Tak nám vyhrožují lékaři.

07. 11. 2010 | 08:21
Přečteno 17221 krát
Prý mají malé platy. Chtějí opustit české nemocnice a české pacienty a odejít do zemí, kde za službu nemocným dostanou víc.

Promiňte, že vzpomínám na dobu minulou. Většina těch hrozících lékařů pochází z té doby. V dobách vlády jedné strany se na studium medicíny dostaly jen děti prověřených kádrů, a ještě politicky či jinak aktivní. Být „doktor“ byla tehdy prestižní záležitost. Kdo se dostal na medicínu, dostal se na vrchol společnosti, měl zaručený slušný plat. (Také to berte s rezervou, byli lékaři, kteří tiše sloužili a pomáhali lidem.) Za privilegium stát se lékařem se tehdy platily daně, tak jako za všechno dobré, co chtěl člověk socialistického státu dělat. Každý ať si za slovo daně dosadí svou úlitbu režimu.Statistiky posledních lety vykazují rostoucí počet seniorů v poměru v obyvatelstvu v aktivním věku. Stát se seniorem je jednoduché: v okamžiku, kdy opustíte navždy své pracoviště a poštou vám přijde výměr důchodu. Další občané to mají složitější – jsou třeba léta bez zaměstnání a tak přechod k důchodu znamená jen jakousi finanční pravidelnost. Stárnoucí generace má jedno společné: chátrající organismus. Jen to běžné: infarkt, mozková příhoda, zlomeniny následkem osteoporózy. Potřebuje lékařskou péči nejen ambulantní, ale stále častěji i nemocniční.

Ale nemluvme jen o seniorech, také obyvatelstvo aktivního věku potřebuje nemocniční péči. Před časem se hovořilo o zákazu domácích porodů. Rizikové pro matku i novorozence. Ale pokud nebudou v porodnicích lékaři, rodičkám asi nic jiného nezbude. A co ty stovky zraněných při autohaváriích… nechci vyjmenovávat všechny alternativy akutní potřeby hospitalizace.

Na fasádu jednoho kostela kdosi před léty načmáral: Středověk trvá. Měl pravdu. Ale netýká se to církve, ta hlásá milosrdenství a pomoc každému, kdo pomoc potřebuje, bez ohledu na to, v jakém společenském postavení je potřebný i pomáhající. (Vás, kteří teď vyrážíte do útoku na církev a její majetky prosím, abyste se uklidnili, jedná se o podstatu učení církve, ne o její skutky.) Ano, vracíme se do jakéhosi středověku, kdy občanům k lékařskému ošetření zbudou ambulantní lékaři bez zázračných vynálezů techniky v nemocnicích a možností dělat zázraky. V horším případě se lidé budou třídit na práceschopné, kteří jsou přínosem pro společnost a ty, kteří už k ničemu nejsou. Jak to zařídil onen nacista? – do leva práceschopní, do prava do plynu ti staří a neschopní.

Lékaři se věky řídili Hippokratovou přísahou. Dnes je doba, kdy všechny sliby, smlouvy ztrácejí platnost, všechny jsou jen „jako“, platné do okamžiku kdy se to slibovateli hodí.

Nebo že by to vydírání skupiny lékařů bylo jen napodobením pirátů v Jemenu? Lékařská věda se honosí tím, že prodloužila věk člověka.. Dokonce se objevila zpráva, že se blíží objevení nesmrtelnosti. Na co? Co si počnou davy stoletých nemohoucích lidí, závislých na lékařském ošetření bez lékařů? Umí si to někdo představit?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vaclavhorejsi napsal(a):

"Nebo že by to vydírání skupiny lékařů bylo jen napodobením pirátů v Jemenu?"

Prominte, ale to, co pisete, je demagogie non plus ultra.
S tim doslova vykoristovanim nemocnicnich lekaru a sester se uz konecne musi neco udelat. 2-3x tydne 24-hodinove sluzby, jasne porusovani [pracovnich zakonu...
Vlady neslysi na deset let zadosti a upozornovani, takze se asi musi stat neco vyraznejsiho.
Pritom by ty pozadavky vyresilo 3-4 miliardy rocne - jeb zlomek toho, co bylo darovano tem nejbohatsim zavedenim skoro-rovne dane.

..
07. 11. 2010 | 08:56

Vilém napsal(a):

Postoj pisatelky je nepochopitelný. Lékaři budou léčit jinde jiné nemocné, což je eticky zcela ekvivalentní léčení českých nemocných, na jejich jednání tedy nelze vidět nic odsouzeníhodného ve vztahu k Hippokratově přísaze ani etice obecně. Nebo se snad autorka dívá s opovržením na cizí lékaře a zdravotní sestry, kteří pracují v našich nemocnicích a přišli sem hlavně kvůli lepším platům a životním podmínkám?

Osobně nepovažuji požadavky lékařů za prioritní, ale vidět v něm vydírání je ztráta soudnosti, za vzniklou situaci je plně odpovědná tato vláda, která devastuje příjmy pracovníků včetně zdravotníků, jen aby různí paraziti, od církve až po mezinárodní finančníky, nemuseli vracet nic z toho, o co obírají produktivní občany.
07. 11. 2010 | 08:59

Al Jouda napsal(a):

Už to zde v diskuzi pod jiným blogem kdosi napsal : Jen ať jdou mladí lékaři do ciziny, získávat zkušenosti za velké peníze a kurvit zdraví cizincům, než se něco naučí a získají zkušenosti !
07. 11. 2010 | 09:05

gaia napsal(a):

"Promiňte, že vzpomínám na dobu minulou.Většina těch hrozících lékařů pochází z té doby."
v tom se velmi mýlíte autorko.

Lékařům vystudovaným za socialismu již táhne na 50, jsou profesně na vrcholu a většinou i za vodou.

Stěžují si lékaři vystudovaní za tohoto režimu, který všude propaguje trh, tak i oni se chovají tržně.
07. 11. 2010 | 09:17

Josef napsal(a):

Minulý týden jsem byl propuštěn z krajské nemocnice a musím konstatovat, že je tam přezaměstnanost jak za socialismu. Jedna stele postele, druhá nosí teploměry, třetí utírá zadky, čtvrtá napojuje infuze, pátá vydává jídla, šestá uklízí. Navíc zdravotní sestry většinu času tráví krafáním u kafe nebo na netu.

Peněz pro doktory by se našlo dost.
07. 11. 2010 | 09:19

vidlemístoklíčů napsal(a):

Nemyslím, že by zde lékaři strádali, ale na výběr země, kde chtějí pracovat mají nárok. Proč se nepouštíte do vydírání soudců a justice? Ta začla s vydíráním už před mnoha lety, kdy požadovala několikanásobně vyšší platy, aby prý byla "neúplatná". Jak vidno, neúplatnost není otázkou charakteru, ale výše částky a tak gauneři vždy nakradou dostatek, aby justici přeplatili. Všichni víme jak funguje (spíš nefunguje), soudci si rozhodují jak chtějí, kdy chtějí a za kolik chtějí, soudí se jako něco vyjímečného, že oni platy mít snížené nemohou a přitom namísto humbuku kolem této sebranky se pořád dokola omílají lékaři. Tomu, co předvádějí "absolutně nezávislí" soudci říkejte vydírání!
07. 11. 2010 | 09:20

Drzá zrzka napsal(a):

Jako neetický se mi jeví fakt, že vystudovali za peníze nás všech, ale odejdou léčit lidi jinam. Státu se nevrátí nic z investic do nich vložených. Jako paradox vidím stav, kdy je to právě stát, který mladým vystudovaným hazí klacky pod nohy, a nepřímo je nutí jít pracovat za hranice.
07. 11. 2010 | 09:21

ld napsal(a):

gaia,

Lékaři vystudovaní za komančů z kovaných rodin? A profesně na vrcholu; hmm, Bém, Macek, Heger, Julínek...je jich tolik, že pro jednoho zapomenu jména dvě. Jeden odborník za druhým.
07. 11. 2010 | 09:24

berkowitz napsal(a):

Budu ten odchod lékařů parafrázovat! Po jejich odchodu se u nás projeví tzv. eugenika, v národě zůstanou jen zcela zdraví a odolní jedinci, kteří budou šířit zajisté jen správné DNA, potažmo bude dotažena do konce důchodová reforma (berte moje slova s rezervou)!
07. 11. 2010 | 09:25

Cech napsal(a):

IJ
Není to tak složité.Ztráta soudnosti autorky která vědomě zastírá odpovědnost vlády a její devastující přístup k příjmům všech pracovníků v této zemi.
Pro vysvětlení, učit matematiku na stand. gymplu a církevním je rozdíl 2 000 kč ve prospěch církevního.Nyní prosím autorku zdalipak uhodne kde bude větší zájem.
Bezesporu učit se budou zase jenom žáci.Práce bude stejná a díky lepšímu zabezpečení i snazší.
Stejný úděl čeká lékaře budou zase jenom léčit lidi a díky lepšímu zabezpečení budou v léčbě dosahovat lepších výsledků.
Zachrání více lidí a naplní se ona Hippokratova přísaha.
07. 11. 2010 | 09:38

vasja napsal(a):

Vilém napsal(a)
:"za vzniklou situaci je plně odpovědná tato vláda, která devastuje příjmy pracovníků včetně zdravotníků....."

Až živnostník nebude muset živit bandy neproduktivních chcípaků, tak by si i lékaři mohli přijít na své.
07. 11. 2010 | 09:46

t... napsal(a):

vaclavhorejsi:

Hmm, ti nejbohatší mají možnost z ČR utéct a následně (nižší) daně platit jinde, zde už následně nezaplatí vůbec nic. Jsou i takoví "chytráci", kteří to dokážou zařídit tak, že oficiálně(právně) nic nevlastní, ale rozhodovací pravomoc k majetku a penězům mají.

Paní Jeništová,

lékaři mají možnost, jako každý, dát v zaměstnání výpověď a odejít kamkoli i do ciziny a nikoho dalšího neuvědomit. Když to přes novináře oznámili veřejnosti a hlavně lidem, kteří řídí stát, tak je to lepší.

Ono to už před avizovaným (velkým/větším) odchodem českých lékařů nebylo s obsazeností českých nemocnic českými lékaři nějak růžové, v nemocnici jsem se setkal s lékařem z Madagaskaru, původně jsem myslel, že je z Indie, protože vypadal jako Cikán. Česky mluvil, na cizince, poměrně slušně.
07. 11. 2010 | 09:48

Rumcajs napsal(a):

Je jasné, že český daňový poplatník je chudší než ten německý, tudíž si nemůže dovolit platit doktory tak dobře, jako v Německu, nebo Rakousku.

Je to stejné, jako když se vesnický lékař musí spokojit s vajíčky či zabijačkou. Ale doktor, který to postaví tak, že neošetří starou bábu z vesnice jen proto, že je chudá, si stejně zaslouří jen odplivnutí.

Tudíž páni doktoři ať zaplatí studia, které mu zaplatila babka ze svého skromného příjmu a táhnou třeba do horoucích pekel a hlavně, ať se nevrací.
07. 11. 2010 | 09:51

gaia napsal(a):

ld

ti, které vy jmenujete, nechtějí nikam odcházet.

Nepochopení psaného textu a mé repliky.
07. 11. 2010 | 09:55

t... napsal(a):

Rumcajs:

"Tudíž páni doktoři ať zaplatí studia"

To bude potíž, na to by musel být zákon a zákony nesmí být retroaktivní.
07. 11. 2010 | 09:56

gaia napsal(a):

no a i článek je zavádějící, zřejmě víc než lékaři vyhrožují politici a média
07. 11. 2010 | 10:01

Honza999 napsal(a):

t....

Skutečně zákony nesmí být retroaktivní???

A proč tedy máme (a naši "zákonodárci" i nadále tvoří) retroaktivní zákony?
07. 11. 2010 | 10:05

student napsal(a):

1) Vidlemistokličů má pravdu.
2) Chybné rozdělení mezd vzniklo před 20ti lety. Tenkrát už se měli ti "komunističtí" doktoři ozvat. Neudělali to, nechali se zblbnout sliby od jednoho špatného ekonoma.
3) Zvýšení mezd doktorům ale samo o sobě nestačí. Když je nějaký doktor mizerný za 30 tis Kč, tak bude špatný i za 150 000 Kč.
07. 11. 2010 | 10:05

Rumcajs napsal(a):

t...

Ať každý VŠ posílá část ze svých říjmů své škole, do výše nákladů na studia hrazená státem.

To by se mělo týkat nejenom doktorů.
07. 11. 2010 | 10:06

Vilém napsal(a):

vasja
Vstupte do církve, máte všechny předpoklady. Pokrytecké přehlížení skutečných problémů a shazování viny na oběti. Včera tady u nás v Plzni lapli nějaké živnostníky, kteří si drželi 500 otroků z Rumunska, občas je zřejmě mlátili, když nechtěli pracovat. To jsou přímo archetypy současných živnostníků, ovšem daleko k tomu nemají ani ti, kteří by chtěli po lékařích práci v nevyhovujících podmínkách, ale nevztekají se na původce těchto podmínek, nýbrž na protestující. A ne že by se jednalo o kompromisech, jde o vydírání, hřích, zločin... typické církevní svatouškovství.
07. 11. 2010 | 10:07

Ivan napsal(a):

Domnívám se, že Váš článek paní Jenišová, odpovídá současné vládní demagogii. Myslím si, že, jako křesťanka by jste měla vážit slova. Celý minulýn režim, jsem měl docela probémy za to, že jsem odsuzoval přístup k věřícím. Přce nemůžete takto vystupovat. Ne lékaří jsou Ti, co vydírají. Současná vládní garnitura je k tomu nutí, dokonce i mediální kampaní.
Tak, jako bylo mnoho těch, kteří sloužoli, tak bylo dostattek těch věřících, kteří horlivě sloužili. Nelze převlékat pouze kabáty. Je třeba se opět vrátit k morálním hodnotám lidství. A domnívám se, že vy, jako křesŤanka by jste opravdu měla slova vážit, být objektvní. Tento Váš článek je nezodpovědný jak z pohledučlověka, tak dalekovíce z pohledu křesťana, který by měl o morálku bojovat a proto vážit slova.
07. 11. 2010 | 10:08

Rumcajs napsal(a):

Ivan:

Čím je nutí ? Že jim nedokáže zajistit platy okolo 50 tisíc měsíčně ?

To myslíš vážně, křesťanský hrdino ?
07. 11. 2010 | 10:12

Vico napsal(a):

Blogerko Jeništová, vybodněte se na chvíli na Hypokratovu přísahu a vraťme se o dva měsíce zpět.

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) přitvrdil. Do vlády poslal svoji novelu zákoníku práce a návrh nařízení vlády, které výrazně promění odměňování lidí placených z veřejných rozpočtů. Na to nejvíc doplatí zdravotníci, kteří měli doposud svoji speciální vyšší tabulku

Pokud začne od ledna platit jen jedna, klesnou lékařům základní platy o 2800 až 13 000 korun měsíčně. Zdravotním sestrám o 2200 až 10 200 korun.

Takže ministr Drábek,zvaný Dráb PŘITVRDIL. Na přitvrzování však nemá patent jen on.

Němečtí skauti loví v našich zdravotnických vodách a nabízí doktorům několikanásobné platy.

Lékaři ve shodě s Drábkovou extrémní vírou, že člověk by měl být především odpovědný sám za sebe a nespoléhat na dráby a drábky se rozhodli jít tam, kde jim více platí. Hypokratovu přísahu budou holt plnit jinde.

Ani administrátor bolesti Drábek nepřijde zkrátka. Ušetří prachy za ty doktory, kteří odešli sami. Chtěl ušetřit deset procent, ušetří sto procent.

Logika škrtformy.
07. 11. 2010 | 10:14

Luba napsal(a):

Ale,
pane řediteli Hořejší.
Jaké vykořisťování?

Co se týče profesní zátěže, jsou na tom zdravotníci podobně jako u nás jak v Západní Evropě, tak v USA. Stačí si přečíst, o čem lékaři a sestry na webu diskutují. Řeší tam problémy téměř totožné s těmi tuzemskými.
Pocit nedocenění, šikanu, personální poddimenzovanost, nárůst nesmyslné administrativy, nedostatek volného času, atd.

Je ale pravda,
že po materiální stránce jsou na tom v civilizovanějších zemích o dost lépe.

V Americe je navíc zveřejňována i výše finančního ohodnocení zdravotníků v jednotlivých špitálech - tam to nikdo nepovažuje za ryze soukromou věc a za něco, za co by se měl někdo stydět. Naopak - "jsem dobře placen, tak asi dělám něco důležitého". Kolega je placen o něco méně, ale když se bude snažit, bude na tom v budoucnu možná lépe, než já.

U nás se lidé výší svého platu nechlubí. Kolega by se mohl ptát, proč má konkurent vykrmenější kozu s větším vemenem a vyvíjel by aktivitu, aby mu koza chcípla? To ale není tak docela v domácí tradici nejméně od doby Tomáše Bati.
Každý zaměstnanec musel vědět, kolik vydělává on sám a kolik dostávají jeho spolupracovníci.
A snad to platilo i ve firemním špitále.

Přece - hlavní motivace pro práci ve zdravotnictví je pomoc bližním a dobrý pocit, že dělám práci, která má vždy smysl.
Prašule jsou až na druhém místě -a porovnávání výše odměn by mělo ty, co se jen vezou motivovat k tomu, aby se snažili profesně růst a vylučovat chyby. A říci si - ano, podle objektivních kritérií odměňování mám nárok na menší mzdu, protože Jarda si umí lépe poradit a ještě zaškoluje ostatní.

Nedávno byl v televizi vysílán dokument o Bohdanu Pomahačovi, českém lékaři v Bostonu.
Pan doktor potvrdil, že je v práci takřka neustále a že zátěž zdejších zdravotníků je někdy enormní. Na výši odměny si však nestěžoval.

http://www.ceskatelevize.cz...

http://www.healthgrades.com...

Kritika cílená na přetěžování lékařů jde "v tržním kapitalismu" zcela mimo.
Nepochybně je ale třeba navýšit procenta z odvedených daní na zdravotnictví a platy zdravotníků.

Zdravotníci, kteří odcházejí za prací do zahraničí by pak měli státu uhradit náklady, vzniklé v souvislosti s jejich studiem a získáním specializace. Šlo by o jakési odložené školné.
07. 11. 2010 | 10:16

Rumcajs napsal(a):

Vico:

Co to má ta sestra za plat, když při 10% snížení platu přijde o 10 200 Kč ?

Můžeš to nějak starému hloupému loupežníkovi vysvětlit ?
07. 11. 2010 | 10:17

Občan napsal(a):

Paní Jeništová, poněkud jste ustrnula v čase.
Od doby převratu uplynulo již 21 let a většina lékařů, kteří se chystají opustit česká zdravotnická zařízení, vystudovala až po "plyšáku" - jedná se totiž převážně o mladší lékaře ve věku do 40ti let.
A také Vám poněkud uniká fakt, že KAŽDÝ má právo hledat si obživu tam, kde mu práce zajistí slušnou životní úroveň. Mladší v tom jsou výrazně zvýhodněni, ale to tak už prostě je. Zájmem státu by samozřejmě mělo být to, aby kvalifikovaní daňoví poplatníci zůstávali v zemi, slušně vydělávali a tedy platili vyšší daně. Většinou jsou to zaměstnanci, protože podvodnikatelé a příživnostníci se, až na VÝJIMKY, vyznačují zejména tím, že "optimalizují" své příjmy a daně a pojištění neplatí. Jen to zdravotní a v minimální výši, tomu se nelze vyhnout.
Kritizujte a obviňujte z vydírání především vlády, které vytvořily takové ekonomické prostředí, v němž jsou zaměstnanci a poctiví podnikatelé ožebračováni a lumpové privilegováni. Vlády, které odpovědné daňové poplatníky vyhánějí a neplatičům daní cpou dotace a umožňují jim to neplacení daní.
07. 11. 2010 | 10:19

Občan napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Vico:

Co to má ta sestra za plat, když při 10% snížení platu přijde o 10 200 Kč ?

Můžeš to nějak starému hloupému loupežníkovi vysvětlit ?
07.11.2010 10:17:29

To je velmi prosté, milý Rumcajsi. Ono to snížení platů je totiž velice nerovnoměrné a hlavně nespravedlivé. Zatímco čerstvý absolvent SŠ nebo VŠ, nastupující do prvního zaměstnání, snížení CELKOVÉHO OBJEMU MZDOVÝCH PROSTŘEDKŮ od 10 % (ano, to je to demagogické kouzlíčko) nepocítí, zkušený zaměstnanec s VŠ vzděláním a mnoha lety praxe může přijít až o 50% platu!!!!! Nu, a to je oněch 10 000.- Kč, o které mohou přijít zkušené a vysoce kvalifikované zdravotní sestry.
07. 11. 2010 | 10:23

Vico napsal(a):

Rumcajs : Těch deset procent jsem tam plácl jako vládou deklarovaný cíl /snížení mzdových nákladů u zaměstnanců placených z veřejných zdrojů/. Ve skutečnosti jde o průměr, neboť u někoho to snížení bude méně než deset procent, u jiného podstatně více. 10 200 je tedy ta absolutně horní hranice.

Jinak loupežníku tě vítám mezi námi sociálně citlivými. Napsal jsi:
"Tudíž páni doktoři ať zaplatí studia, které mu zaplatila babka ze svého skromného příjmu a táhnou třeba do horoucích pekel a hlavně, ať se nevrací." I Béda by z tebe měl radost. :-)
07. 11. 2010 | 10:28

elf napsal(a):

Nejhorší odpad společnosti a největší komunistobijci se vždy srocovali kolem Svobodné Evropy,od Vás mě nepřekvapuje úvod článku- V dobách vlády jedné strany se na studium medicíny dostaly jen děti prověřených kádrů, a ještě politicky či jinak aktivní...ble ble...,můj spolužák na základní škole byl synem pravoslavného faráře,vystudoval medicínu a pracoval jako primář na gynekologickém oddělení místní nemocnice,jak je to možné?....
07. 11. 2010 | 10:29

Vico napsal(a):

Občan mně předběhl..
07. 11. 2010 | 10:30

ld napsal(a):

gaia,

jste neustále příjemná; na vás si vzpomenu vždy, když mám vlka.

Vaše text pochopí i prvok pro jeho prostotu. Horší je, že vy vidíte s bídou nejdál ke svému nosu. Něco jako čtení z not. Když ale o ně příjdete, samostatnost myšlení je v čudu.
07. 11. 2010 | 10:31

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Mesiáš 2.0

Řekl bych, že ta pracovní místa neoutsourcovala společnost, "aby mohla ještě laciněji nakupovat a konzumovat", ale výrobci, aby mohli ještě laciněji vyrábět a víc vydělávat. V tom je dost podstatný rozdíl. Důsledkem je oslabování ekonomiky, rostoucí nezamětnanost a celkové ochuzování domácího obyvatelstva.

A na tom zadlužování domácností má taky lví podíl soukromý sektor, konkrétně banky ve spojení s obchdníky, kterým se dlouhodobou propagandou nového životního stylu – života na úvěr - podařilo Američany převychovat k obrazu svému a zcela v rozporu s původními americkými tradicemi.

Opět jde o následek uplatňování trhu (maximalizace zisku) za každou cenu a bez ohledu na následky. Firmy, které necítí žádnou loajalitu k zemi, ve které působí, ji nakonec úplně rozvrátí.
07. 11. 2010 | 10:32

Rumcajs napsal(a):

Vico:
Nejsem sociálně citlivý ale sociálně spravedlivý. To je rozdíl.

Tu horní hranici-můžeš to tady doložit ?
07. 11. 2010 | 10:33

ld napsal(a):

Vico,

jestli ten Drábek nechce hlavně srdcaře; těch co pracuje za peníze si neváží. Sakra, kdo to před ním řekl...?
07. 11. 2010 | 10:34

elf napsal(a):

Zapomněl jsem napsat,že jsme vycházeli ze základní školy v r.1968,tudíž studoval v letech normalizace,řečeno komunistobijci,v době největší doby temna našeho národa.
07. 11. 2010 | 10:36

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Oprava: můj příspěvek patří pod blog A.Tomského
07. 11. 2010 | 10:38

vasja napsal(a):

Vilém napsal(a)
Včera tady u nás v Plzni lapli nějaké živnostníky, kteří si drželi 500 otroků z Rumunska, občas je zřejmě mlátili........

Tak to je pozitivní.
Přijeli dobrovolně a apoň pochopěj, že všude dobře, doma nejlíp.
Ty otrokáře bych klidně zaměstnal jako poradce na úřadech práce.
07. 11. 2010 | 10:40

Luba napsal(a):

Názor MUDr. Jiřího Štětiny, poslance za Věci veřejné:

(...) "Nesouhlasím však s tím, že Česká lékařská komora podporuje akci LOK „Děkujeme, odcházíme".

Jako lékař jsem pracoval celý život, až do června tohoto roku. Pamatuji si doby, kdy jsme nastupovali za 800-900 Kčs v době, kdy popeláři měli plat přes dva a půl tisíce.

Pochopitelně, že jako zakládající člen ČLK a člen prvního představenstva ČLK v žádném případě nesouhlasím se současným finančním ohodnocením lidí pracujících ve zdravotnictví.

Nelze však zastávat názor, že pokud nedostanu takové peníze, jaké si představuji, tak prostě odejdu jinam. Zdravotník je součástí celého systému a neměl by se na pacienta - lidově řečeno - vykašlat.

Současná vládní koalice dělá vše pro to, aby se celý systém co nejdříve stabilizoval, byl kvalitní a ekonomicky dostupný. Za pouhého půl roku však něco takového není možné.

Jako lékař - a koneckonců jako potenciální pacient - nemohu akceptovat, aby čekací lhůta na plánované operace byla delší než rok. Pracoval jsem v nemocnici, kde čekací doba nebyla delší než dva týdny, a díky maximálnímu nasazení všech zaměstnanců této nemocnice byla její péče dostupná a kvalitní.

Řešení v tuto chvíli existuje: Nechme pracovat i tzv. Malé nemocnice, které splňují všechny standardy kvality a hospodaří s vyrovnaným rozpočtem.

Dalším opatřením - které obsahuje vládní program - musí být platba od pojišťovny za výkon, nikoli za velikost nemocnice.

V současné době je praxe taková, že totožný výkon je fakultní nemocnici pojišťovnou zaplacen i dvojnásobnou částkou, než nemocnici malé," řekl Jiří Štětina."

Zdroj:
http://www.parlamentnilisty...

O dr. Štětinovi:
http://www.nasipolitici.cz/...

Podle vyjádření pana Štětiny to vypadá, že celý systém je nastaven zcela iracionálně.
Malé nemocnice si nemohou dovolit drahé nákupy a rekonstrukce, personál je za stejnou práci ohodnocen méně, než ve špitálech státních/fakultních a navíc jim za ten samý výkon méně platí.
07. 11. 2010 | 10:41

Vilém napsal(a):

vasja
Jak jsem řekl, do kostela s Vámi, přesně takové ovce nebo spíš telata tam potřebují, budete tam mezi svými.

To je také k Vám vše, marně se snažíte mě svými psychopatickými provokacemi naštvat, k tématu blogu už zjevně nemáte co říci.
07. 11. 2010 | 10:44

Mastodont napsal(a):

Vilém: ... Včera tady u nás v Plzni lapli nějaké živnostníky, kteří si drželi 500 otroků z Rumunska, občas je zřejmě mlátili, když nechtěli pracovat. To jsou přímo archetypy současných živnostníků ...

Vy jste prostě idiot.
07. 11. 2010 | 10:44

Desiderius napsal(a):

Kdybych byl lékařem, odešel bych také.Tento stát totiž potřebuje v první řadě dostatek peněz na krádeže.To je jeho hlavní zájem.Nic jiného ho nezajímá.
07. 11. 2010 | 10:45

Rumcajs napsal(a):

Mastodont:

Tys na to kápl.
07. 11. 2010 | 10:46

Targus napsal(a):

To Ivana Jeništová:

Nekřiví se Vám huba z těch dřístů, co jste sesmolila v prvním odstavci?
Já docházím k lékaři, který je synem rozkulačeného sedláka, jiná moje známá, spolužačka -učitelka měla otce, který seděl v Jáchymově. Její starší bratr je doktor a inženýr navrch.

Není Vás hanba?
07. 11. 2010 | 10:50

L.B. napsal(a):

Nasávač Rumu i takto po ránu:

"Rumcajs napsal(a):
Je jasné, že český daňový poplatník je chudší než ten německý, tudíž si nemůže dovolit platit doktory tak dobře, jako v Německu, nebo Rakousku."

nauč se číst. Nikdo nechce platy jako v Německu, ale platy k poměru (nyní velkým písmenem - POMĚRU) k platům tady. Takže pokud lékař v Německu bere 1,5-3,5x více než tamější průměrná mzda, není od věci, aby lékař tady bral 1,5-3,5x více než je průměrná mzda v ČR (ano bez toho aniž by pracoval měsíc a půl pracovní doby každý měsíc)
07. 11. 2010 | 10:50

myslím napsal(a):

"Být „doktor“ byla tehdy prestižní záležitost. Kdo se dostal na medicínu, dostal se na vrchol společnosti, měl zaručený slušný plat."
(Moje pozn.: míněno za socializmu.)

Už tyto úvodní věty jsou prachprostá lež. Doktor po ukončení studia pobíral začátkem 60 tých let "celých" 980 Kčs, inženýr "celých"1080 Kčs. A nárůst v čase byl hodně malý. Zedník si přišel asi na dvojnásobek.
Jistě se našel synek krajského tajemníka který dostal vyjímečně funkci na ministerstvu, nebo v nějaké "důležité" komisi za opravdu, na tu dobu, dobrý plat. Ale musel to být synek tajemníka, nebo něco takového. Rozhodně šlo jen o jednotlivce.

Doporučoval bych paní "Tiskové mluvčí Arcidiecézní charity Olomouc" aby se omluvila. Zároveň aby zvážila do jaké míry takovýmito lživými výroky posloužila, nebo uškodila církvi.

Podotýkám, že nejsem lékař a můj kontakt se zdravotnictvím tvoří pouze potřebné návštěvy u lékaře.
07. 11. 2010 | 10:52

Mastodont napsal(a):

Rumcajs: Dodatečně mi došlo, že jsem spíš měl napsat "A Vilém je zase archetyp i****a", ale ono je to jedno, stejně to tu dlouho nebude.
07. 11. 2010 | 10:52

ld napsal(a):

Desiderius,

svatá pravda. Já jen dodám, že být mladší, šel bych taky. Byť nejsem lékař.
07. 11. 2010 | 10:54

Rumcajs napsal(a):

L.B.

A ty se nauč myslet. Přesně to jsou platy, které jim v Německu nebo Rakousku nabízí. Pokud ty na to máš, klidně si takového doktora zaplať.

Já na to nemám ani finance ani chuť. Už proto, že 90% doktorů nestojí za nic.
07. 11. 2010 | 10:57

veverka napsal(a):

Jeništová,máme snad momentálně kapitalismus a řídíme se vírou ve všespasitelskou ruku trhu,ne? No tak se prostě i lékaři chovají tržně a půjdou tam kde jim dají za jejich práci víc.

A ještě taková malá poznámečka,kolik že se to Kalousek s Drápkem chystají darovat církvím? Tuším že se mluvilo o 270 miliardách. Víte kolik by se za to zaplatilo kvalitních doktorů a sester? Hlavně že chudým se napaří poplatky na kdeco,ale církev shrábne miliardy,že jo?
07. 11. 2010 | 10:58

StandaT napsal(a):

Já bych těm doktorů klidně i ten 3,5 násobek dal. Jenže to by znamenalo, že by do systému museli přispívat všichni. Takže z důchodů a dávek odloupnout příslušné procento, jako se odlupuje ze superhrubé mzdy. Pak bude peněz dost.
07. 11. 2010 | 11:01

L.B. napsal(a):

Nasávač Rumu: V německu a rakousku jim nabízí velmi podobné platy jako mají němečští lékaři - tedy 1,5-3,5 násobek Německé nebo Rakouské průměrné mzdy.

V česku je průměrný plat lékaře za měsíc odpracované doby za měsíc na zhruba jedno násobku průměrné mzdy a to se bavíme o těch zkušených lékařích. Bez atestace je lékař rád, že dostane vůbec celý úvazek přičemž pracuje na úvazek a půl. (ano nejsou vyjímky, kdy doktor dostane 0,1 úvazku a maká za celý a domů si nosí 1500 korun)

Zajímavé, že české doktory si pochvalují i v zahraničí, když v zahraničí pracují. Řekněme, že tvůj canc o 90% je pravda - tak nasávači Rumu, co změní tento stav? Snížení platů a odchod těch 10% zbylých pryč za hranice, nebo zvýšení platů a udržení si těch 10% zde?
07. 11. 2010 | 11:04

Tupelo napsal(a):

Pani Jenistova, myslim ze pravdu maji Koubek nebo Rath, lekarum se od revoluce porad slibuje a kde nic tu nic. Postoj dneshi vlady naprosto ukazuje bezradnost vladni pravice, misto aby hledala reseni jak obcanum zajistit co nejlepsi peci a zaroven dobre ohodnocenou praci lekarum), tak ministr proste rekne ze kdyz obude lekaru, tak se zavrou nemocnice nebo oddeleni. Totalni rezignace, pripominajici postoj Necase ke skolstvi: kdyz se ukaze, ze tretina studentu by neprosla maturitou, premyslet o zjemneni otazek (nebo zruseni maturit), misto premysleni, jak udelat ceske skolstvi lepsim. Mimochodem, nejhorsi vysledky mely soukrome skoly, nejlepsi statni, dalsi oblast kde pravicove koncepty neviditelne ruky trhu jaksi selhavaji...
07. 11. 2010 | 11:06

Rumcajs napsal(a):

Nabízejí jim cca 70 tisíc měsíčně. To je zhruba trojnásobek naší prům. mzdy.

Co s tím ? Zaplatit dobře jen těch 10% - tedy zrušit tabulky.
07. 11. 2010 | 11:07

SuP napsal(a):

Paní Jeništová -
Děkuji. Konečně se to "tématu" obul někdo normální. S některými detaily není třeba souhlasit, ale to podstatné jste vystihla.
Sekundárním efektem je i to, že si člověk zase upřesní, co si zde o jednotlivých diskutujících myslet. To taky není k zahození.
Opět se potvrzuje, že nejvíc by doktorům chtěli pomáhat ti, co to dělají z cizího.
07. 11. 2010 | 11:08

SuP napsal(a):

Nebude k zahození i ta skutečnost, jak se v konkrétních podmínkách budou sliby "náborářů" lišit od skutečnosti a naši mladí ambiciózní se začnou houfně vracet jako cikánští přátelé z Kanady.
07. 11. 2010 | 11:10

L.B. napsal(a):

Nasávač: To jsou nástupní pro neatestované lékaře né pro ty zkušené...

Dobrý fór. A budou stíhat práci za těch zbylých 90%, co dle tebe nejsou dobří? A tedy těm "špatným" se bude dělat s tou mizernou mzdou co? Snížíš jim ji, aby odešli a už tak vytíženým zbylým přidali další práci a místo jeden a půl měsíce za měsíc budou dělat měsíce tři? Nebo jak si to v té své makovici představuješ.
07. 11. 2010 | 11:12

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Zdravím chlape !

Souhlas! Já bych ale dveře neotevřel.Ani doktorům ani cikánům.
07. 11. 2010 | 11:12

SuP napsal(a):

rumcajs -
I já! Nechtěl jsem Tě tu nechat na pospas když vidím, jak je nás tu málo.
07. 11. 2010 | 11:13

Rumcajs napsal(a):

L.B.

V případě doktorů platí, že méně je někdy více. Než se nechat odoperovat od trouby, co neví kde je slepé střevo je snad lepší zemřít Boží rukou. A pokud si takového Lojzu chce platit Němec, tak ať si to užije.
07. 11. 2010 | 11:15

L.B. napsal(a):

A to je Cajzi nějaké reálná zkušenost, nebo jenom výplod tvého mozku, že 90% lékařů neví, kde je slepé střevo?
07. 11. 2010 | 11:17

t... napsal(a):

Rumcajs:

Co se týká těch současných a budoucích VŠ, tak by to šlo, pokud se na to přijme zákon, ale odejít chtějí už vystudovaní lékaři, dobrovolně platit nebudou a k nedobrovolnému placení by je mohl přimět pouze (retroaktivní) zákon.

Honza999:

Nevím, který konkrétní zákon máte na mysli, že je retroaktivní, a v jaké záležitosti naši zákonodárci tvoří retroaktivní zákon. Pokud ano, tak je pravděpodobné, že ho ústavní soud, s odkazem na retroaktivitu, zruší.

Pokud narážíte na fotovoltaiku, tak nebyl přijat retroaktivní zákon, ale vláda zvedla daně, pokud vím, tak ke zvednutí daně vláda použila zákon, který platí už dlouho. No možná, že máte přesnější informace. Jsou signály, že ani to zvednutí daně jen tak neprojde, ochrana investic a tak.
07. 11. 2010 | 11:17

RA napsal(a):

jde vyloženě o vydírání,kdyby nešlo,lékaři by dali výpovědi a potichu do Německa odešli , vždyť je dnes nikdo nemůže udržet. Němečtí lékaři odcházejí do USA, naši do Německa, jen nevím,kam budou odcházet ti američtí. K nám zřejmě budou přicházet lékaři ze Slovenska a Ukrajiny , s tím nic neuděláte. A s těmi platy, doktor tady nemá plat jako v Německu,to je fakt, zrovna tak,jako německý plat nemá instalatér,nebo prodavačka. Tal,lékaři,šťastnou cestu a nevracejte se příliš brzy, protože určitý odér tady po vás zůstane.
07. 11. 2010 | 11:18

ld napsal(a):

t...,

domníváte se, že například lustrační zákon retroaktivní nebyl? A platí vaše teze, že jej ústavní soud stopl?
07. 11. 2010 | 11:21

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Matka je rentgenoložka, takže dětství jsem v podstatě strávil v nemocnici. Řáholec měl tu výhodu, že tam se chodilo za trest, tudíž politicky nespolehlivý - tudíž většinou docela kapacity. A od těch jsem si vyslechl opravdu dost.

Zde platí staré známé:

Když si uvědomím, jakej já sem inženýr, tak se bojím jít k doktorovi.
07. 11. 2010 | 11:29

Holubář napsal(a):

Trochu mimo obsah textu, ale nedá mi to:
V Jemenu žádní piráti nejsou.
07. 11. 2010 | 11:33

L.B. napsal(a):

Cajz: Povídej, co jsi si vyslechl. Proč to tajit, že?
07. 11. 2010 | 11:34

PatientO.T. napsal(a):

Vracení školného při odchodu do zahraničí se má dotýkat jen lékařů nebo i jiných profesí? A co středoškoláci, případně vyučení, ti nebudou vracet nic?

Jak může někdo přijít na takovýhle nápad...?
Ach jo.
07. 11. 2010 | 11:35

ld napsal(a):

Rumcajs,

tím je vysvětlena tvá jedinečnost. Protože pokud jsi strávil dětství s kámoškou gama zářením, tak už rozumím tvým hendikepům. Po roce 1945 byl v okolí Nagasaki spatřeny opice s 5-6 končetinami. Chlape, moc proti sobě ty doktory nepopouzej, můžeš je potřebovat.
07. 11. 2010 | 11:35

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Veverka napsal: „…kolik že se to Kalousek s Drápkem chystají darovat církvím? Tuším že se mluvilo o 270 miliardách“

A je třeba dodat, že na základě zfalšovaných podkladů. (To ale nikoho nezajímá, proti tomu naši hrdinní liberálové ani nemuknou, stejně jako ani nemukli proti vytunelování měnového zlata ČR z ČNB, oni, kteří tvrdí, že zlatem krytá měna je podmínkou sine qua non zdravé ekonomiky.) Kalousek je prostě vyděrač a podvodník velkého formátu. Kouká zajistit své církvi tučné miliardové prebendy rovnou na šedesát let dopředu. Však taky na to není sám, pomáhá mu světem protřelý kníže Schw. a jiní.

Co na tom, že KDU-ČSL se pro nedostatek voličů ani nedostala do parlamentu. Pomohou křesťani převlečení za nekřesťany. Vždyť i komunisti to tak dělali, převlékali se za nekomunisty a před veřejností vystupovali pod hlavičkou jiných stran. Takže i přes prohrané volby se to v nejvyšších politických funkcích jen hemží katolíky. Předseda vlády Nečas, ministr financí Kalousek, ministr zahraničí Schwarzenberg, vládní poradce Roman Joch., a jiní.
07. 11. 2010 | 11:48

Arnie napsal(a):

Paní Jeništová,
váš blog co se týká názorů na lékaře je sprostou a urážlivou demagogií a hromaděním lží.
- ".... většina lékařů, hrozících odchodem pochází z doby minulé (rozuměj komunistické), kdy se na medicínu dostaly jen děti politických kádrů...": Podstatná část lékářů, kteří chtějí odejít do zahraničí jsou mkadí absloventi medicín nebo lékaři s kratší praxí.
(Absolventů medicíny maturujících po roce 1990 a později, je v ČR už více než šest ročníků.O nich lze asi težko tvrdit,že to byly jenom děti politických kádrů.)
Po šestiletém velmi náročném studiu nastupují absolventi medicíny na plat 17.000 Kč/měsíc.
Dcera, ročník narození 1984, nastoupila v okresní nemocnici na plat 16.500 hrubého, po odečtení daně, poplatků za ubytovnu v okresním městě, obědy v jídelně a další povinné poplatky, dostane při výplatě necelých 9.000,- měsíčně.
Prosím, začíná, učí se. Ale jaký má výhled: Po absolvování atestace cca do 4 let, (kdy si musí zaplatiti předatestační kurzy, řádově 20.000 Kč za kurz) bude mít základní plat, když dobře 22.000 Kč měsíčně.
Na veletrhu lékařských míst v Praze 29 a 30/10 ji několik klinik v Německu nabízelo okamžitý nástup na základní plat 3.780 EURO (92.000 Kč) s ubytováním zdarma, s možností bezplatného vzdělávání a přípravy na atestaci, platnou v EU.
Divíte se, že je to podnět k úvaze o odchodu za zaměstnáním do Německa? Vždyť z platu v ČR by si na garsonieru, která tu stojí řádově 1.5 mil Kč šetřila 30 let.
-"...kdo se dostal na madicinu, dostal se na vrchol společnosti a měl zaručen slušný plat..."
Manželka, ročník 1946, rodiče žádní exponenti režimu, nestraníci,tatínek inženýr v Energoprojektu, maminka úřednice, medicina její životní zájem, nastoupila do okresní nemocnice v Rakovníku jako všeobecný chirurg v roce 1969 za 794 Kč/měsíčně hrubého, služby neplacené.
Po mesíci zapracování už měla 7 služeb do měsíce.
Po 41 letech služby odchází z totálního chaosu našeho současného zdravotnictví a těší se na penzi, přesto, že chirurgie byla její celoživotní náplní.Za 41 let nikdy žádnou "daň" nikomu nezaplatila - ani aby se na medicinu dostala, a ani nikdy žádný úplatek nevzala.
Z tohoto hlediska považuji váš blog za naprostou urážku lékařů.
Jde o blog ve stylu článků soudruha Kojzara v Rudém právu v dobách, které zmiňujete ve svém úvodu.
Je mně ovšem záhadou, jak sprostý lhář a demagog vašeho typu může být ve funkci "tiskové mluvčí Arcidiecézní charity Olomouc". To je neuvěřitelné.
07. 11. 2010 | 11:48

Vico napsal(a):

PatientO.T. : :-)

definice hladu = převlečená žízeň

definice místních pravičáků = převlečení levičáci.
07. 11. 2010 | 11:56

Dr. Krejzyber napsal(a):

Neuvěřitelná demagogie v tom nejlepším komunistickém duchu, soudruh Štrougal by zatleskal.

Když už moc na nic neslyší, je třeba jí ukázat zuby a v padesátých letech za to seděli ti nejstatečnější v kriminále. Nejenom seděli, dřeli na bolševických latifundiích, tam také začal propad smyslu práce v Čechách...

...pracovat zmanená zajišťovat sobě obživu v oblasti, pro niž mám talent, a tím (!) přispívat společnosti. Opravdu nevím, proč by se měla nějaká část lidí obětovat pro druhé, když ti na ně povýšeně kašlou.

Ať tedy vyjdou ti vzývaní a nevinní senioři do ulic a bojují za svá práva na kvalitní lékaře, učitele pro své vnuky a státníky pro všechny.

Pěkne se to tady všechno vytunelovalo, dokonce už taky etika a základní hodnoty. Fuj, řekl jsem fuj zpátečnickému, připosranému myšlení ve jménu pseudohodot.
07. 11. 2010 | 11:58

ld napsal(a):

Rumcajs, Vico,

kam se ztratil Pepa Řepa? Nějak se odmlčel po té šťouchanici s vlkem, stran Bigkohosi. Jo, přesně toho, který zde byl snad nejudatnější pravičák. Ale jen do doby, než na sebe práskl, že byl komanč. Takže, Vico, vystiženo do puntíku.
07. 11. 2010 | 11:59

t... napsal(a):

Id:

Lustrační zákon určuje/určoval kdo nově může pracovat v nejvyšších státních funkcích, tzn. od doby platnosti zákona do budoucnosti, nikomu tzv. nevyhovujícímu nebere/nebral vysokou státní funkci, a na ní závislý plat(nemusel nikdo platy vracet), před datem platnosti zákona, takže, podle mého osobního názoru, lustrační zákon retroaktivní není.
07. 11. 2010 | 12:06

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Arnie

Vždyť jsem Vám to napsal jasně. Někde přece Kalousek ty miliardy pro tu svou církev vzít musí, to dá rozum. Hmotně ji zabezpečit na 60 let, to přece něco stojí. A když není dost věřících ochotných přispět, tak si budou muset utahnout opasky ateisté. Jak liberální, že?

Ve Francii je katol. církev od státu odloučena už přes sto let, a jde to. Žije z toho, co každý rok od občanů vybere, a zvládne to docela se ctí. To jen ti naši preláti musí žít za každou cenu po staru, z tučných prebend od státu. Kdepak někoho se něčeho doprošovat, to by byla pro ně urážka.
07. 11. 2010 | 12:10

ld napsal(a):

t...,

vy jste šel k cíli zkratkou, což není na škodu. Kdybyste si ale dal práci a prošel celou trasu, popatřil byste, že byly vyjmenovány zpětně organizace, jejíž byvší členové nemohli do státní správy a samosprávy, a to šmahem. To je něco jako stavět kulisy, abyste ve zpětném zrcátku uviděl jinou krajinu, než ta co byla před chvílí za předním sklem.
07. 11. 2010 | 12:13

Enkidu napsal(a):

Něco tak odporného jsem dlouho nečetl a od Vás mě to dost překvapuje.
Takže jak je to doopravdy, protestují mladí lékaři a to jedinou formou, která je možná. Nejde jen o to, že odcházejí do zahraničí, ale končí v oboru, který je zotročuje. Základní plat v lepším případě 18 000, k tomu nekonečné služby a nyní pohár přetekl systémem vzdělávání, který z nich dělá legální otroky. Chápu, že se radikalizují, pokud slyší podobné sprosťárny jako je tento blog, nebo řeči o tom, že mají zaplatit za svá studia před odchodem do zahraničí. V této zemi je monopol na práci mladého lékaře, který je sprostě vykořisťován. Jedinou možností je buď odejít někam, kde se k němu chovají tržně a váží si jeho práce, nebo dělat něco jiného. Zůstávat v této situaci je masochismus a mohou si jej dovolit jen ti méně schopní, které živí maminka čí manžel...
Ještě jednou musím konstatovat, že tak odporný blog s tématem lékařů jsem snad ještě nečetl.
07. 11. 2010 | 12:16

vlk napsal(a):

Paní Jeništová,
měl a byste přezkumat svůj pohled na svět. A to jednak rychle a pak naprosto zásadně.

Chtěli jsme snad systém, kde by každý jedinec měl elementární svobodu volby a pohybu. A nebo snad nechtěli?

Dál - netuším, koho jste volila v posledních volbách. Pokud náhodou, jak s e domnívám famiglii 118, jset na leka´řském exodu spoluvinna.
Proč? Protože ten nabyl masového rozměru a ž p oznámení plánů famiglie 118 na orvání platů zaměstnanců ve státním sektoru o 10% a o zrušení tabelek a zejména kriteria praxe. Stačí projít zdejší disksue na tohle téma. Kd y řad z nás, co prostě vidíme realitu, s e snažila všelijakým Rumcajsům , neům a podobným vysvětlit, o jakou že šílenost se to jedná, zejména vůči zdravotnickému personálu, který jednoduše vyvandruje za hranice. Oni do dnes trvdí , že co famiglia 118 udělá , pro blaho lidstva jest. takže veletrh německých a rakouských nemocnic jim to snad vysvětlil.
Snad. Soudě podle vašeho textu, hledáte viníka jinde.
Je zajímavé, že s e ani slovíčkem nezmíníte o našich podnikatelích. .. Mám na mysli ty, co zakládají holdingy v Nizozemí, nebo firmy v Anglii, Kajmanských ostrovech,v Panamě a podobných d estinacích. Aby v ČR nemuseli platit daně. O těch mlčíte vy i Rumcajsové. Přesto, že e xodus doktorů a ony zahraniční pseudofirmy spolu úzc e souvisí. Kdyby totiž Rumcajsové platili daně v plné výši, třeba by tolik doktorů neuteklo.

Třeba. Chápu doktory. Kdybych byl z jejich branže, jsme pryč také. Nevidím důvod proč:
1- bych s eměl nechat platit Drábkovým systémem, aby o mé životní úrovni rozhodoval nějaký kamarád Kalosuka nebo Nečase v pozici primáře
2- proč bych žil ve s ttě , který je banánovou republikou, kde s e krade ve velkém, kd e vždycky musí zbýt na Omnipol a stavuitele dálnic, ale kd e je problémem zaplatit doktora nebo sestru
3- abych žil ve s tátě , který mne při první příležitosti okrade - viz daň na stavební spoření.
Prostě bych to zapích a šel bych někam, kd e je civilizace.

Nicméně nejsem. Lékař má prostě to, čemu s e říká - konvertibilní povolání.A jen podle toho jedná. Nenív té pozici sám. Dále to paltí pro sportovce a umělce. Nad jejich exodem se nikdo nediví. A ni vy. Ovšem vy a podobní s e budou divit ještě daleko víc. Co nevidět totiž zjistí konvertibilitu svého povolání jednak řemeslníci a jednak technická inteligence. A budou následovat doktory. Je to jen otázka krátkého času.
protože v Kalouskově s e chce žít věru málokomu.
07. 11. 2010 | 12:18

P. napsal(a):

To je zvláštní, když můžeme klidně vést válku v Afghanistánu, to nemáme pár korun pro doktory?

Útoky z 11.9.2001:
http://dokumentarni.tv/utok...
07. 11. 2010 | 12:22

Bc Martin napsal(a):

Kam všichni ti vyhrožující lékaři půjdou? V ostatních zemí EU mají lékařů dostatek a jejich university produkují dostatečné množství kvalifikovaných lékařů.

Autorka má pravdu když říká že většina lékařů jsou z doby komunismu a mnohé profese byly nadhodnoceny (napříkad dělnící a horníci)oproti jiným.
Stejně tito lidé jsou spíše z malých nemocnic a lékaři z velkých fakultních nemocnic tady zůstávají takže to léčbu nějak mocneohrozí akorát lidé z malých měst budou muset dojíždět do velkých měst.
07. 11. 2010 | 12:25

Kol napsal(a):

Bc Martin

Autorka neříká, že většina lékařů je z doby komunismu, ale většina HROZÍCÍCH. Nikterak to nedoložila.

Diskutující ji upozorňují, že nejvíce si stěžují mladí lékaři, a ti za komunistů medicinu nevystudovali.
07. 11. 2010 | 12:34

Drzá zrzka napsal(a):

vlk
proč studenti nejdou rovnou studovat medicínu do Německa, když je takové utrpení tu žít?
07. 11. 2010 | 12:38

honolulu napsal(a):

Snad vas to bude zajimat, kdyz ne, nectete to !
Jsem Amik, mam tu nejlepsi zdravotni peci co USA muze nabidnout. Moji doktori se domahaji me videt i kdyz ja je videt nechci, protoze nemam proc.
Doktori i zdravotni sestry maji vysokou profesionalni uroven.

Vsechno plati pojistovna, ale ja platim pojistovnu. Cekani je minimalni. Pomocneho personalu u doktoru je hodne.
Platy doktoru zacinaji US $ 70 000 rocne. Zdravotni sestry rozdelene do nekolika platovych trid zacinaji (s diplomem RN -Registred Nurse) od $ 40 000 nahoru, ale nektere maji i $ 80 000 rocne. Proc nevim !
Po registraci doktoru, platy doktoru jsou zvednuty na $ 100 - 150 000 rocne. To ale neni strop v platovem zarazeni.
Potom prijde CERTIFICACE A SPECIALIZACE. Platy konci kolem $ 450 000 pro ty nejlepsi. Ti operuji srdce a hlavy.

Nemocnice stale bojuji o zarazeni
do zebricku profesionality. Nejvyssi zebricek je prvnich 10.
Nejlepsi je momentalne ve Washingtone D.C.

Nedelejte si vsak o nicem iluze. Jejich prace je VELMI stresova a VELMI tezka. Nedelejte si ani iluze o zdravotni peci v USA. Pres 40 millionu Amiku nema pristup k te nejzakladnejsi zdravotni peci. Jsou-li nezamestnani a nemaji pojisteni, tak nejsou prijmuti nikam.
S prominutim je to vsechno super bordel. Potrebuje to byt vsechno nejak jinak.

Mnoho lidi i kdyz jsou zodpovedni, tak po ztrate zamestnani v krizi nejen, ze nemaji na najem, ale ztraci i pojisteni a tim moznost jit k doktorovi.
Cena pojisteni je takova, ze bankrotuje firmy.
Firmy, aby nemuseli pojisteni platit, tak zamestnavaji zamestnace pouze na 38 hod. tydne.
Podle zakonu od 40 hod. tydne firma pojisteni platit musi.

Cely zdravotni system v USA je SLABINA teto zeme. Obama i H. Clintonova to chteli zmenit, ale nikdo nevi jak to zmenit...
Tak pani doktori prijedte poradit.
(Prominte prosim moji cestinu, operace me hlavy nebyla zcela uspesna. Ted mam podezreni, ze po auto havarii jsem asi mel "doktora" z Madagaskaru. Ta integrace me jde take na nervy) - Ahoj Cesi- NEDEJTE SE !
07. 11. 2010 | 12:39

Daliimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Vážení inteligenti ! Ted jsem již stopro.přesvědčen že rok 1989 a jeho slavná sametka neměl vůbec ale vůbec příjít ! Tohle to co se děje dnes jsme nemuseli řešit ! Obvzláště ti co vyštudovali za socialismu a deset let po něm kdy ještě vše fungovalo setrvačností v téhle společnosti by měli držet huby ! Ted všichni závidí jeden druhému peníze a když začne řvát jeden že má málo tak se samozřejmě ozvou i ostatní ! Takhle to nemůže fungovat! Až si zde páni doktoři ,advokáti atd.vyštudují za svoje tak at si pak jdou kam chtějí , jinak by to co do nich danový poplatník investoval měli státu vrátit ! Více se o tom Rumcajsi a spol. nemá cenu bavit ! Dal Ps: Pane Vlku díky za Vaše skvělé příspěvky ! Dali.@
07. 11. 2010 | 12:42

PatientO.T. napsal(a):

2 Bc Martin:

Osobně jsem dostal nabídky k práci v UK, Francii a Německu, jsem ovšem OSVČ.
Mí kamarádi z nemocnic mají možnost pracovat, mimo zmíněné země, např. v Norsku (zde dokonce nabízeli osobního tlumočníka na tři měsíce, dokud lékař nezvládne základ jazyka), Belgii, Rakousku a leckde jinde ve světě, kvalifikovaných lékařů je nedostatek.
Vaše představa, kterak se všichni léčíme ve FN je, mírně řečeno, úsměvná.
P.S.: Příští měsíc mne čeká odpolední pohotovost v krajské nemocnici. Nevím to zcela přesně, ale za hodinu práce mi dají asi 150,-Kč hrubého, což je prý tabulkový plat pro lékaře s dvacetiletou praxí...
07. 11. 2010 | 12:49

Drzá zrzka napsal(a):

Kdoví, jak by se léčilo, nebýt oné sametovky. Možná měla přijít dřív. No ale, dějiny předělat nelze, a stádium raného kapitalismu si holt odžít musíme sami.
07. 11. 2010 | 12:49

Bc Martin napsal(a):

Kol:

Tak jsem to i myslel. Většina hrozících je z dob komunismu a oni jsou zvyklí na nadhodnocené plady z dob komunismu.
Já znám pár mladých lidí, kteří dnes dostudovali medicínu a ti se do ciziny rozhodně nechystají i když umí jazyky. Nesmíte věřit všemu co vám navykládají nějací hrozící lékaři.
07. 11. 2010 | 12:57

sasa napsal(a):

drza zrzka: je pravda, ze zrzky rady miluji a jsou v tom dobre? Protoze o problematice lekarskych platu nic nevite. V stabilnim kapitalistickem state doktori maji nadprumerne platy(2-3x) a to jiz ty zaklady.
07. 11. 2010 | 12:57

PatientO.T. napsal(a):

2 Bc Martin:

Vy si myslíte, že za komančů byly lékaři platově nadhodnoceni? A na to jste přišel jak?
07. 11. 2010 | 13:01

Kol napsal(a):

Bc Martin

Tak se nechám překvapit, během několika měsíců uvidíme, na čem jsme. Osobně si myslím, že zdejší zdravotnictví spěje k rozpadu, ale budu jen rád, pokud se tak nestane.
07. 11. 2010 | 13:01

Drzá zrzka napsal(a):

sasa
Nikde netvrdím, že jsem odborník přes lékařské platy. Napsala jsem svůj laický názor, protože jsem netušila, že sem smí psát jen odborníci.

Stabilní kapitalistické státy nebudovaly 40 let socialismus.

Jinak bych lékařům nadprůměrné platy, o kterých píšete, moc přála. Všem.
07. 11. 2010 | 13:14

Patricie napsal(a):

Paní Ivano, nevím, zda jste se přejedla hostie či přepila vína mešního ... To, co píšete, není nic jiného než vědomé urážení lékařů. Léčit člověka má těžko něco společného s režimem - ať už za komunismu či v této džungli, které jen bohatí říkají demokracie. Studium lékaře trvá šest let a do atestace/í je třeba ještě několika let. To máme minimálně ddeset let, než lékař podnikne první krůčky. Podstupuje takovou práci, že modlení se a víra v Boha je něco diametrálně odlišného. V dnešní džungli, kterou jen bohatí a zajištění mohou nazývat demokracií, musí člověk za svoji práci dostávat plat. Čím odpovědnější práce, tím má být lépe zaplacena. Pokud český lékař musí stále žebrat o důstojný plat, čekat i několik měsíců na zaslouženou odměnu, jednoho dne pohár přeteče. Lékaře budou následovat pryč jiní - třeba učitelé. Věděla jsem před jedenadvaceti lety, že takovýto způsob "vládnutí" musí v ČR skončit naprostým fiaskem. Pak jsem zvědavá, zda nám Vy-věřící, pomůžete ...
07. 11. 2010 | 13:21

t... napsal(a):

ld:

"jejíž byvší členové nemohli do státní správy a samosprávy" od okamžiku vstupu zákona v platnost, do budoucna nemohli.

Dejte odkaz na sbírku zákonů, na konkrétní paragraf/y, kde je napsáno, že zákon platí i pro období, které předchází datumu vstupu platnosti zákona.

PatientO.T.

mně připomněl, že zákon nesmí být ani diskriminační, tzn. pokud by nějaký takový zákon byl přijat, tak by musel platit pro všechny (nové, tzn. od doby platnosti zákona) VŠ vzdělané lidi. Nikdo nenavrhoval, aby lékaři platili za studium na gymnásium.
07. 11. 2010 | 13:28

RA napsal(a):

přál bych všem lidem platy jako v NSR a to nejenom lékařům. Bohužel to z nějakých hloupých ekonomických příčin není možné. Proto český důchodce má český důchod a český lékař český plat. Osobně ovšem neznám chudého lékaře,ale ve svém okolí znám lékaře, majitele vil,činžovních domů a luxusních vozidel. Samozřejmě toto vše nenabyli první rok po dokončení školy,že.
07. 11. 2010 | 13:30

arlon napsal(a):

Krásná diskuse, stačí se vnořit do všech "pravičáckých" názorů všech místních socialistů a levičáků od vica, tupela k dalimírovi a zakončit to vlkem. Ve skutečnosti je to všechno úplně jinak.

Jak píše a naznačuje Honolulu, právě ten systém, který tam hledají se tady pokoušejí "zlatokopové" rozvrátit. To je smysl blogu a kdo o zdravotnictví něco málo ví a neprošel nemocnicí jenom náhodně přes vrátnici nemůže tady psát levičácké hlouposti jako vlk.

Honolulu o tom mluví v celkem reálně podobě. Těm našim doktorům nejde o nic jiného než o plat v eurech a dolarech, z něhož by zde nebyli jen obyčejní milionáři v korunách, ale něco mnohem více. Není v tom nic sociálního, je to jen touha být blíže římským palácům než domorodým chýším kdekoliv na světě a to i v této zemi. Lidé kteří na tomto kšeftu vydělají peníze, těch je jen pár, zbytek běžných doktorů se zase z různých důvodů pokorně vrátí zpět a budou ještě rádi držet noční a pohotovosti brát zkušenosti s českými pacienty. Jiná věc je jejich další kontakt se světem, ale i v zanedbané čtvrti vedle římských paláců je to ve skutečnosti stále jednodušší než v africké divočině.
Vlk
neoperuj tady stále s tou tvojí famiglií 118, je to nechutné, demagogické a primitivní.
07. 11. 2010 | 13:34

Patricie napsal(a):

Dalimíre, naprostý souhlas. Málokdo si uvědomuje, že solidní základy pro naprostý státní bankrot již byly učiněny. Tvrdit, že "je všude bordel", neobstojí. Jinde se nedělají takové podvody a nebují tolik korupce - jako v ČR. Jinde není tolik "pokračujících" z KSČ - jako u nás. Až zničíme zdravotnictví, přijde na řadu školství. TOP 09 již zasévá základy. Dle Kalouska mohou být školy zbytečné. Stále se zde kecá o politických vraždách 50.let. Málo se však mluví o ekonomických sebevraždách posledních jedenadvaceti let. Pořád si jen na něco hrajeme. Od r.1948 na komunismus, od r.1989 na demokrrrracii. Vždy však chybějí do hry poctiví a féroví hráči. Pár slušných bylo dřív a hrstka jich je i dnes. Bohužel, těch vyčůraných byla vždy většina. Stejně jako komunismus u nás neuspěl, je odsouzen k zániku i tento "projekt". Demokracie funguje v zahraničí, protože tam jsou lidé a podmínky pro to. U nás přetrvává komunistické myšlení a v rámci přehnaného šetření zapomínáme, že když se postupně zbavíme rodiny a novorozených dětí, nepostará se ve stáří nikdo ani o politiky - věčně nařvané a možná opilé kalousky (Pane Stejskale, píši s malým k a v plurálu. Neurážím, ale chci, aby ostatní pochopili)
07. 11. 2010 | 13:35

Dalimír napsal(a):

Patient O.T. Proč jste se neozvali tenkrát za těch komančů když se zde budoval ten jejich ráj na zemi ??? To jste všichni byli tak zbabělí ? Proč chcete všichni přidat až vás všechny fackuje Klausova ruka trhu ? Dali.@ Ps: Proč se vlastně ptám když je to tak logické !
07. 11. 2010 | 13:36

camponotus napsal(a):

Paní Patricie plete náboženství do zcela reálné situace. Pokud chce jít lékař léčit jinam, ať si jde, ale ať nahradí nám daňovým poplatníkům veškeré náklady, které jsme jako stát do něho vložili. Pak to bude oboustranně spravedlivé. Když odejdou bez zaplacení, je to totéž, jako by odešli z hospody bez zaplacení. Na příkladu Řecka lze vidět, že lze na platy dát jen tolik, kolik je, bez zadlužování na úkor budoucnosti, a tedy našich potomků. Za prací do ciziny odjíždí od nás mnoho občanů, aniž by nám něčím vyhrožovali. Místo těch lékařských zběhlíků přijdou jiní a oni, až je jinde již nebudou potřebovat, protože budou mít dost svých, se mohou jít pást, nebo dělat méně lukrativní práci.
Ono stále platí, co napsal jeden náš básník - opustíš-li mne, nezahynu, opustíš-li mne, zahyneš. Mělo by se spíše diskutovat o tom, kolik nemocnic a zdravotních zařízení by mělo všeho dostatek, kdyby se neinvestovalo do pochybných vojenských misí v zahraničí, kde platíme na cizí zájmy.
07. 11. 2010 | 13:37

myrta napsal(a):

Nevidím to tak černě s útěky pánů doktorů.Je pravda,že si více vydělají,ale určitě nevyleží.Ne nadarmo odcházejí němečtí doktoři do skandinávských zemí,kde jsou nesrovnatelné podmínky s Německem.A až český doktor narazí na jazykovou a gastarbeitskou bariéru a zjistí,že mu nezbude moc,když zaplatí nájem,pojištění,auto ,energie atd.,jeho nadšení ochabne.Musel by být privátním doktorem s dobrou klientelou,aby se to rentovalo.Ale oni půjdou do nemocnic,kam se doktoři nehrnou.Za slušný byt a energie vyplázne cca 1000 € a pokud nebude dělat přesčasy-což bude muset,zbude tak 1500 €.Z toho auto,jídlo ošacení a zbyde na slušnou dovolenou.Ale ať to zkusí,to je k nezaplacení.
07. 11. 2010 | 13:39

honolulu napsal(a):

POZOR , vy vsichni, kteri chodite k doktorum ! Z 90 %, vystudovany doktor BELOCH je kvalifikovany doktor, ktery musi hodne studovat, aby tuto tezkou vedu (medicinu) zvladnul.

Barevny "doktor" mel pri studiich ULEVY v ramci Affirmative Action.
("Pozitivni" diskriminace.)
To znamena, ze jeho skoro "diplom" ma daleko mensi hodnotu.
Tak laskave odhodte do vas hustene hlouposti o rovnosti vsech a pekne si kazdeho doktora ohodnotte.
Prece nebudete riskovat zivot svuj, nebo nekoho, koho mate radi, kvuli socialnimu experimentu nejakeho RETARDOVANEHO "genia" na usporadani spolecnosti.
Cesi - NEDEJTE SE
07. 11. 2010 | 13:42

Dalimír napsal(a):

Patricie jste jedna z mála střízlivě uvažujících na tomhle blogu ,mile mne to překvapilo ! Teké když jsem si přečetl dodatečně příspěvky pana Rumcajse ,dá se s nimi souhlasit !Za předešly svůj názor na něj se mu tímto omlouvám ! Přeji všem hezké nedělní odpoledne ! Dalimír.
07. 11. 2010 | 13:46

grőssling napsal(a):

Autorka napsala :

Promiňte, že vzpomínám na dobu minulou. Většina těch hrozících lékařů pochází z té doby.

Z té doby ? Kdy už se na ty komunisty přestanete hloupě vymlouvat.
Takže dnes jim je kolik let ? Dejme tomu, že ukončili studia ti nejmladší před deseti lety, ti starší jsou už podle Vás umazaní totalitou.

Takže té "bandě umazaných totalitou" může být mezi 35 až 60ti lety. To si opravdu myslíte, že právě tato věková skupina lékařů bude někam odcházet ?

To spíš ti co je vychovala pravdoláska s peněziažnaprvním místě.

A to jste přeci chtěla, když jste psala do Svobodné Evropy po roce 1989, nebo ne ? Rozhodne trh, jaképak přísahy a sliby, to bylo právě za té totality.

Navíc, jak se píše na jiném zde blogu ohledně pádu úrovně vzdělanosti české populace ve srovnání s okolními zeměmi asi ten mix systému pravdolásko-penízenaprvním místě školství ( na rozdíl od toho totalitního ) nám kdovíkoho nevychoval a to jak odborně, tak morálně.

Já bych myslel ať jdou na zkušenou, myslím, že většina se vrátí po několika letech, stejně jako Cikáni z Kanady. Jen už nebudou tak namyšlení a možná budou i vzdělanější.

Bohužel špičky tam zůstanou jistě, ale těch je vždy a všude jenom 5 %.
07. 11. 2010 | 13:48

eva napsal(a):

Už první věta je nesmysl. Já jsem se dostala na medicínu v roce 1966, ačkoli otec byl tzv. třídní nepřítel / pouštěl si v hospodě pusu na špacír a chtěl vystřílet komunisty, za to byl souzen/. Dostala jsem se na první pokus, byly zohledněny mé výsledky středoškolského studia a pohovorů, žádné kádrování jsem neregistrovala. Pouze-když chtěl jít 2 roky po mně v roce 1965 můj bratr na střední školu, nechal se slyšet tehdejší předseda národního výboru, který řekl mé matce: Už jsme vám pustili na střední školu dceru. To mě naštvalo: Oni mě pustili... Blbý předseda národního výboru, dělnický kádr sotva vyučený.
07. 11. 2010 | 13:52

eva napsal(a):

Dále nevím, co to paní autorka blábolí o slušných platech lékařů za socíku: Já jsem po nástupu v r. 1972 měla 1 800,- Kč hrubého, v roce 1986 po 2. atestaci 4 300,- hrubého. Moje tchýně, lékařka na obvodě, pracovala za 3800,- hrubého ještě v roce 1983, kdy měla odpracováno 45 let praxe.
Paní autorko, páchne vám z úst. Závist.
A na vrcholu společnosti byli dělníci a horníci, pokud lékař nebyl ve straně, bl jen obyčejný medicinský dělník, makající na obvodě v chřipkové sezoně třeba 80 pacientů za směnu.
07. 11. 2010 | 13:59

eva napsal(a):

Myslím si, že se dnes lékaři nemají špatně, když to porovnám se socíkem, mají se díky různým dalším výhodám / např. od farmafirem/ mnohem lépe, než dříve.
Tak, jak jsou lidi různí, jsou různí i lékaři.
Kdo šel na medicínu pro peníze, tak ať odejde do zahraničí, tady milionářem nikdy nebude, ale chudákem taky ne.
07. 11. 2010 | 14:02

Dalimír napsal(a):

Paní Evo to vše dělali jen mýlící se lidé a ne ten systém socialismu ! Kdyby lidé striktně dodržovali jeho pravidla ,mohlo to vše fungovat daleko lépe ,věřím tomu ! Dal.
07. 11. 2010 | 14:03

grőssling napsal(a):

vaclavhorejsi napsal(a):
"Nebo že by to vydírání skupiny lékařů bylo jen napodobením pirátů v Jemenu?"

Prominte, ale to, co pisete, je demagogie non plus ultra.
S tim doslova vykoristovanim nemocnicnich lekaru a sester se uz konecne musi neco udelat.

Pane profesore, kdo že není ve státě, kde vládne buržoazie vykořisťován ???

Pracuji v oboru, kde moji kolegové 60 km za hranicemi v SRN mají měsíční plat 6 000 Euro, nikdy se mi o nějakých
140 000,-- Kč měsíčně zde ani nezdálo. Po dálnici D8 je to věru do Drážďan kousek pohodlnou jízdou autem. Nevím, že by se tu někdo z branže bouřil, kdo chtěl už tam je, komu se nechtělo není.

140 000 měsíčně, 1 600 000 ročně, taky co s tím že ?
07. 11. 2010 | 14:05

almost glossed™ napsal(a):

Hlupák vytáhne do boje každý den proti někomu jinému:

- pondělí proti soudcům (zkorumpovaní, nespravedliví, kolik berou a kolik by chtěli!)

- v úterý proti učitelům (pořád doma, mají prázdniny, učí furt to samé, na to jak nedělají berou až moc a co by chtěli!)

- ve středu proti policistům (úplatní a výsluhy mají a vybírají jen těsně před koncem obce...)

- ve čtvrtek proti lékařům (viz typické litanie I.Jeništové)

- v pátek proti úředníkům (verbež a banda je to zbytečná a na teplých místečkách odsávají peníze ze systému, úplatní a neschopní, přezaměstnanost mají na svědomí...)

- v sobotu proti pracovníkům sociálních služeb (k čemu to je? a stejně jsou to určitě samí příživníci přisátí na potřebných a zneužívající jejich nouze, všude je jich je plno a kdoví, za co berou plat, ať se každý postará sám o sebe...)

- a v neděli pro změnu proti odborářům všech profesních skupina obecně (ti odborářští bossové a čí zájmy zastupují a líní jsou a uřvaní...)

A hlupák je hrdý, že má v něčem pravdu a denně má nad kým lámat hůl a denně koho zatracovat a komu závidět a ve svém hlupství si neuvědomuje, že hraje hru těch, kteří národ rozeštvávají stylem "každý proti každému".

Hlupákovi nedochází, že prsty, které dnes ukazují na druhé a tváře zkřivené vztekem a závistí zítra budou otočeny vůči jemu samému.

Dnes si ještě užívá své nadřazenosti a pocitu, že se o sebe bez dluhů dokáže postarat sám.

A už zítra zjistí, že to není ani tak zásluha jeho samého, jako spíše systému, v němž svých zásluh může dosáhnout.

Hlupák dnes křepčí, jak jsou pravdivé billboardové teze o "zpřísnění podmínek těm, kteří odmítají práci", aby si hned zítra na sobě vyzkoušel, že může být vyhozen a nucen odmítnout práci za minimální mzdu.

Možná přijde nějaké to úterý či čtvrtek, kdy se veškerá pozornost soustředí vůči křesťanské církvi nebo církvím obecně. Někdo například dokáže, jak na ně národ finančně doplácí. Zeptá se, jak je možné platit armádu pedofilů z daní. Jak je možné, že při klesajícím počtu oveček stoupá počet kněží. A zamyslí se nad tím, kolik farářů dobrovolně práskalo STB. A pak to půjde stejně rychle a efektivně jako to dnes jde vůči lékařům.

Třeba to bude nějaký čtvrtek.

Je hrozně nebezpečné zahrávat si s rozeštváváním lidí. Protože je to hrozně jednoduché a není pak cesty zpět. (A nevíte, jaké nápady se právě líhnou na nějakém tom ministerstvu.)
07. 11. 2010 | 14:05

ld napsal(a):

t...,

zákon č. 279/1992 Sb., §3, 5. Stačí vám to, nebo jsou ještě další otázky?
07. 11. 2010 | 14:08

Ikena napsal(a):

Pani Jenistová,
"dobách vlády jedné strany se na studium medicíny dostaly jen děti prověřených kádrů, a ještě politicky či jinak aktivní"
Tak to je mylka vazena, na medicinu ci prava, a nebo na zahranicni vysoke skoly se za totace dostali i deti signataru Chraty 77 ci nepratel lidu z 50.let. Tak to je bud prvni vedoma lez nebo neznalost.
Zpet k financim.
Dnes v poradu Moravce na CT1 o vojenskych misich. Vetsina statu EU se z Afganistanu stahuje, jen my budeme posilovat, proc? Kdyz ministr Barta nas na jinem programu strasi z Reckem. Maji to v teto vlade panove ujasnene, kam s financemi? Nebylo by ucelnejsi investovat do zdravotnictvi a skolstvi? Nebo vystavba Metra v Praze, kde se prokazuje, ze se stavi nepotrebne trasy a dochazi tak jasnemu vyhazovani penez. Precte si dnesni clanky na netu, kolik to bude stat.

Jinak souhlasim s Vlkem, mame trzni hospodarstvi a kazdy to resi po sevem, firmy odchazeji do zahranici a lekarsky personal pouze reaguje na stavajici poptavku nevyhodne pomery v CR. Takze volna ruka trhu vse resi. Vazena utorko, Rumcajsove a dalsi, toto je lekce z fungovani trzniho hospodarstvi. Lekari jen vyuzivaji nabizene moznosti, vzdyt i vy muzete rovnez podnikat ci pracovat jinde, samozrejme pokud na to profesne mate a nekdo vam nabidne lepsi podminky.

Zamysleme se proc k tomu doslo, proc bylo nejnutnejsi zavadej 30kacek regulovneho a podstata problemu byla stale kamsi odsouvana?
07. 11. 2010 | 14:15

Čochtan napsal(a):

Stejně tak si stěžují němečtí lékaři (jen s jinými čísly) a odcházejí za prací do Švýcarska, Britanie, Skandinavie,...
07. 11. 2010 | 14:16

Patricie napsal(a):

Přeji všem také hezké odpoledne, zvláště Dalimírovi. Kol.1987 jsem tvrdila, že komunismus brzy skončí - neměli mě rádi. Teď hlásám, že do Vánoc padne Nečasův kabinet a s tím i začně "(ne)konečné (ne)řešení" situace u nás. Málokdo si asi uvědomujete, že už jsme jako stát prohráli vše prohratelné ...
07. 11. 2010 | 14:17

ikena napsal(a):

Tupelo,
naprosty souhlas, jako vzdy.

Arnie,
tato dama je velmi casto ve svych prispevcich mimo realitu vsedniho zivota. Znate to, "na fare tam je blaze"
07. 11. 2010 | 14:21

ld napsal(a):

Patricie,

které Vánoce máte na mysli? Ty letošní?
07. 11. 2010 | 14:23

t... napsal(a):

eva:

Oni Vás pustili(z jejich pohledu myšlení), pokud by Vás nechtěli pustit(moc na to měli), tak Vás nepustili, dobré "výsledky středoškolského studia a pohovorů" by Vám byly k ničemu.

Buď kádrovali a přimhouřili oči(jen neveřejně, veřejně nemuseli, takže jste si nevšimla) nebo Vás kádrovat náhodou zapomněli(také se stávalo) a když už jste na škole byla, tak bylo pozdě, v každém případě o Vás věděli.

Soudruzi, i značně nevzdělaní, někdy jen (nepřímo) vyhrožovali, aby přiměli rodiče k (preventivní) poslušnosti, když se k soudruhům blbečkům chovali vzdělaní lidé s (byť předstíranou) úctou, tak jim to dělalo dobře.

Po určité době i blbí komunisti pochopili, že se u vlády bez vzdělaných lidí neudrží, takže když se dělnických kádrů nedostávalo, tak nechali vystudovat i děti třídních nepřátel, samozřejmě jen těch, kteří pochopili, že (pro příště) musí být poslušní, záleželo také charakteru konkrétního soudruha, který měl "pod palcem" konkrétního třídního nepřítele.
07. 11. 2010 | 14:27

Bohumil napsal(a):

Souhlasím s Vilémem. Vláda je plně zodpovědná za kolaps nejen české ekonomiky, ale všech oblastí, ve kterých pracují lidé, často i poctiví, nejen příživníci. Nejvíce na to doplatili ti slušní, chudí, nemocní a nemohoucí a také budoucnost světa - děti a rodiny s dětmi. Poslední vlády zasely mezi lidi nenávist, závist a strach, jako za hitlerovského Německa. Za tento rozvrat, což posuzuji jako státovražku, by měli být všechny, minulé i budoucí vlády potrestány osobně (rozuměj všichni členové vlád) a to zabavením veškerého majetku, odebráním titulů, a umístěním do 3.nápravně výchovné skupiny s ostrahou. Rád přispěji do sbírky na rozšíření prostor takové šatlavy.
07. 11. 2010 | 14:34

Tenco napsal(a):

Začínající lékař by měl mít na tržní nájem bytu odpovídajícímu hypotéce ve výši 15.000,- Kč /ne každý se chce vázat na jedno místo/ + služby 5000,- Kč + leasing automobilu 5.000,- + živobytí,aktivity, pojistky, spoření...no, nic moc, ale dejme tomu, že jsou na to dva, tak 20.000,-.
Suma sumarum cca 45.000,-. Redukční koeficient via "možností a limitace mobility" takových 0,9 a jsme někde okolo 35.000,- netto. Plus obvyklé příplatky /přesčasy, noční služba, rizika.../
Systém hodnocení, ne věkově zásluhový , ale faktický, pak určí a bude garantovat jeho minimální perspektivy z hlediska růstu odměňování.
Čím by tuto nabídku a jistotu vyvážíli lékaři, by mělo vzejít od nich.

Kde na to vzít a nekrást, nebo negenerovat další dluhy či oblbovat voliče zasíláním bechyňských složenek?

1. Odhalovat korupci včetně konfiskace majetků a to za přijetí zákona, že každý, kdo o korupci věděl, nese také odpovídající břemeno včetně trestní odpovědnosti a možnosti přijít o majetek.
2. Možnost amnestie pro ty, kteří na korupci poukáží a ona se prokáže.
3. Nová redefinoce korupce, kdy je jím i nesmyslné utrácení prostředků tam, kde nejde o zdravotní péči./nesmyslné marketingové a reklamní akce například/
4.AŽ POTÉ zvýšit odvody. Bubák ?
Tak tedy bu, bu bu :

Muž A - příjem 15.000,- brutto - 1 % dejme tomu /jako základ, výpočet je složitější, vím/....150,- měsíčně/ 6 piv nebo dvě krabičky cigaret/
Muž B - příjem 25.000,-....250,- Kč měsíčně./jedna láhev podřadnější whisky/
Muž C - příjem 40.000,-...400,- Měsíčně.
/rodinný návštěva cirkusu/

A teď to přijde :.

Muž X s příjmem 300.000,- měsíčně....
....celých 3000,- !!!!!!
Hnus. Jedna návštěva bordelu :((anebo sponzorský dar do Nigerie :)) jsou navždy fuč.

Otázka tedy zní :
Muži A, B, C ...jste ochotni nechat si naložit takové "břemeno", když jeho důsledkem bude kvalitní zdravotní péče, doktoři, sestry, bratři a ostatní zdravotnický perzonál bude chodit do práce s pocitem, že vše funguje dobře ? A někteří lidé budou bručet v base a přijdou o majetky jen proto, aby se narovnal hřbet vztahů dańový poplatník, lékař, pacient, morálka a řád ?

Čísla jsou smyšlená, neb nedisponuji takovým aparátem úředníků jako Šnajdr či Ráth.
Chtěl jsem jenom znovu zdůraznit, že i mnoho oněch plaček, potenciálních emigrantů a medicínských milenaristů si denně sere do vlastního hnízda a přilévá olej do vztahů daňový poplatník, lékaři etc., pacienti, morálka a řád.
Pacient je v těchto procesech manipulován a je mu vyhrožováno, přitom na daném stavu nemá pražádnou vinu.
Pokud ovšem neuvěříte Julínkovým báchorkám o zástupech simulantů a hypochondrů rozvracejících ČEZké zdravotnictví.

Amerika "neví jak na to". Což je dosti trefné.
My potřebujeme jen zkultivovat a narovnat prostředí a vnést do něj nový étos.
Což je jednosušší.

Pokud ovšem někdo nechce zavést právě ten model, který se Amerika snaží zreformovat.
Což by odpovídalo horizontům lumpen elit, které nám tu a tam občas i vládnou ve zdravotnictví. :((

P.S. Na srozuměnou se však dává, že na každé další pumpnutí mé kapsy bez nápravy v oblasti hospodaření s penězi daňových poplatníků vám s odpuštěním seru a radši přestanu kouřit, chlastat./Do cirkusu nechodím, neb je všude, kam se podívám/ :))
07. 11. 2010 | 14:44

Targus napsal(a):

To t...:

Váš příspěvek bych charakterizoval jako pozdní pseudoomluvu za vlastní reálně socialistickou preventivní předposranost.
Viďte, že je to tak?

To Bc. Martin:

Žil jsem se sousedy, ona učila ny VŠ, on byl vcelku uznávaný lékař. O volných víkendech jsem mu chodil opravovat za svačinu a lahváč k práci jeho obstarožní Š-100, zvanou hundertku.
Rozhodně jsem neměl pocit, že by měli tenkrát tolik peněz, co já, obyčejná lopata.
07. 11. 2010 | 14:47

Vico napsal(a):

Vidím, že se to tu neobyčejně rozjíždí. Možná se Jeništová poprvé se svým blogem dostane do top ten. Jeništová jako blogerská Lady GaGa.

Bohužel "úspěch" blogerky je dán zavádějící nestydatostí hned v úvodu článku, kdy Jeništová nejprve doktory označí co by hadí plemeno z rodin komunistických kádrů a pak je vyzývá, aby se řídili Hippokratovou přísahou.

A tak tu máme další sociálně profesní vrstvu, která v očích různých Jeništových je zatracována, démonizována a ideologicky odhalována. K bábám a dědkům, kteří nemyslí na budoucnost svých vnuků a sobecky chtějí umřít v pohodě, nízkopříjmovým sockám a bezdomovcům přibyli státní zaměstnanci a teď nespokojení lékaři. Kdo přijde na řadu příště?

Už byl nejvyšší čas, aby tu přišel udělat pořádek Arlon. Navlékl si pořadatelskou pásku a ukázal prstem na rozvraceče. Ti, co mají "převlečenou žízeň" žádají klid pro méně placenou práci. ..a diví se, že místo klidu budí neklid.
07. 11. 2010 | 14:48

Targus napsal(a):

To Tenco:

ŮDo cirkusu nechodím, neb je všude, kam se podívám/ :)) "

A to je právě ta chyba. Já tam byl před měsícem, a to byste koukal, jaký tam byl pořádek!!!
07. 11. 2010 | 14:51

Arnie napsal(a):

To: Bc Martin a ostatním, kteří mají dojem, že o nic nejde, že nebezpečí nehrozí

V pátek 29/10 jsem zašel na veletrh pracovních míst pro lékaře do Slovanského domu v Praze. Ač nechci/nemohu jít pracovat do ciziny,chtěl jsem vidět, jaký je skutečný zájem z české strany.
Zájem byl obrovský,první den přes 1.200 lékařů, naprostá většina lékaři mladí odhadem do 30 let.
Pohovořil jsem si asi se 7 zástupci německých klinik, a to jak z bývalé NDR, tak ze "starých" spolkových zemí.
Je zajímavé, že souhrnně uplatňují v podstatě jednotnou mzdovou stupnici, která například pro nastupujícího lékaře, absolventa, stanoví plat 3.700 EURO, za 42 hodin v týdnu, tj. bez služeb a 5 týdnů základní dovolené.(K tomu různé benefity dle typu nemocnic a klinik.) Služby, přesčasy, jsou placeny podobně, víceméně jednotným tarifem.
Důvodem pro prudký nárůst potřeby lékařů v Německu nejsou ani tak odchody jejich vlastních lékařů, i když i to hraje výraznou roli,zejména do USA a Skandinávie,ale především okolnost, že 1.lednem 2011 končí vyjímky ustanovení EU o práci přesčas.
Ty stanoví maximálně 8 hodin přesčasu týdně. Tj. zhruba 2 služby na lékaře za měsíc. (Běžný počet služeb u nás na lékaře je 5 - 7 za měsíc.)
Směrinci EU o přesčasové práci ale v ČR zřejmě dosud nikdo vážně nebere.
A teď k počtu lékařů: V ČR je zhruba 15.000 lékařů. (Z toho ovšem jenom v chirurgické společnosti je přes 50% lékařů nad 50 let.) Současná potřeba Německa je deklarována na 7 - 8.000 lékařů. Mimo to, jsou tu samozřejmě Anglie, Rakousko a další státy EU.Ještě si myslíte, že je to celé planý humbuk?
(Jde jen o to, aby se mladí lékaři rychle doučili německy, což možná značné části zájemců činí problém.)

I když odejde z ČR jenom 450 lékařů (a to je s ohledem na neuvěřitelný zájem mladých lékařů, patrný právě na akci ve Slovanském domě, výrazně podhodnoceno), tj.2% všech našich lékařů znamená to krizovou situaci mnoha našich nemocnic.
Přitom odcházejí právě většinou lékaří mladí!

Pokud jsou ovšem celospolečenské priority v rámci šetšení jiné, tj. zejména zachovat platy soudcům, přehlédnout skutečnou korupci ve státních zakázkách, přehlédnout čachry na úrovni miliard a pod., pak věřím, že požadavek,aby lékaři měli alespoň 1,5 násobek průměrné mzdy v ČR je nesplnitelný.

Nelze pak ale lékařům zazlívat jejich neochotu se obětovat a akceptovat aroganci a přezírání státu vůči hodnocení jejich práce.
07. 11. 2010 | 14:52

dennis napsal(a):

Pane BC Martine,
myslim, ze jen nekolik diskutujicich se toho podstatneho dotklo, ale Vy jste to vyjadril pregnantne:

"Stejně tito lidé jsou spíše z malých nemocnic a lékaři z velkých fakultních nemocnic tady zůstávají takže to léčbu nějak moc neohrozí, akorát lidé z malých měst budou muset dojíždět do velkých měst."

O to nasi vlade v "ustavni nouzi" jde predevsim:
Hornim desetitisicum bude stacit dvacet tisic lekaru. Kazdy z nich si zaplati jednoho vseobecneho a jednoho specialistu. Potrebuje snad tento stat lekare pro male lidi z malych mest? Proste nepotrebuje. Co reknou krest'ane ubohym nemocnym? "Koho pan Buh miluje, toho krizkem navstevuje!" Ucinne to neni, ale je to tak milosrdne!

A autorcin vztah ke komunistickym lekarum? No to je tak zavadejici demagogie, ze opravdu tezko najit obdobu. A to jsme ve sdelovacich svedky opravdu tezkych kalibru novinarske demagogie.
07. 11. 2010 | 14:54

Zbyněk napsal(a):

Takže drazí přátelé,nebyl jsem si jistý,je-li vhodné platit na začátku školního roku 6000.-Kč polatek.Po přečtení všech příspěvků,jsem nabyl přesvědčení,že je to málo a navrhuji 12000.-Kč.Studovat budou pouze odpovědní mladí lidé,kteří si na to o prázdninách vydělají a budou si vážit,jak by řekl Jirka Paroubek obyčejných lidí.Všimněte si také,že náš Amík uvádí u amerických lékařů vždy roční příjem,protože vše ostatní je zavádějící.Učiňte to u nás také tak a zjistíte,po vydělení 12 že plat není20000,nýbrž 40-50000.-Takže kdo obdrží ze zahraničí lepší nabídku je třeba mu popřát hodně štěstí.Ještě k té přepracovanosti.Tisíce těchto přepracovaných lékařů nemocnic mají ještě jedenkrát,někdy i dvakrát v týdnu,soukromé praxe v malých městech,takže nevěřím,že budou hromadně odcházet a hromadně ani není kam.Nemocnice Kolín nad Rýnem,dlouhá chodba,pacientů asi dvacet,vše jde jako na drátkách,lékaři a sestry jsou v ordinacích a pracují.Nemocnice náš Kolín,chodba podobná,pacientů tojnásobek,chodbu křižují sestry a lékaři,ti většinou s rukama na zadku,čekací doba 2 hodiny.Přátelé než začnete křičet,chci podotknout,že to není kritika lékařů.Vše je vtom jak se o tom píše.
07. 11. 2010 | 14:57

Arnie napsal(a):

Omlouvám se,
-ten seminář byl asi
v pátek 22/10
-450 lékařů, tj. 3 všech našich
Sorry
07. 11. 2010 | 14:59

yyy napsal(a):

Radeji dobre zaplatim ceske lekare a ucitele,
/bude-li dobra kontrola toku penez/ nez prazske byrokraty a nektere ceske "podnikatele" typu Viktora K., podnikatele
v LTO a lihu a fotovoltaice, a "politiky"
v temze.
Alespon zeme, ktere prosperuji to tak delaji. CR s nazory, jak jsou deklarovany
miri nekam mezi USA/s dostupnosti pece/ a
Nigerii/s korupci a kvalitou/. Tam se mi nechce!
07. 11. 2010 | 15:06

Skeptik napsal(a):

To almost glossed™

Pěkně a výstižně napsáno. Nicméně se slovem hlupák bych byl opatrný.

Budit nenávist a rozeštvat mezi sebou různé profesní čí sociální skupiny je základním nástrojem pravice sloužící k manipulaci s veřejným míněním a nasměrování veřejné diskuse pryč od jejich záměrů a skutečných problémů. Efekt této každodenní manipulace ze všech dostupných meinstreamových medií, nemá v mnoha případech s inteligencí nic společného, tak jako je to u reklamy na veselou krávu ...

Ale jinak skutečně velmi trefné
.
07. 11. 2010 | 15:07

arlon napsal(a):

Dalimír
to jste napsal hezky - KDYBY.

A myslel jste ty nahoře nebo ty dole? Budete se muset obrátit k soudruhům do CCCP, jak to tam probíhalo od r.1917 zhruba do roku 1927, kdy se všeho ujal Stalin. Ostatně dnes můžete 7/11 slavit, jestli se na to cítíte.

Ale k věci - aby mohlo fungovat to dobro, jak se domníváte, musí to dobro mít své zlo. A to zlo podmiňuje dobro, jinými slovy, bez gulagů by nebyl žádný socialismus ani v Rusku ani v dalších zemích. Zkuste si uvědomit, že gulag je věc politického teroru, je to přesně v těch invencích, o kterých jste tu vy osobně nejednou psal, koho všeho byste vy zavřel a komu co sebral, aby tady byl pořádek...

No a vidíte, soudruzi Lenin, Trockij, Stalin, Berija, Ježov atd. na to přišli také a zařídili to dle vaší rady. Ještě chcete v tomto směru něco radit nebo stačí jen KDYBY?

Od Stalina radši dál, vaše linie pak vede k Hitlerovi, Mao-Ce Tungovi,Pol Potovi atd. V dnešních rozměrech a případných pořádcích ve světovém měřítku by všechno dosud známé bylo jen dětská hra. Tak nepřilévejte olej do ohně, když nemusíte. Vemte si pár švestek a jeďte do světa, třeba poznáte, že se tady ještě žije moc a moc dobře.

Nic víc, nic míň. Když ubydou skuhralové jako vy, tak to stále bude k žití.
Tož tak, ale ať se vám daří, rozum může člověk vzít i s posledním pomazáním.
07. 11. 2010 | 15:08

t... napsal(a):

Targus:

To se stane, že někdo z textu vyčte něco co tam není.

ld:

Tak jsem si § 3 a § 5 zákona č. 279/1992 Sb. přečetl.
http://aplikace.mvcr.cz/arc...

§ 3 a § 5, odst. 1 - "Předpokladem pro výkon funkcí" - myšleno do budoucna, v celém § 3 a § 5 jsem nenašel napsáno, že do minulosti.
07. 11. 2010 | 15:09

Pepi napsal(a):

Kdo odejde do 10-ti let po škole ať platí.!
------------------------------------------
Jsem odpůrcem školného
(ať se platí 3-tí opakované zkoušky a opakování ročníku a studium nad 5-let).!!
- Ale, kdo odejde do ciziny do 10-ti let po škole, tak zaplatí ČR státu celé školné a min. 150tis. Kč...!!
A všichni cizí studenti ať mají školné v ČR platit v plné výši.
07. 11. 2010 | 15:12

almost glossed™ napsal(a):

Skeptik: Děkuji.

Možná máte pravdu, ale jak pak takového nepřemýšlejícího robota nazvat? "Nepřemýšlející robot"? :-)
07. 11. 2010 | 15:13

almost glossed™ napsal(a):

Skeptik: Vlastně ne, určitě máte pravdu. Souhlasím.

Ale výstižnější název mě nenapadá ani teď.
07. 11. 2010 | 15:16

arlon napsal(a):

Vico
také jen skuhráte.
07. 11. 2010 | 15:16

ld napsal(a):

t...,

tak ještě jednou a s odkazem na legislativu k tomu se týkající http://www.sagit.cz/pages/u... Vy jste mi napsal odkaz, který se týká už nevím čeho. Soustřeďte se na to, kde se praví o předmětném období, tedy k odkazu, kdo byl v daném období někde členem. To období končí rokem 1989. Zákon je účinný od roku 1992. Nevím proč rozporujete takou zřejmost.
07. 11. 2010 | 15:20

Ivan napsal(a):

To: Rumcajs
Vidíte Rumcajsi, nejsem hrdina a již vůbec ne křesťanský. Nevím proč si tykáme, když se neznáme.
To první důvod, proč si nemůžeme rozumět, vlastně Vy mne nepochopíte i Vobě asi vychování schází. A to je problém asi i vzdělání. Pokud by jste si článek přečetl, zjistil by jste,
o čem vlastně píšu a co vyčítám autorce článku, respektive proč s ní nesouhlasím, zejména, jako s křesťankopu. Pravda jke, že Vám asi nic neřekne:
"blahoslaveni,ale chudí duchem", až toto pochopíte, pochopíte i to další a nebudete jen uvažovat v oblasti závisti, jak jste se projevil, kldyž Vám stačí argumentace nějakou sumou.
07. 11. 2010 | 15:20

Milouš napsal(a):

Kladu si otázku, co autorka tímto blogem sledovala. Vidím jen dvě možnosti:

První alternativa - blog je úmyslně přihlouplý a místy schválně provokuje používáním nehorázných lží (např. o studiu mediciny za totality nebo o církvi). V tomto případě by cílem mohlo být vyprovokovat reakce a diskusi na podporu lékařského stavu. To by nebylo tak špatné, diskuse pod blogem skutečně ukazuje, co si lidi opravdu myslí. Dokonce by se z toho dala udělat statistika.

Druhá alternativa - blog je upřímným výrazem toho, co autorka skutečně cítí, nebo si dokonce myslí. I tuto alternativu musím připustit jako možnost, ač se mi zdá divné, že by něco tak primitivního a odtrženého od reality mohlo vyjít z pera mluvčí významných církevních organizací. Má-li církev takovéto mluvčí a nechá-li je psát takovéto nejapnosti, své dávno ztracené pozice může v Česku jen definitivně oplakat.

Chce se mi proto věřit, že autorčinou motivací byla ta první alternativa.
07. 11. 2010 | 15:22

PatientO.T. napsal(a):

dalimír napsal:
"Patient O.T. Proč jste se neozvali tenkrát za těch komančů když se zde budoval ten jejich ráj na zemi ??? To jste všichni byli tak zbabělí ? Proč chcete všichni přidat až vás všechny fackuje Klausova ruka trhu ? Dali.@ Ps: Proč se vlastně ptám když je to tak logické!"

V roce 89 mi bylo 22 a byl jsem studentem.
Já nechci přidat, jsem OSVČ. Reagoval jsem na několik, dle mého, nesmyslů, které zde zazněly.
07. 11. 2010 | 15:24

Skeptik napsal(a):

almost glossed™

Problém tedy zřejmě bude komplikovanější, než se na první pohled jeví.

Snad byl blízko pan Werich, dovolím si citovat: „Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec“.

Ale jak je to doopravdy ... ?

Přeji hezký zbytek dne.
.
07. 11. 2010 | 15:25

almost glossed™ napsal(a):

§ 198a
Podněcování k NENÁVISTI VŮČI SKUPINĚ OSOB nebo k omezování jejich práv a svobod
(1) Kdo veřejně PODNĚCUJE K NENÁVISTI k některému národu, etnické skupině, rase,
náboženství, třídě NEBO JINÉ SKUPINĚ OSOB nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, VEŘEJNĚ PŘÍSTUPNOU POČÍTAČOVOU SÍTÍ nebo jiným obdobně účinným způsobem
07. 11. 2010 | 15:27

Tupelo napsal(a):

ikena, vico: ;)

Napada me jeste vec, to ze se v CEZke republice ztraceji penize vsude, tj. i vcetne zdravotnictvi je naprosto jasne. Zajimalo by me jestli existuji propocty kolik penez by se usetrilo (bez naroku ze cislo muze byt v zapornych cislech ;)), pokud by lekari, kteri rozhoduji o nakupech techniky, ktera souvisi primo s lecenim (nejruznejsi pristrojove vybaveni), nebyly vystaveni korupcnim (nekdo trva na jemnejsi variantne: lobystickym) snaham prodejcu teto techniky, za predpokladu ze by meli tito lekari lepsi platove ohodnoceni. Jinak receno, mozna existuje vazba mezi tim ze by stat pridal lekarum i vetsi mnozstvi penez (opetovne zavedeni progresivni dane, s kterym ostatne navrhoval i Janota) a penezi usetrenymi za vydaji nemocnic (prinejmensim na nakupu predrazenych pristroju a materialu).
07. 11. 2010 | 15:28

elf napsal(a):

Dalimíre máte pravdu,lemplové za komunistů jsou lemplové i dnes,i za komunistů by byla paní Jeništová kalená soudružka,taková "žena za pultem",ti lidé bez charakteru se totiž dokážou všude vecpat.
07. 11. 2010 | 15:29

ld napsal(a):

t...,

posílám ještě jedno vodítko, kde je přímo lustrační zákon jako příklad retroaktivity vyjmenovaný. To jen, abyste netápal v pojmosloví. http://www.miras.cz/seminar...
07. 11. 2010 | 15:37

Vilém napsal(a):

Věcná hodnota tohoto článku je zanedbatelná, proto se zdá, že Vico právem považuje tento článek za pouhou pomluvu lékařů. Osobně se domnívám, že jde o testovací blog s cílem zjistit reakce a poté vytvořit použitelnou sadu štvavých pomluv. První pokus je velmi schematický, co taky čekat od vysloužilé církevní propagandistky, která živoří v Katolickém týdeníku, ale nakonec Kalousek, Tomský, Joch, Kohout a další velmistři určitě vymyslí něco osobitého. Možná se v příštích týdnech dočkáme v médiích investigativních článků o zanedbané péči v nemocnicích, úmrtích zaviněných chybným postupem, to by bylo, aby naše média něco nevytáhla. A při úrovni našich občanů se dá předpokládat, že po pár měsících masáže budou čecháčkové za hlavní problém zdravotnictví považovat příliš vysoké platy lékařů.
07. 11. 2010 | 15:37

t... napsal(a):

Id:

Na zákon č. 279/1992 Sb., §3 a §5 jste odkázal Vy, v příspěvku 07.11.2010 14:08:29 a v příspěvku 07.11.2010 15:20:01 na něj odkazujete znovu.

????
07. 11. 2010 | 15:40

yyy napsal(a):

A u "pisicich" katoliku dam 100x prednost
panu Hovorkovi pred p. Jenistovou.
07. 11. 2010 | 15:43

ld napsal(a):

t...,

ano, protože naše polemika je o retroaktivitě zákona. Ten lustrační je jeho nejlepším příkladem. Jakoby ste mi nechtěl rozumět. Ale třeba dalším retroaktivní normou mohou být Benešovy dekrety. Jenže ty neřešíme, neb ráno jste si bral v obranu ústavní soud, který ze známých důvodů roku 1945 neexistoval.
07. 11. 2010 | 15:44

t... napsal(a):

Id:

Odkaz
http://www.miras.cz/seminar...

není zákon, to je názor nějakého Luboš R.
07. 11. 2010 | 15:47

ld napsal(a):

t...,

správně, ten odkaz jsem použil proto, abyste snáze dospěl k osvícení. Jde pouze o text; v žádném zákoně se vám předmět sporu neobjeví. Jde o malou ilustraci.
07. 11. 2010 | 15:51

Rumcajs napsal(a):

PatientO.T. :

Udělal bych to jak ve Švýcarsku. Zadarmo všichni až po vyučení a zbytek si zaplať. A pak ti nikdo nemůže říc ani popel,i když odejdeš. A to všichni VŠ bez rozdílu.

A nevztekej se dentisto !

Vico:

Levičák je neúspěšnej pravičák.

Vlk:

Nechtěj mě rozesmát lesní šelmo. Nebyls to náhodou ty, kdo se rozčiloval nad ČSSD, že ti jako středněpříjmovému zvedla daně ? Ty budeš teda asi ten pravej, kdo si může stěžovat na daňové ráje. Dyk ty by sis pro korunu nechal vrtat koleno!
07. 11. 2010 | 15:52

t... napsal(a):

Id:

Luboš R. mě má osvítit?

Platí to co je napsáno v zákoně a ne to co píše Luboš R.
07. 11. 2010 | 15:57

Tenco napsal(a):

Tupelo
To byste musel vzít a posčítat veškerý finanční přínos z korupčního chování a vydělit je počtem jednotlivců.
Což se vám z podstaty věci nikdy nepovede.
A i tak by záleželo vždy na konkrétním vztahu riziko/očekávaný přínos.

Je to typická úvaha lobbyistů za zvýšení platů "nepostradatelných odborníků" v sektoru policie a justice.
Omyl.
Racionálnější je úvaha vycházející z reálného ekonomického prostředí, mikroekonomického i makroekonomického a váhy, prestiže povolání.

Tedy - společnost by měla prostřednictvím klimatu a příslušných institucí působit tak, aby míra rizika byla velmi vysoká, nejlépe "příklady, které táhnou".
Bez spolupráce s insidery to však nepůjde.
Sami lékaři / a nejen oni/ si musí uvědomit, že pokaždé když nechtějí vidět či slyšet, neřkuli-kdy vidí a slyší, ale nic neříkají, stávají se více a více odpovědnými za stav, který se jim nelíbí.

Jsou to vesměs vzdělaní lidé a vždy patřili k elitě společnosti.

Je na nich, aby ukázali, jak vážně to myslí do budoucna a zda jejich emigrace není mnohdy vnitřní.

Bez obrzliček - je rozdíl mezi denunciací a kultivací.
Naprosto propastný a ve svém důsledku fatální rozdíl.
Jedinec je však slabý. A v poušti je často úplně ztracený.

Neznám však takového jedince. Možná že je snaha takové jedince vyrobit a prefabrikovat.
Tam, kde se o to snaží je Zlo.
07. 11. 2010 | 16:01

vlk napsal(a):

arlone
odpustímsi jakoukoli diplomacii. V tvém případ ě je naprosto zbytečná. T y jsi dokonalý představitel duševního vakua.
Ne nemohu si odpustit a neodpustím si famiglii 118. nemám totiž proč. Rozvrátila tad y co mohla. Jak budou doktoří reagovat na její pokusy o devastaci platového systému bylo jasné každému, kdo měl oči. Každý, kdo s e o věc trošku zajímá - coý nění těžké, protože na německé nebo rakouské hranice to každý z nás má max. 200 km, věděl co a jak. A když famiglia představila svůj dokonalýů plán" už nebyl žádný problém zorganizovat onen veletrh. Ten mluví jasnou řečí. Ovšem podle takových , jako ty, se český doktůrek po čas epokorně vrátí zpět. Až na vyjímky - nevrátí. Ne pokud to nebud e rakový neumětel jako ty, ne pokud bud e aspoň obstojně umět řeč. Prostě zůstane v civilizocvané zemi. Kd e za fiannc e nezodpovídá člověk, který byl 13x policií četřen pro jejich podivné používání, kd e není předsedkyni sněmovny dábma , co sic e nemá řidičák, ale zato má dvě služební a uta a na obě čerpá služební benzín a jedno z toho stabilně parkuje před doma syna . Klasicky lékaře. On totiž chudák bere málo. Chc e s emu říci. Kd e minsitrem obrany není člověk, co loboval za koupi předražených transportérů, kd eminsitrem obrany není člověk , který jako ministr nástupnického státu po ČSR , ted y státu, co prožil Mnichov, uzná Kosovo. Kd eminsitr vnitra není člověk, co ostentativně deset let lhal všem nejbližším, kde jednou místopředsedkyní sněmovny není ženská, která, když rozvědka zjistila rozkrádání při státní zakázce vjejím rezortu, vyhodila náčelníka té rozvědky a kd e další místopředsedkyní s němovny není další žensk, jejíž jedinou kvalifikací je sdílení společné ložnice s majitelem strany.
To všechno není aniv Německu, ani v rakousku možné. A podobně - proč yb dpktoři neodcházeli, když firmy masově a s nepřímým požehnáním účadů schovávají sé daně v pseudofirmách po celém světě?
Tohle všechno jsou fakta. Zkus to vyvrítit. Ppak teprv mluv o doktorech. A je neoddiskutovatelnou věcí, že masiový exdus s ekoná až teď. Za požehnané vlády famiglie 118.Míra přetekla.
07. 11. 2010 | 16:02

ld napsal(a):

t...,

no, debata nám uvízla, už jen kličkujete. Zákonnou úpravu se vám nezdařilo dešifrovat, pomocný text odmítáte. Už nemám další nástroje, jak vám pomoci z bludiště omylů ven, pročež vás v něm ponechám.
07. 11. 2010 | 16:05

Vico napsal(a):

Tupelo : Ahoj. Já svým prvním vstupem se více méně snažil vyhnout problematice do jaké míry je práce lékařů spravedlivě ohodnocená/to je evergreen ještě z dob, co Rath byl předsedou lékařského odborového klubu/

a jen upozornil na totální aroganci pana ministra Drábka, který na nijak utěšenou situaci v odměňování lékařů zareagoval tak, že ještě PŘITVRDIL a přišel s prováděcím nařízením vlády zcela neočekávaně v ještě rigoroznější podobě.

Reakce lékařů je pak zcela přirozená a předvídatelná.

Co bude následovat ve svobodné netotalitní společnosti je jasné.

No a pak tu vystoupí pravicový Arlon, který má z toho psotník a na zcela neideologické téma nám tu píše :

"Budete se muset obrátit k soudruhům do CCCP, jak to tam probíhalo od r.1917 zhruba do roku 1927, kdy se všeho ujal Stalin. Ostatně dnes můžete 7/11 slavit, jestli se na to cítíte."

Lékaři jdou za lepším/možná/ a už je tu Arlon a vytahuje zpoza kazajky Lenina, Trockého, Stalina, Beriju, Ježova a aby toho nebylo dost, tak přidá Hitlera, Pol Pota a Mao Ce Tunga.

Teda po takovém "nářezu" být tím mladým nespokojeným doktorem, rozklepal bych se hrůzou jako ratlík.
07. 11. 2010 | 16:07

vlk napsal(a):

rumcajs
voni ti zřídili už internet přímo do s tudovny? ted y přímo k pípě? to je pokrok. Opravdový pokrok. Ano měl jsme a mám zásadní připomínky v zákon o dani z příjmu fyziků na rok 2006. Kd y všichni dostali, včetně tebe, nadělené dańové výhody. Kromě zaměstnanců s příjmy na d 3 tisíc. Ti byli potrestáni. A ozval jsme s e proti tomu. Nicméně to nijak nesouvisí ani s odchodem lékařů ani dokonc e s dańovou optimalizací , kterou provádíš ty a tobě podobní. Česky se tomu říká daňový podvod.
Pokud daňové podvody jsou seriové a to jsou, samozřeřejmě , že schízí peníze ve veřejných rozpočtech. A není ted y ani na doktory. Ale hlavně, že ušetříš.
07. 11. 2010 | 16:07

almost glossed™ napsal(a):

Tento blog je ilustrativní v tom, jak se ve společnosti šíří nenávist vůči skupinám lidí - obvykle máme v povědomí, že protizákonná je rasová či náboženská nenávist, ale často se zapomíná, že v zákoně je zmíněna i nenávist vůči jakékoliv jiné skupině osob.

Takže vše se pak vyvíjí, jako u tohoto blogu.

1. Někdo inteligentnější svým "zamyšlením" jak na skupinu osob doplácíme, vyvolá paniku, pomocí sugestivních otázek a tezí nastolí odpor.

2. Pak přijde nějaký ten méně inteligentní "mud..." a v příspěvku jako je ten z "07.11.2010 15:55:35" navrhne "střílet univerzitně vzdělané preventivně do zátylku".

3. Následuje první primitiv, kterému to připadne jako dobrý nápad a udělá to.

4. Pak následují další a další primitivové, kteří se těší na společnou adrenalinovou akci.

Na začátku byl jen ten inteligentnější, který svým "zamyšlením" jak na skupinu osob doplácíme "nastolil téma".

Myslím na to denně, když ve zpravodajství sleduji, jak se po "čistě teoretickém ohrazení vůči obtěžujícím bezdomovcům" (viz zdejší blogy jiných humanisticky založených autorů) objevují stále častěji zprávy o uhořelých bezdomovcích, které kdosi zapálil. Když těsně poté, co na Florenci uhoří 9 lidí, se reportéři na Primě v dlouhé reportáži rozčilují nad tím, že kdyby už bezdomovci byli v oné slavné "oáze u spalovny", nic by se nestalo. Když pak slyším, že onu budovu nejspíše někdo zapálil úmyslně.
07. 11. 2010 | 16:09

vilcek napsal(a):

Vlku, potlesk na otevrene scene. Presne!
A to nejsem lekar,ani vylev z estebacke chobotnice! Ani nedouceny ucen.
07. 11. 2010 | 16:12

PatientO.T. napsal(a):

2 Rumcajs:

Pleteš se. Já se nevztekám, ale divím. Psal jsem, že se mě tato věc nedotýká. Tedy nedotýká se mě jako lékaře. Jako možného pacienta velmi.
07. 11. 2010 | 16:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 11. 2010 | 16:17

Drzá zrzka napsal(a):

Vlk
Začala bych výčitkami od bitvy na Bílé hoře, když si zítra přimeneme její 390. vyročí

aneb

lidé odhalují svoji pravou osobnost skrze alkohol, peníze a vztek. :o)
07. 11. 2010 | 16:21

Rumcajs napsal(a):

vlk:

Já mluvím ještě o dřívější době. Rozčiloval jsi se nad nějakým socanem, že ti zvedl daně.

O žádné nadílce po roce 2006 nevím. Jenom plácáš jako socan. A jako socan neustále hledáš záchranu v tom , že odrbeš druhé. Co kdybys sáhl do vlastní kešeně ? To se ti ale nechce co? Lepší je vykřikovat, ať platí druzí.

Možná, že kdyby ses neflákal a založil firmu, tak taky bude víc peněz v rozpočtu.
Ale ty budeš radši hloupě kecat a ukazovat prstem na drhuhé. To jediné vám socanům totiž jde. Na víc se nevzmůžete.
07. 11. 2010 | 16:25

t... napsal(a):

Id:

Řídím se zákony a ne nějakými pomocnými texty kdoví koho.

V šifrách se píšou utajené zprávy, zákony nejsou utajené, ale veřejné, tak na co je šifrovat? Když nejsou šifrované, tak proč je dešifrovat?

Zákon, Vámi uvedené paragrafy, jsem si přečetl. To co jsem napsal se vztahuje k Vámi uvedeným paragrafům. Co je na tom, co jsem napsal, chybně?
07. 11. 2010 | 16:29

Tupelo napsal(a):

Tenco, asi mate pravdu, sel jsem na to prilis technokraticky, ale to je asi zvyk z dob, kdy tu pravicovy pravidelne vykladaji mantry o tom, kolik nam kdo uzira ze spolecneho chlebicka (Almost Glossed dodal dobry vycuc), jednou st. zamestnanci, podruhe duchodci, socky, fetaci, romove, atd. vetsinou jde jen o kourovou mlhu pro dalsi rozkradacky stran soucasne bakalovy vladni triady....
@Vico, zdar, ja souhlasim, jak uz tu nekdo napsal, s tim ze mozna nastava zacatek odchodu elit, kazdy mlady clovek by mel aspon na pulroku vyjet do civilizovane zeme a pak zacit porovnavat jak spolecnost funguje jinde a jak funguje v tomto klausem posvecenem znormalizovanem CEZku.
07. 11. 2010 | 16:34

ld napsal(a):

t...,

dešifrovat=pochopit=správně interpretovat. Na šifry se vykašlete. A na tuto polemiku taky, je bezvýsledná.
07. 11. 2010 | 16:37

Drzá zrzka napsal(a):

Stejně je to zajímavé, uplynulo přes dvacet od pádu železné opony, ale neslyšela jsem, že by naši lékaři chtěli odcházet do Polska, Maďarska, Bulharska, Rumunska, zemí bývalého Sovětského svazu...
07. 11. 2010 | 16:44

minus ultras napsal(a):

hořejší: pane hořejší měl jsem tu čest vézt párkrát někoho v nočních hodinách na pohotovost.a doktor byl nejmíň půl hodiny k neprobuzení.i já sám jsem párkrát byl nucen vyhledat pohotovost, včetně zubní, a úplně se na mě vykašlali, prý přijďte v pondělí ke svému lékaři (a to byly dost akutní věci).takže jestli chce někdo obhajovat černobíle doktory tak já říkám: ty směny si píšou zbytečně jenom pro peníze a aby mohli kňourat.napíšou se tam mnohde třeba tři doktoři a fyzicky tam jsou nanejvýše dva.a tak by se dalo pokračovat.takže ty vaše 24 jsou demagogie non-plus ultra, protože radši ani nebudu říkat, co se tam dělá o nočních, když sestřičky mají tak široké srdce...
07. 11. 2010 | 16:47

Rumcajs napsal(a):

Drzá zrzka:

To je přesné.
Do zemí, kde se vládlo podle levičáckých not se nikomu nechce. Zase se všichni ženou za tím kapitalistickým pozlátkem. Jediné co se změnilo od pádu žel. opony je, že k tomu souhlasně pobrukují ti, podle jejichž not se tu za totáče vládlo a ti, jímž vděčíme za to, že jsme za západem zaostali 50 let.

A ještě něco drze vykřikují o Klausovi.
07. 11. 2010 | 16:51

t... napsal(a):

Id:

Tak "správně interpretovat", to je něco jiného, pište přesně. Jak to víte, že Vy "zákonnou úpravu" (07.11.2010 16:05:20) interpretujete správně?

V příspěvku 07.11.2010 16:29:12 jsem Vás vyzval, abyste napsal co jsem napsal chybně. To jste neudělal.
07. 11. 2010 | 16:52

Patricie napsal(a):

Ide, mám na mysli ty LETOŠNÍ Vánoce, omlouvám se, že jsem to neupřesnila. No, pokud má někdo dojem, že tu bude Nečas ještě o Vánocích 2011, tak by měl být prohlédnut - ještě dokud je máme - psychiatrem. Věřím, že se do té doby prokáže, jak je to s pitím jistého Kalouska. Pokud chce někdo sestavovat střízlivý rozpočet, musí být sám střízlivý. Prý je ale věc, s kterou se "onen" politik hodlá rozdělit s lidmi-daruje prý jedno ze svých promilí, které momentálně má ... Je poslední šance udržet doktory v ČR. Je pošetilé tvrdit, že "nejsou peníze". Odhadněte počet zaměstnaných, průměrný plat a odvoďte z toho odvody na zdravotním pojištění. Vyjde vám cifra, která by dala na požadované platy několikanásobku počtu lékařů a sester v ČR. Pokud se ale od vybrané cifry odečtou horentní až nestydaté sumy na platy "manažerů" VZP a "odměny" početných parazitů, výdaje na nesmyslné projekty, časopisy a zbytečný provoz zbytečností, je s podivem, že na lékaře a sestry něco zbyde. Z rodiny, kde rodič nadměrně pije, děti většinou odcházejí. Napsala byste, Ivano Jeništová (držíc se Desatera), také, že to je "vydírání rodičů"? Promiňte, Vy snad nepocházíte z doby komunismu? Vaši rodiče nechodili do "komunistické" práce, nepobírali "komunistické" peníze a nepřispívali tak k "budování zločinnného režimu"? Já to netvrdím, jen se ptám ... Když tak plamenně píšete o lékařích, co studovali za komunismu ... Co jste dělala za dob komunismu Vy? Můžete odpovědět?
07. 11. 2010 | 16:53

Jan napsal(a):

Hloupá a nebezpečná je vláda, potažmo i její ministři, kteří za cenu líbivého státního rozpočtu sestaveného současným státním účetním, dokáže rozvrátit klíčové obory jakými jsou zdravotnictví, policie a mnohé další. Taková vláda se skutečně a nesmazatelně zapíše do dějin, protože si nedokázala, nebo nechtěla spočítat, jaké nevratné škody svým "zásadovým" rozhodnutím způsobí. Je mi líto paní blogérky, že pro své rádoby argumenty musí chodit do doby totality a nenamáhá se podívat za nedaleké západní hranice. Tam by jistě nalezla i reálnou cenu kvalifikovaného odborníka a stačilo by si tuto cenu prostě vynásobit. Poté by konečné číslo mohla srovnat s účetními úsporami v krátkodobém horizontu státního rozpočtu. Tuším, že číslo bude mnohonásobně záporné.
07. 11. 2010 | 16:55

Drzá zrzka napsal(a):

Pořád čtu, jak vláda sestavila špatně rozpočet, ale nikde jsem se nedočetla, jak by ho sestavila opozice, tedy kromě toho, že jinak a daleko lépe.
07. 11. 2010 | 17:01

Rumcajs napsal(a):

Patricie:

Mě se líbí, jaká ty seš chytrá holka. Jak ty přesně víš, kolik se kde prochlastalo, rozkradlo a tak. Jak to že to neví opozice ? Socani na krajích, v senátu,obecních úřadech.... ? Jak to že nikdo z nich konkrétně nejedná a jenom stále imaginárně žvaní. Jak to, že místo abyste tyhle černé díry jasně a adresně pojmenovali a ucpali, tak se vzmůžete tak maximálně na výkřiky, že se rozpočet musí posilovat na příjmové stránce ?

Čím si to vysvětluješ ?
07. 11. 2010 | 17:03

ld napsal(a):

t...,

to jsem vám vysvětloval v tom předmětném období. Zde je začátek §3 onoho zákona: "Předpokladem pro výkon funkcí podle § 2 je, že občan v období od 25. února 1948 do 17.listopadu 1989 nebyl..." A promiňte, teď půjdu učit kunu vegetariánství. Zde dosáhnu lepších výsledků, než abych vám replikoval vaše točení v kruhu, komentoval prostinké premisy.
07. 11. 2010 | 17:14

Patricie napsal(a):

Rumcajsi, jistě se shodneme, že máslo na hlavě mají u nás všichni politici. Pokud by ho neměli, nemohli by dělat to, co dělají. Český politik je v politice buď díky svým kontaktům z dob komunismu, anebo díky tomu, že "na někoho něco ví". Ani pravici ani levici nejde o blaho národa. To je školácká chyba si toto myslet. Pokud to někdo opravdu myslí upřímně a něco užitečného by pro lidi dělal, je to paradoxně KSČM. ODS i ČSSD chtějí vládnout, neb jim to - modrým či oranžovým - přinese osobně víc peněz, než opozici. Protože ale na všech penězích parazitují ti "nejvyšší tajemní" (bývalí generálové StB, vojenské kontrarozvědky, členové KGB s tak nadprůměrnými důchody a jiní mocní, kteří mají kompromitující materiály - třeba o 17.11.1989) a vládnoucí pravice či levice si to s těmito nemůže rozházet a musí jim to parazitování dál v tichosti tolerovat, jen oblbuje lidi tím, že "to bude dělat lépe". Když však říkám, že to chce VŠECHNY politiky propustit a převést do normální práce, žádný novinář o tom nechce psát. Senát je zbytečný a stačí nám 51 poslanců. Stačili by to dělat jako čestnou funkci po pracovní době. Peněz za to netřeba, protože čím více jim jsme dali peněz k dispozici, tím oni nevědí, kolik by ještě chtěli. Imunita? Co je to za nesmysl! Proč se nesjednotíme a netrváme na odchodu všech politiků? Jinak se z toho nevyhrabeme! Já jsem chytrá, Rumcajsi. Já nabízím řešení. Po odebrání všech peněz politikům v ČR a nabídnutí dělání politiky ppouze jako čestné a bezplatné funkce by se uvidělo, KDO to myslí vážně, a kdo si chtěl politikou pouze přilepšit ...
07. 11. 2010 | 17:19

Rumcajs napsal(a):

Patricie:

Tož to máš pravdu Patricie (až na tu KSČM-to jsem se fakt nasmál). Jenže kdyby poslanectví bylo jako neplacená funkce, první kdo by začal ječet, by byli levičáci, a to celkem oprávěně. Ono totiž čestnou funkci může vykonávat jen ten, kdo je za vodou, tedy dobře situovaný člověk. Rozhodně žádný chudák.
07. 11. 2010 | 17:24

Faust napsal(a):

Tenco

"My potřebujeme jen zkultivovat a narovnat prostředí a vnést do něj nový étos.
Což je jednosušší."

To je IMHO to nejsložitější... bohužel. Kde chcete vzít a nekrást onen etos?
Ale ano, v zásadě máte pravdu.
07. 11. 2010 | 17:33

Patricie napsal(a):

Ale to jsem právě měla na mysli! Pokud si máme vzít z Ameriky alespoň nějaké pozitivum, tak nechť dělá politiku člověk s politicky vyřešenou minulostí a ekonomicky vyřešenou budoucností. Levičáci by řvali, že je funkce neplacená? Pravičáci mají v krvi pracovat zdarma? Já mám tu výhodu, že neupřednostňuji ani pravici ani levici. ˇˇRešení jsem nappsala, ale zůstane asi nepovšimnuto. Tož se nedivme, že tu hladovou káru plnou nespokojenosti potáhneme dál a dál ...
07. 11. 2010 | 17:35

ZAM napsal(a):

"Většina těch hrozících lékařů pochází z té doby. V dobách vlády jedné strany se na studium medicíny dostaly jen děti prověřených kádrů, a ještě politicky či jinak aktivní"
Paní Jeništová,
lhát se nemá, což by věřící křesťanka zaštítující se morálkou měla vědět.
Jak už zde uvedla gaia, ti protestující jsou mladí lékaři, kteří pracují za tarfivní plat sedmnáct tisíc měsíčně, ze kterého si musí hradit náklady na povinné pětileté postgraduální vzdělávání, bez něhož nelze plnohodnotně vykonávat povolání.
Ti, co vystudovali za reálsocialismu, dnes jsou smluvními lékaři s příjmy přes sto tisíc měsíčně, což ovšem vzhledem k nákladům na provoz ordinací také není k závidění. A Vaše tvrzení, že to jsou potomci prověřených kádrů, je vyslovenou lží a Vy osobně byste se měla stydět.
Napsala jste hnusný pomlouvačný článek, který by mohl být omluven jenom Vaší případnou totální neznalostí problematiky.
07. 11. 2010 | 17:38

Belgičan napsal(a):

Jít do zahraničí neznamená jen mít vyšší plat!!!

Znamená to krom jiného:
Plus
+ získávání odborných zkušeností
+ poznávání jiných lidí
Mínus
- odloučení od domova
- z pravidla vyšší životní náklady
- zpravidla jsou cizinci druhořadí zaměstnanci se všemi následky, přesto, že např. čeští lékaři jsou většinou srovnatelně lepší jak lékaři na západě. Být právě lékařem, tak bych nevěřil německým verbířům. Pracovní podmínky jsou v Regensburgu obdobné jako v Olomouci. A s cizincem vytřou to nejhorší.

Člověk si musí zvážit všechny pro a proti, což jsou mnohdy individuální záležitosti, a potom teprve vyzkoušet změnu. V žádném případě bych za sebou nepálil mosty.
07. 11. 2010 | 17:38

ZAM napsal(a):

Rumcajs:
"Je jasné, že český daňový poplatník je chudší než ten německý, tudíž si nemůže dovolit platit doktory tak dobře, jako v Německu, nebo Rakousku." A tak začínající lékař v soukromé společnosti na severní Moravě musí dělat za 8 000.- Kč (slovy: osm tisíc) měsíčně.
Jinak jste zdravý, jen ta hlava, že.
07. 11. 2010 | 17:44

Karel Mueller napsal(a):

Paní Janištová,

když tohle čtu, tam dostávám jen vztek.

Přišel jsem poněkud pozdě a tak jen jednu připomínku: Na gymnasiu jsme byli docela zdatný ročník (96 lidí) a na medicinu se dostal každý z těch víc než 10, který chtěl. Víte, kolik z nich mělo "kádrové rodiče"? Ani jeden. O většině vím, že neměli nikoho ani v KSČ.
07. 11. 2010 | 17:47

ZAM napsal(a):

Arnie:
"Je mně ovšem záhadou, jak sprostý lhář a demagog vašeho typu může být ve funkci "tiskové mluvčí Arcidiecézní charity Olomouc". To je neuvěřitelné." Asi neznáte hádku pana arcibiskupa o mešní víno.
http://aktualne.centrum.cz/...
07. 11. 2010 | 18:02

pajda napsal(a):

fakt blog mimo mísu! můj muž je lékař a už druhý víkend není doma, protože má službu. Aby bylo na hypoteční splátky, musí sloužit ve dvou nemocnicích. Jak dlouho to má podle vás vydržet? až do důchodu? A ty pindy, ať lékaři zaplatí za své vzdělání, když půjdou do zahraničí, tak to je fakt vrchol. A co všichni další, kteří odejdou do zahraničí? Neměli by zaplatit také ekonomové, číšníci, automechanici?
Milá paní, tvrdím, že výjimečnost lékařského povolání je v tom, že nikdo kromě lékařů s titulem nemohou tuto práci vykonávat. Na druhou stranu, lékař klidně může začít na stavbě, nebo jako pokladní v sámošce. Ale za kým půjdete v případě podezření na rakovinu? za prodavačkou asi ne, že? Místo toho, aby tento stát lékaře slušně zaplatil a nabídnul jim adekvátní celoživotní vzdělávání, tak je prostě vyhání a podle Hegera se nic nestane, akorát pár pacientů na to dojde, protože ten sebevražedný zbytek, co zůstane, už nebude mít sílu řešit.
07. 11. 2010 | 18:04

tři tečky napsal(a):

Já věřím, že každý kdo chtěl na medicínu se na ní mohl z gymplu dostat. Ono totiž platilo to, že kdo studovat nemohl, ten se nedostal doporučení už na to gymnázium.
07. 11. 2010 | 18:05

t... napsal(a):

Id:

"Předpokladem pro výkon funkcí" do budoucna(!), už jsem také četl(už je to poměrně hodně let), že vyšetřovatel u policie musí mít (jako předpoklad) do budoucna(!) VŠ právnické vzdělání, předtím stačilo VŠ vzdělání (i) jiné, neslyšel jsem, že by si lidé, kteří nově(do budoucna) stanovený předpoklad nesplňovali, stěžovali na retroaktivitu. To snad mohou státy určovat jaké předpoklady mají mít do budoucna(!) lidé, kteří zastávají(budou zastávat) (určité) funkce ve státní správě?
07. 11. 2010 | 18:11

ZAM napsal(a):

Bc Martin:
"Kam všichni ti vyhrožující lékaři půjdou? V ostatních zemí EU mají lékařů dostatek a jejich university produkují dostatečné množství kvalifikovaných lékařů"
Není to sice Vaše starost, ale poskytnu informaci:
http://www.personalista.com...
Bakaláři, dodělejte si aspoň magistra, abyste se nemusel otírat o doktory.
07. 11. 2010 | 18:17

Jan napsal(a):

Vážená paní " mluvčí".Při prohlídce auta platím 490,- Kč za hodinu mechanikovi servisu.Má hodina práce v servisu vyšší hodnotu než hodina práce lékaře?
07. 11. 2010 | 18:19

ZAM napsal(a):

Bc Martin:
"Většina hrozících je z dob komunismu a oni jsou zvyklí na nadhodnocené plady z dob komunismu." Dvě lži v jedné větě. Martine, Vy jste i toho bakaálře musel dostat z protekce. Anebo jste ten ´titul´ koupil?
07. 11. 2010 | 18:22

arlon napsal(a):

Vico
vy jste normálně zmatenej a pomatenej, co neumí ani odezírat. Text patřil Dalimírovi a je v něm vše podstatné pro Dalimíra. Vás se to netýkalo, vyndejte si zapadlej jazyk.
Máte pohov a vyměňte si prádlo, Víco.

Jen hospodský žvanil, Vico.
07. 11. 2010 | 18:22

ZAM napsal(a):

arlon:
Obdivuji Vaši odvahu, vlastně správně drzost, psát o něčem, o čem nic nevíte. Už to tady bylo vyčísleno, ale pro ignoranty třeba zopakovat: pracujte za 17 tisíc hrubého pět let a z toho si nešetřete desetitisíce na povinné postgraduální vzdělání. Až potom bude mít to Vaše kvákání nějakou informatívní hodnotu.
07. 11. 2010 | 18:27

ZAM napsal(a):

Dalimír:
Podle mne Vaše příspěvky patří k tomu nejslabšímu braku, co se tady objevuje. Bez faktů, jenom hloupé názory. A k tomu chválit omezeného Rumcajse....!
07. 11. 2010 | 18:30

mb napsal(a):

nepropadejte panice jeništová .... zaměstnáme východoevropany a afričany ... there is a way ....
07. 11. 2010 | 18:30

Tenco napsal(a):

Karel Mueller
Na jiném gymnáziu se zase ze dvou tříd cca 60 lidí, dostalo na medicínu něco k desíti lidem. Všichni árijci, jeden s maturou za 12. Až po dvou letech lapiduchování se tam dostali dalůší dva - neárijští.
Tato zkušenost zase dává zapravdu autorce.
U vás neexistoval systém bodů ?
Já už přesně navím, jaké měly váhu známky, "politická aktivita", čistota rasy...
Ale vím, že ti "angažovaní" a árijského původu se dostávali tam, kam chtěli oni nebo jejich rodiče.

Takže asi dvě různá gymnázia. Vypadá to tak. A dvě různé zkušenosti.

Což mě nepřekvapuje. Je to v tom lidském mumraji naprosto normální věcí.

P.S. Nechci čeřit vodu, ale pokud nejsou k dispozici statistická data /skartována zřejmě v oněch "dnech, kdy se Havel domluvil s komunisty"/, tak je vypovídací schopnost soudů mých, autorky i Karla Muellera téměř nulová.
Takto však velmi, velmi signifikantní.

Neb není nad tlupu, jejíž členové jsou udržováni nejen v nejistotě, ale i v nevědomosti.

Nejsme ale přeci jako oni, ne ?

Faust
V obecné rovině se vždy jeví všecko těžké. Pak si oblečete montérky nebo oblek, veznmete vrtačku nebo noutbůk a všecko jaksi jde. :))

Jak jsem řekl - jde o celkové nastavení klimatu.
Chybí zásadní vystoupení prezidenta /jako 1. občana státu/ či premiéra /jako člověka odpovědného za výkon státní správy/, v kterém by zcela jasně a zřetelně formulovali co konkrétně znamená onen "boj s korupcí".
Zatím se mi to jeví jako perestrojka.
Ten étos smí být až následný. Až po vyčištění Augiášova chlívu.
Jinak by byl pokrytectvím.
Valná většina lékařů, sester a bratrů jsou stejně jako pacienti slušní lidé, ale výkop je na straně těch prvních.
Až pak lze do zdravotnictví dávat další peníze.
Takže ona mobilizace směrem k emigraci je vlastně zbabělostí a rezignací.
Neliší se tím moc od oněch Romů.
Kteří se BtW opět vracejí.
Ale neberte to jako nějaké varování.
Jde o pouhou analogii k rezignaci, jako podstatě té analogie. Jistě že kvalita, stav a vztahy oné rezignace jsou v obou případech diametrálně rozdílné.

Uff, to jsem se zas dnes pěkně vypsal !
:))

Dnes dávali v té lepší části infantilizátoru jakýsi dokument o Židech.
Zmiňovali tam Maimonida.

"Mám skvělou pověst mezi mocnými, jako je třeba nejvyšší kádí, emírové, dům Al-Fadrův a jiná městská aristokracie. Ti všichni moc neplatí. Pro obyčejné lidi je to moc daleko, aby mě navštěvovali ve Fustatu, takže trávím dny po návštěvách nemocných v Káhiře. Když se vrátím domů,
jsem natolik unavený, že nemohu pokračovat ve studiu lékařských knih - umíte si představit, kolik času zabere svědomitému člověku v našem řemesle, aby si ověřil výchozí literaturu.
Neboť jedině tak si může být jistý, že za každým jeho tvrzením stojí důkaz a náležitá autorita...

Bydlím ve Fustatu, zatímco sultán je v samotné Káhiře...Každý den ho musím časně zrána navštěvovat....nedostatnu se do Fustatu dřív než odpoledne. Jsem unavený a hladový, ale u mě na dvoře je plno lidí. Všichni čekají na můj návrat, urození i prostí, Nežidé, teologové a soudci. Sesednu z koně, umyji si ruce a požádám je o strpení, než se najím
(moje jediné jídlo za čtyřiadvacet hodin). Pak se věnuji pacientům. Stojí ve frontě až do soumraku, někdy i do dvou hodin po půlnoci. Jsem tak vyčerpaný, že s nimi mluvím vleže na zádech. S příchodem noci mě občas opouští i energie mluvit..."

(Maimonides r.1199)

To je tedy druhá strana mince. Také podstatná.

...Mluví-li se o "skupině vybraných", vždycky se najdou ničemníci, kteří smysl tohoto výrazu obrátí naruby a tváří se,
jako by nevěděli, že člověk "vybraný" není domýšlivec, jenž se považuje za něco víc než ostatní, ale ten, kdo od sebe
žádá více než druzí, i kdyby potom ve své osobě vyplnění těch vyšších požadavků nedosáhl....
(J. O. y Gasset : Vzpoura davů)

Ale už končím. Začínám být chytrý tak, až se toho sám bojím . :))

Hezký zbytek večera.
07. 11. 2010 | 18:32

arlon napsal(a):

Zam
spletl jste si adresu, já jsem s vámi husy nepásl.
Jestli ovšem pracujete, pracujte klidně dál, do důchodu máte ještě daleko a možná se naučíte i slušně diskutovat. Já spíše neobdivuji vaši drzost něco takového o někom vůbec tvrdit.

Vlk - je to nechutné, demagogivké a primitivní. Diagnoza přetrvává, vaše deprese brzy vystřídají křeče.
Ale máte naději, ráno bývá moudřejší večera.
07. 11. 2010 | 18:35

ZAM napsal(a):

eva:
"Myslím si, že se dnes lékaři nemají špatně, když to porovnám se socíkem," Myslím, že se pořádně mýlíte, pokud jde o absolventy do atestace. Musí si sami zařídit a financovat ´kolečko´ a posléze předatestační stáže s 0,1 úvazkem, ale s 1,0 pracovní angažovaností. Pokud nemají rodinnou profesní podporu, je to těžko utáhnutelné. Máte potomka lékařem?
07. 11. 2010 | 18:38

ld napsal(a):

t...,

už opravdu naposledy. Policisté byli podle uvedeného zákona od té firmy vyhozeni. Takže já píšu o legislativě, která posloužila k propuštění ze služebního poměru. Tedy funkčnost směrem vzad. A to je rozdíl od vašeho povídání.
07. 11. 2010 | 18:38

ZAM napsal(a):

arlon:
Pro ignoranta zopakuji: ´ Už to tady bylo vyčísleno, ale pro ignoranty třeba zopakovat: pracujte za 17 tisíc hrubého pět let a z toho si nešetřete desetitisíce na povinné postgraduální vzdělání´
Až se zmůžete na faktickou oponenturu, můžete se ozvat, pasáku.
07. 11. 2010 | 18:40

argun napsal(a):

Paní Jeništová,
když tak čtu váplody té smečky, co tu po Vás vystartovala, nedá mi to, abych Vám nevyjádřil podporu. Prohrané bitvy, ty miluju...

Já asi tuším, možní i vím, co jste tím textem chtěla říct. Jenže jste to vzala¨tak nějak za špatnej konec, zdejší obecenstvo nepřekypuje empatií, ba právě naopak. Takže pokud nevysvětlíte Vaše myšlenky, tak, aby to pochopil i žák pomocné školy, dostanete za uši, ať napíšete cokoliv. A jakákoliv emoce, kterou z toho textu vnímám, se tady nemilosrdně trestá. Chápejte, tady je to samej rozumbrada...

Například svatej Václav už po Vás vystartoval kousek vedle samostatným blogem. Tento citát
"tak odporný blog s tématem lékařů jsem snad ještě nečetl" stojí za zapamatování. Prostě co slovo to perla. Buďte v klidu, mluví o hlavně o sobě.

Nemám moc času, snad ještě dnes přijdu, tak meritu věci jen jednu větu. Hlavní chybou Vašeho textu je, že na lékařký stav kladete stejný morální imperativ jako na sebe.
07. 11. 2010 | 18:50

arlon napsal(a):

máš to marný soudruhu, mně nemůžeš urazit. S tím tvým kapitálem to znamená, že máš málo, pracuj více a vstávej o hodinu dříve jako dělníci do fabriky.
Nebo choď do fabriky rovnou, odpadne ti starost o postgraduál. Každý je nahraditelný, sorry.
07. 11. 2010 | 18:52

arlon napsal(a):

Naprosto normální mašlovačka místo diskuse, jako obvykle se rozumné téma promění v salonní kvikot a rykot postižených z Lidového domu. Asi by nebylo od věci, aby tam začal konečně ordinovat doktor Altner, medicína všeho druhu.

Paní Jeništová, nejenom že nám doktoři vyhrožují, vyhrožuje nám už i ulice. Ale tak daleko ještě nejsme, aby ulice rozhodovala...
Jen klid, na Bahamy odletíme včas.
07. 11. 2010 | 18:55

ZAM napsal(a):

argun:
Už jste čtvrtý do klaky. Za kolik?
07. 11. 2010 | 18:56

ivanT napsal(a):

Pani Jenistova,

Myslim, ze vas (hlavni) problem je, ze zdravotnictvi vidite perspektivou stredovekych dobrocinnych nemocnic, ve kterych osetrovatelky sestry ruznych cirkevnich radu pracovaly z pocitu sebeobetovani, s konecnym cilem dostat se za svou dobrocinnost do nebe. Zcela prehlizite, ze zdravotnictvi je dnes jednim z mnoha normalnich pracovnich odvetvi a je tedy treba na ne brat stejna meritka. Proc by se meli zdravotnici obetovat pro sve blizni, kdyz to nedelaji inzenyri, kominici, akademici, nebo instalateri? Proc to od nich ocekavate a proc ocekavate, ze se nebudou branit pred nespravedlivym zachazenim jako kazdy jiny?

Vas blog ma samozrejme radu dalsich zasaddnich vad a celkove jste bohuzel neprospela ani sobe, ani tem, jejichz mluvcim jste. Priste 'dvakrat mer cti) a jednou rez (publikuj).
07. 11. 2010 | 19:00

Anonym napsal(a):

Dobry večer,vaš broblem je se vypořadat s mynulostí.Lidem kteří se měli za komunistu dobře maji se i teď dobře dokud se nevypořadate s tímto fenomenem nebude nikdy lepe.
07. 11. 2010 | 19:10

honolulu napsal(a):

Tento prispevek je pouze pro pany doktory a sestricky.
Ostatnim je cteni zakazano, abych jim nesel na nervy !!

OPUSTIS-LI ME, byla komunisticka basen, s kterou jsem si nikdy nevedl rady...Tak par vet pro vas, pani doktori a sestricky, kteri jste se rozhodli "zbalit kufry".

Odejit za velkou louzi, upalatnit se, prosadit se, citit se stastni je vse zabudovano ve vasi individualni psychologii.
Na to neexistuje rada, protoze to kazdy proziva nejak jinak.
(Patrim k posrpnove emigraci - 1968).
Vim urcite, ze pro mnoho lidi to bylo vemi tezke a vraceli se. Pamatuji si to !
A vim take na 100 % URCITE, ze jini to vubec ani nevnimali. Pro me to byl krasny sen, extaze, nadseni, psychologicka droga. Tato pozitivnost vam zarucuje uspech.

Snad vse zalezi na prvnim miste, kam imigrujete, aby se vam tam libilo ! Pripada mi, ze nektera mesta byla pro ceske emigranty PRATELSTEJSI nez jina. (Ale to muze byt pouze muj subjektivni pocit.)
Velka pomoc je take v tom, kdyz jdete s partnerem. Manzelka, snoubenka, rodina i s detmi.
Rodina vam vytvari zazemi pri prvni bitve se zivotem a pozvolnou adaptaci do jine kutury. (Ja jsem sel sam, ale byl jsem klasifikovan jako CVOK, a DOBRODRUH, tak nechodte v mojich stopach.)
Prvni tezkosti pro mnoho z vas bude
JAZYK : Jenze tato "tezkost"
trva 3-4 mesice a promeni se za dva roky v obrovskou radost a dusevni obohaceni. Po deseti letech vam splyne z cestinou tak dokanale, ze nebudete vedet mluvite-li, nebo myslite-li cesky nebo anglicky.
AKSENT : Zacnete-li s angictionou po veku starsim nez 20 let, tak budete mit aksent cely vas zivot. Jenze domorodci ho maji take ! Velmi snadno poznam, z ktere casti USA osoba stojici predemnou, je. Aksent Australie, JAR, nebo UK me trha usi. Britska kralovna ma aksent, pri kterem americke deti zacnou pred TV delat saskarny a vysmivat se.
Predstavte si, ze vase deti aksent mit nebudou. (Nespravedlnost do nebe volajici.)
KARIERA : Pani doktori a sestricky, rozbita americka huba z auto - nehody v USA nebo v Cesku je uplne stejna a krev je vsude cervena, jak u nas, tak u Vas.
UBYTOVANI : To trva 1/2 hod. sehnat byt nebo najmout dum.
Nedoporucuji dum koupit, dokud nebudete vedet, kde se Vam libi. Ted nejde nic prodat !
DOKUMENTY : USA je ve valce, je velmi dulezite mit papiry v poradku, nebo budete zatceni.
Green Card (ktera je ve skutecnosti modra) a vas Driving License jsou nejdulezitejsi I.D. (Indentification Dokuments)
Green Card vam zarucuje povoleni k praci a pemanentni residenci.
Vas prvni vuz : Je tezke si vybrat, na trhu je 260 moznosti.
Takze urcite udelate chybu.
Sestricky, pripravte se ! V pripade, ze vas sluzebni vuz bude oznacen vasi profesi, tak vam budou vzdavat poctu na silnici nejen hezci a elegantni panove jako jsem JA, ale i nejskaredsi dedci z Japonska.
My vas mame vsichni radi, tak prijedte sestricky !
Zato vse, co jsem dnes svou informaci pro vas udelal, pani doktori a sestricky, tak ma pristi injekce do meho vyfuku musi byt bezbolestna a neviditelna. Cesi - nedejte se !
07. 11. 2010 | 19:16

SuP napsal(a):

ZAM -
Ten Váš odkaz vyvolává otázku. Kolik dostane "náhončí" lékařů za 1 zlanařeného lékaře? Docela se těším, až se začnou hoši vracet, protože tam pro ně nebyla práce. U koho to budou reklamovat? U lanaře?
Začíná to připomínat nářky okradených, co chtěli vydělat na směně valut u vexláka a pak zjistili, že jsou okradeni. Třeba to dokážou vzít jako investici do vzdělání.
Mnohgo štěstí.
07. 11. 2010 | 19:22

Neoliberál napsal(a):

Milá paní,
coby bývalá dopisovatelka rádia Svobodná Evropa se dozajista ztotožňujete se současným politickým systémem v naší zemi.

Proto je nepochopitelné, že jste se svým názorem v příkrém rozporu se základním atributem našeho současného uspořádání, kterým je svoboda.

Nejspíš se vám líbí kombinace vlastní svobody v demokracii a autoritářského vystupování vůči těm, jejich počínání se vám jaksi nehodí do krámu.

Nejste sama. Mnoho lidí chce socialisticky pracovat a kapitalisticky žít.
Přichází však doba, kdy sezení na dvou židlích současně přestane být myslitelné.
07. 11. 2010 | 19:42

zlodej kalousek napsal(a):

No ja bych to videl asi takhle:
1) jeste jsem nepotkal CHUDEHO lekare
2) nase prakticka lekarka kazde 2 roky meni sve auto - vzdy luxusni znacky Alfa Romeo
3) prijem praktickeho lekare je, podle statisticke rocenky z roku 2006, cca 130 000,- mesicne!!
07. 11. 2010 | 19:46

neurolog napsal(a):

Jako lékařka se cítím velmi uražena vaším lživým, nechutným, nactiutrhačným článkem a zvažuji dopis na olomouckou arcidiecézi s žádostí o omluvu jejich mluvčí. Tolik pomluv lékařského stavu čistě na základě vlastní dojmologie pisatelky ( ani jeden relevantní údaj!)jsem ještě nikde nečetla. Výpověď podávají mladí lékaři, nikoliv ti, kteří studovali za socializmu. Můj nejvyšší plat za měsíc se 180 hod. přesčasů, tedy cca 330hod odpracovaných v měsíci byl před několika lety 21 OOO čistého . byla jsem i 90 hodin v práci v kuse, sama na starosti 3 oddělení ( 72 lůžek), akutní příjmy, veškerá ambulantní vyšetření a konzilia, řešení zhoršení stavu hospitalizovaných pacientů. Pokud si někdo myslí, že se lékař do práce chodí vyspat a je rád, že mu tam někdo zatopí a může chodit v bílém, tak je silně duševně zaostalý. Já vím, že veřejnosti se tohle staršně hodí do krámu, oni prostě chtějí být na někoho naštvaní, ale já už odmítám nadále dělat takovýmto lidem rohožku. Většina z nich by naši práci, kdy jde o životy, musíte toho sakra hodně umět a znát, rychle a pod tlakem se rozhodovat, neustále v kontaktu s infekcí, smrtí, výkaly, zvratky, krví někoho jiného. A to si ještě troufají nás urážet. My nikomu nevyhrožujeme, to je mediální masáž. My pouze říkáme, že podáme výpověď. To je naše svaté právo, stejné , jako má zbytek populace. Já se také o ničí výpověď nestarám, pokud má někdo pocit, že nedostává adekvátně zaplaceno, ať ji podá. A mimochodem, složení atestace je pro lékaře k výkonu jeho povolání povinné, to si vymyslel stát, a tudíž nemá nikdo právo zotročovat nás vázací smlouvou na 10 let práce v jedné nemocnici. Poddansství bylo zrušeno! A jak je vidět, nemáte ani odvahu ani argumenty odpovídat na diskuzní příspěvky.
07.11.2010 19:38:49
07. 11. 2010 | 19:51

t... napsal(a):

Id:

Odkázal jste na zákon č. 279/1992 Sb., §3 a §5 určují nově(do budoucna) předpoklady pro výkon (určitých) funkcí, ten kdo nové přepoklady nesplňoval, nemohl od doby účinnosti zákona zastávat funkce, které splnění předpokladů vyžadovali. Jestliže někdo po datu účinnosti zákona předpoklady pro výkon (určitých) funkcí nesplňoval, tak už v (určitých) funkcích být nemohl a v důsledku nesplnění předpokladů pro funkci musel z funkce odejít. Na jiné paragrafy jste neodkázal.

Retroaktivita by byla pokud by zákon stanovoval předpoklady pro funkci/e v minulosti, tzn. před datem účinnosti zákona, tzn. že by zákon říkal, že když v minulosti(před datem účinnosti zákona) někdo neměl předpoklady, které určuje zákon, tak byl ve funkci neoprávněně, z čehož by, mimo jiné, vyplývalo, že bral neoprávněně plat za funkci, tudíž by musel neoprávněně pobírané peníze(platy) vrátit.
07. 11. 2010 | 20:01

Karel napsal(a):

Zoufale ideologický příspěvek. Do ciziny chtějí odejít především mladí lékaři, kteří v roce 1989 prožívali pubertu a to bez ohledu na svůj původ a povolání rodičů.
07. 11. 2010 | 20:03

Kancelář pro UPnPM napsal(a):

honolulu:
"OPUSTIS-LI ME, byla komunisticka basen"

VIKTOR DYK: ZEMĚ MLUVÍ
Tvrdá matka byla jsem tobě.
Těžce chléb jísti dala.
Nehýčkala jsem robě,
muže jsem zraňovala.
Když prohlédly poprvé tvé oči vyjevené,
smutný se obzor před tebou šířil.
Mluvila jsem o ráně zasazené,
které čas neusmířil.
Na nás oba padal těžký stín,
matka tvrdá byla jsem, ty tvrdý syn.
Nepozdvihl jsi pro mne rámě.
S láskou jsi nepomyslil na mě.
Když vítr zahučel, zapraštěl mráz,
neslyšel jsi můj hlas.
A já přec mluvila, vidouc tvou psotu,
bídu, jež věčně tě štve.
A z úst mých zamlklých zaznělo tu:
Vezmi si své.
Těžké břímě nosím.
Přichází radost, nebo děs?
Slyšíš mne dnes?
Matka, syna prosím.
Haj si mne. Braň si mne. Neoslyš matky.
Haj si mne. Braň si mne. Ať shoří statky,
pole ať udupou, zničí.
Zítra zas símě vzklíčí.
Chystala jsem ti úděl, děcko.
Úděl jsem tobě chystala.
Chraň si mne. Haj si mne. V moci tvé všecko:
aby ztroskotala loď, anebo přistala.
Neoslyš slova varující:
Neprodej úděl za čočovici.
Třeba mne opustíš,
nezahynu.
Ale víš,
kolik sem přijde stínů?
Kolikrát pěst bude potomek zatínat
a syn tvůj kolikrát bude tě proklínat?
Nezahynu, věčna jsem,
ale žít budu s trapným úžasem:
kterak jsi zapomněl dědičný na díl?
Kterak jsi váhal a kterak jsi zradil?
Jak možno kletý čin provésti vědomky?
Sebe jsi zradit moh. Ale své potomky?
Dokavád dýchal jsi, proč ses vzdal?
Čeho ses bál?
Co je to smrt?
Smrt znamená jít ke mně.
Tvá matka země
otvírá náruč: možno bys jí zhrd?
Pojď, poznáš, jak je náruč země měkká
pro toho, který splnil, co čeká.
Prosím tě, matka tvá: Braň si mne, synu!
Jdi, třeba k smrti těžko jdeš.
Opustíš-li mne, nezahynu.
Opustíš-li mne, zahyneš!
Okno (1921)
http://www.ceskaliteratura....
07. 11. 2010 | 20:05

ZAM napsal(a):

zlodej kalousek:
"3) prijem praktickeho lekare je, podle statisticke rocenky z roku 2006, cca 130 000,- mesicne!!" A co tak zahrnout do rozvahy i vydání? Příjem OSVČ není zisk, zloději.
07. 11. 2010 | 20:08

ZAM napsal(a):

SuP:
Naco by byl náhončí, kdyby nebylo třeba nahánět?
"Docela se těším, až se začnou hoši vracet, protože tam pro ně nebyla práce." Těšíte se marně.
A navíc: závist je špatný rádce, nic o tom nevíte.
07. 11. 2010 | 20:11

Karel Mueller napsal(a):

Milý Tenco,

nevím, co jste tím chtěl říct, ale z těch přijatých byly úplnými Židy či míšenci alespoň čtyři, otec jednoho byl dokonce jeden z mála, který přežil koncentrák. Pouze jeden a jedna si rok počkali v nulťáku - mimochodem oba už jen vzhledově echt na slovo vzatí arijci, kteří by oko Himmlera potěšili.

Tenkrát bylo každýmu jedno, jestli jste nebo nejste Žid, na fakultě mě učilo Židů několik - už jen od pohledu.

Určitě na původu záleželo méně než dnes ... to mi věřte. Platí nejen v případě Židů.
07. 11. 2010 | 20:24

SuP napsal(a):

ZAM -
Co mi plantáte o závisti? (ne, že by tady v 80% příspěvků nebyla...)
07. 11. 2010 | 20:24

SuP napsal(a):

Mimoto - náhončí je zaměstnání jako každý jiný.
07. 11. 2010 | 20:25

ZAM napsal(a):

SuP:
Tak proč se těšíte na údajný návrat hochů, když ne ze závisti? Jiné vysvětlení není.
Náhončí je jistě zaměstnání jako každé jiné, ale pokud by nebylo potřebné, tak by je nikdo neplatil. Takže návrat hochů očividně se tak hned konat nebude.
07. 11. 2010 | 20:33

mb napsal(a):

jste přestřelila jeništová no ... tohle je psáno z takovýho komunistickýho hlediska ... tam kde se křestanství a komunismus stýká ve svém rovnostářství ...

rozumím vašemu rozhořčení ...

nicmeně doktoři si mohou jít, kam chtějí, jen nám to oznamují ...

až si budou CELÉ SVÉ VZDĚLÁNÍ V CELÉM ROZSAHU PLATIT ... tak to bude košer úplně ... a vůči republice české nebudou mít ŽÁDNÉ ZÁVAZKY ...

vzdělání jako byznys

léčení jako byznys

a tak to má být

neviditelná ruka trhu
všichni jsme z jednoho vrhu ...
07. 11. 2010 | 20:34

Tenco napsal(a):

Karel Mueller
Asi to byla až příliš kách analogie.
Čistý árijec - otec, nejlépe i matka členové KSČ.
Árijec - nečlenové, avšak "aktivní".
Rasově infikovaný (neárijec) - tam už je to složitější a diferencovanější od 1/6 -ti nového až po absolutního šmudlu .

Já tu analogii používám běžně i v reálných diskuzích, tak jsem si neuvědomil, že to lze chápat i doslovně.

Mně je jedno, kdo je Žid a kdo ne.
Když mě nechá na pokoji, tak je mi to fakt jedno.
Ale k árijcům jsem tak jaksi - nu předpojatě politicky nekorektní.
To přiznávám.

Celá má glosa ale měla zcela jinou pointu.
Že je nejlepší držet i ve věku informačních dálnic lid ve středověké nevědomosti.
To se vyplatí krátkodobě i dlouhodobě.
Tedy - árijcům se to vyplatí.
07. 11. 2010 | 20:38

Radon napsal(a):

Lékaři byli v minulém režimu i před ním považováni za honoraci. A dost si na to zvykli. Vzpomínám si třeba na vojenskou službu po vysoké, jak jsme jako "normální absíci" lítali po cvičáku, ale lékaři - absíci, ti měli vyjímku - přece lékař nebude lítat po buzeráku.
Nyní se to ale změnilo a rozhodují peníze a ne znalosti. Celkem je chápu, když v okolí vidí úspěšné /bohaté/ "podnikatele" třeba se základním vzděláním, kteří mají krásné domy, auta atd. A oni je nikdy nedohoní. Rozhodují jen a jen peníze. A kdo chce jít do zahraničí, ať si klidně jde. Je to jenom ale strašení, ti, co někam mohli jít, ti už jsou pryč. A tito jen vyhrožují, ale ještě rádi zůstanou.
Jenom mně ještě není jasné, proč existují celé rodinné klany lékařů už po kolikátou generaci a pořád a pořád tam cpou svoje děti, aby potom třely bídu s nouzí .....
Nevite proč ?
07. 11. 2010 | 20:40

ZAM napsal(a):

Radon:
"přece lékař nebude lítat po buzeráku" Kdyby uměli léčit všichni absíci, nemuseli by lítat po buzeráku.
"po kolikátou generaci a pořád a pořád tam cpou svoje děti" Ano, třeba Hrušínští, Štěpánci, Remundovi...
07. 11. 2010 | 20:47

Zbyněk napsal(a):

Neurolog...
Je to jednoduché řešení,zdělte prosím diskutujícím kolik podepisujete koncem roku příjem.Bude li to málo jistě se vám rádi omluví.Vsadil bych se že to neuděláte.
07. 11. 2010 | 20:47

SuP napsal(a):

ZAM -
Vy na tom vidíte něco k závidění?
Já ne.
07. 11. 2010 | 20:49

ZAM napsal(a):

mb:
O jakých závazcích k republice to blábolíte?! Vy nevíte, že jsme už nějaký ten pátek v EU?
07. 11. 2010 | 20:50

ZAM napsal(a):

Zbyněk:
Možná to neurolog udělá, ale od Vás je sprosté to vyžadovat.
07. 11. 2010 | 20:54

ZAM napsal(a):

SuP:
Když nevidíte, tak pro příště nepište blbosti.
07. 11. 2010 | 20:55

Hurá napsal(a):

Paní Jeništová, s Vaším blábolem se jen těžko polemizuje, ale chci, abyste to věděla.
07. 11. 2010 | 21:04

Medikolog napsal(a):

Zdravím vás, Honolulu. Je dobré vědět, jak to v USA funguje doopravdy. Naše propaganda to většinou neví a i kdyby zpravidla stejně lže.

Jenom se poněkud mýlíte v zařazení citátu od Viktora Dyka z básně "Země mluví". Ten pán nebyl komunista, ale národní demokrat (poslanec, senátor), žák Aloise Jiráska, právník. Žil od 1877 do 1931.. Obojí je na internetu, máte-li zájem. Třeba v Newyorských listech:-). Mimochodem se jedná o vlasteneckou báseň vyzývající k boji za otčinu..
07. 11. 2010 | 21:05

mb napsal(a):

Pako zame ... EU financuje naše vysoké školství či si ho dosud financujeme sami z našich vlastních daní ???

bděte ...
07. 11. 2010 | 21:08

Radon napsal(a):

Já jim to fakt přeji, ať odejdou do zahraničí. A pokud možno, ať si sebou vezmou ty svoje odborové předáky - taky zajímavý pozůstatek z minulého režimu a jak se najednou pravicovým lékařům hodí.
A hlavně, ať si mě a moje blízké neberou jako rukojmí a nestraší, že nás nebude mít kdo léčit.
A to že odchází, to nemusí nikdo ani vědět. A nebudou ani zapotřebí objednané zastrašovací "náborové" akce. Ať je to jako v jiných firmách a zaměstnáních, se kterýma se rádi srovnávají a chtějí mít trojnásobek jejich platu. Tam se s nikým nepářou : nelíbí se ti něco ? nelíbí se ti plat ? Tamhle jsou dveře a můžeš hned jít.....
Aby bylo jasno, nic proti lékařům nemám a jejich práce si vážím a v podstatě je i chápu, protože i já jako vysokoškolák jsem si zažil něco podobného a jediné, co pomohlo, tak nebylo vyhrožování, že někam odejdu, ale to, že jsem skutečně odešel. A ti moji bývalí kolegové, co ještě zůstali, tak ti si bědují doteď, jak je jim křivděno, a pokud že jim nepřidají, tak odejdou.... A jsou tam DOSUD a odchází 15 let.....
07. 11. 2010 | 21:17

VOLIČ napsal(a):

Ať jdou, ale nestraší!!! Určitě jsou na ně v zahraničí zvědaví. Ten kdo něco umí, tak zůstane.
07. 11. 2010 | 21:44

chonda napsal(a):

Přísahám a volám Apollóna lékaře a Asklépia a Hygieiu a Panakín a všechny bohy a bohyně za svědky, že budu tuto smlouvu a přísahu dle svých možností a dle svého svědomí dodržovat.

Toho, kdo mě naučil umění lékařskému, budu si vážit, jako svých rodičů a budu ho ze svého zajištění podporovat. Když se dostane do nouze, dám mu ze svého, stejně jako i jeho potomkům dám a budou stejní jako moji bratři. Pokud znalosti tohoto umění (lékařského) zatouží, budu je vyučovat zdarma a bez smlouvy. Seznámím své syny a syny svého učitele a všechny ustanovené a na lékařský mrav přísahající s předpisy, přednáškami a se všemi ostatními radami. Jinak však s nimi neseznámím nikoho dalšího.

Lékařské úkony budu konat v zájmu a ve prospěch nemocného, dle svých schopností a svého úsudku. Vystříhám se všeho, co by bylo ke škodě a co by nebylo správné.

Nepodám nikomu smrtící prostředek, ani kdyby mne o to kdokoli požádal a nikomu také nebudu radit (jak zemřít). Žádné ženě nedám prostředek k vyhnání plodu.

Svůj život uchovám v čistotě a bohabojnosti, stejně tak i své lékařské umění. Nebudu (lidské tělo) řezat, ani ty, co trpí kameny a tento zákrok přenechám mužům, kteří takovéto řemeslo provádějí.

Do všech domů, kam vstoupím budu vstupovat ve prospěch nemocného, zbaven každého vědomého bezpráví a každého zlého činu. Zvláště se vystříhám pohlavního zneužití žen i mužů, svobodných i otroků. Cokoli, co při léčbě i mimo svou praxi ve styku s lidmi uvidím a uslyším, co nesmí se sdělit, to zamlčím a uchovám v tajnosti.
Když tuto přísahu dodržím a neporuším, nechť ve svém životě i ve svém umění skromně dopředu postoupím. Tak získám si vážnost všech lidí po všechny ty časy. Když ale zákazy přestoupím a přísahu poruším, nechť stane se pravý opak.
Abyste madam věděla, co plácáte.
07. 11. 2010 | 21:54

Kanalnik napsal(a):

Z blogu a nekterych prispevku slysim jakesi volani po uplatneni majetkoveho prava na ceske lekare podle hesla "jsi Cech, studoval jsi tu, patris sem, dluzis nam to, pokud odejdes, jsi sobec".

Coz je naprosto ukazkovy pokus o manipulaci a prisvojeni si zivota druheho cloveka.

a) Pokud jde nekdo studovat medicinu, nema paru (ani mit nemuze), jak to ve skutecnosti v ceskem zdravotnictvi chodi a o cem to je (neco jineho je totiz medicina jako takova vs. jeji praxe v CR). Pokud po te zjisti stav veci, ma SVOBODNOU volbu se podle toho zaridit, jak chce

b) Pokud nekdo studoval za penize danovych poplatniku, maji proto tito narok na jeho zivot? Maji pravo ho nutit k cemukoli? Maji pravo po nem pozadovat setrvani v CR? Nikoli.

c) Pokud nekdo studoval za penize danovych poplatniku, vyplyva pro lekare z toho odpovednost, ze musi setrvat do konce zivota v CR a lecit ceske obcany? Nikoli.

Toto radoby majetnicke pristupovani k druhym osobam setrvava v mysleni mnoha lidi a je pro mne velmi nechutne.

Nejlepsi na tom je, ze problem je uplne nekde jinde.
07. 11. 2010 | 22:06

znalec napsal(a):

Každý chápe, že udělat stávku a trochu se odreagovat a trochu si zvýšit plat je celkem příjemné. Je to přitažlivé pro velkou část těch, kterým zbývá čas. Taky trochu vyzkoušet, jak to chodí, když se člověk vzepře. A taky trochu ochutnat to opojení davem! Fanoušci (fotbaloví)by mohli vyprávět! Podat výpověď, když mám jisté venku, je snadné, ale podat výpověď, když mi hrozí podpora v nezaměstanosti - to dokáže jen furiant. A už nejsou ani v Jižních Čechách! :-)
07. 11. 2010 | 22:09

ZAM napsal(a):

mb:
" EU financuje naše vysoké školství či si ho dosud financujeme sami z našich vlastních daní ???" Co to je za blbý argument? Kdyby EU financovala naše vysoké školství, musela by o to zdvihnout naše odvody do Bruselu, pako nechápavé. Na celém území EU kromě dočasných výjimek je volný pohyb zboží, služeb a pracovních sil. Ještě nedošlo?
07. 11. 2010 | 22:13

ZAM napsal(a):

"znalec":
Každý možná něco chápe, Vy však lékaře ne. Pokud byste byl schopen pracovat jako ti mladí doktoři a spokojit se s tak žebráckou mzdou, nepsal byste hlouposti, "znalče".
07. 11. 2010 | 22:15

ZAM napsal(a):

Kanalnik:
Ano, problem je uplne nekde jinde. Žádná vláda od plyšáku neřešila problematiku zdravotnictví. Začíná být pozdě.
S primitívním článkem mohou souhlasit jenom primitívové.
07. 11. 2010 | 22:19

Eva napsal(a):

Docela amentní klimaxa, kterou už
nespasí ani HRT. Skončí na pneumonku po fraktuře krčku, už
nebude nikoho k diagnóze, ani
léčbě. Projev jenom odráží deviantní poměry prostředí, ve kterém se pohybuje.
07. 11. 2010 | 22:20

ZAM napsal(a):

VOLIČ:
"Ten kdo něco umí, tak zůstane." Naopak, schopnější odcházejí, blbější zůstávají.
07. 11. 2010 | 22:21

ZAM napsal(a):

Eva:
Komu jste ráčila udělit tu dg? Autorce?
07. 11. 2010 | 22:24

Richter napsal(a):

Vážená paní Jeništová.

Mrzí mne, že musím reagovat na Váš příspěvek, ale Vaše vyjádření se nacházejí na hranici demagogie pravděpodobně pramenící z neznalosti ať už chtěné či nechtěné. Jen bych chtěl připomenout část Hippokratovy přísahy:...Do všech domů, kam vstoupím, budu vstupovat ve prospěch nemocného ... Proto je jedno, kde lékař působí a pokud provozuje "lékařské řemeslo", všude se řídí Hippokratovou přísahou a nikdy se jí nezpronevěří.

Možná jste chtěla napsat článek o nějakých vyšších morálních cílech. To se Vám ale opravdu nepovedlo.

S pozdravem Richter
07. 11. 2010 | 22:27

Radon napsal(a):

Eva :
A zase oblíbené strašení ....
07. 11. 2010 | 22:29

Kanalnik napsal(a):

Asi rozumim pani autorce, co chce rici:

Kdo pomuze starym, stranoucim a nemocnym lidem, pokud dojde k masivnejsimu odlivu lekaru do zahranici a bude jich nedostatek?

Myslim, ze z pohledu starych a nemocnych lidi a take z pohledu vsech ostatnich lidi je to dobra otazka k zamysleni. Jedna se totiz o celkovy dnesni stav spolecnosti, o kterem je ve skutecnosti rec. Ten se totiz pak do stavu a situace starych a nemocnych lidi promita. Jenze se promita i do situace lekaru.

Rozumim, ze se stari lide mohou citit "vydirani" lekari v soucasne spolecensko-politicke situaci. Problem je ale v tom, ze i samotni lekari jsou "vydirani", jinak a jinym zpusobem, ale jsou. Vzajemnym obvinovanim z "vydirani" niceho nedosahneme.

Problem neni ani v lekarich, ani ve straych lidech. Problem je jinde a presahuje obe tyto skupiny.
07. 11. 2010 | 22:45

dr house napsal(a):

Souhlas, paní Jeništová. je to smutné, ale je to tak ...
07. 11. 2010 | 22:58

ivanT napsal(a):

Je jeste jedno mozne vysvetleni - ze pani autorka chtela vyprovokovat diskusi na aktualni a dulezite thema. Jestli je tomu tak, skutecne se ji to podarilo a vyslovene nazory i statistiky ohlasu jsou zajimave.
07. 11. 2010 | 23:12

honolulu napsal(a):

Pane Kancler, pane Medikolog, dekuji Vam zo objasneni basne OPUSTIS-LI ME. Myslel jsem si, ze je proti opusteni republiky.

Pani doktorko Neurolog, ani Vy ani zadny jiny doktor nebo sestricka nemusite skladat ucty nikomu za to, jak se rozhodnete zit a nebo KDE se rozhodnete zit. Jste svobodna, schopna a svepravna zena ! Vas zivot patri pouze VAM.
Doporucuji Vam, aby jste myslela pouze na to, co je dulezite pro Vas a pro Vase blizke. Rozhodne ne na nejakou spolecnost, ktera si nebude pamatovat Vase jmeno tyden po tom, kdy Vas nebude potrebovat.

Zadny doktor nebo sestricka neni PUBLIC PROPERTY. Delejte to, co vyhovuje Vam !
Pracovat v USA neb v Kanade je fain. Jet pracovat napr. do Konga v Africe, jako pan doktor Jan Trachta,
Vam VELMI SILNE nedoporucuji. (Byl jsem tam s JAR Army.)

Neurologie je spolu s oddelenim nemocnych srdci prave v USA nejvice placena.

Najdete si na comp. nemocnice v tech statech, ktere Vam vyhovuji a poslete tam Cover Letter, Resume, and 2 or 3 References by e-mail.

Ekonomicka krize nikdy nemela vliv na zdravotnictvi v USA.
O to se vzdy postarali lide silne vysinuti, exentricti, s touhou po vjemech a dobrodruzstvich. Amici "SILNE a PLNE" ziji. Uvidite, ze jsme nejblaznivejsi na svete.
A ja se zde snazim byt mezi prvnimi. Pani doktori me vzdy slepi dohromady. Jste zazracni kouzelnici a my vas mame radi.
07. 11. 2010 | 23:27

VBK napsal(a):

Spočítal někdo, kolik z těch lékařů se domluví německy? 5 procent?
07. 11. 2010 | 23:32

ivanT napsal(a):

No, pane Honolulu, vas individualismus uplne neschvaluji. Jiste, jsme svobodni lide a o svem osudu si nastesti muzeme vicemene rozhodnout sami. Ale vas prispevek zni, jakoby nezalezelo na nicem jinem nez na vasich cilech, mozna rozsirenych o cile vasi rodiny. To mi pripada velmi omezene a smutne. Nejaky ohled na okoli by clovek mit mel.

Navic mi vas dopis pripada jako verbovani ceskych lekaru do Ameriky a s tim rozhodne nesouhlasim. At si kazdy udela svuj nazor a podle nej se zachova, ale urcite bych nepresvedcoval ceske lekare, ze to maji v Americe (nebo v Evrope) nejlepsi a at si jen napisou. Nejaky zavazek k Cesku prece jen maji, kdyz nic jineho to, ze tam zdarma vystudovali, zatimco v USA by za to zaplatili par set tisic (dolaru).

Mimochodem, vim o cem mluvim, ziji tu, a muj syn je orthopedem.
08. 11. 2010 | 00:05

potrefená husa napsal(a):

Hlasujeme nohama. Nic víc. Poslední zhasne.
Man kann Deutsch ganz schnell lernen.
English is not so difficult either.
08. 11. 2010 | 00:10

Ivan Hochmann napsal(a):

Smutné čtení.

jen tak jsem nahlédl,přečetl známé tváře a pár lévých fešáků a myslím,že mohu říci zase svoje oblíbené fráze.

Pořád se couvá od problémů,nikdo nechce nic spravovat.Společnost přichází na zajímavé nápady.

Proč si kupovat drahé,kožené,dobré boty,když je lepší koupit každý rok nové od ťamanů.Nemusíte nic opravovat za ještě dražší peníz.
Pak se dostaneme do problémů,že nebudou ševci,ale ani pop,šmirgl,a podrážky.
No a co?
Vždyť jsme to tak sami nasměrovali.

Také jste zapoměli,že všechny platby za energie,služby,státní výkony,benzín,i maso jsou na úrovni západních států.Rakušáci už do Česka nakupovat nejezdí.

Přestože by mohli,poněvadž mají (v průměru!!!!)3-5x vyšší platy než český občan.

Všimněte si,že skupiny "lépe placených profesí"jsou na tom až 8-10x lépe (zase profesnímu průměrum.),než odborník v česku.

Můžeme konečně srovnávat manýry poslanců EU.Oni si to dovolit mohou.
Poněvadž na to mají,vážení.Zatím na to mají!
Podívejte jak příklady táhnou.Poslanec Eurošpidla se je zářným příkladem pro spoustu chytráků.
Komumnistický rovnostářský systém díky pořád platným komunistickým kontinuitním paskvilům je pořád na pořadu dne.

Jednak se záměrně nezavedly právní normy,které by stanovily úctu,prioritu, a celý systém péče a následných odměn lékařů i sester,poněvadž se finance k tomuto účelu nechaly záměrně rozkrást ,nebo zprivatisovat pro jiné než zdravotní účely a dimenze pracovníků by v koncepčním řešení byly příčinou větší nezaměstananosti.

Proto se také 20let nic NEDĚJE.
No vlastně děje .Dějí se socanské frašky,pouliční orgie mafiánských "odborů" a také odcházejí profíci a ti co něco umějí za hranice tohoto státu.

Ale to tady jaksi funguje už od objevu Ameriky.Takže čemu se vážení divíte.
Lékaři mají léčit.Jenže Hipokratova přísaha jim nediktuje KOHO.
Lékaři stejně jako cikáni dobře pochopili,že jim v tomto státě nebudou sypat penízky tak jako v Německu,či Francii.
Prostě na to nemáme.
A nakonec - proč by je měla zajímat stárnoucí česká populace,když to nezajímá samotné politiky?

Všichni,kteří zde zůstávají a mají jakousi DEFINITIVU placenou státem,tedy státní zaměstananci,by měli sklapnout a zalézt do kouta a držet zobáky.Už jsem o tom psal.
Když jsem viděl onu "stávku státních zaměstnanců",pěkně jsem se rozčílil.Nebudu dál komentovat.Všechny ty poliajty se sirénami a pískátky bych okamžitě propustil.A taktéž všechny ty tetky-úřednice s tučnými zadky a přechytralými manýry.
Všechny ty relikty komunismu,které si tato společnosta pořád nechává přerůstat přes hlavu.
Laskavě si uvědomte,že téměř 1/4 celé zaměstnané populace pobírá peníze ze státní pokladny.

Dva hlavní problémy budoucnosti řašitelné pouze zákony a sociální politikou si 20let přehazují jako horký brambor.
Hovada!
A nebudou pracovat a nebudou.Pokud možno si zařídí svoje prebendy ,nejlépe v souvislosti s Bruselským molochem a také od nich neuslyšíte nic na adresu lékařů.

Proto vám doporučuji výuku fatalismu a trend k bagatelisaci problematiky nemocí,neboť stejně umřete dříve či později.
Jen se modlete aby nepřišel nějaký velký společenský kolaps.
Rád bych viděl ty tlupy gerontů,jak atakují prázné lékárny a ordinace.Jak se domáhají přísunu penzí,či jiných zdrojů obživy.

Přemýšleli jste někdy o těchto věcech?
Že se to VÁS netýká?
Abyste nebyli už brzy překvapeni.

Přečetl jsem si zajímavé psaní pana Sedláčka.
Na dluhy sice neprší,ale budou příčinou konce jedné ery lidské společnosti.

Ivan.
08. 11. 2010 | 00:17

Kanalnik napsal(a):

ivanT

"Nejaky zavazek k Cesku prece jen maji, kdyz nic jineho to, ze tam zdarma vystudovali..."

aneb

'Synu,vychovali jsme te, mas k nam proto zavazek a doufame, ze se o nas proto ve stari postaras.'

JENZE

Narokovanim to nikdy nebude fungovat. Pripominat 'zavazek', ktery nebyl nikdy predem dotycnemu stanoven (jak synu v rodine, tak studentu ve vzdelavacim systemu spolecnosti) a pak tento zavazek vyzdvihovat je manipulativni.

Rodice mne podporovali a vychovavali, abych se o ne ve stari postaral? Ja jsem myslel, ze me meli hlavne radi a proto to vse delali.

Stat me z penez danovych poplatniku zaplatil studium? Ja jsem myslel, ze to delal hlavne proto, ze do mne chtel investovat a rozvijet moje schopnosti, mysleni, cit a rozhled. Ne proto, aby se mu dostalo zpatky presne to, co do mne investoval.

.............

Ano, pece o rodice ve stari muze od potomka prijit, stejne jako vraceni statu jeho 'investice vzdelani' behem zivota absolventa.

Oboje ale prijde tak nejak samo, nevynucene, pokud se jedinci ponecha svobodna volba. Roli v tom hraje vdecnost, svoboda, pocit vlastni hodnoty, moudrost.

Vyzvihovanim neexistujiciho zavazku tim nedosahneme.
08. 11. 2010 | 00:47

Duroy napsal(a):

Lékaři chtějí odejít pracovat do zahraničí. Hm, hm. Koukám na TV, syším od pana Železného, jak mluví s mladým doktorem, zda se nestydí, že reformy táhmou všichni za jeden provaz, a jen lékaři chtějí odejít.
Poslouchám rádio a slyším, lékaři "asi" nepodporují reformy, vadí jim snížení platů, chtějí odejít. Hm, hm.
Budou se snižovat platy lékařům se to nelíbí, nedrží s většinovou společností, vždyť soukromý sektor si platy snížil, a Ti lékaři nechtějí přinést svou oběť na trůn reforem...
Mám dotaz, platy lékařům, či zdravotníkům, se mají snížit o 10%, to je fakt. Jedná se o lékaře a zdravotníky ze stáních a krajských nemocnic. To je? Ti lepší, ctižádostivější, kvalifikovanější. To je taky fakt.
Čemu nerozumím, co jsem neslyšel, co ta druhá půlka zdravotnických zařízení, která se tabulkami neřídí, proč pro své podnikání se nesnaží zajistit ty lepší, ctižádostivější, kvalifikovanější? Proč?
Co bude znamenat v tomto kontextu další privatizace zdravotnicých služeb? Těšme se....
08. 11. 2010 | 00:53

ivanT napsal(a):

Kanalnik:
Nikde jsem nerekl, ze studium zdarma vytvari povinnost, rekl jsem, ze je to bod, ktery slusny clovek vezme v uvahu kdyz dela tu svou kalkulaci.

Rikate - 'Stat mi z penez poplatniku zaplatil studium? Ja jsem myslel, ze to delal hlavne proto, ze do mne chtel investovat a rozvijet moje schopnosti ..' To myslite vazne? Stat je tu castecne proto, aby pomohl svym obcanum postarat se o sve zdravi. Studium lekarum neplati proto, aby si rozvinuli sve horizonty. Vite co? Statni penize prichazi, jak rikate, od poplatniku. Udelejte si maly pruzkum verejneho mineni a zeptejte se deseti lidi na ulici co si o tom mysli - oni to plati, oni vam reknou co ocekavaji.

Jeste jednou, nikdy jsem nerekl, ze z toho vznika nejaka otrokarska smlouva - jen ze by to clovek mel zahrnout do svych poctu. A hledme: Vy ve svych poslednich odstavcich rikate totez. Mozna, ze jste mi tedy pouze neporozumel a ze se nakonec shodneme.

Mimochodem, ziju v Kanade a syn je lekarem v USA. Divam se na to tedy z te druhe strany.
08. 11. 2010 | 00:58

ZAM napsal(a):

ivanT:
I kdyby u vás lékař vystudoval zdarma, dělal by za 12 000 $ ročně?
08. 11. 2010 | 01:14

Kanalnik napsal(a):

ivanT

Ok, mozna ze jen rozdilne pocitove vnimame ono slovo "zavazek" - proto jsem reagoval tak, jak jsem reagoval. Veskrze se tedy shodneme a to je dobre :).

Domnivam se ale, ze existuje urcite riziko interpretace tohoto vaseho vyroku:

"Statni penize prichazi, jak rikate, od poplatniku. Udelejte si maly pruzkum verejneho mineni a zeptejte se deseti lidi na ulici co si o tom mysli - oni to plati, oni vam reknou co ocekavaji."

tento vyrok muze byt v CR pochopen v jinem smyslu, nez jak jej (myslim) vnimate vy (mozna? :))

Jak ? Podle meho nazoru tak, ze se muze velmi lehce stat (v CR velmi obvykle), ze se smesuje v jednom problemu pozice statu na jedne strane a individualni osoba na strane druhe

ano, stat ma zajistovat/podporovat fungujici zdravotnicky system s kvalitni peci a ja jako danovy poplatnik to tak chci

na druhou stranu nikdy nebudu kvuli tomu nejakou konkretni osobu osocovat z mrhani statnimi prostredky, pokud se vystudovanemu povolani nebude venovat ci odejde do zahranici (ten jednotlivec k tomu ma duvod, ja ho neznam a nemohu ho soudit)

pokud ovsem takovych jednotlivcu pribude (a to je nas pripad), bude to pro mne znamenat problem ne v techto jednotlivcich (jak se deje v nekterych komentarich zde), ale v onom state, v systemu, ktery 'vytvoril' takove podminky, ze se toto deje v mire vice nez obvykle

pak totiz dochazi k zamene problemu, kterym nejsou v prvni rade lekari - ti jsou az v rade nekolikate

proto jsem napsal to, co jsem napsal - chtel jsem tim rici, ze kdyz jsem vystudoval za statni penize, na zaklade tehdejsi spolecenske smlouvy (stat do mne investoval svoje penize s jistym rizikem) a na zaklade me svobody mne to k nicemu nezvazuje, nemam zadnou povinnost

navic, pokud budu delat to, co uznam za nejlepsi pro mne, dost snadno se muze stat, ze to tomu statu vratim (mozna jinak, nez by stat a sposta lidi tady 'chteli' - tedy mimo puvodni obor)
08. 11. 2010 | 01:20

ivanT napsal(a):

ZAM a Kanalnik:

Snad jsem mel jasne rict, ze se stanoviskem ceskych lekaru naprosto souhlasim a ze plnou vinu za soucasny stav davam ceskym vladam, ktere byly neuveritelne kratkozrake a k lekarum nespravedlive. Situace, ktere popisuje Arnie a Neurolog jsou proste nepripustne - aby clovek, ktery stravil leta zivota kdy ostatni vydelavaji na rodinu time ze studoval a snad nikdy podle soucasneho systemu ani nedohnal tu pocatecni ztratu (nehlede o odpovednosti a namahavosti tohoto povolani) je vysmech logice a spravedlnosti.

Chtel jsem ale panu Honolulu vyjadrit, ze kalkulovat jen na zaklade osobnich cilu a niceho jineho mi pripada necestne (jak rika Kanalnik) a sobecke.
08. 11. 2010 | 01:40

kmet napsal(a):

Piráti z Jemenu? No, spíše důkaz, co nadělala za komunistů proletarizace některých povolání z lidí. U učitelů to je nakonec podobné! Ale nechte klidně ty naše doktůrky odejít do zahraničí. Alespoň se něco naučí a brzy se vrátí. Kvůli nedostatečným jazykovým znalostem. Lékař, který se nedokáže domluvit s pacientem, je k ničemu!
08. 11. 2010 | 02:16

stařešina napsal(a):

kmet:
Náš příbuzný před léty jako absolvent LF KU v Praze odmítl nastoupit na lékařské místo kvůli nízkému platu zdaleka nezholedňujícímu riziko povolání a živí se programováním za podstatně výhodnějších podmínek. Domluví se německy, anglicky a trochu rusky. Nepodceňoval bych dnešní mladé, VŠ jsou jazykově vybaveni docela slušně.
Anesteziologové, o které je největší zájem, s pacienty komunikovat nemusí. :)
08. 11. 2010 | 02:46

honolulu napsal(a):

From honolulu to ivan T,
Pane Ivan, nejdrive mi dovolte Vam pogratulovat k Vasemu synovi. Vystudovat medicinu je velmi tezke a prace je stresova, narocna. Mate schopneho syna !

Rozhodne se nesnazim verbovat ceske doktory do USA. Nemam na tom zadny zajem, nebo zisk. Prijedou-li ci ne, to je jejich vec. Prece nejsou deti, poradi si sami.
To jakym zpusobem je s nimi jednano v Cesku, se mi nelibi, ale i to je pouze jejich vec. Kdyz se s tim smiri a rezignuji, tak se stim neda nic delat.

Informaci jim vsak dluzim ! Vsem, at pracuji v USA nebo v Cesku. Zachranili mi 3 x zivot.
Vazim si jejich prace. Citim silny respekt k jejim vedomostem.
Chtel bych je usetrit od naivniho IDEALSMU, za ktery nic neni a ktery zpenezi nekdo jiny.

Zazil jsem vsechny druhy kapitalismu, a davno jsem ztratil veskere iluze o lidskosti jakekoliv spolecnosti.
Kdyz se pani doktori zbavi podvodnych manipulativnich theorii, tak budou mit kvalitnejsi zivot.
Vsiml jste si co pise pani dr. Neurolog...Jsem velmi rad, ze jsem se narodil hloupy a nikdy nemohl studovat medicinu. Nechtel bych to zit.
Pouceni z nadherneho, tvrdeho americkeho kapitalizmu :
Kdy se firma nebo "lod" potapi, tak je dulezite se od ni vzdalit co nejdale. Kdy se plave v mori nejistoty, tak je dobre vystrelit prvni salvu 20 resume na 4 svetove strany. Druha salva 30 resume na 8 svetovych stran.

Vite, ze Amice se stehuji v prumeru 8x za zivot ?...Oni nasleduji odezvu na vystrelene salvy. Myslet na neco, nebo nekoho jineho, je velmi naivni . ZARUCUJI Vam, ze nikdo, nikdy nebude myslet na Vas.
Tak to je ! S tim nejde nic delat. Je to zakon prirody. Za nejakou dobu poznate, ze je to tak moc fain. Prinasi to pekny zivot. Mam kapitalismus rad.

Projdete se po ulicich napr. Pelican Bay, Naples, Florida a uvidite, ze kapitalismus je fain.
Pani dr. neurolog Vy take prosim Vas. (google maps) je to logicke se tomu vyhnou ve jmenu manipulativni ideologie ?
Najdete si A1A na druhe strane Floridy misto, kde si Vas ministr koupil property. Urcite smyslel kapitalisticky. Idealista by na to nemel.
Nedejte se brzdit ve vzletu. Ahoj Cesi - NEDEJTE SE.
08. 11. 2010 | 04:02

Medikolog napsal(a):

Teda pane Ivane Hochmanne,

krásně jste se rozjel. Breavo, ale vynechal jste celé soudnictví se slavným ústavním soudem a jeho excesy v čele. Platí i na tuto sortu státních zaměstnanců mimo jakoukoliv kontrolu totéž co jste napsal o policistech a ostatních úřednících?
08. 11. 2010 | 05:53

MUDr. Eva Bučková napsal(a):

Tenhle článek je opravdu demagogie a urážka. Já jsem také vystudovala medicinu před rokem 1989 a to navzdory tomu, že můj otec byl z KSČ vyloučen v roce 1968, bratr emigroval a maminka ve straně nikdy nebyla. V medicíně vám kádrový profil nepomůže, důležitá je hlavně inteligence a dřina.
Co mne děsí je, že autorka je tiskovou mluvčí arcideicézní charity a její názor potom vypadá jako pohled katolické církve na lékaře u nás.
Také by mne zajímalo, co autorka dělala před rokem 1989, protože její profesní životopis začíná až po něm.
08. 11. 2010 | 06:49

IQ napsal(a):

To je ale politika! Kam se podívám, všude se plánuje nějaká destrukce. K čemu to nutně povede? Je schopen mi to někdo zodpovědět.
08. 11. 2010 | 07:25

jenda napsal(a):

Paní redaktorko.
A z čeho jste placena vy .
A církev. Z mých daní. Já je vůbec nepotřebuji. Ať svou činnost provozují, ale za své.
08. 11. 2010 | 08:02

Jana Hofmannova napsal(a):

Blog paní mluvčí arcidiecézní charity je neskutečný. Lékaři nevyhrožují, zdravotnický personál jen nechce být nekonečně vykořisťován. Průměrné platy lékařů a zdravotnického personálu jsou uváděny s množstvím odsloužených přesčasových hodin (které však zčásti nebývají vůbec zaplaceny).Na demagogii o tom, kdo byl v minulém režimu přijímán na medicínu asi nemá cenu reagovat. Ubezpečuji pisatelku, že většina mých spolužáků ani já jsme nebyli z rodin komunistů ani stbáků, jen jsme chtěli léčit pacienty co nejlépe. Další blud je, že pokud jsme přísahali Hippokratovu přísahu, tak jsme se odsoudili k tomu žít o chlebu s vodou a nejspíše nesmíme mít ani rodinu. Pisatelka zapomíná, že i lékař je občan, který platí za byt, elektřinu, plyn,vodné stočné, benzín, jídlo a třeba i za léky, odbornou literaturu, poplatky na kongresy, účast v lékařské komoře... Jistě, že složení přísahy neznamená, že po extrémně těžkém studiu medicíny a celoživotním též náročném vzděláváním nebudeme honorováni platy nižšími než pomocný dělník. Myslím, že zodpovědnost lékaře je extrémní a nikdo z nás na pacienty nepřestává myslet v době volna. Nepřísahali jsme, že se necháme vykořisťovat- však už to trvá dlouhých 20 let po revoluci.Je spodivem, jak dlouho si to zdravotníci nechali líbit! Chceme jen, abychom mohli žít, tak abychom se medicíně mohli věnovat maximálně a nemuseli přemýšlet, zda budeme mít na složenky.
08. 11. 2010 | 09:20

jj napsal(a):

To co si autorka dovoluje nezná mezí. Co víte o práci lékařů? To si říkáte křsťanka? Jste jen obyčejnej farizej, ubohej farizej. A jak zní poslední věta Hippokratovy přísahy?... "a za to všechnom nechť se mi dostane úcty všeho okolí!" takže vás milá zlatá léčit nemusíme! Kapišto?
08. 11. 2010 | 09:21

Brněnský lékař napsal(a):

Promiňte, ale považuji za nutné zkopírovat svůj příspěvek z jiné diskuze.
1. Není pravda, že ty prachy tu nejsou. Jen nesmíte věřit Kalouskově "řecké lži", díky které za i za pomoci médií jako Junge Fronte Heute, LN a jiných ve volbách oblbli část národa. A promiňte, po 21 letech čekání už mne to ani nazajímá. Když byly prachy na sanaci bankovních dluhů ve výši několika set miliard, které tam vznikly nezodpovědnými úvěry za Klausovy éry. Když byly prachy na zaplacení prohrané arbitráže kvůli Železného krádeži TV Nova. Když jsou prachy na Gripeny. Když tu mohou být dražší dálnice než na Západě. Stačí, aby ty peníze ve zdravotnictví nešly do betonu a předražených přístrojových zakázek, ale do lidí.
2. Nevím, zda jste si všimla, že v Evropě existuje volný pohyb pracovních sil. Neznám zemi, která by své občany sankcionovala za to, že pracují v jiné zemi. A nedělají to ani ty země, kde studium není zpoplatněno (namátkou např. Rakousko).
08. 11. 2010 | 09:57

Ivan Hochmann napsal(a):

Nevynechal pane Medikologu,
***
Opakuji:
""Komunistický rovnostářský systém díky pořád platným komunistickým kontinuitním paskvilům je pořád na pořadu dne.

Jednak se záměrně nezavedly právní normy,které by stanovily úctu,prioritu, a celý systém péče a následných odměn lékařů i sester,poněvadž se finance k tomuto účelu nechaly záměrně rozkrást ,nebo zprivatisovat pro jiné než zdravotní účely a dimenze pracovníků by v koncepčním řešení byly příčinou větší nezaměstananosti.

Proto se také 20let nic NEDĚJE.
No vlastně děje .Dějí se socanské frašky,pouliční orgie mafiánských "odborů" a také odcházejí profíci a ti co něco umějí za hranice tohoto státu.""
********************

Justice,soudnictví je pořád prasečím dvorem,plným hnoje - poněvadž je pořád a soustavně manipulováno a dirigováno politickými sekretariáty.
Prostě nemáme odpovědné,vzdělané a hrdé lidi,Všechno to je pořád tlupa předposranců,panáků zděšených z každého vztyčeného prstu a naprosto neschopných odkázat manipulátory do patřičných mezí.
Řekl bych přímo :"Poslat do řiti!"
Takové konfrontace se i Machiavelli zalekl.
No jasně - mohl bych dokonce jít zametat ulici.....Ale zač by pak můj život stál???
To co stojí jejich ,poskomunistických pacholků,synáčků svých povedených komančských tatíků.
Za hovno!Je to škodná!

Ale to jsem zase uletěl.O tom jsem psát nechtěl.
Vzpoměl jsem si jak se dá krásně manipulovat s průměrným platem.

Kolik že je nyní u nás?
Kč 30,000,-?
Tak pozor : drobní živnostníci,prodavačky,šoféři,dělnické a řemeslné profese,prcující v terciální sféře,a obslužných provozech ....Všichni ti,kteží zajišťují bezprostřední chod společnosti a státu pobírají průměr kolem l2-15.000,-.
A tato skupina (říkalo se jí střední stav)tvoří 80% pracující populace.
A zdechá na úbytě,....vládu a parlament to nezajímá.

Těch zbývajících 20% : "managerů",vyšších státních úředníků,politických a ekonomických "makléřů a poradců", pobírajících statisícové a vyšší prebendy za hovno,pardon za neodpovědnou zlomyslnou činnost,právě tito zvyšují PRŮMĚR MEZD.
Myslíte,že zveličuji a bagatelisuji?Nikoliv.To je tvrdá realita.

Ale pozor.Občané u nás nemají hlad.Mají práva o kterých se všude jinde ve světě může spoustě miliardám jen zdát.

A právě s tímto faktorem počítá ta zku.... polofašistická,bolševická sebranka v čele tohoto státu.

Nevidím jak z této situace vyjít s čistým štítem.Lumpové okopují vedoucí místa ve společnosti všude na světě.
Je to tak od počátku lidstva.
Bezskrupulósní,necharakterní,dryáčničtí,ambiciózní,líní a mocichtiví parchanti,¨se vždy proderou díky sprostým a zločineckým postupem(se kterým nechce slušný člověk nic mít)
do čela jakékoliv instituce,či organisace.
Odtud pak dál delegují moc a přerozdělují peníze,které by jim za normálních okolností nikdy nepatřily.

Ano vážení: VYJÍMKY POUZE DOTVÁŘÍ PRAVIDLA !

Takže diskuze o manýrách třebas lékařů mají zase jednoho a toho společného jmenovatele.
Při diagnostice každé problematiky vždy dospěleme ke stejným závěrům.

Za bordel v tomto státě není odpovědný vrátný na 5.nástupišti ani důchodce Hochmann,....
nýbrž 50 bolševických let,20 let vlády jejich pacholků a synáčků.
Ještě není tak zle ,aby se nemuselo gruntovat.
Až ta doba přijde,(a že přijde tak o tom nepochybujte),pak se těšte na pěkný výprask grázlové.

Budou vám k ničemu nakradené koruny v zahraničních bankách, obrovské majetky a mocenské páky,které přestanou fungovat.

Tak se mějte.Zdravím Ivan.
08. 11. 2010 | 10:10

SuP napsal(a):

Ivan Hochmann -
Kolego, ode mě velká poklona!
08. 11. 2010 | 10:22

SuP napsal(a):

Ivan Hochmann -
A ten druhej, ještě lepší.
Děkuju, že ses zastal i mě. Těším, se, až se budu smět na práci vysrat a dělat jen na černo a pro radost. Jiiiiž Brzyyyy!
08. 11. 2010 | 10:28

iga napsal(a):

Paní Jeništová,

při vší úctě, všimla jste si, že to, co církev hlásá je velmi často v rozporu s tím, co provozuje? Takže tím hlásáním se nám tu moc neohánějte.

S obsahem vašeho článku nemůžu souhlasit z důvodů, které tu již popsali ostatní diskutující, ale silně mě zaráží dikce, kterou používáte. V rozporu s tím, co hlásá církev jste nechala zlost zacloumat svým majestátem. Prostě jste odhodila jedovatou slinu a to já z principu nemám ráda.
08. 11. 2010 | 12:47

gaia napsal(a):

vidím řešení- zrušit církev a peníze dát doktorům!
08. 11. 2010 | 12:52

honolulu napsal(a):

Pane Ivan Hochmann, jako vzdy, velmi zajimavy a informativni clanek..To jsem vubec nevedel, ze vetsina lidi ma tak male platy...
Ted uz rozumim, proc maji v Cesku v cukrarnach tak velky vyber lahudek. Lidi maji nedostatek penez.
Zde by to bylo sezrano do hodiny i s balenim.
Piste dal pane Hochmann. Je moc fain si vymenit informace.
Uz zacinam i chapat, proc se mi tam vzdy vsichni smeji v tom Cesku.
(Dokonce i babicky.)
Oni poznaji, ze nic nevim, ze jsem hloupej. Diky Aktualne CZ budu pri me pristi navsteve nejvzdelanejsi a nejinteligentnejsi ze vsech turistu.
Dobrou praci delate pane Stejskal. Mate moc fain firmu.
08. 11. 2010 | 12:55

medička napsal(a):

získávám pocit, že se tu na lékaře kouká jako na zvláštní úchyly, kteří mají neodolatelné nutkání pomáhat druhým, a stát ve své nekonečné milosti jim k tomu poskytuje v nemocnicích příležitost...ale podívat se na to tak, že je to vysoce kvalifikovaná a společensky potřebná činnost? pomáhat druhým je krásná věc. ale i pomáhající potřebuje něco jíst, platit nájem (no a chtít něčím jezdit, to už by si vyskakoval, ne?)
běžná praxe je, že mladý lékař nastoupí do nemocnice (což před atestací musí), dostane úvazek obvykle kolem 0,2, za který je placen, ale ve skutečnosti dělá na celý, včetně nočních služeb. když má štěstí, vydělá si i celých 10.000 ... z toho si pak ještě platí povinné předatestační kurzy.
vystudovat medicínu ovšem znamená šest let dřiny, buzerace, někdy kvůli zkouškám nejsou ani prázdniny (a běžné jsou několikatýdenní povinné prázdninové praxe).
mám obavy, že ti, co tu nejvíce křičí a apelují na zodpovědnost vůči vlasti a svaté povinnosti pomáhat, by za současných okolností utíkali první...
08. 11. 2010 | 13:43

Honza999 napsal(a):

t...

Celá tento systém stojí na několika retroaktivních zákonech či retroaktivních rozhodnutích ústavního soudu...

- a to na zákoně o "nepromlčitelnosti zločinů komunistického režimu" nebo jak se tomu říká, včetně lustračního zákona, což jsou oba retroaktivní zákony (nemíním zde bolševiky nijak hájit, ale zákony je jasně retroaktivní, neboť ZPĚTNĚ mění právní posouzení jistých činností - činy podle tehdejší právní úpravy již promlčené zpětně označují za nepromlčené a činy, které byly v souladu s dřívějším právním řádem ZPĚTNĚ označují za roaporné s pozdějším právním řádem)...
- na zákoně, kterým bylo zpětně zabráněno přezkoumávání zločinů spáchaných v období privatizace (které naopak již spáchané trestné činy zpětně označuje v podstatě za "nespáchané")...
- na současném rozhodnutí ústavního soudu, kterým byly zpětně zneplatněny důkazy o trestné činnosti získané bez povolení soudce. Zde je zajímavé, že do obydlí běžného občana může policista kdykoli vstoupit "má-li podezření" na jakoukoli kravinu, ale ke vstupu do kanceláře velkého zločince musí mít souhlas soudu i když je kriminalistovi jasné, že důkazy o trestné činnosti se tam nacházejí a že hrozí jejich ztráta...

A našly by se i další příklady.

Vládne u nás takzvané (a značně zdeformované) "právo", kdy je rozhodující "legálnost" získaných důkazů (přičemž tato legálnost NENÍ v zákonech jednoznačně a nade vší pochybnost stanovena - kdyby jednoznačně a nade vší pochybnost stanovena byla, nemusel by se tím Ústavní soud vůbec zabývat), nikoli SPRAVEDLNOST, kdy je rozhodující, zda se pachatel trestné činnosti DOPUSTIL ČI NEDOPUSTIL!
08. 11. 2010 | 14:01

Honza999 napsal(a):

Vico

definice místních pravičáků = převlečení levičáci.

Nesouhlasím.... Nikdy to nebyli levičáci, ani teď to v podstatě nejsou pravičáci.

Jsou to krysy, které jsou VŽDY převlečeny do odpovídajícícho kostýmu. V dobách Říma dělali pretoriány, ve středověku buď byli přímo feudály nebo alespoň jejich dráby, za Hitlera vlajkaři, za bolševika "komunisté" a dnes "demokrati".
08. 11. 2010 | 14:02

Honza999 napsal(a):

Jan
"Při prohlídce auta platím 490,- Kč za hodinu mechanikovi servisu"

Chcete tím říci, že vámi zaplacených 490,- Kč se dostane na výplatní pásku mechanika??? :-)))
08. 11. 2010 | 14:02

ivanT napsal(a):

Honolulu:

Dekuji za odpoved a jsem rad, ze se vam zivot v USA a jejich zivotni styl tak libi. Nejste jiste sam, ale je tu (momentalne jsem na dovolene v Sanibel, takze si rozhodne take nestezuji) plno lidi, kteri by s vami nesouhlasili. Napriklad tech 9.6% nezamestnanych, z nichz spousta prisla v krizi o byty a nezbytna auta, a ted diky tomu bajecnemu americkemu systemu nemaji ani zdravotni pojisteni, aby si nechali osetrit chripku. A to nemluvim o slumech v New Yorku, a podobne. Vetsina veci v zivote ma sve kladne a zaporne stranky.

Vas puvodni clanek mi ale pripadal jako prilis nadsene povzbuzovani ceskych doktoru, aby si to zkusili jinde a to mi nehralo, protoze mi v tom vadil nedostatek zapoctu jinych hodnot. Ale vase filozofie vesele opustit potapejici se lod a radeji nezustat nikde moc dlouho bude jiste mnoha lidem vyhovovat a je dobre, ze jste ji tu prezentoval, i kdyz mne nepritahuje.
08. 11. 2010 | 14:24

Martin napsal(a):

Pani autorko, pokud si prejeme svobodu a trzni demokracii, musime pocitat s tim, ze k nekterym jevum dojde - napr. vzdelani lide pujdou tam, kde je jejich prace adekvatne hodnocena.

Jsem presvedcen, ze kdyby lekarska (nebo napr. ucitelska) profese byla u nas primerene placena (a to vzhledem k prumerne mzde), prevazna vetsina pracovniku by zustala tady.
08. 11. 2010 | 14:25

gaia napsal(a):

Martin

ale co s peďákem třeba v Austrálii?
08. 11. 2010 | 14:47

t... napsal(a):

Honza999:

Probírali jsme lustrační zákon, do diskuse zatahujete ještě další zákony, tím se diskuse moc roztahuje.

Chtěl jsem číslo zákona/ů a čísla paragrafů z něj/nich, dočkal jsem se(od Id) čísel dvou paragrafů, argumentace Vašeho příspěvku není o textu těchto dvou paragrafů, Váš příspěvek není o (konkrétním) textu zákona, ale obecným (Vaším) názorem na zákon/y.

Původně byla diskuse o tom, že na zaplacení (VŠ) studia by musel být zákon, a že zákony nesmí být retroaktivní, tzn. že pokud by byl přijat zákon o placení za (VŠ) studium, tak by se mohl týkat pouze studia, které se uskuteční po datu vstupu zákona v platnost.

Bez ohledu na to, zda nějaký dříve přijatý zákon je/není retroaktivní, by případný další zákon být retroaktivní být neměl. Neznamená, že pokud se v minulosti stalo něco co se stát nemělo, pokud se to vůbec stalo, tak je to zdůvodněním proto, aby se to mohlo/mělo stát i v budoucnosti. Když někdo včera kouřil cigaretu, tak to není důvod/zdůvodnění proto, aby kouřil cigaretu i zítra.
08. 11. 2010 | 14:49

ZAM napsal(a):

Honza999:
"Chcete tím říci, že vámi zaplacených 490,- Kč se dostane na výplatní pásku mechanika??? :-)))" Nedostane zrovna tak, jako příjem od pojišťovny se nedostane do kapsy doktora před tím, než zaplatí nájmy, energie, platy zaměstnanců, odvody za ně....atd.
;-((
08. 11. 2010 | 15:06

neurolog napsal(a):

Ad Zdeněk
Je to od Vás sice neuvěřitelná sprosťárna, ale budiž. Roční platový výměr Vám t.č. ukázat nemohu, neboť jsem již několik let na mateřské. Před nástupem na MD byl můj nejvyšší plat jakožto atestovaného lékaře 21000 čistého za oněh cca 330 hodin práce v měsíci, tj za více než 2 úvazky. Můj nástupní plat byl 5660 Kč čistého - bez služeb. Udělejte si třeba průměr. Doufám, že Vám to stačí. A teď bych prosila tu omluvu.
08. 11. 2010 | 16:03

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní neurolog,

neznám Vaši lékařskou praxi ale dle toho co jste napsala musím říci,že neříkáte pravdu celou.
Už samotná povídka,že sloužíte 330hodin je úsměvná.
Proč to děláte¨?
Jste jen pro smích oněm managerům,bolševickým ředitelským kreaturám,pobírajícím statisícové platy a podobné odměny.
Někdo zde nadhodil polemiku zdali lépe v soukromém sektoru,či státním zařízení.

Nikdo ale nejden k podstatě ,k meritu věci.

Lidé v tomto státě jsou naučení,že platit za nic nemusí.
Něco jde ještě ukrást,něco seženou jakýmisi pořád bočními cestami a známostmi.
Ve zdravotnictví to jaksi nejde?!
Tam diktují stav Zdravotní pojišťovny,poněvadž soukromá praxe s plnou úzhradou doktora neuživí.A myslím,že to ani nelze.O udělení soukromé licence rozhodují také lidé z dalších institucí.Různí Cvachové v Komorách,ministerské vyhlášky,oblastní vytíženost,rozsah zdravotních služeb,v místě atd...

Mám dosti známých v lékařských kruzích,neboť jsem posledních 20let před důchodem pracoval v jednom velmi exponovaném zdravotnickém zařízení.Tam mě také zastihl Samet.

Dobře jsem viděl jak se barvily lékařské davy.Jak se zbavovaly strachu z několika gaunerů bolševického ražení ,kteří ač sami bez diplomů a atestací diktovali primářům i sestrám.
Mohl bych povídat,co dalo práce,než jsme je vykopali za bránu.
Mohl bych také povídat,kolik velmi kvalifikovaných lékařů odešlo na soukromou praxi a kolik se jich podělilo o primářská místa a postavení ve vedení nemocnice.

Proč o tom píši?
Poněvadž tito všichni NEMĚLI A NEMAJÍ zájem na nějakých změnách.
Oni drží koncepci zdravotnictví v socialistických poměrech.
Nikomu se nechce pálit si prsty s nutnými změnami,
A hlavně nikoliv RADIKÁLNÍMI,bez kterýchžto se rekonstrukce zdravotnictví neobejde.

Sami lékaři jsou příčinou,že vhodná doba k prosazení radikálních a potřebných změn se promrhala v politických a profesních šarvátkách a nechutných,lživých kampaních.

Dnes už těžko měnit zaběhnuté.Ona se situace sama vykrystalisuje.
Faktem však zůstává,že peníze do zdravotnictví nepotečou!! podle "západních" norem a lékaři budou mít pořád poloviční,či měnší platy než jejich třebas němečtí kolegové.
Pokud chtějí - mají možnost odejít.
Paní Jeništová pláče na špatném hrobě.

Tato vláda deklarovala odpovědnost,střídmost a šetrnost.
Přesto zůstává schodek rozpočtu 135miliard.Jak je známe nakonec to bude 200.A nebudeme se prosím bavit o Kalouskovi.To je naprosto zbytečné.

Kdybych tak hospodařil já ve svém soukromém životě, byl bych dávno v kriminále,moje rodina pod mosty a zvířata v útulcích.

A ještě něco.
Vážnost,profesionalita,úcta k našim lékařům se nepoměřuje jejich majetkem,honosným sídlem ani luxusním autem.(Víte o čem chci hovořit.)
Profese a poslání lékařů je vysoce hodnocená společenská funkce a je vizitkou českých politiků,že se ani nesnaží podle tohoto kriteria jednat.

Nemám rád bolševické agitky z minulosti,ani jsem se na ně nikdy nedíval.
Však Nemocnice na konci města dává i dnes jakési reflexe o dění ve zdravotnictví a v profesním životě lékařů.

Ivan.
08. 11. 2010 | 17:16

ZAM napsal(a):

Vida, i bolševická agitka o nemocnici panu Hochmannovi dobrá. :)
08. 11. 2010 | 17:47

Vysedlina pathologická napsal(a):

Vážená paní Jeništová,
přečtení Vašeho článku způsobilo v mém srdci
překvapivý obrat. Zbavila jste mě pocitu podivnosti ze sebe samotné a sice že mé příspěvky zde se opakovaně omezují na kritické a převážně nesouhlasné výkřiky a zakdákání, zatímco druzí umějí diskutovat a přesně vysvětlovat své postoje. Cítím se teď úžasně. Vím už, proč píšu tak, jak píšu.
Většina témat k blogům je tak závažná, a přece se lidé dokrve staví za své náhledy, svá pochopení, promítají jen své zkušenosti, žonglují s profesionální schopností diskutovat, skrývají se za své mantinely společenských jistot a potom z toho vznikne takový blog jako je tento, plný slepoty a pýchy z vlastní dokonalosti. Nevím, opravdu nevím, proč urážíte naše staré spoluobčany popisem jejich nedostatků a zdůrazňujete jak zatěžují společnost, nevím co má společného majetek římsko-katolické církve s odcházením lékařů a proč by za komunistů podle Vás bylo povolání lékařů jen prestižní záležitostí. Nevím, proč by lékaři měli jen tiše sloužit, Vy sama nijak tichá nejste, spíše viditelně neklidná až negativní a asi hlavně z náboženských nedokonalostí nás ostatních - slabověrců, jinověrců a také bezvěrců.
Váš blog mě nepoučil, ale osvobodil.
Málokdo si může dovolit rozsáhlé logické příspěvky pana Ivana Hochmanna (zde pro Vás více příznivé), které si ráda přečtu, a líbí se mi příspěvky pana Pepy Řepy a dalších, oni moc dobře vědí, proč vtipkovat, jejich příspěvky ukazují cestu z marastu, uklidňují a zjednodušují. Vážná problematika často nesnese naše naivní a rychlé názory. A tak se všem omlouvám, koho ještě klofnu, klofnu totiž jen do palce, a nechci ublížit, a teď už vím, že i známé osobnosti s takovým bohulibým zájmem jako
křetanství mohou psát jako jsem popsala výše.
Kvok.
08. 11. 2010 | 18:20

honolulu napsal(a):

POUZE ! POUZE ! pro ivan T,
Pane ivan T,
Pozdravujte vsechny ujecene papusky u JERRYHO na Periwinkle Way, na Sanibelu.
Predstavte si, ze tam vlastnim (a rentuji) apartment (E. Gulf Dr.). Dane mi jdou tak silne na nervy, ze se to snazim prodat uz 5 mesicu.
Mam ted nadeji, ze si to koupi pan "naivka" NYC. Podivejte se jak svet je maly. (Zije tam take nekde nas kluk z Brna, na Punta Rassa.)
To, ze jezdite na dovolenou na Sanibel svedci o tom, ze jste uspesny Kanadan. Je tam DRAHO ! Nejde tam nic prodat. Dane jsou hrozne ! Ti pitomci z LEE County chteji uz $ 6 na mostne. Captiva je take predrazena. (Oh, ou, ou, shit is alweys happen !) Zajedte si zpet na pevninu a po 865 pres Estero island a Vanderbilt Beach navstivte Pelican Bay. (Naples).
Samozrejme musite videt i Marcos, je to kousek po 951. Ta krasa Vam stoji za to !!

Respektuji Vas zivotni nazor ohledne spolecnosti, ale me vubec spolecnost nezajima. To, ze je krize vim moc dobre. Bylo mi poradne napraskano na Wall Str. Citim se stale jeste zmodrakovan.
Opakuji, NIKDO nikdy nebude myslet na Vas ! Musite vzdy myslet pouze na sebe a samozrejme na Vase blizke.
POUCTE SE ! Kdykoliv, kdokoliv prijde s nejakou manipulativni strategii a "humanitarnimi" recmi, tak sleduje jeho CIL. Zeptejte se ho :
"KOLIK to prinese me" ? "Co ja z toho budu mit" ?
To neni egoismus, to je strategie. Lide se musi naucit jinak myslet. Jinak budou stale obetmi ruznych vampiru a zlodeju. Slava kapitalismu, udelal ze me zraloka. Sice mam ukousnuteho kus ocasu jinymi zraloky, ale to doroste.

Byl jsem v Torontu pred mesicem. (Jsem ted v Pennsylvani.) Jezdil a poskakoval jsem po Vasem meste se snahou najit Cesku. Snaha marna a s hanbou jedna ruka, ale to je mi jedno !
Fortuna (anticka Bohyne) me nejak
prehlizi posledni dobou...
Preji Vam pekne proziti zbitku dovolene..Nekoupejte se tam v mori,
Je tam hodne Bull sharks and Tiger sharks. POZOR, Tarpon Bay and JN Ding je plny alligatoru, hadu a krokodilu.
Na Sanibelu je prisne zakazano pracovat a prisne zakazano spechat, tak at nedostanete pokutu. Nevladne tam pan starosta (to je blb), ale pani starostova a neda s k nicemu premluvit. Uz aby bylo po prodeji.. ..Ahoj.
08. 11. 2010 | 18:28

Sláma napsal(a):

K autorce mohu říci jen jedno: jak prostá to duše.
Moc neví, o čem mluví. Většina lékařů, kteří odejdou, studovala již za nového režimu. Ti komunističtí jsou už "za vodou", mají obvykle vlastní soukromou praxi a tudíž dost peněz. Doktoři se totiž dělí do dvou kast. Ti mladí pracují v nemocnicích za pár korun a jejich hodinový plat je k pláči - mají méně, než jeřábník. Pak jsou soukromí lékaři, kteří jsou jsou podnikateli a užívají všech výhod, které podnikatelské postavení nese: do nákladů si dají třeba dovolenou (kamuflovanou jako účast na zahraniční odborné konferenci), auto, atd. Když jsou šikovní, neplatí žádné daně, nýbrž ještě dostanou od státu daňový bonus. Dále např. platí poloviční sociální pojištění než zaměstnanci atd. V kapitalismu nelze apelovat na nějaký jemnocit, i lékaři jsou jen kapitalisty. Konečně, proč by měli dělat za málo? Jak to vůbec po nich můžeme chtít? Je to vysoce kvalifikovaná odpovědná práce. Podle mého názoru by měli mít přinejmenším takové platy, jako mají např. státní zástupci (o kvalitě jejichž práce si jistě již každý udělal úsudek sám).
08. 11. 2010 | 18:41

Kanalnik napsal(a):

Ja bych z toho nedelal takove drama. Aurotka napsala blog ze sveho (verim neinformovaneho) pohledu a tim se dopustila znacneho (verim neumyslneho) neferoveho prehmatu. To je preci lidske. Vam se to jeste nikdy nestalo?

Tady je zase dokonalych lidi....
08. 11. 2010 | 19:48

Kanalnik napsal(a):

oparva: aurotka = autorka :D
08. 11. 2010 | 19:49

eva napsal(a):

Ano, autorka je "žena z lidu". S takovými se setkávám častěji. A hlavním důvodem jejich pohrdání lékaři je její závist a vztek, že sama nemá titul. Peněz má možná víc.
08. 11. 2010 | 20:01

ZAM napsal(a):

Sláma:
"neplatí žádné daně, nýbrž ještě dostanou od státu daňový bonus" Blábol. Jako pod Hvížďalou.
08. 11. 2010 | 20:51

Kancelář pro UPnPM napsal(a):

Továrník Dubský seděl ve své přepychové pracovně a přivítal účetního Slámu chladně. Jeho kulaté oči se dívaly na úředníka bez vzrušení a občas se obrátily na ciferník onyxových hodin na psacím stole.
Na popelníku ležel zapálený doutník a namodralá pentlička kouře klidně stoupala ve vyhřátém vzduchu. Celá osobnost továrníka Dubského byla v tu chvíli zosobněním klidu.
Zato účetní Sláma byl rozčilen k zalknutí. Krev mu bušila ve spáncích a chvěl se na celém těle. Právě se dověděl, že továrník chce provdati svou dceru za bankéře Wilda, a byl tím tak rozrušen, že se obával začít mluvit.
http://elidor.cz/literatura...
08. 11. 2010 | 20:59

xxx napsal(a):

Po precteni vsech reakci/modrych i rudych/ jiz vim, proc CR jiz tolikrat prisla
o elity. Dekuji.
08. 11. 2010 | 23:06

Levičák napsal(a):

Můj názor je,že blog je sice o lékařích,ale hovoří o celé společnosti.Neustále je nám předhazováno,jaké jsou ceny energií,nájmu,potravin v ostatních státech sedmadvacítky a jak jsme ještě stále daleko za nimi,jak je třeba dosáhnout narovnání všeho co platíme tak,jako je to běžné v Unii.
Ale jsme hned u těch lékařů,kde Německo nabízí našim lékařům plat 90 000,-Kč místo nástupního 20 000,-Kč,které mají v Čechách.
Ale ono právě nejde jen o ty lékaře.Samozřejmě museli náročně studovat a jejich povolání je pro každého z nás nepostradatelné.Od porodu až do seniorského věku.
Máme tu však i další pracující,nepostradatelné pro chod státu,jako zemědělce,vodohospodáře,obchodní řetězce,dopravu atd.
Je podivné,že Ti všichni také nemají srovnatelné mzdy,jako má například v Německu strojvedoucí,prodavačka,dělnice ve výrobě elektrotechniky atd.Tím samozřejmě nesnižuji práci lékařů,chyba není v nich,ale v našem kapitalistickém systému.Jak je možné,že tzv.úspěšní manažeři u elektrárenských společností,mobilních operátorů atd.,kteří jsou pro náš život jen zdánlivě nepostradatelní mají tak vysoké platy?Někdo mi odpoví,že mobilní operátor si na to vydělá,aby mohl své manažery dobře zaplatit.Že je to tržní hospodářství.Ale potom je něco špatně.Lékaře životně potřebuji,ale mobilního operátora ne.Proto se lékařům nedivím,že protestují a když mají tu možnost chtějí odejít do ciziny.Ale opět se ptám,můžeme to udělat všichni,jít za lepším?Někdo opět řekne ano,je přece svoboda.Ale to je pojem čistě relativní.A ještě jedna věc,může se stát zdraví lidí předmětem kupčení,ať již s léky,ošetřujícími lékaři,nebo zdravotními sestrami?Patří to také k tržnímu hospodářství,jak se nám naši mocní snaží namluvit a my to máme akceptovat?Pro mě je v tom případě kapitalistický systém českého státu zcela nepřijatelný.
10. 11. 2010 | 07:01

Ivan Hochmann napsal(a):

Ano Levičáku,

Na tom se docela klidně shodneme.
Tento "kapitalistický"(odvozeno od kapitálu,ev.trhu)systém České republiky JE ZCELA NEPŘIJATELNÝ!

Je však podivuhodné jak VŠEM politikům a jejich nohsledům tento systém vyhovuje.

Já se nedivím lidem,kteří nebyli příliš pracovití a iniciativní ani za reálného socialismu,že se jim tento tvrdý a nespravedlivý systém nelíbí.
Každý ovšem nemá na to aby se stal nějakým manažerem,který rozhoduje o svém platu.
Domyšleno do konce:Zvedá neúměrně cenu svého produktu a tím okrádá ostatní společnost.

Lékař si o svém platu nerozhoduje
(zaplať pánbůh).
A zase domyšleno do konce:Snižuje hodnotu své práce na úroveň řidiče kamionu.Tím tato společnost okrádá lékaře a v podstatě škodí sama sobě.
Pochopitelně je hovořeno zase o politicích,kteří mají tyto úkoly v rámci BUDOVÁNÍ SOCIÁLNÍHO STÁTU dány jako PRIORITU!

A to si pan Rychetský včera dovolil tvrdit,že žijeme v právním státě.Navíc to pronesl u příležitosti zastřelení Ernesta Valka.
Já zase tvrdím,že si politici a právníci odnášejí plody svých pochybených snah a cílů.
A pan Svoboda si může hovořit co chce o "čistých lidech".

Proč namísto hloupých řečí neřekne,že tunely,zlodějské privatisace,právnické podrazy na celou společnost lidí a nakonec i vraždy -
patří k českému(slovenskému) kapitalistickému systému.!

Ivan.
10. 11. 2010 | 08:33

Levičák napsal(a):

To:Ivan Hochman
Já bych pane neřekl,že si politici a právníci odnášejí plody svých pochybených snah a cílů.Těm se právě v této společnosti vede velice dobře a po ukončení své politické kariery,která je v průběhu období velice jak je zdůrazňováno odpovědná a po ukončení bez jakékoliv odpovědnosti za cokoliv je čeká dobré zaměstnání,které si v průběhu svého mandátu stačili připravit.
Takže plody jejich nezodpovědnosti poneseme zatím stále my ostatní.
10. 11. 2010 | 08:47

Ivan Hochmann napsal(a):

Zajisté,
jen se jim občas dostane olova do těla.
Ivan.
10. 11. 2010 | 10:02

Levičák napsal(a):

To:Ivan Hochmann
Kéž by to stím olovem bylo častěji.
10. 11. 2010 | 11:07

Ivan Hochmann napsal(a):

To jsem neřekl!

bylo by lépe,nebylo-li by olova vůbec.
Jenže znáte to.....
"Kdyby byly v prdeli ryby,
nemusel by Jakub Krčín stavět rybníky."

ivan
10. 11. 2010 | 13:22

Zbyněk napsal(a):

ZAM...
Nenapsal kolik podepisuje a nevím co je na tom sprostého,že jsem o to požádal.Jak jinak je usvědčit ze lží,nežli čistý roční příjem vydělit 12?
10. 11. 2010 | 13:43

ZAM napsal(a):

Zbyněk:
Na co, prosím, reagujete?
10. 11. 2010 | 17:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy