Kvůli Burgasu je válka blíž

20. 07. 2012 | 10:09
Přečteno 11383 krát
Izraelská noční můra je zpět. Výbuch autobusu s izraelskými turisty v Bulharsku je po osmi letech prvním útokem tohoto druhu. Vzpomínky na druhou intifádu, kdy byl tento typ teroristických útoků velmi častý, se staly nepříjemně živé. Bez velkých průtahů obvinil izraelský premiér Netanjahu z útoku v Bulharsku Irán. Izraelským tajným službám se totiž v posledních měsících podařilo zabránit sérii pokusů o útoky na izraelské a židovské cíle na různých, geograficky často velmi vzdálených místech od Ázerbájdžánu po Keňu, ze kterými stáli právě Íránci. Těm se daří operovat na takto rozsáhlém území i díky spolupráci s libanonským extrémistickým hnutím Hizballáh, které má své buňky v mnoha zemích..Pokud se tedy prokáže, že sebevražedný útočník v Bulharsku jednal na příkaz Teheránu, pro Írán to bude v dlouhodobé skryté válce proti Izraeli představovat po velké době úspěch. Teherán viní Izrael z toho, že má na svědomí záhadná úmrtí íránských jaderných vědců, či viry, které napadají počítače zapojené do jaderném výzkumu. Írán navíc opakovaně vyhrožuje, že pokud Izrael zaútočí na jeho jaderná zařízení, odveta bude namířená právě proti izraelským a židovským cílům po světě. Také možná proto došlo k útoku na izraelské turisty v Bulharsku přesně osmnáct let poté, co bylo na příkaz Iránu zničeno židovské komunitní centrum v Buenos Aires, při kterém zahynulo před osmdesát lidí.

Od té doby se ale výrazně zpřísnila bezpečnostní opatření u izraelských a židovských objektů po světě a pokusy Iránu a Hizballáhu byly většinou izraelskými bezpečnostními službami odhaleny dříve, než k nim došlo. Občany EU by měl ovšem velmi zneklidnit fakt, že v mnohým mimoevropských zemích se podařilo ve spolupráci s místními bezpečnostními složkami útokům předejít, ale v Bulharsku, navzdory varování ze strany Izraele, se tomu tak nestalo.

Zatímco tedy probíhá evakuace zraněných a mrtvých izraelských turistů zpět domů, začíná se spekulovat o tom, jak zareaguje Izrael. Vztahy mezi Iránem a Izraelem se totiž v posledních letech značně vyhrotily. I přes snahu diplomatů a navzdory ekonomickým sankcím Írán pokračuje ve svém jadernému programu a jeho představitelé opakovaně hrozí Izraeli vymazáním z mapy. Na straně druhé izraelští političtí představitelé poměrně otevřeně hovoří o možnosti vojenského útoku proti iránským jaderným zařízením. I proto je možné, že se Izrael nespokojí pouze s diplomatickým protestem a s vyhledáním a likvidací těch, kteří útok v Bulharsku operativně připravili. Pokud se prokáže, že příkaz zaútočit na autobus plný izraelských turistů vydal někdo z vysoce postavených představitelů v Teheránu, možnost přímé vojenské konfrontace mezi oběma zeměmi zase o něco vzroste.

O to více bude třeba, aby své úsilí vystupňovali západní politici a diplomaté. Izrael totiž ztrácí trpělivost s ujišťováním jak ze strany USA, tak především EU, že íránský jaderný program bude zastaven diplomaticky. Obrázky turistů, kteří jeli do Bulharska strávit prázdniny a místo toho se vrací domu mrtví, či zranění a s celoživotním traumatem, jsou dalším argumentem pro mnohé politiky v Jerusalémě, že o vlastní bezpečnost se Izrael musí postarat především sám.


Vyšlo v HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Suchec napsal(a):

Á, opět PR z Tel Avivu :-)))
20. 07. 2012 | 10:27

tonda napsal(a):

Israelisté v bankovním světě potřebují zamaskovat své manipulace tu s LIBORem, Kursy, SWAPy aj.

Jsou nervózní? USA pomáhá málo? Málo se tiskne dolarů?

Jaká další reakce kromě Burgasů, False Flag je již vyčerpaná v Sýrii, Lybii, Irán né a né zatáhnout do konfliktu a tak neubývá než spustit jiné řešení.....................!

Snad se to již konečně povede?
20. 07. 2012 | 10:28

dejte si obklad, než začnete psát napsal(a):

To vám to trvalo.
Už i nějakej Kusejr tady vyplodil, že to ze záhrobí udělal Mugníja, kterj je spojenej s Al-kájdou a Teheránem.

Vzpomínám si, že Saddam byl taky spojenej s Al-kájdou, což je svatá pravda, protože pro Langley dělal aspoň dvacet let. Pro Rusy chvílema taky.
Zkuste místo těch agitačních řečí radši někdy vysvětlit, kdo celá ta léta v emigraci podporoval Chomejního a chránil ho, aby mu SAVAK nezakroutil krkem.

Viditelně jste se dala na vymýšlení slovních vtipů. ZÁHADNÁ úmrtí íránských jaderných vědců je dobrý, poznamenávám si.

I američtí generálové se většinou shodují, že útok Izraele proti Teheránu bude muset být jaderný, jinak je s židy ámen.
A samozřejmě nedokážou zaútočit sami. Takže když to Obama ubalancuje do podzima, máme zas na chvíli pokoj.
20. 07. 2012 | 10:30

Ládik!!! napsal(a):

Já bych bych teď nejel do Londýna nebo (nedejbože) tam použil metro.
20. 07. 2012 | 10:30

Dagmar napsal(a):

Výsledkem "arabského jara" je již téměř nesporné posílení islamismu a islamistů a na to, že výhledově zvítězí si můžeme s velkou dávkou pravděpodobnosti vsadit. Jedinou výjimkou může ještě být Libie, kde v nedávných volbách zvítězili liberálové bez excesů a nikdo si zatím nestěžoval na podvody. Islamisté neuspěli. Po zkušenostech z jiných "jarně arabských zemí" se chce opatrně říci - zatím. I když díky Kaddáfímu, který své odpůrce likvidoval, se Muslimskému bratrstvu v Libii nepodařilo vytvořit své typické struktury (charitativní organizace, síť oddanných mladých spolupracovníků) takže na rozdíl třeba od Egypta, je jejich pozice v Libii slabá. Výjimkou může být i Sýrie - tam "jaro" zatím probíhá a nikdo neví, jak skončí.

Vítězící islamismus se nutně vítězně projevuje intifádou. Ti, kteří si myslí, že evropské země jsou mimo a daleko, se snad z Buhlarského atentátu poučí. V článku je totiž také toto klíčové konstatování:

"Občany EU by měl ovšem velmi zneklidnit fakt, že v mnohým mimoevropských zemích se podařilo ve spolupráci s místními bezpečnostními složkami útokům předejít, ale v Bulharsku, navzdory varování ze strany Izraele, se tomu tak nestalo."
20. 07. 2012 | 10:33

Občan napsal(a):

Alealeale...

Kdopak že to vraždí íránské vědce?
A kdopak to vraždil v Kataru nebo kde a zneužil pro přípravu zločinu zfalšované doklady ŽIJÍCÍCH Němců a Britů?
Kdopak to má armádu, vytvořenou z teroristických bojůvek, které spolupracovaly s nacisty a bojovaly proti Britům?
Čípak premiéři a prezidenti byli členy těch teroristických skupin?
Kdopak nám to podporuje čečenské teroristy?
Čípak armáda se to dopouští pirátství v mezinárodních vodách a vraždí při tom civilisty?
Čípak rekruti se dopouštějí opakovaně vandalismu v Osvětimi?
Čí jsou ožralé partičky, které terorizují turisty a demolují hotely na Kypru?

V Evropě dost lidí znepokojuje spíš rostoucí agresivita Izraele, touha ČÁSTI jeho populace po rozpoutání WWIII, pokračující nezákonná kolonizace Palestiny a další sionistické zločiny.

Takže, milá slečno či paní Kalhousová, nejdřív zalovte ve SVÝCH kalných vodách. A s tou svojí sionistickou propagandou jděte do háje.
20. 07. 2012 | 10:33

Dagmar napsal(a):

Občan

Mohl byste laskavě rozvést dva poslední body? Nějak mi jejich smysl ve výčtu vaší "protiizraelské" propadandy uniká.

Až je vysvětlíte, dovolím si vás já poslat pro tu "vaši" propadandu do háje. A že těch různorodých propagandistů v tom háji bude. Až mi dělá starost, jak se do toho háje vejdou a jak se tam srovnají :-)
20. 07. 2012 | 10:41

Ládik!!! napsal(a):

Občan -
čípak 100tisícová armáda okupovala 20 let naši zemi?
20. 07. 2012 | 10:44

Občan napsal(a):

A že jste si vybrali zrovna Burgas, to tu nikoho nepřekvapuje. V Londýně a Madridu to nevyšlo, na Paříž si netroufnete, tak to teď budete zkoušet v odlehlejších končinách EU? Příliš průhledné...

Mimochodem - číže to bylo letadlo, které před 20ti lety spadlo na obytný komplex v Amsterodamu a které nelegálně přepravovalo radioaktivní materiál?
20. 07. 2012 | 10:48

hovorka11 napsal(a):

"Kvůli Burgasu je válka blíž"

Netanjahu se sám usvědčil !!
Takový válečný šílenec, který bez vyšetření dokáže tvrdit, že za tím stojí nějaký stát a ten se musí bombardovat nepatří do politiky, ale zavřít mezi blázny. To samé se mělo udělat s Hitlerem, Stalinem a jnými vražednými šílenci.
V Izraeli jsou rasistické bouře židů proti nežidům.
Řada lidí v Izraeli pochopila o co jde izraelské vládě. Stejně si to i uvědomují naši občané díky jednání Nečase, který slíbil předem podporu všem krokům Izraele, který v budoucnu udělá, aniž je zná !

Vyšetřování probíhá a za daleko větší pravděpodobnost považuji akci islamisty vycvičeného na teroristické bombové útoky financované členskými státy NATO, Saudské arábie a Kataru v Sýrii.
Pokud Netanjahu ví o "akci Íránu", tak je přímo zodpovědný za zneužití MOSSADu pro nevarování a krytí atentátu.
Tomu by bylo možné věřit, protože napětí a válka, která by pomohla vyhnat a obsadit území palestinských starousedlíků je v izraelském zájmu, jak lze dokladovat z minulosti.
Pak nastanou "mírové rozhovory" iniciované americkou vládou na zachování nových záborů území...
20. 07. 2012 | 10:50

kdo doma sedí, o zlé příhodě neví napsal(a):

Ládík!!!
Ani do Denveru. Íránskej agent Batman tam střílí na všechno, co se hne.
20. 07. 2012 | 10:50

Občan napsal(a):

To Dagmar:
Čtěte izraelský (anglicky vycházející) tisk.

Židovští středoškoláci (většinou v posledním ročníku, před nástupem na vojnu) jezdí na povinné zájezdy do Osvětimi. A protože je to nebaví, tak se ožerou, ničí tamní exponáty a vozí si je jako morbidní suvenýry sebou domů. Izrael kvůli tomu každou chvíli řeší diplomatickou roztržku s Polskem.

Na Kypr zase jezdí židovští rekruti a záložáci na dovolenou před nástupem do zbraně. A protože se domnívají, že jsou absolutně nedotknutelní, utíkají bez placení, ničí vybavení hotelů a mlátí a jinak obtěžují hosty.

Můžete mi konkrétně napsat, co z toho, co jsem uvedl, je propaganda?
20. 07. 2012 | 10:57

Kvakin napsal(a):

Slečno, nebylo by lepší vyčkat, až se zjistí, zda útok na izraelské turisty v Bulharsku byl opravdu nařízen a řízen (nebo alespoň významně inspirován) Iránem ? Izraelci by strašně rádi bombardovali jaderné objekty v Iránu a vypadá to, že pro to hledají jakoukoli záminku.
20. 07. 2012 | 10:58

Viola napsal(a):

Ten hoch, co jej ukazují v TV jako případného teroristu vůbec nevypadá na Iránce, vypadá jako běžný evropský turista. Kdo může chtít sejít z tohoto světa takovým způsobem? Zdravý, mladý pohledný kluk, který jede na dovolenou k moři?
20. 07. 2012 | 10:58

hovorka11 napsal(a):

Jcem zcela zhnusen válečnou rétorikou mnoha židů u nás. Odporné je, že moc dobře vědí, že v Íránu je 1% židů a mají náboženskou svobodu.
Ze Sýrie utíkají křesťané, arméni a místo nich islamisté i s izraelskými zbraněmi dělají bombami "nový pořádek". Nadržená Amerika tam chce vlítnout a pomoci islamistické "revoluci" zahraničních žoldáků a Izrael čeká na vhodnou chvíli pozabíjet obyvatelstvo v Íránu.
Odporné, odporné a k takové agitaci se židé u nás s paní Kalhousovou propůjčují.
-----------
Přeji izraelcům, aby prokukli svoje politiky a chránili si svoji svobodu před šílenci, kteří se vidí jak budoucí vládci světa.
20. 07. 2012 | 11:01

Ládik!!! napsal(a):

Ale soudruha Fišera bych za presidenta nechtěl. To by bylo i na mě trochu moc.
20. 07. 2012 | 11:05

rorýs napsal(a):

Co dodat.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Z lékařského hlediska je nejhorší stav, kdy na člověka padá úplná bezmocnost. Vědomí že nemám sil s tím něco udělat. Má pak pouze dvě možnosti. Rezignace, či radikalizace.
Vždy však záleží na vzdělanosti jednoho každého.
Tak tedy...marná snaha autorky blogu, jejíž sdělení je málo sofistikované a tudíž prachmizerně oblbující.
20. 07. 2012 | 11:08

resl napsal(a):

Nedělejte paniku, žádná válka není blíž, z náhody uděláte středoevropský konflikt. Dáváte antisemitům a různým primitivům v maskáčích, jen střelný prach protižidovských blábolů.
20. 07. 2012 | 11:10

Dagmar napsal(a):

Občan

Hmm, ale pokud takové informace o nevhodnosti chování izraelských výrostků vychází z izreelských preiodikách, svědčí to spíš o demokracii v Izraeli. Použít takovou informaci "protiizraelsky" svědčí naopak o velké dávce zaslepenosti autora takového použití :-)

Za propagandu, milý pane, je obvykle pokládáno používání falz jako neporných argumentů, účelové používání faktů, tedy vědomé zkreslování historie nebo skutečnosti, nejčastěji s cílem manipulovat s veřejným míněním ve prospěch zájmů manipulátorů. Co odhalí propagandistu nejspolehlivěji, je neschopnost nebo nechuť pochybovat a hlavně chuť a snaha zabránit všem pochybovačům pochybovat o předkládaných pravdách.

Při vašich tak často a s takovou chutí demonstrovaných schopnostech analytického myšlení mi uniká, jak je možné, že sebe sama nepoznáte jako propagandistu, pokud píšete propagandisticky, když vám to u jiných jde tak dobře :-)
20. 07. 2012 | 11:14

český maloměšťák napsal(a):

http://news.xinhuanet.com/english2010/world/2011-01/18/c_13696682.htm

"Iran nuclear threat hyped by West: ElBaradei"
-------------------
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4146150,00.
"Israeli officials: ElBaradei an Iranian agent "
http://www.haaretz.com/print-edition/features/how-elbaradei-misled-the-world-about-iran-s-nuclear-program-1.2900

(cizinec je našinec...cizinec není našinec...cizinec je našinec...cizinec není našinec....)
----------------------

Nerozumím následujícímu - že titíž lidé, kteří volají po rozšížení jaderného programu v ČR coby jednoznačném řešení budoucích možných problémů v oblasti výroby , distribuce a spotřeby energií....by nejraději íranské jaderné elektrárny vybombardovali.
Zeptal bych se jich na jedno - jak oni by tedy řešili budoucí možný problém v oblasti výroby, distribuce a spotřeby energie v Íránu ? To mají Íránci nečinně čekat až jim dojde ropa.... a pak houfně emigrovat do Evropy či USA ?

K blogu.
Přes všechny výhrady , které máme my čeští maloměšťáci k míře efektivity, a jakou poracuje Policie ČR a BIS....jsou tyto instituce zatím ve vztahu k zabránění možným teroristickým útokům na tom dobře./zřejmě v nich nebude tolik Parkanových či Rathů - jako je tomu v jiných institucich/
Doufám, že se díky spolupráci bezpečnostních složek - nejen na evropské úrovni - podaří pachatele popř. objednatele či sponzora tohoto hrozného trestného činu vypátrat, odsoudit a celou záležitost objasnit.

Zahrávat si ale v tomto kontextu s možností rozpoutání celosvětového nukleárního konfliktu si snad může jen magor.
20. 07. 2012 | 11:17

Admirál napsal(a):

V podání paní Kalhousové, ale i v podání Aktuálně, jsou úmrtí íránských jaderných vědců záhadná, ale z komentáře čiší jistota, že za atentátem v Burgasu stojí Irán.

A ještě otázečka, ten atentátník, co se odpálil na zasedání syrské vlády, to byl padouch nebo hrdina? A co když to byla ta samá parta, co spáchala atentát v Burgasu a do Sýrie si jen odskočila na "melouch"?
20. 07. 2012 | 11:18

Xury napsal(a):

Pro Dagmar:
debatovat s Občanem o Židech a Izraeli je stejné jako kdybyste o tomtéž diskutovala s fanatickým ajatoláhem. Svého času se tady snažil přesvědčovat, že Židé jako národ nikdy nevznikli. Natož aby existovali už ve starověku.
20. 07. 2012 | 11:22

Občan napsal(a):

To Dagmar:

Plky, plky a zas jen plky.
Dasho, já jsem Vás požádal, abyste byla KONKRÉTNÍ.
Pokud nevíte, co to slovo znamená, tak česky to je "určitý", "jmenovitý", "přesně vymezující či popisující".

Takže znovu - CO konkrétně z toho, co jsem uvedl, je propaganda?

Mimochodem, ve svém prvním příspěvku jsem slovo Izrael vůbec NEzmínil. Takže svou reakcí na NEvyřčené jste si poněkud naběhla na vlastní vidle.
20. 07. 2012 | 11:25

Pompeius Magnus napsal(a):

Teda paní Kalhousová, to je propagandička, jak z Ruďásku za bolševika. Je jasné, že Vás za to platí, ale nestydíte se sama před sebou?
20. 07. 2012 | 11:26

P. napsal(a):

Ono je v takových případech dost těžké zjistit, na čí pokyn kdo jednal.

Už se nějak vysvětlilo, na čí pokyn jednal po 11. září zaměstnanec armádní laboratoře ve Fort Detrick doktor Bruce Ivins, když posílal antrax nepohodlným politikům a novinářům? Proč do dopisů psal "Aláh je velký, smrt USA, smrt Izraeli", "Další 11. září" apod. ?

Employee of Dan Rather Has Anthrax
http://abcnews.go.com/Entertainment/story?id=101760&page=1#.UAkjumE0MYk
20. 07. 2012 | 11:26

český maloměšťák napsal(a):

...ostatně pomsta - coby "řešení", je spíše projevem iracionálního způsobu myšlení....
Možná snad u nendrtálců by takovému " řešení" zatleskali. Ale nevím to jistě - nikdy jsem nebyl žádnému zasedání Velké Neandrtálské Rady přítomen....snad i oni věděli, že pokud na ně zaútočí medvěd a pár z nich zabije...že není dobré spálit les (ve kterém s největší pravděpodobností žije i ten medvěd)...že je lepší medvěda vypátrat, zabít - a pak si ho ukuchtit sníst.
20. 07. 2012 | 11:27

aga napsal(a):

Pompeius Magnus

Podívejte se paní Kalhousové do očí. Ta by to dělala i zadarmo. Tahle fanatická víra má neskutečnou výdrž.
20. 07. 2012 | 11:29

ghándí napsal(a):

izrael má právo na odvetu. pokud k teroristickému utoku dali příkaz iranští představitelé, jsou legitimní cíl. ahmanidežád i ajatoláh. je ale nutné nejprve celou věc vyšetřit. pokud je irán za tím utokem, zřejmě dojde k válce, která bude pro irán naprosto zničující, protože se do ní zapojí američani.
20. 07. 2012 | 11:29

PB napsal(a):

resle, souhlasím s vámi!
Je mi líto všech obětí z Burgasu - ať už by byly židovského či jiného původu.
Tvrdit však, že "tím je válka blíž", je víc než podivné, Ireno.
Na premiéře Batmana bylo dnes nd ránem deset obětí.
20. 07. 2012 | 11:34

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

konečně blog o podstatném problému a ne hlouposti o Kalouskovi. Socani a občani neví která bije, tak to musela napsat ženská.
A další tady musí občanům vysvětlovat, že už nejsme v táboře míru a socialismu za ostnáčem a s mužikem v kulometném hnízdě.

Stále platí římské - Vae victis, to především. Tak , zdar korektní diskusi.
*
Hezký den.
20. 07. 2012 | 11:35

Dagmar napsal(a):

Občan

Vidle nepoužívám takže těžko na ně naběhnout:-)

Odpověděla jsem vám "konkrétně", vy to máte za nekonkrétní. Prostě když to nezapdne do vámi předem vytvořeného kadlubu "správných" názorů, tak dehonestujete oponenta označením jeho názorů za "plky". Což je opět pěkně demonstrovaný důvod, mít vás za propagandistu, pravda poučeného, ale o to víc fanatického. Jsou témata, kdy vypínáte myšlení a zapínáte emoce na nejyšší obrátky. Viz např. neziskový sektor, nadační svět zvlášť, témata související s psychiatrií a psychologií. Pokud nejste ideologicky ozářen a tím oslepený, diskutujete mnohem lépe. Viz sociální a vybraná politická témata. O to víc je třeba vaší zaslepenosti litovat.
20. 07. 2012 | 11:36

ghándí napsal(a):

hovorka11,
já se také kloním k názoru, že za tím utokem je irán. irán podporuje terorismus a už spoustu takových utoků organizoval a sponzoroval. válku s iránem si nepřeju. ne takovou, jakou vedli například rusové proti čečensku, ve které zemřelo statisíce civilistů. podporuju cílené udery na iránské jaderné zařízení a iránské představitele. to je všechno.
20. 07. 2012 | 11:36

český maloměšťák napsal(a):

ghándi
Ale Bible praví " Oko za oko, zub za zub " ...nikolivěk autobus s turisty za ahmedinežáda a ajatoláha. Takže v kontextu právního výkladu Bible a vašeho pojetí mezinárodní politiky - by , když už, měl Izrael zaútočit na autobus s íranskými turisty.

A co když se pak zapojí i Čína ? Nebo Rusko ? A co reakce muslimských komunit v Evropě - či jinde posvětě ? Třeba v Pakistánu ? A co pak na to například Indie.
/zhusta vše země, které disponují jadernými zbraněmi mnohem prokazatelněji - než ten Írán/.
Co pak na to cena ropy /bude-li vůbec někoho taková banalita v případě vypuknutí ceůlosvětové termonukleární katastrofy zajímat....podle mě asi burza ani neotevře..../.

Plky. Slova jako jsou " pro tu a tu zemi naprosto zničující" - to je morbidní a nekrofilní eufemismus pro eskalaci násilí a vršení lidského utrpení....
20. 07. 2012 | 11:37

Občan napsal(a):

Ghándí,

takže Írán má plné právo na tvrdou odvetu, jestliže mu Izrael raždí vědce. Je to tak správně?
A stejné právo má i Katar (abych nezabíhal v čase příliš daleko), na jehož území se izraelští agenti dopustili dokonce celé řady zločinů vč. vraždy. Je to tak správně?
20. 07. 2012 | 11:37

Ládik!!! napsal(a):

Jen mám pochybnosti o bulharských policajtech - aby správně vyšetřili, který ajatolláh to spískal. Naši by to uměli, protože mají Lessyho.
20. 07. 2012 | 11:40

Občan napsal(a):

Dasho,

buď napište, co z výše uvedeného je nepravda, nebo si ty obecné plky strčte za klobouk a jděte drolit někam jinam. Vaše metody odkláněné diskuse jsou tady už dost profláknuté.
20. 07. 2012 | 11:41

Ládik!!! napsal(a):

A Lessy nejde prostřelit, jedině 2 kulkama do stejného místa.
20. 07. 2012 | 11:42

Vag napsal(a):

Když budeme páchat nebo podporovat terorismus my, bude to boj za svobodu. Když ho někdo použije proti nám. Bude to něco odporného a nelidského. A nezřekne se ho nikdo. Protože terorismus je prostě účinný. A když se ho pak terista zřekne, je z něho ještě hrdina a má našlápnuto k Nobelově ceně. Ale svět byl takový vždy, neděje se nic vyjímečného.
20. 07. 2012 | 11:44

Bestia Triumphans napsal(a):

Dagmar:
Co vám není pořád jasné?
Vždyť vám to Občan jasně vysvětlil.
Opilí Izraelci terorizují civilisty v hotelu na Kypru a v Osvětimi kradou ostnatý drát.
Nelze se divit, že někomu pak rupnou nervy a odpálí se v Burgasu.
Už chápete?
:-)
P.S.
Nechte ho mluvit, znemožní se sám...
20. 07. 2012 | 11:44

Občan napsal(a):

No vida, ani to netrvalo moc dlouho.
Tak, už tu máte, Dasho, kamaráda, a můžete zvesela cukrblikovat :o))
20. 07. 2012 | 11:45

Vag napsal(a):

Ládík: To bude možná nová bezpečnostní strategie našich nejen politických představitelů, pěstovat si podkožní tukovou neprůstřelnou vestu:-)
20. 07. 2012 | 11:46

český maloměšťák napsal(a):

Ještě apendix :

http://www.mediafax.cz/zahranici/4084099-Na-premiere-filmu-Batman-v-Denveru-se-strilelo-deset-mrtvych

Dle logiky Netanjahua a ghándího /ale i jiných/ by tedy americká filmová Akademie spolu s asociací pracovníků filmového průmyslu a s majiteli továren na sny ...měli by začít s bombardováním Denveru....

No nic - jen jsem v úžasu vždy , když tkzv. manifestní pravičáci pohrdají institucionálním rámcem fungování komplexních společností - třeba i tak, že si pletou instituce, které by daný problém měly řeěit.
Velmi často pak tito " sofa-kampfers" /naštěstí tuto politiku pouze vyhýkávají do světa ze svého sofa a to bez nějakého sebemnšího vlivu na události/sahají k pomstě - coby " řešení". A když už pomsta - tak se vším všudy - nejlépe nepřítele vymazat z mapy.

Že tak trochu připomínají ty, co vymysleli a pak i provedli vyhlazení Lidic ?
No - není to tak úplně od věci.....že...
20. 07. 2012 | 11:47

Admirál napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl - ale vždyť mi už jsme si všimli, alepoň většina z nás, že nejsme v táboře míru, to se přece už nedá po těch prasárnách v Iráku, Afgánistánu, Libyi vůbec přehlídnout.

V kulometném hnízdě se jen vyměnily uniformy. Toho jste si asi zase nevšiml Vy, pane Wachfaitl.
20. 07. 2012 | 11:48

Ostravak ostravski napsal(a):

Bábo,nestrašej nás tady a připravujou se na šábes!!!!
20. 07. 2012 | 11:48

ghándí napsal(a):

občan,
ano, irán má právo na odvetu za zavražděné vědce. ale ne vyhazovat autobusy do vzduchu. muslimové se ale na nic jiného nezmůžou. v každé válce voják proti vojákovi dostali napráskáno a tak jim nezbývá nic jiného,. než zabíjet bezbranné civilisty. jsou to v podstatě zakeřní ubožáci.
20. 07. 2012 | 11:49

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Admirál

to je dobré, že jsem něčeho nevšiml, a na jakejch neckách vy jste admirál??

Pěkný den.
20. 07. 2012 | 11:52

Breda napsal(a):

Zato Ládík se dá prokopnout, jedním kopem do kedlubnu který má místo hlavy a používá jej aby mu nepršelo do krku.
20. 07. 2012 | 11:55

Vag napsal(a):

ghándí: Pokud se podívám do historie, tak muslimové dost často ve válkách napráskali nám z Evropy. Takže bych je rozhodně nepodceňoval. Náš technologický náskok nemusí trvat věčně. Zvlášť pokud se dostanou k moderním vojenským technologiím z Číny nebo Ruska.
20. 07. 2012 | 11:56

Libor napsal(a):

Pozor ! to co se děje ve světě může přijít i k nám !Chystá se dle médií atentát na Peake,Kalouska a Nečase !Tyto vyhrůžky se nesmí podceňovat !Ministr vnitra by měl zřídit vládní protiatentátové odd.Měly by být vytipovány rizikové osoby,potenciální terče útoků !A ti by měly být pod 24 hodinovou ochranou a měly by být zajištěny jejich odposlechy !!
20. 07. 2012 | 11:57

ghándí napsal(a):

český maloměšták,
já si myslim, že bysme muslimum ustupovat neměli. islám je nenávistná ideologie stejně jako nacismus nebo bolševismus. na terorismus je třeba odpovídat silou, v tom se všichni shodujou. USA, rusko i čína. snad s vyjímkou evropských levicových intelektuálů a zelených. nejsem pro válku s iránem. nejsem pro bombardovaní iránských měst. to by byla strašlivá tragedie. jsem pro cílené udery na vybrané cíle. pokud někdo v iránu organizuje teroristické utoky nesmí mít beztrestnost.
20. 07. 2012 | 12:00

Občan napsal(a):

Ghándí,

i když jsou sebevražedné atentáty jako forma odporu či odvety hnusné, pro jejich vykonání je potřeba obrovská osobní odvaha.

Zato poslat někam pilotované či dálkově řízené bezpilotní bombardéry, které vraždí stejně neselektivně jako ty atentáty, to je vrchol zbabělosti.
Případně nastražit na dálku odpálenou bombu.
20. 07. 2012 | 12:01

ghándí napsal(a):

vag,
muslimové s námi nemusí bojovat. díky přistěhovalecké politice levicových stran evropu obsadí bez boje. evropa je odepsaná, ale alespon nemusí zaneřádit zbytek světa. mimo evropu se s muslimam bojuje. a izraeli držim place, protože je obklíčenej ze všech stran a je v právu.
20. 07. 2012 | 12:04

ghándí napsal(a):

občan,
to je teda odvaha odpálit autobus nic netušících lidí. bezpilotní letadla utočí na extremisty. ne na školní autobusy. jestli nechápete ten rozdíl, tak vam to vysvětlit nedokážu. to je mi vás potom líto.
20. 07. 2012 | 12:06

heartblue napsal(a):

Hitler taky potřeboval záminky k válce, třeba takové Polsko, Poláci tehdy zaútočili že?
20. 07. 2012 | 12:07

Alna napsal(a):

To Občan. Izrael má spoustu sousedů, jejichž oficiální politikou je vymazat jej z mapy. A to už 60 let. Sem tam jej napadnou, sem tam podporují nějaké teroristy, kteří pálí na Izraelská města rakety. Existuje ještě jiný stát, který by měl obdobné sousedy?

Žijeme ve světě, který se od toho izraelského dost odlišuje. Když slyšíme výbuch, díváme se vzhůru, kdo to střílí petardy. Když jdou mladí lidé na diskotéku, jejich rodiče se bojí, aby se moc neopili, nedrogovali popřípadně aby holka neotěhotněla. V Izraeli je to jiné. Výbuch znamená neštěstí a návštěva diskotéky může být ta poslední.

Náš svět nám dává luxus vést kavárenské debaty, jestli to, co dělá Izrael je správné nebo hnusné. Jakkoliv si odpovíme, není to relevantní. Izraelci dělají to, co považují za nutné pro zachování svého státu. Dělají zo pro sebe a ne proto, aby je v kavárně Slávia chválil nějaký diskuzní kroužek.

Ve svém příspěvku kladete několik sugestivních otázek.

Možná nevíte, že všechny tajné služby používají pro své agenty pasy jiných států. Proč jste napsal "žijících" velkými písmeny?

Ironicky bych poznamenala, že spolupráce Židů s nacisty proti Británií v Osvětimi poněkud drhla.
Možná nevíte, že Ghándí (ano, ten indický) podporoval Hitlera, jelikož viděl možnost, jak se osvobodit z britské koloniální nadvlády. Hitler byl hybatelem světových dějin a spousta individuí a vlád na ten člun nasedla

Josif Bros Tito byl taky partyzán, taky bojoval u partyzánů a prováděl sabotáže. Pravděpodobně to dělala spousta jiných lidí.

Kdyby byli premiéry a prezidynty Izraele lidé jako Kofi Annan nebo Václav Havel, Izrael by už neexistoval. To není myšleno, jako urážka obou jmenovaných.

Na plavby do pásma Gazy je embargo. Ti nadšenci, kteří tam pluli, věděli, že se jim může stát něco hodně nepříjemného. bylo to jejich rozhodnutí.

Nevím, kdo maluje hákové kříže na židovských hřbitovech

Ožralé partičny jso u Čech, Ruska, Polska, Izraele, Británie, atd. atd. Spojuje je to, že jsou to ožralé partičky, někdy i mezinárodní.

Vás znepokojuje rostoucí agresivita Izraele? Ne třeba atentát ze začátku týdne? Ani rakety, které dopadaly na Sderot? Ani dvojčata, ani nádraží v Madridu, ani metro v Londýně? Ani Vás neznepokojuje kolosální míra korupce v EU a v ČR? Ani Vás neznepokojuje, že za peníze EU se Hamás vyzbrojuje? Ani demonstrace muslimů v Londýně, kteří mají transparenty "islam will dominate the world" ?

Co to je ta Palestina?

Zkuste trochu popřemýšlet
20. 07. 2012 | 12:07

heartblue napsal(a):

Dvojčata, která si zboural Bush sám?, nás mají znepokojovat? Útok na Írán potřebuje záminku a ona bude, i když bus je poměrně bezvýznamná záminka k válce, kde zemřou statisíce lidí.
20. 07. 2012 | 12:09

český maloměšťák napsal(a):

ghándí
Nikde jsem nepsal, že máme ustupovat muslimům. Vždy zastávám názor, že každý prohřešek, trestný čin...se mají důkladně vyšetřit a viníci mají být pohnáni před soud /pokud je ten soudem demokratické...respektive netotalitní země a pokud je i samotná země netotalitní (bylo by absurdní vyžadovat po gestapu a nacistické státní mašinerii, aby chytli a potrestali atentátníky na Heydricha..stejně absurdní ale je chtít po ntakových , aby coby akt pomsty vyhladili Lidice)

Občan
To není odvaha - spíše jde o něčím či někým zmanipulované magory. Někdy je za tím tkzv. džihád a bezpespektivnost realizovat sám sebe coby svobodnou lidskou bytost...jindy jsou to hlasy a brouci, které dotyčnémue vrzají od rána do večera - " díky" sledování akčních filmů již od věku batolete....
20. 07. 2012 | 12:11

český maloměšťák napsal(a):

"...Možná nevíte, že Ghándí (ano, ten indický) podporoval Hitlera,...."

Žádný takový nebyl, tady - takového jména.

Jak Gándhí podporoval Hitlera ?
20. 07. 2012 | 12:13

český maloměšťák napsal(a):

"...Na plavby do pásma Gazy je embargo. Ti nadšenci, kteří tam pluli, věděli, že se jim může stát něco hodně nepříjemného. bylo to jejich rozhodnutí...."

Kdo vydal a zlegalizoval to embargo/ jedná se o blokádu - ne embargo/ a na základě jakého zákona ? A proč je uplatněno i ve vztahu k lodím, vezoucím humanitární pomoc ?
20. 07. 2012 | 12:18

heartblue napsal(a):

Kvůli Burgasu je válka blíž
- už ta demagogie titulku, zkratky potřebné k agresi. Manipulace myšlením. Izraelci velmi brzy po atentátu věděli, že je za tím Írán. Jakto? Na ulici se ještě válely kusy masa a Mossad už ví, kdo je pachatel.
20. 07. 2012 | 12:19

Vag napsal(a):

Ghándí: Já takový pesimista nejsem. Evropské země už zažily tolik průserů a dostaly se z nich. Dělení na pravicové a levicové už taky nedělám, protože mě všechny strany splývají v jedno a žádné velké rozdíly už v nich nevidím. UK a Francie, tam už je to někde pěkně husté, ale to jsou země, které prostě dohnala jejich koloniální minulost. Pokud mám psát o Evropě, myslím, že náš největší problém je v tom, že politické strany si hrají svoje hry a přestaly se zcela zajímat o občany. A pokud se to nezmění, bude asi hodně "veselo". A Izrael asi teď bude bohužel odnášet změny mocenských poměrů na Blízkém východě. Protože bohužel je to tak, že ten, kdo nějakým způsobem zaútočí na Izrael, nebo ho poškodí, tomu v očích muslimů pořádně vzroste prestiž. Irán, tam je to jasné. Turecko asi také přitvrdí. Egypt nejspíše také nebude moc smířlivý a Saudská Arábie potom těžko zůstane pozadu, a ti kdo se dostanou k moci v Sýrii, to bude určitě případ sám o sobě.
20. 07. 2012 | 12:21

Občan napsal(a):

To č.m.:

Co byste udělal, kdyby přijel takový HODNĚ velký obrněný buldozer (dodavatel Caterpillar) a srovnal Váš dům se zemí i s Vašimi rodiči, kteří zrovna hlídali Vaše děti? A to přesto, že byste řidiče buldozeru upozornil na to, že v domě jsou děti a prosil jej opakovaně, aby počkal, že je odtamtud odvedete.

Mávl byste nad tím rukou a povzdechl si, že to je holt života běh?
20. 07. 2012 | 12:24

Vag napsal(a):

Ghándí: Buďmě spravdeliví. Civilistů zabitých při "přesných" útocích na teroristy je více než dost. Také civlistů zabitých místo teroristů, protože byli prostě špatně identifikování. V tomhle se pákrát pořádně seknul i Mossad.
20. 07. 2012 | 12:25

Viola napsal(a):

Proč ukazují muže neiránského původu jako strůjce atentátu, to mi zatím nikdo neodpověděl.
20. 07. 2012 | 12:27

Alna napsal(a):

To český maloměšťák

Ad Gándhí.
Je k tomu mnoho pramenů. Z těch internetových uvádím http://koenraadelst.bharatvani.org/articles/fascism/gandhihitler.html

Zákaz plavby vydal Izrael a evidentně je schopen je prosadit. Nevím, jestli to udělal formou zákona, vyhlášky nebo jiného právního aktu. Humanitární pomoc přece proudí do pásma Gazy "normální cestou". Loď přistane v izraelském přístavu, náklad je zkontrolován a dopraven do Gazy.
EU zaky vydala embargo na dovoz ropy z Íránu. Taky nevím, jestli to bylo formou zákona.
20. 07. 2012 | 12:28

JAHA napsal(a):

Ad: autorka

Ako vidite aj na tomto serveri a k tomu blogu na vacsine reakcii, ludia sa uz totalne zblaznili. Mozno sa preberu, pokial budu este nazive, az ked ich deti budu chodit s kobercekami i do prace, i na vychadzku☺.
20. 07. 2012 | 12:33

Sladký napsal(a):

Kdo z vás četl Protokoly? A co si o nich myslíte?
20. 07. 2012 | 12:39

Občan napsal(a):

To Vag:

Také Švédové s jednou takovou buňkou, co "špatně identifikovala" na území Švédska, vyběhli dost zostra. Ani jeden z vrahů se nevrátil domů, aby mu Šaron mohl "zavěsit".
20. 07. 2012 | 12:39

Občan napsal(a):

Violo,

Ty obrázky "údajného teroristy" jsou to samé, co "záběry letadla narážejícího do WTC".

Viděla jste film "Vrtěti psem"?
20. 07. 2012 | 12:40

český maloměšťák napsal(a):

Alna
Vám je jedno, jak to udělal /pro informaci - jde o společnou aktivitu Izraele a Egypta /.? Jestli to má např. oporu v mezinárodním právu ?

Vám je jedno JAK KDO CO udělá ? A přesto to budete obhajovat ?
To je divné.
Lidé by měli respektovat Listinu základních práv a svobod a vůbec mezinárodně uznávané normy.
Asi je to na vás ale moc starosvětské- vám bude stačit vyhláška, že ?

Víte že takovými manýry se vyznačovali např. jistí lidé v Německu před WWII ?
-------------------------------------------------------------
Občan
A podle vás bych asi měl zajít za místním imámem a požádat ho, ať mi řekne , co v takovém případě nařizuje Allláh, ne ?

Nevím, co bych udělal.
Vy jo ?
Pochlubte se - ale prosím konkrétně. Dík.
20. 07. 2012 | 12:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane český maloměšťáku,

pokud ještě jednou označíte debatující, kteří nesdílejí Váš názor, za "idioty", budu mazat VŠE, co sem napíšete.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Ten text s "idiotem" jsem smazal.
20. 07. 2012 | 12:41

Bestia Triumphans napsal(a):

No vida, tak už jsme se od Občana dozvěděli, že atentátník tím, že zavraždil izraelské turisty, projevil, cituji Občana:"obrovskou osobní odvahu".
!
Ještě mu chybí udělit metál za statečnost.

Jak říkám, hlupáka stačí nechat mluvit, znemožní se sám...
20. 07. 2012 | 12:42

chalupář napsal(a):

Hlavní bude, že takové ošklivé věci se snad nebudou dít na chatách a kousku zahrádek, co tam máme. Chalupáři jsou velmi míromilovní lidé. Nechte nás na pokoji.
20. 07. 2012 | 12:45

Občan napsal(a):

To Alna:

Ta "Gaza", to je co za stát?
Nebo to je snad součást Izraele?
20. 07. 2012 | 12:45

kočička napsal(a):

Madam a co Vám tak vadí na Íránském jaderném programu ?Indie Má taky jaderné zbraně a chová se ke svým sousedům slušně.Jestli není jádro věci v nesnášenlivosti a agresivitě samotného Izraele,který se ke svému okolí chová dost nepřístojně.Způsoby politiků a propaganda,stálé omílání,jak je Izrael ohrožen.Ano,možná bude znova válka,sobecké a ekonomické důvody Izraele a Usa mně vůbec nezajímají a je to horší sebranka,než celý Adolf Hitler.A Izrael chce vyvolat válku,myslím,že tím ztratí mnohé přívržence a sympatizanty,protože ohrožuje a vtahuje do konfliktu většinu světa.A mně přijde vyloženě drzé si uzurpovat přednostní právo na místo na život,dle náboženského pramenu,který s historickými v kolizi.A ještě drzejší mi přijde se v onom místě chovat tak zpupně a drze,jak se Izrael chová,jako okupant.Rovnítko s Hitlerem.Zvláštní paradoxy.A nejveselejší je pro mně zpráva,jak se ortodoxní židé brání povinné branné povinosti?Nechtějí bránit zemi,pro kterou jiní doslova cedili krev? Jsou tak líní,pohodlní,nebo jak by jste to vysvětlila?
20. 07. 2012 | 12:46

Sladký napsal(a):

Ghandí "To je teda odvaha, odpálit autobus..." Stejně jako téměř ve všech svých příspěvcích i v tomto se projevujete jako totální ignorant, který naprosto nechápe situaci. BYL TO SEBEVRAŽENÝ ÚTOK,OMEZENČE. Nemáme co do činění se zbabelci, tupče, ale s lidmi, kteří jsou ochotni a připraveni obětovat svůj život, kteří se NEBOJÍ SMRTI.Opravdu jen primitiv, který není schopen pochopit ani tu nejjednodušší skutečnost může mluvit o zbabělcích..

Kdybys měl něco v hlavě a znal fakta věděl bys, že izraelská armáda (asi nejlepší současná armáda na světě) si s těmito smrtí pohrdajícími lidmi neporadila a odtáhla s se schlíplým ohonem. Jako obvykle jsi zcela a naprosto mimo realitu.
20. 07. 2012 | 12:46

český maloměšťák napsal(a):

JAHA
Buďte konkrétní, vy povýšenecký žvatlale.
Ještě pořád oslovujete své fíry jako " Jeho Eminence " ? A co na to ten Kristus ? Líbí se mu to ?
JAHA - my jsme vesměs všichni moc rádi, že jsme se kdysi zbavili vlády jedné církve - a jen snad úchyláci jako vy, co své šéfy oslovujete " Jeho Eminence a pod." by si přáli implementovat sem vládu církve /náboženské hierokracie/ jiné.

JAHA - většina normálních lidí si nepřeje žádnou vládu - jakékoliv církve a ideologie. Chtějí ať nám vládne rozum.
20. 07. 2012 | 12:47

KYbic napsal(a):

Děláte si to sami. Jak se do lesa volá, tak se prostě z lesa ozývá. Jediné řešení je zánik uměle vytvořeného (rozuměj silou vytvořeného) státu Izrael.
20. 07. 2012 | 12:49

český maloměšťák napsal(a):

Stejskal
Zvláštní je, že termíny jako " gottwaldovská rozhoďnožka" /kdy je takto oslovana dáma/ či " oslovení " Vy levicová lůzo" Vás nechávají chladným.
A ti, co je používají /neo, hghándí/ - jsou pod Vaší ochranou.

Ale klidně si to tady nechte zhnědnout.
To je Véš problém...

Maucta.

A co že jste Lipoldovi - Vašemu šéfovi nesmazal blog, kdy bv titulku bylo slovo bordel - český bordel ?
Nic , že ? Poslušnost nade vše, co ?
20. 07. 2012 | 12:51

Občan napsal(a):

To č.m.:

Proč za imámem? Oni takhle vraždí i křesťany.

Pokud bych byl svědkem takového zločinu a nezešílel nebo nezemřel na místě, mstil bych se. Neměl bych jinou možnost, protože potrestání vrahů bych se nikdy nedočkal; dostává se jim totiž nepochopitelné ochrany.
20. 07. 2012 | 12:51

resl napsal(a):

Ghándí,

i když jsou sebevražedné atentáty jako forma odporu či odvety hnusné, pro jejich vykonání je potřeba obrovská osobní odvaha.

Zato poslat někam pilotované či dálkově řízené bezpilotní bombardéry, které vraždí stejně neselektivně jako ty atentáty, to je vrchol zbabělosti.
Případně nastražit na dálku odpálenou bombu.
Občane, Občane 12:01
Až vás napadne tlupa lidojedů s kameny, zahodíte revolver, vemete kámen a budete bojovat ?
Proč má mít náboženství z chudoby a lenosti, větší váhu ?
Proč se má člověk nachat zabít, je-li vzdělanější ?
Raději toho nechám, nejste zlý, jen je s vámi potíž a přicházíte s kdekým do konfliktu. Třeba to nebude pokaždé v těch druhých.
20. 07. 2012 | 12:51

Alna napsal(a):

to český maloměšťák

Já jednání Izraele moc nekomentuji, jelikož je hodně komplikované a já nemám dostatečné znalosti pro jeho plné pochopení. Avšak vnímám je. Nelze si ale nevšimnout skutečnosti, že Izrael je tady 60 let PROTO, protože jedná, jak jedná.
20. 07. 2012 | 12:54

hovorka11 napsal(a):

Informace pro paní Kalhousovou, která evidentně štve proti Íránu a zřejmě chce i válku.

Informace z diskuze u židovského ERETZu:

http://eretz.cz/2012/07/obeti-teroristickeho-utoku-burgasu-identifikovany-mrtvi-zraneni-prevezeni-izraele/#more-8541

alžírsko-švédský islamista Mehdi-Muhammad-Ghezali s padělaným americkým řidičákem. Strávil 2 roky na Guantánamu.
20. 07. 2012 | 12:58

Občan napsal(a):

To Resl:

Proč by mě měli napadnout lidojedi? Já se na Papuu-Novou Guineu necpu, nezakládám tam kolonie a neokrádám, nevyháním a nevraždím původní populaci.
Kdo s něčím takovým začne, nechť je sněden. Čím dřív, tím lépe.
20. 07. 2012 | 12:58

ghándí napsal(a):

sladký,
to neni odvaha, ale fanatismus. fanatiky je potřeba likvidovat fyzicky. neexistuje jiná alternativa, dialog je nemožný. je to spirála násilí, která nám byla vnucena . fanatikum nemužete ustupovat. protože vám to k ničemu není. stejně vás zabijou.
20. 07. 2012 | 12:59

P. napsal(a):

ad "I přes snahu diplomatů a navzdory ekonomickým sankcím Írán pokračuje ve svém jaderném programu a jeho představitelé opakovaně hrozí Izraeli vymazáním z mapy."

Mazání z mapy je přece dávno pasé.

Výrok o vymazání z mapy Ahmadínežád nepoužil, přiznal izraelský ministr
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/265081-vyrok-o-vymazani-z-mapy-ahmadinezad-nepouzil-priznal-izraelsky-ministr.html
"Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád nikdy neřekl, že je třeba Izrael odstranit z mapy. Tento výrok, který se Ahmadínežádovi připisuje, je překroucená interpretace prezidentových slov. V rozhovoru pro katarskou televizi Al-Džazíra to řekl náměstek izraelského premiéra a ministr pro výzvědné služby a atomovou energii Dan Meridor. Meridor řekl, že íránští vůdci z ideologických a náboženských důvodů prohlašují, že "Izrael vznikl nepřirozeně a nepřežije". "Neřekli 'my ho smažeme z mapy', ale spíš Izrael 'nepřežije, je to rakovinný nádor, který by měl být odstraněn'. Opakují, že 'je Izrael nelegitimní a neměl by existovat'," řekl Meridor.
20. 07. 2012 | 13:01

šebány napsal(a):

Občan - Vaše názory jsou natolik hloupé - jeďte prosím (pokud máte za co )se podívat do Izraele a zkuste si promluvit s nějakým libovolným palestincem . Nechte se třeba zmlátit od arabských výrostků a hlavně už tady nežvaňte nesmysly.
20. 07. 2012 | 13:01

Občan napsal(a):

To hovorka11:

A Vám není vůbec divné, že z údajného atentátníka zbylo přesně tolik, aby mohl být srovnán s fotografií z údajného dokumentu? A že ten dokument, jehož nezřetelná fotka teď koluje po netu, nebyl vůbec, ani docela malilinko poškozený výbuchem?
20. 07. 2012 | 13:02

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

tak si to tady v klidu čtu, perel je tady dost, tak nějak podobně jako v Čiernej nad Tisou. Von si Saša také nemyslel, že tohle by nám bratři udělali. No a vida, udělali a jak rádi. No, a tohle jsou navíc úplně jiný bratři a potřebují vyprat ručníky. Soudruzi, chystejte si valchy, proud už nebude a pračky nepojedou. Tak - pozor pouštím vodu, č.m. vy opatrně, už máte žlutou...
*
Pěkný den všem, co mají ještě všech pět pohromadě.
20. 07. 2012 | 13:05

ghándí napsal(a):

vag,
já považuju utoky bezpilotních letadel za nejlepší zbran proti teroristum. hlavně psychologickou. mají strach! ti, co to organizují. nakonec to ve svých pamětech psal i bin láďa. ty zbabělé krysy, ten zakeřný a zbabělý smradlavý dobytek, co posílá vygumovance na sebevražedné utoky a sami obklopeni bodyguardy v krysích norách sledují porno ted mají strach o svuj kejhák. není to skvělé? jsou věci, které se mi na socialistovi obamovi líbí. například bezpilotní letadla.
20. 07. 2012 | 13:08

ZW napsal(a):

sorry
mám tam být - .. bratři neuděli...
Holt Střední skupina vojsk potřebovala kvartýry v Mitropě, ve Vídni bylo od roku 1955 draho tak chtěli do Prahy...
*
20. 07. 2012 | 13:09

český maloměšťák napsal(a):

Alna
Jsem tomu rád, že jste konečně zjistila, že ghándí není Gándhí - to je velký pokrok.

Milá dámo, kdyby se měli skandalizovat všichni ti politici , bankéři....z Francie, Velké Británie, USA...co viděli v Hitlerovi svého společníka spíše než nepřítele....bylo by to

JInak na okraj - četla jste vůbec ten odkaz ? A vysvětlení, proč Gándhí oslovoval i Hitlera jako " přítele " ?
Víte vůbec něco o filozofii " něprotivljenija sa zlu nasiljem" ?
Přečtěte si odkazy, které sem vkládáte na podporu své arhgumentace - celé. A zamyslete se nad nimi. /podle mě jste ten odkaz vůbec nečetla....vždyť Gándhí vyzývá Hitlera , aby zabránil válce !!!!...v které se urodilo to největší zlo - i vůči Židům,,,takže vaše evokování, že Gándhí byl nějakým vyznavačem Hitlerovývh myšlenek...no - je prostě mimo mísu, milá a vzdělaná dámo...zkuste se zamyslet nad tím, jak se v Mnichově radovali Daladiere, Mussolini, Chambrelain....že Hitler potáhne když tak na východ - na bolševické Rusko...(jistě věděli, kolik tam žije Židů a co s nima hodlá provést...Mein Kampf byl sice ve Velké Británii nedostatkovýcm zbožím (i zde jsou jisté indicie naznačující proč tomu tak bylo...ale ministerský předeseda byl zcela jistě informován o postoji Hitlera vůči Židům../

Myslím si, že to máte v hlavě celé poplantané...nějakou ideologií či nějakým prevrezním učitelem....zkuste si to srovnat dřív než bude pozdě...
A mezitím neplácejte kraviny a nedávejte sem odkazy které jste si zjevně ani nepřečetla - zostuzujete tak i tu " vaši věc".

Vyjímám z vašeho odkazu :
"...Gandhi would not have been Gandhi if he hadn't attempted to prevent World War 2. This was, to our knowledge, the single most lethal war in world history, with a death toll estimated as up to 50 million, not mentioning the even larger number of refugees, widows and orphans, people deported, people maimed, lives broken by the various horrors of war. It would be a strange pacifist who condoned this torrent of violence...."!
20. 07. 2012 | 13:09

resl napsal(a):

PB,
že vy budete bejvalá "Silvie"?

Občan,
to byl jen příměr k "odvážným" teroristům a "zbabělými" vyspělými státy.
20. 07. 2012 | 13:10

český maloměšťák napsal(a):

Občan
Jak byste se mstil ?
Že byste povraždil nevinné ?
A nazval to odvážným činem ?
20. 07. 2012 | 13:11

Sladký napsal(a):

Ghandí- fanatik nefanatik, opakuji znovu, že tebou použité označení "zbabělec" je nesmyslné.Ještě jednou- MÁME (euroatlantická civilizace) co do činění nikoli se zbabělci, ale lidmi ochotnými a připravenými zemřít, což je PŘÍMÝ PROTIKLAD zbabělosti.Znám tě už dost dobře, vím, že tvoje myšlení je značně limitované, ale tohle by mohl pochopit i debil.
20. 07. 2012 | 13:14

Sladký napsal(a):

Resl-Silvie? Nemyslím si.Silvie byla pravicově zaměřená a jako inteligentní člověk rozpoznala, že naše pravice nemá s pravicí nic společného.Nevěřím, že by se posunula až tak doprava.
20. 07. 2012 | 13:16

Admirál napsal(a):

ghándí - "bezpilotní letadla utočí na extremisty", svadby, školy atd. A nemusíte nikoho přesvědčovat aby se opásal výbušninou. Je to vysloveně mírová holubice.
20. 07. 2012 | 13:18

český maloměšťák napsal(a):

Občan
Apendix :
Je paradoxní, že vy sám byste se - dle vašich slov...mstil - to na jedné straně...ale rozzlobí vás - že se i Izrael /což je suma podmnožin - např. i těch pozůstalých po tom atentátu/ chce takto - jako byste se choval vy - zachovat.
To nemá logiku.
Nicméně obohatí to mou sbírku paradoxů.
20. 07. 2012 | 13:18

ghándí napsal(a):

sladký,
zbabělec utočí na bezbranné lidi. i když při tom sám pojde. je to zbabělost a zákeřnost. asistovaná sebevražda je naprostá zbabělost a uchylnost.
20. 07. 2012 | 13:19

Občan napsal(a):

To Hovorka11:

Bulharské i švédské bezpečnostní orgány popřely, že by Ghezali byl atentátníkem:
http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/swedish-bulgarian-officials-deny-mehdi-ghezali-is-burgas-suicide-bomber-1.452314
20. 07. 2012 | 13:19

ghándí napsal(a):

admirál,
kdy nějaké bezpilotní letadlo zautočilo na svatbu nebo školu. ?? to si pletete s talibanem.
20. 07. 2012 | 13:20

Sladký napsal(a):

Fuj.Už je tu zas jeden z těch největších hnusů.Nemám problém snést Ghandího, nea, třeba i supa,nebo jarpora ale z jistých lidí se mi instinktivně zvedá žaludek. Dávivý reflex, něco, jak když neočekávaně čichneš k tomu, čemu naši bratři Němci říkají "Katzendreck".Ale Katzendreck nepíše a nemluví, ten jen smrdí.
20. 07. 2012 | 13:22

Občan napsal(a):

To č.m.:

Nesmysl. Já jsem jedinec. A pokud bych byl svědkem vyvraždění své rodiny a měl 100% jistotu, že vrazi nikdy nebudou potrestáni, pomstil bych se.

Pokud se tak chová stát, jedná se o naprosté šílenství. Zvlášť, pokud se mstí na nevinných a aniž by se vůbec zjistilo, KDO vlastně byl útočníkem (pokud jím nebyl onen stát sám).
20. 07. 2012 | 13:23

TomášL napsal(a):

Tak to byl Írán...
20. 07. 2012 | 13:24

gaia napsal(a):

to je tedy krvežíznivý článek, a ta výhružka nakonec.

připomenu citát alberta Einsteina

Ve 4. světové válce se bude bojovat již jen kamennými sekerami.
20. 07. 2012 | 13:25

český maloměšťák napsal(a):

Sladký
Otázka definice zbabělosti v dialektické jednotě protikladů se ale nemůže smrsknout na to, že když je někdo ochoten a připraven zemřít - tak je v každém případě odvážným člověkem.
Někdy je to právě naopak projevem zbabělosti /útěk před tím skutečně problémy řešit... projikace složitého procesu řešení problémů do jednoduché jednorázové akce - která daný problém ale neřeší - ba naopak ho ještě prohloubí - tedy opět zbabělý útěk od vlastní zodpovědnosti vůči společnosti....etc etc/.
A velmi často to dotyční němají v hlavě v pořádku /kdo jim tam ten bordel ale udělal...to je velmi těžké popsat byť jen v jednom konkrétním případě - natož zkusit postulovat nějakou kauzalitu.../.

Prostě ne každý, kdo je připraven obětovat svůj život a skutečně to i učiní - je odvážným člověkem. Někdy jde naopak o zbabělého hlupáka.
20. 07. 2012 | 13:26

ghándí napsal(a):

gaia,
právě proto nesmíme dovolit iránu, aby měl jadernou bombu. v takovém případě by byla jaderná válka jen otázkou času.
20. 07. 2012 | 13:28

Sladký napsal(a):

Ghandí- jsi totálně mimo.Vůbec nejde o to, na koho útočí. Nezbabělost je v tom sebeobětování, v naprostém nedostatku strachu ze smrti.Opravdu si myslíš, že člověk, který dobrovolně volí smrt se bojí ozbrojených lidí? :o)) Jsi hlupáček. On jen využívá příležitosti a toho, že útok je snazší a má větší šanci na úspěch.Kdyby se naskytla příležitost s vyhlídkou na úspěch, určitě raději zaútočí na policejní stanici či vojenskou jednotku.
Opakuji ještě jednou a naposled- tvoje označení "zbabělec" je naprosto chybné,mylné, nesmyslné.
20. 07. 2012 | 13:30

český maloměšťák napsal(a):

Občan
Znovu - stát je organizací, jehož součástí jsou i občané /pozůstalí /. Vaší logikou má tedy právo na to, aby věci neřešil pomocí práva a institucí, které se v rámci práva starají o to, aby nemuselo docházet k tomu, že se lidé budou za jim spáchané újmy bezhlavě a mimo rámec práva mstít...ale má právo se pomstít.
Znovu opakuji - to je VAŠE logika - ne moje.

Neupřesnil jste jak byste se mstil. Protože nepoředpokládám, že byste byl schopen si sám vyhledat skutečné viníky - tak asi tím, že byste zabíjel nevinné...
Upořesněte to. Ať je v tom jasno.

Ale už
20. 07. 2012 | 13:31

gaia napsal(a):

Občan

ano v tom je problém.

Já někde četla, že USA nikdy nepoužili atomovky vůče Evropěne kvůli tomu, že by měli nějaké svědomí a báli se následků jaderné katastrofy, ale kvůli tomu, že všichni Američané jsou přistěhovalco z Evropy a mají tady kořeny a příbuzné. Z toho měly takové hryzání svědomí, že to nikdy neudělali, třeba když byla ta Karibská krize.
Kenedyova rodina přišla do Ameriky jen 2 generace před tím a to ještě funguje genetická paměť.

A Rusové měli v USA také hodně utečenců a příbuzných. Proto studená válka dopadla docela dobře.

Ale je otázka, kdy přijdou jaderné zbraně znovu na přetřes, neb Asiati a Arabové takové svědomí vůči bělochům mít nemusí.

Ale zas Írán je dost blízko Izraeli,vítr a déšť je nevyzpytatelný, kdyby si tam
zadělali životní prostředí, začly by se rodit děti mutanti, nevím, jestli by nelitovali.
20. 07. 2012 | 13:32

neo napsal(a):

Sladký:

je sebevražda odvaha nebo zbabělost ?

odvaha zemřít?
zbabělost utéct před problémy?
20. 07. 2012 | 13:33

český maloměšťák napsal(a):

re : To " ale už" je tam navíc.
Nedovolil bych si použít vůči Občanovi " tak hybaj hybaj " či " ale už ". :)
20. 07. 2012 | 13:34

John Malkovich napsal(a):

Tak ať, židé, když už mají jednou vlastní stát, seděj doma na pr... (á, aby se cenzor Stejskal nepotento, tak jinak) na zadku a nikam nejezděj, jenom takhle ohrožují jiné - třeba obyčejné Bulhary. Už zase chrastíte zbraněmi. Zase další obranná válka Izraele, který bude útočit mimo své území?! To je relativita pojmů! A ještě musí naši současní vládní představitelé lézt Izraeli do zadku, aby přivolali hrozbu a rizika, také na Čechy...
20. 07. 2012 | 13:36

Sladký napsal(a):

Maloměšťák- v naprosté většině případů s Tebou souhlasím (mám za to, že jsme si kdysi kdesi potykali). V tomto bodě se rozcházíme.Čistě teoreticky opravdu můžeme sebevraždu chápat jako únik ze situace s jistým nábojem zbabělosti.Ale to je opravdu jen teorie. Tady máme jiný, konkrétní případ.Lidi, kteří jsou připraveni a ochotni zemřít V ZÁJMU TOHO, ČEMU VĚŘÍ.OBĚTOVAT SE. Obyčejný sebevrah se neobětuje v zájmu nějakého "vyššího" ideálu, kolego.To je ten rozdíl.
20. 07. 2012 | 13:36

gaia napsal(a):

ghándí

jaderné zbraně by neměl mít nikdo.

Jde to ale zařídit?

Když ale může být 5 jaderných velmocí, proč nemůže tedy být i 6?(Írán)

Zelení protestují proti jaderným elektrárnám, ale proti jaderným zbraním se zvedli naposled v 70. letech.
20. 07. 2012 | 13:36

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

sladký a český maloměšťák

pánové vás čtu docela rád, bavím se vždy poznáním, kam až může jedinec ve své nestranosti zajít. Většinou jste dost daleko, sladký více. Ale bojujete v diskusích statečně, konejte dál, máte na demokratickou diskusi svaté právo již od listopadu 1989.
**
Mějte se a hezký den.
20. 07. 2012 | 13:36

hovorka11 napsal(a):

ghándí:
Máte nedostatek ve vědomostech!
Semeništěm násilného islamismu je Saudská arábie. Odtamtud jsou vysíláni isalmisté na "potřebná" místa.
Proč tedy američané nebombardují Saudskou arábii (odkud dle údajů američanů pocházela prý většina "teroristů" z 11 září)? Proč dělají přesný opak a nejvíce vyzbrojují tyto vražedné islamisty ? Proč vtrhli do Afgánistánu, když Usáma nebyl nikdy obviněn z teroristického útoku 11. září a sám to označoval za nesmysl, místo toho, aby se k tomu hrdě hlásil, jak to islamisté dělají ?
Vysvětlení je jednoduché a pravdivé, ale lidé zpracovaní propagandou "zodpovědnosti a hájení křesťanských hodnot" to nehodlají jakkoliv vnímat:
Američané úzce spolupracují s částí nejmilitantnějších islamistů na rozvratu různých států a vyzbrojují je. Islamismus se tak stal velmi silnou ideologií podporovanou dolary. Až budou islamisté silní, tak se i ty nynější "spojenci" obrátí proti Americe, protože jí opovrhují, ale její pomoc potřebují.
Americe pouze plní prioritní úkol- zlikvidovat všechny státy odmítající nadvládu falešného dolaru a za to se jim vyplatí islamisty podporovat od Líbye, Sýrie až po zakavkazí.
20. 07. 2012 | 13:37

Sladký napsal(a):

neo- myslím, že jsem ti odpověděl ještě předtím, než jsi vyslovil svoji otázku. Je samozřejmě relevantní, věcná, na místě, nemám s ní problém.
20. 07. 2012 | 13:38

český maloměšťák napsal(a):

stejskal napsal(a):
"....P.S. Ten text s "idiotem" jsem smazal."
20. 07. 2012 | 12:41

Vy mažete už i Dostojevského ? A to celou knihu hned naráz ? Jedním vrzem ?
A co Lipoldův text s " českým bordelem " /v bordelu žijí jen kurvy a bordelmáma, že ?/ Ten jste taky smazal ?
Kruci - a nemáte strach z toho, že z kvartálních prémii nebude nic ?
20. 07. 2012 | 13:39

český maloměšťák napsal(a):

Wachfajtl - už několikrát jsem vám sdělil, že na vaše kydy /podobně například i na kydy ghándího - ale ten je alespoň originální a zábavný..../ nejsem zvědavý.
Ale dík za to, že i vy - Wachfajtl, konečně uznáváte právo člověka na jiný názor než je ten váš anebo ten matičky strany a vlády.
To je velký pokrok. Pokračujte - jste na dobré cestě.

Hezký den.

Co " Staročeský Máz" ? Dal jste si ho zas a zas ?
:--()
20. 07. 2012 | 13:43

Sladký napsal(a):

Wachfaitl- když napíšete slovo nestrannost, je to z vaší strany zhruba totéž, jakoby tchoř mluvil o vůni.Jasně, já vím- kdo neodsuzuje minulý režim a nevychvaluje ten současný je určitě (bývalý) komunista, milicionář, absolvent VUML.To už dobře znám, demokrate mezi demokraty.Napsat "zachází ve své nestrannosti daleko" aniž by uvedl konkrétní příklad a jasně ukázal, v čem je dotyčný daleko a kde je pravda- to je metoda kojzarovského Rudého práva, metoda všech těch, kteří stojí na té "správné straně", at už je kdekoli.
20. 07. 2012 | 13:46

ghándí napsal(a):

hovorka11,
vládu falešneho dolaru, mrzkého kapitálu a štáčů z wall streetu. nevahají ani nasadit do brambor amerického brouka. neštítí se ničeho.
20. 07. 2012 | 13:48

český maloměšťák napsal(a):

Sladký
Někdy mám pocit, jako byste s těmi lidmi mluvil - či je znal....že dokážete tak jednoznačně popsat jejich skutečné motivace.
Jak víte - že chtějí skutečně zemřít za něco, co je ve skutečnosti tím, za co by za jistých okolností opravdu stálo za to zemřít ?
Vy jste jim dělal MR mozku ?
Co když umírají kvůli tomu, co jim někdo vtloukl do hlavy ? Navíc s příslibem hodování na onom světě ?

Nějak zvlášť psychologickým motivacím tkzv. teroristů nerozumím....ale rozhodně rozumím tomu, když někomu zabijí tátu, mámu, dítě....jen tak, aby se někdo " odvážný" dostal do ráje, splnil své "odvážné" poslání a dal najevo, že takových " odvážných" může být i více...
20. 07. 2012 | 13:50

hovorka11 napsal(a):

Občan:
Kdo udělal atentát se teprve dozvíme.
Celé to určování atentátníka je pochybná tisková spekulace.
To jméno jsem přetiskl od izraelského blogera.
Írán je nejméně pravděpodobný, myslím že dokonce méně jak MOSSAD.
Netanjahu tak zůstává asi jediný premiér státu, kdo to v zájmu války okamžitě rozhodl za vyšetřovatele.
20. 07. 2012 | 13:50

ghándí napsal(a):

gaia,
ve světě existuje mezi mocnostma jaderná rovnováha. pokud si ale jadernou bombu pořídí irán, pořídí si jí i saudská arábie. perský záliv se znuklearizuje. v podstatě budou jaderné zbraně vlastnit ti největší pošahanci a psychopati na zeměkouli. já si myslim, že to nedopadne dobře. a že by se tomu mělo zabránit. utoku na irán nebude bránit vubec nikdo. rusové i čínani si oddechnou.
20. 07. 2012 | 13:53

neo napsal(a):

Sladký:

záleží na úhlu pohledu. Atentátník může být odvážný v boji za svou věc. Ale může být zbabělec vražděním nevinných lidí.

taky jich je hodně nuceno nebo to dělaj pro peníze a zabezpečení rodiny.
20. 07. 2012 | 13:54

český maloměšťá napsal(a):

Ještě jednodušeji :
Občan xx :)) zbankrotuje. Má ženu a dvě malé děti. Jde na půdu a tam se oběsí.
Je /byl/ odvážný ?

Howgh. (Nemá cenu dělat potravu různým Wachfajtlům, co si před časem vyměnili jedno tričko za druhé a vůbec berou diskuzi jako souboj několika monologů...navíc ten jejich monolog je úrovně absolventa mateřské školky, který však má ambice kádrováka - ale zjevně má jen na to, aby okádroval tak leda to, co mu aktualně haraší v palici...)
20. 07. 2012 | 14:03

hovorka11 napsal(a):

Kdo by mě zabil rodinu, tak by ve mě získal bojovníka klidně obětujícího život.
Když Hitler obsazoval Ukrajinu a upaloval rodiny těch, kteří ho vítali jako osvoboditele od stalinizmu, tak si vypěstoval válečníky do první línie, kteří se obětovali záměrně v čele Rudé armády. Čím více okupační hydra vystrkuje růžky, tím více se tvoří militatntních odhodlaných bojovníků (Reagan na jejich počest dokonce věnoval start raketoplanu Columbia - nevěděl, že budou bojovat i proti okupantům z USA).
20. 07. 2012 | 14:08

paprika napsal(a):

Ten Občan má z VUMLu a vokovické Sorbony v hlavě pěkný mišmaš,z něj by měl radost tak soudruh Stalin.
20. 07. 2012 | 14:08

Alna napsal(a):

český maloměšťák

Je kouzelné, jak mi vyčítáte, že to mám v hlavě popaplané a filozofii něprotivljenija sa zlu nasiljem dáváte do spojitosti s Gándhím :)

Odkaz jsem uvedla jako příklad, abych Vám ukázala, že toto téma je bohatě popsané.

Chamberlain, bolševické Rusko, Daladier, Mussolini. To jste daleko od tématu
20. 07. 2012 | 14:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane ghándí,

platí pro Vás to samé, co jsem napsal panu maloměšťákovi.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Toho "blbce" jsem smazal.
20. 07. 2012 | 14:09

gaia napsal(a):

ghándí

otřesný příspěvek
20. 07. 2012 | 14:10

Ládik!!! napsal(a):

Soudruzi, mírněte se.
20. 07. 2012 | 14:11

ghándí napsal(a):

dobrý den pane stejskale,
já hovořím řečí pana inženýra kalouska
20. 07. 2012 | 14:11

resl napsal(a):

Sladký,
nééé, PB by mohla bejt bejvalá "Silvie". ach ta domluva ...
20. 07. 2012 | 14:15

stejskal napsal(a):

Pan inženýr Kalousek zde - pokud vím - nikdy takové označení nepoužil. Pokud by se tak stalo, postupoval bych úplně stejně.

Nemohu nic dělat s tím, že si lidé jako on, Vy či pan český maloměšťák představují diskusi tímto způsobem. Ale udělám všechno proto, abyste toto fórum zcela nezničili.

Hezký den.

Libor Stejskal
20. 07. 2012 | 14:16

Breda napsal(a):

Slečno Kalhousová
A co takhle vražda nevinného člověka v Lillehammeru, kterou spáchali izraelští teroristé z Mossadu na území jiného suvereního státu.
Navrhněte bombardovat Izrael a já Vám budu vaše protiteroristiké nadšení věřit.
Jinak tady jen připravujete dalako větší teroristickou událost za peníze sionistů.
A divím se, že to zdejší úzkoprsí cenzor v rámci jakéhosi Kodexu božího slova toleruje.
Vysílač v Gliwici taky přepadli Poláci a lidstvo to stálo miliony obětí.
Chce to jen jedno s. Kalhousová,tisíckrát opakovat lež až se stane pravdou.
Slova o vymazání z mapy popřel i samotný Izrael, ale Vy je v rámci tisíckrát opakované lži používáte stále.Ale co na tom,že. Když se to podařilo nacistům, USA v Iráku, proč by ta vylhaná pravda nemohla platit i u Vás.
20. 07. 2012 | 14:16

JAHA napsal(a):

Ad: Sladky
"Obyčejný sebevrah se neobětuje v zájmu nějakého "vyššího" ideálu, kolego.To je ten rozdíl."

Zaiste. A inspiraciu k vyssiemu idealu nachadzaju v stalinizme. Vid Solzenicyn: "Vyssi princip"☺.
20. 07. 2012 | 14:20

český maloměšťák napsal(a):

Alna
Ten odkaz jste zjevně nečetla - jinak byste jej nepoužila ve směru obhajoby své konstrukce o politickém spojení Gándhí- Hitler.

Já jsem daleko od tématu ? I vy popletko - to VY a jenom VY jste sem vnesla toho Gándhího a HItlera. Navíc pomocí slabomyslné konstrukce. Stejně jako Indii a
/zkuste někdy nejdřív myslet - a až pak psát/ a partyzány kolem Tita..a já nevím co ještě.

Alna 20. 07. 2012 | 12:07

Je srandovní, že vyčítate oponentovi to, co děláte právě že vy - ale mám rád paradoxy ...i ty, co je smolí. Jsou milí - jen kdyby tolik nelhali....
Takže dík.
---------------
http://en.wikisource.org/wiki/Correspondence_between_Tolstoy_and_Gandhi
http://en.wikipedia.org/wiki/Leo_Tolstoy

"...His literal interpretation of the ethical teachings of Jesus, centering on the Sermon on the Mount, caused him in later life to become a fervent Christian anarchist and anarcho-pacifist. His ideas on nonviolent resistance, expressed in such works as The Kingdom of God Is Within You, were to have a profound impact on such pivotal twentieth-century figures as Mohandas Gandhi[4] and Martin Luther King, Jr.[..."

"....In 1908, Tolstoy wrote A Letter to a Hindoo[30] outlining his belief in non-violence as a means for India to gain independence from British colonial rule. In 1909, a copy of the letter fell into the hands of Mohandas Gandhi who was working as a lawyer in South Africa at the time and in the beginnings of becoming an activist. Tolstoy's letter was significant for Gandhi who wrote to the famous writer seeking proof that he was the real author, leading to further correspondence between them.[30] Reading Tolstoy's The Kingdom of God is Within You also convinced Gandhi to avoid violence and espouse nonviolent resistance, a debt Gandhi acknowledged in his autobiography, calling Tolstoy "the greatest apostle of non-violence that the present age has produced". The correspondence between Tolstoy and Gandhi would only last a year, from October 1909 until Tolstoy's death in November 1910, but led Gandhi to give the name, the Tolstoy Colony, to his second ashram in South Africa..."

Milá dámo, hloupost se sice léčit nedá - ale dá se s ní bojovat. Nenásilně - například tak, že si konečnš vytáhnete vatu z uší vždy, když vám někdo říká něco, co nevíte.

Howgh - povídejte si s ghándím a Wachfajtlem. Aspoň zabijete nudu - když už nic...
20. 07. 2012 | 14:28

český maloměšťák napsal(a):

Stejskal
Přestaňte si mě brát do své sprosté klávesnice, jo ?
Už jste taky načicjhl pavlačí....

Zkuste se obrátit přímo na můj nick. Jde to - a nemusíte se tpak zbaběle ztrapňovat tím, že mažete " blbce" a " idioty" ...ale necháváte zde kolovat zjevné lži, ppropagandu, dáváte prostor různým pochabným kádrovákům, klidně uveřejníte blog sse slovy v názvu blogu jako je např. " debil" , " český bordel"....klidně necháváte různá individua , aby zde v klidu nadávali levicověji smýšlejícím do " levičáckélůzy".

Jednodušeji - můj nick je " český maloměšťák".
Můžete se na něj kdykoliv obrátit. Nemusíte tedy o českém maloměšťákovi psát ve 3. os. j. č. - tedy formou pavlačových drbů.

Kapito ?
Nebo to chcete napsat čínsky ?

/stejně uvažuji, že to tady pod tou vaši kuratelou postrádá smysl....je to tu samá agitka a blábol (dokonce i lži - naposledy Kuras e jeho lži o tom, kolik že to je muslimů v Malmo, v Oslu..../....to vás ale zjevně nezajímá...hlavně že si můžete okádrovat a smazat některé nicky....OK - nejsem to jen já, kdo tvrdí, že Vlkův blog - ač amatérsky - je veden mnohem kvalitněji.../
20. 07. 2012 | 14:36

Občan napsal(a):

To č.m._

Omlouvám se, ale Vy chvílemi "argumentujete" úplně stejně jako Wachfaitl, Alna či ghándí.

Palestince v okupované Palestině i v Izraeli okrádá, ponižuje, utiskuje a vraždí stát. Prostřednictvím armády a na podkladě mocenských rozhodnutí státních představitelů (vražd se Izrael dopouští i na území dalších států a kontinentů vč. Evropy).
Ti, již jsou sionistickými represemi postiženi, se nemají jak bránit. Nemají absolutně žádné prostředky jak pro sebeobranu, tak pro dosažení alespoň zdání nějaké justiční "spravedlnosti", a to jak na území, na němž žijí, tak na mezinárodní scéně.
Takže sáhli k terorismu. Naučili se mu ostatně od sionistů, protože to byli právě oni, kdo jako první NEJEN na BV páchal bombové atentáty a dalšími způsoby vraždil nevinné lidi. Palestincům NEZBYLA JINÁ možnost, protože se nedočkali žádné pomoci ani od OSN, ani od jednotlivých států či uskupení.

Palestinských dětí bylo sionisty povražděno 30x víc než židovských dětí Palestinci. Přitom nejvyšší trest, který kdy v Izraeli nějaký žid dostal za vraždu nežidovského dítěte, bylo asi 6 měsíců veřejných prací a "pokuta" cca 25 000 šekelů. Tento "trest" dostal nějaký židovský osadník, který k smrti utloukl a udupal šestiletého klučíka, jehož tělo pak schoval do skal; jenom proto, že to dítě se dostalo se stádem koz na "jeho" pozemek.
Palestincům se sionisté za eventuální (protože nějakým vyšetřováním se neobtěžují) zločiny mstí tak, že povraždí několik nebo všechny členy rodiny pachatele (i v případě, že se jedná o pouhou domněnku) a srovnají se zemí domy patřící rodině údajného pachatele. Donedávna je rovnali se zemí i s jejich obyvateli.
O těchto brutálních zločinech ví celý svět a většina toho světa k nim mlčí. Vč. OSN. Stejně tak celý svět ví, že jakákoli jednání Palestiny s Izraelem nikam nevedla a nevedou. A opět k tomu mlčí.

Tak.
Já jsem Vám opakovaně a zevrubně odpověděl. Takže teď žádám o totéž Vás:
CO byste v jejich situaci dělal Vy?
20. 07. 2012 | 14:38

ghándí napsal(a):

občan,
na palestinských uzemích vraždí palestince hamás. dokonce i zraněné palestince v nemocnicích.
20. 07. 2012 | 14:44

Sladký napsal(a):

Jaha - patříte k lidem, s nimiž se nehodlám ani v nejmenším špinit.Neodpovídal bych vám, kdybyste mne nevyprovokoval nebývalu blbostí svého příspěvku. Víte, co znamenají úvozovky?Možná, že ve slovenštině je to jinak, ale vy píšete na českozazyčný blog, tak se koukejte seznámit s pravidly. A co sem pletete stalinismus, troubo, tedy vlastně jaho? Tady je snad řeč o terorismu islámském!
20. 07. 2012 | 14:46

český maloměšťák napsal(a):

Občan
Nevím. Už jsem vám to ale napsal. Nevím jak bych se zachoval kdybych byl Palestincem, kardinálem Richelieu, Rudolfem II nebo Babičkou od Boženy Němcové - fakt to nevím.
Ale stále jste mi neodpověděl na poměrně jednoduchou otázku - kdy jste tedy tvrdil, zže VY byste se mstil. Chtěl jsem vědět jak a na kom - a zda tedy by případné oběti Vaší msty mohli být i zcela nevinní lidé.
Proč jste neodpověděl ?

Je to důležité z hlediska vaší podivné logiky - kdy Vy se mstít smíte, ale pozůstalí po obětech atentátu ne. Opakuji - jde o Vaši logiku - jak to vidím já - ve vztahu k případnému útoku na Írán jsem napsal výše.

Odpovězte prosím a nekličkujte.

P.S. Kádrování / srovnávání s Wachfajtlem/ ....si pak strčte víte kam - to je mimo rámec položené otázky úplně.
20. 07. 2012 | 14:48

Pepa Řepa napsal(a):

Hezky se nám tady seřadili- exbolševici- do řady.
Stejně jako když jim Payne pohanil Klému.

Ještě chybí Béda s chroustem Olmoustem a maršál maršálovič Kokoška s obhajobou Vissarionoviče.
Za Stálina, za Klému.....

Jasně že jede propaganda ohledně Syrie nebo Libye o Egyptu nemluvě.Kecy o demokratickém arabském jaru. Jasně že se tam vede idiotská podpora těch, kteří se sebedeklarují za demokraty aby dostali bazuky a kulomety a pokud možno i letecké krytí a ve volbách se prohlásí za nezávislé -jako v Libyi-a den po volbách začnou tu svou:
Alláhu akbar.Hurá na ně!!!
Jasně že jsou tady děsné propagandistické kecy o pokojných demonstrantech v Syrii, vybavených těžkou technikou. kteří před dvěma dny poslali Radžhu do nebe. A nebyl to ani alewita, ba ani muslim. Je dokonce možné, že vyhození autobusu bude tou kapkou, která spustí vybombardování reaktoru jako v Syrii.
To všechno možné je.

Ale zítra -vymaštěné rudé mozky-může někdo vyhodit do vzduchu autobus do Terezína nebo odpálit nálož v Maislovce a zrovna půjde okolo Vaše dcera a schytá to taky.

Tady totiž končí propaganda, to je realita
Tady jde sranda stranou, dost nebezpečně se to blíží pod Váš zadek.
A nálož neumí rozeznat levouna od pravouna, stejně jako je fundamentalistovi šum a fuk, jestli jste křesťané, nebo atheisté.
Ten druhý je totiž-v jejich očích-mnohem horší.To Vám Anwar v All Inclusive nesdělí.

Tak si to v hlavičkách srovnejte a zase se uražte, když Vás kdosi pojmenuje soudruhy, pohrobky Klementa Gottwalda.Dokopnce označujte za soudruhy jiné.
Přál bych Vám vidět ulici pop takovém atentátu.týden visí nasládlý pach ve vzduchu.

Přečtěte si, co jsem psal před rokem a půl a co psali aktivisté jako Hesová a Shanaáh a srovnete s realitou dneška.
Nepotřebuju měnit ani písmeno.
A kde je ta arabská demokracie, kde jsou ty davy po ní prahnoucí? A ve volbách vítězící?

Pomalu to dochází bystřejším komentátorům -jako je Petráček v dnešních LN či na ČT.
20. 07. 2012 | 14:49

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

měšťák
to je dobrý, už jste na té invalidní židli unavenej nebo co to je za necky s admirálem, měšťák dělat plavčíka, aby si s váma kdejakej hejhula vytřel palubu není jen tak. Budete přestupovat na Titanic, ne radši, to byste nezvlád je to na vás moc velký, tak třeba Admirál Nachimov. To pro vás jak dělaný, všude najdete uplatnění, jen se neupejpejte. S vaší profláklou hubou hurá do Batumi. Tam si votvírejte zobák jak chcete, tady bych vám radil ubrat plyn. Pouštíte sem beztak samá svinstva.
**
Zdravím, .
20. 07. 2012 | 14:49

JAHA napsal(a):

Ad: Sladky

Viem, co su uvodzovky. A na rozdiel od Vas, hodlam sa spinit s kym chcem. Chapem, ze je pre Vas dost tazke pochopit v mojom vyjadreni inotaj. No, co uz, neodpalim sa v zajme vyssieho idealu☺.
20. 07. 2012 | 14:53

ghándí napsal(a):

pepa řepa,
co si mají rudí srovnávat v hlavě, když tam nic nemají?
20. 07. 2012 | 15:00

Občan napsal(a):

Jo, tak verze "sebevražedný atentát" již byla zcela opuštěna a nyní se prověřuje bomba v zavazadlovém prostoru nebo pod busem:
http://israelinsider.net/profiles/blogs/breaking-terror-in-bulgaria-explosion-on-israeli-tourist-bus-in-b
20. 07. 2012 | 15:04

skeptický napsal(a):

Pan Pepa

Oni ti frndamentalisti všech pouštních ražení vůbec nevypadají tak špatní,jací ve skutečnosti jsou.
Pište dál,věřím,že důvěru ve mne vloženou nezklamete.
20. 07. 2012 | 15:06

Občan napsal(a):

To Pepa Řepa:

No, milej Řepo, tak zatím se nám po Praze střílejí židovští mafiáni, eventuálně si v centru města navzájem odpalují granáty pod auty.

Co s tím? Vybombardovat třeba Mea Shearim?
20. 07. 2012 | 15:10

český maloměšťák napsal(a):

Wachfajtl. já nevím co jste si dneska ráno píchl, ale invalidou - grafomanem jste tak leda vy.
Podívejte se jen so jste naslintal pod tenhle blog - ty vaše vstupy nemají s diskuzí nic společného - je to jen kádrování a to ještě zhusta formou pomluv a nálepkování. Jak vystřižené z 50. let.
Wachfajtl - už jste si někdy kebulí prohnal něco, čemu jiní říkají věcnost ?
Tedy že pokud chcete diskutovat, zamýšlet se - tak nad výroky - nikolivěk tak, že někdo šíří tu buržuazní, tu socanské, tu jiné svinstva.

ostatně myslím si, že jedinýcm kdo tady jen chrochtá jste vy.
Ale to je asi nad vaše chápání, vy " Staročeský Máze " /tak co - jak zareagovaly Svijany - na ten váš nápad s pojmenováním jejich piva ?...dostal jste aspoň dva lahváče ?/

Howgh - bavte se s ghándím a alnou. Ti jistě budou prostoru mezi oběma vašimi ušisky plně vyhovovat...

A neopomeňte pochválit Pepku.
Má drbání rád/a/.
20. 07. 2012 | 15:17

český maloměšťák napsal(a):

Pepa Řepa
Vy si myslíte, že demokracie vznikne za dva roky ?
/ostatně asi nikdo nebyl tak naivní, aby psal. že můžev arabském světě vzniknout nějaký model demokracie západního typu...ani např. v Rusku tomu tak není - a to již téměř jednu generaci po " revoluci".
Hmm - asi by taky něškodilo, kdybyste občas použil i vlasní hlavu...

Je to smutné - ale i taková hlava jako vy se nezmůže na víc, než že podsune autorům blogů - kteří mu zrovna nekonvenují....lež - a tu si pak postaví jako fackovacího panáka.

Moc smutné.... takový výborný zpravodaj - co se týče žertovných - ale i jiných historek z Orientu... vlastně a vůbec z celého Všehomíra.
20. 07. 2012 | 15:25

opatrný napsal(a):

Vy jste jako malý maloměšťáček. On vám občan poví, jak by se mstil, a svojí rodinu a sebe tak zlikviduje. Už takhle je dost odvařenej.
Nevědomuje si , že s tou svobodou projevu je to u nás relativní. Je přísně zapovězeno otírat se o nedotknutelné.
20. 07. 2012 | 15:25

Pepa Řepa napsal(a):

Občane z Vás stříká antisemitismus stejně jako ze Streichera. Zkuste tam zajet, radí i Alna. U Vás se prostě Žid nepočítá, není to lidská bytost. A je strašně podstatné, jestli byla nálož pod přední nebo zadní nápravou.

skeptický
Nevím, jestli jste někdy letěl do nebo odlétal z Izraele. v Praze se zavře Ruzyň, odlétá většinou ve středu po půlnoci, pohovory, budky, maršál si Vás převezme v tunelu a hlídá let. Z Izraele je to podobné, jenom není Ben Gurion zabraný, je tam šrumec.
Ale systém mají poměrně vymakaný,proto je letenka drahá, i když nikdy nevíte.občas Vás svléknou do naha, pak se omluví.
Zažil jsem to jednou, pak mi vysvětlili, že týden před tím letěla Arabka s náloží v poviánu. To dítě bylo její vlastní.

Takže v letadle je poměrně obtížné-i když ne nemožné-udělat atentát.
Přechází se-zřejmě- na atentáty při odvozu nebo výletech, Terezín, Dresden, Třebíč,Praha...i jinde.Je to poměrně snadné, není problém dát nálož pod přistavený autobus před hotel.
Všechno nepohlídáte a takový Občan nedomyslí, že stejným autobem nebo kolemjdoucím může být jeho dcera.
Jen mele své ideologické mantry z Vumlu.
20. 07. 2012 | 15:27

poznámka napsal(a):

Pepo
Důležitý je, že jim věříte ty historky s poviánem.
20. 07. 2012 | 15:37

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

č.m.
na to abyste se mnou vedl hovor ani jiný dialog nemáte, s vaší vymatlanou kebulí ani se nedivím. Co píšu a kde to berou - do toho je vám kulový, vy troubo.
Dejte si vitriol, máte už dost.
Za trest napište 100x - Nebudu komolit jména ostatních diskutérů, dáte podepsat na bráně Arcelor. Tak hybaj.
20. 07. 2012 | 15:38

Občan napsal(a):

Řepo,

on je dost rozdíl, jestli to byl atentát sebevražedný, nebo byla bomba odpálena na dálku. Na dálkové bombování jsou totiž poněkud jiní experti než islamisté.

Rovněž je docela zajímavé, že Netanjahu s tím byl hotov necelé tři hodiny po události (kolem 18:30 to šlo do sítí a ve 21:19 už na ynetnews viselo jeho prohlášení proti Íránu). Decánko to, chlapec, uspěchal...

Takže madam Kalhousová nám tady předvedla propagandistickou piruetku a přesto, že je šéfanalytičkou téhle nenápadné organizacičky - http://www.pssi.cz/ - ani se nenamáhala, aby ten její výplod měl alespoň zdání věrohodnosti.

Nemám rád nácky a proto nemám rád ani sionisty.
20. 07. 2012 | 15:43

český maloměšťák napsal(a):

Wachfajtl - vy jste asi fakt na drogách...Nebo v sobě zas máte osm piv.

Hezký den.
20. 07. 2012 | 15:47

skeptický napsal(a):

Pan Pepa

Já bych tam hrozně rád jel.Znal jsem tam jednu hodnou smutnou starou paní,už je v Pánu,dceru ji taky zabila bomba.

V devadesátých letech tu měli nějaký pořad po ránu,něco jako sama doma.Tam měli nějakého mladého kluka,který procestoval celý svět,a ptali se ho,jak se mu ve světě líbilo.Prý jo.A jestli se mu někde nelíbilo.Tak prý tam.
Ptali se proč,tak jen krčil rameny.Asi ho taky svlíkli.
Na sama doma by to dnes nejspíš neodevysílali.

Nás učili s tou náloží pod motor.

Dneska šlouc za náchod přečetl jsem v E15 agitku nějakého zahraničního odborníka,který by u nás rád v podzemí zplynovával uhlí.Tůhle.To dělali nacisti,a navíc je z Jižní Afriky,a vůbec není černej,a zničili nám tam apartajd.

Oni tu multikulturistiku zavedli asi proto,abysme taky viděli,jaké to je.Mizerie potřebuje společnost,říkala babička.
No,jo,ale co je nám po tom?
20. 07. 2012 | 15:48

gaia napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl

tedy vy takový poeta a dnes toto?

Asi jde o zneužití nicku. Tipuji na neo

(horko dnes není)
20. 07. 2012 | 15:49

Robert napsal(a):

Pro občana

Tak příteli, nemáte pravdu. Také islamisté odpalují na dálku a to tak, že hodně. Jsou také živými bombami, kdy na těle nosí výbušniny. Ale mají experty a ne jen ty živé bomby, kteří dělají výbušniny s odpalem na dálku. Nemusí to být zrovna Hizbullah, ale také Al-Kaidá má tyto experty a to jsou také pokud vím islamisté...
20. 07. 2012 | 15:50

veverka napsal(a):

Tak Židi už zase chtějí nějakou tu válku a jejich mediální poskoci chrlí propagandu a víření válečných bubnů.Kalhousová,to je teda zase dílo,jeden by blil.

Tak jenom trochu nohama na zem.

Čína je ochotna bránit Irán i za cenu 3. světové války
https://www.youtube.com/watch?v=Jy7L6Y9A00Y
20. 07. 2012 | 15:58

Pepa Řepa napsal(a):

poznámka napsal(a):
Pepo
Důležitý je, že jim věříte ty historky s poviánem.
-------------
A víte, že to byla tenkrát docela aféra i se jménem a fotkami, byly toho plné noviny a byl to impuls ke zpřísnění prohlídek.Kdyby tomu tak nebylo, ihned by se toho chytly alternativní media. Žasl byste, co tam vychází,kam se hrabou blisty.
Ne nadarmo se říká, že dva Židi, tři názory. jindy zase, že když budou dva Židi na opuštěném ostrově, postaví tři synagogy.
Něco na tom je.
Jsou mnohem dál, do kriminálu klidně pošlo prezidenta nebo premiera.
20. 07. 2012 | 16:00

Matěj Kopecký napsal(a):

Líbí se mi, jak zde někteří - Hovorka 11, Občan atd. hájí své antisemitské názory. Jo, Irán, to jsou podle Hovorky takoví svatoušci, že jim chybý jenom gloriola...a občan, ten by měl také raději zkušenosti z Fatahu, než pionýra...Je to ale fajn číst názory na názor. Je dobré vědět who is who.A pak nás nepřekvapí, že se tady krade, podvádí, rasové vydírá atd. Máme zkrátka takovou zemi, a lidi v ní, jaké si zasloužíme. A to není málo k poznání sama sebe a sama tebe...
20. 07. 2012 | 16:01

dotaz napsal(a):

Matěj Kopecký

loutkovodiči, kdyby všichni byli s Židy, tak by se nekradlo,nepodvádělo a rasově nevydíralo ?
20. 07. 2012 | 16:05

robert napsal(a):

Pro veverku

Už ses poblil ? No z tvých řečí, pardon z tvé korespondence je na blití... Názor máš a ten správny jenom ty? Tak se prosím pobli...
20. 07. 2012 | 16:08

poznámka napsal(a):

Pepa Řepa
Svého času obíhaly světem fotky pojízdných výroben chemických zbraní s příslušným komentářem.
Od té doby mě nějaká ta fotka neoslní.
20. 07. 2012 | 16:09

Pepa Řepa napsal(a):

skeptický napsal(a):
Já bych tam hrozně rád jel.Oni ti frndamentalisti všech pouštních ražení .....
------------------
Že jste to Vy. přiznávám, taky jsem frndamentalista....a ne frndofob.
:-)
psssssst!
20. 07. 2012 | 16:12

skeptický napsal(a):

Pan Pepa

Kdysi jsem míval kolegu,inženýr,běženko z Ruska,co se vystěhoval do Israele,ale celé osazenstvo letadla ve Vídni přehodilo vyhybku do Ameriky.

V Rusku se Žid neříká,to se perou,je to Jevrej.To s to stavbou synagog mi připomíná jeden šutek,co mi vyprávěl : Ruská sonda s kosmonauty přistála na Marsu.Poslali na zem signál : Dorazili jsme,pošlete pracovní síly.
20. 07. 2012 | 16:12

Matěj Kopecký napsal(a):

Pro dotaz

nepochopil jste to. Nepíši o tom, že kdyby s židy ..., ale to, že co zde čtu, ty názory, to je to, co žijeme. Co názor, to člověk, co člověk, to názor. A život. Takže, neberme životy, nebo, když se berou životy, netleskejme. To je naše povaha. Když nejde o nás jde o ho..., ale když nám někdo šlápne na kuří oko, tak to řveme. Jako zde v názorech.
20. 07. 2012 | 16:13

dotaz napsal(a):

Matěj Kopecký

no lidi mají různé názory, je jich také čím dál víc a začíná být těsno.
A náboženství je ještě víc rozdělují a staví proti sobě.
Tak se perou.

Místo aby se náboženmství umiňovalo, tak se církvi ještě rozdá kus státu. Církevní restituce nechápu. Víra by měla být soukromou věcí každého, po které druhému nic není.

a Arabové i Židé by se měli hlavně méně množit.

Světové pouště bývají docela prázdné, ale na BV se to jen hemží.

To nemůže dělat dobrotu.
20. 07. 2012 | 16:20

Josef K. napsal(a):

Pokud někdo vyčítá Židům agresivitu, pak nic nového. Nicméně, lepší být agresivním Židem než tím, který jde po milionech na porážku, jak se stalo v době evropských středověkých, ruských novověkých pogromů, 2.světové války.
Kupodivu, většina z těch Evropanů, kteří se na pogromech přiživovali, ať již jen neupřímnou pietní vzpomínkou, nejvíce řve o agresivitě Židů. Takový ruský antisemitismus, či český či československý, britský a francouzský vydaly za ten německý nekolikanásobně.
Že by nebyl přítomen ani dnes?
"Občané" mají sovětskou mentalitu:oni jsou vlastně jenom ti hodní (Sýrie ukázka par excellenace) ať povraždí kohokoliv: to ne my , to ti druzí z nás..., kteří ale z nás ani nebyli. Jo knedlíkovské kanape a světové události. "Mámo ještě šest knedlíků". A na stěně mu visí obraz po židovských sousedech, co se sice vrátili, ale co je moje, to je moje, obraz už nedostali.
20. 07. 2012 | 16:22

Občan napsal(a):

Řepo,

včera lítaly po netu fotky s "tutovým sebebuchem", jeho jméno a "jeho" nějaká osobní kartička. Média se dušovala, že to je fakt na tuty von a že měl falešný americký pas nebo řidičák.
Pak to Bulharsko a Švédsko bez jakéhokoli halasu dementovaly a Izrael taky.

Takže s tou Vaší bombomatkou to je podobná "tutovka".

Na "tutové" fotky iráckých pojízdných továren na chemické zbraně, které Vám připomněl nick poznámka, si jistě ještě vzpomenete, že...

Ovšem důležité je, že Vy tomu pevně věříte. Tak je to správně, tak to má být.
20. 07. 2012 | 16:22

Malthus napsal(a):

Josef K.

a že byste tedy někdy napsal, jak to má být správně?
20. 07. 2012 | 16:25

skeptický napsal(a):

Matěj Kopecký

Vy jste ten loutkař?

Nevím,jak při braní života,ale při porodu si prý porodníci napřed zatleskají.Že to pomáhá.Říká se tomu standing ovulation.

Dneska prý maskovaný střelec zastřelil při premiéře Batmana.
20. 07. 2012 | 16:29

dotaz napsal(a):

skeptický

to dělají, aby neměli studené ruce, nic jiného v tom není
ale myslíte, že v té Americe to také byli islamisti z Íránu?
20. 07. 2012 | 16:32

skeptický napsal(a):

Dotaz

To asi ne,tleskají interně.

V Americe to musel být katolík,tam jsou teď na indexu.Ten na fotce v Burgasu byl nějaký zrzek.

Nesleduju,jen přemítám,za co zas dostanu vyplísněno dnes,až příjde milostivá domů.

Tiše si budu broukat černého muže z Johna Browna.
A když si nic nevymyslí,tak začnu jásavě

Ó vendy sé,
ó vendy sé,
ó vendy sé
ó máčí né...

Jako na táboře.
(Moji Pepové mi rozumějí).
20. 07. 2012 | 16:44

aga napsal(a):Před tou iráckou vojnou byly těch ZHN taky plný noviny, i s fotkama, a prezentovali nám je ti nejdemokratičtější a nejpravdomluvnější. Bylo to v novinách i s fotkama, tak to halt mušela bejt prauda praudocí. Koukám, že někteří klidně vstoupí do stejné stoky i více než dvakrát..
20. 07. 2012 | 16:45

Pepa Řepa napsal(a):

I když to není blog o Syrii....

Problém pohledu na Syrii spočívá možná víc v tom, že Západ vidí výsledky roku a půl arabského jara. Začalo bojem za ideály svobody a liberalismu. Ale místo vlády svobody a liberalismu Západ spatřuje spíše chaos, násilí) i vůči právu, zákonům, smlouvám, ústavnímu pořádku) a vládnoucí islamisty.
Je násilí vítězů menší, přijatelnější a legitimnější než násilí dosavadních diktátorů?
Před rokem a půl si tuto otázku kladli jen nemnozí.
----------
Petráček, dnešní LN.
Aspoň uzná, že i on byl ještě před rokem naivní.

Je pozoruhodné, že o Syrii napsal blog jen jeden člověk a tím byl jakýsi Syřan šéfik zahraniční sekce KSČM, který bezvýhradně podpořil oposici, která vyvolala občanskou válku proti Asádovi.
Někde to je na blogu čtenáře.
Otázka, zda bude nový režim přijatelnější-pokud nedojde k libanonizaci-zůstává.Zatím k tomu nedošlo ani v jedné zemi, kterou revoluční "demokratický" kvas zasáhl.
20. 07. 2012 | 16:53

aga napsal(a):"Aspoň uzná, že i on byl ještě před rokem naivní."

No ale to oni uznávaj klidně. Proč by to neuznali, osobně nenese nikdo žádnou zodpovědnost a je to dobré předpolí pro nějakou další "naivní" habaďůru. I tenhle mustr se furt opakuje - je to stejné jako se ZHN, multi kulti, přistěhovalectvím, bankami, EU atd.
20. 07. 2012 | 16:57

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

gaia

no tak vidíte, když je čistý stůl, může být poezie,
když se u stolu pohybuje č.m. jak běžně činí, musí se stůl občas i vyčistit, a nestačí vyměnit jen ubrus a měšťákovi podvlékačky.

Jsou i takové věci popsány poeticky a velmi dobře ve Smíchu sladké Francie, ale to by sem bylo moc dlouhé. Musel bych z toho udělat text do blogu a nevím jak by to č.m. zase přežil, když mu pořád dělá problém staročeský máz piva v Zuckmantlu.
Tam je to tak proto, že to je nepřímé označení, plnou adresaci a specifikaci názvu a točeného piva považuje redakce za reklamu, tudíž takový text neprojde do vydání. Že takové nuance pan č.m. nechápe nebo záměrně zneužívá už jen osvětluje pohled na tohoto "člověka" - maloměšťáka.
*
Tak jen malý pokus z knihy Smíchu sladké francie

XXVII
Guiot de Vaucresson

O těch vínech letošních

Vy Panebože, dobré kníže,
jež mocí svou svět všechen víže
všude podle svého přání,
od svého vy Zmrtvýchvstání
nedal jste, aby víno bylo,
jak letos se urodilo...

pokračuje vesele i smutně, s nadějí i modlitbou za kvalitu vína. Což by tady také neuškodilo - za kvalitu lidí, kteří sem vstupují atd.
*
Tak se paní Gaio mějte o víkendu pěkně.
20. 07. 2012 | 16:57

aga napsal(a):

Mimochodem, koho vybombardujeme za Breivika, který střílel tak říkajíc z druhé strany ideologického spektra?
20. 07. 2012 | 17:08

Pepa Řepa napsal(a):

aga
prozradím Vám tajemství.
V Burgasu totiž žádný autobus nebouchl.
Zaprvé to nebylo v Burgasu, ale ve studiu Narner brothers v.L.A.
Zadruhé to nebyl autobus, ale lochneska bratří Kočků z kočkodromu.
Zatřetí neseděli tam pejzatí, ale sedm nevinných iránských pihatých trpaslíků s turmany z Karbalá.
Začtvrtě nálož odpálil na dálku z pelechu Ariel Sharon hanebně předstírající koma.
Říkal jeden politruk, ale je to tajné.
Psssst!

Ale u nás je to v cajku, říkal. U nás se to stát nemůže.
20. 07. 2012 | 17:10

Admirál napsal(a):

aga - A je nutné dodat, že tu metodu "nejdemokratičtější lží od těch nejpravdomluvnějších za humanitární bombardování" měli již dobře vyzkoušenou v případě Srebrenice, Kosova...

Kdo by nevěřil? Kdo věří, má za tři.

aga, víra je nutná. I pan Wachfaitl věří.
20. 07. 2012 | 17:13

Pepa Řepa napsal(a):

Warner Brothers s turbany. Nebo durmany?
Zatracený brejle.

aga
Ach tak.
Breivik a jeho fans jsou jedna strana spektra

A islámští fundamentalisté a Vy druhá
Hmmm pozoruhodná otevřenost.
20. 07. 2012 | 17:15

Pepa Řepa napsal(a):

Tak kucí rudý.
kdo se ještě přihlásí k tomu, že je na stejné straně barikády jako islámský fundamentalista s bombičkou?
20. 07. 2012 | 17:19

aga napsal(a):Nestrašte, Řepo. To víte, že se to u nás stát může, zrovna tak u nás může zfanatizovaný šílený sionista typu Breivika vystřílet mešitu. Stát se u nás může všechno. A už se toho u nás hodně nechutného děje, a prozradím vám taky tajemství, islamisti v tom nejedou, jejich bankám jsou naše důchody šumafuk. My Slovani bychom udělali nejlíp, kdybychom nechali bratry semity, aby si to vyřídili mezi sebou - ale ne, my se do toho se..me za zájmy těch, kdo na naše zájmy kašlou jak na placatej šutr, a pak se divíme, že můžeme sklidit bouři.
20. 07. 2012 | 17:19

Admirál napsal(a):

Pepa Řepa - "Začalo bojem za ideály svobody a liberalismu. Ale místo vlády svobody a liberalismu Západ spatřuje spíše chaos, násilí) i vůči právu, zákonům, smlouvám, ústavnímu pořádku)"

Je zde namístě otázka, zda "ideály svobody a liberalismu" byli cílem a zda dosažením chaosu nebylo vlastně cíle dosaženo.
20. 07. 2012 | 17:21

aga napsal(a):

PŘ 17:19

Až dosud jsem vás neměl za podrazáka. No, občas člověk musí změnit názor.
20. 07. 2012 | 17:21

Pepa Řepa napsal(a):

aga napsal(a):

Mimochodem, koho vybombardujeme za Breivika, který střílel tak říkajíc z druhé strany ideologického spektra?
------------------
To napsal kdo?
20. 07. 2012 | 17:25

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

Admirál

no, pane Admirále, zřejmě by vás to zajímalo, sleduji. Tak já tedy věřím, že jste admirál nějakých necek na Tálinském rybníku.
Asi budu muset udělat studii lidí a jejich nicků tady se vyskytujících, u některých i jejich vlastností, bude to blog k popukání. Jestli se tu pár lidí dnes na mě šklebí, tak potom to budou úplně všichni.

A pro vás - s Paroubkem na mě nechoďte, to není rozumné téma.
**
Hezký den.
20. 07. 2012 | 17:25

aga napsal(a):Z druhé strany ideologického spektra než iránští agenti vraždící v Burgasu.

Odkopáváte se dost nepříjemně.
20. 07. 2012 | 17:27

greenish tentacle napsal(a):

Za útokem stála Podzemní armáda istrorománských separatistů a nejspíš spolupracovala s Grónským svazem chovatelů dvojzoborožců žlutozobých.
20. 07. 2012 | 17:36

Pepa Řepa napsal(a):

Admirál
spíš bych řekl, že to je vedlejší produkt neumětelství a naivní poplitiky v neodolatelnost západního demokratického modelu pro islámský svět.

Aspoň doufám, protože nevidím jeden logický důvod, proč by si zrovna Izrael přál a podporoval naprostý chaos ve všech sousedních zemích ústící pomalu ale jistě ve fundamebtalistické režimy, které opět zakryjí problémy s přelidnšěním výkřikem Hurá na Žida, ten za to může.
To může možná chtít v Syrii i Linanonu, kvůli podpoře režimů Iránem, ale nedává to žádný smysl u Egypta, Libye či Tunisu.Mojmír měl na krku židovskou hvězdu, pustili o něm dehonestující fámu, že je adoptovaný židovský spratek. Tutéž hvězdu měla na krku socha Mubáraka.
20. 07. 2012 | 17:37

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon, pane Stejskale
Poblitiky, kouzlo nechtěného...
20. 07. 2012 | 17:40

aga napsal(a):"Mojmír měl na krku židovskou hvězdu, pustili o něm dehonestující fámu, že je adoptovaný židovský spratek"

Nač ta ošklivá slova a silné výrazy? Tenhle vzorec je tu od Starého Zákona, Egypťani by mohli vyprávět.
20. 07. 2012 | 17:42

Pepa Řepa napsal(a):

aga
jasně že se s tou kartou hraje už od Abraháma/Ibrahíma. Když je třeba.s obou stran.
V celém Maghrebu a okolí.Spor o praotce patriarchu.
V Syrii je to mnohem složitější.
20. 07. 2012 | 17:50

Občan napsal(a):

Řepo,

jsem moc zvědav, co tu budete vykřikovat, až žold...pardon..."povstalci" ovládnou Sýrii a Izrael bude pištět, že to je taky špatně. Protože to, čemu amíci, Turci, SA a kdekdo další perou zbraně ve velkém, jsou ti samí sunnité a jejich nejmilitantnější frakce wahhabité jako v SA, Kosovu, Kuvajtu, Bosně, Čečně a pár dalších zemích. Skuteční magoři, kteří pojem džihád berou jako nikoli boj slova, ale zbraní.

Sice se pak budou chvíli řezat mezi sebou o moc, ale nakonec se rozkoukají. A až se rozkoukají, bude mít Izrael problém. Velkej problém. Protože z jedné strany bude mít egyptské sunnitské Muslimské bratrstvo, z druhé strany zcela nečitelné syrské sunnity a wahhabity a ze třetí tytéž militantní sunnity na severu Libanonu (kteří už začali kutat na tom, aby byli co nejdřív i na jihu).

A pak to začnou schytávat syrští a libanonští křesťané a židé. Pěkně zostra. Ony už teď prosakují zprávy o tom, jak ti hodní západem podporovaní "osvoboditelné" rabují kostely.
20. 07. 2012 | 17:54

český maloměšťák napsal(a):

Wachfajtl
Furt vás to baví ? I poté co jste tady nalil vědro pomlouvačných sraček a ani jednou větou se nedotkl tématu blogu tak, aby to bylo nějak pro rozebírané téma nebo některého z účastníků přínosné...i přesto se stavíte do role jakéhosi arbitra blogů ?
Wachfajtl - vy byste měl přejít na něco měkčího - ten hérák s váma moc cloumá ...no nic, já vím, že instituce posledního slova je pro hádavé pavlačové drbny důležitá - ale dělat ze sebe kašpárka takhle veřejně ?

Hezký den.
--------------------------------------------
Též přidám jeden veršík :

Byl jeden človíček co na poetu si hrál
A veršíčky svými ledaskterý papír poškrtal
Tu o lásce, tu o moudrosti on pěl
A věru že on sám - se v těch textech vždy nejlíp skvěl

Však potkal jednou šaška co neměl uznání
Pro to ,že náš básník šavličkou stále jen se ohání
Ohání se , ohání...ohání se a ohání...
Šaška už začlo srát - to jeho slintání

A tak si šašek počkal až minesengr náš
Zajde na své tři mázy piv...a vepřový guláš
Pak před hospodou stiskl spoušť svého kanónu
/dál znělo už jen místo veršů spíše cosi v hospodském žargonu..../
20. 07. 2012 | 17:54

Admirál napsal(a):

Pepa Řepa - "vedlejší produkt neumětelství" - no, víte oni neumětelové nejsou, maximálně něco nevíjde na 100%.

U Libye a Syrie chaos jednoznačně vyhovuje a v případě Egypta se pokusili předejít tomu, co stejně muselo přijít a zajistit si tak lepší pozici, než kdyby tomu nechali volný průběh. Na kolik % jim plán vyšel? Těžko říct.
20. 07. 2012 | 17:54

aga napsal(a):Jistěže je to složitější, mnohem složitější než jak o tom píšou v novinách - tam je to naopak zřetelně černobílé.

Co mě tu vytáčí je podivná a úporná snaha zatáhnout nás do sporu, který nemůžeme nijak pomoci vyřešit, a ve kterém naše angažmá jen zvyšuje ta nebezpečí, kterými jsme tu strašeni a vydíráni. To si jako paní Kalhousová a vy myslíte, že když vyjdeme do ulic s mávátky "smrt iránským vrahům", tak se zachráníme před islamistickým atentátem v metru? Spíš mám pocit, že si tu z nás někdo dělá živý štít - poté, co nám sem (do Evropy) nastěhoval tu pátou kolonu, před kterou teď varuje.
20. 07. 2012 | 17:56

Pepa Řepa napsal(a):

aga
musím pryč.
Ale co já? Rok jsem tam nebyl. Ať se vyjádří autorka. Jak vypadá spor o nahnání charidim do armády? Arab bude muset taky? Drůz z Golan chodí a dobrovolně.

Ale článek je o těch, kteří vyletěli i s autobusem.

Teď už zbývá jen teorie, že si to udělali Židi sami. Tipoval bych si, že s ní přijde hovorka nebo Občan.
Ano, to opravdu odpovídá teorii judaismu kde na sebevraha čeká 72 kradsavic či praxi, kdy se vexluje jeden vojcl za 250 vězňů.
Ten pomět hodnoty lidského života 1:250 si stanovil bradatec Mishál z Chamasu, ne pejzatí.
Mějte se, možná jste to jen blbě formuloval a mezi skalní jádro rudochů a obhájců fundamentalistů nepatříte.
Pokud to je tak. Sorry.
20. 07. 2012 | 18:01

aga napsal(a):Formuloval jsem to dobře: Koho my, strana pravdy a lásky, vybombardujeme v případě Breivika, který střílel z opačné ideologické pozice než běsní Iránci v Burgasu, za které vybombardujeme Irán?

Ale omluvu přijímám. Jen abych vám mohl přátelsky připomenout, že proti teorii islamismu o 72 pannách stojí hrdě teorie judaismu o vyvoleném národě, zaslíbené zemi a ostatnímu méněcennému služebnému gojimském dobytku. Přičemž rád uznávám, že ne každý žid a muslim je tak šílený, aby podle těchto teorií jednal.
20. 07. 2012 | 18:10

Pepa Řepa napsal(a):

Občan
je to moc hezké, že máte starost o křesťany a obzvláště o jejich kostely.
Co tak najednou? Hodláte se nechat pokřtít?
Chválím Občane, nikdy není pozdě.
:-)
A že Vás ta starost nechytá, když jde o kopty v Egyptě a plácáte pana Shanaáh jak to hezky píše. Jak jsou MB vlastně fajn sekulární a nenásilné bratrstvo.
Nebo u Mojmíra, který nechal jeden kostel v Tripoli a druhý v benghází.
:-)
Škoda, chtěl jsem se podívat do Bšarré. Narodil se tam jeden naprostý genius. Už to nestihnu, nikdy jsem v Libanonu nebyl.Ten nechávám jiným.

Že to může skončit jako v Bosně?
Může.Bohužel. Libanonizace Syrie, tam jsou enklávy.
20. 07. 2012 | 18:13

Pepa Řepa napsal(a):

aga
Ufff!
Vzpamatujte se.
Co má dělat teorie o vyvoleném národě s hypotetickou teorii, že vyhodíte do vzduchu vlastní soukmenovce.

Dyť tím jenom potvrzujete, že by taková teorie-která se možná objeví- byla naprostou pitomostí.
Tak to u judaistů opravdu nefunguje, sebevraždy s trhavinou nebo vraždy vlastních opravdu nefrčí.
Ale už musím.
20. 07. 2012 | 18:21

Bestia Triumphans napsal(a):

Pepařepa:
Bacha na Agu!
To je hotová vědma!
O p. Kalhousové napsal, cituji:" Podívejte se paní Kalhousové do očí.Tahle fanatická víra má neskutečnou výdrž."
!
Rozumíte? Aga se někomu podívá do očí a hned ví co a jak.
Ten člověk musí být geniální.
Asi bude ještě chytřejší než Občan.
Nebo dokonce chytřejší než Sladký.
I když...to by bylo hodně těžké.
Každopádně je to bedna, to se musí nechat, tak si to pamatujte.
:)
20. 07. 2012 | 18:22

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

č.m.
moc vám to nejde, na ta sra*ky ste tu odborník především vy, ale když přihlédnu k vaší zvednuté míře adrenalinu kydat tady hnůj na všechny a na všechno, tak mi vás může být tak maximálně líto. Tady máte něco na uklidněnou, berte pomalých dávkách, zapíjet jen vodou.

Zde mě má láska jala,
u studánky šatky prala.
Milá, rád vás mám,
zde mě áska vyčíhala
a já ti ruku dám.
A tu zahlaholí panna,
Mistře - Vy? a takový!
Doopravdy, jste to vy?
Jsem dím, má ty slasti,
pro vás duši chtěl bych klásti,
kdybyste jen o ni stála.
Kéž byste dbáti chtěla,
spravím vše, vy třikrát skvělá,
i ty řeči, i ty šepty,
klepy kdejakého brepty..

č.m., nemáte to tady snadný stejně jako každý druhý, ale jen vy tady dokážete na kdekoho plivat, vypadáte na invalidního důchodce upoutaného na vozík a chovance diagnostiky za limitem zároveň.
*

Miloši - končíme.
20. 07. 2012 | 18:23

Pepa Řepa napsal(a):

Bestia Triumphans
asi je hypnotizér.
Viděl jsem to jako kluk v cirkuse.
:-)
20. 07. 2012 | 18:25

JEN LÁSKA OSVOBOZUJE napsal(a):

Nádherně manipulativní článek, od autorky, která je sama židovského původu a je obecně známa tím, že je vůči Izraeli krajně servilní, byť zde se snaží vše hezky zabalit do pseudopolitologických analýz, která navíc plavou dosti na vodě. Celá řada útoků na Izrael z dřívějška se neprokázala jako akce Hizballáhu, pouze byla Hizballáhu přiřknuta, neb to tak prostě Izrael chce. To samé se děje i nyní, ještě nic přesně nevědí, útok nezmařili, ale Barak křičí, že ví vše zcela 100%. Druhý ví to samé, akorát obviňuje Revoluční gardy, také to ví jistě. Nějak to mají roztříštěné, pánové.. Barak, který vraždil prokazatelně v Libanonu i děti - několik jich zastřelil a byl převlečený za ženu jako travestita. Toto vše je historicky zdokumentované a sám Barak to později nepopřel!! Autorka Kalhousová má nedostatek informací a její logika se nese opravdu velmi zjednodušeně. Je vidět, že ani nemá potuchy, kdo vše by za útokem mohl stát. Izrael, který dovádal a dodává americké zbraně syrským rebelům přes "své", rozuměj ukradené území, má co říkat. Židé, zejména židovští fašisté a sionisté včetně židovských bankéřů by chtěli rozdmýchat třetí světovou válku, ale ty dvě, které jste do značné míry měli na svědomí, ty stačili. V Izraeli dnes navíc vládnou z větší části Gojové, nikoliv Židé, stát je v pomalém, ale jistém rozkladu, do roku 2020 tam bude žít mnohem více Arabů a muslimů než Židů a judaistů. A vážení, nový český prezident bude pravděpodobně pan Jan Fischer, který je extrémně servilní vůči Izraeli a podporuje válku a vraždění v Sýrii, tak i budoucí válku v Íránu a spolu s ním i v Libanonu, neb pokud se vezme Sýrie a Írán, maličký Libanon rozdrtíme také, takové je myšlení jistých mocenských lobby kde je mezi špičkou hlavního vůdcovského štábu mnoho židovských pohlavárů. Mnoho z nich Izrael ani nezajímá, chtějí obsadit celé blízkovýchodní a pak středněvýchodní území a uzmout co se dá jen pro své sobecké zájmy. Prezident Fischer rovná se silně prožidovská a proizraelská politika, byť zcela nespravedlivá a postavená na hlavu. ČR je v EU vyhlášena jako stát, který Izraeli straná ze všech nejvíce a aktivně mu pomáhá, až mu dokonce leze do zadku! Není jiný stát, který by byl tak prožidovský. Je dobře, že Němci zakázali židovským obcím praktikovat obřízku, a to plošně, teď v Německu rabíni a další židé protestují, ale vedení Německa i řada německých organizací řekla jasně, židovská obřízka do Německa nepatří! Dobře, že tak. Čtenáři, dávejte si pozor na tuto židovskou autorku, je podloudná a manipuluje skrytě, její skutečný zájem vycházející z tohoto článku je nalézt stůj co stůj obhajobu pro velkou válku s Íránem i Libanonem a mnoha hnutími k tomu, což zasáhne celý svět a ekonomiku a přivede miliony lidí do bídy a trápení, což je cíl Izraele a neoliberálního křídla globalistů vezoucích se ve vleku se sionistickou brutální mašinérií.
20. 07. 2012 | 18:25

aga napsal(a):Tohle už jste někdy viděl?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:ReuternAbraham.jpg
20. 07. 2012 | 18:28

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

a to neznáte oko do duše okno?

Přidala bych jednu spikleneckou. Na toho hocha někdo jako Breivik měl vztek a chtěl vpodstatě spáchat atentát na něj a takto se mu podařilo vyřídit několik záležitostí najednou. A kdo to asi byl? Byl to ten, kdo nenávidí multikulturalismus.
20. 07. 2012 | 18:40

Viola napsal(a):

To je odvážné tvrzení, kde to je?

"Barak, který vraždil prokazatelně v Libanonu i děti - několik jich zastřelil a byl převlečený za ženu jako travestita. Toto vše je historicky zdokumentované a sám Barak to později nepopřel!! "
20. 07. 2012 | 18:42

1984 napsal(a):

Kalhousová, to je holt KÁDR..:-)
20. 07. 2012 | 18:49

1984 napsal(a):

A proč měl ten atentátník, řízený Íránem, americký řidičák?
20. 07. 2012 | 18:53

Petr B. napsal(a):

Dobrý den,
může mi někdo z místních informovaných diskutérů napsat, co jsou zač ti vzbouřenci v Sýrii? Já se to totiž nějak nemohu dozvědět, což je zvláštní. Obyčejně se píše něco v tom smyslu, že jsou to jacísi nespokojení občané, kterým došla trpělivost. Ale to je moc všeobecné. Z jednoho zdroje jsem ale dozvěděl, že jsou mezi významně zastoupeni islámští radikálové typu Chomejního, Talibanu či alespoň muslimského bratrstva. Pokud je to pravda, proč USA, Velká Británie a Francie..pravicové či levicové vlády...znovu tak zuřivě (vyhrožování Rusku a Čině v OSN) podporují osoby, které hodlají oproti stávajícímu stavu (Assad je umírněný muslim) porušovat lidská práva syrského obyvatelstva. Dozvěděl jsem se také, že USA dávají peníze Muslimskému bratrstvu v Egyptě. Pokládáte to za normální??????
20. 07. 2012 | 19:37

Josef K. napsal(a):

Zdá se, že v anti-stejskalovi tu máme českou verzi Petr Ivanovič Rachkovského, resp. dalšího českého Vladimíra Stworu. Kdyby aspoň znal anti-stejskal vlastní dějiny, pokulhává, pokulhává.
20. 07. 2012 | 19:50

anti-stejskal napsal(a):

Josef K.

jaké vlastní dějiny?
20. 07. 2012 | 19:58

robe napsal(a):

k tématu:

http://www.debka.com/article/22168/NATO-Russian-naval-air-buildup-in-E-Mediterranean-French-units-to-Gulf

11/6 High-ranking Saudi princes associated with their national military and intelligence agencies frankly confided to Arab and Western officials on recent visits to Riyadh that the US and, possibly Israel too, are on the verge of war on Iran. “It is already decided,” they say. The only question still open is the date, which could be before or after the US presidential election on November 6

shrnuto v:
http://theintelligence.de/index.php/politik/international-int/4675-kriegsvorbereitungen-gehen-weiter.html
20. 07. 2012 | 20:01

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik antisemitských textů, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 07. 2012 | 21:06

anti-stejskal napsal(a):

Stejskal

Stejskale texty které jsem užil pocházejí z archívu New York Times a z internetového vydání deníku the guardian, vše zcela legitimní zdroje.
20. 07. 2012 | 21:20

babočka napsal(a):

Muslimové byli vysoce vzdělaní a tolerantní i k jiným výrám než narazili na Křižáky a papeže. Kam přišli křesťani, zanechali jen násilí a spoušť. Židi jsou zase jiná kapitola. S věřícími není domluva, protože oni mají svou víru a né mozek. Izraelci jsou ale civilizovanější a měli by dokázat ustoupit. Tak se chová moudřejší. Pokud to nedokážou měl by zasáhnout někdo třetí. Jinak se pozabíjíme všichni. Můj názor hospodskýho politika.
20. 07. 2012 | 21:48

greenish tentacle napsal(a):

A na hanobení Istrijců mi prošlo.
20. 07. 2012 | 21:53

greenish tentacle napsal(a):

Oprava: 'na' tam nepatří.
20. 07. 2012 | 21:54

sedlak napsal(a):

Mluvčí organizace vyzývající k islamizaci Belgie zůstane ještě půl roku v cele

http://www.novinky.cz/vase-zpravy/zahranici/belgie/1651-11167-mluvci-organizace-vyzyvajici-k-islamizaci-belgie-zustane-jeste-pul-roku-v-cele.html
20. 07. 2012 | 23:57

sedlak napsal(a):

Za šíření náboženské nenávisti uvalila ve čtvrtek belgická prokuratura vazbu na člena tamní radikální islámské skupiny. Ten podle ní stojí za rozpoutáním náboženských nepokojů, které zuřily v Belgii minulý týden, a je autorem výroku, že pokud se Belgičanům islám nelíbí, ať ze své vlasti odejdou.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/269997-islamista-sokoval-belgicany-respektujte-nas-nebo-zmizte.html
21. 07. 2012 | 00:30

Medikolog napsal(a):

Paní Kalhousová,

to není na jediný blog.. nebo je to jenom na glosu. Ta glosa:

Ja, je jasné, že Izraeli dochází trpělivost a brání se. Je rovněž jisté, že jiným dochází trpělivost s Izraelem a brání se.

Bohatý doručuje smrt v naprostém bezpečí bezpilotními letadly, chudý osobně v batohu riskujíce vše, či vědomě obětujíce vlastní život.

Bohatým to vyhovuje, umírají hlavně chudí a nutí je to semknout se kolem těch bohatých a mocných co řídí jejich světy.
21. 07. 2012 | 00:56

Pepa Řepa napsal(a):

Blog je o tom, že je -po atentátu v Burgasu- válka blíž.
Nepochybně.

Zvláště po včerejším rozhodnutí Iránců uzákonit možnost zavření Hormuzské úžiny. I oni musí tušit, že bude mela. Uzavřít cestu, přes kterou jdou trasy většiny tankerů ne zálivu nevyhnutelně vyvolá reakci. Jaká bude a kdy k ní dojde, je otázkou.
Nemá smysl debatovat o vzdělanosti starých Peršanů. Stejně vzdělaní byli Němci, přesto se uchytil nacistický režim, který Evropa tolerovala, až byly následky katastrofální pro všechny.
Napětí evidentně Iránci hrotí stejně jako kdysi, když obsadili ambasádu v Tehránu a přes rok drželi rukojmí a věc naprosto zvoral jiný demokrat, Carter a na Baláně Clinton.
Obsazení ambasády-výsostného území jiného státu-byla věc nevídaná a posunula laťku toho co se smí o kus výš.

Iránský režim je skutečně nevypočitatelný. U šíitů je filosofie vlády odlišná od sunnitů. Každá vláda je špatná a je rolí duchovenstva, aby každé rozhodnutí korigovalo dle šíitské tradice.Proto zákon čeká na potvrzení ajjatolláhy a proto došlo k poměrně rychlému svržení Šáha. I tehdy-stejně jako dnes v Egyptě-stála proti ajjatolláhům poměrně sekulární armáda, ale Chomejní její vliv zlomil tím, že část elity zmasakroval a vytvořil Revoluční gardy, které se staly základem dnešní armády.
Obdobnou cestou může jít Mursí v Egyptě a pokud islamisté armádu ovládnou, bude malér i tam.

Druhým aspektem je kult mučednictví,který šíity provází téměř 15.století a jde až k ke smrti Muhammadova vnuka Husajna r. 680 u Karbalá. Tradice je živá dodnes nemohou sunnitům zapomenout, že jeho hlavu vystavovali právě v Dimašku. Kult mučednoctví žije i ve svátku aššurá,který sunnité nedrží a v očekávání návratu Muhammada al-Mahdího, který přijde a spasí svět.
Imám má jiné postavení než u sunnitů, je neomylný a nevolitelný, na rozdíl od sunnitů je struktura vertikální,výběr imáma trochu připomíná výběr dalajlámy kombinovaný s neomylností Papeže, která se ale týká pouze otázky víry a ne praktické politiky,přímé ovlivňování politiky je v Evropě několik set let nemyslitelné.

Zastydlé komunistické kecy o dělení na bohaté a chudé státy jsou úsměvné v době, kdy v sunnitských ropných státech je takové bohatství o kterém se pisatelům ani nezdá a takový přebytek kapitálu, že skupují elitní fotbalové kluby, luxusní hotely a nemovitosti, prosperující podniky a možná jim patří i ta židle, na který pisatelé sedí a automobilka vyrábějící jejich vozidlo.

To, že ropné státy vynakládají tu více (Libye, Emiráty) tu méně ku prospěchu domácí populace a dochází k chudobě jako daň za megalomanské vojenské projekty a podporu terorismu v zahraničí je věc druhá.
21. 07. 2012 | 06:54

Občan napsal(a):

Řepo,
to je rozkošné, jak dokážete diskutovat sám se sebou a sám sebe ve třech ostavcích úplně popřít :o))

Pokřečujte, začínáte se mi líbit.
21. 07. 2012 | 08:31

Občan napsal(a):

pardon - ...odstavcích...
21. 07. 2012 | 08:33

Občan napsal(a):

To Viola:

1973, operace "Pramen mládí" v Bejrútu, v rámci níž velel Barak vraždícímu komandu, které skutečně "operovalo" v ženských převlecích. A jehož činnost spočívala ve vraždách rodinných příslušníků organizace pro osvobození Palestiny (PLO) vč. dětí. Takže izraelský státní terorismus.
Rovněž se podílel na vraždách palestinských, jordánských a libanonských obchodníků a členů jejich rodin v Evropě, spojovaných s palestinskou skupinou "Černé září". Tentokrát v rámci vraždícího komanda "Bajonet". Tedy opět izraelský státní teorismus.

Jo, a ty vraždy zhusta páchali právě dálkově odpalovanými bombami. Oblíbené bylo strčit je do tranzistoráku nebo do telefonního sluchátka. A bylo jim úplně putna, kolik lidí při tom zařve.

Ehud Barak je prachobyčejný masový vrah a terorista. Nic víc. To, že se vražd dopouštěl se státním souhlasem, jej nejen neomlouvá, ale jeho zločiny činí ještě horšími.
21. 07. 2012 | 08:51

Pepa Řepa napsal(a):

Občane
každý, kdo ze sebe nesouká Vaše zběsilá antiamerická a antisemitsko - komunistická jednostranná moudra z Vumlu, popírá sám sebe.
Vůbec mě nepřekvapujete.
21. 07. 2012 | 09:50

minatomirai napsal(a):

Autorka píše v duchu izraleské propagandy, která okamžitě ukázala prstem na Irán. Dovedu si celkem představit presidenta Obamu, jak obrátil oči v sloup, jakmile slyšel tuto zprávu, vzdychl a zřejmě řekl: "Pánové, obrňte se proti izraelské hysterii, která nastane okamžitě. AIPAC nám bude viset na krku co nevidět." Což se stalo.

Nemá smysl mluvit o chytrosti Pešanů, Pepo, souhlasím, není třeba jít ani do daleké historie, stačí nedávná. Britové měli s Iránci svoje zkušenosti a unaveně prohlásili o Massadekovi po jednotlivých jednáních o znárodnění ropného průmyslu, že se s ním jedná ve stylu jeden krok dopředu, dva zpět. Peršané budou mít zřejmě mentalitu šachových hráčů. Úspěšných.

Američané, navzdory velice dobrým vztahům mezi válkami , Iráncům nikdy nerozuměli. Je s podivem, že americká diplomatická mise neměla mezi svými členy jediného mluvčího perštiny v porovnání např. se sovětskými a britskými diplomaty.
Obsazení americké ambasády, se kterým Chomejní nikdy nesouhlasil a nehodlal se po návratu do Iránu věnovat politice, bylo dobrým tahem od Iránců. Chyba byla na straně Američanů, když povolili shahovi vstup do USA. Brzezinski byl arogantním a neschopným poradcem presidenta Cartera, který neměl jinou možnost, než dát na jeho rady. Spousta prozíravých Američanů věděla, že navázat kontakt s Chomejním bude prioritou pro budoucí vztahy USA-Irán, tuto snahu všaak zablokoval zmíněný poradce Brzezinski. (politici bývají ve svých memoárech obvykle velice kavalírští ke svým skutkům a trpí obvykle z značnou ztrátou paměti, Brzezinski není výjimkou). Americko-iránské vztahy jsou velice komplikované, krásně o ních píše profesor James A. Bill, jehož akademické práce jsou více než doporučující. Je to pochopitelně Američan.

Nedůvěra Iránců vůči Američanům trvá dále, byl to iránský president Khatami, který navrhl během svého projevu v OSN Dialog mezi civilizacemi, což byla odezva na Huntingtův Střet civilizací. President Bush odmítl, byl tenkrát v sevření gigantů neokonzervatismu, jehož hlavními proponenty jsou američtí židé.

Nedávný návrh zákonav iránském parlamentu na uzavření Hormuz je odvetou na sankce. Pochybuji, že k tomu někdy dojde, ale Iran musí reagovat na sankce, které ohrožují jejich ekonomickou svobodu. Jejich nuklerární program mne nechává naprosto klidným. Pokud nedojde ke globálnímu zákazu nukleárních zbraní, Irán má právo na jejich vývoj.

A ta poznámka, kterou autorka tak neprozřetelně uvedla, a sice to, že Iránci chtějí vymazat Izrael z mapy, je lživá. Její celý blok tedy nemá nejmenší informační váhu, pokud užívá zdiskreditovaná tvrzení. Je to víceméně ostuda a měla by se omluvit.
21. 07. 2012 | 10:57

Aleš Vyhnal napsal(a):

Navrhuji, aby agenti Mossadu vyhledávali a náhodně zabíjeli íránské civilisty. To ale Izrael nikdy neudělal a nikdy neudělá. Izrael se vždy raději uchýlil k pozemní protiteroristické operaci a riskoval životy svých vojáků, než aby teroristy jednoduše vybombardoval a měl tím riskovat životy nevinných civilistů (ačkoli i oni si v 90% případů přejí genocidu všech Židů v Izraeli).
21. 07. 2012 | 11:20

Pavel napsal(a):

Odporný blog
21. 07. 2012 | 12:07

Pravda napsal(a):

Nejen kvůli Burgasu hrozí válka. Íránská vláda schválila zákon, který jim umožňuje zablokovat Hormuzký průliv (http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/273769-iran-odhlasoval-zakon-kterym-muze-zablokovat-klicovy-pruliv.html),což znamená blokádu 40% dodávek světové ropy a velký problem pro země na těchto dodávkách závislých. Íránská vláda to udělala tak arogantím způsobem jako by jí celá Hormuzký průliv patřil ve skutečnosti na to podle mezinárodního práva nemá právo protože by zablokovala i část patřící státům, které jsou také u Hormuzkého průlivu a pod jejich území patří také část průlivu Omán nebo Spojené Arabské Emiráty. Myslím že je načase aby Írán dostal pořádně přes hubu aby věděl co si může a nemůže dovolit.
21. 07. 2012 | 12:48

Kresta napsal(a):

Autorka má patrně všechny ty informace ze spolehlivých zdrojů, tím nejlepším je kávová sedlina.
Sice tady používá k manipulaci i takového banálního "oslího můstku" -
"Pokud se tedy prokáže, že sebevražedný útočník v Bulharsku jednal na příkaz Teheránu ...", avšak ani toto neskryje její tajemnou věštírnu. Ono totiž, jak se takové věci prokazují víme už z příběhů "Irák + Afghánistán", neboli, když to prohlásí nějaký mocipán s odvoláním na jeho specslužby, tak to tak bude prokázáno a basta a všechna ta správná media se už postarají, aby to byla nevyvratitelná pravda.
Ano "... že o vlastní bezpečnost se Izrael musí postarat především sám.", to mi vypověděla i moje kávová sedlina, a tomu se dá věřit, protože tímhle pravidlem se řídí každá země na světě. Problém je jen v tom - jak se postarat. No a tady by se už dalo debatovat o tom, zda by nebylo pro jeho bezpečnost nejlepší, kdyby Izrael přestal už konečně ohrožovat a napadat ty druhé. Vyřknul to teď nedávno i onen německý poeta, kterého hned na to Izrael odsoudil a zakázal mu vstup na své území, ale četl jsem taky před pár lety obsáhlou studii od nějakého britského odborníka, který se mj. dobral toho, že novodobý blízkovýchodní terorismus přivedli na svět Židé (tehdy palestinští), a to především za doby, kdy bylo Britům svěřeno toto území do správy od Společnosti národů. Nejhorší na tom, že svým počináním a následným nekonečným - oko za oko, ohrožují bezpečnost nejen svou, ale celého světa.
21. 07. 2012 | 13:08

Pravda napsal(a):

minatomirai:

Pokud by takto přemýšlel Obama tak to nemá co dělat ve funkci prezidenta USA. Izrael je jeden z klíčových spojenců Západu proti militantním islamitům a takové antisemitské myšlení by jenom oslabovalo obranu civilizovaného světa proti militantním islamistů. Vám bych doporučoval místo anti-semitské propagandy si nastudovat něco o historii Íránu. Mossadek byl obdoba Castra,,Cháveze,Allendeho nebo jiných bolševickoch nacionalistických psychopatů a jeho zabití bylo zcela správné. Když se k moci dostala dysnastie Pahláví tak pro rozvoj zaostalého Íránu pozvala zahraniční firmy, které z těžbou a zpracováním ropy zkušenosti. Ti vybudovali prosperující firmy, které zajistily práci mnoha Íráncům. Mossadek jako právný bolševík potřeboval peníze na svoje oblbovací nákladné programy, které mu měli zajistit hlasy hloupého plebsu tak fakticky ukradl to co tam zahraniční firmy vybudovaly což je jako kdyby jste si postavil za vlastní peníze dům a někdo by vám ho obsadil s tím že je jeho.
Íránci a Američané si naopak velmi dobře rozuměli než se k moci dostali fanatici nejdřív bolševický nacionalista Mossadek a pak islamista Chomejní. S Šáhem Muhamadem Pahláví USA a další státy západu spolupracovaly a za jeho vlády byly vstahy mezi USA a Íránem velmi dobré.
21. 07. 2012 | 13:46

Pravda napsal(a):

Kresta:

Můžete uvést jméno toho odborníka. Že by nějaký antisemistský fašista nebo z druhého sprektra nějaký zarytý bolševík ti píšou pořád že za všechno můžou Židé?
21. 07. 2012 | 13:51

Bestia Triumphans napsal(a):

minatomirai napsal o Íránu: "Jejich nuklerární program mne nechává naprosto klidným."
Uf!
To mi soadl kámen ze srdce!
Když si to myslí takový znalec Minatomirai, tak to už něco znamená.
Odteďka už můžou klidně spát i takoví chroničtí nedůvěřivci jako Pepařepa atd.
Je to v suchu, s íránskými revolučními gardami si zatančíme tanec míru... :)

Policie v NY si to ale nemyslí...
http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/new-york-police-link-iran-proxies-to-nine-2012-plots-against-jewish-targets-1.452530
21. 07. 2012 | 14:29

minatomirai napsal(a):

Vždy rád potěším ty, co mají pochyby, BT. Nicméně jsem mluvil o svých pocitech, ty vaše mne zdaleka tak nezajímají jako moje vlastní.

Analýzy NY police mne též příliš nezajímají, pokud se nebudou týkat mé bezpečnosti v případě návštěvy NY. Pokud zabránili teroristickému útoku Iránců v Bangkoku, jsem jim samozřejmě vděčen, byl jsem tam okolo Vánoc.

Marka Regeva, mluvčího Bibiho, si také pamatuji z jeho vystoupení v různých politických debatách, když začínal svoji kariéru v USA. Jeho životopis je stejně tak nezajímavý jako jeho presentace v TV.
Komentáře izraelských mluvčích jsou obecně nudné a předvídatelné, něco jako tento blog. Mohl bych jim je psát sám, a jistě nejenom já, pokud bych chtěl.
21. 07. 2012 | 16:36

minatomirai napsal(a):

pravda

Pokud někomu doporučujete osvěžit si historii Iránu, začněte u sebe. Mossadeka níkdo nezabil.
Zbytek vašeho příspěvku jsou ptákoviny nehodné mého času.
21. 07. 2012 | 16:42

JHWh napsal(a):

Každý usraelec je legitimní cíl. Nyní i charedim, neboť mají povinný vojenský výcvik. Nejdůležitější je likvidace politruků šířících lži. Jahve, Ježíš i Mohammed očistí Usrael věčným Hellfire neboť propadl zlatému teleti. Amen.
21. 07. 2012 | 16:59

Bestia Triumphans napsal(a):

minatomirai:
Nepochybuji, že vás zajímají především vlastní pocity, řekl bych, že jste do nich přímo zamilován.
Já jsem jen reagoval na váš blazeovaný klid ohledně vlastnictví jaderných zbraní.
S vaší logikou může tedy mít jaderné zbraně každý pošuk, není-liž pravda?
Otázka, jestli jste si to ve své samolibosti schopen připustit.

Nicméně vám přeji hodně hezkých chvil při obdivování vlastních pocitů.
21. 07. 2012 | 17:07

aga napsal(a):

Bestia Triumphans

A o tom, kdo je "pošuk" rozhoduje Triumfující Bestie a Izrael, že.

Oficielní představitelé Izraele neváhali oficielně prohlásit, že se jim líbí být "vzteklými psi", a ochotně a rádi vezmou s sebou do pekel celý svět, pokud to vzteklý pes uzná za vhodné. Kdo už může být větším pošukem a nevhodnějším kandidátem na držbu jaderných zbraní?
21. 07. 2012 | 17:30

anti-stejskal napsal(a):

aga\

neznáte Samson Option

"If you force us yet again to descend from the face of the Earth to the depths of the Earth – let the Earth roll toward the Nothingness."

Itamar Yaoz-Kest
V odpovědi na nedavný text Guntera Grasse
Síla mýtu (Holocaust)
21. 07. 2012 | 17:42

anti-stejskal napsal(a):

Danger,
I want to be a danger,
I want to be a danger to the world,
so that after my destruction, not a single blade of grass will remain on the face of the Earth,
or a single blade of grass for Gunther Grass's pipe,
upon the Earth where, since I was born, I pose a danger to the world.
Because it is my right!
It is my right to live or die while annihilating my annihilators, without riding again as a crying-boy in a transport train,
Into the world-vacuum, while placing my head in the lap of a mother who is disappearing into the fresh air of the Land of Wotan,
and the urine tin darts dark-yellow specks onto the walls of the cabin – like gunshots that spray
a yellowish-reddish liquid from besides the train guards, and among them – maybe – the soldier G.G., also, wearing a steel helmet.

http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/154608#.T4H4MtXAE14
21. 07. 2012 | 17:49

Falcon napsal(a):

JHWh no, k vám bych už jen vy jeden nenávistný hlupáku napsal, že každý blbec je legitimní cíl a v tom případě vy jste první na řadě.
Šalom
21. 07. 2012 | 17:49

minatomirai napsal(a):

BT

Přiznávám, že moje vlastní pocity mi jsou drahé a navel-gazing se oddávám s chutí a často. Předpokládám, že víte, o čem je řeč, když jste mi nabídl anglicky psaný text. Pokud nikoliv, slovník vám zajisté pomůže.

Nevím, koho považuejete za pošuky, je třeba přesnější definice pošuka. Pokud mi ji dáte, rád vám sdělím, zda si zaslouží či nikoliv neukleární zbraně.
21. 07. 2012 | 18:05

Občan napsal(a):

A je to tu; sionisté se chystají na Sýrii:
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4258344,00.html
21. 07. 2012 | 21:46

jesus napsal(a):

Irena Kalhousová
Doporučuji vám po přečtení vašich článků pravidelné návštěvy psychologa. Držím palce, aby se mu podařilo vnést do vaší duše klid a lásku namísto nenávisti
21. 07. 2012 | 21:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 07. 2012 | 22:02

evix napsal(a):

Lidi neblbněte :-O
Zděšení mých kolegů kteří zrovna odlétají na dovolenou do Burgasu je velké :-(((
Je to sakra blízko, dalo by se říci přihořívá....:-(
21. 07. 2012 | 22:08

minatomirai napsal(a):

Občan

ynetnews.com je něco snad jako místní Blesk či Idnes. Totéž platí pro debka.com, která je již od svého vzniku známá tím, že záměrně desinformuje.

Ehud Barak nemá nejmenší šanci na cokoliv, počítám s tím, že po jeho chrabrých a planých prohlášeních, jak připravuje akci ohledně ZHN proti Syrii, už dostal jeden důrazný telefonický hovor z Moskvy a další z Washingtonu. Pokud by došlo k nějaké mezinárodní vojenské intervenci, s čímž opravdu nepočítám, Izrali bude pouhým vzdáleným pozorovatelem, jak tomu bylo u Iraku.
21. 07. 2012 | 22:25

fakta napsal(a):

Usrael nereaguje ani na demonstrace ve své zemi, natož nějakou diskuzi. Pokračují v rozkrádání a rozbíjení světa. Už ho celý obešli a pokračují doma. Hodně zdaru.
21. 07. 2012 | 23:33

Občan napsal(a):

Minatomirai,
na Haaretzu psali to samé.

Ještě můžu mrknout na Jerusalem Post.
21. 07. 2012 | 23:39

Pepa Řepa napsal(a):

Občane
také mne zaujaly prameny, z kterých čerpáte, ale už mne nebaví Vaše úsměvné žvatlání komentovat.
Inu.jste hlava otevřená, úsilí, které do vás lektor na Wumlu vložil, nebylo nadarmo.
To se pak nedivím, že tady chrlíte moudra typu, že v celé Izraeli je zakázáno mluvit hebrejsky.
:-)
Když jede jeden prstem po globu, to se dozví věcí.

Mimochodem o Ehudu Barakovi si lze myslet ledaco, stejně jako o Topolánkovi nebo Clintonovi, nicméně mám takový pocit, že právě za něj byli Palestinci nejdál pokud jde o vlastní stát, leč bystrý Yássir Arafát. liška podšitá, odmítl, protože si spočítal, že když se zbaví veřejného nepřítele, nastane konflikt palestinsko-palestinský. Na vyhodnocení se shodli Bill Clinton, Šlomo Ben Ami i Mahmúd Abbás.

Jak ukázal vývoj situace, tak ke konfliktu mezi Chamásem a Fattahem došlo tak jako tak a dnes lze hovořit dokonce o dvou státech Palestinců, nepočítáme-li třetí Jordánsko, kam za chvíli revoluční kvas dorazí, až bude vymalováno v Syrii.
-----------------------
Ale nevadí. Když jste takovým odborníkem a znalcem BV, nemohl byste mi sdělit, kdo je izraelskou či palestinskou Agátou Hanychovou nebo Vendulkou Svobodovou?
-----------------------
A v té své makůvce si srovnejte postoj k muslimům jako takovým.
Jednou je bráníte do roztrhání těla jako Josef Švejk, jindy jsou příčinou všeho zla ve světě a najednou se z Vás stává ochránce katolíků a jejich svatostánků..

To by si pak neznalý čtenář mohl myslet, že Vám vůbez nejde ani o křesťany, buddhisty nebo machometány, ale že vyhodnotíte momentální situaci podle toho, který bradatec zrovna kamarádí s prokletými imperialisty z Wall Street nebo pejzatými zloduchy.
Že ti Vám leží v žaludku. Že jde o hlubokou ba přímo nepříčetnou nenávist k nim.

A tomu tak přece není!!!!
:-)

On totiš machometán dělení ma pravouny a levouny nezná a často mění kamaráda podle toho, co z něj kouká. o čemž svědčí kamaráčoft s šikmookým.
Tak abyste stihl přehodit výhybku, takový Turek od okurek je dnes našinec a zítra protivník.

Ale EU od Algarve po Vladivostok pod taktovkou báťušky Rasputina, to by byla krása!
Co? A toho politruka na WUMLU byste mohl dělat VY.
Kvalifikaci máte, o tom žádná.
22. 07. 2012 | 07:12

Pepa Řepa napsal(a):

fakta
nic ve zlým, ale zkuste vypotit myšlenku.

Ony jednoslovné výkřiky typu "Usrael. Kozloistán, Kradistán....etc. svědčí spíše o Vašem myšlení než o něčem jiném.
Nepřepínejte se, ale zkuste to.
Věřím Vám.
22. 07. 2012 | 08:10

Bestia Triumphans napsal(a):

aga napsal(a):
"Oficielní představitelé Izraele neváhali oficielně prohlásit, že se jim líbí být "vzteklými psi", a ochotně a rádi vezmou s sebou do pekel celý svět, pokud to vzteklý pes uzná za vhodné."

Máte na to odkaz? Dík.
22. 07. 2012 | 09:50

minatomirai napsal(a):

BT

Najděte si Moshe Dayan a jeho strategii. Najdete tam i jeho prohlášení o "Mad Dog" . Spíše bych jejich politickou linii přirovnal k "Rabid Dog", je podstatně grafičtější a realističtější.

Ehud Barak tuto linii to opet potvrdil svým nedávným prohlášením.
Byl nicméně skvělým vojenským stratégem, navíc narozeným v Palestině (tedy nikoliv import), což z něho bohužel na druhou stranu činí téměř nesrozumitelného řečníka (nemyslím v hebrejštině).
22. 07. 2012 | 10:49

Občan napsal(a):

Řepo,

nebyli.
Barak šel do "Osla" s takovými podmínkami, že by je protistrana přijala, jen kdyby to byli sadomaso s výraznými sebevražednými sklony. Pokud jste tak informovaný o dění na BV, jak tady tvrdíte, víte to stejně dobře jako já.
Ledaže by Vám byla blízká podoba "vlastního státu" spočívající v rozdrobených bantustanech bez jakýchkoli spojnic, bez spojení s okolními státy a bez jakýchkoli vodních zdrojů. Přesně s tímhle totiž přilezl Barak na "jednání z Osla".

Jinak koukám, že na VUML máte nějaké dramatické vzpomínky. Rozpovídejte se trochu, ať konečně zjistím, jak to tam vlastně chodilo.
22. 07. 2012 | 11:21

anti-stejskal napsal(a):

Občan

Pepu Řepu nesmíte brát příliš vážně, při pohledu na dění na BV tzn. pády režimů jež měli k Izraeli relativně pozitivní vztah a jejich nahrazení fundamentalisty, se nejspíše přestává ovládat, přidejte k tomu všeobecný úpadek na západě a není složité odhadnout, že tomu nebohému a na mýtech postavenému experimentu z roku 1948 už příliš mnoho času nezbývá...

Izrael ovšem nesmí padnout -nyní ještě ne! to by byla nesmírná chyba, musí mít ještě čas, musí se jim dát možnost ukázat kým skutečně jsou.
22. 07. 2012 | 11:44

fakta napsal(a):

Proč lezou na pláže do Burgasu, když mají svoje moře. Svým tiskem dolarů nám všude zvyšují ceny. Stejně jim vybuchly pašované zbraně. Dobře jim tak. Lžou jako Murdoch.
Ještě by jim mohlo vybuchnout těch jejich 300 hlavic. Shalom.
22. 07. 2012 | 13:01

Pepa Řepa napsal(a):

fakta
no vidíte, jak Vám to jde!
Myšlenka je na světě.
Hluboká.
Vozí si sebou bombičky a pak se diví, že to bouchne v autobuse.
Myslíte, že se můžu jít vykoupat do Podolí, když mám doma bazén?
22. 07. 2012 | 13:17

JEN LÁSKA OSVOBOZUJE napsal(a):

VIOLA: Není sebemenší problém nalézt jak zahraniční dokumenty, jak písemné, tak zfilmované, kde se k tomu Barak přiznává. I ve starším Heraldu najdeš rozhovor přetisklý z izraelských novin. Je to ovšem již hodně stará věc. On však byl i přistižen, jak v Bekáa, tak v Beyrůtu. Za vraždění dětí se omluvil, musel prý zabít svědky... vystupuje přímo on v rozhovoru přinejmenším ve dvou dokumentech, pokud umíš ivrit - moderní spisovnou hebrejštinu nebo levantskou arabštinu, najdeš tuny odkazů.. Ale vystačíš s dobrou či i horší angličtinou i němčinou :) Pokud toto nevíš a neznáš, jsi de facto diskvalifikován/a ze seriozní diskuse, toto je zcela elementární znalost na úrovni středoškoláka i solidně zainteresovaného/ relativně fundovaného člověka. Pokud jen bulváro-lidově žvaníš na internetu, jako, že jo, tak to pak chápu... Zdroje v češtině o tom najdeš u Čejky, Barši, v Dějinách tajných služeb či podobně.
22. 07. 2012 | 19:30

Bestia Triumphans napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/porazeni-libyjsti-islamiste-dij-/kavarna.aspx?c=A120718_232125_kavarna_tul

Pepařepa: co vy na to?
22. 07. 2012 | 21:03

Občan napsal(a):

To BT:

Autor jen "zapomněl" napsat, v čem má vlastně ten "liberalismus" zvolených uskupení spočívat. Zvlášť v případě volebního sdružení, které čítá víc než 60 partají a "občanských" spolků.

Na mne ten text zapůsobil spíš jako přání, které se stalo otcem myšlenky. Taková dost zmatená slátanina někoho, kdo ví o zvolených partách kulový (a nebo mlží na kvadrát).
Protože mezitím, co si hráli na volby, se v Libyi vesele navzájem masí kmeny, kmenové svazy a jiné skupiny.
22. 07. 2012 | 21:23

modrý edvard napsal(a):

Izrael nemůže předložit hodnověrné důkazy o tom, že to byla íránská akce. USA, po druhé válce v Zálivu, taky ne. Ani Írán je nemůže předložit /už mockrát se chlubil cizím peřím/. Pokud nebudeme mít mimořádnou kliku, nikdy se nedozvíme, jak to bylo.
Druhá věc je atomová politika Izraele, tady je dobrá rada drahá.
22. 07. 2012 | 23:08

fakta napsal(a):

to př 13:17
Můžete, akorát se divím, k čemu ten bazén máte. Oni ale přece musí utratit natištěné dolary mimo usrael. To je snad jasný každému neo.
23. 07. 2012 | 00:48

Honza999 napsal(a):

ghándí

já považuju utoky sebevražedných atentátníků za nejlepší zbran proti teroristum. hlavně psychologickou. mají strach! ti, co to organizují. ty zbabělé krysy, ten zakeřný a zbabělý smradlavý dobytek, co posílá bezpilotní letouny a sami obklopeni bodyguardy v krysích norách sledují porno ted mají strach o svuj kejhák. není to skvělé? jsou věci, které se mi na islamistech líbí. například sebevražedné útoky.
23. 07. 2012 | 02:13

gabriela napsal(a):

Milá Irenko Kalhousová ...

Lidé si málo všímají toho, co se kolem nich děje a jsou zoufale lhostejní ...

A také málo milují všechny své bližní, včetně těch, kteří nejsou jejich krve a vyznání ...

... je nad slunce jasnější, že pokud by si lidé více všímali a milovali všechny, opakuji všechny své bližní, nejen sami sebe ... tak ten ubohý vrah, který vraždil a sebevraždil, by neskončil tak jak skončil a spolu s ním další tragické a nevinné oběti ...

... je nad slunce jasnější, že pokud by si lidé více všímali a milovali všechny své bližní, opakuji všechny své bližní, nejen sami sebe ... všichni ti ubozí psychopaté, kteří patří do psychiatrických léčeben a ne na vysoké "mana"žerské ;-), státní, či represivní složky ...

a provokují či přímo vyvolávají ať už vědomě či nevědomě nenávist mezi lidmi různého vyznání či rasy, by si ani neškrtli. Na celé planetetě zemi by zavládl pokoj, mír a láska ...

Zemský ráj to na pohled. Hotová shambala ...

Modleme se, aby se tak stalo, jinak se lidstvo bude řítit přímo a střemhlav do téměř jisté záhuby. Asi tak...

Ať jsou všechny cítící a dýchající bytosti šťastny ... Shalom,

Amen ...
23. 07. 2012 | 08:03

hovorka11 napsal(a):

Takhle žijí židé v Íránu, které chce Izrael bombardovat:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=etKxHEWu7no
23. 07. 2012 | 08:48

gabriela napsal(a):

... všem lidským obětem násilí a zvůle - minulým, současným i budoucím, včetně všech obětí z Burgasu ...

přeji hodně světla na jejich cestě do věčnosti a hlubokou účast a soustrast všem blízkým a pozůstalým ...

****************************************************************

https://www.youtube.com/watch?v=5OMFiqNA6Ag&feature=autoplay&list=AL94UKMTqg-9DFZgJwoItSuJCxz1sMARzf&playnext=2
23. 07. 2012 | 09:01

KARLÍK napsal(a):

Hmm. Zas židi. Proč? Proč se NECHTĚJÍ dohodnout? To nedokáží žít v klidu?
23. 07. 2012 | 09:21

Medikolog napsal(a):

Gabrielo,

vy byste měla být "vládkyní" Izraele. Ale bojím se, že byste velice brzy měla nějakou nešťastnou nehodu.. jinak by MOSSAD nesplnil povinnost. Havloidům se trestá z Izraele pouze v případě, že jim přihrávají gójský stát k exploataci. A ohledně držení lásky k nepřátelům? Paní Gabrielo, doporučuji důkladné prostudování TORAH nebo alespoň Starého zákona. Nejlépe ze starého překladu Bible po prababičce.
23. 07. 2012 | 19:36

gabriela napsal(a):

Medikolog

obávám se, že máte pravdu ;-(

Vládkyní Izraele bych se státi nemohla, ani nikdo jiný na celé planetě. Trůn vládce všehomíra je už obsazen ...((

Medikologu, vím moc dobře jak je starozákonní Jehova krvežíznivý. Znám bibli, včetně Starého zákona z překladu kralického. Oko za oko, zub za zub mi nikdy nekonvenovalo ... To je zákon dobrý tak leda pro barbary ...

Miluji Krista z celé své duše a přiznám se, že bych se ještě někdy ráda podívala do svatého města Jeruzaléma a prošla všechna svatá místa, kde Kristus zanechal své stopy ..., ale co nadělám s tím Mossadem? Asi vůbec nic ;-))
24. 07. 2012 | 00:03

gabriela napsal(a):

medikolog

nejsem "Havloid", to by mě mohlo zachránit ...

Co vy, na to ? ;-)
24. 07. 2012 | 00:36

Tom napsal(a):

proboha, kdy už se přestanou opakovat ty lži o vymazání z mapy... od slečny odbornice na izrael a BV problematiku jsem čekal trochu více odbornosti.
24. 07. 2012 | 17:15

radikální šíita na českých soci.dávkách napsal(a):

Taty je mi mezi Vámi fašouny tak móóóc hezky.
Tak hybaj do práce ať se mi zvednou dávky.
25. 07. 2012 | 07:43

Gustáv Kočí napsal(a):

"Nejkrásnější a nejhlubší pocit jaký může člověk zažít je poznat tajemno. To je základním principem náboženství, stejně tak jako veškerého seriózního úsilí v umění a ve vědě."
26. 07. 2012 | 09:50

Medikolog napsal(a):

Gabrielo, omlouvám se.

Dříve jsem se k odpovědi nedostal. Vládkyní Izraele je ten ze sluhů mlčícího Jahveho, který jen lépe přesvědčí ostatní mocné, že na jeho koncepci vydělají nejvíce. To se pak všichni začnou pohupovat ve stejném rytmu.. S MOSSADem nenaděláte nic, to MOSSAD kdykoliv s námi.. pokud nás Alláh, budiž jeho jméno pochváleno, neochrání. Je hezké, že máte ráda proroka Ježíše. Není jeho vinou, že si Alláh za pečeť proroků vybral Muhammada, kéž mu Alláh požehná a dá mu mír. Ale láska a modlitby náleží Bohu, Alláhovi a teprve jeho prostřednictvím a skze něho milujeme vše dobré v celém Světě. Modlit se k lidem je hřích. Ať k živým, nebo k mrtvým. Každý věřící se zodpovídá pouze a jedině Bohu a pouze Bůh se za něho může u sebe sama přimluvit. Církve jsou slepou uličkou pokrytectví a mamonu.
26. 07. 2012 | 15:52

gabriela napsal(a):

Medikologu

Ano ...

nejsem s vámi ve sporu, spíše naopak ...

Modlím se k Bohu, nikoli k žárlivému a mstivému Jahvemu. Bůh není ani žárlivý, ani stranící jednomu jedinému vyvolenému národu a jeho "mossadu" ;-), ani není mstivý, a už vůbec ne krvelačný. To vše jsou pouhopouhé pochybené lidské projekce. To nemá se skutečným Bohem, nekonečnou a věčnou Láskou vůbec nic společného ...

Božího syna Ježíše Krista miluji z celého svého srdce. Kristus je skutečným Králem králů a Pánem pánů jednoduše proto, že je to bytost dokonale osvícená, což se o většině pozemských božích synech a dcerách, vyjma např. Buddhy a pár dalších osvícených bytostí nedá říci ani omylem ...

A už vůbec se to nedá říci o Božích synech a dcerách, kteří uznávají a milují jediného Boha - Mamona, alias Zlaté tele, kterému se klanějí a kterého uctívají. Nelze sloužit Bohu a mamonu zároveň. Kristus věděl o čem mluví už před 2000 lety .
Želbohu se vědomí lidstva jako celku od té doby o moc dále neposunulo...

Nicméně Bůh nikam nespěchá, záleží na každém člověku, kdy se probudí, je to jeho výsostné právo a jeho svobodná vůle ...

To, co provedly církve s učením Krista, to je na jinou debatu, za to Kristus nemůže ...

Kristus zůstává nadále nepochopen. Láska není milována... Bohužel ...
27. 07. 2012 | 10:31

Jana napsal(a):

Víte,paní Kalhousová, vy předkládáte čtenáři věci tak, že získá dojem, že Israel je hnán k tomu, aby zaútočil na jaderná íránská zařízení proto, že Israel podezírá Írán z účasti na atentátech, jako byl ten v Burgasu, z čehož se zároveň vyvozuje, že předpokládané íránské vyzbrojování jadernými zbraněmi je ohrožením Israele. Když už nic jiného, nemohl by si třebas Írán myslet, že předpokládané vlastnictví jaderných zbraní Israelí je hrozbou pro něho?
Vzít lidem život je ohavnost, bohužel praktikovaná vlevo vpravo, nahoře dole.
Na vašem komentáři se mi nelíbí, že straníte zjednodušeně israelské interpretaci problémů na Blízkém východě. Vzhledem k tomu, že se prezentujete jako obornice, očekávala bych od vás objektivnější pohled na věc.
28. 07. 2012 | 13:37

Iaara napsal(a):

>Jana: Souhlas s Vaším komentem. Tento článek je prostě manipulace, jakých tu jsou za posledních deset dvanáct let hromady (vzpomínám ještě, co se psalo o Jugoslávii '99 nebo o Iráku '03). Je smutné a ostudné zároveň, že 22 let poté, co údajně měla skončit lživá propaganda, ji tu máme zase. V hezčím hávu, chytřejší, ale v zásadě stejnou.
30. 07. 2012 | 02:20

gabriela napsal(a):

A je to tady ..., už se do toho plete i Pentagon. Velkým Pánům klukům se asi zachtělo zahrávat si s ohněm a třetí světovou. Mají príma záminku z Burgasu ...

Za této situace pomohou už jenom meditace a modlitby za mír...

"Počátkem roku šéf Pentagonu Leon Panetta řekl listu The Wall Street Journal, že jde hlavně o zdokonalení bomby tak, aby byla s to proniknout do íránských bunkrů. V této souvislosti se nejčastěji vyslovuje íránská podzemní laboratoř ve Fordo."
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/274462-pentagon-ma-ve-vyzbroji-novou-superbombu-prorazi-60-metru-silny-beton.html
30. 07. 2012 | 10:32

jeden ze sedmi napsal(a):

Víte, paní (slečno?) Kalhousová, dokud budou lidé raději lhát, než mluvit pravdu, raději krást, než pracovat, raději se navzájem vraždit, než spolupracovat, vymezovat se vůči druhým na základě všech možných pochybných (rasových, profesních, jazykových a nevímjakých) kriterií, bude na světě problémů víc, než dost.
"Fair play", to je nejstručnější možný popis toho, co je třeba.
"Osobnosti" Vašeho typu, bohužel, této myšlence moc neprospívají. Jen štvete lidi proti sobě. Vsadím botky, že většina Vašich čtenářů ani kloudně neví, kde vůbec Írám je, ale naprosto přesně ví, že je "říší zla". Ale specielně Vaši oblíbení Židi by si mohli vzpomenout, jak jim bylo za války a nechovat se stejně stupidně, jako se chovali fašisti. Ne, nedělají totéž, jen je tatáž míra blbosti toho, co dělají. A Palestinci na tom, abych jim nekřivdil, nejsou o nic lépe. Prostě dementní jednání vyvolává dementní reakci a tak pěkně dokola, až člověk dávno přestal chápat, kde to má nějaký začátek. Přitom jde o blbosti, o nicotný kousek prakticky bezcenného území, kde se dá rozumně existovat jen za až příliš vysokou cenu. Jenže, zdá se, je pro některé kruhy potřebné udržovat ve světě zdroje napětí a nepřátelství - šikovný nepřítel, to je to nejlepší, co je možné mít pro ovládání lidí ve vlastní zemi. A šikovný novinář, který to pěkně podá.... Měla bysre se stydět, jenže ony ty prachy za to stojí, že :-)
02. 08. 2012 | 10:52

richard nabelek napsal(a):

Je to zbabelost dat bombu, mezi neviné nasledky ponesou ty kteři, to zapricinily, zlo a nenavist jsou spatne voditko timto spusobem vznika jeste veci nenavist a valky!!!
08. 08. 2012 | 10:15

Hloupý Honza napsal(a):

Šéf CIA David Petraeus přiletěl do Prahy.... a hle, asi přijel zalít slunečnice, které se po tom vlahém deštíku nyní samy otáčejí, kde tuší Slunce a volají "na Írán, na Írán" ....
09. 08. 2012 | 02:06

Hloupý Honza napsal(a):

Šéf CIA byl v Praze, píše deník. Poté zřejmě pokračoval do Bulharska
Ředitel americké tajné služby CIA David Petraeus se zastavil na jednání v Praze. Informuje o tom dnešní Právo s tím, že v pondělí 6. června z Česka opět odletěl a pokračoval do Bulharska.
Někdejší velitel koaličních sil v Iráku David Petraeus, který koaličním silám velel v letech 2007 až 2008, se v pozici ředitele CIA zastavil v Praze a zřejmě zde jednal s nejvyššími představiteli státu. Po ukončení schůzek pokračoval podle informací bulharského serveru Novinite.com do Bulharska, kde vyzval k užší spolupráci států na úrovni tajných služeb. O zastávce v Praze se nepodařilo získat bližší informace.
V Česku pracovala Petraeusova dcera
David Petraeus se stal nejvyšším představitelem velitelství CENTCOM odpovědného za oblast dvaceti zemí Blízkého a Středního východu včetně Egypta, Iráku a Afghánistánu. V září 2011 se pak stal ředitelem CIA.
Za zmínku stojí, že Petraeus nebyl v Praze poprvé. Zastavil se tu např. v roce 2009, kdy v Česku vyzvedl svou dceru. Ta u nás rok učila angličtinu, vzhledem k postavení jejího otce ovšem bylo dceřino pracovní angažmá v Česku drženo v tajnosti. V roce 2009 odletěla zpět do USA.
-------------- dva týdny nato byl v Bulharsku spáchán atentát a novinite.com první informovali. Bulharský mMinistr vnitra prohlásil, že atentátník měl v Bulharsku komplice, černý ale pravdivý humor
09. 08. 2012 | 02:14

Jindra napsal(a):

Na Kypr zase jezdí židovští rekruti a záložáci na dovolenou před nástupem do zbraně. A protože se domnívají, že jsou absolutně nedotknutelní, utíkají bez placení, ničí vybavení hotelů a mlátí a jinak obtěžují hosty....

To je zajímavé. Dělaljí to ale příslušníci všech armád světa. Lidé jsou různé, jak se dřív říkávalo. Mne by jen zajímalo, kdo autorku, tuto profesionální Židovku platí. Moc chytře nepíše, asi jí platějí blbě.
09. 08. 2012 | 10:41

xres napsal(a):

Asi je dobře že i u nás má Likud svou mluvčí. Ano, česká mluvčí Likudu promluvila - typická standartní demagogie. Člověk by mával rukou, jen tady jde o možnou reálnou válku proti Iránu. Jak se pod toto někdo může podepsat nechápu. Samozřejmě v novinách už následně žádná polemika není.
13. 08. 2012 | 18:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy