Jak se NEO přiklonilo k ANO.

03. 12. 2011 | 09:15
Přečteno 12498 krát
Ctím nezávislost v rozhodování každého signatáře. Nemohu stát v čele iniciativy, o jejímž směřování nemám vyčerpávající informace. Nenalézám jiné řešení, než NEO2011 opustit.


Před dvěma týdny mne na internetu uhodil do očí palcový titulek „NEO2011 se přiklonilo k ANO2011“ (http://www.ano2011.cz/aktualne/5675-neo-2011-se-piklonilo-k-ano-2011). O tom bych měl něco vědět, říkal jsem si. NEO2011 je totiž občanská iniciativa, kterou jsme letos v dubnu založili s Petrem Havlíkem (www.NEO2011.cz). Přišel za mnou tehdy s nabídkou ke spolupráci. Mluvil moudře a přesvědčivě. Proč to nezkusit. Petr má politické zkušenosti. Já ne. Petr je schopný manažer. Já ne. Mohli bychom se doplňovat. Nejhorší je apatie a lhostejnost. Honilo se mi hlavou. Tak jsme se do toho pustili. Bez jakékoliv mediální podpory signatářů rychle přibývalo. Po stovkách nám dávali důvěru, kontaktní adresy, profesní údaje. S napětím jsem čekal, kdy začneme vytvářet odborné pracovní skupiny. Pořád nic. Obeslal jsem proto několik kolegů s dotazem, zda by pomohli s přípravou zdravotně-sociální reformy. Všichni souhlasili. Práce skupiny ale skončila dřív, než začala. Při plném chodu ordinace to bylo nad moje síly.

Signatáři začínali být netrpěliví, bombardovali nás dotazy, co bude dál. Přišel jsem s návrhem „občanské žaloby“ (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=14505). Možná je to jen plácnutí do vody, pokud ale žalobu podá pár set nebo tisíc lidí, mohlo by to stojatou hladinu rozvířit. Mezi politiky, policisty a soudci je určitě spousta slušných lidí. Je potřeba je zdola povzbudit, říkal jsem si. Netuším, kolik lidí žalobu podalo. Prostřednictvím sekretariátů ji ale určitě dostali všichni poslanci a senátoři. Protikorupční policie a státní zastupitelství potvrdily, že se některými kauzami už zabývají, dalšími se zabývat budou. Průběžně jsme se scházeli s přáteli z Nadačního fondu proti korupci, České konference, iniciativy Vyměňte politiky, hledali způsoby propojení a spolupráce. Pak přišel zlom. Petra i mne, každého zvlášť, pozval na schůzku pan Babiš. Abych zabránil spekulacím o zákulisním jednání, popsal jsem její průběh v humorné nadsázce v blogu „Don Vito Babiš se hněvá“( http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=14815). Petr z něj moc velkou radost neměl. Přemýšlel jsem, co o panu Babišovi vím: vládne majetkem v řádech miliard, říká, že ho získal poctivě, vystupuje tvrdě proti korupci, chce zvítězit v nejbližších volbách, jako člověk na mne, přímostí a otevřeností, udělal dobrý dojem. Neseznámil mne ale s žádným projektem, který by měl současný režim nahradit. Neměl jsem dost informací, abych mohl iniciativě pana Babiše ANO2011 vyjádřit bezpodmínečnou podporu. Ostatně mne o ni ani nežádal. Petr dospěl k jinému závěru. Pár dní po schůzce se na internetu objevil jeho text, opatřený titulkem „NEO2011 se přiklonilo k ANO2011“. Protože ho nedementoval, usoudil jsem, že za textem a rozhodnutím stojí. Ohlasy v médiích mne v tom jen utvrdily. Respektuji právo kohokoliv se ke komukoliv přiklonit. Nechci ale být manipulován, ani nechci nikoho manipulovat. To, že Petr vyjádřil podporu iniciativě pana Babiše, bez předchozího informovaného souhlasu téměř čtrnácti tisíc našich sympatizantů, nepovažuji za správné. Okamžitě jsem se proti tomu ohradil v komentáři jeho blogu (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-havlik.php?itemid=14851). Následující den jsem Petra mailem požádal, aby signatářům svoje rozhodnutí zdůvodnil, seznámil je s dohodou, kterou uzavřel a projektem, kterému dal jejich důvěru. Protože nemám přístup k databázi adres, poprosil jsem, aby jim současně rozeslal můj text, ve kterém oznamuji stažení z čela iniciativy. Zatím bezvýsledně.

Ctím nezávislost v rozhodování každého jednotlivého signatáře. Nemohu stát v čele iniciativy, o jejímž směřování nemám vyčerpávající informace. Po těžkém rozhodování nenalézám jiné řešení, než NEO2011 opustit. Těším se na spolupráci s přáteli z občanských iniciativ, především z České konference. Signatářům NEO2011 děkuji za důvěru a přeji hezký advent.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ixm napsal(a):

pro J. Hnizdila
rozumim Vasemu rozhodnuti.
odpoved me poslankyne na Obcanskou zalobu je pry v poste.
tak uvidime.

preji Vam hodne sdaru a sily do dalsich aktivit.

martin vanzura
03. 12. 2011 | 09:46

Ládik!!! napsal(a):

Politický romantik.
03. 12. 2011 | 09:57

vasja napsal(a):

A Petr pragmatik.
03. 12. 2011 | 10:02

pamětník napsal(a):

Hnízdile,Hnízdile... jste individualista, nejdůležitější pro Vás jste Vy sám. Hnacím motorem je Vaše kverulanství, snaha za každou cenu plout proti proudu. A být vidět a slyšet!! Někdy je to sympatické ( kritika medicínsko- průmyslového komplexu), někdy méně ( obhajoba dopingu).
Co je ale pro mne překvapivé, je Vaše naivita. Vy opravdu nevíte, kdo je Babiš? Kdo je Havlík? Už nejste nejmladší, ta za léta jste snad nasbíral trochu zkušeností šmankote.....Ale Vy milujete publicitu, to je ta potíž.
03. 12. 2011 | 10:06

olga napsal(a):

Na vašem místě bych s panem Babišem ještě jednala. Já mu věřím.
03. 12. 2011 | 10:07

Tomáš napsal(a):

Smekám před vámi. Takové lidi jako vy pane doktore, bychom potřebovali na rozhodovacích postech. Otevřené, neúplatné a čestné. Nerozklepala se vám kolena jako dalším ze stamiliónů pana Babiše. Neměníte svůj názor, i když jste svoji vizi minimálně ve zdravotnictví mohl s jeho financemi dotáhnout o pěkný kus dál. Držím vám palce, jste charakter a věřte že je hodně lidí, kteří vás za to obdivují. Jsou i
z iniciativy neo2011 a myslí si, že jste vyjádřil jejich názor. Nemá opravdu smysl vstupovat na kolbiště se současnými politiky, jak jste ve svých vystoupeních několikrát opakoval. To už je minulost, to jsme měli zvládnout po roku 1989. Teď je jiná doba, která chce jiný přístup a nejenom já tomu vašemu fandíme.
03. 12. 2011 | 10:12

mb napsal(a):

:-)) ... mne byl havlík vždycky podezřelej ... / nikdy ani dostatečně nereflektoval svou kolaboraci s klausem ... což u přemýšlivého člověka ( citlivého ) mohlo být člověku ihned jasné, co je klaus zač ... /

každopadně nepolevujte ve sve neuplatnosti ( což nepolevíte )

a ať se vam daří ...

/ neo jsem podepsal, ač jsem se mezi signatáři nenašel .... /

ano nepodporuji ...

přijemny advent ...
03. 12. 2011 | 10:17

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

A opět se opakuje starý scénář - rozhádanost. Právě proto, že jsme idividualisté neschopní kompromisu, jakýkoliv slibný projekt umře dříve než začal. Že by konspirace s hradní klikou? Pokud jde o mne, navrhuji nejvyšší ostražitost před pánem z hradu a jeho Weigly (kejkly).
03. 12. 2011 | 10:20

vlado napsal(a):

Pane doktore s námi nicky je to tůze těžké jiným vyčítáme jejich naivitu a přitom zásadnímu problému ani nerozumíme. Na druhé straně by snad mělo obecně platit, že o záměrech nové strany by měl občan alespoň něco vědět nejen bezmezně věřit. Přece ta důvěra byla za poslední roky nesčíslněkrát zklamána.
Pane doktore já Vám rozumím a přeji vytrvejte!
03. 12. 2011 | 10:33

David napsal(a):

„...Petr má politické zkušenosti. Já ne. Petr je schopný manažer. Já ne...“

-----

„...Práce skupiny ale skončila dřív, než začala. Při plném chodu ordinace to bylo nad moje síly. ...“

-----

„...Neseznámil mne ale s žádným projektem, který by měl současný režim nahradit. Neměl jsem dost informací, abych mohl iniciativě pana Babiše ANO2011 vyjádřit bezpodmínečnou podporu....“

-----

„...Nechci ale být manipulován, ani nechci nikoho manipulovat. To, že Petr vyjádřil podporu iniciativě pana Babiše, bez předchozího informovaného souhlasu téměř čtrnácti tisíc našich sympatizantů, nepovažuji za správné....“

-------------

Patřím mezi první signatáře iniciativy NEO2011.

V politice to tak bohužel chodí, že než se něco podaří rozjet, tak to dá neskutečně mnoho práce. Jeden nebo dva lidi to nestačí utáhnout. U nás je ještě dost zvykem, že se dost spoléhá na to, že to za vás někdo jiný udělá.

V každém případě je vaše námitka o předchozím informovaném souhlasu oprávněná.

Je zcela logické, že ne všichni signatáři NEO2011 by automaticky souhlasili s přihlášením se k ANO2011. Podepisovali se pod jiný, i když velmi podobný text.

Bylo by jaksi slušné se jich na takovou věc zeptat, nebo jim alespoň doporučit, aby se individuálně přihlásili i k iniciativě ANO2011.

Mně osobně nevadí to, že NEO2011 se za mne připojilo k iniciativě ANO2011. Je to jen velmi, velmi malý prohřešek.

K iniciativě ANO2011 jsem se připojil mezi prvními taky sám.

Právě za klíčové považuji to, aby podobné iniciativy se co nejdříve spojily pokud možno do jedné, protože jen tak mají šanci uspět na politické scéně.

Vaše opuštění NEO2011 považuji za unáhlené a za velkou chybu! Jste velmi kvalitní člověk a každého takového je škoda.

Je potřeba spojovat síly těch, kteří se chtějí chovat slušně!

Vrátil bych se k tomu, co jste napsal :

„Petr má politické zkušenosti. Já ne.“

To je vidět. Ve skutečné politice by jste pro takové malicherné prohřešky nevydržel dlouho v žádné politické straně. Prostě důležité je si to třeba i velmi ostře vyříkat, ale neodcházet.

Řekl bych to jinak – selsky.

Kdo čeká na setkání s ideálem, stráví celý život v čekárně.
03. 12. 2011 | 10:37

arnazach napsal(a):

ANO, to je správný krok, pane doktore. I můj nick Havlíka pod jeho blogy opakovaně žádal o vysvětlení. Havlík, hrdina okamžiku, neodpovídal.

Na druhé straně budete těžko hledat někoho, kdo by chtěl spolupracovat s neřízenou střelou. Mluvte, piště, navrhujte, ale politiku nechte jiným. Vyžaduje kompromisy a Vy je neumíte dělat.

P.S.: Buď se Havlík zbláznil z vidiny moci, nebo ho mafie drží v temné místnosti bez oken, roubík v ústech a s rukama svázanýma za zády píše své blogy. Správnou odpověď nejspíš jako lékař znáte. :-)
03. 12. 2011 | 10:45

ghándí napsal(a):

a jéje, rozpadá se OF II. hoši, takhle tu nepolitickou politiku nevybudujete.
03. 12. 2011 | 10:45

Drzá zrzka napsal(a):

Pokud někdo v čekárně na svůj vlastní ideál, pomůže druhým lidem najít ideál jejich, není to marné čekání.
03. 12. 2011 | 10:47

modrý edvard napsal(a):

Pane Hnízdile, nejsem signatářem NEO /ani ANO/, Vaše argumenty chápu a pokud to je všechno, jak jste to popsal, jednáte správně.
03. 12. 2011 | 10:53

mb napsal(a):

souhlasím s arnazachem i ghandim ...
03. 12. 2011 | 11:14

ZM napsal(a):

Myslím si, že je zatím předčasné hodnotit hnutí ANO2011. Až toto hnutí navrhne konkrétní opatření proti korupci, konkrétní návrhy změn zákonů atd., tak pak má smysl začít se k tomu vyjadřovat. Taky bude záležet na tom, kdo se v hnutí ANO 2011 bude angažovat.
03. 12. 2011 | 11:20

resl napsal(a):

Havlík je Klausuv člověk i se vší divadle.
03. 12. 2011 | 11:32

resl napsal(a):

vším divadlem /"m" nenaskakuje/
03. 12. 2011 | 11:33

český maloměšťák napsal(a):

Autor blogu
Dobrý den.
Možná jste měl znovu vyjádřit opatrnost v přístupu k zatím zcela ne dost jasné iniciativě pana Babiše - ale zůstat. I třeba jen kvůli tomu, aby jste fungoval jako insider - ve vztahu k informování veřejnosti.
Ale Vaše rozhodnutí nezbývá než respektovat.

Jinak se mě také zdá, že Babiš dává dohromady /a někdy velmi kontarverzním způsobem/ hlavně " celebrity politické scény". Což by samo o sobě nemuselo být špatné. Politika byla , je a bude především o lidech.
Kdyby ale nebylo toho dosti oprávněného podezření, že jde pouze o reakci na opětovnou diskreditaci / a ta už je taková, že Nečas má pozici Jakešova "kůlu v plotě" drženého u moci jen blahovůli VV (ABL)/ konání ODS, ODS b a ODS c.
Prostě o uchopení prostoru, který touto dnes již téměř každodenní diskreditací vzniká.

Zkrátka a dobře - někdy je dobré z rozjetého vlaku včas vystoupit.
Než si pak nabít držku při vyskakování za plné jízdy.
Pan Havlík by o tom měl ledasco vědět, ne ? Tedy - o tom, jak se vyskakuje.
03. 12. 2011 | 11:48

vasja napsal(a):

Pan doktor opustil NEO stejně ukvapeně, jako kdysi KSČ.
Ani to zbavení svéprávnosti prezidenta Klause nikam nedotáh. Možná si zaslouži trochu politovat.
03. 12. 2011 | 11:48

Pepa z depa napsal(a):

Ano milí diskutující, rozhodnutí autora bylo správné a ať nevěší hlavu a hledá sobě rovné, třeba na www.vymenilijsmepolitiky.cz a dále na www.ceska-archa.webnode.cz, kde je již více OBČANSKÝCH INICIATIV, včetně UBS-MV /Unie bezpečnostních složek-Ministerstva vnitra/. Ostatní podstatné věci ohledně demise vlády, prezidenta, předčasných voleb, referend, reformě společnosti, novém průběžném volebním systému a také nenásilné formě převzetí MOCI A VLÁDY zpět občany ČR, což je GENERÁLNÍ STÁVKA, to tam najdete do puntíku rozpracované a předložené veřejné diskuzi a připomínkování, jako následně všelidově referendem přijaté základní PRÁVNÍ NORMY dle PŘÍMÉ DEMOKRACIE. Toto je také alternativa pro další skupiny a spolky OBČANŮ ČR, keří již mají parlamentní demokracie znásilňované politickými stranami PLNÉ ZUBY. Tak se hezky při sobotě usaďme a popřemýšlejme nejlépe hezky česky a to je zdravým SELSKÝM ROZUMEM. A potom každý konejte podle svého nejlepšího přesvědčení a svědomí. Výsledek se určitě dostaví COBY DUP, když se o to tak vehementně snaží všechny elity a pilíře moci a vlády, NÁM UZURPOVANÉ. Komu patří NAŠE VLAST? No přece NÁM OBČANŮM ČR. A komu logicky a dle Ústavy ČR patří MOC A VLÁDA? No zajisté NÁM a jak si ji převezmeme, no? Ano, GENERÁLNÍ STÁVKOU, která neskončí dříve než podají DEMISI VLÁDA, PREZIDENT, BUDE ROZPUŠTĚNA SNĚMOVNA, VYHLÁŠENY PŘEDČASNÉ VOLBY a k tomu to cíli nám pomůže všelidovým REFERENDEM přijatá nová OBČANSKÁ ÚSTAVA ČR, která je zárukou výkonu PŘÍMÉ DEMOKRACIE čili od obcí a měst nahoru s minimem STÁTNÍ SPRÁVY a 100% očištěním od všech kolaborantů, vlastizrádců, mafií a elit finančních a ekonomických, našich i zahraničních. To by k zamyšlení na víkend stačilo a tak Vám všem přejeme hezký víkend, 4.+8. odboj a Pepa z depa alias JUDr. Josef Hörl, pro knížete a topáky i s chemikem, baron von Přeštic. Budiž NÁM VZOREM ISLAND. Pepa z depa.
03. 12. 2011 | 11:55

JF napsal(a):

Proč jste nešli k Babišovi společně za NEO2011?
Proč se s aspoň s Vámi nedohodl pan Havlík na podpoře ANO 2011? (když se signatáři beru že je to organizačně dost těžkopádné)

To je opravdu dost zvláštní ...

Ale pan Babiš mne celkem dobře překvapil svou přímostí,upřímností i dobrými postřehy.
03. 12. 2011 | 12:06

ZM napsal(a):

Sleduji politiku už dlouho,a po těch zkušenostech pochybuju o tom,že by AN02011 (v případě, že se stane politickou stranou a bude kandidovat) získalo v příštích volbách více jak 10 % hlasů, pokud vůbec získá více jak 5% hlasů. Zatím má jediný volební "tahák", a sice boj proti korupci, přičemž ale už vyjádření Babiše ve stylu- vraťme se k milionům,tedy v tom stylu, že korupci se nepodaří vymýtit, je protikladem k tomu, o co by se mělo hnutí (popř. strana) ANO 2011 snažit. Miliardáři můžou v politice uspět, klasickým příkladem jee např. Berlusconi v Itálii. Ale ČR není Itálie. Pevnou pozici na politické scéně v ČR má KSČM a ČSSD. Své "tvrdé jádro" má také ODS. TOP09 má taky kolem 10% voličů. Mnozí z nich přestali důvěřovat ODS, ale chtějí volit pravicovou stranu. ANO2011 může získat hlasy např. těch voličů, kteří v loňských volbách volili VV. Bylo to kolem 10% voličů, v současné době by VV volilo dle odhadů kolem 3% voličů. Hlasy těch 7 % může ANO2011 získat. Ovšem to by musela nabídnout jasná řešení, ale především u těch problémů, které se lidí týkají bezprostředně, např. řešení kriminality, dopravy, nebo omezení nemorálního jednání exekutorů. S korupcí jsou již lidé smíření, i lkdyž na ní nadávají. Prostě jsou smíření s tím, že vládnoucí garnitura si určitý miliardy ze státního rozpočtu ulije pro sebe. Ale co lidi hodně štve, tak je nedokonalost zákonů. Štve je to, že mnozí politici jsou zkorumpovaní, a ani se nestarají o to, aby vznikly pořádné zákony, prostě je štve ta arogance moci. A z toho můžou získat politický "kapitál" menší strany nebo nově vzniklé strany. Např. Strana zelených. Konkrétně např. Strana zelených si to nesmí pokazit u voličů návrhy v tom stylu, že se budou zdaňovat nezdravé potraviny. To, že např. tuším v Dánsku něco takového zavedeno je neznamená, že v ČR lze taky něco takového zavést. A pokud chce ANO 2011 uspět v příštích volbách, tak se musí z těchto omylů jiných stran poučit.
03. 12. 2011 | 12:11

ZM napsal(a):

Hodně voličů by dle mého názoru přesvědčilo např. nějaké heslo ve stylu- omezíme řádění exekutorů, zpřísníme pravidla pro exekuce. Protože řečem o omezení korupce už skoro nikdo neuvěří, především po těch posledních kauzách v ODS (Drobil, jmenování Kuby ministrem průmyslu a obchodu atd.) a ve VV (zveřejnění nahrávek o tom, jak Bárta plánoval propojení politické a ekonomické moci atd.). Kdo byl všímavý a přemýšlivý, tak měl pochybnosti už před těmi kauzami- např. pochybnost o tom, proč John kandiduje v komunálních volbách do zastupitelstva Prahy 5, když je ministr vnitra (v té době byl) a současně poslanec parlamentu. Už ta kandidatura nasvědčovala tomu, že se jedná o dalšího "sběratele" funkcí. Nebo bylo zarážející už to, že si strana VV vynucuje po svých členech (před volbami), aby podepsali závazek, že nebudou hlasovat v rozporu se stanoviskem klubu pod pokutou 7 milionů. To už taky vytvářelo určitou pochybnost. Další pochybnost vytvářelo to internetové hlasování ve VV- tedy ve stylu- naši registrovaní véčkaři.
Pokud by v budoucnu některá strana chtěla přesvědčit voliče o opravdovosti hlásaných úmyslů, tak by musela nabídnout jasná řešení, např. na internetových stránkách, např.tak, že by uveřejnili jejich návrh zákona, nebo návrh změny určitých paragrafů.
03. 12. 2011 | 12:27

Luba napsal(a):

Je to jasné ...

Babiš se chce stát prvním přímo zvoleným prezidentem.
Proč ne? Má k tomu předpoklady.
Melouny na kampaň. A mluví česko-slovensky.
A umí olobbovat.

Havlík mu bude dělat Hájka.
Kdo zastoupí Jakla? Někdo agrofertilní?
03. 12. 2011 | 12:35

český maloměšťák napsal(a):

ZM
Jen pár glos.
Povolební potenciál 10 % je hodně velký. Dnes drží vládu VV. Tedy není to ostavu - ale kvalitě.
Intrnetové hlasování VV bylo manipulováno./pokud máte informace ze tří nezávislých zdrojů - ža jim bylo znemožněno hlasovat...nejde o náhodu/.
Chybí dobré zákony ?
Ne - chybí dobří lidé.
03. 12. 2011 | 12:35

Platan napsal(a):

03. 12. 2011 | 10:12
Smekám před vámi
Takové lidi bychom potřebovali na rozhodovacích postech otevřené, neúplatné a čestné
Nerozklepala se vám kolena
Neměníte svůj názor
Jste charakter, je hodně lidí, kteří vás za to obdivují

Sláva mu, on je pašák! Piškumpré a krucajda! Žumpajda a hujaja! Zdar, zdar, zdar!
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
03. 12. 2011 | 12:38

ZM napsal(a):

To by samozřejmě pomohlo i ČSSD, snaha o zlepšení exekučního řádu (ZÁKONA o soudních exekutorech a exekuční činnosti). Většinou jsou totiž zadlužení lidé, kteří patří mezi tzv. nízkopříjmové skupiny, což jsou typičtí voliči ČSSD. Zadlužení domácností v ČR přesahuje tuším bilón, a ročně jsou prováděny tisíce sporných exekucí. Nejsem právník, takže nesleduji pravidelně novelizace zákonů, ale pokud je aktuálně platné znění exekučního řádu uvedené na

http://zakony.kurzy.cz/120-2001-exekucni-rad/cast-0/

tak je zarážející např. následující-

Např. paragraf 44, odstavec 3-
(3) Soud usnesením nařídí exekuci a jejím provedením pověří exekutora do 15 dnů, jestliže jsou splněny všechny zákonem stanovené předpoklady pro nařízení exekuce, jinak návrh zamítne. Soud nařídí exekuci, aniž by stanovil, jakým způsobem má být exekuce provedena.

To je dle mého názoru špatně. Exekutoři se snaží "vyrejžovat" co nejvíc peněz a obstavují kvůli relativně nízkým částkám např. nemovitosti.

Tomu by sice teoreticky měl zabránit paragraf47, odstavec1, ale v zákoně není dostatečně specifikováno, co už je zřejmě nevhodné a co ještě ne-

§ 47

(1) Exekutor poté, co mu bylo doručeno usnesení o nařízení exekuce, posoudí, jakým způsobem bude exekuce provedena, a vydá nebo zruší exekuční příkaz ohledně majetku, který má být exekucí postižen. Exekučním příkazem se rozumí příkaz k provedení exekuce některým ze způsobů uvedených v tomto zákoně. Exekutor je povinen v exekučním příkazu zvolit takový způsob exekuce, který není zřejmě nevhodný, zejména vzhledem k nepoměru výše závazků povinného a ceny předmětu, z něhož má být splnění závazků povinného dosaženo.
03. 12. 2011 | 12:49

mb napsal(a):

zm ... strana zelených půjde pod kudlu = nedostane se do parlamentu, právě kvůli hnutí babiše ( tak jako se tam nedostala kvuli vv a top ...)
03. 12. 2011 | 12:50

ZM napsal(a):

český maloměšťák- je to tak, VV drží současnou koalici u moci. Ale v průzkumech veřejného mínění má v současné době VV kolem 3% hlasů. Vy jste je volil v loňských volbách? A po tom, co vyšlo najevo, volil by jste je znovu ?
03. 12. 2011 | 12:51

ZM napsal(a):

mb- pokud bude mít dobrý převolební program, tak Strana Zelených určité šance má. Např. by mohla získat voliče právě tím, že by navrhla zlepšení exekučního řádu, pokud do té doby nebude změněn tak, aby si už exekutoři nemohli účtovat horentní sumy a pakovat se.
03. 12. 2011 | 12:54

ZM napsal(a):

Další odstavce z exekučního řádu, který mi připadají absurdní-

paragraf 47, odstavec 3-

(3) Proti exekučnímu příkazu není přípustný opravný prostředek.

paragraf 50, odstavec 2-

(2) Považuje-li to exekutor za účelné, může předvolat povinného a vyzvat ho k dobrovolnému splnění povinnosti, kterou mu ukládá exekuční titul, a k prohlášení o majetku povinného.

Naopak by měl mít povinnost, nejdřív vyzvat k dobrovolnému splnění povinnosti,a ne jenom jestli to považuje za účelné.

Další paragraf-
§ 55

Zastavení exekuce

(1) Návrh na zastavení exekuce může povinný podat do 15 dnů ode dne, kdy se dozvěděl o důvodu zastavení exekuce. Návrh na zastavení exekuce se podává u pověřeného exekutora.
Tady je příliš krátká lhůta, alespoň 30 dnů by tam mělo být
03. 12. 2011 | 13:00

ZM napsal(a):

Další špatný paragraf z exekučního řádu,opět by bylo potřeba víc rozepsat-

§ 55a

Soud exekuci na návrh účastníků nezastaví, nejsou-li zaplaceny náklady exekuce.
03. 12. 2011 | 13:02

ZM napsal(a):

Je tam toho v tom exekučním řádu víc, co je nedostatečně nebo špatně napsáno, např. toto-

§ 56

Písemnosti v exekučním řízení doručuje exekutor buď osobně nebo prostřednictvím svého zaměstnance nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky16a) anebo prostřednictvím provozovatele poštovních služeb nebo jiné osoby, která provádí přepravu zásilek.
Vzhledem k tomu, že datové schránky nefungují ve všech případech spolehlivě, tak doručení do datové schránky může být problematické.
03. 12. 2011 | 13:05

ZM napsal(a):

Další chybně napsaný paragraf-

HLAVA IV

ZPŮSOBY PROVEDENÍ EXEKUCE

§ 58

(1) Exekuci lze provést jen způsoby uvedenými v tomto zákoně. Zajistit majetek k provedení exekuce lze nejvýše v rozsahu bezpečně postačujícím k uhrazení vymáhané pohledávky, jejího příslušenství včetně příslušenství, které se pravděpodobně stane splatným po dobu trvání exekuce, pravděpodobných nákladů oprávněného a pravděpodobných nákladů exekuce.
Pravděpodobnost se dá vyložit různým způsobem, a toho exekutoři zneužívají.
03. 12. 2011 | 13:07

ZM napsal(a):

Další chybně napsaný odstavec-

§ 59

(1) Exekuci ukládající zaplacení peněžité částky lze provést

a) srážkami ze mzdy a jiných příjmů,
b) přikázáním pohledávky,
c) prodejem movitých věcí a nemovitostí,
d) prodejem podniku,
e) zřízením exekutorského zástavního práva na nemovitostech.

V normálně fungujícím státě nemůže být možný, aby kvůli např. 200 Kč dluhu zákon umožňoval prodej nemovitostí. To už by přímo ten zákon měl nějakým způsobem specifikovat, rozsah dlužných částek a možnosti provádění exekuce při určitém rozsahu.
03. 12. 2011 | 13:11

ZM napsal(a):

Víc už toho vypisovat nebudu, ale i např. toto mě připadá absurdní-

Exekuce prodejem movitých věcí a nemovitostí

§ 66

(1) Je-li to pro provedení exekuce prodejem movitých věcí povinného účelné, může exekutor i bez návrhu oprávněného zajistit movité věci, které sepsal, zejména je-li zde obava z jejich poškození či ztráty. Zajištěné věci převezme do své úschovy nebo je uloží u vhodného schovatele. Zajistit nelze nosič dat, na němž povinný pořídil záznam provádění exekuce.
Na základě čeho by měl obavu, že někdo poškodí vlastní nemovistost? To je dost nelogické. Jako třeba že odnese umyvadla, bojler nebo odmontuje topení ?
03. 12. 2011 | 13:15

modrý edvard napsal(a):

ZM: Mně hlavně připadá absurdní, že exekutor nemá odpovědnost za to, co udělá /teda, jestli to je pravda, jen jsem to četl v novinách/.
03. 12. 2011 | 13:44

Terry napsal(a):

to pamětník napsal(a): - 03. 12. 2011 | 10:06 :
"Hnízdile,Hnízdile..."

Pamětníku, pamětníku, jaké máte řešení Vy?
Kdo je pro Vás důvěryhodný, nekverulant, ale přitom neznámý, protože nesmí být "profláknutý" publicitou, kterého není "vidět ani slyšet"?

Navrhněte někoho takového!

Pan Havlík v počátku pomáhal ODS, aby z toho sám odešel, když viděl směřování "modrých ptáků". Odešel v době, kdy se jiní do parlamentní strany (do parlamentních stran) "cpou" s vidinou rychlého, snadného a bezpečného zbohatnutí, nejlépe "na věčné časy", a to bez jakékoliv odpovědnosti za důsledky svého (často nekompetentního, často prolobbovaného) rozhodování. Taková je naše současná politická scéna.

A aby se tato špína změnila, vznikla iniciativa NEO2011. Na tom není nic špatného, naopak.

Pouze pan doktor Hnízdil očekával, že jako odpovědný spoluzakladatel bude informován o zásadních krocích a bude moci ovlivňovat směřování této iniciativy.

Škoda, že se jeho naděje nenaplnily...

Pane doktore Hnízdile, děkuji Vám za Vaše postoje.

Stále se mně potvrzuje následující konstatování:

Politika vyžaduje lidi čestné, slušné, skromné, nehrabivé, pracovité (a to ve prospěch celku a ne svůj)...
Ale právě takové politika nepřitahuje!

Proto nám vládnou tací, jaké politika "přitahuje", jací se do politiky cpou, keří už nic jiné, než "takovou" politiku neujmějí, kterým současný stav vyhovuje.

To, že ti, kteří byli "u toho" (u koryt) celých dvacet let, najednou mluví o "boji proti korupci", o potřebě "reforem", to není proto, že by najednou procitli, zmoudřeli, pocítili nutkání chovat se odpovědně. To jako předchozích dvacet let nic nic neviděli, nic takového nepociťovali, když seděli v parlamentu, na ministerstvech, hlasovali, rozhodovali.

MAJÍ ZA SOUČASNÝ STAV SPOLUODPOVĚDNOST!

To jenom státu, té skvělé dojné krávě, kterou si ze státu "demokratičtí" politici udělali, vysychají struky (u kterých se tísní stále více "lačných", "hladových" savců) a je třeba ji znovu dokrmit. A kdo jiný by se měl o to "dokrmení" postarat, než hloupý plebs!! Když si to nechá libit...

Dva roky poté, co "čistý" Nečas (mj. ve vrcholné politice od roku 1992, od roku 1998 ve vrcholném vedení ODS) vyhlásil nesmiřitelný boj "kmotrům", se s nimi spojil a jmenoval do ministerské funkce toho, kdo byl před rokem nepřijatelný, a to JEN PROTO, aby si "pojistil" svou pozici v ODS před nadcházející volbami. Své osobní cíle a zájmy povýšil nad zájmy společnosti.

Pro mě nebyl Nečas "čistý" ani před tímto krokem (byl "u toho", když se tunelovalo, když se budoval koruční systém atd atd), teď se ale "odhalil", pošpinil definitivně.

Ale jistě se najdou tací (skalní, slepí), kterým nevadil (a některým asi přímo imponoval!) sprostý a amorální buran a hulvát Topolánek jako ten nejpelší v ODS na postu vrcholného pžedstavitele tohoto státu a národa, takže jim nebude vadit ani "špinavý" Nečas.

Tací se klidně budou "obouvat" i do MUDr. Hnízdila. Ale pro takové byla páně Hnízdilova aktivita i zbytečná.

Házení perel sviním...
03. 12. 2011 | 14:07

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...jak jdu tak životem a sleduji cvrkot,...všimla jsem si. Sebechytřejší muži nedokáží v běhu svého života odolat Třem branám pokušení. V První stojí krásná žena a dívá se tak.... V Druhé stojí lahev drahého alkoholu a vábí tak... V Třetí jsou schodý k hvězdné popularitě pokryté spoustou úlomků mamonu a vyřadí rozum tak..... Neodolat těmto svodům pomáhá mužům vleklá testosteronová infekce. Odolat těmto svodům pomáhá ženám rovněž vleklá infekce, ale estrogenová. Tužka ... a chce to léčit.
03. 12. 2011 | 14:27

ghándí napsal(a):

ODA, US, SZ,VV...komu skočíte na lep příští volby? babišovi? hloupíí jste na to dost.
03. 12. 2011 | 14:33

ZM napsal(a):

ghándí - co navrhujete? Nejít volit? Ale hodně lidí volit půjde a pokud např. já nepůjdu, tak je to něco podobného, jako bych dal část hlasu ODS, část hlasu ČSSD, část hlasu KSČM atd., prostě ten můj hlas se "rozpočítá" mezi ostatní strany.
Často lidi říkají- volit nejmenší zlo. Ale jak se pozná tzv. nejmenší zlo ?
03. 12. 2011 | 14:41

ZM napsal(a):

modrý edvard- pokud Vás zajímají podrobnosti, doporučuju přešíst ten zákon. Stačí Vám na to hodinka, ten zákon není tak dlouhý.
03. 12. 2011 | 14:42

mb napsal(a):

ghandi ... sz je/jsou dobrá strana ...
03. 12. 2011 | 14:43

selkýmozek napsal(a):

Pane Hnízdile,
pokud se všechny iniciatavy, hnutí, signatáři nespojí v jeden celek za stejným cílem - změnit politiku, zničit korupci, změnit zákony, nic se nezmění. KAŽDÝ SI HRAJETE NA SVÉM PÍSEČKU jako děti na pískovišti, které se předvádí a sobecky nepůjčí bábovičky druhým.
ODHOĎTE PÝCHU A JEŠITNOST ! Doufám, že všem jde o jediné, změnit tuto zem. Jinak si za čas nebudete mít ani kde hrát.
Lidé jsou s vámi ale už nesnášíme tu stejnou rozhádanost jakou nám předvádí vládní garnitura !!!!
03. 12. 2011 | 15:18

jarpor napsal(a):

"Přišel za mnou tehdy s nabídkou ke spolupráci. Mluvil moudře a přesvědčivě. Proč to nezkusit. Petr má politické zkušenosti. Já ne. Petr je schopný manažer. Já ne. Mohli bychom se doplňovat. Nejhorší je apatie a lhostejnost. Honilo se mi hlavou. Tak jsme se do toho pustili...."

...

"Petr dospěl k jinému závěru. Pár dní po schůzce se na internetu objevil jeho text, opatřený titulkem „NEO2011 se přiklonilo k ANO2011“. ... Petr vyjádřil podporu iniciativě pana Babiše, bez předchozího informovaného souhlasu téměř čtrnácti tisíc našich sympatizantů..."
"....Zatím bevýsledně."

Nic ve zlým... ale.. tak starý a tak hloupý.

Politik vždy mluví přesvědčivě... a "moudře".. zvláště ti turističtí... s nenaplněnými ambicemi... Havlíkové.

Hezký podvečer
03. 12. 2011 | 15:26

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Hnízdile,i já odvolávám svůj podpis pod výzvou. Havlík je starý pes,kterého novým kouskům nenaučíš! Ale podlehl jsem pocitu,že každý má nějakou minulost a může se změnit a zbavit starých hříchů... Havlík,i přes zajímavé články,zřejmě touží po moci a jen mě ošálil svými tendenčními názory. I Vám hezký Advent ! P.S. Jak realizovat výmaz? Děkuji.
03. 12. 2011 | 15:27

JF napsal(a):

Terry - souhlas. Babiše bych zatím viděl dost pozitivně. Jen celkem docela překvapuje - např. hodnotil pozitivně extrovertnost Topolánka a vyvozoval z toho ambice na post komisaře v Bruselu. "Zábavnost" Topolánka je však řekl bych na úrovni lampasáckého vánočního večírku.
Je fakt že to chce vybrat organizátory a mít na ně čuch - ale Topolánnek dle mého není vůbec dobrý tip. Zde jsem s panem Babišem dost na vahách.
03. 12. 2011 | 15:50

Al Jouda napsal(a):

Vážení, zkusili jsme to s VV, zklamali jsme se, ale ledy se přece trochu pohnuly! Musíme to zkusit i s tím Babišem - nikdo jiný nový tady zatím není ! Pane doktore, ještě své rozhodnutí přehodnoťte, prosím !Naděje umírá poslední.
03. 12. 2011 | 15:56

melčákova pohanka napsal(a):

Jouda. Každý má mluvit za sebe. Např. pro mě byl projekt ABL,tak průhledný,že jsem nechápal kolik Joudů tomu mohlo naletět! Babiš je další pohroma,snad jen jeho federální jazyk stojí za pocšimnutí!!!
03. 12. 2011 | 16:00

kulak napsal(a):

pravda dost mne zarazilo, že byste se chtěl dát do holportu s Babišem, po pravdě nerozumím tomu, jak může někdo (vyjma silně pragmatických spojení) od Babiše pro sebe čekat změnu k lepšímu, když celým svým podnikáním ukazuje o co mu jde, o ovládnutí trhu, nyní i politiky, možná veverkovský Bárta bude ještě ušmoulanej amatér, sledovačka nepostihne tolik lidí, jako cena a kvalita potvravin, jdu si hýčkat svého pekaře a řezníka, nechci, aby mi zmizel, protože ho Babiš zválcuje.jsem také dost na rozpacích, že NFPK vyjádřil podporu iniciativě ANO2011, i když to pan Bernard v Hyde Parku vysvětlil pro mne celkmu přijatelně, Babiš se zřejmě usilovně snaží se napojit na dosud nezkrompromitované spolky a iniciativy pro utvoření jakési platformy, nicméně on je pro mne OPRAVDU nepřijatelný
03. 12. 2011 | 16:13

ghándí napsal(a):

ZM,
já jsem jenom skeptický proti tomu, když někdo volí zázraky. za prvé nikdo z tohlole zlodějskýho bolševickýho národa neodstraní korupci a za druhé nikdo v tomhle totalně prožraném krámě nikde nesežene žádný zdroje. takže když tohle někdo slibuje, tak bych byl hodně opatrnej.
03. 12. 2011 | 16:21

ghándí napsal(a):

mb,
mě jsou zelení ve spoustě vecí sympatický. ale jenom do té doby, než začnu počítat. a to ja bohužel umím. v ekonomice je potřeba stat oběma nohama na zemi.
03. 12. 2011 | 16:25

český maloměšťák napsal(a):

ZM
Nevolil. /ale zbývalo málo - mít v předv. průzkumech do 5 % - asi bych je volil/
Nevolil. /nejsem idiot, to jen tací "rozhodní hoši" jako jarpor, budou ODS volit za každé situace/
03. 12. 2011 | 16:26

Cestovatel napsal(a):

Čím chcete nahradit současný režim? Snad populistickou diktaturou davu přímé demokracie, která povede k minimalizaci práv menšin a tyto skupiny budou mít ráva jen na prapíře o všem bude rozhodovat většina v referendech, které budou politici zneužívat. Podle čeho budou tito lidé rozhodova? No přeci podle toho co jim populističtí politici řeknou že nejlepší a podle proměnlivých nálad davu jak navrhuje Havlík a NEO nebo ANO 2011 (jde vlastně o úplně stejné iniciativi z silně fašizující tendencí. Jejich rétorika se podobá některým pravicovým ultrapravicovým sranám)? Proto bych se k žádným takovým trapným iniciativám nepřipojil (boj s korupcí je u těchto iniciativ jen zástěrka na kterou mnoho hupáků naletí).
03. 12. 2011 | 16:55

mb napsal(a):

.... když myslíte, ghandi ...
03. 12. 2011 | 17:11

český maloměšťák napsal(a):

Cestovatel
Sopučasný režim hodláme nahradit naopak diktátem menšin - většina se musí podřídit menšině. proto také nyní ta ideová konference o Šluknovsku. Žádná referenda nestrpíme - vše si rozhodneme hezky v klidu na grémiích a na Kádevítce. To by tak hrálo, aby o tak důležitých věcech jako je například to, zda má dostat zakázku Drábkova nebo Bártova firma rozhodoval nějaký nevzdělaný lid, neřkuli masa. V referendech. Naprostý nesmysl.
Boj s korupcí je skutečně jen zástěrkou. My poteřbujeme především klid - proto také navrhneme, aby od 1. ledna byly všechny dveře našich ministrů, náměstků ministrů, jejich podnáměstků a podnáměstků jejich podnáměstků zvenčí označeny cedulkou "Nerušit - zde se pracuje na reformách !". Vstup bude dovolen jen těm, kteří nejeví známky fašizujících tendencí, znají se osobně s Péťou či Vaškem a umí správně vyslovit i napsat "švarcnberk".
Lid bude poslán na hanbu - když tak.

Je dobře, že si konečně rozumíme, pane Cestovateli.
/jaká je vlastně vaše hodnost - v našem " Bratrstvu Rychlé Pracky" ? - já jsem podržtaškou kmotra šestého stupně/
03. 12. 2011 | 17:17

Jáchym napsal(a):

PROHLÁŠENÍ PŘEDSEDY PŘÍPRAVNÉHO VÝBORU OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ "NAKLONUJTE MAMUTY!"

Dona Babiše NEBUDOU volit dva typy lidí:
1)zavedení mafiáni,kteří vědí, že pro ně kolega Babiš představuje velké nebezpečí.
2) poctiví čecháčci, kteří vědí, že pro ně padre Babiš představuje JEŠTĚ VĚTŠÍ nenebezpečí:

Nadpoloviční většinu v parlamentu Babiš určitě nezíská, s levicí slíbil,že se nespojí. To v našem rybníčku znamená, že mu "nezbývá", než se spojit s Kalouskoknížetem.
A kmotrovi Kalouskovi "nezbývá", než se spojit s kmotrem Babišem.
Což si nutně oba kmotři už dávno spočítali. (Ony na to totiž stačí prsty jedné ruky.)
Teď půjde o rozdělení teritorií. Kmotr Berlusconi možná poradí,jak na to, má teď víc času, kamarád Topolánek jim může dělat styčného důstojníka a otevřít si kancelář v Bruseli. Je tam populární.

Ale pravda - proč to nezkusit? Ještě dvacet volebních cyklů, to máme bratru osmdesát let, pak třeba těch pár tisíc přeživších zkusí něco originálnějšího.

V předstihu ZAKLÁDÁM (samozásobitelskou, loveckou) OBČANSKOU INICIATIVU "NAKLONUJTE MAMUTY !" a jmenuji pana doktora Hnízdila svým čestným místopředsedou !
03. 12. 2011 | 17:54

Viola napsal(a):

Jan Hnizdil je velmi chytrý muž a navíc psycholog, rozeznal co je Ano a co Ne(o), a že dohromady to prostě nezní dobře. Nejlepší je Ano, Ano, nebo Ne, Ne.
03. 12. 2011 | 17:56

Viola napsal(a):

Pan Havlík je zřejmě velmi dobrý organizátor a dovedl své věci vždy ke zdárnému výsledku, jenže pro mě nestojí na správné straně.
03. 12. 2011 | 18:00

Jeff napsal(a):

napadlo někdy někoho spojit se v rámci ANO i NEo vylézti z ordinací a kanclů na Václavák ? Odhodit zapšklost nebo spíše domnělou nadřazenost vůči třeba odborářům a ukázat se ? Tato disidentsko-intelektuální až podzemní aktivita má své hranice a tou je třeba ta plná ordinace. Pokud chci opravdu něčeho docílit, musím něco svého i obětovat. Toť moje přesvědčení. Jinak si z nás i nadále budou tropit legraci.
03. 12. 2011 | 18:00

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Dovedu si představit tu melu, kdyby účastníci tohoto diskusního fóra seděli v parlamentu. Jsme ukázkový vzorek zdejších občanů.
03. 12. 2011 | 18:03

krajan napsal(a):

Pane doktore Hnízdile,
ti v pozadí mají už nejméně 3000 let jediné heslo:
Divide et impera
A proto se jim stále daří
03. 12. 2011 | 18:13

Jáchym napsal(a):

Šašek z Jihlavy napsal:
"Dovedu si představit tu melu, kdyby účastníci tohoto diskusního fóra seděli v parlamentu. Jsme ukázkový vzorek zdejších občanů."
************
NESOUHLASÍM !
Jsme sice menší cvoci než ti, co sedí v parlamentu, ale větší cvoci než ti, co se (zatím ) svobodně pohybují po ulicích.
Alespoň doufám: Jinak by psychiatři museli přejít na trojsměnný provoz a p. doktoři Hnízdil a Honzák už teď nestíhají.
(Mne už odmítl i kolega doktor Chocholoušek . Prý se ze mě zbláznil.)
03. 12. 2011 | 18:30

Cestovatel napsal(a):

český maloměšťák:

Vzhledem k tomu že jse malomešťák chápu váš značně omezený rozhled. Já nemám žádnou důležitou (politicko) funkci v tomto sytému a rozhodně nejsem něčí podržtaška.
Váš výlev o diktátu menšin je zcela mimo protože něco takového tady nikdo nehodlá zavést to je jen vaše paranoidní představa. Jinak o ekonomických záležitostech jako státní zakázky ve všech vyspělých státech rozhodují politici nikoliv lid, který jak jse správně řekl je většinou nevzdělaný. Určitě vám člověk s učňákem, dělník nebo lidé kteří se nezajmají o dění kolem sebe a kteří rozdáva rozumy v putice řeknou lépe komu má být přidělena zakázka (nejlépe zlodějům z Liháče, protože jim dají pivo a párky zadara a zvýší jim dávky).

Boj s korupcí je zástěrka aby si mohli politici nakrást pomocí naivních lidí jako český maloměšťák. Ti mají naprosto černo před očima a jsou deně masírovány senzachtivými médii a internetovými servery různými apokaliptickými zprávamy kterým naivně věří, protože co jede proti lidem, kteří nemají stejnou ideologii je přeci vždy pravda na to nepotřebuji fakta (noviny a různý internetové servery si přeci na sebe potřebují nějak na sebe vydělat a seriozní fakta nikoho nezajmají nejčtenější je Blesk a nejsledovanější TV NOVA. Proto nás deně masírují skandály a různýma negativníma zprávama) Stačí jen naivně věřit. Jednoduchým maloměšťákům to stačí :)
03. 12. 2011 | 18:47

krajan napsal(a):

Cestovateli
jen skromný dotaz: Míří váš druhý odstavec v 18:47 do všech stran,nebo je pouze jednosměrný? případě kladném na otázku jedna máte mé sympatie
03. 12. 2011 | 18:59

krajan napsal(a):

oprava:
V případě kladné odpovědi na otázku číslo...
sorry
03. 12. 2011 | 19:04

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Hnízdile, občas zde s Vámi nesouhlasím, nejsem signatářem ani NEO, ani ANO2011. Vždy velmi oceňuji Vaši snahu se společensky angažovat a vyjadřovat se k některým nešvarům naší společnosti. Pan Havlík se samozřejmě měl signatářů NEO zeptat, než se jejich jménem zásadně vyjádřil. Nehledě na to, že to bylo zbytečné, každý se k ANO přihlásí sám - spíše mu šlo o to, se osobně přihlásit hlasitě k panu Babišovi. Smiřte se s tím, že nebudete politikem, na to jste mile naivní a slušný. Snažíte se dobře dělat Vaše povolání, což se s další časovou zátěží neslučuje. Každý, kdo dělá své povolání naplno, má svůj názor na kouzelníky placené z našich peněz, kteří stihnou spoustu funkcí - např.pan Ráth = hejtman+poslanec+podnikatel.
Já osobně v době krize, kdy se po lidech chtějí ekonomické "oběti" nejvíce akcentuji boj proti korupci. Ten tato vláda provádí nesmělým způsobem, jediný pan Kubice vzbuzuje určité naděje.
03. 12. 2011 | 19:05

Desiderius napsal(a):

Pane doktore,
konečně jste snad pochopil o co jde a kdo je Andrej Babiš.Je to agent StB.
03. 12. 2011 | 19:44

Cestovatel napsal(a):

krajan:

Je to spíš obecné zaměřené hlavně proti stranám, které si udělaly z boje proti korupci prioritu (VV,Babiš,ČSSD) přitom je to spíš jen proto aby jim dali lidé hlasy a sami mohli krást a proti jejim voličům, kteří jsou tak naivní že jim to žerou a nebo jsou styu hlavně že jim slíbí vše zadarmo a zvyšujím jí dávky a to je pro ně jediné podle čeho rozhodují. A takto jednoduchých lidí je u nás spusta
03. 12. 2011 | 20:29

Nuba napsal(a):

Petře z Tábora

Nevím, z čeho vycházejí Vaše naděje, které upínáte na pana Kubiceho. Můj názor na tohoto člověka je samozřejmě formován hlavně jeho zásahem do volební kampaně v roce 2006. Nebudu to zase nějak komentovat, myslím si, že si také pamatujete o co šlo. Tehdy utíkal s jakousi sesmolenou zprávou, převážně o politicích soc. demokracie, zvláště pan o nenáviděném Paroubkovi. Navenek to bylo kryté jako varování proti alarmujícímu stavu prorůstání zločinu do politiky. Mám za to, že v z dnešního pohledu byl tehdejší stav něco jako srovnání kapesního zlodějíčka s Řebíčkem.

Pan Kubice je u mě fanatik, který si vzhledem ke své minulosti nechá co se týká levice nakukat cokoliv. Je to údajně člověk Ivana Langera, který nakonec zařídil i to, aby se ta tajná zpráva do médií dostala. Asistovali mu k tomu poslanec Vidím a Severa. Nevím, zda se k tomuto někdy pan Kubice vyjádřil, zda dokázal uznat svoji chybu, já jsem nic takového nezaznamenala. Jeho fanatismus a přesvědčení, že je potřeba bojovat proti levici, protože patří k těm, kteří nedokážou oddělit komunisty od soc. demokratů a pořád mu v hlavě hrozí převrat v roce 1948. S takovým člověkem, který bude ať si to uvědomí nebo ne, v potírání korupce nadržovat pravici, tuto válku nevyhrajeme.

Už to o něčem svědčí, že se za Kubiceho postavil premiér Nečas i TOP, naproti stojí VV, ovšem ti budou jako vždy vyslovovat svůj nesouhlas, ale jak dojde na lámání chleba, tak tuto korupční vládu stejně podpoří. Včera večer tohle komentoval v Hyde parku Zdeněk Buřič, předseda asociace policejních složek, který se vyjádřil docela jasně. Petr Lessy je pro ně záruka, že nedojde k úplné destrukci policie a také, že se zabrání ovlivňování policie ze strany nyní vládnoucích politiků. V současné době je v vyšetřování řady kauz a snaha o odstranění Lessyho je vnímána jako umožnění vměšování se do tohoto procesu. Osobně to cítím úplně stejně. Petr Lessy je člověk, za jehož působení se začaly některé věci hýbat, nakonec není dne, aby se v médiích neobjevila nová kauza. Kubice pro mě není důvěryhodný člověk, pokud se nedokázal postavit čelem ke svému pochybení v roce 2006, tak to nedokáže nikdy. Je pro mě stejná sorta jako Alexandr Vondra, který si myslí, že mu disidentská minulost zaručuje doživotní pardon na jakýkoli kiks. Ten fanatismus mu vlezl už tak do hlavy, že ani nedokáže posoudit, že zásluhy v minulosti nejsou automaticky zárukou manažerských kvalit a že stranickost je v případě některých činností, jako je justice a policie, závažná kontraindikace.

Ale asi Vás nepřesvědčím
03. 12. 2011 | 20:39

zemedelec napsal(a):

Pane Hnízdil.
Oceňuji Vaše rozhodnutí.
Ještě bude o Babišovi napsáno hodně.Co je ale pro mě důležité,zjistit o jeho podnikání všechno o jeho přístupu k zaměstnancům.Jak si je hodnotí a ohodnocuje.Jeho vedlejší činnost ve prospěch zaměstnanců.Myslím něco na spůsob Baťa.Pak teprve můžu uvažovat,jestli je dobrý podnikatel a schopný vstoupit do politiky.
03. 12. 2011 | 20:51

slavwin napsal(a):

Jsem o tom také přesvědčen, že odstraněním Lessyho se otevírá cesta k ovlivňování rozjetých i připravovaných korupčních kauz, jiný důvod ta tiráda opravdu nemá. Teď k Babišovi. Možná si protiřečím, ale přes něj cesta nevede. V této konstelaci může něco udělat uznávaný monarcha nebo skupina kolem nezávislého jedince hodně bohatého. Více než Babiš by se hodil někdo kdo zbohatl třeba na autorských právech nebo poctivým podnikáním. U osob jako Babiš je třeba počkat na potomky stejně jako po Bosleslavu I byl Boleslav II. Bylo by to podobné jako když zneuznaný komouš se pokoušel udělat demokracii a udělal nějaký zkorumpovaný polobolševický systém, aby to byl mezičlánek k demokracii a těch pověstných biblických 40 let se nezačalo počítat znovu je třeba radši upřednostnit Dientsbiera ať bude v kterékoli straně. VV se přece začaly hrubě nelíbit až ukázaly svůj vztah k současnému hradnímu pánovi.
03. 12. 2011 | 21:05

Jáchym napsal(a):

Nuba 03. 12. 2011 | 20:39

Oceňuji Vaši zdvořilou diplomatickou umírněnost a shovívavost k Sašovi V. a k panu K.
Ale všechno se asi pouhým poctivým fanatismem vysvětlit nedá.

Co se týče p. Lessey - nemám dostatek relevantních informací. Fakt je, že mu těch několik poctivých policajtů, které znám, docela věří. Což se o Íčkovi a Kubicem bohužel říci nedalo a nedá.
03. 12. 2011 | 21:11

slavwin napsal(a):

dodatek 21.05
po Boleslavu I byl Boleslav II a Václav byl svatořečen.
03. 12. 2011 | 21:13

Jáchym napsal(a):

zemedelec
"Co je ale pro mě důležité,zjistit o jeho podnikání všechno o jeho přístupu k zaměstnancům.Jak si je hodnotí a ohodnocuje.Jeho vedlejší činnost ve prospěch zaměstnanců.Myslím něco na spůsob Baťa.Pak teprve můžu uvažovat,jestli je dobrý podnikatel a schopný vstoupit do politiky."
*******
To není bohužel přesné: Je pravda, že pokud by se p. Babiš choval nedobře i ke svým loajálním zaměstnancům, předem by ho to diskvalifikovalo.

Ale opačně to neplatí: KAŽDÝ mafiánský kmotr ze staré školy se chová dobře ke SVÝM lidem. Pokud jsou poslušní a jednají v JEHO prospěch.
Jenže - v demokracii jde právě o to, že se politik musí chovat slušně NEJEN k těm pár tisícům lidí z vlastní strany. V tom je právě rozdíl mezi stylem mafie či starozákonního či afgánského nebo třeba kosovského rodinného klanu a soudobou demokracií.
Prostě "poctivý" mafián neznamená totéž co poctivý politik.
03. 12. 2011 | 21:43

modrý edvard napsal(a):

Nuba , slawwin: Já naopak vidím Kubice(ho) pozitivně. On tu zprávu předal poslaneckému výboru. Přece musíme důvěřovat poslancům, že .... Kromě toho se (.. že se Paroubek stýká s pochybnými individui) později potvrdila. Co se týče Lessyho, pro mě je jasný argument, že se jeho náměstek "náhodně" schází s Bémem-Janouškem atd. Pokud ho za tohle Lessy neodvolal, měl by jít sám.
03. 12. 2011 | 21:56

Jáchym napsal(a):

Abych nebyl vůči p. Babišovi nezdravě podezíravý : Současná vládnoucí mafie se, pravda, chová podrazácky i ke svým spolukmotrům - pět minut poté, co je přestane potřebovat.
Ptal jsem se HVĚZDNÉHO NEBE NAD SEBOU a posléze i MRAVNÍHO ZÁKONA V SOBĚ, jestli mě to má naplňovat údivem. A víte,co mi obě tyto entity odpověděly ?? Hovno!
03. 12. 2011 | 22:09

Nuba napsal(a):

modrý edvarde

k té zprávě - jestli byla ta situace tehdy tak strašná, že se s tím muselo jít ven 2 dny před volbama, tak dnes by tam na tom parlamentním výboru musel sedět každý den a bušit do do nich. Nějak mu ale chybí najednou ten tehdejší elán, jak je to možné ? Víte, je to podle mě tak okaté, že to nějak omluvit nejde. On se samozřejmě může vymluvit, že nic neudělal, to ti druzí, no ale pokud je to Langrův kůň, tak se tomu věřit nedá. A Ičko to měl velmi dobře naplánované a na takové hry by člověk, který má pod sebou tak mimořádně citlivý a důležitý resort sedat neměl.Pro mě není kompetentní. Sice to není nic tak nového, politické strany se vždycky rvou o tyto resorty, protože je chtějí mít pod palcem. Tedy zvláště vnitro a spravedlnost. Někdo ovládá justici a druhý má pod palcem vnitro, jak děla nezapomenutelná slečna, či přímo diva Kočí. Proč to tak usilovně chtějí si snad povídat nemusíme. Teď jen tak nahodím, nejvyšší státní zástupce Zeman otevřel znovu kauzu Drobil. Je to zcela jistě jedna z věcí, kterou by ODS asi nechtěla vyšetřovat. Nebo TOP, taky se to na ni začíná sypat, jsem zvědavá, jak to dopadne s kamarádem Kalouska Bartákem. Nebo taky těch skoro promarněných 12 miliard v tom Švýcarsku, tam se Kalousek taky kroutí jako had. Noa to je jen tak namátkou, začíná to houstnout a mnohým se možná začínají strachem stahovat zadky. A tak tam potřebují svého člověka, se kterým se dá "mluvit".

Jsou to všechno mimořádně závažné věci a věřím tomu, že jsou politici v pokušení řídit se slovy klasika justice Pavla Kučery, že tedy v případě ohrožení stability vlády musí jít spravedlnost stranou.
03. 12. 2011 | 22:21

Nuba napsal(a):

PS a pokud si ještě dobře vzpomínám, zrovna Kubice nemá co Lessymu vyčítat jakési pochybení, že cosi řekl v médiích. On přece tehdy s tou zprávou obešel svého nadřízeného a do toho parlamentu to dal bez jeho vědomí. Už si nevzpomínám, kdo na vnitru tehdy byl, možná Bublan.
03. 12. 2011 | 22:30

mb napsal(a):

akorat nuba lessyho podporil klaus ... takze je patrne na místě být ostražita ... but it doesn´t matter in the end ...
03. 12. 2011 | 22:52

Platan napsal(a):

"S napětím jsem čekal, kdy začneme vytvářet odborné pracovní skupiny. Pořád nic."

Hnízdil s Havlíkem založili NEO2011 a pak s napětím čekali, kdy se začne něco dít... Jsou to prostě Pat a Mat naší politické scény. :-)
03. 12. 2011 | 22:55

Nuba napsal(a):

mb
tak to jsem zatím nezaznamenala, to by bylo tedy opravdu podezřelé. Je pravda, že ostražitost je vždycky na místě, v dnešní době zvlášť. Do ohně bych nedala ruku ani za svého manžela, natož za jakéhosi cizího chlapa :)
03. 12. 2011 | 23:00

s... napsal(a):

Jáchym,

děkuji, Vašimi příspěvky jste mi ušetřil psaní, ke kterému bych se stejně neodhodlal.

Kde se jen v lidech bere ta tisíckrát vyvrácená pověra, že se lump zkultivuje svěřenou mocí? Že ten kdo si už nakrad, tak toho nechá?

Sraz za dvacet volebních cyklů v místech původního Václavského náměstí, Jáchyme.
03. 12. 2011 | 23:13

mb napsal(a):

nuba ... tak uz to vite ... dokonce s ním jednal zoči voči ... but it doesn´t matter in the end ...

hezky vecer ... ( :-)
03. 12. 2011 | 23:17

mb napsal(a):

s ... Sraz za dvacet volebních cyklů v místech původního Václavského náměstí, Jáchyme.

... to mi pripomina jednu mertovu písničku ... o vojákovi a milosrdné sestře ...
03. 12. 2011 | 23:20

Sylva Šauerová napsal(a):

Paní Nubo, dobrý večer, dovolte připomínku. Jan Kubice rozhodně není žádný člověk Ivana Langera, neměl s ním do činění nikdy nic. Kubice přišel do policie ihned po převratu s okruhem lidí kolem Jana Rumla, tehdejšího náměstka FMV. Znali se z osmdesátých let, Kubice se pohyboval především v evangelických kruzích. V éře ministra vnitra Ivana Langera naopak Kubice jako jeden z posledních disidentů Policii ČR opustil a spolu s ním více než 120 dalších lidí, dalo by se říci, že Langer byl otcem jeho vyhazovu. ODS o žádná vyšetřování nejevila zájem, ba naopak. Pravdou je, že Langer se dlouho tvářil jako člověk, který stál na Kubiceho straně, bylo tomu ovšem právě opačně. ODS v r. 2007 hodila Kubiceho přes palubu s klidem falešného karetního hráče, protože ani ona nepotřebovala, aby se jí někdo díval přes rameno. Když se stal Kubice ministrem, Langer prohlašoval, že "nestraník Kubice v čele vnitra je chyba ...". Řekla bych dokonce, že nástupem Kubiceho zpět na vnitro si ODS svým způsobem s Langerem vyřídila účty.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=623583

Píšete, že Kubice je fanatik, který je přesvědčen, že je potřeba bojovat proti levici. To ovšem není pravda. Kubicemu je totiž úplně jedno, z které politické strany ten který darebák pochází. Sledujte pozorně, co se děje a ještě i dít bude, třeba se k tomu ještě někdy v budoucnu budeme moci vrátit.
S pozdravem
03. 12. 2011 | 23:21

Nuba napsal(a):

Jinak ještě k těm různým aktivitám a ostražitosti

Jedna věc je, že pokud má občanská společnost něčeho dosáhnout, tak se ty rozdrobené ostrůvky musejí dát dohromady, protože i když čas od času vystoupí, většinou proti korupci, klientelismu a zlodějně, tak je to vždycky hrstka lidí. A ty nebudou brát politici vážně. Naopak je utvrdí, že si pořád mohou jet jak byli zvyklí, protože lidi na to prostě nemají. Někde jsem teď četla parafrázi na okupujte Wall Street - tak v našich poměrech se nazývá - okupuj svůj obývák. To docela sedí. Takže nic jiného než nějaká koordinace do budoucna nezbývá.

Druhá věc je, aby se tam zase nedostal nějaký nasazený agent, jako byl Minařík v RFE, který tam připravoval sabotáž. No a na to bude možná dobrý i pan Hnízdil, je přece jen psychiatr a ti by měli být schopni podle různých projevů člověka poznat po nějaké době zda to myslí vážně nebo kamufluje. Takže takových pozorovatelů by bylo potřeba víc, i když ani tak nikdy není vždycky zaručeno, že někteří z nich nebudou sabotéři ať z té či oné strany. Smutnou skutečností je, že lidi už jsou všemi těmi kauzami tak vyvedení z míry, že skepse a nedůvěřivost narostla do takové míry, že možná bude problematické je přimět, aby se k někomu vůbec připojili, protože už nikomu nevěří. A to je snad jediná věc, která se politikům povedla dokonale. A na tom mohou stavět svoji další kariéru. Je to začarovaný kruh a najít z něj cestu ven bude obtížné a dost možná i za cenu dalších omylů. No ale jak se říká, kdo nic nedělá, nic nepokazí. A horší to snad už být ani nemůže.

Nebo i tak jsem pořád optimista ?
03. 12. 2011 | 23:22

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo

to bych tedy opravdu byla ráda, kdyby tomu tak bylo, ale ta podpora ODS mi dodala jakési podezření, někde jsem to četla, že je to Langerův kůň, ale dnes člověk nemůže všemu věřit, to je pravda. Ale že by se ODS už úplně odstřihla od Ivana Langera ? No slyšet o něm nic není, ale může to být i taktika, protože byl tak neoblíbený, že by jim kazil renomé. Připouštím, že jsem vůči Kubicemu zaujatá od toho jeho unáhleného kroku před volbami a pořád nemohu přehlédnout, jak se toho ti výlupci, Lander, Vidím a Severa iniciativně chopili. A taky dost dobře nechápu, proč jede proti tomu Lessymu, zdál se mi prozatím docela dobrý a v policii ho berou. Musím říci, že orientovat se v dnešní době v té vysoké hře - kdo, s kým, o čem a pro koho je už i nad moje síly, a to sleduji politiku docela pozorně. No uvidíme, budu ráda, když se moje obavy nenaplní a alespoň někdy bude spravedlnosti učiněno zadost.

Dobrou noc
03. 12. 2011 | 23:36

antoninovy napsal(a):

Paní Šauerová, Dobrý večer zde

as se připojím v Vašemu názoru zde výše. Pan Lessy vzbuzoval naděje jako nová tvář a jeho první kroky též, pak však překvapila jeho neurčitost a nerozhodnost, nevíme ovšem, proč tomu tak jest.

Před časem jsem se krátce viděl s panem Kubicem, náhodně se setkali na jedné akci a osobnostně mne překvapil, nejenom, že jako staršího člověka jako první pozdravil, ale působil dobře, sympatico, milý výraz, úsměv, původně jsem ho odhadoval jinak. Jak se člověk může mýlit v odhadu, pokud politiky zná jen medialisovaně.

Ale pravda, dovnitř člověka stejně nevidíme.

Pěkně zdravím

an
03. 12. 2011 | 23:44

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo

ještě pár slov, přečetla jsem si ten Váš odkaz a musím tedy přiznat Kubicemu body. To, že řekl nahlas, že jej ODS využila, to jsem nikde předtím nezaznamenala a bylo to právě to, co bych od něj chtěla slyšet. takže pokud toto řekl, tak musím změnit názor a připustit, že za ním Langer stát nemusí. Ale i tak si pořád nechávám rezervu, že pořád nevím, co je za tou jeho snahou o odvolání Lessyho, zrovna teď, kdy se docela daří některé kauzy vyšetřovat a policie je změnami svých šéfů a neustálým škrcením výdajů dost deprimovaná. No uvidíme.
03. 12. 2011 | 23:47

S.Š. napsal(a):

Lessy, tam toho asi bude víc. Začal si pouštět pusu (veřejně) ve věci probíhajícího trestního řízení (Inspekce to posoudila jako kázeňský přestupek), což by se policejnímu prezidentovi rozhodně NIKDY stát nemělo, pánové mají zjevně i naprosto rozdílné představy o reorganizaci policie. A na dovršení všeho, ten Husák, který se - podle pana Lessyho - ve svém volnu může scházet s kýmkoliv (totiž s odstavenými politiky a kmotry ODS), hádám, že to už muselo být na Kubiceho zu moc. Navíc, jistě víte, že Lessyho dohodily VV, totiž Vítek Bárta (takže zase pražští kmotři, z nich totiž vzešel). O podpoře pana prezidenta už psal pan mb ... :-) Myslím, že obrázek je docela kompletní. Nehraje mi v tom jen jediná věc, proč se za Lessyho bere ČSSD. Tomu (zatím) nerozumím. Třeba se to dozvíme časem.
Dobrou noc.
P.S.: Vůbec se nedivím, že jste někde mohla číst o tom, že Langer podporuje Kubiceho. Skutečně se tak nějakou dobu tvářil a snažil se, aby to tak vypadalo. Nic nebylo vzdálenějšího pravdě. Kubice mu mohl být nebezpečný. To mně připomíná, zaznamenala jste, že pan Dalík zvažuje emigraci ? Být jím, moc dlouho bych tady nečekala ... :-)
03. 12. 2011 | 23:52

Necháme Se Překvapit napsal(a):

Vážený pane doktore Jane Hnízdile, určitě Vás potěší zpráva, že :" Do aukce jde psací set, jímž Hitler podepsal Mnichov "... tj. citace z novinových zpráv, a že náš prezident Klaus nebude muset opět krást pero s psacím stolem, a že dobrou značku pera se stolem bude moci konečně získat v dražbě poctivě, za peníze jen jedny, jak prezident tvrdí, protože nezná černé peníze !!! Jak dále se vzácným perem, setem prezident naloží, jestli si ho dá do své prezidentské kanceláře a podepíše s ním novou smlouvu s Medveděvem, nebo jestli ho daruje svému oblíbenci , neonacistovi a neofašistovi Bátorovi, nebo exšpionovi Putinovi , nebo svému synovi..., tak to se necháme překvapit !!!
03. 12. 2011 | 23:57

S.Š. napsal(a):

Také Vás zdavím, pane Nový. Pan Lessy má šanci stát se krajským ředitelem v Ústí n.L. nebo v Hradci Králové. Další variantou je, že bude dál bojovat se svým nadřízeným (a proti předsedovi vlády). Uvidíme, kterou možnost si vybere.
Dobrou noc i Vám.
04. 12. 2011 | 00:00

antoninovy napsal(a):

Paní Šauerová, ještě něco,

tuším, že dnes jsem v MfD četl rozhovor s Kubicem, reportér byl celkem ve formě a měl dobré otázky, pan Kubice byť jakoby odpovídal, zdál se mi velice obratný, jak neodpovídat na meritum tázání.

Na jednu stranu, lze ocenit jeho obratnost, na stranu druhou, proč tomu tak je ?

Už se naučil, jak neříct to, co by měl říct, nebo prostě nemůže, nesmí - říct. A proč, hájí zájem svůj, někoho, nebo čeká na správný čas ?

Vzpomínám na svého dobrého přítele ještě z disentu, Janka Langoše a jak mne jednou pozval k sobě do baráku, kachlíkárny na Letně, když se stal ministrem vnitra.

Je fakt, když jeden do té sluje Satanovy, s nadsázkou ovšem, vstoupí, něco na něho padne, jak to pojmenovat, pocit moci a bezmoci zároveň. Ty figurky a figury, které tam člověk potkává, na chodbách, v sekretariátech, kolem ministra a pak být najednou se samotným, skoro nejvyšším, u něho, ve té svatyni. Pozdrav Pán Bůh, to byla síla.

A vzpomínky neblahé, když kdysí dávno předtím, o patra níže, člověka lámali a podávali si pořád furt pryč, opatrně, velice opatrně, aby neulili, nosili mi divně chutnající kafíčka, z jiné místnosti. A když mne vedli pryč, tak spatřil, jak v místnosti vedle, dveře pootevřené, nějakej divnej strejda měl ještě sluchátka na uších. Žeby svazarmovský radioamatér ?

Ach jo, třeba i na Kubiceho padlo prokletí toho divného baráku, nebo se pletu a všechno je jinak. Vy o tom Sylvo víte asi více.

Vše dobré

an
04. 12. 2011 | 00:05

S.Š. napsal(a):

Já jsem to nečetla, pane Nový. Zítra si ale koupím MfD (byla to dnešní ?) a večer Vám napíši, co si o tom myslím.
04. 12. 2011 | 00:13

melčákova pohanka napsal(a):

Kubice,ať je to,tak nebo onak-blbost,záměr,naivita-brutálním způsobem ovlivnil volby a život deseti milionů lidí na min. čtyři roky. A pokud je evangelík,tak bych chtěl od něj slyšet-Odpusťte či promiňte. Ale nic takového se nestalo,ba naopak slouží dál-buď jako užitečný idiot či .....A jestli se na někoho usmívá a zdraví starší lidi,tak možná se to naučil jako taxikář...
04. 12. 2011 | 00:15

mb napsal(a):

( pani nubo pan hnizdil neni psychiatr ... je internista a rehabilitační lékař či chcete li celostní medicíňák ...)
04. 12. 2011 | 00:27

Platan napsal(a):

Nebo celostní mediciman... ? :-)
04. 12. 2011 | 01:39

Stela A. Sádlová napsal(a):

Je dobře, pane doktore, že jste nevypadl z vlastního hnízda. Ale bylo to jen o fous.

S.Š. napsala: "Kubicemu je totiž úplně jedno, z které politické strany ten který darebák pochází. Sledujte pozorně, co se děje a ještě i dít bude"
Žeby se chystala nějaká Kubiceho zpráva druhá? Není na to již trochu pozdě? A kdo by v ní byl označen za pedofila nyní, jako v té první, podle všeho lživě, 3 dny před volbami, Paroubek?

Les je velký a začíná být nepřehledný, křoví roste nekontrolovaně. Politici se přesunují, ANO a NEO splývá v jedno už jen od pohledu, možná i bratr Kalousek se přesune zpět ke KDU, protože TOP bude ztrácet a preference KDU porostou, neboť agenti se svěcenou vodou jsou zase zváni do hradovládních sídel.

PS: Hlavně je potřeba teď shlédnout, po jednadvaceti letech, svatováclavský poklad, bude to prý zase na dlouhou dobu jediná možnost. Je docela legrace, že za komunistů byl poklad vystaven, pokud si dobře pamatuji, trvale.
04. 12. 2011 | 02:22

antoninovy napsal(a):

Pane Hnízdile

poznámka k tomuto a k Vašemu blogu o Donu B.

Blog o p. Babišovi se mi nelíbil, jednak proto, že nebyl konsistentní, a zdál se mi i urážlivý vůči Vašemi hostiteli.

Víte, označit člověka, se kterým jste se před pár hodinami setkal, jako gangstera, připadá jako urážlivé. Je to hraniční. Je to nevkusné.

Je to to i nepřesné, tak buď je Babiš Don, nebo je gangster, to nelze slučovat. Víte kdo je gangster ?

Gangster je člen tlupy, zpravidla zločinců.

Don, to znamená něco zcela jiného, má to i jiné významy, můj otec Antonio Novy, vážený občan Cordoby, byl místními zván Don Antonio, vlastnil doly nad Cordobou a místní jej milovali, dával jim práci v jeho dolech.

Když zemřel, místní občané byli obdarováni jeho svršky a tak. To se v tamních krajích tak dělá.

Nevím, jak hodláte zavádět toto jméno, tento přívlastek zde, z pramenů amerických, či hispánských, ale doporučil bych opatrnost.

Jinak oceňuji, že jsme se shodli, že jak dlouho zde již káži, že ne změna, ale kata - OBRAT je potřeba, tedy obrat v mysli, ve vědomí, je to primární, co zde tato společnost zde ukrutně potřebuje.

To víte, ta denní tvrdá praxe jistě potřebuje celého člověka, ale k tomu je asi zapotřebí i jakési, řekněme, božské jiskry, jinak to brzy vyhasne.

Buďte v dobrém

an
04. 12. 2011 | 02:23

vysedlina napsal(a):

Jan Hnízdil
řekl jste to, co jste řekl, napsal a vysvětlil všechno tak, jak jste zde napsal.
A je to dobře pro Vás, že jste to napsal. Píšete a přednášíte o zdraví naší společnosti, a to je strašně dobře, dá se to číst a poslouchat. Jste aktivní. Zde se již lišíte od většiny čtenářů. Většina z nás jsme konzumenti a pozorovatelé. Důvodem je naše rezignace, strach, a možná i zkušenosti. Jsou politici, kteří již dříve přiznali, jak sami pociťovali vliv vyšších příjmů na svůj charakter. Jak je peníze měnily. Také můžeme vzpomenout zdánlivě staré knihy Jak chutná moc (Mňačko). To je ta uhlazená stránka věci.
Jste dobrý lékař, protože máte zájem člověka uzdravit. V tomto jste výrazný TALENT.
Je Vás málo, takových lékařů. Již Vaše lékařské aktivity vyžadují umění politiky.
Pokud si ponecháte jako základ Vaši lékařskou praxi, tak budete stát oběma nohama na zemi, a zůstanete tím pevný a VLIVNÝ, i kdybyste o nemocné správě státu jen psát a přednášet. Tolik můj názor. Přeji vše dobré.
04. 12. 2011 | 04:24

vysedlina napsal(a):

Jan Hnízdil
omlouvám se za můj češtin.
04. 12. 2011 | 04:28

jepice napsal(a):

Pane doktore, mně je celkem jedno, kdo ty pracovní skupiny zorganizuje, ale ať už to proboha někdo udělá a ať jsou tam lidé kompetentní, schopní adekvátního výstupu.
Vy na to zřejmě nemáte ani čas ani energii, ale právě spojení vaší iniciativy s Babišem dávalo šanci, že mu nakukáte, co je potřeba teď a co potom. Kdyby konkrétně při tomto dokázal pomoct, bylo by to skvělé. Bylo by pak o co se opřít.
Možná je škoda, že jste tu šanci pustil z ruky.
04. 12. 2011 | 07:26

Pepa z depa napsal(a):

Milá jepice, proč žadoníte na někom zorganizování skupin odporu? Víte že již občanské iniciativy ty skupiny mají a současnou situaci již řeší sdružováním do ČESKÉ ARCHY, kde jsou již připraveny zásadní dokumenty pro použití při tvorbě OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI a jejího fungování na PŘÍMÉ DEMOKRACII. Jsou to jedinci i kolektivy znalé teorie STÁTU A PRÁVA, MEZINÁRODNÍCH VZTAHŮ, DIALEKTICKÉHO MATERIALISMU a všech potřebných znalostí a potřebných zkušeností z praxe. Jsou připraveni vysvětliti OBČANŮM ČR správný postup jak bez násilí a legálně převzíti MOC A VLÁDU v NAŠÍ VLASTI a jak musí tato nová struktúra fungovati a co udělati v počátcích a co dělat do budoucnosti. Kdo chce doopravdy pomoci SVÉ VLASTI, má možnost zde své SEBEREALIZACE. Tak zatím, 4.+8. odboj a Pepa z depa alias JUDr. Josef Hörl. ISLAND NÁŠ VZOR, Pepa z depa. Adresa je na WWW.CESKA-ARCHA.WEBNODE.CZ.
04. 12. 2011 | 08:26

Petr z Tábora napsal(a):

to Nuba 20:39:
Dobré ráno. O panu Kubicem se přít nebudu, blíže ho neznám. Samozřejmě, že politicky stojí vpravo, jinak by si ho dnešní koalice nevzala do vlády - a tím Vám jistě není sympatický.
Já to beru spíše psychologicky. Tenkrát před volbami byli jeho lidé pod tvrdým neoprávněným politickým nátlakem p.Paroubka a pokoušel se je pracovně likvidovat. Pan Kubice proto sebral informace které měl a vyrazil do protiútoku, který popisujete. Nicméně v dalším období si uchoval svou profesní nezávislost a byl za pravicové vlády "odejit". Rozhodně to tedy není člověk pana Langera! I nyní mi připadá profesně nezávislý a ta spousta průšvihů, která se vyšetřuje není rozhodně jen z poslední doby a reaguje na všechny podněty, nezametají se pod koberec jako v minulosti.
04. 12. 2011 | 08:51

IJN napsal(a):

Pane Hnizdile,
Vám chybí pokora před vyznačeným cílem, motáte pojmy gangster a DON, a celkem ani nemáte jasno, co chcete svým postojem dosáhnout!!!

Urovnejte si své vlastní názory a hodnoty a poté něco zase napište. To OBRAT ale napřinese, ZMĚNU tolik potřebnou nezajistí.

Pokud to pochopil P.Havlík a spojil se s A.Babišem, tak dokázal překonat své ego, a věřím mu oproti Vám.. Jeho kroky s Babišem mohou dosáhnout potřebné ZMĚNY. A O TO JDE.
04. 12. 2011 | 08:54

M.N.O.P. napsal(a):

Paní S.Š. - dobrý den. Podpora Lessyho se strany ČSSD se mně zdá "z vonkajška" logická. Nejde o jeho podporu, ale vymezení se vůči Kubicemu. Ovšem, při Vašem analytickém uvažování a znalostech souvislostí, jde možná o pouze prvoplánový závěr. Rád si přečtu Váš názor.
04. 12. 2011 | 10:01

slavwin napsal(a):

Petr z Tábora
Nejsem sice žáden kmotr, ale přál bych si aby se alespoń na nějakou dobu domluvili. To že Lessy a Kubice komunikují přes dopisy nepovažuji za úplně špatné. V některých rodinách děti rodičům vykají a určitě to má nějaké klady.
04. 12. 2011 | 10:17

slavwin napsal(a):

Nějaká podpora z ČSSD je pouze účelová politika, z výběrů vycouvali, co předtím nakecal Jeroným, nevypadal jako extra příznivec.
04. 12. 2011 | 10:22

vasja napsal(a):

To sem teda dost překvapenej.
Dr. Hnízdil je prej psychiatr.
Nuba.
Nebuďte líná a přečtěte si jeho vizitku. Jestli to zvládnete. Ale pochybuju.
04. 12. 2011 | 10:53

slavwin napsal(a):

Pepa z depa
Pane doktore pokud nevyzývate k revoluci, tak zdržujete. Jestli v tom sdružení občanských iniciativ je pan Kuchař ten se ten se přihlásil k Babišovi, ing Schlimach nevím jestli také. Mně promiňte já jsem hledající, já tu Babiše jednou bral, podruhé napsal že bych raději dal přednost Dienstbierovi. Na revoluci máme podle operace Golgota ještě čas, u mas ještě nedošlo k tomu správnému uvědomnění. Co je operace Golgota připomenu http://www.i-sn.cz/clanky/dokumenty-doby/operace-golgota-----gen.-michail-petrovic-ljubimov.html.
04. 12. 2011 | 11:28

Miroslav Pivoda napsal(a):

Kde se v inteligentních v lidech bere ona víra, že existují experti (na management, ekonomiku, ...) v situaci, kdy je třeba udělat radikální změnu ve společnosti??? Hm. V takové situaci žádní experti neexistují!!! V takové situaci je třeba mít iniciativu, improvizovat ve svých činnostech, a hlavně nenechat se okrást (k čemuž právě v NEO došlo).

NEJVĚTŠÍ OMYL MUDR. HNÍZDILA:
„...Petr má politické zkušenosti. Já ne. Petr je schopný manažer. Já ne...“

Hnízdil v tomto momentě ztratil iniciativu. A Hnízdilův návrh na "hromadnou žalobu" byl omyl srovnatelný s někdejším omylem Václava Havla, který po listopadu 1989 založil televizní pořad "Prezidentovy ekonomické otazníky". Havel tento svůj malý omyl sice přežil, ale stejně Klausovu expertnímu kouzlu neodolal (= velký omyl). Historie se bohužel opakuje.

Není ale ještě všem dnům konec, MUDr. Hnízdile!
04. 12. 2011 | 12:07

Terry napsal(a):

to kulak napsal(a)- 03. 12. 2011 | 16:13 :
"..jak může někdo (vyjma silně pragmatických spojení) od Babiše pro sebe čekat změnu k lepšímu..."

Mě také vadí, že panu Babišovi patnáct let "nevadilo" korupční prostředí s "úlitbami bohům" ve výši miliónú a desítek miliónů; začalo mu to vadit, až když se to navýšilo na miliardy a desítky miliard.

Mně vadí JAKÁKOLIV korupce.

Nemám jediný důvod TOLEROVAT, že někdo dostane "mizerný milión", aby jiný dostal právě kvůli tomuto úplatku lukrativní zakázku; ve finále i ten úplatek zaplatíme my všichni "blbí".

Stejně tak mně vadí, když na ideové konferenci ODS (4.12.2011 ) "čistý" Nečas vyhlásí (nově!!!?) "NULOVOU TOLERANCI KRIMINALITĚ".

To jako dosud "čistý" Nečas jako "demokratický" politik a premiér nějakou kriminalitu KLIDNĚ TOLEROVAL?!!

Jsou to jen HLOUPÉ FRÁZE HLOUPÝCH, PRÁZDNÝCH POLITIKŮ, neschopných k řízení státu, ale k tomuto řízení "dosazených" stranickou mašinérií.

Jsou to jen HLOUPÉ FRÁZE (určené pro hloupý plebs) s jediným cílem: udržet se u koryt.

Před pár dny prosadil "čistý" Nečas do ministerského postu Kubu, který mu před pár měsíci vadil pro svoje vazby na "kmotry". Ale teď potřeboval Nečas "posílit" své vyhlídky na nové zvolení do čela ODS před nadcházejícími stranickými volbami.
Své osobní zájmy povýšil nad zájmy státu. Proklamovaný "nesmiřitelný boj s kmotry" šel bokem!

Jsou to jen HLOUPÉ FRÁZE pro hloupý plebs s jediným cílem: udržet se u koryt.

Inu - opravdový "demokrat".
"Máme demokracii, ne, vole?!!"

Jak dlouho jěště takové "demokraty" budemem trpět, necháme škodit?

DVACET LET STAČILO!!!
04. 12. 2011 | 13:13

Terry napsal(a):

Ideová konference ODS „Právo a solidarita“ v Ústí nad Labem
(http://www.parlamentnilisty.cz/profily/clanek.aspx?id=9838)

"ODS chce občany motivovat k větší aktivitě a přijetí zodpovědnosti za své životy."
(konec citace)

Pokud mám být aktivní v odpovědnosti za svůj život, NEMŮŽU TRPĚT ve vládě, ve vrcholných státních orgánech nikoho, kdo má "na rukách" vše špatné, co se tady za uplanulých dvacet let dělo, kdo nese (spolu)odpovědnost za ty mnohabiliónové škody, které tento stát za dvacet let "demokracie" utrpěl.

Pokud mám být aktivní v odpovědnosti za svůj život, NEMŮŽU TRPĚT vládu těch stran, které se na tomto dvacetiletém vývoji podíleli.

A bohužel- nikoho jiného nám staré parlamentní strany ve volbách nenabízejí; jen si proberte kandidátky několika minulých voleb a výsledky, které nám tito politici "zůsobili".

Proto tvrdím, že "demokratické" volby v postdemokratickém systému (ve kterém se nacházíme; viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Postdemokracie) NEJSOU ŘEŠENÍM.

K rychlé změně (nemůžeme si už dovolit čekat na nějakou "proklamovanou" změnu k lepšímu dalších dvacet let, dalších dvacet let, ve kterých nám budou stávající politici a jejich jim podobní nástupci stále škodit) musí nastoupit NEDEMOKRATICKÉ POSTUPY.

Když se neosvědčila volební defenestrace, je na řadě...
04. 12. 2011 | 13:28

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo

přece jen ještě pár slov k tomu Kubicemu

Není tedy člověkem Ivana Langera, to je pro mě docela dobrá zpráva. Přesto všechno se prozatím přes svoje výhrady k němu tak docela přenést nedokážu. Počátek je tedy v tom jeho neblahém vystoupení před volbami. Vy říkáte, že on to tak nebere, že tam byl učiněn nátlak ze strany Paroubka v souvislosti s kauzou biolíh. To je sice možné, ale každý člověk, zvláště na místě tak exponovaném, před tím, než něco udělá, musí zvažovat všechna pro a proti, okolnosti a souvislosti i proto, aby byl výsledek co nejlepší. A v tomto se mi jeho počínání efektivní nejeví. Jemu možná v té chvíli přišlo naprosto nepředstavitelné, aby se budoucím premiérem stal člověk, který tímto způsobem zasahuje do nezávislosti ÚOOZ. Nechce se mi věřit, že by si neuvědomoval možné důsledky svého vystoupení 2 dny před volbami. Pokud ne, tak je velice málo předvídavý, a to je hodně velký handicap.

Paroubka mi rozhodně není líto, nakonec svoji úroveň už ukázal, když nezvládl svoji zhrzenou ješitnost a o jeho kamarádech a neschopnosti odhadnout lidi jsem už několikrát psala. I tak ovšem nemohu nevzpomenout další obrovské kauzy naší polistopadové éry, z nichž mnohé vyšetřoval i jeho útvar a jaké byly výsledky ? No zdají se mi být srovnatelné s činností nejvyššího státního zastupitelství. Tedy marginální. A nevěřím tomu, že to byl pouze Paroubek, kdo se pokoušel činnost tohoto útvaru ovlivňovat. Stačí vzpomenout kauzy LTO, vraždy bílých koní a další kauzy, třeba Mostecká uhelná, privatizace Škody Plzeň, vojenské akvizice a jiné záležitosti, kde se nedošlo k žádnému výsledku. Až teď některé věci začínají vyplouvat nahoru, je tady snaha alespoň část z nich dotáhnout do konce a reakce ministra vnitra je taková, že se snaží o další destabilizaci policie a ustanovení nového prezidenta, zřejmě takového, který půjde na ruku ODS a TOP, protože jinak by ani přes Kubiceho neprošel.

A jaký byl výsledek jeho neférového zásahu ? Obešel svého nadřízeného, tehdy Bublana, zrovna toho, kterému by se dalo věřit, tam přehnaně ostražitý byl a vrhnul se do náruče těch mafiánských poskoků. Nepamatuji se, že by za éry Ivana Langera, který se jistě také velice aktivisticky snažil, aby se toho na soc. dem. našlo co nejvíc v souvislosti s kauzou biolíh a Paroubkem něco zjistilo. Ostatně jako obvykle. Připouštím, že je možné, že se to krylo tak nějak po kamarádsku jednou napravo jednou nalevo. Protože jak by se stranilo pouze jedněm, tak ti by se mohli naštvat a překazit jejich společný zájem. Tedy přihrávat si do stranických pokladen a svým kamarádům z veřejných prostředků. A co se stalo po roce 2006 ? Když už to odnesli voliči levice tím, že budou mít ti sociálně slabší zhoršený přístup ke zdravotnictví a vzdělání, kde se občané dělí na dvě kategorie, ti kteří na to mají a ti kteří ne, důchodová reforma a další věci, které se mi nelíbí. Alespoň tedy kdyby se zlepšilo právní prostředí, korumpovalo se méně a organizovaný zločin už tolik neřádil. Ale všechny parametry se zhoršily, kauzy už člověk nestíhá ani sledovat, ale pan Kubice už nikde nelítá. Asi se poučil, ale stalo se tak na úkor občanů, kteří by jinak dali sociálním demokratům hlasů víc. A zlobím se proto, že věřím tomu, že taková hrůza by se za vlády čssd stát nemohla, ačkoli to nemohu dokázat, zrovna tak jako Vy to, že Kubice je ten, který dokáže tohle všechno zvládnout. Výsledky ústavu, který před tím řídil, k takovému optimismu nedávají důvod.

Vstoupit teď do této vlády je srovnatelné s pokusem režiséra Jiřího Svobody o zreformováni KSČM.

Opravdu bych byla ráda, kdybych se pletla.
04. 12. 2011 | 14:40

Nuba napsal(a):

PS - zapomněla jsem v tom zápalu pozdravit a víte jistě dobře, že to nemyslím tak jaksi formálně jarporovsky

Tedy hezké odpoledne :)
04. 12. 2011 | 14:42

Nuba napsal(a):

vasjo

dělám chybu, že na Vás reaguji, ale přesto

nemáte mě rád, proto jste si do mě trošku nechlapsky kopnul, no prosím, když se Vám ulevilo, mě to neporazí

A mohu se také plést a Vy máte na ten kopanec nárok, protože jste úplně dokonalý, tedy bezchybný, a z tohoto pohledu Vám nesahám ani po kotníky a jsem s tím srozuměna
04. 12. 2011 | 14:46

vasja napsal(a):

Nuba.
Nikdo neni dokonalej.
Jen se nemaj plácat blbosti, když fakta máte vpravo nahoře.
Jak chcete pak bejt důvěryhodná v jiných, podstatnějších věcech.
04. 12. 2011 | 15:06

Nuba napsal(a):

vasjo

jistě, ulítlo mi to, protože mám pana Hnízdila zafixovaného z kauzy doktorů, kteří posuzovali psychický stav prezidenta Klause a nějak se to provalilo,

jinak já si zase nějaké ambice na to, že jsem za všech okolností důvěryhodná nedělám, předkládám k diskusi svoje názory a uznávám, že se mohu plést, nejsem žádný Bůh, abych věděla, co se kde komu šustně v hlavě, od toho jsou tady ostatní, aby moje mnohdy neúplné nebo zkreslené informace opravili.

Nejsem ješitný chlap, abych chybu nedokázala přiznat, stačí Vám to takto ?
04. 12. 2011 | 15:14

slavwin napsal(a):

Kubiceho výrok - Já nejsem naivní ale Nečasovi věřím, já sice Nečasovi nevěřím, ale beru na vědomí byly volby a Nečas je tam kde je, ale jako alternativu té prognostické KSČ, neznám přijatelněší osobu. Kubicemu věřím není naivní, ale jestli Nečasovi věří nebo je mu zavázán, já bych se přiklonil spíše k tomu zavázan. Kdo by z koal měl nahradit - opravdu nikoho nevidím. Lessy dám na hodnocení Johna, Šťovíček působí jako karierista - podrazák, možná ti co znají něco vědí.
04. 12. 2011 | 15:19

M.N.O.P. napsal(a):

Paní Nubo, dobrý den. Mám velmi blízký názor jako Vy. Snad ještě k chování Kubiceho. Připomíná mi pana Rmla a to tím, že se v určitých okamžicích dokáže "vybláznit" a dělat věci, které neodpovídají mé představě chování ministra vnitra.
04. 12. 2011 | 15:23

Nuba napsal(a):

slavwin

krátce k Nečasovi - jeho poslední kroky, myslím tím výměnu Fuksy za Bendla, kdy jasně převážil jeho osobní zájem nad zájmem českého zemědělství a ve druhém případě nahrazení Kocourka Kubou, i podle jeho dřívějších vyjádření kmotrem, tak to mi o jeho morálním posunu říká pouze jediné.

Tak jako většina politiků a možná všichni, když se dostanou k moci, tak velice rychle sklouznou k jedinému. Tuhle moc si v rukou udržet, i kdyby na to měla převážná většina ostatních lidí doplatit.

Taky hodně klesl a byl by nejvyšší čas, aby byl vystřídán
04. 12. 2011 | 15:30

Sladký napsal(a):

Nubo, vasji si nevšímejte, je to provokatér věčně mimo, buď opilý nebo zkouřený, diskuse s ním je naprosto bezcenná a zbytečná, naprosto nic si z ní neodnesete kromě znechucení.
04. 12. 2011 | 15:55

Policista do roku 2010 napsal(a):

Kubice chce hlavně dosadit místo Lessyho Červíčka, což je jasný reprezentant ODS, udržuje nemanželský poměr s ODSačkou Černochovou a je napojený, stejně jako Husák, na pražskou ODS. Zajímavé, že to Kubicemu vadí u Husáka, ale u Červíčka ne...jinak Červíček zametal stopy na vnitru už za Langera a Langer bude chtít opět mluvit do volby nového policejního prezidenta, Kubice možná Langera nemusí, ale teď, když se stal vazalem ODS, tak mu nic jiného než poslouchat Nečase a Langera nezbude. Sám nevěřím, že by Kubice, který je u Policie 20 let, se dobrovolně podílel na personální a finanční likvidaci Policie, jak po něm chtějí Nečas a Kalousek - za Lessyho se kauzy začaly hýbat, je třeba začít zametat, už obvinění Bartáka zasahuje část ODS a TOP 09 (bývalé lidovce)
04. 12. 2011 | 16:18

Nuba napsal(a):

ano, souhlasím s Vámi, Rumla mi to také připomíná, nechtěla jsem jej už do toho zatahovat, ale je to podobné. Jsou oba z kategorie disidentů, kteří byli minulým režimem postiženi a nad tuto neblahou životní zkušenost se nedokážou povznést. Proto když zavětří nějaké i oprávněné nebezpečí zleva, tak opět v hrůze z recidivy minulosti zbrkle vyletí a nadělají mnohdy víc škody než užitku. Nemám jim to za zlé, dokážu to docela dobře pochopit, ale tito lidé by už právě i z tohoto důvodu být v politice neměli, protože jsou represí natolik poznamenáni, že nedokážou být ve své práci objektivní. Mohli by se třeba uplatnit v jiných oborech, ale ne na vnitru nebo spravedlnosti, kde se vyžaduje, aby pracoval člověk bez této zátěže. Je to jakýsi "syndrom válečných veteránů", který pokud nezvládnou, tak budou kupit další chyby, které by se již více jak 20 let po sametu dít nemusely a neměly. Každý jsme jiný a se špatnými zkušenostmi se vyrovnáváme jinak, stačí vzpomenout třeba zesnulého Jiřího Dienstbiera, také disident, ale dokázal se s tím vyrovnat podstatně lépe. Znovu opakuji, nemám jim to za zlé, ale měli by si uvědomit, že zanášet do současné politiky svoje nedoléčené rány z minulosti není správné. A neměli by, pokud se toho nezbaví, na tato místa aspirovat. O něco jiný, ačkoli také smutný, je třeba příklad Alexandra Vondry. To je jedno velké zklamání. Slyšela jsem jeho trapné a nedůstojné vymlouvání a snahu o zbavení se zodpovědnosti v kauze ProMoPro. Tomu člověku také nevěřím, že dokáže v resortu obrany udělat opravdu pořádek, když takhle mohl zklamat a nevyvodil z toho žádnou osobní zodpovědnost a snad ji ani necítil. Tihle lidé proto, aby si zdůvodnili svoje mocenské ambice tak velice rádi podlehnou dojmu, že jsou jakýmisi Mesiáši, a že bez nich by to nešlo.

No ono by to šlo a mnohdy možná i daleko lépe.
04. 12. 2011 | 16:21

Nuba napsal(a):

PS: výše pro M.N.O.P
04. 12. 2011 | 16:23

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
Doufám, že jste lepší lékař, než politik a buditel amatér. Na ndruhou stranu jste asi moc škody nenadělal, páč 99,9% občanů nemá naštěstí tušení, co to je Neo 2011.
04. 12. 2011 | 16:41

S.Š. napsal(a):

Dobrý den, paní Nubo, nebudu psát žádný dlouhý rozbor k tomu, co jste napsala, fakticky mám jen dvě výhrady. Zaprvé, nikde jsem nenapsala ani slova o J. Paroubkovi ("Vy říkáte, že on to tak nebere, že tam byl učiněn nátlak ze strany Paroubka v souvislosti s kauzou biolíh" /!?/), nýbrž pouze to, že Kubicemu je "úplně jedno, z které politické strany ten který darebák pochází". Zkotrolujte, prosím, znovu to, co jsem napsala výše. Nemohla bych nic takového tvrdit i proto, že nic takového nevím, resp. žádnou takovou informací nedisponuji. Obecně ale souhlasím s Vaším tvrzením, že tlaky na policii (nejen na ni, jak víme dnes i na státní zastupitelství i soudy) se odehrávaly (odehrávají) a to zřejmě z různých politických stran.
Zadruhé, máte veskerze mylný dojem, že mám za to, že "Kubice je ten, který dokáže tohle všechno zvládnout". Ne, paní Nubo, žádný přílišný optimismus rozhodně nesdílím a už vůbec nechovám představu, že minulá selhání složek státní moci může napravit jediná osoba. To by bylo dost dětinské, nemyslíte ? :-) To, co vidím v posledních dnech či týdnech, mne nicméně vede k - zatím velmi opatrné - úvaze, že ledy se přece jen začínají hýbat. Sledujeme pád léta trvajího idylického hospodaření ODS a ČSSD na pražském magistrátu (co zmanenalo pro veřejné prostředky, víme už taky), sledujeme vyšetřování armádních zakázek (ne nadarmo se pánové Topolánek, Barták a Dalík klepotají, to je vidět ze všech jejich sdělení), po úporné práci se otevírá znovu vyšetřování MUS, OKD, nově i Škody Plzeň a dalších zřejmých černot. Vidíme, že rozběhnutá vyšetřování se týkají jak politiků ODS, tak i ČSSD. Beru to jako společnou práci ministra vnitra a ministra spravedlnosti, který proti značnému tlaku své strany prosadil změny v čele NSZ i nového pražského vrchního státního zástupce. Neboli, jde o koordinovaný postup celé řady lidí a je teba dodat, že bez podpory předsedy vlády by byl zcela nemyslitelný.
Zdravím Vás a jsem ráda, že naši neshodu berete jako věcnou polemiku.
04. 12. 2011 | 16:52

Kritik napsal(a):

Smutné. Ale pořád dokola - kdo nedodrží dohodu dnes, nedodrží ji ani zítra.

Autorovi musíme poděkovat za snahu vyburcovat zbylé občany k odporu proti současnému mafiánskému establishmentu a současně mu připomenoty známou skutečnost, že občanů zde žije málo, většina obyvatel jsou konzumenti.
04. 12. 2011 | 16:54

S.Š. napsal(a):

antoninnovy :

Slíbila jsem, že Vám dám vědět, co si myslím o sobotním Kubiceho rozhovoru pro MfD. Pane Nový, nezískala jsem takový dojem jako Vy a věřte, že jsem se snažila číst pozorně, otázka - odpověď, odstavec po odstavci, na každou otázku následuje konkrétní odpověď. Máte-li ty noviny, zkuste to ještě jednou. Pouze na dvou místech jsem dospěla k názoru, že pro ty, kteří neznají zákon o Policii ČR a prováděcí předpisy, mohou některá sdělení připadat alibistická nebo - po dosavadních zkušenostech - i nedůvěryhodná. Řeknu Vám, co mám přesně na mysli.

Kubice kupř. hovoří o obnoveném vyšetřování MUS, které bylo od r. 1998 několikrát zastaveno a nakonec stojí případ před švýcarskou justicí. V této souvislosti říká : "Já s tím mohu dělat velmi málo, nemám vstup do trestních řízení. Druhá věc je, že mohu podpořit protikorupční útvar v šetření. Nabídl jsem jim, že pokud potřebují více lidí, pomohu, aby dostali více lidí z krajů". O.K. Vypadá to na první pohled jako alibismus, navíc i jako tvrzení nepříliš důvěryhodné. To nám přece tvrdili i různé bývalí ministři a nakonec se ukázalo, že nejenže do vyšetřování zasahovali, ale sami si zřizovali vlastní policejní týmy (Gross) !! Já doufám, že Kubice zákon neporušuje, že policisté dnes mohou vyšetřovat svobodně a zatím nevím o ničem, co by nasvědčovalo opaku.

Podobně negativně, totiž jako plytké, může být vnímáno Kubiceho sdělení, že on osobně přistupuje k heslu "alespoň jedna velká ryba" s rezervou ("co je to velká ryba ?", ptá se, "pachatel trestné činnosti má být odhalen, obviněn, obžalován a odsouzen"), že u veřejných zakázek dnes postupuje policie a státní zastupitelství razantně", ale že "jsme od pádu totality dvacet roků a přeměna společnosti nějakou dobu trvá", etc. To všechno je ale pravda, jenže my jsme chováním politické reprezentace zranění, a tudíž, celkem oprávněně, velmi opatrní.

Summarry, pane Nový, já jsem s tím rozhovorem vcelku spokojená. Kubice podrobně vysvětlil, v čem spočívá jeho rozpor s policejním prezidentem a pan Lessy dostal jasný vzkaz (z něhož si ovšem nic nevzal, rezignovat nehodlá, neboť neví proč, a namísto toho nabízí zrušení místa sporného náměstka a zeštíhlení policejního prezídia, uvidíme, jaké bude mít celá taškařice pokračování). Ministr Kubice v závěru připomíná, že organizovaný zločin se snaží proniknout do státní správy v každé zemi, což znamená snadný zisk, účast na politické moci a parazitování na ní. Ten parazitismus, říká, je možná rizikovější faktor než peníze. "Možná, že to tak nikdo nepřijímá, ale tato vláda se to snaží odstraňovat". Já, jak jsem už napsala nahoře paní Nubě, vidím jistý, ne zanedbatelný posun. Dávejme pozor, jak to bude pokračovat.

A ještě něco, pane Nový. Ján Langoš byl opravdu skvělý člověk, velká škoda ho, jeho odchod mne dodnes velmi mrzí.
04. 12. 2011 | 17:26

český maloměšťák napsal(a):

Zajímavé.
Ale potvrzuje to jen má slova.
Že totiž valná část veřejnosti není schopna rozeznat, kdo z politiků či lidí ze státního establishmentu kope za právní stát a kdo za Mafii.
Dokonce probíhá veřejná diskuze , za jakou kterou odnož Mafie ten který kope.

Tomu chybí už jen koruna - v podobě Mesiáše Babiše.

To fakt nemá chybu - tahle komedie.

Místo tlaku na radikální výměnu dekadentních lumpenelit - diskuze o tom, zda ten je tam za ODS křídlo kmotrovské, či onen spíše hájí zájmy Langra anebo Bárty.

Jen malá rada - takové laické kritérium.
Dobrého rybáře poznáte tak, že i v nepříliš valně zarybněných vodách dovede nachytat poměrně dost ryb -a to i v krátkém čase.
Takoví ti rybáři, co jen roztahují ruce anebo vymýšlejí stále nové plány ...ale nic nikdy nechytili....jen předstírají - že jsou rybáři.
04. 12. 2011 | 17:53

zemedelec napsal(a):

Paní Silvie.
Nechci se příliš plést,do Vašeho dialogu s Nubou.Posouvá to informaci dál.Jenom ohledně Vámi popisovaných kauz,že se to hýbe dopředu,tam o tom pochybuji.Už to nešlo ututlat,protože nám to cizí policie a soudy přímo vmetli do tváře.Vůbec bych nejásal,ohledně Pražského kolotoče.Vždy musí být svolná i druhá strana a jak se natřásá Kalousek,tak to budí něco jiného,než pořádek aspoň v tom hospodaření.
04. 12. 2011 | 18:06

M.N.O.P. napsal(a):

Paní Nuba-děkuji za rozbor, s těmi disidenty v současné politice jsem s Vámi v naprosté shodě. Na pana Diensbiera staršího mám trochu kritičtější názor. Byl to sice muž velkého světa, určitě netrpěl paronoiou, ale na mé gusto měl příliš rád život a sám sebe, což v praktické politické práci byla jeho velká slabina. Co se týče chování Kubiceho, který mně zcela subjektivně a přiznávám iracionálně (kromě jeho zmatené zprávy o něm víc nevím) není sympatický musím objektivně přiznat možnost, kterou popisuje paní S.Š. No uvidíme, rád se budu mýlit.
04. 12. 2011 | 18:19

petrhavlik napsal(a):

Milý Honzo Hnízdile,
někdy v únoru tohoto roku jsme se spolu viděli poprvé. Oslovil jsem Tě s tím, že mám připravený text výzvy občanského vzdoru, který by se mohl stát základem širší občanské iniciativy. Řekl jsem ti také to, že je správné se alespoň pokusit integrovat různé podobně laděné aktivity.

Text Tě oslovil a tak jsi se k němu přidal. Podepsali jsme se pak oba jako spoluautoři. Ze svých prostředků jsem zařídil vizualizaci a prezentaci záměru, jakož i následnou administraci rodící se databáze. Ta dnes čítá téměř 14 tisíc signatářů, kteří jsou rozděleni podle okresů a podle profesí. Je pravdou, že v této době jsi mi posílal několik mailů týdně, velmi často jsme si volali a pravidelně jsme se scházeli. Nyní jsi zvolil jiný způsob, a rozhodl jsi se se mnou komunikovat prostřednictbím svého blogu na aktuálně.cz. Je to Tvá volba.

Pravdou je, že se okruh signatářů rozrůstal pouze prostřednictvím internetu. Denně odpovídám na dvacet až třicet mailů, těm, kteří se k Výzvě NEO2011 přihlásili. Je pravdou, že jsi přišel s nápadem ne text Občanské žaloby, ale pak jsi se podílel jen na několika závěrečných formulacích několika stránkového textu. Rozeslání na všechny adresy zabralo celý týden.

V mezidobí jsme komunikovali mimo jiné s Nadačním fondem proti korupci, s iniciativou Vyměňte politiky a s aktivitou Pozitivní svět, které se rovněž v minulých dnech pozitivně a veřejně vyjádřili k Výzvě ANO2011.Naposledy jsme spolu hovořili i s panem Kuchařem (VP) po té, co jsme se individuelně sešli s panem Babišem. V té době jsem od Tebe žádný odklon od naší spolupráce ani nevnímal. O to větší bylo mé překvapení, když jsi zveřejnil svůj text o údajném Donu Vitovi.

V literární nadsázce jsi řekl to typické ano, ale, aby sis náhodou nezadal. Ve své intelktuální pýše jsi národu sdělil, že patříš do jiné kategorie. Já jsem Ti v sms zprávě sdělil, že to bylo zbytečné, indiskrétní a nekolegiální. Jenže to je Ti v Tvém vypjatém individualismu docela fuk. Přednost dostalo Tvé ego a mediální popularita. A přitom ještě před pár týdny jsi souhlasil, že šanci na rozbití současného mocenského kartelu máme jedině tehdy, když se spojíme a vytvoříme profesionální projekt, který bude mít sílu utkat se s dnešními parlamentními stranami ve volebním klání.

Souhlasil jsi i s tím, že petice, výzvy, blogy a podobné věci k zásadní změně nestačí. A najednou předvádíš ukázku atomizace zájmů a nedůstojného hašteření. Když jsem na počátku roku konzultoval s několika přáteli svůj záměr Tě oslovit, tak jsem také slyšel určité obavy. Mávl jsem nad Tvým bývalým členstvím v KSČ, jakož i nad poznámkou o tom, že celou svou profesní kariéru funguješ výhradně v zaměstnaneckémm poměru a nejsi zvyklý riskovat a nést odpovědnost, byli i tací, kteří říkali, že jsi samolibý solitér, ale to jsem nebral vážně. Říkal jsem si, že je normální, že Tě nemají všichni rádi. Sám to znám velice dobře.

O to více mne mrzí Tvé dnešní rozhodnutí. Já jsem svůj postoj ke spolupráci s ANO2011 vyjádřil velmi jasně v textu Ano pro ANO. Pečlivě jsem vážil slova a vyzval jsem signatáře, ať se každý rozhodne sám podle svého osobního uvážení. Nikoho jsem k ničemu nenutil a nepřesvědčoval!
04. 12. 2011 | 18:30

petrhavlik napsal(a):

Naše výzva je pouze virtuální pospolitostí, spřízněná komunita, nic více a nic méně. Nemá žádné právní ukotvení. Jak by sis představoval souhlas 14 tisíc lidí z internetových adres? Mám je objet? Mají všichni poslat doporučený dopis?

Milý Honzo, ti, kteří měli potřebu se vyjádřit k mému postoji, tak již učinili. Z řadou z nich si dopisuji pravidelně, s mnohými jsem se osobně setkal. A až na jednu paní, která dialog s aktivitou pana Babiše příkře odmítla, byl postoj ostatních souhlasný. Ta paní navíc reagovala na Tvůj blog o Donu Vitovi. Měl bys vědět, že velká většina signatářů NEO2011 připojila svůj podpis k výzvě ANO2011 a v mnoha případech je to i naopak. Je to logické a správné.

K panu Babišovi jsem se vyjádřil ve svých předchozích blozích a je zbytečné, abych se opakoval. Pokud mě někteří Tví fanoušci napadají a podezřívají z nějakého přílišného pragmatismu či dokonce konjunkturalismu, tak je to velmi zákeřný útok. Ty víš, že jsem odešel v roce 1993 od prostřeného stolu, který jsem manažersky vybudoval. Rozešel jsem se s Klausem hlavně proto, abych nebyl námezdní silou Borise Vostrého, Petra Čermáka a mnoha jejich následovníků.

Na dnešní mocenské struktuře jsem nezávislý a nijkdy jsem do ni nepatřil a ani ji nesloužil. Vše ostatní najdeš v mých textech a knihách, budeš-li chtít ! Ano, i já vím, že je třeba rozjet profesní týmy, manažerské zázemí atd. To vím velmi dobře. To je těžká mravenčí práce. To nestačí jen něco prskat na blogu. Já jsem to nevzdal, naopak.

Přeji Ti upřímně vše dobré a klidný advent.
Petr Havlík
04. 12. 2011 | 18:30

S.Š. napsal(a):

M.N.O.P. : Dobrý den, dlužím Vám také odpověď. "Vymezení se vůči Kubicemu", nikoliv podpora Lessymu, říkáte. To by mohlo být, otázka je, proč, a odpovědi se nabízejí rovnou dvě. Jednak není zapomenuto minulé příkoří (volby 2006) a jednak jsou tady i nová vyšetřování. Bohuslav Sobotka totiž stál u několika sporných privatizací. Na straně jejich vítězů se pokaždé objevil jeho spolužák a pozdější zaměstnavatel, vlivný advokát Radek Pokorný, a jinak tomu nebylo ani v době, kdy ke svému jmění přišel Zdeněk Bakala, což se teď právě snaží monitorovat policie. Jde jak o MUS, tak i OKD, Škodu Holding a Sokolovskou uhelnou. Netransparentní byla nakonec i jeho role v době, kdy ČR byla ve sporu s Nomurou, která byla majoritním vlastníkem IPB; ta nakonec skončila za přispění vlády v rukou ČSOB (Sobotka dlouhodobě blokoval smír, který v Japonsku dohodl jeho předchůdce Jiří Rusnok). Není tedy divu, že je ČSSD nervózní. Těch, kteří jsou také celí nesví, je ale rozhodně mnohem víc, některé jsem i vyjmenovala.
04. 12. 2011 | 18:47

antoninovy napsal(a):

Milá paná Šauerová

děkuji za splněný slib, solidnost.

Pravda bude asi někde mezi námi, sama připouštíte, že p. Kubice někde, v tom rozhovoru se chová vyhýbavě. Ale nevím, být na jeho místě, asi bych se těžko zachoval jinak. Jsou to věci těžké.

Pěkně pozdravuji a další uvidíme

an
04. 12. 2011 | 18:58

M.N.O.P. napsal(a):

Paní S.Š. - děkuji za Váš názor.
04. 12. 2011 | 19:07

mb napsal(a):

starci na chmelu: a takhle zkončí každej hnusnej individualista .... :-)

/ pohrdáme těmi, kteří v nezkrotné pýše či za mrzký peníz ... /

ale jinak dobry vstup havlika ... akorat nemel operovat podporou neo pro babiše ... pouze podporou svou vlastní ...

a už se nehadejte kluci ... / osobně babišovi nevěřím ... /

hezký večer všem ....
04. 12. 2011 | 19:22

arnazach napsal(a):

Pane Petře Havlíku,

souhlasím s Vámi, že dr Hnízdil jako potenciální politik je nedostatečně vybaven ke kompromisům (ostatně je to patrné z jeho článku o donu Vitovi), ale na druhé straně Váš pragmatismus mě zaráží i zajímá mnohem víc, protože on se stahuje a Vy zůstáváte. Navíc to, jak jste ve svém diskusním příspěvku dr. Hnízdila napadl, pokládám v daném kontextu za těžké faux pas. Ale to je Váš problém.

Rád bych nicméně od Vás slyšel, co jste od 21. listopadu udělal pro to, aby ANO 2011 na svých stránkách nezkreslovalo význam Vašeho textu z téhož dne. Vy nejste majitelem NEO a měl byste chápat, že s ním nemůžete nakládat jako se svým majetkem.
04. 12. 2011 | 19:28

antoninovy napsal(a):

Petře Havlíku

díky za obsažný, konkrétní text.

Zdravím

an
04. 12. 2011 | 19:35

Sid napsal(a):

Pan Havlík to vyjádřil velmi přesně, Dr. Hnízdil je zbabělec, který působil v KSČ a vždy se schovával za velkými hráči, teď si to nechce rozházet s Mafrou a Ringierem, kteréžto mediální společnosti mají od establishmentu nařízeno útočit na Babiše. Hnízdil vždy kritizuje korupci a klientelismus, ale když má něco proti tomu udělat, tak vždy uhne - inu, zbabělec
04. 12. 2011 | 19:56

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo

za toho Paroubka se omlouvám, zmínil to Petr z tábora, jsem opravdu nějaká nepozorná, musím se víc hlídat, ale co se týká toho jakéhosi nervózního pohybu mezi politiky, tak se přikláním spíš k názoru, že to způsobily kauzy, na které naše orgány nepřišly, ale byly jim naservírovány ze strany příslušných orgánů jiných států, posledně kauza MUS ze strany Švýcarska. A jak jsme na to reagovali my, je přímo ostudné a do nebe volající a přímo svádějící k domněnce, že se to objevit nechtělo. Ale novému nejvyššímu státnímu zástupci Zemanovi věřím.

Jinak s Vaší poslední větou souhlasím, dokonce bych vyjádřila jisté potěšení nad naší polemikou, protože už jsem začínala být nervózní z toho, že s Vámi musím příliš často souhlasit a nevybízí mě to tedy vůbec k samostatným úvahám :)

Hezký večer
04. 12. 2011 | 20:35

David napsal(a):

Pane Petře Havlíku, (- 04. 12. 2011 | 18:30)

Vaše vyjádření mne jen ujistilo v tom, že bych si přál, abyste se třeba právě prostřednictvím ANO2011 dostal do vrcholové politiky. Sleduji Vaše kroky delší dobu a došel jsem k závěru, že jste nejen velmi inteligentní, ale i velmi charakterní člověk. Přeji Vám mnoho štěstí.
04. 12. 2011 | 21:11

S.Š. napsal(a):

To je v pořádku, paní Nubo, neomlouvejte se. Neměla to být výtka, jen uvedení věci na pravou míru. Té občasné shody nelitujte, naším společným zájmem bez ohledu na zařazení v politické ose "pravice" či "levice" je přece to, aby veřejná správa fungovala v souladu s platným právem a s minimem excesů, ať již učiněnými z nedbalosti či z úmyslu, myslím, že natolik jsem Vás už poznala. Dobrou noc.
04. 12. 2011 | 21:36

mb napsal(a):

jo ještě pro Havlíka ... vaší základní ( a vámi dosud nereflektovanou ) chybou ... bylo/je, že jste Klausovi vůbec ten přístup / to místo k otevřenému/prostřenému stolu, jak píšete, vybojoval ...

... přemýšlejte o tom chcete li, a jste li toho schopen ...
04. 12. 2011 | 22:09

argun napsal(a):

Dottore

chcete - li dělat politiku potřebujete dvě věci - spoustu volného času a spoustu volných pěněz. Bez těchto atributů se stáváte jen kašparem.

Občanské aktivity mohou něco změnit teprve tehdy, až vyjdou do ulic. A zůstanou tam několik měsíců. Jakékoliv petice jsou směšné.

Věnujte se psychosomatické medicíně, v tom jste dobrej. V politice jste velmi špatnej.
04. 12. 2011 | 22:28

Platan napsal(a):

argun napsal(a):
Občanské aktivity mohou něco změnit teprve tehdy, až vyjdou do ulic. A zůstanou tam několik měsíců

Český Honza ale nevyleze ze zápecí, dokud mu nedojde palivo...
05. 12. 2011 | 00:18

vasja napsal(a):

"....Tě oslovit, tak jsem také slyšel určité obavy. Mávl jsem nad Tvým bývalým členstvím v KSČ, jakož i nad poznámkou o tom, že celou svou profesní kariéru funguješ výhradně v zaměstnaneckémm poměru a nejsi zvyklý riskovat a nést odpovědnost, byli i tací, kteří říkali, že jsi samolibý solitér, ale to jsem nebral vážně."
-----------------
Ja řikal, pane Havlíku.že se v NEANO servete hnedle při první vejplatě. A jste rychlejší.
Hlava mi ale nebere, co může bejt důvodem "samolibého solitérství" u Dr. Hnízdila.:-))
05. 12. 2011 | 07:26

kočka šklíba napsal(a):

Myslím, že P. Havlík má ve svém textu pravdu v tom, že je nutné, aby se spojily různé iniciativy pokud chceme, aby se konečně něco "pohnulo" dopředu. Atomizovaná hnutí nemají smysl a nic to s ošklivými káčátky neudělá. Souhlasím rovněž s tím, že pan Hnízdil měl takovýto krok nejdříve oznámit p. Havlíkovi a poté třeba zveřejnit na blogu. Zdá se mně to trochu nefér. Jinak oba texty obou zmíněných pánů jsou pro mě podnětem k přemýšlení a svým způsobem s oběma souhlasím v určitých bodech. O babišovi stále nemám jasno, a nevím tedy, zda se pan Havlík neukvapil. Ale je to "jeho" dítě a já nejsem signatářem, takže uvidíme ;).
Nubo, k Vaší výměně názorů s S.Š.. V podstatě jste to napsala sama. Kubice byl šéfem ÚOOZ od jeho vzniku v roce 1995. Co za tu dobu jeho útvar "vyšetřil" ?. Do té doby spadají "krvavé oleje", působení Kalouska na postech náměstků na ministerstvech (nic nevyšetřeno), Bácz a Sinha a další a další. Nevzpomínám si, že by jeho útvar někdy něco vyšetřil. Ano, mohlo to být politicky ovlivňováno někým seshora, nicméně poctivý člověk by za této situace odešel mnohem dříve a s patřičným vysvětlením. Z toho tedy mně vychází: buď byl Kubice neschopný nebo záměrně nic "nevyšetřil" (tedy nic závažného) nebo byl ovlivňován, ale nedokázal nebo nechtěl odejít. Navíc se nedomnívám, že Kubice není závislý na ODS. Tohle přece byla zajímavá zpráva : http://www.blisty.cz/art/28714.html
Navíc, co se z té Kubiceho zprávy" potvrdilo? Vždyť Kubice tam ještě byl dva roky? A nic. A navíc, i kdyby byly některé informace z té "zprávy" pravdivé, jak se slučuje jeho "profesionalita" s tím, že tam byly vyložené dehonestující drby jako ten o té dívce a jachtě a Paroubkovi?
Jediné co Kubice "dokázal" je, jak napsala výstižně melčákova pohanka, že ovlivnil negativně život miliónům lidí. A o to podle mého šlo, aby ČSSD nedostala tolik hlasů, aby mohla sestavit vládu. Nakonec měl to od koho odkoukat, viz Ruml.
A ještě něco, myslíte si, že kdyby si ODS nebyla jeho loajalitou jista, že by ho dosadilo na post ministra vnitra? To by byla naivní, a to určitě není ;).
05. 12. 2011 | 10:31

Aleš Vyhnal napsal(a):

Tak co, pane Hnízdile, ještě věříte té klamavé reklamě "Andrej Babiš, špíny a skvrn se zbavíš?"
05. 12. 2011 | 10:38

arnazach napsal(a):

Kočko šklíbo, dobrý den.

Říkáte: "Souhlasím rovněž s tím, že pan Hnízdil měl takovýto krok nejdříve oznámit p. Havlíkovi a poté třeba zveřejnit na blogu."

Jenže dr Hnízdil píše: "Okamžitě jsem se proti tomu ohradil v komentáři jeho blogu (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-havlik.php?itemid=14851). Následující den jsem Petra mailem požádal, aby signatářům svoje rozhodnutí zdůvodnil, seznámil je s dohodou, kterou uzavřel a projektem, kterému dal jejich důvěru. Protože nemám přístup k databázi adres, poprosil jsem, aby jim současně rozeslal můj text, ve kterém oznamuji stažení z čela iniciativy. Zatím bezvýsledně"

Jestliže je pravda, že Havlík 14 dní Hnízdilovi neodpovídal, pak se mi zdá Hnízdilova reakce přiměřená.
05. 12. 2011 | 11:35

kočka šklíba napsal(a):

No já si zase myslím, že Havlík ve svém blogu napsal tohle: "Mnozí z Vás jste mě žádali, abych se jako iniciátor Výzvy NEO 2011 vyjádřil. Mnozí z Vás jste navrhovali propojení NEO 2011 a ANO 2011. Já tedy říkám ANO.Rozhodnutí ponechávám na každém z Vás. " tak napsal svůj názor, nikoho nemanipuloval a pokud je pravda, že NEO má 14 tis. signatářů, tak opravdu není jednoduché čekat až se každý, nebo většina z nich, vyjádří.
Hnízdil napsal toto: "To, že Petr vyjádřil podporu iniciativě pana Babiše, bez předchozího informovaného souhlasu téměř čtrnácti tisíc našich sympatizantů, nepovažuji za správné. " nepovažuji zase já za uskutečnitelné a správné. Každý ze signatářů přece má možnost se vyjádřit po svém a krok Havlíka nikoho k ničemu nezavazuje.
05. 12. 2011 | 12:09

Jana z Prahy napsal(a):

Je to celé k smíchu. Založí se nějaká bohulibá iniciativa a okamžitě se tam začně bojovat o moc. Stejně jako v politice, kterou chce tato bohulibá iniciativa vylepšovat. Boj o moc a koryta je všude stejný. Ega se mlátí o vliv a prachy, ať už jde o politickou stranu, neziskovou organizaci nebo vládu.
05. 12. 2011 | 12:10

český maloměšťák napsal(a):

Teď už zbývá jen, abychom se začli bavit o tom, co píše kočka šklíba arnazachovi a naopak...a jdu se fakt natrvalo uhnízdit pod blogy doktora Honzáka.:)
05. 12. 2011 | 12:30

arnazach napsal(a):

kočka šklíba:

Jde o tu maličkost, že tentýž den se objevila na ANO 2011 zpráva, že NEO se připojilo k ANO - a šlo o doslovný Havlíkův text. A na to podle mě reagoval Hnízdil už pod tím Havlíkovým blogem. Jaktože se proti tomu Havlík neohradil? Proč za 14 dní nepokládal za nutné Hnízdilovi odpovědět? Chtěl, aby se zcela znemožnil? To sotva, vždyť Hnízdil už to před tím znemožnil sám.

Domnívám se, že to proběhlo stejně jako s Šiklovou a Marvanovou. Ale pokud už se od začátku budou dělat v ANO takové podvůdky a nikdo se za ně neomluví, nikdo ani nepochopí, proč je potřeba se za ně omluvit, pak celý projekt pro mě ztrácí důvěryhodnost.
05. 12. 2011 | 12:40

mb napsal(a):

malomestak ... co mate proti bavení se o tom co píše šklíba arnazachovi a naopak ... ? ( :-))
05. 12. 2011 | 15:50

mb napsal(a):

přesně tak ... arna 12 40 má pravdu ...

/ ale to se opakuje v lila i s marvanovou, šiklovou ... /

prostě don babiš je příliš těžká váha ...

jde o vyhánění čerta ďáblem ... belz ae bubem ....

upgradovaný bárta = babiš ... VVII
05. 12. 2011 | 15:53

Miroslav Pivoda napsal(a):

Havlík: "... Řekl jsem ti také to, že je správné se alespoň pokusit integrovat různé podobně laděné aktivity. ..."

http://www.miroslav-pivoda.com-a.googlepages.com/2009zad%C3%A1n%C3%AD%C3%BAkolu-detektoryl%C5%BEivpolitice

Tento můj průzkum z roku 2009 ukazoval, že žádná taková násilná integrace (o jakou se snaží Havlík) není nutná. Pro novou stranu (na bázi fMRI detektorů lži) se se tehdy vyjadřovalo asi 50% českých občanů, většina ve věku 21 - 30 let. Co více si bylo lze přát?
05. 12. 2011 | 15:55

Milan Kovár napsal(a):

Pane Hnízdile, nevím, jestli komentáře čtete; řekl bych, že ne. Ale kdyby náhodou přece:

Po přečtení Vašeho článku "Don Vito Babiš..." jsem tak nějak nabyl dojmu - ne snad že byste donu Babišovi přímo zobal z ruky, ale podporu, limitně se blížící k bezvýhradnosti, jsem mezi řádky vyčetl. Jistě je to moje chyba ;-)

Teď mi připadá, že obracíte na pětníku. Jistě i to je moje chyba.

Vítejte mezi budoucí úspěšné politiky a buďte zdráv.
07. 12. 2011 | 07:28

jmeno napsal(a):

slušný občan musí mít zájem,ale zájem o skutečnou změnu, a né polovičaté řešení.
tím pádem se musí sám k sobě zlepšovat. nepodporovat konzum, hazard,alkoholizmus,
cigarety,dluhy,atd, protože z toho má kasa nejvíce a papaláš to roztočí tím více,
čím více se do nich bude cpát.kdo je bez morálky, ten automaticky nedovede hospodařit.sliby už ne, pouze činy,takže každý by měl přispět svojí občanskou neposlušností-tedy že bude slušný,pomoci dostat deprivanty od kormidla.a toto tady nemá řešení,uvědomte si, že papaláši jednají fyzicky, tedy změna musí nastat také fyzicky,dobrovolně od lizu nepůjdou.státní správa již dávno nic neřídí, a čeká ránu z milosti.nedejte na žádné kecy, k ničemu to nevede, vše už tu bylo a kdo se nepoučí tak si vše zopakuje.tedy nic nekupovat, tento režim vyhnije zevnitř,zvenku mu pomůžeme.
07. 12. 2011 | 12:01

Sprosťák napsal(a):

Ten smrad z celospolečenské žumpy určitě někdo chytře připravil.Kdo k tomu měl příležitost,čas i finance je všeobecně známé veřejné tajemství.To prohlédnutí p. H. je známkou inteligence i kupodivu duševního zdraví.Souhlasím s každým jeho slovem.Už více než dvě desítky let sledujeme,jak se z prospěšného vyrábí opak,z kultury se obnažilo jen nechutné skrývané podvědomí, které se nechává dobře zaplatit,ze státní politiky soukromý byznys se rvačkami o nejvýnosnější prostor, z morálky jen většinový amorální hnus.Celá společnost je úmyslně vedena do chaosu, v němž se dokáže zorientovat jen právě dobře připravená svoloč,kterou je třeba potírat a narušovat nepředvídatelnosí a nahodilostí.A v tom jsme docela dobří.Nebo ne?
08. 12. 2011 | 12:41

ja napsal(a):

pane Hnízdile, máte mou podporu
08. 12. 2011 | 18:11

Bára napsal(a):

Cesta povede jinudy... to není na škodu....
...jen mrtvé ryby plují s proudem :)!
Držím palce a věřím že se NÁM podaří dospět k lepší společnosti, kde rodina a láska, morálka, humanita, kvalita zas budou na prvních příčkách :)!
Lepší zítřky nám všem!
08. 12. 2011 | 20:08

Michal napsal(a):

NAPROSTO SPRÁVNÉ JEDNÁNÍ!! Bohužel Neo vaším odchodem skončila, ale vy jste nezklamal důvěru lidí, kteří se pod ní podespali. Havlík se svým jednáním odepsal a skončil, cokoliv v budoucnu řekne, bude považováno za lež. V žádném případě není vaše chování romantické nebo bláznivé, ale veskrze správné a zásadové protože vidíte dál. Stejně jako socialismus s lidskou tváří se nedá dělat, stejně tak tento hyneistický kapitalismus. Vystupujte dál a mluvte na lidi. Věří vám, a ne Havlíkovi a Babišovi! Udržujte v lidech důvěru, lidé musí pochopit, kde je jich místo, pokud chtějí žít v normální zemi.
PODPORUJEME VÁS DÁL a projevujeme to tím, že dnešním dnem likvidujeme veškeré rozsáhlé aktivity na podporu hnutí NEO!!!!!!!!!!!!!!! Založíme nové!!!
11. 12. 2011 | 13:56

Pavel Krajtl napsal(a):

Mě zarazilo už to že jste se dal vůbec do spolku s Havlíkem... Ještě že se vybarvil takhle rychle a já nemusím být zklamán, že jste se dal do kupy s darebákama. Děkuji a zůstávám Vaším příznivcem.

Babiš mi připadne jako "primitivnější" odlitek Johna. Ne tím, že by byl blbější, ale oslovuje vulgárnější část primitivů a průkopníků zkratek do pekel. (a těch je vždy většina, hlavně v komentářích pod blogy skutečných intelektuálů)
11. 12. 2011 | 14:29

J.Pavlovcová napsal(a):

Dobrý den, pane Havlíku, já si myslím, že pan Hnízdil poslechl spíš hlas svého svědomí než ega.
12. 12. 2011 | 09:13

miroslav napsal(a):

Vážený pane Dr. Hnízdile,
jsem už víc než 3x dospělý a po 89 jsem zaznamenal stejných zhrzení jako Vy už víc. A tak si dovoluji prezentovat svůj způsob odlišení naivity od pragmatismu.

Doložím příměrem Vašeho textu k názoru p. P. Havlíka - "U mne jste prohrál pane Klausi.." Oba se vymezujete osobně, - pan Havlík však na základě zkušeností, které si dovolím doplnit o málo známá fakta. Pro ANO či NEO však zásadní a příznačná.

Před privatizací, těsně po vzniku ODS v dubnu 1992 byl v tehdejším NS předložen návrh zákona o střetu zájmů (s jiným delším názvem). Přijetí zákona doporučovali ekonomové "cizí," evropští... U nás bohužel (ve straně, která si po léta udržovala tzv. vedoucí úlohu) převládl názor jiný - prezentovaný p. Klausem, Třískou aj. Zhasnout, rozdělit a panovat... A tak se dnes, po mnoha letech stavím na stranu toho, kdo se od postupů p. Klause velmi pragmaticky distancoval, pana P. Havlíka.
A ještě pro připomenutí, úplnost. 14.4. 1992 k přijetí zákona chybělo v NS ( z 300 poslanců) 8 hlasů. A čí ty hlasy byly potvrdí záznam hlasování:
Ze 48 hlasujících poslanců ODS přijetí zákona podpořili jen 4. Mohl, byť v nedokonalé formě zabránit dělení majetku státu po tmě… Pravda, - pan Klaus se hlasování nezúčastnil...

Po 1 1/2 roce v 13. schůzi PČR 12. října 1993 to byla právě „demokratická ODS“, která bránila zpracování zákona o zpřístupnění materiálů Státní bezpečnosti. Pro zákon hlasovalo jen 28% poslanců ODS !!!

Po čase totéž, - ovšem už marně se z významných postů PS i vlády poslanci ODS v r. 1999 pokusili zabránit přijetí zákona o svobodném přístupu k informacím 106/1999 Sb. Zřejmě tímto si kupř. p. M. Benda po volbách 2006 vysloužil funkci předsedy právně legislativního výboru PS PČR. Zřejmě vyslyšeli svého šéfa (tehdy předsedu PS, dnes prezidenta ČR) pana prof. Klause který tento návrh zákona v květnu 1999 odmítal, jako „ schválnost, zbytečnost, hříčku.., - něco čím není potřeba se zabývat,“ a jeho projednávání v PS PČR … se neúčastnil.

Chcete pokračovat? Asi ne a proto si Vás, věřte mi prosím hlavně - v zájmu potomků dovoluji požádat - zkuste své rozhodnutí přehodnotit. Můžete svým vlivem zabránit dalšímu tříštění - velmi nadějných sil. A ať možný vývoj vnímáte jakkoli, nepřichází v této věci na přísloví: Účel světí prostředky? Jak jsem výše zmínil v trendu ODS se "hodilo" vícekrát - viďte?

Děkuji za pozornost M. Hrubý
09. 01. 2012 | 10:06

Freedomophile napsal(a):

Jak typicke od techto utopickych revolucinaru obcanske spolecnosti...:-)
Nejsou schopni se domluvit ani ve skupine (ne-li sekte) jen par tisic podobne postizenych, ale to jim nebrani v politologickych analyzach o ozdraveni celeho statu...;-)
Jen tak dal, jeste neco zalozte, at definitivne stvrdite a poucite, kterak vam teorie a praxe spolu skvele do sebe zapadaji...:-)
14. 03. 2012 | 18:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy