Kdy zajdeme na pivo, Jiří?

28. 05. 2009 | 12:50
Přečteno 8447 krát
Tak jsem čekal, jak se vajíčky potrefovaná ČSSD dnes ozve a spíše jsem počítal, že prapor zvedne Jirka Havel, který ví, že uplatnit ve chvíli, kdy prohrávám změnu tempa a jinou fintu, může zápas vyhrát. Známe se roky, ze šermu v tělocvičně Na Balkáně, nikoliv z oboru – ostatně ekonomii za obor již ani nepovažuji, protože jde – jak ukázala krize, o čisté náboženství, které má sice samostatnou školu, ale mělo by v budoucnu nepochybně přejít k bohoslovecké fakultě. A tak vím, že Jiří Havel ví, že se člověk několikrát postaví na střeh, zaútočí nebo naopak útok vykryje a vrátí zásah, pak si sundá maska, podají se ruce a může se jít na pivo nebo domů.

Když jsem si ovšem přečetl dnešní blog pana hejtmana Ratha, docela jsem se lekl, protože mimo pochybnost pan hejtman celou vajíčkovou občanskou válku dále chce eskalovat, zesílit a prohloubit negativní kampaň proti ODS jako by to považoval za účelné, ať již z perspektivy ČSSD, poslance nebo hejtmanství. To si opravdu ČSSD myslí, že jí prohlubování negativní kampaně pomáhá? To si opravdu někdo v Lidovém domě myslí, že prohlubování konfrontace směrem k vnitropolitickému střetu občanům pomůže střízlivě a věcně vybrat nejkvalitnější osobnosti pro prosazování našich otřesených evropských zájmů a práci v extrémně náročném evropském parlamentním a politickém prostředí?

Nechal jsem si včera od svých dcer ukázat vývoj na facebooku, kde byl patrný nejen nárůst zastánců vrhání vajec na 50.000 , ale již se ozývaly hlasy snažící se o korekci. Proto jsem dnes očekával, že někdo z ČSSD vstane a řekne: Vážení přátelé, tohle se nám nelíbí, ale neseme to sportovně, trochu jsme to asi s kampaní přehnali a je to tady přešponované a leckomu praskly nervy. Pojďme to tedy trochu vrátit na zem a do inteligentnější debaty. Nevím zda pan hejtman reprezentuje svůj názor nebo názor strany, ale další eskalace je cosi horšího než chyba, je to hloupost. A protože jde o inteligentního lékaře, a je u nás tradicí, že právě lékaři jsou nadprůměrně empatičtí a sociální ke strádání druhých, musí to být vědomá strategie. A to se tedy máme nač těšit. A to se tedy mají pane hejtman taky na co těšit, protože to znamená, že nám mouchy nejenom kálejí na císaře pána, ale že je jim to jedno a dokonce to podporujou!

Nemohu tedy v dané souvislosti nepoukázat na to, jak tato přepjatá hra na demokracii eskalovala, až skončila tam, kde jsme dnes, tedy, že se nebavíme o nečerpání strukturálních fondů nebo společné energetice v Evropě, ale o technologii a intenzitě házení vajec. A stav je takový, že mne dnes ráno sdělovala známá, že ji při včerejším nákupu potravin upozornil pokladní v krámě, že jsou lepší křapky a biovajec je škoda – kupovala totiž plato ke zdravé výživě, nikoli k házení .

Tedy, je třeba si uvědomit, že tvrdé zaměření negativní kampaně po sejmutí vlády a uměle přerušeném předsednictví byl opravdu taktický hazard a chybné rozhodnutí! Vytažení Bushe na billboardy, jakešovské inzerce topolánkových úspor a tvrdá populistická rétorika jak proti modrým, tak v absurdních slibech důchodů, které vůbec s evropským parlamentem nesouvisí, posunula kampaňovou atmosféru ze stínu na horké slunce populismu. Chápu sice, že si v Lidovém domě asi dodnes pamatují podraz s Kubiceho zprávou, ale z toho nevyplývá, že si musí koledovat o naprosté podlomení své věrohodnosti i v této kampani. Co tedy ČSSD chce? Vyprovokovat další kolo vaječné vlny? A myslím, že její představy o organizačních a mobilizačních schopnostech ODS, která nedokázala zorganizovat ani své poslance v parlamentu, jsou poněkud předimenzované.

V šermu musí člověk umět sundat masku a s úsměvem podat ruku soupeři i když prohrál, i když má na zádech krvavá jelita od neférových švihů šavlí přes celá záda „na plocho“. Ale skuhrat můžu až doma, u maminky nebo u manželky, nebo dokonce vypínat hruď u milenky.

Osobně bych tedy doporučil taktickou pauzu, poradu s trenérem a přehodnocení bojového plánu. Jdeme do hospodářské krize, která na nás teprve dolehne, a jak můj známý říká, za půl roku může být profese ekonoma velmi osobní a sprostou urážkou, že Jiří … Ale především, pak opravdu mohou začít létat i dlažební kostky nebo molotovovy koktejly jako v Maďarsku. A pane hejtmane či doktore, já na té Národní třídě také byl, a letos budeme mít zase listopad v devítkovém roce, a uvědomte si ale, že letos jste v poněkud jiné pozici a máte jinou odpovědnost. Proto bych doporučoval hluboký vdech a výdech, napočítat do deseti a pak se podívat do šuplíku, zdali tam ten Langer na vás stále kouká, nebo zda už mezitím nezmizel a nesežral vám ze šuplíku sváču.

Nečekám, že ČSSD přizná, že v posledních měsících udělala pár volovin, protože kdo je neudělal. Jedeme v tom všichni, jak v té celoevropské ostudě, tak v té slepičí farmě, která se nám tady jaksi vytvořila a v které mohou někteří politici tančit Labutí jezero. Jsem ale zvědavý, kdy mne Jirka Havel pozve na pivo a tam mi nadá do pitomců, který nechápou tu sofistikovanou politiku jeho šéfa. Ale nevěřím, že ani jeho šéf by nedokázal vzít věc s nadhledem a s humorem, nepochybuji, že dokázal, ale jen se mu asi nechce přiznat, že taky on nebo jeho poradci něco přepísknul.

Jó když jsou skvrny na slunci, pere se to v Nuslích u Bansethů , estli si dobře pamatuji. Tak kdo si ještě má zájem zajít se mnou na pivo?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

paroubek a rath skodi cssd - kdyz se jich zbavi tak volby vyhrajou s prehledem
28. 05. 2009 | 12:57

blue jay napsal(a):

Bravo pane Gabale. Zaslouzite si potlesk. Encore!
28. 05. 2009 | 13:00

honza a. napsal(a):

Dobré...
Mimochodem zrovna Jiřího Havla mi bylo ještě s Bublanem celkem líto, jak tam tak stál..
A to s tou ODS je opravdu nesmysl..jenže co mají jiného dělat...v médiích to bude vypadat blbě, když přiznají, že jsou terčem spontánních protestů.
Což nic nemění na faktu, že házení vajec je nesmysl..ještě tak nějaké ty transparenty na demonstraci na Andělu byli fakt vtipné, ale to házení je moc rizikové a neomalené..
28. 05. 2009 | 13:01

ali napsal(a):

nejsmutnější je, že se nikdo za nos nechytne, že nikdo nebude hledat chyby sám na sobě, ale hrdě kydat h..j na druhé..a je jedno, zdali je oranžový, či modrý. Oranžoví ovšem v tom kydání vedou zcela jednoznačně..
28. 05. 2009 | 13:02

veverka napsal(a):

Michal Macek
Pindáš nesmysly,opak je pravdou.Všichni vědí jak dopadly krajské a senátní volby,ODS byla prakticky vymazána a to díky lidem jako je Paroubek a Rath.Tito lidé ČSSD nejen že neškodí,ale jsou pro ní klíčoví.ODS se těchto lidí bojí a proto se je snaží pomocí najatých provokatérů a mediálních přicmrndávačů za každou cenu nějak poškodit.
28. 05. 2009 | 13:02

pepa Řepa napsal(a):

Dobrý článek.
Jen aby vás s panem docentem neseřezali u Banzetů jako Švejka.
28. 05. 2009 | 13:05

ali napsal(a):

to je vidět veverko, jak jsou lidi omezení. Navíc mladí si ani neškrtnou, protože ti staří je utlučou, ohánějící se slušností, přitom sami jsou tolik sprostí a agresívní a dělající si právo na cokoliv, co chtějí. Podíváš-li se na fotky, vidíš jen samej bolševickej póvl na těch slezinách zas bolševických póvlů..
28. 05. 2009 | 13:09

Michal Macek napsal(a):

veverka:

red maji bratru 35procent s tim ze vetsina volicu na nad 40let - kdyz se zbavi tech dvou klaunu tak prijdou mladi volici a videl bych to pres 40 procent
28. 05. 2009 | 13:13

ivon napsal(a):

Jak může nejaký s prominutím imbecil a hlupák napsat že Paroubek a Rath škodí ČSSD!
Vždyt bez nich by se pohybovala ČSSD tak na hranici 10-15 %...to je realita!

Bez manipulací a lží by ODS nevyhrála vůbec nic...
28. 05. 2009 | 13:18

Špekay napsal(a):

Veverko - vy jste ale puča. Až to čpí.
Ale ano, trvejte si na svém - a uvidíte.
28. 05. 2009 | 13:18

Holoubek napsal(a):

veverka, proboha spamatuj se, jseš totálně mimo.

Bolševici a nacisré vymazali ostatní politické konkurenty a důsledky si určitě pamatuješ, odhaduji, že patříš do té generace.... Rath s Paroubkem se pokouší o to sámé a opravdu nerad bych se toho dožil, naději mi znovudává právě vajíčková mládež a doufám, že do deseti let přirozený úbytek obyvatelstva také tomu napomůže....
28. 05. 2009 | 13:19

Špekay napsal(a):

Ivon, ty jsi též puča, jak veverka.
Vy jste ti tvůrci vejcometačů!
28. 05. 2009 | 13:21

Špekay napsal(a):

Ivon, ty jsi též puča, jak veverka.
Vy jste ti tvůrci vejcometačů!
28. 05. 2009 | 13:21

bigjirka napsal(a):

Paroubek s Rathem jsou sociálfašisté. Solidní socdem by hájila skutečná práva skutečných pracujících. Tato socdem má dvě důležité vrstvy podporovatelů. Velkokapitál a nemakačenky. Sponsory a voliče. My, skuteční pracující, jsme plátci sociálmagorií pro voliče socdem.

Co se týče náboženství, ekonomii a sociologii bych od sebe tak daleko nekladl.
28. 05. 2009 | 13:23

valdštejn napsal(a):

Pane Gabale , pamatujete si na vyjádření pravicových politiků a novinářů na adresu soc dem.počínaje panem Horákem a konče pnem Paroubkem ? Pan Horák , velmi jemný člověk - emigrant ,americký skorokomunista , paranoidní autista Špidla , Grosstapo , opilec Zeman , Paroubek deviant (Kubiceho zpráva) urážení Dr Rátha , mobilizace!!! , kde jste byl se svým moralizováním pane Gabale.........
28. 05. 2009 | 13:23

F.Srbek napsal(a):

Poznámka o tom ekonomii a náboženství je skvělá. To bych podepsal. Vejcokulomety na akcích ČSSD už méně. Váš kamarád Havel zabodoval tím, že se nepokusil problém eskalovat a nabídl růži. To pokleknutí bylo navíc a to si "příjemce" růže nezasloužil. Jinak jde bohužel o "specifický" vývoj demokracie v Čechách. Když nemám argumenty, nebo nemám na víc, jak se postavit "ofenzivní" ČSSD, tak házím vejce. Jediné, co mne uklidňuje je, že nejde o život, zatím. Snad se nenajde nikdo, kdy by například na protest proti ČSSD chtěl skočit z mostu, třeba v Nuslích. Nejúčinnější formou protestu je nevolit ČSSD. Ale koho máme volit?
28. 05. 2009 | 13:36

blue jay napsal(a):

Asi uz Jiri Havel na pivo nechodi...

Dnešní koncept principů hospodářské a sociální politiky České sociální demokracie je nepochybně zastaralý. Projevuje se to již dokonce rozporem mezi programem a prováděnou hospodářskou politikou. Odůvodněním tohoto stavu není jistě tvrzení, že nynější etapa znamená jen dočasný ústup od principů sociálního státu. Změna v podmínkách hospodářského rozvoje světa je trvalá a návrat k modelům šedesátých let není možný. Východiska hospodářské a sociální politiky ČSSD je nutno přeformulovat tak, aby odpovídaly změněné situaci a zároveň nabízely ještě atraktivnější variantu levicové politiky.

Averze ke změnám se u některých sociálních demokratů zřetelně projevuje tam, kde se objeví termíny jako školné, platby ve zdravotnictví, změna penzijního systému včetně zavedení povinného spoření. Podobné reakce ovšem zaznamenáváme také všude, kde chceme omezit prostor ke zneužívání společenské solidarity. Přitom pokud analyzujeme i současné kroky sociální demokracie (minulých vlád, současné koalice) v jednotlivých oblastech, je zřejmé, že celá řada údajně sociálních opatření se míjí účinkem. Naše sociální dávky jako celek jsou relativně (ne absolutně!) vysoké, umožňují však rozsáhlé zneužívání, jsou mnohdy poskytovány těm, kdo je vlastně ani nepotřebují a mnohdy mají výrazně demotivační charakter.

Typickým příkladem nesmyslného zauzlení vztahů je třeba bytová politika. Na jedné straně probíhá regulace nájmů, které jsou udržovány na poměrně nízké úrovni i tam, kde to není nutné (kde v nich bydlí bohatí), na druhé straně sociální byty pro skutečně potřebné v podstatě nejsou. Výhod regulace tak využívají i ti, kdo tuto pomoc nepotřebují, zatímco zbytek (většina!) populace bez ohledu na svou sociální situaci za bydlení platí několikanásobně více. Po šesti letech vlády sociální demokracie se na tom mnoho nezměnilo a do budoucna se ani nic významně nezmění.

Heslo vzdělání a zdraví zdarma zavedl v naší zemi reálný socialismus. Vedle do¬bově nesporně pozitivních prvků ovšem odstranil ze systému jeden ze základních mechanismů kontroly nákladů. Bezplatné zdravotnictví se ve skutečnosti pohybovalo mezi dvěma extrémy, buď část zdravotní péče nebyla dostupná všem a přístup ke zdraví byl v řadě směrů korupční, nebo tento systém vedl k nekontrolovatelnému růstu nákladů. Ačkoli víme, že třetina zdravotnických kapacit je v podstatě přebytečná, po dvou volebních obdobích sociální demokracie se na systému financování zdravotnictví mnoho nezmění.

Obdobná situace je ve vysokém školství. Vysoké školy nejsou v principu bezplatné, to je jen spotřebitelská iluze, avšak většina nákladů na ně zůstává posluchačům a plátcům daní zcela skryta. Náklady nejsou poměřovány efekty. Veřejné vysoké školy nemají u nás autonomní zdroje svých příjmů, jsou tedy závislé na politice. S politikou proto uzavírají kompromis a vyvíjejí na ni pochopitelný tlak. Je to přirozené, protože jiný významný kanál získání příjmů neexistuje. Přestože žádná vláda u nás nevydala na vysoké školství tolik peněz jako vláda současná, žádná vláda nebyla nikdy terčem tak soustředěné kritiky v této oblasti. Ačkoli nijak nepolemizuji s faktem, že vysoké školství, věda a výzkum jsou u nás stále výrazně finančně poddimenzovány, musím jen potvrdit, že tlak na finance vůči politice přetrvá do té doby, než sama politika nesestaví ta¬kový mechanismus, který by fungoval au¬ tonomně. Že jsou školy v takové situaci minimálně ekonomicky zainteresovány na výsledcích své práce, je drsný fakt. Nikomu ani nevadí, že některé školy prokazatelně produkují nezaměstnané.

Politika se nesmí bát nutných zásadních změn. Konzervování situace je nepochybně tím nejhorším, co lze učinit. Problémy porostou a jejich aktivní řešení může spadnout do klína opačné části politického spektra. Pokud nebude změny ve stávajících sociálně eko¬nomických charakteristikách společnosti uskutečňovat sociální demokracie, nebude nakonec řada z nich aplikována tak, aby splňovala alespoň modifikované levicové cíle. Přitom dnes už například známe cesty, jak zavést nediskriminační školné, spoluúčast na zdravotní péči, jak modifikovat penzijní sy¬stém apod. Pokud se jimi levice nevydá, ponechává prostor pravici, aby tak učinila později.

Jiří Havel, Listy 4/2004.


Omlouvam se ze tu toto publikuji uz po nekolikate. Doufam ale ze to objasni jak se z docenta Havla stal vajickovej terc.
28. 05. 2009 | 13:36

malma napsal(a):

pane Gabal
vy jste tam nestál,vy nezastupujete občany,vy jste nebyl inzultován oponenty
pan Ráth to nazval tak jak to je, či jak to pravděpodobně je;
většina to tak taky vnímá a dáva dr.Ráthovi za pravdu...a to neni podprahové poklnkování,ale zdravá úvaha...
možná byste měl za těma vajíčkařema sám zajít a zkus s nima "věcnou diskuzi"..chtěl bych vědět jakbyste pochodil
28. 05. 2009 | 13:38

Béda napsal(a):

Autor,

na pivo se obvykle chodí s přáteli a osobama naladěnýma na stejné vlnové délce.

Mám zato, že ekonomická věda má stejně blízko k bohoslovectví jako schopnost "vědátora" Gabala vyřešit romskou problematiku. Doufám, že autor již uvažuje o aspiraci na příštího ministra pro národnostní menšiny.

Se strašením v této volební kampani přišla ODS, pane Gabale.
Zrovna tak jako s Kubiceho zprávou o parlamentních volbách a s Langerovými domluvami o prezidentské volbě. Proč by se zato měla omlouvat ČSSD? Znáte to: kdo s čím zachází, tím obvykle taky schází. Když začnete s vajíčkama, nedivte se pak důsledkům vajíčkové aféry.

K jaké inteligentní debatě ČSSD ve smyslu vajíčkové aféry vyzýváte? Co v této souvislosti ČSSD přepískla? ČSSD vedla běžnou (stejně špinavou jako ODS)politickou kampaň. A někdo začal s vejcema. Byla to snad podle vás ČSSD?

Nemyslíte pane Gabale, že sundat masku, omluvit se a projevit dobrou vůli by měla především skupina Topolánek - Íčko - Dalík - Kubice?
28. 05. 2009 | 13:39

Rumcajs napsal(a):

Nad tímhle by se dala vykouřit dýmka míru pane Gabalo.
Souhlas.
Kdosi výše psal, že mu bylo líto Bublana s Havlem.Mám podobné pocity.
28. 05. 2009 | 13:51

ali napsal(a):

Rumcajsi, myslím si, že Havel a Bublan jsou velice chytří a tiše vyčkávají... :o)
Mně jich bylo líto taky, ale vyštípat Paroubka, Ratha, Sobotku, bude sakra oříšek :o))))). Nicméně Havlovi držím palce
28. 05. 2009 | 13:57

Michal Macek napsal(a):

ivon:

za zemana paroubek nebyl a rath byl v ods a stejne cssd mela vic nez 15procent - 11proent mala za nevyrazneho spidly a provareneho grosse
28. 05. 2009 | 14:01

Stařeček napsal(a):

Pand Gabale, být Jiřím, půjdu s Váma na pivo až Vás budou příznivci ČSSD odstřelovat záprtkama. Pak si můžete společně poplakat nad tím, kam až ta naše demokracie dospěla s ochranou neofašistických průvodů a trpným přihlížením policie vedené panem Langerem nad násilím na demokratické straně.
28. 05. 2009 | 14:10

Železnohorský napsal(a):

Pan Havel s pokleknutím a růží zareagoval nečekaně a ten kluk s vajíčky vůbec nevěděl, co má dělat, byl naprosto bezradný - to celou tuhle vajíčkománii charakterizuje. V davu jsou to hrdinové (jako vlajkonoší - nebyli to ti samí?), ale sami za sebe byli jen ti první, tam to byl fór, tohle už není. Lynč vedený davem není vlastní naší kultuře, to sem prosakuje odjinud. Škoda, že sem raději neprosakují jiné jevy... Ale jinak s vámi, pane Gabale, vcelku souhlasím.
28. 05. 2009 | 14:32

Zuzka napsal(a):

Pane Gabale, když Vám tleská blue jay, hovoří to za všechny komentáře. Tomu se hned tak někdo nezalíbí :-).
28. 05. 2009 | 14:44

max napsal(a):

je škoda,že má tak tradiční a historická strana jako je ČSSD dnes ve svém čele lidi typu Ratha (bývalého člena ODS,ovšem tam bez kariérního vzestupu) a Paroubka (politika okresní úrovně patřícího tak do 70.let 20.století), kteří dnes tvoří populistickou a demagogickou image sociální demokracie.
Jenže : pokud by po těchto typech "politiků" (což oni nejsou, jsou to jen totální pragmatici moci a vlivu) nebyla poptávka,tak tam na těch "vejcích" nesedí. To samé platí ale i pro I.Langera, P.Béma (odstupné za státní regulovaný byt 3,5mil.Kč chce silný žaludek) a některé další.
Chyba je jinde, ve voličích a členech stran, kteří je dostali svoji volbou takto nahoru.
A chybou je i to,že někteří potencionálně vhodnější lídři buď z politiky znechuceně odešli nebo se klidí do Bruselu či privátní sféry.

to stařeček:
Langer (byť ho nemám rád) policii nevede. Za všechno opravdu nemůže.
28. 05. 2009 | 14:52

stejskal napsal(a):

Díky za tento text, pane Gabale.

Třeba se někdy najde příležitost zajít na to pivo i ve třech (po panelu Aktuálně.cz jsme si moc popovídat nestihli ;-)

Zdravím Vás i pana docenta Havla.

Libor Stejskal
28. 05. 2009 | 14:54

stejskal napsal(a):

Smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 05. 2009 | 14:55

siven napsal(a):

Tady se roztrhl pytel s jednostrannými pro-ČSSD x anti-ČSSD blogy... je to opravdu trapas pomalu větší, než vajíčková bitva na Andělu.
28. 05. 2009 | 14:56

blue jay napsal(a):

to Zuzka,
lol, asi jsem vybiravej spratek.


to Beda,
vy asi chodite na pivo jen s nekym kdo ma stejnou stranickou legitimaci jako vy. Ostatni jsou jak se zda pod vasi uroven.
28. 05. 2009 | 15:07

Béda napsal(a):

blue jay,

to jste trefil přesně. Nemám žádnou stranickou knížku, takže v tomto ohledu nemám překážek.

Zásadně ovšem nechodím na pivo s lidma, kteří chovají úmysl podporovat lidi, kteří mi chtějí ublížit. V tomto ohledu jsem vskutku velice vybíravý.
28. 05. 2009 | 15:16

hawk napsal(a):

pane Gabale

super, trefné a dobře napsané.
28. 05. 2009 | 15:21

xixao napsal(a):

pane Gabale

kdyz vyzivate nekoho aby se umravnil a priznal ze co je moc je prilis a adresujete toto vicemene na cssd, zkusil jste se nekdy podivat na stranky "cssdprotivam" vytvorene odskou ?
proti tomu jsou zatim negativni kampene cssd, at uz ta odsminus nebo ta soucasna opravdu slaby odvar

zkuste zkritizovat tyto stranky a vsadim boty ze se na vas snese takova smrst sprostoty, ze se budete v noci probouzet zpoceny.
28. 05. 2009 | 15:33

pgjed napsal(a):

Podobně, jako před válkou stoupá s rostoucí krizí rozhádanost našich největších politických stran. Podobně lze i očekávat že to, co jinde vyřeší za rok, to my budeme řešit díky této rozhádanosti dva. Podobně jako před válkou nejvíc dělá vlny a přilévá oleje do ohně levice. Pochybuji pane Gabale, že vyslyší vaše volání po přechodu k inteligentní diskusi. Evidentně toho nejsou schopni, protože se domnívají že je to útok ODS hodný krvavé odplaty. Vůbec si nepřipouští, že narůstá počet lidí, kteří mají plné zuby jejich kočičáren bez ohledu na vlastní politické přesvědčení.

Dnes u oběda padnul zajímavý názor. Seděli jsme tam, manažeři z různých firem, znalí světa i hospodářství, věk blízko k šedesátce. Samozřejmě se řeč stočila i na vajíčka. A jeden kolega pronesl zajímavou myšlenku. Jen aby hoši socialističtí nevzpomínali se slzou v oku na dobu, kdy po nich lidi jen házeli vajíčka. Až se totiž probudí ta paneláková masa, která dnes bez přemýšlení volí socdem, protože si myslí že jim prospívá, a zjistí co jim opravdu dělá, a co dělá s jejich penězi, tak na ně vezmou klacky.
28. 05. 2009 | 15:36

hawk napsal(a):

xixao

každý si může založit stránky jaké chce, pokud tím nepáchá trestný čin.

A vyzýváte se píše s "y", mravokárče. Skočte si do 3. třídy základní školy na konzultace :-) Typický socánek :-)
28. 05. 2009 | 15:39

bigjirka napsal(a):

hawku, někoho vyzívat bude možná něco od sexu. jako ta stará k***a, co říkala: pojď sem, hošíčku, já ti ho vymrkám. (Měla skleněné oko.) Každý, kdo poctivě pracuje, je socany olupován. Socdem, sponsorována velkokapitálem si kupuje hlasy lemplů tím, co zaplatíme my, pracující.
28. 05. 2009 | 15:48

hawk napsal(a):

milý Velký Jirko

to já vím, ale zhruba 30% + lidí ne. :-) Škoda, no.
28. 05. 2009 | 15:51

xixao napsal(a):

hawku

ja jsem nekritizoval existenci ale obsah tech stranek

kdyz nevim co rict k tematu, zacnu treba s pravopisem

jirko s velkym

zaplatime to spolu, ale ja to nekterym, kteri to potrebuji, zaplatim i rad, ja si mtotiz nemyslim apriori o vsech, ze jsou lempli
28. 05. 2009 | 16:00

hawk napsal(a):

xixao

ne ne, to je chybička. Správně je to : Každý negramot je voličem socánků :-)

Jinak obsah stránek kritizovaných je správný, já na něm nic špatného nevidím. Pravda zůstává pravdou, ať se líbí nebo ne :-)
28. 05. 2009 | 16:03

franci napsal(a):

...Já bych chtěl vidět reakce takových modrých zmetků jako je pan pisatel,kdyby se něco podobného stalo ODS!To by bylo křiku a všechno by se svedlo jen na jednu osobu PAROUBEK,tak jak v celém období vládnutí ODS, za všechno mohl Paroubek ,ale vládla ODS.Ťeď by se ještě měl Paroubek nakonec ODS omluvit i zato že po něm háže někdo "zatím" velce.Tak že za vše opět může pouze jeden muž! Cením si reakce presidenta Klause ač ho nemám rád.Jasně takové excesy odsoudil.Tady v této republice mi to všechno připadá postavené nahlavu.
Už se nemůžu dočkat voleb a budu jednoznačně hlasovat pro PAROUBKA.A mojí 81 letou nemocnou matku, beru sebou ikdyby se tam měla doplazit!Já už se nemůžu dívat co tady dělají ti modří zmetci,hnusí se mi!
28. 05. 2009 | 16:08

bigjirka napsal(a):

xixao s malým, proč si myslíte, že já s opravdu potřebnými solidární nejsem? Proč si myslíte, že slovem lempl myslím někoho jiného než lempla?
28. 05. 2009 | 16:10

Brundibár napsal(a):

Souhlas, pane Gabale.

Problém je v tom, že atmosféra na politické scéně "houstne" pomalu 20 let a obávám se, že čeští politici už na nic jiného neumějí - bohužel pro nás. Je jedno, jestli zrovna dnes má ve sprostotách navrch levice nebo pravice (ony to jsou už dnes v ČR stejně jen prázdné pojmy bez obsahu), protože zítra bude překonán protistranou.

Ale myslím si, že včerejší vajíčka přinášejí naději. Myslím si, že si lidi už začínají uvědomovat, že to takto dále nejde a že je nutné se v politice začít chovat slušně. Chápu, že pro dnešní české politiky bude těžké dát svým heslům a programu obsah, který by odpovídal realitě, byl podložený hodnověrnými analýzami, nebyl omezen jen na jedno volební období a nesliboval jen vzdušné zámky. Teď jen, jestli některá ze stran tento nový přístup (totiž slušná a argumenty a analýzami podložená politika) vyzkouší už letos na podzim. Moc tomu ale nevěřím.

PS: Tento blog má jen jedinou chybu, pane Gabale - U Bansethů ;-)
28. 05. 2009 | 16:11

pgjed napsal(a):

To Brundibár:

Atmosféra houstne a hlavní zahušťovatelé s mnohaletou praxí se tváří, že jsou třeba muzikanti. Viz výlev pražského kastelána v Lidovkách.

"... bude těžké dát svým heslům a programu obsah, který by odpovídal realitě..." A umí tu ještě někdo pozitivní kampaň a hlavně jsou zbulvarizovaná média ochotna věnovat něčemu takovému tolik pozornosti aby byla šance alespoň trochu uspět?
28. 05. 2009 | 16:19

Ostaš napsal(a):

No s Gabalem bych na pivo teda nešel. Podle mne je to obyčejný odeesácký poskok. A tu Hybáškovou doma tu mu teda přeju.
28. 05. 2009 | 16:21

MS napsal(a):

Skvělé, pane Gabale.

Zeptala se vůbec ČSSD, proč po ní vlastně ty vejce hází? Snažila se navázat diskuzi? Na Andělu to asi nešlo, ale na dřívějších mítincích to určitě šlo. :-)
28. 05. 2009 | 16:32

mummer napsal(a):

Jestli se toho chopi Rath, tak to pro CSSD bude katastrofa. Tech par volicu KSCM, ktere se mu asi stejne nepodari ziskat za likvidaci image nestoji.
28. 05. 2009 | 16:33

xixao napsal(a):

hawk

ja to tusil ze jste ten schopny uspesny moudry chytry a tak vubec

proste odsak v plnem slova smyslu
28. 05. 2009 | 16:43

ivan gabal napsal(a):

Brindibar
děkuji za upozornění, trapná chyba, opraveno, ale mohl jste mi vynadat víc, je to trapná díra ve vzdělání ... a kniha nebyla po ruce, příjemný den.
28. 05. 2009 | 16:46

StandaT napsal(a):

Pěkný text a důležitý. Díky.
28. 05. 2009 | 16:54

xixao napsal(a):

bigjirko

a proc myslite ze socialni politika ods, protoze i ona takovou politiku dela, neni placena pracujicimi ?

a jsem si jist, ze ti kteri to potrebuji nejmin, resp. dokazi sve davky vyziskat za jakekoli vlady a jakehokoli rezimu a ti opravdu potrebni jak puisete vy maji ale dost za vlady pravice smulu
28. 05. 2009 | 16:55

Čochtan napsal(a):

Thle veřejnil na iDnes nějaký Břetislav Olšer, že prý to bude noívá cikánská ymna. Prý mu to poslal jeho cikánský kamarád :

To čumíte-bílé huby
zaplatíte za mě dluhy,
z vašich daní za práci,
cikáni se vyplácí.

Do práce já nechci chodit,
starou budu nutit rodit,
svinčík dělám kolem domu,
jak je zvykem mnoha Romů.

Kolem sebe všechno zničím,
na "pět prstů" děti cvičím,
řádně platit nemám zájem,
energie ani nájem.

Kam já vkročím, kde se mihnu,
stoprocentně něco švihnu
u kanálu krycí mříž,
na hřbitově zase kříž.

Na chlast dobrá každá pětka,
něco vysouloží štětka
a podpora v řádné výši,
blahobyt mi značně zvýší

Zničený byt prodám tady,
v létě letím do Kanady,
tam dostanu další mamon
já si žiju jako baron.

Až přiletím zase zpátky,
nárok mám na ušlé dávky,
a pohodu v novém bytě,
v žádanější lokalitě...
28. 05. 2009 | 17:00

bigjirka napsal(a):

xixao, do ods je mi houno. levice vládla v této zemi většinu mého života a už i nechci. s velkokapitálem se paktují obě, s lemply jen socani. takové demagogy, jako je Paroubek, týlař Tvrďák, marxista Zaorálek a podvodný lékař Rath jsem nikdy předtím neviděl.
28. 05. 2009 | 17:05

Čochtan napsal(a):

Tady je na to link !
http://olser.blog.idnes.cz/...
28. 05. 2009 | 17:05

blue jay napsal(a):

ted jste me zmatl pane Cochtane,
neni to predvolebni spot CSSD? Me se libi tenhle...
https://www.youtube.com/watc...

sice starej, ale porad aktualni.
28. 05. 2009 | 17:22

vladimír bernard napsal(a):

Hm, básně jsou tu a tvrdé názory tu lze číst... Ale jedna věc je snad zajímavá a nikdo si jí zatím nevšiml: ještě jsem nečetl, že by někde zmlátili (Dolejš) nebo pořezali (Dostál) nebo vejci či lejny poházeli tzv. pravicového politika. Kdyby aspoň někdo plácl Langera dortem...
28. 05. 2009 | 18:21

bigjirka napsal(a):

pány D&D asi napadli spolupachatelé
28. 05. 2009 | 18:23

Brundibár napsal(a):

Pro pgjed
Já jsem věčný optimista :-)
Byl bych rád, kdyby po 20 letech vzrůstající konfrontace mezi politiky nastartoval "vaječný Anděl" změnu. Nerad bych, abychom se dostali na levely dlažebních kostek, Molotovů, zapálených aut a podobně. Jsou věci, které ze zahraničí fakt přebírat nemusíme.

Pro pana Gabala:
Já na to knížku nepotřebuju, po 4 letech v blízkém gymnáziu si člověk názvy okolních hospod prostě pamatuje;-) A kdo v životě neudělal chybu, tak ať hodí...
Radši ničím. Ať raději pořádně zavzpomíná nebo si dojde k doktorovi, že má sklerózu...
Někdo tu také psal, že by s vámi na pivo nešel. Já si naopak myslím, že u piva (v rozumné míře) se dá vyřešit mnoho nesrovnalostí. Takže až budu mít cestu do Prahy, třeba se u Bansethů potkáme;-)
28. 05. 2009 | 18:33

Brundibár napsal(a):

Pro pana Gabala - dodatek:

Hospoda OK, ale teď je zase mezera před čárkou a "eště" ;-)

Chyby odpouštím, zejména, když jsou přiznané a opravené. A zase se tím moc netrapte, povolání korektora je dnes snad na vymření - alespoň co soudím z českých zpravodajských webů, které lze ještě považovat za solidní...
28. 05. 2009 | 18:40

Ivan napsal(a):

Ale, pane Gabale, stojí Vám to za to. Domníval jsem se, že jste daleko přemýšlivějšší.
Přečtete si ten článek jenž jste napsal, podrobně. Pokud budete objektivní,tak ho necháte smazat.
Takto se eskaluje násilí.
28. 05. 2009 | 18:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, na pivo se začně masivně chodit až socani navrhnou bezmozkům pivné....
http://www.ateo.cz/f/images...
Veselé krizování a prasečí chřipkování, jo, a nezapomeňte kupovat jenom české banány....
28. 05. 2009 | 18:44

Darock napsal(a):

Pane Gabale, vy si myslíte, že ČSSD si nyní může dovolit nějaký nadhled? Vždyť to by znamenalo legitimizování vejcohodů, v podstatě uznání je za sobě rovné partnery. "Sice jsme trošku poškorpili a šavličkou přes záda švihli, ale jinak jsme dobří kámoši a jde nám o společnou věc." Takhle nějak si to představujete?
ČSSD by musela být bez kapky sebeúcty, aby něco takového udělala. Když mi v hospodě dá někdo přes hubu, protože se mu nelíbí moje čepice, nepozvu ho vzápětí na panáka. To je něco úplně jiného, než sportovní utkání. Tady jde o samotný princip demokratické kultury. Pokud dnes na sebe nechá ČSSD s blahosklonným úsměvem vrhat vejce, zítra by mohla se stejným klidem přejít i cihly nebo molotov, ne?
Jestli máte vy, nebo někdo jiný problém s ČSSD a jejím programem, pak máte možnost využít své volební právo. Máte dokonce možnost hlasitě říct své názory. Ale v okamžiku, kdy někdo pozvedne ruku a má v ní nějaký předmět určený k házení, tak demokracie končí a začíná fašismus (pardon, ale já se pořád držím kréda, že každé násilí je fašismus).
Nejen ČSSD, ale nikdo jiný by tyto fašizoidní tendence neměl přecházet s pochopením. V minulosti lidi přecházeli s pochopením křiklouny v bavorských pivnicích a skončilo to desítkami miliónů mrtvých.
Právě proto, že si nikdo z nás nepřeje maďarský scénář, nemůžeme mlčet ke vzrůstajícím projevům polticky motivovaného násilí, které se šíří z pravé části politického spektra. Mezi vrhači vajec a vrhači zápalných lahví na romské rodiny je jen malý rozdíl, a ten může snadno zmizet.
28. 05. 2009 | 20:48

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, vážený pane dárečku, dejte si sprchu nebo buďte tak laskav a vystupte z anonymity. Děkuji.
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 20:56

heterocmosmos napsal(a):

No, tahle mediální analýza je zajímavá, ale mě zajímá kdo je vlastně sociologicky ta mládež? Rozmazlení chlapečci manažerů Čezu? Kteří ani netuší, kolik vydělávají jejich papínci, natož aby je zajímalo, jestli je jejich země zadlužená nebo ne. To přece není žádný undeground nebo alternativa, ale pouze happening nudídích se. Naopak, bylo od počátku jasné, že dříve nebo později se to zvrhne.
28. 05. 2009 | 20:57

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, už staříček pravili, stateční češi, zase nechali na děckách...
http://www.ateo.cz/f/origin...
28. 05. 2009 | 21:04

Darock napsal(a):

wbgarden: co se do toho montuješ? Pro mě jsi anonym zase ty.
28. 05. 2009 | 21:06

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, lepší důkaz oranžového myšlení jste dárečku nemohl podat. Děkuji.
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 21:10

Darock napsal(a):

wbgarden: Ty ses taky vytáhl. Argumentů moře, člověk nestíhá číst.
28. 05. 2009 | 21:12

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, zkuste, dárečku, ještě jednou základní školu. Pak by to mohlo jít...
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 21:16

Darock napsal(a):

Prosím, zopakuj to ještě 4-6x. Díky.
28. 05. 2009 | 21:17

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, dárečku, dárečku, oranžový dárečku....
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 21:21

Darock napsal(a):

Ještě 2x !!! Šup, šup!
28. 05. 2009 | 21:23

Petr napsal(a):

Souhlasím s Darockem.Dnes p.Hekrdla napsal v "Právu" trefnou paralelu,kde ČSSD přirovnává k Židovi,který měl tu drzost bránit se,když do něj německý nacista kopal.Pořád v zájmu nějaké vyšší demokracie omlouváme chování pánů Kubiceho,Vidíma,Langera,Topolánka,pravicových médií a teď dokonce fašizoidní jednání metačů vajec.Blahoskloně připustíme,že pravice (Langer ?) trochu přestřelila,ale ten Paroubek a socani jsou stejní.A ještě mají tu drzost se bránit.Je mi až nevolno z demokracie intelektuálů,kteří teď mlčí.Kde jsou demokrati V.Havel,S.Vondra,K.Schwarzenberg.Ti,kdo obhajují práva lidí práce,jim nestojí za slovo.
28. 05. 2009 | 21:23

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, myslím, že to stačí, dárečku, už o vás všichni konečně vědí...
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 21:26

jogín napsal(a):

Degradace politiky probíhá kontinuálně od vyhlášení nulové tolerance. Topolánek s Parobkem se mi hnusí stejně, oba jdou za mocí stejně bezohledně a jsou stejně arogantní, až na to, že Pariubek prošvihl volby díky zmlácení technařů a snaží se víc kontrolovat. Potřebovali bychom stranu, která bude prosazovat víc přímé demokracie, aby se lidé mohli podílet na rozhodování a nefungovali jako šašci partají. Ale toho se politici bojí víc než čert kříže.
28. 05. 2009 | 21:26

Čochtan napsal(a):

Díky za link, wbgardene,
TEN si schovám !
28. 05. 2009 | 21:44

siven napsal(a):

wbqarden - Milý pane, u prvního odkazu jsem se ještě bavil, ale zbytek už vypadá na solidní obsesi.

Doporučuji vám péči kvalitního psychologa.
28. 05. 2009 | 21:48

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý sivene jsem rád, že jste se konečně taky ozval. Taky si myslíte, že jeden obrázek je lepší než tisíce slov..:
http://www.ateo.cz/f/images...
28. 05. 2009 | 22:05

siven napsal(a):

wbqarden - To už je lepší, snese dokonce i konkurenci s vaším prvním odkazem v této diskusi. ;)
28. 05. 2009 | 22:22

Jáchym napsal(a):

Pane Gabale, být panem Havlem, asi bych s vámi na to pivo nešel. Vy jste totiž jedním z těch, kteří se ve svých blozích i televizních vystoupeních také nezapomněl otřít o toho "satana" Paroubka. Jako mnoho dalších, kteří kdyby si nekopli do předsedy ČSSD, jako kdyby ani nežili. Stačí číst noviny, dívat se na televizi, poslouchat rádio. Ta neustálá protiparoubkovská masáž je evidentní. V téhle zemi je tolik nešvarů, do kterých by se měli novináři a naše intelektuální elita obouvat, ale ono je mnohem snazší vždycky jenom vytáhnout Paroubka. Ten totiž může úplně za všechny nešvary od stvoření světa. Je to ubohost a lidé to vnímají.
28. 05. 2009 | 23:09

Kritik napsal(a):

Dobré rady. Prostě spasitel ozvučený na poslední chvíli, aby hlásal záchranu ČSSD.

Záchranu ale potřebuje sám autor.
28. 05. 2009 | 23:26

Ondrej Capek napsal(a):

Vcelku souhlasim. Jen to ostre hodnocení ekonomie bych nečekal... zrovna od sociologa, že.
28. 05. 2009 | 23:48

Marobud napsal(a):

No, pane Gabal, po vajíčkové revoltě lumpenproletariátu bude každý volit ČSSD jako jedinou demokratickou sílu ! Přepočítali se vrhači vajec !
Ještě čekám, že nějaká chytrá modromakovice vymyslí, že si to ČSSD zorganizovala sama, to vaječné martyrium.
Zdraví M:
29. 05. 2009 | 08:55

Jýchym napsal(a):

To Marobud.
Už si to vymyslela makovice nejmodřejší. Včera to přece prohlašoval Tpolánek. Je to přece provokace řízená z Lidového domu.

To autor
Myslíte, že nejlepším způsobem, jak pozvat pana Havla na pivo, že ironizovat jeho ekonomické vzdělání a školu, kde pracuje? A to si dovolí napsat sociolog, jehož obor, je mnohem častěji označován za pavědu.
29. 05. 2009 | 09:07

doktor napsal(a):

Sociolog GABAL
by měl především rozebrat a zhodnotit "kolektiv" těch vrhačů vajec. Zdá se, že jde o lidi, kteří vyrůstali za normalizace, lidi, kteří si pletou svoji svobodu s nesvobodou pro druhé, a lidi, kteří nejsou schopni věcně argumentovat. Dav, který běží tam, kam mu ukáže (třeba nepřímo) zkušený politický šíbr. Žádní individualisté, jen "rowdies". I ty počty jsou zavádějící: ve věkové skupině 20 - 35 let u nás žije 2,500.000 lidí. Těch údajných 50.000 jsou 2%. To novináři je nafoukli. Lež na lež. Spolu s presidentem Benešem (v roce 1948) jsem proti tomu, aby nám vládla ulice. Násilníci patří za mříže. A co takhle přiměřená sebeobrana? Za každé vajíčko, které zasáhne někoho do hlavy, klackem přes hlavu jeho vrhači. Škoda, že nejsem mladší.
29. 05. 2009 | 10:17

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, o sourozencích x vaječných lépěji zde:
http://zpravy.idnes.cz/velk...
http://media.novinky.cz/918...
29. 05. 2009 | 10:23

Béda napsal(a):

wbgarden,

jen si neustále připomínejte (opakujte). U chytrého je opakování základem pro další vzdělávání a rozvoj osobnosti.

U vás zdá se je opakování téhož dokola vrcholem rozvoje vaší osobnosti. Jenom aby to nebyl obranný mechanismus proti nastupující demenci a senilitě.
29. 05. 2009 | 10:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jste kromobyčejně bystrý, bédo. Není to náhodou tou oranžádou ?
http://www.ateo.cz/f/images...
29. 05. 2009 | 10:36

siven napsal(a):

wbqarden - Kopřivový čaj je vynikající a zdravý... nebo např. kopřivový špenát, znáte?
29. 05. 2009 | 10:50

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, vajíčka jsou taky občas zdravá, a nejen na pleť. Jinak vidím, že jsem vás zaujal, kluci oranžoví...
http://www.ateo.cz/f/images...
29. 05. 2009 | 11:02

xixao napsal(a):

webgardene

ono to s tim naskokem ods v pruzkumech asi ve skutecnosti nebude tak hr, protoze se mi zda ze vy vsichni socialobijci nejak hysterictite a z normalnich diskuteru se stavaji takovi jako vy s argumenty ktere predvadite prave v teto chvili

ja jsem spis socialista, na ods se mi toho libi pramalo, spise nic ale neco takoveho jako dnes vy bych asi pod svuj nick nestrcil

ale to je vec vkusu a hlavne urovne
29. 05. 2009 | 11:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý xixao, máte jistě pravdu, a tu poslední větu byste si měl někde vytesat...
Veselé krizování a prasečí chřipkování, nezapomeňte kupovat jenom české banány. Jo a chtělo by to už zase nějakou zásadní ekonomooranžovou pohádku na téma, jak zlé americké banky a česká létající vajíčka způsobila světový rozvrat...
http://www.ateo.cz/f/images...
29. 05. 2009 | 12:08

Josef Fábin napsal(a):

Plně se ztotožňuji s Vámi. Slušnost a „svornost“ ve věcech národních a národa, jako by dějinně a zejména současně, vymizela z myšlení a chování těch, kteří mají být VZORY pro společnost, jako celek. Rozdílnost myšlení (názorů) odpovídá přirozenosti člověka a jejím vývojovým zákonitostem. Proto nechápu, že to není chápáno lidmi, kteří chtějí „sloužit“ lidem a věcem všeobecně prospěšným v rovině nejvyšší – mravně i rozumově – státu a společnosti. Rozdílnost, je zdrojem vývoje a vzestupu. Dorozumění, pochopení, dohody a tolerance – zdrojem soužití. Vy, co chcete „názorový boj“ proměňovat v násilí, boj skupin či „třídní boj“, jako za totality – vraťte se tam, kam patříte – do zapomnění, a nechtějte „otrávit“ krev mládí. Nakonec jeden citát, který není od věci : „Ti, kteří se starají, jen o část občanů a zbývající část zanedbávají, zavlékají do obce to nejzhoubnější – vzpouru a nesvornost.“ Cicero
29. 05. 2009 | 17:17

Dalimil napsal(a):

Bygjirko sleduji vás jak vždy dokážete svým sprecizním stylem reagovat na každý blog ! Má to hlavu i patu na rozdíl od některých vaších kolegů ! Dokonalý projev vytříbených názorů ! Klobouk dolů před vámi! Jen postrádám u vás jakousi lidskou důvěru v někoho nebo v něco ? Já na stará kolena mám ještě toho hodně dohánět ! Dříve jsem se o politiku vůbec nezajímal ! Upřednostněna byla jen práce a zase práce abychom si vybudovali lepší lidskou společnost kterou jsme si po válce vysnili! A tak se budovalo a budovalo ale výsledek nikde ! Člověk je prostě nepoučitelný ! A každá generace si asi musí natlouci hubu sama ! Ale přece bez důvěry v něco hezkého a prospěšného pro lidi nemůže člověk existovat !!!Nebo podle vás ano ?Dalimil.
29. 05. 2009 | 19:53

Lex napsal(a):

Ivan Gabal
Pane Gabale, co kdybyste si přečetl dnešní blog Jiřího Havla, kterým na Vás reguje, a pak se někam zavřel, styděl se a pár dní se neukazoval slušným lidem na oči?
Lex
29. 05. 2009 | 23:41

hovorka11 napsal(a):

Mám opačný názor než pan Lex vystihul jste to.
30. 05. 2009 | 00:05

veverka napsal(a):

Fotografie usvědčují Mladé konzervativce

Podle dostupných fotografií napadli shromáždění ČSSD na Andělu Mladí konzervativci spojení s ODS a se Stranou svobodných občanů.
http://www.blisty.cz/2009/5...
30. 05. 2009 | 10:32

v.rozinek napsal(a):

veverka:
Jestli je to tak, tak je povážlivé, jestli se do toho zapojil Petr Mach.
Připadá mě, že jsou k lukrativně placené a ne tolik časově náročné práci protlačováni kamarádíčkové okolo prezidenta bez zkušeností, které jsou požadovány od ostatních odborníků v dozorčí radě. Jsem přesvědčen, že v tomto opřípadě stačí neoliberální postoj s extrémní kritikou evropských úřadů a LS - Petr Mach dělá pro firmu MERO (100% spadá pod ministerstvo financí) bez jiných potřebných zkušeností, pouze s praxí Klausova "centra pro ekonomiku a politiku"
To jen uvádím pro ty, kteří věří "čistotě ideálů" neoliberála.
----------------
Informace o personálních změnách v dozorčí radě ve IV. čtvrtletí 2006
Valná hromada společnosti konaná dni 23.11.2006 odvolala tyto členy dozorčí rady:

Ing. Libor Joukl Miroslav Šifner Ing. Ivana Krynesová-Gage Ing. Ján Dzvoník Ing. Patrik Reichl Ing. Marcel Hrabě Ing. Václav Nestrašil Ing. Pavel Suchý

Valná hromada zvolila tyto nové členy dozorčí rady:

Bc. Pavel Lang JUDr. Jiří Korb Ing. Jiří Vitha Ing. Alexandr Pešta Tomáš Čumpelík Ing. Jan Zaplatílek Mgr. Martin Turnovský, MBA Ing. Petr Mach, Ph.D
30. 05. 2009 | 14:33

v.rozinek napsal(a):

Takhle se pod panem Machem vydělává.
http://www.rozhlas.cz/izurn...
Svobodní nám ukazují nezávislý liberalismus v praxi.
30. 05. 2009 | 14:55

Petr Černý napsal(a):

To je ale špína..., Jiří Havel na ni Gabalovi skvěle odpověděl, moc doporučuji:

http://blog.aktualne.centru...

V současné ČR je asi jen jedna skupina lidí trapnější než ti, co házejí na mítincích ČSSD vajíčka nebo takové jednání podporují na facebooku.
Ta skupina je složená z řady novinářů, pravicového aktivisty Stanislava Pence, Ivana Gabala atp. – tito
lidé více či méně otevřeně tvrdí, že si ČSSD za ty výtržnosti a násilí může sama. Je to škodolibé, nečestné, ubohé. A minimálně protofašistické – ona totiž démonizace kohokoli coby cíle jakýchkoli praktik je podstatou fašistických sklonů.

Hanba vám, pana Gabale. Proč nemlčíte alespoň za situace, kdy vaše manželka Jana Hybášková kandiduje ve stejných volbách, v nichž dochází k takovému násilí?
Jelikož sama podporuje násilí - a tentokrát pořádně krvavé - na Blízkém východě, přeji vám oběma, abyste vajíčkové útoky zažili na vlastní kůži...
30. 05. 2009 | 18:42

Skogen napsal(a):

S panem Havlem bych se do polemiky nepouštěl, jestliže bych nebyl stoprocentně přesvědčen o správnosti své věci. Dokáže bravurně obhájit pozici. Aniž by se oponenta dotknul neuctivostí, natře si ho na chleba. Dlužno říci, že po právu.

Nezbývá mi než si povzdechnout, že budu netrpělivě čekat, až se z toho Evropského parlamentu zase vrátí domů.
30. 05. 2009 | 20:28

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Gabale,
naprostý souhlas, řekl jste to přesně.
31. 05. 2009 | 01:23

Béda napsal(a):

Pro všechny obhájce vajíčkářů, různé Gabaly, Kohouty a spol.,

Stávající zákonná úprava hovoří toto:
"§ 238a Porušování svobody sdružování a shromažďování
(1) Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy omezuje ve výkonu jeho sdružovacího nebo shromažďovacího práva, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.
(2) Kdo se v souvislosti se shromážděním, které podléhá oznamovací povinnosti, násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí protiví pořádkovým opatřením svolavatele nebo určených pořadatelů takového shromáždění, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.

§ 164 Podněcování
Kdo veřejně podněcuje k trestnému činu nebo k hromadnému neplnění důležité povinnosti uložené podle zákona, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

§ 165 Schvalování trestného činu
(1) Kdo veřejně schvaluje trestný čin nebo kdo veřejně vychvaluje pro trestný čin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Domníváte se, že "vajíčkování" má být akceptováno jako legitimní prostředek politického boje? Mělo by se zákonem povolit?
Mělo by se stát běžným standardem předvolebních mítinků? K čemu to v praxi povede?

Anebo obhajujete "vajíčkování" jenom když jde o vám nepohodlné oponenty?

Když šlo pouze o J. Paroubka, jak to že jste vejcema pokropili kde koho?

Co je to za požadavek na diskusi pod palbou vajec? Vy sami byste v takové situaci diskutovali o čemkoliv? Nemyslíte, že vaše vejce patří zrovna tak o nic méně kontroverznímu a amorálnímu Topolánkovi? Již se šikujete na facebooku k vajíčkování na mítinku ODS?
31. 05. 2009 | 08:17

RUS napsal(a):

Sva moudra se nechte pro svou povedenou paničku!
Ale tentokrat už žadne EUkorytko nebude,takže co s tim sionsky mudrče?
01. 06. 2009 | 13:57

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
23. 08. 2009 | 00:35

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
20. 03. 2010 | 00:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy