | 00:49

xxx napsal(a):

To malalaj: Ani omylem!
To autor: Mozny pohled na vec.
Stejne by me ale zajimalo, jak hodnotite clanky ve FAZ a a Die Presse,
reagujici na zblebt Karla Schwarzenberga k pres. Benesovi a jeho dekretum, ktere se staly prijeti NS CR zakony.
02. 02. 2013 | 00:52

victor napsal(a):

"Jak kulturní fronta olizuje nohu, která ji kopla" jsme svědky... Nemuseli by nyní podepisovat nic, pokud by jejich kandidát udělal jedinou věc: Do kampaně přinesl NOVÉ ZÁSADNÍ TÉMA, KTERÉ BY VYTLAČILO nešťastné dekrety a teoretizování coby kdyby v Haagu. Protiútok se strany KS prohlášení o Klauzovsko-Zemanovské mocenské skupině byl opravdu slabý. Škoda, že někdo z nyní hysterických umělců či někdo ze vol. štábu KS nedokázal definovat a vnést do diskuze současný zásadní celospolečenský problém, a že jich máme na rozdávání... Pak by možná volba dopadla jinak a nemuseli jsem se tady rýpat v obecně nešťastné historii česko/německých vztahů. KS je mužem současnosti, ale tím, že se nedokázal odpoutat od této otázky minulosti je bohužel jeho chybka a jen tak sekundoval muži minulosti... Dle mého názoru, Škoda pro nás všechny...
02. 02. 2013 | 00:54

Karel Mueller napsal(a):

Honza:

Hezký víkend i Vám :-).
02. 02. 2013 | 00:59

Honza napsal(a):

Karel Mueller

I Vám!
02. 02. 2013 | 01:10

ld napsal(a):

Da.rock to vystihl tuze přesně. Názor komentátora mě taky pranic nezajímá, od veřejnoprávního média čekám fakta, nestrannost, nikoli subjektivní pocity.
Tím, že tady někdo stále dmýchá šauerismus, tak se stává v lepším případě směšný, ale spíš jdo o štěk nehodný pozornosti.
02. 02. 2013 | 01:16

český maloměšťák napsal(a):

Otázkou, zda je i profese novináře " povoláním" /respektive zda by měla být/ se Max Weber pokud vím nezabýval. Nicméně zabýval se fenomenem povolání ve vztahu k učiteli /profesorovi/ a politikovi.
Pokud pak chceme aby média vedla....pak není v rozporu s jeho uvažováním,když novinář je spíše tlampačem (ať už objektem nebo subjektem" tlampačství"/, nikolivěk osobou usilující o vyvážený, nepředpojatý, pokud možno vědecký popis reality.
Pokud chceme, aby vyučovala, pak je takový tlampač trapností.

Institucionálním řešením takovéhoto dilematu pak jsou ne až tak zákony, předpisy, normy...ale preference, svobodné volby posluchačů.
A ti mají vždy možnost tlampač vypnout. A odejít.
Nebo mají možnost naslouchat učiteli.
Nic víc, nic méně.

Většinou je ale novinář jak tlampačem, tak se snaží vyučovat.
Rafinovaným mícháním těchto rolí lze dosáhnout toho, že dojde k zmatení reality, jejímu znesvěcení, křivení...a nedivme se pak tomu , že takovýmto matením reality v omyl uváděný, manipulovaný posluchač, cítí potřebu se vyjádřit v prvním plánu ne k takto interpretovaným faktům...ale sáhne k tomu, že se začne zabývat spíše osobou takovéhoto novináře a bude spekulovat nad psychologickými motivacemi, které jej vedly právě že k takové interpretaci skutečnosti. Nejde tedy až tak o útok ad hominem, ale o jakousi duševní hygienu. Oboustranou - pokud tedy není jediným záměrem takto vedené oponentury novináře umlčet. Ale to by bylo nesmyslné - protže jak jsem napsal výše....tlampač se dá vypnout , učiteli je možno naslouchat.
Jde tedy jen o osobní preference. NIcméně po dlouhou dobu nevypínaný tlampač unavuje. A to i kdyby měl pouze pomáhat zahánět nudu.

Za týden si nikdo ze zdejších pobouřených/nadšenýchna kritizovaný/vychvalovaný článek ani nevzpomene. Bude zahánět nudu něčím jiným. Tak je to asi správně - je mnoho kvalitnějších a důležitějších sdělení, kterými je radno se zabývat.
Vsadím boty.
02. 02. 2013 | 01:29

Jan napsal(a):

No vida. A to se voliči KS prezentovali jako inteligence a elita.
A jak tak člověk zjišťuje je to, jak to korektně napsat, hlupák vedle hlupáka.
02. 02. 2013 | 01:33

Yosif K napsal(a):

Co by se stalo kdyby býval byl
Milos Zeman pri TV debatach trochu pil:

Redaktorka: Pane Zeman, tady je dotaz na Vaše stanovisko ku klesající potravinove soběstačnosti Česka, mohl byste s tím jako president něco dělat?

Zeman: Paní------redaktorko-----i při Vasí--------enteligenci---- a------ vzdělaání------- jistě-----chápete----- že----to---- problém---- je---- a že se---- s tím----- něco---- dělat---- musí.
S každým----- dovezeným----- jogurtem---- z Něměc---- ubývá---- práce----- pro české----- pasáky------ a dojičky, ty jsou pak------ nezaměstmani,----nemohou---- si ----koupit---- třeba ----selatko ---víte -----při vašem----- vzdělání------ co je to---- selatko -----to je ----takove----- male----- prasatko----- a pak----- narodní------ hospodářství----- jako----- celek----- kolabuje.----- Naopak----- bavorske -----hospodarstvi----- timto--- vzkveta a to znamena---- ze konzumaci---- něměckých---- jogurtu----- podporujeme---- sudetaky, ---nacisty---- a velezradně---- pusobime---- proti Benesovým---- dekretům---- o regulaci---- cen sena----- a konzumaci---- nacistických ----jogurtu---- a vhodnosti ---- znasilnovaní---- sudetackych----- nacistických---- prostitutek -----jakozto----- nastroje----- proti---- degeneraci----českých---- Zemanu.
Ačkoliv----- jsem----- eurofederalista,---- budu---- vzdycky----- bojovat----proti----- konzumaci---- německých----- jogurtu---- jako---- jedne---- z nejzvrhlejších---- forem nacismu---- a---- sudetactvi.
Paní------redaktorko-----i při Vasí--------enteligenci---- a------ vzdělaání------- jistě-----chápete----- že----novináři ----jsou hnůj---a povl---- a idoti---- a prostitutky - pokud -----se mnou ----ve vsem------ nesouhlasi.

S každým----- NEdovezeným----- jogurtem---- z Něměc---- přibývá---- práce----- pro české----- pasáky------ a dojičky, ty jsou----- pak------ zaměstmani, mohou---- si ----koupit---- třeba ----selatko ---víte -----při vašem----- vzdělání------ co je to---- selatko -----to je ----takove----- male----- prasatko----- a pak----- narodní------ hospodářství----- jako----- celek----- vzkveta. ------ Naopak----- bavorske -----hospodarstvi----- timto--- kolabuje ---- a to znamena---- ze konzumaci---- českých ---- jogurtu -----ubíjíme---- sudetaky, ---nacisty---- a ---- pusobime---- ve smyslu----posvátných---- Benesovych---- dekretů---- o regulaci---- cen sena----- a konzumaci---- nacistických ------jogurtu---- a vhodnosti -----znasilnovaní---- sudetackych----- nacistických---- prostitutek----- jakozto----- nastroje----- proti---- degeneraci----českých---- Zemanu.
Ačkoliv----- jsem----- eurofederalista,---- budu---- vzdycky----- bojovat----proti----- konzumaci---- jakýchkoliv ----cizich ----- jogurtu----i----francouzských----- jako---- jedne---- z nejzvrhlejších---- forem ----nacismu---- a---- NARODNÍ---- ZRADY.

Kdo ----tohle---- nechaape -----je----- hnůj----- povl, ----idiot----- komunistické------ práče----- a---- prodejná---- prostitutka.......
02. 02. 2013 | 01:43

český maloměšťák napsal(a):

Yosif K
Mám takový dojem že byste si měl ráno zajít na pohotovost.

Zatím dobrou.
02. 02. 2013 | 01:50

Yosif K napsal(a):

Jde o to zda REDAKTORI nesmí provádět predvolební agitaci nebo zda se v rozhlase nesmí objevit VUBEC ZADNA predvolební agitace.

Drda není redaktor, něco napsal, byl potrestan. Proč, když není redaktor?

Pokud zákaz platí ne veškerou předvolební agitaci, proč tedy v TV vůbec vystupovali kandidáti? Kdzž už vzstupovali kandidáti, usekl někdo Zemana kdzž už prožvanil svůj podíl minut?????
02. 02. 2013 | 01:52

antisoudruh napsal(a):

Joe Ratata,
v době odsunu žádná říše neexistovala.
Vandal,
vám ti komunisti vymyli mozek až do kostrče. Nejspíš právem silnějšího.
pamětník,
podle jakého že práva došlo k odsunu? Podle práva by to bylo, kdyby byl každý souzen.
02. 02. 2013 | 01:53

axtndu being napsal(a):

Bože, to jsou kecy.
02. 02. 2013 | 01:58

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Yosif K
Mám takový dojem .......
02. 02. 2013 | 01:50
KONEC CITATU
aaaaaaa...... to jsem rád že jsem vás dnes pobavil, ale sám bych si takové tlachy nikdy nemohl vymyslet kdybych nemlich takove neslysel od Zemana v TV, akorat stačí tři Zemanovy kabaretierske vystupy trochu sestříhat k sobě.

A vite vy co???? Při takovýchto výstupech mají aspon někteří pasáčci, trakotristé, dojičky atp radost.
Specielně když Zeman houkne na nějakou o generaci mladší redaktorku "při------- vašem ------ NEPOCHYBNE ----- VELMI -----KVALITNIM ----- vzdělání..." velká část ujařmeného haldovějícího lidu venkovského s podprůměrnými platy se radostí tetelí jak moudrý Zeman rozmázl ty parazitní pražáky kteří jsou dutí jako tykve a přitom mají nadprůměrné platy jenom prot že žijí v Praze a ne třeba v Osoblaze.......

Za řpispění nohatýra Zemana-Čurily-Plenkoviče tekutý hněv strádajícího lidu vybuchuje jako islandský vulkán Hekla.... a haldovějícímu lidu je hned lépe..... Zeman jim pomůže.... zakáže dovoz něměckých jogurtů a nechá postavit kanál Odra-Dunaj, českým proletářům stoupne mzda o Kč 1,5 za hodinu a sudetáci-nacisti tak budou rozdrceni na padrť......
02. 02. 2013 | 02:16

Kateřina Nová napsal(a):

Stěžovatel pan Kotrba dostal od ČRo odpověď už 22.01.2013, tedy ještě před tím, než vůbec proběhlo druhé kolo volby prezidenta. Takže domněnka pana Schmidta, že "Vedení Rozhlasu chce novému prezidentovi Miloši Zemanovi ukázat, že se na něj může spolehnout, že nepřipustí žádnou kritiku jeho osoby a jeho politiky.", poněkud pokulhává.
02. 02. 2013 | 03:26

Poselt Herbert napsal(a):

ať žije Miloš
02. 02. 2013 | 03:49

Joe Ratata napsal(a):

antisoudruh
Tak proč Mnichovská dohoda zůstává součástí právního řádu BRD?
02. 02. 2013 | 06:01

Joe Ratata napsal(a):

antisoudruh
Nebo se dokonce sudetští Němci přijetím říšského občanství,tedy očanství nepřátelského stáru,dopustili velezrady?Nebo vlastizrady?
02. 02. 2013 | 06:06

Martin1 napsal(a):

Když tady čtu některé příspěvky již známých "elit", tak i po tolika letech teprve s plnou měrou doceňuji význam Dekretů prezidenta Beneše a v mých očích poskočil v pomyslném měřítku i před Masaryka.
Co bychom tady dělali s takovými, co tu otravují život, kdyby jich byly tři milióny.
Pane prezidente Beneši a představitelé vítězných mocností, hluboce se skláním před vaší prozíravostí.
A vám všem ještě žijícím, i vám všem mrtvým, kteří jste pro naši vlast umírali v německých koncentrácích i na bojištích celého světa proti nacizmu slibuji, že dokud budu ještě dýchat, tak nenechám pošpinit vaši památku. Nezradím Vás a děkuji za vaši oběť - nebude zapomenuta.
02. 02. 2013 | 06:16

S.Š. napsal(a):

Yosif K :
Komentář VŽDYCKY vyjadřuje názor pisatele a z tohoto pohledu nikdy není nestranný, to ať jde o kmenového nebo externího redaktora.
Po převratu se v našem prostředí dost často mísilo zpravodajství s komentářem, to zřejmě díky nezkušenosti nové generasce novinářů (kteří často žurnalistiku nevystudovali nebo ji začali studovat až se zpožděním), nejlépe na tom vždycky bylo Právo, později se přidaly HN. LN a MfDnes, resp. jejich internetovým verzím, se to stále dost často nedaří. Veřejnost mezi zpravodastvím a komentářem rozlišuje málokdy. Neklame-li mě paměť (hledat to nebudu), zákon o rozhlasovém a televizním vysílání ukládá, aby názory a hodnotící komentáře byly odděleny od informací zpravodajského charakteru. To se ale docela zřejmě v tomto případě stalo, Drdův komentář jistě nebyl odvysílám v rámci zpravodajství.
Nejsem si vůbec jista, zda ve sledovaném případě nejde možná spíše o naši dávnou bolest, totiž snahu být občas papežštější než papež. Tu jsme osvědčili již v mnoha různých historických etapách. Politici mají tendenci této jisté slabosti využívat, a i proto u nás byla u nás v minulých letech zrušena celá řada satirických pořadů. Nemuselo se vždycky jednat o politický zásah. To se nestalo ani v případě Adama Drdy. Že se ale ohebné chování Rady ČRo může v budoucnosti politikům hodit, jak zmiňuje Jakub Kalenský na ČP, s tím lze nepochybně souhlasit.

Děkuji p. sedlakovi za odkaz, pro zájemce Jakub Kalenský tady, viz http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/sebekastrace-ceskeho-rozhlasu
02. 02. 2013 | 06:26

Karel napsal(a):

To: antisoudruh
Já doma neposlouchám, žádnou komunistickou jednolampovku, ale špičkový kapitalistický přijímač Philips vyrobený v komunistické Číně.
Nkdy jsem neslyšel, že by do okupačních zón v Německu byli vyhnání českoslovenští občané. Do Německa byli odsunuti občané Velkoněmecké říše, kteří rozbili Československo a vážně ohrozili existenci ostatních občanů tohoto státu. O tom dostatečně vypovídá 300 000 mrtvých a vypálené Lidice, Ležáky, Ploština atd.
Dovedete si představit po tom všem, soužití s nimi ve společném státě? Já ne. Nevadí mi. že řadě z nich se pak vedlo podstatně lépe než nám. A také proto by měli být velmi vděčni presidentovi Benešovi, že nebyli odsunuti na Sibiř.
02. 02. 2013 | 06:49

Martin1 napsal(a):

Tak mám dojem, že nám vstal z mrtvých starej Josif Vissarionovič Stalin, je přepólovanej a má za úkol vymazat všechny své hříchy na levici. Josif K terý to je?
P.S. Ale svatý Petře, kdo to má tady vydržet, měl si ho od tý brány poslat ještě více na východ.
02. 02. 2013 | 07:10

JF napsal(a):

ano,dobré připomenutí autora, co je to veřejnoprávní medium či medium vůbec, resp. tedy čím by mělo být
02. 02. 2013 | 07:44

šakal napsal(a):

Dojem z diskuse
Tak se nám po té předvolební ubohosti naši novináři oklepali, 3 dny vydrželi nadávky jak byli ubozí řiťolezové a hlásné trouby kárla číro.
Ale teď už dost, je třeba protiůtoku, výkřik jak věřejnost nechápe citlivé intelektuální pravdomluvné duše novináře a ještě by někoho z veřejnoprávního vyhodili za nevyváženost. Kradou všichni, proč by si novinář alespoň nemohl dělat s veřejnoprávním co sám, chce.
Hnus velebnosti, jdu blejt
02. 02. 2013 | 07:58

resl napsal(a):

Část čechů /bývalí komouši a lehce retardovaní/ je nepříčetná, když vidí, že sem píše kdosi s nečeským jménem. To vzplanou vášně odvážných vlastenců, protože rozum a nedostatek vzdělání, jim brání v jakémoli myšlení. Jen je třeba rotřídit hlupáky od úmyslně škodících komunistů, kteří se rádi schovávají za demokracii.
Beneš by měl být ještě dnes odsouzen za krutý odsun, který schvaloval.
Za to, ž v r. 1943 upekl smlouvu se Stalinem a prodal stát do rukou vraha a analfabeta.
Neoprávněně usedl na Hrad po válce, aniž by byl zvolen, Háchu nechal umírat ve vězení, když jej před svým útěkem hnal do funkce prezidenta.
Je nutné přiznat vraždy na německém obyvatelstvu, včetně žen, dětí a omluvit se. Oni to udělali jasně a zřetelně, omluvu nechtějí, jako vždy komunisté, kterým vyhovuje část přitroublého národa s antiněmeckým řevem. O stát se zasloužil Václav Havel a ne zbabělec Beneš, na což se přijde v brzské budoucnosti.
Schw. měl s dekrety pravdu a jen opakoval Zemana, dříve Klause, což knedlíci nevnímají a komunisti nechtějí vnímat.
Zásah NATO v Srbsku byl v pořádku, zabránil krveprolití daleko většímu a našel pár komoušů mezi Srby, kteří vynikali neobyčejnou krutostí, které později potrestal mezinárodní soud.Miloševič byl srský komunista, řízený ze SSSR.
Radar je nutné prosazovat, neboť jediná nedemokratická země v Evropě je Rusko a musí se držet na uzdě. Jsou to pořád hordy armádních primitivů, které mimo vodky a samopalu nic nezajímá. Proto musí Zeman podporovat všechny protiputinovské iniciativy.
Klaus by měl být veřeně ostuzen a odsouzen i kdyby nenastal trest, je třeba navždy tohoto člověka ukázat, jako zbabělce a pomahače všech českých zlodějů.
02. 02. 2013 | 08:01

george napsal(a):

Počkáme si, kdo má pravdu. My starší si pamatujeme, jak media ovlivňovaná soudruhy pomaličku utahují šrouby ( tu se vynechá maličkost že soudruh byl ožralý, tu že se soudruh "zapomněl" se soudružkou ze sekretariátu, tu že palestinci posílají rakety na židy atd.), nakonec budeme informováni pouze o postupném propouštění nepohodlných novinářů z televize a rozhlasu. Teprve potom se nám dostane "vyváženost" zpráv o vrcholných soudruzích a úspěších jejich vládnutí. Ještě že se toho nedožiji, musí na to jít pomalu, plíživě, aby to národ nepostřehl.
02. 02. 2013 | 08:04

Silvie napsal(a):

resl
S tím Benešem to radši nikde neříkejte nahlas.
A Havel byl skutečný "lidumil".
Je zvláštní, že ani jemu, ani Kárlovi nikterak nepřekáželo sedět u jednoho stolu s masovými vrahy z UCK. A krvavá Madlenka si z toho udělala moc pěkný byznys.
O tohle (a vybudování vojenské základny USA) šlo především, tak se tady svou neznalostí neztrapňujte.
A persekuce Srbů v Kosovu za nezájmu OSN pokračuje...

Máte to hodně popletené.
02. 02. 2013 | 08:11

zemedelec napsal(a):

Pane Buquoy.
Konečně to od Vás vypadlo.
To co by následovalo a nejen od Vás,po zvolení Schwarzenberga prezidentem,nechci ani domyslet.Jak už jsem napsal,zhroutil se Vám celoživotní sen,ale horší s čím jste počítal.Určitě se Vám nic nestane zvolením Zemana prezidentem,ale v opačném případě,mám obavu nejen o sebe.
02. 02. 2013 | 08:26

objektivní a nezaujatý napsal(a):

george

Práve ty to máš trochu popletené Jiříku, Silvie je asi tak 3x inteligentnější a chytřejší než ty, soudě podle jejích příspěvků.
02. 02. 2013 | 08:31

Admirál napsal(a):

Babočka - "že nerozezná oves od žita. Tuto hrubou uřážku rozhlas několikrát odvisílal."

Babočko, já bych to řešil božím soudem.
Vysypal bych na stůl zrna u nás běžně pěstovaných obilovin a přivedl bych k nim pana Bendla.

A vidělo by se, zda se jedná o hrubou urážku, nebo prosté konstatování skutečnosti.
02. 02. 2013 | 08:38

šakal napsal(a):

Jediný problém je kde vzít nové česky mluvící novináře.
Kdybychom to věděli, všechny staré by jsme mohli hodit do kafilérie, žádná škody
02. 02. 2013 | 08:39

krajan napsal(a):

Pane autore,
prosím, odpovězte mi na otázku:
Na které straně politického spektra stojí Die Welt???
Pak mi bude jasná podstata vašeho blogu.
Jen se vyhněte odpovědi, že je Die Welt nestranný.
Děkuji předem
02. 02. 2013 | 08:40

george napsal(a):

NEobjektivní a zaujatý: Je to tak trochu legrace vynést soud o mé inteligenci podle příspěvků druhého a pasovat se do role moudrého krále. Nebude to tím, že někdo fandí červeným a někdo ne? Komu fandíte vy?
02. 02. 2013 | 08:40

resl napsal(a):

Silvie,
vzhledem k tomu, že nelze nic vyvrátit fakty, zůstáváte se svou pavlačovou mluvou mezi bolševickou spodinou, protože mezinárodní soud má větší váhu, než hlas Silvie i kdybyste studovala v Moskvě. Jedině, že byste byla chytřejší a vzdělanější než jsou vybraní soudci v Evropě. A to spíš nebudete.
02. 02. 2013 | 08:41

Silvie napsal(a):

" Žádný strom neroste do ne

Pár poznámek k volbám

Zklamání Zemanových voličů se dostaví brzy

Lenka Zlámalová v pondělních Lidových novinách napsala, že "nový prezident byl zvolen proti vůli vrstev, které ve společnosti rozhodují a táhnou ji dopředu"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dodal bych, že tyto vrstvy nemívají na politickou reprezentaci přehnané požadavky. Často chtějí jen to, aby se za ni nemuseli stydět. Rozhodně nepotřebují, aby jim politici pomáhali s jejich životy. U Zemanových (a obecně u levicových) voličů je tomu naopak. Je až neskutečné, jak velké procento z nich se vůbec neorientuje ani v politickém systému!!!!!!!!!!!!! (Zeman nám zařídí vyšší důchody), ani v ekonomice (vy jste si v Praze dali vysoké platy). Jejich představy o Zemanových možnostech jsou naprosto nereálné. Rozčarování se dostaví během jednoho roku a nebude malé.

Volba jako sebepoškozování

Pro Zemanovy voliče není dobré, že ve volbách celkem brutálním způsobem, jakkoliv demokratickým, porazili střední a vyšší třídu!!!!!!!!!!!!!!, na jejichž výkonech jsou dosti závislí. Schopnost mnoha poražených identifikovat se se státem, v jehož čele stojí člověk, jehož podle svých kritérií považují za lháře a hulváta, se limitně blíží k nule, a tomu bude odpovídat i jejich chuť pracovat pro tento stát, žít tady a platit daně. Již dnes z Česka ročně odcházejí tisíce schopných lékařů a techniků. Pokud bude pro náš stát stále víc a víc platit, že "tady pošel pes", může toto krvácení dosáhnout rozměrů známých z Irska, Řecka a Estonska, což se nejvíce projeví na životní úrovni nižších vrstev. Z tohoto pohledu je jejich prezidentská volba jistou paralelou k lékařskému termínu sebepoškozování".

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-zadny-strom-neroste-do-nebe-dv9-/p_politika.asp?c=A130201_102630_p_politika_wag

Za tak údernou propagandu by se nemusel stydět ani Goebbels.
Proti paní Zlámalové to byl trapný břídil.
Tohle mě dostalo fakt do kolen! Já vlastně podrážím našim podnikatelským a kulturním "elitám", které "táhnou" tuto společnost(já myslela ,že na ní parazitují) nohy... to jsou věci!
A prý se vůbec neorientuju v politice...
02. 02. 2013 | 08:48

zemedelec napsal(a):

Pane Admirál.08:38
Rozpoznat se to dá,ale jestli by to dokázal správně pojmenovat,to záhada.
K těm koncepcím,nikdy to nepřipravuje ministr,což je dokázané.
Všimneme si ,že není ministerstvo,které by nemělo problémy s IT zakázkami,týká se to i ministerstva zemědělství a zase bude ticho.
Pane Schmidt.
Mlčeti zlato.
02. 02. 2013 | 08:51

Silvie napsal(a):

Resle,
dle vašeho vyjadřování soudě - vy jste nejspíš nestudoval nikde.
Určitě jen proto,že jste byl v tom disentu, nic si z toho nedělejte.
Knížepán taky začal čtyři vysoké a z každé ho vyhodili. Tak se uvolil,že by nám vzal aspoň toho prezidenta.

V Moskvě vystudoval váš oblíbenec Hvížďala (alias Drozd).
Chápu, že vám jsou coby velkému antibolševikovi milejší signatáři Anticharty a normalizační kádry jako Svěrák.
To víte, každý nemůže mít charakter.
02. 02. 2013 | 08:52

objektivní a nezaujatý napsal(a):

george napsal(a):

Vy jste začal být vůči Silvii namachrovaný. Takže vy jste si začal. No a na otázku "Komu fandíte vy?" mohu odpovědět snadno, fandím lidem, kteří se nebojí říkat pravdu, i když se to nechce slyšet a vlastně nesmí ji ani říkat nahlas.
Tady byl naposledy u volebního blázince nastaven jakýsi problém, že Němci a Češi mají spor a jsou každý na jiné straně barikády, ale tak to není ani náhodou, nynější vztahy mezi Němci a Čechy jsou na nejlepší rovni od 2WW!. Jenže je tu problém! Německých a českých médií se zmocnila jistá parta-etnikum, o které se tady nesmí nahlas psát a Němci to geneticky nejsou, možná jen jako, a tito lidé tady dělají programově rozkol a hrají své hry. Jen v Německu si zatím moc nedovolují, ale v Česku to tady spustili naplno a třeba u poslední volby presidenta to bylo nechutné a dalo se jasně vysledovat, která média mají pod kontrolou! A byla to téměř většina hlavního tisku, která "šla" do Zemana jako divá!
02. 02. 2013 | 09:00

Admirál napsal(a):

Pane Schidte, Váš pláč nad tím, že "byli novináři potrestáni z politických důvodů" by byl možná případný, nebýt toho, že jste tento jednotlivý případ vytrhl z kontextu celkové situace v ČRo a situace na mediální scéně u nás.

Média a veřejnoprávní ve sboru u nás dlouhodobě kopou za jednu stranu. Nejmarkantnější to bylo ve volební kampani. Soudnému člověku musí být jasné že jsme zela mimo výseč vymezenou pojmem demokracie a že komentář pana Drdy je jen vyčnívající špičkou ledovce.

Pokud by byl komentář pana Drdy jedním z podobně laděných komentářů směřujících i na druhou stranu, měl by jste pravdu, jednalo by se o útok na svobodu novinářů.

Ale takhle...

Vy tu situaci dobře znáte a tudíž nejde z Vaší strany o úlet z neznalosti, ale o projev stranickosti.
02. 02. 2013 | 09:01

george napsal(a):

Silvie, bavme se k meritu věci, tedy ke článku o vyváženosti vysílání TV a rozhlasu. Propagandu až na jindy. Ruku v ruce vyváženosti je i objektivnost a pravdivost zpráv a jejich nezamlčování. Př. pan Zeman jel autem večer do ČT a po celou dobu jízdy jsme sledovali v malém rohu obrazovky jeho vůz. Vůz se zastavil a z něho nebyl schopen se postavit na vlastní nohy bez pomoci. Potom šel po místnosti a neviděl 2 schody, upadl a letěl do křesla. Potom ho k Moravcovi do schodů podpírali dva chlapi. Jak vypadal při vysílání viděla opět celá republika, po vysílání vstal a pro udržení rovnováhy rozpažil ruce. Pak to ustřihli. Rezumé, byl prostě ožralý a viděl to celý národ. Co však následovalo, je ta "pravdivost". Následně se národu dostalo celé vysvětlení asi v tom, že pro svoji operaci palce u nohy se bojí jít se schodů a vynadal ochrance, že ho včas nezachytila při pádu. To ostatní bylo zamlčeno. To je ten začátek, kdy se věci zamlčují, poněvadž na příště už nikdo neuvidí přímý přenos (co kdyby zase upadl). Zeman se sám přirovnal ke Castrovi v pádu ze schodů, jak se sám zachránil na rozdíl od něho, jenže Castro byl nemocný a on ožralý. Dokonce bych ho chápal, vítězství se oslavuje, ale co mě vadí je to, že věděl, že jde večer před národ v TV a nevadilo mu to. Já jsem já. A tady začíná cenzura a vlezdoprdelcům ráj.
02. 02. 2013 | 09:07

Yosif K napsal(a):

Co by se stalo kdyby býval byl
Milošek Zeman v TV trpošičku více pil:

Někteří-----novináři----- dělají...... umělý..... problém.... z toho...... zda..... moje....... dcera------ Kateřina...... dostane.... ochranku...... nebo.... ne......

K tomu----- ríkám----- jen jedno-----. Já-------- do toho----- zasahovat----- nebudu------. Moje..... dcera..... je----- dospělý----- člověk----- at si to------- rozhodne..... sama.

Já..... nikomu..... nikdy..... nebudu..... shánět..... politickou..... trafiku..... Nebudu ....... shánět..... politickou..... trafiku..... pro...... svou....... dceru..... nebudu.... shánět..... politickou..... trafiku...... ani.... pro..... pana ..... Šloufa......

Musíte... si.... paní.... redaktorko.... při.... svém,,,,, vzdělání.... uvědomit.... že ....já.... jako.... president.... České..... Republiky.....budu.... muset.... jeednat... i s jinými...... politiky.... po celé...... republice..... NIKDY!!!!! OPAKUJI...... NIKDY!...... však..... nebudu.... jednat..... s hloupými....... amatéry..... Pan Šlouf.... je profesionál..... Dále .... je to.... dospělý..... člověk..... a jako..... profesionál...... a dospělý.... člověk..... si najde..... svou..... politicckou..... trafiku..... sám..... já s ním..... pak .... budu ..... jako..... s PROFESIONALEM..... jednat..... Já.... do toho..... přirozemého..... procesu.... zasahiovat....... nebudu...... I moje dcera..... není..... amatérka...... je to...... dospělý.... člověk..... a profesionál..... buádu s ní..... jednat..... zrovna....tak..... jak..... s panem..... Šloufem....... o ochrance........ si royhodne...... sama......


Taky... když..... náhodou..... opilecky..... upadnu..... kvůli..... alegickému..... palci..... tak....vůbec....njesem....ožralý.... i když..... na....doporučení....... doporučení..... lékařůůůůů piji......hodně.....vína..... piva..... a slivovice..... můj.... palec.... je..... prostě........ alergický.... na....schodiště..... kdo..... tohle..... nechápe..... je hnůůůůůj.... a pooooovl........

Kdo ----tohle---- nechaape -----je----- hnůj----- povl, ----idiot----- komunistické------ práče----- a---- prodejná---- prostitutka.......
02. 02. 2013 | 09:07

Norpert napsal(a):

Ten komentář se týkal výsledků prvního kola, to přeci v rozhlase nemohli vědět, že nevyhraje KS. Nedivím se vedení rozhlasu, že se mu takové vyjádření jejich externího redaktora nezdálo. A je mi líto, že německá média tady mají tak neobjektivního zpravodaje, zaháčkovaného sympatiemi v jednom táboře... Já jsem KS nevolil především kvůli jeho falešné volební kampani, která prodávala starého pána jako něco, co není, a také kvůli tomu, jak nestydě mu většina médií nadržovala. Hlasoval jsem i proti táboru jeho sympatizantů, ve kterém se srotily (už po kolikáté...) ksichy, které mám za elitáře.
02. 02. 2013 | 09:08

J.K napsal(a):

Schmidte, a vy čekáte co????
Že se vás zastanou ta rudá a hnědá prasata co si neumí ani zvolit Káááárla presidentem??
Ty miliony lidí kteří ztratili práci, nevinně, přestože dělali užitečnou práci, na rozdíl od odporných a škodlivých novinářů??
02. 02. 2013 | 09:20

boli me palec napsal(a):

tady je nas dustojny pristi president,

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-0betddaIIU
02. 02. 2013 | 09:20

Yosif K napsal(a):

Co by se stalo kdyby býval byl
Milošek Zeman v TV trošičku více pil:

Podíveje se..... paní redaktorko..... na takového........ Fidela...... Castra....... natáhl..... se.... jak.... široký..... tak dlouhý...... a jáááá ..... jsem to .....po 6 metrech..... držkopádu...... ustál......
Já taky...... jako Castro...... žiji velmi..... skromně..... v malém.... nafukovacím..... gumovém.... člunu.... na.... rybníce.....

Já..... taky ....jako Castro...... mohu mluvit..... k proletářům...... třeba 4 hodiny...... v jednom kuse...... a všichni..... proletáři..... mne za to......milují....... samozřejmě..... kromě zrádců....... hnoje..... povlu...... komunistických práčat..... prodejných prostitutek...... nacistůůůůůů.... sudetáků...... a narušitelů...... posvátných...... Benešových....... dekretů........
02. 02. 2013 | 09:25

Dan napsal(a):

HANS-JÖRG SCHMIDT nic nepochopil. Vůbec nejde o Zemena. Drda zesměšňoval a nadával 70 % voličů. Ostatně já si myslím, že HANS-JÖRG SCHMIDT je těžce stižen „stupidními předsudky", je směšnou figurou, trpí nacionalismem a jeho články jsou strašně hloupé a absolutně iracionální.
02. 02. 2013 | 09:26

nil novi sub sole napsal(a):

Proč mohou být Schwarzenbergovi voliči s výsledkem voleb spokojeni:

1) Na Hradě je skutečná osobnost se skutečným titulem,
2) Klause na úřadech sundali
3) a Schwarzenberg nebude místo něho viset.
02. 02. 2013 | 09:36

Admirál napsal(a):

Zemědělec - "K těm koncepcím,nikdy to nepřipravuje ministr,což je dokázané."

Samozřejmě vím.

Na zjednodušení odpovídám zjednodušením.
02. 02. 2013 | 09:38

fikus napsal(a):

babočka,
třeba nerozezná ječmen od žita. A třeba to nerozeznají ani ti, kteří by měli.
Prostě Bendl je aparátčík ODS a ne odborník na resorty - to je třeba pojmenovat.
Dokud budou na klíčových postech sedět amatéři místo profíků, půjde to do ř.ti
02. 02. 2013 | 09:41

oficialni fotograf MZ napsal(a):

Tady Zemande dekuje svym volicum,
http://ateo.cz/f/images/z/ZemanVendetta.jpg
02. 02. 2013 | 09:46

Vladimír Hrubeš napsal(a):

HANS-JÖRG SCHMIDT: aby byly komentáře "vyvážené", bylo by třeba kromě Drdova aktivistického blábolu dát slovo na misce vah také druhé straně, takto Váš text k tématu zcela ztrácí smysl
02. 02. 2013 | 09:47

oficialni fotograf MZ napsal(a):

Zde je sef nove ochranky,
http://ateo.cz/f/images/t/TopBodyguard.jpg
02. 02. 2013 | 09:49

oficialni fotograf MZ napsal(a):

Domaci pohoda u pana Zemana,
http://ateo.cz/f/images/m/MilosKacenka.jpg
02. 02. 2013 | 09:50

DUBLET napsal(a):

Omlouvám se diskutujícím,že extrémní rychločtení historie 1848 v AJ s občas vynechávanými stránkami jako vždy u Google books,nepřinese přehled a přesnost.Asi by ho nepřinesla i fakty nabitá kniha Polišenského,u níž pohled z ptačí perspektivy není,ale spíše pohled zevnitř složitosti.
Nevím zda povrchní dojem,ale velice brzy se u mne po malé chvilce čtení vytvořil tento dojem,prodloužený četbou Wikipedie i jinde vůbec:
von Auersperg a von Schwarzenberg stáli na opačných stranách barikády.Schwarzenbergové nechtěli být vidět za krví bezprostředně sami-tak tedy Windischgraetz proto,protože řízen i z Vídně později revolucí popraveným na lucerně La Tourem,vídeňským ministrem obrany.Schwarzenbergům to vyneslo premiérské vídeňské křeslo na nejbližší 4 roky,jistý von Autrsperg pak pan hrabě byl ministerským předsedou 1878 ,kdy poslal Ladislava Zápotovckého do vězení.Plody o 30 let později.Plody povstalých. Auerspergův rod pak mezi elitou Husáka,Schwarzenbergův u Havla. V.Havel alias Ferdinad Dobrotivý.Zda měl Polišenský všechny informace,zdá se,že i povstalci měli snahu se koordinovat s Vídní-revolucí.Pouze s ní.Budapešť ne,Německo ne.Tedy ne Německo Marxe a Engelse,v Rheinische Zeitung ,kde "obcházelo Evropu strašidlo komunismu" a novináři Marx a továrník Engels končí spolu s Metternichem v londýnské emigraci.On se ještě ,Clemmens Metternich,1862 vrací,ale jeho přívrženci povraždění v kostele Štěpána to mají za sebou.Přítomen všemu v Praze od slovanského sjezdu Michal Bakunin-ctěný Leninem-anarchista,nevím zda za cara dopadl trestem smrti jako za bolševika Leninem opět ctěný anarchista princ Kropotkin.Meternichovskou šlechtu dorevoluční ještě později znovu oslaví B.Němcová,což je v souladu i s nenávistí K.H.Borovského vůči nástupnickým Schwarzenbergům.Nicméně mezi Metternichem a Schwarzenbergem, krátce premiérem -rod Kolowratů,kam se později přiženil skladatel A.Dvořák.Zdá se,že v první části dějů-vystupují legálně lidé jako F.Palacký,Riegr,člechta obrozenecká-Nosticové-kteří se pokusili sestavit vládu.Poté ustupují do pozadí,aby se z nich po revoluci stali nejváženější nejzámožnější národovci v Čechách na celé půlstoletí,Revoluci provedou ti tehdy zemřelí -masy-studenti,dělníci,řemeslníci,novináři,spolkaři,živnostníci --to by byl výčet.Jak skončili Sladkovský,Frič (národní garda-kokardy), atd. netuším zatím,myslím si,že kompromisně spíše.
Bylo to spíše klamností celé tehdejší doby a nazvat to standartním klišé buržoasně-demokratická (národně demokratická) revoluce v té viditelné míře národní podlosti mnohých i slovanských slavomanů pozdějších odvahu nemám.Hnus.Jakkoliv to byl projev ryze národní všech vrstev.V Čechách připadalo asi desetkrát více podanných na 1 šlechtice než jinde.
Byla vlaštovka inspirující kokardovou pařížskou Komunu 1871 ,kde Windisgraetzem byl generál Thiers-Francouz-řízený von Bismarckem.I tedy často rozšiřovaná tvrzení o reakčním českém národě kvůli roku 1848,mj.připisované i MarxEngelsovi se berou odkud? Navíc:židé-bratři Porgesové 1849 na Smíchově zřizují veletovárnu-textilku,kartonku.Pokračují přes odpor i s podporou josefinských Habsburků již století ve své průmyslové expansi.Revolučnost nezaměstnaných dělniků utichá.
Dojmy-tříšť.Sorry.Schwarzenbergové jsou tehdy jasný vídeňský excentrismus v národoveckých Čechách,ale mocně na Česko tlačící z mnoha stran i jen pouhou přítomností jejich majetného proti-husitského protičeského katolicismu pobělohorského,nehledě na navíc státní,církevní a vojenské velitelské funkce úřady jimi zastávané.Oni nechali bojovat Čechy a Ukrajince apod v řadách Windi-vojáků proti Čechům v Praze 1848.
02. 02. 2013 | 09:52

Drzá zrzka napsal(a):

Návrhy nového hesla na presidentskou standartu

- Pravda někdy zvítězí

- Národ v sobě
* Nehodící se, škrtněte
02. 02. 2013 | 09:52

oficialni fotograf MZ napsal(a):

Nacvik na inaugaraci,
http://ateo.cz/f/images/g/GerojZeman.jpg
02. 02. 2013 | 09:55

pěvec napsal(a):

..."A už vůbec to nemá co dělat s étosem novinářů, kteří mají být kritickými průvodci politiky a žádní „vlezdoprdelkové“."

však ty jsi také jak to poslední slovo v tvé větě, hansi.
02. 02. 2013 | 09:57

MaB napsal(a):

Drdův text nelze ani s největší mírou tolerance označit za komentář, přiměřený veřejnoprávnímu médiu.

Cituji z textu pana Drdy: "...víc než milión lidí nesdílí hysterickou revolucionářskou ideologii, podle níž současná vláda representuje systém, který je třeba zlikvidovat – a každého, kdo má s tou vládou cokoli společného, zadupat do země..."

Tím pan Drda implicite prohlašuje, že několik milionů lidí, nevoličů KS, sdílejí "hysterickou revolucionářskou ideologii, podle níž současná vláda representuje systém, který je třeba zlikvidovat – a každého, kdo má s tou vládou cokoli společného, zadupat do země..."

To jsou velice nebezpečné věty. Co kdybych stejným způsobem napsal, že voliči KS chtějí zlikvidovat systém, který představuje MZ, a jeho zadupat do země? Jakpak by vám to znělo? Opravdu je tohle ještě komentář, nebo spíš hysterizující politická demagogie?
02. 02. 2013 | 10:00

ampersand napsal(a):

@hjs:
ach so. es ist also in erster reihe persönlich. immer besser. weg von der sache zur person, wie primitiv und durchsichtlich.

noch zur frage, ob ein Kommentar auf jeden fall nicht objektiv sein kann. ich kann mich ausschliesslich auf kritik von A. beschränken (ist ja meine ansicht), aber ich kann auch vor- und nachteile, pros und kontras von A. und B. kurz summieren (wenn lang, wäre es eher analyse) und alles mit meinem fazit abschliessen: aus oben angeführten gründen 1, 2 und besonders 3 ist meine wahl herr/partei B.
so hätte sich wohl auch der informationssuchende leser/hörer/zuschauer die rolle und leistung von seriösen medien vorgestellt: möglichst viele infos vorzulegen, was im falle von privaten medien präferenz von A. oder B. nicht ausschliesst (meinungsfreiheit).

wenn es in CT und CRo andere sogar gesetzlich formulierte regeln gibt, sollte sich man/frau an denen halten. muss nicht, aber dann gilt es, die folgen in kauf zu nehmen.

die verfassung und die meinungs- bzw. pressefreiheit? gelten die absolut? ok, verlangen sie/wir jederzeit und überall die möglichkeit, 100% alles sagen und schreiben zu können. no limits. naive? natürlich. so viele tabus.
aber da stimme ich zu: keine tabus. keine politischen und anderen korrektheiten. kämpfen sie dafür und ich gehe mit ihnen.
au weh: und wie wäre es aber mit kotrba und den "sudetjakden" - war das auch nicht sein heiliges recht, die verfassungsgarantierte Pressefreiheit zu geniessen?
und wie steht es mit der pressefreiheit und dem "denunzieren"? da passt etwas nicht zusammen, finden sie nicht? oder passt das einfach nicht in den kram? freiheit ja, aber "vocamcad pocamcad", wie man hier sagt.
die erfahrungen mit der parteifreudigen "konstruktiven" kritik sind hierzulande immer noch zu lebendig.
und sarazzin?
irgendwie kompliziert sich ihre theorie. also doch kein kampf für absolute meinungsfreiheit?
btw, das mit dem gestapo war wirklich gemein.

wie ich schon in meinem ersten beitrag schrieb: ich bin nicht nur von ihrem blog, sondern – und das finde ich viel schlimmer – von ihrer argumentationsweise und ihrem journalismus schwer enttäuscht.
und ich müsste mir wieder die frage stellen: können sie nicht besser (einer von dem angeblich auch die Welt texte druckt?) oder wollen sie´s so?
02. 02. 2013 | 10:02

DUBLET napsal(a):

opravy výše

-jistý von Auersperg pak pan hrabě byl ministerským předsedou 1878 ,kdy poslal Ladislava Zápotovckého do vězení.Plody o 30 let později
-F.Palacký,Riegr,šlechta obrozenecká-Nosticové
02. 02. 2013 | 10:02

Marek napsal(a):

Vtip:
Lezou Schwarzenberg a Kalousek na skálu a v tom nejtěžším úseku se zaseknou. Schwarzenberg říká: "Kdyby tady byl Boriš, ten by nás zachránil."
Kalousek na to: "Prosím tě, lez!"
Ale Schwarzenberg po kuse zase řekne: "Kdyby tu tak byl ten Boriš, ten by nás zachránil, ten by nás z toho vytáhl!"
A Kalousek na to: "A kdo je ten Boriš?"
Schwarzenberg: "Neznáš českou hymnu? Zpívá se tam: Boriš umí po skalinách!"
02. 02. 2013 | 10:03

DUBLET napsal(a):

oprava :krejčího L.Zápotockého-zakladatele ČSSD 1878
02. 02. 2013 | 10:06

bumbac napsal(a):

Marku,

No aspon umi lezt na skalu. To Zeman neumi vylezt ani do schodu.
02. 02. 2013 | 10:06

sedlak napsal(a):

stažený komentář A.Drdy je zde......
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/49395/zverejnujeme-zakazany-komentar-adama-drdy-ze-stranek-ceskeho-rozhlasu.html

souhlasím s názorem pana Kalenského z ČP

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/sebekastrace-ceskeho-rozhlasu....Podivný výklad vztahu novinář – politik lze ostatně pozorovat i na videu, kde Miloš Zeman ve vítězném opojení nakráčí do nekuřácké budovy České televize. Generální ředitel Petr Dvořák mu bez námitek zajišťuje popelník, šéf zpravodajství Zdeněk Šámal ho žádá o podpis do památníčku. Když nadřízení novinářů kvůli politikům ochotně porušují svá pravidla, novinářům se jen těžko upozorňuje na porušování pravidel ze strany politiků. Novinář těžko může přistupovat k politikovi objektivně a kriticky, když se k politikovi novinářův nadřízený hodlá chovat lokajsky.
Když pár dní po této epizodě Český rozhlas vyhoví nesmyslné stížnosti a potrestá novináře za zveřejnění politického komentáře („speciálně v předvolebním období“), naznačuje to nepěkný posun médií veřejné služby. Posun do jiných než demokratických režimů.....

mimo jiné zde najdete i video, kde pan M.Zeman říká.... "kdybyste mi dali informaci, že je tam schod, což jste mi nedali.....ochranka může za to, že pan M.Z. nevidí schod.....vskutku důstojné a hodné následování
02. 02. 2013 | 10:12

sedlak napsal(a):

MaB...10:00...a proč necitujete i jinou část z komentáře A. Drdy, třeba tuto? .....A taky pokud se nějak inteligentně změní kampaň na Schwarzenbergovu podporu, která mi, ale to je hlavně osobní pocit, strašně leze na nervy, počínaje familierním „Karlováním“ (jako kdyby její autoři nakonec sami uvěřili, že možný budoucí pan prezident je pankáč z nádražní hospody). Ta kampaň mohla fungovat pro první kolo, dokázala asi spoustu lidí oslovit, ale může se na ní chytit někdo, kdo K. S. zatím nevolil? Koho dalšího přitáhnou populární umělci, výzvy z redakcí novin a kýčovité milostné dopisy různých dojatých dam, šířící se po internetu? Karel Schwarzenberg a jeho volební štáb to budou mít strašně těžké i proto, že jakýkoli poukaz na ničemnosti, spjaté se Zemanem a jeho vládou, bude Zeman odstřelovat odkazy na Kalouska, na maléry Nečasova kabinetu, na spojenectví TOP 09 s Věcmi veřejnými atd atp. Neříkám, že to jsou „stejné věci“, ale něco na nich je. Obávám se zároveň, že společnost má krátkou paměť a Zeman s ní umí zacházet.
02. 02. 2013 | 10:16

Silvie napsal(a):

George
Nepatřím k Zemanovým bezmezným obdivovatelům a volila jsem ho jen proto,že mezi těmi devíti (resp.dvěma zbývalými) nebyl nikdo kvalitnější.

Přesto s vámi nesouhlasím - média reagují i po volbách zaujatě, dokonce naznačují incestní chování k jeho dceři, alkoholismus apod.
Nelze nevzpomenout na onu proslulou Kubiceho zprávu a trapné obvinění nesympatického Paroubka z pedofilie (to už bylo moc i na mě-voliče "pravice", vysmívání se jeho obézní a nehezké manželce atd.(podotýkám ,že Paroubka z duše nesnáším).
Propaganda jede opět na plné obrátky.

Zeman nepije více, nežli 80 procent tohoto národa (většina ,včetně jeho jasnosti a Kalouska se mu jistě plnohodnotně vyrovnají, viz Kalouskovy opilecké excesy ve sněmovně) a rozhodně nemám dojem, že by zakopl ,protože byl namol.
Rovněž nefackuje na plech ožralý občany na ulici, podotkla bych.
Když si šel doma nakoupit, vedli ho jeho "bodygárdi" úplně stejně-zřejmě má nějaký zdravotní problém, který narušuje jeho smysl pro stabilitu. Stává se to i mladším lidem, můj muž měl tento problém rok po autonehodě.
Ale klidně tady s Yosifem rozvíjejte teorie, že se ocitl v terminálním stadiu alkoholismu a neudrží rovnováhu.

Ale udrží, na rozdíl od jeho jasnosti, zatím aspoň myšlenku.
02. 02. 2013 | 10:18

DUBLET napsal(a):

oprava :V.Havel alias Ferdinand Dobrotivý
02. 02. 2013 | 10:19

Silvie napsal(a):

Pane Schimdte,
ten váš Karel neuspěl ve volbách v Německu (nebo v Rakousku?), tak se tedy nasáčkoval k nám a my mu máme být za jeho velkorysost vděční?
To ,co odmítli soudní němečtí (či rakouští) voliči, má naše slovanská "podrasa" s povděkem přijmout?!
Nemluvě o tom,že náš stát odrala jeho jasnost svými restitucemi a posléze církevními restitucemi (K.S. vehementně prosazovanými), až na samou kost.
02. 02. 2013 | 10:21

Ládik!!! napsal(a):

MaB -
měl byste navštívit snoezelen.
02. 02. 2013 | 10:22

mr.Smith napsal(a):

Silvie,

Uz se tesim az na nejake zahranicni navsteve pote co Zemana vynesou z limuziny zacne tancovat. Asi nejak takhle.
https://www.youtube.com/watch?v=xMThTEA4M0o

Az na to ze Jelcin byl v lepsi kondici nez Zeman.
02. 02. 2013 | 10:28

AA napsal(a):

Silvie napsala,
"Zeman nepije více, nežli 80 procent tohoto národa". Tak to jsem netusil ze je na tom Ceskej narod tak spatne.
02. 02. 2013 | 10:32

strejc Josef napsal(a):

K této úvaze se nedá diskutovat. Autor "analyzuje" nikoliv skutečnost, ale pouze vede polemiku s vlastními představami o nich. Jinými slovy: pláče dobře, ale na špatném hrobě...
02. 02. 2013 | 10:33

Ing. N. napsal(a):

Po zkušenostech s prezidentskou kampaní navrhuji, aby Česká a Slovenská republika přijala ústavní zákon, který by popírání Benešových dekretů prohlásil za VLASTIZRADU.
02. 02. 2013 | 10:33

Kamil napsal(a):

Pane Bože, dej ať už vládnou komunisti. Radši budu číst cenzurovaný noviny než debilní kecy lidí jako jste vy.
02. 02. 2013 | 10:37

to asi nepůjde napsal(a):

Schwarzenberg a duo Svěrákakalousek soutěží v české TOP.
Schwarzenberg: " To je nefér! Jsou tady i lidi, kteří umějí zpívat. Tady nám pomůže jen hymna."
Svěrák na to: "Prosím tě, tak zpívej!"
Schwarzenberg: " Kde domov můj? Kde domov můj? ...svíjíse.. Jára..Cimr..květ... Míro, jak je to dál?"

Kalousek: " Kde domov tvůj? Kde domov můj?

No přece v TOP 09!"
02. 02. 2013 | 10:39

resl napsal(a):

K.S. je člověk, který se neobává pustit média do své bízkosti, tak to mají otevření lidé zařízeno.
M.Z., neví, kde se nachází, ale ví, kde je kamera, pak se podívá na hodinky, aniž by tušil kolik je, nadechne se k hloupému bonmotu a parta dělníků a rolníků zastaví novináře přede dveřmi. Dojde prý k různým dohodám, posouzením, jak na Hradě dál. Skutečností je nalévání whisky do půlitru, zapalování vajglů, a válení se po zemi, když se netrefí na křeslo. Přátelé jsou na tom intelektuálně daleko hůř, takže náš prezident může začít rozdávat přitroublé rady, při kteých se může proruská parta analfabetů, umlátit smíchy. Jak v minulé bolševické době. Kdo je nejhloupější, bude Zemanovi nejblíž, to aby měl zpětnou vazbu. Podobně to měl hradní zloděj a výsledek je amnestie bez kapky rozumu a minima právního vědomí. ČR kráčí do světa s částí podnapilého národa a proruské společnosti, která Havlovi nikdy neodpustila, že se jim ten špinavý, bolševický svět, pokusil narušit.
02. 02. 2013 | 10:43

Baba napsal(a):

Chce-li recenzent kritizovat gumové rohlíky, nemusí je umět péct. Recenzent by rohlíky jíst neměl.
02. 02. 2013 | 10:44

au napsal(a):

Štěpán Kotrba na Britských listech rozumně:
Pro pana Drdu platí Kodex stejně, jako pro ostatní redaktory a spolupracovníky médií veřejné služby. Kodex sepsali sami novináři - pracovníci ČRo. Není to regulační, ale autoregulační norma, která se přijetím Radou ČRo a následně Parlamentem stala právně závaznou, jak předpokládá zákon o ČRo. Je to veřejný příslib Českého rozhlasu koncesionářům všech politických názorů, který odlišuje médium veřejné služby od ostatních - komerčních. Který určuje pravidla SLUŠNĚ vedené diskuze demokratické společnosti, kterou si občané všech barev pleti či všech politických názorů platí.
Drdův komentář korektní není. Ani omylem. Je vulgární, je sprostý, je povýšený a je primitivní. Komentátora Drdu platí jak voliči pana Schwarzenberga, tak i voliči pana Zemana. Platí jej komunisté stejně, jako antikomunisté. Platí jej voliči TOP 09 stejně, jako voliči ČSSD nebo ODS. Platí jej věřící stejně, jako ateisté. A komentátor i jeho editoři toto musí mít vždy na paměti.
02. 02. 2013 | 10:47

rodic napsal(a):

nevim jak vy,

ale ktery tu z otcu liba sve teenager dcery na rty?
02. 02. 2013 | 10:48

Jan Novák napsal(a):

Dobry den!
Nejspis se ztratim v teto zaplave komentaru, ale po precteni mam nutkani se pripojit. Hlavne diky panu Josefu K. a reakcim na jeho nazory.
Nemam v umyslu soudit, kde je pravda ci lez, tot zalezi na kazdem znas a svete, jak ho vidime, ale jsem jen trochu zklamany.
Mame za sebou par let doposud diky Bohu nepozmenene historie ( Orwell 1984 ), ze ktere se ne a ne poucit. Muj pradeda za prvni republiky tvrdil, ze politika vzdycky byla a vzdycky bude svinstvo. Bude tomu skoro stoleti a z meho uhlu pohledu to zatim plati. Proto se snazim byt nohama pevne na zemi a predstava andelske vlady mi nepripada realna. Stejne tak vim, ze az na par jedincu spocitatelnych na jedne ruce za celou zmapovanou eru lidstva, nebyl nikdy vladce pro lidi, ale pro sebe.
Zijeme v uzasne dobe, kdy se poprve muzeme diky internetu dostat ke vsem informacim, at uz lacino, nebo dlouhym hledanim a posleze si je sami vytridit a vyhodnotit. Zda se mi, ze spouta lidi i pres tento nejuzasnejsi pokrok radeji da prednost cenzurovanym lacinym zpravam pro stado, ktere kyve hlavou a pomalu a jiste zapomina, ze ma vlastni hlavu, rozum, pohled na svet. Nebo snad maji strach po medialni vychove, ktera pomalu, jiste, nepozorovatelne meni lidstvo ku obrazu svemu, spolehnout se na vlastni usedek?
Je mi ouzko, kdyz v prispevcich spis nez klidne diskutovani a podavani svych nazoru se lide nechavaji i pres svoji dospelost a vyspelost strhnout vlastnim egem. Alespon me nikdy zloba nad nazorem druheho nikdy nepomohla, ani u neho neprispela k obratu, zkratka vsichni mame na svuj, at spatny ci dobry nazor, pravo. Ja tu dobu ( komunismus, nacismus, Habsburk, cirkev, atd... ) nezazil, ale nebyla to snad touha vsech, svobodne se vyjadrovat? Konecne nastala a jak si toho vazime? Stekame na sebe jak male deti, strkame do sebe v obchodech, na ulicich misto "zdovolenim", ten kdo si toto slovo jeste pamatuje se nesetka s uspechem natoz s jakoukoli odezvou, mracime se, nadavame si, pomlouvame se a to vse jen ve jmenu viry, svobody!? Neni to trochu paradoxni?
Osobne si myslim, ze pokud by lide prijali realitu, ze vladnouci se vsemi prostredky a za kazdou cenu snazi udrzet sve stado co nejhloupejsi a v ohrade, zacalo by se neco menit.
Bojim se vsak, ze skrze dnesni medialni vychovu ( mam tim namysli vse pres druhy poradu, ktere vysilaji, snahy se nam namluvit s cilem se zadluzit a nemit sebe sam rad, ze pokud neudelame jednou do roka rekonstrukci jak doma, tak na svem vzhledu, jsme vyrizeni a v podstate nezijeme, atd... ) dochazi k silne, mozna nevratne zmene subkultury. Zaciname byt neuveritelne sebestredni, sobecti a vychovani k ja jsem vse.
Jak malo by stacilo k uvedmeni si, ze tu zijeme spolecne, ze mame vsichni stejne pravo byt ve stejnou chvili na stejnem miste a jen toleranci a respektem k rozhodnutim druhych muzeme vsichni bez problemu proplout zivotem bez vrasek. Je to jako zip na silnicich. Pokud se dodrzuje, k omezeni provozu skoro nedojde, nikdo nemusi brzdit ci cekat ve fronte a nikdo nemusi minutu v kuse troubit.
Popreji krasny vikend a s pozdravem
Honza
02. 02. 2013 | 10:50

otaznik napsal(a):

au,

Porad tu neco slysim o Britskych Listech. Kde v Britanii sidli? A kdo je publikuje?
02. 02. 2013 | 10:52

Petr B. napsal(a):

Pane Schmidte, nestydíte se obhajovat to nejhrubší porušování zákonů ČR? Víte, co to veřejnoprávnost? To vám musíme, jako malému školáčkovi, psát, že koncesionářské poplatky musí platit majitelé přijímačů bez ohledu na politický názor a že tedy zaujaté (lživé...) politické výroky musí nutně poškodit koncesionáře jiných politických názorů????? Jakým právem pak od nich požadujete peníze?
Pane Schmidte, jste schopen pochopit, že to co udělal Drda, je možné v SOUKROMÝCH pravicových médiích blízkých stranám TOP09 či ODS...tzn. Mladé frontě, Lidových novinách, Hospodářských novinách, Respektu, Aktuálně, Neviditelném Psu či Reflexu, nikoliv však ve veřejnoprávních médiích? Pokud si člověk koupí např. Respekt a zjistí, že tam novinář lže anebo že mu jeho politické přesvědčení nevyhovuje, má právo si ho příště nekoupit. Ale koncesionář takovou možnost nemá, musí PLATIT ZA PŘIJÍMAČ.
Už chápete?
02. 02. 2013 | 10:56

Pavel Novak napsal(a):

Jane Nováku,

Nesouhlasim s vasim "mame vsichni stejne pravo byt ve stejnou chvili na stejnem miste". To by preci byl masakr!
02. 02. 2013 | 10:57

vlna z eteru napsal(a):

Ptr B.

Vy za PŘIJÍMAČ evidentne neplatite. Spise si priplacite za VYSÍLAČ.
02. 02. 2013 | 11:01

Almo G™ napsal(a):

Tady je podle mého názoru velmi srozumitelná odpověď vztekajícím se agitátorům. Včetně německých:

Drda není Bůh
Štěpán Kotrba
reakce na zuřivou polemiku o etice a hranici svobody slova v médiích veřejné služby
Pro pana Drdu platí Kodex stejně, jako pro ostatní redaktory a spolupracovníky médií veřejné služby. Kodex sepsali sami novináři - pracovníci ČRo. Není to regulační, ale autoregulační norma, která se přijetím Radou ČRo a následně Parlamentem stala právně závaznou, jak předpokládá zákon o ČRo. Je to veřejný příslib Českého rozhlasu koncesionářům všech politických názorů, který odlišuje médium veřejné služby od ostatních - komerčních. Který určuje pravidla SLUŠNĚ vedené diskuze demokratické společnosti, kterou si občané všech barev pleti či všech politických názorů platí.
Drdův komentář korektní není. Ani omylem. Je vulgární, je sprostý, je povýšený a je primitivní. Komentátora Drdu platí jak voliči pana Schwarzenberga, tak i voliči pana Zemana. Platí jej komunisté stejně, jako antikomunisté. Platí jej voliči TOP 09 stejně, jako voliči ČSSD nebo ODS. Platí jej věřící stejně, jako ateisté. A komentátor i jeho editoři toto musí mít vždy na paměti.

Svou sprostotou při vyjadřování svého jednostranného názoru porušil Drda vysílací zákon, zákon o ČRo, Kodex ČRo a Pravidla předvolebního vysílání ČRo. Do demokratické společnosti nepatří na půdě veřejné služby pohrdat občanem ani koncesionářem a hodnotit jeho inteligenci na základě jeho politické volby nebo příslušnosti ke skupině vyznávající státem uznané hodnoty.

Více zde: http://www.blisty.cz/art/67317.html
02. 02. 2013 | 11:06

pamětník napsal(a):

resl:
"K.S. je člověk, který se neobává pustit média do své bízkosti"
Noblesní kníže:
"Podívejte se, já vím, co dělám,..a konec!"
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/213411000100131/ 10:54
02. 02. 2013 | 11:07

au napsal(a):

otaznik:
"Sídlem" Britských listů je Glasgow - jejich provozovatel Jan Čulík (1952) přednáší od 80. let minulého století na tamní univerzitě. Kromě toho spolupracuje i s českými univerzitami - např. s ÚČL AV ČR nebo s FF UK v Praze.
02. 02. 2013 | 11:08

Petr B. napsal(a):

Už se o tom psalo dříve, zákon o veřejnoprávní TV a rozhlasu porušil před několika týdny i Schwarzenbergův fanoušek Jiří Černý a kdysi dávno v pořadu Katovna místní blogger Just.
02. 02. 2013 | 11:10

Almo G™ napsal(a):

H.J.Schmidt: Drdovi ani nikomu jinému nikdo nebera právo na názor, ani na veřejnou deklaraci svého názoru. Jen by tak neměl činit předpojatě a sprostě za peníze koncesionářů. Pokud se nechce nechávat svazovat normou, kterou sepsali jeho kolegové a schválil parlament, nic mu nebrání nechat se zaměstnat třeba v Aktuálně a v jednom nerozborném šiku s ostatními redaktory vyřvávat sprostoty o tom, jak má Zeman tři brady: http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=769672 .
02. 02. 2013 | 11:11

Dagmar napsal(a):

Nechápu, zač je pan Drda popotahován. Skutečně tu máme svobodu slova. Jinak by nemohly být publikovány takové nehoráznosti, jako že K. Schwarzenberg je syn nacisty, že u nich doma visí obrazy s hákovými kříži a jiné hovadiny. To ovšem nikdo neřeší, to je v pořádku. Nemyslím si, že dekrety rozhodly volby, ale jděte s nimi už fakt k ledu. Platí platit budou, v jejich historickém kontextu. Dle mého se z toho prostě pár deníkům udělalo nevolno a tak prostě reagovalo podporou pro KS, protože xenofobní lživá kampaň byla fakt ubohá. Zeman je prezident, To snad neznamená, že teď se nikdo nebude smět k ničemu vyjadřovat jinak než Zemanovsky. nNmci Vám statečky nevezmou, Čtvrtá říše se v dohlednu nechystá. Zato tady, tady je fakt blbákov.
Přeji všem pěkný den.
02. 02. 2013 | 11:12

antisoudruh napsal(a):

Karel 06:49,
Karle, jste si jistý, že vás nenapálili? Fakt není ten váš Philips jednolampovka?
Přímo v dekretech totiž stojí: ... českoslovenští občané něměcké národnosti,...

K těm třistatisícům obětí nacismu patřili i němečtí občané. Můj děd a jeho dva bratři byli odvlečeni a popraveni v KZ Sachsenhausen. Gestapo je zatklo na základě udání. Udal je Čech - konfident gestapa. Ten samý člověk udal těsně před koncem války rakuoské dezertéry, kteří byli 30.4.1945 u nás popraveni. Ten samý člověk se pár dní později ozbrojil, navlékl rudou pásku a šel střílet již odzbrojené Němce. Hlasitě se chlubil tím, kolik jich zastřelil. Ten samý člověk několikanásobně znásilnil mou, tehdy třináctiletou, tetu. Poté, co ho přestala bavit ji kopancem zlomil čelist a později, když se dozvěděl, že nezemřela a nebyla odsunuta (babička byla Češka) tak trval na jejím odsunu, což jako člen národního výboru nakonec prosadil. Teta byla 1947 odsunuta do Bavorska a otec s babičkou zde mohli zůstat. V roce 1948 nám byl znárodněn rodinný mlýn a nastěhoval se do něj již zmíněný komunistický zločinec, který za své zločiny nebyl nikdy souzen.
Přesto si umím spolupráci mezi Čechy a Němci hned po válce představit. Jsem přesvědčen, že nebýt benešových dekretů a vyhnání Němců (Maďaři byli ráno vyhnáni a večer se vrátili domů), tak by se tato země měla lépe.
02. 02. 2013 | 11:18

Yosif K napsal(a):

Co by se stalo kdyby býval byl
Milošek Zeman v TV trošičku více pil:

Podíveje se..... paní redaktorko.....
...ted...... se .....zase..... komentuje.....ze.... beseduji..... s Hulínským.... s Janstou....
A já se ptám.... jsou odsouzeni?..... Nejsou.... Jsou to profesionalávé..... Jsou..... Já ..... NIKDY!!!! ....
NIKDY!!!! .... NIKDY!!!! .... NIKDY!!!! ....nebudu jednat.... spřihlouplými...... amatéry....

Já.... bhudu .... jednat .... jen .... s profesionály..... kterým.... leží.... na srdci..... dobro..... prostých.....lidí....
Já taky...... jako Castro...... žiji velmi..... skromně..... v malém.... nafukovacím..... gumovém.... člunu.... na.... rybníce.....

Ale musím..... jednat.... s profesionály.... a pan ..... doktor.... Jansta.... profesionál..... je.... Umí.... vydělat.... i 200 milionů Kč..... za dva.... týdny..... Takže.... profesionál...... je.

Pfptp.... s ním.... jednám..... a budu.... jednat.....

Já.... přitom..... nikdy..... nebudu.... panu.... Janstovi.... Panu... Hulínském.... Panu.... Šoufovi .... a své....dceři.... shánět.... politickou..... trafiku.... Jsou.... to ..... vynikající..... profesionálové.....všichni..... si najdou.... politickou.... trafiku..... sami.....

Kdo ----tohle---- nechaape -----je----- hnůj----- povl, ----idiot----- komunistické------ práče----- a---- prodejná---- prostitutka.......
02. 02. 2013 | 11:19

otaznik napsal(a):

Ok au,
takze Culik je Cesky uprchlik. A ted publikuje ve Skotsku web pro Cechy. Pry Culik pracoval i pro STB. Neni bulvar jako bulvar. Nekdo cte Blesk a nekdo BL.
02. 02. 2013 | 11:20

Josef K. napsal(a):

dezo. Informace jsou volně dostupné např. na na lenta.ru a Mail Online.
02. 02. 2013 | 11:22

byl jsem tam napsal(a):

Co jsi zapomnel Yosife,
..kde...je..pop.el.nicek..?
02. 02. 2013 | 11:22

Viola napsal(a):

resle

jak já to vidím, tak se německý národ snaží asimilovat všechny evropské národy do EU, vytvořit čtvrtou říši a Zeman se jim nějak nehodí do krámu, i když deklaruje proevropskou politiku.

A to, že Schwarzemberk se neobává pustit média k sobě pak ústí do toho, že v Blesku, který před tím pochválil uveřejní inzerát "nevolte Karla Scharcenberga". A také bodejť by se obával, když jeho syn vlastní 44,5% R-Presse vydávající Respekt. No ale jak je vidět, ani těch 44,5% nestačí, aby se takový inzerát neobjevil ve spřáteleném Blesku.
02. 02. 2013 | 11:24

Almo G™ napsal(a):

Autor:

P.S: Víte, že i pro blogera Aktuálně platí kodex, který mu brání dělat některé věci, které mu jinak povoluje Ústava ČR?

Např. psát nepravdy.

A v jste jednu takovou nepravdu napsal:

"V tomto případě jde ale v zásadě o něco docela jiného: Vedení Rozhlasu chce novému prezidentovi Miloši Zemanovi ukázat, že se na něj může spolehnout, že nepřipustí žádnou kritiku jeho osoby a jeho politiky. To ovšem není jen protiústavní, ale – a to je mnohem horší – ještě k tomu lidsky ubohé. A už vůbec to nemá co dělat s étosem novinářů, kteří mají být kritickými průvodci politiky a žádní „vlezdoprdelkové“."

Protože, jak správně někdo objevil výše, Kotrbova stížnost byla uznána už 22.1.2013, zatímco volby skončily až 26.1.2013.

Takže špatná novinářská práce.

Svou účastí na blozích Aktuálně jste vyjádřil souhlas s kodexem. Takže teď vám kodex Aktuálně určuje následující povinnosti:

- Pokud bloger uveřejní nepravdivou či neúplnou informaci, je povinen uvést ji na pravou míru publikováním doplňujícího či nového textu.

- Pokud bloger změní některý již publikovaný obsah svého blogu, musí v textu ponechat jeho původní verzi a k ní doplnit opravu. Nesmí měnit texty tak, aby čtenáře uvedl v omyl o jejich původním znění. Výjimkami jsou opravy, které nemají vliv na smysl textu (oprava překlepů a gramatických chyb).

- Bloger nesmí manipulovat s datem a časem zveřejnění příspěvku na blogu s cílem vyvolat falešné zdání o skutečném čase jeho zveřejnění.

Více na http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=987

Karel Hvížďala, který se dopustil stejného prohřešku, odvahu omluvit se a doplnit článek zatím nenašel. Najdete ji vy?

A co Aktuálně, které se neustále ohání Kodexem diskutujícíh. Najde odvahu začít uplatňovat i Kodex blogera?
02. 02. 2013 | 11:25

krajan napsal(a):

oficiální fotograf MZ
Jste schopen vymyslet něco svého, nebo vždy jen papouškujete, co je v novinách?
02. 02. 2013 | 11:25

Dagmar napsal(a):

P.S. A nezapomeňte tu řešit, kdo komu před 70 lety vypíchl oko. Nechci tím snižovat historická zvěrstva a utrpení na jedné či druhé straně,ale je třeba trochu sebereflexe ode všech. Jinak se té xenofobie nedostaneme. Ale opravdu nevím, co to vše má společného s komentářem pana Drdy.
02. 02. 2013 | 11:26

Viola napsal(a):

Yosif K - BDŘ

jste křesťan katolík? Jestli ano, tak se velice, velice styďte.
02. 02. 2013 | 11:26

Čochtan napsal(a):

Antisoudruhu: "Jak dluho to trvalo Němcům, než se "im Rundfunk" projevila demokracie beze zbytku, bez různých klišé a zvyklostí z dob fašismu? Bylo to v osmdesátých letech? "
Já žiji v Německu od roku 1969, a už tehdy byla v Rundfunku a televizi "demokracie beze zbytku, bez různých klišé a zvyklostí z dob fašismu".
To teprv v posledních letech se objevuje fašistoidní politická korektnost.
02. 02. 2013 | 11:28

Viola napsal(a):

Dagmar

s komentářem pana Drdy to má hodně společného, protože si pan Drda dovolil špinit český národ. Vyvolává schválně napětí, nenávist a proč asi? No někomu se to hodí, když bychom se poprali a vylikvidovali se sami navzájem, tak jako v Africe, nebo na Blízkém východě.
02. 02. 2013 | 11:29

Yosif K napsal(a):

Pane antisoudruh, máte úplnou pravdu. Mám známou "sudetačku" z Krkonoš..... Její děda etnický Něměc, krmil za války sovětské zajatce - dával jim přes plot chleba. Takových Němců tam bylo více. V Čechach zůstal pouze její děda - prozíravě si nechal napsat od více sovětrských zajatců dopis, že jim nosil jídlo. Málem byl také odsunut ale s dopisy si vzlítal že mohl zůstat.

Ostatní nosily jídlo, neměli dopis, byli odsunuti, jejich ženy sloužily během nucených prací před odsunem revolučním gardistům jako sexuální otrokyně. Hehí děda se podoušel dopisovat se "svými Rusy" a nikdo mu už neodpověděl.

Sovětští zajatci po osvobození putovali většinou do gulagu. Byli zajati živí, byli tedy nespolehliví zrádci. Sovětsé vojenské předpisy definovaly zajetí jako vlastizradu.
02. 02. 2013 | 11:29

český maloměšťák napsal(a):

antisoudruh napsal(a):
aga,
od poražených?
Morálním vítězem je pořád Karel a jeho voliči.
Zeman se dostal na hrad, protože mobilizoval žumpu tohoto národa. To je nutno zdůraznit. Zeman je presidentem žumpy. Fakt skvělej vítěz. Opírá se o hlasy zlodějů co ukradli církvím jejich majetek a bojují o to, aby si ho mohli ponechat, opírá se o hlasy tupců, kteří žvaní cosi o zaplacené mediální masáží, přitom pro Karla bojovali novináři zcela zdarma z přesvědčení, ale třeba Bohdalku si Zeman zaplatil, opírá se o hlasy zlatokopů, co rozkradli Sudety a od té doby se bojí aby o to co si nakradli nepřišli,. Tento strach krmila komunistická propaganda a nyní tohoto strachu zneužil i Zeman.
To je fakt skvělej vítěz.
28. 01. 2013 | 13:13
---------
" Je prezidentem ŽUMPY" napsal soudruh antisoudruh.
Předpokládám tedy, že jeho prezidentem není.
Nneí nad objektivní a vyvážený názor, že....
02. 02. 2013 | 11:30

Josef K. napsal(a):

Komickým rysem úvah je, že novinář je zcela svobodný člověk, zdá se mi, že zcela svobodný může být jen cosi jako novinář, paranoidní bytůstka v redakci typů Blesk, Ahoj a Fujm, a to jen v oblasti své bájné lásky k fabulacím. Ostatně svoboda jedince v takovéím pojetí anarchie je jistě pofidérní a nepřirozená a historicky neprůkazná.
Opět Gasset, více autorů by většinová veřejnost patrně nepobrala, onen příslušník davu je vždy zmítán pocitem individuální svobody, která popírá kulturu jako takovou, neboť je to "čtenář chytřejší autora, který látku svého díla dlouhodobě studoval".
Leč Člověk žije v komplexních společenských systémech a když nastává mlha, ať si pod ní představíme cokoliv, jeho stopy spolu s ostatními vedou v kruhu v pravém směru od výchozího bodu.
02. 02. 2013 | 11:30

rudolfko napsal(a):

Dokud má Posselt v Praze kancelář, mohl volby vyhrát každý, jenom ne Kodl.
02. 02. 2013 | 11:31

george napsal(a):

Silvie: Že Zeman pije jako 80% národa je celkem hezký bonmot, tak nějak po zemanovsky. Že pije pravidelně a soustavně udržuje hladinu alkoholu kolem 1promile, mě také nevadí. Vadí mě, že promyšleně lže, uráží kolem všechny a hlavně neustále poučuje druhé o své neomylnosti "při vší jeho skromnosti". Pokud ale podle vás byl ten nejlepší kandidát z těch devíti, tak asi 3x více inteligentnější ode mě (jak napsal objektivně nezaujatý v 8.31hod) s největší pravděpodobností nebudete. Bude s ním alespoň sranda, jak bude postupně nasírat i ty, co ho dnes milují pro jeho bodrost a mluvu obyčejného lidu, jak kdysi národ nazval p. Paroubek.
02. 02. 2013 | 11:32

oficiální fotograf MZ napsal(a):

Krajane,

nemohu za to ze to Ateo otisklo. Ja Milose dobre znam. A on je opravdu takovy jako na mych fotkach.
02. 02. 2013 | 11:33

Josef K. napsal(a):

Č.M. Nemyslím si, že spor je o dvou postavách voleb, spor je o technologiích, které představují. Jistá část tomu nemůže porozumět, a tak ta konkrétní jména přidává, aby se rozvášnily všechny strany.
Ovšem jak v zemi s nahrážkovou filosofií metrického závitu diskutovat o metafyzičnu?
To je praktická a potřebná otázka.
02. 02. 2013 | 11:34

ampersand napsal(a):

I když to zaznělo od řadového nevýznamného novináře Kyši z polobulvárního Týdne, je to možná nejzávažnější sdělení celé diskuse – pokud by nebylo jen osobním glosováním jmenovaného, nýbrž pokusným chroustem další strategie:

„Veřejnoprávní médium by nemělo mít až tak jiná pravidla než média soukromá.“

Pokud by skutečně šlo až o likvidaci médií veřejné služby (udělat masivní kampaň ve smyslu „víte, kolik každý nastrkáte do chřtánu ČT a ČRo?“ by nebylo tak složité), došli bychom k „ideálnímu“ stavu, kdy už by neexistovaly žádné zábrany pro jednostranné ovlivnění všech médií. Při rozložení vlastnických poměrů a po letošní presidentské kampani si lze dobře představit, jak by naše mediální krajina vypadala.
A k tomu ještě konečně prosadit ACTA a nasadit roubík i internetu.
A pak už jenom Brave New World.
02. 02. 2013 | 11:36

Karel (taky) napsal(a):

IMHO stačí si na blistech přečíst přepis dotčeného vysílaného textu a je jasné, že nejde o žádnou svobodu slova, ale o pohrdání větší částí voličstva, jejich napadání a zesměšňování. Tohle opravdu do veřejnoprávního rozhlasu nepatří.

Autor blogu samozřejmě jako Němec je ochoten vlézt Schwarzenbergovi až do zadnice. Takových názorů jsme si během kampaně užili dost a voliči je většinou vyhodnotili správně.
02. 02. 2013 | 11:36

bazalka napsal(a):

Viola,

jste komunistka? Jestli ano, tak se velice, velice styďte.
02. 02. 2013 | 11:37

nil novi sub sole napsal(a):

Svinstvo, řekl Schwarzenberg o hanlivém inzerátu, který ohrožuje volby
A co tohle, pane "nezištný a neúplatný" Schwarzenbergu? Pokud je to lež , podejte žalobu.

„Margueritto, buďte trpělivá. Přišla doba, ve kterou jsme vůbec nedoufali. Uteče pár let, lidi tady budou mít problém se nažrat, a pak jim bude jedno, co se komu vrátí.“ Padne v této věci žaloba? Pokud ne, tak........
02. 02. 2013 | 11:37

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Drda nevyjadril jen radost. On sproste poplival ostatni kandidaty a jejich volice.
Mimochodem jeden kouzelny rozpor: Zatimco Zemanovci ncionalisticky a xenofobne hraji na protinemeckou strunu a strasi Sudetaky, Karlovci zodpovedne varuji pred priklonem k Moskve, Ruskym nebezpecim a Lukoilem...
Protoze zli Rusaci prijeli na tanci a zabili 180 lidi. Zatimco Nemci...
Vyvazenost prede vsim, skrabalove.
02. 02. 2013 | 11:37

Josef K. napsal(a):

Viola. Prosím o odpověď, kdo je Čechem, podle Vašich kritérií, volte je libovolně podle svých schopností.
02. 02. 2013 | 11:39

Viola napsal(a):

Ing. N. napsal(a):
Po zkušenostech s prezidentskou kampaní navrhuji, aby Česká a Slovenská republika přijala ústavní zákon, který by popírání Benešových dekretů prohlásil za VLASTIZRADU.

Ano, to by bylo velmi dobré.
02. 02. 2013 | 11:40

Viola napsal(a):

Josef K

Čechem je především ten, kdo čechům neublížil, neusiloval jim o život, mluví česky, má českou národnost a ctí české dějiny a české vojevůdce a panovníky plus české významné duchovní jako třeba kardinála Tomáška.
02. 02. 2013 | 11:42

Almo G™ napsal(a):

Ing N.: Nedávno vám tady cenzor mazal příspěvky k věci pod záminkou, že jde o spam. Mrkněte, jak si zde ateo nahání návštěvnost odkazy na svůj web.
02. 02. 2013 | 11:42

Josef K. napsal(a):

Bijte je, nicte je, palte je
Jistě, když se kácí les, padají třísky. Zajímavá filosofie. Ovšem dobově mají Rusové na svědomí neméně obětí než Němci u neméně národů a národností, které před tím šikovně pojmenovali jako občany SSSR. Vždyť vraždit své vlastní je právo každé vlády.
Možná Bijte je,... uniklo,že ozbrojený protisovetský odpor se v SSSR táhnul až do poloviny let padesátých, občanská válka na některých územích SSSR tedy trvala od roku 1917 do roku 1955.
Pomiňme oběti sovětského režimu v Berlíně, Varšavě i Budapešti.
Nejde o Rusy, jde o mechanismy totalitarismu.
02. 02. 2013 | 11:44

prorok napsal(a):

Smysl blogu i nasledne diskuse je vlastne tento:
Autor place nad tim, jak fall Karl von Scheisse dostal na prdel a Drang nach Osten se musi opet odlozit. Dekujeme za neutuchajici 'peci nasich nemeckych bratri o nasi kotlinku'.
Proto si Josefe.K, Yosipe K, resle a dalsi pozustali alespon s Honzikem Kovarovic zapejte vasi oblibenou:

'Deutschland, Deutschland ueber ales, ...'

(Zpiva se na znamou notu stare ceske odrhovacky: 'Nas kapral si po.ral mantl, kdopak mu ho vypere? ..' - pozn.)
02. 02. 2013 | 11:47

Josef K. napsal(a):

Viola
Čechem je především ten, kdo čechům neublížil, neusiloval jim o život, mluví česky, má českou národnost a ctí české dějiny a české vojevůdce a panovníky plus české významné duchovní jako třeba kardinála Tomáška.

Doplňující otázky.
1) Jaké dějiny máte na mysli, Rádlovské, Palackého, Nejedlého, Křena? Velmi se liší pojeté českých dějin.
2) Byl Čechem K.Gotwald?, tajemník Mamula, prokurátor Váš, Antonín Novotný, Barák,
byl Čechem Komenský? Karel IV.? či jeho syn Václav. Byl Čechem Michael de Causis!!!? A co pan Čurda, výsadkář? Indra? Haman? pan Štěpán? Byl Čechem F. Rieger?

Prosím o Vaši odpověď.
02. 02. 2013 | 11:49

Josef K. napsal(a):

prorok.
Možná netušíte, že jednou z nejúspěšnějších knih je útlá kniha "Prorok" od Khalila Girbena.
Pokud byste si jí přečetl, buˇ%d byste změnil nick, nebo přestal psát nesmysly.
02. 02. 2013 | 11:52

to asi nepůjde napsal(a):

Čechem je především ten

Znám tibetského duchovního, Čechům neublížil, neusiloval jim o život, česky ani svahilsky sice nemluví a nemá českou národnost ale to přece nevadí, když umí čínsky, tak se česky taky určitě naučí ... Je skutečně nestranný, čestný, neúplatný ...
a ctí české významné duchovní jako třeba kardinála Tomáška
a české dějiny a české vojevůdce a panovníky plus.

Dalajláma na Hrad. Čechem je především ten!
02. 02. 2013 | 11:57

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Josef K. Helejte, ja nejsem Jezis a ti dva nej taky nekandidovali. Kdyz se lustrovala historie Schwarzenberga a Nemcu, bylo to fuj, Rusum budeme tu jejich furt predhazovat? Kupodivu nejlepsim pritelem Ruska v Evrope je, voila, Nemecko.
Obe tyto zeme zpusobily nasi zemi spoustu utrpeni, obe maji tendenci sklouzavat k porucnickym zpusobum, pred obema bychom se v tomoto smyslu meli mit na pozoru. Zaroven jsou obe pro nas historicky dulezite.
Mne je divna ta az zuriva snaha od Rusu nas odriznout. Zvlast kdyz je nam podsouvana nutnost orienatace na Nemce, kteri s nimi maji vztahy nadstandardni. Neni to nahodou tak, ze se chce, aby se vztahy stredni Evropy k Rusku filtrovaly pres Berlin? A je to pro nas dobre?
02. 02. 2013 | 11:59

Josef K. napsal(a):

Veřejno právní média by především měla plně informovat. Ovšem pokud informují přetiskováním informací z nejrůznějších zahraničních médií, nezávisle jak jsou tato média zaměřena, typicky britská média: protievropský Mail a evropský Guardian, a ještě tyto informace uvádějí bez zdrojů, byť si je každý čtenář může vyhledat a přečíst v origoinálu, a ještě tygto informace uvádějí nepřesně,. manipulované, pak to nejsou média, ale jen prostor pro napodobování, přetvářku, lež.
Souhrn zpráv z domova a ze světa, často protichůdných , účetní přehled, co se děje vúplnosti, to je role vp méídií. A k nim je možné dáti komentáře.
Ani jednu z těchto rolí českomédia neplní. Pak není divu zmatenost českého čtenáře.
Je zajímavé, jak si zdější komentátoři nevědí často rady s prostými fakty , jak je popsal např. antisoudruh. Melou svou.
02. 02. 2013 | 12:00

Dagmar napsal(a):

Ne, jak to tu čtu, my se z té naší blamáže nevyhrabeme. Kdo je a kdo není Čech? Kdo nám nejvíc ublížil?? Kdo se zase chystá nás oloupit a zotročit?? Sebevědomý a hrdý národ by se masochisticky pořád nehrabal v bebíčkách a hleděl by, s moudrostí znalosti historie, jak co nejlépe ovlivnit přítomnost a budoucnost. Naší, evropskou, světovou. Ale snad většina Čechů taková je. Protože máme být na co hrdí a máme co nabídnout Evropě i světu.
02. 02. 2013 | 12:02

český maloměšťák napsal(a):

JosefK
Nikolivěk, zde nejde o popis technologií moci ...zde jde převážně o to jak být zajímavým. Tedy o technologii prodejnosti toho kterého tak či onak zajímavého artiklu - z hlediska potenciální konzumace.
Ve veřejnoprávním médiu by pak mělo jít ne o konzumaci zajímavostí , ale především o výchovu.
Vychovávat pak nemůže každý druhý klacek...byť by třímal v jedné ruce ruce klacek a v druhé ruce nabízel cukrkandl.

Konec vysílání - stejně zde jde povíceru jen o exhibicionismus zakopaných v zákopě. Diskutují zde nemnozí, nemnozí dodávají fakta týkající se tématu.
Ale ti nemnozí to tak dělali, dělají a budou dělat stále.
Exhibicionisty zakopané v zákopě pak ze zákopu nedostanou žádná relevantní fakta. Stejně si je přizpůsobí svému exhibicionismu a weltanschauungu jejich zákopového mančaftu.
Od toho také máme zákopy, že ....co by byli exhibicionisti a zákopový mančaft bez nich.

Tož tak jeden na závěr :

"Vy jste Žid?"
"Ne, to jenom dneska tak blbě vypadám."
02. 02. 2013 | 12:03

Jarmila napsal(a):

Bazalko,
proč by se měl někdo stydět za to, že je komunista? Má na to právo a žádný zákon neporušuje. Styďte se Vy, že si to dovolíte kritizovat. Mezi námi je spousta bývalých komunistů, nyní radikálních pravičáků a ty Vám zřejmě nevadí. Vážím si všech, kteří jsou upřímní, daleko více než těch vymetačů koryt napříč politickým spektrem. Nebo chcete tvrdit, že všichni, kdo se dnes hlásí ke katolické církvi, jsou vrazi a zloději a netřesou se na nic jiného než na upalování bezvěrců? Ne, této církvi zbrocené krví právě vracíme jejich všelijak nabyté majetky. A pokud vím, za tuto víru se veřejně nestydí nikdo. Měřte všem stejným metrem a nejen tam, kde se vám to hodí do Vaší demagogie..
PS: Pro případ, že byste mě též chtěl(a) nařknout z komunismu, tak jste vedle jak ta jedle, jen používám zdravý selský rozum namísto módní antikomunistické propagandy...
02. 02. 2013 | 12:05

resl napsal(a):

Viola 11:24,
tak Zeman se nehodí EU i když, jak píšete je pro EU. Promiňte, máte popletené názory a jste jedna z napálených, která věří, že Němci chtějí porobit tu naší maličkou zemi, která jim překáží v jejich nacionálních plánech. Pokud znáte význam slova "nacionalista", tak si jej přiřadíte k výrokům proti Schw., pokud ne, budete si muset něco přečíst. Myslím, že by s vámi komouši neměli práci přesvědčit vás ke vstupu. Stačí, když řeknou, že budou chránit Čechy do posledního dechu a jste rozhodnuta. Máte to jednoduché a proto i lehké na tomto světě.
..........
pamětník,
vzhledem k tomu, jste bývalý /nebo stálý/ komunista, nemohu se s vámi dohadovat. Vy jste o své pravdě přesvědčen 50 let, jen vám to tu lidi před pár lety narušili, ovšem vy už pokoukáváte, kudy byste utáhli národu zase sovětskou smyčku. Zeman vám v tom ale moc nepomůže, přece jen víc miluje luxus, než špinavou zemljanku.
02. 02. 2013 | 12:06

Josef K. napsal(a):

Bijte je, nicte je, palte je
Předně bych asi uzpozornil na jednání Polska, pokud jde o oběti německé kultury a ruské, tedy protestantské a pravoslavné na prvním místě.
Nechápu ohledně filtrování: Berlín jest původní, není lepší míti vztah s originálem, než ho mít filtrovaný skrze Moskvu.
Vztah Německo Rusko není vztah postavený na národní otázce. Elity Ruského impéria většionou pocházely z německy mluvících zemí, dnes stojí ruští Němci v čele nejdůležitějších putinských podniků.
Při tažení ruských armád proti Napoleonovi po Evropě 35% jejich vyššího a nejvyššího důstojnického sboru tvořili německy mluvící důstojníci (tedy mnohé německé dialekty té doby) a 25% francouzsky, švédsky, polsky, holandsky, maďarsky. Rusko jazyčných bylo pouhých 40% šlechtického původu.
V bitvách s Turky rozhodující velení měli Francouzi, Němci a Holanďané.
02. 02. 2013 | 12:07

kerej si napsal(a):

"máme co nabídnout Evropě i světu"

Madam, jaký chcete náhrdelník? Kája
02. 02. 2013 | 12:07

Josef K. napsal(a):

Bijte je, nicte je, palte je
A propos, v těchj dopbách se na všech evropských dvorech mluvilo francouzsky, i na pruském. Podivné, co?
02. 02. 2013 | 12:08

polibil jsem Brezhneva napsal(a):

Bijte je, nicte je, palte je.
Neboj, Zeman zase bude libat Putina na rty. Vse neni ztraceno.
02. 02. 2013 | 12:09

Jarmila napsal(a):

Jo a ještě něco. Nevím jak Vy, ale já mám daleko větší strach ze současné vlády než z komunistů...
02. 02. 2013 | 12:10

Viola napsal(a):

resl

slovo národní, nebo vlastenecký zaměňujete hanlivě za nacionální, jste zlý a nenávistný, patříte do tábora lžizlosynů.
02. 02. 2013 | 12:15

Dagmar napsal(a):

Kterej: Diamantový :D myslím to tak, že tu máme spoustu chytrých osobností, kultura (když nesledujete pouze média). Víte, kolik jsme letos získali patentů? Na to, jak jsme malý stát, tak na tom nejsme špatně. Ano, politiku, tu tedy vývozní nemáme, o tom to je. Asi by mělo větší smysl než řešit stále dokola už stokrát řešenou minulost také trochu věnovat se aktivněji přítomnosti. 40% lidí je jedno, kdo bude prezident. Tak co s tím?? A hlavně mne opravdu štve negativismus tady, no.. :)
02. 02. 2013 | 12:15

Kleofáš napsal(a):

Jak pravil vox populi:

Stejskalo, Stejskalo,
ještě včera vejskalo!

to že si notuje s Josefem K je zcela obvyklý oukaz. A pánové, bacha na kágébáky!!!!
02. 02. 2013 | 12:15

mik napsal(a):

Dalo se cekat ze dvojice Schwarzenberg Zeman spolecnost jeste vice rozdeli a skonci alibismus lide se museli vyjadrit ale proc se jeste tyden po volbach porad tak valci nechapu,,,54 % volilo Zemana 45 % Schwarzenberga pise se ze Zeman vyhral jednoznacne ,,ja bych to tak nevidel me se nezda ten procentni rozdil az tak velky kdyz k volbam neslo 100 % obcanu ale jen 60 % tudiz se nevi ci prezident je tech 40 % nejspis ani jeden bud proto ze jejich kandidat se nedostal do 2,kola nebo je proste politika nezajima a volit nesli uprimne do jiste miry tyto volice chapu i kdyz to povazuju za alibismus ale tak prevratne zmeny by se nedely ani kdyz by tam byl Schwarzenberg ani kdyz tam bude Zeman Schwarzenberg by byl jen svetem vniman lepe a spis by to bylo o tom prezidentstvi jake ma byt Zeman muze byt jiny nez Klaus ale bude do vseho stejne rypat jak Klaus bude si digtovat podle svych nazoru bude tu kritiku tajit poslechl jsem si video kde si slovensky moderator vystrelil s Klause ...Klaus je suchar kdyz si pak Ruda z Ostravy vystrelil ze slovenskeho redaktora tak ta reakce na konci byla skvela prirozena ...a tak to ma byt ne se osopovat na slovenske novinare kvuli srovnavani s Meciarem a televize ? ona cista rovnopravnost nebude nikdy stejne jako neexistuje uplne rovny metr vzdycky bude nekdo rovnejsi proste vsjo rovno je utopie komunismu to by musely byt zrusene penize soukromy majetek lide by platili praci a stejne by pak byli vycurankove kteri by se vlastni praci neuzivili...a natahovali by dlan Verejno pravni televize ma byt objektivni to jiste uznava kazdy ale ono taky plati kdo chce s vlky zit musi s nimi vyt a ceska politika neni na tak vyspele urovni aby se priznavaly chyby aby se delaly nejake omluvy aby se prestalo taktizovat kupcit spradat intriky 10 let Klause spolecnost tak zdegenerovalo ze ted se jen tezko muze najednou zvednout a ono to proste zacalo uz v tom 89 tim pretocenim kabatu naruby spolecnost se napred musi zacit chovat demokraticky musi se zacit ctit zakony a ne vedet kde jaky ma chybu a jak ho lze obejit cesi jsou nesmyslni nacionalisti a vlastenci to je jediny duvod proc vyhral Zeman proste cizactvi nema v CR sanci i kdyz by ten clovek byl cech jako poleno lidi by meli ale ted uz prestat hledat duvody prestat hazet spinu 54 % socialistu samo brzo pozna ze volilo spatne,,tim nerikam ze tech 45 % by se presvedcilo uplne o sve pravde ,,jenze v 89 stal delnik vedle urednika vysokoskolak vedel vyucence a vsichni tahli za jeden provaz ,,, dnes je ten provaz EU fiskalni pakt spolecna mena a nadnarodni rozhodovani a to proste tech 54 & nechce nechtel to ani Klaus nechce to ani Zeman interni potrestani je skutecne poruseni ovsem kdyz neco pisu neco bloguju tak tezko do toho nevnesu svuj nazor to proste nejde ,,
02. 02. 2013 | 12:22

Postní pokrm & kulatý roh napsal(a):

Dovolím si předběhnout dobu o dvacet let a vzkaz pro pana Schmidta bude vypadat takto: Bay Schmidt, Türkçe öğrenme? Zaten Almanya Yeni Türkiye'nin Avrupa'daki yerine olacak yavaş yavaş yirmi yıl başlamalıdır. Güzel bir gün ve rahatsız mı.
02. 02. 2013 | 12:22

Yosif K napsal(a):

Pane antisoudruh, máte úplnou pravdu. Mám známou "sudetačku" z Krkonoš..... Její děda etnický Něměc, krmil za války sovětské zajatce - dával jim přes plot chleba. Takových Němců tam bylo více. V Čechach zůstal pouze její děda - prozíravě si nechal napsat od více sovětrských zajatců dopis, že jim nosil jídlo. Málem byl také odsunut ale s dopisy si vzlítal že mohl zůstat.

OPRAVA: Pane antisoudruh, máte úplnou pravdu. Mám známou "sudetačku" z Krkonoš..... Její děda etnický Něměc, krmil za války sovětské zajatce - dával jim přes plot chleba. Takových Němců tam bylo více. V Čechach zůstal pouze její děda - prozíravě si nechal napsat od více sovětrských zajatců dopis, že jim nosil jídlo.
Málem byl také odsunut ale s dopisy si vylítal že mohl zůstat. Ostatní nosili jídlo, neměli dopis, byli odsunuti, jejich ženy sloužily během nucených prací před odsunem revolučním gardistům jako sexuální otrokyně. Její děda se pokoušel dopisovat se "svými Rusy" a nikdo mu už neodpověděl.

Sovětští zajatci po osvobození putovali většinou do gulagu. Byli zajati živí, byli tedy nespolehliví zrádci. Sovětské vojenské předpisy definovaly zajetí jako vlastizradu.
02. 02. 2013 | 12:22

stejskal napsal(a):

Hlas volajícího na poušti (ve smyslu "nikým neslyšen :-). Nemalá část lidí by nejraději zakazovala, zavírala, umlčovala, cenzurovala... a tedy jakýmikoliv protředky likvidovala názorového oponenta. Ale třeba se to bude lepšit, budou-li do diskursu vstupovat lidé, kteří chtějí především pochopit druhé a komunikovat s nimi.

Hezký den, paní Dagmaro.

Libor Stejskal
02. 02. 2013 | 12:22

Viola napsal(a):

to asi nepůjde..nick

Čechem je také ten, který je většinou čechů přijímán jako čech a česká národnost je pevnou podmínkou.
02. 02. 2013 | 12:23

Viola napsal(a):

pan Stejskal

také i dnes srdečně vás pozdravuji. O čem je tu dnes řeč, o slušnosti, o dodržování kodexu slušnosti, copak vy nejste ten první, ktgerý by o tom měl něco vědět??
02. 02. 2013 | 12:25

resl napsal(a):

Viola 11:42,

...české vojevůdce a panovníky plus české významné duchovní jako třeba kardinála Tomáška.
..................
Tomášek volil Schwarzenberga, trochu méně se Violo orientujete, což u nacionálních voličů bývá. Vzdělání na to nemá vliv. r.
02. 02. 2013 | 12:26

Yosif K napsal(a):

Dokonce i němckým antifašistům, kteří podešli "dobrovolně" pomohlo k odchodu dívat se na různá zvěrstva a násilnosti revolučních gardistů.

Suma sumárum vše nakonec doapdalo jako při rozpadu Jugoslávie. Krvelačná hovada byla na všech stranách. Soudí to nyní tribunál v Haagu - různé udatné bijce ze všech stran.
02. 02. 2013 | 12:26

Josef K. napsal(a):

č.m. Není snad nestranné uvádění často protichůdných faktů v jejich souhrnu a nutnost čtenářova soudu nejlepší formou výchovy?

Souhlasím, pokud jde o lehtivost ranní účasti v těchto nediskusích. Právě vytahuji kotvy.
02. 02. 2013 | 12:26

stejskal napsal(a):

Apropos, smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů ("šmejdi", "kurvy", "svině", včetně jejich vytečkovaných implikací) plus jeden spam, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Ano, paní Violo. Též Vás srdečně zdravím.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 02. 2013 | 12:28

Viola napsal(a):

Dagmar

"Ano, politiku, tu tedy vývozní nemáme"

Vy asi politiku sledujete málo, že? My vyvážíme politiku všude po celém světě a vrací se nám v podobě ministrů zahraničí v USA, nebo i v Jižní Americe. Své lidi máme po celém světě, jen se rozhlédnout.
02. 02. 2013 | 12:30

Josef K. napsal(a):

Viola: logika nonsensu

Čechem je také ten, který je většinou čechů přijímán jako čech a česká národnost je pevnou podmínkou.

Poopravme na Čech, a pak se ptejme, co to je česká národnost.

Je však možné, že česká národnost je pouze uznání ostatních Čechů za Čecha, a pokud takové uznání není, tedy nezbytná podmínka, pak nemůže být ani ono uznání, bez jehož uznání není naplněna podmínka pro uznání....Podmínku uznání tak lze naplniti pouze druhým krokem, pro který je však nezbytným předpokladem krok první, který je identický s krokem druhým.

A propos, tyto absurdity rád využíval ve svých hrách jistý Wáczlav Havel.

Tedy cosi o platnosti bodu 1 ve vojenském řádu.
02. 02. 2013 | 12:32

Dagmar napsal(a):

Viola: Sleduji politiku, současnost a zabývám se i historií. Teď zrovna shodou okolností čtu Hitlerova kata od Gerwartha.
Ale vy víte, jak jsem to myslela :)
02. 02. 2013 | 12:33

Viola napsal(a):

resle

Kdy volil kardinál Tomášek pana Schwarzenberga? A víte, jací jsou správní křesťané katolíci? S pokorou uznají zvoleného "panovníka" a ctí ho. Ten, který to nedělá, není správný katolík.

P.S. Panovníka zvoleného z vůle lidu a Boha.
02. 02. 2013 | 12:34

Magda napsal(a):

To jsme to dopracovali, už je zase cenzura.
02. 02. 2013 | 12:35

Mirka napsal(a):

Sbohem Akte
02. 02. 2013 | 12:35

Jindra napsal(a):

Dovolte jeden antisudeťácký dotaz. Autor článku je ten demagog, který napsal do Die Weltu, že by do Bwerlína neměli zvát nově zvoleného Miloše Zemana?
Obávám se, ža ano. Proto je jasné, že tahle revanšistická klika se diví, když někdo se neobjektivně neřídí jejich přáním podporovat jenom a pouze jednoho přestárlého šlechtice.
To opravdu všechny (německé) pravičáky fascinují lidé, kteří usnou každoz chvíli v parmalentu, neumějí pořádně artikulovat a vychloubají se manželkou postiženou po nehodě? Bohužel pro Čechy to tak neplatí, proto neposlali 5 miliónů lidí na smrt do koncentráků. A začíná to tím, že alespoň někdo se odváží postavit proti jednostranně vedené demagogii.
Je typické, že stejným způsobem se autor neohradil proti nedávnému výroku Merkelové, že při nástupu Hitlera většina lidí v Německu mlčela. To přece je lež. Většina lidí v Německu jásala. Asi proto, že všude v rádiu tehdy poslouchali hlas lidí jako H.J.Schmidta, že mají právo v rádiu mluvit jednostranně. Zameťte si proto v Německu nejprve sami před vlastním prahem, než budete znova chtít poučovat zase znova nás.
02. 02. 2013 | 12:36

Viola napsal(a):

Josefe K

je národnost formální a neformální, já se bavím o té neformální.
02. 02. 2013 | 12:36

Karel napsal(a):

To¨: antisoudruh

Máte vrozený smysl pro kouzla se skutečností. Je mi záhadou jak mohli českoslovenští občané německé národnosti bojovat ve Wermachtu ? Beneš pro ně použil v dekretech označení platné do září 1938. Po tomto datu se naprostá většina z nich dobrovolně a s nadšením stala občany Velkoněmecké říše.
To co popisujete o své rodině se samozřejmě mohlo stát, ale co toje v kontextu 2.světové války a vražedném řádění Němců po celé Evropě, zvláště na Východě ?? Sudetským Němcům zůstalo to nejcennější, život a oproti nám si v Západním Německu velmi pomohli.
Němci mají pozoruhodnou vlastnost, stále jim někdo křivdí, zde sudeťákům, Rusové jim znásilňovali ženy a oni nic, nic, prostě rození andílci a to již po staletí. Tak to si vždy zdůvodňují své marše na libovolné světové strany.
02. 02. 2013 | 12:41

Viola napsal(a):

Josefe K

na vaši otázku nemohu hned reagovat, neboť všechny ty vámi vyjmenované nemám nastudované a dějiny se snažím studovat tak, abych si dala dohromady vše a z toho odvodila to pravé, české a pro české, které neubližuje českému národu jako celku. Nebudu si vybírat autory, které o Češích píší hanlivě, to dá snad rozum.
02. 02. 2013 | 12:45

Silvie napsal(a):

Pane Stejskale,

zrovna od vás sedí slova o cenzuře jako vyšitá.
Umlčovat ostatní se zatím snaží maximálně kulturní fronta (viz Dejdar a Babišovi pisálkové).
Ale oceňuji jak se čile snažíte obrátit to proti "lůze", která si dovolila zvolit toho, koho jste jí zásadně nedoporučili.

Resl,

vy jste fakt pojedl vtipné kaše - ta "sovětská smyčka" je přímo z vaší hlavy?
Zeman byl vyloučen ze strany kvůli nesouhlasu s ruskou okupací, nesměle znovu podotýkám!!!
Strašíte Ruskem v momentu, kdy se většina národa oprávněně obává byrokracie z Bruselu a německé hegemonie v Evropě.
A co se "otevřenosti" jeho blahorodí k médiím týká, nabíháte si sám na vidle. Kdyby si Zeman podplatil všechna média a ta by se k němu chovala podobně nesoudně a nekriticky jako např. Akutálne, taky by k nim byl jistě blahosklonně vstřícný.
V tom,že jsou média hnůj a žumpa, s ním po proběhlé předvolební masáži souhlasí asi dost velká část spoluobčanů.
02. 02. 2013 | 12:51

kouzec napsal(a):

Žádná cenzůra, ale snad záblesk naděje. ČRo je veřejnoprávní, který musíme platit všichni. Tak by tam měly být názory celého spektra. Drda je jasně pravicový omezenec. V jeho komentáři byli pomluvení všichni, jen Šlafi vyšel bez poskvrny. A že jich má. Tak takové agitky jsme si užili v bývalém režimu vrchovatě. A pokud chce Drda agitovat, tak ať si jde na nějaké rádio soukromé, které si platí Šlafi a nepřiživuje se na mých penězích
02. 02. 2013 | 12:51

krajan napsal(a):

Panebože, kam až tahle diskuze došla: Třeba takový george ví, kolik má Zeman v sobě promile alkoholu, jistému rodiči vadí, že MZ políbil svou dceru na rty, o naprosto šílených románech jistého Yosifa a fanatických výkřicích resla ani nemluvě.
Lidi, uvědomte si, že je týden po volbách, ti, co chodí pracovat, budou pracovat i dále, stejně tak manažer jako kopáč, a ti, co budou žvanit, prožvaní se do skvělé budoucnosti. A ten, kdo sedí na Hradě to všechno může ovlivnit jen v globálu, ale ne v detailech.
02. 02. 2013 | 12:53

český maloměšťák napsal(a):

Josef K. napsal(a):
č.m. Není snad nestranné uvádění často protichůdných faktů v jejich souhrnu a nutnost čtenářova soudu nejlepší formou výchovy?
--------
Je. Ale dotyčný neuváděl "nestranně často protichůdná fakta v jejich souhrnu"...dotyčný zkreselným a předpojatým, dokonce i vulgárním způsobem hodnotil.
Jistá míra expresivity není na závadu....jinak by čtenář umřel nudou. Ale pokud převažuje a pokud jsou fakta interpretována jazykem a popisnou mapou pisálka - jde o zneužití veřejnoprávního statutu média. Tedy jde o sprostotu.
Pokud tedy nejde o zdroj obživy /nájemný propagandista/.

Také jdu raději nasypat ptáčkům...reagoval jsem jen protože jsste mě oslovil a zastihl ještě neoblečeného.
02. 02. 2013 | 12:53

český maloměšťák napsal(a):

...ostatně objevil se zde mik se svými nejen že nudnými...ale zejména oku nelahodícími bloky....
Je tedy opravdu čas zvednout kotvy.

Pěkné neinverzní počasí přeji všem - velkoměšťákům zejména !
02. 02. 2013 | 12:57

Silvie napsal(a):

Řekla bych, že pan Schmidt by měl mít aktuálně jiné starosti.


První den po letních prázdninách, v páté třídě jedné berlínské základní školy učitel kontroluje přítomnost žáků:
"Mustafa El Ekh Zeri."
"Zde."
"Achmed El Cabul."
"Zde."
Kadir Sel Ohlmi."
"Zde."
"Mohammed End Ahrha."
"Zde."
"Mi Cha Elma Yer."
Ticho …
"Mi Cha Elma Yer."
Nikdo se nehlásí …
"Ješte jednou – Mi Cha Elma Yer!"
V zadní lavici vstane chlapeček:
"To bych mohl bejt asi já, ale čte se to Michael Mayer."
02. 02. 2013 | 12:58

to asi nepůjde napsal(a):

Čechem je také ten, který je většinou čechů přijímán jako čech a česká národnost je pevnou podmínkou.

V tom s vámi selbstverständlich souhlasím.

"Vaše volba rozhodne pro celích pět let."
Karl Schwarzenberg, v.r.
02. 02. 2013 | 12:58

pamětník napsal(a):

Josef K.:
"Ovšem dobově mají Rusové na svědomí neméně obětí než Němci u neméně národů a národností" Lež. Pronacistický alibismus.
02. 02. 2013 | 13:05

Almo G™ napsal(a):

stejskal napsal(a):

Hlas volajícího na poušti (ve smyslu "nikým neslyšen :-). Nemalá část lidí by nejraději zakazovala, zavírala, umlčovala, cenzurovala... a tedy jakýmikoliv protředky likvidovala názorového oponenta.

Libor Stejskal
02. 02. 2013 | 12:22

Tuto bizarní figuru začal cenzor používat od blogu p.Payna, který se tady radoval nad umíráním svých politických oponentů. Zřejmě se tedy s touto nestoudností tady budeme setkávat častěji.
02. 02. 2013 | 13:07

Almo G™ napsal(a):

P.S. Pokud tady chcete spamovat, přidejte odkaz na ateo.cz. Tento web už tady má léta výjimku. Zřejmě barter.
02. 02. 2013 | 13:08

Postní pokrm & kulatý roh napsal(a):

Rád bych všem připomněl "dokonavý vid" prezidentských voleb. Tedy pro ty méně chápavé - už je po volbách, Zeman zvítězil, Fürst je out. Většina diskutérů argumentuje, jako by bylo stále před volbami a bylo třeba zlomit nerozhodnuté voliče. Pozdě bycha honiti. Panu Kováři bych pro změnu škodolibě připomněl fakt, který je mu zajisté dobře znám a tím je absolutní závislost Bundesrepubliky na ruských palivech. Fatální spojení Německa a Ruska, počínající již bolševickou revolucí, financovanou německými penězi, je vůbec záležitostí k popukání. Stačí tedy, aby se Vláďa zamračil na Andělu a takoví různí Schmidtové budou fofrem smolit omluvné texty.
02. 02. 2013 | 13:12

Čochtan napsal(a):

"Ovšem dobově mají Rusové na svědomí neméně obětí než Němci u neméně národů a národností" - historický fakt.
02. 02. 2013 | 13:19

Viola napsal(a):

to asi nepůjde - Karl Schwarzenberg, v.r.

Přeji krásný den a dlouhé roky, jinak proti vám nic nemám, jako dědeček jste fajn.
02. 02. 2013 | 13:26

Kelt napsal(a):

Nevinní a loajální sudetští Němci,kteří oddaně budovali ruku v ruce Československou republiku byli na základě zločinných Benešových dekretů zbaveni majetku a vyhnáni z Československa.
Na mnoha frontách bojovali proti sovětskému bolševismu marný boj a desetitisíce jich položili životy tu u Stalingradu,Moskvy,či Kurska a naposledy při hrdinném posledním boji při záchraně vůdce,který to s Čechy myslel tak dobře.
"Smějící se bestie"-300 tisíc popravených a umučených -byly po zásluze za svůj šovinismus a nacionalismus zaměřený proti Velkoněmecké říši po zásluze potrestány,jak prohlásil oddaný český vlastene E.Moravec.
Proto,pokud by voliči správně pochopili dějinnou úlohu sudetských Němců v budování československého státu,tak by se stal s drtivou převahou presidentem České republiky "kníže,který má k lidu blíže"Karel Schwarzenberg.
02. 02. 2013 | 13:27

342 napsal(a):

Ad "Mimo jiné je zakotvena v české ústavě, jejíž součástí je charta základních práv občanů. V článku 17 se mimo jiné praví: 1. Je zaručena svoboda projevu a právo na informace. 2. Každý má právo říct svůj názor… 3. Cenzura je nepřípustná."

V tom případě jsou některé zákony protiústavní.
Nesmíte třeba zpochybnit, že v našem prostoru centrální Evropy nacisté zplynovali miliony lidí. Jinak budete ztrestán jako nevyvážený.

Ministry - "Lies, Lies, Lies"
https://www.youtube.com/watch?v=6S0HznBnrCE
02. 02. 2013 | 13:28

Nezařazený Josef napsal(a):

Přijde čas,kdy ještě se bude vzpomínat na prezidentování Václava Klause.Zeman si zbytečně vyrábí nepřátele nejen v novinářské říši. Jinak to má v hlavě srovnané, akorát, že to přehání s urážením svého širokého okolí. Jinak 5 let uteče jako voda a nastoupí pak Jirka Dientsbier, pak budeme všichni žít blahem.
02. 02. 2013 | 13:32

pamětník napsal(a):

Čochtane,
opakováním lži z ní pravdu neuděláte, i když mnozí neinformovaní uvěří. Goebbles je už 68 let mrtvý.
02. 02. 2013 | 13:47

Radek Erben napsal(a):

Ten komentář pana Drdy byl odvysílán v pořadu "Názory a komentáře", už jen ze samotného názvu musí být jasné, o co jde a jak se k tomu stavit. Pokud kvůli tomu byl někdo potrestán, je to nanejvýš alarmující. Takže asi tak, milí soudruzi a milé soudružky.
02. 02. 2013 | 13:48

to asi nepůjde napsal(a):

Viola, 02. 02. 2013 | 13:26
Milá babičko, omlouvám se, ačkoliv proti violám nic nemám, dnes
to asi nepůjde,
jdu do houslí,
snad někdy příště,
zdraví vnouček
02. 02. 2013 | 13:51

resl napsal(a):

Drda řekl svůj subjektivní názor na veřejnoprávním rádiu, protože je-li živ a zdráv, má každý člověk nějaký názor a když se jej zeptají, je správné odpovědět dle svého svědomí. Kdyby se zaptali Stalina, nebo Grebeníčka, sdělil by jim názor odlišný. To přece není názor Českého rozhlasu. Jenže náckové a komunisti v tom vidí napadání jejich vůdce a oprávněně. Naučte Grebeníčka slovnímu vyjadřování a jistě budete mít po jeho vystoupení více klidu.
02. 02. 2013 | 13:52

resl napsal(a):

Silvie :
Strašíte Ruskem v momentu, kdy se většina národa oprávněně obává byrokracie z Bruselu a německé hegemonie v Evropě.
............
To si říkáte antikomunistka ? Vy víte dobře kdo a co jste. Ty řeči o hegemonii jste pochytila na které schůzi ? Ano, já se vždy budu bát Ruska, vy ne, nemáte příliš znalostí o historii a falešné vlastenectví, které s vámi mnozí předvádějí, by bylo k smíchu, kdyby ta vaše parta nebyla tak východně zaťatá. Měli by vám to jednou východní bratři ukázat na vlastní kůži. Nemluvím o Rusech, občanech, mluvím o jejich špinavém systému a špinavcích, kteří ho podporují. Právě proti většině, kde zneuživají jejich nevědmosti a celé zaostalé struktury ruského národa.
02. 02. 2013 | 14:03

DUBLET napsal(a):

Ti Schwarzenbergové v Evropě vynikli politicky skutečně jen několik let po revolucích roku 1848.Předtím ne a potom ne. A ta politicky revoluční půle 19.století je konec průmyslové revoluce Evropy a začátek její technické revoluce:vynálezů. A o padesát let později přišla vědecká revoluce.A šlechta ustoupila slávě jmen vynálezců motorů,letadel,ponorek,dynamitu,fotoaparátů,..v evolučním 19.století.Ve kterém se individuální intelektuální výkon génia cenil nade vše,zatímco 20.století přineslo masovou fašizaci -politický fanatismus davů průměrných lidí.
O německé -pravé německé šlechtě se vědělo,že také podniká-třeba už okolo roku 1700 -výroba porcelánu.Rakouská šlechta okolo roku 1800 také podniká-metalurgie,těžba surovin. Část šlechty v obou německy mluvících zemích .Samozřejmě ve srovnání s Anglií a Francií-hodně pozadu tehdy. Nicméně do roku 1918 politické vlády a kabinety tvořila v německy mluvících zemích hlavně šlechta.Za Bismarcka -zhruba ve třetí čtvrtině 19.století se německá "korunní" šlechta-ta nejbližší k trůnu-baden-wuertenbergská,sasko-anhaltská,Hohenzollernská a další boční větve princů a princezen dostává do čelních politických pozic v zemích Balkánu a dalších částech Evropy:Zaostalý Balkán věřil,že německá šlechta známá podnikáním je spojí s průmyslem a investicemi z Německa,že je pozvedne.V Rusku ještě roku 1912 ministerstvo zahraničí vydalo obsáhlou studii,že největším hospodářským partnerem Ruska bude v nejbližší době Německo.Ale po návštěvě francouzského presidenta Poincare 1914 u cara Rusko bylo nuceno s Německem,které mu vyhlásilo příbuznými válku-bojovat,maje v čele též řadu německých generálů.Tradičně v jejich ruské armádě. Zhruba od porážky Napoleona u Warerloo na níž enormně zbohatnul řidovský bankovní dům Rotschildů,doplňující starší židovský bankéřský dům Oppenheimerů -financiéra Habsburků-se během 19.století rychle rozvinul židovský průmysl,dosahující k roku 1933 v Německu poloviny všeho německého průmyslu.
Schwarzenbergové nevynikali jako podnikatelé,ale agrární činnost byla na výsost vydělečnou dále i po celou dobu první republiky-však také vládli agrárníci svou stranou.
02. 02. 2013 | 14:16

Silvie napsal(a):

Resl
Kam vy na ty propagandistické kydy chodít?!
Kdo má dneska strach z Rusů?
Ti mají svých starostí nad hlavu- stačí je zaměstnávat teroristi z Čečenska a alkoholismus vlastního obyvatelstva.

Zato germáni jsou při chuti.Už nám kádrují i naše kandidáty na prezidenta (jakpak by se panu Schmidtovi líbilo,kdyby to fungovalo naopak) a vyhrožují, že nepozvou Milouše do Berlína.
Myslím,že by to v klidu přežil.

Mezi námi, mě víc děsí krávoviny z Bruselu jako energetické štítky pro domy (které mě přijdou bratru na pět litrů), rozptyl muslimů po unii a podobné vymoženosti.
Putin je komická figurka, kterou můžete leda tak strašit vaše zpozdilá chartistická dítka.
02. 02. 2013 | 14:19

DUBLET napsal(a):

oprava: židovský bankovní dům Rotschildů,
02. 02. 2013 | 14:21

Pavel napsal(a):

Jsem rád, že Sověti porazili Velkoněmce u Staligradu a hnali je hnali.
02. 02. 2013 | 14:26

Silvie napsal(a):

Tak nám tady stále citují ze SME, která pléduje za Kárla.
Ale toto je převládající názor občanů!!! na Slovensku (mají nás za pitomce a jsou rádi ,že se od nás včas trhli):
"Komedianti si robia žarty.

Len sa mi potvrdilo, že Cesi ešte viac ako Slováci naletia na pozlátko a starostlivo vyrábany medialny obal, ktorý pri hlbšom skumaní by uvideli velmi falošný, ktorý nejde vobec do hlbky.
Aj u nich si komedianti a ludia, ktorí sa živia kumštom ,namýšlajú, že s umeleckým nadaním dostali aj patent na rozum. Že rozumejú potrebám spoločnosti a teda aj bežných občanov."

http.: debata.pravda.sk
02. 02. 2013 | 14:31

Luba napsal(a):

resl,
zaspal jste dobu. Rusové dávno přešli od bolševismu k militantnímu pravoslaví.

Zkuste strašit Čínou ... bu, bu, bu!
Ehm ... vlastně: ťchi, ťchi, ťchi!
02. 02. 2013 | 14:38

Kodl napsal(a):

Drda, Drda? Není to ten spisovatel co napsal Němou barikádu ? A oni ho v rozhlase potrestali? Zastřelili jako za Protektorátu nebo mu strhli stravenky na jeden týden? Ví pražský zpravodaj listu Die Welt něco bližšího ? Měl by začít burcovat světovou veřejnosti, pražští umělci jsou již připraveni !
02. 02. 2013 | 14:46

Viola napsal(a):

to asi nepůjde milý dědoušku vnoučku

do viol se nechodí. Chodí se jen do houslí. Nevím čím to je, ale ještě jsem to neslyšela - chodit do viol, jo tak si lehnout na palouček s fialkama - violama...
02. 02. 2013 | 14:54

jorbl napsal(a):

Už jenom čekám na první dopis kolektivu pracovníků nějaké firmy žádající přísný trest.
02. 02. 2013 | 15:02

Josef K. napsal(a):

č.m. Není lepší důkaz potřeby, o které jsem psal, než poznámka R.Erbena o vysílání příspěvku v pořadu "Názory a komentáře" ČRo.
02. 02. 2013 | 15:07

Josef K. napsal(a):

Luba. Mohl byste mi, prosím, zaslat informaci, jaký je rozdíl mezi militantním pravoslavím a ruským bolševismem.
02. 02. 2013 | 15:18

Luba napsal(a):

Přátelé,
možná by páně Schmidtovo povídání bylo vhodné doplnit inkriminovaným článkem vyzmizíkovaného nebožáka Drdy, což činím:

Drda, A. (2013, 14. 1.). "Schwarzenberg, Zeman atd. Nadějné vyhlídky?" ČRo-Česko.

"Po čtyřiadvaceti hodinách (teď už je to víc) člověk trochu vystřízliví, vrátí se mu skepse.

Volební úspěch Karla Schwarzenberga považuje pořád za důvod k radosti, ale už ho nepřeceňuje. K té radosti nejdřív.

Hlavní dobrá zpráva z prvního kola zní, že v českých zemích (nejen v Praze) žije víc než milión lidí, kteří nejsou stiženi stupidními předsudky, tudíž pro ně není zásadní překážka, že „jejich“ kandidát neumí perfektně česky, je to šlechtic spjatý s Rakouskem, je katolík a podporoval protikomunistickou opozici.

Zjednodušeně řečeno, jde o lidi, jejichž duchovní obzor přesahuje svět Krkonošských pohádek. Mně osobně to překvapilo, myslel jsem, že Češi jsou horší. Že třeba paní Bobošíková, byť je to legrační figura, získá aspoň sedm osm procent hlasů.

Další část dobré zprávy: Češi nejsou zmítaní eurofobií.
Přemysl Sobotka nepropadl jen proto, že je bezvýrazný politik z upadající ODS, ale i z toho důvodu, že jeho nacionalistická kampaň (lišící se od názorů Bobošíkové a Klause jen v drobných nuancích) byla strašně hloupá a naprosto iracionální.

Třetí část: víc než milión lidí nesdílí hysterickou revolucionářskou ideologii, podle níž současná vláda representuje systém, který je třeba zlikvidovat – a každého, kdo má s tou vládou cokoli společného, zadupat do země.
A nakonec (ale možná to mělo být na začátku): ve druhém kole je z čeho vybírat.

Kdyby se konal duel Zeman – Fischer, bylo by to podobné, jako nucená volba mezi silvestrovským koncertem Michala Davida a poslední deskou Hany Zagorové.

Jaké jsou vyhlídky? Bohužel pro K. S. nic moc, je tu těch zbývajících x miliónů voličů.

Nikdo netuší, jak velká část z nich výše zmíněné nechuti, případně nenávisti, sdílí. Nikdo neví, pro kolik lidí, kteří podpořili Fischera, Dienstbiera, Táňu Fischerovou, ale třeba i Vladimíra Franze atd. je Schwarzenberg nepřijatelný, ať už jako „cizák“, „pokrývač Kalouska“, „šlechtický zbohatlík“, „představitel nejhorší vlády od roku 1948“, „zahraničně-politický slouha USA“.

Přesvědčení, že mu hodí hlas aspoň polovina sympatizantů Fischera nebo Franze se nedá o nic opřít. Doporučení neúspěšných kandidátů a politických stran bych nebral až tak vážně, ale přeci jenom: Franz váhá, Fischer váhá, ČSSD podpořila Zemana, komunisti taky.

A určitě bych je bral vážněji, než iluze o „probouzející se občanské společnosti“ (viz komentář Karla Hvížďaly). (Tohle je jenom vsuvka: Sledovat vůdčí postavy sociální demokracie při včerejší tiskovce bylo tristní: zachovaly se stejně, jako ODS s Klausem, podpořily Zemana ve víře, že se stane prezidentem a na oplátku za tu podporu jim pak dá pokoj; což je trapně naivní – Zeman je využije a pak je zničí. Dienstbier na té tiskovce vypadal, jako by k ČSSD nepatřil nebo – spíš – jako zpracovaný partajník, jemuž bylo milostivě dovoleno ponechat si svůj názor. Jak by se asi choval jako hlava státu?)

Má tedy Karel Schwarzenberg šanci? Teoreticky asi ano, pokud se ukáže, že odpor k Zemanovi (tj. vzpomínky na minulost a obava z ruských vazeb) je silnější než současná hysterie a „blbá nálada“ (strašný termín).

Pokračování ...
02. 02. 2013 | 15:22

Sláma napsal(a):

Karel napsal: "A divím se proč POsselt neustále zapomíná na reparace, které nám Němci dosud v plné výši neuhradili."
V tom máte naprostou pravdu. Předně, zabavení německého majetku bylo v souladu se smlouvou o reparacích (Agreement on Reparation from Germany), kterou podepsalo 18 států dne 14. ledna 1946. Západní Německo smlouvu akceptovalo a vyplatilo odsunutým Němcům odškodnění. Bohužel, Rakousko ani pozdější Východní Německo tak neučinilo.
Za druhé, Němci to zkoušeli před několika lety a ti odpověděli tím, že vyčíslili reparace, které by požadovali za zcela zničenou Varšavu. A to byla taková částka, že se Němci zase stáhli.
Vše záleží na nás. Jakmile dáme Němcům prostor, prostě to budou zkoušet dále.
02. 02. 2013 | 15:23

Josef K. napsal(a):

Stejskal. O českých médiích a přerušené diskusi. Je podivuhodné, pane Stejskale, že česká média například,zvláště po uveřejnění částečných zprávo o ruské dívčí punkové skupině, neuveřejnila i zprávu o tom, že jedna z těch dívek byla nuceně poslána do nemocnice, po necelých třech měsícíh v kolonii, neboť jí byla stanovena individuální denní dávka ušití 320 kabátů.

Neboť to jsou ty drobné střípky, které by vedly i k odhalení poměrů v českém vězeňství? a normalizační podstaty tuzemského režimu po roce 89?

Jak jinak z pasti neustálých dezinpretací a potřeby zaujmout postoj, aniž je k dipsozici strohá a úplná informace?
02. 02. 2013 | 15:23

Luba napsal(a):

...
A taky pokud se nějak inteligentně změní kampaň na Schwarzenbergovu podporu, která mi, ale to je hlavně osobní pocit, strašně leze na nervy, počínaje familierním „Karlováním“ (jako kdyby její autoři nakonec sami uvěřili, že možný budoucí pan prezident je pankáč z nádražní hospody).

Ta kampaň mohla fungovat pro první kolo, dokázala asi spoustu lidí oslovit, ale může se na ní chytit někdo, kdo K. S. zatím nevolil? Koho dalšího přitáhnou populární umělci, výzvy z redakcí novin a kýčovité milostné dopisy různých dojatých dam, šířící se po internetu?

Karel Schwarzenberg a jeho volební štáb to budou mít strašně těžké i proto, že jakýkoli poukaz na ničemnosti, spjaté se Zemanem a jeho vládou, bude Zeman odstřelovat odkazy na Kalouska, na maléry Nečasova kabinetu, na spojenectví TOP 09 s Věcmi veřejnými atd atp. Neříkám, že to jsou „stejné věci“, ale něco na nich je. Obávám se zároveň, že společnost má krátkou paměť a Zeman s ní umí zacházet.

Má-li to celé dopadnout dobře, pak je třeba přestat vykreslovat Karla Schwarzenberga jako světce, vzít jako fakt, že je diskutabilní politik (který demokratický politik není diskutabilní?) a pokusit se co největšímu množství lidí věcně vysvětlit, proč je Zeman horší – a co by se mohlo stát, kdyby tu za krátký čas byl jednobarevný Senát, jednobarevná Sněmovna, a k tomu prezident, který je bohužel vyzpytatelný jen v tom nejhorším.

Tedy zvrátit to, co nedávno dobře vystihl Bohumil Doležal: „tahle volba má jednu základní a zcela podstatnou faleš: celá je postavena na iluzi, že volíme někoho jiného, než koho opravdu volíme, totiž že volíme mesiáše. (…) Je to pro její průběh osudová záležitost.“

Zdroj:
http://mluveny.panacek.com/eseje/83069-schwarzenberg-zeman-atd-nadejne-vyhlidky-2013.html
02. 02. 2013 | 15:23

zemedelec napsal(a):

Paní Silvie i Viola.
Naprosto ukázkově nesete Český prapor.
Dám sem něco jiného.Řekl bych,že to bylo docela dobře připravené od celého vojska Schwarzenberga.Už to začalo,když zjistili,že neprojde volbou poslanců a senátorů,tak prošla přímá volba.Už a tím zmršením volebního zákona o kandidátech a s tím souvisejících podmínek,až tím propočtem správných podpisů.Jak to dopadlo víme,že vyřadili některé kandidáty.Rath,ten byl včas znemožněn,nějak se nám s tratil pan Randák.Proto i ten postup Zemana proti Schwarzenbergovi v domnění,že ho média a PR agentury odepíšou.Nepovedlo se,tak předpokládám,že nebude mít na růžích ustláno,jakýkoliv prohřešek nám otlučou o hlavu.Snad si zachová chladnou hlavu i odstup,protože,zase se mu budou někteří chtít vetřít do kožicha.
02. 02. 2013 | 15:27

Smějící se bestie napsal(a):

Je to trapas, když se má protektor nastolovat demokraticky, ani řady různých goebelsů si s tím nedokázaly poradit.
02. 02. 2013 | 15:31

Josef K. napsal(a):

Všem zdejším komentátorům o dluzích Němců.
Pro samé dluhy jistě zapomenete, popravdě zapoměnli jste, na budoucnost, jak se stává všem zemí, které spíše požadují po ostatních či žijí ze svého nerostného bohatství.

On ten požadavek vyrovnání dluhů svědčí spíše o tom, že odchodem Českých Němců, Židů a dalších z této země,po čistce v roce 1970 převládlo zde obyvatelstvo lenivějící. Ovšem jak známo výhry v loteriích ještě nikomu přílišného štěstí nepřinesly, stačí jedna inflace a z korunky je 100 milionová mince, soudruzi.

Nejlépe tedy požadovat po prokletém Posseltovi a Němcích zasílání aspoň sto tun vepřového, obilí, tuků, tkanin atp. po dobu nejméně jednoho tisíciletí budoucí existence nového útvaru Česko.

Reparace byly již dávno uhrazeny, ale je nutné chtít víc a VÍC. A navěky!!!

Logika se patrně na českých školách neučí, jak jsem pochopil, ani rozmanitost dějin, jak mi vysvětlila pilně studující Viola, která však již výsledek svých studií, jak je patrné zná dopředu. Domníoval jsem se, že studia jsou o POZNAT, nikoliv pro Vilou, pro ni jsou studia přesvědčit se o své pravdě.

Chtělo by to opět Violu podporující komentář nějaké ze zdějších pedagogů-blogerů.
Kteří tedy uvažují o tom, že školu raději vůbec ne, nedivím se, pokud produkují školu potvrzující nikoliv bádající a hledající.
02. 02. 2013 | 15:31

Sláma napsal(a):

Díky agovi a Lubovi jsme měli možnost si přečíst komentář pana Drdy. Ten určitě na stránky veřejnoprávního média nepatří. Ten pán by měl podobné problémy i v Německu nebo v Británii. Tvrdit, že devět milionů lidí u nás trpí stupdními předsudky, jejich duševní obzor nepřesahuje Krkonošské pohádky a sdílí hysterickou revolucionářskou idieologii je podle mne šířením nenávisti proti skupině obyvatelstva. Navíc to zcela jasně ukazuje nevychovanost pana Drdy. Za peníze, které platím za koncesionářské poplatky nestojím o to, aby mne urážel nějaký hloupý a omezený nevychovanec.
Musím konstatovat, že pan Schmidt se patrně od pana Drdy neliší, když zde pana Drdu obhajuje.
02. 02. 2013 | 15:34

Admirál napsal(a):

Silvie - Resl může strašit čím chce. Má na to papíry.

Nechte ho být.
02. 02. 2013 | 15:35

Sláma napsal(a):

Oprava, v předchozím příspěvku mělo stát toto:
Němci to zkoušeli před několika lety na Poláky a ti odpověděli tím, že vyčíslili reparace, které by požadovali za zcela zničenou Varšavu. A to byla taková částka, že se Němci zase stáhli.
02. 02. 2013 | 15:35

Sláma napsal(a):

Jak Josefa K. obvykle roluji, neboť to je jen snůška kejdy, tentokrát mě zaujal jeho výrok: "Reparace byly již dávno uhrazeny"
Ne, Josefe, Němci nám stále ještě dluží 94% reparací.
02. 02. 2013 | 15:37

Luba napsal(a):

Jak se mi jeví vymazaný volební text pana Drdy?

Hlavně je poněkud plytký. Slaboučký. Málo vtipný.
Vsadím se, že něco podobného by dokázalo sesmolit 50% všech diskusních přispěvatelů. Druhá polovina by to zvládla o mnoho lépe.

Stejskal by to ovšem nezveřejnil, protože politické komentáře "Aktuálně" či "Sudetofilně.cz" povoluje jen zajetým blogerům, popř. spřáteleným Karlomanům.

Ten článek rozhodně není nic ke chlubení. Pan Drda může být nakonec rád, že ho veřejnoprávní rozhlas vymazal.
Za pět let to může zkusit znovu a líp! :)
02. 02. 2013 | 15:39

pamětník napsal(a):

Josef K.:
"Reparace byly již dávno uhrazeny" Lež.
02. 02. 2013 | 15:43

Sláma napsal(a):

Pro Karla: Dovolil bych si trochu korekce. Sudetští Němci získali státní příslušnost Německé Říše automaticky na základě Mnichovské dohody. Kterou ovšem Němci odmítli uznat za neplatnou od samého začátku. Tedy technicky byli po válce všichni Sudetští Němci občany státu, se kterým byli Spojenci, včetně České republiky, ve válečném stavu.
Dovoluji si podotknout, že válečný stav mezi Německem a západními spojenci skončil v roce 1951 (9. července Velká Británie, 19. října Spojené státy), zatímco mezi Německem a Sovětským svazem až v roce 1955.
Za další - Sudetští Němci nebyli vysídleni jen do Západního Německa, nýbrž i do sovětské okupační zóny, tedy pozdějšího Východního Německa a též do Rakouska, které v té době okupoval též Sovětský svaz.
02. 02. 2013 | 15:57

Silvie napsal(a):

Pamětník
Taky jsem nijak nepostřehla, že by nás někdo odškodnil.
Můj bratislavský děda odmítl bojovat s nácky a vstoupil do Svobodovy armády. Na Krymu je vzali do zajetí Němci a odvezli do Mauthausenu, kde strávil dva roky a zhubnul 25 kilo.
Mimo jiné - jeho spolubojovníkem byl jakýsi Šalgovič /otec Livie Klausové???/. Můj děda po "rekreačním" pobytu v Mauthausenu zemřel v 50 letech. Kdo mi zaplatí za to, že jsem ho nemohla v podstatě ani poznat?

Mimo jiné - mému druhému dědovi zničili zase pro změnu život bolševici a zavřeli ho do jejich kriminálu.
Jsme holt rodina šťastlivců-neodškodnili nás ani za jejich zvěrstva a ukraden majetek.
02. 02. 2013 | 16:01

Sláma napsal(a):

resl napsala Viole: "Tomášek volil Schwarzenberga, trochu méně se Violo orientujete, což u nacionálních voličů bývá"
Jen jestli nekecáte?, resle, jak je u vás zvykem. František kardinál Tomášek zemřel 4. srpna 1992. Tak kdy a kde volil Scharzenberga?
02. 02. 2013 | 16:03

DF napsal(a):

Také si myslím že jakékoliv jiné soukromé rádio mohlo tento komentář Adama Drdy protlačit do vysílání.
Potom stížnost Štěpána Kotrby přednesená radě Českého rozhlasu nemusela existovat.
Vzhledem k tomu že u ČRo se jedná o veřejnoprávní médium a toto není zcela nezávislé na zákonech a nařizeních Českého státu je zcela bezpředmětné uvažovat o čistotě kampaně realizované pomocí komentáře Adama Drdy.
Vážím si Vašich názorů pane Schmidte ale doufám, že jste ochoten respektovat zákony této republiky, pokud ano tak si myslím, že jako zcela nestranný "náš" němcký pozorovatel jednání šéfredaktora Sochora odsoudíte také.
Zákon 231/2001 Sb. o rozhlasovém a televizním vysílání
§ 31 Práva a povinnosti při vysílání programu
§ 32 Základní povinnosti provozovatelů vysílání a provozovatelů převzatého vysílání
Zákon 484/1991 Sb. o Českém rozhlase
§ 2
Kodex Českého rozhlasu
Pravidla předvolebního vysílání ČRo.
Proto je nutné jasné doporučení se kterým doufám, že budete souhlasit pane Schmidte příště komentáře pana Adama Drdy patří do soukromých médií a ne veřejnoprávních.
02. 02. 2013 | 16:05

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Yosif K To je zvlastni, jak se ted mnozi pribehy z poklidnych Sudet. Kdyz prijela Americka armada do Falkenau/Sokolova, nasla tam koncentrak pres silnici primo u mesta. Uvnitr neuveritelne zbedovani lide, rusti zajatci. Nemci tvrdili, ze nevedeli(!) co se uvnitr deje. Americky dustojnik, kdyz to videl, nahnal tam ctihodne obcany pohrbit mrtve, kteri tam lezeli na hromadach. A prohlasil, ze kdyby 8.5. Nemci nekapitulovali, postavil by ty zrudy ke skarpe a na miste je zastrelil...
Dva kilometry od Falkenau lezi Svatava, kde byl pobocny tabor KT Ravensbruck. Zde take koncil v breznu 45 jeden z pochodu smrti zen z KT Osvetim, behem ktereho pomrelo mrazem a vycerpanim 75% vsech vezenkyn tj. 1500 osob.
Takovych sbernych, internacnich, pracovnich a koncentracnich lagru byla jen na uzemi protektoratu a Sudet pres 2500. Tohle je historie, ktera je pomalu a jiste vytlacovana predstavou poklidneho zavetri Protektoratu, kde si zbabeli Cesi nejdriv na posledni chvili hrali na partyzany a pak z pleziru vrazdili Nemce...
02. 02. 2013 | 16:13

Sláma napsal(a):

Tak se nám ten antisoudruh odkopal. One je to vlastně sám Sudetský Němec. No tak to se nedivím, že tak nadáváte Čechům. Jen si zanadávejte, jestli vám to udělá dobře.
Ale měl byste snad, v zájmu korektnosti, přiznat, že zde zůstalo nejméně 250 tis. Němců. Tedy, že odsun nebyl kolektivním trestem.
Máte pravdu, že důkazní břemeno bylo na Němcích, oni sami museli prokázat, že byli nacistickým režimem pronásledováni a/nebo projevili aktivně loajalitu k Československé republice.
Na druhou stranu, byl to váš favorit Schwarzenberg, který odhlasoval Exekuční řád, který dává důkazní břemeno třetím stranám. Tedy, když se k vám vloupá exekutor (k vniknutí do vašeho obydlí nepotřebuje ani vaši přítomnost, ani přítomnosti policie, dokonce ani rozhodnutí soudu) a něco vám zabaví, jen protože se domnívá, že jsou u vás předměty patřící nějakému dlužníkovi) vy sami musíte prokázat, že se jedná o vás majetek. A obyčejný paragon vám nestačí, musí být na něm vaše jméno.
Takže, jako vidno, nejen Sudetší Němci v našem právním řádu nesli tíhu důkazního břemene.
02. 02. 2013 | 16:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy