Co s jaderným Íránem?

10. 11. 2011 | 09:00
Přečteno 5966 krát
Írán směřuje k výrobě jaderné zbraně. S touto informací přichází Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE). Tato agentura vydává své zprávy o stavu íránského jaderného programu pravidelně již mnoho let.

Írán směřuje k výrobě jaderné zbraně. S touto informací přichází Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE). Tato agentura vydává své zprávy o stavu íránského jaderného programu pravidelně již mnoho let. Ale zatímco po vedením egyptského Al Baradeje byly tyto zprávy velmi obecné, nový šéf MAAE, japonský diplomat Jukiya Amano, zaujal jiný postoj. Na základě zpráv z mnohých tajných služeb a práce vlastních inspektorů sestavil obrázek, který ukazuje jaké nutné kroky již Írán splnil pro získání jaderné zbraně. MAAE tak překvapivě vyvrací odhady amerických tajných služeb, které dospěly v roce 2007 k závěru, že Írán se nepokouší o vývoj jaderné hlavice s cílem umístit ji do balistické střely. Pravdou je, že tato zpráva byla vydána pod vlivem špatného odhadu situace v Iráku z roku 2003 a i možná proto byl cíl íránské jaderného programu Američany podhodnocen.

Zpráva MAAE může znamenat bod zlomu ve vztahu Západu k Íránu. Ten si totiž musí nyní upřímně zodpovědět na otázku, jestli připustí, aby se Írán stal jadernou mocností a jakou cenu je případně připraven zaplatit, aby mu v tom zabránil. Možností, jak Teherán zastavit, ubývá. Počítačový virus Stuxnet, pravděpodobně společná práce Israele a USA, a cílená likvidace íránských jaderných vědců, působí Teheránu problémy, od pokračování ve vývoji směrem k jaderným zbraním ho to ale neodradilo. Existující sankce samotnou podstatu íránského režimu také neohrožují. V reakci na zprávu MAAE jsou slyšet výzvy k tomu, aby OSN přistoupilo k tvrdším sankcím. Je ovšem otázkou, na základě jakých sankcí by byl Teherán přinucen své jednání přehodnotit. Nabízí se sankce proti bankovnímu sektoru a především proti vývozu íránské ropy a plynu. To by ale znamenalo bezprostřední nárůst cen těchto surovin, což je situace, které se v době ekonomické krize hodlá mezinárodní společenství vyhnout. Navíc bez podpory Ruska a Číny, které jsou stále velmi zdrženlivé, je uvalení takových sankcí nereálné.

V neposlední řadě je stále na stole vojenský útok. O této možnosti se nyní hlasitě mluví v Izraeli, jehož samotnou existenci Írán opakovaně zpochybňuje. Ovšem i pro moderně vyzbrojené izraelské letectvo se zdá útok na íránská jaderná zařízení, která jsou rozmístěná na mnoha místech a často hluboko pod zemí, příliš velké sousto. Poslední varování ze strany Izraele, že vojenský útok je reálnou možností, ovšem možná není jen dalším kolem psychologického nátlaku na Írán.

Britský Guardian napsal, že britské ozbrojené složky se chystají na možnou podporu amerického vojenského zásahu proti Íránu. Důvodů pro americkou intervenci právě nyní není málo. USA se stahují z nestabilního Iráku, což sníží americkou přítomnost v oblasti a budoucí intervenci by nebylo snadné politicky prosadit. Nestability v Iráku může pro posílení svého vlivu využít právě ambiciózní Írán. Tento scénář děsí především Saúdskou Arábii, spojence USA, která se obává, aby Teherán neměl zálusk i na její ropná pole. Šíitský Írán i bez jaderných zbraní je nejvyzbrojenější stát v oblasti a ropné sunnitské země se jeho narůstajícího vlivu právem obávají. Pokud by měl být americký zásah proti Íránu efektivní, bude třeba zničit nejen jaderná zařízení, ale také jeho námořní síly. Jinak hrozí, že odvetou Teheránu bude útok na Hormuzský průliv, který je klíčovou tepnou pro vývoz ropy z Perského zálivu. Oslabení i konvenčních sil Íránu je tak lákavou možností nejen pro USA, ale především pro arabské země v regionu.

Přesto je zatím předčasné vyvozovat, že Západ se chystá na vojenské řešení. V USA začíná předvolební kampaň a hlavní téma bude ekonomika a útok na Írán by k ekonomické stabilitě nepřispěl. Jasné je ale to, že zpráva MAAE ukázala na tikající problém. A je na světovém společenství, jak se s tím vypořádá.

Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

martys napsal(a):

o čem je tento článek? co chtěl autor světu sdělit? ějak mi v něm unikla jákákoliv novinka
10. 11. 2011 | 09:12

Ládik!!! napsal(a):

To nedopadne dobře. Brzy se otevřou obchody s atombordelem.
10. 11. 2011 | 09:13

Michal Macek napsal(a):

Ladik

strely Sabab sebo jaxe to menuje dostreli max do bulharska spis bych mel obavy byt izraelem
10. 11. 2011 | 09:18

gaia napsal(a):

no totok, to si ti Íránci dovolují dost,jadernou velmocí přeci může být jen Česká republika!
10. 11. 2011 | 09:22

bella ciao napsal(a):

"Důvodů pro americkou intervenci právě nyní není málo."
Zejména drtivá porážka, která očekává George W. Obamu (jak mu říkají na AToL) v prezidentských volbách. Proto má být reakce Spojených států BEZPRECEDENTNÍ. Čti: jaderná válka.
Nejvyšší čas si pustit jeden starý film s Dustinem Hoffmanem.
10. 11. 2011 | 09:29

bella ciao napsal(a):

Americké tajné služby, kterých je asi 60 a vládnou rozpočtem, který by naši republiku rok živil bez práce, se mýlily v roce 2002/3 s Iráckými zbraněmi hromadného ničení. Nebo, jak říká Valerie Plameová, se chtěly mýlit.
Pak se tedy zřejmě také mýlily v roce 2007 s Iránkými ZHN. To už jsou dva katastrofální omyly implikující smrt miliónů lidí.
Bylo by lepší, kdyby se teď kvůli volebním ambicím jedné černé loutky nechtěly mýlit znova.
10. 11. 2011 | 09:37

Presl napsal(a):

Kalhousová- nebude to náhodou s těmi jadernými zbraněmi jako u Saddáma - dáme válku a když se po válce zjistí že Saddám měl pouze zbraně které mu dodala USA, už to bude prd platné.
Takže co navrhujete s tím Iránem -uděláme jim bezletovou zonu nebo humanitární bombardování a pak se uvidí ???
10. 11. 2011 | 09:44

Ládik!!! napsal(a):

MM,
když bude jihovýchodní vítr - i to Bulharsko stačí na to, aby kdejaký hypochondr žádal u doktora atombordel na předpis. Movití si koupí slušivý model za vlastní. Už dlouho nám nikdo neměřil xichty kvůli plynové masce.
10. 11. 2011 | 09:45

On napsal(a):

No jo, ale proti komu budeme dále budovat obranný protiraketový systém, poté co bude zničen virtuální a patrně neexistující Iránský program jaderných zbraní? Po předchozích zkušenost, by se mnohým mohlo zdát, že podobná prohlášení a zdůvodnění produkovaná USA, Izraelem a jakousi organizací mají nanejvýš cenu smradlavého prdu.
10. 11. 2011 | 09:50

krajan napsal(a):

Naprostý souhlas s nickem Presl.Milá paní,označte mi válku,ke které nebyly naprosto vykonstruované důvody,počínaje Gliwicemi přes Tonkinský záliv až k tomu Saddámovi.Samozřejmě se dá jít hlouběji do historie. Běhá mi mráz po zádech,když čtu současné zpravodajství a komentáře k Íránu.
10. 11. 2011 | 09:59

Občan napsal(a):

Paní Kalhousová,

zpráva MAAE s ničím takový nepřichází.
Stejně jako ve zprávách, na politickou objednávku zmanipulovaných, k Iráku, jsou tam obsažena nepodložená PODEZŘENÍ NA MOŽNOST. Nic víc. ANI JEDEN konkrétní důkaz o tom, že by se Írán pokoušel vyrobit jadernou zbraň.

Vaše drzost zřejmě nezná mezí a budete to zkoušet znovu a znovu a znovu. Zapomínáte však, že v ČR máme se sionisty dost špatné zkušenosti a jste tudíž zcela důvěrynehodní.

Západ si nemusí nic, Kalhousová. Zejména nemusí vůbec nic ve vztahu k Izraeli. Chcete válku, máte ji mít - sami za sebe. Nikoli Írán, ale Izrael je světovou hrozbou č. 1, protože klidně vyvolá WWIII. Nikoli Írán, ale Izrael neustále někoho napadá, okupuje, okrádá, vraždí, vydírá, zastrašuje. Nikoli Írán, ale Izrael má jaderné zbraně a je natolik šílený, aby je použil. Vaši potentáti se v tomto smyslu letos nechali asi třikrát slyšet veřejně a vaše vraždění íránských vědců opravňuje Írán už teď k tomu, aby Izrael srovnal se zemí.

Nevidím jediný důvod, proč Írán zastavovat, i kdyby si jaderné zbraně chtěl skutečně opatřit. Jednak to bude znamenat protiváhu sionistické hrozbě a druhak lepší krytí zad Rusku a Číně. Čím dříve je bude mít, tím lépe.

Znovu říkám, Kalhousová - chcete válku, máte ji mít. Za své a jen a jen sami za sebe. Po WWII jste měli nějakou dobu jakousi podporu; tu jste však beznadějně pohřbili svým militantním sionismem, plně srovnatelným s nacismem.
10. 11. 2011 | 10:02

Kolečko napsal(a):

Paní Kalhousová,v Izraeli školená propagandistka,nám chce neápadně podsunout,že s Iránem máme problémmy,Evropané,ačkoli ve skutečnosti je to výhradně a především problém Izraele.Pozoruhodné na celé situaaci je i to,že Izrael může podle paní Kalhousové vlastnit atomové zbraně,Izrael může ignorovat Mezinárodní agenturu pro atomovou energii,nikdy nevpustit její inspektory na své území ,ale nikdojiný to nesmí.Máme tu prostě nové nadlidi.
10. 11. 2011 | 10:04

schlimbach napsal(a):

Paní autorko - přečtěte si po sobě prosím svůj blog ještě 2x - 3x, zamyslete se a potom mi napište, jestli vidíte za svým textem statisíce mrtvých civilistů - dětí, žen i mužů, zda vidíte rozvrácenou infrastrukturu, zamořená území, zda slyšíte ten pláč a nářek nevinných obětí ...

Ještě mám jeden dotaz - Bůh byla žena? Vy?

Musím napsat, že jsem zhnusen s jakou přezíravou lehkostí jste nakydala své myšlenky na tento blog. Z jedné strany jsem šťasten, že žiji v přelomové době, kdy světlo zahání tmu, z druhé strany jsem smutný z toho, že ta tma má stále ještě dost síly na to, aby nadělala vemi velké svinstvo ve světě, než bude muset zaniknout.
10. 11. 2011 | 10:05

Bé napsal(a):

Povězme si to upřímně a na rovinu. Íránská ropa není ve správných rukou a nějaký bubák íránské jaderné zbraně je jenom zástupný problém. Po hledání ZHN v Iráku a "ochraně civilistů" v Libyi (Husajn a Kaddáfí již byli odevzdáni mezinárodnímu soudu, ropa v obou zemích byla osvobozena a jejich směřování, měnová politika ... navráceny na správnou cestu)) přichází do hledáčku humanitárních velmocí židokřesťanské tradice další bubák.

Mezinárodní diplomacie míru, humanity, pravdy, lásky, Trvalé svobody a ochrany civilistů již začala podnikat nezbytné kroky, které pozmění tuto disproporci a vrátí věci do přijatelného stavu. Třeba pomůžou k moci nějakému demokratovi typu šáha Páhlaví anebo Džalíla a ustavení demokratického šariátu. prním z těch kroků bylo zadržení íránských diplomatů, kteří údajně připravovali na americké půdě (kde taky jinde že?) vraždu saudského diplomata. Dalším krokem je vytahování bubáků íránské jaderné hrozby. Přitom zůstává zcela bez povšimnutí, že mírový "demokratický" nejmenovaný stát v blízkosti Íránu má podobných zbraní neoficielně kolem 300 kousků.

Přesto všechno je íránský bubák - vždyť i kdyby regionální mocnost usilovala o jadernou bombu v řádu pár kousků, zajisté to není proto, že zoufale potřebuje odstrašující prostředek ale proto, že chce promptně napadnout někoho, kdo těch kousků a s mnohem větší ničivou silou, přesností... má stovky anebo tisíce.

Toto vyvolávání íránských duchů nezávislými politiky, politölogy a pisálky by se docela dobře hodilo do pořadu Věřte - nevěřte.
10. 11. 2011 | 10:06

Tomáš M napsal(a):

Docela by mne zajímalo nějaké přesné vymezení kdo smí mít jaderné zbraně a kdo ne. Platí jenom to, že my západní demokrati je máme a kdyby je chtěl někdo jiný , je jasný zločinec???
10. 11. 2011 | 10:10

Divobyj napsal(a):

Ládíku!!!

po ránu jste mi vylepšil náladu.Díky Vám se neleknu,když mi před ksichtem obvoďačka náhle rozevře ty podivné,placaté nůžky.
10. 11. 2011 | 10:13

Béda napsal(a):

Paní Kalhousové a spol. doporučuji velice pozorně nastudovat tuto mapu:http://www.outsidermedia.cz/Iranska-hrozba-Americe-a-svobodnemu-svetu-1.aspx
10. 11. 2011 | 10:15

jozka napsal(a):

Nebyl by odkaz, jak Iran opakovane zpochybnuje existenci Izraele?
10. 11. 2011 | 10:36

Vlkodav napsal(a):

Největším problémem bude, jestli se Irán o atomovou technologii podělí s dalšímy "demokratickými" zeměmi. To bychom pak stáli před další studenou válkou. Bohužel na ni možná bude stačit jedna atomovka v rukou Iránců a celý svět je najednou vydíratelný. Hrozná představa.
10. 11. 2011 | 10:42

Občan napsal(a):

To jozka:

Nebyl. Nikdy totiž žádný neexistoval. Vždy se jednalo o úmyslně překroucená vyjádření představitelů Íránu k sionistickému režimu - nikoli k židovstvu jako takovému a nikoli k Izraeli jako takovému. Eventuálně o důrazná upozornění, že v případě napadení se bude Írán bránit velmi citelně pro agresory.
10. 11. 2011 | 10:45

Ing. N. napsal(a):

(autorko)

píšete:
"Ale zatímco pod vedením egyptského Al Baradeje byly tyto zprávy velmi obecné, nový šéf MAAE, japonský diplomat Jukiya Amano, zaujal jiný postoj"

Vy přece víte, že Al Baradej musel být vyměněn, protože nebyl ochoten zkreslovat zprávy o iránském jaderném programu dle diktátu Izraele. Byl vybrán nový šéf MAAE, který je samozřejmě vstřícnější a který je ochoten plnit to, co se mu "doporučí".

Pokud zaútočí Izrael na Irán, bude to znamenat na mnoho desetiletí celosvětové odsouzení židů tak jako tomu bylo už mnohokrát v dějinách lidstva.

V Haaretzu jsem si včera přečetla článek, který dává světu určitou naději, že ke konfliktu nedojde. Do války se sice hrne izraelský ministerský předseda, ale ozbrojené složky jsou v současné době proti. Dokonce se začínají smiřovat i s tím, že by Irán v budoucnosti jaderné zbraně vlastnil. Přiznávají, že to není tak neobvyklé když sousední,nepřátelské země,jako je např. Indie a Pakistán mají jaderné zbraně.

Doufejme, že nakonec zvítězí rozum a že se najde dostatek zodpovědných občanů Izraele, kteří tento připravovaný hazard svým politikům zatrhnou.
10. 11. 2011 | 10:45

jozka napsal(a):

Vlkodav:

Jak casto Iran vyhrozuje jine zemi napadenim?
10. 11. 2011 | 10:46

Béda napsal(a):

Vlkodav,

jak by řekl Miloslav Šimek: "Ještě ji nemá ale už by se dělil".

Přitom právo mít jadernou zbraň mají jenom "demokratické, mírové, humanitární, svobodu nesoucí" státy, které ji zaručeně použijí jenom v preventivním, "obranném" zájmu.
10. 11. 2011 | 10:46

Béda napsal(a):

K příspěvku z 10:15

Kontrolní otázka: S armádama kterého státu má Írán společnou hranici?
10. 11. 2011 | 10:52

Vlkodav napsal(a):

jozka:

Mahmúd Ahmadínežád chce vymazat Izrael z mapy světa, jak sám říká. To vám nestačí?
10. 11. 2011 | 10:55

aga napsal(a):

Ing.N

Hezký příspěvek. Přeju izraelským občanům i nám všem, aby rozum zvítězil nad funamentalistickým fanatismem.
10. 11. 2011 | 10:58

Béda napsal(a):

p. Kalohousová,

Írán není doposud PROKAZATELNĚ "jaderný". Namístě by byla spíš otázka: Co s těžce jaderným Izraelem? Zajímavé, že to nikoho nezajímá. Nemyslíte?
10. 11. 2011 | 11:03

Grandmaster napsal(a):

Dobry blog,
ktery okamzite svolava antisionisty na barikady.
Za vsechny 'anti' to snad nejlepe vyjadril Obcan:
1. Neexistuje zadny dukaz, ze by se Iran pokousel vyrabet atomove zbrane. Otazka je, jak to tento vsevedouci znalec vi?
2. A pro jistotu se ma Izrael uz ted srovnat se zemi.
To je ta spravna muzika!
V napjatem ocekavani na dalsi 'jasnovky' od antipratelu Izraele (ted uz jen cekam, az se ozve ataman!) koncim.
10. 11. 2011 | 11:08

jozka napsal(a):

Vlkodav:

Zdroj?
10. 11. 2011 | 11:11

Gadžo napsal(a):

Válku v Iránu nebrat
Co kdyby jsme raději řešili domácí problémy. V Jugoslávii uklidnilo situaci humanitární bombardování. Tak co uděláme s tím šluknovskem???
10. 11. 2011 | 11:13

MARNOV napsal(a):

Dřívější civilizace "Západní demokracie" je pohřbena. Už není. Atomové zbraně však tyto státy mají nadále. Jak dlouho bude trvat než jejich použití povolí stádo bílých koní? Pro mne je větší hrozbou to stádo ...
10. 11. 2011 | 11:17

Iwan napsal(a):

Mě překvapuje, s jakým klidem autorka mluví iránských jaderných vědcích jako o legitimním cíli pro likvidaci. Co by se stalo, kdyby nám najednou Irán nebo jiná muslimská země či organizace začal vraždit naše jaderné fyziky? Asi by se nám to moc nelíbilo a začali bychom zase něco křičet o odporném muslimském terorismu, že?
10. 11. 2011 | 11:18

TomášL napsal(a):

Dobrý den autorko,

trochu jsi zaspekuluji. Dle mého názoru se války vyhrávají na mediálním a ekonomickém poli. To, že bude mít Írán nějaké jaderné hlavice, dle mého názoru, nic neznamená. I samotné íránské vedení si je vědomo, že po použití svých jaderných zbraní by byla odplata úděsně-strašlivá. A řečnická otázka: proč nesmyslně přijít o to, co je jisté, a pouštět se do toliko riskantního hazardu? Pokud jde o technologie výroby, tak je toliko obtížná, že je ji možné předat pouze státnímu útvaru, který má dostatek lidského i ekonomického potenciálu. Zde máme příklad ze KLDR, která předání technologie neučinilo, neboť by došlo k naprosté izolaci státu a protiofenzívě na poli ekonomickém bez jakéhokoliv zastání ve světě.

Dle mého názoru by se přesto mělo zaútočit na Írán z důvodu, že r.1978 a americké rukojmí se nezapomíná. Írán prostě musí jednoduše pochopit, že nelze močit proti větru bez následku.
10. 11. 2011 | 11:21

jozka napsal(a):

Iwan:

obracene by to samozrejme byl barbarsky terorismus, znameni neucty k zivotu a projev nasilnicke povahy islamu :-)
10. 11. 2011 | 11:25

ujo napsal(a):

Příští článek autorky se jistě bude jmenovat: Co s jaderným Izraelem?
10. 11. 2011 | 11:26

voroshilov napsal(a):

Co s jadernym Pakistanem kde vsude pobihaji Bin Ladinove(nestihaji je pohrbivat do more ktere tam neni)a,pani Kalhousova?
10. 11. 2011 | 11:36

Béda napsal(a):

jozka,

v případě likvidace íránských jaderných vědců (bez ohledu na to, na čem bádali) cizími agenty na íránské půdě, jde o akt mezinárodní obrany míru, demokracie, svobody, humanismu, pravdy a lásky. V případě, že by se něčeho podobného chtěli recipročně odvážit íránští tajní agenti v cizině, šlo by o akt mezinárodního terorismu a důvod pro okamžité vypovězení války Íránu.
10. 11. 2011 | 11:38

culter napsal(a):

není nad objektivitu a kdo jiný nežli autorka článku , absolventka politologie na Hebrejské univerzitě v Jerusalémě, mohl by býti objektivnější. Konečně i já, stále tápající tmou neobjektivity, vidím paprsek objektivity, jenž tak nezištně šíří praporečník míru Irena Kalhousová.
10. 11. 2011 | 11:44

jozka napsal(a):

technicka, klimente jefremovici... pakistan more ma.
10. 11. 2011 | 11:49

Občan napsal(a):

No, pokud sionistická armáda ustoupí barovému vyhazovači a neúspěšnému hokynáři, o vánocích nás čekají zajímavé ohňostroje.

Nejprve se dočteme v noticce na 16. stránce o "bezpečnostní operaci izraelského letectva proti utajovaným vojenským kapacitám Íránu" a poté palcovými titulky na prvních stranách o "barbarském bombardování mírumilovného Izraele íránskými antisemity", načež budou následovat kusé zprávy o tom, jak "RB OSN odsouhlasila vojenskou intervenci proti Íránu, který bezdůvodně napadl Izrael". O tom, že Izrael agresi začal, už nikdy nikde nebude napsáno ani písmeno.
Zpochybňování tohoto scénáře se stane závažným trestným činem, za který bude hrozit trest odnětí svobody až na tři roky a následné tresty ekonomické povahy.
10. 11. 2011 | 11:53

voroshilov napsal(a):

Takhle to to bude s jadernym Iranem.
Otevrenou valku ted po debaklu v Libyji si nemuze dovolit ani Obama,ani miniBonapart(jsou pred volbami),jiste pudlici strejdy Sama vzdy vstanou na zadni ale zacinat vojensky konflikt ted v dobe globalni krize a dluhu eurozony?Nata do toho ted nepujde,Izrael samotny ma silnou armadu pro obranu ale nikoliv pro utok,jestli zacne pozemni ofenziva(Iran vsak ma obrovskou rozlohu,hory a skvela opevneni)s druhe strany na zemi zaslibenou se vrhnou Palestinci,to nikdo riskovat nechce,takze zustane jenom u bombardovani a likvidaci tech vedcu,to vsak vlada Achmuda prezije a jeste bude kazat:Vidite kdo je agresor a proc musime zbrojit?!
Patova situace,pani Kalhousova!
10. 11. 2011 | 12:23

TomášL napsal(a):

voroshilove

Bral jste ve své úvaze fakt, jak mají rozprostřené vodní zdroje pitné vody? A že 80% země jsou neobydlené pouště? Co by to znamenalo pro Írán, kdyby se zaútočilo na tento zdroj?
10. 11. 2011 | 12:45

češka napsal(a):

To autorka
Až mezinárodní kontroloři, mezi nimiž podstatnou část budou tvořit Arabové, po důkladné kontrole Izraelského zbrojního arsenálu dojdou jednohlasně k závěru, že Izrael žádné jaderné zbraně nemá, bude se o čem bavit.
Jinak jakýkoli zásah na uzemí okolních států je teroristickým činem.
Stejně jako je zvrhlostí bránit palestinským rybářům , které po staletí živil rybolov ve Středozemním moři, vykonávat jejich činnost.
Skuste bránit v rybolovu Řekům, Italům, Francouzům nebo Skandinávcům.
Na všechny platí stejný metr.
Kdo schvaluje Izrael, schvalije Hitlerův plán na vystěhování Čechů někam do Ruska.
10. 11. 2011 | 12:47

voroshilov napsal(a):

TomasL:
Bral jste v uvahu ze Iran ma protiletecky kompleksy S-300 a nebude vahat je pouzit jako Kaddafi?
10. 11. 2011 | 12:50

jozka napsal(a):

TomasL:

Jeden by rekl, ze priklad Iraku a Afghanistanu stacil, ale evidentne ne...
10. 11. 2011 | 12:52

Občan napsal(a):

To TomášL:

To by pro případného agresora znamenalo VELKÝ problém, protože to už by pozvedla obočí i OSN. Neboť ničení vodních zdrojů bylo a je jedním z nehrdelnějších zločinů. Za to se zabíjí pomalu a bolestivě.
10. 11. 2011 | 12:56

TomášL napsal(a):

voroshilove

Myslíte si, že by si tím pomohl?
Jožko,

dějiny minulé i součastné jsou o rozděl a panuj. Proč by se to mělo měnit?
10. 11. 2011 | 13:01

Ing. N. napsal(a):

Obracím se s prosbou na všechny rozumně uvažující židy, ženy a muže, židovské elity, vědce, umělce a spisovatele, zabraňte válce proti Iránu. Vezměte v úvahu, že konflikt může být vyprovokován nastrčeným iránským teroristou. Nenechte se svými politiky neustále záměrně vystavovat vnějšímu ohrožení kvůli tomu, aby s vámi mohli snadno manipulovat. Válka nic nevyřeší, pouze zhorší vaši pověst ve světě. Pokud se stále považujete za národ vyvolený, chovejte se tak, abyste nám byli příkladem.
10. 11. 2011 | 13:02

prak napsal(a):

Béda,vždy jsem si myslel, že židobijci se rekrutují s duševních mrzáčků. Ale Vy,inteligentní člověk?
10. 11. 2011 | 13:12

voroshilov napsal(a):

TomasL napsal(a):
"Myslite si,ze by tim pomohl?"
Vazeny Tomasi,pokud nemate predstavu co je nejucinnejsi PVO na svete ruske vyroby SS-300(krom novejsich SS-400 ktere Rusko jeste neprodava)tak prosim vstat a odejit ze tridy!
10. 11. 2011 | 13:12

český maloměšťák napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=720593

"....Spíš než úspěch by Izrael čekalo krveprolití, říkají někdejší šéfové bezpečnostního establishmentu. Případný útok na Írán odsoudili i bývalý velitel generálního štábu Gabi Aškenazy nebo ex-šéf domácí špionáže Juval Diskin.
Také Daganův předchůdce ve funkci ředitele rozvědky, Ephraim Halevy, považuje Írán za "existenční hrozbu" Izraele. Vojenský zásah nicméně jako řešení nevidí. "Útok by změnil celý blízkovýchodní region na příštích sto let," prohlásil.
Dokonce zašel tak daleko, že za mnohem větší "existenční hrozbu" označil tzv. "charedizaci" izraelské společnosti. Charedim jsou ultraortodoxní Židé, jejichž vliv na každodenní život v posledních letech zásadně vzrostl...."

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=697252

"...Ultraortodoxní Židé rozloží Izrael, varují ekonomové...."

Apropo :

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/249949-americke-zbrane-jsou-plne-vadnych-cinskych-soucastek.html

Maucta.
10. 11. 2011 | 13:12

vlado napsal(a):

Moc souhlasných nicků Váš blog p.Kalhousová nevyvolal ani nesdílí Vaše obavy ze snahy Iránu se vyzbrojit atomovou bombou.
Zdrženlivost nicků bude pramenit ze zkušeností, kdy byly vyvolány vojenské konflikty na základě tajných zpráv, které se pak ukázaly jako falešné. Proč pak nezasáhla Amerika proti Pakistánu, Indii a Číně a proč tak strašně vadí KDLR, která je označována za nebezpečí míru. Na druhé straně je označována za jednu jechudších zemí?
10. 11. 2011 | 13:13

Honza999 napsal(a):

Vlkodav

"Mahmúd Ahmadínežád chce vymazat Izrael z mapy světa, jak sám říká".

Dávno vyvráceno. Alepoň mezi těmi, které zajímá PRAVDA:

Mahmúd Ahmadínežád hovořil persky. Vy vycházíte z překladu jeho projevu do angličtiny, tento překlad ale bohužel neodpovídal významově tomu, co ve skutečnosti Mahmúd Ahmadínežád řekl.
10. 11. 2011 | 13:31

TomášL napsal(a):

voroshilove

Žádná jednotlivá zbraň nedokáže vyhrát bitvu, natož válku. Asi nemám toliko velké oči, avšak nemyslím jsi, že Írán má toliko raket, které by přimělo USA sednout ke stolu. Jak říkám, vše záleží na ekonomii země a možnostech pořizovat a modernizovat svou zem, i ve vojenské stránce.
Trošínku z mých vzpomínek na dětství: když jsem jako kluk přemýšlel, co bych chtěl řídit ve válce, vždy jsem odpovídal "logistiku". Proč? Protože bitev můžu prohrát mraky, avšak neprohrajete válku, když Vám logistika funguje. Zničíte logistiku, zaručeně vyhrajete po nějakém čase válku (téhle strategie se držím dodnes). :-)
10. 11. 2011 | 13:37

berkowitz napsal(a):

Musíme se na to podívat takto, vždy rozlišiz cíl a prostředek. Cílem Amíků bylo obsadit v Iraqu ropná pole, prostředkem bylo tvrzrní o ZHN! Cílem Amíků bylo vybudovat si na území Srbska voj. základnu, Srbové by to nikdy nepovolili, tak vyvolali etnickou nevraživost s cílem odtrhnot Kosovo od Srbska, to byl prostředek (na území Srbska - dnešní Kosovo je vybudována US voj. základna Camp Bondsteel, ti šikovní si ji najdou dle jména na netu). Ropná pole v Libyi jsou zajisté taky interesantní, to byl cíl a prostředkem byl "vývoz" demokracie do Libye. Tak tomu je i nyní v Íránu.
Pozn.: čekám na přejmenování USA na Usrael!!!!
10. 11. 2011 | 13:45

Honza999 napsal(a):

Vlkodav

Uvedu vám zde takové podobenství, jak byl ten projev přeložen.

Představte si,že někdo překládá Bibli do češtiny a větu překládanou jako "setřeste prach svých nohou" přeloží jako "uteče"...

Zeptáte-li se ho proč to "přeložil"tímto způsobem, "logicky" vám to vysvětlí... Setřesení prachu nohou (ve skutečnosti přece z bot, protože již tehdy chodli lidé obuti) se přece provádí tím způsobem, že se "uchopí boty a udeří se s nimi sebe", tedy "vypráší se". Lidově řečeno se do bot praští, aby se z nich vytloukl prach. A prásknout do bot znamená přece také zdhrnout - při trošce "dobré vůle" tedy lze dojít i k tomuto "překladu".

A to je způsob, jakým byl zmiňovaný projev přeložen.
10. 11. 2011 | 13:54

Petr Svetr napsal(a):

přispěvěk všem konspirátorům, pro něž je USA a Izrael zdrojem světového zla: největším zastáncem útoku na Irán nebyl Izrael ani USA, ale SAE, jak ukázaly wikileaks http://www.guardian.co.uk/world/2010/nov/28/us-embassy-cables-saudis-iran (boužel wikileaks.org je dočasně pozastaven, si to tam dohledejte, až to zase spustí). Zajímavé, že to média reportovala jen okrajově (kdyby urgoval Izrael, byl by z toho mezinárodní skandál ;) )

Irán zkouší, co si může dovolit. Stále dokola se opakuje, jak mohlo být vše jednodušší, kdyby se Hitler klepl přes prsty včas, než si upevnil moc. Nebudu zjednodušovat, Irán je jiný případ. Pokud si ale nějaký český Lojza myslí, že je ok mít další jadernou velmoc, jejíchž představitelé dlouhodobě útočí na ''západní svět'', kteří hrozí mazáním z mapy státům (ne, to nebyl špatný překlad), pokud si někdo myslí, že stačí Iránu předhodit Izrael a bude pokoj (jaká anabáze s československem ´38, že), tak ať se rychle probere.
10. 11. 2011 | 13:54

Vlkodav napsal(a):

Honza999

Máte pravdu, informace nebyla pravdivá, šlo o vadný překlad. Omlouvám se.

Přesto je Iránský prezident velmi protiamerický a protiizraelský.
10. 11. 2011 | 13:55

jozka napsal(a):

Petr Svetr:

Pokus dobrej, jak prosim hrozi utoci Iran na zapadni svet?

Jinak to s tim poprenim chyby v prekladu je dobry :-)
10. 11. 2011 | 13:57

Petr Svetr napsal(a):

každá země i supervelmoc je kritizovatelná a dělá chyby. Ale nakonec si musíte vybrat, na čí straně jste. Být ''neutrální'' nakonec také podpoří jednu či druhou stranu.

čili v tomto světě volím menší zlo. Rád si poslechnu argumenty, proč mám podpořit nástup jaderné supervelmoci Iránu, která si už vybudovala pevné vazby na Rusko i Čínu..?
10. 11. 2011 | 13:57

voroshilov napsal(a):

Vlkodav napsal(a):
"Presto je iransky prezident velmi protiamericky a protiizraelsky"
Aha,jenom proamericky a proizraelsky prezident je demokraticky!
Pani Kalhousova se ani netaji tim ze MOSSAD zabiji iranske vedce,ma ho Machmud za to polibit do zadku?
10. 11. 2011 | 14:01

ex-nemo napsal(a):

Celý blog je jen soubor propagandistických frází placené agitátorky, to je jasné. Otázku, zda má Irán jaderné zbraně (ve spojení s účinnými nosiči, samozřejmě) nezodpoví pravdivě žádný další placený agent, nastrčený jako předseda MAAE. K proagandě se houfně připojují i další profesionálové; koukněte se na blogy pana Kurase.
Záhy se asi dovíme jinak, zda ten Irán takové zbraně má nebo nikoliv.Pokud je nemá, demokratické síly v čele s laureátem Nobelovy ceny míru zaútočí.Pokud je má, a mohl by podiknout odvetu, omezí se jen na to štvaní, jehož další kolo jak pozorujeme bylo právě zahájeno.
10. 11. 2011 | 14:03

Vlkodav napsal(a):

voroshilov

Chyba, nepřekrucujte. Správný prezident nebude ani protixxx ani proxxxx. A s demokratičností to nemá vůbec nic společného.
10. 11. 2011 | 14:05

voroshilov napsal(a):

Vlkodav:
Neprekrucuji!
Noriega byl kamarad USA,Saddam byl kamarad USA,Bin Ladin byl kamarad USA,s Kaddafim v jeho stanu se obejmali vsichni europske statniky...Co to ma spolecneho s demokracii?
10. 11. 2011 | 14:09

Petr Svetr napsal(a):

jozka

Irán začíná tvořit pevný ekonomicko-politický blok s Čínou a Ruskem (bylo a bude patrné z hlasování v OSN, atd.). Vrána k vráně sedá. Necítím se ohrožen jako jedinec, ale jako součást demokratického systému EU-USA. Vzhledem k současné krizi začíná být zpochybněn předpoklad, že demokracie a prosperita jdou ruku v ruce. Toho využívají země, kde lid je vše a člověk nic. Moji rodiče (a vaši asi také) si touto dobou prošli. Mám strach, že časem začneme dělat kompromisy podložené ekonomickými potřebami (viz. současný vztah s Čínou, EU a US dluhopisy, závislost vzájemných exportů a importů a srovnejte, jak už vyměkla snaha o dodržování lidských práv v Číně)

Nechci, aby nedemokratické režimy, v případě Iránu založené na náboženském fundamentalismu a agresivitě, udávaly směr ve světě. Je mi líto, že jde právě o íránce, kteří jsou v regionu stále symbolem vzdělanosti a kultury. Boužel nezvládli revoluci a je těžké svrhnout diktátora..

A jestli jste schopen položit tak blbou otázku, jako ''jak mě ohrožuje jaderný Irán'', tak jste pravděpodobně placen jejich ambasádou. USA, Izrael, Indie mají jaderné zbraně desetiletí a nemám obavu, že by je použili proti nám. stejně jako oni nepodléhám morálnímu relativismu a vidím rozdíl, když zbraň drží zloděj nebo policista. Ano, i policie chybuje, ale relativizující diskuze mě moc nebavi.
10. 11. 2011 | 14:10

son rsacq4B napsal(a):

Paul Johnson- Nepřátelé společnosti. 30let stará nadčasová knížka o tom, proč řada občanů západu nenávidí vlastní státy a opěvuje diktátorské země. Doporučuji všem, kteří hájí právo Íránu na jaderné zbraně, považují USA a Izrael za zdroj světového ne-míru atd.
10. 11. 2011 | 14:16

Vlkodav napsal(a):

voroslihlo:

Nemluvil jsem o Americe a rozhodně nepovažuji Amerického prezidenta za "správného". Rozhodně je někde pro.. a někde proti...

A to vy jste psal o demokratičnosti prezidenta.
10. 11. 2011 | 14:23

Iránek napsal(a):

Jsem v těchto otázkách dost nevzdělaný, Mohli by jste mně někdo říci kolik západních zemí je dnes okupováno muslimy. Nebo kolika zemím muslimové vyhlásili válku, přebombardovaly je nebo alespoň jim tím vyhrožují. Můžete uvézt i humanitární bombardování, já už si to přeberu
10. 11. 2011 | 14:28

Béda napsal(a):

Petr Svetr,

Zajímavé. Má ovšem několik vad na kráse. Západní aliance má ve všech druzích zbraní, výdajích na jejich výzkum, počty, v kvalitě jasně navrch. Nějaký Írán je proti nim v podstatě vojenský trpaslík proti obrovi kterého ani není vidět v trávě. Vaše fantasmagorie o úzké vojensko - politické koalici islámského Íránu, pravoslavného Ruska a konfuciánské Číny je jenom strašení. Rusové ani Číňané nejsou bl... Jsou to pragmatici a realisti.

"Demokratické" uskupení USA - EU (ta demokratičnost ovšem v poslední době hledáním ZHN, Trvalou sobodou, ochranou civilistů dostala hodně na frak) nedokáže ohrozit nikdo, krom vnitřních pnutí, vzájemné konkurence a intrikaření. Rozhodně ne vojensky.
Čínu coby ekonomický kolos a konkurenta, milý pane, stvořili západní kapitáloví investoři, kteří přestali reflektovat princip předběžné opatrnosti a začali podřezávat západnímu společenství cílevědomě židli pod zadnicí.
10. 11. 2011 | 14:33

Petr Svetr napsal(a):

Milý Iránku, neokupují, protože na to nemají a nedostanou šanci. doufám. Co se týče muslimů, kteří se Ti s iránci už trochu pletou, to je na jinou debatu viz Německo, Francie, GB (ale i to je asi naše chyba, že?)

Je všechno, co dělá západ správné? Ne. Je to lepší, než zbytek světa? Ano. A takto jednoduché to je. pokud Ti to přijde hloupé, můžeš strávit nějakou dobu v zemích blízkého východu, Afriky, Iránu a pak si rozmyslet, kde bys Ty a tvoje rodina chtěli zůstat, hm?

Nejsem nadšený z možnosti další vojenské akce, která přichází v nejnevhodnější době. Boužel Ahm. situace chytře využívá a je potřeba ho zavčas klepnout přes prsty. Snad nakonec vojenské síly nebude zapotřebí, doufám...
10. 11. 2011 | 14:37

KM napsal(a):

Petr Svetr:
děkuji.
Ale asi je to marné ...
10. 11. 2011 | 14:46

Modrý pták napsal(a):

Bédo - každý ví že porazit USA na vojenském poli je dnes nemožné / snad kromě rusů a číny / ale co s tím,?? Máš pocit že USA vyhrály válku v Koreji, Vietnamu, Iráku 2 x, Afghanistanu ???. V jiných zemích totiž obyvatelstvo není jako Čecháčci, aby za půl roku po okupaci nadšeně organizovali družební večery s okupantem, a kdyby po roce někdo protestoval už ho zmlátí domácí policajti.za potlesku obyvatelstva.
Navíc to vypadá že Rusové by se za Irán už mihli postavit, a to by byl velký mazec
10. 11. 2011 | 14:46

TomášL napsal(a):

Petr Svetr

Souhlas.
10. 11. 2011 | 14:48

Petr Svetr napsal(a):

Béda

ano, Irán+Čína+Rusko jsou pragmatici a jejich spolupráce je velmi racionální, jejich nejsilnější pojítko je právě opozice vůči demokratickým zemím, ne jejich kulturní (nebo jiná) blízkost. To, že EU+USA bude mít vždy ve Vámi vyjmenovaných oblastech navrch, není vůbec jisté. Čína je obrovský kolos a nevěřím, že si vůči ní dlouhodobě udržímě silnější vyjednávací pozici (polit nebo ekon. resp ekon už dávno nemáme). Na druhou stranu se u nich nemusíme obávat politické expanze mimo Asii. Což se nedá říci o Rusku, které zase dlouhodobě těžko bude konkurovat ekonomicky. Irán si teď rozehrává hru o regionální nadvládu nad arabskými sousedy (Izrael je proto ideální cíl k získání respektu a vlivu v regionu). Tato hra přesahuje region v momentě, kdy budou vlastnit jaderné zbraně. Pak už s nimy nikdy nic neuděláte, viz Pakistán nebo Severní Korea

argument o ZHN v Iráku beru, samozřejmě že mezinárodní společenství dostalo morálně na frak. I přesto (a je to cynické) útok na Irák posílil odstrašující sílu západu. Ano, chci, aby když EU-USA řekne, že něco myslí vážně, tak aby to bylo bráno vážně. Lokální diktátoři z nás prostě musí mít strach.
10. 11. 2011 | 14:52

Občan napsal(a):

To Svetr:

Fajn.
Takže, pokud Vás rozpářu a klubíčka pro sichr hodím do kamen, protože se mi nelíbíte a cítím se Vámi ohrožen, nebudete protestovat, že?! Protože cokoli mne jakkoli znepokojuje, mám právo včas praštit přes prsty, než se doopravdy něco stane. Bez ohledu na to, zda mám pravdu.
Právě jsem se demokraticky rozhodl.

Máte pozoruhodně extrémistické názory, byť se je snažíte tak pěkně waleyovsky halit do umaštěného papíru "obrany demokracie".
A "vyskyt" jste se tak pojednou, odnikud...
10. 11. 2011 | 15:06

voroshilov napsal(a):

Modry ptak:
Rusko se za Iran nepostavi,Cina uz vubec,bude to nova sestidenni valka,Izrael z toho vyjde dost bidne!
10. 11. 2011 | 15:06

Petr Svetr napsal(a):

ještě k té naší nadlvádě západu- zejména tato představa je fantasmagorie. Schopnost a vůle USA angažovat se v dalších vojenských konfliktech bude minimální, je to prostě příliš nákladný špás. Už teď je US armáda strategicky definována na vedení max. dvou regionálních konfliktů, na víc nemají a nebudou v dohledné době mít prostředky. jak již v mnoha médiích bylo řečeno, po stažení z Iráku je jakákoliv intervence vůči Iránu těžko představitelná. Takže budou jen sankce, které Irán lehce obejde s pomocí Ruska a Číny, čemuž se už dávno dějě. Snad se nikdo nechce spoléhat na bezzubou OSN? Nebo EU? ;) my budeme rádi, když se nepopereme mezi sebou kvůli dluhům PIIGS. v následující dekádě tak mají ne-západní země obrovskou možnost zvrátit vliv ve světě ve svůj prospěch.
10. 11. 2011 | 15:09

čenda napsal(a):

Petr Svetr
jak tak čtu, Vy jste velký myslitel a hlavně demokrat s úctou k životu.
Zkuste někam zajít, třeba se to dá léčit.
10. 11. 2011 | 15:10

voroshilov napsal(a):

cenda:
Je to nejaky vtipalek nebo rovnou ministr valky Vondra.
10. 11. 2011 | 15:12

Petr Svetr napsal(a):

Občane

vyskytl jsem se, protože jsem doma na nemocenské, jinak na takové diskuze nemám čas ani energii. Zjevně je pro Vás důležitější kdo za názorem je, než co říká. Potřeba škatulkovat Vám asi usnadňuje diskuzi, že?

Ano, odvěký problém demokratických systémů tváří v tvář diktaturám optimální řešení ještě nenalezl. Nechci nikoho párat. Pokud Vám budu vyhrožovat fyzickou likvidací s tím, že nikomu jinému neublížím, tak mne společnost (resp její instituce) klepnou včas přes prsty. stejně tak mezinárodní společenství nesmí přivírat oči a pohlavkovat a klepat
10. 11. 2011 | 15:19

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kalhousová,

na toto téma jsme měli před lety nezapomenutelné debaty s panem VK Can. a paní Claire, bylo to v dobách za Bushe, kdy se zdálo, žek intervenci dojde každý den.

Nemyslím si, že bych měl na tehdejších názorech něco měnit. Napsadnout Írán je docela obyčejná agrese a co je horší, asi ho nelze zlomit a ta jaderná zařízení likvidovat bez použití hloubkových jaderných bomb.

Takže máme napadení suverenního státu, vedení agresivní války a použití jaderné zbraně proti nekou, kdo ji nemá a brání se.

Snad si dokážete spočítat následky ... nevím, jestli se západ ze současného ekonomického a hlavně společenského srabu sebere, ale toto by byl opravdu začátek definitivního konce.
10. 11. 2011 | 15:23

voroshilov napsal(a):

Petr Svetr:
Muzete mi definovat ten uzasny demokraticky system?
Treba USA kde maji jenom dve strany ktere se od sebe skoro v nicim nelisi,nebo Britanii kde maji dozivotni snemovnu lordu a kralovna prdi na trunu uz pres 60 let?
10. 11. 2011 | 15:26

Ing. N. napsal(a):

(Občan)

je vám divné odkud se z ničeho nic objevil nick Petr Svetr.

Vyjadřování tohoto nicka mě silně připomíná způsob psaní I. Kalhousové.
10. 11. 2011 | 15:27

Petr Svetr napsal(a):

KM

můžete mi prosím vysvětlit, kde je ustanoveno právo vlastnit jaderné zbraně? Je snad nepochopitlené, proč u některých zemí to je důvod k obavám a u jiných ne? jaký dobrý důvod může Irán mít ke snaze získat jaderné zbraně?
10. 11. 2011 | 15:29

Petr Svetr napsal(a):

Ing N.

jasně. Kalhousová se tady pere pod pseudonickem, protože se za své názory jinak strašně stydí.

když už jsme u toho, IK zdravím a držím palce. Těším se na další články.
10. 11. 2011 | 15:31

voroshilov napsal(a):

Petr Svetr:
Muzete nam vysvetlit kde je ustanovene pravo prepadat suverenni staty vylhanymi zaminkami?
10. 11. 2011 | 15:32

Petr Svetr napsal(a):

p.s. pokud je moje vyjadřování podobné IK tak děkuji za kompliment, její styl považuji za velmi sofistikovaný a literárně zdařilý
10. 11. 2011 | 15:33

voroshilov napsal(a):

Petr Svetr:
Nikdo Vam tady nelichoti,jste za saska,jeste jsem neslysel kde je ta uzasna demokracie a jakym pravem prepadate cizi staty?
10. 11. 2011 | 15:36

TomášL napsal(a):

Petr Svetr

Koukám, že máme stejný pohled na věc...
10. 11. 2011 | 15:39

Petr Svetr napsal(a):

voroshilov

nikde. státy se přepadávaly o sto šest stejně jako lidé. Žijeme v době, kdy se vůbec poprvé řeší legitimnost útoku jinak, než na základě práva silnějšího. Což je dobře.

Lekce z Iráku podle mne spočívá právě v kredibilitě důkazů a použití vojenského řešení jako poslední možnosti. Takže doufám, že postup vůči Iránu bude kvalitnější, MAAE zafunguje a situaci kvalitně zmonitoruje a nakonec jakýkoliv postup bude mít větší podporou mezinárodního společenství

p.s. ad Irák- Bush by se měl zpovídat. Boužel na to zatím mezinárodní mechanismy asi nejsou
10. 11. 2011 | 15:39

Béda napsal(a):

Petr Svetr,

Rusko se Záapadu za Jelcina nepodařilo rozkr... pardon demokratizovat (podobně jako byla "demokratizována" a předlužena ČR). Putin tu oligarchickou "demokratizaci" zastavil a ekonomiku dal do pořádku - zemi vytáhnul z bankrotu a zenmožnil převekslování majetkové podstaty státu do offshorových "rájů". Rusko má své geopolitické zájmy. Koneckonců právě včera ve spolupráci s Německem obešlo milé nevyzpytatelné tranzitéry (především Ukrajinu a Bělorusko), aby realizovalo své obchody ve stabilních obchodních vztazích. Samozřejmě z pohledu některých je to vychcanost, znak velkoruské expanzivnosti a vychcanosti. Přitom Rusko jedná přesně tak, jak radí mantra liberálů - jedná co nejlépe ve svém státním zájmu. A překvapivě i v německém, francouzském, českém... zájmu, protože nové podmínky jim všem garantují stabilnější dodávky existenciálních surovin. Byť Rusko nevyhrožuje zbraněma, nevydírá, bezdůvodně nechrastí, vděčíme mu za státní a národní existenci, zásadně změnilo svoji politickou a ekonomickou podstatu je bráno ve zdejší kotlině za loupežníka a gaunera. Není snad nic, co by mohlo tento náhled změnit. Leda, že by se nechalo svobodně "zdemokratizovat" = vytunelovat a předlužit. Jako za báťušky, starého nomenklaturního demokrata Jelcina. Nejlépe, kdyby si za pomoci vnitřních demokratických sil zvolilo nějakého Saakašviliho anebo Hashima Thacyho, demokrata každým coulem.

Jinak vedení Ruska a Číny je zřejmě podle vás slepé a nedokáže dohlédnout možné kondsekvence blízkého spojenectví a hlubší integrace s islámskou regionální mocností. Nevidí co se děje v Evropě, Rusové ani Číňané nemají vlastní zkušenosti s islámskou entitou (Rusové v Zakavkazsku), nevidí co se děje v blízkém Kašmíru ...

Írán, i kdyby měl nakrásně jaderné zbraně, bude stále stejně pouze regionální mocností obklopenou ze všech stran armádou USA. V globálním měřítku (z hlediska velmocí) to bude stále regionální trpaslík středního vzrůstu. Na tom se nemůže ve střednědobé a pravděpodobně ani dlouhodobé perspektivě vůbec nic změnit.

Strašení Íránem pokládám za nesmysl. Spíše bych se bál nevyzpÿtatelného Izraele, potažmo procesů v USA.
10. 11. 2011 | 15:39

voroshilov napsal(a):

Ubohy provokater Svetr myslel ze nas nachyta na svestkach a sam krom demagogickeho prujmu nemuze odpovedet na jednoduche otazky!
10. 11. 2011 | 15:41

Petr Svetr napsal(a):

voroshilov

jo, pokud chcete konkrétní důvod kde se bere právo sankcionovat, případně napadnout Irán- viz předchozí analogie z naší společnosti. Vyhrožování fyzickou likvidací je samo o sobě trestným činem. Což učinil Irán vůči Izraeli. To dává právo kontrolovat iránské zbrojní snahy a omezovat jeho vojenské kapacity.

A pokud by Izrael vyhrožoval jakémukoliv státu likvidací, budu požadovat uplně stejný dozor, omezení a sankce. To jen pro úplnost pro naše nepřátele společnosti ;)
10. 11. 2011 | 15:44

TomášL napsal(a):

Petr Svetr

Bushe nelze soudit, neboť byste musel soudit celou USA, která toužila po odplatě...

Bédo

Souhlasím, že Írán je lokální velmoc, avšak chováním vyskakuje proti extralize. Pokud si neuvědomí, kde je jeho pozice a co si může dovolit, musí počítat s lekci, i kdyby to měla být válka.

Jinak si myslím, že íránské vedení si je vědomo, po potlačení protestů, že nemá ve společnosti silnou pozici jak za dob revoluce, proto otázka jaderné neústupnosti může sloužit ke stmelení národa a překonání vnitřních sociálních problémů.
10. 11. 2011 | 15:52

Béda napsal(a):

Petr Svetr,

propánakrále. "... pokud by Izrael vyhrožoval jakémukoliv státu likvidací, budu požadovat uplně stejný dozor ..." Pane, Izrael nevyhrožuje, ten rovnou koná. Preventivně vybombarduje co si zamane ve kterémkoliv státě ve své blízkosti, vyhlásí "ostrov" Gaza a zasáhne proti humanitární pomoci v mezinárodních vodách. Ten neplká v projevech a nenatahuje se o překlad svého představitele, ať by tento pronesl v politickém projevu cokoliv na adresu kohokoliv. Vědom si své vojenské převahy vybombarduje preventivně klidně utečenecký tábor na cizím území. JInak je zajímavé, že zásah Izraele na "svém" území v Gaue mezinárodní společenství nedohnal k žádné významnější reakci.

Kdyby to udělal nějaký vládce v zájmové oblasti (třeba Husajn anebo Kaddáfí) šlo by o akt diktátorství a bylo by nutno vojensky zjednat pořádek.
10. 11. 2011 | 15:54

voroshilov napsal(a):

Petr Svetr:
Ano,chci konkretni duvod,chci vedet kde je napsano ze za ustni proslov je treba nekoho zmlatit?Neni to ublizeni na zdravi?A to ze Izrael uz davno ma jaderne zbrane a likviduje iranske vedce polozime kam?
10. 11. 2011 | 15:54

Petr Svetr napsal(a):

Beda

asi se nezhodneme diky odlisnym preferencim, ale to je v poradku.

Rusko ani Cinu nepovazuji za hloupe, prave naopak. Jenom mam vuci nim ambivalentni postoj. Na jedne strane jak zminujete Rusko je dulezity obchodni partner. Na druhe se nikdy nevzdali ambice na svou sferu vlivu ve vychodni evrope. Cina polit. ambice v Evrope nema, ale politicky s nami kompatibilni neni. Coz je na jinou diskuzi nakolik souvisi ekonomicka a politicka prosperita...

vase straseni izraelem ma podle mne iracionalni zaklad, nekdo nesnaci cyklisty, nekdo zidy, ze ;) ale takova je lidska povaha. jak nas ohrozuje izrael nevim, zato vim, jak nam jsou prospesni v technice, zdravotnictvi atd. Jak je prospesny Iran krome ropy nevim, rad se necham poucit
10. 11. 2011 | 15:57

voroshilov napsal(a):

Petr Svetr:
Iran je staroveka perska kultura zacatkem v zoroastrismu ktery polozil zaklad judaismu a krestanstvi,vasi tam priskakali pred par lety,vyhnali a oplotili puvodni obyvatelstvo,a jeste rukama nahlicanu a merikanu tam v roce 1978 nastolili fanaticky rezim Homejni ktery vladne dodnes.Byvaleho saha Rezi Pahlaviho jste odkopli sami,tak na co stezujete?
10. 11. 2011 | 16:06

Honza999 napsal(a):

Vlkodav

Má milion dobrých důvodů být velmi protiamerický a protiizraelský.

Já osobně bych TEORETICKY neměl mít důvody žádné - nežil jsem ve Vietnamu, nežiji v Iráku, v Afghánistánu ani v Íránu - přesto jsem velmi protiamerický a protiizraelský, už jen proto, že se odmítám smiřovat se zlem, které tyto dva státy po světě rozsévají..
10. 11. 2011 | 16:08

Béda napsal(a):

Petr Svetr,

"...straseni izraelem ma podle mne iracionalni zaklad..." Myslíte, že situace v Gaze je iracionální? Myslíte, že výhrůžky, případně příprava bombardování zařízení v Íránu (vpomeňte na Osirak) jsou iracionální? Já bych spíše řekl, že kde kdo dělá z projevu Ahmadinežáda, potažmo z "jaderných zbraní" Íránu iracionálního strašáka.

Jenom kvůli íránské ropě a jiným směrem orientované íránské ekonomice.
10. 11. 2011 | 16:09

Petr Svetr napsal(a):

voroshilove a Bedo

tuto diskuzi muzeme uzavrit, ono to nikam nepovede. Jadrem problemu je vase vnimani dobreho a spatneho jednani a zde jsme kazdy jinde. odpovidam kvuli ostatnim ctenarum:

palba na izrael se dala cekat- nema smysl komentovat,co tvrdite jsou nesmysly, na internetu je kvantum dokumentu i diskuzi...

Gaza neni utecenecky tabor, ale samostatne uzemi pod spravou Hamasu, ktery byl svymi obyvateli demokraticky zvolen. Hamas se netaji cilem likvidace Izraele. Diky svemu jednani je na seznamu teroristickych organizaci EU a USA. po dobu 8mi let pravidelne letaly z Gazy rakety na Izrael. Izrael dlouhodobe varoval ze to takto nenecha, opakovane na situaci upozornoval mezin.spolecenstvi. nikdo nic neudelal. uzemi Gazy palestincum daroval i kdyz nemusel a dobra vule byla po zasluze potrestana. takze nakonec trpelivost dosla a klepl je pres prsty. kdyby Izrael chtel fyzicky likvidovat, tak uz zadni palestinci neexistuji..

Voroshilovi polopate- pokud nekdo na ulici hlasa, ze me zabije, zaroven si koupi bouchacku a chodi na kurz strelby, tak mu tu zbran seberu a zavru ho. Iran si uz zbrane koupil a svoje umysly vyjadril. Takze ted to pujde bud po dobrem nebo po zlem.
10. 11. 2011 | 16:11

KM napsal(a):

ad Ing. N. napsal(a):
(Občan)

je vám divné odkud se z ničeho nic objevil nick Petr Svetr.

Vyjadřování tohoto nicka mě silně připomíná způsob psaní I. Kalhousové.

Jestli to třeba nebude tím, že to, co oba píšou, dává smysl.
10. 11. 2011 | 16:13

Vlkodav napsal(a):

Honza999

To je vaše osobní preference a tu vám neberu, Já mám zas strach z Iránského náboženského fundamentalismu. Když vidím rozpínavost muslimské víry po světě pak to ve mne vyvolává nblahý pocit.

Na USA je mnoho co kritizovat, ale i mnoho co chválit a za co jim děkovat.
10. 11. 2011 | 16:15

český maloměšťák napsal(a):

Já bych viděl jako schůdné a rozumné navýsost mírové řešení.
Asi takto :
Je pan inženýr Kalousek nejlepším ministrem financí ? Je. Dokonce předběhl nějakého Senegalce.
Snižuje neustále svými kecy zadlužení země ? Snižuje./zase ale jen v oblasti keců - drobná vada - ale to se nějak okecá.../
Potřebuje i Írán kvalitní a fungující - nezadluženou ekonomiku ? Potřebuje.
Když ji bude mít - na co mu pak budou jaderné zbraně ? Na hovno.

Takže - jako zvěda bych vyslal pana Klause /nejlépe s vajglem..eh, tedy s vlastní propiskou/. Vyvolávací cena ...jedna dále...děleno osmi miliony...plus dva....vyvolávací cena 2 ks perských koberců vyrobených v Číně. /možno jít až na celý vagon...nebo jako návdavek přidat drábka.../.
Todle by nevzal jenom vůl.

A je to - oddechne si Izrael a s ním i celý svět /zejména pak ČR - ale o tom zatím ani muk!!!/.

P.S. Nevíte náhodou jestli se embargo na exporty vztahuje i na vývoz vysoce toxických odpadů ?
10. 11. 2011 | 16:15

Ing. N. napsal(a):

Všimla jsem si, že se diskuze na tomto blogu od počátku nevyvíjí správným směrem, takže musel nastoupit kvalifikovanější a plodnější diskutér, nick Petr Svetr.
10. 11. 2011 | 16:19

Petr Svetr napsal(a):

TomasL

ad Iran- osobne si myslim, ze silacka retorika Iranu vuci Izraeli a zapadu je spise snahou zakryt obrovske ekonomicke problemy, s kterymi se zeme potyka. Arabske jaro je dalsi lekci pro diktatory, ze hlad muze vyhnat lidi do ulic... na druhe strane sprava MAAE je vazna.
10. 11. 2011 | 16:19

voroshilov napsal(a):

"arabske jaro je dalsi lekci pro diktatory,ze hlad muze vyhnat lidi do ulic..."
Aha,zrovna v Libyji,najbohatsim statu v Severni Africe vyhnal lidi do ulic hlad!
10. 11. 2011 | 16:24

voroshilov napsal(a):

Ted vsichni v Tunisu,Egyptu,Libyji maji jidlo a praci,aha...
Ja vam rikam ze Svetr z nas dela dobry den!
10. 11. 2011 | 16:26

Honza999 napsal(a):

Vlkodav

"Na USA je mnoho co kritizovat, ale i mnoho co chválit a za co jim děkovat."

Na první, povrchní pohled ano... Půjdete-li ale do hloubky zjistíte, že pokud USA někdy někomu něco "daly", tak mu v podstatě vrátily maximálně 2-3% toho, co mu před tím různými způsoby, ať již násilím vojenským nebo ekonomickým, doslova UKRADLY.

Nevidím sebemenší důvod ke chvále lupiče za to, že se zřekl části svého lupu.
10. 11. 2011 | 16:26

Béda napsal(a):

Pane,

Izrael nemůže Palestincům darovat něco co je odjaktěživa jejich a z čeho je soustavně, cílevědomě vytlačuje ("zatlačuje do moře a okolních států").

Jinak víte kdo původně pomohl Hamasu k moci proti konkurenční OOP? Zkuste hádat.

Rakety nelétaly z tábora Gaza pravidelně ale nepravidelně. A odplata byla vždycky těžce brutální - myslím že poměr obětí je tak cca 1:100 v neprospěch Palestinců.
Jak to tak sleduji, není žádná naděje na zřízení Palestinského státu -doposud vždycky následovala nějaká obstrukce a často je využito americké právo veta, naposled vypovězení prostředků Unesco, které Palestinský stát uznalo.
10. 11. 2011 | 16:29

Petr Svetr napsal(a):

Ing N., voroshilove, Bedo a dalsi

na cele diskuzi je nejvtipnejsi, ze USA, Izrael a cely zapad se daji kritizovat podstatne tvrdsimi argumenty. Spousta veci neni v poradku. Ve vasem pripade ale nejde o nazory, ale snahu demonizovat, takze logika argumentu neni az tak podstatna. Stejne jako zeleni rudi levi, kteri v 70letech protestovali proti antiraketovym systemum Pershing v Nemecku na obranu proti USSR a videli v tom zdroj svetoveho zla i pro vas je za kazdych okolnosti svetove zlo USA, Izrael, pripadne GB a EU. Tj. zeme, ktere nemlci a nestaraji se jen o sve... Samotneho by me zajimal puvod teto sebenenavisti a nedostatku pudu sebezachovy. I vzhledem k nedavne historii CR..

znovu doporucuji knizku Nepratele spolecnosti od P.Johnsona. nezavisle na tom co si o kom myslite.
10. 11. 2011 | 16:31

Béda napsal(a):

Petr Svetr,

vážné byly i zprávy MAAE o iráckém jaderném programu. Přesto šlÿ USA hledat své ZHN do této země. Dodnes se jim to nepovedlo.
10. 11. 2011 | 16:32

děkujeme napsal(a):

Dvojitá dávka toho nejlepšího matroše, jaký nám může hasbara poskytnout. Děkujeme....
10. 11. 2011 | 16:32

Vlkodav napsal(a):

Honza999

Já to vidím jinak. Pro někoho je USA agresorem, pro někoho je garancí, že nebude další světová válka a že se extrémistické státy udrží pod kontrolou. A mezi takové státy počítám i Irán.
10. 11. 2011 | 16:33

Béda napsal(a):

Petr Svetr,

ouvej. Již začínají nálepky a fráze.
10. 11. 2011 | 16:34

Béda napsal(a):

Vlkodav,

zajímavé. Pokud si vzpomínám USA válčí nyní hned v několika státech. Jste si jist, že jste si nespletl zdroj světové války?
10. 11. 2011 | 16:36

voroshilov napsal(a):

Ing.N.:16:19
Ja nikdy o vasich intelektualnich schopnostech nemel velke iluze,ale to"ze nastupil jediny plodny diskuter Petr Svetr"mluvi za vsechno!
10. 11. 2011 | 16:38

Vlkodav napsal(a):

Béda:

U,íte číst? Já psal o světové válce! A snad nechcete tvrdit, že 1. a 2. světovou válkou vyvolaly USA?
10. 11. 2011 | 16:40

Béda napsal(a):

Vlkodav,

já také (psal o světové válce - začátku 3. světové)
zdrvm
10. 11. 2011 | 16:43

voroshilov napsal(a):

Vlkodav:
Prvni a druha svetova jsou dva dily stejneho filmu,v prvni svetova oligarchie ustavila americkou svetovladu,rozbila velke europske mocnosti,FED stal tisknout soukromy dolar...ve druhe svetove uz slo o zniceni leninsko-marxistskeho statu,noveho soc.radu,bohuzel pro ne podcenili Stalina a Rusko,nejenom ze museli usmirnovat sveho milacka(Mnichov)Hitlera ale i spojit se s komunistama aby jeho znicili,jinak byla rada na nich!
10. 11. 2011 | 16:47

Petr Svetr napsal(a):

voroshilove,

nepsal jsem o tom, ze arabske jaro zlepsi situaci obyvatel, ale ze spatne ekonomicke podminky mohou podlomit diktaturu i navzdory represim. syrie, jeden z poslednich spojencu Iranu je toho plny, takze se iranu nedivim, ze musi odpoutat pozornost.

uz me to nebavi, neb tu neni na co vecne reagovat. Jen steky a snaha upotuat pozornost. Ze stejneho duvodu asi lide cmaraji sva jmena po zdech... mejte se
10. 11. 2011 | 16:51

Vlkodav napsal(a):

voroshilov:

Promiňte, ale Vaše názory, hlavně na války a roli SSSR, jsou pro mne tak extrémní, že nemá smysl spolu diskutovat. Holt jsme jiní.

Pěkný den
10. 11. 2011 | 16:51

Ing. N. napsal(a):

(voroshilov )

zřejmě jsem se nepřesně vyjádřila k nicku Petr Svetr. Upřesňuji.
Všimla jsem si, že se od počátku diskuze na tomto blogu neubírá správným směrem. (Myslela jsem tím bezprecedentní obranu Izraele a jeho aktivit). Proto zřejmě nastoupil do tohoto obranného tábora nicků kvalifikovanější Petr Svetr.
10. 11. 2011 | 16:53

voroshilov napsal(a):

Vlkodav:
Co je na mych nazorech extremni?
To ze FED se ustanovil v roce 1913,to ze prvni svetova rozbila nekolik evropskych velmoci,to ze revolucionari vozili do Ruska miliony dolaru,to ze v Mnichove s Hitlerem usmevave fotili Chambarlain a Deladie?
Povidejte!
10. 11. 2011 | 16:59

Vlkodav napsal(a):

voroshilov

Opravdu nebudu soutěžit s vaší selektivní pamětí. Obdivuji na vás vaše vlastenectví, ale jeho důsledkem je naprostá neschopnost vidět i druhou stranu. Ale je to vaše volba.
10. 11. 2011 | 17:03

TomášL napsal(a):

Petr Svetr

Jelikož jsem měl možnost se s pár Íráncemi bavit, musím souhlasit, že tento íránský štěkot zakrývá sociální generační problémy (mladí lidi chtějí žít moderním a pro starou generaci západním stylem). Ohledně ekonomiky, tak díky sankcím je ekonomie ve těžkých potížích. Nu, avšak raději doporučím si popovídat s nějakým Íráncem, než abych papouškoval cizí názory.
10. 11. 2011 | 17:26

Béda napsal(a):

TomášL,

jako v Libyi, Tunisu - a nyní je tam šariát.
10. 11. 2011 | 17:30

Honza999 napsal(a):

Vlkodav

I.WW jsem nějak důkladně nestudoval, ale v zásadě za ní USA stojí asi také - válka byla vyvolána kapitálem a US kapitál již v době I.WW byl natolik silný, že mu válka vyhovovala (však také na ní hodně hodně vydělal).

Že USA STOJÍ za vyvoláním II.WW je ale nabíledni. Válku započal Hitler, k moci byl dosazen US kapitálem. V době, kdy US kapitál sponzoroval Hitlerovu cestu do křesla kancléře, byla již na světě kniha s názvem Mein Kampf. US kapitál tedy moc dobře věděl, kterým směrem se Hitler bude ubírat. K válce proti SSSR a k vyhubení (nedůležitých evropských) Židů... Scénář se vymkl z kontroly tím, že před napadením SSSR si Hitler "pokryl záda" v Evropě. Za původní scénář považuji plán, podle kterého by po vzájemném vyčerpání sil Německa a SSSR nastolily USA - možná ve spolupráci s GB - v Euroasii pořádek formátu NWO.
10. 11. 2011 | 17:35

stehno napsal(a):

Jak je to s údajnými izraelskými jadernými zbranění?
A pamatujete si na útok izraelských letadel na Irák?
10. 11. 2011 | 17:38

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Béda napsal:
"Strašení Íránem pokládám za nesmysl. Spíše bych se bál nevyzpÿtatelného Izraele, potažmo procesů v USA."

Izrael je demokratická země a tudíž "vyzpytatelná" na rozdíl od Iránu, o kterém toho moc nevíme.

Víte vůbec, vy chytráku, kdo tam má vlastně vliv?
Orientujete se v tamní situaci?
O USA toho tady nakydáte spoustu, díky tomu, že o tamní politice se můžete mnohé kritické dočíst a to i z vlastních, amerických řad.
A to platí i pro Izrael.

Kolik toho víte o Iránu?
Tipl bych si, že jako já. Kulový.
Na rozdíl ode mne, ale tady melete "moudra" jako kafemlýnek.

A to jsem (asi na rozdíl od vás) v Iránu byl.
Ale moc jsem se toho nedověděl.
A víte proč?
Protože Irán nedává, nebo aspon nedával turistická víza pro jednotlivce.
Jen zájezdy nebo průjezdní víza.
A průjezdní vízum znamená, že Irán uvidíte jen z oken autobusu.

USA i Izrael - tam můžete cestovat svobodně.
Čím to?
Proč se íránská vláda bojí turistů cestujících na vlastní pěst?

Přemýšlejte. Budu vám držet palce. Nebo se zeptejte Voroshilova, jak to chodilo s individuálním cestováním v SSSR.

A procesů v USA se nebojte. Spíš těch vlastních. Duševních.
10. 11. 2011 | 17:40

TomášL napsal(a):

Bédo,

to co napíší, je hnusné, avšak stojím si za tím. Vládnout v Libyi(ropa) a Tunisku(turismus) bude ten, kdo bude obchodovat se Západem, pokud EU má mít nějaké mocenské ambice. A je zcela jedno, jestli tam bude mohamedán nebo někdo jiný.

Ale to už jsou pouze mé osobní názory a dojmy...
10. 11. 2011 | 17:44

Kritik napsal(a):

Že by ten Marx měl pravdu? Napsal, že když kapitalisté neví kudy kam, vyvolají válku. Byl to od něj dobrý postřeh a zobecnění jedné z mnoha stránek společensko-ekonomických vztahů.

Nicméně, bez ohledu na Marxe a jeho postřehy dobře víme, že žijeme v posledních dnech. Podle Danielova proroctví však má být konečná etapa charakterizována obnovou obětí v židovském chrámu. Jenže, jak víme, tento chrám byl v 70. letech zbořen a od té doby není místo, kde by se obětní řády, charakteristické pro judaismus, měly naplnit. Na místě původního chrámu stojí v Jeruzalémě již staletí muslimská mešita a doposud nebylo na světě síly, která by muslimy přiměla k jejímu zboření nebo přestěhování. Ač se o to ortodoxní židé snažili a snaží ze všech sil.

Nyní se rýsuje docela reálná možnost, jak by k naplnění proroctví mohlo dojít: Izrael spolu se západním světem drtivě porazí Írán, což sekundárně vyvolá katastrofu a destrukci veškerého muslimského odporu. A hned bude cesta k výstavbě chrámu otevřená.

Pokud se nějaký věřící nad troufalostí této úvahy pohorší, nechť si pro uklidnění přečte evangelia.

[Marek 13:7,8] Až uslyšíte válečný hluk a zprávy o válkách, nestrachujte se, protože se to musí dít. Ale to ještě nebude konec. Národ povstane proti národu a království proti království a na různých místech vypuknou zemětřesení a hladomory. To jsou ale jen počátky porodních bolestí.

[Marek 13:28,29] Poučte se od fíkovníku tímto podobenstvím: Když jeho větve konečně začnou rašit a nasazovat listí, víte, že léto je blízko. Stejně tak, až uvidíte, jak se dějí tyto věci, vězte, že je blízko, že už je ve dveřích!
10. 11. 2011 | 18:03

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Pro Bédu:
Omluva, musím se opravit. S těmi vízy to už je dnes lepší, jak jsem zjistil na netu, i když je kolem toho pořád plno cirátů.
Nechápu, proč to nešlo, když jsem tam byl já :-)

Za ostatním si ale stojím.
10. 11. 2011 | 18:08

hovorka11 napsal(a):

Osobně si myslím, že jediná jistota Íránu, jak zachovat mír je mít jaderné zbraně s obdobnými nosiči jak Izrael. Jiná varianta, která by byla lepší je donutit Izrael, který mý od roku 2008 nosiče jaderných zbraní schopné zasáhnout Evropu. Teď to demonstroval "zkušebním" odpalem tohoto nosiče Jericho3, kterým nám dává najevo, že před ním není nikdo ani v Evropa v bezpečí.
To, že se všichnui dívali na Izrael, jak buduje jaderný arzenál, kterého se zřekli arabské země je neomluvitelné. Dnes se jasně ukazuje v Líbyi jak dopadajé země, které se před mírotvůrci nemají na pozoru. Al-kaida tam vládne právem šaria tak, jak to chtěl západ. Napadnout Írán znamená zavádět tvrdé nedemokratické podmmínky a prosazovat naši pomoc tvrdému islamismu.
Nějak nám ti soudruzi z Washingtonu a NATO našli s islamisty kvůli ropě společné zájmy.
Rusko by mohlo vypovídat, proč Afgánistán při nadvládě USA je 90% dodavatelem heroinu ve světě a hlavně do Ruska s letošním dalším nárustem.
10. 11. 2011 | 19:39

Béda napsal(a):

hovorka11,

když jde o zisk a geopolitické zájmy nevadí ani ("demokratická") šaríja, ani kdejaký krvavý despota, ani okupace a nevadí ani totalitní, dokonce komunistická vláda.

Všechno se nějak okecá. Tož asi tak.
10. 11. 2011 | 20:04

český maloměšťák napsal(a):

Nechci se vnucovat..../voroshilov vs vlkodav/...ale je pravda, že Mein Kampf v necenzurované verzi(v které byla Francie nazývána hlavním nepřítelem...v dalších vydáních bylo toto upraveno...) vyšel i ve Francii. A to ještě před Mnichovem.
Hitler však žaloval vydavatele - a ten musel na zásah soudu vydávání zastavit.
Podobně tomu bylo i ve Velké Británii.

To byla ZÁMĚRNÁ slepota.
Která vyvrcholila Mnichovem - jak správně podotýká voroshilov.

Maucta.
10. 11. 2011 | 20:16

voroshilov napsal(a):

cesky malomestak:
Myslite ze v Kremlu sedeli idioti ktere neprecetli ten bestseller?
Ale cas,ten je vzdy vzacny...
10. 11. 2011 | 20:21

hovorka11 napsal(a):

Mein Kampf je v ČR zakázaný, ale v Izraeli je volně k dostání.
Je o něj velký zájem, asi ideologicky ukazuje, jak budovat velkou říši na obraně proti agresorovi který nechce vypadnout ze svého bytu.
10. 11. 2011 | 20:35

hovorka11 napsal(a):

Ještě doplním:
...ze svého bytu na základě izraelské rasové selekce.
10. 11. 2011 | 20:37

Al Jouda napsal(a):

K čemu přiměly hospodářské sankce zavedené USA Japonské císařství ? Donutily je k vojenskému výboji do Číny a na Filipíny i do Singapuru za zdroji surovin. Obdobně by to dopadlo i se sankcemi proti Iránu, který by ze zoufalství zaútočil proti svým sousedům a Izraeli.Co z toho plyne ? Ten, kdo zaútočí jako první, má výhodu překvapení !
10. 11. 2011 | 20:54

voroshilov napsal(a):

Jeste jednou vsem soudruhum opakuji-Iran neni Irak,neni Afghanistan neni dokonce jako Libye,je to velmi velmi nebezpecny protivnik,a Izraeli pokud opravdu neco podnikne opravdu nezavidim.
10. 11. 2011 | 21:01

hovorka11 napsal(a):

To šílené decimování arabských států má přírodní odezvu. Čím více se křesťansky válčí proti tamním lidem, tím více militantní isalmismus dostává podporu. Tamní isalmisté totiž neuznávají ty, kteří pro vlastní zájmy (vymlouvají se na křesťanské hodnoty) je jako islamisty podporují. Nezávidím tamním lidem, kteří nemají možnost utéci ani před NATO, ani před podporovanými islamisty s jejich zákony.
10. 11. 2011 | 21:12

Al Jouda napsal(a):

To voroshilov :
Izrael nepodnikne nic bez podpory USA, Spojeného království a Francie. USA nepodpoří Izrael, pokud nezíská alespoň tichý souhlas Ruska, Číny, Indie a Pakistánu.
10. 11. 2011 | 21:14

voroshilov napsal(a):

Al Jouda:
A odkdy Pakistan stal svetovou velmoci?
10. 11. 2011 | 21:21

voroshilov napsal(a):

Spise Turecko,to ma vztahy s Izraelem dost nahnute!
10. 11. 2011 | 21:27

maňana napsal(a):

Když se svého času Saddám rozhodl,že nemusí prodávat ropu jen za tolary,ale může ji prodávat i za Eura a Jeny, byl pod zločinnými záminkami do 6 měsíců napaden.Nebožtík Kaddáfí chtěl zavést Zlatý Dinár a ejhle, Tripolsko se vzbouřilo, napochodovaly tam jednotky demokratického Kataru a speciálové z NATO.Zavedla se svérázná bezletová zona a výsledek byl nasnadě.Zhruba před měsícem Irán otevřel ropnou burzu na ostrově Kiss,kde se platí právě jen bez tolarů.Irán tedy bude demokraticky napaden do 6měsíců,to je jistota,která se vyplní.Paní Kalhousová nemám proti Židům nic,ale sionismus se mi hnusí,je to prokazatelně jen jedna z forem fašismu a VY jste jeho roztleskávačka.
10. 11. 2011 | 21:33

Al Jouda napsal(a):

To voroshilov :
Turecko je spojenec USA a v NATO, ale Pakistán v NATO není a má jadernou zbraň.
10. 11. 2011 | 21:47

ghándí napsal(a):

bombardovat
10. 11. 2011 | 22:28

český maloměšťák napsal(a):

ad naňana
http://www.worldpress.org/Mideast/2314.cfm

http://whatreallyhappened.wikia.com/wiki/Iranian_Oil_Bourse

http://en.wikipedia.org/wiki/Iranian_oil_bourse
10. 11. 2011 | 22:48

Admirál napsal(a):

Paní Kalhousová - "Jasné je ale to, že zpráva MAAE ukázala na tikající problém."

Stjně jako zpráva o zbraních hromadného ničení v Iráku? Stejně jako vykonstruované důvody ospravedlňující ostatní loupeživé výpravy? Ta poslední libyjské byla docela lekce pro důvěřivé.

Důvěra v propagandu nemůže být nekonečná. Jen vůl naběhne dvakrát na vidle. Vy propagandisté to holt budete mít čím dál, tím těžší.
11. 11. 2011 | 07:04

hovorka11 napsal(a):

Už je to tady. Chtělo by to ty uplacené dezinformátory v ČT a ČT24 vyházet:

Zpráva Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) o Íránu prokazuje íránskou hrozbu tím, že Írán není s to dostatečně prokázat, že žádný vojenský jaderný program nemá. A nedostatek informací o tom, že něco nemá, je prý podezřelý a značí, že Teherán určitě něco kuje. Tak funguje dnešní svět.

Ruské ministerstvo zahraničí ke zprávě MAAE konstatovalo, že neobsahuje žádná nová fakta a je jen sbírkou všeho už známého, ovšem už s „předem přidaným politickým významem“. „Když chybí přesvědčivá důkazní základna a autoři místo ní vypouštějí předpoklady a podezření, jde o žonglování s informacemi s cílem vytvořit dojem o údajné existenci íránského vojenského jaderného programu. Takový přístup lze jen obtížně nazvat profesionálním a bez předsudků,“ konstatuje ruské ministerstvo.

Mezitím se do nového světla dostávají silně medializované informace, podle nichž íránskému „vojenskému“ jadernému programu pomáhal „sovětský jaderný vědec“ Vjačeslav Danilenko. Ukazuje se totiž, že Danilenko, který ve zprávě MAAE není ani jmenován, není expert na jaderné zbraně, ale přední světový specialista na produkci nanodiamantů prostřednictvím explozí...

Zdroj:
http://www.literarky.cz/tereza-spencerova/6670-svt-pry-da-pednost-jadernemu-iranu-ped-nakladnymi-dopady-valky-
11. 11. 2011 | 08:28

jozka napsal(a):

Petr Svetr:

Co je na te otazce spatneho? To, ze na to nejste schopen dat jinou odpoved, nez nicnerikajici a obecne kydy?
11. 11. 2011 | 08:53

Grandmaster napsal(a):

Moje obavy se splnily. Ctenari tohoto blogu se prekonavaji ve znalostech o Iranu, vedi vsechno, umi persky a briliantne analyzuji vysledky mozneho konfliktu mezi Iranem a Izraelem. Ataman V. se samozrejme do toho take pustil (jako obycejne do toho zapletl obe svetove valky a nadrazenost ruskych zbrani) a uspesne se zapojil do mileho placani o iranskem problemu.
Jinak obdivuji Petra Svetra, ktery se trpelive snazi vysvetlit vsem 'expertum', ze existuji jine, strizlivejsi nazory na tento opravdu velky problem. Bohuzel je v mensine.
Potesitelne je, kdyz to vezmeme globalne, ze ty kvakajici kachnatka nikdy nevyrostou a neopusti ten maly cesky rybnicek.
A jeste lepsi je, ze svet to vidi trochu jinak nez kverulanti na tomto blogu.
Svoboda slova se nekdy ubira krkolomnymi cestami.
11. 11. 2011 | 10:25

jozka napsal(a):

Grandmastere, ktery svet to vidi strizliveji?
11. 11. 2011 | 10:36

scallop napsal(a):

Petr Svetr

Pripominate mi sebe, kdyz jsem sem zacal psat. Take jsem zkousel s nicky jako Beda, Obcan nebo voroshilov normalne diskutovat. Rychle me to preslo.

Ale voroshilova jsem si oblibil. On je proste roztomily.
11. 11. 2011 | 11:18

UmKab napsal(a):

V Íránu by museli bejt uplně blbý kdyby atomovky nevyráběli.V sousedství maj samou operaci svoboda a v hitparádě NATO "koho letos vybombardovat" trvale obsazujou přední příčky.
11. 11. 2011 | 12:37

Grandmaster napsal(a):

Jozka,
svet za hranicemi CR. Slysel jste o nem?
11. 11. 2011 | 12:59

jozka napsal(a):

Grandmaster:

To je podobna diskusni figura jako "vsichni prece vedi..."

Konkretne... kolegove Kalhousove z jeji alma mater?
11. 11. 2011 | 13:38

.Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Ireno,

otázka je nakladena příliš hloupě.
Co s jaderným Iránem?
Irán - jeho imámové a onen Ahmedínneřád jsou synonymem pro muslimskou drzost,aroganci,netolerantnost a agresivitu!
Jak dopadne tato kauza - tak se bude odvíjet expanse ,či ústup anexe světa nesnášenlivého náboženství a agresivní ideologie.

Odpověď tedy je jasná: OKAMŽITĚ VYBOMBARDOVAT !!!!

iVAN.
11. 11. 2011 | 23:22

Béda napsal(a):

IH,

problém ovšem je, že není PROKÁZÁNO,že Írán je jaderný (ve smyslu vlastnictví jaderné zbraně). Lehce by tudíž mohlo dojít k podobnému PODVODU (pardon nešťastnému omylu, který se světové velmoci stává pouze jednou za... jak se ty intervaly zkracují, že?) jako v Iráku.

Zato o Izraeli si dnes s téměř naprostou jistotou i sinajští vrabci cvrlikají (dokonce Izrael odsoudil jakéhosi svého jaderného vědce za únik tajemství výroby jaderné zbraně), že jaderné zbraně vlastní. A -... nic. Žádné kontroly, žádné bezletové zóny, žádné tlaky na jaderné odzbrojení. Přitom ano ta Gaza není celkem košer, nicht wahr?

Platí zde staré známé: když se chce psa bít, hůl se vždycky najde. A ta ropa, ta íránská ropa a svéhlavost íránského vedení, které nechce obchodovat v dolarech a pbrací obchod směrem do Ruska a Číny - to je skutečné chucpe. Takhle to dál jít nemůže. "Satanismus" je potřeba vymýtit. Ještě najít dostatek UI-ček (jak praví jisté místní básnícké střevo), které z Íránu a Ahmadínežáda vytvoří učiněného ďábla s ocasem a rohama.
12. 11. 2011 | 04:11

.Ivan Hochmann napsal(a):

Bédo,

není třeba dělat z těch jmenovaných strašáky.Ti se udělali dávno sami.
A snad mě nechcete tvrdit,že je lepší čekat jako vždy na průser a pak dělat opatření.
Ano přesně tak se chovají vyčůraní politici.Oni vědí,že nic neděláním nic "nezkazí".
A potom nastoupí jako zachránci světa a organisátoři humanity a náprav,na kterých budou navíc osobně profitovat.
vševědoucí mistry manipulací ,které dovedou společnost na okraj záhuby.
K problémům,které by zde nebyli,kdyby tu nebyli ONI !

Už jednou se Izrael opřel Peršanům do jejich chatrče zla.
Uvědomte si co by se stalo,kdyby ta pakáž vlastnila jaderné zbraně.Že se o to snaží není pochyby,
Tak jak není pochyby o tom,že Saddám vlastnil chemické zbraně americké výroby.Proto se také "nenašly"!
A nemusí je ani použít na úrovní válečného konfliktu.Jsou známy způsoby kontaktů a napojení imámů na mezinárodní terorismus.

Myslím,že změníte názor po nějaké katastrofě,kterou bezpochyby tato islámská pakáž způsobí.
Do té doby pane bez diskuzí.
Děkuji.Ivan.

Apropó s tím satanismem opatrně.Je známo,že největší satan jsou pro mezinárodní muslimstvo právě díky rétorice potrefených vykladačů lidských norem - Spojené Státy Americké.

Nikdo jim nebrání aby si "kšeftovali" s kýmkoliv.Je přece jasné,že budou mít se svojí mentalitou blíže k Východu než k Západu.
Nelze jim ale tolerovat jejich zločinecké choutky jako je vyvraždění sousedních národů,nebo jejich nahnání do Středozemního moře.Kromě toho jsou to všechno gauneři a zločinci.
Než by vlastní prací pomohli dobru společnosti - budou raději střílet na všechno živé vším co zabíjí.
Podívejte do Somálska!!!!
Co vidíte v uprchlických táborech?
Zamotané muslimky s kopami muslimských fakanů.
Kde jsou jejich MUŽI ????
Samozřejmě,že přepadávají lodě,humanitární pracovníky,lékaře a vybírají výkupné.
A darmožrouti kteří na humanitární pomoci participují jen pláčí nad mrtvými dětmi a ženami.To samé v politických kruzích.
Jste prostě banda Farizejů.

Tito lidé si vybrali svůj osud.
Tak je nechte ať si jej naplní.Každý je odpovědný za svoje skutky.
To platí všeobecně na celé ZEMI,bez vyjímek.
12. 11. 2011 | 09:40

Shaw napsal(a):

Co to teda vlastne ten Ahmadinedzad spravne rekl? Vi to nekdo? Mohl by to citovat v perstine?
12. 11. 2011 | 12:32

český maloměšťák napsal(a):

Pár souhlasných a doplňujících poznámek k textu Ivana Hochmanna

"Uvědomte si co by se stalo,kdyby ta pakáž vlastnila jaderné zbraně."

Izrael ale zřejmě už vlastní jaderné zbraně

"Nelze jim ale tolerovat jejich zločinecké choutky jako je vyvraždění sousedních národů"

Už se to neděje - tak masivně jako před lety. Jen občas nějaké nálety na Gazu a tak. Nic velkého - jako třeba vyvraždění celého utečeneckého tábora.

"Tito lidé si vybrali svůj osud.
Tak je nechte ať si jej naplní.Každý je odpovědný za svoje skutky."

No, to je taky pravda. Všichni do izraele přišli dobrovolně. A většina jich v Armagedon věří - to je taky pravda.

/akorát by z něj mohli vyjmout české maloměšťáky......nemohl byste jim to vzkázat ?/
12. 11. 2011 | 14:03

Suchec napsal(a):

Hochmann:

Kdyby byl nějaký SZ cimprlich, tak by ten text se dal považovat za vyzývání k válce, tudíž trestnému činu. A je ejdno, zdali to mohu ovlivnit, či ne.

Když mohou stíhat blbečka za tričko se 14-kou.....

Já fakt nevím, co je to v lidech za debilitu.
12. 11. 2011 | 17:10

Honza999 napsal(a):

Shaw

Persky tu umět bude sotva kdo.

Ale jiné překlady, které prý vystihují lépe význam jeho slov tvrdí, že (v kostce) hovořil asi v tomto významu:

- že stát Izrael byl vytvořen uměle, násilně a v rozporu a přirozeným společenským vývojem...
- že z toho titulu musí být stále uměle udržován...
- a že na to konto zákonitě jednoho dne zmizí z mapy světa...

Pozor, zde jej necituji, zde říkám, v jakém smyslu by měl vyznít nezkomolený překlad

Ono "zmizí" bylo úmyslně přeloženo jako "bude vymazán" - zde právě odpůrci oficiálního překladu tvrdí, že překlad použitého perského výrazu může znamenat jak "zmizí" tak "bude vymazán", ale v KONTEXTU CELÉHO VÝROKU (v perštině) znamenal "zmizí" (zde se podívejte do česko-anglického slovníku na ta kvanta synonym a homonym v angličtině).

Propagandističtí překladatelé to prostě přeložili "volně" jako "bude vymazán" a v kontextu "vymažeme". Arabové a Peršané hovoří při významných proslovech vznosně a květnatě, za použití alegorií z koránu a orientální historie. Každý ze tří bodů výše uvedených v Ahmadinežádově podání znamenal několik vět. Anglický způsob vyjadřování naopak je pragmatický...

Takové přirovnání - řeknu-li někomu "měl bys viset", neřekl jsem mu "já tě pověsím", jen jsem vyjádřil svůj názor, že by "měl viset". Mnoho lidí by ale můj výrok interpretovalo jako že někomu osobně vyhrožuji pověšením. Moje babička neustále říkala (a vsadím se že temto výrok od příbuzných slyšelo 90% lidí) - "ty jednoho dne skončíš na šibenici".. Znamená to snad, že má babička měla v úmyslu mne pověsit?

Prostě ten projev byl úmyslně přeložen a interpretován způsobem, jaký je nám sdělovacími prostředky prezentován.
12. 11. 2011 | 19:22

.Ivan Hochmann napsal(a):

Jeníčku obvykle na tvoje výroky nereaguji,ale když už presentuješ ony peršanovy výroky,tak mě vysvětli jak myslel,tvrzení že si američané shodili věže WTC i s třemi tisíci nevinných lidí sami?!
A pokud to nevíš tak ti sděluji,že se Ahmedínneřád několikrát na veřejnosti nechal slyšet že židy je třeba všechny vyhubit.
Posloucal jsi Netanjahúv proslovna Vs OSN?Je mě jasné že nikoliv!
Myslím,že tě babička měla raději pověsit .
Jak se jedná o Ameriku a její způsoby spojíte se třebas s Belzebubem abyste prokázali její viny.
Jste svázáni pupeční šnůrou nenávisti k úspěšným.Taktéž se dá říci že správný antiamerikanista je také zapáleným židobijcem.
Proto jste ochotni hodit po ulicích vyřvávat protižidovská a protiamerická hesla,hajlovat a tvrdit,nic na světě není přednější než národ.
Ty navíc záříš rudě jako červánky.
Apropó víš jak takové červánky vznikají?
To se vyženou komunisti na kopec a tam se rozsekají na červánky.

Nazdar Ivan.
12. 11. 2011 | 20:08

Béda napsal(a):

IH,
Politická příslušnost Počet křesel Procenta
Radikální konzervativci 117 40,3
Kritičtí konzervativci 53 18,3
Reformisté 46 15,8
Nezávislí 71 24,5
Arménská menšina 2* (k Nezávislým)
Chaldejská a asyrská menšina 1
Židovská menšina 1
Zarathuštrovci 1
Celkem 290 100

V íránském parlamentu tedy mají zastoupení i Židé. Které etnické menšiny mají kupř. zastoupení v českém parlamentu?

S těmi WTC to není tak docela jasné, pane Ivane. Minimálně spolupodíl Žorže a spol. vidí v tom komplotu docela významná část americké a světové veřejnosti.
12. 11. 2011 | 20:25

Honza999 napsal(a):

Pro všechny..

Ivan Hochmann (to není oslovení Ivana Hochmanna, toto nepíši pro něj, to píši pro ostatní aby pochopili, proč Ivanu Hochmannovi neodpovídám) je pro mne taková lidská a duševní nula, že mi nestojí za reakci. Povídal jsem si s nickem Shaw a Ivan Hochmann asi zapomněl, že již minimálně před dvěma roky jsem mu dal EOC (End Of Communication)...
12. 11. 2011 | 21:54

.Ivan Hochmann napsal(a):

Ty mě povídej něco o duševních nulách Honzíčku!

Stačí přečíst tvoje blafy a hned člověk pozná s kým má tu "čest".
Za normálních okolností bych na ně vůbec nereagoval,jenže nesnáším prolhané manipulátory,kterým čouhají fixly jako sláma z bot.
Tvoje závěry jsou velice průhledné.
A ani se nesnažíš, abys je alespoň trochu zakamufloval.
Jasně - s bývalými přesvědčenými komunisty,současnými ortodoxními levičáky jsme ještě neskončili.
Udělal bys lépe,kdybys neprovokoval a zalezl do kanálu.
Kam také patříš.

Editore nemazat.Jsem duševní nula a ten číselník patří do stoky.Děkuji za pochopení.
Ivan
13. 11. 2011 | 14:08

.Ivan Hochmann napsal(a):

Bédo ,

vás ten Irán nějak bere......
Však dočkejte času.Peršané a Skythové byli vždy zapálení bojovníci.Viděl jsem ukázky z bojových scén a zákopů Iránsko -Irácké války.Pro ně život nic neznamená.

A s těmi WTC.....
Ono v USA není jasné vůbec nic.Tam je tolik "zájmů",že nějaké dva baráky a tisíce mrtvých není důvod k panice.
Odtajnění Kenedyho vraždy a rejdy tajných služem kolem "sektoru 51" se také nedostanou na světlo.
Buďte Bédo rád,že je tomu tak.
Příliš mnoho povědomí o lidských hrůzách by z vás udělalo nešťastného člověka.
Takto máte alespoň možnost pochybností a v neposlední řadě důvod ke svým politickým průjmům.

Mějte se.Ivan.
13. 11. 2011 | 14:20

Skogen napsal(a):

Když Chang dá, Smith to Abdulláhovi rozkope.
15. 11. 2011 | 18:01

poiuyt napsal(a):

Mel Sadam taky ZHN.zejo?
16. 11. 2011 | 04:13

Pro hlupáka Ivana Hochmana napsal(a):

Honza to napsal zcela správně a taková duševní nula se vyznačuje hlavně fanatizmen tobě vlastním.A do toho kanálu patříš právě ty.
16. 11. 2011 | 15:16

hovorka11 napsal(a):

Ivan Hochmann:
Volný pád WTC1 a WTC2 svou rychlostí odporuje základům mechaniky a fyziky staveb!
Už i u nás docenti a profesoři odmítají přepisovat ověřenou a doloženou mechaniku na základě nesmyslů od CIA a americké vlády!

V Brně dne 9. listopadu 2011, proběhla odborná přednáška o pádu budov Obchodního Světového Centra, dne 11. září 2001. Přednáška popisuje sestavení diferenciální rovnice tří základních zákonů mechaniky se základními údaji o světovém centru a tak modeluje pomocí počítačového programu, jak by ve skutečnosti měli budovy padat, podle přírodních zákonů.

Výpočet a 2 modelové programy s navýšenými krajními hodnotami pádu jsou značně delší než
záznam volného pádu budov !
Reálnější varianta s nejověřenějšími koeficienty by znamenala pád budovy pouze
do 80 patra- budovy - ty by celé nespadly !!!

http://www.reformy.cz/zpravy/video-prednaska-doc-ing-ivan-nemeccsc-pad-budov-wtc-11-zari-2001/

"Studie byla původně diplomovou prací studentky Martiny Juráňové, která díky své
práci obhájila titul Ing. Tato studie byla prezentována na třech odborných
konferencích, kde neshledala žádné oponenty z řad odoborníků na problematiku
dynamiky pádu.
Doc.Ing Ivan Němec vyučuje na fakultě stavební mechaniky Vysoké Školy Technické v Brně."

Nikdo z odborníků ji neoponoval jako zpochybnitelnou !!!
17. 11. 2011 | 10:32

Sionistické Netáhlo napsal(a):

Co je to zač ta Kalhousová? Je židovská sionistka, nebo židovský válečník převlečený za babu?Paní Mulerová hurá na Irán než se nám Švejk probudí.
18. 11. 2011 | 08:24

Občan napsal(a):

Jen pro doplnění pana Hovorky, aby někoho nenapadlo jej zase osočovat z konspirace, jak je tu dobrým zvykem:

http://www.vutbr.cz/lide/martina-juranova-75609/publikace
http://www.vutbr.cz/studium/zaverecne-prace?zp_id=45374
18. 11. 2011 | 12:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy