V Libanonu to opět vře

17. 01. 2011 | 16:43
Přečteno 4115 krát
Na Blízkém východě se zřejmě schyluje k dalším dramatickým událostem. Do popředí se tentokrát dostává Libanon, kde po době relativního klidu padla vláda. Současnou krizi vyvolal netrpělivě očekávaný výsledek tribunálu OSN, který vyšetřuje vraždu bývalého předsedy vlády Rafika Haririho.

Na Blízkém východě se zřejmě schyluje k dalším dramatickým událostem. Do popředí se tentokrát dostává Libanon, kde po době relativního klidu padla vláda. Současnou krizi vyvolal netrpělivě očekávaný výsledek tribunálu OSN, který vyšetřuje vraždu bývalého předsedy vlády Rafika Haririho. Podle zatím neoficiálních zpráv které pronikly na veřejnost, by výsledek vyšetřování mohl z vraždy obvinit členy hnutí Hizbaláh. Hizbaláh byl přitom součástí poslední libanonské vlády, kterou vedl syn zavražděného, Saad Hariri. Již dlouho se také Hizbaláh snažil zpochybnit neutralitu tribunálu a navíc požadoval, aby libanonská vláda přestala s tribunálem spolupracovat. To premiér Hariri odmítl, v důsledku čehož se Hizbaláh rozhodl z vlády odejít. To také vedlo k jejímu pádu.

Hlavní město Libanonu Bejrút bylo kdysi známé jako kosmopolitní a tolerantní metropole, které se přezdívalo Paříž Blízkého východu. Dnes je Berút, stejně tak jako celá země, rozdělen do enkláv podle náboženské příslušnosti. Dříve dominantní křesťané jsou stále více pod vlivem muslimů, kteří jsou zase často nesmiřitelně rozděleni mezi sunity a šiíty. Vyšetřování vraždy Rafika Harirího tak může vyústit ve výbuch násilí mezi náboženskými enklávami, které již Libanon zažil při občanské válce v letech 1975-1990.

Největší obavu vzbuzuje právě Hizbaláh, islamistické šiítské hnutí, který má k dispozi ozbrojené složky představující nejsilnější vojenskou sílu v zemi. Libanonská armáda sice tvrdí, že je připravena chránit stabilitu v zemi. V případě konfliktu s Hizbaláhem by ale zřejmě neměla šanci. Pokud se tedy Hizbaláh bude snažit odvrátit pozornost od výsledku vyšetřování eskalací sektářských rozporů, Libanonu hrozí výbuch násilí. Do bojů by se totiž mohli zapojit sunité a křesťané a Libanon by se náhle ocitl v podobné situaci jako během občanské války.

Ke stabilitě v Libanonu také nepomáhá to, že na jeho území se utkávají další blízkovýchodní země, které se snaží posílit svoji sféru vlivu v regionu. Tradičně nejaktivnější je Sýrie. Přestože s odstupujícím premiérem Haririm má Damašek poměrně solidní vztahy, hlavním partnerem zůstává Hizbaláh. Přes syrské území získává Hizbaláh vojenské vybavení a další pomoc. Tu by měl Hizbaláh pravděpodobně jistou i v případě konfliktu. Dalším méně viditelným hráčem je Saúdská Arábie, která jen s velkou nevolí sleduje posilování šiítského vlivu ve svém okolí. Po Íránu je to nově i Irák, kterému vládnou šiíté. Konflikt, který by vynesl do čela dalšího blízkovýchodního státu šiíty, tak není v zájmu Saúdů. Rijád se proto snaží uchránit současné status quo v Libanonu, které dělí moc mezi jednotlivé náboženské skupiny.

Klíčovou zemí, která ovlivňuje dění v Libanonu je Irán. Hizbaláh je jeho přirozeným spojencem a přes syrské území Teherán dlouhodobě šiítské hnutí zásobuje vojenskou technikou. I díky tomu je dnes Hizbaláh jednou z nejlépe vyzbrojených ozbrojených složek na Blízkém východě. Nestabilní situaci v Libanonu pozorně sleduje také Izrael. Jeruzalém se totiž připravuje na scénář, že Hizbaláh nebude riskovat občanskou válku a současnou politickou krizi se pokusí překonat eskalací napětí za hranicemi. Po válce s Izraelem v roce 2006 se Hizbaláh na tento střet intenzivně připravuje, podobně tak Izrael. Právě teď se světová diplomacie snaží konfliktu v Libanonu zabránit. Jak bude úspěšná ukáží už nejbližší týdny. Každopádně sevření Libanonu Hizbaláhem je zase o něco pevnější.

Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Realista napsal(a):

Paní Kalhousová, nebyl tedy nakonec z hlediska čistého pragmatismu a "realpolitik" pro Izrael lepší variantou Saddam v čele Iráku ? Nebylo by lepší by bývalo lepší nechat Irák a Irán se vzájemně neutralizovat ? Nebylo by bývalo lepší využívat a podporovat rozdělení islámu na Shia a Sunni a tím je neutralizovat ? Tak to např. po staletí dělala Británie ve své strategie "nadvláda moří - rovnováha na kontinentu", kdy podporovali vždy toho, kdo byl zrovna slabší...
17. 01. 2011 | 16:57

Sladký napsal(a):

Paní (slečno) Ireno,víte,co je to OBJEKTIVITA, NEPŘEDPOJATOST? Najděte si ta slova ve slovníku,stačí WIKI.A pak přemýšlejte, zda Vám něco z nich nechybí.Nemám ani tak na mysli tento článek,jde o celek, o vše,co o jedné z problematických oblastí světa píšete.
17. 01. 2011 | 16:59

Sladký napsal(a):

Realista, nic proti vašim myšlenkám,ale vy nebýt Čech?
17. 01. 2011 | 17:01

Ládik!!! napsal(a):

Arabové válčí zpravidla na jaře. V zimě je jim zima a v létě horko.
17. 01. 2011 | 17:05

Realista napsal(a):

Sladký: Já používám v komunikaci pouze angličtinu, takže se mi (asi z lenosti) nechce přemýšlet nad skloňováním či českými výrazu. Jinak já nejsem novinář či blogger, takže se s tím tak nemažu. Každopádně, když se to někomu nelíbí, nemusí to číst...
17. 01. 2011 | 17:08

Sladký napsal(a):

To realista- I dont mind, speak,(write) English,you are welcome.
17. 01. 2011 | 17:24

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Sladký, požádejte nějakého lékaře - stačí zvěrolékař, aby prozkoumal vaši dutinu lebeční, jestli vám tam něco nechybí. Podle vašich příspěvků evidentně ano.
17. 01. 2011 | 17:51

hovorka11 napsal(a):

Problém je, že Hizbaláh je uznáván právě proto araby, že jeho představitelé jsou popravováni teroristickými akcemi v různých částech světa. Komanda Mossadu tak vyjíždějí se zfalšovanými dokumenty a občas se jim stane, že vtrhnou do jiného patra a zastřelí tam odpočívajícího starého člověka, jako nedávno v Hebronu.
Vytvářejí tak vůči sobě oprávněnou nenávist ve státech, kde to praktikují a zbytečně vyvolávají nenávist vůči křesťanům. Např. v Íránu teroristickými náložemi zabili íránského vědce.
Kritika Hizbáláhu tak logicky v arabském světě vyznívá do prázdna, protože jsem přesvědčen, že až se svět otočí někam jinam, tak zas bude vyhnáno opět několik starousedlíků u izraelských hranic a budou tam postaveny další osady. Osobně jsem přesvědčen, že islámský radikalizmus s nejtvrdším jednáním je trvale pěstován a přiživován z USA a Izraele, protože klid není pro ně žádoucí v klidných zemích se nedá "legitimně" obsazovat území, ale u teroristů ano.
Izrael nesoudí, ale popravuje na cizích územích, v mezinárodních vodách, proto ho máme rádi jako šiřitele křesťanských tradic.
http://www.monitoruji.cz/ze-sveta/179473/dubaj-vyda-zatykace-na-netanjahua-a-sefa-mossadu-slibuje-tamni-policejni-prezident
17. 01. 2011 | 18:21

Občan napsal(a):

Paní Kalhousová, nechte Libanon na pokoji a raději se starejte, aby Vaše země nebyla neustálou hrozbou pro celý Blízký Východ.
Se svým vzděláním jistě máte možnost udělat něco pro to, aby vaše komanda nevraždila po celém světě, abyste konečně ukončili okupaci Palestiny, části Sýrie a malého kousku Libanonu, abyste konečně měli mezinárodně uznané hranice a vůbec se tak nějak stali respektovatelným státem.
17. 01. 2011 | 18:34

Habibi napsal(a):

Vážená slečno (paní) analytičko, pokud najdete čas, přečtěte si prosím níže uvedené odkazy. Vyjasní svojí zdrcující logikou všechny Vaše výtvory. Je ale na Vašem svědomí, co si z toho vezmete (Tato fakta nejsou tak dobře placena).
K Vašemu dalšímu snažení Vám dopomáhej Jehova, Aláh i Bůh.
P.S. - Jste legrační
https://www.youtube.com/watch?v=vD8Eghw1Bik&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=fx1ldODma3E
https://www.youtube.com/watch?v=z7SWFJT4vnQ&feature=related
17. 01. 2011 | 18:43

Patricie napsal(a):

Ireno, dělají si v Libanonu také takové starosti o nás?
17. 01. 2011 | 19:14

liberál napsal(a):

Problémem je že do Libanonu se stále chce vměšovat totalitní Sýrie, která podporuje teroristické hnutí Hizbaláh. Toto militantní šíitské hnutí nemá co dělat v parlamentu natož pak ve vládě.

Libanonská armáda by si na pomoc měla vzít Izrael aby společně zlikvidovali militantní Hizbaláh a uklidnili místní situaci. Čím víc zastřelí čenů Hizbaláhu tím lépe pro Libanon.
17. 01. 2011 | 19:19

Občan napsal(a):

Jooo, "Liberále", to budete muset zkousnout, že Hizballáh je v Libanonu dost populární a respektovanou politickou silou.
Sionisté od něj navíc dostali při své poslední agresi docela za vyučenou a navrch si to pěkně podělali bombardováním Bejrútu, takže mají utrum.
Nezbývá jim nic jiného, než škodit alespoň na dálku.
17. 01. 2011 | 20:03

dexx napsal(a):

Paní anglo-american "analytičce" se nelíbí Hizballáh v Libanonu. Jako obvykle účelově zamlčela, proč je tam tak toto uskupení populární. KDO mu k té popularitě dopomohl. No nic. Ať žije nezávislé zpravodajství a analýzy.
V současné době o přízeň muslimů, a to nejen v Libanonu, soupeří šíitská (Hizballáh) a sunitská islámská uskupení. Sunité jsou teroristé také a kdo ví, co hlásá wahhábismus, je mu to jasné. Šíitský Hizballáh podporuje Irán, kdežto ostatní islámská teroristická uskupení, inspirovaná wahhábismem, Saudská Arábie. A zde je jádro pudla. Saudové se jaksi nekritizují a nevíme proč? Přitom v letadlech 11tého září seděli právě Saudové. Usáma je ze Saudské Arábie, Saudská Arábie dává nejvíce peněz na výstavbu mešit a islámské buńky v neislámských zemích. A ví se o ní, že sponzoruje terorismus, i kdyby nebylo 11 září. V porovnání s jejími islámskými a teroristickými aktivitami je Irán trpaslík. Na rozdíl od SA, kde za vlastnictví bible je trest smrti a prakticky tam neexistují jinověrci(o právech žen nemluvě), v Iránu žije několika desetitisícová židovská komunita a praktikuje tam svou víru. Přesto je Saudská Arábie nekritizovatelná. Přesto chceme zaútočit na Irán a na na Saudskou Arábii, s jejím nelidským náboženským útlakem. Dokonce jsme viděli fotky a záběry bývalého prezidenta US Bushe, jak se líbe se Saudy a Ládíny. Ano, mají v jeho ropné firmě kontrolní balík akcií a rodiny spojují obchodní a přátelské svazky. Jestli to nebude náhodou tím, že Saudům patří nejméně 13 % (dnes už možná víc) ekonomiky USA a že budoucí prezident a zastupitelé v USA na svou volební kampaň musí získat peníze a pak oplátkou hájit zájmy "svých" donátorů?? Saudové, vlastnící část ekonomiky USA, přitom mají detailní znalost US ekonomického (a tudíž i politického)prostředí a bylo by nelogické, kdyby se na těchto finančních tocích nepodíleli, zvláště, když jsou obchodně napojeni přímo na US oligarchy:)

Přesto chceme zaútočit na Irán. Proč? Není to, čirou náhodou tím, že Irán je IDEOVÝ soupeř Saudské Arábie a napadení Iránu prospěje nejvíce právě jí?? :)
17. 01. 2011 | 21:33

Ing. N. napsal(a):

Vážená paní Kalhousová,
pokud byste chtěla být objektivní, tak byste musela uvést, že v novodobých dějinách Irán žádný z okolních států nenapadl. Jiné je to s Izraelem, který trvale vyvolává na Blízkém východě nepokoje a války. Političtí představitelé Izraele nepokoje potřebují, aby mohli zabírat další a další území, na která nemají nárok. (Podle bible Kenáanská země židům nepatřila. Abrahám tam přišel jako HOST a koupil si tam kousek země pro svoji hrobku a hrobku své ženy Sáry.)
Trvalý neklid a ohrožení,kterému jsou svými politiky v Izraeli záměrně vystavováni prostí židé je neomluvitelný zločin.
17. 01. 2011 | 22:48

Petr z Tábora napsal(a):

Pěkný příspěvek paní Kalhousová. Libanon má smůlu, že se tam střetávají vlivy mnoha států a ideologií. A odnesou to obyčejní Libanonci.
18. 01. 2011 | 07:11

Sladký napsal(a):

Válečný štváči,neřeš na co nemáš.Chápu tvůj problém s mozkem,obrať se na mikrobiologa, třeba ho někde v nějakém tvém klku najde.
18. 01. 2011 | 07:55

Jirka napsal(a):

Mozna by stalo za zminku, kdyz uz se tu pise o Libanonu, Hizbalahu(kterej vzniknul po brutalni izraelske invazi do Libanonu, pri ktere nejmoralnejsi armada na svete pobila tisice a tisice civilistu) zminit treba to, jak si Libanon opakovane uz od leta minuleho roku stezuje u OSN na provokativni lety izarelskych stihacek nad jeho uzemim,ktere se poslednich par mesicu deji s temer deni pravidelnosti,vcetne provokativnich preletu cele letky primo nad Bejrutem. Ci na to jak IDF uz od zacatku minuleho leta masiruje verejnost jakymisi ukryty zbrani ve skolach(PR je to,co jde Izraeli s lidmi jako Vy nejlepe) apod v jiznim Libanonu(staci pozorne sledovat Haaretz a jine izraelkse deniky), jak to bylo SKUTECNE s nedavnou prestrelkou na izraelsko-libanonoske hranic a podobnymi provokacemi.
Holt po tom vyprasku, co IDF se svyma super modernima zbranema dostala od par srdcaru v roce 2006 je jasne,ze pomsta- ano pomsta - prijde. To nic nemeni na tom ze tehdy roztrileli pulku Bejrutu a jizni Libanon zaseli kazetovymi bombami ve vetsim mnostvi nez bylo pouzito v Kosovu-dva dny pred podepsanim primeri. Ty bomby tam farmare vrazdi dodnes.
Je vzdycky problem,kdyz lide jako Vy, co se rozhodne nedaji povazovat za nestranne, nam tu jsou podsouvani jako odbornici ukazujici vzdy prstem na jednu stranu. Nebo vlastne na vsechny, jen nee na tu modro-bilou, ktera ignorovala vice rezoluci OSN nez vsechny "darebacke" staty dohromady a z mezinarodniho prava si udelala toaletni papir
18. 01. 2011 | 11:27

alna napsal(a):

To Realista:

Samozřejmě, že by to bylo lepší, ale vysvětlujte takové složitosti Američanům.
18. 01. 2011 | 12:47

don Pedro napsal(a):

Proč paní Kalhousová, když v závěru svého článku vyjmenovávala země, které se pokouší posílit sféru svého vlivu v regionu, úplně zapomněla na USA a Izrael? Takové opomenutí je od absolventky Anglo-Americké a Jeruzalémské univerzity trestuhodné...
18. 01. 2011 | 13:44

Ing. N. napsal(a):

Vyšetřování vraždy ministerského předsedy Rafiga Haririho.

Speciální tribunál pro Libanon (STL), podporovaný západními státy a Izraelem, vyšetřuje vraždu ministerského předsedy, přičemž se očekává, že budou obviněni Hezbollah, Syrie a Irán. Vyhlášení tohoto obvinění má vyvolat napětí a rozkol v Libanonu, vedoucí k občanské válce.
Kolem jednání soudu je plno otazníků, protože se ukázalo, že několik svědků vypovídalo falešně. Navíc, v Libanonu bylo v poslední době zatknuto 70 osob, které prováděly špionáž ve prospěch Izraele. Tři z nich byly vysoce postavené osoby z libanonské armády a bezpečnosti. Dále byli zatknuti tři lidé, kteří pracovali v oblasti telekomunikací a kteří infiltrovali mobilní síť ALFA tak, aby poskytovala informace Izraeli (software a speciální chipy do vysilačů).
Komise STL staví svá obvinění na záznamech z telekomunikací, což se v Libanonu všeobecně nepovažuje za průkazné, protože není problém informace získané špionáží v mobilní síti záměrně zkreslit.
Nezbývá nic jiného než čekat zda STL vezme v úvahu záměrně zkreslené informace a pokud ne, jak se vyvine situace v Libanonu, tzn. zda se v zemi skutečně podaří vyvolat občanskou válku.
Domnívám se, že by to nikdo v minulosti tolik zkoušené zemi nepřál.
18. 01. 2011 | 14:32

JAHA napsal(a):

Ad:Ing. N.
"Speciální tribunál pro Libanon (STL), podporovaný západními státy a Izraelem, vyšetřuje vraždu ministerského předsedy, přičemž se očekává, že budou obviněni Hezbollah".
Uz nazov teroristickej organizacie Hizballah, v akom tvare to pisete, pre znalych ludi vypoveda, z akeho prostredia, alebo v ci prospech pisete. Ano, trochu znali vieme, ze Hizballah je v mysliach mnohych MOSLIMOV v Libanone (a bohuzial neznalych realii poslednych 20 rokov i inde vo svete)chapany ako nejaka dobrovolna, mierumilovna, humanitarna organizacia podporujuca beznych drobnych ludi v ich dennodennych starostiach v roznych oblastiach, od skolskych az po socialne. Povedali by sme - humanitarna organizacia! Trochu informovanejsi vedia, ze je to najvacsia NELEGALNA armada (inac jednoducho povedane teroristicka uderka) na uzemi Libanonu, siriaca v skolskych osnovach nenavist voci vsetkemu nemuslimskemu a nesitskemu, a to od utleho veku. Dalej vieme, ze sa nestiti bojovat skryta pod "suknami" (moslimky nemaju sukne!) zien a za zivimi tercami z deti. Posledny konflikt to jasne preukazal. Samozrejme tiez vieme, KTO ich plati, financuje, organizuje. Sfanatizovane verchusky siitskeho Iranu. PROTI voli jeho obyvatelov, ako sa jasne ukazalo v doteraz najvacsich (a zdanlivo neuspesnych) protestov NORMALNYCH Perzanov a Medov v Irane proti FANATIZMU tamojsieho rezimu.
Takze, tie Vase dalsie komentare ani nepotrebuju komentar. Len otazku. Nadalej podporujete premenu jedneho NORMALNEHO statu na Blizkom i Dalekom Vychode, ktory dokazal desatrocia udrziavat status tolerancie rasy, nabozenstva a povodu na ajjatolahovsku ruinu? Nadalej podporujete premenu jedneho fantastickeho mesta, "Pariza vychodu" na ruiny, len aby ste odtial vypudili inac zmyslajucich? Allah Vam to spocita. Ale inac, nez si myslite!!!
18. 01. 2011 | 17:04

Ing. N. napsal(a):

(jaha)
Patřím mezi přesvědčené ateisty a přeji si, aby všichni lidé v Libanonu a i jinde se domlouvali pouze mírovými prostředky a nikoliv válkou.
18. 01. 2011 | 17:39

Honza999 napsal(a):

Vytanula mi na mysl otázka...

Proč se OSN vnucuje do nějakého vyšetřování v Libanonu?

Když v Americe odstřelili Kennedyho, OSN neprojevila sebemenší snahu vměšovat se do vyšetřování. Že se do vyšetřování smrti Kennedyho nemohla motat, protže jí do toho bylo kulový? Tak to jí dnes je i do vyštřování událostí vLibanonu.
18. 01. 2011 | 18:08

camponotus napsal(a):

V Libanonu to moc vřít nemůže, protože chybí to hlavní a to je voda. I řeka Jordán je skoro vyschlá a i v Izraeli nezaprší a nezaprší. Podle toho co jsem četl od judaistů, tak se to tam pralo a vraždilo od nepaměti, takže nic nového pod sluncem. Stačí číst v Talmudu a hned je jasné, že místní dějiny spočívaly ve vzájemném vyvražďování, tam je to zřejmě národní sport. Občas do toho sršního hnízda nekvalifikovaně zašťourá nějaký moula z americké administrativy a už se to mele. Pokud neexistoval stát Izrael, tak to ještě relativně končilo jen kočováním a občasnými kopanci, po druhé WW se to změnilo a situace je čím dál tím horší a napjatější. Ani se nedivím Iránu, že vyvíjí jaderné zbraně, když je má Izrael a má v negevské podzemní laboratoř na obohacování uranu a armádu centrifug. Kdo s čím zachází, tím i schází říká staré české přísloví.
18. 01. 2011 | 18:46

JAHA napsal(a):

Ad: Ing. N.
Ak to teda ako presvedceny ateista myslite vazne, co pisete na moju reakciu, ako mozete napisat toto:
"Speciální tribunál pro Libanon (STL), podporovaný západními státy a Izraelem, vyšetřuje vraždu ministerského předsedy, přičemž se očekává, že budou obviněni Hezbollah, Syrie a Irán."
To myslite VAZNE? To je nezaujate?

"Vyhlášení tohoto obvinění má vyvolat napětí a rozkol v Libanonu, vedoucí k občanské válce."
To myslite VAZNE. To je nezaujate?

Nezbývá nic jiného než čekat zda STL vezme v úvahu záměrně zkreslené informace a pokud ne, jak se vyvine situace v Libanonu, tzn. zda se v zemi skutečně podaří vyvolat občanskou válku.
To myslite vazne? To je nezaujate?

Vazeny pane. Pokial teroristicky Hizballah podporovany Iranom vratane zbrani sa nemiesal do vnutornych zalezitosti Libanonu, bola to JEDINA krajina na Blizkom a Strednom vychode, kde v POHODE zili vedla seba moslimovia, krestania, inoverci a neveriaci. Do doby, kym sa tam neprestahovali palestinski banditi a teroristi, ktorych vyhnali zo vsetkych (moslimskych) krajin (Syria, Jordansko, Egypt...). Ti zacali terorizmus na uzemi Libanonu a premenili tuto niekedy prekrasnu krajinu a jej hlavne mesto na ruiny, ktorymi su doteraz.

Doporucujem Vam, ako ateistovi, aspon si precitat dejiny Blizkeho vychodu, stav politicky, nabozensky...pred 30 rokmi a teraz, vratane ekonomiky, kultury, nabozenstva...Kazdy SUDNY ateista vie, na ktoru stranu sa ma priklonit.
18. 01. 2011 | 18:52

Ing. N. napsal(a):

(jaha)
Informace, které jsem uvedla jako "Vyšetřování vraždy ..." můžete nalézt v angličtině na internetu. Nevymyslela jsem si je a navíc jsem neměla v úmyslu kohokoliv popudit. Je přece na vás, abyste je kvalifikovaně vyvrátil, větu po větě. Patří to k diskusi bez emocí u lidí, kteří mají dobrou vůli hledat řešení problémů ve společnosti se vyskytujících.
Pro vaši informaci - často si čtu v knize Dějiny židovského národa, kterou napsal Paul Johnson.
18. 01. 2011 | 19:22

H. napsal(a):

Izrael,Libanon a co nam k budoucimu vyvoji rikaji zpravy Wikileaks?
http://ism-czech.org/?p=439
aneb jak poznamenal kdosi vysse, je zvlastni ze zajmy Izraele a USA odbornici vypadly
19. 01. 2011 | 09:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy