Uzdravme naši společnost!

01. 04. 2011 | 05:43
Přečteno 11707 krát
Naši společnost zachvátila rakovina korupce, tunelování a klientelizmu. Tento politický systém už není reformovatelný.


Naše společnost je těžce nemocná. Zachvátila ji rakovina korupce, tunelování a klientelizmu. Rozhodujícího vlivu v zemi se chopili bezohlední, draví a bezcitní psychopati. Systém přizpůsobili k obrazu svému: z demokracie stvořili patokracii. O diagnóze nejsou pochybnosti. Rakovina bují a samoúzdravné demokratické schopnosti jsou těžce zdecimované. Tento politický systém už není reformovatelný. Nachází se ve stádiu klinické smrti. Je nejvyšší čas zahájit radikální léčení: napadené orgány „vyříznout“ a podpořit ty zdravé. Vytvořit nové společenské uspořádání, založené na otevřenosti a neustálé občanské kontrole. Věřím, že je ještě šance na slušný život ve slušné zemi. Žádný z politiků to za nás neudělá. Pokud jste stejného názoru, připojte se k výzvě občanského vzdoru NEO 2011. Šiřte ji všemi způsoby dál.

MUDr. Jan HnízdilVÝZVA NEO 2011
UŽ SE NENECHÁME OKRÁDAT


My, níže podepsaní občané, zástupci neparlamentních politických subjektů, zájmových, profesních a občanských iniciativ se svým podpisem připojujeme k Výzvě NEO 2011 (NE Okrádaní – neparlamentní občanská opozice).

Jsme velmi znepokojeni z toho, jakým způsobem je spravována naše země. Není nám lhostejný osud země, v níž žijeme. Vedle ekonomické krize jsme svědky i zostřující se krize politické. Zodpovědnost za dnešní stav nesou především parlamentní strany. Politika je už pouhým tvrdým byznysem a bojem o zbytky kořisti. Jsme svědky drancování veřejných zdrojů. My všichni neseme díl odpovědnosti za dnešní stav společnosti. Umožnili jsme vládnout těm, kteří upřednostňují svůj osobní prospěch. Zvolení zástupci mohou dělat pouze to, co jim dovolíme konat. Politika dnes funguje zejména na principu vzájemných protislužeb, lobbyismu, klientelismu, různých forem korupce a propojení politiky s podnikatelskou sférou či dokonce organizovaným zločinem. A tomuto stavu říkáme dost! Pokračování dnešní mravní mizérie může vést ke katastrofálním koncům. Nechceme dopustit situaci, kdy naše děti nebudou chtít žit ve své zemi, neboť ji nebudou moci věřit. Nás domov po více než 20-ti letech svobody a demokracie nevzkvétá. Je čas na zásadní projev občanského vzdoru.

NECHCEME:

• Neslušnou, nespravedlivou, neefektivní a nefunkční správu země
• Selektivní uplatňování práva pro vyvolené
• Aby politické strany utrácely stamilionové částky z veřejných zdrojů na své kampaně
• Veřejnoprávní média v rukou parlamentních stran
• Nepromyšlené škrtání výdajů místo zásadních strukturálních reforem
• Pokračování daňových úniků
• Aby veřejné zakázky ovládaly anonymní akciové společnosti
• Tzv. tlustou čáru za érou české cesty privatizace, ale naopak pojmenování a potrestání viníků řady účelových pochybení
• Prázdné populistické proklamace, ale zcela konkrétní legislativní změny, které povedou k nápravě
• Politické ovlivňování policie, státních zastupitelství a soudů
• Aby se stát zcela zřekl vlivu a kontroly nad strategickými komoditami – teplo, voda, energie
• Obsazovat posty ve státní správě jen podle stranické příslušnosti
• Bezmeznou imunitu pro poslance a senátory

CHCEME:

• Důsledné uplatňování práva a pořádku
• Zásadní změnu Ústavy, která povede ke slušné, efektivní, spravedlivé a funkční správě země
• Zastavit drancování veřejných zdrojů
• Zásadní omezení hazardu
• Důsledný výběr daní v ČR a ne v daňových rájích
• Důkladný audit posledních 20 ti let
• Mediální prostor pro širokou občanskou diskusi
• Nový volební systém, který zvýrazní osobní kvality kandidátů a ne pouze jejich stranickou příslušnost
• Změnu financování politických stran (omezit zdroje a zpřísnit kontrolu)
• Přiměřenou pomoc nemohoucím a potřebným
• Aby stát důsledně uplatňoval vliv a kontrolu nad strategickými komoditami – teplo, voda, energie
• Svěřit správu země do rukou skutečných odborníků a ne stranických kádrů
• Zavedení přímé osobní nejen politické, ale i hmotné odpovědnosti politiků a úředníků za případná prokazatelná pochybení
JAK TOHO DOSÁHNEME?

• Jsme pro předčasné parlamentní volby a to nejpozději na podzim 2012 společně s krajskými volbami, které odstraní VVP (velký volební podvod) dnešní vládní koalice za tiché spoluúčasti ostatních parlamentních stran
• Podpisem Výzvy NEO 2011nevstupujeme do žádné politické strany, případně nepřestupujeme do jiné, ani žádnou novou politickou stranu nezakládáme.
Dáváme však důrazně najevo nespokojenost se společenskou situací v naší zemi a jsme odhodlání aktivně se podílet na nápravě.
Dalšími kroky bude utvoření pracovních skupin složených z odborníků příslušných oblastí. Následovat budou legislativní návrhy změn občanské opozice a také návrh nové Ústavy České republiky. Nechceme být pouhými pasivními pozorovateli prohlubující se krize. Naopak, budeme konat kroky k vytvoření nového uspořádaní správy země, založeném na otevřenosti, odbornosti a permanentní občanské kontrole.
Realizace Výzvy NEO 2011 bude financována výlučně z dobrovolných příspěvků občanů prostřednictvím zcela otevřeného a transparentního účtu.


Jsme přesvědčeni, že dnešní parlamentní strany nejsou schopny a ani ochotny uskutečnit výše uvedené nezbytné změny. Další konkrétní návrhy a způsob přihlášení se k Výzvě najdete na: www.neo2011.czSignatáři

Petr Havlík, Jan Hnízdil

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Zdravím napsal(a):

vidle,drag vemte sebou
01. 04. 2011 | 06:16

ali napsal(a):

nejhorší na tom je, že si zákony dělají k obrazu svému..
je to smutné a bohužel, politická mafie je tak rozrostlá, že těžko bude se jí zbavit..
01. 04. 2011 | 06:49

jo napsal(a):

A v čele Velké rady druidů neospolečnosti stane velký guru dr. Hnízdil.
01. 04. 2011 | 07:19

Šmudla napsal(a):

Pane Hnízdile,

bohužel, všechno jsou to opět jen "řeči", z kterých si současná vládní mafie nic nedělá. Za každého režimu se "remcá", ale ke změnám dochází, až když jsou lidé konkrétnější a důslednější, nejenom "kecají" v "hospodě". Chtělo by to Vaši Výzvu doplnit konkrétními jmény i s jejich vizemi, podpořenou solidními a srozumitelnými argumenty. Jinak Vaše Výzva nemá podle mého soudu nijakého významu.

Tu frustraci z politického marasmu naší doby pociťuji velmi intenzivně. Ale nevěřím již ani na sametovou ani na žádnou revoluci, dokud nebudeme mít jasno, koho chceme mít v naší vládě, parlamentu, o kom budeme přesvědčeni, že je profesionál a jde mu o skutečnou prosperitu celé společnosti. Kdo dá vizi, kam chceme kráčet dál. Kdo nás nebude jenom ožebračovat a vytvářet si z nás novodobé otroky! Určitě je změna k lepšímu možná, věřím, že mezi námi jsou lidé, kteří by dokázali dát naši společnosti nejen naději, ale i smysl našemu lidského snažení. Dobrý den.
01. 04. 2011 | 07:22

Šmudla napsal(a):

oprava: lidskému snaženi.
01. 04. 2011 | 07:25

S.Š. napsal(a):

Když už musí i předseda ÚS veřejnosti sdělit, že "rozhodnutí českého Ústavního soudu v politických kauzách nemusejí být nezávislá" (copak nám to říká pan Rychetský dva dny po nálezu ÚS o pražských volbách ??) a že "současná politika je pro mě dnes už tak degenerovaná, že se jí doslova štítím", začíná jít do tuhého. Jdu se podepsat.
01. 04. 2011 | 07:27

dedek napsal(a):

Proč kecat pod článkem? Chce se to přidat. Každý tady v reakcích jen mele chtělo by to ale skutek utek. Jsem naprosto pro a rád se pod tuto výzvu podepíši.
01. 04. 2011 | 07:32

skeptický napsal(a):

Řešení je prosté.Lidové soudy a projížďka do Kobylis.Na tšeska untrmenš musi byt pšísnost.Blaskewitz.
01. 04. 2011 | 07:37

Bazzy napsal(a):

řešení je referendum ...
01. 04. 2011 | 07:40

MUDr. Pavel Poštulka napsal(a):

Pozor APRÍL !!! :-)
01. 04. 2011 | 07:48

Karel Kubrt napsal(a):

Pouze MUDr. Pavel Poštulka má ještě zbytky rozumu. Kdo čte blogy na Aktuálně pravidelně, ten už dávno zjistil, že tu nemůže být výzva ke svržení režimu uveřejněna v jiný den, než na apríla. Redakce a většina blogerů, editora diskuzí a jeho komentující oblíbence nevyjímaje, podporuje dnešní chaos, bezpráví a korupci. A když náhodou ne, tak to vyjádří tak decentně, že se to ani nepozná.
01. 04. 2011 | 08:12

David napsal(a):

To není apríl, to není žádná sranda!!!

Já to beru vážně. Je to výzva!!!

www.neo2011.cz

Nastal už nejvyšší čas tuto mafiánskou bandu z gruntu vyměnit!

Je už nejvyšší čas přejít od slov k činům.

Podle mého názoru se pád Nečasovy vlády se blíží,

a proto by to chtělo

co nejdříve

založit novou politickou stranu

složenou ze

SKUTEČNÉ ELITY národa

- takových respektovaných autorit, které požívají všeobecné úcty, jakými jsou např.:

Josef Fousek, Karel Gott, Tomáš Halík, Václav Bělohradský, Jiří Pehe, Jan Keller, Václav Žák, Jan Štern, Milan Zelený, Jan Urban, Petr Havlík, Tomáš Haas, František Janouch, Benjamin Kuras, Pavel Pafko, Jan Hnízdil, Ludvík Hovorka, Iva Bezděková, Hana Brixi, Vladimír Pikora, Petr Robejšek, Tomio Okamura, Milan Štěch, Libor Michálek, Martin Engel, Miloš Voleman, Čestmír Hofhanzl, Marie Svatošová, Šimon Pánek, Ondřej Neff, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Josef Koutecký, Cyril Hoschl, Bohumil Baštecký, Jan Hartl, Jiří Grygar, František Koukolík, Karel Nešpor, Alexander Tomský, Jiří Vejvoda, David Vávra, Marek Eben, Táňa Fischerová, Jana Šulcová, Jaroslav Dušek, Ondřej Vetchý, Zdeněk Svěrák, Helena Třeštíková, Jana Lorencová, Vladimíra Dvořáková, Lída Rakušanová, Jana Ryšlinková, Jiřina Šiklová, Josef Klíma, Ivan Hoffman, Jan Petránek, Petr Holub pod.

Tento seznam bychom měli postupně dále rozšiřovat o další lidi a tyto lidi pak moc poprosit o záchranu našeho státu.

Bez nové politické strany, složené

s takto veřejně známých osobností

je šance na změnu poměrů minimální.

Současné strany jsou úplně všechny zdiskreditované různými skandály a nikdo jim už nevěří.

Něco změnit lze jen přes SLUŠNOU politickou stranu.

Právě v podobných diskusích na blozích
bychom měli

hledat

veřejně známé osobnosti, které bychom chtěli mít ve sněmovně.

Pozor - Klausův návrat do ODS se už blíží!!! Je potřeba se už teď připravit na tento jeho nástup do parlamentní politiky, a tak na velké nebezpečí ještě většího zakonzervování dosavadního katastrofálního stavu

Vidím jen jedno řešení.

Chtělo by to co nejdříve generální stávku a žádat demisi vlády. V říjnu nové volby. Čím dříve, tím lépe. Jinak to tady skončí děsivým rozvratem.

Nečas je slaboch a Kalousek s Bártou jsou diktátoři nastupující k moci.

Takže, občané, POZOR!!!
01. 04. 2011 | 08:15

Šmudla napsal(a):

"Dalšími kroky bude utvoření pracovních skupin složených z odborníků příslušných oblastí. -- Realizace Výzvy NEO 2011 bude financována výlučně z dobrovolných příspěvků občanů prostřednictvím zcela otevřeného a transparentního účtu. "

Aha. Nevěřím. Možná další klientelismus, který bude potřebovat peníze.
01. 04. 2011 | 08:16

Naštvaný napsal(a):

Autore, pamatujte si: Petice nepetice. Ale kdo chce s vlky jíti musí s nimi výti!! Když jeden, jen aby byl zvolen za prezidenta, začal komunistům předávat výkonnou moc a provádět s nimi obchodní transakce, a dokonce kvůli té volbě přistoupil i na rozdělení Československa, nemohlo to jinak dopadnout. Snad, až skutečně odejde. Ale nejhorší jsou ti jeho obtleskávači a autoři blbých petic, kteří jeho nenávist hloupě šíří po zemi. Ale přese všechno jemu přeju pevné zdraví a nešednoucí hlavu. Přeci jen...
01. 04. 2011 | 08:17

Jana Zrzavá napsal(a):

David

Takže, občané, POZOR!!!
Pohov, volno, zpívat. :o)
01. 04. 2011 | 08:18

Cech napsal(a):

Oněch nešťastných XIII přikázání které jsou zpravidla aplikovány v normální zemi s normálně informovanými lidmi u nás není možné aplikovat.
V naší zemi zvítězil jakýsi " vyperiodikovaný novinářský Kyber prostor" díky celostnímu působení novinářů a všech médii včetně veřejno? právních se u nás stabilizovala ona umělá realita.
Pouze u nás existují antipluralitní média ,je to prokazatelné (nikdo) a ani žádné periodikum si nedovolí tento trend narušit.
Tato virtualizovaná skutečnost nevznikla za 1 - 2 roky, ta je budována po mnoho let.
Ono vysoce korupční prostředí u nás je zabezpečováno z 78 % cílenou mediální masáží "mediálním krytím".
Díky soustředěnému "spinu" médií a zkorumpovanosti novinářů, je možné přesměrovat oněch 130 mili.
V naší rezpublice lze tedy na účet novinářů počítat 101 mili za které jsou díky své korupční angažovanosti zodpovědni.
Procházet jednotlivé aféry, které pouze díky zkorumpované novinářské obci, byly zameteny pod koberec již ztrácí smysl.
Bohužel v současné době pane Hnízdil, tento nastavený trend se dostal do standardizované podoby.
Narušení tohoto stavu by mělo za následek perforaci možná i kolaps, penězovodů a jiných přesměrování.
Proto není na místě dělat si z povinně přihlížejícího obyvatelstva šprťouchlata ale po skončení reforem,za přesměrované a nenávratně ztracené prostředky poděkovat oné novinářské obci a zhasnout v ČR.
01. 04. 2011 | 08:19

imat geserv napsal(a):

Josef Fousek, Karel Gott, Tomáš Halík, Václav Bělohradský atd, atd..... Chybí mi tam ještě Kikina Holubová.
01. 04. 2011 | 08:21

otokar napsal(a):

Doktore Hnízdile,
s podobnými věcmi podvedly veřejnost naposledy véčka.
Z každého hnutí se stane posléze politická strana a historie se bude opakovat hned, jak nabude síly a členství se bude jevit výhodné.
Opravit tento vnitřně zkorodovaný systém může pouze diktátor s podporou lidových mas, jak vidíme z latiské ameriky.
Obávám se však, že masy u nás tvoří zloději a zlodějíčci, jejich zaměstnanci a rodinní příslušníci.
Lidé se ani Boha nebojí, nejde o demokracii,je to bordel. Slušných lidí ubývá,jsou v těžké defenzivě. Filosofie, nastolená počátkem devadesátých let,nese již svoje zkažené ovoce,a jak ubývá peněz,vzrůstá nihilizmus napříč společností, kulturou,tiskem,televizí, školstvím a zdravotnictvím, o justici nemluvě.
Osvícený tyran by učinil kroky,které náš demokratický(?) systém učinit nemůže,protože již ztratil schopnost sebereflexe.Po vyčištění veřejné sféry od balastu by bylo možno činit postupné kroky k nastolení skutečné demokracie,kde občan nemá pocit,že se ocitl na špatném místě ve špatnou dobu.
Jinak přeji úspěch, je sympatické, že se snaží o nápravu někdo,kdo dosud nic neukradl.
01. 04. 2011 | 08:28

zemedelec napsal(a):

Právě o to jde.
Ted´přemýslí pan Stejskal,jestli je to apríloví žertík,nebo opravdová výzva,smazat,nesmazat.I kdyby to byl žertík,tak to má hlavu a patu,bylo by dobře o tom uvažovat,už druhého apríla.
Takže sohlasím p.Hnízdilem a podpis připojím.Jenom ty volby co nejdřiv.
01. 04. 2011 | 08:29

Karel Kubrt napsal(a):

Davide,
ty jsi ale méně chápavý.
Pleteš si známé osoby s osobnostmi. Nekoukej tak na televizi. Podle tebe by měl být prezidentem Pehe, předsedou vlády Halík, předsedou parlamentu Gott, atd?
Jdu ven blejt a budu tam dlouho!
01. 04. 2011 | 08:29

neo napsal(a):

jen upozorňuji, že s aktivitou nemám osobně nic společného:)
01. 04. 2011 | 08:29

Vico napsal(a):

Opakuji to, co jsem napsal pod blogem prof. Hořejšího.

Jestli to autor s tou výzvou nicku neo 2011 myslel vážně, zvolil si velmi špatný datum :-)
01. 04. 2011 | 08:32

Fanda napsal(a):

Jistý Francis Fukuyama z US napsal z velké euforie z vítězství ve studené válce po rozpadu socialistického tábora provokativní a zřejmě i vážně myšlenou knihu "Konec dějin a poslední člověk", ve které současnou tzv. liberální demokracii popisuje jako vrchol všeho možného. Teď v ní žijeme. Copak je ji možné ještě nějak "apgrejdovat" či nějak vylepšit?
01. 04. 2011 | 08:34

SuP napsal(a):

Vico -
Já souhlasím a připojuji se.
01. 04. 2011 | 08:37

DF napsal(a):

To neo
Nelži nám tady, jsi zakladatelem je tam na listině tvůj podpis.
01. 04. 2011 | 08:37

SuP napsal(a):

Teda s tím datumem!!!
01. 04. 2011 | 08:37

Mud.. napsal(a):

Geniální! Hlavně konkrétně nejmenovat! Jak se mají špinavý a nešpinavý rozeznat? Naše společnost (vlast) je těžce nemocná (spálená země). Hořejší si z vás asi právem dělá legraci, co? Proč nejmenujete prezidenta V.Klause? Nejste postižen Dg. praštěný pytlem?
01. 04. 2011 | 08:40

Mafián z ODSČSSD, z boží milosti dosazen napsal(a):

To jsou levičácké demagogické iniciativy. Snad si nemyslíte, že vám to v naší demokratické společnosti, kde je bezmezná svoboda projde.
Navíc už dnes je jasné,a to máme s lidmi z ODS a ČSSD VELMI DOBŘE PROMYŠLENÉ, že Klaus bude intervenovat proti těmto demokracii narušujícím aktivitám!
Snad si nemyslíte, že to, co doposud fungovalo jentak zkončí. Kdo vám postaví dálnice, kdo vám vybaví nemocnice, kdo vám povede veřejnou zprávu, kdo vás ochránní armádou, která bude vybavena nestandardními zbraňovými systémy za spoustu peněz. Kdo vás bude zaměstnávat za třetinovou mzdu kvůli konkurenceschopnosti. Nikdo!!!!
MÁME VŠUDE SVOJE LIDI, A NIC NEZMŮŽETE!
Navíc obyčejný člověk nerozezná mafiána od kompetentního zástupce ve státních službách.
Voliči chraň nás před touto levičáckou chátrou!!!!
01. 04. 2011 | 08:43

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Stejskale, paní Šauerová, zelené Embéčko a všichni přátelé „Zeleného údolí“ a celostní psychiatrie.

Děkuji Vám, moji učitelé, neb dnes 1.dubna 2011 jsem konečně já, xenofob, rasíííísta a zaprděný čecháček prohlédl.

Slibuji, že na Den díkůvzdání budu každý rok v předklonu děkovat směrem na západ za feminismus, political correctness, afirmative action a další výdobytky západní polokoule, bez kterých se nedá žít.

Slibuji, že prodám BMW a budu se přesouvat pouze za pomoci větrníků, poháněných ekoluštěninami a řepkou olejkou. Co občan to vlastní větrník.
Jako čecháček budu mít technologický náskok před ostatním světem

Vyznávám, že jsem pro nekontrolovanou imigraci, která nás, zaprděné čecháčky, obohatí ař budeme obohaceni jako uran U 235.
Na jednoho imigranta dva asistenty a tydlitáty. Jsem pro džendrtetovací studia v každém volebním obvodu, jsem pro přímou a doživotní volbu jediného možného prezidenta Frantíka Kostlivce.

Slibuji, že když se jeden kmen Pygmejů bude na řece Limpopo vraždit s kmenem konkurenčním, budu tvrdit, že jde o boj za lidská práva a za nastolení demokracie, neb jiný boj přece neexistuje.

Slibuji, že když někdo z odporné "Hradní partičky" adoptuje Cigána a vychová z něj-vlastní pílí a na vlastní náklady-slušného člověka, zaslouží zavřít na kliniku celostní psychiatrie v Dobřichovicích, protože to je krok nesystémový, neposvěcený samotným Kocábem a nefinancovaný agenturou pro začleňování nezačlenitelných.

Jsem pro nadřazení práv tramvajových chmatáků, sběračů kovů a loupáků nad právy těch, kteří chtějí svůj majetek bránit a pokud to udělají, navrhuji jednotnou sazbu 20 let odnětí svobody bez možnosti milosti ředitelem Greenpeace.

Jsem si vědom toho, že jako příslušník majority nemám práva žádná a věřím, že až se stanu já českou minoritou-což lze vbrzku očekávat- nějaká ta práva ještě zbydou.

Budu usilovat o získání osvědčení o příslušnosti ke smečce. Líbí se mně film „Odcházení“, i když jsem jej-stejně jako Vy-neviděl, slibuji, že když některý ze zakladatelů a bývalých členů KSČ označí mně neznámou bátoru za nezpůsobilou jakékoliv funkce, budu volat „hanba, pryč s ním hande Joch“.

Když snad toto vše splním,snad zařadíte mne, xenofoba, rasííístu a zaprděného čecháčka mezi čekatele na vstup mezi Vás, kteří mají doživotní monopol na pravdu a lásku

Vám poděkování a lásku vám, kéž zněly by jak zvony…..
01. 04. 2011 | 08:46

Vico napsal(a):

DF : Je to coververze Obrácení Ferdyše Pištory. Neo pod dojmem posledních výzkumů volebních preferencí obrátil kabát. Neo vítej na palubě.
01. 04. 2011 | 08:48

Vico napsal(a):

S celostním lékařem Hnízdilem je definitivně amen. Právě ho klepla pepka-řepka.
01. 04. 2011 | 08:51

jarpor napsal(a):

Považuji blog autora za apríl...

protože se mi nechce věřit, že moudrý muž /stejně jako moudré ženy a pánové, které uvádí David/, a za takového autora /i ty jmenované ostatní/ pokládám, může /mohou/ myslet vážně,
že zcela nestandardním způsobem lze navodit, zavést standardní systém...
navíc,
že ti jmenovaní občané /včetně autora/ zanechají svoji profesi.... a půjdou dělat "politiku"... řídit stát...

Hezký den
01. 04. 2011 | 08:52

deep throat napsal(a):

Uzdravme naši společnost! to je prostě slovo do pravice. Já, prostý ovčan, věřím v moudrost pana ministra Hegera, že v návrhu 25 zákonů zdravotní reformy na to bude pamatovat. A nyní k věci. Taková výzva se opravdu dá vyvěsit jen na apríla. Jedná se totiž o seznam zbožných přání, které lze v české kotlině přeložit do mnohem srozumitelnější a stručnější podoby. Jsou to jen kecy, kecy a ještě jednou kecy.
01. 04. 2011 | 08:54

deep throat napsal(a):

... ne do pravice, ale do pranice... omluva za překlep
01. 04. 2011 | 08:55

Colt napsal(a):

Petr Havlík, Jan Hnízdil

napište Ježíškovi.
Už tu bylo takových a podobných bohulibých výzev spousta, ale tohle nikoho nenapadlo.
Na co volby? Stejně si v nich pitomci volí stále stejné zloděje a aroganty!
01. 04. 2011 | 09:00

Taoiseach napsal(a):

Jan Hnízdil

V podstatě bych souhlasil, nicméně mám několik drobných výhrad.
1) "Nový volební systém, který zvýrazní osobní kvality kandidátů" - Není jasné, co se tím míní. Jednoznačně bych ovšem byl proti většinovámu systému, který nejen vede k systému dvou stran, ale má další nevýhody:
- nedostatečně (pokud vůbec) reprezentuje menšiny, včetně menšin názorových
- v důsledku špatně reaguje na změny, protože každý nový přístup začíná jako menšinový
- vede k "parcelaci" legislativy (např. při senátních volbách kandidáti v přímém rozporu s ústavní funkcí senátu slibují, co udělají pro svůj obvod).
2) "Zavedení přímé osobní nejen politické, ale i hmotné odpovědnosti politiků" - Nejsem právník, přesto (nebo proto?) si vůbec nedovedu představit konkrétní znění zákona, který by to stanovil.
3) "Dalšími kroky bude utvoření pracovních skupin složených z odborníků" - To je jistě dobře míněno, ale je to zhouba každé občanské iniciativy. Podle mého názoru tímto skončil Impuls99, protože ztratil veškerou dynamiku (kterou měl v souladu se svým jménem naopak dodávat). Mnohem vhodnější je vytváření ad hoc pracovních skupin k jasně ohraničeným konkrétním úkolům.

Za případnou reakci děkuji

T.
01. 04. 2011 | 09:03

Pepa Řepa napsal(a):

S.Š. napsal(a):
Jdu se podepsat.
................
Sím, taky bych se podepsal, ale kam?
Aspoń to jméno, kdyby po mně zbylo!
https://www.youtube.com/watch?v=29g4Dzpyvog
01. 04. 2011 | 09:04

Občan napsal(a):

A co takhle, pane Hnízdile, zkusit ta Vaše "celostní" kouzlíčka?
Pacientům tvrdíte, že to perfektně funguje; tak to vyzkoušejte na společnost, vládu, parlament - prostě na celou republiku :o))

Předpokládám, že to nemíníte vážně. Ale pokud ano, tak se pomalu ale jistě stáváte guru své vlastnáí sekty...
01. 04. 2011 | 09:14

Dočekal napsal(a):

Nepodezřívejte, prosím, mého mladého přítele s nickem neo z nějakých nepravostí.

Tento mladý muž a mimo jiné také soukromý psychiatr je čestný a rovný chlap a s nějakými peticemi neměl, nemá a troufám si tvrdit, že také nikdy nebude mít nic společného.
Nick neo je zásadně pro princip zastupitelské demokracie a takovéto partyzánské akce jsou mu z duše protivné.
Nick neo je zkrátka demokrat každým coulem. On si jednou za čtyři roky zvolí své představitele a pak už jen přihlíží, jak tito dělají pravý opak toho, co slibovali před svým zvolením.
Potvrzuju tedy tímto, že nick neo nemá v žádném případě nic společného s touto podvratnou akcí odpadlíků a samozvanců.
Akci pod šifrou www.neo2011.cz je třeba důrazně odmítnout. Stejně, jako jsme v lednu roku 1977 odmítli tu akci, známou pod názvem Charta ´77. Potřebujeme přece klid na práci.
A pak že se historie neopakuje!
01. 04. 2011 | 09:18

JAHA napsal(a):

Ad: autor

ONI - to su ti hlupi, zlodeji, spatni, neslusni, neefektivni....
MY - NEO - to su ti mudri, ...

To uz tu za existencie ludstva bolo!

A "najlepsie" na celom smiesnom texte su tzv. riesenia. Dnesne parlamentne politicke strany su ti kazisveti, tak riesenim su predcasne volby v roku 2012. Chachacha. Bez politickych stran? Alebo mate v klobuku nejake ine, ako sucasne? A nebesky ciste, kristalovo priezracne? Pripravene po vytiahnuti z klobuka ihned riadit stat?

Jedine vysvetlenie je, ze ide od pana doktora o prvoaprilovy zart, ale potom vratane toho titulu. Keby to myslel vazne, tak potom - nas exitus☺.
01. 04. 2011 | 09:19

Samuel napsal(a):

Již před léty jsem četl faktografickou knihu Kroniku polistopadového vývoje od Slavomíra Ravika, je to neradostné čtení a zároveň by to mohlo sloužit jako obžalovací spis valné většiny polistopadových politiků. Popisuje v podstatě nepřetržitou řadu kradení a rozkrádání národního majetku včetně jmen. ".... z 10 bilionů skutečné hodnoty, kterou nám zanechal předchozí režim, prostě zbyl dluh..." (díl 12, str 305) Atd atd.
Dvanáctisvazkové encyklopedie Kronika polistopadového vývoje pokrývá osmnáct polistopadových let a již není bohužel k dostání. Komentáře a recenze na: http://www.levneknihy.cz/detailzbozi.aspx?z=72192
01. 04. 2011 | 09:22

kozoroh napsal(a):

Škoda, že je apríl.
Kdyby se ale věc dovedla do konce, mnohé v této kotlině by se vyřešilo. Minimálně tedy dvě věci:
1/ nezaměstnanost-půlka národa by byla v kriminále a ta druhá by hlídala.
2/ konečně by byl splněn požadavek, aby HDP byl vytvářen podstatnou měrou ve službách.

P.S.: Ten odkaz funguje!
01. 04. 2011 | 09:23

David napsal(a):

iHNed.cz 31. 3. 2011 - Chápete, že to už nemůže apríl.

Rychetský o zkažené politice: Vítěz bere všechno a většina může všechno

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se v rozhovoru pro HN vyznává z odporu k české politice.

Česká politika je podle předsedy Ústavního soudu a bývalého místopředsedy vlády České republiky Pavla Rychetského degradovaná prorůstáním ekonomických zájmů, místo dialogu v ní převládá motiv kořisti. Problém korupce podle něj současná garnitura nevyřeší.

HN: Máte pocit, že se vám daří verdikty politiky postupně vychovávat?

To bych byl příliš velký optimista. Ač se snažím se k politickému vývoji nevyjadřovat, nemohu se zbavit pocitu teď už viditelné degenerace politické kultury. Za těch dvacet let od změny režimu jsme si myslel, že by mělo docházet ke kultivování, vytváření jakési parlamentní kurtoázie, přijímání metody dialogu, ale místo toho jsme svědky konfrontace a občas mám pocit, že převládá motiv kořisti, kdy vítěz bere vše a většina může všechno.

HN: Můžete to na něčem dokumentovat?

Je to politika konfrontace. Příkladem může být takzvaná nulová tolerance, kterou vyhlásila svého času ODS vůči opozičním návrhům. Občas slyšíme i z úst politiků, že pokud se přijímá rozhodnutí, které má platnost delší, než je funkční období vlády, že by mělo být předmětem shody celého politického spektra. Nebo aspoň dialogu. Důchodová reforma, o které se dnes jedná, přesahuje 35 let, které uplynou od okamžiku jejího přijetí do okamžiku jejího plného uplatnění. A taková rozhodnutí nemají být jen v rukách momentální většiny.

HN: Proč se česká politika nevyvíjí směrem k etiketě a převládá princip kořisti?

Je řada důvodů, aktuálně to je především prorůstání ekonomických vlivů a zájmů do politiky.

HN: Je současná politika léčitelná?

Stát je největším distributorem velkých investičních částek formou veřejných zakázek. Takže jestli se to dá léčit, tak jedině přes odstranění korupce. Jsem ale přesvědčen, že stávající společnost, a tím myslím i její politickou reprezentaci, není způsobilá, ani schopná tento problém vyřešit. Jen o něm mluví. Proto jsem zastáncem integračních procesů v rámci Evropy, protože co nedokážeme sami, to může vyvolat tlak vnějšího prostoru.

HN: Máte ještě motivaci k práci šéfa Ústavního soudu?

Unaven v tom smyslu, že bych nechtěl pracovat, se necítím. Ale to prostředí, zejména když politici nás dostávají do situací, které jsou i uvnitř soudu emocionálně vypjaté, není příjemné. Jednu věc ale musím zdůraznit. Kdyby nebyla na Ústavním soudu možnost uplatnit a zveřejnit disentní (nesouhlasné - pozn. red.) stanovisko, tak už tady nejsem. To je jediné, co mi umožňuje zachovat si odbornou i morální integritu. Vezměme si regulační poplatky ve zdravotnictví – stalo se, že lidé na mě v supermarketu útočili, proč jsme to posvětili, a já jim mohl říct, že jsem pro to nehlasoval, ať si to přečtou. Jsme jediný soud, kde tuto cennou hodnotu máme.

HN: Vy si tak v podstatě můžete podržet svůj politický názor....

Ne politický, ale odborný a morální. Věřte, že současná politika je pro mě dnes už tak degenerovaná, že se jí doslova štítím.

Celý rozhovor s Pavlem Rychetským čtěte zítra v HN

Autor/ři: Petr Honzejk, Luboš Kreč
01. 04. 2011 | 09:27

neo napsal(a):

Dočekale, nejsem váš přítel.

vy jste obyčejný provokatér. Starý nemocný muž, který si jen věčně stěžujem jak mu nikdo nerozumí a všichni mu ubližují.

Typický protivný důchodce, co mu děcka do oken hážou kameny, protože je mlátí holí.

Hezký den přeji.

Jo, nezapměnte to vše opět okopírovat, přidat moudro a samozřejmě zmínit pár typických větiček o VŠB , patoložkách apod..
01. 04. 2011 | 09:34

Jirka II. napsal(a):

Škoda, že je 1. apríla. Počkám si na druhého, jestli to tu ještě bude. Ale hezky mi bylo, když jsem podepisoval.
01. 04. 2011 | 09:38

scallop napsal(a):

jarpor

Souhlas, take to beru jako april. Skutecne genialni - vetsina lidi to bere vazne. Hnizdil for president !
01. 04. 2011 | 09:44

Karel Kubrt napsal(a):

Pepa Řepa to vystihl velmi pěkně. Napsal parodii na výzvu NEO. Nic jiného si ona výzva nezaslouží. Pokud je to aprílový vtip, skončí v koši. Pokud je myšlena vážně, je to ještě horší, není to k smíchu ale spíše k pláči. Petr Havlík v blogu idnes píše něco podobného. Díky nicku David můžeme nakouknout do zákulisí.
Nepleťte se všichni, co si myslíte, že se objevil někdo, kdo chce skončit s korupcí a přehlížením občanů. Řekl bych, že se pehesen o světovládě začíná probouzet. Elity národa, demonstrující tu za práva televizáků, onde za práva Cikánů, snaží se nám namuvit, že ony jsou ty pravé spasitelné osoby, které nás posunou k lepším zítřkům.
S vědomím toho, že poruším zásady Stejskala, který maže vulgarismy (nikoli vulgaritu) jen svým nesympatizantům, píši reakci na dnešní revoluční blog:
Všichni, kteří to sepsali a podporují, potřebují nakopat do prdele.
01. 04. 2011 | 09:53

Simply napsal(a):

Stačilo by pro začátek prosadit 2 věci: kdyby prošlo v parlamentu majetkové přiznání politiků - např. kolik jsme si za 15 let vydělal a jaký mám v rodině majetek - t.j. kde jsem na něj vzal...Když to "nezaklapne" je to jasné a musí pak promluvit zákon a právo... Dále zrušit akcie na tajemného neznémého majitele... Tohle jsou dvě bezedné žumpy.
01. 04. 2011 | 09:54

Otázkář napsal(a):

Zveřejnění této výzvy na apríla možná není úplně nejšťastnější, ale přesto si nemyslím, že jde o vtip. Také pracovní název NEO mi nějak moc nekonvenuje :)) a ke všemu ten Havlík jako spoluautor, no 3x pozor, ale přesto se pod tuto výzvu mohu podepsat.
01. 04. 2011 | 09:55

Otázkář napsal(a):

a zařadit se tak do seznamu věčných petentů :o))
01. 04. 2011 | 09:56

Karel Kubrt napsal(a):

Na stránce http://www.neo2011.cz/ se podepsalo už 24 blouznivců. To si příznivci pravdy a lásky jistě libují, tak jako si liboval mírotvorce odcházející, že je konečně bombardována Libye.
Dal jsem sem odkaz, proč ne. Kdo chce kam, pomozme mu tam.
A mně už se chce zase zvracet...
01. 04. 2011 | 10:03

Rosťa napsal(a):

Ať už to je, či není apríl, současný stav politiky je neúnosný. Dojde totiž i na ty, kteří tento humus jsou schopni bránit vlastním tělem. Komické na celé petici je jen to, že se jmenuje po tom starším dorostenci, který se tu prezentuje jako odborník na cokoliv. Vše ostatní už k smíchu není.
01. 04. 2011 | 10:14

Mafián z ODSČSSD napsal(a):

Neo a Pepa Řepa je náš člověk!
Braňte demokracii a pravici před levicí, která nám nerozumí!
Rosťo vy považujete posledních 20 let za apríl?:-)
Já ne, já jsem podnikal a nezahálel, postaral jsem se o svou rodinu, o stranu a demokracii!
Co vy levičácký ideologu?
01. 04. 2011 | 10:25

Michal Vimmer napsal(a):

Bože, bože. Zase PETICE. Petice je vrchol českého národního politického vzepětí. Psal jsem o tom např. zde http://www.blisty.cz/art/30916.html
Jistě, existuje U Nás sorta tzv. "slušných lidí", kteří jsou periodicky "znepokojeni" tím, co se U Nás děje. Že nám vládnou amorální, hloupí, bezcharakterní, bezohlední, egoističtí atd. DRAVCI. Dr. Hnízdil říká PSYCHOPATI. No a co s tím? Proč se navzdory stohům petic, které podepisují pořád ti samí, rozčarovaní SLUŠNÍ LIDÉ, ti zatracení PSYCHOPATI nechytli za nos a neodešli dobrovolně se studem ze scény? Čeho by chtěli Hnízdilovi SLUŠNÍ LIDÉ vlastně dosáhnout? Jak si představuje tu společenskou změnu? Diagnostikou tohoto druhu, tzn. identifikací ZEMSKÝCH ŠKŮDCŮ nálepkou PSYCHOPAT, ergo psychiatrickým termínem, se zřejmě očekává, že přijde mýtický Chocholoušek = archetyp psychiatra, jak ho stvořili Svěrák s nebožtíkem Smoljakem (oba také SLUŠNÍ LIDÉ a mimochodem věční petenti). Chocholouškovi lapiduši ze zlidovělého filmu přijdou na zavolání a identifikovaného "blázna" seberou a zavřou (bez soudu, z Chocholouškova rouhodnutí) do blázince, který je horší než kriminál - a dál už nás blázen nezajímá, je za mříží. Znamená to, že arbitrem, měřítkem všeho společnského (zde politického) dění by měli být NEVOLENÍ PSYCHIATŘI? A co když je psychiatr taky psychopat? Myslíte, že se to nemůže stát? Zkrátka a dobře, rozumím zoufalství a svatému zápalu kolegy Hnízdila, jenže jsem si jist, že čeští psychiatři společenskou krizi nevyřeší. O bídných poměrech této disciplíny U Nás by se dalo psát dlouho a petice to nespraví. Hnízdil sám psychiatrem není, což ho nezbavuje práva na hodnocení našich psychopatů, vždyť je to pojem zlidovělý a samotnou psychiatrií momentálně neužívaný. Ale měl by si uvědomit, že POLITIK je z prinicpu věci jiného ustrojení než OBYČEJNÝ ČLOVĚK. Politik prostě MUSÍ mít jisté dispozice drát se a udržet v čele smečky. Jaká je naše smečka - pardon, společnost, jací dravci v čele jí imponují a jaké sobce slepě následuje, to vidíme. Vyměňme Čechy jako národ, nastěhujme sem Švédy a pak jsem si jist, že všechno bue jinak. Ale jinak ... viz http://www.blisty.cz/art/44337.html
01. 04. 2011 | 10:55

Rosťa napsal(a):

Mafián z ODSČSSD
Mafiáne, když se Havel jako prezident rozvalil v Mercedesu a ne v autě naší provenience, tak mi bylo jasné, že dobře už bylo.
Nejsem levičácký ideolog, a dokonce nejsem ani chudý. Jen možná nechci, aby se mi nějaké potulné hladové tlupy s mačetami v ruce chodily dívat do špajzu, zda tam něco nezbylo.
01. 04. 2011 | 10:56

vfischer napsal(a):

PATOLOGIE MOCI !
Za dvaadvacet let po pádu totalitního režimu tento stát totálně rozvrátily kořistnické bandy lupičů a lze dnes jen spekulovat, kdy a jak vznikly větší škody ! Mnohokrát jsem zde vyjádřil své pochybnosti a naprostou skepsi v naději na nápravu tohoto stavu. O zde panujícím marasmu a tragedii vlád všežravých a všehoschopných se nemusíme vzájemně přesvědčovat a mnozí povolanější a kvalifikovanější to vyjádřili mnohem lépe, než moje občasné emocionální výlevy !

Za dosud nejkoncentrovanější a nejvýstižnější popis zdejšího zlořádu považuji příspěvek pana Pehe ze dne 8/3/2011 na adrese:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=12465

Kvalifikovaní hodnotitelé se shodují v názoru, že rozkrádaná a rozkradená společnost je natolik zdecimovaná, že prakticky nelze dohlédnout žádný horizont možné změny !!! Lze se domnívat, že právě tak, jako velká část žijících generací nedoufala ve změny v totalitě, musela mlčet a umřela v totalitě, tak dnes značná část žijících generací může sice křičet a takzvaně svobodně kritizovat, avšak stejně umře bez naděje na likvidaci zlodějovlády.

Dalším základním rysem všech hodnotitelů je absence názorů a návrhů na takové možné postupy, které by vedly k nápravám a změnám gangsterského systému. Nedělejme si iluze o tom, že jakákoliv provolání, shromáždění nebo pseudo-revoluční protesty by mohly z čistého nebe navodit náhlé zlepšení. Vyprázdněnost ideologií všech směrů dnes do politických stran a uskupení přivádí charakterově a osobnostně slabé manipulovatelné šašky, nebo ničeho se neštítící prospěchářské deprivanty, kteří dále jen přihrávají v politickém divadle zákulisním kmotrům zbohatlické oligarchie.

V úvahách o možných změnách lze spekulovat mimo jiné o otázkách:
- vyprofiluje se ve zdejším politickém cirkusu charismatická osobnost nejen s touhou vládnout, ale schopností změnit zdejší poměry ??
- je evropská byrokracie natolik schopnější a účinnější, aby mohla svým tlakem vynutit změny k lepšímu ??

Mezi dále diskutované problémy bych zařadil:

- vytvoření kvalitního zákona o státní službě
- změnu administrativního rozdělení státu a návrat k původním 7 krajům
- limitování počtu pracovníků na ministerstvech
- zrušení senátu
- vytvoření volebního systému podle osobností, nikoliv podle partají
- vytvořit instituci (úřad, ministerstvo) pro celostátní řízení, rozvoj a provoz informačních
technologií ne všech úrovních státní správy
01. 04. 2011 | 10:59

Dočekal napsal(a):

Otázkář:

Hoďte na to bobek.
Dnes tady totiž exceluje výkvět té naší "pravice." Zvláště chutné a výživné je to v diskusi pod blogem pana Paroubka.
U známých firem mne to nepřekvapuje. Docela mne ale rozladila reakce jednoho mladého muže, takto psychologa a psychiatra amatéra. Věřil jsem totiž, že tento člověk, nezatížený minulostí, má na víc, než jen na to hodnocení mého duševního stavu.
Tento mladý muž nepřijal moji nabídku na pokec mimo tyto diskuse. Ale je to jeho volba a já to plně respektuju.

Co mne ale překvapilo velice nemile, tak to je ta dnešní (a vlastně také včerejší) nečinnost jindy tak aktivního strážce čistoty těchto diskusí. Je vidět, že to s tou naší "pravicí" už jde pěkně s kopce.
01. 04. 2011 | 11:07

neo napsal(a):

Dočekal:

nikdy jsem netvrdil, že diskusi přes email odmítám, nebo ano?

A jaká má reakce Vás rozladila? Vtípek o margaritě? Nebo něco jiného?
01. 04. 2011 | 11:12

Al Pepino napsal(a):

Al Pepino
PRAŽSKÉ JARO 2011

Jarní vánek zvedá děvkám minisukně
A hladí jim holá břicha
Ovčané, ti nejsou ztichá, národ jásá
Má dobrou náladu a pochopení
Pro vládu, která pracuje od ranního kuropění
Pro dobro svého lidu a nese
Na svých bedrech doby tíhu
Lidé tleskají nad zvyšováním cen zboží
A říkají: Čert to vem, to je boží,
Nechceme už návrat zpátky
Zvedli jsme ruce rádi pro poplatky
Na co je třeba, ať je to plomba,
Rakev, pivo nebo chleba.
Zdalipak víte, že za všechno si připlatíte?
Lidé jásají, děti politikům mávají
Barták, Drobil, Vondra to jsou andělé
My je máme rádi, pro ty oči upřímné a nesmělé
Všude práce habaděj, všude sami úředníci
Lopotí se pro nás, mám je nejraděj
Tak se divím, že sem tam na ulici
Nějaký dav vyje a pořádá rebelie
Proč nemají klidu na práci
Oranžoví, topáci, večkáři i modráci?
Jenom sem tam bouřka ve sklenici vody,
Že berou slepcům hole a ochrnutým berličky,
My je oceníme, že jsou pilní jako včeličky
Hezké je to čecháčkovské Pražské jaro,
kdy nám kráčí politici ruku v ruce bez zlosti
k dalším vrcholům nevkusu, nekonečné drzosti,
nemravnosti bez hranic, ovčané si z toho nedělají nic
Ze státní kasy bude miláček davu Kalousek a církev
Nejpotřebnějším milodary dávat…
A sakra, zvonek zvoní, děsivé to probuzení
Apríl! Je ráno, musím vstávat.

(1.dubna 2011)
01. 04. 2011 | 11:14

rejpal napsal(a):

Al Pepino
No mně se nejvíc líbí první dvojverší. To je skutečně inspirativní
01. 04. 2011 | 11:16

vfischer napsal(a):

PŘEČTĚTE SI Z

http://www.obcanecz.cz/o-nas/predsednictvo-strany/petr-havlik-predseda/

Z TEXTU:

Jmenuji se Petr Havlík. .... Nedávno jsem oslavil padesátiny. Původní profesí jsem pedagog. ....... Stál jsem u zrodu kariéry Václava Klause. Byl jsem přímým účastníkem krystalizace naší domácí politické scény na počátku devadesátých let. ... . Živím se jako konzultant v oblasti investic ....

Často dostávám otázku, proč vlastně vzniká naše politická strana. A já na to odpovídám, že musí, neboť odpovědný volič nemá ze stávajících politických subjektů žádnou odpovědnou volbu. Tou skutečně novou plnohodnotnou alternativou jsme my . OBČANÉ.CZ. ..........

-------------------------------------

Pane Havlík, to si vážně myslíte, že zdejší blogeři jsou tak s odpuštěním blbí, že Vám budou věřit ??? Vy jste jen úplně stejný vypráskaný oportunista jako všichni Vám podobní !!! Za zlodějovládu ve státě jste zodpovědný VY a VÁM podobní - "investiční poradci " ....................
01. 04. 2011 | 11:21

Karel Kubrt napsal(a):

vfischer,
díky za náhled do duše revolucionáře. Můj odhad byl správný. Vím, odkud vítr fouká.
Mrkl jsem na Vámi avizovaný pehečlánek a našel v přehršly pehemouder úžasné vysvětlení dnešní aprílové-neaprílové petiční revoluce.
Dovolte mi pehecitát:

Reformy uskutečňované současnou vládou nemohou v prostředí systémové korupce než přispět k další mafianizaci státu.
Veřejnost ožebračovaná mafiánským kapitalismem se nakonec vzbouří. A z historie víme, že spontánní vzpoury, probíhající mimo koridory zaběhnutých politických mechanismů, přinášejí rozvrat, ne řešení.

Toliko citace nejmoudřejšího bloggera všech dob. Je to zároveň vysvětlení důvodu vzniku a zákulisí dnešní světové premiéry.

Říkejme tomu třeba Přicházení.
01. 04. 2011 | 11:22

Gero napsal(a):

"Naše společnost je těžce nemocná. " Nepochopím už jednu věc, že po těchto voláních i skutcích ohledně posledních voleb, všem lidem zde konečně dojde a v plné nahotě se ukáže že jádro pudla není ve vládních úrovních, postech, úřadech, institucích, ale v chování a myšlení samotných běžných lidí. Když si konečně připustíme tuto fatálnost aktuální situace, že vlastně nemáme zdroj lidí jež by svým chováním a postupem byly schopni zvládnout lepší správu věcí veřejných a že zde nejde o jedince, zde je to v řádech 10 tek tisíc lidí.
Kde nic není ani smrt nebere. Na to vlastně i "dojel" komunistický režim" a každý si pamatuje ono maloměšťácké chování, třeba ve filmu Zítra to roztočíme drahoušku ... . Mně doslova mrazí, že si to nikdo neuvědomuje a pořád je tu chování že, to za nás někde udělá a zajistí - odře.
Prostě tato společnost nemá na to, aby měla solidní správu věcí veřejných, na všech úrovních, to bude trvat generace. Možné východisko je jít cestou Computerové demokracie, když aktuální politický systém demokracie nemá zdroj a moc zajistit standardní správu společnosti. Máme až absurdní přezákonovanost a všechny potřebné nástroje, a s lidmi to prostě nehne !!!
Pane Hnízdile vaše volání je sladké a hezké, ale promiňte jaksi mimo realitu.
01. 04. 2011 | 11:24

Mafián z ODSČSSD napsal(a):

Ros´to nebojte se hladových tlup. Za starých časů, tedy mí předkové pořádali války mezi sebou, najímali chudé, aby válčili. Vy si myslíte, že my, kteří máme spoustu peněz to necháme tak daleko dojít.
Ohledně těch chudých, je jedno řešení, vyvolat válku, a nechat válčit nezaměstnané, jako ve koncem 30 let!
Chudí vždy uvěří blábolům ideologiíí, aoheň je hned na střeše, a můžeme je poslat na jatka na bitevním poli...
Už se to chystá, to si pište, na chudé se neohlížejte, než jako voličská masa jsou k ničemu!
01. 04. 2011 | 11:25

berrnard napsal(a):

Bezva!
Takže se udělají nové volby, vyhraje čssd se 30%, což jí ovšem nestačí, tak přiberou Kalouska, ten má už z předpárlety dojednáno s komančema, že by jako zavřeli oko, aby ta nová vláda mohla vzniknout a jsme tam, kde dneska.
tak uděláme po půl roce zase další volby a voni jsou tam furt ti stejní, akorát se u korýtka střídaj, takže ty další uděláme pro sichr hned po měsíci.
a furt jsou tam vlastně ti stejní a furt si tu v diskusích budou vjíždět do vlasů ti zleva a ti zprava a furt kde nic tu nic.
tak navrhuju, abychom pak sepsali petici a žádali nové volby. třeba to dopadne.
01. 04. 2011 | 11:54

Pepa Řepa napsal(a):

Kubrte
Ne nadarmo se Na starém bělidle říkalo:

DOBRÁ HOSPODYNĚ I PRO PEHÍČKO SKOČÍ

Zdravím paní S.Š a všechny dobré hospodyňky, kterým jsem urazil velekněze "pravdy, lásky a světosprávy".
01. 04. 2011 | 11:56

Rosťa napsal(a):

Mafián z ODSČSSD

Mafiáne, je pravda, že se to tak činí od nepaměti. I do Iráku verbovali Amíci lidi bez perspektivy. Nicméně válku nechci. Nějaký magor prosadí humanitární bombardování a já nemám rád, když mi padají bomby na hlavu. Rámus a létající okončetiny nemusím ani v televizi.
01. 04. 2011 | 12:07

Karel Kubrt napsal(a):

Pepo Řepo,
byly doby, kdy jste mi tykal, já Vám též. Ale nebyl jsem Bakala, ani Buka Bukibula, natož pak Barbucha.
Jak Vy to děláte, že jste s tím, jehož jméno nesmíme vyslovit, a který tu občas svými spravedllivými výmazy řádí jak černá ruka, jedna ruka?
Když nemáte rád pehe, jak mu to kompenzujete?
01. 04. 2011 | 12:16

Mafi z ČSSDODS napsal(a):

Ale je to už po tisíceletí osvědčené. Na to si zvyknete. Když jsem byl s Vondrou v Afganistánu při poslední návštěvě našich jednotek, tak zrovna na nás pálili Tálibové. Naší kluci zavolali vrtulník, a o chvíli později bylo o pár hladových krků míň.
Na to si zvyknete.

Pro Bernarda, nevěšte hlavu, i kdyby jste vyměnil politiky, třeba z neznámých stran, tak za půl roku vám garantuju, že budete chtít nové volby. Na to si také zvyknete.
Navíc někdo jako já, také musí živit rodinu.
01. 04. 2011 | 12:16

stejskal napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

též hezký den vinšuju.

Prý hledají předsedu nové partaje, o níž psal 8:15 pan David. Nechtěl byste to vzít, mně to přijde jako naprosto úžasná sestava. Jen kdyby to někdo chytrý a vtipný jako Vy dal dohromady ;-)

Libor Stejskal

P.S. Jo, kdybyste do toho s pane Kellerem, Tomským, Bělohradským, Kurasem a Luďkem Munzarem (osobně mi tam ještě chybí Jan Kačer) šel, dejte vědět. Někdy bych se rád přišel podívat na jednání předsednictva. A pokud ne (a ani se nepřidáte k výše uvedené výzvě), tak to také chápu. Z obého mám i já tak trochu smíšené pocity.
01. 04. 2011 | 12:34

Karel Kubrt napsal(a):

JAK TOHO DOSÁHNEME?
Tím, že vypneme mozky a budeme poslouchat Havlíka a Hnízdila. Příklad:

Jsme pro předčasné parlamentní volby.
- Tomu říkáte změna ?!?

Dalšími kroky bude utvoření pracovních skupin složených z odborníků příslušných oblastí.
- Kde najednou vezmete nezávislé odborníky? A odborník nemůže být zkorumpovaný?

Naopak, budeme konat kroky k vytvoření nového uspořádaní správy země, založeném na otevřenosti, odbornosti a permanentní občanské kontrole.
- Odbornost a laická občanská kontrola se navzájem negují!

Z několika vybraných pasáží to vypadá na neumětelsky vytvořený aprílový vtípek. Ale i kdyby nebyl, skončí jako ostatní předešlé pehevýkřiky do tmy. A to je jediné vyvrcholení dnešní trapné diskuze. Dobrou noc.
01. 04. 2011 | 12:35

Karel Kubrt napsal(a):

Ještě, než jsem stačil usnout, došlo k dalšímu vyvrcholení.

Prý hledají předsedu nové partaje, o níž psal 8:15 pan David.

Jestli, pane Pepo Řepo, na to kývnete, tak v mých očích klesnete na úroveň politického analfabetismu, jaký u nás reprezentují nepolitičtí politikové, pravdoláskové a humanitární bombardovači.
Modlím se k Bohu, aby Vás při rozumu zachovati ráčil.
01. 04. 2011 | 12:49

Rosťa napsal(a):

Mafi z ČSSDODS

Pane, už si živě představuji, jak je Vondra někde, kde se střílí. Ještě, že je ten apríl.
01. 04. 2011 | 13:04

Pepa Řepa napsal(a):

Kubrt
Mně do ničeho netahejte, dneska jsem tady za toho polepšenýho hříšníka, který chyběl Katzovi. Jediná strana, pro kterou bilo mé srdce byla Balbínova poetická a ta už pošla na lenost a duševní vyčerpanost.

Ať žije multikulturalismus, PC,WC i AA!!!
Dnes mají svátek všichni korektníci, kocábovití a všechny džendrtety.
01. 04. 2011 | 13:13

Pepa Řepa napsal(a):

Heleďte Dočekale,
že Vy jste se vsadil, že získáte titul "Vopruz roku" všech internetových serverů.
Jinak si tu Vaší snahu nedokážu vysvětlit.
01. 04. 2011 | 13:22

Jirka II. napsal(a):

Vážení! V diskuzi někdo uvedl, že je nás málo a nenajde se ani "dvanáct spravedlivých", natož deset tisíc, jak bylo uvedeno. Není třeba. Stačí zavést odpovědnost politiků za své činy. A to i trestní, se zabavením ve funkci nabytého majetku konkrétního politika a jeho rodiny. Polovina by jich utekla hned, další by byli postupně pozavíráni.Čínská cesta by v Evropě asi neprošla, ale dvě tři popravy by byly nejúčinnější. Apríl - neapríl, bez odpovědnosti za vlastní konání to s žádnými politiky nepůjde.
01. 04. 2011 | 13:37

vasja napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Slibuji, že na Den díkůvzdání budu každý rok v předklonu děkovat směrem na západ za feminismus, political correctness, afirmative action a další výdobytky.........
-------------------
Výdoblitky, pane Pepo. Buďte korektní.
01. 04. 2011 | 13:45

Taoiseach napsal(a):

Jan Hnízdil

Hmotná odpovědnost politiků není, pokud vím, zavedena nikde na světě. Takže nápad zavádět ji u nás je buď světoborný, nebo zcela ujetý.

Jirka II.

"...se zabavením ve funkci nabytého majetku konkrétního politika a jeho rodiny."
Jednak s tou rodinou je to problematické, musel byste přinejmenším každému jednotlivému synovci dokazovat, že ke svému majetku nemohl přijít legálně, jednak by se to stejně dalo obcházet přes firmy neznámých vlastníků.

Tudy asi cesta nepovede.
01. 04. 2011 | 14:14

Líný černý pes napsal(a):

to |Pepa Řepa :

Hele, když voni jsou tu dnes za polepšenýho a kajícníka, prohlašuji tímto, že trvám na tom, že se nepolepším a zůstanu Líným černý psem.
01. 04. 2011 | 14:14

stejskal napsal(a):

Přiznej se, lumpe, žes brečel jen kvůli legraci!

Počkejte, pane Pepo Řepo, chcete říct, že to ani nebudete zvažovat? To by myslím byla škoda, tohle by ani U křížovníků blahé paměti nevymysleli. A vy byste si nechal takovou šanci ujít? Nebuďte suchar.

Libor Stejskal, Váš homosexuálně-cikánsko-muslimsko-kocábovitý džendrtet
01. 04. 2011 | 14:15

Dočekal napsal(a):

Pepa Řepa:

Tak se nám projevil další demokrat.
Dík za milá slova a hřejivá slova. Od chytrého a vtipného diskutujícího (konstatoval pan Libor Stejskal) si takovéto pozornosti cením dvojnásob.
Jinak koukám, že ta frustrace se projevuje různě. Naposledy to byla jistá forma závisti, protože jsem si dovolil vkládat do svých příspěvků odkazy na články, jejichž jsem autorem.
Dnes je to tedy opět snaha o kopnutí si do mého kotníku, jen jiným způsobem.

Abych vás uklidnil: O žádný titul nesoutěžím. Pokud snad máte ten dojem, tak je to opravdu jen váš dojem.
Mne naopak těší, že stálí a protěžovaní "pravověrní" diskutující šli ve snaze o moji eliminaci tak daleko, že zesměšnili dokonce i strážce čistoty těchto diskusí.
Jak jinak se mám dívat na fakt, že pan Stejskal klidně vloží svůj příspěvek mezi dva plagiáty, jejichž autor zneužil můj nick, v tomto případě moje občanské jméno?
V kontextu s tím bude odteď každé jeho zdůvodnění výmazu celého diskusního příspěvku kvůli nějakému nevhodnému výrazu už jen trapné.

Ještě nedávno jsem se tady při čtení jednotivých příspěvků zdejších "pravověrných" docela dobře bavil. Dnes už se jen divím. A to nejen tomu, jaká se z tohoto kdysi slušného a seriózního diskusního serveru stala žumpa. Mnohem víc mne děsí ta vzrůstající nenávist. Pravicová nenávist.
Ony ty konce nebývají pokaždé právě veselé.
01. 04. 2011 | 14:16

Otázkář napsal(a):

Dočekal

na co bych měl házet bobek? Omlouvám se, ale to jsem moc nepochopil.
01. 04. 2011 | 14:17

Carlos V. napsal(a):

Hezké proklamace. Vše je špatně, volte nás.

Co uděláme ? Samé dobré věci.

Jak to uděláme ? Sami nevíme.

Levičáci mají svoje nápady, jak zatočit s korupcí.
Pravičáci mají jiné nápady léčby korupce (prosím nezamněňovat pravici a ODS/TOP09)

Hnízdil/Havlík mají dobrou vůli. Ale bez koncepce a plánu jde o pozvánku na cirkus.
01. 04. 2011 | 14:20

neo napsal(a):

Dočekal:

kdo tu asi dělá to žumpu?

vy a vaše copy paste.

jinak diskuse na aktualne.cz jsou nejlepší.
01. 04. 2011 | 14:23

Dočekal napsal(a):

Otázkář:

Mrzí mne, že jsem se zřejmě špatně vyjádřil. Zapomněl jsem totiž dodat "pro dnešek."
Chyba je tedy na mé straně.
Jak jsem zjistil, tak dnes je tady dovoleno všechno. Teda kromě toho, že se člověk brání proti napadání. To se tady nesmí ani dnes, kdy je svatého Apríla.

neo:

Žumpu z toho tady kupodivu dělají především "pravověrní." Nejen že zaměňují příčinu a následek (v tomto případě napadání a obranu proti tomuto napadání), ale navíc tady začínají požívat zvláštních výsad.
Jak jinak si mám vysvětlit to včerejší nečinné přihlížení strážce čistoty těchto diskusí tomu, že v diskusi pod blogem pana Jiřího Havla jakýsi frustrát opakovaně zneužívá můj nick v podobě mého občanského jména.
To, že jsem v těchto diskusích rušivý element, vím už dávno. Ono to totiž není žádné novum. Je tomu dva a čtvrt roku, co jsem byl v těchto diskusích označen jako rasista. Přitom jsem jen vyslovil názor, že zákony této země by snad měly platit pro všechny stejně.
Moji rodiče mne nabádali k tomu, abych se nebál brát se o svá práva. Podle toho jsem taky jednal za bolševika rudého a jednám tak i za bolševika modrého.
Jinak mne docela těší, kolik pozornosti a úsilí mi věnují místní "pravověrní." Že bych přece jen nebyl až tak nezajímavý?
01. 04. 2011 | 14:44

Jirka II. napsal(a):

Pro Taoiseach:
Bohužel je to jen apríl, tak je možné všechno a hezky se to čte. Ale ona by se nějaká cesta našla. Advokát chudých Sokol by určitě rád a zadarmo pomohl, když už bude mít za sebou to trestní oznámení na Michálka a nebude mít do čeho píchnout, když už všichni budou poctiví.
01. 04. 2011 | 14:48

Taoiseach napsal(a):

Líný černý pes

"polepšenej a kajícník" mi silně připomíná G. Brassense "Le mauvais sujet repenti". To je naprosto skvělé!

Libor Stejskal

Fasujete rhum na moderování některých obzvláště povedených diskusí? Na Radiu Limonádový Joe tomu výstižně říkali "moderatizátor" - :)

Zdravím
01. 04. 2011 | 14:57

santawizard napsal(a):

Není toto revoluční myšlenka mládeže proti svým rodičům jako anarchie marijuána kofe šopu proti diktatůře hospodské politiky?
01. 04. 2011 | 14:57

stejskal napsal(a):

Ale to vůbec není špatný nápad, pane Taoisechu (zkusím to vedení redakce navrhnout, ale musel by být jamajský či kubánský).

Panáka bych zrovna potřeboval, nebo dva, jsem dnes trochu smutný. Pan Pepa Řepa se mnou nemluví, všiml jste si?

Hezký den :-)

Libor Stejskal
01. 04. 2011 | 15:11

berrnard napsal(a):

„pravověrní nemají sociální cítění, jenom by chtěli co nejvíc nahamtat pod sebe, bez ohledu na druhé“
„a vy levičáci jste zase vyžírky, co by nejradši nic nedělali a co nejvíc brali“
„jo? Tak se podívej na současnou vláhu, jak se za ní krade ve velkym“
„tak se ty podívej na to, když byl u koryta ten, co to myslel upřímně“
„za pravejch vlád se kradlo vždycky víc“
„nene! na levejch a neplácej tady nesmysly“
„hele, s někym, kdo intelektuálně je na úrovni makaka i když tvrdí, že má vejšku na bagry se tady nemám důvod bavit“
„víš co, ty mě taky můžeš...“
buch buch džink řach

bezva na tom je to, že nahoře se vyhazujou oknem miliardy ať je u koryta levice nebo pravice. Je to prostě nemocnej systém, kterej se jakýmakoli novýma volbama nezmění. Snahu změnit bychom ho měli my společně, bez ohledu na to, jaký politický názor zastáváme, protože až bude zase někdy kasička plná, pak si můžeme dávat do těla a diskutovat o tom, jak by se měly ty vychytávky dělat.
Jenomže my se chováme jako námořníci na potápějící se lodi, kteří se hádaj, kdo může za to blbý otočení kormidlem, místo toho aby se začali zachraňovat.
Toto se děje zde v diskusích, toto se děje v celé společnosti.
A ti, co tím kormidlem točí se mohou akorát krásně chechtat, jak se tam dole mastěj
01. 04. 2011 | 15:13

rejpal napsal(a):

berrnard
Tak k tomu už není, co dodat.
01. 04. 2011 | 15:16

Carlos V. napsal(a):

bernard, rejpal : potíž je v tom, že kromě vůle musí existovat i recept. A ten recept bude - ať chceme či ne - vždy vonět politickým názorem.

Je hezké nabízet slušné a erudované lidi do funkcí ... pakliže je pěstujete doma na záhonku a máte jich několik bedýnek.

Ale co dělat ? Jak ?

Heslo boje proti korupci je bez recepcu jen plácnutím do vody. A to recept je jen malinký druhý krůček ...
01. 04. 2011 | 15:23

DavidS napsal(a):

Česká společnost byla, je a bude pasivní, kromě chvilkových vzepětí, která jsou však vyvolána spíše vnějším impulzem. Ten dnes chybí.
Její většinu tvoří stále ta Klausem opěvovaná šedá zóna, která se přizpůsobuje podmínkám, pružně ohýbá hřbet, je bezhodnotová (kromě "hodnot" jako jsou peníze, klídek, pohodička), cynická, o veřejné záležitosti se nezajímá. Její "aktivnější" část posílá sms do televize, či příspěvek na internetovou diskuzi podle dvou šablon "všichni kradou" nebo "máte si nakrást taky, socky". Ti, co používají tu první, jsou dlouhodobými voliči ČSSD+KSČM, druhou voliči ODS. Tyto strany získávají 2/3 až 3/4 hlasů. Pak jsou to také nevoliči, což je cca třetina "občanů". Dohromady to tvoří více než 85% dospělé populace. Zbylých necelých 15% má sice díky své vyšší společenské aktivitě relativně větší vliv, na zásadnější změnu poměrů to však nestačí. Tato skupina se střídavě upíná k novým politickým subjektům, které však nejsou s to dostát očekáváním v rámci nastaveného systému. V této souvislosti se subjekt TOP09 vedený skupinou kolem pánů Kalouska a Hávy jeví jako dokonalý škleb. Ukazuje to ,jak bezmocní jsou v reálné politice atomizovaní nováčci v poslaneckém klubu. A zbytky důvěry vkládané do možnosti změny pomocí nových tzv. čistých politických subjektů se povážlivě tenčí.
Zajímavý je vývoj v Liberci, kde se místní zkorumpovaná ČSSD zklamala v očekávání pokračování zaběhnutých pořádků a zvolila "osvědčený" směr zpět do náruče svého dvojčete.
01. 04. 2011 | 15:34

rejpal napsal(a):

Carlos V.
Částečný recept existuje (a nemá nic společného s pravicovostí, levicovostí nebo hledáním slušných lidí). Poskytovat politikům tak silnou zpětnou vazbu na jejich počínání, že budou mít strach. Nepřestanou "krást", ale budou se snažit jednat skrytě, a to ne každý umí, a jejich cena při korupci vzroste, protože nebudou chtít přijít o dobré bydlo kvůli maličkostem. Já nevěřím, že u nás jsou v politice samí lumpové a jinde většina slušňáků. Jen nad nimi visí damoklův meč odvolání, ostudy, totálního znemožnění nebo zesměšnění. A výsledkem je i častější střídání jednotlivých seskupení u moci, což znesnadňuje vytváření silných vazeb mezi nimi a zájmovými skupinami. Není to recept absolutní, ale bez té zpětné vazby jsou veškerá protikorupční (i jiná) opatření téměř zbytečná. Bude se o různých lumpárnách vědět, a oni tam budou dál a budou znovuzvoleni. Ne vše se dá řešit pomocí policie, je tu obrovská oblast etických pochybení, která zákon neřeší. Myslíte, že v Německu by mohl nějaký politik, který odešel kvůli různým podezřením a pochybením, mohl po pár měsících vážně uvažovat o návratu, aniž by jasně prokázal, že se ničeho nedopustil (opět nemám na mysli nezákonnost)?
A v tomhle musíme začít opravdu my, co v politice nejsme.
01. 04. 2011 | 15:51

berrnard napsal(a):

Carlos V.
noví nepoznamenaní lidé se ti budou blbě shánět a až je seženeš a oni vlítnou do toho svinčíku, vbrzku se zkazej. to se vsaď!
petice tady pana Hnízdila je hezká, ale pro mě v některých věcech krapet ideologická.
a na druhou stranu fůru věcí z ní mají před volbami v programu i politické strany a přitom skutek utek.
dle mého naivního názoru je změna možná poze tehdy, až se veřejně pro ní a dost nahlas vedle sebe a hlavně spolu vysloví manažer, osvč, dělník z kolbenky i ženská na mateřský. všechny výše zmíněné současný stav točí
takže k autorovi tohoto blogu: petici klíďo, ale okleštěte jí o ideologickou vatu, páč jsme všichni na stejné lodi a všechny nás to tady dole sejří
01. 04. 2011 | 15:54

ak01 napsal(a):

Chtel bych prispet k debatam o pripravovanych reformach. Dost dobre nechapu stale debaty pripominajici mlaceni prazdne slamy, ktere jen brzdi zavadeni potrebnych reforem. Proc se neinspirovat ve zpratelene cizine, u zemi, kde byly reformy uspesne zavedeny a jsou s nimi prakticke zkusenosti. Jiste ne u zmekcilych eurosocialistickych zemi jako je Nemecko, Rakousko nebo nedej boze Svedsko, ale u ideove spriznenych zemi pod vladou te prave svobodymilovne pravice. Jako priklad navrhuji Albanii. Zde vladne Demokraticka strana Albanie, obdoba nasi ODS. Poznatky cerpam z vlastni zkusenosti pri temer rocnim pobytu v Albanii. Vezmu to po poradku:
1. Duchodove zabezpeceni – duchodove pojisteni je dobrovolne, po dosazeni 65 let veku jednotny statni duchod v prepoctu 3000 Kc mesicne
2. Zdravotni zabezpeceni – zdravotni pojisteni dobrovolne, statni zdravotnictvi v podstate neexistuje. U lekare se plati hotove za lidove ceny napr. CT za 450 Euro bez vyhodnoceni. Nemocnice jen soukrome, placene v hotovosti, ale jiste berou I kreditni karty, jasne a prehledne
3. Skolstvi – statni vysoke skolstvi v podstate neexistuje, 50 soukromych universit prodava diplomy za hotove a podle potreby
4. Socialni zabezpeceni – neni, ale je mozno svobodne zebrat a vybirat potrebne potraviny z popelnic. Kousek od bytu v centru hlavniho mesta mam kontejnery na odpad a zde probiha ucelna recyklace vseho co je mozno snist nebo prodat, tim je zaroven ucelne vyresena otazka ekologie
5. Danovy system – jednotna rovna dan, kterou temer nikdo neplati, DPH 20% na vse bez vyjimek, jasne a prehledne
6. Nezamestnanost – vyresena, fakticka nezamestnanost kolem 40% motivuje potencialni pracovniky k vyssim vykonum
7. Mobilita pracovni sily – tretina obyvatelstva v emigraci podporuje cerpani zahranicnich zkusenosti.
8. Zbytecne vysoke mzdove naklady – vyreseno, prumerna mzda je v prepoctu 7000 Kc mesicne
9. Prumysl – vyresen, v podstate zadny neni
10. Zemedelstvi – vyreseno, 85% potravin se dovazi
11. EU – neomezuje svobodu a suverenitu, v dohledne dobe clenstvi v EU nehrozi
12. Cerpani dotaci – 47% HDP tvori zahranicni rozvojova pomoc
13. Vyuziti dotaci – az 90% dotacnich penez je ucelne vyuzito na soukromych kontech uredniku (proc pouzivat nehezke slovicko rozkradeno)
14. Demokracie – ta je dovedena k dokonalosti. Napr. pred obecnimi volbami, ktere se maji konat 8. kvetna pouziva vlada k podplaceni volicu falesne penize. V Kosovu si nechala vytisknout falesne dolary a eura. Jednoducha, levna a ucelna metoda. Dale, kde je treba, registruje vlada tisice fiktivnich volicu bez adresy, jasne a prehledne.
15. Setreni – Ministersky predseda si nasetril z platu v prepoctu 5 miliard korun. Podle meho nazoru je to priklad setrnosti. Navrhuji aby ten cesky ministr, ktery za rok nenasetri miliardu na svem konte okamzite opustil vladu. Nedava dobry priklad lidu v setrnosti a usporach.
16. Korupce – vyresena. Kdyz novinari nafilmovali ministra prumyslu jak ve sve kancelari prebira maly darek - 750 tisic euro, vlada to vyresila tak, ze kvuli takove drobnosti se nema cenu rozcilovat a je treba se plne venovat praci na dalsich reformach.
V podstate by stacilo aplikovat vyzkousene reformy a raj svobody jako v Albanii prijde I do Ceska. Pracoviti se budou mit dobre, vzdyt takova albanska vlada trha rekordy v pracovitosti. Pres den ministri a vecer jeste ridit mafiii. Za to si zaslouzi spravedlivou odmenu. Vse dobre funguje, socky nejsou rozmazlene, heroin se dostava tam kam ma, prostituce vzkveta, padelatelske dilny padelaji, obchod s organy kvete a tak to ma byt. Klid na praci, zadne papirovani a zbytecne regulace. Proc se tedy neinspirovat u pratel, kteri pokrocili v dudovani rozvinuteho mafianskomanazerskeho kapitalismu dale, kde podobne reformy jake klopotne zavadi nase vlada jiz funguji 20 let. A na zaver, abych nebyl narcen, ze nejsem konstruktivni a nehledam reseni, navrhuji zavest druzbu mezi ODS a Demokretickou stranou Albanie. Napr. Mladi konzervativci by mohli jezdit do Albanie na letni tabory a cerpat zde cenne zkusenosti. Albane nas vzor. Pri budovani rozvinute mafianske spolecnosti, s Albanii na vecne casy a nikdy jinak, 3x Hurrraaa!
01. 04. 2011 | 16:00

mb napsal(a):

hezky text ...

nesouhlasím s: My všichni neseme díl odpovědnosti za dnešní stav společnosti. Umožnili jsme vládnout těm, kteří upřednostňují svůj osobní prospěch.

ja ji nenesu, ods jsem nikdy nevolil a čssd jsem volil pouze jednou v roce 98 ( kdy jsem si myslel, že volím Zemana PROTI Klausovi )

s timhle: Důsledný výběr daní v ČR a ne v daňových rájích

asi bude problem ... asi si nad/s tím lámou hlavy lidi po cele evropě ( šarko a spol.)

jinak souhlasím ...

akorat jsem ve strane zelených ...

vaší iniciativě ( pokud není aprílová) přeju zdar a úspěch ...

s pozdravem ...
01. 04. 2011 | 16:05

rejpal napsal(a):

ak01
Tak mám pocit, že někteří z našich reformátorů si výlet do Albánie už udělali. Realizace ovšem vázne na naší změkčilosti. Ale to se zlomí.
01. 04. 2011 | 16:06

Taoiseach napsal(a):

Víte, pane Stejskale, já se ani nesnažím, aby se mnou pánové Chytrý a Vtipný mluvili (spíš naopak), takže jsem poměrně v pohodě - i za tu cenu, že mé emočně-inteligenční schopnosti nepochybně chrní. Opravuji: krní.

Kdybych to měl brát vážně, musel bych konstatovat, že ta výzva se MUDr. Hnízdilovi moc nepovedla. U Petra Havlíka to celkem chápu, ten sleduje své politické zájmy, ale proč se dal JH dohromady právě s ním, to mi uniká. Jinak první prohlášení Impulsu99 mi přišlo lepší, z čehož vyplývá, že pokrok je nulový.

No nic, příští měsíc bude měsícem ohně, tak bychom se měli rozvzpomenout na své keltské kořeny a v předvečer v bujarém tanci spálit všechno, co má být spáleno - :)

Zdravím
01. 04. 2011 | 16:39

mb napsal(a):

tady přidam čosi z korupční / antikorupční kauzy ...

http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=33164
01. 04. 2011 | 16:44

Carlos V. napsal(a):

rejpal: zpětná vazba je skvělá věc. Ale občas nefunguje. Viz Praha a mnoho dalších případů.

Já bych to viděl možná ideologicky, ale teď mám v zádech aspoň eadu od NERVu (byť si něm někdy myslím svoje) - prý nemáme nadbytek úředníků (o čemž je možno pochybovat), ale prostě máme příliš mnoho výdajů - veřejných zakázek.

Prostě šetření na výplatách je asi ok, ale hlavní je nenechat státní správu tak moc utrácet veřejné peníze.

Chce to obecně obrácený pohled. Každý veřejný výdaj je tak více či méně špatný a podezdřelý. A proto musí být každá koruna několikrát obrácena a každý výdaj oddůvodněn. A za každý výdaj musí být někdo plně zodpovědný. S hmotnou zodpoveědností.

A kdyý pak tedy někdo objedná "personální školení" , medvídky atd .. a nebude řádně zdůvodněno, nechť příjde srážka škody z platu, exekuce.
01. 04. 2011 | 16:55

DavidS napsal(a):

mb
U nás nedávno nové vedení radnice (ODS+ČSSD) odvolalo ředitele kulturního domu, protože ač člen minulé rady města za ODS, tak začal otevřeně kritizovat některé záležitosti ohledně městských zakázek a posléze z rady odešel, což způsobilo její rozpad. Začal se proti výpovědi bránit a najal si renomovanou právní kancelář. Týden po ohlášení tohoto kroku najednou radnice přišla s tím, že podle zpracované koncepce (týden staré), přejde kulturní dům pod knihovnu (!), tedy místo ředitele zanikne. Dokonalá ukázka poměrů, kdo se ozve proti korupční chobotnici, bude smeten. Slušný člověk je dnes existenčně bit stejně jako za bolševika. Akorát do kriminálu je cesta o něco delší.
01. 04. 2011 | 17:01

rejpal napsal(a):

Carlos V.
Nemám námitek. Ani v nejmenším. Jen k té Praze - já myslím, že ta zpětná vazba je slabá. Viz poslední causa: Březina. Tisk to napsal, bylo zaznamenáno a podstatě v tichosti prošlo. Teď by mělo následovat: pořádný mediální průplach, protesty občanů na všech fórech, kde to jen jde. Prostě vytrvalý tlak. Je to asi idealismus, ale pokud zůstávají trestně stíhaní lidé v nejvyšších funcích na radnicích, jen těžko si umím představit, že by mě takováto radnice dokázala přesvědčit, že sledují zájem občanů (jinak je mi jedno, jaké strany tam sedí a kdo s kým zkoaluje). Ono to není samospasitelné a hlavně to nenese rychlé efekty. Jsou to spíš ty kapky vody, které padají stále na stejné místo. Jenže tady žádné vytrvalé kapky nejsou. Jen kampaně, a když pomine první vlna, jsou dotyční za vodou.
01. 04. 2011 | 17:34

potížista napsal(a):

pro mb
Tím že nechodíte volit se nezbavujete spoluzodpovědnosti.
Hnízdil,Havlík mají určitě dobrou vůli.Problém je ve zpětné vazbě.Volby jsou jednou za čtyři roky.Lobisté a další poťouchlíci pracují na lámání politiků denně.Kolik jich má takovou morálku aby se nadali zkorumpovat?
I když dojde k razantní změně, za pár let budou prospěcháři zpátky u vesel.Dnes už jsme v situaci kdy předseda ústavního soudu hovoří o ohrožení nezávislosti této instituce,ochránce lidských práv zase upozorňuje na některé zákony které nejsou v souladu s ústavou.Vím že je to boj s větrnými mlýny.Ale přeci říkám :Do toho!
01. 04. 2011 | 17:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 04. 2011 | 18:10

stejskal napsal(a):

Pane Taoiseachu,

tak přesně tuto úvahu (viz Váš druhý odstavec) jsem udělal též. Snad se to dá vysvětlit svým způsobem chvályhodnu zaníceností pro věc, ale...

Libor Stejskal
01. 04. 2011 | 18:12

Honza L. napsal(a):

Sympatická výzva :)
01. 04. 2011 | 18:13

pich napsal(a):

Je to marné, marné, marné.
Už to budeme muset nějak vydržet, snažit se také dostat k cecíku, vstoupit do slibné partaje, která hodlá činnost pouličního lupiče legalizovat na běžnou živnost.
Nějaké iniciatívy vzbuzují i přes vznešené proklamace podezření, že jsou jen další zástěrkou či odnoží nějaké velkostrany, pro tvorbu jako jiné "nezávislé" servisní organizace.
Znalci jistě ví, že za první podobně "demokratické" republiky, bylo v tomto prostoru stran a straniček jako máku. Také se různě vymezovaly, napadaly a měly roztodivné nápady. Ale v důsledku byly stmeleny jako dnes. Vytvářet co nejpestřejší barvy, pokud možno je chameleonsky měnit, vyrábět mlhu a zatmění, mluvit hodně nahlas o demokracii, slušnosti a přitom si žít jako ta pijavice, na tělě hostitele.
Těmi hostiteli jsme my, tady dole. Kompars pro velkohry na přicházení i odcházení.
Ne,nic se nezmění. Dokud se tady bude jakžtakž nějak mít aspoň polovina hostitelů, tak se nic nestane.
A na pijavicích záleží aby to nepřepískly. Protože chudokrevný hostitel je k ničemu.
01. 04. 2011 | 18:44

Pepa Řepa napsal(a):

Zpětná vazba je věc náramná

Dalším příkladem zpětné vazby může být vývoj dravců (lovců) a kořistí (obětí) ve volné přírodě. Pokud je málo kořisti, začnou dravci vymírat hlady. Tím má kořist méně nepřátel a začne se množit. To pro dravce znamená více potravy, a tak jejich počet začne opět růst. V určitou dobu jich však bude tolik, že počet kořistí začne opět klesat a dravci díky tomu začnou vymírat.

Množství kořisti má kladný vliv na množství dravců, zatímco množství dravců má záporný vliv na množství kořisti. Nedochází zde k ustálení populace na konstantní hodnotě, ale ani nedochází k jejímu prudkému nárůstu směrem k nekonečnu. Tento děj je takzvaně na mezi stability a je periodický.
01. 04. 2011 | 18:48

Tony Bl. napsal(a):

Rosťo, ani zastydlý puberťák z učňáku by nezplodil takovou primitivnost. Doufám, že nemáte děti a nekrmíte je svými "vybranými" stupidnostmi, kterými tu sviníte diskusní prostor. Nepřispívám do diskuse, ale občas čtu názory jiných, ovšem vaše úvahy, to je TŘÍDA. (třetí)
01. 04. 2011 | 20:01

novák napsal(a):

Pozor, zločinci se budou bránit! Zprvu zesměšňováním akce NEO2011, poté .......!!!Kolik se přihlásilo dnes zešměšňovatelů???
01. 04. 2011 | 20:25

Kalounek napsal(a):

No dobře.
Šance na slušný život ve slušné zemi....
Doporučuji text IVANA KRAUSE - HRUBĚ DOMÁCÍ ŠTĚSTÍ.
To je slovo do diskuze.
01. 04. 2011 | 21:11

Jirka II. napsal(a):

Petici NEO2011 podepsal na 102. místě i jakýsi Jiří Paroubek z Prahy. Tak nevím. Je-li to ten Paroubek, kterého mám na mysli, tak je to průšvih. Buď si myslí, že petice bude mít takový úspěch, že po ní opět vystoupá na nejvyšší příčky, nebo záměrně chce svojí přítomností odradit případné další signatáře.
Každopádně buďme ve střehu.
01. 04. 2011 | 21:15

mb napsal(a):

Řepu samozřejmě beru ( až teď jsem letem světem prolétl diskuzi)

to co iniciative hnizdil - havlik vytykam, že počitaji s občany/anděly, kteří prostě nejsou / neexistujou, neni je kde brat ...

ale každa iniciativa dobra ( a každé následné zklamání hořčí :-)

to potížista ... já samozřejmě volit chodím ...

to apeloval Havel blahé paměti, že pry člověk je zoon politikon a že se máme starat / zajímat o věci veřejné

(podle mne je to blbost, neb ti kdo se výrazně starali o věci soukromé mají takový vliv a moc že se mohou starat o věci veřejné ( když se předtím solidně postarali o věci soukromé))

mějte se všichni velice dobře, řepu samozřejmě zdravím obzvláště, neb k němu/ní mám kladný citový vztah ... :-)
01. 04. 2011 | 21:16

S.Š. napsal(a):

Díky za odkaz, pane mb, zajímavé. Našla jsem si tam hned jiný článek, o předmětné akci v zásadě referovala jen MfD, a to mnohem méně informativním textem, než to udělaly Pirátské noviny.
http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=33169
Akci D.O.S.T. v zásadě nikdo nevěnuje žádnou systematickou pozornost, chyba, chyba. Extrémistů, a ne lecjakých, je tam jak nastláno.
01. 04. 2011 | 21:42

Fialenka napsal(a):

Taky jsem se podepsala, protože to co je v té výzvě, je podle mě zapotřebí udělat. Mam v tom seznamu dokonce i svojeho pražského jmenovce.
02. 04. 2011 | 10:22

Silverfog napsal(a):

Stále očekáváme nějakou pozitivní změnu, která se odehraje ve vnějším prostoru. Ano, prostředí přírodní i sociální má svoji velkou důležitost, jenže vše je v neustálém pohybu a stále se mění. Nějak jsme zapomněli, že vše začíná a končí v prostoru naší mysli. G.B.Shaw pronesl památný výrok, že náš život je tím, čím ho činí naše myšlenky !! Chceme vyměnit politiky, úředníky a já nevím koho ještě. Ale co se změní? Pokud nezměníme systém hodnot a tedy předtažmo způsob našeho myšlení, nic se nezlepší. Vyměnit politika není tak obtížné ( i když to zdaleka není snadné ), mnohem obtížnějsí je změnit vlastní myšlenkové zvyky. Kdosi přirovnal mysl k zahradě. Ta naše je pěkně zaplevelená, prostě džungle. Nic se nezlepší do doby, dokud nezačneme chápat, jak našed mysl funguje a ona tak funguje už po staletí, ne-li po mnoho tisíc let. Proto se společenské jevy pořád opakují, jen v jiném kabátě či pod jinou čepicí. Chamtivost, egoismus, chaotické myšlení... A v poslední době vše v instantní podobě ( angl. instant = příliš rychlý, okamžitý ), všechno chceme hned, včera bylo pozdě... Chybí nám trpělivost, o moudrosti ani nemluvě. Až začneme kultivovat zahradu naší mysli a bude nás mnoho takových, tak se situace sama zlepší bez revolucí, defenestrací, cinkání klíčema..
Takaže, toužíme po změně?? Změňme se !!
02. 04. 2011 | 10:56

Silverfog napsal(a):

Zajímavý článek na toto téma najdete v časopise "Regenerace" z prosince 2010, str. 67 "Mysl jako zahrada"
02. 04. 2011 | 11:05

skeptický napsal(a):

Důmyslný způsob zhotovení seznamu jmen kverulantů,odpovídajícímu IP adresám. Tak nějak si naběhli s chartou 77.
02. 04. 2011 | 11:14

Fialenka napsal(a):

Silverfog

Já bych byla pro oboje najednou. Starat se o svoje myšlenky a zároveň ovlivňovat vnější věci. I když ... docela věřím tomu, že to první je důležitější.
02. 04. 2011 | 11:16

Silverfog napsal(a):

to Fialenka
Pokud bys chtěla do problému hlouběji proniknout, tak doporučuji k přečtení:
http://is.muni.cz/th/75419/ff_b/bakalarska_prace.pdf
hlavně pak kapitolu:
"Role informace ve světle morfické rezonance"
Tam lze pochopit, proč jsem napsal že:
Až začneme kultivovat zahradu naší mysli a bude nás mnoho takových, tak se situace sama zlepší bez revolucí, defenestrací, cinkání klíčema..
02. 04. 2011 | 11:42

skeptický napsal(a):

Kultivace bez přihnojování nemá šanci.Fertilzátory nejlépe přírodní.Ale tím,že budeme mít v hlavě nssáno se to samo nezlepší.
Když se někdo snaží přijít s řešením,je z něj přinejmenším egztrémysta.Dělají si z nás naprosto arogantně a bezostyšně prdel.
Když už se to nedá zatlouct,vyhodí ho naoko dveřmi,a otevřou mu okno.
02. 04. 2011 | 13:08

santawizard napsal(a):

Mučedníci a válečníci do boje jako Jan HUs a Jan Žižka v mučednictví a válečnictví samého Ježíše Krista!!??I když ještě pevně věřím,že Jiří Paroubek bude náš příští prezident republiky ,tak pořád ještě pracuji pro Nečas-pohodovou vládu!Vaše vzpoura bude zastavena!!!!!.Protože zneužíváte vaše vzdělání ,tak vám bude odebrán vysokoškolský titul !!!Ha, ha, ha.Z aktuálně cz.budete vyhozeni.Už nebudete moci beztrestně blogovat pod vašim jménem a příjmením ,ale budete muset, když už ,tak pokračovat jenom jako glozátoři pod nikem....a za trest chodit tady do slamu na brigádu!!!!!!!!
02. 04. 2011 | 14:11

santawizard napsal(a):

a do divadla za plentu!
02. 04. 2011 | 14:17

Tenco napsal(a):

Když už jsem sem nakouk /a věru některé patogenní postavičky /např. K.K. mě od dalšího čtení příspěvků odradily/..tedy , když už jsem to viděl...tak to podepíšu.
Nemám s tím problém.

Včetně bodu ohledně rekonstrukce demokratického diskurzu. Je skutečně třeba, aby se na scénu vrátilo veřejné mínění. Nezprofanované, nezmanipulované, odpovídající vývoji lidského myšlení...
Vždyť je to ostuda, v co se proměnilo. Ve věku internetu.
Vždyť je to jako by z hrobu vstal Neandrtálec.

Revize uplynulých 20 let ?
Hmm. Tuším že prezidenti mají doživotní imunitu.
Ale i ty menší ryby by stály za ten špás.
:---()
02. 04. 2011 | 14:45

Pepa Řepa napsal(a):

Skeptický
Kultivace bez přihnojování nemá šanci....
--------------
Tak tak, nadkolego. Budoucnost nepatří aluminiu, ale hnoji.
Podívejte na Hnojného mužíka. Ta kultivace dělá divy. Kdepak Mr.Mrva. Ta hlava. Samej dusičnan.Už i Neadrtálci vstávají z hrobu. Jako na tý mozaice na katedrále.
To jsou rady. Je potřeba, aby se vrátilo veřejné mínění. Asi si odskočilo na WC. Nevíte, jak se pozná, že tu není?
02. 04. 2011 | 17:41

skeptický napsal(a):

PP
Takový dusíkatý hnojivo,pytel dvacet kilo,a dva litry nafty,a máte dynamit jedno víno.A v hlavě!!!
02. 04. 2011 | 18:13

Fialenka napsal(a):

Silverfog
Aha, takže jste ten Silverfog a ne lady, jak jsem si předtím myslela.

Morfická rezonance – vliv podobného na podobné - spojení bytostí, které překonává prostor a čas – na mě působí důvěryhodně, přestože zkušenosti s tím nemám. Čím víc lidí si uklidí svoji zahrádku, tím snáz se bude uklízet ostatním všude na světě. A komu se nechce uklízet, tomu se začne chtít. Funguje to jako nenásilné vnucování. Teď ještě jak tu zahrádku uklidit.
02. 04. 2011 | 19:11

skeptický napsal(a):

Morfická rezonance ze života.
Noví sousedi ukradli před dvěma lety zemřelé babě z třetí zahrádky sud.Přes zimu ho nechali plný,zmrzl,vyboulilo se a vypadlo dno,tak ho v rámci jarního úklidu postavili milostivé na její zahrádku.Ta jim ho hodila zpátky přes plot.Tomu se říká vyšší harmonická rezonance.

Nenechat se obohacovat je princip.A hlavně na zahrádce nenechávat nic cenného,to se kupodivu uklidí samo.
02. 04. 2011 | 19:39

Rozjímatel napsal(a):

Vážený pane doktore, volil jsem s jistou nadějí (zároveň i s jistou mírou skepse) VV. Jakokoliv to může vyznívat alibisticky, zpětně setjně člověk dochází ke konstatování, že se rozhodovalna základě informací těch kterých médiích (byl jsem tedy na ně více méně odkázán - ačkoliv jsem si tříbil svůj pohled na základě čtení všech možných zdrojů). Tu preferenci - rozumějte preferenci VV - jsem doporučoval i svým blízkým (asi mě neměli poslouchat). Někteří dali na mou radu a taktéž hodili hlas této nové straně. Uplynul nějaký čas od voleb a zjišťuji, že jsem volil více méně marketingovou iluzi. Není to poprvé od listopadu 1989 a asi ani naposled. Bohužel. Koho mám volit příště? Mám ještě naivně snít? Po dvaceti letch demokratického uspořádání? Není takové snění čirým bláznovstvým? Mám se upínat na další spásonosné benjamínky typu někdejší SZ a dnešní strany VV (svého času tím spásonosným benjamínkem byla dnešní ČSSD)? Odmítám volit další tzv. protestní stranu, která spasí prohnilou mentalitu zdejší společnosti. Nevyznívá snad sysifovsky žít v obsesivní naději ( http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-svoboda.php?itemid=12716 ), že jednou přijde docela slušná pol. strana? Co myslíte, pane doktore? T. Okamura nedávno v Hydeparku říkal, že třeba v Japonsku se skoro zdaleka tolik nekrade. Prý tam neexistuje hyenismus typu "okrádat své bližní při té které katastrofě" - tedy rabovat. Jeho slova mě povzbudila, ale...my se pohybujeme v jiných končinách.

P.S. Můj utkvělý pocit zní: Tuto společnost (i jiné západní spol.) ovládají peníze potažmo konzumní tendence. O morálku jde jen pokud to slouží mým utilitárním zájmům. Čest vyjímkám!
04. 04. 2011 | 19:54

Anna napsal(a):

Dobrý den,

kdo je prosím s Vámi spolupodepsaný Petr Havlík?
06. 04. 2011 | 19:20

Silverfog napsal(a):

to Anna
Petr Havlík je na blogu:
http://petrhavlik.blog.idnes.cz/
07. 04. 2011 | 17:01

Silverfog napsal(a):

Všem trudnomyslným pro radost:

Ponožky pana Semtamťuka - Rozptylová loučka
https://www.youtube.com/watch?v=6nfqZthlb6E
07. 04. 2011 | 17:02

Silverfog napsal(a):

a protože slovům shora uvedené muzikoterapie
na youtube není moc rozumět, tak přidávam:
Rozptylová loučka - Ponožky pana Semtamťuka

To byl ale krásnej pohřeb paní
Věnce kytky rakev nóblesní
Toho breku a posmrkávání
Že bych z fleku hned šla pod drn s ní
Všichni o ní mluvili tak hezky
Snad i Lojza slzu uronil
Její jméno vryli zlatě do náhrobní desky
Krásnej smutnej pocit po ní zbyl

Rozptylová loučka
Přilákala broučka
Hodil krovky přímo do kytek
Chvíli v klídku ležel
Čas kolem něj běžel
Sladkej nektar mu do huby tek
Všechno bylo v cajku
Kouřil si davajku
Šťastnej zíral vzhůru do oblak
Celej svět byl v květu
Zpíval krásně je tu
Až ho náhle v letu sezob pták
07. 04. 2011 | 17:26

Silverfog napsal(a):

no a pokračování:

Těm mladejm to pani dneska sluší
Před radnicí jako nic jí zved
Za to bych snad čertu dala duši
Kdypak mě zved starej naposled
Pani říkám já bejt takhle mladá
A slunko se opřít do meze
Před takovym fešákem zas hodim z fleku záda
Dneska už na mě žádnej nevleze

Rozptylová loučka ....
07. 04. 2011 | 17:33

jakub-pandrhola napsal(a):

Dobrý den,prosím zúčastněné o shovívavost a omluvu mé naivity,ale já nechápu, proč se stále uvažuje v rovině kterou politickou stranu volit??Politické strany se nám proflákly,ať zleva či zprava,ale je tu přece možnost volit osobnosti a odborníky na slovo vzaté!!!!Měli jsme tu "dočasně"již 2 vlády odborníků a v nich občany,kteří věděli co mají dělat,jak to dělat,jen bohužel neměli mandát to uskutečnit.Tak proč jim tem mandát odpírat?Voláme po odbornících a volíme nakonec koho?Opět stejné tváře v jiných politických uskupeních,stejné politické "odborníky".Bez sociálního myšlení,bez zodpovědnosti,rozkradače našeho státu.Nechce se mi věřit,že jsme jim ty hlasy dali proto,aby bylo nač u piva nadávat. Odpovězte si sami.
11. 04. 2011 | 15:51

minimax napsal(a):

Inu, trošku pobavení neuškodí, zarolujte v následujícím videu téměř na konec, na 25minutu a 20vteřinu :

http://www.ct24.cz/vysilani/2011/04/10/10117034229-211411058250410-21:20-168-hodin/?streamtype=WM2
11. 04. 2011 | 17:07

Robot Emil napsal(a):

Vážený pane Hnízdile a Havlíku,
velmi si cením pozitivních aktivit, o které se pokoušíte. Nicméně, aby v našem podivném státě měly v budoucnu smysl jakékoliv další volby, musel by nejprve parlament schválit a prezident podepsat další "lustrační zákon", asi tak tohoto obsahu:
"Všichni poslanci, kteří byli zvoleni na kandidátce jakékoliv strany do sněmovny, senátu nebo krajského zastupitelstva od konce roku 1989 do doby platnosti a účinnosti tohoto zákona, nemohou v následujících 20-li letech kandidovat v jakýchkoliv volbách, vyhlášených na území České republiky". Hodně velká utopie, že? :)
Nebo si snad myslíte, že nějaká nová strana s novými lidmi bez silného mediálního a "finančně-podnikatelského" zázemí (i třeba se smysluplným programem, který výše popisujete) může prorazit proti téměř 20 let zavedeným a "nakoupeným" politickým stranám-firmám a jejich "hvězdám"? Jak uspět u voličů, z nichž většina si nechává programově a systematicky vymývat mozky dnes všemocnou médiokracií, ovládanou pár vyvolenými a volby se zase zvrhnou na "boj" mezi pseudolevými a pseudopravými voliči, aniž by si tito uvědomili, že je celkem jedno, kteří kašpaři ze zavedených stran budou další 4 roky "jako" vládnout. Ti, co mají reálnou moc a skutečně rozhodují, mají pojištěné celé zavedené stranické spektrum, jeho protagonisty a tím i pracně vybudované penězovody.
Přeji přesto mnoho úspěchů ve Vašem sisyfofském snažení a určitě patřím k Vašim příznivcům.
S úctou
Robot Emil :)
11. 04. 2011 | 23:05

Jarka z Plzně napsal(a):

Vážení a milí, nebuďte škarohlídi, naděje umírá naposled. V jednotě je síla. Bohatí se snadno domluví, mají společný cíl: PRACHY!!! Ale my obyčejní lidé se NEDOMLUVÍME NIKDY. Radši se budeme napadat a osočovat atd. a na to ti naši "mocipáni" hřeší! Smějou se nám do ksichtu, jak jsme hloupí a primitivní v tom, že se proti nim nespojíme a nevlítneme na ně s klackama. To by byla mela!!!To by to lítalo. Ale my radši budem remcat a stěžovat si a vymlouvat se a napadat jeden druhého. Všechno předem odsuzovat a zavrhovat....Takže vlastně předem to vzdáváme. U piva jsme chytří,že?Jsme připsraní strachy! V tom je celá věda. Takže - pánové, HRDINOVÉ - čekejte dál a nechte si kálet - slušně řečeno - na hlavu a mocipáni vás udupou. To chcete??To se mají do toho vložit ženy?Asi ano, potřebujete pořádně trknoutl, páni rytíři!!!
17. 04. 2011 | 13:38

JIři Tichy napsal(a):

Podporuji a doufam,že tato aktivita neskonči stejně rychle jak začala.Přeji hodně uspěchu.
19. 04. 2011 | 07:48

Rudaz napsal(a):

Taky podporuji jakékoliv snahy vedoucí ke změně. K panu Davidovi 1.4.2011 - na seznamu čestných lidí chybí pan Hannig Petr, viz www.szr.cz nebo www.suverenita.info. Neotřelé strany zde jsou, jen je třeba se s nimi seznámit. Napsat jim. Z uvedeného seznamu bych vyškrtnul paní Rakušanovou a Šiklovou. Vykazují notnou dávku lhostejnosti k osudu spoluobčanů svým postojem k nesmyslnému posouvání hodin(čas posunout nelze) 2x ročně. Ruská federace tuto absurditu letos zrušila, víte s jakým zdůvodněním? Zamenzí se stresům a odstraní se příčiny určitých chorob. Obě dámy takto propadly v hodnocení ampatie, projevily svobodně svoji lhostejnost.
13. 05. 2011 | 21:38

Luisa napsal(a):

to vidím já
Tomio Okamura podnikatel
Se stávkou zaměstnanců někdo souhlasí někdo nesouhlasí, každý z nás by se měl
ovšem zamyslet nad pravým důvodem stávky. Tím rozhodně není jen protest proti
snižování platu. Hlavní důvod přece je, že stávkující nevidí rozumné důvody pro
jejich snižování.
Stávka
Argumenty a fakta, která zazní nížeji, nejsou nová, ani objevná. Jen se
zdá, že hlavně na vládě, se nad nimi nechce nikdo zamýšlet.
Je krize....
Ano - ale, který z úředníků, lékařů nebo policistů ji zavinil ? Celosvětovou
krizi rozpoutaly chamtivé a nepoctivé finanční ústavy a ratingové firmy.
Do nepoctivých praktik byli namočeni světoví finanční hráči, někteří i s
pobočkami či působností v České republice. V rámci krize se mnohé banky
po celém světě dostávaly do ztrát - české pobočky jsou ale v neustálém
zisku, který posílají od počátku krize mateřským společnostem do
zahraničí. Češi tak mj. pokrývají ztráty způsobené jinde a jinými. Státní
zaměstnanci se těžko smíří s tím, že oni budou platit za podvody v
nejbohatším podnikatelském oboru.
Stát má dluhy
Ano - otázka proč je má, je na knihu. Řekněme si poctivě, že tu jsou dvě
hlavní příčiny - rozkradení, v lepším případě téměř rozdávání
stamiliardového majetku za vlády pravice. A neúsporné hospodaření.
Neúsporné hospodaření i za vlády levice v dobách, kdy jsme mohli šetřit
na zlé časy. Případně sanování škod po minulých vládách a pokračování ve
"zlodějnách" u veřejných zakázek. Školníci z Uherského Hradiště stěží
pochopí, proč politici, kteří figurovali u rozkrádání majetku a příjmů státu,
teď chtějí náhradu škody po nich. Jejich názor má nepominutelnou logiku.
Stát musí šetřit.
Ano - s tím se ztotožní každý, věřím že včetně stávkujících, ale s
důrazným dovětkem - užiteční a pracující lidé by měli být o peníze obíraní
až na posledním místě. Utrácení státu a veřejných institucí za nesmyslné,
předražené projekty či nesmysly je bezpříkladné. Příkladů bychom našli
tisíce a v řádu stovek miliard v rámci posledních dvou desítek let.
Jen z posledních dnů si vzpomeňme na několik perliček:
- Nemocniční nákupy nepoužitelných teploměrů , které mají odchylku až 2
stupně po pěti tisících Kč, (zatímco nejpřesnější papírový je za pětikačku)
- Zápalné šňůry s dvouletou expirací nakoupené v množství na 225 let za
40 mil korun.
- Zpráva NKÚ: Nejméně polovina z každoroční státní dotace ve výši 50
miliard se na silnicích a dálnicích utrácí za stavby, které jednak bývají
předražené a jednak nemají žádný ekonomický efekt.
Stát je ve fázi, kdy jeho "schopnost rozumně nakupovat se změnila ve
schopnost utrácet peníze". Ekonom a člen národní ekonomické rady vlády
Pavel Kohout pro Hospodářské noviny prohlásil: "Pokud by se zakázky
(veřejné) lépe vypisovaly a organizovaly, ušetřené peníze by smazaly
většinu schodku státního rozpočtu."
Kdo je za vypisování a pravidla veřejných zakázek odpovědný - stávkující
zaměstnanci?
Státní rozpočet neprojedli důchodci
Z výše uvedeného si troufnu odvodit ještě jeden podotek - dluh není tak
velký proto, že by ho projedli důchodci, nezaměstnaní nebo matky s
dětmi. Je velký proto, že co šlo, to se nesmyslně utrácelo a rozkrádalo.
Pokud jde o dávky těm, kdo nepracují, přestože by mohli, dávala je dlouhá
léta svorně pravice i levice. Ani tu nenesou odpovědnost zdravotní sestry
s hasiči. Nejsou to sociální dávky, které ruinují stát. Jsou to miliardy na
konsolidaci bank nebo ztrátových železáren. Je to veřejná podpora
mnohých "velkopodnikatelů". Největší "sociální dávky" dostávají bohatí
podnikatelé formou dotací a můžeme říct, že čím bohatší, tím více dokáží
na nejrůznější nesmyslné "EU projekty" ukousnout. Tváříme se, že dnes
jde ponejvíc o evropské peníze - ale to je přece nesmysl - jde o naše
peníze, které jsme do EU poslali a vrací se zpět zvětšiny jen vyvoleným.
14. 06. 2011 | 18:41

Luisa napsal(a):

druhá část...

Nedůvěryhodní spořílci
Ministr dopravy Bárta nebo Saša Vondra na obraně se od nástupu do
funkce pustili do auditů a chapadla chobotnic identifikují a řežou. Oba
také vyhazují, každého, kdo je jen podezřelý z korupce nebo mrhání
veřejnými penězi. Bohužel k získání důvěry ve vládní škrty to nestačí. Na
garanta úspor se pasoval Miroslav Kalousek ověnčený skandály z
předražených nákupů na ministerstvu obrany. Ten politik, který léta spolu
vedl i vedl KDU - ČSL odpovědnou za ministerstva, kde se rozkrádalo
nejviditelněji - tedy na obraně a dopravě. Ten ministr, který dnes přijímá
úředníky vyhozené pro podezření z korupce z jiných ministerstev.
Nepopularita pana ministra není daná tím, že chce šetřit. To je jen zbožné
přání. Je daná tím, že lidé mají pocit, že vodu káže ten, kdo přes desítku
let pil víno. A nemám na mysli alkohol. V tomto ohledu může být naopak
pan Kalousek pro některé lidsky sympatický.
"Plošně škrtat umí i cvičená opice"
Problém v popularitě úspor je daný také plošnými a nepromyšlenými škrty
- viditelná je snaha bezhlavě uspořit, ber kde ber. Když se spoří v moderní
firmě, tak šéf nemůže dát příkaz uspořte na všem a všude tolik a tolik, bez
ohledu, co se stane. První na řadě je analýza, audity stávajícího stavu, s
rozborem následků budoucích úspor. Úspory nesmí ohrozit efektivitu
firmy, ale naopak ji posílit. Ve světě i u nás jsou analytické firmy
zaměřené na audity efektivity v komerčních i státních firmách. Pracují
"zdarma" - za odměnu si berou procenta z uspořených peněz. Uspoří až 25
procent výdajů - při zachování stávajících výkonů. Proč stát - tedy
ministerstva a státní orgány takové firmy neosloví a nezadají jim studie,
kde a za co ušetřit? Náklady by byly nulové, finanční efekt zaručený. O
plýtvání už máme kuriózní svědectví z ministerstva dopravy, kde
desetitisíce měsíčně stálo jen zalévání květin. Jako kdyby úředník neměl
už sílu zalít kytku na svém okně. Nesmyslných činností státu bychom našli
opět tisíce. Je třeba je pojmenovat a skoncovat s nimi.
Důležité jsou i příjmy
Moderní stát nejraději vybírá peníze formou daní. Svůj majetek ovšem
prodává či pronajímá obvykle za nízkou a netržní cenu. Myslím, že bychom
našli ovšem stovky nemovitostí či pozemků, které stát dokonce nechává
ladem a ještě platí za jejich údržbu. A teď neříkám prodejme ten majetek
- naopak - najděme nájemce, kteří majetek zvelebí a budou ještě platit.
Jak je možné, že šéfové státních či polostátních firem berou miliony
ročně? V čem jsou tak výjimeční, když většinou úřadují v téměř
monopolních firmách ? Proč stát nehledí na zvýšení ziskovosti těchto firem
a tyto zisky nevybírá? A nedělám si legraci, stát nečerpá zisky ze státních
firem (např. Budvar). Je šílené, že stát dodnes nedaní sázky. Sázkové
firmy sice mají odevzdávat procenta na veřejnoprávní účely, ale víme, jak
to v praxi vypadá. Peníze se přelévají od party k partě. Bezesporu by bylo
fajn, kdyby stát uměl vybrat peníze - ale vidíme, že například hejtman
Palas vládne až stomilionovým majetkem, který neumí vysvětlit, a na
který si legálně nikdy vydělat nemohl a s finanční policií to ani nehne.
Zdanění nelegálně nabytého majetku je celosvětově osvědčená a
praktikovaná věc - proč to samé nefunguje u nás, není záhada - zapadá to
do výše uvedených faktů.
Jako pravicový člověk také zastávám názor, že za své dluhy odpovídám já,
ne druzí, a měl bych je platit ze svého. Vláda ale dnes uvalila plošnou
pokutu lidem, kteří v drtivé části za schodky rozpočtu nemohou. Stát
pravda by neměl utrácet víc než má. Na stranu druhou by škrty měly
začínat od výdajů, které jsou nejvíce zbytečné. Objevit takový případ,
rovná se zatím malému zázraku.
Šetřit se musí. Pokud ale vláda chce, aby se lidé obětovali za zlodějny
druhých, měla by je o peníze žádat méně arogantně. Měla by padnout na
kolena a o peníze své občany s pokorou prosit.
Tomio Okamura
Pošlete to co nejvíc lidem,ničemu tím nepomůžeme,ale vědět by to měl každý!!!!!!!!!!!h
14. 06. 2011 | 18:42

Luisa napsal(a):

Vynořují se lékařské důkazy, že evropská superbakterie E. coli byla vyrobena bioinženýrsky, aby zabíjela lidi.

2011-06-06

Hra s obviňováním zeleniny nadále pokračuje v celé EU, kde superodolný kmen e. coli postihuje pacienty a plní nemocnice v Německu, ale naprosto nikdo nemluví o tom, jakým kouzlem se e. coli mohla stát odolnou vůči osmi různým třídám antibiotk a pak se náhle objevit v potravinách.

Tato variace E. coli patří do kmene O104, a kmeny O104 nejsou normálně téměř nikdy odolné vůči antibiotikům. Aby získaly tuto odolnost, musejí být opakovaně vystavovány antibiotikům, aby na ně byl vyvíjen "mutační nátlak", který je donutí k úplné odolnosti proti lékům.

Jste-li zvědavi na původ takového kmene, musíte především sledovat, jak probíhala inženýrská změna e. coli a dosti přesně determinovat, kterým antibiotikům byla baktérie vystavena během svého vývoje. A tento krok byl učiněn (viz níže), a když se podíváte na genetické dekódování tohoto kmene O104, který nyní ohrožuje konzumenty potravy po celé EU, objeví se fascinující obraz, jak muselo dojít k jejímu vzniku.

Genetický kód odhaluje historii kmene

Když vědci v německé Institutu Roberta Kocha dekódovali genetickou stavbu kmene O104, zjistili, že je odolný všem následujícím antibiotikům a jejich kombinacím:
• penicillins
• tetracykline
• nalidixic acid
• trimethoprim-sulfamethoxazol
• cephalosporins
• amoxicillin / clavulanic acid
• piperacillin-sulbactam
• piperacillin-tazobactam

Navíc tento kmen O104 má schopnost produkovat speciální enzymy, které mu dodávají to, co by se dalo nazvat "bakteriální superschopnosti", technicky známé jak ESBL.

"Extended-Spcectrum Beta-Lactamases (ESBL) jsou enzymy, které mohou být produkovány baktérií a učinit je odolnou vůči cefalosporinům, jako ceufuroxim, cetofaxim a ceftazidim - to jsou nejužívanější antibiotika v mnoha nemocnicích", vysvětluje Agentura ochrany zdraví v UK.

K tomu má tento kmen O104 navíc dva geny - TEM-1 a CTX-M-15, před nimiž se "chvějí lékaři již od 90. let," jak píše The Guardin . Proč se lékaři před nimi chvějí? Protože jsou tak smrtelné, že u mnoha jimi nakažených lidí dojde ke kritickému selhání orgánů a oni prostě zemřou.
Jak se bioinženýrsky vyrábí superbaktérie

Jak tedy přesně dojde k tomu, že vznikne kmen baktérií odolný vice než tuctu antibiotik v osmi různých kategoriích léků, obsahující dvě smrtelné mutace genů plus schopnosti enzymu ESBL? Je skutečně jenom jeden způsob, jakým se to může stát (a jeden jediný) musíte vystavit tento kmen e. coli všem osmi třídám antibiotických léků. Obvykle se to nedělá najednou, samozřejmě: nejprve ji vystavíte penicilínu a vezmete přeživší colonie, které jsou odolné penicilínu. Pak je dále vystavíte tetracyklinu. Přeživší kolonie jsou nyní odolné jak penicilínu, tak tetracyklínu. Pak je vystavíte sulfaléku a posbíráte přeživší kolini, a tak dále. Je to proces genetické selekce, prováděný v laboratoři, za účelem požadovaného výsledku. Takto vznikají některé biozbraně vyráběné americkou armádou ve Ft. Detrick , Maryland

I když skutečný proces je trochu složitější, závěrem je, že vytvoření kmene bakterie e. coli, který je odolný osmi třídám antibiotik, vyžaduje opakované a vytrvalé vystavování těmto antibiotikům. Je sktuečně nemožné si představit, jak by k tomu mohlo dojít samo od sebe v přírodním světě. Například, kdyby tato baktérie pocházela z jídla (jak nám tvrdí), kde potom získala všechny tyto odolnosti vůči antibiotikům, když je faktem, že na zeleninu se antibiotika nepoužívají?

Když vezmeme v úvahu genetické důkazy, které nyní stojí před námi, je těžké si představit, jak by se toto mohlo odehrát "divoce". Zatímco resistence na jedno antibiotikum je běžná, vytvoření kmene a. coli odolného osmi různým třídám antibiotik - v kombinacích - prostě popírá zákony genetické permutace a kombinace v přírodě. Jednoduše řečenu, tato superbaktérie e. coli nemohla vzniknout přirozeně. A zbývá tedy jediné vysvětlení, odkud může pocházet: z laboratoře.

Kmen byl vytvořen uměle a pak vypuštěn do světa
14. 06. 2011 | 19:38

Luisa napsal(a):

Důkazy nyní ukazují na to, že tento smrtící kmen e. coli byl uměle vytvořen a pak buď uměle vypuštěn do potravin, anebo nějak unikl z laboratoře a vstoupil do potravin sám. Pokud nesouhlasíte s tímto závěrem, a to klidně můžete, pak musíte najít vysvětlení, jak se tato oktobiotická baktérie (imunní vůči 8 druhům antibiotik) vyvinula sama od sebe ...

A tento závěr je ještě děsivější nežli "bioinženýrské" vysvětlení, protože by znamenalo, že oktobiotické baktérie se prostě mohou objevit kdekoliv kdykoliv bez příčiny. A to by byla dosti exotická teorie.

Můj závěr dává lepší smysl: Tento kmen e. coli byl téměř jistě vytvořen uměle a pak vypuštěn do potravin se specifickým cílem. Jaký cíl by to mohl být? Zdá se mi, že je to evidentní.

Současně tu působí problém, reakce a řešení. Nejprve způsobit PROBLÉM (smrtící kmen e. coli v potravinách). Pak počkat na veřejnou REAKCI (obrovské pozdvižení, protože lidé jsou terorizování e. coli). Jako odpověď na to přijde žádoucí ŘEŠENÍ (totální kontrola nad globální zásobou potravin a postavení mimo zákon syrové potravy, syrového mléka a syrové zeleniny).

A o tom to celé je, samozřejmě. FDA (Americký úřad pro potraviny a léky) se spolehl na stejný jev v USA, když prosazoval svůj nedávnyý "Zákon o modernizaci bezpečnosti potravin", který v podstatě staví mimo zákon malé rodinné organické farmy, pokud nelížou holínky regulátorů FDA. FDA byl schopen zničit svobodu farmářství v Americe tím, že zahrál na strunu široce rozšířeného strachu, který následoval po vypuknutí nákazy e. coli v amerických potravinách. Když se lidé bojí, samozřejmě, není obtížné přimět je, aby souhlasili s téměř každým stupněm regulační tyranie. A způsobit, aby se lidé báli svého jídla, je velmi
snadné ... stačí několik tiskových prohlášení vlády poslaných e-mailem mainsteramovým médiím a je to.
Nejprve zakážeme přírodní medicínu, potom zaútočíme na potraviny

Uvědomte si , že toto vše se děje vzápětí poté, co EU zakázala léčivé rostliny a potravní doplňky - zákaz, který staví mimo zákon nutriční terapie, které pomáhají udržet lidi zdravé a bez nemocí. Nyní, když jsou tyto byliny a dpolňky zakázány, dalším krokem je způsobit, aby lidé měli strach z čerstvé potravy. To proto, že čerstvá zelenina je léčivá, a dokud má veřejnost právo koupit si čerstvou zeleninu, může vždy zabránit nemoci.

Ale pokud můžete způsobit, aby se lidé BÁLI čerstvé zeleniny - nebo postavit ji vůbec mimo zákon - pak můžete donutit veškerou populaci, aby žila z mrtvé stravy a předzpracované stravy, která podporuje degenerativní nemoci, a tak posílit postavení mocných farmaceutických společností.

To vše je součástí stejného plánu, jak vidíte: udržet lidi v nemocech, odepřít jim přístup k léčivým bylinám a doplňkům, a pak využít jejich utrpení prostřednictvím globálních farmaceutických kartelů.

Geneticky modifikované potraviny hrají samozřejmě podobnou roli: jsou vytvořeny k tomu, aby kontaminovaly naše potraviny genetickým kódem, který způsob širocerozšířenou neplodnost
mezi lidstvem. A ti, kteří ještě budou schopni se rozmnožovat i po vystavení GMO, budou natolik trpět degenerativními nemocemi, že jejich "léčba" opět bude obohacovat lékové společnosti.

Vzpomínáte si, která země byla nedávno postižena hrozbou e. coli? Španělsko. Proč Španělsko? Vzpomeňte si na uniklé zprávy z Wikilieaks, které odhalily, že Španělsko odolalo zavedení
GMO do svého zemědělského systému, i když mu americká vláda skrytě vyhrožuje politickou odvetou za jeho odpor. Falešné obvinění Španělska z rozšíření e. coli je pravděpodobně onou pomstou za španělskou neochotu naskočit do geneticky modifikovaného vagónu .

To je příběh, který stojí za ekonomickým zničením španělských rolníků pěstujících zeleninu. Je to jedna ze zápletek, které probíhají ve schématu událostí kolem e. coli.
14. 06. 2011 | 19:41

Luisa napsal(a):

Potraviny jako válečná zbraň vytvořená Big Pharmou

Mimochodem, nejpravděpodobnějším vysvětlením, kde byl vyvinut tento kmen e. coli, je, že farmaceutičtí giganti ho vytvořili ve svých vlastních laboratořích. Kdo jiný má přístup k veškerým antibiotikům a vybavení potřebnému k vytvoření cílených mutací potenciálně tisíců kolonií e. coli? Lékové společnosti mají jedinečné postavení k tomu, jak provést tuto akci a mít z ní prospěch. Jinými slovy, mají jak prostředky, tak motivaci, aby se angažovaly speciálně v podobných akcích.

Mimo lékové společnosti jsou tu snad i regulátoři infekčních nemocí, kteří mají podobnou laboratorní kapacitu. Například CDC by to pravděpodobně mohla také provést, kdyby skutečně chtěla.

Důkaz, že někdo bioinženýrsky vytvořil tento kmen e. coli, je zapsán přímo v DNA baktérie, Je to lékařský soudní důkaz, a to, co odhaluje, nelze popřít. Tento kmen prošel opakovanými a dlouhodobými vystaveními osmi různým třídám antibiotik, a pak se nějakým způsobem objevil v potravinách. Jak jinak je toto možno provést, než důkladně naplánovaným schématem provedeným grázlovskými vědci? Není možno, aby vznikla
"spontánní mutace" v kmeni tak, aby byl odolný nejvyšším osmi třídám značkových antibiotických léků, které jsou dnes prodávány Big Pharmou. Takové mutace musí být záměrné.

A opakuji, pokud nesouhlasíte s tímto tvrzením, pak to znamená, že říkáte NE, nebylo to uděláno záměrně … stalo se to náhodou! Což je, jak znovu říkám, ještě děsivější!
Protože to znamená, že antibiotická kontaminace našeho světa je na tak extrémním stupni, že kmen e. coli může být v přírodě nasycen osmi různými druhy antibiotik natolik,
že se přirozeně vyvine ve smrtící superbaktérii. Pokud tomu lidé věří, tak je to ještě děsivější teorie než bioinženýrské vysvětlení!
Začala nová éra: Biologické zbraně v naší stravě

Ale v obou případech - nezáleží na tom, čemu věříte - je prostou pravdou, že svět nyní čelí nové éře globálních kmenů superbaktérií, které nelze léčit žádnými známými léky. Samozřejmě mohou být snadno zabity koloidním stříbrem, což je právě důvod, proč v posledních letech FDA a světoví regulátoři zdraví zuřivě napadali společnosti vyrábějící koloidní stříbro. Nemohou dopustit, aby veřejnost měla v rukou přírodní antibiotikum, které skutečně funguje. To by zničilo celý jejich záměr, aby všichni lidé byli nemocní.

Ve skutečnosti tyto kmeny e. coli mohou být snadno léčeny kombinací přírodních plnospektrálních antibiotik z rostlin jako je česnek, zázvor, cibule a léčivé rostliny. Navíc probiotika mohou pomoci vyrovnat flóru trávicího systému a "vytěsnit" smrtící e. coli, která by mohla být současně přítomna. Zdravý imunitní systém a dobře fungující trávicí trakt může zvítězit nad infekcí superbakterie e. coli, ale je tady ještě jedna věc, o které lékařská komunita nechce, abyste věděli. Dávají absolutní přednost tomu, abyste zůstali bezmocnou obětí ležící v nemocnici a čekající na smrt, bez jakýchkoli možných vyhlídek. Přesně to je "moderní medicína". Způsobují problémy a prohlašují, že je léčí, a pak vás nedokážou léčit ničím, co by skutečně fungovalo.

Téměř všem úmrtím, která se dnes přičítají propuknutí e. coli, se dá snadno a lehce zabránit. Jsou to úmrtí z nevědomosti. Ale ještě spíše to mohou být také úmrtí na novou éru biologických zbraní v potravě, vypuštěných buď skupinou šílených vědců, anebo systémovou institucí, která vyhlásila válku lidské populaci.

Zdroj , CZ preklad: http://orgo-net.blogspot.com/

Warfare.blog.cz

http://dolezite.sk/Vynoruji_se_lekarske_dukazy_ze_evropska_superbakterie_E_160.html
Čítajte viac:
http://dolezite.sk/Vynoruji_se_lekarske_dukazy_ze_evropska_superbakterie_E_160.html#ixzz1OZImIFWd
14. 06. 2011 | 19:42

Janča napsal(a):

zdravim kolektiv! pane doktore,Jan Kraus a St.Bernard uz maj protikorupcni nadaci,vemte to psani,tu vasi vyzvu a pripojte se aktivne k nim. To myslim v dobrem.Kdo chce menit svet,musi sam byt aktivni a jit cestou,kt.ukazuje.. Janča
30. 09. 2011 | 23:12

Janča napsal(a):

dobre rano,pratele!Vstupuji i dnes na posvatnou pudu Klubu placani mokrym hadrem o rybnik.
Co kdybychom misto tech plamennych slov,a tukani emocionalne do klaves ,sli neco pro tu republiku udelat a zacit konat kroky,kazdy zodpovedne sam za sebe,at se minimalne aspon na1svetelny rok priblizime te tradicni demokracii s kalvinistickou virou a bilym krizkem na cervenem poli? Mame plan na 1.krok a na dalsi?A co vlastne definitivne a opravdu chceme docilit?po cem tady vlastne volame?Janča
02. 10. 2011 | 00:56

Janča napsal(a):

dobry den,pane doktore a pratele! K doplneni informaci o celostnim pohledu na situaci a zaraženi narku a jojkovani doporucuji silnym a vyspelym precist knihu a zkouknout treba i film Skola Maleho stromu.Kdo je trochu citlivy,zamysli se,co dal..Janča,nadale Klubu fanča!
02. 10. 2011 | 15:33

emilbibi napsal(a):

jo jo,jeste je dost chytrych a inteligentnich lidi v teto zemi,kteri nepujdou spinou.nebojte, dame to dohromady.nekecejte po hospodach,sledujte cvrkot a budte ve strehu.pokud nemate bobky tak podepiste podporu.
10. 10. 2011 | 17:11

Meewayday napsal(a):

pdf will not display in browser technology problems from http://bdaynkt.hostingsociety.com/acrobat-creator-pdf.html acrobat creator pdf
17. 02. 2012 | 17:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy