Jaderné vydírání s bumerangem pro Putina
Na druhé straně prohlášení Západu jsou jasná a pevná. Pokud ruský prezident Vladimir Putin nařídí použití jaderných zbraní, bude to mít "dalekosáhlé důsledky, vzkázal do Kremlu generální tajemník Severoatlantické aliance (NATO) Jens Stoltenberg. Putin už několikrát pohrozil, že nukleární arzenál nasadí a že "neblafuje". Stoltenberg pokládá toto jaderné vydírání, související s válkou na Ukrajině,
za nepřijatelné. Stejně pádně se vyjádřil Stoltenberg k útoku proti infrastruktuře spojenců, kterou označil za „sabotáž“ na ropovodech Nord Stream.
Následující převzaté informace jednak výstižně ilustrují “výsledky“ těchto pseudoreferend a co po nich má následovat. Komentují také nespokojenost s mobilizací a zejména pak v posledním materiálu
od autora Germana Obuchova se zmiňuje jedna z variant, jak by taková jednotná a rozhodná reakce NATO na jakýkoli úmyslný útok proti kritické infrastruktuře spojenců a další hybridní taktiky.
Apokalyptický svět (pinterest.com)
Čeho chce dosáhnout Putin s Volodinem
Proruské administrativy samozvané DLR a LPR, stejně jako okupovaná území Záporožskéa Chersonské oblasti Ukrajiny, informovaly o konečných výsledcích „referend o připojení k Rusku“:
v LPR prý pro „připojení“ hlasovalo 98,42 % při účasti 92,6 %;
DPR - údajně 99,92 % s volební účastí 97,51 %,
Záporoží - údajně 93,11 % při volební účasti 85,4 %,
Chersonské oblasti - údajně 87,05 % při volební účasti 76,86 %.
Jak již dříve napsala agentura Meduza, Kreml předem stanovil „cílové“ cíle pro místní „volební komise“: 90 % pro „připojení“ s 90% volební účastí v DLR a LPR, 80 % s 90% volební účastí v Chersonské
a Záporožské oblasti. Šéfové proruských administrativ se již obrátili na Vladimira Putina s žádostí o „připojení“ regionů k Rusku. Podle ruských právních předpisů je k tomu stanoven následující postup:
Rusko by mělo uznat Chersonský a Záporožský region jako nezávislé státy, jak tomu bylo v případě DLR a LPR před začátkem totální války. Putin a hlavy všech „připojených“ území musí podepsat příslušné dohody. Texty těchto dokumentů musí být přezkoumány Ústavním soudem Ruské federace z hlediska souladu s ústavou. Poté musí přistoupení schválit Státní duma a Rada federace. V poslední fázi musí rozhodnutí o anektování ukrajinských území definitivně zajistit Putin. Již dříve média informovala, že všechny tyto procedury budou dokončeny do 30. září.
Předsedkyně Rady federace Valentina Matvijenková však tyto informace ve skutečnosti vyvrátila s tím, že senátoři se nebudou scházet k mimořádným schůzím, ale na plánovaném zasedání 4. října 2022 zváží dokumenty o „anexi“ území. Státní duma se přitom skutečně připravovala na unáhlené projednávání návrhů zákonů o anexi, informovaly o tom i státní tiskové agentury. Později ale také předseda Viačeslav Volodin oznámil, že schůzky o „anexi“ ukrajinských území se budou konat 3. a 4. října. „Volodin byl jako vždy připraven předběhnout lokomotivu a agendu, když ještě nebylo jasné rozhodnutí
o termínech konečného ‚připojení‘,“ vysvětlil jeden ze zdrojů Meduzy blízký administrativě prezidenta. Ruska. Jeho slova potvrdil další partner blízký Kremlu. Kreml se podle nich rozhodl „neuspěchat věci“, když to „okolnosti nevyžadují“. „Stejně bude nakonec všechno propojené. ,,Jen beze spěchu“, takto hodnotili vládní taktiku experti spolupracující s Meduzou. Moskva podle nich s „anexí“ ukrajinských území nespěchala, protože „PR efekt z toho bude téměř nulový“ na pozadí mobilizace.
Kreml podle zdrojů chápe, že zatím Rusové nebyli přesvědčeni, že Rusko tato území z principu potřebuje. Přestože se státní a provládní média snažila dokázat, že Rusko anektuje ekonomicky úspěšné regiony, pořádání takových „referend“ a „přistoupení“ je naprosto „normální proces“, a to i pro západní země (mezi důkazy uváděnými propagandou je připojení Texasu k USA v první polovině 19. století).
Jeden ze zdrojů Meduzy blízký Kremlu zároveň poznamenal, že zpoždění v oficiální „anexii“ území může být způsobeno tím, že ruské úřady si chtějí „nechat prostor“ pro ´jednání‘
o Ukrajině se západními zeměmi. „Putin věří, že s ukrajinským prezidentem Vladimirem Zelenským není o čem mluvit – je podle něho řízen ze Západu.
Kreml může nabídnout, že opustí Krym, území DLR a LLR v rámci skutečných hranic. Chersonská a Záporožská oblast se mohou stát státy uznanými Ruskem, na jejichž území jsou umístěna ruská vojska. Je to přijatelný scénář pro ruské úřady,“ uvedl zdroj blízký Kremlu. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov na dotaz Meduzy nereagoval. Navzdory tomu se podle spolupracovníků Meduzy ruské oficiální systémové strany již chystají otevřít pobočky na anektovaných územích. Podle dvou zdrojů Meduzy to Jednotné Rusko učiní téměř okamžitě po "připojení“. V čele poboček Jednotného Ruska budou údajně straničtí kurátoři okupovaných území - poslanci Státní dumy Dmitrij Sablin (DPR), Viktor Vodolatskij (LPR), Igor Kastyukevič (Záporožská oblast) a Artem Bichaev (Chersonská oblast). Generální tajemník strany Andrej Turčak na žádost Medúzy nereagoval.
Ruské úřady také podle zdrojů zvažují možnost odvolání šéfa DLR Denise Pušilina a šéfa LPR Leonida Pasechnika. Oni sami se s největší pravděpodobností stanou senátory a jejich funkce budou převedeny na ruské úředníky. Sergej Kirijenko, první zástupce vedoucího prezidentské administrativy odpovědný za Donbas, trvá na tomto nahrazeníd. Lidé blízcí šéfovi vnitropolitického bloku Kremlu již
na okupovaných územích zastávají mnoho důležitých funkcí. Andrej Turchak přitom podle zdrojů Meduzy naopak lobuje za zachování bývalých šéfů DPR a LPR, se kterými se mu prý podařilo navázat dobré vztahy. Kromě toho se plánuje, že Dmitrij Rogozin bude působit na anektovaných územích jako šéf nového federálního distriktu (agentura Meduza o tom informovala již v červenci tohoto roku).
Nespokojenost s mobilizací
Hlavním problémem Kremlu však nyní zůstává nespokojenost Rusů s mobilizací. Podle partnerů Meduzy blízkých prezidentské administrativě již v Rusku na příkaz Kremlu proběhl uzavřený průzkum veřejného mínění na toto téma, jehož výsledky se úřadům nelíbily (přesná čísla zdroje neuvedly). "Všichni Rusové byli otřeseni," vysvětlil jeden ze zdrojů. Spolupracovníci Meduzy blízcí Kremlu zároveň zdůraznili, že úřady stále doufají, že zmírní nespokojenost. Očekávají se obvyklé nástroje – propagandistické projevy. Mezi další metody mají patřit veřejné procesy s nelegálně odvedenými občany
a jejich návrat domů a také potrestání vojenských komisařů.
Meduza zjistila, jak propagandisté vysvětlí Rusům, že mobilizace je "normální“. Navzdory četným zprávám médií, včetně Meduzy, se zdá, že Kreml upravil své plány na úplný zákaz odchodu mužů v mobilizačním věku z Ruska. „Podcenili jsme vlny odcházejících lidí. Teď je velmi těžké zavřít hranice,“ komentuje a pokračuje jeden ze spolupracovníků Meduzy. „Pokud budou hranice uzavřeny, budou zapotřebí tisíce bezpečnostních sil: frustrovaní lidé se mohou pokusit je prorazit. A nyní už tu není tolik bezpečnostních sil.“ Zdroje z Medúzy blízké prezidentské administrativě a vládě Ruské federace se domnívají, že ruské úřady tuto myšlenku neopouštějí, ale zatím ji nepovažují za „pracovní variantu“.
https://meduza.io/feature/2022/09/28/kreml-reshil-ne-toropitsya-s-ofitsialnym-prisoedineniem-ukrainskih-territoriy-i-polnym-zakrytiem-granits-chtoby-ne-zlit-rossiyan-nedovolnyh-mobilizatsiey
Bumerang pro Putina
Z důvěrných zdrojů blízkých Kremlu se ozývají hlasy, které předpokládají, že pokud Rusko použije jaderné zbraně na Ukrajině, NATO nebude souhlasit se stejnou reakcí s použitím jaderných zbraní. To bude diktováno humanitárními ohledy. Během jedné noci v Moskvě však budou rozhodovací centra zcela zničena řízenými střelami Tomahawk:
- Ministerstvo obrany Ruské federace,
- ústředí FSB na Lubjance,
- ústředí GRU, -
- Sněmovna vlády Ruské federace (bílý dům),
- hlavní budova prezidentské administrativy Ruské federace,
- budova Státní dumy Ruské federace,
- budova Rady federací Ruské federace,
- velitelské stanoviště strategických jednotek (bunkr),
- televizní věž a nákupní centrum Ostankino,
- rezidence prezidenta Ruské federace v Novo-Ogaryovu.
Navíc existuje ještě jedna a neméně strašná zbraň z hlediska dopadu na lidskou populaci bez ničení zdravých lidí a všeho živého – elektromagnetická bomba*. Dnes je to nejtajnější zbraň na planetě. Pokud je do Moskvy odpálena řízenou střelou, pak všechny čipy selžou. To znamená, že se město okamžitě ponoří do tmy bez komunikace a pohybu. Veškerá doprava se zastaví kromě Volhy, Moskvanů
a žigulíků ze sedmdesátých let. Všechny elektrárny, veškerá komunikace, mobilní i stacionární, budou vypnuty bez šance na zotavení.
Jediní lidé, kteří, bohužel, zahynou, jsou ti v nemocnicích, kde náhradní generátory také běží na čipy, a také ti, kteří jsou kriticky závislí na lékařském vybavení doma. Týká se to i instalace všech čerpadel vytápění a zásobování vodou. Město prostě za 3-4 dny zemře. Když v zimě, tak dříve. Dokonce nebude s kým bojovat a veškerá moc Ruska se ukáže jako nahý král. Tyto zbraně jsou mnohem horší než jaderné zbraně.
Rusko takové zbraně nemá, ale NATO ano. Putin začal nebezpečnou hru v uvozovkách ne s těmi v uvozovkách správnými lidmi – kdo z koho. Ještě tak s Marťany by mohl vést válku.
Doporučujeme Vovovi, aby si přečetl sci-fi román H. G. Wellse Válka světů. Poté bude mít Moskva na výběr - buď zahájit 3. světovou jadernou válku bez vítěze, nebo podepsat Akt o kapitulaci
a demilitarizaci se zárukou NATO na zastavení bojů proti Rusku. Vzhledem k významnému psychologickému faktoru, že všichni zločinci jsou zbabělci, nepůjde Moskva do jaderného konfliktu s NATO.
Za pár týdnů se regiony vzbouří a Rusko zůstane jen se vzpomínkami.
Nádherný herec a básník Leonid Filatov měl nevýslovnou pravdu: "Na světě není horší neštěstí, než idiot, který se chopil moci.
https://charter97.org/ru/news/2022/9/29/517742/
https://news.obozrevatel.com/russia/bumerang-yadernogo-udara-chto-v-otvet-unichtozhat-v-rf-v-sluchae-primeneniya-yao.htm _gl=1*1s93j2r*_ga*NjAyMDU3MjM3LjE2NTU1ODY4ODE.*_ga_JBX3X27G7H*MTY2NDQyNzY2Ny40NDEuMS4xNjY0NDI3OTcyLjYwLjAuMA..&_ga=2.166216440.770408743.1664253076-602057237.1655586881
*Jeden z typů elektromagnetických zbraní či vysokofrekvenčních zbraní působící na cíl vyzařovanými elektromagnetickými vlnami. Vlnění vysokých radiových frekvencí poškozuje elektroniku, mikrovlnné frekvence mohou ovlivňovat i mozkovou činnost lidí. Elektromagnetické zbraně jsou kategorií neletálních zbraní (Non-Lethal Weapons), což jsou takové zbraně, které mají na určitou dobu vyřadit z činnosti vybranou skupinu lidí, aniž by přímo ohrozily jejich životy, nebo vyřadit z činnosti vybrané druhy vojenské techniky, resp. znemožnit