Vstoupili jsme do období etnických konfliktů

19. 11. 2008 | 15:58
Přečteno 19171 krát
Kdo viděl záběry pondělních pouličních bojů v okolí litvínovských romských ghett zaznamenal, že něco podobného tady bylo k vidění poprvé. Obávám se ale, že nikoli naposled.

Masivnost a délka celého střetu, zbraně na obou stranách a zejména pak početná a artikulovaná veřejné podpora místních občanů extrémistům ukazují na konfliktní potenciál a možný formát, který mohou interetnické střety u nás nabýt. A pochopitelně, musíme očekávat i jejich značnou domácí i mezinárodní publicitu.

Leckdo by mohl říci, že jde o extrémistickou infekci, která prochází celým regionem, zejména v maďarsko-slovenských vztazích. V našem případě jde však o poněkud odlišný vývoj, protože kořenem vzrůstu síly a podpory extremismu je dlouhodobé neřešení a praktické ignorování problému sociálně vyloučených romských lokalit, kde žije několik generací nezaměstnaných a v mnohém ohledu nezaměstnatelných Romů zcela na dně české společnosti. V závislosti na sociálních dávkách, bez kvalifikace a zájmu o účast na pracovním trhu, ze zdrojů z šedé či nezákonné ekonomiky, v devastovaných a civilizačně zcela substandardních podmínkách. Nejméně polovina dětí neprojde všemi třídami základní školy a podle nedávné studie Světové banky lze odhadnout podíl pologramotných dětí až kamsi k hranici 40%. Podle našich poznatků máme takových lokalit více než tři sta, žije v nich 65-80 tisíc lidí a nejvíce jsou koncentrovány na okrajích severočeských a severomoravských měst, kde lze hovořit o skutečně početných ghettech.

Kumulující se problémy v soužití signalizuje řada nových bezpečnostních varování, od drobné kriminality, přes akceleraci prostituce, drog a s tím spjatého organizovaného zločinu, lichvy, vydírání i obchodování s lidmi. Jde o jedno z rychle akcelerujících bezpečnostních rizik, které se neřešením integrace zesiluje a expanduje mimo lokality do každodenního života inkriminovaných měst. Nyní se přidala i hrozba extremistických organizací a zjevný růst jejich veřejné podpory minimálně v nejvíce exponovaných regionech a městech.

Je jen otázkou času, kdy se nad pouličními bijci objeví politická síla a radnice v těchto regionech začnou zaznamenávat příliv extrémistických politiků doprovázený početnou emigrací romských rodin mimo ČR. Potenciál pro takový vývoj u nás je, jak v podobě kumulace problémů v romských vyloučených lokalitách a v jejich zesílené ghettoizaci, tak ve výhledu zhoršení hospodářské situace a růstu nezaměstnanosti, který ve strukturálně postižených regionech nepochybně posílí řady i podporu extremistů.

Pondělní střety ale ukazují ještě na jeden závažný problém, a to na naši neschopnost integrační programy opravdu nastartovat, na ztrátu důvěry veřejnosti v reálnost závazků vlády nastartovat integrační programy a přivést k životu samostatnou agenturu, která by byla nejen zodpovědná za formulování integrační politiky, ale také za podporu její implementace, integračních programů a odbornou podporu těch municipalit, kde se k integraci samospráva rozhodne.

Po dvou letech mluvení, příprav a pilotního experimentování provázeného slibováním pomoci na všechny strany, uvázla celá záležitost v písku nedostatečného organizačního zajištění a v neproduktivních kompetenčních sporech mezi členy vlády. Praktické kroky a výsledky nemáme a důvěra v serióznost těchto plánů se mezi obyvateli v exponovaných městech prudce rozpadá. Jaká bude cena takového neúspěchu?

Nevím jak daleko jsme sto jít s policejním řešením a ochranou vyloučených romských lokalit. Pokud začne problém metastázovat, přesáhne síly policie. Zrání podmínek pro interetnické násilné konflikty, jakkoli lokální, zřejmě bude rychlejší než naše schopnost startovat integrační programy a zastavit politické sliby a prohlubující se deziluzi na obou stranách. V neposlední řadě je otázkou, jaký je potenciál veřejné a případné politické a volební podpory extrémistických politiků na místní či jiné úrovni.

Období, kdy jsme měli optimální podmínky začít něco dělat s problémem vyloučených romských lokalit bez velkých rizik sociálních a etnických konfliktů jsme nejspíše promrhali. Nyní jsme zřejmě v nové fázi, kdy budeme muset hledat a prosazovat řešení v podmínkách rostoucích etnických tenzí a klesající důvěry a veřejné podpory vládní politiky. Pokud s tím vážně, ale opravdu vážně a kompetentně nezačneme, nelze vyloučit, že v dohledné době nebudeme policejně bránit romská ghetta, ale demokracii v českých zemích.

Je třeba se k situaci postavit čelem, jak z hlediska prosazení praktické politiky, tak z hlediska politické odpovědnosti za malér, do kterého jsme se dostali.

Publikováno v Hospodářských novinách 19.11.2008

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

student napsal(a):

"Období, kdy jsme měli optimální podmínky začít něco dělat s problémem vyloučených romských lokalit bez velkých rizik sociálních a etnických konfliktů jsme nejspíše promrhali."

Já nic nepromrhal. Viníci jsou naši politici.
19. 11. 2008 | 16:09

Neopřemyslovec napsal(a):

Pane Gabale, ideální stádium pro další přísun recyklovaných EU financí (100 miliard > do Bruselu a 95 miliard > recyklovaných EU financí do Čech) pro neschopné obyvatelé. Pane, vy jste si už nahrabal z "recykláčů" + s Pajerovou moc, kolik máte. Mě by se líbilo, kdyby jste založil firmu a dal 80% svého zisku na vyřešení problému. Uvědomte si, že extrémisté zvláště ohrožují vás "loajalťáky Romů". Slušní jim mávali z oken. To je váš boj -Romů, Loajalťáků Romů a extrémistů. My "šedá zóna" máme svých problémů dost. Disidenti nás už jednou vyhecovali k cinkání klíčů. Po devatenácti letech to nevypadá na to, že jim šlo o svobodu.
19. 11. 2008 | 16:23

Vašek napsal(a):

Když nikomu nevadí neonacisti v DS, tak nechápu proč vadí komunisti !
19. 11. 2008 | 16:25

ROSSIAN napsal(a):

"Integrační programy" - lze integrovat někoho kdo trvale nechce ?? Romové evidentně nechtí. Pokud sami nebudou chtít jsou jakékoli integrační programy k ničemu.
Navíc u romů existuje silná soudržnost uvnitř skupiny, ale naopak krajní egoismus až pohrdání směrem ven - tzn. "gádži".
V romské komunitě - úměrně tomu jak se zdůraznuje teorie multikulturalismu jako autonomie menšin a jejich práv na vlastní identitu proti asimilaci - začíná růst i fenomén obraceného rasizmu vůči bílím až s náznaky vlastní nadřazenosti (která ovšem často maskuje komplexy vůči bílé kultuře.
Celá situace je začarovaný kruh který se bude stále zhoršovat (a to ne u nás ale i v celoevropském meřítku - např, muslimské komunity): Na jedné straně pomalu ale trvale porostou v celé evropě hnutí typu dělnická či národní strana až začnou získávat stále větší vliv na politiku i obyvatele, a na druhé straně bude vznikat menšinové subkultury nenávisti (romové, arabové v západní evropě). Multikulturalismus krachuje nejen v západní evropě ale i v USA.
19. 11. 2008 | 16:35

Čochtan napsal(a):

Já to tu říkám už přes rok.
Tohle skončí občanskou válkou. Policie se vykašle na chránění cikánů, a problém zmizí během pár dnů. Vím o čem mluvím, v příbuzenstvu mám dva policisty, tak vím jak smýšlejí. Myslíte že policisti myslí jinak než většina Čechů ?
19. 11. 2008 | 16:47

juvel napsal(a):

Romský problém ukazuje na selhání právního státu, nesprávné uplatňování lidských práv a nahrazení opravdové humanity pseudohumanitou. To dříve nebo později musí přinést své špatné ovoce.
19. 11. 2008 | 16:48

Čochtan napsal(a):

Pane Gabale:
"musíme očekávat i jejich značnou domácí i mezinárodní publicitu"
Až bude opět hořet Paříž, a s ní i Kolín nad Rýnem, myslíte že někoho bude zajímat pogrom v Janově ?
Západní Evropa je na tom mnohem hůř než my.
19. 11. 2008 | 16:51

ivanT napsal(a):

Myslim, ze problemy s etniky mohou byt jen spickou potencialniho ledovce, ktery vznika v souvislosti s hospodarskou krizi. Vlady by se mely zabyvat nejen ekonomickymi a financnimi aspekty soucasne hospodarske situace, ale venovat stejnou pozornost jejim moznym socialnim nasledkum.
19. 11. 2008 | 17:07

Mirek napsal(a):

Označujte problémy správně - slušným a pracovitým cikánům nikdo ubližovat nebude.
19. 11. 2008 | 17:10

JC napsal(a):

Mno pane Gabale, humanistické poučky nějak nefungují, že ? Takže kde je chyba ?
19. 11. 2008 | 17:13

Honza napsal(a):

Tak jako to je? Cikani mi vadi, cele mladi jsem prozil v Ostrave-Vitkovicich a vim co dovedou.

Ale s cernochy, Araby nebo Cinany nemam vubec zadny problem!!

Jsem rasista, nebo co tedy jsem??

A neni to problem cele spolecnosti??

Vime jaky vubec mame k cikanum vztah??
19. 11. 2008 | 17:18

grőssling napsal(a):

Psal jsem to již k blogu paní KVS.

Tento problém trvá již několik staletí a je celoevropský. Za minulého režimu tu jakási snaha jej řešit byla i s jakýmisi výsledky, avšak ve svém konci neúspěšná, stejně jako režim, který tu snahu měl.
Představitelé nové moci, ke kterým pan Gabal patřil, nejdříve předchozí režim kritizovali i ve věci řešení romského problému, aby posléze na celou věc totálně rezignovali a dosáhli pouze jeho zhoršení.
Jak ti tak oni se pyšně domnívali, že řešení existuje ( pokud možno v integraci do většinové společnosti ) a co nebylo možné vyřešit za předchozí staletí vyřeší teď oni, protože jsou nadáni nějakou mimořádnou spasitelskou vizí a schopnostmi, jak jinak, podstatně onačejšími, než opovrhovaní předchůdci.

Je třeba udělat dvojí. Přestat žvanit u hospodského stolu ( protože to je tak všechno co se za posledních 19 let udělalo ). Podrobit problém interdisciplinárnímu vědeckému zkoumání ( ANALÝZA ) a poté přijmout CELOEVROPSKÁ opatření ( AKCE ).

Hlavně si ale myslím, že problém nemá řešení jak si je představujeme ( t. j. v integraci ). Pokud má vůbec nějaké řešení, tak asi v nastavení možnosti tomuto etniku žít celoevropsky svým tradičním způsobem života, tak jak tomu bylo dříve.
19. 11. 2008 | 17:19

Nový napsal(a):

Akce (násilí a parazitismus) jedné skupiny vyvolá reakci ( násilí a vytlačování mimo zájmový prostor) druhé skupiny. Je nanejvýš žádoucí, aby akci ( tvrdý postoj vůči problémové skupině - tzn. měřit každému stejně ) zaujal stát a nedospustil živelné řešení.
Profesionální ochránci "utlačovanýc", státní "pozitivní rasismus" ( nekritické stranění potížistům) a štědrý sociální stát nic neřeší. Naopak pouze vystupňují napětí mezi skupinami, brání integraci případně migraci menšin, která by jinak přirozeně probíhala a problém soužití by se řešil samovolně.
19. 11. 2008 | 17:22

Andrea napsal(a):

Bla bla bla, fura slov a nic konkretniho....
19. 11. 2008 | 17:33

chabr napsal(a):

Proč pořád někdo někomu vnucuje rasovou diskriminaci, obviňuje z rasového smýšlení? Ano, jsou tu lidi, kterým jsou takové předsudky blízké, ale rozhodně je jich menšina. Ti všichni ostatní, nazvu je třeba normálníma, jsou na cikány naštvaný kvůli bordelu, který je doprovází. Pokud tam budou bydlet v klidu, nebudou obtěžovat okolí vysokou koncentrací zločinnosti, bordelem, nebudou zneužívat sociální systém, prostě se budou chovat podle zákonů a v případě, že zákon poruší, dopadne na ně ruka spravedlnosti tak jako na ostatní, pak nebudou ti tzv. normální fandit těmhle pravicovým extrémistům !!! To není o rasismu, to je o špatných zkušenostech !!!
19. 11. 2008 | 17:34

Ivan Hochmann napsal(a):

Vstoupili jsme do období etnických konfliktů......nejen to.

Vstoupili jsme do demokracie,která v současné době není schopna vyřešit vůbec nic.Zapoměli jsme zvyková práva,komunisti odstranili veškerou osobní odpopovědnost a všichni se s bezmocnou zlovůlí dívali,kam ta svinská komunistická holota dotlačí tento národ.Když už jsme se jakž takž babráme z hnoje,přijde další pohroma ...cigáni.

To nebude vážení na chvilku.Už je jich moc.Pracovat nebudou,ani to neumí.I kdyby je někdo zaměstnal ,během tří měsíců (v zákonné lhůtě)je vyhodí na dlažbu pro neschopnost.Pravdu má expert na cigánskou otázku - ČOCHTAN.Vlastně se divím,že ho už dávno nekontaktovala nějaká vládní instituce zaměřená na tuto problematiku.No vlastně nedivím,tam zatím kalí vodu Džamila.

No abych pravdu řekl jsem na rozpacích.Na jedné straně tlupy dacanů z KSČ a DS - na druhé nefungující, neprávní stát.
Mezi nimi terorizované obyvatelstvo.

Kdosi zde napsal o plazmových televizích,zlatých řetězech ,... a sračkách vylévaných z oken,neboť záchody se nečistí a jsou ucpané a nefunkční.Všude bordel,kurvy,špína,odpadky,hluk a zlodějská agresivní cigánčata. Můžete mě klidně pane Stejskale obviňovat jak chcete.Opět jsem nazval věci pravými jmény.

Já sám opravdu nechápu!!!!!Nechápu tyhle stvoření jak mohou takto žít.To přece nejsou ani lidé.To jsou méně než hovada.Oni si to neuvědomují? Copak on jim to nikdo nikdy neřekl? Copak neexistují vládní a společenské programy na zpacifikování těchto tvorů? Kam se poděly ty miliardy vložené do řešení cigánské problematiky?

Všechno co jsme se dozvěděli od "romských aktivistů" je,že ti chudáčci trpí komplexem,že nemají žádné národnostní struktury a zastoupení.....!!

Onehdy jsem četl v lidovkách názor Ondřeje Neffa na Vietnamskou komunitu.V dalších mediích se dozvídáme,že nám mohou být vietnamci příkladem .Dokonce se ztotožňuji s názorem,že naší jedinou nadějí na obnovu starých dobrých mravů a zásad všeobecně pro LIDI platných je natalita a množství vynikajích vietnamských přistěhovalců.Nebudu dále pokračovat,kdo máte zájem ,přesvědčte se sami.

Poukázal jsem pouze na rozdíl mezi etnickými minoritami.Nejsme schopni podpořit ani jedinou.

Hubíme tím sami sebe.Ivan.
19. 11. 2008 | 17:50

GLUM-II napsal(a):

Nedělal bych si starosti. Až se dostane k moci opět Paroubek, tak tu stejně žádná demokracie nebude, nebude tedy již co policejně chránit. A upřímně řečeno, naštvanost normálních lidí je to jediné co v tomto nebetyčném státním bor.delu může ještě něco změnit.Ovšem nemůžeme se divit že se v tomto státě nic neřeší, veškeré síly politiků jsou už léta vynaloženy střídavě na udržení se u moci a na dostání se k moci.Vše ostatní musí logicky stranou.
19. 11. 2008 | 18:04

Hajný napsal(a):

Pane Hochmanne!
Snad poprve s Vámi musím bez výhrad plně souhlasit.
19. 11. 2008 | 18:05

Ládik napsal(a):

Práce šlechtí člověka. Co šlechtí cikána?
19. 11. 2008 | 18:06

Michal Macek napsal(a):

nechapu o co jde,nedavno sem docetl Fucaultovo kyvadlo od Ecca.To co on tam ppopisuje co bylo v 70.letech v Italii na dennim poradku - demonstrace,poulicni bitvy,komuniste proti fasistum,fasiste proti komunistum,komuniste proti policii,policie proti fasistum,studenti proti komunistum a fasistum,policie proti studentum....kazdy den,zapalne lahve,dlazebni kostky........
a my se tady muzem po.... po 1 male demonstraci jednou za rok!!!
19. 11. 2008 | 18:14

Hajný napsal(a):

Pane Gabale!
Otázka už nezní zda se tak stane,ale kdy se tak stane.
Stačí malá jiskřička a cisterna prachu vyletí do povětří.
Pokud se naši kompetentní konečně nechytí za nos.A nezačnou jednat.Lidskoprávních a multikulturních řečí jsme slyšeli už dost.A k ničemu to nevedlo,situace je spíš horší.Takže taktika cukru už pominula(a plně sklamala),musí nastoupit taktika biče.
Pokud nás stát není schopen ochránit,ochráníme se sami.K tomu nácky nepotřebujem.Jen nám ukázali z čeho mají grázlíci i politici strach!V pondělí byli totiž místní grázlíci táááákhe malinkatí jak měli strach.

Jo,a kdyby se tam v pondělí zviditelňovali politici nebo lidskoprávníci,dostali by na budku.A ne od nácků!
19. 11. 2008 | 18:20

tangle napsal(a):

Je to cely dost smutny a bojim se,ze opravdu bezvychodny... ;-(
19. 11. 2008 | 18:21

Ivan Hochmann napsal(a):

Michale,
píše se rok 2008.21.století lidského věku.Copak se nikdy nepoučíme? Ivan.
19. 11. 2008 | 18:23

Láďa napsal(a):

Problem s Cikany ma jen jedno trvale a fungujici reseni (kdyz vynecham nasili vseho druhu): nabidnout jim vysokou financni castku za to ze se natrvalo vystehuji z nasi zeme. Bud zpet do Idnie, zeme svych prapredku, nebo do nejakeho nove zrizeneho statu a nebo do zeme ktera je bude ochotna treba za uplatu prijmout. Realnou alternativou neni nicim nepodlozena vira ze se situace nejakym zazrakem zlepsi ale eskalace nasili a to nechce snad nikdo.
19. 11. 2008 | 18:26

grőssling napsal(a):

Pane Hajný, asi jste někdy hrál šachy. Kolik tahů dopředu máte obvykle spočítaných ve střední hře ?
19. 11. 2008 | 18:27

Vilém napsal(a):

Řekněme si otevřeně, že Česká republika pomalu ale jistě ztrácí právo vládnout romským občanům, podobně jako Jugoslávie ztratila právo vládnout Kosovu, a osobně bych se klonil k podobnému řešení také této otázky u nás. Samozřejmě doufám, že se to obejde bez mezinárodního bombardování, a je to nejschůdnější řešení, protože názory by se nezměnily ani po bombardování. Průměrný Rom je odsouzen k tomu, aby vinou nefunkčního sociálního systému a historicky získané chudoby od narození až do hrobu živořil mezi různými ústavy a šedou ekonomikou. Nic takového nemáme v Evropě 21. století zapotřebí a stát, který to toleruje a dokonce záměrně vyvolává, nemá nejmenší právo takové skupině vládnout.
19. 11. 2008 | 18:30

Michal Macek napsal(a):

ivane:

od ukrizovani krista ubehlo necelych 2000 let - a mame za sebou napr 2 svetovou valku.myslite ze 25 let na pouceni lidstva staci?
19. 11. 2008 | 18:30

Hajný napsal(a):

to grössling:
Bohužel,šachy už dávno neumím.Tahy dopředu nevím,ale pokud se týče mého příspěvku výše,byl bych velice rád,kdybych se mýlil.
19. 11. 2008 | 18:32

Okurka napsal(a):

NEOPŘEMYSLOVEC: Uvědomte si, že extrémisté zvláště ohrožují vás "loajalťáky Romů". Slušní jim mávali z oken. To je váš boj -Romů, Loajalťáků Romů a extrémistů. My "šedá zóna" máme svých problémů dost.

OKURKA: Už teď máte nálepku patologického nacisty a ani o tom nevíte ;)

2 IVAN HOCHMANN: Souhlas beze zbytku.

2 LÁĎA: Ta paní, co vede NÁRODNÍ STRANU navrhla opakovaně právě takové řešení. Bezvýsledně.
19. 11. 2008 | 18:34

Okurka napsal(a):

2 IVAN GABAL:

Pane,
vy už raději nedělejte vůbec nic. Neupozorňujte na sebe. 20 let tu vy a vám podobní předstíráte, že se nic neděje, že je chyba jen na naší straně. Nechápaví, hloupí a rasističtí Češi.

To, že to tentokrát "myslíte upřímně" vám baští leda Standa Grossů. Co se vidat jeho směrem a koupit si ve Státech nějakou pěknou vilu odkud vás nebude vidět a slyšet?
19. 11. 2008 | 18:37

grőssling napsal(a):

Pro Hajný, aha, já myslel, že to byl návod, ne předpověď.
19. 11. 2008 | 18:46

Čochtan napsal(a):

Láďo,
proč vysokou finanční částku za vystěhování ? Kdo to bude platit ? Já bych jim nabídl něco cennějšího než peníze. Život.
19. 11. 2008 | 18:51

Karel Mueller napsal(a):

Čochtan:
Zdravím a souhlas. Pár mladíků z této branže znám a mohu uzavřít, že by nejraději s těmi extrémisty pochodovali.

Ivan:
No tak vidíte milý Ivane. Mohu před Vámi někdy i smeknout.

Pane Gabal,
po druhé WW při pohledu na barikády mrtvol a celé to šílenství politici pochopili, že absolutní a s ničím nesrovnatelnou prioritou jsou monoetnické a monokulturní státy.
Pokud se to v ještě horší variantě nemá opakovat. Protože i tak jsou vztahy napjaté a počkejte v dobách krize ... a ta začíná.
Bohužel dnešní politici viděli jako prioritu svět podminovat a situaci k novému šílenství připravit .. tentokrát v jaderné a nejspíš poslední variantě. Dů vody jsou známy ...
19. 11. 2008 | 18:51

Karel Mueller napsal(a):

Okurka:
Zdravím pane Okurka,
díky ještě za poslední debatu, už jsem se nedostal k odpovědi.
19. 11. 2008 | 18:52

Čochtan napsal(a):

Láďo,
"nebo do zeme ktera je bude ochotna treba za uplatu prijmout",
Co takhle se domluvit s nějakou indianskou reservací ? Když jim řeknem, že chutnají jako bizoni ?
To byl vtip, ale Stejskal to stejně smaže. On moc humoru nerozumí.
Ale teď vážně. Řešit se to musí celosvětově, při nejmenším celoevropsky. Samostatný vlastní stát je to jedinné co je může přivést na úroveň jiných národů.
19. 11. 2008 | 18:57

meckyf napsal(a):

to Ivan Hochmann: zatím četu a četu, že je zákaz příjezdu vietnamců. O romech sem nic nečetl. Scházejí nám pracující a tak to vyplní rómové místo vietnamců. Hovgh.
19. 11. 2008 | 18:58

Vico napsal(a):

Pan Gabal jako sociolog popsal situaci, řešení nenabídl. Kdo ví, jestli nějaké existuje.Snad jakási udržovací léčba jako při cukrovce. Nevyléčí se, ale dá se dlouhodobě udržet na uzdě.Je dobré si to uvědomit, zbavit se na jedné straně iluzí a na druhé straně nesnažit se hledat jednoduchá řešení. Neexistují, nechceme-li hodit demokracii za hlavu a uchýlit se pod nabízející se ochrannou ruku nějakého čističe s knírkem.
- Myšlenka Multi-kulti je mrtvá. Tato nebezpečná iluze povede v blízké budoucnosti opravdu k výbuchu kotle
- Najít nějaký modus vivendi, který by umožnil pokud možno nekonfliktní soužití
-Provádět velmi restriktivní imigrační politiku a jen v těch mezích, které určují potřeby naší země a nikoliv imigrantů.
- Nevnucovat náš způsob života tam, kde jsou naprosto odlišné tradice. Nevyvážet ryby, ale udice na jejich chytání. Tam, kde se to podařilo, jezdí k nám turisté a nikoliv uprchlíci
- Neplést si rasismus s touhou po dodržování alespoň elementárních pravidel soužití.Parazitismus, kriminalita, absence nejzákladnějších hygienických návyků není projev etnické odlišnosti, ale projev asociálnosti.
- Romskou problematiku by měli řešit zejména Romové sami respektive jejich elita. Ona už tu existuje.
19. 11. 2008 | 18:59

Ivan Hochmann napsal(a):

Dobře,tak jinak.

současná situace se dá s trochou nadsázky přirovnat k "černošské otázce" v USA.

Po letech diskriminace,kterou nelze přirovnat k situaci cigánů v Čechách r.2008 se zrodilo množství vysoce agresivních a výbušných černošských hnutí.Namátko jen některé:
*ČERNÁ MOC - Stokely Carmichaela přímo vybízela k zabíjení bělochů.
*ČERNÍ PANTHEŘI - Marcuse Garveye přepásáni nábojovými pásy a ozbrojeni automatickými puškami přímo terorisovali obyvatelstvo.
*FENOMÉN MALCOLM X - jehož citát:"ukažte mě černocha,který není extrémista,a já vám dokážiže patří na pychiatrii"- vešel do dějin.Nakonec byl zastřelen v Harlemu atentátníky ze separátní kliky ČERNÍ MUSLIMOVÉ.....atd.

V létě 1966 došlo k rasovým vzpourám v Chicagu,Clevelandu a dalších 40-ti amerických mestech.
Detroit byl nejhrůznějším obrazem násilí ve městech.Ulicemi se valily tanky a vojáci 101.jednotky námořní pěchoty sestřelovali kulomety se střech černé ostřelovače........

Co myslíte,máme na něco podobného ambice,nebo je to pro nás Evropany,(sic) nepřijatelná varianta?

Zdravím a přeji pěknou diskuzi.Ivan.
19. 11. 2008 | 19:02

Čochtan napsal(a):

to Karel Mueller:
máte naprosto pravdu.
Skvělý link: http://www.policista.cz/cla...
19. 11. 2008 | 19:05

Okurka napsal(a):

2 KAREL MUELLER: Zdravím i Vás pane Muellere. Patříte k diskutujícím, kteří mají vždy, co nabídnout.

MECKYF: SCHÁZEJÍ nám PRACUJÍCÍ a tak to VYPLNÍ RÓMOVÉ místo vietnamců.

OKURKA: Hahahahhahahahhahhhhhahah... počkejte jenom se nadechnu a... hahahahhhahahaahahhahhhahahahha.

P.S.: Žádná rómská národnost neexistuje a nikdy neexistovala. To, co tu vidíte sem přivezli komanči v rámci osídlování pohraničí, případně později přikočovalo z balkánu v rámci Šengenu.

V posledním sčítání lidu se k cikánství přihlásilo 12 000 osob. Ti trh práce nespasí.

Do dnes NIKDO včetně Gabala ani nezkusil definovat koho za cikána považovat a koho ne. Máme tu 12 000 cikánů, tak proč nás stojí tolik nervů a peněz?
19. 11. 2008 | 19:09

vlk napsal(a):

Ano, období, kdy se s celou záležitostí dalo něco dělat , jsme skutečně ptrestuhodně promrhali. Míním tím leta 90-92 a zejméan pak jednání o rozdělení federace.
Pamatuji několivk věcí. Nejdřívenesmělý pokus v parlamentu, už nevím od koho - zavést , stejně jako za 1.republiky status tzv:domovské obce. Vyšumělo to. Nemělo.Pokud by česká část FS byla tlačila, nějak byto dopadlo. nejspíš tak, že Slováci by to zablokovali. ale pak s e to dalo řešit naprosto jednotranně při dělení federace. Však také Mečiar v jednom vyjádření při dělení, kdy s e nedostatečně kontroloval, prohlásil, že má strach z toho, že Češi vráti Romy na Slovensko.
Další chyba byla s udělováním občanství. Nemělo být právo volby! Prostě - mělo to být podle místa narození. A přechod do druhého státu jen s jeho souhlasem. Byl sic e nesmělý pokus - žadatelé o české občanství museli v začátcích vykázet čistý trestní rejstřík, leč pod tlakem takyhumanistů a těch, co mají krásné řeči, od téhle praxi bylo ustoupeno. Tady jsme to prokaučovali.
Protože ten problém je neřešitelný. Nikdo nemůže poskytnout více prostředků na integraci než dávali komouši. Nikdo nemá v ruc e páky, jako měli komouši. S povinností pracovat, s vymáhanou povinností posílat děti do školy. A k čemu to bylo? Okamžitě, jak se rozvolnil systém, všechny návyky byly okamžitě odhozeny.
Nevěřím na integrační programy. Nevěřím na všelijaké vládní i nevládní iniciativy.
Nikdo na světě s enedokázal s e svými problematickými menšinami vypořádat. Nedokážeme to také. Jediné, co zbude je skutečně jen izolace. A pak také - důsledné vymáhání práva! Síle totiž rozumí každý.
A jestli nechceme mít soukromé používání síly, musíme aplikovat tu státní. A rychle.
19. 11. 2008 | 19:14

Gerd napsal(a):

Vážení diskutující,
nelze vyhánět někoho, kdo se zde již narodil. Je tady doma, i když se narodil jako příslušník romské komunity, vietnamské, slovenské, české, ...
Potíž je, že jsme dosud neslyšeli od samotných Romů, jak řešit tento problém. Vysoké sociální dávky jsou návykové a dlouhodobá nezaměstnanost totálně zamete s pracovními návyky. Takže dlouhodobě nezaměstnaní nad 2-3 roky asi nebudou nikdy pracovat. Proč je mezi nimi tolik Romů/cikánů? Dílem jim chybí pracovní návyky - nevidí je u rodičů, nebudou je mít ani děti, nemají vzdělání ani výuční list nebo jinou kvalifikaci a mnoho pro jejich kulturu přijatelných řemesel (např. obchod s koňmi) nemá šanci na úspěch. Cikánské kapely se všechny neuživí (v Evropě je kolem 12 mil. Romů).
Řešením je vzdělání romských dětí a vázání sociálních příspěvků na splnění určitých podmínek, popř. národní identita národnostní menšiny s mírnou pozitivní diskriminací (ale jen mírnou pro lepší uplatnění v práci) s pozvolným přechodem na rovná práva, rovné povinnosti. A samozřejmě nárok max. na jeden byt za život. Pokud si jej vybydlí, je to problém Roma, který si tak zdevastoval vlastní okolí.
Někteří lidé jsou přesvědčeni, že problém je pouze v chybějící hrdosti a národní identitě Romů, ale myslím, že problém je i výše a střetávají se zde kulturní tradice Romů (muž se má postarat o rodinu a je jedno, kde a jak vezme peníze, třeba zlodějnou; ošizení gádže je hrdinský čin hodný obdivu ostatních Romů; bití romských žen), které je nutné opustit, sociální problém (nedostatečné vzdělání, neznalost úředního jazyka) a dílem etnický (nedostatek elit mezi Romy, nenávist okolního obyvatelstva).
Ale vyhánět zde narozené Romy nelze, i oni jsou tu doma.
19. 11. 2008 | 19:14

Řeřicha napsal(a):

Pane Gabale, a co třeba pranýřovat realitní agenturu a (ex)starosty, kteří situaci v Janově způsobili?

Tento statut quo je markantním příkladem "vedlejších účinků" nenasytné lidské hrabivosti a touze po mamonu. Jak lze bojovat proti těmto nemocem, nota bene pokud napadají výhradně jedince na vlivných postech?
19. 11. 2008 | 19:15

Gerd napsal(a):

Vlku,
program domovské obce měli v programu Sládkovci SPR-RSČ.
Nenávist majority proti Romům podporuje i příliš velká pozitivní diskriminace na nepatřičných místech - sociální dávky, invalidka, apod. Byl bych pro určitou malou míru pozitivní diskriminace pro možnost pracovat a pro ty Romy, kteří se snaží překonat svou závislost na sociálních dávkách a začnou pracovat. A taky tu je obrácený rasizmus, mnoha lidmi popíraný, ve skutečnosti existující. Jestliže někdo z majority napadne Roma, jde i u evidentně kriminálního činu o rasismuz, když napadne Rom příslušníka majority, jde pouze o kriminální čin.
Je nutné začít možností otevřené diskuze a ta je v ČR v zájmu politické korektnosti potlačena. Potom je nutné začít zavírat všechny pachatele trestné činnosti na hodně dlouho s podmínkou práce ve věznicích.
A je nezbytné začít se vzděláním romských dětí, jinak bude problém pořád stejný.
Podle některých studií jsou všichni příslušníci cikánských kmenů potomky asi jedné tisícovky Indů.
19. 11. 2008 | 19:26

Neopřemyslovec napsal(a):

OKURKA: Už teď máte nálepku patologického nacisty a ani o tom nevíte ;)
To jako myslíte koho? Já, volící zlatou střední cestu a do ničeho se nenamočit je patologický nacista? Asi by se mělo mimo kodexu i zhotovit termínové sladění pojmů. Nespisovné výrazy se řeši, ale aby se smazávala fachidiotská synonyma, to ne. Okurko; pro mě jsi umřel. Jsi píšicí "živá mrtvolka"!
19. 11. 2008 | 19:26

Polárka napsal(a):

Já se cítím cigány utlačována. Jednou mě napadli, několikrát okradli a jednou mě parta cigánů unesla a chtěla prodávat jako prostitutku. Cigánksé děti tu (jsem z Prahy) napadaly holky jdoucí ze školy a mlátily je jakýmsi bičem. Další moje zkušensot s cigány je, že na rozdíl od nás dostali místo ve školce, i když mi jsme přišli první.
19. 11. 2008 | 19:29

Čochtan napsal(a):

Gerde:
"..Ale vyhánět zde narozené Romy nelze, i oni jsou tu doma.."

K tomu malá historka:
Azor ležel na sluníčku na zápraží a chytal si blechy, které mu pily krev. Jednou chytil mladou blechu, a ta se něj obořila: “ Já se v tvém kožiše narodila, já mám svaté bleší právo pít tvou krev !”
Jenže Azor byl starej pes, o multikulti a politické korektnosti nic nevěděl, a tak blechu zakous. A měl pokoj.

Otázka: neměl by si český národ vzít příklad ze starého Azora ?
19. 11. 2008 | 19:30

Okurka napsal(a):

ŘEŘICHA: Pane Gabale, a co třeba pranýřovat realitní agenturu a (ex)starosty, kteří situaci v Janově způsobili?

OKURKA: Pak by Strakova akademie nezaregistrovala problém v roce 2008, ale později. A zřejmě někde jinde než v Litvínově.

Nic zásadního by se nezměnilo, protože parazité by se tu množili i nadále, jen rozprosřeni na větším území.

GERD: Potíž je, že jsme dosud neslyšeli od samotných Romů, jak řešit tento problém.

OKURKA: Oni žádné řešení nemají. Oni žádný problém nemají. Vy nějaké cikány znáte? Sami se sebou jsou zpravidla spokojení.
19. 11. 2008 | 19:31

Alí napsal(a):

První 2 věty pana G. ukazují, jak dobře se mu žije a přeje si další konflikty, aby z nich mohl těžit. Fuj
19. 11. 2008 | 19:32

Okurka napsal(a):

2 NEOPŘEMYSLOVEC: Už jenom tím, že nehájíš veřejně zájmy 12 000 českých rómů a neodsuzuješ dostatečně rozhodně obyvatelstvo Litvínova Jsi sám sebe u "taky humanistů" odepsal ;)

Já Tě varoval.
19. 11. 2008 | 19:34

vlk napsal(a):

Gerde

bylo to před Sládkem. ten ve Federálu nebyl.

Ano, musí s e začít od dětí. Ale nebude to nic platné. Jak jsme napsal - nevěřím, že existuje řešení problému. Pokud nemluvíme o vystěhování téhle entity. Což nemluvíme.
Takže s ebavme o prostém omezování škod. Což je podle mne důsledné vymáhání práva. Denně a tvrdě. Nělteří pochopí oč jd e a přizpůsobí se. někteří se radši vystěhují. A někteří zůstanou.Ale bud e jich méně a budou vědět, co to koštuje.
19. 11. 2008 | 19:43

Okurka napsal(a):

Čeští "ANTIFAŠISTÉ" si už dělají seznamy třídních nepřátel. Nově jsou na černé listině i zaměstnanci Mosteckého deníku (také obyvatele Litvínova neodsoudili dostatečně horlivě pane Neopřemyslovec):

https://www.csaf.cz/csaf/co...

Na seznamech je i jistá Lucie Šlégrová, ta drobná slečna, kterou zde 4.10. v Janově jistý pán rómského původu (a také cikán dříve odsouzený za vraždu) nazívá českou sviní za asistence PČR:

https://www.youtube.com/watc...

"Antifašismus" tohoto druhu je naší "demokracii" jistě mimořádně prospěšný.
19. 11. 2008 | 19:46

Čochtan napsal(a):

Gentlemen,
před víc než rokem jsem paní Kláře Samkové-Veselé navrhl jako řešení tohle:
Problém kriminalita:
1. Krádež je krádež bez ohledu na cenu ukradené věci. Tedy zrušit tu pitomost, že krádež pod 5000 je pouhý přestupek, něco jako plivání na chodník.
2. Zloděje pořádně trestat. Pokutu v desetinásobné výši napáchané škody, pokud není schopen zaplatit, za každou stokorunu jeden den na pranýři.
3. Snížit věkovou zodpovědnost. Mnoho „rodičů“ posilá krást děti právě z tohoto důvodu. Rodiče mají zodpovědnost za děti, takže budou potrestáni oni.
4. Výše trestu by měla být závislá na počtu předcházejících trestných činů. Návrh: druhá krádež, dvojnásobná sazba, třetí krádež, trojnásobná sazba, atd.
5. Zavést tělesné tresty jako přídavek k pranýři, pro mladistvé, pro recidivisty.
6. Ve vězení se musí tvrdě pracovat. Není-li smysluplná práce, mohou vězni třeba přehazovat písek. Znáte film „Pahorek“ ? (The Hill)

Problém: rodění dětí jako výdělečná činnost:
1. Zrušit porodné a nahradit ho daňovou úlevou. V případě matky samoživitelky, může daňovou úlevu dostat její otec.
2. Přídavky na děti pouze pro dvě děti, a podmínit je dobrým prospěchem ve škole.
3. Nabízet bezplatnou sterilizaci.

Problém: parazitování na socialním systému:
1. Srovnat výši sociálních dávek se slovenskými.
2. Z dávek stáhnout nejdřív nájem a poplatky za vodu, elektřinu, plyn.
3. Dospělí příjemci socky musí v 7 ráno nastoupit na úřadu práce a čekat až do 16 hodin. Během této doby musí vykonávat případné veřejně prospěšné práce. (odstraňování sněhu, zametání ulic, čištění lesů, potoků a parků..atd.)
Nedostaví-li se, bude mu socka zkrácena.
4. Zrevidovat invalidní důchodce, „invalidy“ - simulanty potrestat. Jejich důchod rozdělit mezi ty skutečně invalidní.

Až na pár maličkostí jsme se k mému nesmírnému údivu shodli. Stojí to za shlédnutí. Asi tak v polovině debaty. Mnozí to už znají, ale pro ty nové:
http://blog.aktualne.centru...
19. 11. 2008 | 19:50

Hajný napsal(a):

to vlk + Gerd:
Tvrdé vymáhání práva a rychlé.Jeden den přestupek,druhý den trest.Odvolání nemá odkladný účinek.A pro všechny.Bílé i černé.Přechovávání kradených věcí jako spolupodílnictví.I z nedbalosti.A živnosťák na doživotí pryč.

A důsledně: plníš povinnosti-máš nárok.Neplníš-nemáš nic.
19. 11. 2008 | 19:53

vlk napsal(a):

Čochtan +Hajný

ano, vážení pánové.Ano.
19. 11. 2008 | 20:00

Okurka napsal(a):

2 ČOCHTAN:

Kde to můžu podepsat? Jen počet protěžovaných dětí bych bez obav zvedl na tři.

2 HAJNÝ:

Přesně tak. Pokud dnes pes něco provede, pak taky nepochopí, když člověku ujede ruka až za měsíc.

Všimněte si pane, že pokud v ČR trestaný člověk tvrdí, že ho "to" mrzí - má zpravidla na mysli "to", že byl přistižen a usvědčen. Né samotný kriminální čin.
19. 11. 2008 | 20:05

fafnir napsal(a):

když Gerde,on je problém v tom,že se převážně narodili na Slovensku
19. 11. 2008 | 20:05

fafnir napsal(a):

No vidíte Čochtane
taková krásně pozitivní věc,tu snad nemůže napadnout ani pocestný,tedy její morální principy.Po zavedení utečou ve valné většině sami,a ti co zůstanou budou normálními občany ve všech směrech.Z toho důvodu soudím,že to je neprůchodné.
19. 11. 2008 | 20:12

Okurka napsal(a):

GERD: Podle některých studií jsou všichni příslušníci cikánských kmenů potomky asi jedné tisícovky Indů.

OKURKA: Tím se řada nejasností kolem cikánů vyjasňuje.

FAFNIR: když Gerde,on je problém v tom,že se převážně narodili na Slovensku.

OKURKA: To je problém?
19. 11. 2008 | 20:12

Čochtan napsal(a):

Gentlemen
tento bod:
5. Zavést tělesné tresty jako přídavek k pranýři, pro mladistvé, pro recidivisty

jsem napsal jako návnadu pro šťouraly. Aby jinde dali pokoj ! :-)))
I když by nebyl špatný! Představte si Staromák, na pranýři nahaté mladé kapsářky, to by zvedlo cizinecký ruch
:-))))
19. 11. 2008 | 20:12

Okurka napsal(a):

2 ČOCHTAN: Mohu se zeptat Čochtane - ten nápad se zločinem a trestem je Váš nápad nebo Jste seznámen s prací Roberta A. Heinleina?

http://en.wikipedia.org/wik...

On tyhle problémy předvídal už v 50. letech (a argumentoval katalyzátory i možnými řešeními podobně jako Vy). Jen se jako Američan soustředil na sociální nikoliv rasový aspekt.
19. 11. 2008 | 20:18

Germanicus napsal(a):

Ano, je třeba se postavit k situaci čelem a nazývat věci správnými jmény. Členové a příznivci Dělnické strany a podobných sdružení mají jasný neonacistický (fašistický) charakter a na ochránce spořádaných (to myslím bez ironie) občanů a rodin si jen hrají a zneužívají výbušnou situaci v lokalitách s rómskými ghety. Na svém kontě mají řadu útoků na Židy a židovské památníky, na Indy, černochy a další, kteří se nijak neprovinili nevhodným chováním nebo zneužíváním sociálních dávek.
Poučme se trochu z historie, aby se probůh neopakovala.
Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen; Ich war ja kein Kommunist.
Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Sozialdemokrat.
Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Gewerkschafter.
Als sie die Juden holten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Jude.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem; nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro Židy, mlčel jsem, nebyl jsem přece Žid.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.
Copyright viz http://www.blisty.cz/art/24...
Požadujme po politických a veřejných činitelích a příslušných státních orgánech, ať se neúnosnou situací skutečně zabývají a nehrají si pouze na to, že ji řeší. Mohou v tomto smyslu využít i zahraniční zkušenosti. Ale fašistickým bojůvkám je třeba se postavit stůj co stůj.
19. 11. 2008 | 20:20

fafnir napsal(a):

Okurko
reagoval jsem na Gerdovo tvrzení,že těžko můžeme požadovat odsun někoho,kdo se zde narodil.
19. 11. 2008 | 20:26

Hajný napsal(a):

to Germanicus:
Když půjdou na Židy,Indy a ecetera postvím se jim.I kdybych jim měl v cestě stát třeba sám.
Ale když budou suplovat naši policii a chránit naše děti a staré lidi před násilím,přidám se k nim.Nerad.
19. 11. 2008 | 20:38

Vico napsal(a):

Hajný : Germanicus má krutou,historií verifikovanou pravdu. Až půjdou na Židy/tentokrát podle stupnice Germanika budou až ixtí v řadě/ a vy se jim postavíte do cesty, možná budete opravdu sám a smeten.Nic nám nezbývá, než se, byť se skřípěním zubů, se té chátře postavit už teď, když jdou na Cigány
19. 11. 2008 | 20:49

caligula napsal(a):

To Vico, Germanicus : takže DS je Váš hlavní problém, Romové zástupný. Pokud tento názor zastávají i ti odpovědní, Bůh s námi.
19. 11. 2008 | 21:00

Okurka napsal(a):

2 FAFNIR: Chápu ;) můj příspěvek byl míňen ironicky. Už Vám nebudu fušovat do debaty.

2 GERMANICUS: Ve Vašem příspěvku se jistě skrývá pravda.

Mimochodem věděl Jste před událostmi nedávnými, ve které vůbec části republiky Janov leží?
19. 11. 2008 | 21:01

Hajný napsal(a):

To Vico:
V tom ecetera jsem myslel i koministy,socany a pod.
Jinak asi máte pravdu.Ale stát musí konat.Nebo spíše začít smysluplně konat.I ti lidé tam mají nárok na život beze strachu o sebe a svůj majetek.Myslím starousedlíky bez rozdíle barvy kůže.
Protože v civilizované zemi má právo na násilí jen stát.
19. 11. 2008 | 21:03

vlk napsal(a):

Vico

a nebylo by lepší navodit situaci, kdy ta chátra prostě nebude mít kam jít, protože si cikány, tedy ty nepřizpůsobivé, podají ti, kteří jsouk tomu určeni?

Řekl bych , že správný postup známe. Z NY. od jistého Rudiho G.Zavedl nulovou toleranci k přestupkům a radikálně snížil kriminalitu.

A hned.
19. 11. 2008 | 21:04

Okurka napsal(a):

HAJNÝ: Protože v civilizované zemi má právo na násilí jen stát.

OKURKA: V civilizované zemi zejména platí, že za odvedené daně má občan právo požadovat základní protislužby státu - např. ochranu života a majetku.

Neměli by být obyvatelé Litvínova vyjmuti z povinnosti platit daně do kasy ČR? Co myslíte?
19. 11. 2008 | 21:05

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ivan Hochman:
Plný souhlas, jenom poznámka: černochy bílí Američané si navozili jako otroky.
19. 11. 2008 | 21:12

Hajný napsal(a):

to Okurka:
Já už vůbec nemyslím.Když to tak čtu a poslouchám,jdu vařit slepičince na ledek do černého prachu,odlévat kule do mých jezdeckých pistolí vz.1782 (repliky).A zpevňovat vrata.
19. 11. 2008 | 21:21

fafnir napsal(a):

Okurka
klidně fušujte,ale může to přinést zajímavé momenty,kdy se budeme navzájem obviňovat ,že spolu souhlasíme
19. 11. 2008 | 21:24

Vico napsal(a):

Hajný, Vlk : Nejsme ve sporu. Obávám se však, že těm spořádaným občanům v Janově prakticky není pomoci.Je to však na delší diskuzi, která přesahuje rámec tohoto blogu.Veřejný pořádek tu udržuje policie a justice. Kapacita těchto institucí je vyladěna na stav "občanského míru." Jakmile je tento stav příměří porušen, tyto instituce vpodstatě kolabují. Což se ostatně v případě justice v devadesátých letech také stalo. Desetisícový dav je policejními postupy prakticky nezvládnutelný. Lze zvýšit represi nebo přijmout mimořádná opatření. Vyjímečný stav spojený s mimořádným omezením ústavou zaručených práv a svobod atd.Takováto opatření však mohou trvat časově velmi omezenou dobu. Krátkodobě lze nasadit kupříkladu v Janově dva tisíce těžkooděnců, ale nikoliv pro další dny a týdny.
Vrátím se k tomu, co jsem tu už napsal. Neexistuje jednoznačné řešení, ale spousta malých kroků. Koncentrace nezpůsobilých v Janově také nevznikla ze dne na den.Nebyl to stát, ale hodní majitelé realitek, kteří organizovali ono zvláštní stěhování. Nezbývá než trpělivá udržovací léčba inzulínem, aby nebyla překročena kritická hranice. V Janově překročena byla. Ta chyba by se neměla opakovat.
19. 11. 2008 | 21:34

Saliven napsal(a):

Osobně si myslím, že pokud se za každých okolností budeme držet lidských práv, různých chart apod. tak absolutně nejsme (jako společnost) schopni vyřešit problémy tohoto typu.

Musíme opustit dvojí metr a přikročit k donucování nepřizpůsobivých občanů k "poslušnosti", tj. k práci pro společnost a vedení dění ke vzdělání a slušnosti. A v případě nutnosti odebírat děti z nepřizpůsobivých rodin - dokud nebudeš sekat latinu a posílat haranta do školy, tak haranta neuvidíš a s ním ani korunu. Takových návodů (vedle těch uvedených výše) by bylo povícero, ale budou vždy narážet na žvanily, kteří mají plnou pusu rozumů, ale toho správného nepřizpůsobivého cikána o kterých se tu jedná viděli maximálně v televizi.

Snad to nejdůležitějšího ze všeho ale je oddělit ty slušné, aby nedoznali sebemenší újmy. Tito lidé obrovsky trpí, že jsou házeni do jednoho pytle.

PS pro Germanicus:
Myslím, že se hluboce mýlíte. Základ problému vůbec neleží v DS, ta jen parazituje na problému. Odstraňte DS, přijde jiná partaj. Odstraňte problém s nepřizpůsobivými a nikdy DS fandit nebude.

PPS:
Na ČB sídlišti Máj před časem okřikl muž romské děti když demolovaly budku. Prikvačili starší soukmenovci, rozbili mu hubu a ještě zavolali městskou policii, která chlapa popotahovala, že je údajně rasisticky urážel.
19. 11. 2008 | 21:40

Okurka napsal(a):

SALIVEN: PPS:
Na ČB sídlišti Máj před časem okřikl muž romské děti když demolovaly budku. Prikvačili starší soukmenovci, rozbili mu hubu a ještě zavolali městskou policii, která chlapa popotahovala, že je údajně rasisticky urážel.

OKURKA: Znám, ale o mého mladšího bratra asi nejde. Ten žije v Žatci (Lounsko).
19. 11. 2008 | 21:42

fafnir napsal(a):

a ještě něco Okurko
můj kupdivu také
19. 11. 2008 | 21:52

Germanicus napsal(a):

Odpovědi na otázky:
Ne, nevěděl jsem kde Janov leží. Ale znal jsem Chánov, Matiční, Vidnavu (+ další severomoravské obce), některé žižkovské a smíchovské baráky...
Nóó, DS je velký problém, Romové jsou taky velký problém (už se o tom na blogech diskutovalo).
Často se zde zmiňovala pracovní povinnost za totáče. Souhlas s pracovní povinností pro dlouhodobě nezaměstnané (veřejně prospěšné práce). A zabránit tunelování sociálních dávek (alkohol, drogy, romští i neromští lichváři, herny atd. atd.).
Prostě požadujme po politicích a veřejných činitelích nápravu, včetně příslušné legislativy.
19. 11. 2008 | 21:56

Okurka napsal(a):

GERMANICUS: Ne, nevěděl jsem kde Janov leží.

OKURKA: Já se zeptal schválně pane. Neberte si to osobně, ale takový Topolánek, který zřejmě předevčírem ani nevěděl, že nějaký Litvínov na Ústecku existuje také navrhl okamžité řešení problému - zrušit DS. A pak se všichni chytíme za ruce a budeme se mít zase rádi. Na obzoru se objeví duha...

Je opravdu problém chtít řešení po lidech, jež by bez jednoho zapáleného policejního auta včera odpoledne ani nevěděli, že nějaké řešení v KONKRÉTNÍ lokalitě s KONKRÉTNÍMI parazity potřeba je.

Jako by zápas Sparta kontra Slávia v Praze pískal rozhodčí z Číny. Toho času v Pekingu s utkvělou představou, že Praha leží v Sev. Americe a on přes mobilní telefon píská americký fotbal.

2 FAFNIR: Dobře.
19. 11. 2008 | 22:04

MA-FU napsal(a):

19. 11. 2008 | 22:17

Okurka napsal(a):

MA-FU: Chtělo by se brečet. Jen mě utěšuje představa, že děti Kostlána, Džamily i Uhla budou žít ve stejném svrabu a neštovicích jako ty moje.

Tedy pokud nepřijde pogrom...
19. 11. 2008 | 22:34

češka napsal(a):

Pane Gabale, proč kritizujete DS, a ne politiky, kteří nechali dojít situaci tak daleko?
Povinnou školní docházku zde máme od dob Marie Terezie, proč nikdo nedokáže tuto povinnost vymáhat?
S drobnými krádežemi policie nic nedělá, takže je lidé ani nehlásí, trpkost v nich zůstává.
19. 11. 2008 | 22:44

Gerd napsal(a):

Vlku, Čochtane, Okurko,fafnire, hajný,
odpovím všem najednou. Příměr s Azorem není zrovna nejvhodnější, ten má jen zuby. U nás máme pro zločince kriminál, i kdyby byli třeba fialoví. Jen se důsledně nevyužívá a ještě si necháme vynadat do rasistů od cizích politiků, kteří sami ve svých zemích uplatňují rasismuz nejhrubšího zrna. Jak se Romům žije v ghetech v Itálii nebo ve Francii? Tam je rasismuz, ne v ČR. Neřešené problémy budou gradovat a zakázaná diskuze jen přiživí extrémismus. Zakázat Dělnickou stranu není řešení, řešením je přestat dělit kriminálníky na majoritu a nevinné Romy, ale začít dělit Romy na dobré a špatné. A začít s tím musí Romové. Jestli se někdo přistěhoval ze Slovenska a dělá tu bordel, poslat zpět domů nebo zavřít za kriminální čin.
A hlavně vydat prostředky na zvýšení objasněnosti kriminální činnosti. Umělé překlasifikování trestného činu vypáčení dveří na přestupek (když zloděj nic neukradl) je hloupost. A zavést právo sebeobrany svojí osoby a majetku jako nezcizitelné právo. Aby se zloděj nemohl vymlouvat, že nešel vykrást chatu, ale hledal tam pomoc. Nebo vás někdo přepadne, pak máte právo bránit svůj život všemi dostupnými prostředky, včetně zastřelení útočníka.
A taky aby soudy přestaly nadržovat Romům a měřili všem stejným metrem. Kolik Romů potrestali za rasismus? A přitom je u nich nadávka bílá svině docela běžná. Škoda, že nebudou dávat romskou pohádku Dilino a čert. Předpokládám, že Dilino je Rom.
S tím ale musí jít pomoc Romům, kteří mají zájem a snahu změnit svou sociální situaci. A i Romové musí změnit své kastovní návyky a kulturní zvyklosti, kdy okrást gádža není zločin.
19. 11. 2008 | 22:51

Matěj Kopecký napsal(a):

Pane Gabale, cikáni měli problémy již od 11.století, co přišli do Evropy a vyháneli je z měsr za hradby, aby neotravovali většinu obyvatel krádežmi a bitkami. Dnes je u nás rasismus naruby, nebo jinak řečeno pozitivní tasismus. Policie bije bílé a chrání ty, co nechtějí pracovat, co kradou, loupí, podvádějí, berou různé sociální dávky, protože se jich politici bojí, jsou to přeci potencionální voliči.Problémy budou a vzrostou, pokud někdo nedostane spásnou myšlenku, kam s nimi..., protože většina s nimi nechce žít.Myslím, že by si je měli nastěhovat k sobě domů všichni ti rádobi ochránci s AI, a jiných organizací, co se za ně bijí. Běžte se podívat na Chánov, nebo v Brně do jejich Bronxu na Bratislavskou, ale ne večer ale přes den a ne sám...Odpovědi jsou tam, mezi tou nepřizpůsobivou menšinou, která terorizuje a vidírá nás gadže, kteří vyděláváme na jejich soviální dávky...
19. 11. 2008 | 22:54

Okurka napsal(a):

GERD: S tím ale musí jít pomoc Romům, kteří mají zájem a snahu změnit svou sociální situaci.

OKURKA: Já mám dojem, že si to pořád malujete jako člověk, který to nemá každý den na očích.

Tvrdíte, že cikáni musí začít u sebe. Ti cikáni, kteří se ani slůvkem NEDISTANCOVALI od jednání tohoto typu:

http://zpravy.idnes.cz/poli...

https://www.youtube.com/watc...

"ty kundo jedna špinavá česká"

Všiml Jste si pane byť jen JEDINÉHO distancování se od takového jednání ze strany nějaké vládou dotované "romské iniciativy"? Jen JEDINÉHO? Být to obráceně vyjadřovala by se k tomu přinejmenším Džamila (byť není etnická Češka).

Tak o čem se tady bavíme? Cikáni zůstanou v jednou pytli, protože je pro ně krev důležitější než hrdost, než vztah k civilizované společnosti nebo lidem, kteří se narodili jako NEromové.
19. 11. 2008 | 23:13

já napsal(a):

Když někde dostane cikán facku, jsou toho plné noviny. Nebo když nedostane práci. Je to přece „in“, boj proti rasismu. Když ale dva cikáni téměř ulučou gadža k smrti jen proto, že je bílý a chtějí mu vypíchat oči a pak je cikánský policista kryje a vyhrožuje postiženému smrtí, pak se v tisku objeví minizprávička a redaktor dodnes hrůzou nespí, zda nedostane předvolání k soudu za propagaci rasismu. To je populismus a zastírání neschopnosti vlád od roku 1989 tento problém řešit. Za devatenáct let neměla ani jedna z vlád jediné zasedání, na kterém by tuto problematiku řešila. A alespoň zčásti vyřešila.Ta zpráva o napadení "bílého cikány" vyšla malinká v jediném mediu a ostatní ji nepřevzala. Oběť byla napadena jen pro bílou barvu pleti. Cikáni ji brutálně stkoukli, zkopali a snažili se jí vypíchnout oči. Fakticky šlo o lynčování. Ptal jsem se na okolnosti pár známých kriminalistů. Ze strachu, aby je pak někdo neobvinil z rasové nesnášenlivosti odmítali hovořit. Jen mi řekli, že od listopadu 1989 nezaznamenali tak brutální útok, který by byl veden proti cikánovi. Proti bělochovi k němu došlo a nebylo to asi poprvé. Psát se o tom ale nesmí.
Více na http://michalmaly.blog.idne...
19. 11. 2008 | 23:21

Rosťa Brožík napsal(a):

pane Gabale, strčte si Vaše poučení do zadku. Základem pro, jak říkáte, municipální strategie sociální inkluze (nebo integrace) se mohla bývala stát tzv. Gabalova (tedy Vaše) zpráva, jež však je bohužel za olbřímí státní peníze tak ostudně plytká a nepoctivě vypracovaná, že k ničemu kloudnému použitelná není. Vaše kšeftařské zájmy, které jako jediné zájmy hájíte, společně s Vaším výzkumným výkonem, Vás neopravňují jakkoli se vyjadřovat na téma sociálního vyloučení. Pokud jste ho kdy viděl, pak v televizi. Nejste tedy kompetentní ani soudit působení jak vlády tak nevládních organizací na tomto poli. Neřkuli, že se v případě tzv. agentury ani neobtěžujete zjistit si podoby a výsledky jejího krátkého působení v lokalitách a s dramatickým výrazem ve tváři oznamujete divákům Událostí a komentářů, že tato nenaplnila očekávání do ní vkládaná (zdá se, že snad po generace) a hlavně ani nezačala vůbec fungovat. Pokud máte potřebu tvářit se jako odborník, dobrá, lze se Vám smát. Ale Vaše lži vzbuzují otázku: co tím sledujete? Odpověď se ve Vašem případě nabízí sama: další své kšefty. Tak hodně štěstí.
19. 11. 2008 | 23:37

Okurka napsal(a):

2 JÁ: Vedle na čtenářském blogu se teď objevil jakýsi produkt českého vysokého školství. FFUK Aksamitová - byl by problém jí to napsat také?

2 ROSŤA BROŽÍK: Co panu Gabalovi chybí na IQ, to dohání drzostí. Stanislav Gross měl narozdíl od něj rozum a sbalil si kufry včas. Kdy dojde Gabalovi, že už byl se svým "myslím to upřímně" prohlédnut?

Z bahna nás má vyhrabat ten samý, co ho na nás po léta spokojeně vršil? To snad ne.
19. 11. 2008 | 23:47

Okurka napsal(a):

Cikáni v číslech aneb děkujte občané politikům jako je Gabal a spol.:

cca 3% populace v ČR tvoří Romové, žije jich zde cca 250-300.000
25% z celkového počtu Romů žije v Severních Čechách
21% z celkového počtu Romů žije na Severní Moravě
47% bytů obývaných Romy není vybaveno ani splachovacím WC
40 m2 bytové plochy obývá v průměru 6,9 Romů
až 30% manželství v některých romských skupinách uzavírají příbuzní

6% romských žen poprvé rodí mezi 14 a 16 lety
19% romských žen poprvé rodí v 16 letech
až 4 interupce v průměru připadají na jednu romskou ženu
60% z dětí umístěných v dětských domovech je romské národnosti

přes 50% romských dětí se učí ve zvláštních školách
22% romských dětí propadá v 1. třídě
25% romských dětí ve věku 6-7 let je v pásmu verbální debility
56% Romů nemá ani základní vzdělání
32,7% Romů má základní vzdělání
8% Romů se vyučí v oboru
2,5% Romů má středoškolské vzdělání
0,8% Romů má vysokoškolské vzdělání

75-85% Romů je nezaměstnaných
60% Romů je nezaměstnaných déle než 3 roky
30% dospělých Romů se živí nelegálním způsobem
60% dospělých vězňů ve věznicích jsou osoby romské národnosti
75% se Romové podílí na kriminalitě (přičemž v některých lokalitách např. co se kapesních krádeží týká dosahuje až 95%)

30% pouličních prostitutek má romskou národnost
25% pouličních romských prostitutek má za pasáka svého příbuzného
--------------------------------------------------------------------------------

87% české populace vykazuje více či méně významné známky rasistického či xenofóbního chování ve vztahu k romskému etniku.

ZDROJ: http://myego.cz/?item=romov...
20. 11. 2008 | 00:06

Marek napsal(a):

Prdlajs etnický konflikt.

Jde o dvě věci. Jedním problémem je, že místní radnice nedokázala zvládnout problémy bílí vs. cikáni. Neumím posoudit, jestli za to můžou místní nebo legislativa, která jim svazuje ruce.
Druhou záležitostí byl ten sraz černých klučíků. Když jsem si přečetl, že jich snad 12 bylo zadrženo, tak si člověk připadá jako idiot.
Kdokoliv tam zvedl ruku s klackem směrem k policajtovi, toho měli sebrat, za každou cenu. Nevím jestli ještě existuje pojem napadení veřejného činitele, ale snad ano.
Možná by to byla záminka a v žádném případě by to nebylo fyzicky jednoduché, ale když si stát tohle nechá líbit, tak to NEMŮŽE mít jiný efekt, že příště bude klučíků zase o něco víc.

Co se tady vlastně stalo? Bezmozci se nesjeli, aby nařezali cikánům, ale aby si to rozdali s policajtama. Takže prostě přijeli, porvali se a až na těch asi 12 zase v pohodě odjeli. Nemáte pocit, že tady něco sakra smrdí?

Nesnáším pojem "policejní stát", ale jsou situace, kdy musí být naprosto jasno. Nesoudím ty policajty, za tohle můžou šašci nahoře, podle jejichž výmyslů ti policajti jednali.
20. 11. 2008 | 00:15

zdesta napsal(a):

Unás v činžáku bývala jedna cikánská rodina.Oba dva pracovali a budili dojem solidních lidí.Moje starší dcera doučovala tu jejich a malý klučina patřil snad k nejvychovanějším děckám v baráku.Každého zdravil,otvíral lidem dveře a.t.p.Během času se množili hromadné návštěvy a posléze se celá rodina přestěhovala do komunity v Přerově.Po roce a půl moje žena potkala tu romskou paní.Na dotaz jak se máte? Reagovala pláčem a zdělením "tojsem neměla dovolit,je konec se vším a.t.p." Jakmile jsou pohromadě,je to opravdu konec.Nelze je zvládnout přijatelnou cestou.Jsem v tomto ohledu značný pesimista
20. 11. 2008 | 00:15

kočka šklíba napsal(a):

Do těchto diskusí jsem se nikdy nezapojila, protože mám stejný problém, jako Honza z úvodu diskuse. Nikdy jsem podle mého nejlepšího svědomí neměla problém s lidmi jiné národnosti, na VŠ jsem se setkávala se studenty z Afriky, Asie i ostatních částí světa. Někteří byli mými známými, někteří kamarády. Ale s cikány, nyní Romy, jsem problém vždycky měla, teda spíš se svým vztahem k nim. Vyrůstala jsem na Smíchově, a do teď mám živé vzpomínky na jejich chování, ale musím říct, že spíš na chování dětí, ne dospělých. Na rozdíl od současné situace.
Tehdy jsme jako malé holky dost trpěly agresívním chováním romských dětí, ale nepamatuji se, že by byly nějaké problémy s jejich rodiči. Naopak, můj otec několikrát byl nucen, když obtěžování našich romských spolužáků dosáhlo už vrchovaté míry a to nejen ve škole, navštívit jejich rodiče a potom musel dokonce většinou otce těchto dětí mírnit, aby je mlácením nezranili.
Je to asi nepředstavitelné, ale skutečně je to pravda, bez asistence policajtů, bez ničeho. Dovedete si představit, že byste dnes šli do romské rodiny si stěžovat na to, že jejich dítě obtěžuje Vaši dceru(syna)? Já ne.
Ale tenkrát všichni(většina) dospělí Romové pracovali, museli, dělali sice nekvalifikované práce(kopáč, uhlíř, uklízečky), ale pracovali. Také se nepamatuji, že by kolem jejich bytů byl nepořádek, odpadky, jediné, čím byli pověstní byl jejich hluk a častá opilost. Sice jsme je neměli za sousedy, ale zase tak daleko nebydleli, abych to neviděla.
Takže před rokem 1989 přece jenom byla situace poněkud jiná. Jenže v demokracii, jak tu někdo správně podotkl, se samozřejmě všechny jejich ani ne tak návyky, spíše povinnosti zhroutily jak domeček z karet. Ještě si pamatuji, jak se v médiích psalo, jak na ně na chudáky byli komunisti zlí, jak jim nedovolili kočovat, jak je nastěhovali do paneláků, jak je to svobodný národ atd......
Takže to dopadlo jak dopadlo.
Práci neseženou, a jak se tedy mají jejich děti naučit pracovat?
Žijí opravdu jak zvířata,ve špíně, je jim jedno jak jejich okolí vypadá, žijí ze dne den, ale jak se jejich děti mají naučit žít jinak?
Ti dospělí už nemají chuť a asi ani šanci něco změnit, ale těch dětí je mně líto.
A když já si pamatuji na agresivitu právě Romů ve svém dětství do teď, ty romské děti, které mají takové zážitky, jako byl ten z Janova, prostě je to zase hrůza a mnohem větší.
Řešení je strašně těžké, ale soustředit se na děti je jediná cesta. A pak i některé body Čochtana jsou rozumné. Tvrdě vymáhat na rodičích péči o své děti v tom smyslu, že musí chodit do školy, vymáhat veřejně prospěšné práce, krátit sociální dávky, pokud nedodržují alespoň tyto základní věci, stejně tak odpovědnost rodičů za trestné činy dětí do 15 let. A jenom neplácat o lidských právech a rasismu, vždyť největší nepřátelé romských dětí jsou ti rodiče, kteřým je jedno, že děti nechodí do školy, žijí ve špíně atd.
A zakázat DS a podobné odpady lidské společnosti, to samozřejmě také, ať se jich vyrojí každý rok kolik chce.
20. 11. 2008 | 00:32

Veronika Vendlov napsal(a):

Že se v Janově mydlí jedni proti druhým není v pořádku. Že policie zasahuje, pomáhá a chrání, to v pořádku je. Ačkoliv snad stihnu podepsat petici za zrušení DS, ta bude doufejme nakonec zrušena, nic to v terénu neřeší. Posilování ultrapravice mě poměrně děsí, ale souhlasím s některými komentáři, že je to důsledek chování naší politické reprezentace. Po výsledcích činnosti agentury jsem pátrala a musím říci, že se mi nic moc nepodařilo zjistit a to málo, co ano, hovoří spíše o neúspěchu. Pořád si myslíme, že je problém ghet čajíček, vleklá otázka, kterou stejně nikdo nevyřeší. Také nejsem kompetentní k návrhu řešení, ale mám jasno v tom, že litvínovské pouliční boje předznamenávají průser. Nevěřila jsem tomu, ale Čochtan a další to předpovídali dávno. No, tohle není dobrý.
20. 11. 2008 | 00:35

Saliven napsal(a):

Okurka:
Docela by mě zajímalo, kde Radek Hulán tyhle čísla zkopíroval. Je totiž proti principům naší moderní společnosti, aby se taková data sbírala na jednu etnickou skupinu. Smrdělo by to zkrátka rasismem. Buď jsou to čísla z dob komunismu a nebo jsou vycucaná (byť docela dovedně - tedy až na ty 4 interupce na jednu romskou ženu. To je silně out :-)) z prstu (a nebo se někdo tedy pořádně nebál a bádal).
20. 11. 2008 | 00:40

Okurka napsal(a):

2 SALIVEN:

Za všechna čísla se zaručit nechci. Máte pravdu pane, že v ČR je "race profiling" tabu i proto toho o cikorkách s jistotou nemohou mnoho tvrdit ani sami cikorky.

Nicméně konkrétně nezaměstnanost, prostituce a obsazenost věznic odráží situaci v sev. Čechách.

2 VERONIKA VENDLOVÁ:

Víte paní Vendlová on je možná problém i v tom, že dokud to nebouchne nikdo z vedení ani nezaregistruje problém. Tak jako pan Germanicus přiznal, že před měsícem ani nevěděl, kde leží nějaký Janov, tak majstři z Prahy také nevěděli jak se na "venkově" jezdí vlakem dokud se pod jedním předraženým nezbořil rozestavěný, předražený most.

A někteří jako pan POCESTNY v tom zase jen vidí "sociální problém" respektive komunistickou konspiraci fáračů z venkova... to je pak těžké.

Tak máme ještě platit daně? Ochrana života a majetku platí v republice jen někde, pak by bylo možná rozumné odvádět státu daně také jen někde, ne?

P.S.: DS, AR, NR a podobné rychlokvašky jsou zástupným problémem zde DLOUHODOBÉ situace. Pokud dostanete Vážená paní chřipku, také ji pravděpodobně doprovodí kýchání. To neznamená, že kýchání je zodpovědné za chřipku.

Vezměte to prosím na vědomí paní Vendlová.
20. 11. 2008 | 01:02

Vilém napsal(a):

Velmi pravděpodobně se u Okurkových údajů jedná o snůšku fantasmagorií, jak naznačuje už nejtriviálnější kontrola "údajů" o podílu Romů počtu vězňů a "údajů" o romském vzdělání.

http://www.czso.cz/csu/2005...

Podle údajů ČSÚ je vzdělaností struktura osob ve výkonu trestu taková, že uvedený podíl Romů prakticky nepřipadá v úvahu, protože osoby bez dokončené ZŠ netvoří ani 10% vězňů, což se neslučuje s tvrzením, že 60% vězňů jsou Romové, z nichž více než polovina nemá údajně dokončenou ZŠ, ledaže by do vězení putovali právě vzdělaní Romové, což se zdá nepravděpodobné.
Nešlo tedy o odvážný výzkum, nýbrž o značně povrchní manipulaci.
20. 11. 2008 | 01:11

Okurka napsal(a):

2 VILÉM:

1. V rámci CZSO má absolvonání zvláštní školy stejnou hodnotu jako základní pane ;)

2. Cikány ve věznicích jsem nepřepočítával na kusy, Vy ano?
20. 11. 2008 | 01:18

Vilém napsal(a):

Okurka
Rozumím, autor toho elaborátu měl samozřejmě k dispozici daleko kvalitnější data než socialističtí byrokrati z ČSÚ, takže si mohl dovolit metodičtější postupy a započítal do ZŠ jen ty správné lidi, aby celkový obrázek byl působivý, jen jsem měl dojem, že na zvláštní školy chodilo údajně 80% Romů, takže nevím, kde najednou vzali to základní vzdělání ;-).
Rozhodně jsem nikdy nikde nikoho na kusy nepočítal, a mám podezření, že ani autor toho osvíceného textu.
Omlouvám se, pokud hrozilo, že Vám nějak nabourám světonázor.
20. 11. 2008 | 01:30

Okurka napsal(a):

2 VILÉM:

Autor sám (byť je za současnou situaci spoluzodpovědný) uvádí počet pologramotných cikáňat ke 40%. Jako zdroj uvedl studii Světové Banky.

Nemáte se zač omlouvat Viléme. Nic Jste nenaboural.
20. 11. 2008 | 01:35

Vilém napsal(a):

Okurka
teď jsem navštívil odkaz a autor vypadá velice vědecky, minimálně na Světovou banku. Myslím že vrtat se v jeho údajích a hledat v nich nějaké mouchy by bylo nesoukmenovské. ;-)).
Dobrou noc
20. 11. 2008 | 01:40

Okurka napsal(a):

Tím autorem se studií od Světové Banky jsem mínil jistého Ivana Gabala pod kterým tu diskutujeme Viléme ;-)) Jistě Jste se před svou reakcí obtěžoval přečíst si jeho článek.

I Vám dobrou noc.
20. 11. 2008 | 01:44

CIGÁN napsal(a):

Hochmann, rád bych věděl co vlastně jste otrokář, rasista a nebo jen přemoudřelé telátko IVAN
20. 11. 2008 | 03:46

Jamima napsal(a):

Naprosto očekavatelná situace. Pro politiky ovšem přesně naopak. Jsou v němém údivu z podpory DS ze strany obyvatel republiky. To jenom ukazuje, nakolik jsou spjati s realitou života u nás. Reakce - okamžité obvinění půlky národa z rasismu. Skutečnost, že lidé prostě podpořili jedinou skupinu, která měla odvahu natáhnout ruku a ukázat na palčivý problém je pro politiky natolik nepřijatelná, že se chutě zařadili mezi své předlistopadové kolegy a vědomě občanům republiky lžou. Vyčítají nám rasismus, přestože sami vědí, že o žádný rasismus nejde (viz. minimální problémy s vietnamskou komunitou) a záměrně je zaměňují za naše špatné zkušenosti s cikány. O integraci se popsaly tuny papíru a praxe je naprosto tristní. Po šestileté práci s cikánskou mládeží mám pocit vyhoření, deziluze a promařněného času. Lidé se snaží pomáhat pakáži, která naši ochotu pouze využívá,vysmívají se našemu stylu života, kdy jsme zodpovědni za své konání, řvou po nás, v lepším případě nás velkopansky přehlížejí. Dokud neukážeme, že umíme vymáhat zákony, že je i u nás něco za něco, budeme akorát pro smích. Jako v té slavné bajce, kdy potlučený hubený vlk nese na zádech chytrou lišku - prostě BITÝ NEBITÉHO NESE......
20. 11. 2008 | 06:38

Terry napsal(a):

Vypíchni tý bílý svini oči! Aneb rasismus v Čechách.
(http://michalmaly.blog.idne...)
20. 11. 2008 | 07:22

Terry napsal(a):

ÚOOZ: Přibývá zločinů organizovaných romskými klany
(http://www.ceskenoviny.cz/i...)
20. 11. 2008 | 07:24

Terry napsal(a):

Starostka Vsetína píše ministryni Stehlíkové kvůli Romům
(http://www.ceskamedia.cz/ar...)
20. 11. 2008 | 07:26

Terry napsal(a):

Chcípni, když nechceš nic dělat, vzkázal Romům Gipsy
(http://zpravy.idnes.cz/doma...)
20. 11. 2008 | 07:27

Terry napsal(a):

STŘEDOVĚK 2004
(http://www.reflex.cz/Clanek...)
20. 11. 2008 | 07:28

Terry napsal(a):

Kam se nám ztratili Cikáni?
(http://www.nedbalovi.estran...)
20. 11. 2008 | 07:29

Stehlíček napsal(a):

Nepiš takové nesmysly o zařazení mezi předlistopadové politiky. Myslíš. že za komoušů cigoši mohli dělat takový bordel, jak dnes? Že jejich děcka nemuseli chodit do školy? Jestli cigoš nepracoval, šel sedět. Tento bordel zařídili polistopadoví politice a jako první mamlas Havel. Teď se jen pružina stlačuje a jen mám obavu, jak se uvolní, co se pak bude dít. Takový parazit, jak Gabal, by jen zakládal za státní peníze různé agentůry, z kterých si pěkně žije dodnes. On ten bordel cikánů vlastně potřebuje, bez něho by musel pracovat a je otázka, jestli by se uživil. Bylo by zajímavé, kolik peněz ročně jde na řešení cikánské otázky a kolik parazitů z toho žije. I taková hloupá Džamila má plné koryto jen kvůli cikánům.
20. 11. 2008 | 07:37

Čochtan napsal(a):

Okurko:
1.Za ten nápad vděčím genialitě můzy, která mě líbala. Dala s tím práci, chudák. Takovej francouzák to byl !!!

2. Panu Gabalovi nechybí IQ, na to se má příliš dobře. Spíš bych to tipoval na deficit morálky. Ono se sice říká "nezisková organizace", ale to je lež. Zisk těchto organizací jsou krásné platy pro lidi, kteří by se jinde neuživili.

Musím se rozloučit, za chvíli odjíždím na 4 dny pryč. Škoda, taková krásná diskuze. No, není poslední, jsme na začátku velkých událostí a změn.
Tak se tu mějte, včera běžel na ARTE krásný mnohahodinový pořad o vývoji Evropy, takřka hodina byla o Husovi.
Pravda vítězí, ale dá to fušku !
20. 11. 2008 | 07:42

Okurka napsal(a):

2 STEHLÍČEK: On to není takový nesmysl. Likvidace cikánů a pozdvihnutí "rómů" nezačalo v roce 1990. Viz. poslední příspěvek Terryho.

Havlisti už jenom ušlapávají cestičku stranám jako je DS (resp. straně, která nastoupí po zákázání DS - to, co naše společnost potřebuje pro soc. smír jsou URČITĚ noví mučedníci).

Názor na Džamily, Kateřiny Jau Jau a Gabaly, kteří jsou nyní "šokováni a zhnuseni" máme na chlup stejný. To to sype.
20. 11. 2008 | 07:45

Okurka napsal(a):

2 ČOCHTAN: Tak to tam na sebe buďte opatrný pane Čochtane, ať o ty změny nepřijdete.

P.S.: Na každou svini se vaří voda. Jen to někdy dlouho trvá.
20. 11. 2008 | 07:50

Jamima napsal(a):

Pro Stehlíčka - přirovnání k předlistopadovým politikům jsem použila ve vztahu o způsobu, jakým hodnotí situaci s cikány u nás. Přetáčení pravdy, zavádění problémů na jinou kolej, obviňování občanů ze špatného pohledu na věc, prostě předlistopadové politické výblitky...
20. 11. 2008 | 07:50

Terry napsal(a):

Ivan Hochmann napsal(a): 19.11.2008 17:50:44
"Vstoupili jsme do demokracie,která...."

Demokracie? Spíše PSEUDEMOKRACIE !!!

Celá "sametová" (vůči komu a proč musela být sametová?) revoluce vyústila v to, že jednu (komunistickou) garnituru ve vedení státu vystřídala jiná (sice s plnou hubou demokracie, ale často s komunistickými, estébáckými kořeny), daleko bezpáteřnější, hrabivější, arogantnější, primitivnější, sprostá, bez jakýchkoliv skrupulí... S daleko většími "demokratickými" možnostmi získal daleko větší soukromé bohatství. Tunelování státu pokračuje...

A na tuhle politickou "garnituru" (napříč parlamentními stranami) už žádné cinkání klíči nepomůže; tihle jsou "splachovací". Můžeme "demokraticky" volit jen ty, které "demokratické" strany dají na kandidátky. A jaká "sorta" se ve vedeních stran prosazuje, nám strany už mnoho let úspěšně předvádějí.

Spíše někdy v budoucnu, až se národ (konečně) dostatečně nasere (pan Stejskal promine), očekávám jako řešení (místo cinkání) charakteristický zvuk závěru.
20. 11. 2008 | 07:52

Al Jouda napsal(a):

Jediným řešením je dát nepřizpůsobivým cikánům vybrat - buď dobrovolný nástup do výchovného tábora nebo deportace do země, která bude ochotná je přijmout ( na Sibiři je místa dost, vyjednal by to Putinův přítel Ing. Václav Klaus).Po převychování pak vypouštět jednotlivé osoby do běžného života.
20. 11. 2008 | 08:06

Silvie napsal(a):

Pane Gabale, mám poněkud cynický dotaz - kdyby se skutečně ultrapravice dostala do politiky alespoň na regionální úrovni a cikáni zvolili emigraci (ačkoliv to je příliš optimistická premisa) domníváte se, že by to byla pro občany ČR taková rána?! Pokud chcete argumentovat tím, jak bychom vypadali v očích "demokratického světa", tak to je asi těm ubožákům ,nuceným bydlet v sousedství s nejnepřizpůsobivějšími z nepřizpůsobivých, srdečně jedno ( jsem si všimla, po americkém vzoru, je už i výraz "nepřizpůsobivý" nedostatečně korektní).
20. 11. 2008 | 08:11

Okurka napsal(a):

2 Al Jouda:

V Rusku nemá humanizmus tak pevné základy jako tady na západě. Rusové nám přestanou prodávat plyn.
20. 11. 2008 | 08:22

JAHA napsal(a):

Pri clanku v "blogu ctenara" o tejto problematike som iba konstatoval niektore veci, ktore podla mna su dolezite pri hladani sposobu ako zacat riesenie. Samozrejme, chcelo by to co najskor nejaky osobitny, fundovany a dobre pripraveny plan svytypovanim postupnych krokov. Na konci som uviedol, ze neviem, ako tento problem riesit. Ale teraz, pri citani prispevkov k tomuto clanku som si spomenul na jeden svoj navrh, ktory som ponukal i kompetentnym politikom na Slovensku hned po zmene rezimu. Ten navrh bol velmi jednoduchy, ale ktovie, ci by nieco nepriniesol za tych 20 rokov, keby sa bol realizoval. A to: podpory vyplacat iba tym obcanom, ktori preukazatelne odpracovali minimalne 5 (10) rokov. Islo hlavne o to, ze dovtedy nepracujuci, povacsinou zeny, ktore nedostavali ziadnu podporu za minuleho rezimu, sa v sulade s novo prijatymi zakonmi vsetky prihlasili ako nezamestnane a zacali poberat davky. To bol jeden velmi vyznamny posun v rieseni svojich financnych problemov tohoto etnika, ktore to odvtedy berie ako sucast svojich kalkulacii. Druhy navrh bol upravit rodinne pridavky na deti takto: na prve dieta 500 Sk, na druhe 2500 Sk, na tretie 5000 Sk a na dalsie deti nic. Samozrejme, vytykane bolo, ze je to pre dalsie deti diskriminujuce, no tvrdil som, ze rodinne pridavky nie su povinne davky a stat ich moze upravit, ako chce. Potrebovalo to len trochu odvahy postavit sa proti pripadnym protestnym hlasom siritelom multikulti a dokazat si to obhajit. Ktovie, ako by to vyzaralo demograficky dnes, ak by sa to prijalo. No a treti napad bol urobit nieco podobne, ako je to s majetkom. Totiz, podnikatelovi za kus srotu (auta, auticka, luxusnej limiziny) sa rocne odpise do nakladov patina az stvrtina ceny, teda o to si znizuje celkovy hospodarsky vysledok. Podobne primerana cena by sa mala "odpisat" i na jedno dieta rocne. Malo by to vyznam pre tych, ktori by pracovali a mali prijem, lebo iba z prijmu by sa dalo "odpisovat". Ktovie, mozno na zaciatok by to boli dobre kroky:-).
20. 11. 2008 | 08:35

Vasja napsal(a):

Blbost, pane JAHO.
Stačí selský rozum a poučit se u přírody.
Velryba se drbe o dno, aby se zbavila parazitů. Slepice se popelí a hroch otevře hubu a ptáčci mu bordel vyzobou.
A kdo jsou ti škůdci co škodí lidské společnosti? No to jsou ti, co páchaj úmyslné trestné činy. Žádní Cikáni, černoši........
Máme teda definované škůdce.
A co s nima.
1/ novela trestního zákona - 3x a dost
2/ odsouzené zbavit občanských práv- nesmí pro ně platit zákoník práce, nemají volební právo atd.
3/ změna daňového zákona. Udělat bezpečnostní daň - 100 Kč/měsíc.
a peněz na ubytování škůdců bude dost.
Nevěříte?

5 000 000 lidí x 100
5 000 000 x 100 x 12
a do 10ti let tu bude ráj.
20. 11. 2008 | 08:51

oranžový napsal(a):

Pane Gabale

nesýčkujte nám tu prosím....

To uděláte nejlépe.

Ano ?
20. 11. 2008 | 09:00

RUMCAJS napsal(a):

Janov, moje rodiště.
Tam jsem se poprvé posral a né naposled. Nádherná vesnice, dobré sousedské vztahy.Každých deset minut autobus do Litvínova nebo Mostu.
Dětské klany po vzoru Knoflíková válka. Koupání na hrázi....právě jsem zamáčkl slzu .Přesto nás rodiče pouštěli ven beze strachu.

To je dneska pryč !

Nedávno jsem sledoval docela dobrou kovbojku. Hlavní hrdina se marně dovolával práva a tak jak už to bývá, vzal právo do svých rukou. Nakonec se ho dovolal, i když sám skončil na popravišti.
A tak je to vždycky. Kdyby stát místo mazání medu kolem huby důsledně dodržoval právo, nikdy by nerostl rasismus a nikdy by lidé(I když tady spíše zvěř) nebrali právo do vlastích rukou.
Byli by ochráněni všichni slušní lidé, jakékoliv barvy.

Růst rasismu vidím v zemetání problémů pod stůl vládou,policií,úřady a parlamentem.
20. 11. 2008 | 09:30

Silvie napsal(a):

Rumcajsi, taky jsem kousek té kovbojky viděla (u žehlení), jinak je vysloveně nesnáším. A dost mi případ toho nešťastníka , nemohoucího se dovolat svého práva,připomínal stav justice v naší " krásné demokratické" zemi. Blbé je, že u nás politici zaměňují demokracii s anarchií a pak to tady takhle vypadá.
20. 11. 2008 | 09:39

Viola napsal(a):

Nač plýtvat sociálními dávkami, dejte každému bílému mladému muži, nejlépe z DS peníze, když si vezme za ženu cikánku, dohlédne pak na to, aby děti chodily do školy a ona se řádně starala o domácnost. Jak jednoduché.
20. 11. 2008 | 09:40

Pocestny napsal(a):

Zajímavý poznatek!
Tématem jsou ti, kdo se "pasivně vezou", tedy objekty péče,

ale ti, kdo mají "snadná řešení", tu nejvíce bedákují nad poměry v bílé společnosti, která tu péči vykonává.
Lapidárně, pokud je cikán objektem péče, nemůže být subjektem své reformy.

Vy si tu osobujete totální autoritu nad rozhodováním, co s nimi, ale od nich očekáváte "občanský postoj", který ovšem přirozeně popíráte tím, že nepřipouštíte ani Roma jako národ, ale ani cikána jednotlivého jako hnědočecha.

To je typické nazi perpetum debile - Musíte se stát jedněmi z nás, ale my nikdy nepřipustíme, že byste se jimi stát mohli, protože jste prostě "černí".

Je vidět, že padesát let pobytu udělá v těchto místech z lidí zvěř, ať jsou jakéhokoliv původu. "Černí" končí v ZOO, bílí v různobarevných lobotomistických gardách.
20. 11. 2008 | 09:51

oranžový napsal(a):

Skvělé příteli :-)
20. 11. 2008 | 09:58

Okurka napsal(a):

2 POCESTNY: No vidíš jak to dává hlavu a patu, když nikoho neosočuješ.

A co s tím? Bílí a žlutí v těch králíkárnách nejsou za situaci o nic odpovědnější než-li hnědí. Nikdo nám na výběr nedal.

Každá ryba vždycky smrdí od hlavy.
20. 11. 2008 | 10:10

oranžový napsal(a):

Ale, ale pane Okurko :-)

Nečekejte , až to za Vás někdo vyřeší...
Hrozí tu totiž nebezpečí - že budete dlouho váhat , až se iniciativy chopí přitroublí zakuklenci , schovaní jako číhající lupiči na svou kořist.

Konejte dobro sám a nečekejte :-)
20. 11. 2008 | 10:25

Ivan Hochmann napsal(a):

Vynikající zhodnocení celé problematiky jsem našel na tomto blogu.Nick Jamima dnes v 7.22hod

Přesně uvedl,v život stará známé pořekadlo :"Ryba smrdí od hlavy".
Aby v budoucnu nedocházelo k tak neuvěřitelným paradoxům,kdy se cit.:
"Skutečnost,že lidé vyslovili podporu skupině která radikálně ukázala na problém se stala pro politiky natolik nepříjemnou,že okmžitě obvinili polovinu národa z rasismu a lžou jako komunisté před listopadem".

Paní doktorko Kláro varoval jsem Vás.Eskalace se dá očekávat.Toto už se těžko zastavuje.

Ivan.
20. 11. 2008 | 10:28

Meňo napsal(a):

Pane Gabale, vy si opravdu myslíte, že tohle je demokracie ?
To je parodie na demokracii, řečeno divadelním žargonem. Demokracie nesmí být bezzubá a nesmí platit pro ty,kteří se nechtějí řídit většinou přijatými pravidly (zákony). To bysme si tu svobodu špatně vyložili jako bezbřehou nezodpovědnost dělat si co chceme na úkor druhých (sousedů, přírody atd.).
20. 11. 2008 | 10:29

Ivan Hochmann napsal(a):

Až teď jsem si všiml,že ono pořekadlo zveřejnil před chvílí pan Okurka.Omlouvám se.

Ivan.
20. 11. 2008 | 10:30

oranžový napsal(a):

Děkuji Vám JAMIMO :-)

Otevřela jste další okénko , v kterém část problému ukrytý je.
:-)
20. 11. 2008 | 10:35

mover napsal(a):

Prohodil jsem pár slov s jedním ze zasahujících policistů 17.11. v Janově (ne s těžkooděncem, s těmi se nadalo mluvit), a uznal, že problém s romáky neskončí a bude se stupňovat. Bez emocí.
20. 11. 2008 | 10:39

Okurka napsal(a):

2 ORANŽOVÝ: Člověk by z Vašeho příspěvku usoudil, že do Sev. Čech sestěhovali cikány z celé republiky iniciativní ústečtí bolševici a po nich iniciativní ústecké realitky... jako by jsme ani nežili ve stejné zemi. Náš problém, naše řešení. Dobře.

Já to přece myslím v dobrém pane Oranžový - jen už začínám být také unavený. Unavený a podrážděný. Jako by lidé, kteří to svinstvo nemají denně na očích nebyli schopni pochopit, že se konkrétně na Ústecku už dávno nejedná o nějaké konání dobra.

Lidi, konkrétní jednotlivci se kterými se důverně znám jsou už dnes rozděleni - jedni čekají na bájné povolení "shoot season" (kdyby Jste viděl ty zasněné pohledy) z Bruselu a radují se z každého cikána na kterého spadla jím a jeho příbuznými právě rabovaná hala. Ti druzí jako pan Neopřemyslovec zatím ještě vyčkávají jak to dopadne... neznám z okolí NIKOHO, kdo věří, že nás spasí "pravda a láska" a asi jen dva lidi, jež mají ještě naději v represivní aparát/stát.

Pokud máte s konkrétním cikánem na Ústecku problém, pak nejdete na PČR, jdete za člověkem, který v daném městě tahá za nitky. Ten je s policisty už domluvený. POCESTNY má svým způsobem pravdu. Absolutní nezájem centra v posledních 30 letech udělal z místní státní správy kus Rumunska. A obyvatelstvo, jež stále platí daně jako v ČR to místy už začíná srát.

DS ať se klidně zakáže. Sudety získají další rok nebo dva. Ať ten horký brambor hodí do ruky zase jiné vládě. Budou tam sedět ti samí Vohnouti, tak o co jde, že?

2 IVAN HOCHMANN: Nevidí, neslyší.
20. 11. 2008 | 10:54

Ivan Hochmann napsal(a):

Nejde pouze o CIKÁNY!

¨Všimněte si vážení,jak se všemi diskuzemi na všech blozích jako červená nit vymezuje požadavek na vymáhání práva a zákonů.

Veřejnost začíná mít akorát právě dost politických praktik vedoucích k vlastním profitům :

Zákony jsou šité na míru gaunerům a lobyistům bez jakýchkoliv zákonných ochran,politikové za nic neodpovídají(dělník vyrobí zmetek a musí jej zaplatit,vyložené zmetkaře podnikatel vyhodí na dlažbu).Navíc jsou chráněni imunitou,takže si pěkně vegetují ve svém parlamentním habitatu jako ohrožené druhy vzácné zvěře.

TITO POLITIKOVÉ jsou příčinou radikalisace občanů.Občané totiž zjistili,že občanské iniciativy, přání a názory jsou těm "pánům" akorát tak k smíchu.Takže nikoliv cikáni V Janově pánové z DS ale nová adresa:

PRAHA 1 - MALÁ STRANA,SNĚMOVNÍ 4.

Je načase aby se začali bát politikové,nikoliv cikáni.
Kdosi zde vyslovil názor ,že nikoliv cinkání klíči,ale charakteristický zvuk cvaknutí závěru.To jsme ale měli uplatnit už před 20-ti lety místo sametu.

Ivan.
20. 11. 2008 | 10:54

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Stejkale zase začínáte čarovat s funkčností serveru?Ivan.
20. 11. 2008 | 10:59

Silvie napsal(a):

Pane Hochmanne, svatou pravdu díte!
20. 11. 2008 | 11:07

Jamima napsal(a):

Reakce na pocestného - milý pane,asi se trochu ohradím proti vašemu zhodnocení situace cikánů (Romové jsou pro mě ti slušní, pracovití, zajímavé je, že oni sami se většinou se svým etnikem zásadně nestýkají). Znám projekty namířené do zemí třetího světa, kde vznikají družstva za podpory nestátních organizaci, vyrábějí dárkové předměty apod. protože je pro ně samozřejmě ponižující žít z almužny, kterou by od někoho dostávali neustále. A to je přesně ten rozdíl. Naši cikáni nemají špetku svědomí a hlavně studu. Bez jakýchkoliv výčitek svědomí se nechají živit od zbytku země, naopak, ještě nás považují za hlupáky, protože myslí, že dobrota a slitování jsou příznakem hlouposti. Pokud vsázíte na nějakou jejich sebereflexi v budoucnu, jste totálně mimo mísu. Nikdy se jí nedočkáte, protože oni nejsou schopni pobrat, že by někdo mohl pomáhat prostě proto, že se tak rozhodl dobrovolně a né proto, že je hlupák a slaboch.
20. 11. 2008 | 11:09

oranžový napsal(a):

Kultivovaný projev a kultivovaná diskuze :-)

Jen tak , lze nalézt pravdu :-)

Což tak kdyby jste sestoupili z té kupy
h..je a naslouchali ?

politikové !
20. 11. 2008 | 11:22

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

nějak nám zlobí systém a objevují se tu vícekrát po sobě totožné příspěvky. Smazal jsem zde proto několik textů, které se tu objevily několikrát za sebou. Ponechal jsem vždy pouze jeden příspěvek.

Pokud se budou i nadále objevovat totožné příspěvky několikrát pod sebou, budu to bez upozornění promazávat a ponechám vždy jeden text. Snad se systém umoudří.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco, správce blogů a diskusí
20. 11. 2008 | 11:40

oranžový napsal(a):

Ano, ten problém tu je pane Mihalco .

Ale není zásadní.

Budete ,,promazávat,, jak říkáte ?

Tak to bude u Vás jistě veselo.
:-)
20. 11. 2008 | 11:44

Pocestny napsal(a):

Jamima, opakuji, cikán je objektem, tudíž od něj nelze čekat chování subjektu.

To lze v člověku pouze dlouhodobě pěstovat. To ovšem vyžaduje aktivní a positně myslící společnost a konsolidovaný stát, který má respekt.

Nic z toho nejsme my bílí schopni generovat, pokud ano, tak lokálně a přetržitě, tudíž si nejsem jist, zda máme to právo je takto jednoznačně odsuzovat.

Znovu říkám, pokud o Janově republika ví skrze cikány, poté, co tam odtud zmizí oni, zmizí i jediné téma, které v sobě Janov nese, dál to bude jen banální chudinské předměstí. Jako každé sídliště okolo nás.

Já tam hlavně vidím partu primitivů na místní radnici, protože tyhle enklávy jsou prostě výsledkem té korupce a hamižnosti místních úředníků a vychcanosti volených "posunovačů" projektů za provizi a faktu, že když stojí samospráva za prd, dojde k mocensky oktrojovanému sestěhování právě do takového urbariátu.

Bílí se svážejí do povinného soužití chudiny, která se snaží a asociálů v jednom domě, ukazují těm druhým, že "černá huba je dycky stejná" a podobně jako v případě bílých to na radnici buď umí uřvat nebo "poštelovat" přes paragrafy.

Opakují to, co tu činí všichni "neprofitní", "nevládní", "o stát usilující", "se státem podnikající", "státu daně připomínající" banda bílých lundráků, kteří ze státní kasy financují své požitky a živobytí.

cikán je prostě brutální nápodoba našeho společenského stereotypu.

Je transparentně vidět, že opět si "občané" nevědí rady, tak po marném čekání na spasitele zvenčí volí to nejdebilnější řešení.

Silvinko, mínění našich spoluevropanů se odráží na tom, jak prudce klesá zájem o návštěvu země, která se v evropském tisku presentuje lidem skrze skandály Velkého Vezíra, střílečkami v okolí expremiéra, investigativními pořady o rasismu, neonacismu, toleranci státu k organizovanému obchodu s prostitutkami, jako stát, který má zásadní problémy s tím, jak vůbec fungovat dle evropských obecných právních norem.

Teď do toho pustí pokus o pogrom na cikány u příležitosti pogromu na židy....

Hm, investoři se pohrnout, už je vidím, jak se na veletru chlubí, jak májí fabriku v českém Ulsteru.

Závěrem - tím, co se v sudetech děje od války dodnes, tím jen dokazujeme, jak lžeme, když tvrdíme, že nám "to vždy patřilo".
Pokud napíši, že ani v roce 2008 nejsou Češi schopni samosprávy na tomto území, je patrné, že to je smutnou pravdou.

Pokud se ohlédnu zpět k roku 1989, vidím dvacet let kecání a nečinnosti, nic víc, to vše na jediné straně, která existuje, tedy té bílé.

Je to strašlivé defilé naší vlastní zvlčilosti...cikán je jen další dětinská výmluva.

Vážení lejnotepci, protosocani, dobří Čechové!
Od války jste si DOVEZLI populaci, které jste odňali právo být národ Romský, ale již padesát let z něj tesáte hnědočecha.

Toto je výsledek vašeho "úsilí". Cikán jest otesáván, pokud mu nepovolíme ani to bytí cikánem, tedy Romem, tak holt sám ze sebe hnědočecha nevytesá, a když se mu to vyjimečně povede, tak zjistí, že s tím se stejně nepočítá a bude jen terčem posměchu za svou "málobílou" hubu.

Místní primipiv se tím evidentně kompenzuje z té palčivé zášti k těm, kdo mají větší auto a barák, jiné parametry nezná, proto také porád mluví o penězích.

To samé vidíte, když každý negramost od lopaty /smetáku (dle gender) tyká majiteli obchodu, ve kterém si cosi kupuje, jakmile je to Vietnamec.

Nikoho nenapadne, že tykat může leda ten "žlutej".

Já se kochám tím, jak se při té obžalobě opakuje to vášnivé křupanství putzflecka z Braunau... nacismus je brutální kosočtverečno v jakémkoliv jazyce.

Sotva tu někdo zuby vycení, je vidět ta paradentosa....
20. 11. 2008 | 11:53

Ivan Hochmann napsal(a):

Pocestný,máš evidentně problém.

Myslí ti to daleko rychleji než prsty na klávesnici.Já sice rozumím,ale spousta dalších ba aso potřebovala Enigmu.Jsou pak na tebe rozzlobeni

Je to ale zábavné vymýšlet přiléhavé synonymy.Třeba takový "HNĚDOČECH",český Ulster,lejnotepci,protosocani,brutální kosočtverečno - koho by to napadlo?

A vůbec nejlepší požitek skýtá věta poslední.
Tušíš aspoň kolik lidí permanentně nasíráš ?

Zdravím Ivan.
20. 11. 2008 | 12:11

oranžový napsal(a):

Ano, to bylo přesně to , co nám všem Amima umožnila .... reagovat.
Následkem toho jest projev moudrého člověka
se srdcem na pravém místě.

Tady můžete ohodnotit a zvážit ....

kde má pravda své kořeny.
Pan Pocestný Vám daroval zrak.

Tak se dívejte - je to prosté ...
20. 11. 2008 | 12:11

Jamima napsal(a):

Pro pocestného - v mnohém s vámi souhlasím a rozhodně situaci nevidím nednostranně už proto, že mám Romy v rodině. Ale nějak pořád od vás nevidím žádný nástin možného řešení. Navíc situace v Bulharsku, Maďarsku a na Slovensku je obdobná,tudiž nelze říci, že toto je náš specifický národní problém. Tak zkuste napsat nějaký nápad, co s tím. Pokud to ovšem nebude něco na způsob"když nechtějí pracovat, tak je nechme žít tak jako dosud". To by k mému zklamání byl důvod přiřadit vás k naší politické garnituře...:)))
20. 11. 2008 | 12:24

Pocestny napsal(a):

Ivánku, kudy teču, tudy léčím,
hořký jako lak na rakve.
Někdo snese čistý, jinému zředíme tonikem.

Doporučuji všem náckům vezdejším, kteří mají evidentně "své dny".
Cikánovi nemůžete dělat nic z toho, co nemůžete udělat své staré.

Pozdravuje Fernet Stock.
20. 11. 2008 | 12:35

oranžový napsal(a):

Dovolím si odpovědět za Vás pane Pocestný.

Máme Romy na celém světě.
Máme Cikány v Evropě.
Máme Cikány v Česku.

Vidíte rozdíl mezi těmito větami ?

Přitom by stačila pouze jedna :

Lidé jsou po celém světě stejní ....

Jsou jen rozdílní v pojímání dobrého a zlého.

Recept ?

Pochopte je a oni budou chápat Vás.
20. 11. 2008 | 12:36

Okurka napsal(a):

2 JAMINA: Tak jak POCESTNEHO čtu mám za to, že se přiklání k řešení Kláry Veselé Samkové. Přestat cikány řešit jako sociální problém a začít s nimi jednat jako s národnostní menšinou se vším, co k tomu patří.

Zástupným problémem, pak budou neonacisté. Přestanou mít nouzi o dobrovolníky. Oni začnou rudnout i ve Strakově akademii, když jim někdo s vážnou tváří nadhodí, že se budou dělit o moc a koryta s dalšími lidmi.

P.S.: Mě vyhovuje Čochtanova varianta. Jsem prostý člověk. Byli jsme před cikány, budeme i po nich.
20. 11. 2008 | 12:38

Aleš napsal(a):

Situace je taková, že v posledních 15 letech roste polarizace společnosti- etnická i politická.
Ano doba, kdy byla šance něco udělat je pryč- dnes jsou cikánská gheta , cikáni nechtějí pracovat, nemají motivaci se učit. Na druhou stranu eskalace napětí vyvolává extremistická řešení. Pan Gabal dostává kapky a přitom on jenom říká- přestaňte o problému jenom tlachat, ale řeště ho konečně než tu bude válka s cikány. Jenom upozorňuji, že tento problém není jediný- jak málo toho společnost udělala v péči o staré nemocné, o výchovu dětí v rodinách místo dětských domovů a jiné a jiné. Na vině je lhostejnost, obtížnost.
Jen upozorňuji, vzpomeňme si , co vyneslo Čunka a nemusí být tak daleko doba, kdy noví republikání budou zase parlamentní stranou. Pokud budou výstupy ministerstva paní Stehlíkové tak katasrofální a reálná snaha místních a státních orgánl taková jako doposud bude zle. A litvínov ukázal, že ta doba se blíží rychle.
20. 11. 2008 | 12:38

Pocestny napsal(a):

Jako horáci víme, že

direttissima

je sice nejkratší cesta na vrchol,
ale je:
- nejvíc "dokopce"
- bandasky potečou nejrychleji
- bude potřeba o tři kila krámů víc
- potrvá to stejně dlouho, jako okolo po hřebeni
- je daleko větší šance, že u toho někdo zakalí

i když to opticky vypadá, že je to kousek....

Tady to taky chce každej druhej vzít "zkratkou".
20. 11. 2008 | 12:40

Okurka napsal(a):

2 ORANŽOVÝ: Litvínov vyřeší více křesťanské lásky?? Kdyby to bylo tak jednoduché...

Jugoši k sobě měli mnohem blíže než-li Češi k cikánům. Také byli a jsou silně věřící v Ježíše Krista (resp. Mohameda). Žádnou duhu ani jednorožce jsem v Bělehradu, ale nezahlédl.
20. 11. 2008 | 12:43

oranžový napsal(a):

Aleši - dobrotivý

Dokud budeme mít strašáky v zákonodárném sboru chytrolínů vezdejších ...

Strašiti se bude.....
Toť příčina celého.
20. 11. 2008 | 12:43

Pocestny napsal(a):

oranžový, vy jste takovej lehkej termickej vánek v tom mym frontálnim bouření......

hele, lyrika, jsem to chytl vod Pepy.

Pokuste se nějak provanout uši okurkovi, aby pochopil, že nazi jsou problém an sich, i bez cikána.
20. 11. 2008 | 12:45

ok napsal(a):

skutečné příčiny:

1. těm lidem se ze dne na den tak znehodnotily jejich nemovitosti, že nemají šanci se z Litvínova odstěhovat. To nejsou pocity, to je přesně vyčísitelná finanční ztráta na úrovni celoživotních úspor.

2. 10km odtamtud(!!!) je Horní Jiřetín, kde důlní společnosti usilují o prolomení těžních limitů - pokud budou limity prolomeny, budou povrchové doly opět blíž k Litvínovu, zmizí venkovské zázemí té lokality, zhorší se znečištění vzduchu atd.

Ještě se divíte, že ti lidé jsou frustrovaní a nevěří státu?

Mimochodem, proč Gabal nepíše ani slovo o mechanismu koncentrace nepřizpůsobivých? Ten vzek místních je právě reakcí na tento mechanismus, kterým se nikdo nezabývá.
20. 11. 2008 | 12:46

RUMCAJS napsal(a):

ok:
Věřte mi, že mnozí starousedlicí by dali nevím co za to, kdyby to rypadlo projelo těsně kolem starého Janova a sídliště srovnalo se zemí.
20. 11. 2008 | 12:51

oranžový napsal(a):

Okurko :-)

Víte vy vůbec , s čím si zahráváte ?
Nevíte ?
Najděte si něco informací o nacistické ideologii konečného řešení ....

Máte bílou pleť ?
Neradujte se ale předčasně ..

Zakuklenci si na Vás už nějakou tu odchylku
vizáže NAJDOU !

To si můžete být jist .

Tak co ?
Budete raději ze STRACHU svého ..
hajlovat s nimi ?
20. 11. 2008 | 12:52

oranžový napsal(a):

Rumcajsi..

Dobře věděti - že to rypadlo hněvu...

smete vše , včetně domovů oněch pomýlených

starousedlíků.

Tak , tak .
20. 11. 2008 | 12:57

Pocestny napsal(a):

ok

ad1 KDO prodal ty bytovky, KOMU a NA CO?

Bílej, bílýmu, na cigány.

ad2 KDO kope mour a nabízí ausiedlung a komu?

Bílej bílejm.

P.S. pokud si na městyse připustíte nájemní paneláky, budete trpět.
Ceny domů v okolí žádnou cenu mít stejně nebudou.

Problémem ceny pozemku i domu není jen to ghetto, ona po jeho likvidaci nestoupne, jen se ukáže, že tohle území je odsouzeno k bídě skrze rozhodování mocných bílých v místě.

Všichni víme, že pokud se z kraje obecně odchází, tohle to nezmění.

Ono už se musí jasně a nahlas říci, že celá tahle pánev je zralá na generálku - krajiny, lidskosti, systému i hodnot.
20. 11. 2008 | 12:59

Pocestny napsal(a):

Janima
1. IDENTITA - Romský národ, romský jazyk.
2. USÍDLENÍ - ne do podnájmu, ale na vlastní
3. SAMOSPRÁVA - aby vzniklo to, co tisíc let fungovalo "Na židech" v Praze. Josefof měl dva rychtáře, jednoho židovského, pro vnitřní věci a křesťana, který židy hlídal jménem krále před pogromy.
4. REPRESENTACE - je naproto nepřípustné, ay je v systému representoval Čech, Slovák nebo Kazach.....

Já to porovnám takto:
Ukrajinci jsou unás zdrojem:
- levné pracovní síly
- pohlavní nákazy
- rozličné kriminality...

to vše dle "rychlé roty", která je u nás se všemi rychle hotova. Platí to ovšem jen o nelegálech, ti legální jsou stejnými zoufalci v davu vezdejším, jako jsme my, kteří máme klamný pocit, že jsme více než oni tím, že jsme tu doma. Mnozí z nich už jsou tu také "doma", vy jen nepřipustíte to, co jste nikdy nezažili, tedy výběr "kam se vrtnu", kde na mne nebudou jako doma.

Pokud si my bílí dokážeme připouštět, co vše jsme nikdy neobjevili, přestaneme bazírovat na těhle pravěkých stereotypech.
20. 11. 2008 | 13:10

Silvie napsal(a):

Pocestný, jděte už do háje s tím svým židovským mučednictvím. Já už jsem leta neslyšela ani pořádný židovský vtip, protože židi tady nikoho , až na pár magorů, logicky vůbec nezajímají. Proč taky, když s nimi společnost nemá žádný problém - nekradou v supermarketech, nepřepadají bližní a určitě nežijí ze sociálních dávek. Když už jsme u vašeho oblíbeného tématu, jak jsou tu všichni na ty židy oškliví, vysvětlete mi, jak je možné, že tedy obsadili mnoho nejvýznamnějších politických postů a je mezi nimi obrovské množství respektovaných umělců. A navíc- když to pořád do těch Čechů perete, Češi nikdy nepořádali pogromy na židy, jako Poláci a Rusové. Já nějak moc tomu vašemu židovství už ani nevěřím, vy si jen tak na netu vybíjíte frustrace a dělá vám dobře ,když můžete vysírat.Hlavně ty, kdo vám tu ideologickou propagandu nežerou.
20. 11. 2008 | 13:25

Ivan Hochmann napsal(a):

Fuj ,lak na rakve,-

to bývalo:dnes je to jen čiře tekoucí ředidlo s esencí Fernetu.Navíc předražené.

Ředidlo pro chudinu.Fernet Čučo.

My bohatí pijeme Ketucky Bourbon. Ivan.
20. 11. 2008 | 13:37

ivanT napsal(a):

Pripada mi charakteristicke, ze tu rada lidi pouziva slovo Cikan (nebo spise cikan) misto Rom. Cetl jsem nekde, ze Cikan je pro Romy urazlive.

A tak mne napada - predstavme si, ze jsme enklavou treba v Nemecku nebo kde, a nemecka vetsina nas nazyva Cechacky nebo nejak jinym nazvem, ktery je pro nas urazlivy nebo ponizujici. Jak bychom se citili?

Ma to jakousi souvislost s tim tykanim Vietnamcum zminenym vyse.

Co by nam to udelalo kdybychom jim rikali tak jak si to preji? Byl by to docela dobry zacatek i kdyz by jiste nic uplne nevyresilo. Projevit aspon minimalni respekt.
20. 11. 2008 | 13:43

oranžový napsal(a):

Sylvinko :-)

O lejnotepectví - toho bylo řečeno mnohé...

Proč chcete mermomoci vynikat v dílech
podobných ?
20. 11. 2008 | 13:44

Okurka napsal(a):

OK: Mimochodem, proč Gabal nepíše ani slovo o mechanismu koncentrace nepřizpůsobivých? Ten vzek místních je právě reakcí na tento mechanismus, kterým se nikdo nezabývá.

OKURKA: Protože by si sral do vlastního hnízda. Pan Gabal nemá v obchodě s "hnědým masem" čisté ruce.

2 POCESTNY, ORANŽOVÝ:

Já vaše argumenty přece chápu pánové. Trvalo to, ale už chápu. A i v případě, že UVĚŘÍM - uvěřím, že pro cikána je krev voda a on se bílého zastane proti hloupým cikánům, tak jako vy dva se tu zastáváte cikánů proti hloupým bílým... i pak tu bude ta únava. Venkované potřebují vidět výsledky... a potřebují je vidět brzo. Proč se od toho mafiána Vajdy mávajícím teleskopem https://www.youtube.com/watc... dodnes nedistancovala jediná z asi 300 romských iniciativ dotovaných i z vašich daní pánové? Vědí s čím si zahrávají?

Stehlíková, Čuněk, Kateřina Jau Jau, to hovado strašící obyvatele Otrokovic nových ghettem jestli se nekejvne na jeho developerský plán, Brož, Gabal, Uhl, Kostlán a další paraziti... co s tím obyvatelé Sev. Čech? Bylo by po vygumování těchto parazitů vidět zlepšení?

Pane Pocestny, je mi líto pokud to zní primitivně, ale západní Rumunsko pod tou horou už čeká příliš dlouho, příliš dlouho se topíme v hnoji na to, aby přišel moudrý šerpa a řekl: "Výhledově... hm... 50-100 let a jsme tam."

Tady má Jaryn pravdu - prostě chceme už klid. A začíná být jedno, kdo tu lanovku na vrchol postaví pane Pocestny. Za ty prachy, které jsme do ní vrazili všichni společně by už měla být obložená zlatem a platinou. Mě osobně je úplně fuk jestli se z českých cikánů stanou miliónáři a géniové nebo prostě zmizí - už nechci mít každý den na očích ten bordel. Jak vůbec může pár horníků a hnojařů ovlivnit průsery na úrovni celostátní politiky?

P.S.: Zdá se, že maďarští gardisté už pod ochranou úřadů zkouší vodu http://aktualne.centrum.cz/...
jejich garda má styky v Rumunsku i u nás. U Národní Strany. To bude ještě akční.
20. 11. 2008 | 13:51

Silvie napsal(a):

Oranžový, asi se mi tak úplně nepodařilo zachytit vaši myšlenku...
20. 11. 2008 | 13:54

Okurka napsal(a):

2 SILVIE:

Lejnotepectví = lejno je hnědé, tepání je pravidelné, narodil se nacionální socializmus.

Pánové rádi hádanky.
20. 11. 2008 | 14:04

buldatra napsal(a):

Řešíte problém s minoritou? Pomáhej vám bůh.
Hledat a nalézt řešení může jen ten, kdo má důvod hledat.

Nebe nahoře, nebe dole.
Hvězdy nahoře, hvězdy dole.
Vše, co je nahoře, je také dole.
Kdo to ví, mnoho našel.
Poznej to, tak budeš bohatý
a šťastný na zemi.

Hledat však ještě neznamená nalézt. V případě sporů a řečí o jedné etnické skupině bylo a je hledačů a řečníků dostatek. Poučením budiž doposud nalezené. Je to velké NIC. Proč asi?

Minoritní etnikum, romové, cigáni, hnědočeši, upozorňují na svůj problém. Koho však upozorňují?
Majorita, bílí, starousedlíci, upozorňují na svůj problém. Koho upozorňují?

Kdo má problém řešit? A jaký vlastně problém má ten někdo řešit? Ten, kdo nemá důvod?

Mám za to, že každý má řešit svůj vlastní problém sám. Ostatně, kdo kdy vyřešil jakýkoliv můj problém za mě? Snad jen ten, koho já sám jsem kdy požádal někdy o pomoc. Takovému člověku jsem nadosmrti vděčen za jeho pomoc a radu.

Kdo z diskutujících hledačů a mistrů slov byl kdy někým požádán o pomoc při řešení tohoto problému?
Myslím si, že v každém člověku je velký kus dobra. Málokdo málokdy někomu odepře pomoc, je-li požádán.
Jenže, čeká-li kdokoliv, že pomůže někdo jako ti tam nahoře, ti kteří jako by tento národ vedli, nedočká se. Nikdy se nikdo nedočkal.
Všichni jsme jenom lidi. A v lidské společnosti musí existovat vzájemnost a také něco za něco.
Ať tedy přijde ten, kdo potřebuje a řekne, co potřebuje. Ať se vyjádří. Teprve pak lze hledat a nalézt kloudné řešení. Do té doby mu pomáhej bůh.
20. 11. 2008 | 14:04

Silvie napsal(a):

Uvítala bych, kdyby česká ultrapravice měla v čele nějakého Pima Fortuyna, který byl příznivci multi-kulti lacině nazýván neofašistou. Pak by taková strana byla volitelná i pro inteligentní část společnosti a měla by vysokou šanci dostat se také do parlamentu. Je s podivem, že se od dob Sládka nacionalisticky zaměřené strany nekultivovaly a nepodařilo se jim oslovit širší voličskou základnu.
20. 11. 2008 | 14:06

Jamima napsal(a):

Pro pocestného - to, jak jste psal o nedorostech a Vietnamcích je dost mimo, protože oni tykají nám také. Taky nabývám pocitu, že vy stejně jako jiní žádný nápad nemáte a schováváte se jen za akademické kecy.Nic proti, pokud to lidi baví číst, proč né, ale ve stejné době, kdy si tady honíte svého spirituálního ptáka (zdravím, pane Bondy) se ekonomové snaží vymyslet, jak zajistit v příštích letech peníze alespon pro starobní a invalidní důchodce. Takže, za pár let nikoho ani nenapadne živit nějaké nemakačenky. Protože peníze na jejich obživu a pomnožování nám nenatřepe ani matička Praha ani tatíček Brusel...
20. 11. 2008 | 14:09

oranžový napsal(a):

Okurko :

Ty problémy v Janově , jejich tíhu -
nesou všichni bez rozdílu.

Jakási mafie lomcuje s bílými a bílí
lomcují s cikány.

Zákon padajícího ho...?

Jak mohou horníci s hnojaři zlepšit vztahy
s Romy ?

Domluvte se společně a odmítejte takto bídný život a domáhejte se společně práva
tam , kde jsouc zadky úřednické do židlí vlepeny !
Nedejte se odbýt výmluvami a požadujte
vydláždění svých obydlí a ulic - u nich
zlata hojně jest.

Popravdě až příliž.
20. 11. 2008 | 14:12

Pocestny napsal(a):

MUHAHA, Silvinko, mne by rabbi do školy nevzal, už jsem se tu o sobě dočetl ledacos, ale ŽIDOVSKÉJ MUČEDNÍK, to je maso!....-)

Ivánku, musej si kupovat ten pravej, od Jenčíka z Nepomuku.
BTW, Bourbon nemohu ani jako aftershave, ale sklénku Lafroigh si dám rád.
20. 11. 2008 | 14:14

oranžový napsal(a):

Opět chyba Okurko ..

Lejnotepectví - toť pojem obecný
pro ,,škvár ,, hodnoty nicotné.
Ba o to horší - nakažlivé jest
a za chytrost a moudrost mylně
považováno !
20. 11. 2008 | 14:15

Okurka napsal(a):

2 SILVIE:

V ČR měla tradičně silné postavení spíše krajní levice... tudy se vydávají mladí intelektuálové. Nacionalisté se vždy spíše opírali o učně, Silvie.

Mám ale dojem, že se to mění - paní Edelmannová http://www.narodni-strana.c... působí jako kultivovaná dáma. Netuším jak je to s jejich šancemi na parlament, ale byli dostatečně inteligentní na to, aby se distancovali od tvrdého jádra.
20. 11. 2008 | 14:17

Okurka napsal(a):

ORANŽOVÝ: Budiž... jako když Sovák řešil V Marečku podejte mi pero Hrdobce.

P.S.: Lejno hnědé je.
20. 11. 2008 | 14:18

Jamima napsal(a):

Pocestný- odpověď na váš vzkaz - neserte lidem do hlavy!!!!Nemáte ponětí, o čem tam píšete:1. Identita - národ, jazyk - při sčítání lidu se většina cikánů ke své národnosti nehlásila. Rozhodně né kvůli diskriminaci. Pokud vím, naše společnost je založena na občanských principech, takže by mělo být fuk, jestli kradu jako Rom nebo jako Čech.
2. usídlení - to se snad děláte ze zbytku národa prdel, dostali bezpočet bytů a domů zadarmo, kompletně vybydlené ruiny máme sanovat ze svého. Já živím sama dvě děti a dům mi stát nepřispěje ani grešli. Jsem stejný občan jako oni a navíc pracuju a přispívám státu, takže nevidím důvod tohoto dvojího metru.
3. Praha a její letitá židovská kultůra pracovitých pilných lidí srovnávána s kulturou nemající žádný vztah k věcem, natož těm, které jim tak velkoryse dáváme gratis. Sedněte nohama na zem a pokud je to trochu možné, nebuďte takový samožer... .
20. 11. 2008 | 14:29

Pocestny napsal(a):

Jamina, čekal jsem komentář na ty čtyři body, které jsou pro mne daleko více, než mohu od populu očekávat a vy mi napíšete, že nabýváte pocitu.

Já naopak podezřívám vás, že nějak ztrácíte kulturu komunikace, nemáte co dodat a snažíte se mne nějak klasifikovat.

ad Vietnamci - kdo jim začal tykat česky? Od koho se to naučili?

Akademické kecy? Kde je čtete? Vo tom, kde vám tu nadávám do bolševických homunkulů? Nebo kde jinde?

Je to o tom, že jste "včas" přestala myslet a obviňujete mně, že jsem nic nenapsal, protože jste to prostě nepobrala.

Ty čtyři body, co je "romské národní obrození", to by měl každý maturant pochopit.

Vy tu kolektivně po dvaceti letech čekání na spasitele konstatujete, že "ztrácíte trpělivost", děláte bordel a myslíte, že tím někde vzbudíte nějaké emoce, které to zase za vás pořeší.

Kulový, vážení Rumuni, těmi musíte přestat být sami, aby se dalo poznat, kdo je Čech a kdo je Rom - tedy i jinak než barvou huby.

Okurko, musíte udělat to samé, co udělali Frantíci po druhé světové, domluvit se...se svými "skopčáky", ale to jsme zatím moc nezvládli, ani tohle.

Jinak totiž vaše nenávist a pasivita způsobí jediné - ostatní se k vám budou jezdit prát a vy v tom budete dál bydlet, časem to okolí zprudí natolik, že vám prachy zarazí, na takovéhle enklávy se těžko shání investice...

Jo hraňte to, okolí si řekne to samé, co u Izraelců - jsou hustý na Palestince, my budem na ně.

Ano, Silvinko, čím většími chcípáky jsou občané, tím více vzniká potřeba malých Bonacaprtů typu Sládek.

To bylo takové HIQ negativní konstatování, budu se chvíli tvářit, že se vám chtělo čůrat a ve spěchu jste se přepsala.
20. 11. 2008 | 14:31

oranžový napsal(a):

:-)

Mám ten dojem , že by pan Sovák uměl
vysvětlit ....

,, kam s tím smradem ! ,,

PS: nebyl by sám :-)
20. 11. 2008 | 14:33

Václav napsal(a):

Pane Gabale, jak se chcete k situaci konkrétně postavit čelem.
Já jsem pesimista, s Romy nic nehne, prostě mají pocit věčně ubližovaných bordelářů
Jedině zde snad pomůže genové inženýrství, kdy se jim do genů implantují zásady hygieny, jednání, pracovitosti a vzdělání.
V Janově i američtí senátoři by se museli stát rasisty.
20. 11. 2008 | 14:35

Pocestny napsal(a):

Jasminko , budu trpělivě dál předstírat, že komunikujete slušně, ale neštajgrujte, nebo vás také naučím pár slov, která vám přes rtíky nepůjdou lehce -)
1. No víte, on jim padesát let každej říkal: "Musíš bejt jako my", tak se snažej.

Víte, co mají čeští židé a cikáni společného?
No oba národy byly zplynovány právě na základě teorie, která z nich jako jediná ten národ udělala, aby ho mohla vědeckotechnicky prohnat komínem.

Vaše nevzdělanost v problematice je zřejmá, problém vzniká, když se z obecného tupounství vylíhne ta politika.

2. Co by ti stát dával, kotě, jsi dospělá a kolik dětí máš i s kolika chlapy, je naprosto tvůj problém

3. ANO, židé byli desegregováni před 227 lety, proto mohli asimilovat v Čechoslováka, aby byli obětí české zbabělosti, protože narozdíl od těch, kteří jejich jménem kapitulovali a nějak přežili válku, oni z naprosté většiny za tuhle zem vyletěli komínem.

My jim zatím 50 let upíráme majetek s poukazem na to, že to je "konfiskát po němcích".

Víte, pokuste se podívat sama na sebe očima toho cikána nebo žida a posuďte své skutky a názory jejich očima.
Vyjde vám sakramentsky jiný obrázek vaščí osoby, než ten, který ráno čím dál pracněji tvoříte u zrcadla.
20. 11. 2008 | 14:49

oranžový napsal(a):

Václave ....

Promiňte mi ...

Umíte číst a psát....
Máte jistě dobré zaměstnání ...

To měli lidé i před Hitlerem a dalšími
mudrlanty , kteří pojali genové inženýrství
dle své mozkové omezenosti.

A co Vy ?
Ponížíte na jejich úroveň a vyrazíte
s nimi učit je hygieně -
podobně jako tomu bylo na plakátech
v Aushwitz ?

Nevšiml jsem si , že by Dělnická strana , včetně protestujících obyvatel -
lpěla na hygienické osvětě .

I mnozí bílí - jsou v špinavých obydlích a
oděvech ....
Že by jsme je myli obušky a pálkami také ?
20. 11. 2008 | 14:53

Jamima napsal(a):

Pro pocestného - předpokládala jsem, že když vy tady kritizujete bez skurpulí všechno a všechny, dokážete vydýchat míček i na vaši stranu. Bohužel kopete jako jankovitý kůň, takže další samolibý macho, kterému jakákoliv výtka vžene krev do hlavy.Zcela nepokrytě tady vysmíváte lidi, kteří nedorostli vašich intelektuálních výšin.Nevím, proč jste tak povýšený,nikdo z nás si nevybírá, jestli se narodí inteligentni nebo né ale každý si může vybrat, jestli prožije život jako slušný člověk zodpovědný sám za sebe nebo jako hovado...
20. 11. 2008 | 14:56

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den paní/pane Jamimo,

musím Vás upozornit, že Váš text obsahuje vulgarismy. Prosím, pokuste se užívání vulgárních výrazů v následujících příspěvcích vyhnout. Jinak bych Váš text musel smazat.

Užívání vulgárních slov či urážení je v rozporu s Kodexem diskutujících a tedy se záměry těchto stránek, tj. poskytovat prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
20. 11. 2008 | 14:59

jaryn napsal(a):

V době, kdy nesoužitelnost nepřizpůsobivých skupin obyvatel s běžným okolím překračuje veškeré meze, je nejrychlejším způsobem řešení dát jim obrazně řečeno přes držku - utáhnout až úplně uzavřít toky bezpracných prachů, nesmlouvavě potrestat výtržníky, nasadit policii, klidně armádu, třeba i zavést stanné právo... zkrátka dát najevo Končíme, miláčkové.
Slováci to dokázali.
Jenže u nás akorát melou pantem Džamily, Uhlové a podobné tragické produkty naší politické scény, a to s jediným výsledkem: dalším a dalším přílivem té nejhorší lidské spodiny, kterou bez ptaní náš stát automaticky živí a hýčká. A také souběžným nasíráním většiny, která tu legraci platí, majíc si k tomu jako bonus ještě nechat srát na hlavu.
20. 11. 2008 | 15:02

Jamima napsal(a):

Pocestný - popíráte sám sebe, píšete, co by mi měl stát dávat, že jsem dospělá a zároveň obhajujete životní styl cikánů, odehrávající se v rodě trpném. Pak ještě jedna poznámka: blazeované oslovení "kotě" bych čekala asi někde v baru od lascivního týpka, rozhodně né od vás. Je mi čtyřiačtyřicet a spíše než kotě si připadám jako postarší rvačkami mírně poznamenaná lvice, co už.
20. 11. 2008 | 15:04

kočka šklíba napsal(a):

Jamimo poslední Váš příspěvek : jasně a trefně
20. 11. 2008 | 15:08

kočka šklíba napsal(a):

Jamimo: takže i předposlední ;)
20. 11. 2008 | 15:09

Pocestny napsal(a):

Jasmínko, najděte jedno slovo, kterým obhajuji životní styl cikánů, potažmo těc bílých, kteří ho napodobují...

U těch bytů, zase neporozumění, já nedefinoval JAKaKDE by to mělo být, ani jsem neřekl, že to "zaplatíme/te my/vy.

Naopak, čím více z příspěvku čiší bída materiální, tím více se v něm mluví o tom, co "platíme".

P.S. já bych od vás také neočekával ty vulgarity....
nesplněná očekávání, toť palčivost života občas nesnesitelná.

Z vás lidi sice mluví "horká spravedlnost", ale za tím čouhá a nakonec zvostane ten ten strašlivej mindrák z tý rychlosti světa, na kterou vás Velký Kolchozník nepřipravil.

Pochopte to samé, co musí pochopit na Moravě.
Ta pravidla "pražská", jsou pravidla nikolivěk lokální, ale celostátní a proto platí po celém území. To, kde vysedává vláda, čili kabinet přerozdělení úsilí dle politického klíče, je irelevantní, to že generuje zákony, které jsou rasisty i obyčejnými mantáky obechcávány, je naopak relevantní.

Od cikána očekáváte občanskou morálku, která je ovšem naprosto nepřítomna v hlavách těch, které tu manifestačně intronizujete.

Tohle není žádná cikánská krise, to je krise státu, který je naprosto nenaplněn skutky svých občanů, kteří srtnuje čekají, až instituce zasáhne sama, deus ex machina.

Polopatě, až uděláte vše proto, aby cikán nemohl říci, že má strach VŠUDE (vy ho máte jen tam, kde bydlí oni, i když vám nijak neubližují),
že nedostane práci
- že je neustále osočován, že "by moh něco čornout, když je ten černej"
- že stát nevidí rozdíl mezi "černou hubou", která tu už leta bydlí a vadrákem z Balkánu, kterej přišel krást, i když u Blharů to najednou tehdy v devadesátých šlo, těm jseme napálili víza, nechali jsme Slováky, ať pro pohodlí svého sociálního hnití po jejich zostření zákonů vyvezli ty problémové k nám, prostě kašleme na to, co se kolem nás děje, volíme v Mostě fízl mafii socana Jakubíka a jinej povl a pak se najednou divíme, že když leta dáváme koryta povlu, sami jako povl končíme.

Hlavně že máte ty cikány, ty tam totiž můžou za vše hnusné, co kraji jest.
20. 11. 2008 | 15:40

oranžový napsal(a):

Dnes..

Nechávám vytisknout reakce na toto téma..

a odnáším je do Romské komunity

k přečtení a posouzení.

Věřím , že se jim bude lépe číst ty
příspěvky , které něco nabízejí.

Věřím , že se mezi nimi najde alespoň
jeden , který pochopí ...

že se za něj pere BÍLÝ

a že mu na oplátku VRÁTÍ

to , co od něj čekáme.
to , co mu je v kořenech vlastní ....
20. 11. 2008 | 15:41

Ivan Hochmann napsal(a):

Kotě,pokud umím číst,
tak nechápu proč se tak čílíte.A navíc se i šklíbíte.
Ivan.
20. 11. 2008 | 15:43

Jamima napsal(a):

Pocestný, mám na vás jeden zcela konkrétní dotaz:pracujete nebo pracoval jste někdy s romskou komunitou v "první linii"? Já ano, Mé skutky jejich očima byly posouzeny takto: ty nám pomáháš, bo si blbá, na vykání zapomeň ty ...., většinou jsme jim ani nestáli zato, aby slušně pozdravili, když k nám přišli pro své děcka. Při zřizování předškolního ročníku nám s drzostí sobě vlastní řekli, že tam děcka dají, ale že bychom si pro ně mohli chodit ráno k nim domů.Nevim, kde berete tu odvahu napsat, ať se na sebe dívám jejich očima. Oni pro mne v životě nehli prstem a navíc mnou pohrdají když jim věnujeme svůj čas a zájem.
20. 11. 2008 | 15:49

Ivan Hochmann napsal(a):

Má kvalitu tahle debata.

A nemusím nic psát jen si pochrochtávám.Těď se půjdu oholit a po holení si dám Bourbon.To víš parde jinej kraj jinej mrav.Jeden čas mě chutnal Couvoisier a Martel.Byli takoví sametoví ¨v krčku.Teď jsou na důchodce obě tyto chuťovečky příliš drahé.

Apropó na Moravě je dost těch kteří chápou,jen aby jich bylo tolik v Kotěhůlkách u Prahy.

Ivan.
20. 11. 2008 | 15:59

Pocestny napsal(a):

A nakonec, lidi, já se na vás nepovyšuju, já vám nadávám, protože se za vás jinde musím stydět.

V jednom ale musím souhlasit, je tu dnes skupina, která naprosto jasně dokazuje, že není schopna smírného soužití s nikým, kdo není podoben - tedy zhysterizovaná a zvulgarizovaná česká levice, to poslední, co tu ty psance naší země spojuje.

Opět tu vzniká nacionálně socialistická krise, návrat té horečky benešismu je patrný na všech stranách.

Zase se začíná negativně kádrovat, kdo by do té naší společnosti patří a ve své malosti neregistrujeme nic z toho, co se děje kolem nás v širším kontextu.

To jakým způsobem začali spojení komosocani (za CSSD 7 hejtmanů přešlo od bolševiků, čili socané jsou dnes bolševici, kteří odešli z KSČ a ti bolševici, kteří vstoupili rovnou k CSSD) napadat VŠECHNY OKOLO a to tak, jak napadají ODS, i když ODS už dávno nerepresentuje mnohé z těch, kteří jsou zde za modráky vydáváni, to je naprosto zničující, protože se ukazuje, že jakmile česká "občanská" levice ucítí vítěznou, dojde k secesi státu na zlostnou partajdemokraturu, která si musí najít terč své zášti.

Co vidíme? Nácky a "občánky" při výročnímu pokusu o lidový pogrom v Janově, nácky a občánky v Brně, terorizující "buzny a lezby", zakládání "Dobrovolnejch hasičů národní rasové žízně".

Kde je rozdíl mezi náckem a občánkem?
Kolik občánků je v podstatě tichými nácky a teď mají coming out paralelně s bolševiky rudými?

To jsou otázky, které by měly pálit vás!
No brzo začnou, až Brusel přivře prkenici a co si českej socan bez tý prkenice počne?

ERROR, miláčkové, v EU se nacismus NEPOVOLUJE, tudíž se nesponzorují ti, kdo ho tahají do státního systému.

Problém je ve vás, vy totiž klidně zvolíte nějakého Hitlera, jen aby to tam ZA VÁS uklidil.

Hele, být "slušný nácek" je totální pakárna, nácek, kterej si nekopne není náckem, tak přemýšlejte, jak dlouho budete děkovat, než vám hoši řeknou"
"Fajn dědku, teď pojď a budeš kopat do hlavy ty, jestli sám nechceš dostat.

Co pak, občánku?
Necháš si nafackovat?
Přidáš se a "podepíšeš"?
Opět....
20. 11. 2008 | 16:06

Pocestny napsal(a):

Jsem z Ajmrtálu, vyrostl jsem ve čtvrti, kde jsou "přirození stejně jako psí lejno"....

Asi naši cikáni nejsou dostatečně cikánští......

Pokud máte ovšem "superproblémy", to bude asi tím, že jste tam v "superbruseli".....
20. 11. 2008 | 16:12

Jamima napsal(a):

Pocestný - jedna technická:píšete: "z vás lidí sice mluví horká spravedlnost" - mám to pobrat tak, že vy již žijete ve vyšším levelu...
20. 11. 2008 | 16:13

Ivan Hochmann napsal(a):

Jamino,
teď vážně. Opravdu jste se chtěla stát matkou Theressou?
Víte kolik krásy je vůkol?
Znám spoustu lidí,co neustále a opakovaně háží hrách na stěnu aniž by ji pomazali medem.

Mnoho problémů se musí nechat vyhnít nebo vyeskalovat.Mnoho lidí potřebuje aby si napřed nabilo hubu(padlo na čenich,dostalo přes tlamu)než pochopí realitu.

Krom toho - právě dnes jsem tu někde četl krásné,typicky české pořekadlo :
"Na každé prase se už ohřívá voda".
Surové?Nikoliv,pokud nedokážeš ovlivňovat cesty svého osudu - máš smůlu.

Je-mi líto Jamino.Nemohu a nechci,aby na mě někdo plival jen proto,že chci pomoci.Kdo chce kam - pomožme mu tam.Cikáni jsou tragickou ukázkou lidské malosti,neschopnosti.Jako celek ,etnikum.A vyjímky - jen potvrzují pravidlo.
Nenechte se vytočit Pocestným,který ma oprávněné výhrady k malosti čecháčků a jejich komunistické minulosti povšechně.

Zdravím Ivan.
20. 11. 2008 | 16:18

Jamima napsal(a):

Ale vy mi neodpovídáte, já se neptala odkud jste ale jestli jste vy něco udělal pro ně, mluvil s nimi, podílel se s nimi na životě.
20. 11. 2008 | 16:19

Falcon napsal(a):

To co se stalo v Janově a určitě se dříve nebo později stane i jinde, je jen důsledkem soustředění snah politického establishmentu vládnoucího po listopadu 1989 na boj o moc a nikoliv na řešení problémů, které trápí občany tohoto státu. Jeho důsledkem je návrat komunistů do krajských vlád a vzrůstající podpora stran jako je kupříkladu DS. Bohužel tzv. ,,politickým'' elitám soustředěným po listopadu 1989 více na vytvoření nefunkčních zákonů legalizujících nebo pardonujících v mnoha případech vytunelování či rozkradení majetků jaksi nezbyl čas a chuť na řešení problémů každodenního života občanů tohoto státu. A jedním z palčivých problémů je i soužití s rómskou komunitou, tedy lépe řečeno s její na většině obyvatelstva parazitující částí. Bylo lehké převzít líbivou politiku multikulturalismu a dalších výmyslů pseudohumanistů, sypat nepřizpůsobivcům další peníze a tvářit se, že žádný problém není a jen pindat o tom, jak se u nás snažíme o integraci. Jenže již staré pořekadlo říká, že se tak dlouho chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne a nebo, že je pozdě plakat nad rozlitým mlékem.
A toto chování souvisí i s tím, že všechny polistopadové vlády se zaštiťovaly demokracií a lidskými právy zleva, zprava, ale jaksi už nemluvily, že kromě práv, mají lidé i povinnosti a není divu, že jejich nevymáhání a svým způsobem anarchie a nevymáhání práva, které tu nastaly se pochopitelně nejvíce projevují u těch obyvatel, kteří díky svojí mentalitě a přirozenosti mají ty největší předpoklady k jejich porušování. A to jsou právě Cikáni, kteří vyznávají úplně jiné civilizační hodnoty než zbytek společnosti.
Jedinou cestou k nápravě a řešení tohoto problému je důsledné vymáhání práva bez ohledu na barvu kůže a přísné trestání zneužívání sociálních dávek, neposílání dětí do škol, trestní odpovědnost rodičů za činy jejich dětí a postihování chování narušujícího občanské soužití Cikány. Jestliže může v Singapůru jedinec, který odhodí žvýkačku na chodník dostat pokutu, tak proč Cikán nebo jiný občan porušující občanské soužití a klid či demolující veřejně prospěšné zařízení, nemůže dostat třeba trest veřejně prospěšných prací?
Problém soužití s cikánskou komunitou se nevyřeší kriminalizací a odsuzováním lidí, kteří poukazují na tuto problematiku jako rasistů, ale jen jejím řešením.
Zákaz DS nebo jiné obdobné strany tyto problémy nevyřeší, ale naopak se budou jen stupňovat až k dalším výbuchům násilí, kdy se na stranu extrémistů z DS přidá ta část veřejnosti, která je denodeně terorizovaná, okrádaná a frustrovaná z nuceného spolužití s parazitujícími Cikány a má oprávněný pocit, že se na ně vláda i místní samospráva vykašlala. A pokud k tomu dojde, tak pak není u nás dost policie, která by těmto výbuchům násilí dokázala zabránit. A pak Pán Bůh s námi.
20. 11. 2008 | 16:21

Ivan Hochmann napsal(a):

Nech mě taky něco napsat,Hergott.Ivan.
20. 11. 2008 | 16:22

Jamima napsal(a):

Milý Ivane, matkou Terezou jsem byla udělána úřadem práce, jelikož o samoživitelku s dvěma malými dětmi nebyl ve školství jinde zájem:))))
20. 11. 2008 | 16:23

Ivan Hochmann napsal(a):

Falcone,

ještě aby si Vás přečetl někdo z odpovědných za problematiku.
Copak o to ,možná přečte,ale nebude ze zákonné povinnosti reagovat.V této zemi se (co vím)vždy praktikovalo pravidlo :
"Co tě nepálí ,to nehas".

Je zajímavé jak jsme se stali mistry v odmítání odpovedností.
Přesto, že máme (zajisté ne všichni)ODPOVĚDNOST zaplacenu jako jednu z pracovních poviností v zaměstnání.

Radní v Janově bych nechal pověsit do průvanu za netopýra.
Budeme muset naučit (nevím jak) media,aby ukazovala na tyto nechopné lidi a zveřejňovala jejich jména.

Ivan.
20. 11. 2008 | 16:36

milo napsal(a):

Dámy a pánové, můžete mi prosím poradit :
1) Existují studie /výzkumy mikroekonomie romských rodin ?
2) Existují (pokud ano, pak kde) studie analyzující romskou kriminalitu a korelující ji s prostředím ?
3) Existují nějaké bezpečnostně zpravodajské poznatky o tom, kdo a kdy hrál s romskou kartou ?
4) Existuje nějká studie dokládající eticky podmínění stereotyopy chování romské populace ?

5) Existuje demografický výhled romské populace ?

Toto bych si rád přečetl. Pocitů zde již bylo dost. Mlůžete mi pomoci ? Třeba to ví pan Gabal, škoda, že z toho nečerpal. Nebo ano ?
20. 11. 2008 | 16:49

oranžový napsal(a):

Zajímavé Jamimo :-)

A už jsme zase zpátky u ouřadnictva :-)

Pan Falcon poukazuje na totéž ,jen to
rozšířil až k direktivě.

Je zapotřebí vyjednávat , jednat , mluvit
o problémech - nejen mezi sebou , ale i
přizvat k jednání Romy samotné.

Přece není možné tvářit se , že jim tento
stav věcí vyhovuje a že my jsme ti svatí a jediní , kteří máme právo změnit běh věcí

- třeba násilím - !

Takže - vyškrtneme-li z diskuzí členy
zaujatých nazispolků , věc by měla nabrat
příznivější a hodnotnější směr -
s cílem :
Zabránit krveprolití....
!!! Zabránit chaosu ...a nepodporovat jej .

!!!To platí především pro ty osoby , kteřé
/minimálně/ nečetli tuto DISKUZI.

Věřím, že ti - kdož prošli dnešním martýriem názorů -

Rozhodnou se SPRÁVNĚ .

:-)
20. 11. 2008 | 16:56

anonym123 napsal(a):

Současný cigánský problém je jen pokračováním toho, co nejen v tomto státě, ale i potažmo v Evropě probíhalo od středověku, tedy parazitování této komunity na většinách. Je třeba si uvědomit, že když přišli cikáni do českého království, nic jim nebránilo se usadit a začít hospodařit na půdě nebo zastávat nějaké řemeslo. Cikáni si však vybrali kočovný způsob života, v němž se podstatnou měrou živili krádežemi. Již od středověku cigáni vykrádali vesnice v době, kdy lidé pracovali na poli a kdy bývaly tyto vesnice vylidněny. Jelikož poddaný byl de facto majetek šlechtice, byly proti těmto krádežím zasahováno a byly vykonávány drakonické středověké tresty. Když byly české země v 17. století vlivem třicetileté války vylidněny, bylo snahou šlechty získat nové poddané k práci na zemědělských usedlostech, které byly opuštěné. Např. na Moravě byly prováděny snahy církve usídlit na svých statcích cigány, z nichž mnozí přišli až z Uher. Cigáni obdrželi dům, půdu a mohli se zapojit do běžného života. Jejich děti musely chodit do triviálních škol, kde se učili číst, psát a počítat stejně, jako děti ostatní. Přes tyto snahy zůstávalo stále mnoho těch, kterým práce smrděla, a kteří dále pokračovali v parazitním způsobu života. V 1688 nařídil císař Leopold, aby potulní cigáni byli vyhnáni ze země. Proti cigánům, kteří se nechtěli usadit a řádně pracovat, byly zaváděny drakonické tresty, které zmírnili až reformátoři Marie Terezie a Josef II., kteří se snažili o jejich usazení, leč v drtivé většině marně. V 19. století byly vydány zákony, které měly omezovat řádění cigánských tlup na venkově, ovšem tento zákon byl nedokonalý a v mnohých věcech neúčinný. Za první republiky prosadila Agrární strana, jež reagovala na požadavky venkova, který byl vykrádán cigánskými tlupami v době polních prací, Zákon č.117/27 Sb. o potulných cikánech (http://www.vzdelavaci-insti...). Vzorem pro tento zákon se stal francouzský Zákon o kočovnících z roku 1912 a bavorský Zákon o cikánech a zahalečích z roku 1926. Tento zákon, který je dnes označován rádobyochránci "lidských práv" za rasistický, se netýkal jen cigánů, ale cigány v něm byli označováni i bílí lidé, kteří žili cigánským způsobem života. Zákon např. reagoval na skutečnost, že cigáni při svém kočovném způsobu života získali pro děti několik křestních listů na různá jména, které v jejich dospělém věku sloužily jako zástěrka kriminální činnosti (http://cz.altermedia.info/h...). Proto museli mít potulní cigáni cigánskou legitimaci, jejichž součásti byl i otisk prstu, čímž se zjednodušoval postup při pátrání krádeží.
20. 11. 2008 | 17:07

anonym123 napsal(a):

Za bolševika byla přijata opatření, která měla cigány usadit a s konečnou platností přivést k práci. Cigáni dostali všechny vymoženosti, jako ostatní, v určitých oblastech byli i zvýhodňováni. Přesto však došlo jen k částečnému zlepšení. Určitá skupina se zapojila do běžného života a stala se platnými členy společnosti. Další skupina cigánů pracovala jen proto, že musela, a hledala různá východiska, jak se práci vyhnout. Velmi běžnou praxí se stalo udělování invalidních důchodů, které došlo až k praxi, že cigán dostal za totéž tělesné poškození invalidní důchod, zatímco "bílý" ho nedostal. Hodně cigánů nepracovalo vůbec a absolvovalo kriminál, protože za bolševika existoval trestný čin vyhýbání se práci - tzv. příživnictví. Je zajímavé, že se v té době sledovala trestná činnost dle národnosti, v níž cigáni bezkonkurenčně vedli, a to jak v příživnictví, tak v krádežích a další trestné činnosti. Po zrušení pracovní povinnosti počátkem 90. let opustilo hodně cigánů svou práci nikoliv z důvodu, že byli vyhozeni z práce, ale proto, že odešli sami, protože ze sociálních dávek se žilo líp. Je třeba ještě zmínit jednu důležitou skutečnost, kterou je jejich nepřizpůsobivý život, obtěžování okolí, roznášení chorob ze špíny, vybydlování domů, krádeže apod. Dnešní rádobyhumanisté tvrdí, že to cigáni dělají proto, že jsou bez práce a sociálně na tom špatně. To je ale hloupost. Za bolševika měli práci všichni a chovali se stejně, jako dnes, když ji nemají. Dokonce byl za bolševika takový mzdový systém, že kopáč na výkopu kanálů měl více peněz, jak např. střední technicko-hospodářský pracovník. Cigáni však většinu peněz prochlastali a prokouřili, po výplatě se u nich konaly žranice, avšak před další výplatou si museli něco ukrást, aby přežili. Cigánský problém je neřešitelný. I když se najde skupina cigánů, která je ochotna pracovat, vzdělávat se, bydlet jak lidi, nevyhazovat odpadky z oken na ulici, neoběžovat slušné lidi, nekrást, neterorizovat okolí, neničit majetek druhých apod., vždy bude většina těch, jejichž smyslem života je pouze rozmnožování a parazitování na těch, kteří pracují.
20. 11. 2008 | 17:07

mirekP napsal(a):

Jak to tady tak čtu, tak se opravdu začínám bát Českého Kosova.
1.nečinnost kompetentních orgánů
2.diskriminace plátců daní
3.jasné a vyhrocené rozdělení společnosti
4.podpora ze zahraničí právě těch, kteří porušují naše i lidské zákony.
Jen tak dále - zřejmě musím zintenzivnit svou výuku světového jazyka.
20. 11. 2008 | 17:20

mirekP napsal(a):

Samozřejmě u nás to bude Sametové-České Kosovo (SČK).
20. 11. 2008 | 17:21

Jamima napsal(a):

jako rajská hudba mi zní myšlenka, že by se utvořila nějaká Romská demokratická republika,kde by romská politická garnitura vedla stát, romská inteligence vyučovala děti a romský pracující lid živil stát. A tato bohulibá zemička se dále již konečně starala o své občany sama, bez naší finanční podpory.....
20. 11. 2008 | 17:45

Markéta napsal(a):

Dobrý večer, jsem poloviční Romka, mám vysokoškolské vzdělání, dvě děti.Manžela, který je je nerom, také má vysokoškolské vzdělání.Bude mi 42 let, studovala jsem za totalitního režimu, školu jsem dokončila v době sametové revoluce. Romy neznám ,jelikož jsem vyrůstala v normální rodině. To není podstatné. Nyní mám však problém. Jelikož otec byl nerom - nejsem tolik snědá.Přesto začínám mít problém když jdu nakoupit, s dětmi do kina, lidé na nás hledí a pozurují nás. Děti ve škole problém nemají - učí se velmi dobře jsou bez problémů.( kromě klasických - jako je nastupující puberta).Začínám se bát. Velmi mně mrzí , když prodavačka, která nemá dokončené vzdělání mně obsluhuje s despektem.Pracuji ve firmě, kde mám vysoké postavení, lidi mně berou, cítím se tam dobře. Venku je to horší.Jediné co vím stoprocentně - pokud Rom dosáhne vzdělání a slušného postavení v životě - bude osobnostně velmi silný.Většina zde z Vás píše - oni se mají dobře dobře, berou dávky.........Jak kteří.Opravdu nejsou všichni stejní.Strašně se bojím toho, že někdo ublíží našim dětem. Jenom proto, že se mi trochu podobají.
20. 11. 2008 | 20:03

Pepa Řepa napsal(a):

To Ivan Hochmann
klid, to chce čas. Pokud není jasný termín LEJNOTEPEC doporučuju blog Karla Hvížďaly.

Padl tam návrh vybudovat na Letné, tam kde stál Vissarionovič pomník největšímu geniovi lidstva-Pocestnému.

Ostatní se přidali a bez ohledu na téma článku se vedla debata pouze o Pocestném.
Tehdy jsem i já, hloupá řepa pochopil, co to je LEJNOTEPECKÁ debata. Ano, stali jsme se LEJNOTEPCI.

Jmenovanému se to tak líbilo,vrtěl se blahem jak slepice v popelu. Zase byl na pár minut středobodem vesmíru, úhelným kamenem. To on rád.
20. 11. 2008 | 20:34

Tupelo napsal(a):

Jamima: rad bych se u Vas informoval, jak velka je ta vase financni podpora, o ktere pisete ve svem poslednim prispevku. Kolik cesky stat plati rocne potencionalnim obcanu Vasi 'Romske demokraticke republiky', ted, kdyz jsou tito obcany Ceske republiky (stejne jako Vy nebo ja)? Zajimalo by me v jake je to relaci napr. k cene predrazenych dalnic, ktere stoji zhruba 2x nez v sousednim Nemecku. Na svetovem zebricku korupce jsme tusim nekde kolem 40. mista, asi to nikdy nezjistime, ale bylo by fajn vedet o kolik penez prichazi nas stat diky korupci. O kolik diky tzv. optimalizaci zisku nebo tim ze se spolecnost zalozi v danovem raji. Posledni otazky uz nejsou na Vas, jen tak me napadly, kdyz uz je rec o penezich.
20. 11. 2008 | 20:52

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Markéto
a nepomohlo by, kdyby lidé jako vy se více distancovali od těch, kteří se chovají jako dobytek, více se ozývali, dokonce veřejně toto jednání odsuzovali?

Pak by bylo zřejmé, že dělicí čára není mezi Čechy a Cigány, ale mezi civilizovanými a těmi...nevím co napsat. Však víte.
20. 11. 2008 | 20:56

fsadgasrgarh napsal(a):

Vadí mně sociální paraziti, bez ohledu na to, jakou barvu pleti mají. Cikánů je v tomto směru, bohužel, procentuálně suverénně nejvíc !
20. 11. 2008 | 20:59

Vico napsal(a):

Slova, slova, slova.Jediný příspěvek, který by možná dokázat pohnout ten nekonečný balvan alespoň o milimetr, byl ten od Markéty v 20 03 35. Z vodopádu, který tu vychrlil Pocestný pak jedna v blátě zapadlá perla pravdy -aby cigán nemohl říci, že má strach všude-. Případ indického kluka vysokoškoláka, který dostal od hololebců nakládačku v pražském metru, hovoří za vše. S odlišnou barvou kůže být nedobrovolným figurantem pro neskutečná hovada s IQ 75. To pak nezbývá čas na přemítání, zda-li je lepší Bourbon nebo Martel.
20. 11. 2008 | 21:14

Ivan Hochmann napsal(a):

Pepo,já nevím......

jaksi se mě nelíbí válčení lidí s podobným náhledem na většinu, opakuji většinu zde probíraných témat.S evidentně shodným náhledem na zásadní problémy a jejich řešení.

Pocestný má výraznou schopnost přiléhavé a nesmlouvavé diagnozy a jeho vyjadřovací potenciál i striktnost výraziva lahodí mému uchu.
Když řeknu tu samou pochvalnou větu o Vaší schopnosti epické,humorné,lyrické imaginace,jakou zde na blozích nedisponuje nikdo, není to souměřitelný příměr.

Zajisté máme všichni svoje chyby a vesměs o nich víme.Tak proč si je navzájem demonstrativně připomínat.

Mě například nehorázně sejří,že musím pořád kecat tak navážno.
Jsem už taková palice dubová.
Zdravím Ivan.
20. 11. 2008 | 21:24

Míval napsal(a):

No, mám pocit, že jsou dvě možná řešení. Buďto ono více či méně nacistické (a toho bych se opravdu bál), nebo pokus o vytvoření právního státu v ČR. Vím, je to u nás takřka utopie, ale pokud by existovala skutečná vymahatelnost práva padni komu padni, pak by se cikánský problém snad mohlo alespoň zčásti podařit zmírnit. Ale když si představíte, kolik politiků, státní i místních úředníků a tzv. podnikatelů by na takto fungující stát dojelo, je celkem jasné, že vytvoření fungujícího právního systému nehrozí. Ale přesto to považuji to za jedinou opravdovou šanci.
Jinak nezbývá, než se začít ozbrojovat a věřit, že budu rychlejší, než ten druhý.
20. 11. 2008 | 21:29

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Vico,

Markéta balvanem nepohne.Ta je jen kapkou v tropickém lijáku.Měla to štěstí že byla vytržena z toho hrůzného prostředí.Právě na takových lidech však lze demonstrovat neuvěřitelnou sprostotu a nespravedlnost rasismu.Mělo by být každému jasné,že starého psa novým kouskům nenaučíš.Cikáni žijící v rodinných klanech(nechci říkat v ghetech) a parazitující na svých dětech prostřednictvím sociálních dávek nemají v úmyslu připravit svým dětem světlou budoucnost.Musí tedy být každému jasné ,že tady leží priorita s velkým P.Jen ji zvednout a naplnit záměr.V zákonných normách humanity a lidství.Děti bývají naší i cikánskou nadějí.

Že se tak už dlouhá desetiletí neděje není mojí vinou.
A není složité ukázat prstem,kde je pes zakopán.

Apropó co je podle Vás lepší Bourbon nebo Martel?

Ivan.
20. 11. 2008 | 21:49

Pepa Řepa napsal(a):

To Ivan Hochmann,
Pár přísloví:
Čím kdo zachází, tím také schází.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Na hrubý pytel, hrubá záplata.

V tomto případě, se jedná o sametovou záplatu na hrubý pytel, řekl bych.
Pokud vychrlím na ostatní vodopád milých slov od lobotomiků po lejnotepce, co můžu čekat?

Nicméně k tématu. To, že se situace dramatizuje je zřejmé.Recept nikdo nemá.Připadá mně to neřešitelné.Jak ochránit lidi jako Banga nebo paní Markéta a zároveň tvrdě trestat parazity?
Myslím, že na stát o deseti milionech je to problém jak hrom.

Když uvážím, že po podpisu Lisabonské smlouvy dojde zřejmě -podle starého Frattiniho plánu -k rozstrkání nepřizpůsobivých imigrantů do nových zemí EU, tedy o vytvoření dalších ghet na základě přidělených kvót, růžově to nevidím. To, že některá města EU jsou občanské válce blíž než my je slabá útěcha.
20. 11. 2008 | 22:08

Peťous napsal(a):

Chtěl bych si přečíst názor tří prokazatelných cikánů, kteří toto diskusní fórum přečetli. Za sebe prohlašuji, že s ohledem na mé životní zkušenosti s cikány, lituji čas, který jsem věnoval tomuto čtení.
Máte nejasnou představu o potenciálu tohoto etnika a o možných následcích na životní prostředí.
20. 11. 2008 | 22:46

Ivan Hochmann napsal(a):

Pepo Řepo,

mám v poslední době jaksi více otázek než odpovědí.Mám nahrané všechny díly Star Wars,všechny Duny,všechny Bybylon 5,všechny filmové Star treky.Unikám jimi do budoucnosti v domnění že mě současnost nedohoní.

Naposledy jsem měl šok.Vzpomínáš,jak ohrožená princezna Lea poslala Obi Vanovi holografickou zprávu ? Myslel jsem si,že tento zázrak nikdy nezažiji.A ejhle američané si pustí holografickou produkci na stadionu při volebním humbuku pro desetiticíce lidí.

Přestávám tomuto světu rozumět.Dokáží-li lidé splňovat svoje technické vize,proč se nedaří to samé ve světě vizí duchovních.A proč se lidé zajímají jak levně nakoupit kraviny,které vlastně ani nebudou potřebovat nebo nesnědí a nechají si unikat čarovné,barevné,fantasmagorie,se kterými se tak krásně létá duhovým prostorem ?

Kašlu na problémy desetimilionového státu.Stejně mě nikdo neposlechne,protože je hluchý.Ten druhý zase slepý.A zbývající ne raději vožrali,když se rozdával rozum.Koneckonců co s rozumem,když myšlení bolí?

Jdu se psem pod hvězdy a pak se půjdu podívat na NovuCinemu a krásně se bát.

Ahoj Ivan.
20. 11. 2008 | 23:06

im napsal(a):

@PŘ

Nuu, Lisabonská smlouva. Jeden silný stát ji taky nemá dořešenou - Německo. Tamější parlament ji sice schválil, odpůrci však dali k ústavnímu soudu - a německý prezident čeká, až ji německý ústavní soud posoudí a pak se teprv uvidí......
20. 11. 2008 | 23:19

Pamatuj si mne napsal(a):

Cesi jiz delsi dobu rozladuji svoji pritomnosti a chovanim v EU ostatni Evropany. Osobni zkusenost Evropanu je v 95 procentech, dle rozsahleho pruzkumu mezi obcany ostatnich statu EU, takovato:

- Cesi hodne veci odkyvou ale malokdy reknou, co si skutecne mysli, je proto s nimi tekze udrzovat permanentni pratelstvi a hlubsi vztahy ci dialog. Tato nemastnost-neslanost zabranuje jakekoli dalsi hlubsi spolupraci v rovine osobni, obchodni i politicke. Nezridka se Cesi vyprofiluji jako ti, co nedrzi slovo, jako zradci.
- Cesi zavidi.
- Cesi hodne mluvi a teoretizuji, ale necini temer nic z toho, co reknou.
- Cesi casto kritizuji, nenavrhuji ale lepsi reseni, a pokud (vzacne) ano, zustane jen u slov.
- Cesi nejsou schopni se integrovat do mistni a celoevropske kultury, trvaji na sve narodni a take statni autonomii, casto jako jednostlivci i jako skupina projevuji neochotu spoluprace, nechteji participovat na programech, ktere jsou jim nabizeny, pritom radi cerpaji jakekoli financni prostredky (tez z EU jako celku), ale sami do spolecneho bohatstvi neprinasi temer nic (a to ve vsech oblastech - obchodni, kulturni, umelecke, politicke, vedecke atd.)

Dalsi zkusenosti z Cechy, nyni v mensim procentualnim zastoupeni:
- Cesi kradou
- Cesi se nesprchuji alespon jednou denne a nedodrzuji osobni hygienu
- Cesi udavaji a zaluji
- Cesi podplaceji a sami chteji byt podplaceni
- Cesi obchazeji zakony ve svuj vlastni prospech na vsech urovnich, pritom radi kritizuji ostatni za takove jednani
- Cesi jsou netolerantni k ostatnim narodum, nejen z EU

Vice a vice Evropanu vidi Cechy jako rostouci problem, se kterym je treba neco udelat, predevsim staty sousedici s Ceskou Republikou vidi tento problem jako rizikovy, jelikoz jejich obcane vidi Cechy jako nebezpecne, predevsim pak pro jejich deti, diky rizikovemu a moralne pokroucenemu chovani, jake predstavuji. Pritom sami Cesi nejsou ochotni k hlubsimu dialogu, je prakticky nemozne dopatrat se toho, co vlastne chteji. Hlubsi komunikace je prakticky nemozna.

Dale byli ucastnici pruzkumu dotazani, jake reseni by navrhovali. Toto jsou nektera z nich:
- nabizet bezplatnou sterilizaci
- drasticky omezit prostredky plynouci z fondu a programu EU a podminit je zmenou pristupu Cechu, dokud se neprizpusobi, dokud nesdeli, co vlastne chteji, dokud se nenauci dodrzovat svoje sliby, dokud neprestanou krast, podplacet a obchazet zakony
- na uzemi CR rozmistit policejni sily EU a dusledne vymahat respektovani evropskych zakonu a prava vsemi Cechy
- vyvinout socialni programy slouzici k prizpusobeni Cechu ostatnim Evropanum, nebot jde predevsim o socialni problem
- nabidnout vsem Cechum slusny financni obnos s podminkou vystehovani se z EU
- dusledne informovat verejnost v ostatnich statech EU o tomto problemu, zamestnavatele budou nest vlastni riziko za zamestnani Cechu ve svych firmach
- "vycistit" Evropu od Cechu
- nepropustne uzavrit hranice s CR do doby, nez se Cesi prizpusobi
20. 11. 2008 | 23:49

manina25 napsal(a):

Kdo je to Rom? Hledal jsem ve slovníku z roku 1978 slovo rom , neexistuje ale cikán je tam přesně popsán !
20. 11. 2008 | 23:56

Okurka napsal(a):

2 PAMATUJ SI MĚ:

Dobrá recese ;-)). Pokud bychom se chovali tak jak popisujete - jako kosovští Albánci. Nic jiného by nám ani nepříslušelo.

Lásku si zaslouží jen ti lidé, jež dokážou mít rádi alespoň sami sebe.

P.S.: V jedné věci ten Váš povedený humor, ale při srovnání s cikány kulhá na obě nohy. Ta směska, která si říká Češi si toto území úspěšně nárokuje jako svůj domov. Srovnání s etnikem, jež nemá ničím daný vztah k půdě ani Evropě tady úplně selhává.
21. 11. 2008 | 00:02

Okurka napsal(a):

2 MANIMA25: To začneme řešit až je naučíme oslovovat nás - "Vy Češi", né "gádžové".

Nikdy v historii se majorita nezačala prohýbat kvůli minoritě - s vyjímkou expanze Mongolů v 11. století a snad období apartheidu v Jihoafrické republice. Černouškové se museli prohýbát. On oštěp proti poloautomatické pušce...

Pokud se majorita přizpůsobuje minoritě - jedná se o projev porobenství a pudu sebezáchovy, né vyšší kultury.
21. 11. 2008 | 00:06

im napsal(a):

Copak, šlápl Vám Klaus v Dublinu na kuří oko?

Zveřejněte prosím link na Vámi uváděný rozsáhlý průzkum mezi občany ostatních států EU, ať si počteme v originále!
21. 11. 2008 | 00:08

Okurka napsal(a):

2 IM: Ten člověk jen provádí recesi, kde ČR zaměnil za EU a cikány za Čechy. Chce to číst mezi řádky ;-)) Ti Čehúni jsou omezení a on je h-h-hvězda jak nám to nandal. Né Čech. H-h-hvězda.

2 PAMATUJ SI MĚ: Také pro tebe něco mám milý gadžo - http://dyskriminace.cz/naps...
21. 11. 2008 | 00:26

dfdfd napsal(a):

zde s vami musím naprosto souhlasit, jedná se o něco co již dlouho bublalo pod povrchem...
21. 11. 2008 | 00:35

Qiedo napsal(a):

Tak jsem shlédl videjko,co nám nabídl pan OKURKA,pak jsem si přečetl zákon z r.1927( ANONYM 123), mnozí z Vás tu konstatují zcela nezpochybnitelné věci.Přijde mi,že nám všem(asi jako obyvatelům Neapole či Pompejí)nezbývá,než čekat,až vulkán vybuchne a doufat,že nám se láva vyhne.Asi i vláda si to tak myslí,že nic v té věci nekoná.
21. 11. 2008 | 01:59

Pepa Řepa napsal(a):

To pamatuj si mne
jistě:
Čechům nejvíc smrděj nohy
Češi nejvíc remcaj
Češi de dopustili nejvíc zvěrstev, koncentráky byl určitě český nápad

Přesně o toto jde. Nejdřív vyvolat pocit viny.Omluvte se. Za co? To je fuk. Pak se s vámi lépe manipuluje.

Myslíte, že je situace v jiných zemí odlišná? Referendum udělali pouze Irové. Teď si to zopakují. Hezky, demokraticky.

Myslíte, že to bude demokratický útvar, když porušujete základní princip demokracie už na počátku?

Myslíte, že může prakticky fungovat útvar, s kterým se svobodně neztotožní většina obyvatel?

Klaus, neklaus. Toho bych sem netahal, je to stejná blbost, jako když někdo tahá Židy do problému asociálů.
Viděl jste někdy Žida, který vybydlel byt a hází odpadky z okna? Klaus je zástupný problém na vybití frustrací. Kdo ho má v oblibě?

Že to sem nepatří? Ale patří. K problému s Cigány přibyde další. mnohem větší.
Už jste viděl Cigána s batohem semtexu na zádech?

Osvědčené kolečko: Mešita, madrassa, ghetto. Kde? Tipnul bych si Luhačovice, Poděbrady. Tam, kde jsou lázně. Ty mají kluci nejraději.

Už vám někdo řekl, že i toto je Lisabonská smlouva?
Jeden prezident, jedna zahraniční politika. Další nádory typu Kosova. Ani neceknete.
Jste na to připraven?
Oznámil to někdo frontě Eurohujerů se švestičkami?

Podívejte se na Sarkozyho. Už se vidí prezidentem. Myslíte, že by situace byla jiná, kdyby po Francii předsedalo třeba Estonsko?

Souhlasíte s propojením na Středomořskou unii?

Myslíte, že obyvatel Maghrebu ctí stejné hodnoty jako vy?

Máte pojem jaký rasismus existuje v této oblasti? A to vůbec nemluvím o kmenovém a rodovém antagonismu.

Myslíte, že se tento antagonismus zmenší nebo vymizí tím, že jej importujete na domácí půdu?

Myslíte, že problém vymizí, když inovujete paragrafy a budou otázky, které teď kladu označeny za podněcování nenávisti?

Kdepak, nedělám nalejvárnu. Kladu otázky. Odpovědi si doplňte sám.
Mantra o toleranci to těžko vyřeší.
21. 11. 2008 | 07:11

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě dodatek. Buďte bez obav, smysl vašeho příspěvku jsem pochopil.
Problém je v tom, že vy apriori vidíte alegorii v proticigánském rasizmu.
Já si myslím, že tomu tak není. Pochybuju, že by drtivá většina obyvatel měla něco proti Bingovi, Diňovi nebo paní Markétě.

Proti lidem, kteří parazitují a chovají se jako dobytek určitě ano.

Myslím, že tady by se měla ta část slušných Cigánů ostře vymezit proti lidem, chovajícím se jako dobytek. Jak velká část to je, kolik je těch slušných si netroufám hodnotit.

Pokud k tomu nedojde, tak se nedivte, že se majoritní společnost dívá na komunitu jako na homogenní celek.
21. 11. 2008 | 07:23

Vico napsal(a):

Ivan Hochman : Dlužím odpověď- lepší je Martel. Dá se pít při pokojové teplotě, bukét se tak krásně rozvine, zprvu trochu mydlinková chuť se záhy promění v božskou ambru. Martel, příteli, martel je lepší.
21. 11. 2008 | 08:07

JC napsal(a):

Pamatuj si me,
A ke kterým z vámi vyjmenovaných "ctností" se dobrovolně hlásíte vy,
bratře Čechu ?
21. 11. 2008 | 09:29

Pocestny napsal(a):

Ivánku, pěkné ráno!

Pepana nepřemlouvejte, on to má jednou provždy po svém hozené.

Já už jsem si všiml, že tady nejde o to, říci si narovinu, jak věci mají, tady je takovej spolek slovních krasoběžců, kteří tu denně soutěží o Floskuli dne.

Principielně jde o to, najít cizího viníka našich problémů a pak ho "nemilosrdně odhalit" a "trefně pojmenovat". V každém případě vítězí ten, který nejlépe popíše, jak jsme tu všichni nevinní a trpíme.

Pepan jest singulárně uhranut mojí osobou, nerozumí mým intencím, nechce chápat obsah, protože ho uráží již ta forma, jako věc servíruji. On je dostatečně inteligentní, aby si to správně přebral, ale rád zahraje oslíka, to aby udržel místní sociání vazby.

Nejvíce mne rozesmál kdysi, když jsem tu rozebíral jistý pojem, který se vztahoval k chování populu, byl to jasný oslí můstek s narážkou na "českou" Farmu zvířat", ale Pepino na tu mou střelnici, na které se na špejlích culí všichni ti okresní, místní, krajští a oblastní pučmidráti, vyklouzové, hulibrci, osobní podržtašky, eSeSMani a jiná verbezh, pěšáci hnusu, za který odmítají nést odpovědnost se zbabělým odkazem na nízké dištinkce a prázdné epolety,
on na ní musel přihlásit vlastní maminku, aby ze mne udělal nácka.

Víte Ivánku, já se tu už bavím, protože tato společnost zde, stejně jako ta na ulici, si zachovala jen jediný přirozený instinkt, nenechat se do ničeho zatáhnout. Umejt si nad vším ručičky, licoměrně se odvrátit a předstírat, že existují jen ty problémy, u kterých můžeme jednoznačně ukázat na ty druhé a zařvat to české: "To VONI!!"

My, malí čeští lidé, my přece problémy nemáme, my jsme definovaná i designovaná oběť všech dětinských svinstvíček, která pášeme ve své nevinnosti nedospělce, která se nám ovšem později a ryze dospěle vrátí, aby nás - jako vždy - pěkně kopla do nosu.

Ivánku, to nejhorší, co můžete udělat,, je brát tenhle mikroprostor vážně.

On vnějškem vykazuje jakési kvality dle titulů a věhlasu zůčastněných, ale vnitřně jen dokazuje, že naši mnozí současní velikáni jsou jen další nedospělé děti a svou popularitu si svým pokryteckým a občas i přirozeným dětinstvím jen mezi tupouny krášlí a pěstují.

Buďme velkorysí, já jsem mentorován, vy mazán, ale pak se tu v těch dvou ocasech pod články o Janově dozvíme, co jsou naši bližní zač....

Pan cenzor má problém, on toleruje kriminální názory, ale musí být presentovány ve slušné a kultivované socanštině, tedy diskutujme, ale ne o tom a tak, aby to hněvalo místní lejnotepce, ze kterých jsme živi.
21. 11. 2008 | 09:32

JC napsal(a):

Pepa Řepa.
Tak dlouho se kolem soužití s Romy pindá, až se ucho utrhne. A teď se zase zjeví ti Havlové, Uhlové,Pithartové Gabalové a Jamily a oznámí nám, že hrozí etnické čistky. Co dělali posledních 19 let ? Co udělali s těmi všemi Chánovy ? Napsal jste, že problém je v tom, že se ti slušní Romové neumí distancovat od těch problémových. To je omyl. Oni se právě distancůjí viz Markéta, Vlasta Horváth,kapela Gipsy CZ nebo Ščuka.Problém je v tom, že se věci nenazývají pravými jmény a každý pokus o nějakou formu nápravy je ze strany romských aktivistů a jejich neromských humanistických přicmrndávačů označen za rasismus.Nyní budou tito debílci sklízet ovoce svého strkání hlavy do písku. Bohužel to budou "odísrat" i ti slušní romové.
21. 11. 2008 | 09:42

jaryn napsal(a):

Paní Markéto,

váš problém je mi rovněž nepříjemný a je mi líto, že něco takového pociťujete.
Pláčete však poněkud na špatném hrobě. Sice po vás divně koukají bílí spoluobčané, avšak z důvodu zkušeností s většinou snědých spoluobčanů, s nimiž vás zřejmě více či méně vizuálně identifikují.
Smutné, leč pochopitelné. Takto nás příroda vybavila jako součást arzenálu podvědomých reflexů pro přežití.
Had je nebezpečný, tak to cítíme a hrkne v nás, i když nám leží přes cestu jen slepýš. Do plamene ruku nestrčíme, i když půjde o trik se "studeným ohněm". Prostě jsou to podvědomé obranné reflexy.
Ale stejně tak, jako jsou mezi Cikány vrány bílé, mezi bílými jsou vrány černé, primitivové, kteří svoje podvědomé reakce nedokáží podrobit okamžité kontrole a reflexi skutečnosti, a jako správní vypatlanci vám dají najevo, co se jim v těch jejich myšlenkami nepříliš obdařených lebkách chytrého vylíhlo.
Vy jste normální slušná ženská, schopná, šikovná. Vaše děti nepochybují též. Je mi fakt líto, že musíte snášet takové ty náznaky, pohledy, možná bokem pronesené poznámky. Moc mi to je líto.
Svět už je ale takový a občas ukazuje tu horší tvář. Vám tuhle, někomu jinému zase jinou.
21. 11. 2008 | 10:24

Ivan Hochmann napsal(a):

Ale parde,

já jsem taky malý český človíček.Nemám vůbec žádné ambice ani možnosti stát se něčím jiným.Dokonce oplývám všemi ,nebo alespoň většinou neřestí o kterých píšete.Myju si ruce vždy když jdu z klozetu i když bych měl něco udělat ,aby se zde opět neroztahoval nějaký grázl prostřednictvím nějaké sviňské partaje.Co bych tak měl asi dělat? Jít na ulici a cinkat klíči?To jsem nedělal ani v Listopadu 89(neměl jsem čas).Teď ho mám ale nepůjdu.Umyji si ručičky a docela sprostě zařvu TO ONI.

Celý život na mě společnost,rodina,zaměstnání a další povinnosti(které jsem si dobrovolně delegoval) tlačí k odpovědnosti.Koneckonců i životní úspěch je výsledkem osobní odpovědnosti a odpovědného cíleného chování.Protože jsem ODPOVĚDNOST akceptoval jako součást svého života a souhlasil s logickými důsledky neodpovědného chování - vyžaduji to samé od jiných.V mém okolí i mimo něj.
Proto s Vámi souhlasím v popisu i hodnocení smějících se bestií,zvláště v odstavci o "oslím můstku".

Ano říkám TO ONI,už protože bych se musel hanbou propadnout deset sáhů do země,kdybych s nimi měl sdílet cokoliv včetně odpovědnosti.

Tolik k zavedeným způsobům.Teď k tomu druhému.Zajisté není člověk TEN,aby se zavděčil lidem VŠEM.Pozoroval jsem celý život,jak se mě mnozí vyhýbají jako malomocnému - a byl jsem tímto zjištěním vcelku spokojen.Nepotřebuji podporu všech lidí.Stačí mě pár spřízněných duší,a třebas jeden opravdu dobrý přítel.Když toto mám ,mohu s klidem říci:"Komu se to nelíbí ať si prdel políbí"Tečka.
Není mě potřeba se dohadovat,obzvláště když poznám a objektivně uznám duchovní a kulturní kvality dotyčného člověka. Takže se kluci nehádejte.Nejsme jako Oni.
Ivan.
21. 11. 2008 | 10:25

Pocestny napsal(a):

JC, co mají zmínění společného s Chánovem, městská část Most, soudní okres Most, Ustecký kraj?

Kolik smradů je tam státem placeno za péči o obyvatelstvo, kolik z nich to neřešilo, ač jsou první instancí, kolik z vás zase čeká na to, až jiní pohnou koly vašeho trakaře?

Ano, zmínění jen konstatují, že jste latentní náckové, protože váš plochý závit nebyl dodnes schopen vymyslet cokoliv, co by fungovalo.

To nemá nic společného s tím, že jste banda trubek, které jsou leda schopny jednou za čtyři roky dojít na to teplé pívo a studený telecí párek a pak hodit do bedny jméno toho, kdo za vás bude myslet, jednat, žít.

Až přestanete tolerovat ty bílé, kteří žijí z překupu a prodeje toho, co vám cikáni ukradnou...

Až umožníte těm cikánům, kteří se v menšině snaží stát se hnědočechem, aby toho hnědočešství opravdu dosáhli tím, že je přestanete strkat do toho ghetta, "aby byl klid".....

Až přestanete být zvěř, která pendluje mezi komoušstvím a náckovstvím, ale vždy vynechá ten dělný střed....

Až na vašem "sociálním orloji" uvidíme jiné ksichty než Paroubek, Foldyna, Pitr, Babiš, Koláček, Řebíček, Hodač ...

...pak se s vámi někdo bude bavit jako s občany, ne jako s lundrou a chátrou, kterou tu ze sebe děláte tímhle řečněním.

Udělali jste si z domova díru po granátu, ústecko vypadá od roku 1947 tak, jak NIKDY PŘED TÍM nevypadalo, je to zcela lidmi zprasené území, které samo o sobě nemá žádnou cenu, je to prostě skládka materiálu a "Ocelové město", smradlavá díra mezi zuboženými horami.

Hrance saská je patrná více, než to, co zbylo po železné oponě na Šumavě a dále ke Znojmu, tam už ta jizva zarůstá, zde je patrné, že Sasíci, kteří si od války užili to samé, co sousedé z Česka, holt nejsou náplavy a sociální klienti státu z panelákových nocleháren, ale venkovští patrioti ve svých domovech.

Bejt ještě větší břídil než dederon, to je terno.

My pražáci víme svý, máme jednoho zuřivýho trabantistu z paneláku na Proseku za presidenta.

Rozpor je v tom, že my už se snažíme nebejt "sídliskoví indiáni", jak zpíval kdysi Elán, ale chápeme, že ti zbylí okolo nás, ti potřebují svého indiánského náčelníka.

Bez náčelníka se totiž sídliskový indián ani neuprdne, a i to bzdění nechá na šéfovi - bude to vykládat jako ouctu, ale bude to přirozená lenost -"tě, voe, voíme, tak fuguj....my jdem na jedno".

Socialistický lidojem, tedy sídlisko, bylo jako ghetto postaveno, tak jím i do konce zůstane
21. 11. 2008 | 10:32

jaryn napsal(a):

JC,

ano, přesně tak. Dusivá atmosféra politické korektnosti, boje proti "rasismu a xenofobii" a dalších podobných zhůvěřilostí se na eskalaci problémů podepisují stejnou měrou, jako politika nicneřešení našich politiků napříč politickým spektrem.
V době, kdy i statistika může být "rasistická", je pro zdravý rozum prostoru opravdu pomálu.
A když už se pak rozhoří ohně vyvřelých nepokojů, kdejaký pseudohumanistický šmejd si ještě dovolí označit namíchnutou, stresovanou, nešťastnou, zoufalou a svému osudu napospas ponechanou většinu za rasistickou a xenofobní...
21. 11. 2008 | 10:35

Ivan Hochmann napsal(a):

Jasně.

Když říkám,že postrádám právní stát,normálně fungující výkonnou moc,solidní a odpovědně pracující řídící jednotky,úřady -mám na mysli především - SMRADY z Chánova,Obecní Zastupitelstvo a prokuratura s Policií v Mostě,resp.Krajské orgány Ústeckého regionu.

Lidé by si měli ujasnit pojmy i dojmy.Jasně a zřetelně .
KDO JE ZA CO ODPOVĚDNÝ ?

Ivan.
21. 11. 2008 | 10:49

JC napsal(a):

pocestný,
Takže ve sporu ? Dobře.
Plácáte dlouze, motáte všechno dohromady a jste mnohdy mimo mísu. Nemám čas ani náladu se věnovat jednotlivým odstavcům. pouze jedna otázka. Copak fungujícího vymyslel za posledních 19 let,neomylný pocestný s neplochým závitem ?
21. 11. 2008 | 11:37

Pamatuj si mne napsal(a):

Kdo jsou to Cesi? Jake hodnoty vyznavaji? Co je spojuje? Jsou ochotni se za neco nekompromisne bit a usilovat o to?

Zde se vyskytuje mnoho diskuteru a nelze si nevsimnout zretelneho vymezovani se vuci odlisne skupine lidi, nez do ktere dle jejich nazoru patri oni sami. Plati to o politickych tematech a jeste vice o tematech 'narodnostnich'. Pri cteni diskuznich prispevku mne jiz nekolikrat napadlo se zeptat sam sebe, kdo to vlastne Cesi jsou, a pridat dalsi otazky, ktere jsem vyjadril vyse. Moje vlastni odpoved: Nevim.

Myslim, ze tento narod v drtive vetsine postrada svoje urceni, svoji identitu, a to jak celek, tak jednotlivci. Domnivam se, ze pokud jednotlivec a narod nezna svoji identitu, svoje hodnoty, odkud jde a kam kraci, neni schopen pochopit identitu ostatnich jednotlivcu ci jineho naroda ci etnika. V tom vidim zasadni problem. Takovy narod, ci majorita, nemuze byt nikdy schopna pochopit a resit problemy spojene s jinym narodem, ci minoritou. Cesta pak vede jen vymezovanim se, ktere bude ale vzdy lepou ulickou. Zvlaste pak, pokud krizi identity trpi i ona minorita.

Na muj predchozi prispevek (Pamatuj si mne, 20.11.2008 23:49:17) reagoval pan Okurka temito slovy:
...Pokud bychom se chovali tak jak popisujete - jako kosovští Albánci. Nic jiného by nám ani nepříslušelo. Lásku si zaslouží jen ti lidé, jež dokážou mít rádi alespoň sami sebe....

Domnivam se, ze pan Okurka to nevedomky vystihl zcela presne.

- Cesi nemaji radi sami sebe. -

Mozna se dockam, ze me zde lide budou za toto kritizovat, ale je to presne to, co si momentalne myslim.
21. 11. 2008 | 11:55

JC napsal(a):

pamatuj si mne,
Já sám sebe miluji :-))
Ještě zbývá odpovědět na moji otázku.
21. 11. 2008 | 12:01

Pamatuj si mne napsal(a):

JC: Myslim, ze postaci, kdyz vam sdelim, ze minimalne v jedne z charakteristik Cechu se nachazim. Nachazite se alespon v jedne vy? Dekuji.
21. 11. 2008 | 12:12

Okurka napsal(a):

2 PAMATUJ SI MNE: Jinými slovy nám chcete říct, že nejen cigoši podle POCESTNEHO, ale i Češi potřebují své národní obrození. Hm.

Teď, když bude patriotizmus povinně nahrazen EUROhujerstvím. Hm.

Kdy je nám dávána za příklad multi-kulturní Británie. Společnost tak hluboko v rozkladu, že je relugováno i nošení nožů a kamery soukromých agentur zdobí každou druhou pavlač. Kde jedná o se cenzuře POHÁDKY Tři prasátka jako xenofóbní a "neevropské". Společnosti tak hluboko v rozkladu, že námi týraní cikáni byli už v předstihu na Ruzyni znemožňen vstup do ráje na zemi úředníky.

Neodporujete si?

Nenávist a násilí oplácí láskou a omluvami jen slaboši (white guilt) a bité manželky, né lidé, jež mají sebeúctu. Jež jsou schopni zdravého láskyplného vztahu.

OBRÁZEK: http://www.encyclopediadram...
21. 11. 2008 | 12:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva texty, které byly v rozporu s pravidly těchto stránek (šlo o vulgarismy, zejména hrubě urážlivý a vulgární termím "česká svině", který se na těchto stránkách podobně jako třeba "romská svině" či "německá svině" používat nebude, mé rozhodnutí z 21. 11. 2008. Panu Pepovi Řepovi se tímto ještě jednou omlouvám)

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Pane Pocestný, jám má řadu drobných problémů. Jako ostatně celá řada lidí. Nicméně jak tak čtu Vaše texty, nejsem ani na těchto stránkách zdaleka sám ;-)
21. 11. 2008 | 12:21

Okurka napsal(a):

OKURKA: Uff, za ty hrubky v předchozím příspěvku se omlouvám. Mám tu práce a psal jsem hodně na rychlo.
21. 11. 2008 | 12:24

jaryn napsal(a):

Pamatuj si mne,

tahle hluboká témata jsou nesmírně závažná, určující a zásadní. Jistě by zajímala především lidi, žijící pod útlakem band asociálních živlů, nekultury, smradu, bordelu, krádeží a trvalého ohrožení. Ano. Ti všichni se ptají: kdo vlastně jsme? Co nás tak nenávistně žene vůči jinakosti? Jaké hodnoty vyznáváme? Co nás spojuje?

Mimochodem - zbytečné otázky. Parazit žije kdekoliv, kde se může přisát. Když si k tomu může beztrestně dělat, co chce, je to pro něho ráj. Takže na otázky, zdali jsou schopni o něco usilovat a bít se, existuje jediná odpověď: za zachování svého ráje. Ale nesmí to stát moc námahy...
Nechte tedy laskavě Čechy na pokoji, na "lásku" k té slavné jinakosti není potřeba nic víc, než být tou jinakostí nějakou dobu exponován...
21. 11. 2008 | 12:29

Ivan Hochmann napsal(a):

Sotva sem vlezete už to tady smrdí svinstvem.Mažete jako mazal a pouze provokujete.
Jestli na to nevidíte tak si kupte brýle.Mě pane Stejskale už Vy naštvat nemůžete.Klidně si smažte co chcete.Já to napíši jinde a jinak.Ivan.
21. 11. 2008 | 12:33

Okurka napsal(a):

2 STEJSKAL:

Pane,
Vy Jste beznadějný liberál ;-))
Něco pro pobavení: http://www.encyclopediadram...

Nám konzervativním se autoři věnují také. Stránky hájí rovné příležitosti pro všechny.

2 POCESTNY:

My nejsme v zásadním rozporu pane. Nejste v rozporu ani s Ivana Hochmannem, Pepou Řepou a dalšími. Protože na příčinách a důsledcích se dokážeme do puntíku schodnout.

Jen to řešení od Vás neberu. Romistány a Arabystány nepatří do Evropy. NENAKOUPILI jsme je od cikánských a arabských překupníků v Asii a nedotáhli je sem v řetězech na práci. Nová vlna z Balkánu dobře věděla za čím se leze. Pravidla DOBŘE znali. Mohli a stále mohou odejít. Oni nejsou naši Afroameričané. Jsou to cikáni a tady hosté, dokud se nestanou Čechy jako KAŽDÉ jiné etnikum, jež tudy v minulosti prošlo.

Jak k té pozitivní diskriminaci cikánů přijdou ostatní minority p. Pocestny? Co Větnamci? Co Ukrajinci? Co Židé? Ti pravidla majority totiž dodržovat musí a také se o to jako celek snaží. Jak k tomu přijdou oni? Neprojevuje se u Vás u samotného selektivní rasizmus?
21. 11. 2008 | 12:38

Pamatuj si mne napsal(a):

Okurka: "Nenávist a násilí oplácí láskou a omluvami jen slaboši (white guilt) a bité manželky, né lidé, jež mají sebeúctu. Jež jsou schopni zdravého láskyplného vztahu."

Rozhodne neminim rozlisovat "white guilt" ci "black guilt".
Rozhodne neminim oplacet nasili nasilim, pokud se ovsem nejedna o ohrozeni meho vlastniho zivota ci zivota nekoho jineho. Pouziti nasili jako prostredek vidim velmi rizikove, muze se roztocit spirala, ze ktere se v dalsich fazich budete tezko dostavat. Toto pisu ve smyslu pripadnych konretnich udalosti spojenych s moji konretni osobou. Neminim zevseobecnovat do generalizovanych pojmu jako napr. Cesi - Romove, protoze to je zaklad onoho zdejsiho "rasismu" - generalizovani do pojeti "skupiny obyvatel".

Nemluvim o nardonim obrozeni, mluvim o identite.

Pane Jaryne, priznam se, ze jsem nepochopil vas prispevek, ktery jste mi adresoval. Ja jsem nepsal o lasce k Romum, domnivam se, ze jste si moje slova otocil do jineho vyznamu. Rekl bych, ze tim, co jsem napsal, jsem se pokusil dat impuls k oprosteni se od tematiky Cesi -Romove, neco jako "moment, co kdyz je to jeste jinak?", alespon na chvili. Impuls k ziskani sirsi perspektivy.
21. 11. 2008 | 12:49

stejskal napsal(a):

No, dovolte, pane Okurko ;-)

Já jsem liberální konzervativec, když už se musím nějak definovat ;-)

Jsem fanatickým zastáncem rovných příležitostí pro všechny (viz můj přístup k soužití s diskriminovanými menšinami).

A nenadávejte mi, jóóóó. Stačí, že si to tu se mnou vyřizuje pan Hochmann, pravděpodobně chytnu nějakou od pana Pocestného a dosud si lížu rány, které zanechaly nedávné "laskavosti" dalšího ze zdejších debatétů ;-)

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 12:50

stejskal napsal(a):

To je dobře, že Vás nemůžu naštvat, pane Hochmanne. Já to totiž ani nikdy neměl v úmyslu.

Takže je vše v nejlepším pořádku (tedy kromě toho, že zde občas někdo poruší pravidla, za nichž je na našich stránkách všem,. kdo mají zájem, umožněno diskutovat.

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 12:56

jaryn napsal(a):

Pamatuj si mne,

tak tedy srozumitelněji:
Žádné ´co když je to jinak´ neexistuje. Na jedné straně stojí většinové obyvatelstvo, povšechně pracující, platící daně a chovající se slušně. Proti němu stojí neustále se množící, parazitující, nepřizpůsobivá a ohrožující část jistého etnického původu, šířící kolem sebe spoušť, násilí, špínu a strach, na kterou je stát nepřipravený a neumí se účinně bránit. Z tohoto hlediska je vaše intelektuální zamyšlení úplně mimo, slušně řečeno.
Už tomu rozumíte? Intelektuálský řeči patří do kaváren plných intošů nebo do debatních kroužků starých panen. Na ulici, tváří v tvář realitě, se s nimi můžete jít vyfotit.
Mě už tyhle planý chytrystický řeči o tom, jestli ´je pravda objektivní a co když se realita jenom jako pravda jeví´a podobný kraviny lezou krkem. Keců jak o sjezdu a nikde nic.
Občas byste měl zkusit intenzívní sebeléčbu manuální prací. To pomáhá :-)
21. 11. 2008 | 13:07

Ivan Hochmann napsal(a):

Nic jsem nyní neporušil.

Smazal jste Pocestného blbinu a moje vyjádření,(trofej).Vlastně o nic nejde,ale Vaše profesionální zatížení Mazala se mi jeví jako připitomnělé.
Ivan.
21. 11. 2008 | 13:16

Ivan Hochmann napsal(a):

Nic jsem nyní neporušil.

Smazal jste Pocestného blbinu a moje vyjádření,(trofej).Vlastně o nic nejde,ale Vaše profesionální zatížení Mazala se mi jeví jako připitomnělé.
Ivan.

Kromě toho se vám technika pěkně rozesírá.Takže věnujte pozornost raději zde.Viz.....
21. 11. 2008 | 13:18

stejskal napsal(a):

To je slovo, chlapa, pane Jaryne.

Není nad tu pravou lidovou moudrost.

A tenhle znáte?

Do ZOO přijde šelma-sedlák, kterého u nich doma na vsi ani ve městě o posvícenském trhu nikdy žádný koňský handlíř nepřelstil, chvíli se dívá na žirafu a pak pevně prohlásí: "Ne, takové zvíře neexistuje."

Kampak na nás s těma intelektuálskejma kecama. My o těch cigoších víme svý, ne? Máme voči ;-)

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 13:19

stejskal napsal(a):

Co se mi "rozesírá", pane Hochmanne?

Opakované označení "česká svině" jsem za blbinu považovat přestal (a byla chyba, že jsem to vůbec někdy dělal).

Vy jste ve svém textu použil vulgarismus, že Vás kdosi "nasral" a vulgarismy jsou zde zapovězeny. Používáte-li je, vystavujete se vědomě riziku, že Vás budu mazat. Co je na tom tak nepochopitelného?

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 13:24

nostradi napsal(a):

Myslím že pan Gabal je v tomto docela objektivní, četl jsem vícero vypracovaných zpráv a zdá se mi že většina blogujících nemá ponětí o čem píše.
21. 11. 2008 | 13:24

Okurka napsal(a):

STEJSKAL: Já jsem liberální konzervativec, když už se musím nějak definovat ;-)

OKURKA: Tak jako asi většina lidí pane Stejskale ;-) Ve společných sprchách s pány, ale pozor na mýdlo. Liberální konzervativec má o 492,08% větší pravděpodobnost, že to schytá do obou otvorů.

STEJSKAL: Jsem fanatickým zastáncem rovných příležitostí pro všechny (viz můj přístup k soužití s diskriminovanými menšinami).

OKURKA: Všiml jsem si. Pak pro Vás musí být zvýhodňováni jedné minority na úkor majority a ostatních minorit nepřijatelné.

STEJSKAL: A nenadávejte mi, jóóóó. Stačí, že si to tu se mnou vyřizuje pan Hochmann, pravděpodobně chytnu nějakou od pana Pocestného a dosud si lížu rány, které zanechaly nedávné "laskavosti" dalšího ze zdejších debatétů ;-)

OKURKA: Viz. sprchy. A nebuďte vztahovačný ;-). Vy víte, že to myslím dobře.

PAMATUJ SI MĚ: Rozhodne neminim oplacet nasili nasilim, pokud se ovsem nejedna o ohrozeni meho vlastniho zivota ci zivota nekoho jineho.

OKURKA: A jsme u toho.

PAMATUJ SI MĚ: Pouziti nasili jako prostredek vidim velmi rizikove, muze se roztocit spirala, ze ktere se v dalsich fazich budete tezko dostavat.

OKURKA: To platí o jakékoliv činosti vykonávané člověkem ;-)

Historie nás učí, že pár dobře mířených a načasových facek nebo sterilizací včera už mohlo mnohokrát zabránit střelbě tříštivými dnes. Uříznout nohu napadenou mou vlastní vinou gangrénou nebo čekat až se infekce dostatečně rozšíří a řezat nebude co?

Ale rozumím Vám. I mě vadí paušalizace "vy Češi" a "vy cikáni". Noha. Ruka.

Proto je nutno nechat infekci ošetřit kvalifikovaného, zkušeného chirurga, který si dá pozor na tepny. Který umí pracovat rychle a přesně. Který se nebojí krve.

Nebo nebude, co řezat.
21. 11. 2008 | 13:27

Pocestny napsal(a):

JC, simple as that, tyhle problémy jsme řešili v Nuslích cca před deseti lety, možná patnácti?

Dnes je víceméně pořešeno, ghetto tu nemáme.

To ostatní ale platí pro místní cikány dál - srgregace systémem i ulicí trvá bez rozdílu, jen dle barvy hub. I když je fakt, že mladá generace pražáků má tohle absolutně na háku.

Hele, jednodušše, buď se sami zreformujete, nebo prostě jednou sejdete ze světa v bludu. Svět bude i po vás, ale hezký vzpomínky na vás asi nezbudou.
21. 11. 2008 | 13:28

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Stejskale
omlouvat se nemusíte.Zvláště ne za cizí výroky.I editoři mají své dny.

Milý termín "česká svině" kterým jsem byl tady dekorován jsem už vydejchal.
Přiznávám, že to byl na mě silný kalibr a chvíli to vydejchání trvalo. Nemá cenu huntovat si zbytky zdraví tím že budu v sobě nosit naštvanost.Už je to v pohodě.

Pamatuj si mne napsal(a):
- Cesi nemaji radi sami sebe. -

No já nevím. Já zase znám spoustu Čechů, kteří se mají rádi až moc.Vidí jen sebe.

Už mi není patnáct.Woody Allen sice Čech není,ale tvrdí, že masturbace je sex s milovanou osobou.
Hmm. Že by tady byl kořen naší malé sebelásky?

Celý jsme to zvorali.Asi jsme nejen málo masturbovali, ale hlavně jsme tak dlouho -politicky korektně- vytěsňovali ze svěho vědomí pojmy jako národ, národní povědomí, tradice, kořeny, vlastenectví atd. až se toho chytli jednodušší chlapíci v bomberech.Divíte se? Já ne.

To JC
termíny rasista nebo xenofob mne nechávají naprosto v klidu. Jsou tak nepatřičně nadužívány, že snad nikoho nemohou urazit.

Dovedu pochopit, že nemůžete paušalizovat hodit do jednoho Lajoše Demétera, který vybydlel třetí byt a Bangu.
Dobrá. Ale když je nesouhlas zaměřen ne proti celému etniku, ale proti jeho části, těm , kteří se asociálně chovají a aktivisté spustí povyk o rasismu celého etnika, to paušalizace není?
21. 11. 2008 | 13:29

Okurka napsal(a):

AKTUALIZACE: Džamila právě přiznala, že do Litvínova nešla na sociální smír ANI KORUNA:

http://aktualne.centrum.cz/...

Prý kvůli byrokracii... Džamilko už na tebe vařím vodu. Na Šťovíčka, co z radnice pomáhal "privatizovat" bytové prostory města taky.

Ústecký kraj je na tom přesně tak jak tady opakuji stále dokola. I novináři si už všimli.
21. 11. 2008 | 13:33

stejskal napsal(a):

Pane Okurko,

toto riziko si uvědomuji. Pomyšlení na něj mne nijak na náladě nepřidává, ale jsem ochoten ho nést ;-)

Trochu ten svůj liberální konzervatismus upřesním. Jsem dost konzervativní ve vztahu k sobě (vyznávám řadu tradic, starosvětskou slušnost, galantnost, čest, závaznost daného slovo, "rytířskost", smysl pro spravedlnost i práci ve prospěch celku, ochotu obětovat se).

Ke druhým se ale snažím přistupovat liberálně. Nic z toho, co chci po sobě, nemohu chtít po druhých (je z mého pohledu mohou omezovat jen zákony). A tak se snažím jejich chování (pokud neporušuje zákony) tolerovat a nenechat se jím dráždit. Každému co jeho jest. Když se v tom člověk trochu pocvičí, je mu daleko lépe. Nerozčiluje se tolik ;-)

Ad zvýhodňování:
Přesně tak, pane Okurko. A ještě více mne štve znevýhodňování menšin (viz text paní Markéty). Protože odmítám vidět jen houfy, národy a etnika, ale zajímají mne především lidé, přijde mi to děsně nespravedlivé (viz můj konzervatismus výše).

Já, vím, že to myslíte dobře. To byl jen žert. A od jmenovaných pánů mi snad nic takového nehrozí ;-) ;-) ;-)

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 13:40

Pocestny napsal(a):

Ivánku, nechte ho, já nepočítal ani na minutu, že zrovna tohle přežije.

On byl pan editor nálady upozorněn místním výborem bdělosti, každej sloužíme svý poznaný nutnosti, Ivánku. Pan editor MUSÍ tolerovat Pepu, když o mne vrčí, ale nesmí mne nechat oplácet stejnou micí, Pepa je domácí, já jsem vetřelec.

Vskutku infantilní taškařice...

Jinak je mi líto, ale pán začal, první, kdo tu začal jódlovat na osobní notu, byl on....

Hele, každej jsme zajatcem vlastní osobní historie, to platí furt a pro všechny.
21. 11. 2008 | 13:41

stejskal napsal(a):

Díky, pane Pepo Řepo.

Neměl jsem v tomto ohledu úplně čisté svědomí.

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 13:42

bigjirka napsal(a):

Co je pane Stejskale na nasrání vulgárního? Prokrýlepána, neblbněte!
21. 11. 2008 | 13:44

Okurka napsal(a):

2 STEJSKAL: Vaše definice liberálního konzervatizmusu mi silně připomíná životní filozofii jednoho dlouho mrtvého vousatého pána. Jmenoval se Markus Aurelius. Meditace.

Nejsme ve sporu.
21. 11. 2008 | 13:45

Ivan Hochmann napsal(a):

Jak se tak dívám, Vy jste toho pane Mazal smazal podstatně více.
Jste jako ten dědek co šel řezat šnytlich....Buďte oparný ať si neublížíte.

Ivan.
21. 11. 2008 | 13:48

stejskal napsal(a):

Pane bigjirko, nechte to na mně, prosím.

(Pomůcka: použil byste tento termím při obhajobě své práce na univerzitě, při přijetí u státního představitele, třeba pana Schwarzenberga, ve společnosti neznámé dámy či neznámých lidí vůbec, při pohovoru do zaměstnání? Pokud ne, je to zřejmě jazykově zabarvený výraz - v tomto případě vulgární, a vulgarismy jsou zde zakázány. Pokud ano, je to Váš problém a já s ním nic nenadělám. A ani to není mojí ambicí).

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 13:49

Ivan Hochmann napsal(a):

Hlavně si posílejte květiny,to vám bude platné.....Ivan.
21. 11. 2008 | 13:51

stejskal napsal(a):

Ne, pane Hochmanne, smazal jsem jeden text pana Pocestného a jeden Váš.

Pane Okurko, přiznávám, že filozofii Marka Aurelia zase až tak neznám. Nicméně nemám narozdíl od něj nic proti křesťanům ;-) Dokonce za jednoho (i když zrovna nepraktikujího žádný ritus) tak trochu považuji (tedy spíš bych jim chtěl být ;-)

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 13:53

Okurka napsal(a):

OPRAVA: http://aktualne.centrum.cz/...

Pokud se píše, že 31% cikánů z ČR žije v jednom jediném kraji, pak se nejedná o 21 000 kusů. Jedná se o 90-120 000 kusů milý pane autore. 12-16% populace.

2 POCESTNY: Jaké nusle?! Jaký Karlín?! Až budete mít kofol v Praze procentuelně stejně jako my tady... to mi rychlo počtem dělá 300 000 kusů, pak nám raďte jak likvidovat ghetta. Nedělám si iluze o tom, že by Bémova sebrenka podporovaná mafiány Kočkova typu byla méně zkorumpovaná než-li provinční aparátčíci. Ryba smrdí od hlavy.

P.S.: A napadlo Vás, proč tam to ghetto nevyrostlo? Kam myslíte pane POCESTNY, že byli vystěhováni ti problémovější cikáni? Z Prahy do kterého kraje?
21. 11. 2008 | 13:54

Pocestny napsal(a):

Pane Stejskal, správně, zlá slůvka a zlé větičky, to bylo opravdu bylo to poslední, co bychom mohli snášet, zejména od nevolených samozvanců!
Za koho mluví tihle podivíni? Ne, to bychom vskutku museli odejít, s námi se diskutuje jen tak a na ta témata, jak my chceme......
Jakápak občanská společnost? Tihle ochránci menšin, tihle nevolení ekoteroristé, kdepak, to není to, o co tu všichni usilujeme.

Občanské postoje přece může representovat jen ta politicky angažovaná a ideově pevná stranická veřejnost, která jediná je tou povolanou, aby naše dogmata odkývala a jimi se adorativně řídila.

My nechceme ty nebezpečné, přemýšlející, kteří násd tu tupí a pomlouvají, jakoby nechápali, co vše jsme pro lid udělali ani to, "že u nás ani kuře zadarmo nehrabe" a kazí nám tu ten dýchavičný dvoutakt levopravé nenávisti, který nás, vyvolené, posouvá k lepším zítřkům.

Nelze učit občana, aby si byl schopen pořešit své okolí sám, on by nás potom přestal potřeboat k tomu, abychom mu vysvětlili, co se vlastně děje, na koho štěkat a koho rovnou pokousat..

Ale dycinky slušně, že....

Tak, jako jsme slušně otevřeli koncentrák na buržousty, tak si tu decentně otevřeme jeden pepanův Eurolágr a obřezané a čmoudy všeho druhu.

Pepan bude šmírovat po hajzlících a všechny, kteří si vytírají řiť levou, postavíme ke zdi, pro jistotu jim ještě zkontrolujem šulina, když nebude mít rolák, tak šup s ním do kamen, ať je to "národní socialistické teplo".
21. 11. 2008 | 13:54

jaryn napsal(a):

pane Stejskale,

víte co? nerad se pouštím do takových "rad", ale ukažte mi prakticky, jak vaše pochopení parazitujícících vylízanců se třemi třídami obecné, pěti lety v krimu, se záchodem podělaným až ke stropu, kupou harantů, láskyplně oslovujících vlastní matku "ty pí...", jak nad nimi intelektuálně vítězíte a měníte je k obrazu svému.
To je hovadina jako hrom, a tudíž považuji všechny intelektuální řečičky o více pochopení a vcítění za normální intelektuálskou blamáž.
Tak se běžte do háje zelenýho na ty vaše nepochopence PODÍVAT. Pak vám možná dojde, oč musí být uvažování technického směru jiné, než humanitního. Technik musí pracovat s tím co je, HNED a ÚČINNĚ, humanista může číst statě a prd se stane, když nad tím bude bádat deset let. Mezitím se sice problém dávno vyřeší (jakkoliv), ale to není podstatné, že?
Říkám - běžte mezi ty lidi, mluvte tam s bílými domorodci i těmi ublíženými chudáčky Cikány, a zkuste něco o pochopení, vstřícnosti a naší (bílé) apriorní vině za situaci té nepřizpůsobivé části Cikánů. To bude panečku paráda! Srážka s realitou. A až načerpáte ty vaše znalosti, můžete vypracovat nějaký báječný plán na přístích deset pětiletek postupného přetvoření středověkých primitivů na středoevropany jednadvacátého století. Přeji vám mnoho úspěchů a buďte si jist, že už vaše vnoučata, pokud přežijí, si budou konečně užívat multikulti obohacujícího soužití s elitou Evropy - uvědomělými Rómy. Good luck!
21. 11. 2008 | 13:55

Pamatuj si mne napsal(a):

Okurka: "Historie nás učí, že pár dobře mířených a načasových facek nebo sterilizací včera už mohlo mnohokrát zabránit střelbě tříštivými dnes."
Pane Okurko, kdo rozhodne? Kdo rohodne koho budete fackovat ci sterilizovat? Vy? Vy sam? Vy sam se citite povolan k tomu nekoho fackovat ci sterilizovat, ci rozhodovat o tom? Citite se tak, ze mate pravo rohodovat o fackovani ci sterilizaci jedne casti rozdilneho etnika? Nebo mluvite o konretnich jednotlivcich ve vasem okoli? Chcete tedy aplikovat tento pristup na nich? Ja, priznam se, nevim, jak to vlastne chcete udelat. Z pozice silnejsiho? Z pozice prava? Z pozice autority? Na zaklade ceho? Docela by mne to zajimalo.

Jaryn: Nebudu komentovat omacku, ve ktere jste mne vyportretoval jako tezkeho intelektuala. Mne jde o vecnou diskuzi. Chtel bych se zastavit u toho, co jste napsal:

"Na jedné straně stojí většinové obyvatelstvo, povšechně pracující, platící daně a chovající se slušně. Proti němu stojí neustále se množící, parazitující, nepřizpůsobivá a ohrožující část jistého etnického původu, šířící kolem sebe spoušť, násilí, špínu a strach..."

Dve veci:
1) Co to je podle vas "chovajici se slusne", tvrdite to o vetsinovem obyvatelstvu.
2) "...sirici kolem sebe strach..." Ceho se vy, nebo ceho se podle vas, ostatni lide boji? Myslim, ze jde docela o zasadni vec, ktrou bychom si meli pro dobro diskuze a pro reseni problemu definovat a ujastnit.
21. 11. 2008 | 13:57

Ivan Hochmann napsal(a):

No vidíš Jiří,

tady máš tu imaginaci povětrné ženštiny.Poslechni pana Doolittla.

Pepo, složte prosím panu editorovi nějakou poklonu.Mohla by být v duchu klasiky.Třebas takový Francois Villon o jazycích klevetníků.To by se panu editorovi náramně líbilo.

No poslal bych originál jako present ,ale pan Stejskal by si v tom případě UMAZAL prsty.

Ivan.
21. 11. 2008 | 13:59

Okurka napsal(a):

STEJSKAL: Pane Okurko, přiznávám, že filozofii Marka Aurelia zase až neznám.

OKURKA: Ta filozofie není jeho ;-) On ji pouze zvěčnil ve svých pamětech. Zove se stoicismus http://cs.wikipedia.org/wik...
v Asii vzniklo něco podobného pod pojmem Bušidó.

P.S.: Však on ten vousatý pán také koukal po očku ke křesťanské víře. Jen si nepřestával klást otázky. Lidé, jež si kladou otázky nejsou dobří věřící.
21. 11. 2008 | 14:01

stejskal napsal(a):

Ááááá, dobrý den, pane Pocestný,

Vy jste tu též? Omlouvám se, přehlédl jsem Vás ;-)

Kdo říkal, že Vás tu nechci? Vy jste někde něco takového zaznamenal? Nebaví mne pořád opakovat, že Vaše ekoteroristické, samozvaně nevolené, podívínské pohledy na svět z drtivé části sdílím (ale někdy se po těch Vašich milých vstupech nedivím, že některé slabší povahy začnou inklinovat ke zjednodušenému myšlení, xenofobii a rasismu. Musím si hodně dávat pozor, abych do toho také nespadl).

Víte, Vy tu urážíte prakticky neustále někoho. S tím nic nenadělám, nejsem ten, kdo by Vás měl vychovávat (necítím se k tomu povolán). Nicméně když už Vy cítíte obsedantní potřebu to pořád někomu natírat, budete to na těchto stránkách muset dělat slušně bez hrubých urážek a vulgarismů (a tou česká svině je).

Čili klidně si tu napadejte, natírejte, zjevujte lidem pravdy, ale dodržujte zdejší pravidla. Pokud Vám nevyhovují, běžte jinam.

Pokud toto budete respektovat, o mně prakticky nemusíte vůbec vědět. Já na Vaše texty už nereaguji. Necítím potřebu podpořit jejich obsahovou věcnost, ani kritizovat pro mne naprosto nepřijatelnou formu.

Přeji zajímavou, věcnou a korektní výměnu názorů (no, ve Vašem případě spíše sdělování Vašich neochvějných a z Vašeho pohledu nezpochybnitelných názorů). Carpe!

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 14:08

Pepa Řepa napsal(a):

To Okurka
NENAKOUPILI jsme je od cikánských a arabských překupníků ....

Ono to s tím odchodem je mnohem složitější.Teď jsem v autě poslouchal závěry BIS a policie. Hospodářská recese sebou nese propouštění, které se masivně dotýká manuálně pracujících imigrantů. Mnozí se zadlužli a nemají na zpáteční letenky. Hbitě je najímají drogové gangy. mají je v hrsti. Teoreticky po ztrátě zaměstnání ztrácí důvod k trvalému pobytu. Mají dostat razítko a být vyhoštěni. Jak je dohoníte? V Praze jsou jich najednou tisíce.

A jsme u toho. Privatizace zisku, ale náklady zatáhne stát a rizika zločinnosti nese celá společnost.

Když budete mít stavební firmu je děsně fajnový přitáhnout sto Pákistánců. Deset přihlásíte, devadesát ne, abyste nemusel platit pojištění. Dělají to všichni od Skansky dolu, formou subdodávek. Když bude recese, tak jim zamáváte. Oni zmizí? Kdepak.

Francie i Španělsko dávají zelené karty jako my. Rozdíl je v tom, že oni je dávají na cestu domů. Francie přidává 6000 Euro na hlavu. Zájem žádný.

Včera schválilo LS Švédsko. Ani se jim nedivím. V Malmo je 40% populace arabských imigrantů. Tam jim asi nehrozí kvóty na přijetí dalších. Spíše očekávají, že jim odpomohou nové státy EU.

Ty problémy tady jsou, každý o nich ví, jen se dělá jako kdyby nebyly.Řekne Vám to každý úředník cizinecké policie. Proto aktivistům tak leží v žaludku Haišman. Divíte se, že to jednou vybuchne? Já ne. Dá se to čekat.To pak zase bude moudrých hlav. Přesně tak, jak uvádí JC.
21. 11. 2008 | 14:09

stejskal napsal(a):

Ale vůbec, ne, pane Hochmanne,

a nemusíte se namáhat, některé Villonovy texty si dosud pamatuji celé (dva či tři v překladu jak Loukotkové tak i Fischerově). Vámi zmiňovaná balada mezi ně patří.

Ale Vy nejste Villon, pane Hochmanne ;-)

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 14:13

Okurka napsal(a):

PAMATUJ SI MĚ: Pane Okurko, kdo rozhodne? Kdo rohodne koho budete fackovat ci sterilizovat? Vy? Vy sam? Vy sam se citite povolan k tomu nekoho fackovat ci sterilizovat, ci rozhodovat o tom?

OKURKA: Řekl jsem něco podobného? Opakovaně se dožaduji spravedlnosti. Tady i u odpovědných orgánů, kterým já i moji spoluobčané odvádíme daně. Bylo nám OPAKOVANĚ sděleno (viz. příspěvky POCESTNÉHO), že si za tu gangrénu můžeme jen my sami a ať neotravujeme. A platíme daně.

Z nemocnice mě s nohou vyhodili ať nevotravuju a dám si na to led. Jestli jediným chirurgem ochotným se operací nohy ještě zabývat je alkoholik, který ukončil fakultu chirurgie jako úplně poslední v ročníku a to jen jako protekční dítě. Bez licence... toho času se jménem Dělnická strana... tak se nedá nic dělat.

Já tu nohu ještě POTŘEBUJU. I kdybych na ni měl do konce života kulhat. Nebo se mám gangréně omluvit a na nohu přiložit led?

PAMATUJ SI MĚ: Z pozice silnejsiho? Z pozice prava? Z pozice autority? Na zaklade ceho? Docela by mne to zajimalo.

OKURKA: Z pozice psa, na kterého se pán po letech služby vysral a nechal ho na louce s tlapou v medvědí pasti. Z pozice psa od něhož páníček i nadále očekává plnění poviností hlídače. Z pozice psa, který ještě neztratil pud sebezáchovy.

I to zvíře můžete bez reakce klackem bít do slabin jen do určité chvíle. Pak se nechte sežrat nebo ho utraťe, ale prosím Vás jen netvařte se šokovaně, že na Vás vycení zuby.
21. 11. 2008 | 14:13

stejskal napsal(a):

Pane jaryne,

to je nedorozumění (i když je mi to divné, už tu na tuto Vaší repliku odpovídám tak potřicáté).

Já si nemyslím, že bych mohl změnit "parazitujícící vylízance se třemi třídami obecné, pěti lety v krimu, se záchodem podělaným až ke stropu, kupou harantů, láskyplně oslovujících vlastní matku "ty pí...", k obrazu svému či nad nimi intelektuálně zvítězit" (to druhé ani nemám zapotřebí a neposkytovalo by mi to žádný plezír).

Mně jde o to, aby podobných "vylízanců" v příštích letech (desetiletích) ubývalo (a ne naopak), aby se paní Markéta nemusela bát o své děti, aby kluk, který vyroste v tom, o čem píšete, neměl stigma ještě dřív, než se začne krást či se třeba naopak zkusí vyučit. Aby nerostlo sociální a etnické napětí atd.

V tomto stát naprosto selhává. Neumí pracovat ani s jedněmi. Tedy asociálními Romy (kterých je zatraceně hodně) na straně jedné a lidmi, kteří si myslí, že něco vyřeší pogrom, násilí, pohrdání atd. na straně druhé (a nebo si to ani prvoplánově nemyslí, jen nejsou schopni přemýšlet o důsledcích svých zjednodušených úvah a rozpoznat potenciální nebezpečí pro budoucnost).

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 14:25

bigjirka napsal(a):

Pane Stejskale, bylo by naprosto šílené, kdyby se Vám z toho podařilo udělat PC obhajovnu disertací. Garantuju Vám, že by bylo po návštěvnosti a tedy také po prémiích. Sralo by Vás to taky, nezkoušejte mi vysvětlit, že by Vás to kakalo. Odkud víte, že já nejsem Bukowski a Ivan není Villon.
21. 11. 2008 | 14:26

Pamatuj si mne napsal(a):

Okurka:
Dobre. Chtel bych se dale zeptat, co konretniho tedy chcete udelat Vy? Vy osobne? A take, co jste udelal vy osobne do teto chvile, pro reseni problemu, ktery pocitujete. Dekuji.
21. 11. 2008 | 14:29

stejskal napsal(a):

Pane bigjirko,

je milé si tu s Vámi i s panem Hochmannem povídat o čemkoliv. Opravdu. To není ironie.

Nicméně na tom, jestli budu či nebudu mazat vulgarismy, se nic nemění. Věřte mi, to není do diskuse. Tady prostě nebudou. Tečka.

Kdo použije ve svém textu vulgarismus, vystavuje se riziku, že jeho příspěvek já či kolega Mihalco smažeme (pokud nebude mít to štěstí, že ho přehlédneme). Opět tečka.

Berte to jako rozmar mého zaměstnavatele i můj. Jako když třeba hostinský nechce, aby v jeho hospodě hosté plivali po podlaze. Kdo plive, tomu nenaleje. Ale zase mu třeba nevadí, když se někdo šťourá v nose.

Je to smutné, diskriminační, ale je to jeho hospoda. A on Vás nenutí, abyste k němu chodili.

Jestli cítíte nutkavou potřebu plivat po podlaze, určitě najdete lokál, kde to nebude až tak vadit ;-)

Hezky jsme si popovídali ;-)

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 14:34

stejskal napsal(a):

A zrovna o Vás si začínám myslet, že už jste skoro takový druhý Bukowski ;-) l.s.
21. 11. 2008 | 14:35

stejskal napsal(a):

A mimochodem, já tu z toho nechci dělat disertační práci. Jen Vám nabízím pomůcku, jak poznat, co je vulgární a co ne (místo toho Vámi opakovaně požadovaného seznamu zakázaných sprosťáren).

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 14:37

Pepa Řepa napsal(a):

To Pocestný
Pepan bude šmírovat po hajzlících a všechny, kteří si vytírají řiť levou, postavíme ke zdi, pro jistotu jim ještě zkontrolujem šulina, když nebude mít rolák, tak šup s ním do kamen, ať je to "národní socialistické teplo".

Ale, ale Bonaparte, tak najednou jsme levičák. Máte strach, aby nebylo ublíženo těm zleva.ČSSD nebo i KSČM? Jděte se zase vyplakat k panu Hořejšímu.

A nejednou jsme ochránce Židů, kterým já chci ublížit. Budeme kontrolovat brit mila. To jste mne opravdu rozesmál.Co vy o mě víte? Co víte o mé rodině?

Milý pane, to je to co tvrdím. Když tady bude článek o chroustech, stane se najednou ochráncem chroustů, když o klíšťatech zastanete se klíšťat. A to pouze z jednoho důvodu. Abyste ukázal na chvíli svou mimořádnou šlechetnost. V závěru ovšem dojdete k závěru že nepřítelem světa je ta česká bakyně.

Shrňme si vaše učinkování tady. Ti kteří se narodili před vámi jsou šedé myši, lobotomici. Ti po vás pučmidráti. Vaše generace podržtaškové, kteří vám nesahají ani po kolena. Kdo tedy zbývá?
Nikdo. Vy, poslední z Titánů.

Smutné je, že si neuvědomujete, že jste tady jak ten strašák v poli.

Kromě mesiášského komplexu, vám zřejmě dělá dobře sado-maso. Přímo si rochníte, tím jste-podle vás- za pašáka.

Máte pravdu pouze v jedné věci. Pokud je řeč o Vás, tak jsme skutečně společenstvím lejnotepců.

Abych se přiznal, když na některou věc máte stejný názor jako já, tak se přímo otřesu hnusem a začnu se ptát sám sebe, jestli se nemýlím.

P.S. Pokud máte zase potřebu vyškrtat se výrazy z vepřína, pošlu vám mailovou schránku, aby se vám ulevilo. Bude 5MB stačit?
21. 11. 2008 | 14:43

jaryn napsal(a):

Pamatuj si mne:

"Dve veci:
1) Co to je podle vas "chovajici se slusne", tvrdite to o vetsinovem obyvatelstvu.
2) "...sirici kolem sebe strach..." Ceho se vy, nebo ceho se podle vas, ostatni lide boji? Myslim, ze jde docela o zasadni vec, ktrou bychom si meli pro dobro diskuze a pro reseni problemu definovat a ujastnit."

Tohle myslíte vážně??
Víte co, pane drahý, běžte položit vaše výše uvedené dvě otázky obyvatelům v Janově osobně. Můžete cestou cvičně dopředu popřemýšlet o tom, co asi tak je špína, bordel,a co asi tak může být slušné a neslušné chování. Pro zjednodušení napovím - myšleno ve středoevropském kontextu a počátkem jedenadvacátého století.
Jinak jsem přesvědčen, že předstírat nepochopení významu některých obyčejných slov může opět znamenat buďto hru (nepovedenou) na intelektuála, nebo prozrazovat značně mdlého ducha. Promiňte.
21. 11. 2008 | 14:44

Pepa Řepa napsal(a):

To bigjirka
Já si pamatuju nápis z dětství.

NEPLIVEJTE NA ZEM, MY SI NA NÍ HRAJEM.
Škoda, že odjíždím. Ten Gabal má možná pravdu:Vstoupili jsme do období et(n)ických konfliktů.

Mějte se.
21. 11. 2008 | 14:48

Jamima napsal(a):

Dobrý den, pročítala (nebo se snažila pročíst) vaše myšlenky zvěčněné minimálně ještě pár hodin a pořád mi tak nějde na rozum ten zřetelný nepoměr: velmi silně obhajujete ochranu cikánů z důvodů možné újmy se strany zradikalizovaných občanů a zcela pomíjíte fakt, že zatím je tomu přesně naopak a většina vražd a jiných kriminálních činů (hlavně El Passo) jsou v režii právě cikánské svoloče. Pláčete nad možnou variantou násilí v budoucnosti ale násilí momentální už přece dávno existuje a my jsme nuceni naší politicko - státosprávní paraziturou je přehlížet, bagatelizovat či přímo popírat. Já rozhodně nejsem příznivcem rasistických organizací, mí předkové za pomoc židovské rodině ochutnali realitu koncentráku, ale oni radikálové mají tu odvahu natáhnout ruku a říct nahlas : KRÁL JE NAHÝ!!!! To je podle mě to mocné lákadlo, které žene lidem slzu do oka. Ale proto se na ně nemůžete zlobit, to mi příjde poctivější si přiznat, že lidé jako vy měli a mají jistě daleko větší možnost pohnout tím trakařem než pekař, popelář nebo prodavačka.Tak kolik jste toho konkrétně udělali, pánové? (já se s nimi sžírám každý den)...
21. 11. 2008 | 14:50

stejskal napsal(a):

No, a já si zase pamatuji jeden nápis z mé oblíbení hospody z mládí:

NEPLIVEJTE POD STŮL, LEŽÍ TAM KAMARÁD.

Etické konflikty? Tady? Ale kdepak, sem chodí jen samí slušní lidé, pane Pepo Řepo.

Libor Stejskal
21. 11. 2008 | 14:53

Okurka napsal(a):

PAMATUJ SI MNE: Chtel bych se dale zeptat, co konretniho tedy chcete udelat Vy?

OKURKA: Nezemřít na gangrénu. A nestěhovat se někam, kde ještě není tak vidět. Neutíkat. Jsem starousedlík.

PAMATUJ SI MNE: A take, co jste udelal vy osobne do teto chvile, pro reseni problemu, ktery pocitujete.

OKURKA: Ještě na škole jsem bránil tělem jednoho srábotku. Místní mladí cikánů mu chtěli dát po hubě. Nemusel je ani provokovat. Primitiv si rád smlsne na slabším. Povedlo se i když mě to stálo monokl. Frakturu lebky dostal srábotka až za dva dny. Za světla. Nebyl jsem tam. Nikdo ze sousedů bílých nebo černých se ho kluka ušatýho, blonďatýho nezastal. Sanita ho vezla z místa činu, z činžáku, kde byl v podnájmu.

- Jednomu cikánovi jsem přepustil před třemi lety zaměstnání. Je to dobrý chlap a otec od rodiny. A já šel za lepším.

- V Lounech jsem před drahnou dobou pomohl zabránit přepadení hnědočechy jedné staré paní v MHD.

- Podpořil jsem i finančně iniciativy jako "Mostečané Mostu", jež slíbili nápravu. Krom lepšího svozu odpadu se nezměnilo nic.

- Napsal jsem dopis p. Džamile Stehlíkové nicméně se obávám, že mému jadrnému slovníku tehdy neporozuměla - to po jejím návrhu, aby se učitelky českých, ukrajinských, větnamských, německých, slovenských a cikánských dětí měly učit v prvé řadě rómský jazyk.

- V krajských volbách jsem odevzdal hlas Dělnické Straně.
Pro ODS i ČSSD je totiž kraj natolik atraktivní voličsky a strany tak informovány o situaci, že před volbami považovaly sociální napětí za výsledek 30Kč poplatků u doktora.

- Moje matka se bojí po setmění vyjít z domu. Pokud jsem u ní, tak ji doprovázím.

Mám pokračovat? Co tím sledujete?
21. 11. 2008 | 14:54

Okurka napsal(a):

2 JAMIMA: Pod to se mohu podepsat Vážená paní. Mluvíte mi z duše. Jedná-li tu nikdo jako NSDAP, pak je to už léta cikánská mafie.

Pánové POCESTNY, ORANŽOVÝ to jistě nemyslí špatně. Jen nám sem do periferií posílají hraběcí rady.
21. 11. 2008 | 15:00

jaryn napsal(a):

Pane Stejskale,

opět děkuji. Mrzí mě, že vás stále otravuji tímtéž. Možná to bude tím, že v logice vašich odpovědí postrádám to, co dělá dnešní problém tak palčivý:

Domníváte se skutečně, že na vaše metody ja dostatek času?

Já ne.
Musí se začít ihned a správně. Problematika bude mít rozhodně dvě fáze - první akutní a druhou jdoucí k odstraňování příčin.
Víte, my si asi nerozumíme, protože já mluvím především o první fázi. Prostě když teče při povodni do baráku, plním pytle a dělám hrázky. Vy spíš o druhé, ovšem to může znamenat, že než postavíte problematiku řešící přehradu, barák je v tahu...
Proto podle mě není čas na intelektuální exhibice. Prostě si je nemůžeme dovolit. Musí se najít jiná řešení. Teprve, až bude nebezpečí zažehnáno, milerád vám kývnu na to vaše nimrání a pitvání.
Rozumíme si už, nebo pořád ne?
21. 11. 2008 | 15:00

Okurka napsal(a):

Oprava "někdo", nikoliv "nikdo".
21. 11. 2008 | 15:01

Okurka napsal(a):

2 PAMATUJ SI MĚ: Na jedno jsem zapomněl ;-)) Až tahle vláda Vohnoutů oficielně kývne na uzákonění pozitivní diskriminace cikánů proti majoritě a ostatním minoritám... pak své děti bez mrknutí oka přihlásím do školy jako cikány. Paní Vendlová mi tady na blozích řekla, že není problém... že cikán je každý, kdo se tak cítí.

Daně platím, nekradu, nikoho jsem nezabil ani dosud neseděl. Místním cikánům zlepším pověst.
A když nám může systém na hlavu beztrestně srát, můžeme to zkusit druhým směrem taky, ne? Všichni budeme cikáni.

- Druhá varianta je pogrom. Ještě nejsem tak rozhoupaný.
21. 11. 2008 | 15:08

Pamatuj si mne napsal(a):

jaryn:
Proc nechcete odpovedet na moje otazky? Jsou to neutralni otazky, jen se snazim pochopit, jak to vidite vy. Vy osobne. Vy mi ovsem odpovidate obecnymi odpovedmi, ve kterych nemluvite o sobe, ale o ostatnich - o obyvatelich Janova. Az se budu chtit zeptat primo jich, udelam to. Ted se ptam vas. Je na tom neco spatneho? Co? Proc mi neodpovite za sebe?

Otazka strachu je dle mne docela zasadni. Ano, domnivam se i ja, ze lide zijici vedle obcanu one neprizpusobive casti Romu maji strach. Ano, domnivam se, nebot s nikym z nich jsem osobne nemluvil. Stejne tak se domnivam, dle zdejsi diskuze a jinych, ze i lide, kteri s temito problemovymi obcany nesousedi, maji strach tez. Proc? Jak se to stalo? Je to strach opodstatneny? Nebo ne? Chci pouze zkoumat a snazim se pochopit.

Ted neco o mne:
Ja jsem nikdy vedle neprizpusobivych Romu nezil, takze 'zkusenostni' strach nemam. Znam jednoho Roma, sluneho, nikdy jsem se ho nebal. Ale, predstavte si, mam ten druhy strach - podvedomy strach z nich, z Romu, a to diky tomu, co o nich rikaji ostatni lide. Je tento strach opodstatneny? Podle mne neni. Ale i tak mne tento strach ovlivnuje. Kdyz pujdu mestem a uvidim skupinku Romu, budu mit strach a radeji se jim vyhnu. Proc? Ne proto, ze s nimi (temito konretnimi) mam spatnou zkusenost. Je to proto, ze jsou to Cikani - jsou tmave pleti, a temer vsichni Cesi, ktere z nam, maji na ne stejny nazor. Tak to je. Kdyz se nad tim ale zamyslim, tento strach neni nicim opodstatneny. Je to strach ze skupiny tmave pleti, strach z Romu. Dalo by se rici, ze jsem by do tohoto strachu vmanipulovan ceskou splecnosti. Vidim Roma, identifikacni znak tmava plet, a mam obavy. Sam za sebe ale zadnou spatnou zkusenost nemam.
Jake bude procento, ze mne ta skupinka Romu okrade? V dane konkretni situaci 50%.
Jake bude procento ze skupinka bilych, postavajicich na druhe strane ulice, me okrade? V dane konretni situace 50%.
Tento neopodstatneny generalizovany strach z Romu jako skupiny je jednim z faktoru toho, co se tady nazyva rasismus. Je to generalizovany strach z jedne skupiny obyvatel. Vetsina lidi nevidi jednotlivce, ale skupiny. To "skupinve videni sveta" je mor CR obcene, myslim. (Stejne jako jsou videni Romove, Cesi, tak jsou videni komuniste, socani, ODSaci atd.).
To je muj nazor.
21. 11. 2008 | 15:08

jaryn napsal(a):

jamimo,

skvělé. Výstižné a trefné.
Porovnejte se slovními průjmy různých "bojovníků proti rasismu a xenofobii". Víc netřeba dodat. Sto ku nule pro vás je málo.
Držím vám palce a přeju hodně štěstí, hroší kůži a pevné zdraví.
21. 11. 2008 | 15:10

bigjirka napsal(a):

Pane Stejskale, to je pomůcka na prd. Ještě jednou - kdyby se Vám z toho skutečně podařilo udělat PC nudu, návštěvnost by byla fuč a zaměstnavatel by se zlobinkal! Věřte tomu, že kouzlo je v tom balancu. Kdybyste byl důslednej, třeba ponocnýmu by neprošel ani jeden sermon. Neže bych to po Vás chtěl, chraňpámbu. Dokonce mě někdy pěkně stolicuje, i když většinou s ním spíš souhlasím. Prostě neblbněte a všechno bude OK. A ne abyste tu dovolil nějaký sprosťárny!
21. 11. 2008 | 15:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy