100 let Titaniku - mezi úředními bájemi a skutečností

17. 04. 2012 | 19:14
Přečteno 58836 krát
Legendární zaoceánské plavidlo nikdy na žádný ledovec nenarazilo. Loď byla poslána na dno explozí ve střední části parníku. Spiklenci by sabotáž nemohli provést, kdyby nebyli ve spojení s velením Titaniku. Šlo o největší cynický pojišťovací podvod v dějinách lidstva, při kterém bohužel tragicky zahynulo 1517 cestujících.



Takto asi vypadal Titanic po“ kolizi“ s neexistujícím ledovcem. Parník se zastavil, svítil jako vánoční stromeček a nic se nedělo…



Tímto způsobem by viděli ztroskotanci v záchranném člunu potápět se Titanic, kdyby opravdu narazil na ledovec. Parník by klouzavým pohybem zaplul pod hladinu. Záď ani příď by se nevzpříčily…



Záchranný člun po spuštění na hladinu. Široko daleko žádný ledovec nelze zaregistrovat.



Záchranné čluny na opačné straně Titanicu. Na levé i na pravé straně je možno spatřit pouze nepatrnou ledovou tříšť (kry), které by nikdy nemohly zámořského giganta poslat ke dnu.



Takto by vypadal Titanic po kolizi s opravdovým ledovcem.



Kdyby Titanic bokem narazil na skutečný ledovec (viz obrázek 11.45 hod.), zůstal by tam takto viset. Titanic však zůstává stát na volném moři (kouř stoupá kolmo vzhůru), jakoby se nic nestalo (viz obrázek 12.05 hod.). Obrázek 1.50 hod. (vpravo nahoře) zcela jasně ukazuje, že zámořský parník náhle na hladině uprostřed praská a obě části se potápějí odděleně od sebe. To demonstrují i zbývající kresby.

K TAKOVÉMU DRUHU POTOPENÍ MŮŽE DOJÍT POUZE SILNOU EXPLOZÍ VE STŘEDNÍ ČÁSTI PLAVIDLA, KDY TLAKOVÁ VLNA VÝBUCHU ZVEDNE OBĚ ČÁSTI NAD HLADINU.



Příklad: Tlaková vlna exploze uprostřed plavidla zvedá příď nad hladinu, přičemž oddělená záď se potápí nezávisle na přídi. To samé se přihodilo na Titaniku.



Příď vraku na dně Atlantického oceánu zcela jasně ukazuje, že zaoceánský parník se zlomil explozí ve středu – boční pláty plavidla jsou vyraženy tlakovou vlnou výbuchu zevnitř ven.



Díry na odvrácené straně (zevnitř ven) jednoznačně demonstrují sílu exploze.

Jak by mohl údajný „ledovec“ na ODVRÁCENÉ (!!!) straně Titanicu způsobit takovou nehoráznou spoušť, když se této strany ani nedotkl !?



Vnitřní vybavení Titanicu vymrštěné výbuchem zevnitř plavidla, nalézající se na dně několik desítek metrů od potopeného vraku.

PAKLIŽE TYTO VEŠKERÉ HRŮZNÉ TROSKY ZPŮSOBIL LEDOVEC, TAK V NĚM MUSELA BÝT ZAMONTOVÁNA LETECKÁ PUMA!



Ani zde není žádná stopa po ledovci. Na vlajkovém člunu vpředu se nalézá vedení Titaniku. Postava v tmavé uniformě na přídi je patrně „utopený“ kapitán Edward Smith. Jak se tento člun mohl posléze převrhnout, zůstává záhadou.



Převrácený člun namalovaný jedním ze ztroskotanců na záchraném člunu za ním (viz předchozí obrázek). Kapitán Edward Smith (podle oficiální úřední legendy se měl utopit na palubě Titaniku) zachraňuje jakéhosi chlapečka. Asistuje mu u toho rovněž úředně „utopený“ kapitánův zástupce H.T. Wilde. Úředně „utopeného“ 1. důstojníka (dvě zlaté pásky na rukávě) W.M. Murdocha vidíme mávat vstříc záchranému parníku „Carpathia“. Další v řadě, úředně „utopený“ 3. Důstojník H.J. Pitman klečí s vyhrnutými kalhotami a tupě civí do vody. Patrně též oficiálně „utopený“ 6. důstojník J.P. Moody stojí za 1. důstojníkem Murdochem. Kam zmizeli tito „utopenci“ po přistání „Carpathie“ v New Yorku? Proč se rozprchli, aby nemuseli vypovídat před vyšetřující komisí? Jaký podíl měli na pojišťovacím podvodu v řádu desítek milionů liber?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

vždyť je to jasný. Titanic potopili amíci, dvojčata si odstřelili amíci, gagarin byl převlečenej amík a Pearl Harbor zlikvidovali amíci v letadlech namaskovaných jako zera.
17. 04. 2012 | 19:20

Petr Havelka napsal(a):

Pane Berwide,

letecká puma v roce 1912. Kolik si asi tak představujetete tun :)

A to to prosím nepíšu velkými písmeny
17. 04. 2012 | 19:20

kokoshka napsal(a):

Skoro souhlasim s panem baronem,cela historka s ledovcem ktery nikdo z posadky,cestujicich a lodě Karpatia(e) nevidel je detska povidačka,však myslim že spiše slo o vybuch parniho kotle nebo dokonce diseloveho motoru.
Zajimave je že nikdo se nechtel dočkat pomoci přimo na ledovci ktery sam o sobe je vynikajicim plavidlem.
17. 04. 2012 | 19:24

Ládik!!! napsal(a):

Neexistence ledovce na fotkách mě nepřesvědčuje, ale tvary plechů jsou na pováženou. Pokud to je fotka Titaniku. Jenže explodovat mohly i kotle.
17. 04. 2012 | 19:24

Petr Havelka napsal(a):

Pane Ládíku,

tohle není následek exploze. Bok Titaniku už byl těžce narušen. Musíte si uvědomit, že při potápění se postavil téměř kolmo (vložené kresbičky neukazují průběh potápění) teprve potom zapracovaly síly a vršek nad vodou se zbortil.
Vše je důsledek zborcení trupu.
17. 04. 2012 | 19:35

kokoshka napsal(a):

Nešlo o sabotaž,to by kapitan mel vedet a prvni sednout do zachranneho člunu,to je šlendrian.White Star Line proste odflakla kvalitu ocele a bezpečnostni předpisy,vetšina penez šla na udelatka pro cestujici prvni třidy.
17. 04. 2012 | 19:36

kokoshka napsal(a):

Petr Havelka:
Uvedomte si že težce poškozeny bok Titaniku nikdo nevidel,topiči se sotva dostali mezi zachranene cestujici.
17. 04. 2012 | 19:42

kokoshka napsal(a):

Pravdepodobne že vybuch parniho kotle zabil obsluhu v podpalubi a protrhl diru v trupu.Jelikož byla lod' přetižena prave dole v dilnach s motory a třeti třidou tak se rychle naplnila vodou tak neštastne že ohrozila celou konstrukci.
17. 04. 2012 | 19:49

kokoshka napsal(a):

Cameron nam trochu navesil buliky na nos,podle tvrzeni te babky s nahrdelnikem jeji skutečny snoubenec(ten charismaticky padouch)se zastřelil behem Velke krize,aha,uřčite se zastřeli človek ktery přežil zkazu Titaniku?
17. 04. 2012 | 19:58

rejpal napsal(a):

Já myslím, že do Titanicu narazil Nautilus.
17. 04. 2012 | 19:58

kokoshka napsal(a):

rejpal:
Titanik potopili židi-Bocman,Locman a Iceberk:-)
17. 04. 2012 | 20:00

Scarabeus napsal(a):

Titanik potopil Jan Berwid-Buquoy. :-)
17. 04. 2012 | 20:08

rejpal napsal(a):

Scarabeus
A taky to mohl být červotoč
17. 04. 2012 | 20:09

Stařeček napsal(a):

Jan Berwid-Buquoy - jenom skromný dotaz, kolik km, případně mořských mil, ujede (odpluje) tak velká loď od momentu, kdy chce zastavit? Pak mně sdělte, kde asi je ten ledovec?
17. 04. 2012 | 20:16

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Petr Havelka
Patrně máte problémy s humorem. Výraz "letecká puma" je v této souvislosti karikaturou.
"Letecká puma" v roce 1912 neexistovala, přesně tak jako neexistoval "ledovec" se kterým Titanic kolidoval.
V místech, kde mělo ke kolizi dojít (již přímý kurs New York) žádné ledovce nejsou a to ani v těch nejkrutějších mrazech - natožpak na jaře 15.04. 1912.
17. 04. 2012 | 20:17

kokoshka napsal(a):

Cele to bylo nejaky namořni Černobyl-shoda neštastnych udalosti a nekompetentni posadka,takove veci se proste občas stavaji.
17. 04. 2012 | 20:19

kokoshka napsal(a):

Mimochodem to nejde v žadne srovnani s katastrofou parniku Gustav Willhelm ktery potopila sovetska ponorka v roce 1945,tam zemrelo vic než deset tisič civilistu.
17. 04. 2012 | 20:22

Pavel napsal(a):

souhlas s rejpalem
byl to Nautilus a kapitan Nemo.
17. 04. 2012 | 20:26

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Ládik
Ládiku, kotle sice vůbec neexplodovali, ale když svědkové hovořili o explozích, které buď viděli a nebo slyšeli, vyšetřovací komise v New Yorku je přesvědčovala, že to byly "lodní kotle".
Někteří svědkové hovořili o dvou explozích, někteří dokonce o třech. Ve skutečnosti se jednalo o trhaviny umístěné uprostřed plavidla. Proto se tak zaoceánský parník ve středu rozlomil.
Všechny ostatní teorie o průlomu uprostřed, jsou pouze vědeckým omylem zafixovaným na premisách o výskytu "ledovce".
17. 04. 2012 | 20:28

SuP napsal(a):

Teda pane hrabě -
Tohle je ještě blbější konspiračka než všechny Bedovy dvojčata. Je fakt, že se to jako pojišťovací podvod vyšetřovalo taky, ale jen krátce.
Ale u mě máte z fabulace jedničku s hvězdičkou!! a ještě zlatý prasátko do kontrolky.
Ale aspoň se pobavíme debatou.
17. 04. 2012 | 20:37

Dagmar napsal(a):

Pane autore,

váš smysl pro humor je naprosto nepotopitelný. To byl ale Titanic také. A jak to s ním dopadlo? Potopil ho kapitán Nemo převlečený za ledovec pomocí několika explozí. Po kolizi dovedně na Nautilu zmizel v hlubinách. Potopení Titanicu je tak nezvratným důkazem, že kapitán Nemo existoval, existuje a existovat bude. A basta :-)
17. 04. 2012 | 20:40

Ládik!!! napsal(a):

Chtěl bych vědět, jaké kotle tam byly. Vzhledem k výkonu určitě vysokotlaké, vzhledem k letopočtu plamencové. Docela by mě zajímala technika jejich zauhlování. Kdyby explodovaly vnitřním přetlakem, těžko by porušily fatálně trup - určitě byla kotelna v nějaké bezpečnostní komoře. I baráky musely mít vybořitelné stěny nebo stropy (Recknagel, Rietschel, cca r. 1900). Nerad dělám závěry, když si věc nemohu osahat.
17. 04. 2012 | 20:47

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Petr Havelka
Petře, opakujete pouze úřední legendu.
Použití této metodiky nás může zavlést pouze do slepé uličky. Titanic se nikdy při potápění nepostavil "téměř kolmo". Takovýmto způsobem "kolmo" ho postavila oficiální legenda.

Jsem bývalý britský zpravodalský důstojník a vím jak se "vyrábějí" zprávy k odvrácení pozornosti, které nakonec zakotví jako "historické pravdy" a nikdo už s tím nehne! Zůstane to tak na věky věkův.

Odpoutejte se od mystifikace "ledovec" a podívejte se nezaujatě na trosky trčící na dně z bahna. Každý pyrotechnický desátník vám řekne, že je to následek výbuchu, pakliže se vám ho nepodaří oblbnout fabulací "ledovce".
Přesto veškerá světová věděcká elita omýlá a bloudí v teoriích neustále oprašujíc "ledovec" v místech potopení, kde nebyl a ani být nemohl.
17. 04. 2012 | 20:47

P. napsal(a):

Je to klidně možné, že můžou 100 let lhát o nějakém ledovci. Bylo by to obdobné jako oficiální vyprávěnka o průrazu letadla dovnitř Pentagonu z 11. září. Těch pár kusů kartonu, které tam rozházeli pod okny vojenské zpravodajské služby slouží už 10 let jako nezvratný důkaz pravdivosti ...

https://www.youtube.com/watch?v=L3RaJHltYUY
https://www.youtube.com/watch?v=xVcPe6lVJsM
http://911research.wtc7.net/pentagon/evidence/photos/punchout.html
17. 04. 2012 | 20:48

Zdeněk Brom napsal(a):

Vaše blahorodí je poněkud nedůsledné. Zapomnělo napsat, že Titanic se nikdy nepotopil. Potopil se totiž starší Olympic, který byl od Titanicu k nerozeznání. K záměně došlo v suchém doku, kde měl byl opraven poškozený Olympic (Srazil se s křižníkem, protože tyhle lodě pořád do něčeho musely narážet.) opraven, ale byl prostě vyměněn a potopen. Kasírovalo se ale za škody na novém Titanicu.

Ani obětí nemělo být tolik. Lodě WLS čekaly na předepsaném místě v Atlantiku na potopení, aby předpisově zachraňovaly cestující, ale to víte, GPS ještě neměli, takže připluli jinam a z toho pak pošlo to neštěstí.

Mimochodem, u těch záchranných člunů ledovce jaksi nemohou být, protože foto není z doby spuštění, ale až několik hodin po spuštění člunů. Stejně tak je hezká fotka rozdrcené přídě, ale to to musíte do ledovce naprat předkem a ne bokem.

Pole trosek je běžné i bez výbuchu, protože loď byla roztržena a předměty potápějící se volně jaksi mají tento zvyk rozptylovat se do velké šíře.

Skutečně na pováženou jsou fotky roztrženého boku.

Jinak obdiv přeživším cestujícím, kteří bojovali o život, a ještě při tom pilně vedli evidenci výbuchů. Osobně bych v takové situaci asi tak důsledný nebyl.
17. 04. 2012 | 21:00

kokoshka napsal(a):

Dr.Dr.Jan Berwid-Buquoy:
No tak kolik vydelala Loydova společnost na tom pojištovacim podvodu?
17. 04. 2012 | 21:02

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Stařeček
Pane Stařeček, musíte si ten článek přečíst ještě jednou.
Jak vám mám sdělovat, kde ten ledovec byl, když celá story pojednává o tom, že tam žádný ledovec nebyl?

Titanic zachytil od jiných lodí zprávy o výskytu "ledovců", ale ty byly od něho vzdáleny asi 70 km.
Stařečku, nyní mě odpovězte na otázku: Jak může zaoceánský parník kolidovat s ledovcem, jenže je od něj vzdálen cca. 2 hodiny plavby plnou parou na sever a to ještě naprosto mimo jeho dopravní trasu?

Dále je nutné vědět: Byla naprostá tma a tak se hlásily neškodné kry pro všechny případy jako "ledovce", neboť pouhým okem za takové temnoty nebylo možno rozeznat, co to vlastně je.
17. 04. 2012 | 21:05

Zdeněk Brom napsal(a):

Pokud skutečně chcete prokázat podvod, sledujte spíš seznam velmi bohatých pasažérů, kteří sice plout měli, ale na poslední chvíli odřekli. Ono na Titanicu bylo dost volných míst především v I. třídě.
17. 04. 2012 | 21:08

Elena napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy ,
áno je to tak, sprava o ľadovci naozaj bolá zachytena, ale ten ľadovec mal mať koordinatnú vzdalenosť od Titanicu cca 2 mille.
Máte právdu, Titanic na ľadovec nenarazil, právdou je aj uvažovanie o poisťovacom podvode, legenda o narazenii na ľadovec zaručila vyplatenie poistnéj čiastky, odhalenie pravdy , teda nedbanlivosť v navigacie a kormidlovanii, tu čiastku by nezaručila, naopak by nebola vyplatena poisťovňou.
Verzia o výbuchu pre mňa nie je presvedčiva, ale skutčnosť o nespravnych manevroch o nesúlade strojných a palubných dôstojnikov a nesúlade rizkazov vyhybného manevru , to áno,
riadenie parnika je uplne ine, neželi riadenie plachetnici , s ktoréj vlastne bol nabratý ekipaž námornikov a dôstojnikov.
Takže Titanic na ľadovec nenarazil, ale ľadovec narazil na Titanic.
17. 04. 2012 | 21:18

Luba napsal(a):

No to je zase objev století, hodný prášilského vojvody!

Někdo se moří se stavbou nejluxusnější lodě světa jen proto, aby ji na první plavbě poslal ke dnu, zahubil 1500 lidí, byl souzen a veřejně pranýřován, a na pojištění se mu vrátilo pár hadrů navíc.
17. 04. 2012 | 21:21

Stařeček napsal(a):

Jan Berwid-Buquoy - no když nebyl nikdo ze zachráněných z Titaniku vyslechnut, jistě o to neměla zájem ani pojišťovna, nezbývá nám nic jiného, než věřit tomu, co říká pan Jan Berwid-Buquoy.
17. 04. 2012 | 21:32

kokoshka napsal(a):

Stařeček:
To je blbost,mne zajimaji jine udalosti a to-(sebe)vražda Marylyn Monro.vřažda JFC a jestli byli amici na Mesici?
17. 04. 2012 | 21:37

kokoshka napsal(a):

Marylin zabil samotny Kennedy s pomoci bratra Roberta-ministra justice co mel vazby na italo-americkou mafii.
John skončil když se pokoušel vzit moc FEDu,rovnež tak rychle skončil jeho udajny vrah Osvald.
Přistani na Mesici je podvod stoleti a ne potopeni Titanicu.
17. 04. 2012 | 21:41

Líný černý pes napsal(a):

Pes pročetl jak dílo páně Berwidovo, tak další teorie. Po zralé úvaze hlasuji pro červotoče v kotli.
17. 04. 2012 | 21:47

Frante napsal(a):

Chtělo by to ještě dopracovat detaily. Ta nálož nebyl obyčejný dynamit ale nanotermit. Stalo se někdy že by se zaoceánská loď potopila hned při první plavbě? Vždyť je to úplně průhledný. A ty "trosky" údajného Titanicu by musely být mnohem víc zkorodované. Prý vezl mnoho klenotů - už se v troskách něco našlo? Konečně se to vyjasnilo :)
17. 04. 2012 | 22:09

Olda napsal(a):

Pane barone,
jedinečná fabulace, podobně jako u všech Vašich tzv. pravdivých tvrzení.
Blahopřeji.
17. 04. 2012 | 22:13

Carlos V. napsal(a):

Dovolte mi podat doplňující informace k stati Dr.Dr.B.B.

Koncem druhé světové války, tedy na sklonku roku 1944 stála americká vojska před Berlínem. Mnichov i Porůří dávno padly, Rakousko i Čechy byly Američany i Angličany obsazeny v listopadu a na východní frontě hájily zoufalé zbytky německé armády linii na Odře.

Hitler byl zoufalý, nebylo mnoho cest k záchraně před potupným americkým zajetím. Vsadil tedy vše na jednu kartu. Bylo potřeba zničit transportní magistrálu přes Atlantik, kdy ohromné lodi přepravovaly mohutné náklady zbraní, vojsk i surovin do Evropy. Základem této flotily byl Titanik, starší loď z roku 1912 s enormím výtlakem. Na základě nebývalé úspěšnosti Titaniku byly dále budovány mamutí lodě, schopné rychle a efektivně přepravovat veliké náklady za krátkou dobu.

Nešlo ale o zničení Titaniku v roce 1944, ale o zničení samotné idey stavby velkých lodí, tedy o potupné zničení Titaniku hned na první plavbě. K tomuto účelu použil Hitler ponorku U666 a zejména nejtajší zbraň - projekt Die Glocke (viz též http://jpavol.sweb.cz/Zzvon.htm).

Operace slavila částečný úspěch. Titanik byl potopen, projekty velkých lodí zastaveny. Jak dopadl Hitler víme ze současnýc účebnic.
17. 04. 2012 | 22:14

honolulu napsal(a):

Kazdy kdo pozna psychologii Anglicanu, tech super podvrataku, tak musi uznat, ze se mohlo stat cokoliv.
The most tracherous nation of world - rikavali Boerove v JAR.
17. 04. 2012 | 22:24

Konrad napsal(a):

Dalsi perla od slovutneho "historika", co napsal 11 knih literatury "faktu". Skoda papiru pro takovy skvar.
17. 04. 2012 | 22:29

Dan napsal(a):

Pane Pse,ani nevíte,jak jste blízko pravdě.Podle posledních zpráv J.Assagne na WikiLeaks,viníkem je Admiralita.Z jejich laboratoří se dostal-úmyslem nebo náhodou,zmutovaný Teredo navalis(šášeň lodní).O čemž baron Berwid,jako zpravodajský důstojník Jejího Veličenstva nepochybně ví.Tento červ způsobil zeslabení lodních plátů pod čarou ponoru v oblasti strojovny a kajut 3.třídy pod kritickou úroveň,kterou je možno v Hookově diagramu označit za daných podmínek jako blízkou mezi kluzu.Luštěniny,které byly pasažérům podpalubí podávány v osudný den, zapřičinily nadkritickou úroveň hladinu snadno hořlavých plynů(především metanu)v podpalubí.Potom už stačila drobná neopatrnost při manipulaci s otevřeným ohněm některým emigrantů, a následovala několikanásobná exploze.Tak lze rovněž vysvětlit vydutí lodního pláště.A objasňuje také důvod náhlé ochoty Británie k vydání J.Assagne do Švédska,které bylo dodavatelem málo kvalitní rudy z okolí Kiruny,z níž byl lodní plášť vyroben.
17. 04. 2012 | 22:32

kokoshka napsal(a):

A Rudolf Diesel,vynalezce diseloveho motoru zahadne zmizel z lode cestou do Ameriky v roce 1914.Jeho zmizeni nebo sebevražda nebyli nikdy vyjasnene!
17. 04. 2012 | 22:38

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Kokoshka
Vážený příteli, Lloydova společnost na tom podvodu nevydělala nic.
Vydělala na tom IMM (International Mercantile Marine), tedy společnost, která Titanic postavila.
Celá věc je velice neprůhledná, ale pokusím se to objasnit:
Presidentovi IMM Bruce Ismayovi se podařilo uzavřít pojistku s britskou Lloyd's of London za 1 milion tehdejších liber (cca. 750.000.000 dnešních Kč). Tím to však nekončilo. Americká AMIC pojistila plavidlo na dalších 250.000 liber. Tím dosáhla pojišťovací částka výše cca. 1 milardy korun. U dalších pojišťoven USA a britské říše byly pojištěny náklad lodi, kapitán, důstojníci a posádka, tak jako cestující...
Angažovalo se celkem 119 pojišťoven v celkové sumě 3,5 miliard Kč.
Nejméně získali pohřešovaní cestující - celkem 47 milionů Kč.
Samotná posádka byla pojištěna na cca. 100 milionů Kč. Ta se vztahovala i na ty, kteří se neutopili, ale utrpěli újmu na zdraví. Zbývající miliardy získala společnost IMM a její president Bruce Ismay.
Bylo tedy co dělit. Kdo by při takových pohádkových sumách nemyslel na sabotáž?
Předpokladem pro výplatu pojišťovací prémie je ovšem, aby se loď potopila pojišťovacím způsobem - a to znamená "kolize s ledovcem", jinak není možné se na peníze dostat. Jednou větou: "ledovec" musí být vykouzlen ať se děje, co děje!
17. 04. 2012 | 22:44

Baba napsal(a):

V těchto dnech jsou nám nabízeny informace o počtech obětí let dávno minulých. Laik by při pěkném jarním počasí namísto veslování na Vltavě zvolil plavidlo s bicyklovým převodem.
17. 04. 2012 | 22:52

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To All the People
Ještě doplňující maličkost.
Tento článek na zdejším blogu je vlastně pokračováním mého prvního článku - Jan Berwid-Buquoy: "Titanic do ledovce nenarazil: Do hlubin konspirace s Janem Berwidem-Buquoyem", blog Reflex.cz, 11.06. 2011.
Doporučuji každému, kdo se chce dozvědět více podrobností o největším pojišťovacím podvodu na této planetě od dob Adama a Evy!
17. 04. 2012 | 22:56

rejpal napsal(a):

Ještě nikdo nezmínil další možnosti
1) infrazvuk
2) piráti
3) vzpoura
4) UFO
5) kulový blesk
6) vibrace lodi způsobené neustálým monotónním tancem Irů v podpalubí (viz pochod vojáků přes most)
7) teroristický útok Koby
8) krakatice rodu Architheutis
9) zešílení posádky v důsledku požití obilí kontaminované Paličkovicí nachovou
10) zásah Járy Cimrmanna
11) přítomnost českých politiků na palubě vedoucí k rozvratu disciplíny posádky
12) Náraz Bílé velryby
13) meteorit
14) projektil vystřelený z děla J.T. Masona
15) pašování velkého zlata v podpalubí, vedoucí k rozlomení lodi
16) Titanic nikdy neopustil doky a vše byla virtuální realita
17) Paprsky inženýra Garina
17. 04. 2012 | 22:58

SuP napsal(a):

Tak to měli dát kapitánovi k náhradě! Když chlastá místo aby se vyhýbal.
17. 04. 2012 | 22:59

SuP napsal(a):

rejpal -
Infrazvuk - hučení v klacku, zvuk který není slyšet, ale je vidět?
17. 04. 2012 | 23:00

maňana napsal(a):

já snad padnu na záda-nejméně třikrát,Buquoy a konspirační teorie,které mám tak rád.Nemohl by jste milý Mistře napsat něco o 11,září, zejména bych prosil objasnit pád WTC7 a existenci nanotermitu,dále prosím něco o díře v Pentagonu,který,ač prošpikován kamerami a senzory,má dirku do níž se předpokládaný Boing nevejde a hlavně není zaznamenán výše jmenovanými senzory.Prostě něco o virtuální realitě,ktrerou jsme zahrnováni a které tek rádi věříme,neb je to snadné a nebolí to.
17. 04. 2012 | 23:02

rejpal napsal(a):

SuP
Nezlehčujte to. Infrazvuk o kmitočtu 7 Hz má destruktivní vliv na chování lidí, pokud je ve vysoké intenzitě. Podle některých názorů vzniká na moři při určitém typu vlnění a je podezírán třeba z nálezu prázdných lodí bezdůvodně opuštěných posádkou.
17. 04. 2012 | 23:04

rejpal napsal(a):

maňana
Není Titanic lepší? Ten už se spojovat se současnou geopolitikou nedá a bavit se mohiu levičáci , pravičáci i nezaujatí čtenáři -:))
17. 04. 2012 | 23:05

Elena napsal(a):

SuP,
aby ste otočil plachetnicu pravovbok , musite otočiť kormidlo do ľava, na rozkaz ľavo vbok, musite otočiť kormidlo doprava, v prípade parniku to neplati, pohybujete kormidlo vsmere manevru,
zvyk je železna košeľa , ten kto bol naučený kormidlovať plachetnicu urobil osudnú chybu.
17. 04. 2012 | 23:07

Scarabeus napsal(a):

18) rejpání do trupu, pod čarou ponoru, rejpalem
17. 04. 2012 | 23:21

maňana napsal(a):

rejpal-ale dá, jmenuje se to Chazarské spiknutí,i ta dvojčata byla prodána,koupena a štědře pojištěna,stále stejné schéma,ne?? Připomenu KAL 007,kdy vyvoleným bylo na Aljašce důrazně doporučeno aby neletěli.Vzpomínám též na vznik této dluhové a kreditní krize-odstartovali to GS a jejich maiorita v AIG,které hrozil bankrot a tak bychom mohli pokračovat hodiny.Pravda o Titaniku jsem tímto směrem ještě nepřemýšlel....A jak to bylo s Olympikem,zaměnili jej,nebo ne???
17. 04. 2012 | 23:25

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Maňana
Olympic nikdy za Titanic zaměněn nebyl.
Jde o nesmyslnou průhlednou fabulaci.
V době, kdy byl Titanic ještě ve výstavbě, brázdil Olympic již hladinu Atlantického oceánu.
Legenda vznikla patrně tím, že mnoho fotografií Olympicu je vydáváno za Titanic. Poznáte to ovšem snadno. Oba parníky měly na první pohled čtyři komíny a lodě vypadaly jako dvojčata. Přesto u Titanicu byl poslední komín větrák a tím pádem nekouřil.
Jakmile uvidíte fotografii kde je napsáno "Titanic" a všechny čtyři komíny kouří, tak je to Olympic. Takových fotografií a obrázků je ostatně mnoho. Jde dokonce o oficiální falza.
18. 04. 2012 | 00:16

jozka napsal(a):

Ono je to cele jeste jinak. Titanik nikdy nevyplul. H+W se nepovedlo dat tuhle lod lodi dohromady, porad se jim bortila v lodenici, takze se dohodli s WSL a "jakoby" ji postavili, zfalsovali uredni zaznamy o zkouskach, udajna svedectvi a pak ji nechali jakoby vyplout a potopit. Jejich konspirace sla dokonce tak daleko, ze vymysleli i legendy o tehdejsich bohacich, kteri se te plavby zucastnili. Akorat meli problem se sehnanim "prezivsich", takze proto jich bylo tak malo. A proto prezily hlavne zeny a detio, umeji totiz presvedciveji lhat.
18. 04. 2012 | 07:08

Culter napsal(a):

Titanik ve skutečnosti byl první mateřská loď pro uhelné ponorky. Přeprava cestujících byl jen krycí manévr od admirality, neb uhelná ponorka v té době byla velmi pokroková, nanejvýše utajovaná a mocná zbraň. Při testech vypouštění ponorky, dle dobře informovaného zdroje dvoukomínovky, došlo při návratu ponorky k nehodě, neb její kapitán, Bovis, netrefil otevřený vjezd a vytvořil v trupu Titaniku vjezd nový,větší - pro Titanik však smrtící.
18. 04. 2012 | 07:53

Pavel13 napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):
"Nejméně získali pohřešovaní cestující - celkem 47 milionů Kč."

To není náhoda. Z těch uváděných obětí se totiž jen u zlomku podařilo vůči pojišťovně prokázat, že byli opravdu na palubě. Značná část z těch, kteří mají pomníček mezi oběťmi z Titaniku, ve skutečnosti zahynula za 1. sv. války. Zasadit pomníčky tam nechala hollywoodská filmová studia, jako insestici do budoucna.
18. 04. 2012 | 08:10

Elena napsal(a):

Culter ,
ani ta diera v trupe lodi nebola osudnou, ak by nebol vydaný rozkaz : pomalu vpred, vakuove komory by sa vodou nezatopili,
mali schopnosť odolať naporu vody cca 12 hodin v uplnom statii plavidla, lenže v tom prípade by bolo potrebne počkať na zachranu a nasledne Titanic odvliecť do pristavu, táto skutočnosť by odhalila fakty a povesť lodara by skrachovala, obchodný marketing zvítazil nad zdravím rozumom a bol vydaný osudný rozkaz, vpred na najnišý výkon, tlak vody zaplnil vakuove komory a Titanic sa richlo potopil.
18. 04. 2012 | 08:22

Fialenka napsal(a):

O Titaniku jsem zrovna náhodou něco překvapujícího četla. Švédští vědci z univerzity Uppsale vyhodnocovali způsob zachraňování lidí při 18 námořních katastrofách a zjistili, že se každý staral sám o sebe a proto bylo většinou zachráněno mnohem víc mužů.
Tam kde kapitán nařídil zachraňovat ženy a děti, tak tam rozdíl mezi zachráněnými muži a ženami byl menší. Víc žen se zachránilo jen když kapitán nařídil nejdříve ženy a děti a zároveň mužům, kteří neposlechnou hrozil zastřelením. To byl zrovna případ Titaniku.
Vědci usoudili, že dávání přednost ženám při katastrofách je mýtus, který vznikl asi případem Titaniku.
Otázka je, proč dal kapitán Titaniku přednost ženám a tak důsledně, nebo důrazně, to vyžadoval … jestli byl tak vychovaný nebo to bylo jeho přesvědčení?
http://www.novinky.cz/veda-skoly/264689-zeny-a-deti-prvni-jen-mytus-pri-zachrane-jde-gentlemanstvi-stranou.html
18. 04. 2012 | 08:34

Elena napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy ,

ste borič mytov, to sa mi na Vás veľmi pači.
18. 04. 2012 | 08:36

culter napsal(a):

jen chtěl bych doplnit svůj předchozí příspěvek - ta uhelná ponorka, dvoukomínovka, nesla název Ledovec. Proto ten výkřik hlídky na přídi - Ledovec na pravoboku!
18. 04. 2012 | 08:46

Gustáv Kočí napsal(a):

S ohledem na všecky oběti a pozůstalé se zdržím veškerého komentování. Rozhodně je to páně Berwid-Buquoye poslední text, který jsem četl.
18. 04. 2012 | 08:52

neo napsal(a):

Ismay byl na Titanicu pane Buquoyi? Pokud ano, byl by docela blázen, kdyby riskoval svou smrt kvůli pár milionům. To samé ti důstojníci. Kdyby se měli podílet na takto pitomém pojišťovacím podvodu, určitě by raději nebyli vůbec na palubě.
Pane Buquoyi, když budete chtít spáchat pojistný podvod ve svém domě pomocí plynové trouby a něšťastného výbuchu, taky u toho budete sedět v obýváku a dávat si latté?
18. 04. 2012 | 08:53

Majka napsal(a):

Pan Buquoy jistě žertuje. Jenže Apríla bylo před 18 dny.
A není to dobrý vtip.
18. 04. 2012 | 09:20

Rose napsal(a):

Dobrý den, pane barone. V článku píšete: "kdyby opravdu narazil na ledovec. Parník by klouzavým pohybem zaplul pod hladinu. Záď ani příď by se nevzpříčily"
Vygůglováno, z odkazu níže: Loď však byla v kontaktu s ledovcem celých deset vteřin. Za tu dobu stačil ledovec prorazit do lodního trupu několik trhlin, které poškodily prakticky po celé délce prvních pět vodotěsných komor a částečně ještě i šestou. To znamenalo pstižení trupu v délce téměř sto metrů. Na něco takového již Titanic konstruován nebyl. Bylo jasné, že jak se loď s plnými předními komory ponoří přídí pod hladinu, dostanou se horní konce přepážek pod čáru ponoru. Voda se tak bude moci přelít i do dalších komor a postupně bude zaplavovat celé podpalubí. To však v tuto chvíli ještě na můstku nikdo netušil.
zdroj: http://zkazatitaniku.sweb.cz/26-ledovec.html

Pane barone, jak moc je Váš článek přesný, a existuje nějaká úměra k němu s touhou proslavit se? Nepatřím k titanicologům, ale Vaše pojišťovací teorie mě opravdu překvapila. Snad na každou výjimečnou událost dnes existují konspirační teorie. Proto se ptám, jak pravdivý je svět, ve kterém žijeme, co je fikce a co skutečnost? Je něco, jako svědomí, které nechává umírat lidi pro majetek, peníze a moc? Díky za případnou Vaši odpověď.
18. 04. 2012 | 09:28

český maloměšťák napsal(a):

Kvůli jedné pouhé miliardě / v korunách/ tolik humbuku a pojišťovacích vražd ?
Babráci.
Měli si najmout Drobila - ten by zařídil vyplacení pojistky aniž by Titanic kdy musel vyplout z doků.

Ten Žid, co to organizoval , by se měl vrátit do Lvova - a ne dělat kšefty s Lombard Street.
18. 04. 2012 | 09:35

martinka napsal(a):

no je fakt, že ještě před posledními vánocemi jsem taky považoval za vyloučené aby v dnešní době ztroskotala supermoderní loď 100metrů od břehu Itálie a ještě přitom zahyne 30 lidí!
18. 04. 2012 | 09:39

Pavel13 napsal(a):

:neo
Odpověď najdete v posledních 2 obrázcích. Nejen, že v okolí těch 2 člunů není ledovec, ale není tam žádný jiný člun ani plující věci. Znamená to, že čluny vypluly k čekající Carpathii bezpečně už před zničením Titaniku. Největší nebezpečí tak hlavounům hrozilo během převrácení člunu, aby najatý malíř ve 2. člunu mohl načrtnout dramatický obrázek.
18. 04. 2012 | 09:41

Elena napsal(a):

Rose ,
nehnevajte sa , že napišem svoju domienku, samozrejme to je len domienka, preto že fakty už nie je odkiaľ čerpať,
poisťovacý podvod nebol plánovaný, z členov velenia , prežil len jeden palubný dôstojnik, ktorý vypovedal tak , aby poistka bolá výplatena, nie je len jeho svedectvo tomu napomohlo, bola vypracovana sprava ktorá to zaručila, ak by právdive svedectvo prvého dôstojnika , výkoneho riaditeľa a ostatných, vyšlo na verejnosť , poisťovňa by prípad anulovala, za nedbanlivosť v navigacie a riadenii plavidla, vam poistku nikto nezaplati, vsazke bola aj povesť lodenice, tak že zrejme, kriva vypoved ,
opakujem , skutočna pričina potopenia sa Titaniku, už nikdy nebude vyjasnena.
18. 04. 2012 | 09:44

martinka napsal(a):

v případě Lusitanie taky nikoho moc nevzrušovaly oběti na civilních životech....včetně toho oslavovaného alkoholika CHurchila
18. 04. 2012 | 09:47

Rose napsal(a):

Eleno, děkuji, vaše vysvětlení vypadá pravděpodobně.
18. 04. 2012 | 09:57

neo napsal(a):

Pavel 13:

sorry , oceán je dost velkej na to, aby se na malém prostoru vyskytovaly pouze dva čluny.
18. 04. 2012 | 10:04

Grandmaster napsal(a):

Uz zase... Silly season zacina tentokrat dost brzo. Dovolim si dat k dispozici 2 tvrzeni:
1. Titanic byl
2. Titanic se potopil
Alespon v tomto ma autor blogu pravdu.
Nemohu si pomoci, ale porad mi to pripada, ze autor techto hlouposti to pise proto, aby se pobavil reakcemi podivinu, kteri vidi konspirace na kazdem rohu.
18. 04. 2012 | 10:12

Michal Macek napsal(a):

jasnosti,

ta fotka s tou dirou v boku jasne ukazuje ze ledovec otevrel titanic jako krabicku sardinek.proto doslo k zaplaveni tolika hermetickych komor.lod se zlomila vinou nekvalitnich nytu kdyz voda pronikla do pride i zade a tolik tun vody na kazde strane proste lod zlomilo vejpul.ze jsou platy vydute ven je dusledek tohoto zlomeni.udeljte si plechovy model chytnete ho za kazdy konec a tlacte dolu - snazte se ho zlomit - uvidite kam se vam plech vybouli,ale jinak zajimava teorie...

PS:a jak to bylo podle vas s Hindenburgem?
18. 04. 2012 | 10:28

neo napsal(a):

MM:

Hindemburg sestřelil prakem jakýsi výrostek.
18. 04. 2012 | 10:34

Frante napsal(a):

Fialenka
Asi to bylo kapitánovo přesvědčení. O Titanicu jsem četl, že se zachránilo víc Američanů než Francouzů a Britů (relativně k jejich celkovému zastoupení na lodi) což se vysvětlovalo tím, že Francouzi a Britové byli zdvořilí gentlemani a dávali si přednost, kdežto Američani byli vychováni k soutěživosti ...
18. 04. 2012 | 10:37

rejpal napsal(a):

A co Primátor Dittrich?
18. 04. 2012 | 10:38

Pavel13 napsal(a):

neo napsal(a):
Pavel 13:
"sorry , oceán je dost velkej na to, aby se na malém prostoru vyskytovaly pouze dva čluny."

To jo, ale představte si to divadlo: Potápějící se kolos, kolem spousta člunů, zákeřný ledovec a vy si vyfotíte idylku - dva čluny na moři.

P.S. Ale dal jste mi zabrat.
18. 04. 2012 | 10:52

Gustáv Kočí napsal(a):

Pavel13:
To jenom hlupáci si myslí, že je ta fotka z paluby Carpathie. Proto ji také 17.července 1918 U-55 potopila, že jo?!
18. 04. 2012 | 11:00

Pavel13 napsal(a):

:MM
Vzducholoď se v té době už jmenovala Hindenburger, byla vyřazena z provozu a patřila stejnojmennému provozovateli fastfoodů. Zkáza byla ve skutečnosti reklamou na novinku - klobásy opékané na otevřeném ohni. Reakce na tuto reklamu byly však tak negativní, že se to přeonačilo na havárii.
18. 04. 2012 | 11:01

maňana napsal(a):

tak nevím, pán báron je asi velký srandista,achjo a já si chtěl pokecat o pravděpodobnosti a procentuálním zastoupení virtuální reality v našem světě,který přes média vnímáme jako skutečnost
18. 04. 2012 | 11:21

Řekněte své ženě, zeleninu denně ! napsal(a):

Mohu se ještě přihlásit na vaše osvětové přednášky na zámku ?
Zdá se, že se tam podává dobrej matroš.
18. 04. 2012 | 14:31

ALT napsal(a):

To Dan,

:)
s mT:
LČP je elegantní
vzdělaná a sympatická dáma

To autor,

skvělé jako vždy pište
prosím dál
18. 04. 2012 | 16:13

ALT napsal(a):

To Elena,
nieje Vám clivo
za velkou vodou?:)
18. 04. 2012 | 16:36

Elena napsal(a):

nebojte sa ALTe, všetké príspevky sú original moje, nikto ma tu nezastupoval, to je váš problem, že ma tu stopujete len aby ste si na mne uľavil, tri roky driny v jachtklube za mlada,nejaké vedomosťi sa pred sa nalepili , okrem toho v diskusie sa zúčastňujem len vtedy , ak mám čo povedať, narozdiel od vás.
18. 04. 2012 | 18:03

vynálezce hromosvodu napsal(a):

Pan JAN BERWID-BUQUOY che být zajímavý, tak si vymýšlí takové věci.
18. 04. 2012 | 19:15

co.nias napsal(a):

Tohle je opravdu ...velká...velká...hloupost. Ze všech myslitelných úhlů pohledu...
18. 04. 2012 | 19:26

protonda napsal(a):

O tom,že jde o PODVOD,konkrétně pojišťovací podvod,ví už každý,kdo trochu sleduje internetové zprávy.Kde by se také vzal ledovec v těch zeměpisných ŠÍŘKÁCH ?!
18. 04. 2012 | 19:26

arnazach napsal(a):

Autor má pravdu. Všiml jsem si toho také, když jsem podruhé viděl film Titanik.
18. 04. 2012 | 19:30

milosR12@gmail.com napsal(a):

Je to tu veskrze náramné počtení, je vidět, že se vyjadřují potomci národa Komenského, na které nikdo nemá. Co na tom, že před pár dny to bylo už plných sto let od katastrofy, která lidstvo neustále až morbidně přitahuje. Nikdo už není naživu, ani "babča s náramkem", která též dostala svůj díl, ale všichni přispívatelé vědí všechno líp, než ti, kteří panenskou a bohužel i poslední plavbu nešťastného kolosu zažili. Svého času také někdo přišel se "senzačním" objevem jiné verze podvodu, že na dně u Labradoru leží ve skutečnosti sesterská loď "Olympic". Inu dokud se majestátní vrak zcela nerozpadne, nebude mít klidu ...
18. 04. 2012 | 19:30

Stařeček napsal(a):

Jan Berwid-Buquoy - chtěl bych podpořit alespoň vaši teorii havárie Gagarina. Jako voják z jedněch pražských kasáren jsem měl na starosti technické zajištění návštěvy Valentiny Těreškovové. Ale až dnes mám jistotu, co mně na ní vadilo. Ona to totiž nebyla Těreškovová, ale Gagarin. A tak je to se vším. S Titanikem, s prvním letem člověka do vesmíru, přistání člověka na měsíci, dvojčata v NewYorku, Mariánském příkopu. Už i ten Mariánský příkop by nedávno proměřen a jeho hloubka není necelých 11000 m, ale přesně 11000 cm. Bylo to naměřeno laserem a odečetla se i vrstva bláta na dně, což do objevu laseru nebylo možné. Tož tak.
18. 04. 2012 | 19:39

Fino napsal(a):

Zajímám se skoro profesionálně o vše, co se týká Titanicu skoro čtyřicet let, ale takovouhle slátaninu jsem ještě neviděl!!! Je vidět, že autor těchto "zaručených doměnek" veškeré informace slátal opravdu velmi narychlo, jinak by pro mne nebylo tak lehké mu na všechny položené "nesouvislosti" v pohodě odpovědět. Spíše bych mu však doporučil - stejně, jako jsem to dělal já - sednout si nad literaturu faktu - nejen tu českou, ale hlavně tu zahraniční. Pakliže je pohodlnější povahy - pár dobrých dokumentů si může najít i na You Tube...
18. 04. 2012 | 19:44

Czert napsal(a):

Lol, dovolil byh si upozornit bna par nejasnosti/zajimavosti :
1.fotky z onoho dna jednoznacne dokazuji se ze prid NEODLOMILA jak si tak nakrasne vybasnilo na zacatku autor
2. ono vybouleni mohlo natat po dosednuti na dno
3 pri bocnim narazu aby na nem zustakl titanik zasekly, by na nej musel muset takrikajic najet a jaka sila by ho na nej asi tak dostala ? kdyz je kra na vode a nic ji nebrani v pohybu ? to by na kledovec musel titanik najet prakticky jako na rampu. A to zanedbavam otazku , jaka sila by mu zabranila zklouznout po one "rampe" zpatjky do vody
4. ona fotjka lodi po narazu je pri celnim narazu, ne bocnim
5. dale o jaky pojistovaci podvod melo jit ? vydavala se za jinou lod ? ci lod na potopeni vydelala obrovsky majlant ve srovani s cenou stavby ? ze by titanik byl nerentalbilni ? zajimave ze jeho sesterse lode na stejne trase porad vydelavaly, az do doby nez jednu poslalala za WWI ke dnu nemecka ponorka a druha sla do srotu po te, co proudova letadla udela novy trend v ceste pres atlantik.
A mohl bych dal pokracovat.
18. 04. 2012 | 19:54

mik napsal(a):

No nejlip kdyz nechate vsechny tyhle nazory prelozit do anglictiny a zverejnit v Cobhu v mistnim tisku nebo rovnou v muzeu ale skoda ze jste s tim neprisli driv bylo ted vyroci 100 let to je asi tak jedine co se nejspis v CR vi...Je treba uvedomit si ze Irsko nepatri mezi zeme ktera hleda klicky v zakon buji zde korupce uplatky ano mladi dnes delaji pojistovaci podvody pri dopravnich nehodach s auty obcas i nestasne shori ) ale i kdyby nakrasne zadny ledovec neexistoval nejake smyslenky o letecke pume jsou trosku pritazene za vlasy mirne receno.,,
18. 04. 2012 | 19:56

Benny napsal(a):

Ty bláho, těch konspirátorů tady. :-)
18. 04. 2012 | 20:08

Zavadil napsal(a):

může za to ODS, běžte demonstrovat!!!
18. 04. 2012 | 20:09

mik napsal(a):

www.titanic100.ie
18. 04. 2012 | 20:10

Benny napsal(a):

Pane Bukvoji, odkud to všechno víte? :-)
18. 04. 2012 | 20:11

Tomáš napsal(a):

Zdá se mi to, nebo tady opravdu ještě nikdo nenapsal jméno Tesla?
18. 04. 2012 | 20:12

Czert napsal(a):

to zdenek brom:
o zamemene olympiku a britaniku je to skutecne zajimave - ja se jen zeptam - o presne jake poskozeni slo ?
nemohlo byt takove, any narusvolo plavebni (rychlostni) vlastnosti - to by pak nestihal urceny harmonogram
ani nemohlo byt takovwe, aby slo zpozorovat pouhym okem - to by cestujici breptaly.

co se tyka odreknutych cestujicich bohatych - proc neodrekl cestu tedhy nejbohasti muz sveta j. jacob astor ?
18. 04. 2012 | 20:12

yes napsal(a):

Mně to nepřekvapuje. Co člověk to názor, ale stejně si myslím že v protokolech k potopení Titaniku se vyjádřilo dost lidí a dost jasně. Nikdo z nich o výbuchu na lodi nemluvil. A to nemluvím o tom, že první teorie o pojišťovacím podvodu byly o tom, že se vlastně Titanic nikdy nepotopil. A že jde vlastně o podvod a firma si loď přebarvila, přejmenovala a stále pluje pod jiným jménem u jiné společnosti... Co k tomu víc dodávat? Prostě jsou na světě lidi co chtějí zaujmout.
18. 04. 2012 | 20:15

Tom napsal(a):

Vždyť vlastně žádný Titanic nikdy neexistoval. Z přístavu vyplouvaly jen dokonale vyrobené kulisy. Byl to plán dlouhodobě připravovaný, pracovně se mu říkalo Křižník Potěmkin, na jehož počest soudruzi v sovětském svazu staví takzvané Potěmkinovy vesnice. Stojí za tím skupina židovských ocelářů, kteří se takto snažili znevážit pověst vysoce kvalitní Hockleyho oceli. Byl pro ně nežádoucí konkurekcí, tak ho chtěli odstranit z trhu. Což se jim také povedlo. Po neexistující havárii neexistujícího Titanicu šli jeho prodeje prudce dolu a vše vyvrcholilo hospodářskou krizí, kdy se Caledon Hockley zastřelil. Potomci židovských ocelářů mu dodnes nosí květiny na hrob, předávají si tuto tradici z generace na generaci.
18. 04. 2012 | 20:18

Elena napsal(a):

Vo februári 1958 sa vracali futbalisti Manchesteru United zo štvrťfinále Európskeho pohára majstrov. Lietadlo havarovalo krátko po vzlete z letiska v Mníchove. Z členov posadky prežil ý len druhý kapitan, tieň a vina za nasledky havarie boli zvalene kompletné na neho , s tym, že nebolo odstranené naľadie na kridlach, celých 11 rokov kapitan sa branil, žiadal obnovenie vyšetrovania, len podobná letecká katastrofa v kanade umožnila otvoriť stare Mníchovské spisy a dokazať, že na vine bolá zla udržba letiska a nahromadena snehova brečka, ktorá spomalila a znemožnila plinulý vzliet letadla, preživšeho kapitana to všetko stalo karieru, nezaslužený trest , ťažesť, svedomie za sposobenie nehody , psichické ochorenie . Po 15 rokov právda bola dokazana, vina Mníchovského letiska premlčana.

P.S.
ALTe, absolvovala som za mlada parašutistický výcvik, celkovo jeden zoskok , mesto čínu Očakovskaja kosa.
to aby ste sa nemusel obťažovať otazkou.
18. 04. 2012 | 20:25

JT napsal(a):

A Costu Concordii potopil kdo...? Al-Kaida Deutschland, oder? Pane JAN BERWID-BUQUOY, četl jste knihu Titanic od pana Hubáčka? Nebo nějaké jiné dokumenty? pochybuji...
18. 04. 2012 | 20:27

Dan napsal(a):

Tady je zase chytráků s fantazií! Nikdo si ale asi nedokáže představit, že loď velikosti Titanicu, které rozpáral bok ledovec plula ještě několik mil než zastavila, tudíž kýžený ledovec (který se samozřejmě mohl pohybovat max. rychlostí mořského proudu) zůstal daleko za místem srážky. Podobné nesmysly typu tohoto článku nepatří na seriózní zpravodajský web ani na prvního dubna.
18. 04. 2012 | 20:31

Jiří Matys napsal(a):

Kontrolní otázka:jak se potopil Titanic?....tak to vím docela přesně,bylo to v době když se stavěly Potěmkinovy vesnice v SSSR.Samotné potopení Titaniku nařídil soudruh Lenin,aby tak poukázal na neudržitelnost buržoazní společnosti.Potopen byl pomocí náloží ze semtexu.Za potopení byl později vyznamenán Bin Ládin,který v té době pracoval pod vedením CIA.
18. 04. 2012 | 20:50

czert napsal(a):

s autorem se promin nehadejte, on to sve vi, na titaniku byl a akci planoval.
18. 04. 2012 | 20:52

buvolík napsal(a):

Titanic potopil na 100% nautilus pod vedením kapitána Nema ;)
18. 04. 2012 | 20:52

Ali napsal(a):

Když jsem poprvé spatřila nadpis, se zájmem jsem se začetla. Ale po pár řádcích, kdy autor pouze "fantasmagoruje" bez nějakých vědeckých podkladů a technických výpočtů, kde jen jaksi spekuluje, dosti mě tento článek znechutil. Z hlediska formulace text nemá úroveň. Pokud chci bortit nějaké teorie, nejdříve si zjistím fakta a s nadhledem zauvažuji. Tento článek tedy nevím, jak nazvat... Samozřejmě jsem otevřená i takovéto teorii, ale toto, co je neprofesionálně podané bez nějaké hlubší analýzy, mě opravdu ze židle nenadzvedne.

- Titanic vážil něco přes 46 OOO tun - pokud se přední prostor zaleje vodou, pod touto vahou začne příd klesat pod hladinu. Zadní část se samozřejmě začne nad vodou "nadlehčovat" a tím se vyvolá největší napětí v nejslabších místech konstrukce lodi. A jelikož je záď přitahována gravitační silou zpět dolů, tak se může loď jedině zlomit (vzhledem k její váze)

- a vzhledem k poškození, jaké je patrné na vraku - obě části "padaly" ke dnu přibližně rychlostí 50 km/h, připočtěte si váhu, tlak vody, který je u dna, tak logicky při dopadu dochází k deformaci...

- že se na jejich cestě vyskytl ledovec, je zcela reálné - celý 14. duben dostával Titanic zprávy od ostatních lodí, které projížděly v obdobných zeměpisných šířkách, o výskytu ledovcových polí. Nebo do tohoto podvodu byly zapleteny i ostatní lodě a konkurenční společnost? :-D

- letecká puma byla vynalezena až v průběhu první světové války

Takhle by se dalo pokračovat dále... spíše mě udivuje, že po nárazu (on se tedy spíše otřel) na ledovec, kdy do prostor začala vtékat voda, vydržel stále jakoby vyvážený, že neměl tendenci se naklánět. Samozřejmě je zde spoustu nejasností, o kterých by se dalo spekulovat a jedinci dále spekulovat budou... ale nenapadlo by mě, že až takhle. Bohužel...

Pane, nechte Titanic raději na dně dále spát a s veškerou úctou k obětem, ať už je příběh takový či onaký, běžte teorovat nějaké jiné téma.
18. 04. 2012 | 20:53

xrb napsal(a):

Před lety jsem ve Warnowwerft dělal na opravě lodi (10000BRT), která se na Severní cestě jen "otřela" o ledové pole. Obšívka z 30mm tlustého plechu byla v délce cca 50m a výšce cca 2m orvaná a zmačkaná jak papír... Od té doby mám k ledovcům přiměřený respekt.
18. 04. 2012 | 20:57

Dave napsal(a):

Konečně to někdo napsal odvážně podle pravdy, když se o tom sto let jen šuškalo. Grandiózní podvod, srovnatelný snad jen se vznikem strany Věci veřejné, však měl dohru, o níž se Jan Berwid Buquoy (Kopecký) pro jistotu nezmiňuje. Musel by totiž přiznat, že jeho předkové se na potopení Titanicu podíleli. Zchudlý prastrýc jeho tety z pátého kolena, Carlos Sánchez Podvojný ze starošpanělské aristokracie, spřízněné i s monackou dynastií Grimaldi, pracoval tehdy jako podomní pojišťovák u společnosti Lloyd's of London. To jemu se v hlavě zrodil plán potopit Titanic. Zabil tím jednou ranou hned několik much: Pomstil se svému zaměstnavateli za to, že mu vyplácel bídné provize, zbavil se své jedovaté tchyně Margharety Toskánské, která se na lodi plavila se svým milencem, knížetem Tokarevem z Petrohradu, a nabalíkoval se. S Bruce Ismayem, prezidentem společnosti International Mercantile Marine, si po předchozí domluvě napůl rozdělili vyplacené pojistné. Nepodařilo se mu však přesvědčit svět, že Titanic narazil do ledovce. O mnoho let později proto uplatil Jamese Camerona, aby natočil laciný příběh o obřím parníku, jehož trup rozpárala ledová kra. Podařilo se to však až roku 1997. Když Podvojný zemřel, ukázalo se, že v závěti odkázal své obrovské jmění Berwidowi Buquoy-Kopeckému, jenž si pak pořídil barokní zámek v Měšicích. BB-K se však také rozmařile rozhodl sponzorovat ODS a KDU-ČSL, což se mu stalo osudným, neboť tím o své dědictví přišel, protože Mirek s Cyrilkem se ukázali jako nenažranci. Tolik na doplnění.
18. 04. 2012 | 20:59

Zdeněk Brom napsal(a):

Czert:

Jak tu wikipedii zrovna moc nemusím, tak zde ji budu citovat, protože lépe bych to sotva podal:

"Při páté plavbě se během vyplutí ze Southamptonu (20. září 1911) srazil s křižníkem HMS Hawke. Ten byl při vzájemném míjení obou lodi přitažen obrovskou silou, kterou vyvíjely lodní šrouby Olympiku, a následným nárazem přídě zdemoloval Olympiku část zádě (viz obrázek dole) a poškodil jeden lodní šroub. Sám Hawke měl poškozenou příď. Oprava v loděnicích Harland and Wolff trvala přes dva měsíce a dokonce byla pozastavena stavba Titaniku, který musel Olympiku uvolnit místo v jediném suchém doku na světě, kam se takto velká loď vešla. Na opravu Olympiku byl také použit lodní šroub vyrobený původně pro Titanic. Jako viník nehody byl stanoven Olympic, a tak společnost nemohla vymáhat způsobenou škodu ani ušlý zisk.

A celkem zajímavá fotečka:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:RMS_Olympic_following_Hawke_collision.JPG

Ta zmínka o použití lodního šroubu není samoúčelná. Právě o ten šroub se hodně opírají teorie o záměně obou lodí.
18. 04. 2012 | 21:03

JenTak napsal(a):

Panebože...
18. 04. 2012 | 21:06

Zdeněk Brom napsal(a):

Czert:

Zapomněl jsem.

Plavbu ale odřekl John Pierpont Morgan - mecenáš stavby Olympicu a Titanicu.

A ještě jedna fotka:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Olympic_Titanic_Belfast.jpg
18. 04. 2012 | 21:15

Zdeněk Brom napsal(a):

Czert:

No a ještě jedna:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Olympic_and_Titanic.jpg
18. 04. 2012 | 21:19

Alenka v říši divů :o) napsal(a):

Autor článku hulí slušnej matroš!! Když už píše literaturu faktu, tak by měl s fakty pracovat, prípadně si zjistit, jak velké lodě na moři fungují.
1. by si měl zjistit, jak daleko se dostanou ledovce do atlatiku hnané studeným proudem na jehož jméno si nevzpomenu.
2. za jak dlouho zastaví rozjetá loď na moři
3. by si měl zjistit, jakým způsobem se takto poškozená loď potopí
4. by si měl uvědomit, že se titanik potopil v noci a že tedy nikdo neměl čas postávat před fotoaparátem s dlouhou expozicí a že jsou vzhledem k času potopení ty fotky pozoruhodně nerozmazané a světlé.
5. titanic se zlomil v důsledku přetížení konstrukce. nebyl konstruován na to, aby se záď nalézala ve vzduchu a nebyla podpírána vodní masou. archimédův zákon spolu s hmotností lodě je neúprosný. I dnes je to pro konstruktéry težký oříšek. Noční můrou konstruktérů je, že se dlouhá nákladní loď potká s obří vlnou, která by mohla způsobit zlomení lodě její vlastní vahou. Ostatně každá nákladní loď i říční má plán jak postupovat při nakládce loďě, aby nedošlo k nerovnoměrnému zatížení konstrukce. Mimochodem, konstruktéři prošli plány titaniku a zjistili, že v místo, kde se titanik na hladině zlomil mělo v důsledku řešení interéru nižší tuhost než ve zbytku lodi.
6. aby došlo k roztýlení trosek výbuchem do pole trosek o ploše několika km2, musel by to být opravdu gigantický výbuch. Každá z trosek má svůj specifický tvar, který zaručí že nepůjde ke dnu přímo jako dělová koule. Zkuste roztrhat papír na kousíčky a vypustit je z 1m na zem. Také se rozptýlý vlivem aerodynamických sil. s troskami ve vodě je to podobné. A mají to ke dnu skoro 4km.
7. proč nejsou vidět trhliny od ledovce na přídi? Jestli to není tím, že je ponořen do bahna na dně hluboko.
8. když už operuji s fotkami, co třeba použít skutečné fotky a ne obrázky nakreslené malířem. Obzvláště ten pohled na příď s tou ponorkou... v hloubce kde je titanik je tma jak v pytli.
9. znovu se ptám, co hulíte za matroš???
18. 04. 2012 | 21:34

Roafazovač napsal(a):

Já si o potopení Titaniku myslím své. nebyl to ani ledovec, ani výbuch kotle a ani to nebyl pojišťovací podvod.
Jasné a jednoduché vysvětlení je v tom, že se v kajutách lidé milovali a v jednom okamžiku se všichni milenci dostali tzv. do fáze, tj. že v jedné chvíli všichni zasunuli a zase vysunuli. Toto zasouvání a vysouvání mělo ten následek, že se loď nebezpečně začala houpat (analogie s vojáky, kteří přecházejí most, tak musí zrušit krok) no a na malér bylo zaděláno. K tomuto závěru prý došla i vyšetřovací komise a jelikož je to celkem citlivé téma, tak se o tom závěrečná zpráva nezmiňuje, ale údajně byla zřízena funkce tzv. "rozfazovače", který měl za úkol čas od času procházet loď, decentně klepat na kabiny a že jako nabízí noviny nebo občerstvení ap. No takové narušování mělo pak za následek, že se milenci nikdy nedostali do fáze a lodě se pak už přestaly potápět (samozřejmě jenom ty, které měly na palubě rozfazovače.
Já to musím vědět přesně, protože občas jako brigádu vezmu tenhle kšeftík.
18. 04. 2012 | 21:40

Ondra napsal(a):

No, hledám slova, jak to vyjádřit slušně, ale i ten nejméně vulgární výraz, který mě napadá v souvislosti s tímhle článkem, je "sračka".
18. 04. 2012 | 21:42

Lestinsky napsal(a):

Pane Berwid-Buquoy - nejste taky kuchar ?
18. 04. 2012 | 21:43

mikade napsal(a):

Já se domnívám, že zmíněná theorie může býti považována za reálnou. Mám ovšem odborné námitky. Zmíněný výbuch nálože by působil logicky směrem k sev. polu ve směru Janumehovi křivky!!! Na tom trvám. Pak by ovšem došlo ke zlomení trupu v úhlu 63,5 stupně. Na tom rovněž trvvám. Protržení protilehlé části trupu lze přičísti zvědavým kytovcům nebo i nepořádku na palubě lodi. Svoji roli mohli sehrát rovněž anarchisté, ale jsem přesvědčen, že za vše mohou komuisti. Doufám, že vše objasní reálná rekonstrukce zkázy Titanicu, která se chýlí ke konci pod vedením odborníků v ČR. Posádka tam rozprodala nýty a šrouby z lodi do "kovošrotu" a teď začíná vybírat náhradu škody od tonoucích pasažérů. Jak říka klasik" " je to volajaké absurdné" ?!!
18. 04. 2012 | 21:49

Jirka napsal(a):

15.4.1912 byl poblíž místa potopení Titanicu ledovec vyfotografován.

http://www.titanicworld.cz/plavba/ledovec_list1.html

To ho tam asi ti filištíni museli nějak dovléct...
18. 04. 2012 | 21:51

Tom napsal(a):

Bravo tleskám všem! Takto jsem se nepobavil ani na apríla, jako při čtení článku a příspěvků v diskusi. Některé teorie jsou vskutku geniální, je fajn, že je mezi námi spousta vtipálků. Gratuluji autorovi článku, za skvělý nápad, jak vnést trochu humoru do současné pochmurné doby plné násilí a nejistot. Děkuji za prodloužení života nekončícím smíchem. Za tento článek zasloužíte minimálně Pulitzerovu cenu.
18. 04. 2012 | 21:53

tutovka napsal(a):

Nebo iránští provokatéři
18. 04. 2012 | 22:05

Plkal napsal(a):

Narazil jsem na jiný důvod potopení Titaniku:

Na Titaniku se zbavili šmahem kolem šesti set průmyslníků, kteří byli proti FEDu.
J.P. Morgan řekl: „Hej, pojďme se o tom pobavit při plavbě přes Atlantik.“
Pochopitelně to na poslední chvíli nestihl na loď. A ti průmyslníci byli před
hlavněmi zbraní donuceni zůstat na Titaniku a nenalodit se na čluny.

Na Titanik bylo záměrně dáno příliš málo člunů. Kapitán vědomě sabotoval loď. Pravidlo „ženy a děti první“ nadála zajistilo, že nikdo z průmyslníků nepřežil. President Woodrow Wilson znal insidera, který mu řekl, že Titanik byl použit k zavraždění 600 odpůrců Federální rezervy (Wilsonova kniha „Nová Svoboda“ z roku 1913).

FED začal pracovat 23.prosince 1913 – přijetím zákona o Federální rezervě. Aldrichův plán zamýšlel vytvořit FED v roce 1912, ale selhal když Demokraté vzali Bílý dům a Kongres útokem v listopadu.
18. 04. 2012 | 22:05

ALT napsal(a):

To Elena,
to že jsem paranoidní
neznamená že mě
nikdo nesleduje:)

Eleno, vy jste na mě zlá
a já myslím tady na blogu jen
na Vás (no a pak taky trochu na kokoshku):)

PS. co se vám líbilo víc jachting nebo ten padák?
18. 04. 2012 | 22:25

skeptický napsal(a):

Nějaký mistrný titulkář vytvořil odkaz na tento blog v podobě :
Titanic neposlal ke dnu ledovec,ale pojištovací podvod.

Že Titanik neposlal ke dnu ledovec je jasné,protože ledovec je nepotopitelný.

Největším pojišťovacím podvodem v dějinách je přežití velké krize am.pojišťovnami způsobem přímo geniálním,totiž nevyplácením pojistek.
18. 04. 2012 | 22:40

Elena napsal(a):

ani jedno ALTe, z jachtingu som mala morskú nemoc , z parašutizmu, zavraty z výšky, z extremných adrenalinových športov postupne som vyselektovala všetko a vytrvala u mňa zaľuba bylikľovania sa.
18. 04. 2012 | 22:40

TrickoUK napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=II-JVcaW0O0&feature=player_embedded
Ma to 6 dilu.
v 5tym dile mate dukaz na 09:45
18. 04. 2012 | 22:46

občasný čtenář napsal(a):

Jestli je to autentická fotka Titanicu, musím jako pyrotechnik potvrdit, že tam bouchlo nejméně 100 kg sypaného TNT. Na fotkách Concordie, která narazila rovněž bokem na skálu, jsou ty ocelové pláty deformované přesně na opačnou stranu. Dokonce se nedávno někde psalo, že vrak bude vyhlášen jako chráněná památka. Asi jsou obavy, že by se v tom začali šťourat amatéři a došli by k jiným závěrům než placení odborníci
18. 04. 2012 | 22:54

jan gamrot napsal(a):

je to opět hypoteza po sto letech,ono tolik mrtvych pasazeru bylo hlavne tou pychou konstrukteru i clenu posadky,kdy tvrdili, ta lod je nepotopitelna, navíc zachrannych clunu velmi malo,
a kdo by mel zajem tuto lod potopit tak daleko od brehů?
navíc se dřív povídalo,ze ta ocel nebyla az tak kvalitní, a behem potapění ,ze lod se zlomila to díky fyzikalnímu zakonu nebo jak to říct, v prední casti plno vody a lod se potapela a zadní cast zvedlo a nekoli tun ve vzdduch se neudrzelo,
ja chapu,ze nekterí snazí najít odpovedi na nezodpovezene otazky z minulosti, ale lepsi by bylo lepe proskolit posadky,aby se neopakovaly tragedie takoveho rozsahu nebo te nedavné COSTA CONCORDIA,kde nastestí bylo blízko brehů tak obetí bylo "jen" nekolik desitek,
a za dalsí svet by mel hledat resrení jak ven z ekonomickych potíží, nezamestnanosti bídy,...a necht ten vrat tam stoji kde je,
18. 04. 2012 | 23:18

jan gamrot napsal(a):

a navíc, kdyby doslo k eksplozi, tech mrtvych by muselo byt jeste vic, vzdyt lod se potopila pokud vím tri nebo ctyri hodiny po narazu do ledove, kdyby doslo ke zmínené ekplozi, to by se ten pareník potopil mnohem rychleji , znamy případ z druhe svetove valky jak torpedo vystrelilo na lod plne lidí,a ten parník z USA smerující do IRSKA potopil se behem sna 30minut,
skratka podle mne hlavní prícinou kolizí s ledovcem nedostatecne vybavena posadka, ktera ledovec zpatrila prilis pozde
18. 04. 2012 | 23:28

pojišťovací podvodník napsal(a):

Buquoy píše, že Titanic byl pojištěný celkem na £1.000.000. Přitom se dá lehce zjistit, že náklady na stavbu Titanicu byly zhruba £4.800.000. Takže majitel Titanicu by tímto pojišťovacím podvodem prodělal zhruba £3,8Mio.... :-)
A ještě odkaz pro ověření údajů:
http://www.titanic-whitestarships.com/MGY_FAQ.htm
18. 04. 2012 | 23:38

Abe Normalni napsal(a):

No, jako agent StB a tzv. double o krycich historkach a mytech premenenych v pravdu musite neco vedet, ze? Kryti jste mel dobre, nejdrive vas vyslali do Irska navazat kontakty se soudruhy z IRA, pak jste napsal nejaky spisek, jakoze jsou soudruzi fuj, ten se jako zakazal, coz vam dodalo spravnou legendu. Po okupaci CSR (coz byla predem pripravena akce, jejiz cil byl vyplnit stavajici mezeru v rozmisteni sov. vojsk ve stredni Evrope), jste byl vyslan na zapad, kde jste pusobil ve strukturach tzv. ideodiverznich central.
Cely jsem si to vymyslel, ale kdo si precte vas zivotopis, vidi, ze fakta sedi. Jen tezko se chce verit, ze by komousi nechali burzoaznefeudalniho synka vycestovat do Irska jen tak. Jinym, bez skraloupu, nedovolili ani Jugosku. Pochybnost zustava...

A takhle muzeme prekroutit skoro cokoli, co nam prijde pod ruku.
18. 04. 2012 | 23:38

fedor napsal(a):

to Elena
Není to tak dávno, co jedna ze zachráněných cestujících až na úmrtním loži sdělia své dceři, že se mohlo zachránit mnohem více trosečníků, pokud by se byl kapitán choval jako kapitán. Bohužel, kapitán prý trávil čas v kolektivu veselých žen a nebyl vůbec schopen řídit záchranné práce. Tu ženu prý toto tajemství tížilo přes 50 roků a cítila před smrtí potřebu to někomu sdělit.
Nepochybuji, že se vyrojí v budoucnu další teorie o ztroskotání.
Vývoj až po současnost, obzvlášť co se týká mocných, řídících běh tohoto světa, včetně jejich finančních zájmů, viz Irák a a důvody k agresi, Afganistán a důvody k agresi, likvidace státní moci v Libii (jíž dlužila téměř celá Evropa), podivné zhroucení se do sebe Dvojčat a rychlá likvidace Velké díry včetně trosek, když se odtamtud ještě zvedal jedovatý dým, podivné váhání přistřihnout křidélka Dolfíkovi v době, kdy by to bývalo bylo pro Evropu téměř bezbolestné, následné váhání USA komu pomáhat a komu ne, kdy to za Amíky museli rozhodnou Japončíci, nám dává právo vynášet ty nejdivočejší a nejneuvěřitelnější teorie v případě katastrof, v nichž má namočeny pazoury kapitál, ať již má domovské právo kdekoliv na naší zeměkouli.
Ti nejmazanější lumpové jsou, jak víme, a život nám to dokazuje denodenně, vždy o krok napřed. Nevidím důvod, proč by tomu tak nemohlo být i v daném případě.
A velká část diskutérů to vzala právě za tento konec a s humornou nadsázkou líčí další možnosti. Výsledkem je, jak my často říkáme, smích skrz slzy. Zdravím !
18. 04. 2012 | 23:42

Valérie napsal(a):

Mám takový silný pocit, že pan Jan Berwid Buquoy má pravdu. Nedovedu to vysvětlit . . . nedovedu posoudit výbuchy, sklony lodě, ledovce, je to jen moje intuice, která mě většinou neklame. Taky si myslím, že jsme národ švejků a proč si ze všeho dělat jen legraci? Ano, je to potřeba, smích. Ale všeho s mírou a nelíbí se mně to zlehčování. Vždyť by to šlo vyšetřit, kdyby se chtělo. Ale mám pocit, že se nechce. Fandím Vám, pane barone. Ať Vám někdo dokáže, že nemáte pravdu. Ale důkazy to chce o Vašem omylu a ne zesměšňováním. Fandím Vám.
19. 04. 2012 | 00:32

oh napsal(a):

Elena naspala: "aby ste otočil plachetnicu pravovbok , musite otočiť kormidlo do ľava, na rozkaz ľavo vbok, musite otočiť kormidlo doprava, v prípade parniku to neplati, pohybujete kormidlo vsmere manevru, zvyk je železna košeľa, ten kto bol naučený kormidlovať plachetnicu urobil osudnú chybu."
S vaším tvrzením si dovolím tak trochu nesouhlasit. Toto přestalo na plachetnicích platit v průběhu 18. století, kdy byla přímo působící kormidelní páka nahrazena kormidelním kolem se soustavou převodů. Nemyslím si, že by v roce 1912 byl na Titaniku ještě zaměstnán někdo, kdo se učil kormidlovat velkou námořní loď před rokem 1705.
Berwid-Buqoy: Vaše teze o přežití všech důstojníků a kapitána Titaniku založená na malůvce je nesmírně zajímavá. Jistě máte i nějakou povědomost o tom, proč s nimi na tom spolupracoval kompletní důstojnický sbor Carpathie (loď patřila konkurenční společnosti Cunard) tím, že je neuvedli v seznamech zachráněných, nebo jak tyto úřední mrtvoly v New Yorku proklouzly kolem senátora Smitha a jeho vyšetřovatelů, kteří natolik spěchali předat všem dostupným důstojníkům Titaniku a B. Ismayovi předvolání před vyšetřovací komisi, že použili člun celní stráže a nalodili se na Carpathii ještě před přistáním, jak se úředně mrtví lidé vyhnuli jinak obvyklé kontrole přistěhovaleckého úřadu (té se museli podrobit i cestující 3.třídy z Titaniku, i když byla v jejich případě víceméně formální), a což už přímo hraničí se zázrakem, jak dokázali uniknout i všudypřítomným novinářům, pronásledujícím každého, kdo jen trochu vypadal na to, že by s Titanikem či společnosti White Star měl něco společného. Kromě czertových připomínek k vaší střelené teorii: zastavení hlavních strojů lodi nijak neovlivní fungování elektrických generátorů, ale to už je jen drobnost. Nakonec i International Ice Patrol, působící od roku 1914 je jen taková drobná kamufláž, zakrývající pojistný podvod.
19. 04. 2012 | 00:39

Karel napsal(a):

Velmi otřelé.
19. 04. 2012 | 00:42

Acidburn napsal(a):

K pojistnému podvodu a teorii pana Berwida-Buquoye:

Ano, k explozi ve střední části lodi skutečně mohlo dojít a nebylo k tomu dokonce potřeba na loď propašovat dynamit. Ve střední části lodě se nacházely obrovské parní kotle a ty, jak známo, se s velkým množstvím studené vody snáší jen velmi těžko. Samozřejmě, že mohlo dojít k explozi. Ale žádný pojišťovací podvod k tomu nebyl zapotřebí, na to stačí elementární znalosti fyziky, přesněji termodynamiky.
Druhá možnost je, že se loď rozlomila díky nabrání obrovského množství vody do přední části (zaplavovaly se i komory, které měly zůstat zavřené - prostě se zavřít nestihly). Na takové zatížení žádná ocelová konstrukce není stavěná a není divu, že to mohlo rozlomit loď na dva kusy. Na vysvětlení této záhady už je nutná znalost ocelových konstrukcí a statiky, to už tak elementární není.

Teorie o pojišťovacím podvodu neobstojí. Byl by k ní vůbec důvod? A pokud má být důkazem přežití kapitána a důstojníků obraz, namalovaný nepříliš talentovaným přeživším cestujícím, tak to potěš koště.
19. 04. 2012 | 01:04

Michal Koša napsal(a):

Zajímavé, tak podivnou slátaninu jsem ještě nečetl. To byl od autora "výkon". Pokud jde o skutečné důvody potopení Titaniku, i proč bylo tak rychlé, dnes se už o tom ví více. Titanic neutrpěl jenom jedno poškození, známou přerušovanou trhlinu v délce cca 100m, ale dvě. A právě to druhé bylo "smrtelné". Tehdy stavěné "linery" měly 3 kýly. Jeden hlavní, po celé délce lodi, a 2 pomocné, podstatně kratší, umístěné po obou stranách dna lodi, zpevňující její střední, nejvíce namáhanou část. Největší tragediií této lodi bylo, že najela na zmíněný ledovec nejenom bokem, kdy vznikla trhlina jen kousek pod čarou ponoru, ale na jeho hlavní, neviditelnou ponořenou část tímto postraním kýlem, což vedlo v průběhu jeho kontaktu s ledovcem k jeho postupnému úplnému vytržení a oddělení od lodi. Tímto došlo k vytvoření obrovské trhliny přímo u dna lodi, délkou srovnatelné s tou boční, ale v místě s nejvyšším hydrostatickým tlakem. Větší část tohoto bočního kýlu byla nalezena v přibližně takové vzdálenosti od hlavního pole trosek, jakou by asi Titanic setrvačností ještě urazil od momentu nárazu na ledovec. A taky to vysvětluje, proč byla loď zaplavována nikoliv sezhora zboku, nýbrž hlavně směrem ode dna lodi, jak uváděli přeživší svědkové, a taky, proč byly tak rychle zaplaveny strojovna a kotelny.
19. 04. 2012 | 01:07

Abe Normalni napsal(a):

Valérie Ono staci i svedectvi kapitana lodi Carpathia a cca 700 jejich cestujicich. Cluny s prezivsimi z Titanicu vyzvedavali uprostred ledovcoveho pole, kde v okoli napocitali cca 25 ledovcu vynivajicich 70m nad hladinu...
Bukvojovi kape na karbid nebo jen blbe provokuje.
19. 04. 2012 | 01:31

Petr Křemen napsal(a):

Dobrý den, musím říct, že pokud byl tento článek myšlen jako nadsázka, pak se povedl a je zajímavý. Pokud je však míněn vážně, přijde mi přinejmenším úsměvný a níže předkládám subjektivní argumenty, proč já nemohu souhlasit s jeho závěry:

Ad obr. 2) Záď se vzpříčila právě proto, že Titanic byl rozdělen do 16 vodotěsných oddílů, což znemožňovalo okamžité rozlití vody až do prostoru zádě, čímž se vodou nezalitá a tím odlehčená záď zdvíhala.

Ad obr. 3), 4) a 11) Existuje i mnoho fotografií, na kterých je zachyceno plno ledových ker a vzhledem k tomu, že chemické složení nýtů a ocelových plátů způsobovalo křehkost materiálu v ledové vodě, nemusela být ledová kra velká zrovna jako Mont Blanc.

Ad obr. 5)Takto by Titanic opravdu vypadal po kolizi s ledovcem, ale pouze v případě, že by do něj narazil přímo kolmo, nikoliv jen tak, že by se o něj pravobokem otřel, jak se tomu ve skutečnosti stalo.

Ad obr. 6) Sled obrázků je zcela zavádějící a evidentně má popisovat to, co se oné noci stalo, nikoliv Vámi účelově vyňaté situace z celého cyklu, které mají demonstrovat to, že Titanic nenarazil na ledovou kru. Obrázek nárazu na ledovec je přehnaný, aby se zdůraznil právě onen okamžik nárazu. Čtvrtý obrázek má pouze demonstrovat to, že se loď rozlomila. Autor chtěl nejspíš moment rozlomení umocnit tím, že nakreslil příď potápějící se opačným směrem než záď, což je nesmysl. Navíc tyto kresby nelze brát nijak vážně vzhledem k tomu, že i přes svědectví 700 přeživších a všemožné kresby se až do nalezení vraku lodi reálně věřilo, že se Titanic potopil vcelku.

Ad obr. 7) Tento obrázek je záběr z fiktivního filmu o vyzvednutí Titanicu, mimochodem film vznikl ještě těsně před objevením vraku, a tak je v něm Titanic vyzvednut na hladinu v celku :-).

Ad obr. 8) a 9) K explozi skutečně dojít mohlo, mohly totiž během potápění explodovat kotle v kotelnách. Avšak argumentace podobou fotografií minimálně 73 let starého vraku nejsou úplně přesvědčivé, neboť čas vykonal své, stejně jako rozlomení lodi, které trup zkroutilo, stejně jako samotný náraz těžkého vraku na dno 4 kilometry hlubokého oceánu.

Ad obr. 10) Co se polohy vraku a trosek na dně týče, je třeba brát v potaz, že loď klesala na dno 4 kilometry (!) a dopad jistě nebyl z nejměkčích.

Ad obr. 12) A výkres převráceného člunu je sice hezká zajímavůstka pro zpestření, ale jeho důkazní hodnota je nulová.
19. 04. 2012 | 01:32

Abe Normalni napsal(a):

Acidburn Na te lodi se plavila smetanka doby, mimo jine trebas i vojensky poradce US prezidenta. Predstava, ze nekdo spacha pojistny podvod a ohrozi pritom zivoty takto mocnych lidi je padla na hlavu. Buquoy si asi dela sprtouchlata
19. 04. 2012 | 01:37

qcko- napsal(a):

Nevím, proč mě po přečtení tohohle článku napadá paralela s 11. zářím. Lidé se vždy ufixují na první verzi, kterou si přečtou v novinách a cokoli jiného, jakkoli důkazně doloženého, co přijde později, je nesmysl a kdo tvrdí opak je blázen. Dokonce i kdyby si většina lidí díky důkazům uvědomila, že pravda je jiná, budou se stále chovat jako nic, protože to ještě neřekli v telce a tudíž to není "oficiální". Čím jen si novináři zasloužili takový bezbřehý respekt?
19. 04. 2012 | 01:48

Fino napsal(a):

Pro doplnění - po potopení Titanicu nedošlo k výbuchu ani jednoho z kotlů. Je to fakt prověřený z několika expedic, které natáčely kotelny a kotle pomocí upravených minirobotů v útrobách vraku.
Pláty vyhnuté směrem ven nebyly takto zdeformovány ani při srážce, či při potápění lodi, nýbrž k tomu došlo až při samotném kontaktu vraku s mořským dnem - a to následkem hydrodynamických sil. Příď je relativně zachovalá v důsledku toho, že v době ponoru byla již zcela plná vody. Narozdíl od velmi poničené zádi, která obsahovala při potopení vzduchové kapsy, které při sestupu do hloubek explodovaly.
19. 04. 2012 | 02:11

Iveta napsal(a):

Fascinuje mě, jak dnes všichni vědí, jak se potopil Titanic. Nikdo z Vás tam nebyl, jisté je, že to byla velká tragedie, při které zahynulo víc, než 1500 lidí. Někdo dokonce naráží na film, který byl natočen - údajně ta stará paní nemohla být milenkou mladého Jacka. Samozřejmě, že ne, to přece byla jen fikce, která nádherně doplnila film, nešlo o zkutečnost, jediné skutečné je potopení lodi. Myslím, že by bylo lepší ponechat prapodivných a hloupých úvah a nechat mrtvé na pokoji - včetně kapitána. Nikdo neví, co se na lodi doopravdy dělo, ani jak by se zachoval v takové situaci, zvlášť, pokud by měl s sebou rodinu a malé děti.
19. 04. 2012 | 04:37

Jana napsal(a):

Vazeny pane autore, doufam, ze ctete reakce na vas clanek. Zajimalo by me, odkud cerpate ty informace. Ja jsem temer cely tyden sledovala dokumenty na kanalu Discovery a History a nikde ani zminka o nejakych podvodech ap. Naopak - pro White star to byla doslova potupa, ze se jim potopila "nepotopitelna" lod hned po nekolika dnech plavby. Chteli ukazat, ze do NY dojedou drive nez bylo v planu a proto jeli rychleji a kratili si cestu, ze jeli vice na sever(totez se deje i v letecke doprave). Titanik byl informovan o ledovcovem poli, urcite by ho ostatni lod/e neiformovaly spatne. Navic u Labradoru jsou ledovce k videni i v kvetnu. Ledovec s sebou nese i kameny z hor a ty snim pak cestuji.
Titanic do ledovce opravdu narazil, vpodstate byl rozriznuty jako konzerva. Napred se davala vina nytum, ze nevydrzely ten napor, ale paradoxne to byl extra vyztuzujici plat prave uprostred lodi, ktery byl ten nejslabsi clanek. Samotny plat vydrzel tlak o 30000atm a nyty 20000 nez se zacaly ohybat. Na to, jak moc byla lod poskozena, byl temer zazrak, ze se potopila az temer po 3 hodinach. Ohledne tech obrazku, nechapu, ze verite, ze tomu tak doopravdy bylo. Lidi byli jiste v soku hodne dlouho a k pravde mohli mit i dost daleko. Vse se udalo v noci. I kdyz bylo jasno, tak neporidite tehdejsi technologii poradnou fotku, natoz abyste si dali praci a malovali nebo se soustredili na to, kde kdo na lodi sedel, kdyz vam jde o zivot. Fotky mohly byt porizeny treba i odpoledne, kdyz zachranovala Carpathia lidi z posledniho clunu a nevime, jak daleko mohly odplout od mista ztroskotani. Jedine, co mi bylo podezrele, ze hodne lidi vypovedelo, ze se Titanic zlomil, coz White star vehementne poprela. A na zaver chci dodat, ze v te dobe bylo spolecenske rozvrstveni tak velke, ze lidi, kteri se nedostali do prvni tridy a jeli v druhe nebyli opravdu z toho nadseni. Po nehode se hledala tela, ta ktera zjevne byla treti trida, byla pohrbena v mori. Lepe oblecena se dovezla do Halifaxu k identifikaci a pohrbu. Maloktera rodina totiz mela dostatek penez na to, aby telo prevezli. Pochybuji, ze videli nejake odskodneni od pojistovny. Dokonce se zachoval dopis od White star, kde zada rodinu jednoho (utonuleho)pracovnika na Titanicu, aby zaplatila za jeho uniformu. Vpodstate ani v jednom dokumentu se nezminili kolik kdo dostal za odskodne. Dokonce i byl i rozdil, kdyz se nekdo utopil v mori(protoze vyskocil z lode) a nebo se utopil v ni?! Pochybuji, ze by pojistovna byla zrovna stedra k majitelum Titanicu.
19. 04. 2012 | 06:09

Jdu blejt, velebnosti. napsal(a):

Větší magořinu jsem v životě nečetl a to už tu straším 67 let.
Že prý "... prezident Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS)".
No tě Bůh. Dalšího takového prezidenta máme na hradě. Také všechno ví,
je naprosto neomylný a jen jeho tvrzení jsou ta správná.
O, sancta simplicitas.
19. 04. 2012 | 06:20

Medikolog napsal(a):

Pan Berwid Buquoy ukázal, k čemu vede studium humanitních oborů a ukázal i způsob myšlenkových konstrukcí absolventů vedoucích ke geniálním objevům jako je multikulturalismus, sociální začleňování, demokratismus u nás prosazovaného typu apod. Obdobné úvahy vedly k ÚČELOVÉMU nahrazení následků VNITŘNÍCH VÝBUCHŮ nekvalitní americké munice s bezdýmným střelným prachem a účinku odražené rázové vlny od blízkého dna ZA KONSTRUKT VNĚJŠÍHO výbuchu miny perfidních Španělů. Zkáza USS MAINE se stala vítanou záminkou k vyhlášení války Španělsku a k zahájejí americké imperiální expanze. Španělům USA uloupily Kubu, Guam a Filipíny (25.4. - 12.8. 1898).

Pane Berwide Buquoyi, neztroskotal váš Titanic 1. 4. ??
19. 04. 2012 | 06:33

učitel napsal(a):

Pan Kopecký (říkající si Buquoy) blbne jako obvykle. Letecká puma v roce 1912 a s brizancí pum hodných 2 světové války! Kdo asi tak uvěří, že letadla té doby byla schopna nést pumy rozměru sotva větších "granátů".... A fotografie lodí po čelní srážce ledovce? - Pan Kopecký (nemusí se stydět za to, že je levobočke matky) by si mohl někde načíst, že Titanic se střetl s ledovcem bokem...
19. 04. 2012 | 07:53

red napsal(a):

uhm..a co..titanic neni, potopil se pred 100 lety. nechte to tak, najdete si nejakou zenskou nebo kdyz uz manzelku/milenku mate tak jdete radeji do fitka nebo do prirody, kupte si treba dalekohled a pozorujte oblaky nebo ja nevim co a nebo si najdete nejaky jiny konicek nez rejpani se v starych pripadech ktere uz NIKDO nevyresi, NEVRATI to ZPATKY co se stalo - tudiz je uplne ZBYTECNE tohle dopravovat znovu na svetlo sveta protoze to uz i tak NIKOHO nezajima.

jak se rekne anglicky:..GET LIFE
19. 04. 2012 | 08:25

mejlic napsal(a):

to jsou všechno pěkné bláboly. Proč by si nechali potopit nejluxusnější loď té doby? Vždyť šlo o prestiž a o zisky a v tom by byli jasně první a na hodně dlouho.
19. 04. 2012 | 08:25

jája napsal(a):

Pan Kopecký nezklamal, v této docela neveselé době nás zásobuje úřasnými ptákovinami. Já jsem přesvědčen, že Cimrman žije, je nesmrtelný, a dokonce ním, kdo to je. A Titanic potopili trpaslíci, nalodili se dřív, přemnožili se a svou hmotností poslali loď ke dnu. A protože jsou dobří plavci, své o tom věděl i Vševěd, zachránili se, pokud je něco nesežralo.
O čem to bude příště, rádoby barone, už se nemůžu dočkal. Oni ti grafomani potřebují něco ventilovat.
19. 04. 2012 | 08:53

Jan Chládek napsal(a):

já už bych tuhle lodičku nechal na pokoji. Holt se potopila a bohužel při ni zahynulo 1500 lidí. Ale myslim, že 100 let po jejím potopení už nemá smysl po někom něco chtít a nebo něco dokázat.. To je jak linčovat Indiány za to, že špatně postavily Pyramidy... holt je to s Titanicem průser... čest jeho památce. Ahoj. Jdem řešit blbce v PS ;-)
19. 04. 2012 | 08:54

luk napsal(a):

Já bych řekl, že to měla v rukou ODS a Titanic vytunelovala a potopila.
19. 04. 2012 | 09:30

Elena napsal(a):

oh ,
zrejme ste ma nepochopil(a), nemala som na mysli evoluciu techniky ani jej technický pokrok, ale zaostavanie námornéj navigacie a komunikacie v riadenii plavidla, palubné dôstojnici použivali dvojitý oja system kormidlovania ktorý sa odseba radikalne lišil.
Pre autora blogu: Vážený pane, istotné viete fiziologické zloženie a formu Isbergu = ľadovca, že jeho mohutná vetšia časť sa nachadza pod hladinou a menšia časť, takzvaný špic, nad hladinou . Keď prvý dôstojník William Murdoch zbadal ľadovec dve míle ďaleko, zbadal jeho špic a nie jeho celkovú veľkosť,
na rozkaz otočiť lod pravovbok, Quartermaster Hitchins Robert otočil lod do ľava, okamžite pochopil svoj omyl, pokračoval v naprave manevru, len že už bolo neskoro a podhladinova massa ľadovca narazila na Titanic. Samozrejme cestujuci nemohli vízualne vidieť ľadovec, jeho špic sa dal spatriť len za pomoci optiky.

To je odo mňa všetko,už ma nebavi pokračovať v diskusie, kde nefunguje žiadna logika.
19. 04. 2012 | 09:42

vl napsal(a):

Pan Berwid Buquoy by spíš měl napsat, jak to opravdu bylo s bitvou na Bílé hoře. Jestli měl pravdu pozdější básník, když napsal "Buquoy rudým mečem umíráček zvoní".
19. 04. 2012 | 09:53

Viola napsal(a):

No teď už se můžeme připravovat na nálety mimozemšťanů, kteří nebudou mimozemšťané, ale zlí pozemšťané.
19. 04. 2012 | 09:57

Elena napsal(a):

P.S. pane Berwie,aby som bolá úplná, vaše kreslené obrazky a vysvetlivky k nim sa vstahuju na ľadoborca, len ten sa dokaže dostať blizko k špícu isbergu, pokiaľ mu umožnuje titanový plašť, výkon motora a laserove vybavenie na rozbytie ľadovej hmoty.
Sorry , Totanic ľadoborcom nebol :))
Rozpravky koniec.
19. 04. 2012 | 09:58

Luba napsal(a):

Závěrem bych k žertovnému textu vojvody mněšického, DrDrBukvoje, připojil něco podstatného a poučného:

Jak se výše vyslovila kolegyně diskutérka Elena,
známá též svou indiánskou přezdívkou "hlava sekyrou otevřená", náraz do ledovce byl tak destruktivní i proto, že posádka Titanicu nebyla sehraná, nefungovala jako tým, a nekomunikovala pomocí systému povelů, který by vylučoval víceznačný výklad.

O dalších souvislostech se nedávno zmínil i námořní kapitán Zeman v pořadu ČT-24 HydePark:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10252839638-hyde-park-ct24/212411058080416-hyde-park/

Kdo se zajímá o české námořníky a loďstvo, může kliknout sem:
http://www.namorniplavba.cz/

Luise Pattenová, vnučka druhého důstojníka na Titanicu,
který katastrofu přežil, Charlese H. Lightollera ve své knize popisuje, co v dědečkově pozůstalosti o katastrofě objevila a co oficiálně onen důstojník nikdy veřejně neřekl: a sice, že za samotnou srážku s ledovcem může lidský faktor - nedorozumění v systému povelů.

Kormidelník Hitchins měl zkušenosti pouze s řízením plachetnic, a na parnících se v té době začal používat jiný systém povelů.

Rozhodnutím, přímo vedoucím k potopení lodi byl ale fakt,
že investor Ismay odmítl vzít závažnost poškození lodi po srážce "s kusem ledu" na vědomí, a trval na pokračování plavby.

Pattenová řekla:
"Klíčové bylo, že oba systémy řízení byly antagonistické.
Takže povel "prudce na pravobok" znamená otočit kormidelním kolem doprava u jednoho systému a doleva u druhého.

Ovšem, samotná srážka s ledovcem nemusela vést k potopení Titanicu, jak dokládá třeba kolize lodi MS Stockholm s lodí SS Andrea Doria o 40 let později.

Kapitán švédské lodi tehdy vydal okamžitě po srážce příkaz zastavit motory a uzavřít přepážky. Po zajištění všech vodotěsných přepážek příď lodě klesla, přes značnou destrukci, pouze cca o 1 metr a loď byla schopna doplout, i s přeloženými pasažéry lodi Andrea Doria, až do New Yorku:

http://www.capecodtoday.com/blogs/index.php/2010/12/31/hard-a-starboard-no-your-other-left?blog=193

P.S.: Oceňuji schopnost diskutérky Eleny odlišit věci podstatné od nepodstatných a mystifikace od faktů :)
19. 04. 2012 | 09:58

Luba napsal(a):

Ještě odkaz: "Family's Titanic secret revealed"

http://www.bbc.co.uk/news/uk-northern-ireland-11390144
19. 04. 2012 | 10:10

Viola napsal(a):

Do hlubin konspirace s Janem Berwidem Buquoyem. Patrně se jednalo o největší pojišťovací podvod všech dob. Zaoceánský parník "Titanic" nikdy na žádný ledovec nenarazil. Plavidlo vyrobila společnost International Mercantil Marine (IMM). Firma patřila americkému multimilionáři J.P. Morganovi. Stavbou Titanicu se IMM beznadějně zadlužila. Jediným možným řešením bezvýchodné situace bylo onu doposud největší loď všech dob maximálně pojistit a poslat jí co nejdříve ke dnu. Je tomu 100 let, kdy byl Titanic 31. 5. 1911 spuštěn v Belfastu (Severní Irsko) na vodu. Na svou první oficiální plavbu se však vydal až o rok později, 10. 4. 1912 z anglického Southhamptonu. Co způsobilo tak dlouhé zdržení? Gigantického obra nechtěla totiž žádná pojišťovna nechat pojistit. Nešlo ani tak o výši pojistky, jako o to, že při bližším zkoumání se zjistilo, že Titanic takřka není schopen plavby. Údajně "nepotopitelná" loď byla spíš obrovskou plovoucí rakví.

Atd na http://www.csfd.cz/film/290637-ledovec-ktery-potopil-titanic/
19. 04. 2012 | 10:11

Elena napsal(a):

Luba,
díky, vratil ste mi smiech, srdečný úprimný smiech, ano tu predzivku mi tu dal BigJirka, jak ho za to mám rada :))), BigJirka mi veľmi chyba v diskusiach.
19. 04. 2012 | 10:12

Matěj Bílý napsal(a):

Naprosto nepřesvědčivý, ničím podložený "článek". Dr. Berwid-Buquoy, byť se prezentuje jako historik-politolog, naprosto ignoruje elementární postupy těchto oborů.
Mix nesourodých fotografií, kreseb a grafik doplněný o pár provokativních tezí. Bohužel většina obdobných konspiračních teorií má pramenné podložení obdobně husté, jako je vlasová pokrývka autora tohoto braku.

Myslím, že serióznost díla tohoto autora dobře dokumentuje následující video:
https://www.youtube.com/watch?v=e1MPDIUamVA
19. 04. 2012 | 10:18

Michal napsal(a):

V této problematice se absolutně neorientuji, ale přijde mi, že řadu věcí (které jsou zde zpochybňovány) vysvětluje např. toto video Jamese Camerona:
http://www.national-geographic.cz/video/posledni-slovo-jamese-camerona-84/
19. 04. 2012 | 10:30

Bob napsal(a):

Tohle musel s pominutím napsat úplněj magor
19. 04. 2012 | 10:31

Luba napsal(a):

Elena,
zdravím!!!

Jo, bigjirka tady citelně chybí :)

Rekapitulace:
Na plachetnicích - plná levá = pluje se doprava
- plná pravá = pluje se doleva
... točíme proti směru, kam chceme (jako u malé plachetnice)

Na parnících - plná levá = pluje se doleva
- plná pravá = pluje se doprava
... tedy točíme po směru, kam chceme (volant)
19. 04. 2012 | 10:34

rejpal napsal(a):

Matěj Bílý
Je to obyčejná recese. Autor se nejspíš doma u compu chechtá, kolik lidí naběhlo. Prozradil se hned na začátku tvrzením o nevýskytu ledových ker na těchto zeměpisných šířkách.
19. 04. 2012 | 10:35

Luba napsal(a):

Šťastný konec kolize dvou lodí, která mohla vyústit v horší tragédii, než byla zkáza Titanicu:

http://cruiselinehistory.com/the-andrea-doria-tragedy-happened-57-years-ago/
19. 04. 2012 | 10:52

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Učitel
Pakliže vaše vyučování má takovou úroveň jako komentář, který jste zde zanechal, tak se obávám, že z vaších žáků nám budou vyrůstat další selhávači.
19. 04. 2012 | 10:57

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Elena
Někdy nesouhlasím s tím, co píšete. Ovšem to je můj problém.
Každopadně mi dovolte, abych Vám vyslovil můj obdiv s jakou houževnatostí obhajujete své postoje o kterých jste přesvědčena, že jsou z Vaší zkušenosti poznanou pravdou.
Ve Vašem počínání Vám přeji mnoho úspěchu, odhodlání a zdraví.
Paní Eleno, hlavu vzhůru a do toho!
Je vždy míti na paměti: Jak by to s kozáky asi dopadlo, kdyby se Taras Bulba vzdal? Neexistuje! Sedlat koně, tasit šavle a do toho!
19. 04. 2012 | 11:06

vl napsal(a):

Velmi zajímavé, školský příklad toho, jak vznikají konspirační teorie. Pan Berwid Buquoy by spíš měl napsat, jak to opravdu bylo s bitvou na Bílé hoře. Jestli měl pravdu pozdější básník, když napsal "Buquoy rudým mečem umíráček zvoní". Jestli spíš se všichni čeští šlechtici nespojili, aby přivedli k moci Habsburky, se kterými, jak se domnívali, půjde orat. (Že tenhle kalkul nevyšel, je jiná věc.) A pověstná poprava na Staroměstském náměstí byla jen divadlo.
19. 04. 2012 | 11:13

Viola napsal(a):

Plkalova poznámka se mi zdá docela trefná.
19. 04. 2012 | 11:18

Koloss napsal(a):

Jen se zastavím u obou snímků přídě. Zaprvé - oba snímky jsou ze stejné strany, první šikmo zepředu, druhý kolmo zboku, takže kecy o díře na druhé straně jsou jen kecy. Ta díra je právě trhlina od ledovce, přesně jak to ukázal Cameronův film. Zadruhé - zmáčknutí paluby v místě zlomu jednoznačné ukazuje na ohyb před zlomením a vybočení v boku je prostě vybočení jako když ohnete trubku. Kdyby tam něco vybuchlo, tak paluba by v místě zlomu byla ohnutá nahoru a taky ten bok by byl víz rozšklebený.
19. 04. 2012 | 11:59

hutor napsal(a):

"Autor jedenácti knih literatury faktu. Nositel řady mezinárodních uznání."

to je bomba. Je jasne, ze si kazdy blogger svuj profil pise sam.
Hned jsem si vzpomnel na hlasku Felixe Holzmanna: "A to vsechno je pravda, to se skutecne stalo, to nejsou zadna fakta" :-)

jeste by to chtelo blog Karla Gotta. Ten je take nositelem cele rady i zahranicnich vyznamenani a mohl by nam sdelit pravdu o tom, jak nas ridi civilizace z jinych planet. Bohuzel asi neumi pracovat s compem.
19. 04. 2012 | 12:03

Luba napsal(a):

Na kolizi lodí "Stockholm" a "Andrea Doria" je zajímavé, že posádky lodí se celou dobu viděly, ač plujíce za tmy, na radaru. Ovšem - AD plula navíc v mlze a S za noční viditelnosti.

Italové byli o něco neopatrnější, než Švédové - na vstřícných kurzech pluli rychleji, než "Stockholm" - dokonce prý maximální rychlostí, a opět hrálo významnou roli ono
vpravo-vlevo: lidský faktor.

Podle mezinárodní dohody se lodi na vstřícných kurzech míjejí zleva.

Kapitán Stockholmu, sledující Andreu na radaru, nařídil vychýlit kurz doprava.

Kapitán "Andrei", zrovna vyplouvající z mlhy, uviděl "Stockholm" jako první a zavelel kormidelníkovi - tedy zařval na něj: "Plnou levou!!!"

Samotný průběh kolize cca od 37-mé minuty italského dokumentu:
https://www.youtube.com/watch?v=-EIkYuv4SfA

Jde o jeden z prvních učebnicových příkladů tzv. radarové kolize, při které navigátoři obou plavidel vidí na svých obrazovkách radarový obraz lodí a překážek a mají čas na patřičnou reakci - a přesto zareagují nepřiměřeně -
zamanévrují špatně nebo opožděně, což vede ke kolizi.

"Radarová" kolize: ... dvě lodě pluly téměř naproti sobě, ale v mírném úhlu a každá z nich viděla na radaru druhou loď z opačné strany - jedna zleva, druhá zprava.

Proto se před srážkou jedna snažila stočit doprava a druhá doleva, a došlo k rozpárání pravoboku trupu lodi "Anrea Doria" přídí "Stockholmu". Ten byl - technicky - přímým viníkem potopení italské lodi, ale přitom kolizi nezavinil.

Víme, že "Andrea Doria" porušila předpisy o bezpečnosti a plula v husté mlze příliš rychle, zatímco "Stockholm" předpisy neporušil, jen měl málo času na manévrování, protože se před nimi "Andrea" náhle vynořila z mlhy, o které ani nevěděli.

Není jasné, kdo špatně manévroval: Zda kapitán "Andrea Doria" Piero Calamai, který velel točit vlevo, nebo velící třetí důstojník "Stockholmu" Ernst Carstens-Johanssen, který nechal točit vpravo.

Majitelé plavidel se u soudu v USA dohodli na vzájemném vyrovnání a na odškodnění obětí s tím, že nalézt pachatele srážky je podružné. V důsledcích by to zřejmě vedlo k poškození prestiže obou společností.

http://pl.wikipedia.org/wiki/SS_Andrea_Doria
19. 04. 2012 | 12:14

JC napsal(a):

Pane autore,
Mám dojem, že se jako důstojník britské zpravodajské služby podílíte na tajném projektu "jak daleko je možné zajít v oblbování mediálních konzumentů "
Z diskuse vyplývá, že tudy cesta nevede.
Proto se ani příště nepokoušejte napsat blog na téma : vyhynutí dinosaurů = gigantický pojistný podvod.
Jinak pro vás mám téma k úvaze.
Poslední romanticko - sladkobolnou malůvku na níž "zřejmě" kapitán zachraňuje dítě
namaloval slovenský cestující Fero Flaša. Stesk po domovině vyjádřil tak že na obzor domaloval trojvrší Tatru, Matru a Fatru.
Jinak to nevidím.
19. 04. 2012 | 12:17

Luba napsal(a):

Ještě dodatek ke kolizi AD s S, a končím:

Podle mého názoru se špatně rozhodl kapitán AD, jelikož dle mazinárodních předpisů se mají lodě míjet vlevo - mají se tedy na vstřícném kurzu obě odchýlit doprava.

Kapitán AD však vydal povel - "plnou levou" - což by znamenalo jet vpravo u malé plachetnice, u záoceánské lodě to však znamená plout vlevo.

Velící důstojník Stockholmu se vyhýbal doprava, aby loď minul po levoboku, přesně v duchu předpisů.

Otázka je, jak daleko byla pobřežní lavice - tedy mělčina - další potenciální hrozba.
19. 04. 2012 | 12:29

Elena napsal(a):

Vážený pané, Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy ,
Díky za uznanie a rádu, beriem ju na vedomie, samozrejme že si Vás vážim aj za to , že s mojim názorom niej vždy súhlasite, kam by sme sa dostali , ak by sme si len prikyvovali, možno by sme stale byvali v jaskiňach a lovili byzonov, konfrontacia, kritické myslenie , posunulo človeka dopredu.
Ohľadné huževnatosti Zaporožských kozakov, máte úplnú právdu,
som trochu inej sorty, skôr zo školy veľkého kombinatora Ostapa Bendera, ak by som nepoužila taktizovanie , predpokladam , že by sa mi neozval Luba, možno ani Vy :)))

úprímne si Vás veľmi vážim za blogy a myšlienky v nich.
chapem , že vetšina ľudi, teda boľšinstvo, nechce počuť zložitu právdu, bolševikam vyhovuje jednoduche vysvetlenie doseba zapadajuce koliečka nepravdy.

Majte sa pekné.
19. 04. 2012 | 12:32

Filip napsal(a):

To je co tohle? Opožděný apríl? :)

Ještě nějakou konspirační teorii prosím! Nějakou podobně zásadní a převratnou.... Třeba že Jeníčka a Mařenku ve skutečnosti ježibaba nechtěla sníst, ale byla to nevinná stařenka a celé to bylo spiknutí ze strany fanoušků plivání do dálky.
19. 04. 2012 | 12:38

Viola napsal(a):

Nejlepší konspirace jsou UFO všeho druhu.
19. 04. 2012 | 12:49

an napsal(a):

Pro pana Dr.Dr.Dr.Kopeckého - Kdo se vydává za někoho, kdo není, ten asi těžko může být brán v jiných věcech za důvěryhodného. ALe pobavil jsem se. Takže dám pár námětů na dlaší převratně odkrytá fakta:
- Titanic totiž vůbec neexistoval - u přístavu byla jen laťová atrapa, kterou ponorka odtáhla kousek za dohled a tam se kulisa rozložila. Vznikl pojistný podvod.
- Juditin most nestrhla povodeň . Byl to pojistný pdovod Karla IV,aby získal od pojišťovny peníze pro stavbu mostu, který zvěční jeho jméno (kult osobnosti).
- Ani čeká republika není tunelována - je to jen pojistný podvod na Lloydy - budou muset vše zmizelé zaplatit :-)
19. 04. 2012 | 12:53

Fino napsal(a):

Nevím, proč se zde řeší údajné chybné manévrování Titanicu těsně před srážkou. Podle dochovaných autentických výpovědí zněl první rozkaz důstojníka Murdocha "Docela vpravo", což podle platné terminologie platné v roce 1912 znamenalo obrácení zádi lodi doprava a přídě doleva. Kormidelník tedy otáčel kormidlem proti směru hodinových ručiček. To vedlo k vychýlení přídě o 22 stupňů doleva při současném dopředném setrvačním pohybu parníku (dalo by se to přirovnat k jakémusi "vodnímu smyku"). V posledním okamžiku byl vydán povel "docela vlevo", čímž mělo dojít k vyrovnání do původního kursu a loď měla minout ledovec v polovině její délky pravobokem. Problém byl ale v tom, že na tento jinak správný vyhýbací manévr byl ledovac až příliš moc blízko. Spekuluje se také o tom, že kdyby přijal Titanic náraz zepředu, došlo by zřejmě k poškození předních vodotěsných komor, ale zřejmě by se dokázal udržet na hladině. Minimálně rozhodně déle, než jak tomu bylo.
19. 04. 2012 | 13:11

pluessi species napsal(a):

JBB trapně zamlouvá, že Titanic potopili jezuiti, jak je všeobecně známo.
19. 04. 2012 | 13:25

Majkkl napsal(a):

Jasně, k tomu byste ještě měl napsat, že gagarin neletěl na oběžnou dráhu, Amíci nebyli na Měsíci, k tomu skrývají mrtvolu mimozemšťana z Roswellu, dvojčata dal vyhodit Bush atd.

Mimochodem, kdybyste si dal trochu práci s historickými prameny, veděl byste, že například Californian nedaleko místa katastrofy zakotvil na noc, právě kvůli rozsáhlým ledovým polím. A ty fotky byly pořízeny z paluby Carpathie, až ráno. Někdy si říkám, že je to s tou modrou krví nějaké divné, když vidím, kolik magorů ji má v žilách....
19. 04. 2012 | 14:21

Jedla napsal(a):

Zavadil napsal(a):
může za to ODS, běžte demonstrovat!!!
18. 04. 2012 | 20:09

No, měl jsem radost, že je to tu apolitické. Chyby. Tak tedy speciálně pro Zavadila: http://ateo.cz/i/5321/embed/
Šťastnou plavbu.

(Jinak hlasuji pro červotoče vysazeného z Nautila kapitánem Nemem, aby prožral kotel, a nebo za to může kreslený klaun očkatý Nemo, který to způsobil nechtíc při pokusu o útěk z akvária lodního zubaře.)
19. 04. 2012 | 14:39

Luba napsal(a):

Fino,
toho si nevšímejte ...
Někteří z nás považují problémy s lateralitou, orientací a lidským faktorem za podstatné.

Na letadlech je například z důvodu možné srážky na vstřícných kurzech /ve stejné letové hladině/ namontován systém varování TCAS, který umožňuje koordinovat činnost systému na obou palubách o srážku se snažících letadel - jeden TCAS přikazuje pilotům prvního letadla stoupat a druhý TCAS posádce druhého letadla klesat.

Může se stát, že piloti budou preferovat hlas vystreslého řídícího letového provozu, nikoli TCAS, a pak to může dopadnout takto:

http://en.wikipedia.org/wiki/2002_%C3%9Cberlingen_mid-air_collision

Kdyby námořníci "Stockholmu" a lodě "Andrea Doria" měli mariňáckou obdobu TCAS, ke kolizi a k potopení "italského Titanicu" by nedošlo.
19. 04. 2012 | 15:25

oh napsal(a):

Elena, Luba: Po ohlášení ledovce vydal Murdoch téměř současně dva příkazy; pro kormidlo: "Docela vpravo!" To podle tehdy (roku 1912) používané terminologie znamenalo, že záď lodi se stočí doprava a příď vlevo a pro strojovnu strojním telegrafem: "STOP" a "Naplno zpět!" Hitchens okamžitě uposlechl, natočil kormidlo do krajní polohy a příď Titaniku se začala stáčet doleva. (Kdyby Hitchens význam povelu otočil, loď by se stáčela na druhou stranu, směrem k ledovci, narazila by přídí a my bychom se tu teď asi nemuseli dohadovat.) Murdoch spustil dálkové uzavírání vodotěsných dveří a vydal další povel pro kormidlo: "Docela vlevo!" I na to kormidelník okamžitě zareagoval. Na můstku byl přitom i kormidelník A. Oliver (měl pohotovost)a čtvrtý důstojník Boxhall; všichni shodně potvrdili Murdochovy příkazy a nikdo z nich se nezmiňoval o nějakém nedorozumění nebo nepochopení příkazu Hitchensem.
Sled příkazů nemohla později pochopit ani Smithova vyšetřovací komise; čtvrtý důstojník Boxhall a později (v Londýně) Lightoller to vysvětlovali tím, že Murdoch měl v úmyslu ledovec zleva obeplout. První příkaz kormidlu měl zajistit, aby se loď vyhnula přídí a druhý pak aby na led nenanarazila záď. Otočení kormidla do jedné krajní polohy a poté přetočení do druhé krajní polohy je u velké lodi záležitost na desítky sekund. Titanik tolik času neměl a vše ještě zhoršil příkaz strojovně - zpětný chod snížil účinnost kormidla. Pozdější pokusy prováděné s Olympikem prokázaly, že ke změně směru o 22 stupňů (jakou do nárazu zvládl Titanik) je třeba 37 sekund. Za tu dobu loď ujede při rychlosti 21 uzlů cca 400 metrů a podle shodného názoru odborníků včetně kapitána Carpathie nemohli z Titaniku za podmínek té noci zpozorovat ledovec na větší vzdálenost než 500 metrů (ne dvě míle, to by na reakci byla přímo luxusní vzdálenost, i kdyby kormidelník chyboval). Když k tomu přidáte zpoždění při hlášení na můstek a nutnou reakční dobu, výsledkem je, že Titanik ani Murdoch neměli (při vydaných příkazech) nejmenší šanci.
Lubo, v okamžiku nárazu Lightoller vůbec nebyl na můstku, jakékoli jeho tvrzení o zmatku nebo nepochopení příkazu kormidelníkem je SPEKULACE. Možná podložená nějakou dřívější zkušeností, nebo skutečnou událostí, ale pořád jen spekulace.

rejpal:
19) parta kasařů, pokoušející se vyloupit lodní trezor, si spletla stěnu, přehnala to s dynamitem a vyrobila otvor do boku lodi. Jeden z nich pak vymyslel a rozšířil tu historku o ledovci.
20) první (velice nešťastný) pokus inženýra A. Farina s novým užitečným přístrojem.
19. 04. 2012 | 15:44

P.K. napsal(a):

Opravdu humorný článek.
Nevěděl jsem, že pacienty pouštějí v Bohnicích psát něco na internet :-)
19. 04. 2012 | 15:50

Luba napsal(a):

oh,
zapomněl jste napsal, odkud jste to sebral.

Výpověď před soudem a výpověď soukromá se od sebe mohou lišit.
Stejně tak se od sebe liší výpovědi svědků. A to natolik, že to někdy vypadá, že nepopisují jednu a tu samou událost, ale několi různých událostí.
19. 04. 2012 | 15:56

Luba napsal(a):

Nakonec,
kdyby všichni vypovídali otevřeně, bez obav, a pravdivost jejich výpovědí by byla snadno ověřitelná, kdyby nebyli limitováni oním neustálým konfliktem mezi mocí a racionalitou, a mezi racionalitou a emocemi, nebyl by prostor ani k podobným spekulacím, jakou zde předvedl DrDrJBB.
19. 04. 2012 | 16:02

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To all the fantastic people
Prosím vás vážení přátelé i nepřátelé!
Nechte toho "točení kormidlem". Murdoch o žádném ledovci nic nevěděl, dokud se to nedozvěděl od Ismaye a to asi deset minut po údajném "nárazu".
Dodnes nevíme, kdo s tou hypothesou "Titanic + ledovec" začal!
Murdoch před vyšetřovací komisí v New Yorku nikdy nevypovídal. Byl prohlášen za "mrtvého".
To, co zde píšete se vynořilo až během letitého času pouze jako románové tvrzení. NI Archive - Belfast Maritime (Námořní Archiv, Belfast, Severní Irsko) o tom nic, ale vůbec nic neříká. Alespoň já jsem tam při mé návštěvě 1987 nic takového nikde nenašel.

Jinak těm, co mi opět nadávají, že jsem "fantasta" si článek vůbec nepřečetli. Doporučuji, nejdříve přečíst a potom se ztrapňovat nadáváním.

Dále pro ty, co neúnavně přicházejí se jménem "Kopecký" rovněž upozornění: mé občanské průkazy (ČR, SRN) znějí na Berwid-Buquoy. Mé vojenské průkazy (ČR, Velká Británie) znějí rovněž na Berwid-Buquoy. Je na čase si to zapamatovat, pakliže člověk není beznadějným a nepoučitelným, naprosto trapným idiotem!
19. 04. 2012 | 16:31

Fino napsal(a):

To Luba,
domnívám se, že pisatel "oh" stejně jako já čerpal informaci o manévrování lodi těsně před srážkou z knihy "Titanic" od pana spisovatele Miloše Hubáčka, který tuto knihu sepisoval ne stylem "vlastní úvaha, či doměnka", ale na základě mnohaletého studia a sběru všech možných dosažitelných dat a informací týkajících se této tragédie. Nejvíce prostoru je v této knize věnováno skoro doslovné interpretaci autentických výpovědí přeživších osob, kteréžto podávaly vyšetřovací komisi těsně po doplutí do Ameriky a o rok později při sestavení druhé vyšetřovací komise ve Velké Británii.
Lze říct, že z těch samých pramenů čerpal i režisér James Cameron, neb při odmyšlení hlavní smyšlené dvojice, kterou použil pouze k tomu, aby její pohyb po lodi logicky propojil sled událostí, které se podle zmíněných autentických výpovědí opravdu odehrály.
19. 04. 2012 | 16:43

Luba napsal(a):

Quizz - Kdo je velký kormidelník:

A) Mao Zedong
B) Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg
C) Jan Nedouk Albert Berwid Buquoy

Nápověda:
https://www.youtube.com/watch?v=5oSAUSSua3o
https://www.youtube.com/watch?v=PMgbyhSuGdM
https://www.youtube.com/watch?v=bZXwHZGNrSg
19. 04. 2012 | 16:58

Benny napsal(a):

Sice asi budu „strašně“ originální, ale napíšu sem všechny vady, které vaše teorie má, pane Bukvoji.
1)„Takto asi vypadal Titanic po“ kolizi“ s neexistujícím ledovcem. Parník se zastavil, svítil jako vánoční stromeček a nic se nedělo…“ Je jasné, že na lodi stále ještě fungovala elektřina (právě díky topičům a strojníkům, pracujícím až do úplného konce). A navíc-ta fotka je tuším z dokumentu Titanic: Případ uzavřen.
2)„Tímto způsobem by viděli ztroskotanci v záchranném člunu potápět se Titanic, kdyby opravdu narazil na ledovec. Parník by klouzavým pohybem zaplul pod hladinu. Záď ani příď by se nevzpříčily…“. Vámi popisovaným způsobem by se loď potápěla, kdyby neměla vodotěsné přepážky.
3)Ty fotky záchranných člunů jsou z Carpathie. A navíc bylo v tom místě docela dost ledovců-25 větších a nepočítaně menších, počítal-li vrchní důstojník dobře.
4)Co se týče Vaší kresby, tak jste u nárazu přestřelil čas nárazu (krom toho, loď by na ledovci viset rozhodně nezůstala), ve 12:05 bych řekl, že to potápění ještě nebylo tak vidět, záď se začala zvedat až zhruba ve 2:15, lámání vypadalo zhruba tak, jako v Cameronově filmu (čili ne tak, jak jste předvedl Vy).
A další chyby se mi už vypisovat nechce. Takže jinými slovy: pokud svou teorii myslíte jako srandu, tak ji dávejte pouze na stránky k tomu určené. Pokud to myslíte vážně, tak ji dejte na stránky s konspiračními teoriemi. Na seriózní stránky to ale rozhodně nepatří. A když si o Titanicu něco přečtete, tak zjistíte, že jste ale opravdu velký kecálista.
19. 04. 2012 | 17:07

Fino napsal(a):

Pane autore, chtěl bych se zeptat, zda-li jste čerpal a vycházel pouze a pouze ze své návštěvy NI Archive - Belfast Maritime? Čerpal jste i z jiných zdrojů - mohl byste je prosím jmenovat? Znáte podrobně hitorii této tragédie i pozdějších analýz, tak jak je dnes prezentována( jde o to, abyste byl schopen na základě této znalosti vynášet racionální argumentaci, která by podporovala vaše tvrzení - tento pocit z vašeho článku bohužel necítím)? Proč 703 přeživších vypovídalo, že při výpovědích budou mluvit o ledovci, který podle Vás neexistoval?
A ještě malá poznámka k rozdílu mezi Olympicem a Titanicem tak, jak jej uvádíte...Funkce čtvrtého komínu byla na obou lodích stejná - neodváděly páru a saze od kotlů ale sloužily na obou lodích jako ventilační odvaděče z útrob lodi (kuchyně, strojovna apod.). A bylo tomu tak i na Britanicu.
19. 04. 2012 | 17:07

Zombie napsal(a):

Pro všechny, komu se autorova tvrzení nezdají: Baron z Měšic je v důchodovém věku, nudí se a kvůli rozptýlení zapleveluje internet různými texty. Pravda, lezou mu z toho blbiny, ale on to dělá pro pobavení své a svých bližních. Koneckonců, je i jeho zásluha, že se například Reflex přeměnil ze zpravodajského týdeníku na humoristický časopis. Aristokrat si však zaslouží uznání jako každý, kdo ze sebe dobrovolně udělá kašpara jen proto, aby se lidé zasmáli. Bohužel, v jeho věku už se nedá počítat s tím, že se z něho stane druhý Jaroslav Hašek, proto řadě čtenářů připadají jeho články spíše trapné než vtipné. Tak se za něho přimlouvám o více tolerance…Děkuji.
19. 04. 2012 | 17:16

Řešitel napsal(a):

Škoda komentovat.
Totální nesmysl - a nejvíc mne mrzí že to napíše člověk, který se honosí titulem spisovatel literatury FAKTU.
Škoda. Tohle jste moc neuvážil.
19. 04. 2012 | 17:21

Luba napsal(a):

Slovutný autore,
nemá smysl, abyste vytáhl jednu exluzívní událost a spekuloval o spiknutí a podvodu.

Význam se rodí ze srovnání.

To znamená, že kdybyste porovnal dobře vyšetřený a zdokumentovaný pojišťovací podvod s fingovaným "přirozeným" ztroskotáním nějaké drahé lodi se zkázou Titanicu, a možným podezřením na totéž, mohlo to být zajímavé, a někdo by se nad tím možná i zamyslel.

A toto Vaše dílko má zjevně jediný efekt - přitáhl pozornost mnoha čtenářů či klikařů.
19. 04. 2012 | 17:33

ben napsal(a):

Zajímavá teorie,opravdu možné.....
19. 04. 2012 | 18:07

Martin Frouz napsal(a):

Dotaz? pan Jan Berwid-Buquoy nemusí dodržovat autorská práva? Jediná fotografie nemá uveden zdroj. Když jsme se kdysi setkali osobně nevěděl jste že je časopis National Geographic a přitom zde bezostyšně kradete fotografie zde publikované a pořízené týmem námořního geologa Roberta Ballarda. Tato neserioznost (a mnoho dalších v článku) mne usvěčuje pouze v potřebě mlžení a sebeukájení sama sebou.
19. 04. 2012 | 18:16

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Benny
Je až neuvěřitelné kam může zabloudit zaslepenost některých lidí...
Píšete, "Co se týče Vaší kresby". Benny, teď ale opravdu. Máte to v hlavě v pořádku?
Já jsem nic nenakreslil!
Umíte alespoň trochu anglicky?
Texty kresbičky jsou opatřeny angličtinou. Kresba pochází z námořního archívu v Belfastu a byla vyhotovena jedním z architektů parníku. Tedy od očitého svědka katastrofy, několik minut po nalodění se na Carpathii.
Z hlediska časového odstupu je to první obrazové svědectví, hned po katastrofě. Jedná se tedy z hlediska důkazů a svědectví nejcennější. Dalším nejcennějším důkazem je rovněž kresba převrácenného člunu s kapitánem Smithem a 1. důstojníkem Murdochem. Vznikla po přistání v New Yorku ještě před zahájením vyšetřování...
Ten zbytek (hlavně barevné kresby) mají nepatrnou důkazní hodnotu, neboť vznikly až po vyšetřování poté, co se rozšířila zpráva v masmédiích o údajném ledovci. Některé z nich byly vyhotoveny až měsíce po uzavěrkách vyšetřovacích formalit.

Není bez zajímavosti: většina zachráněných se dozvěděla, že loď narazila na ledovec až během vyšetřování komise v New Yorku. Před tím o tom neměla tušení. Slyšeli pouze dva (někteří tvrdí tři) výbuchy a viděli potápět se parník...Členové komise v NY řekli svědkům: "To explodovali kotle. Loď najela na ledovec!" A věc byla vyřízena.

Jinak na Carpathii vládl nepopsatelný zmatek.
Cestující byli doslova v nepříčetném šoku a nikdo vůbec přesně nevěděl, co se vlastně stalo. Jasné bylo pouze jedno: Něco bouchlo a Titanic se začal potápět! Co bouchlo a proč, o tom neměl nikdo z cestujících nejmenší ponětí.
19. 04. 2012 | 18:29

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To All the People
Chtěl bych pouze mimochodem upozornit na to, že já zde žádné "teorie nešířím".

v mém případě jde o zcela jasně prokazatelná fakta na základě premis a z toho vyplývajících dedukcí, kde kauzalita je zcela transparentně sledovatelná...
Polopatičtěji už to snad ani podat nelze!

Někteří diskutujíci jsou patrně tak dětisky naivní, že si myslí: Ráno vstal, posadil se k počítači a napsal nějakou spikleneckou teorii o Titanicu, kterou si vycucal z prstu.
Podobným naprosto hovadským, kojeneckým představám takovýchto beznadějných pošetilců, chci říci pouze toto: Mými rukami prošlo okolo 60.000 dokumentů a zpráv týkajících se lodního průmyslu v Belfastu, Southamtonu a Liverpoolu (1900 - 1921) a to v letech 1967 - 1987.
I když si autora "Titanicu" pana Miloše Hubáčka nesmírně vážím, mám vážné obavy, že by se dostal k takovým materiálům, ke kterým jsem měl přístup já...
Jinak by musel být důstojníkem britské zpravodajské služby, alespoň v hodnosti poručíka.
19. 04. 2012 | 18:53

Dáša N. napsal(a):

Je vidět, že parník byl z perníku. Pak stačí, aby byl trochu nečas a něco bouchlo, a jde ke dnu.
19. 04. 2012 | 19:25

Aa napsal(a):

Myslím, že není vhodné se zde jakkoliv urážet. Z obou stran. Apeluji na Vás, pane autore. Pokud Vašimi rukami prošlo tolik dokumentů a věnoval jste jim takový čas, věnujte dostatečnou a odpovídající "péči" i tomuto článku. Pokud zde uvádíte takovouto teorii, žádám Vás, abyste článek upravil, uvedl zdroje, ze kterých jste čerpal, a uvedl technická fakta, která Vás k takovým závěrům vedla. Například co přesně bylo k explozi použito, apod. Opravdu by mne to velice zajímalo, jelikož Titanic mě naprosto fascinuje. Tento článek opravdu vypadá jako vytržený z kontextu či lehce ledabylý a neučesaný. Jsem otevřená jakékoliv teorii, avšak současná, jak se Titanic potopil a jak dopadl na dno, se mi zdá z technického hlediska naprosto logická. Děkuji.
19. 04. 2012 | 21:31

libero napsal(a):

Už jsem viděl a četl hodně magorů, ale tenhle je přímo přezrálý pro nejvyšší politiku. Ideálně v dresu VV nebo KSČ(M), ale i ČSSD nebo zelení by ho mohli využít.
19. 04. 2012 | 22:24

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Aa
Vy si to nějak pletete.
Já do tohoto blogu píši články a nikoli knihy, kde se otiskuje použitá literatura a další prameny.
Patrně jste pomýlená.

Jinak já žádné teorie (už jsem to řekl několikrát) nepublikuji.
Mojí úlohou je vyvracet legendy a nikoli psát teorie.

Rovněž, já nikoho neurážím. Proč by nebylo na místě neupozornit na to, že někdo toho zatraceně málo ví.
Jsou lidé, kteří nejsou blbý až bučej, nýbrž oni prostě nic nevědí, no a v tom je ten problém.
19. 04. 2012 | 22:56

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To libero
Máte pravdu. Z vašeho komentáře je vidět, že opravdu čtete mnoho magorů.
Jinak, ce se týká mé politické příslušnosti - jsem křesťanský demokrat (KDU-ČSL).
19. 04. 2012 | 23:00

oh napsal(a):

Fino: Mohu potvrdit vaši teorii o mém hlavním zdroji informací. Dojdu k vlastní knihovně, bez hledání sáhnu a je to.
Luba: Pan Hubáček měl takový zlozvyk (dnes opomíjený), ve všech jeho knihách byl uváděn seznam hlavních pramenů, z nichž čerpal. A tady uvedl mimo jiné tyto:
Lighhtoller, Charles, H.: Titanic and other ships, London 1935
Gracie, Archibald: The Truth About the Titanic, New York 1913
(Plukovník A. Gracie na Titaniku cestoval, katastrofu přežil a vypovídal před tzv. Smithovou komisí.)
Berwid-Buqoy: Stále čekám na nějakou teorii proč se na pojistném podvodu společnosti White Star podíleli zaměstnanci konkurenční společnosti Cunard (posádka a důstojnický sbor Carpathie), kde se tedy schovávali "mrtvý" kapitán a důstojníci Titaniku před zachráněnými cestujícími při plavbě na Carpathii (Živý Ismay se mezi nimi velké oblibě netěšil.) a jak všechny ty úřední mrtvoly, které logicky nemohly použít vlastní doklady totožnosti, nepozorovaně proklouzly kolem imigračních úředníků, novinářů, vyšetřovatelů senátora Smitha a davu zvědavců. Vy tu lepíte dohromady rozsáhlé spiknutí, které by vyžadovalo vědomou spolupráci desítek až stovek lidí a to vše kvůli částce představující zhruba pětinu nákladů na stavbu lodi. Že vy jste v tajné službě jejího veličenstva vymýšlel fámy a spiklenecké teorie?
libero: Buď tak laskav a netahej politiku alespoň sem.
20. 04. 2012 | 00:36

Tonda S. napsal(a):

Cela udalost spociva jak se zbavit poskozene lode Olympik -ohnuta lodni hridel;obrovska dira po kolizi s kriznikem a hlavne nedostatek penez na rozsahlou opravu. Penize rozhoduji a proto se hodil podobny parnik Titanik.ktery sedel v dokach. Olympik byl po par tydnech narychlo opraven, "prejmenovan".Troky na dne ukazuji opravu der po napisu; zakladni nater ze je sedy zatim co Titanik mel cerny .Lodni sroub ma cislo 01 coz bylo vyrobni cislo pro Olympik . Dalsi maly detail jsou viditelna podplubni kulata okynka ktera jsou odlisna mezerami a ctvercova okna nad hlavni palubou maji take rozdilne mezery. To jsou viditelne rozdily na fotogrfijich kdyz obe lodi dokuji vedle sebe v Belfastu. Titaniku byla zvednuta pojistka pred odputim. Nejvetsi paradox je ze uhene zasoby na lodi by nestacily na plavbu do New Yorku,take jedna pricina jak usetrit.V olbasti "kolize" cekal mensi parnik Californien,ktery mel zamezit ztratam na zivotech.Jenze z duvodu autenticnosti dostal umyslne jine souradnice ,Titanic mel naloze v zavazadlovych prostorach. Cele to byla konspirace zrovna tak jako 11 Srpen ,Oklahoma a nebo Pel Harbr. Spolecnost dostala 12.5 milionu od pojistovny zatim co stavbe lode stala 10 mil. Uvedom te si ze vlastnikem Byl Morgan....."par lidskych zivotu nic neznamena"
ni
20. 04. 2012 | 04:18

Fino napsal(a):

Pane autore,
jinak též "důstojníku britské zpravodajské služby, alespoň v hodnosti poručíka", kterou se na rozdíl od pana Hubáčka nepopiratelně můžete honosit, neb..."Mými rukami prošlo okolo 60.000 dokumentů a zpráv týkajících se lodního průmyslu v Belfastu, Southamtonu a Liverpoolu (1900 - 1921) a to v letech 1967 - 1987..., bych očekával, že kvalitou a zcela neotřesitelnou argumentací nás vyvedete z "kojeneckého neuvědomění". Kvalita a amatérskost vašeho článku mne a patrně většinu diskutujících zde však evidentně nepřesvědčila - mno, čemu se divit, když vaše role, do které jste se sám pasoval se omezuje pouze na..., "Mojí úlohou je vyvracet legendy a nikoli psát teorie".
Myslím si, že vyvracet legendy lze pouze na základě popisnějších a sofistikovanějších analýz, než jste předvedl ve svém příspěvku... Čekám na Vaši odbornou publikaci - bylo by škoda nevyužít všech nabitých informací, které jste v Irsku a VB nabyl !!! Se zájmem fanoušek Titanicu.
20. 04. 2012 | 06:23

Araon napsal(a):

Ma vubec cenu tento straslivy blabol komentovat? Patrne nikoliv, ale nemaje zrovna co jineho na praci, stejne se o to jen tak zbezne pokusim. Omezim se pouze na popisky pod nekterymi obrazky.

"Záchranný člun po spuštění na hladinu. Široko daleko žádný ledovec nelze zaregistrovat." - Ehm. Pan autor zjevne pozil. Krom toho, ze v roce 1912 bylo foceni pomerne slozitou operaci a pri potapeni lodi na nej nejspis nikdo nemel cas, tak se hlavne odehravalo za bezmesicne noci, mezi pulnoci a treti hodinou rano. Opravdu si nekdo mysli, ze dotycny fotograf nahodil na svoji drevenou bedynku uprostred zmatku pristroj na nocni videni a cvaknul spousteny clunek?

"Záchranné čluny na opačné straně Titanicu. Na levé i na pravé straně je možno spatřit pouze nepatrnou ledovou tříšť (kry), které by nikdy nemohly zámořského giganta poslat ke dnu." - Stejny blabol. Plus dalsi balbol na tema led. I kdyby to nebyly fotografie z Carphatie, porizene o den pozdeji a o dost dal, porad je tu ten fakt, ze ledovce v oblasti byly (mnohacetna svedectvi) a Titanic byl pred nimi varovan, mimojine prave Carphatii.

"Takto by vypadal Titanic po kolizi s opravdovým ledovcem." Zajimava fotografie, ukradena z Wikipedie. Ukazuje prid lodi Hawke, po srazce se sesterskou lodi Titanicu - Olympicem. (http://en.wikipedia.org/wiki/File:Hawke_-_Olympic_collision.JPG) Proc by prave tato fotka mela jakkoliv dokumentovat nasledky srazky s ledovcem, to vi jen Bukvice.

"Příď vraku na dně Atlantického oceánu zcela jasně ukazuje, že zaoceánský parník se zlomil explozí ve středu – boční pláty plavidla jsou vyraženy tlakovou vlnou výbuchu zevnitř ven. " - Prid lodi narazila na dno podle odhadu priblizne rychlosti 60 km/h. Jake prekvapeni, ze je zdeformovana.

"Vnitřní vybavení Titanicu vymrštěné výbuchem zevnitř plavidla, nalézající se na dně několik desítek metrů od potopeného vraku." - Vy vole. Titanic lezi temer tri kilometry hluboko. To predpokladate, ze trosky budou padat kolmo dolu (specialne kdyz zad, ve ktere se udrzel vzduch, implodovala)? Zkuste si nekdy hodit minci do bazenu. Schvalne, jestli vam padne kolmo dolu. A pak to zkuste s desetimetrovym ocelovym platem...

"PAKLIŽE TYTO VEŠKERÉ HRŮZNÉ TROSKY ZPŮSOBIL LEDOVEC, TAK V NĚM MUSELA BÝT ZAMONTOVÁNA LETECKÁ PUMA! " - Kdyz pominu slintajici hystericky Caps Lock, tak bych vas rad upozornil na to, ze vroce 1912 se z letadel hazely jeste tak granaty a zadna tehdejsi "letecka puma", by nemohla podobnou lod potopit.

"Ani zde není žádná stopa po ledovci. Na vlajkovém člunu vpředu se nalézá vedení Titaniku. Postava v tmavé uniformě na přídi je patrně „utopený“ kapitán Edward Smith. Jak se tento člun mohl posléze převrhnout, zůstává záhadou." - Jak autor prisel na to, ze je na fotografii kapitan Smith, to by me vazne zajimalo... nebe mozna radeji ani ne.

Opravdu, nevim co si o autorovi myslet, ale rozhodne nic dobreho. Pokud se nejedna o sofistikovany humor, je pane autorova kredibilita naprosto v troskach a cokoliv jim napsaneho bych radiji velkym obloukem obesel.
20. 04. 2012 | 07:25

JC napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy ,
Jsem rád, že se zapojujete do debaty, což není obvyklé. Momentálně nemám čas, ale večer něco sepíšu.
20. 04. 2012 | 08:53

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To All the Critics
Já žasnu!
Tedy přeci není o čem pochybovat.
Proč se snažíte zabarikádovat si mozky před viditelnými fakty?

Je to asi tak jako kdyby někdo na Václavském náměstí našel zlatou cihlu a desítky pochybovačů by začali tvrdit, že to není možné, protože na Václavském náměstí se zlato nikdy netěžilo a začali to dokládat historickými fakty a nálezce označili za fantastu...

Proč se nechcete nechat alespoň trochu poučit a setrváváte tak houževnatě na úředních omylech?
Co z toho máte sami sebe neustále obelhávat? Patrně jde o nějaký druh masochismu.

Nechte se obohatit novým poznáním jenž je samo o sobě drobným pokrokem vpřed, na tomto světě plném informací, ale přesto pralesem až neuvěřitelných nebetyčných omylů.
Kombinujte premisy a dedukce, srovnávejte kausality a metodiku zkoumání! Někteří lidé místo, aby sami přemýšleli, chtějí mít všechno vysvětlené. Legendu můžete přeci vyvrátit jednou větou a nepotřebujete na to žádné knihy. Stačí toto:

"Tam, kde se potopil Titanic, tam žádné ledovce nebyly, nejsou a nebudou. Prostě to není možné. Tak jako, že na Sahaře nerostou okurky i kdyby úřední záznam pravil, že někdo na této poušti zakopl o okurku, upadl a zemřel a že ho mnozí před tím varovali před okurkami v této oblasti..."

Někteří pořád do nekonečna omýlají tu "pumu".
Prosím vás nepochopili jste, že jde o satirickou metaforu - tedy přirovnání.
Prosím vás kam jste chodili do školy?
Snažím se vás vyvézt z temného tunelu do kterého jste zabloudili a vy mi za to nadáváte! Řekněte sami, je to normální?
20. 04. 2012 | 10:40

Rose napsal(a):

Pane Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy,

velmi Vás prosím o laskavost, mohl byste vysvětlit Vaše slova: "Tam, kde se potopil Titanic, tam žádné ledovce nebyly, nejsou a nebudou. Prostě to není možné." - Proč není možné, že tam ledovce byly? Velmi mi záleží na Vaší odpovědí, budu Vám vděčna, uvolíte-li se k ní. Předem Vám děkuji. Přeji krásný den.
20. 04. 2012 | 11:08

Honza II napsal(a):

Úvahy nějakých poválečných emigrantů toužících se vydávat ze elitu Evropy obsahují jeden velký podvod. Totiž úmyslně zamlčují snahu právě těchto lidí zastřít neschopnost evropské elity například úspěšně kormidlovat loď přes Atlantik.
Nikde se při příležitosti stého výročí potopení Titaniku nepsalo o naprosté neschopnosti kapitána a další důstoníků na lodi, kteří se chovali jako poslušné ovce, a nesmyslně se hnali na plný plyn (vlastně páru) i přes noc do Ameriky, jen aby získali pomyslnou Modrou stuhu pro nejrychlejší loď.
To opravdu všichni byli tak blbí jako kapitán, že je nenapadlo, že by někde mohl být nějaký ledovec, který při svém technickém vybavení nebyli schopni ani při nejlepší snaze včas zahlédnout. Prostě taková nafoukaná přiblblost podle pravidla, že jen primitivovi je všechno úplně jasné. A hlavně toto musejí všechny články o Titanicu zakrýt. (A proto také ono ničím nepodložené tvrzení autora, že se tam ledovec nemohl vyskytovat.) Protože to by totiž mohlo zanést mezi lidi podezření, že vládnoucí skupiny lidí, kteří si předávají "schopnosti a vůdčí potenciál" na své děti a nejoblíbenější kamarády prostě po čase zdegenerují. - Já si myslím, že právě toho jsem v Evropě svědky i v dnešní době. Právě proto se nelze nynější krize tak snadno zbavit.
P.S.
Jak se někdo ohání v životopise Nadací Konráda Adenaura, tak by si měl uvědomit, že touto podporou se také oháněl současný děkan Národohospodářské fakulty VŠE, bývalý vědecký aspirant v Ústavu marxismu-leninismu a dokonce delegát mimořádného sjezdu KSČ v prosinci 1989. Prostě Nadace Konráda Adenaura prokazatelně podporuje prokazatelně i některé velké špinavce.
20. 04. 2012 | 11:10

rejpal napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy
Až doteď jsem věřil tomu, že si z nás utahujete a fandil jsem tomu. Mám rád mystifikace, mám rád recesi, nejen na Apríla.
Ale pokud to myslíte vážně, neměl byste sveřepě tvrdit, že ledovce se v dané lokalitě nikdy nevyskytují. Už proto, že vědci se zabývali i tím, proč jich bylo právě v roce 1912 víc, než obvykle. Jednou z hypotéz je, že postavení Slunce a Měsíce a s tím spojené vyšší přílivy způsobily větší odtrhávání ker od ledovců ve vyšších šířkách. Nemusí to tak být, ale má to logiku. Ale oni nediskutují o tom, zda ano či ne, ale proč ano. Že tam nikdy nebyly, tvrdíte jen vy a nejste schopen to vůbec ničím doložit.
Škoda, jako sranda to bylo fakt dobré. Jako vážně myšlená teorie to má asi takovou relevanci jako ten Nautilus.
20. 04. 2012 | 11:18

JC napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy,
Začíná mě to s vámi bavit. Protože podle vašich slov
" Texty kresbičky jsou opatřeny angličtinou. Kresba pochází z námořního archívu v Belfastu a byla vyhotovena jedním z architektů parníku. Tedy od očitého svědka katastrofy, několik minut po nalodění se na Carpathii.
Z hlediska časového odstupu je to první obrazové svědectví, hned po katastrofě. Jedná se tedy z hlediska důkazů a svědectví nejcennější."
se jedná o to nejcenější, pokusím se obrázky rozebrat jeden po druhém a dokázat vám jak si protiřečíte.

Tedy kresba č 1. a váš komentář "Kdyby Titanic bokem narazil na skutečný ledovec (viz obrázek 11.45 hod.), zůstal by tam takto viset. "

1. teoreticky by to bylo možné, ale určitě ne v každém případě. 90% hmotnosti ledu je vždy ukryto pod hladinou a záleží tedy na tvaru ledu pod vodou.

2. Autor kresby v okamžiku nárazu seděl bůhví-kde na Titanicu, takže jeho pohled jakoby ze záchraného člunu je jeho pouhá fantazie jak by to mohlo vypadat.

3. Co je esenciální. pokud ony kresby považujete za nejdůležitější důkazy očitého svědka,tak vězte, že se tam ledové kry/ ne jen jedna/ prostě vyskytují, čímž
padá vaše teze, že tam být v žádném případě nemohly.

P.S. Pokračování ve chvílích volna.
20. 04. 2012 | 11:18

JC napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy,
Pokračování obr. č.2

Váš komentář :
"Titanic však zůstává stát na volném moři (kouř stoupá kolmo vzhůru), jakoby se nic nestalo (viz obrázek 12.05 hod.)."

Moje poznámka :
Ne že se jako by nic nestalo. Text u obrázku " Naklání se po přídi, záď se zvedá"
P.S. pokud to mám špatně přeloženo tak mě opravte. protože ten text je špatně čitelný.
Vaši poznámku o kolmo stoupajícím kouři nechám bez povšimnutí.
Takže jednoznačný závěr :
Ne že se nic neděje Titanic se potápí a to v celku. Po výbuchu náloží zatím
ani památky.
P.P.S. Pokračování ve chvílích volna.
20. 04. 2012 | 12:03

Aa napsal(a):

Naprosto souhlasím s příspěvkem uživatele Fino. A když se vrátím k odpovědi autora na moji reakci... velice mě Vaše odezva zklamala. Vaše teorie mě zajímala více do hloubky, ale vy se točíte zády a nejste schopen podat přesnější informace. I přes moji slušnou žádost. Popletený jste tedy asi Vy! Jak mám tedy tento článek a Vás brát vážně? Kdokoliv s Vámi nesouhlasí nebo upozorňuje na nepropracovanost článku a jiné, jediné, na co se zmůžete, je, že "kopete" kolem sebe. Místo toho, abyste se zapojil více do diskuze a pádnými argumenty obhajoval Vaši teorii. Zatemněně se držíte toho svého a kdokoliv s Vámi jen trochu nesouhlasí je okamžitě zabedněnec a naivka. Absolutně se s Vámi nedá diskutovat. Tímto pro mě tento článek ztratil na atraktivitě.
20. 04. 2012 | 13:04

Elena napsal(a):

Titanic: Technické parametre
Dĺžka: 269,24 m
Šírka: 28,25 m
Výška: 53,38 m (od kýlu k hornému okraju komínov)
21,34 m (od čiary ponoru k najvyššej člnovej palube)
32,44 m (od kýlu k najvyššej člnovej palube)
42,38 m (od čiary ponoru po horný okraj komínov)
Výška komínov: 20,94 m (boli štyri, tri od kotlov, štvrtý ako ventilátor)
Šírka komínov: 8 m
Uhol naklonenia komínov: 98 stupňov
Sťažeň:
celková výška: 47,5 m (boli dva)
Výška odspodu k vraniemu hniezdu: 13,6 m ("Vranie hniezdo",alebo "Oči Titanicu". V ňom sedela hliadka, ktorá mala včas upozorniť mostík pred ľadovcami. V osudnú noc im to nevyšlo..)
Výtlak: 46 328 ton a plne naložený až 53 210 ton
Maximálny ponor: 11,1 m
Maximálna rýchlosť: 21 - 23 uzlov (1 uzol = 1,852 km/h)
Výkon: 50 000 - 55 000 koní (1 kôň = 735,5 W)
Pohonné jednotky: parná nízkotlaká nereverzibilná turbína a dva parné štvorvalcové piestové stroje trojčinného expanzného typu
Hmotnosť a rozmery lodných skrutiek:
2 krajné: 38 ton - 1 list (boli tri) mal dĺžku 7 m
stredná: 22 ton - 1 list (boli štyri) mal dĺžku 5 m
20. 04. 2012 | 13:45

Elena napsal(a):

Nechapem, rekapča nechce mi brať dalšie príspevky
20. 04. 2012 | 14:11

Elena napsal(a):

Titanic sa musel zlomiť na dve časti, ak by sa nezlomil, vtedy by to bolo podozrive, po kolizie , okamžite sa zmenilo rozpoloženie a hmotnosť nakldu.
20. 04. 2012 | 14:18

Elena napsal(a):

Trhlina , na ktorú poukazuje autor, že akoby že je vdôsledku výbuchu, pozrela som si ju na max. veľkosť, je na urovné ponoru, v prvom poschodii podpalubia, teda v kajutach pre obyčajných námornikov a chudobných pasažirov, nie je v nákladnom priestore,čo znamena , že neumožnuje umestnenie výbušniny.
20. 04. 2012 | 14:22

Elena napsal(a):

sinteticka výbušnina vtedy neexzistovala, tak že , musela by byť použita klasicka výbušnina, ta vo vode sa nerozpušťa, zostala by v trupe lodi spolu z črepinami v trupe lodi,
zohnuťý ocelový plašť smerom von v meste nárazu , nie je dokazom výbuchu ale mechanického poškodenia, dalej okraje , zubce trhliny , nie je sú smerom von, vypadaju neurčito .

Vypovede cestujucých pre mňa nie sú dôveruhodný zdroj, na Titaniku bolá bujara oslava dohlbokéj noci , nektoré výpovede mohli byť po opice, teda len výpoved o pocítoch a niej o faktoch, vzhľadom na parametrelodi, cestujuci naozaj nič objektivného nemohli vidieť len opisať svoj pocít.
20. 04. 2012 | 14:29

Fino napsal(a):

Autorova teze...
"Tam, kde se potopil Titanic, tam žádné ledovce nebyly, nejsou a nebudou. Prostě to není možné. Tak jako, že na Sahaře nerostou okurky i kdyby úřední záznam pravil, že někdo na této poušti zakopl o okurku, upadl a zemřel a že ho mnozí před tím varovali před okurkami v této oblasti..."
Co říká odborná veřejnost...
Ledovce stejného typu, do jakého Titanic narazil, pocházejí z oblasti Grónska. Vědci ale upozorňují, že velké ledovce obvykle uvíznou v mělkých vodách mezi Labradorem a Novým Foundlandem. Na oceán se vyplaví teprve tehdy, když z velké části roztají. Případně je ale může z úžiny vysvobodit silný příboj.
Vědecký tým pod vedením fyzika Donalda Olsona nyní dospěl k závěru, že v lednu 1912 byl příboj natolik silný, že vyplavil do Atlantiku nezvykle mnoho velkých ledovců. Podle síly mořských proudů vědci spočítali, že právě do jednoho z ledovců vyplavených v lednu do oceánu Titanic o tři měsíce později narazil.
Vědci příboj vysvětlují tím, že 4. ledna 1912 se Slunce, Země a Měsíc dostaly do jedné řady, což zesiluje příliv a odliv. Zároveň byl ale Měsíc nejblíže k Zemi za posledních 1400 let. K přiblížení navíc došlo jen den poté, co Země na své eliptické oběžné dráze dosáhla největšího přiblížení ke Slunci.
20. 04. 2012 | 14:49

JC napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy,
Pokračování obr. č.3

Vy nekomentujete

Moje poznámka : 1:40 am. Titanic pokračuje k cestě na dno. Polovina lodi je evidentně pod hladinou.
Příd lodi je v této chvíli zatopená a nachází se v hlubce cca 50 metrů pod hladinou
Trhlina na kterou poukazujete a která měla být příčinou potopení ještě neexistuje, ale její pozice u horního okraje paluby bude za 10 minut, které zbývají do exploze cca 25 metrů pro hladinou.
20. 04. 2012 | 14:51

Elena napsal(a):

Pané Berwide, fotka číslo 8 v poradie zvrchy na dol , hned pod Vaším textom:

Příklad: Tlaková vlna exploze uprostřed plavidla zvedá příď nad hladinu, přičemž oddělená záď se potápí nezávisle na přídi. To samé se přihodilo na Titaniku.

Ta fotka nie je z Titaniku, tak že ju komentovať nebudem.
20. 04. 2012 | 14:54

J. V. napsal(a):

TÍMTO VYZÝVÁM AUTORA ČLÁNKU, ABY DOPLNIL ZDROJE, ZE KTERÝCH ČERPAL FOTOGRAFIE A OBRÁZKY. NEUČINÍ-LI TAK, UPOZORNÍM NA TUTO SKUTEČNOST MODERÁTORA. POKUD ANI TO NEZABERE, DÁM SI TU PRÁCI A ZDROJE ZJISTÍM A VÁS MILÝ PANE AUTORE ZLE NAPRÁŠÍM ZA PORUŠOVÁNÍ DUŠEVNÍHO VLASTNICTVÍ. UPOZORŇUJI, ŽE SE NEJEDNÁ O VTIP !!! U SPISOVATELE FAKTU OČEKÁVÁM I URČITÝ STUPEŇ SERIÓZNOSTI A NE, ŽE JAKO SPRÁVNÁ VRCHNOST BERE CIZÍ ZA SVÉ...
20. 04. 2012 | 15:07

isolato napsal(a):

Vystavovat někoho, kdo není způsobilý nést odpovědnost za svá slova, posměchu veřejnosti je dle mého názoru morálně hanebné a lidsky nespravedlnitelné, a redakce Aktuálně.cz by se měla vážně zamyslet nad tím, zda jí takový způsob cynického "pobavení" čtenářů na úkor nešťastníka nevědomého si své role stojí za to. Ke cti jí to jistě neslouží.
20. 04. 2012 | 15:45

oh napsal(a):

V 9:40 obdržel Titanik rádiovou depeši od parníku Mesaba, ohlašující "...mnoho shluků velkých kusů ledu a značný počet velkých ledových hor. Též ledová pole..." v oblasti mezi 42° a 41°25' severní šířky a 49°30' západní délky. JIŽNĚ od trasy Titaniku. Radista Titaniku Philips přijetí zprávy potvrdil, ale podle všeho nikdy nebyla doručena na můstek.
V 10:30 se Titanik na dohled míjel s parníkem Rapphannnock, plujícím z Halifaxu na východ. Krátce před tímto setkáním Rapahannock proplul rozsáhlým ledovým polem (a poškodil si při tom kormidlo). Důstojník hlídky na Rappahanocku navázal s Titanikem spojení signální lampou a mimo jiné oznámil: "Právě jsme propluli ledovým polem a mezi několika ledovými horami.." Z Titaniku (hlídce na můstku již velel Murdoch) obdržel odpověď: "Vzkaz přijat, děkujeme..."
Zhruba v tutéž dobu parník Californian v poloze 42°5' severní šířky a 50°7' západní délky zastavil, protože dorazil k souvislému ledovému poli a kapitán nechtěl riskovat hledání cesty mezi ledem v noci.
Ale led tam nikdy nebyl, být nemohl a nebude, říkal to Berwid-Buqoy a ten má vždycky pravdu.
Všichni, co led viděli a ohlásili, museli mít hromadnou halucinaci, to je ložený. Nebo všichni jeli v tom pojišťovacím podvodu.
20. 04. 2012 | 18:17

Elena napsal(a):

Pané Berwide, ani fotečka číslo 9 nie je z Titaniku,
Na dne oceanu obe dve časti ležia vzdalene od seba, je mi ľuto , ale ani desinka nie je autenticka, nesúhlasi z koštrukciou Titaniku.

Majte sa pekné.
20. 04. 2012 | 18:56

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To All the critical people
Vzpamatujte se a prosím Vás přestaňte omýlat uřední legendy jako cvičený papoušek.
Teď k věci!
Položte si pouze jednu otázku: Proč 14.04. 1912 "vidělo" tolik lodí "takové množství ledovců" na tomto místě a desítky let před tím tam nikdo nic neviděl i v těch nejkrutějších mrazech a desítky let po potopení Titanicu tam rovněž žádná loď nic neviděla?
Na výročí 100 let Titanicu se na místo vydala pamětní plavidla, uctít památku utonutých, ale široko daleko nic ledového ani velikosti sněhové koule neplavalo - nikdo nic nespatřil. Kam ty ledovce, co tam nikdy nebyly zmizely?

Zdá se, že staletí na tomto místě není nic a další staletí tam nic nebude, ale dne 14.04. 1912 na tomto zatraceně "záhadném fleku" z ničeho nic čeká na Titanic desítky a desítky ledovců a ledových ker, hlášených ze všech možných stran...

Teď apeluji na skutečně kritického čtenáře a nikoli na opakovatele omletých úředních frází: Když si všechno, co jsem teď řekl, necháte projít hlavou, nezdá se vám náhodou, že s tím "ledovcem" tady není něco v pořádku?
Nevykřikujte hesla a fráze, to vás pouze otupí. Staňte se detektivy a zpravodajskými důstojníky - alespoň na minutku.
Čím začnete? Řekněte si staré latinské "Qui bono?" Bezesporu. Komu to prospěje "zasadit" na toto místo ledovec?

Nenechme se mýlit přátelé, 1517 lidi zahynulo.
Musíme nejdříve vycházet z této premisy: patrně jde o vraždu. Co tím pachatel chtěl docílit - Qui bono? Komu by prospělo, kdyby se loď potopila?
Jak jí ale poslat ke dnu, aby byly splněny pojišťovací podmínky? Zajisté, proti srážce s ledovcem je zaoceánské plavidlo pojištěné. Kde ovšem ten "ledovec" vzít?

Zpravodajský důstojník se sám sebe táže: "Proč bylo plavidlo pojištěno na tak astronomickou sumu, když je "nepotopitelné"? To by přeci byly pouze "vyhozené" peníze, kdyby pachatel s "nepotopitelnou" lodí něco neplánoval!..."

Tak, a teď vás nechám přemýšlet samostatně dál a nebudu vám napovídat, ukažte co umíte, začněme konkrétní pátrání bez opakování nudných frází. Vzhůru do práce! Staňte se detektivy a zpravodajskými důstojníky, alespoň zde!
20. 04. 2012 | 19:14

Grimm napsal(a):

Ty palice buková natvrdlá, ty jsi někdy nějakého zpravodajského důstojníka viděl? Jamese Bonda ve filmu, že? Je napováženou, že se tu s tebou někteří jedinci snaží přít.
Vy všichni co se tu snažíte diskutovat. Je to zbytečné, debata s bláznem nemá žádnou cenu. Double pablbvévoda si bude stále mlít svou. On se na svět dívá pohledem schizofrenika. On si dokáže velice dobře povrkat s Napoleonem z vedlejšího pokoje, ale s normálně myslícími lidmi rozhodně ne.
20. 04. 2012 | 19:26

isolato napsal(a):

to Grimm: Já osobně mám za to, že pan Berwid-Buquoy-Kopecký by neměl být vystaven urážkám, protože on za svůj stav nemůže, a patrně ani neví o rozporu svých výplodů realitou. Odpovědnost je spíše dlužno přičíst těm, kdo zde jeho "šplechtům" poskytují prostor aby jeho bláznivými tvrzeními "pobavili" méně skrupulosní čtenáře Aktuálně.cz. To je dle mého názoru to opravdu sprosté na celé věci.
20. 04. 2012 | 19:47

Elena napsal(a):

pané Berwide,
Titanic mal 77 veľkých poisťovateľov a okolo stovky drobných, to nebola poistka ale skôr sazka ako v športke,
kto by nechcel poistiť nepotopiteľnú loĎ, v dobe inflacie tak sa "bezpečné" investovali prachy,
proste poistiť lod s povesťou nepotopitelnéj by na to skočil každý poisťovak.
na otazku prečo maiteľ poisťoval lod, prečo by nemal?
ja by som poistila kotle, strojovňu, kompletné vybavenie, námornikov pre prípad úrazu, kucharov, personal, a tak dalej.
20. 04. 2012 | 19:48

Elena napsal(a):

P.S.
pané Berwide, čítal ste poistné zmluvy, za akých podmienok bol Titanic poistený?
našla som nejaký odkaž, ktorý dokazuje, že spoločnosť White Star Line, nemohla mať zaujem na potopenii sa lode, preto že všetky poistky boli dohodnute tak, že po nehode poistovňa, teda poisťovateľ sa stal maiteľom poistného predmetu.

Tak som Vám vašu hypotezu vyvratila.

Majte sa
20. 04. 2012 | 19:58

rejpal napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy
Onehdá hlásili, že v Jeseníkách je několik metrů sněhu. Jezdím tam každý rok v červenci a mohu odpovědně prohlásit, že tam sníh není, nebyl a nikdy nebude. Zkazky o tom, že vlak z Ostružné do Ramzové uvízl v závěji, tudíž pokládám za snahu Českých drah vymámit ze státu větší dotace.
20. 04. 2012 | 20:21

Elena napsal(a):

mňa skôr zaujma , kam sa podel Wachmaister Tomik :)),
neodelitelná súčasť a "ozdoba" v diskusiach pod blogmi pána Berwida .
20. 04. 2012 | 20:32

oh napsal(a):

Berwid-Buqoy: Když si vaší (ne)argumentaci nechám projít hlavou a přidám k tomu fakt, že na prokazatelné falšování záznamů v lodních denících bývají úřady poněkud alergické, vychází mi z toho, že se jistý zpravodajský důstojník zbláznil. Kompletně a dokonale.
Už jste v tajné službě jejího veličenstva viděl nějakou skutečně nepotopitelnou loď? Určitě ne, nic takového neexistuje a nikdy neexistovalo. O nepotopitelných lodích rádi fantazírují novináři a vy. Loďaři, rejdaři, námořníci a pojišťováci od Lloyda moc dobře vědí, že je to nesmysl. Co je sakra divného na tom, že Titanik byl pojištěn na milión liber, když jeho stavba stála 7,5 miliónu liber (v cenách roku 1912)? http://www.titanic-whitestarships.com/MGY_FAQ.htm
20. 04. 2012 | 20:32

Luba napsal(a):

Začíná to být jasné ...

Bloger DrDrJBB se zapojil do reklamní kampaně "Titanic 3D"!

Režisér Cameron tentokrát do svého filmu zapracoval všechny výpovědi všech přeživších svědků, včetně Svědků Jehovových, fanoušků George Lucase a obdivovatelů Jamese Bonda, a tak vzniklo tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=dJxj1mou03M

Úspěšnost zaručena! Pravda odhalena! Každý si najde tu svou ...
20. 04. 2012 | 20:33

vl napsal(a):

Jen drobnost pro n-násobného doktora: Známá otázka zní Cui bono, ne Qui bono. Takový detail a tak nějak zpochybňuje vaše vzdělání. Ta záležitost s pojištěním pak celou vaši povídku odesílá do říše nesmyslů.
20. 04. 2012 | 20:40

Zombie napsal(a):

Vévoda píše: „Položte si pouze jednu otázku: Proč 14.04. 1912 "vidělo" tolik lodí "takové množství ledovců" na tomto místě a desítky let před tím tam nikdo nic neviděl i v těch nejkrutějších mrazech a desítky let po potopení Titanicu tam rovněž žádná loď nic neviděla?
Na výročí 100 let Titanicu se na místo vydala pamětní plavidla, uctít památku utonutých, ale široko daleko nic ledového ani velikosti sněhové koule neplavalo - nikdo nic nespatřil. Kam ty ledovce, co tam nikdy nebyly, zmizely?“

A já se ho ptám: Kterýpak debilní likvidátor pojišťovny naletěl na lživé tvrzení, že na místě, kde nikdo nikdy neviděl žádný ledovec, se s ledovcem srazil Titanic? Kdopak dal pokyn k vyplacení pojistné částky, když bylo jasné, že tam žádný ledovec nikdy nebyl, není a nikdy nebude? Na to existuje jediná odpověď: Majitelé všech pojišťoven a též jejich zaměstnanci byli výhradně předkové Berwida-Buquoye-Kopeckého. To mi říká můj instinkt zpravodajského důstojníka.
20. 04. 2012 | 20:59

Grimm napsal(a):

isolato
Máte pravdu. On za svůj stav skutečně nemůže. Je to vážně duševně nemocný člověk, nezodpovědný za svoje činy. Bohužel, v dnešní době není síly, která by ho dostala tam kam patří, to jest za pevné zdi blázince. Sám se tam nevydá a zaneplešování internetu bláznivými výplody není dostatečným důvodem pro to, aby mu tam pomohl soud. Asi by bylo opravdu nejlepší ty jeho výpotky přehlížet a nereagovat na ně. Jenže ono to nedá.....sám vidíte, kolik lidí se toho chytne.
20. 04. 2012 | 21:01

Elena napsal(a):

Grimm,Zombie,isolato,

čo vam vadi na tom to blogu? čím je hypoteza od pána Berwida horšia, neželi stovky hypotez na nete od rozných autorov?
za čo by ste chceli autora blogu sudiť? za sto rokov staru premlčanú nehodu?
na skaze Titaniku zostalo deiatky bielých nebjasnených flakov, prečo by autor nemal napisať svoje pohnutky ohľadne tejto tematiky?
Nikto vas nenuti uveriť autoru, nikto vas nenuti čítať blog, nikto vas nenuti diskutovať, prečo vam tak moc zaleťi na dehonestovanii autora ako osobnosť?
20. 04. 2012 | 21:12

isolato napsal(a):

to Elena: Mně na p. Berwidovi-Buquoy-Kopeckém nevadí nic, ani ho nechci soudit, naopak se ho zastávám proti jedincům, zneužívajícím jeho handicappu a neschopnosti orientovat se v realitě k plytkému pobavení nezodpovědné veřejnosti.
20. 04. 2012 | 21:22

naivka napsal(a):

Pan Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy

"Kde ovšem ten "ledovec" vzít?"

Dne 14. dubna 1912 se v severním Atlantiku zkřížily dráhy dvou gigantů. Katastrofu Titaniku zná celý svět. Dokumentaristé BBC zaměřili pozornost na druhého účaastníka nejznámější námořní havárie. V doprovodu glaciologů se vydali do grónských fjordů, aby zrekonstruovali zrod i zánik obří hory ledu, jež vstoupila do historie.
zdroj: http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20070530171060/necyklopedie/images/a/a6/Lidovec_Titanic.jpg

Osvobozený ledový zabiják

I když se už nejspíš nikdy nedozvíme, odkud pocházela ledová kra, která se postavila do cesty tehdy největšímu parníku světa, je velmi pravděpodobné, že se odlomila od ledovce Jakobshavn na západním pobřeží Grónska. Dlouhé jazyky tohoto ledového obra končí svou plíživou pouť v zálivu Diskø, kde se na jaře za ohromného rachotu od jednotné ledové masy oddělují samostatné ledové kry. Ty pak mořské proudy unášejí směrem na sever do Baffinova zálivu, kde zpravidla stráví jednu nebo dvě zimy. Některé z nich pak dále plují směrem k jihu podél Baffinova ostrova a Labradoru až k Newfoundlanu. Během několika měsíců tak urazí trasu dlouhou téměř čtyři tisíce kilometrů!

Většina ledových dezertérů však během své plavby uvízne na mělčině, kde postupně podlehne náporu vod a rozpadne se. Osud ledových ker uvězněných v mělkých vodách ovšem může zvrátit právě působení Měsíce. Pokud totiž nastane skočný příliv, vysvobodí ledové kry ze zajetí a vrátí je zpět na volné moře. A právě vzácná souhra ve vzájemném postavení Země, Slunce a Měsíce, která se naposledy odehrála v roce 796 a příště až v roce 2257, způsobila 4. ledna 1912 neobvykle silný příliv. Zprávy skutečně potvrzují, že skočný příliv tehdy uvedl do pohybu celou řadu ledových ker. Bohužel jedna z nich po několika měsících zkřížila dráhu parníku Titanik a způsobila tak největší katastrofu v dějinách civilní lodní dopravy.
zdroj: http://mesicni.blogspot.com/

Osobně mě jako laika a naivku v jedné osobě nejvíce zaujala následující hypotéza o zániku Titaniku, dovolte mi citovat: Vážení diskutující, Titanic byl s největší pravděpodobnéstí rovnající se nulové jistotě předurčen zkáze již při jeho výrobě! Měl na sobě zlověstné znamení: výrobní číslo trupu lodě bylo 360604. Když toto číslo napíšete určitým způsobem a prohlédnete si ho v zrcadle, zjistíte, že se dá přečíst jako: No Pope, neboli Pryč s papežem. - Nad Titanikem se rozhněvali sami bohové!

A poslední a nejdůležitější: Dovolte mi, prosím, tichou vzpomínku věnovanou těm, kdo prožili hrůzu a strach na potápějícím se Titaniku, a kdo v ledových vodách ztratili své životy. Člověk zřejmě nikdy není dokonale pánem svého osudu .... Děkuji a přeji pěkný večer.
20. 04. 2012 | 21:37

Luba napsal(a):

Mněšický vojvoda,
toť kříženec českého Freiherra Küchota s německým baronem von Žvejkovitz (Munchhausen = Švejkovice)
20. 04. 2012 | 21:38

Grimm napsal(a):

to Elena:
Vy věříte tomu, že tato "osobnost" je skutečně to co o sobě píše a tvrdí?
On patří skutečně do blázince. A tam ať si pak za zdí píše a vymýšlí co bude chtít.
20. 04. 2012 | 21:41

Elena napsal(a):

áno verím, prečo by som nemala veriť?
nechodim sem aby som zísťovala informacie o ľudech , chodim sem za vymenou názorov.
20. 04. 2012 | 22:34

Michal Koša napsal(a):

Tak podivnou slátaninu jsem ještě nečetl. To byl od autora pana Berwida "výkon". Pokud jde o skutečné důvody potopení Titaniku, i proč bylo tak rychlé, dnes se už o tom ví více. Titanic neutrpěl jenom jedno poškození, známou přerušovanou trhlinu v délce cca 100m, ale dvě. A právě to druhé bylo fatální, hlavně pro cestující. Protože, kdyby k němu nedošlo, loď by setrvala na hladině mnohem déle, než byl čas potřebný k příjezdu lodí, jež mohly cestující naložit. Tehdy stavěné "linery" měly 3 kýly. Jeden hlavní, po celé délce lodi, a 2 pomocné, podstatně kratší, umístěné po obou stranách dna lodi, zpevňující její střední, nejvíce namáhanou část. Největší tragediií této lodi bylo, že najela na zmíněný ledovec nejenom bokem, kdy vznikla trhlina jen kousek pod čarou ponoru, ale i na jeho hlavní, neviditelnou ponořenou část tímto postraním kýlem, což vedlo v průběhu jeho kontaktu s ledovcem k jeho postupnému úplnému vytržení a oddělení od lodi. Tímto došlo k vytvoření obrovské trhliny přímo u dna lodi, délkou srovnatelné s tou boční, ale v místě s nejvyšším hydrostatickým tlakem. Větší část tohoto bočního kýlu byla nalezena v přibližně takové vzdálenosti od hlavního pole trosek na dně, jakou by asi Titanic setrvačností ještě urazil od momentu nárazu na ledovec. A taky to vysvětluje, proč byla loď zaplavována nikoliv sezhora zboku, nýbrž hlavně směrem ode dna lodi, jak uváděli přeživší svědkové, a taky, proč byly tak rychle zaplaveny strojovna a kotelny. Ještě vysvětlení, proč se po tomto druhém poškození, které skončilo nálezem zmíněné části bočního kýlu vůbec začalo pátrat. Při známé délce a charakteru přerušované boční trhliny a její předpokládané ploše se prostě nijak nedařilo při jejím výtlaku loď "potopit" v požadovaném čase. Čas potápění vycházel až několikrát delší, než byl ten skutečný. Hydrostatický tlak v místě boční trhliny byl na to, aby voda loď zaplavila takhle rychle příliš malý, a začal se se skutečným časem potápění přibližně shodovat až poté, co byla "přidělána" další trhlina přímo u dna lodi. Taková, jaká by vznikla po vytržení jednoho z bočních kýlů lodi. A to se pak nálezem i potvrdilo.
20. 04. 2012 | 22:36

Michal Koša napsal(a):

Krátký dodatek pro pana Berwida. Neměl by jste psát o věcech, kterým absolutně nerozumíte. Je zřejmé, že fyzika je pro vás "polem nezoraným", a problémy jež vyžadují logické a analytické myšlení "řešíte" zkratkovitě fabulací. Vím, že je to ode mne tvrdé, nicnéně, žel jinak vaše počiny zde hodnotit nelze. Chcete se dobrat pravdy příliš levně, a to nelze!
20. 04. 2012 | 23:00

JC napsal(a):

A ták, Cui bono ? Mno to se dá napasovat na každou pojistnou událost. A pan autor nás opouští..:-)).
Tak to mě přestává bavit a nehodlám pokračovat.
Pokud k práci zpravodajského důstojníka patří manipulace s fakty, tak by se to mělo umět. Tak jak to předvedl pan hrabě na tomto blogu by mu zbaštili snad jen chovanci ústavu duševně chorých nebo děti v mateřské.
Příště až budu otvírat některý z jeho blogů, zasvítí mi v hlavě výstražné červené světlo - forever.
21. 04. 2012 | 08:58

Děkujeme! napsal(a):

Jako poděkování za pěkný blog dvě zajímavé fotky do námořního alba:

Důstojnice H.K. na cvičném plachetním trojstěžníku ministerstva námořnictví:
http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20070416194247/necyklopedie/images/b/b9/Pirata.jpg

Mistr světa ve vodní levitaci:
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20070914171652/necyklopedie/images/1/15/Gordomarpla.jpg

S pozdravem, Titanic již nikdy více!!
21. 04. 2012 | 11:42

.H.K. napsal(a):

March of the Zaparozhian Cossacks
Ogniem i mieczem
https://www.youtube.com/watch?v=4j4AYK8KGKU&feature=related

:))))
21. 04. 2012 | 17:25

. napsal(a):

pro .H.K. v 17:25 - trefa :-)

čas přípisku 11:42: H.K. = nick naivka - dědeček z matčiny strany pocházel ze Záporoží :-) .. dík za Kozáky, pěkný večer.
21. 04. 2012 | 18:54

E.H.K napsal(a):

H.K. sú moje inecialy,
marš Zaporožských kozakov som poslala pánu Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy ,

som ráda že aj teba ten marš potešil
Elena H.K.
21. 04. 2012 | 19:10

Petr Šír napsal(a):

Pane Berwide, vy asi moc nehledáte fakta že? James Cameron byl u Vraku TITANICU nesčetněkrát. a dokázal zjistit co se té noci s lodí stalo. TITANIC plul rychosti 22 Uzlů, v tom hlídka ve strážním koši zpozorovala ledovec, 3x zazvonili na zvonec a telefonovali na můstek. Chvíli tom se TITANIC pomalu začal stáčet na levo. TITANIC se ledovci skoro vyhnul ale jeho pravobok se otřel o stranu ledovce. Ledovec prohnul pláty lodě. Nýty které držely spoje u sebe popraskaly tlakem, a spoje se rozestoupily.tím vznikly otvory pro průnik vody. Kapitán Smith nařídil uplně zastavit loď. TITANIC začal nabírat vodu pravobokem. Jak se potápěl popraskaly lana komínu. Loď byla ještě relativně nad úrovní hladiny i můstek ale pak došlo protržení Přepážky která byla oslabena ohněm který byl ve skladu uhlí už SOUTHAMPTONU, Nahlý přísun dalších litrů vody TITANIC potopil ještě víc., v ten okamžik se záď nebezpečně zvedla do úhlu takovych 11 stupňů nad hladinu to lodní konstrukce nemohla vydržet , Trup se začal namáhat víc a víc nakonec se lod rozlomila, příď se nyní ponořila celá ale díky dvojitému dnu se kterým byla ještě příď spojená se zádí stáhla přední sekce záďovou sekci víc do vody.Příď klesla jako torpédo. zád se chvilku pohupovala na hladině a nakonec se potopila rovněž.Příd padala špičkou dolů takže neutrpěla takove poškozeni jako záď která bohužel padala otevřenou částí na před. v takových 1500 metrech vzduch v zádi způsobil IMPLOZI která bohužel urychlila dopad zádě na dno, tím se dostala záď do spiralovitého pohybu a postupně z ní odlétaly části. Příď TITANICU se zabořila špicí napřed do bahnitého jílu , což ohnulo příd o 11 stupňů dolů a voda ve vraku při dopadu měla takovou sílu že zpusobila trhliny na pravoboku a levoboku! taktéž odlétl kryt nákladového jícnu č.1.Kapitánský mustek byl zničen padajícím stěžněm a tlakem vody. Díry které vidíte na vraku a nepocházejí od výbuchů BOMBY! ale od dopadu na dno. na konci přídě je vidět dopad 2 TUn vody která se hnala za vrakem pri jeho cestě na dno.Když konečně vrak dosedl na dno jakoby to nestačilo dopadla na něj ještě tlaková vlna vody. Promiňte ale věřím Jamesi Cameronovi. Ten podnikl kroky k tomu aby zjistil co se s lodi stalo. Proč by si někdo vymýšlel historku o ledovci? Navíc ledovec nebyl vidět protože byla noc bez měsíce a ani vítr nefoukal.Když Titanic ledovec obeplul ztratil ho z dohledu. protože v té tmě bylo vidět jen to co bylo osvětleno.Nevěřím tomu že by někdo potopil TITANIC záměrně!
21. 04. 2012 | 22:34

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Ladies and Gentlemen,
sleduji z povzdálí debatu. Můj úmysl se nepodařil. Ve zpravodajských službách ani v detektivních kancelářích by vás nečekala žádná kariéra. Proč?

(1)
Ty moudřejší opakují neustále to samé, co si někde přečetli a domnívají se, že asi tyto "commonplace realities" neznám a rovněž mi doporučují, abych si je přečetl.
Je zajímavé, že tito lidé věří tomu, co napsali jiní, ale nevěří tomu, co jsem napsal já. Nemám nejmenší pochybnosti o jejich slušnosti a upřímnosti. K opravdovému poznání tohoto světa to ovšem nestačí.
Je nutné se oprostit od vnějších (často masových vlivů) a vytvořit si svůj vlastní svobodný názor, byť by byl i chybný. Masa většinou nemyslí, pouze reaguje.

(2)
Ta druhá sorta čtenářů si nemyslí vůbec nic a jenom mi vulgárně nadávají.
Zde samozřejmě žádná diskuse není možná, neboť nadávky maskují pouze duševní prázdnotu. Kde nic není, tam ani kuře nehrabe!

Jakýsi čtenář mě vynadal.
Píši "Qui bono?" místo "Cui bono?" Namluvil si, že druhá verze je ta správná a tím pádem mě podezírá z latinské nevědomosti.
On jistě neví, že použitelné jsou v latině obě verze a je to totéž ("Mit Latinum und Graecum schneller zum Medizin-Studienplatz", Master Studium BRD 2012). Rozdíly jsou v tom asi tak velké jako mezi "ahoj" a "nazdar".

Neúnavným nadávalem je jistý "Grimm".
Asi se tak vůbec nejmenuje, ale to není zas tak důležité.
On patrně neví, že by měl v první řadě nadávat sám sobě. Asi ty své komentáře po sobě vůbec nečte.
22. 04. 2012 | 05:12

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Rose
Vážená paní Rose,
na Vaší otázku jsem již nepřímo odpověděl v předešlých komentářích. Přesto bych si dovolil ještě celou kausalitu upřesnit.
Úřední zprávy znázorňují Titanic jako plavidlo, které někde po kolizi s "ledovcem" zůstalo stát a široko daleko nebylo nic...
To je fantastická báje.

Trasa Titanicu byla tehdy jakousi "oceánskou dálnicí", kde se to loděmi doslova hemžilo. Pravděpodobnější by dokonce bylo se na tomto místě srazit s jiným plavidlem, než s neexistujícím "ledovcem".

Ona trasa byla lodní dopravou ustanovena, právě proto, že tam žádné nebezpečí nehrozilo a ledovce se tam nikdy neobjevovali. Mimo Titanic tam také žádná loď na žádný "ledovec" - a to do dnešního dne 22.04. 2012 - nenarazila a dokonce ho ani nespatřila...
Mohla byste jistě položit kritickou otázku: "Dobře, pane autore. Když se to tam loděmi hemžilo, a nemám důvod o tom pochybovat, proč žádná z nich nevyrazila potápějícím Titanicu na pomoc?"

Paní Rose, problém byl v tom, že telegrafista Harold Bride na RMS Titanic neustále falšoval data a vysílal nepravdivou polohu Titanicu.
Bezesporu, on i jeho kolega patřili ke spiklencům...Proč by to jinak dělal? Qui bono?
Lodě připlouvající na pomoc na údajné poloze Titanicu nic a nikoho nenašli - ani Titanic, ani ztroskotance - ostatně ani "ledovec".
To, že Carpathia zachránila zbytek cestujících je zatracená náhoda. Při plavbě k místu potopení potkala totiž jeden člun s trosečníky. Poté nastalo pátrání po ostatních...
Kdyby telegrafisté na RMS Titanic nefalšovali skutečnou polohu potápějící ho se plavidla, nepotřebovali bychom ho přes 70 let naprosto bezúspěšně hledat!
22. 04. 2012 | 06:14

naivka napsal(a):

Elena

díky, mám lidi ráda, i tebe :-) ..

..jsem nekonečným snílkem.. když své sny promítáme do našich životů, do našeho chování, jednání, smýšlení, když se o svůj sen pečlivě usilujeme, pracujeme na něm, náš sen nabývá na skutečnosti, mění naše člověčenství, neboť musíme jít víc do hloubky i objevujeme do té doby nevídaný, snad nekonečný, nádherně svobodný prostor, učí nás pokoře a trpělivosti, smířlivosti, lásce, a pak, to když máme i štěstí, přijde zázrak nebo dokonce samotný anděl :-) .. a sen se stává skutečností :-)... to je ze života, Eleno, nic vymyšlené, určitě sama znáš.. pěkný den.

https://www.youtube.com/watch?v=8MDPeL8lpzo&feature=related
22. 04. 2012 | 06:58

Elena napsal(a):

je mi ľuto naivka, ale Ty vieš o sebe len pekne rozpravať,

piš dalej, mono lizo.
22. 04. 2012 | 09:34

P.K.(ten pravej, nefalšovanej) napsal(a):

Obecně známý pohled na celou událost, který bývá zřídka respektován:
Každý se něčím živí, nebo baví...ale my všichni potřebujeme nějakého společného nepřítele!
Jen tak může naše civilizace důstojně přežít!
Proto je třeba při šíření pravdy postupovat velice zodpovědně.
Myslím, že potopení Titanicu způsobilo
1/selhání duševně nevyzrálých a nezodpovědných jedinců.
2/je pravděpodobné, že svůj podíl (GW) na tom nese také Stalinova-sovětská "Industrializace" Ruska.
3/"Vliv měsíce na příliv" bych dal až jako třetí v pořadí.

naivka:
vy jste ve svém posledním příspěvku zkázu Titaniku popsala naprosto nejvýstižněji!:-)

Ach jo, Kokoschka...
Američané na měsíci byli, na obou: Phobosu i Deimosu.
22. 04. 2012 | 10:09

naivka napsal(a):

.. tak aspoň, že "pekne rozpravať," než-li zle k jiným ...
22. 04. 2012 | 10:23

Elena napsal(a):

nepripisuj mne tvoje vlastnosti
22. 04. 2012 | 10:28

JC napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy,
Jenže pane hrabě, pokud chcete přijít s něčím novým, neotřelým a důvěryhodným, nesmíte fabulovat tak jak jste to učinil v tomto blogu.
Vaše informace že jste na rozdíl od nás prostudoval haldy dokumentů je diskvalifikována tím že evidentně/záměrně či nevědomky/ lžete a "vyzobáváte" jen to co se vám hodí do krámu.
Fotografie člunů jsou z rána pořízené z Carpathie. - vaše očividná lež, že se jedná o fotografie pořízené z Titanicu.
Z "malůvek" se vám hodí rozlomená loď a příď čnící z vody cca 2 hodiny po kolizi, jako důkaz důkazů, ale ledové kry na obrázcích jsou asi dílem spiklenců, kteří je tam domalovali.
Na fotce otvoru v lodi, který se má nacházet na odvrácené straně a tudíž nemohl být způsoben ledovcem se ani nenamáháte zjistit, že naopak se nachází právě na té straně kde ke kolizi došlo.
P.S. Jste umanutej jako všichni obhájci spikleneckých teorií a tudíž vám není pomoci.
22. 04. 2012 | 10:45

Grimm napsal(a):

Neúnavným nadávalem je jistý "Grimm".
Ano, nejmenuje. Stejně tak se Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy jmenuje jinak a to dr dr je pouhá trapná, nic neříkající ozdoba. Double pablbvévodovi na něm nejvíc vadí to, že s jeho bláboly nejenže nesouhlasí, ale dokonce si dovolí vyslovit svůj názor na něj. Bohužel ne zcela shodný s názorem pablbvvévodovým. A přitom on sám používá naprosto stejnou argumentaci..... případné oponenty okamžitě tvrdě stírá a uráží.

Pavévodo, pokud se ti někdy podaří napsat věcně správný článek, doložený naprosto důvěryhodnými důkazy, budu první, kdo ti jej pochválí.

Pokud budeš pokračovat ve svých stávajících výmyslech.... ty se bohužel chválit nedají.
22. 04. 2012 | 10:46

oh napsal(a):

Dr.Dr.Dr.Dr.Berwid-Buqouy: Pane, vy jste případ pro psychiatra. Tak polohu Titaniku falšovali zlí radisti a Harold Bride zvláště. Toho jste ve své slátanánině v Reflexu navíc "odhalil" jako osobu, která ty vámi vyfabulované nálože rozmístila a odpálila. Mohl byste se (jen protentokrát, všiml jsem si, že své výplody zásadně nezdůvodňujete) obtěžovat s vysvětlením, proč a jak by to všechno dělali? A hlavně kde by k té falešné poloze přišli? Zcela zjevně jste se rozhodl "velkoryse" pominout, že tu chybnou polohu určil čtvrtý důstojník Titaniku Boxhall, který se k tomu opakovaně přiznával v rozhovorech i při probíhajících vyšetřováních v New Yorku a v Londýně a do své smrti věřil, že ta poloha byla správná? Víte, vy důstojníku tajné služby, že se sice vyskytly dohady o tom, zda je udávaná poloha Titaniku správná, ale NEVYSKYTL SE rozpor mezi tím, co Boxhall spočítal, radisté Titaniku odvysílali a každý trouba vybavený radiostanicí byl schopen zachytit? Když vícenásobnému Dr. nějaký fakt v jeho teorii překáží, pak ho prostě ignoruje nebo prohlásí za konspiraci - on přeci "ví" jak to bylo a to znamená, že všechno, co jeho tezím odporuje, musí být nutně lež a nestojí ani za zmínku.
Proč tady na oné bezpečné trase bez ledovců tehdy spousta lodí prokazatelně hlásila výskyt ledu? To všichni vtipkovali nebo taky jeli v tom pojistném podvodu? I Carpathia při plavbě k místu katastrofy a na místě setkání s čluny Titaniku zpozorovala ledové pole (jeden z důstojníků napočítal nejméně 25 ledovců s odhadovanou výškou nad hladinou 70 metrů); její posádka a cestující měli zřejmě taky hromadnou halucinaci. Sice po vyzdvižení všech trosečníků Carpathia tu halucinaci obeplouvala 4 hodiny, aby vůbec mohla plout směrem na New York, ale led tam určitě nebyl a být nemohl. Byl vůbec v roce 1912 kromě pojišťováků na světě někdo, kdo v tom spiknutí nebyl namočený?
22. 04. 2012 | 11:36

Petr Šír napsal(a):

Pane Berwide když se pozorněji podíváte na fotky z roku 1912 uvidíte tam ledovec vyfotografovaný námořníkem Stephanem Rehorkem. Navíc kapitán Rostron potvrdil že když se blížili k přibližné pozici TITANICU bylo v cestě mnoho ledovců. Carpathia musela několik z nich pomalu obeplout než se dostala skoro na místo. Navíc parník Californian byl necelou míly a půl od TITANICU a kvuli ledovcovému poli vypnul na noc motory.Nevím proč za všemi fakty hledáte něco pro svou teorii o spiknutí a umyslném potopení lodi?
22. 04. 2012 | 11:44

oh napsal(a):

Petr Šír: Califonian NEBYL míli a půl od Titaniku. Pokud budeme vycházet z předpokladu, že místo nálezu vraku Titaniku je místem katastrofy, pak byl Californian 21 mil na severozápad, mimo oblast přímé viditelnosti. Lidé, kteří z Titaniku viděli v blízkosti jinou loď (a bylo jich docela dost, včetně členů posádky) v žádném případě nemohli vidět Californian.
22. 04. 2012 | 12:07

name, a napsal(a):

oh: Ok to se omlouvam . Ale to o těch ledovcích je pravda.
22. 04. 2012 | 13:05

silspok napsal(a):

Je velmi zabavne pane Berwid, ze hned PRVNI OBRAZEK, KTERY JSTE POUZIL ve svem textu pochazi z dokumentu National Geographic, kde celkem verohodne vysvetluji okolnosti ztroskotani Titaniku. Vcetne dobovych denniku lodi, ktere v te dobe proplovaly stejnymi misty a popisuji nezvykle mnozstvi ledovcu. Dale opisuji "water mirrage", coz je neco jako fatamorgana - tedy opticke efekty, ktere zpusobuje jasna nocni obloha(vsechny lodi hlasili nezvyklou viditelnost hvezd), zmeny teploty vzduchu ... tedy proc ledovec pravdepodobne videli az na posledni chvili a proc California hlasila, ze videli nejakou lod, ale rozhodne nevypadala jako Titanik - byt to Titanik byl, ale opticky deformovan ... Lod se rozlomila, protoze se predek naplnil vodou a zbytek lodi byl uzavren ... zcela normalni efekt gravitace ... atd. atd ...
22. 04. 2012 | 14:12

Jarmila napsal(a):

Prvním obrovským velkým spiknutím globální „elity“ proti lidstvu bylo potopení Titanicu a následný obrovský pojistný podvod. Morgan a spol. tímto činem zabili hned několik much jednou ranou. Zbavili 600 evropských průmyslníků, kteří nesouhlasili se založením podvodného Fedu. Nalákali je na loď, ale sami se tam nedostavili. Nechali loď obrovsky pojistit a ještě za tu hromadnou vyinkasovali pěkné peníze. Za rok prosadili zločinnou banku FED.
Druhým velkým spiknutím globální „elity“ proti americkým daňovým poplatníkům byl neexistující výlet na Měsíc. Tento předražený podvod NASA museli daňoví poplatníci hradit ze svých kapes. Kosmonauty ve studiu natočil režisér- spiklenec Kubrick. Kosmonauty usvědčilo ze lži to, že se nikdy nechtěli účastnit veřejných debat, aby se vyhnuli všetečným otázkám.
Třetím velkým spiknutím globální „elity“ proti lidstvu bylo zboření třech mrakodrapů i s lidma. Bylo to proto, aby utužili zákony ve své zemi a mohli beztrestně začít dvě války.
Dalšími velkými spiknutími globální „elity“ bylo:
- Zničení a dobytí Libye, zničení a dobytí Srbska a následné umělé vytvoření Kosova za účelem výstavby obrovské americké základny na jeho území.
- Ničení většiny planety s pomocí chemtrailsu.
- Ničení lidské populace a pomocí škodlivých vakcín a uměle vytvořených nemocí
- dvě světové války, všechny revoluce, atd., atd., atd., atd., atd.- Ještě se tu budete pořád hádat o blbém Titanicu? To byl ten nejmenší podvod, který provedli na lidstvu.
22. 04. 2012 | 14:47

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To silspok
Když se předek nejdříve naplnil vodou, tak proč se vzpřímil nad vodu?
To není "zcela normální gravitace", nýbrž ona skutečnost by přeci odporovala Newtonovým zákonům.
Nějaké "věrohodné vysvětlení" National Geographic si nechte od cesty.
"Věrohodné vysvětlení" vám nepodá nikdo - ani já ne! Nikdo na světě neví a ani nemůže vědět jak to přesně bylo. V této kauze existují stovky protikladů - a všechny připadají v úvahu.

Jde pouze o to alespoň v náznacích se k pravdě přiblížit. Nic jiného se nám ani podařit nemůže!

Já jsem zvolil jen některé z daných protikladů a poukazuji na ně.
Můj úmysl byl, aby jsem vyvolal pochybnosti o úřední verzi a vzbudil konkrétní, objektivní diskusi. Místo toho se ztrhla lavina nadávek, urážek a nejapností. Mně to sice nevadí, ale můj úmysl to nebyl. Poněkud mě to překvapilo.

I přesto budu na zeměkouli i nadále tvrdit, že Češi jsou jedním z nejinteligentnějších národu na světě.
Pár hlupáků mně nemuže přimět k tomu, abych změnil svůj pohled na celý národ!
To neudělám.
Já tady bydlím, žiji a mám zde své přátelé. Kdyby to ve světě někde bylo lepší, odstěhoval bych se tam!

Silspoku, nekomplikujte si život nějakým "water mirrage". To je asi tak pravděpodobné jako, že zde přistáli Marťané nebo nějací mimozemšťané, popř. Ufoni. Těmito nesmysly se nedostane ani o krok dál.
Ten, kdo není schopen se odtrhnout od teorie "ledovce", já mu jí neberu. Pakliže by to znamenalo konec jeho životním nadějím, nechť tomu uvěří.

Já pouze tvrdím:
Ta pravděpodobnost, že v daném čase, v dané roční době a na tomto místě se střetla zaoceánská loď s ledovcem, je asi tak věrohodná jako když se vydáte autem
z Prahy do Brna a na dálnici se srazíte s Dinosaurem!
22. 04. 2012 | 15:34

Elena napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy ,
Váš príspevok 22. 04. 2012 | 15:34 , je perfektný, Vážim si Vás ešte viac, preto že to iste si myslim o Ukrajinskom národe,Nemeckom, Britskom,Francuzskom, Slovenskom národe, Českom národe, Ruskom národe a všetkych , s prislušnikmi národov, s ktorýchmi som mala tu česť komunikovať.
Všade na svete ľudia sú sebe podobné.
S pozdravom.
22. 04. 2012 | 15:58

Luba napsal(a):

Animovaná rekonstrukce potopení Titanicu:

http://video.nationalgeographic.com/video/national-geographic-channel/specials-1/titanic-100-years/ngc-titanic-sinking-cgi/
22. 04. 2012 | 16:35

oh napsal(a):

Dervid-Buqoy: Jestli jste chtěl vyvolat konkrétní objektivní diskuzi, pak to děláte zatraceně divně - pronesete ničím nepodložené tvrzení a když se vás někdo zeptá na detaily, důkazy nebo i jen slušně chce znát podrobnosti, nereagujete vůbec, nebo tazatele označíte za "pomýleného", jako jste to udělal nicku Aa. Poukazování na logické rozpory ve vašem textu řešíte urážkami oponentů nebo prapodivnými přirovnáními o dinosaurech na dálnici Praha - Brno a přistání Marťanů. Prokázaná fakta, nezapadající do vaší teorie, s přehledem ignorujete, a jen si dál melete svou: žádný led tam nebyl a být nemohl, jako na dálnici Praha - Brno nejsou dinosauři. Fotografie pořízené 15.4.1912 z paluby Carpathie klidně označujete za fotografie z paluby Titaniku krátce po katastrofě a vůbec vám nevadí, že se Titanik potopil v noci a fotografie jsou zcela zjevně pořízené ve dne; za "důkaz" exploze vydáváte fotečku z filmu "Raise the Titanic". Tak takové bláboly zase neberu já vám a pokud jsem proto ve vašich očích za hlupáka, pak nejsem zase v tak špatné společnosti.
22. 04. 2012 | 16:50

Elena napsal(a):

Luba

http://video.nationalgeographic.com/video/national-geographic-channel/specials-1/titanic-100-years/ngc-save-the-titanic/
Titanic: 100 Years: Save the Titanic

na tom to video je tam dobre vidieť ta obrovská diera ako po explozie,o ktoréj piše autor blogu, vyhnutý plašť smerom von a tak dalej, neviem, naozaj som otvorena každej verzie.
Dokazať už nič sa neda, len tak volne uvažovať.
22. 04. 2012 | 16:50

Luba napsal(a):

Elena,
fáma s explozí vznikla jednoduše ...

Jediný Čech, který se podílel na záchraně trosečníků z Titanicu, Alois Ješitník z Carpathie, na otázku novináře:
"Víte, jak k potopení nepotopitelného parníku došlo", odpověděl:
"Ví Bůh!"

Což reportér zaznamenal jako: "Výbuch!"
22. 04. 2012 | 17:58

Elena napsal(a):

Luba ,

Zdravím Vás ,
ale potom ten reporter musel byť tiež Čech, možno Slovak, alebo Rusin :))))

VĎaka za vtip :))
22. 04. 2012 | 18:02

Luba napsal(a):

Elena,
bol to Čecho-American z Nového Jorku.
22. 04. 2012 | 18:06

Elena napsal(a):

tak sam vidite Luba
ako sa vyrabaju famy, stači aby sa dvaja Česy stretli :))
22. 04. 2012 | 18:11

Luba napsal(a):

Elena,
no jo ... ale tím příběh nekončí.

Onen Čechoameričan George Kubicek se pak přeplavil, jsa znechucen prohibicí, do staré vlasti, aby u nás položil základy české pátrací žurnalistiky.
Následky pociťujeme ještě dnes ...
22. 04. 2012 | 18:22

oh napsal(a):

Elena: Příď i záď Titaniku po naplnění vodou padaly celé 4 km, sice v prostředí hustším než vzduch, ale pořád pod vlivem stejné gravitace. Na dno dopadly rychlostí přibližně 50 km/h a takový náraz do pevné překážky (mořského dna) dokáže ocel zmačkat jako papír. Na webu National geographic je i rekonstrukce potopení Titaniku a nikdo se v ní kupodivu o žádných explozích jako příčině potopení nezmiňuje.
Mimochodem, kdyby někdo chtěl loď potopit a spáchat tak pojistný podvod, mohl by to udělat, aniž by zabil jediného člověka. Spouštěcí člunové jeřáby Titaniku mohly nést bez jakýchkoli úprav dvě řady (a v případě potřeby i tři) záchranných člunů; Když 25. května 1912 dorazil do New Yorku na své další plavbě stejnými jeřáby vybavený Olympik, už je měl. (Patnáct set mrtvých jako výstraha asi jednou stačilo.) Loď v přístavu "přepadl" senátor Smith a mimo jiné si nechal od kapitána Olympiku předvést spuštění plně obsazeného člunu s 65 lidmi: trvalo to 18 minut.
22. 04. 2012 | 19:03

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Oh
Proč se nepodepíšete pravým jmémem, když jste přesvědčen o pravdivosti svých výroků?
Hlavně mi prosím vás nepodsouvejte, že vás mám za hlupáka.
Mně je to úplně jedno jestli jste hlupák nebo ne a v jaké společnosti se nacházíte. To je váš problem a ne můj.
Pakliže jste přesvědčen o tom být kontaktován pouze s idioty, tak si najděte nějakou moudřejší společnost a problém se vyřeší sám.

Já mohu pouze prohlásit, že jste mému článku nerozuměl, což potvrzujete takřka každou větou.

Máte to poněkud popletené.
Já nikde nepíši odkud a kým byly fotografie pořízeny. Píši pouze, že byly pořízeny po spuštění člunů na hladinu. Nebo je snad vidíte plavat někde jinde než na hladině?
22. 04. 2012 | 19:03

Elena napsal(a):

oh,
všetko o čem pišete beriem do úvahy, nemám problem s pochopeniem Vášých argumentov, sú logické, na všetko idem vylučovacou metodou, ak si pripustite všetké možne varianty a postupne argumentaciou ich vyselektujete zmenšuje sa Vám okruh pravdepodobnosti, potom sa zameriate na dve varianty, u mňa prevažuje ta moja a ta Váša, Luby , variantu riadeneho výbuchu som vylučila hned v prvom príspevku, lebo som nad tým rozmyšľala pred tým ako som ho napisala, ostatne je len uvažovanie .
Tolerujem každú myšlienku, vo veci nejednoznačnej považujem to za opravnene.
22. 04. 2012 | 19:19

Benny napsal(a):

Pane Bukvoji, přestaňte ze sebe dělat pablba! Jde o vcelku normální gravitaci, neboť nezatopená záď byla zkrátka lehčí, než zatopená příď. Proto se začala záď zvedat z vody. Pokud tvrdíte to, co tvrdíte, tak si zopákněte látku fyziky. A už tu někdo vzpomenul na to, že radisté pouze vysílali polohu, kterou vypočetl Boxhall. Já ještě dodám, že ji nevysílal Bride, ale Phillips. Někde tu tvrdíte, že Titanic plul po „dálnici“. V tom máte pravdu. Ale ona „dálnice“ vede 25 mil jižně od hranice souvislých ledových polí, ale 300 mil severně od hranice, kde byly pozorovány ledovce. Takže čistě teoreticky se Titanic nemohl setkat s ledovým polem, ale s ledovcem ano. To by však nesměla toho roku být neobvykle mírná zima, která by dostala ledovce a ledová pole až tak daleko na jih.
22. 04. 2012 | 20:06

Grimm napsal(a):

"Francouzský spisovatel Jules Verne, nevěda zhola nic o hloubkách oceánů, napsal knihu „Dvacet tisíc mil pod mořem“. Do kýžené hloubky nechává potopit ponorku, z jejíž technického popisu je patrno, že by bylo spojeno s velikým rizikem nechat objekt plout po návesním rybníčku. O nějakém moři ani nemluvě.
Anglický potrhlík Daniel Defoe na žádném opuštěném ostrově nikdy nebyl a s neexistujícím Robinsonem Crusoe se také nesetkal. Tvrzení, že Robinson Crusoe je ve skutečnosti skotský námořník Alexander Selkirk, se ukázalo jako historická mystifikace. Když byly nakonec zveřejněny skutečné zápisky a paměti Alexandra Selkirka, neměly s dílem Daniela Defoe vůbec nic společného. Autor si prostě Robinsona a všechny příběhy včetně opuštěného ostrova vymyslel."
Takhle se pavévoda vyjadřuje o konkurenci. (je to jeho doslovná citace) Bráno to logicky, tak jeho slova rovněž nemůže nikdo brát vážně. On přece na Titanicu nebyl. Nebo snad ano? Pavévodo, nejsi ty zapomenutý poslední žijící trosečník?
22. 04. 2012 | 20:18

Dave napsal(a):

Z dopisu od člena rodu Berwid-Buquoy:
Pro pochopení názorů mého předka Johanna , dr.dr. z Měšic, je třeba seznámit se s klíčovými fragmenty jeho životopisu. Už v květnu roku 1968 se rozhodl, že se stane světově renomovaným politologem, což se podařilo o dva měsíce později, když jeho pojednání s názvem Konrád Adenauer – nevětší sexuální maniak v EHS, publikoval ve zpravodaji MěstNV Rakovník. Šest let poté nacházíme Johanna na konzervatoři v Mnichově jako studenta organologie. Po několika týdnech ústav zklamaně opouští, neboť se původně domníval, že jde o obor, úzce spojený s prožíváním kopulačního vyvrcholení. Prohlásil se však virtuosem ve hře na varhany a pokusil se uchytit jako varhaník v chrámu sv. Jochena v hrabství Dalglish na severu Anglie. Podařilo se mu však získat pouze přízeň tamního homosexuálního kostelníka Davida Dohertyho, s nímž za stravu a byt udržoval několikaměsíční romantický vztah.
Zásadní obrat v jeho životě přinesl oceánologický kongres v Johannesburgu roku 1988, kde strýc Johann působil v cateringovém týmu (vedoucí Sekce uzený losos). Objevitel vraku Titanicu Robert D. Ballard tam po pozření několika kousků jídla z nabídky švédského stolu ochořel úplavicí, což mu znemožnilo vystoupit s připraveným referátem na téma Titanic – nevětší ponorka na světě. Není přitom potvrzeno, že se Ballard nakazil lososem, byť tuto fámu tvrdošíjně šíří řada vědeckých časopisů.
Strýc Johann se nabídl pořadatelům, že to vezme za Ballarda, což organizátoři uvítali, neb jinak by přišli o značnou část grantového příspěvku od jihoafrické vlády kvůli nedodržení programu kongresu. Dnes již lze konstatovat, že to nebyl dobrý nápad. Strýc Johann tam poprvé přednesl svou tezi o pojišťovacím podvodu, což mezi přítomnými badateli vzbudilo všeobecné veselí. Pouze Ballard to vzal jako osobní urážku, po vyslechnutí zvukového záznamu Johannova referátu si poprvé v životě opatřil střelnou zbraň a z mírumilovného námořního geologa se stal krajně rozzuřený muž. Strýc Johann se spasil útěkem do Zimbabwe, kde se nějaký čas věnoval sbírání kuchyňských receptů mezi místními kanibalskými kmeny. Z těchto zápisků dnes čerpá inspiraci při pořádání hostin na měšickém zámku.
S pozdravem Mgr. et Bc. Leo Nepomuk Berwid-Buquoy, Boulogne-Billacourt, Francie
22. 04. 2012 | 21:41

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Benny
Já ze sebe pablba nedělám, ale zdá se, že Vy ano.
Patrně jste se asi zpil do němoty a opět nevíte o čem mluvíte.
Já hovořím o zvedající se přídi a ne zádi, ale v opilosti asi na to nevidíte (viz kresba : 1.50 hod.).
Benny, prosím Vás, nechte toho chlastu! Je to jed.
22. 04. 2012 | 23:27

oh napsal(a):

Bervid-Buqouy: Máte pravdu, vašemu článku nerozumím. Nerozumím ani vašemu předchozímu blogu o Titaniku, z Reflexu - četl jsem ho důkladně a několikrát, abych se ujistil, že se mi to opravdu nezdá. Bohužel, nezdálo. Tak to teď mám popletené a odmítám vašim textům rozumět; obávám se totiž o své duševní zdraví, kdybych jim snad rozumět začal...

Grimm, Benny: Kdybych si měl vybrat mezi plavbou ponorkou postavenou podle J. Verna a celoživotní povinnou četbou páně Buqoyových textů, bral bych tu ponorku (asi i s případným použitím podmořského skafandru zkonstruovaného přesně podle Verna). Ovšem přesvědčovat Dr.Dr. Bervida-Buqoye, že "Dvacet tisíc mil pod mořem" není konstrukční návod pro stavbu ponorek, či o tom, že fyzikální zákony platí i pro pojišťovací podvodníky, nebo že nejlepší pojišťovací podvod je takový, o kterém nikdo neví, to je marný, marný a marný.
22. 04. 2012 | 23:45

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To "Grimm"
Nejdříve bych Vás chtěl ubezpečit, že na rozdíl od Vás (přiznal jste se, že žádný "Grimm" nejste) se Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy jmenuji.

Jinak by museli být mé rodné listy, občanské průkazy, vysokoškolské diplomy, vyznamenání, čestná uznání, vojenské průkazy, mezinárodní smlouvy atd. všechno padělky, co zní na jméno Jan Berwid-Buquoy.

"Grimme" Vy citujete moje nejčtenější objevy a vyčítáte mě mé deduktivní kauzality.
Z těch desetitisíce čtenářů jste sice jeden z mála, ale co bych tedy měl podle Vás dělat?
Nechat věci tak jak jsou a opakovat do nekonečna omyly, výmysly, předpojatosti, báje a legendy vydávané i úřední státní agendou za "historické skutečnosti"? Nechat být a omýlat zase to samé, co už bylo tisíckrát řečeno a prokazatelně pro veřejnost upraveno, tak jak to momentálně mocenská elita potřebovala, aby mohla legitimovat svoje pololegální nebo dokonce ilegální mocenské dilema? To je vaše tajné přání? Tedy znova:

International Mercantil Marine: Titanic kolidoval s ledovcem. Kde je ten ledovec?

První republika: Vznik naší samostatnosti.
Vše je nám diktováno z Paříže! Kde je ta samostatnost, když se jedná 1918 - 1938 o francouzský protektorát?

Německý nacismus: Češi žijí v protektorátě Čechy a Morava.
1939 jsme byli přepadení a obsazeni německou armádou. Šlo o brutální a prachsprostou ilegální okupaci. Nastalo masové vyvražďování. Kde je ten protektorát?

Komunisti: O čem po staletí náš lid snil se stalo skutečností.
Po roku 1945 jsme se stali sovětským protektorátem (na rozdíl od francouzského byl totalitním), nastaly brutální politické procesy, permanentní nedostatek všeho druhu zboží a v roce 1968 jsme se museli dokonce podřídit okupaci armád Varšavské smlouvy. Kdo to je lid? A jaké to byly sny?

Tak bychom mohli pokračovat do nekonečna...
Podle Vás "Grimme" to mám nechat jak to je, koupit si omalovánky, chodit na ryby, do tanečních - a zívat, aby Vy jste se mohl v klidu vyspat?
23. 04. 2012 | 00:21

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To oH
Obdivuji vaší upřímnost, i když se musím přiznat, že teď nerozumím já vám, co chcete říci.
Patrně jste se stal obětí nějakých divných zkušenosti.
To se někdy stává.
Jenom na okraj - snad se Vás tím nedotknu: Nemyslíte (čistě náhodou!), že pojišťovací podvodníci měli zájem na tom, aby přežilo pokud možno málo svědků katastrofy? Jak na to?
Nejdříve je nutné, aby objekt atentátu měl nedostatek záchraných člunů. Čím více lidí se utopí, tím méně svědků.
Pakliže se má rozšířit legenda o ledovci, je nutné vzít pozorovacímu personálu dalekohledy, aby mohli vidět, co nejméně. Ideální by byla úplná tma, ale tu si nelze objednat.
Svědkové výbuchu jsou hlavně dole (tzn. 3. třída) a topiči u kotlů. Tam je žádoucí, aby pokud možno nikdo nepřežil. U těch topičů se to podařilo, přežil pouze jeden, ale ten nebyl dole.
S utopením celé 3. třídy to nevyšlo tak úplně, ačkoli snaha kapitána a důstojníků zde byla: Uzamknout východy, naplnit čluny pouze z poloviny, skládací čluny nespouštět na vodu vůbec, zásadně nevydávat rozkazy ke svazování části nábytků, aby vznikly "vory" pro ty na které se nedostali čluny.
Spiklenci dodržovali pravidla konspirace s takovou dokonalostí, že se málem také utopili...
23. 04. 2012 | 00:57

oh napsal(a):

Bervid-Buqoy: Tak jsem speciálně pro vás prošel ty kreslené obrázky, které nám tu stále otloukáte o hlavy, zvětšil si je, rozluštil a přeložil význam textů pod kresbami (u prvních dvou to už jednou udělal nick JC):
11:45 P.M. Naráží pravou stranou přídě
12:25 A.M. Klesá po přídi, záď se zvedá
01:40 A.M. Klesla po přední komín, láme se mezi komíny
01:50 A.M. Přední část se vynoří a pak potopí
02:00 A.M. Záďová sekce
Otáčí se kolem středu lodi a pluje v místech, kde se potopila příď
bez času: Poslední poloha, ve které Titanik zůstal 5 minut před koncem
Podpis: L.P?. Skidemore, S.S. Carpathia, 15.duben 1912.
Na seznamu zachráněných cestujících Titaniku žádný L. Skidemore není. Proto by mohlo jít o cestujícího z Carpathie, který tímto originálním způsobem zaznamenal vyprávění některého ze zachráněných trosečníků.(Podezírám "Jacka" Thaeyra Jr.) Zvláštní je, že nikde není ani slovo o nějaké explozi, popis je jednoznačný: náraz na led, potápění po přídi se zvětšujícím se sklonem, rozlomení částečně již potopené a dopředu nakloněné lodi a pak konec. Vámi předkládaný důkaz po střízlivém vyhodnocení přímo popírá vaši teorii o explozi jako příčině potopení lodi. A o nepřítomnosti ledovce zrovna tak.
23. 04. 2012 | 02:50

oh napsal(a):

B-B napsal: "...Svědkové výbuchu jsou hlavně dole (tzn. 3. třída) a topiči u kotlů. Tam je žádoucí, aby pokud možno nikdo nepřežil. U těch topičů se to podařilo, přežil pouze jeden, ale ten nebyl dole. S utopením celé 3. třídy to nevyšlo tak úplně, ačkoli snaha kapitána a důstojníků zde byla: Uzamknout východy, naplnit čluny pouze z poloviny, skládací čluny nespouštět na vodu vůbec,..."
Jako obvykle, jedna mylná informace za druhou:
Frederick Barrett: vrchní topič na Titaniku, v době nárazu měl službu v kotelně č.6. Zachránil se na člunu č.13. A nebyl jediný, ty další si už ale dohledejte sám. O několik týdnů později sloužil ten samý F. Barrett na další plavbě Olympiku (zase topič, zase v kotelně č.6 - asi notorický sebevrah, že). Vypovídal před Smithovým podvýborem a o žádném výbuchu se ani nezmínil.
Pokud je mi známo, ani jedno vyšetřování nějaké organizované zamykání východů nepotvrdilo a na to, že se psal rok 1912, byl přinejmenším senátor Smith velice důkladný.
Skládací čluny: všechny se měly spouštět stejnými jeřáby jako kutry č.1 a 2. Čluny C a D byly normálně spuštěny s cestujícími, ostatně na těch fotografiích, které jste sám předložil jeden (a možná oba) máte: na fotu č.4 táhne záchranný člun č.14 (5. důstojník Harold Lowe) ke Carpathii skládací člun D. Foto č. 3 je rovněž skládací člun, buď opět D nebo C. Spuštění skládacích člunů A a B zabránil sklon lodi, nebylo je už možno vyzvednout ke spouštěcím jeřábům. Oba po potopení lodi zůstaly na hladině, na převráceném člunu B se jako na voru zachránilo 14 lidí, kterým se k němu podařilo po potopení lodi doplavat, včetně 2. důstojníka Lightollera a radisty Brideho), na člunu A 9 lidí včetně jistého J.W Thompsona (jakousi divnou shodou okolností topiče).
Čistě náhodou si myslím, že kdyby se ti hypotetičtí podvodníci měli řídit vašimi představami o úspěšném pojistném podvodu, byli by dopadeni ještě dřív, než by si stihli požádat o vyplacení pojistky. Nenapadá mě účinnější způsob, jak vyprovokovat opravdu důkladné vyšetřování, než veřejně a prakticky v přímém přenosu zabít patnáct set lidí.
23. 04. 2012 | 04:37

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To oh
Dal jste si opravdu mnoho práce.
Klobouk dolů!
Uznávám vaší píli pečlivě opisovat to, co si může přečíst každý.

Ovšem má to jednu velkou vadu - citujete opět jiné a nikoli sebe.
Zase jste se (dovolte mi ten výraz) nechal "ožrat rohlíkem".
Proč se nesnažíte přijít na něco sám, místo opisování a papouškování?

Dovolte mi prosím přehršli dotazů (ptám se jako jako bývalý zpravodajský důstojník 2nd Lieutenant British Intelligence Corps, West Berlin, kdyby ste laskavě dovolil):

"Sire oh, nezdá se Vám ten seznam na základě nepopsatelného chaosu, který na potápějícím plavidle i na záchrané lodi Carpathia vznikl, až nápadně přehledný a přesný? Vždyť nikdo nemůže ani přibližně říci, co se vlastně stalo. Jeden argument odporuje druhému. Žádný ledovec jsme na místě, Sire, nenašli. Zachranění ztroskotanci jsou v hlubokém šoku a někteří tvrdí, že kapitán a vedení lodi byli opilý. Přesného nevědí nic. Opilost se mi zdá nepravděpodobná, ale tvrdí se to. Sire, nevíme vůbec s kým hovoříme a s kým máme to čest, snad dobrá polovina zachraněných nemá u sebe žádné identifikující doklady. Jistý pasažír se představil již čtyřmi různými jmény. Z toho dvě z nich nejsou vůbec na seznamu. Jakou důvěru může vzbudit tak náhlý přesný seznam? Kdo ho sestavil? Sire, nemáte také ten dojem, že takový seznam mohl vzniknout dokonce v době, kdy Titanic ještě vůbec nevyplul ani z doků?"

Pane oh, odpověď přenechávám vaší příkladné píli, pečlivě opisovat ze zveřejněných autorátů...
23. 04. 2012 | 10:43

oh napsal(a):

Bervid-Buqoy, opravdu naposled: Kapitán Sir Artur H. Rostron by s vaším tvrzením o nepopsatelném zmatku na jeho lodi rozhodně rozhodně nesouhlasil, podporučíku.
No a o seznamu zachráněných by vám řekl asi tohle: jednoduše každého vytaženého trosečníka zeptáte na jméno, on vám nějak odpoví (většinou i pravdivě), to si zapíšete a nahlásíte nadřízeným: důstojníkovi pověřenému vypracováním celkového seznamu (to bude lodní hospodář). Hlavně podporučíku, nevymýšlejte praštěné teorie a postupujte hezky podle instrukcí: zeptat se na jméno, to zapsat a dotyčného předat stewardům. Ti ho ubytují nebo odvedou k lodnímu felčarovi. Vyšplhat bez pomoci posádky na palubu lodi z úrovně mořské hladiny není vůbec jednoduché, takže nehrozí, že by na loď pronikl někdo bez vědomí posádky a dokázal se navíc v neznámém prostředí úspěšně ukrýt. Dál to opravdu není vaše starost a nevyrušujte na můstku, musíme se vyhýbat těm ledovcům, které podle vás neexistují.
23. 04. 2012 | 12:57

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To oh
Za prvé, opět vedle: nejsem "podporučík", nýbrž poručík. Britská armáda, žádného podporučíka nemá. Zase jste to někde chybně opsal.

Tedy pořadí zní takto: 2nd Lieutenant (poručík), Lieutenant (nadporučík), Captain (kapitán) - to je pořadí nižších důstojníků.
Já jsem patřil k nejnižší důstojnické hodnosti a říkali mi Sire "Švejku". Angličané znali z naších luhů a hájů pouze Švejka a Dubčeka.
Jako Dubček jsem nevypadal, tak mi říkali Sire "Švejku" (Shvaik)...

Teď však k věci.
Opravdu si myslíte, že na Carpathii stálá posádka, tahala ty stovky ztroskotanců z vody ven a ještě si vedla statistiku? Při čemž vše kontrolovali a vedli v patrnosti jako komunističtí celníci?!

Prosim Vas oh, vzpamatujte se konečně z těch bludů! Kdyby to tak bylo, tak by je tam tahali z vody ven do dneška!!!
Zpočítejte si ty časový ztráty!
Navíc tam bylo i spousta lidí, kteří potřebovali okamžitou lékařskou pomoc (hlavně omrzliny)a Vy tam chcete "propašovat" kontrolu rodných listů (Angličané žádné OP neměli a nemají). Oh, co pak to se dělá? Trochu se mírněte!
Ta loď byla přeplněná k prasknutí.
Heslo znělo: vytáhnout každého, kdo ještě jakž takž dýchá a plnou parou do New Yorku. Jinak by se mohlo stát, že půjdeme ke dnu taky. Nikdo totiž neví, co se přesně stalo.


Jak se tedy dostaly na palubu Carpathie Kapitán Smith, 1. důstojník a další členové posádky, kteří se údajně "utopili", když prošli tak "přísnými kontrolami?" Existují fotografie kapitána Smithe (samozřejmě v civilu) sedícího na palubě Carpathie s matkou, které zachránil dítě.
Dále existuje fotografie jak se posádka Titanicu na Carpathii bleskurychle převléká do civilu. Proč ten spěch?
Ovšem, ten seznam a ty zápisy z Carpathie o kterých ze široka mluvíte, jsem v archivech Belfastu, Southamtonu a Liverpoolu nikde nenašel. Ale možná, že to MI-5 přede mnou utajuje a předala to do úschovy k vám, abych nic nenašel.
Prosím Vás oh, půjčte mi tu dokumentaci. Já do ní jen juknu a zase vám jí vrátím, protože to vlastníte jenom Vy - ve Spojeném království není nic takového archivováno. Patrně máte vynikající conections a relations k British Museum. To vám závidím, protože tam jsou obzvlášť opatrný, aby se něco neprovalilo.

Jinak Vás nechci rušit a v klidu se tedy vyhýbejte neexistujícím ledovcům.
23. 04. 2012 | 14:25

Benny napsal(a):

Tak jo, vemte si to logicky, pane Bukvoji. Nejde dostat do prostředka lodi tolik trhaviny, aby ta exploze protrhla plášť lodi a voda se začala valit do více jak 2 vodotěsných oddělení a zároveň aby si toho nikdo nevšiml. Někdo tady počítal, že by na to bylo potřeba 100 kg TNT. Jak byste to tam chtěl dostat? A navíc, když se loď lámala, tak to prohnutí směrem ven na tom zlomu bylo způsobeno všemi možnými tlaky a silami-zkuste si ohýbat krabičku od zubní pasty. Už to chápete? A kde jste sebral tu fotografii, jak jsou na ní kpt. Smith, 1. důstojník a další, kteří se utopili. Případně tu, jak se na ní posádka převléká do civilu? Můžete mi je případně poslat na kbenes@centrum.cz? Předem děkuji.
23. 04. 2012 | 15:43

Grimm napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal
"Jinak by museli být mé rodné listy, občanské průkazy, vysokoškolské diplomy, vyznamenání, čestná uznání, vojenské průkazy, mezinárodní smlouvy atd. všechno padělky, co zní na jméno Jan Berwid-Buquoy."
Pavévodo, odpouštím pravopisnou chybu v tomto citátu. Ale to není podstatné. Zkus se zachovat jako čestný chlap a s některými svými diplomy, průkazy, uznáními a vyznamenáními se pochlubit. Zavřeš tím hubu rejpalům jako jsem já a mě podobní, kteří pochybují i o tom občanském průkazu. Nemáš se přece za co stydět, nebo ano?
23. 04. 2012 | 16:02

Fino napsal(a):

To Jan Berwid - Buquoy
Nebudu se již vyjadřovat k samotným "hypotézám" páně autora, jelikož je pokládám za jeho čistě "osobní názory" nikterak sofistikovaně analyticky a jinak podložené. Myslím si o nich své a u toho zůstanu - nepřesvědčil !!! Nicméně, co se týče jeho tvrzení, že v dané oblasti nikdy k danému výskytu ledu nedošlo - doporučuji mu obrátit se na archiv meteorologického námořního institutu v Hamburku (Maritime weather office, Hamburg), kde jsou dvě století nazpátek a s typickou německou pečlivostí vedeny velmi přesné meteorologické záznamy námořních tras. Myslím, že bude velmi překvapen, co se v oblasti potopení Titanicu 14.4.1912 dělo s počasím. Německý úřad doporučuji záměrně, neb je na události nezainteresován a taky to není tak daleko. Přeji příjemnou investikaci...
23. 04. 2012 | 17:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy