Zajímá Vás, za co se utrácí Vaše peníze? Pomozte nám a zjistíte to

12. 04. 2012 | 17:06
Přečteno 8086 krát
Před několika dny jsem na tomto místě zveřejnil svůj záměr prosadit v ČR centrální registr smluv, v němž budou zveřejněné všechny smlouvy, uzavřené s veřejným sektorem na všech úrovních (vláda, ministerstva, kraje, města, obce…). Účinnost přitom bude navázána na jejich zveřejnění. Tj. co nebude veřejné, nebude existovat. Inspirací mi je Slovensko, kde registr smluv funguje od počátku roku 2011. Aby nebylo možné se této povinnosti jednoduše vyhnout, bude dále povinné zveřejňovat pro zmíněné subjekty i objednávky a faktury. I to na Slovensku už funguje.

V tuto chvíli finalizujeme přípravy legislativního textu zákona, který centrální registr smluv a zveřejňování faktur a objednávek zavádí v České republice, a který předložím společně s dalšími oslovenými poslanci Poslanecké sněmovně ke schválení.

Jsem si vědom nezbytnosti maximální kvality předkládaného návrhu. A protože víc hlav víc ví a zákon má sloužit všem, dávám tento návrh zákona k dispozici Vašim připomínkám.

Předem za ně děkuji.

Své připomínky prosím směřujte na mail farskyj@psp.cz.

Můj předchozí blog vysvětlující motivy ke zřízení centrálního registru smluv:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-farsky.php?itemid=16123

Návrh zákona k připomínkám naleznete zde:
http://www.janfarsky.cz/soubory/Farsky_registr_smluv_pripominky.doc

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

cus :D nechodili sme spolu nazakladku do rek? :D
12. 04. 2012 | 17:26

PepaS napsal(a):

Pane Farský fandím. Ale zajímá mne jaká je průchodnost Vašeho návrhu co Kalous brýlatý /Asio okularis/? Nevysvětlí Vám , že na to není vhodná doba , že je třeba občanům brát a ne šetřit ve státní správě , protože z čeho pak budou úředníci žít a co kdyby někdo zjistil , že jich třetina není třeba? Nevzdávejte to je třeba to zkusit. Hlavně ale dohlédněte ať tam Vaši kolegové nevpašují účelové hlouposti , které to posunou jinam
12. 04. 2012 | 17:38

jája napsal(a):

TOP zloději budou něco zprůhledňovat, dlouho jsem s tak upřímně nezasmál. Zprůhledněte předsedu a jeho dnešní hit, ambasádu v USA za 1.5 mld. - tolik bude stát ve skutečnosti, plýtvání pro kámoše, to je vaše krédo, oni něco vrátí do vašich kapes. Nevěřím vám ani jméno, jste ve vládě s něčím tak hnusným a slizským, že se to nedá popsat, ale válíte se v tom bahně společně. Dobře vám tak, však vám to spočítáme.
12. 04. 2012 | 17:42

Suchec napsal(a):

TOP a průhlednost, a komunistobijec Farský k tomu.

Co tak zprůhlednit Drábka a dodávky nového IS na MPSV?
Co tak zprůhlednit Kalouskouvu participaci na církevních restitucích?
Co tak zprůhlednit hospodaření Gazdíka?
Co tak zprůhlednit systém financování na MŠMT, podvody na Poz. fondu, rozkrádání VZP pod hlavičkou TOPáckého ministra Hegera?
Co rozkrýt Topolánkoviny a Julínkoviny?

A klidně rozkrývejte dál a dál: Ivánka, Standu, vlastní partaj a jejího předsedu (jak to bylo s Becherovkou?).

Klidně chlapci, klidně. ALe všem stejně, jo? :-))))
12. 04. 2012 | 17:51

zemedelec napsal(a):

Pane Farský.
Pro nezasvěceného občana je to stejně zbytečné.
To by musel být každý stavař,Judr atd.Když tak se zeptám,jestli počítáte s tím,že budete kontrolovat nejen faktury,ale jestli dotyčná firma to doloží ve svém hospodaření a daňovém přiznání.
12. 04. 2012 | 18:57

Belgičan napsal(a):

Pane Farský,
TOPce a Vám věřím. Ale zbavte se dinosaurů (především těch v TOP 09). Jinak se zbaví oni Vás. Chápu, že to nejde ze dne na den, ale musí to být. Pryč s Kalouskem.
12. 04. 2012 | 19:10

Jáchym napsal(a):

Pane Farský,
buď jste slušný člověk - a pak jste se tam, kde sedíte, octl nedopatřením.
Vzhledem k tomu, že jste byl Vaší stranou umístěn původně na poslední,tedy nevolitelné místo, je to možné.
Pak Vám už ale musí být nad slunce jasné, že zákon projde v tak zkarikované a vykastrované podobě, že bude bezzubý či kontraproduktivní.

Ale držím Vám palce: Já tu píšu zbytečné plky, Vy se snažíte napsat zbytečné návrhy zákona.
Kdo si hraje, nezlobí kmotry !
12. 04. 2012 | 19:46

Václav Pokorný napsal(a):

Možná je to poctivá snaha od pana Farského, i když je členem takové partaje jako je TOP09, kde se to poctivci a charaktery jen hemží! Ano, je třeba dát velký pozor na to,jaké návrhy a nápady vycházejí od tohoto spolku. Souhlas s Jáchymem.
12. 04. 2012 | 20:38

pomocný kuchtík napsal(a):

TOP 09 - Tradice, Odpovědnost, Prosperita.
TOP 09 - vláda rozpočtové zodpovědnost a protikorupčních opatření
TOP 09 - doporučuje deset z deseti Mádlů a Issových
12. 04. 2012 | 20:43

Bazzy napsal(a):

Už ten návrh má drobnou vadu, že se novelizuje předpis, který přestane 1.1.2014 platit ...

Tak nevím, co s tím ...
12. 04. 2012 | 20:52

xx napsal(a):

Chválihodná iniciativa. Ovšem diskuse ukazuje, jak je pro některé lidi těžké podpořit dobrou myšlenku jenom proto, že to nenavrhuje ten jejich ale ten od nich.

Ach jo.

Já jsem všema deseti pro takovou věc a každý pokus stojí za to.
12. 04. 2012 | 21:02

kelt napsal(a):

Vážený pane Farský,
nepochybuji o tom,že jste slušný a odpovědný starosta města Semily a Vaše návrhy by si zasloužily veškerou podporu.

Co ale vůbec nechápu a co mně hlava nebere,jak se můžete podílet na tom svinstvu,co provádí s lidmi v této zemi alkoholik Kalousek,který abecedu politiky pobral ve straně,které vědomě kolaborovala se zločinným systémem pod dominancí KSČ.
12. 04. 2012 | 21:21

sedlak napsal(a):

(4) Povinně zveřejňovanou smlouvou není:
a) pracovní smlouva, dohoda o pracovní činnosti a dohoda o provedení práce; povinně zveřejňovanou smlouvou však je kolektivní smlouva,
b) smlouva upravující burzovní obchody a jejich zprostředkování,
c) smlouva upravující nakládání s cennými papíry a jinými finančními nástroji,
d) smlouva uzavřená Bezpečností informační službou a Vojenskou zpravodajskou službou, Úřad pro zahraniční styky a informace,
e) smlouva, která je uzavřená za účelem zabezpečení potřeb cizích zastupitelských úřadů v České republice a zabezpečení činnosti zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí..........tolik výňatek z návrhu zákona, já nějak nechápu, jak tedy bude probíhat veřejná kontrola, taková dohoda o provedené práce na právní služby to je přece bonus pro spřízněnou AK jako blázen, asi to nechápu, ale co je na tom tak světoborného? nebo smlouva o nakládání s cennými papíry? když radní rozhodnou o nakoupíní akcií od společnosti ala "Key Investment" jak se to "provalí", že si radní zahráli "ruletu" s veřejnými prostředky, mějte strpení, jsem jenom nepoučený sedlak, jste volený zástupce (ne tedy můj), mohl byste mi vysvětlit ty preventivní účinky?
12. 04. 2012 | 21:46

nikdo napsal(a):

Pane Farský, být reprezentantem současné vládní koalice a psát podobné blogy je komické ! Buď jste psychicky a mentálně nemocný, nebo jste asociální cynik z kterých se současná tzv. pravicová koalice skládá.
Vy jste ještě nepochopil, že přesně takové typy jako jste vy, Gazdík atd. ze Starostové, potřeboval Kalousek,kníže atd. pro udržení politické moci ? Snad si nemyslíte, že váš návrh by v tomto parlamentu mohl projít ?
12. 04. 2012 | 21:47

veverka napsal(a):

Tak to je od představitele zlodějské TOP 09 špatný vtip.
My víme kde naše peníze mizí,mizí v předraženém a nefunkčním Drábkově IS (a v kapsách jeho firmy),ve Vondrově Promopru,v Bémově Opencardu ,Drobilových fondech,v církevních restitucích a dalších lahůdkách pravičáckých vládních odkláněcích tlup.A ono to má ještě tu drzost mektat tady něco o transparentnosti.
12. 04. 2012 | 22:43

santawizard napsal(a):

Jde jenom o rozpočet ,který mají na starosti státní ministertva a obecní odbory.Účetní audit státního a obecního kabinetu.Jak se s těmi penězi nakládá a zachází.Otázka,proč se utrácí na něco víc ,ale na něco míň je v kompetenci odborných pracovníků a nebo politiků.?
12. 04. 2012 | 22:46

Honza H. napsal(a):

Nejsem právník ani odborník v dané věci, proto s návrhem zákona neporadím.
Ale panu Farskému fandím.
A věřím, že to myslí dobře. (Ačkoli nejsem volič TOP09.)
12. 04. 2012 | 23:55

mia napsal(a):

Honza H. - souhlasím s vámi. Jsem na tom stejně,neporadím-tady není asi vhodné místo k otázkám tohoto typu,zde se jen mlátí prázdná sláma. Obraťte se spíše na nějakou neziskovou(nezávislou) organizaci,která se těmito věcmi zabývá. Místních frustrátů si nevšímejte.Jinak si dejte pozor na to,abyste nebyl za užitečného idiota-to znamená,aby vás nevyužili ve smyslu "koukni se občane,co jsme udělali v boji s korupcí" a zároveň váš návrh prošel ve znění,které umožní další rozkrádání. Na to si dejte velký pozor. Fandím!!!
13. 04. 2012 | 07:32

zzzzzz napsal(a):

Pane Farský máte moji podporu - už jen proto kolik "korupčníků" a "na státní rozpočet napojených násosků" tady pod Vaším blogem začalo kejhat a láteřit.

Návrhem jste ťal do živého. Připomínka Bazzyho je správná - pokud má změna platit i po 31.12.2013 pak by se měl změnit i občanský zákoník č. 89/2012 Sb.

Ještě by to chtělo nějakou novelu trestního zákona - pokud korupční byrokrat nezveřejní neb "zapoměl" pak ať za to taky něco slízne - nejen tučné penízky v podobě malé domů, ale taky i pár roků v lochu.
13. 04. 2012 | 07:52

Lukr napsal(a):

Pane Farský Vaše veletoče možná zdejší že... ale to by museli vidět Semile před a po Vašem řádění.
Metodu advokátky Kláry Samkové, členky Kalouskovy strany aplikovanou na Semilského Gazdíka Vám já neseže.. .
To první co chceme od Vás chtěli slyšet to je jak je to s technometrou,tofou atd. potom až nám zde popíšete jak jste rekonstruoval náměstí v Semilech a budete se držet holé skutečnosti a lidé Vás neukamenují potom klidně můžete nahradit Gazdíka.
Nesnažte se nám tady šířit Gazdíkovy bludy že TOP 09 nikdo neřídí.
Na druhou stranu všichni chápem, Gazdíkovo zakolísání vůči Kalouskovy i vaše pohnutky eliminovat možný problém TOP 09 dostat se v příštích volbách do sněmovny.
13. 04. 2012 | 08:09

Občan napsal(a):

1) Nenapadá mne případ, kdy by subjekt jakkoli hospodařící s veřejnými prostředky nebo majetkem, mohl uzavřít smlouvu podle ZATÍM ÚČINNÉHO Občanského zákoníku
2) Nevidím žádný důvod, proč nezveřejňovat smlouvy o nakládání s cennými papíry a o burzovních obchodech. Takové smlouvy by naopak měly mít při povinném zveřejňování prioritu, protože společnosti vlastněné státem, obcemi a kraji jsou převážně kapitálovými společnosti. Státních podniků je dnes naprosté minimum a rozpočtové či příspěvkové organizace by měly být zveřejňovány v rámci resortu, obce či kraje.
3) Mezinárodní právo je v okamžiku přistoupení ČR k němu vždy nadřazeno národnímu právu a nelze je obcházet žádnými ustanoveními zákona
4) Samostatný zákon nedává smysl. To, co upravuje, lze ošetřit několika odstavci jednoho paragrafu (v nejhorším případě oddílem) zákona o veřejných zakázkách vč. registračního orgánu, jímž by logicky mělo být Ministerstvo financí nebo ÚOHS.
Pokud by nevyhovoval zákon o veřejných zakázkách, dalšími příhodnými zákony jsou zákon o finanční kontrole ve veřejné správě, zákon o státním majetku.
5) Zákon o svobodném přístupu k informacím bych do toho vůbec netahal, protože ten je kvůli neustálým novelám už tak nesrozumitelnou slátaninou, že v několika ustanoveních (obzvlášť v souvislosti s nesmyslnou judikaturou) odporuje sám sobě.
13. 04. 2012 | 08:30

Občan napsal(a):

Nemluvě o tom, že zde již máme plně funkční a POVINNÝ ISVZ. Stačí jej doplnit o tlačítko "Smlouvy".
13. 04. 2012 | 08:35

Lukas Havlicek napsal(a):

Fandim, +1, "Like" :-) A pridavam male "vylepseni": nepotrebujeme myslim ani nejaky supercentralni super urad se super pravomocemi. Zbytecne vydaje, dalsi zbytecni urednici se silnym pokusenim sve pravomoce zpenezit. Potrebujeme hlavne TRANSPARENTNOST. Stacilo by, kdyby musely vsechny instituce, ktere hospodari s penezi danovych poplatniku, uvadet veskere svoje vydaje a prijmy na webu. POVINNE a VSECHNY. Lokalni distributor kopirek nebo kancelarskeho nabytku uz si pak sam dobre ohlida a jiste se zepta, proc urad nakoupil material za x-nasobek obvykle ceny od konkurence namisto za levnejsi nabidku od nej.
Problemem neni ne-centralizace, ale NETRANSPARENTNOST.
Jinak nekterych tech pitomcu, co nakydali svoje ubohosti do tehle diskuze, tech si nevsimejte.
13. 04. 2012 | 09:23

... napsal(a):

tak na TOHLE ODS a TOP nikdy nepřistoupí a nepřipustí to. To by mohli rovnou zavést majetková přiznání, ze kterých mají takovou panickou hrůzu ! A zrušit anonymní akcie, z čehož mají nemenší hrůzu! O referendu ani nemluvě!!! :-))))))
13. 04. 2012 | 09:58

Kuchař napsal(a):

Tohle levičáci nikdy nepřipustí.
To by se jím hůř kradlo.
13. 04. 2012 | 10:47

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...pane Farský,...tady měly být už tisíce vstupů od všech čtenářů na Aktualně,...všichni měli napsat,...že je to zajímá, že do toho půjdou ve svém bydlišti.

Už jsem to tady psala víckrát, u nás na radnici permanentně hlídám a kontroluji, zda vedení "nezahýbá do kalných vod".

Je to dobrá myšlenka, dobrá cesta, teď jen, abyste nezůstal osamocen, aby se přidali další. Pěkně to rozparcelovat a hlídat. Jde to.
Nenechte se odradit pomalým rozjezdem, tohle je běh na dlouhou trať. Těším se, že budete o této akci psát, jste u zdroje informací. Tužka.
13. 04. 2012 | 10:48

Targus napsal(a):

To Jan Farský:

Těším se na to maňáskové divadlo, až (jestli vůbec) dospěje tento návrh do PS ČR. Pane Farský, o takovou srandu bach nerad přišel, takže prosím upozornit předem. Rád si natáhnu budíka, abych se podíval na záznam skřehotání vašich TOP soukmenovců.
:-)))
13. 04. 2012 | 11:45

veverka napsal(a):

Doporučuji všem přečíst si nejnovější blog paní Glatsové,ona vás ta naivita přejde.
13. 04. 2012 | 15:56

Peckové napsal(a):

zkouška cenzora :"Sněz své HOVNO"
18. 04. 2012 | 07:23

Abe Normalni napsal(a):

A budou tam zverejneny i pracovni smlouvy vsech(!!!) zamestanancu placench z verejnych rozpoctu, vcetne vyse vyplat?
Bude se kazde dve roky na kazde (!) misto vyhlasovat konkurz, jeho z nedilnou soucasti bude i cenova nabidka? Samozrejme s podminkou ucasti minimalne 3 uchazecu a nejnizsi nabidkovou cenou jako jedinym, pripadne hlavnim kriteriem pri splneni kvalifikacnich predpokladu?
Graf vys vydaju na vybrane ucely viz:
http://oidnes.cz/12/042/cl5/MBB429230_graf3.jpg
18. 04. 2012 | 23:46

Vladař napsal(a):

Tajný deník od prezidenta Klause odkrývá jeho nemorální "bytost", za co Klaus utrácí naše peníze.
Tajný deník prezidenta Klause je opravdu zajímavý, dočtete se v něm , kdo má železný konečník, nebo zlatý s brilianty a levná i malovaná vejce..., kdo je z politiků a nepolitiků nejkrásnější, jak je právě na tom Nečasův předek a zadek a Bártův jazyk i jeho zadnice...a mnoho praktických věcí pro vládnutí na již přehřátém Pražském hradu, je to už "zábavnější" četba, než dnes číst Vladaře od Machiavelliho !!!...
Předčasné volby jsou nutné, bude méně znásilněných, budeme mít více peněz pro sebe a pro stát !!!
20. 04. 2012 | 10:53

vang napsal(a):

u nás na radnici permanentně hlídám a kontroluji, zda vedení "nezahýbá do kalných vod"
<a href="http://nganhangonline.com/vang.html">Vang</a>
22. 04. 2012 | 19:42

Alf napsal(a):

Je mi jasné, že vláda TOPODS je ve vleku jejích kmotrů a loby. A tím směrem usměrňuje i státní finanční toky. A k tomu ještě vyjádření pana Jančury, že Kalousek smrdí zlodějnou nejvíc ze všech. Takže panu Farskému nevěřím ani dobrý den.
23. 04. 2012 | 19:30

Sledujeme napsal(a):

...bedlivě sledujeme Nečase, který se drží zuby-nehty koryta a který neví čí je, holky z VV mu "popletly" hlavu a TOP O9 se Schwarzenbergem se drží zuby-nehty koryt, jsou už velmi nechutní i s tunelářem Drábkem !!!
24. 04. 2012 | 06:56

Doyl napsal(a):

Tleskám a držím palce!!
29. 04. 2012 | 16:48

Jaromir napsal(a):

Pane Farsky fandim Vam a drzim palce at zakon projde a registr se co nejdrive zprovozni. Celkem se divim ze uz u nas neco podobneho davno neexistuje, ale chapu ze jsou zajmove skupiny kterym se to nehodi. O to vic drzim palce.
Sam platim dost velke dane a posledni dobou se asi nejen ja zamyslim, zda to vubec ma cenu, kdyz existuje stale velka cerna dira nepruhlednych statnich zakazek.
30. 04. 2012 | 20:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy