ČSSD drží za zády palce Karlovi

14. 01. 2013 | 18:06
Přečteno 8103 krát
Jiří Dienstbier sice odmítá podpořit kteréhokoli z postupujících kandidátů; jako mnoho jeho voličů však nakonec dá přednost nemyslitelnému před nesnesitelným.

Foto: novinky.cz
Foto: novinky.cz

Václav fixíruje fotoaparát, Miloš sklenici.

Navzdory tomu, že podporovatelé Jiřího Dienstbiera na veřejnosti tvrdí opak, existuje několik dobrých stranických důvodů, proč by měli ve druhém kole prezidentské volby podpořit Karla Schwarzenberga.

Především ČSSD se bude snažit odvrátit od sebe osud, jenž stihl ODS. Představa Zemana v prezidentském křesle pro tuto stranu představuje mnohem větší nebezpečí, a to jak okamžité, tak dlouhodobé, než nezaujatý prezident Schwarzenberg. Zeman je s ČSSD příliš těsně spjat a příliš zainteresován na jejích záležitostech, než aby odolal pokušení se do nich vměšovat. Jako prezident ji poškodí právě tak, jako Klaus poškodil ODS.

Potyčky mezi vládní ČSSD a prezidentem Zemanem pak brzy přerostou v boj na život a na smrt. Takové souboje jsou mnohem destruktivnější, než by byly spory o politická témata, které by ČSSD vedla (a na nichž by sbírala nezanedbatelné body u veřejnosti), kdyby její protistranou byl prezident Schwarzenberg.

Také z dlouhodobého hlediska by byl Schwarzenberg pro ČSSD lepší alternativou. Pokud je těch šestnáct procent voličů Jiřího Dienstbiera schopno dohlédnout do roku 2018, dá za dva týdny svůj hlas Schwarzenbergovi, aby zvýšilo šance svého kandidáta na úspěch v příštích volbách.

Chce-li ČSSD prezentovat Dientstbiera v roce 2018 jako kandidáta, představujícího změnu, Zeman jako prezident by představoval závažnou komplikaci, zejména pokud by ČSSD strávila většinu jeho pětiletého mandátu hašteřením a hádáním, které budou voliči považovat za oboustranně destabilizující, místo aby vůči němu vystupovala jako konstruktivní opozice. Vezměte si například takové církevní restituce.

Dalším nezanedbatelným stranickým důvodem pro to, aby Dienstbierovi příznivci podpořili v druhém kole Schwarzenberga, je skutečnost, že ČSSD prospěje mnohem více, zůstane-li v době blížících se parlamentních voleb jejich úhlavním politickým protivníkem Kalousek.

Schwarzenberg totiž, po dobu, kdy byl ochoten hrát roli titulárního předsedy TOP 09, představoval (alespoň pro část voličů) protilátku proti Kalouskovu jedu. A proti tomuto jedu neexistuje jiná známá protilátka, než Karel Schwarzenberg. Neumím si představit, že by například Leoš Heger dokázal oslabit Kalouskovu toxicitu v o čích mladších středových voličů, jak to uměl Schwarzenberg.

Pokud se Schwarzenberg stane prezidentem, nastolí to před TOP 09 nepříjemnou povinnost nalezení nového předsedy, což může vyústit v rozštěpení strany.

A to je přesně ten důvod, pro který by měli ti voliči ČSSD, kteří Schwarzenbergovi zazlívají jeho roli v resuscitaci nejdéle sloužícího a nejhoršího ministra financí, jakého tato země musela přetrpět, dát svůj hlas právě jemu.

Pregnantně shrnul důvody, proč by ČSSD měla dát přednost Schwarzenbergovi před Zemanem, včera Vladimír Špidla:

„Jakkoliv to zní paradoxně, myslím, že podpora Karla Schwarzenberga je výhodnější, protože on je jasný protivník, nemá schopnost narušit strukturu levice a její mobilizaci. Miloš Zeman je zatížen tisíci různými vztahy na levici, má jasný cíl sociální demokracii oslabit. Vždy tak jednal. Nevím, co bychom měli dělat. Chceme-li vyhrát volby, tak lepší východisko bude jako prezident Karel Schwarzenberg.“

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

malalaj napsal(a):

naš kárl fšdycky šikal - česky foják, dóbry fojak.
14. 01. 2013 | 18:16

František Václav Bezucha napsal(a):

Vážený pane, buď jste za zveřejnění tohoto názoru dobře zaplacen, nebo nemáte o českých voličích ani zdání.
14. 01. 2013 | 18:16

george napsal(a):

Dienstbier musí nyní pracovat tak, aby mohl vyhrát předsednické křeslo a po volbách ho klidně a okamžitě Karel jmenuje premiérem. To je rampa k pozdějšímu křeslu prezidenta. Karel už v žádném případě podruhé kandidovat nebude. zeman bude socialisty pokoutně oslabovat, pátou kolonu má k dispozici převelikou. Dále velí jeho konkureční straně zemanovci. ten, kdo volil Zemana v I. kole, bude jej volit znovu. ten kdo volil mladého D., měl by se pořádně zamyslet.
14. 01. 2013 | 18:20

veverka napsal(a):

"nezaujatý prezident Schwarzenberg"

Co je to proboha za plky? To si z nás dělá autor srandu? Postoj Dientbiera,Špidly a Zaorálka je zcela a naprosto ostudný,odkopali se a ukázali svou pravou tvář. Na levičáky si jen populisticky hrají,ale je to jen maska,jen přetvářka,jakmile jde do tuhého,volí svého pravého pána-Kalouska. A jeho poslušného mediálního maskota,předsedu nejpravicovější parlamentní strany TOP 09. Tfuj tajbl.
14. 01. 2013 | 18:21

Petr z Tábora napsal(a):

Vidím to jinak. Hned po 1.kole dojemně hovořil pan Schwarzenberg o přátelství s panem Dientsbierem starším. Nebezpečím pro ČSSD by byl prezident Schwarzenberg. Snažil by se o podporu EU-hujerského křídla v ČSSD (p.Dientsbier, Špidla, Zaorálek) a po jejich vítězství by s nimi TOP09 vytvořila vládní koalici a tak vyšachovala ODS i KSČM.
Pan Zeman je soliter, má jen váhu své osobnosti a myslím, že se bude snažit být dobrým prezidentem.
14. 01. 2013 | 18:21

george napsal(a):

Bezucho, nevím, proč podezíráte někoho, kdo má jiný náror než vy. Nejste také za ty své plky placen?
14. 01. 2013 | 18:22

Petr z Tábora napsal(a):

Tak vidím, že se nás několik nezávisle shodlo na obdobných komentářích.
14. 01. 2013 | 18:23

veverka napsal(a):

Podle činů poznáte je.

Mají plnou hubu keců o škodlivosti této odporné vlády zlodějů a ničitelů sociálního státu.....

Aby pak v prezidentské volbě podpořili jejího čelního představitele,předsedu strany která je dokonce ze všech tří vládních stran nejvíc napravo. Předsedu strany,která udává v likvidaci sociálního státu této vládě rychlost a tempo a jejíž ministři Kalousek a Drábek se na ní podílejí ze všech nejvíc.

Tito exoti nejsou sociální demokraté,ale pravičáci a měli by za své lhaní a pokrytectví chodit kanálama. Plkat můžou co chtějí,ale důležité jsou jejich činy a ty se nyní projevují naplno.
14. 01. 2013 | 18:27

Gerd napsal(a):

Pane Candole,
Váš pohled na psychiku voliče J. Dientsbiera je sice hezký, ale nereálný. Mnozí voliči totiž volili J. Dienstbiera z jiných důvodů, než bylo doporučení vedení ČSSD. A tak mnozí z těch, kdo volili J. Dientsbiera možná dají hlas M. Zemanovi. Ne snad, že by byl M. Zeman tak skvělý, ale za ramenem K. Schwarzenberga vykukuje M. Kalousek, a to dokáže vyděsit i hodně otrlé povahy.
Mimochodem, M. Kalousek se ztratil ze světa, čímž pro K. Schwarzenberga udělal to nejlepší, co mohl. A kdyby umřel, mohl K. Schwarzenberg po letech oprášit výroky Kounice o Jozefu II. : "Tak on umřel? To udělal dobře, velmi dobře."
Podpoře K. Schwarzenberga by nejvíce pomohl M. Kalousek ve vězeňské vazbě. To by byl trumf, na který by M. Zeman neměl. Nechce se M. Kalousek obětovat a ulevit svědomí?
14. 01. 2013 | 18:29

Pepa Řepa napsal(a):

ČSSD drží za zády palce Karlovi
----------------
Jak to víte?
Za zády se mi směje drze do očí?
Čeho je moc toho je příliš aneb sto oslavných blogů na Kárla umoří i vola.
Jako jsem já.
Kdo napíše oslavou báseň na Miloška dostane bonbon.
Zánovní.
14. 01. 2013 | 18:33

Baba Jaga napsal(a):

A Vy znáte hodně lidí, kteří volí podle nějakých doporučení? Hlavu máme přece každý svou a rozhodnout se umí každý. Nebo si třeba hodí korunou či zůstane doma.
Osudy stran jsou většině občanů zcela putna. Vždyť příliš členů nemají - zkusím se kouknout na statistiky.
14. 01. 2013 | 18:39

Joe Ratata napsal(a):

Pane Candole,
Jako pokus nahnat hlasy knížepánovi docela dobrý,ale jinak vadná logika.
TOP si nového maskota musí hledat tak jako tak a s Kalouskem a bez Šláfenberka na hradě,nejspíš v příštím parlamentu nebude.
Zeman na hradě buď donutí ČSSD se sjednotit a začít konečně dělat levicovou politiku,nebo se rozštěpí,zeslábne,zanikne a po ní se sociální demokracaií stane KSČM,která je už dnes více sociáldemokratická než ČSSD.
14. 01. 2013 | 18:44

Rosťa napsal(a):

Už jen za tu odpornou masáž, co tu všichni pisálci lezou do rekta knížepánovi do rekta, budu volit MZ. Všem těm čmáralům nazlost. To i Karolína Chamtivá z LIDem má v sobě více cti, než ti čmáralové.
14. 01. 2013 | 18:50

jozef napsal(a):

To je dobre.Super!
Mama koza by mala vlkovi este ponuknut do tlamy par kozliatok.Vsak je to pre nu vyhodne.

Teraz este chodte do telky presvedcit kozliatka.Vsak uz nieco vymyslite.
/Ak to Spidla povedal,tak treba povedat,ze kazdy ma pravo aspon parkrat v zivote padnut na hlavu.Hlavne,ak sa zamiluje a tak/
14. 01. 2013 | 18:54

yorick napsal(a):

Oaahhh,
Joe Ratata, vítám, a potěšen konstatuji, že jako vždy, blízek prognosticky nejúspěšnějšímu politologovi Pehe, jste tu za skoro jediného, kterého lze číst bez "brkání":-).
14. 01. 2013 | 18:59

Josef napsal(a):

Dovolil bych si reagovat článek "Karel Schwarzenberg je velký duch a má obrovské charisma".
Nevím, zda měl autor článku možnost mluvit osobně s panem Schwarzenbergem. Já vícekrát. Poprvé to bylo v osobním rozhovoru, kdy jsem se ho ptal, jak je možné, že Česká republika v OSN prostřednictvím MZV hlasovala proti přijetí usnesení o zákazu používání ochuzeného uranu ve vojenské munici. Z rozhovoru vyplynulo, že to prý spletl nějaký úředník. Na následující otázku, jak se nějaký úředník MZV dostal na jednání OSN a zda byl zmocněn hlasovat, již neodpověděl a odešel. Při projednávání církevních restitucí jsme vydrželi s ostatními na galerii v Poslanecké sněmovně až do konečného hlasování, které proběhlo po půlnoci. Při odchodu pana Schwarzenberga z Poslanecké sněmovny mu byla položena otázka, jak je možné, že ještě před závěrečným hlasováním ( druhé kolo )k církevním restitucím byla v ČT zveřejněna zpráva, že u Evropského dvora bude uplatněn požadavek k restitucím z maďarské strany. Odpověď pana Schwarzenberga byla: polib si.
Velký duch a obrovské charisma je spíše zbožné přání autora a není třeba uvádět stovky dalších nevyvratitelných faktů, počínaje turismem v politických stranách, přes financování kampaně. Ostatně prohlášení, že nikomu není nic do toho, jak nabyl peníze či majetek, vypovídá vše. Jako místopředseda vlády je zcela zodpovědný za problémy společnosti a to není ani třeba zdůrazňovat jeho pozici bílého koně představujícího předsedu TOP 09.
Můžeme si jen přát, aby tvrzení o hloupých voličích, pravděpodobně pravicových, bylo pravdivé. V opačném případě by se mohlo jednat o určitý stupeň fanatismu v pohledu neúprosných faktů o osobě pana Schwarzenberga. Potvrzuje se varování politoložky Vladimíry Dvořákové.
A co se týká pana Špidly, to snad nepotřebuje ani komentář. Špidla je naprosto zoufalý arogantní politik, který naši zem brutálně poškodil v za hraničí jako premiér. O tom se dodnes nesmí ani špitnout, zahraniční delegace s ním nechtěly jednat, byl naprosto neschopní a nastartoval úpadek ČSSD.
14. 01. 2013 | 19:00

Baba Jaga napsal(a):

No, tak stran a hnutí že je tu přemnoho (vznikají a zanikají), členů měly v roce 2011 (?) do 170000. Až se mi to téměř nezdá. Ale volby tihle členové jistě co jednotlivci neovlivní a kolik přesvědčí jiných - toť otázka.
A proč nám kde kdo sděluje, koho bude volit? Vždyť to stejně nejde zkontrolovat.
14. 01. 2013 | 19:04

český maloměšťák napsal(a):

Zatím dochází k sebekompromitaci proSchwarzenbergových zčistajasna se vynořivšich příznivců /před tím zapřisáhlých nepřátel Kalouskových/ takových rozměrů, že mám obavu o integritu jejich dalších textů.
A to aniž by Zeman musel napsat jedinou čárku - do médií.
Nebo jeho příznivci.
Objevilo se spousta špíny, dohadů, mýtů, stranických i nestranických výzev, promluv alá" Mým národům" ....ale výsledek je takový, že ta bublina začíná splaskávat už teď. Čtrnáct dní před volbama. Bude třeba nabrat nový dech...ale pozor - ať se z těch textíků nestanou nudné traktátky...to by pak Schwarzenberga nevolili ani ti studenti / a studentky, of course/...mládí vyžaduje dynamiku, střídání zážitků, nové přístupy a obzory. Ne chrápající děduly.

Starý jezevec z Vysočiny je chytrák - vyleze až druhá strana vystřílí všecko střelivo.
14. 01. 2013 | 19:06

gabriela napsal(a):

Celý článek je jedna velká demagogie. Slyšela jsem Zemana na vlastní oči i uši, že od císaře pána Josefa církev nikdy nic nevlastnila a tudíž ji ani není co vracet ...
Věřící by měli podporovat církev odvodem 1% ze svých daní, pokud ji potřebují ke svému duchovnímu rozvoji ...
Osobní animozity eurohujera Špidly vůči Zemanovi sem vůbec netahejte, s tím nemá současná ČSSD nic společného.
Posílám pro nechápavé a zpozdilé agitátory knížete pána na hrad pár drobných perliček. Doufám, že je to probudí z hlubokého spánku nevědomí ...
https://www.youtube.com/watch?v=hptj9AR30_Y
https://www.youtube.com/watch?v=BvG8fmg0_W4
https://www.youtube.com/watch?v=3UKS0mwKIRI
14. 01. 2013 | 19:09

hovorka11 napsal(a):

Vladimír Špidlu je jeden z těch, kteří dovedli ČSSD k úpadku. Má nejrychlejší chameleónskou schopnost a ublížil svým podvodem mnoha lidem. Proto vylít z premiérského místa jako raketa rovnou do bruselské trafiky.
Je to trapný převlékač kabátů.
Už ho vidím opět za 14 dní po volbách říkat:

!!" Sociální stát musí dočasně ustoupit "!!

!! Důchodové připojištění vláda nemá garantovat !!

Jestli to byl on, kterého jsem v létě zahlédl ve Vápeném Podole jako nenápadného turistu, tak lituji, že jsem s ním "nepromluvil. Třeba by už dnes nikomu neplácal bludy a mě by asi zavřeli.

" Zákon na odškodnění se naplní tím, že 10 nejstarším lidem se vyplatí po 1000 Kč v termínu výplat, tím se naplní zákon, protože nikde není určen konec výplat "
______________
Vladimír Špidla patří k nejodpornějším politikům v tomto státě- je zcela účelový pro sebe a podrazák na lidi.
14. 01. 2013 | 19:10

Petr B. napsal(a):

Já ani ty nesmysly nemůžu číst. Všichni sociální demokraté, co zmám, chtějí volit Zemana, ačkoliv předtím se jim nelíbilo vytvoření SPO či podpora Melčáka. Protože představa Schwarzenberga na Hradě díky takové neuvěřitelné masáži...brainwashingu, je opravdu hororová. Taková masáž může pokračovat znovu, tenkokrát před parlamenentními volbami 2014. A zase díky ní pravice vyhraje. Už z toho důvodu by bylo lepší, aby teď vyhrál Zeman. Aby se ukázalo, že mohutná propaganda, která je schopna z nuly, téměř mrtvoly, vytvořir presidenta, nemusí být vždy účinná.
14. 01. 2013 | 19:16

hovorka11 napsal(a):

JAMES DE CANDOLE:

Vy ale pěkně plácáte. Právě Schwarzenbergovi může Kalousek děkovat za to, že od něj a jeho svinstev odvádí pozornost.
Kalousek musí mít někoho, kdo mu dělá křoví a to se mu se Schwanzenbergem vyplatilo.

Nejste taky obdivovatel feudální totality, jako pan Schwarzenberg ?

Média jsou nesměrována totalitou na výhradní podporu Schwarzenberga všemi možnými a nemožnými způsoby, masivně a jednotně. Teď to je velmi průhledné !
14. 01. 2013 | 19:18

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Nemyslím si, že má autor pravdu.

Z čistě politického pohledu politika ČSSD by tomu tak mohlo být,
ale ten politik je rovněž občan a pokud upřednostňuje své občanské priority před výhodami pro stranu, tak se raději smíří se Zemanem.

Podobně by mohl autor tvrdit, že jsou Kalousek s Nečasem požehnáním pro politiky ČSSD a měl by svým způsobem pravdu..

Nedoporučuji žádnému politikovi ČSSD vyzývat příznivce ČSSD, aby volili Schwarzenberga, byl by okamžitě politicky mrtev a bylo by nejlépe, kdyby ČSSD opustil a podal si přihlášku ke Kalouskovi. Ani v ODS by z něj nebyli moc nadšeni.

Dienstbier by se měl ČSSD omluvit za to, že dost hloupě promrhal 15 milionů.
14. 01. 2013 | 19:19

hovorka11 napsal(a):

JAMES DE CANDOLE:
Ještě další záměrný blud říkáte.
Zemana volila velká část voličů ČSSD (více jak Dientsbiera).
Voliči od Dientsbiera přejdou více k Zemanovi
Zemana jsem nevolil, ale teď ano, protože není co proti feudálovi rozmýšlet. Stačí jasná fakta. Zeman by mohl bránit církevním kmotrům a všem lumpárnám tandemu Kalousek- Schwanzerberg- Nečas
14. 01. 2013 | 19:25

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Jinak k Schwarzenbergovi

Všechny ty kecy, co je to za člověka jsou mimo, stačí si projít, co a jak prosazoval.

Většině z nás stačí radar a církevní „restituce“.

Ten dědek v sobě nemá kouska demokrata,
je to bezohledný sluha svých pánů a názory a zájmy občanů mu jsou zcela ukradené.
14. 01. 2013 | 19:28

občan napsal(a):

Nedávejte panu De Candole svoje rozumy, ignorujte ho. Už dlouho tu hraje pro někoho placenou roli.
14. 01. 2013 | 19:29

šebány napsal(a):

Já jsem V. Špidlu potkal v r. 2005 na Lipně , když sjížděl na raftu Čerťáky . Byl to sympatický , skromný a pohodový člověk. Myslím si že výše uvedená vyjádření Hovorky 11 jsou bláboly podivné existence , jaké se vyskytují v každé společnosti jež dává možnost se vyjádřit anonymně. Podobně Vám bude huhlat nesmysly každý bezdomovec kterému dáte trochu peněz a pozornosti .
14. 01. 2013 | 19:30

PB napsal(a):

Jamesi, já teda nevím, jakou PORADENSKOU kancelář (firmu) to máte, a KOMU radíte. Mám dojem, že jste ONE-MAN-FIRMA.
Poraďte ale nejdřív sám sobě, abyste zde nekecal nesmysly.
Jak již zde někdo napsal - Může být někým zaplacen, můžete být zhulenej ...
Napíši-li, že je Vinnetou Váš biologický otec, budu blíže pravdě, než to, že ČSSD drží za zády palce Karlovi ...
Ale asi jste psal o něčem jiném. Za zády lze "držet" "jakýkoli úd" "komukoli" - třeba Béďovi.
A propos, víte, že Sobotka Přemek může ZA ZÁDY držet palce Milošovi? Víte, že Karel Schwarzenberg mohl mít slabost pro uniformu LM? A víte, že Miloš Zeman může být milenec prezidenta?
Pěkné blbosti, že? Vy ale umíte větší ...
14. 01. 2013 | 19:38

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

veverko, přiznej se!!
že máš šedivý kožíšek, čtyři kopýtka a děláš I-Á, I-Á :-) ? Jinak to není možné...

Pane Jamesi,
dokážete si představit, že jsem volil Dienstbiera a přitom jsem nikdy socany nevolil? Asi je pro Vás volba podle jiného než stranického klíče nepochopitelná...
No ale nic si z toho nedělejte, nejste sám. Je Vás hodně, například veverka :-)
14. 01. 2013 | 19:50

Piston napsal(a):

Pane Candol, to co Zeman ztratí ve voličích ČSSD, tak získá ve voličích ODS.
Bylo jasné koho volil samotný Klaus a P.Sobotka to určitě nebyl.
Další příklon voličů ODS k Zemanovi je i vyjádření „modré“ Lucie Bíle.
14. 01. 2013 | 19:52

malalaj napsal(a):

v české politickém chlívku aby se prase vyznalo. ve skutečnosti čssd nechce zemana a ODS nechce knížete.
14. 01. 2013 | 19:56

veverka napsal(a):

orchestr

"veverko, přiznej se!!
že máš šedivý kožíšek, čtyři kopýtka a děláš I-Á, I-Á :-) ? Jinak to není možné..."

A něco k věci máš? I když počkej,ty vlastně volíš Kárla von Kalouska,takže bezduchý žvatlání o í á tvojí inteligenci přiměřeně odpovídá. Alespoň je ti rozumnět kde začínají a končí slova.
14. 01. 2013 | 20:02

fikus napsal(a):

v posledním období jsem zde četl jediný nezaujatý blog k volbám a to od pana Kopeckého. Alespoň mi to tak připadalo
Pročpak asi, že by se jednalo jen o osobní názory?
14. 01. 2013 | 20:03

S.Š. napsal(a):

Tak, tak, pane Jamesi, je to podpora z prostého pudu sebezáchovy. Voliči levice, kteří se domnívají, že Miloš Zeman je levicovým politikem (vedl přece levicovou stranu a navíc přece říká, kudy chodí, že JE levicovým politikem), ti, kteří nedokázali ani zvolit Vladimíra Špidlu do Senátu a dali přednost vyslanci jihočeského kmotra Dlouhého, o tom vědí své. Vládneme, nerušit, si rozhodně pustit nepůjdou. Na otázku, proč Klaus podporuje levicového politika, se ani odpovědět nepokusí, a jak zde píše pan Josef K., minulost si mnozí z nich pamatují asi tak 15 minut.
:-)
14. 01. 2013 | 20:03

Josef K. napsal(a):

Tak se nám zde začíná vyjadřovat opravdová lůza: veverka, hovorka 11, občan...
Za vším hledej spiknutí an sich, je jedno, kdo se spiknul. A za vším hledej peníze nějakého nepřítele, je jedno, kdo jím je.
Tak jsem dnes pobyl v nemocnici a z rozhovorů, které jsem, vedl, dobře jsem si požvanil, jsem byl optimističtější než z těchto diskusí.
Jinak občan, hovorka a veverka mají teď novou modlu v Depardieu.
14. 01. 2013 | 20:11

SuP napsal(a):

george -
(14. 01. 2013 | 18:20) Zase máme shodu, vždyť se to nabízí.
Z reakcí některých zdejších "kapacit" to vypadá, že buď nevědí, o co jim jde, nebo veškeré jejich snažení vede k trvalé konfrontaci. (těmi kapacitami nemíním Pepu Ř, ani Petra z T)
Pak ještě nutno připustit situaci, že Zeman bude prezident, předsedou ČSSD nebude Dienstbier, ale Hašek. Prezident pověří Haška sestavením vlády bez komunistů a je tu kabaret, na jaký už dlouho čekáme.
14. 01. 2013 | 20:23

S.Š. napsal(a):

Josef K. :
A v Brigitte Bardot ... :-)
14. 01. 2013 | 20:26

svatý Václave napsal(a):

Dobré nakonec - Snad nejmarkantněji je Schwarzenbergovo posluhování mocným tohoto světa vidět na jeho blízkých vztazích s Bilderberg Group, soukromou vlivovou nadnárodní elitářskou organizací jednoho z nejbohatšíc h mužů planety a nenapravitelného globalisty Davida Rockefellera. Schwarzenberg tajně navštívil (a až posléze byl nucen přiznat účast na) schůzi Bilderberg Group v roce 2008 v USA. V čem se ale liší od dalších pravdoláskařských postaviček, které na podobnou konferenci také zavítaly (Žantovský, Pehe aj.),
14. 01. 2013 | 20:30

Kanalnik napsal(a):

Ja, i kdyz jsem nevolil z duvodu geografickeho, jsem fandil Jirimu Dienstbierovi v prvnim kole a doufal jsem, ze uspeje. Vysledek prvniho kola mne odrovnal, protoze Zeman i Schwarzenberg nejsou pro mne dobrymi kandidaty a oba reprezentuji velka negativa.

Jenze je potreba videt dal, nez jen na spicku sveho nosu, a dal nez na druhe kolo voleb. Zemanovo vitezstvi znamena rozklizeni CSSD, odstaveni progresivniho a levicove a evropsky moderniho J.D. na vedlejsi kolej, a posunuti CSSD jeste vice ke KSCM. Zeman je pro budoucnost CSSD nebezpezny, a timto je nebezpecny pro CR. Skutecna a rozumna pravice de facto v CR neexistuje a neexistuje tu ani moderni levicova strana, jen potacejici se neakcni CSSD a hned vedle KSCM se stejnymi atributy.

Rozhodnuti J.D. nepodporit Zemana beru jako signal jeho vnitrni integrity. Volil mezi CSSD jako stranou pod Zemanovou moci se vsemi riziky, nebo CSSD jako stranou postavenou na principech, ktere prosazoval ve sve kampani. Panu veverkovi zde mozna prijde normalni otocit postoj k Zemanovi o 180st po predvolebni kritice, mne to ale normalni nepripada. Jsem rad, ze J.D. se drzi svych hodnot. A myslim, ze takovych lidi, jako ja, je hodne.

Pokud bych volil mezi nadeji a beznadeji pro moderni levici v teto zemi, nemohl bych Zemana podporit. To ovsem neznamena, ze podporuji K.S. Vubec ne. Holt nekdy je nutno vybirat mezi horsi a jeste horsi variantou.
14. 01. 2013 | 20:37

Kanalnik napsal(a):

P.S. to je muj soucasny nazor, ktery se jeste bude behem nasl. dvou tydnu vyvijet
14. 01. 2013 | 20:41

pamětník napsal(a):

A to jsem si ještě před chvílí myslel, že největší nesmysl sem napsal Petr Minařík a před ním Matěj Hollan. Už se nedivím ničemu, jenom jsem opravdu zvědav, zda a kdo tento nelogický nesmysl překoná.
14. 01. 2013 | 20:47

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

veverko,
vidím, že jsem se tím kopytnatcem trefil (omlouvám se Oslýkovi mnohotvárnému).
19:50 jsem jasně napsal, koho jsem volil a Karel to tedy jistě nebyl.

Připadá mi, že většina spolubčanů není schopna nebo ochotna uvažovat o věcech veřejných víc, než o fotbalovém zápasu. Jedni jsou pruhovaní, druzí flekatí a vybírá se z těchto dvou variant. V případě úplné tuposti stačí hodit mincí.

Demokratické myšlení Křováků na Kalahari.
14. 01. 2013 | 20:49

malalaj napsal(a):

a ted prosím všechny diskutující o chvilku ticha, karel nám zaspívá hymnu české republiky.

" deutschland, deutschlan uber alles..."
14. 01. 2013 | 20:52

veverka napsal(a):

Josef K

Opět jen osobní útoky bez jakéhokoliv argumentu,jako vždy.

kanálník

"Panu veverkovi zde mozna prijde normalni otocit postoj k Zemanovi o 180st po predvolebni kritice, mne to ale normalni nepripada."

To že se navzájem kritizují mezi sebou před volbami i dva levicoví kandidáti je snad jasné a samozřejmé,protože každý z nich chce vyhrát a musí se proti tomu druhému nějak vymezit,i když jsou oba z levicového tábora.

Jenže jeden z nich vypadl. Do finále postoupil jen jeden levicový kandidát a to je Zeman. Takže Dienstbierové levopravé veletoče jsou spíš na nějakou lékařskou diagnózu. Je to přesně obráceně,to Dienstbier právě otočil o 180 stupňů a náhle už není levicový politik a podporuje předsedu nejpravicovější strany v zemi. Je to o to pikantnější,že chce vládě kde je Kárl prvním místopředsedou a ministrem už poněkolikáté vyjádřit nedůvěru. Komik. Zřejmě ve své povolební zlosti z nepostupu netuší že se tím před drtivou většinou levicových voličů navždy ztrapňuje a shazuje.
14. 01. 2013 | 20:53

Kanalnik napsal(a):

Pane veverko, priste uz ale nekritizujte TOP09, ODS ci LIDEM kvuli korupci, nekalym financim praktikam a podobnym zalezitostem. J.D. kritizoval Zemana prave kvuli temto vecem a ted to ma splachnout a podporit ho? Jste opravdu tak splachovaci? Neverim! Bud se chceme drzet principu moralni a demokraticke spolecnosti, nebo ne.
14. 01. 2013 | 20:58

veverka napsal(a):

orchestr

Mě je naprosto fuk co tady prohlašuješ o tom koho že jsi volil,tobě nelze věřit ani pozdrav a za plentu nikdo nevidí. Podle mě si volil i v prvním kole Kárla a ted jen mlžíš,abys vzbudil dojem,že jako ti co volili Dienstbiera budou volit taky Kárla. Nebudou. Protože Dienstbiera volili levicoví voliči a ty ani ve snu nenapadne,aby to hodili předsedovi nejpravicovější strany v zemi,Kalouskovu poskoku a někomu kdo odkýval nečasovi s Drábkem veškeré jejich ultrapravicové nápady a když se má ozvat proti korupci tak spí.
14. 01. 2013 | 21:02

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Kanalnik:

na JD mám obdobný názor, včetně nechuti volit jednoho ze zbývajících kandidátů. Navíc ještě oceňuju, ze ackoliv J.Dienstbierovi nepasuje zadny z kandidatu, jde - jako verejna osoba - alespon formalne volit a neco za tou plentou udela. I tim podpori demokracii. Smekam.

Ja v sobe tolik discipliny nenajdu, depku z toho stavu uz jsem prekousl, druheho kola se nezucastnim a ponecham na spoluobcanech, aby dokoncili sve dilo.

Spatna volba je spatna volba. Jedna je hodne spatna a ta druha jeste vic.
14. 01. 2013 | 21:06

Jan Volf napsal(a):

Já jsem volil Jiřího Dienstbiera, a udělal bych všechno proto, aby nebyl zvolen Zeman !!! Takže autor blogu má pravdu!!! A jsem ve spojení s mnoha lidmi, kteří uvažují stejně-byl na to ihned udělán průzkum ! Zeman má blíže ke Klausovi-ten ho také podpořil-je to prý jediný politik !!???
Nechci pokračovatele Klause-proto nechci Zemana ! Pokud prohraje-a to už podruhé, přestane škodit moderní levici, směřující k systému severských států, o tomto systému Zeman také mele, ale nemá o něm ani ponětí! Když se Zemana ptali, jak podpořit mladé rodiny, vyjádřil se zajímavě: Je zbytečné finančně podporovat mladé rodiny, porodnost je třeba mít co nejmenší, už tak máme přebytek obyvatel!!! Tak to je opravdu názor sociálně uvažujícího politika.
14. 01. 2013 | 21:09

Kavárenskej povaleč napsal(a):

Dalším faktorem je, že i slušná část ČSSD potřebuje na Hradě Evropana. Tedy člověka, jehož kroky budou k Evropě vstřícné a konstruktivní, stejně jako deklaruje ČSSD, že by je chtěla mít.
Karel na Hradě už neudělá jediný ryze pravicový krok, bude tedy jenom tím správným reprezentantem země.

Zeman v tomto ohledu nabízí klausovský opak, tedy něco, co rozhodně ani rozumná část ČSSD němůže chtít. Postuje který si přejou pouze zakuklený komančové ve straně.

Ostatní taktická hlediska jste zmínil přesně.

MILOŠE DO KOŠE!
14. 01. 2013 | 21:11

veverka napsal(a):

Kanalnik

"Pane veverko, priste uz ale nekritizujte TOP09, ODS ci LIDEM kvuli korupci, nekalym financim praktikam a podobnym zalezitostem. J.D. kritizoval Zemana prave kvuli temto vecem a ted to ma splachnout a podporit ho? Jste opravdu tak splachovaci? Neverim! Bud se chceme drzet principu moralni a demokraticke spolecnosti, nebo ne. "

Já o žádných "nekalých finančních praktikách " Zemana nevím ,zato vím že ten tvůj Kárl vládne s Kalouskem jen a pouze díky korupci a prodejné Karolínce Peak a občas si ulejou nějakou tu půlmiliardičku ze zbrojních zakázek nebo IT prográmků na dávky.

Sry ale jestli chceš argumentovat pro Kárla tím že Kárl = míň korupce,tak si mu právě vstřelil vlastňák.

Politický veletoč který právě předvádí Dienstbier svou faktickou podporou předsedy TOP 09 Schwarzenberga (každému kdo sleduje jeho poslední vyjádření je jasné,že to tak Kárlovi von kalouskovi hodí) je zase jeho gĺ do vlastní branky.
14. 01. 2013 | 21:11

Kanalnik napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče

rozumim vam... je to de facto bezvychodna situace (tedy pro mne)... porad to v hlave prevracim a uz jsem z toho mozna jelen :) ... sam, kdybych mohl, tak bych snad ani volit nesel (volit nemuzu diky geograficke vzdalenosti), nebo bych take vhodil prazdnou obalku... i kdyz mozna, pokud bych zocelil svuj zaludek, hodil bych to i K.S. (v tomto okamziku mi to prijde nechutne)...

jsem zvedav, jak se bude situace vyvijet na politicke scene, 2 tydny jsou dost dlouha doba
14. 01. 2013 | 21:13

dud napsal(a):

Tak, tak, pane S.Š.,
nelze než s povzdechem souhlasit.Zeman o své levicovosti přesvědčuje od rána do večera :-) No, i kdyby měl sebekrásnější dceru a sebelepší poradce,levicový v mých očích už dávno být nemůže:

http://zpravy.idnes.cz/poslanec-pohanka-zeman-mi-radi-jak-mam-hlasovat-flf-/domaci.aspx?c=A080315_125111_domaci_klu

..."Nezvládli byste to bez Zemana? Takže bez něj by neexistovala ani Topolánkova vláda? Zeman vás přemlouval, abyste ji podpořili?
= My jsme se rozhodli a to rozhodnutí jsme s ním konzultovali."...
="My fungujeme s kolegou Melčákem jako nějaký subjekt ve Sněmovně, nezařazení poslanci. Na rozdíl od poslaneckých klubů nemáme k dispozici analytiky, poradce, mediální týmy. Čili se snažíme naše postupy konzultovat s Milošem Zemanem."...

... "Oba jste byli na oslavě po zvolení Václava Klause prezidentem. Poděkoval vám za hlasy?
= Ano. Bylo příjemné, že nás s kolegou Melčákem přišel Václav Klaus osobně pozvat. Na oslavě byla příjemná atmosféra."...

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/poslanec-pohanka-zeman-mi-radi-jak-mam-hlasovat-flf-/domaci.aspx?c=A080315_125111_domaci_klu"
14. 01. 2013 | 21:14

Petros napsal(a):

Zemana volí pouze komunisti, klausofilcky a primitivové. Doufám, že liberální, jasně proevropská část ČSSD není ani jednou z těchto nelichotivých variant.
14. 01. 2013 | 21:14

OvonH napsal(a):

Nepřestávám se divit nad hloupostí levicových voličů.....
14. 01. 2013 | 21:14

Kanalnik napsal(a):

veverka - ja to vsechno o Karlovi vim

vy to vidite jako podporu K.S., ale tak to neni, jedna se o nepodporu M.Z. (coz automaticky neznamena podporu K.S.) - jde o taktiku a strategii, nikoli o skutecnou podporu
14. 01. 2013 | 21:15

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

veverka:

zač nás trestáš svými nesmyslnými tlachy?
14. 01. 2013 | 21:15

pamětník napsal(a):

Kanalnik:
"J.D. kritizoval Zemana prave kvuli temto vecem" Asi jste si spletl pojmy - pomlouval neznamená kritizoval. Vše, co v minulosti se klade Zemanovi za vinu, jsou vyfabulované pseudoaféry.
14. 01. 2013 | 21:15

Petros napsal(a):

ČSSD s koulí na noze jménem Zeman dopadne stejně jako ODS s koulí na noze jménem Klaus. Tedy abolutní marginalizace a až propastná ztráta podopory voličů. Měli by mít pud sebezáchovy. Zeman jim může jenom škodit, Karel nikoliv.
14. 01. 2013 | 21:21

Kanalnik napsal(a):

pametnik - mrknete na odkazy a citace nicku "dud" 14. 01. 2013 | 21:14 - docela to zapada do tech "pomluv" Jiriho Dienstbiera, nemyslite?
14. 01. 2013 | 21:22

Prognostik = zlo napsal(a):

Zeman je představitel řádění prognostiků, komunistů a stbáků v devadesatých letech, nikdo soudný ho nemůže podpořit. Cokoliv je lepší než setrvaní někoho z dua Klaus & Zeman.
14. 01. 2013 | 21:25

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Mně se hrubě nelíbí některé kalkulace, které říkají ne Zemanovi, protože by rozkládal levici.

Zvolit bychom měli především prezidenta, který pro nás občany bude přijatelnější.
Chytračit Zemana raději odsunout, protože by mohl dělat potíže ČSSD je podle nejen hloupé, ale též nepříliš poctivé.

Zájmy ČSSD by měly jít v tomto rozhodování stranou. Pokud budou hrát někteří lidé z ČSSD touto kartou, tak u mne končí, protože upřednostňují zájmy strany či své před zájmy veřejnosti by politik neměl.

V ČSSD se musí smířit s tím, že jejich voliči chtějí Zemana, Scharzenberg je pro ně nepřijatelný, a musí udělat to, co mohou, aby mu pomohli na hrad.
14. 01. 2013 | 21:25

Evropan napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude
Zájem ČSSD je Evropa, tedy Karel. Zájem Zemana je Rusko. Takže na tu nejpodstatnější část jež může prezident skutenčně ovlivnit, mají ČSSD se Zemanem rozdílné postoje. Považoval bych za naprosto přijatelné toto zmínit a podpořit jednodušše Evropana. Rozumný volič to musí chápat.
14. 01. 2013 | 21:33

veverka napsal(a):

orchestr

"zač nás trestáš svými nesmyslnými tlachy? "

Pouze reaguji na tvoje infantilní osobní útoky. Pokud bys jimi tady neprezentoval úžasné myšlenkové pochody voličů Kárla,mohl si jít poslouchat jiné tlachy,např. ty jeho. Občas je jim i rozumnět. I když přiznávám že jen málokdy.
14. 01. 2013 | 21:34

veverka napsal(a):

Evropan

"Zájem ČSSD je Evropa, tedy Karel. Zájem Zemana je Rusko. Takže na tu nejpodstatnější část jež může prezident skutenčně ovlivnit, mají ČSSD se Zemanem rozdílné postoje. Považoval bych za naprosto přijatelné toto zmínit a podpořit jednodušše Evropana. Rozumný volič to musí chápat. "

Další lež jako věž. Zeman je eurofederalista,v tomhle se od Kárla nijak neliší. A každý to ví,je to všem veřejně známé,skutečně nechápu co nutí příznivce Kalouska lhát až takto okatě. To už musejí být hodně zoufalí.
14. 01. 2013 | 21:36

Evropan napsal(a):

veverka
Zeman je co se týče Evropy MLŽIČ. Jednou hlasá "Eurofederalismus" (hodně ve svém pojetí), podruhé mluví jako soudružka Bobošíková. V reál politice bych očekával podobné chování jako je to Klausovo, možná jenom o píď méně demagogické.
14. 01. 2013 | 21:40

babočka napsal(a):

Církevní restituce se mohou chápat i tak, že pokud se majetek nevrátí církvi, tak tak ten majetek pomalu vykoupí Rusko a budeme Ruská gubernie. Pravice nebo levice ,mamá děti ,proto volme pro ně slušnost a šlechtice.
14. 01. 2013 | 21:40

veverka napsal(a):

Petros

"ČSSD s koulí na noze jménem Zeman dopadne stejně jako ODS s koulí na noze jménem Klaus. Tedy abolutní marginalizace a až propastná ztráta podopory voličů. "

Omyl. Skutečnou marginalizaci a ztrátu voličů zažije ČSSD tím,když budou její čelní představitelé podporovat na hrad Schwarzenberga. A většina z nich to narozdíl od zdejších nejrůznějších Petrosů moc dobře ví,proto vydali prohlášení o podpoře Zemana.
14. 01. 2013 | 21:41

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Evropan.
Ty jsi především hl...k a tudíž nevím, proč mluvíš o zájmech ČSSD.

Pro mne není Schwarzenberg EU, ale něco jiného, a Zeman není Rusko.
Podobné pitomosti si nechej pro někoho jiného.

Pro veverka.
Liší se v tom, že Schwarzenberg chce EU s daňovými ráji
a Zeman spíše s prokazováním majetku a bez anonymních akcií.
Čili Zeman slušnou, Kníže mafiánskou.
14. 01. 2013 | 21:41

Evropan napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude
Soudruh Šlouf, Zbytek a Zeman jsou na ruské ambsádě jako doma. Jetli to nevidíte, jste hrubě naivní. Zeman rozhodně není Evropan.
14. 01. 2013 | 21:46

veverka napsal(a):

babočka

"Církevní restituce se mohou chápat i tak, že pokud se majetek nevrátí církvi, tak tak ten majetek pomalu vykoupí Rusko a budeme Ruská gubernie."

Tak koukám že Kárlův tým už v zoufalství neví co by,ono za církevní restituce nakonec může Rusko ne? Výživné.

Evropan

"Zeman je co se týče Evropy MLŽIČ."

Nemyslím si. Zato si myslím,že je MLŽIČ Dienstbier,když o sobě prohlašuje že je levicový politik. Kdyby byl,nikdy by nemohl podporovat někoho,kdo je už mnoho let jedním z nejčelnějších představitelů pravicové vlády,která tu brutálně demontuje sociální stát a postupně jeho funkce přihrává nejrůznějším Drábkovým firmám či soukromým fondům.
14. 01. 2013 | 21:47

rejpal napsal(a):

Často se říká, že Václav Klaus má vždycky pravdu. Já říkám, že Johnny Cash měl vždycky pravdu: the one on the right was on the left, And the one in the middle was on the right, And the one on the left was in the middle, And the guy in the rear was a Methodist.
Takovýhle Babylon tady teď je. A nikdo vlastně neví, kdo z těch dvou je kdo. Jsou to prostě solitéři, kterým se líbí vyhlídka z oken Pražského hradu.
Ono to i s tou pravdoláskou je všelijaké. Ten, co pravdoláskou virtuálně není, dlouhou dobu radil velkému guru pravdolásky jak takticky vyzrát na velkého guru antipravdolásky, aby nakonec sám dorostl do role, kdy má antipravdolásce pomáhat porazit pravdolásku. Zatímco autentičtí emisaři antipravdolásky byli ignorováni zcela.
Kdo to kdy pochopí...
14. 01. 2013 | 21:47

pamětník napsal(a):

Kanalnik:
Nemyslím, je to o něčem úplně jiném, ostatně pozdější vývoj s Paroubkem dal Zemanovi za pravdu. Jak to souvisí s "Olovem" a dalšími kubicovinami, nevím.
14. 01. 2013 | 21:49

veverka napsal(a):

ten,kdo se hádat nebude

"Pro veverka.
Liší se v tom, že Schwarzenberg chce EU s daňovými ráji
a Zeman spíše s prokazováním majetku a bez anonymních akcií.
Čili Zeman slušnou, Kníže mafiánskou."

Přesně tak. Je to vlastně i dostačující odpověď Evropanovi s Kanálníkem. Rozdíl je v tom,že Kárl s Peak o boji s korupcí jen žvaní a žvaní a nic,zatímco Zeman už třikrát dal do sněmovny návrh na majetková přiznání(že neprošla není chyb jeho,ale ODS a Kalouska). Opět platí že žvatlat může kdekdo kdeco,ale až podle činů poznáme je.
14. 01. 2013 | 21:51

arnazach napsal(a):

Josef K: Vy umíte vyjmenovat lůzu, soudruhu Obrodo? To je ubohé.
14. 01. 2013 | 21:52

Otázkář napsal(a):

Už jsem to psal pod blogem Jiřího Pehe. Nelíbí se mi to uvažování "čím hůře, tím lépe". Levicově uvažující člověk přece nepůjde volit předseda strany, která je pravicovější než ods a prodlouženou ruku Miroslava Kalouska. Srovnejte si Zemanovy a Schwarzenbergovy názory v oblasti daní, sociální a zdravotní politiky, podpory přímé demokracie a zkuste o tom zauvažovat. Třeba vám pomůže i tato užitečná věcička: volebnikalkulacka.cz
A co se týká tématu Zeman a Rusko.Místo dohadů není nic jednoduššího než se podívat na dobu jeho premiérování kdy ČR žádný směr Rusko nenabrala. Ba právě naopak, vstoupili jsme do NATO (to jistě v Moskvě skákali radostí) a dokončovaly se přístupové rozhovory do EU. A to má předseda vlády nepochybně větší vliv a pravomoci než prezident. Když tak nečinil tehdy, proč by tak měl činit nyní? Navíc mi dosud nikdo neodpověděl jak by ten příklon k Rusku vypadal v praxi.

ps: pikantní na téhle propagandě je fakt, že Miloš Zeman byl vyloučen z KSČ z důvodu nesouhlasu se vstupem sovetských vojsk v roce 1968. Tohle je jistě pro Moskvu ten pravý muž :)
14. 01. 2013 | 21:58

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Z programu Zemanovy strany

„4. ČESKO VE SVĚTĚ
V rozporuplných globalizačních procesech se malý stát, jakým je Česká republika, může snadno dostat do problémů, jejichž vznik nemůže ovlivnit, a které nedokáže sám řešit. Náš stát čelí této skutečnosti jediným možným způsobem: hledáním silných spojenců a partnerů. V posledních dvou desetiletích se nám podařilo vstoupit do NATO, které je nejsilnějším vojenským uskupením ve světě, a do Evropské unie, která představuje naději našeho integrujícího se světadílu.“
...
„Evropská unie představuje otevřené prostředí k prosazování, naplňování a podpoře našich zájmů. Prohlubování integrace Unie je lékem na její neduhy: odstranění deficitu demokracie, omezení byrokratismu, ale i přímý dialog odborníku a politiků je možný jen při posilování federálních prvků v Unii „
http://www.spoz.cz/volebni-program/
14. 01. 2013 | 21:58

deník napsal(a):

Autor
Líbilo se mi číst Váš blog, protože to má docela logiku. Pokračovat dle této logiky ale už tak logické být nemusí, protože v tomto případě by pravice volila raději Zemana, aby oslabila levici. Dalo by se tomu věřit. Stejně jako vašemu blogu. Protože u nás se často dělá všechno obráceně, místo aby se problém správně pojmenoval a řešil, aspoň vylepšoval situaci. U náa ne, změní se něco, co změnu potřebuje méně než něco jinýho a ve finále to vede ke zhoršení problému. Proč se snažit to dělat jednoduše a odpovídající penězům za platy, které berou.. Vivat česká politika.
14. 01. 2013 | 22:08

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
tapetovat se nemá, ale domnívám se, že to, co jsem napsal pod blog pana Pehe, Schwarzenbergova přítele nejvěrnějšího, sem patří.

Mohl bych to od základu přeformulovat, ale jsem utahaný jako kůň, znechucený jak Bergovič -( i když u něj smekám, že nejde alespoň volit knížepána)
Nicméně souhlasím, že Zeman není levicový kandidát. Vadí to ale u prezidenta?
**************************************************************************
ČSSD není v žádném případě strana homogenní - naštěstí i naneštěstí.

Podle mého názoru se příliš široce rozkročila - až jí začaly praskat trenýrky v rozkroku.

Někteří funkcionáři se domnívali, že když popřou svou levicovost, podpoří Švejnara (podle mého názoru pravičák a antičecha jako poleno), šplhnou si u středopravého voliče a on je začne volit.

Dalším problémem je Sobotka: Vzít si za poradce Peheho, který bude nadále kopat třeba za Kalouska, kdyby si čert odvezl knížepána na trakaři, je poněkud úsměvné.
Občas se ale bojím, že to snad Sobotka myslí i upřímně.

Ale nejnádhernější je jeho obdiv k Blairovi jako "modernímu levičákovi".
Nádhera je to jednak proto, že je sám jeho opakem - Blair je nejbrilantnější demagog dvacátého století, reklamní agent tatcherismu jinými prostředky, má obrovské charisma, je brilantní rétor s naprostou absencí morálky..
Naproti tomu Sobotka je možná hodný chlapec, ale pokud má nějaké politické schopnosti a program, pak klobouk dolů před jeho dovedností je tak dlouho před veřejností ukrývat.

Jeho předností je, že nikomu nijak zvlášť nevadí.

Bohužel ani politickým protivníkům.
Je sice jako šéf strany o třídu lepší než Nečas, ale to je, proboha, málo !

Myslím, že je načase poplácat Sobotkovi po rameni, srdečně mu poděkovat, že tak dlouho vydržel zahřívat židli budoucímu šéfovi strany a mrknout se po novém lídrovi.
Nevím, jestli je to Dienstbier, ale soudím, že naděje je značná.

Že ho bude zpočátku tu a tam Miloš Zeman a jeho hoši otloukat jako píšťaličku je vysoce pravděpodobné, ale co tě nezabije, to tě posílí.

Pravda je, že na rozdíl od Zemana by Schwarzenberg byl na nějakého vstřícnějšího šéfa strany určitě hodný. A na jeho přímluvu by mu kamarád Posselt za čas přivezl i slušivé kožené kraťasy s padacím mostem a zlaceným portrétem sv. Václava Ruzyňského.

Něco mi říká, že Dienstbier je z dost odolného materiálu !
14. 01. 2013 | 22:23

Jáchym napsal(a):

Ještě k příspěvku z 22:23

To, že hrozí rozštěpení ČSSD je fakt.
Ale dávám k úvaze, zda není lepší riziko rozštěpení na dvě jasně profilované strany než pádu do bezvýznamnosti a úprku voličů -

-jako se to stalo za Volodi Špidly, kterého osobně znám, kterého si jako historika a nesmírně inteligentního a vzdělaného člověka velmi vážím, (leč do jeho strany jsem kdysi odmítl vstoupit s odůvodněním, že počkám, až tu vznikne nějaká opravdová sociální demokracie. :-)
14. 01. 2013 | 22:39

český maloměšťák napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude
Spousta věcí zní rozumně... a jistě by se pod ně podepsal i Hollan...nebo Just. A možná i Michl /viz zveřejňování každé položky stát. rozpočtu/.
Ale znáte to....VV taky měly excelentní program...a co z něj zbylo.
Nepřeceňovat programy. Jsou důležité...ale opatrnost říká - nepřeceňovat.
14. 01. 2013 | 23:00

Otázkář napsal(a):

český maloměšťák

Program VV sepisovala Kristýna Kočí.
14. 01. 2013 | 23:02

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat ...
http://ateo.cz/f/images/s/spejbl-reloaded.jpg
Veselé krizování ...
14. 01. 2013 | 23:02

Ada68 napsal(a):

Jsem členem ČSSD dlouhá léta a zcela jistě vím, že ať Jiří Dientsbier nyní říká to či ono, členové a příznivci socdem. nakonec budou v drtivé většině volit Zemana. A co se stane až Zeman vyhraje? Nic zvláštního, polibek smrti dostane asi Sobotka, Zaorálek, možná i někdo další. Hašek se stane předsedou a Zeman nebude mít žádný důvod ničit socdem.
My si ve své straně své problémy vyřešíme. OSTATNÍ NECHŤ SE SOUSTŘEDÍ NA TY SVÉ A STARAJÍ SE O HLAVNĚ SAMI O SEBE.
14. 01. 2013 | 23:03

Fox napsal(a):

K pláči mne dojímá starost zdejších příznivců Schwarzenbergra o Jiřího Dienstbiera a ČSSD. Jsou to v podstatě asi dobří lidé, jen trošičku pomýlení.
14. 01. 2013 | 23:05

český maloměšťák napsal(a):

ten kdo se...
Píše setam ale i :
"...Navrhneme vázat výplatu sociálních dávek na pracovní začlenění příjemců těchto dávek, například formou veřejně prospěšných prací..."

Což tak nějak evokuje rábkův motivační program, nemyslíte ? Který byl prohlášen za neústavní.

Otázkář
Vy jste ji při tom sledoval ? Voyaere ! Anebo to snad bylo u Vás doma ?
:)
14. 01. 2013 | 23:06

Otázkář napsal(a):

český maloměšťák

To byl jen takový postřeh, vzpomněl jsem si na to když jste psal o jejich programu. V době vrcholící aféry kolem Bártova úplatku to proběhlo médii, že se výrazně podílela na vytváření programu VV, ale nemůžu to teď nikde dohledat. Zkuste trošku zagooglit :)

ps: u mě doma to nebylo, ani jsem VV nevolil :)
14. 01. 2013 | 23:14

Jáchym napsal(a):

Fox napsal(a):
K pláči mne dojímá starost zdejších příznivců Schwarzenbergra o Jiřího Dienstbiera a ČSSD. Jsou to v podstatě asi dobří lidé, jen trošičku pomýlení.
14. 01. 2013 | 23:05
***********************************************************************
Nejste sám, komu se rosí zrak.

Ale třeba teď vstoupí do ČSSD Kalousek na doporučení Schwarzenbergova přítele Peheho a učiní z ní novou, lepší, modernější a hlavně morálně čistou levicovou stranu.

Voličská skleróza - matka politické turistiky !
14. 01. 2013 | 23:45

Dáša N. napsal(a):

Pan de Candole se nemůže vcítit do českého voliče, jakkoli už je tu dlouho.
Angličan je zřejmě nadán velkou porcí nadhledu a suchého humoru, ale mám za to, že kdyby mu za královnu vnucovali servírku a hajnou odněkud z Indie, s příšerným přízvukem, majícím daleko do Oxford English, jistě by to nebyl jeho šálek čaje.
15. 01. 2013 | 00:03

Rampa napsal(a):

Vzkaz pro voliče Karla:
http://rataj.blog.respekt.ihned.cz/c1-59121090-vzkaz-pro-23-40-procent-spoluobcanu
15. 01. 2013 | 00:17

Hana napsal(a):

Moc pěkná masáž voličů JD. Jenže zkuste se zamyslet i takto: Ano, TOP09 bez knížete je mrtvá. Jenže co ještě dokáže za dobu jeho presidentování? Na druhou stranu - Zeman coby president by jistě šťoural do ČSSD - ta by ovšem konečně musela vyjít ze své schizofrenie a možná by jí to i prospělo. Navíc - zmizeli by zřejmně Zemanovci - což taky není k zahození. A podle mě se Zeman jako president zcela znemožní - a bude pokoj. Když už to dopadlo tak mizerně - raději Zeman(prozatím). A nakonec - on kníže Kalouskovi dlouho nevydrží - to vážně nikdo nevidí, jak se Kalousek schovává za Karla?? A dokážete si představit, že na Hradě bude proti kalouskovládě stát Zeman?? Jen ta představa stojí za zvážení. A pro další volbu presidenta - tedy pro JD - je rozhodně lepší na Hradě Zeman než kníže!
15. 01. 2013 | 05:41

Pepa Řepa napsal(a):

Kanalnik napsal(a):

Pane veverko, priste uz ale nekritizujte TOP09, ODS ci LIDEM kvuli korupci, nekalym financim praktikam a podobnym zalezitostem. J.D. kritizoval Zemana prave kvuli temto vecem a ted to ma splachnout a podporit ho? Jste opravdu tak splachovaci? Neverim! Bud se chceme drzet principu moralni a demokraticke spolecnosti, nebo ne.
-------------------------
Hmmm, tak se bude držet "principu moralni a demokraticke spolecnosti" podpoří ministra zahraničí vlády, kterou se pokusí tento čtvrtek shodit a kterou má tři roky v žaludku, prý kvúli asociální politice a korupci.
Jak konzistentní!
:-))))!!!!
Nezdá se Vám, že jste-obě party- k smíchu a snažíte se sami před sebou a svým svědomím zdůvodnit nezdůvodnitelné?

Je to pořád o partách, toužících se dostat blízko ke žlabu.
Hele Máňo je to přece syn našeho kamaráda, volíme Jirku. Nevyšlo to, tak Karla je tam u knížete Honza Ruml, ten kamarádí s Kubicem, něco na tu obludu vytáhne a kdyby něco Gabal udělá průzkumeček a už jedeme jako dříve.

Ale říká to i Svěrák, volíme Karla, je našinec!
Děsnej kabaret. Těžká volba.
15. 01. 2013 | 06:21

Pepa Řepa napsal(a):

S.Š, Stejskal a sbor aktuálních kastrátů
proč tak složitě, když to jde jednoduše

Mám ráda hajnýho fousy má jako trám
do lesa tmavýho srdce mé sebou vzal
jednou šla jsem sbírat maliny
večer se blížil když mi cestu zkřížil
šel se mnou dál tvářil se jak nevinný
chvilku se smál a pak mi pusu dal
:-)
15. 01. 2013 | 06:35

Drahobud napsal(a):

Mně tyhle rádoby znalecké komentáře všelijakých pisálků nezblbnou. Jsem Čech, budu volit Čecha. Když už to takhle blbě vyšlo, nic s tím neudělám. Mně nějaké jenom české občanství nestačí, když mám v zásobě Švýcarské, Rakouské a možná ještě další.
15. 01. 2013 | 07:22

hanah napsal(a):

rantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/315796/Radeji-Milose-Zemana-nez-byvaleho-kanclere-Vaclava-Havla.htmlv
15. 01. 2013 | 07:27

von kulak napsal(a):

"je těch šestnáct procent voličů Jiřího Dienstbiera schopno dohlédnout do roku 2018"

Průměrný levicový politik je schopen dohlédnout k příštím volbám a průměrný levicový volič maximálně tak k příští výplatě. Marná snaha.
15. 01. 2013 | 07:36

Otta Stárek napsal(a):

Naprosto jsem přesvědčený, že v pudu sebezáchovy musí ČSSD udělat kardinální řez ve svém vedení.Nechce se mě věřit, že by měli pouze nevhodně se ušklebujícího nevýrazného Sobotku.Navíc již 2X před zraky veřejnosti udělali podraz na kandidáta prezidenta a chtělo by to, ale delší vysvětlení.V té maxi variantě se potom můžeme dočkat, že ne KSČM odejde z parlamentu, ale oni.Lidé již je mají toho dost.Do současné doby jsem je volil s celou rodinou, protože již před převratem jsem se cítil soc. demokratem a nenechal jsem se zlákat jinde.Je mně z toho smutno.
15. 01. 2013 | 07:41

Vašek. napsal(a):

"Pokud je těch šestnáct procent voličů Jiřího Dienstbiera schopno dohlédnout do roku 2018"
Ha, ha voliči ČSSD si nevidí ani na špičku nosu................natož aby přemýšleli dopředu
15. 01. 2013 | 07:41

Vašek napsal(a):

"ČSSD drží za zády palce Karlovi"

Tak s hrůzou zjišťuji - jsem volič ČSSD, kdo by to do mne řekl?
15. 01. 2013 | 07:46

Karel napsal(a):

Co to je za pako ten špion ,co si říká momentálně novinář???To není novinář,to je svině v rouchu Karkla von šláfenberka.Nenáviděné rakušany zase na český trůn?To by se musel Masaryk v hrobě obracet.
15. 01. 2013 | 07:49

Našeptávač. napsal(a):

Takový nesmysl může napsat pouze zase tzv. úspěšný, který nevnímá postavení lidí co denodenně poctivě pracují a za to bijí bídu s nouzí v ČR.Voliči Čssd to nejsou političtí funkcionáži a mají svůj rozum. Volit Swanzeberga není volit mezi menším zlem. Je to o volbě hamižnosti, pošlapání národa, krytí zlodějen a korupce včetně lidské hlouposti a rozdělení společnosti na ty co kradou a jsou úspěšní a na ty pracují, jsou Češi a nejvíc se podílí na budování státu. Příznivci ČSSD volí přes veškeré fantasmagorie a doporučení křivých úspěšných, Zemana.
15. 01. 2013 | 07:50

x-man napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):

Co je složitého na pochopení schizofrenie současné ČSSD?
Přece taky 40 let úpěla pod KSČ a dneska jí leze do prdele jak může, aniž by se jmenovaná jenom nepatrněš změnila a nikoliv pouze přizpůsobila podmínkám, které zatím není schopná nastavit zpátky?
15. 01. 2013 | 07:52

Jarda aus Jegendorf napsal(a):

Našeptávač. napsal(a):

Zapomněl jsi napsat že nás prodá cizákům, Rakušanům, Němcům, Sudeťákům a že se pak budeme mít taky tak bídně jako oni. :)
15. 01. 2013 | 07:56

Nazdar nalevlí blbci! napsal(a):

Mně se moc líbí ta názorová konzistence na levé levé - jeden týden melou něco o tom, že všechny křivdy za komunismu se staly před 40ti lety a že je nesmysl je vůbec dnešním komunistům připomínat a vůbec že pravo-levé rozdělení společnosti je archaické a týden poté spustí magakampaň proti Rakousku a jeho křivdám, teré skonřily pře stoletím. :))))
15. 01. 2013 | 07:59

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro český maloměšťák.
Ten program jsem se dal jako reakci na některé výkřiky, že Zeman je (Východ) proti Západu.
Realita – nevzpomínám si, že by se za Zemana brojilo proti EU, ale naopak někdy v období jeho vlády začalo přibližování k EU.

EU – podle Schwarzenberga je EU daňových rájů a podobných vymoženin pro jeho kumpány Bakala a spol, a ne EU pro lidi.
EU na ovládání lidí, EU ve stylu TOP09, takovou EU reprezentuje Schwarzenberg,
EU, kterou bychom nakonec ani nechtěli, stačí, že něco takového máme doma.
15. 01. 2013 | 08:02

divák napsal(a):

Trochu zvláštní názor...
Realita je poněkud jiná. ČSSD je už dávno vnitřně rozložena. Zaorálkové a Sobotkové dávno nereprezentují názory členů. Pokud se stane Zeman prezidentem, může se uspíšit rozpad ČSSD. Je to jediná změna v politice, která je reálná
15. 01. 2013 | 08:02

Pepa Řepa napsal(a):

x-man
to nepochybně leze, ale její současné dilema je opravdu těžké, přetěžké.

Ve čtvrtek půjdu podseknout vládu a o týden později podržet jejího spolutvůrce?
Nezávidím klukům ušatým, Zaorálek večer jel zase jako flašinet, jako kdysi.
V každé případě mluvit o....principu moralni a demokraticke spolecnosti....je v tomto případě poněkud komické.

Fráze snažící se přehlušit vlastní přemet.
Ale hezky do zní: morálka, demokracie, sociální spravedlnost, boj proti korupci.....
Tak to chodí.
15. 01. 2013 | 08:04

Klauzeman napsal(a):

Na Hradě bude vlát prapor: "Lukoil vítězí!"
15. 01. 2013 | 08:05

Našeptávač napsal(a):

Prosím lidi s menším intelektem, aby si přečetli skutečný životopis onoho člověka, kterého chcou volit. Poukazuji na vzdělání a na to, že v tomto člověku neteče ani kapka české krve. Jediný důvod nabytí českého občanství byl majetek a jeho vydání.Jinak ty intelektuály co poukazují na to, že s Bruselem Ne a pak volí Traunteberga, bych doporučil samostudium o rodu Trauntbergových.Možná, že se jim v těch palicích modrá žárovka rozsvítí. Kdo podporuje či kryje zloděje, sám krade a podporuje zlodějnu.
15. 01. 2013 | 08:10

Pepa Řepa napsal(a):

x-man
a ještě lepší byla podpora Dientsbirovi od diziků a bojovníků proti bolševikovi, když právě on, z celé ČSSD nejvíce propaguje spolupráci a sbratření se současnou KSČM.

Je to pořád o kmenech a partách, zdůvodňujících si ušlechtilými frázemi o morálce své přemety. Kdyby aspoň pragmaticky přiznali, volím menší zlo.
15. 01. 2013 | 08:25

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Petr Bamberg.
Trochu bys měl rozvést to, že jako dospělý byl Schwarzenberg adoptován a stal se dědicem majetků v Československu, ale s podmínkou nebo závazkem, že se bude snažit rodu, který jej adoptoval, získat tento majetek zpět.
Schwarzenbergův zájem o Československo byl nepochybně i ekonomický.

Jaký zájem a jakou poctivost Schwarzenberg reprezentuje je vidět na jeho politickém angažmá s Kalouskem.

Pohádky o hodném a slušném knížeti musíš vyprávět někomu hodně hloupému, pokud chceš, aby tomu uvěřil.

Charakter Schwarzenberga je velmi podobný jeho kamarádům a těm, kdo jej financují, tedy například Kalouska a Bakaly.
15. 01. 2013 | 08:32

Našeptávač napsal(a):

Petr Bamberg

Podívejte, že máte nižší intelekt a nejste schopen sin zde vyhledat na internetu základní data je vaše věc, že urážíte v anonymitě lidi to u Vás modrých komunistických pohunků je druhá věc a je to pro Vás normální. Rodiče Traunteberga byli oba čistí rakušáci, kdy pouze v krvi babičky kolovala česká krev. Narodil se jako švýcarský občan a české občanství nabyl až po revoluci za účelem vydání majetku. Tyto údaje se dají dohledat všude tady na internetu. Někde méně upravené a ošizené , někde více.
15. 01. 2013 | 08:36

Našeptávač napsal(a):

s tím synem českého šlechtice jste mne opravdu pobavil, snad rakouské šlechtičny
15. 01. 2013 | 08:39

Pava napsal(a):

Masivní reklama je užitečná v tom,že nás varuje před nekvalitním zbožím. Články,které se nás snaží zlákat určitým směrem, nás informují o špatné cestě.
15. 01. 2013 | 09:08

Karel D. napsal(a):

Dobrá analýza, Schwarzenbergův případný odchod na Hrad způsobí, že se Kalousek v čele své strany obnaží. Pro ČSSD pak bude palba do TOP 09 mnohem snažší. Navíc Zaorálek Schwarzenberga bytostně nesnáší, Dienstbier sám se ani nepřipojil k nepřímé podpoře...
15. 01. 2013 | 09:21

Karel D. napsal(a):

Samozřejmě, že v sociální demokracii existují dva druhy lidí: sociální demokraté (to jsou zkrátka sociální demokraté) a potom špatně skrývaní komunisté a socialisté. Ta druhá skupina nepochybně podpoří Zemana. Totalitní voliči tíhnou k narcistickým vůdcům. Imponují jim.
15. 01. 2013 | 09:25

Liko napsal(a):

Pro pana Bamberga: Pan Schwarzenberk má zajisté určité zásluhy, ale proč si nepřiznat, že to nedělal zadarmo. Dostal v rámci restitucí obrovský majetek a další přidal šikovnými manipulacemi. Nezávidím mu jeho miliardy, ale prezident má být reprezentant národa. Rakušan by jistě nechtěl na tomto místě koktavého, poněkud senilního 80-letého starce a proč by tomu tak mělo být u nás?
15. 01. 2013 | 09:39

zemedelec napsal(a):

Pan Candole nám jenom potvrdil o co se jedná a to je dostavba Temelína.Jenomže to zabalil do hajzlpapíru.
15. 01. 2013 | 10:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 01. 2013 | 10:14

Jeden čtenář napsal(a):

Pane Stejskale, tak už jste to konečně pochopil, že urážlivé texty se musí mazat. Před několika lety jste mě arogantně utřel, když jsem Vás naléhavě žádal, abyste smazal rasistický text - pokrytecky jste vykládal, že "musíme umožnit diskusi, ač nemáme stejné názory..." a Vaše reakce na konec: "Nenechám se od Vás úkolovat." Hrál jste si na to, že VY máte moc nad tím, co tam zůstane a co ne, ne JÁ. Jenže v podstatě teď uznáváte, že jste se mýlil. Beru to jako své symbolické vítězství nad Vaší arogancí.
15. 01. 2013 | 10:34

Našeptávač napsal(a):

O voličích eurohujera Tranterberga vypovídá fakt, ře tady v reakcích na blogy musí přispivatel uvést polopravdu či blbost, aby vůbec ty jásající fanynky a omdlévající fanoušky přived k tomu, aby se začali zajímat o historii, původ či skutečný charakter knížete. Chcu být hrdým občanem České republiky, né ovce či poddaný.
15. 01. 2013 | 13:23

Karel napsal(a):

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2531-predstavoval-by-prezident-schwarzenberg-bezpecnostni-riziko-pro-cesky-stat-.aspx
15. 01. 2013 | 13:41

SuP napsal(a):

Nebuďte pesimisti. Pokud TOP09 ZVOLÍ Kalouska jako předsedu, bude nevolitelná. A kdoví, jestli to neví.
15. 01. 2013 | 13:42

Karel napsal(a):

Vašek.
Je dobré se také občas ohlédnout zpět do minulosti.
15. 01. 2013 | 13:50

pamětník napsal(a):

SuP:
"Pokud TOP09 ZVOLÍ Kalouska jako předsedu, bude nevolitelná" Iluze. Kam se poděje elektorát od propadající se ODS, od prodienstbierovské části ČSSD, od KDU-ČSL?
Pokud bude zvolen prezidentem Karl zu Schwarzenberg a Kalousek se stane předsedou TOP, bude logické očekávat vyvolání vládní krize a pověření M. Kalouska vytvořením vlády. A i kdyby to Kalouskovi neprošlo a prezident Karl zu zenberg ustavil vládu úřednickou, TOP09 v předčasných či v řádných volbách reálně může očekávat volební vítězství téměř sjednocené pravice.
15. 01. 2013 | 15:15

JenTak napsal(a):

Volím knížete v naději, že nemá tuhý kořínek.
15. 01. 2013 | 15:28

Kanalnik napsal(a):

Pepo, kliiiid :) Kde jsem psal, ze volim Karla? Odmitnuti Zemana znamena podporu Karlovi?
15. 01. 2013 | 15:32

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro SuP.
Je mi putna, jestli bude TOPka nevolitelná. Klidně ať si Karla nechá. Já chci alespoň trochu normálního člověka.

O Schwarzenbergovi mohu říci sotva co pozitivního, snad jen, že s ním může být někdy sranda, ale pro úřad prezidenta, je to žalostně málo.

Dokonce si dovolím varovat i tebe.
Schwarzenberg je taky trochu Havel a nemusí se příliš rozpakovat za nás vyjednávat věci, které se nám nemusí moc líbit. V Havlově případě šlo většinou o různé dopisy a podpory, kterými si dělal svou zahraniční politiku, za kterou se mu dostávalo různé podpory.

Ještě si dovolím poznámku ke zdravotnímu stavu prezidentů obecně ne jen v tomto případě.
Na Hrad bychom měli poslat jen takovou osobu, kterou případně můžeme nechat zavřít. Těm před hrobem může být vše jedno.
15. 01. 2013 | 17:23

Čech napsal(a):

A za koho kopete vy? Za Českou republiku asi ne.
15. 01. 2013 | 19:16

stejskal napsal(a):

Já Vám to vítězství přeji, pane čtenáři.

Hezký večer.

Libor Stejskal

P.S. Už bezmála pět let, tedy prakticky od samého vzniku těchto stránek, zde postupuji stejně.
15. 01. 2013 | 21:28

JF napsal(a):

výsledky voleb odpovídají intenzitě volební kampaně a ovlivňování mas mediální propagandou(používaná forma předvolební kampaně), ale určitě i toto je přáním občanstva a možná aniž by o tom vědělo ;-) Demokracie a volení zástupců, které ani neznáme (osobně) je největším moderním oblbovákem an sich ;-) Miloš nebo Karel, to se z toho .....

Karel je volba Kalouska menšího ušatého, Miloš je další prognostik lepších zítřků.

Tato volba je opravdová zkouška, co unese opravdový demokratický volič. ČR to bude jeden ocelový demokrat vedle druhého. Zpátky ni krok ať s Karlem nebo Milošem. Kdo z nich asi uroní putinovu slzu???

Ale pokud bych chtěl být ocelovým demokratem asi bych volil Karlovu cestu samoděržaví. Volba mezi Waschingtonem a Moskvou. Přičemž jedno to jest např. ve vztahu k EU (potažmo Německu) Ale Klaus ml. hezky mluví o českém obrození. To je ten pravý, podobně jako někteří zdejší diskutéři, kteří to mají seštudované.
15. 01. 2013 | 22:23

JF napsal(a):

pan z Candole jistě jedná tržně liberálně, pokud k energetickému lobbingu přidá i ten sezonní politický. Rozhodně aspoň čtenářské body to nese, teď to nejsou žádné ušmudlané stovečky.
15. 01. 2013 | 22:30

Juklík napsal(a):

Naivita, ba až pitomost některých aktérů a příznivců levice, že Zeman jako prezident nechá ČSSD v klidu žít a jeho sebestřednost bude ukojena funkcí, je neuvěřitelná a pramení jen z dětinské víry v pohádky a z podcenění patologických rysů některých povah. Stejnou chybu v odhadu udělali před osmi lety také chlapci z ODS, kteří, majíce plné zuby stejně patologického Klause, zařídili mu vší silou (za pomoci KSČM hlasů) trůn na Hradě, s tím že pak už snad bude klid. Pamatuji na ta zbožná přání a na ty veřejné úvahy jako dnes. A to bylo po volbě pro chlapce překvápko - klid nebyl ani minutu. Klaus rozkládal a útočil pravidelně a rozkotal veškeré samoočisťovací procesy pravice už v zárodku. Poslední jeho akce : lidem na Jihu neoblíbený mafián Martin Kuba ve vládě je též klausovo "dítě", a amnestie? Když teď uvidíte v telině chudáka Péťu Nečase, všimněte si ho dobře. Vypadá jako mrtvý zombie po výprasku a není divu: po posledním střetu má na krku trestní oznámení za Klausovu amnestii a vedle něj stojí a mlčky čeká bílý kůň Kuba, jeho příští šéf strany... Do toho nás orientální monarcha z televize všechny seřve, cože si my občané, čili sprostá lůza a mediální štváči, dovolujeme útočit na něj a jeho amnestii a že nám neuhne ani o píď. Horor špatné volby a podcenění, který se může nyní opakovat jako deja vu (včetně přispění komunistických voličů k volbě), nyní na levici, protože tam se ještě vzdoruje (sem tam) a jde se směrem na západ a k sociálnímu státu - tedy na opačnou stranu, než chce Klaus nebo Lukoil. Dienstbier sakra moc dobře ví, proč mluví o Schwarzenberkovi jako o menším zlu.
15. 01. 2013 | 23:46

JF napsal(a):

Juklík: ano, vystižné. S Karlem aspoň toto zosobnění (egocentrické) politiky nehrozí, snad nějaký pokrok i v tom blátě. Karel je také o osobním vztahu Kalousek - Klaus. Jeho budoucí vývoj by mohl totiž mohl být nastíněn současným pobytem pan Ratha. Oligarchové se sem tam navzájemi také pozavírají. Vždyť od čeho tu mají stát a jeho služby. Svůj stát! Karel už přeci jen bude mít osvícenější postupy.
16. 01. 2013 | 00:32

Medikolog napsal(a):

Hmm,

Je dojemné a poučné, že se všichni židovští sympatisanti kromě Dientsbiera po pádu Fischera vrhli na podporu Schwarzenberga. Proč? Je víc jejich a Čechy i Čechy (zemi i národ:) bere jako Klondike kdesi na Yukonu a domorodce má tam, kde záda ztrácejí své slušné pojmenování a schovávají se do kalhot. Navíc má jako cizinec své zázemí ve všech germanofonních zemích. Jako MZV ČR podporuje Izrael bez ohledu na dopad podpory na ČR a tuzemce. Nebude překvapením když tento cizinec, stane-li se z božího dopuštění presidentem ČR, napáchá víc škod než Hácha s K.H. Frankem dohromady. Je to dlouholetý sympatisant sudetoněmeckého hnutí.

Bručoun z Moravy, Zeman, je sice také sionista, ale má blíže k českému obyvatelstvu a nebude proto podporovat cizí zájmy bez ohledu na dopad na ČR, ani pro ČR jednostranně nevýhodně.

Zvážíme-li kdo má prachy, kdo vlastní českojazyčná "sdělovadla", kdo sponsoruje a ovládá showbusines .. je nutné objektivitu současné kampaně všech sdělovadel brát na úrovni sovětského radio Vltava ze dnů 21.8.1968 a následných, a držet se vlastního rozumu.

Zeman je menším zlem a je proto nutné se skřípěním zubů zvolit Zemana jako špunt v cestě na Pražský hrad blokující vlastizrádnou kliku. Její šiky se dostaví v plných počtech, takže si nikdo z nás nemůže s čistým svědomím dovolit nevolit.
16. 01. 2013 | 01:10

dočasný občasník napsal(a):

Candoule, Candoule,
Není to sice ještě to pravé ořechové, Stačilo napsat, že socani jsou parta rozhádanejch uličníků, co se nedokážou shodnout ani na tom, který je dneska den, natož na něčem důležitějším, ale to je jen detail.
Pořád lepší, než když píšete o něčem, čemu vůbec nerozumíte.
Například o energetice. Možná znáte Ohmův zákon tak, jak ho učí na škole základní, chtít ho po Vás ve vektorovém tvaru by asi bylo pro Vás vesnicí přímo španělskou.
Pište dál. Jen pro Vaši informaci - z uvařených brambor elektrárnu nepostavíte. To je překvapení, co??
16. 01. 2013 | 01:21

radek napsal(a):

Tvrzení, že prezidentská funkce oslabí kalouska, je pitomost jako hrom. Pan Špidla mi prosím promine. Soc. dem. musí myslet především na své voliče a nikoliv na vnitrostranické problémy.
17. 01. 2013 | 17:40

radek napsal(a):

Juklík

Co jako starej důchodce z Vysočiny asi může dělat...? Vždyť ani není v soc.dem... A kalousek prezidentem jako nevadí...?
17. 01. 2013 | 17:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy