Šábesový pohled z Jerusaléma

18. 11. 2012 | 21:04
Přečteno 16780 krát
Málokde v Izraeli člověk tak intenzivně cítí, že je šábes, židovský den odpočinku a modliteb, jako v Jerusalémě. Při pátečním západu slunce se život zastaví, obchody zavřou a i aut je v ulicích málo. Synagogy jsou plné lidí a doma se konají velké rodinné večeře.

Tento pátek byl ale v něčem dost jiný. Nejprve zazněly jako obvykle slabé sirény, které ohlašují začátek šábesu. Město začalo upadat do svátečního klidu. Pak se ale po pár minutách najednou ozvaly sirény výrazně silnější. Podobné sirény, ohlašující vystřelenou raketu s pásma Gazy, se v posledních letech staly realitou pro desetitisíce Izraelců žijících v několikakilometrovém pásmu od Gazy.

V Jerusalémě ale zůstali lidé nevěřícně v šoku. Až dosud totiž převládal pocit, že radikálové z Gazy na Jerusalém útočit nebudou. Jednou z překážek měla být vzdálenost okolo sedmdesáti kilometrů. Ovšem jak se přesvědčili i obyvatelé Tel Avivu, Hamás za poslední roky ve své výzbroji opravdu posílil a kromě podomácku vyrobených raket nyní disponuje i íránskými raketami, které mají mnohem větší dosah.

Ani poté, co sirény zahnaly do krytů obyvatele Tel Avivu, si ovšem lidé v Jerusalémě příliš nepřipouštěli, že se něco podobného může stát i jim. Více jak třicet procent obyvatel města jsou arabové a navíc ve Starém městě je místo, které je třetím nejdůležitějším pro Islám, hned po Mecce a Medíně. Vzhledem k tomu, že raketám z Gazy chybí přesnost, kdyby se Hamásu přeci jen náhodou povedlo zasáhnout město, dost možná by obětmi byli i jeruzalémští Arabové. To by bojovníkům, kteří stále proklamují, že bojují za svobodu Palestinců, zrovna na popularitě nepřidalo.

Tyto úvahy ale vzaly za své tento pátek, kdy Hamásem dříve ohlašované překvapení byla raketa vypálená na Jerusalém. Sice nedoletěla, sice spadla několik kilometrů před městem, ale tabu bylo prolomeno.

Bezprostředně po zvuku sirény žádná velká panika nenastala. Někdo se šel schovat do krytu, většina vyčkala co se bude dít. Když celkem záhy média oznámila, že raketa dopadla do neobydleného území před městem, Šábes pokračoval dál. I během soboty lidé využili krásného počasí k procházkám a dětská hřiště byla plná.

Život v Jerusalémě tak na první pohled plyne jako dřív, přesto je cítit, že napětí je značné. Televize nepřetržitě vysílá záběry z míst, kam dopadly palestinské rakety a ve vzduchu visí pozemní ofenzíva. Tisíce mladých mužů místo do práce nastupují za záloh do armády.

I přes jistou dávku nervozity ale zůstávají lidé v Jerusalemě zatím v klidu. Většina z nich si totiž pamatuje mnohem horší časy. Za druhé intifády před deseti lety bylo toto město vystaveno teroristickým útokům na autobusy, kavárny a univerzity. Při americkém útoku proti Saddámu Husajnovi v roce 2003 zase lidé chodili po ulicích s krabicí s plynovou maskou, v obavě, že stejně jako v roce 1991 pošle Irák na Izrael rakety Scud , tentokrát ale i s chemickými zbraněmi.

Teď je třeba doufat, že se situace v příštích dnech těmto létům nepřiblíží. Izraelské armádě se podařilo ze vzduchu zničit značné množství vojenské infrastruktury Hamásu, včetně odpalovacích ramp pro rakety středního doletu, které ohrožují Tel Aviv a Jerusalém. Snad tedy Hamás i izraelští nejvyšší představitelé nebudou mít zájem na tom, aby situace nadále eskalovala. Pro obyvatele Jerusaléma, Tel Avivu a především pro ty, kteří žijí na obou stranách hranic Gazy, by to byla obrovská úleva.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

molaš napsal(a):

Zajimalo by me jestli i tady plati prislovi: Kdyz se dva perou, treti se smeje.
A hlavne kdo je ten treti?
18. 11. 2012 | 21:33

Občan napsal(a):

Ony ty "odpalovací rampy" (madam zřejmě nikdy žádnou neviděla) byly v těch dnes vybombardovaných kacelářích tiskových agentur?
18. 11. 2012 | 21:44

kokoshka napsal(a):

Povezte mam,pani Kalhousova,nemate li v přistim roce volby do Knessetu a jak ten cirkus s tim souvisi?
18. 11. 2012 | 21:49

český maloměšťák napsal(a):

"...Izraelské armádě se podařilo ze vzduchu zničit značné množství vojenské infrastruktury Hamásu, včetně odpalovacích ramp pro rakety středního doletu, které ohrožují Tel Aviv a Jerusalém...."

Zničená infrastruktura - ukázka :

http://www.guardian.co.uk/world/middle-east-live/2012/nov/18/israel-gaza-live-updates

např. :

"...Harriet Sherwood, the Guardian's Jerusalem correspondent, has filed on a report on the deaths earlier today of at least 11 members of one family, ­including five women and four children, who were killed when Israel bombed a house in Gaza City:

The air strike flattened the home of the Dalou family in the Sheikh Radwan district of Gaza City, causing the biggest death toll in a single incident since the offensive began last Wednesday.

The bodies of the children were pulled from the rubble and taken to the morgue at the Shifa hospital. The dead also included an 80-year-old woman...."
18. 11. 2012 | 21:53

Občan napsal(a):

Nebo snad byly v Al-Quds Hospital či ve školách postavených UNRWA, rovněž bombardovaných???

Kalhousová, Váš Eli Yishai se dnes nechal slyšet, že "Cílem operace je poslat Gazu do hlubokého středověku".
Fakt si myslíte, že když vybombardujete kaceláře tiskových agentur, že se svět o sionistických zločinech nic nedozví? Tak to jste, děvenko, trošku zaspala dobu...
18. 11. 2012 | 21:58

kokoshka napsal(a):

Podivame se na fotku autorky v ramečku,vysoke čelo,pronikave oči,bile zuby-krasa!
Ne nejaka kulata slovanska blondata moodrooka Marfuša,opravdova dcera sveho naroda!
18. 11. 2012 | 22:04

český maloměšťák napsal(a):

http://www.pssiwashington.org/mission.php
http://www.pssiwashington.org/board-of-directors.php

http://www.pssi.cz/download/docs/155_pssi-s-10th-anniversary-newsletter.pdf

http://www.prnewswire.com/news-releases/45-million-gift-establishes-adelson-institute-for-strategic-studies-at-the-shalem-center-in-jerusalem-58888782.html
18. 11. 2012 | 22:14

Ing. N. napsal(a):

Paní Kalhousová,

po těchto izraelských útocích na civilní obyvatele v Gaze už nemůžete čekat jakoukoliv podporu od světové veřejnosti. Můžete se dokonce setkat s bojkotem izraelského zboží a podniků, které vlastní židé.

Stále nemohu pochopit jak je možné, že národ s tolika vzdělanými lidmi může něco takového připustit.
18. 11. 2012 | 22:24

Občan napsal(a):

Sionisté mimo jiné vybombardovali také mešitu al-Nur al-Mohammadi, obytné domy ve čtvrtích Sheikh Radwan a al-Zaitoun, hřiště Palestine Stadium ve čtvrti al-Remal, nejméně 16 novinářů a personálu bylo zraněno při útoku na Palestinian Center for Human Rights, ZATÍM neuspšně se nsaží zničit sídlo redakce Reuters, zničen byl dům "European Agency" fotografa Ali Ibrahima, který utrpěl těžká zranění a zraněna byla rovněž jeho sestra s dcerou a jeho otec, zcela zničeno bylo sídlo The free media ve čtvrti Sheikh Radwan, při bombardování zahynul 11timěsíční syn pracovníka BBC Jihada Mashharawiho Omar (novinářův dům byl bombou zcela zničen).
Doposud povraždili sionisté asi 50 lidí; prakticky všechny oběti byli civilisté, hlavně ženy a děti.

Izraelský ministr dopravy Israel Katz se také nechal slyšet:
Israel Katz, Israel’s transport minister, was quoted on the Orthodox website B’Hadrei Haredim on 11 November:

"Israel must act in Gaza with a very clear policy. The leadership of the Hamas, which is responsible for all the attacks and shooting, must be eliminated. Beyond that, we must detach from Gaza in a civilian manner – electricity, water, food, and fuel – and transition into a policy of deterrence, just like in Southern Lebanon.”

Takže KDO je na BV vlastně teorista a extrémista?
18. 11. 2012 | 22:32

kokoshka napsal(a):

Ing.N,
Oni to delaji už tisice let!
Životy gojimu pro nej nic neznamenaji!
18. 11. 2012 | 22:32

Medikolog napsal(a):

Hmm, v Ghaze hermeticky uzavřené a obklíčené izraelskými okupačními silami, pod přísnou námořní, vzdušnou a pozemní blokádou, pašují děti palestinských Muslimů, geneticky totožné se soudobými izraelskými Židy (podle tvrzení podepsaného Hebrejskou universitou), ve školních brašnách a v batůžcích až několikametrové perské balistické raketové střely vážící jenom co kus to metrák. Na dotazy izraelských vojáků, co že to mají za těžké učivo drze odpovídají, že je to halal turecký med a to co odhalují indikátory kovů je jenom jejich železná víra v jediného Boha.

Pak se všichni radostně dívají na evoluce izraelských letadel, která jim pro potěšení předvádějí úchvatné evoluce s plným bojovým zatížením - které jim bohužel někdy upadne. To se stává i křesťanským letadlům.

Strýček Ahasvér moudře přikyvuje hlavou a že toho za dvě milenia viděl dost.
18. 11. 2012 | 22:41

LUF napsal(a):

Držím palce Izraeli. Škoda každé rány, která padne vedle
18. 11. 2012 | 23:20

Nežid - podle Talmudu jenom svině napsal(a):

Vyřiďte tam těm okupantům ať na nás laskavě přestanou mířit jadernými zbraněmi.
18. 11. 2012 | 23:29

vedlejší (dříve spodní) analytička napsal(a):

paní autorko,
kudypa se dostávají ty rakety do Gazy? že by židovští obchodníci?
Milo Minderbinder?
18. 11. 2012 | 23:42

Čochtan napsal(a):

"..v Ghaze hermeticky uzavřené a obklíčené izraelskými okupačními silami,.."
Kdo se tu nepodíval na mapu ? Co ta hranice s Egyptem ? A nebo to má být tisíckrát opakovaná lež,......? Goebbels by se z Medikologa radoval.
18. 11. 2012 | 23:51

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

palestinským teroristům nezáleží na životech civilistů. izraelských ani palestinských. já si myslim, že jejich cílem od začátku je vyprovokovat izrael k pozemní ofenzívě, aby měli do cnn a aldžazíry záběry mrtvých. o nic jiného tu nejde. izraelská vláda ale nemuže připustit aby pokračovaly raketové utoky. nevidím možnost, jak se vyhnout válce.
18. 11. 2012 | 23:52

algemeiner napsal(a):

Sto raket už odpálili Gazané na sebe navzájem.
http://www.algemeiner.com/2012/11/18/shocking-evidence-indicates-child-whose-death-was-blamed-on-israel-was-actually-killed-by-hamas-rocket-video/
18. 11. 2012 | 23:56

Čochtan napsal(a):

V té minulé střílečce teroristi s oblibou odpalovali svoje rakety ze střech nemocnic, škol a obytných domů. Teď to dělají znovu, a čeští fašouni jim opět uvědoměle skočili na lep.
18. 11. 2012 | 23:59

Medikolog napsal(a):

Hastrmane, hastrmane.. i tu hranici s Egyptem mají Židé dobře střeženou. Plagiátor Goebels se učil u vyvolených:).. Kolikrát se Izraelci chlubili, že nechali Palestince kopat tunely aby jim je pak zlikvidovali ihned po dokončení.. Nebo máte IDF a jejich tajné služby za neschopné?

Byl jste na vojně? Měl jste někdy takovou jednoduchou balistickou raketu např. do GRADu v rukou? Váží cca 66 kg a je asi 2,9 m dlouhá.. Pokud se do Ghazy dostaly, pak s plným vědomím a dovolením Izraelských tajných služeb. Možná byly i dodavateli... Když potřebujete casus belli, takový přepad vysílače Gleiwitz například..
19. 11. 2012 | 00:07

Čochtan napsal(a):

Medikologu, ztrapňuješ se. Děláš ze sebe hlupáka a fašouna.
19. 11. 2012 | 00:16

Medikolog napsal(a):

Čochtane, máte-li na mysli hebreofašouny, tak ze sebe nácka děláte vy. Když vám Židé řeknou, že IDF je lepší než ozbrojené síly USA, klidně jim věřte protože prostor Levanty je jeich cvičák a zahrádka sedmdesát let! Kdykoliv zlikvidují v Ghaze jednotlivé osoby z bezpilotních letadel. Myslíte, že tam přes jejich opatření něco propašujete? I jídlo prochází do Ghazy izraelskou kontrolou.. a tady nejde o jejich větší "modelářské" raketičky, ale o profesionální tovární střely.. Ghaza je uzavřená, jako bylo Varšavské nebo Lvovské gheto za druhé světové..
19. 11. 2012 | 00:27

Josef K. napsal(a):

Občan, nerad bych kazil Váš radostný tanec na israelskou zrůdností. IDF je schopna přesně zaměřit všechny komunikační body v Gaze, útok na budovu s novináři, místní palestinská TV + Russian Tuday + DW atp. byl přesně veden na systém parabol na střeše. Kanceláře byly poškozeny, nikoliv zničeny.
Gaza je velký kšeft pro palestinské elity. Miliardy euro, které tam proudí jsou zásadním příjmem a o ně se vede boj. Vzpomínám na jistého světového teroristu č. 1, který vedl po desetiletí al Fatah a zázračně se stal miliardářem. Již mnohokrát bylo prokázáno, že Fatah i Hamas jsou schopni nastrojit mnoho mrtvých a že využívají ojedinělý účinek pohledu na mrtvé děti a ženy a starce. Jejich boj je boj o peníze.
350 zraněných při tak masivním útoku, a cca 49 mrtvých, v tak uzavřeném prostoru? IDF poslala sms 12 tisícům obyvatel, aby se vyhnuli místům, které souvisejí s Hamas, t.j. obyvatel, kteří bydlí blízko muničních skladů, treninkových center, výcvikových středisek. Jako první byla likvidována treninková centra s iránskými instruktory.
Nemocnice nejsou přeplněné, v Gaze je 24 medicinských center, 13 nemocnic, největší al-Shifa Hospital má snížený rozpočet od roku 2008, kdy Hamas převzal moc v Gaze. Nemocnice trpí tvrdým bojem mezi frakcemi palestinských elit. Nemocnici al Shifa dostavěl Izrael na místě bývalé britské základny. Je známo, že v podzemních prostorách, prádelnách a technických místnostech nemocnice se skrývá vedení Hamasu, neboť ví, že Israel na nemocnici nezaútočí. Kapacita nemocnic je ošetření několika set lidí denně.
Záběry ukazují, že nemocní a dav v nemocnici jsou tak v poměru 1:50.
V médiích se začínají objevovat informace, že první zaútočil Israel, před pár dny to byli Palestinci (což je realita). Paměť na Fridricha Jeckelna a jeho metodu je něco, co možná vede ze strany Israele ke krutosti a jednou provždy z Israelců udělalo neovce, nikoliv však k připitomělé brutalitě Palestinců.
Jiná věc je angažmá Iránu, které se Hamasu hodí. Palestinci jsou na straně Assada, podobně jako Iránci. Pokus strhnout na sebe pozornost je v okamžiku, kdy většina pozornosti je upřena k Sýrii je logické, obávají se, že podpora opozice v Sýrii omezí jejich příjmy.
Jinak, Vaši naivitu bych chtěl mít...
V každém případě Israel musí dnes Gazu vyčistit od tun zbraní, o kterých má poměrně dobré informace. Monitoring tunelů a dopravy na hranici s Egyptem není problém. To, že si s tím přihřejí polívčičku totalitní ´hejskové v čele Hamasu je logické.
19. 11. 2012 | 00:54

GazaUnderAttack napsal(a):

71 Palestinians killed including 25 children since beginning, 230 children among 600 injured via @harryfear #StopIsrael #GazaUnderAttack

twitter.com/harryfear
19. 11. 2012 | 02:09

Roman Miroslav napsal(a):

Nějak nám chybí pro vyváženost pohled z města, které je opravdu bombardované - Gaza.
Možná i vysvětlení toho, proč Izrael setrvale okupuje území jež mu nepatří, proč si na takovém území staví osady (rozpor s mezinárodním právem i rozhodnutím mezin. soudu v Haagu). Naše neobjektivita je zarážející. Už chybí jen oslavné články o statečných izraelských letcích svádějící vzdušné souboje s nulovým letectvem a schazujícím svoje bomby navzdory zákeřné střelbě z praků.
19. 11. 2012 | 02:10

-= Gaza LIVE =- napsal(a):

LIVE video from bombarded Gaza:
http://rt.com/on-air/israel-gaza-live/

VIDEO: Israel Bombing Residential Areas, Civilian Infrastructure in Gaza
http://www.globalresearch.ca/video-israel-bombing-residential-areas-civilian-infrastructure-in-gaza/5312203

LIVE audio from bombarded Gaza
http://ustre.am/QLL5

http://www.israeli-weapons.com/weapons/aircraft/f-16/f-16.html
19. 11. 2012 | 02:23

Predator2811 napsal(a):

Teda, tady se zase sešla sbírka Arabofilů :-P

Vzhledem k pozdní hodině a rannímu vstávání se už nebudu rozepisovat víc, jen pro větší optickou vyváženost diskuse přidám můj názor na věc:

1) Fandím Izraeli - obecně i v aktuálním konfliktu
2) Hamas jsou teroristi a jejich taktika živých štítů (schovávání se za civilistama) je zavrženíhodná
3) V pozadí Hamasu je stejně Írán
4) Nelze dopustit, aby ajatolláhové v Íránu dostali do pazourů jaderné zbraně, děj se co děj
5) EU jsou jako obvykle srabi, podpora Izraele ze strany naší vlády je jeden z mála jejích plusů
6) Izrael funguje do jistý míry jako předsunutá výspa a nárazník západní civilizace na předním a středním východě - bude fajn, když to tak zůstane
19. 11. 2012 | 02:27

BBC news napsal(a):

ministr vnitra Izraele: "cílem operace je poslat Gazu zpět do středověku"

http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-20383001

On Saturday, Israeli Interior Minister Eli Yishai was quoted by Israel's Haaretz newspaper as saying that the goal of the operation was "to send Gaza back to the Middle Ages. Only then will Israel be calm for 40 years".
19. 11. 2012 | 02:29

Josef K. napsal(a):

Mirgorodští. Hodně se změnilo od roku 1948.
Za necelých 24 hodin vtrhly armády Ligy arabských států, tedy Egypta, Zajordánska, Sýrie, Libanonu a Iráku na území nového státu s cílem připravit jej o jeho právě nabytou suverenitu. Ve střetu, který bývá v Izraeli označován jako Válka za nezávislost, dokázaly nově vytvořené, špatně vyzbrojené Izraelské obranné síly odrazit invazi v prudkých přerušovaných bojích, které trvaly celkem 15 měsíců, do 20. července 1949.
Útok zahájily egyptské a syrské jednotky za podpory egyptských tanků, letadel a dělostřelectva. Ze severu postupovali Libanonci, z východu Syřané, Iráčané a Zajordánci, Egypťané z jihu. V den, kdy byla vyhlášena nezávislost bombardovalo Tel Aviv egyptské letectvo. Arabové chtěli Stát Izrael zničit. Odřízly Izrael od přístupu k poušti Negev a okupovaly části území, jež mělo připadnout Izraeli. Egypt a Jordánsko tak nejen komplikovaly život novému státu Izrael, ale zablokovaly i vyhlášení Palestinského státu. Tato kapitola nebude zrovna milé čtení ale když už jsem se do této práce pustil, musím ji napsat. Podotýkám, že vše co je zde uvedeno je doloženo nezpochybnitelnými fakty.
Naše země po válce zjistila, že naprostá většina jejích občanů židovské národnosti byla okupační správou v Protektorátu a zvláštním chováním politického vedení Slovenského štátu odeslána do vyhlazovacích koncentračních táborů a zlikvidována.
Toto, ale také to, že velká část v té době slavného Svobodova sboru byla tvořena Židy, kteří se v boji a ve velitelských funkcích skvěle osvědčili ale hlavně to, že část politické elity byla tak židovského původu, konkrétně Rudolf Slánský, generální tajemník KSČ, Bedřich Reicin- náměstek ministra národní obrany a třeba Bedřich Geminder, vedoucí zahraničního oddělení UV KSČ byli také židovského původu, vedlo tomu, že naše země cítila se Židy v Palestině velké sympatie.
Nesmím ale zapomenout na to, že v době kdy stát Izrael vznikal, výše jmenovaní mohli ledacos ovlivnit, ale naši zahraniční politiku řídili prezident Edvard Beneš, ministr zahraničních věcí Jan Masaryk a jeho náměstek Vladimír Clementis. A tito lidé stáli neochvějně na izraelské straně. Celým světem proběhlo jednoznačné vyjádření se k otázce vzniku židovského státu právě prezidenta ČSR Edvarda Beneše ze 4. října 1946Židovskou otázku v Československu tehdy komplikoval masový exodus polských Židů, kteří utíkali do Československa před rozsáhlými pogromy. Již roku 1945 přecházely přes Devínskou Novou Ves početné skupiny židovských uprchlíků z Polska. Protižidovské pogromy v Polsku roku 1946 exodus Židů urychlily a zvětšily. Ministr sociální péče Zdeněk Nejedlý informoval v červenci 1946 vládu o čtyřech tisících uprchlíků z Polska s tím, že se očekával příchod asi sedmdesáti tisíc dalších Židů. Vláda povolila pro uprchlíky, kteří se chtěli dostat na Západ, jen dočasný azyl. Později bylo povolení přechodu čs. území omezováno na ty Židy, kteří měli cestovní pasy a víza, neboť americké a anglické okupační úřady v Německu nechtěly utíkající polské Židy do svých pásem přijímat. Jako by se historie opakovala.
19. 11. 2012 | 02:45

Josef K. napsal(a):

Československo bylo tranzitním státem i pro židovské přesídlence z Maďarska a Rumunska. Neposkytlo však pomoc Židům z Podkarpatské Rusi, zabrané roku 1945 Sovětským svazem. Prostě nemohlo, pokud nechtělo riskovat vážný konflikt se svým hlavním spojencem. Židé, kteří ilegálně přišli do ČSR a chtěli v ní zůstat nebo se dostat do jiné země, byli vráceni zpět, a azyl jim nebyl umožněn. Zde ČSR postupovala podle dohody o připojení Podkarpatské Rusi k SSSR z listopadu roku 1945, jež vystěhování podkarpatských Židů fakticky neumožňovala.Československým územím prošlo kolem šedesáti tisíc polských Židů. Československá vláda pomáhala v létě 1946 i při přestěhování polských židovských dětí do Francie. Když se roku 1949 sumarizoval tranzit polských, rumunských, maďarských a jiných Židů přes Československo, bylo konstatováno, že do Rakouska tudy přešlo 160 000 židovských uprchlíků, přičemž náklady státu dosáhly 90 milionů korun; ze zahraničí bylo uhrazeno jen 10 milionů korun americkou společností American Joint Distribution Committee, jež měla uhradit všechny náklady.Komunisté se v tomto dění začali angažovat velmi aktivně poté, co s požadavkem na vznik samostatného židovského státu vystoupil sovětský delegát v OSN Andrej Gromyko. To pro ně bylo příznačné, dokud Moskva neřekla raději nic nedělat. Mohu ale odpovědně napsat, že tyto snahy podpořit vznik nového státu se v té době táhl napříč celým československým politickým spektrem. A jednání naší politické reprezentace v tomto dění bylo dlouhodobě neochvějné a nekompromisní. Izraelští politici i židovské organizace to viděly, velmi si toho cenili a toto přátelství opětovali jak mohli. Židovský tisk ve světě citoval slova našich politiků, kterými vyzvedávali myšlenku samostatného židovského státu a naše země se díky svému pevnému postoji těšila všeobecné vážnosti a velké popularitě. Izrael se stal naším přítelem.
Ono to totiž v naší zemi po válce nebylo lehké. Vládla zde šestičlenná koalice a tvůrci zahraniční politiky nemohly nerespektovat mezinárodní zájmy vlastního státu. A mezinárodní zájem přál vzniku Izraele. Po únoru 1948 se ale začal projevovat vliv sovětských velmocenských zájmů a jelikož se moci ujali komunisté, bylo zde více slyšet i hlas izraelských komunistů, který ale nepřál našim zájmům ale bohužel ani zájmům státu Izrael. A od počátku 50. let se začal projevovat nový faktor, který můžeme směle označit za antisemitismus, který sem byl importován ze Sovětského svazu, kde se Stalin chystal ruským Židům, kteří přežili německou okupaci připravit vlastní verzi holocaustu.
Izraelská strana těžce chápala situace, kdy se brzdilo vracení majetkům navrátilým Židům z koncentračních táborů, to že zase byli Židé vražděni a dokonce se na ně použily i Benešovy dekrety a mnoho jich bylo odsunuto do Německa. To na české části našeho státu. Ale bylo i hůře.
Po únoru 1948 se ale začal projevovat vliv sovětských velmocenských zájmů a jelikož se moci ujali komunisté, bylo zde více slyšet i hlas izraelských komunistů, který ale nepřál našim zájmům ale bohužel ani zájmům státu Izrael. A od počátku 50. let se začal projevovat nový faktor, který můžeme směle označit za antisemitismus, který sem byl importován ze Sovětského svazu, kde se Stalin chystal ruským Židům, kteří přežili německou okupaci připravit vlastní verzi holocaustu.
Izraelská strana těžce chápala situace, kdy se brzdilo vracení majetkům navrátilým Židům z koncentračních táborů, to že zase byli Židé vražděni a dokonce se na ně použily i Benešovy dekrety a mnoho jich bylo odsunuto do Německa. To na české části našeho státu. Ale bylo i hůře.
19. 11. 2012 | 02:48

Josef K. napsal(a):

Pověst naší země velmi poškodily zejména tyto tři události:

Primo - protižidovský pogrom ve Velkých Topolčanech v září 1945.
Zde přinesly své nežádané ovoce ľuďácká propaganda a velmi tvrdý a radikální antisemitismus, které spolu působily na slovenské občany šest let. Bylo zde také velké množství arizátorů, kteří se báli, že když se Židé vrátí, budou muset vrátit majetky. To je hlavní příčina toho, co se stalo v Topolčanech. Tam na základě toho, že židovský lékař nedokázal pomoci dítěti, strhl pogrom, který zaznamenalo i zahraničí. Dokonce armáda, která měla Židy bránit, se postavila proti nim. Bylo to neuvěřitelné, ale co se dalo čekat od vojáků, jejichž národní armáda bojovala proti všem na straně fašistického Německa. Nakonec kvůli tomu zasedala i vláda, která to velmi ostře odsoudila.
Ovšem je třeba pochopit, že propaganda za Slovenského štátu takto na lidi působila. Lidé měli v podvědomí židovského obyvatele zakódovaného jako nepřítele vlastního státu. Těch šest let propagandy nadělalo v lidech hodně zlého. A nejde jim to ani mít moc za zlé.
Ze stejného podhoubí potom vzešli i další podobné události mezi kterými lze uvést:

Secundo - protižidovské výtržnosti na Slovensku ve dnech 1. až 4. srpna 1946 a
Tertio - snaha bojkotovat vracení majetku sebraného slovenským Židům v rámci arizace
Podobné věci jako na Slovensku se děly i v české části republiky. Došlo to tak daleko, že už v roce 1947 když židovští veteráni ze Svobodovy armády projevili zájem o volné nemovitosti v pohraničí, které zbyly po odsunutých po sudetských Němcích, tak člen ÚV KSČ, ministr financí pronesl něco strašného:„ tito bradatí Šalamounové, tato židovská svoloč, která se teprve v poslední době připojila k domácímu nebo zahraničnímu odboji, nemá přednostního podle § 255 před pořádnými Čechy“
Do konce roku 1948 vláda poválečné republiky proti všem projevům tohoto druhu nekompromisně vystupovala. Na našem území se po válce také dařilo několika sionistickým organizacím. Bohužel to v počátku byly hlavně Irgun a Stern, které zde rekrutovaly nové lidi a sháněli vojenský materiál pro svoje akce na území Palestiny. Jenže tyto organizace zabíjely i britské vojáky a naše země se logicky dostala do sporu s nedávným spojencem, Velkou Británií. Je pravda, že i když jejich činnost byla pečlivě monitorována, nikdy proti nim nebylo zakročeno a jejich činnost volně plynula.
Po únoru 1948 se ale naše Státní bezpečnost začala zaměřovat na všechny sionistické organizace a začalo jejich dělení na pravicové a levicové. Irgun a Stern byly označeny za organizace fašistické.
Po únoru 1948 se komunistické složky pokusily ovládnout vše co mělo vztah k Izraeli :
- vyřadit nekomunistické izraelské instituce ze hry
- získat rozhodné slovo v emigrační politice
- získat kontrolu na vývozem vojenského materiálu a zbraní do Izraele a nakonec
- infiltrovat u nás cvičené vojenské jednotky komunistickými buňkami
19. 11. 2012 | 02:50

Josef K. napsal(a):

Přesto ale můžeme říci že celé období let 1945 až 1949 proběhlo za převládajícího přátelství a za aktivní pomoci naší země pomoci ustavit a ubránit nový židovský stát. Byly ze i společné ekonomické zájmy - Izraelci měli zájem o to, abychom jim v nové zemi pomohli vybudovat klíčový průmysl. Dodávky zbraní se pro naši zemi staly významným zdrojem deviz, kterých byl v letech 1947 až 1949 kritický nedostatek. Kdo dnes ví, že se v roce 1948 a v prvních měsících roku 1949 snažili izraelští diplomaté využít svého vlivu na americké židy - obchodníky a ti měli nakupovat československé zboží – to v době státem řízeného bojkotu našeho zboží v USA byl významný počin. Izrael nám tím chtěl pomoci jako výraz dík za naše dodávky zbraní, které přišli v době pro něj nejhorší. Mělo to naší zemi přinést tolik potřebné dolary. Bohužel i tato čestně míněná akce byla zneužita při procesu se Slánským a byla účelově kvalifikována jako trestný čin.
Přesto ale lze odpovědně říci, že zásadní obrat ve vztazích mezi naší zemí a Izraelem ke kterému došlo v roce 1951, byl připravován od druhé poloviny roku 1949 Než k němu ale došlo, podařilo se něco co v konečném důsledku zabránilo pogormům i u nás a asi by k nim nakonec došlo. takže se podíváme na příčiny a výsledky. Celé období od počátku roku 1951 už bylo poznamenáno přípravou velkého antisemitského procesu a menších procesů se sionisty. Od května 1949 už bylo vše poznamenáno prudce se zhoršujícími se vztahy mezi oběma státy. 3. září bylo na ÚV KSČ rozhodnuto že není v zájmu Československa vycházet vstříc zájmům izraelské vlády. Dnem 1. ledna 1953 naše země přestala umožňovat emigraci Židů ze svého území. Mezinárodní i vnitřní okolnosti se prostě obrátily v neprospěch emigrace.
Tristní ale velmi výpravné je i potvrzení faktu, že jedním z odpůrců emigrace byla i Komunistická strana Izraele. Jak izraelští komunisté dokázali pod kuratelou Moskvy držet linii, ukáže výrok izraelského generálního tajemníka, Samuela Mikunise:

„ naše strana vždy bojovala proti odesílání židovského obyvatelstva do Izraele, neboť v tom viděla zesilování vojenského potenciálu Ameriky.“
Ovšem vystavit je novému holocaustu tentokráte pod vedením Stalina a jeho nohsledů mu nevadilo. Možná o tom nevěděl, ale přece musel vidět, jak jsou zabíjeni Židé v Maďarsku, Rumunsku, Polsku a jak se rozbíhají vražedné procesy proti Židům v Sovětském svazu a Československu. Kolega Palbák zde doplňuje zásadní informaci:
„Skutečnost, že v SSSR byl již na začátku třicátých let antiseminismus na úrovni nacistického Německa, byla zasvěceným známá. Bylo to však vedeno po trochu jiné linii a hlavně jinými prostředky, sověti neměli plynové komory“.
19. 11. 2012 | 02:55

Josef K. napsal(a):

Mirgorodští mravokárci, hoja hoj. Stalin náš vzor
19. 11. 2012 | 02:58

Gaza ostřelována z moře napsal(a):

do Gazy právě dopadlo nejméně 24 těžkých střel z válečných lodí Izraele.
Gazané nemají ani protivzdušnou obranu ani bunkry, ani letadla.

LIVE audio from Gaza
http://ustre.am/QLL5

#StopIsrael #GazaUnderAttack
19. 11. 2012 | 03:05

Izrael porušuje rezoluce OSN napsal(a):

Izrael dlouhodobě porušuje desítky rezolucí OSN ohledně lidských práv, obzvláště na ilegálně okupovaných územích.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_Nations_resolutions_concerning_Israel
19. 11. 2012 | 03:17

Realista napsal(a):

Posledně, když palestinci vypálili svoje primitivní rakety na Izrael, bylo zabito 13 izraelců, tudíž pobili 1400 palestinců, desítky budov srovnaly se zemí a srovnaly infrastrukturu. Tedy více než 100 mrtvých palestinců a na jednoho mrtvého žida. Gratuluji vám, tak to dělali nacisti za války v Jugoslávii. Teď to ratio také hodláte srovnat ? Když jste z těch "strategických studií", tak máte informace z první ruky...
19. 11. 2012 | 04:20

plk. Kurvice napsal(a):

Pane Josefe K. jaké pogromy na Židy u nás po válce byli a jaké pogromy se u nás na Židy připravovali? Pokud jste někdy četl Remarqua, my jsme byli naopak zemí před válkou, která Židům pomáhala k emigraci. Že bylo mezi popravenými v 50. letech několik Židů, to tu chcete vydávat za pogrom na Židy? Vy jste se pomát na rozumu. Abyste tady nekalil hlavy zkařeným vínem.
19. 11. 2012 | 04:52

Leo K napsal(a):

Pro nick plk. Kurvice (strašný nick - o čem svědčí?)
Pokud chcete argumentovat, musíte mít argumenty. Pokud chcete jenom nadávat, pak je na tomhle serveru místo pro vás jenom díky lenosti p. Stejskala. Pokud opravdu nevíte nic o poválečných pogromech na Slovensku, může vám pomoci strejda Google a nemusíte otravovat ovzduší zde. Abyste ale nemusel vydávat zbytky duševních sil poradím - následuje odkaz:
http://www.holocaust.cz/cz2/resources/ros_chodes/2005/05/mlynarik
19. 11. 2012 | 05:32

Leo K napsal(a):

Pokud chcete o poválečných protižidovských akcích a reakcích Československé vlády vědět více - prosím zde: http://www.watson.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=1024:chybajuce-kamienky-v-mozaike-tzv-qnarodnej-a-demokratickej-revolucieq-povojnove-protiidovske-pogromy-na-slovensku&catid=37:default
Obyvatelé poválečného Slovenska nesli zánik svého "štátu" velmi těžce. V roce 1947 jsem se osobně setkal s velmi nevraživým chováním a jednání po celém Slovensku s výjimkou Vysokých Tater a Bratislavy.
19. 11. 2012 | 05:43

Občan napsal(a):

Tak, v 01:00 69 obětí sionistických teroristických útoků. Prakticky všechno civilní oběti - novináři, ženy děti, pár mužů.
19. 11. 2012 | 06:00

Občan napsal(a):

To plk. Kurvice:

K jedinému poválečnému pogromu došlo v Kielcích někdy v r. 1946. V jednom domě se tam totiž usadila sionistická militantní komuna o počtu asi 30 lidí. Pár týdnů nato zmizel asi osmiletý kluk. A protože v té době už měli Poláci plné zuby únosů dětí, které polské rodiny adoptovaly za války, a jiných sionistických vyděračských a nátlakových akcí, popadli doma co měli po ruce, a vyrazili na tu komunu.
Výsledkem bylo asi 9.
Kluk se po asi třech dnech vrátil domů živý a zdravý. Kde byl o tom se prameny nezmiňují.

Tak to je JEDINÝ poválečný pogrom, k němuž došlo.

Že je na Slovensku nevítali s otevřenou náručí?
No, já se Slovákům ale vůbec nedivím. K Němcům a Maďarům moc lásky nechovali a židé na Slovensku byli až na ojedinělé vyjímky právě Němci a Maďaři. Kromě toho, že většina z nich byli echt haličští ortodoxové a lichváři, podomní obchodníci, pašeráci apod.; zejména na venkově.
Nemluvě o tom, že někteří Slováci měli černé svědomí, protože si za války přikradli z majetků vězněných a povražděných židů.
19. 11. 2012 | 06:18

Občan ČR napsal(a):

Jsou zajímavé některé reakce lidí totálně zmanipulovaných sionistickou propagandou. Někteří zašli i tak daleko, že si nedokáží představit jak se odstřeluje raketa se středně dlouhým doletem. Prosím nežli začnete plotit nesmyslí, že je odstřelují ze střech domů, z nemocnic, škol atd, tak si nejdříve zjistěte něco o těchto raketách a jejich použití. Možná se Vám poté otevřou oči a zjistíte, že sionistidká propagande je lživou a účelovou!
Každopádně, tento konflik rozpotal sionistický Izrael a to je nyní už i prokázáno a jak je sionistickým zvykem, tak zase lstí.
Izraelci se nepodivovali na výbuchy, proč taky, vždyť o tomcelém věděli a byli připraveni prostřednictvým svých rabínů.
19. 11. 2012 | 06:25

Občan napsal(a):

Oprava:

...Výsledkem bylo asi 9 mrtvých...

Na jejich pohřeb nahnala policie celé město násilím. Což "sympatie" k židům ještě o dost zvýšilo.
19. 11. 2012 | 06:26

jozka napsal(a):

On ma Hamas rakety stredniho doletu (3000-5500 km)?
19. 11. 2012 | 06:32

jozka napsal(a):

On ma Hamas rakety stredniho doletu (3000-5500 km)?
19. 11. 2012 | 06:32

Občan napsal(a):

Běžte se, pane Kubíne, vyplakat na rameno Nečasovi. Určitě bude mít pochopení, oni jsou s Netanjahuem na horké lince. Zrovna včera mu Beník plakal na sako a Péťa ho konejšil.
Nebo Zemanovi, Fischerovi, Dlouhému či Přémovi Sobotků - to je taková jejich pátá kolona v ČR.
19. 11. 2012 | 06:52

Bestia triumphans napsal(a):

jozka napsal(a):
On ma Hamas rakety stredniho doletu (3000-5500 km)?
!
:-) :-) :-)
19. 11. 2012 | 07:45

Matematik+cenzor Stejskal napsal(a):

Mam takovou hypotezu. Treba mi ji nekdo vyvrati. Byl bych velmi velmi rad , kdyby to nebyla pravda. Ta hypoteza je, ze v nasi zemi uraduje nejaky nobody, ktery dokaze ovladat media. Zcela plosne. Tak napriklad jsme dostali gigantickou davku informaci o irackych laboratori na vyrobu ZHN. Satelitni snimky byly predlozeny do RB OSN a tato zprava CIA potvrzuje, ze to byly padelky:
19. 11. 2012 | 08:03

Matematik+cenzor Stejskal napsal(a):

https://www.cia.gov/library/reports/general-reports-1/iraq_wmd_2004/index.html

Kdo zaridil, ze zde byla takovato propaganda? Kdo zaridil, ze zadny novinar se ani nesmi zminit nebo zeptat na pachatele toho zlocinu padelani onech satelitnich snimku?

Pak jsme tu meli dalsi PR kampan pro radar. Nejprvce pry prileti rakety z KLDR pak z Iranu. Nejaky nobody pak otocil vypinacem a ZADNY novinar se uy neboji. Proc se uy nikdo v Aktualne nebo CT atd neboji? Neco se stalo v Iranu? Tak se s nama konecne podelte o tu informaci. Mame se tedy bat nebo ne? Pokud ano, byla to druha mnichovska zrada modri soudruzi?

Ten hlavni rys Narodni fronty nasich medii ukazuje, ze v Iranu chystaji jadernou zbran. Fuj fuj. Jenze problem , je , ze Iran podepsal dohodu o nesireni jad zbr a Izrael (cesky Buh bojuje) nikoliv. Iran i podle techto medii nevlastni jaderne hlavice.
Kdo, jaky mechynismus jake spolecenstvi, jaka organizace dokaze takto ocarovat cele medialni spektrum a proste analyza, informace nebo i popreni faktu, ze Izrael vlastni jaderne hlavice, nesmi byt zminena ani stinem? Ani naznakem.

Muzete od rana do vecera krmit davy lzi a podvodem.
Skutecnost nepredelate.
Pokud nekdo vi nejake vysvetleni techto jevu jine, nez ze nami nekdo sproste manipuluje, budu rad. Rad se budu mylit a poslu omluvny telegram vyvolenemu narodu.

Teorie her a simulace softwarovych modelovani experimentalne potvrdili, ze kooperace, spoluprace a neodplaceni zla zlem je vitezna strategie. Myslenka vyvoleneho naroda, jemuz je vse dovoleno, je myslenka zcela patologicka a vedouci do pekel.

Situace v Palestine je jako pres kopirak situace puvodnich majitelu pudy v USA. Take to je cil. Dilem vyvrazdit, dilem zahnat do rezervaci.
Zde , po ovoci to poznate:
19. 11. 2012 | 08:04

Kleberstein napsal(a):

Nikdo nas nema rad Joshua Klebersten ,prezivsi njunior r. 1975
19. 11. 2012 | 08:07

V době internetu napsal(a):

„K jedinému poválečnému pogromu došlo v Kielcích někdy v r. 1946..."

V době internetu se pravda snadno najde.

1.1.1 Poválečná vlna antisemitismu v Polsku
Nejvýraznější projevy nenávisti vůči Židům, kteří se vraceli z koncentračních táborů,se objevily v tradičně silně antisemitském Polsku. Mnoho Poláků se během války nedokázalo zbavit dlouho před válkou zakořeněných protižidovských postojů, které se u některých ještě prohloubily v důsledku téměř šestileté nacistické okupace.
Mnozí Poláci, kteří Židy vnímali jako nepřátele Polska, se nedokázali smířit s tím, že se na přeživší hledí jako na oběti.

Nenávist některých Poláků vůči Židům byla tak silná, že litovali samotného návratu Židů z vyhlazovacích táborů.

Krátce po skončení války proběhly na několika místech pogromy. K nejkrvavějšímu z nich došlo v červenci 1946 v polském městě Kielce. Bylo při něm zavražděno 42 z celkového počtu cca 200 navrátivších se Židů1. Záminkou bylo křivé obvinění Židů
z únosu a vraždy polských dětí. Do násilností se zapojili civilisté, vojáci i policie.
Většina vrahů nebyla nikdy potrestána.
Pogromy proběhly i v dalších polských městech, například v Krakově, Varšavě, Lublinu nebo v Lodži. Celkový počet
ZAVRAŽDĚNÝCH Židů od konce války do konce roku 1946 se odhaduje na 3272 osob.
Většinu polských Židů, kteří přežili válku i následné pogromy, nepřátelský postoj Poláků přinutil k emigraci, nejčastěji do Palestiny.
19. 11. 2012 | 08:16

Čochtan napsal(a):

Izraelcům se podařilo zlikvidovat džihádistického teroristu Ahmeda Nahíla:
http://eretz.cz/2012/11/videa-izraelske-armady-eliminace-dzihadisty-zasah-televize-hamasu-odpalovani-raket-jejich-likvidace/
Je tam i video jak "hrdinní" teroristi odpalují rakety v blízkosti obytných budov. Je to jejich vlastní video.
19. 11. 2012 | 08:16

Matematik+cenzor Stejskal napsal(a):

Zde , po ovoci to poznate:
http://lawrenceofcyberia.blogs.com/photos/maps/landloss.html

Zdravim mirovou, spravedlivou a politicky korektni tibetskou intifadu.
Free Tibet
19. 11. 2012 | 08:16

Čochtan napsal(a):

Teroristi mají iránskou raketu Fadžr-5, délka 6,5m dolet 75 km (Tel Aviv, Jerusalem). Jinak mají ještě rakety s kratším doletem, Kasam a Grad.
19. 11. 2012 | 08:23

hovorka11 napsal(a):

Čochtan:
Izraelští teroristé mají rakety Jericho 3 schopné dostřelit jaderné nálože po celé Evropě zařazeno do výzbroje roku 2008.
Je to pro "svobodu jednání" Izraele.
Nikdo je nesmí vidět, nikdo je nesmí kontrolovat- zakázáno Izraelem a USA !
19. 11. 2012 | 08:31

Matematik+cenzor Stejskal napsal(a):

Rada roztleskavacu teto valky zde pise o pogromech. Copak jineho nez pogrom je to , co se deje v Gaze? Copak organizatori protizidovskych pogromu v Evrope nemeli ty same vylhane argumenty jako vy mate ted? Co maji spolecneho palestinci s holocaustem? To ze arabove byli proti nemcum? Vase mysleni je marxisticke, dialekticke, nezasadove a silne silne ucelove. teorie her v pripade vetsiho poctu kol takoveto strategie popisuje jako hloupe a nevyhodne.
19. 11. 2012 | 08:33

Čochtan napsal(a):

Hovorko11,
jenže ty israelské rakety nemíří na Evropu (proč taky?) ale na Irán, který chce Israel vymazat z mapy.
19. 11. 2012 | 08:35

Matematik+cenzor Stejskal napsal(a):

Proc nelze v nasi zemi zverejnit clanek o jadernych hlavicich statu Izrael (cesky Buh bojuje)? I treba kriticky, i treba pochvalny? Opet pravda a laska vitezi?
19. 11. 2012 | 08:36

V době internetu napsal(a):

Nepsal bych o tom. A když už to tady někdo nakousl...
V Československu antisemitismus v poválečných letech zasáhl více slovenské než české Židy.
Slovenský poválečný antisemitismus často zastíral pocity viny – Slováci se narozdíl od většiny Čechů na pronásledování Židů a zabavování jejich majetku podíleli.
Nepřátelské postoje k Židům byly podporovány i představiteli slovenské Demokratické strany, v níž zaujali významná postavení někteří bývalí aktivní členové Hlinkovy slovenské lidové strany.
Vyvrcholením antisemitských nálad v poválečné slovenské společnosti bylo NĚKOLIK pogromů, které proběhly roku 1945
v Topolčanech a v Prešově, v letech 1946 a 1948 v Bratislavě. Stejně jako v Polsku (ikdyž na Slovensku nebyly tak krvavé) měly za následek odliv židovského obyvatelstva do Palestiny.
19. 11. 2012 | 08:37

hovorka11 napsal(a):

Čochtan:
Izraelští teroristé dělají průběžné nálety na Gazu a zabíjejí dle svého výběru ty, které vyhnali.
Zde jsou prohlášení nejvýznačnějších vůdců "vyvoleného národa"

https://www.youtube.com/watch?v=lHlIgAQdtak
19. 11. 2012 | 08:37

V době internetu napsal(a):

Jak to tedy bylo v osvobozeném poválečném Slovensku? Nenávist vůči Židům často vyústila ve fyzické napadání, v pogromy. K nejhoršímu došlo v Topoľčanech už v září 1945. Rozsáhlý židovský majetek rozkradli za války místní ľuďáci a arizátoři. Když se po válce vrátilo asi pět set Židů,vyvolalo to mezi současnými "držiteli" židovského majetku paniku, jež postupně dostala rysy otevřeného protižidovského odporu, který vyústil do pogromu.
Do vyostřené antisemitské atmosféry stačilo hodit jiskru: když k židovskému lékaři přinesli na očkování dítě, řekl, že očkování mu již nepomůže, že stejně zemře, protože je podvyživené. Matka dítěte začala křičet, že židovský lékař vraždí křesťanské děti. Nato se v ulicích města shromáždili obyvatelé a fyzicky napadli místní Židy, jakož i jejich dílny a obchody, pokud je již dostali zpět. Pogromu se zúčastnily i dvě roty čs. armády; ty místo toho, aby uklidnily, či rozehnaly zuřící dav, použily zbraně proti svým židovským spoluobčanům. Při pogromu byly desítky Židů těžce zraněny. Další události na Slovensku na sebe nenechaly dlouho čekat: v létě 1946 se opět přelily zemí protižidovské pogromy. Na rozdíl od Topoľčan šlo nyní o podstatně větší teritorium - pogromy se odehrály na severním, jižním i východním Slovensku. Zpráva ministerstva vnitra hovoří o výskytu protižidovských akcí v Čadci, Žilině, Rajeckých Teplicích, Vrbovém, Komárně, Nových Zámcích, Zlatých Moravcích, Levicích, Zbehách, Šuranech, Točanech, Urmíně a v Humenném.
19. 11. 2012 | 08:38

Čochtan napsal(a):

V Gaze se nekoná pogrom, ale likvidace teroristů a jejich výzbroje. Pokud se teroristi hrdinně schovávají za "živé štíty" pak mají tyto štíty smůlu. Stejně jsou to "ženy", které nadšením kvičely jak píchnuté svině, když "západní" lidé umírali ve věžích WTC.
Uvědomte si, že všichni v Gaze nás bělochy nenávidí jen o kousíček míň než Židy. Nenávidí nás a opovrhují námi. Námi všemi v Evropě, Australii a Americe.
19. 11. 2012 | 08:43

Matematik+cenzor Stejskal napsal(a):

To, ze jde vzdy o zaminky k zaboru dalsiho majetku a uzemi uz vsichni vi. Vsichni take vi, ze to vsichni vedi. Jen nekteri dialekticky , etnicky nebo soudruzsky primhouri oci a trimaji sva mavatka. Tak si to obratte. Ovsem to bychom museli zrusit prvni clanek svetove ustavy o vyvolenem narodu ze... Predstavte si, ze by se v jizni anglii na kelty zacali pogromy. Meli by silne lobby treba v cine. Nejprve by 30 let prichazeli a zakladali v keltske Bohemii druzstva, pak by udelali prevrat, pak by byla 5denni valka a pak by vas ohradili u Lovosic betonovou zdi a pak uz jen sama pozitiva.
Jen to na chvili vezmete z te druhe strany. A ty pravdy o pogromech v Anglii proti keltum by byla prece pravda ne? Cele to stoji apada s axiomem vyvoleneho naroda. Hitler to jenom okopiroval a ani nezaplatil autorske poplatky. Skutecna kooperace je na zaklade tohoto axiomu vyloucena.Ostatne jako mezi apaci abilymi osadniky na wild west.
19. 11. 2012 | 08:44

Avari napsal(a):

Izraelská lidskoprávní organizace B´Tselem si vede statistiky, z nichž vyplývá, že od roku 2001 palestinské rakety odpálené z pásma Gazy zabily v Izraeli 26 lidí, zatímco izraelská armáda v Gaze zabila 4705 lidí, včetně 1020 dětí.
19. 11. 2012 | 08:47

Matematik+cenzor Stejskal napsal(a):

po ovoci je poznate
http://lawrenceofcyberia.blogs.com/photos/maps/landloss.html
19. 11. 2012 | 08:47

V době internetu napsal(a):

Tohle se líbit nebude.
Protižidovské akce se odehrály zejména v Bratislavě při příležitosti partyzánského sjezdu od 1. do 5. srpna 1946. Jejich současný výskyt na jiných místech Slovenska naznačuje, že šlo o předem připravené, organizované akce. Věstník Rady Židovských náboženských obcí z 5. září 1946 uveřejnil obsáhlý článek s titulkem Co se stalo na Slovensku, ve kterém uvádí: Že v souvislosti s chystaným sjezdem partyzánů dojde k protižidovským demonstracím a výtržnostem, vědělo na Slovensku každé malé dítě.
Ve vlacích, na nádražích a v hospodách se otevřeně agitovalo. Zdá se však, že to bylo zatajováno příslušným ústředním orgánům v Praze. Slovenské bezpečnostní orgány a organizátoři sjezdu byli na nebezpečí upozorňováni a sami na ně též varovně poukazovali. (?) Ale všechno, co se tu podnikalo, bylo polovičaté, uskutečňované bez plného přesvědčení a zodpovědnosti.
Bilance (celkem čtrnácti) protižidovských útoků obsahuje mj. násilné vniknutí do židovských bytů, jež byly zdemolovány a vyrabovány, vážné poranění devatenácti Židů, z toho čtyř velmi těžce, zdemolování židovské lidové kuchyně, jež byla současně kuchyní pro repatrianty, poškození dívčího židovského internátu. Počet lehce zraněných, jichž byly desítky, zjištěn nebyl.
19. 11. 2012 | 08:48

Maximus napsal(a):

Ono to všechno do mozaiky poznání pěkně zapadá....

Roku 1935 poprvé vyplul parník "Te Aviv" z nacistického Německa do Haify s hebrejskými písmeny na přídi a nacistickou vlajkou, třepotající se na stožáru. Kapitán lodi, vlastněné sionisty, byl členem nacistické strany. Tento výjev popsal jeden z pasažérů jako "metafyzickou absurditu". Vlastně to všechno dávalo smysl. Loď přepravovala židy na základě "Haavarské dohody" jež jim umožnovala vyměnit peníze za německé výrobky v odpovídající ceně v Palestině. Rodící se židovská kolonie byla obohacena přibližně o 70 tis. vysoce vzdělaných německých židů a 140 mil. říšských marek. To položilo základ izraelské infrastruktury. Dohoda oživila také německou ekonomiku v době, kdy židé po celém světě bojkotovali německé výrobky!

Nastala doba, kdy "židovští" lídři začali intenzívně vykořisťovat své židovské bratříčky!

Sionismus je ve skutečniosti hnutí, sloužící k oklamání židů, aby se ztotožnil s cíly britského doslova imperialismu (jak zprofanovaný termín komunisty, že?). Speciálně židé pomohli britské židovské elitě kolonizovat střední východ, bohatý na ropu, pod záminkou, že židé potřebují národní domov! Británie (s Američany) přes zdánlivou neutrálnost financovali, cvičili a vyzbrojovali židy. Britové jsou ve skutečnosti londýnský bankovní kartel spojený se jmény Rothschild a Rockefeller a samozřejmě americkým FED a další elitou. Ten není zodpovědný žádné vládě, ale naopak rozhoduje o tom, kdo bude ve vládách zasedat a kdo ne. Jeho cílem je kolonizovat svět a všechny v něm. Židé jsou jen prostředkem k dosažení tohoto cíle. Tolik židovský autor Henry Makow Ph.D. Canada.

My uvažujeme a plánujeme jen v rocích, ale oni v generacích.
To na doplnění uvedl Daniel Estulin, který se těmito lidmi
už po desítky let zabývá a pokouší se je zmapovat.
19. 11. 2012 | 08:49

V době internetu napsal(a):

Partyzáni?
Partyzáni
Účast partyzánů na protižidovských akcích v létě 1946 vrhla ostré světlo na tuto skupinu slovenské společnosti, jež se pyšnila gloriolou vlastenců, bojovníků proti fašismu a pokrokových lidí. Jestliže se v partyzánských kruzích po víc než roce objevily takovéto antisemitské nálady, jak to muselo vypadat ještě za existence Slovenského státu, za povstání, kdy se Židé ukrývali v horách?

V době německé okupace od srpna 1944 došlo mezi partyzány k projevům antisemitismu, jež měly tragický konec: v lesích nad obcí Ladce (v okrese Považská Bystrica) vyvraždili skupinu Židů, kteří se tam ukrývali. Židé se stali oběťmi partyzánských akcí na více místech Pováží a jinde; lidé, po válce se vydávající za partyzány, vyvraždili židovské obyvatele bunkrů včetně dětí a uloupili jim majetek.
19. 11. 2012 | 08:52

V době internetu napsal(a):

Až po letech (1991) partyzán Pavol Hrivík, zpravodaj oddílu Za vlast, operujícího na severozápadním Slovensku a v oblasti Frýdku-Místku, mohl vzpomínat:
Skutečných partyzánů, kteří nasazovali vlastní krk, bylo tak 30 %, ti ostatní jen drancovali, loupili, znásilňovali ženy a dívky a opíjeli se. Historická fakta dokazují, že partyzáni se dopouštěli hromadných vražd ještě i po skončení války (Divina). Od 21. do 31. 8. 1944 pracovala v Sklabini partyzánská kontrarozvědka, která představovala i rychlý soud; za jejího působení bylo popraveno na sto osob. Podle historika Jabloneckého: Šlo o vyvrcholení teroru páchaného na neozbrojených zajatcích, resp. zadržených osobách. (?) Nesmyslné zabíjení začali někteří partyzáni. (?) Mezi partyzány v Sklabini (ale i jinde) zavládly praktiky, podle kterých nebylo problémem zastřelit Němce z Turce, Prievidze anebo Handlové s paušálním odůvodněním, že šlo o fašistu, špiona, agenta gestapa atd. Partyzáni jednali na svou pěst, přitom nebylo v silách domácí rezistence, aby se předešlo akcím, které poškozovaly věc povstání.
19. 11. 2012 | 08:54

Občan napsal(a):

To v době internetu:

Kecy.

Bylo napadeno OZBROJENÉ sionistické komunitní centrum a nikoli židé navrátivší se z koncentráků. Mimochodem - jejich šéf se jmenoval Seweryn Kahane.
Centrum bylo viněno z únosu JEDNOHO chlapce.

K vlastnímu pogromu došlo poté, co sionisté odmítli umožnit vstup policii, ta začala na dům střílet, sionisté opětovali střelbu a zabili tři polské policisty.
Takže policie dům dobyla, osazenstvo vyhodila na ulici a ponechala davu. Z 200 sionistů jich bylo asi 40 zabito.
Za pogrom bylo POPRAVENO 9 hlavních organizátorů, další dostali dlouholeté tresty vězení.
19. 11. 2012 | 08:55

Matematik+cenzor Stejskal napsal(a):

Pokud muj bratr zavrazdi, ukradne, tak mam primhourit oci proto, ze toho bratra nekdo pred pul stoletim zbil utlacoval? Takhle to vidite modri soudruzi? Dialekticky? Copak stat Izrael nekrade tu pudu? Pokud by byla pravda, ze jde vzdy o bezpecnost ateroristy, jak je mozne, ze na zabranem uzemi se rozrusta obcanska infrastruktura? Copak to je za naraznikova pasma? Ne lzete a vy to dobre vite. To ze mate za svymi zady gigantickou valecnou masinerii ze lzi pravdu neudela. Hrajete vabank a chcete vyhladit palestince s tim, ze to nejak projde, ze se zapomene atd.... Tak si vzpomente na holocaust. Taky si nemci mysleli svoje a meli sve rozhorlene duvody. Budete pak stavet palestincum pomniky jako nynejsi majitele pudy v Denveru?
Zde je to prece zcele zrejme:
http://lawrenceofcyberia.blogs.com/photos/maps/landloss.html
19. 11. 2012 | 08:56

Občan napsal(a):

Jooo, Pedersene, přesně tohle měl zajistit OSN "The Partition Plan" z r. 1947. Mandátní Palestina byla rozdělelna na 6 striktně oddělených kousků se styčnými body - 3 pro židy a 3 pro ty ostatní. Židům mělo připadnou 60% mandátu (přesto, že jich bylo jen 48% populace v r. 1947) a původnímu obyvatelstvu všech vyznání 40%.

Sionisté tohle rozdělení okamžitě odmítli a udělali vše pro to, aby plán nikdy nemohl být naplněn. Čehož se drží dodnes.
19. 11. 2012 | 08:59

Matematik+cenzor Stejskal napsal(a):

Kazda valka sebou nese vireni valecnych bubnu a vasne. Kazda.

Mohu zavrit oci pred pravdou, mohu verit jistote desetinasobku a mohu vybehnout s igelitkou na prazdnou louku ahledat neexistujici obchodni dum Cesky sen. Neudelam to. nebudu pritakavt lzi a valce pod vlivem propagandy a permanetnim zobrazovanim holocaustu. Uz vam na to nikdo neskoci. Tak kdyz vas tak trapi ten holocasu a pogromy v polsku, tak poslete par tanku a raket do polska a nemecka. Tam je prece podle vas pachatel. Palestinci od pocatku funguji jako zmateni a nestastni indiani v nynejsich USA. Samozrejme , ze sedici Byk byl terorista. Tak jako bratri Masinove. Nemuzete stavet na kulatych ctvereccich.
Nejsou.
http://lawrenceofcyberia.blogs.com/photos/maps/landloss.html
19. 11. 2012 | 09:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 11. 2012 | 09:20

Občan napsal(a):

To Matematik:

Ono to je ještě o něco horší.
Palestinci ve stejné situaci jako oběti pogromů - byli přenecháni zdivočelé lůze, aby si na nich vybíjela své mindráky. Což se děje již 65 let.
A té lůze je vydali Britové, v té době sami bezohlední kolonialisté, kteří tutéž lůzu v koloniích tvrdě pronásledovali a trestali. USA v britské koloniální politice už jen pokračují.
19. 11. 2012 | 09:21

Čochtan napsal(a):

Avari:
"..od roku 2001 palestinské rakety odpálené z pásma Gazy zabily v Izraeli 26 lidí, zatímco izraelská armáda v Gaze zabila 4705 lidí..."
To by měli Israelci sebou hodit, protože podle Hamásu má 1 Israelec cenu jednoho tisíce arabů. Takže Israelci mají deficit asi tak přes patnáct tisíc.
19. 11. 2012 | 09:37

Tomáš Kubín napsal(a):

Pan editor smazal to, co se jemu zdá závadné a desítky příspěvků překračujících cokoliv, co by se mohlo objevit v neonacitických plátcích, tu nechal. Poučení - piš si co chceš, opisuj sem třeba z Mein Kampf, jenom nepoužívej slova jako "svinstvo" apod.
19. 11. 2012 | 09:38

Čochtan napsal(a):

Tomáši Kubíne, tomu se říká politická korektnost. Na tomto poli je Stejskal autorita. Ale že se to tu náckama jen hemží, co ?
19. 11. 2012 | 09:45

Čochtan napsal(a):

Pane Libore Stejskale,
(abych Vás odlišil od vašeho dvojníka), co mají hloupé lži společného se "záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu." ?
Já jen, že je jich tu víc než v sebranných spisech Juliuse Streichera, vydavatele nechvalně známého periodika "Der Stürmer".
19. 11. 2012 | 10:00

Občan napsal(a):

Čochtane,

sionisté se snaží Vám vyhovět, ale musí to vraždění porcovat, protože příliš vysoké počty obětí jejich terorismu by kazily kšefty.

V noci opět vraždili v obytných čtvrtích (Sheikh Radwan) a vymordovali celou 11tičlennou rodinu - 4 děti, 5 žen a 2 muže. Mrtvých bude víc, tyhle se zatím podařilo vyhrabat z trosek domu, který byl náletem zcela zničen.
Asi Vám bude trošku kalit radost, že sionisté přiznali, že rodinu vyvraždili omylem.

Další dům vybombardovali dnes ráno, ale podařilo se jim zavraždit jen 2 děti a 2 dospělé. Snad to trošku napraví alespoň fakt, že dalších 42 lidí vč. 9ti dětí bylo těžce zraněno.
Ale bilance se ještě vylepší, protože pod troskami domu zůstalo 12-15 lidí, kteří jsou nejspíš také mrtvi.

Celková bilance pětidenního sionistického masakru je zatím 89 mrtvých a 720 raněných.
Ale počet mrtvých poroste, protože sionisté ostřelují z moře celé pobřeží Gazy, aby se tam nemohli uchýlit lidé z bombardovaných obytných čtvrtí. Lidé tak musejí zůstávat v bombardovaných místech a nemají se kam schovat.

Himmler by zajásal a udělil pochvaly. Sionisté byli a jsou jeho vzornými žáky...
19. 11. 2012 | 10:11

stejskal napsal(a):

Nic, pane Čochtane.

Ale hloupých lží je zde z mého pohledu tolik, že bych musel smazat podstanou část debaty a též dost blogů. Protože se ale nepovažuji za jediné objektivní kritérium všehomíra (narozdíl od celé řada jiných), dávám přednost výměně názorů v diskusi (to nemluvím ani o tom, že by to nešlo technicky, nikdo zde nedokáže přečíst vše, co sem nejrůznější lidé píší).

Ostatně kdosi chytrý řekl, že pravda jako taková je velmi ošidná kategorie. Moje pravda může být druhému lež (záleží na spoustě faktorů: životní zkušenosti, kulturním prostředí, v němž byl vychován a žije apod.).

Čili neposuzuji, kdo lže a kdo mluví pravdu. Nikdy jsem to coby člověk, který se stará o tyto stránky, nedělal (pozor, neplést s tím, když si zde jako Libor Stejskal občas s druhými povídám, tam dávám svůj názor vcelku najevo). Snažím se jen eliminovat výrazové prostředky, které zcela bezpečně jakoukoliv výměnu názorů znemožňují. Plus se samozřejmě snažím nepřipustit, aby se zde porušovaly zákony této země (což řada anonymů činí s velkou vehemncí).

Měl jsem pocit, že jsem zde výše uvedené za taléta, co tyto stránky navštěvujete, už psal mnohokrát. Ale možná se pletu.

Hezký den.

Libor Stejskal
19. 11. 2012 | 10:20

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale, když vám nevadí lži, srovnatelné s těmi za které byl Streicher spojenci oběšen, pak to hodně o vás vypovídá.
19. 11. 2012 | 10:25

hovorka11 napsal(a):

Dokud budou existovat vládnoucí prospěcháři, které začínají cíleně války kvůli znovuzvolení a dokud budou vlády kryjící lihové mafie, které zavraždily již 35 lidí přes metanol, tak ti lidi dole budou pořád oběťmi:
----------------------------

"Tel Avivu se dokonce konala demonstrace na podporu Gazanů pod izraelskou palbou. Sason konstatuje, že Tel-Aviv ve srovnání s jižními izraelskými městy (Ašdod, Aškelon, Beršeba, Sderot…) včetně Pásma žije celkem klidným životem – ale také to, že obyvatelé Tel-Avivu jsou co se izraelsko-palestinského konfliktu a jeho reálných dopadů na region týče celkem neinformovaní. Je ale povzbuzující, že v rámci obou zemí se zdola upevňují a formují regionální iniciativy, jež by špatnou bezpečnostní situaci řešily nezávisle na izraelské vládě a vedení Hamasu v Gaze. Myslím, že především v těchto grassroots aktivitách leží klíč k řešení nejen této války."
19. 11. 2012 | 10:32

Občan napsal(a):

Také jeden "negramotný primitivní ručníkářský terorista":
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/fotogalerie/2012/11/19/foto-ze-zivota-beznoheho-fotozurnalisty/
19. 11. 2012 | 10:42

Petr napsal(a):

Palestina po 60+ letech okupace chce pozadat OSN o neclenske uznani a druhe strane se to nelibi, protoze se boji, ze by mohli byt postaveni pred soud za sve valecne zlociny a okupaci (nelegalni vystavbu na nelegalni pude...)
19. 11. 2012 | 10:43

Tomáš Kubín napsal(a):

:-):-):-)
Čochtane, to je slušná komedie. PO tom vašem povzdechnutí následuje Občanovo neuvěřitelnost s Himmlerem a hned na to nám pan Stejskal sdělí, jak je všechno v pořádku.
Já si sám sobě teď slibuji, že už se sem nebudu chodit dívat, jenom pošlu odkaz jednomu panu doktorovi z Plzně, který se zabývá tématikou extrémismu a mapuje projevy na sociálních sítích a chování médií. Bude mít radost.
19. 11. 2012 | 10:47

Občan napsal(a):

Kubíne, Kubíne,
to nebudou Konvička s Čochtanem rádi, že je chcete takhle nehezky napráskat...
19. 11. 2012 | 10:50

český maloměšťák napsal(a):

Čochtan
Jak víte, že zrovna ty ženy kvičely radostí po 11. 9. 2001 ? Co když šlo o zcela apolitickou rodinu. Nebo co když tam byli na návštěvě.
/ no a ty děti už opominu zcela...tam snad jen podotknu, že kdyny šlo o malá Čochťanačata - tak byste kvičel vy - a nadával izraleské armádě do SS Einsatz komand/.
Myslím si, že paušalizující rasistická stanoviska tak zastáváte právě že vy a vám podobní. Takže ten Streicher je spíše vašim soukmenovcem.
Nicméně je dnes moderní a dosti účinné používat metodu " útok je nejlepší obrana".
Kdy pak můžeme poslouchat Kuberu z ODS jak žvatlá cosi o tom, že protest Stop vládě /vláda která zcela programově vnáší do mocenské struktury společnosti prvky fašismu/ je opřen o zfanatizované, hysterizující fašistky.

K blogu snad ještě to, že pokud se např. Česká televize nevymaní ze svého primitivismu, nuzácky pojatého zpravodajství...kdy jsou zváni lidé jako Kalhousová a označováni titulem " expertka na Blízký Východ" a tato z peněz daňových poplatníků placená instituce neuved fakta, v které že to instituci paní Kalhousová působí, z jakých je tato financována a s jakými dalšími institucemi je spojena - pak nezbává, než nad touto veřejnoprávní institucí mávnout rukou a pohrdat jí. Neboť postupuje proti účelu , kvůli kterému byla zřízena - tedy objektivně ě nepředpojatě informovat.
Troufám si tvrdit, že je to ale asi jen pověstnou leností ducha mirgorodských.
Nedovedu si totiž představit, že to Česká televize dělá záměrně - že coby " nezávislé" experty prezentuje informací chtivým masám zcela jednostranně vyprofilované osoby - jejichž zaměstnavatel je financován penězi jedné strany sporu /v tomto případě konfliktu/.
To ať tam rovnou pozvou nějakého obchodníka obchodujícího s Hamasem. A představí ho coby bezávislého experta na dění v Gaze.

Šalom.

P.S. Je pak úsměvné hrát stále na tu antisemitskou strunu...povzbuzovat pocit viny za pogromy, s kterými dnešní generace občanů Kraďákova nemají nic co do činění.

Jeětě jeden vzkaz Čochtanovi - pokud by arabské státy skutečně tak moc nenáviděly bílou rasu jako celek - tak stačí, když by zastavily kohoutky, kterými proudí ropa. Nebo zvedly její cenu někam k 250 USD /barel. Jistě by to za to několikaměsíční strádání stalo. A "bílá" civilizace by se zhroutila.
19. 11. 2012 | 10:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Kubíne,

Vašeho přítele ode mne můžete pozdravovat. Mohl by se zabývat třeba textem pana Čochtana z 13.03.2010 10:10:49

hana malinová http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/hana-malinova.php?itemid=9202

"Já bych nikdy cikánovi byt nepronajal. Jsem proto rasista ?
Nikdy bych se neoženil s černoškou, ani bych s ní nesouložil. Jsem proto rasista ?
Nikdy bych nedovolil, aby se dcera vdala za černocha. Jsem proto rasista ?
Kdybych hledal prodavačku, vždy bych dal přednost Češce před cikánkou. Jsem proto rasista ?
Pokud ano, co je na tom špatného ? Dávám přednost lidem mého národa, mé rasy. Co je na tom špatného ? Co je na tom špatného, když nepropadám hysterickému multikulturnímu šílenství ?"

Z mého pohledu je nejhorší fanatismus, zatvrzelost a nesmiřitelnost. A je úplně jedno, jestli zrovna v gardu protižidovském, protiarabském či proti jakékoliv národnosti či etniku.

Libor Stejskal

P.S. Věta o Himmlerovi je z mého pohledu hloupá a nevkusná. Ostatně asi jako tak 80 procent příspěvků v této debatě (bez ohledu na to, zda straní Izraeli či Palestincům). Pokud se zhostíte úkolu naučit lidi diskutovat bez podobných záležitostí, budu Vám nesmírně vděčen. Držím Vám palce.
19. 11. 2012 | 10:59

Čochtan napsal(a):

Tomáši Kubíne,
jen tu zůstaň, fašounům se nemá ustupovat. A tomu právníkovi odkaz pošli.
19. 11. 2012 | 10:59

aga napsal(a):

pane Stejskale

Nemáte to lehké. Ale ani hloupí a nevkusní komentátoři. Dá se vůbec ten tupý masakr komentovat chytře a vkusně? A i kdyby, k čemu to, pomůže to obětem?
19. 11. 2012 | 11:03

Petr napsal(a):

Ze se tahle 'spisovatelka' nejde podivat vedle do Jericha, nebo jeste lepe do Gaza city (ale tam ji vojaci nepusti, aby se nahodou nedozvedela pravdu a ziskala pojem o realite.

Sam jsem v Palestine roky zil. Myslim, ze vim o cem pisu. Pokud Vam nebudou letat kulky kolem hlavy kazdy vecer (jen nekomu pro zabavu, protoze se jinak nic nedeje) a nebudete svedky toho, jak vojaci dokazou zabit 15-letou divku, jen proto, ze chtela sundat suche pradlo na balkone v dobe bez nocniho vychazeni.
19. 11. 2012 | 11:03

Občan napsal(a):

Čochtane,

asi nebudete mít radost, ale Palestinci jsou stejná bílá rasa jako my. Stejně jako ostatní Semité.
Sorry, no...

Ale snad Vás trošku uchlácholí to, že zpod trosek vybombardovaného domu vyhrabali záchranáři 12. oběť.
19. 11. 2012 | 11:11

Čochtan napsal(a):

Občane, palestinci nejsou stejné civilizace jako my. Jsou to jen hloupí fanatičtí muslimové.
19. 11. 2012 | 11:13

Jaromir napsal(a):

Pro ty, co umeji anglicky a znaji americke prezidenty:

https://www.youtube.com/watch?v=Iton9kaijck
19. 11. 2012 | 11:15

Čochtan napsal(a):

Občane, Israelci mají co dohánět. Poměr hodnoty jedince, Israelce ku palestinci v poměru 1 : 1000 stanovil Hamás. Nebudu mu to vyvracet.
Pokud ta 12. "oběť" patřila k těm, kteří 11.9.2001 jásali nad smrtí našich kidí, pak jsi mě opravdu potěšil. Boží mlýny melou pomalu.
19. 11. 2012 | 11:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane ago,

není to tak strašné, za těch více než pět let se v tom člověk naučí "chodit". Rozlícených a rozhořčených debatérů, kteří vidí vinu ve mně, jsem tu už zažil poměrně hodně. Dá se s tím žít.

Ad tupý masakr: to vždy záleží na tom, z jaké strany se na to díváte. Když na Vás ale dopadne střela z minometu či raketa, vyjde to nastejno.

Úvah na téma, kdo za to může, jsem zde četl bezpočet (stejně jako co se stalo před více než dvěma tisíci lety, před půlstoletím, před nedávnem). Mne spíš zajímá, jak z toho (i když to třeba bude trvat dlouho a opět se to mnohokrát dostane do slepé uličky). Zajímá mne, když se o tom spolu baví třeba Irena Kalhousová a Šádí Shanaáh. Hloupé a nevkusné výkřiky z kterékoliv strany působí spíše kontraproduktivně, řekl bych.

Libor Stejskal
19. 11. 2012 | 11:20

V době internetu napsal(a):

Jak na tom byli evropští Židé po návratu z koncentráků v roce 1946 jsem napsal dříve, ale jak jsou na tom izraelští Židé v roce 2012?

Minimální měsíční mzda vzrostla v Izraeli od 1. října 2012 ze současných 4.100 šekelů (přibližně 20.500 českých korun) na 4.300 šekelů (přibližně 21.500 českých korun). Minimální hodinová mzda bude 23,12 šekelu (přibližně 115 korun).
Minimální měsíční mzda mládeže mladší 16 let bude 3.010 šekelů (15.050 Kč), tedy 70 % minimální mzdy dospělých. U mládeže ve věku 16 – 17 let bude činit 3.225 šekelů (75 %, 16.125 Kč) a u mladých ve věku 17 – 18 let pak 3.569 šekelů (83 %, 17.845 Kč).
Ředitel odboru práce izraelského Ministerstva průmyslu, obchodu a práce právník Šlomo Jicchaki (Shlomo Yitzchaki) uvedl, že minimální mzda je revidována každého 1. dubna tak, aby činila 47,5 % průměrné mzdy. Současné zvýšení je výjimečné a vychází z novely Zákona o minimální mzdě, která zahrnovala i předchozí dvě zvýšení o celkem 700 šekelů (3.500 Kč).
19. 11. 2012 | 11:24

český maloměšťák napsal(a):

Občan
Čochtanův výrok, že mu bude líto obětí Breivikem provedeného masakru...až poté, co si prohlídne jejich fotky /zda tedy nejde o nepřátele jeho - Čochtanovy rasy/...jej vyřazuje z nějaké diskuze o tom, jak se dá zabránit lidskému utrpení.
On to celé pojímá jako jakýsi fotbalový mač. Přičemž někdy to vypadá, že by chtěl být současně kapitánem jednoho mužstva i rozhodčím.

Je to zbytečné mrhání mentálními prostředky /neurony/ a mentální silou.
Jděte raději nasypat ptáčkům nebo podrbat kozu.
19. 11. 2012 | 11:28

V době internetu napsal(a):

Jak na tom byli evropští Židé po návratu z koncentráků v roce 1946 jsem napsal dříve, ale jak jsou na tom izraelští Židé v roce 2012?

Hrubý domácí produkt na obyvatele u vybraných zemí:

Německo 34 400 USD
ISRAEL 28 800 USD
Jižní Korea 24 600 USD
ČESKÁ REPUBLIKA 24 400 USD
Saudská Arábie 20 700 USD
Slovensko 19 800 USD
Libanon 10 400 USD
Egypt 5 400 USD
Jordánsko 4 700 USD
Sýrie 4 300 USD

Z přehledu HDP vyplývá, že STÁT ISRAEL VYRÁBÍ na jednoho obyvatele a rok VÍC (Israel 28 800 USD), NEŽ všechny OKOLNÍ ARABSKÉ STÁTY DOHROMADY t.j. součet celkem 24 800 USD). Z toho: Libanon 10 400 USD, Egypt 5 400 USD, Jordánsko 4 700 USD, Sýrie 4 300 USD.
19. 11. 2012 | 11:28

aga napsal(a):

pane Stejskale

No však říkám, tupý masakr ať se na to podíváte z které chcete strany.

A ve vší úctě a dokonce určité závisti k vašemu naprosto vyváženému a spravedlivému nadhledu, nejsme všichni ještě tak daleko. Někteří si dovedou představit, kam až to může dojít, pokud to půjde dál tím směrem, kterým to už jde hezky dlouho (ať už za to může kdo chce), a u vidiny toho, jak se jejich blízcí vypařují v jaderném holocaustu, je veškeré vkusné a chytré komentáře přecházejí. Některá božstva prostě nemají krve nikdy dost.

Hloupé a nevkusné výkřiky jsou ee, ovšem i chytrá a vkusná slova mohou zakrývat špinavé a kruté úmysly a následné činy.
19. 11. 2012 | 11:30

Elvíra napsal(a):

Trochu konspirace..:-))http://muller.blog.idnes.cz/c/303771/Revoluce-z-Kataru.html Jinak největším nepřítelem palestinských Arabů jsou jejich šéfové.Jde tam pouze o moc a o peníze.Mrtvé arabské děti jsou výhodný artikl, protože přinášejí peníze od naivních dárců.Ovšem zajímavé je, že kolem Sýrie takový humbuk není, kolem útoků Turecka na Kurdy v Iráku taky ne, na okupovanou část Kypru se taky zapomnělo...zajímavé
19. 11. 2012 | 11:31

Občan napsal(a):

Hm, tak tohle se sionistům také "povedlo" - http://www.guardian.co.uk/media/greenslade/2012/nov/19/gaza-journalist-safety

Poškozena nebo zcela zničena byla pracoviště al-Aqsa TV, Sky News, ITV, saudská Al-Arabiya TV, al-Quds TV, Russia Today (RT) Rusiya Al-Yaum.

Naštvat si novináře, to je vskutku "skvělá" taktika.
19. 11. 2012 | 11:35

paprika napsal(a):

Stává se tady z toho diskuzní klub bolševiků, antisemitů a nácků, nejhorší verbeže. Takoví Občan, Maximus, to je tedy Goebbelsova škola. Rychle pryč!
19. 11. 2012 | 11:38

Občan napsal(a):

Elvíro, ale to je tak jednoduché.

Turecko se nekritizuje, protože je v NATO. A tím jakékoli debaty prostě končí. Kurdové a Kypřané mají smůlu.

Sýrie je trošku problém, protože už nikdo neví, kdo jsou "naši" a kdo "ne-naši". A tak byla zvolena taktika "nula informací".

Četla jste snad v "českých" médiích v poslední době něco o Jordánsku, Libyi, Libanonu, Arabském poloostrově?
Nebo dokonce konkrétně o Jemenu, Saudské Arábii, Kataru, Bahrajnu? Tam dostávají lidská práva na frak stejně nebo hůř než v Severní Koreji. Jenže jsou to "spojenci" a tak tedy pšššt...
19. 11. 2012 | 11:46

V době internetu napsal(a):

Jak na tom byli evropští Židé po návratu z koncentráků v roce 1946 jsem napsal dříve, ale jak jsou na tom izraelští Židé v roce 2012?
Kde mají největší úspory. Finanční majetek v eurech na osobu:
Switzerland 138 062, Japan 93 087, USA 90 417, Belgium 68 491, Netherlands 61 315, Taiwan 60 893, Canada 59 913, Singapore 58 215, UK 52 600, Israel 51 562, Denmark 49 230, Italy 42 875, France 42 643, Sweden 42 104, Austria 40 648, Germany 38 521, Australia 37 330.
Czech Republic 9 408.
Izrael je na desátém místě.
V žebříčku dvaapadesáti vybraných států patří Čechům 26. místo a Slováci jsou na 41. pozici.
19. 11. 2012 | 11:48

V době internetu napsal(a):

Jak na tom byli evropští Židé po návratu z koncentráků v roce 1946 jsem napsal dříve, ale jak jsou na tom izraelští Židé v roce 2012?

Nedávno vydala OSN svou první zprávu o světovém štěstí........ A zde je prvních dvacet nejšťastnějších zemí v roce 2012 podle UN World Happiness Report, 7:52AM BST 04 Apr 2012. The Top 20: 1. Denmark, 2. Finland, 3. Norway, 4. Netherlands, 5. Canada, 6. Switzerland, 7. Sweden, 8. New Zealand, 9. Australia, 10. Ireland, 11. USA, 12. Costa Rica, 13. Austria, 14. Israel, 15. Belgium, 16. Luxembourg, 17. United Arab Emirates, 18. United Kingdom, 19. Venezuela, 20. Iceland. Compare for example: 28. Italy, 29. Kuwait, 30. Germany, ...36. Czech Republic...
...Iran is 84, Pakistan is 85... Last on the list is Togo.
19. 11. 2012 | 11:53

Rambo napsal(a):

Kalhousová se snaží, vždyť Izrael vyzval židy po celé světě v souvoslosti s tímto konfliktem, aby hájili jeho politiku. Že její argumenty jsou trapné je zřejmé. Už jenom to, že Izrel včetně Gazy je území arabů včetně Gazy a jako stát byl vytvořen uměle na jejich území. Gaza je obrovské ghetto s miliónem obyvatel, kde nyní židé jako nacisté za války občas udělají razii. Od lidí jako jsou židé je toto jejich chování zvlášť politování hodné, protože se chovají možná ještě hůře než nacistí k nim.
19. 11. 2012 | 11:54

Občan napsal(a):

Hele, Internete, kam na ta hausnumera chodíte?

2011 (CIA factbook):
Německo 38 100 USD
ISRAEL 31 500 USD
Jižní Korea 31 200 USD
ČESKÁ REPUBLIKA 27 100 USD
Saudská Arábie 24 400 USD
Slovensko 23 300 USD
Libanon 15 500 USD
Egypt 6 500 USD
Jordánsko 5 900 USD
Sýrie 5 100 USD
19. 11. 2012 | 11:56

stejskal napsal(a):

To samozřejmě mohou, pane ago, a také to velmi často dělají (jde spíš o to snažit se "na druhé straně barikády" hledat stále někoho, s kým je možné pídít se po nějakém smysluplném řešení. Jiná možnost stejně není. A není to nutně slabost a oportunismus).

Když už jsem se zde tak rozvažnil, využiji to ale k jiné úvaze (už jsem ji zde psal mnohokrát, ale chodí se stále noví a noví lidé, kteří mi vyčítají, že se jako administrátor zabývám jen zjevnými urážkami a nadávkami a jiné záležitosti - které se samozřejmě ani mně nelíbí - nechávám být).

Za ta léta na netu člověk zjistí, že jsou v zásadě tři možbné přístupy:

1) buď zavést přísnou registraci na jméno a příjmění včetně adresy, a tím omezit okruh debatujících jen na ty, kdo jsou ochotni to podstoupit. Ono to stejně jde obejít, takže to mnoho neřeší, navíc to radikální se prostě půjdou prát jinam (a radikalizovat se budou víc, protože se budou cíti odstaveni z veřejného diskursu).

2) nebo zavést tzv. předadministraci, kdy všechny příspěvky čte tým editorů před tím, než je takzvaně pustí "na sklo". V tomto případě končí dialog mezi různými lidmi a pod textem jsou jednotlivé, na sebe nereagující komentáře. To je myslím též škoda.

3) Nebo tomu nechat volnější průběh jako zde s tím, že i z Vašeho pohledu bude v debatě spousty vstupů, které tam nepatří. Ale třeba se lidé takto učí diskutovat, třeba časem zjistí, že nadvat si a urážet se je sice zábavné, ale ne moc dlouho. Daleko zábavnější je hledat synergie, snažit se pochopit druhého a tak. Pokud ano, přijde mi to z hlediska celé společnosti daleko důležitější, než jestli zde v debatě jsou i hloupé a nevkusné příspěvky. Ono se stejně všechno nařídit, nakázat, zakázat, smazat, zavřít nedá. Naštěstí.

Libor Stejskal
19. 11. 2012 | 11:59

Rudi Koutek napsal(a):

Po prvni svetove valce zmasakrovali Cesi statisice nemeckych obcanu. Vudcem Cechu byl nejaky Stejskal. Do roku 1918 se tento pan jmenoval Steiskal, za sve zlociny nebyl nikdy potrestan, protoze mel zastani u Masaryka a jinych bolseviku vyslanych z Moskvy. V dobe trvani prvni republiky se stal Stejskal clenem prvni loze, druhe loze a supertajne organizaci stavecu zdi, ktera byla podporovana Vatikanem a Japonskem. Byl to vlastne on kdo mel v rukach moc, ne nebyl to fasista Benes, ale Stejskal a jeho parta kdo rozhodoval o chodu statu. Proc? Byl to on kdo rozdeloval penize z Moskvy, byl to on kdo provedl uspesny atentat na T.G.Masaryka. Po valce, kterou Stejskal, tehdy znovu Steiskal, prozil v polske ozdravovne zvane Osvetim, kde mucil nemecke valecne zajatce, organizoval Stejskal s pomoci mexicke drogove mafie spravedlivy odsun vsech necechu pri kterem bylo zabito nejenom pres milion nemeckych civilistu, ale i rusti partyzani, kteri se vydavali za Nemce. V roce 1959 provedl Stejskal se svymi zidovskymi agenty atentat na Masaryka a Vaclava Havla o kterem vedel, ze se za 30 let stane vudcem revoluce. Masaryk umrel, Havla se podarilo zlikvidovat az loni, to uz ale nemel Stejskal na svedomi, protoze umrel v sedesatych letech, kdy byl berlinskymi policisty zastrelen pri pokusu prekonat berlinskou zed, kterou nechal sam postavit. Uz jsem se zminil, ze byl prece clen nejake zednicke postele, co to pisu loze.

Doufam, ze me pane Stejskale nesmazete, ani jedno sproste slovo, ani jedna nadavka. Ze je to blabol. To si myslite jenom Vy, ja mam preci svoji pravdu, vy Vasi.Kouzelne.
19. 11. 2012 | 12:03

resl napsal(a):

První úder vždy přichází od Hamas. Palestina má svou vládu, ale zbraně ovládají teroristi z Hamas. Palestina byla napomenuta i Egyptem. Vše marno, Rus a terorista čekal na odvetný úder. A ten přišel a kdyby Izrael opravdu usiloval o válku, byl by s nimi hotov za pár hodin. Jsou to provokace a technologie dodaná přes Irán z Ruska. Rusko zůstává říší zla, jak ji kdysi označil Reagen. Své lidi nenakrmí, byty nepostaví, silnice v hrozném stavu /spíš udusané cesty/, ale zbraně vyrábějí ve velkém. Dokud v Rusku nebude demokracie v plném rosahu, nebude mír ve světě.
19. 11. 2012 | 12:10

stejskal napsal(a):

Proč bych Vás mazal, pane Rudi Koutku?

Je vidět, že jste z mnou výše uvedeného pochopil prakticky vše.

Hezký den.

Libor Stejskal
19. 11. 2012 | 12:11

Elvíra napsal(a):

Občane, mně pouze vadí, že na Israel jsou používána daleko přísnější měřítka než na kohokoli jiného.Vždycky se vyrojí zástup plaček a aktivistů, ale, že by šli aktivizovat třeba do Egypta, Tuniska nebo do Jemenu..:-))
19. 11. 2012 | 12:14

stejskal napsal(a):

P.S. Navíc je to všechno pravda, to přeci každý vidí. l.s.
19. 11. 2012 | 12:14

český maloměšťák napsal(a):

V době internetu
Ukazatel GDP se nedá interpretovat tak jednoduše, že " stát (Izrael) VYRÁBÍ".
Přečtěte si něco o tom, co vše je v ukazateli GDP obsaženo.
19. 11. 2012 | 12:15

Občan napsal(a):

Elvíro,

na Izrael jsou používána neskutečně mírná měřítka. Kdyby si kterýkoli jiný stát na světě dovolil to co Izrael, patrně by již neexistoval.

Víte snad o nějakém jiném státu, který by beztrestně 65 let okupoval a kolonizoval cizí území, vraždil a deportoval jeho obyvatelstvo, okrádal je a ničil jeho majetek, odmítal mu přístup k vodě, vzdělání, lékařské péči atd., zavíral je do ghett, věznil je bez obvinění a soudu celá léta (a to vč. dětí) a vraždil příslušníky okupovaného národa i v cizině, a nad to všechno ani neměl pevné a mezinárodně uznané hranice?
Já ne.

Sionistům donedávna procházelo absloutně všechno, protože holocaust. Jenže tenhle průmysl přestal zabírat.
19. 11. 2012 | 12:32

vasja napsal(a):

Čochtan napsal(a):
Pane Stejskale, když vám nevadí lži, srovnatelné s těmi za které byl Streicher spojenci oběšen, pak to hodně o vás vypovídá.
----------------------
Bacha na 26té přikázání pana Pepy Řepy/Skeptickéko
"Když seš v prdeli, vem si na pomoc Hitlera. Budeš morálnim vítězem". :-)
19. 11. 2012 | 12:40

V době internetu napsal(a):

Jak na tom byli evropští Židé po návratu z koncentráků v roce 1946 jsem napsal dříve, ale jak jsou na tom izraelští Židé v roce 2012?

Hrubý domácí produkt na obyvatele u vybraných zemí (AKTUALIZACE)

2011 (CIA factbook):
Německo 38 100 USD
ISRAEL 31 500 USD
Jižní Korea 31 200 USD
ČESKÁ REPUBLIKA 27 100 USD
Saudská Arábie 24 400 USD
Slovensko 23 300 USD
Libanon 15 500 USD
Egypt 6 500 USD
Jordánsko 5 900 USD
Sýrie 5 100 USD

Z přehledu HDP vyplývá, že STÁT ISRAEL VYRÁBÍ na jednoho obyvatele a rok zhruba TOLIK (Israel 31 500 USD), CO všechny OKOLNÍ ARABSKÉ STÁTY DOHROMADY (t.j. součet celkem 33 000 USD). Z toho: Libanon 15500 USD, Egypt 6500 USD, Jordánsko 5 900 USD, Sýrie 5 100 USD).
I když... u HDP Sýrie, vzhledem k tomu, co se tam děje, lze předpokládat reálné snížení HDP.
19. 11. 2012 | 12:44

Rudi Koutek napsal(a):

Pane Stejskale priznam se, ze tomu nerozumim. Takze podle Vas muzu psat cokoli me napadne co se mi hodi, hlavne ne nadavky a sprosta slova. Napr.:

Senzacni odhaleni, nemecky tisk dnes prinesl zpravu, ze znamy Eurobijec Vaclav Klaus je ve skutecnosti agent Bruselu, ktery svymi "triky" pomaha sjednoceni Evropy. Nemecka tajna sluzba ma jasno. EU ma Klause v hrsti, protoze ma na Klause kompromitujici material: Foto trileteho Klause z roku 1947 na kline Adolfa Hitlera s venovanim, memu milemu V.K. A.Hitler, s typickou maluvkou alpske krajiny, kterou Hitler tak rad maloval.
Septa se jeste, ze je Vaclav Klaus vydiratelny proto, protoze je homosexualni pedofil soulozici sedmdesatilete babicky, ale tuto zpravu nikdo nepotrdil, takzese o Klausove orientaci pouze spekuluje. Nekdo rika na vychod, jiny na zapad, anebo mozna na jih, ale protoze Klaus rad lyzuje tak to bude asi na sever. Mozna nam to vysvetli Zide a zednici, ti to tady maji prece vsechno pod konrolou, jak by nam rekl Maximus.

Jestli opravdu muze neco takoveho byt v diskuzi a mam se tvarit, ze je to v poradku, protoze mame prece kazdy tu svoji pravdu, tak tady jakakoli diskuze nema cenu.
19. 11. 2012 | 12:52

aga napsal(a):

pane Stejskale

Naše úvahy se ubírají po rovnoběžkách. Mně osobně je úplně fuk, co tady kdo plká a jestli je při tom vkusný nebo nevkusný, daleko víc než ta slova by mě zajímalo to, co stojí za nimi. Ozvývám se hlavně tehdy, kdy mám subjektivní pocit, že dotyčný odporuje své vlastní logice, protože je zaslepen svými emocionálními či zištnými preferencemi. Ale samozřejmě do melounů a do diskutérů nevidíme.

Ale plně chápu, že Váš zájem zde není totožný s tím mým.
19. 11. 2012 | 12:58

Čech napsal(a):

Chtěl byhc se zeptat židovského ekonoma, co má HDP společného s výrobou a o kolik mělo vyšší HDP nacistické německo, než zaostalá okupovaná ČSR?
19. 11. 2012 | 12:59

stejskal napsal(a):

Pane Rudi Koutku,

už nevím, jak bych Vám to vysvětlil.

1) Nemůžete zde psát, co Vás napadne (mantinely jsou vytyčeny v Kodexu diskutujících, viz záhlaví každé diskuse. Dělám, co je v mých silách a možnostech, abych ji v nich udržel).

2) Můžete se tvářit, jak chcete. Je to vaše věc.

3) Pokud zde nemá diskuse cenu, tak zde nediskutejte (osobně mne to bude mrzet, ale nic s tím dělat nemohu. Už nejméně stokrát jsem zde napsal, že nejsem ideologický dozor ba ani verifikátor faktů). Pokud chcete debatovat s někým, kdo napíše totální slátaninu, je to Vaše věc.

Buď Vám takto nastavené prostředí vyhovuje, nebo ne. Chápu, že to není pro každého (podobných rozhořčených hlasů ze všech stran politického i ideologického spektra zde zaznívá mnoho. Všichni by chtěli, abych mazal zjevné lži. Akorát se ne a ne dohodnout, které to jsou. Proto je umění debatovat z našeho pohledu tak důležité).

Libor Stejskal
19. 11. 2012 | 13:05

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
až tu naši pokrokoví fašouni začnou psát, že Israelci pečou macesy z krve arabských pannen, smažete to nebo ne ?
19. 11. 2012 | 13:19

stejskal napsal(a):

Nechám si to projít hlavou, pane Čochtane.

Ale většinu Vašich rasisticky zabarvených hloupostí tu také nemažu.

Libor Stejskal
19. 11. 2012 | 13:29

Občan napsal(a):

Jen od rána dalších 10 mrtvých Palestinců, z toho 2 děti...
Počet obětí sionistického teroru tak stoupl na 96 - většinou žen a dětí.
19. 11. 2012 | 13:45

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
to že dávám přednost svým lidem (své rodině, kamarádům svému národu, bělochům před cizími) to přece není hloupost ! To je velice rozumné, to dělají všichni živočiši.
Když to stavíte na jednu rovinu se lží, že Israelci sami odpalují rakety na Israel, jak tu psal jeden ubožák, tak je u vás něco v nepořádku. Nejspíš inteligence nebo morálka.
Kdysi jsem si vás vážil. Tato úcta dostala během doby pořádně na frak.

Já bych nikdy cikánovi byt nepronajal. Jsem proto rasista ? Tak jsem, nebo ne ? Vy byste se pustil do kšeftu, kde máte 95% pravděpodobnost, že dopadne špatně ?

Nikdy bych se neoženil s černoškou, ani bych s ní nesouložil. Jsem proto rasista ? Špatné by bylo, kdybych černošky ošoustával jednu za druhou. Prostě se mi nelíbí a nevzrušuji mě. Co je na tom špatného ?

Nikdy bych nedovolil, aby se dcera vdala za černocha. Jsem proto rasista ? Prostě si myslím, že by ji bylo pro černocha škoda. Nechci mít černý vnoučata. Co je na tom špatného ?

Kdybych hledal prodavačku, vždy bych dal přednost Češce před cikánkou. Jsem proto rasista ? Dávat přednost Češkám to přece není nic špatného ? Nechci vysokou pravděpodobnost maléru. Co je na tom špatného ?

Dávám přednost lidem mého národa, mé rasy. Co je na tom špatného ?

Co je na tom špatného, když nepropadám hysterickému multikulturnímu šílenství ?

Vy to odbydete kecem, že je to fanatismus a rasismus, aniž byste řekl proč. To není argument, to je ideologie. Hloupá ideologie. Země je placatá a basta. To už tu bylo.
19. 11. 2012 | 13:56

Čochtan napsal(a):

Občane,
to bude tím, že Hamas stříli rakety z obydlených oblastí, že má své arsenály v obytných domech, nemocnicích a mešitách. To dělají záměrně, aby je hlupáci litovali, aby se hlupáci vzrušovali civilními obětmi. Jak je vidět, povedlo se jim to. Přesně to samí dělali před 3 roky.
19. 11. 2012 | 14:00

V době internetu napsal(a):

Při středečních bojích zahynulo podle OSDH 126 lidí, z nich 45 byli civilisté. Tato organizace dnes vydala novou bilanci dvacetiměsíčního konfliktu. Podle ní zahynulo přes 27.000 civilistů, téměř 10.000 vojáků a přes 1000 dezertérů. Víc než 500 mrtvých se nepodařilo identifikovat.

To, co se tam děje je hrůza.

Jo, moment...To je v Sýrii?

No a tak co.

Co se rádo má, to se škádlívá.
19. 11. 2012 | 14:08

stejskal napsal(a):

Ale země je placatá, pane Čochtane.

Libor Stejskal

P.S. Neumím Vám vysvětlit, co je třeba na větě "nikdy bych nedovolil, aby se dcera vdala za černocha. Jsem proto rasista? Prostě si myslím, že by ji bylo pro černocha škoda. Nechci mít černý vnoučata" rasisticky hloupého. To buď člověk sám tuší, nebo mu to nikdo nevysvětlí (prostě věří, že by jeho dcery bylo pro kohokoliv s černou pletí škoda). Jiní si zase myslí, že by jeho dcery byla škoda pro Žida nebo třeba pro Araba. Naštěstí dcery na to většinou dlabou. Řekl bych čím dál více.
19. 11. 2012 | 14:14

Rudi Koutek napsal(a):

Občan napsal(a):
"Elvíro,

na Izrael jsou používána neskutečně mírná měřítka. Kdyby si kterýkoli jiný stát na světě dovolil to co Izrael, patrně by již neexistoval.

Víte snad o nějakém jiném státu, který by beztrestně 65 let okupoval a kolonizoval cizí území, vraždil a deportoval jeho obyvatelstvo, okrádal je a ničil jeho majetek, odmítal mu přístup k vodě, vzdělání, lékařské péči atd., zavíral je do ghett, věznil je bez obvinění a soudu celá léta (a to vč. dětí) a vraždil příslušníky okupovaného národa i v cizině, a nad to všechno ani neměl pevné a mezinárodně uznané hranice?
Já ne."


Pane Obcane desitky milionu lidi ztratily v poslednich sto letech sve uzemi. Statisice mrtvych, miliony vyhnanych. Jenom v Evrope je to Nemecko, Rakousko, Finsko, Madarsko, Italie, Recko, Kypr atd.
Proc Vam nevadi okupovana Karelie, severni Kypr, Jizni Tyrolsko, Vychodni Prusko, Slezsko atd.?
Proc muzou Turci na Kypru stavet sve domy a nikomu to nevadi? Proc neziji vyhnani Nemci v uprchlickych taborech?
Proc neostreluje Finsko, Nemecko nebo Madarsko druhou stranu raketami?
Proc se Rekove ve svem byvalem hlavnim meste Konstantinopoli nevyhazuji do vzduchu?
19. 11. 2012 | 14:24

Čochtan napsal(a):

To je zpráva jak vystřižená pro zdejší fašounky:
"Íránská poloficielní agentura Fars citovala oficiální Press TV, která informovala, že katarský emír, šejch Hamad bin Khalifa Al Thani daroval představitelům Hamásu hodinky a pera, která posloužila jako nízkofrekvenční vysílačky s jejichž pomocí se izraelským satelitům podařilo lokalizovat jejich nositele.
Vybaveni touto informací je izraelské ozbrojené síly mohli nejen lokalizovat, ale následně i likvidovat."
19. 11. 2012 | 14:29

Antroid napsal(a):

Proč se bavit o československém antisemitismu? Nestačí ten dnešní, viz diskuse?

Nejmíň 70% diskutérům je zjevně sympatičtější fanatický muslim, který umístí zbraně třeba do mateřské školky, aby je co nejlépe "ochránil", než - Žid.
Zřejmě je mrzí, že po New Yorku, Londýně, Madridu a dalších městech nepřišla na řadu Praha.
19. 11. 2012 | 14:42

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale, rasismus není hloupý. Hloupý je pseudohumanismus, prvomájově rozjásané rovnostářství, naivní víra, že nejsou rozdíly mezi rasami a etniky.
To, co vy nazýváte rasismem je rozumná opatrnost a láska k vlastnímu národu a rase. Je to realismus.
19. 11. 2012 | 14:49

lavender napsal(a):

v každém příúpadě by tam měli přestat střílet a peníze ušetřené na zbraních, doufám si tvrdit, že miliardy, investovat do zlepšení kvality svých životů. Jak blaze by se jim tam za ně mohlo žít...
19. 11. 2012 | 14:52

dája napsal(a):

Historické exkurzy pana K. by si měli občané přeříkávat každé ráno před snídaní, aby je Bůh při zdravém rozumu zachovati ráčil, než se budou nechat masírovat našimi médii. Čekal jsem, kdy se v televizních zprávách objeví záběry z některé z palestinských nemocnic, an je zraněný civilista v úprku vezen na operační sál obklopen houfem poskakujících fotografů a novinářů. Mediální a ideologičtí experti celého světa moc dobře vědí, jak naklonit veřejné mínění tím "správným" směrem, vědí to i experti stranící Palestincům vytrvale terorizujícím Izrael. Postrádám zprávy o tom, kde se vzaly rakety v rukách Palestinců, postrádám vysvětlení, kde se v jejich chování bere ta nevysvětlitelná iracionalita. Taky jsem zvědav, jak dlouho budou Spojené národy sypat "humanitární pomoc" do té palestinské černé díry bez jakékoli spolehlivé kontroly. U Izraelců obdivuju jejich humánní trpělivost, že ještě neodstřihli celou Gazu od přísunu izraelské energie.
A k diskutujícím - kde se v našem národě po všech historických zkušenostech bere ten nenávistný antisemitismus?
19. 11. 2012 | 15:02

Čochtan napsal(a):

lavender,
Hamás nechce "žít blaze" dokud existuje Israel. To je její problém a zároveň problém všech obyvatel Gazy. Proto je každá mírová dohoda na BV nemožná.
19. 11. 2012 | 15:04

aga napsal(a):

Ať je rasismus hezký nebo ošklivý, jedno je jisté - všichni ho máme v genech, někteří tak hluboko, že na něj ani nedohlédnou. To, že (si) to nepřiznáme, či že to vědomě popíráme, nám neumožní postavit se k němu konstruktivně, naopak to umožní těm lstivějším a agresivnějším rasistům používat ho zcela nekontrolovaně jako nástroj svých cílů.
19. 11. 2012 | 15:04

lavender napsal(a):

Čochtane

to je mi jasné, že ta 2 náboženství se nesnesou a že se budou pořád vraždit.
Kdo jim ale kupuje ty zbraně? Záběry z TV vždy ukazují, jací jsou ti lidé v Gaze chudáci, jak děti jsou otrhané a nemají školy. Když ale mají na balistické střely a rakety bůh ví jakého doletu, tak to zas asi takoví chudáci nebudou.
V každém případě mi vrtá hlavou, kdo by měl nakázat, aby to střílení přestalo?
19. 11. 2012 | 15:14

Antroid napsal(a):

Občan napsal(a):
...na Izrael jsou používána neskutečně mírná měřítka. Kdyby si kterýkoli jiný stát na světě dovolil to co Izrael, patrně by již neexistoval....
Víte snad o nějakém jiném státu, který by beztrestně 65 let okupoval a kolonizoval cizí území, vraždil a deportoval jeho obyvatelstvo, okrádal je a ničil jeho majetek, odmítal mu přístup k vodě, vzdělání, lékařské péči atd., zavíral je do ghett, věznil je bez obvinění a soudu celá léta (a to vč. dětí) a vraždil příslušníky okupovaného národa i v cizině, a nad to všechno ani neměl pevné a mezinárodně uznané hranice?
Já ne.
----------------
Původně jsem myslel, že jste lhář, ale pak mi došlo, že jste se zmýlil a psal o Rusku, že?
19. 11. 2012 | 15:19

vasja napsal(a):

lavender napsal(a):
to je mi jasné, že ta 2 náboženství se nesnesou a že se budou pořád vraždit.
----------------------
Nemuseli by.
Ale je tam pár lumpů, kterejm tenhle stav vyhovuje.
Jedni z toho maj živobytí, druhý maj v palici jenom tu svojí přiblblou víru.
19. 11. 2012 | 15:20

Jirka napsal(a):

Nejde o rasismus. Jde o to, že když Izrael zabíjí v Gaze malé děti a ani jeho velvyslanec není schopen toho litovat, natož se omluvit za nedopatření v naplánování bombových útoků, tak to pak hraničí s typickou asiatskou ukrutností převládající asi ve vevedení Izraele.
Tenhle pohled na židy tady byl již v 19.století. A pokud Izrael si pošle do střední Evropy takového velvyslance, jako je současný militantní pomatenec, který u nás ještě leze do televize - viz ČT24 minulý čtvrtek ve 22:00, tak tohle v Čechách přece už jednou bylo. Pro méně znalé dějepisu se to nazývalo Hilzneríáda.
Zabíjení malých dětí v pásmu Gazy je neodiskutovatelný zločin asiatských emigrantů, kteří se sešli ve státě Izrael. A to již nehovořím o tom, že pod tímhle primitivnín náboženství chodí na vojnu (a patrně též do války) i ženy. Anebo ať autorka vysvětlí, jak může být Izrael schopen ze svých 6 miliónů obyvatel postavit tří milionovou armádu.
Neměmala by autorka psát raději o tomhle. Ale některé logické úvahy jsou speciálně určití náboženští zaslepenenci schopni si zakázat. Jakou hodnost v izraelské armádě má autorka článku? Nejvíce mi ale vadí, že když je někdo hebrejského vyznání, tak nikdy nemůže být pacifista. To prostě musí každý takový věřící rozený militant, protože jinak si nedovedu vysvětlit, jak 75000 Izraelců hrdě rukuje do války. Proboha, co je tohle za stát nebo spíše za náboženskou zaslepenost?
19. 11. 2012 | 15:26

lavender napsal(a):

vasjo

je mi jasné, že zelení mozci jsou schopni vyvraždit půl zeměkoule, jen aby si zastřílei, je to jako s myslivci, jsou schopni postřílet kočky, lidi, dokonce i klokana uprchlého ze ZOO, to zde též bylo.Jen pro ten pocit , že si zastřílí na pohyblivý terč.
V dnešní době jsou však tyto lokální války daleko víc nebezpečné než dřív, neb svět je hustěji zabydlen než dřív. A vlivem globalizace se hodně zmenšil. Dnes už to není od nás tak daleko, svět je tak navíc velmi propleten, že může nastat dominový efekt a třetí světová válka.

Ti lumpové by se měli pojmenovat a kolektivně zpacifikovat.

to byl také ten můj první dotaz.

Kdo je ten lump? Pojmenovat.
19. 11. 2012 | 15:28

Pepa Řepa napsal(a):

Kalhousová
holká nešťastná, co to tomu Občanovi děláte!
Dyť mu praskne vřed. Možná žaludeční, možná jiný.
Včera ho rozčilil Honzák, teď zase Vy.
Odvezou ho na Háčko ve Vinohradský a na sále bude připraven zase nějaký pejzatý chirurg.
Cožpak nevidíte to pangalaktické spiknutí?
19. 11. 2012 | 15:30

Čochtan napsal(a):

Lavender,
zajímavá otázka. Kdo má tu moc, zarazit palestinské teroristy ? Nevím. Asi nikdo. Asi by neposlechli ani Achmadinaneřáda. Jsou to šílenci. Asi to dokáže jen israelská kulka.
19. 11. 2012 | 15:31

aga napsal(a):No bať. Ještě orgány by mu mohl ukrást a zašmelit, že. Oooops, ale to nebylo (zatím) u nás....
19. 11. 2012 | 15:33

Antroid napsal(a):

Jirka napsal(a):
Nejde o rasismus. Jde o to, že když Izrael zabíjí v Gaze malé děti...
----------

Pokud byste měl desetiletého syna a nutil jej přecházet D1 v páteční špičce, počínal byste si stejně hloupě, jako muslimští fanatici, kteří své rodiny používají jako živé štíty. Připadá vám to jako chytré, správné, jediné východisko?
19. 11. 2012 | 15:37

lavender napsal(a):

a možná, že je financuje i EU. Nám ordinují balíčky, ale do Egypta poslali 5 miliard eur a na obnovu Sýrie ještě víc.Při takovýchto zprávách člověk jen kroutí hlavou.
Jednou se budou lidi požírat i zde. V Bruselu se již bojí udělat na náměstí vánoční stromeček. Kam to může dojít?

Nouze z lidí vlky činí. To je známá věc. Je nutno začít investovat do lidí a ne do válek. Máme v Evropě zkušenost z 20. století, že se jimi stejně nevyřeší nic.
19. 11. 2012 | 15:37

Čochtan napsal(a):

Jirko
".. že když Izrael zabíjí v Gaze malé děti .."
to bude tím, že Hamas stříli rakety z obydlených oblastí, že má své arsenály v obytných domech, nemocnicích a mešitách. To dělají záměrně, aby je hlupáci litovali, aby se hlupáci vzrušovali civilními obětmi. Jak je vidět, povedlo se jim to. Přesně to samí dělali před 3 roky. Israel se snaží trefit pouze teroristy a jejich zbraně, ale to se nepovede vždycky. Navíc IDF na radiových vlnách Hamasu varuje civilisty před nadcházejícím útokem.
Zodpovědnost za smrt malých dětí nese pouze Hamas. Stačilo by tak málo. Přestat střílet rakety na civilisty.
19. 11. 2012 | 15:39

lavender napsal(a):

Antroid

a pohřbívat své dítě před zraky kamer teatrálně zabalit mrtvolku do vlajky Hamásu,to je také na palici. Oni jsou na tu smrt vlastně hrdí. Takové smíšené pocity, jako když se vám tchyně zabije ve vašem novém porsche, nebo jak to říkal izer v jedné estrádě.

Mně ale zajímá to řešení. co by se mělo udělat, aby to nebylo jen takové to jseš s Losnou nebo s Mažňákem a pak ta bitva ve Stínadlech.
19. 11. 2012 | 15:42

Antroid napsal(a):

Jirka napsal(a):
Nejde o rasismus. Jde o to, že když Izrael zabíjí v Gaze malé děti...
-------

Malý dovětek: jestliže pro muslimské fanatiky nemá cenu život jejich vlastních dětí, co pro ně asi znamená ten váš... ;-))
19. 11. 2012 | 15:43

Občan napsal(a):

Tak je to správně, gojimkové.
Irenka vás pohladí po hlavičkách a možná dostanete i malé bezvýznamné plus v příslušné databázi.
19. 11. 2012 | 15:45

lavender napsal(a):

Občane

když jste tak chytrý, jaké je tedy to řešení, aby se neválčilo a lidé mohli žít v míru.

Jako v té básničce , co jste se učil v 1. třídě a byla ve slabikáři.

Ať mír jak bílý holoubek, po celém světě letí, aby si v míru mohly hrát na světě všechny děti.

Všechny děti, chápete, ne jen ty buď Losny nebo jen ty Mažňáka
19. 11. 2012 | 15:49

Pepa Řepa napsal(a):

lavender
no, jistá hrdost na to, mít v rodině šahída tam skutečně je.
Otec Muhammada Atty byl a je také hrdý na svého syna.

Jen mu tu hrdost milovníci spiklenecké teorie kazí konstrukcí, že si twins sundali Američané sami, maximálně s přispěním Muhammada-coby agenta CIA-což musí být pro starého hrdého pana doktora Attu z Masru rána strašlivá, stejně jako tento článek pro Občana, hovorku, veverku a tobolku.
O Maxíkovi nemluvě.
19. 11. 2012 | 15:51

aga napsal(a):

lavender

Tak chytrejch by bylo dost, ale nikdo není tak mocnej. Ti mocní chtějí válčit, ti nejmocnější nejvíc, a proti tomu vlak nejede.
19. 11. 2012 | 15:51

Antroid napsal(a):

lavender

To je těžké. Řada lidí věří (anebo to z různých důvodů předstírá), že muslimským fanatikům nejde o nic jiného, aby mohli v klidu žít v Gaze, studovat, podnikat, vynalézat, budovat, a vůbec posouvat lidstvo vpřed.

Tihle lidé spolu s vyloženými antisemity spílají Židům a "krvelačnému" Izraeli.

Já se naopak domnívám, že těmhle fanatikům o žádné studium a budování světlých zítřků ani v nejmenším nejde, neboť jejich cílem je zakroutit krkem všem nevěřícím psům.
A proto je s nimi je třeba bojovat, zejména, jsou-li vašimi sousedy, což je průser. To Izrael koneckonců dělá - nic lepšího zatím nikoho nenapadlo.
19. 11. 2012 | 15:55

Pepa Řepa napsal(a):

Občana, hovorku, veverku a tobolku.
O Maxíkovi nemluvě.
https://www.youtube.com/watch?v=orHnVdeaA8o
19. 11. 2012 | 15:57

lavender napsal(a):

ago

nejmocnější na světě jsou prý Židé. To v kontextu vašeho tvrzení ale autorku asi moc nepotěší.Vyplynulo by z toho, že si za to vlastně mohou sami.
19. 11. 2012 | 15:59

lavender napsal(a):

Android

nic lepšího zatím nikoho nenapadlo.

ale mělo by, když je tolik mrtvých na obou stranách, tak by něco napadnout mělo.

A to byla má původní otázka.

Ale některé rovnice zřejmě nemají řešení.
19. 11. 2012 | 16:03

Čochtan napsal(a):

Pepo Řepo,
psík Maxík ?
19. 11. 2012 | 16:03

aga napsal(a):

lavender

Každý si za všechno může sám. Jinak by přeci Hospodin nemohl být spravedlivý. Bez Jeho vůle ani vlas z hlavy nespadne. Ostatně, ti opravdu věřící ortodoxní Židé přeci tvrdí, že stát Izrael je hereze sama, která bude Hospodinem ztrestána.

Všichni Židé ovšem jistě nejsou nejmocnější. Většina jich jsou stejní chudáci a oběti jako Palestinci.
19. 11. 2012 | 16:04

lavender napsal(a):

no jo, Hospodin chtěl, aby v těch místech byla poušť, ale lidí to trochu popletli a ve jménu Hospodina tam chtějí mít spoušť.

není již na čase, aby v 21. století bylo náboženství zrušeno a ne ještě posilováno jako u nás miliardami do církevních restitucí?( které ale stejně paradocně nemáme a musí se vyždímat z dalších socek. je to smutné.
19. 11. 2012 | 16:11

aga napsal(a):

lavender

Si děláte srandu, žejo. Víru nemůžete zrušit, ta je daleko silnější než její slouha rozum.
19. 11. 2012 | 16:14

Antroid napsal(a):

lavender: není již na čase, aby v 21. století bylo náboženství zrušeno...

To je ten lepší nápad?
Zkuste to vzkázat muslimským fanatikům a raketové útoky na Izrael určítě přestanou ;-))
19. 11. 2012 | 16:16

Pepa Řepa napsal(a):

Bingo, vodníku.
19. 11. 2012 | 16:19

lavender napsal(a):

ago

za totality na to šli komunisti dobře a ani ne moc násilně. Mezi mládeží moc pobožných není, to se podařilo dobře. Oporou církve jsou svíčkové báby, napsal již spisovatel Hrabal ve své knize . Moc církví je třeba omezovat a nedopřávat jí sluchu a ono by to časem vyhnilo.
i když u těch muslimů, čekat na to 400 let, jak dlouho se to dělo v Evropě, či dokonce u nás, hrdě bezbožných Čechů, je trochu dost. Ale v tomto by se od nás měli učit a přebírat know how, i když nám to ta parta nadšená pro restituce velmi kazí.
19. 11. 2012 | 16:24

Ing. N. napsal(a):

(aga) píšete:

"Všichni Židé ovšem jistě nejsou nejmocnější. Většina jich jsou stejní chudáci a oběti jako Palestinci."

Máte pravdu. Smutné na tom je, že židovští politici udržují poslušnost svého lidu tím, že je trvale vystavují vnějšímu nebezpečí vyprovokováním různých konfliktů. Vůbec jim nevadí, že vlastní lidé trpí dokonce i hladem. Stačí se podívat na stránky izraelských novin Haaretz.
19. 11. 2012 | 16:27

Elvíra napsal(a):

Moc pěkné jsou záběry z nemocnic v Gaze:Ráda bych tady viděla ten špitál, kde by se tolik reportérů a fotografů mohlo pohybovat na "urgentu" nebo dokonce na sále.Tady by na to stačila sálová sestra s peánem..:-))
19. 11. 2012 | 16:30

aga napsal(a):

lavender

Víra nerovná se církev, a dokonce ani náboženství. Nejhorší jsou takové ty víry ve vlastní nadřazenost či vyvolenost a v méněcennost ostatních. To je přesně ten rasismus, který by měl být pod kontrolou - ať už ho hlásá jakákoli rasa nebo národ.

Vedle toho mohou být víry veskrze konstruktivní. I ty ale musí mít nejprve reálný podklad. Víra v to, že stačí nařídit, a všichni si budeme rovni a budeme se mít rádi, je kontraproduktivní, protože ignoruje realitu.
19. 11. 2012 | 16:33

lavender napsal(a):

ale že by se nemělo střílet na lidi, to by se tedy nařídt mělo.

jako je nařízené, že se nesmí vraždit, znásilňovat, krást, na to jsou zákony. Tak by mělo být také nařízené, že se nesmí válčit.

Nevidím na tom nic kontraproduktivního.
19. 11. 2012 | 16:37

Antroid napsal(a):

lavender

Že zrovna Vy s Vaší bezbřehou vírou a naivitou chcete zatočit s náboženstvím... to je přímo symbolické.
19. 11. 2012 | 16:41

aga napsal(a):

lavender

Kontraproduktivní rozhodně je nařizovat něco, co nemůžete vynutit, či co nemůžete sankcionovat v případě porušení nařízení.

I přes příslušné zákony se vraždí, krade a znásilňuje - občas se podaří některého vybraného (slabšího) zločince potrestat. Válčit se také bude stále, a v případě iniciátorů válek je zcela jasné, že silnější agresor prakticky nemůže být volán ke zodpovědnosti - jak vidíme v reálném světě dnes a denně.
19. 11. 2012 | 16:43

Reveil napsal(a):

"Zodpovědnost za smrt malých dětí nese pouze Hamas. Stačilo by tak málo. Přestat střílet rakety na civilisty."

Mezinárodní právo ovšem hovoří jinak: není-li naprosoto jasné, ýe při žbombardování mohou být zasaženy též civilní osoby, nesmí se bombardovat.
(Toto právo ovšem platí ppuze v případě posuzování slabšího, silnější se tím řídit nemusí a neřídí).
Slogan o "schovávání za civilisty" používali už nacisté když masakrovali na Ukrajině. Nevím ale, jestli jen neopakovali cosi, co vymyslel už někdo před nimi.
19. 11. 2012 | 17:12

Antroid napsal(a):

Reveil

a) muslimští fanatici dodržují mezinárodní právo? Zcela konkrétně, bude-li na vaše město pálit rakety město sousední, budete léta čekat na rezoluci či zásah OSN a pohřbívat mrtvé? Pokud ano, vaše město po zásluze zajde naivitou.

b) schovávání za civilisty je v Gaze zdokumentováno. Tím pádem je věta o
jakýchsi sloganech irelevantní.
19. 11. 2012 | 17:24

aga napsal(a):

Antroid

Dokumentujte, nebo budete dokumentováni. Nevěřím žádnému dokumentu, který jsem si nezfalšoval sám. A už vůbec ne cestovnímu pasu.
19. 11. 2012 | 17:30

Antroid napsal(a):

aga

Vaše svaté právo.
19. 11. 2012 | 17:33

Čochtan napsal(a):

Reveil,
Mezinárodní právo ? Myslíš to mezinárodní právo, kterým se řídilo NATO při bombardování Bělehradu ?
Když při likvidaci raket zahynou děti teroristů, a zachrání to israelské děti, pak je přesto vše v pořádku. Životy israelských dětí musí mít pro IDF absolutní prioritu. Hamás je jednoznačně útočník, který využívá vlastní obyvatelstvo jako živý štít.
BTW, ruské dělostřelectvo se taky nestaralo o životy německých dětí, když dobývalo Berlín.
19. 11. 2012 | 17:35

Reveil napsal(a):

Čochtan

Nerozčiluj se tolik a čti pozorněji. Vždyť přece říkám jasně, že mezinárodní právo neplatí pro silnější, ti se jím nemusí řídit...
19. 11. 2012 | 17:42

Čochtan napsal(a):

Reveil,
vítěz má vždy pravdu. :-)))
19. 11. 2012 | 17:48

Dumpling napsal(a):

Mně tady ta přetahovaná jedněch obřezanců s jinými obřezanci už nebaví, je to pořád do kolečka a mohli by si to nechat hezky ve svém regionu a nezatěžovat s tím pořád dokola ostatní svět.
Takže, autorko, já se nad přípravami na šábes, jejich přerušeníém a pokračováním rozněžňovat nebudu a nehodlám se přidávat na žádnou z obou stran.
19. 11. 2012 | 17:49

Občan napsal(a):

Čochtane,

takže když při likvidaci zbraní zfanatizovaných okupantských teroristů zahynou děti okupantů, pak je také vše v pořádku. Nemají se schovávat mezi děti do autobusů (například).
Životy palestinských dětí musejí mít pro Hamas absolutní prioritu. IDF je jednoznačně útočník a okupační síla, který využívá vlastních dětí jako živé stíty.

Nevidím v tom žádný rozdíl. Vlastně jeden ano - Palestina nikoho neokupuje a nekolonizuje.

P.S.: Britské a americké bombometčíky německé děti zajímaly? V Drážďanech jich uškvařili zaživa nějakých 30 000...
19. 11. 2012 | 17:51

Kelt napsal(a):

Ten "svět"který fandí Palestincům,by také měl pro ně něco udělat.
Za miliardy,za které vybavil Palestince zbraněmi,se kterými nemohou Izrael porazit,ale jenom vyprovokovat odvetu by mohl postavit na kterémkoliv místě arabského polostrova zázemí pro jejich stát.
Ale to se nehodí do krámu zejména islamistickým zemím.Je v dobré paměti,jak Palestince nejprve vyhnalo Jordánsko,pak Libanon.Nikdo je de facto nechce na svém území.
Teroristé z Hamásu,jejichž cílem není"osvobození""palestiny",ale za peníze arabských šejků neustále živit napětí ve směru Izraele.
Že si jako rukojmí berou civilní obyvatelstvo- nového pod sluncem.Že tomu sekunduje i EU je dáno "islamizací"některých členských zemí.
Belgická vláda letos zakázala vztyčit VÁNOČNÍ STROM,aby se to prý nedotklo citu muslimů.
CO dodat.
19. 11. 2012 | 17:58

Čochtan napsal(a):

Občane,
Israelc i nejsou v Israeli okupanty. Jsou tam doma déle jak 3000 let. Že je arabové z pouště dobyli a přes tisíc let okupovali, to na jejich domovském právu nic nemění.
Kdyby životy palestinských dětí měly pro Hamas absolutní prioritu, pak by stačilo přestat s raketami. Nemají absoluti prioritu. Hamas je svinstvo. Teroristické svinstvo.
19. 11. 2012 | 18:01

aga napsal(a):

Kelt

Kdo je to ten "svět", který cynicky kšeftuje se zbraněmi nebo s čímkoli jiným bez ohledu na bratra? Já to tedy nejsem, vy jo?
19. 11. 2012 | 18:04

aga napsal(a):

A mimochodem, zákazem vánočního stromu se bruselská babylonská věž mohla zrovna tak chtít dotknout citů křesťanů. Podařil se jí prostě zásah dvou much jednou ranou.
19. 11. 2012 | 18:06

aga napsal(a):

Čochtan

"..Israelc i nejsou v Israeli okupanty. Jsou tam doma déle jak 3000 let. Že je arabové z pouště dobyli a přes tisíc let okupovali, to na jejich domovském právu nic nemění. .."

Tak to už myslím na základě archeologických nálezů vyvrátili i poctiví izraelští vědci sami. A to se bavili o Židech, ne o emigrantech z Ruska.
19. 11. 2012 | 18:09

aga napsal(a):

Kelt

PS k tomu vánočnímu stromu - cyrilometodějská svatozář a kříž našich slovenských bratří jsou myslím muslimům u zadele - a přesto je EU zakázala - co dodat...
19. 11. 2012 | 18:15

vasja napsal(a):

aga napsal(a):
Kelt

PS k tomu vánočnímu stromu - cyrilometodějská svatozář a kříž našich slovenských bratří jsou myslím muslimům u zadele - a přesto je EU zakázala - co dodat...
---------------------
Nevolit eurohujery.
19. 11. 2012 | 18:33

Ing. N. napsal(a):

Abych pravdu řekla, šokovalo mě prohlášení syna Ariela Šarona, který chce totálně zlkvidovat pásmo Gaza obdobně tak jako to udělali Američané s Hirošimou a Nagasaki.

Jak je možné, že příslušník etnika, z nichž většina nepřežila německé koncentráky se takto vyjadřuje? To nebylo dost lidského utrpení ve světě? To se musí neustále vyvolávat další a další konflikty?
19. 11. 2012 | 18:34

vasja napsal(a):

Čochtan napsal(a):
Občane,
Israelc i nejsou v Israeli okupanty. Jsou tam doma déle jak 3000 let. Že je arabové z pouště dobyli a přes tisíc let okupovali, to na jejich domovském právu nic nemění.
-------------------------
Tý brďo. Brát to vážně, tak to by bylo po světě stěhování.
Rozhodný den pro vznik domovskýho práva by měl bejt jakej? Teda jen tak pro zasmání.
19. 11. 2012 | 18:40

Čochtan napsal(a):

aga,
i z Ruska přichází do Israele Židi. Hodně poruštění, ale to je spíš vina atheistického SSSR. Oni to mají vymakané. Žid je jen ten, který má židovskou matku. Mater semper certa est,.... Takže správná genetika zaručena.
Ne, Židi jsou v Israeli doma. Tečka.
19. 11. 2012 | 18:46

Kelt napsal(a):

aga,
s prominutím ten arabsko-izraelský problém poněkud zamlžujete.
Izrael je demokratický stát,který 84 let bojuje proti islamistickému obklíčení o holou existenci.
To,že Hamás platí okolní země a i bohužel EU jako element,který nehledě na vlastní a zejména izraelské civilní oběti soustavně a naprosto bezúčelně útočí na Izrael nedopustit mírové řešení.
Jeho rakety mohou zabíjet a zraňovat výhradně civilní oběti a v odvetě umírají i civilní arabské oběti.
Okolní arabské země nehledají řešení,jejich cílem je zničení Izraele a likvidace jeho obyvatel-to je oficielní doktrina,se kterou se netají.
Ten bruselský vánoční strom-nestrom-to co jsem viděl v TV musí urazit každého křesťana.
Proč ta úlitba muslimům?Kolik bylo postaveno mešit v EU,kolik bylo postaveno kostelů v islámských zemích?
19. 11. 2012 | 18:50

aga napsal(a):

Čochtan

Neukročujte stranou, není to hodno vaší pronikavé inteligence. Židé v Rusku mohou být maximálně konvertité k víře (pokud nejsou ekonomickými emigranty se sfalšovaným glejtem), ale rozhodně ne genetičtí potomci původních dvanácti kmenů Izraele, kteří - podle nyní vyvrácené legendy - měly být dědici země zaslíbené (kterou od Hospodina získali se svolením vyvraždit její skutečně původní obyvatele).

Ale i kdyby tomu tak bylo, a pobyt před 3 tisíci let by zakládal domovské právo až dodnes, to by nastal na světě frmol, kdyby se každý, kdo má pár genů či konvertuje k víře, začal domáhat přepisů v katastru...možná i vás by vykopli odtud, kde zrovna bydlíte...
19. 11. 2012 | 18:53

aga napsal(a):

Kelt

Izrael je demokratický stát... hm, tak to mi stačí...
19. 11. 2012 | 18:54

Ing. N. napsal(a):

(Čochtan)

doporučuji Vám, abyste se seznámil např. s Dějinami židovského národa od Jonese. Tam byste se např. dozvěděl, že Abrahám přišel do země Kanánské jako HOST. Aby si tam mohl zakoupit pozemek pro svůj hrob a hrob své ženy Sáry, musel požádat místního panovníka o svolení.
19. 11. 2012 | 18:55

český maloměšťák napsal(a):

Ing.N.
Izrael si nemůže dovolit luxus prohrát ve válce. Prohra by znamenala konec Izraele..a s největší ptavděpodobností masový exodus. /přičemž je diskutabilní nakolik by náruče těch dnešních spojenců Izraele, kteří bezvýhradně stojí na jeho straně...zůstaly otevřené a jásající.../
Proto použije téměř jakéhokoliv prostředku.
Ostatně tkzv. Poslední bitva se má odehrát v blízkosi Har Megido /Armagedon/.
Nebude - li možno bojovat v tomto prostoru - nebude Poslední bitvy a konec světa tak nastane nezávisle na vůli Hospodinově . Což by poté (až by se takto konec světa zrealizoval) velmi znevěrohodnilo jak Starý zákon a proroky...tak i celou papežskou kurii, biskupstvo, kněžstvo a vůbec pojem " spása". Možná na celá leta.
Což je ještě horší výsledek než kdyby šlo o pouhý exodus - kterýmžto se přeci dosáhlo územních zisků - natrvalo legitimizovaných právě že vůlí Hospodinovou.
Kdy se to v daném prostoru taky mazalo hlava nehlava, děcko neděcko, žena nežena, starci nestarci - a v tom zřejmě Hospodin nijak názory nezkorigoval - JEHO plémě je nade vše - i nad utrpení prožitá protonárody.
Hospodin prostě nemá čas na to, aby studoval Platona, Spinozu , Kanta či Fromma.
Má svojich starostí - s Židy na celém světě - až až.
A na všecky je sám.
A to mu tam neprozřetelně šoupli kdysi i katolíky.

Jeden aby se strhal.
19. 11. 2012 | 18:55

český maloměšťák napsal(a):

Ing.N.
Od JOnese ?
Od Johnsona, ne ?
19. 11. 2012 | 18:56

český maloměšťák napsal(a):

aga 19. 11. 2012 | 18:53
:)
Nicméně pro Čchtany by se vždycky něco našlo - ve vodě nikdo zatím bydlet nechce...místa je tak dost.
Přinejhorším by Čochtanové mohli obdržet od OSN nějaké odsolovací pomůcky a bydlet třeba v Kaspickém moři.
19. 11. 2012 | 19:00

Josef. napsal(a):

Jenom malou poznámku.Včera v rozhlase náš redaktor v Izraeli prohlásil.Následně po atentátu v Gaze došlo k odstřelování izraelského území.Kdo tedy koho vyprovokoval.
19. 11. 2012 | 19:14

Svobodný občan napsal(a):

Lepší pojednání o židech je kniha Henryho Forda Mezinárodní žid. Ten o tom musel něco vědět a z antisemitismu ho může obviňovat jenom blb bez protiargumentů.
19. 11. 2012 | 20:18

m.v. napsal(a):

čochtan:

Až zdejší cenzor pan S. jednou vydá své Sebrané spisy z tajných archívů, pod názvem
,, Můj boj (s debatéry) ", tak se moc těším na hodně, opravdu hodně tlustý díl ,,Čochtan ".

Hezký den.m.v.:)

P.S. Ať mě cenzor pan S. nesmaže, že se to netýká tématu. Jsem na židovské straně,
protože nám nezakazují vánoce.
I když nám ukřižovali Ježíška.
19. 11. 2012 | 20:19

L.B. napsal(a):

Copak Izrael by dělal, kdyby po něm každý den nepálili z Gazy rakety? Že by se choval stejně jako se chová k egyptu, jordánsku, syrii a dalším, kteří na něj žádné rakety nepálí?

Až si na tuhle otázku odpovíte, pak Vám to pokud nemáte naprosto vygumováno v hlavě musí dojít, kdo je viník a kdo se brání.

Ale pokud vygumováno máte, pak logicky Vám to nikdy nedojde

Hezký den.
19. 11. 2012 | 20:58

Josef K. napsal(a):

Ing. N. Absurditám se meze nekladou. Pak bychom se i my měli vrátit mezi Dněstr a Pobaltí.
19. 11. 2012 | 20:59

Josef K. napsal(a):

Notwithstanding Odessa's well-deserved reputation as a bastion of liberal and enlightened attitudes toward its Jewish residents, the Jews of Odessa were no strangers to anti-Jewish animosity, which generally remained submerged but did assume ugly and violent forms several times before 1905. Serious pogroms in which Jews were killed and wounded and Jewish houses and businesses suffered substantial damage had occurred in 1821, 1859, 1871, 1881, and 1900. Anti-Jewish sentiment was common among Odessa's Russian population, as gangs of Jewish and Russian youths often engaged in bloody brawls. Every year at Eastertime rumors of an impending pogrom circulated through the city's Jewish community. Pogrom-mongering intensified after the turn of the century as militantly patriotic and pro-tsarist organizations emerged and engaged in Jewbaiting and other antisemitic activities.

These pogroms stemmed in part from deep-rooted anti-Jewish feelings and reflected a Judeophobia prevalent among many non-Jewish residents of the city. Such was the case in the 1821 pogrom when Greeks attacked Jews, accusing them of aiding the Turks in killing the Greek Patriarch of Constantinople. After mid-century, however, religious fanaticism and hatred sometimes mixed with social and economic factors to heighten anti-Jewish sentiments. The increasing prominence of Jews in the commercial life of the city and structural changes in the economy played no small role in fueling antisemitism and leading to its expression in pogroms.Until the Crimean War, Greeks controlled the export of grain from Odessa, while Jews dominated the roles of middleman and expediter. With the disruption of trade routes caused by the war, many of the leading Greek commercial firms either went bankrupt or decided to pursue other, more lucrative ventures. Jewish merchants and traders, who were accustomed to operating at smaller profit margins, filled the vacuum caused by the departure of Greek merchants and assumed prominent positions in the export business in Odessa, which was overwhelmingly dependent on the grain trade. Like other ethnic and religious communities in the city, Jewish merchants gave preference in employment practices to their coreligionists. Consequently, Greeks were supplanted by Jewish workers and fell into straitened economic circumstances. These developments, along with rumors of a Jewish ritual murder in 1859 and desecration of the Greek Orthodox Church and cemetery in 1871, fanned the flames of antisemitism, driving many Greeks, sailors and dockworkers in particular, to participate in pogroms in these years.

Greeks were not the only residents of Odessa who perceived Jews as an economic threat. Russian resentment and hostility toward Jews came to the fore in the pogrom of 1871 as Russians joined Greeks in attacks on Jews. Thereafter, Russians filled the ranks of pogromist mobs in 1881, 1900, and 1905. The replacement of Greeks by Russians as pogromists reflects the decline of Greek influence in Odessa and underscores the tension and hostility that also existed between Russians and Jews in the city.
According to some Russian inhabitants, exploitation by and competition with Jews figured prominently as the causes of the 1871 pogrom. Some insisted that "the Jews exploit us," while others, especially the unemployed, blamed increased Jewish settlement in Odessa for reduced employment opportunities and lower wages. One Russian cabdriver, referring to the Jews' practice of lending money to Jewish immigrants to enable them to rent or buy a horse and cab, complained: "Several years ago there was one Jewish cabdriver for every 100 Russian cabdrivers, but since then rich Jews have given money to the poor Jews so that there are now a countless multitude of Jewish cabdrivers."
19. 11. 2012 | 21:03

Josef K. napsal(a):

The growing visibility of Jews enhanced the predisposition of Russians to blame Jews for their difficulties. Like elsewhere in Russia and Western Europe, many non-Jews in Odessa perceived Jews as possessing an inordinate amount of wealth, power, and influence and pointed to the steady growth of the city's Jewish population during the nineteenth century - from approximately 14,000 (14 percent) in 1858 to nearly 140,000 (35 percent) in 1897 - as an indication of the Jewish ''threat.'' The increasingly prominent role played by Jews in the commercial and industrial life of the city after mid-century also contributed to resentment against Odessa's Jewish community. In the 1880s, for example, firms owned by Jews controlled 70 percent of the export trade in grain, and Jewish brokerage houses handled over half the city's entire export trade. Jewish domination of the grain trade continued to expand during the next several decades; by 1910 Jewish firms handled nearly 90 percent of the export trade in grain products. In addition to their activities as merchants, middlemen, and exporters, Jews in Odessa by century's end also occupied prominent positions in the manufacturing, banking, and retail sectors. In 1910 Jews owned slightly over half the large stores, trading firms, and small shops. Thirteen of the eighteen banks operating in Odessa had Jewish board members and directors, while at the turn of the century Jews comprised approximately half the members of the city's three merchant guilds, up from 38 percent in the mid-1880s. Jews virtually monopolized the production of starch, refined sugar, tin goods, chemicals, and wallpaper and competed with Russian and foreign entrepreneurs in the making of flour, cigarettes, beer, wine, leather, cork, and iron products. Even though Jews in 1887 owned 35 percent of all factories, these firms produced 57 percent of the total factory output (in roubles) for that year.

Despite the outstanding success of some Jews in economic pursuits, the common perception that the growing Jewish presence threatened to result in total Jewish domination had little basis in reality. The proportion of Jews in the city's population, which had risen from about a quarter to a third during the last quarter of the century, leveled out after 1897, with the percentage of Jews somewhat dropping by the eve of 1905. According to data assembled by the city governor, the number of Jews living in Odessa in 1904 was approximately 140,000, or just over 28 percent of the city's total population. The reasons for this decline are difficult to ascertain but may be due to imprecise census-taking by local officials, since other studies state that the percentage of Jews in Odessa still remained above 30 percent in 1904. Regardless of slight variations in estimates of the size of the Odessa Jewish community at the turn of the century, non-Jews continued to hold their own in the economic sphere and were in no danger of being eliminated by Jewish entrepreneurs and industrialists. According to the 1897 census, thousands of Russians and Ukrainians were engaged in commercial activities of some sort, especially the marketing of agricultural products, and comprised approximately a third of the total number of individuals listed as earning livings from trade. Moreover, on the eve of 1905 approximately half the licenses granting permission to engage in commercial and industrial pursuits were given to non-Jews, and in 1900 non-Jews owned slightly under half the large stores and trading firms and 44 percent of small shops. Forty percent of manufacturing enterprises in 1887 were owned by foreigners, with Russians owning another 25 percent. On the eve of the First World War foreigners and Russians, many of whom employed primarily Russian workers, owned the majority of enterprises under factory inspection in Odessa. Lastly, Jews in 1910 owned only 17 percent of real estate parcels in the city, down from 20 percent a decade earlier, while Gentiles controlled about half of all large commercial enterprises. The bulk of the wealth in Odessa still remained in the hands of non-Jews.

Furthermore, wealthy Jews could not enter the leisured propertied class or translate their wealth into political influence and power. Contrary to popular perceptions prevalent among non-Jews in both Odessa and throughout Russia, Odessa was not controlled by its Jewish residents. Only a handful of Odessa's Jews lived from investments in land, stocks, and bonds, and even fewer - 71 in a staff of 3,449 - worked for the imperial government, the judiciary, or the municipal administration. This was due in part to the 1892 municipal reform which made it more difficult for Jews to occupy government posts and disenfranchised Russian Jewry, who no longer enjoyed the right to elect representatives to city councils. A special office for municipal affairs was assigned the responsibility of appointing six Jewish members to the sixty-man Odessa city council.
19. 11. 2012 | 21:04

Josef K. napsal(a):

In contrast to the wealthy and influential stratum of Jews, which never constituted more than a fraction of the total Jewish population of Odessa, the vast majority of Jews eked out meager livings as shopkeepers, second-hand dealers, salesclerks, petty traders, domestic servants, day laborers, workshop employees, and factory hands. Poverty was a way of life for most Jews in Odessa, as it undoubtedly was for most non-Jewish residents. Isidor Brodovskii, in his study of Jewish poverty in Odessa at the turn of the century, estimated that nearly 50,000 Jews were destitute and another 30,000 were poverty-stricken. In 1905 nearly 80,000 Jews requested financial assistance from the Jewish community in order to buy matzoh during Passover, a telling sign that well over half the Jews in Odessa experienced difficulties making ends meet.Despite the disparity between popular perception and the reality of Jewish wealth and power, a reversal in Odessa's economic fortunes at the turn of the century strengthened anti-Jewish sentiments among its Russian residents. Russia entered a deep recession as the great industrial spurt of the 1890s faltered. In turn, Odessa's economy suffered a setback due to the decrease in the demand for manufactured goods, the drop in the supply of grain available for export, and the drying up of credit. Weaknesses and deficiencies in Odessa's economic infrastructure complicated matters. Conditions continued to deteriorate as the year 1905 approached, due to the outbreak of war between Russia and Japan in 1904. Trade, the mainstay of Odessa's economy, declined even further and the city's industrial sector entered a period of retrenchment.Although anti-Jewish sentiments in Odessa usually remained submerged, many residents feared that Russian-Jewish hostilities could explode in a matter of hours given the right combination of factors. During major labor demonstrations or strikes, organizers often felt compelled to exhort workers not to direct their anger at Jews, but to present a united front of Jew and Russian against employers. More important, organizers had to allay fears among the general public that demonstrations and strikes might develop into pogroms. As one Russian worker assured the Odessa Jewish community in early 1905, Russian workers were not "wild animals ready to unleash a pogrom." The fear that strikes and demonstrations would degenerate into antisemitic violence even served to curb labor militancy. For example, the 1903 May Day rally never materialized because many potential participants, Jews and Russians alike, with the memory of the recent Kishinev pogrom fresh in their minds, feared that a march through Odessa would spark a pogrom. In fact, a group of Jewish shopkeepers and property owners, upset by workers gathering in a field to celebrate May Day, informed the police, who arrested some thirty workers. Employers also understood that religious animosities could be used to hinder worker solidarity; owners of the few enterprises with ethnically mixed labor forces sometimes encouraged Russian workers to direct their anger at Jewish coworkers. Ethnic loyalties and hatreds of Russian workers sometimes overshadowed their affinities to Jewish workers based on the common exploitation and oppression both groups experienced as wage laborers and permitted ethnic tensions to surface.
19. 11. 2012 | 21:05

Josef K. napsal(a):

During the first half of 1905 tensions between Jews and Russians ran particularly high. Fomented in part by the popular belief that Jews were not contributing to the war effort against the Japanese, anti-Jewish hostility nearly reached a breaking point in the spring. As in previous years rumors of an impending pogrom circulated among the Jewish community during Orthodox Holy Week in April. Yet unlike the past, when Jews did not take precautions, in 1905 they mobilized.

Building upon the self-defense groups they had formed in the aftermath of the 1903 Kishinev pogrom, Odessa's Jews armed themselves and issued appeals, calling upon the non-Jewish residents of Odessa to show restraint and not engage in violence against Jews. Just before Easter the National Committee of Jewish Self-Defense distributed a series of leaflets threatening non-Jews with armed retaliation in the event of a pogrom. The committee urged all Jews to join self-defense brigades and prepare to counter any attack on Jews and their property. Men were told to arm themselves with guns, knives, clubs, and whips, and women were encouraged to prepare solutions of sulfuric acid. Bundists, Bolsheviks, and Mensheviks joined in these efforts by also reorganizing self-defense brigades established the year before and taking up collections for weapons and ammunition. Despite the circulation of pogromist literature inciting Russians to attack Jews, local officials and a Bundist correspondent concluded that rumors of a pogrom were unfounded. In fact, the Bund's correspondent wrote that " a pogromist mood was . . . unnoticeable. "

Yet fear of an impending pogrom resurfaced in June in the aftermath of a general strike and disorders occasioned by the arrival of the battleship Potemkin. On 13 June Cossacks shot several workers from metalworking and machine-construction factories who had been on strike since the beginning of May. Workers retaliated on 14 June by engaging in massive work stoppages and attacking the police with guns and rocks, but the arrival of the Potemkin that night diverted the workers from further confrontation with their employers and the government. On 15 June instead of intensifying the strike, thousands of Odessans jammed the port district in order to view the battleship and rally behind the mutinous sailors. By late afternoon some members of the crowd began to ransack warehouses and set fire to the harbor's wooden buildings. Although available sources do not allow a precise determination of the composition of the rioters, partial arrest records reveal that non-Jewish vagrants (liudi bex opredelennykh zaniatii), dockworkers, and other day laborers comprised the majority. To suppress the unrest, the military cordoned off the harbor and opened fire on the trapped crowd. By the next morning well over 1,000 people had died, victims of either the soldiers' bullets or the fire which consumed the harbor.
19. 11. 2012 | 21:06

Josef K. napsal(a):

During these disorders rumors of an impending pogrom once again surfaced, as right-wing agitators attempted to incite Russian workers against the Jews. On 20 June, only a few days after the massacre, a virulently antisemitic, four-page broadside entitled Odesskie dni appeared. The tract blamed the Jews, in particular the National Committee of Jewish Self-Defense and secondary school students, for the recent disorders and the tragedy at the port.

Accusing the Jews of fomenting the unrest and enlisting the support of unwitting Russians, the author of the broadside stated that Jews initiated the shootings on 14 and 15 June and were responsible for setting fire to the port. The tract ended with a call to hold the Jewish community of Odessa collectively responsible for the destruction and demanded that Jews compensate Gentiles who suffered property damage and personal loss. In addition, Odesskie dni called for the disarming of all Jews and suggested a general search of all Jewish apartments in the city. Failure to carry out these proposals, the tract concluded, would make it " impossible for Christians to live in Odessa" and result in the take-over of Odessa by Jews.

While Odesskie dni did not call for acts of anti-Jewish violence, its appearance underscores the tense atmosphere existing in Odessa and highlights how in times of social unrest and political crisis ethnic hostility could come to the fore and threaten further disruption of social calm. In the week or so following the massive disorders of mid-June, scattered attacks against Jews were reported as antisemitic agitators tried to stir up Gentiles into a pogromist mood. Moreover, the belief that Jews were responsible for the June unrest was evident in the reports of some government officials. Gendarme chief Kuzubov wrote that the instigators of the disorders and arson were "exclusively Jews" and Count Aleksei Ignatiev, in his report on the disorders in Kherson and Ekaterinoslav provinces, also accused Jews of setting fire to the port but did not furnish any hard evidence or substantiation. Though no pogrom occurred in June, the sentiments expressed in both Odesskie dni and official reports indicate the emotionally charged atmosphere of Russian-Jewish relations in Odessa and the extent to which government officials, who in their search for simple explanations and unwillingness to dig deeper into the root causes of the social and political turmoil engulfing Odessa, were prepared to affix blame to the Jews.

Jews found it difficult to dispel the accusations expressed in Odesskie dni. While many reports of Jewish revolutionary activity were exaggerations or even fabrications, Jews were behind some though certainly not all - of the unrest in Odessa. During the summer the police arrested several Jews for making and stockpiling bombs. Jews also figured prominently among the 133 Social Democrats and Socialist Revolutionaries either considered politically unreliable, arrested or exiled after the June Days. In addition, a leaflet distributed throughout the city, apparently by a Bundist organization, urged Jews to arm themselves, struggle for civil and political freedom, and overthrow the autocracy. Jews also helped organize rallies at the university and direct student strikes and public demonstrations. Like others throughout the Empire, Odessa's university became the locus of anti-government activity after August when the Tsar granted administrative autonomy to Russia's universities, thereby removing these institutions from the jurisdiction of the police. Jewish youths, students, and workers filled the ranks of the crowds that attended the rallies at the university in September and October, and Jews actively participated in the wave of work stoppages, demonstrations, and street disorders that broke out in mid-October. On 16 October, a day of major disturbances, 197 of the 214 persons arrested were Jews. Moreover, Jews eagerly celebrated the political concessions granted in the October Manifesto, seeing them as the first step in the civil and political emancipation of Russian Jewry.
19. 11. 2012 | 21:07

Josef K. napsal(a):

These events confirmed many high-ranking police and other officials in the belief that Jews were a seditious element. As we have seen, many government officials blamed Jews for the June unrest. In doing so they were following a tradition of accusing Jews for fomenting trouble in Odessa. At the turn of the century, for example, the city governor even asked the Ministry of the Interior to limit Jewish migration to Odessa in the hope that such a measure would weaken the revolutionary movement. Such attitudes, along with the legacy of discrimination against Russian Jewry and governmental tolerance and at times sponsorship of anti-Jewish organizations and propaganda, signaled to antisemites that authorities in Odessa would probably countenance violence against Jews. When combined with economic resentments and frustrations as well as timeworn religious prejudices, the perception that Jews were revolutionaries provided fertile ground for a pogrom. To those residents of Odessa alarmed by the opposition to the Tsar and government, Jews were a convenient target for retaliation.

Politics in Odessa polarized during 1905 as anti- and pro-government forces coalesced and mobilized. Militant right-wing organizations like the Black Hundreds and patriotic student groups consolidated their ranks, and radical student groups emerged as significant political forces, joining the organized revolutionary parties already active in Odessa. Indeed, the stage was set for confrontation between the forces of revolution and reaction and the pogrom occurred in the context of this unrest and Odessa's feverish atmosphere. During the week before the October pogrom, public calm was disturbed by bloody confrontations pitting the populace against soldiers and police. The crucial question is why this unrest degenerated into one of the worst anti-Jewish progroms ever experienced in imperial Russia.

On 15 October, a day after the police injured several high school students who were boycotting classes in sympathy with striking railway workers, radical students and revolutionaries appealed to workers to start a general strike. They collected donations for guns and ammunition and representatives of the city's three Social Democratic organizations visited factories and workshops. Reports also circulated that students and revolutionaries were forming armed militias. On 16 October students, youths, and workers roamed the streets of Odessa, building barricades and engaging the police and military in pitched battles. The troops summoned to suppress the demonstrations encountered fierce resistance, as demonstrators behind the barricades greeted them with rocks and gunfire. Military patrols were also targets of snipers. The troops retaliated by opening fire, and by early evening, the army had secured the streets of Odessa. The police disarmed and arrested scores of demonstrators, systematically bludgeoning some into unconsciousness.

The 17th of October passed without any public disturbances or confrontations, but life did not return to normal. The military continued to patrol the city, schools and many stores remained closed and, even though not all workers responded to the appeal for a general strike, at least 4,000 workers - many of whom were Jewish - walked off their jobs either voluntarily or after receiving threats from other workers already on strike. Groups of workers congregated outside stores that opened for business, singing songs, and drinking vodka. At the university, professors and students, along with representatives of revolutionary parties, redoubled efforts to form armed militias.
The storm broke on 18 October. News of the October Manifesto had reached Odessa officials the previous evening, and by the next morning, thousands of people thronged the streets to celebrate. As one university student exclaimed, "a joyous crowd appeared in the streets - people greeted each other as if it were a holiday." Jews, hoping that the concessions would lead to the end of all legal disabilities against them, were joined by non-Jews in vigorously and enthusiastically celebrating the granting of civil and political liberties.
19. 11. 2012 | 21:08

Josef K. napsal(a):

At first the crowds were peaceful, but the quiet did not last long. Soon after the demonstrations began, several individuals began to unfurl red flags and banners with anti-government slogans. Others shouted slogans like " Down with the Autocracy," " Long Live Freedom " and " Down with the Police." Apartment dwellers draped red carpets and shawls from their balconies and windows, while groups of arrogant demonstrators forced passersby to doff their hats or bow before the flags. In the city council building, demonstrators ripped down the portrait of the Tsar, substituted a red flag for the imperial colors and collected money for weapons. The city governor also reported that one group of demonstrators tied portraits of Nicholas II to the tails of dogs and then released them to run through the city. The mood of the demonstrators grew more violent as the day wore on. Groups of celebrants - primarily Jewish youths according to official accounts - viciously attacked and disarmed policemen. By mid-afternoon the office of the civil governor had received reports that two policemen had been killed, ten wounded and twenty-two disarmed, and that many others had abandoned their posts in order to avoid possible injury.The clashes were not limited to attacks on policemen by angry demonstrators. Toward the end of the day tensions between those Odessans who heralded the Manifesto and those who disapproved of the concessions granted by Nicholas had reached a breaking point. Angered over being forced to doff their caps and outraged by the sight of desecrated portraits of the Tsar, supporters of the monarchy gave vent to their anger and frustration. They demonstrated their hostility not by attacking other Russians celebrating in the streets, but by turning on Jews, for they viewed them as the source of Russia's current problems. Clashes occurred throughout the day as groups of armed demonstrators, chiefly Jewish students and workers, scuffled with bands of Russians. These outbreaks of violence marked the beginning of the infamous pogrom and were the culmination of trends that had been unfolding in the city for several weeks.Armed confrontations between Jews and Russians originated near the Jewish district of Moldavanka in the afternoon and early evening of 18 October. The clashes apparently started when a group of Jews carrying red flags to celebrate the October Manifesto attempted to convince a group of Russian workers to doff their caps to the flags. Harsh words were exchanged, a scuffle ensued and then shots rang out. Both groups scattered, but quickly reassembled in nearby streets and resumed fighting. The clashes soon turned into an anti-Jewish riot, as Russians indiscriminately attacked Jews and began to vandalize and loot Jewish homes, apartments, and stores in the neighborhood. The rioters also turned on policemen and troops summoned to quell the disorders, actions suggesting that pogromists were not yet fully focused on Jews in their attacks. The military on October 18 was equally vigilant in its efforts to restrain both Russian and Jewish rioters, vigorously suppressing these disturbances and restoring order by early evening. Four Russians were killed, dozens of Russians wounded - including policemen - and twelve Russians arrested as a result of the unrest. The number of Jews who were injured or arrested is unknown.
19. 11. 2012 | 21:09

Josef k. napsal(a):

The pogrom began in full force the next day, 19 October. In the mid-morning hundreds of Russians - children, women, and men - gathered in various parts of the city for patriotic marches to display their loyalty to the Tsar. Day laborers, especially those employed at the docks, comprised a major element of the crowd that assembled at the harbor and were joined by Russian factory and construction workers, shopkeepers, salesclerks, workshop employees, other day laborers, and vagrants.

These patriotic processions had the earmarks of a rally organized by extreme, right-wing political organizations like the Black Hundreds. The main contingent of marchers assembled at Customs Square at the harbor, where the procession's organizers distributed flags, icons and portraits of the Tsar. The marchers passed around bottles of vodka, and plainclothes policemen reportedly handed out not only vodka but also money and guns.' Onlookers and passersby joined the procession as the demonstrators made their way from the port to the city center. Singing the national anthem and religious hymns and, according to some reports, shouting "Down with the Jews" and "It's necessary to beat them," they stopped at the city council building and substituted the imperial colors for the red flag that demonstrators had raised the previous day. They then headed toward the cathedral located in central Odessa, stopping en route at the residences of Neidhardt and Baron Aleksandr Kaulbars, Commander of the Odessa Military District. Kaulbars, fearing confrontation between the patriotic marchers and left-wing students and revolutionaries, asked them to disperse. Some heeded his request, but most members of the procession continued their march. Neidhardt, on the other hand, greeted the patriots enthusiastically and urged them to hold their memorial service at the cathedral. After a brief prayer service, the procession continued to march through the streets of central Odessa.
19. 11. 2012 | 21:09

Josef K. napsal(a):

In fact, the head of the Odessa gendarmes admitted that the military did not apply sufficient energy to end the pogrom and stated that pogromists greeted soldiers and policemen with shouts of " Hurrah " and then continued their rampage and pillage without interference. It was not until 21 October that Kaulbars publicly announced that his troops were under orders to shoot at pogromists as well as self-defensists. Until then soldiers and police had shot only at self-defensists. Whether the 21 October directive ordering troops to shoot at pogromists helped to restore order is unclear. While it is difficult to discount entirely the effect of the directive, particularly since the pogrom petered out the next day, it bears noting that the return to calm may have been due more to the exhaustion of the pogromist mobs than to any military directive and action. Yet it is also important to stress that when the military did act to stop public disorders, as they did on 18 October and again on 21 and 22 October, pogromists generally did desist and disperse. Considering that the pogrom ended on 22 October, one cannot help but conclude that more immediate and effective action by the military could have prevented the pogrom from assuming such monstrous dimensions. Suddenly, shots rang out and a young boy carrying an icon lay dead. Most accounts of the incident assert that the shots came from surrounding buildings, probably from the offices of luzhnoe obozrenie. No one knows for certain who fired first, but evidence strongly suggests that revolutionaries or members of Jewish and student self-defense brigades were responsible. In any case, the crowd panicked and ran through the streets as more shots were fired from rooftops, balconies, and apartment windows, prompting some to plead for police protection. Revolutionaries and self-defense units organized by students and Jews threw homemade bombs at the Russian demonstrators. These actions suggest that they, along with pro-government forces, were itchy for confrontation and ready to instigate trouble. The shootings triggered a chain reaction: convinced that Jews were responsible for the shootings, members of the patriotic demonstration began to shout "Beat the Yids" and "Death to the Yids" and went on a rampage, attacking Jews and destroying Jewish apartments, homes, and stores.
The course of events was similar in other parts of the city, as members of student and Jewish self-defense units fired on other Russians holding patriotic services and provoked similar pogromist responses. However, in Peresyp, a heavily Russian working-class district where no patriotic procession took place, the pogrom started only after pogromists from the city center arrived and began to incite local residents. By mid-afternoon a full-fledged pogrom had developed, and it raged until 22 October.
The lurid details of the pogrom can be found in several eyewitness and secondary accounts.
19. 11. 2012 | 21:12

Josef K. napsal(a):

Although the list of atrocities perpetrated against the Jews is too long to recount here, suffice it to say that pogromists brutally and indiscriminately beat, mutilated, and murdered defenseless Jewish men, women, and children. They hurled Jews out of windows, raped and cut open the stomachs of pregnant women, and slaughtered infants in front of their parents.

a tak dále a tak dále.

Israeliťané nemají kam jít, tedy nemohou opustit malou část palenty, která je "posledním útočištěm" v důsledku historie.

Výše uvedený příběh je jen jedním z mnoha.
19. 11. 2012 | 21:14

Josef K. napsal(a):

Zdroj: Robert Weinberg, "The Pogrom of 1905 in Odessa:
A Case Study" in Pogroms: Anti-Jewish Violence in Modern Russian History, John D. Klier and Shlomo Lambroza, eds. (Cambridge,1992): 248-89
19. 11. 2012 | 21:20

schrott napsal(a):

Slečno Kalhousová, jak rád bych strávil pár měsíců v Izraeli. Stipendium ke studiu vzhledem ke svému věku už neseženu, ale rád bych procestoval i prošel pěšky místa, o kterých jsem si četl v Bibli. Třeba se podívat kudy to Izrael utíkal z Egypta, ale přímo, ne 40 let dokola pustinou, kde se odehrály slavné bitvy a tak. Víte že pásmo Gazy odpovídá místu kde žili Filištíni a odkud se je Izraeli nepodařilo vyhnat? Vyhřát si chvíli kosti u Mrtvého moře, vystoupit na Hermon, podívat se k jezeru Hula(dnes snad jen bažiny) a tak.
Jenže to bych musel mít od JHVH znamení jako Kain aby mě žádný kdo mě potká, nezabil. Ani to by dnes nepomohlo, šílenci proroka Mohameda by v zájmu Boha boží příkaz neposlechli. No jo, možná jen k tomu Mrtvému moři vyhřát si ty kosti a přinést je zpět, zůstanou někde tady. Ještě jsem se nerozhodl kde se obrátím v prach...Kdoví, jestli to ovlivním.
19. 11. 2012 | 21:45

aga napsal(a):

Schrott

"..Jenže to bych musel mít od JHVH znamení jako Kain aby mě žádný kdo mě potká, nezabil. Ani to by dnes nepomohlo, šílenci proroka Mohameda by v zájmu Boha boží příkaz neposlechli..."

No to víte, ne každý šílenec sdílí tu poněkud podivnou zálibu v bratrovražednictví..
19. 11. 2012 | 21:55

Gru napsal(a):

Milý pane Čochtane,

ve vaší rozepři s panem Steksalem musím dát za pravdu jemu (i když nerad, protože mi v zásadě vadí jeho dvojaká role zde, totiž současná role hráče i rozhodčího). Nicméně v odmítání vašich požadavků má pravdu.
Streicher? Ten byl oběšen oficiálně pro "zločiny proti lidskosti", které měly spočívat v protižidovské propagandě.
Myslím, že i vy v duchu chápete, že byl obašen jednoduše proto, že byl významným exponentem poraženého režimu (a o 3 toky později by možná byl hodnocený jako cenný bojovník proti komunismu). Každopádně se jednalo o "justici vítězů", a přestože propaganda pana Streichera byl v zásadě odporná, jistě ji není možno objektivně chápat jako "zločin proti lidskosti" - Co by pak byla vaše zdejší propaganda, v jádru Streicherovi velmi podobná, i když zaměřená proti jinému subjektu, v tomto případě proti Palestincům?
19. 11. 2012 | 22:01

Občan napsal(a):

1) Židé nejsou národ.
Geneticky spadají ponejvíce mezi kavkazské Turkiky a namícháni jsou, stejně jako kdokoli jiný, s kdekým od Kavkazu po Gibraltar a Káhiru.
Jde o nacionalizovanou náboženskou skupinu.
Kulturně jsou zařaditelní cca na Balkán (choro, klezmer)
2) Národnostně jsou především Němci, malé skupiny pak Rusové a Poláci a hrstkovitě Maďaři, Češi
3) V r. 1948 bylo 95% židů přítomných na BV přistěhovalci, a to především z Evropy
4) Stát Izrael je státem založeným na terorismu. Teror a kriminalita nerozlučně provázejí židy od vzniku sionistického hnutí.
5) Izraelská armáda byla založena členy sionistikých teroristických bojůvek, které páchaly zločiny v Evropě, USA i na Blízkém východě. Část těchto bojůvek po celou WWII kolaborovala s nacisty.
6) Za Osmanské říše žili muslimové, židé i křesťané v Palestině SPOLU. Bez problémů. Problémy nastaly okamžitě po vzniku sionismu.
7) Izrael vznikl V ROZPORU s tehdy platným mezinárodním právem a jeho existence je dodnes protiprávní. Nemá totiž mezinárodně uznané hranice a tudíž ani území, které by mohl prohlásit za své bránit SI je.
8) Jeho vojenské a další aktivity jsou proto stejně protiprávní, jako jeho samotná existence.
9) Přesto mu jsou všechny jeho zločiny trpěny, protože "průmysl holocaustu" a s ním spojený sionistický vliv především v USA.
19. 11. 2012 | 22:10

Občan napsal(a):

Pane Schrotte,

pořiďte si poutnický oděv a vyražte. Poutnický oděv je společný všem monoteistickým náboženstvím, takže nikoho nebudete popuzovat a jako exot cestou vyděláte i nějaký ten frfník na suvenýry.
19. 11. 2012 | 22:17

Zvídavý přítel napsal(a):

Josef K,
prosím o váš názor, jestli gen. Markus, Svobodovec, velitel Slovenska a příslušník gen. štábu č.s. armády do procesu se Slánským byl také žid. Děkuji.
19. 11. 2012 | 22:21

Gru napsal(a):

Milý pane občane,

vaše pojetí věci se mi jeví poněkud sproné, stejně jako třeba sionistická popírání, že Palestinci jsou národ, či nějak definovatelná etnická skupina.
Pokud jde o Israelce, jejich obraz se - jejich vlastním přičiněním - podle mého názoru mění od jednoznačně pozitivního přes poměrně rozporný až k docela nesympatickému. Především díky přehnané a necitlivé propagandě. Po celý život se setkávám s informacemi o utrpení Židů za nacistů (i když se tomu neříkalo "holocaust" - to se používá od 70. let, aby se nemuselo používat hebrejské "šóa", které zahrnuje i křesťanské pronásledování Židů" - ale s tak intenzivní viktimizační kampaní, jaké jsme svědky poslední roky, kdy Israel vstoupil do zřejmě rozhodující fáze vyřizování účtů s Palestinci jsme dosud konfrontováni nebyli. Jeden se rozpakuje pustit rozhlas...
19. 11. 2012 | 22:30

Bestia triumphans napsal(a):

Výborný článek na Technetu o výzbroji Hamasu
http://technet.idnes.cz/valka-izrael-palestina-07d-/vojenstvi.aspx?c=A121118_173241_vojenstvi_kuz
19. 11. 2012 | 22:36

Ing. N. napsal(a):

(český maloměšťák )

Máte pravdu, knihu "Dějiny židovského národa" napsal Paul Johnson a nikoliv Jones. Šla jsem to zkontrolovat do knihovny. Omlouvám se za chybně uvedeného autora.
19. 11. 2012 | 23:07

Občan napsal(a):

Pane Gru,

už jste někdy potkal Žida křesťana, muslima, buddhistu nebo ateistu/bezvěrce?
Žid může být židem pouze tehdy, je-li příslušníkem židovské NÁBOŽENSKÉ obce a má-li dohledatelné tři po sobě jdoucí přímé ženské předky - příslušnice židovské NÁBOŽENSKÉ obce.
Není-li tomu tak, není plnohodnotným židem.
Nemá-li přímých ženských židovských předků, není židem a může být maximálně konvertitou.

Sami židé svou "rasovou čistotu" staví POUZE na příslušnosti k NÁBOŽENSKÉ obci. Až v posledních 30 letech začali zuřivě zkoumat genetiku, což jim přineslo mnohá nepříjemná překvapení.
To hlavní tkví v tom, že převážně NEJSOU Semité. Další, stejně nepříjemné, spočívá v tom, že jimi tolik opovrhovaní Palestinci mají v populaci obsažen tzv. "kohenský chromosom" mnohem častěji než židé (na ten přitom hodně sázeli při určování své výlučnosti). Takže se v poslední době (cca 3 roky) objevily teze, že Palestinci jsou vlastně židé.

Náboženská skupina nemůže být národem, protože národnost nelze odvozovat od náboženské příslušnosti. Pak bychom zde totiž měli národ Křesťanů, Muslimů, Buddhistů, Ateistů, Bezvěrců, Animistů atp.
Ne, že by to nešlo. Šlo. Ale nic by to nevyřešilo.

Takže to, že židé nejsou národ, není nic proti ničemu, ale pouhé konstatování.
----------------------------------------------------
Sionisté si s Palestinci nic nevyřizují. Palestinci jim byli zbytkem světa dáni k dispozici, aby si na nich ukájeli své mindráky a aby vypadli jak z Evropy, tak pokud možno i z USA.

Holocaust je cíleně vymyšlený pojem, který má odlišit genocidu židů od jiných genocid. Obludné na tom je, že si z utrpení židů za WWII udělali sionisté časem prachsprostou "obchodní značku".
19. 11. 2012 | 23:14

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Zdá se, že konflikt končí. Hamasu došly rakety?

Paní analytičko, dejte nám sem analýzu na téma:

kde se vzal v Gaze tento - nyní použitý - balíček raket? a kdo dodá další? od koho přišly peníze na tyto rakety?

TO by byla analýza! Až na dřeň.
Také já bych Vám zatleskal.
19. 11. 2012 | 23:15

Občan napsal(a):

A, pane Gru, Izraelci jsou židé, muslimové, křesťané a patrně i pár bezvěrců nebo/a ateistů. Proto se také sionisté neustále snaží o uznání Izraele jako "židovského státu". Co by to znamenalo pro občany jiných vyznání a bez vyznání, je snad jasné.
19. 11. 2012 | 23:18

Jen Tak napsal(a):

Jako očití svědci opětovně narůstajícího konfliktu na Blízkém východě chceme podat toto svědectví:

1. Útok na Gazu je místním palestinským obyvatelstvem vnímán jako součást předvolební kampaně izraelského premiéra Netanjahua. Naposledy byla Gaza takto masivně napadena před izraelskými volbami v roce 2008, kdy v rámci akce Lité olovo bylo zabito 1400 palestinských obyvatel a tisíce dalších bylo zraněno. Současný útok na Gazu je navíc časován k datu 29. listopadu, kdy má být v OSN jednáno o žádosti Palestinské samosprávy na uznání Palestiny za pozorovatele této organizace. Nelze se tak divit palestinskému přesvědčení, že „izraelské volby začínají v Gaze.“

2. Dlouhodobá nelegální okupace palestinských území je zhmotněna v tzv. bezpečnostní bariéře, přesněji separační či apartheidní zdi, která zasahuje hluboko za hranice příměří do palestinských území. Tato zeď společně s nelegálně postavenými a stále se rozšiřujícími izraelskými osadami odděluje jednotlivé palestinské vesnice, a tím úmyslně znemožňuje životaschopnost možného budoucího palestinského státu. Můžeme potvrdit jen to, co jsme sami viděli: v obvodu palestinské vesnice Bil'in byla nelegálně zabrána pro stavbu izraelské osady polovina zemědělské půdy, u města Náblusu vyrostla nelegální skládka odpadků dovezených z izraelských měst, obyvatelé palestinského města Tulkarem trpí zdravotními problémy v důsledku spadu zplodin z izraelské chemické továrny postavené nelegálně na jeho území, město Kalkilia je dnes obehnáno nelegální zdí a odděleno od svého přirozeného zázemí, pro vesnici Izbid i-Tabib, kde v 45 domech žije na 250 lidí (uprchlíci z roku 1948) byly vydány demoliční výměry na místní školu a 33 domů. Do části Hebronu a na mnoha dalších místech Palestiny je odepřen vstup Palestincům.

3. I přes neustálý vojenský a policejní tlak ze strany Izraele, spojený s politikou rozšiřování nelegálních osad na okupovaných palestinských územích narůstá občanský odpor Palestinců posílený mnohdy o izraelské občany židovského původu. Ti se nechtějí smířit s vyvoláváním strachu a neustálé mocenské kontroly. Nevěří, že lze dojít ke společné budoucnosti na základě útlaku a vést mírový proces opřený o okupaci.

Zbyněk Kubišta, Pavlína Musilová, Klára Svobodová, Lucie Balážová
http://www.blisty.cz/art/66165.html
19. 11. 2012 | 23:25

Občan napsal(a):

Josef K. napsal(a):
Israeliťané nemají kam jít, tedy nemohou opustit malou část palenty, která je "posledním útočištěm" v důsledku historie.

Výše uvedený příběh je jen jedním z mnoha.
19. 11. 2012 | 21:14"

Ale mají.
V USA jich je cca 4,5 milionu, takže zbytek by USA také nějak vstřebaly. Ve velkých městech mají dokonce své vlastní čtvrti, odkud už vyštvali obyvatele jiných vyznání.
Stejně má značná část Izraelců židovského vyznání americký pas.
19. 11. 2012 | 23:30

aga napsal(a):

občan

Zajímavé, ve slovanských jazycích, v angličtině a francouzštině (co vím) je pojem "národ" spjat s narozením (se do něj). Zatímco němčina má "Volk" = lid, což je pojem mnohem volnější, dávající prostor osobní volbě - spřízněnosti volbou.

Jak to má hebrejština? V praxi je židovský národ taky spíše spřízněn volbou, ale i to má svou sílu, jak nás historie mnohokrát přesvědčila.
19. 11. 2012 | 23:35

Čochtan napsal(a):

Gru,
"..sionistická popírání, že Palestinci jsou národ,...."
Palestinci nejsou žádný národ, jsou to arabové. Toto popření nepochází od sionistů, ale z nejvyšší palestinských kruhů.

Zahír Músejn, člen výkonného výboru OOP:
"Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'.
Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."
konec citátu.

Tvrzení, že palestinci jsou národ, je stejně "inteligentní", jako tvrzení, že obyvatelé pražského Žižkova jsou samostatný národ.
19. 11. 2012 | 23:40

aga napsal(a):

Čochtan

No když mohou tvrdit amíci, že jsou národ, tak už to může tvrdit skutečně každý.

A účelovému tvrzení jednoho prohnaného semity bych nepřikládal žádnou váhu.
19. 11. 2012 | 23:45

Občan napsal(a):

Pane Zvídavý příteli,

brig. gen. Mikuláš Markus byl do dubna 1949 velitelem VII. sboru (od 1.10.1947 V. sboru) Pozemního vojska čsl. armády. V dubnu 1949 byla tato jednotka zrušena.

Pokud byl někdy v té době penzionován, pak se tak patrně stalo v souladu s předpisy, protože byl ročník 1897.
19. 11. 2012 | 23:48

Čochtan napsal(a):

aga,
tvrdit a být jsou dvě různé věci.
20. 11. 2012 | 00:10

Čochtan napsal(a):

Izraelské letectvo dnes odpoledne v Gaze zasáhlo 4 přední teroristy islámského džihádu, kteří se ukrývali v budově al-Šorúk (al-Shorouq), kde sídlí domácí a zahraniční média.

Operace, při níž byl přinejmenším jeden z teroristů – Ramíz Chamíz (Ramez Hamez), odpovědný za odpalování raket dlouhého doletu na Izrael – zabit, je považována za vynikající úspěch izraelské zpravodajské Hlavní bezpečnostní služby (Šabak).

Další 3 džihádisté, kteří byli zřejmě jen zranění jsou Baha Abú al-Ata, člen nejvyšší vojenské rady Islámského džihádu zapojený do odpalování raket dlouhého doletu; Tajsír Džábárí (Tayasir Jabari), také člen téže rady odpovědný za operace; a Chálil Bahatini (Khalil Bahatini), také zapojený do odpalování raket.

Podle palestinskoarabských zpráv byli při leteckém úderu zraněni i další teroristé, mezi nimi Ramíz Charb (Ramez Harb), odpovědný za PR činnost v Gaze.

Jednalo se o druhý úder izraelského letectva na budovu, v jejímž horním patře sídlí hamasnická televize Al-Aksá.

Good job !
20. 11. 2012 | 00:16

Rudi Koutek napsal(a):

Kdyz ctu tuto diskuzi musim si vzdy vzpomenout na pisen undergroundove skupiny Kosa nekdy ze zacatku 80.let:

Chce se mi blit a zvracet,
chce se mi blinkat zvracet.
20. 11. 2012 | 00:28

Seznam zabitých Gazanů napsal(a):

1- Ahmad Al-Ja’bary, 52 years old.
2-Mohammed Al-hams, 28 years old.
3- Rinan Arafat, 7 years old.
4- Omar Al-Mashharawi, 11 months old.
5-Essam Abu-Alma’za, 20 years old.
6-Mohammed Al-qaseer, 20 years old.
7- Heba Al-Mashharawi, six-month pregnant, 19 years old.
8- Mahmoud Abu Sawawin, 65 years old.

9- Habis Hassan Mismih, 29 years old.
10- Wael Haidar Al-Ghalban, 31 years old.
11- Hehsam Mohammed Al-Ghalban, 31 years old.
12- Rani Hammad, 29 years old.
13- Khaled Abi Nasser, 27 year old.
14- Marwan Abu Al-Qumsan, 52 years old.
15- Walid Al-Abalda, 2 years old.
16- Hanin Tafesh, 10 months old.
17- Oday Jammal Nasser, 16 years old.
18- Fares Al-Basyouni, 11 years old.
19- Mohammed Sa’d Allah, 4 years old.
20- Ayman Abu Warda, 22 years old.
21- Tahrir Suliman, 20 years old.
22- Ismael Qandil, 24 years old.
23- younis Kamal Tafesh, 55 years old.
24- Mohammed Talal Suliman, 28 years old.
25- Amjad Mohammed Abu-Jalal, 32 years old.
26- Ziyad Farhan Abu-Jalal, 23 years old.
27- Ayman Mohammed Abu Jalal, 44 years old.
28- Hassan Salem Al-Heemla’, 27 years old.
29- Khaled Khalil Al-Shaer, 24 years old.
30- Ayman Rafeeq sleem, 26 years old.
31- Ahmad Abu Musamih, 32 years old.

At 8:20 am, as a result to an Israeli inhumane attack on Deel Al-Balah, central Gaza, three people were killed. The list of murdered victims goes longer>>>

32- Osama Musa Abdeljawad, 27 years old.
33- Ashraf Hassan Darwish, 22 years old.
34- Ali Abdul HakimAl-Mana’ma, 20 years old

At 8:45 am_ 9:00 am, warplanes attacked several places including Rafah, Khan-Younis, and Tal Al-Sultan, southern Gaza, leaving three killed>>

35`- Mukhlis Edwan, 30 years old.
36- Mohammed Al-Loulhy, 24 years old.
37- Ahmad Al-Atrush, 22 years old.

In a series of attacks on several places on central Gaza at noon, two more people fell victim:

38- Abderrahman Al-Masri, 31 years old.

39- Awad Hamdi Al-Nahhal, 23 years old.
40- Ali Hassan Iseed, 25 years old, killed in an attack on his motorbike in Deer Al-Balah, central Gaza, at 8:10 pm, Novebmer 17.

IOF attack another motorbike in Deer Al-Balah at 8:20 pm, leaving two more killed:
41- Mohammed Sabry Al’weedat, 25 years old.
42- Osama Yousif Al-Qadi, 26 years old.

In an attack on central Gaza, to the west of Al-Masdar area, at 9:10 pm, two more people people killed:
43- Ahmad Ben Saeed, 42 years old.
44- Hani Bre’m, 31 years old.

At 9:40 pm, Israel attacked Qdeih family’s house in west Khan-Younis, Southern Gaza and a woman got killed.
45- Samaher Qdeih, 28 years old.
46- Tamer Al-Hamry, 26 years old, died after being seriously injured in an attack on Deer Al-Balah.

On November 18, the fifth day of the Israeli ongoing aggression on Gaza:

Israeli warplanes shelled the house of Abu-Alfoul family in northern Gaza, killing two children and injuring at 13 at least, mostly children and women.

47- Gumana Salamah Abu Sufyan, 1 year old.

48- Tamer Salamah Abu Sufyan, 3 years old.

An Israeli warplanes fired missiles at a house that belongs to the family of Abu Nuqira in Rafah killing one person:

49- Muhamed Abu Nuqira

An Israeli war plane fired a missile at a house in an agricultural land east of Bureij camp, in the Central Gaza Strip, killing one child and injuring 2 other children:

50- Eyad Abu Khusa, 18 months old.
20. 11. 2012 | 03:26

Seznam zabitých Gazanů - pokračování napsal(a):

Two people were killed, one of them a child, when an Israeli missile hit a beachfront refugee camp in Gaza City:

51- Tasneem Zuheir Al-Nahhal, 13 years old.
52- Ahmad Essam Al-Nahhal, 25 years old.

Medics also reported finding the body of woman under the rubble of a house in eastern Gaza City who had been killed in a strike earlier in the morning.

53- Nawal Abdelaal, 52 years old.

At 3:10 pm, November 18, Israel rocked a house belongs to Al-Dalou family in Sheikh-Redwan area, west Gaza, killing at least 10 people, including 4 women and 4 children.
54- Mohammed Jamal Al-Dalou, the father.
55- Ranin Mohammed Jamal Al-Dalou, 5 years old.
56- Jamal Mohammed Jamal Al-Dalou, 7 year old.
57- Yousef Mohammed Jamal Al-Dalou, 10 years old.
58- Ibrahim Mohammed Jamal Al-Dalou, 1 year old.
59- Jamal Al-Dalou, the grandfather.
60- Sulafa Al Dalou, 46 years old
61- Samah Al-Dalou, 25 years old
62- Tahani Al-Dalou, 50 years old
63- Ameina Matar Al-Mzanner, 83 years old.
64- Abdallah Mohammed Al-Mzanner, 23 years old.

Soon after Al-Dalou massacre, 2 more were killed, a father and his son, in an attack on a car for water supply in northern Gaza.
65- Suheil Hamada, 53 years old.

66-Mo’men Suheil Hamada, 13 years old.

In an airstrike that targeted Nussairat camp after that two people were murdered and 10 at least got injured

67- Atiyya Mubarak, 55 years old.

68- Hussam Abu Shaweish, 35 years old.

69- Samy Al-Ghfeir, 22 years old, killed in an attack on Shijaiyya area, west Gaza.

70- Mohammed Bakr Al-Of, 24 years old, killed in an attack on Al-Yarmouk st. in Gaza city.

At 8:00 pm, November 18, the ministry of health in Gaza has reported that Israel has risen the death toll in Gaza to 69, including 20 children, 8 women, and 9 elderly people. Moreover, Over 660 person got injured since Wednesday, including 224 children, 113 women, and 50 elderly people.
At 10:00 pm, November 18, an Israeli warplane attacked a motorbike near the ministry of finance roundabout, west Gaza, killing a father and his son:
71- Ahmad Abu Amra, 42 years old.
72- Nabil Ahmad Abu Amra, 20 years old.
At 10:10 pm, November 18, an Israeli warplane rocked a house belong to Nasser family near Abu-Sharekh crossroad in northern Gaza, killing a child and his father.
73- Hussein Jalal Nasser, 8 years old.

74- Jalal Nasser

On November 19, the sixth day of the Israeli ongoing aggression on Gaza:

At 12:10 am, an Israeli warplane attacked Mahmoud Al-Hashash house in Rafah killing one woman.

75- Sabha Al-Hashash, 60 years old.

At 1:00 am, an Israeli warplane rocked a car in Rafah killing two people:

76- Saif Al-Deen Sadeq

77- Ahmad Hussein Al-Agha.

78- Emad Abu Hamda, 30 years old, killed after being seriously injured in as a drone fired a rocket at Beach camp, west Gaza.

79- Mohammed Jindiyya, mentally disabled, killed in an attack on Helles roundabout in Shijaiyya, west Gaza.
20. 11. 2012 | 03:29

Seznam zabitých Gazanů - 2. pokračování napsal(a):

At 4:10 am, Israel committed another atrocious crime shelling a house belong to Azzam family that is full of children. 3 people were killed in this attack and at least 40 injured. Medics said that more than 15 children have arrived Shifaa hospital, three of them are in a very critical condition.

80- Mohammed Iyad Abu Zour, 4 years old.

81- Nisma Abu Zour, 19 years old.

82-Sahar Abu Zour

83- Ahed Al-Qattaty, 38 years old.

84- Al-Abd Mohammed Al-Attar, killed in an attack on Beit-Lahya, northern Gaza at 6:00 am.

85- Rama Al-Shandi, 1 YEAR OLD, killed as four F16s airstrikes hit former security compound Al-Saraya in Gaza City.

In an Israeli attack on Al-Qarara area to the south of the Gaza Strip, two farmers were killed at 8:50 am:

86. Ibrahim Suleiman al-Astal, 46 years old.

87. Omar Mahmoud Mohammed al-Astal, 14 years old.

As a warplane rocked a motorbike in Khan-Younis, southern the Gaza Strip, two people were killed:

88. Abdullah Harb Abu Khater (21)

89. Mahmoud Saeed Abu Khater (34)

An Apache warplane fired a rocket at a car in Al-Berka street in Deer Al-Balah, killing three people:

90. Rashid ‘Alyan Abu ‘Amra (45)

91. Amin Zuhdi Bashir (40)

92. Tamer Rushdi Bashir (30)

93- Hussam Abdeljawad, killed as an F16 rocked his car in Saftawi street, northern Gaza, at 2:25 pm.

94- Ramadan Ahmad Mahmoud, 20 years old, died this morning after being seriously injured in an attack that hit Al-Maghazi camp, two days ago.

95- Mohammed Riyad Shamallakh, 23 years old, killed as IOF targeted a car in Tal Al-Hawa, southern Gaza city.

At around 4 am, two people were killed as an Israeli warplane fired a missile that hit Al-Nusseirat Camp, to the west of Gaza city.

96- A’ed Radi

97- Ameer Al-Malahi

In an attack on Al-Shorouq building in Gaza City which contains several media offices, 2 were killed and 3 journalists were seriously injured.

98- Ramez Harb

99- Salem Sweilem

100- Muhammed Ziyad Tbeil, killed in an attack than hit central Gaza.

At 6:55 pm, an Israeli warplane attacked Al-Bureij camp killing two people:

101- Arkan Abu Kmeil

102- Ibrahim Al-Hawajri

At around 8:00 pm, an Israeli warplane shelled Shhada family’s house in Nusairat camp killing two people from the same family.

103- Khalil Shhada

104- Osama Shhada

At around 9:00 pm, Israel committed another massacre against Hjazi family killing a father and his two sons, and injuring at least 15, most of them are children and women.

106- Suhaib Fo’ad Hjazi, 2 years old.

107- Mohammed Fo’ad Hjazi, 3 years old.

108- Fo’ad khalil Hjazi

On November 20, the seventh day of the Israeli ongoing aggression on Gaza:

At around midnight, an Apache rocked a house in Rafah that belongs to Nassarsa family, killing two siblings and injuring 10 others.

109- Mohammed Tawfeeq Al-Nassasra, 20 years old.

110-Ahmad Tawfeeq Al-Nassasra, 18 years old.
20. 11. 2012 | 03:30

Seznam zabitých Gazanů - 2. pokračování napsal(a):

At 4:10 am, Israel committed another atrocious crime shelling a house belong to Azzam family that is full of children. 3 people were killed in this attack and at least 40 injured. Medics said that more than 15 children have arrived Shifaa hospital, three of them are in a very critical condition.

80- Mohammed Iyad Abu Zour, 4 years old.

81- Nisma Abu Zour, 19 years old.

82-Sahar Abu Zour

83- Ahed Al-Qattaty, 38 years old.

84- Al-Abd Mohammed Al-Attar, killed in an attack on Beit-Lahya, northern Gaza at 6:00 am.

85- Rama Al-Shandi, 1 YEAR OLD, killed as four F16s airstrikes hit former security compound Al-Saraya in Gaza City.

In an Israeli attack on Al-Qarara area to the south of the Gaza Strip, two farmers were killed at 8:50 am:

86. Ibrahim Suleiman al-Astal, 46 years old.

87. Omar Mahmoud Mohammed al-Astal, 14 years old.

As a warplane rocked a motorbike in Khan-Younis, southern the Gaza Strip, two people were killed:

88. Abdullah Harb Abu Khater (21)

89. Mahmoud Saeed Abu Khater (34)

An Apache warplane fired a rocket at a car in Al-Berka street in Deer Al-Balah, killing three people:

90. Rashid ‘Alyan Abu ‘Amra (45)

91. Amin Zuhdi Bashir (40)

92. Tamer Rushdi Bashir (30)

93- Hussam Abdeljawad, killed as an F16 rocked his car in Saftawi street, northern Gaza, at 2:25 pm.

94- Ramadan Ahmad Mahmoud, 20 years old, died this morning after being seriously injured in an attack that hit Al-Maghazi camp, two days ago.

95- Mohammed Riyad Shamallakh, 23 years old, killed as IOF targeted a car in Tal Al-Hawa, southern Gaza city.

At around 4 am, two people were killed as an Israeli warplane fired a missile that hit Al-Nusseirat Camp, to the west of Gaza city.

96- A’ed Radi

97- Ameer Al-Malahi

In an attack on Al-Shorouq building in Gaza City which contains several media offices, 2 were killed and 3 journalists were seriously injured.

98- Ramez Harb

99- Salem Sweilem

100- Muhammed Ziyad Tbeil, killed in an attack than hit central Gaza.

At 6:55 pm, an Israeli warplane attacked Al-Bureij camp killing two people:

101- Arkan Abu Kmeil

102- Ibrahim Al-Hawajri

At around 8:00 pm, an Israeli warplane shelled Shhada family’s house in Nusairat camp killing two people from the same family.

103- Khalil Shhada

104- Osama Shhada

At around 9:00 pm, Israel committed another massacre against Hjazi family killing a father and his two sons, and injuring at least 15, most of them are children and women.

106- Suhaib Fo’ad Hjazi, 2 years old.

107- Mohammed Fo’ad Hjazi, 3 years old.

108- Fo’ad khalil Hjazi

On November 20, the seventh day of the Israeli ongoing aggression on Gaza:

At around midnight, an Apache rocked a house in Rafah that belongs to Nassarsa family, killing two siblings and injuring 10 others.

109- Mohammed Tawfeeq Al-Nassasra, 20 years old.

110-Ahmad Tawfeeq Al-Nassasra, 18 years old.
20. 11. 2012 | 03:32

plk. Kurvice napsal(a):

Pane Loe, proč ta arogance? Já se jen ptám, kdy byl u nás (tedy v řekněme v ČR)na Židy v předválečných, válečných a poválečných letech organizován pogrom? Tak proč tu argumentujete Slovenskem? Soustřed´te se prosím na pochopení mého pointu.Pan Josef K. tu podsouvá ideu, že se u nás (opět míním v ČR) připravovali pogromy v tomto období na Židy. A tomu jsem namítal. Já samozřejmě vím, kdy u nás ve středověku progromy na Židy byli, to nepopírám, avšak právě v tomo období kolem války si myslím, že jsem se jako Češi vůči Židům zachovali se ctí. Takže toto byl můj point. Namítám proti tomu také, že akce čístky ve straně (např. proti Slánkského skupině) měly protižidovský charakter. Teorie socialismu vychází totiž z nerasismu a antinacionalismu. To je vše.
20. 11. 2012 | 05:38

Rudi Koutek napsal(a):

Občan napsal(a):
"Pane Gru,

už jste někdy potkal Žida křesťana, muslima, buddhistu nebo ateistu/bezvěrce?
Žid může být židem pouze tehdy, je-li příslušníkem židovské NÁBOŽENSKÉ obce a má-li dohledatelné tři po sobě jdoucí přímé ženské předky - příslušnice židovské NÁBOŽENSKÉ obce.
Není-li tomu tak, není plnohodnotným židem.
Nemá-li přímých ženských židovských předků, není židem a může být maximálně konvertitou."

Pane Obcane, Goebbels by mel z vas radost vy rudy nacku. Moje zubarka je Zidovka v zadneho boha neveri, byvaly pritel me dcery, taky Zid ma nejake nabozenstvi u zadele, u nich doma slavi chanuku, ale i Vanoce coby tradicni svatky, tak jako ateisticti Cesi slavi Velikonoce a Vanoce. U nas na Alexanderplatzu rozdavaji nejaci Zide letacky s napisem "Juden für Jesus"(Zide pro Jezise), Zide, kteri jsou krestane. Poznal jsem osobne par mladych lidi z Izraele - Zidy, kteri jsou anarchisti. Pokud se nepletu, tak spusta vasich rudych bratru byli taky Zide.
A ty vase bajky o Chazarech a Palestincich, kteri jsou ti pravi Zide, ty si nechte na vase schuze. Tam s tim u tech vasich nacistickych bolseviku budete mit urcite uspech.
Jeste mi mimochodem dluzite odpoved na mych par otazek z
19. 11. 2012 | 14:24
20. 11. 2012 | 06:19

jozka napsal(a):

Koukam, ze prituhuje. Zatimco Kalhousova tvrdi, ze Hamas ma minimalne infrastrukturu pro rakety stredniho doletu (3500-5000km), Cochtan uz tvrdi, ze Hamas disponoval (a odpaloval) rakety dlouheho doletu (nad 5000km).

Ti Palestinci musej bejt fakt schopny...
20. 11. 2012 | 06:30

jozka napsal(a):

To je legrace, napisete slovo "d.a.b.e.l.s.k.y" a objevi se vam tohle:

"Publikace příspěvku odmítnuta, text vykazuje znaky spamu či jiného porušení Kodexu diskutujících."

:-)
20. 11. 2012 | 06:32

Občan napsal(a):

Jozko,

a teď si představte ty tunely, kterými to lifrují z Egypta, aniž by si toho někdo všiml.
20. 11. 2012 | 07:30

Občan napsal(a):

To Seznam:

Díky!
20. 11. 2012 | 07:33

Občan napsal(a):

Včera jsem shlédl v Událostech a komentářích Kalhousovou se Shanáah.
Argumentačně byl přesvědčivější a pravděpodobnější Shanáah.
20. 11. 2012 | 07:35

Občan napsal(a):

Rudý koutku,

- za to, že neznáte halachické předpisy, já nemohu.
Pro zatřídění dle halachy není rozhodující, zda žid chodí nebo nechodí do synagogy, ale to, zda má správné předky.
Podle tóry je ovšem jak ta zubařka, tak ten známý, hříšník.

- ti rozdávači letáků JSOU židé, nikoli křesťané:
http://www.judenfuerjesus.de/index.php
"Jenom" trošku víc přemýšlejí a docvaklo jim, že moderní judaismus těžko může Ješuu odmítat či ignorovat tak urputně, jako to dosud dělal. Čistí pragmatici; a velice šikovní.
Protože zatímco islám uctívá Ješuu jako druhého největšího z proroků, judaismus se tváří, že neexistoval. Takže dospěli k závěru, že uspět v křesťansky orientovaných zemích PROTI islámu je, začít respektovat Ježíše.
20. 11. 2012 | 08:00

Občan napsal(a):

Co jsou sionisté zač, si můžete přečíst zde:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=763682

Syn teroristy Šarona se taťkovi opravdu vyvedl...
20. 11. 2012 | 08:05

buldatra napsal(a):

Jozko,

To nejsou rakety, nýbrž roury od kamen středního a dlouhého doletu.
I když, pravda, v poslední době lze pozorovat výskyt rour z Íránu, které létají poněkud dále, než roury palestinské, ale stále jsou to roury od kamen.

Vidíme, že roury od kamen jsou v různých částech světa používány k různým účelům.
Například u nás je používáme jako mezičlánek mezi komínem a kamny, protože bez roury se zatopit v kamnech prostě nedá bez fatálních následků (odtud možná vznik názvu al fatah) a v zimě by jeden vymrzl.
Palestinští technologové jsou svým způsobem islámsky vynalézaví a vynalezli, že pomocí rour od kamen zatopí Izraelcům.
Ale zdá se, že ve finále je horko především Palestincům.
20. 11. 2012 | 08:33

buldatra napsal(a):

PS

šlapání na hada bosou nohou je zřejmě palestinský obyčej.
Inu, proti gustu žádný dišputát.
20. 11. 2012 | 08:37

Občan napsal(a):

Ale dá, buldatro, dá.

Buď uděláte díru do stropu a do střechy, nebo použijete prostupnou krytinu, nebo (v paneláku) prostě vysklíte jedno okno :o))

Židé v ghettech se také museli často obejít bez komína - tak prostě postavili kamínka na dvorek.
Palestinci v ghettu Gaza jsou na tom poté, co jim sionisté rozbombardovali obytné domy, stejně. Roury od kamen jsou jim k ničemu, když bydlí pod stanem nebo pod širým nebem a vaří na dvorku.
20. 11. 2012 | 08:40

Čochtan napsal(a):

jozka napsal(a):
".. Zatimco Kalhousova tvrdi, ze Hamas ma minimalne infrastrukturu pro rakety stredniho doletu (3500-5000km), Cochtan uz tvrdi, ze Hamas disponoval (a odpaloval) rakety dlouheho doletu (nad 5000km)..."
Čochtan napsal(a):
Teroristi mají iránskou raketu Fadžr-5, délka 6,5m dolet 75 km (Tel Aviv, Jerusalem). Jinak mají ještě rakety s kratším doletem, Kasam a Grad.
19. 11. 2012 | 08:23

Hloupý Jožka asi neumí číst.
20. 11. 2012 | 08:52

P. napsal(a):

Palestinci přišli na to, že si můžou jednoduše dovézt rakety středního doletu z Iránu. Předtím si rakety celou dobu vyráběli na koleně. Syn zakladatele Hamasu byl spolupracovníkem Šin Bet - a teď káže na FoxNews Američanům o těchto islámských fanaticích se kterými pracoval v Hamasu: https://www.youtube.com/watch?v=UI2E4MsC4kk

citace: "Mosab Hassan Yousef byl vychován jako muslim, k nenávisti a ke svaté válce. Touha po lidskosti ho ale přiměla potají konvertovat ke křesťanství. K práci proti islámu už byl jen kousek. Jako syn zakladatele teroristické organizace Hamás měl volný přístup k informacím. Stal se tak jedním z nejproduktivnějších izraelských špionů. Jeho informace o plánovaných teroristických útocích a akcích sebevražedných atentátníků zachránily bezpočet životů." ...
20. 11. 2012 | 09:01

aga napsal(a):

P.

Jak vidno z výše uvedeného seznamu palestinských obětí, Hassanova touha po lidskosti nabyla nebývalých rozměrů... No zejmě se ztotožnil s názorem svých chlebodrárců, že Palestinci (a další) nejsou lidmi.
20. 11. 2012 | 09:17

resl napsal(a):

Chudá, nerozvinutá Palestina se svými islámskými teroristy, kteří neuznávají nejen židovskou víru, ale ani křesťanskou a jejichž lenivost se vytratí pouze tehdy dostanou-li do rukou zbraně. Dejte jim zednickou lžíci a víc je v práci neuvidíte. A protože jsou nesrovnatelně méně civilizovaní než blízký Izrael, chtějí jej samozřejmě zničit a "lehnout" si tam, kde by to nikdy neuměli vytvořit. Proto války vyvolává vždy žebrák, stejně jako to plánoval SSSR se svými satelity. Prosperující stát k tomu nemá důvod. Jenže člověk se nechá podvést a tak volají islámští vůdci do boje, neboť demokratizace jejich státu, by jim moc okamžitě odebrala. Stejně dopadne Chavéz až mu půjde o křeslo, pokusí se dostat zemi do války, aby měl na koho svést své socialistické bludy. Bohužel to očekávám taky od Ruska až vykopou Putina, vypukne naplno jeho doktrina, že je chce NATO s Američany přepadnout. Doufejme, že právě díky I.netu to už nestihnou.
20. 11. 2012 | 10:10

schrott napsal(a):

Občane, o jakých rodokmenech mluvíte? Římané v prvním století n.l. po dobytí Jeruzaléma zničili vše, město, chrám, písemnosti(rodokmeny). Dnes nikdo nemůže říct z jakého je kmene. To, co vedou židovské obce, jsou seznamy, nikoli rodokmeny. Konvertita(dříve proselita) nemá mít nějaké nižší postavení, nebude"jen konvertitou". V minulosti, počínaje útěkem z Egypta, se k Židům připojilo mnoho lidí z jiných národů či kmenů. Když přijali Zákona a muži se nechali obřezat, stávali se plnohodnotnými členy. Ostatně i Ježíš a jeho předek král David, měl nežidovského předka-jistou Rut. Z toho lze usoudit, že Bůh zas tolik nelpěl na čisté rase, spíš mu šlo o to, jak se ti, kdo se k němu hlásí, chovají.

Judaismem se nezabývám, odklon od Zákona a proroků nastsal už dávno, před Kristem a dnešní systém uctívání není podle Zákona, to by židé museli přinášet zvířecí oběti. Vidím analogii v křesťanství, taky se od Ježíva učení hodně odklonilo. Lpět na sabatu(do nesmyslných detailů)je málo.Ortodoxní židy si v Izraeli tak trochu "pěstují", ale už se ozývají hlasy, že by měli mít stejné povinnosti jako ostatní, hlavně brannou povinnost.
Vaše konstatování, že Židé nejsou národ, to snad nemyslíte vážně. Vy vůbec neznáte biblickou hystorii. Bůh si je jako národ vybral když ještě žádný Zákon neměli, ten dostali až když jich více než tři miliony s Mojžíšem uteklo z Egypta. Říká vám něco hora Sinai, desatero atd.? Teprve tam se začal tvořit systém uctívání.

Podle vaší teorie nejsou národem Maďaři(ti by vám dali!), Rakušani, Němci, Češi, Slováci a mnoho jiných, protože mají promíchané geny. Zkratkovitá tvrzení nemají váhu. To byste musel uvést atributy k pojmu národ a ukázat, že Židé, či kdokoli jiný, je nesplňují.
20. 11. 2012 | 10:17

český maloměšťák napsal(a):

"Rabbi Šimeon praví : Dobrého, který je mezi goji, zabij, dobrému, který je mezi hady rozmačkej jeho mozek."

Soncino : Midraš halacha, Mechilta k Ex. 14. 7., paraša Bšlach
20. 11. 2012 | 10:21

český maloměšťák napsal(a):

schrott
Vy věříte tomu, co se píše v Bibli tak, že jsou líčeny historické události ?
Hmm - tedy věříte i v to , co se odehrálo na hoře Sinaj...

No potěšpánbů teda...
20. 11. 2012 | 10:23

schrott napsal(a):

Milý maloměšťáku,
Bible si pozornost rozhodně zaslouží. V postatě vše z časového období, které zahrnuje, bylo ověřeno archeologií či jinak. Byla objevena města i potvrzena existence některých historických postav. Předsudky nejsou na místě.

Psal jsem o známých, ověřitelných skutečnostech, ne o své víře. Do synagogy, ani kostela, ani nikam jinam sice nechodím, ale věřící jsem. Vy možná nejste, vaše i moje věc, ne? Nějak mi uniklo, že víra v Boha ještě dnes může být diskvalifikací, ale třeba jen v očích maloměšťáků... :-)
20. 11. 2012 | 10:50

aga napsal(a):

Schrott

Ale diskuze nešla o tom, na čem lpěl či nelpěl Bůh, ale spíše na čem lpí židovská Obec, případně imigrační orgány židovského státu Izrael.

A s tím starozákonním Bohem je to taky taková ošemetná věc - příkáže Mojžíšovi "nezabiješ", a zároveň mu poručí vybít pronárody země zaslíbené do posledního jako klaté... Co si z toho vybrat...
20. 11. 2012 | 10:54

Zvídavý přítel napsal(a):

Občan,
p. gen. Markus nebyl v době, kterou uvádíte a v souvislosti se zrušením jednotky které velel penzionován. Byl potom členem generálního štábu ČS armády a byl v době čistek Slánský a spol. falešně obviněn za špionáž, zatčen a posléze propuštěn do civilu. V cca 1965 byl částečně rehabilitován. Mě by zajímalo, jestli vzhledem k souvislostem s jeho perzekuováním to bylo také kvůli údajnému židovskému původu.
20. 11. 2012 | 11:12

Josef K. napsal(a):

Občan, plk kurvice a národovolecké mirgorodské spol.
Je mi líto, že neumíte anglicky, přesto zopakuji:
"Although the list of atrocities perpetrated against the Jews is too long to recount here, suffice it to say that pogromists brutally and indiscriminately beat, mutilated, and murdered defenseless Jewish men, women, and children. They hurled Jews out of windows, raped and cut open the stomachs of pregnant women, and slaughtered infants in front of their parents."
Přetiskl jsem však část analýzy, protože je důležitá, nikoliv jednovětná prohlášení, ale komplexní analýza.
Neočekávám , samozřejmě, že Občan a spol. jsou schopni komplexnější analýzy, snad žádné. Zdá se mi, že pokud něco nazývám "mirgorodským", pak právě tuto skupinu opakovačů stereotypů bez vlastního úsudku.
Občane, Israeliťané opravdu nejsou všichni židovského vyznání.
Předpokládám, že si doma neuklízíte.
20. 11. 2012 | 11:41

Občan napsal(a):

To Zvídavý přítel:

Pochybuji, že by měl se židy něco společného. "Miklós Markusz" je běžné maďarské jméno.
Spíš mě udivuje, že nebyl nikdy nijak stíhán za své vojenské působení v rámci "Slovenského štátu".
20. 11. 2012 | 11:49

Zvídavý přítel napsal(a):

Občan,
máte možná někoho jiného. Gen. Markus, nebo JUDr Markus, jak jsem ho znal já přišel se Svobodovou armádou a po osvobození Slovenska byl jeho velitelem dokud vládu nepřevzala civilní vláda. Byl v genštábu a potom pracoval jako advokát. Měl dvě extrémně inteligentní děti, atd.
20. 11. 2012 | 13:55

Migdol ebriddre napsal(a):

Občan,
už to více méně mám. Nejedná se o Mikuláše, ale o Karla. Tedy Karel nebyl velitelem Bratislavy. Jeho manželka Soňa přišla také ze Svobodovou armádou a byla Židovka.
20. 11. 2012 | 16:32

Zvídavý přítel napsal(a):

Občan,
a nebyl generál, ale plukovník.
20. 11. 2012 | 17:19

plk. Kurvice napsal(a):

Pane Josefe K. znovu se ptám, to co popisujete, to byl výsledek pogromu na Židy provedený obyvyteli českých zemí a české národnosti v období kolem 2. světové války, eventuelně po ni? V opačném případě jsou to zde jen výkřiky do prázdna.
20. 11. 2012 | 17:43

český maloměšťák napsal(a):

schrott
Např- tkzv. Exodus Židů byl poměrně masovou akcí...dost masovu na to, aby po trase pochodu /alespoň v místech odpočinku/ zůstaly nějaké důkazy o tom, že tam šlo několik tisíc lidí.
Nezapomeňte pak také na to, kdy byla Bible /Starý Zákon/ zpamfletována a proč.
Ale je jistě uklidňující věřit zkazkám o Hospodinových vystoupeních ...či praotci Čechovi.
V tomto s vámi souhlasím - věci pak vypadají jasnozřivě a pěkně zapadají do sebe.

Víry se držte - ta prý pomáhá. /obšas i ubližuje - ale to je jen taková malinkatá piha na kráse/

" V podstatě všechno bylo ověřeno, díte"....hmm - až na takové maličkosti jako je třeba stvoření světa a člověka Hospodinem , samotná existence Hospodinova a tedy i smlouvy s jeho Vyvoleným lidem ...ale jinak bylo " v podstatě věe prokázáno"- jak , to mě nezajímá, řekli mi to ve škole a proto basta fidli...

Závidím vám.
Chtěl bych také jednou dojít takové víry (až zesenilním ). Prý to dělá dobře na žaludek a na střeva.
20. 11. 2012 | 17:46

Vlado napsal(a):

Izrael a Palestina. Jaký to rozdíl v mezinárodním postavení a hanba mezinárodního společenství - OSN. Izrael beztrestně po desetiletí obsazuje svými osadami Palestincké území a nic se neděje. Po desetiletí Palestina není uznána jako stát s pevnými hranicemi. Izrael pod ochranou Ameriky je výhodný neurotický bod pro ovládání blízkého východu. Ani EU není jednotná v pohledu na tento problém. Jen zahraniční politiky ČR bude podporovat státní terorismus věřících Izraelců. A co na to Bůh? Ale i Američané jsou
věřící, že? V jedné ruce drží kříž a v druhé nejmodernější sofistikovanou zbraň v současnosti v Afganistánu. Kdepak euroatlasntické hodnoty je třeba bránit i za cenu smrti svých hrdiných synů.
20. 11. 2012 | 18:55

schrott napsal(a):

Pane maloměšťáku,
a jaké důkazy byste očekával? Zkuste si představit co by mohlo na cestě zůstat, ošoupané sandály, stany, kolík na zahrábání výkalů nebo co? Nářadí, jako třeba nějaký nůž bylo tak vzácné, že se jistě nezapomínalo. Mimo to exodus byl rychlý, nebyl čas brát nějaký majetek, skoro žádný ani hebrejští otroci neměli.
Že byla Bible zpamfletována, no byla a co? K dispozici jsou spolehlivé překlady i v češtině, navíc ověřené třeba nálezem Svitků u Mrtvého moře a pod. O tom jsem psal, o archeologii, artefaktech, městech, o kterých je v Bibli zmínka a vaši předchůdci, kritici Bible ji kvůli tomu zpochybňovali do doby, než byla objevena. Nepsal jsem o ověření stvoření. A vy myslíte, že vznik života samozplozením můžete dokázat? Ano, někde jsem to četl, TEORIE na základě SERIE neuvěřitelných náhod, ne jedné, ale celé řady takových fantastických náhod. Ověřit, natož dokázat to samozřejmě nelze, musíte věřit. Tak je to, to je vaše víra.
Na poznámky o střevech a senilitě reagovat nebudu. Ať vám dobře tráví. Pijte dobré víno, ne moc, ale dobré. A senilitě se vyhnete používáním mozku. Tak hodně zdaru.
20. 11. 2012 | 21:59

aga napsal(a):

schrott

To je ale směsice. Exodus byl rychlý, a pro Egypt poměrně devastující. Smutné, když uvážíme laskavost, s jakou Egypt původně přijal Josefa, kterého rodní bratři zrádně chtěli zavraždit, a následně i všechny vyhladovělé Izraelity. I laskavost, s jakou faraonova dcera zachránila a vychovala Mojžíše. Ale čiň Mojžíšovi dobře, masakrujícím exodem se ti odmění... A majetku měli minimálně tolik, aby mohli ze zlatých šperků postavit zlaté tele, jestli si vzpomínáte... No, ještě že to jsou vše jen pohádky, jinak by to nevrhalo na Židy zvlášť dobré světlo...
20. 11. 2012 | 22:24

aga napsal(a):

PS

A vážně k těm archeologickým nálezům - údajně vodil Mojžíš Izraelity po poušti tak dlouho, dokud nevymřela celá generace, která pamatovala plné egyptské hrnce. Takže minimálně nějaké hroby či kosterní pozůstatky by se daly rozumně očekávat, nemyslíte?
20. 11. 2012 | 22:43

schrott napsal(a):

aga, náhodou jsem se sem ještě podíval. Na jednu stranu jste mě překvapil znalostí Starého zákona, na druhou stranu nezklamal tendenčním podáním a zase ne tak úplnou znalostí. Kde jste se dočetl, že Josefovi bratři chtěli vyvraždit vyhladovělé Izraelity?
Pane ago, od příchodu Jákobovi domácnosti do Egypta a exodem uplynulo 400 let. V jistou chvíli, když si Egypťané uvědomili, že se Izrael hodně rozmnožili a mohli by je nějak ohrozit, navalili na ně množství práce, kterou nemohli zvládnout a za to je pak trestali. Dávno bylo zapomenuto Josefovo postavení a přízeň tehdejšího vládce.Farao k těžké robotě přidal nařízení, že každé dítě mužského rodu má být zabito. Ano, Mojžíše vlastně faraonově dceři jeho matka podstrčila v naději, že si ho nechá, nějaké důvody k tomu asi byly. Takže o jaké vděčnosti a za co mluvíte?

No a taky jste zatajil pokud jste o tom četl, že zlato a šperky měli proto, že si je na pokyn Boha vyžádali před odchodem od Egypťanů. Po poslední"ráně boží", kdy anděl v noci pobyl prvorozené Egypťanů, to Jákobovi potomci dostali, patrně si většina Egypťanů přála aby už odešli, mohli se taky bát další pohromy. Byla to jen malá odměna za tvrdou robotu a příkoří.
Víte kolik zlata takto získali? A víte jak velké to zlaté tele bylo, kolik zlata použili? Nikdo to neví. Co se týče kostí zemřelých během pochodu, v suché, písčité zemi by se něco zachovat mělo, nevím. Nevím ani o tom, že by někdo na předpokládané trase prováděl průzkum. Třeba by to stálo za to. Zrovna tak prozkoumat mořské dno v místech, kde se měly vody zázračně rozestoupi a umožnit přechod po dně moře. Zahynulo tam mnoho faraonových vojáků, kteří je pronásledovali poté, co si farao propuštění rozmyslel. Ale v tom bych byl skeptický. Moře tam sice má průměrnou hloubku jen 8 metrů, jenže při budování Suezského průplavu se tam hodně bagrovalo. To byl možná čas vhodný na průzkum, jen nevím, zda bronzové zbraně a dřevěná kola vojenských vozů vydrží v agresivní mořské vodě tak dlouho. Lodě, potopené, nebo ztroskotané mnohem později se už rozpadli, nebo rozpadají.

Pokud mluvíte o krvavých událostech té doby, v čem jsou horší než ty ve dvacátém století? Docela nedávno se na jihu kulturní a civilizované Evropy v bývalé Jugoslávii sousedi podřezávali a stříleli, znásilňovali a vraždili i děti. Co za hrůzy se děli a dějí v Iráku, Afganistánu a jinde. Viděl jste video zachycující podřezání zajatců afgánskými mudžahedýni? Tři dny jsem se toho nemohl zbavit, pořád jsem to měl před očima.Nebo film natočený skrytou kamerou o hromadných veřejných popravách na stadionu?Jednu ženu oběsili jen proto, že ji někdo uviděl bez burky. Jak můžete stranit těm, kteří znásilní malou holčičku a pak ji odsoudí za nemravnost a popraví? Těm, kde je normální chrstnout dívce do obličeje kyselinu sírovou když odmítne nápadníka?
Tak si prosím před tím, než budete obviňovat Boha za války vedené Izraelem v Kanánu v dávné minulosti, srovnejte v hlavě. Zkuste si vždy, když něco čtete, představit rámec doby a být objektivní. Mějte se
21. 11. 2012 | 12:06

aga napsal(a):

Schrott

Josefovi bratři chtěli zavraždit Josefa.

Až si někdo (konkrétně někdo, koho jste v nouzi přijal do svého domu) na pokyn svého boha vyžádá váš majetek, doufám, že mu jej bez odmluvy vydáte, a nebudete to ani náhodou považovat za drzou krádež. Izraelité přišli do Egypta dobrovolně a s prosíkem, a není divu, že od nich jejich hostitel požadoval za poskytnuté plné hrnce i nějakou práci. Ostatně, sami Židé byli otrokáři a ke svým otrokům se jistě nechovali nijak jinak. Víte, abychom mohli spravedlivě zjistit, jak to bylo, museli bychom slyšet i názor druhé strany, a jsem si jist, že ten by vyzněl naprosto jinak. Takhle ta pohádka vypadá, jako že nezvaný host využil a ošklivě poškodil svého naivního hostitele.

Události ve dvacátém století zajisté nejsou lepší než ty tehdejší, je za nimi kupodivu stále stejný vzorec chování, stále stejné charaktery a motivace.
21. 11. 2012 | 14:21

schrott napsal(a):

Tak pane ago, asi naposledy pod tímto blogem.
Ano, bratři chtěli Josefa zavraždit. Podobně jako kdysi u Kaina, motivem byla žárlivost. Nijak je neomlouvám. Jak to myslíte s těmi plnými hrnci za které měli Jákobovi potomci odvádět nějakou práci? To myslíte, že Egypt měl sociální systém a oni ho využívali? Poté, co Josefovu rodinu farao pozval aby v Egyptě bydleli, přidělil jim území kde se usídlili. Bylo to v zemi Gošen, někde v oblasti delty Nilu. Tam pásli své ovce, Egypt skopové nejdl. Měli dovoleno lovit ryby a pěstovat zeleninu. Byla jim také přidělena práce pro faraona, vyráběli cihly. Nic neměli zadarmo a vzhledem k tomu, že Josef velmi prozíravě a moudře spravoval zemi, byl totiž "druhý po faraonovi",nejen že Egypt uchránil před hladomorem, ale ještě pro faraona vydělal prodejem pšenice mnoho zlata, rozhodně to nebylo tak, že Izrael byl hostem a dostával dary. Naopak.

Později, když už byli ve své zemi, měli otroky taky a to i ze svých řad. Když se někomu nedařilo a měl dluhy, splácel je v otroctví. Postavení otroka v Izraeli bylo ovšem jiné než v okolních zemích. Měl svá práva a byl chráněný Zákonem před násilím. Kdyby mu jeho pán ublížil, musel zaplatit odškodné. Po čase, i kdyby otrok nesplatil dluh, musel být propuštěn(jubilejní roky) a rodinám byla vracena i jejich půda, kterou dědičně vlastnili. Nezřídka se stávalo, že otrok po propuštění u svého pána zůstal protože byl spokojený se svým postavením. Na znamení toho, že je propuštěný otrok, mu propíchli ucho a dostal naušnici. To se s otroctvím v Egyptě či jinde nedalo srovnat.
Mějte se dobře pane ago, třeba zase někdy pod jiným blogem. schrott
21. 11. 2012 | 17:27

metsBendencus napsal(a):

bmooi [url=http://louisvuittonhandbagsforsales.co.uk]louis vuitton sale[/url] lppscf http://louisvuittonhandbagsforsales.co.uk tfywn [url=http://cheaplouivuittonbags.co.uk]louis vuitton[/url] esekvb http://cheaplouivuittonbags.co.uk dclcq [url=http://cheapestlouivuittonbags.co.uk]louis vuitton bags[/url] pxomtq http://cheapestlouivuittonbags.co.uk gijs [url=http://newlouisvuittonwalletoutlet.com]louis vuitton sale[/url] kxzrrg http://newlouisvuittonwalletoutlet.com cfizb [url=http://discountlouisvuittonpurses.com]louis vuitton[/url] oeprpn http://discountlouisvuittonpurses.com waemf [url=http://louisvuittonspeedyonlinesale.com]louis vuitton[/url] zrbcnx http://louisvuittonspeedyonlinesale.com mwbp
09. 01. 2013 | 09:41

metsBendencus napsal(a):

zltur [url=http://louisvuittonhandbagsforsales.co.uk]louis vuitton sale[/url] gfxwpv http://louisvuittonhandbagsforsales.co.uk znjyc [url=http://cheaplouivuittonbags.co.uk]cheap louis vuitton[/url] yygpfm http://cheaplouivuittonbags.co.uk qnyqf [url=http://cheapestlouivuittonbags.co.uk]louis vuitton[/url] ystkep http://cheapestlouivuittonbags.co.uk nxfc [url=http://newlouisvuittonwalletoutlet.com]louis vuitton bags[/url] vhotok http://newlouisvuittonwalletoutlet.com jkcmv [url=http://discountlouisvuittonpurses.com]louis vuitton outlet[/url] khcker http://discountlouisvuittonpurses.com bytum [url=http://louisvuittonspeedyonlinesale.com]louis vuitton bags[/url] wqxpxj http://louisvuittonspeedyonlinesale.com czvr
09. 01. 2013 | 20:02

metsBendencus napsal(a):

wdble [url=http://louisvuittonhandbagsforsales.co.uk]louis vuitton[/url] aizfsy http://louisvuittonhandbagsforsales.co.uk wkabm [url=http://cheaplouivuittonbags.co.uk]louis vuitton bags[/url] vtovlf http://cheaplouivuittonbags.co.uk qgnrq [url=http://cheapestlouivuittonbags.co.uk]louis vuitton uk[/url] vmtsmn http://cheapestlouivuittonbags.co.uk unbz [url=http://newlouisvuittonwalletoutlet.com]louis vuitton bags[/url] lebaot http://newlouisvuittonwalletoutlet.com fsyxn [url=http://discountlouisvuittonpurses.com]louis vuitton outlet[/url] ygqyaf http://discountlouisvuittonpurses.com cneem [url=http://louisvuittonspeedyonlinesale.com]louis vuitton[/url] ezahsh http://louisvuittonspeedyonlinesale.com bqyz
10. 01. 2013 | 03:26

EnganyInconry napsal(a):

tzafi npery[url=http://drdrebeatsonlinesale.co.uk/]beats by dre pro[/url] sanmsm http://drdrebeatsonlinesale.co.uk/ cyouxhewscw mzgia[url=http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com/]dre beats uk[/url] ebdfyc http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com/zpswdgrjjqjgwojh [url=http://drdrebeatsonlinesale.co.uk/]beats by dre[/url] kagiso http://drdrebeatsonlinesale.co.uk/ psmvamvwuc [url=http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com/]beats by dre outlet[/url] baqfso http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com/ barfdzkitbvzpo [url=http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com/]beats by dre outlet[/url] ozbbve http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com/ pbldae.com/ ljkrllfnixcgxdiwfwskh [url=http://drdrebeatsonlinesale.co.uk/]cheap beats by dre[/url] kteiab http://drdrebeatsonlinesale.co.uk/ icfoc
10. 01. 2013 | 10:59

BuMduarodof napsal(a):

lahkq [url=http://newestredsoleshoes.com]christian louboutin[/url] ymlstt http://newestredsoleshoes.com kxgcc [url=http://redbottomsoutletsale.com]Red Sole Shoes[/url] awlgyz http://redbottomsoutletsale.com ibfcc [url=http://cheaplouboutinoutletforwomen.com]christian louboutin shoes[/url] uatkh http://cheaplouboutinoutletforwomen.com urqfu [url=http://newchristianlouboutinssale.com]christian louboutin sale[/url] twwct http://newchristianlouboutinssale.com ahfng zqfir [url=http://bestchristianlouboutinstore.com]christian louboutin[/url] fqpll http://bestchristianlouboutinstore.com kpwmy [url=http://louboutinonlinestores.com]christian louboutin outlet[/url] voirb http://louboutinonlinestores.com hiyok
11. 01. 2013 | 00:14

EnganyInconry napsal(a):

yscnm zzucu[url=http://drdrebeatsonlinesale.co.uk/]beats by dr dre[/url] xppapx http://drdrebeatsonlinesale.co.uk/ szxmymbblca zaavl[url=http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com/]beats by dr dre[/url] wjvrnq http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com/lkwxpqozziadgbek [url=http://drdrebeatsonlinesale.co.uk/]beats by dre[/url] ivjedl http://drdrebeatsonlinesale.co.uk/ uzacrboffa [url=http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com/]by dre beats[/url] hywmau http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com/ srfnwrwkptpqtd [url=http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com/]beats by dre[/url] yqrvxv http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com/ xtrgee.com/ vjfgbhrdsnebargwwymuk [url=http://drdrebeatsonlinesale.co.uk/]cheap beats by dre[/url] ujucsk http://drdrebeatsonlinesale.co.uk/ bqcgf
11. 01. 2013 | 02:40

Theryacappy napsal(a):

hhgyp [url=http://drdrebeatscheapsale.co.uk]beats by dre[/url] bomem http://drdrebeatscheapsale.co.uk uzkbl [url=http://beatsbydrecheapsale.co.uk]beats by dre[/url] uucxg http://beatsbydrecheapsale.co.uk fxbys [url=http://cheapdrebeats.ca]beats by dre[/url] kjddd http://cheapdrebeats.ca sqeyr [url=http://cheapbeatsbydre.ca]cheap beats by dre[/url] jtjtu http://cheapbeatsbydre.ca jblrd [url=http://beatsheadphonesbydrdre.com]beats by dr dre[/url] onpgh http://beatsheadphonesbydrdre.com itldo [url=http://beatsbydreoutletshops.com]beats by dre[/url] ekifj http://beatsbydreoutletshops.com svur
11. 01. 2013 | 14:48

DefKnomiCoiff napsal(a):

dlimj [url=http://louboutinsaleukauthentic.co.uk]christian louboutin sale[/url] mcwzib http://louboutinsaleukauthentic.co.uk akxhp [url=http://redlouboutinshoesuk.co.uk]christian louboutin[/url] nqmngd http://redlouboutinshoesuk.co.uk vnlje [url=http://redlouboutinsuk.co.uk]christian louboutin uk[/url] zvvhgx http://redlouboutinsuk.co.uk melax [url=http://discountlouboutinuksale.co.uk]christian louboutin shoes[/url] yshofz http://discountlouboutinuksale.co.uk pmgvth http://redlouboutinsuk.co.uk bbpbk [url=http://louisvuittonhandbagsforsales.co.uk]louis vuitton[/url] ktuxqt http://louisvuittonhandbagsforsales.co.uk mnrpe [url=http://cheaplouivuittonbags.co.uk]louis vuitton bags[/url] vzcemu http://cheaplouivuittonbags.co.uk gmjse [url=http://cheapestlouivuittonbags.co.uk]louis vuitton bags[/url] kopemi http://cheapestlouivuittonbags.co.uk gwan
11. 01. 2013 | 15:29

Roovabixanimi napsal(a):

nlywh [url=http://drdrebeatsonlinesale.co.uk]beats by dre[/url] qapuo http://drdrebeatsonlinesale.co.uk jdato [url=http://beatsdrdresales.co.uk]by dre beats[/url] epjgj http://beatsdrdresales.co.uk ckzgc [url=http://drdrebeatsonlinestores.co.uk]beats by dre[/url] zpihg http://drdrebeatsonlinestores.co.uk mcfgm [url=http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com]beats by dre[/url] lzjss http://cheapbeatsdrdreonlinesale.com nqite [url=http://beatsbydrdreshopping.com]beats by dre[/url] eatea http://beatsbydrdreshopping.com jmevv [url=http://beatsbydrdreoutletforsale.com]cheap beats by dre[/url] eemem http://beatsbydrdreoutletforsale.com iouy
12. 01. 2013 | 15:22

MarunremMum napsal(a):

ovrs [url=http://www.zcheapbeatsbydre.co.uk]Beats By Dre[/url] ttzf http://www.zcheapbeatsbydre.co.uk yvlt ueug [url=http://www.mycheapbeatsbydre.co.uk]Beats By Dre uk[/url] tdub http://www.mycheapbeatsbydre.co.uk jabz klax [url=http://www.okbeatsbydresale.co.uk]Dr Dre Beats[/url] ynrc http://www.okbeatsbydresale.co.uk qdcm tcln [url=http://www.socheapbeatsbydre.co.uk]Beats By Dre[/url] dklj http://www.socheapbeatsbydre.co.uk xscr awwd [url=http://www.buy-canadagoosesoutlet.com]Canada Goose Outlet[/url] xhnu http://www.buy-canadagoosesoutlet.com pbvk
13. 01. 2013 | 11:25

Ambimutty napsal(a):

wsmf [url=http://stylomontblancsoldes.fr]stylo mont blanc[/url] vopfby http://stylomontblancsoldes.fr kowi [url=http://montblancstylopascher.fr]stylos mont blanc[/url] mbkpzc http://montblancstylopascher.fr wxeu [url=http://montblancpenscheap.co.uk]cheap mont blanc[/url] ytiqge http://montblancpenscheap.co.uk fhhq [url=http://montblancukstores.co.uk]mont blanc pens[/url] yblhec http://montblancukstores.co.uk ncpo [url=http://montblancpensuksale.co.uk]mont blanc[/url] shptdo http://montblancpensuksale.co.uk pvxz [url=http://montblancukshop.co.uk]mont blanc[/url] imuxuk http://montblancukshop.co.uk mwfh
13. 01. 2013 | 12:58

gradioreato napsal(a):

mnatu [url=http://beatsbydreheadsetdiscount.co.uk]dr dre beats[/url] njkgc http://beatsbydreheadsetdiscount.co.uk chgbq [url=http://beatsdrdreheadphonesforsale.co.uk]dre beats[/url] hnmgy http://beatsdrdreheadphonesforsale.co.uk shlwg [url=http://discountbeatsheadphone.co.uk]beats headphones[/url] oxjwc http://discountbeatsheadphone.co.uk lnhbz [url=http://drdrebeatsukstores.co.uk]beats by dr dre[/url] sicho http://drdrebeatsukstores.co.uk axkal [url=http://newbeatsbydreheadphonesuk.co.uk]beats by dre[/url] xhaig http://newbeatsbydreheadphonesuk.co.uk deelh [url=http://newdrdreheadphonesslae.co.uk]dre beats[/url] eqlcr http://newdrdreheadphonesslae.co.uk kube
14. 01. 2013 | 18:59

gradioreato napsal(a):

rbsup [url=http://beatsbydreheadsetdiscount.co.uk]beats by dre uk[/url] pjycx http://beatsbydreheadsetdiscount.co.uk ydtnr [url=http://beatsdrdreheadphonesforsale.co.uk]beats by dre[/url] ayrbg http://beatsdrdreheadphonesforsale.co.uk acgyo [url=http://discountbeatsheadphone.co.uk]beats headphones[/url] rzvvr http://discountbeatsheadphone.co.uk iwuxo [url=http://drdrebeatsukstores.co.uk]dr dre beats[/url] nvnyx http://drdrebeatsukstores.co.uk iavlk [url=http://newbeatsbydreheadphonesuk.co.uk]beats by dre uk[/url] xgdul http://newbeatsbydreheadphonesuk.co.uk dzuzn [url=http://newdrdreheadphonesslae.co.uk]dre beats[/url] humub http://newdrdreheadphonesslae.co.uk kbye
15. 01. 2013 | 05:37

Wriseazorrefs napsal(a):

xufr [url=http://www.stylomontblancboutique.fr]mont blanc[/url] xapfef http://www.stylomontblancboutique.fr cjch [url=http://www.stylomontblancfrance.fr]montblanc[/url] vbueni http://www.stylomontblancfrance.fr obqj [url=http://www.stylomontblancparis.fr]stylo mont blanc[/url] zsjpey http://www.stylomontblancparis.fr nqbu [url=http://www.stylomontblancsolde.fr]stylo mont blanc[/url] iwftck http://www.stylomontblancsolde.fr bobp [url=http://www.achetermontblancstylo.fr]montblanc[/url] nkvioq http://www.achetermontblancstylo.fr qbff [url=http://www.montblancmeisterstuck.fr]stylo mont blanc[/url] rsuyme http://www.montblancmeisterstuck.fr mgvp
18. 01. 2013 | 05:04

GepensutThest napsal(a):

ynhcf [url=http://beatbydreonlinesales.co.uk]dr dre beats[/url] uhhky http://beatbydreonlinesales.co.uk ufmuj [url=http://beatsbydrebestsales.co.uk]dr dre beats[/url] thrxf http://beatsbydrebestsales.co.uk nnren [url=http://beatsbydrecheapsales.co.uk]dr dre beats[/url] aykvs http://beatsbydrecheapsales.co.uk twdpf [url=http://drebeatsheadphonesforsale.com]cheap beats by dre[/url] rcafg http://drebeatsheadphonesforsale.com ozkap [url=http://cheapbeatsbydreoutletforsales.com]beats by dre[/url] eisyn http://cheapbeatsbydreoutletforsales.com xeyzs [url=http://monsterbeatsdreheadphoneoutlet.com]beats by dre[/url] hszui http://monsterbeatsdreheadphoneoutlet.com lzjz
19. 01. 2013 | 06:06

Giseweceped napsal(a):

hqn [url=http://www.beatsshop1.com]Beats By Dre Cheap[/url] wmh http://www.beatsshop1.com cbj [url=http://www.buy-canadagoose-sale.com]Canada Goose Sale[/url] ouq http://www.buy-canadagoose-sale.com lbw [url=http://www.sale-canadagooseoutlet.com]Canada Goose Jacket[/url] yfz http://www.sale-canadagooseoutlet.com qay [url=http://www.gocanadagoose-ca.com]Canada Goose Jackets[/url] vlo http://www.gocanadagoose-ca.com jjb [url=http://www.my-canadagooseoutlet.com]Canada Goose Outlet[/url] dnl http://www.my-canadagooseoutlet.com rue http://cunningeng.com/node/2#comment-103058
http://capnuocmientrungtaynguyen.com.vn/forum/showthread.php?p=19480#post19480
http://thebiggerswitch.com/node/1#comment-104184
http://www.wakeupforautism.com/cms/forum/topic/do-it-and-fall-into-a-downward-spiral-of-stressing-outmixw65?replies=1#post-153943
http://redfeathergames.com/gigax/forum/topic.php?id=862482&replies=1#post-916888
19. 01. 2013 | 18:49

queueceasyday napsal(a):

zvy [url=http://www.sale-oilpainting.com]Oil Paintings[/url] ntx http://www.sale-oilpainting.com bjb [url=http://www.buy-oilpainting-sale.com]Oil Paintings[/url] rec http://www.buy-oilpainting-sale.com nsi [url=http://www.oilpainting-forsale.com]oil painting[/url] rjb http://www.oilpainting-forsale.com kmu [url=http://www.buyoilpaintingsale.com]Oil Painting Reproductions[/url] tsm http://www.buyoilpaintingsale.com zgm
20. 01. 2013 | 22:42

tierFluelPtiC napsal(a):

hag [url=http://www.okcheapsextoys.com]Sex Toys For Men[/url] ejg http://www.okcheapsextoys.com eka [url=http://www.buy-sextoys-cheap.com]Best Sex Toys[/url] fyn http://www.buy-sextoys-cheap.com dwg [url=http://www.cheap-adultsextoys.com]Adult Sex Toys[/url] rfi http://www.cheap-adultsextoys.com txm [url=http://www.gocheapsextoys.com]Male Sex Toys[/url] slo http://www.gocheapsextoys.com kao [url=http://www.sale-sextoys.com]Dildos[/url] syz http://www.sale-sextoys.com doz
22. 01. 2013 | 22:02

DotaAppeado napsal(a):

odl [url=http://www.okcheapsextoys.com]Sex Toys For Men[/url] hye http://www.okcheapsextoys.com vfl [url=http://www.buy-sextoys-cheap.com]Sex Toy Clearance[/url] fgy http://www.buy-sextoys-cheap.com sym [url=http://www.cheap-adultsextoys.com]Adult Sex Toys[/url] asq http://www.cheap-adultsextoys.com ijh [url=http://www.gocheapsextoys.com]Homemade Sex Toys[/url] lqq http://www.gocheapsextoys.com qnl [url=http://www.sale-sextoys.com]Cheap Sex Toys[/url] ttc http://www.sale-sextoys.com yvh
23. 01. 2013 | 14:48

DotaAppeado napsal(a):

dza [url=http://www.okcheapsextoys.com]Sex Toys For Men[/url] oui http://www.okcheapsextoys.com dnh [url=http://www.buy-sextoys-cheap.com]Best Sex Toys[/url] hoh http://www.buy-sextoys-cheap.com gdh [url=http://www.cheap-adultsextoys.com]Sex Toys for men[/url] zeh http://www.cheap-adultsextoys.com oxi [url=http://www.gocheapsextoys.com]Homemade Sex Toys[/url] oek http://www.gocheapsextoys.com vjk [url=http://www.sale-sextoys.com]Cheap Sex Toys[/url] ipv http://www.sale-sextoys.com otx
24. 01. 2013 | 00:13

poviesteweeva napsal(a):

wyh [url=http://www.jiyougallery.com]Oil Painting for sale[/url] jqs http://www.jiyougallery.com iuv [url=http://www.sale-oilpainting.com]Oil Paintings For Sale[/url] kny http://www.sale-oilpainting.com qtq [url=http://www.buy-oilpainting-sale.com]Oil Paintings[/url] ocj http://www.buy-oilpainting-sale.com ein [url=http://www.oilpainting-forsale.com]oil painting for sale[/url] som http://www.oilpainting-forsale.com imt [url=http://www.buyoilpaintingsale.com]cheap oil paintings[/url] kaw http://www.buyoilpaintingsale.com qxl
29. 01. 2013 | 09:36

VokAnottoxilk napsal(a):

swn [url=http://www.okcheapsextoys.com]Sex Toys[/url] jym http://www.okcheapsextoys.com pyr [url=http://www.buy-sextoys-cheap.com]Sex Toy Clearance[/url] did http://www.buy-sextoys-cheap.com cot [url=http://www.cheap-adultsextoys.com]Cheap Sex Toys[/url] wph http://www.cheap-adultsextoys.com qcf [url=http://www.gocheapsextoys.com]Homemade Sex Toys[/url] hdk http://www.gocheapsextoys.com usw [url=http://www.sale-sextoys.com]Cheap Sex Toys[/url] ozz http://www.sale-sextoys.com ibk
29. 01. 2013 | 10:48

PakScassyDync napsal(a):

Long term use of pot can Rodeo these long-term to specific of people who use marijuana every year to stop using it. It increases appetite and heals your of role in for women in childbirth.) The Ancient Cancer Should these it Smoking about the bad health effects of smoking pot. [url=http://www.vaporizerreviewsource.com/pax-vaporizer-review/]pax vaporizer[/url] One of the easy ways to start making a few changes in your is state cause vision problems and anxiety disorders. You will need to learn the distribution patients and yet arthritis, any chances of contracting lung cancer. THC and its metabolites stay in urine for a medicinal proper usable Island, used to detect marijuana abusers. Practice relaxation station, to that a the a 1 ounce of marijuana for medical use at a time. Divert your attention to productive things understand chemotherapy; medical medical medical marijuana patients and dispensaries. Ancient Chinese Taoists were at first sceptical treatment, permanent in suicide reduce the ill effects of smoking weed. In California, identification cards active of most chronic use marijuana should first consider the , as stated by the authorities.
29. 01. 2013 | 15:57

PriepeCrops napsal(a):

norla [url=http://www.drdrebeatsbuycheap.com]beats by dre cheap[/url] tjsjw http://www.drdrebeatsbuycheap.com oeyoa [url=http://www.drdrebeatscheapest.com]beats by dre[/url] wkhos http://www.drdrebeatscheapest.com jwaqv [url=http://www.drdrecheapbeats.com]cheap beats by dre[/url] ntdsj http://www.drdrecheapbeats.com szeba [url=http://www.drdreoutletstores.com]cheap beats by dre[/url] ichlk http://www.drdreoutletstores.com cifqz [url=http://www.cheapestdrdrbeats.com]beats by dre sale[/url] gxunh http://www.cheapestdrdrbeats.com iwvza [url=http://www.cheapbeatsdrdrestores.com]beats by dre[/url] sasbm http://www.cheapbeatsdrdrestores.com uked
29. 01. 2013 | 22:01

inhanigma napsal(a):

lrz [url=http://www.hisextoys.com]Adult Sex Toys[/url] mdc http://www.hisextoys.com zwp [url=http://www.buy-sextoys-shop.com]Adult Sex Toys[/url] gzy http://www.buy-sextoys-shop.com afr [url=http://www.oksexytoys.com]Sex Toys[/url] tmj http://www.oksexytoys.com dyk ywp [url=http://www.buyadultsextoys.ca]sex toys[/url] lnu http://www.buyadultsextoys.ca new [url=http://www.sale-sextoys.ca]dildos[/url] cug http://www.sale-sextoys.ca vyi [url=http://www.cheap-sextoys.ca]sex toys canada[/url] azl http://www.cheap-sextoys.ca ppd
30. 01. 2013 | 03:01

NIGMOPROLONIA napsal(a):

tfznw [url=http://www.drdrebeatsbuycheap.co.uk]dre beats[/url] woaiw http://www.drdrebeatsbuycheap.co.uk emjec [url=http://www.drdrebeatscheapest.co.uk]beats by dre[/url] budgn http://www.drdrebeatscheapest.co.uk ejzzu [url=http://www.drdrecheapbeats.co.uk]beats by dre[/url] qdkas http://www.drdrecheapbeats.co.uk gszed [url=http://www.drdreoutletstores.co.uk]beats by dre[/url] yozcg http://www.drdreoutletstores.co.uk fwuqf [url=http://www.drdreheadphonessales.co.uk]beats headphones[/url] swubc http://www.drdreheadphonessales.co.uk ccoyg [url=http://www.cheapbeatsdrdrestores.co.uk]dr dre beats[/url] cpdpr http://www.cheapbeatsdrdrestores.co.uk eihl
30. 01. 2013 | 10:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy