Kafkárna českého zdravotnictví

20. 05. 2021 | 18:03
Přečteno 17646 krát
Rozkaz zněl jasně: Testovat a očkovat za každou cenu!


Motto: Výraz kafkárna je odvozený od jména světoznámého spisovatele Franze Kafky. Nejčastěji se užívá pro označení nesmyslné, logikou nevysvětlitelné, chaotické, směšné nebo bezvýchodné situace, stavu a pocitu, na který člověk postupně rezignuje, ačkoliv se s ním vnitřně neztotožňuje a vymyká se jeho rozumovému chápání. B. Procházková, Ústav pro jazyk český AV ČR

Varování: Následující korespondence s krajskou hygienickou stanicí Vysočina a ministerstvem zdravotnictví ČR je reálná. Čtení škodí zdraví!

Od pana J. Kaldy, Krajské hygienické stanici Vysočina, 18. 5. 2021

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně certifikátu o zjištění protilátek na Covid 19. V únoru letošního roku jsem test na protilátky podstoupil s pozitivním výsledkem, což značí, že jsem onemocnění prodělal. Může tento výsledek v tištěné formě sloužit v případě potřeby jako potvrzení a jakou má platnost?
Děkuji za odpověď. S pozdravem. Jaroslav Kalda


Panu J. Kaldovi, od KHS Vysočina, 19. 5. 2021

Vážený tazateli,
problematika hladin protilátek a cílených protilátek proti onemocnění COVID-19 je diskutována bez dostatečných závěrů. Veškerá opatření MZ jsou postavena na stanovení antigenu COVID-19.
Stanovení hodnot protilátek není důkazem o prodělaném onemocnění COVID-19.
S pozdravem. Mgr. Novotný


Od pana J. Kaldy, pro KHS Vysočina, 19. 5. 2021

Vážený pane Mgr Novotný,
vaše odpověď mne zcela zaskočila. Co je tedy důkazem o prodělaném onemocnění Covid 19, pokud to tedy není přítomnost protilátek na Covid 19 zjištěných ze vzorku krve v certifikované laboratoři?
S pozdravem. Jaroslav Kalda


Panu J. Kaldovi, od KHS Vysočina, 19. 5. 2021

Vážený tazateli,
dovoluji se odkázat na web který se snaží problematiku protilátek vysvětlit a doporučuji očkování proti COVID-19, po kterém bude větší volnost pohybu ve společnosti.
Přeji hezký den. Mgr. Novotný
https://www.euclaboratore.cz/o-nas/napsali-o-nas/vysetreni-protilatek-SARS-CoV-2


Od pana J. Kaldy, pro KHS Vysočina, 19. 5. 2021

Dobrý den,
při čtení Vámi zaslaného odkazu jsem narazil na toto: „Co znamená pozitivní výsledek vyšetření na protilátky proti viru SARS-CoV-2? Pozitivní test znamená, že vyšetřovaná osoba v minulosti (IgG) nebo v nedávné době (IgA,IgM) prodělala onemocnění COVID-19. IgG protilátky jsou přítomny též po očkování.“ Znovu Vás tedy žádám o zodpovězení původní otázky.
Děkuji. S pozdravem. Jaroslav Kalda


Panu J. Kaldovi, od KHS Vysočina, 19. 5. 2021

Vážený tazateli,
jedná se o vysoce odborné dotazy, které doporučuji zodpovědět svým ošetřujícího lékaře nebo případně firmou, u které jste si nechal protilátky stanovit. Linka koronavirus nemá charakter lékařského ústavu pro odborné medicínské dotazy občanů nebo vedení odborných diskusí na téma protilátky.
Ještě jednou se omlouvám a přeji hezký den. Mgr. Novotný

Od pana J. Kaldy, pro Ministerstvo zdravotnictví ČR, 19. 5. 2021

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně certifikátu o zjištění protilátek na Covid 19. V únoru letošního roku jsem v certifikované laboratoři test na protilátky podstoupil s pozitivním výsledkem. Může tento výsledek v tištěné formě sloužit v případě potřeby jako potvrzení o prodělané nemoci Covid 19? Jaká je jeho platnost?
Děkuji za odpovědi. S pozdravem. Jaroslav Kalda


MZD ČR, pro pana J. Kaldu, 19. 5. 2021

Dobrý den,
zatím stále není definována tzv. protektivní hladina protilátek, tedy hladina protilátek, která spolehlivě ochrání osobu před nákazou. Nelze tedy bohužel interpretovat nálezy vyšetření protilátek v duchu požadavku. Problematika je intenzivně diskutována jak LS tak KS a zatím bohužel nález IgG protilátek znamená jen, že osoba chorobu velmi pravděpodobně prodělala, ale nelze definovat zda je dostatečně chráněna. Do doby než bude celosvětový konsenzus na protektivní hladině protilátek bohužel nelze toto zohlednit v opatřeních.
Odbor komunikace s veřejností, MZD ČR


Od pana J. Kaldy, pro MZD ČR, 19. 5. 2021

Dobrý den
a co je tedy validním důkazem o prodělaném onemocnění Covid19, který by sloužil jako potvrzení?
Děkuji za odpověď. Jaroslav Kalda


MZD ČR, pro pana J. Kaldu, 19. 5. 2021

Vážený pane Kaldo,
vážíme si důvěry, se kterou se obracíte na Ministerstvo zdravotnictví. Pokud máte laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula doba izolace, nejevíte žádné příznaky onemocnění COVID-19, a od prvního pozitivního RT-PCR testu nebo POC antigenního testu neuplynulo více než 90 dní. Může Vám být vystaveno potvrzení o prodělané nemoci Covid 19 praktickým lékařem.
Odbor komunikace s veřejností, MZD ČR

Od pana J. Kaldy, pro MZD ČR, 19. 5. 2021

Dobrý den,
bohužel, žádný takový test nemám, mám jen certifikovaný výsledek stanovených protilátek. Na základě čeho tvrdíte, že PCR nebo antigenní test má větší validitu a může sloužit jako podklad pro vystavení potvrzení? Je přece známo, že pozitivní PCR test neznamená onemocnění Covid, ale detekuje jen část viru označovaného jako Sars Cov 2.
Děkuji za vysvětlení. S pozdravem. Jaroslav Kalda


Zde komunikace prozatím končí:-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Od pana Michala Koláře, pro MUDr. J. Hnízdila, 19. 5. 2021

Dobrý den pane doktore,
omlouvám se, že otravuji, ale mám potřebu vás informovat o mém zjištění. Volal jsem na Ministerstvo nemoci, konkrétně na cocotlinku 1221 s dotazem, kdo mi vystaví potvrzení o domácím prodělání cocovidu. Bylo mi řečeno, že pokud nemám z hygieny potvrzený pozitivní PCR test, tak mi potvrzení nikdo nevystaví. Na můj argument, že při prvním náznaku jsem se zachoval zodpovědně, ulehl, nevycházel, nestýkal se s nikým, necestoval, prostě nešířil, mi bylo odpovězeno, že jsem se zachoval nezodpovědně, když jsem se nenechal otestovat. Ptal jsem se, zda se považuje za zodpovědné cestování 40 km (autobus, vlak, trolejbus) na testování. Bylo mi odpovězeno, že je to bezpodmínečný postup pro potvrzení. Ještě jsem se na lince ptal, proč potřebují PCR potvrzení o nemoci a bylo mi odpovězeno: „Abychom vás mohli trasovat." Možno ověřit na bezplatné lince 1221. Uvažuji o trestním oznámení na úmyslné šíření nakažlivé nemoci státní institucí, v nouzovém stavu, vyvolaném touto nemocí, touto institucí…
Omlouvám se, ale musel jsem. Michal Kolář

Rozkaz zněl jasně: Testovat a očkovat za každou cenu! „Nemocnice Privamed v Plzni jako první v České republice zahájila drive-in očkování proti koronaviru. Zájemci sem mohou přijít pěšky a očkování absolvovat v buňce upravené pro potřeby vakcinace, nebo přijet autem a nechat se vakcinovat bez vystupování. Od pondělí zde nemocnice očkuje 200 až 300 lidí za den.“ (iDNES.cz, 19. 5. 2021). Etické a profesní základy medicíny jsou v troskách. Dalším posunem by mohla být vakcinace pomocí narkotizační pušky. To vše za nečinného přihlížení, nebo dokonce aktivní podpory, medicínských (j)elit...


Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy