Greta vyzývá k nepokojům v Německu
Hned z konference v Lausanne vyrazil cirkus s Gretou Thunbergovou do Hambašského lesa v Německu, aby zde podpořil protesty ekologů. Uvážíme-li, že z Lausanne mohla Greta vyrazit v sobotu 10. 8. a v lese hovořila už 13. 8., dojde nám, že si musela vypomoci neekologickými dopravními prostředky. Ale moment, teď se dívám, že tam byla ještě dřív! Už 10. 8.! Das nenne ich eine erstaunliche Schnelligkeit! Trasu dlouhou přinejmenším 575 km by musela dle maps.google jít pěšky asi 120 hodin – bez přestávky. Musela by jít 5 dní bez přestávky, pokud k tomu přidáme odpočinek, trvalo by to o pár dní déle. Na kole 40 hodin, tj. dva dny. Zastavil jsem se u toho, protože na dopravě je už teď vidět očividné pokrytectví těchto kosmopolitních věrozvěstů nového ekologického světa, stejně jako dvojí metr médií, která na to nepoukazují. Napomáhají tím představě, že tyto přehnané plány jsou uskutečnitelné.
Už na konferenci COP24 do Katowic, kde se 4. 12. 2018 představila světu, se musela ona, její tým i další věrozvěsti dostat normální technickou dopravou, přesto tam kázali a zakazovali, jako by tam skočili časoprostorem. Teď, když média přinášejí přesné informace o datumech veřejných vystoupení zázračné vizionářky, už není pochyb o tom, že předstírání „zázračného přemisťování“ je podvod. Za letošní půlrok toho projezdila – i se svým týmem – tolik, že zatížila přírodu mnohem víc než běžní lidé, kteří cestování potřebují párkrát za rok k práci a kterým to chce zakazovat. Možná jezdí všude elektromobilem, ani ten ovšem není bez zátěže pro přírodu. Zejména potřebuje elektřinu.
Když ekologie ničí přírodu
A o tu jde právě v Hambašském lese. Tato rozlehlá přírodní památka v Nordrhein-Westfalen je ničená kvůli ekologickým opatřením zaváděným německou vládou. Mám na mysli odstavování jaderných elektráren, o němž bylo rozhodnuto v roce 2011, kdy vybuchla Fukušima. Většina už byla odstavena, zbylých sedm má být zavřeno do roku 2022. Tím se zvýšily nároky na elektřinu z tepelných elektráren a ty potřebují uhlí. Proto se rozšířila povrchová těžba hnědého uhlí, která zasáhla Hambašský les.
Řešení „bojovníků“ je prosté: víc demonstrací, víc zákazů, víc zavřených elektráren. Takhle se to dělá. Když to nejde silou, půjde to větší silou. V Hambašském lese probíhají nevímjakdlouho demonstrace, které požadují okamžité zavření jaderných i tepelných elektráren. Vždyť to řešení je tak jednoduché? Proč to ostatní nechápou?
A tuto logiku přišla podpořit také slavná švédská podvodnice a její cirkus. RWE musí okamžitě ukončit těžbu v lese. A je to. Německo schytalo také ostrou kritiku. Tepelné elektrárny na uhlí musí zavřít dřív, než se naplánovalo. Uhlí musí skončit okamžitě. OKAMŽITĚ. Kdyby RWE, nebo německá vláda neposlouchala, má nastoupit „občanská neposlušnost“. A pro jistotu na 20. a 27. 9. vyhlásila v Německu veřejné protesty.
K tomu se ozvala policie, zaměstnanci RWE i Michael Mertens z policejních odborů. V Hambašském lese prý nejde o nenásilné občanské protesty. Na zaměstnance RWE i na policisty hází aktivisti zapálené Molotovovy koktejly, střílí na ně z praku, hází na ně kameny a ničí jim majetek. Na akcích se podle nich podílí extrémní levice. Já jen dodávám, že protesty v Hambašském lese organizuje Aktionsbündnis Ende Gelände a do lesa za Gretou přišla i organizátorka pátečních Fridays Luisa Neubauer. Je dobré mít o těch lidech informace.