Svět se změnil, Írán je jaderný

23. 08. 2010 | 11:15
Přečteno 12920 krát
Zatímco sobota se u nás nesla ve znamení hořkých vzpomínek na události staré přes 40 let, Írán slavil. V obou případech to mělo souvislost s Moskvou. Jaderná elektrárna v Bušehru totiž právě 21. srpna získala od Ruska palivo a postupně začne zahajovat svou činnost. Írán se tak stal další zemí, která využívá jadernou energii.

Moskvu od dodávky dlouho odrazovaly Spojené státy, ale nakonec marně. Dobrá zpráva je, že tato předávka probíhala za přítomnosti zástupců Mezinárodní agentury pro atomovou energii. Bušehr díky tomu alespoň nevzbuzuje takové obavy, jako další íránská jaderná zařízení.

Horší zprávou je čerstvé oznámení teheránského režimu, že plánuje výstavbu nového zařízení na obohacování uranu. Ta by měla začít na jaře a po jejím dokončení bude Írán disponovat již čtyřmi zařízeními podobného druhu. To mu umožní výrazně zefektivnit výrobu paliva pro mírové účely i pro výrobu jaderné zbraně. Toto oznámení je zjevně nutné číst jako reakci Teheránu na sérii nových sankcí, které v minulých měsících schválila Rada bezpečnosti OSN, Brusel i Washington. Západu tak Írán dává najevo, že se nezalekne.

Políček Obamovi

Série oznámení, která tento týden z Íránu přichází, tak opět vyvolala diskusi o možném útoku na íránská jaderná zařízení. Mezi spekulacemi o technických možnostech Izraele, o vůli Spojených států zahájit další konflikt a o politických i ekonomických následcích takového útoku, vyslala zajímavý signál Liga arabských států.

Ta vyzvala izraelské spojence s Washingtonem v čele, aby přinutili Tel Aviv k mezinárodní kontrole jeho jaderného programu. Židovský stát drží svůj jaderný program již více než 40 let ve velké tajnosti, která je součástí jeho bezpečnostní strategie. Před zářijovým zasedáním Mezinárodní agentury pro atomovou energii Liga arabských států také hledá spojence pro rezoluci, která by vyzvala Izrael, aby se připojil ke smlouvě o nešíření jaderných zbraní.

Tato výzva je poměrně přímým políčkem do tváře Baracka Obamy, který vyzval arabský svět, aby zářijové zasedání Agentury nezneužil k protiizraelským aktivitám. V takovém případě totiž hrozí, že místo seriózní diskuse o bezjaderném Blízkém východě, dojde k diplomatické přestřelce mezi Izraelem a jeho spojenci se zeměmi, které se staví více či méně otevřeně proti židovskému státu. Hlavním vítězem takového scénáře bude především Írán, jehož jaderný program by měl být jedním z hlavních témat zářijového zasedání Agentury.

Až zazáří Teherán

Nabízí se otázka, co arabské země motivuje, aby téma jaderného Izraele otevíraly právě nyní, když je dlouho nechávalo téměř chladnými. Přitom právě pro ně bude Írán vyzbrojený jádrem představovat obrovský problém. V jejich neprospěch se změní rovnováha sil v regionu, kde stále platí především právo silnějšího.

Budou-li chtít arabské země srovnat krok s perským Íránem, nezbude jim než zahájit vlastní jaderný program. To pro mnohé z nich může znamenat nesnesitelně velké rozpočtové zatížení. Pro svět pak hrozbu proliferace do zemí, o jejichž stabilitě lze spekulovat. Arabští představitelé ale zřejmě spíše než strategicky, uvažují populisticky. Kritika Izraele najde vždy velmi pozitivní odezvu mezi obyvateli arabského světa. Západu tak arabský svět vysílá jasnou zprávu: s Íránem si budete muset poradit sami, bez naší otevřené podpory, naší prioritou je politické přežití.

Zapomínají ale, že jedním z cílů Íránu je posílení jeho role mezi regionální velmoci. S jadernou zbraní bude Teherán v mimořádně dobré pozici, aby mohl slabší arabské státy po stránce geopolitické naprosto znemožnit.

Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

v tomto smeru me uklidnuje zprava ze IDF hodla zakoupit cca 50 americkych stihacek F35 JSF...
23. 08. 2010 | 11:31

Realista napsal(a):

Já se domnívám paní Kalhousová, že asi nejupřimnější odpověď dal na téma vztahu USA a Iránského jaderného programu Henry Kissinger. Nedávno na dotaz Washington post, který se jej dotázal, proč je tak tvrdě proti Iránskému jadernému programu, zatímco v roce 1970 podporoval Iránské jaderné ambice shaha, řekl "byl to spojenec". A to je klíčem pro pochopení situace, proč USA používá dvojí metr vůči Izraeli, blokuje všechyn rezoluce namířené proti Izraelskému jad.programu...
23. 08. 2010 | 11:36

hoven napsal(a):

ale když on chce bejt husejn obama se všema za dobře.
23. 08. 2010 | 11:37

Jack napsal(a):

Myslím, že na hebrejské univerzitě v Jeruzalémě jsou Vaši vyučující s tímto článkem navýsost spokojeni a hodnotí A+.
23. 08. 2010 | 11:42

Pepa Řepa napsal(a):

A co je špatně, realisto?
Kdo je Vaším spojencem?
Irán?
23. 08. 2010 | 11:45

Realista napsal(a):

Kdo to určuje, kdo je můj spojenec, koho mám mít rád a koho nenávidět ? Vy nebo Mirda Topolánek nebo paní Hybášková nebo ODS nebo ČSSD ? Připomíná mi to pohádku "Tři veteráni", kde Hrušínský ironicky poznamenal, "moc hezký obyvatelstvo tady mají, takový slušně vychovaný, chvilku tě nenávidí, chvilku tě milují, jak se jim řekne..."
23. 08. 2010 | 11:50

bla bla napsal(a):

pořád lepší irán než teokratický izrael
23. 08. 2010 | 11:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jiný pohled na to či ono :
https://www.youtube.com/watc...

P.S. Mým spojencem je můj vlastní rozum.
Neb spojenci se poměrně často mění nezávisle na tom, co si můj rozum o tom myslí.
A protože jsem líný, je pro mě takto jednodušší a snazší držet se toho vrabce v hrsti.
23. 08. 2010 | 11:52

Leeroy napsal(a):

Ano, Obama je v regionu fackovaci panak. Vyzval Izrael aby zastavil vystavbu osad, neuspesne. Vyzval Iran aby upustil od jaderneho programu se stejnym vysledkem. Obama uz mnohokrat prokazal ze je jen hezka tvar z obalky casopisu a mistr populizmu. Jaderniou rovnovahu na blizkem vyhode davno prekrocil izrael. Nikoliv budovanim jaderneho programu ale predevsim opakovanym vyhrozovanim jadernym utokem na Iran. Odezva rezimu v Iranu je logicka. V regionu zavladne mir az v Izraeli nebude vyhravat volby ten kdo naplanuje co nejvetsi rozsireni uzemi a co nejvetsi konfrontaci s Araby, Iranem a nove i Tureckem. Plus, takoveho politika by nesmel zadny sileny atentatnik zavrazdit (jako Rabina). Takze, vyhlidky jsou spatne.
23. 08. 2010 | 11:56

Karel napsal(a):

Když může mít jádro parta izraelských psychopatů, proč ne Írán?
23. 08. 2010 | 12:03

pumprlidentlich napsal(a):

Informace o dodávkách ruského paliva pro elektrárnu v Bušehru jsou na stránkách MAAE několik let. Stejně, jako informace o omezeném přístupu inspektorů do "mírových" provozů pro obohacování uranu. K čemu Írán obohacuje uran? Nevadí.

Všeoboroví vědci Hořejší, Beránek, Pehe, Drobek atd. mají svoje vysvětlení. Můžou za to váleční štváči z USA. Prostě americký brouk, posel imperialismu.

Diskuzi během chvíle otapetují kopírovači blicích listů (zdroj informací pro ty, kteří myslí) a podobní zoufalci s pocitem nepoznaného génia.
23. 08. 2010 | 12:04

odjinud napsal(a):

mala technicka poznamka Realisto,
v roce 1970 vladl v Iranu shah Mohammad Reza Pahlavi . A ten byl opravdu spojencem USA.
23. 08. 2010 | 12:14

Realista napsal(a):

odjinud: A ...? Jak mám rozumět tomu, co píšete ? Když MY USA určíme, že někdo je náš spojenec, tak ten může ....(dosaďte si cokokoliv) naopak: Když MY USA určíme, ten je náš nepřítel, tak ten nesmí...(dosaďte si cokoliv)
23. 08. 2010 | 12:20

Pepa Řepa napsal(a):

To autorka
Máte skvělé školy i hezké zájmy.
Všechna čest, stihla jste toho v životě dost.
Dobrý článek.
23. 08. 2010 | 12:39

veverka napsal(a):

Dvojí metr židovských mediálních přicmrndávačů a přicmrndávaček je skutečně komický.Propagandu naučili tuto "dámu" na Hebrejské universitě v Jerusalémě skutečně dobře.Rusové samozřejmě Íránu pomohou(jak už ostatně dělají),protože Írán je poslední Američany neovládaný stát v jižním řetězci obkličování Ruska vojenskou holínkou USA.Takže sionisti a jejich pudlíci v USA mají prostě smůlu.A to je dobře.A oni to vědí,proto se už jen zoufale snaží poštvat proti Íránu okolní arabské státy pod záminkou nebezpečí vzniku "regionální velmoci".USA teď mají starosti se zoufalým oddalováním svého vlastního bankrotu a na fanatické sionistické válečné štváče nemejí čas ani peníze ani vůli.Takže Obama ani nic jiného než dělá dělat nemůže.Tedy pokud nechce rozpoutat třetí světovou,za což by už asi další nobelovku za mír nedostal...

No a jinak...teprve až se Izrael zřekne atomovek svých,tak pak může toto chtít i po druhých.Jinak je za kašpara.
23. 08. 2010 | 12:41

Al Jouda napsal(a):

Izrael elektrárnu nechá na pokoji, ale určitě vybombarduje zařízení na obohacování uranu.
23. 08. 2010 | 12:42

hoven napsal(a):

ahmadinežad pohrozil izraeli vymazáním z mapy světa. já být na místě izraele už dávno bombarduju. proč pořád všechny zajímají nějaký názory nějakého arabskeho světa?? at muslimové třeba skákají po hlavě.
23. 08. 2010 | 12:54

mirator napsal(a):

No jasně, všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější - dokonce někteří nejrovnější atomovou zbraň použili, vzpomínáme? A že má atomové zbraně izrael, který je v regionu největším agresorem, nikomu nevadí?
23. 08. 2010 | 12:56

hoven napsal(a):

mirator,
izrael rozhodně afresor není, izreal byl několikrát napadenej egyptem, syriií, jordánskem a neustále čelí utokům palestinských teroristů. to je je jasný, že musí mít atomovku, když čelí takový početní převaze. de fakto je obklíčenej muslima ze všech stran. a muslim rozumí jedině síle. jakokoliv slabost ze strany izraele by znamenala jeho zánik. já si myslim, že by měl izrael na irán zautočit, dokud je čas a vyhnout se tam jaderné válce, která je neodvratitelná a odnese jí i evropa.
23. 08. 2010 | 13:03

Realista napsal(a):

hoven: Irán nevyprovokoval agresivní válku několik století. Izrael může mít až 400 jaderných hlavic. Dále, jakou vojenskou přítomnost "na dostřel" Iránu USA - vojenské základny + flotial v Perském zálivu ? A taky si občas recipročně poslechněte prohlášení některých US izraelských představitelů vůči Iránu....
23. 08. 2010 | 13:04

jozka napsal(a):

Hoven jako obvykle keca, Ahmadinezad nic takoveho nerekl.

A jen tak mimochodem, kdyz dovedu tu "izraelskou" logiku do dusledku: Sousedi Iranu - Turecko (soucast NATO), Armenie, Azerbajdzan, Turkmenistan (postsovestke republiky, chovajici k USA, tu vetsi, tu mensi sympatie), Afghanistan (okupovan USA), Pakistan (spojenec USA, ma NZ), Irak (okupovan USA). Ma tedy take pravo na NZ?
23. 08. 2010 | 13:14

hoven napsal(a):

jozka,
kecas ty, rekl to.
23. 08. 2010 | 13:27

speci.men napsal(a):

Aniž bych chtěl Íránce nějak obhajovat, tak Teherán se snaží ztaujmout roli regionální mocnosti už léta. Američané mu to usnadnili svržením Saddama v Iráku a rozkolísáním Afhgánistánu. Ty verbální útoky na Izrael jsmou ve skutečnosti namířeny na USA (Izrael tady představuje dlouhodobě hromosvod arabské zášti vůči USA).
Pokud to Evropa osdkáče, jak píše hoven, tak jen kvůli své blosti. EU je jeden z největších obchodních partnerů Íránu.
Postoj USA chápu. Írán má ropu a ještě víc zemního plynu. Navíc se snaží přechytračit Američan v tomto pro ně klíčovém regionu. O nic jiného nejde.
23. 08. 2010 | 13:31

pento napsal(a):

A co je špatného na tom, že v převážně muslimském regionu Blízkého východu bude regionální velmocí nějaká muslimská země, například Irán, a nikoli židovská jako Izrael nebo křesťanská jako USA? A kdo v poslední době znamožnil arabský stát Saúdskou Arábii, když mu zablokoval nákup zbraní, byl to Irán nebo Izrael? A kdo před médii urazil tureckého velvyslance, byl to Irán nebo Izrael
23. 08. 2010 | 13:33

facit napsal(a):

veverko

za kašpara jsi tu akorá tak ty a karel
23. 08. 2010 | 13:35

hoven napsal(a):

realista,
irán válčil s irákem hodně dlouho. muslimové, když zrovna nemají po ruce nikoho jinýho, tak se zabíjejí mezi sebou. a ted se lidem se středověkým myšlením, kteří si nevážejí života, dostane do rukou atomovka. to neskončí dobře. proto sem fandil McCainovi.
23. 08. 2010 | 13:38

Pseudonym napsal(a):

to: hoven,

já tady nevěřím svým očím. hovene nevím jestli nejsi provokatér, asi jo, už jenom podle nicku.
"muslimové se zabíjejí mezi sebou" - pokud spočítáš války, které rozpoutali musliové a války, které žido/křestani, tak zjištíš, že židokřestani jsou mnohem agesivnější
"lidé se středověkým myšlěním, kteří si neváží života" - chlapče, to je hodně laciné, rozved to blíže...
23. 08. 2010 | 13:48

Realista napsal(a):

hoven: To opravdu myslíte vážně ? -:) Fakt jsem nedoufal, že mi někdo tak "nahraje na smeč". Když si přečtete můj příspěvek, je tam napsáno "vyprovokoval agresivní válku". Předpokládám, že i vy uznáváte, právo napadeného na obranu, v případě agrese ? Zkuste zjistit, kdo zahájil válku Irák-Irán. Pak si ještě přečtěte, který nejdemokratičtější, nesvobodnější (a dalších asi 100 nej) Irák vojensky, politicky a diplomaticky proti Iránu podporoval (a to včetně dodávky chemických a biologických zbraní). Co se týče hodnocení muslimů...fajn... Irán má otřesný stav lidských práv dle měřítek západních demokracií. V porovnání s dlouholetými americkými spojenci v oblasti Saudskou arábií a Egyptem, je situace lidských práv v Iránu O.K.

Jinak máte samozřejmě právo myslet si co chcete, a podporovat koho chcete. Zatím tady vláda "osvícených pravicových elit", dle pana Jocha, ještě nebyla zavedena.
23. 08. 2010 | 13:52

jozka napsal(a):

Hovne, prosimte, zkus si zjistit, jak to vlastne bylo, ano?
23. 08. 2010 | 13:55

hoven napsal(a):

realista,
irák podporoval sovětský svaz a to se mi zrovna nezdá, že by to byla nejsvobodnější a nejdemokratičtější země. ( i když v komunistově hlavě je to všechno jinak)
23. 08. 2010 | 14:01

hoven napsal(a):

pseudonym,
dědo, jednou omylem zaznamenali novinářský mikrofony soukromej rozhovor ahmadinežáda s nějakym dalším pošahancem jak mu zrovna vykládá o zelené auře kolem sveho těla. ty lidi jsou nemocný, v normalních státech takoví lidi většinou sedí na psychiatrii nebo ve vězení. taky je všeobecně známý, že ahmadinežád věří v konec světa. to je prostě psycho, kterej bude mít v rukách atomovou bombu. o nic jinýho se tu nejedná.
23. 08. 2010 | 14:06

attributed gabighty napsal(a):

Mmmmm,
nějak tam ze životopisu vypadlo, že rok radila P. Bémovi v zahraniční politice a psala mu projevy.....

Advisor to the Mayor of Prague on International Affairs
Prague City Council
(Government Administration industry)

November 2007 — October 2008 (1 year )

Writing memoranda and speeches; preparing agenda for the City Council in preparation for the Czech Republic’s Presidency of the EU;
23. 08. 2010 | 14:08

Realista napsal(a):

hoven: Chtěl bych nahlásit, že vím o prezidentovi jedné nejdemokratičtější, nejosvícenější (a dalších 100 nej) země, který pravidelně konzultoval svoje strategická rozhodnutí se svým neviditelným kamarádem Ježíšem nebo Bohem.
23. 08. 2010 | 14:09

hoven napsal(a):

realista,
jak to víš??? nejspíš asi z blesku, že jo???
23. 08. 2010 | 14:11

honza napsal(a):

Blouznivci a la Ne základnám mlčí. Nic jim neříká raketa země-země dolet 1000 km, bezpilotní bombardér, vyvolávání smrt USA, Anglii......
23. 08. 2010 | 14:14

Kateřina Amiourová napsal(a):

od nás z FCB:
Daniel Veselý Hlavní analytička Prague Security Studies Institute (sic!) Irena Kalhousová odpírá suverénní zemi (byť s represivním režimem) právo obohacovat uran pro mírové účely (protože tomu asi nevěří), s čímž souhlasí dokonce i většina Američanů.
Daniel Veselý Kdo vlastně financuje tyhle think-tanky?
Andrej Kostic CFR :)
Andrej Kostic Ona neveri i když tomu vubec ale vubec nerozumi.
Daniel Veselý ‎"Nabízí se otázka, co arabské země motivuje, aby téma jaderného Izraele otevíraly právě nyní, když je dlouho nechávalo téměř chladnými. Přitom právě pro ně bude Írán vyzbrojený jádrem představovat obrovský problém. V jejich neprospěch se změní rovnováha sil v regionu, kde stále platí především právo silnějšího." Paní "analytička" si neuvědomuje, že Izraele neodepsal na rozdíl od Íránu NPT a že právě jeho arzenál je DÁVNO problém...při otevření Bušéru byla MAAE.
Daniel Veselý Tito lidé by měli dělat něco užitečného, třeba sazeče pečiva, ne diseminovat stupidity...Ale nutit je nemůžu ani nechci..:-)
Andrej Kostic Na to by odpoved pani analiticky byla "Izrael se prece musi branit" Ale vubec ne chapu proc by Iran jako moderni stat nemoh mit pristup k jakemukoliv zdroju energie pro ktery se rozhodne, navic kdyz je to pod mezinarodnim dohledem.
Daniel Veselý US/Izrael na nedavnou dohodu Brazilie, Turecka a Iranu o obohacovani uranu vTurecku zprvu reagovaly kladne, pac myslely, ze to kixne, coz se nestalo, nasledovalo dalsi kolo sankci a vireni valecnych bubnu, k cemuz se pripojila i EU. To pani vedatorka jaxi opomnela...Pochybuju, ze o tomo vubec slysela, ale kdyz zlatacky cinkaj..
Marek Hrubec Autorka o sobě uvádí, že je analytičkou Prague Security Studies Institute, který historicky vznikl jako odnož Civic Institute neboli Občanského institutu, jehož ředitelem je Roman Joch http://www.pssi.cz/en/about... Co dodat?
Andrej Kostic Helsinská skupina pro lidská práva (British Helsinki Human Rights Group; nejde o známějšíHelsinské výbory a jejich ústřednu Mezinárodní helsinská federace) ve své zprávě o vývoji demokracie v České republice roku 2001 uvedla, že Občanský institut dostával finance od amerického letecké společnosti Lockheed Martin, která nabízela české armádě stíhačky F-16 Fighting Falcon.
http://www.blisty.cz/2010/8...
Daniel Veselý NE zakladnam udajne poskytly finance dve ruske firny. Nevim, esi je to pravda, ale i kdyby byla, co je to proti konexim tehle parazitickych think-tanku s US neokon thin-tanky a jejich granty, Lockheedem a v pripade Cloveka v tisni treba s NED. NIC! Ovsem ceska rusofobie to prebije..
Andrej Kostic Rusofobie a slovanofobie je dost zajímavý a unikatni jev ktery se ve svete jen tak nepotka. Kdo necetl komentary Vladimira Kulika Noridge na Novinky.cz prisel o hodne
Kamalanand Karel Černík ‎@ Daniel Veselý > Financování iniciativy Ne Základnám je naprosto transparentní a veškeré sponzory lze veřejně dohledat. Žádné ruské státní, ani firemní subjekty mezi nimi nejsou. Sponzorování NeZa z Ruska je výplod Topolánkovy šílenosti.
Daniel Veselý Ok, ja jen tvrdim, ze i KDYBY to byla pravda, je to prd proti OI, CVT, AMO atd...To ovšem nikoho nezajímá
Kateřina Amiourová No takže přesně víme, kdo bude brát penízky od BIS. IRena K. a jí podobní. To budou expertízky jak malina!

A dodávám, bezpečnostní analytiky ovšem ani trošku neznepokojuje hlasování ministra zahraničí Schwarzenberga proti zákazu nášlapných min a zbraní s ochuzeným uranem na půdě OSN - říká to sice, že před kultivovanými vztahy s kulturními státy - většina států byla pro zákaz tohoto zvěrstva - dal přednost vyprofilování se jako naprosto bezskrupulozní osoby, což může jen člověk, který chce, aby mu z jistých, neblaze proslulých kruhů chodily automaticky penízky do kapsičky a je připraven poskytovat za to službičky.
Alde to naše bezpečnostní analytiky neznepokujuje, byť klika jedoucí ve válečných zločinech tohoto druhu, všude, kde dostala možnost, udělala hodně proto, aby pokroutila a zničila demokratické mechanismy, aby bylo jisté, že ji nikdo nedostane od válu. A buďte si jisti, že že na odměnu slibným leadrům v podobě dotíků v cukrárně má velmi velmi mnoho volných peněz. .
23. 08. 2010 | 14:19

Kateřina Amiourová napsal(a):

Komploty americké administrativy v průběhu posuzování nebezpečnosti a celé jaderné a zbrojní Iránu důsledně zdokumentovala např. CASMII.
23. 08. 2010 | 14:21

hoven napsal(a):

bohužel zamindrákovaný rusové pořád ještě mají studenou válku a nevynechají jedinou příležitost, aby nekopli američany do kotníků ,ale řežou si větev, na který sedí, protože islam je pro rusko stejný nebezpečí jako pro ameriku.
23. 08. 2010 | 14:30

schlimbach napsal(a):

hoven
myslím, že byste opravdu potřeboval psychiatra
23. 08. 2010 | 14:32

hoven napsal(a):

schlimbach,
ty myslíš???
23. 08. 2010 | 14:33

schlimbach napsal(a):

hoven

jen pro vaši informaci, některé národy, které jsou součástí Ruské federace jsou muslimské, navíc v RF byla otevřena i mulimská banka, která v souladu s právem sharia poskytuje bezúročné půjčky muslimskému obyvatelstvu
23. 08. 2010 | 14:35

Pseudonym napsal(a):

to: hoven:

v posmrtný život věří věřící téměř každého náboženství, zjisti si to.
Konec konců, pokud je Obama křetan, jak o sobě prohlašuje, tak je to stejné. A což teprve miliony hinduistů a budhistů... opět ti mohu sdělit pouze, než něco vypustíš, tak koukej ještě hodně studovat.
A aura existuje kolem každého z nás, uče se, uč se, uč se!!!
23. 08. 2010 | 14:38

hoven napsal(a):

schlimbach,
jojo, je to hotová idilka. v metru se odpalujou sebevražedný atentátníci a v moskvě se nemuže bezpečněj projít nikdo více opálenej, protože by ho ruský nackové zmlátili. mají se rádi.
23. 08. 2010 | 14:43

hoven napsal(a):

pseudonym,
jde o to, že islam se nachází v určitym stupni vývoje. kdyby se středověkym křestanum dostala do rukou atomová bomba, asi by to taky nedopadlo dobře.
23. 08. 2010 | 14:46

Pseudonym napsal(a):

Opakuji:
Co pak si asi mohou myslet o naší "vyspělé a civilizované české zemi" třeba Japonci:
Primitivní země se zaostalou telekomunikační technologií.
Nectí tradice a kořeny svých předků.
Zastaralá auta na silnicích a žel. tratě pocházející z 19 st.
Malé soužití člověka s přírodou.
Obrovská korupce a politici káží vodu a sami pijí víno.
Češi se nedokáží postarat o své staré obyvatele, nemohoucí a malé děti.
Nic zde nefunguje tak jak by mělo (soudy, zdravotnictví, soc. pojištění, doprava, školství, stavby infrastruktury váznou atd.)

Je to prilis laciné tvrdit neco o íránu, že je na úrovni středověku. Ten írán je velmi mocná a vlivná země. Zkuste se na gogle earth podívat do íránských měst, není to tak jednoznačně černobílé...
23. 08. 2010 | 14:59

hoven napsal(a):

pseudonym,
my nechceme vyrobit atomovou bombu.
23. 08. 2010 | 15:03

Rumcajs napsal(a):

Je jen otázkou času, kdy fanatický muslim zaútočí.
Začne Izraelem. To zatáhne do války Ameriku a Evropu.

Čím dřív to přijde, tím lépe, protože zatím má moderní svět před středověkem náskok a šance na přežití je větší.
23. 08. 2010 | 15:04

pento napsal(a):

největší legrace je ta věta, že Irán znemožňuje arabské státy. Přitom je to Izrael, kdo blokuje vyzbrojování Saúdské Arábie, nebo rozvoj jaderné energetiky Jordánska :-)
23. 08. 2010 | 15:05

Banjo napsal(a):

Milý hovne, muslimský Pákistán již delší dobu jaderné zbraně vlastní. Takže to asi už špatně dopadlo (dle vámi uvedeného kritéria).
Takže jeden nebo dva, není to jedno?
23. 08. 2010 | 15:06

hoven napsal(a):

pseudonym,
v iránu mají nejvyšší moc imamové nebo jak si řikají. duchodci s demencí a parkinsonama a ti když řeknou, že se odpalí raketa na izrael, protože to tak chce alah, tak o tom nikdo nebude dikutovat.
23. 08. 2010 | 15:07

Pseudonym napsal(a):

Hoven:
Ano, to je pravda, taky na to nemáme peníze.
Ale tady jde o to, že írán se nepodrobil a nezařadil do šiku americko/izraelských zájmů. Začal si jako exportér ropy diktovat, že nechce za ropu dolary. Nehce si do země pustit "západní tj. americké a izraelské firmy", udržuje si nezávislost a nenechá se korumpovat. A to se někomu nehodí do krámu.
23. 08. 2010 | 15:07

Banjo napsal(a):

Milá autorko, pokud jde o bezjaderný Blízký východ, pak je otázka jaderných zbraní v regionu týká buď všech, nebo nikoho.
Vynechat jeden stát je stejná hloupost, jako bilaterálně jednat, a přitom zapomenout pozvat jednu ze dvou stran...
23. 08. 2010 | 15:09

hoven napsal(a):

banjo,
ne není to jedno. čím miň, tím líp. já nechci, aby islám posiloval, nechci tu bouchat hlavou o zem petkrát denně.
23. 08. 2010 | 15:13

Pseudonym napsal(a):

hoven:

víš proč existují tyto ženské jako Kalhosová a organizace ve kterých agituje? Protože ppkud chce dneska napadnout vojensky druhou zemi, musí nejdříve dostat na svoji stranu veřejné mínění. A proto celá ta histerie kolem toho. Je to propaganda a jak je na tobě vidět, tak to zabírá :o))))
23. 08. 2010 | 15:13

hoven napsal(a):

pseudonym,
irán podporuje terorismus, hizbalah, hamas. ahmadinežad "vyhrál" volby jenom s pomocí obušků. většina iranců chce mít s amerikou přateský vztahy. prostě jim ta islámská revoluce leze krkem, jako u nás nesnášeli lidi komunisty.
23. 08. 2010 | 15:21

hoven napsal(a):

pseudonym,
tobě vymyli mozek rudí. a pořádně. ty si ten pravej, kdo ma mluvit o propagandě.
23. 08. 2010 | 15:22

jozka napsal(a):

jj, hovne, tohle jsem u podobnych rozumradu cetl uz pred volbama v roce 2005. Tenkrat se dohadovali, jestli vyhraje umirneny Rafsandzani nebo nekdo jeste smirlivejsi a najednou bum... Amhmadinezad. Bez obusku, bez falsovani, jako v jedne sousedni zemi.
23. 08. 2010 | 15:35

Tencokida Hnuj napsal(a):

Kateřina Amiourová
Ano, to je skutečně tristní, že mnohé "neziskovky" nejsou nic jiného než "marketingovkami".
je to poměrně nový fenomén v oblasti manipulací veřejným míněním.

Každá nezisková organizace by měla naprosto transparentně zveřejnit své mecenáše. Samy od sebe, ne pod tlakem veřejnosti.

Absurdní je, když to neudělají neziskovky , jejichž leitmotivem jsou občanská či lidská práva.
23. 08. 2010 | 15:43

pravda napsal(a):

Západní civilizované státy by měli uvažovat o dvou věcech

1) Útok na Írán a odstranit tak hrozbu míru

2) Podpora Čečenských separatistů
Když Rusáci mohou podporovat teroristy z Íránu tak proč by západ nemohl podporovat Čečence
Na co měřit každému jinak?
23. 08. 2010 | 16:25

pravda napsal(a):

pardón měly
23. 08. 2010 | 16:26

pravda napsal(a):

Rusáci podporují teroristy z Íránu jen proto že jsou proti USA. Toto pokrytectví se jim vymstí až jim islamisti nechají vybouchnout pár vlaků a budov.
Putin se zachoval jako nefalšovaný diktátor, když dodal jaderné palivo státu o jehož mírových snahách nemůže věřit ani ten nejnajivnější člověk.
A nějaké obkličování Ruska to je paranoia, kterou rusáci a místní rusofilové trpí
23. 08. 2010 | 16:34

S u c h e c napsal(a):

Pěkný článek, že by se za něj nemuseli stydět ani v Langley, natož v AIPACu.

Ale Hovne, dneska se Ti fakt daří.
23. 08. 2010 | 16:42

Alessandra napsal(a):

ja bohuzel ziju v islamskem state, potkavam tedy tyto fanatiky kazdy den a vubec nepochybuju o tom, ze temer kazdy z nich by byl schopny pro jejich "viru" zabit. a to i tehdy, kdyz se podle koranu vubec nechovaji a muslimove jsou jen diky razitku v pase, jinak kouri, chlastaji...
vidim moc dobre, jak moc respektuji ostatni nabozenstvi - asi tak, ze je ignoruji do chvile, nez se zacnou projevovat. prosazuji zakony ty jejich nesmysly, ocekavaji, ze se kvuli nim vscihni posadime na zadek. pritom jsou totalne neschopni, maji problemy projit zakladni skolou... nebyt vsech tech pristehovalcu tady, tak jeste jezdi na oslech a bydli ve stanech. a to tak jednou opet bude. jen co dojde ropa.
nenavist k Zidum moc nechapu, mne osobne se totiz nejak nedotykaji, nezakazuji mi svobodne jist a pit (je ramadan...), nenuti me slavit jejich svatky, nosit jarmulku atd...
Vudci Iranu nemaji vsech 5 pohromade a ja teda z jejich jaderneho programu radost vubec nemam. Nakonec budu rada, ze bydlim primo pod svicnem...
23. 08. 2010 | 16:48

Emissary napsal(a):

Alessandro,

tyto zákony?

http://mimochodem.info/2009...
23. 08. 2010 | 17:11

hoven napsal(a):

pravda,
podporovat čečence by byla velká chyba. zapad musí mít na rozdíl od rusů rozum.
23. 08. 2010 | 17:12

suchec napsal(a):

Iranska demokracie

http://www.toonpool.com/use...
23. 08. 2010 | 17:19

no comment napsal(a):

vudce Iranske revoluce,
http://sheikyermami.com/wp-...
23. 08. 2010 | 17:28

no comment napsal(a):

Vyspela republika Iran a jeji vudce...

http://www.freakingnews.com...
23. 08. 2010 | 17:32

Kateřina Amiourová napsal(a):

Scott Trask zaznamenal v tomto článku http://www.nezakladnam.cz/c...
že američtí jestřábové byli v souvislosti s 11/9 nachyztáni, jak se radují, že nyní budou mít možnost válčit s islámem 40 let. A evidentně to mají velmi ošéfované, když i v zapadlých čechách je 90% procent obyvatel islamofobních, byť se o většině z nich dá pochybovat, že někdy potkali muslima, a o 99% že někdy s nějakým muslimem vedli dlouhé vážné rozhovory o čemkoliv.
A propos: toto je Irán - https://www.youtube.com/watc...
a vy si vzpomeňte, proč vám média ukazují jen jednu fasetu této mnohadesítekmilionové země.
23. 08. 2010 | 17:37

Ladislav napsal(a):

Stalo by take za to pripomenout ze ceska firma z Milevska mela v te elektrarne velkou zakazku na vzduchotechniku. Americane zatlacili, zdejsi lokajska vlada cvakla podpadky a nechala prijmout specialni zakon aby tu zakazku zrusila. Par set nezamestnanych navic a unikle prilezitosti vem cert.
23. 08. 2010 | 17:37

no comment napsal(a):

Ahmadinejad ma vizi..
http://www.freakingnews.com...
23. 08. 2010 | 17:39

hutor napsal(a):

se tady zase sesla ruda particka milovniku KGB
zajimave, ze jim nevadi, ze v Rusku je kapitalismus mnohem tvrdsi a jsou tam i vetsi socialni rozdily.
Skoda, ze tyhle magory nejde deportovat do Iranu nebo KLDR nebo Ruska. Bylo by to jiste zadostiuceni jako kdyz komuniste vrazdili komunisty.
Nema smysl relativizovat, Iran je pro nas jasny nepritel, rezim zlocinny a nevypocitatelny a prezident magor. Co chcete vic proboha?
23. 08. 2010 | 17:43

blue jay napsal(a):

Damy a panove,
Israel vs Iran je zajimave tema. Ale co ta valka v CR?
"Útoky „krakena“ Ratha škodí ČSSD", pustil se do kolegy hejtman Hašek. "Je lhostejné, zda byl vypuštěn, či se vypustil sám."
Damy a panove Iran vs Israel jsou proti tomuhle zabomysi valky.
23. 08. 2010 | 17:49

blue jay napsal(a):

hutore,
hup, hup uz to jede...a ted si zaspivame...
https://www.youtube.com/watc...
Hup, hup, hup...
23. 08. 2010 | 17:55

stále rebel napsal(a):

Myslím, že ženským to lépe sluší na traktoru či kombajnu, než práce analytičky.
Jak by to asi vypadalo, kdyby na nás místo hlavní analytičky poslali vedlejší propagandistku? Domnívám se, že by to bylo totéž. Stejné to bude asi taky v tom, že jen málokdo bude brát jak analytičku tak propagandistku vážně a není to jen z důvodu jejich osobních schopností, ale taky tím, že se tyto profese k ženám prostě nehodí.

K článku lze říci jen to, že je propagandistický hloupý a již titulkem zavádějící. Na Blízkém východě jedna skupina vlastní jaderné zbraně, druzí si staví jadernou elektrárnu. Někdo se nám snaží namluvit, že je to totéž nebo dokonce jaderné zbraně jsou mírovější než elektrárna.
23. 08. 2010 | 17:57

Expert napsal(a):

Už když jsem paní "expertku" viděl v televizi, tak jsem si říkal, jak nestydatě zaujatý a jednostranný postoj si dovoluje vydávat za expertní stanovisko. A klíč je tady na blogu: "vystudovala Hebrejskou univerzitu v Jerusalémě", "pravidelně přednáší na Anglo-American University" atd.

Jo, to jsou ti objektivní experti ČT a dalších českých médií...
23. 08. 2010 | 18:05

stále rebel napsal(a):

Pro Alessandra.
Když jsou to takoví fanatici, proč se vzájemně nevraží, tak jak to děláme my civilizovaní?
Když to tam znáte, můžete nám například říci, kdy Írán naposledy napadl nějakou jinou zemi, co vy na to?
A co tihle?

„Jak Izrael zaútočil na lodní konvoj s humanitární pomocí občanům Gazy
Zpravodajství v České republice se řídí zvláštními pravidly – česká média reagují na mezinárodní události velkého politického rozsahu a dopadu zřejmě až po "oficiálních konzultacích". Ještě dnes ve 11 hodin v poledne jsem marně hledala podrobnější informace na celém českém webu – nebyly. Mezitím vycházely po celém světě zprávy o bezprecedentní akci izraelské armády, ve které už v té době bylo známé, že došlo k masakru. 19 mrtvých a přes dvacet těžce zraněných, na 700 zajatých aktivistů ze 6 lodí, nemožnost spojit se s nimi, oficiální protesty vlád Francie a Turecka – a v Česku ticho po pěšině. Jen ČT24 se vyjádřila ve smyslu, že nic není jasné a že "možná zaútočili nejdřív aktivisté". Což byl pouze postoj izraelské vlády.“
http://www.blisty.cz/2010/5...
23. 08. 2010 | 18:24

Pseudonym napsal(a):

to: stále rebel,
určité odlehčení zdejší napjaté diskuzi bylo zapotřebí...
A vida povedlo se "rebelovi"
23. 08. 2010 | 18:24

Lidumil napsal(a):

Vždyť je to jedno.
Lidí je jak sraček.
23. 08. 2010 | 18:25

Pseudonym napsal(a):

to: Alessandra,

1)tak proč tam žiješ, když je to tam tak strašný?
2) v anglosaských zemích nejsou muslimové u moci, takže to podle tebe zde asi bude v pořádku, že? Ale ono to není v pořádku! (válka ve Vietnamu, v Koreji, o Falklandy, Írák, Afghanistán, Karibská Krize, Severní Irsko, Baskicko atd...)
3) Paušalizovat je hrozně snadné. Už jsi slyšela něco o nejlidnatější muslimské zemi? A řekni mi koho napadla?
4) atd... atd....
23. 08. 2010 | 18:38

Pepa Řepa napsal(a):

To Alessandra
vykládejte to místním vypatlancům.
Mají jasno.Vloni byli na Džerbě.

Tohle panoptikum nemmůžete brát vážně.
23. 08. 2010 | 18:56

No... napsal(a):

Nějaký LEEROY evidentně prošel vymýváním hlavičky, protože Izrael nikomu nevyhrožuje a po nikom nechce žádné území, pouze hodlá v případě dalšího a několikátého útoku použít OPRÁVNĚNĚ svůj vojenský potenciál na obranu. Pokud TOHLE někdo nechápe, tak ať mi vysvětlí, proč Izrael už dávbno vydíráním jadernými zbraněmi nezískal všechna sousední území ??? Nic? Leeroy tohle stejně není schopen pochopit...
23. 08. 2010 | 19:08

hovorka11 napsal(a):

Irena Kalhousová:
Plácáte nesmysly a velmi cílevědomě!

Izrael má okolo 300 ks jaderných hlavic, které mohou být použity i v případě potřeby proti všem státům jednajícím v neprospěch Izraelské expanze, zabírání území a vyhánění arabských osadníků. Bombardovací letectvo, raketové nosiče jaderných zbraní, ponorky, atd., atd.
3 miliardy dolarů dostává Izrael ročně od USA pro nákup zbraní z jeho skladů. Za to Izrael může nadále beztrestně obsazovat území arabů, vyhánět je, případně vraždit a zabydlovat naverbovanými osadníky z celého světa toto území!
Sionismus v této podobě- a u nás propagovaný ve velmi mnoha rysech je podobný s nacistickým holocaustem ale na arabech !!!
V našem státě žijí dva Izraelem označení teroristé- novináři odvlečení a věznění v Izraeli.
Přemysl Sobotka místo, aby se zastal svobody informací z okupovaných míst Izraelem, na který ještě tito novináři nevstoupili, tak dal jasně najevo podpoře blokády informací a označováním teroristů těchto lidí, kteří se pouze pokusili získat informace z okupovaných míst.

Snaha napadnout Írán je právě z opačného důvodu než píšete. Írán je pro ostatní araby určitý pevný bod a hrozba spočívá ne v útočných zbraních, ale v opaku než záměrně nepravdivě tvrdíte a to je sjednocení arabského světa a hrozbě využívání svých zdrojů nezávisle na USA. Celý směr působení USA je zaměřen (velmi často pomocí Izraele) na rozbití jednoty arabského světa.
Válka v Afgánistánu a Iráku na základě podvržených zjištění z Pentagonu je pouze zrnko z mnoha dalších.
Řekněme přímo: potřebujeme ropu, potřebujeme nerosty a proto třeba zabijeme každého, kdo je vlastní na svém území a nechce je dobrovolně vydat. Nebylo by to tak jak za dob velkého Říma?
Tehdy se ta pravda říkala, dnes ne.


Řešení situace:
Zabavení jaderných zbraní na blízkém východě, jež má v současnosti pouze Izrael a jimiž zastrašuje kohokoliv, kdo nesouhlasí s genocidou a vyháněním. včetně evropských států.
Írán pro nás není nebezpečný, pokud tam nevyšleme svoji armádu Izrael je roznětka, která si čím dále více dovoluje a potřebuje vytvářet fanatické islámské bojovníky, aby mohl obhajovat další a další zabírání území. Sionismus v této formě je příbuzný fašizmu a otázkou je, jestli se zastaví pouze v Palestině, nebo se bude šířit např. přes Libanon dále.
23. 08. 2010 | 19:16

jozka napsal(a):

No...:

Ne vubec, Izrael nevyhrozuje. On pouze sdeluje, ze uvazuje o napadeni jineho statu a to je rozdil, ze :-)
23. 08. 2010 | 19:19

hoven napsal(a):

komoušové,
opakujete furt dokola stejný lži, to nebyl žadnej humanitarní konvoj, ale provokace. v gaze vladne teroristická organizace, což dobře víte a izrael blokuje gazu kvuli pašování zbraní. to taky moc dobře víte. "humanitarní konvoj" dostal nabídku zakotvit v izraeli a dopravit pomoc po souši. to taky moc dobře víte. ale budete donekonečna placat vaše rudý lži o humanitárním konvoji. každej jinej stát by tu lod potopil. už vidim rusáky jak pouští do sveho přístavu lod vezoucí humanitární pomoc pro doku umarova.
23. 08. 2010 | 19:31

hovorka11 napsal(a):

Jedna z dalších u nás jaksi "zatajovaných " zpráv:
http://www.czechfreepress.c...
23. 08. 2010 | 19:33

stále rebel napsal(a):

Připomenu pár drobností

„Jaderný program, výstavba osad ve východním Jeruzalémě nebo vražda předáka Hamásu v Dubaji. To jsou některé ze sporných bodů, kvůli kterým v posledních měsících značně ochladly vztahy mezi Izraelem a mezinárodním společenstvím.

Symbolizuje je chladné přijetí izraelského premiéra Benjamina Netanjahua v Bílém domě letos v březnu i vyhoštění izraelských diplomatů z Británie nebo Austrálie kvůli falešným pasům těchto zemí, kterými se prokazovali členové „vražedného komanda“ v Dubaji.
Nyní přichází další incident, který může silně poškodit reputaci židovského státu. Izraelské námořnictvo zaútočilo v neděli v mezinárodních vodách 64 km od svých břehů na jednu ze šesti lodí směřujících do pásma Gazy.

Podle izraelské televize 19 lidí zemřelo, dalších 26 bylo zraněno.

Loď navíc plula pod vlajkou Turecka, členem Severoatlantické aliance. Tamní vláda obvinila Izrael z „útoku na nevinné civilisty“ a v zemi vypukly masové protiizraelské protesty. Izrael doporučil svým občanům, aby do Turecka v nejbližších dnech necestovali. „
http://zahranicni.ihned.cz/...
23. 08. 2010 | 19:52

stále rebel napsal(a):

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele
http://www.zvedavec.org/kom...
23. 08. 2010 | 19:55

stále rebel napsal(a):

Pozoruhodná reakce "Dr. Farmisala Subotky" (Přemysl Sobotka, ODS)
http://www.blisty.cz/2010/6...
23. 08. 2010 | 20:02

tora85 napsal(a):

pani kalhouskove doporucuji misto zaniceneho subjektivniho polemizovani od piva, skutecne se vecem venovat. navic, iran je neustale monitorovan MAAE, podepsal smlouvy o nesireni jad. zbrani. Vyhorele palivo odvazi zpatky rusko. Na rozdil od izraele, ktery nepodepsal nic, inspektory nevpustil a jad. zbrane taji. Nejlůepsi chucpe bylo, kdyz jejich vedec vyzradil, ze izrael ma jad. zbrane (pres JAR). vedce zavreli (nedavno po 18 letech propusten), a celou zpravu popreli s tim, ze nic nevlastni.v tom smyslu na me pusobi velmi zvlastne zprava, kdy vychrozovali, ze budou bombardovat iran jad. hlavicemi.
Kalhousova, za demagogii mate za 5!
23. 08. 2010 | 20:04

Josef K napsal(a):

Alessandra ma svatou pravdu - pokud nestravite nejaky delsi cas v islamskem state, muzete si stale delat iluze o tom, ze jde o "jedno z nabopzenstvi". Nedbo jako lhar Obama, zed jde o "nabozenstvi miru". Bohuzel jde o nabozenstvi vyvinutem poustnim lupicem za ucelem manipulace jinych poustnich lupicu. Zakladem koranu je "prerozdeleni" bohatstvi zidovske ozazy Khaybar.
V tomto punktu je islam tezko reformovatelny. Zapad zacal ekonomicky rust s oddelenim statu od nabozenstvi a s respektem k majetkovym pravum. Oboji je v islamu temer nedosazitelne - islam je stat a naopak, jinoverci prevazne utikaji, pravo je sharia a naopak a majetkova prava jsou "regulovana" mistnimi arabskymi despoty tak, ze krome despotu nema nikdo nic jiste. Skvely recept k hospodarskemu zaostavani az hladomoru v tech zemich kde zrovan nesdi na rope.
23. 08. 2010 | 20:15

kachna napsal(a):

Josef K: Jestli je islám náboženství poušního lupiče, tak judaismus teprve. Mojžíš nebyl nic jiného než pouštní lupič a genocidní vrah. Starý zákon (hlavně kniha Jozue) je plný popisů toho, jak hebrejci táhli zaslíbenou zemí a přitom vraždili a loupili:

V oné době jsme dobyli všechna jeho města, vyhubili jsme každé jeho město jako klaté, muže, ženy i děti; nenechali jsme nikoho vyváznout. Jen dobytek a kořist z měst, která jsme dobyli, jsme si ponechali jako lup.

Všechna tato města byla opevněna vysokými hradbami s branami a závorami; mimoto jsme dobyli velmi mnoho otevřených měst. Vyhubili jsme je jako klatá, jako jsme učinili chešbónskému králi Síchonovi; vyhubili jsme každé město jako klaté, muže, ženy i děti. Všechen dobytek však a kořist z měst jsme si ponechali jako lup.

Všechno, co bylo v městě, vyhubili ostřím meče jako klaté, muže i ženy, mladíky i starce, též skot a brav i osly. Město se vším všudy vypálili. Jen stříbro a zlato i bronzové a železné předměty dali na poklad Hospodinova domu.
23. 08. 2010 | 20:41

Josef K napsal(a):

Soudruhu Rebelu: neustale opalkavani sebevrazednych mlaticu ze slavne lodi Mavi Marmara vetsinou reflektuje prudkou nenavist z Zidum nebo neuveritelnou miru islamofilie a protrouble naivity. Ve vasem pripaqde jde spise o prudkou nenavist k zidum, takze diskuyse je celkem marna.
Nicmene - pro pripad ze by slo o naivitu - odkazuji na porad DEATH in the MED of jinak silne arabofilni BBC. Snimky natocene samoitnymi palestinci a turky ukazuji tyurecke islamistricke dobrovolniky jak dojate posilaji vzkazy vnoucatum, ze "mozna jiz zitra zemrou za dobrou vec". Cela akce byla ocividne naplanovana takto: peclive vybrana banda nabozenskych fanatiku a mlaticu s vycvikem v marttal arts mela za ukol a) umlatit par israelskych vojaku k smrti a pak zemrit nebo b) alespon zemrit. Oboji je pro islamisty a zidobijce skvela propaganda. Stejny vysledek prodpovidal i islamofasiticky soudruh Hsanyia, ktery jako vetsina natvrdlych arabu nerudrazel jazyk za zuby a den pred incidentem se podrekl pred novinari ze "smrt shaheedu na flotile bude vitezstvim Plasteliny". Smrt seevrazednych dementu byla dopredu naprograsmovana a temer ji neslo zabranit.
23. 08. 2010 | 20:44

Josef K napsal(a):

Slavny panarabsky narod a jeho nemene slavna panarabska odnoz si zdanlive mohou jasat nad skvelymi propagandistickymi tahy, kterymi si ziskali symaptie ruznych blogeru po celem svete. Zvlaste Palosi se raduji jako male deti naed kazdym projevem tzv "sympatii k Palestine".
Ve vetsine pripadu bohuzel neni o co stat. Velka vetsina aktivnich "sympatizantu s Palestinou" na opravdove Palestince ci Araby obecne zvysoka kaslou. Jde o psychitoky kteri budto a) nenavidi zidy b)nenavidi kapitalsimu a tim nenavidi ty zidy, kteri v kapitalismu nejak uspeli a takovych je dost c) nenavidi veskerou zapadni civilizaci a romanticky se vzhlizeji v "uslechtilych divosich" typu Vinnetou, Sandokan atp atp na nedokazi si prebrat, ze v barbarskych arabskych kmenovych tlupach despoticky vladsnoucich vetsine arabskych statu je uslechtilych Sandokanu pramalo a poustnich lupicu zatracene hodne. Bayani Bash.....
23. 08. 2010 | 20:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 08. 2010 | 21:06

kaBala napsal(a):

Dobrý den, Libore Stejskale

smazal jste několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

No dobrá.

Tak doufám že budete tak korektní i k autorce tohoto člámku ,který splnuje všechny tyto podmínky.

Napsat ,že je autorka židovka není snad nic proti ničemu.

Je snad žid vulgární slovo ,či se bojíte že vám sáhne na prémie majitel aktuálně žid Bakala?
23. 08. 2010 | 21:18

Jája napsal(a):

Pane Stejskal, nechápu, proč nemažete texty zjevně vyznávající lásku k válcew, genocidě jiných, nadřazenosti 6idovského lidu na zbytkem světa apod. Nemyslím, že jásot na jaderným bombardováním jiných a radost nad rozpoutáním 3.SV je znakem jasného rozumu, ale asi patří ke korektní debatě vašeho střihu. Heil Juda!!!
23. 08. 2010 | 21:21

stále rebel napsal(a):

Pán s tebou Josef K.
Musím se přiznat, že nerozumím tomu kočkování mezi soukmenovci, snad jedni druhým nechtějí dát trochu ropy

Islám a judaismus
„Vzájemná interakce mezi judaismem a islámem započala v 7. století v důsledku rozšiřování islámu na Arabském poloostrově. Kvůli tomu, že tato dvě náboženství mají společný původ na Středním východě a kvůli sdíleným aspektům mezi judaismem a islámem, stejně tak jako díky vlivu muslimské kultury a filosofie na vyznavače judaismu v Islámském světě, existoval značný a dlouhý hmotný, náboženský a politický přesah mezi těmito dvěma vírami po dalších 1400 let.“
http://cs.wikipedia.org/wik...

Náboženství
„Judaismus vznikl jako kmenové náboženství hebrejských kmenů přibližně ve 2. tisíciletí př. n. l. V současné době je jediným náboženstvím židovského národa. Podle náboženských zákonů ani podle zákonů světských není možné být Židem (a příslušníkem židovského národa) a zároveň být příslušníkem nějakého jiného náboženství, než judaismu, pokud se pro toto jiné náboženství člověk svobodně rozhodne (je ovšem možné být Židem „bez vyznání“).[zdroj?] Náboženský a národnostní fenomén je v židovství neodmyslitelně spjat. Judaismus je monoteistickým náboženstvím, tzn. že uctívá jediného Boha. Uctívání jiných bohů je zapovězeno, stejně jako uctívání soch, jiných předmětů či míst nebo přírodních úkazů. Judaismus odmítá dogmata a podobné „nezvratné pravdy“. Po dlouhou dobu bylo jediným dogmatem to, že Tóra je Boží Zákon seslaný Bohem[zdroj?] a Izrael jej následuje, aby dodržel podmínky smlouvy s Bohem uzavřené, totiž vyvolení výměnou za následování jediného, pravého Boha.“

Světová sionistická organizace
http://cs.wikipedia.org/wik...

No, myslím, že mne nepředělá nejen Islám, ale ani ti praví Charedim
http://cs.wikipedia.org/wik...
23. 08. 2010 | 21:25

hoven napsal(a):

jájá,
vidim, že sem svejma pravdivejma argumentama antisemity pěkně zahnal do kouta, už se zmužou jenom na nadavky.
23. 08. 2010 | 21:45

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, paní Jájo i pane kaBalo,

pokud Vám zdejší stránky resp. pravidla na nich nevyhovují, je mi to osobně líto, ale doporučuji vyhledat jiné fórum. Urážlivé antisemitské texty zde mažu.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu.

Libor Stejskal
23. 08. 2010 | 21:48

Josef K napsal(a):

Soudruhu Kachnu: za staroveku se vsichni mlaatili se vsemi, ani kriuzaci mse nechovali presne dle dnesnich GENEVSKYCH DOHOD. Cim se islam odlisuje od judaismu a krestannstvi je nicmene PROGRAMOVE popirani desatera a PROGRAMOVE buzerovani a potirani jinovercu.
CO BOLO TO BOLO, POZRIME SA NA DNESOK: panarabsky narod 60 let po pros...ne valce hysterci z toho, ze prisel o nadvladu nad 16 km sirokym pruhem bazin, cca 0.15% plochy obyvane panarabskym narodem, malinke plochy ktere prodal zidovskym nadacim za "neislamske penize". Ce;lych 60 mlet se sebeoplakava a zuroive mlati hlavou do israeleske zdi nad touto sebelitosti. To ze zidum v arabskych zemich zkonfiskovali majetek za 300 miliard US$, desitky tun zlata, statisice nadhernych vil, fabrik a pozemku - to je ovsem OK. Chcete nejaky jiny priklad DNESNI moralky a-la poustni lupici?
23. 08. 2010 | 22:10

Josef K napsal(a):

Soudruhu Kachnu: jak si vysvetlujete ze v malickem israeli zije celkem spokojene 1.2 milionu arabu kteri se drzi israelskeho pasu jako stenice, a maji vsechna prava vcetne prava poslilat do knessetu islamofasisticke poslance.....
...a na druhe strane z arabskych zemi bylo vyhnano 850 tisic zidu, ze tam nezustal zadny zid v Egypte, Syrii, Jordansku, Libyi, Iraku, Alzirsku atd atd? To je dukaz tolerantnosti islamu a "rasismu" judaismu? Hahaha....
23. 08. 2010 | 22:19

Josef K napsal(a):

Civilizacni uroven Iranu (a tez Turecka) je proti arabskym statum nebetycne vysoka. Nikoliv nadarmo se islamista Erdogan chlubi, ze turecko je statem jiz temer tisic let, na rozdil "od statu ktere dodneska funguji jako chaoticke kmenove svazy". O persii to plati jeste vice - kmenoveho zrizeni se tam zbaqvili tisic let pred kristem, u arabu kmenove zrozeni jeste silne preziva.
Diky tomu se jak v Turecku tak v Iranu dari prumyslu (jakz takz), diky tomu v tech statech dokonce (jakz takz) prezivaji mensiny vcetne zidu (ovsem jako v SSSR si "nemohou vubec na nic stezovat" .... hahaha...)

..ovsem neni to tak ruzove, jak na Cesky Svaz Pratel Islamofasimu lakuje: Turci zakazuji 20 milionove kurdske mensine mluvit kurdsky (nyni uz "jen" ve skolach a na uradech), ab tvrde perzekuji nabozenske cinitele prezivajici hrstky krestanu a zidu.
Iransky rezim ma podobne problemy jaqk s Baluci, tak s Kurdy. MUSLIM MUSLIMU VLKEM a PORADNE KRUTYM - A TO V RELSATIVNE CIVILIZOVANEM IRANU A TURECKU.
23. 08. 2010 | 22:48

Josef K napsal(a):

soudruhu rebelu: doufam ze vas nijaci haredi nebudou nutit ku konverzi. K jejich zvyklostem patri to, nikomku nic nevnucuji, jestli o konverzi pozadate sam i pak Vas pro jistotu 3krate odmitnou. Pokud byste od haredu odpadl, nebudou si vas nijak vsimat.

U islamofasistickych soudruhu probiha konverze mnohem jednoduseji - nejsou vzacne pripady ze je konverze vynucena znasilnemim, hrozbou zabiti ci znasilneni atd. Staci zvolat Alahu Akbart a jste jejich. Odpadlictvi od islamu se i u nasilne konvertovanych krestanu tresta jednoduse - UREZANIM HLAVY. Tlachu i superiorite silamu se pritom od muslimu iuzijete az az. Kazdy inelektuelne challenged retard, ktery k islamu konvertuje je chapan jako priklad superiority islamu - proc tak ucinil ci zda mu proste neruplo v kouli muslimove nijak nerozebiraji. To jen tak abyste si mohl porovnat DNESNI miru tolerance a obtrusivnosti obou nabozenstvi.
23. 08. 2010 | 23:00

hoven napsal(a):

josef k
sam bych to lip nenapsal. antisemitismus u muslimu překonává ten nacistickej.
23. 08. 2010 | 23:14

Josef K napsal(a):

IRAN VUDCEM ARABU? Dokonce i siitsti arabove maji z iranu panicky strach.
Pres pohadkove ropne bohatstvi panuje v Iranu bida a socialni rozdily jsou vetsi nez za "krvaveho shaha". Iransti muzici makaji jako gastarbaitri a iransky chudacky zensky jako prostitutky ve vsech okolnich statedch s vyjimkou zbidaceleho afganistanu a pakistanu.
Prvni obeti iranske agrese tezko bude israel - nelze tam nakrast zadnou ropu. Mnohem lukrativnejsi by bylo "osvobodit" siitske obyvatelstvo v sousednich arabskych nestabilnich despociich: Kuweit, Bahrain, Qatar, UAE. KSA a nakonec i Irak.... streleni ajatolahove by tak meli pod kontrolou asi 70% svetove produkce ropy. A gulfsti arabasi sobecky uzivajici si sve petrodolary by se hned mohli radostne "islamsky podelit" o sve nebetycne ropne bohatsvi se znacne podvyzivenymi iranskymi bratry v poctu nyniu jiz 80 milionu. JOJ to by se to ajatolahum jinak hospodariolo...
Cedsky Svaz Pratel isl,amofasismu ma pro tuto zcela bohulibou ci alahulibou akci jiz vymysleno pekne protiamericke jmeno: "vyuzivani ropneho bohatsvi mimo kontrolu USA". Coz jest svym zpusobem dost presne......
23. 08. 2010 | 23:17

Josef K napsal(a):

Googlujte "Death in the MED". Unikatni zabery palestinskych kameramanu: imam vyzyva mirove aktivisty k proraZENI BLOKADY A nahazeni zidovskych vojaku do more. Byvaly marinak na flotile se chlubi, jak vyucuje islamisty "nenasilne obrane" - martial arts. Turecky mirovy aktivista dojate posila vzkaz vnoucatum zed zitra "zemre za Palestinu, za Islam, za dobrou vec". Islamiste karboflexkami rozrezavaji zabradli na ocelove tyce a ocelove retezxy na praky atd atd. Mirovi aktiviste jak vysiti......
Rad bych videl tu styejnou bandu, jak se pokousi dovezt humanitarni pomoc tureckym kurdum a pritom si chysta na turecke vojaky ocelove tyce a retezy. Ale takovouto humanitarni pomoc by samozrejme turecka islamisticka vlada neplatila a nepodporovala..... MUSILM MUSLIMU VLKEM a nikdy jinak.... bohuzel....
23. 08. 2010 | 23:27

Josef K napsal(a):

ad hoven: U Jordancu neni popularnejsiho Evropana nad stareho Adu. Dtto cely arabsky blizky vychod.
SS-obersturmbannfuhrer divise Hanjar a Velky Jerusalemsky Mufti prezil druhou svetovou organizovanim muslimskych divizi SS na balkane a poradenstvim u Heydricha a Eichmanna. Napsal nescetne dopjemnych dopisu nacistickym spickam, aby zasahli proti transportum zidovskych deti ze satelitnich statu na svobodu. Na zaklade jeho zadosti bylo zlikvidovano cca 60 tisic zidovskych deti ktere by jinak unikly z Chortvatska, Rumunska, Bulharska a Recka.....
23. 08. 2010 | 23:35

silvia.manasova napsal(a):

nedavno som dostala soporuceny list, v ktorom mi navrhuje arabsky majitel rozsiahlych pozemkov pri kupelnom meste na Slovensku,mi ponukol, aby som si odkupila svoje zdedene parcely luk a poli od jeho firmy /1ha =3 miliony Euro/ked som si pozrela referencie tejto firmy v HN, zistila som, ze sa ide budovat nove Las Vegas na Slovensku a teda suma nie je premrstena. Ale tiez som sa docitala,ze majitelia firmy su Ceceni z Ruska a sidlo firmy na Slovensku prevadzkuje partners grup Avos, ci sovA? a brat princa zo Saudskej Arabie. Obrovskej korporacii v cz a v sk v v ru. vely skupina alzirskych podnikatelov, zijucich v Londyne, v Rakusku, ci v Pakistane. a ruka v ruke s Izraelsou business comp. A tak prosim, ked oni maju sponzorske a headquarters firmy so sidlom v USA, potom ake to delenie na Amerika versus USA, ci Izrael versus Bahrain, Dubai, SAE, ked maju u nas, v Europe spolocne Globalne siete Business, Financ, Aero, Edu, Medi, a infotechnologie?GPS signal do vsetkych mobilov vsetkych ludi spravuje n no dajme tomu meno spolocne: Avos, ci sovA? A bez selmy Certifikacie vas nezoberu medzi seba ziadni podnikatelia.Jednoducho svet je zglobalizovany prepojeny nervovou sietou info systemov a vladne mu enviromentalna scientologicka pyramida moci a uz len ona rozhoduje, co kde ako a nie USA ci Rusko, ci Europa a tak mi pripada smiesne delit sa na pro amerikych a pro ruskych, ci sionistov nebodaj. mali by sme zacat hovorit o globalistoch spojenych naozaj s mimozemskou skupinkou operujucou na Zemi a na antiglobalistov bojujucich za prezitie ludskeho rodu. aj ked sa to mnohym zda smiesne. zajtra mozno zaplaceme. A preco sa nastahovali do Europy z AMeriky, korporacie ? Vytuneluju americke materske firmy a v Europe zacnu prosperovat? ale za aku cenu? a v kazdej americkej korporacii plati selma certifikacie od vladnych az po sukromne institucie duplovane. vsade same CEO. SEO, ISS, a zidovski majitelia su tam uz iba na ozdobu, na charitne seslosti alebo sa dali zasvatit cez skenar imago, do scientologickych ocertifikovanych zoskupeni
23. 08. 2010 | 23:37

hoven napsal(a):

josef k,
až ted v americe spálí korán, tak jim jebne :-)))))))))
23. 08. 2010 | 23:46

Pseudonym napsal(a):

to: hoven a Josef K
pánové či co, vám opravdu zatemnuje rozum vaše nenávist k jiné zemi a kultuře. Vy jste zaslepeni svojí nenávistí k něčemu tak přirozenému jako je jiná kultura, jiné náboženství, jiná tradice života či jiný způsob vlády než ten křestaNSKO/židovský. Írán alias Persie zde byl daleko předtím, než praotec Čech poprvé uviděl Říp. Dokázal postavit babylonskou věž a jiné poklady lidské historie. To že tam nyní lidé žijí podle jiných pravidel či zákonů, to že věřící místo krista věří v alláha, na tom není nic špatného. To že je to silně náboženská země, to je např. izrael také. Odsuzuje někdo izrael za to, že má své ortodoxní věřící? Ano najdou se takový lidé, jako se najdou lié, kteří nechápou že i islám má své ortodoxní věřící.
24. 08. 2010 | 00:04

hoven napsal(a):

pseudonym,
jsem velkej obdivovatel jiných kultur, všech, co dávají lidstvu něco dobrýho nebo se o to alespon snaží. co hledají řešení v nenásilí.
24. 08. 2010 | 01:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

Áaaa, vidím, že zde někdo takovou jakousi spamovitou zkratkou autorce naznačuje, že by si měla zakoupiti kvalitní obuv a vyrazit do boje s jaderným Íránem takříkajíc in situ.
Není to od něj věru hezké, neb sám beztak sedí na zadnici někde v Chicagu či Seattlu a z každého takového výletu toho či onoho má svých patnáct procent.

Ale na druhé straně - zkuste jít íránskou pouští v sandálech zakoupených u Vietnamců !

Tak sám nevím, kdo vlastně je větším bojovníkem s islámským radikalismem.

Zda ti, kteří o boji mluví, ti kteří ho fakticky vedou, či ti, kteří na něm vydělávají.

Fakt nevím. Jdu si tedy raději ještě na 5 minut dáchnout.

Na stráž !
24. 08. 2010 | 07:28

Joska napsal(a):

Myslím si, že není rozumný důvod pro to, aby Irán něměl mít jaderné elektrárny a atomovou bombu, když toto mají i další státy světa. V prvním případě je to i ekologický počin, v druhém případě existenciální nezbytnost, protože Irán má velké nerostné bohatství - ropu, plyn.., na který se třesou, zejména USA (viz důvod války proti Iráku od A. Greenspana). A vo, vo, vo, tom to je!!!!!!!
24. 08. 2010 | 09:06

Pamětník napsal(a):

Vážení diskutující, my si sice "vybíráme" spojence, ale naše možnosti jsou VÍCE, NEŽ OMEZENÉ.
Většinou máme jen jedinou možnost, ale někdy dokonce ŽÁDNOU (1938).
Expanzivní machometání prostě dnes NEMOHOU být našimi spojenci, pokud teda nehodláme spáchat sebevraždu (a to pro valnou část evropského obyvatelstva platí doslova).
Svět je MALÝ a pro všechny na něm NENÍ MÍSTO (vzhledem k tomu, že se zejnéma primitivní národy množí jako králíci).
200 let trvající převaha Euroatlantické civilizace způsobila, že si mnoho lidí vůbec neuvědomuje, jak svět doopravdy funguje.
Pro primitivy je vojenská slabost protivníka dostatečnýcm DŮVODEM k agresi, a je li protivník navíc bohatý, platí to tuplem.
Jared Diamont popisuje takový případ z roku 1835, kde byl přemožený kmen, o jehož existenci na blízkém ostrově se dozvěděli novozélandští Maoři od velrybářů, doslova uvařen a sněden!!!
24. 08. 2010 | 10:01

lofas napsal(a):

Je to tak. Když může mít atomovou zbraň Izrael proč by nemohl i někdo jiný? Je to prostě klasické pokrytectví USA. Jestli někdo může za jadernou zbraň Iránu tak je to Izrael, protože roztáčí regionální závody ve zbrojení.
24. 08. 2010 | 10:09

Pamětník napsal(a):

Milý Pseudonyme, Irán (Persie) NEPOSTAVIL Babylonskou věž a Babylonii, kde stála, dobyl r. 539 před Kristem ozbrojeným útokem.
Jeho následná agrese proti Evropě byla zastavena r. 480-479 př. Kr. Řeky takřka zázrakem. Ze západního pobřeží Malé Asie byli Řekové, kteří zde žili už od doby Mykénské, přes 3000 let (tehdy nebylo ještě slyšet ani o těch Peršanech) vyhnáni až někdy kolem r. 1922 Kemalem Ataturkem (který jinak pro Turecko a Turky dělal to nejlepší).
A nevím o tom, že by ortodoxní Židé např. kamenovali cizoložnice a věšeli homosexuály, přičemž cizoložnice je v islámu i žena, kterou někdo znásilnil a nemá na to 4 svědky. V tom jsou muslimové mnohem horší, než ti Peršané za Achaimenovců, král Chšájárša (Xerxes) potrestal znásilnění panny smrtí (uvádí to tuším Hérodotos).
24. 08. 2010 | 10:16

lofas napsal(a):

To možná ne, ale i Izraelci jsou náboženští fanatici s mnohde oddělenými autobusy pro ženy a muže.
24. 08. 2010 | 10:27

stále rebel napsal(a):

Pro Pamětník.
Cituji tě:
„Svět je MALÝ a pro všechny na něm NENÍ MÍSTO (vzhledem k tomu, že se zejnéma primitivní národy množí jako králíci).“

Tohle jsi myslel?
„Rodina je pozemským středobodem života ultraortodoxních židů. Charedi rodiny mají běžně šest a více dětí, počet kolem deseti není výjimečný, což má za následek prudký růst jejich populace (především v Izraeli), na druhou stranu to také znamená velmi nízkou životní úroveň. Děti charedim jsou od útlého věku vychovávány k poslušnosti náboženských tradic a k následování způsobu života předků. Děti charedim většinou nenavštěvují státní školy (proti sekulárnímu vzdělávání panuje mezi charedim silný odpor), ale své vlastní, kde je hlavní náplní studia Tóra“
24. 08. 2010 | 10:41

lofas napsal(a):

Ultraortodoxní židé s mnoha dětmi také v 99% nepracují a žijí pouze ze sociálních dávek. A pak kdo je primitivní
24. 08. 2010 | 10:43

Pseudonym napsal(a):

Kolego Pamětníku, díky za upozornění, už jsem to trochu zapomněl, no ale celá tahle oblast byla před kristem kolébkou civilizace. Babylonie byla asi na území Íráku, že?
Já se zde nezastávám islámu. Pouze chci připomenout, že v každé společnosti je nějaká forma morálky, zvyků, obyčejů a náboženství, která udává chod společnosti. To co je pro nás přijatelné a "normální" nemusí být pro jiné přijatelné. Pálení čarodejnic katolíky, dobytí civilizovanou kulturou severní a jižní ameriky, válka ve Vietnamu, rasisimus na celém světě, propichování uší u dětí pro naušnice, politické procesy, humanitární bombardování jugoslávie.... Říci o někom, že je primitiv, protož nežije jako my, to mi připadá směšné. Ano je to tak, sekají ruce za krádež, ale taky v těchto zemích neznají zločinnost jako zná evropa. mohl bych pokračovat...
24. 08. 2010 | 10:51

lofas napsal(a):

sekání rukou za zločinnost a vůbec celý systém trestů za kriminalitu je v islámu velmi pěkný a sympatický. U nás se udělá tytyty už to víckrát nedělej a konec.
24. 08. 2010 | 10:54

hoven napsal(a):

lofas,
atomovou bombu by měli vlastnit jenom demokratický státy. když muže mít izrael svobodný volby, proč né irán. ?? a když irán nemá svobodný volby, tak by neměl mít ani atomovou bombu.
24. 08. 2010 | 10:55

lofas napsal(a):

hoven
Proč Izrael nedodržuje rezoluce OSN? Proč se chová rasisticky naprosto nepokrytě a veřejně? Extremistická strana ve vládě! Tomu říkáš demokracie? To je demokracie na hov...! Uznávám, že s demokracií je to tam lepší než v Iránu ale zase takovej zázrak to není a na věci to nic nemění. Je to výbušný region a Izrael zcela zbytečně roztáčí závody ve zbrojení(a jednou se mu to vymstí). Doufám, že nás nezatáhne do války.
24. 08. 2010 | 11:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad Pán hoven
Škoda, že Oppenheimerovi tenkrát nezůstali v Německu.
Po svobodných volbách v roce 1933 mohl tak mít říšský kancléř vystaráno na dalších tisíc let.
Tedy pokud se přidržím krieria hovna.
24. 08. 2010 | 11:04

hoven napsal(a):

lofas,
izraeli nic jinýho nezbývá. pro ně je to otazka existence. maji tu smulu a jsou obklopeni mirumilovnym islamem ze všech stran. jak by sme se chovali my češi v takové situaci??? možna, že by palestinci už neexistovali.
24. 08. 2010 | 11:09

Pseudonym napsal(a):

to: Hoven

no a právě v dnešním světě ze dá za "otázka existence" velice snadno dosadit "chceme mít víc vlivu a být ještě bohatší". Co tím chci řící? Že se tam jedná hlavně o prachy...
24. 08. 2010 | 11:14

lofas napsal(a):

hoven
Jak jsme se chovali my češi když nám němci ukradli naše území co, taky jsme nejásali že ne? Taky jsme nejásali stejné jako Plastelínci okolo. Pro ně to otázka existence v žádném případě není neb za nimi stojí USA a masivně Izrael dotuje jak financemi tak zbraněmi, atomovku fakt nepotřebují když za nimi stojí supervelmoc. A pokud ji mají nelze se divit, že ji chtějí i ostatní v regionu. Izrael nedělá nic jiného než že pokrytecky jedná z pozice síly a roztáčí závody ve zbrojení. A ještě má tu drzost vyhrožovat útokem na okolní země za to, že chtějí to co onsám vlastní
24. 08. 2010 | 11:14

Grandmaster napsal(a):

Zase me napada ta nestastna 'alternate future'. Jak by to vypadalo v Iranu, kdyby potomci Rezi Pahlavi-ho byli stale u moci a tudiz i spojenci USA. Byl by klid a pokoj a ajatolláh by sedel v exilu.
Ale potiz vsech diktatoru je ze jsou diktatori az prilis.
A diktatur se nahradi nabozenskym fanatismem, coz jen jen jiny nazev 'nenormalni' diktatury.
24. 08. 2010 | 11:14

hoven napsal(a):

kydaci,
jestli nejsi moc starej a vydržíš ještě par desitek let, tak to potom sam pochopiš, proč ma izrael atomovku. protože za par desitek let bude evropa muslimská a a pak poznaš jak se žije obklopen muslimskou většinou. zatim se ještě pořád neumíš do situace izraele vcítit.
24. 08. 2010 | 11:15

hoven napsal(a):

lofas,
v sudetech žili němci tisíc let. pak vznikl stát československo a nakonec sme němce vyhnali. možná by si měl izrael z nás vzít příklad .
24. 08. 2010 | 11:18

lofas napsal(a):

hoven
Za pár desítek let bude mít atomovku každej, je otázka několika málo let aby k ní dospěli i dikatury. Izrael a USA si budou muset zvyknout jednat u stolu a nikoliv z pozice síly.
24. 08. 2010 | 11:18

Pseudonym napsal(a):

To: hoven:

Hovene mýlíš se! Evropa je ovládána bohatými rodinnými klany většinou izraelského a šlechtického původu. Podívej se na to, kdo vlastní média, kdo vlastní pozemky a realitní kanceláře a kdo vlastní banky a finanční skupiny. Podívej se kdo je ve vládách EU. Tak zde neblekotej něco o muslimské evropě. Ano v evropě je hodně muslimů a tento trend je podporován, ale důvod je ten, aby raději každý nadával na muslimy, romy, ve kterých vidí důvod své zhoršující se životní úrovně, než na vysávání státního rozpočtu organizovanou mafií.
24. 08. 2010 | 11:22

lofas napsal(a):

Můžeme se Iránu divit, po tom co se stalo v Iráku? Kde si jestřábi z DC vymysleli nesmysly a lži pro ospravedlnění útoku? Kdo je vlastně agresor? Irán nebo USA s Izraelem. KOlik útoků podnikl Irán na sousední státy v posledních 20-30 letech a kolik USA(Izrael)?
24. 08. 2010 | 11:25

hoven napsal(a):

pseudonym,
ne, u izraele je to pouze otázka existence a přežití. oni tím, že jsou pracovití, tak jsou v tom regionu jako pěst na oko. v těch okolních zemích je jenom špína. ale to není tím, že by izrael někoho vykořistoval jak tě to učili na Vumlu, arabové prostě nejsou tak schopní.
24. 08. 2010 | 11:28

lofas napsal(a):

hoven
Izrael zase tak schopný není, masivně ho dotuje USA jak zbraněmi tak financemi.
24. 08. 2010 | 11:29

silvia.manasova napsal(a):

pod web strankou:www.vibram5fs.com mozno najst aj dalsie ponuky: http://www.5fs.com=e mailbox/cached a tiez :www.ieeexplorer.ieee.org, CRUISER-R-5FSSeed Treatment, a tiez CRUISER 5FS Insecticidewww.cropro.org, a http://www.design art4/css alebo http://www.syngenta.ca, P2v-5FS,http://www.aero-web..org/5f... alebo RANDY MOSESDESIGN. com
24. 08. 2010 | 11:30

hoven napsal(a):

pseudonym,
v demokracii rozhodují voliči. nevim, kdo vlastní halo noviny, ale šlechtic to asi nebude.
24. 08. 2010 | 11:30

Pamětník napsal(a):

Pane lofas,
vůbec největšího rozsahu dosáhlo území, ovládané izraelskou armádou na konci Ion Kipurské války r. 1973, kdy izraelské tanky nakonec dojely na 100 km od Káhiry. A v rámci příměří se Izrael stáhl dokonce z částí území, které držel předtím. Válku přitom zahájili Arabové překvapivým útokem.
Od té doby vrátil Egyptu všechno území, získané v šestidenní válce r. 1967, kromě Gazy, kterou Egypt NECHTĚL, a kterou ovládá po Izraelském odchodu Hamas.
Izrael se JENOM BRÁNÍ, jeho armáda je JEDINOU zárukou FYZICKÉHO PŘEŽITÍ jeho židovského obyvatelstva. Na jednoho Izraelce připadá v jeho sousedství několik desítek nepřátelských Arabů, kteří si existenci židovského státu nepřejí.
Irán (mimochodem, Židé byli po celá staletí spojenci Peršanů) je protižidovský pouze a jedině díky muslimskému NÁBOŽENSTVÍ a politickým ambicím náboženských potentátů.
24. 08. 2010 | 11:32

hoven napsal(a):

lofas,
naše peníze to nejsou, tak nas to nemusí trápit.
24. 08. 2010 | 11:33

lofas napsal(a):

hoven
v demokracii rozhodují média a informace a efektivní filtrování podle potřeb. Jsi tak naivní?
24. 08. 2010 | 11:33

Pseudonym napsal(a):

To: Hoven

Arabové nejsou schopní? To fakt nemůžeš myslet vážně. Víš například komu patří největší stavební společnost v této oblasti? Zjisti si to, budeš velice překvapen. Tato společnost staví též ve světě a je to SA rodinná firma. Jak můžeš řící že v okolních zemích je jenom špína? bYl jsi tam vůbec někdy? Viděl jsi někdy ty hromady odpadků v newYorku nebo v Itálii? Jel jsi někdy pražskou MHD? Jel jsi někdy MHD v Saudské Arábii? Jel jsi někdy dálkovým autobudem v egyptě? Jel jsi autobusem u nás?
Že jsou pracovití? Vždyt na ty "podřadné práce" tam mají lidí z okolních zemí. Meleš nesmysly. Zdraví tě Vumlák...
24. 08. 2010 | 11:35

lofas napsal(a):

pamětník
plácáš nesmysly. Egyptu USA královsky platí za to aby měl jakžtakž normální styky s Izraelem. Izrael se zdaleka jenom nebrání. Jedbná z pozice síly a arogantnosti, jak dlouho myslíš že mu to vydrží? Je jen otázkou času než budou mít jaderné zbraně i ostatní státy než Izrael.
24. 08. 2010 | 11:35

hoven napsal(a):

lofas,
ale na tebe si ty židovský media nepřišly, tys to prokouk a víš, jak je to doopravdy. oni to holt mají u těch inteligentnějších jedinců těžký. já sem se nechal zpracovat a přefiltrovat.
24. 08. 2010 | 11:38

hoven napsal(a):

pseudonym,
aha, takže evropu ovládají muslimské klany. já to řikal.
24. 08. 2010 | 11:39

lofas napsal(a):

hoven
Je to na tobě vidět, už jenom tím že označuješ okolní lidi za špínu. Typicky Izraelské: vyvolený národ
24. 08. 2010 | 11:39

Suchec napsal(a):

Stejskal:
smažte příspěvek z 23.08.2010 17:19:45

To psal Sojka

A necitírujte jiné kvůli pravidlům. když si je Vy sám přetváříte tak, jak se Vám hodí.
24. 08. 2010 | 11:54

kristusek napsal(a):

"Zatímco sobota se u nás nesla ve znamení hořkých vzpomínek"
VÁŽENÁ AUTORKO, OČEKÁVÁM OMLUVU!

V sobotu jsem měl narozeniny a pokud vím, neznáme se natolik, abyste na tento den mohla mít hořké vzpomínky!!!
24. 08. 2010 | 12:05

hoven napsal(a):

lofas,
ne, lidi neoznačuju za špínu. napsal jsem že v okolních zemích je špína. neumíš číst, nebo seš blbej???
24. 08. 2010 | 12:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Sucheci,

pokud ode mne něco chcete, klidně mne o to požádejte. Rád Vám vyhovím.

Povely zde však od nikoho nepřijímám.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu na našich stránkách.

Libor Stejskal
24. 08. 2010 | 12:28

Pseudonym napsal(a):

hoven:

nedělej že jsi nerozuměl mému textu... není to pak fér diskuze...
24. 08. 2010 | 12:39

hoven napsal(a):

pseudonym,
píšeš , že evropu ovládají bohaté rodiné klany , většinou izraelskeho a šlechtickeho puvodu. pak píšeš, že v tehle oblasti patří největší stavební společnosti arabum. tvemu textu rozumím, akorát nerozumím toku tvych myšlenek. možna, že znaš nějakeho židovkeho šlechtice, možna, že v blazinci si jich par potkal. to ja nemužu vědět.
24. 08. 2010 | 13:17

jozka napsal(a):

pseudonym:

hoven nediskutuje, hoven bavi. Vytrvale a kvalitne :-)
24. 08. 2010 | 13:35

stále rebel napsal(a):

Pro jozku.
Já myslí, že hoven především znečišťuje.
Vytrvale a „kvalitne“, to ano.
24. 08. 2010 | 13:44

hoven napsal(a):

jozka, rebel
kluci, ted ste mi připoměli justa s rejžou v katovně. ten intelektualní nadhled!
24. 08. 2010 | 13:49

Kateřina Amiourová napsal(a):

Co by ale bezpečnostní analytičku mělo zajímat a nezajímá, je:

1) Občanský institut Romana Jocha podporoval také Lockhead Martin, soukromý zbrojař, takto firma, která s patřičným předstihem před 11/9 uspokojivě a úspěščně řídit letadlo ze země.

2) že nezná slovo Echelon - a neví, co je podstatou jeho střev a co je podstatou střev Centra radarové ochrany, že si ani neumí předtavit ta střeva při svém vzdělání, jako si neumí představit, jak to, že lze foton kryptovat a že foton přenáší signály např. televizní.
Něco starščího a nedokonalého zde: http://cs.wikipedia.org/wik...
a zde: http://natura.baf.cz/natura...
že německým podnikatelům pořvávání, že už jsou špionovaní dost nebylo nic platné, ukazuje přesně na to, že hydra se usadila na všech rozhodujících postech - a to i u nás! Necháme ji? No s lidmi neschopnými hlubší a exaktnější úvahy, neřkuli matematické abstrakce, a na pozicích bezpečnostních expertů jsme poněkud bezbraní
24. 08. 2010 | 13:51

jozka napsal(a):

To vis, hovne, jak se do lesa vola, tak z nej vyjede traktor...
24. 08. 2010 | 14:00

Kateřina Amiourová napsal(a):

Já vám to řeknu po lopatě, co dělá v České republice bezpečnostního experta bezpečnostním expertem: průprava v teologických plkách jako přípräva na roli užitečného idiota.
24. 08. 2010 | 14:00

Pseudonym napsal(a):

to hoven:

rozumím, nemusíš všechno vědět... stačí když se podíváš do pravidel jazyka českého na spojku "a".

Stavební společnost v téhle oblasti - myslím tím střední a blízský východ.
24. 08. 2010 | 14:18

hoven napsal(a):

pseudonym,
jako byvaly programator rozdíl mezi "a" a "nebo" chapu docela dobře.
24. 08. 2010 | 14:35

Kateřina Amiourová napsal(a):

A ještě bych Vám něco vysvětlila o té Hebrejské univerzitě, a hned po ní Cambridge paní bezpečnostní analytičky.
Souvisí to shodou okolností s pravidly pro šlechtické sňatky ve středověku - inu, proč vlastně se královské rody braly mezi sebou - přeci proto, aby rozšířili svůj vliv! A co bylo hlavním nástrojem uplatňování tohoto vlivu - aby člověk za něco nedostal nic - inu přeci to, že nastávající (žena, z praktických důvodů - bývá poslušnější a příliš nehrozí, že by v buoducnu byla až tak iniciativní, že by překorčila vštípené meze) se musela podrobit pobytu - i několikaletého - na dvoře svého nastávajícího. A jak přistupovala na nové a nové společenské zvyklosti daného dvora, od jemných šikan se přecházelo k odměňování. Výsledek výchovy nikdy nezklamal.
No a to je vlastně všechno, co jsem chtěla říci.
24. 08. 2010 | 15:02

Kateřina Amiourová napsal(a):

Že si nevybrala palestinskou unverzitu, když ji zajímá co se na Blízkém východě děje, že? Bylo by to stokrát poctivější.
24. 08. 2010 | 15:06

Tencokida Hnuj napsal(a):

K...a v tej Praze je víc institutů jak za bolševika.
Tam se šetřit nebude ?
Nevíte někdo ?
24. 08. 2010 | 15:10

hanah napsal(a):

hoven

Držte se. Byť jsou v přesile.

Muslimům, kteří chtějí ovládnout svět, by se neměl nechat používat ani klacek. Natož jádro. Prý pro mírové účely.
Spadli jste všichni z višně či co ?
A ta Kateřina......:o !
24. 08. 2010 | 16:19

Josef K napsal(a):

Drahy PSEUDONYME
uprimne Vas obdivuji za ultra-naivni viru ve schopnosti slavneho panarabskehoi naroda. Kdyz slysim o geniich z ruznych arabskych universit, budi to muj zajem. Arabove maji prirozene sklony ku psani poezie, literatury, politicke mpropagandy apod. Technickym predmetum se venuje malokdo, nejsou popularni. Nac se taky venovat technickym predmetum, kdyz na vse lze sjednat ochotne inzenyry z Krajin od Aljasky pres Bagladesh a Nepal az po Novy Zeland, ze ano....
Re studium ekonomie: muslimove kteri uprimne veri ze uctovani uroku je smrtelny hrich jsou pro ekonomii temer nepouzitelni. Ti co tomu neveri jsou pouzitelni ale nejsou opravdovi muslimove.
Vysledek: momentalne nejprogresivnejsi arabsky stat UAE prakticky nezamestnava ARABY!!!!!!
V UAE je v soukromem sektoru 99% nearabu. Ve statnim sektoru je situace jina - tam je nearabu "POUZE" 90%. ILO se nadavno zabyvala nezamestnanosti arabu v UAE: Zaver - nelze s tim nic moc delat, samotna vlada se desi toho, ze by mela zamestnavat preferencne araby a nikliv kohokoliv dle toho co umi.
24. 08. 2010 | 16:24

silvia.manasova napsal(a):

Pan pseudonym to s tymi vlastnikmi stavebnych spolocnosti to je tak :Arabi su v dozornej rade, lebo financuju stavebne projekty a pravnici ti su zas z tych co vladnu tomuto svetu technologiami a teda aj investorom. Dozornu radu mozno vymenit a investorov , no co ja viem , zaradit hoci aj medzi teroristov a ....... a vobec ked chces s vlkmi byt musis s nimi vyt. a mozu ta aj zozrat ale to si nikto nepripusti.
24. 08. 2010 | 16:28

stále rebel napsal(a):

„Haploskupina E1b1b1 - tak přesně pod tímto chromozomovým kódem se údajně ukrývá informace dokazující, že vůdce Třetí říše měl do jím propagovaného árijského typu člověka velmi daleko. Haploskupina E1b1b1, která byla testy DNA objevena, je totiž u lidí ze západu Evropy značně netypická. Nejčastěji se objevovala u marockých, alžírských a tuniských Berberů, případně u aškenázských i sefardských Židů.“
http://www.novinky.cz/kokte...
24. 08. 2010 | 16:29

Josef K napsal(a):

Drahy PSEUDONYME
mate pravdu ze v KSA jsou velke stavebni spolecnosti. V KSA se toci velke penize, takze se tam i dost stavi, takze jsou tam i velke stavebni spolecnosti. Jestli si vsak myslite, ze saudske firmy vyrostly v podminkach nejake prime konkurence s cizimi firmamy, tak neznate mazane arabske soudruhy-wahabisty. System v KSA je tento: cizinci maji v KSA zakazano vetsinove vlastnit jakekoliv firmy. Saudsove zase neumeji cokoliv ridit. Ekonomie tedy funguje tak, ze kdekoliv je treba cizi know-how (temer vsude, ze ano....) tam podnika smisena spolecnost s 51% domorodym vlastnikem a 49% cizim spoluvlastnikem. Domorodec nedela lautr nic, pouze bere platy a zisky, ale vydelaji obvykle oba, protoze zakazky lze patricne "osolit" tak aby oba vydelali, protoze to tak v KSA delaji vsichni.
Vysledek: a) vsechno v KSA je predrazene - vsude se povaluji po kancvelarich skupiny domorodcu, kteri toho moc neudelaji.... b)zamestnanost domaciho obyvatelstva je asi 11% (otazka je, kdyz je nekdo zamestnany, zda neco taky dela.....)
c) zamestnanost domaciho SIITSKEHO obyvatelstva se limitne blizi k nule - nedostavaji koryta ve statni sprave - nemaji vliv - maji tragickou nezamestnanost.
c) zamestnanost zahranicnich residentu je okolo 80% - vydelavaji slusne (jinak by tam nesli), ale vetsina z nich si nemuze privest rodiny.
24. 08. 2010 | 16:44

Josef K napsal(a):

Draha Katrerino Amuriova, vybrat si k cemukoliv krome "dekorace na zdi" jakoukoliv arabskou a hlavne PALESTINSKOU universitu neni zrovna stastny napad.
Tedy pokud by vam neslo o vyuku koranu nazpamet, protizidovske propagandy ci konstrukce raketek Kassam. University maji ruznou uroven, ale - krome vyuky koranu, arabske poezie a protizidovskeho stvani - ty arabske vetsinou spolehlive boduji na uplnych koncich svetovych zebricku. Vyjinky jsou mozne, lec bolestne ridke.
24. 08. 2010 | 16:52

Josef K napsal(a):

Drahy pseudonyme, jestli nekdo trpi nenavisti k cizi kulture, tak jsou to ti dementi, kteri se opasaji sebevrazednou vetsickou a jdou se odpalit do kavarny plne mladych lidi. Dale k nim patri i ti, co takoveto ciny schvaluji ci omlouvaji.
K cizim kulturam mam uctu. Obdivuji cinskou, vietnamskou, japonskou kulturu, narody, ktere davaji v pracovitosti evropanum na frak. Obdivuji svyzarskou a skandinavskou kulturu, narody ktere davaji na frak v poctivosti cele evrope.
24. 08. 2010 | 16:59

Josef K napsal(a):

Uznavam i to, kdyz si nejaka etnicka skupina libuje v PREDFEUDALNIM zrizeni - kdyz si chteli zit v kmenech - proce ne, pokud tim nikomu jinemu neskodi, jen sami sobe. Amishove ziji v civilizaci konce 17 stoleti a VYPADAJI STASTNE. Ale - Amishove ziji bez elektriny, maji tez zivotni uroven, ktera tomu odpovida (cca konec 17 stoleti).

Pokud nekdo chce zit v kmenovem zrizeni, vzdelkani koran zpameti, deset az dvacet deti a 100 az dveste vnoucku a zenusky v domacnosti - at pak nehorekuje v CNN ze jeho deti a vnuci nemaji stejnou zivotni uroven jako 2 deti systemoveho inzenyra z Intelu ci badatele v oboru biotechnologii ci genetiky.....
24. 08. 2010 | 17:15

Josef K napsal(a):

Priciny prohlubujici se bidy ARABU byly popsany v nedavne zprave Panarabske odborove federace:
1) MIZERNA uroven vzdelani (vetsine arabu stravi na ZS 5 let srocenim koranu nazpamet - ono to pak muze nekde schazet....)
2) MIZERNA pracovni moralka (neni treba zachazet do detailu, nekdo neuveri nicemu co neuvidi na vlastni oci...)
3)explosivni porodnost, ktera zpetne pusobi na uroven vzdelani....
Je videt, ze odborari trefili hrebik na hlavicku, na rozdil od vetsiny arabskych mudraku, kteri spatruji priciny bidy arabu v tom, ze ztratili nadvladu nad 16 km sirokym pruhem drive ridce osidlenych bazin, ktere za nehorazne penize prodali zidum.....
24. 08. 2010 | 17:48

Josef K napsal(a):

Zpatky od Arabskych pracovniku a problemu k Iranu: Iran ma za sebou historii 3 tisicd let statnosti, iran ma za sebou historii jakes takes tolerance k mensinam (ostatne 50% iranu tvori prislusnici mensionvych narodnosti) Iran ma i kuturu vzdelanosti a jeho mlada generace se dokaze uplatnit i v zapadnim svete (a to nikoliv sebevrazednymi atentaty ci nep-ricetnym fanatismem - iransti emigranti nejsou temer NIKDY do takovych hovadin zapleteni).
Zaslouzi si Iran presidenta ktery se zesmesnuje tvrzenim, ze v Iranu nejsou homosexualove, ze neexistoval holocaust a ktery dlouhe hodiny zvani na VS o tom, ze se narody maji pripravit na brzky navrat skryteho trinacteho imama Mahdiho?
Bohuzel, s iranskou totalitou je to stejne jako s jinymi totalitami - jeji nastoleni bylo mnohem snazsi, nez bude jeji odstraneni.......
24. 08. 2010 | 18:02

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kalhousová,

v oblsati mají atomky Rusko, Čína, Indie a Pákistán. Sunitský Pákistán.

Bylo by spíš nenormání, kdyby Írán atomky nechtěl. K sunitskému Pákistánu přidejte nepřátelský západ i většinu arabského světa. A především: Kdo má atomku, ten se nemusí moc obávat humanitárního bombardování. Taková je realita.

Pokud se to Íráncům podaří, tak samozřejmě na Izrael nezaútočí, ti pánové v Turbanech nejsou sebevrazi. Ale začne něco jiného - partie o převážně šíítský Irák. Pokud ji Írán vyhraje, tak bude mít našlápnuto na kontrolu (či alespoň dominantní pozici) světového obchodu s naftou. O to jde.
24. 08. 2010 | 18:28

Josef K napsal(a):

Pane Karel Mueller,
mate 100% pravdu v tom, ze Iranu jde o to, ziskat svetovou dominanci v obchodu s ropou. Soude dle vzhledu perskych gastarbeitru a chudacek persanke prostitutek v sousednich nzemich, zivotni uroven persanu je asi jeste nizsi, nez tvrdi neprilis ruzove oficielni statistiky. Rozkulaceni ropnych poli vratkych arabskych despocii v Gulfu nemuze byt pro Iran zadny vleky problem, specielne pokud si poridi par atomovych pum.
Pak by Iran ovlkadal okolo 70% soucasnych svetovych zdroju ropy. Z hlediska Iranu i Islamu by asi slo o bohuliby cin - arabsti despotove patrne neplati povinny zakat na chude muslimy v okolnich zemich - v tomto pripade Iranu.
Jakkoliv muze mit nekdo radost (napriklad vy nebo radikalni soudruzka pi Kasterina Amouriova ci kdokoliv jiny) nad svitanim lepsich casu pro iransky proletariat i oligarchisty, je pochybne, zda by se z tohoto vyvoje mel radovat ci zda by jej mel tolerovat zapadni svet.
A to ze stejnych pricin, z jakych USA nehodlali prihlizet tomu, aby nad titmo bohatsvim ziskal kontrolu Saddam Hussain.
Soucasni despotove sedici na rope jsou despotove alespon castecne predvidatelni.
Irasnka teokraticka klika az tak moc predvidatelna neni. Krome brutalnich zlodeju a oligarchu se mezi nimi vyskytuji i nepricet5ni nabozensti fanatici - jejich nejviditelnejsim predstavitelem je Amadinejad - blazen ktery v OSN dlouhe hodiny zvani o navratu skryteho imama Mahdiho.
Cekat ze takovy TOTALNI MAGOR pri dobyvani Kuweitu ci KSA nehodi par atomek i na Israel ci na evropu je asi takova naivita, jakou mohlo lidstvo slyset od ruznych pseudo-chytraku jiz mnohokrat - ze se Hitler neodvazi vyvrazdit jiz okradene zidy, ze se Hitler neodvazi zautocit na Anglii a Francii, ze se Hitler neodvazi zautocit na Anglii, Francii a SSSR ZARAZ (aspon toto dokazuje ze Hitler BYL MAGOR), ze se PolPot neodvazi pokusit vyvrazdit UPLNE VSECHNU inteligenci atd atd. Nadeje ktere uz byly mnohokrat zklamany.
24. 08. 2010 | 20:31

Josef K napsal(a):

Pane Karel Muller - i o Hitlerovi si lide VELMI DLOUHO mysloeli ze neni totalni magor,ze neni sebevrah.
Nakonec se ukazalo, ze Hitler BYL totalni magor a ze BYL SEBEVRAH.
Vase uklidnovani ze turbanaci v teheranu nejsou magori a sebevrazi je trochu mimo misu - ve skutecnosti nikdo nevi, co tyrbanaci vymysli.
Preventivni rozbombardovani fabriky v Natanzu by mnohemu pomohlo a mirovemu iranu by nijak moc neuskodilo. Mirovy Iran zadnou atomovou bombu nepotrebuje.
24. 08. 2010 | 20:44

hoven napsal(a):

hanah
díka za podporu, dnes mě nejvice pobavil članek, že podle nejnovějších rozborů DNA měl hitler židovske předky. kolik nácků se dneska rozbrečelo???? :-))))))))))
24. 08. 2010 | 20:52

Josef K napsal(a):

Re tasismus v Israeli: je tezke najit stat upne bez rasismu (Cechy?), ale pokud se Arab stane zubarem nebo chirurgem, vydelava jako zubar nebo chirurg. To jest ne zfrovna malo.
Pokud se zid nauci pouze prerikavat nabozenske texty a nesezedne flek rabiho, tak zije pod hranici bidy (specielne pokkud ma 10 deti).
Pricinou socialnich rozdilu mezi etniky v Israeli neni rasismus, ale to, ze u Zidu je relativne mene nabozenskych predrikavacu a relativne vice absolventu mediciny a jinych praktgictejich skol NEZ U ARABU. U ARABU JE TOMU CELKEM DOST NAOPAK - BOHUZEL.
24. 08. 2010 | 20:57

Karel Mueller napsal(a):

Josef K:

Nemůžete srovnávat nesrovnatelné.

V dobách Hitlera nebyly jaderné zbraně. A jste si jist, že Hitler byl blázen, který nevěděl, co dělá. To si mnozí jeho generálové mysleli v roce 1938 také, kdy ho chtěli likvidovat, jen chamberlain a Daladier zabránili tomu, že to nedotáhli do konce. A jeho triumfy jim zavřely pusu ... nakonec.

Co si ti pánové v turbanech vymyslí, to opravdu nevím. Ale jedno si troufám tvrdit: Nehodí na Izrael atomku. Ale také lze počítat s tím, že atomku bude chtít arabský svět. Přinejmenším SA. Vlastní, nikoliv formou základny USA na jejich území.

Víte, aby se jaderný arsenál stal historickou filmovou rekvizitou by bylo třeba, aby se stal základním svatým kánonem pro vztahy mezi národy a státy princip nevměšování. Asi si nemusíme povídat, že je to sci-fi ...
25. 08. 2010 | 00:14

Honza999 napsal(a):

Ahmadinežád nehrozil Izraeli vymazáním z mapy světa. Šlo o úmyslné zkomolení jeho výroku při překladu. Řekl, že Izrael (sám) jednoho dne zmizí z mapy světa...
Izrael že není agresorem? Izrael se stal agresorem v sekundě svého založení tím, že vůbec vznikl. Byl vytvořen stejným způsobem, jako kdyby kupříkladu třeba těch 5 či 6 milionů zbývajících anerických indiánů převzalo vládu v USA (a měli by tisíckrát větší právo na takovýto čin, protože oni svou vlast nikdy neopustili). Nebo jako kdyby Basové převzali moc v Baskicku a přibrali si k tomu příslušnou jimi dříve ovládanou část Francie (jejich právo je též tisícinásobné oproti "právu", podle kterého vznokl Izrael). Nároky Židů na vznik státu Izrael byly asi tak stejně oprávněné, jako byly nároky sudetských Němců na připojení k říši.
25. 08. 2010 | 02:54

hovorka11 napsal(a):

Honza999:
Chodí mě e-maily, kde se nepravdivě na základě záměrně zkomoleného výroku Ahmadinežáda Írán označuje jako agresor. Jsou tam uváděny teroristické útoky z jiných oblastí arabského světa, krvavé rituály a pod.
Celý účel takových e-mailů má vyvolat nenávist vůči arabům a Íránu.
Je to stejné, jako kdyby evropská kultura a křesťanství bylo v arabském světě reprezentováno Hitlerem, demokracie teroristickými útoky ETA a genocidou muslimů ve Srebrenici.
Bohužel si myslím a dle různých článků si v takových "reklamách" které podněcují všeobecnou nenávist má podíl řada lidí sympatizujících s příbuznými v Izraeli.
Jaké důsledky to má dosvědčují i tyto odkazy:
http://www.blisty.cz/2010/8...
http://www.czechfreepress.c...

http://www.blisty.cz/2010/8...
25. 08. 2010 | 11:06

Josef K napsal(a):

Drahy Honzo 999, Evropa by NEMELA byt prezentovana Hitlerem a Iran a arabsky svet by nemeli byt prezentovani vsichni smahem jako teroristi.
nA DRUHPOU STRANU hILTER MA BYT PRAVDIVE PRESENTOPVAN JAKO HITLER se vsim vsudy - a Ahmadin ejad ma byt presentovan jako ahmadinejad - se vsim vsudy.
Omlouvat jeho excentricke a populisticke blaboly "sopatnym prekladem" je stejne naivni jako omlouvat Hitlera - ze "mu nerozumeli". Pokud nekdo tvrdi, ze v Iranu nejsou homosexualove, ze holocaust neexistoval a pokud nekdo blaboli dlouhe hodiny na VS OSN ze nadchazi cas navratu trinacteho skryteho imama Mahdiho spojeny s velkou valkou a nastoleni raje na zemi, tak je to poidle vseho primitivni polovzdelany nabozensky fanatik.
Racte si vygooglovat Ahmadinejaduv projev na VS OSN a znovu si dobre promyslete, jestli Ahmadinejad je nebo neni magor.
Bohuzel je to loutka v rukach iranskych oligarchu reprezentujici Iran ve svete. Iran si jej zaslouzi asi tak malo, jako byvala CSSR si zaslouzila primitiva Vasila Bilaka. Baani Bash.....
25. 08. 2010 | 14:02

Honza999 napsal(a):

Josef K.

Nemám v nejmenším úmyslu OMLOUVAT Ahmadinežáda ŠPATNÝM překladem.

Nejednalo se totiž o špatný překlad - jednalo se o úmyslně zkomolený překlad, kterým byl záměrně změněm smysl výroku. Ahmadinežáda tedy není nutno omlouvat, protože onen výrok tak, jak je nám prezentovám (a dokonce ani v podobném duchu), nikdy nevyslovil...

Neodporuji tomu, že je Ahmadinežád s největší pravděpodobností loutkou v rukách íránských oligarchů.. Zcela stejně, jako jako jsou v 99% případů loutkami v rukou jiných oligarchů všichni ostatní politici světa. To 1% jsou případy, kdy si oligarcha dělá politiku osobně.
25. 08. 2010 | 14:20

Honza999 napsal(a):

Josef K.

PS: Ahmadinežád není významně větším primitivnim polovzdělaným naboženským fanatikem, než jakým byl (tedy stále ještě je, ale naštěstí již mimo funkci) G.W.Bush - ten byl také řízen vyššími silami a radil se o zahraniční politice USA se samotným Bohem...
25. 08. 2010 | 14:51

Josef K napsal(a):

Drahy Honzo999 - nazor ze Israel nemel vubec vzninout je opravdu velmi zajimavy, ale z hlediska dneska zcela irelevantni. Zrovna tak muzete bloumat do nekonecna nad legalitou vzniku CSR, nad legalitou vyhnani polaku z ukrajiny, nad legalitou vyhnani 10m milionu nemcu z ruska, pruska, slezska, nad legalitou vyhnani reku z turecka a severniho kypru, nad legalitou vyhnani dalmatskych a istrijskych italu ci nad legalitou vyhnani krizaku z palestiny. Ci nad legalitou vyhnani krymskych tataru.
Je tro bloumani uplne na nic, protoze se ty veci staly.
Co je z hlediska dneska relevantni je to, ze neslysite, ze by treba sudetaci, prusaci, istrijsti itralove, izmirsti reci, turecti bulhari nebo bulharsti turci byloi takova NEBRETYCNA HOVADA aby se 60 let po svem vyhnani neusadili na novych domovech A NEPOSILALI DEMENtNI SEBEVRAZEDNE ATENTATNIKY odpalovat se mezi civily po kavarnach a autobusech.
Zkuste si odpovedet jakto, ze Nemci, Italove, Reci, Bulhari atd takova HOVADA nejsou a Vami oplakavany panaransky supernarod TAKOVY JE.
Preji pekne a hluboke premysleni...... Baani Bash.....
25. 08. 2010 | 14:53

Josef K napsal(a):

POHADKA O HODNYCH Plastelinskych activistech:
An illuminating post on the excellent Muqata blog (backed up also here) reveals what western pro-Palestinian war (aka peace) activists don’t tell us what happens -- it would seem frequently -- to the women amongst them when they sally forth to protect the ‘defenceless’ Arabs against Israeli ‘aggression’. They get sexually assaulted by the defenceless Arabs.

Back in July, Ha’aretz reported the story of a former Arab convict named Alladin who would find these young female peace activist staying in nearby villages, he would tell them he was on the run from the Shabak (Israel security), and ask them to hide him. These young female dupes would of course be happy to help an Arab on the lam from the Israeli authorities and let him sleep in their rooms.

So far one girl initially came forward about the attempted rape against her. She was found wandering the village of Umm Salmuna (near Bethlehem) in a state of shock, so who knows if the attempt actually failed. But in the end [she] retracted her story due to pressure to ‘not hurt the cause’. Haaretz had learned that representatives of both the popular protest movement and the PA have since applied pressure on the American peace activist as to prevent her from making the story public.
25. 08. 2010 | 15:22

hovorka11 napsal(a):

JosefK:
Možná by jste se měl zamyslet nad tím, že spojujete minulé křivdy s obhajobou křivd, které Izrael v současnosti provádí. Jestliže dochází k různým projevům terorismu ozbrojených izraelců oproti palestincům, arabům a našim novinářům, přisvojování si území mimo Izrael, tak je to v současném čase.
Jestliže jde o trvalou genocidu lidí a je zdůvodńováno, že si ji zaslouží, protože patří k islámskému vyznání, pak není co dodat.
25. 08. 2010 | 15:25

josef napsal(a):

LEVICACI v roli LACINYCH hlupacek pro islamisty na naopak:
The story could have ended there, except that there’s more. Apparently, quite a number of female protesters have been sexually assaulted and molested by the Arabs they are protesting for. One attack occurred just recently in Bil'in. After the army fired smoke gas towards the rioting crowd of ‘peace’ activists and Arabs, the protesters ran. One Arab decisively used the smoke cover as an opportunity to sexually assault one of the more seasoned female activists.

The problem has gotten so bad, that some female protesters have stopped showing up to the protests...Two months ago, some of the radical leftwing organizers started running secret workshops... The subject? ‘How to deal with sexual harassment during direct activities against the occupation’. The workshop is for female and transgender activists.
25. 08. 2010 | 15:27

Josef K napsal(a):

Drahy Hovorko 11: Jake to krivdy Israel provadi proti Palestincum? Protrete si OCI!!!! Na Westbanku je hospodarsky rust 8% rocne, VSECHNY palestinske univerzity a skoro vsechna infrastruktura - kanalizace, cisticky, vodovody - byly postaveny za zidu. Za jordanske okupace zil westbank na urovni skanzenu beduinskeho zivota za ottomanske rise.....
25. 08. 2010 | 15:47

Josef K napsal(a):

Drahy Hovorko 11? Kde probiha jaka genocida muslimu? V israeli, kam se vsicvhni sbnazi usilovne podhrabat? ci v Palestine, kde maji diky stedrym detskym pridavkum nejvyssi porodnost ze vsech arabu na svete?
Nebo v "brutalne okupovanem Iraku" kde pribyva 1 milion muslimu rocne na odkud pred islamistickym terorem uprchla jiz polovina krestanskeho obyvatelstva?
Nebo v "brutalne okupovanem Afganistanu" kde nedavno odsoudili odpadlika mod islamu mku krestanstvi ku trestu uriznuti hlavy?
Prosim, ve vasem vlastnim zajmu, prestante si lamat hlavu s vecmi, ketre neexistuji, s vecmi ktere jsou vyplody profesionalnich palestinskych a islamistickych sebeoplakavacu.
25. 08. 2010 | 15:53

Josef K napsal(a):

Drahy Hovorko 11: srovnejte si statistiky PRUMERNE DELKY DOZITI v Palestine a v okolnich arabskychy statech - a srovnejte si, kde maji LEPSI ZDRAVOTNI PECI.
Otevrete si plactive stranky UBRWA. [podivejkte se co UNRWA za ZAPADNI PENIZE poskytuje paletsincum a srovnejte si to s tim, jak zide arabsky proletariat a lumpenproletariat v okolnich arabskych despociich. POROVNEJTE SI, kde se asi tak zije lepe.
NENI VSAM PODEZRELE ze se Araboive usilovne snazi porizenit ci privdsat jak do israle ci doi palestiny a ze malkdy se nekdo snazi privdat ci prizenit z palestiny ci israele do okolnich zbidacelych arabskych despocii? OPRAVDU VAM TO NENI PODEZRELE?????
25. 08. 2010 | 15:59

Josef K napsal(a):

Drahy Hovorko 11: Opravdu Vam neni podezrele, ze tzv "genocidni Israel" poskytuje svym arabskym spoluobcanum vetsi prava (vcetne prava volit si islamofasiticke poslance do Knessetu) a vyssi zivotni uroven nez jakakoliv arabske despocie kdekoliv?
25. 08. 2010 | 16:30

Josef K napsal(a):

Drahy Hovorko 11: GENOCIDA MMUSLIMU? KDE??? vite o tom, ze do Israele se akzdorocne snazi dostat FDESITKY TISIC MUSLIMU a afriky a jako duvod v zadostech o azyl ubvadeji GENOCIDNI PRAKTIKY arabskych statu?
Vite o tom, ze kdyz uz se do isrtale dostanou, ze je nikdo nemuze dostat vyhnat zpet do atrabskych despocii, ani kdyby je chtel odtahnoput parem volu?
25. 08. 2010 | 16:35

Josef K napsal(a):

DRAHY Hovorko 11: Vite o tom ze se do israele privdaly za negevske beduiny i vsechny tri sestry Hamasistickeho satrapy Hanyii? Ze si vsechny tri pochvaluji israelsky system socialniho zabezpeceni?

Vite o tom, ze obyvateloe Umm el Fahm sice obcas poradaji islamisticke demosky s hazenim akmenu na zidy, ale na druhe strane sepisuji petice proti tomu, aby jejich uzemi bylo bylo pricleneno k uzemi PA, protoze si za 60 let "zvykli na isarleksy skolsky, socialni a zdravotni system" a prevedenim jejich uzemi k PA by "byla podupana jejich lidska prava"? To je legrace, co????
25. 08. 2010 | 16:41

Josef K napsal(a):

Drahy Hovorko 11: Vite ze muslimstin uprchlici z afriky do Isrtaele si pravidelne stezuji na to, ze je sinajsti beduini pri pochodu pres Sinai zaviraji, vydiraji, okradaji, znasilnuji, muci, mrzaci a vrazdi a ze slaba a zkorumpovana egyptska policie tomuto vetsinou nedokaze nijak branit?
Vite oi tom, ze pro mnoho muslimu je pobyt v Israeli vyusvobozenim z ARABSKEHO ISLAMISTICKEHO PEKLA???
25. 08. 2010 | 16:47

Josef K napsal(a):

Drahy Hovorko 11, pozorne si prostudujte to co povazujete za krivdy Israele proti Arabum, kdo co komu skiutecne ukradl, kdo co komu kdy prodal,a pak zacal rvat ze to bylo ukradeno atd atd kdo na koho pachal pogromy a pak zacal rvat kdyz se zide zacali branit atd atd.
Z velke vetsiny je tzv israelsky utlak pouze chimery palestinskych sebeoplakavacu. Porovnejte si to tez laskave s tim, co muslimove v kolosalnim meritku pachaji na jinych muslimech....
25. 08. 2010 | 16:54

Josef K napsal(a):

Honzo 999:
malinky ale opravdu malinky rozdil je ze o Bushhovi muzete napsat ze BYL presidentem - pote co si americane rozhodli zvolit soudruha Obamu.
V Iranu plati princip, ze kandidaty na presidenta schvaluje ajatolah - takze Bush BYL presidentem ale Ahmadinejad JE a BUDE presidentem, pokud bude vule ajatolahu trvat.....
25. 08. 2010 | 16:59

Josef K napsal(a):

Palestinsky pubescent sproste nadavajici vojakum na checkpointu IDF dostane gumovou kulku do stehna a tyden se na CNN a Al Jazeera objevuje jeho stehno jako dukaz israelske brutality. Israelsky vojak je po pravu potrestan.
Beduini na Sinai vezni,vydiraji znasilnuji, muci, mrzaci a casto ivrazdi tisice MUSLIMSKYCH uprchliku z Afriky. Ti kteri preziji peklo nachazeji utociste v israeli a za zadnou cenu se nechteji mezi araby vratit.
Troubove celeho sveta do do zblbnuti oplakavaji "GENOCIDU MUSLIMU" ZE ٍstrany ISRAELE!!!!ٍ
25. 08. 2010 | 17:20

Honza999 napsal(a):

Josef K.

Srovnávat vznik Izraele s nějakým vyhnáním někoho od někud pokulhává...

Za prvé - za územním uspořádáním byla oficiálně udělána "tkustá čára" již po II.WW (změna hranic Polska a Německa, Zakarpatská Ukrajina, sjednocení Jugoslávie, a podobně...). Když Rusové vyhnali Němce z Ruska, nesebrali jim vlast - ta byla v Německu (a Rusko mikdy nebylo územím, kde by žila převaha Němců tak, aby tomu mohli říkat vlast). Když byli vyhnáni Poláci z Ukrajiny, bylo to to podobné (většinoví Ukrajinci byli ve své zemi ovládáni a diskriminováni dobyvačnými menšinovými Poláky) A tak podobně...

Za druhé - Izrael byl vytvořen násilím (jeden z důsledků TERORISTICKÝCH akcí židovských komand proti GB) na území, kde byla židovského obyvatelstva výrazná menšina. Kdybychom dnes na území Německa uměle vytvořili Lužické Srbsko a sestěhovali tam lidi původem pocházející národnostně z Lužických Srbů, bylo by to v principu to samé (samozřejmě by to chtělo, aby tomu ještě předcházely nějaké ty bombové útoky kužickosrbských komand proti německým orgánům moci na "lužickosrbském území").

Ti vaši "sudetaci, prusaci, istrijsti itralove, izmirsti reci, turecti bulhari nebo bulharsti turci" se neměli co usazovat v nových domovech - ti se vraceli do svých starých domovů, které tam v podstatě měli po celou dobu své diaspory. Židé odešli z Izraele téněř před dvěma tisíci let, zůstala jich tam jen hrstka a navíc drtivá většina z nich se stejně časem poislámštila. Věrno židovské víře v době po jejich exodu zůstalo na "území Izraele" pár set či naximálně několik tisíc "duší" (a to ještě zpravidla "v ilegalitě". Žádná jejich bývalá vlast se jim nezachovala - zřekli se jí a stala se nezitím vlastí jiných, na rozdíl od "sudetaci, prusaci, istrijsti itralove, izmirsti reci, turecti bulhari nebo bulharsti turci", jejichž původní vlasti stále existovaly jako státní celky osídlené VĚTŠINOVĚ národem, ze kterého vzešli. Židé na "území Izraele" po více jak tisíc let byli zastoupeni méně než 10% obyvatelstva a podle mého tam za tu dobu ztratili jakékoli nároky na zakládání státního útvaru.

A k tomu Bushovi.. Je pravda, že už NENÍ presidentem a Ahmadínežád JE.. Bush ake není presidentem jen proto, že již jej tamní oligarchové za presidenta nechtějí. Ne Američané, ale tamní oligarchové se rozhodli nechat zvolit soudruha Obamu. Kdyby tomu nechtěli, tak by Obama presidentem nebyl.
25. 08. 2010 | 18:23

Josef K napsal(a):

Pane Schlimbach, srdecne zdravim, jestli si myslite ze BEZUROCNE PUJCKY dle prava sharia jsou buhvijak vydone, tak jste vedle jak jedle. Tzv bezurocne pujcky jsou nekolikrate drazsi nez pujcky urocene, ovsem prirazka je oznacena nejakym mazanym arabskym nazvem (IJARA, Muhabahala atd atd) ktery je "sharia complaint". Chudaci muslimsti dluznici pak plati jako mourovati. Ti z nich kteri nahodou umi troichu pocitat a srovnat si cenu uroku u evropskych bank s cenou nuslechtileho islamskeho finacovani pak nezridka zazivaji PRUDKE ZACHVATY NENAVISTI k islamskemu bankovnictvi. Nekterym dokonce i dochazi, ze islam je brzda hospodarskeho porkoku a opravdova pricina toho, ze to v arabskychy despociich vypada presne tak jak to vypada.
25. 08. 2010 | 18:46

Josef K napsal(a):

Pane Honzo 999, zdravim, Jste neprekonatelny DHIMMI-komik (pokud tedy nejste jiz muslim-komik). Vyhnani sudetaku, Italu, Reku z Turecka a severniho Kypru (mimochodem bydlicich na tom uzemi asi o 4000 let dele nez Turci) atd atd bylo stejne spravedlive ci nespravedlive jako SAMOvyhnani nekterych arabskych NOMADU, bezzemku ci mestskych proletaru z uzemi dnesniho Israele a STEJNE JAKO VYHNANI 850 tisic zidu z arabskych zemi.
V cem je rozdil? Ze Psalestinci NEMAJI KDE ZIT? Toto jest zcela lziva palestinske fikce, jeji lzivosti se otevrene chlubivali i mnozi psedupoalstinsti cinitele. Otevrene mnohokrate publikovali ze jde o fikci urcednou k zatlaceni israele co nejdale ci k totalnimu zniceni israele.
Ve skutecnosti uz jeden palestinsky stat je - je to Jordansko. Do rtoku 1985 to bylo i v jodrdanske uistave a hlasali to jordansti kralove - ze JORDANSKO JE PALESTINA A PALESTINA JE JORDANSKO.
Do vynalezu "Palestiny" se vsichni arabi na uzemi byvaleho vijalatu syrie povazovali za syrany. Hledat jakekoliv narodnostni reozdily mezi palosi a jordanci je asi tak posetile jako hloedat rozdily mezi cechy z praveho a leveho brehu vltavy ci labe.
Tragedie SAMOVYHNANI palestincu o cca 16 km na vychod ci sever je v podstate trapna a smesna ve srovnani s tim, co zazily narody jizni, vychodni a stredni evropy behem a po druhe svetove valce z ruk nacistickych a bolsevickych totalitaru.
25. 08. 2010 | 19:18

Josef K napsal(a):

Srdecne zdravim, pane Honzo999 - znovuobjeviteli bludu o rizeni USA nejakym politbyrem americke oligarchie.
Jded o blud nekolikrate jiz popsany psychology, o blud ktery se vyskytoval za dob studene valky stejnou merou na sovetske i americke strane.
Blud vznika u lidi, jejichz myslenmi bylo formovano pevne v jednom ci druhem rezimu, a kteri nemaji dostatecnou empatii k rtomu, aby pochopili, ze "nekde jinde to funguje jinak".
V dusledku tohoto bludu si spousta sovetskych obcanu (I tzv myslitelu) myslela ze USA musi byut rizxeny nejak strasne podlym a zakernym politbyrem prachacu, protozse si jiny zpusob rizeni statu nedovedla predstavit.
Spousta americkych "sovetologu" si pak zase zcela mylne myslela, ze sovetske politbyro se napr pri vyberu vudcu stara o jejich popularitu mezi mladezi, KGB, zemedelci, Ukrajinci atp atp. Proste si nedokazala predstavit politicky system, kde se lze na vse toto zcela zvysoka vys....t. Baani Bash.....
25. 08. 2010 | 19:46

Josef K napsal(a):

Drahy Honzo 999, jeste jedn vtipek z SSSR. Prijeli americti kongresmani na navstevu Nejvyssiho Sovetu. Potkali nstareho poslance Goldberga,mktery tam sedel za zidy. Zepotali se jej, jestli ma nejake stiznostyi co se tyce zachazeni s zidy. Goldberg:"Kdepak, nemohu si na nic stezovat". Kongresmani:" opravdu si na nic nestezujete? Zidi co se vystehovali z SSSR do israele porad na neco reptaji?"Goldberg:"Prosim Vas, copak mne nechapete? Ja si opravdu na nic NEMOHU stezovat!"
NBo ted uz si mohou stezovat v Rusku i Zide, roli SSSR, prevzal Iran. I ten ma poslance zidovske narodnosti, KTERY SI NA NIC NEMUZE STEZOVAT.
USA a Iran jsou si tedy dle Vas jaksi podobne. Za ano...
I v Iranu zidovske poslance, a ti jsou tak stastni, ze si NEMOHOU STEZOVAT. I v Iranu maji proletari minimalni mzdu, ale misto 8$/hod tak 0.08$/hod. I v Iranu vyrabi slusna auta - celkem solidni kpopii 38 let stareho peugeota. I v Iranu maji problemy na ghranicich - misto dovnitr ale lide utikaji VEN. Atd atd. A Iranci jsou stastni - NEMOHOU si totiz na nic stezovat - alespon ne NAHLAS.
25. 08. 2010 | 20:20

Honza999 napsal(a):

Josef K

váš příspěvek z 19:18:32 ponechám bez jakékoli reakce, protože to je já o voze vy o koze...

K příspěvku 19:46:30...

V bludu žijete vy..

Nejen USA, ale téměř celý svět (a tím pádem i vy osobně) je s několika výjimkami (současné Rusko, Írán apod.) posledních cca 300 let řízen několika desítkami rodin. Ty rozhodují o tom, jestli bude válka nebo mír a jestli bude válka, tak rozhodují, kdo s kým bude válčit a kdo a kdy vyhraje... Je pravda, že se sem tam odehraje nějaká menší válčička bez jejich přičinění.. Stoprocentně ale není mír tam, kde si oni válku přejí.

Ten psychologický "výzkum" o bludech, jeho "věrohodné" výsledky a jejich zveřejnění je také objednán a zaplacen těmito rodinami.
25. 08. 2010 | 20:22

Honza999 napsal(a):

Josef K.

Írán a USA jsou v podstatě stejné. Jejich vládci mají stejné cíle - upevňovat svou moc. Jediné, včem se liší, jsou použité metody.

Je to stejné, jako u nás před a po 89.

Před 89 jsme si nesměli stěžovat. Po 89 si můžeme stěžovat. I nahlas. Ale VÝSLEDEK je stejný - páni nahoře stále vládnou tak, jak chtějí ONI a ne tak, jak by si to představovalo obyvatelstvo.

Dá se to srovnat s výjezdy do ciziny za bolševika a dnes. Tehdy na to, aby vyjel do ciziny, dokázal našetřit skoro každý normálně pracující a normálně žijící (tedy s výjimkou alkoholiků, narkomanů, karbaníků a osob práci se vyhýbajících). Měli na to všichni, ale mohli jen někteří. Dnes mohou všichni, ale mají na to jen někteří. Výsledek je stejný - dnes na Mallorku jezdí ti samí, co na ni jezdili za bolševika (s nepatrným rozdílem, ža za bolševika mohli jednou ročně a dnes mohou i několikrát) a doma musí zůstat ti, co museli doma zůstávat za bolševika. Jistě, je pár desítek tisíc výjimek - ale v rámci 10ti milionového národa se v podstatě nic nezměnilo.
25. 08. 2010 | 20:41

hovorka11 napsal(a):

Josef K:
Napsal jste toho hodně, ale dost nesouvisle.
1. Genocida muslimů Izraelci je naprosto historicky podložená stejně jako hoůocaust židů a její popírání by mělo být trestáno obdobně:

cituji:
tragédie „Nakba“
Daniel Veselý
ČR si v těchto dnech připomíná 60. výročí vzniku státu Izrael i jeho „Válku za nezávislost“. Tyto události mají však svou Nemesis, a to v podobě arabské tragédie, jež je provázely. Založení státu Izrael si vyžádalo destrukci 531 palestinských vesnic, 11 městských čtvrtí ve městech Tel-Aviv, Haifa a Jeruzalém a vypuzení tří čtvrtin palestinské populace z domovů. Nakba (z arabštiny katastrofa) podle izraelských historiků IIan Pappého, Avi Shlaima, zčásti i dvorního izraelského historika Ben Morrise, spočívala v plánované etnické čistce (Plán D především ), již dirigoval izraelský premiér David Ben Gurion. Plán D zahrnovaly masové vraždy, destrukce domů, vesnic, úrod, znásilnění a masakry bezbranných domorodců, včetně žen a dětí, a to s jasně definovaným cílem – vytvořit exkluzivně Židovský stát bez Arabů, a to jakýmikoliv prostředky. Svědectví jednoho z mnoha izraelských vojáků, který se zúčastnil Plánu D:„První vlna dobyvatelů zabila asi 90 mužů, žen i dětí. Děti zabíjeli tak, že jim rozbíjeli hlavy železnými tyčemi. Nebyl tam žádný dům bez mrtvých. Dvě starší ženy byly v jednom domě vyhozeny do vzduchu, další žena s dítětem zastřelena.“ Palestinští uprchlíci z let 1947 - 49 a jejich potomci podle mnohých představují jádro tohoto konfliktu. Dokud nebude vůle jej alespoň částečně vyřešit, konec násilí na obou stranách je v nedohlednu.
25. 08. 2010 | 20:42

hoven napsal(a):

honza 999,
v demokracii rozhodují voliči. např. v USA rozhodli o stažení američanu z vietnamu, pokud by nebylo tlaku veřenyho minění, tak by američani ve vietnamu vyhrali. . žadný rodiny. ty rozhodujou akorát v tve hlavě.
25. 08. 2010 | 20:43

hovorka11 napsal(a):

JosefK:
Vznik terorismusu v arabském světě začíná vznikem prvních teroristických organizací před a při vzniku Izraele.

cituji:
Rozdělení Palestiny je ilegální. Nikdy nebude uznáno…Jeruzalém navždy byl a bude naším hlavním městem. Velký Izrael je vytvořen pro Izraelce. Pro všechny a navždy.

Menachem Begin, předák teroristické organizace Irgun a ministerský předseda Izraele v letech 1977 - 83, 1947.

http://cs.wikipedia.org/wik...
25. 08. 2010 | 20:56

hovorka11 napsal(a):

Josef K:
na videu je vidět současná genocida namířena proti palestinskému obyvatelstvu krátce před volbami v Izraeli:
Akce "lité olovo".

Následky bílého fosforu proti živé síle obyvatelstva stojí za to (viz obrázek a video při napadení školy)
http://suta.blog.respekt.cz...
25. 08. 2010 | 21:10

Josef K napsal(a):

Dreahy Honzo 999 - jeste zpet k vasi vtipne poznamce o navratu Otalu, Nemcu, Reku, Polaku ZPET do svych domovu.
Vite o tom, ze Nemecko prislo o 35% uzemi, zew bylo rozmlaceno na prach a absorbovalo 10 milionu uprchliku, z nichz se vetsine "VRACELA" hahahaha... do "Vaterlandu" po vice nez 600 letech? Vite ze behem 5 let vsichni nejak bydleli a nikdo z nich neni takovy dement, aby se sel odpalit se sebevrazednou veytsickou do nejake domazlicke co BRESLAUske kavarnicky? Vite zde Reci bydleli v Izmiru o 4000 let drive nez Turci? Vite o mtom, ze dalmatsti "italove" bydleli v dalmacii jiz pred prichodem slovanu? Kdo si myslite ze postavil Dioklecianuv palac ve Splitu? Sovetsky Svaz?
25. 08. 2010 | 21:14

hovorka11 napsal(a):

Josef K:
Koho se bojíte víc, Izraele nebo Íránu? Já daleko víc Izraele s jadernými zbraněmi, který terorizuje okolí, než Íránu, který nevede zahraniční války a neohrožuje nás!

Ještě k Íránu, kde bohužel tajné služby CIA přispěly k islámskému státu a odklonu od demokratizace nastolením tvrdé diktatury, o demokracii v Íránu jim evidentně nešlo (ještě si pamatuji, jak Réza Páhlaví navštívil ČSSR a se svou krásnou ženou trávil čas v přátelských rozhovorech s Gustávem Husákem- krátce na to byl svržen- ve svém paláci měl mučírnu, kde se vraždilo).

Cituji z Wikipedie:

Pod dohledem okupačních vojsk se ve dnech 28. listopadu až 1. prosince 1943 konala v íránském hlavním městě Teheránská konference za účasti Roosevelta, Churchilla a Stalina.

Muhammad Rezá Pahlaví po válce umožnil jisté uvolnění politických poměrů a v Íránu se tak na legální bázi zformovaly politické strany. V roce 1951 se stal ministerským předsedou vůdce Národní fronty Muhammad Mosaddek, jehož vláda znárodnila íránský ropný průmysl, kontrolovaný od počátku století Brity. Toto opatření vyvolalo mezinárodní krizi ve vztazích s Velkou Británií (viz íránská krize) a vyústilo ve státní převrat, zorganizovaný šáhem za podpory CIA. Od té doby vládl Muhammad Rezá Pahlaví diktátorsky pomocí tajné policie SAVAK, přičemž zahraničněpoliticky se orientoval na spojenectví s USA. Jeho autokratické metody a přílišné prosazování západní kultury postavily proti monarchii téměř celou společnost.

Islámská republika:

V roce 1978 vypukly v celém Íránu rozsáhlé protivládní demonstrace, které přerostly v revoluci a skončily svržením starého režimu. Šáh musel 16. ledna 1979 odejít do exilu a mocenské vakuum vyplnil charismatický duchovní, ájatolláh Rúholláh Chomejní, který se naopak z exilu vrátil. V následujících měsících byly demontovány všechny pílíře šáhovy světské diktatury, referendem schváleno ustavení islámské republiky a do ústavy zakomponovány teokratické prvky. Chomejní postupně prosadil svou politickou doktrínu „o nadvládě teologa“, jež v praxi znamenala, že moc převzalo šíitské duchovenstvo. Jedna diktatura nahradila druhou.

Zahraničněpoliticky se nový režim dostal téměř ihned do konfliktu s USA (viz Americká rukojmí v Íránu), dosavadním nejužším spojencem, a se sousedním Irákem ovládaným světskou stranou Baas Saddáma Husajna. V roce 1980 překročila irácká armáda hranice Íránu a začala íránsko-irácká válka, jež trvala osm let a stála zhruba milion lidských životů. Vnější ohrožení Chomejnímu a jeho okolí umožnilo ještě více omezit svobodu ve vnitropolitickém smyslu – popravy byly na denním pořádku.
25. 08. 2010 | 21:37

Josef K napsal(a):

Vazeny Hovorko 11, chcte eb yt i nadale smesny? Tak jako Plastelinci?? Genocida muslimu? Kolik jich zahynulo? Neco snad jako Armeni v Turecku???? Nemci byli VYHNANI - 10 milonu do 50 milionoveho statu rozbombardovaneho na padrt. Polaci byli z Ukrajiny VYHNANI - do Slezksa rozbombardovaneho na padrt. A ted POZOR!!!!! Palosi byli CASTECNE VYHNANI (asi 80 tisic, castecne se zbalili sami - jak rekl Mahmud Abbas - "my Arabove ze Sefadu jsme utekli vsichni- meli jsme strach, ze se nam Zide budou MSTIT za pogrom z roku 1929..." uprimna a zlata slova soudruhu Abbassi......
Slav na panarabska ri9se prisla o CELYCH 0.15% sve rozlohy!!! Ta hruza???? Opravdu K NEPREZITI??? Pro panarabsky supernarod, ktery ryzuje 600-800 miliard petrodolaru rocne???? SUDETACI V KLIDU CHODI DO FABRIK ale palestinsti dementi se museji jeste 60 let po prohrane valce odpalovat se sebevrazednymi vestickami po kavarnach??? Dejte si pokoj.....
Sudetaci bydli v novychy domcich, I palosi bydli v novych domcich, nekteri maji v garazi tri medaky, jini "jenom" ojetou skodu Octavii. Nekteri maji od UNRWA kanalizaci zakopanou, jini maji kanalizaci v rigolu. Podivejte se do nekterych ceskych a slovenskych vesnic, zda se tam zije nejak lepe. Ovsem proc se neprohlasit za uprchlika:1)zadarmo lekarska pece od UNRWA cca na evropske urovni 2)zadarmo od UNRWA pytle mouky, cukru, cocky, konzervy 3) zadarmo od UNRWA matros na opravu domku 4) Nouzove joby od UNRWA v pripade nezamestnanosti.
Zkouste tyto materielni vyhody nabidnout proletariatu v brlozich Kahiry, Alexandrie, Damasku, Ammanu. HAHAHA.... I 60 let po valce muzete mit tolik palestinskych pseudouprchliku, kolik chcete. pALESTINSTI SIMULANTI NUPRCHLICTVI JSOU JEDINA SKUPINA UPRCHLIKU NA SVETE, KTE SE UPRCHLICKE DEKRETY DEDI A ROZMNOZUJI KRALICI RYCHLOSTI, vsichni jini urpchlici NIKDY nejsou dedicni, vsichni se ZA PAR LET ASIMILUJI - specielne pokud jsou v jazykove identickem prostredi.....
Pkestiunsti uprchlici dle definice OSN uz z 99% vymreli - jedna se nyni pouze o pseudouprchliky dle specielni definice UNRWA (sestavene antisemity za ucelem vecneho boje proti ZIOMISMU......)
25. 08. 2010 | 21:43

Josef K napsal(a):

Vazeny Hovorko 11: Jeste ze jste rpipomnel pokrokoveho a popularfniho soudruha Mosadeka - t6en byl takl popularni ze jej CIA urcite subdavat nemela. A vite proc byl popularni? Zacal znarodnovat a rozkulacovat majetek odporne bohatych iranskych zidu. A podporovat pogromy na zidy. Asi jako altgenosse Ada Hitler.
To se to hospodari progesivnim soudruhum z rozkulaceneho majetku, ze ano. Jen jestli vam neni divne, ze v tech zemich kde se zacalo z rozkulacovanim majetku bohacu jsou nakonec uplne nejvetsi chudaci zase ti chudaci. Neni Vam divne, ze v USA je minimalni mzda 8 US$ na hodinu, a v Iranu, kde byl majetek cizich kapitalistu rozkulacen je minimalni mmzda na hodinu STOKRAT MENSI??? No hlavne ze chudakum prejete zase nejakeho soudruha Mosadeka....
25. 08. 2010 | 21:56

hovorka11 napsal(a):

Josef K:
Pořád opakujete, jak jsou na tom špatně íránci, palestinci, arabové a že si za to můžou.
Bohužel, nemáte pravdu. To co se děje v arabském světě je snaha Izraele i USA zachovat co nejtvrdší podmínky pro ty, co se dožadují práv oproti nim.
Gaza je skutečný koncentrák. Není náhodou, že v šotech nacistických filmů byly ukazovány krásné sprchy, pod kterými se v táborech myli vězni- k čemu sloužili víte. Ale obyčejní obyvatelé Německa v době války o tom nevěděli !
Podobné je to s Gazou, kdo tam chce svobodně zdokumentovat skutečnost, tak je terorista! Stahování smyčky okolo Gazy je postupné a trvalé.
Jak chtějí udělat izraelci konečné řešení s Gazou ? Odpovíte mě?

Možnosti:
1)Obsadí se izraelskými vojsky jako doupě teroristů a všichni se vyženou?

2)Znovu se zablokuje velká část přísunu potravin a vyvolá se "humanitární krize teroristů" a tím vynucený útěk?

3)Bude se čekat na vystřelení rakety, která dopadne na neprávem okupovaná území a Izrael vybombarduje celou Gazu s tím, že mají obyvatelé např. 48 hodin na odchod mimo území Palestiny ?

Myslím, že tyto tři možnosti jsou nejblíže realitě.
25. 08. 2010 | 22:02

Josef K napsal(a):

Drahy Honzo 999: pokud berete 10 tis mesicne, chapu ze muzete byt proti kapitalismu zatrpkly.
ALE -m proc se spokojujete s joem za 10 tisic? Procv nejdete delat do statistickeho uradu? Zid Fischer tam jiste nemakal za 10 tisic mesicne.... schazi vam ruda nebo modra knizka nebo znalost ekonometricke matematiky?
Proc nejdete delat zubare? Tedrch je malo, vetsinou si prijdou na solidni penize, muj zubar klidne jezdi na malorku treba 5x rocne.... schazi Vam modra placka nebo diplumek z lekarske fakulty UK????
25. 08. 2010 | 22:06

hovorka11 napsal(a):

Josef K:
Když se začnou vměšovat státy vojensky na cizí území, tak tam snad vždy vznikne násilné prostředí. Násilí plodí násilí a to platí na 100%. Nelze dělat "svobodu" machinacemi nebo vojenskou silou proti zájmům obyvatelstva v daných zemích, to jak vidíme nejde v Afgánistánu Íráku a ani by to nešlo v Íránu!

Dnes se stydím za to, že se zbraní okupujeme státy, které se k nám nechovali nikdy nepřátelsky - to není řešení. Vlastně jsme si vymazali právo kritizovat rusáky za rok 68, vždyť provádíme to samé- "osvobozujeme" proti vůli většiny místního obyvatelstva !
25. 08. 2010 | 22:15

hovorka11 napsal(a):

Josef K:
Ještě k úrovni společnosti:
Ti kteří se umějí rozmnožovat a vychovat více dětí jsou životaschopnější, než ti, kteří mají jedno dítě.
Není většího důkazu úpadku civilizace než je neschopnost reprodukce tzn. tato civilizace se stává zaostalou vůči všem okolo, obvzlášť když to neřeší a radši nabírá cizince a ještě se tím chlubí. Větší důkaz zaostalosti snad ani nemůže být !!!
25. 08. 2010 | 22:36

Josef K napsal(a):

vazerny staromilce Hovorko 11: BRAVO - z Vaseho hlediska jsou vrcholem zivotaschopnosti Yemen a Somalsko - velka cast tamnich zen jest dle vzory mohamedovy Aishy oprovdana jiz ve veku 8 jar a zacina sexuelne zit a rodit okamzite po prvni menstruaci. Rodinky se 4 zenusklami a 36 detmi nejsou zadnou zvlastnosti. Ma to jen 2 hacky - 1) i nekterym muslimkam se takove prefeudalni pomery zacinaji zajidat - asi se moc divaji na TV 2) pologramotni yemensti a somalsti soudruzi bohuzel jiz nemumi primitivnim pstevectvim ani vyrobou kinzalu sve pocetne rodiny uzivit - bez potravinove pomoci "degenerovaneho zapadu" by tam 90% obyvatelstva pomrelo hlady.
A to je tak trosicku problem VSECH antikapitalistickych hura hnuti - bez potravin z kapitalistickychy statu by 90% obyvatelstva v islamistickych ci socialistickych despocii pomrelo hlady.
A nezda se mi, ze by nekdo do Israele nebo do Italie ci Spanelska nekdo muslimy nejak zvlast ZVAL.... vy nejaka takova paka snad znate? Naopak, cerni MUSLIMSTI uprchlici pred MUSLIMSKYM arabskym terorem a rasismem plavou pres more utikaji prtes sinai do ISRAELE!!!! a z ropne velmoci Libye do Italie UPLNE SAMI treba na nafouknutych preumatikach - a Italie se pak doprosuje muslimskeho velmoze Gadaffiho, aby si laskave pobral sve muslimske souverfce ZPET. A hadejte co? Protiamericky soudruh Gaddaffi nema o sve muslimske bratry nijaky zvlastni zajem..... to je trosicku zvlastni islamska solidarita? Jenom hubou, tak jak jest to u arabskych despotu zvykem....
26. 08. 2010 | 00:11

Josef K napsal(a):

Vsichni drazi obdivovatele zazracne islamske revoluce v Iranu,

mate pravdu, ze kazda zeme ma sve vady a sve chudaky. Jen tak trochu zapremyslejte nad tim, ze v nekterych zemich je minimalni mzda pro chudaky US$8 na hodinu a v Iranu 0,1 US$ na hodinu. Premyslejte, kde se maji chudaci lepe. Premyslejte proc tak mnoho dokonce i muslimu zada o azyl ci imigracni visum do zeme VELKEHO SATANA - USA.....
Premyslejte, jak je to mozne, ze ropna velmoc cislo jedna - Iran -s velkymi rekami, lesy a poli nedokaze UZIVIT SVE VLASTNI OBYVATELSTVO.
A jak je mozne, ze do "zleho israele" utikaji muslimove ze vsech koncin afriky.....
26. 08. 2010 | 00:34

Josef K napsal(a):

Vazeny Hovorko 11 - prosim prestante plakat nad gazanskym utrpenim - vsu8de jsou chudaci a bohaci - i pod islamfasistickym rezimem v Gaze to neni jine, zubari se maji lepe nez helfri na stavbe, jako vsude jinde. Snad vas trochu obveseli clanek o Gaze z arabofilni AP - Gazane si otevreli shopping mall, ale ma jen 2 patra a je ve stare hale, Gazane si otevreli olympisky bazen, ale vstup neni pro kazdeho, Gazane maji luxusni restauarace jako ROOTS - ale ani tam bouzel nemuze jisyt kazdy - je to hlavne pro islamogfasisticke spicky a ruzne zahranicni antisemity - humanitarni pracovniky...

New mall fuels debate over Gaza suffering under Israeli blockade

Published August 23, 2010
Associated Press
26. 08. 2010 | 00:40

Josef K napsal(a):

Vazeny hovorko 11 - dalsi clanek o utrpeni v Gaze z arabofilni AP. Chudak Gazan maka na demolici nekvalifikovany helfer na stavbe - dostava tak 15-30 US$ na den.
Drive vydelaval mnohem vice v prumysove zone (to jest u zidu - to ale nidko nerika - dokud je Hamas nevyhnal palosi tam meli tak 800-1000 us$ mesicne). No zidi jsou v tahu, platy jsou "trochu" horsi, to je smutne.....
Na druhou stranu - kolik si vydela nekvalifikovbany delnik v Cechach? Pro Honzu 999 je kapitalismus v Cechach 10 tisic KC mesicne? To je cca to co vydela Gazansky helfr na stavbe, co???? To je nahodicka? Honzo, pokud si vydelavate jen 10 tisic mesicne, taky vam UNRWA zadara soupne kazdy mesic 50 kg mouky, 50 kg cukru a 5 kg cocky? Taky vam dava UNRWA zadarmo matros na opravu baracku?
Ne? Vam UNRWA nedava nic? A mate nejake romske sousedy bez prace? A tem take UNRWA nic nedava??? Jak to???? nejde o nejaky Zionizmuz - razizimuz???
No zkuste se u UNRWA prihlasit.... treba se vam lepe ten kapitalisimus v Cesku rozdycha.....
In a measure of Gaza's desperation, scavengers sell rubble from bombed-out airport

Published August 16, 2010
| Associated Press
26. 08. 2010 | 01:20

vasja napsal(a):

Pěkný vzdělání, pani Kalhousová.
Jako Pehe s Liškou dohromady.
Chystáte se i na nějaký džendr?
26. 08. 2010 | 05:33

hovorka11 napsal(a):

Josef K:
Asi jste s tou porodností nepochopil:
jde především o zachování reprodukce v západních demokraciích. Tato reprodukce je okolo 1,6 na dvojici zdravých lidí, byla by potřebná cca 2,2.
Tak si uvědomte - kde soudruzi z neoliberálního finančnictví udělali fatální chybu?
Je to jednoduché a dost mě to jak budoucího důchodce štve.

Zjednodušeně jde o "modlu peněz" před rodinou, kteří mladí "konečně" vzali za svou.

"Sociální systém" jde u nás přímo proti pororodnosti ve velmi mnoha bodech a zcela jasně je zaměřen na důchody - odvrátil se od podpor rodin s dětmi. Nevím jak u Vás, ale tady to lepší nebude.
Když půjdete s malým dítětem u nás, tak si ho nikdo ani nevšimne. Když se budete pohybovat v arabské, vietnamské, mongolské společnosti, tak se mu budou snažit přinést "modré z nebe". V Turecku a Egyptě na to přímo průvodkyně upozorňovala, že kdo se tam usměje na dítě, tak není "úchylák", ale že mají děti všeobecně rádi.
U nás v Evropě dochází k naprosto zvrácenému vývoji kde děti budou více živit ty kteří si platili důchodové pojištění se státní podporou, než vlastní rodiče, kteří je vypiplali za finančních obětí. Celý současný ůsociálnín systém" s bankovním průmyslem vnucených produktů vnímám jako velmi odporný a lobbystický- naprosto umrtvuje porodnost.
26. 08. 2010 | 07:45

hovorka11 napsal(a):

Josef K:
Asi jste s tou porodností nepochopil:
jde především o zachování reprodukce v západních demokraciích. Tato reprodukce je okolo 1,6 na dvojici zdravých lidí, byla by potřebná cca 2,2.
Tak si uvědomte - kde soudruzi z neoliberálního finančnictví udělali fatální chybu?
Je to jednoduché a dost mě to jak budoucího důchodce štve.

Zjednodušeně jde o "modlu peněz" před rodinou, kteří mladí "konečně" vzali za svou.

"Sociální systém" jde u nás přímo proti pororodnosti ve velmi mnoha bodech a zcela jasně je zaměřen na důchody - odvrátil se od podpor rodin s dětmi. Nevím jak u Vás, ale tady to lepší nebude.
Když půjdete s malým dítětem u nás, tak si ho nikdo ani nevšimne. Když se budete pohybovat v arabské, vietnamské, mongolské společnosti, tak se mu budou snažit přinést "modré z nebe". V Turecku a Egyptě na to přímo průvodkyně upozorňovala, že kdo se tam usměje na dítě, tak není "úchylák", ale že mají děti všeobecně rádi.
U nás v Evropě dochází k naprosto zvrácenému vývoji kde děti budou více živit ty kteří si platili důchodové pojištění se státní podporou, než vlastní rodiče, kteří je vypiplali za finančních obětí. Celý současný ůsociálnín systém" s bankovním průmyslem vnucených produktů vnímám jako velmi odporný a lobbystický- naprosto umrtvuje porodnost.
26. 08. 2010 | 07:45

hovorka11 napsal(a):

Co se týče porodnosti v rozvojovém světě, tak tam je to podobné jako za našich dědů a babiček- porodnost běžně dosahovala 7 a více dětí především v chudších rodinách.
Příroda to tak zařídila, kde je velká úmrtnost, tam bývá ještě větší porodnost. Je to zákonitost, jen naše západní civilizace razí "nové cesty" ale k úpadku.
26. 08. 2010 | 07:50

Kateřina Amiourová napsal(a):

O novodobých válečných plánech zu místa, kde se opravdu tvoří: (10 min video)
http://video.google.com/vid...
27. 08. 2010 | 10:19

Josef K napsal(a):

Hovorko 11, je to tak, nasi dedove spise pradedove v cechach meli normalne 8-14 sourozencu.
Snizovanim po0ctu deti zdanlive zavisi na zivotni urovni, ve skouytecnosti zavisi mnohem vice na vzdelanosti zen.
Omezovat vzdelanost zen v rozvojovych zemich je cesta k dalsi bide.
Exposivni porodnost v Africe je cesta k dalsi bide - specielne v zemich, kde mnoho rodin ma pres 30 deti, kde se vsichni zivi pastevectvim koz, a kde kozy v polopousti prave spoasaji posledni trsy travy.
V Evrope lidem nezbude nez omezit piti, koureni, utraceni za blbosti (bude to bolet) a setrit si na penzi uplne sami. Tak jak je to v zemich, kde zadny silny pensijni system neni.
27. 08. 2010 | 11:41

Josef K napsal(a):

Oani Katerino Amiour. Jak tak poekne pisete proti US zakladnam a US vojenskym firmam, nahladl jsem na Vami mpropagovane stranky a kdesi v Headeru jsem zahledl fotku Gandhiho.
TOTO SE MI JEVI JAKO CHUTZPE nejhrubsiho zrna.
Gandhi BYL antisemita jako vysity - vycital Zidum ze se nenechavali podrezavat od zdivocelych arabasskych barbabu jako ovce. Na drtuhou stranu pochybuji, zze by se njak moc verejne zastaval islamofasistickych ci spise islamonacistickych rezimu typu Hamas, Iran, Libye apod - tak jako Vy a vasi soukmenovci. Rezimu kde se zensky kamenuji prfo domnelou neveru, a kde se politicti protivnici "napravuji" mimosoudnimi popravami, shozenim ze strechy mrakodrapu ci prostrelenim obou kolen pred ocima shromazdene rodiny. Rezimu ktere se chlubi uspechy pri sebevrazednych atentatech proti civilum a UMYSLNYM ostrelovanim civilnich objektu raketami.
Jiste si po bolsevickem vzoru vasi soumnenovci rikaji, ze kdyz se kaci les, tak musi letat "trisky" (rakety stredniho doletu)....
27. 08. 2010 | 12:58

Pseudonym napsal(a):

to: Josef K

pane kolego Vy jste fanatik jako jsou lidé od Jehovistů. Nebyl jste u nich náhodou? Jednou se na mne takový přilepil v autobusu a pouze ON měl vždy pravdu.
Předkládal jsem různé argumenty ale bylo to marné, on byl pečlivě připraven. Tochu mi ho připomínáte. Už jenom počtem Vašich příspěvků. Kolik Vám platí, za to, že jste takhle dobře připraven - to je dobře odvedená práce... :o))
27. 08. 2010 | 14:01

Josef K napsal(a):

pane pseudonyme, v jednom mate asi pravbdu - snazit se vysvelit cokoliv lidem, kteri na slozitejsi socialni situaci reaguji nadavanim na Zidy a velebenim islamofasistickych rezimu je vetsinou marna prace. Baani Bash...
27. 08. 2010 | 15:45

Josef K napsal(a):

Bidaq a Shopping Mall GAZA:
Occupying the first two floors of an existing Gaza office tower, the shopping center features a fried chicken restaurant — now closed during the day for the Muslim fasting month of Ramadan — and a supermarket on the ground floor. The upstairs has a toy store, a perfume and accessories shop and clothing stores.

If they have the cash, shoppers can now buy Pringles chips, but Gazans maintain that the mall doesn't change the fact that the coastal strip suffers from rampant unemployment, poor utilities and the border closures that keep people locked in.

"People say there are no problems because Gaza has mayonnaise and ketchup," said Gaza dentist Samir Ziara, 59, while browsing the mall's supermarket. "If you lock someone in a room but take care of all of his basic needs, is that enough to make him HAPPY?"

Local media heavily reported the mall's festive opening last month. Hamas Social Affairs Minister Ahmed al-Kurd cut the ribbon. Other Hamas officials also attended, though Hamas and mall administrators denied any official connection.
27. 08. 2010 | 18:03

Pseudonym napsal(a):

to: Josef K:

proč sem dáváte anglické příspěvky o obchodním centru z GAZY to mi rozum nebere. Děláte si srandu z lidského utrpení? Nejdřív srovnáte pásmo Gazy se zemí, roztřílíte tam školy, zničíte infraskturu a tady píšete o "nakupování". Jděte k čertu Vy provokatére. Měl byste se stydět!
27. 08. 2010 | 19:03

Josef K napsal(a):

Vite pane pseudonyme - cetbou novin a proarabsklych blogu lze snadno ziskat dojem, ze Gaza je uplny Darfur. Pak z toho lide sili, nadavaji na Zidy, protoze si mysli, ze Zide opravdu zachazeji a Araby jako Hitler zachazel s Zidy.
Situace v Gaze neni takova, ze bych tam chtel bydlet jako pologramotny arabsky helfer nebo student nebo cokoliv. Gaza vsak neni zadny darfur. Rozsah skod v Gaze se omezuje ulice, odkud teroristi strileli na israel rakety a mortary. Vida, uz je to prestalo bavit - pocet raket odpalovanych na israel klesl cca o 90%.
S vyjimkou nekolika pitene zachovavanych rozvalin slouzicich jako kulisy pro nartaceni Paliwoodskych reportazi se v gaze jiz oleccos postavil, zrekonstruoval se shopping mall, postavil se olympijsky bazen ("za krute blokady" - hahaha...) a gazane si rozhodne prio nakupovani v shopping mallu nestezuji na hlad, a na rozdil od minuleho roku uz si nestezuji na nedostatek vubec niceho. Zbozi je dost, zubar Samir rika ze vseho zbozi je dost - ale ze nemohou jezdit kam chteji - a proto NEJSOU STASTNI.
Moc se nedivim, ze lide, co si sami zvolili islamonacistickou vladu nejsou stastni. To se dalo cekat. Ale co se tyce nakupovani, platu, zdravotni pece atd atd mohli dopadnout podstatne hur. MIMOCHODEM - NAPROSTA VETSINA ARABU NAS TOM JE HUR NEZ GAZA - staci se podivat do proletarskych cvrti Egypta, Jordanska ci Syrie.......

Smutna vec pro araby je to, ze nejvice prav maji v zidovskem state - jinak se ARABOVE sami k sobe chovaji MNOHEM HURE, nez se k nim chovaji zide....
28. 08. 2010 | 17:00

Pseudonym napsal(a):

to: Josef K
Pepo ty jsi fakt rasista a demagog.
28. 08. 2010 | 21:47

Josef K napsal(a):

Demagogove a rasisti jsou spise lidi, kteri ignoruji, ze se Arabi v Israeli a diky nekonecne peci UNRWA dokonce i v Blbakovske Gaze a WestBanku maji lepe, nez Arabove kdekoliv jinde.
Rasisti a ultrapokrytci jsou lidi, kteri berou jako hotovou a spravnou vec, ze zide nesmi zit mezi Arabi a pokud uz nejaci JAKYKOLIV JINOVERCI ziji mezi Araby , tak ze maji silne omezena prava (slysel jste, ze by krestane meli v KSA kostel?????)- a na druhe strane BOJUJI PLNOU PAROU za prava islamistickych extremistu tam, kde jsou tito (nastesti) v mensine.
Pokrytci a rasiste jsou tez ti Arabi, co falesne skuhraji nad "bidou muslimu v Gaze" a tise prihlizeji genocide nearabskych mensin v arabskych zemich. Ci dosti brutalnimu zachazeni s tureckou a armenskou mensinou v Turecku. Maji snad mensiny v Turecku svoje skoly - tak jako arabove v Israeli?
Maji snad mensiny v Iranu rovnopravne postaveni, kdyz stat dle ustavy plne kontroluje siitska teokracie?
29. 08. 2010 | 23:33

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 07:51

SherryEvans31 napsal(a):

freelance writer
15. 06. 2011 | 20:08

ShepherdJeannette32 napsal(a):

freelance writer
02. 07. 2011 | 21:41

SaundersTommie napsal(a):

freelance writer
03. 07. 2011 | 03:57

YvetteHanson32 napsal(a):

freelance writer
04. 07. 2011 | 18:15

DyerDena napsal(a):

freelance writer
11. 07. 2011 | 09:06

car insurance virginia napsal(a):

It is the best time to make some plans for the future and it's time to be happy. I have learn this post and if I may I wish to recommend you few attention-grabbing things or suggestions. Maybe you could write next articles relating to this article. I desire to learn more things about it! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia auto insurance</a>
10. 08. 2011 | 07:43

business loans napsal(a):

freelance writer
22. 09. 2011 | 10:40

best auto insurance rates napsal(a):

Thanks for sharing superb informations. Your web-site is very cool. I'm impressed by the details that you have on this site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this web page, will come back for extra articles. You, my pal, ROCK! I found just the information I already searched all over the place and just couldn't come across. What a perfect site. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">average auto insurance rates by zip code</a>
15. 10. 2011 | 17:24

utcuvr8516 napsal(a):

wcjfarly [url=http://saclongchampensoldes.webnode.fr/#4761]longchamp pliage pas cher[/url] cgszhdht <a href="http://saclongchampensoldes.webnode.fr/#9249">longchamp pas cher</a> iunjrmmj http://saclongchampensoldes.webnode.fr/uflqyqpw [url=http://saclongchampmagasin.webnode.fr/#8763]sac longchamp pliage[/url] scpdxlmm <a href="http://saclongchampmagasin.webnode.fr/#9868">longchamp pliage pas cher</a> fhoowhzr http://saclongchampmagasin.webnode.fr/
02. 09. 2012 | 22:34

Bogeagere napsal(a):

dftylltm [url=http://frdoudounemlerpascher.webnode.fr/#4246]moncler[/url] ycatblpy <a href="http://frdoudounemlerpascher.webnode.fr/#7960">doudoune moncler pas cher</a> ugmqefkm http://frdoudounemlerpascher.webnode.fr/iivvnnzx [url=http://doudounemclerensoldes.webnode.fr/#2213]moncler pas cher[/url] gbkxigdr <a href="http://doudounemclerensoldes.webnode.fr/#7995">moncler</a> ipklduqo http://doudounemclerensoldes.webnode.fr/
03. 09. 2012 | 23:55

SaidsbitMab napsal(a):

jjawvkhx [url=http://hoganscarpesonline.webnode.it/#2994]hogan scarpe[/url] mbnmwqyk <a href="http://hoganscarpesonline.webnode.it/#5795">hogan scarpe</a> uvffjoke http://hoganscarpesonline.webnode.it/fpfgypco [url=http://italianhoganscarpe.webnode.it/#3859]hogan scarpe outlet[/url] zljafcka <a href="http://italianhoganscarpe.webnode.it/#3711">hogan scarpe</a> wylgnlqr http://italianhoganscarpe.webnode.it/
08. 09. 2012 | 05:02

sigBrildWreri napsal(a):

srgafmilu [url=http://franceloubutindesoldes.com/#87x9]louboutin pas cher[/url] mkehlbaorj <a href=http://franceloubutindesoldes.com/#47p3>christian louboutin pas cher</a> ohhackb
20. 09. 2012 | 12:33

Keedament napsal(a):

mcbgzsmk [url=http://ukguiibagssales.webeden.co.uk/#6488]gucci outlet[/url] yobelmfwyy <a href=http://ukguiibagssales.webeden.co.uk/#1644>gucci uk sale</a> egbdlvm
nslpozej [url=http://salesmulbagsoutletstore.info/#9295]mulberry outlet uk[/url] somlkikrkm http://salesmulbagsoutletstore.info/#0091
25. 09. 2012 | 10:34

NeubLayebra napsal(a):

seema <a href=http://frdeabercromfitchmagasinn.info>abercrombie</a> cdvtc <a href=http://frdesacvuittonnmagasinn.info>sac louis vuitton</a> jyueje http://frdesacvuittonnmagasinn.info aa uni
21. 10. 2012 | 15:25

apancelam napsal(a):

ijnxretll <a href="http://www.frcdoudounemclerensoldes.com/">moncler pas cher</a> eoseiiuo <a href="http://www.frcabercromfitchpascher.com/">abercrombie soldes</a> xcaguicww uwttif <a href="http://www.frcairjodnnchaussres.com/">http://www.frcairjodnnchaussres.com/</a> ybcurqxv http://www.frcdoudounemclerensoldes.com/
25. 10. 2012 | 12:46

Roman Miroslav napsal(a):

To je ale opravdu nehoráznost, chtít na Izraeli, aby se přidal ke smlouvě o nešíření jaderných zbraní.
19. 11. 2012 | 02:01

freerelax napsal(a):

An actual double strain on swimwear [url=http://plus-size-swimwear.webnode.com/]plus size swimwear[/url] Bizarre document provides you with the truth around swimwear that experts claim just some customers are aware of. [url=http://modest-swimwear.webnode.com/]retro swimwear[/url] Independent guide divulges Couple of fresh, new things of swimwear that noone is bringing up. [url=http://spanx-swimwear.webnode.com/]vintage swimwear[/url] Howcome everybody is absolute wrong when it comes to bikini and as a consequence the reason why you must check this report. [url=http://vitamin-a-swimwear.webnode.com/]betsey johnson swimwear[/url] The main reason why everything you have read about swimwear is truly wrong and what you ought to know.
Creative swimwear E-book Reveals Ideal Way To Rule The swimwear Arena [url=http://girls-swimwear.webnode.com/]target swimwear[/url] Creative questions about swimwear replied not to mention why you really should try to look at every word on this guide. [url=http://freya-swimwear.webnode.com/]gottex swimwear[/url] All that all others actually does when it comes to swimwear and specifically what youwant to do different. [url=http://victoria-secret-swimwear.webnode.com/]victoria secret swimwear[/url] Upcoming swimwear Ebook Illustrates Techniques To Dominate The swimwear Market [url=http://cheap-swimwear.webnode.com/]swimwear sale[/url] Contemporary piece of content shows you the low down of swimwear and the reason why you must take action right now.[url=http://women-swimwear.webnode.com/]tan through swimwear[/url] Rare review provide you with the run information on swimwear which experts state only one or two guys are conscious of.
07. 05. 2013 | 22:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy