Hold Mistru Frištenskému.

17. 10. 2012 | 06:09
Přečteno 8331 krát
Jediné, co je zapotřebí k tomu, aby zlo zvítězilo, je, aby dobří lidé nic nedělali. Edmund Burg.


Gustav Frištenský se narodil 18. května 1879. S bratry se odmalička věnoval vzpírání a zápasení. Brzy se natolik zdokonalil, že opustil místo řeznického tovaryše a stal se profesionálem. V roce 1921 vybojoval titul mistra Československa, v roce 1926 vyhrál Zlatý pohár v Mnichově, v roce 1929 se stal mistrem Evropy.Za okupace se zapojil do odboje. Finančně pomáhal postiženým rodinám a obětem války. Odbojová skupina byla v únoru 1944 odhalena, Frištenský zatčen a vězněn na Pankráci, v Olomouci, Brně a Vratislavi. Po válce začal znovu zápasit. Výtěžky věnoval na dobročinné účely. Pomáhal starým, vysloužilým a nemocným zápasníkům. V roce 1956 získal za „vynikající výkony a mimořádné zásluhy o československou tělesnou výchovu a sport“ titul zasloužilého mistra sportu. Zemřel 6. dubna 1957 v Litovli.

Praha Smíchov, zastávka U Anděla, sobota 6.10.2012 odpoledne. Pražští strážníci zasahují proto skupině bezdomovců, píjejících alkohol na veřejnosti. Podnapilou křičící ženu strážník povalí na zem a surově smýká po chodníku. Z přihlížejícího davu se odděluje starší zavalitý muž. Strážníkovi lehce pokládá ruku na rameno, několikrát klidně, ale důrazně opakuje „Nepřeháněj to!“.Vzápětí se stává terčem brutální policejní agrese. Je paralyzován hmaty a chvaty, pepřovým sprejem. Následuje nasazení pout, převoz na služebnu, výslech a pobyt v cele předběžného zadržení. Je obviněn ze dvou trestných činů: napadení úřední osoby a maření výkonu úřední osoby. V případě odsouzení mu hrozí až čtyři roky vězení. Podle inspekce městské policie byl postup strážníků v souladu se zákonem. Nepřiměřené prý bylo jen použití spreje. O výsledku šetření si nedělám iluze.Videozáznam události, pořízený mobilem jednoho z přihlížejících, odvysílaly všechny televizní stanice. Většina z nás ho viděla na vlastní oči. Ten muž je administrátorem občanského sdružení R-Mosty, které mimo jiné provozuje azylový dům pro matky s dětmi. Pomoc lidem, kteří se ocitli na okraji společnosti, je jeho profesí. Jmenuje se Richard Frištenský a je přímým potomkem slavného zápasníka Gustava.

Podle Václava Klause odráží atentát na jeho osobu situaci ve společnosti, která dosáhla „mimořádně špatného stavu“. Pan prezident zapomněl dodat, jak chce dalšímu šíření zla bránit. Udělal to za něj pan Richard Frištenský. Musíme prolomit individuální strach a lhostejnost. Zlu se postavit dřív, než se staneme jeho součástí. Místo sebelítosti musíme pomáhat a chránit ty, kteří jsou na tom hůř než my. Dobro musíme vyzdvihovat, oceňovat, konat a šířit. Každý sám za sebe, v nejbližším okolí, při každé příležitosti. Vzdávám hold Mistru Richardu Frištenskému. Je ctihodným pokračovatelem ctihodného rodu. Jeho čin nesmí zapadnout. Navrhl jsem jej proto na Cenu Michala Velíška, muže, který za obranu napadené ženy zaplatil životem. „Jediné, co je zapotřebí k tomu, aby zlo zvítězilo, je, aby dobří lidé nic nedělali“, napsal Edmund Burg. Pomozme těm, kteří pomáhají. Podpořme Mistra Richarda Frištenského. Podpořme občanské sdružení R-Mosty. Nikdy nevíme, kdy budeme pomoc sami potřebovat.

vyšlo v MF Dnes, 16.10.2012, se žádostí o dohled nad šetřením a posouzení přiměřenosti policejního zákroku zasláno: JUDr. P. Varvařovský, veřejný ochránce práv (podatelna@ochrance.cz), plk.Mgr. M. Červíček, policejní prezident (posta.policie@mvcr.cz), paní Anna Šabatová, předsedkyně, Český helsinský výbor (sabatova@seznam.cz).

Odkazy: videozáznam události na www.praha.idnes.cz, popis události MF DNES a www.praha.idnes.cz 11.10. 2012, nominace na Cenu Michala Velíška na www.adra.cz, nadace@adra.cz, OS R-Mosty: www.r-mosty.cz, číslo účtu 4200148948/6800

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Anna napsal(a):

"Zlu se postavit dřív, než se staneme jeho součástí. Místo sebelítosti musíme pomáhat a chránit ty, kteří jsou na tom hůř než my. Dobro musíme vyzdvihovat, oceňovat, konat a šířit. Každý sám za sebe, v nejbližším okolí, při každé příležitosti. Vzdávám hold Mistru Richardu Frištenskému. "

Ano, ano, ano, ano, ano a děkuji.
17. 10. 2012 | 06:47

Ládik!!! napsal(a):

Viděl jsem ten záznam v bedně. Ukázka policejní zvůle a arogance, hrubosti, tuposti, necitlivosti a blbosti. Takoví soudruzi chrání a pomáhají. Komu pomáhají? A za co? Policajti nemají u mě žádnou prestiž, tímto klesli ještě hlouběji do žumpy. Se všemi těmi, kdo je chrání a obdivují, nebo jim velí. Fuj.
17. 10. 2012 | 06:50

vasja napsal(a):

Nechápu, proč ten tlustej dědek policajtovi tykal a dělal do nich, když měli práci s ožralejma tulákama.
17. 10. 2012 | 07:11

Analytik napsal(a):

Problém je v tom, že takzvané "Inspekce" uvnitř jednotlivých sborů jsou složeny z ještě větších šmejdů, než jsou řadoví příslušníci.
Výsledky práce GIBS hovoří za vše!
17. 10. 2012 | 07:22

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ano, milá Anno, ale navrhoval bych lepší postup - objednat pro ty chudáky taxi, vzít je k sobě domů, nachat je vykoupat, poskytnout jim čisté prádlo a oděv, nakrmit je a pak s nimi vyrazit na příslušné úřady a pomoci jim s vyjednáváním a žádostí o zlepšení jejich nezáviděníhodné situace. Že utopie. Samo, ale pak je lépe se do takovýchto nepřehledných situací neplést.
Strážníkům a policistům nezávidím, tuhle práci bych dělat nemohl.
17. 10. 2012 | 07:28

zemedelec napsal(a):

Pane Hnízdil.
Naprosto vynikající.
Potvrzuji,jsou mezi námi nenápadní hrdinové,který o slávu nestojí,ale v tomhle případě,je nutno se ho zastat a projevit úctu.
17. 10. 2012 | 07:30

vasja napsal(a):

Až se vám, humanistům, usalašej ožralové v křoví před barákem, budete klečet a prosit policajta, aby je odsmýkal. Chytrolíni.
17. 10. 2012 | 07:38

Anna napsal(a):

šašek z Jihlavy
"..a pomoci jim s vyjednáváním a žádostí o zlepšení jejich nezáviděníhodné situace. Že utopie. Samo, ale pak je lépe se do takovýchto nepřehledných situací neplést."

Nikoliv utopie, cituji z blogu:
Ten muž je administrátorem občanského sdružení R-Mosty, které mimo jiné provozuje azylový dům pro matky s dětmi. Pomoc lidem, kteří se ocitli na okraji společnosti, je jeho profesí. Jmenuje se Richard Frištenský a je přímým potomkem slavného zápasníka Gustava.

Cituji z http://www.r-mosty.cz/

Občanské sdružení R-Mosty poskytuje profesionální pomoc osobám ohroženým sociálním vyloučením v České republice, včetně nabídky poradenských služeb a vzdělávání dětí i dospělých. V roce 1992 byla organizace založena jako Nadace Mosty, od roku 1996 nese název R-Mosty, o.s. V současnosti provozuje tři registrované sociální služby a akreditované vzdělávací programy pro pedagogy.
---

R-Mosty, o.s. zcela stojí za svým zaměstnancem, Richardem Frištenským, v kauze napadení na pražském Andělu dne 6.10.2012. A to jak po stránce morální, tak i právní. Kolega Frištenský je slušný člověk, který stejně jako my ostatní sociální pracovníci organizace ctí skutečnost, že i sociálně vyloučený člověk je stále člověk, nejen se svými povinnostmi dodržování vyhlášek, ale i lidskými a občanskými právy. Rádi též vážená média opakovaně upozorníme, že kolega není ani rozzuřeným důchodcem, ani bezmocným starcem, ale vcelku vyrovnaným a přinejmenším duševně mladistvým pracovníkem. Za R-Mosty, o.s. Jakub Čihák, ředitel
17. 10. 2012 | 07:40

Občan napsal(a):

1) Zásah proti opilcům obtěžujícím na tramvajové zastávce byl v pořádku
2) Kolem zasahujících městských policistů stála parta bouchačů z řad "místní problémové komunity". Kdo na Smíchově bydlel či bydlí, ví, že pohyb po Andělu a Knížecí není "díky" této komunitě bez rizika ani za bílého dne. Po setmění je lepší nevycházet z domu.
3) Frištenský má k této komunitě blízko a podle jeho chování to nevypadá na to, že by se "vyskytl" náhodou
4) Frištenský je, spolu s manželkou (JUDr. Hana Frištenská) "proficikánem". Provozují o. s. R-Mosty - státem dotovanou (od r. 1999 11 000 000.- Kč dle IS-CEDR) sociálně poradenskou firmu pro Cikány
5) Richard Frištenský by tedy MĚL jako VEDOUCÍ SEKRETARIÁTU této společnosti velice dobře vědět, co si smí nebo nesmí dovolit vůči policistům. Celá jeho akce smrdí na dálku cílenou provokací - o čemž svědčí i přítomnost několika snědých bouchačů na místě incidentu po celou dobu jeho trvání.
6) Frištenská je předsedkyní valné hromady této společnosti a současně vedoucí Sekretariátu Rady vlády pro nestátní neziskové organizace. V roce 1977 ukončila Právnickou fakultu UK. Od roku 1977 do roku 1991 pracovala jako kurátorka pro cikánské obyvatelstvo v tehdejší Správě sociálních služeb Národního výboru hl.m. Prahy. Od počátku roku 1991 pracovala v nově vzniklém oddělení lidských práv Úřadu vlády ČSFR. Mezi lety 1993-1996 vykonávala funkci ředitelky sekretariátu Rady pro národnosti vlády ČR. V letech 1996-2005 byla tajemnicí Rady vlády ČR pro nestátní neziskové organizace. Od roku 2005 až do současnosti pracuje jako zástupkyně ředitelky Nadace rozvoje občanské společnosti, jíž je spoluzřizovatelkou (shodou okolností vlastní NRO od listopadu 2011 na Smíchově sídlo v ul. Na Václavce).
7) Frištenského akci proto považuji za svého druhu marketingovou akci společností R-Mosty+NRO
17. 10. 2012 | 07:53

vasja napsal(a):

Občan.
Dobrá rodinka:-))
17. 10. 2012 | 07:59

resl napsal(a):

Maj to chlapci těžký, tu práci dělají někteří jednoduší strážníci, protože ti druzí na to nemaj povahu, jsou lítostivější, jemnější, je jim proti srsti zasahovat násilím. Zatím to tady jinak nejde, výchova psychologů je pozadu, stejně jako oni, my a celý postbolševický národ.
17. 10. 2012 | 08:00

Občan napsal(a):

vasja napsal(a):
"Až se vám, humanistům, usalašej ožralové v křoví před barákem, budete klečet a prosit policajta, aby je odsmýkal. Chytrolíni.
17. 10. 2012 | 07:38"

Ještě lepší je, když se "integrují" na schodiště smíchovského činžáku - nejlépe v posledním patře u vstupu na půdu. Odtamtud se smýkají zvlášť dobře...
17. 10. 2012 | 08:01

Petr. napsal(a):

Česká republika: "Pomozte někomu a oni Vás zavřou."
Na druhé straně zločincům a recidivistům hrozí trestíčky více než směšné a v komfortu. Dle návrhu ministra se i tyto trestíčky zmírní na 1/3.
17. 10. 2012 | 08:04

Veni, vidi, vici napsal(a):

Dobro i zlo si mají žít svým životem. Zlo nikdy nekomentuje dobro (konaná ubohost). Dobro plká neustále na dobro (ubohá špína). Aktuálne je hnízdo pro dobráky s dýkami na tzn.nedobráky. Policie má být duševně spravedlivá a fyzicky ostrá. Vagabundi nemají právo oponovat zástupcům zákona.
17. 10. 2012 | 08:05

Občan napsal(a):

Jj...
Zajímavé je, že žádného z agresivních profesionálních "lickoprávníků" ještě nenapadlo ujmout se OSOBNĚ party vyloučených a poskytnout jim azyl a asistenci ZA SVÉ a VE SVÉ nemovitosti.

To už je mi tisíckrát sympatičtější počin jedné mojí bývalé kolegyně - takto majitelky nemovitosti v Praze 8, která skupině bezďáků nechala k dispozici nepoužívanou dílnu NA SVÉ zahradě a ZDARMA. Mají uzavřenu "nájemní" smlouvu, na základě které ONI užívají stavení tak, aby je nezničili a aby neobtěžovali sousedy, a ONA jim jednou denně dovolí natočit si vodu v jejím domě. Funguje to již deset let a skutečně na ně nejsou stížnosti. Dříví na topení (v dílně jsou kamna) si opatřují sběrem větví v zahradě majitelky a na veřejných prostranstvích.
Myslím, že tímhle počinem udělala pro bezďáky víc než všechny "humanitární žvanírny" dohromady...
17. 10. 2012 | 08:14

jepice napsal(a):

Občane, jste demagogický nad obvyklou míru. Proč by si měli lidé odvádět opilce, obtěžující okolí, domů? To, že je odvedou strážníci, je v pořádku.
V pořádku není jen to, co asi považujete za detail:
Že to neumějí udělat jinak, než že ženskou povalí na zem a kopají do ní. A že člověka, který je na tu nepřiměřenost upozorní /naprosto neagresivně/, nesmyslně napadnou.
17. 10. 2012 | 08:36

šašek z Jihlavy napsal(a):

Anna
V tom případě se měl pan Frištenský veliteli zásahu představit, legitimovat se a navrhnout řešení. Jak mohl tan strážník tušit, že jde o profesionálního pracovníka charity a ne o troublemakera? Vzpomeňte např. na incident s Káťou-biomasou. Nejdříve se chtěla prát a pak to bylo jau-jau.
17. 10. 2012 | 08:43

Pepíček Pražáček napsal(a):

Jak Hnízdila nemusím, v tomhle má pravdu. Pro chytráky v diskus jako občan a podobní. Nejde o to jestli měli zasahovat orgáni proti bezdomopvcům, jde o to, že v normální společnosti není ok, když policajt dává na budku svévolně občanovi, a to i kdyby to byl homelessaák, notabene pak občanovi, který si ho platí z daní jenom za to, že na něj promluví. Nejspíše pánové postupovali v souladu se zákonem (víme kdo a jak je u nás schvaluje), ale to zdaleka neznamená, že postupovali profesionálně. KOmoušská metoda "nedržel hubu, tak si hovezmeme na služebnu a tam m u dáme na budku" už stála před pár lety život někoho v Brně, jestli se nepletu. A případů je víc. Takže by v prvé řadě měli dostat padáka za to, že neumějí dělat svoji práci. Jakápak byla společenská nebezpečnost jednání p. Frištenského? Nulová. Z hlediska zdravého rozumu se jako nejnebezpečnější (reálné násilí) jeví v celé věci jenom samotní uniformovaní příslušníci.
Další věc je, že to byla MP nikoliv PČR. A MP je organizace, která nikdy neměla vzniknout. Za stejné peníze by mohla být posílena státní policie, která nemá ambice funkvat jako ozbrojený orgán místní radnice, nebo něco podobného.
17. 10. 2012 | 08:47

vasja napsal(a):

Ja bych řek, že autorem nějaká je přecitlivělá žena.
17. 10. 2012 | 08:55

Občan napsal(a):

Já, Jepice, bydlel s rodinou 13 let na pomezí Anděla, Knížecí a Košíř. Or . 1986 do r. 1999 - pak jsme odtamtud velmi rádi prchli na venkov, protože už se tam nedalo normálně žít.
A celou tu dobu jsme sledovali, jak se ta část Smíchova mění z poklidné zelené enklávy (Cikáni se rvali ve svých hospodách, bílí ve svých, domovní dveře měly kliku i zvenku, barák nebylo nutné zamykat a nebáli jsme se pouštět děti ven samotné) ve "zdivočelou zemi", kde navrch mají ostré lokty a rychlé pěsti.

Ubezpečuji Vás, že zfetovaný a ožralý pobuda obvykle NEreaguje na verbální a jemné fyzické pobídky. To Vás tak leda pozuráží a zmlátí, eventuálně se pokusí Vás zabít. Nevidím důvod mít pro ně pochopení.
17. 10. 2012 | 08:57

Bazzy napsal(a):

Pěkně nám vyhřezla neúcta k člověku, do funkce se neschová, pořád bude trčet. Pan Frištenský udělal drobnou chybku, že sáhnul na měšťáka, ale i tak mu fandím.
17. 10. 2012 | 08:58

bublanina napsal(a):

Edmund Burke, pane doktore.
17. 10. 2012 | 08:59

David K napsal(a):

Pane Hnízdil, zřejmě jste viděl jiný záznam. Podle mě p.Frištenský říká poprvé "Nepřeháněj to" - strážník si ho nevšímá a věnuje se zásahu (pacifikuje útočnici, která na něj před tím zaútočila). Podruhé již p.Frištenský důrazně atakuje strážníka slovy "Nepřeháněj to!" a začíná do něj strkat. Strážník s osobou nesmíká, ale drží ji, zato pan Frištenský strká strážníka skoro pod tramvaj, v té chvíli drží ještě útočnici jednou rukou a druhou se začne bránit ataku pana Frištenského. Poté celá situace vypadá jako by s ženou strážník smíkal. Celé podle vás "smíkání" se děje AŽ PO VMĚŠOVÁNÍ hrdiny p. Frištenského.
Podle mě jste zaujatý a píšete si svou jednostrannou verzi, nebo jste slepý. Spoléháte snad na to, že záznam čtenář nebude sledovat?
Chcete snad udělit Cenu Michala Velíška někomu, kdo se vměšuje do zásahu MP a ohrožuje zdraví osob a veřejného činitele?
NO, hlavně že jste něco hezkého zase napsal a víte co ti dva chudáčci bezdomovci, nebo kdo to vlastně byl, prováděli.
Opravdu nemám slov......
17. 10. 2012 | 09:00

Občan napsal(a):

Pepíšku Pražáčku,

kdyby něco takového udělal Frištenský v USA, tak by měl policista právo ho na místě zastřelit. V lepším případě by ho sejmul fazerem a/nebo by mu dal takovou nakládačku, že by se měsíc nepostavil.
17. 10. 2012 | 09:01

Abe Normalni napsal(a):

Pro me je zlo chlap, ktery napadne policistu, ktery se snazi pacifikovat partu vagusu, obtezujici okoli.
Hledam byt, byl jsem se podivat na Kladne. Takove krasne mesto a tak poznamenane pristupem teto spolecnosti k tzv. "neprizpusobivym" (cernym, biym, zlutym...). To same Usti, Ostrava ...
17. 10. 2012 | 09:05

Anna napsal(a):

šašek z Jihlavy

Cituji z http://www.lidovky.cz/v-zasahu-proti-fristenskemu-vadil-hlavne-peprak-fuz-/ln_domov.asp?c=A121012_160215_ln_domov_Pta

Městští policisté zasahovali v sobotu 6. října proti muži a ženě, kteří podle videozáznamu na zastávce Anděl nejspíš popíjeli alkohol. Dvojici přitlačili k zemi. Proti chování policistů se ohradil kolemjdoucí Richard Frištenský.

Inspekce pražské městské policie, která vyšetřovala kontroverzní zásah strážníků u zastávky Anděl, došla k závěru, že zásah byl proveden v souladu se zákonem a přiměřeně. Nepřiměřené bylo pouze použití pepřového spreje jedním ze strážníků.

https://www.youtube.com/watch?v=lobFCMb53dA
https://www.youtube.com/watch?v=QVpxZ1ZMdvk
17. 10. 2012 | 09:05

MartinO napsal(a):

V každé vyspělé, civilizované zemi by Frištenský po tomto "lehkém pokládání rukou na rameno policisty" (rozumněj bránění v zákroku policisty a silném strkání do něj div nespadne pod tramvaj) ryl držkou dlažební kostky s taserem v bachoru a nikdo by se tomu nedivil. To samé kdyby kdokoliv přetáhl policistu čímkoli po hlavě jako ta bezďačka.
A tady v tomto Banánistánu jej různí pravdoláskaři ještě navrhují na cenu Velíška. Samo toto srovnání je silně znevažující Velíškův odkaz.
A neztotožňujte tohoto vypaseného agresivního moulu se slavným zápasníkem, který by ho za jeho "hrdinný čin" akorát nakopal do zadele.
17. 10. 2012 | 09:19

Abe Normalni napsal(a):

jepice Zkusite nam popsat zpusob, jak odvest cloveka, ktery se brani? Jako danovy poplatnik rikam toto: Pokud se zadrzeny aktivnie fyzicky brani, je povinosti straznika nebo policisty pocinat si tak, aby nebyl zranen on nebo nezucastnene osoby. Na zdravi braniciho se zadrzeneho necht je prihlizeno pouze v nejnutnejsi mire (jakoze je zbytecne mu pritom zlamat pater nebo propichnout bricho).
Toho policajta beru jako "majetek" placeny z dani, a nevidim duvod, proc by mel riskovat sve poskozeni (a dalsi vydaje statu).
17. 10. 2012 | 09:20

neo napsal(a):

Občan:

člověk, který slušné lidi nazývá nácky a asociály a sám se prezentuje jako rasista a kopač do invalidů a smýkač žen.

Vy jste zlý člověk pane Občane. Můžete si o sobě myslet co chcete, ale svou povahu neskryjete.

Policista hrubě praštil o zem se ženou. Ať je to bezdomovkyně, nebo feťačka, cikánka nebo kdokoli jiný, policista s ní zacházel nepatřičně. Pan Frištenský policistu pouze upozornil, ať to nepřehání. Agresor byl ten druhý, který policistu napadl.
17. 10. 2012 | 09:41

Abe Normalni napsal(a):

Pepíček Pražáček Frystenskeho si nikdo nevsimal (za starych dobrych casu by byl durazne vyzvan, aby se rozesel a neshlukoval-oni nasi predci nebyli uplni pitomci a vedeli, kam vede sroceni davu). Nevsimali si ho do chvile, nez fyzicky napadl straznika. Ve Statech se muzete dostat do potizi i jen tim, ze v nevhodnou chvili vystoupite ze sveho auta. Zkuste fyzicky napadnout policistu napr. v Nemecku...
Ten chlap udelal blbost a mel by se k ni jako chlap postavit. O to je to horsi, ze v dane oblasti pusobi a ma a zna moznosti, jak se pripadnemu neprimerenemu zakroku strzniku branit a jak pomoci postizenym (podle Obcana na to dokonce bere statni dotace).
17. 10. 2012 | 09:42

Analytik napsal(a):

MartinO, David K, vasja, Občan

Zkuste porovnat likvidační zásah pražských strážníků proti občanům, kteří nikoho nenapadli s ohleduplným jednáním prezidentových bodyguardů proti atentátníkovi.
Kdyby prezidentova ochranka zasáhla se stejnou vervou, jako pražští empíci, tak by se celá Chrastava koupala v krvi!
17. 10. 2012 | 09:44

Abe Normalni napsal(a):

neo Opravdu pitomy nazor. Proc by nemel policista prasitit o zem s opilou zenstinou, ktera mari jeho vykon, dokonce na nej fyzicky zautoci? Myslite, ze kudla do zeber od zensky vas nemuze zabit? Myslite, ze policistky slouzi u sboru k narovnavani zavesu a prani cepic? Co pouzit tu kasi, co mate mezi usima?
17. 10. 2012 | 09:44

neo napsal(a):

Abe Normalni:

Pane Abe Normalni, ve svobodné zemi má člověk právo na svobodné vyjádření svého názoru. To taky dělám. Váš názor Vám neberu. Charakterizoval jsem pouze osobu pana Občana, který se velmi rád vydává za sociálně soucítícího člověka, ostatní nazývá nácky a sám je přitom prachobyčejný rasista, bouchač žen a kopač invalidů, což dokazují jeho příspěvky na každém blogu věnující se oné tematice.

Opilou ženštinu mohl policista pacifikovat tak, ABE to bylo NORMÁLNÍ.
17. 10. 2012 | 09:53

Anna napsal(a):

Analytik

Příhodné srovnání. To mě vůbec nenapadlo.
17. 10. 2012 | 09:56

DJ napsal(a):

Policisté dělali svou práci. Děda buď neviděl, jak opilá žena policistu, který pacifikoval jejího kumpána, napadla, nebo to ignoroval.

Policisté to udělali správně, děda jim akorát zkomplikoval situaci.

Moc koukáte na televizi a málo přemýšlíte sám.
17. 10. 2012 | 09:58

MartinO napsal(a):

neo:
Doporučuju konečně vystrčit nos z vaší rodné vísky kterou jste zřejmě nikdy neopustil a zkusit pár let života v civilizovaných zemích. To by vás mohlo naučit jak se máte chovat k policistům a co si můžete a nemůžete dovolit.
17. 10. 2012 | 10:06

claudius napsal(a):

Čtu-li šaška z Jihlavy nebo vasju,začínám věřit,že v Čechách si časem prosadíme soustřeďovací campy,kam umístíme všechny sociálně,politicky,nábožensky...nepřizpůsobivé občany a ještě přitom ušetříme na rozpočtu pro policii.
17. 10. 2012 | 10:10

toník napsal(a):

DJ. Vy musíte být ta dutá policejní hlava,jinak nemám pro Váš příspěvek vysvětlení. Vasja. Více takových mužů jako pan F.,protože jinak,až budete ležet se záchvatam epilepsie na ulici,tak MP se bude dívat jinam a Vasjové Vás překročí...
17. 10. 2012 | 10:10

Občan napsal(a):

Také jedno video:
https://www.youtube.com/watch?v=A8bvQpflXhc&feature=related

Povšimněte si dvou snědých bouchačů, stojících po boku Frištenského, aktivního Cikána v pruhovaném tričku a ženského hlasu, říkajícího "Komu mám zavolat, PANE FRIŠTENSKÝ, koho mám zavolat?" (JAK mohla jakási "náhodně kolemjdoucí" ženština VĚDĚT, jak se "nevinný důchodce" jmenuje???)

Jestli tohle nebyla předem připravená provokace, tak pak už nevím...
17. 10. 2012 | 10:13

xx napsal(a):

Ne nadarmo rozumní lidé přezdívají městským strážníkům "městapo" ! Vezmou tam kdejakého násilníka a jsou užíváni výhradně na špinavou práci pro stát, proti lidem. Povolání městského strážníka má podobný kredit, jako povolání loupežníka. A to jim ještě zvyšují pravomoce, což byl jeden z argumentů proti zavedení, který zastánci zavedení městské policie vehementně popírali. A samozřejmě má městská policie zastání státu, jako nevyšší silové represivní složky v zemi.

Mimochodem, pane autore, jsou skutečně dobří ti dobří lidé, co nic nedělají proti zlu ? Mám o tom určitou pochybnost.
17. 10. 2012 | 10:18

Abe Normalni napsal(a):

neo Takze Neo, sdelte nam prosim JAK JINAK mel policista tu zenskou pacifikovat? Mel s ni zajit na panaka? Jinak je to klasicky cesky hospodsky kibicovani. Takhle mnozi doleteli na Mars i dale...
17. 10. 2012 | 10:20

neo napsal(a):

MartinO :

ve svém rodném městě nežiji prakticky celý život. Stěhoval jsem se mnohokrát. Byl jsem i v mnoha evropských zemích jak studijně, tak pracovně. Nicméně můj názor na to, že se nemá mlátit s ženou o zem to nezmění. Policista mohl řešit situaci lépe.
Jen agresivní jedinci si libují v útoku na slabou ženu a ještě to umocňují třeba tím, že to byla cikánka nebo bezdomovkyně.
takoví lidé pak brojí proti Veřejné službě a sociálním kartám , trošku paradox.
17. 10. 2012 | 10:20

neo napsal(a):

Abe Normalni:

normálně ji klasickým způsobem třeba nasadit želízka. Nemusel ji hodit na zem, kopat do ní, vytahovat slzák apod...
17. 10. 2012 | 10:22

xx napsal(a):

Občan, abe normální a ostatní zastánci policejního státu a tvrdé represe: Co vlastně ti bezdomovci provedli za hrozný trestný čin, že proti nim museli zasahovat strážníci městské policie ? Koho napadli, co zničili, komu způsobili újmu ?

Podle toho co jsem četl ( nevylučuji že mi něco uniká ), tak jako agresor a násilník se zde zachoval stát rukama městských strážníků.

Cituji jeden z odkazů výše: "Městští policisté zasahovali v sobotu 6. října proti muži a ženě, kteří podle videozáznamu na zastávce Anděl nejspíš popíjeli alkohol."

Takže podle videozáznamu, údajné popíjení alkoholu na zastávce je důvodem k brutálnímu zásahu policie ?

Na cestě do otroctví jsme dál než jsem si dosud myslel.

Co bude jako důvod k zásahu příště ? Dlouhé vlasy ? Nemyté uši ? Úsměv ? Politický názor ?

A ještě se ty nejdou hejlové, co to obhajují.

Většině lidem v této zemi je pojem svoboda natolik vzdálen, až z toho mrazí.

Vyzývám všechny svobodné ( totiž zde už žádní nejsou, tedy všechny svobodomyslné ) občany této země k protestnímu popíjení alkoholu na zastávkách. Navrhuji termín každou sobotu od 17:00 do 17:30. Jinou cestu nevidím.
17. 10. 2012 | 10:31

Luba napsal(a):

šašku,
Váš několikavětý příspěvek je cennější, než celý článek pana Hnízdila.

Gratuluji!

Je to skutečně tak, jak píšete ...

Lidé, jako pan Hnízdil, nahlížejí na celý incident jako na záležitost bez vývoje, ahistorický úsek životaběhu - role jsou podle nich jasně dány - vždyť to viděli! Svalnatí násilníci v policejní uniformě a podvýživení chudáci, co se neumějí bránit.

Ke správnému hodnocení je třeba mít znalost kontextu, ve kterém se městští strážníci pohybují. Nejen osobní. Na videokanálu Youtube je možno zhlédnout desítky minut jiných incidentů, které dokazují, jak u nás nejsou policisté respektováni, jak jsou uráženi a ponižováni, verbálně a brachiálně napadáni - a to proto, že si někdo své "svobody" vykládá poněkud svérázně.

Jako svobodu kdekoli zaparkovat, bez ohledu na ostatní. Jako svobodu krást. Jako svobodu obtěžovat ostatní opileckým vyřváváním po nocích. Jako svobodu vyměšováním kdekoliv a kdykoli. Jako svobodu kreslit po fasádách domů. Převracet popelnice. Ulamovat zrcátka vozidel. Páchat násilí na členech své domácnosti ... atd., atd.

Je jasné, že lidem takto "svobodným" se práce městské či státní policie nelíbí. Nelíbí se jim, že jim tito uniformovaní lidé v jejich "svobodách" brání - že jsou oprávněni je nahánět a odchytit, tj. povalit na zem, spoutat, popř. i zfackovat, nedají-li jinak, a zavřít do cely či na záchytku.

Agresor a přestupce prostě musí počítat s tím, že tzv. neuposlechnutí výzvy policisty městského či státního pro něj bude mít neblahé následky.

Jasně, že by měl být policejní zákrok přiměřený - ale přiměřenost rovněž znamená, že povede k ukončení útoku, zločinného konání či přečinu.

To jest: aby zákrok byl účinný, musí být proveden s větší razancí, než útok - např. buď větší silou nebo přesilou (dva a více proti jednomu). Jeden facan má pro disponované jedince větší informační hodnotu, než stovky argumentů.

Tedy: Pro pana Hnízdila a spol. platí - uvidíte-li policistu, začněte se chovat slušně, nebo ... :)

Pro ilustraci několi videí a textových odkazů:

https://www.youtube.com/watch?v=3ZxPVHxRKSc
https://www.youtube.com/watch?v=2rHvjqhpBPA
https://www.youtube.com/watch?v=vSxYn3_sBIQ
https://www.youtube.com/watch?v=WUk6T95fCXQ
https://www.youtube.com/watch?v=hONKbT7HoFk
https://www.youtube.com/watch?v=ouMNdDQBGMU

A pro srovnání - US-policie zatýká milenecký pár pro neslušnost na veřejnosti - polibek :)

https://www.youtube.com/watch?v=dZvtEu2UrKY

Sazebník za nadávky (i tykání) německým policistům:

"Tupče": 250 eur
"Vyliž mi!" (Leck mich doch!): 300 eur
"Blbá krávo!" (Dumme Kuh!): 300 - 600 eur
"Vtipálku" (witzbold): 300 eur
"Ty chudáku, ty seš úplně pomatenej!" (Du armes Schwein, du hast doch eine Mattscheibe!): 350 eur
"Zloději!" (Wegelagerer!): 450 eur
"Ty seš tak blbej, že ani psát neumíš!" (Zu dumm zum Schreiben!): 450 eur
"Ty blbá svině!" (Du blödes Schwein!): 500 eur
"To nemáš, ženská pitomá, nic lepšího na práci?" (Hast du blödes Weib nichts Besseres zu tun?): 500 eur
Tykání policistovi: 600 eur
..."

Zdroj:
http://auto.idnes.cz/nemecka-policie-ma-cenik-pokut-za-nadavky-a-neslusna-gesta-pm6-/automoto.aspx?c=A110204_100804_automoto_fdv

Jak je vidět, do policejního státu máme tááááááákhle daleko :)
17. 10. 2012 | 10:35

Občan napsal(a):

Toníku,

není to tak dávno, co jsem u Smíchovského nádraží pomáhal s první pomocí zkolabovavšímu diabetikovi.
Než přijela sanitka, přikráčeli tam z protější hospody dva chlápci a ptali se, co se jejich kamarádovi stalo. Vysvětlili jsem jim, že zkolaboval a z nich vylezlo, že před tím, než se mu to stalo, popíjel s nimi v dotyčné hospodě a že bere inzulin.
Přitom diabetik na inzulinu vůbec nemá co chlastat.

Pomohl bych mu, i kdybych to věděl předem; ale vadí mi taková nezodpovědnost nemocného člověka.

Na Orteňáku jsem před třemi lety spolu s "měšťákem" křísil feťačku, která te tam v polobezvědomí bincala na lavičce NA DĚTSKÉM HŘIŠTI. Nereagovala, nekomunikovala a byla oblečená v tričku s krátkým rukávem, přičemž bylo nějakých 8°C. Podařilo se nám probrat ji alespoň natolik, že začala mumlat a blinkat. Nic moc estetika teda...
Pak přijela sanitka a já šel do práce. A teprve tam mi docvaklo, že jsem se jí dotýkal holýma rukama a možná jsem měl sakra kliku, že jsem něco nechytil. Neumím nechat někoho ve srabu; ale stále častěji si kladu otázku, jestli dělám dobře.
17. 10. 2012 | 10:45

Luba napsal(a):

Pan dr. Hnízdil velice rád mluví o psychopatech v politice.

Ale pan doktor za celý svůj život nepotkal tolik psychopatů, kolik jich "zažije" řadový policista za jeden jediný pracovní den.

Platí, že občané musí výzvy policistů bezpodmínečně uposlechnout. Stěžovat si mohou později.

Tak zní výrok Nejvyššího správního soudu:

"Neuposlechnutí výzvy policisty jen podle subjektivní úvahy o tom, že se jedná o výzvu nesprávnou, představuje nikoli bezvýznamné ohrožení jednoho z pravidel fungování demokratické společnosti"

Zdroj:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/137862-lide-musi-poslechnout-policistu-vzdy-stezovat-si-mohou-pozdeji/

Uposlechnutí výzvy

"Povinnost uposlechnout výzvy policisty nebo strážníka patří mezi základní nástroje, které umožňují reálné fungování policie a naplňování jejich funkcí (včetně ochrany života a majetku občanů). Kdyby je nikdo neposlouchal, byla by jejich práce zbytečná. Občané by naopak s policisty i strážníky měli ideálně spolupracovat, a to nejlépe dobrovolně, ne jen proto, že to mají stanovené zákonem.

Avšak pro všechny případy platí, že každý musí bez zbytečného odkladu a bezplatně uposlechnout výzvy, pokynu nebo žádosti policisty. Výjimka se vztahuje na situace, kdy nějaký právní předpis stanoví něco jiného. Například vás policista obecně může vyzvat k podání vysvětlení, ale vy máte za určitých okolností právo odmítnout - v takovém případě vás tedy policista k vysvětlení nutit nemůže.

Pokud byste odmítli uposlechnout policistovy výzvy (aniž byste na to ze zákona měli právo), může policista váš odpor překonat. Způsob, jakým by tak učinil, by závisel na konkrétních okolnostech - policista sice může použít i sílu, ale ne vždy je to nutné a přiměřené."

Zdroj:
http://www.ferovapolicie.cz/pravomoci-policistu-a-strazniku-26/uposlechnuti-vyzvy-84.html
17. 10. 2012 | 10:45

MartinO napsal(a):

Neo:
Prosimvás udělejte si pokus a zkuste začít strkat do policisty v třeba v Německu a požádejte kamarádku ať ho ještě při tom začne mlátit kabelkou po hlavě. Uvidíte co se stane. Pro poučení veřejnosti to zkuste nafilmovat a hoďte to na youtube. POZOR!!! V žádném případě toto nezkoušejte v USA. Přeprava ostatků v cínové rakvi do ČR by vaše příbuzné vyšla zatraceně draho.
(Skoro) nikdo to z policistů nedělá proto, že by byl nějaký psychopat, ale proto, že chrání život a zdraví své a okolí, což je prvořadé. Nikdy neví kdy do něj nějaké individuum zabodne nůž, pokouše ho ženská se žloutenkou, HIV, nebo atd, atd. Je to normální součást policejní taktiky o které zhola nic nevíte, ale přesto jste tak nesoudný, že hodnotíte a blábolíte.
Dokud v týhle zemi lidé nepochopí ani takovou základní věc, že do policista se nebouchá, nestrká atd. tak zůstaneme navždy Banánistánem.
17. 10. 2012 | 11:00

xx napsal(a):

Luba: to že jinde jsou na tom hůř neznamená, že bychom měli být spokojeni. Jde totiž o trend. Kdy dva padají ze skály, ten co spadl jako druhý nemá o mnoho víc důvodů k radosti než ten první. Oba totiž brzy skončí špatně.
17. 10. 2012 | 11:02

toník napsal(a):

Občan. Jste slušný člověk a to je dobře !!! S feťáky,bezdomovci a alkoholiky je to složitější a plně chápu Vaše pochybnosti...
17. 10. 2012 | 11:05

neo napsal(a):

MartinO:

bavíme se o původním prásknutí se ženskou o zem. Frištenský policistu jen upozornil, ať to nepřehání. To, že v USA by ho zastřelili a jí snad zabodli kudlu do zad je věc jiná. A jestli vám to připadá normální a třeba i v jiných státech, je to vaše věc. Mně se to nelíbí ani tady ani v německu, ani v USA.
17. 10. 2012 | 11:07

modrý edvard napsal(a):

Záznam jsem viděl na internetu, 2x. P. Frištenský do policajtů strkal, notabene při zásahu. Policajti mají pravdu.
Neumím posoudit údajné použití pepřového spreje a nevím, co se stalo předtím.
17. 10. 2012 | 11:09

Hloupý Honza napsal(a):

To Luba:

Když jsem pobýval v Americe, tak jsem nadával na policejní stát, všichni dodržovali dopravní předpisy, k čemukoliv se hned volali policajti, vše bylo na mne moc předpisové, v neděli ráno nešlo koupit pivo, taky mi vadila ta "přetvářka", kdy se cizí lidé zdravili, usmívali, stejně jako prodavačky v marketech atd.. Teprve po návratu do ČEZkistánu jsem pochopil, že bych raději žil v tzv. policejním státě, kde vše funguje tak jak má a kde se dodržují i sebemenší pravidla, než ve státě, kde si de facto každý dělá co chce a kde zákony platí pouze pro některé. Taky bych bral i ty "falešné" úsměvy, neboť jsem posléze seznal, že ať jsou, či nejsou upřímné, dělají život hezčím, snesitelnějším, přátelštějším.

A proč ty tzv. policejní státy ? Dokážete si představit že by u nás, s naší úrovni vymahatelnosti práva, s naší justicí, s našimi zákony, s benevolencí a jinými měřítky morálky, trestnosti aj. žilo tolik různých národností s odlišnými mentalitami, zvyklostmi, naturelem, třeba jako v USA ? - Indiáni, Mexikánci, Číňané (a jiní Asiaté), Indové (a jiní muslimové) Černoši (Afroameričané), Poláci, Irové, atd., atd., atd., - u nás si nevíme rady s Romy, natož ještě s dalšími.
17. 10. 2012 | 11:20

MartinO napsal(a):

neo:
Pokud nejste ochotný vidět a uznat, že Frištenský do policisty silně strkal a bránil nasazení želízek té ženské tak se nemá cenu s vámi dál bavit. Kdyby se do toho ten tlustoprd nezačal montovat, tak je do 2 sekund po zákroku. Situaci jen zhoršil a vyhrotil.
"Prásknutí s ženskou o zem" je normální součást policejní taktiky a ač tomu nebudete věřit tak paradoxně chrání i tu ženskou.
Nevím co děláte za práci, ale chtěl bych vidět jak byste se tvářil kdyby došel nějaký trouba z ulice který o vaší práci neví zhola nic a začal vás kritizovat jak to děláte špatně, poučovat a dělat z vás blbce. Přesně to samé děláte vy teď.
17. 10. 2012 | 11:28

lidé jako Gusta se už nerodí napsal(a):

Nešlo o policii. Byli to pražští strážníci, jednotka Keystone Cops o které magistrátní gynekolog sliboval, že dohlédne na její využití k veřejnému prospěchu.

Je to jako se všemi sliby kteréhokoli odéesáka.
Původní ustřižené Dlouhé bidlo za městskou policií, jak si hrdě říkají, Rudolf Blažek, unikl do podsvětí vysoké politiky. Charakteristické je, že jako náměstek ministra obrany nedostal bezpečnostní prověrku (ch cha cha!) a odešel dělat náměstka gynekologovi na magisrát.

Další ředitel této ostudné uniformované skupiny klaunů, Vladimír Kotrouš skončil ve vazbě.
Ódéesáci si vybrali na místo ředitele opět stranického kandidáta. Poslední informace říkala, že jeho jméno úporně tají. Raději se o to už nezajímám, městská policie škodí mému zdraví.
17. 10. 2012 | 11:42

policejní rozštěp mysli napsal(a):

MartinO
Někteří lidé věří, že práskání lidmi o zem nebo mlácení obušky, pacifikace teaserem atd. je normální součástí jejich povolání. Pak se octnou v hořící dodávce uprostřed hysterického davu a modlí se Andělíčku můj strážníčku.
17. 10. 2012 | 11:46

Analytik napsal(a):

Upřesněme si situaci.
Celý incident vyprovokovali strážníci MP Praha tím, že bezdůvodně napadli dva občany, kteří na zastávce v klidu cosi popíjeli.
Kdo a kdy zjistil že se jedná o alkohol?
Nebýt akce městských strážníků, vůbec nic by se nestalo.
Otázkou zůstává, jak se o incidentu dozvěděla televize a včas zajistila kameru?
Jak to, že dva televizní štáby Novy a Primy měly své kamery přesně na místě Chrastavského atentátu?
Nejsme jen oběťmi filmových triků?
17. 10. 2012 | 11:55

Anna napsal(a):

Analytik

Je to možné. Vrtěti psem po česku.
17. 10. 2012 | 12:06

toník napsal(a):

Gusta. Vy jste to perfektně popsal. Díky.
17. 10. 2012 | 12:28

santawizard napsal(a):

Jestli to bylo maření a nebo zneužívaní pravomoci rozhodne soud!!!! Dneska se však zneužívá skoro všechno.Zneužívá se zákon,zneužívá se psychiatrie ,zneužívá se bible,zneužívají se zbraně,zneužívájí se drogy,zneužívají se ženy,dokonce se zneužívají děti pedofilními faráři!!!!!
17. 10. 2012 | 12:29

vasja napsal(a):

Občan napsal(a):
Také jedno video:
https://www.youtube.com/watch?v=A8bvQpflXhc&feature=related
-------------------------
Dobrý video.

"Analytik" napsala:
Otázkou zůstává, jak se o incidentu dozvěděla televize a včas zajistila kameru?
----------------
To bylo natočený na mobil, ťuldo-konspirátore.
17. 10. 2012 | 12:52

český maloměšťák napsal(a):

Souhlasím s Ládíkem!!!.
Ještě dodám, že městští policajti patří snad k největším parazitům ve státní správě.

policejní rozštěp mysli
Také dost přesný odhad.

Analytik
Ne - jsme oběti toho, že lidé s myšlením skinheadů se dostávají do policejních složek státní správy.
17. 10. 2012 | 13:11

Luba napsal(a):

Po zhlédnutí videozáznamu onoho incidentu musím konstatovat, že pan Frištenský je arogantní náfuka, který překážel v práci zasahujícímu policistovi, jehož i fyzicky napadl.

Onen policista zasahoval proti zjevně opilé ženě zcela přiměřeně - elegantně ji složil k zemi, aniž by ji nějak poranil, což ukazuje, že je to muž na svém místě.

Pan Frištenský by v každém jiném normálně fungujícím státě dostal za toto své jednání přinejmenším mastnou pokutu.

http://www.novinky.cz/krimi/280865-neprehanej-to-kricel-na-strazniky-muz-pri-zasahu-proti-zene-a-skoncil-v-poutech.html

"Strážníci v sobotu odpoledne řešili přestupek na jedné ze zastávek na Andělu, kde muž se ženou bez domova popíjeli krabicové víno. Strážníci po vyzvání k předložení dokladů chtěli dvojici uložit blokovou pokutu, protože pití alkoholu je na zastávkách městské hromadné dopravy zakázáno. Bezdomovec však odmítl se strážníky spolupracovat a předložit doklad totožnosti.

Hlídka se proto rozhodla o předvedení muže na služebnu policie, kde měla být jeho totožnost ověřena. Během použití donucovacích prostředků se do celé události vmísila také jeho 34letá kamarádka, která napadla jednoho ze strážníků berlí a poté sundala městskému policistovi čepici, se kterou ho začala bít.

Muž zákona proto ženu zpacifikoval a povalil na zem, kde jí nasadil pouta. Zákrok ale vyvolal v přihlížejících značný odpor a začali na strážníka pokřikovat.

Devětapadesátiletý muž se slovy "nepřeháněj to, co to děláš", začal strážníka odstrkovat a odtahovat od ženy. Také on byl ale zadržen a následně z místa celé události odveden..."

Skutečnost,
že někdo může proti takovémuto jednání protestovat ukazuje na to, že se pohybuje v jiném světě, než ve světě násilí a zločinu a že mu není jasná role represivních orgánů státu.

Upozorňuji, že nejde o otázku spravedlnosti a nespravedlnosti.
Zákonnost představuje jen naprosté minimum spravedlnosti. Ovšem bez dodržování zákonů se nedohrabeme ani k tomu minimu.
17. 10. 2012 | 13:27

ondráš napsal(a):

Proč by zrovna v Městské policii měli být kompetentní lidé, když v této zemi je tradice, že i na nejvyšších místech ve státě – např. ve vládě – jsou nekompetentní ubožáci. Bohužel, vracíme se do let osmdesátých, pokud jde o kvalitu veřejných služeb včetně policejních sborů - jak vidno. Panu Frištenskému všechna čest! Děkujeme!
17. 10. 2012 | 14:30

siven napsal(a):

Lidi, vzpamatujte se. Ne vždy se srazí blbec s obětí. V naší zemi je to většinou spíše vzájemné. Viz. Káťa jaujau a psychopat v uniformě.

Pan Fryštenský asi nebude až takový extrém, jako Katuška, nicméně opravdu nesdílím názor většiny, která jakýkoli konflikt policie vs. občan pojímá jako fotbalový zápas.

Komu není pomoci, nechť se uvolní u nějakého lechtivého filmu, nebo si zajde na nějaké sportovní utkání a dá volný průchod svým emocím. Samozřejmě v mezích zákona.
17. 10. 2012 | 17:10

pernik napsal(a):

Pane Hnízdile,

dovolil bych si přidat alternativní pohled na situaci, video v médiích jsem neviděl, takže jsem ji hledal na youtube a vyskočil tam na mne tento odkaz https://www.youtube.com/watch?v=A8bvQpflXhc, kde je komplexnější pohled na situaci a věřím, že zásah MP byl oprávněný, což o zásahu RF říct nemohu.
17. 10. 2012 | 17:17

Martas napsal(a):

Pane Hnízdil, se zájmem jsem vždy četl vaše články, zejména o dopingu a o mafiánských strukturách ve společnosti. Po přečtení tohoto blogu svůj postoj a sympatie přehodnocuji. Jste možná jedním z mnoha těch pseudohumanistů kteří přispívají k tomu že se již dlouhou řádku let policejní práce nedá dělat. Policista má na výběr pár variant řešení situace ale ať se rozhodne pro jakoukoliv z nich tak všechny jsou špatné. Strážník příště bude dělat že buď nic nevidí nebo bude li vyslán operačním střediskem, přijede na místo pozdě s tím že situace se zatím nějak vyřeší sama. Víte proč? Protože na místě s velkou koncentrací obyvatel je také veliká koncentrace pseudohumanistů ke kterým ode dnešního dne řadím i Vás.
17. 10. 2012 | 18:23

uno napsal(a):

Myslím, že podstata problému je v tom, že existují u nás lidé bez domova, za čtyřicet let vlády komoušů jsem nepotkal ani jediného bezdomovce a tudíž ani jednoho policajta, aby proti nim musel zasahovat. Bezdomovci jsou výkladní skříní tohoto režimu a policajti tuto výkladní skříň jsou povinni obestoupit tak, aby do ní nebylo vidět. Když přijde někdo s kbelíkem a hadrou, aby tu výlohu umyl, zákonitě od strážců zákona dostane přes pysky. To je logika současného spolitického systému, neumí řešit problémy bezdomovectví, tak bezdomovce mlátí a nutí žít v kanálech a nikoliv tam, kde je na ně vidět. Já bych ty policajty propustil od policie, a nahnal mezi bezdomovce a pak tam na ně poslal kohortu ještě zdivočelejších policajtů.
17. 10. 2012 | 18:45

MartinO napsal(a):

uno:
Nepotkal jste je proto, že je komouši buďto zavřeli do kriminálu za příživnictví, nebo do ústavu pro mentálně choré. Vy výloho.
17. 10. 2012 | 18:54

mb napsal(a):

... výborný blog ( jako obvykle ) ... děkuji ...
17. 10. 2012 | 20:59

uno napsal(a):

Martin O: I kdyby byly takové případy podle Vás, tak už to nebyli bezdomovci, protože měli střechu nad hlavou, ale oni nebyli ani v kriminálu, ani na psychině, protože nebyli. Vždy bylo možno sehnat ubytovnu, i práci. Dnes pro ně nejsou ani ubytovny, ani práce. Alkoholici končili ve zdravotnických zařízeních a ne na ulici, protože je posbírali poliocajti a odvezli na záchytku a neváleli se po ulicích jako dnes, protože většina záchytek byla zrušena. Nebyl milion dlužníků, jako dnes, protože neexistovaly oficiální vydřidušské podniky, tito dlužníci také budou ve většině končit jako bezdomovci na ulici. A co důchodci, kterým po zaplacení nájemného a ostatních poplatků na měsíc zbyde něco kolem tisícovky na celoměsíční živoření. Že zavírali do kriminálu disidenty, kteří přišli o práci, to je fakt a dokonce některé do psychiny, to je také fakt. Každý je strůjcem své budoucnosti a v kapitalismu se stará každý sám o sebe, žádná solidarita neexistuje.
17. 10. 2012 | 22:55

Luba napsal(a):

uno,
jedna řečnická otázka pro Vás: Víte, kdo založil české bezdomovectví?

Odpověď: Byl to humanista Václav Havel!
Jeho rozsáhlá amnestie v roce 1990 způsobila, že tisíce propuštěných vězňů zůstaly na ulici.

"Rozsáhlá amnestie roku 1990, jejímž iniciátorem byl tehdejší prezident Václav Havel, znamenala propuštění cca 16 000 osob z výkonu trestu a s tím spojenou nutnost nalézt bydlení, zaměstnání atd. Na toto nebyli lidé připravení, nehledě na fakt, že na to nebyla připravena ani společnost."

http://is.muni.cz/th/273360/fss_b/3._verze_opravene_bakalarske_prace_-_Simcik.pdf

Neuvážené, byť dobře míněné činy často vedou ke špatným koncům.
17. 10. 2012 | 23:26

Luba napsal(a):

"Jediné, co je zapotřebí k tomu, aby zlo zvítězilo, je, aby dobří lidé nic nedělali."

V roce 1990 zlo naštěstí nezvítězilo. Dobří lidé Havlovy propuštěnce povětšinou pochytali a opětovně ubytovali na státní útraty.
17. 10. 2012 | 23:30

pooooroooom napsal(a):

Ono by to zastávání se městkých policistů bylo možná snazší, kdyby je někdy někdo viděl dělat něco užitečného. Uvidíte je, jak odtahují auta z modrých zón. Ale když jim zavoláte, že vám někdo parkuje v průjezdu a vy nemůžte vyjet se ženou do nemocnice, řeknou, že přijedou za několik hodin a že jim musíte dát svoj občanku, aby tomu pachateli oznámili, kdo ho nechal odtáhnout. Před pár lety jsem šel po václaváku a jeden měš%ák druhýmu říkal: Ty vole, támhle někdo krade auto. A on mu odpověděl: To je drzost. A šli nevzrušeně dál. Pokud někdo bude někoho ohrožovat, máte jistotu, že městká policie se otoží zády!!!! Tisícprocentní. Zato zrovna včera jsem je viděl, jak na Muzeu probouzeli spícího opilce. Beze slova do něj arogantně strkali. A vedle parta italů zpívala Giovinetsa, giovinetsa, Benito Musolini... těch si nevšimli. Jsou to opravdoví hrdinové. Všimli jste si například, že ten posera, co zatýkal Frištenského, se u toho smál? A užíval si to? V Německu dostanete pokutu, u nás přes držku. Chudáci Němci.
18. 10. 2012 | 09:20

Občan napsal(a):

Luba napsal(a):
""Jediné, co je zapotřebí k tomu, aby zlo zvítězilo, je, aby dobří lidé nic nedělali."
V roce 1990 zlo naštěstí nezvítězilo. Dobří lidé Havlovy propuštěnce povětšinou pochytali a opětovně ubytovali na státní útraty. 17. 10. 2012 | 23:30"

Omyl!
Nikoli na státní útraty, ale na útraty daňových poplatníků a, což je nehorší, na útraty OBĚTÍ a POZŮSTALÝCH po obětech zločinů spáchaných Havlovými propuštěnci.
Takže zlo, bohužel, zvítězilo.
18. 10. 2012 | 20:41

jíra napsal(a):

Pane Hnízdile, chápu váš postoj, leccos tam proběhlo špatně a je zapotřebí si takových věcí všímat, nebo nám časem přerostou přes hlavu a pak na to může doplácet kdokoli, občané, jejich děti či rodiče atd.

Ovšem já tu situaci především vidím jako kontroverzní, v níž nějaké chybičky udělali všichni účastníci a těžko říci, kdo horší. Taková situace a její následky se pak uvaří jako jedovatý lektvar.

Městská policie přeháněla zákrok. I bezdomovkyně je pořád ještě žena. A strážník tuplwm nemá být překvapen, že ho ženská mlátí kabelkou.

Obránce lidských práv si nemá být natolik jist tím, že je v právu, aby veřejné osobě během zákroku ťukal hned na rameno a ještě jí tykal. Tím si totiž úplně zbytečně koleduje o zařazení mezi pachatele řešené záležitosti. V Německu to ohodnotili paušálně přes výší pokuty, ale ta má spíš výchovný charakter. Pokud by se nejdřív prokázal jako také veřejná osoba, asi by to probíhalo jinak.

Tady je vidět, že i lidé s dobrými úmysly se mají stále co učit. Především poznat sebe sama, tedy třeba i to, co ve vypjatých situacích mají tendenci přehánět.

Co s tím? Vzhledem k tomu, ža pan Frištenský byl potenciálně v právu, nijak by neměl být už dál trestán, když ho vytrestalo to, že něco přehnal i on.

Městští strážníci by se měli lépe obeznámit s občanskými aktivitami a pokorně tomu věnovat nějaký čas. Aspoň na ně tolik nebude padat nevůle občanů, když někteří kolegové něco přeženou, měli by větší šanci pochopit, že jim třeba nikdo nemaří jejich bohulibý zákrok. Městská policie by mohla pomoci funkcionářům občanských aktivit být lépe připraveni na situace, kdy se různé veřejné osoby střetnou ve společenském zájmu, aby o sebe zbytečně nezakopávali. A mohla by složit nějakou symbolickou částku jako omluvu na konto té aktivity za to, že taky někdo z ní měl máslo na hlavě.

Vzájemnou vstřícností by se umenšil i prostor pro nějaké kontroverzní pohnutky a záminky kterékoli ze stran, možností k nim tu bylo v debatě naznačeno dost.

Nepřímými účastníky a strůjci jsme i my všichni. Na jedné straně je zřejmé, že nikdo nemá budit pohoršení popíjením a hulákáním na veřejnosti. Ale kdo si z nás všímal, když režim po převratu sice dal lidem svobodu, ale vyráběl bezdomovce jako na běžícím pásu, neboť mnozí neodolali pokušení splést si svobodu s bezbřehým drancováním země a okrádáním občanů? Co teď s tím, když už se s tím bezdomovci i oligarchové a většina politiků sžili? Když pak někdy dostanou šanci, jsou zmateni. Jeden bezdomovec radši vyskočil z okna a zlomil si nohu, než aby už žil normálně, když byl odměněn ubytováním za velmi příkladný skutek. Nejeden zprvu úspěšný politik se brzy nevýslovně ztrapnil. Nejeden oligarcha působí spíš jako kmotr.

Ten čas letí, tento blog už je mimo fokus nabídky Aktuálně, ač mi připadá mnohem zajímavější než většina jiných. Šlo by s tím něco udělat? Třeba rozdělit zvlášť politiky s jejich spindoktory a zvlášť obecnější občanská témata do samostatných větví a dát do nich odkazy po straně i do druhé větve na ty nejčtenější, nejkomentovanější, nejnovější a nejdoporučovanější, aby se to nerozdělilo zase úplně?

Hezký den
19. 10. 2012 | 09:02

jíra napsal(a):

oprava:
tuplem
nezakopávaly
neboť mnozí s bílými límečky neodolali...
19. 10. 2012 | 09:09

jíra napsal(a):

Luba

S propuštěnými osobami po převratu v takovém množství problém byl. Havel chtěl patrně především dostat rychle ven lidi, kteří byli uvězněni pod nějakou záminkou a bylo by na dlouhé lokte to řešit. Každá hůl má ale oba konce. Bylo to něco za něco.

Jenže vy, pane Lubo, máté svůj podíl viny na dalším rozrůstání bezdomovectví, stejně jako celá společnost, když si nevšímá nespravedlnosti a volání po spravedlnosti, ač to někde přímo křičí. Účast v debatě má mít celistvější fokus, ať tu jen neukazujeme prstem na ty, komu sami nesaháme ani po kotníky, a ať tu jen nepřešlapujeme bezradně na místě, když zlo, nespravedlnost, hloupost a přehánění něčeho jen kvetoumed...
19. 10. 2012 | 09:18

jíra napsal(a):

oprava
když zlo, nespravedlnost, hloupost a přehánění něčeho jaksi už přímo kvetou...
19. 10. 2012 | 09:21

Luba napsal(a):

Hele Jíro,
já ty bezdomovce šatím a občas i živím.
Děláte to též?
19. 10. 2012 | 17:47

Elen napsal(a):

Neví někdo, kdo je nebo kdy žil Edmund Burg? Osoby toho jménal, které jsem dohledala na Google asi nejsou tím, o kom p. Hnízdil mluví. Děkuji
08. 01. 2013 | 21:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy