Jiří Rusnok, politik typu „nudle v bandě“

06. 07. 2013 | 22:20
Přečteno 7270 krát
„Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!“ zní rafinovaná staročeská polopravda, vybízející obyvatelstvo k nepřímé kapitulaci. Podle oné polopravdy sestavil nyní prezident Zeman svojí vlastní vládu, pod krycím jménem „úřednická“. I kdyby Nečasova vláda pokračovala ve své existenci a premiér by neodstoupil, přesto by činil Zeman všechno možné, aby vyvolal vládní krizi. Z jednoho prostého důvodu: Nečasova vláda, není vládou Miloše Zemana…

Aby sestavil svojí vládu (samozřejmě nikým nezvolenou), potřebuje prezident alkoholik a řetězový kuřák, nějakého věrného „poskoka“, jemu psovsky oddanému, který by poslušně aportoval udělené příkazy do všech ideologicko-politických směrů naší republiky. To nemůže dělat každý! K tomu je třeba zvláštní nadání, ohebný charakter a pokud možno stoprocentní závislost na prezidentovi.

V úvahu nepřipadá vůbec žádný humanitní génius, ale úplný blbec je rovněž nepoužitelným objektem. Je tedy nutné nalézt oběť s inteligentní průměrností, žádný alkoholik a nadměrný kuřák (nebezpečí nespolehlivosti a nevypočitatelnosti), „ohebná páteř“ ano, ale s absolutní závislostí na prezidentovi, prostě politik typu „nudle v bandě“.

Pojem politik typu „nudle v bandě“ vznikl u nás v padesátých a šedesátých letech, v době absolutní totality. Byli jím označováni vedoucí činitelé KSČ jezdící do Moskvy, aby si tam vyzvedávali příkazy, co smějí, nesmějí i musí v ČSR a později v ČSSR, dělat. Přičemž bandaska (resp. banda) byla plechová nádoba, se kterou se chodilo do závodní jídelny pro polévku, např. z „hovězího masa“ (ve skutečnosti z hovězích kostí) s velice skromným množstvím „vaječných nudlí“ (ve skutečnosti nudle bez vajec), které měly (následkem své ojedinělosti), tím pádem v bandasce obrovské množství prostoru a mohly „létat v bandě“ sem a tam…

V případě politika „nudle v bandě“ se Zeman (poté, co možná vystřízlivěl), rozhodl pro Jiřího Rusnoka. V době totality lítali komunisté na trase Praha – Moskva – Praha. Úkolem Rusnoka je lítat na trase Rusnok – Zeman – Rusnok. Jinak žádný velký rozdíl v tom není: kdo neuposlechl Moskvu – „dolítal“. Kdo z Rusnokovy vlády neuposlechne Zemana - rovněž „dolítal“.

Miroslava Němcová si stěžuje, že Zeman je prý všechny vždy „vodil za nos“ a ve skutečnosti od samého počátku byl rozhodnut sestavit si svojí, tzv. „úřednickou vládu“. S tím se dalo ovšem počítat. Na slibech a úvahách politického alkoholika se nedá stavět. V pondělí bude něco jiného říkat a v pátek bude něco jiného dělat, přičemž v neděli se to zase všechno obrátí. Tak jako by bývalo nutné léčit Klause kvůli kleptomanii, je nutné léčit Zemana kvůli alkoholizmu. Ostatně, dnes by si snad již nikdo neodvážil tvrdit, že funkce českého prezidenta je „čistě formální“, neboť z oné údajné „čisté formality“ se nám nyní vyklubal těžko zvladatelný politický převrat…

Eurokomisař Vladimír Špidla se nechal slyšet: „Jsou to lidé druhé až třetí třídy…Jediný, kdo se může domnívat, že je mu Rusnokova vláda k prospěchu, je Strana práv občanů – Zemanovci. To je ostatně čím dál tím víc vidět na chování prezidentova kancléře Vratislava Mynáře, který stále zřetelněji jedná jako stranický politik.“

Špidla má sice pravdu, ale kdyby si Zeman nevybral lidi „druhé“ a „třetí“ kategorie, snížil by tím jejich závislost na něm. On potřebuje pouze lidi, kterým může absolutně vnucovat svojí vůli – ať už je střízlivý nebo v opilosti.

Podívejme se nyní na životní profil Jiří Rusnoka, který by se dal bez nadsázky nazvat, lítání jak „nudle v bandě“: V roce 1984 absolvoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze. Coby přesvědčený komunista (ačkoli ještě nestraník) nastoupil do Státní plánovací komise jako referent v odboru dlouhodobých výhledů. Protože byl spolehlivým „soudruhem“ Lubomír Štrougal (předseda vlády, KSČ) jej „doporučil“ dokonce na Federální ministerstvo pro strategické plánování jako vedoucího oddělení sociální strategie. Před rokem 1989 se stal kandidátem členství v KSČ. Jeho přihláška byla přijata. Na rozdíl od Václava Klause, kterého vzít do KSČ zatím nechtěli, ačkoli o to vehementně usiloval.

Po sametovém převratu Jiří Rusnok převlékl „kabát“. V letech 1992–1998 je poradcem a vedoucím sociálně-ekonomického oddělení Českomoravské konfederace odborových svazů, přičemž zůstává záhadou, kdo ho k tomuto „korytu“ přistrčil. V lednu 1998 vstoupil do ČSSD.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jan napsal(a):

Dr.Dr.napsal:

…ve skutečnosti od samého počátku byl(Zeman) rozhodnut si sestavit svojí, tzv. „úřednickou vládu“. S tím se dalo ovšem počítat.
-----------------------------------------------
Naopak,Zeman s tím v žádném případě nemohl počítat .
Nebo se “ prudce inteligentní „ autor domnívá, že prezident ponoukal minulou vládu ke zlodějinám,špiclování a k neschopnosti řídit stát?Autorovo tvrzení,že Zeman vyvolal vládní krizi je blábol.Je evidentní,že Zeman neorganizoval zatýkání na Úřadě vlády,které vyústilo v pád Nečasovy vlády.Jinými slovy- za politickou krizi a jmenování Rusnokovy vlády nese zodpovědnost jedině sama vláda minulá - tím spáchala nechtěnou sebevraždu. Na druhou stranu, tyto události nahrály Zemanovi ke jmenování úřednické vlády.
Zeman tak učinil logicky nejlepší krok v dané situaci.Jeho primárním cílem jsou předčasné volby,které by mohly alespoň hypoteticky vyčistit augiášův
chlév.Pokračování stávajícího stavu jmenováním Němcové premiérkou by bylo cestou do pekel .Zeman to vystihl přesně, byla by to Nečasova vláda bez Nečase.
Na tom nic nemění ani autorova „ostrovtipná“odhalení Rusnokových hříchů .Vždyť bývalých bolševiků a estébáků byla vždy plná vláda a parlament.
06. 07. 2013 | 22:27

Don Carlos napsal(a):

Česku na cestě do pekel nepomůže už ani regiment úředníků a oslíček otřes se. Vše kvůli demoralizaci, ješitnosti a korupčnictví (j)elit.
06. 07. 2013 | 22:29

finto napsal(a):

"Přičemž bandaska (resp. banda) byla plechová nádoba, se kterou se chodilo do závodní jídelny pro polévku, např. z „hovězího masa“ (ve skutečnosti z hovězích kostí) s velice skromným množstvím „vaječných nudlí“ (ve skutečnosti nudle bez vajec), které měly (následkem své ojedinělosti), tím pádem v bandasce obrovské množství prostoru a mohly „létat v bandě“ sem a tam…"

Autore,tehdy tu byla nelidová vláda s lidovou zábavou.Teď bude lidová vláda bez lidové zábavy.Protože jste tu nežil,chci Vás upozornit:Když jsem tehdy šel z práce mohl jsem se cestou bez námahy vyhledávání zastavit na mnoha místech se zábavou,hudbou a tancem a nemít obavy,zda to má peněženka s konzumací vydrží.Ve všední den.V sobotu večer jste se po osmé neměl kde kam posadit,všechna místa byla obsazena k prasknutí.Projděte se dnes Prahou v sobotu večer :bez muziky,90% míst neobsazených,dvě tři osoby platící nanejvýše,často osamělé i postarší ženy a o tehdejším veselí ani vidu ani slechu.V Německu to takové asi bylo za všech dob.
Ze všeho je cítit smutek,neživost,neživotnost,zkamenělost.Samet zde udělal lidem život nesnesitelně šedivým.Lidé už se nebaví,humor pryč,... Maximálně doma video YouTube o zkáze Titanicu,jak se dokázali bavit Irové v podpalubí než ti plebejci z nejhorší třídy utonuli.
06. 07. 2013 | 22:44

pamětník napsal(a):

Ze zoufalství z nedostatku blogů od kvalitních blogerů jsem výjimečně otevřel tento od Dr.Dr.B.B.
Brrrrrrrr!
06. 07. 2013 | 23:04

jaxx19 napsal(a):

Buquoyi, co to hulíš? To musí být síla...
06. 07. 2013 | 23:40

stařenka napsal(a):

Je smutné kam kráčíme. Fandům a obdivovatelům pana Zemana nerozumím. Potřebujeme předčasné volby, neztrácet čas, skončit s korupcí. Ale zatím to vypadá, že za projevenou přízeň následují posty, viz Benešová a pěkné místečko pro paní Klausovou.
06. 07. 2013 | 23:42

Ondřej napsal(a):

stařenka: Já nerozumím vám. Tvrdíte, že potřebujeme předčasné volby, tak proč vám vadí Zemanův postup? Kdyby jmenoval premiérkou Němcovou (kdyby byla schopná získat včas dostatek podpisů), předčasné volby by nebyly.
06. 07. 2013 | 23:46

Z. Léčebny napsal(a):

Nezdá se, že by pan Zeman měl záměr se jít dobrovolně léčit ze závislosti na alkoholu. To se po několika jeho dalších trapných eskapádách může stát jistou výhodou. Mandát určitě nedokončí a bude možné, že se voliči konečně rozhodnou lépe.
06. 07. 2013 | 23:57

pamětník napsal(a):

Stařena trpí Alzheimerem.
06. 07. 2013 | 23:58

pamětník napsal(a):

Do Léčebny
se chodí léčit nemocní na příslušnou chorobu.
07. 07. 2013 | 00:00

Irae napsal(a):

Zeman přece svým voličům sliboval "stop Nečasově vládě". Takže žádné, že "Nečasova vláda, není vládou Miloše Zemana", ale slib voličům. Na rozdíl od jiných politiků se Zeman svého slibu zatím drží, což mu jen slouží ke cti.

Co by na Zemanově místě asi dělal ospalý, huhlavý, Kalouskův staroušek s čírem? Nic! Jednoduše by aféru bagatelizoval jak ostatně předvedl. I kdyby pak Nečas stejně odstoupil, Karlíček by poslušně odkýval staronovou vládu Němcové. Díky tomu by nejzkorumpovanější koalice v české historii vládla i nadále, jako by se nic nestalo. Takovou variantu může vidět pozitivně snad jen individuum obdobného založení.

Že Rusnokovu vládu nikdo přímo nezvolil, jistě není kdovíjaký demokratický ideál. Podobně jako v případě vlád "řádných", vzešlých z povolebního kšeftování a parcelování státu. Ještě štěstí, že je ten Rusnok Zemanovi tak psovsky (vzdor ohebnému charakteru?) oddán. Zeman totiž zvolený byl a od svého programu se prozatím neodchýlil. Na rozdíl od přeběhlíků, samozvané strany a politických podnikatelů na nichž stojí chabá většina kleptokratické koalice.
07. 07. 2013 | 00:01

bachorka napsal(a):

Autor to nemá v hlavě úplně v pořádku, nic jiného mě nenapadá.
07. 07. 2013 | 00:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hrubou nadávku, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 07. 2013 | 00:05

Ondřej napsal(a):

Pane Stejskale,
můžete mi říct, jaká hrubá nadávka v mém příspěvku byla? Já si totiž žádnou nevybavuji.
07. 07. 2013 | 00:11

Ondřej napsal(a):

Pane Stejskale,

jestli tou hrubou nadávkou bylo "při jeho nekonečné blbosti", pak byste měl smazat celý tento blog, protože tam se podobných "nadávek" nachází více.
07. 07. 2013 | 00:14

Al Jouda napsal(a):

Pan Dr. Berwid to prostě vidí všechno modře :))) Modrý zákal se dá odstranit jedině dlouhodobým pohledem do přírodní zeleně.
07. 07. 2013 | 00:49

Brochovský napsal(a):

JAN BERWID-BUQUOY
Politolog a historik působící v Česku a Německu. Narozen 26. 3. 1946 v Praze. Autor jedenácti knih literatury faktu. Nositel řady mezinárodních uznání. Od roku 2002 prezident Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS) v Táboře a píše takové ubohosti.
07. 07. 2013 | 00:52

Ládik!!! napsal(a):

Právě jsem se vrátil z cest a jsem zvědavý, koho pučista virotik jmenoval do Rusnokovy loutkové vlády. Ale nechám si to na ráno. Jen předjímám, že minimálně polovina budou komanči.
07. 07. 2013 | 02:14

Saltzman napsal(a):

Koho žere tak Zeman? Patrně ty, kteří jsou zklamaní, že se nejede dál ve stejných kolejích. Problém není ani tak Zeman, jako to, že mu dalo hlas tolik voličů. Pročpak asi mu dalo tolik voličů hlas?! Patrně proto, že pravá, ani levá nebyly v souladu s přáním obyvatelstva. Jaké to zklamání! Ovšem zklamaná je nejen levice, ale i pravice, tedy co se týče přesvědčení - víry lidí, kteří nejsou členy stran. Pravicoví i levicoví politici prostě nemají na to, aby programovou realizací své voliče udrželi u sebe.

I přišel Zeman co prezident. Levicově cítící volič jej z nouze vybral a hlavně proti pravicí předstrčenému Schwarzenbergu. Volič odmítl charakter u jiných kandidátů a hlasoval proti předhozenému narkoleptikovi pro alkoholika, s kterým je aspoň sranda. Buranská sranda, ale aspoň sranda! Co si s tímto má počít pravicově cítící, co je za vodou?! Je za vodou a teď má prezidenta, kterého zvolili levicoví. Jaká to pro něj hrůza! Co když vystřelí Zeman z Aurory, nebo zřídí gulagy?!

Uklidněte se šlechticové! Zeman je stejné sorty, jako i pravicoví. Za ním stojí jen trošinku jiné zájmové celky a revoluce tudíž nebude. Levicový volič časem zavrhne i Zemana. Levicoví i pravicoví voliči nijak nezabrání neustálým krádežím a jiným prasárnám pravicových i levicových politiků a jejich klientů na všech úrovních státní i obecní správy. Takže klídek kníže, či co to máš za titul. Moje babka říkávala, že všem od zadku smrdí stejně!

Buquoy, vymění se špičky v politice a nic se nezmění. Alkoholik, či narkoleptik, co neustále usíná, jedno jest pro dobro státu. Můžeš horlit proti komukoliv v politice a stejně ti od zadku bude smrdět stejně, jako poslednímu z posledních. Jen malý rozdílek tu bude. Ty budeš co modrá krev na tom poněkud ekonomicky lépe, než ti nezodpovědní, co nekradou, nelžou, žádají spravedlnost v právu. Ty, co potomek elity, jsi stejný jako ten poslední z posledních. Už od děcka, kdy jsi se posrá.al. Jsi už nad hrobem a nechceš si to přiznat. Zbude po tobě jen prach a smrad! Stejně jako z posledních.
Takže klídek spoluobčané! Zeman je jen výsledek snažení vládnoucí koalice a ne revolučního nadšení ultralevice. Co si uvarili, to si aj vyžerú!
07. 07. 2013 | 05:05

Byla tu alternativa - ne že ne napsal(a):

Kdyby občané volili uvědoměle a podle doporučení jednotné kulturní fronty, seděl (spíš spal) by dnes na hradě velice kultivovaně, majestátně a nonšalantně lidový vypravěč pan Číro.

Oficiální premiérkou staronové osvědčené většinově odmítané vlády z korupce podezřelých ministrů by byla velice progresivní a prudce inteligentní politička, neoficiálním a skutečným premiérem pak skutečný předseda recyklovaných politiků ultrapravicového zaměření, sdružených v TOP.
Na hrad by podle potřeby dojížděl neoficielní premiér nikoliv na písknutí podle potřeb prezidenta ale naopak proto, aby udílel mile zapomínajícímu prezidentovi pokyny strany a vlády.
Na hradě by panovala dobrá nálada. První tajemník, ve skutečnosti majordomus pověřený buzením by měl jako svůj hlavní úkol udržovat pana prezidenta v bdělém stavu.

Na hradě by panoval čilý ruch. Pořádali by se tam oslavy rakouskouherské státnosti, pivní slavnosti krajanských sdružení, setkání přátel Bilderbergu, oslavy vítězství pravdy, lásky, svobody, míru, demokracie a humanity.

Nad hradem by vála prezidentská standarda se slovy "Pravda vítězi!"
07. 07. 2013 | 06:00

Byla tu alternativa - ne že ne napsal(a):

dovětek

Skutečný nejlepší premiér (donedávna nejlepší ministr financí) a prezident v dvojjediné roli by vládl na hradu i v podhradí. A byl by to totální abstinent, ve srovnání s kterýmž Zeman chlastá jenom okresní přebor.
07. 07. 2013 | 06:05

Alex napsal(a):

Pane Berwide, stačí maličkost - aby se přidaly hlasy k rozpuštění sněmovny. Tak proč žvaníte jen o jedné straně. Asi Vám ty korupční partaje Kalouska a "svaté" Němcové vyhovují jako vládnoucí. Vy chcete myslím také do toho parlamentu, tentokrát v dresu hadovité partaje KDU-ČSL a pak se tam držet zuby nehty. Jinak se Vaše jednostranné agitky chápat nedají.
07. 07. 2013 | 06:45

finto napsal(a):

to Saltzman:

pro pravdu se člověk zlobí.
Blog Justa : Vědecká rada UK odmítla spisovatele Umberta Eco,protože název italského děje z 19.století dal podle současné Prahy :Pražský hřbitov.Podobné Nerudpovu Hřbitovnímu kvítí ze secesní Prahy konce 19.století,Prahy Riegrovy.
Bude-li Zeman zastáncem antiamnestické pseudopravdy - přísloví "Basa tvrdí muziku",vrátí se Praze její nenostalgický charakter socíku a bezplatná muzika?
Já ale bych na srandu s jitrnicemi se Zemanem osobně raději nešel.To se na něj budu radši dívat v TV,kterou nemám.
Víte,já když se dívám zpět po uplynulém čtvrstoletí,tak si myslím,že největším nebezpečím pro lidstvo jsou lidé bez fantazie.Právě takoví nudní patroni,jací zde dělali sametovou politiku vesměs. Začali řečičkami blahoslaveného zlatoústého o měšťanské počestnosti a počestnosti jejich dcerund a skončili u tunelů kvůli věnům pro své nezajímavé sůvičky.
Já prostě vím jedno:
sametová kultura není náš vlastní český rod.Je to něčí způsob,ale ne náš.Ne to co se v nás Češích rodilo a rozvíjelo celá staletí jako vlastní Modus vivendi.A nikdy s tím nesrosteme,manifeszací o tom za poslední roky bylo-škoda slov.Ani bakchický bumbrlíček typu lidové baroko nezvedne úroveň tohoto cizáctví.Lidé tady politiku -macechu už zjevně nechtějí,jsou otráveni z toho.
07. 07. 2013 | 07:11

finto napsal(a):

opravy :....Podobné Nerudovu Hřbitovnímu kvítí...manifestací o tom ...
07. 07. 2013 | 07:15

andy napsal(a):

Autore, zbytečně urážíte. Podívejte se hlavně na sebe. Prasátko a Vy, žádný rozdíl. Chtělo by to zhubnout a pak by možná u to Vaše myšlení bylo lepší. Máte asi mozek obalenej příliš tukem a pak z něho unikajú nesmysly.
Rusnok určitě ví, co dělá. A ostatně, ví to i téměř celý národ. Nic horšího, než vláda vepříka Nečase republiku nemohlo potkat. Tak si již konečně budeme zvykat na časy lepší. Ještě pozatýkát zbylé zloděje a zkorumpované politiky, doplnit stav uvoľnených prostorů ve věznicích, no a začít odznovu. Ťežko se bude zvykat přívržencům Nečasové sebranky, ale nakonec si zvyknou a práce jim začně možná i vonět. Bude muset.
07. 07. 2013 | 07:25

born65 napsal(a):

[cit. z textu: "I kdyby Nečasova vláda pokračovala ve své existenci a premiér by neodstoupil, přesto by činil Zeman všechno možné, aby vyvolal vládní krizi." ]
Hodně hloupá spekulace. Ta pakáž nýmandů a neschopů (s výjimkou P. Fialy) si ty skandály a vládní krize dokázala imrvére vyrábět sama. Dyť se na to nedalo už dívat!! A představa té odpudivé tetky Němcové v čele vlády - to už radši ty lidi „druhé“ a „třetí“ kategorie posbírané Rusnokem, poněvadž na lidi typu Němcová, Benda, Zahradil, Šťastný etc. prostě ani žádná kategorie neexistuje.
Kdo je tyhle schopný po tom všem obhajovat, jede v těch jejich špinavostech (pravárnách) s nima. Jinak to není možný.
07. 07. 2013 | 07:41

Twist napsal(a):

Autore Vašimi předky snad bývali šlechtici. Alespoň naoko měli mít jisté vlastnosti, které zdobily tento stav. Vy je rozhodně nemáte. Vy jste zarytý ochránce křiváků, kterým není rovno. Není Vám zatěžko lhát, převracet fakta naruby, vnucovat lidem fantasmagorie. U snobáků uspějete, u normálních lidí, kteří mají toho nezdařeného posametového pokusu plné zuby, rozhodně ne.
07. 07. 2013 | 07:41

zemedelec napsal(a):

Pane Alex.
Nedivte se.
Výhra Schwarzenberga na hrad,byla poslední naděje,pozvednou Českou šlechtu.Jasně mu dochází,že je všechno pryč a ten vztek to nasvědčuje.Když už se ohání nějakým rčením,tak mu jedno doporučuji,vztek je špatný rádce.
07. 07. 2013 | 07:47

crezpenan napsal(a):

Havlistům zvoní hrana a nějak se s tím nemohou smířit.Dokonce i lež je dobrá (Klaus nikdy v KSČ nebyl a ani o to neusiloval)..
Němčour ztrácí v naší zemi pozice (Gott sei Dank!),které si vybudoval bezskrupulózním chováním po Listopadu a tito jeho nohsledi se je snaží chránit. Není sporu o tom,že p.Zeman má přehled,jenž na návštěvě Rakouska prokázal i na adresu takových zjevů jako je BuQuoy..
07. 07. 2013 | 08:00

Bavor V. napsal(a):

Twist
Staré přísloví říká: Vzácných předků potomek bývá často holomek
07. 07. 2013 | 08:07

Petr T. napsal(a):

Brochovský napsal:
"JAN BERWID-BUQUOY
Politolog a historik působící v Česku a Německu. Narozen 26. 3. 1946 v Praze. Autor jedenácti knih literatury faktu. Nositel řady mezinárodních uznání. Od roku 2002 prezident Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS) v Táboře a píše takové ubohosti."
Možná záleží na tom, kdo ho platí.
07. 07. 2013 | 08:08

Jáchym napsal(a):

Drdře,
když si vzpomenu, že jsem kdysi propagoval Vaši nominaci na Hrad (jako důstojnou alternativu dalších mnou navrhovaných kandidátů - houpacího koně a robotického vysavače... rval bych si vlasy hanbou !

Vždycky jsem vysoce oceňoval profesionalitu a skrytý humor, s níž jste se coby spindrdr prokousával jídelníčkem, zvaným Propaganda a logické klamy, jakož i výrobou věrohodně znějících faktů.

Co je s Vámi?
Nalokal jste se obsahu přeteklé fekální jímky, která zaplavila zámek ?
Je mi smutno.
Kdyby to bylo blíž, vezmu Savo a přijedu Vám pomoct kydat.(Prachy jsem už poslal jinam.)
07. 07. 2013 | 08:23

Pepa 3 napsal(a):

Drdrdr: (fuj, to zní jako vibrační čerpadlo!)
"úplný blbec je rovněž nepoužitelným objektem"!
Pane Stejskale, smáznete mne taky: Ta slova jsou sem pomocí Ctrl-C a Ctrl-V přenesena z textu autora! Jak dlouho jej zde ještě necháte exhibovat? Vám nevadí, že co článek, to hrubé urážky PREZIDENTA (ať se vám to líbí nebo ne) této republiky, případně někoho jiného? Zakázal jste sem přístup jiným blogerům pro mnohem slušnější (ale podle vás nedostatečně modré) psaní. Například takový Fabiano Golgo byl proti Bervidovi úplný andílek!
07. 07. 2013 | 08:24

Míla napsal(a):

Pane Stejskal
celkem překvapující pasivita.Pamatuji se na výmaz příspěvku blbec na druhou.Proti některým výrazům v blogu úplná pohoda pro ucho.
07. 07. 2013 | 09:04

Kelt napsal(a):

Autor poté,co ho pokojská vzbudila informací,že mají potopu ve sklepě a požádal o sbírku na chudé/na sebe/,tak zcela ztratil poslední zbytky sebeúcty.
Celé jeho "pojednání"je snůškou blábolů,polopravd i evidentních lží.
Jak je příznačné pro podporovatele knížete,co má k lidu blíže a na hlavě číro,kdy se nedočkali pevně očekávaného vítězství,tak propadli do bahna lží a pomluv.
Zeman byl pro mne až druhou volbou,protože jsem si jasně uvědomoval nebezpečí pro tuto zemi zvolením toho narkoleptika.
To,že se přiznal k oblibě slivovice,tak je pro nenávidějící frustráty opilcem.
Při údajném přebrání na Ruské ambasádě nebyl sám-byla tam řada lidí,kterých se nikdo nezeptal.Jediný dotázaný předseda Senátu to popřel.
Věčně střízlivý exministr financí v rozhlasovém rozhovoru nebyl schopen dát dohromady jedinou větu.
V památném dialogu v PS s Dr.Rathem prohlásil,že on se z toho vždy vyspí.
A že Zeman odstavil od koryt vládu,která kdyby vůbec nebyla,tak bychom se měli bezpochyb lépe ,je vítězstvím rozumu nad prázdou ideologií.
07. 07. 2013 | 09:06

myrta napsal(a):

Bože,vy jste trapný,trapný,trapný. Co tím chcete dosáhnout ?Nechte rusnoka se alespoň předvést,po oněch pověstných 100 dnů máte právo se zase ozvat.
07. 07. 2013 | 09:22

Holt to nevyšlo napsal(a):

Skvělý Kárl není na hradě a abstinent Kalousek není premiérem v odpovědně hospodařící antikorupční vládě.

Snad někdy příště.
07. 07. 2013 | 09:25

Baba Jaga napsal(a):

Tak jsem výjimečně zavítala na tento "šlechtický" blog - o nudlích v bandě jsem četla vskutku poprvé a budiž panu autorovi dík za to, že vysvětlil, o co jde.
Pan Rusnok v "niedrlantských" službách snad (pokud již jeho služeb dále netřeba) nemá po 10 letech zapotřebí měnit dres, o jeho kvalitách nejsem také nijak přesvědčena a bude-li jeho vláda rozhodovat 1 měsíc či 8 až do řádných voleb, dokáže stejně, bez důvěry sněmovny asi méně nežli jiné.
Zázraku, dočasných prudkých omezení či řízeného státního krachu je zde třeba.
Udivilo mě, že včera v Betlémské kapli nebyl žádný zástupce státu - že by pana Zemana nepozvali (ve státní svátek by státníci přece pracovat měli)? Pan Klaus už si tam kupodivu také nenašel cestu. Ale možná jsem ho přehlédla a tradici své přítomnosti dodržel.
07. 07. 2013 | 09:28

Jan napsal(a):

To (osoba) Z léčebny
Dle vašeho nicku lze usuzovat,že máte osobní zkušenost se závislostí na omamných látkách.
Je od Vás šlechetné,že ve střízlivé chvilce radíte Zemanovi aby se nechal také léčit.
Naopak je od Vás zlomyslné,že to samé neradíte Kalouskovi.Mirka by jste klidně nechal(a) uchlastat?
07. 07. 2013 | 09:28

H2SO4 napsal(a):

Stejskal:
Stoji vam to za to ze sebe delat vola?
07. 07. 2013 | 09:41

Míla napsal(a):

Pane Berwid
nechte hodnocení padesátých let přímým účastníkům dospělého věku.Váš věk v padesátých letech byl,dle mojí matky,věk cumplocha.
07. 07. 2013 | 09:44

Maximus napsal(a):

H2SO4

Já myslím, že ho ze sebe dělat nemusí, on už jím prostě je. Nechá tady naprosto neschopného pseudo feudála v blogu nadávat a urážet legálně zvoleného prezidenta a když mu to jako třeba jí večer jenom v náznaku vrátím, tak hned maže. Ubožák na druhou, co se podíval do Ameriky a stal se velkým obdivovatelem kapitalismu, "udělal" si novináře a tady dělá machra a moralizuje o slušnosti, ale nechá tady "tohle" ventilovat a publikovat sprostoty. Že prý tenhle blog slouží k výměně informací...... (-:
07. 07. 2013 | 09:50

Neví náhodou někdo napsal(a):

kdy čeští básníci přišli o iluze?
07. 07. 2013 | 09:51

ZM napsal(a):

Vzhledem k tomu, že ČR bude existovat déle než 1 rok, tak bych se zamýšlel nad situaci spíš tímto způsobem-
Ať už ten rok bude jakákoliv vláda, nestihne už napáchat nějaké větší škody.
Nejpozději za rok budou nové volby do poslanecké sněmovny. Je velká pravděpodobnost, že volby vyhraje ČSSD a druhou nejsilnější stranou bude KSČM a počet poslanců těchto dvou stran v PS bude výrazně nad 100. Pravděpodobně nedojde k tomu, že by vznikla koalice ČSSD a KSČM. Spíše se bude jednat o to, co budou chtít komanči za případnou podporu menšinové vlády ČSSD. Druhá varianta je, že v PS budou zastoupeny ještě nějaké další dvě menší strany, např. KDU a SPOZ. V tom případě by při určitém volebním výsledku mohla vzniknout koalice, ale pravděpodobně asi o 101 nebo 102 poslancích. V tom případě by byla pozice KSČM při vyjednávání oslabena. Vyloučena není ani např. ta varianta, že dojde k podpoře menšinové vlády ČSSD popř. koaliční vlády ČSSD a KDU stranou TOP09, výměnou např. za určité posty, např. za post předsedy poslanceké sněmovny. Každopádně pro budoucnost tohoto státu je asi rozhodující dění v ČSSD a ne to, co si myslí např. Rusnok nebo Zeman. Většina politiků s ČSSD nemá problém s dalším zadlužením ČR, takže život chudších lidí se pravděpodobně trochu zlepší, minimálně na jedno volební období. Financovat se to bude i z vyšších daní bohatších občanů, ze kterých část bude asi i nadále bohatnout z práce ukrajinců, pracujících za minimální mzdu.
07. 07. 2013 | 10:24

krajan napsal(a):

Autor
"Coby přesvědčený komunista (ačkoli ještě nestraník) nastoupil..." Pane Jene, můžete mi věrohodně vysvětlit, jakým způsobem jste došel k citovanému závěru?
Já mohu ve stejném gardu tvrdit, že i vy jste byl přesvědčený komunista, třebaže vás v té partaji vůbec nechtěli. Dá se takový blud vyvrátit ? Jelikož jste vzdělaný pán, je vám jasné, že nikoliv. Takže, prosím, hlavně nepiště blbosti (to se smí napsat, říká to i váš aristokratický kolega K.von Sch.
07. 07. 2013 | 10:27

čum sem čum tam napsal(a):

Jane Berwide
„Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!“
ňák jsi zapomněl, že ten Péťa již tam není, ba ani Mirka a to je ještě horší.
ňák se s tím nemůžeš srovnat, viď!!
07. 07. 2013 | 10:33

honza napsal(a):

Jeden z nejslabších blogů, zato překypující nenávistí. Víc nemá to cenu to komentovat, jen něktěří jednodušší jedinci mohou s něčím takovým souhlasit. Pan autor nějak nemůže rozdýchat, že se prezidentem nestala Kalouskova spící a huhlající loutka.
07. 07. 2013 | 10:45

Maximus napsal(a):

Náš Honzík felda Bubu,
každému dnes nabije hubu,
když se mu přání nesplnilo,
a Pražský Hrad číro nedobylo!
Zavinila to ta potomků husitů chátra,
co křižáky bila do palic cepy a propichovala játra!
Když předek feudála Bubu získal po Bíle hoře majlant,
věděl, že musí v Čechách přidusit ten český sajrajt,
a tak genetické souznění s čírem tady samozřejmě jest,
Čehůnům nakrmíme hezkými kecy ušiska je jejich lest!
Když otec pravdy lásky známý kulisák Véna nátahl brka,
rychle sformoval řady feldkurát Míra s čírem a kulturní česnekovou formou a jejich žebřiňák s hnojem smrdí a přímo hrká!
Čechům je dnes nalajnován osud velmi hezký,
být sluhou ve své zemi a kupovat od Vietkongu Addidas a levný mišung a přezky!
To všechno stalo se však jen a jen díky tomu,
že kulisák v roce 1989 nevyhlal komunisty z domu.
Podepsal s nimi tajné smouvy a kul pikle,
zemi a hospodářství pak zašantročili velmi rychle!
"Prý" chudou zemi rozkulačili v kupónovce přes fondy,
tak by to nedokázaly ani USA se 40-ti Jamesi Bondy!
Poté se pak zabydlel na Pražském hradě milec titulů Honoris causa, kravat a per král Spanilý I. Venca,
co nezná špinavé peníze a pořád do všeho remcá.
Když dovládl tento starý mocnář sešlý,
uvolnil nerad místo jinému svoji sesli.
Pak naprosto tupé české davy lidiček úplně šíleli,
když za prezidenta jim média neservírovala toho šlechtického maskota od chemika a někteří vzrušením buleli.
Nyní když je na hradě obyčejný člověk,
který má neřesti, avšak velmi chytrý mozek,
tak vedou někteří Češi dnes ještě podivné řeči,
že knihkupkyně Miruna z ODS na premiérování stačí!
Mohl tu být fakt kopec srandy,
my mohli vést válku s Němci o Sudeten Falklandy!
Nyní tu bude už jenom asi obyčejná nuda,
Česko je už dnes taková vyžraná bouda,
nikdo se o ni už fakt prát nebude,
budou tu jen sklady, golf hřiště, chudý plebs a sem tam nějaký "tschechische pobude".
Skoro nevěřím totiž, že nová vláda naplní občanů touhy,
už to totiž zašlo tak daleko, že to nedají dohromady, hemží se to tady totiž jen samými podrazáky a slouhy!

Pěkný den všem a l.s. zvlášť!

P.S.
Dával jsem si pozor, aby se v textu nevyskytovala vulgarita a nehezké slovo, které by bylo proti zdejší vysoko zavedené morální etiketě. Sprostí zde mohou být jenom blogeři...... Zlatej Golgo!
07. 07. 2013 | 11:00

Maximus napsal(a):

A sakra... chybičky jako nedobylo....sorry.
07. 07. 2013 | 11:01

veverka napsal(a):

Je úžasné sledovat jak členové propagandistického týmu dobroty barelu z Bilderbergu prskají vztekem nad tím,že si lidi i přes jejich příšernou jednostrannou zaujatou a vymytou mediální masáž zvolili někoho jinýho.

To musí naštvat co vy ubohý Stejskálci co tady mažete neškodné příspěvky obyčejných lidí a necháváte tu publikovat takovéto sprosté hnoje svých Bukvojů.
07. 07. 2013 | 11:03

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Asi jsem se dotkl všech silně levicově smýšlejících čtenářů.
Jde však o omyl.
Mně nejde o nějaký politický směr jak se někteří čtenáři domnívají.
Upozorňuji pouze na charakterové nedostatky lidí, kteří byli buďto u moci a nebo se k ní derou.
Mne osobně v roce 2008 vyhodili z ODS.
Nemám tedy ideologický důvod se této strany zastávat. Pakliže však Miroslava Němcová (alespoň podle mého názoru), jedná správně, nevidím důvod, proč bych to měl zatajovat.
Kritizoval jsem Klause (prezident kleptoman)a kritizuji Zemana (prezident alkoholik).
Proč tedy faktickou poznámku považujete za "urážku"?
Krade Klaus propisovací tužky nebo ne?
Opijí se Zeman alkoholem nebo ne?
Převlékl Rusnok již několikrát svůj politický "kabát" a nebo nikoli?

Čtenáři, proč máte tak šílený strach před objektivní pravdou?

Proč se zastáváte špatných a negativných charakterů, ačkoli vše je transparentní, tedy průhledné?
Pakliže tyto nedostatky popíráte, lžete sami sobě!

Nemůžete přeci bojovat proti jedné "špíně" a chtít jí nahrazovat jinou "špínou"!
Myslíte si opravdu, že je to ta správná "slušnost"?

Než mi začnete znovu nadávat, zamyslete se nejdříve sami nad sebou, zdali není něco ve vaší povaze, co by bylo nutné popřípadě napravit...Pevně věřím, že tam určitě něco nalaznete!
Nebojte se a začněte u sebe! Mnoho zdaru!
07. 07. 2013 | 11:25

Tazatel napsal(a):

DrDr,

Myslíte, že by byl na hradě lepší chrápající dobroty barel? A ve Strakovce neoficielně šéfoval antikorupčnímu spolku prolézlému korupcí odpovědný hospodář sekající největší dluhy a dusící ekonomiku celoživotní abstinent, kterému se občas stane, že má totální výpadek paměti i slovní zásoby, občas sprostě mluví a občas napadá spoluobčany?

Kdy jste je kritizoval? Nějak si nemohu vzpomenout.
07. 07. 2013 | 11:32

Petr Bilina napsal(a):

Pane Buquoyi, já to chápu tak, že vůbec nejde o ňákýho Rusnoka a ostatní tatrmany, ale o konečný odstřel dosavadní, zcela zdiskreditované vlády a o urychlené předčasné volby. Proto s dosavadním konáním pana Zemana souhlasím.
07. 07. 2013 | 11:33

jenda lendy napsal(a):

Chomsky o Havlovi
https://www.youtube.com/watch?v=PXIKAbNGKgY
07. 07. 2013 | 11:39

jenda lendy napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):
Mne osobně v roce 2008 vyhodili z ODS.
Nerekl jste za co. Bylo to za schvalovani vstupu Armad Varsavske smlouvy a za kradeni clenskych prispevku. A Klause napadas a sam jsi zlodej
07. 07. 2013 | 11:46

Jan napsal(a):

To jenda lendy
Že by pan hrabě omylem uzmul nějaký ten ODS příspěvek,to sice nedokazujete a pouze tvrdíte,ale je to dalece pravděpodobnější ,než tvrzení o jeho schvalování sovětské okupace.
Máte pro Vaše obvivění nějaké argumenty nebo důkazy a svědectví?(byť nepřímé)
Jesti že ano,napište je sem do dalšího komentáře.Možná pana doktora a jeho prostředí dobře znáte a můžete uvést zajímavé informace.Pak-li že ne,tak je Vaše obvinění pouze nactiutrhání.
07. 07. 2013 | 12:00

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To jenda lendy
Z ODS mě vyhodili, kvůli mým pochybnostem o schopnostech Václava Klause v úloze prezidenta republiky.
Tvrdil jsem, že jeho malost a narcisismus se budou promítat do podvědomí občanů a způsobí to nedozírné morální škody.

Hovoříte o nějakých mých "krádežích".
Pane Lendy, ne každý v naší republice krade. Nějak jste to asi nepostřehl!

Jinak bych Vás chtěl poprosit si zapamatovat mé životní moto: Lidská důstojnost a soukromý majetek jsou nedotknutelné!

Toto mé životmí kredo mi tedy brání v tom, abych se stal komunistou nebo fašistou, ať již jakéhokoliv formě ideologického "zabarvení".
07. 07. 2013 | 12:02

koho psa jíš, toho píseň zpívej napsal(a):

Zamyslel jsem se sám nad sebou.
A furt nevim, čím by se měl Miloš ožírat, když ne alkoholem.
Ne každý má pogumované útroby jako Mirda, aby moh pít dřevnej líh.

Pokud je pro pana Brr opravdu alternativou zlodějka rohlíků, měl by asi zcela seriózně zvážit, jestli by spolu s ní nevyhledal péči taxidermisty.
A nedal se pak na dvojitém soklu vystavit v rodinném sídle jako tématická ukázka sudo a licho.
Na víc to nedá.
Při opravdu dobré vůli by maximálně mohli v parku představovat sousoší Moudrost & krása, u toho by ale musel stát komorník s řehtačkou na plašení ptactva a eventuelním parazolem.
Tak i tak bych to nechal jako NĚMOU plastiku (nebo výčitku).

Rusnok přinejmenším umí počítat na sčotu a kreslit grafy podle křivítka, když byl tím dlouhodobým plánovačem. Možná i slyšel o statistice a procvakával průvodčáckejma kleštěma děrný štítky.
Němcovou bych z toho nepodezříval ani v těžké viróze.
07. 07. 2013 | 12:04

Míla napsal(a):

Pane Berwid
Pokuste se napsat podobný článek směřující ke kritice pravicových politiků.Můžete začít morálkou p.Kalouska,Knížete,kupčením s hlasy politiků,odsouhlasením zákonů za pomoci již pravomocně odsouzeného poslance a s kritikou minulého režimu začněte od Vaši plnoletosti.Coby čtyřleté robě si můžete tak akorát vzpomenout na hračky a ne na padesátá léta.A na to,že se řadíte mezi elitu,tak používáte poněkud nechutné výrazy.Nakonec on pan profesor Putna je něco podobného,inu demokracie a svoboda slova dle Vašeho gusta.A pan Stejskal maže jen někdy a někoho.
07. 07. 2013 | 12:05

Bavor V. napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy
Vy jste se nedotkl silně levicově smýšlejících čtenářů. Ta snůška nesmyslů se nemůže dotknout nikoho. Vaše konspirační teorie nějak už zasahují vaši mysl více než je zdrávo. Takže začněte u sebe a zkuste nekonspirovat a nefantazírovat. Budete mít možná lehčí žití.
07. 07. 2013 | 12:06

Reveil napsal(a):

Autor

"Aby sestavil svojí vládu (samozřejmě nikým nezvolenou),"

Technická: v ČR není žádná vláda nikdy volena. Nejprve je sestavena, pak jmenována, pak se prodrobí aktu vyslovení důvěry, s úspěchem či neúspěšně. Ale nikdy není někým "volena".

Zdá se, že jste nespokojen s tím, že Jeho Spavost nebyla zvolena na Hrad. S tím člověkem je těžké vyjít, je nesoudný a svéhlavý. Tak například se nedohodnul ani s Českou obcí indiánskou (a to jsou tolerantní lidé), protože se nemohl domluvit na indiánském jméně. On sám chtěl být evidován jako Motýlek nebo Dýmka míru, což ovšem byla jména dávno obsazená jinými. Sbor náčelníků mu navrhnul jméno Vlhká nohavice, ovšem to on odmítnul. Tak z toho nic nebylo.
07. 07. 2013 | 12:07

peter principle napsal(a):

Bukvoj pořád nemůže strávit, že se prezidentem nestal ten šišlavý hrabě.
07. 07. 2013 | 12:21

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Vážení čtenáři,
nedělejme si žádné iluze.
Ať dopadnou příští volby jakkoli, nic to nezmění na našem vlastním charakteru.
Ten je výsledkem našeho vlastního (často velice nedokonalého a extrémně povrchního) přístupu k životu a jeho proměnám.

Nikoli vlády, nýbrž občan dělá parlamentní demokracii.

Nadávání, spílání, fňukání...je na nic.
Své vlastní prohry a nedostatky často svalujeme na ty, kteří jsou podstatně úspěšnější než my. Vyžadujeme např., aby jim byl "legálně" ukraden majetek (tzv. "znárodňování").
Toto nepostihlo pouze kapitalisty, šlechtu a církev, ale i drobně hospodařící - pilné malorolníky, ševcovské a krejčovské dílničky, holiče a dráteníky...atd.atd.

Nešlo o komunismus, monarchii nebo kapitalismus.
Šlo o zcela jednoduchou lidskou závist, podlost vlastního charakteru a touhu pomstít se úspěšnějším.

Proto ještě jednou opakuji: Lidská důstojnost a soukromý majetek jsou nedotknutelné.
Když schudnou bohatí hrozí nebezpečí, že chudí umřou hlady!
07. 07. 2013 | 12:21

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

drdrdr,
kde se ve vas bere tolik zašti vuči rusnokovi? soudruh špidla o někom prohlásil, že je člověk 3 kategorie??)))))))))))))))to se povedlo. zeman pouze využívá mandátu, která mu dala přímá volba a slabosti parlamentu. poměený system, který generuje slabé koalice a přímovolený president. to je opravdu kombinace. to mohli vymyslet jenom v lihovem domě.
07. 07. 2013 | 12:24

Vladimír Krychtálek napsal(a):

To to pan brmbrm dopracoval, že se jako o autoritu musí opírat o komisaře Clouseaua-Špidlu.
Když nám vyprávěl o intimním životě Hany Benešové, čerpal alespoň od opravdových novinářů, jako mne, třeba.
07. 07. 2013 | 12:26

In Plzeň veritas napsal(a):

DrDr,

píšete: "nedělejme si žádné iluze.
Ať dopadnou příští volby jakkoli, nic to nezmění na našem vlastním charakteru.
Ten je výsledkem našeho vlastního (často velice nedokonalého a extrémně povrchního) přístupu k životu a jeho proměnám." (Týká se to i DRDR BB-ye, KS, MKalouska?)
"Nikoli vlády, nýbrž občan dělá parlamentní demokracii." Ano, ano - a co nikým nevolená strana LIDEM, která vznikla až po volbách a stala se součástí vládní koalice, co ti přeběhlíci, odsouzený poslanec, co ty dealy, co ta četná podezření z korupce?

"Nadávání, spílání, fňukání...je na nic.
Své vlastní prohry a nedostatky často svalujeme na ty, kteří jsou podstatně úspěšnější než my." Děkuji, že jste nám objasnil pohnutky, pro které takto píšete o Zermanovi a Rusnokovi!!!
07. 07. 2013 | 12:30

Míla napsal(a):

Pane Benwid
také se domníváte,že odkloněné miliony,tunely,MU,Poldi a jiné je soukromý majetek,tudíž nedotknutelný?zkuste v tom zapátrat a proveďte podrobný politický rozbor.Docela by mě zajímal směr a způsob onoho rozboru.
07. 07. 2013 | 12:33

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To peter principle
Vnucujete mi lidskou malost, kterou (naštěstí)nemám.

Jinak musím podotknout, že za určitých okolností může dojít k absolutní devalvaci lidských hodnot, když prezident krade tužky, ministr zahraničí chrápe v parlamentu, další prezident a ministr financí vstupují na vládní, či parlamentní půdu - promiňte my ten výraz - "ožralý jako prasata" a podobné nepřípustné úchylky od lidské morálky.
(Dal jsem výraz "ožralý jako prasata" raději do uvozovek aby mi to pan Stejskal nesmazal, ale nejraději bych nechal onen terminus technicus bez uvozovek, ovšem to by určitě neprošlo...).
Opakuji ještě jednou: výše uvedená arogance je výplodem slabosti lidského charakteru a nikoli následkem politické ideologie.
07. 07. 2013 | 12:37

starý jezevec napsal(a):

Jihočeští kmotři měli oslavu
Pán z Hluboké (Kmotr z Hluboké) slavil a tak se jich tam prý sešly stovky. Double Dr by nám mohl napsat, zda byl taky pozván a případně něco o tom jejich jihočeském odésáckém spolku.
07. 07. 2013 | 12:42

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Míla
Opět dochází k nedorozumění z vaší strany.
Často se setkávám s tím, že argumentace čtenářů je strašně nedokonalá, povrchní a chybí jí sama podstata empirické kauzality.

Tedy, pane Mílo:
Soukromý majetek je to, co patří vám a nikoli to, co někdo ukradl:

Tunelování, "odklon milionů", proměna "vína v peníze", korupční podplácení, to vše je rovno fašistickým zlodějnám (např. rabování židovského majetku) nebo komunistickým krádežím (tzv. "znárodňování" bez adekvátní finanční náhrady).
Tuto "dirty line" bych zařadil do jedné a té samé řady - bez vyjímky.

T.G. Masaryk nás učil: "Nebát se a nekrást!" Toto krásné heslo se převedlo do praxe: "Nebát se a nakrást!".

Už i Masarykův následovník, Edvard Beneš, si v Sezimově Ústí postavil na obrovském pozemku rodinnou vilu za zcela nevyjasněných finančních okolností...
Jeho prezidentský plat na to nemohl v žádném případě stačit!
07. 07. 2013 | 12:54

Jemnický napsal(a):

Jan Berwid-Buquoy

"Když schudnou bohatí hrozí nebezpečí, že chudí umřou hlady!"
Pane Hrabě, správně se píše "zchudnout" (změna stavu vyžaduje Zet).

Když zchudnou "bohatí" u nás, tak to bude znamenat, že se konečně dostane ke slovu právo. Protože bohatství většiny bohatých v této zemi má původ ve zlodějinách, které nebyly vyšetřovány.

Bimbo je slon ve vašem rokokovém porcelánu. Od vlády pana Rusnoka nic neočekávám, snad jen to, že vymete rozežrané náměstky na ministerstvech.
07. 07. 2013 | 13:04

stoppa napsal(a):

Bukvo

Jak nevyjasněné. Navíc je to u Beneše jedno. Hlavně že vyhnal Němce ze Sudet. Tím se zasloužil o stát.
07. 07. 2013 | 13:09

Míla napsal(a):

Pane Berwid
tak ono p.Zemana těžko zařadit do skupiny učinkujícího v DR,vilu nestaví a na letní rekreační chalupu asi nepotřeboval hypoteku.Ústavu při jmenování premiéra,dle právníků,neporušil a využil pravomoce ústavou povolené.Takže zvýšený zájem o alkohol ho řadí na úroveň Havla,Kalouska a ostatních pivníků,knížete nevyjímaje.Takže z moci má jediné přání,aby v dalších letech udržel moč.Což se některým představitelům nepodařilo,Havla nevyjímaje.Což platí i pro obyčejné smrtelníky včetně mě,jsa o nějaký ten roček starší než p.kníže.Zatím bez problému.
07. 07. 2013 | 13:11

Tazatel napsal(a):

T.G. Masaryk nás učil: "Nebát se a nekrást!" Toto krásné heslo se převedlo do praxe: "Nebát se a nakrást!"

Nedí mi abych se nezeptal. Neprovedl již Masaryk (vláda za Masaryka) pozemkovou reformu s částečným zestáněním majetku církve a šlechty?
07. 07. 2013 | 13:13

Robspíár napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:

nedotknutelný soukromý majetek? - a co nedotknutelný exetutor? Že by někdy "demokraticky" záleželo, jaké máte kontakty?, eventuelně, jak se s mocí dohodnete, třeba výměnou za pod(áv)ané informace? Ha!

Na závěr - referendum o zákoně o protiprávnosti světských a církevních restitucí by mohlo být (bude) jen jedno z jiných, po vítězném, svobodném převratu. :)

Ať mír dál zůstává s touto krajinou, ... Havlovo sebrané spisy, po oprášení, se mohou jednou číst s neotřelým náhledem, Orwell má nový význam už v době současné.

Já to ani nechci vidět.
07. 07. 2013 | 13:17

Vladimír Krychtálek napsal(a):

Ale notak.
Co to zas je s tím soukromým vlastnictvím.
Oni zámeckému pánovi Táboři vyhrožovali, že ho vyvlastní?
Snad ne.

Jinak s těmi dílničkami a verpánky to bylo tak, že se, nikým zrovna nehlídán Tonda Novotných zasnil a vyhlásil sociálismus.
Aby našim babičkám ulevil od celodenního stání u plotny, látání ponožek a vaření zásobní polívky do bandasky.
A rozhodl, že Komunální služby udělají všechno za ně.
Jenom k tomu nějakej rusnák (kerej nerozuměl česky) na pláňáku zapomněl přidělit hmotné zdroje.

Ale verpánky už byly socializované a nic nešlo vrátit.
Ostatně, zkuste si dneska dát spravit boty.
Nejde to.

Samozřejmě se ví, že si svou osamělou vilu hned vedle Fierlingrovy (hlavní agent Moskvy před rokem 48) nechal Beneš postavit za Stalinovo zlato, alespoň jsem to vždycky tvrdil.
Možná by pán Bervida neměl závidět lidem pomalu celoživotní plat ministra zahraničí a prezidenta.
To je takové znárodňovačské myšlení. A nízké.
07. 07. 2013 | 13:18

Bavor V. napsal(a):

A že o krádežích mluví dědic jména, které se zapsalo do povědomí národa jako rod pobělohorských zlodějů, přivandrovalých jako chudý francouzský šlechtic, tak chudý, že se musel nechat najmout jako žoldnéř do cizí armády.
07. 07. 2013 | 13:28

La propriété, c-est le vol! napsal(a):

Autor předeslaného pozorování také definoval, co znamená budoucnosť, kterou nám pan Ber Vida chystá (s pomocí starých gumařů a barelů dobroty, eventuelně také knírkatých berndtů): que faire un homme esclave, c’est l’assassinat!
07. 07. 2013 | 13:33

Yosif K napsal(a):

Rusnokova vláda je ilustraci axiomu od Lamepdusy, že věci se musí totálně změnit aby zůstaly víceméně stejné.

Nagyová si něco odsedí, kmotři zůstanou v Monaku a Chorvatsku a budou se smát, Zemanova prohnilá banda bude kopat za jinou skupinu kmotrů.

Dále shnilá jablka jsou všude, v ODS, TOP09, CSSD i SPOZ. Ve SPOZ je jich nejvíce, jsou to typy které byly jako příliš prohnilá jablka vyvrženy i z CSSD. Fencl, Zgarba, Eda Zeman, Palas. Němcová s autem pučovaným synkovi je proti nim Mirek Dušín.
Je nepochybné že členy vlády nevybírá Rusnok ale Zeman. K levici mají všichni daleko stejně jako ODS nebo TOP09.
Rusnok je víceméně pravicový ekonom.
Cienciala, Palas jsou poskoci narudlého multimiliardáře Chrenka, toho přes kterého pohádkově zbohatl Standa Kolotuk Gross.
Toman sám je rudý zemědělský multimiliardář. To už může být ministrem zemědělství rovnou Babiš.
S vyjímkou 500 Kč navýšení minimální mzdy které se prakticky nikoho nedotkne se žádný štědrý rozhoz peněz mezi pologramotné proletáře nedá čekat. V tomto ohledu jsem celkem v klidu.

Jediná věc která možná bude viděna zvenčí positivně je úmysl "proinvestovat se z krize". To má jeden problém, kde jsou zdroje? Zdroje v celé evropě prakticky nejsou.

Pokud Rusnok něco někde vyškrabe, Cienciala možná začne blouznit se Zemanem o kanálu Dunaj Odra Nisa.
Řádově stokrát menší investice a stokrát potřebnější investice, dálnice Hradec Králové Mohelnice se však nestaví a nestavěla se ani za socanů.
07. 07. 2013 | 13:34

Yosif K napsal(a):

Současné střídání vlády ilustruje dvě přísloví.
a) věci se musí totálně změnit aby zůstaly stejné.
b) prohnilí proti prohnilejším.

Nejprohnilejší jsou Zemanovci - mnohdy odpad vypuzený z CSSD.
07. 07. 2013 | 13:37

stoppa napsal(a):

Yosif K

Proč v poslední době popřád zanedbáváš autobus? O prolůetářích žvaniš pořád ale co autobus?
07. 07. 2013 | 13:41

Pepa napsal(a):

Pan Bukový pochopil, že pro něj je nejlépe zpívat Rakousko-klerikální písně, kdo jej
platí ?
07. 07. 2013 | 13:42

Vladimír Krychtálek napsal(a):

Jo, a Benjamin Kuras se vzepjal k velkému plaidoyer za svobodu: http://www.ceskapozice.cz/zahranici/evropa/proc-evropsky-parlament-chrani-svobodu-medii-nabozenskeho-vyznani
To mu tady asi nezveřejní.
Neb se tam nepíše o genocidě sudeťáků.
Ale ČP to už udělala, stačí.
07. 07. 2013 | 13:44

fikus napsal(a):

Dr B-B, novinář typu nudle v bandě, nic víc, nic míň milý doktore.
07. 07. 2013 | 13:50

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Čtu knihu V Evropě, Geert Mak. Snad by se měla stát povinnou četbou.
Podle české plitiky a reakcí zdejších komentátorů jsme v období německých let 1929-1934, komunisté a náckové, tentokrát čeští pečou spolu, totalitně myslící se spojují, masová likvidace konkurence vrcholí a směřujeme k euthanazii nepřízpůsobivých.
Lidový hněv vůči jiným se šíří od severu na jih, pak na východ, pak zachvátí celou zemi.
Maďarsko Jobuku náš vzor, ale Česko si to udělá po svém, jako vždy.
Nepodpořit nové volby znamená dočasnost, která stav fašizace státu a společnosti jen podpoří. Zdá se, že toto je cíl normlaizačních elti. Vznik totalitního státu: vláda dle chuti diktátora a poslanci koupení tím, že si zachovají posty (tedy část poslenaců). Socdem je, za tohoto stavu, stejně jako v Německu těch let, obětí.
07. 07. 2013 | 13:57

že ten yosif nejde rači ven napsal(a):

Nejprohnilejší jsou Zemanovci!!!
Nejprohnilejší jsou Zemanovci!!!
Nejprohnilejší jsou Zemanovci!!!
Už je to tady!!!
Kopeckého sady.
07. 07. 2013 | 13:58

a eště trdlo josef kulajda napsal(a):

"Lidový dům se šíří od severu na jih, pak na východ, pak zachvátí celou Zemi!!!"

Taky kometa prej přiletí, místo předčasných voleb.
07. 07. 2013 | 14:01

Míla napsal(a):

že ten yozif nejde rači ven
zapomněl jste na průplav Dunaj,Odra,Nisa-to se pravidelně objevuje v řadě politických rozborů Yozifa.
07. 07. 2013 | 14:05

Rosťa napsal(a):

Tak Vás, autore, rozebrali diskutující do šroubku, takže k tomu prakticky není co dodat. Článek je ideologický blábol zhrzeného šlechtice, který se nemůže smířit s tím, že volič si nesedl na zadek před Jeho ospalou urozeností dobroty barelem a víc věřil Zemanovi. Vaše nactiutrhačské primitivní útoky pouze dokladují, že ani vzdělání a " modrá krev " nejsou zárukou, že dotyčný není křivák.
Pan Stejskal promine, ale měl by si udělat pořádek v hračkách a nastavit stejný metr pro všechny. I pro ty, kteří jsou na té jediné správné straně barikády. Na té jeho.
07. 07. 2013 | 14:05

vždycky rád promluvim se vzdělaným člově napsal(a):

kem
Aha, k tomu je dobrý doktorát obojí pfilozofie.
Dát pěkně "ožralá prasata", (nebo taky rudohnědá p.?) do uvozovek.
Pak už to nejni hrubá nadávka ale metafora.
07. 07. 2013 | 14:11

paralet napsal(a):

Podle STEM/MARK a SANEP podporuje Rus-nokovu vládu polovina lidí.
Karel měl pravdu, k Západu nepatříme, nikdy jsme nepatřili.
Tady je to ztracené. Kdo má rozum a možnost, nohy na ramena.
07. 07. 2013 | 14:30

Tomáš napsal(a):

Současný prezident M.Zeman dokázal,že je velký hráč,ostatní hráči včetně pí Němcové o expremiérovi Nečasovi, již není třeba mluvit ,jsou to politici,jejichž životnost se počítá na měsíce. Ještě si stačili uvědomili za jak krátký konec provazu tahají. Neschopnost se snoubila se samolibostí,že jsou členy parlamentu a jejich porážka byla neodvratná. Jde jen o to jak dalece prohrají,může to být katastrofální porážka,že i příští poslanci budou ovlivněni jejich zbabělostí a neschopností.Druhá alternativa je ,že se postaví prezidentovi a podrobí jej tvrdé zkoušce v dodržování ústavy a mám silné obavy ,že neobstojí a zbaběle se stáhnou k nějakému polovičatému řešení.Celá politická sféra se přepočítala a jsou jak nazí v trní, včetně komunistů.Náprava tohoto stavu bude složitá a nevyřeší ji volby.Situace může být po nějakém sporném výsledku voleb ještě horší ,než je současná situace. Prostě poslanci si zahrávali příliš dlouho a zvenčí je pozoroval důchodce z Vysočiny a vyhodnotil stav a využil první prezidentské volby a zvítězil. Nikdo z nich si nepřipouštěl ,že došlo ke zvratu, po vynuceném odstoupení premiéra Nečase si poslanci z hrůzou uvědomili svoji nanicovatost,vždyť oni ústavu a zákony tak dlouho ohýbali, že už nejsou schopni pracovat s ústavou a zákony,takový je současný stav. ODS je strana ,která nemá žádnou alternativu do voleb,jen špatný nebo katastrofální výsledek.ČSSD je ve velmi složité situaci,protože má mnoho poslanců na všech možných úrovních ,kteří podporovali M. Zemana.Ostatní strany ,včetně KSČM, budou sbírat trpké plody současné reality,která bude poznamenávat i nový parlament ve vztahu k prezidentovi.Jak se to projeví v ekonomické oblasti je těžko odhadnutelné,ale dojde ke zhoršení.
07. 07. 2013 | 14:31

starý jezevec napsal(a):

Nejhlasitějšími křiklouny o nedotknutelnosti soukromého majetku jsou pochopitelně ti, kdož ten majetek nabyli pochybným způsobem a oprávněně se obávají, že by o něj mohli přijít. Trochu se jim nedivme, oni sice nevynaložili příliš práce na jeho získání, ale nebylo a není to bez rizika a tedy zadarmo a na furt.
07. 07. 2013 | 14:35

Josef Švejk, obchodník se psy, Praha XII napsal(a):

Tomáši
Nejdřív tři roky hrála bandurskou stopatnáctková podvodná koalice (všechny své předvolební sliby změnili v opak), která se odmítla s kýmkoli bavit a respektovat názory lidí.

Potroublo Nečas si možná myslel, že je to tak správně, že musí prosadit nějaké "reformy".
Alespoň pan exministr Fiala se to tak pokouší znázornit.

V čím zájmu takové reformy jsou vidíme na Goldmanu a Sachsovi, kteří si prostě o tři roky odložili přijmutí Dodd-Frankových regulací a nechávají za své derivativy dál ručit daňového poplatníka.
Dělají to z pozice moci.

U nás si takhle poroučí Kellner a Bakala. Z jejichž zisků stát nemá ani ty daně.
V čím zájmu bylo vyfutrování notoricky mafiánské kasy Vatikánu se lze jen dohadovat.

Takže teď hraje bandurskou Miloš, který to na rozdíl od Nagyové & Comp. umí.
Lidé na to hledí s uspokojením, alespoň nad estetickým dojmem.
A nad kňučením včerejších všemocných.
Tak to chodí.
07. 07. 2013 | 14:48

ovarovec napsal(a):

AŤ_JE_MILOŠ_ZEMAN
ZDRÁV_A_DLOUHO_ŽIJE,
ZA_SVŮJ_NÁROD_JÍ
A_ZA_SVŮJ_NÁROD_PIJE!

ZA_SVŮJ_NÁROD_JEDNÁ
ZA_SVŮJ_NÁROD_MYSLÍ
A_VY,_ŠVARCEMBERCI
ZALEZTE_JAK_SYSLI.

BUDE_ZA_TVÉ_VLÁDY
HOJNOST_PIVA,_MASA,_
MILOŠI_ZEMANE,
MY_JSME_TVOJE_CHASA!

KOŘÍME_SE_VŠICHNI
JASU_TVOJÍ_TVÁŘE,
V_CELOU_ZEM_SE_LIJE,
Z_NÍ_NEBESKÁ_ZÁŘE.

NA_SVÉM_ČESTNÉM_MÍSTĚ
STOJÍŠ_HRDĚ,_SMĚLE,
NEPŘÁTELE,_ZRÁDCE
KOPNEŠ_DO_PRDELE!
__________________________________________________________
(Dodatek_od_podmáslí,_doplněno_neznámým_Keltem
_kompatibilně_s_hymnou_EU)

Nepřátele_stáhnem_z_kůže
budeme_žít_v_pokoji
viróza_nás_nepřemůže
i_palec_se_zahojí.
Na_tvé_skutky_bude_zírat
Evropa_i_celý_svět,
takového_prezidenta
mohou_nám_jen_závidět!
07. 07. 2013 | 14:53

ld napsal(a):

starý jezevec napsal(a):

Nejhlasitějšími křiklouny o nedotknutelnosti soukromého majetku jsou pochopitelně ti, kdož ten majetek nabyli pochybným způsobem a oprávněně se obávají, že by o něj mohli přijít. Trochu se jim nedivme, oni sice nevynaložili příliš práce na jeho získání, ale nebylo a není to bez rizika a tedy zadarmo a na furt.
07. 07. 2013 | 14:35
***

Docela rád jsem si čítával vaše příspěvky, ale po tom viz výše nastane korekce. Tady se v něm vyjadřujete jen jako znárodňující bolševik, který vlastníma rukama dokázal pouze hatit, strkat do svých kapes, ale nikterak se k tomu nepřičinil. Protože kdyby vaše ruce sluly pílí, tak byste větší sračku nestříkl na monitor.
07. 07. 2013 | 15:28

Jean-Claude napsal(a):

Stačí vidět, jak si američtí agenti dělají srandu z rakouského kancléře, požadujícího vyšetření špionážních afér, abychom si domysleli jak v Bruseli bude Rusnoku.
Ten aby tam raději nejezdil.
http://www.heute.at/news/politik/art23660,896792

Ušetřili bysme za tryskáč.
07. 07. 2013 | 15:30

starý jezevec napsal(a):

Jean-Claude

Američané mají v Bruselu Pátou kolonu skládající se z českých kmotrů

„Místopředseda frakce evropských sociálních demokratů v EP a zároveň člen Delegace pro vztahy se Spojenými státy, Libor Rouček, po hlasování uvedl: "V usnesení vyzýváme orgány USA, aby nám bez jakéhokoli odkladu poskytly vysvětlení a veškeré informace o programu PRISM a jiných takových programech, v jejichž rámci dochází ke shromažďování údajů o občanech zemí a institucí EU. Partnerství mezi EU a USA by se mělo zakládat na vzájemné důvěře,  loajalitě  a respektu k základním lidským a občanských právům, mezi něž patří i ochrana soukromí.

Je šokující a politováníhodné, že poslanci ODS hlasovali hromadně proti tomuto usnesení, které podpořila drtivá většina poslanců EP ze všech hlavních politických skupin. ODS tak znovu dokázala, že ji nezáleží na právech a ochraně českých občanů."

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/Roucek-CSSD-Partneri-se-navzajem-nespehuji-277937
07. 07. 2013 | 15:42

Desiderius napsal(a):

Kdo jednou byl v partaji, jako třeba Rusnok, je to důsledek vady charakteru a vždycky to nějak projeví.
07. 07. 2013 | 16:37

veverka napsal(a):

starý jezevec

"Nejhlasitějšími křiklouny o nedotknutelnosti soukromého majetku jsou pochopitelně ti, kdož ten majetek nabyli pochybným způsobem a oprávněně se obávají, že by o něj mohli přijít."

Jj,naprosto přesné. Kvičení různých Bukvojů naznačuje,že už se znárodňování nakradených majetků různých Janoušků blíží.
07. 07. 2013 | 16:43

paralet napsal(a):

to veverka:
tak určitě
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/1017409_10200752895498110_1945947026_n.jpg
07. 07. 2013 | 16:46

starý jezevec napsal(a):

Pro veverka.
Je to celkem přirozené, ten, kdo získává majetek v souladu s veřejným míněním, tak se nemusí bát toho, že by byl jeho majetek zpochybňován.
Ti, kdož využívají „dobrodiní“ gaunerů, kteří se přes nesouhlas veřejnosti dostanou k moci, se musí bát toho, že vliv nebo sounáležitost těchto gaunerů jednou oslábne a oni budou muset předstoupit před lidový soud.
07. 07. 2013 | 17:16

Jan napsal(a):

Pane Jezevče,
ti co si majetky nakradli,mají teď skutečně strach.Stačí sledovat reakce nákupčího padáků pro armádu,Kalouska.Ten člověk je histerický a řekl bych až pološílený strachy.Nejvíce se bojí rozpuštění PS atí ztráty imunity.A není sám.
Metrafora s lidovým soudem,ale pokulává.Oni před soud nepředstoupí,ale budou tam dovlečeni ze všech koutů Karibiku(ani ten nebude dost daleko).
07. 07. 2013 | 17:51

Lila napsal(a):

starý jezevec, veverka

"Nejhlasitějšími křiklouny o nedotknutelnosti soukromého majetku jsou pochopitelně ti, kdož tento majetek nabyli pochybným způsobem a oprávněně se obávají, že by o něj mohli přijít".

Jestli narážíte na měšický zámek, který nyní vlastní pan JBB, tak zřejmě nevíte, že on si ho v 90. letech řádně koupil od města Tábora, a to za symbolickou 1 korunu.
Měli jste úplně stejnou příležitost zámek v Měšicích získat; Tábor ho dlouhá léta nabízel k prodeji.
Pan JBB postupně zámek opravuje, jak mu to jeho finance dovolí a
díky tomu není dnes z onoho objektu zchátralá ruina. Ke cti mu slouží i fakt, že po celou dobu v zámečku nebo v zahradě pořádá akce pro veřejnost - ochotnická divadelní představení, besedy se zajímavými osobnostmi atp.
07. 07. 2013 | 18:09

Antonín Hrbek napsal(a):

Pan doktor není, jako obykle, dobře informován.

Jirka Rusnok byl skutečně na Státní plánovací komisim, a to do roku 1990. Od roku 1990 byl na Federálním ministertvu pro strategické plánování z toho jednoduchého důvodu, že se Státní plánovací komise přejmenovala na Federální ministerstvo pro strategické plánování. Takže žádný "Štrougal" jej nemusel "doporučovat". Po zrušení Federálního ministertva přešel, podobně jako další pracovníci, k odborům.
07. 07. 2013 | 18:55

zemedelec napsal(a):

Paní Lila.18:09
Chtělo by to ještě doplnit.
07. 07. 2013 | 19:08

MartinO napsal(a):

Vidím,že uprchlíci z bolševické ZOO Jezevec, Veverka a spol., potulující se volně krajinou už se tady chystají zase znárodňovat soukromé majetky a pořádat lidové soudy.
POZOR!!! Tato na první pohled milá a neškodná zvířátka mohou být pěkně zákeřná a životu nebezpečná.
07. 07. 2013 | 19:33

SuP napsal(a):

Nevím, co si všichni slibujete od řečí o předčasných volbách. Jednak z logiky věcí a stavu ve sněmovně být nemohou, pokud si sama ODS nebude chtít svou oprátku doplést a jednak jsou zbytečné.
Tato vláda během volebního období natolik zlevicověla a prošustrovala svůj pracovní potenciál, že nahradit jí vládou ještě levicovější je šlápnutím z bláta do hovna. Jak se ukazuje, Petr Nečas se opět předčasně připostrachoval a je otázka, co ho k tomu přivedlo. Předčasné volby ale zcela určitě ne. Zhodnotíme-li reeálné výsledky celé policejní akce, kvůli níž nechal zbytečně vládu padnout, spíš to vypadá na nějakou tichou dohodu, nebo skutečný něčí převrat. A to se ještě ukáže, čí.
07. 07. 2013 | 19:42

SuP napsal(a):

Z lehkosti, s jakou Petr Nečas opustil politiku bych soudil na možnost první, že dostal nějakou finančně zajímavou nabídku, kvůli níž předal republiku k jinému využití. Chlapi (měkoňové), kteří během rozvodu přijdou o milenku, dělávají zoufalé věci.
07. 07. 2013 | 19:49

SuP napsal(a):

Komsomolče, nepíchá tě pod levou lopatkou? Vypadá to jako infarkt, ale jsou to zaražené prdy. Chce to rozběhat!
07. 07. 2013 | 19:51

starý jezevec napsal(a):

Pro Lila.
Nepokoušejte se z nás dělat blbce.

Z čeho si myslíte, že zámecký pan žije a opravuje zámek?
Myslíte si, že něco pěstuje, vyrábí a prodává a ze zisku pak financuje zámek?

Pán byl v politice a získal nejen zámek, ale i další kontakty a zdroje peněz, nepochybně veřejné.
07. 07. 2013 | 20:05

Kontrolní otázka napsal(a):

pane SuPe, píšete:
"Tato vláda během volebního období natolik zlevicověla a prošustrovala svůj pracovní potenciál, že nahradit jí vládou ještě levicovější je šlápnutím z bláta do hovna..."

Mohl byste pohovořit jak a v čem vláda Drábků, Kalousků a Hegerů zlevicověla? Buďte od tý dobroty.
07. 07. 2013 | 20:25

Libertad napsal(a):

Pane šlechtic, vaše blogy se mi líbí, ale k Vašemu krédu "Lidská důstojnost a soukromý majetek jsou nedotknutelné" bych dodal, že by se nemělo jednat o majetek ukradený (pardón) zprivatizovaný, ani jiným násilným/nečestným způsobem získaným (odpustky, odkazy majetků na smrtelném lóži) etc,

S pozdravem koho budete volit, když Vy i já víme, že se nic nezmění.

Sidonio Libertad
07. 07. 2013 | 20:27

Reveil napsal(a):

SuP
"opět předčasně připostrachoval a je otázka, co ho k tomu přivedlo"
Tak on jistě po noční návštěvě státních zástupců a policejního plukovníka věděl své. On se zkrátka mýlil, když vloni prohlásil, že policejní plukovníci nebudou rozhodovat, kdo u nás vládne.

"předal republiku k jinému využit"
A to je právě ono. Republiku nepředal k tomu jinému využití teprve lestos v červnu, paní Nagyové ji věnoval podstatně dříve. A něco takového je důvodem k pádu vlády všude. To by fungovalo i v Demokratické republice Kongo, nejen v České demokratické republice.
07. 07. 2013 | 20:30

Reveil napsal(a):

SuP

J8 bych dokonce tipoval, že nám pana Nečase nakonec trochu zavřou, a nejen jeho. Kladu si otázku, co dělal těch více než 12 hodin, kdy po návštěvě policejních plukovníků zmizel. Jistě nekoukal jen tak do stropu.
To je taky logické vysvětlení, proč kalouskovci blokují jinak logické rozpuštění sněmovny - potřebují se ještě na chvíli schovat za imunitu. Čas kvapí, ještě je třeba leccos zařídit.
07. 07. 2013 | 20:36

Jan napsal(a):

To Sup
Většinou s Vámi nesouhlasím,ale tentokrát máte pravdu.Nečas jistě nějakou nabídku za demisi dostal.V našich končinách politici neabdikují jen kvůli zatčené milence(ani není a Bůh ví jestli bude odsouzena).
Osobně se domnívám,že to nebyla nabídka peněz ani trafiky,k tomu není vhodná doba(viz 3 zavření poslanci ODS).Pravděpodobně dostal slib beztrestnosti.Ale od koho a proč?Tato otázka je obestřena tajemstvím.(alespoň zatím)
07. 07. 2013 | 20:37

Kanalnik napsal(a):

Zajimava diskuze. Mne se clanek libi, takovy k zasmani a v necem i docela trefny. Jinak si myslim, ze pan autor ma vas, zdejsi diskuzni odpurce, tezce na haku.
07. 07. 2013 | 20:56

Karel napsal(a):

Hlásáte úplně zbytečné bludy, pane JAN BERWID-BUQUOY. Vycházejte z toho, že premiér Nečas podal demisi, a to z příčin po všech stránkách opovrženíhodných. Prezident republiky s tím neměl nic společného. Někoho pověřit sestavením vlády musel. Je v pořádku, že nepověřil koalici, která systémově selhala.
07. 07. 2013 | 21:02

Naštvaný napsal(a):

Autore, je-li podle vás "Rusnok nudle v bandě", pak musím podotknout, jste-li to vy na tom obrázku, a působíte-li tak jak o sobě píšete, tak vy jste škaredě odulá bambule v zatraceně profláklé klace, věčně vystřikující nechutný hlen na velikány této země. Jo, a kde jste zanechal ty vaše dřívější militaristické rekvizity, které jste si zřejmě vypůjčil z nějakého muzea.
07. 07. 2013 | 21:03

Jan napsal(a):

To MartinO napsal(a)

...už se tady chystají zase znárodňovat soukromé majetky...
------------------------------------------------------------
Popletl jste si pojem a dojem.Odebrání lupu zlodějovi není žádné znárodnění,ale naplnění spravedlnosti.
Máte-li opačný názor a oháníte se "znároděním" , pak nejspíš sám mezi ty zloděje patříte.
07. 07. 2013 | 21:18

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem dva texty obsahující hrubou nadávku, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 07. 2013 | 21:20

Yosif K napsal(a):

stoppa napsal(a):

Yosif K

Proč v poslední době popřád zanedbáváš autobus? O prolůetářích žvaniš pořád ale co autobus?

07. 07. 2013 | 13:41
Dobře že jste mi to připomněl. Nuže tedy:

Zeman hodí špidlu a sobotku a Zaorálka pod rozjetý autoobus jakmile k tomu buden vodná chvíle.

Naivní prolezáříčci jsou zfanatizovaní skuhrotem salonních bolševiků že všade vůkol je nevídaná bída, a nyní dychtivě očekávají příchod proletářského ráje na zam, kde špidla bude pracividelně zvyšovat minimální mzdy až do aleluja a kde se rozvine nevídaná prosperita metodou výstavby hladových zdí a kanálu Dunaj Odra Nisa.

Místo ráje na zemi však uzří krvavou rvačku mezi proletářskými vůdci a budou se opět cítit zrazeni. krvavé cáry masa proletářských vůdců budou lítati vzduchem a Zaman si bude po bitvě jen olizovat vousy a hladit přecpaný teřich.

Rudá velkoburžoazie (Toman) a slouhové rudé velkoburžoazie (Cienciala posluha Chrenka atd) se nebudou s proletáři nijak mazlit, ti se možná budou divit až ušima jak jak bude vypadat "proinvestování z krize". Hlavní beneficienti nebudou pologramotnní proletáři ale lmiliardáři typu Chrenek a Toman.....
07. 07. 2013 | 21:25

SuP napsal(a):

Reveil -
Kalouskovci neblokují rozpuštění sněmovny. Oni nemají nejmenší důvod ho podpořit. A s tou imunitou jste taky vedle. Buď na ně něco je, nebo není, ale imunita (pár měsíců+ nebo pár měsíců-) v tom nehraje roli.
07. 07. 2013 | 21:25

topsik napsal(a):

pro Stejskala:
Co je to za urážku " estébácké prase" ? Za komančů byste mne taky smáznul? Já to napsal, protože vím, o čem píši. Svět není takový velký, jak si většina z Vás myslí!!! Ostatním dobrým lidem přeji pěkný zbytek dne.
07. 07. 2013 | 21:27

Jan napsal(a):

To YosifK
Když píšete komentář,tak pokud možno za střízliva.Ty bláboly nedávají smysl a hemží se hrubkami.
Jste opilec, pologramotný,nebo obojí?
07. 07. 2013 | 21:33

Ládik!!! napsal(a):

SuPe -
já to vidím na východní vítr, Klegoš po návštěvě Moskvy skonal, Nečas to raději zabalil. Temelín bude ruský.
07. 07. 2013 | 21:35

Reveil napsal(a):

SuP

"imunita (pár měsíců+ nebo pár měsíců-) v tom nehraje roli. "

To si myslíte vy, respektive si to přejete. Ale může se ukázat, že i pár týdnů hodně pomůže... ostatně sám VSZ řekl, že dosavadními zadrženími věc neskončila a bude pokračovat.
Jinak si těžko mohu počínání kalouskovců vysvětlit. Že si plukovníci nepřejí, aby jim reziduum sněmovny vidělo do karet, to je naopak zcela pochopitelné.
Ovšem bez ohledu na případné zavření Nečase a adlátů je nesporným zájmem veřejnosti rychlé a důkladné odkalouskování české společnosti. Na tom panuje evidentní shoda.
07. 07. 2013 | 21:39

MartinO napsal(a):

Jan:

Jak bolševická sebranka "naplňovala spravedlnost" a "odebírala lup zlodějům" jsme se už měli možnost přesvědčit v roce 1948, kdy "odebrala lup" všem živnostníkům, sedlákům, majitelům činžáků, obchůdků....
Díky této zkušenosti si už na vaše "naplňování spravedlnosti" dají slušní lidé, kterých je doufám stále velká většina, dobrý pozor.
07. 07. 2013 | 21:45

Míla napsal(a):

Yozifku
perfektní,už jsem měl dojem,že zapomenete na Dunaj,Odra,Nisa.Nezapoměl,je vidno,že v té kouličce přeci jenom něco zbývá.
07. 07. 2013 | 22:03

Jan napsal(a):

To MartinO
Každý člověk,co má rozum v hlavě ví,že v 48. komunisté nebrali žádný lup žádným zlodějům,ale sami kradli.
Odebrat kmotrovi nebo zkorumpovanému politikovi prokazatelně nakradený majetek,to je podstatný rozdíl,který pochopí,každý slušný člověk,ale to není evidentně váš případ.
07. 07. 2013 | 22:03

Míla napsal(a):

MartinO
Vy se na tu dobu pamatujete?Já jen že jsme o půl století dál.A jak je vidno v Mostecké uhelné tak švýcarské soudy to nepovažují za soukromý majetek.
07. 07. 2013 | 22:11

SuP napsal(a):

Reveil -
Evidentní shoda panovala i na debolševizaci veřejného prostoru a jak to dopadlo? Seděj ve sněmovně, v senátu v evropským parlamentu ....
Takže nakonec z toho vyplyne, že ne Zeman, ale Nečas je ten, kvůli komu se parlamentní demokracie tohodle státu třese o budoucnost.
07. 07. 2013 | 22:51

SuP napsal(a):

Ládik!!!
Jsem rád, že jsi zpátky. Jenže ono to vypadá, že perspektivně bude ruská celá Evropa. Copak to těm pitomcům nedojde?
07. 07. 2013 | 22:53

MartinO napsal(a):

Míla:

Švýcarské soudy a lidové soudy, které zcela bez ostychu chtějí zavádět Jezevec s Veverkou a jinými, jsou trochu rozdíl, nemyslíte? Jak vidno nejsme o půl století dál.

Jan:
Vy se v čele lidového soudu který bude něco "prokazovat" a odebírat budete zvláště vyjímat, pane slušný člověče...
07. 07. 2013 | 22:56

Ládik!!! napsal(a):

SuPe -
jinak to dopadnout nemůže. Západní Evropa kope poslední zbytky uhlí, Čechové třou v poslední křeči ebonitovou tyč ohonem od Lišky a ivan teprve le zezeze mljanky.
07. 07. 2013 | 23:10

Ládik!!! napsal(a):

Targusi, jste tady?
Kolik budu platit za album fotek z PLR?
07. 07. 2013 | 23:11

Reveil napsal(a):

SuP

"Takže nakonec z toho vyplyne, že ne Zeman, ale Nečas je ten, kvůli komu se parlamentní demokracie tohodle státu třese o budoucnost. "

O budoucnost se třesou kalouskovci (t.-j. rteziduální ODS, TOP a lido-demo), nikoliv parlamerntní demokracie. Tenhle přístup je trochu takové "L'État, c'est moi" v podání Kalouskova spolku amaté=rských tragédů.
A jinak, pokud jsem si zachoval základní přehled, tak je to skutečně plod tzv. "Nečasova" kabinetu, který se až na Nečase a zástupce TOP komplet celý obměnil, potácel se od krize ke skandálu až se zapletl do negližé paní Naygové a padl.
07. 07. 2013 | 23:22

Gudka napsal(a):

SuP
"Evidentní shoda panovala i na debolševizaci veřejného prostoru a jak to dopadlo?"

Společenská objednávka debolševizace nebyla vnímána tak naléhavě jako současný tlak na dekalouskaci.
Jen bych varoval před podceňováním tenze ve společnosti. Představy, že česká veřejnost je pasivní a nedá se vehnat do ulic (protože chybí profesionální orchestrace, jaká byla 1989), se mohou ukázat mylnými. Předzvěsti už jsou - zárodečné uliční konflikty kolem cikánské menšiny jsou prvním náznakem "náhradní války", která může nečekaně přerůst ve výbuch, který zasáhne skutečnou příčinu a cíl - totiž současný režim. A tentokrát by mohly davy mávat jinými předměty než klíči. Zvláště, když chybí jiné ventily, které by upouštěly přetlak - není nikde žádný vhodný šampionát, který by garantoval poskakování a předhození beránkové už neuspokojují.
07. 07. 2013 | 23:36

kan napsal(a):

Bolševické, nadčasové "Kádry rešájut vsjo" stále platí!
Není divu, že si prezident vybral za premiéra zkušeného Rusnoka. Jestli v druhé pol.80.let komunisté Rusnoka lanařili, musel být dobrý. Poměr jeden přijatý ouřada na přijaté tři manuálně pracující se tehdy přísně dodržoval.
Teď už to asi nebude tak ostré, ale kdyby se Dr.Dr. chtěl dát znovu na politiku a podařilo se mu přemluvit nižší personál na zámku (alespoň tři) a ještě před parlamentními volbami si všichni podali hromadnou přihlášku do KSČM, mohl by to někam dotáhnout. Odhaduju, že po té pravičácké mizérii a Sobotkově kiksech komunisté v příštím roce volby vyhrají. Každý zkušený kádr se jim pak bude hodit.

Chce to ještě nepsat blbosti ...
07. 07. 2013 | 23:52

Lila napsal(a):

zemedelec 19.08

A co konkrétně byste potřeboval vědět?
08. 07. 2013 | 05:56

Lila napsal(a):

starý jezevec

Nikdo z Vás neudělá to, čím nejste, tedy ani toho blbce!

Pokud vím, opravu měšického zámku jeho majitel financoval ze svých úspor, ze starobního důchodu pobíraného v Německu, z prodeje svých (úspěšných) knih a z pronájmu berlínského bytu. Je docela možné, že získal i dotaci, kterou stát poskytuje na obnovu kulturních památek, ale krk za to nedám. Celkem skromný rozsah oprav by těmto zdrojům odpovídal.

Nemluvíte pravdu, pan JBB nikdy v politice nebyl. Nějakou dobu byl pouze řadovým členem ODS bez jakékoliv funkce, nyní je podle vlastních slov v KDU-ČSL.
08. 07. 2013 | 06:09

lend napsal(a):

"Naivní prolezáříčci jsou zfanatizovaní skuhrotem salonních bolševiků že všade vůkol je nevídaná bída, a nyní dychtivě očekávají příchod proletářského ráje na zam, kde špidla bude pracividelně zvyšovat minimální mzdy až do aleluja a kde se rozvine nevídaná prosperita metodou výstavby hladových zdí a kanálu Dunaj Odra Nisa."

Tolik Yosif K.:naprosto bez znalosti hesla ženy-francouzské levicové kandidátky na presidenta proti Sarkozymu: Mininimální mzdu ve Francii zvyšme až na desetinásobek české průměrné (a bylo to reálné kupodivu ).
Z národa vtipálků s desítkami vtipů na Novotného,Husáka pak změna v národ politických meditátorů skleníkového prostředí jejich osobního materiálního života.
Bez určité části inteligence je nám nejlépe,které naplňovalo za vtipálků heslo
"v zájmu pracujících,jejichž kritériem je praxe" a bylo skutečně efektivní.Až do doby sametu,kdy se poznalo,že už nelze stlačováním inteligence autentické v takto dosažené úrovni ostatních jít dále a lépe. Hrnce byli vylízány,drobky nezůstaly.Ovšem samet s heslem méně peněz je více již od začátku postavil vůči sobě hráz pracujících,tehdy na výsost spokojených s lácí všeho. Navíc každý umazaný kolomazník tehdy bručel svou spokojeností nad tím,že bere stejně ba i více než vyštudovanej Špidla-archivář,kterej znal o kdejaké Madame pánů z Růže vše od A do Z ,možná i s MDH, a jako poctivej intelektuál o tom musel sesbírat materiál všech možnejch druhů archivů.
A zda uměl i schwabach? Pravda měli jsme tu i inteligenty jinakší:co znali plankton v zákrutu Labe u každé desáté vísky,fyzikální chemiky-znalce kapkostroje a Čútovy reakce analytické,muzikology -znalce světového breviáře slyšitelna, archeology z Věstonic,darwinisty zkoumající zkameněliny dle Barranda,vědce marxisty rozebírající ranné rukopisy K.Marxe o odcizení, vědecké komunisty,analytiky elektrických strojů točivých rovnicemi vyšších řádů,turbináře,termojaderščíky,soudní znalce arsénu, historiky umění,genetiky (I ve Slušovicích vědecky),biochemiky,Laufbergera v lékařské vědě,rozluštitele klínového písma Asyřenů B.Hrozného, elektroniky z Tesly a Ústavu A.S.Popova- následovníky objevitele radaru Žáčka,od padesátých let výzkumníky palivových článků,zejména na metanol,vynálezce "Tandelu" z Fyzikálního ústavu, desítky biologů,zapomenutých,leč světového formátu,matematiky -topology světového věhlasu-E. Čecha a Seiferta,jaderné fyziky v Dubně a Řeži,metalurgy-výzkumníky,paliváře,hygieniky,vakcináře,automatozátory,uměléinteligenty,kybernetiky,historiky od Náprstkova muzea až po železnici, ...však na tu všestrannost a šíři intelektuálního sortimentu snad i dojde jednou v Ústavu pro studium totalitních režimů.Konstatováním,že Rudou armádu zde vystřídala armáda kandidátů věd,DrSc (již zrušených zákonem o titulech) a profesorů vysokých škol jako byli Ota Šik,místopředseda vlády 1968,později profesor ve Švýcarsku,někteří CSc i v řadách důstojníků.Možná při opačném sortimentu by francouzská kandidátka hlásala "aspoň desetinu české průměrné mzdy".A že Baťa uvažoval už o polymerních botách:vždyť Otto Wichterle u něj za protektorátu zkoumal textilní polymerní vlákna,což spojil hned po válce s předsednictvím ČSSM celorepublikově a ředitelováním Ústavu polymerů v AV ČSSR.Jen při naprostém ANALFABETISMU A IGNORANCI LZE TO BOHATSTVÍ ZAPOMENOUT.Źádné dnešní Kostohryzy psí ve psí.
Yosife K.,Vás nikdy ani trochu nenapdlu jak rozvětvená je oborově společnost a kulturně když píšete ty svá zjednodušení typu socializace ztrát plynoucích z vyšší politiky nulové kvality v dopadech na obyvatele,kteří se dosud ještě musí živit nájemnou prací?
Ti výše zmínění to dělají ze zájmu o věc ! Ne jako vaši kolomazníci-proletáříčci za mrzký peníz,třeba i Jidášův! Protože oni umí,oni vědí.Síla vědeckého poznání.Sebrané spisy V.I.Lenina.Předvoj proletářů-inteligence.Žádné salony.
08. 07. 2013 | 06:24

zemedelec napsal(a):

Paní Lila.05:56
Nezávidím mu to,spíš se jedná o ten rodinný patriotusmus,za ty peníze mohl mít krásné bydlení někde jinde.Neznám v jakém to bylo stavu,jak přišli k té ceně,ale i takhle může dojít k onomu prolomení BD.Určitě k zámku patřili polnosti,lesy a zřejmě by o to usiloval.Zvolením Zemana,pozbyl naději a tak jeho kritiku beru v tomto duchu.
Přeji hezké ráno.
08. 07. 2013 | 06:35

Lila napsal(a):

Yosif K

Charakter a morálku podnikatele přes drůbež a nanuky Zdeňka Tomana, budoucího ministra zemědělství v Rusnokově vládě, popsala ve své autobiografii "Jedu dál" světoznámá módní návrhářka Blanka Matragi.

Ta spolu s manželem chtěla v Praze investovat a v bloku domů U Minuty na Staroměstském náměstí vybudovat kulturně společenské centrum, v němž měla být stálá expozice jejích oděvů a stálá expozice Svět 21. století - kultura odívání národů. Podle Matragi se jí Toman vetřel do přízně, když si jeho tehdejší manželka Kateřina Brožová přála šaty od Matragi a skončilo to údajně podvodem, kdy manželé Matragi přišli o obrovskou investici a sen o společenském centru se kvůli Tomanovi rozplynul. Podrobnosti této aféry se dají lehce vygooglovat.

V případě Tomana měl pan Rusnok opravdu šťastnou roku; doposud ministři vládu kvůli aférám opouštěli, nyní s aférami už do ministerských křesel usedají. Bůh s námi!
08. 07. 2013 | 06:45

Stejně je to šloda napsal(a):

že na Hradě nevlaje číro. Velkovévoda by byl ministrem války a stejsky zakladatelem českého velkého ucha
08. 07. 2013 | 06:59

crezpenan napsal(a):

Krad starý Buquoy jako straka,u bohatce i u sedláka,když nakrad hodně dal cedulku na to,soukromé vlastnictví je svato
08. 07. 2013 | 07:16

Jean-Claude napsal(a):

Lila
No Pámbu zaplať, eště aby Blanka Kyselová zprivatizovala pražský radniční blok.
Jako by nám úplně nestačila Veolia.

Že by jí Toman rád prodal i orloj samozřejmě nelze zpochybňovat.
Stálou expozici libanonských svateních šatů ale potřebujeme asi jako díru do hlavy.
Vzít si arabského krejčího neznamená stát se světově proslulým.

A jak - přišli o obrovskou investici?
Přinesli někam nějaké peníze, nebo si je na Dům u minuty chtěli u banky půjčit?
Nebo dali někomu nějaké všimné?

Je to podobný kšeft jako s Annou Chromy, jejíž odpadkový koš stále straší u vchodu Nostického divadla, protože nikdo nemá vkus a vůli to nechat odvézt.
Tyhle slavné krajanky nám byl čert dlužen.
Každý kdo nemá v cizině žádný kšeft přijede sem a chce prodávat Karlštějn.
To se zatím podařilo jen barelu dobroty s Lobkovickým palácem.
Za 600 miliónů, Ženské domovy přitom přijdou na 700.

Taky tu jedna zkusila podpořit (z nějakých vymangelených dotací) nějaké výstavy v Nerudovce, aby lovila mezi návštěvníky vernisáže vlivoé osoby, které by jejímu manželovi umožnily přebalovat u nás léky a nacpat se jako další hladová větev mezi farmakoncerny, lékárníky a naši peněženku.
Zatím naštěstí neprošlo.
08. 07. 2013 | 07:25

Lila napsal(a):

Pane zemedelec,

měšický zámek nemá s BD vůbec nic společného. V době znárodnění patřil rodině Nádherných, potomek této rodiny Jan měl po návratu z USA v 90. letech plné kecky s opravou zámku v Chotovinách a o měšický zámek neměl zájem, takže ten zůstal v majetku města Tábor.
Město Tábor si s objektem nevědělo rady; v minulosti v zámku sídlila mateřská škola, která ale už dávno přesídlila do nové budovy, býval tam sklad nábytku a pár bytů IV. kategorie. Tábor potřeboval finance nejen na dokončení záchrany historického jádra (prohlášeného v r. 1961 Městskou památkovou rezervací a o rok později Národní kulturní památkou), ale i na obnovu tepelných rozvodů a další infrastruktury, na údržbu a rekonstrukci bytového fondu a školských zařízení, na vybudování domova pro seniory atd. atd. Z těchto důvodů se rozhodlo zámek v Měšicích prodat, protože vedení města usoudilo, že rekonstrukci zámku zajistí soukromý investor.
Bohužel podobných chátrajících venkovských zámečků je po vlasti hafo, takže najít solventního zájemce se dlouho nedařilo, ačkoliv zámek byl několikrát v nabídce na veletrhu nemovitostí. Pak se jeden přece jen našel - malíř Kristián Kodet, který plánoval investovat do obnovy zámku 30 milionů. Jenže si to těsně před podpisem smlouvy rozmyslel.
A teprve pak se objevil pan JBB, který kývnul na nabízenou cenu 1 Kč a k budově si ještě přikoupil rozlehlou zahradu. (Nešlo o restituci, takže další případné nároky na polnosti či lesy jsou bezpředmětné. A co by si s nimi asi tak počal?)
Pokud vím, stihl opravit střechu a obnovit fasádu a zkulturnit několik málo místností, které se svou rodinou obývá. Jestli pokročil dál nevím, už jsem tam dlouho nebyla.

Zámecký objekt, který stojí uprostřed příměstské části Měšice, není dnes zdevastovanou ruinou, je celkem slušně opravený, vlastník pro něj našel i širší využití, takže slouží i veřejnosti. Není až tak důležité, kdo je zapsaný na listu vlastnictví, jako to, že se podařilo toto kulturní dědictví zachránit pro další generace.
08. 07. 2013 | 07:28

Lila napsal(a):

Jean Claude

Jenže ono nejde tak o Matragi, jako o charakter a morálku budoucího ministra...

Asi bude nejlepší, když si knihu přečtete, nebo si info vygooglujete. Myslím, že o té záležitosti referoval Neviditelný pes.
08. 07. 2013 | 07:34

delfin napsal(a):

Když se už probraly neexistující citace prací prof.Zlatušky a prof.Putny,proč nedat NĚJAKÉ ODKAZY NA ODBORNÉ PRÁCE Z HISTORIE V.ŠPIDLY A ZE ZEMĚDĚLSTVÍ zmiňovaného Tomana ? Též u MUDr.Sykové záhodno i s citacemi.
Jo,dnes tu není Kléma,aby stačilo se přihlásit k vědě jako výrobní síle ,t.j. k Německu, když za Masaryka zde bujely akademické nevýrobní vědy v míře extrémní.
08. 07. 2013 | 08:09

zemedelec napsal(a):

Paní Lila.
Děkuji za obsáhlou a zasvěcenou odpověď,to už má úplně jinou příchuť.
08. 07. 2013 | 08:24

Klaus napsal(a):

Pane Berwid Bukvice,
blábolíte, je vidět, že z Vás mluví arogance, nadutost a zapšklost...a co je nejhorší, hloupost...

Ještě jednou, ten kdo krade, korumpuje, hlasují společně s trestanci v parlamentu a Ti co to schvalují, jsou stejní, jako velitel této bandy, zvaná " vláda" v čele s Nečasem, Klausem a jim podobných.

Tedy soudit někoho, kdo neměl možnost začít pracovat, míněno sestavovanou Rusnokovu vládu, je ubohé, jako autor sám.

Potom, jestli Zeman udělal to, že neumožnil sestavit vládu Němcové a spol. , kteří tato bezpráví a škody působí již řadu let, potom to je krok státnický a pro lidi.

Teď je jedno, jaký je konečný úmysl, ten se projeví záhy, ale soudit aniž bych měl reálná fakta, je ubohé, hloupé, jako Vy osobně...
08. 07. 2013 | 08:25

Jan napsal(a):

To MartinO
Jak pravil Jan Werich:"Vůl zůstane volem a pařez pařezem."
08. 07. 2013 | 09:07

starý jezevec napsal(a):

Pro Lila.
Navařila jste hodně omáčky, aby se v ní ztratila fakta.

O politikaření tohoto obskurního „politologaů mně stačí například tato fakta:


„Po zvolení prezidenta Berwid – Buquoy podal písemnou žádost o zrušení členství, které rada ODS v Táboře vyhověla. „Vystoupil jsem sám na doporučení pražské ODS,“ uvedl. To včera potvrdil i Prášek.
Jeho kroky hned zamířily mezi křesťanské demokraty. „Býval jsem členem křesťanské demokratické unie i v Německu, a tak jsem se telefonicky spojil s místním předsedou Františkem Zrzaveckým a již jsem zaregistrovaný,“ upřesnil Buquoy. Přestože katolickou církev kritizuje, katolíkem se cítí. Dokonce v Měšicích hodlá pořádat eucharistické mše, při nichž by se setkávali mladí křesťané například s novináři a podnikateli.
V místní organizaci KDU – ČSL má být jeho úkolem integrace členů na Táborsku. „Mám k tomu využít i svůj zámek, kde jsme pořádali tak zvané Zvěřinovy řady, se kterými jsem ale z pochopitelných důvodů skončil,“ dodal Berwid – Buquoy. „

http://taborsky.denik.cz/zpravy_region/neposlusny-clen-taborske-ods20080404.html
08. 07. 2013 | 09:23

SuP napsal(a):

"....blábolíte, je vidět, že z Vás mluví arogance, nadutost a zapšklost...a co je nejhorší, hloupost...."
A ještě si dáte volací znak "Klaus".
Nechápete, že nejde o to SOUDIT vládu, která ještě nezačla pracovat, ale o to, že je proti rozumu SESTAVOVAT vládu, která pracovat nebude, protože nezíská důvěru.
08. 07. 2013 | 09:25

starý jezevec napsal(a):

„Zámecký pán na Měšicích míří vysko, ba ještě výše
TÁBOR, MĚŠICE – O svých politických ambicích včera na měšickém barokním zámku poprvé veřejně promluvil jeho majitel Jan Nepomuk Albert Berwid-Buquoy z Ellgutu. Stalo se tak u příležitosti podvečerného předvolebního setkání jihočeských lídrů KDU-ČSL a příznivců strany s předsedou lidovců Cyrilem Svobodou. Pán na Měšicích míří vysoko… „
„Letos chce za Táborsko kandidovat jako člen KDU-ČSL v senátních volbách a věří, že získá patřičnou podporu. „Proti Pavlu Eybertovi z ODS to nebude nic jednoduchého ale boj o senátní křeslo si rozhodně nenechám ujít,“ tvrdil Buquoy.
Jeho další politické ambice předznamenává fakt, že již nějakou dobu bývá vídán v uniformě kapitána naší armády“
http://tabordnes.cz/pan-na-mesicich-miri-vysko-ba-jeste-vyse/

On je to taky armádní kapitán a dokonce naší armády, v americké nebo německé bude mít možná ještě vyšší hodnost.
08. 07. 2013 | 10:13

zemedelec napsal(a):

Pane starý jezevec.
Zajímavé.
Ono je nutno vždy stát v té správné frontě.
08. 07. 2013 | 10:30

MartinO napsal(a):

Jan:

A bolševik zůstane bolševikem, Honzíku...
08. 07. 2013 | 10:38

JAHA napsal(a):

Nieco na zamyslenie z cudziny. Do polovice je to vseobecne, od polovice je to najskor myslene o Cesku. Oplatí sa to vypocut.
https://www.youtube.com/watch?v=g2O915kugtw
08. 07. 2013 | 11:06

JAHA napsal(a):

Ad: Sup
Nechápete, že nejde o to SOUDIT vládu, která ještě nezačla pracovat, ale o to, že je proti rozumu SESTAVOVAT vládu, která pracovat nebude, protože nezíská důvěru.
Dajte mu radu, nech si pozrie, co si o tom mysli dlhorocny chyrakterny politik zo Slovenska - vid moj odkaz vyssie.
08. 07. 2013 | 11:10

JAHA napsal(a):

oprava - charakterny politik
08. 07. 2013 | 11:11

SuP napsal(a):

Vďaka Jáno!
Povrzuje to to, co tu tvrdím už o chvíle jmenování Rusnoka, byť jsem napsal i to, že Rusnok mi jako osoba nevadí, čímž jsem se dostal do pozice člověka který tyhle hrátky schvaloval, což byl omyl.
08. 07. 2013 | 11:18

Pacák napsal(a):

Pane autore, možná máte pravdu, že nám bude vládnout nikým nezvolená vláda. To snad přežijeme, tak jako jsme přežili vládu podporovanou nikým nezvolenou parlamentní stranou. Co s tím uděláme? Možná, že jsou lidé navržení Zemanem druhé a třetí kategorie, jak tvrdí Špidla. To také přežijeme. Vždyť současná, díkybohu dočasná vláda je první kategorií jenom v korupci, nepotizmu a tunelování. Takže se tak moc jiného dít nemůže. To, že většina občanů, včetně mne, vnímá Zemanův krok příznivě, za to si může současná vládnoucí smečka sama. Horší vládu než tuto nečasoidní snad už mít nemůžeme.
08. 07. 2013 | 12:21

popapulus napsal(a):

Moc jsem tomu nechtěl věřit, že je šlechta degenerovaná obcováním mezi sebou, ale po tomto článku jsem o tom již přesvědčen. Vidím - li v televizi slintu knížete Káju, tak si nemyslím, že má v sobě nějakýho panáka, ale spíše jointa. Po přečtení tohoto článku jsou na tom všichni šlechtici stejně. Autor asi napodoboval Milošovu virózu, když tento článek psal. Jinak si to neumím představit.
08. 07. 2013 | 12:40

MAřenka napsal(a):

Jan Fischer ministrem financí je snad od Zemana Rusnoka vtip!
Tento člověk je zodpovědný za největší tunel do státní kasy ve fotovoltaice (cca více jak půl biliónu korun). To církevní restituce jsou proti tomu jen slabý odvar. A své dluhy za prezidentskou kampaň už mu pomohli židovští souvěrci splatit ?
08. 07. 2013 | 12:45

seriozní chlapík napsal(a):

Bukvoji,

čílíte se, nejde vám o pravolevé a divítě se proč lidé nepříjímají vaši pravdu. Potažmo to, co jste napsal. Možná jim vadí to co jste nenapsal.
08. 07. 2013 | 13:00

starý jezevec napsal(a):

Pro MAřenka.
Je mnohem pravděpodobnější, že za tunel se solarní energií jsou zodpovědni ti, kdo z toho obviňují Fischera, než samotný Fischer.

Nebyl to Fischer, kdo odsouval hlasování o tom problému ani neschváli ten zákon s odkladem.
Zodpovědni sjou především ti, kdo seděli v parlamentu, Fischer to nebyl a hlasovat ani nemohl.
Navíc ten problém by byl, pokud by chtěl být řešen daleko před nástupem Fischera.
08. 07. 2013 | 13:04

Yosif K napsal(a):

URA URA URA Zemanovci pojut
čerez rečku Volgu na konikach plovut!

Pomatení pseudopřátelé proletářů se upřímně radují jako dětiičky před Vánoci že dny pravicového útlaku a kmotrovství jsou pryč a že s Rusnokem nastupje vláda odborníků, práva a morálky.

Ve skutečnosti nastupuje vláda se silným zastoupením rudých tunelářů samotných osobně (Toman) a dlouholetých posluhů úředně puncovaných tunelářů (Cienciala, Pecina).

http://tema.novinky.cz/miroslav-toman

V roce 2013 přijal nabídku premiéra úřednické vlády Jiřího Rusnoka, aby se stal ministrem zemědělství.

Toman je synem stejnojmenného předlistopadového českého a federálního ministra zemědělství. Společnost Agrotrade, u jejíhož zrodu stál právě Tomanův otec a mladší bratr Zdeněk, patřila v minulosti k nejvýznamnějším potravinářským firmám v Česku. Vlastnila mimo jiné drůbežárny Xaverov, producenta čajů Jemča nebo výrobce přísad do jídel firmu Boneco. V souvislosti s podnikáním společnosti Agrotrade napsal v srpnu 2006 časopis Týden, že Tomanové v minulosti "vypumpovali" řadu firem. O necelé dva roky později, v červnu 2008, uvedl týdeník Profit, že většina drůbežářských podniků pod taktovkou klanu Tomanů zkrachovala, ale oni na tom vždycky vydělali.
08. 07. 2013 | 13:09

Někdokdosi napsal(a):

Pan glosař, autor článku, nevím zda pod vlivem čehokoli nebo něčěho jiného, měl jít do důsledku ve své kritice. Proč nekritizuje pana Čistého, který má tak čisté ruce, že mu ji už nikdo nechce podat, proč nekritizuje rakouského parazita českého národa, který spánkem při jakékéliv příležitosti jako první místopředsedseda vlády jen všemu nečinně přihlížel, proč nekritizuje přisluhovače rakušáka, který z obyčejných lidí ještě větší chudáky udělal a všemu napomohl, protože věří, že zase někam přeběhne.. Atd.. kritujte, ale budte objektivní!!
08. 07. 2013 | 13:16

seriozní chlapík napsal(a):

Autor.

Lidé se přestávají orientovat v klasifikaci odborných vlastností establishmentu. Možná by stálo za to vytvořit nezávislou skupinou- vedenou například Bukvojem- taxativní výčet přátel dejme tomu V.Klause, M.Zemana, K.Schwarzenberga(Kalouska) a zařadit je mezi 1-3 kategorií podle odbornosti či kvalifikace.
Nemělo by záležet na tom, zda jde o řádně volenou či přechodnou, vládu odborníků či politiků. I politik musí být na podobném postu odborníkem.

Ti mimo seznam, patří automaticky do 4. nebo nižší kategorie.
Nominace tak budou pro veřejnost průhledné a okamžitě čitelné.

Příklad:

Alena Hanáková I.
Jan Kubice I.
Martin Pecina III.
Miroslav Kalousek I. (non plus ultra)
Jan Fischer III.
...
...
08. 07. 2013 | 13:17

Yosif K napsal(a):

Pane Lend to je dojemné jak každý socalista si bere do huby Batu, ten během kruze proeproval oproto že seknul všechny platuz v koncernu o 50% dolů.

Také od roku 1905 byly ve všech Batových firmách zakázány odbory. Též Batovci měli občas tahanice oheldně placení daní, rozhodně to nebyli socalističtí bojovníci za zvyšování daní a co největší přerozdělování, pokud by byli, tak by se nezdvihli z dílníčky o 15 lidech na globální firmu.

Trumbelíni levičáci co opěvují Batu očividně nevědí co opěvují - komanči a socani za první republiky Batovce nenáviděli jako mor.

Dojemný je též názor že životní úroven se zvušuje ouředním zvyšováním minimální mzdy. Pokud se ouředně minimální mzda zvýší nad užitkem z práce poskytované nekvalifikovanými proletáři, hospodářství státu jde do hajzlu ale samozřejmě co by si s tím socálisti lámali hlavu.
08. 07. 2013 | 13:21

Yosif K napsal(a):

seriozní chlapík napsal(a):
Lidé se přestávají orientovat v klasifikaci odborných vlastností establishmentu. Možná by stálo za to vytvořit nezávislou skupinou- vedenou například Bukvojem- taxativní výčet přátel dejme tomu V.Klause, M.Zemana, K.Schwarzenberga(Kalouska) a zařadit je mezi 1-3 kategorií podle odbornosti či kvalifikace.
KONEC CITATU.

Pane Chytrý Seriozní Chlapíku, ještě napište jak VY vidíte odbornost rudého miliardáře Tomana, Chronkova podržtašky Ciancialy a Světlíkovy podržtašky Peciny.

Dále je pozoruhodné že za panování Peciny a Benešové se prakticky nikdy nic nevyšetřilo ale to je rozumným lidem jasné, opoziční smlouva je opoziční smlouva, jak ty k já, tak já k ty....
08. 07. 2013 | 13:41

seriozní chlapík napsal(a):

Yosif K napsal(a):

Dojemný je též názor že životní úroven se zvušuje ouředním zvyšováním minimální mzdy.

Svatá pravda! Ve skutečnosti se životní úroveň zvyšuje nikoliv úředním, ale reálným a nikoliv zvýšením ale snížením mzdy.
Otázka je pouze, jak se to mají zaměstnanci dozvědět.
08. 07. 2013 | 13:42

seriozní chlapík napsal(a):

Yosif K.

Nelze tu s vámi probírat jednotlivé persony. Tak třeba, zatímco Jan Kubice má ŘP skupiny B, Martin Pecina má i "céčko". Stačí?
08. 07. 2013 | 13:47

Yosif K napsal(a):

Jean-Claude napsal(a):
Lila
No Pámbu zaplať.....
KONEC CITATU.

No já si myslím že na dnešní situaci je pozoruhodné hlavně to jak pseudopříátelé proeltúřů kteří včerqa slintali vzteky nad privatizačními zločiny pravice a používali výray jako tunelář, tuneldědek, tunelbaba atd
tak tito stejní kuglofové dnes považují miliardáře a potekčního spratka Tomana za nového Tomáše Batu
a Ciencialu a Pecinu za nějaké ohcránce práv proletářů, i kdzž jsou to dlouholetí manageři ve službách rudé velkoburžoazie....

Opravdu směšné, ale na druhé straně - život v bludech - na socalistickém nebi nic nového pod sluncem.....
08. 07. 2013 | 13:48

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Yozifku
perfektní,už jsem měl dojem,že zapomenete na Dunaj,Odra,Nisa.Nezapoměl,je vidno,že v té kouličce přeci jenom něco zbývá.
07. 07. 2013 | 22:03
Na Dunaj Odra Nisa nezapomněl senilní žvanil Cienciala ve CT 24. Řekl že proinvetsovat se z krize je ohromně jednoduchá věc, at již opřes HLADOVÉ ZDI NEBO ODVÁŽNÉ INFRATSRUKTURNÍ PROJEKTY.

Takže poku nebudou projekčně připraveny dálnice nebo tendle fantasmagorický kanál, tak Ceincuiala nechá stavět hladové zdi.

Kanál byla vějička opilcova lstivě políčená na metanolový lumpenpRoletariát - a SKVĚLĚ ZABRALA!!!!
08. 07. 2013 | 13:53

buldatra napsal(a):

Jediným přínosným řešením jak ze všech těch frustrací a marasmů, blbých nálad a kocoviny z nezvolení barela je zapomnění. Takové to "otočmež list" a pišmež novou kapitolu.

Rytíři, i když tomu stále nemůžete uvěřit, zkrátka barel tam není a nebude a je tam Zeman a dělá to, co slíbil, že udělá a proto ho také spousta lidí volila.
Řekl, že Nečasova vláda neé, bude-li zvolen za prezidenta.
I stalo se.
(přičemž například nikdy lidu vezdejšímu nesliboval, že nepoblije korunovační klenoty, přesto je nepoblil. Nesliboval, že nebude nasávat truňk všeliký a tak si dává do sosáku, nesliboval nesplnitelné. Nesliboval, že sekne s kouřením, nesliboval spoustu blbostí, kterou s oblibou slibují jiní a proto prohrávají.
Ani nezpíval hymnu, protože si třeba stejně jako barel nepamatuje slova (kterýžto barel, ač evidentně sklerotik, se toho dopustil). Nebo prostě jen ví, že zpívá falešně. A tak dále a tak podobně. Tak kde je chyba?

Sice jsem místo voleb prezidenta užíval vzdoušku a sněhu v Alpách, ale přesto jsem za Zemana rád.
Bůh mu pomáhej v jeho nelehkém Velkém díle.
08. 07. 2013 | 13:55

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Yosif
Váš příspěvěk mě zaujal a je vtipný:
"Současné střídání vlády ilustruje dvě přísloví.
a) věci se musí totálně změnit aby zůstaly stejné.
b) prohnilí proti prohnilejším.
Nejprohnilejší jsou Zemanovci - mnohdy odpad vypuzený z CSSD".

Yosife, to už je v životě tak nějak zařízené, že každý z nás byl nějak, někdy odněkud vyhozen.
Pakliže trváte na tom, že Zemanovci jsou "mnohdy odpad vypuzený z ČSSD", tak by se dalo s trochou nadsázky říci, že TOP 09 je rovněž "mnohdy odpad vypuzený z KDU-ČSL".
Já sám osobně jsem byl 2008 vyhozen z ODS a vstoupil jsem do KDU-ČSL.
Tam se dost dlouho divili, jak může takový člověk jako já vstupovat do ODS.
K žádnému spolehlivému závěru nedošli - a já ostatně také ne.
Yosife, tato zeměkoule se skládá z lidí, kteří byli dříve či později odněkud někam vyhozeni.
Patrně si to všemohoucí Bůh tak přeje!
08. 07. 2013 | 13:56

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To buldatra
Vaše úvahy se mi zdají být fundované. Určitě něco na tom je.
Přesto mi dovolte, abych se směl pokoušet tento svět, alespoň trošičku nějak narovnávat a přitom si namlouvat, že se mi snad možná podaří ho spoluzachraňovat před tím nejhorším, pakliže toto období už nějak tak nenastalo.
08. 07. 2013 | 14:04

seriozní chlapík napsal(a):

Yozif

Doc. Ing. Jiří CIENCIALA, CSc.

Vzdělání včetně kurzů: škola, obor, město, rok dokončení studia
Vysoká škola báňská, Systémové inženýrství, Ostrava, 1974
American Management Association, Praha, 2002
Společnost pro strategické řízení, inovace a podnikatelství (Certifiet Strategic Manager), Praha, 2002

Znalost jazyků („ F ” -plynně, „ C ” -domluvím se)
AJ, PolJ - F, RJ, NJ - C

TYPICKÝ "ODBORNÍK" III. KATEGORIE a generální proletář ;-)
08. 07. 2013 | 14:13

antisoudruh napsal(a):

buldatra,
máte pravdu,zeman řekl, že Nečasova vláda neé, bude-li zvolen za prezidenta.
I stalo se.
Problém je v tom, že retardovaní zemanovi voliči se neptali KDO tedy, když Řekl, že Nečasova vláda neé? Voliči volili právě jen to "neé".
Výsledek bude tristní. Výběr ministra financí již mnohé napovídá. Bez koryta nebyl schopen splatit své dluhy a v okamžiku získání koryta je na koni a splatí je překvapivě ze dne na den.
Být voličem Zemana, styděl bych se. Jistá satisfakce bude, až právě zemanovi voliči budou zase plakat, jak se mají špatně.
08. 07. 2013 | 14:19

Klaus napsal(a):

SUP:
Jasně, podle Vás jde o to, že se nemá sestavovat vláda, která nezíská podporu....Super, asi mnohým, kromě Vás došlo, že to je jen a jen z důvodů řídit resorty do předčasných nebo řádných voleb---hold se sami neuřídí.

No a jestli si myslíte, že by je měli řídít Ti co kradou, korumpují, hlasují s trestanci, potom no comment....

Tedy když vybíráte pouze a pouze ze dvou špatných variant, vyberete tu, která je nejméně špatná....

Prostě nelze sedět a civět...
08. 07. 2013 | 14:23

antisoudruh napsal(a):

Klaus,
jak by jste tedy viděl odborníka, který není po prohrané volbě presidenta uhradit milionové dluhy a v okamžiku, kdy má jistý job ministra financí, je schopen uhradit své dluhy okamžitě.
08. 07. 2013 | 14:29

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Všem zuřivým kritikům!
Já osobně jsem nikde nic neukradl.
Alkohol nepiji, drogy neužívám a nekouřím.
Snažím se o objektivní kritiku, ale nikoho nepomlouvám (tzn. úmyslně neroznáším nepravdivé drby za účelem někomu uškodit).

Prostě jsem člověk se kterým se v současném světě dá těžko žít a moje německá manželka mi často hrozí rozvodem...

Coby publicista, je mojí povinností informovat.
Některým čtenářům se to však nelíbí a raději by mě viděli pracovat na poště.
Podezírají mě z těch nejnižších nekalých úmyslů, které bych si ani nedokázal představit, kdyby se o nich nezmiňovali.

Nemám rád komunisty a fašisty.
Ne snad, že by to nebyli lidé, ale jedná se o zákeřné cyniky a pokrytce.
Jejich ideologií je nízká lidská závist a nenávist, neupřímnost a podlost. Zneužijí čehokoliv, aby se dostali k moci.
Jsou dokonce ochotni vstoupit do jakékoliv strany do jakéhokoliv hnutí, kde doufají, že by je mohly vynést k moci!
Německý extrémě levicový studentský vůdce, Rudi Dutschke, to nazýval "pochod institucemi" (Marsch durch die Institutionen).
Já na tyto lidi a jejich motivace budu i v budoucnu upozorňovat neboť v jejich jednání vidím velké nebezpečí pro demokracii, lidskou důstojnost a soukromý majetek.
Je pro každého slušného člověka této planety nutné, se naučit bojovat proti těmto silám hrozivého pekla!
08. 07. 2013 | 14:34

buldatra napsal(a):

antisoudruh napsal(a):

Problém je v tom, že retardovaní zemanovi voliči se neptali KDO tedy, když Řekl, že Nečasova vláda neé?

Hihihi.
No to se povedlo, jen co je pravda.
Takže, antisoudruhu, retardovaní nevoliči Zemana měli volné pole působnosti, jaká vzácná příležitost ke smeči!, zvláště v předvolebním klání a mohli se na to Zemana zeptat sami.
Když už se nezeptali ti retardovaní voliči Zemana.
Takže, proč jste se nezeptal?

Jinak, antisoudruhu, za pět let budou nové volby, takže máte dost času na přemýšlení. Já už dnes vím, že budu volit, na rozdíl od minula a budu volit samuraje, protože to bude teprve sranda. Doufám, že ho zase nějak podvodně neodstaví.
08. 07. 2013 | 15:05

buldatra napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Všem zuřivým kritikům!
Já osobně jsem nikde nic neukradl.
Alkohol nepiji, drogy neužívám a nekouřím.

Rytíři,

obávám se, že jste opět zaváhal.
Za svatého bude vyhlášen jakýsi Wojtyla.
Tak snad někdy příště.

Ovšem taková dýmka nacpaná viržinským tabáčkem, popřípadě doutníček takhle večer na Břeclavsku u vody v těchto dnech má své kouzlo. Páč kouzelníka s dlouhým kouřem komáři zas až tak moc nekoušou.
Takže sem tam hříšek není k zahození.
08. 07. 2013 | 15:12

Yosif K napsal(a):

seriozní chlapík napsal(a):
Yozif

Doc. Ing. Jiří CIENCIALA, CSc.

Vzdělání včetně kurzů: škola, obor, město, rok dokončení studia
Vysoká škola báňská, Systémové inženýrství, Ostrava, 1974
American Management Association, Praha, 2002
Společnost pro strategické řízení, inovace a podnikatelství (Certifiet Strategic Manager), Praha, 2002

Znalost jazyků („ F ” -plynně, „ C ” -domluvím se)
AJ, PolJ - F, RJ, NJ - C

TYPICKÝ "ODBORNÍK" III. KATEGORIE a generální proletář ;-)
08. 07. 2013 | 14:13

Cienciala je jediný rektor na světě ketrý nemá jediný citovaný článek v odborném tisku. Je mi jasné že při ředitelování Třiněckým želežárnám a shánění miliardových dodací neměl na nějaké "pitomosti" typu psaní odborných člábnků čas.

Hlavní věc nyní místo hnípaní na penzi je rektorovat na soukromé vysoké pseudoškole a jako ministr předstírat snahu o "proinvestování se z krize" naříklad snahami o prokopání kanálu z Dunaje do vrat Třineckých železáren, pokud to bude štedře dotovat stát proč ne?

S potěšením kvituji že Cienciala kdysi udělal zkoušky z němčiny a angličtiny na druhé straně v TV vypadal jako kdyby nerozuměl česky, na všechny otázky řval že moderátor lže jelikož Třinecké železárny jsou ve výborné finanční kondici. (to mimochodem nikdo nezpochybnuje, 2,5 miliardy dotací od Grosse patrně leccos pomohly....)
Cituji Wiki
Vystudoval obor systémové inženýrství na Vysoké škole báňské v Ostravě (promoval v roce 1974). V roce 1982 obhájil kandidátskou práci (získal titul CSc.), deset let pak byl externím vyučujícím na VŠB Ostrava. Habilitoval se (získal titul doc.) na své alma mater v roce 2003, o rok později byl jmenován docentem pro obor řízení průmyslových systémů.[1]

Svou profesní kariéru začínal v Třineckých železárnách. V této ocelářské firmě působil na různých hospodářských pozicích více než 37 let. Nejprve pracoval v útvaru výpočetní techniky, později jako pracovník automatizace výroby a následně byl ředitelem pro vývoj a obchod strojírenské divize. V roce 1997 se stal generálním ředitelem Třineckých železáren. Z této funkce odešel až na konci roku 2011. V říjnu 2012 byl zvolen členem dozorčí rady této akciové společnosti.[2]

V červenci 2007 byl kooptován do předsednictva Svazu průmyslu a dopravy ČR,[3] v dubnu 2011 byl pak zvolen viceprezidentem pro výzkum, vývoj, inovace a vzdělávání.[4]

V únoru 2012 byl zvolen rektorem soukromé Vysoké školy podnikání v Ostravě.[5] Zároveň působí jako externí člen ve vědeckých radách VŠB – TU Ostrava a Ostravské univerzity.

V roce 2008 získal ocenění „Manažer roku“.[6] Je členem Rady pro výzkum, vývoj a inovace, která je odborným a poradním orgánem vlády České republiky. Zasedá v dozorčí radě asociace Hutnictví železa (sdružuje ocelářské podniky v České republice a na Slovensku). Předsedá představenstvu Česko-polské obchodní komora v Ostravě.
08. 07. 2013 | 16:13

Yosif K napsal(a):

Vysoká škola podnikání sluje vysokou odborností, titul lze dosat i za práce z 90% vytvořené copy paste, toto jest líhen expertů slovutných odborníků ve stylu Miloše zemnana kteří pomohou české republice PROINVEsTOVAT SE Z KRIZE například stavbou kanálu Dunaj - Třinecké železárny.
Až bude Miloš zeman v TV opilecky hulákat že se bude bavit POUZE S ODBORNÍKY rtak nyní víme kdo je pro něj odborník, například Cienciala CSc a inženýři typu Jitky Wiszczorové.....

WIKI
Vysoká škola podnikání, a.s.,[1] (zkratka VŠP) je nejmladší vysokou školou na území Ostravy. Státní souhlas jí MŠMT udělilo 29. května 2000. V současné době má škola akreditaci pro výuku bakalářského studijního programu Ekonomika a management (zakončeného udělením titulu bakalář) a navazujícího magisterského programu (zakončeného udělením titulu inženýr). Současným rektorem je doc. Ing. Jiří Cienciala, CSc.[2]

Kontroverze[editovat]Do médií se dostal případ diplomové práce Jitky Wiszczorové, která byla v roce 2011 obhájena (a to na výbornou) i přes to, že komise byla na plagiát upozorněna. Škola ignorovala dodané odkazy a argumentovala tím, že systém Thesis neodhalil shodu. Škola v té době nepoužívala systém Thesis proto shoda nebyla odhalena, na základě upozornění profesorky došlo k odhalení plagiátu. Převzatých textů je asi 90 %. Členové zkušební komise s reportéry České televize odmítli mluvit; vedoucí práce, jímž byl rektor VŠP Vladimír Krajčík, redaktora ČT nadto osobně vykázal z budovy školy.[3]
08. 07. 2013 | 16:21

Ládik!!! napsal(a):

Třeba doplnit interakce Šrejbr - Cienciala z období Moravia Steel.
08. 07. 2013 | 17:19

Ládik!!! napsal(a):

http://lupin.cz/rejstrik/63474808-moravia-steel-a-s
Chrenek je v Třinci taky dobře zadrápnutý... když MZ jezdil kdysi na Ostravsko, spával na Horním Dvoře, pod ním jsou Třanovice, kde se to Rusnokama jen hemží...
08. 07. 2013 | 17:27

Ládik!!! napsal(a):

Tomáš Chrenek byl instalován v 1996, jičí Cienciala až v roce 2003.
https://lupin.cz/#cv:18050646
08. 07. 2013 | 17:54

Yosif K napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):
Já sám osobně jsem byl 2008 vyhozen z ODS a vstoupil jsem do KDU-ČSL.
Tam se dost dlouho divili, jak může takový člověk jako já vstupovat do ODS.
K žádnému spolehlivému závěru nedošli - a já ostatně také ne.
Yosife, tato zeměkoule se skládá z lidí, kteří byli dříve či později odněkud někam vyhozeni.
Patrně si to všemohoucí Bůh tak přeje!
08. 07. 2013 | 13:56
Pane doktore, máte pravdu ale věřím vám, že jste nebyl vypuzen z ODS z takové "malicherné příčiny" jak byl Palas vypuzen z CSSD do SPOZ.
To jest že jste například neprodal podnik typu SETUZA například zločinci typu PITR a například si nepostavil hotýlek za 30 míčů z totálně neprůhledných zdrojů, které NAPŘÍKLAD nesnesly světlo světa ani na výslovnou žádost NAPŘÍKLAD NA VÝSLOVNOU ŽÁDOST předsedy CSSD Bohuslava Sobotky.

Toto jest patrně důvod proč Rusnok nesáhl po veřejně zprofanovaném kováři Palasovi ale po jeho famulovi-kovaříčkovi Tomanovi.

Je s podivem jak rodina Tomanů konvenuje se sociálním cítěním Zemanovského voličstva - pamatuji doby kdy fy Agropol a Agrotrade a Agrotec ovládaly možná 40% českého zemědělství přes sít bývalých ZZN. Nějak jsem nečetl že by se dělili o zisky se zemědělským dělnictvem či s drožstevníky či s malorolníky, nakonec část svých držav prodali Babišovy, firmu Jemča prodaly "krutému zahraničnímu kapitálu"..... a nyní je vláda s miliardářskou rodinou Tomanů obdivována týpky kteří jinak po šichtě zuřivě bourají kapitalismus skrzevá psaní v levicovém deníku REFERENDUM......
08. 07. 2013 | 18:33

Yosif K napsal(a):

Zemanovští odborníci na čerpání dotací:
----Mynář - hotýlek a lyžařský svah za 24 milionů postaven za 18 muilionů přímo evropsklých dotací a 6 milionů vaymletých jako fíčka za získání evropských dotací pro cizí lidi.

----Cienciala - čerpač státních dotací číslo jedna za socanů.

Novodobí Tomášové Batové budují zemanovskou prosperitu - z dotací. "Zdroje tu jsou." Toto jest tajemství zemanovských odbroníků.

citát z LN:
Špidla se postavil za české oceláře
Lidové noviny
18.12.2004

BRUSEL - Český eurokomisař Vladimír Špidla se zasadil za práva českých ocelářů. Jeho tým si vyžádal písemnou právní záruku, že případné napadnutí transakcí mezi českou vládou a Třineckými železárnami z jara letošního roku nijak nezpochybní subvence jiným českým ocelářským firmám, např. Nové huti či Vítkovickým železárnám.
Evropská komise tento týden rozhodla, že se má prošetřit, zda státní subvence pro Třinecké železárny nebyla nedovolenou pomocí. Třinec totiž nemá výjimku, která naopak platí pro Novou huť či Vítkovické železárny. Dotace poskytnuté jim jsou totiž spojené s restrukturalizací, kterou zmiňuje přístupová smlouva Česka s unií a jsou tedy v souladu s pravidly EU.
Vladimír Špidla o svém kroku informoval včera český tisk v Bruselu. Odůvodnil jej tím, že jeho povinností je zastupovat evropský zájem, jehož součástí je také "spravedlivé rozdělování státní pomoci".
"Je to významný zájem, protože zaručuje koncepci rovných podmínek na vnitřním trhu," uvedl Špidla. Jak dodal, chtěl se ujistit, že legální pomoc českým ocelářům nebude ohrožena, pokud komise rozhodne v neprospěch Třineckých železáren. Tato věc však sama vyplývá z faktu, že Třinec nepožívá stejné ochrany jako například Nová huť.
Šéf Špidlova týmu Ramiro Cibrian odmítl, že by Špidla svou iniciativou porušil pravidlo nestrannosti komisaře. Cibrian to zdůvodnil tím, že do diskuse o Třinci zasahovali členové jeho týmu, nikoli sám Špidla.
08. 07. 2013 | 18:41

laik napsal(a):

Pro autora :

Trochu mi vadí, že se oháníte názory pana Špidly. On totiž pan Rusnok ve vládě pana Špidly chvíli působil, ale pro pochopitelné důvody z této vlády byl odejit. Ekonoma Špidlova vláda totiž vůbec nepotřebovala. Opírat se o slova "politika" jako je pan Špidla toť hotové šílenství. Sorry.

Myslím si, že Rusnokova vláda je jenom prodlužováním bezvládí. Proto nás v brzké době čeká vláda neschopných "socánků". Bohužel není koho volit. Pravice zase propásla šanci .....
09. 07. 2013 | 00:11

Karel napsal(a):

Jen aby po dlouhodobě vyhlížející nudli s nadějí nepošilhávala banda Velkého Amnestora a Spolek z daňových rájů. Prý se má hodně investovat do budoucnosti a infrastruktury.
09. 07. 2013 | 01:02

antisoudruh napsal(a):

buldatra,
měl jste 23 let na to, aby jste se naučil ptát svých zastupitelů na důležité otázky. Bohužel očividně nejste schopen se něčemu přiučit (viz volba Samuraje).
A nejen to. Snaha druhého voliče dostat odpovědi na důležité otázky, a kdo přijde po "neé" je důležitá otázka, ve vás vyvolává posměšné veselí. Je mi vás líto. Až takových jako jste vy bude málo, začne se nám v této republice dařit lépe.
P.S.
Když mi na mé otázky neodpoví ten, koho chci volit, tak ho nevolím. Logicky.
09. 07. 2013 | 06:43

fabricius napsal(a):

Hříchy mládí -socialistická věda Zd.Nejedlého byla též napadnutelná i v největších úspěších:
polarograf s pravidelně odkapávající rtuťovou kapkou (jako hodiny)-prý byl revolucí v cukrovarnictví (neznám,proč zrovna organické sacharidy se tak efektivně depolarizují na rtuti-nechci posuzovat ),ale jinak rtutí jsou i z par nejhorší otravy s trvalými následky.Následovníci pak vnesli data z křivek u elektrod do každé druhé učebnice biologie s cílem ukázat ,jak jsou tam na tom potenciály elektrické.Ač elektrody chyběly.Následně nikdy nepoužili pak k vysvětlení co se děje s tím dále. Nemohli -bio illusion fikce.Obdobně Laufberger vmontoval bioilusorně symetrický potenciál elektrický do asymetrického srdce do rytmů,ač zjevně aby se to i nepřesně dalo použít dál,chyběly živé tkáni obvyklé materiálové elektroparametry vodičů.Kontaktní čočky Wichterleho,jak ukazuje pozdější výzkum bioaktivity (v širokém rámci všech jejích druhů) umělých materiálů,mohou i mít následný vliv na bulvy.Dnes už není biokompatibilita vůbec jednoduchá.
Ale přece jen tato velká věda je oproti švabachu,kůrovci,poraněné míše a drůbeži mnohokrát větším vědeckým potenciálem,než to s čím nastupuje SPOZ-ČSSD ve složení Špidla,Zeman,Syková,Toman, byla tímto gigant.A Zemanovo působení v kůrovci mohlo být jedině kvůli tomu,že moderní mikroanalysa buněk života na úrovni molekul dneška asi vyhnala z biologie zájemce o tradiční systematiku-kosodřeviny,trávy,kosatce,-ve kterých jsme co se týče rostlin měli od Rakouska-Uherska tucet světových kapacit.Ale,že by nepopsali kůrovec již před sto lety a později v monumentálních dílech?
Po odborničení českém,zmiňovaném K.Čapkem jako národní vlastnosti v době minima úspěchů ČSSD k diletantství v době jejího nástupu? Mám-li volit mezi někdejší velkou a budoucí malou vědou,pak ta druhá je spíše než něco nic.ČSSD a jejich odnože jsou prostě úředníci.Proto také zvyšovali platy úředníkům.
09. 07. 2013 | 07:01

buldatra napsal(a):

antisoudruh napsal(a):

Bohužel očividně nejste schopen se něčemu přiučit (viz volba Samuraje).

OK
Váš názor.
Má nepoučitelnost spočívá hlavně v tom, že se odmítám účastnit zvolení neodvolatelných.
A pro tento způsob volby zvedl ruku i barel. Má zásluhu, děd.
Odvolatelnost politiků nepoučitelně považuji za jeden z nejdůležitějších nástrojů demokracie, antisoudruhu.
A když se volí neodvolatelný, nevolím. Něčeho takového se odmítám účastnit.
Je mi to proti srsti.

Snad jen pokud bude kandidovat někdo, kdo odvolatelnost a tím základní prvek přímé demokracie, prosazuje.
A samuraj tak činí.
Možná se vyskytne někdo další, z mého nepoučitelného úhlu pohledu lepší.
Nechám se překvapit.

Pokud jste náležitě poučen a to vy jistě svým způsobem jste a přesně víte, co je nejlepší, pak jste šťastný muž. Blahopřeji.
Jen jste trošku ustrnul na vavřínech svého poučení a to pro demokracii není dobré, protože tu je třeba rozvíjet a zlepšovat, je třeba jí mít více a ne méně, o což se snaží tahleta politická quazidemokratická kamarila, tč v demisi.
09. 07. 2013 | 09:46

slavwin napsal(a):

Svéřepost nebo trvání na názoru vůči Klausovi a Zemanovi je nějaký rozdíl pane Berwid. Jako vlivný člen ODS jste nebojácně uváděl fakta, k Zemanovi, Rusnokovi vytahujete nějaké staré hříchy, které lidé, kteří potřebují udělat kariéru občas a v určité době dělávají. Doba v Česku si žádá změnu, Zeman pomocí Rusnoka tím kolem otáčí, pokud to chcete udělat jinak, možná kromě mne, by bylo zvědavo více lidí.
09. 07. 2013 | 10:22

slavwin napsal(a):

Volby pro zakopané pijavice nejsou překážkou, občas je potřeba dát nějaký impuls. Ve zdravé monarchii je to normální, proč to není možné v demokraticky zvolené funkci s částečně monarchistickými pravomocemi. Kdyby to mělo negativní charakter, tak se zdvihne odpor lidí, v tomto případě je to naopak.
09. 07. 2013 | 10:34

antisoudruh napsal(a):

buldatra,
takže budeme volit, odvolávat, volit, odvolávat, ...
Já myslím, že na odvolávání má naše společnost dostatek zákonných možností. Problém spočívá v tom, že máme neschopné voliče a všehoschoné politiky.
Bez toho, aby volič volil na základě zdravé a především konstruktivní úvahy, za předpokladu, že si o svých budoucích zastupitelích sehnal dostatek informací, nebudou naši zastupitelé nikdy stát za nic.
Když volič zapomene, co pro tuto republiku Zeman doposud "udělal" a zvolí si ho jen proto, že slíbí svrhnout, já osobně nevím proč nenáviděnou, vládu, bez vize co bude potom, nepomůže takovému voliči nic. Bude trpět i nadále a i nadále bude čekat na "spasitele" v podobě dalšího demagoga, který mu slíbí třeba odvolatelnost soudců, politiků, ... a já nevím co ještě.
Co ale potřebujeme je státotvorná skupina politiků s většinou v parlamentu. Tu jsme měli do doby, než ji, promiňte mi ten přívlastek, hloupý Nečas pro..dal s Nagyovou. Odstupující vláda byla ta nejlepší, co za dlouhou dobu naši zastupitelé dali dohromady. Zároveň to byla nejlepší varianta, která ve stávajícíhm parlamentu byla možná. Toť můj názor.
Má slova se v budoucnu potvrdí. Bude hůř, o hodně hůř.
Začíná to ministrem financí, který není schopen srovnat do latě své ambice v závislosti na svých možnostech. V okamžiku, kdy mu přislíbí koryto, zbaví se dluhů quasi přes noc. Proti tomu jsou všechny hříchy nečasovy vlády nicotné.
09. 07. 2013 | 12:52

strejc Josef napsal(a):

Neuvěřitelně primitivní, povrchní úvaha, zbytečně agresivní a hostilní. Začínám mít vážné podezření, že úroveň některých institucí jimiž se autoři podobně "uvažující" zašťitují je přímo úměrná úrovni jejich abosolventů či funkcionářů...
09. 07. 2013 | 13:28

buldatra napsal(a):

antisoudruhu,

zdá se, že jste antisoudruh asi jako já jsem koloběžka.
Máte ty soudruhy a jejich myšlenkové vzorce pěkně zadřený pod kůží.
Ale neva.

Tak tedy: Odvolatelnost politiků
Píšete, že takže budeme volit, odvolávat, volit, odvolávat, ...
Já myslím, že na odvolávání má naše společnost dostatek zákonných možností...

Vážně?
Za prvé, jaké skutečné možnosti má volič v ruce?
Laskavě sdělte.
Za druhé, volit, odvolávat - ano, zpočátku jistě a to tak dlouho, dokud zvolení nepochopí, že jsou voleni proto, aby sloužili a dělali to, co slíbili, že dělat budou.
Je to výchovný prvek, zatraceně účinný, který navíc vychovává jak zvoleného, tak i voliče. Damoklův meč.
A že výchovy je vám i všem ostatním, mě nevyjímaje, směrem k demokracii třeba, je jasné jak facka.

Podívejte antisoudruhu, Švýcaři, respektive švýcarští voliči, mají odvolatelnost k dispozici, protože u nich JE demokracie a kupodivu nikoho neodvolávají. Proč asi?Inu, protože demokratické dětství a základní výchovu už mají dávno za sebou. Nás to teprve snad čeká, jak pevně věřím.
Přesto si odvolatelnost-demokratický nástroj voliče suveréna ponechali a bylo to dospělé rozhodnutí.

Jinak, s tím novým ministrem financí máte naprostou pravdu, ale bohužel s tím nic nenaděláte, i když si myslíte, že máte, co by člen společnosti sdostatek zákonných možností.
Máte kulový.

Kdybyste byl suverénní občan tohoto státu, měl byste zákonnou možnost nastartovat proces odvolání třeba toho ministra, který zázračně zaplatil během jednoho dne, když se profláklo, že bude náhradním Kalouskem, několikamiliónový dluh.
Jelikož je však suverén váš zvolený zástupce, uděláte s tím kulový.

Demokracie je vláda lidu.
Držme palce, abychom ji jednou měli i my.
I přes nevůli antisoudruhů.

S úctou buldatra
09. 07. 2013 | 14:44

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To buldatra
S tím doutníkem, či dýmkou v podvečer máte pravdu.
Já jsem jich dokonce kouřil kolikrát 8 - 9 denně a to nejen v podvečer. Blížil jsem se touto dávkou již Churchillovi nebo Erhardovi (otec německého hospodářského zázraku). V roce 2003 jsem dostal v Berlíně infarkt a musel jsem se podrobit operaci srdce. Poté se mezi mnou a operujícím primářem rozpoutal dialog:
Primář: "Kouříte?"
Já: "Kouřím."
Primář: "Co kouříte?"
Já: "Doutníky."
Primář: "Kolik?"
Já: "Osm až devět kousků denně."
Primář: "Chtěl bych Vás upozornit na to, že ten příští doutník by mohl být ten poslední!"
Dostal jsem strach a přestal jsem!
Ještě mi doporučil, abych zhubnul. To však nedokážu. Již dvacet let mám svých stabilních 92 kilo.
Ovšem ve Vašem případě by snad ta jedna dýmka a doutník v podvečer neměly škodit. Já osobně k tomu již nemám odvahu!
10. 07. 2013 | 00:20

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Yosif K
Děkuji za vyčerpávající analýzu rafinovaných tunelářů.
Já osobně jsem byl vyhozen z ODS pouze za kritiku Václava Klause, neboť jsem zapochyboval o jeho morálních kvalitách, co se týká kandidatury na pozici prezidenta ČR. Takové postoje byly v ODS a bývalé KSČ nepřípustné.
10. 07. 2013 | 00:26

buldatra napsal(a):

Rytíři,

co se týká té odvahy zapálit si doutník, při vědomí, co hlásal doktor srdcař, dovoluji si podotknout, že odvážné je nezapálit si a vědět, že mě komáři sežerou.
To máte jak s tím rudoarmějcem, který se rozhodl v dešti kulek, šrapnelů a podobných bodavých záležitostí, opustit poměrně bezpečný zákop a vydat se se svazkem granátů v ruce, bez bázně a hany, odvážně, za ródinu, vstříc německému tygru (nejednalo se o šelmu kočkovitou, nýbrž o tank).

V případě komárů pomůže repelent, nebo aspoň si to může jeden myslet, že to pomůže.

K potížím se srdíčkem a k nadváze si dovolím doporučit k vaší ctěné pozornosti jeden univerzální prostředek z domácí lékárníčky, který dokáže ledasjaký nepříznivý stav změnit k lepšímu. Stačí jen chtít. A až budete zase fit, rád vás pozvu na žíněnku, kde si můžete vyzkoušet aikido, můj oblíbený mírumilovný, tělesnou schránku i psyché zdokonalující, nesoutěžní sport.
Z lékárničky:

http://www.faktax.tv/index.php?page=vfile&file_id=98
10. 07. 2013 | 11:34

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To buldatra
Děkuji za doporučení.
Chcete mne složit na lopatky?
Aikido jsem nepěstoval, ale v době mé služby v britské armádě jsem dělal karate a džiu džitsu. Dotáhl jsem to až na modrý pásek (4 kyu). Ovšem aniž bychom spolu zápasili, určitě se rád s Vámi setkám.
11. 07. 2013 | 00:37

Jan Sladký Kozina napsal(a):

Pane bukvoji jste odpudivý nejen vzhledem, ale i mentálně. Pokud jste představitelem bývalé šlechty nedivím se naším dědům, že vás hnali s vidlemi.
13. 07. 2013 | 11:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy