Biden nebojoval s Tálibánem, ale s Amerikou

18. 09. 2021 | 10:13
Přečteno 1451 krát
Biden Afghánistán obětoval, protože ve skutečnosti se v létě soustředil na válku proti disidentům ve vlastní zemi. Přečtěte si, o co doopravdy šlo.

Rychlá porážka amerických vojsk v Afghánistánu v polovině srpna nás všechny překvapila. Zatímco většina pozorovatelů se domnívala, že jde o Bidenův neúspěch, konzervativní komentátoři „z lidu“ na webu AmericanThinker se shodli na tom, že Biden spáchal afghánskou ostudu úmyslně. Cílem kliky, kterou reprezentuje, je dle nich ponížit USA a uškodit jim co nejvíc. S odstupem se ukazuje, že tuto mocenskou kliku Afghánistán vůbec nezajímal. Příčinou porážky je spíš fakt, že Biden a jeho klika se soustředili na boj s vnitřním nepřítelem. Nezajímali je reální teroristé v Afghánistánu, ale konzervativci doma, pro které vymysleli nálepku „domácí teroristé“.
Biden pokračoval v plánovaném tažení proti vlastní zemi, které začalo na výročí Dne D 6. června a vyvrcholilo vyhlášením povinné vakcinace v září, která je jen záminkou pro „sesazení“ republikánských guvernérů. Podobně jako rakovinné buňky se všechny instituce postdemokratického USA soustředí na zničení vlastní země, kterou v rámci své kulturní revoluce považují za obdobu nacistického Německa.

Oslavy „Dne D“
Tato kulturní travestie se zřetelně projevila při oslavách Dne D 6. června 2021, kdy se řada amerických veřejných osobností pohoršovala nad tím, že v Americe lidé vyvěšovali americké vlajky. Podle novinářky Mary Gay prý vyvěšením americké vlajky Američané říkají: „This is my country. This is not your country. I own this.“ Chápete zvrácenost tohoto postoje? Tento výrok by dával smysl, kdyby byla Amerika okupovaná cizí mocností a vyvěšení vlajky by bylo gestem proti nepříteli, nebo kdyby Američané vyvěšovali své vlajky v nějaké cizí zemi, kterou chtějí sami obsadit. Ale tady šlo o konvenční vyvěšení vlajek při památné události.. Ona i jí podobní vnímají vlastní zemi, jako cizí zemi, jako nacistické Německo. Vyvěšení americké vlajky je podle progresivních levičáků samo o sobě projevem bělošského rasismu. Tito zaslepení Američané útočí jako rakovinné buňky na vlastní zemi v domnění, že ve skutečnosti bojují proti nacistickému Německu. O tom jsem se přesvědčil už v září 2020, když jsem viděl reakce těchto snobů na Trumpův plán „patriotické výchovy v dějepisu“. Samozřejmě je tato současná šaškárna soudobých levičáků mnohem méně náročným druhem „boje“, než skutečný boj vojáků v roce 1944…

Za tyto snoby mluví Biden. V Den-D demonstrativně ignoroval výročí vylodění v Normandii a místo toho demonstrativně připomenul výročí rasových nepokojů v Tulse v Oklahomě 1. června 1921. Na twitteru události překřtil na „tulský masakr“ a lživě tvrdil, že je prý prvním americkým prezidentem, který Tulsu navštívil. Ve skutečnosti navštívil Tulsu už tehdejší prezident Waren Harding, který se neomezil jen na teatrální odsouzení rasového útoku. Tento prezident se černošské otázce věnoval už před Tulsou a i potom cestoval po zemi s řadou projevů proti rasovým útokům na černochy. Amerika nebyla tak bezcitná, jak tvrdí dnešní levičáci!

Cílem Bidenova gesta bylo utvrdit obraz Ameriky jako země od kořene rasistické, která však na rozdíl od nacistického Německa ještě nebyla poražena. A porážku Ameriky vidí jako svůj úkol bohatí snobové, za které vládne Biden a Harrisová.

Skutečný nepřítel není v Afghánistánu!
A z tohoto zorného je třeba se dívat na postoje této administrativy k válce v Afghánistánu. Biden zdědil Trumpovu dohodu z Doho s Tálibánem z února 2020, podle níž se měla americká vojska stáhnout k 1. květnu 2021. Biden sice rozumně posunul termín až na 31. srpen 2021, ale pak začal vyklízet základny v Afghánistánu ještě rychleji, než nařizovala dohoda. Pochybnosti o tom, jestli se afghánská armáda dokáže udržet sama bez americké podpory, rozptýlil lživým projevem z 14. dubna 2021, kde prohlásil, že Afghánci mají přes 300 tisíc vojáků a že je země konsolidovaná. Tehdy to ještě vypadalo spořádaný odchod vítězné armády z území, které je pod kontrolou. Aspoň v Bidenových projevech.

O den později 15. dubna 2021 podepsal Biden prezidentský Executive order „o blokování majetku pomocníků ruských tajných služeb“ (EO 13224). Ve skutečnosti se však tímto kryptogramem míní zase konzervativci či lidé jinak smýšlející (i organizace), kterým bude možno na základě tohoto zákona zabavit majetek. Jako teroristům. Za zrádnou aktivitu bude možno považovat i komentáře na internetu, pokud ovšem nejste levičák… Další důkaz, že Bidenův režim válčí s Američany, ne s Tálibánem!

Tálibán už tenkrát postupoval hrozivě rychle, ale Biden kritiku rozptyloval lživým popisem afghánské reality. Jednoduše uplatňoval ve vztahu k Afghánistánu stejnou taktiku jako doma: popíral realitu. Když zprávy z Afghánistánu neodpovídaly jeho verzi, zatelefonoval 23. července 2021 afghánskému prezidentovi Ashrafu Ghánímu a pohrozil mu, že jestli nebude líčit situaci pozitivně, nedostane leteckou podporu. „And there is a need, whether it is true or not, there is a need to project a different picture,” řekl mu. Všimněte si: „Ať už je to pravda, nebo ne!

Ve skutečnosti se totiž Biden a jeho klika soustředili na další krok v boji s vnitřním nepřítelem a Afghánistán je jen rozptyloval. Dne 12. srpna 2021, tři dny před pádem Kábulu, využil výročí nepokojů v Charlottesville, aby v projevu veřejně formuloval svou koncepci „války s terorismem“ jako války proti domácím Američanům.
V projevu ztotožnil americké pravičáky, kteří v Charlottesville roku 2017 bránili pomník generála Lee, s německými nacisty, a střet u pomníku přirovnal k antisemitským bouřím ze 30. let 20. století. Připomínám, že ani v roce 2017 nešlo v Charlottesville o antisemitskou demonstraci, naproti tomu se na straně levice angažoval místní muslimský duchovní, který je vytrvalým podněcovatelem antisemitismu, což ovšem Biden nezmínil. Pozapomněl se vyrovnat i s tím, že současná demokratická strana vynesla do svého čela podivné političky, které zastávají skandální antisemitské názory. Biden tvrdil, že v reakci na zdejší události prý podepsal v květnu 2021 Covid-19 Hate Crimes Act, který legitimizuje zákroky proti konzervativcům pod záminkou, že prý útočili na „Asiaty“. Ten zákon ve skutečnosti souvisel s úplně jinou kauzou a útoky na „Asiaty“ podnikali většinou černoši, ne žádní bělošští trumpisté. A pak přišlo v Bidenově projevu v Charlottesville na řadu to hlavní.

„We must acknowledge what America’s intelligence community has already confirmed, and what Charlottesville and so many other communities know all too well: the most lethal terrorist threat to our homeland in recent years has been domestic terrorism rooted in white supremacy.“ Tedy „nejsmrtelnější teroristická hrozba naší vlasti je (…) domácí terorismus, jenž pochází z bělošského rasismu.“ Následně Biden vyjmenoval opatření, která přijal od června pro potlačení svobody projevu, jako by šlo o něco pozitivního.

Tři dny poté padl Kábul, afghánský prezident Ashrafu Ghání uprchl a Tálibán na místním stadionu popravil veřejně afghánské policejní velitele.

Boj na domácí frontě
Tento debakl pak Biden v dalším projevu označil za mimořádný úspěch. A měl pravdu! Pro něj to úspěch byl. Myslím, že kdyby Tálibánci viděli, jak americká Antifa a levicoví demonstranti v létě 2020 pálili americkou vlajku a ničili sochy zakladatelů USA, pochopili by, že v tomto režimu mají silného spojence. Tálibánu nechal zbraně v hodnotě asi 83 mld USD, včetně bitevních vrtulníků Apache, dopravních vrtulníků UH-60 Black Hawk a další špičkové techniky. Tyto zbraně půjdou Číně a Iránu.
Biden a jeho klika se zaměřili na další etapu boje na domácí frontě, jímž je prosazení nového volebního zákona, který má navždycky umožnit volební podvody, a také na sesazení republikánských guvernérů v Texasu a Floridě pod záminkou „války s covidem“.
Volební zákon má krásný název „For the People Act“ a zakáže vyžadovat u voleb předložení osobních dokladů, jelikož toto opatření prý omezuje volební právo! Dovedete si představit, jak by to dopadlo, kdyby se u nás zakázalo vyžadovat při volbě, aby se volič identifikoval? Přesto se v úvodu praví, že je to zákon „za upevnění etických pravidel“… Zákon už prošel dolní sněmovnou.

Covid je další zbraní, kterou Biden uplatní proti republikánským guvernérům. Dne 9. září 2021 měl Biden další projev, kde oznámil, že právě podepsal příkaz k zákonu o tom, že firmy, které mají více než 100 zaměstnanců, se mají samy postarat o to, aby všichni jejich zaměstnanci byli očkováni. Už tato formulace naznačuje, že jde o úkol, při kterém se počítá s tím, že ho nepůjde zcela splnit, a proto se stane vhodným nástrojem šikany.
Kromě toho ale Biden nařídil i chránit děti ve školách. Biden se v projevu rozčiluje nad tím, že prý existují školy, kde se učitelé „snaží chránit žáky před covidem“, ale jsou prý zastrašováni guvernéry. V normální jazyce to znamená, že jsou školy, kde učitelské odbory brání znovuotevření škol a emočně přitom vydírají tím, že by děti ve třídách byly v ohrožení života. Zabil by je covid! Republikánští guvernéři zastávají politiku preferovat otevření škol a návrat k in-person teaching, čímž podle Bidena podkopávají úsilí. Proto je sesadí: „If they’ll not help — if these governors won’t help us beat the pandemic, I’ll use my power as President to get them out of the way.

Hlavním nepřítelem je v tomto ohledu guvernér Floridy Ron DeSantis, protože v jeho státě nebyla nikdy zavedena tak drastická opatření, nikdy tam nebyl lockdown zavírající obchody a ničící veřejný život. A 3. května 2021 zrušil omezení úplně. Přesto tam covid neměl nijak závažnější průběh, než jinde. Dalším nepřítelem je guvernér Texasu Greg Abbot. Jednak má Texas hodně míst ve sboru elektorů a demokrati je chtějí pro sebe, jednak z Texasu pochází senátor Ted Cruz, kterého teď po Trumpově sesazení chápou demokrati jako hlavního ideového nepřítele.
Tuto ofenzívu však zdrželo, že demokratům hrozilo, že přijdou o jednoho svého guvernéra, protože ve státě Kalifornie stoupla nespokojenost s tyranským a neefektivním přístupem guvernéra Gavina Newsoma do té míry, že občané sepsali petici za jeho sesazení a dosáhli referenda. V něm jako protikandidát vystoupil černošský publicista Larry Elder, jenž má blízko ke konzervativcům. Jelikož však Biden přiletěl do Kalifornie, aby vysvětlil, že černoch Larry Elder je ve skutečnosti jiným vtělením bělocha Trumpa, bohatí snobové v referendu 14. září 2021 Gavina Newsoma podrželi. Černoch Larry Elder prohrál, což běloši Biden i Newsom označili za vítězství „rasové diversity“.
Teď budou na řadě republikánští guvernéři v Texasu a na Floridě, věřte mi.

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy