KME: revoluce v medicíně nebo podvod?

02. 10. 2018 | 07:02
Přečteno 27781 krát
O zdraví, politice, sektářství a šíření iracionální víry

Lidé už nechtějí polykat chemické léky, podstupovat ozařování nebo drastické operace. Nechtějí být nástroji v rukou klasických lékařů. V kurzu je medicína alternativní, celostní, funkční. Uzdravuje šetrně, bez vedlejších účinků. Obchodníci se zdravím, šejdíři a šarlatáni zavětřili. Světlo světa spatřil diagnostický a léčebný zázrak.

„Dovoluji si Vám předložit informace o technologii KME-ERI (Komplex Medical Expert systém).
Terapie funguje na principu měření elektrických polí lidského těla a dekóduje v nich i ty nejmenší odchylky. Tato technologie dokáže zaznamenat komunikaci buněk a zjistit tak prvotní příčinu onemocnění. KME-ERI terapie pomůže například při:

- psychosomatických potížích, zjišťování prvotní příčiny problému
- u dětí, např. poruchy autistického spektra, oslabené imunitě
- trávicích problémech
- hubnutí, hormonálních problémech, psychických problémech
- migrénách, nespavosti
- zjištění virů, bakterií, plísní, parazitů, prvoků v těle
- detoxikaci organismu
- ortopedických problémech, odvykání kouření
- alergii, cukrovce
- deficitu vitamínů, minerálů a stopových prvků v těle ... a při mnoha jiných problémech

Lékař, který zastřešuje celý projekt, MUDr. Stanislav Ráček, vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. Po dvou letech praxe začal hledat možnosti alternativní medicíny a objevil přístroj KMI-ERI. Přístroj využívá technologii vynalezenou švýcarskou firmou CME SWISS. MUDr. Ráček patří na Slovensku mezi průkopníky této technologie. Získal všechny potřebné certifikáty k plnohodnotné práci s přístrojem a dnes je oficiálním školitelem ERI pro celou Evropu. Systém ERI umožňuje po dokončení procesu skenování i terapii COMPENSATION. Dosažené výsledky jsou úžasné,“
píše se v mailu v těchto dnech hromadně rozesílaném lékařům a zdravotníkům.

Pracoviště využívající technologii KME už fungují v Praze, Brně, Kroměříži, Bratislavě a Banské Štiavnici. Rychle se šíří. Jak je to možné? V čem spočívá zázrak integrální medicíny KME? Jeho objevitelem je ukrajinský elektroinženýr Igor Orzhelskyi, absolvent moskevské technické univerzity, žijící ve Švýcarsku. „Ten přístroj je schopný detekovat elektrickou charakteristiku organizmu. To znamená, že my vyzařujeme elektrické pole, ve kterém jsou známky toho, jak vlastně ten náš organizmus funguje a v současné době jsme schopni detekovat pomocí změn v tomto...dynamice a nabití tohohle elektrického pole až 200 000 informací o organizmu...Igorův přístroj hledá a je koncipován na to, aby našel příčinu vzniku poruch rovnováhy, které se následně projeví vznikem onemocnění...A ano, opravdu tomu věřím. Na rozdíl od Vás jsem s Igorem strávil desítky hodin diskutování a probírání, proto je mi jasné, že to nemůžete pochopit a chápu, že já to neumím vysvětit tak, abyste to pochopil,“ odpovídá na otázku principu fungování KME MUDr. Jan Vojáček, CFMP (Certified functional medicine practicioner, certifikovaný praktik funkční medicíny), protagonista KME v Čechách a vedoucí lékař pražské kliniky Endala (mediálně známé spoluprací s MUDr. Janem Śulou, Reportéři ČT, 18. 6. 2018).

Pokud byste snad náhodou také nepochopili, chápu a vysvětlím tak, abyste pochopili. KME je naprostá pitomost. Navíc nijak objevná. S podobným zařízením vyrukoval už německý lékař R. Voll (1909 – 1989), duchovní otec elektroakupunktury - EAV, podrobně viz publikace: Akupunktura. Mýty a realita, Heřt, Hnízdil, Klener, Galén, 2002. Na podobném principu pak stojí technologie označované jako Bioelektronická funkční diagnostika, Dekoderová dermografie, Thera Test, Vera Test, Segment Elektrogram, Anesa, Biorezonance Bicom a řada dalších. Pacient zpravidla drží v ruce elektrody, nebo se pohybuje snímačem podél jeho těla. Během deseti sekund přístroj údajně analyzuje hodnoty elektrického pole, stanoví diagnózu a organizmus energeticky harmonizuje. Jen hlupák uvěří, že pomocí obyčejného snímače lze získat tak obrovské množství informací o zdravotním stavu člověka. Jen hlupák uvěří, že by se takto, bez vlastního přičinění, mohl uzdravit. Do nebe volající drzostí protagonistů KME pak je odvolávaní se na vědecky ověřená a v klasické medicíně využívaná zařízení typu EKG, EMG, EEG, CT či NMR. To, co „analyzuje“ KME je totiž v první řadě elektromagnetický šum okolí, způsobený provozem elektronických zařízení, vedením sítí, atmosférickými vlivy apod., který nijak nesouvisí ze zdravotním stavem pacienta. To je ostatně hlavním důvodem utajování a mlžení know-how technologie KME jejími protagonisty.
„Reverzní snímač, který pracuje se spinovými proudy...reverzní komutátor, který se skládá z bloku reverzních tlumičů a jednoúčelového kontroléru... a který, díky zvláštním technologickým řešením dosahuje stabilního provozu s dynamickými signály ve frekvenčním rozsahu od 0,001 Hz do 386 GHz,“ nasazuje korunu pseudovědeckým blábolům vynálezce Igor. Obávám se, že tomu sám hluboce věří.

Lid chce být klamán, tak proč mu nevyhovět. „Využívá to špičkové počítačové technologie, praktikují to mediálně známí lékaři, stojí to spoustu peněz. To nemůže být podvod,“ říká si pacient. Ale může. A také je. Podvod založený na nevzdělanosti, pomatenosti a ziskuchtivost protagonistů KME na straně jedné. Zoufalství, naivitě a víře těžce nemocných pacientů na straně druhé. Cynické zneužití jejich důvěry. O to hrozivější, že z rukou lékařů. Pacient, který vyhledává léčitele, tvrdícího, že vysílá zázračnou uzdravující energii, se dobrovolně vystavuje riziku zanedbání účinné léčby. Jestliže jde pacient k člověku, který se honosí titulem MUDr., předpokládá, že bude léčen kvalifikovaně, zodpovědně, podle aktuálních poznatků lékařské vědy - evidence based medicine.

Zdravotnických zařízení, založených na šarlatánských metodách a iracionální víře, přibývá jako hub po dešti. Nabalují na sebe dravé a bezohledné byznysmeny. Fungují podle osvědčeného modelu sekty:

- v čele stojí charismatický, přesvědčivý a výmluvný manipulátor
- slibuje zázračné uzdravení u dosud nevyléčitelných nemocí (viz Dr. Šula v dokumentu ČT: mám 95 % úspěšnost uzdravení u roztroušené sklerózy, rakoviny, autismu)
- vyžaduje naprostou důvěru, iracionální víru (viz Dr. Šula v dokumentu ČT: složení vakcín vás nemusí zajímat, musíte mi věřit)
- vyžaduje odevzdání se a odevzdání majetku (viz Dr. Šula v dokumentu ČT: za uzdravení zaplatíte sta tisíce)
- nepřipouští racionální diskuzi, na věcné dotazy reaguje podrážděně, emotivně
- obklopuje se skupinou fanatických příznivců, kteří jej chrání, případně svědčí v jeho prospěch (svědci).
- rád se veřejně prezentuje ve společnosti známých herců, umělců či politiků (není bez zajímavosti, že MUDr. Vojáček na svém facebooku vystavil fotku s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem, ANO)

Protagonisté šarlatánských metod si totiž v ničem nezadají s některými čelními politiky, slibujícími snadné vyřešení složitých společenských problémů, zázraky na počkání, nemožné do konce volebního období. Jen je potřeba jim odevzdat svůj hlas, svoji vůli, víru, peníze. Oni už se o nás postarají. Péče o zdraví člověka i celé společnosti v režii sekty. ANO, bude líp! To vám garantuji!

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy